PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 29.Hafta | Trabzonspor 1 - 1 MKE Ankaragücü | maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

Sefer A.
28.06.2020, 14:00
gs 2 haftada 6 puan alirsa sampiyon olur diyenler, tamâmen safsata...7

Bu performansi yapsinlar, yine bizim 2 puan arkamizda olacaklar, pesine alanya deplasmanina gidecekler ordan da kesin tokat yerler önceki 2 hafta 6 puan alsalar dahi... ne sampiyonlugu yaa... 2.ligi zorlamak isterler belki bize yetisirler ama fazlasi olmaz...
bu aksam berâberlik degil gsnin yenmesi daha iyi olur, haftaya basak antalya'ya gidiyor, daha konya deplasmani var... bizim aldigimiz 1 puan bizi onlara az da olsa yaklastirmali ki bir ise yarasin...

Tabi bunlari devletin hükümetin pis düzenin bizi sampiyon yapmak istememesini kenarda birakarak yaziyorum...

CİVELEK.61
28.06.2020, 14:01
Maalesef şöyle bir gerceğimiz var kabul edelim.
Hakemler bu sezon Trabzonspor'un aleyhine tek bir karar vermeseler dahi,bizim maçları mükemmel yönetseler dahi,bizim "Beklentinin yüksek olduğu zamanlarda" sapıtma gerçeğimiz var.
Mesela bugün hakemlerden dolayı olan o 15 puana yakın kaybımızı belki de kazandığımız bı çok maçı "Kaybederek" heba edebilecek bi saçmalama potansiyelimiz var.
Hani hakemler o maçları adam gibi yönetseydi bile biz başka maçlarda saçmalayıp gene bu işi kıvıramayabilirdik.
Böyle saçma bir geleneğimiz var maalesef.
Esas sorun top oynamıyor oluşumuz.
Bu sezon bize geçmişe dönük olarakta ayna tutmuştur.
Geçmişin "Kronik mazeretleri" bu sezon yalan olmuştur.
Seyirci baskısı, şampiyonluk baskısı,öz evlatçılık yada üvey evlatcılik,yerli hoca yabancı hoca ayrımı,yerli oyuncu ybanci oyuncu ayrımı.
Bu ve bunun gibi bütün kronik tartışmalar bu sezon itibariyle çöptür.
Ben bu tartışmaların içinde olmayacağım artık.
Artık sorunda,çözümde çok nettir.
İyi futbolcuların olursa ve o iyi futbolcularda iyi oynarsa başarı gelir.
Öyle her iyi futbolcusu olan başarılı olmuyo.
Bunun fiziksel,bilimsel,zihinsel sebepleri ortaya dökülür buna göre planlama yapılır olur biter.
Gerisi hikaye.

Sinan.K
Adam alanının en iyisi
Ben bi örnek verdim yetenegi kisitli ama aliyor maci onun gibi bir daha cok var Visca mesela

Tahir61
Haftaya geseden aldığımız bir puanla lider oluyoruz.

Sinan.K
28.06.2020, 14:02
Haftaya geseden aldığımız bir puanla lider oluyoruz.

Basak iki macida kaybetcek yani :D :D

smart
28.06.2020, 14:03
Ben bi örnek verdim yetenegi kisitli ama aliyor maci onun gibi bir daha cok var Visca mesela

Yeteneği kısıtlı değil hocam adam Raumdeuter ve bu konuda en iyisi. Senin gözüne hitap etmiyor demek ki

nakzo
28.06.2020, 14:09
Maalesef şöyle bir gerceğimiz var kabul edelim.
Hakemler bu sezon Trabzonspor'un aleyhine tek bir karar vermeseler dahi,bizim maçları mükemmel yönetseler dahi,bizim "Beklentinin yüksek olduğu zamanlarda" sapıtma gerçeğimiz var.
Mesela bugün hakemlerden dolayı olan o 15 puana yakın kaybımızı belki de kazandığımız bı çok maçı "Kaybederek" heba edebilecek bi saçmalama potansiyelimiz var.
Hani hakemler o maçları adam gibi yönetseydi bile biz başka maçlarda saçmalayıp gene bu işi kıvıramayabilirdik.
Böyle saçma bir geleneğimiz var maalesef.
Esas sorun top oynamıyor oluşumuz.
Bu sezon bize geçmişe dönük olarakta ayna tutmuştur.
Geçmişin "Kronik mazeretleri" bu sezon yalan olmuştur.
Seyirci baskısı, şampiyonluk baskısı,öz evlatçılık yada üvey evlatcılik,yerli hoca yabancı hoca ayrımı,yerli oyuncu ybanci oyuncu ayrımı.
Bu ve bunun gibi bütün kronik tartışmalar bu sezon itibariyle çöptür.
Ben bu tartışmaların içinde olmayacağım artık.
Artık sorunda,çözümde çok nettir.
İyi futbolcuların olursa ve o iyi futbolcularda iyi oynarsa başarı gelir.
Öyle her iyi futbolcusu olan başarılı olmuyo.
Bunun fiziksel,bilimsel,zihinsel sebepleri ortaya dökülür buna göre planlama yapılır olur biter.
Gerisi hikaye.

Yıllardır söylediğim şeyler.Iyi ve alternatifli kadron yoksa tesadüfen şampiyon olursun 100 yılda bir bursa gibi şimdi görüyoruz bursa nerde.Yahu yedek forveti olmayan bir takım şampiyon olacam diye ayağa kalkıyor .Basaksehirin 3 tane senin takımında oynayacak forveti var.Şampiyon olacakmış otur aşağıya.

Sinan.K
28.06.2020, 14:13
Yeteneği kısıtlı değil hocam adam Raumdeuter ve bu konuda en iyisi. Senin gözüne hitap etmiyor demek ki

Senin etmis iste sagolasin bilgilerin icin

CİVELEK.61
28.06.2020, 14:14
Yıllardır söylediğim şeyler.Iyi ve alternatifli kadron yoksa tesadüfen şampiyon olursun 100 yılda bir bursa gibi şimdi görüyoruz bursa nerde.Yahu yedek forveti olmayan bir takım şampiyon olacam diye ayağa kalkıyor .Basaksehirin 3 tane senin takımında oynayacak forveti var.Şampiyon olacakmış otur aşağıya.
Evet kardeşim
Maalesef duygularla değil,realist bakamadığımız yada bakmak istemediğimizden,duyguyu gerçeğin önüne geçirdiğimizden oluyor bunlar.
Bunca yılın acı tecrübeleri dahi duyguyu öne geçirmemize engel olamıyor maalesef.

Togrul
28.06.2020, 14:15
Eminim Ü.Kraman gönderildiğinde Ağaoğlu şampiyonluğa inansaydı teknik direktör tercihini farklı şekilde yapardı. Maalesef esas hatayı orda yaptı.

hyasin61
28.06.2020, 14:16
Gs Basaksehir'i yenerse biz haftaya Gs'yi yenersek hareketlenir yine buralar

Timur Bey
28.06.2020, 14:17
Eminim Ü.Kraman gönderildiğinde Ağaoğlu şampiyonluğa inansaydı teknik direktör tercihini farklı şekilde yapardı. Maalesef esas hatayı orda yaptı.
Mantıklı, Sivas, fb ve akbil yarıştayken belki o dönemde aklına bile gelmedi. Sezonu kurtarmalık düşündü.

HOPA'LI TS'Lİ
28.06.2020, 14:19
Yaktın ciğerimi TS efsanesi
RAHAT ALIRIZ DEDİĞİMİZ MAÇTA 2 PIRLANTA DEĞERİNDE PUANI TESLİM ETTİK
Ne TD ne Hakemler yorumu yapmak istiyorum
Kazanmalıydın

Şampiyonluğa sizleri meşalelerle ve tezahüratlarla uğurlayan biz taraftarlar kadar İNANMADIĞINIZI GÖRÜYORUM.
Son anlarda yine çok rahat şut çektirip nefesimizi tuttuğumuz pozisyonda top direkten çıkmasa rezil olmuştuk.

BİZE YİNE AĞLAMAK DÜŞTÜ
ŞAMPİYONLUK HASRETİ UZADI

Karasoy
28.06.2020, 14:19
Ankaragücü-Basaksehir maçı sampiyonlugun donum maci oldu bile.Yok efendim Trabzon'un arkasi sağlam siyasi lobisi var hani nerde? %70 ler zaten çantada keklik.Neyseki gelen siyasileri yine otobusler uzerinde dualar eşliğinde ugurlarsiniz artik !!!

castillo61
28.06.2020, 14:21
Kesinlikle ayni fikirdeyim... bir taraflari kalkti, simdi otursunlar asagiya bakalim,, yaylanin çocuklari hee fuski yiyenler sie gidin...

Abartmaaaaa =)

Öne geçtikten sonra 2 seneir en çok puan kaybetme rekorunu da Ünal ile aldik, geçen seneyi geçtim bu sene bunu düzeltseydi su an bu puan kayiplarina ragmen yine de 1.ydik büyük ihtimal... içerde Denizli maçi tek bu kayip bile 3 puan ile degisse, sampiyonsun... gsye karsi 88.dk gol yiyorsun 3. degisikligi yapmadan maçi bitiriyorsun, 2 hoca da ayni yaa ümitliydim Hüseyin'den ama yok onda da is yok...

Öne geçince skoru korumak oyuncu kadrosuyla alakalı. gs'deki gibi Donk Lemina Seri gibi fizikli orta sahaların olsa sen de topu ayağında dolaştırıp tempoyu istediğin gibi ayarlarsın. Bunun da skora ihtiyaç varken dezavantajları var tabii.

Bizim kadro tempoyu düşürecek yetenekte değil hatta tempo düştükçe defolar daha fazla açığa çıkıyor. Bunu kabul edip sezona girdik.

Başak da öne geçip 15 puan bırakmış. Bu istatistik ile hoca gönderilmesi anlamsız.

Denizli maçına gelirsek dünkü gibi oynayıp berabere kalacağıma bütün maçlarım Denizli maçı gibi olsun. Biz o gün baskı yiyerek yenilmedik.

Ayrıca diyorum ya kötü maçlarımız da oldu. Örneğin ilk devredeki Göztepe maçı. Ama o gün 21 şut çektik. Dün 7. Fazla söze gerek yok.

smart
28.06.2020, 14:24
Senin etmis iste sagolasin bilgilerin icin

Hocam Khedira hakkında ne düşünüyorsun sence nasıl futbolcuydu

Sinan.K
28.06.2020, 14:25
Hocam Khedira hakkında ne düşünüyorsun sence nasıl futbolcuydu

Tam aradimiz adam zamanindaki Formu olsa görulmeyen isleri yapiyordu

Çağatay96
28.06.2020, 14:27
Bir daha Campi baslarsa maci izlemeye gerek yok. Kadro tercihi maci acip acmamayi belirler basak yenemezse

HOPA'LI TS'Lİ
28.06.2020, 14:29
Ankaragücü-Basaksehir maçı sampiyonlugun donum maci oldu bile.Yok efendim Trabzon'un arkasi sağlam siyasi lobisi var hani nerde? %70 ler zaten çantada keklik.Neyseki gelen siyasileri yine otobusler uzerinde dualar eşliğinde ugurlarsiniz artik !!!

Erman TOROĞLU: A.Gücü-bAŞAKŞEHİR maçında verilmeyen 2. A.gücü golü TS'nin şampiyonluğuna mal olabilir. Bu sezon TS için masada işler bitiriliyor.

Reha KAPSAL: Pereira arkası dönük. Topu görmüyor. Böyle penaltı olmaz. GFK. MBFK ve dünkü maçla birlikte gördük ki bunlar hakem hatası değil. Bilinçli yapılan hakem yanlışları. Bir şehrin ve camianın psikolojisi ile oynayamazsınız.

fadigaTS
28.06.2020, 14:36
Dün gece herkese çok fazla yüklendim.Ama futbolcularımızdan daha fazla özveri beklemek de hakkımız.Her şeye rağmen futbolcularımıza güvenmekten başka çaremiz yok.Haydi çocuklar son bir gayret.Bu akşam başakşehir puan kaybı yaşayacak.Pes etmek yok.Şampiyonluğa inanıyorum.Ne kadar zorlu olursa o kadar unutulmaz olur.

smart
28.06.2020, 14:37
Tam aradimiz adam zamanindaki Formu olsa görulmeyen isleri yapiyordu

Aynen mesela o da müller gibi gösterişsiz oynar futbolu ama o da çok verimlidir

fadigaTS
28.06.2020, 14:39
Sene sonu amatörlükleri ve hataları konuşuruz.Şimdi futbolcu ve ekibe ağır eleştiri yerine destek zamanı.İyi gün taraftarı değiliz.Olsaydık İstanbul takımlarını desteklerdik.Haydi bu akşamki sonuçla birlikte yeniden sinerji oluştuma zamanı.

Faruk UYSAL
28.06.2020, 14:44
Bir şeyler yazmak istiyorum, yazasım yok; yazmayayım desem içimdeki sıkıntılar azalmıyor...
Sezon başından bu yana bize karşı yapılan hakem hatalarını geçiyorum, bunları tekrar yazmaya gerek yok, herkes biliyor zaten...

Şöyle bir oturup düşününce son iki hafta maalesef deyim yerindeyse resmen çuvalladık.
Uğurcan, Sörloth, Nwakaeme, Sosa, Ekuban, Ömür, Ndiaye, Pereira ve Novak... Bu oyuncularımızdan 2-3 tanesi sakat ya da formsuz olduklarında maalesef çok zorlanıyoruz. Akşam oyuna kenardan kurtarıcı olarak Koray sokulduğunda kadromuzun ne kadar dar olduğunu -zaten biliyorduk- bir kez daha canlı olarak görmüş olduk. Koray'ı ben bırakın akşamki performansını sezon başı hazırlık maçlarında da çok yetersiz bulmuştum.

Takımda 5 stoper var; öncesinde de birkaç defa belirttim, birini görmedik ama diğerlerinin hiçbirini maalesef çoğu taraftar gibi ben de beğenmiyorum. Nedenleri burada defalarca yazıldı. Şunun altını çizmek isterim: Bırakın Avrupa ya da dünya futbolunu, ülkemizde bile İstanbul takımlarının şampiyon oldukları sezonları inceleyin savunmalarında mutlaka oturmuş bir stoper ikilisi görürsünüz. Hatta onlar taraflı tarafsız tüm izleyiciler tarafından bilinir. Biz ise sezon bitti hâlâ arayış içindeyiz. Hız, ayağı düzgünlük, kafa topu hakimiyeti, yer tutma, oyun kurma, birbirleri ile uyum gibi kriterleri göz önüne alarak en iyi bulduğun iki stoperi seçersin ve onlarda artık hata da yapsalar bile ısrar edersin. Çünkü savunmada gerçekleşecek olan uyum sadece önlenecek gol pozisyonunu değil, aynı zamanda rakibe karşı atak yapmayı ve oynanan oyunu da olumlu yönde etkiler.

Biz ligde en fazla gol atan takımız ama bu avantajımızı maalesef maçlarda yeterince kullanamıyoruz; çünkü, oyunu tutmakta çok zorlanıyoruz. Kronikleşen bir "baskı yeme" hastalığımız var. Bunun, ağır ve teknik yetersizliklerinden dolayı stoperlerimizin savunmayı önde kuramamaları ile birlikte orta saha oyuncularımızın fizik güç yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Örneğin çok beğendiğim Sosa 35 yaşında ve haliyle çok güçlü değil; gücünü haklı olarak ekonomik kullanmaya çalışıyor. Sosa varsa orta sahada diğer iki adam canavar gibi olacak. Ndiaye hadi neyse de Parmak zayıf kalıyor yanında. Guilherme de yetersiz. Hal böyle olunca oyunu tutmamız zorlaşıyor. Artık günümüz futbolunda orta alanda görev bölümü olarak salt 6, 8 ve 10 numara oynayabilen ayrı ayrı oyuncular değil, bu üç özelliği az çok barındıran oyuncular tercih ediliyor. Örneğin Szymkowiak gibi. Koy orta sahaya 3 adet Szymkowiak tipi oyuncu, oyun nasıl tutulurmuş göstersin.

Geçmişte de birçok kırılma maçını kaybettiğimiz oldu. O maçları hatırladığımızda aklımıza ilk gelen kazanmak için sahada her şeyi yaptığımızdı. Spikerin yaptığımız sağlı sollu ataklarla ilgili, "Vurdu, savunmadan döndü, vurdu, direkten döndü!" sesleri hâlâ kulaklarımızda yankılanır. Akşam gole çok ihtiyacımız olduğu zaman diliminde ne rakibin üzerinde baskı kurabildik, ne de doğru düzgün bir pozisyon bulabildik...
Takımımızda maalesef ruh yoktu.

Sinan.K
28.06.2020, 14:45
Su Takima Glowacki Egemende tipinde bi Lider almadiniz bunu yillar boyunca affetmicem suan baska seyler konusuyorduk !!!

fadigaTS
28.06.2020, 14:46
Futbolda önce diri ve fit olmak önemlidir.Bütün yeteneğini göstermek için fiziksek olarak iyi durumda olmalısın.Antrenman metodları ve sağlık ekibinin yetersizliği bizi çok zorladı.Milyonluk futbolcuları amatörlere emanet ettik.Ama şimdilik sadece destek olalım.Sene sonu umarım hatalardan ders alırız.

Arda'
28.06.2020, 14:49
5-2lik rizespor maçının ilk yarısının kopyası oldu.
çizgiye inecek tek bi topçumuz olsa ki buna yusuf sarı da dahil çok farklı bi sonuç çıkardı.
sertliğe cevap veremiyoruz maalesef.
O maçta Nwakaeme oyuna girdi öyle çevirdik zaten

Kadir
Şampiyon olacak takım o çimlerin anasını ağlatır Ankaragücü’nü yener. Dün şampiyonluk idealini kafada sıfırlamış, sünepe gibi futbol oynayan bir oyuncu grubu vardı.
Gs Başak’ı yenecekmişte sonra Başak bir maç daha kaybedecekmiş, bizde tüm maçları kazanacağız ha? Dünkü sünepe topluluğundan en fazla 9 puan bekliyorum kalan 5 maçta.

İnançsız herifler, inancımı kırdılar. Yazıklar olsun!

fadigaTS
Su Takima Glowacki Egemende tipinde bi Lider almadiniz bunu yillar boyunca affetmicem suan baska seyler konusuyorduk !!!
Daha yaz transfer döneminde lider stoper diye diye dilimizde tüy bitti.Şimdi de elimizde da costa varken sürekli geriye giden ama TRABZONLU olduğu için oynayan hüseyin türkmen oynatılıyor.Artık her sene aynı durumu yaşamaktan bıkkınlık geldi.Hiç ders almıyoruz

chener
28.06.2020, 14:50
Verilen ve verilmeyen penaltı şampiyonluğa oynayan sivas dahil hiçbirinde bu şekilde sonuçlanmazdı. Dikkate alınacak baskı kuramıyoruz,veya kurmamamız için talimat aldık.

Oyun tamam, şampiyona yakışmadı ama açık açık aleyhimize düdükler çalınıyor.

Eğer başkan şampiyon yapılmayacağımızı biliyorsa açık yüreklilikle bizlere söylesin. Bize de yazık. Akşam kimse goğru dürüst uyku uyuyamamıştır. Bilelim ve bizde ümidimizi kesip normal hayatımıza dönelim. Bu kadarını hak ediyoruz.

Murathan
28.06.2020, 14:52
O maçta Nwakaeme oyuna girdi öyle çevirdik zaten

nwakaeme skor olarak acayip bir şey yaptı 20 dakikada ancak o maçı koşarak aldık diye düşünüyorum. her topun peşindeydik hatta sorumsuzca her yerdeydik.
bu enerji düşüklüğünü anlamak güç, sakatlıklar can sıktı herhalde.

fadigaTS
28.06.2020, 14:53
Bu ligte şerefimizle mücadele ediyoruz.Bazen ligten çekilelim ve bu çileyi bitirelim diyorum.Ama bu adi düzene çomak sokmak için mücadeleye devam.

Arda'
28.06.2020, 14:54

Bu performansi yapsinlar, yine bizim 2 puan arkamizda olacaklar, pesine alanya deplasmanina gidecekler ordan da kesin tokat yerler önceki 2 hafta 6 puan alsalar dahi... ne sampiyonlugu yaa... 2.ligi zorlamak isterler belki bize yetisirler ama fazlasi olmaz...
bu aksam berâberlik degil gsnin yenmesi daha iyi olur, haftaya basak antalya'ya gidiyor, daha konya deplasmani var... bizim aldigimiz 1 puan bizi onlara az da olsa yaklastirmali ki bir ise yarasin...

Tabi bunlari devletin hükümetin pis düzenin bizi sampiyon yapmak istememesini kenarda birakarak yaziyorum...
Dün akşamki takım kalan 5 macta galibiyet alırsa sürpriz olur benim için o derece leş bi oyun vardı.

Kadir
28.06.2020, 14:55
Verilen ve verilmeyen penaltı şampiyonluğa oynayan sivas dahil hiçbirinde bu şekilde sonuçlanmazdı. Dikkate alınacak baskı kuramıyoruz,veya kurmamamız için talimat aldık.

Oyun tamam, şampiyona yakışmadı ama açık açık aleyhimize düdükler çalınıyor.

Eğer başkan şampiyon yapılmayacağımızı biliyorsa açık yüreklilikle bizlere söylesin. Bize de yazık. Akşam kimse goğru dürüst uyku uyuyamamıştır. Bilelim ve bizde ümidimizi kesip normal hayatımıza dönelim. Bu kadarını hak ediyoruz.

Başkan bu ruhsuz oyuncu topluluğunun ne zaman saha içerisinde hakeme baskı kurduğunu gördük ki? Bir tek Jp47 ve Sosa hakemle diyalog kuruyor. lan bi kerede çevirin hakemin etrafını sıçın ağzına mal edin? yok! alayı ruhsuz!

Antonio
28.06.2020, 14:57
Abi bu korona seyircisiz oynamak gercekten zor. Motivasyon ile taraftarı ile oynayan büyük kulübüz. Aynı sorunu gsde yaşıyor. Gerçekten bu korona virüs sosyal mesafe psikolojimizj de bozdu. Futbolcular da insan.

nakzo
28.06.2020, 14:57
Yıllardır seyirci baskısı deyip deyip camiayı yediniz bitirdiniz baskı yoooook tam destek var şehirde 2 senedir sonuç koca bir sıfır .Keşke seyirci baskısı olsaydı da bizim Trabzonlu kontenjanından oynayan arkadaşlar belki futbolcu olurdu.

smart
28.06.2020, 14:59
Yıllardır seyirci baskısı deyip deyip camiayı yediniz bitirdiniz baskı yoooook tam destek var şehirde 2 senedir sonuç koca bir sıfır .Keşke seyirci baskısı olsaydı da bizim Trabzonlu kontenjanından oynayan arkadaşlar belki futbolcu olurdu.

Adamlar laf bile sokuyorlar mecburiyetten bizi desteklemişler diye

halilaziz61
28.06.2020, 15:01

Sefer bu kadar umitvar olmanı anlamıyorum.

Bitti abi
Bitti.

İlk yarı içerdeki Denizli maçıyla bitmsiti aslında ama seri yaptık kapattık.
Başı maçlar vardır ki puan kaybetmeyeceksin

Bunlardarsan biri Ankaragücü idi
Hakemle biseyle vs aldılar elimizden

nakzo
28.06.2020, 15:02
Adamlar laf bile sokuyorlar mecburiyetten bizi desteklemişler diye

Onları futbolcu diye besleyen bize yazıklar olsun kapıya koysan kayseri ,ankaragücü antep başka kimse almaz bu yetenek fukaralarını.

Mehmet BAŞ
28.06.2020, 15:04
Dün akşam oynanan futbol ''Şampiyonluk'' beklentimizi büyük ölçüde bitirdi diyebiliriz. Evet, matematiksel olarak şansımız devam ediyor fakat sakatlıklar, hakemler derken kaybedilen puanlarla moralimiz de dip yaptı. İşlerin bu noktaya gelmesinde ''Saha Dışı'' faktörlerin etkisi olduğu tartışma götürmez! Trabzonspor'un en az 15 puanı hakemler tarafından gasp edildi. Attığımız goller iptal edildi, penaltılarımız verilmedi, rakiplere uydurma penaltılar verildi...

Saha dışı faktörler gücümüzü büyük ölçüde kırdı. Doğru. Peki ya kendi hatalarımız? Biraz da bunları konuşmak lazım. Sezon başında Rodellega ile üç kuruş için sözleşme yenilemedik, gittik Sturridge'i aldık. Bugün kadroda Rodallega olsa en azından 9 puan daha fazlamız olurdu diyorum. Diğer bir konu stoper! Takımda banko oynayacak bir stoper alınmalı dedik. Ama İvanildo, Campi gibi vasat seviyede adamlar aldık. Devre arası Messias ve Da Costa alındı. Messias'ı sahada hiç göremedik. Da Costa da kötü oynamazken bir anda kesik yedi! Transfer anlamında bu eksikler bize şu an pahalıya mal oldu.

Ve en önemli faktör, Ünal Karaman! Her şey yolunda giderken ve takımda olumlu bir hava varken takıma liderlik eden hocamızı ''Ego'' uğruna gönderdik. Şampiyonluk yolunda yaptığımız en kritik hata buydu. Hadi Ünal Karaman'ı gönderdik, Hüseyin Çimşir gibi tecrübesiz bir yardımcı hoca ile yola devam etmek en büyük gaflet oldu. Hüseyin Hoca ileride belki iyi bir hoca olacak ama şu an şampiyonluk yolunda takımı taşıyabilecek durumda değil.

Sonuç olarak evet saha dışı faktörler her şeye rağmen önümüzü kesti. Kesiyor! Lakin kendi hatalarımızı da görüp şapkayı önümüze koymamız lazım. Yönetimin acilen Sosa ve Novak ile masaya oturması lazım. Kadronun eksikleri tamamlanıp gelecek yıl daha güçlü bir kadro ile yola devam etmemiz lazım. Bu sezon gösterdikleri performansa baktığımda Bilal, Guilherme ve Mesisas gibi oyuncularla gelecek yıl devam etmemenin daha doğru olacağını düşünüyorum. Moralimizi bozmayalım, takım olarak iyi bir yolda gidiyoruz. Doğru işler yapıyoruz. Doğruları yapmaya devam ederek gelecek sene daha güçlü şekilde yarışın içinde olmalıyız.

smart
28.06.2020, 15:06
Onları futbolcu diye besleyen bize yazıklar olsun kapıya koysan kayseri ,ankaragücü antep başka kimse almaz bu yetenek fukaralarını.

İyi oynayan zaten destek bulur kötü oynayanı destekleyince saç uzatıp at kuyruğu falan yapıyolar

Fatih Öztürk
28.06.2020, 15:07
Yıllar önce gs'de Hagi, fb'de Alex tek başına iş çıkarıyordu. Biz de bu işi Waka yapıyor, olmayınca hakemi de yenemiyorsun.

yatmaztara
28.06.2020, 15:08
Alanya maçından sonraki sabah uyandığımda dün gece puan kaybettiğimiz aklıma gelince beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Bu sabah hiç öyle birşey olmadı. Çok ilginç

Ekleme: Bugün kuş taşa çarpar bir şekilde başak puan kaybederse %100 şampiyonuz onuda söyliyeyim!

AyhanPe
28.06.2020, 15:09
Yine kendi aralarinda ki intidar catismasinin kurbani olduk. "Pelikancilar" sucu bucular. Disisleri Bakaninin kardesi bizimkilere ana avrat küfreder. Sizi sampiyon yapanin yani herhalde Maliye ve Hazine Bakani "Damat" i kastederek bilmem nesini sey yapayim diyor herif. Bi bitmedi su rant ceteleri. Durum öyle gösteriyor ki bu siyasi catismanin eksenini Trabzon olusturmaya devam edecek. Bu ne istir yahu. Alt tarafi bir oyun bu .. Rantiniz batsin

Antonio
28.06.2020, 15:10
Alanya maçından sonraki sabah uyandığımda dün gece puan kaybettiğimiz aklıma gelince beynimden vurulmuşa dönmüştüm. Bu sabah hiç öyle birşey olmadı. Çok ilginç

Alışıyoruz hocam. Ben en çok anarthosise elenmiştik dehşet üzüldüm ondan sonrakiler artçı gibi dünkü maç sinek ısırığı gibi. Alışıyorsun yeğen :)

Çağatay96
28.06.2020, 15:10
Aglamalik. Koca sezon süt kupasi ile avrupadaki süt kupasina feda edildi

hasan8861
28.06.2020, 15:13
Açın bakın internet sitelerine dün geceyle ilgili Şikecilerin maçına yazılması gereken utanç gecesi yorumu olmalıyken,adam girdi oyunu değiştirdi gibi şeyler yazılıyor.
Bizim mücadelemiz böyle bir mücadele,medyası,sosyal medyası ıvırı zıvırı hiç biryerde biz yokuz.Bunu eziklik psikolojisi veya herhangi olumsuz anlamda söylemiyorum.Bizim yapmamız gereken kendimiz olmak,oyunumuzu oynamak.Her zaman olumsuz havaya girmeye gerek yok altı üstü 1 puan var liderle aramızda sadece 1 puan.Ne zaman nerede birleşip ortak hareket edebilirsek o zaman bişeyler değişir.Bu şekilde yarımız inanmayıp yarımız inanırsa hiçbir anlamı yok.
Bence geçen sene bu oyunumuzdan çok daha iyi oynuyoduk ama kaçıncı olduk 4.
Bu sezon daha kötü oynasakta 2. sıradayız ve şampiyonluk adayıyız.Geçen sene başakşehir son 5 maçında 1 galibiyet 2 beraberlik 2 mağlubiyet aldı.biz 3 galibiyet 2 beraberlik.Niye aynı şeyler yaşanmasın.
Evet hepimiz sinirliyiz hepimiz kızgınız.Yönetiminden oyuncusuna kadar herkes hatalı ama bu gibi zamanlarda bunu bu kadar dillendirmenin zararı daha fazla.

artvints
28.06.2020, 15:13
10 kişilik ankaragücü son dakikalarda gol yememek için önde basti, biz alanya'ya gel gol at dedik. Korkaklikla olmuyor.

asilhamsi
28.06.2020, 15:14
Kardeşim, ben bu forum dalgametlerinden çok anlamıyorum.. Sadece şunu söyleyeyim senin bu gün için söylediklerini ben geçen sene temmuz ayında söylüyordum ve sen beni futbol bilmemekle ve boş yorum yapmakla suçluyordun.. O yazılar eklentide var..

Çok mu önemli değil tabi ki.. Kimler ne yazıyor.. Ama sen olayı kişiselleştirilmiştin...

Ne yazdığımı okuyamadım ama kirildiysan özür dilerim.

fadigaTS
28.06.2020, 15:17
Alışıyoruz hocam. Ben en çok anarthosise elenmiştik dehşet üzüldüm ondan sonrakiler artçı gibi dünkü maç sinek ısırığı gibi. Alışıyorsun yeğen :)

Trabzondaki maç ilk gittiğim maçtı.1-0 yenmiştik.İkinci golü bir türlü atamamıştık.Gökdeniz son dakikalarda karşı karşıya atamamıştı.Hey gidi günler

Mesut
28.06.2020, 15:25
Galatasaray eğer bugün maçı yenerse şampiyon olur.
Bizi zaten yenerler
Başşakşehirin Antalya deplasmanında puan alacağını düşünmüyorum

Fatih Öztürk
28.06.2020, 15:26
Antep maçında Da Costa ceza sahasında Antep’li oyuncu tarafından tüm gücüyle itiliyor var'daki namussuz Halis muhlisi var'a çağırmıyor. Aynı namussuzlar 90+2'de Abdüş'ün söküp kaptığı topla golü buluyor, Var'daki namussuz, Halis muhlisi çağırıyor el birliğiyle 2 puanımızı gasp ediyor. Bu dünyanın namusu, dini imanı yok.

halilaziz61
28.06.2020, 15:34
Düşünüyorum düşünüyorum
Gol attıktan sonra geriye yaslanmamizi anlayamıyorum, top da mı ceviremiyorsun be kardeşim

Top çevirip rakibi yoracan bu kadar basit ga

Mehmet Cihan Kocaman
28.06.2020, 15:35
Kimse Abdulkadire kötu demiyor ama suan Trabzonsporda ilk 11de oynayacak kapasitede degil o ve onun gibi baskalarida

Kapasite ayrı bir şey, form ayrı. Ilk 11'de oynayacak kadar formda değil derseniz anlarım, bunun da sebebi sakatlık ve pandemi nedeniyle futboldan uzak kaldığı 9 aylık süredir. O kadar uzun bir süre ki, sakatlık öncesi Abdulkadir'i unutmuşsunuz bile. Abdülkadir potansiyel ve kapasite olarak Avrupa'nin üst düzey takımlarına göz kırpan bir futbolcu. Değerini bilelim.

halilaziz61
28.06.2020, 15:36

Ekleme: Bugün kuş taşa çarpar bir şekilde başak puan kaybederse %100 şampiyonuz onuda söyliyeyim!

Ümitli olmamak sonuçları adam akıllı karşılamak açısından her zaman daha iyidir

Fatih Öztürk
28.06.2020, 15:36
Başakşehir maçının ilk yarısı köşe vuruşundan gelen topa yükselen Nwakaeme formasından çekilerek yere indiriliyor var'daki namussuz ahlaksız hakemi var'a çağırmıyor. Aynı maçın ilk yarısında 3 numaralı tetikçi Fırat'ın gözü önünde Abdüş'ün ayağına sakatlama pahasına basan Başakşehir’li oyuncuya kırmızı kart verilmiyor.

Latif Özdem
28.06.2020, 15:50
Rıdvan Dilmen gibi fenerbahçeli yorumcular, takımlarının şike yaptıklarını bile bile, Fenerbahçe için gövdelerini bile taşın altına koyarken, mesela taraftarımızca belkide en çok sevilen ve şu sıralar "akıllarınca taraftarımızı rehabilite etmeye çalışan" Erdal Hoş ve onun gibi güya Trabzonsporlu yorumcular,

-takımımızın defalarca şampiyonluğu çalındığı halde ve son olarak bu sene defalarca hakemler tarafından doğranıyorken,

-aslında şu an “ortalama bir Trabzonspor taraftarının” yarısı kadar bile üzülebiliyor, yarısı kadar bile yine hakkımızın gasp edilmesine kızabiliyorlar mı?

Yoksa “Oh be şampiyonluk potasından çıktık sayılır, üzerimizdeki baskı da kalkar artık yavaş yavaş.” diye düşünüp içten içe rahatlayıp bayram mı ediyorlar?

Neden bizim hakkımız "bu kadar kolay" gasp edilebiliyor noktasında sormamız gereken önemli sorulardan birisi de budur..

Rama61
28.06.2020, 15:57
Bazi yorumlara bakiyorum,takim oobüsü gecerken,ceple Foto veya el sallama gibi futbolculardan karsilik gelmiyorms.niye gelsin.adamlar kafa olarak bitmis.niye?Ulan diyolar.gücümüzün yettigi kadar mücadele ediyoruz.faul vermiyorlar,kirmizi kart vermiyorlar,bariz penaltilarimizi vermiyorlar,gollerimizi vermiyorlar,rakibimize bol keseden dagitiyorlar.neyin mücadelesini yapiyoruz diyorlar.kurulu düzen moralmi birakti.hangi motivasyonla oynasinlar

fadigaTS
28.06.2020, 16:05
Yok abi bizi şampiyon yapmayacaklar diye kenara çekilmek de bir tarzdır.Ama ben her sene daha da hırslanıyorum.Zaten futbolcular da benim düşüncemdeki gibi olsa daha fazla mücadele ederdi.Özellikle Trabzonlu futbolcuların kendini parçalaması lazım.Vur kafasına al ekmeğini.Şampiyonluğa oynadığımızda bizi biçeceklerini zaten biliyoruz.Kenara çekilip bu iş bitti demiyorum.Bizim tek şampiyonluğumuz onların aldıkları tüm kirli şampiyonluklara bedeldir.Bunu bildiğim için sonuna kadar mücadeleye devam

Timur Bey
28.06.2020, 16:08
Ne futbolcular ne yönetim hala bir açıklama yapmıyorsa biz daha çok doğranırız. Göztepe maçı sonrası hatta biz Alanya ile oynamadan yapılmalıydı ama yapılmadı. Çıkıp korkmadan delikanlı gibi konuşsunlar. Birilerine şirin görünüp milli takım, Avrupa hayaliyle suspus olmasınlar. Öyle hayali olan var ise sene sonu yol verin gitsin.

fadigaTS
28.06.2020, 16:11
Ne futbolcular ne yönetim hala bir açıklama yapmıyorsa biz daha çok doğranırız. Göztepe maçı sonrası hatta biz Alanya ile oynamadan yapılmalıydı ama yapılmadı. Çıkıp korkmadan delikanlı gibi konuşsunlar. Birilerine şirin görünüp milli takım, Avrupa hayaliyle suspus olmasınlar. Öyle hayali olan var ise sene sonu yol verin gitsin.

Yönetim iş bittikten sonra konuşacaksa hiç konuşmasın.Biraz proaktif olsunlar.Testinin kırılmasını beklemesinler

Timur Bey
28.06.2020, 16:19
Yönetim iş bittikten sonra konuşacaksa hiç konuşmasın.Biraz proaktif olsunlar.Testinin kırılmasını beklemesinler

İşte bu yüzden 5 maç varsa ve azıcık da olsa inançları varsa veryansın edip verip veriştirirler. Öyle sahaya atlamakla saçma sapan alkol kavgalarıyla ya da büyük oranda trollerin ve ergenlerin izlediği a spora konuşmakla olmuyor o işler.

Sen kendi resmi sitenden ve sosyal medyandan hakkını ispatlarınla aradın mı? Sen basın toplantısı düzenleyip bunu aynı şekilde yayımladın mı? Ne yaptın ki? Teknik olarak zaten zayıfımız, eksiklerimiz var ama alakasız şeylere takılıp gerçeklere değinmeyerek yönetimin eline ne geçti?

Cümle alem de 2011 sonrası yönetimlerin iktidar onayıyla geldiğini biliyor. Bu yüzden Ağaoğlu'nun da kesik yememek adına konuyu fazla dallanıp budaklandırmaması ve sadece Göksel üzerine oynaması onun da bir yerden sonra bir şeylerden çekindiğini gösteriyor. Başka bir şey değil. Aynı şekilde a spor da koftiden göksele yükleniyor. Yahu zaten adamın arkasında en tepe var. Onun adını etsene yiyorsa! Bu kulübün mevcut konjonktür değişmeden ve siyasi statükoculuktan vazgeçip sadece sahaya odaklı güçlü ve profesyonel kişilerle kurulmadan şampiyonluk görmesi zor.

Göksel tek başına ne ki sen güçlü olsan tükürsen boğarsın. Bunu istanbul takımları yapıyor da sen yapamıyorsan işte sebep zaten kafadan belli.

Mehmet Cihan Kocaman
28.06.2020, 16:25
Maçın üzüntüsü az buçuk geçince insan puan tablosuna bakıp sadece 1 puan var ve oynanacak 5 maç daha var diye umutlanıyor insan.

fadigaTS
28.06.2020, 16:28
Ekuban nasıl sakatlandı? Ne oldu bu adama? Böyle rezil sağlık ekibi yüzünden futbolculardan verim almak çok zor.Açıklama yapılmıyor.Yapılsa da anlaşılmaz ve saçma sapan bir şeyler söylenip konu kapatılıyor

bilgehan83
28.06.2020, 16:32
Yöneticilerin Trabzonspor’un şampiyonluğunu sattığını düşünüyorum otobüs fotoğrafları da bunu doğruluyor gibi hocaların kondisyonerin o hüzünlü hali (sanki maçı üç sıfır kaybetmiş gibi bir ruh hali) Alanya maçı sonrası kimden emir geldi de bırakın dediler maçları kongre üyeleri açıklasın buyursun... koskoca camia çavuşoğlu ailesine yenilmiş kupayı da alamazlar bundan Eminim ortada bir satılmışlık var.. Alanya maçında herkese efelenen yöneticiler bu maçta neredeydiler acaba bu nasıl iş Ağaoğlu tek sorumlusudur bu işin puan kaybettin bas yürü evine dön adam gibi sana ilk defa mı küfür ediliyor git savcılığa ver liseli ergenler gibi peşinden koşuyorsun milletin bir de o mafya denen yönetici o nasıl mafyalık ki (sonraki maç da sizi bile satın alıyorlar kastettiğim Ertuğrul Doğan değil, kır saçlı iri yarı adam Çiçekli gömlekli ) Hüseyin hoca futbolcular ayrı onlara ayrı paragraf açarız ama Bursa idare sınıfta kalmıştır ve şampiyonluğu satmıştır geçmiş olsun

Mustafa YILMAZ
28.06.2020, 16:36
Başakşehir maçının ilk yarısı köşe vuruşundan gelen topa yükselen Nwakaeme formasından çekilerek yere indiriliyor var'daki namussuz ahlaksız hakemi var'a çağırmıyor. Aynı maçın ilk yarısında 3 numaralı tetikçi Fırat'ın gözü önünde Abdüş'ün ayağına sakatlama pahasına basan Başakşehir’li oyuncuya kırmızı kart verilmiyor.

başakşehir örnek alınası bir kulüp.

forumun yarısından fazlası bu goygoyu yapıyordu biz değil öyle siyasetin takımı para akıyor kollanıyor dedikçe yok sistemli akıllı adamlar deniyordu biz hakemlerle ince ince doğranırken bu örnek alınası kulüp tek hakem hatası yaşamıyor aksine hakemlerle yukarıda tutuluyor ama örnek alınası kulüp işte.

sıfır stad yapıldı, modern tesisler!! sahi olimpiyat stadı kaç km. uzaklıkta bunlara? ve bedavaya göksel kendisi kendine sattı ibdd'yi!

hiç bir haltı olmayan takıma sponsor yağdı!

bunları yapabileni hakemler,sistem korumayacak öyle mi? birebir siyasetin takımını?

şu takıma sempati besleyen ve örnek takım diyen insandan nefret ederim.

TSLIEMRE
28.06.2020, 16:38
Eskiden gol attıktan sonra daha da gol atmak için uğraşırdık şimdi gol atıp geriye gidiyoruz.

Sefa Alış
28.06.2020, 16:48
Hakem eleştirilerini anlarım ama oyuncu motivasyonunun hakemler yüzünden kırıldığını falan kabul etmiyorum, bırakalım bu bahaneleri. İki maçta kendi elimizle verdik şampiyonluğu. Alanya maçında o kadar geri çekilmesen, ilerde top tutabilsen golü yemezdin. Hadi son dakikada o şutun girmesine şans diyelim, artık puan kaybettiğinde şampiyonluğun gideceğini bildiğin Ankaragücü maçının son 15dk.sında rakip 10 kişiyken kaleye isabetlu şut çekemiyosun. Normal şartlarda dövmen lazımdı ankaragücü kalesini.

Fatih Öztürk
28.06.2020, 16:51
başakşehir örnek alınası bir kulüp.

forumun yarısından fazlası bu goygoyu yapıyordu biz değil öyle siyasetin takımı para akıyor kollanıyor dedikçe yok sistemli akıllı adamlar deniyordu biz hakemlerle ince ince doğranırken bu örnek alınası kulüp tek hakem hatası yaşamıyor aksine hakemlerle yukarıda tutuluyor ama örnek alınası kulüp işte.

sıfır stad yapıldı, modern tesisler!! sahi olimpiyat stadı kaç km. uzaklıkta bunlara? ve bedavaya göksel kendisi kendine sattı ibdd'yi!

hiç bir haltı olmayan takıma sponsor yağdı!

bunları yapabileni hakemler,sistem korumayacak öyle mi? birebir siyasetin takımını?

şu takıma sempati besleyen ve örnek takım diyen insandan nefret ederim.

Bir yeğene bile diş geçiremeyen kulübüz. Bu dipçik yeğenin koca Trabzonspor'la tek başına oynadığı oyunu bozamayacak kadar aciziz.

freedomforever
28.06.2020, 16:58
Başakşehir yenilirse, Antalya maçını da kazanamaz. Biz de gs maçını alırsak...

Umut işte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Antonio
28.06.2020, 17:03
Yöneticilerin Trabzonspor’un şampiyonluğunu sattığını düşünüyorum otobüs fotoğrafları da bunu doğruluyor gibi hocaların kondisyonerin o hüzünlü hali (sanki maçı üç sıfır kaybetmiş gibi bir ruh hali) Alanya maçı sonrası kimden emir geldi de bırakın dediler maçları kongre üyeleri açıklasın buyursun... koskoca camia çavuşoğlu ailesine yenilmiş kupayı da alamazlar bundan Eminim ortada bir satılmışlık var.. Alanya maçında herkese efelenen yöneticiler bu maçta neredeydiler acaba bu nasıl iş Ağaoğlu tek sorumlusudur bu işin puan kaybettin bas yürü evine dön adam gibi sana ilk defa mı küfür ediliyor git savcılığa ver liseli ergenler gibi peşinden koşuyorsun milletin bir de o mafya denen yönetici o nasıl mafyalık ki (sonraki maç da sizi bile satın alıyorlar kastettiğim Ertuğrul Doğan değil, kır saçlı iri yarı adam Çiçekli gömlekli ) Hüseyin hoca futbolcular ayrı onlara ayrı paragraf açarız ama Bursa idare sınıfta kalmıştır ve şampiyonluğu satmıştır geçmiş olsun

Bu ülkede her şey olur şayet şampiyonluk satildiysa bizim değerlerimize ihanettir trabzonsporun kuruluşuna dnasina aykırı.

CesurHamsi
28.06.2020, 17:03
Ilk 11imiz zaten bok gibiydi, bikere hatali basladik
Da Costa - Campi iyi giderken Da Costanin kesik yemesini hicbir zaman kimse aciklayamaz
hele HT4 oynamasini kimse acikliyamaz!

ilk hata orda yapildi

Parmak Casper adamlarla beraber sadece bakip kosan gereksiz bir futbolcu oynamasina gerek yoktu, Sosa-Ndiaye orta sahasi yeterliydi
Guilhermeyi forvet arkasi koy, Omur zaten sagda, Basacikoglu da solda baslayabilirdi

ha Basacikoglunu begendimmi? Hayir, ozaman cikar onu, koy oraya Novaki sol beke koy Rahimi bitti..

neyin kafasini yasiyor bizim coban hocamiz acaba?

Ha baktin adamlar akin akin geliyor, ve kontra atak oynamak istiyosun( rezillik bu ankaragucune karsi)
ozaman cikaracaksan Guilhermeyi, alirsin Dogani, koyarsin Sosa Ndiayenin arkasina rahatlatmak icin bitti

Koray nedir? Kimdir?

bize yapilan bu kacinci serefsizlik ?

futboldan neden anlamiyor bizim insanimiz acaba!

ha bide peraire sari kart mi yedi, cikar onu koy Serkani. Ama KORAY KIMDIR KIM LAN KIM

Mustafa YILMAZ
28.06.2020, 17:05
Hakem eleştirilerini anlarım ama oyuncu motivasyonunun hakemler yüzünden kırıldığını falan kabul etmiyorum, bırakalım bu bahaneleri. İki maçta kendi elimizle verdik şampiyonluğu. Alanya maçında o kadar geri çekilmesen, ilerde top tutabilsen golü yemezdin. Hadi son dakikada o şutun girmesine şans diyelim, artık puan kaybettiğinde şampiyonluğun gideceğini bildiğin Ankaragücü maçının son 15dk.sında rakip 10 kişiyken kaleye isabetlu şut çekemiyosun. Normal şartlarda dövmen lazımdı ankaragücü kalesini.

inan bana oyuncu motivasyonunu hakemler peri perişan eder isterse. hakem o kadar kolay sarı kartlar çıkardı ki mesela bi pozisyonda sosa itiraz etti, herif takımın kaptanı, öyle küfür eder gibi de değil hemen kartı yapıştırdı hakem. ufak görünen pozisyonlarda ters kararlar verip insanın ayarları ile oynarsın sonuçta duygu yüklü bi canlıyız etkiliyor. bu maç için bahanem değil benimde ama yok dersek yalan olur yinede.

takım obotüsünden bir fotoğraf var, millet şu salgında yollara düşmüş, şehri ateşe ver miş ama takım otobüsü içi matem havasındaydı. sıkıntı oradaydı asıl, takım gergindi ve teknik kadro bunu kontrol edemedi. negatifi alıp pozitifi basamadı oyuncuların kanlarına.

eğer dün kazanamadıysak 1. sıraya şu fotoğraftaki heyecansızlığı ve gerginliği koymalıyız.

https://i.hizliresim.com/fC1dBq.jpg (https://hizliresim.com/fC1dBq)

maça çıkmadan zaten 1-0 geriye düşmüşüz. taraftar baskı oluşturmasaydı demesin kimse sapına kadar hakkı taraftarın bu. milyonluk oyuncu o baskıyı kaldıracak, teknik ekip oyuncuları motive edecek baskıyı kıracak.

Sefa Alış
28.06.2020, 17:05
Başakşehir ve GG ile uğraşmak da bana göre boş işti. Yapabiliyorsan somut bir şeyler yapacaksın, tüm yerel gazetelerden aynı manşeti attırmakla, açıklama yapmakla olmuyo bu işler. Ne güzel sakin sakin şike gündemine bile girmeden şampiyonluğa gidiyorduk, şu işlere bulaştık iki haftada puan kayıpları geldi. Ve ligin ilk yarısında bu geri tepmeyi yaşamış Fenerbahçe örneği duruyordu karşımızda. Kendilerini bitirdiler TFF, hakem diye diye. Aynı senaryoyu biz yaşıyoruz 2 haftadır.

nakzo
28.06.2020, 17:11
Ilk 11imiz zaten bok gibiydi, bikere hatali basladik
Da Costa - Campi iyi giderken Da Costanin kesik yemesini hicbir zaman kimse aciklayamaz
hele HT4 oynamasini kimse acikliyamaz!

ilk hata orda yapildi

Parmak Casper adamlarla beraber sadece bakip kosan gereksiz bir futbolcu oynamasina gerek yoktu, Sosa-Ndiaye orta sahasi yeterliydi
Guilhermeyi forvet arkasi koy, Omur zaten sagda, Basacikoglu da solda baslayabilirdi

ha Basacikoglunu begendimmi? Hayir, ozaman cikar onu, koy oraya Novaki sol beke koy Rahimi bitti..

neyin kafasini yasiyor bizim coban hocamiz acaba?

Ha baktin adamlar akin akin geliyor, ve kontra atak oynamak istiyosun( rezillik bu ankaragucune karsi)
ozaman cikaracaksan Guilhermeyi, alirsin Dogani, koyarsin Sosa Ndiayenin arkasina rahatlatmak icin bitti

Koray nedir? Kimdir?

bize yapilan bu kacinci serefsizlik ?

futboldan neden anlamiyor bizim insanimiz acaba!

ha bide peraire sari kart mi yedi, cikar onu koy Serkani. Ama KORAY KIMDIR KIM LAN KIM

Ne zamanki bu kulupten içeri bir tane Trabzonlu hoca futbolcu girmez o zaman burda bagıracam kesin şampiyonuz diye bunların en iyisi yusuf efendi takıma hicbir basarı kazandırmadan takımı şampiyonluğa oynayacağı sene satıp gitti bunların Trabzonsporlulugu bu kadar.Bir tanesini barındırmam uğurcan hariç.

gabriel omar
28.06.2020, 17:12
Hakemi şunu bunu geçin.Şu son iki maçta sampiyonluga inanmis bir futbolcu kadrosu ve teknik ekip gördünüz mü sahada ?

Aleyhine en ufak haksizlikta hakemin etrafini sarip etki altina alacagina bos bos takiliyorsun.Sahada yirtinan mucadele eden kim var? Bu is yetenek isi falan degil artik bir zahmet kosacaksin gerekirse kusana kadar.

Taraftar varken taraftar baskisi var yokken de motive olamiyor beyefendiler herhalde.

Ayrica basaksehirle.mucadele edip de lobisini yenemeyecek baska buyuk takim yoktur bizden baska.Su an.baska bir.istanbul.takimi zirvede olsa basaksehiri kimse kollayamazdi.

Iste durum boyle 10 senede bir gelen firsati elimizle.teptik.Helal olsun ne diyelim.Artik seneye 1-2 oyuncu satar ekonomiyi cevirir gideriz. Sportif basari icin daha bekler bu kulup.

Mustafa YILMAZ
28.06.2020, 17:19
Bir yeğene bile diş geçiremeyen kulübüz. Bu dipçik yeğenin koca Trabzonspor'la tek başına oynadığı oyunu bozamayacak kadar aciziz.

mevzu daha derin aslında gezi olaylarında taraftar işin içine girmişti ondan sonra ibb bir üst lige yükseldi ve o sene satıldı ki satılmadan önce stad ve tesisler yapılmıştı daha o zaman orada takım bile yokken.

burada ideolojiden bahsetmiyorum kronolojik sıra bu.

yeğen ya da damat tek başına yapmıyor bunları tek söz geçiremeyen biz de değiliz ist. kulüpleride içten içe parçalıyor kendini ama onlarda konuşamıyor.

son dönemde okuduklarıma bakınca göksel'in tff üzerinde büyük bir gücü var bunuda sağlayan o yeğen-damat oluşu.

thesiege61
28.06.2020, 17:40
Şampiyonluk mücadelesi bitmedi, şansımız hala var karamsarlık ne işimize yarar. Başakşehir geçen sene son 7 haftada 6 puan aldı. Galatasaray geçen sene 69 puanla şampiyon oldu. Biz 5 maçı da olsak 73 puanla şampiyonuz. Her şerde bir hayır vardır, inancımız bu. Belki Ankaragücü beraberliği bize GS galibiyeti getirecek diğer maçları da alacağız. Enseyi karartmayalım olumlu bakalım destek verelim sonunda hayır dileyelim. İnşallah olacağız da.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

David_LuiZ4
28.06.2020, 18:17
bro hoca dışındaki teknik ekip faktörünü unutmamak lazım bir de sağlık ekibi hepsi çoğu yabancı olmalı bence.newton kalmalı .kadro olarak bakarsak yeterli değil.özellikle seneye rakipler de kadrosunu güçlendirecek transfer şart bro eldekileri de koruyup.iki stoper ve ortasaha sağlam kaliteli adamlar da almak şart bro.başkan umarım ekip ve sağlık personel işini de çözer

33 yaşındaki Alman teknik adam Nagelsmann'ı parayı basıp getirmemiz lazım bro..Leipzig'de ekibiyle süper işlere imza atıyor..

erenslash
28.06.2020, 18:19
ah keşke bro :D. manyak olurdu .ne yapmak lazım sence? başkan sence kaliteli bir personel alır mı pişman olup?bir daha aynı hataları yapmaz herhalde.ekibi yeniler gider almanyadan ordan burda staff bakar mı? ne oldu bu son iki maç böyle saçma sapan işler ... sağlık ekibinin kurbanı da olduk.çok parayı bassak gelir miydi orayı bırakıp sence? yani yabancı sağlam bir hoca ve ekip getirmemiz şart bilmiyorum ne yapacağız açıkçası elimizdeki yerli teknik ekibi komple yollamaları şart.iki tane kondisyoner de lazım.böyle bir alman hoca bulsak keşke araştırma yapmayıp da kolaycılığa kaçıp ister misin abdullah avcıya teklif götürseler.? berbat bir durum perseonel seçmek için araştırmıyorlar.onu da istemiyorum bu saaten sonra.yabancı şart bize
33 yaşındaki Alman teknik adam Nagelsmann'ı parayı basıp getirmemiz lazım bro..Leipzig'de ekibiyle süper işlere imza atıyor..

Mustafa YILMAZ
28.06.2020, 18:24

ciddi değilsin da?

o adamı kaç paraya getirmeyi düşünüyorsun?

adam real'i geri çevirdi, ilkeleri olan bi adam. şuan avrupada ön planda olan genç bir hoca ne yapsın Türkiye'ye gelip? verirsen 15 milyon euro yıllık, transfer bütçesinide 100 milyon euro yaparsan belki oturup konuşabilir.

David_LuiZ4
28.06.2020, 18:26
ah keşke bro :D. manyak olurdu .ne yapmak lazım sence? ne oldu bu son iki maç böyle saçma sapan işler ... sağlık ekibinin kurbanı da olduk.

Trabzonspor Trabzonlular için bir bacasız sanayidir...Ekmek kapısıdır..

Sağlık ekibinden tut envai çeşit branşa kadar kulüp içinde Trabzonlular etkili..Bunları temizleyeceksin...Bunları yazmaktan bıktım açıkçası..

erenslash
28.06.2020, 18:32
bunu söylediğini hatırlıyorum bıkmakta da haklısın ama düzen değişmiyor.değişmediği sürece ayvlara geleceğiz.Ahmet başkan şu adamları kovsa da işi bilen avrupalı ,futbolu bilen adamlar alsa.bu ekipleri başımızdan atsa.Hemşericilik düzenini bozsa .bu sene aklı başına gelecektir tüm olanlardan sonra öyle umud ediyorum.bu saaten sonra bir şeyleri kestirmek çok zor artık.ben gene bazıları yüzünden dandik personel alınır diye düşünüyorum.umarım yanılırım.bir tane alman kondisyonerimiz olmayacak gene.
Trabzonspor Trabzonlular için bir bacasız sanayidir...Ekmek kapısıdır..

Sağlık ekibinden tut envai çeşit branşa kadar kulüp içinde Trabzonlular etkili..Bunları temizleyeceksin...Bunları yazmaktan bıktım açıkçası..

David_LuiZ4
28.06.2020, 18:32
ciddi değilsin da?

o adamı kaç paraya getirmeyi düşünüyorsun?

adam real'i geri çevirdi, ilkeleri olan bi adam. şuan avrupada ön planda olan genç bir hoca ne yapsın Türkiye'ye gelip? verirsen 15 milyon euro yıllık, transfer bütçesinide 100 milyon euro yaparsan belki oturup konuşabilir.

Real'in teklifini reddettiğine dair kaynak gösterir misin? Ben Nagelsmann'ı bugün değil taa Hoffenheim günlerinden bu yana takip eden, palazlanmadan önce Trabzonspor'un başına getirilmesini yazan biriyim..Herif şimdi Leipzig'de ŞL arenasında getirmek zor bu saatten sonra ama paranın açamayacağı kapı yoktur denemek lazım..

Hoş Ağaoglu'nin teknik direktörlük vizyonu hep eski topçulardan yana çok da bir beklenti içine girmemek lazım..Ancak Almanya'da henüz kabuğundan sıyrılmamış gelecek vaadeden onlarca hoca var..Yönetim iyice araştırsın bulsun teknik adamlık konusunda Alman pazarı bize daha uygun..

erenslash
28.06.2020, 18:35
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@David_LuiZ4 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48572)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> iki üç senedir yabancı hoca konusunu sen,ben bir kaç arkadaş dile getirdi burada.ala ala newtonu aldırdık bu da bir gelişmedir dedik.hüseyine güvendik sırf hava bozulmasın diye güzel ve olumlu da düşündük.yanıldık gene.demek düzenin değişmesi lazım bro.bakalım başkan marjinal kararlar alabilecekmi.....

yani şunu anlamış değilim bir tane yabancı hocayla bitmiyor iş alman piyasasından 5-6 adam şart

newtonun hoca olarak tek yabancı olarak yalnızlık çektiğine de eminim .yabancı personel alırken bir tane ingiliz var takımda .bu da plansız bir iş

hüseyinin newtonu ne kadar dinledi bilmiyoruz .dinlediğini de sanmıyorum çünkü aynı ünal oyunu.

bizde zamanında yabancı kondisyoner varmış hem de ispanyol niye gitti bu adam bizden başka Türk takımlrı da çalıştırmış

https://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/909195-firtinaya-ispanyol-kondisyoner

Mustafa YILMAZ
28.06.2020, 18:38
Real'in teklifini reddettiğine dair kaynak gösterir misin? Ben Nagelsmann'ı bugün değil taa Hoffenheim günlerinden bu yana takip eden, palazlanmadan önce Trabzonspor'un başına getirilmesini yazan biriyim..Herif şimdi Leipzig'de ŞL arenasında getirmek zor bu saatten sonra ama paranın açamayacağı kapı yoktur denemek lazım..

Hoş Ağaoglu'nin teknik direktörlük vizyonu hep eski topçulardan yana çok da bir beklenti içine girmemek lazım..Ancak Almanya'da henüz kabuğundan sıyrılmamış gelecek vaadeden onlarca hoca var..Yönetim iyice araştırsın bulsun teknik adamlık konusunda Alman pazarı bize daha uygun..

https://www.goal.com/tr/haber/nagelsmann-real-madridi-reddetme-sebebini-acikladi/1lm7zs52v0vzj1fls7zw5qqu72

real o kapıyı 10 kere açardı.

Murathan
28.06.2020, 18:57
guardiola gelsin ya.
ersun hocanızı dayatmayın da işin sonunda..

gurur6134
28.06.2020, 19:03
Ivanildo ve karaman el birligiyle rizeyi dusurmek icin ugrasiyorlar..

David_LuiZ4
28.06.2020, 19:04
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@David_LuiZ4 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48572)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> iki üç senedir yabancı hoca konusunu sen,ben bir kaç arkadaş dile getirdi burada.ala ala newtonu aldırdık bu da bir gelişmedir dedik.hüseyine güvendik sırf hava bozulmasın diye güzel ve olumlu da düşündük.yanıldık gene.demek düzenin değişmesi lazım bro.bakalım başkan marjinal kararlar alabilecekmi.....

yani şunu anlamış değilim bir tane yabancı hocayla bitmiyor iş alman piyasasından 5-6 adam şart

newtonun hoca olarak tek yabancı olarak yalnızlık çektiğine de eminim .yabancı personel alırken bir tane ingiliz var takımda .bu da plansız bir iş

hüseyinin newtonu ne kadar dinledi bilmiyoruz .dinlediğini de sanmıyorum çünkü aynı ünal oyunu.

bizde zamanında yabancı kondisyoner varmış hem de ispanyol niye gitti bu adam bizden başka Türk takımlrı da çalıştırmış

https://www.haberturk.com/spor/futbol/haber/909195-firtinaya-ispanyol-kondisyoner

Newton ne hocası olarak transfer edildi bilgin var mı bro?

OFLU_79
28.06.2020, 19:05
Samet Aybaba iyi olur bizim için.

Murathan
28.06.2020, 19:07
Ivanildo ve karaman el birligiyle rizeyi dusurmek icin ugrasiyorlar..

adam rizeye gitti bari rizede rahat bırakın

halilaziz61
28.06.2020, 19:10
Hoca değişecekse bu takımın başında yerli birini görmek istemiyorum.

highlander
28.06.2020, 19:18
Lige verilen zorunlu arada son 8 mac icin Mustafa Denizli ikna edilemez miydi acaba?
Taktisyenligi ve tecrubesi ile sampiyon olabilirdik.

Latif Özdem
28.06.2020, 19:22
Samet Aybaba iyi olur bizim için.

Bu saatten sonra artık en doğrusu karakterli sırf para için değil başarı için gelecek iyi bir yabancı hoca getirmek olduğunu düşünüyorum. Ama Samet Aybaba Ersun, Rıza, Ünal, Hüseyin gibi adamlara beş basardı ona eminim.

OFLU_79
28.06.2020, 19:22
Bakın, Takımın başına bu hafta Hoca gelebilir. Yönetimden ses Seda yok. Var bir durum, hayırdır

Vkgz
28.06.2020, 19:24
bu yedek kulubesi ile olmayacagi belliydi. lisansim olsa beni bile alacaklar neredeyse
yusuf sari ve anthony cok onemliymis onu anladik

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OFLU_79
28.06.2020, 19:25
Bu son beş maç için bır hoca lazım. Ligi tanıması lazım, direk katkı versin.
Yabancı aklıma Daum geliyor

fadigaTS
28.06.2020, 19:25
İHO şampiyonluk şansımızı değerlendirmiş :) https://www.youtube.com/watch?v=uO5FzIVZyls

yatmaztara
28.06.2020, 19:26
Başak bugün puan kaybederse Waka'lı Eku'lu şampiyonluk şansı oranımızı vermek isteyen verebilir :)

Antonio
28.06.2020, 19:27
Güney amerikali bir hoca bulsak iyi olur.

gurur6134
28.06.2020, 19:27
adam rizeye gitti bari rizede rahat bırakın

Hayirdir sana ne oluyor karaman fanmisin yorum yaparken izin mi alacagiz verilmis sadakamiz varmis ikisinden de kurtulduk

gurur6134
28.06.2020, 19:31
Kumede kalirlar kalmazlar bilinmez ama prosinecki de geldikten sonra oyun olarak level atlatti kayseriye icerde disarda mucadele ediyorlar en azindan eski kayseriden eser yok

Antonio
28.06.2020, 19:42
Kumede kalirlar kalmazlar bilinmez ama prosinecki de geldikten sonra oyun olarak level atlatti kayseriye icerde disarda mucadele ediyorlar en azindan eski kayseriden eser yok

Prosinecki duruşu olan dürüst bir adam teknik direktörlugu de çok iyi.

Murathan
28.06.2020, 19:47
Hayirdir sana ne oluyor karaman fanmisin yorum yaparken izin mi alacagiz verilmis sadakamiz varmis ikisinden de kurtulduk

düşmanın değilim gerek yok böyle tepkilere.

ANAOKULU TERK
28.06.2020, 20:02
bence hüseyin hoca'yla sezon sonu beklenmeden vedalaşılmalı . hatta cimbom maçından önce .
tabi özevlat lobisi müsade ederse .

bayıldık anasını satayım .

özevlat gitsin , özevlat gelsin .
yerli gelsin , yerli gitsin .

ya kardeşim !
bu yabancı hocalar ne etti size ?
yaptığınız yanlışları suratınıza çarpacaklar diye mi , bu kadar karşısınız yabancı hocaya ?

efendim yerliler camiayı biliyormuş , ligi tanıyormuş ..
biliyormuş da ne yapmış ? kendilerine ne yararları olmuş ki , bize bi yararları olsun ?
ayrıca şu boktan ligi tanısa ne olur , tanımasa ne olur ?
çok mu önemli yani ?

# yerli hocaya hayır
# kaliteli yabancı hocaya evet

hyasin61
28.06.2020, 20:10
Sivas'ta kaybetti Kyaseri karsısında. Galatasaray bence Basaksehir'i bugun yenecektir.Haftaya Gs - Ts ve Antalya - Basaksehir macları ligi cozer

Sinan.K
28.06.2020, 20:13
Gs bügün kaybetmez bu kadroyla yazin kenara

artvints
28.06.2020, 20:15
Rize en azindan pasla ceza sahasi önüne kadar gelip gol ariyor, biz ne yaptik dün gece, koray'a top şisirdik.

hyasin61
28.06.2020, 20:15
Gs kadrosu bence iyi kadro.Basaksehir puan kaybeder.

Antonio
28.06.2020, 20:19
başakehir 2 hafta sıfır çekecek haftaya alınan 1 puanda iyi. yine lider olacagız da.

Cem Balcı
28.06.2020, 20:19
Ankara 10 kişi kalmış dakikalarca ciddi atağımız yok,doldur boşalt yapıyoruz.Buna Sosa da dahil.Nasıl bir acizliktir anlamadım.
Böyle nasıl şampiyonluk gelecek,Ğs maçını nasıl kazanacağız acaba.

Sadettin_
28.06.2020, 20:27
Abdülkadir ömür sağ açık sıfır katki.
Bişey olmaz dedik Soldan akiyoruz dedik, wakaeme sakatlandı , yerine oynayan guilerme sıfır katkı.
Hiçbiri olmadı ortada ekuban yirtiyodu kendini ama gel gorki oda sakatlandı .
Ayrıca sorlorh un son haftalarda formu düştü . Topu tutmaya çalışıyor , pas atacağı adam bulamayınca kaybediyor .
Bu saydığım adamlar Trabzonspor'un hücuma dair her şeyi....
Hepsi birden rezalet durumda ve bu rezalet durum ligin en kritik haftalarına denk geldi .

chener
28.06.2020, 20:36
Maç aklımdan çıkmıyor, aklıma geldikçe yazıp rahatlamaya çalışıyom.

Hüseyinin oynadığı maçlarda defans çok geride kalıyor. Hüseyini ve özellikle costa daha öne çıkıyor. Hüseyin hucum ederken takım defansını çok geride kurdurtuyor.

Doğukan Uçan
28.06.2020, 20:37
ankaragücü an itibariyle lig sonuncusu kafayi yiyecem arkadas ya küfür etsek yine olmuyor şaka gibi.

hyasin61
28.06.2020, 20:40
Basaksehir - Gs macından cok umıtlıyım . Gs'nin kadrosu fena degil. Fatih Terim - Okan Buruk ile sorunlu. Bu mactan lehimize bir sonuc cıkacaktır.

erenslash
28.06.2020, 21:10
valla bro başkanın açıklaması şuydu : hüseyini hoca yaptıktan sonra açıklaması şuydu Ağaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:"Çok büyük bir sorumluluk ama 12 yaşında Trabzonspor'un kapısından giren biri için büyük bir onur ve büyük bir fırsat. Hüseyin hoca benim yapımı ve kulüp hocasının arkasında ne kadar durduğumu biliyor. Yabancı yardımcı aklımda yok. Hüseyin hoca ile konuştum. "1-2 Türk, 1 de yabancı olsa ne dersin?" dedim. "Başkan çok iyi fikir" dedi. Dün akşam 5-6 gibi konuştuk bunu. İtalyan mı olur Fransız mı olur bakacağız." yardımcı teknik direktör kendisi belki ikinci görevi aynı zamanda gözlemcidir veya scout olabilir bilmiyorum cidden.
brocuğum kısaca https://www.trabzonspor.org.tr/tr/yonetim/teknik-kadro teknik kadroya baktığımızda iki yardımcı antrenörümüz var muzaffer ne ayak onu çözemedim zaten oda sanırım Trabzonlu diye torpilli muzaffer bey sanırım. bizde yardımcı teknik direktör newton ama kendisinin hala ağırlığı olmadığını ünalın aynı oyun anlayışının sürmesinden anlıyoruz bro. hüseyin ve muzaffer yüzünden newtonu harcıyorlar bence

Newton ne hocası olarak transfer edildi bilgin var mı bro?

erenslash
28.06.2020, 21:13
newton boş bir adam değil arkadaşlar

yardımcı antrenörlük geçmişi az değil belki kısa kısa ama çalıştığı lig belli üst ligden gelmiş bir hoca

https://www.transfermarkt.com.tr/eddie-newton/profil/trainer/15907

halilaziz61
28.06.2020, 21:36
Newton bence teknik taktik işlerine çok karistirilmiyor
Daha çok motivasyon ve scout

Ha bana kalsa şu an huseyinden daha iyi hocalık yapar o ayri

serkanholep
28.06.2020, 21:40
Ne yazık ki bu maçta 2 puan kaybettik.

Ama takıma bakıyorum da alternatifsiz bir kadomuz var.

Sene başından mikel ve sturrige de gitti.

Kanatlarda Nwaakeme ve Ekuban da olmayınca elde ne kaldığına bakmak lazım. Ömür, Bilal, Guilherme. Bilal bizim takımın kalibresinde değil. Guilherme bal yapmayan arı gibi.

Üreten topçu olmayınca, adam eksilten, basan adam olmayınca olmuyor.

Sosa desen aylar sonra ilk defa oynadı. Sakatlıktan döndü

gs ye bakıyorum adamların sakatları nuslera, lyundama, marcao, falcao,andone, adem de cezalı. ama yine de sahadaki 11 çok iyi. yedekleri çok iyi. başakşehirin de öyle

Sacit
28.06.2020, 21:41
4 milyon euroya yakın maaş alan sosa ile dün akşam oynadığı futboldan sonra sözleşme yenilemek gibi akıl dışı bir yanlış yapılmasın. Sosa sorumluluk almak yerine hiç umursamadı. Kritik zamanda sorumluluk almayan bir oyuncu ile gelecek planı asla yapılmaz. Veda edip gönder. Pas atarken lakayit ve umursamaz tavırlarını herkes görüyor sanırım

hasan8861
28.06.2020, 23:00
Başak ve biz 70 puanı göreceğiz 71 olan kupayı alır diye düşünüyorum.İnşallah o biz oluruz.18 puan içinden alınacak 14 puan var.1 mağlubiyet şansımız var veya 2 beraberlik.Başakşehirinde 6 maçta 1 mağlubiyet 2 beraberlikte işi biter.
Futbolda olmayacak diye birşey yok bir kırmızı kart, olmasını istemem ama bir sakatlık herşeyi değiştirir.Dün bizde sosa ve nvakaemenin olmayışı takımı ne kadar etkilediyse,onlarda bir visca bir irfancan okadar etkiler diye düşünüyorum.
Bunu alanya maçı sonrasında yazmıştım.Dünkü ankaragücü maçından sonrada bu işin bitmediğini yazdım.dediğim gibi bir kırmızı olayı değiştirir diye.Bence şans bikez daha ayağımıza geldi ben haftaya başakşehirin yine puan kaybedeceğini düşünüyorum.Viscasız onlar için çok zor.Bizim toparlanıp galip gelmemiz şart Gs için bu beraberlik ligin sonu demek bence ve bizim bunu değerlendirmemiz şart.Ben gs maçı içinde beraberliğin kötü olmayacağı düşğncesindeyim hatta yeterki geri kalan maçları alalım ama gs yi yenersek diğer maçlarda bu opsiyonu kullanma imkanı doğar

alperrr
28.06.2020, 23:40
beyler boş yere konuşuyorsunuz..
algı ve saha dışında tüm trabzonsporlular birleşse şeytan rıdvanın tırnağı olamaz..
şu adama cevap verecek susturacak bi tane adamımız yok..

2011 i çaldı..sıra 2020 de..

başak gs maç sonu ntv de yine konu TS..

bu milletvekiline falan kızıyor..onun nezdinde TS a sallıyor..gökseli aklamak için yarım saat konuştu..
bu adam bizim kulübü şamar oğlanı yapmış aklına geleni söylüyor..
bide yok adalet istiyormuş falan filan..

https://www.fanatik.com.tr/trabzon-milletvekili-ahmet-kaya-imtiyaz-degil-temiz-futbol-istiyoruz-2152460

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Türk futboluna ilişkin bir açıklama yaptı. Kaya yaptığı yazılı açıklamada "Ayrımcılık, imtiyaz değil, temiz futbol adalet istiyoruz. Emeğimizin çalınmasından bıktık, usandık Sayın Cumhurbaşkanını göreve çağırıyoruz" ifadelerine yer verdi.

https://www.haberler.com/ridvan-dilmen-den-tff-ye-sert-elestiri-13369925-haberi/

Rıdvan Dilmen'in açıklamaları şu şekilde;Herkes ışınlandı. Kurullar, TFF uçtu. Türkiye'de 81 milyon konuşuyor. Herkes, herkese sallıyor. Futbolu yönetenler ortada yok. 2. lig oynanacakmış falan. Alanyaspor - Trabzonspor konusu belli değil. Neyi bekliyorsunuz? Neyi beklediklerini söyleyeyim mi? Yukarıdan söylediler böyle olacak. Ne karar vereceklerse sırf bunun için yapıyorlar. Aynen söylüyorum Türkiye'ye. Kıvranıyorlar şu anda. Karar veremediler. Karar ne olursa olsun benden değil ondan diyecekler. Ahmet Ağaoğlu, Hasan Çavuşoğlu işte şu kadar ceza, artık ne kadarsa. Veremiyorlar. Yemiyor.

memozcan
29.06.2020, 01:55
bu maçta guilhermenin çıkması hataydı bana göre.. hücum hattında iyi kötü bir şeyler yapabilecek tek oyuncu oydu..

HOPA'LI TS'Lİ
29.06.2020, 08:12
Oysa herşey ne güzel başlamıştı.
MEŞALELER ve TEZAHÜRATLAR EŞLİĞİNDE TAKIMI STADA UĞURLAMIŞTIK.
Çok yazık oldu
%99 ligden düşecek takıma puan kaptırdık.
Moraller çok bozuk
Bahane yok. Yenecektin.

MetehanS
29.06.2020, 08:55
bu takım ekuban ve nwakaeme den ibaret. bugüne onlar sayesinde geldik, onlar yokken hiçbir şey yapamıyor. rakip ceza sahasına bile giremiyoruz.

cakalkerem
29.06.2020, 09:45
ya anlamadığım bu nasıl oyundur..yahu Ankaragücü değil real olsa bu maçta artık kopartacaksın..
Hakemler zaten illlahha dedirtiyor..1-0 a yatmanın anlamı ne..
koskoca maçta 2 şutun mu olur..
yazıklar olsun..

kötü oynayabilirsin ama ruhsuz oynayamazsın....

olamaz böyle birşey..
rezillerdeyiz..

son haftalara girildi...

geçen hafta son dakika bu hafta sıçık oyun..
yazıklar olsun..
yşine hevesimizi kursağımızda bırakıyorsunuz..

şu anlaşıldı ki Messi Barca için neyse Antonyi de bizim için oymuş...

HOPA'LI TS'Lİ
29.06.2020, 09:50
A.Gücü maçında 3. dakikada öne geçmişsin

Sonrasında adeta uyuttular

Rakip penaltıdan sonra nasıl topa bastı

2, 3 YAPIP FİŞİ ÇEKMEK VARKEN
STRES VE KARIN AĞRISI İÇİNDE IZDIRAP ÇEKİYORUZ.
A.gücü nedir yahu, ligin en az gol atan, en çok gol yiyen takımlarının başında
YEDİRECEKSİN ÇİMLERİ

Harun-61
29.06.2020, 10:51
Hüseyin Cimsir bi kenera.

Arkadas Tarihi firsat gecmis eline. Tüm sehir ayaklanmis.
Taraftar saatler öncesinden sokaga cikmis, kilometlerce mesala ile destek.

Abi kusura bakma ama sen o sahanin cimini isirman lazim, g.tünden ter bosalacak.
Hoca kenerda yanlis is yapiyor tamam sen ne yapiyorsun ?
Koca mac boyunca net 2 sutumuz yok kaleye ?!!!!!

Hüseyin Çümen
29.06.2020, 11:00
ünal karaman hüseyin cimşir gibi vasat antrönörlerle başarı zor. Takım ne oynadığını bilmiyor sadece bireysel becerilerle oynamaya çalışıyoruz. Ankaragücüne karşı 2. dk de önce geçip maç boyunca kalemizi savunduk nekadar drematik bir tablo. ünal karaman zamanında konya 10 kişiyken yediğimiz baskıyı hatırlatıyor insana.

sasone
29.06.2020, 11:52
Başakşehir kollanıyor diye ağlamaya devam eden bir başkan ve onun çiftlik haline getirdiği takım bu kadar kolay bir şeyi bile başaramıyor.
Trabzonspor başkanı ol ve Başakşehir kollanıyor diye açıklama yap,taraftar da seni desteklesin.Trabzonspor'un düşürüldüğü noktaya bakacak taraftar kitlesi bile kalmamış.

Ankaragücü maçında ne istedik de olmadı,erken gol,iç saha,rakip 10 kişi kalıyor,yenmek için bizim kollanmamız mı gerekiyordu?

UĞUR DURTAŞ
29.06.2020, 12:26
GERÇEKÇİ olacaksın.

pazar akşamı gs ile maçımız var.
iyi hazırlanmak gerek!!!
son maçlar çünkü
bugün ndiye nin eşinin doğUom günü partisi varmış
tüm futbolcularımızı bekliyoruz,iyi eğlensinler
salı günü Asbaşkanımız Mehmet Yiğit Alp'in doğum günü
oda tesislerde mangal parti verecekmiş,hemde futbolcu eş çocuklarıda davetliymiş!!
çarşamba da alt yapımızdan çıkan koray kardeşimiz için doğum günü partisi yapılacakmış!!
perşembe takıma izin verilecekmiş
cuma günkü antremanda da yine doğum günü kutlaması ve parti varmış!!
vs vs

arkadaşlar şundan emin olun Teknik heyet ve futbolcular şampiyon olacağımıza inanmıyorlar
ruhları ölmüş gibiler
yani hepsi salağa yatıyorlar.

siz devam edin bu vurdum duymazlığa.
devam edin....

**
insanlar da bilir aileleriyle zaman geçirmeyi
hafta sonu pikniğe,yaylaya çıkmayı
ama size moral vermek için stadagiriş yasakta olsa
o vefalı taraftarlar
tesislerden stada kadar yollara düştüler
otobüsün önüne can pahasına atladılar
size moral vermek için
bunları hak etmiyorsunuz kişiliğinden yoksun insanlar
haram olsun bu emekler size.haram olsun

**
gerçekçi olalım dün akşam b.şehir gs maçını izledik
adamlar top oynuyor biz amatör ligindeki takım gibi
mücadele ediyoruz sonra şampiyonlukmuş yok bir şans dahaymış
açık konuşayım benim hiç bir ümidim yok.
2 haftadır oynayan utanılacak oyun ortadayken.....

**
hüseyin hoca;kötü oynadık,söylenecek bir şey yok
ben hala takıma inanıyorum,güveniyorum

iyi güzelde biz sana ve futbolculara güvenmiyoruz hüseyin hoca.

ulan kötü hastalık gibi üzerimize sarıldı,çözemiyoruz
erken gol diyorlar,atıyoruz sonra
geriye yaslan geriye çekil
rakibe davetiye çıkar

hafta sonu hüseyin hocanın yapmasını bulması gereken şeyi
düşündüm düşündüm bir çözüme kavuşturdum konuyu!!!
bu geriye yaslanma sorunun nasıl çözüleceğini
karşı komşum Hakan amcam çözer gibi
veya işyerindeki Yemekhane sorumlumuz Sadık amcamız da bulur düşüncesindeyim

Ya Hüseyin Çimşir ulan bu konuyu kim çözecek
sen hafta içi ne yaparsın?
bu takıma ne çalıştırırsın ?
rakip analizi yaptırmazmısın?
gömüldeden oynamanın formülünü bulamadınmı?

hüseyin senin ve yardımcılarının takım üzerinde bir etkisi olduğunu
net olarak düşünmüyorum.

**
alanyada son saniyede gol yedik eyvallah dedik
gecenin üçünde dördünde takım karşılandımı?
karşılandı
takıma moral verildimi verildi mi?
verildi
takımı stada meşalelerle davul zurnalarla uğurladık mı?
uğurladık
lig sonuncusu ile maçımız var,3 puan cepte gözüyle bakılıyordu
b.şehir gs ile oynuyor berabere kalsalar tekrar lider olacaktık

maç başlıyor ilk dakikalarda atılan gol bizleri çok sevindirdi
sonra sı

tam bir komedi,rezillik
takım net bir şekilde şampiyonluğu istemiyormuş gibi mücadele ediyor
gözlerime inanamıyorum
50! yaşındaki sedat yırtınıyor
heryere basıyor,koşuyor,depar atıyor,ölümüne mücadele ediyor
gözlerime inanamadım
bizim 21-24-26 yaşındaki parmak,ömür sörloht,gülherme,bilal vs ..sahada
utanmadan sıkılmadan
deniz kenarı,park bahçede gezer gibi kansız ruhsuz isteksiz
sahada yürüyerek oynuyorlar
tv karşısında çıldırıyorum
bizim takım bu olamaz
arkadaşlar kesinle takım içinde bir sorun var
takım bilerek oynamıyor
koşmuyor
mücadele etmiyor

ulan kişiliksiz bilal bu maçlarda oynamayacaksın da hangi maçta oynayacaksın
senin yerin TRABZONSPOR değil sen alt liglerde oynayacak kapasiten var
ruhsuz kişiliksiz
skor 1-1
maçın bitmesine 15-20 dakika var
top rakipten taça çıkıyor
kamera zum yapıyor bilali
ciğeriyle oynayan oyuncu ne yapar o taç atışını saniyesinde kullanır
oyunu hızlandırır bir an önce gol atalım diye
şampiyonluk gidiyor bağırıyor
ben gidiyorum diyeee

oyuna sonradan girmesine rağmen adam bitik
ruhsuz isteksiz
dedim ya kamera zumluyor tv ye karşı bağırıyorum
ulan........ diye hızlı kullansana diye
yokkkkkkkkkk
bilal efendi ne yapıyor
kanı gibi hareket ediyor
topu top toplayıcı çocuktan ağır ağır alıyor
sonra kullanmıyor bekliyor bekliyor
sonra novak gel sen kullan diye orta sahada novaka veriyor
böyle kansız kişiliksiz oyuncularla şampiyonluk gelmez
son dakikalarda orta yapma şansı doğdu
senin yaptığın ortaların taaaa ...dedim...
sadece bilal değil yanlış anlamayın
oyunu hızlandıran bir tane oyuncumuz yoktu
son 10 dakika bir tık ömür hareketlendi
günaydınnnnnn ömür kardeşim
bu saate kadar aklın nerdeydi canım benim
göz boyama adam gibi ilk dakikan itibaren mücadele edeceksin
eğer samimiysen

gelelim sörloth efendiye
2 haftadır takımı sabote ediyor
topu alan
topu tutan
arkasında 2-3 oyuncuyu oyalayan
takımı dinlendiren
top süren
gol atan
penaltı yaptıran sörloth ölmüş
yerine ruhsuz isteksiz biri gelmiş
ulan şampiyonluğa gidiyoruz
şurda kalmış 5-6 hafta sıkın lan bir yerlerinizi
yazıklar olsun sizlere
herşey birbiriyle bağlantılı
boş kaleye 2 haftadır gol yapamıyor
niçin sahada değil aklı başka yerlerde

guilherme senin sorunun ne?
niçin top oynamıyorsun
yoruldum aynı şeyleri yazmaktan
ulan malatyada oynadığın topu biliyoruz
bize ayağının tersiyle attığın golü biliyoruz
ulan kelimesi çok kullandım
ne var son haftalarda ağırlığı koysan

yokk arkadaşlar kesinlikle eminim
bizim takımda bir sorun var
bilerek oynamıyorlar

bir takımda 1 veya 2-3 oyuncu o gün formsuz isteksiz olabilir
diğerleri mücadele ederse skor ve puanlar gelir
ama yokk tüm takım formsuz isteksizse koşmuyorlarsa mücadele etmiyorlarsa
ciddi bir sorun vardır.
alakasız yerlerde kırmızı kartlar havada uçuyor,
Ahmet başkan araştır bulursun sorunu.

**
meseala sorunun başlangıcı olma ihtimali çok yüksek
da costa campi ikilisi iyi gidiyordu
niçin bozuldu?

**
Arkadaşlar şunları yazarken bile işyerinde sayısız arkadaşım geldi
ne yapıyorsunuz böyle siz şampiyonluğu istemiyorsunuz
takım niçin top oynamıyor tarzında takılmalar oldu.

**
en başta yazdığım gibi
GERÇEKÇİ OLALIM

b.şehir antalyaya veya başka takımlara takıla bilir
(bu oyunuyla biraz zorda)
ama biz
2 haftadır oynadığımız
isteksiz,ruhsuz kişiliksiz oyunu gördükten sonra
hayal kurmayın derim.
şahsen ben inanmıyorum.

haa unutmadan hakem bitigen zurnanın son deliği idi.

batu94
29.06.2020, 12:31
Bizim takımdaki isteksizlikle beraberlik iyi sonuç olur.

Ali İhsan
29.06.2020, 15:01
ünal karaman hüseyin cimşir gibi vasat antrönörlerle başarı zor. Takım ne oynadığını bilmiyor sadece bireysel becerilerle oynamaya çalışıyoruz. Ankaragücüne karşı 2. dk de önce geçip maç boyunca kalemizi savunduk nekadar drematik bir tablo. ünal karaman zamanında konya 10 kişiyken yediğimiz baskıyı hatırlatıyor insana.

Ünal Karaman İstanbul takımlarının kabusu, şu an başımızda olsa ben gs maçından 3 puanı alırız rahatlığında olurum.

Bu arada Hüseyin Cimşir de özellikle 3 fener galibiyeti ile o anlamda iyi bir referansı var. Ama Hüseyin Cimşir'in hocalık referansı adına en kötü karnesi bence istanbuldaki bjk maçıydı, Sergen resmen maç içi taktik değişiklikleriyle nefesini kesti, Eku Sörlothun olağanüstü golü sayesinde beraberliğe tutunduk.

Bu anlamda haftasonu takım Eku ve Waka gibi önemli iki eskiğine sağlıklı bir biçimde kavuşur, Ankaragücü maçı bir Alanyaspor travması sonucu yaşanmış bir kaza olarak görülür ve takım kenetlenirse bir ihtimal kazanırız. Ama ben rakip kulübede bir hoca görüyorum, biz de ise maalesef stajyer.

Bu maçın favorisi asla değiliz ama oralardan hiç umulmadık üç puanları da çok almışlığımız var. Çok umutlanmayın ama yenersek de şaşırmayın.

erolizmts
29.06.2020, 15:14
Futbol camiası 1995/96 sezonunda şampiyonluğu verdiğimiz maç olarak hep Fenerbahçe maçını anlatır ama bizlerin bildiği gibi o şampiyonluk düşme potasındaki Vanspor'a verdiğimiz 3 puanla gitmişti. Bu sezon da şampiyonluk kaçarsa sebebi bu Ankaragücü maçıdır.

mkmoglu
29.06.2020, 17:15
üç kişilik bir grupla maç izliyorum alanya maçında bitime 30 sn ye var kesin gol yiyeceğız diyorum..ag maçında 20. dk da öndeyiz.. kesin göl yiyeceğiz diyorum..neden diyorum rakip kadar koşmuyoruz..ortasahayı çok boş bırakıyoruz..

Ali İhsan
29.06.2020, 22:45
üç kişilik bir grupla maç izliyorum alanya maçında bitime 30 sn ye var kesin gol yiyeceğız diyorum..ag maçında 20. dk da öndeyiz.. kesin göl yiyeceğiz diyorum..neden diyorum rakip kadar koşmuyoruz..ortasahayı çok boş bırakıyoruz..

Alanya maçının son 10 dksında

Ankaragücü maçının da 30. dk sı sonrasında gol yiyeceğini kabak gibi göremeyen Trabzonsporlu yoktur sanırım...

erenslash
29.06.2020, 23:06
aldığın yerlide iş yok bilaldan beklentim yok iyi bir hocayla dandik topçuda bir gelişim görürsün gene sağlam hoca olsa adam eder biraz dandik topçuları bizde

Trabzonsporun handicaplarından biri çok iyi yerli transferler yapmıyoruz ucuza kaçıyoruz o kadar oluyor işte

misal gurbetçi bir yerli alırsın kaliteli bilal yerine veya yusuf yerine bunların kaliteli olanını almak lazım

korkusuzmaraz
30.06.2020, 14:10
Şu başlıkta cidden yazılanları okudukça gülsem mi aglasam mı bilemedim. Yok yabanci gelmeliymilşmiş, yok ünal iyi ki gitmişmiş. Arkadaş bir defa bizi buraya kadar ünal getirdi ki elindeki tff1.lig oyuncularıyla bizi buraya kadar getirdi. Ayrica trabzon tarihinde başarili olmuş kaç tane yabanci var. Onu geçtim son yillarda ligde şampiyonluk yaşayan kaç tane yabanci var. Gerçi Sörloth için zamaninda bu çöp bundan bir cacik olmaz diyen insanlarin yazilarindan ne beklersin ki.

romeikaa
30.06.2020, 16:50
sonucuna fazla üzülmememiz gerek maç. eğer biz bu maçı almış olsaydık başakşehir gsyi ezerek yenecekti. 1 puana razı oynadılar ve istediklerini aldılar. şimdi bizim gsyi yenmemiz lazım. başak 1 gün önce oynayacak ve puan kaybederse bizim hoca da yenilmeyeyim 1 maçlık farkı sonra da kapatırım diye düşünmez inşallah. yine topu rakibe vereceksek şampiyon falan olmayalım.

lazminator61
30.06.2020, 16:56
Sonuncu ankargücünü karsi kendi evinde berabere kaliyorsun, üstelik adamlar 10 kisi. 3dk 1:0 öne geciyorsun, yok daha ne istiyoruz, adamlar handikapli basliyor, alanyada aynisi oldu, cekme takimi geriye, biliyorsun her mac gol yiyoruz !!!!!!!!

Hüseyin Çümen
30.06.2020, 17:05
Alanya maçının son 10 dksında

Ankaragücü maçının da 30. dk sı sonrasında gol yiyeceğini kabak gibi göremeyen Trabzonsporlu yoktur sanırım...

şampiyonluk bu sene Trabzonspora altın tepside sunulmuş ama bizimkiler çok gönülsüz.
şampiyonluğa oynayan bir takım kendi evinde gençlerbirliği göztepe denizli ve ankaragücüne puan vermemeli. 4 tane vasat takıma hemde hep öne geçerek puan kaybediyorsun. sebep herzaman aynı 3. dk de öne geçsen de 80 de geçsende geri çekilip sürekli rakibi karşılıyorsun. belki gol yemekten korkuyorsun ama bu takım gol atmak için oluşmuş korumak için değil. öne geçip 20 puan kaybetmişiz dile kolay. Bence Trabzonspor bu sene şampiyonluğa oynama fikrinde değildi. ama lig okadar vasatki otomatikman kendini şampiyonluk yarışında buluyorsun. Ünal Karaman yada Hüseyin Cimşir vasat tdler. yönetimin hatası varsa defans oyuncuları ve td konusunda hatalar yapmıştır. ona rağmen birşey bitmiş değil

artvints
01.07.2020, 01:19
Maci tekrar izliyorum, oyuna kaptirmişlar kendilerini sanki siradan bir maçmiş gibi hiçbir plan olmadan oynuyorlar. Her topu kaptiğimizda başarisiz hizli hucum denemeleri.

Yav kardeşim topu aldiğinda bazen iki ekstra pas yapar topu çevirirsin, skor olarak geri düşmüş rakip topa dokunamadikça oyundan düşer, bu dakikalar uzadikca rakip iyice oyunu birakir.

Ama sürekli ikili mücadeleye girerek telaşli oynarsan rakip oyunda kalir moralini yüksek tutar, bu sefer sen skordan dolayi endişe etmeye başlarsin.

Akilli oyunu hiç beceremiyoruz, dümdüz bir oyun.

Latif Özdem
01.07.2020, 21:06
Istanbulda her bolgede trabzonspor haklari icin bagimsiz aday cikardi gidip onu destekleyebilirdiniz bu sadece kilif uydurmadir defalarca yazdik her parti ÅŸikebahceyi destekledi diye birsey yok o donem kendisi ÅŸikebahceli olmasina ragmen cikti bbp baskani destici bu ulkede ÅŸike lobisi ermeni lobisini gecmistir dedi kaciniz oy atti kac oy aldi trabzonda yada btp ayni sekilde trabzonsporu savundu hanginiz oy atti ..sadece vicdaninizi rahatlatmak icin kimse trabzonsporu desteklemedi demek kolaya kacmadir illa akp mhp chp vs oy vermeye gerek yoktu o donemde trabzonsporun haklarini savunanlar vardi..ve yine iyi biliyorum ki butun bu yasananlara ragmen siyasi gucu arkasina alan akbilin futbolda cevirdigi dolaplara ragmen gidip yine ilk secimde kim bizi savundu ki hepsi ayni diyerek oy atmaya devam edeceksiniz bugun yasananlar 2011 de saha disinda durus gosterememizin sonuclaridir adamlar bizden cekinmiyorlar aksine bir taraflariyla gulup gozumuzun icine baka baka ayni seylere devam ediyorlar..
Kimse bu forumda sizin defalarca yazdıklarınızı veya BBP gibi oy oranı pek de yüksek olmayan bir partinin bütün söylemlerini takip etmek zorunda değil. (Trabzonspor sevenleri sadece bu forumdan ibaret de değil. Ben o zaman üye bile değildim, hatta doğru dürüst haberim bile yoktu bu tarz bir oluşumdan.)

Veya belki yeterince etkin ses çıkaramamışlar ki ben veya benim gibi birçok Trabzonsporluya sesleri yeterince ulaşmamış. Ben mesela gerçekten canı gönülden TS nin daha doğrusu doğrunun yanında yer aldıklarını görseydim ve samimiyetlerine inansaydım destekleyebilirdim. Bana o dönem en doğrusu boş oy atmak geldi öyle yaptım ve birkaç Trabzonsporlu arkadaşımı da ikna edip aynısını yapmalarına vesile oldum.

Neticede istisnalar dışında Türkiyede ne kadar etkin siyasi parti veya güç varsa şike konusunda Fenerden yana yer almıştır. Hala da öyledir. Ara ara bazıları içinden bizden yana bazı sesler çıkar (son bildiğim Ahmet Kaya CHP mesela) ama sesi çıkaranların bağlı olduğu baştakiler aynı yerde olduğu için hiçbir anlamı ve etkisi olmaz.

Ayrıca önemli bir konu daha var. Topluma mal olmuş insanları (bir kulübün oyuncuları, hocası, başkanı vb.) bu tarz bir platformda eleştirmek, doğrularını yanlışlarını masaya yatırmak ile, sizinle aynı platformda görüşlerini paylaşan diğer insanların yaptıkları, yapmadıkları, kişisel tercihleri hakkında kılıf, uydurma vb. nahoş kelimeler kullanmak aynı şey değil. Zaten genel anlamda başka insanların siyasi tercihleri sizi ilgilendiren bir durum olmadığı gibi bu konuda yorum yapmak haddiniz de değil.

O yüzden sırf sizinle aynı düşünmüyor diye, şahsen tanımadığınız insanların niyetlerini okumaya çalışmamanızı; en azından daha nazik, daha saygılı olmanızı tavsiye ederim. Aksi halde bir çok konuda düşünceler farklı olsa da neticede aynı renklere gönül vermiş insanlar arasında lüzumsuz kişisel atışmalar tartışmalar çıkması muhtemel oluyor ve bunun da ne Trabzonsporumuza ne de buradaki hiç kimseye faydası yok..

gurur6134
02.07.2020, 07:42
Kimse bu forumda sizin defalarca yazdıklarınızı veya BBP gibi oy oranı pek de yüksek olmayan bir partinin bütün söylemlerini takip etmek zorunda değil. (Trabzonspor sevenleri sadece bu forumdan ibaret de değil. Ben o zaman üye bile değildim, hatta doğru dürüst haberim bile yoktu bu tarz bir oluşumdan.)

Veya belki yeterince etkin ses çıkaramamışlar ki ben veya benim gibi birçok Trabzonsporluya sesleri yeterince ulaşmamış. Ben mesela gerçekten canı gönülden TS nin daha doğrusu doğrunun yanında yer aldıklarını görseydim ve samimiyetlerine inansaydım destekleyebilirdim. Bana o dönem en doğrusu boş oy atmak geldi öyle yaptım ve birkaç Trabzonsporlu arkadaşımı da ikna edip aynısını yapmalarına vesile oldum.

Neticede istisnalar dışında Türkiyede ne kadar etkin siyasi parti veya güç varsa şike konusunda Fenerden yana yer almıştır. Hala da öyledir. Ara ara bazıları içinden bizden yana bazı sesler çıkar (son bildiğim Ahmet Kaya CHP mesela) ama sesi çıkaranların bağlı olduğu baştakiler aynı yerde olduğu için hiçbir anlamı ve etkisi olmaz.

Ayrıca önemli bir konu daha var. Topluma mal olmuş insanları (bir kulübün oyuncuları, hocası, başkanı vb.) bu tarz bir platformda eleştirmek, doğrularını yanlışlarını masaya yatırmak ile, sizinle aynı platformda görüşlerini paylaşan diğer insanların yaptıkları, yapmadıkları, kişisel tercihleri hakkında kılıf, uydurma vb. nahoş kelimeler kullanmak aynı şey değil. Zaten genel anlamda başka insanların siyasi tercihleri sizi ilgilendiren bir durum olmadığı gibi bu konuda yorum yapmak haddiniz de değil.

O yüzden sırf sizinle aynı düşünmüyor diye, şahsen tanımadığınız insanların niyetlerini okumaya çalışmamanızı; en azından daha nazik, daha saygılı olmanızı tavsiye ederim. Aksi halde bir çok konuda düşünceler farklı olsa da neticede aynı renklere gönül vermiş insanlar arasında lüzumsuz kişisel atışmalar tartışmalar çıkması muhtemel oluyor ve bunun da ne Trabzonsporumuza ne de buradaki hiç kimseye faydası yok..

Siz buraya uyeydiniz veya degildiniz orasini bilmem siz yoksaniz ayni minvalde bir suru mesaj atildi burada ve defalarca tartisildi bu konular.yeterince bilmiyorsaniz kim nasil demec verdi diye o zaman net cumlelerle iddali konusmayacaksiniz oyle kimse desteklemedi herkes karsi cikti vs diye bak bos oy atmissin bu da tepkidir.burada cogu arkadasda hdp disinda destekleyen yok napalim yazdilar olayin boyle olmadigini soyledigimiz halde yine sizin degiminizle etkisi olmayan partilere vermek yerine gitti bildiklerini okudular partilerinden vazgecmediler iddamin arkasindayim boyle vicdanlarini rahatlatiyorlar kimse yoktu caresizdik vs diye hicbirsey yapamiyorsan sampiyon trabzon yazar atardin ,trabzonsporu ve menfaatlerini siyasete peskes cekti tercih etti trabzonsporlunun yuzde 99 bu ortada duran bir gercekken sirf birileri rahatsiz olacak diye neden bunlari yazmayalim.Kimsenin hangi partiye oy verdigi elbetde beni ilgilendirmez ama gelip hem adaletsizlikden haklarimizin savunulmadigindan bahsedeip hem de gidip buna canak tutanlara oy atip burada sikayet ederseniz bu ikiyuzlulugude burada yuzunuze vuruldu mu ses etmeyeceksiniz adama dur derler.burasi trabzonspor forumu trabzonsporun cikarlari herseyin uzerindedir burada..kimin rahatsiz olup olmadigida dusunculerimi aciklamami engellemez bu konuda defalarca tartisdim tartismayada devam ederim hic sıkınti degil..

Latif Özdem
02.07.2020, 10:20
Siz buraya uyeydiniz veya degildiniz orasini bilmem siz yoksaniz ayni minvalde bir suru mesaj atildi burada ve defalarca tartisildi bu konular.yeterince bilmiyorsaniz kim nasil demec verdi diye o zaman net cumlelerle iddali konusmayacaksiniz oyle kimse desteklemedi herkes karsi cikti vs diye bak bos oy atmissin bu da tepkidir.burada cogu arkadasda hdp disinda destekleyen yok napalim yazdilar olayin boyle olmadigini soyledigimiz halde yine sizin degiminizle etkisi olmayan partilere vermek yerine gitti bildiklerini okudular partilerinden vazgecmediler iddamin arkasindayim boyle vicdanlarini rahatlatiyorlar kimse yoktu caresizdik vs diye hicbirsey yapamiyorsan sampiyon trabzon yazar atardin ,trabzonsporu ve menfaatlerini siyasete peskes cekti tercih etti trabzonsporlunun yuzde 99 bu ortada duran bir gercekken sirf birileri rahatsiz olacak diye neden bunlari yazmayalim.Kimsenin hangi partiye oy verdigi elbetde beni ilgilendirmez ama gelip hem adaletsizlikden haklarimizin savunulmadigindan bahsedeip hem de gidip buna canak tutanlara oy atip burada sikayet ederseniz bu ikiyuzlulugude burada yuzunuze vuruldu mu ses etmeyeceksiniz adama dur derler.burasi trabzonspor forumu trabzonsporun cikarlari herseyin uzerindedir burada..kimin rahatsiz olup olmadigida dusunculerimi aciklamami engellemez bu konuda defalarca tartisdim tartismayada devam ederim hic sıkınti degil..
Eğer yazdığın gibi gerçekten tatmin edecekse boş (geçersiz) oy atarken "Şampiyon Trabzonspor!!" da yazdım zaten.. (Zaten TS ye yapılan haksızlıklar nedeniyle boş oy atmaya karar vermiş, göze almış birinin bu kadar basit bir şeyi düşünemeyeceğini, bunu bir tek senin düşünebileceğini mi zannediyorsun?)

Burası siyaset forumu değil, Trabzonspor forumu. Ben siyasetin tek taraflı olarak eleştirildiğini gördüğüm için bunun yanlış olduğunu, 3 aşağı 5 yukarı benim için hepsinin bu konuda aynı kefede olduğunu aktardım. Bu benim görüşüm.

Elbette sen hür iraden ile bu görüşe katılırsın veya katılmayabilirsin. İnsanların seninle aynı düşünmediği zamanlarda kendine ve sinirlerine hakim olmakta zorlanıyor, kendi iç dünyanda bir takım ciddi sıkıntılar yaşıyor da olabilirsin. Sen ve senin gibi düşünenlerin, davrananların "kusursuz, adaletin sembolü"; senin gibi davranmayanların hatta tam olarak senin gibi düşünmeyenlerin ise "doğruluktan, dürüstlükten, haktan, adaletten" yoksun, bihaber olduğu yönünde gibi bir takım sanrıların olabilir..

Çok sevdiğimiz "Trabzonsporumuz için" ama aynı zamanda "uğruna canımızı feda edeceğimiz bu güzel vatanımız için" en doğrunun, en güzelin ne olduğunu "bir tek senin dert ettiğini" zannedebilir, bir tek senin kararının, tavrının doğru olduğunu düşünebilirsin. Bütün bunların hepsi senin kişisel tercihin, senin kararın..

Ama sırf "SENİN ARZU ETTİĞİN PARTİYE OY VERİLMEDİ DİYE" diye sinirlerine ve kendine hakim olamayıp, haddini bu denli aşarak, benim veya bir başkasının kendi hür iradesi ile, en temel hakkını kullanarak verdiği oyu sorgulayamazsın..

En fazla hakaret edebilirsin..

Bu da senin kendi seviyeni, kendi saygınlığını ele verir. Zira herkes karşısındaki insanlara gösterdiği saygı kadar (kendisine yapılan saygısızlıklara cevap vermek zorunda kalmak haricinde) saygındır.

Bu tatsız konuşmalara şahit olmak zorunda kalan diğer arkadaşlardan kendi adıma özür dilerim. Eğer forumda diğer üyelerin hoşumuza gitmeyen görüşleri karşısında sinirlerimize hakim olmayıp, kişisel sataşmalarda, hakaretlerde bulunmak forum kurallarına aykırı ise, forum yönetici arkadaşlarımızdan bu konuda gerekli aksiyonu almalarını arz/talep ediyorum.

Yok eğer bu tarz çirkin konuşmalar normal ise, veya bu tarz konuşmaların kabul görüp görmeyeceği kimlerin tarafından yapılıp yapılmadığına göre değişiyor ise, o zaman forum üyeliğinden nasıl çıkılabileceği hakkında beni bilgilendirebilirlerse çok memnun olurum.

(Siyaseti zorlamanın tek yolu da filanca yerine falancaya oy vermek, sadece sandıkta tepki koymak değil. Elbette olabilirdi bu da toplu halde tepki koyulabilirdi, belki çok da iyi olurdu ama bu kadar iyi organize olamadığımız için ve her halukarda karşı taraf sayıca bizden çok çok fazla olduğu için ve her parti aslında TS yi dert etmekten ziyade kendi hesabında olduğu için veya memleket konuları yanında futbol 2. plana atıldığı için olmadı.

Lakin iddia ediyorum çok uzağa gitmeye gerek yok, birbirimize suç atmak, hakaret etmek yerine, buradaki bütün üyelerin hepsi değil sadece yarısı, çok da geçmişe gitmeden, sadece bu sezon, hakkımızın en çok gasp edildiği son dönemlerde, A dan Z ye medyadaki bütün Trabzonspor yorumcularına (HATTA BİR KISMI BU PLATFORMDAN ÇIKMIŞ TS YORUMCULARINA!) "Olcay Abi, Erdal Abi, Barış Abi, Mehmet Yılmaz Abi, şu abi, bu abi, ne iyi konuştun" diye övgüler düzeceğine",

-gerçek anlamda TS haklarını savunamadıkları için, kendi istikballeri dışında TS yi dert etmedikleri için, ya da hakem hataları konusunda bile hakkımızın yendiğin ifade ederken o kadar "KORKAK" oldukları için, o kadar "PASİF" kaldıkları için küfür etmeden ama etkili ve ağır bir şekilde eleştirse, sıkıştırsa, zorlasa, en basiti sosyal medya hesaplarına yüklense, hatta gerekirse filancanın bizi temsilini kabul etmiyoruz dese;

-hatta ve hatta bu yorumcularından, özellikle iktidardaki etkin kişilere yakın olanları (varsa muhalefetteki bütün siyasetçiler ile iletişim halinde olanları da), siyasi tanıdıklarını sadece "devlete, hükümete yakın kanallardaki kendi koltuklarını sağlamlaştırmak, kendi kariyerleri için kullanmak yerine" o tanıdıklarının karşısına çıkıp risk alarak konuşmaları, en azından "TS ye, Trabzon şehrine ettiğimiz bu kadar haksızlık da ayıp oluyor, başkanım, bakanım, milletvekilim, parti başkanım" vb. diyebilmeleri konusunda sıkıştırsak,

emin olun onlar da TS tarafındaki bütün sevenlerini kaybedince hiçbir karşılıkları olmayacağı için mecburen çok daha etkin konuşmak zorunda kalırlar. Ya da ilgili TV kanalları hiç istemeseler de yerlerine çok daha etkin konuşabilen başkalarını getirmek zorunda kalırlar.

Bunlar da zincirleme olarak olumlu etki yapar. Fark yaratır. En azından hakem hataları az da olsa azalır.

Bizim 1 tane bile Rıdvanımız yok, diğer takımların ise her platformda azılı savunucuları var. Ama ne yazık ki ben bu yorumcuların görüşlerinin, paylaşımlarının altında daha çok hep aslansın, kaplansın abi gibi yorumlar görüyorum. Oysa Rıdvan bile çok mecbur kalıp fenerin aleyhinde olacak en ufak şey söylediğinde bütün Fenerliler toplu halde linç ediyor. O da anında hizaya geliyor onlar adına.

Bizim en önemli sorunlarımızdan biri de budur. Ama kimse burada, bu önemli konuda, tek kelime bile etmemiş, etmiyor çok enteresan.)

Derdi gerçekten "Trabzonspor" olan tüm arkadaşlara selamlar, sevgiler, saygılar..

pReN@_61
02.07.2020, 11:41
Sıfır futbol, yazık oldu.

TrabzonVictory
03.07.2020, 07:37
Mustafa hocayı boşuna göndermediler ankaragücünüde iyi mamaladılar bunlarda ölümüne oynadılar, yalnız rıdvan dilmen futbolculuk yıllarında fikstüre bakıp planlar yapardık diyordu ama emekli olmasına rağmen o fikstüre bakıp planlar yapmayı bırakmamış anlaşılan, rıdvan açıklama yapmış Trabzonspor'umuzun başkanı Ahmet Ağaoğlu'na verilen 15 günlük cezayı az bulmuş zaten alanya maçından önce uyarmıştık başakşehire dikkat etmek lazım diye çünkü şikebahçeliler bütün güçleri ile Trabzonspor'umuz ve Galatasaray Şampiyon olmasın diye başakşehiri destekleyecekler...

Bunun için şikebahçenin beğin takımı rıdvan dilmen, acun ılıcalı, cem yılmaz bunun için planlar yapıyorlar, Trabzonspor'umuza yapılan her kötülük her şerefsizlik bu şikebahçenin beğin takımdan planlanıyor, uygulamayada makamlardaki şikebahçeliler tarafından yapılıyor...

gurur6134
03.07.2020, 11:40
Eğer yazdığın gibi gerçekten tatmin edecekse boş (geçersiz) oy atarken "Şampiyon Trabzonspor!!" da yazdım zaten.. (Zaten TS ye yapılan haksızlıklar nedeniyle boş oy atmaya karar vermiş, göze almış birinin bu kadar basit bir şeyi düşünemeyeceğini, bunu bir tek senin düşünebileceğini mi zannediyorsun?)

Burası siyaset forumu değil, Trabzonspor forumu. Ben siyasetin tek taraflı olarak eleştirildiğini gördüğüm için bunun yanlış olduğunu, 3 aşağı 5 yukarı benim için hepsinin bu konuda aynı kefede olduğunu aktardım. Bu benim görüşüm.

Elbette sen hür iraden ile bu görüşe katılırsın veya katılmayabilirsin. İnsanların seninle aynı düşünmediği zamanlarda kendine ve sinirlerine hakim olmakta zorlanıyor, kendi iç dünyanda bir takım ciddi sıkıntılar yaşıyor da olabilirsin. Sen ve senin gibi düşünenlerin, davrananların "kusursuz, adaletin sembolü"; senin gibi davranmayanların hatta tam olarak senin gibi düşünmeyenlerin ise "doğruluktan, dürüstlükten, haktan, adaletten" yoksun, bihaber olduğu yönünde gibi bir takım sanrıların olabilir..

Çok sevdiğimiz "Trabzonsporumuz için" ama aynı zamanda "uğruna canımızı feda edeceğimiz bu güzel vatanımız için" en doğrunun, en güzelin ne olduğunu "bir tek senin dert ettiğini" zannedebilir, bir tek senin kararının, tavrının doğru olduğunu düşünebilirsin. Bütün bunların hepsi senin kişisel tercihin, senin kararın..

Ama sırf "SENİN ARZU ETTİĞİN PARTİYE OY VERİLMEDİ DİYE" diye sinirlerine ve kendine hakim olamayıp, haddini bu denli aşarak, benim veya bir başkasının kendi hür iradesi ile, en temel hakkını kullanarak verdiği oyu sorgulayamazsın..

En fazla hakaret edebilirsin..

Bu da senin kendi seviyeni, kendi saygınlığını ele verir. Zira herkes karşısındaki insanlara gösterdiği saygı kadar (kendisine yapılan saygısızlıklara cevap vermek zorunda kalmak haricinde) saygındır.

Bu tatsız konuşmalara şahit olmak zorunda kalan diğer arkadaşlardan kendi adıma özür dilerim. Eğer forumda diğer üyelerin hoşumuza gitmeyen görüşleri karşısında sinirlerimize hakim olmayıp, kişisel sataşmalarda, hakaretlerde bulunmak forum kurallarına aykırı ise, forum yönetici arkadaşlarımızdan bu konuda gerekli aksiyonu almalarını arz/talep ediyorum.

Yok eğer bu tarz çirkin konuşmalar normal ise, veya bu tarz konuşmaların kabul görüp görmeyeceği kimlerin tarafından yapılıp yapılmadığına göre değişiyor ise, o zaman forum üyeliğinden nasıl çıkılabileceği hakkında beni bilgilendirebilirlerse çok memnun olurum.

(Siyaseti zorlamanın tek yolu da filanca yerine falancaya oy vermek, sadece sandıkta tepki koymak değil. Elbette olabilirdi bu da toplu halde tepki koyulabilirdi, belki çok da iyi olurdu ama bu kadar iyi organize olamadığımız için ve her halukarda karşı taraf sayıca bizden çok çok fazla olduğu için ve her parti aslında TS yi dert etmekten ziyade kendi hesabında olduğu için veya memleket konuları yanında futbol 2. plana atıldığı için olmadı.

Lakin iddia ediyorum çok uzağa gitmeye gerek yok, birbirimize suç atmak, hakaret etmek yerine, buradaki bütün üyelerin hepsi değil sadece yarısı, çok da geçmişe gitmeden, sadece bu sezon, hakkımızın en çok gasp edildiği son dönemlerde, A dan Z ye medyadaki bütün Trabzonspor yorumcularına (HATTA BİR KISMI BU PLATFORMDAN ÇIKMIŞ TS YORUMCULARINA!) "Olcay Abi, Erdal Abi, Barış Abi, Mehmet Yılmaz Abi, şu abi, bu abi, ne iyi konuştun" diye övgüler düzeceğine",

-gerçek anlamda TS haklarını savunamadıkları için, kendi istikballeri dışında TS yi dert etmedikleri için, ya da hakem hataları konusunda bile hakkımızın yendiğin ifade ederken o kadar "KORKAK" oldukları için, o kadar "PASİF" kaldıkları için küfür etmeden ama etkili ve ağır bir şekilde eleştirse, sıkıştırsa, zorlasa, en basiti sosyal medya hesaplarına yüklense, hatta gerekirse filancanın bizi temsilini kabul etmiyoruz dese;

-hatta ve hatta bu yorumcularından, özellikle iktidardaki etkin kişilere yakın olanları (varsa muhalefetteki bütün siyasetçiler ile iletişim halinde olanları da), siyasi tanıdıklarını sadece "devlete, hükümete yakın kanallardaki kendi koltuklarını sağlamlaştırmak, kendi kariyerleri için kullanmak yerine" o tanıdıklarının karşısına çıkıp risk alarak konuşmaları, en azından "TS ye, Trabzon şehrine ettiğimiz bu kadar haksızlık da ayıp oluyor, başkanım, bakanım, milletvekilim, parti başkanım" vb. diyebilmeleri konusunda sıkıştırsak,

emin olun onlar da TS tarafındaki bütün sevenlerini kaybedince hiçbir karşılıkları olmayacağı için mecburen çok daha etkin konuşmak zorunda kalırlar. Ya da ilgili TV kanalları hiç istemeseler de yerlerine çok daha etkin konuşabilen başkalarını getirmek zorunda kalırlar.

Bunlar da zincirleme olarak olumlu etki yapar. Fark yaratır. En azından hakem hataları az da olsa azalır.

Bizim 1 tane bile Rıdvanımız yok, diğer takımların ise her platformda azılı savunucuları var. Ama ne yazık ki ben bu yorumcuların görüşlerinin, paylaşımlarının altında daha çok hep aslansın, kaplansın abi gibi yorumlar görüyorum. Oysa Rıdvan bile çok mecbur kalıp fenerin aleyhinde olacak en ufak şey söylediğinde bütün Fenerliler toplu halde linç ediyor. O da anında hizaya geliyor onlar adına.

Bizim en önemli sorunlarımızdan biri de budur. Ama kimse burada, bu önemli konuda, tek kelime bile etmemiş, etmiyor çok enteresan.)

Derdi gerçekten "Trabzonspor" olan tüm arkadaşlara selamlar, sevgiler, saygılar..

Bak havanda su dovmeye gerek yok cok net adam gibi kivirmadan dumduz yaziyorum bu sezon 2011 sezonunda oldugu gibi pis ve kirli bir sezondur sezon sonunda sonuc ne olursa olsun yapilacak ilk secimde yerel genel baskanlik vs. kim oldugunu gozekmesizin 2019 2020 sampiyonu trabzonspordur yazarak atmaya istedigin her kutsal uzerine yemin etmeye hazirim madem siyasetle isin yok ayni seyi senden bekliyorum ilk secimde 2019 2020 sezonu sampiyonu trabzonspordur ...... uzerine yemin ediyorum diye burda soz vermeye hazirmsin tek bir cevap vereceksin ve yemin edecegiz oyle satirlarca yazi yazmaya gerek yok karnim tok artik bunlara..siyasetin ve onun yalakalarinin canlari cehenneme yanit bekliyorum senden

Latif Özdem
03.07.2020, 20:40
Bak havanda su dovmeye gerek yok cok net adam gibi kivirmadan dumduz yaziyorum bu sezon 2011 sezonunda oldugu gibi pis ve kirli bir sezondur sezon sonunda sonuc ne olursa olsun yapilacak ilk secimde yerel genel baskanlik vs. kim oldugunu gozekmesizin 2019 2020 sampiyonu trabzonspordur yazarak atmaya istedigin her kutsal uzerine yemin etmeye hazirim madem siyasetle isin yok ayni seyi senden bekliyorum ilk secimde 2019 2020 sezonu sampiyonu trabzonspordur ...... uzerine yemin ediyorum diye burda soz vermeye hazirmsin tek bir cevap vereceksin ve yemin edecegiz oyle satirlarca yazi yazmaya gerek yok karnim tok artik bunlara..siyasetin ve onun yalakalarinin canlari cehenneme yanit bekliyorum senden

Şu ana kadarki üslubun nedeniyle, vakit ayırıp yazdıklarına tekrar cevap vermeye değecek mi, emin değilim.

Ancak hayatın ve insanların bu kadar yozlaştığı bir zamanda, benim için öyle veya böyle sırf Trabzonsporlu olabilmek ve daha önemlisi Trabzonsporlu kalabilmek bile (kimileri için sadece Trabzonlu olmaktan kaynaklı milliyetçi duygularla olsa bile) başlı başına dikkate alınacak bir değer.

Ayrıca her fikre saygı duymak zorunda olmasak da, her efkarlı insan belli ölçüde saygıyı hak eder. Çünkü düşünüyor ve dert ediyordur. Zaten sanıldığı gibi insanları fikir ayrılıkları değil, çoğu zaman üslup ayrılıkları ayırır. (Burada da çokça olduğu gibi.) Dertleşememek yani. Velhasılıkelam senin de Trabzonspor konusunda bir şekilde efkarlı olduğun, dertlendiğin belli.

O yüzden bir kere daha yazıyorum.

Ama önce önemli bir noktayı tüm samimiyetimle ama senin de istediğin gibi “çok net, hiç kıvırmadan, dümdüz” belirtmem lazım:

-Öncelikle sadece kendi düşüncelerine odaklanmak yerine, karşındaki insanların gerçekten ne anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışman,

-hiç tanımadığın insanların niyetlerini okuyarak kendince ezber hükümlere varmayı; daha önemlisi insanlar tam olarak senin istediğin gibi düşünmüyor veya davranmıyor diye hemen celallenip aklına ve ağzına ilk gelenleri kusmaya çalışmaman;

-kullandığın bilimum kötü içerikli sözlerin belki farkında olmasan bile aslında senin seviyeni aşağıya çektiğini fark etmen,
(karşındaki insan sessiz kalsa, belki sen de ne laf ettim diye kendinle gururlansan ve hatta başka insanlar seni alkışlasa bile..)

-özetle tartışma adabını öğrenmen gerekiyor.

Bilimum kötü içerikli sözleri sarf etmeden de pekala düşündüklerini aktarabilirsin. O zaman kimseye faydası olmayan kısır tartışmalar yerine, aynı fikirde olmadığın insanlarla bile dertleşebilmen ve hatta bazen ortak bir sonuca, çözüme ulaşman bile mümkün olacaktır.

Bir kere senin çok yanlış algıladığın bir şeyler var. Kimse sana hiçbir şey ispat etmek ya da seni ikna etmek zorunda falan değil. Sanki öyle bir mecburiyet varmış gibi konuşmayı bırak. Kaldı ki kafandaki "ezber" hükümler ne ise ondan başka bir şeye inanacak gibi bir halin de yok.

Ben en başta Trabzonsporumuza yapılan nice haksızlıklar, hukuksuzluklar karşısında, bütün siyasi oluşumların 3 aşağı 5 yukarı hepsinin aynı davrandığını, benim için “bu konuda” aynı kefede olduklarını yazdım. Bütün siyasi oluşumlar şike konusunda benim için aşağı yukarı “aynı kefede” ama memleketle ilgili başka konularda “aynı kefede” olmadığı halde, normal şartlarda oy vereceğim partiyi kendimce cezalandırıp boş oy (TS şampiyon da yazdım diye tekrar eklememe gerek yok sanırım..) attığımı örnekledim.

Evet, mesela iktidardaki partiyi diğerlerine göre bir yere kadar “daha çok suçlamak”, bir yere kadar “diğerlerine göre daha çok kızmak” normaldir. Ama her konuda her koşulda iktidara muhalif oldukları halde, şike konusunda hiç de muhalif olmayan diğer partilerin hiç mi suçu yok? Şike yasası meclisten sadece iktidar partisinin oyları ile mi geçti? A partisi B partisi C partisi karşı çıktı da biz mi duymadık? (BBP ye şerh koyalım istersen, senin ifade ettiğin gibi TS yanında yer aldıysa, şike yasası çıkarılırken karşı çıktıysa ve benim haberim olmadıysa ve GERÇEKTEN BU HAMLESİ SİYASİ BİR HAMLE DEĞİL DE SAMİMİ İSE o da benim hatam olsun.) Hiçbir zaman olmadığı kadar hep birlikte Fenerbahçe için birleşip uzlaşmadılar mı? Uzlaştılar.

Ayrıca hepimiz için Trabzonspora olan tutkumuzun, sevgimizin yanında, özelikle ülkenin kritik dönemlerden geçtiği süreçlerde, tamamen yok sayamayacağımız sorumluluklarımız, Trabzonspor dışında başka değerlerimiz de var. O yüzden benim açımdan, “kendi halinde, elinde herhangi siyasi veya başka türlü bir güç olmayan sade bir Trabzonspor taraftarının” memleketimiz için kendince en hayırlı gördüğü partiye (A, B, C fark etmez) oy vermesi, öyle senin düşündüğün gibi yerden yere vurulacak bir davranış değil.

-Hele hele yeri geldiğinde kulüp başkanlarımız, yetkililerimiz, teknik direktörlerimiz, TS’nin ekmeğini yemiş, Trabzonun ekmeğini yemiş, suyunu içmiş nice üst düzey yetkili bile, bizzat hakkımızı çalan hırsızlar ile, şikeciler ile gayet mutlu mutlu pozlar verirken ve kendileri hakkında övgüler düzerken.. (Pozizyon, mevki gereği iletişim kurmak zorunlu olabilir ama övgüler düzmek; karşı taraf, gayet ağır/ciddi/güçlü dururken, en azından karşısında o kadar sırıtmaya/küçülmeye gerek yok.)

-Hele hele TS adına konuşan etkin bütün yorumcular, insanlar bırakın şike konusunda, keyfi gelince konuşan Erman Toroğlu gibi bizim camia ile alakası olmayan birinin yarısı kadar bile konuşmak, şimdiki hakem hatalarını eleştirmekten bile korkarken..

-Hele hele siyasilere, iktidara yakın olanlar kendi istikballeri için her fırsatı kullandıkları halde, TS için iki kelime etmeye bile zahmet etmezken..

(bu liste böyle uzar gider..)

tuzu yukarıdakiler kadar kuru olmadığı için aynı zamanda “memleketini istikbalini de düşünmek zorunda olan” sade TS’li vatandaşların verdiği/vermediği oyu bu kadar hiddetle/acımasızca sorgulamak da bana göre haksızlıktır.

Ama ben tüm bu düşüncelerime rağmen, şike döneminde, kendimce tepki koymayı tercih ettiğimi de söylüyorum.

Bunun üstüne sen geliyor ve artık hangi "ezber" hükümler nedeniyle bilmiyorum, haddini aşıyor ve karşındakinin niyetini sorguluyorsun.

“Hiçbir şey yapamıyorsan şampiyon Trabzon yazar atardın” diyorsun. Sonrasında “E zaten öyle yaptım” denince de, en azından pardon diyeceğine, aynı saplantılı aynı saygısız üslubun ile devam edip, bu sefer de karşındakinin samimiyetini sorgulamaya kalkışıyorsun..

ve “banane banane yine inanmam, o zaman şunun üstüne yemin et bakalım, bak ben etmeye hazırım” gibi komik bir teklifte bulunuyorsun..

İlahi renkdaşım.. Bu yaklaşımın, nasıl tarif etsem, karşılıklı yeminleşme teklifinin mi desem, bizim gibi koca koca insanlar için çocukça ve gülünç kaçtığını hiç mi fark edemiyorsun gerçekten?

Ne olacak ikimiz de yemin edince? Daha iyi yemin eden daha çok Trabzonsporlu mu olacak? E taman sen peşinen daha çok Trabzonsporlu ol. Keşke ol. Ben daha az Trabzonsporlu olarak bundan sadece mutlu olurum.

Ama yine de eğer sen de;

-bu sefer gerçekten mutlu olacaksan,

-daha komik başka bir teklifle gelmeyeceksen,

-her ne kadar çocukça bulsam da, kendime ve hatta sana bu durumu yakıştırmasam da,

-inandırıcı olmak için bir şeyler üzerine yemin etmek gibi alışkanlıklarım olmasa da, hatta genel prensip olarak yemin etmeyi doğru bir davranış olarak görmesem de,

-öyle veya böyle benim gibi Trabzonspor yüzünden efkarlanan, dertlenen senin gibi birinin, diğer Trabzonspor sevenleri ile ilgili peşin hükümleri vb. nedeniyle içinde bulunduğu derin yanlışı fark edebilmesi adına,

“tam da yukarda yazdığın gibi” yemin eder, ilgili ilk seçimde oyumu da ona göre atarım.

Ben ise senin beyanını esas alır, inanırım. Zaten mutlaka öyle yapmalısın, yapmazsan kötü Trabzonsporlusun da demiyorum. O yüzden senin boşuna yemin edip günaha girmeni de istemem.

Ancak öncelikle,

-seninle aynı takıma gönül vermiş, şahsen tanımadığın insanların niyetini, samimiyetini sorgulamaya kalkıştığın için, kullandığın çirkin kelimelerin için özrünü dileyip,

-bundan sonrası için de, en azından bu forumda hiçbir başka Trabzonsporluya karşı, sırf seninle aynı düşünmüyor, herhangi bir olaya tam olarak senin baktığın açıdan bakmıyor diye, asgari nezaket sınırlarını, haddini aşacak ifadeler kullanmayacağına (sana karşı bir saygısızlık, kişisel sataşma vb. olmadığı sürece tabi), lüzumsuz, kısır tartışmalara yol açmayacağına,

-özetle bundan sonra “tartışma adabına uygun hareket edeceğine” dair söz vermeni beklerim..

Bak yine bir şeyler üzerine yemin etmene falan gerek yok. Sözlerin ve beyanın benim için yine esastır..

Fanatik34
04.07.2020, 00:31
Evet macin hakemi, tetikci Bitiken..bana 2004/05 yilini hatirlatti..GAntep maci, hakem Papila..bizi o macta da dogramasina ragmen, Gökdeniz ve Fatik Tekke´nin lakayit oyunu olmasa, maci kazanmistik.

Kaldi ki o mac Papila, havada bosa ucan oyuncumauza bile Sari gösteriyordu.

Biz istemiyoruz..daha dogrusu Hoca denilen zat´i Hüseyin, istemiyor, kaciyor. Halbuki takimi iyi kuruyor, hazirliyor ama mac esnasinda ne yaptigini büyük ihtimal kendi bile bilmiyor.

Artik bundan sonra ne olur, icine baska birsey kacar ve bizde istedigimiz aliriz, ya da bu sezonun üstüne soguk bir bardak Su icer, seneye deriz yine

gurur6134
04.07.2020, 22:10
Şu ana kadarki üslubun nedeniyle, vakit ayırıp yazdıklarına tekrar cevap vermeye değecek mi, emin değilim.

Ancak hayatın ve insanların bu kadar yozlaştığı bir zamanda, benim için öyle veya böyle sırf Trabzonsporlu olabilmek ve daha önemlisi Trabzonsporlu kalabilmek bile (kimileri için sadece Trabzonlu olmaktan kaynaklı milliyetçi duygularla olsa bile) başlı başına dikkate alınacak bir değer.

Ayrıca her fikre saygı duymak zorunda olmasak da, her efkarlı insan belli ölçüde saygıyı hak eder. Çünkü düşünüyor ve dert ediyordur. Zaten sanıldığı gibi insanları fikir ayrılıkları değil, çoğu zaman üslup ayrılıkları ayırır. (Burada da çokça olduğu gibi.) Dertleşememek yani. Velhasılıkelam senin de Trabzonspor konusunda bir şekilde efkarlı olduğun, dertlendiğin belli.

O yüzden bir kere daha yazıyorum.

Ama önce önemli bir noktayı tüm samimiyetimle ama senin de istediğin gibi “çok net, hiç kıvırmadan, dümdüz” belirtmem lazım:

-Öncelikle sadece kendi düşüncelerine odaklanmak yerine, karşındaki insanların gerçekten ne anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışman,

-hiç tanımadığın insanların niyetlerini okuyarak kendince ezber hükümlere varmayı; daha önemlisi insanlar tam olarak senin istediğin gibi düşünmüyor veya davranmıyor diye hemen celallenip aklına ve ağzına ilk gelenleri kusmaya çalışmaman;

-kullandığın bilimum kötü içerikli sözlerin belki farkında olmasan bile aslında senin seviyeni aşağıya çektiğini fark etmen,
(karşındaki insan sessiz kalsa, belki sen de ne laf ettim diye kendinle gururlansan ve hatta başka insanlar seni alkışlasa bile..)

-özetle tartışma adabını öğrenmen gerekiyor.

Bilimum kötü içerikli sözleri sarf etmeden de pekala düşündüklerini aktarabilirsin. O zaman kimseye faydası olmayan kısır tartışmalar yerine, aynı fikirde olmadığın insanlarla bile dertleşebilmen ve hatta bazen ortak bir sonuca, çözüme ulaşman bile mümkün olacaktır.

Bir kere senin çok yanlış algıladığın bir şeyler var. Kimse sana hiçbir şey ispat etmek ya da seni ikna etmek zorunda falan değil. Sanki öyle bir mecburiyet varmış gibi konuşmayı bırak. Kaldı ki kafandaki "ezber" hükümler ne ise ondan başka bir şeye inanacak gibi bir halin de yok.

Ben en başta Trabzonsporumuza yapılan nice haksızlıklar, hukuksuzluklar karşısında, bütün siyasi oluşumların 3 aşağı 5 yukarı hepsinin aynı davrandığını, benim için “bu konuda” aynı kefede olduklarını yazdım. Bütün siyasi oluşumlar şike konusunda benim için aşağı yukarı “aynı kefede” ama memleketle ilgili başka konularda “aynı kefede” olmadığı halde, normal şartlarda oy vereceğim partiyi kendimce cezalandırıp boş oy (TS şampiyon da yazdım diye tekrar eklememe gerek yok sanırım..) attığımı örnekledim.

Evet, mesela iktidardaki partiyi diğerlerine göre bir yere kadar “daha çok suçlamak”, bir yere kadar “diğerlerine göre daha çok kızmak” normaldir. Ama her konuda her koşulda iktidara muhalif oldukları halde, şike konusunda hiç de muhalif olmayan diğer partilerin hiç mi suçu yok? Şike yasası meclisten sadece iktidar partisinin oyları ile mi geçti? A partisi B partisi C partisi karşı çıktı da biz mi duymadık? (BBP ye şerh koyalım istersen, senin ifade ettiğin gibi TS yanında yer aldıysa, şike yasası çıkarılırken karşı çıktıysa ve benim haberim olmadıysa ve GERÇEKTEN BU HAMLESİ SİYASİ BİR HAMLE DEĞİL DE SAMİMİ İSE o da benim hatam olsun.) Hiçbir zaman olmadığı kadar hep birlikte Fenerbahçe için birleşip uzlaşmadılar mı? Uzlaştılar.

Ayrıca hepimiz için Trabzonspora olan tutkumuzun, sevgimizin yanında, özelikle ülkenin kritik dönemlerden geçtiği süreçlerde, tamamen yok sayamayacağımız sorumluluklarımız, Trabzonspor dışında başka değerlerimiz de var. O yüzden benim açımdan, “kendi halinde, elinde herhangi siyasi veya başka türlü bir güç olmayan sade bir Trabzonspor taraftarının” memleketimiz için kendince en hayırlı gördüğü partiye (A, B, C fark etmez) oy vermesi, öyle senin düşündüğün gibi yerden yere vurulacak bir davranış değil.

-Hele hele yeri geldiğinde kulüp başkanlarımız, yetkililerimiz, teknik direktörlerimiz, TS’nin ekmeğini yemiş, Trabzonun ekmeğini yemiş, suyunu içmiş nice üst düzey yetkili bile, bizzat hakkımızı çalan hırsızlar ile, şikeciler ile gayet mutlu mutlu pozlar verirken ve kendileri hakkında övgüler düzerken.. (Pozizyon, mevki gereği iletişim kurmak zorunlu olabilir ama övgüler düzmek; karşı taraf, gayet ağır/ciddi/güçlü dururken, en azından karşısında o kadar sırıtmaya/küçülmeye gerek yok.)

-Hele hele TS adına konuşan etkin bütün yorumcular, insanlar bırakın şike konusunda, keyfi gelince konuşan Erman Toroğlu gibi bizim camia ile alakası olmayan birinin yarısı kadar bile konuşmak, şimdiki hakem hatalarını eleştirmekten bile korkarken..

-Hele hele siyasilere, iktidara yakın olanlar kendi istikballeri için her fırsatı kullandıkları halde, TS için iki kelime etmeye bile zahmet etmezken..

(bu liste böyle uzar gider..)

tuzu yukarıdakiler kadar kuru olmadığı için aynı zamanda “memleketini istikbalini de düşünmek zorunda olan” sade TS’li vatandaşların verdiği/vermediği oyu bu kadar hiddetle/acımasızca sorgulamak da bana göre haksızlıktır.

Ama ben tüm bu düşüncelerime rağmen, şike döneminde, kendimce tepki koymayı tercih ettiğimi de söylüyorum.

Bunun üstüne sen geliyor ve artık hangi "ezber" hükümler nedeniyle bilmiyorum, haddini aşıyor ve karşındakinin niyetini sorguluyorsun.

“Hiçbir şey yapamıyorsan şampiyon Trabzon yazar atardın” diyorsun. Sonrasında “E zaten öyle yaptım” denince de, en azından pardon diyeceğine, aynı saplantılı aynı saygısız üslubun ile devam edip, bu sefer de karşındakinin samimiyetini sorgulamaya kalkışıyorsun..

ve “banane banane yine inanmam, o zaman şunun üstüne yemin et bakalım, bak ben etmeye hazırım” gibi komik bir teklifte bulunuyorsun..

İlahi renkdaşım.. Bu yaklaşımın, nasıl tarif etsem, karşılıklı yeminleşme teklifinin mi desem, bizim gibi koca koca insanlar için çocukça ve gülünç kaçtığını hiç mi fark edemiyorsun gerçekten?

Ne olacak ikimiz de yemin edince? Daha iyi yemin eden daha çok Trabzonsporlu mu olacak? E taman sen peşinen daha çok Trabzonsporlu ol. Keşke ol. Ben daha az Trabzonsporlu olarak bundan sadece mutlu olurum.

Ama yine de eğer sen de;

-bu sefer gerçekten mutlu olacaksan,

-daha komik başka bir teklifle gelmeyeceksen,

-her ne kadar çocukça bulsam da, kendime ve hatta sana bu durumu yakıştırmasam da,

-inandırıcı olmak için bir şeyler üzerine yemin etmek gibi alışkanlıklarım olmasa da, hatta genel prensip olarak yemin etmeyi doğru bir davranış olarak görmesem de,

-öyle veya böyle benim gibi Trabzonspor yüzünden efkarlanan, dertlenen senin gibi birinin, diğer Trabzonspor sevenleri ile ilgili peşin hükümleri vb. nedeniyle içinde bulunduğu derin yanlışı fark edebilmesi adına,

“tam da yukarda yazdığın gibi” yemin eder, ilgili ilk seçimde oyumu da ona göre atarım.

Ben ise senin beyanını esas alır, inanırım. Zaten mutlaka öyle yapmalısın, yapmazsan kötü Trabzonsporlusun da demiyorum. O yüzden senin boşuna yemin edip günaha girmeni de istemem.

Ancak öncelikle,

-seninle aynı takıma gönül vermiş, şahsen tanımadığın insanların niyetini, samimiyetini sorgulamaya kalkıştığın için, kullandığın çirkin kelimelerin için özrünü dileyip,

-bundan sonrası için de, en azından bu forumda hiçbir başka Trabzonsporluya karşı, sırf seninle aynı düşünmüyor, herhangi bir olaya tam olarak senin baktığın açıdan bakmıyor diye, asgari nezaket sınırlarını, haddini aşacak ifadeler kullanmayacağına (sana karşı bir saygısızlık, kişisel sataşma vb. olmadığı sürece tabi), lüzumsuz, kısır tartışmalara yol açmayacağına,

-özetle bundan sonra “tartışma adabına uygun hareket edeceğine” dair söz vermeni beklerim..

Bak yine bir şeyler üzerine yemin etmene falan gerek yok. Sözlerin ve beyanın benim için yine esastır..

Hemserim hadi isine demogojiye laf ebeligine karnim tok senin gibileri cok gorduk burada vaktim degerli kiymetli senin icin harcayamam ben cevabimi aldim samimiyetsiz insanlarla bugune kadar isim olmadi bundan sonrada olmaz ilk secimde kosar adalet timsali siyasetcilerine atarsin oyunu sonrada gelir buralarda adalet diye bagirir taraftarcilik oynarsin..sizin gibilerin alayi karbon kagidindan cikmis gibi siyasetin en dibini yapar takimi siyasetin onunde tutan birini gordunuz mu bam telinize basildigi icin cirlarsiniz hadi baska kapiya Allah carsina pazar versin engelliyorum seni block ..

Latif Özdem
04.07.2020, 23:25
Hemserim hadi isine demogojiye laf ebeligine karnim tok senin gibileri cok gorduk burada vaktim degerli kiymetli senin icin harcayamam ben cevabimi aldim samimiyetsiz insanlarla bugune kadar isim olmadi bundan sonrada olmaz ilk secimde kosar adalet timsali siyasetcilerine atarsin oyunu sonrada gelir buralarda adalet diye bagirir taraftarcilik oynarsin..sizin gibilerin alayi karbon kagidindan cikmis gibi siyasetin en dibini yapar takimi siyasetin onunde tutan birini gordunuz mu bam telinize basildigi icin cirlarsiniz hadi baska kapiya Allah carsina pazar versin engelliyorum seni block ..
Senin için gerçekten üzülüyorum ama ağzına, aklına ilk gelenleri kusmaya çalışarak kurabildiğin ezber cümlelerle taraftarcılık oynayan da, samimiyetsiz olan da, ikiyüzlülük eden de bizzat sensin. Hatta siyasi konulardaki ve türlü diğer saplantıların, okuduklarını anlayabilmeni bile engelliyor.

Ama çok daha önemlisi, Allah aşkına büyü biraz.. Kibir, boş bir özgüven vs vs. hepsi yerli yerinde. Ama gerçekten ihtiyaç duyduğun, çok ciddi eksikliğini çektiğin şeylerden haberin bile yok.. Arkadan kurulunca ses çıkaran oyuncaklar gibisin..

halilaziz61
04.07.2020, 23:37
Ah trabzonum ah
Şu maçta nasıl puan kaybedirsin
Nasıl

amour_61
04.07.2020, 23:51
Ah trabzonum ah
Şu maçta nasıl puan kaybedirsin
Nasıl

Halil , umarım sezon sonu Allah'tan 1 puan almışız deriz.

halilaziz61
04.07.2020, 23:55
Halil , umarım sezon sonu Allah'tan 1 puan almışız deriz.

Umarım sen hakli çıkarsın
Ben yanilmaya raziyium

İnşallah diyelim ne diyelim :(

Doğukan Uçan
05.07.2020, 00:18
şampiyonluğu kaybettiğimiz maç.

40 yaşındaki sedat ağçay, korcan çelikay, ilhan parlak gibi adamların oynadığı ligin en kötü takımını üstelik son 25 dakika 10 kişi oynamasın rağmen yenemiyorsan fazla bahane aramaya gerek yok.

emre6117
05.07.2020, 01:33
şampiyonluğu kaybettiğimiz maç.

40 yaşındaki sedat ağçay, korcan çelikay, ilhan parlak gibi adamların oynadığı ligin en kötü takımını üstelik son 25 dakika 10 kişi oynamasın rağmen yenemiyorsan fazla bahane aramaya gerek yok.

Başakşehir hic stres yapmadan pandemi sonrası tüm.maclarini son 30 dakikada aldı.ama.biz a.gucu 10 kişi kalmışken bile yuklenemedik.
Ben bunu kabullenemiyorum.sorun hocada mi futbolcularda mi bilmiyorum.
Net olarak başaklı oyuncu ve teknik kadro daha cok istiyor sanki şampiyonluğu.
Bizimkilerde bir vurdumduymazlik ya da kaybedilmislik havası var.
Bu hava a.gucu başak maci sonrasi başladı gibi.

karabela
05.07.2020, 01:43
Nerdeyse 40 yaşına geldim kendimi bildim bileli şampiyonluk küçük maçları kazandığında gelir rakiplere puan verip alabilirsin ama diğer takımlara puan verenler şampiyon olamaz. Bizim maçları incelesek küme düşecek takımlara verdiğimiz puanları görebiliriz. Kısaca mucize olmazsa bu maç tarihe bu yılın kaçan şampiyonluk maçı olarak geçecek. Yazık oldu bu seneye

Doğukan Uçan
05.07.2020, 09:19
Başakşehir hic stres yapmadan pandemi sonrası tüm.maclarini son 30 dakikada aldı.ama.biz a.gucu 10 kişi kalmışken bile yuklenemedik.
Ben bunu kabullenemiyorum.sorun hocada mi futbolcularda mi bilmiyorum.
Net olarak başaklı oyuncu ve teknik kadro daha cok istiyor sanki şampiyonluğu.
Bizimkilerde bir vurdumduymazlik ya da kaybedilmislik havası var.
Bu hava a.gucu başak maci sonrasi başladı gibi.
renktaş hocadan ziyade bence bizim kadromuz yetersiz daha sörloth'un yediği yok koskoca seneyi 1 forvetle bitireceğiz buraya kadar gelip şampiyonluğu kovalamamız bile başarı olarak görülebilir. başakşehir'de visca yok deniliyor ama yerine oynayanlar asist yapıyor, gol atıyor bizde yedekten gelip oyunu değiştirecek isim yok.

Kadir
05.07.2020, 11:20
Bu maçı unutmayacağım.

gurur6134
05.07.2020, 16:39
Pereiranin penalti pozisyonun aynisini dun şikebahceli falette yasadi hakem devam dedi cunku oyle penalti olmazdi bize gelince veriliyor ama firsat kolluyor resmen tetikciler ve bu hafta o penaltiyi veren adam basaksehirin macina atandi..sansa birakmiyorlar islerini cok fena calisiyorlar saha disinda

Doğukan Uçan
11.08.2023, 17:34
bu maç kırılma noktasıydı her şeye rağmen kazanmalıydık. başakşehir'e resmen şampiyonluğu verdik.