PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepimiz Trabzon'luyuz...!

Ayaz
26.01.2007, 01:04
Bu konuyu açmamdaki neden siyasi bir tartışma başlatmak değildir, tamamen birlik olmamımızı vurgulamak için açmış bulunuyorum.. Yaşanan son güncel olaylar gösteriyorki biz birlik olmalı ve tek duruş, tek saf halinde bulunmalıyız, bazı kesimler Trabzon'umuza Trabzon'lulara hadlerini aşan ithamlarda bulunup yazılar yazıp, karalama yapıp rant elde etmenin peşindedirler....

Biz bunların bilincide olup karşılarında durmalıyız, Trabzon'a milyarlarca dolar yatırım yapılmadı, Trabzon'lu gerektiğinde herşeyini; vatanı,milleti için verendir, Trabzon birçok evladını PKK terörüne şehit vermiştir, Trabzon 4000 yıllık bir tarihe ve kültüre sahiptir, Trabzon Imparatorluklar görmüş, başkentlik yapmış bir kenttir.. Trabzon bu ülkenin, çimentesodur, demiridir, temelidir.. Trabzon bu ülkeden aldığından çok verendir koşulsuz her konuda ve bunu bilen dış güçlerin maşaları, Trabzon'umuzu karalama kampanyası başlattırmışlardır, evet gençlerimiz işsiz, evet bilinçsiziz, ama bunları kullanabilmeyi becerenler var ve bunlara yol açanlar.. Dikkatli olmalı, ve üzerimize düşenleri yapmalıyız... HEPIMIZ TRABZON'LUYUZ, HEPIMIZ TÜRKÜZ..

Nuray
26.01.2007, 01:07
ellerine sağlık...
HEPIMIZ TRABZON'LUYUZ, HEPIMIZ TÜRKÜZ!!!!

Selman
26.01.2007, 01:19
İmza.......

28TS61
26.01.2007, 01:29
keske böyle bir pankarti haftasonu stadda görsek tam maraton tribununde tv de görülecek sekilde
ama bence imkansiz birsey bu zaten stadimizda ne bayrak sallaniyor nede pankartlar asiliyor

volkanferhan
26.01.2007, 01:36
ewet keske pankart yapılsaydı.çok manidar olurdu ozaman...
ayrıca ben forma bere atkı vs. malzemelerle geziniyorum ortalıkta:D

trapezus61
26.01.2007, 01:38
Ben üç gündür bunu imzamda taşıyorum... Ve gurur duyuyorum.

Nuray
26.01.2007, 01:41
ben burda olduğum andan itibaren imzamda taşıyorum her zmn gurur duydum ve hepte öle olacak!!!!

Lapina
26.01.2007, 02:27
Hepimiz Türküz!
Hepimiz Trabzonluyuz!
Hepimiz Mehmetçiğiz!

Canİlker
26.01.2007, 03:22
imzamı atıyorum altına .

FANATIK61
26.01.2007, 03:26
Erdogdulular bizleri utandiracak gibi geliyor bana. Onlar bu isi biliyorlar :)

TSelif
26.01.2007, 09:21
İyi ki TÜRK'üm :bayrak:
İyi ki TRABZON'luyum :yattara:
.....ve iyi ki TRABZONSPOR'luyum :tsbayrak:

Oğuuz
26.01.2007, 10:06
bu sıra bende Trabzonluyum :) (hiç görmesemde)

Misina
26.01.2007, 12:14

budur işteeee.........

Şentürk
26.01.2007, 12:23

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

selçukabi
26.01.2007, 12:47
Ermeniyiz Sloganına Suç Duyurusu
Sinoplu gazeteci Mete Çağdaş, öldürülen gazeteci Hrant Dink için düzenlenen cenaze töreninde "Hepimiz Ermeni'yiz" şeklindeki ve Türklüğe hakaret fiilini düzenleyen Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesi aleyhine atılan sloganlara tepki göstererek, bugün Sinop Adliyesi'ne giderek cenaze tertip komitesi ve cenazede slogan atanlar hakkında suç duyusunda bulundu.

Zamanın Sinop Belediye Başkanı olan dedesi Kavizade Rasim Bey'in Ermeniler tarafından katledildiğini belirten Çağdaş, adliye çıkışı, 1907 yılında Batum'da Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Van Valisi Ali Paşa'nın Sinop'taki mezarını ziyaret ederek dua eti. Türk bayrağını öperek mezar taşının üzerine örten Çağdaş, "Cenazede yaşananlar benim kanıma dokundu.

'Hepimiz Ermeni'yiz' diyerek ve Türklüğe hakaret fiilini düzenleyen Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesine 'katil' diyerek hakaret edenler, Türk insanını son derece rahatsız etti. Bir gazeteci olarak, bir meslektaşımın hunharca katledilmesini kınıyorum. Bu başka bir olay. Ben o cenazede atılan sloganlara ve 301. madde için 'katil' yakıştırmasına tepki gösteriyorum. Ben ortada bir tahrik görüyorum. Alenen değerlerimize hakaret edilmiştir. Neden aynı kişiler, şehit verdiğimizde 'hepimiz Mehmet'iz' diye slogan atmadılar? Bu Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan bir başkaldırıştır. Bu tepkimi bugün adliyeye yaptığım suç duyurusuyla gösteriyorum. Bu vatan Ermeni'si, Türk'ü, Çerkez'i ile hepimizin. Adaletin gereğini yapacağına inanıyorum" diye konuştu.

macka61
26.01.2007, 13:05
Türküm Trabzonluyum Müslümanım Atatürkçüyüm

TSelif
26.01.2007, 13:08
:mad: Bence o sloganı atanların hepsi ermeni :mad: O kadar meraklılarsa buyursunlar :mad:

Salih61
26.01.2007, 13:08
İstanbul Emperyalizmine karşı HEPİMİZ TRABZONLUYUZ!!!! HEPİMİZ TÜRKÜZ ATATÜRÇÜYÜZ!!!!

Emorfo
26.01.2007, 13:55
Konu ile ilgili Zürriyet gazetesindeki ankete katılalım lütfen,
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5836552.asp?m=1&gid=112&srid=3428&oid=2

Zeyno Tomar
26.01.2007, 14:26
:mad: Bence o sloganı atanların hepsi ermeni :mad: O kadar meraklılarsa buyursunlar :mad:

O sloganı atanlar bir insanın ermeni olması sebebiyle öldürülmesine tepki olsun diye o sloganı attılar. sanırım ermeni ya da başka bir ırktan olmak cinayete kurban gitmeyi gerektirmiyor.
ama anladığım kadarıyla siz hala "O kadar meraklılarsa buyursunlar" diyerek ermeni olmayı küçük düşürücü bir durum olarak görüyorsunuz.

OYılmaz
26.01.2007, 14:27
Çok şükür Trabzonluyuz . Çok şükür TÜRKÜZ

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

hepimiz ermeniyiz diyen hainler nerdesin bu işler lafla olmaz şeref namus haysiyet gerektirir sizde bunlardan yok sanırım Ermeni uşaklağı yapmayın AKILLI OLUN BURASI TÜRKİYE ...!!!

Emre B.
26.01.2007, 14:43
Hran Dink'in cenazesinde yürüyenleri şehit cenazelerinde de görmek isteriz.

Egemen Yılmaz
26.01.2007, 14:46
İstanbul Emperyalizmine karşı HEPİMİZ TRABZONLUYUZ!!!! HEPİMİZ TÜRKÜZ ATATÜRÇÜYÜZ!!!!

doğru söze ne denir???

Uğurtan
26.01.2007, 14:46
OSMAN DİYADİN : BU İSİMLERİ DE BİR HATIRLAYIN!

Şu isimleri önce tek tek bir okuyun:
1973: Başkonsolos Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demir-Los Angeles.
1975: Büyükelçi Daniş Tunalıgil-Viyana.
1975: Büyükelçi İsmail Erez ve şoförü Talip Yener- Paris.
1976: Başkatip Oktar Cirit-Beyrut.
1977: Büyükelçi Taha Carım- Vatikan.
1978: Büyükelçimizin eşi Necla Kuneralp ve emekli büyükelçi Beşir Balcıoğlu -Madrid.
1979: Büyükelçimizin oğlu Ahmet Benler- Hollanda.
1979: Turizm Müşaviri Yılmaz Çolpan- Paris.
1980: İdari Ataşe Galip Özmen ve kızı Neslihan Özmen-Atina.
1980: Başkonsolos Şarık Arıyak ve Güvenlik Ataşesi Engin Sever-Avustralya.
1981: Çalışma Ataş
esi Reşat Moralı ve din görevlisi Tecelli Arı- Paris.
1981: Sözleşmeli Sekreter Savaş Yergüz-Cenevre.
1981: Güvenlik Ataşesi Cemal Özen- Paris.
1982: Başkonsolos Kemal Arıkan.-Los Angeles.
1982: Fahri Başkonsolos Orhan Gündüz-Boston.
1982: İdari Ataşe Erkut Akbay- Lizbon.
1982: Askeri Ataşe Albay Attila Altıkat- Kanada.
1982: İdari Ataşe Bora Süelkan-Bulgaristan.
1983: İdari Ataşe eşi Nadide Akbay- Lizbon.
1983: Büyükelçi Galip Balkar. Belgrad.
1983: İdari Ataşe Dursun Aksoy- Brüksel.
1983: Müsteşar eşi Cahide Mıhçıoğlu- Lizbon.
1984: Sekreter eşi Işık Yönder- Tahran.
1984: Çalışma Ataşesi Erdoğan Özen-Viyana.
1984: Birleşmiş Milletler'de görevli Enver Ergun- Viyana.
1991: Basın Ataşesi Çetin Görgü- Atina.
1993: İdari Ataşe Çağlar Yücel- Bağdat.
1994: Müsteşar Haluk Sipahioğlu- Atina.
Bu isimler kim mi?
Bu isimleri şimdi hatırlayan aydınlarımız ve medyamız var mı?
Hatırlamayanlara ve hatırlatmaktan uzak duranlara ise biz hatırlatalım.
Her biri Amerika?dan Avustralya?ya, Avrupa?dan Asya?ya yani dünyanın dört kıtasında terör örgütleri tarafından katledilmiş şehit diplomatlarımız!
Hepsi aslanlar gibi Türk?tü!
Katledilmelerinin tek nedeni de Türk olmalarıydı!
Bu 34 isim sadece şehitlerimiz... Bir de onların bizlere emanet ettiği aileleri, çocuklarının yanı sıra suikastlerden yaralı veya yara almadan kurtulan diplomatlarımız ve yakınları var.
Bunların üzerine, kendi vatan topraklarında şehit edilen güvenlik güçlerimizi koyun!
Bugün sormak gerekir:
Şehit diplomatlarımızın bize bugün insan hakları dersi veren o ülkelerde şehit edilmelerinin ardından o ülkenin aydınları acımızı ne kadar paylaşıp ?Hepimiz Türküz? sloganı atılmasını istediler?
Şunun altını bir kez daha önemle çizelim: Terörün her türlüsüne şiddetle karşıyız.
Biz Türk milleti olarak hangi ülkenin vatandaşı olursa olsun, kendi vatandaşımızdan biri yapsa da cinayetlere anında tepkimizi koymuş, acıları yürekten paylaşmışızdır ki; bu millet Dink cinayetini açıkça kınamıştır.
Ama bu milleti ?Hepimiz Ermeniyiz? sloganları altında psikolojik baskı altında tutup kimlik erozyonu yaratmaya çalışanlara yukarıdaki diplomat şehitlerimizin listesini ithaf etmek bu milletin bir ferdi olarak görevimizdir.
Türk milleti olarak kınadığımız Dink cinayetinin ardından Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı ?Katil devlet? diye slogan atıp, Türk milletini toptan yargılamaya çalışıp kol kola girenler yukarıdaki listeye iyice bir baksın, sonra da kendilerine şu soruyu sorsunlar:
Siz o isimlerin, şehit askerin, polisin, öğretmenin, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok gibi ulusal duruşun kaleleri olmuş aydınların birinin dahi cenazesinde bir araya gelip ?Hepimiz Türküz? diye slogan atabildiniz mi?
Bugün birileri kimlik bunalımı yaşayabilir, birileri kimliklerini inkar edebilir, birileri başka kimliklerle anılmaktan mutluluk duyabilirler; o onların bileceği iş.
Ama onlar şunu iyi bilmeliler ki her milletin kimliğine her zaman hoşgörü ve saygıyla bakan, asla ırkçılık yapmayan, ulus olmanın ne demek olduğunu herkesten daha iyi bilen Türk milletinin her ferdi Büyük Önder?i Atatürk?ün ?Ne mutlu Türküm diyene!? sözü ışığında kimliği, dili, ırkı ve dini ile her zaman gurur duymuştur, ilelebet duymaya da devam edecektir.

osman.diyadin@karadenizgazete.com.tr

www.karadenizgazete.com

OYılmaz
26.01.2007, 14:56
:bayrak:
Hran Dink'in cenazesinde yürüyenleri şehit cenazelerinde de görmek isteriz.

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Mesut AKYILDIZ
26.01.2007, 15:10
Trabzon'da Hrant Dink depremi
Hrant Dink suikastı ile gündeme gelen Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir ile Emniyet Müdürü Neşet Altay görevden alındı. İçişleri Bakanlığı cinayetle ilgili soruşturma başlattı:

İçişleri Bakanlığı, Hrant Dink’in öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Trabzon Emniyeti için soruşturma başlattı.

Dink cinayetine ilişkin yapılan soruşturmada tutuklanan sanıklara yönelik kamuoyunda ortaya çıkan “istihbarat zafiyeti” iddiaları soruşturmaya döndü. Konuyla ilgili Trabzon Emniyet Müdürlüğü hakkında soruşturma kararı veren İçişleri Bakanlığı bir yazılı açıklama yaptı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Trabzon ilimizde bir süredir meydana gelen ve İstanbul’da Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesiyle de bağlantılı olduğu görülen asayiş olaylarında, idarenin ve emniyetin kusur ve ihmallerinin olup olmadığı ile tüm bu olaylar zincirinin çok yönlü incelenmesine ilişkin olarak 2 Mülkiye Başmüfettişi görevlendirilmiştir.”

Valinin suikast açıklaması büyük tepki çekmişti

Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin amatörce işlendiğini söylemişti. Ortada bir örgütlenme olduğunu belirten Vali Yavuzdemir, "İdeolojik örgüt yok" demişti.

Vali Yavuzdemir, cinayetin arkasında bir şey çıkmayacağını öne sürmüş, "Amatörce işlenmiş bir cinayet. İdeolojik örgüt yok. İsmini bildiğimiz kişi tarafından kullanılmış ve örgütlendirilmiştir. Teşvik edilmiştir" diye konuşmuştu.

Çok geç alınmış bir karar....

Sacit
26.01.2007, 15:58
İmza.......

benim imzamla beraber herşeyi anlatıyor

Özsu
26.01.2007, 16:13
Kardeş güzel bi başlık öncelikle teşekkür ederim böyle bir konu açıldığı için.
Elbetteki Hepimiz Türküz. Çünkü Trabzonluyuz , çünkü vatanımıza , dinimize bağlı insanlarız. Hiç kimse olayı başka yönlere çekip bizi eleştiremez. Acaba basınımız gerçektende Ulusal basınmı. Eğer ulusal basınsa bize yüklenen saçma düşünceleri kafalarından atmak zorundadırlar..

sümela61
26.01.2007, 16:24
Trabzon'lu olmayı ben seçmesem de Trabzonspor'lu olmayı ben seçtim... ikisinden dolayı da gurur duyuyorum...

hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız... oyunlara gelmeyeceğiz...

not: Dink için (aslında Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrarı ve birliği için) yürüyenler arasında ben de vardım, ama sloganlar gereksizdi ve gerginlik yaratmak amacı taşıyordu, elbette ki atmadım... şehitleri unutmak vefasızlık olur, o yürüyüşte bulundum ama aynı zamanda şehitlerimizin ruhlarına (bazen Edirnekapı'dan çoğunlukla evimden) Kur'an gönderen birisiyim... ;)

şimdi havalar sıcak olsa da, Trabzonspor atkımı üzerimden hiç çıkarmıyorum... ;)

#10 Fietra
26.01.2007, 16:26
Ben de Türküm,Trabzonluyum,Ermeniyim,Rumum,Lazım,Kürdüm,Ç erkezim.

Gamze
26.01.2007, 16:32
Osman Diyadin yazısında güzel bir yere değinmiş.Asala döneminde katledilen ateşelerimiz için hangi sözümona medeniyet beşiği avrupa ülkelerinin sözümona aydınları çıkıp böyle bir tepki koymuş ki düşündüğümde akıllılık yapmışlar diyorum!Destek amaçlı,acınızı paylaşıyoruz alt mesajlı bir hareket gerçekleştirmek istediler sözde!O pankartların ardında 100bin kişi yürüdü!100bin ''anlayamadığım'' insan...Bir cenazeyi,bir ölümü bile bu denli kullanabildi kimileri ve bizim insanlarımız da kandı,belki de çabuk gaza gelme özelliğimiz kullanıldı yine ve yeniden...iyi niyetler sömürüldü ve iki taraf oluştu şimdi farkındaysanız...Aşırı milliyetçiliğe dur demek istiyormuş gibi görünen bu olayla,esasında kişilerin milliyetçi duygularının fitillenerek iki tarafın oluşmasının ve kaosa kaos eklemenin hedeflendiğini düşünüyorum.Yazıktır ki bir ölüm kullanılıyor.Elinde hepimiz ermeniyiz pankartı taşıyanlara karşı hepimiz Türküz demek zorunda bırakılıyor insanlar.Herkes taraf...Hrant Dink'in ölümünü bastırdı mübarek,boynuz kulağı geçti yani!Yazık...!

cücü'lü51
26.01.2007, 16:33
Hayret bir şey cinayete üzülmekle birlikte sonraki olaylara ağzım bir karış açık kaldı. Neymiş hepimiz ERMENİ imişiz.
HAYIR

Fatih
26.01.2007, 16:33
hepimiz öncelikle insanız!!!!!

#10 Fietra
26.01.2007, 16:35
Hepimiz Ermeyiniz sloganının altında bir şey aramaya gerek yok.Yani öküz altında buzağı.

Mehdi
26.01.2007, 16:36
Hepimiz Ermeyiniz sloganının altında bir şey aramaya gerek yok.Yani öküz altında buzağı.

öküz altında buzağı aramakla ne alakası var osman.lafın gelişi bile olsa sen ermenimisin.ben değilim

Burçak
26.01.2007, 16:36
benim takıldığım konu bu yürüyüşte neden tek bi Türk Bayrağı yoktu. Türk Vatandaşı değilmiydi Dink

U.Sadıkoğlu
26.01.2007, 16:37
www.ermeniyalakari.info

Gamze
26.01.2007, 16:37
o öküzlerin nasıl bir biyolojik yapıları varsa buzak üzerine buzak doğuruyorlar..!Sen arasan da aramasan da!

corleone
26.01.2007, 16:38
acaba bizim elçilerimiz ateşelerimiz öldürülürken ermenistanda hepimiz Türk'üz sloganları atılıyor muydu? ne kadar çabuk oyuna gelen rüzgara kapılan bir milletiz...

#10 Fietra
26.01.2007, 16:39
öküz altında buzağı aramakla ne alakası var osman.lafın gelişi bile olsa sen ermenimisin.ben değilim
Cevap olarak o yürüşte olsam ben de Hepimiz Ermeniyiz,Hepimiz Dink'iz pankartını taşırdım.

acaba bizim elçilerimiz ateşelerimiz öldürülürken ermenistanda hepimiz Türk'üz sloganları atılıyor muydu? ne kadar çabuk oyuna gelen rüzgara kapılan bir milletiz...
Ermenistan devletinden bahsetmiyoruz ki.Türkiye'deki Ermenilerden bahsediyoruz.Türkiye'nin özgür bir ülke olması kendi avantajınadır.

cücü'lü51
26.01.2007, 16:40
Hayret bir şey cinayete üzülmekle birlikte sonraki olaylara ağzım bir karış açık kaldı. Neymiş hepimiz ERMENİ imişiz.
HAYIR KARDEŞİM BEN ERMENİ MERMENİ deyilim. Anadoluluyum Elhamdülillah MÜSLÜMANIM TÜRKÜM ve NİĞDELİYİM, TRABZONLUYUM.
Yahu bizler bu kadar kendi memleketini bir kalemde unutuverecek milletmiydik. Üzüntüyü paylaşmak için illaki ERMENİ mi olmak gerekiyor TÜRK kalarak acıları paylaşımıyormuyuz.Özümüzü inkar etmekte üzerimize son zamanlarda.Neler oluyor bize Talat Paşa ensesinden vurulurken Büyükelçilerimiz Taha ÇARIM, İsmail EREZ..... ensesinden vurulurken kaç ermeni HEPİMİZ TÜRKÜZ dedi. Haa bunu oh çekiyoruz olarak algılamasın.

Fatih
26.01.2007, 16:40
benim takıldığım konu bu yürüyüşte neden tek bi Türk Bayrağı yoktu. Türk Vatandaşı değilmiydi Dink

ermeni bayrağı da yoktu verilmesi gereken mesaj farklıydı yanlış anlamaya gerek yok bence
bazı siyasi partiler de bundan rant sağlamaya çalışıyo bunlara alet olmayalım lütfenn

cemilsezgin
26.01.2007, 16:41
trabzonum sen okadar büyük bir kentsinki bu ülkenin insanları seni karalamak için ellerinden geleni yapıyorlar
TRABZONLU VE TRABZONSPORLU OLMAK AYRICILIKTIR...

sümela61
26.01.2007, 16:41
başlık farklı yerlere çekilmesin... başlığın konusu, amacı; birlik ve beraberlik...

corleone
26.01.2007, 16:45
hepimiz hrant'ız demek var hepimiz ermeniyiz demek var, 2 saatte 100 tane hepimizle başlayan, barışı öğütleyen slogan bulabilirim ama hiçbiri hepimiz ermeniyiz kadar kendini yalanlayıcı ve utandırıcı bir slogan olamaz, söyleyenler söylemiştir geçmiş olsun kıs kıs gülmekte bazı insanlar, ben kendime güldürmediğim için şanslı hissediyorum kendimi...

Kaya
Sadece

Allah yardımcımız olsun!..

Gamze
Her neyse Mehmet abi haklı.İstenirse söylenecek çok söz var.

Trabzon'da bazı ilçelerde bayrak asma kampanyası başlatılmış sanırım.Ben de bayrağımı odamın camına asıyorum.Bu bir mesajdır.''Ben Türküm ve Türk'e zarar verecek hiç bir şeyi yapmam,yapanı desteklemem!'' Haydi herkes assın ay-yıldızlı bayrağını...

TSelif
Bu konunun da gidişi gidiş değil sanırım :(

Mehdi
26.01.2007, 16:48
Cevap olarak o yürüşte olsam ben de Hepimiz Ermeniyiz,Hepimiz Dink'iz pankartını taşırdım.
işte canım kardeşim olay budur.çabuk gaza gelen milletiz.dışarda elinde bayraklı,afişli 100 kişi görmeyiverelim.medyada geniş yer aldıysa ve mantıklı olduğu savunulduysa mutlaka bu 100 kişinin yanında biteriz.yani rüzgar arayan yaprak olmak için elimizden geleni yaparız.emin ol oradaki esas ermenilerin haricindeki hiçbir Türk (müslüman) o söylediği cümlenin ne anlama geldiğini bilmiyordu.

Rutubet
26.01.2007, 16:50
Ben de Türküm,Trabzonluyum,Ermeniyim,Rumum,Lazım,Kürdüm,Ç erkezim.

Bu kadar özellikleri bir arada olan hiçbir halt olamaz.

Türk adam Türk'dür. Ermeni ise ermeni, Rumsa rum.
birinden biri karışırsa kanına yada soyuna, onlardan herhangi birisi zaten olamazsın.
"Melez" olur kalırsın ortada dımdızlak.

#10 Fietra
işte canım kardeşim olay budur.çabuk gaza gelen milletiz.dışarda elinde bayraklı,afişli 100 kişi görmeyiverelim.medyada geniş yer aldıysa ve mantıklı olduğu savunulduysa mutlaka bu 100 kişinin yanında biteriz.yani rüzgar arayan yaprak olmak için elimizden geleni yaparız.emin ol oradaki esas ermenilerin haricindeki hiçbir Türk (müslüman) o söylediği cümlenin ne anlama geldiğini bilmiyordu.
Tamam kabul ediyorum.Ben çabuk gaza geldim,safsata yaptım burada.

Bu kadar özellikleri bir arada olan hiçbir halt olamaz.

Türk adam Türk'dür. Ermeni ise ermeni, Rumsa rum.
birinden biri karışırsa kanına yada soyuna, onlardan herhangi birisi zaten olamazsın.
"Melez" olur kalırsın ortada dımdızlak.
Tamam sağol.

Akın_61
bizim insanımızın nekadar bilinçsiz olduğunu şu son gelişmelerden rahatca gözlemleyebiliriz....ceneze kortejindeki birkaç ermeninin gazı ile bilinçsizce 'hepimiz ermeniyiz' diye binlerce kişi bağırdı...kimsenin öldürülmesini tasvip etmiyoruz ama bir kişi öldü diye vatanı,milleti,Türklüğü bu şekilde küçültemeyiz...hrant dink insandı bir ailesi vardı da,doğuda ingilizlerin verdiği silahlarla ermeniler tarafından katledilen binlerce türk evladı insan değilmiydi onların aileleri yokmuydu...cenezede biz ermeniyiz diye bağıran onbinler açaba hiç ermenilerce hunharca öldürülen anadolodaki Türk vatandaşlarını hiç andılarmı acaba......bence cenaze günü olanlar Türklüğü aşağılamıştır...umarım insanlarımız bundan sonra bir eylem yapmadan önce sonuçlarını düsünür ve ne yapacaklarsa ondan sonra yaparlar....

Fatih
26.01.2007, 16:51
dün akşam biri bana anlatsn programını izleyen var mı bilmiyorum ama sunay akın orda konuktu orda çok çarpıcı bir bilgi verdi atatürk türk dil kurumunu kurduğu zaman başına bir ermeniyi geçirmiş dil bilimci die
buna ne diceksiniz bu vatana ermenin rumun yunanlının yahudinin de faydası var peki bankaları boşaltanlar kimdi bizler deilmiydik bu milletin parasını biz yemedik mi bırakın bu milliyetçilik ayaklarını ırkçılık yapamyalım lütfennn

GolaMTuRi
26.01.2007, 16:51
hepimiz ermeniyiz lafina pek fazla takilmamak lazim, sonucta burda verilen mesaj kardesliktir,baristir.herkes ermeni oldugu icin degil terore,siddete karsi oldugu icin yurudu.dink'in cenaze toreninde bunun disinda herhangi bir amac guderek slogan atanlarada karsiyim...
yasasin halklarin kardesligi..

TSelif
26.01.2007, 16:52
emin ol oradaki esas ermenilerin haricindeki hiçbir Türk (müslüman) o söylediği cümlenin ne anlama geldiğini bilmiyordu.
Ya da şöyle diyelim gerçek TÜRK kimliğinde ki hiç kimse bu cümleyi kullanmazdı.

sümela61
26.01.2007, 16:53
bir şeyi unutmayalım değerli arkadaşlarım:

bazıları işin içine "din"i alet etmeye kalkıyor, "din"ini bu bazılarından öğrenmeye kalkan gençlerimiz de bunlara kanıyolar... gerek yok...

bakın Hz. Peygamber (S.A.V.) ne demiş Veda Hutbesi'nde:

"Ashabim!"

"Dikkat ediniz, Cahiliyeden kalma bütün adetler kaldirilmistir, ayagimin altindadir. Cahiliye devrinde güdülen kan davaları da tamamen kaldirilmistir. Kaldirdigim ilk kan davasi Abdulmuttalib'in torunu Iyas bin Rabia'nin kan davasidir.

kan davası ille de kişiler, sülaleler arasındadır diye bir kaide yok, milletlerin de bundan uzak durması lazım... İslam adına bir şeyler yapıyoruz diye İslam'ın yasakladığı şeyleri yapmayalım... Dink de dahil geçmişte olanlar, geçmişte kalmıştır... kan davası gibi görmeye gerek yok...

Rutubet
26.01.2007, 16:54
dün akşam biri bana anlatsn programını izleyen var mı bilmiyorum ama sunay akın orda konuktu orda çok çarpıcı bir bilgi verdi atatürk türk dil kurumunu kurduğu zaman başına bir ermeniyi geçirmiş dil bilimci die
buna ne diceksiniz bu vatana ermenin rumun yunanlının yahudinin de faydası var peki bankaları boşaltanlar kimdi bizler deilmiydik bu milletin parasını biz yemedik mi bırakın bu milliyetçilik ayaklarını ırkçılık yapamyalım lütfennn

Bu ülkede bunu yeni fmi farkettiniz ? ermenilerin gönül rahatlığı ile yaşadığını Osmanlı'da hatta 1915'lerde bile yüzbaşı olduklarını, istihbaratta çalıştıklarını, sadrazam bile oldukları yeni mi anladınız da Milliyetçilere bok atıyorsun. Ayıptır ayıp Atatürk'ün sözlerini ne çabuk unuttunuz.
Saygı gösterlim diyoruz ama bi yere kadar. Sapıtmayın.

Mehdi
26.01.2007, 16:54
kardeşlerim konu biraz amacından saptı galiba.ben size son olarak şunu tavsiye ediyorum.Ahmet Günbay Yıldız'ın Figan adlı romanını lütfen okuyun.

corleone
26.01.2007, 16:55
bu başlık lütfen kapatılsın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lokman
26.01.2007, 16:56
Ne ermeni yim nede o pankartı taşırım, siz inanıyormusunuzki bir Türk ermenistan da öldürülecek ve burada olan olay oradada olacak imkansız üstüne cesedimizi yakarlar, şimdi ben neden hoşgörülü olayım. Yıllarca şehit verdik iki dakikada bilmem kaç güvenlik görevlisi şehit oldu diye geçen televizyonlar dörgün dört gece kıyameti kopardı bu kadar ermeni yalakasını bir arada görmedim. Meğer TRABZON şehri birilerinin ne kadar korkulu yrüyası olmuş bunların kim olduğuda bir parti teşkilatının önünden geçerken atılan sloganlardan belli olmuştur. Sorarım size o cenazede atılan sloganda hangi milletlerin kardeşliği için bağırıldı ben yazamıyorum bilen bilir. Üstümüze oyunlar oynanıyor bu ülke içten vuruluyor ve bazıları buna çanak tutuyor tarih bu kalleşleri asla unutmayacak.
Yazdıklarımdan kimse sanmasınki ben Hrant Dink cinayetine sevindim asla bir insan düşünceleri ne olursa olsun ölümü haketmez hak hukuk cezasını verir toplum yaptırım uygular budur ceza ama bu oldu diyede kendimi aşşağılık bir yaratık gibi hissetmemi kimse beklemesin üzüldüm ama o kadar.

Kaya
26.01.2007, 16:59
Allah'a emanet olun!..

Dün gece açılan bu başlık çok iyi bir seviyede gidiyor(du). Ama maalesef kapatmak zorundayım.