PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 25.Hafta | Gaziantep FK 1-1 Trabzonspor l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

Varlıbaş61
07.03.2020, 19:56
Çimşir ile şampiyon olacağımıza kesin kez inanmıyorum.

Hocalıkla alakası yok. Düzgün bir hoca bulamadılar gitti !

serdaracıl
07.03.2020, 19:57
Yarın sivasta barça ile real oynayacak. Güzel futbol izlemek isteyenler o maça bakabilir

erenslash
07.03.2020, 19:57
Sampiyon olamayiz bu kafayla skinti buyuk gs macina kalirsak kaybederiz
bu kafayla

DeAgLeMaNyAq
07.03.2020, 19:58
Hem yorumcuların hem de taraftarların iptal edilen gole takılmış olmalarını doğru bulmuyorum. Oyuncular ve yönetim de takılırsa, bu durum takıma daha çok zarar verebilir. Bu tam olarak gri olarak adlandırılacak bir pozisyon o yüzden VAR'ın müdahale etmesi doğru değildi. Hakem yorumcularının topyekün gol veya gol değil diyeceklerini sanmıyorum. Benzer bir şekilde biz golü yemiş olsaydık iptal olmasını beklerdik. Keza diğer takım taraftları da aynı şekilde gol atmış olsalardı, tertemiz gol diyeceklerdi. Şu bir gerçek ki takımın bir an önce toparlanması lazım. Bu oyunun yetmeyeceğini bir yerde görmemiz gerekiyordu. Giden 2 puanı başka yerde telafi ederiz ama bu performansımız devam ettiği müddetçe işimiz çok zor. İyi oyunla performansı ayırt etmek lazım. Kötü oynayabilirsin ama hiç değilse mücadelenle takdir toplarsın. İnşallah Malatya maçı bir şeylerin başlangıcı için milat olur...

Varlıbaş61
07.03.2020, 19:58
Sampiyon olamayiz bu kafayla skinti buyuk gs macina kalirsak kaybederiz
bu kafayla

Gs maçına kalmaz bizim iş merak etme! O maça kadar iddiamız biter ..

serdaracıl
07.03.2020, 19:59
Kaos isteyenler yine hortlamış. Kadro dışı falan. Bu takım şampiyon olacak.

ilelebeTS
Eksikler yanlışlar ortada. Umarım bunlar bir daha tekrarlanmaz. Hakem konusunda yönetim devreye girmeli. Onun haricinde karalar bağlamaya gerek yok. Yara aldık ama ölmedik daha. Takım kendine gelmeli. Malatya'yı yenip önüne bakacaksın artık. O maçı kazanamazsan o zaman sıkıntı işte.

Enaldo61
gs maçına kadar 7 puan fark yapamazsak götüremeyiz düşüncesindeydim çünkü bizim o maçtan deplasmanda puanla çıkma ihtimalimiz sıfır.

Manu61
07.03.2020, 20:00
Gs maçlarını izleyenler görüyordur ne kadar motive olduklarını. Teknik ekip futbolcuları maça hazırlayamıyor takım motive olamıyor. Haftalardır bu böyle. Önümüzde çok zor deplasman maçları var bu ruhsuz takımın oradan sağ çıkması mümkün değil.

castillo61
Yahu bu takım Sosa-Parmak ile akıcı futbol oynadı koskoca bi devre. Hatta Sosa'nın sakatlığından ötürü Yazıcı'yı geriye çektiğimiz dönemde bile bu kadar durağan, ne yapacağını bilmeyen bi takım izlemedik.

Mikel bildiğin takımın kimyasını bozdu. Baştaki td çakması da Mikel'in yokluğunda doğru tercihlerde bulunamayınca bu açığa çıkmadı.

Okay'ın oyunundan da hazetmiyordum bu daha zararlısı.

TSemih61
O zaman Sorloth dahil Mikel Campi ve Novak şuphe altindadir.
Taktiği kabullenememe durumu var bu çok net. Sürekli birbirine kızan bir oyuncu grubu var sahada, kimse hareketli oynamıyor o istek kalmamış. Taktiğe güven olmadığında bu durum ortaya çıkar. Herkes çocuk oyunu zannediyor bu işi hocasız da oynar bu kadro falan diyor sırf Ünal Hoca'nın hakkını yemek için. Bu takıma kazandırdığı oyun alışkanlığı basit bir şey değil. O pas oyunu ha deyince olmuyor.

Takım tam toparlanmış takviyeler yapılmışken sırf farklı şeyler yapacağım diye takımın ayarlarıyla oynuyor adam.

Bir takım haftalardır gol pozisyonuna giremez mi ya. Valla kafayı yiyeceğim takım gol pozisyonuna giremiyor hadi onu geçtim kalesinde hiç olmadığı kadar pozisyon görüyor. Takviye görmüş, dinlenmiş, sakatları iyileşmiş bir kadronun oynyacağı futbol bu mu. Bir an önce eski sisteme geri dönülmeli. 4-2-3-1 düzenine.

Sefaenes
Halos Özkahya nun tel bilen varmi özelden yazsanıza içimi nefretimi dökeyim operasyon çocuğuna

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 20:01
Gs maçlarını izleyenler görüyordur ne kadar motive olduklarını. Teknik ekip futbolcuları maça hazırlayamıyor takım motive olamıyor. Haftalardır bu böyle. Önümüzde çok zor deplasman maçları var bu ruhsuz takımın oradan sağ çıkması mümkün değil.

Bizden daha demotive bir takım yok ki ligde.
Biz Ankaragücü nü 3-0 yendik ama adamlar cok daha iştahlı oynadı.
Hiçbir oyun tempomuz yok.

tanjugunduz
07.03.2020, 20:02
Dostlar yazmayayım diyorum.ama bu baklava mıdır nedir beni çıldırtıyor sorloth sahada ise kanat ile.oyanrsin yok kanatsiz oynayacagim dersen ekuban ileride tek oynar. Kaç pozisyonda ortasaha 4 kişi 5 metrekare alanda yan yana geldi resmen çağ dışı futbol bizim teknik adamlar kısa alanda pas yapmayı kısa alanda biraraya gelip çorba yapmak anlıyor herhalde. En çok ndiaye ye acıdım adamı resmen çöp ettik halbuki tek hamlede 30 metre ileri hızlı depar atabilen bir adam . Aynı şekilde wakeme içeri girdiğinde sapıtıyor cizgide daha rahat ömür madem hazır gibi 2. Yarı koy rakibi cikartmasin ayrıca kimi koyarsa koysun oyuna. Şunu net anlatmalı yürüyerek top oynanmaz bak Kamil Ahmet sadece 1 sefer depar attı gol geldi yok ya vallahi çıldırtacak bunlar bizi . Hasta oldum evde resmen . Elim ayağım döküldü.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammed Ayaz
07.03.2020, 20:02
Bu futbol bana hiç şampiyon olacakmışız hissi vermiyor malesef.
Verdirmeye çalışıyorum kafamda kendi kendime yok yine vermiyor.Olmuyor yani.
Sörloth bir maç gününde değildi onda da maçı kazanamadık.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gürkan Asma
07.03.2020, 20:03
Şu durumda oyunculara laf etmişse zaten geçmiş olsun. Sorlotha kızmış olabilir neden atmadın diye, ne güzel topluyordun arkamı :)

Oğuzhan Fidan
gs ve başakşehir maçlarında 1 puan bile kaybedersek şampiyonluğu unutun. bu maçları mutlak kazanmak zorundayız artık. bu kafayla bu maçların kazanılması mucizedir o ayrı !

erdo6
Onalarin golü ofsayt var farklı acıdan gosteriyor 2 golumuzde temiz yine halis özkaya yine şerefsizlk

diensi61
07.03.2020, 20:05
Gene başa dönmüş olacağız da, ben ne bugün ne o gün sonuca yorum yapmadım.
Karşındaki takımların oyuncu grupları senden daha kaliteli değil.
2-3 takım var o ayarda, ama biz herkesten dayak yedik.

Şu orta sıra takımı hocalarından umudu kesin arkadaşlar.

Gittiği takıma kendi oyun tarzını direk yansitamayan hiçbir hoca bu takıma gelmemeli.

İlla fantezi arıyorlarsa, hataydan Göztepe ye gelen adamı al getir.

Sergen boştu, kaçtı.

sezon başında sergene, terime versen sosa, mikel, parmaklı takımı muhtemelen onlara da saydırırdın. yanlış hamlelerle düğmeyi baştan yanlış iliklemişsin bir kere. sonra üstüne pahalı ceketler, ayakkabılar alarak sokağa çıkman seni onlardan daha yakışıklı yapmıyor. buna aldanıldı galiba. devre arasında kısmen yapılan doğru işler amatör bir hocanın eline verildi. en az zararla çıkarız inşallah şu durumdan ve inşallah camia bir hatadan bu yönetimi yeme yanlışına sürüklenmez.

Ufuk
07.03.2020, 20:07
Adamların bekler kanat gibi oynuyor, e arkası da otoban oluyor haliyle. Bu alanları değerlendirmek yerine kanatları ortaya kilitledik. 3 tane hem güçlü hem hızlı stoperleri olunca da savunma arkasına top attırmadı. Bilal bile girdikten sonra kanat oynamadı, iyi değerlendirememiş hoca ve teknik ekip rakibi. Değişikliklerde de Ndiaye'nin çıkması hataydı bence. Mikel ve Sosa ikisinin de sarısı var. Orta sahada sağlam basacak tek adam Ndiaye. Sosa veya Mikel'den biri (bence Mikel) çıkıp Ndiaye kalmalıydı.

Enaldo61
07.03.2020, 20:08
Forvette 1.95lik adam var Tony'ye bir tane orta açtırmadın, kimse orta açmıyor doğru dürüst.

My
07.03.2020, 20:09
Hüseyin Ç.: ‘’Bahane olarak üretmemek lazım. Oyuncu grubu çok maç yaptı Sezon başından buyana. Bu oyun yorgunluğa bağlamak istemiyorum. Biraz daha oyuncularla ilgili problemlerimiz var. Çözmemeiz gereken yapılar var. Onunla ilgili çalışmalara başlayacağız''

AYRINTILAR >>>https://www.61saat.com/futbol/cimsir-puan-kaybini-boyle-acikladi-h730044.html

61saat.com

Ne demek istiyor bilmiyorum ama bir çuval inciri berbat etmese(ler) bari. Bu nasıl açıklama böyle.

Ahmet Kara
07.03.2020, 20:09
bu takımın futbol oynayabilmesi için sosa'nın savunmanın önünde oynaması gerekiyor.
mikel aynı okay gibi takımı yavaşlatan bir el frenidir.
n'diaye ise sosa'nın yanında oynar.
önlerinde ise ikinci forvet olarak ekuban oynar.

Ahmet Kara
07.03.2020, 20:10
Hüseyin Ç.: ‘’Bahane olarak üretmemek lazım. Oyuncu grubu çok maç yaptı Sezon başından buyana. Bu oyun yorgunluğa bağlamak istemiyorum. Biraz daha oyuncularla ilgili problemlerimiz var. Çözmemeiz gereken yapılar var. Onunla ilgili çalışmalara başlayacağız''

AYRINTILAR >>>https://www.61saat.com/futbol/cimsir-puan-kaybini-boyle-acikladi-h730044.html

61saat.com

Ne demek istiyor bilmiyorum ama bir çuval inciri berbat etmese(ler) bari. Bu nasıl açıklama böyle.

futbolcuların hocaya saygı duyduğunu sanmıyorum. bununla alakalıdır.

Varlıbaş61
07.03.2020, 20:10
İş işten geçti geçiyor adam saha çalışmalara başlayacağız diyor. Zahmet etmeseydin Çimşir efendi !

Oğuzhan Fidan
07.03.2020, 20:11
sturridge gitmesi sörlotun azminide almış götürmüş sanki çok garip ama böyle düşünüyorum sturridge varken daha hırslı oynuyordu ! antep kadar dengesiz oynayan bi takım görmedim yaz havası gibiydi maçta topçularıda çok etkiledi ! valla böyle bir futbolla şampiyon olunmaz yinede attık ama hakemden döndü.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 20:11
bu takımın futbol oynayabilmesi için sosa'nın savunmanın önünde oynaması gerekiyor.
mikel aynı okay gibi takımı yavaşlatan bir el frenidir.
n'diaye ise sosa'nın yanında oynar.
önlerinde ise ikinci forvet olarak ekuban oynar.

Bu konuda tamamen hemfikirim şu oyuncu kadrosu ile.
Sosa-ndiaye- guilherme
Gibi oynaması lazım takımın.

İlk yarı bu kadro yoktu. Ezbere niye hala aynı orta saha ile oynamaya çalışıyor anlamıyorum.

memozcan
07.03.2020, 20:13
şu 4-1-4-1 saçmalığından vazgeçmek lazım..

emre6117
Takim sampiyon olacak takim havasiyla oynamiyor
Zaten lobisi hakemi de yok bu camianin.hocasi da yok sayilir.sadece yetenekli topculari var.son pozsyonda gs oyle gol atsa son dakikada sikiysa iptal etsinler golu.terim ve gsli futbolcular o hakemi ne yapar.

Oğuzhan Fidan
kendi kendimizin ayağına sıkar yinede gsye rakip olamayız biz ! işbilmezler sürüsü çimşirin açıklamalarına bak hele ! aferin lan el birliği ile yiyin şampiyonluğu şurda bile kenetlenemiyoruzya ! neymiş sorunları topçuların acaba şampiyonluktan daha önemlimiki ! yazık ya

Saint Castillo
şampiyonluk söylemi bi sezonu daha piç edecek, bu sene olamayacağız sonra da yazın şampiyonluğa yönelik transferler yapılacak çünkü paramız olacak.
Kadro mühendislikten yoksun birşekilde şişecek ve yaş ortalaması daha da yükselecek.

Sorloth uğurcan abdülkadir hepsinden gelen bonservis duman olacak.

Şampiyonluğunuzu s**eyim.

top kapamayan spor
son pas yapamayan spor
olgun atak geliştiremeyen spor

ve

kadroyu twittera göre kuran bir hocamsı ile onu siklemeyen oyuncu grubu.

memozcan
07.03.2020, 20:14
her şeyi geçtim.. 1-0 öndeyiz ve rakip sürekli güray ve oğuz mudur nedir adı o çocukla 2 kişi o kanattan geliyorlar.. bunu bir hoca nasıl çözemez..

Çağdaş DENİZ
07.03.2020, 20:14
Yaw biz hangi maçlarımizi kolay kazandik
Kayseri Kasimpasa vs bahsetmiyorum normal bir takımla oynaeigimizda kolay kazandığımız maç yok
Orta sahamiz top rakipteyken etkisiz sosa yoruluyor guilerme bir var bir Yok
2 3 sene önceki sisteme döndük sisir Burak a
Şimdi de sisir sorlotha
Bu şekilde cok devam etmez
Kanatlardan defans arkasına atılan her top tehlike olur
Stoper ve beklerimiz hatasız oynamak zorunda
Burada olmadan söylüyoruz yenildikten sonra sayfalarca eleştiri boş
Özgüven eksikliği vs değil bu takımda ciddi sıkıntılar var

Aha da şimdi 100 sayfa tartışalım

Enaldo61
07.03.2020, 20:16
her şeyi geçtim.. 1-0 öndeyiz ve rakip sürekli güray ve oğuz mudur nedir adı o çocukla 2 kişi o kanattan geliyorlar.. bunu bir hoca nasıl çözemez..

hocam sana kesin emin olduğum bir şey söyliyim beklerde Abdürrahimle Serkan Asan olsa bu kadar açık vermezdi bugün bu takım. Bundan kötü maç olmazdı adım gibi de eminim.

her maç aynı oyuncu grubuyla olmaz sen arada bir birkaç oyuncu monte edemezsen yürütemezsin bu işi, ya diyelim Novak bu maçın oyuncusu değil, kafa olarak bu maça hazır değil ya da fizik olarak yorgun, bunları anlayıp sezip değişik başla maça. her maç aynı her maç aynı nasıl olur ya?

Ahmet Kara
07.03.2020, 20:16
sahada ki çoğu futbolcunun hocadan daha iyi taktik bildiği kesin. vücut dillerinden anlayabiliyorsun.
sosa'nın önde oynayacak durumu yok artık. o eskidendi, yaşlandı. bunu göremiyorsan hoca değilsin demektir.
novak her zaman topsuz oyunda daha fazla etkili olmuştur. topla birlikte ligin en kötü sol bekidir. onu sol kanatta yalnız bırakmak intihardır.
1.5 yıldır bu takımda isen futbolcuların temel özelliklerini bilmen gerekir.

Oğuzhan Fidan
07.03.2020, 20:17

adaşımdan nefret ettim itin oğlu acaba başka maçlarda oynayacakmı bu kadar hırslı o güray itinede bi cevap vermek lazım ! 2 it le o kanattan aktı adamlar bizimkilerde mal değneği gibi izledi

MehmeTS_ADANA
07.03.2020, 20:18
Şu yorumları okuyorum ve gözlerime inanamıyorum. Bu kötü değildik bence ama çok yavaştık sanki tüm futbolcular maça uyuşturulup çıkmış gibiydi. sanirim hafta içi kupa maçindan kaynaklanan bir durumdu ama şu kesinki bu bahane değil. Sadece bir maç takılma kontenjanımızı kaybettik o kadar. Bu kadar takılmamın anlamı yok. Ben takıma güveniyorum.
son olarak sosa da garip bir durum var sözleşmedenmidir başka sebeptenmidir bilemiyorum ama maç içinde inanılmaz durgun. Bu fiziksel sebeplerdense onun bölgesinde ndiyaye önlerinde de gilerme ile başlamak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

ilelebeTS
07.03.2020, 20:18
Valla futbolcuya istediğini söylesin hoca. Benim gördüğüm, verdiği taktik yanlıştı. Kapanan takımı ortadan yarmaya çalıştı. İyice arapsaçı oldu oyun. Kanattan 1 atak yaptık, o da Kamil'in bireysel çabasıyla gol oldu.

nakzo
07.03.2020, 20:20
Deplasmanda göztepe gibi takıma 3 atan basaksehir şampiyon olur kardeşim adam hakediyor.Avrupada son 16 kalıyor.Yorgunum demiyor sakatım demiyor aglamıyor zırlamıyor isini yapıyor.Bizim mastromuz götünü kaldırmıyor kaç maçtır beyzadenin bir de kaptan sosanın yönettigi bir Trabzonspordan şampiyonluk beklemek rüyadan öte bir fantazi.Birde wakayeme var tabi önemli olan hicbir maçtada ortada yok gereksiz bütün maçlarda yıldız olur.

Ahmet Aksu
07.03.2020, 20:21
stajer hocamız "Çözmemiz gereken yapılar var. ilgili çalışmalara başlayacağız'' diyor ya lig bitmeye yakın :)

aslında her şey taze bir kan ile çözülür, taze ama tecrübeli bir kan..

ama riske girer mi başkan şuan için bilemem. başakşehire de kaybedersek zaten herhalde riskten çıkar bu iş

çünkü kalan 10 maçı da hocasız izlemek istemiyorum.. :(

fadigaTS
07.03.2020, 20:21
Bizimkilerin hayattan bezmiş tavırları ve sahada yürümeleri beni çıldırttı.Sanki şampiyonluğu garantilemiş ve vurdumduymaz bir tavır vardı.Motivasyon denen bir şey yok.

CİVELEK.61
07.03.2020, 20:22

61saat.com

Arkadaşlar Hüseyin Çimşir'in takıma çok fazla bişey kattığına ben de inanmıyorum fakat bu açıklamalar boş değil.
Kaldı ki bugün sahada herşey ortadaydı zaten.
Obi Mikel,Sosa,Da Costa kendini oyundan attırmak için her şeyi yaptı.
Oyun gereği kartları anlarımda rakipten topu kolayca kapan Obi Mikel'in rakibin suratına bilerek vurmasını anlamam.
Sosa'nın kartı olmasına rağmen,her pozisyonda aşırı itirazını anlamam.
Da Costa'nın hava hakimiyetinin iyi olmasına ve sarı kartı olmasına rağmen her topta rakibinin kafasına vurmasını anlamam.
Eğer bunlar olmasaydı hakeme bende saldıracaktım ama yüzüm yok.
Takımda belli olan bi sıkıntı var.
Bunları akıllara getirmeyelim tamam ama tarihte tekerrür etmesin mümkünse.
Hatırlayın 2010-11 sezonu.
Teofilo kaçtı
Engin Baytar Şenol hocaya sövdü.
Jaja idmanlara şarhoş çıktı.
Selçuk sözleşme yenilemedi sezon sonu kaçtı.
Egemen sözleşme yenilemedi sezon sonu kaçtı.
Falan filan.
Aynı senaryolar yaşanmasın.
Kimse Sosa'ya,Mikel'e Da Costa'ya konduramaz belki tamam ama bugün ki manzara,takımda bazı sıkıntılar olduğunu ortaya koyuyor.
Bir takım bu kadar yürüyerek oynamaz.
Biz bu takımın potansiyelini biliyoruz.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 20:30
Yahu ne yorgunluğu?
Başakşehir in yaş ortalaması kaç?
Adamlar 3 günde bir maça çıkıyor, rotasyon bile yapmadan.

İlk beklenmedik puan kaybında oyunculara falan çamur atmaya başlamışsa zaten işimiz var.

Oyun planın elindeki oyunculara göre olacak.

Saçmalamaya devam edilecekse eddie Newton ile devam edelim.

Nasılsa alıştık antrenörü yukarı almaya.

En azından İngiliz, Chelsea falan, mazisine bir saygı duyar oyuncular.

Demeçte oyuncu grubunu, hele şu oyuncu grubunu suçlayan adamla mesafe alamazsın.
Yanlış oyun planına, yapmadığı rotasyona bulsun kabahati.

Her maç yanlış rakip analizi... Ama suçlu oyuncular.

Bu huyundan vazgeç hoca.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 20:30
Yahu ne yorgunluğu?
Başakşehir in yaş ortalaması kaç?
Adamlar 3 günde bir maça çıkıyor, rotasyon bile yapmadan.

İlk beklenmedik puan kaybında oyunculara falan çamur atmaya başlamışsa zaten işimiz var.

Oyun planın elindeki oyunculara göre olacak.

Saçmalamaya devam edilecekse eddie Newton ile devam edelim.

Nasılsa alıştık antrenörü yukarı almaya.

En azından İngiliz, Chelsea falan, mazisine bir saygı duyar oyuncular.

Demeçte oyuncu grubunu, hele şu oyuncu grubunu suçlayan adamla mesafe alamazsın.
Yanlış oyun planına, yapmadığı rotasyona bulsun kabahati.

Her maç yanlış rakip analizi... Ama suçlu oyuncular.

Bu huyundan vazgeç hoca.

Varlıbaş61
07.03.2020, 20:31
https://twitter.com/mavitrcom/status/1236339056050667523?s=21

Burada golü vermiş gibi duruyor it !

Mehmet Cihan Kocaman
07.03.2020, 20:31
Malatya maçını aldığımız an lideriz. Yeter ki saçma sapan taktikler denemeyelim. Şu kötü ve yavaş futbol son olsun artık.

Varlıbaş61
07.03.2020, 20:36
https://twitter.com/mavitrcom/status/1236339056050667523?s=21

Burada golü vermiş gibi duruyor it !

LağusKusteli
07.03.2020, 20:40
Öncelikle hiçbir şey bitmedi, her şey devam ediyor.

Maça gelince: hala Hüseyin hoca ve takım kötü muhabbeti yapanlar var.

Bakın millet YANLIŞ yapıyorsunuz. Doğrucu Mahmut ayaklarını bırakın, bu LİGDE kimin sesi çok çıkarsa onun dediği oluyor.

Hep diyoruz: gs son iki sene TOP OYNAMADAN şampiyon oldu. Hiçbir taraftarı da bundan rahatsız değildi ve sürekli başkalarını suçladılar.

Biz hakemlerce doğranıyoruz beyler!! DOĞRANIYORUZ, bırakın DOĞRUCU MAHMUT muhabbetlerini ve KENETLENİN!!!

fanatikdevri
07.03.2020, 20:43
Neyse enseyi karartmaya gerek yok hala ipler bizim elimizde çıkıp vura vura alacaklar maçları.

TSemih61
07.03.2020, 20:43
Forumda ilk defa birini engelleyeceğim galiba. Tamam takım yorgun değil bunu biz de yazdık ama hala Başakşehir örneğini veriyor adam aylar önce de aynısını yazıyordu. Siteye tekrar giriyorum hala aynı şeyleri yazıyor 40 yaşına gelmiş hala futboldan bihaber biri ve ısrarından vazgeçmiyor ben yanlış biliyorum demiyor.

1) Bir kere her yaşlı oyuncu fizik-kondisyon olarak kötü olmayabilir. Senin oyuncuların öyle diye tüm yaşlı oyuncular öyle olmuyor. Ayrıca 35-36 yaş ile 30-32 yaş arasında ciddi fark var. Şimdi Mikel ile Clichy bir mi mesela. Biri hayvan gibi ağır futbolcu diğeri Premier lig gibi bir ligde bek geçmişi olan ezelden beri kondisyonu iyi olan biri. Yani bunun ayırdına varamıyor adam ya. Biri ard arda maçı kaldırabilir ama Mikel kaldıramaz mesela.

2) Sürekli aynı oyuncular oynamıyor rotasyonlu gidiyorlar. Ve rotasyondaki oyuncular yerine oynadıkları oyuncuyu aratmıyorlar. Bu durumu sağlayabilecek olan 7-8 tane oyuncu var hepsi de üst seviye kalitede. Bizim öyle değil. Şuan sakatlar iyileşmiş halde dahi ismi sorgulanmayacak yedek oyuncu sayısı 2. Biri Guilherme diğeri Abdülkadir. Ben Guilherme'den de şüphe duyuyorum gerçi. Diğeri de sakatlıktan yeni çıktı tam verimli oynayamıyor. Yani Başakşehir'le durumun aynı değil senin karşılaştırıp durma.

3) Takımlarında ciddi şekilde mücadele gücü yüksek oyuncular var Caicara, Visca gibi. Visca bilmem kaç sezondur sakatlanmadan sezonları kapatıyor neredeyse Caicara da aynı şekilde. Yani bu oyuncular sürekli oynatmaya müsait oyuncular.

4) Oyuncuları farklı taktikleri uygulayacak kadar farklı yönleri olan oyuncular. Mesela bizim takımda hızlı oyuncu yok ama onlarda var o yüzden kontradan yetenekli oyuncularla daha iyi sonuca gidiyorlar. Bu da sezon içinde çok sayıda maç yapsalar bile bunları en az kayıpla atlatmalarına yardımcı oluyor.

Yeter ya adam Ünal Hoca'yı da aynı takım üzerinden gömüyordu şimdi de Hüseyin'i gelmiş aynı şekilde eleştiriyor.

Ya bir de adamların yedeği Aziz Behich ligde her takımda ilk 11 oynayabilecek bir oyuncu ama demek ki Clichy o yaşına rağmen maç temposunu kaldırabiliyor ve oynuyor. Bizim oyuncular ise kaldıramıyor ve bu yüzden maçların ikinci yarısını tamamlayamıyorlar bu kadar basit. Ha belki bizim takımda Clichy de kaldıramaz ama o takım zaten çok koşan bir takım birbirlerinin açıklarını kapatabiliyorlar. Senin takımında ise Sosa, Nwakeme, Pereira ve Mikel gibi oyuncular var bunlarla kapatamıyorsun işte o mücadele açığını N'diaye dahi yetersiz gelebiliyor. Novak keza bugün gördük nasıl batırdığını bir maçı diğerini tutmuyor. Bu itiraz edebileceğin bir şey değil ki. :D Valla içimi acıtan da bu kafadan düşünen insanlar yüzünden bir hocamızı çok kolay harcadık. Azınlıkta da değiller yani. Keşke taraftarın etkisi bu kadar yüksek olmasa bi camiada.

E. Okan Bülbül
07.03.2020, 20:46
O gaziantep taraftarlarına da yazıklar olsun. İbne Trabzon olamazsın şampiyon diye bağırdılar. Köpekler... İstanbul takımlarına domalmaya devam edin. Küme düşeceğiniz günü iple çekiyorum, inşallah son vuruşu bizden yersiniz.

CİVELEK.61
Ben bugün bazı oyunculardan soğudum ve midem bulandı

bordomaviask
Bizim taraftarı anlamıyorum takımın hakkını savunup dışarıya karşı tek yürek olmamız gerekir. Ondan sonra saha içine döner hocayı futbolcuları eleştiririz. Son dakikadaki pozisyon gs ye olsa gol verilmişti. Birbirimizi yemeye devam edersek daha çok böyle ahlanır, vahlanırız.

Ahmet Kara
07.03.2020, 20:47
öyle ya da böyle hoca devam edecek sonuna kadar. belki bu beraberlik ve gelecek olan eleştirilerle takımla fazla oynamaz ve iyi oynamaya başlarız.

amasya0561
07.03.2020, 20:47
Birde sahaya taktik kağıdı gönderiyor çok anlıyor gibi kendini morinyo guardilo sandı tabi hayal bile etmediği bir yere gökten düşme gelince

ilelebeTS
07.03.2020, 20:49
Takım kendini sorguluyorsa bu beraberlik 5-0'lık Malatya maçı gibi belki hayırlı olmuştur belli olmaz.

yasin196761
O yediğimiz gol neydi Allah aşkına ? Şampiyonluğa giden takım o golü yemez.

mmert
Oyun o kadar kötüydü ki hakemin kitapsızlığı konuşulmuyor.

Oyun o kadar kötüydü ki Ünal'ı hiç hakem eleştirmiyor diye eleştiren Ağaoğlu hiçbir şey demiyor.

Oyun o kadar kötü ki herkes kabahat bulacak oyuncu arıyor.

Hüseyin Çimşir buram buram yetersizsin ama oyuna tecavüz etmesen yine bu takım galip gelir. Oyunun içine öyle bir ediyorsun ki kim oynadığını anlamıyor. İyi bir antrenörsün. 1 gran fazlası da senin kafayla olmaz zaten. Çorba etme işleri kâfi. Ezbere iş yapıyorsun. Bütün her şeyin içine etme.

CEMEFKER
07.03.2020, 20:51
Antep golü ofsayt. Var göstermedi.
Temas var ama faul değil topa dokundu A.Omur.

Pozisyon bu Var'daki adam bunu göstermedi, kornerden gelen pası gösterdi. Bu pozisyon bence gri tabir edilen pozisyonlarıdan.
Neden gösterilmedi. Ayrıca VAR'dan döndü gol.
Özgüç Türkalp imiş hakem!
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/98a44c9cc4225dffed08cd06300df671.jpg

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdaracıl
07.03.2020, 20:52
Forumda ilk defa birini engelleyeceğim galiba. Tamam takım yorgun değil bunu biz de yazdık ama hala Başakşehir örneğini veriyor adam aylar önce de aynısını yazıyordu. Siteye tekrar giriyorum hala aynı şeyleri yazıyor 40 yaşına gelmiş hala futboldan bihaber biri ve ısrarından vazgeçmiyor ben yanlış biliyorum demiyor.

1) Bir kere her yaşlı oyuncu fizik-kondisyon olarak kötü olmayabilir. Senin oyuncuların öyle diye tüm yaşlı oyuncular öyle olmuyor. Ayrıca 35-36 yaş ile 30-32 yaş arasında ciddi fark var. Şimdi Mikel ile Clichy bir mi mesela. Biri hayvan gibi ağır futbolcu diğeri Premier lig gibi bir ligde bek geçmişi olan ezelden beri kondisyonu iyi olan biri. Yani bunun ayırdına varamıyor adam ya. Biri ard arda maçı kaldırabilir ama Mikel kaldıramaz mesela.

2) Sürekli aynı oyuncular oynamıyor rotasyonlu gidiyorlar. Ve rotasyondaki oyuncular yerine oynadıkları oyuncuyu aratmıyorlar. Bu durumu sağlayabilecek olan 7-8 tane oyuncu var hepsi de üst seviye kalitede. Bizim öyle değil. Şuan sakatlar iyileşmiş halde dahi ismi sorgulanmayacak yedek oyuncu sayısı 2. Biri Guilherme diğeri Abdülkadir. Ben Guilherme'den de şüphe duyuyorum gerçi. Diğeri de sakatlıktan yeni çıktı tam verimli oynayamıyor. Yani Başakşehir'le durumun aynı değil senin karşılaştırıp durma.

3) Takımlarında ciddi şekilde mücadele gücü yüksek oyuncular var Caicara, Visca gibi. Visca bilmem kaç sezondur sakatlanmadan sezonları kapatıyor neredeyse Caicara da aynı şekilde. Yani bu oyuncular sürekli oynatmaya müsait oyuncular.

4) Oyuncuları farklı taktikleri uygulayacak kadar farklı yönleri olan oyuncular. Mesela bizim takımda hızlı oyuncu yok ama onlarda var o yüzden kontradan yetenekli oyuncularla daha iyi sonuca gidiyorlar. Bu da sezon içinde çok sayıda maç yapsalar bile bunları en az kayıpla atlatmalarına yardımcı oluyor.

Yeter ya adam Ünal Hoca'yı da aynı takım üzerinden gömüyordu şimdi de Hüseyin'i gelmiş aynı şekilde eleştiriyor.

Boşver hocam anlatamazsın.

Reha Asan
07.03.2020, 20:53
Takımın Hocasının bile hakemi eleştirmeyip kusuru oyuncularda bulduğu yerde bırakalım da taraftarlar sayın Hocamızı eleştirsin.

yorumsuz6117
Mikel sezon sonuna kadar 11'de yer almamalı, bugün kendini artırmak için herşeyi yaptı terbiyesiz, Parmak oynasın yerine..

yorumsuz6117
Mikel sezon sonuna kadar 11'de yer almamalı, bugün kendini artırmak için herşeyi yaptı terbiyesiz, Parmak oynasın yerine..

Mehmet Cihan Kocaman
07.03.2020, 20:54
Bu puan kaybı umarım fitili ateşler ve Hüseyin Hoca maçtan sonra söylediği sorunları umarım düzeltir. Biz lideriz ve ipler bizim elimizde, bunu unutmayın. Benim en büyük üzüntüm Galatasaray deplasmanına 4 puan önde gitme fırsatını tepmemiz oldu. Onun dışında kaybedilen bişey yok. Biz Malatya ve Başakşehir ile oynayacağız Galatasaray ise Sivas ve Beşiktaş ile.

Çağatay96
07.03.2020, 20:56
Taktiği kabullenememe durumu var bu çok net. Sürekli birbirine kızan bir oyuncu grubu var sahada, kimse hareketli oynamıyor o istek kalmamış. Taktiğe güven olmadığında bu durum ortaya çıkar. Herkes çocuk oyunu zannediyor bu işi hocasız da oynar bu kadro falan diyor sırf Ünal Hoca'nın hakkını yemek için. Bu takıma kazandırdığı oyun alışkanlığı basit bir şey değil. O pas oyunu ha deyince olmuyor.

Takım tam toparlanmış takviyeler yapılmışken sırf farklı şeyler yapacağım diye takımın ayarlarıyla oynuyor adam.

Bir takım haftalardır gol pozisyonuna giremez mi ya. Valla kafayı yiyeceğim takım gol pozisyonuna giremiyor hadi onu geçtim kalesinde hiç olmadığı kadar pozisyon görüyor. Takviye görmüş, dinlenmiş, sakatları iyileşmiş bir kadronun oynyacağı futbol bu mu. Bir an önce eski sisteme geri dönülmeli. 4-2-3-1 düzenine.

Waka kanada gecsin. Guilherme oynasin ama 2 mac yok. Mikel Ndiaye ayni anda oynadi mi kisirlasiyoruz. Ömür 11 olabilir. Burada mikrl isr yariyor gibi gozukuyor ama elde sifir kalıyor. Sol stoper ve bek her topu kaptiriyor. Hani baskette bir oyuncu sut atamaz bos birakirlar. Bizim sol taraf oyle etkisiz.

Burada oyuncu problemleri var. Ekuyu forvet arkasina cekiceksin. Mikeli feda edicen. Yoksa korkak korkak , ayni okayin oynadigi gibi problemlere giriyoruz. Eksik ilerde oyuncu sayisi. Murawskiyi alan alsin Mikel gule gule. Waka cok yoruluyor rakipteyken, cizgiye yapissin. Bu waka da problem olmaya basladi.

Takimin binbir problemi gozukuyor gibi ama bizim eski cocuklara ve takima donersek o ruhla buradan belki cikabiliriz. Yoksa iş zor.

Sorloth kapali savunmalarda kayboluyor. Oyunculari dogru yogurmak ile sikinti. Reha Kapsal 2.yari fb macinda 10 numarada Gui yi ovdu durdu. Gui baya kanitladi. Ndiaye oyunu acamaz. Net olan bir sey , artik tek yön yok. 2 yön var. Yorulan , ileri gidemeyen cikmali. Ya da forvet olmali.

Süleyman Baykan
07.03.2020, 20:58
Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir'in açıklamaları

Teknik Direktörümüz Hüseyin Çimşir, Gaziantep FK karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Gaziantep FK takımının oyun anlayışla ilgili oyuncuları bilgilendirdiklerini belirten Çimşir, "Rakibimizin savunmada beşli oynadığını oyuncularımıza söylemiştik. Özellikle savunma derinliğiyle ilgili sorunlar yaşıyorlardı. Hızlı hücumlarla etkili oldukları bölümler vardı. Ayrıca duran toplarda da etkili olduklarını maç öncesi de söylemiştim. Golüde duran toptan yedik. Öne geçmemize rağmen özellikle topu tutamamakla ilgili sorunlar yaşadık. İki haftadır oyunun belli bölümlerinde topa sahip olamamakla ilgili bazen sorunlar yaşıyoruz. Bugün kaybedilmiş iki puan var. Bundan sonra çalışmaya devam edip önümüzdeki maçlara en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz. "

Hüseyin Çimşir bey golü duran toptan yedik demiş ben mi yanlış hatırlıyorum gol korner veya serbest vuruştan mı geldi yok derinlemesine atılan topla yapılan ortada iki stoperimizin neredeyse halay çekme modunda bekleyip rakibin tek forvetinin bomboş durumda bırakılmasından mı geldi hoca ne dediğini bilmiyor şu takım az buçuk taktik bilen alan savuması nasıl yapılır bunu takıma oturtabilecek bir hocanın elinde bile olsa razıyım orta sınıf hoca Samet Aybaba gibi mesela yani en kötü Hüseyin Çimşir bey o bile değil şampiyon olursak teknik direktörüde yenmiş olacağız bence o derece yani.

ilelebeTS
07.03.2020, 21:00
Hocanın da elinden tutan yok hani. Formsuz oyuncular varsa değiştir. Yedek kulübesinde oyuncu yok değil. Zaten Sörloth dahil, bjk maçından sonra form düşüklüğü var takımda. Her maç aynı kadro ile çıkacaksın diye kanun yok.

My
07.03.2020, 21:02
Hüseyin Çimşir buram buram yetersizsin ama oyuna tecavüz etmesen yine bu takım galip gelir. Oyunun içine öyle bir ediyorsun ki kim oynadığını anlamıyor. İyi bir antrenörsün. 1 gran fazlası da senin kafayla olmaz zaten. Çorba etme işleri kâfi. Ezbere iş yapıyorsun. Bütün her şeyin içine etme.Aynı saçmalıkları Rıza zamanında da yaşamıştık. Sosa felan hepten silinip sahada hedef tahtasına dönmüştü. Adam haftalardır takmış kafaya Ndiayeyi ileri atıyor Sosa bir kanada bir ortaya bir geriye beyni püreleşti. Bişr kanatları boşaltıyor bir ilerde pres yapıcam diye 2. bölgeyi boşaltıp duruyor...

Korkum futbolcuların Hüseyine uyuz olması. Ki Hüseyinin yaptığı açıklama hiç mi hiç hayır değil. Eğer arada bir sıkıntı olursa (ki var gibi) biz burada kı.ımızı yırtsak bir şey düzelmez birbirimizi yer dururuz.

Şu başkanların hoca tercihlerinden çektiğimiz çilenin haddi hesabı yok.

DURAS
07.03.2020, 21:03
Sosanın yürüyerek top oynaması beni çok ama çok sinirlendiriyor. Şampiyonluğa giden takımda herkes bir yerlerini yırtacak ama neredeeee

LANGARA
07.03.2020, 21:05
Şampiyon olmak isteyen takımın kötü oynamaya hakkı var ama bu kadar uyuşuk olmaya hakkı yok. Haftalardır maçlara bu şekilde başlıyoruz. Koca yarı böyle geçiyor. İlk yarı kalecimiz defalarca topu aldı, oyunu hızlıca kuracak. Her defasında en az beş topçumuz ceza sahamızda sallana sallana yürüyor. Bizdeki isteğin, bizim duyduğumuz acının onda biri topçularımızın çoğunda yok maalesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Süper Golcü
07.03.2020, 21:06
takımın formu hoca tartışılır, trabzonspor çıkıp çatır çatır oynayıp kazandığında zaten hakemlerin elinden engel olmak için bir şey gelmiyor fakat sırf takıma hocaya suç bulmak için abdülkadirin pozisyonuna faul var demek ayıptır

Gürkan Asma
07.03.2020, 21:07
takımın formu hoca tartışılır, trabzonspor çıkıp çatır çatır oynayıp kazandığında zaten hakemlerin elinden engel olmak için bir şey gelmiyor fakat sırf takıma hocaya suç bulmak için abdülkadirin pozisyonuna faul var demek ayıptır

O pozisyona faul diyen insanın halisten farkı yok. Beyni, çapı, halisle aynıdır.

İ. SARAL
07.03.2020, 21:07
şu 4-1-4-1 saçmalığından vazgeçmek lazım..Öyle oynasak sorun yok. Baklava gibi bir şey yapıyor. Tony sol iç gibi oynuyor adamı bitirdi resmen bu maçta.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes Başkaya60
07.03.2020, 21:09
Sosanın yürüyerek top oynaması beni çok ama çok sinirlendiriyor. Şampiyonluğa giden takımda herkes bir yerlerini yırtacak ama neredeeee

Abi yürüyerek felan oynamıyor bence adam top atacak adam bulamıyor ya nasıl bir taktik anlayışımız var bizim çözen varsa söylesin Allah aşkına Nwekaame forvet oynayıp Sörloth kenara hapsoldu bir ara baya Nwekaame sol açıktan hiçbir şekilde kat edemedi ne yapmaya çalıştı hoca hiçbir şey anlamadım...

Gürkan Asma
07.03.2020, 21:09
Madem forveti çiftleyeceksin, Tony yerine Ekubanla çiftlesene, Ömür le Tony de kanatta kalsınlar. Takımın en etkili oyuncusunu çıkarıyorsun oyundan yahu.

İ. SARAL
07.03.2020, 21:10
Mikel sezon sonuna kadar 11'de yer almamalı, bugün kendini artırmak için herşeyi yaptı terbiyesiz, Parmak oynasın yerine..Bomboş adam. Sırf adı Mikel diye oynuyor.

Murathan
07.03.2020, 21:11
gilherme başak maçında mı yok yoksa malatya maçında mı

iki maçtada oynamayacak.

teşekkürler.

Enes Başkaya60
Malatya maçına Abdulkadir ile sağ da Bilal sol da başlanmalı Nwekaame dinlensin biraz hoca bitirdi adamı yaa forvet oynattı ya la adamı baya...

Enes Başkaya60

İkisinde de yok...

bordomaviask
07.03.2020, 21:12

iki maçtada oynamayacak.

memozcan
07.03.2020, 21:12
golü duran toptan yedik doğrudur.. korneri çok hızlı kullandılar ve biz yerleşmeden ortayı yaptılar..

şampiyon olacak takım öyle gol yemez.. aynı şeyi ilk yarıda da yaptılar ama gol olmamıştı.. faul pozisyonlarında da çok hızlı başladılar..

zaten antep takımının en karakteristik özellliklerinden biri de bu.. duran topları da arka direğe kesip içeri çevirmeye çalışılıyorlar.. çok şükür uğurcan bütün yüksek topları topladı..

smart
07.03.2020, 21:14
Gol yiyene kadar 2. golü atmayı istemedi futbolcular

Togrul
Bizim anlaşılan bu saatten sonra sistem futbolu oynayacak halimiz yok. Ne yapıp ne edip takımı kalan maçlara motive ederek bir sonuca vara biliriz. Bunun haricinde her iki Abdülkadirimizi takıma monte etmemiz lazım.

Oruç
Takımın boyu yine uzadı. Asıl sıkıntı burada. 70 metrede istediğin tempoyu yapamazsın. Üstüne kağnı gibi oynuyor takım. Hızlı düşünen de hareket eden de yok. Abdüş bile oyuna girdi ama yürüdü. Aklım almıyor bu yavaşlığı. Mikel denen eleman her maç rakibin yüzüne vurmaktan, rakibe asist yapmaktan vazgeçmedi. Kriz geçireceğim.

Hakemler iyi niyetli değil. İlk yarıda Costa'nın pozisyonu penaltı. Var buna çağırmıyor Abdüş'ün pozisyonuna çağırıyor. Çıldırmamak elde değil.

Malatya ve Başakşehir'i yenmek farz oldu. Hocanın ve takımın kendine gelmesi gerek. Bahane üretmesinler.

Enaldo61
Sosa'yı Mikel'in yerine koyup Ekuban'ı forvet arkasına çekelim sağa da Abdüş'ü koyalım full saldıralım başka türlü olmayacak.

Süleyman Baykan
Aklı sıra Nwakaeme'yi markajdan kaçıyor ne yapsın tek farklı denediğişey şu Mikel ve Parmak aynı anda cezalı falan olsada Sosa-Ndiaye-Guilerime üçlüsünü denese başka türlü mümkün değiştirmez aklına gelmez çünkü.

erolizmts
Futbolun tanrıları ligin ikinci yarısında iyi kötü bizi ipten alıyordu ama onlar dahi Hüseyin Çimşir'in yetersizliğine teslim oldular. Futbol oynamıyoruz yahu. Sosa'nın abidik gubidik uzun topları dışında rakip kaleye gidemiyoruz. Futbolcular ne oynadıklarını veya ne oynayacaklarını bilmiyor. Sahaya 11 kişiyi sürüp iki tanesinin şapkadan tavşan çıkarmasını bekliyoruz. Rakipler bizi çözmüş artık. Sörloth ve Nwakaeme'yi kilitledikleri anda bitiyoruz. Bu iki arkadaş da bugün o markadan çıkarmadılar. Gerisi zaten kaos futboluydu. Teknik direktör de takımı sahaya sürmekten öte vasıfsız biriyse bu sonucu mecburen kabul ediyoruz.

Diğer yandan 90+'da attığımız gol hakeme takıldı. İki oyuncuda tabanla topa gidiyor ve ilk dokunan Abdüş. Hakem golümüzü yedi evin ana reklamı geldi aklıma. Lakin aynı hakem bizim maçı 11 oyuncuyla tamamlamamıza da ön ayak oldu. Sosa bence çift sarıdan atılabilirdi. Ki Sosa iki haftadır baya sert oynuyor. Aynı şekilde Obi Mikel'de birbirinin aynısı iki faülle atılabilirdi. Ve yine attığımız golün hemen ardından Antep'in net gole giden oyuncusu faul gerekçesiyle durduruldu. Temiz pozisyondu. Yani hakem temiz bir golümüzü yedi ama karşı tarafında konuşacağı çok pozisyon oldu. Biz malesef kendi kendimizi derin sulara itiyoruz. Ve malesef yine iki futbolcunun atacağı gollere emanet bir takım var elimizde.

Oruç
Çift mesaj. Silinsin.

Süleyman Baykan
07.03.2020, 21:15
Edit

DURAS
07.03.2020, 21:15
Düşündükçe sinirlerime hakim olamıyorum, Antep’in golüne temiz diyenler var. Ben böyle söyleyenlere kusura bakmasın sinirleniyorum. Ben demiyorum ki yüzde yüz ofsayt. Ama ben ofsayt gördüm. Ve var kameralarının kayote nin pozisyonuna çizgi çekmemesine işkillendim. Çeksinler yahu çizgiyi. Görelim bakalım ofsayt m değil mi

DURAS
07.03.2020, 21:16
Düşündükçe sinirlerime hakim olamıyorum, Antep’in golüne temiz diyenler var. Ben böyle söyleyenlere kusura bakmasın sinirleniyorum. Ben demiyorum ki yüzde yüz ofsayt. Ama ben ofsayt gördüm. Ve var kameralarının kayote nin pozisyonuna çizgi çekmemesine işkillendim. Çeksinler yahu çizgiyi. Görelim bakalım ofsayt m değil mi

erolizmts
07.03.2020, 21:16
...

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 21:17
Ooo "bizim kadromuz ligin en kötü kadrosu" diyen Ünal Karaman tebaası toplanmış.
:)
Evet evet, sene başında a.omur lü, ekubanli kadro Kasımpaşa dan kötü takımdı.
36 yaşında Demba ba, atiba oynuyor. Senin elindeki Sosa da bundan eksik değil.
Eğer temposundan sıkıntın varsa genç oyuncu koyarsın.
Ki bu takım genç oynattı diye tepki verilecek son takım.
Tarihi ispatlari ile doludur.

Fener maçına ve bu maça aynı 11 ile çıkıp yorgunluktan çemkirilmez.

Hele şu anki kadro ile.

artvinli_mert
07.03.2020, 21:19
Hüseyin hocanın ve takımın aklında hep bir sonraki maç var. Üst üste maç yapacakları için enerjilerini idareli kullanmak istiyorlar buda Trabzonspor top oynamıyormuş gibi görüntü veriyor.

Bu şekilde bir düşüncen varsa, Fener maçına yarı yarıya takımı değiştireceksin. Sonucu umursamayacaksın.

Hüseyin hoca, taktik olarak ve oyuncu değişiklerini aynısını yapıyor bir maçta sana kazandıran taktik her maç kazandıramaz. Oyuna mutlaka farklı bir kadro ile çıkmalıydı.

Hakeme diyecek söz bulamıyorum ama bunu yapacağı kesindi. Sarı kartlarla oyuncuları oynatmaz hale getirdi sonrada net golü faul diye iptal etti. Uzatmaları oynatmadı. Hakem konusu yönetime ait onların meselesi. Pasif kalmasınlar.

Malatya maçında alınacak kötü sonuçla havlu atar takım.

outlaws61
07.03.2020, 21:24
Beyler hayırdır noluyor ya.

Sezon sonuna kadar maç mı kazanacaktık.

Bir yerde takılacaktık zaten.

Malatya maçını aldın mı lidersin zaten.

Sonra içerde napıp ne edip başak maçını kazanman lazım.

Daha bir sürü maç var azcık sakin olun.

Tamam takım kötü oynuyor ama napalım destek olacağız.

İnşallah yolun sonu aydınlık.

smart
07.03.2020, 21:26
Takımın boyu yine uzadı. Asıl sıkıntı burada. 70 metrede istediğin tempoyu yapamazsın. Üstüne kağnı gibi oynuyor takım. Hızlı düşünen de hareket eden de yok. Abdüş bile oyuna girdi ama yürüdü. Aklım almıyor bu yavaşlığı. Mikel denen eleman her maç rakibin yüzüne vurmaktan, rakibe asist yapmaktan vazgeçmedi. Kriz geçireceğim.

Hakemler iyi niyetli değil. İlk yarıda Costa'nın pozisyonu penaltı. Var buna çağırmıyor Abdüş'ün pozisyonuna çağırıyor. Çıldırmamak elde değil.

Malatya ve Başakşehir'i yenmek farz oldu. Hocanın ve takımın kendine gelmesi gerek. Bahane üretmesinler.
Kondisyon yoksa takımın boyunun uzaması normal

gurur6134
07.03.2020, 21:27
Sivas gaysey macinin oldugu hafta bu kadar kotu futbolun izahi yok olamaz kabul edilemez..golu buluyoruz ustune yatiyoruz cekiliyoruz gol yemeden top oynamiyoruz nereye kadar boyle..rakipler ezberledi artik oyun tarzimizi..

Enaldo61
07.03.2020, 21:27
Geçen sezon fırtınalar estiren Abdülkadir Parmak'a bu sezon ne oldu?

ilelebeTS
07.03.2020, 21:28
Bazen yedekten yapacağın hamle ile kazanırsın. Tony hazır değilse hamle oyuncusu olarak yanında sakla, dinlenmiş olarak oyuna girer sana maç aldırırdı. Oynadığı yer de zaten yanlıştı. Hangi maçtı hatırlamıyorum, kanatsız full orta saha orjinli oyuncularla çıkmıştık maça, kaleye gidemiyorduk. Bugün de sahada kanat oyuncusu vardı ama anlayış; kanat oyuncusunu orta saha gibi oynatmaktı. Bu takımı kendi haline bıraksan zaten bundan kötü oynamazdı.

kayseride_61
07.03.2020, 21:30
Böyle federasyonun da böyle hakemlerin de karşımızda çirkefleşen rakiplerin de böyle ruhsuz oynayan takımımızın da Allah belasını versin.

Gürkan Asma
07.03.2020, 21:30
Beyler hayırdır noluyor ya.

Sezon sonuna kadar maç mı kazanacaktık.

Bir yerde takılacaktık zaten.

Malatya maçını aldın mı lidersin zaten.

Sonra içerde napıp ne edip başak maçını kazanman lazım.

Daha bir sürü maç var azcık sakin olun.

Tamam takım kötü oynuyor ama napalım destek olacağız.

İnşallah yolun sonu aydınlık.Orası başka da, takımın kötü oyununa bir de hakem faktörü eklenince işte birbirimizi yemeye başlıyoruz.

Sivas kadar inanamadık ona yanıyorum, adamların topçuları şampiyonluk diyor başka bişey demiyor :) Oynadıkları oyunun şampiyonlukla alakası yok.

Yoksa bu sene öyle bir maçla yabana atılacak sezon değil. Gs şu 3 maçta rahat 5 puan bırakır. Bizim de puan kaybı tahammülümüz kalmadı, malatya ve başakşehiri yenmekten başka çare yok.

Oğuzhan Fidan
07.03.2020, 21:32
umutsuz bir futbol oynuyor takım .. gol atmak istediklerinde atıyorlar istemezlerse ligin en kötü takımı imajını veriyorlar.. biraz kıpırdansak golü buluyoruz ama rahat futbol izletmiyorlar bize ben atacağımızı tahmin ettim ama bu sefer olmadı.

kayseride_61
07.03.2020, 21:32
resmen gs itine çalıştık bu hafta

kayseride_61
07.03.2020, 21:33
düzeni işletmeye başladılar

kayseride_61
kupa da fenere, lig gs ye döndürüyorlar her şeyi

Oğuzhan Fidan
bu rakipler neden bize gelince çirkefleşiyorlar kalecileri hakem golü vermediği an çıldıracaktı resmen sevinçten adi şerefsizler 1 sezon sonra düşeceksiniz işte

kayseride_61
07.03.2020, 21:34
bakın görün yarın gs iti diğer iti çok rahat bir şekilde farklı yenecek

smart
07.03.2020, 21:35
o zaten Allah'ın emri

kayseride_61
adamların iki oyuncusuyla sezon sonu için anlaşmışlar zaten, bu adamlar yarın gs ye karşı hiç koşmayacaklar gör bak

Enaldo61

bence de

kayseride_61
07.03.2020, 21:37
istanbulun diğer son orospusu da dün, bize oynadığı futbolun onda birini ile oynamadı

Oruç
Costa ve Campi neredeyse Uğurcan'la okey oynayacak. Stoperler bu kadar geride duramaz. Hoca görmüyor mu? Delirmemek elde değil.

kayseride_61
hatta haftaya onlarda gs ye yatacaklar

ekeser60
guilerme neden 2 mac yok anlamadim

kayseride_61
07.03.2020, 21:38
ya çıldıracam gerçekten

serdaracıl
07.03.2020, 21:39
Kupa maçına as kadroyla çıkmakla çok büyük aptallık ettik.

gurur6134
07.03.2020, 21:41
Takimda isyan hirs yok ekuban kamil apo ugurcan bugun sahada mucadele ettiler sonuna kadar digerleri bildigin uyudular bu umursamazlikla olmaz.. basaksehir gule oynaya yener bu takimi trabzon bu futbolla
Mac 1 1 gole ihtiyacin var rkuban cikmazdi hoca cikmamaliydi cikacak adam ya obi ya sosaydi ikisi zaten birbirini bozuyorlar bugunde birsey oynamadilar hadi sosa duran top atar diye sakliyorsan anlarim ozaman alcaksin obiyi..wakayi forvet gibi oynatman ortaya cekmen sadece ezber oyunumuzu bozar baska bir ise yaramaz bunu da goremedin hala.son dakika o pozisyon trabzonda olsaydi yada gaysey olsaydi yerimizde verirdi golu halis muhlis..herkes sapkayi onune alip dusuncek haftalardir oyun olarak bir ilerleme yok illahi bir yerde takilacaktik hep ayni hatalar yanlislar bunun sebebi de teknik heyet yetersizligi net..

AyhanPe
07.03.2020, 21:41
Bugünki oyun benim icin hic süpriz olmadi. Bu kadar da kötü oynayacagimizi tahmin ediyordum. Oyun cok umrumda degil. Cogu kisi düzenin Gs yi bu senede sampiyon yapacagini düsünüyor. Türkiye de sampiyonluklarin nasil kazanildigini da cok iyi biliyoruz. Bu yüzden pozitif göze hos gelen bir oyunlada hedefe ulasamayiz.

Ufuk
07.03.2020, 21:42

Ofsayt yoktu o pozisyonda. Daha sonra gösterdiler, çizgi çekmediler ama bariz belli oluyordu zaten.

İptal edilen golde VAR bariz faul almasını istedi ama. Çünkü topa müdahale pozisyonunu değil önden ayağına müdahale ettiği pozisyonu gösterip durdular. Aynısını Sörloth Baiano pozisyonunda da yapmışlardı. Sadece Sörloth'un vurduğu kısmı gösterip kırmızı aldırttılar. Bu pozisyonda da ikisininde topa ayak uzatıp bizimkinin önce hamle yaptığını gösterse hiçbir hakem veremez. Yemez. Önden bakınca faul gibi duruyor gerçekten de.

Birde bir pozisyonda ceza sahasında adamın eline çarpar gibi oldu VAR kontrolü falan yapılmadı. Ona da bakmak lazım, hangi pozisyondu hatırlamıyorum ama çıkar elbet ortaya.

ilelebeTS
07.03.2020, 21:43
Kulüpten açıklama geldi, iyi oldu da sadece açıklama yetmez. Ağırlığını koyup o düdüğü astıracaksın ki bir daha hakkını yiyemesinler.

nakzo
07.03.2020, 21:43
Deplasmanda göztepe gibi takıma 3 atan basaksehir şampiyon olur kardeşim adam hakediyor.Avrupada son 16 kalıyor.Yorgunum demiyor sakatım demiyor aglamıyor zırlamıyor isini yapıyor.Bizim mastromuz götünü kaldırmıyor kaç maçtır beyzadenin bir de kaptan sosanın yönettigi bir Trabzonspordan şampiyonluk beklemek rüyadan öte bir fantazi.Birde wakayeme var tabi önemli olan hicbir maçtada ortada yok gereksiz bütün maçlarda yıldız olur.

Ertan OKUMUŞ
07.03.2020, 21:44
Maçtan yaklaşık 2,5 saat sonra biraz sakinleşip düşündükten sonra baktım yine herşey bizim elimizde,yani kimsenin puan kaybını beklememize gerek yok bütün maçlarımızı kazanabilirsek,halâ bu pozisyonda olabilmemiz olumlu tarafı işin
Olumsuz tarafına gelecek olursak ; bizim bunu gerçekleştirebilecek futbolcu kadromuz olmasına rağmen aynı düzeyde teknik kadromuz yok ve onlara rağmen buraya kadar gelebildi takım,ama yine onlara rağmen devam edebilirmi ?? İşte burada karalar bağlıyorum maalesef [emoji4]
Kimse bunun gelecek sezonu da var demesin,umutsuzluk virüs gibidir daha kolay sarar bünyeyi ve daha zor terkeder aynı zamanda [emoji4]
Evet bazen her şeyi yaparsınız ve istediğiniz sonucu alamazsınız ,o zaman elinizden geleni yapmanın rahatlığı vardır ve çok yıkıcı olmaz[emoji4]bizdeki rahatsızlığın kaynağı bu bana göre,çünkü takımın kendini kanıtlamış birine emanet edildiğini düşünemiyoruz,emin olamıyoruz.
Ben emin değilim,şüpheliyim [emoji4]

kayseride_61
07.03.2020, 21:44
resmen hediye ediyoruz şampiyonluğu yaaaaa

DURAS
07.03.2020, 21:50
Trabzonsporumuzun yaptığı açıklamayı okudum. Açıklama Yerinde olmakla birlikte anlam katmasın için, Çimşir için de bir hamle yapmaları lazım.

LittleFinger
07.03.2020, 21:52
Ağaoğlu bu maçları izleyip teknik ekibe hiçbir şey demiyor mu?

smart
Fener yine uzatmada attı

Süper Golcü
fb-gs-bjk-başakşehir süper ligden ayrılarak kendi aralarında 17maçlık falan bir lig yapsınlar, pasta paylaşımında sorunlar çıkıp birbirlerini yemeye başlayınca, avrupada da 2-3sene rezil olduktan sonra, taraftar ve futbol medyası futbolun ist takımlarından ibaret olmadığını anlar

yani boşuna kirli oyunlarına anadolu takımlarını piyon olarak kullanıp, ligin bir değeri var gibi göstermeye çalışmasınlar, insanların ekmeğinden,zevkinden,emeğinden uzak dursunlar, bırakalım bunlar oynasın kendi arasında, kalan takımlarla lig avrupa standardına yükselmezse neyim

hatta lig aksın gitsin sezon sonu fb yi kurtarma operasyonunda yaptıkları gibi kendi aralarında ligden bağımsız 3lü turnuva düzenlesinler, orda lobi gücü birbirine yeten direk primleri alıp şampiyonlar ligine gönderilsin, neye uğraşıp isyan ediyoruz ki boşuna, kimse yorulmasın

fetöden ondan bundan şikayet edip tüm sezon ağlayıp sene sonunda aynı senaryoyu göreceksek, yıllarca hakemlerin, fetönün ekmeğini şampiyonluklarını yiyen oyuncu, td ler ile oynayıp sistemi devam ettireceklerse, en azından pisliklerini başkalarına bulaştırmasınlar, imkansız değil

ya da biz direk gürcistan ligine katılalım, çok ciddiyim, öfkeyle yazılmış şeyler değil bunlar

edit:30 yaşıma geldim, 20 senedir aynı şeyleri izleyip, ligimiz var heycanımız var futbol sevgisi falan diye kendimizi kandırıyoruz, anadolu takımları ile birleşip şu ligi boykot edecek kadar sesimiz. cesaretimiz çıkmıyorsa, bizde kabullenip daha hakem falan konuşmayalım, yenersek yeneriz, yenilirsek yeniliriz,

CEMEFKER
07.03.2020, 21:53
Düşündükçe sinirlerime hakim olamıyorum, Antep’in golüne temiz diyenler var. Ben böyle söyleyenlere kusura bakmasın sinirleniyorum. Ben demiyorum ki yüzde yüz ofsayt. Ama ben ofsayt gördüm. Ve var kameralarının kayote nin pozisyonuna çizgi çekmemesine işkillendim. Çeksinler yahu çizgiyi. Görelim bakalım ofsayt m değil miVar bir ib..lik bence de ki 2 kez yazdım bu başlıkta.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enaldo61
07.03.2020, 21:54
o şerefsiz düdüğünü asacak!

nakzo
07.03.2020, 21:55
İşide hakeme bağladıysak tamammmmm. Sen takımı çek bir konuş başkan özellikle sosa ve wakeme denen iki vurdumduymaz herifle konuş şu haftalardır izlediğimiz rezalet şeyi hakeme baglıyorsan 3.dahi olamazsın sene sonu 3.Hepimiz burdayız .Bu iki herifin şeyinin keyfine takım maç kazanıyor ya da kaybediyor normal hicbir takım şu sosayı 1 dakika tutmaz.

kayseride_61
07.03.2020, 21:55
hata bizde zaten, çıkacaksın maça federasyonu da hakemleri de o şerefsiz rakipleri de varı da eze eze s.ke s.ke yeneceksin, arkana dönüp bakmayacaksın

kayseride_61
07.03.2020, 21:58
adamların paraları peşin yatıyor hesaplarına, bunlar nasıl oyuncu anlamadım, başka takımlarda oyuncular parasını almadığı halde bu ruhsuzlardan daha iyi mücadele ediyorlar

nevzat61
07.03.2020, 21:59
Forumda bir kaç haftadır laubali bir hava vardı..

"Her türlü yeneriz.."
"5 atarız.."
"Sorloth nasıl olsa atar"

v.b. gibi gerçek dışı yorumlar yerine artık bundan sonrası için daha gerçek yorumlar görürüz umarım..kimbilir belki de futbolcularda sizin gibi nasıl olsa yeneriz havasında olduklarından yorulmaya gerek görmüyorlardır..

Malatya maçı bizim son şansımız olduğunu düşünüyorum..

Enaldo61
hocada iş olacak kardeşim, bir durum görüyorsan yedek bırakacaksın, dinlendireceksin, göremiyorsan da yine sorun sende.

amasya0561
Klüp açıklama yaptı giydirdi birilerine. Tamam bu hakemleri bizim maçlara vermediler diyelim. Diğer rakiplerimiz maçlarına verdiklerinde bu hakemler bize inat onlara yardım etmeyeceklermi edecekler agaoğlu nun bir maç sonu bugün hakemine yendik demesi de yanlıştı hadi yen demezlermi adama yani konuşsan da konuşmasan da her iki ucunda b....

castillo61
07.03.2020, 22:02
Aklı sıra Nwakaeme'yi markajdan kaçıyor ne yapsın tek farklı denediğişey şu Mikel ve Parmak aynı anda cezalı falan olsada Sosa-Ndiaye-Guilerime üçlüsünü denese başka türlü mümkün değiştirmez aklına gelmez çünkü.

Aslında fazla kafa yormasına da gerek yok.

Geçen sezon denenip başarılı olmuş bir düzen. fener maçının 2. yarısında bile oyun 180 derece değişti hemen. Bunları görüp de hala kafa patlatıyorsa bıraksın tdliği diyeceğim de bjk maçında Mikel'in rolünü Doğan'a veren birinden bahsediyoruz. Mikelsiz oyunu gördünüz mü diyenlerle doldu forum. Hoş Mikel oynasa da birebir aynı baskıyı yiyecektik de neyse.

Tek beklentim yapılmışı yapsın yeter. Sosa'yı koy arkadaş defansın önüne. Yanına da Parmak'tan 3-4 gömlek üstün Ndiaye'yi ver. gs'de oynadığı gibi çift yönlü oynasın. Öne de Abdüş Ekuban Guilherme'den istediğini at.

munzevil
07.03.2020, 22:02
Topcularla başkan konuşacak verecek gazı

Ayıp değil ya

Yıllarca fatih terim böyle ileri taşıdı takımını.

Birde at sahibine göre kisner demişler

halilaziz61
07.03.2020, 22:03
Hakem sıkıntılı miydi bence evet.
O faul pozisyonunu gs ye calabilir miydi, asla!

Bütün bunlara rağmen biz top oynadık mi
Hayır

Yok şikebahçe maçında yorulmuşuz da top oynayamamışız

Başakşehirinki can değil mi?

Avrupa'da oynadılar geldiler ligde de oynadilar

Bence maçı alamamızın nedeni rehavet, hafta içi şikecileri yenmissin, nasılsa yenerim diye maça çıkıp hiçbir şey oynamazsan yenemezsin.
İlk 30 dk takım oynadı sonra durdu.

Karşıdaki de zayıf Antep ayiptir günahtır

Bir tane hücum organizasyonu olmadan maç bitti, bunu bir açıklaması olmalı

bilgehan83
07.03.2020, 22:03
Kulübün açıklamasını ahmakça buluyorum eğer bu açıklamayı halis atanınca yapsaydınız ancak o zaman anlamı olurdu

gurur6134
07.03.2020, 22:04
Forumda bir kaç haftadır laubali bir hava vardı..

"Her türlü yeneriz.."
"5 atarız.."
"Sorloth nasıl olsa atar"

v.b. gibi gerçek dışı yorumlar yerine artık bundan sonrası için daha gerçek yorumlar görürüz umarım..kimbilir belki de futbolcularda sizin gibi nasıl olsa yeneriz havasında olduklarından yorulmaya gerek görmüyorlardır..

Malatya maçı bizim son şansımız olduğunu düşünüyorum..

Malatyayi okadar eksikle yenemiyorsa bu takim ilk 4 de giremez buraya yaziyorum ..asıl sıkıntı ondan sonraki fikstur ne icerde basaksehiri yenebiliriz bu futbolla ne deplasmanda alanyayi onumuzdeki 4 macin 3 nu alamazsakda sansimiz kalmaz..

Gurpas
Arkadaşlar puan kaybedilebilir paniğe gerek yok. Bunlar normal, normal olmayan Başakşehir in hesaba katılmayacak şekilde kolayca maç kazanması. Şampiyon oluruz olamayız bunu göreceğiz tabi ki puan kaybedilecek. Her şer de bir hayır vardır.

Varlıbaş61
Yönetim geç kaldı. Geçti Bor’un pazarı. Zamanında açıklama yapacaktı bu it için !

battle symphony
07.03.2020, 22:06
Hadi Malatya'yı yendik bu takım Başakşehir'i nasıl yenecek? Sörloth, Nwakaeme bir şekilde atar Uğurcan da panterleşirse yeneriz. Var mı bundan başka umudu olan? Mesela Başakşehir'den daha iyi oynamamızı bekleyen var mı ciddi soruyorum? Sadece bireysel olarak günümüzde olursak kazanabiliriz. Burada hocanın çok ciddi hataları var ama hocayı oraya getirenler daha büyük hatalı. Ayrıca kadro mühendisliğinde de sıkıntı var abi kimse hikaye anlatmasın Sosa gibi 35 yaşında adamın yanına Mikel gelirse o orta saha ile olmuyor. Bunların açıklarını kapatsın diye tekniği en iyi ihtimalle vasat olan Ndiaye'yi OOS oynatıyoruz saçmalığa bak.

Tüm adamları ortaya sıkıştırıyoruz ona rağmen orta sahada top alan adam ileri oynamak istediğinde pas opsiyonu bulamıyor. Ben böyle saçma bir oyun anlayışı görmedim. Seneye bu takımın orta sahasının baştan sona değişmesi gerekiyor. Bu sezon nasıl geçer o konuda da bir fikrim yok açıkçası. Oynanan oyun zaten iyi sinyaller vermiyordu, bu hafta patladık. Milli araya kadar 3 maçta 9 puan şart ama o da işte yukarıda belirttiğim gibi bireysel oyuncularımızın performansına bağlı; maçlar da zor açıkçası.

Ufuk
Ooo "bizim kadromuz ligin en kötü kadrosu" diyen Ünal Karaman tebaası toplanmış.
:)
Evet evet, sene başında a.omur lü, ekubanli kadro Kasımpaşa dan kötü takımdı.
36 yaşında Demba ba, atiba oynuyor. Senin elindeki Sosa da bundan eksik değil.
Eğer temposundan sıkıntın varsa genç oyuncu koyarsın.
Ki bu takım genç oynattı diye tepki verilecek son takım.
Tarihi ispatlari ile doludur.

Fener maçına ve bu maça aynı 11 ile çıkıp yorgunluktan çemkirilmez.

Hele şu anki kadro ile.

Bence ikisinin birbirinden aman aman bir farkı yok. Birisine müthiş birisine hoca değil diyen herkes yanlı, hiçbirinin derdi Trabzonspor değil.

Geçen sezon Nwakaeme taşıdı. Bu sezon Uğurcan, Sörloth taşıyor, yine Nwakaeme çıkıp aldığı maçlar var. Şu maçı hocanın müthiş taktikleri sayesinde aldık diyebileceğimiz tek maç yok. Hoca yüzünden kaybettik diyebileceğimiz Ünal hocanın maçları var. Hüseyin hocanın ilk maçı oldu, devamı gelecek gibi bu gidişle. Umarım çözüm bulur.

serdaracıl
Malatyayi okadar eksikle yenemiyorsa bu takim ilk 4 de giremez buraya yaziyorum ..asıl sıkıntı ondan sonraki fikstur ne icerde basaksehiri yenebiliriz bu futbolla ne deplasmanda alanyayi onumuzdeki 4 macin 3 nu alamazsakda sansimiz kalmaz..

Her maçın hikayesi farklı. Başakşehiri yeneceğiz

Oğuz B.
07.03.2020, 22:07
Trabzonspor bu maçı kazandı lakin çete izin vermedi.

Taktik maktik boş işler bu ülkede. Sabaha kadar taktik kasın gelir bir şerefsiz olay biter.

hofsaale
07.03.2020, 22:08
hakeme laf atmak kolay...bence de golümüzü yedi...ama Allahinizi sevioyrsaniz...3 puani hic haketmedik...oyuncular zaten kendileri inanmior sampionluga...o heycani göremiorum...sampion olmak isteyen takim böyle oynamaz...

gs sivas ibb hepsi bizden daha istekli oynuyor

bu takimin basina kaliteli bir teknik ekib yok...
sistemi yok bu takimin...okan buruk, sergen hoca bile hüseyin hocadan kat ve kat üstün...

nevzat61

Aynen öyle..takımın havası dağılmaya müsait..

gurur6134
Sosada ciddi form dusuklugu var bunda 6 no oynamasinin nedeni de olabilir ama eski hirsindan eser yok yasindan dolayi yorgunluk falan diyecek olan varsa ozaman alacagi 1.5 dur maksimum oyle kapiyi 2.5dan falan acmayacak..

Çağatay96
07.03.2020, 22:09
Nwakaeme malatya macinda yine boyle oynayacak. Mikel de , Campi de. Nwakaeme 60tan sonrasini cikaramaz, Mikel le olmaz, Campi ile keainlikle olmaz.

Allah askina su campiyi isliklayin misliklayin. Bir adam hic mi ileri bir gram duzgun top suremez. Yoruluyorum su adami izlerken. Alin şunu lutfeeeen.

El Cordobes
07.03.2020, 22:09
Açıklamada bahsedilen kişi göksel mi? Sadece halisten bahsedilmiyor, son üç haftaki atamalara atıf var.

tamuğ yamtar
07.03.2020, 22:10
Kulübün açıklamasını ahmakça buluyorum eğer bu açıklamayı halis atanınca yapsaydınız ancak o zaman anlamı olurdu

Aynen.

Atandığı an yapılsaydı bu açıklama anlam ifade ederdi.

Hakemden önce konuşulacak çok konu var ayrıca.

Ahmet Kara
07.03.2020, 22:11
neyse en azından bu şahıs artık maçımıza verilmeyecek.

emre6117
Trabzonspor bu maçı kazandı lakin çete izin vermedi.

Taktik maktik boş işler bu ülkede. Sabaha kadar taktik kasın gelir bir şerefsiz olay biter.

Evwt takim her ne kadar kotu oynasa da son dakikada attik golumuzu ama var ve hakem cetesi vermedi golu.yonetim guzel aciklama yapmis ama gec kalindi.bu beraberlik ve hakem rezilligi bir atesleme yapmali takim ve camiada.o olu topragi atilmali traftar.futbilcular.baskan.hoca.da.bu arada aciklama cok sert.direk isimler verilmis.yonetim biryerlerden saglam duyumlar almos demekki.bu arada o baskan kim.goksel mi.gsnin baskani mi.goksel galiba.gecen sene bu goksel gsye samiyonlugu satmisti bu sene de kafa kafaya kalirsa gsye yine satar sampiyonlugu yazin bir kenara.turk futbolunun en kirli adamlarindan biri goksel gumusdagdir.

Ufuk

Yönetim saldırgan ilerlemiyor. Daha maç başlamamışken açıklama yapacaklarına ihtimal vermiyorum.

Ama şuan saldırganlık zamanı. Eğer bu maçtan sonra hakem ceza falan alırsa en azından önümüzdeki haftalar için kolay düdük çalmayın mesajı vermiş olurlar.

Oğuz B.
07.03.2020, 22:12
O da yapıldı daha önce sanırım Antalya maçıydı bu sefer de rakip bizi doğrayacaklar diye ayağa kalktı. Hakem yine şerefsizce takıldı.
Aynen.

Atandığı an yapılsaydı bu açıklama anlam ifade ederdi.

Hakemden önce konuşulacak çok konu var ayrıca.

TSLIEMRE
07.03.2020, 22:12
Futbol mu oynadık bırakın bildiriyi filan.1-0 öndeyiz devamlı pas yapıyoruz sanki maç bitti.hadi son 5-10 dk kala yaparsın anlarım da sanki maç bitmiş gibi hücum yapmadık ya.Rezil futbol oynuyoruz bu sene şampiyon olamazsak bir daha anca rüyamızda oluruz.Ünal Karaman'ı göndermek tarihi hataydı.Haftalardır kötü oynuyoruz.Gol atabildiğimiz kadar atmalıyız her takıma ne demek geriye yaslanmak, atak yapmamak böyle bir rezillik görmedim

BlackPanther
07.03.2020, 22:13
Burada Çimşiri eleştirince Çimşirin yalakaları bizi hedef aldığında onlara ceza yerine haklı eleştiri yapanlara ceza veren Forum Yöneticileri acaba puan kayıbı yüzünden Çimşire ve onun yalakalarınada ceza verecek mi?

Trabzonsporumuz Çimşirdende ve onun yalakalarındanda daha önemlidir Forum Yöneticileri!!!

Varlıbaş61
07.03.2020, 22:14
Takım şampiyonluğa inanmıyor. İnanan takım böyle futbol oynamaz! Heyecan hiç yok takımda.

gurur6134
07.03.2020, 22:15
Her maçın hikayesi farklı. Başakşehiri yeneceğiz

Size kalsa bu macida aliyorduk gule oynaya..aliriz almayiz o ayri mevzuda haftalardir takim iyi sinyaller vermiyor hic bunu gormek gerekir..oyun olarak sivas gayseyin 8tasin ozellikle basaksehirin cok gerisindeyiz ciddi sıkıntı var erman torogluda aynisini soyledi az once laubalilik var ozellikle hocanin yetersizligini vurguladi..

14TS61
07.03.2020, 22:16
Kulübün açıklaması geç oldu. Sadece Hüseyin i kurtarır zaman kazandırır ona başka b.k a yaramaz. Bukadar şeyi biliyorsunuz Hakem ile ilgili ozaman maçtan önce yapsanız da. Bıraksınlar taraftarın gazını almayı. Başkan takım top oynamıyor. Suç senin takımı tecrübeli hocaya bırakmayarak...GS Başak kalır gene başak yine ikram eder. Koyu gs li göksel üzmez..GS nin derin lobisi var

Kimsede başak i yenecez falan diye sacmalamasin. Biyerde patlayacakti bu futbol.

AyhanPe
Yönetim geç kaldı. Geçti Bor’un pazarı. Zamanında açıklama yapacaktı bu it için !

Gec kalindi diye birsey yok. Mücadele devam ediyor. Biz taraftarlar olarak kayitsiz sartsiz destek olmaliyiz. Sene sonu bir durum degerlendirmesi yapilir teknik direktör konusunda. Ben bugünkinden daha rezil bir oyun bekliyordum. Süpriz olmadi ama birileri acikca niyetini belli etti bugün. Malatyaspor u yenip yolumuza devam edecegiz. Basaksehir i yenecegimizi düsünüyorum..

Bu arada her hafta burda cogunun rakipleri kücümsemesi mide bulandiriyordu. Ümitsizlige kapilinca herseyin yerin dibine sokulmasida cok sinir bozucu. Ihtiyac olan tek sey destek olmak sadece destek. Hüseyine güvenmekten baska caremiz olmadigina göre güvenecegiz.

gabriel omar
Sorun puan kaybetmek değil sorun olan bu maçta puan kaybetmek. Daha Başakşehir,gs maçları var bu oyunla oradan nasıl puan koparacağız? Puan kaybetme hakkımızı boş yere harcadık.

Bir kere de şu takıma gelen teknik direktör etki etsin olumlu bir şeyler yapsın da diyelim ki adam takıma etki etti. Yıllardan beri başımızda teknik direktör var yok fark etmiyor teknik direktörsüz oynuyoruz sanki.

nakzo
07.03.2020, 22:18
4 haftadır sabrediyorum ve yorum yapmıyorum iyice izliyorum bu takımı bu takımın en büyük problemi laubali futbolculardır şampiyonluğa zerre inanmayan laubali bir çoğunluk takım üzerinde hakim bunların en başında da kaptanlık bandını takan herif var.Fikstürüde göze alırsak en iyi ihtimal 3.oluruz 4.de bitirebiliriz.gs istediği gibi ayak yapsın basaksehir artık olmuş yani bunu oynadığı maçlarda görüyorsun hiç panik yok rahat futbol baskı yemiyor sonucu alacağından emin yüzde 1000000 basaksehir şampiyon olur gs 2.sivas veya biz 3.bjk 5.olur.

gurur6134
07.03.2020, 22:19
Açıklamada bahsedilen kişi göksel mi? Sadece halisten bahsedilmiyor, son üç haftaki atamalara atıf var.

turk futbolundaki en sinsi kisi 2011deki tapelerden belli olacagi uzere kendisi efendi gorunumunun ardindaki cirkefligi kufurbazligi herkes biliyor..

Gurpas
07.03.2020, 22:21
Arkadaşlar puan kaybedilebilir paniğe gerek yok. Bunlar normal, normal olmayan Başakşehir in hesaba katılmayacak şekilde kolayca maç kazanması. Şampiyon oluruz olamayız bunu göreceğiz tabi ki puan kaybedilecek. Her şer de bir hayır vardır.

BlackPanther
07.03.2020, 22:25
Çimşirle ancak bu kadar. O çimşiri savunan Trabzonspor düşmanları nerede?

serdaracıl
07.03.2020, 22:26
Size kalsa bu macida aliyorduk gule oynaya..aliriz almayiz o ayri mevzuda haftalardir takim iyi sinyaller vermiyor hic bunu gormek gerekir..oyun olarak sivas gayseyin 8tasin ozellikle basaksehirin cok gerisindeyiz ciddi sıkıntı var erman torogluda aynisini soyledi az once laubalilik var ozellikle hocanin yetersizligini vurguladi..

İkimiz de buradayız.

battle symphony
07.03.2020, 22:26
Açıklamada net olarak süper ligden bir kulübün başkanına giydirmişler ama kim olduğunu anlamadım. 2012 tükürük meselesine baktım Fb-Gs maçıymış ama kimdir o başkan kim aldırmış tayinini bilmiyorum. Umarım Gs tarafına sallamışızdır yok Fenerbahçe'ye salladıysak kulübüm adına utanırım adamların gücü olsa kendileri için kullanırlardı.

Sadettin_
07.03.2020, 22:27
Gs maçındaki beraberlik hakkımız artık yok .
Bu beraberliğin anlamı bu .
Önümüzdeki maçlara bakicaz

Gürkan Asma
07.03.2020, 22:28
Açıklamada net olarak süper ligden bir kulübün başkanına giydirmişler ama kim olduğunu anlamadım. 2012 tükürük meselesine baktım Fb-Gs maçıymış ama kimdir o başkan kim aldırmış tayinini bilmiyorum. Umarım Gs tarafına sallamışızdır yok Fenerbahçe'ye salladıysak kulübüm adına utanırım adamların gücü olsa kendileri için kullanırlardı.Fenerde kadro yok, lobi konusunda 6s den altta kalır yanları yok.

Çağatay96
07.03.2020, 22:29
Bu takimin enerjiye ihtiyaci var. Basacak oyuncuya.

14TS61
Çimşirle ancak bu kadar. O çimşiri savunan Trabzonspor düşmanları nerede? Kalan 10 maçtan 23 puan çıkarmamız lazım
GS ile berabere kalıp başak maçını almalıyız en kötü

Çağatay96
Bu takimin enerjiye ihtiyaci var. Basacak oyuncuya.

AyhanPe
Bu mactan cok cekiniyordum. Puan kaybedecegimizi düsünüyordum. Icimde kötü bir his vardi zaten. Malatyaspor macini kazanarak telafi ederiz bu maci. Basaksehir macini kesinlikle kazanacagimiza inaniyorum ve Gs ye karsi kaybetmeyecegiz.

Oynanan oyun umrumda degil. Bu takim sampiyon o-la-cak.

gurur6134
07.03.2020, 22:30
Sezon basindan beri basaksehir iyi takim catur cutur top oynuyor 2 3 mac disinda hepsine eyvallahda dikkat edin alehlerine puan kaybina yol acan hakem hatasi 0 kocaman bir 0 her takimin lehine alehine iyi kotu olurken bunlarin alehlerine kritik hakem hatasi 0 camiasiz bir klubun bu forsu nereden geliyor.aciklama net sekilde maglum kisiye yapilmis ustelik batmandan tayinini yalovaya aldirdi sozu bosa soylenmemis kesinlikle siyasetle baglantisi olan bir kisinin yapabilecegi birsey bu.gecen sene cakal albayrak cikti acik acik korunup kollaniyor dedi bunlar icin ve hakikaten oyleydi o zamana kadar ,birden ruzgar tersine dondu basaksehirden sampiyonluk alinip gayseye verildi sirf o aciklamanin ardindan gaysey kollanmaya baslandi cunku istanbul secimleri vardi siyaset bu aciklamadan korktu..bu sene yine sessiz sedasiz alehlerine hata olmadan devam ediyorlar sinsice zaten kadrolari iyi onlerine takoz koyanda olmayinca gulluk gulistanlik her yer..

DeAgLeMaNyAq
07.03.2020, 22:31
Pozisyon bu Var'daki adam bunu göstermedi, kornerden gelen pası gösterdi. Bu pozisyon bence gri tabir edilen pozisyonlarıdan.
Neden gösterilmedi. Ayrıca VAR'dan döndü gol.
Özgüç Türkalp imiş hakem!
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200307/98a44c9cc4225dffed08cd06300df671.jpg

Daha sonra gösterdi ofsayt yok. İlk açı yanıltıyor...

https://i.ibb.co/HY41jzR/Capture.jpg

Ugur Kurucelik
07.03.2020, 22:32
Valla hakem makem hikaye. Hakem Kamil'in eline çarpan pozisyon'da penaltı verse kimse bir şey diyemezdi. Sosa da sarı kartı varken rakibin ayağına sert bastı, bence ona da sarı verebilirdi.

Şikeciler gibi kendi hatamızı görmeyip hakeme saldırmanın anlamı yok. Adam kötü hakem orası kesin ama biz de bugün çok kötüydük, gelin önce onu konuşalım.

Bu takım top mop oynamıyor. Hatta bazı futbolcular doğru düzgün mücadele bile etmiyor. Yürüyerek maç kazanmaya çalışıyoruz. Kaç maçtı çekirge zıpladı bugün olmadı.

Çok çok önemli iki puan kaybettik. Bu maçın telafisi, basaksehir ve gs yi yenmekle olur o da bu futbolla çok zor.

Geçmiş olsun....

Gesendet von meinem Mi 9 SE mit Tapatalk

Furkan Özdem
07.03.2020, 22:46
Tam bir şampiyon golüydü son dakikada attığımız. Alanzinhonun gençlerbirliğine attığı goldeki gibi sevinmiştim. Yazık oldu ama umutları yitirmek yok.

olcay_61
07.03.2020, 22:46

Çizgi çekilmiş halini göstermediler ama tam orta anının

olcay_61
07.03.2020, 22:48
Evet kötü oynadık, evet 2 yıldır başımızda hoca yok, evet futbolcular isteksizdi
Ama bu hakkımızın yendiğini gerçeğini değiştirmez...

olcay_61
07.03.2020, 22:49
Evet kötü oynadık, evet 2 yıldır başımızda hoca yok, evet futbolcular isteksizdi
Ama bu hakkımızın yendiğini gerçeğini değiştirmez...

jairzinho
07.03.2020, 22:49
psikolojik yıkıntıya sebep olmaz umarım bu verilmeyen nizami gol

bu maçların yıkımı maalesef büyük oluyor.2 puan kaybetmekten fazlasıdır.kazanma ritmini kaybediyorsun.rüzgar bir anda ters yöne esmeye başlıyor.

oysa nizami gol verilse tam tersi bir durum olacaktı.golde harika bir kontra atak organizasyonundan gelmişti

Sefa Murat Dokuz
07.03.2020, 22:50
1- Golümüz çok net ve temiz. Bu hakemin bu gece hakemliği bitmeli, bu 2 puan ile şampiyonluğu kaybedersek ne olacak !
1 aydır yazıyorum forumdaki cahiller uyanamadı !
Çizilen senaryo net işte net, sana biçilen kılıf Türkiye Kupasıydı, sen de kalkıp o maça aslarla çıktın gittin kara düzenin işine geleni yaptın.
Adam bariz golü yedi ya !
Bu hakem böyle internet sitesi açıklaması ile kınanmaktan çok daha büyük bir şeyi yaptı. Maçı kazandıran golü iptal ettiği gibi. 2 dk yerde yatıp 3 dk varda geçirdiği zamanda 5 dk verdiği uzatmayı oynatmadı !!!!

2- Ya hüseyin çimşir, Ekuban ve ndiaye en çok koşan 2 adam bunları niye oyundan alırsın?
obi mikel ne yaptı yahu sahada tuttun onu !
Wakaeme niye ortada oynadı ya Tüm maç niye abi niye! Niye sol açıkta oynamadı. Sorloth Wakaeme'den daha çok orta yaptı ya böyle saçmalık olur mu!
Wakaeme göbekte berbat bir maç çıkardı. Sorloth sağ ve sol kenarlarda oynamaktan bütün enerjisini bitirdi. Böyle rezil bir taktik niye yapıldı.
Bu sezon kaç kez maça gittim ne oldu da taç çizgisinin üstünde oynayan Wakaeme sürekli orta saha oynadı. Yahu Kamil Ahmet ile verkaç yapıyordu bir pozisyonda sağ açıkta. O kadar yerini kaybetti. Novak tek kaldı sürekli adamlar kendi sol beklerinden kendi sağ kanatlarına kaç tane uzun top attılar herkes gördü değilmi oyunu sürekli o bölgeye doğru havadan uzun açıp açıp durdular. Novak 4-5 kez 2 ye 1 kaldı ya. Nasıl antrenörsün sen be adam !

AyhanPe
07.03.2020, 22:51
Gs Ünal li Rize yi hakem katliami olmadan yenemez. Kaldiki onlarda puanlar kaybedeceklerdir. Bu arada Basaksehir i yenecegimizden eminim. Hatta iyi bir oyunla :D

Sefa Murat Dokuz
07.03.2020, 22:52
edit:tekrar girdi

Mehmet Cihan Kocaman
07.03.2020, 22:55
Şampiyon olacağız, unutun artık bu maçı önümüze bakalım.

ffırtına
07.03.2020, 22:56
Güzel futbolu falan geçtim benim tek merak ettiğim bizim oyuncular da neden hırs yok neden şampiyonluk inancı yok.. Sivas bile hırsla inançla oynuyor.. Beni üzen bu takım inanmamış olması.. Maçı kazanmak için her şeyi yaparsın ancak puan kaybedersin eyvallah ama biz hiç bir şey yapmıyoruz hiç bir şey.. Neden neden neden ???

Murathan

topun arkasında?

Enes Başkaya60
Golümüz cidden nizami gol ulan ayıptır 4 dakika pozisyonu inceledin golü verecektin koşarken kararını değiştirdin haysiyetsiz adam Abdus topu alıyor ayaklar çarpışıyor bu pozisyonda bize bile faul verilebilir adam golü gitti iptal etti var neden çağırıyor adam oynatmaya devam etmiş Gençlerbirliği maçında Sturridge'ye yapılan faülde neden var devreye girmedi...

lazminator61
07.03.2020, 22:57
Bügün Penaltimiz ilk yarıda yendi, ikinci yarıdada golümüz !!!

14TS61
07.03.2020, 22:57
Belki hayırlı olur bu sonuç. Takım kendine gelir silkelenir belki. Açıklama da geç oldu ama oda önemlidir.. Başak i yen GS ile berabere kal tamamdır. Hatta 3 berberlik kredimiz var bence Alanya GS Göztepe diğerlerini kazan şampiyonsun. 72 73 olur

Enes Başkaya60
07.03.2020, 22:58
Bügün Penaltimiz ilk yarıda yendi, ikinci yarıdada golümüz !!!

De Costaya yapılana mı penaltı diyorsunuz???

Varlıbaş61
Takımda tartışmasız konsantrasyon, kondisyon ve taktik sorunu var ..

Gurpas
Arkadaşlar puan kaybedilebilir paniğe gerek yok. Bunlar normal. Normal olmayan Başakşehir in hesaba katılmayacak şekilde kolayca maç kazanması. Şampiyon oluruz olamayız bunu göreceğiz tabi ki puan kaybedilecek. Her şer de bir hayır vardır. Karalar bağlamaya gerek yok.

BlackPanther
Gs Ünal li Rize yi hakem katliami olmadan yenemez. Kaldiki onlarda puanlar kaybedeceklerdir. Bu arada Basaksehir i yenecegimizden eminim. Hatta iyi bir oyunla :D

Bu Çimşir mi yenecek?

Takımı bugün 10 kişi oynatan Hüseyin Çimşir mi?

Gaziantepin taktiğini çözemeyen Çimşir mi?

İbb nin başında Okan Buruk var. Hüseyin Çimşir yok.

Haftalardır futbolumuz SOS veriyordu. Futbol yorumcuları bile Çimşir takım kötüye gidiyor diye bas bas bağırıyorlardı. Çimşir ve buradaki yalakaları kör gözleri ile bunu göremediler.

Çimşir Okan Buruğa üstünlük sağlayamaz. Ne futbol bilgisi ile nede Hoca olarak.

Antonio
07.03.2020, 22:59
Arkadas kenetlenelimvura vura kira şampiyonluk için oynayalım. Ünal hocanın bir ezberi vardı ona dönelim. Hüseyin hoca fm oynuyor resmen. Sonunda ben boyle taktigin dedi ndiaye Kemal sunalın puro sahnesi vardır onun gibi yedi kağıdı afiyet olsun dedim resmen.

jairzinho
07.03.2020, 22:59
puan kaybetme lüksü azalıyor bu maçtaki kayıpla.rakip iddiasız ve son dakika öne geçiyorsun.

zor bir maçta kaybedilen puandan daha fazla bir kayıptır bu hedefe giderken.kolay maçları kazanacaksınki zor maçlarda beraberlik cepte maça çıkabilirsin.şimdi zor maçları kazanmak zorunda oluyorsun bu tür iddiasız takıma puan kaybettiğin zaman

misal 96 yılı vanspor maçı puan kaybı.

BlackPanther
07.03.2020, 23:00
Arkadaşlar puan kaybedilebilir paniğe gerek yok. Bunlar normal. Normal olmayan Başakşehir in hesaba katılmayacak şekilde kolayca maç kazanması. Şampiyon oluruz olamayız bunu göreceğiz tabi ki puan kaybedilecek. Her şer de bir hayır vardır. Karalar bağlamaya gerek yok.

Onların teknik direktörü Hüseyin Çimşir olsaydı Başakşehir ligin alt bölümünde yer alırdı. Bu kesin.

gurur6134
07.03.2020, 23:01
psikolojik yıkıntıya sebep olmaz umarım bu verilmeyen nizami gol

bu maçların yıkımı maalesef büyük oluyor.2 puan kaybetmekten fazlasıdır.kazanma ritmini kaybediyorsun.rüzgar bir anda ters yöne esmeye başlıyor.

oysa nizami gol verilse tam tersi bir durum olacaktı.golde harika bir kontra atak organizasyonundan gelmişti

Dakika 90 sampiyonluga oynuyoruz diyoruz ve kontradan pozisyon bulabiliyoruz oysaki rakip sahayi hatta ceza alinini ablukaya almamiz gereken bizken macin oynanan oyunun ozeti bu..

BlackPanther
07.03.2020, 23:02
Hoca Hoca olsaydı Nwakaeme ikinci yarının başında çıkardı ve bizde o golü yemezdik.

Yediğimiz golü iyi bir inceleyin. Nwakaeme sadece yürüyor!!!

Enes Başkaya60
Bu Çimşir mi yenecek?

Haftalardır futbolumuz SOS veriyordu. Futbol yorumcuları bile Çimşir takım kötüye gidiyor diye bas bas bağırıyorlardı. Çimşir ve buradaki yalakaları kör gözleri ile bunu göremediler.

Nwekaameye forvete atıp takımı 10 kişi oynattı cidden...

Gaziantep'in taktığini 10 yaşındaki çocuk bile çözerdi cidden Novak'ın anasını ağlattılar adam yine müdahale etmedi...

İbb'nin başındaki adam baya iyi bir hoca cidden başak maçında 1 puan iyidir ama çok zorr...

Okan hoca Hüseyin Hoca'dan çok çok üstün bir hoca...

Bu maçı almamız imkansız...

Baya bir futbol şansı olması lazım ki alalım o da hiçbir zaman bize gülmedi...

Şampiyonluk bu maçla gitti bencede...

artvints
Golde hakemin izlemeye çağırması yanlış, tartışmalı bir pozisyon. Ama son dakika golü diye böyle tartışılıyor yoksa temas gerçekleştikten sonra faul verilebilir, keşke halis faul verseydi.

Bu pozisyondan çok costa'nin pozisyonu enteresan. Topsuz alanda olsa neyse, top Costa'ya gelirken adam dirseğiyle yıktı geçti, buna penaltı verilmeyecekse kolla yapılan hiçbir müdahaleye penaltı verilmez. Adam sırtından sert bir şekilde itiyor, düşürüyor sonra topa vuruyor.

Bunun açıklaması yok.

İ. SARAL
07.03.2020, 23:03
Çizgi çekilmiş halini göstermediler ama tam orta anınınBurada değil ilk pozisyonda kesin ofsayt var dedim. Çizgiyi çektiler ama bence p pozisyonda sıkıntı var.

jairzinho
07.03.2020, 23:04
bu arada orta saha üçlüsü sosa + 2 genç oyuncu üzerine kurulmalı.koşma olayında takım çok zayıf kalıyor.

gelecek sezonda artık 3 genç orta sahaya dönüş yapılabilir.ekuban sörlot vakayeme yi ancak bu şekilde tolere edebilirsin.

deli danalar gibi koşan orta sahan olacak hocam.bunun içinde yaş olayı önemli.(tabi atiba gibi istisnalar olabiliyor).

Antonio
07.03.2020, 23:05
Huseyin hoca Şenol hocayı arayıp taktik alsın.

yasin196761
Düşündüm düşündüm Ekuban'ın neden çıktığını bulamadım? Hoca bir izah etsin şunu ben daha futbol kokuşmayacağım. Gole ihtiyacın varken nasıl Ekuban'ı alırsın kenara ?

Sefa Murat Dokuz
Golde hakemin izlemeye çağırması yanlış, tartışmalı bir pozisyon. Ama son dakika golü diye böyle tartışılıyor yoksa temas gerçekleştikten sonra faul verilebilir, keşke halis faul verseydi.

Bu pozisyondan çok costa'nin pozisyonu enteresan. Topsuz alanda olsa neyse, top Costa'ya gelirken adam dirseğiyle yıktı geçti, buna penaltı verilmeyecekse kolla yapılan hiçbir müdahaleye penaltı verilmez. Adam sırtından sert bir şekilde itiyor, düşürüyor sonra topa vuruyor.

Bunun açıklaması yok.

Bana göre abdülkadir'e tekme atan antepli oyuncu, alttan yukarı doğru ayağını savuran o. Abdülkadir ayağını savurmuyor düz uzatıyor.

mmert
07.03.2020, 23:06

Bunun açıklaması yok.

Var çağırınca illaki tersi bir karar verilecek şeklinde hakem baskı altında kalıyor. Bu pozisyona faul diyen voleybol izlesin herkes kendi sahasında ama muhtemelen o tipler smaçlarda abanmak yok derler :)

ALDENİRO
07.03.2020, 23:07
Komple takımda sıkıntı var.
Defanstan ileri top çıkaramıyoruz. Ndyae ve nikel adam eksiltmiyorlar. Bloklar arası boşluklar var. Gereksiz geri dönüşler var. Vardır var...

İsa
07.03.2020, 23:08
Kolay kazanılacaktı maçtı.

Bir beraberlik opsiyonumuz vardı zaten.

Bundan sonra durmaksızın yola devam edeceğiz.

Hüseyin Hoca'nın en azından Mikel'i artık oynatmaması lazım.

mmert
07.03.2020, 23:08
Düşündüm düşündüm Ekuban'ın neden çıktığını bulamadım? Hoca bir izah etsin şunu ben daha futbol kokuşmayacağım. Gole ihtiyacın varken nasıl Ekuban'ı alırsın kenara ?

18740

Hüseyin Hocama.

AyhanPe
07.03.2020, 23:09
Bu Çimşir mi yenecek?

Basaksehir in basinda Klopp bile olsa alacagiz maci. Ben acikcasi bugün daha kötü bir oyun bekliyordum ve puan kaybina alistirmistim kendimi. Golümüz verilse galip gelecektik bugün bile. Malatyaspor macini kazandigimizda lider oluyoruz herseye ragmen. Basaksehir i kesinlikle yenecegimize inaniyorum..

BlackPanther
07.03.2020, 23:10
Nwekaameye forvete atıp takımı 10 kişi oynattı cidden...

Gaziantep'in taktığini 10 yaşındaki çocuk bile çözerdi cidden Novak'ın anasını ağlattılar adam yine müdahale etmedi...

İbb'nin başındaki adam baya iyi bir hoca cidden başak maçında 1 puan iyidir ama çok zorr...

Okan hoca Hüseyin Hoca'dan çok çok üstün bir hoca...

Bu maçı almamız imkansız...

Baya bir futbol şansı olması lazım ki alalım o da hiçbir zaman bize gülmedi...

Şampiyonluk bu maçla gitti bencede...

Şampiyonluk Başkanın takımın başına Çimşiri getirmesiyle gitti.

Başkan karizmatik taktik bilen bir teknik direktör getirseydi kesin şampiyon olurduk.

Bu yıl şampiyon olamazsak kimse çimşire suçu atmayacak. Bu takımı çimşire teslim eden başkana kızacak.

Birde Çimşirin maç sonu konuşmasına dikkat edelim. Bazı futbolcularla problemlerimiz var dedi.

sen hocasın. Öyle bir açıklama yapılır mı? Demekki futbolcular seni takmıyorlar.

talsuv61
Hüseyin Cimşir in futbolculuğu neydi ki, hocalığı iyi olsun. Ama hakem tam piç. Bundan sonra riske girip Abdülkadir en az 45 dk oynamalı ve Kamil Ahmet sevdasından vaz geçmeli. Bu arada Başakşehire helal olsun inşallah geseye maç satmazlar

chener
1- takım oyunu yok
2- hakem kasıtlıydı.
3- antepliler çok motiveydi
4- malatya maçını kaxanırsak herşey yeniden başlayacak.
5- derin futbola çare bulmalıyız, yoksa çekirdek edecekler bizi.

olcay_61
07.03.2020, 23:11
Burada değil ilk pozisyonda kesin ofsayt var dedim. Çizgiyi çektiler ama bence p pozisyonda sıkıntı var.

Her anı göstermeleri lâzımdı akılda soru işareti kalmasın diye. Pozisyonun başlangıcına çizgi çek, tam orta anına çekme ya da gösterme. Öyle olunca herşeyi düşünüyor insan

BlackPanther
07.03.2020, 23:11

Sen değil. Tugay Kerimoğluda anlayamadı! Hoca ne yapmaya çalıştı anlam veremedim dedi.

BlackPanther
07.03.2020, 23:18
Bana göre abdülkadir'e tekme atan antepli oyuncu, alttan yukarı doğru ayağını savuran o. Abdülkadir ayağını savurmuyor düz uzatıyor.

Arkadaşlar. Neyi tartışıyorsunuz. Bu pozisyon sabaha kadar foul değil. Abdülkadir topa ilk olarak vuruyor. Rakip futbolcu istediği kadar şut çeksin kimseyi ilgilendirmez. Kendi suçu.

Faruk UYSAL
07.03.2020, 23:20

Bu pozisyon bence de ofsayt değil, rakip topun gerisinde. Neyse, ben başka durumlara dikkat çekmek istiyorum:
1) Wakaeme rakibinin orta yapmasını engellemeliydi ya da en azından durumunu bozmalıydı.
2) Stoperlerimizin hemen yanında rakip topa bomboş vaziyette kafa vuramamalı. Bu tamamen bir yerleşim hatası ki biz bu hataları maalesef sık sık yapıyoruz.
3) Ne zaman rakip oyuncular sağdan aksalar Novak onu karşılamak yerine stoperlerin yanına doğru kayıyor. Oysa rakibinin üzerine gidip bir iki metre uzakta set olabilir. Genelde bizim maçlarda rakip sağ kanat oyuncularının parlamasını ben buna bağlıyorum.

artvints
07.03.2020, 23:20
Var çağırınca illaki tersi bir karar verilecek şeklinde hakem baskı altında kalıyor. Bu pozisyona faul diyen voleybol izlesin herkes kendi sahasında ama muhtemelen o tipler smaçlarda abanmak yok derler :)

Tv'den izletirsen temas var diye faul verir. Birçok kuralcı hakem de öyle diyecek. Hakemin karışmaması gerekiyordu, böyle pozisyonlar için gol iptal edilmez.

Ama bu pozisyon için de isyan etmenin anlamı yok. Gram top oynamadık, o veya bu şekilde berabere bitti. Bu maç olmasa başka maç olacak belli yani, kaçınılmaz son. İdare ede ede bu noktaya geldik. İnşallah şok etkisi olur. Bu hararetle önümüzdeki 3 maçı kazansak yine öne geçeriz.
Ama huseyin hocanın bakış açısını değiştirmesi lazım.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 23:30
Yalnız hocanın açıklamasında bir sıkıntı daha var.
"2 haftadır golden sonra oyunu tutmakta zorlanıyorlarmuşuz."

Ne zaman oyunu tutmakta rahatlık yaşadık ki?

Niye insanlar kendilerini kandırmayı seviyorlar bu kadar?

Bir yalana kendini inandırıp, sonra da başkalarını inandırmak istiyorlar.

Gobbels taktiği. Sürekli tekrarlanan yalana inanan sayısı artar.

Mehmet Fatih Yavuz
07.03.2020, 23:31
Yalnız hocanın açıklamasında bir sıkıntı daha var.
"2 haftadır golden sonra oyunu tutmakta zorlanıyorlarmuşuz."

Ne zaman oyunu tutmakta rahatlık yaşadık ki?

Niye insanlar kendilerini kandırmayı seviyorlar bu kadar?

Bir yalana kendini inandırıp, sonra da başkalarını inandırmak istiyorlar.

Gobbels taktiği. Sürekli tekrarlanan yalana inanan sayısı artar.

Tayfun
07.03.2020, 23:34
Hakem işini geçin kimse kendini kandırmasın.

Bu takım şampiyon olacakmış gibi kaç maç oynadı? Kaç maçta bu hissiyatı verdi. Boşa giden bir ilk 45 dakika var.

Yahu teknik direktörsüz şampiyonluğa mı oynanır.

Oynanır işte böyle bizim gibi fıkra gibi takımlar oynar böyle...

Fatih Öztürk
07.03.2020, 23:37
Bu sezonu geçtiğimiz sezonlardan ayıran belirgin özellik artık şampiyonluk yolundaki rakiplerimizi yeniyoruz. Başakşehir Trabzon'dan mağlup gönderilecektir.
Biz bu sezon ne pahasına olursa olsun şampiyon olacağız. Kimse götünu oyana buyana atmasın, biz olacağız.

serdaracıl
07.03.2020, 23:38
Göztepe-başakşehir arasındaki voleybol maçında göztepe iyi oynamış. Hakem göztepeyi bitirmiş resmen

atlantis
07.03.2020, 23:39
Wekameye bugun sahada yürüdü tamam yıldız oyuncu ama bugun değişilmesi gereken oydu ndiaye ekuban gibi atletik oyuncular niye çıkartıyorsun

yasin196761
07.03.2020, 23:41
Sen değil. Tugay Kerimoğluda anlayamadı! Hoca ne yapmaya çalıştı anlam veremedim dedi.

Zaten Guilherme oyunda. Pozisyon bulamıyorsun. Fatih Terim olsa bi tane stoper atar sahaya niye çünkü duran top olur kafa vurur gol olur veya olmaz ama sıkışmış oyunda niye Ömür'ü alıyor ya . Hüseyin Çimşir maçı orada verdi zaten.

batugol
07.03.2020, 23:42
Oyunu ile hakemi ile rezil bir macti
Gormeyiz insallah bir daha

TSemih61
07.03.2020, 23:44
İlk yarıda ceza sahasında Kamil'in elle oynaması var gibiydi. O pozisyon penaltı mıydı acaba nasıl gözden kaçtı. Ayrıca rakibin çok net bir pozisyonu kesildi Kayote Da Costa'yı geçip Campi'yi de pazara göndermişti orada kaleyi net görüyordu yani. Bunlar da var şimdi kimse safa yatmasın.

Ama şu iptal edilen gol gerçekten rezilliğin daniskası. Yavaşlatılmış görüntülerle zorlama bir faul çıkartılıyor farklı açılardan gösterilip. Rakip oyuncu geride az adamla yakalanacaklarını anlayınca kramponunda hissettiği teması hayvan gibi abartıp rol yapıyor ama faulü alamıyor hakem bizzat canlı olarak pozisyonu izleyince faul göremiyor orada devam ettiriyor. Zaten çok hızlı gelişen bir pozisyon o darbenin hafifliği görülüyor normal hızında gösterildiğinde.

Yani bu pozisyonda VAR'a çağıran hakemin işgüzarlığı ve orta hakemin de kötü niyeti var. Saha içinde 50 tane pozisyon oluyordur böyle oyuncuların birbiri ayağına temas ettiği. Bu bir basma değil veya topu ıskalayıp rakibe taban dalma değil. Burada kritik nokta bizim kontraya çıkacağımızı anlayan rakibin ayağını tutarak yerde kıvranması. Hakem bunu ilk başta yemiyorken VAR'da izleyip nasıl iptal edebiliyor akıl alır gibi değil. Zaten topa dokunan ve avantajlı pozisyonda olan Abdülkadir nereden bakarsan bak buradan faul çıkaramazsın ya çok basit bir futbol bilgisi bu. Hakemlerin iyi niyetli olduğunu varsayarsak bile ortada ciddi bir futbol cahilliği var maalesef.

Çağatay96
07.03.2020, 23:44
Abi Guilherme Fener macinda kendini kanitlamis sov yapmis, gidiyor keaiyor adami. Yazik gunah ya. Ndiaye Mikeli dikiyorsun ortaya , heh savunma yapiyor gibi batırıyorsun ya.

Halil Alemdar
07.03.2020, 23:46
Olmuyor hoca olmuyor. Mikel Sosa Ndiaye diye bi orta saha olmuyor. Sosa ileriyi kaldıramıyor Ndiaye forvetle pas bağlantısı kuracak teknikte bi adam değil. Ya Sosa ya Mikel birini kesicen ikisi aynı anda mümkün değil.

————Uğurcan————
Kamil-Costa-Campi-Novak
———Sosa—Ndiaye——-
Ekuban—-Gui———Nwakaeme
————-Sörloth————

Zor değil şu şekil oynamak. Şimdiki takımdan daha kötü oynamaz. Topçularda da bi sıkıntı var kimsenin umrunda değil gibi maç.

serdaracıl
07.03.2020, 23:47
Şörlot rakip kalenin önünden başka bir yere ayrılmamalı. Çizgilerde falan işi yok bu adamın

jairzinho
07.03.2020, 23:47
vakayeme çıksın denilmiş.arkadaş golü atan vakayeme.nereye çıkıyor.

bu takım mühendisliğinde bütün değişiklikler orta saha üçlüsünden yapılır.yorulan çıkar aga.orta saha üçlüsünden.

mikel sosa ndiaye farketmez.60. dakikadan itibaren bunların yerine oyuncu alıp dinamizm getireceksin.olay gayet basit.ekuban vakayeme sörlot her an skor üretebilen isimler.haliyle sahada kalmaları gayet mantıklı.geriye ne kalıyor? orta saha üçlüsü.

yasin196761
07.03.2020, 23:48
Maçın ilk yarısında o kadar rezil bir pozisyon vardı ki biz kontraya çıkıyoruz sonra topu kaptırıyoruz bizim arka taraf çıkamadığı için Antepin atağını karşılıyor. Yahu ortadaki o alana iki kale koysak 5 erli hali saha maçı yapılır. Takım boyu rezil şekilde uzun. Fenerbahçe maçında son dk da Sörloth'un topu çaldığı pozisyonda da acayip kopuktuk. Her pozisyonu Uğurcan çıkaramaz. Her maçta Sörloth seni kurtaramaz. Takım boyu uzarsa ribaundları alamazsın doğal olarak ta çok yorulursun. Topu rakibe bırakmak bir anlayıştır fakat top ister sende olsun ister rakipte. Takım boyu uzarsa her takım sana problem çıkarabilir. Birbirine yakın oynamak bu kadar zor olmamalı.

İsa
07.03.2020, 23:49
Son iki maçlık performanslara göre

Bado-Mikel yerine Abdülkadir-Guilerme oynamalı.

Sosa içinse 60 dakika fazlası olmamalı.

Muhammed Ayaz
07.03.2020, 23:51
Abdüş'ün pozisyonu sakin kafayla bir kez daha izledim de bana faul var gibi geldi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilgehan83
07.03.2020, 23:54
Mehmet Küçükkahveci'nin haberi
2014'te Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılabilme adına çok büyük önem taşıyan bu maçtan gereken galibiyeti alamayan Türkiye, gruptaki şansını devam ettirse de kalan 4 maç öncesi işini çok zora soktu.
HAKEMDEN BÜYÜK SKANDAL İDDİASI
Maçın sonuna en az 4 dakika uzatma işaret edilmesine rağmen, maçın hakemi 3 dakika uzatma oynattı. Hakem Milorad Mazic'in kuralı ihlal ettiği iddia ediliyor. Sırp hakemin maçı gösterdiği gibi en az 4 dakika uzatmak zorunda olduğu, kaydediliyor...
Hakem Mazic, bununla da kalmayıp uzatma dakikalarında bir futbolcunun uzun süre yerde yatmasına ve kaleci Kiraly'nin de yaklaşık 40 saniye zamandan çalmasına göz yumdu. Kurallar gereği hakemin 4 dakika olan uzatmanın üzerine 1 dakika daha eklemesi gerekirdi yorumları yapılıyor...
KURAL NE DİYOR?
FIFA kurallarında, hakem işaret ettiği uzatma dakikasını eksiksik oynatmak zorundadır. Duraklamalarda geçirilen zamanı da o süreye ilave eder. Aksi halde maç eksik oynanmış sayılır.
MAÇ TEKRAR EDİLMELİ
Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz, ''Türkiye derhal FIFA'ya maçın tekrarı için itiraz etmelidir. Çünkü maçın normal süresi 90+4'dür. Hakem bunu oynatmakla mükelleftir. Maçı 90+3.17 saniyede bitirdi. Onun için maç eksik oynanmıştır. Eksik maç da tekrar edilmelidir.'' ifadelerini kullandı...

Fanatik34
07.03.2020, 23:54
Türkiye´deki Hakemlerin bircogu zaten kötü arti bir cogu serefsiz..birde bunlari o VAR odalarina oturtmuyorlar mi? O Pozisyon Hakem Halis Özkahya´ya göre faul degildi, zaten gidip 1 dk boyunca pozisyonu izledi..emin degilsen, faul calmazsin ama Var´dan gelen baski verdirtti iste..Iyi o Zaman, artik bütün gollerden sonra, pozisyonlari 1-2 dk geriye sarip, hata ararsiniz artik!!

Ama bizim sorunumuz maalesef Hakemlik degil iste..bundan önce de bircok macta durgun oynardik ama bugün oynamadik..hatta biri bana "Trabzonspor´lu bazi oyuncular, takimi aleyhine bahis oynadi " dese inanirdim.
Hüseyin Cimsir´in aciklamari herseyi acikliyor aslinda..Oyuncularin bazilari Hoca´yi takmiyor artik..bende takmazdim! Ya hu takimda gercekten mücadele eden, tehlike yaratan Ekuban´i oyundan cikariyorsun..gercekten saka gibi..Takimin en iyisi, 90 dk boyunca gercekten terinin sonuna kadar mücadele eden Kamil Ahmet..evet Kamil..onunla birlikte Costa ve Ekuban.

Mac icinde sacma sapan bir Taktik ile oynuyorsun, sonra Taktik degistirir gibi yapip, hicbir sey elde edemiyorsun, Sari kartli iki oyuncun dururken Ndiaye´yi oyundan aliyorsun bu sebeble..sonra Abdülkadir´i oyuna alabilmek ya Wakayeme, ya da Ekuban´i birini oyundan cikarmaktan baska caren kalmiyor..

Aslinda Tekerin bu macta patlamasi cok iyi..zaten bu sekilde sampiyon olma ihtimalimiz cok azdi, keza duvara Basaksehir, en gec GS macinda carpacaktik...simdi silkilenme vakti..beceremezsek, Türkiye Kupasi avunuruz artik!!!

İsa
07.03.2020, 23:57
Seviye olarak bu kadar altımızda bir takıma öne geçmişken puan kaybetmek pek açıklanır bir durum değil.

Oyunun herhangi bir bölümünde 15-20 dakika tempo yapılabilse oyun kopardı ama maç boyu beklemeyi tercih ettiler.

Bunu teknik ekibin oyunculara yaptırması lazım.

Takımda bu tempoyu yaptıktan sonra devam edemeyecek oyuncu varsa değisirsin. Kulube yeterince zengin.

BlackPanther
07.03.2020, 23:59
Hakem işini geçin kimse kendini kandırmasın.

Bu takım şampiyon olacakmış gibi kaç maç oynadı? Kaç maçta bu hissiyatı verdi. Boşa giden bir ilk 45 dakika var.

Yahu teknik direktörsüz şampiyonluğa mı oynanır.

Oynanır işte böyle bizim gibi fıkra gibi takımlar oynar böyle...

Bu Forumda Çimşiri destekleyen çok Trabzonspor düşmanı var.

Onlar için Çimşirin Teknik Direktörlük yapması Şampiyonluktan daha önemlidir. Dediğim gibi. Trabzonspor düşmanları.

Sefa Alış
07.03.2020, 23:59
Sahi Sörloth bi kaç maçtır kenara falan çok inmeye başladı ve performansı düştü. Bu bi taktik mi yoksa zorunluluk mu acaba? Taktikse Sörloth'un yakaladığı o mükemmel uyumu bozmak için kendi ayağımıza sıkmış olduk.

Murat KARAKURT
08.03.2020, 00:01
Yediğimiz golde ofsayt yok muydu?...Kayote'nin içinde olduğu...Sanki orayı göstermediler varda....

gurur6134
08.03.2020, 00:01
Ermana helal olsun aciklama goksel gumusdaga yapilmis dedi digerleri kiviriyor soyleyemiyorlar korkudan..

BlackPanther
08.03.2020, 00:04
Samanlıktan Kaldıramadım Samanı Da ÇİMŞİR
Ben Sana Kandım ÇİMŞİR
Şimdi De Geldi Sarılmanın Zamanı Da ÇİMŞİR
Ben Sana Gandım ÇİMŞİR

Amanın Yandım ÇİMŞİR
Ben Sana Kandım ÇİMŞİR
Hele Hele Yandım ÇİMŞİR
ben Sana Gandım ÇİMŞİR

trbzonsporlu
08.03.2020, 00:10
yenilirsin berabere kalırsın sıkıntı değilde sıkıntımız oyunumuzda.
maç berabere oyunun son dakikalarında bile olsa bir kez rakibi bogamadık birkez doldur bosalt yapamadık. bjk nin 90 dakika bize karşı oynadığı futbolu 2 dakika antepe karşı oynayamadık.

gol dışında kaleye tek isabetli şutumuz var ve tek pozisyonumuz yok ligin bitimine 10 hafta kalmışken

gurur6134
08.03.2020, 00:11
Sahi Sörloth bi kaç maçtır kenara falan çok inmeye başladı ve performansı düştü. Bu bi taktik mi yoksa zorunluluk mu acaba? Taktikse Sörloth'un yakaladığı o mükemmel uyumu bozmak için kendi ayağımıza sıkmış olduk.

Hoca aklinca hizindan yararlanip markajdan kurtarma pesinde wakayida 10 oynatip ceza alanina gobekten sokup hem kanat etkinligimizi bitiriyor hem shorlthu herseyi corba yapiyor sıkıntı ilersi kanatlar degil orta saha bunu goremiyor sosa ndiaye obiyi ayni anda oynatip ordaki etkinligi bitiriyor oturtacaksin bir tanesini sosa 6 oynayacak hatta ndiaye bile oynar ama obi olmaz sadece oyunu tutmak icin obiden yararlanacaksin etkinligimizi bitiriyor 20 25 metrede yan pasla geriye oynayarak

BlackPanther
08.03.2020, 00:12
Yediğimiz golde ofsayt yok muydu?...Kayote'nin içinde olduğu...Sanki orayı göstermediler varda....

Yediğimiz golde ofsayt mofsayt yok. Pozisyona baktım. Kayode topun gerisinde orta gelmeden önce.

Hatırlatmakta yarar var. Kayode ilk kafa golünü attı

Sefa Murat Dokuz
08.03.2020, 00:13
Şu defansı 5-10 metre daha öne kurmayan, skora ihtiyacı varken Obi mikel'i çıkarıp çift merkeze dönmeyen, 1-0 öne geçtiğinde önde basıp rakibe stres yaptırmayan bir HOCA bu kadronun başında 1 saniye kalamaz KALMAMALI

Harun-61
08.03.2020, 00:14
yedigimiz golün ofsayt cizgisi cizilmedi hala dimi ???