PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 27.Hafta | Göztepe 1 - 3 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Oğuz B.
15.03.2020, 19:46
https://pbs.twimg.com/media/ETJo9CAWAAAN-h1?format=jpg&name=large

Oğuz B.
15.03.2020, 19:48
Maçın saati 19.00 olacak. Gerçi maç oynanabilecek mi muamma.

yorumsuz6117
15.03.2020, 19:58
Göztepe, Alanya, Ankaragücü 9 puan şart GS maçına kadar puan kaybetme kredimiz kalmadı yoksa Başak götürecek bu işi..

Samet Berber
15.03.2020, 20:03
Muhtemelen bu maç oynanmadan lige ara verilir.

LağusKusteli
15.03.2020, 21:17
Takıma acil motivasyon rehberi tutulması lazım.

Takımın motiveye ihtiyacı var, bunlarla başka türlü baş edemeyiz

gurur6134
15.03.2020, 21:18
Insallah oynanir ve kazaniriz..

Murathan
15.03.2020, 21:20
https://pbs.twimg.com/media/ETJo9CAWAAAN-h1?format=jpg&name=large

haftalardır uğraşıyoruz dedikleri koreografi bu muymuş ya?
çıktı almışlar yine ya bari fikir güzel olsun bu kadar basit bir şeyi insan yapalım demeye utanır.

ilelebeTS
15.03.2020, 21:23
Göztepe'nin erteleme maçı bu hafta içiydi değil mi?

Timur Bey
15.03.2020, 21:23
Artık Göztepe ve Alanya maçlarını kazanmaktan başka çaremiz kalmadı. Bunun dışında diğer Anadolu takımlarına karşı yapılacak maçları bir şekilde kazanırız. Ha bunları kazansak bile bugünkü beraberlik belimizi Başak-Gs maçına bağlı hâle getirdi. Bu maçtan muhakkak beraberlik çıkmalı ya da kalan tüm maçları kazanıp sonuca ulaşmalıyız. Bu da Gs maçı sebebiyle zor görünüyor.

Velhasıl üst üste iki deplasmanda da vura vura kıra kıra oynayıp kazanmalıyız. Artık işin geri dönüşü yok.

LağusKusteli
15.03.2020, 21:25
Göztepe'nin erteleme maçı bu hafta içiydi değil mi?
Bizim maçtan 2 gün önce maç yaptıkları halde yenemediğimiz gs-başakşehir maçlarını düşününce Göztepe’nin haftaiçi maç oynayıp oynamaması pek bir anlam ifade etmiyor gibi..

champions
15.03.2020, 21:27
Göztepe-Alanya-Agücü üçlüsünden en kötü 7 puan çıkarmalıyız.

--------Sosa-----Ndiaye/Parmak-----
Abdülkadir---Guilerme------Tony-----
-------------Sörloth--------------------

İdeal kadromuz bu şekilde olmalı.

ilelebeTS
15.03.2020, 21:28
Bizim maçtan 2 gün önce maç yaptıkları halde yenemediğimiz gs-başakşehir maçlarını düşününce Göztepe’nin haftaiçi maç oynayıp oynamaması pek bir anlam ifade etmiyor gibi..
Göztepe'de çok ciddi düşüş var.

Terzioğlu
15.03.2020, 21:34
Bu macin bu tarihte oynanma ihtimali %10 gibi bisey. Ama oynanirsa her türlü isimize yarar.

Anıl C
15.03.2020, 21:36
haftalardır uğraşıyoruz dedikleri koreografi bu muymuş ya?
çıktı almışlar yine ya bari fikir güzel olsun bu kadar basit bir şeyi insan yapalım demeye utanır.
Bence de basit ve yavan kalmis. Günümüz teknolojisi ile cok daha iyi isler yapiliyor.

Ufuk
15.03.2020, 21:44
Göztepe deplasmanda daha etkili bir takım normalde ama evinde de büyük takımlara karşı taraftar desteği ile iyi maçlar oynadı. En büyük eksiği taraftarı olacak. Salı günü Rize ile oynayacaklar, hafta sonu Göztepe bizle Rize Gs ile oynayacak. Göztepe'nin avantajı seyahat etmeyecekler. Hem biz hem gs erteleme maçından sonra oynayacağız. Biz kazanacağız, gs takılacak inş.

Reha Asan
15.03.2020, 21:46
Kolay geçeceği düşüncesindeyim

castillo61
15.03.2020, 21:55
Başak ve gs'nin takılabileceği bi hafta. Geçen sezonki gibi içerideki yenilginin rövanşını alırız. Göztepe inanılmaz formsuz.

kopeli
15.03.2020, 21:59
cok kolay maç. yürüyerek kazanırız, göztepe o derece formsuz, ayakta duracak halleri yok.

Aydın Tiryaki
15.03.2020, 22:02
Abiler bazı şeyler size kolay geliyor. 29 Şubat'ta oynanan Rize maçından itibaren 15 günde 5. maçına çıktı bu takım. Başak maçının ilk yarısı ona rağmen iyiydik. Ama 2. yarı yorgunluktan çok da bi şey yapamadık. Bu 1 haftalık dinlenme süreci herkese çok iyi gelecek. Guilherme geri dönecek. Abdüş de iyileşir o sırada. Ve lideriz. Şu olumsuzlukları bi kenara kaldırın abi ya. Bi şeyden mutlu olun az anı yaşayın. Bu ne olumsuzluktur derdiniz ne anlamıyorum hiç.

Kaldı ki ligin ertelenme muhabbetinden bu maçın oynanıp oynanmayacağı da belli değil. Az bi sakin. Bi sakin ya.

Someone
15.03.2020, 22:13
Oynanırsa rahat kazanacağımız bir maç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Timur Bey
15.03.2020, 22:16
Muhtemelen ertelenecek olan maç ve hatta bizden önce Göztepe - Rize maçı da oynanmayacak. Bu da rakibe ekstra motivasyon verecektir toparlanma adına. Bu hafta sonu da oynanıp ligler ertelense daha iyi olur. Zaten milli ara geldi.

Arda'
15.03.2020, 22:17
Ertelenir

Sefa
15.03.2020, 22:43
Nwakaeme ve Sörloth artık kendine gelmeli bu maçla birlikte..

gurur6134
15.03.2020, 22:50
Seyircisiz oynanmasi her turlu lehimize bu deplasmanin mac mutlaka oynanmali vaka cikmadigi surece devlet de tukurugunu yalamamali..

Sacit
15.03.2020, 23:00
Yoğun fikstürden çıktık sanırım
Bu maça kadar hem zihinsel hem fiziksel bütün oyuncular dinlenir

Maça çok iyi motive olmuş hırslı bir halde çıkarsak kazanırız

castillo61
15.03.2020, 23:01
Şu erteleme muhabbetini daha fazla ağzımızda sakız yapmanın anlamı yok. Bu haftadan sonra milli araya girilecek zaten. O aradaki durum değerlendirilip erteleme gerekiyorsa ertelenir zaten.

Terim'in ağlamaları inanılmaz. Bakın sporcu sağlığı zerre umurlarında değil zerre. Salı günü Uefa şampiyon olmayacak şimdiki sıralama ile Avrupa'ya gidecek takımlar belirlenecek dese ülkeyi ayağa kaldırıp oynanmasını isterler.

3-4 gün önce seyircili oynanmasını isteyip seyircisiz olunca sporcu sağlığı aklına gelen insanlardan bahsediyoruz. Peki sporcu için hangisi daha riskli? Cevabı yazmaya gerek yok.

Kısaca şu erteleme mevzusunu şimdilik kapatalım rakibin ekmeğine yağ sürmeyelim.

Ozan Yılmaz
15.03.2020, 23:03
futbolcu ve teknik heyetlerde vaka tespit edilmediği sürece seyircisiz şekilde devam edilmeli karşılaşmalara,
madem böyle bi karar alınmış arkasında dursunlar ekstra gelişmeler yaşanmadığı sürece

gurur6134
15.03.2020, 23:04
Waka ve shorlth artik yerlerinde oynasin bu mac lutfen 2 etkili silahimizi kendi kendimize kilitlemenin bir anlami yok..

hay1699
15.03.2020, 23:05
Kasımpaşa maçında Göztepe leş atıyordu. Serdar Gürler ve Alpaslan sakat.

gurur6134
15.03.2020, 23:06
Milli maclar oynanmaz buyuk ihtimalle..terime inat aynen devam anladi gidemeyeceklerini bu sekilde..2 haftada 4 puani yenilen bunlar olsa ortaligi yikmislardi demek..

Lazserdar
15.03.2020, 23:10
8 final maçı.

DeAgLeMaNyAq
15.03.2020, 23:38
Mevcut görüntüye göre ligler ertelenecek gibi gözüküyor. Ancak ne olursa olsun kalan maçların seyircili oynanması bu saatten sonra mümkün olmaz. Kaldı ki dün dile getirdiğim olayı Ağaoğlu da maç sonundaki açıklamasında söylemiş. Liglere verilen aradan sonra iki sıkıntı var. Birincisi takımlardaki yabancılar ülkelerine gideceklerinden, döndüklerinde bu oyuncuların izole edilme durumu olacaktır. Bunun üstüne maçlara yeniden hazırlanmak için de en az 2 haftalık bir kamp gerekecek. Dolayısıyla kriz daha da büyümezse en iyi ihtimalle maçların Mayıs ve Haziran ayında tamamlanması mümkün gibi gözüküyor...

romeikaa
16.03.2020, 01:46
kızıyoruz ediyoruz ama uşaklar haftalardır haftada 2 maç oynuyordu. artık fener kupa maçına kadar haftada 1 maç oynayacağız. bu durum kesinlikle performansımıza olumlu yansıyacaktır diye umuyorum.
stoperlerimiz çok acemi goller yediriyor artık şu messiası bir denesek mi ? ya da hosseiniyi oynatmayı denemeliyiz.

bu maça 3 puan yazıyorum. allah utandırmasın

cyberentalpi
16.03.2020, 02:05
Evet . Şimdi İzmir - Göztepe de oturan bir Trabzonspor taraftarı olarak yazayım ki ikinci takımım ekmeğini yediğim ve 20 yıldır oturduğum Göz-Göz dür.
Evim yeni stad a 15 Dak mesafede. Mahallem zaten baştan sona Göztepe.
Gerçek Göztepe taraftarının İstanbul takımlarına hiç sempatisi yok hatta tam da antipatisi vardir. Bu yonden Ksk de dahil bize çok benzerler.
Bjk maçı olduğu gün poligonda 1925 bar var. Önünden geçerken sorloth un golunde bildiğin tüm bar goool diye ayağa kalktı. (Bjk ye bu ara gıcıklar)

Ha bu arada başaksehirre karşı fena oynamadılar ama gol yediler.

Takımın genele havası Seyirci de dahil bu seneyi kapatmış modundalar. İlk dönem çok umutsuz anda bizi yendikleri için sempatikler.
Rize maçı var bizden önce zaten
Halil ve castro benim de beğendiğim iyi oyuncular. Halil i Ts de görmek isterim. Casrto da sosa ya iyi yedek olurdu.

Eğer Göztepe ye gaz vermeden , hele ki ilk golu de atarsak rahat yeneriz.
Takımın 10 dakika mesafe de olduğunu bilerek bile maç izlemek heyecan verici:))

Mustafa YILMAZ
16.03.2020, 02:45
Göztepe formsuz,lig ertelenir,şöyle çıkalım maça v.s bunlar ikinci planda olan şeyler asıl mevzu tasmalı hakemlerin tasmasını tutanlarla ne yapacağız? Son 2 maçta 4 puan gitti yahu şuan rahat rahat liderdik.

Murathan
16.03.2020, 04:04
parmak,sosa,nwakaeme,ekuban,ömür,sörloth bu 6lının birlikte oynadığı her maçta ağır favoriyiz.
rakip fark etmez.

U.Sadıkoğlu
16.03.2020, 08:14
Mayıs ayında falan oynanır sanırım :)

HOPA'LI TS'Lİ
16.03.2020, 09:59
3 puandan çok ötesi bir maç

kaan61
16.03.2020, 10:09
Bence sakatlık olmazsa bu hafta böyle başlarız ;

.................................. Uğurcan ..............................

Pereira .............. Da Costa .......... Campi ......... Novak

....................... Sosa .......... A. Parmak ....................

A.Ömür ................. Guilherme ................ Nwakame

.............................. Sörloth ..............................

İnşallah iyi oyun ve galibiyet olur. 8 hafta Şampiyonluk için uzun yol ama Allah korusun puan kaybının telafisi için ise çok kısa.

emre6117
16.03.2020, 11:01
3 puandan çok ötesi bir maç

Oynamışsa cok kritik mac.sali günü uefa toplantısında cikacak kararlar.onemli.kalan 8 mac oynansa dahi hepsi seyircisiz olacak.bu durumda bence gs yarış dişi sayılır.tabu erteleme olursa hersey karışır.haziran temmuz da oynansa direk seneye oynanacak maçları transfer durumlarını futbolcu tatillerini yaz kamplarını herseyi etkiler.bnce erfelek çıkarsa ligler tekrar zor baslar.bakalim ne olacak.

angraf
16.03.2020, 11:04
mayıs ayında falan oynanır.

Kemal Duru
16.03.2020, 11:17
Kolay maç. Alanya'yı da, bunu da yeneriz. Ankaragücü maçı zaten Allah'ın emri.

GS maçına kadar kayıpsız gidersek o maçta yenilsek bile lider kalır ve işi bitiririz. Ki seyircisiz GS'nin ne olduğunu dün gördük. Onlara da yenileceğimizi sanmıyorum.

kopeli
16.03.2020, 11:21
mayıs ayında falan oynanır.

öyle görünüyor. euro 2020 iptal edilir, avrupa ligleri mayıs'ta baslayıp temmuz'da biter.

angraf
16.03.2020, 11:21
öyle görünüyor. euro 2020 iptal edilir, avrupa ligleri mayıs'ta baslayıp temmuz'da biter.
lig çarşamba pazar oynanır mayısta biter.

nbay
16.03.2020, 11:22
ligler uzarsa sözleşmesi mayıs sonunda biten oyuncular ne olacak , o da büyük bir sorun .

angraf
16.03.2020, 11:24
ligler uzarsa sözleşmesi mayıs sonunda biten oyuncular ne olacak , o da büyük bir sorun .

fifa 1 ay uzatır nisan donar nisan hakkı hazirana atlatılır falan.

kopeli
16.03.2020, 11:46
lig çarşamba pazar oynanır mayısta biter.
hocan anlatamadım galiba. euro 2020 ertelenirse avrupa liglerinin geç biteceginden ertelenir. tüm avrupa kulüpleride bu karara uyar.

sen haftada 2 maç diyon ;)

Ahmet Kara
16.03.2020, 11:46
Bakalım ''hocamız'' futbolcuları doğru mevkisine koyabilecek mi ? Meraklar içinde bekliyorum.

angraf
16.03.2020, 11:47
belli olmaz burası türkiye :D

nbay
16.03.2020, 12:02
fifa 1 ay uzatır nisan donar nisan hakkı hazirana atlatılır falan.

o zaman paralarını da fifa verir :)

blues
16.03.2020, 12:03
Maclarin ivedilikle ertelenmesi gerektigini düsünüyorum! anladigim kadariyla bazi arkadaslar bu paneminin ciddiyetini kavrayamamislar hala! Sampiyonluga gidiyor olmamiz muhtemelen naif bir cesaret ile olaylara bakmalarina sebep oluyor! Almanyadan yaziyorum sizlere! su an burada yasam durma noktasina gelmis durumda ve yasamin her kesiminde alinan önlemler türkiyede alinanlarla ayni olmakla birlikte pandemiye daha bir ciddiyetle yaklasiliyor anladigim kadariyla! Bilmiyorum sizler ne düsünüyorsunuz ancak icimizden bazilari gelecek yili göremeyebilir, sayet ligler devam ederse ki anlasilan karar o yönde, hersey bir kivilcimla tüm futbol camiasina yayilabilir! size burada hastaligin olusumu,gelisimi ve sonucu hakkinda bilgi vermek degil amacim, ukalalik ya da bilgiclik taslamak da degil ancak varolan gercekleri de kendi istegimiz dogrultuda egip bükmemek gerektigini düsünüyorum!
italyada günlük olüm orani 300 sayisina kadar cikmis durumda ve diger ülkeler artik sadece hastaligin gelisimini yavaslatmaya calisiyorlar! bütün alinan önlemler de zaten bu yönde. türkiyede hastalik daha ortaya cikmadi ve onun ortaya cikmasini beklemek yerine harekete gecmenin en iyisi oldugunu düsünüyorum!
Dolayisiyla da baskanimizdan da aslinda bu yönde bir aciklama beklerdim! Bunun yerine baskan liglerin oynanmasi icin kamuoyu yaratmaya calisti! bence cok yanlis bir karar.
burada oyuncularin maaslari, reklam, mac gleirleri, tv gelirini bir yana birakip su anda icinde bulundugumuz durumun ciddiyetini kavramak zorundayiz. ligler seyircili ya da seyircisiz ileri bir tarihte nasil olsa oynanir ya da bir karar verilir ve ona uyulur . biz ki elimizden calinan sampiyonlugun stresini yasamiz bir futbol kulübüyüz, bunun da üstesinden geliriz elbet! benim icin gecerli olan düsünce hastaligi kapan her bir bireyin cok fazla olmasi! insanlik icin her bireyin önemi jherhangi bir kupadan, kazanilan her amctan ve her kurustan daha büyüktür!
bence yorumlarimizi da bunlari dikkate alarak revize edelim derim ben.

UĞUR DURTAŞ
16.03.2020, 12:08
Ömürümü verdim bu takıma
ama futbol oynamış biri olarak
futbolun laubaliliğe gelmeyeceğini bilen biri olarak
rakip kim olursa olsun
rahat yeneriz,fark atarız söyleminde hiç bulunmadım.
bulunanları da hiç anlamamışımdır.

takım iyi oynamıyor,yürüyerek oynayan futbolcularımız mevcut
başakşehir maçında sahamızda kaleyi bulan topumuz yok

bu pazar rakip göztepe rahat yeneriz ezeriz fark atarız
çok ilginç çokkkk.

nakzo
16.03.2020, 12:11
Maclarin ivedilikle ertelenmesi gerektigini düsünüyorum! anladigim kadariyla bazi arkadaslar bu paneminin ciddiyetini kavrayamamislar hala! Sampiyonluga gidiyor olmamiz muhtemelen naif bir cesaret ile olaylara bakmalarina sebep oluyor! Almanyadan yaziyorum sizlere! su an burada yasam durma noktasina gelmis durumda ve yasamin her kesiminde alinan önlemler türkiyede alinanlarla ayni olmakla birlikte pandemiye daha bir ciddiyetle yaklasiliyor anladigim kadariyla! Bilmiyorum sizler ne düsünüyorsunuz ancak icimizden bazilari gelecek yili göremeyebilir, sayet ligler devam ederse ki anlasilan karar o yönde, hersey bir kivilcimla tüm futbol camiasina yayilabilir! size burada hastaligin olusumu,gelisimi ve sonucu hakkinda bilgi vermek degil amacim, ukalalik ya da bilgiclik taslamak da degil ancak varolan gercekleri de kendi istegimiz dogrultuda egip bükmemek gerektigini düsünüyorum!
italyada günlük olüm orani 300 sayisina kadar cikmis durumda ve diger ülkeler artik sadece hastaligin gelisimini yavaslatmaya calisiyorlar! bütün alinan önlemler de zaten bu yönde. türkiyede hastalik daha ortaya cikmadi ve onun ortaya cikmasini beklemek yerine harekete gecmenin en iyisi oldugunu düsünüyorum!
Dolayisiyla da baskanimizdan da aslinda bu yönde bir aciklama beklerdim! Bunun yerine baskan liglerin oynanmasi icin kamuoyu yaratmaya calisti! bence cok yanlis bir karar.
burada oyuncularin maaslari, reklam, mac gleirleri, tv gelirini bir yana birakip su anda icinde bulundugumuz durumun ciddiyetini kavramak zorundayiz. ligler seyircili ya da seyircisiz ileri bir tarihte nasil olsa oynanir ya da bir karar verilir ve ona uyulur . biz ki elimizden calinan sampiyonlugun stresini yasamiz bir futbol kulübüyüz, bunun da üstesinden geliriz elbet! benim icin gecerli olan düsünce hastaligi kapan her bir bireyin cok fazla olmasi! insanlik icin her bireyin önemi jherhangi bir kupadan, kazanilan her amctan ve her kurustan daha büyüktür!
bence yorumlarimizi da bunlari dikkate alarak revize edelim derim ben.

Kardeş burda milyonlarca memur ve işçi hergun işe gidiyor otobüse,metroya,dolmuşa biniyor bu insanlara bulasmayacakta futbolcuya mı bulaşacak.Butun kamunun tatil edilmesi gereki bu mantıkla .bütün kamuyu tatil et ligide tatil et yoksa ne alaka.

yorumsuz6117
16.03.2020, 12:12
Başakşehir ya da Antep'ten birini bile kazansak ciddi avantaj olucaktı.. Şimdi GS maçına kadar puan kaybetmeden gidip gs'ye de yenilmememiz bize şampiyonluğu getirecektir..

Mustafa ÖZDEMİR
16.03.2020, 12:27
Tahminlere göre oynanmayacak olan bu maç, oynanması halinde ise son darbeyi vurmak için elinden geleni yapacak olan hakem görünümlü şahsiyetler sayesinde mümkümdürki puan verebiliriz.

gurur6134
16.03.2020, 14:54
Ömürümü verdim bu takıma
ama futbol oynamış biri olarak
futbolun laubaliliğe gelmeyeceğini bilen biri olarak
rakip kim olursa olsun
rahat yeneriz,fark atarız söyleminde hiç bulunmadım.
bulunanları da hiç anlamamışımdır.

takım iyi oynamıyor,yürüyerek oynayan futbolcularımız mevcut
başakşehir maçında sahamızda kaleyi bulan topumuz yok

bu pazar rakip göztepe rahat yeneriz ezeriz fark atarız
çok ilginç çokkkk.

Takilma onlara hep ayni insanlar antep macinda da aynisini soyluyorlardi icerde berabere kaldigimiz gs macinda da maksat boyle yazip olasi puan kaybinda kin kusacak ortami yaratmak..futbol ciddiye alinacak bir oyun icinde ruhsal fiziksel hakem hoca vs.bircok sey barindiran ilginc bir mucadele , pc de oynadiklari fm oyunuyla karistiriyorlar yada futbolu ciddiye almiyorlar.

chener
16.03.2020, 16:09
Lig devam eder ise - tüm takımlar için geçerli olmak üzere- sonraki maçların kaderini yabancıların korkuları belirleyecek. O yüzden yorum yapmak zor.

Doğukan Uçan
16.03.2020, 16:11
bu sene oynadığımız son maç başakşehirdi. bundan sonra dünya da futbol oynanmaz. virüsü durduracak aşı bulunamadıysa futbolu felan unutun.

sessizkral_1
16.03.2020, 16:44
ben tff nin yeni açıklamasıyla beraber seyircisiz oynamanın devam edeceği izlenimini aldım.

DeAgLeMaNyAq
16.03.2020, 16:53

Bunun 2015'de örneği vardı. Türkiye Kupası finali Haziran ayına sarkmıştı. Sözleşmesi biten oyuncular da oynayabilmişti. Zaten talimatta bununla ilgili madde var...

Her halükarda sözleşmelerin bitiş tarihinin 31 Mayıs olarak tespit edilmesi zorunludur. Sözleşme bitiş tarihinden sonra resmi müsabakaların devam etmesi halinde, sözleşmenin süresi müsabakaların bitimine kadar uzamış sayılır.

Harun-61
16.03.2020, 16:54
bu sene oynadığımız son maç başakşehirdi. bundan sonra dünya da futbol oynanmaz. virüsü durduracak aşı bulunamadıysa futbolu felan unutun.

Aşı ile ilgili örnek alman bilim adamlari büyük titizlikle üzerinde calisiyor.
Önce hayvanlarda sonra insanlar üzerinde denenmesi gerekiyormus. Normal de 1,5 sene alir diyorlar.
Hizlandirilmis ve büyük gayret ile en iyi ihtimal sonbahar'a anca yetisirmis.

kopeli
16.03.2020, 16:55
ben tff nin yeni açıklamasıyla beraber seyircisiz oynamanın devam edeceği izlenimini aldım.

bence terim'in inadına maçları oynatmaya devam edecekler. tabi bu sürecte virüslü bir futbolcu cıktıgı anda hiçbir topcu sahaya cıkmaz.

kopeli
16.03.2020, 17:00
Aşı ile ilgili örnek alman bilim adamlari büyük titizlikle üzerinde calisiyor.
Önce hayvanlarda sonra insanlar üzerinde denenmesi gerekiyormus. Normal de 1,5 sene alir diyorlar.
Hizlandirilmis ve büyük gayret ile en iyi ihtimal sonbahar'a anca yetisirmis.
bu isin icinde rant olacak gibi gözüküyor. önce mikrobu yaydılar, simdi aşı satacaklar.

matalar
16.03.2020, 17:00
futbol dünyasından da ölüm olduğuna göre lig bitmiştir. erteleme deği bitti.
aşısı şusu busu derken yeni sezonu bulur bu iş.
herşeyde bir hayır vardır. inşallah bu hastalık işi hayırlısıyla son bulur.

matalar
16.03.2020, 17:11
fatih terimde ayrı bir cins. sanki herkes evine yollandı da bi onlar işini yapıyor.
sen milyon eurolar kazanıyorsun. asgari ücretle çalışan milyonlarca kişi işine gidiyor.
senin var da bizim çoluğumuz çocuğumuz yok mu?
o zaman devlet olarak kapıyı kitleyelim herkes evine çekilsin de bu millet ne yiyip ne içecek.
şu anda devletimizin kararına saygı duymamız lazım. sonuçta olayın büyüklüğünü riskini en iyi bilen onlar.

nbay
16.03.2020, 17:14
maçların ertelenmesi ya futbolculardan birinin bu hastalığa yakalanması ile ya da hasta sayısındaki olağan üstü artış ile olur sanırım .

Tekke
16.03.2020, 17:17
futbol dünyasından da ölüm olduğuna göre lig bitmiştir. erteleme deği bitti.
aşısı şusu busu derken yeni sezonu bulur bu iş.
herşeyde bir hayır vardır. inşallah bu hastalık işi hayırlısıyla son bulur.

Nihat Özdemir, Coronavirüs vaka sayısı artarsa, Mayıs ayında Play - Off sistemine geçmek için çalışmalar yapıyoruz. Ligin İlk 7'sinde bulunan takımlarımız Play - Off maçları oynayacak kendi aralarında. (DHA)fenerbahçe 15.sırada olsaydı olay-off sistemini ilk 15 takım yapardı bunlar yemin edebilirim

Bunların tek hayali zaman kazanmakdı, insanlık vs umurlarında değil, haftasonu GS kazansa bu hafta oynatıp-gs lider yapıp lig tescillenecekti, tutmadı, ŞİMDİ KESİNLİKLE MAÇ OYNANMAYACAK, yarın açıklama gelir

Ne olacağı ise en erken 2 hafta sonra açıklanır-o açıklama da 3 BÜYÜTÜLMÜŞE YARAR

kopeli
16.03.2020, 17:25
Nihat Özdemir, Coronavirüs vaka sayısı artarsa, Mayıs ayında Play - Off sistemine geçmek için çalışmalar yapıyoruz. Ligin İlk 7'sinde bulunan takımlarımız Play - Off maçları oynayacak kendi aralarında. (DHA)fenerbahçe 15.sırada olsaydı olay-off sistemini ilk 15 takım yapardı bunlar yemin edebilirim

Bunların tek hayali zaman kazanmakdı, insanlık vs umurlarında değil, haftasonu GS kazansa bu hafta oynatıp-gs lider yapıp lig tescillenecekti, tutmadı, ŞİMDİ KESİNLİKLE MAÇ OYNANMAYACAK, yarın açıklama gelir

Ne olacağı ise en erken 2 hafta sonra açıklanır-o açıklama da 3 BÜYÜTÜLMÜŞE YARAR
ne zaman söylemis? ligin bitimine 8 mac kalmıs, plaf-off etseler zaten bu kadar mac oynanacak. çok saçma ve sallamasyon haber.

Mehmet Fatih Yavuz
16.03.2020, 17:26
ne zaman söylemis? ligin bitimine 8 mac kalmıs, plaf-off etseler zaten bu kadar mac oynanacak. çok saçma ve sallamasyon haber.
Aynen..
Çok büyük sallamış sallayan.

acan61
16.03.2020, 17:32

Yalan haber ya inanmayın herşeye, arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama küresel bir salgın var evde yaşlılarınıza sahip çıkın bırakın futbol işlerini.

Onur Erçetin
16.03.2020, 17:55
Virüsü ancak kendi dönüşümü yani mutasyonu durdurur.2002 de Çinde meydana gelen Koronavirüs(Sars-CoV) vakalarında mortalite(ölüm) oranı yüzde dokuzdu.Bu sene görülen koronavirüs(Covid 19) vakalarında ise mortalite(ölüm) oranı yüzde 4.

2002 de Sars-CoV için herhangi bir aşı üretilmedi.Sars-CoV kendiliğinden azalarak yok oldu.Bu da virüsün mutasyona uğradığının göstergesidir.Sars(akut şiddetli solunum yetmezliği) , CoV (Koranavirüs) olarak tanımlanıyor.

Bu yıl ortaya çıkan Koranavirüsün(Covid 19) 2002 de ortaya çıkan koronavirüs(Sars-CoV) ile büyük oranda benzerlikleri var ama bazı kısımlarıyla birbirlerinden ayrılıyorlar.

Koranavirüsler belirli aralıklarla dünyada pandemi yaparlar.2012 de Suudi Arabistanda görülen koronavirüs Mers-CoV (Orta Doğu Solunum Sendromu-Koranavirüs) vakaları da % 50 oranında ölümler yaşandı.

Sonuç olarak koronavirüsler akciğerleri etkileyerek solunum problemlerine yol açabiliyor özellikle yaşlı hastalarda solunum yetmezliğinden hastalar kaybedilebiliyor.Gençlerde de atlatılsa bile baya yıpratıcı etkisi var.Normal bir grip virüsünden(İnfluenza) çok daha etkili bir virüsten bahsediyoruz.Bu nedenle önlemlerimizi en iyi şekilde almamız gerekiyor.

Ertan1982
16.03.2020, 18:09
uefa bir halt yapamaz.iptal hakki yok.
takimlarin zaralarini kim karsiliyacak.
play-off daha fazla mac demek

Onur Erçetin
16.03.2020, 18:32
uefa bir halt yapamaz.iptal hakki yok.
takimlarin zaralarini kim karsiliyacak.
play-off daha fazla mac demek

Liglerin bitimine sadece 8 maç kaldı zaten.Play-off mantıksız.

Takımların zararı konusuna gelirsek 8 maçta edebilecekleri toplam zararın ne kadar olacağını bilemiyorum.

İptal konusuna gelince; ortada bir pandemi söz konusu.Bu da tüm dünyada salgın demek.Ölüm oranları çok yüksek olmasa bile hastalığın sürekli bulaşıyor olması büyük bir risk.Dolayısıyla dünya sağlık örgütünün bu konularda ki açıklamalarından ötürü futbolun en üst patronu olan Uefa ve Fıfa bu konuda kararlar alabilir çünkü bu tüm dünyayı ilgilendiren bir durum.Pandemi durumlarında kalkıp da kulüplerin gelirini falan düşünemez hiç kimse.

Gidişata bakarsak salgın tablosunun artarak Haziran ayına kadar devam etme ihtimali var.Futbolcuların iki ay top oynamayıp,o sürede kendilerini hazır durumda tutmaları ve tekrar oynamaları çok zor birşey.Salgınlar arttıkça psikolojik olarak herkes bundan etkilenecek zaten.

İptal olursa Türkiyede ne olur orasını bilemiyorum tabiki.En doğru kararı verirler inşallah ne diyim.

yorumsuz6117
16.03.2020, 18:33
Playoff saçmalık ligin bitmesine 8 hafta kalmış zaten..

Onur Erçetin
16.03.2020, 18:36
Ligler iptal edilecek ama şampiyonu ülke federasyonları seçecek, bakalım neler dönecek��... https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/uefa-acikladi-ligler-corona-virus-nedeniyle-iptal-edilirse-sampiyon-41470262

Bizans medyası aldı haberi, PLAY OFF saçmalığını saldı piyasaya

UEFA ligleri iptal edecek, bilgiler geliyor net, ama bizim orospu Bizans medyası play off vs yaza paraya çökme derdinde, buradan Avrupa dışında bi itlik yaparlarsa KAOS OLUR, Başkan PLAY OFF a asla katılmamalı

UEFA NIN BUGÜNKÜ AÇIKLAMASI SONRASI ŞAMPİYONUZ BEYLER :)

Ligler bir ya da iki hafta daha oynanır.Trabzonsporun kaybetmesi beklenir.Trabzonspor birinciliği yitirince,Gs ya da Başakşehir lider olunca iptal edilir adamlar şampiyon yapılır.Olmayacak şey değil yani.

yorumsuz6117
16.03.2020, 18:45
Ligler bir ya da iki hafta daha oynanır.Trabzonsporun kaybetmesi beklenir.Trabzonspor birinciliği yitirince,Gs ya da Başakşehir lider olunca iptal edilir adamlar şampiyon yapılır.Olmayacak şey değil yani.

Lig devam ederse önümüzdeki 2 maç çok önemli ölümüne oynayıp 6 puan almanız şart, fırsat vermememiz lazım bunlara..

kayseriliyiz
16.03.2020, 18:53
Yarin saat 22 itibariyle, fransada herkesin evden çikamayacagi konusuluyor bu da 45 gün boyunca en az.
Adamlar OHALilan edecekler bu aksam macron konusacakmis bakalim.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Tahir61
16.03.2020, 19:16
klop korona ile ilgili sorulan soruya "benim bu konuda konuşmam uygun olmaz, ben kimim ki" diyor
dün virüsün merkezi haline gelmiş italyadan mancini "alınacak her karara saygılıyız" diyor
bizde bir denyo çıkmış ağzından salyalar aka aka oraya buraya sallıyor havlıyor. dini imanı para olmuş şahıs sağlık edebiyatı yapıyor. hafta başından beri yaptıkları döneklikler ortadayken çoluk çocuk diyor. o kadar sağlık şeyindeydiyse çıkmasaydın maça. evet çıkmasaydın da delikanlılığını adamlığını görseydik. sen kimsin ki bu işin ehli koca koca adamların aldığı kararı ağzından salyalarla eleştirip insanları arkanda toplamaya çalışıyorsun. sana mı kaldı

depremden dolayı ertelenen maçı sorgulayan karaktersizlerden sonra salgın sebebiyle seyircisiz kararı alınan maçı diline dolayan bu zavallılar.
yazık be Allah sizi kahretsin

14TS61
16.03.2020, 19:36
Yarin saat 22 itibariyle, fransada herkesin evden çikamayacagi konusuluyor bu da 45 gün boyunca en az.

Hızla yayılması ve 300 ,400 bin ölüm bekleniyor Muş Fransa'da öyle duydum

Bu arada bizde de 10 gün sonra en geç dışarı çıkma yasağı gelecek. Liglerde play Of olacak şampiyon olmayalım diye herşey yapılıyor

Nazim Can
16.03.2020, 19:53
Hızla yayılması ve 300 ,400 bin ölüm bekleniyor Muş Fransa'da öyle duydum

Bu arada bizde de 10 gün sonra en geç dışarı çıkma yasağı gelecek. Liglerde play Of olacak şampiyon olmayalım diye herşey yapılıyor

Geçen sene Almanyada normal gripten 25000 civari insan öldü.

acan61
16.03.2020, 19:57
Geçen sene Almanyada normal gripten 25000 civari insan öldü.

Normal grip %0,1 öldürme oranına sahip, koronavirüs %3.

Saçma sapan playoff muhabetlerini bırakıp önlem alın.

gurur6134
16.03.2020, 20:24

Ne yiyip ne icecek millet stok yapsaydiniz

gurur6134
16.03.2020, 20:28
Ne playoff u orda mac yapana kadar lig oynatilip bitirilir zaten mantiksiz..bu mac oynanacak maca motive edilmeli oyuncular rakibin onemli 2 eksigi var serdar alparaslan seyirci yok rakibin hedefi yok bu firsat degerlendirilmeli..

Timur Bey
16.03.2020, 20:37
Akbil Alanya ile berabere kalsa dahi Ankaragücü'nü ezer geçer. Bu da 57 puan demek. Gs iki maçı da kazansa 56 yapıyor. Hiçbir durumda lig iptal olmaz ya da olduğu gibi tescil edilmez. Gs yarışta olmasa bir nebze bu ihtimal vardı.

nakzo
16.03.2020, 21:00
Ne play-off 5 takımı alsan en az bu takımların 9'ar maç yapması demek bitmeye 7 hafta kaldı fantazi dünyanızı buralara yansıtmayın.

matalar
16.03.2020, 21:17
Antalya resmen Sivas’ı sahadan sildi.
2 topu direkten döndü. Ama golü bulamadı.
Ayrıca orta sahada sinan gümüşü çok beğendim

Sefaenes
16.03.2020, 21:24
Bu maçta da hakem katliamı bekliyorum

Şahin Yılmaz
16.03.2020, 21:37
Şampiyonluğumuzu hakem çalar, şike olur oradan gider, olmadı virüs çıkar, bize şampiyonluk haram olmuş haram.

KARAGOZLUM
16.03.2020, 21:45
Lig tescillenir biz kupayi aliriz
butun turkiye isyan eder

Onur Erçetin
16.03.2020, 21:46
Şampiyonluğumuzu hakem çalar, şike olur oradan gider, olmadı virüs çıkar, bize şampiyonluk haram olmuş haram.
Bu sene şampiyon olamazsak bunun net olarak nedeni Mhk dir.Birkaç maçtır kasıtlı olarak bizi doğramalarından ötürü açıklama yaptık,cevap verdiler,Tff de arkalarında durdu.Mhk başkanı bize daha da fazla bilendi.Başakşehir maçına Fırat ve Mete gibi tetikçi karakter yoksunlarını kasıtlı olarak atadılar.Net bir penaltımızı vermediler.Cezasahasının hemen dışında çok tehlikeli yerlerde yüzde yüzlük frikiklerimizi vermediler.Ömürün ayağına basılan pozisyonlarda faul vermedikleri gibi kart için var hakemleri bile orta hakemi çağırmadı zaten orta hakem kasıtlı olarak vermedi aslında görmediği için değil.

İki maçta 4 puan kaybımız var.Bu şartlar altında işimiz çok zor gerçekten.Bunlar bizi şampiyon yapmamak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar.Gs ve Trabzonsporun maçlarını avrupalı hakemler yönetseydi şuan en az beş puan önde olurduk.

Gs-Malatya maçında Malatyanın penaltısı verilmedi.Gs-Sivas maçında Sivasın golü verilmedi.Gs her daim yarışta tutuluyor.

Sivas mutlaka takılır çok iyi oynamıyorlar çünkü.Her zaman dedim bizim rakibimiz karaktersiz Gs diye.Kararların aleyhimize çıkmasının nedeni Başakşehir değil,nedeni Mhk başkanı dahil ciddi bir Gs lobisi olması ve hakemlerin Gs yi şampiyon yapmak için her yolu denemeleri.Gs nin rakiplerini doğruyorlar,bizim maçlarda ise rakipleri değil bizi doğruyorlar.Bu şartlar altında şampiyonluk imkansız gibi.Her maç aleyhimize kararlar verilmeye başlandı.Verilmeyen gol,verilmeyen penaltı,verilmeyen cezasahası önü faul ve fririkler.İşimiz inanılmaz derecede zor.Şampiyonluğu elimizden almaya çalışıyorlar ve bunu engelleyen tek bir kişi bile yok.

Onur Erçetin
16.03.2020, 21:49
Lig tescillenir biz kupayi aliriz
butun turkiye isyan eder
Lig devam eder,biz ikinciliğe düşersek o zaman ligi iptal etme ve tescil için gündem yaparlar medyada.Bu işler böyle.Trabzonspor lider koltuğunda durduğu müddetçe bu tarz şeyler gündeme gelmez.

memozcan
16.03.2020, 22:07
play off olmaz.. o işi geçin.. fakat şampiyonluğu da vermezler.. bir süre ertelenir lig.. bir ayı geçerse de düşmeyi kaldırırlar.. sıralamaya göre avrupaya gönderirler..

LANGARA
16.03.2020, 22:18
Bu hafta bu maçın oynanacağını düşünmüyorum. Maalesef her geçen gün tablo hem ülkemizde hem de dünyada kötüleşiyor. Ne zaman düzeleceğine dair de en ufak bir ön görü de yok!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

memozcan
16.03.2020, 22:26
göztepe rize maçı yarın olacaksa o maç oynanır ondan sonra ertelenir lig..

LağusKusteli
16.03.2020, 22:27
UEFA Toplantısından çıkacak sonuç ve ülkemize yansımaları konusunda bayağı ihtimal var.

Benim tahminlerime göre: UEFA ligleri olduğu gibi tescil etmeyi tavsiye kararı alır ve asıl kararı ülkelere bırakır. Bizde ise Ligler Nisan başına kadar ertelenir, Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanır ve kalan haftalar seyircili olarak devam eder

İsa
16.03.2020, 22:27
Yarın erteleme olacağı kesin gibi.

Beklentim bu haliyle ligin tescil edilmesi.

Yok Gs yarıştaymış onlar varken olmazmış falan hepsi hikaye.

Gs kim lobisi kim Allah aşkına.Terim'in tek derdi şampiyonlar liginden gelecek gelir aksi halde seneye kiralık oyuncuların yerini bile dolduramayacaklar.Düşük bütçe düşük profilli oyuncular demek. Bu şekilde de Terim balonu patlar.

Nihayetinde son kararı kimin vereceğini hepimiz biliyoruz.

Avrupa ligleri mevcut haliyle tescile giderse bizde de farklı bir durum olmaz kimsede itiraz edemez.

Koşullar düzelmezse bu haliyle lig tescil edilecek.

emre6117
16.03.2020, 22:34
Yarın erteleme olacağı kesin gibi.

Beklentim bu haliyle ligin tescil edilmesi.

Yok Gs yarıştaymış onlar varken olmazmış falan hepsi hikaye.

Gs kim lobisi kim Allah aşkına.Terim'in tek derdi şampiyonlar liginden gelecek gelir aksi halde seneye kiralık oyuncuların yerini bile dolduramayacaklar.Düşük bütçe düşük profilli oyuncular demek. Bu şekilde de Terim balonu patlar.

Nihayetinde son kararı kimin vereceğini hepimiz biliyoruz.

Avrupa ligleri mevcut haliyle tescile giderse bizde de farklı bir durum olmaz kimsede itiraz edemez.

Koşullar düzelmezse bu haliyle lig tescil edilecek.

Aynen dediginiz gibi olur terim gs lobisi filan kimse takmaz.yeterki avrupada ingiltere italya almanya ligi gibi ligler tescil edilsin.insalllah da böyle olur yoksa ligi devam ettirirseler gidişat bizim önümüzün kesileceği yönünde.iki haftada 4 puanımızı gasp ettiler.gs lehine hatalar olurken bizim aleyhimize hatalar oluyor.

deepmavi
16.03.2020, 23:13
Haydi az kaldı Şampiyonluğa buraya kadar getirdik 8 maç kaldı hepsini final maçı ciddiyeti ile oynamalıyız, az kaldı 1.5 ay daha sabretmemiz gerek Haydi bu sezon Şampiyon Trabzonspor...

trbzonsporlu
16.03.2020, 23:21
ligler bu haftada seyircisiz olarak oynanmalıdır. zaten ondan sonra milli ara var. milli aradaki vaka sayısına göre ligler devam eder ya da ertelenir. umarım vaka sayısı artmaz ve nisan sonuna kadar maçları seyircisiz olarak oynatırlar.

nisan sonuna kadar maçlar seyircisiz oynanırsa biz şampiyon oluruz ve kupada da finale çıkarız.

AyhanPe
16.03.2020, 23:21

45 degil 15 gün ama gündelik ithiyaclar, doktor terminleri icin sokaga cikma yasagi uygulanmiyor. Keyfiye cikilamayacak yani. Virüs ün cok ciddiye alinmasi gerekir haliyle ama kolay atlatilan vakalarin da istatistige gecildigi Güney Kore de ölüm orani 0,6 %. 2002 de SARS virüsü bu kadar bulasici degildi ama ölüm orani %10 idi. 2012 de MERS virüsünün ise %34. Suanki virüs cok hizli yayilan sinsi bir tür olsada ölüm orani acisindan daha etkisiz digerlerine göre. Burdaki problem asiri hizda yayilmasiyla ülkelerin saglik sistemlerin cöküntüyü ugramasi. Virüsün mutasyona ugradigi söyleniyor ama bu onu daha tehlikeli kilmaz. Yeni tür daha hizli yayilirken insanlari hasta etme olasiligida düsebilir.

Bence ligler Nisan ayinin ortalarindan itibaren seyircisiz devam ettirilir. Bundan en zararli biz olsakta yinede sampiyon olacagiz. Liglerin tescil veya iptal edilmesi cok büyük sorunlar dogurur. Uefa kalkamaz bunun altindan..

Yiğit Gayretli
16.03.2020, 23:23
Muhtemeldir ki bu maç oynanmayacak. Olur da oynanırsa yeneriz ama ligin ertelenme ihtimali çok çok kuvvetli.

kayseriliyiz
16.03.2020, 23:37
45 degil 15 gün ama gündelik ithiyaclar, doktor terminleri icin sokaga cikma yasagi uygulanmiyor. Keyfiye cikilamayacak yani. Virüs ün cok ciddiye alinmasi gerekir haliyle ama kolay atlatilan vakalarin da istatistige gecildigi Güney Kore de ölüm orani 0,6 %. 2002 de SARS virüsü bu kadar bulasici degildi ama ölüm orani %10 idi. 2012 de MERS virüsünün ise %34. Suanki virüs cok hizli yayilan sinsi bir tür olsada ölüm orani acisindan daha etkisiz digerlerine göre. Burdaki problem asiri hizda yayilmasiyla ülkelerin saglik sistemlerin cöküntüyü ugramasi. Virüsün mutasyona ugradigi söyleniyor ama bu onu daha tehlikeli kilmaz. Yeni tür daha hizli yayilirken insanlari hasta etme olasiligida düsebilir.

Bence ligler Nisan ayinin ortalarindan itibaren seyircisiz devam ettirilir. Bundan en zararli biz olsakta yinede sampiyon olacagiz. Liglerin tescil veya iptal edilmesi cok büyük sorunlar dogurur. Uefa kalkamaz bunun altindan..Sadece su an için 15 gün, ama bu sürenin uzayacagi konusuluyor.
Bakalim evlerde stok yaptik bekliyoruz, Allah sonumuzu hayir etsin.
Ligler konusunda öyle kolay kolay baslatmazlar bence.

kayseriliyiz
16.03.2020, 23:40
Ne yiyip ne icecek millet stok yapsaydinizUsta yaptik sükür tedbirli davranip cuma gününden hallettim.
Bugün magazalar 5 kisi aliyordu en fazla, millet magazalara hücum etti, raflar bos hep.
Simdilik 15 gün dedi macron 45 konusuluyordu ama uzatilir bence, durum ciddi.

Onur Civelek61
16.03.2020, 23:50
Ligi bitirmek mantıklı. Şampiyon ilan edilmeliyiz. Zaten bu ülkenin bize çok borcu var. Buna ancak gs ses çıkarır ki onların neler yaptığını yakın zamanda Mesut bakkal söyledi :)

AyhanPe
16.03.2020, 23:51
Sadece su an için 15 gün, ama bu sürenin uzayacagi konusuluyor.

Valla Almanlar liglerin 02.04 de baslatma karari aldilar. Ülkede durum agirlasirsa 2-3 hafta daha uzar bu durum. Yarin ki Uefa toplantisinda Avrupa sampiyonasi ertelenecegi icin yerel liglerde 30 Haziran a kadar zaman kazanilmis olacak sezonun sona erdirilmesi icin.

Sunu kesinlikle söyleyebiliriz. Hicbir sekilde liglerin iptali yada tescili söz konusu degil.

Ertan1982
16.03.2020, 23:57
Su Cinlilerde bu bela basimizdan gittikten sonra dünya agir hesap sormasa isyan cikar.Tarhde nerdeyse tüm büyük hastalik bu cografyadan cikiyor.
Yetti artik.

kayseriliyiz
16.03.2020, 23:59
Valla Almanlar liglerin 02.04 de baslatma karari aldilar. Ülkede durum agirlasirsa 2-3 hafta daha uzar bu durum. Yarin ki Uefa toplantisinda Avrupa sampiyonasi ertelenecegi icin yerel liglerde 30 Haziran a kadar zaman kazanilmis olacak sezonun sona erdirilmesi icin.

Sunu kesinlikle söyleyebiliriz. Hicbir sekilde liglerin iptali yada tescili söz konusu degil.Her tedbir anlik, salgin nasil ilerlerse bu tedbirler artar.

14TS61
17.03.2020, 00:00
Yarın büyük ihtimal demiyorum kesin Lig ertenecek.

Maçlarda hafta içi hafta sonu oynanır mayıstan sonra.

14TS61
17.03.2020, 00:03
Kurgu film gibi yıl. Allah'ın işareti uyarısı bunlar abi.

14TS61
17.03.2020, 00:06
Sadece su an için 15 gün, ama bu sürenin uzayacagi konusuluyor.

Ben başta kızıyordum ama bende gidip markete 1 aylık alışveriş edicem bakan hiç iyi konuşmadı 15 gün içinde hızla artacak.

14TS61
17.03.2020, 00:10
Fatih Terim GS dünkü açıklama dan sonra daha şampiyon yapılmaz..

Şimdi gördüm TFF cevap vermiş.. Fatih terim Cumhurbaşkanı ve devlete yani karşı gelmiş sonuçta devlet istedi bunu. Neyse iyi oldu bu

Onur Erçetin
17.03.2020, 00:20
Muhtemeldir ki bu maç oynanmayacak. Olur da oynanırsa yeneriz ama ligin ertelenme ihtimali çok çok kuvvetli.
Ertelenirse bizim işimize gelir.Virüsün kuluçka süresi 14 gün ve vakalar mart ayında daha yeni başladı ülkemizde.Haziran ayına 2.5 ay daha var.Bu süre zarfında bile bu salgın işini komple çözebilmek çok zor.Bu yüzden hazirana kadar top oynanmaz ve ligimiz tescil edilir diye düşünüyorum.Olağanüstü bir durum olur da ülkemizde vakaları komple engelleyebilirsek veya virüs mutasyon geçirip bulaşıcılık hızını kaybederse o zaman ligler en erken mayısta oynanmaya başlanabilir.Bir sağlık personeli olarak söylüyorum.Genel olarak ne olacağını sağlık camiası da kestiremiyor çünkü bambaşka bir virüs tipi var karşımızda ve virüsün neye nasıl tepki göstereceğini dünyada bilen tek bir kişi bile yok.Bunu zaman gösterecek.Havalar ısınınca etkisi azalır diyenler bilimsel konuşmuyor çünkü bu virüs için aynısı geçerli olmayabilir.Mutasyon geçirirse diyenler var ama ne zaman mutasyon geçirir bilen yok hatta hiç geçirmeyebilir.Çok sıkıntılı bir durum malaasef.Ölüm oranı %4 civarında ama asıl sıkıntı çok hızlı bulaşıyor olması.Sağlık personelleri izin falan kullanmıyor düşünün artık,herkes işinin başında ve en iyi şekilde elinden geleni yapıyor.

DURAS
17.03.2020, 00:25
Öncelikle Avrupa şampiyonasının iptali ile ülke federasyonlarının eli rahatlar ama salgın durma eğilimi gösterse bile maçlarda seyircisiz oynanır. Hadi salgın bitti seyircili oynatalım denmez denemez. Çünkü o rehavette salgın bir daha başlarsa daha kötü sonuçlanır. Görüntü itibari ile şampiyon olmamız için ortam müsait. Yanlış anlaşılmasın Ortamın müsaitliği seyircisiz oynamamız avantaj olduğundan değil. Ne stadyumda ne başka yerde ağız tadı ile şampiyonluğu kutlayamayacak olmamızdandır

Onur Erçetin
17.03.2020, 00:28
Fatih Terim GS dünkü açıklama dan sonra daha şampiyon yapılmaz..

Şimdi gördüm TFF cevap vermiş.. Fatih terim Cumhurbaşkanı ve devlete yani karşı gelmiş sonuçta devlet istedi bunu. Neyse iyi oldu bu
Aynen öyle.Beyefendi çıkmış allahından bulsunlar falan diyor.Bu kadar çakal bir insan olamaz.İnsanların sağlığını gram düşündüğü yok.Solunum yoluyla bulaşan bir hastalıkta 50.000 kişiyle seyircili oynamak için elinden geleni yaptı Galatasaray.Fatih Terim insanların sağlığını minumum seviyede bile düşünse böyle birşeye doğrudan tepki gösterirdi.Sen sabaha kadar statta önlem al,dezenfektan falan kullan ne olacak gerizekalı herifler.50.000 kişinin yan yana sürekli durması büyük bir enfeksiyon riskidir solunum yoluyla bulaşan hastalıklarda.Fatih taraftarların yanında durmayacaktı ne de olsa kendisi yedek kulübesinde takılacaktı.Maç da puan kaybettikleri için çıkmış demogoji yapıyor.İnsanların sağlığı ne olacak,bizim canımız yok mu falan diyor.Ulan senin insanların sağlığını düşündüğün falan yok ki niye palavra atıyorsun.Ayrıca herkesin bir canı var,fatihin ki can da milletin ki patlıcan mı ?

Devleti karşısına alanın bütün her yerde lobisi olsa ne yazar.Ali Koç gibi güçlü bir adamı nasıl silip atmışlarsa Gs yi de silip atarlar.Başkanları da çok sinsi çıkıp kendisi konuşmuyor ama onun dışında maşallah herkes konuşuyor.

Gs ile adil yarışsak banko şampiyon oluruz.Malatya maçında hakem Malatyanın penaltısını vermedi,Sivas maçında Sivasın golü verilmedi,Saracchi atılmadı,Seri atılmadı.Gs lehine inanılmaz kararlar verildi.Bize bakıyorum,Gazişehir ve özellikle Başakşehir maçında hakemler tarafından doğrandık ve dört puan kaybettik.Gs ye kazandırılan puanlar,bize kaybettirilen puanlar.Bunlar arasında ki farkı hesaplasan Gs ye en az beş puan hatta Başakşehire de puan olarak fark atmıştık.

Manu61
17.03.2020, 00:35
Su Cinlilerde bu bela basimizdan gittikten sonra dünya agir hesap sormasa isyan cikar.Tarhde nerdeyse tüm büyük hastalik bu cografyadan cikiyor.
Yetti artik.

Eskiden olsa Çin biçme makinesi Metehan bu durumla ilgilenirdi.

Terim'in açıklamalarına hiç şaşırmadım çünkü herifin karakterini biliyoruz. Son bir hafta içinde yaptıkları açıklamalarla rezil oldular ama heriflerde utanma duygusu yok ve kazanmak için her türlü pisliği yapmaya devam edecekler.

artvints
17.03.2020, 00:42
Bu iş bitti gibi, tescil zorunluluk haline gelmiştir, bundan sonra kimse topla uğraşmaz.

Bu arada göğsüm sıkışmaya başladı, okuduğum haberlerden kaynaklı panik midir ? Öksürük sıfır, pasaportum yok.

Onur Erçetin
17.03.2020, 01:05
Bu iş bitti gibi, tescil zorunluluk haline gelmiştir, bundan sonra kimse topla uğraşmaz.

Bu arada göğsüm sıkışmaya başladı, okuduğum haberlerden kaynaklı panik midir ? Öksürük sıfır, pasaportum yok.

Günlerdir yazıyorum burada ama anlatamıyorum.Kuluçka süresi ve bulaşıcılık hızı diye birşey var.Bu basit bir influenza(grip) virüsü değil.İnfluenzanın bir yüzeye tutunarak hastalık yapabilme yetisi veya bulaşıcılık hızı çok düşüktür.Koranavirüs ise bir yüzeyde üç gün etkin bir şekilde kalabilir ve bulaşıcılık hızı çok yüksek.Mutasyon geçirdiği için vücudun tanımadığı,bağışıklık sisteminin daha önce hiç karşılaşmadığı bu yüzden ne yapacağını şaşırdığı bir virüs bu.Virüsün sadece hacmi bile grip virüsünden kat kat daha fazla.Hızlıca ilerleyip zatürreye yol açabiliyor.Tehlikeli bir virüs tipi.

Bu nedenle bu saatten sonra ülkede futbol oynanmaz diyorum ama anlamıyorlar.Hazirana kadar bir kişi bile topa vuramaz bu saatten sonra.

Bir sağlık personeli olarak söyliyim.Kronik bir rahatsızlığın yoksa kendin için çok endişelenmene gerek yok ama ailen de yaşlı insanlar varsa onlara konu hakkında bilgi ver.Yüzeylere,eşyalara temas ediyoruz,eğer virüsle temas edip elimizi ağzımıza ve burnumuza getirirsek doğrudan solunum yoluyla bulaşıyor bu nedenle el yıkama çok önemli.Maske ise dışarıda kalabalık ortamlarda kullanılabilir.

20-40 yaş arasında 1000 kişide 1-2 kişi ölümle karşılaşabiliyor onlarda da ekstra hastalıklar var.Ciddi bir böbrek,kalp,akciğer veya başka bir yetmezliğin yoksa koronavirüsü bir şekilde yenersin.Genelde 80 yaş üstünde çok ciddi bir ölüm oranı var,yüzde 20 düzeyinde.

Ayrıca şunu da ifade edeyim.Virüsün doğrudan bir tedavisi yok,tüm virüslerde olduğu gibi.Belirtilere yönelik tedaviler var.Virüsü asıl yenen şey bağışıklık sistemimizin ta kendisidir.Yaşlı hastalarda bağışıklık zayıfladığından ve ekstra rahatsızlıkları da olduğundan komplike bir problem ortaya çıkıyor ve bu nedenle kaybedilebiliyorlar.

Virüs doğrudan akciğerleri etkiliyor.Akciğer kısmi olarak işini yapmakta zorlanabiliyor bu nedenle dışarıdan oksijen takviyesi yapılıyor,bir nevi akciğerin işini dışarıdan yapmış oluyoruz.Bu arada bağışıklık sistemi de enfeksiyonu yenmeye çalışıyor.Dediğim gibi herhangi bir rahatsızlığı olmayan genç insanlarda birkaç hafta için de atlatılabiliyor ama yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan insanlar çok sıkıntılı.İnşallah salgın daha fena bir duruma gelmez ancak realist olmak gerekirse daha da artacağa benziyor.

14TS61
17.03.2020, 01:07
Kesin olan şey .
Lig ertelenecek
Kesinlikle kesinlikle nezaman başlarsa başlasın seyircisiz olacak sezon bitane kadar
Tahminim Nisan ortasında başlar yine en kötü Nisan sonu..

Ha olmadı gitmedi virüs ozaman mevcut liderler şampiyon olur. Bunda da kimsenin gık i çıkmaz itiraz edemez. Müracaat edecek yeri bile olmaz.

Ufuk
17.03.2020, 01:29

İlk vaka duyurulduğunda ateşim çıkıyor gibi olmuştu benim de :) Twitterda haberlere bakınca gözüm yanıyor gibi oluyor hala arada.

artvints
17.03.2020, 01:34
Günlerdir yazıyorum burada ama anlatamıyorum.Kuluçka süresi ve bulaşıcılık hızı diye birşey var.Bu basit bir influenza(grip) virüsü değil.İnfluenzanın bir yüzeye tutunarak hastalık yapabilme yetisi veya bulaşıcılık hızı çok düşüktür.Koranavirüs ise bir yüzeyde üç gün etkin bir şekilde kalabilir ve bulaşıcılık hızı çok yüksek.Mutasyon geçirdiği için vücudun tanımadığı,bağışıklık sisteminin daha önce hiç karşılaşmadığı bu yüzden ne yapacağını şaşırdığı bir virüs bu.Virüsün sadece hacmi bile grip virüsünden kat kat daha fazla.Hızlıca ilerleyip zatürreye yol açabiliyor.Tehlikeli bir virüs tipi.

Bu nedenle bu saatten sonra ülkede futbol oynanmaz diyorum ama anlamıyorlar.Hazirana kadar bir kişi bile topa vuramaz bu saatten sonra.

Bir sağlık personeli olarak söyliyim.Kronik bir rahatsızlığın yoksa kendin için çok endişelenmene gerek yok ama ailen de yaşlı insanlar varsa onlara konu hakkında bilgi ver.Yüzeylere,eşyalara temas ediyoruz,eğer virüsle temas edip elimizi ağzımıza ve burnumuza getirirsek doğrudan solunum yoluyla bulaşıyor bu nedenle el yıkama çok önemli.Maske ise dışarıda kalabalık ortamlarda kullanılabilir.

20-40 yaş arasında 1000 kişide 1-2 kişi ölümle karşılaşabiliyor onlarda da ekstra hastalıklar var.Ciddi bir böbrek,kalp,akciğer veya başka bir yetmezliğin yoksa koronavirüsü bir şekilde yenersin.Genelde 80 yaş üstünde çok ciddi bir ölüm oranı var,yüzde 20 düzeyinde.

Ayrıca şunu da ifade edeyim.Virüsün doğrudan bir tedavisi yok,tüm virüslerde olduğu gibi.Belirtilere yönelik tedaviler var.Virüsü asıl yenen şey bağışıklık sistemimizin ta kendisidir.Yaşlı hastalarda bağışıklık zayıfladığından ve ekstra rahatsızlıkları da olduğundan komplike bir problem ortaya çıkıyor ve bu nedenle kaybedilebiliyorlar.

Virüs doğrudan akciğerleri etkiliyor.Akciğer kısmi olarak işini yapmakta zorlanabiliyor bu nedenle dışarıdan oksijen takviyesi yapılıyor,bir nevi akciğerin işini dışarıdan yapmış oluyoruz.Bu arada bağışıklık sistemi de enfeksiyonu yenmeye çalışıyor.Dediğim gibi herhangi bir rahatsızlığı olmayan genç insanlarda birkaç hafta için de atlatılabiliyor ama yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan insanlar çok sıkıntılı.İnşallah salgın daha fena bir duruma gelmez ancak realist olmak gerekirse daha da artacağa benziyor.
Şimdiye kadar nasıl yaşadık, vücudumuza nasıl baktık onun imtihanı da olacak bir yandan. Temizlik konusundaki önlemler zaten bizim yaşam tarzımıza çok uzak değil, en çok zorlayacak şey insan teması. Gençler olarak internet sayesinde sosyal yaşamı sürdürüyoruz ama yaşlı insanların alışkanlıkları var, insan temasını kesmenin onlar için ne kadar zor olduğunu da anlamak lazım ve doğru tavırla uyarmak gerekiyor.

artvints
17.03.2020, 01:37
İlk vaka duyurulduğunda ateşim çıkıyor gibi olmuştu benim de :) Twitterda haberlere bakınca gözüm yanıyor gibi oluyor hala arada.
Dizi izliyorum, birbirlerinin ağızlarının içine girecek mesafede konuştuklarında, sıçrayan damlaciklar görüyorum, beynim virüslü animasyonlar oluşturuyor, diziden kopuyorum. Bakış açım tamamen değişmiş durumda. :)

MİSSE_MİSSE
17.03.2020, 01:41
Fener potada olsaydi lig asla ertelenemezdi ama basagin sesi cikmaz, gs zaten rezillikleri ile ugrasiyor. Bu sartlarda lig ertelenir ve bu hastalik bu sezonu kapattiracak kadar uzar.

Dirilis2016
17.03.2020, 01:44

Bu arada göğsüm sıkışmaya başladı, okuduğum haberlerden kaynaklı panik midir ? Öksürük sıfır, pasaportum yok.Panik olursan nefes darligina yol acarsin, yani panik aninda nefes alis ve verisin yanlis olursa, otomatikman nefes darligi hissedersin. Gogusunde sıkışıklık hissedersin. Hemen korkma yani. Baska seylere odaklan...

Manu61
17.03.2020, 02:30
Dizi izliyorum, birbirlerinin ağızlarının içine girecek mesafede konuştuklarında, sıçrayan damlaciklar görüyorum, beynim virüslü animasyonlar oluşturuyor, diziden kopuyorum. Bakış açım tamamen değişmiş durumda. :)

Hangi diziyi izliyorsun? Su sıralar dizisiz kaldım :)

Turgay Atalay
17.03.2020, 08:37
Muhtemelen yarın diğer önlemler kapsamında ligin ertelendiği kararı da çıkacaktır. Şimdilik lig iptali, bu şekilde tescili gibi birşey mümkün değil, ilerleyen zamanlar neyi gösterir bilemem.

matalar
17.03.2020, 08:55
ligler ertelendi diyelim. kimseye antreman yaptırmazsın.
diyelimki nisanın sonunda tekrar oynatalım dediler. bu adamlar toplanacak.kampa girecek. form tutacak vs.
o iş olmaz. bu sene lig tamamlanmaz da çözümü nasıl bulurlar bilmiyorum. İtalya 2 sezonu birleştirelim gibi saçma sapan birşeyden bahsediyor ama..

ffırtına
17.03.2020, 09:56
Böyle salgınlar 100 yılda bir olur o da bizim şampiyonluk yarışı verdiğimiz seneye denk geldi.. Ben artık yavaştan bizim için zamanında edilen aslı astarı var mıdır bilmem ama o duaya inanmaya başladım..

Şansızlık kelimesi bu durumda basit kalır ..

Bugün ya da yarın ligler kesin olarak ertelenir.. Sonrası meçhul ..

Ligler neyse de Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligi ne olacak orada durum çok daha karışık sürekli seyahatler falan.. Çok ilginç kararlara hazırlıklı olmalıyız..

legorakiss
17.03.2020, 09:57
2020 Süper Lig'de play off mu oynanacak?

Türkiye’de koronavirüs ile ilgili alınan önlemlerde Süper Lig’in seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Ancak kulüpler maçların ertelenmesi gerektiği yönünde görüş belirtmeye devam etmekteler. Bugün sosyal medyada bir haberde, ligin ilk 7 takımının play off oynayacağı yönünde haberler dönmeye başladı. Bu haberlerin gerçek olup olmadığı merak ediliyor.

2020 SÜPER LİG MAYIS AYINDA 7 TAKIM PLAY OFF MU OYNANACAK?

Bildiğimiz üzere coronavirüs önlemlerinde Süper Lig’in seyircisiz oynanma kararı da yer alıyordu. Hafta sonu derbi mücadelesi dahil hepsi seyircisiz oynandı. Takım yönetimleri liglerin ertelenmesi yönünde açıklamalar yapsa da, TFF yönetimi tarafından az önce yapılan açıklamaya göre, kararı Bilim Kurulu tarafından alındığını ve seyircisiz oynanmaya devam edileceği açıklandı.

Bugün sosyal medyada ligin ilk 7 sırasında yer alan takımların Mayıs ayında Play off oynayacağını ve kazanan takımın şampiyon olacağı yönünde haberler dönmesi sonrasında büyük tepkiler geliyor. Ancak böyle bir resmi açıklamanın henüz gelmediğini belirtmek isteriz. Konu ile ilgili gelişmeleri takip ederek resmi kaynaklardan gelen bilgiler neticesinde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

şimdiden şikecileri şampiyon yapacak senaryolar üretmeye başladılar. böyle birşey olacaksa mevcut puanlarla ilk 4 olmalı. diğerlerinin şampiyon olma ihtimali yok.

İlker Yazıcıoğlu
17.03.2020, 10:06
BU saatten sonra ne play off'u?
Olmaz öyle saçmalık, inanmayın siz de bunlara...

ffırtına
17.03.2020, 10:15
Kafeler, kıraathaneler vb umuma açık iş yerleri kapalı olduğu için maçlar kesin olarak ertelendi bence.. Maç olsa bile nasıl izleyeceksin ?

Liglerin bu şekilde tescil edilmesi en olağan ihtimal gibi duruyor..

oksoholu
17.03.2020, 10:18
Bu hafta Göztepeyi yenmeliyiz belki de son maçımız olacak
Bu ligi bir şekilde bitirecekler ve muhtemelen son puan durumuna göre tescil edecekler bu hafta ki maçı alıp ligi bitiririz inşallah

Enaldo61
17.03.2020, 11:01
Maçların seyircisiz kararından sonra artık her şey bizim elimizde şampiyonluk çok yakın. Ama takımda o inancı göremiyoruz.

Larking
17.03.2020, 11:20
Bu hafta maçların oynanma ihtimali çok düşük.

Play off gibi bir şey olamaz.

Avrupa futbol şampiyonası ertelenir,Ligler Nisan sonuna kadar durur,salgın tehlikesi ortadan kalkarsa Mayıs-Haziran ligler biter ama salgın riski devam ederse ligler mevcut haliyle tescil edilir.

Larking
17.03.2020, 11:22
Play off haberi haberden çok beklenti.

Niye 7 takım, 4 veya 8 değil. Fb şu an 7. olduğu için mi?

Enaldo61
17.03.2020, 11:30
Uefa tavsiye verse bile bunlar bizim aleyhimize ne yapılabilirse onu yapacaklar o yüzden playoffa hazır olun, ilk 4 olabilir.

ccd6167
17.03.2020, 11:34
Ne yaprlarsa yapsınlar ipler biz de

ister tecil etsinler ister etmesinler bu sıralamaya göre avrupa kupalarına göndersinler

ister fixtürü sıkıştırsınlar ki işimizi daha da gelir

kopeli
17.03.2020, 11:36
bi sakin olalım. çin ligi 14 nisan da baslıyor. bizim liglerde bu hafta ertelenip mayıs'tan itibaren baslasa haziran sonunda biter.

play-off saçmalıgına gelirsek, böyle birşey yok. basa basa yazmayın kardesim. kalmıs bitime 8 maç, haftada 2 mac etsen 1 ayda dahi biter, ne play-off u.

Fatih Özkan
17.03.2020, 11:41
Play-Off muhabbeti büyük bir saçmalık! Dillendirmenin bir anlamı yok! Büyük konuşmak istemem ama 1 maç dahi izlemem böyle olursa.

HOPA'LI TS'Lİ
17.03.2020, 11:49
Play-off mu şaka kabul ediyorum.

2011-2012'de yaptılar ya şikecileri şampiyon yapmak için

Adil olmaz.

Beklenti olarak şikecilerin dile getirdiği bir olay olarak görüyorum.

Ciddiye almıyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
17.03.2020, 11:50
Bu hafta Göztepeyi yenmeliyiz belki de son maçımız olacak
Bu ligi bir şekilde bitirecekler ve muhtemelen son puan durumuna göre tescil edecekler bu hafta ki maçı alıp ligi bitiririz inşallah

Sağlam kaynak mı toprağım?

Her halukarda bu maçı kazanmalıyız.

Aksi halde liderliği kaptırabiliriz Başak'a

ilelebeTS
17.03.2020, 11:55
Maç oynasak zaten ligi oynarız ne play off’u. Ismarlama haber.

gurur6134
17.03.2020, 11:56
Usta yaptik sükür tedbirli davranip cuma gününden hallettim.
Bugün magazalar 5 kisi aliyordu en fazla, millet magazalara hücum etti, raflar bos hep.
Simdilik 15 gün dedi macron 45 konusuluyordu ama uzatilir bence, durum ciddi.

Iyi yapmissiniz aksam 3 market gezdim camasir suyu ve un icin bulamadim su raflarida bosalmisti allah yardimcimiz olsun..

ÇaGaTaY
17.03.2020, 11:59
Avrupa Şampiyonasını da ertelemek gibi bir niyetleri yoksa ligler max 2 hafta ertelenebilir. Göztepeyi son maç olarak görmeli futbolcular.

kopeli
17.03.2020, 12:07
uefa 2 secenek üzerinde duruyor;

1- euro 2020 iptal edilecek ve avrupa ligleri haziran-temmuz'a kadar devam edebilecek
2- şuanki sıralamalara göre ligler tescil edilecek.

tabi burda bir ayrıntı var;

uefa ligleri şuanki sıralamaya göre tescil etme yetkisine sahip değil, ilgili lig federasyonlarında yetki. avrupa'da çok sorun olacagını sanmıyorum, tüm takımlar kabul eder, adamlar insan sağlığına gerçekten değer veriyor. futbol 2.plandadır onlar icin ama bizim ülkede tam tersi, futbol dedin mi akan sular duruyor. kabul edeceklerini sanmıyorum.

Larking
17.03.2020, 12:09
Play off gibi bir ihtimalin olmadığını düşünmekle birlikte eğer Uefa liglerin durumu konusunda bağlayıcı bir karar almazsa,ülke federasyonlarına bırakırsa bizim ülkemiz için "ne para getirecekse" o karar alınır.Devlet maçlar üzerinden milyonlarca lira kazanıyor.Yayıncı kuruluş diye bir bela da var.Bizim dışımızda tüm kulüpler de play off'u kabul eder.

Yayıncı kuruluş Tff'den play off ister, Tff saraya sorar, orası da "duygusal" karar ne ise onu alır. Liverpool'a kimse play off oynatamaz ama bizim gıkımız bile çıkamaz. Paşa paşa oynarız.Maalesef gerçek bu.

chener
17.03.2020, 12:14
Arkadaşlar ne play off ne de erteleme sonrası tekrar oynama olmaz.
Ligler durdurulur, tescil işi de uefanın tavsiyesine göre yapılır.(ha bizimkiler bizi şampiyon ilan etmemek için çok pislik yapacak o ayrı)

Şu an avrupada olağanüstü hal var, yakında bizde de olacaktır.

CEMEFKER
17.03.2020, 12:16
Sıkıntı aslında parada...

Futbolun bir endüstri dalı haline gelmesinden beri yaklaşık 20 yıldır futbol para üzerinde dönüyor.

Erdal Hoş'un sık sık kullandığı bir tabir var ben de doğru buluyorum. Futboldan elde edilen kazancın daha adil ve makas aralığını kapatacak derecede olması halinde seslerin biraz dahi olsa kısılacağını, 1. gelmek ile 2. gelmek arasında pek bir farkın kalmayacağını düşünüyorum, inanıyorum.

Avrupa şampiyonlar ligine gitmenin ödülü 30 milyon eurolar civarında buna karşılık 2. olup gidememe ihtimali olan takımın 4-5 milyon euroyu geçmez.

Bana kalsa ilk dörde giren takım arasında gelir açısından pek bir farkın olmadığı bir sistemi uygulardım.

Bu mücadele de adeta bir savaş halini almazdı.

ilelebeTS
17.03.2020, 12:17
Lig devam etse de ertelense de tescil edilse de biz bu işi bitirdik, bizden kaçmaz artık.

Larking
17.03.2020, 12:21
Ligler 1-2 ay tatil olursa salgın geçse de ligler hemen başlayamaz ki.

Tüm liglerde yabancı futbolcular daha güvenli olduklarını düşündükleri kendi ülkelerine,ailelerinin yanına gitmek isteyecek.

Takımlar dağılacak,antrenmanlar olmayacak,kilolar alınacak.

Takımların tekrar lige hazırlanmaları en az 1 ayı bulacak.Belki daha fazla.

Böyle devam ederse Haziran'da bile oynanması mümkün olmayacak.

kopeli
17.03.2020, 12:30
Arkadaşlar ne play off ne de erteleme sonrası tekrar oynama olmaz.
Ligler durdurulur, tescil işi de uefanın tavsiyesine göre yapılır.(ha bizimkiler bizi şampiyon ilan etmemek için çok pislik yapacak o ayrı)

Şu an avrupada olağanüstü hal var, yakında bizde de olacaktır.

uefa kararı fedeasyona bırakıyor. o zaman'da 3'e karsı 1 kalacagız ortada.

gs-fb-bjk sence bizim şampiyonlugumuza el kaldırır mı? ortak görüsleri belli; ligler iptal edilsin. 3'ününde işine yarar.

(eğer iş o aşamaya gelirse)

Timur Bey
17.03.2020, 12:31
Burası Türkiye, lider konumda üç İstanbul takımı olmadıkça bu lig tescil edilmez. O yüzden bu ihtimali düşünüp hayal kırıklığına uğramayın. İster bir ay ister iki ay sonra ligler başlasın kimse itiraz etmez. Zaten Gs Allah'tan bayılıyor. Futbolcuların form durumu falan en son parametredir. Bunu da Tff+Gs+Mhk umursamaz. Futbol oynamayı değil kavga ve gürültüyü severler çünkü.

Mehmet Fatih Silik
17.03.2020, 13:08
Arkadaslar var sayalim ki ligler tescil edildi ve bizi sampiyon ilan ettiler.
Corona virüsünden dolayi zaten toplanmak yasak. Sampiyonlugu kutlar misiniz?
Düsünceleriniz nelerdir?

Ben realize edemiyorum pek. Tadsiz tuzsuz birsey olur. Almanya'da sosyal hayat durdu zaten. Evimde iki bagirip "Sampiyon Trabzon!" demek de ne bileyim...

Mehmet Fatih Yavuz
17.03.2020, 13:16
Düsünceleriniz nelerdir?

Ben realize edemiyorum pek. Tadsiz tuzsuz birsey olur. Almanya'da sosyal hayat durdu zaten. Evimde iki bagirip "Sampiyon Trabzon!" demek de ne bileyim...

Hele bir ilan edilsin.
Virüs şerefsizinden kurtulunca kutlarız. :D

ffırtına
17.03.2020, 13:21
Düsünceleriniz nelerdir?

2010-2011 sezonunda şampiyon olduk kutlayamadık bu sene de şampiyon oluruz kutlayamayız.. Bu bizim kaderimiz galiba..

Biz bir daha şampiyon olduğumuzda da kıyamet kopar galiba :)

HOPA'LI TS'Lİ
17.03.2020, 13:53
Bu maç oynanırsa mutlak kazanmamız lazım
GS maçına kadar kaybetmeden gelebilirsek o maçta şampi....ye ulaşabiliriz.

TUNCAY HİÇYILMAZ
17.03.2020, 14:06
Türkiye kupasın da yarı finalde olduğumuzu unuttunuz galiba

İptal falan olamaz ya tescil edecekler yada erteleyecekler

Mert Pasa
17.03.2020, 14:11
Bu şekilde ingilterede liverpool dışında hiçbir ülkede mevcut liderin tescili kabul görmez.Onlara bile West Ham itiraz ediyor

gurur6134
17.03.2020, 14:13
Düsünceleriniz nelerdir?

Kemiksiz 500 milyon gelir girecek klubun kasasina bu kurtulusu demek trabzonsporun..olalim da kutlamayi verelim alistik zaten olup kutlayamamaya bu sene sampiyon olursak akilli politikalarla onumuzdeki 10 yila damga vururuz istanbul eziklerinin durumu ortada ikisinin kimildayacak hali kalmadi ölmusler gomenleri yok..

Manu61
17.03.2020, 14:35
Bazen nerede yaşadığınızı unutuyorsunuz :)

outlaws61
17.03.2020, 14:35
Yukarıdaki 4 takım birbiriyle playoff oynasın şampiyon belli olsun diyenler var.

Oldu gülüm biz eşek miyiz?

Ben zaten sivası yenmişim başakşehirle berabere kalmış genel averajda öne geçmişim.

Geriye sadece gs maçım kalmış.

Sen beni tekrar bu 3 takımla oynatmaya nasıl çalışırsın.

Playoff falan gündeme gelirse kesinlikle kabul etmememiz gerekir.

Gerekirse iptal olsun lig ama böyle bir angaryanın içine girmemek lazım.

HOPA'LI TS'Lİ
17.03.2020, 14:58
Play-off emek hırsızlığıdır.

61_Hasan_69
17.03.2020, 15:09
Muhtemelen ligler bu sezon bir daha oynanmaz. 2. durumda olsaydık bu duruma isyan ederdik ancak muhtemelen Uefa liglerin son halleriyle tescil edilmesini önerecek federasyonlara.

Fatih Özkan
17.03.2020, 15:15
Dünya yansa, yıkılsa yine de biz 1. sıradayken ligi o halde tescil etmezler. Hayal kurmayalım arkadaşlar. Bu şartlardan sonra maç filan da oynanmaz artık. "Sahaya yansımadı" tarzında bir kılıf bulurlar elbet.

HOPA'LI TS'Lİ
17.03.2020, 15:16
Muhtemelen ligler bu sezon bir daha oynanmaz. 2. durumda olsaydık bu duruma isyan ederdik ancak muhtemelen Uefa liglerin son halleriyle tescil edilmesini önerecek federasyonlara.

Göztepe maçından önce mi sonra mı önerecek?
Burası kritik
2011'de Şike var ama sahaya yansımadı diyen tff bu kez şampiyonluğumuzu tescil eder mi?
GS ve Başak isyan etmez mi?
UMARIM HERŞEY İSTEDİĞİMİZ GİBİ OLUR

mekatronik
17.03.2020, 15:33
Biraz objektif olmak lazım; Başakşehirin averajı bizden iyi olsaydı ve lig bu şekilde tescillense idi hangimiz kabul ederdik.

Ahmet Kara
17.03.2020, 15:34
euro 2020 ertelenirse şenol hocaya teklif götürülmeli.

Harun-61
17.03.2020, 15:38

ertelendi. Yani ligler'de ertelenecek herhalde.

kopeli
17.03.2020, 15:40
euro 2020, 2021'e ertelendi.

şampiyonlar ligi ve uefa avrupa ligindeki maclarda gecici süreyle ertelendi. şuan avrupada biz ve rusya ligi dısında oynanacak lig kalmadı gibi.

kopeli
17.03.2020, 15:41

kesinlikle şampiyon yapar.

Harun-61
17.03.2020, 15:43
euro 2020, 2021'e ertelendi.

şampiyonlar ligi ve uefa avrupa ligindeki maclarda gecici süreyle ertelendi. şuan avrupada biz ve rusya ligi dısında oynanacak lig kalmadı gibi.
Rusya'da erteledi.

Mustafa YILMAZ
17.03.2020, 15:44
euro 2020 ertelendi,2021'de yapılacak organizasyon.

mayıs'a kadar bile ertelense lig 1 ayda 8 maçı bitirirsin.

şu haliyle tescil edilmesi olayı çok zor iş. uefa bizim işimiz değil diyor şampiyonu belirlemek yani her federasyon kendi kararını verecek bu konuda.

çoğu lig nisan ayına ötelendi duruma göre yeni kararlar alınacak o yüzden ne konuşulsa şuan havada kalır.

Anıl C
17.03.2020, 15:52
Biraz objektif olmak lazım; Başakşehirin averajı bizden iyi olsaydı ve lig bu şekilde tescillense idi hangimiz kabul ederdik.

Yıllardır o kadar hakkımız yeniyor ki bu konuda empati yapılmasını gereksiz ve adaletsiz buluyorum. Asla objektif olmam bu konuda. Trabzonspor haksızda olsa karşısında kim varsa kafasını ezerim. Eğer Başakşehir bizden önde olsaydı tabi ki onların şampiyon olmasını istemeyecektir ancak böyle bir durum yok. Olana bakarsak lig iptal edilirse şampiyonuz.

tristram
17.03.2020, 15:52
aynen bu cok adaletsiz olurdu.zaten sadece sampiyonluk degil kume dusme mucadeleside var.neredeyse son 6-8 takimin dusme ihtimali var.

en mantiklisi liglerin ertelenmesi..mayis-haziran aylarinda ligler tamamlanir..

sessizkral_1
17.03.2020, 15:53
bence 2 ay ertelerler virüsün durumuna göre karar verirler

Anıl C
17.03.2020, 15:55
İstanbulun yosma 4 takımı tabi ki şampiyon olmamızı istemiyor. Ancak 9 maç kalmışken playoff istemekte saçmalık. Ya bu lig kaldığı yerden devam eder ya da lig bitirilip şampiyon ilan ediliriz.

Emirhan Yazıcı
17.03.2020, 15:58
Acikcasi Hüseyinle şampiyon olma ihtimalimiz yok . Mümkünse ertelensim ve bu döbemi yeni hocayla devam ettirelim

kopeli
17.03.2020, 16:02
belki tuafınıza gelecek ama yazın sıcagında (mayıs-haziran-temmuz) maç oynamak gs li topculara yarayabilir. adamların takım full güney amerika.

matalar
17.03.2020, 16:07
en azından şampiyonluk heyecanı yaşayacaktık.
o da yalan oldu

emre6117
17.03.2020, 16:10
belki tuafınıza gelecek ama yazın sıcagında (mayıs-haziran-temmuz) maç oynamak gs li topculara yarayabilir. adamların takım full güney amerika.

Rusya da ertelenirken bizim ligin devam etme şansı yok. Bir defa ertelendimi bir daha nasil baslar cok zor.bu virüs 2 aydan önce bitmez.haziran temmuz mu oynanacak kalan maçlar. Futbolcuları tekrar nasil toplayacaklar.2 ay sonra ne olacağı cok meçhul.erteleme simdilik işimize yarar psikolojik üstünlük bizde lideriz sonuçta.devam etse de seyircisiz devam edeceği cok muhtemel bu da avantajımıza.

Mehmet BAŞ
17.03.2020, 16:11
Arkadaşlar, gözünüzü seveyim sosyal medyada her gördüğünüzü ciddiye alıp üzerinde saatlerce yazı yazmayın. Play off iddiasını ortaya atan kim? Benim takip ettiğim kadarıyla hiç bir yetkilinin böyle bir açıklaması yok. 1500 takipçisi olan bir geri zekalı aslı astarı olmayan bir şey yazıyor, 1000 tane akıllı saatlerce bunu konuşuyor. Allah aşkına yapmayın. Şu sosyal medyada her yazılanı ciddiye almayın.

Yerel liglerin ertelenmesi veya tescil edilmesi konusunda ise ne Uefa ne de TFF bir halt yapamaz. Hele TFF kendi başına bir karar alamaz. Sağlık bakanlığı ve bilim kurulu aksini söylemedikçe ligimiz seyircisiz oynanmaya devam edecektir. Tescil konusuna gelirsek, olası bir erteleme olsa bile 2020 yılı yazında bu ligi öyle ya da böyle tamamlayacaklardır. O nedenle tescil tartışması da olmayacaktır. Kısacası her yazılana çizilene itibar etmeyin.

jacek cyzıo
17.03.2020, 16:11
Acikcasi Hüseyinle şampiyon olma ihtimalimiz yok . Mümkünse ertelensim ve bu döbemi yeni hocayla devam ettirelim
Sörlot o golleri atsa yada ekuban boş kale yerine adamlara nişanlamasa böyle yazamazdın hüseyin ne yapsın hamle oyuncusu bile yok sturiç gittikten sonra biraz sahip çıkalım

artvints
17.03.2020, 16:13
Hangi diziyi izliyorsun? Su sıralar dizisiz kaldım :)

Yarım biraktiklarima bakıyordum, ben de yeni diziye başlayamadım.

Larking
17.03.2020, 16:17
Avrupa Futbol şampiyonasının ertelenmesi ile bu sezona nokta kondu.

Rusyada da ligler durdu,her yerde takımlar dağıldı,futbolcular kafaca bitti bu kadar uzun aradan sonra bu sezonun tekrar başlayacağını,oyuncuların oynamak isteyeceğini sanmam.Liglerin sonuna gelindi kimse risk almaz.

Sağlık Bakanı önümüzdeki 1,5-2 ay çok riskli ve önemli bir dönem dedi.Maalesef bu olayın etkisi kısa sürede bitecek gibi görünmüyor tüm dünyada.3 ay ara verdikten sonra Haziran-Temmuz'da liglerin oynanması çok zayıf bir ihtimal.Zaten oynatacak futbolcu bulamazsın.

lazibere
17.03.2020, 16:22
UEFA turnuvayı iptal ettikten sonra, bu şartlarda bizim ligimizde ertelenecektir. EUFA liglerin en geç temmuz ayına kadar tamamlanma koşulu ile ertelem v.s işlemleri yapabilirsiniz gibi bir mesaj verdi. Burdan çıkan sonuç bizim ligler en geç bir ay ertelenecek. Yani Nisan sonuna kadar olan seyircisiz oynama durumu aynı şartlarda ertelemeye dönüşecektir.

Bu durumda bir kaç durum çıkacak?

Sözleşmesi Mayıs sonunda biten oyuncuların durumları ne olacak?
Kupa maçları takvimleri nasıl değiştirilecek?

Her koşulda bu ertlemeler futbolcuların motivasyonunu bozacak ve futbol keyfimiz kaçacak.. Takımdakı oyuncularını Sezona motive etmeyi başarabilen ve sözleşmesi bitmeye yakın oyuncularını konsantre eden kazanacaktır..

Bizim için önemli olan ise , Hakemleri nasıl halledeceğimizdir. Hiç bir önlem maalesef hakemler tarafından engellenmeye çare değil. Bizim en en büyük virüsümüz MHK

kopeli
17.03.2020, 16:22
Rusya da ertelenirken bizim ligin devam etme şansı yok. Bir defa ertelendimi bir daha nasil baslar cok zor.bu virüs 2 aydan önce bitmez.haziran temmuz mu oynanacak kalan maçlar. Futbolcuları tekrar nasil toplayacaklar.2 ay sonra ne olacağı cok meçhul.erteleme simdilik işimize yarar psikolojik üstünlük bizde lideriz sonuçta.devam etse de seyircisiz devam edeceği cok muhtemel bu da avantajımıza.

tatil olursada dediginiz gibi 2 ay sürer. bu süreçte takımların formdan düşeceği kesin. tehlike gecti denmeden kimse antremana cıkmaz. prof. düsünen topcu kendine bakar evde antreman yaparak formda kalır, bakmayan 2 ay sonra sahada adım atamaz.

hayırlısı olur umarım.

Mehmet BAŞ
17.03.2020, 16:23
Avrupa Futbol şampiyonasının ertelenmesi ile bu sezona nokta kondu.

Tam aksine Avrupa Şampiyonası ertelenmesi ile Avrupa'da etelenen liglerin yaza sarkıtılarak oynatılmasının önü açıldı. Süreç içerisinde izleyip görürsünüz.

Larking
17.03.2020, 16:28
Sözleşmesi biten futbolcuyu da kimse zorla tutamaz.

Fifa istediği kararı alsın futbolcu 31 Mayıs'tan sonra basar gider.Bu iş zaten onlarda bitiyor.Bizde pek işlevi yok ama Avrupa'da futbolcular sendikası etkili.Oyuncular oynamak istemezse kimse ligleri başlatamaz.Mahalleden adam mı toplayacak takımlar. Mikel'i oynatabildin mi?

Larking
17.03.2020, 16:29
Tam aksine Avrupa Şampiyonası ertelenmesi ile Avrupa'da etelenen liglerin yaza sarkıtılarak oynatılmasının önü açıldı. Süreç içerisinde izleyip görürsünüz.

Sahaya çıkmak isteyecek futbolcu bulursan oynatırsın.

kopeli
17.03.2020, 16:35
bence bu yönde düsünüyorum. avrupada sürüyle bitmeyen lig var. uefa; bu ligler avrupa şampiyonasından daha önemli dedi.

kopeli
17.03.2020, 16:36
mikrop yok olursa neden oynamasınlar. yaz ayını bekleyin diyor uzmanlar. mesela mayıs'ta yok olsa, 15-20 gün bir kamp dönemi olur form tutma açısından ve 1 haziran'da tekrar başlar kaldıgı yerden.

yazıkoldu
17.03.2020, 16:37
arkadaşlar şampiyonluk kutlaması için bayraklar hazır mı, nerelerde kutlanacak, herkes maskesini hazırlasın.

Larking
17.03.2020, 16:39
mikrop yok olursa neden oynamasınlar. yaz ayını bekleyin diyor uzmanlar. mesela mayıs'ta yok olsa, 15-20 gün bir kamp dönemi olur form tutma açısından ve 1 haziran'da tekrar başlar kaldıgı yerden.

Uzmanlar tarafından bu salgının devam edeceği öngörülen süreye bakılırsa bu mümkün görünmüyor.

Ayrıca 2 ay evinde çekirdek çitlemiş futbolcunun sadece kilo fazlasını atması 1 ay sürer.

Larking
17.03.2020, 16:46
Farklı takvimleri zorlarsan %80'i bitmiş bu sezonu kurtarayım derken gelecek sezonu kaybedersin.

Bu sezon gitti zaten.Haziran,Temmuz vs. zorlamanın manası yok.Ligler kaldığı gibi bitecek başka çare yok.

nakzo
17.03.2020, 16:48

Yazın kimseyi oynayamazsın. O kadar adamı geri topla kampa al, 2 ay oynat ara ver transfer yap 1 ay sonra bir daha başla o iş olmaz .Lig ertelenirse bir daha başlamaz seneye şampiyonlar ligine kim gidecek? uefaya kim gidecek .Şampiyonlar ligine gidecek takımı şampiyon sayman lazım bunu diğer takımlar kabul etmez vs.vs.çarsamba pazar maçlar oynanıp 28 günde lig bitirilmelidir yoksa bu işin içinden kimse çıkamaz.

Bahadır Şimşek
17.03.2020, 16:49
Güney Amerika'da kış diye bir mevsim yok mu?

Erkin
17.03.2020, 17:12
Güney Amerika'da kış diye bir mevsim yok mu?

Olmaz mi. Bizdeki gibi sifirlara falan dusmese de Arjantin, Uruguay, Brezilya ve Sili`nin guney sehirleri gunes isinlarinin egikliginden direk soguyor. Tabi bildigim oyle kar falan yok daglar haric ama serin hava. Hatta Kolombiya`da Bogota da (sadece orasi) cok yuksek rakimli yere kurulmus oldugundan bayagi soguyor, evlerde de isitma falan yok klimasi olan aciyor :)

Sicak dedin mi tamami Ekvator cizgisinde olan bati afrika ulkeleri onde gelir heralde. Bizde de fazlasiyla orali topcu var :)

Mert Oğuzlu61
17.03.2020, 17:25
Farklı takvimleri zorlarsan %80'i bitmiş bu sezonu kurtarayım derken gelecek sezonu kaybedersin.

Bu sezon gitti zaten.Haziran,Temmuz vs. zorlamanın manası yok.Ligler kaldığı gibi bitecek başka çare yok.

Liglerin Haziran ayında bitmesiyle gelecek sezonu kaybetmenin tam olarak alakası nedir ? Ortada büyük bir pasta var, sadece 8 haftası kalmış bu sezon bitmeden ödüller dağıtılmadan gelecek sezon nasıl başlayacak veya gelecek sezonu neye göre başlatacaksın ?

castillo61
17.03.2020, 17:38
Önce ligler ertelensin yazıp durdu, şimdi Uefa başkanı bile çıkıp ligler oynansın diye euro'yu erteledik demesine rağmen liglerin oynanma ihtimali olmadığını iddia ediyor.

Sanırım arkadaşa Trabzonspor'un şampiyonluk ihtimali batıyor.

DeAgLeMaNyAq
17.03.2020, 18:12
Erteleme çıkmadı. Göztepe maçı oynanacak gibi gözüküyor...

Ozan Yılmaz
17.03.2020, 18:20
Sıralama henüz değişmediği için oyuna devam

Harun-61
17.03.2020, 18:24
Son Dakika.

Nihat Özdemir: Erteleme yok, maclar seyircisiz oynanacak.

Yusuf BALCI
17.03.2020, 18:29
Yarın çıkar erteleme kararı. Futbolcular bu ortamda maça çıkmak istemeyecektir.

Erkan
17.03.2020, 18:30
Artik her hafta bir final maci. Her an ligleri iptal edebilirler, umarim ona gore oynariz.

Gürkan Asma
17.03.2020, 18:38
Maçları oynatmalarının imkanı yok gibi şuan, futbolcu grubunu ikna etmeleri çok zor. 1-2 gün sonra başlar ligleri iptal etme mevzusu.

Faruk UYSAL
17.03.2020, 18:38
Takımımıza güveniyorum; tek endişem maçlarımıza onurlu, omurgalı hakemlerin verilip verilmeyeceği.

emre6117
17.03.2020, 18:46
Son Dakika.

Nihat Özdemir: Erteleme yok, maclar seyircisiz oynanacak.

Trabzonspor olarak.olaya hic.mudahale etmeyelim.biz her hafta oynanacak gibi hazırlayalım.yesin simdi gs ile tff kavga versin.ama cok büyük baskı gelecek teye.dayanmalari zor.

trbzonsporlu
17.03.2020, 18:49
forumda ligler ertelenecek mesajlarindan kurtulduk çok şükür.

seyircisiz oynanacak olan goztepe ve alanya maclarını alıp basaksehirle zirvede yalnız kalacağımızı düşünüyorum

Anıl C
17.03.2020, 18:52
Dürüst, adil ve seffaf bir TBMM olsaydi lig bitirilir ve sampiyon ilan edilirdik. Ancak ülkemizde futbol fanatizmi öyle azili hale gelmisti ac kalsalar siyasete hesap sormayacakken futbol ugruna sandikla tehdit ediyorlar. O yüzden siyaset ligi bitirmeye cesaret edemez.

Ancak ligler iptal edilmese dahi söke söke istanbul kahpelerinin önünde yine de sampiyon olacagiz!

emre6117
17.03.2020, 19:04
Liglerin ertelemesi bir sporcuda çıkana kadar ertelenecek yada olay ciddi boyuta ulaşıncaya kadar.liglerin devam etmesi en fazla gaye zararı olacak.bakin görün.

Sefa Alış
17.03.2020, 19:05
Saçma olmuş. Avrupa'da bi tek Ukrayna kaldı ki onlarda da erteleme gündemde. Neyi zorluyoruz belli değil, illa bi futbolcuda pozitif olması mı lazım. Hep sistem bozulmasın, gelirler dağılmasın derdi.

Anıl C
17.03.2020, 19:08
Istanbul kulüplerinin ertelensin demesinin amaci asla hastalik degil. Tek dertleri maclari taraftar ile oynayabilmek. Iste gs'nin bjk karsisinda taraftar olmadan hali ortadaydi.

Adanali kebapci bosuna mi tv karsisinda kicini yirtti zannettiniz.

Ligler ertelenebilir ancak mesele rakipler hastaligin arkasina siginarak alcaklik yapiyor

LağusKusteli
17.03.2020, 19:10
Niye şöyle oldu böyle olmalıydı, öyle değil böyle olması gerekirdi gibi hayıflanmaların/yorumların bize faydası yok.

Evet ligler seyircisiz devam ediyor, enerjimizi Göztepe maçına yoğunlaştırmalıyız...

Uğur Ö.
17.03.2020, 19:12
Yani kağıt üstünde avantaj gibi, ama futbolcuların psikolojik durumu nasıl bilmiyorum. Çok gereksiz puan kayıpları yaptık, kesinlikle yenmemiz gerekiyor.

ÖmürKaradeniz61
17.03.2020, 19:13
Yahu erteleme niye olsun zaten sahada 22 tane oyuncu var çok kolay gözhapsine alınır ha seyircili oynamayalım dediler ona eyvallah dedi herkes zaten. Bir şekilde bu ligi bitirmek bence mantıklı hatta haftaiçi maç koyulup çabuk çabuk bitirmek daha mantıklı.

Timur Bey
17.03.2020, 19:24
Nihat Özdemir sadece kararlı bir duruş sergilemek adına böyle bir şey yaptı. Yoksa yarın büyük ihtimalle cb erteleme kararı alacak ve tamam diyecek. Bunda tabii Abdurrahim Albayrak denen utanmaz, arlanmazın katkıları yine olacaktır. Tıpkı geçen seneki gibi siyasi kozu kullanıp "Dediğimizi yapmazsanız İmamoğlu'na oy veriririz ha!" demesi gibi.

Hakikaten geçen yıllar boyunca emin oldum ki millet olarak sorgulamadan aciz, günübirlik yaşayan, doyumsuz, şoven, fanatik ve zevklerimize göre gerçekleri kabul eden ya da reddeden bir yapıya sahibiz. Bu kadar ahmak taraftar sürüsü varken tabii ki Gs'ye siyaset de biat eder. Yoksa kaç tane iktidar yanlısı Gs taraftarı durduk yere muhalif bir adamı desteklesin ve oy versin? Mesele futbol olunca bunların ihtimali doğuyor. Cümle alemde biliyor ki Albayrak iktidara şirin görünmek için her haltı yapan vasıfsız, paralı bir kukladır. İnsanların siyasi tercihlerini ve geleceklerini kupa için koz olarak da kulanabilecek kadar arsızdır. Şimdi diyebilirsiniz kaç tane Gs taraftarı onu dinler diye hepsi de dinliyor. Geçen sene bu zamanlarda gördüğüm tanıdığım pek çok iktidar partili taraftar İbb Akbil'e destek çıkıyor diye İmamoğlu'na oy verebileceklerini söylüyordu ve bu adamların hiçbiri de ülkeyi, yaşadığı şehri değil sadece "kupayı" düşünüyordu. Ta ki şampiyonluk onlara hediye edilene kadar. Sonrası yine aynı hesap. Bu yüzden bu millet her ne yaşıyorsa müstehaktır. Siyasete girmiş oldum ama kusura bakmayın. Maalesef Türkiye'nin gerçekleri futbolda da karşımıza çıkıyor.

DeAgLeMaNyAq
17.03.2020, 19:31
TFF'nin kendi başına karar verme yetkisi yok. Devlet ne karar verirse onu uygulamak durumundalar. Yarın ki eşgüdüm toplantısından sonra durum daha da netleşir. O toplantıdan da erteleme kararı çıkmadığı takdirde liglerin ertelenmesi ancak vaka sayısındaki ciddi bir artışla ya da futbol dünyasından birinin etkilenmesi halinde mümkün olacak gibi gözüküyor. Bu arada şöyle bir durum var. Normal şartlarda ligler bu hafta sonunda milli maçlar nedeniyle tatile girecekti. Milli maçlar iptal olduğundan dolayı önümüzdeki hafta oyunculara kafa izni vermeyip de lig oynanmaya devam edilirse, maç takvimi otomatik olarak 1 hafta öncesine kaydırılmış olacak. Böylelikle FB ile oynanacak rövanş müsabakasının öncesindeki GS maçı da öne çekilmiş olacak. Ancak ben devletin gelen tepkileri de göz önüne alarak ligleri bu hafta veya haftaya erteleyeceğini düşünüyorum...

yigits
17.03.2020, 19:31
Tüm dünyada insanların birbirlerine fiziki teması kesilmişken futbolculardan performans beklemek de biraz zor. Konsantrasyonu en üst seviyeye taşıyabilen teknik heyet, takımını şampiyon yapar.

Çağdaş DENİZ
17.03.2020, 19:46
Milli aradan sonraki fikstürü de one çeksinler erken bitsin lig

gurur6134
17.03.2020, 19:50
Salginin ne zaman durdurulacagi belli degil trump bugun agustosa kadar devam edebilir dedi kontrol altina alinmasi bu yuzden en mantiklisi devam etmesi..aglayan klupler saniyorlar ki ertelenirse yeniden seyircili oynamaya baslariz saglik falan hikaye ertelense bile boyle bir durum olmaz o yuzden artik birakalim ertelenme meselesini onumuze bakalim..

Doğan Keskin
17.03.2020, 20:06
Demek ki Mikel ve Sturridge gibi bitik ve kaprisli oyuncuları almamak lazımmış. Adı sanı duyulmamış, yetenekli futbolcularla yola devam. Bu da bize ders olsun.

Larking
17.03.2020, 20:07
Bu ortamda niye devam etsin istenir lig?Ne zevk alınır?Sen kendi takımındaki oyuncunun ruh halini biliyor musun?Açık açık oynamak istemiyorum diyen oyuncun var,belki de bunu düşünen ama söylemeyen zoraki oynayacak onlarca oyuncun var.Bu işin insani yönü.

Hiç konuşmaya değmez ama sportif yöne gelirsek.

Şu an lidersin,lig durursa öyle kalacaksın,ligler devam ederse yerin garanti mi?10 puan farkla mı öndesin?

Bu hafta puan kaybedip liderliği kaptırınca ve bu salgın uzun süre devam eder ligler durup bir daha hiç başlamazsa, Başakşehir seneye şampiyonlar liginden 25-30 milyon Euro cebe indirirse kafalar nereye vurulur artık bilmem.Şunu anlayın artık önümüzdeki 2-3 ay ne olacağını bilen ya da tahmin edebilen yok.Buna göre yazın, çizin.

gurur6134
17.03.2020, 20:07
Obiden de kurtulduk..

yorumsuz6117
17.03.2020, 20:10
Erteleme falan yok 3 maçta 9 puan şart..

14TS61
17.03.2020, 20:11
Obiden de kurtulduk..

Çok iyi bir hamle oldu çok. Burak Onur yollandı sen kimsin. Anında neşteri vuracaksın. Bundan sonra herkes ayağını denk alır.

14TS61
17.03.2020, 20:14
Yarın reisin toplantısı var. Ertelenecek lig Türkiye'de 15 gün içinde 5 bini bulur vaka ölümde olur. İnşallah en az hasar ile atlatırız. Ligin böyle oynanması sorun yaşatmaz bizim işimize gelir Göztepe Alanya GS maçlarından istediğimizi alırız

erolizmts
17.03.2020, 20:18
Yarın cumhurbaşkanı liglerin ertelenmesi çağrısı yapacaktır diye düşünüyorum. Biz cb'ye ortayı yapalım golü o atsın muhabbeti olmuştur.

Hakan
17.03.2020, 20:24
Demek ki Mikel ve Sturridge gibi bitik ve kaprisli oyuncuları almamak lazımmış. Adı sanı duyulmamış, yetenekli futbolcularla yola devam. Bu da bize ders olsun.Bu oyuncuları alırken o etiketle almıyorsun zaten mesele o. Böyle genellemelerin mantığı yok.
Mevcut kaptanın da Gümüşhanespor'dan gelmedi sonuçta.

Sacit
17.03.2020, 20:32
Israrla lig ertelenir diye yazanların amacı nedir?
Şu varsayımlardan kurtulun artık

Diyelim ki ertelendi; futbolcular 1 ay maç yapmazsa tamamen biterler ve hepsi sezonu kapatır. Bunu da kimse göze alamaz. Eski güçlerine dönmeleri en az 2 ay sürer

Burada başkan ve yönetim futbolcularla çok iyi bir iletişim kuracak
Başkanın ve sağlık ekibinin etkili konuşmalarla futbolcuları maça hazırlaması gerekiyor

Teknik direktörden daha çok başkan devrede olacak
Zaten teknik direktöre güvenim yok!!!

ilelebeTS
17.03.2020, 20:36
Bu işi erteleme falan çözmez. Tek çözüm maçları daha sık oynayıp ligi erken bitirmek. Haftada 2 maç ile çabucak biter.

Larking
17.03.2020, 20:37
Obi Mikel'in bir ayağı zaten kapıdaydı,sezon sonu ayrılacaktı bu işin bahanesi oldu.

Ama.

Obi Mikel tanınan bir oyuncu,dış basında haberleri tahmin etmek zor değil.

"Koronavirüs nedeniyle maça çıkmak istemedi kulübü sözleşmesini feshetti."

Şu ortamda böyle bir haberle anılmak istemem açıkçası.

trbzonsporlu
17.03.2020, 20:51
2. yarı oynadigimiz büyuk maclarda

ligdeki fb macinda kaptirdigi top yüzunden 1. dk gol yedik

bjk macinda cezaliydi

kupadaki fb macinda cezaliydi

basaksehir macinda yedekti oyuna dahi girmedi

sezon başı yedirdigi gollerle bircok puanımıza mal oldu.

bu takıma kariyeri düşüşe geçmis yıldız oyuncu kesinlikle transfer edilmemesi lazım

hay1699
17.03.2020, 20:56
Son yıllarda çekilmiş bir Cengiz han filmi vardı, Koreli bir aktör canlandırmıştı Cengiz Han’ı... Bilmiyorum izlediniz mi... Bir sahnesinde iki Moğol ordusu tam savaşacakken hava kapatıyor, gök gürlemeye başlıyordu. Moğolların gökgürültüsü ile ilgili batıl inançlarından dolayı iki ordu da silahları bırakıp yerlere kapaklanıyordu. Ta ki Cengiz’in ordusu atının üstünde korkmadan dikilen komutanını görünceye kadar. Demem o ki tüm takımlarda işler karışacak, umarım Sosa güçlü bir liderlik gösterir. Bu durumu tarihi bir fırsata çevirebiliriz.

Sacit
17.03.2020, 21:01
Obi mikel hayal kırıklığı yaşattı

Sen kafana göre çıkıp açıklama yapıyorsun
Bunların canı çok kıymetli ama dışarda çalışan insanların yerine kendilerini koymazlar

Sen kulübün içinde her dakika doktorların yanındasın. Bu panik havası niye?
Biraz soğukkanlı davranmak yerine amatörlük yaptı

Böyle karakterdeki futbolcular can sıkıyor!!

Doğan Keskin
17.03.2020, 21:05
Bu oyuncuları alırken o etiketle almıyorsun zaten mesele o. Böyle genellemelerin mantığı yok.
Mevcut kaptanın da Gümüşhanespor'dan gelmedi sonuçta.

Sturridge'nin uzun süre futbol oynamadığını ve sakatlık durumunu, Mikel'in de alt ligde oynadığını + Chelsea dönemindeki formunda olmadığını herkes biliyordu. Transfer edildikleri zaman yorumcular dahi bunlar söyledi. Risk alındı, olmadı. Daha risksiz devam etmeliyiz transferde. Sosa öyle değildi, hazır ve oynayacak durumdaydı. Daha çok performans açısından bakalım.

LağusKusteli
17.03.2020, 21:12
Bazen öyle yorumlar görüyorum ki sanki Trabzonspor taraftar forumunda değil de Türkiye’den tüm takımlardan herkesin yorum yaptığı bir yer gibi hissediyorum.

Zira o derece olumsuz,alakasız,bilinçli yapılmasa bile ALGI yürütülen mesajlar yazılıyor.

Takımda işler tıkırında, ligi Lider olarak devam ettiriyoruz ve halen daha erteleme aşağı erteleme yukarı.

Seyircisiz devam edilecek kararı açıklanıyor, ama hala erteleme muhabbeti dönüyor.

Beyler O verdiğiniz olumsuz örnekler ligdeki 18takım için de geçerli. Sadece Trabzonspor olumsuz etkilenir düşüncelerinden kurtulun

Aslında sürekli olarak OLUMSUZ düşünmekten kurtulun. Bu kadar OLUMSUZ düşünce camianın aleyhine...

Bu arada ObiMikel gitmiş, böyle oyuncuların da bir daha kulüp binasından içeri girmemesi dileğiyle

Furkan Özdem
17.03.2020, 22:13
Bu işi erteleme falan çözmez. Tek çözüm maçları daha sık oynayıp ligi erken bitirmek. Haftada 2 maç ile çabucak biter.

Çözüm bu kadar basit 1 ay gibi sürede ligi bitirmiş oluyorsun. Neden düşünülmüyorsa bu seçenek...

14TS61
17.03.2020, 22:20
Çözüm bu kadar basit 1 ay gibi sürede ligi bitirmiş oluyorsun. Neden düşünülmüyorsa bu seçenek...

Cidden bu neden hiç düşünülmedi. İngiltere de böyle. Sonuçta bütün takımlar aynı eşit olacak.. bizimkiler bunu kaldırır alışık o yüzden etmezler.. Ama edip bitirelim işte 1 ayda .

nbay
17.03.2020, 22:24
Sosa ,parmak ,ndiaye
Sosa,ndiaye,guilerme
Sosa ,parmak ,guilerme gibi 3 alternatifiniz var artık.
Sec beğen al.

Hakan
17.03.2020, 22:25
Sturridge'nin uzun süre futbol oynamadığını ve sakatlık durumunu, Mikel'in de alt ligde oynadığını + Chelsea dönemindeki formunda olmadığını herkes biliyordu. Transfer edildikleri zaman yorumcular dahi bunlar söyledi. Risk alındı, olmadı. Daha risksiz devam etmeliyiz transferde. Sosa öyle değildi, hazır ve oynayacak durumdaydı. Daha çok performans açısından bakalım.

Sosa Mikel'den daha kötü durumdaydı.

14TS61
17.03.2020, 22:29
Yarın cumhurbaşkanı liglerin ertelenmesi çağrısı yapacaktır diye düşünüyorum. Biz cb'ye ortayı yapalım golü o atsın muhabbeti olmuştur.

Öyle olursa akşamına TFF derki..

Ligler ertelendi bu süreçte ne yapabiliriz der ileriki günlerde yine açıklama yapar. Lig 1 ay sonra başlayacak haftada 2 maç oynanacak normal zamanında bitecek der.

memozcan
17.03.2020, 22:34
inşallah sosa kart cezalısı falan olmaz.. zira sakatlanmak yasak bu saatten sonra..

emre6117
17.03.2020, 22:36
Öyle olursa akşamına TFF derki..

Ligler ertelendi bu süreçte ne yapabiliriz der ileriki günlerde yine açıklama yapar. Lig 1 ay sonra başlayacak haftada 2 maç oynanacak normal zamanında bitecek der.
Uefa cok ekstrem.durumlar olmadıkça.liglerin haziran sonunda bitmesini tavsiye etmiş.bu da demek oluyorki seyircisiz bir şekilde bitirilecek ligler.yerlilerden şüphem yok da yabancılara iyi bir mentor lazim.sivasli ve gsli oyuncular şimdiden ağlamaya başladılar.mert hakan da açıklama yapmış artist.lig özellikle seyircisiz devam ederse net olarak biz ve başak çekişiriz.sivas ve gs geride kalır.

artvints
17.03.2020, 22:43
................Uğurcan
Pereira...costa....campi....novak
..............sosa......ndiaye
...ömür.......guilherme......nwakeme
...................sörloth

Kenardan gelecek ekuban ve parmak her skor için uygun. Coşkuyla oynarlar. Ndiaye'nin acil düzelmesi lazım. Aslında ekuban ilk onbir daha doğru ama nwakeme veya ömür'ü yedek bırakmak zor. Özellikle nwakeme yedekten girerse en net katkı yapabilecek oyuncu. Maçın sonlarini rakibe verdiğimiz için kaybediyoruz. Dinç bir nwakeme varken top bizde kalır.

DURAS
17.03.2020, 23:19
Ndiaye bu haliyle parmakın formsuz hali gibi hiç çekilmiyor. Toparlar inşallah.

adiloş bebe
17.03.2020, 23:40
Göztepe'nin bugün kazanması iyi oldu. İddiasız bir takım konumundalar. En azından uzun bir süre sonra bizi final maçı olarak görmeyen bir takımla karşılaşacağız.

Doğukan Uçan
17.03.2020, 23:50
ligler bu hafta tatil olmazsa alanya başakşehirden her türlü puan alır. puan farkıyla liderlik geliyor demedi demeyin.

Cem Balcı
17.03.2020, 23:54
Ligleri ısrarla tatil etmiyorlar.

Bu hususta kim olursa olsun 1 oyuncu kaybetti.Diğer bir kaybın başka bir yabancı olmayacağının garantisi var mı?

Mehmet BAŞ
18.03.2020, 00:06

Cepheye savaşması için asker göndermeyeceğiz. Altı üstü 90 dakika futbol oynayacaklar. Meseleyi bu denli absürt bir şekilde ifade etmeye lüzum olduğunu sanmıyorum. Ha ayrıca bizler vatandaş olarak her sabah işimize gidiyorsak bu futbolcu arkadaşlarımız da bir zahmet işlerini yapacaklar.

Mehmet BAŞ
18.03.2020, 00:15
Bu saatten sonra Sosa-Parmak ikilisi ile orta sahada yolumuza devam ederiz. Parmak son iki maçta gösterdiği performans ile formayı büyük oranda aldı diyebiliriz. Ekuban da hırsı ve isteği ile sağ/sol kenar veya sahte forvet olarak forma giymeye devam eder. Ndiaye ve Guilherme de form durumuna göre yedek kulübesinden gelerek forma giyer.

AyhanPe
18.03.2020, 00:25
Klübün ortaya koydugu kisilik, kararlilik, tavizsiz dik durus sampiyonluktan daha degerli. O.Mikel in sözlesme feshi büyük süpriz oldu benim icin. Bir sampiyonluk hamlesi daha..