PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 27.Hafta | Göztepe 1 - 3 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

İslam Sezer
19.03.2020, 16:29
Burası belki yeri değil ama yazayım. Trabzonlu değilim ama yıllardır Trabzonspor sayesinde iyice tanıma fırsatı buldum.Olumlu yönlerini konuşuruz ana en büyük olumsuz yönü dedikodu ile iş yapmayı çok seviyor. Bu iş, bu konuşma, bu yazma Trabzonspor'a zarar veriyor mu vermiyor mu aklına bile gelmiyor. Bu kadar boş yapan taraftar ile istenilen başarıyı yakalamak mümkün değil. Öyle şeyler okuyorum ki bu adam nasıl Trabzonspor'a destek veriyor, mümkün değil diyorum ama sorsan deli gibi kızar. En büyük fanatik kendisidir güya. Maç esnasında da böyle bu durum. Çok üzücü bir durum bu. Trabzonspor için diyorum, onun adına üzülüyorum.

gudoz81
19.03.2020, 16:31
şampiyon ilan edilmemiz yıllarca yüzümüze vurulur.
adam gibi oynar ya şampiyon oluruz
yada mücadele etmiş çaba sarfetmiş oluruz
şampiyon olamadık diye de dünyanın sonu olmaz.

Ufuk
19.03.2020, 16:37
3. secenegin olacagi ortam olursa sayet bu seferde istanbul kulüpleri bakin corona'li cay dahi iciyoruz, corona morona kalmadi, yaza devam etsin lig diyecektir.Oynanmayacak durumda nasıl bi plan uygulanacak en önemlisi o. Allah korusun bizim takımın yarısı virüs kaptı diyelim, bu adamlara 1-2 ay sonra top oynatamazsin.

Ertelendigi an bir daha oynanmaz bence. Şuan hicbir futbolcuda virus yok. Erteleme kararinda topçular ülkesine vs gidecekler, geri donecekler mi donenler sağlıklı mi olacak belli değil. Bundan daha iyi olmayacak.

Ufuk
19.03.2020, 16:41

Ben bu taraftarın romantikliginden biktim artık. Siz kutlamazsınız boyle bi kararda. Ben kupayı aldıktan sonra kim ne demis umrumda olmaz. Kupayı kura çekerek vermeyecekler lider olduğun için verecekler. Hak edilmemiş bir şey yok.

Mehmet Fatih Yavuz
19.03.2020, 16:41
Demir yumrukla süreci yöneten Çin bile futbol türü sosyal faaliyetlerin önünü açmadı, açamaz yaz sonuna kadar.
Bizim ve Avrupalılar gibi, doğunun gözünde pembe kaba etli (nazikçesi rahatına düşkün, kısmen demokrat) toplumlarda bunun açılması mümkün değil.
Bu erteleme kararı ile sezon bitti.

Tekrar başlamasına imkân falan vermiyorum.

Emirhan Uludüz
19.03.2020, 16:42

Duruma göre değişir. Lig normal tamamlansa ve şampiyon olsak devlet sayesinde diyecekler. Gs şampiyon olsa hakem, fb olsa şike. Ne söylendiğinin bir önemi yok. Ligdeki sıralamaya bakarsak aynı puanı almış iki takım var. Şuana kadar da ligin yarısından fazlası oynanmış. Yapacak bir şey yok eğer şartlar imkan vermezse lig bu şekilde tescil edilmek zorunda. Ha ortada oynamak için fırsat olur 1 ay 2 ay sonra yine de oynanmaz ve tescil edilirse anlayışla karşılanabilir. Ancak ligin adaletli olma ihtimali şu andan itibaren kalmamıştır. Her halükarda biz bir futbolcumuzu kaybettik, futbolcular hangi takımda oynadıkları fark etmeksizin dış etkenler nedeniyle konsantre olamıyor. Eğer mesele adaletse en adili geçen hafta oluşan sıralama itibariyle ligi tescil etmek.

Eğer durum daha kötüye giderse benim tahminime göre oluşacak senaryo şu olur; Ligler bitirilir, sıralamaya göre avrupaya gönderilir takımlar, küme düşme gerçekleşmez, şampiyonluk kimseye verilmez.

ilelebeTS
19.03.2020, 16:43
Bakanın önceki konuşma tarzına göre bence lig devam edecek. Tff zaten ne denirse onu yapacaktır.
1'er maske ve kolonya dağıtsınlar devam etsinler işte, illa 65 yaş üzeri olmak gerekmiyor. :)
Futbolcunun canı can da vatandaşın değil mi.

Furkan Özdem
19.03.2020, 16:48
Bu kadar baskı varken, avrupada bütün ligler ertelenmişken bizimkilerin devam kararı alacağını sanmıyorum. 1 ay ertelenir en az. Bu süreç bitince oyuncular psikolojik olarak şampiyonluk mücadelesine ne kadar hazır olur, fiziki olarak sahaya ne verebilir tartışılır. Her şey gibi lig de murdar oldu şansımıza...

gurur6134
19.03.2020, 16:58
1 hafta once nisan ayi sonuna kadar seyircisiz de ondan sonra ertele ne simdi bu anlayan beri gelsin..

İskender Çakmak
19.03.2020, 16:59
Açıklama başladı.

Ufuk
19.03.2020, 16:59
Bakan açıklıyor bakalım, TRTSpor.

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2020, 17:02
https://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=tv&k=trtspor

Turgay Atalay
19.03.2020, 17:03
Federasyonun hiçbir hazırlığı, A-B-C planı yok. Tamamen spontane(!) karar verecekler ligin kalan kısmıyla ilgili olarak.

Ufuk
19.03.2020, 17:06
Twitter adresinde ertelendi yazmış burada hala Hikaye anlatıyor.

Kadir
19.03.2020, 17:07
Ligler ertelendi.

İlker Yazıcıoğlu
Ligler ertelendi arkadaşlar, canlı yayında bakan söyledi...

matalar
ertelendi hayırlı olsun

HOPA'LI TS'Lİ
19.03.2020, 17:08
Ne kadar süreyle?

castillo61
19.03.2020, 17:08
Ligler şampiyonsuz tescil edilip şampiyonlar ligine gittiğimizde samimi olmayan gslilerin yüzünü merak ediyorum.

Ufuk
19.03.2020, 17:09
Dr. Mehmet Kasapoğlu
@kasapoglu
Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir.
ÖS 5:10 · 19 Mar 2020·Twitter for iPhone

Hayırlı olsun. Ne kadar süre ertelenecek, sonrasında ne olacak herhangi bilgi yok.

Sefaenes
19.03.2020, 17:10
Doğru olan yapıldı ertelenmesi

chener
19.03.2020, 17:10
Doğru karar.
Şimdi sırada avrupa ülkelerinin ligleri bu haliyle tescili var.
Bizimkiler çok kıç atacaklar ama eninde sonunda olacağı bu.

ffırtına
19.03.2020, 17:11
Liglerin ertelenmesi gayet doğal bir karar.. Maçın seyircisiz oynanmasını geçtim evinde decoderi olmayan maçları bile izleyemeyecekti malum tüm kafeler vs kapalı böyle ortamda ligin heyecanı mı olurmuş..

gurur6134
19.03.2020, 17:12
Ha tamam cikardilar baklayi seyircili devam edilecek duruma gelene kadar erteleyecekler demek ki gunahimiz neydi bizim ozaman seyircisiz oynadik en kritik maci..

ilelebeTS
19.03.2020, 17:13
Süre belirtmesine gerek yok, nasılsa oynanma ihtimali bayağı düşük.

outlaws61
Erteleme olarak görmüyorum.

Bu lig bidaha baslamaz.

Bitti artık.

Bu saatten sonra Uefa ne derse o.

Büyük ihtimal Şampiyonlar ligine biz gideriz

İlker Yazıcıoğlu
Erteleme süresi henüz belli değil, daha sonra karar verilecek...

hanzale
19.03.2020, 17:14
Ha tamam cikardilar baklayi seyircili devam edilecek duruma gelene kadar erteleyecekler demek ki gunahimiz neydi bizim ozaman seyircisiz oynadik en kritik maci..

daha oynanma ihtimali olmadığından bir şekilde lideriz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2020, 17:14
Ligin Yeniden başlayacağını düşünmüyorum. Yakın zamanda bu şekilde tescillenir...

Öyle gözüküyor...

Hayırlısı olsun artık...

HOPA'LI TS'Lİ
19.03.2020, 17:15
Doğru karar.
Şimdi sırada avrupa ülkelerinin ligleri bu haliyle tescili var.
Bizimkiler çok kıç atacaklar ama eninde sonunda olacağı bu.

Haftalardır lideriz.
Tescil adil olur ama bazılarının işine gelmez bu karar
Hayırlısı olsun diyelim

bodozlama
19.03.2020, 17:15
ligin iptal olacağına zaten emindim. Çünkü kimsenin aksini yapabilme imkanı yoktu. Şahsi tahminim ülke olarak bugünkü durumumuza 2 aydan önce dönemeyeceğimiz. O zaman da Mayıs ortası olacak. O zaman bence 2 ihtimal var

1- Mayısa kadar ortam düzelir. En iyi ihtimal ile Seyicisiz lig devam eder
2- Mayıs ortasına kadar durum düzelmez ise şuanki sıralama ile küme düşme olmada lig tescil olur ve Şampiyonalar Ligine gideriz.

Bu noktada arkadaşlara bir sorum var

Şuan ülke olarak Ukraynanın ardından 11. sıradayız. Lig 1.miz bu durumda ŞL direk gruplara katılabilir mi?

emre6117
19.03.2020, 17:16
daha oynanma ihtimali olmadığından bir şekilde lideriz

Amaç bir de seyircili oynamasa (gsnin istediği gibk) bu seneki ligler iptal.sampiyonuz beyler farkındamısınız.6 aydan önce seyircili mac oynanmaz.

nevzat61
Süre belirtmesine gerek yok, nasılsa oynanma ihtimali bayağı düşük.

Aynen..bende kalan haftaların oynanacağını zannetmiyorum..şu an için2019-2020 sezonu bitti..

Manu61
Aynı gs camiası yakın zaman içinde maçlar oynansın diye ağlayacaktır. Büyük ihtimalle bu talepleri kabul edilir.

gurur6134
19.03.2020, 17:17
Ligin Yeniden başlayacağını düşünmüyorum. Yakın zamanda bu şekilde tescillenir...

Öyle gözüküyor...

Hayırlısı olsun artık...

Ihtimal vermiyorum.hayirlisi artik. seyircili oynanacak sekilde en kisa surede baslatmaya calisacaz falan supheli aciklamalar gorecez

Reha Asan
19.03.2020, 17:18
bende çoğunluk gibi liglerin bu şekilde kalacağını düşünüyorum.

bu saatten sonra ne ülke seyircili oynanabilecek hale gelir ne de oyuncular maç oynayabilecek hale.

aylarca oyunculara antrenman yaptıramayacaksın zaten.

Ufuk
19.03.2020, 17:18
Umarım tüm futbolcular ülkerine geri döner. Burada tesler sınırlı ve sonuçlarını tam öğrenemiyoruz. Henüz ligde pozitif sonuç yokken pozitifler birer birer açıklanınca hiçbir güç top oynatamaz bunlara. Ligin şampiyonsuz bitirilmesi gibi bi durum da imkansız. Hayırlı olsun.

DeAgLeMaNyAq
19.03.2020, 17:19
İşi fanatikliğe dökmenin anlamı yok. Ertelenme olması gereken normal karar. Yalnız seyircili olarak oynatmaya başlarlarsa bu işin önünü alamazlar...

gurur6134
19.03.2020, 17:20
Mayisda biten kontratlar varken mayisa girildigi an oldugu gibi tescil edilmeli..zaten yurtdisina cikan adam gelse bile 14 gun zorunlu karantinasi var hicbir topcuyu zorla biryere kapatamazsin bunu kabul etmezler

Ufuk
19.03.2020, 17:21
Aynı gs camiası yakın zaman içinde maçlar oynansın diye ağlayacaktır. Büyük ihtimalle bu talepleri kabul edilir.

Olduğu gibi tescil edilsin söylentileri artmaya başlayınca dediğin gibi önce sosyal medyada daha sonra futbolcular tweet atarak gündem oluşturacaklar ama durum daha iyi olmayacak. Hele futbolcular yurt dışına çıkarsa daha da kötü olacak. Futbolcular arasında semptom göstermemesine rağmen hasta olanlar vardır muhtemelen umarım teste girer ve sonuçlarını açıklarlar.

ilelebeTS
19.03.2020, 17:21
Gazete başlıkları hazır olsun: Süresiz Lider :)

gurur6134
19.03.2020, 17:22
Antreman yapmayan futbolcu 2 ay gobek baglar antreman imkanida olmadigina gore oldugu gibi tescil en mantiklisi yaparlar mi gorecegiz yine de ihtimal vermiyorum..

Onur Civelek61
19.03.2020, 17:23
O zaman yeni başlık açalım 9.9.9.9 hazır mıyız :)

Bayraktaroğlu
19.03.2020, 17:23
Trabzonspor için yine kaos sezonu oldu. 2-3 sene bunu konuşuruz artık

AyhanPe
19.03.2020, 17:24
Seyirci olabilecek duruma gelene kadar ertelendi demekle hic oynanmayacak demek arasinda fark yok. Degil bu sene gelecek sene bile seyircili oynanma ihtimali yok. Toplumun yarisindan fazlasinin bagisiklik kazanabilmesi gerekir ki seyircili oynacak duruma gelinmis olsun. Bu önümüzdeki 1 sene de mümkün degil. Lig sampiyonsuz tescil edilir. Bunu tüm Ist. klüpleri ve sayica cok olan kücük ortaklari kabul eder..

İlker Yazıcıoğlu
19.03.2020, 17:24
Yakında bir makara izleyeceğiz arkadaşlar. Aksini düşünen arkadaşlar olsa da bu lig lider TRABZONSPOR iken tescil edilecek. Ligler ertelensin diye ağlayan zırlayan gs denen illet camianın, lig bu şekilde tescil edilip şampiyon TRABZONSPOR olarak açıklandığı zamanki 'ligler oynansın' açıklamalarını heyecanla bekliyorum...

Asıl o zaman eğleneceğiz...

bahadır2561
19.03.2020, 17:25
Tescil edilmesini bekleyeceğiz.

Hayırlısı olsun.

Tahir61
19.03.2020, 17:26
yine şampiyonluk yaşayamadan kupa kaldıramadan şampiyonlar ligine katılacaz gibi görünüyor

En yakın zamanda sağlığımızı huzurumuzu kazanırız inşallah

Doğukan Uçan
bu lig bir daha nasıl başlayacak 1 ay antrenman yapmayan futbolcu patatese döner. bakalım ne karar verecekler. erteleme doğru ama ligin devam etmesi imkansız artık.

pReN@_61
liglerin bu şekilde kalacağını düşünüyorum.

Sefa Alış
19.03.2020, 17:27
Bu lig daha oynanmaz. Şampiyonluk ve küme düşme olacağını zannetmiyorum. Ama UEFA, mevcut sıralamalardan Şampiyonlar Ligi'ne takım alır. Gelire biz konarız, o zaman gs camiası lig niye hala başlamadı diye ağlar. :)

Ufuk
19.03.2020, 17:29
Erteleme olarak görmüyorum.

Bu lig bidaha baslamaz.

Bitti artık.

Bu saatten sonra Uefa ne derse o.

Büyük ihtimal Şampiyonlar ligine biz gideriz

UEFA bana avrupaya gidecek takımları verin dediğinde mecbur en üstten başlayacaklar ama şampiyonluğa UEFA karışmayacak. Her ülke kendi karar verecek.

Yakında bir makara izleyeceğiz arkadaşlar. Aksini düşünen arkadaşlar olsa da bu lig lider TRABZONSPOR iken tescil edilecek. Ligler ertelensin diye ağlayan zırlayan gs denen illet camianın, lig bu şekilde tescil edilip şampiyon TRABZONSPOR olarak açıklandığı zamanki 'ligler oynansın' açıklamalarını heyecanla bekliyorum...

Aynen heyecanla bekliyorum o zamanları. Terim hele oynansın desin mezardaki gsliler bile kalkıp ben oynayabilirim der :D

Bizim işimize gelir. Lider belli :dvl:

atlantis
19.03.2020, 17:30
1.olana kupa verilmezmi tescil edilince.. yanıyor mu yani bu sene?

bahadır2561
Tescil edilmesini bekleyeceğiz.

Hayırlısı olsun.

AyhanPe

Bana kalirsa lig sampiyonsuz tescil edilir. Biz ise sampiyonlar ligine gideriz oda oynanirsa. Tabi Avrupa da ki örnekler de baski unsurü olabilir ama Ingiltere disinda diger önde gelen liglerin cogunda liglerin sampiyonsuz tescil edilecegini düsünüyorum. Son senelerde sürekli sampiyon olan bir Bayern Münih, Juventus veya PSG nin sampiyonluk kupasi gibi bir takintilari olmaz. Zaten bu takimlarin yeri sampiyonlar liginde garanti..

Onur Civelek61
19.03.2020, 17:33
Bizi şampiyon ilan etmezler haklısınız... Bu sezon da böyle bitti. Ne çile çektik be

Sefaenes
19.03.2020, 17:34
Bir yandan doğru olan oldu ama şimdi spor yok, dışarı çıkma yok (yasa gelecek), yeni diziler yok ya 24 saat evde ne yapacağız en iyisi bilgisiyat oyunları almak ama Elektrik de giderse ayvayı yedik

DURAS
19.03.2020, 17:36
Federasyon başkanımız neden bu kadar sığ açıklamalar yapıyor anlamak mümkün değil. Ya dünyadan ya virüsten haberi yok. Şahsi görüşüm ligler yeniden başlasa bile seyircisiz oynanır. Yeni sezon da bile seyircisiz oynama ihtimali var bence

memozcan
19.03.2020, 17:37
3-4 puan önde olsaydık tescile kimse itiraz edemezdi..

memozcan
19.03.2020, 17:38
Şimdi işallah play off gibi bişey uydurmazlar.. bu noktada kulüpler birliğinin talebi de önemli..

kulüpler birliği başkanlığını kabul etmemişti ağaoğlu.. böyle durumlarda işe yarıyor işte..

memozcan
19.03.2020, 17:39
Şimdi işallah play off gibi bişey uydurmazlar.. bu noktada kulüpler birliğinin talebi de önemli.. kulüpler birliği başkanlığını kabul etmemişti ağaoğlu.. böyle durumlarda işe yarıyor işte..

Arda'
19.03.2020, 17:41
O degil bu gsliler neden seviniyor onu anlamadım sanki zafer kazanmışlar gibi heryere f. terim muslera fotoları atıyolar bide :D 2 ay sonra tff bizi şampiyon yapınca verecekleri tepkileri merak ediyorum bu enayilerin :)

gurur6134
19.03.2020, 17:41
Ne playoffu oyle birsey oldugu anda katilmiyoruz diyerek resti cekmemiz lazim hangi akilla mantikla playoff oynancak 8 mac kala bitime..dingil şikebahce ve yavru şikecilerin dillendirdigi sey bu

yorumsuz6117
19.03.2020, 17:42
Bu sezonu yok sayarlar lider GS olsaydı tescil ederlerdi şimdi olmasa 1 ay sonra 2 ay sonra bi şekilde tescil ettirirlerdi, ŞL'ye gideriz ekonomiyi ciddi şekilde düzeltiriz gelirlerle ama Trabzonspor'un şampiyonluğunu tescil etmezler asla..

gurur6134
19.03.2020, 17:42
O degil bu gsliler neden seviniyor onu anlamadım sanki zafer kazanmışlar gibi heryere f. terim muslera fotoları atıyolar bide :D 2 ay sonra tff bizi şampiyon yapınca verecekleri tepkileri merak ediyorum bu enayilerin :)

Onlarda biliyorlar tff nin boyle birsey yapmayacaklarini

AyhanPe
19.03.2020, 17:43
Bu arada Avrupa da seyircisiz oynatilmaya baslaninca bizde de baslanabilir. Almanya da kesinlikle baslatilacagina eminim.

Suan heryerde belirsizlik var. Nisan a kadar netlesmeye baslar gibi..

Ufuk
19.03.2020, 17:43
3-4 puan önde olsaydık tescile kimse itiraz edemezdi..

Liverpool 25 puan önde hala geçersiz sayılsın diyen takımlar var. Oynanacak 1 sn bile kalsa rakipler itiraz eder. Dünyanın her yerinde aynı durum var. O yüzden itiraza bakmadan birisini şampiyon ilan etmek mecburiyerinde kalacaklar. Daha önce Mısır dışında şampiyonsuz tamamlanan lig var mı bilmiyorum. Diğer ülkeler önemli bizim için. Onların yapacağı referans olacak bize de.

gurur6134
19.03.2020, 17:44
Dikkat edin herturlu senayo var yorumcularin icinde tescil edilmesine dair tek bir secenek soylemiyorlar islerine gelmiyor cunku..

Sefaenes
19.03.2020, 17:45
Ne play offu play of olursa katilmiyalim play off la şikebahce şampiyonluk yarısını almak olur

ilelebeTS
19.03.2020, 17:45
Tescil meselesi bir tarafa, ş.ligine bir takım gidecekse o takım biz oluruz artık. Tescile istedikleri kadar itiraz etsinler, 30 Haziran'da Uefa, avrupa listesini isteyince iş biter.

1- lig seyircisiz başlayıp devam edecek. (birçok şart gerekli, çok zor ihtimal)
2- ligde tescil kavgaları arasında ş. ligine davet edileceğiz.

Doğukan Uçan
19.03.2020, 17:46
play offu kim kabul eder ülke yangın yerıne doner.

CesurHamsi
19.03.2020, 17:47
Bukadarda sansizlik olmaz

gurur6134
19.03.2020, 17:48
Bizden baska ligin oldugu gibi tescil edilmesini isteyen tek klup cikmaz istanbul takimlarinin tutumu ortada zaten ,anadolu klupleride onlarin saksakcilari baskan ve yonetimlerle dolu isimiz cok zor, cok su kaldiracak bu karar.

Ozan Yılmaz
19.03.2020, 17:51
https://pbs.twimg.com/media/ETerJrCXgAEFWid?format=png

yorumsuz6117
19.03.2020, 17:52
Obi Mikel'den son anda yırttık..:)

Sadettin_
19.03.2020, 17:53
Adamlar "GS ne derse o olur" diyor forumlarında :ddddddddddddddddd

ilelebeTS
19.03.2020, 17:55
Biz çok maç oynamıştık zaten bu sezon. Maçların oynanma ihtimali olsa bile takım yorgunluğunu atmış olur. Futbolcularımızın kendine dikkat etmesi lazım.

castillo61
19.03.2020, 17:57
İstanbul yosmalarının ne dediği mühim değil. Bu sefer yalnız değiliz. Avrupa'da alınacak kararlar bizde de uygulanacaktır.

Ki şu ana kadar şampiyonsuz tescillenen lig yok aksine Litvanya baskette, Yeni Zelanda ise futbolda liderleri şampiyon ilan etti.

İsa
19.03.2020, 17:59
Tescil konusunu konuşmak için erken.

Ama iş o noktaya gelecek bu kaçınılmaz.

Bu virüs herkese bulaşacak bundan kaçmak mümkün değil arkadaşlar.

Sadece yayılma hızını zamana yaymaya çalışıyorlar. Dünyanın hiç bir ülkesinde sağlık sistemi bu kadar hasta ile aynı başa çıkamaz.

Bir kaç ay sıkı önlemlerden sonra yavaş yavaş hayat normale dönmeye başlayacaktır.

Virüs yine yayılmaya devam edecek ancak yine temkin ve tedbir elden bırakılmayacak.

Günlük vaka sayısı belli bir ortalamaya gelir sistem buna göre kendini geliştirir.
Ancak bir-iki aydan sonra kalan sürenin gelin sezonu biterelim demeye yetmeyeceği az çok belli.

Mayıs ortası gibi bir mucize olmazsa ligler tescil kararlarını açıklamaya başlayacaktır.

DeAgLeMaNyAq
19.03.2020, 18:00
Herkes olaya sadece şampiyonluk açısından baktığından işin küme düşme tarafını unutuyor. Bu yüzdne ne liglerin tescilini ne de play off'a geçilmesini pek mümkün görmüyorum. 11-12'de play off ligler başlamadan getirilmişti. Yani GS'lilerin sürekli dile getirdiği gibi maçlar oynanırken kural değişmemişti. Ancak diğer taraftan ligler yeniden başladığında da 8 haftada tamamlanacağını düşünmüyorum. Geçmişteki play off döneminde olduğu gibi maçlar 3 günde bir oynatılarak 4 haftalık süreçte tamamlanacaktır. Tabii o da yeniden başlama şartları oluşursa...

Manu61
19.03.2020, 18:00
İstanbul yosmalarının ne dediği mühim değil. Bu sefer yalnız değiliz. Avrupa'da alınacak kararlar bizde de uygulanacaktır.

Ki şu ana kadar şampiyonsuz tescillenen lig yok aksine Litvanya baskette, Yeni Zelanda ise futbolda liderleri şampiyon ilan etti.

Zalgiris'in şampiyon ilan edilmesinin bir esprisi yok herifler son 10 yılın şampiyonu zaten.

ilelebeTS
19.03.2020, 18:08
TS: tescil
gs: seyircili maç
bjk: play-off
fb: sezon iptal

Buradan ortak bir karar çıkması mümkün değil. İş tamamen coronada. Sonucu corona belirleyecek.

Onur Erçetin
19.03.2020, 18:09
Sağlık personeli olarak bin defa uyarıyoruz ama hala aynı hataları yapanlar var.Yurt dışından ve umreden gelenler evden dışarı çıkmamalı.Evde iken diyelim ki ateşiniz,öksürüğünüz ve nefes darlığınız başladı.Böyle birşey olsa bile yine dışarı çıkmayacaksınız,asla hastaneye veya sağlık ocağına kafanıza göre gitmeyeceksiniz.

Şikayetleriniz olursa Alo 184 sabim hattını arıyorsunuz.Nerede oturduğunuzu,yurt dışı hikayenizi ve şikayetlerinizi anlatıyorsunuz.Sabim kayıt oluşturup size en yakın hastaneye durumu bildiriyor.Hastanede buna göre size ulaşıyor.Gerekli görülürse özel bir ekip geliyor,tüm önlemleri alarak sizi hastanede karantina altına alıyorlar.Bu sizin koranavirüse yakalandığınızı göstermez,şüpheli vaka olduğunuzu gösterir.Bu yüzden de başkalarına bulaştırmamanız için önlem alınır.

İnanılmaz derecede hızlı yayılan ve akciğerleri ciddi anlamda zorlayan bir virüs vakasından bahsediyoruz.Bu konuda dikkatli olmalıyız.Önlemleri defalarca anlattık.Kalabalık ortamlardan uzak durun hatta evden dışarı bile çıkmamaya çalışın.Kirli yüzeylerle temas eden ellerinizi ağzınıza,burnunuza ve gözünüze kesinlikle yaklaştırmayın çünkü bu nedenle solunum yoluyla bulaşıyor.Ellerinizi bol bol sabunlu suyla yıkayın.Herhangi bir hastalığınız yoksa maske takmayabilirsiniz.Maskeyi birebir hastalarla iletişimde olan sağlık personelinin takması zaruridir sizin değil.Verem vb. solunum yoluyla bulaşan bir hastalığınız varsa mutlaka maske takın.Maske var olan bir hastalığımızı başkalarına bulaştırmamak için gereklidir,hasta değilsek takmamız gerekli değildir.Yoldan geçene bulaşan bir virüs değil bu.Damlacık yoluyla bulaşıyor.Bu şu demek.Çok yakın temasta hasta biri öksürürse siz etrafa saçılan damlacıkları soluyarak hastalığını kapabilirsiniz demek.Uzak mesafelerde mümkün değil.Ayıp olmasın diye tokalaşma yapmayın hiç kimse ile.Gerekli önlemleri alalım.Gençler için çok sıkıntılı olmasa bile kronik rahatsızları olanlar için çok büyük bir tehdit bu virüs.Sadece kendimizi değil,ailemizi ve tüm insanları düşünmek zorundayız.

Muhammed Ayaz
19.03.2020, 18:14
Ligler olduğu gibi tescillenirse ki ihtimal vermiyorum pek ;
Skartel'in kendi kalesine attığı gol bizi şampiyon yapacak hemi.[emoji23][emoji23][emoji23]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Kara
19.03.2020, 18:20
erteleme bittikten sonra haftada iki maç yapılarak lig bitirilir.

bodozlama
19.03.2020, 18:21
Ligler olduğu gibi tescillenirse ki ihtimal vermiyorum pek ;
Skartel'in kendi kalesine attığı gol bizi şampiyon yapacak hemi.[emoji23][emoji23][emoji23]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuksek ihtimal verebilirsin :) Ben direk SL Gruplara mi katilacaz onu ogrenmek istiyorum.Ulke puani olarak 11.yiz suan

Manu61
19.03.2020, 18:22
Neyse artık taraftarımız 1-2 ay tescil hayali kursun :)

memozcan
19.03.2020, 18:22
haziranın sonuna kadar bitirmeye çalışacaklarmış, seyircili olarak..

virüs kontrol altına alınsa bile tamamen bitirilmesi seneler alınabilir.. bu durumda seyircili oynatmak intihar olur.. gene gs lobisi baskın çıktı.. terim bir saat basın toplantısı boşuna yapmadı demek..

2 ay ara verip haziran başı gibi lige başlayıp bir ayda bitirmek de mümkün.. bence bizim liglerde gereksiz milli aralar maçla geçilip nisan sonuna kadar ligler bitirilebilirdi.. böylesi belki daha az risk içerecekti..

yatmaztara
19.03.2020, 18:29
Şampiyonlar ligi gruplarına direk girmemiz iyi olur. En çok da son 30 maçta tek galibiyet alabilen gs'nin olmayacağına seviniyorum. Zaten geçen sene yenildikleri bir porto maçından sonra ''aslanlar gibi oynadı'' başlıklarını görünce 70'li yıllara dönüyor gibi olmuştuk. Tekrardan hayırlı olsun:alkış::cool:

ilelebeTS
19.03.2020, 18:33
Virüs nedeniyle lig ertelensin diye yırtınan gs yalakaları, virüs nedeniyle maçlar bir daha başlamadığında bakalım ne yapacak :D

David_LuiZ4
19.03.2020, 18:36
Ligin, maçın, forumun ve hayatın tadı tuzu kalmadı eve kapanıp paso kitap okurum artık..

Ligi tescilleseler şampiyonluğumuzu ilan etseler ağız tadıyla kutlayamayacağız hadi onu geçtim rakip taraftarların vıdı vıdısını çekmek zorunda kalacağız "efendim lig tamamlanmadı şampiyonluğunuzu tanımıyoruz" diye kafa ütüleyecekler..Bir sürü cart curtla uğraşacağız..

Alacağın olsun korona 40 yılda bir şampiyonluğa oynadık yırtık dondan çıkar gibi geldin hayatımızı altüst ettin yazıklar olsun be kardeşim..

Courage
19.03.2020, 18:36

adam gibi oynadık , eksik gediğimiz olsada mücadelemizi verdik şimdi de elimizde olmayan nedenlerden ötürü ola ki lig mevcut hali ile tescil edilsin diğerlerinin ne dediği umrumda olmaz.

sizinde olmasın hocam.

Onur Erçetin
19.03.2020, 18:38
ligin iptal olacağına zaten emindim. Çünkü kimsenin aksini yapabilme imkanı yoktu. Şahsi tahminim ülke olarak bugünkü durumumuza 2 aydan önce dönemeyeceğimiz. O zaman da Mayıs ortası olacak. O zaman bence 2 ihtimal var

1- Mayısa kadar ortam düzelir. En iyi ihtimal ile Seyicisiz lig devam eder
2- Mayıs ortasına kadar durum düzelmez ise şuanki sıralama ile küme düşme olmada lig tescil olur ve Şampiyonalar Ligine gideriz.

Bu noktada arkadaşlara bir sorum var

Şuan ülke olarak Ukraynanın ardından 11. sıradayız. Lig 1.miz bu durumda ŞL direk gruplara katılabilir mi?
Mayısa kadar mı şaka heralde.Türkiyede vakalar daha yeni başladı.Tüm önlemlerimizi alıyoruz tabiki ama insanların bazı şeyleri basite almasından ve dikkatli olmamasından kaynaklı vakaların artması kaçınılmaz.Bu noktada artış hızını olabildiğince düşük tutmaya çalışacağız tabiki.Her ne olursa olsun kişisel fikrim bunun en az temmuza kadar süreceği yönünde.Salgını kontrol altında tutacağımıza ve azaltacağımıza olan inancım tamdır ancak sıfıra indirmek o kadar kolay değil.Hastalanan kişi sayısı azaldı diye de ligleri tekrar seyircili oynatma şansın yok.Bu durumun tüm dünyada komple kontrol altına alınması lazım,bu olmadığı taktirde liglerin tekrar oynanma ihtimali yok.Bu sezondan geçti artık.Lig tescilini falan bilemem ama tekrar oynanma şansı yok.

Veysel
19.03.2020, 18:38
İnşallah daha oynanmaz

hanzale
19.03.2020, 18:39
2010-2011’de çalındı şampiyonluğumuz hangi takım taraftarından şampiyon sizsiniz lafını duydunuz da şimdi tescil edilirse bir sürü laf olur ezikliğinde olalım?

Onur Erçetin
19.03.2020, 18:40
Gs camiası kimdir yahu iş futbolu çoktan aştı.Dünyada pandemi ilan edilmiş,gün geçtikçe her yere yayılan virüs var.Biz de vakalar daha yeni başladı,artış hızını kontrol etsek bile yayılmasını komple durduramayız.Gs değil kralı gelse artık bu ligin oynanma ihtimali yok.

Onur Erçetin
19.03.2020, 18:44
bu lig bir daha nasıl başlayacak 1 ay antrenman yapmayan futbolcu patatese döner. bakalım ne karar verecekler. erteleme doğru ama ligin devam etmesi imkansız artık.
Bir hafta antrenman yapmayan Sorloth ayakta duramıyordu Başakşehir maçında.Bu işleri kolay sanıyorlar.Gs camiası da komedi.Gs li futbolcular ertelemeyi duydukları anda futbolu komple unuturlar,bir daha başlamayı akıllarının ucundan bile geçirmezler.

Ozan Yılmaz
19.03.2020, 18:45
içeride seyirci ile kazanabileceğimiz maçı seyircisiz geçirdik ve puan kaybettik,
deplasmanda seyircisiz olsa çok daha rahat olabileceğimiz maç öncesi ligler ertelendi
"ŞANS"

haziran sonuna kadar ligler tamamlanamazsa yitip giden acı bir hatıra olarak kalır bu sezon

14TS61
19.03.2020, 18:48
Gs istedi birazdaha erken oldu. Bence öyle 2 ayda başlamaz.

Timur Bey
19.03.2020, 18:49
Lig yeniden oynanmayabilir. Muhtemelen bu yüzden bizi şampiyon ilan etmezler. Fakat bunun 1. ligden çıkma boyutu var. Bu durumda pardon biz Trabzonspor'u şampiyon yapmadık. O yüzden diğer liglerde de şampiyonluk tescili yok mu diyecekler? Tabii ki hayır. Olan sadece bize olur. Sadece Şampiyonlar Ligi'ne katılabiliriz gibi görünüyor. Bu da buruk bir sevinç demektir. Öyle bazı arkadaşların dediği gibi son 5 yılda en çok Avrupa'ya giden takım olarak Gs'yi direkt Şampiyonlar Ligi gruplarına alırız diye bir şey olmaz. Fazla melankoliye gerek yok. Bizim federasyonun erkekliği sadece bize. Uefa listede en üstte kimler varsa onu alır. Ha yine de katakulli olursa ve Şampiyonlar Ligi hakedişi hali hazırda bulunan Akbil başkanı cibilliyetsiz Göksel konuşmazsa da yuh olsun ona ve takımına da. Tepe takla gitsinler.

gurur6134
19.03.2020, 18:50
Gs camiası kimdir yahu iş futbolu çoktan aştı.Dünyada pandemi ilan edilmiş,gün geçtikçe her yere yayılan virüs var.Biz de vakalar daha yeni başladı,artış hızını kontrol etsek bile yayılmasını komple durduramayız.Gs değil kralı gelse artık bu ligin oynanma ihtimali yok.

Buyuk konusma burasi turkiye 2011 surecinde hicbir guc kupayi elimizden alamaz demistik sampiyonlar ligi daveti ve şikecilerin uefadan aldigi ceza sonrasi sonuc ortada..her turlu garabet karara hazirlikli olun trabzonspor ve trabzonsporlular bu ulkenin zencisidir uvey evladidir.

14TS61
19.03.2020, 18:52
Arkadaşlar bu iş Mayıs Haziran da bitmez. İşin ciddiyetini 20 gün sonra anlayacaksınız. Bu iş Ağustos a kadar gider. Eğer aşı bulunmaz ise. Büyük ihtimalle ABD bulacak Trump az önce sonra sona yaklaştık falan dedi

Onur Erçetin
19.03.2020, 18:54
Buyuk konusma burasi turkiye 2011 surecinde hicbir guc kupayi elimizden alamaz demistik sampiyonlar ligi daveti ve şikecilerin uefadan aldigi ceza sonrasi sonuc ortada..her turlu garabet karara hazirlikli olun trabzonspor ve trabzonsporlular bu ulkenin zencisidir uvey evladidir.
Ben şampiyonluk bize verilir gibi birşey demiyorum.Bir sağlık personeli olarak haziran sonuna kadar bile liglerin tekrar seyircili oynanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.Vakaların azalması değil mesele,virüsün tüm dünyada kontrol altına alınabilmesi lazım.Yurt dışı giriş çıkışlar yasak değil.Hastalanan kişi sayısı azaldı diye ligleri tekrar oynatma şansın yok.Ligin tescili konusunda neler olacağına dair bir fikrim yok.Arkadaşlara katılıyorum.Birinci olduğumuz için şampiyonlar ligine banko gideriz ama şampiyonlukla ilgili meseleyi bilemicem.Cl ye gidersek oradan çok büyük bir para gelir ama şampiyonluk verilmezse büyük bir travma olur.

gurur6134
19.03.2020, 18:54
Ligin, maçın, forumun ve hayatın tadı tuzu kalmadı eve kapanıp paso kitap okurum artık..

Ligi tescilleseler şampiyonluğumuzu ilan etseler ağız tadıyla kutlayamayacağız hadi onu geçtim rakip taraftarların vıdı vıdısını çekmek zorunda kalacağız "efendim lig tamamlanmadı şampiyonluğunuzu tanımıyoruz" diye kafa ütüleyecekler..Bir sürü cart curtla uğraşacağız..

Alacağın olsun korona 40 yılda bir şampiyonluğa oynadık yırtık dondan çıkar gibi geldin hayatımızı altüst ettin yazıklar olsun be kardeşim..

Host der gecerim boyle bir durumda rakip takim eziklerine agizlarini acamazlar hakem hatalarindan sadece bu sene 21 puanimiz gitmis..

Varlıbaş61
19.03.2020, 18:56
Yazık oldu Obi Mikel’e ..

hanzale
19.03.2020, 18:56
Yav siz niye GS’lilere kanıyorsunuz, dün devletin başındaki adam bir yerlere soktu teknik direktörlerini, korkusundan gıkı çıkmadı Muslera ve Falcao üzerinden cevap verdi, BJK’ye puan kaybedince kudurduğu için kendine pay biçme çabasıyla bu topa girdi. Bu hususta ülke yanıyorken kimse GS filan sallamaz

gurur6134
19.03.2020, 18:57
Ben şampiyonluk bize verilir gibi birşey demiyorum.Bir sağlık personeli olarak haziran sonuna kadar bile liglerin tekrar seyircili oynanmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.Vakaların azalması değil mesele,virüsün tüm dünyada kontrol altına alınabilmesi lazım.Yurt dışı giriş çıkışlar yasak değil.Hastalanan kişi sayısı azaldı diye ligleri tekrar oynatma şansın yok.Ligin tescili konusunda neler olacağına dair bir fikrim yok.Arkadaşlara katılıyorum.Birinci olduğumuz için şampiyonlar ligine banko gideriz ama şampiyonlukla ilgili meseleyi bilemicem.Cl ye gidersek oradan çok büyük bir para gelir ama şampiyonluk verilmezse büyük bir travma olur.

Vermezler hemsehrim tramva yasamaya alismis nasilsa bunlar derler ,ama 3 istanbul eziginden birisi olsa hatta proje takimi akbil olsa bile ona verirler.zerre guvenim yok bu konuda ne tff ye ne kurullarina ne bu ulkenin siyasilerine

Timur Bey
19.03.2020, 18:58
Gs iki sene apaçık hırsızlık ile şampiyon yapıldı. Bakın yapıldı diyorum, olmadılar. Bu yüzden fazla takmaya gerek yok, şampiyon olursak en kötü durumda aileniz ile birlikte kutlayın gitsin. Hem bu takım bu yıl o kadar doğrandı. Kimsenin söz söylemeye hakkı yok.

CEMEFKER
19.03.2020, 19:02
Her yoruma saygı duyarak ligin tescilini hiçbir şartta kimseye kabul ettiremezsiniz.
Terim ve diğerleri ayarı verir. Adam resmen posta koydu devlete.

Salgının 1,5 yıl süreceği ( İngiltere hiçbir tedbir almadan bağışıklığa işi sürmesi bu nedenle idi) kademeli düşeceği düşünüldüğünde toplumun bu gerçeğe alışması asıl hedef.

Bu süreçte medyaya da gerekli ayarlar verilip gündemden düşürülecek. Ama bu grip aramızda olacak hep. Aynı domuz gribi vakası gibi.

Şahsen Nisan sonu, Mayıs başı gibi seyircili başlayacağını düşünüyorum maçların.
Devletler bunu iyi yaparlar. İlk şok sonrası alışacağız.

Algı çok önemli!

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Erçetin
19.03.2020, 19:03
Covid 19,Bağışıklık sisteminin daha önce karşılaşmadığı bir virüs olduğu için vücudun virüsü tanımlaması ve yanıt vermesi geç oluyor.Vücut yanıt verene kadar hastalık alt solunum yollarında çok hızlı bir şekilde ilerleyerek akciğerlere ulaşıyor ve sıkıntı başlıyor.Aşı ile virüse ait küçük bir mikrop vücuda verilirse,ileri dönemde koronavirüs bize bulaştığında bağışıklık sistemi onu hemen tanıyacağı için çok hızlı bir şekilde savunma yanıtı verilecektir.Aşılar hastalığı komple engellemeseler bile hastalığın daha hızlı atlatılmasını sağlarlar.Bu yüzden etkili bir aşı bulunursa hastalık yine yayılır ama daha hızlı ve çabuk bir şekilde atlatılır.Mevcut durumda ki gibi ağır geçmez.İnşallah bu konuda hızlı bir çözüm getirilir.

Örnek olarak gribi verebiliriz.Gribin etkeni influenzadır.Gribin aşısı da vardır ama aşı olanlar da gribe yakalanır.Aşının etkisi hastalığın daha hızlı bir şekilde atlatılmasını sağlamaktır.

CO : Korona
Vİ : Virüs
D : Hastalık (Disease)

2019 Aralık ayında Çinde ortaya çıktığı için Covid-19 olarak adlandırıyoruz.Koranavirüs geçmişte 2002 yılında Çinde %9 , 2012 Yılında ise Arabistanda % 50 ölüm oranına yol açan bir virüs ailesidir ve oldukça tehlikelidir.Ölüm oranlarının birbirinden farklı olmasının nedeni virüsün sürekli mutasyon geçiriyor olmasından kaynaklanıyor.

İslam Sezer
19.03.2020, 19:10
Arabistan'da yüzde 50 mi? Bu rakam yüksek olmadı mı? Ben hatırlamıyorum açıkçası, olsa duyardık.

Arif Timurcioğlu
19.03.2020, 19:14
Arabistan'da yüzde 50 mi? Bu rakam yüksek olmadı mı? Ben hatırlamıyorum açıkçası, olsa duyardık. Asparagastir ama gercek olsaydi da sasirmazdim.

Arda'
19.03.2020, 19:17
CL’ye biz gidicez alıcaz 50 milyon €’yu vurucaz kırbacı kudurun lan gs tayfa

Onur Erçetin
19.03.2020, 19:21
Arabistan'da yüzde 50 mi? Bu rakam yüksek olmadı mı? Ben hatırlamıyorum açıkçası, olsa duyardık.

Bulaşıcılık hızı çok düşüktü.Ülkemizde tespit edilen tek bir vaka oldu o da hastalığı Arabistanda kapmıştı ve öldü.

2012-2016 arasında Dsö tarafından bildirilen 1791 vakadan 640 vakanın hayatını kaybettiği belirtildi bu da %36 ya denk geliyor.Resmi olarak tam açıklanmayan rakamlara göre ise % 35 ile % 50 arasında ölüm oranı olduğu söylendi.1791 vaka DSÖ
tarafından kesin olarak bildirilmiş vakalar.

MERS - CoV : Ortadoğu Solunum Yolu Sendromu - Koranavirüsü

Genel olarak Arabistan başta olmak üzere Arapları etkiledi.Dünyanın tamamına ciddi anlamda yayılmış bir durum olmadı öyle olsaydı olağanüstü sıkıntılar yaşanırdı.Bulaşıcılık hızı çok düşüştü zaten.Hastalık Arap yarımadasında develerden çıkmıştır ve öyle yayılmıştır.Dünyada pandemi riski yarattı ama öyle olmadı.

Onur Erçetin
19.03.2020, 19:23
Asparagastir ama gercek olsaydi da sasirmazdim.
Resmi rakamlara göre %36.Resmi olmayan kaynaklarda %50 ye kadar çıktığını belirten ifadeler var.Dsö ye göre ise % 36.

http://cms.galenos.com.tr/Uploads/Article_24191/European%20Archives%20of%20Medical%20Research-32-37-En.pdf

Onur Erçetin
19.03.2020, 19:30
Koronavirüs ile ilk defa karşılaşmıyoruz arkadaşlar.Mutasyona uğradıkları için farklı dönemlerde farklı şekilde isimlendiriliyorlar ama daha önce de bu tür vakalarla karşılaştık.Nadir olarak karşılaşılan bir durum olduğu için insanlar konuya fazla hakim değiller.İsimler ingilizce olarak baş harfleriyle ifade ediliyor ben türkçe karşılıklarını yazıyorum yanlarına.

2002 : Çin : Sars-CoV : Akut Şiddetli Solunum Yetmezliği-Koranavirüsü

2012 : Arabistan : Mers-CoV : Ortadoğu Solunum Yolu Sendromu - Koranavirüsü

2019 : Çin : Covid-19 : Koranavirüs hastalığı-2019

2019 da karşılaştığımız Koronavirüsün genetik yapısı 2002 ile benzerlik taşımakta ama bazı noktalarda farklılıkları vardır.2002 de ölüm oranı %9 du.2019 da şuana kadar ölüm oranı %4 seviyesinde ama bulaşıcılık hızı anlamında 2002 ye göre çok daha hızlı bulaşıyor.

Ölüm oranları sırasıyla ;

Sars-CoV : %9
Mers-CoV : %36
Covid-19 : %4

Onur Erçetin
19.03.2020, 19:32
Arkadaşlar sayfada ard arda çok sayıda tıbbi bilgi paylaştım bundan belki bazı arkadaşlarımız rahatsız olabilir.Kusura bakmayın lüften.

14TS61
19.03.2020, 19:41
Yazık oldu Obi Mikel’e ..

Aynen olan ona oldu. . Ama zaten gidecekti yıl sonu. Hazirandan önce bu Lig başlamaz yazın kenara.

bodozlama
19.03.2020, 19:47
Mayısa kadar mı şaka heralde.Türkiyede vakalar daha yeni başladı.Tüm önlemlerimizi alıyoruz tabiki ama insanların bazı şeyleri basite almasından ve dikkatli olmamasından kaynaklı vakaların artması kaçınılmaz.Bu noktada artış hızını olabildiğince düşük tutmaya çalışacağız tabiki.Her ne olursa olsun kişisel fikrim bunun en az temmuza kadar süreceği yönünde.Salgını kontrol altında tutacağımıza ve azaltacağımıza olan inancım tamdır ancak sıfıra indirmek o kadar kolay değil.Hastalanan kişi sayısı azaldı diye de ligleri tekrar seyircili oynatma şansın yok.Bu durumun tüm dünyada komple kontrol altına alınması lazım,bu olmadığı taktirde liglerin tekrar oynanma ihtimali yok.Bu sezondan geçti artık.Lig tescilini falan bilemem ama tekrar oynanma şansı yok.

Ben en iyi ihtimal ile Mayis ortasi dedim.Genel kanaatim ayni yonde.Devam etmeyecegini dusunuyorum

yorumsuz6117
19.03.2020, 19:48
Sözleşmesi biten futbolcular oynayacak mı Haziran'da..

Anıl C
19.03.2020, 19:53
Hahahha fransiz yosmalar kuduruyor su an kendi forumlarinda:D

Bu lig böyle tescil edilecek bunu bilin yosmalar sizi

Anıl C
19.03.2020, 19:53
Sözleşmesi biten futbolcular oynayacak mı Haziran'da..

Evet oynuyor

battle symphony
19.03.2020, 19:56
Haziran ayında falan ligler oynanmaz arkadaşlar. 2 ay sonra belki kontrol konusunda bir istikrar sağlarız, eğri peak noktasını geçmiş olur ama hastalık falan bitmez. Dünya genelinde kaliteli üniversitelerin hangisi hastalık ile ilgili tahminlerini içeren bir projeksiyon sunduysa hepsinde dünya genelinde milyonlarca insan ölüyor ve en iyi ihtimal aşı bulunsa bile sonbahar gibi anca kullanımda olur.

gurur6134
19.03.2020, 19:58
Hahahha fransiz yosmalar kuduruyor su an kendi forumlarinda:D

Bu lig böyle tescil edilecek bunu bilin yosmalar sizi

Dertleri neymis ertelensin diye aglayip duruyorlardi 7 den 77 ye

MehmeTS_ADANA
19.03.2020, 19:59
en geç mayıs başında türkiyede ve bir çok avrupa ülkesinde ligler oynanmaya başlar.haftada 2 maç ile 1 ayda bitirilir maçlar. bu dediğimi unutmayın

Faruk UYSAL
19.03.2020, 20:04
Diyelim ki sezonun kalan bölümü oynanamayacak olunsa bile ligin tescil edileceğini zannetmiyorum. Zira 2011 yılında önce UEFA, ardından CAS ve en sonunda İsviçre Federal Mahkemesi'nin kabul ettiği şikeye rağmen kupayı alamamamız maalesef hoşumuza gitmeyen bir referans oldu. He, olur da tescil gibi güzel bir sürpriz yaşarsak alınacak kupayı kendimce anamın ak sütü gibi helal sayarım. Başka camialar şunu demiş bunu demiş umurumda olmaz. Aldığımız tertemiz puanlarla lideriz, hatta MHK'nin taraflı tutumundan dolayı çalınan puanları da herkese hatırlatırım.

Yine diyelim ki bu sezon artık maçlar oynanmayacak... Şampiyonlar Ligi'ne bizi alırlar diye düşünüyorum. Verilmediği takdirde kupasız bir lig biraz burukluk yaratsa da yine de bu durum beni oldukça mutlu eder. Zira böyle bir durum sonucunda gelecek olan gelirler ile iyice rahatlayıp önümüzdeki sezonlara daha güçlü girmenin yanı sıra flaş transferler ve yüklü maaşlar ile iyice açılmış olan gs'yi de ekonomik açıdan fb ve bjk durumuna getirir.

Peki bütün bunlar gerçekleşir mi?.. Öteden beri süregelen mevcut yapıya bakınca insanın kuşku duymaması elinde değil. Mevki makam sahiplerinin önümüzdeki haftalarda her zaman olduğu gibi bize bu mutluluğu yaşatmamak ya da İstanbul takımlarından birinin ipi göğüslemesi adına her türlü manevra yapma çalışmalarına kendimizi hazırlayalım.

yorumsuz6117
19.03.2020, 20:06
Sosa ile sözleşme imzalamazsak Haziran ayında oynanacak maçlarda ne kadar kendini verir ki..

omondoles
19.03.2020, 20:15
Bence puan farkı oluşana kadar hızlı şekilde oynansın. Sonra lig onaylansın.

Larking
19.03.2020, 20:21
Doğru ama geç alınmış bir karar.

Trabzonspor'a maliyeti Başakşehir maçını seyircisiz oynamak ve sezon başlarsa Obi Mikel'i(katkısı tartışılsa da)kullanamamak oldu.

Bundan sonrası tahmin etmek güç, çünkü bu salgının önümüzdeki günlerde ne durumda olacağı bilinmiyor. Tahminler çok çeşitli.

Eğer Nisan sonuna kadar bir düşüş eğri olursa 1 aylık hazırlıktan sonra Mayıs sonu gibi ligler yine seyircisiz başlar ve Haziran sonu biter.Ama Nisan sonu salgın riski halen yüksekse ligler oynanmaz.

Peki oynanmazsa ne olur?

Play off saçmalığı geçilsin bir kere, Play off oynanıyorsa normal sezon maçı da oynanır.

Ligin Eylül'de bitirilmesi,diğer sezonun geç başlaması senaryosu da olmaz.Avrupa kupaları ne zaman oynanacak,kim oynayacak.Ayrıca bambaşka takımlar ortaya çıkacak,gelenler-gidenler.

Uefa'nın son 5 sezonun puan ortalaması alınsın gibi bir düşüncesi-önerisi olduğunu iddia edenler var.Ben de diyorum ki, aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş.

Bence burada her federasyon kendi kararını alır.Bize gelirsek, özellikle Avrupa kupalarına gönderilecek takımlar açısından mevcut sıralamadan başka çare yok.Takım düşürmeyip,alt taraftan şu anda ilk iki takımı lige alıp seneye 20 takımla oynanabilir(5 takım düşer sezon sonunda).Mevcut lider olarak bizi şampiyon ilan etmeyip,beyaz sezon vs. demek isteyeceklerdir.Orada da iş gelip siyasete dayanacak.Tff başkanı bu konuda karar alamaz,soracağı yer belli.

Anıl C
19.03.2020, 21:00
Dertleri neymis ertelensin diye aglayip duruyorlardi 7 den 77 ye
Dertleri kendilerinin sampiyonlugu. Taraftarlar yok diye hastaligin arkasina gizlendiler, 2 sonra da yav hastalik mi kaldi hadi taraftarli oynayalim diyecekler. Gerizekali bunlar.

Anıl C
19.03.2020, 21:17
Arkadaslar bence bu basligi kitleyin, digerinden devam edelim. Yoksa böyle konu dagilacak. Eger mac tarihi belli olursa burdan yine devam ederiz. Tesekkürler.

alperrr
19.03.2020, 21:22
aslında mükemmel olurdu..önce terime sonra musleraya teşekkür yazısı yapıyormuşuz..

Dikkat edin herturlu senayo var yorumcularin icinde tescil edilmesine dair tek bir secenek soylemiyorlar islerine gelmiyor cunku..

beinsportta mehmet demirkola soru geliyor olan obi mikele oldu..
cevap belki tff ye bildirmemişlerdir geri alsınlar..cevap 1 dakika sürdü..fb yada gs olsa
yok şampiyonluk yolunda eksik kalmadan ma yok avantaj yitirmeden mi saatlerce konuşurdu..
bu camianın en efendisi ve tavrı bu işte..
hee şunuda hemen yapıştırdı es geçmedi italya federasyonu bu şekilde kesinlikle tescil etmeyecez demiş..
asporda da dış haber müdürü alimiydi neydi ispanya tescil etmeyecez demiş.. bak hemen haberler nasıl ulaşıyor..
bu arada yenizelanda 3 gün önce tescil etti..

..............
bu ülkede ne kadar aşağılık insanların olduğunu hala anlayamayanlar..
tescil bekleyebilir..
ama şartlar daha kötüde olsa bu insanlar gerekirse Allah'a ..Peygamberine..gerekirse devlete..
gerekli her kuruma karşı gelir ve o kararı çıkartmaz..
.............
çokta önemli değil..
sen kulübünü birlik içersinde ve güçlü bir şekilde tut..yeter..
seni zaten yenemiyorlar yenemezlerde..
ama şu hatayı yapma..varolan oyuncularını mutlu et ve sözleşmelerinde belirsizlik olmasın..

aha mikel ve sturidge den 1.5+1.5 =3 milyon euro geldi..
Sosa-Novak-Perira ile de anlaş..kadro korunsun..

...........
olacaklar konusundaki fikrim..
bu 8 maçı kesinlikle oynatacaklar..
olmadı sezon iptali..
olmadı uyduruk bi fikir..
milyonda 2 kupa hariç tescil..
milyonda 1 kupa..

evet kupa alma ihtimalimiz milyonda bir..

Şahin Yılmaz
19.03.2020, 21:29
Ulen ne şanssız kulübüz.

Cemil Usta sezonu da yarım kaldı hemi.

Hayallerimiz yine yerle yeksan oldu.

Timur Bey
19.03.2020, 21:39
Görünen o ki İtalya ya da İran gibi olmazsak maçlar oynanacak. Bu yüzden başkan, yönetim ve Hüseyin hoca ne yapıp edip futbolcularda konsantrasyonu sağlamalı. Bundan sonra da Gs'nin sahtekarlığını göreceğiz. Herkes virüse karşı tedbirli, sorun yok, maçlar oynansın diyecekler. "Sağlık düşünüyorlar" yersen. Dertleri şerefsizlikle, katakulli ile kupa almak. Takımlarına güvenmedikleri için bu terbiyesizlikleri.

Kemal Duru
19.03.2020, 21:42
Bu hengamenin olumlu yanı Obi Mikel denen heriften kurtulmamız oldu. GS'nin BJK maçını seyircisiz oynayarak puan kaybetmesi de diğer olumlu taraf.

Maçların ertelenmesi, önümüzdeki Göztepe, Alanya, GS ve hatta kupadaki FB maçlarını seyircisiz oynama şansını kaybedeceğimizden dolayı bana en başta olumsuz göründü. Ama şöyle salim kafayla düşününce, bu krizden bizim topçuların da etkilenmemesi mümkün değildi ve bu durum hiç ummadığımız maçlarda puan kaybetmemize sebep olabilirdi.

Şimdi ihtimaller neler:

Eğer bu virüs mevzusu uzarsa bu lig tekrar başlamaz. O zaman da lig en başta şampiyonsuz tescil edilir ve Avrupa kupalarına katılım mevcut puan durumuna göre belirlenir. Yani Trabzonspor direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılır. Trabzonspor da bu durumu dile getirip ligin kendi şampiyonluğu ile tescil edilmesini isteyebilir. Şimdi durup düşünelim; ŞL'ye katılma şansını kaybeden GS ve Başakşehir Trabzonspor'un şampiyon olarak da belirlenmesine neden güçlü bir şekilde itiraz etsin ki? Kağıt üzerinde gerçekleşecek bir tescil durumu bu iki takıma ne kaybettirir. Üstelik bu ülkenin Trabzonspor'a bir şampiyonluk borcu olduğunu da herkes biliyor. Ben bundan sonuç alınabileceğini düşünüyorum. Virüs mevzusu yakın zamanda çözümlenir ise o zaman maçlar oynanır ama seyircisiz oynanır. O zaman da yukarıda yazdığım avantajdan tekrar faydalanmış olur ve ipi göğüsleriz.

gurur6134
19.03.2020, 21:52
Dertleri kendilerinin sampiyonlugu. Taraftarlar yok diye hastaligin arkasina gizlendiler, 2 sonra da yav hastalik mi kaldi hadi taraftarli oynayalim diyecekler. Gerizekali bunlar.

Suphe yok saglik falan hikaye sagliga dusuren herif evinde parti vermez bu heriflere kim bulasirsa ayni havayi soluyorsa ahlak yoksunu oluyor asil virus bunlar

astatin
19.03.2020, 22:52
Bu saatten sonra ne oynanmasından bahsediyoruz,ülkede 190 tane vaka varken götü başı ayrı oynayan terim ve yandaşları biz insan değilmiyiz,istediklerini şampiyon yapın diyordu.Bugün verilen kararın açıklaması şu; bu memlekette tek bir vaka kalmayıncaya kadar bu lig oynanmayacak.Atıyorum mayıs ayında vaka sayısı 1000 oldu ne diyecek tff vaka 190 iken erteledik şimdi 1000 oldu devam ettirecezmi diyecek.Hadi tam bitmeden başlattık diyelim o imparator bozuntusunu çok merak ediyorum acaba aynı demeçleri verebilecekmmi.Bu lig bugün itibariyle bitmiştir,gerisini tff düşünsun artık.Şu anda lideriz kafamız rahat.

ucurum
20.03.2020, 08:45
7 takımlı playoffu tasarladım

6 takım eşleşsin

oradan 3 takım çıkar

O 3 takımdan 1i bay çeksin 2 takım eşleşsin, galip bay çeken takımla oynasın finale çıksın, finalde 7. takımla eşleşsin...

Final de tek maç olsun, finale kadar bütün maçlar seyircisiz olsun, final maçının yerini şimdiden belirleyelim, Şükrü Saraç olsun, ne zaman seyircili oynanabilir bir durum olur o zaman finali oynayalım...

Ha çok pardon ya ilk bay çeken 7. takımı söylemeyi unuttum, o takım hımmm kim olsun kim olsun ha buldum FENER olsun.

İlker Yazıcıoğlu
20.03.2020, 08:54
Arkadaşlar, başlık maç gününe kadar (oynanacaksa şayet ilerde) kilit. Buradan malum konu tartışılabilir. Konu dağılmasın...

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/57173-2019-2020-Cemil-Usta-Sezonu-S%C3%BCresiz-Olarak-Ertelendi-!

Yiğit Gayretli
21.03.2020, 19:49
Ertelenirse bizim işimize gelir.Virüsün kuluçka süresi 14 gün ve vakalar mart ayında daha yeni başladı ülkemizde.Haziran ayına 2.5 ay daha var.Bu süre zarfında bile bu salgın işini komple çözebilmek çok zor.Bu yüzden hazirana kadar top oynanmaz ve ligimiz tescil edilir diye düşünüyorum.Olağanüstü bir durum olur da ülkemizde vakaları komple engelleyebilirsek veya virüs mutasyon geçirip bulaşıcılık hızını kaybederse o zaman ligler en erken mayısta oynanmaya başlanabilir.Bir sağlık personeli olarak söylüyorum.Genel olarak ne olacağını sağlık camiası da kestiremiyor çünkü bambaşka bir virüs tipi var karşımızda ve virüsün neye nasıl tepki göstereceğini dünyada bilen tek bir kişi bile yok.Bunu zaman gösterecek.Havalar ısınınca etkisi azalır diyenler bilimsel konuşmuyor çünkü bu virüs için aynısı geçerli olmayabilir.Mutasyon geçirirse diyenler var ama ne zaman mutasyon geçirir bilen yok hatta hiç geçirmeyebilir.Çok sıkıntılı bir durum malaasef.Ölüm oranı %4 civarında ama asıl sıkıntı çok hızlı bulaşıyor olması.Sağlık personelleri izin falan kullanmıyor düşünün artık,herkes işinin başında ve en iyi şekilde elinden geleni yapıyor.

İş karantinaya doğru gidiyor.

Ben liglerin oynayabilmesine ihtimal vermiyorum.

Ozan Yılmaz
21.05.2020, 12:26
Artık maçların oynatılacağı doğrultusunda maç başlıkları altında değerlendirmelerde bulunabiliriz takvim ilerliyor...

yazıkoldu
21.05.2020, 23:20
maçlar % 100 oynanacak.

Çağatay96
22.05.2020, 19:42
Valla kotu futbolcu Antepli Kayode bile vizir vizir gecti Costa Campi ikilisinin yanindan , bir suru faul aldilar.

İnsallah baskalari da gormustur bu ikili bana guven vermiyor.

ÖmürKaradeniz61
22.05.2020, 20:10
Bu ülkede sağlık felan boş iş, emin olun idarecilerin şuan tek derdi kendi çıkarları yani para. Madem sağlık bu kadar önemsizdi en baştan ligleri ertelemeyip çoktan bitireydik. 7 takım küme düşme olmasın diyor ulan utanmaz ahlaksızlar madem küme düşme olmayacak ligler neden oynanıyor o zaman bu şekilde bitirin küme düşme olmasın samimiyet yok hiçbirinde ben şu güzel anadolumuzu temsil eden o takımlara acıyorum lider istanbul takımları olsaydı Trabzonspor hariç herkes ligi tescil edin diye Cumhurbaşkanının kapısını aşındırırdı eminim.

ÖmürKaradeniz61
22.05.2020, 20:13
Diyelim ki sezonun kalan bölümü oynanamayacak olunsa bile ligin tescil edileceğini zannetmiyorum. Zira 2011 yılında önce UEFA, ardından CAS ve en sonunda İsviçre Federal Mahkemesi'nin kabul ettiği şikeye rağmen kupayı alamamamız maalesef hoşumuza gitmeyen bir referans oldu. He, olur da tescil gibi güzel bir sürpriz yaşarsak alınacak kupayı kendimce anamın ak sütü gibi helal sayarım. Başka camialar şunu demiş bunu demiş umurumda olmaz. Aldığımız tertemiz puanlarla lideriz, hatta MHK'nin taraflı tutumundan dolayı çalınan puanları da herkese hatırlatırım.

Yine diyelim ki bu sezon artık maçlar oynanmayacak... Şampiyonlar Ligi'ne bizi alırlar diye düşünüyorum. Verilmediği takdirde kupasız bir lig biraz burukluk yaratsa da yine de bu durum beni oldukça mutlu eder. Zira böyle bir durum sonucunda gelecek olan gelirler ile iyice rahatlayıp önümüzdeki sezonlara daha güçlü girmenin yanı sıra flaş transferler ve yüklü maaşlar ile iyice açılmış olan gs'yi de ekonomik açıdan fb ve bjk durumuna getirir.

Peki bütün bunlar gerçekleşir mi?.. Öteden beri süregelen mevcut yapıya bakınca insanın kuşku duymaması elinde değil. Mevki makam sahiplerinin önümüzdeki haftalarda her zaman olduğu gibi bize bu mutluluğu yaşatmamak ya da İstanbul takımlarından birinin ipi göğüslemesi adına her türlü manevra yapma çalışmalarına kendimizi hazırlayalım.

Hocam vallaha lig şu şekilde tescil edilsin umrumda değil virüs felan çıkar sabahlara kadar kutlarım şampiyonluğu anamızın ak sütü gibi helaldir. Bu ülke Trabzonsporun hakkını çok yedi birazda biz yiyelim önemli değil.

Anıl C
22.05.2020, 20:42
Iki ay önce yazmistim fransiz artigi kulüp icin. Birebir dediklerim cikti.

Harun-61
23.05.2020, 02:05
Göztepe deyince nedense aklima hemen Beto geliyor :( Jübile yapsa da bizde rahatlasak arkadas ya !

HOPA'LI TS'Lİ
23.05.2020, 14:25
Göztepe deyince nedense aklima hemen Beto geliyor :( Jübile yapsa da bizde rahatlasak arkadas ya !

Çekirge 2 sıçrar, üçüncüde Sörloth, Waka ve Sosa reyis bombalar.

Beto TS maçında yediği gollerle jübile yapar :)

zivaa
23.05.2020, 15:14
https://www.sporx.com/futbol/ekstra/galatasaraydan-tek-sehir-onerisiSXGLQ46696SXQ
Güzel bir öneride bulunmuşlar.

HOPA'LI TS'Lİ
23.05.2020, 18:21
https://www.sporx.com/futbol/ekstra/galatasaraydan-tek-sehir-onerisiSXGLQ46696SXQ
Güzel bir öneride bulunmuşlar.

Çakallar sabrımızı zorluyor
Bunlar insan değil
Vicdansızlar
Ahlaksızlar

gurur6134
23.05.2020, 23:03
1 vaka varken oynasaydik rakibin en etkili silahi serdar olmayacakti sakatdi neyse vardir bir hayir diyelim yine..

Kadir
23.05.2020, 23:24
İçimde bir his 4-5 farklı bi galibiyet ile başlayacağız diyor..

emre6117
24.05.2020, 00:05
1 vaka varken oynasaydik rakibin en etkili silahi serdar olmayacakti sakatdi neyse vardir bir hayir diyelim yine..

Bizde de sorloth oynayamayacaktı.adamin 2 aydır sakatlığı varmış.daha yeni yeni geçiyor.(malatya maçında sakatlanmış.basak maçında sakat sakat oynadı büyük olasilikla)

Doğukan Uçan
24.05.2020, 20:37
bayern ve dortmund eze eze kazanıyor.

seyircili seyircisiz farketmez takım iyiyse bahaneye gerek yok.

A. Aydın
24.05.2020, 21:21
Yunus emre sel, hasan tuncel ve adem yigit guzel bir canli yayin yapti.

https://youtu.be/xl15MACVHfE

Novak a 1.5 milyon euro teklif edilmis. Sosa ya 2 milyon euro nun ustunde teklif edilmis. Fiyatlarda anlasma var ama korona surecinde ailelerinden uzak kalmalari futbolcularin akillarini karistirmis. Baskan yarin kara yoluyla trabzona gidecek deniliyor.

Rahmi anil basarani Ali tandogan onermis. Veysel sonmezsoyuda o onermisti.

Salih Kavrazli ile 10 gun icerisinde 3 yilligina sozlesme imzalanackmis.

Pereria ya mac basi bir teklif iletilecek.

Altay in genc stoperi Cenk Ozkacar i da Ali tandogan onermis. Gelecegin merih demirali olacagini belirtmis. 2 -3 yil icerisinde rekor transfer olabilirmis.Alinirsa Campi den formayi kapabilir deniliyor.

Sakatliklarda Sorloth icin ilk maca rahatlikla yetisir. 1 hafta icerisinde takimla toplu antremanlara baslar denildi. Ndiaye yi gecen maclarda dizinde agrilari cok etkilemis. Simdi tamamen iyilesmis. Ekuban da iyi durumda. Suan ilk maca eksiksiz cikacagiz gibi gorunuyor.

HOPA'LI TS'Lİ
24.05.2020, 21:52

Novak a 1.5 milyon euro teklif edilmis. Sosa ya 2 milyon euro nun ustunde teklif edilmis. Fiyatlarda anlasma var ama korona surecinde ailelerinden uzak kalmalari futbolcularin akillarini karistirmis. Baskan yarin kara yoluyla trabzona gidecek deniliyor.

Altay in genc stoperi Cenk Ozkacar i da Ali tandogan onermis. Gelecegin merih demirali olacagini belirtmis. 2 -3 yil icerisinde rekor transfer olabilirmis.Alinirsa Campi den formayi kapabilir deniliyor.

Sakatliklarda Sorloth icin ilk maca rahatlikla yetisir. 1 hafta icerisinde takimla toplu antremanlara baslar denildi. Ndiaye yi gecen maclarda dizinde agrilari cok etkilemis. Simdi tamamen iyilesmis. Ekuban da iyi durumda. Suan ilk maca eksiksiz cikacagiz gibi gorunuyor.

Helal olsun Ali Tandoğan'a, heyecan verici haberler
Bu adı geçen gençlerin potansiyeli çok yüksek
Bu sezon tek sıkıntı savunmadaki istikrarsızlık
Kalan 8 maçta en az hata yaparlarsa puan farkıyla 8. şampiyonluğa ulaşırız

A. Aydın
24.05.2020, 22:33
Helal olsun Ali Tandoğan'a, heyecan verici haberler
Bu adı geçen gençlerin potansiyeli çok yüksek
Bu sezon tek sıkıntı savunmadaki istikrarsızlık
Kalan 8 maçta en az hata yaparlarsa puan farkıyla 8. şampiyonluğa ulaşırız
Ali tandogan in kafatasi catladiginda sadece bizim yoneticiler hastaneye gecmis olsuna gitmisti. Ali tandogan bunu unutmamis.

emre6117
24.05.2020, 23:22
Ali tandogan in kafatasi catladiginda sadece bizim yoneticiler hastaneye gecmis olsuna gitmisti. Ali tandogan bunu unutmamis.

Helal olsun alu tandogana.umarim önerdiği isimlerden enaz biri tutar.

Anıl C
24.05.2020, 23:59

Bilgiler icin tesekkürler.

Salih'i Trabzonspor'lu biliyorum. Ancak neden 5 degil de 3 yil?

A. Aydın
25.05.2020, 00:35
Bilgiler icin tesekkürler.

Salih'i Trabzonspor'lu biliyorum. Ancak neden 5 degil de 3 yil?
Iskence cekmezsek heyecani olmaz.

Futbolcu talebi olabilirmis novak taki gibi.

HOPA'LI TS'Lİ
25.05.2020, 10:43

Vefa demek tam da bu oluyor
Helal olsun

serdaracıl
25.05.2020, 15:48
bayern ve dortmund eze eze kazanıyor.

seyircili seyircisiz farketmez takım iyiyse bahaneye gerek yok.

Hakemi de yeniyorlar mı?

Doğukan Uçan
25.05.2020, 16:31
Hakemi de yeniyorlar mı?

Hakemlik bir durum olmadı.

maçlar seyircisiz olduğundan hakemlerin etkileneceğini sanmıyorum.

bu saatten sonra hakem,tff,mhk,lobi,mobi hepsini üst üste koyup sampiyon olmalıyız.

:)

Kemal Duru
25.05.2020, 20:33
Hakemlik bir durum olmadı.

maçlar seyircisiz olduğundan hakemlerin etkileneceğini sanmıyorum.

bu saatten sonra hakem,tff,mhk,lobi,mobi hepsini üst üste koyup sampiyon olmalıyız.

:)

Hakemlik bir durum orası Almanya olduğu için olmuyor. Burada bırak seyircisizi, seyirci full bizden bile olsa yapacaklarını yaparlar. Yaptılar da zaten.

HOPA'LI TS'Lİ
26.05.2020, 14:10
Bugün
21.30
TRT SPOR
B.Dortmund-W.Bremen
Seyircisiz
Canlı

Bakalım pandemiden sonra ilk canlı maçı izleyeceğim.
Nasıl oluyor?

trbzonsporlu
26.05.2020, 19:32
göztepe ve alanya macları cok zorlu bir viraj.
bu virajdan kayıpsız dönülürse basak-gs macinin oldugu hafta evimizde ankaragücü maçı var. gs maçına 3 ün üzerinde puan farkıyla çıkmak zor değil

ccd6167
26.05.2020, 20:21
Almanya ve İtalya da 3-4-3 3-6-1 oynayan takım sayısı çok fazla ve giderek artıyor.

dünya futbolu taktiksel ve dizilim anlamında çok hızlı değişiyor.

Ufuk
26.05.2020, 20:46
Almanya ve İtalya da 3-4-3 3-6-1 oynayan takım sayısı çok fazla ve giderek artıyor.

dünya futbolu taktiksel ve dizilim anlamında çok hızlı değişiyor.

Serkan Akkoyun Gasperini röpotajını derlemiş. https://www.trtspor.com.tr/haber/detay/gasperini-atalantanin-sifresini-verdi-inananlar-bizimledir-korkanlar-gider-209359.html

Önemli olan formasyon değil kaç kişiyle savunup kaç kişiyle saldırdığınız demiş hoca. Geçen gün eski maçlara baktım biraz, Colman Selçuklu kadro. Ne oynuyor belli değil. Savunma 4lü onun dışında herkes her yerde. Ama takım ne basıyor öyle be. Şimdi aynı takım olsun yine çok rahat şampiyon olur, şikeye mecbur bırakır rakipleri. Ne maçlar izlemişiz. Kıymetini izlerken bilemedik.

castillo61
27.05.2020, 14:37
Bundan sonrası tamamen motivasyon ve şampiyonluğa oynayan taraf olarak bu konuda maçlara 1-0 önde başlayacağız.

Deyim yerindeyse topu ısıracağız, kalite zaten var.

Onur Akyüz
27.05.2020, 16:07
3 atar 1 sayarız.

Bugün kulübün paylaştığı videodan sonra inancım %100 arttı.

HOPA'LI TS'Lİ
27.05.2020, 16:53
Bordo gol gol gol
Mavi gol gol gol

Diyeceğimiz günler de gelecek inşallah Akyazı'da

8. şampiyonluk için formalar, armalar hazır

Hüseyin Çümen
28.05.2020, 09:17
düşme potası ve şampiyonluk yarışındaki takımlar hariç diğerlerinin motive olması bana göre oldukça zor gözüküyor. adamlar zaten kendileri için bitmiş bir lig için hazırlanırken antremanları nekadar ciddiye alacaklar?

HOPA'LI TS'Lİ
28.05.2020, 13:35
Düşme kalkarsa tadı kaçar bu işin
Düşme kalkacaksa oynatmasınlar
Bizi şampiyon ilan etsinler
Başka yolu yok

Doğukan Uçan
28.05.2020, 16:07
Öne geçersek kazanırız.

Geriye düşersek en kötü berabere biter.

Göztepe lige geldiğinden beri bize ters geliyor.

matalar
28.05.2020, 16:12
betoyu geçemiyoruzki. adam bizim maçta duvar oluyor

HOPA'LI TS'Lİ
28.05.2020, 16:39
betoyu geçemiyoruzki. adam bizim maçta duvar oluyor

Bu kez kalbura çevireceğiz.

Çekirge (Beto) 2 kere sıçradı, bu kez Sörloth delik deşik edecek onu

castillo61
28.05.2020, 16:42
Şu görüntüde şampiyonluğumuzun şifresi var.

https://pbs.twimg.com/media/EZFjyfZWsAAK_Mu?format=jpg&name=900x900

Bir an önce başlasın lig de hasrete son verelim.

Mehmet Fatih Yavuz
28.05.2020, 16:46
SON DAKİKA! Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri açıklandı.

16 Haziran: Fenerbahçe - Trabzonspor

18 Haziran: Alanyaspor - Antalyaspor

HOPA'LI TS'Lİ
28.05.2020, 17:12
SON DAKİKA! Türkiye Kupası yarı final rövanş maçlarının tarihleri açıklandı.

16 Haziran: Fenerbahçe - Trabzonspor

18 Haziran: Alanyaspor - Antalyaspor

Bitirin şu şikebahçenin işini Vakeme-Sörloth-Abdüş'üm

ÖmürKaradeniz61
28.05.2020, 18:44
Şu sürece Sosa, Novak ve Pereira üçlüsünün sözleşmelerini uzatarak başlamak demek takımı moral anlamında rakiplerinden 3-4 adım öteye atmak demektir. Imzalayin şu zıkkımı artık kaç ay oldu.

Enes Başkaya60
28.05.2020, 18:52
Şu sürece Sosa, Novak ve Pereira üçlüsünün sözleşmelerini uzatarak başlamak demek takımı moral anlamında rakiplerinden 3-4 adım öteye atmak demektir. Imzalayin şu zıkkımı artık kaç ay oldu.

Bence imzalayacaklar 30 Mayısı bekliyorlar...

ÖmürKaradeniz61
28.05.2020, 19:14
Bence imzalayacaklar 30 Mayısı bekliyorlar...

Niye ne olacak 30 Mayıs olunca?

exelans_25
28.05.2020, 19:26
Takimin form durumu ne alemde acaba rakiplerden galatasarat ve basaksehirin kadrolari yasli form tutmalari sanki daha zor alalim su maclari be

Enes Başkaya60
28.05.2020, 19:36
Niye ne olacak 30 Mayıs olunca?

Son gün diye çünkü bizim başkan son güne kadar pazarlık yapar...

Oruç
28.05.2020, 20:54
Maç 12 Haziran Cuma 21:45'te. Başlığa eklenebilir

Enes Başkaya60
28.05.2020, 20:56
Yeni Malatya ligden çekilebilir bence bunlarla üst taraftan maç oynayacak takım var mıydı acaba...???

fadigaTS
28.05.2020, 21:23
Yeni Malatya ligden çekilebilir bence bunlarla üst taraftan maç oynayacak takım var mıydı acaba...???Sivasla maçları var.Ama o zamana kadar sivas kopabilir

A. Aydın
29.05.2020, 00:46
Sorloth takimla calismaya baslamis.

----------Ugur
Pereria---campi-dacosta--novak
-‐------------sosa--------ndiaye---------
--------------------guilherme
Ömür-----------------------------------waka
-------------------sorloth

Bir haberde antremanda bu 11 hazirlaniyor yazmisti.

5 degisiklik hakki var ama iyi seviyede sadece Ekuban ve parmak var.
Stoperler ve kamil ahmet haric oyuna girip katki yapabilecek oyuncu yok.
1 sakatlik yada kart cezasinda zor durumda kalabiliriz.

asilhamsi
29.05.2020, 02:43

----------Ugur
-â€------------sosa--------ndiaye---------

aklımdaki kadro. Bence mücadele gücü en yüksek 11. Tek değişiklik abdüş-ekuban ile.

Ekuban ara öncesi son beş maç takımın en etkili silahıydı. Ben 11 başlayacağını düşünüyorum.

Hüseyin hoca waka 10 numara fantazisinden bir an evvel kurtulmalı.

ugurcan-joe,costa,campi,novak-sosa,badu-eku,guilherme,waka-sorloth

yedek klubesi oyunu tutma acısından iyi ancak sıkışan oyunu açma konusunda vasat.

mesias,huseyin,husaini,kamil,dogan,parmak,bilal,öm ür.

Alt yapı oyuncularından süpriz bir katkı olsa tadından yenmez.

Mesela kerem veya taha on numara olarak katkı verse, safa oyuna girip gol veya asist yapsa vesair.

asilhamsi
29.05.2020, 02:46
safa,koray,muhammet,kerem,taha her ihtimale karşı hazır tutulmalı.

bilgehan83
29.05.2020, 02:51

----------Ugur
-‐------------sosa--------ndiaye---------

Ekuban, parmak, doğan, serkan asan, safa kınalı, bilal, kerem ve hüsseini (orta sahada) fena değiliz.. bence önemli olan gençlere güvenmek seyircisiz maçlarda Koray bile iş yapar... Yusuf olsaydı tam bu maçların adamıydı.. ama ben hakan yeşil, taha tunç gibi (ortasaha) elemanlarını kullanabileceğimizi düşünüyorum koysun Hüseyin hoca bu çocuklar kendini gösterecektir umarım sakatlık olmaz.. inanın bakıyorum kadrolara şu bizim gençlerin hepsi göztepede Alanya’da oynar yeter ki şu oyunculara bir güven aşılansın.. Fransa’da adam 2002 doğumlu kötü rennes de oynuyor real Madrid’in transfer listesinde değeri 37 milyon euro hem de Afrika kökenli.. bu oyuncular için 5 oyuncu değişikliği iyi oldu özellikle serkan hakan yeşil safa taha şans bulmalı fiziksel açıdan fena değiller

düzeltme: körü rennes dediğim üçüncü şuradaymış lafın gelişi dedim gerçi ben

asilhamsi
29.05.2020, 03:00
Ekuban, parmak, doğan, serkan asan, safa kınalı, bilal, kerem ve hüsseini (orta sahada) fena değiliz.. bence önemli olan gençlere güvenmek seyircisiz maçlarda Koray bile iş yapar... Yusuf olsaydı tam bu maçların adamıydı.. ama ben hakan yeşil, taha tunç gibi (ortasaha) elemanlarını kullanabileceğimizi düşünüyorum koysun Hüseyin hoca bu çocuklar kendini gösterecektir umarım sakatlık olmaz.. inanın bakıyorum kadrolara şu bizim gençlerin hepsi göztepede Alanya’da oynar yeter ki şu oyunculara bir güven aşılansın.. Fransa’da adam 2002 doğumlu kötü rennes de oynuyor real Madrid’in transfer listesinde değeri 37 milyon euro hem de Afrika kökenli.. bu oyuncular için 5 oyuncu değişikliği iyi oldu özellikle serkan hakan yeşil safa taha şans bulmalı fiziksel açıdan fena değiller

bire bir aynı düşünüyorum.

taha ve hakan yeşil büyük potansiyel.

safa,serkan asan,kerem uzun zamandır A takım havası soluyor.

Özellikle hucum oyuncusu eksikliği düşünülürse koray,muhammet ve safa nın hazır tutulması çok kritik.

asilhamsi
29.05.2020, 03:08
idman fotolarından gördüğüm

kerem,abdürrahim,atakan, serkan asan dısında

hakan yeşil,taha,safa,koray A takım ile idman yapıyor. Varmı baska oyuncu?

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 08:10
Yeni Malatya ligden çekilebilir bence bunlarla üst taraftan maç oynayacak takım var mıydı acaba...???

2. kez vakaya yakalandılar.

Psikolojik olarak lige başlamaları zor olacak.

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 08:12
Açılış maçını alarak son 7 haftaya moralimiz yüksek girmeliyiz.

Haydi Fırtınam, 3 ay aradan sonra ard arda yenilgisiz 77 puanla 8. şampiyonluğa

Yunus Danışmaz
29.05.2020, 08:33
Alanya ile birlikte en sevmediğim deplasmanlar ama benim sevip sevmemem takımı ilgilendirmiyor tabii ki :D alnımızın akıyla çıkacağız bu süreçten.

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 09:00
Gel 12 Haziran gel

Kupa rövanşı dahil, 1 haftada daha doğrusu 10 günde 3 maç oynayacağız

Kupa maçını neden 9'u gibi yapıp lig maçını 13 veya 14'üne koymadılar anlamıyorum

Yine burnuma kötü kokular gelmeye başladı ama hayırlısı

Sefer A.
29.05.2020, 09:29
Harbiden lan bu nasıl bir oçluk, Salı Cuma yapacağız resmen.
Niye Cumartesi ya da Pazar oynamıyoruz ? gsnin keyfine göre mi ayarlanıyor lan bunlar

Hüseyin Çümen
29.05.2020, 10:07
fb ikna olsa aslında maçı pazara alsalardı1 gün neyimize yetmez

A. Aydın
29.05.2020, 10:41

Huseyin hoca genclere sans vermeyecek bence.
Yine dogan erdogan hatasini yapmaya devam edecek.

bahadır2561
29.05.2020, 11:11
3 maçı Abdülkadir, 2 maçı Sorloth, 2 maçı da Wakayeme alsın biz de keyfimize bakalım.

Hüseyin Çümen
29.05.2020, 11:16
3 maçı Abdülkadir, 2 maçı Sorloth, 2 maçı da Wakayeme alsın biz de keyfimize bakalım.

ekuban reis sosa onlar almasın mı?

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 11:25

FB kupa maçını ligden önce başlatabilirlerdi. Ayrıca GS maçından 3 gün sonrasına maç koymanın mantığı nedir? 8. şampiyonluk için 8 maç ve toplamda 10 maç ile çifte kupa şampiyonluğu için hazırız. Haydi Fırtınam

bahadır2561
29.05.2020, 11:37
ekuban reis sosa onlar almasın mı?

Alsın abi :) işin şakası bi yana ilk 3 maçı kayıpsız geçersek önümüz açık.

Ahmet Hamza
29.05.2020, 11:38
İzlemediğim gençler hakkında bir şey diyemem ancak daha önce şans verilen Koray ve Muhammet’in seviyesi 2. lig dahi değil. Bu oyuncularla maç kazanırız diyenler hayal kuruyor.

bilgehan83
29.05.2020, 11:44
Yusuf sarıya çok kızıyorum tam sakatlanacak zamanı buldu sıpa seyircisiz maçlar tam onluktu çocuk seyirci görünce sapıtıyordu saha içinde şimdi arıyoruz umarım safa kınalı kullanılır ben bazen on birde bile başlamasını istiyorum özellikle Bilal ve safa ndiyae ve guilherme kanat saçmalığımdnan daha iyi seçenekler Bilal ve sayfadan 8 gol katkısı bekliyorum toplamda asist\gol anlamında

bilgehan83
29.05.2020, 11:49
İzlemediğim gençler hakkında bir şey diyemem ancak daha önce şans verilen Koray ve Muhammet’in seviyesi 2. lig dahi değil. Bu oyuncularla maç kazanırız diyenler hayal kuruyor.

Muhammed için haklısınız ama Koray için bu kadro içinde umutluyum etrafında Tony ömür ile şans bulursa iki üç gol katkısı verebilir ancak çocuk fizik olarak ne kadar iyiyse bacakları ile beyin koordinasyonu zayıf bazen saçmalıyor ama sörlöthün dinlendirilmesi adına skor iki farka çıkan maçlarda sırıtmaz diye düşünüyorum

A. Aydın
29.05.2020, 12:02
fb ikna olsa aslında maçı pazara alsalardı1 gün neyimize yetmez
Kabul etmezler. Onlar icin ligin bir onemi yok. Hafta ici olmasibonlarin avantajina.

prisonbreak2020
29.05.2020, 12:36
Şimdi gençleri kazanmakla uğraşacak halimiz yok,son derece kritik virajdayız hala gençlerden medet umanlar var sanki son fırsatlarıymış gibi.Kaldı ki şu dönemde abilerinin bile başarılı olamayacağını düşünüyorum millet acemilerle dolduracak kadroyu.

lazibere
29.05.2020, 13:16
Gelde maça konsantre ol. Çok zor maçlar bizi bekliyor.
Yine de tekrarlayayım, GS ye yenilmezsek şampiyonuz

Hüseyin Çümen
29.05.2020, 15:02
Alsın abi :) işin şakası bi yana ilk 3 maçı kayıpsız geçersek önümüz açık.

bence ilk 2 maçı alırsak ben bu iş tamam derim.

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 15:18
bence ilk 2 maçı alırsak ben bu iş tamam derim.

%99,99 doğru

Semih AYDIN
29.05.2020, 17:05
İlk iki maçı alırsak bence de bu iş biter. O gazla önümüzde kimse duramaz.

emre6117
29.05.2020, 17:11
İlk iki maçı alırsak bence de bu iş biter. O gazla önümüzde kimse duramaz.

En azindan kalan maçların seyircisiz olacağı açıklandı.gs psikolojik baskı uygulayacaktı gs.ts maçı icin.

HOPA'LI TS'Lİ
29.05.2020, 17:14
En azindan kalan maçların seyircisiz olacağı açıklandı.gs psikolojik baskı uygulayacaktı gs.ts maçı icin.

Evlad-ı Fetöcülere sahalarında çakarsak tadından yenmez ama yenilmemek de iyi sonuç olur.

TRABZON ALMANYA
29.05.2020, 18:04
rahat alırız

romeikaa
29.05.2020, 20:48
3-0 mı alsak 4-0 mı ?

ligde iddaası olmayan çoğu futbolcusu 8 maç sonra serbest kalacağı için çok asılmaz diye düşünüyor ve umuyorum. bu maçı alıp feneri elersek önümüzde kimse duramaz allahın izniyle.

ccd6167
29.05.2020, 21:39
Göztepe gibi takımlar iç sahada taraftar etkisiyle etkili oynar.

ligde iddiaları yok gibi. Motive olmaları da zor olur.

her maç yüksek konsantrasyon ile çıkmamız lazım.

kayseriliyiz
29.05.2020, 22:14
En azindan kalan maçların seyircisiz olacağı açıklandı.gs psikolojik baskı uygulayacaktı gs.ts maçı icin.Ağlıyor adiler, nasıl bir camia basıl insanlar bunlar, görünce insanlığımdan utanıyom.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Oruç
29.05.2020, 23:44
rahat alırız

3-0 mı alsak 4-0 mı ?

ligde iddaası olmayan çoğu futbolcusu 8 maç sonra serbest kalacağı için çok asılmaz diye düşünüyor ve umuyorum. bu maçı alıp feneri elersek önümüzde kimse duramaz allahın izniyle.

Başladık yine.

hanzale
30.05.2020, 00:27
Abdulkadir Parmak iyi dönmeki o bölge güçlü olursa sıkıntı yaşamayız inşallah

Ali İhsan
30.05.2020, 03:16
Lider kalmak önemli, her maça final gibi çıkmalıyız.

Bir de Başakşehirle averaj sorunu çıkmasın, fırsatı yakalarsak basalım geçelim

ÖmürKaradeniz61
30.05.2020, 11:08
Gelde maça konsantre ol. Çok zor maçlar bizi bekliyor.
Yine de tekrarlayayım, GS ye yenilmezsek şampiyonuz

Gs maçına kalmaz hocam,göztepe ve alanya maçlarını kazandığımız zaman şampiyonuz.

Ahmet Aksu
30.05.2020, 11:21
gs ye gereksiz odaklanıyoruz bence. başakşehir ile fikstürümüz aynı sayılır, biz ne kadar zorlu maçlara çıkacaksak onlar da aynı seviyedekilerle oynayacak gs yi yenerlerse aradan sıyrılabilirler. o maçta puan kaybederseler toplamaları zor. o yüzden gs-başakşehir maçına kadar olan 3 maçımızı da kazanmak zorundayız.(aradaki kupa maçını da ihmal etmeden)

şunu da söylemek isterim ki sivas her ne kadar geride görünse de en kolay fikstür onların bence. sürpriz yaparlarsa şaşırmam.(tek fener maçı zor onun harici küme düşme adayları ile sonlarda oynamıyor ki son haftaya kadar küme düşme belli olmaz bence)

Bayraktaroğlu
30.05.2020, 11:57
Hazırlık maçı yapacaktık alt takımla ne oldu acaba. Takım için iyi olabilirdi

hanzale
30.05.2020, 12:35
gs ye gereksiz odaklanıyoruz bence. başakşehir ile fikstürümüz aynı sayılır, biz ne kadar zorlu maçlara çıkacaksak onlar da aynı seviyedekilerle oynayacak gs yi yenerlerse aradan sıyrılabilirler. o maçta puan kaybederseler toplamaları zor. o yüzden gs-başakşehir maçına kadar olan 3 maçımızı da kazanmak zorundayız.(aradaki kupa maçını da ihmal etmeden)

şunu da söylemek isterim ki sivas her ne kadar geride görünse de en kolay fikstür onların bence. sürpriz yaparlarsa şaşırmam.(tek fener maçı zor onun harici küme düşme adayları ile sonlarda oynamıyor ki son haftaya kadar küme düşme belli olmaz bence)

Sivas işi bitti

A. Aydın
30.05.2020, 12:59
Sivas işi bitti

Sivas in en onemli oyunculari gs ile anlasmis.
Riza Calimbay her gun cikip lig oynanmamali diyor.
Dun de bir oyunculari sakatlandi.
Artik hangi motivasyonla oynayacaklar.

Ben en cok basaksehirden korkuyorum.
Fiksturleri bizimle ayni.
Futbolculari yasli olsa da 5 degisiklik olayi da basaksehire yarayacak. Cok alternatifli kadrolari var.

14TS61
30.05.2020, 13:42
Şu 5 değişiklik olayı en çok Başakşehir e ilaç oldu resmen. Adamların yedek kulübesinde bolluk var..

14TS61
30.05.2020, 13:46
Bende arkadaşlara katılıyorum ilk 2 maçı alırsak bu iş tamamdır.. psikolojik olarak zaten oyuncular üst seviyede olur. Rakiplerde moral olarak çöker

Enes Başkaya60
30.05.2020, 14:30
Bende arkadaşlara katılıyorum ilk 2 maçı alırsak bu iş tamamdır.. psikolojik olarak zaten oyuncular üst seviyede olur. Rakiplerde moral olarak çöker

Bizim takım inanmış bu belli antremanlarda bu belli oluyor Göztepe ve Alanya maçlarından 6 puan alırsak bizi kimse durduramaz rakipler de moralmen biter zaten çünkü bu 2 maçtan puan kaybetmemizi bekliyorlardı Başak-Gayse maçından beraberlik çıkarsa tadından yenmez diyeceğim ama muhtemelen başak Gayse'ye maçı alenen satacak ayrıca 5 oyuncu değişikliği bizim de az çok işimizi görür en kötü genç oyuncularımızı kullanırız...

Gayse maçına 4 puan önde çıkmamız lazım 3 puan fark olursa TFF çakma imparator ve hakemler ile o maçı bizden alırlar zaten bizim o maçtan puan almamız mucize 0 yazmalıyız...

memozcan
30.05.2020, 15:32
sivasın fikstür çok kolay ama oyuncuları kafa olarak bırakmış olabilir..takımın yarısının sözleşmesi bitiyor ve 2-3 tanesi cincona gidecek gibi..

bir de rıza çapsızı 12 haziran çok erken temmuzda başlamalı lig diyor.. 3-4 tane oyuncusu sakatmış..ben bunun kadar ağlak adam ömrümde görmedim.. diğerleri de lig devam ederken cincona yatay geçiş yaparlar herhalde.. küme düşmeme olsaydı sivas tulum çıkarırdı ama şimdi rakiplerinin hepsi küme hattında..

alperrr
30.05.2020, 15:39
ne biçim yorumlar okuyorum..gerçeklikle yakından uzaktan alakası yok..

sürekli rakiplerin rehavette olacağı..bizim ise çok motive olduğumuz konusunda..
kusura bakmayında çok çok saçma fikirler..

1.göztepe bizden önce antrenmanlara başladı..köpek gibi lig hemen başlasın diye demeçleri var..
2.fener maçı kolaymış..komedi..heriflerin tek motivasyonu kupa..ve utanmaz herifler gerçek fikstürde ts gs ile oynayıp gelecekti biz dezavantajlıyız diye algıya başladılar..
3.hala daha Sosa Novak Perirea ile anlaşmamışsın oyuncularının kafası karışık olabilir..
4. fikstüre hiç bakmadınızmı..adamlar dümdüz herhafta pazar günü oynuyor..bizse karman çorman..
5.gs maçından sonra diğer maçla aranda 2 gün var..gsye yenilmesen ne olacak dinlenmeden seni diğer maça atıyor..
6.daha sırada hakemler var..(aslında bu mantık yanlış..önümüzü kesecekler mantığı fakat şu açıdan doğru..ÖNLEMİNİ AL::
7.siz nerede yaşıyorsunuz..uzayda falanmı..daha önce yapılanları nasıl ve ne çabuk unuttunuz..

tabiki tüm maçları kazanmak için çıkacaz ama akıllı davranmazsak doğru tepkiler vermezsek adamlar aç kurt gibi bizi yer..

1.si fikstürü kim nasıl böyle yaptı yapıyor sorgulamalıyız..
2.si son iki maçımızı bein2 ye alan kim onu bulmalı ve deşifre etmeliyiz..

Soner Albayrak
30.05.2020, 15:43
Sorloth ve Sosa'nın antrenmanda olmaması can sıkıcı.

AYYILDIZ
30.05.2020, 15:51
Önümüzdeki 3 maçı almalıyız. Seyircisiz olayı en çok bize yaradı.

Tuğrul
30.05.2020, 16:48
Ne tesadüf ki GS bütün karşılaşmaları Pazar 21:45'te oynuyor.

Fikstürü Ali Dürüst hazırladı galiba.

TS'a Pazartesi akabinde Cumartesi maçı konmuş ilaveten kavurucu sıcakların olduğu 8 Temmuz'da 19:30 maçı verilmiş.

Bizim yönetimden en ufak ses ve hır çıkaran yok böyle ayarlama olmaz.

LağusKusteli
30.05.2020, 16:58
son iki maçımızı bein2 ye alan kim onu bulmalı ve deşifre etmeliyiz..
Normalde bu olay son derece önemliydi lakin gereken dikkati çekmedi.

Ne demek Lig Liderinin maçını Bein2’den verip Bein1’de ise oynanmış saçma bir maçın tekrarını vermek...

burada ben değinmeye çalışmıştım, lakin pek ilgi görmedi maalesef...

Oysa yayıncı kuruluş gayet net bir mesaj vermek istemişti

Oğuzhan Fidan
30.05.2020, 17:00
bahanenin olmayacağı bir sezon bizim için. 8 maçı al ve şampiyon ol. parola budur. maç maç ve hesap yapmadan sadece kazanarak ilerlememiz lazım. ince hesaplara düşmemek lazım. vay efendim hakkımızı yediler modu bize hiçbir şey kazandırmaz giden gittiği ile kalır. çık kazan ve kupayı al.

LağusKusteli
30.05.2020, 17:03
bahanenin olmayacağı bir sezon bizim için. 8 maçı al ve şampiyon ol. parola budur. maç maç ve hesap yapmadan sadece kazanarak ilerlememiz lazım. ince hesaplara düşmemek lazım. vay efendim hakkımızı yediler modu bize hiçbir şey kazandırmaz giden gittiği ile kalır. çık kazan ve kupayı al.
Aynen öyle.

Fikstür öyleymiş,şöyle hakkımızı yiyecekler böyle bizi ezecekler gibi olumsuz düşünceler yersiz.

Tek yapmamız gereken 2 kupayı kazanmaya odaklanmak

Oğuzhan Fidan
30.05.2020, 17:05
Aynen öyle.

Fikstür öyleymiş,şöyle hakkımızı yiyecekler böyle bizi ezecekler gibi olumsuz düşünceler yersiz.

bunlara kafa yorarsak mental olarak maçları oynamadan kaybederiz.. bizim önümüzü kesecekler algısı çok yanlış. her hafta 1 rakiple oynayacaz olaya böyle bakmalıyız 17 takımla aynı anda maç yapmıyoruz. maç maç ilerlediğimiz zaman hepsini kazanacak güçteyiz.

Ufuk
30.05.2020, 17:07
Şu 5 değişiklik olayı en çok Başakşehir e ilaç oldu resmen. Adamların yedek kulübesinde bolluk var..

Ben de bunu anlamıyorum. Lig devam ediyor, takımlar planlarını buna göre yapıyor, ligin bitmesine 8 hafta kalmış artık 5 oyuncu değiştirebilirsin diyorlar. Dediğin gibi geniş rotasyon ile oynayan bir kulüp ekstra güç kazanmış oluyor.

Oğuzhan Fidan
30.05.2020, 17:08
totalde kalmış sadece 8 maç. 8 maçı alırsan şampiyonsun (matematiğe yorarsak belkide 6 galibiyet yetecek) böyle bir ligde bahanen olamaz.. en iyi kadro sende avantaj sende motivasyon sende.. bi zahmet.

Oğuzhan Fidan
30.05.2020, 17:10

taraftar gazıyla oynayan takımların durumu vahim. bizim için psikolojik olarak bir rahatlama..

Ali İhsan
30.05.2020, 17:12
Yani ben de şu ufak tefek şeylere bazen sızlanıyorum ama istedikleri kadar fikstür ayarlansın vs her durumda avantajlı olan biziz.

Özellikle bu kadar çok deplasman maçımız varken (göztepe seyircisi gs maçındaki atmosfer falan düşünülünce, hatta kupa rövanşı bile) maçların seyircisiz olacak olması bizim için ciddi bir avantaj

O yüzden mızmızlanmaya çok gerek yok, takımın sahada gerekeni yapması yeterli olacaktır.

romeikaa
30.05.2020, 19:24
arkadaşlar bu gsyi bu kadar büyütmeyin bizim rakibimiz bence başakşehir. hatta gs ilk maçtan rizede puan kaybı yaşayıp direk yarıştan kopabilir. ünal hocam bi çelme takarsa şaşırmayın. biz de kazanırsak gs 3. olup uefa ön elemesi oynamamak için çabalar.

pReN@_61
30.05.2020, 19:53
Galibiyet ile başlamamız lazım ama bizim takımın sağı solu belli olmaz.Berabere kalırsak şaşırmam.

ccd6167
30.05.2020, 21:09
Valla başakşehir bence en tehlikeli takım. Bence gs falan başak maçına kadar bile puan kaybedebilir ki kaybedecekte.

fakat başakşehir açıkcası tabanca gibi oturmuş takım. Takımda eksik mevkileri yok gibi. Yaşlı takımlar ama 5 oyuncu değişikliği işlerine ilaç gibi geldi.

bizim avantajımız daha çok bireysel oyuncılarımız mevcut ve bizi de tabanca gibi takımız. Ama işte takiplere Trabzonspor u büyük görüp extra önlem alırken başakşehir gibi takımlara bu kadar cömert değiller.

başakşehir göztepe maçını izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız aslında.

Mehmet Fatih Silik
30.05.2020, 21:51
Evimizde oynayacagimiz maclarda umarim biz de maket seyirci kullaniriz. Hatta mac icerisinde taraftarlarin yaptigi tezahüratlardan bol bol koyabiliriz ve hoparlörden calabiliriz.

yazıkoldu
30.05.2020, 23:34
başakşehir, gs ile şanslar eşit, herkes şampiyon olduk havasında, bu işten ben bir şey anlamadım.
göztepe ve alanya maçlarını alamazsak iş biter, bu iki maç zor ki zor.

alperrr
31.05.2020, 00:26
Normalde bu olay son derece önemliydi lakin gereken dikkati çekmedi.

Ne demek Lig Liderinin maçını Bein2’den verip Bein1’de ise oynanmış saçma bir maçın tekrarını vermek...

burada ben değinmeye çalışmıştım, lakin pek ilgi görmedi maalesef...

Oysa yayıncı kuruluş gayet net bir mesaj vermek istemişti

ne diyoruz gs veya terim bir mağduriyet yarattı ve bunu kullandı..
al sana 10 numara motivasyon kaynağı..
kullan ve psikolojik savaşı kazan..
beinsport açıkça TS şampiyon olmasın diyor..

Aynen öyle.

bunlara kafa yorarsak mental olarak maçları oynamadan kaybederiz.. bizim önümüzü kesecekler algısı çok yanlış. her hafta 1 rakiple oynayacaz olaya böyle bakmalıyız 17 takımla aynı anda maç yapmıyoruz. maç maç ilerlediğimiz zaman hepsini kazanacak güçteyiz.

olmaz ..
bu mantık yanlış..her hafta 1 rakiple oynamıyoruz..fikstüre bakmamışsın..

şu doğru hakkımızı yiyecekler psikolojisiyle..bizi ezecekler..mantalitesiyle maçlara çıkmak yanlış buna katılıyorum..

ama çık maçlarını oyna kazan düşüncesi yanlış..
ÖNLEM ALMAZSAN..
haklı olduğun konuları es geçip..ses çıkartmazsan..
öyle sahadada kazanmak kolay olmaz..
seni çıtır çıtır yerler..

gs maçı oynuyorsun pazar günü..sonra çarşamba günü antalya oynuyorsun..
arada sadece 2 gün var..
bu olmaz buna itiraz edeceksin..
haklı olduğun şeyi söyleyeceksin..hemde yüksek sesle..
gs hiç kımıldamıyo hep pazar hep pazar..cumartesi oynasa ne olur..hiçbişey..

kazanmak istiyorsan küçük ayrıntıları kaçırmayacaksın..
2011 dede pazartesi den sonra cuma maçını eskişehir yapmışlardı..itiraz falan etmiştik..
daha doğrusu sadece şenol güneş konuşuyordu..
yönetim vs. hep bir ağızdan yüksek sesle itiraz etmemiştik..sonuç ortada..

zafer6161
31.05.2020, 02:19
Bence ilk bizim oynamamız daha iyi,biz kazandıkça onlar sterese girecek,onlar oynasaydı biz strese girecektik