PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 24.Hafta l Trabzonspor 5 - 2 Ç.Rizespor l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Furkan Özdem
29.02.2020, 21:19
İlk gole kadar taraftar uyudu malesef.

Burçak
29.02.2020, 21:36
Bugün ki maçın havası çok başkaydı.
Maça gittik ama kimse de ne heves nede maç havası vardı.
Maç öncesi stat etrafı her zamankinden başkaydı. Maç havası yoktu yani.
Zaten maç başladıktan sonra da tribünlerin tepkisizliğinden görmüşsünüzdür.
1-0 yenik duruma düştük.
Yine tepki yok. Top da oynayamıyoruz zaten. Maç gidiyor mu konuşuyor herkes.
Çünkü sahada bir reaksiyonda yok.
Bu sıralarda deplasman tribününden Şampiyon Cimbom tezahüratları yükseliyor.
İşte bu tribünleri kendine getirdi...
2. yarı işler tam tersine döndü.
Takım reaksiyon gösteriyor değişiklikler ile ayağa kalkıyordu.
Bitti gitti.
Şimdi tek hedef salı günü fener maçı.
Çifte kupa için.

bilgehan83
29.02.2020, 21:37
Hafta içi Norveç’e gitmek sörlotha yaramamış. Yine iyi oynadı ama o yırtıcı güçlü hali yoktu

Benim anlayamadığım adam baldızının mı kız kardeşinin doğumuna gitti buna izin vermek bana çok saçma geldi ne işin eşi dışındaki Doğumda

talsuv61
29.02.2020, 21:37
Fenerin fikstürü süper, kesin şampiyon olurlar

memozcan
29.02.2020, 21:44
bence fener bundan sonra puan kaybetmez:)

Ertan OKUMUŞ
29.02.2020, 21:44
Fenerin fikstürü süper, kesin şampiyon olurlar

İyiydi [emoji2][emoji2][emoji2]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yasin Altuntas
29.02.2020, 21:50
https://twitter.com/yattara10_/status/1233842889710559233?s=21

Bu da burda kalsin böyle...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200229/ba5dff22616f2ef8899a73a7ee66ed14.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

yasin196761
29.02.2020, 21:50
Son gölde Sörloth'un ısrarla ofsaytta kalmamasına bir bakın derim.

memozcan
29.02.2020, 21:55
sörloth bu gün bence bu seneki en etkisiz maçını çıkardı.. elalem ölü falcaoyu canlandırır havaya sokar.. biz eldekini de yok real madrid izliyor, yok 45 milyon eur, yok bu gece bonservisini alın vs iyice yoldan çıkarırız.. camia olarak bu konularda çok eksiğiz çok..

Mustafather
29.02.2020, 21:56
Maçın ikinci yarısının tamamını izleyebileceğim bir link var mı acaba?

Enaldo61
29.02.2020, 21:59
Sörloth makina mı beyler arada olur öyle.

bu arada gol atan stoper de bu hafta sahne aldığına göre şampiyonluk şartları oluşuyor.

memozcan
29.02.2020, 22:09
maçın başında 5. dakikada milan skoda yandan gelen ortada topu kafayla aşırttı kalemize.. kale tutsa kesin goldü..

burada hüseyin türkmen güzellemesi yapanlar açıp o pozisyonu izlesin lütfen.. orada hüseyinin pozisyon almasını izleyin.. vallahi akrabası olsanız bir daha kadroya almazsınız..

Kirsehirli_ts
29.02.2020, 22:16
Tamam kötü basladik, hatta sahada değildik ama bukadarda coskusuz stad olmaz. Iyiki maclarimizin cogu deplasmanda olacak. Kamil bu arada süper mac oynadi, niye bukadar tepki görüyor anlamiyorum. Yola devam şampiyonluk gelecek!

Ha-cim
29.02.2020, 22:17
Arkadaşlar Ben Halil CİHAN, yeni üye oldum.
Gaziantepliyim. Çocukluktan beri Trabzonsporluyum.
İlk formamı almayı düşünüyorum.
1,67 boy 72 kg olarak bana hangi forma uyar? S mi M mi?

fanatikdevri
29.02.2020, 22:18
Normalde biz bu tür maçları kaybederdik ve şampiyonluğa veda ederdik,bu galibiyetle bu kadronun başında iş bilmez başkan da,acemi Hoca da olsa şampiyon olacağının bir sağlaması oldu.

Şu maça Da Costa dışında bir tane kafa olarak hazır topçu olmamasını nasıl açıklar acaba Hüseyin Çimşir.

Eyüphan
29.02.2020, 22:24
Rize ilk 45 dakikanın nerdeyse tamamında ön alan baskısı yaptı. 4-5 oyuncu sürekli baskıya geldi ön bölümde. Çıkamadık haliyle, top kayıpları nedeniyle sıkıntılar yaşadık. İlk yarı baskıdan dolayı Sosa oyundan düştü. Hareketli değildi. Pasları yerini bulmadı. Takım berbattı, taraftar da...İstatistiklerde ikili mücadeleleri kazanma oranı %61-%39 Rize lehine olması durumu özetliyordu. Mücadele etmiyorduk. İkinci yarı Nwakame girişi etkili oldu. Ondan daha önemli bir konu ise skoru koruma iç güdüsü mü yoksa oyundan düştüklerinden dolayı mıdır nedir, Rize ön alan baskısını bıraktı. Geriye yaslandı. Geldikçe geldik. Maçı kazandık. Geçmiş tüm mesajları okudum. Kamil Ahmet Çörekçi’ye gereksiz yükleniliyor. Geçmiş maçlarda Obi Mikel eleştirilirdi ben beğenirdim. Beşiktaş maçında yokluğunu gördük öğrendik. Bugün Kamil Obi’den çok daha iyiydi. Evet Kamil düz bir adam. Göze hoş gelmeyen futbol oynuyor, oynamaya çalışıyor. Topu ayağından kaçırıp orta yapamıyor ama Kamil terinin son damlasını sahada akıtıyor. Sahada takımın yükünü çekecek hamallar olmalı. Kamil de o türden bir adam. Benzer durum Hüseyin’de de geçerli. Yediğimiz golde hatası var ama bence Obi Mikel daha hatalı. Milan SkodaDa Castoya yaslanmış. 3-5 saniye geçti. Obi Mikel Skodaya 3-5 metre mesafede. İstese önündeki topa hamle yapabilirdi. Rahatsız edebilirdi. Pozisyonu birde bu gözle izleyin. Unutmayın her oyuncu hata yapar. İyi veya kötü eksiğiyle fazlasıyla takımımız lider. Bize düşen sahada yer alan isimleri ıslıklamak değildir. Ne olursa olsun verim alabilmek adına onlara moral verebilmektir.

Burçak
29.02.2020, 22:28
Kamil yüreğiyle mücadele ediyor etmeye çalışıyor.İyi niyetli olabilir.
ama çok daha dikkatli olmalı. bugün o kadar çok pas hatası yaptı ki.
basit topları hep rakibe attı.
ve atak yedik topu almak için kovaladık durduk.
hani olur ama bu kadar fazla olmamalı.

Enaldo61
29.02.2020, 22:33
M

Enaldo61
29.02.2020, 22:34
Maçın tekrarı lazım full nerden izleyebilirim? 12den itibaren beinsports hd2 verecekmiş galiba.

Ha-cim
29.02.2020, 22:37
M

teşekkürler

Tolga Kurt
29.02.2020, 22:43

S beden olur abi sana

Laziobass
29.02.2020, 22:58
İyi oynayalım, maça hükmedelim, rakibi boğalım vs. değil bu seneki işimiz.
En olmadık yerde 15 dakika kasırga gibi esip çatıyı bacayı yıkıyoruz, golleri atıp sonuca bakıyoruz.
Bu sene böyle şampiyon oluyoruz..

Erkan
29.02.2020, 23:00
Benim anlayamadığım adam baldızının mı kız kardeşinin doğumuna gitti buna izin vermek bana çok saçma geldi ne işin eşi dışındaki Doğumda

Sorloth saygili birisine benziyor. Izin istedigine gore kendisi icin onemli ve yakin birisi. Boyle duygusal olaylar icin izin verilmeli bence. Ekuban onde oynadigi maclarda Sorloth zaten daha pasif kaliyor, Ekuban gitmedende oyleydi.

Oğuz ZEYTİN
29.02.2020, 23:01
Tedbiri elden bırakmamak lazım ama İsmail Kartal'ı Rize'den gönderecek bir fark yaparız bence. Rize'nin oyun tarzı bizlik. Hüseyin Hoca yine fanteziye gitmezse tabii... Sakatlık, ceza vs. olmaz inşallah.

Biraz anlarız bu işten. (:

Tebrikler, iyi sonuç.

Tekke
29.02.2020, 23:01
Harika bir haftasonu:)

şikecilere nasıl koyduysak hala toplayamadılar

Bugün de Ekuban Nwakaeme ve Ömürü geri kazandık, hepsine ara yaramış

Şörland verdi makamele gol amk��https://twitter.com/uIanfurkan/status/1232934821887926272?s=20

ffırtına
29.02.2020, 23:03
Erman Toroğlu da taraftar hakkında konuştu.. O bile anlam verememiş bu denli vasat bir tribüne..

Maçı stadda izleyen arkadaşlar neden bu denli maçtan uzak bir taraftar profili vardı çok merak ediyorum..

Şu taraftar profili beni korkuttu olur da son haftalara şampiyonluk ihtimaliyle girersek bu taraftar ile yeni bir facia yaşayabiliriz..

Diyorum ki iyi ki deplasman maç sayımız daha fazla..

Taraftarlık takım gerideyken takıma küsmek değildir.. Maç 2-1 olmuş bizim büyük taraftarımız takımı desteklemeye yeni başlıyor.. Rezillikten başka bir şey değildi..

kuduoğlu61
29.02.2020, 23:04
Fenerbahçe puan kayıp etmez şarkıları söyleyenler Antalyaspor maçı öncesi de aynı şarkılar söyleniyordu.

Enaldo61
29.02.2020, 23:04
Erman Toroğlu da taraftar hakkında konuştu.. O bile anlam verememiş bu denli vasat bir tribüne..

Maçı stadda izleyen arkadaşlar neden bu denli maçtan uzak bir taraftar profili vardı çok merak ediyorum..

Şu taraftar profili beni korkuttu olur da son haftalara şampiyonluk ihtimaliyle girersek bu taraftar ile yeni bir facia yaşayabiliriz..

Taraftarlık takım gerideyken takıma küsmek değildir.. Maç 2-1 olmuş bizim büyük taraftarımız takımı desteklemeye yeni başlıyor.. Rezillikten başka bir şey değildi..
bu profil değişmiyor maalesef yapacak bir şey yok.

Sezgin Öztürk
29.02.2020, 23:06
Maç oynanırken şuraya yazılan öyle yorumlar var ki insan dehşete kapılıyor...12 numara,antu gibi seviyesiz forumları aratmayacak türden yorumlar yapılıyor. Nisan 2008 yılından bu yana üye olduğum forumda son zamanlarda seviyeyi oldukça aşağılara çeken ergen tipler türedi korkarım her geçen gün sayıları artıyor.Forum yöneticilerinin işi zor fakat ellerine tırpanı alıp biçmeye başlamak lazım yavaştan.

Maçın ilk yarısında futbolcularımızın bedenleri sahada olsa da akılları başka yerlerdeydi...Soyunma odasında ne konuşulduysa ikinci yarı oynamamız gerektiği gibi oynadık.

Savunmada Da Costa'nın yeri artık garanti.Şampiyonluk yarışında duran toplardaki agresifliği çok işimize yarayacaktır.
Mikel her geçen maç üzerine koyarak oynuyor.Bugün oldukça iyi bir maç(özellikle ikinci yarı) çıkardı.
Kazanmak isteyen bir Nwakeame sahadaysa rakip takımların şansı yok denecek kadar azdır.
Zor haftalara girdiğimiz günlerde Ekuban'ın form tutması ve Ömür'ün dönmesi muhteşem oldu.
İyi 45 dakika iyi galibiyet çok iyi 3 puan.
Birde tribündeki taraftarımız şampiyonluğa gittiğimizi idrak ederse çok iyi olur.Hakemler bu kadar kolay düdük ÇALAMAMALI!
Kaldı 11 maç...O kupayı mavi göğe kaldıracağız inşAllah.

ÖmürKaradeniz61
29.02.2020, 23:08

Hocam şehit haberleriyle alakalı olması kuvvetle muhtemel .

Fanatik34
29.02.2020, 23:09
Uzun zamandan sonra 90 dk bir mac izleyebildim cok sükür..Trabzonspor´un en büyük sorunu takintili taraftarlaridir..bir oyuncuya takti mi gerisi bos..

Arkadas macin ilk yarisi sahada isiran sadece 3 Topcumuz vardi..Kamil-Ndiaye-Ekuban...digerleri soka ugramis hayalet gibiydi. Defanstan top cikarmak istiyoruz, ileri dörtlü sabit duruyor..Ortada Sosa nerede diye saniyelerce bakiniyorsun. Sörloth bile bu mac hayalet gibiydi, kafa toplarina cikmadi bile..eger Wakayeme ilkyari oynasa, o da takima ayak uyduracakti. Guiherme´ye yazik..

Kisacasi bu macta günah kecisi Kamil oldu, hemde iyi oynamasina ragmen!
Hüseyin Türkmen tipik Türk futbolcusu, zerre gelisme yok, bizzat geriliyor futbolu..
Parmak´in oynayacagi tek bölge, rakip cezasahasi ama nerede nasil duracagini bilmedigi icin, onu da beceremeyecek, bitirmis kendini..
Mikel olmayan iki Sari kartla atildi, resmen komedi..hep kisa oynamasina ragmen, takimda ayagina gelen topu hicbir Zaman kaybetmeyen biri, kullanabilirsin takimi müthis rahatlatan bir Oyuncu..
Sosa´nin oynayacagi tek yer Savunma önü, Risk almak gerekiyorsa, öne atarsin ki Takim zaten geriye düsünce saldirmaya basliyor. Yoksa Sosa hicbirsey oynamiyor, takmiyor, ancak Takim iyi oynayinca var..
Ndiaye gelisiyle takimin ortasahasini az cok rahatlatti. Ama Ünal Zamani ile Hüseyin Zamani arasinda hicbir fark yok, tek fark Ndiaye..
Wakayeme..nasil oynarsa oynasin, fisi her daim takiyor. misal Agücü macinda berbat oynayip, 1 gol 1 asist yapmisti. Wakayeme bu, zevk alacaksin, takim hareket halinde olursa, Wakayeme´nin tadina doyum olmaz ama durunca o da durur..
Sörloth bu macta cok durgundu, o Kadar Hakki da var. Sahada durusu bile artik rakipler icin en büyük tehdit. Abdülkadir Ömür´ün gelisi ile daha da sahlanacak insallah..

Kisacasi Teknik Taktik bakimindan ne oynadigimiz belli degil, ta ki geriye düsesiye Kadar. Bugün bir diger faktörde, Rize´nin 60 dk yaptigi tempo idi..oyunun sonlarina Dogru düsecekleri belliydi. Haftaici Antrenmanda ne calisitigimizi merak ediyorum. Mac icinde yine "halen daha duran toplari calismiyoruz" derken Costa´nin golü geldi..

Iki cift lafta Hakeme ve VAR Odasina…

Ya bunlarin Analari kim? icimize yerlestirilen hangi nesil? gercekten anlamak mümkün degil! AMa bu sene yaptiklari resmen ters tepiyor..ilkyari penaltiyi verse, belki simdi cok baska bir mac konusuyor olacaktik..

mete61bordomavi
29.02.2020, 23:25

Bırak skorun geride olmasını, önde olsak bile kuzu kuzu izliyorlar. Cidden rezalet bir tribün havası vardı. Bu zaten eskiden beridir Trabzonspor'un kanayan yarası!
Adam gibi bir tribün organizasyonu kurulamadı!
Zibilyon tane taraftar grubu var Trabzon'da ama hiçbiri bir işe yaramaz!
Ahmet Ağaoğlu sadece Trabzon'daki taraftar gruplarına bu işi bırakmamalıdır. Bence daimi bir tribün grubu kurulmalı!
Trabzon'daki bölük pörçük taraftar grupları o egoyla hayatta bir araya gelmezler. Zaten onlara da gerek yok bence!

Ya da eskiden beri var olan gruplardan sadece bir kaç grup oluşturulabilir. Ama mutlaka bu soruna bir çare bulunması gerekiyor!

Ha-cim
29.02.2020, 23:27
S beden olur abi sana

sana da teşekkürler kardeşim. S beden sipariş ettim. İnşaallah bu sene şampiyon TS.

serkanholep
29.02.2020, 23:30
Tribünlerin pasif olmasını geçmiş yıllardaki kayıplara bağlarım ben. İçgüdüsel birşey.

Pasifleşen umutlar, yarıda kalan sevinçler, elden kaçan (çalınan) şampiyonluklar.

Yıkılması çok zor.

Sadece şampiyonlukla çözülür bu.

memozcan
29.02.2020, 23:36
guilhermenin bjk işi patlayınca alınması gerektiğini burada en çok dile getiren kişilerden biriydim belki de .. ama bu adam şu anda ilk 11 başlayacak kadar diri değil kesinlikle.. maç içerisinde fizik olarak ayakta kalamıyor.. yanı sıra takım arkadaşlarıyla uyumu yeterli değil.. ekuban mesela formsuzluğuna rağmen nereye koşacağını vs daha iyi biliyor.. uzun zaman beraber oynamanın artıları..

bence guilherme kesinlikle yedek başlamalı.. rakibin oyundan düştüğü anlarda 10 numaraya geçip uzaktan şut çekip, yağında top tutmaya çalışmalı..

Yasin Altuntas
29.02.2020, 23:36
Böyle geri düstügümüz, düsük seyir zevki olan ve özellikle taraftarin dahil olmadigi maclari kaybedip, sampiyonluk yarisina veda ettigimiz nice maclar hatirliyorum gecmiste. Takimin karakteri bu konuda taktir edilmesi lazim, ortaya bir azim konuyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mete61bordomavi
29.02.2020, 23:40
Hüseyin Türkmen'in bize yedirdiği o efsane golü saniye saniye analiz ettim.

Kanattaki adama gidiyorsun. Olabilir, risk alabilirsin, ama sen stopersin asıl bölgen orası değil, yine de risk alıp kanattan gelen adama gittin! O zaman o adamı orada sıkıştırman lazım.
Güzel bir bacak arası yiyerek aldığın risk boşa çıktı, buraya kadar yine anlaşılabilir bir durum var.
Şimdi ne yapacaksın? Bölgene geri döneceksin! Ama nasıl döneceksin? Hızlı döneceksin?
Hızlı dönmek yeter mi? Yetmez! Bir de dönerken şöyle bir ceza sahasını kolaçan edeceksin! Çünkü sen (Hüseyin Türkmen) sadece Da Costa'ya sırtını dayamış Milan Skoda'ya bakıyorsun!

Alanına yavaş döndüğün yetmiyor, bir de seninle ilgisi olmayan yere bakıyorsun! Da Costa orada Skoda'yı kilitledi, kaleye vurdurmayacak belli, ama topu alma şansı da yok, en hafif hareket penaltıya sebebiyet verdirir!
Skoda'nın yapacağı tek hamle yardımına gelecek oyuncuya pas vermek!

Ve şimdi sıkı durun!

Hüseyin Türkmen, golü atacak oyuncuyu ancak golden sonra, evet evet ancak golden sonra FARKEDİYOR!
Meniac, taa nereden geliyor, ama Hüseyin Türkmen, tutması, bloke etmesi gereken adama müdahale etmeyi bırak, GÖRMÜYOR BİLE!

Bu gol, yani Rize'nin ilk golü, Hüseyin Türkmen'in neden bu takımın futbolcusu olamayacağını net şekilde ortaya koyuyor!
Bu adam daha pozisyon bilgisi, oyunu okuma gibi özelliklerin HİÇBİRİNE sahip değil!

Kaleciye bile geri pasları göstere göstere atıyor! Bu da rakip oyuncuların o daha kaleciye geri pası atmadan kalecimize pres yapmalarına neden oluyor!
Yana paslarına gelince, alabildiğine riskli paslar atıyor! Bu paslar, oyunu kurmaya yönelik riskli pas olsa hiçbir şey demem! Ama bu pasları, en yakınındaki adama bile göstere göstere ve oldukça yavaş atıyor. Yani rakip hamlesini önceden biliyor ve pas atacağı adama pres yapıyor.

Majid, Messias varken bu adamın oynamasını ben artık başka şeylere bağlamaya başladım.

bilgehan83
29.02.2020, 23:49
guilhermenin bjk işi patlayınca alınması gerektiğini burada en çok dile getiren kişilerden biriydim belki de .. ama bu adam şu anda ilk 11 başlayacak kadar diri değil kesinlikle.. maç içerisinde fizik olarak ayakta kalamıyor.. yanı sıra takım arkadaşlarıyla uyumu yeterli değil.. ekuban mesela formsuzluğuna rağmen nereye koşacağını vs daha iyi biliyor.. uzun zaman beraber oynamanın artıları..

bence guilherme kesinlikle yedek başlamalı.. rakibin oyundan düştüğü anlarda 10 numaraya geçip uzaktan şut çekip, yağında top tutmaya çalışmalı..

Ahmet Çakar vari belirtmek istiyorum (şey. Avukatlığı): bu adam Malatya’dan ilk geldiği gün canavar gibi top oynuyordu Erzurum’da o soğukta deli gibi koşuyordu.. ne oldu da Trabzon’da tesislerde çalışmaya başlayınca bir anda fizik olarak geriye gitti.. bundan hareketle takımdaki;

1-fiziksel gelişimi
2-kondisyonunu
3-çalışma disiplini
4- antrenman sayıları ve yöntemleri ekstra izinler de dahil
5- takımda gerçekten profesyonel bir ekip var mı??
6- kerem Serkan gibi genç oyuncuların bir yıldır gelişmeyen fizikleri (Abdülkadir iki ayda ne hale gelmiş)
say say bitmez..

resmen Sergen’in ekibindeki yabancı kondisonerin ekmeğini yemişiz guilherme de.. bari o adam ayarında birini alın Abdüşü ameliyat eden ufuk beyi tutun getirin trabzona.. guilherme özelinde bu takım koşmuyor koşamıyor bunun sebebini ben değilim... Sergen bile Beşiktaş’a tempo kazandırdı bir ay olmadan ...

Not: ilk yarıda herkes eli belinde arkadaşının koşmasını bekliyor böyle aptallık olmaz..

El Cordobes
29.02.2020, 23:56

Kanattaki adama gidiyorsun. Olabilir, risk alabilirsin, ama sen stopersin asıl bölgen orası değil, yine de risk alıp kanattan gelen adama gittin! O zaman o adamı orada sıkıştırman lazım.
Güzel bir bacak arası yiyerek aldığın risk boşa çıktı, buraya kadar yine anlaşılabilir bir durum var.
Şimdi ne yapacaksın? Bölgene geri döneceksin! Ama nasıl döneceksin? Hızlı döneceksin?
Hızlı dönmek yeter mi? Yetmez! Bir de dönerken şöyle bir ceza sahasını kolaçan edeceksin! Çünkü sen (Hüseyin Türkmen) sadece Da Costa'ya sırtını dayamış Milan Skoda'ya bakıyorsun!

Alanına yavaş döndüğün yetmiyor, bir de seninle ilgisi olmayan yere bakıyorsun! Da Costa orada Skoda'yı kilitledi, kaleye vurdurmayacak belli, ama topu alma şansı da yok, en hafif hareket penaltıya sebebiyet verdirir!

Ve şimdi sıkı durun!

Hüseyin Türkmen, golü atacak oyuncuyu ancak golden sonra, evet evet ancak golden sonra FARKEDİYOR!
Meniac, taa nereden geliyor, ama Hüseyin Türkmen, tutması, bloke etmesi gereken adama müdahale etmeyi bırak, GÖRMÜYOR BİLE!

Bu gol, yani Rize'nin ilk golü, Hüseyin Türkmen'in neden bu takımın futbolcusu olamayacağını net şekilde ortaya koyuyor!
Bu adam daha pozisyon bilgisi, oyunu okuma gibi özelliklerin HİÇBİRİNE sahip değil!

Kaleciye bile geri pasları göstere göstere atıyor! Bu da rakip oyuncuların o daha kaleciye geri pası atmadan kalecimize pres yapmalarına neden oluyor!
Yana paslarına gelince, alabildiğine riskli paslar atıyor! Bu paslar, oyunu kurmaya yönelik riskli pas olsa hiçbir şey demem! Ama bu pasları, en yakınındaki adama bile göstere göstere ve oldukça yavaş atıyor. Yani rakip hamlesini önceden biliyor ve pas atacağı adama pres yapıyor.

Majid, Messias varken bu adamın oynamasını ben artık başka şeylere bağlamaya başladım.

Saniye saniye analiz ettiğin pozisyonda bir de Ndiaye nin neler yaptığını anlatabilir misin?

zorroid
29.02.2020, 23:58
Hay ağzına sağlık be.

Maç oynanırken şuraya yazılan öyle yorumlar var ki insan dehşete kapılıyor...12 numara,antu gibi seviyesiz forumları aratmayacak türden yorumlar yapılıyor. Nisan 2008 yılından bu yana üye olduğum forumda son zamanlarda seviyeyi oldukça aşağılara çeken ergen tipler türedi korkarım her geçen gün sayıları artıyor.Forum yöneticilerinin işi zor fakat ellerine tırpanı alıp biçmeye başlamak lazım yavaştan.

Maçın ilk yarısında futbolcularımızın bedenleri sahada olsa da akılları başka yerlerdeydi...Soyunma odasında ne konuşulduysa ikinci yarı oynamamız gerektiği gibi oynadık.

Savunmada Da Costa'nın yeri artık garanti.Şampiyonluk yarışında duran toplardaki agresifliği çok işimize yarayacaktır.
Mikel her geçen maç üzerine koyarak oynuyor.Bugün oldukça iyi bir maç(özellikle ikinci yarı) çıkardı.
Kazanmak isteyen bir Nwakeame sahadaysa rakip takımların şansı yok denecek kadar azdır.
Zor haftalara girdiğimiz günlerde Ekuban'ın form tutması ve Ömür'ün dönmesi muhteşem oldu.
İyi 45 dakika iyi galibiyet çok iyi 3 puan.
Birde tribündeki taraftarımız şampiyonluğa gittiğimizi idrak ederse çok iyi olur.Hakemler bu kadar kolay düdük ÇALAMAMALI!
Kaldı 11 maç...O kupayı mavi göğe kaldıracağız inşAllah.

mete61bordomavi
01.03.2020, 00:04
Saniye saniye analiz ettiğin pozisyonda bir de Ndiaye nin neler yaptığını anlatabilir misin?
Ndiaye, Meniac ile beraber içeri koşusunu yaptı, fakat Skoda topu o kadar güzel sakladı ki, Meniac gelene kadar pası vermedi, Meniac ise Ndiaya ile birlikte aynı doğrultuda koşarken harika bir hamle yapıp, yönünü bir anda sağa doğru yani kalenin tam merkezine doğru çevirdi.
Depara bir anda ama geç başlayan Ndiaye ise Meniac'ın o ani dönüşünü kestiremeyip, o dönüşe cevap vermedi.
Gerçeği söylemek gerekirse, pozisyonda Hüseyin'in hatası fazla olmakla beraber Ndiaye'nin de Meniacı geç görmesi gole neden oldu. Fakat bu Hüseyin Türkmen'in tüm yukarıda yazdığım hatalarını örtmez.

El Cordobes
01.03.2020, 00:22
Ndiaye, Meniac ile beraber içeri koşusunu yaptı, fakat Skoda topu o kadar güzel sakladı ki, Meniac gelene kadar pası vermedi, Meniac ise Ndiaya ile birlikte aynı doğrultuda koşarken harika bir hamle yapıp, yönünü bir anda sağa doğru yani kalenin tam merkezine doğru çevirdi.
Depara bir anda ama geç başlayan Ndiaye ise Meniac'ın o ani dönüşünü kestiremeyip, o dönüşe cevap vermedi.
Gerçeği söylemek gerekirse, pozisyonda Hüseyin'in hatası fazla olmakla beraber Ndiaye'nin de Meniacı geç görmesi gole neden oldu. Fakat bu Hüseyin Türkmen'in tüm yukarıda yazdığım hatalarını örtmez.

Yenilen golün başlangıcında Sosa nın topu kaptırdıktan sonra yaptıklarına daha doğrusu yapmadıklarına da bakmak lazım. Aslında esasta söylemeye çalıştığım şu: Golde hatalar üst üste geldi. Rakip sol bek ceza sahamıza koşu atıp altı pastan gol atabiliyorsa tek bir sorumlu olmaz. Yani Hüseyin in yedirdiği gol değildir o. Hatanın önemli bir kısmında var ama maç boyunca hiçbir orta saha adamı atılan boş koşulara karşılık vermedi. Sezon boyunca olduğu gibi. Defansif anlamda çok temel problemlerimiz var. Hüseyin evet yetersiz ama tek sorumlu değil.

7can61
01.03.2020, 00:24
Yahu da costa adamı kucağına almış bizim hüseyin adamın yanına gidip topu bana ver dese adam verecek adama gideceğine boş boş pozisyon almaya çalışıyor. Alt yapı hocalarına selam olsun. Böyle saçmalık yok.

İsa
01.03.2020, 00:33
Golde yenir hatada yapılır.

Önemli olan galip gelmek.

Mevcut kadro hiç bir zaman taraftarın arzu ettiği oynayamayacak ama liginde açık ara en iyi takımı.

Teknik,kolay skor üreten tembel bir takım var arkadaşlar.

Bu oyuncu topluluğu tempo yapamaz,oyunu boydan boya kontrol edemez.

Teknik adam konusunda ise Muzaffer Hoca veya Hüseyin Hoca oyunu iyi okudu ve bambaşka bir ikinci yarı izletti daha ne istiyoruz.

İlk yarıda takımın yarısı eli belinde geziyordu yapacak bir şey yok.

mete61bordomavi
01.03.2020, 00:36
Yenilen golün başlangıcında Sosa nın topu kaptırdıktan sonra yaptıklarına daha doğrusu yapmadıklarına da bakmak lazım. Aslında esasta söylemeye çalıştığım şu: Golde hatalar üst üste geldi. Rakip sol bek ceza sahamıza koşu atıp altı pastan gol atabiliyorsa tek bir sorumlu olmaz. Yani Hüseyin in yedirdiği gol değildir o. Hatanın önemli bir kısmında var ama maç boyunca hiçbir orta saha adamı atılan boş koşulara karşılık vermedi. Sezon boyunca olduğu gibi. Defansif anlamda çok temel problemlerimiz var. Hüseyin evet yetersiz ama tek sorumlu değil.

Bahsettiğiniz sorun zaten bizim bu sene sancı sebebimiz!
Maçları bir şekilde kazanıyoruz kazanmasına da her maç bana 9 doğurtuyorlar!
Ben o kadar boğaza nasıl bakayım?

Özellikle sezonun ilk devresinin son haftalarında belirginleşen ve artık son Bjk ve Rize maçıyla bas bas bağıran bir kusurumuz var ki hala çözülemedi!
Bir rakibin her topla atağa çıkması direk bizim ceza sahası önlerinde veya içinde gol tehlikesi mi doğurur? Doğruyor işte!
O yüzden yaptım bu kadar çocuğu ben.

Sosa isterse ısırıyor, koşup pres yapıyor o anlarda rahatız ama Sosa presi bıraktığı zaman direk bir kişi defansif anlamda orta sahada eksiliyoruz. Ndiaye ve Mikel ise sanırım stoperlere ve beklere çok güvenmediği için ya da daha doğrusu top çalma yetenekleri az olduğu için daha önlerde baskı kurmayıp çok geriye yaslanıyorlar.
Üstüne bir de Hocalarımızın geriye yaslanmayı kabul etmesi hastalığı kronik hale getirdi.

Bjk maçında 2. golü yedikten sonra, üstlerine gidince Bjk'nın defansif tüm hataları ortaya döküldü!
Sergen akıllı adam tabii, defansa güvenmediği için Bjk'ya geldi geleli hep ofansif oyuncularla önde pres yaparak rakiplerden puan almaya çalışıyor ve gayet de başarıyor.

Ortasahamız çok kolay geçiliyor ve kondisyonları 90 dakikaya yetmiyor. Ancak risk aldığımızda ofans gücümüzle rakibi yenebiliyoruz. Bu da net olarak şunu gösteriyor: Trabzonspor'un bu kadro yapısıyla geriye yaslanması hem mümkün değil, hem de ofanstaki gücümüzü kullanmamıza engel teşkil ediyor.
Hüseyin Çimşir gerçekten hoca olsaydı bu kadar basit ayrıntıyı görebilirdi. Ama o da korkuyor.

İslam Sezer
01.03.2020, 00:54
Trabzonspor maalesef şampiyon olamaz. Taraftarımız çok kötü. Kamil Ahmet'i yerin dibine soktular da Sorloth acıdı, yapmayın etmeyin diye işaretler yaptı ki gerçekten iyiydi. Abdulkadir parmak ve Hüseyin ise zaten çizilmiş. Aykırı taraftarımız hakem Abdulkadir Bitigen'i de beğenmiş.Neymiş, tüm kararlarını deplasman takımı lehine vermiş, delikanlıymış. Yani? Trabzonspor doğranmış ama işte aykırı olunacak ya.Bilmiyorum ama bu hafta puan kaybetseydi bence iş bitmişti. İnşallah haftaya böyle ev sahipliği olmaz da gerçek bir taraftar gibi hakemi de baskılayan maçı kazandıran, neyse olmayacak şeyler yazmayalım, imkansız çünkü.

artvints
01.03.2020, 01:06
Pozisyonda kime odaklanırsan o hatalı çıkar. Mercekler genellikle bir kişiye tutulduğu için sakız gibi aynı mevzuyu çiğneyip duruyoruz. Neyse bunun fazla bir zararı yok ama maç sırasında bir futbolcunun her hatasına garip garip sesler çıkarmak nedir, hep aynı şey. Alkışla oyuna motive et.

Birine alkış kıyamet, diğerine küfür kıyamet. Sonra oyuncu durur tabi, hata yapmamak için kendini geri çeker, bunun takıma bir faydası yok.

Ufuk
01.03.2020, 01:31
Hocam şehit haberleriyle alakalı olması kuvvetle muhtemel .

Yok Ömür öyle olsa gollerden sonra niye kudursunlar? Baskıdan gerilmiş taraftar belli, evde izlediğimiz gibi izledir. Ben evde hakem yanlış karar verdiğinde nasıl sövdüysem onlarda sövdüler. Rakip zamana oynarken küfür ettiler vs vs. Baya baya izlediler yani. Ndiaye ilk yarıda, Sosa devre arasında ayaklandırmaya çalıştı taraftarı. Yine kendilerine gelmediler ama gollerden sonra stres azalınca oley moduna geçtiler. :) Başka takımlar sahaya sırtını dönüyor falan, bizim taraftarda mümkün değil. Takım gol yediğinde kahroluyor adamlar, nasıl şarkı söyleyecekler işler kötü giderken. Biraz rahat olmak lazım. Gerginlik iyi gelmiyor bize. Anın tadını çıkartmak lazım.

Mehmet Sarigül
01.03.2020, 01:49
Geçen hafta bjk maçının tamamını kanat oyuncusuz oynadık. Bu hafta da ilk yarıyı...

Takımın kötü görüntüsünün temel sebebi o...

Bir de konsantrasyon anlamında da tuhaflıklar olduğunu düşünüyorum.

:alkış::alkış::alkış:

ilelebeTS
01.03.2020, 02:12
Tribündeki taraftar mazur görülebilir bu maçta, malum şehitlerimiz vardı ve insanların maça odaklanması kolay olmadı.

Mehmet Sarigül
01.03.2020, 02:49
Arkadaşlar, kazandık. Eksikleri konuşuruz. Ama bundan daha önemli bir şey var. Hakemler! Bu hakemlerle ligin sonu gelmez! Bugün Mikel'in atılması skandal bir karardır. Oyuncuya gösterilen ilk sarı kart uydurma bir karttır. O pozisyonda faul dahi vermek zorken skandal şekilde bir sarı kart verildi. Yalnızca bu değil, maç boyunca hakem ince ince takdir haklarını rakipten yana kullandı. Bakın arkadaşlar hakemler son maçlarda bariz bir şekilde bizi doğruyorlar. Bu hakemlerle ligin sonu gelmez!

Bu A. Bitigen gibi hakemleri kimler yönlendiriyorlarsa, bizim takimi (Mikel'in kilit pozisyonda oynamasini) iyi analiz etmişler!

Mikel'in atilmasi tesadüf değil, ilk sari kart tam bir SKANDAL KARAR!

VAR hakemi Yankaya'nin el var diye pozisyonu izletmesi başka bir SKANDAL KARAR!

El varsa niye izletiyorsun??? Küçük ekranda senin görmediğin neyi görecek???

VAR olarak "elle oynuyor" dersin ve penalti verdirirsin, pozisyonu izletmenin ne anlami var?

Rizeli futbolcunun ellerini açip voleybol oynarken, VAR hakemi Yankaya uyuyordu herhalde!...sonra Ekuban'nin ani dönüşünde kolunu önüne koyarak (Net Penalti) engellemesini...
BITIGEN REZIL BIR HAKEM, avantaj uyguladiği pozisyon sonrasi Rizeli futbolcuyu oyundan atmamasi, basit bir ofsayt sonrasi top bizdeyken avantaj uygulayacağina oyunu kesmesi gibi...Rize'nin golünde forvetlerinin Costa'yi kalçasindan tutmasi FAUL!...Rize'nin sayilmayan golünde Costa'ya havaya çikarken yine faul yapan Rizeli forvet...bunun gibi çok fazla pozisyon sayabilirim.

Kisa ve net; son haftalarda hakemlerin (özelikle Var hakemleri) net bir şekilde maçlarin senaryolarini değiştirme çabalari var!
Korkarim bu durumun ligin sonu yaklaştikca çok daha vahim sonuçlari olacak!

Bu akşam kazanmiş olabiliriz ama bu durum yöneticilerimizin susmasi için bir neden değil!

freedomforever
01.03.2020, 07:34
Kamil iyi niyetli, enerjik fakat ayağı leş. Üst üste 3-4 tane pozisyonda orta açamadı, yarım metre kaldırdı topları, basit pasları atamadı. İster istemez o gerginlikle seyirci homurdandı. Bence gayet normal bu.

Togrul
01.03.2020, 08:20
İlk yarıdakı kötü futbolumuzun en göze çarpan 2 özelliği vardı.
1. Çok etkisiz pres yaptık. Bu konuda hiç başarılı olamadık. Rize bütün pres girişimlerimizi kolayca boşa çıkardı ve gölü de 10-12 pas yaparak attı. Rakibe presi çok az kişiyle yapıyoruz ve çok çabuk bırakıp geri koşuyoruz.
2. Stoperlerimiz dikine oynamada oyun kurmada iyi değiller. Uğurcan bile bu konuda onlardan daha başarılı.
İlk yarıda zamanın rize lehine eriyip gitmesinin en önemli nedenleri bunlardı.
Bu olumsuzlukların yanında Ömürle Ecubanın dönmesi oyun kalitemizi yükseltecek diye düşünüyorum.

abuzun61
01.03.2020, 08:48
Dün maçla ilgili ilginç bir anekdot aktarayım. İlk gol öncesi Abdülkadir oyuna girmek için külübeye koşarken gol geldi. Abdülkadir ısınmaya geri döndü. İkinci gol öncesi de aynısı tekrarlandı.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat Keçeci
01.03.2020, 09:06
Zor bir maçı daha geride bıraktık.Her üç puan zafere giden bir basamak bizim için.

Oyundan bahsedersek ilk yarı oynanan futbol endişe vericiydi.Yarıştaki rakiplerimiz ilk yarı boyunca muhtemelen zevkten dört köşe olmuştur.

Ilk yarıdaki eksikler;

-Tempoyu arttırmakta zorlandık.
-Hiçbir oyuncu sorumluluk almadı.
-Herkes durağan bir yapıdaydı.
-Ikili mücadelelerde zorlandık.
-Kanatları kullanamadık.
-Çalım atma işlerinde yetersiz kaldık.

Ikinci yarıda nwakaeme gibi çalım becerisi olan bir oyuncunun oyuna girmesi rakibin dengesini bozdu ve tempo artmaya başladı.Duran top golü gelince herkesin enerjisi yükseldi.Sorumluluk almaya başlayan oyuncu sayısı arttı.Taraftarın sesi daha gür çıkmaya başladı sonrasında da maç farka gitti.

Yediğimiz ilk gol bu seviyede mücadele eden bir takıma yakışmayacak bir goldü.Altıpasın üzerinde topu saklamaya çalışan oyuncuya o kadar imkan vermemek lazım da costa penaltı yaparım diye çekingen davranmış olabilir ama daha temaslı olup onu bozması gerekirdi.

Maçta bizim adımıza akılda kalan pozitif şeylerden bahsedersek;

-Uzun süre sonra stoperle gol attık.
-Penaltı kaçırma sendromunu bitirdik.
-Abdülkadir ömür ve Nwakaemeyi sahalara döndürdük.

Son olarak bu maçın sevincini bu sabahtan itibaren bırakıp fb maçına odaklanmalıyız.

ccd6167
01.03.2020, 09:17
Çok kötü futbol oynuyoruz

ama kalesinden forvetine çok yetenekli bir takımız. Bu sonuç getiriyor.

Ndaiye mikel sosa ve Guilherme pres diye bişi yok

sosa daki vurdumduymaz tavırlar çok ilginç.

ömür derhal dönmeli sadece takımın pres gücü için

Anıl C
01.03.2020, 09:21
Çok kötü futbol oynuyoruz

ama kalesinden forvetine çok yetenekli bir takımız. Bu sonuç getiriyor.

Ndaiye mikel sosa ve Guilherme pres diye bişi yok

sosa daki vurdumduymaz tavırlar çok ilginç.

ömür derhal dönmeli sadece takımın pres gücü için

Ben Sosa'yi vurdumduymaz olarak görmüyorum. Oyun stili bu. Ki 35 yasina gelmis biri de bu saatten sonra oyun stilini degistiremez diye düsünüyorum.

Dereli
01.03.2020, 09:25
Cilerme hayal kırıklığıydı. Sosa da kötü günündeydi.

Sonra Wakame çıktı sahaya ve dünya 45 dakikalığına çok güzel oldu. :)

İlk yarı futbolumuz ile kümeye oynarız, ikinci yarı futbolumuz şampiyonluğun adayı. Evet saçma bi takımımız var.

Tekke
01.03.2020, 09:57

Ve şimdi sıkı durun!

Aynısını tek cümle yazmıştım sen detay da vererek gömmüşsün

hadi yerini kaybettin, tekrar izleyin topu önünde Costaya yaslanıp tutan adamın yanından geçiyor topa adım atsan değecek, bilinçsiz koşuyor

has çocuk-iyi niyetli ama şampiyon takımda yedekde bile bomba, uzun yıllar ekmek yiyecek Yumlu gibi, 4 büyük takım dışında her takımda 11 in değilmez en iyilerinden de olacak ama Şampiyon takımın çürük elması-

<b> Rizenin attığı gol Hüseyinin-daha doğrusu STOPERİN özetidir<b>

ccd6167
01.03.2020, 10:00
Ben Sosa'yi vurdumduymaz olarak görmüyorum. Oyun stili bu. Ki 35 yasina gelmis biri de bu saatten sonra oyun stilini degistiremez diye düsünüyorum.
Sosa ilk devre hiç rakibi ısırmayan değildi ikinci devre rakipte kaçak oynuyor basmıyor kovalamıyor

neyse

bir sözüm de yönetime

eğer 2-3 maç üst üste kombine maça gelmeyen ya da devretmeyen varsa direkt iptal etsin

Şahin Yılmaz
01.03.2020, 10:24
Sosayla sözleşme yenilenmemeli. İki ikibuçuk milyon avro
verilecek. Birde iki yıl olur muhtemelen.
Sturiç ve Sosayla yollar ayrılmalı.

Maaş bütçemizin %30-%40 ı bunlara gidiyor.

Yerlerine adam bulunur bu maliyetlerle.

serdaracıl
01.03.2020, 10:31

Ne kontratı, heykeli dikilmeli

mtufkci61
01.03.2020, 10:40
Sosa ilk devre hiç rakibi ısırmayan değildi ikinci devre rakipte kaçak oynuyor basmıyor kovalamıyor

neyse

bir sözüm de yönetime

eğer 2-3 maç üst üste kombine maça gelmeyen ya da devretmeyen varsa direkt iptal etsinAdamın parasını vererek aldığı kombineyi iptal etme şansınız yok hocam isterse hiç gelmez . Mesele devir kültürünü yayginlastirmakta bence

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şahin Yılmaz
01.03.2020, 10:42
Ne kontratı, heykeli dikilmeli
Nwakayemenin yanına dikilsin o zaman.

LağusKusteli
01.03.2020, 10:43
Kulüp tarihimizde 24. Haftalar itibariyle en çok gol attığımız sezon rekorunu kırdık, hem de 1 maç eksik ile :alkış::alkış:

vetheksenol
01.03.2020, 10:47
Aynısını tek cümle yazmıştım sen detay da vererek gömmüşsün

hadi yerini kaybettin, tekrar izleyin topu önünde Costaya yaslanıp tutan adamın yanından geçiyor topa adım atsan değecek, bilinçsiz koşuyor

has çocuk-iyi niyetli ama şampiyon takımda yedekde bile bomba, uzun yıllar ekmek yiyecek Yumlu gibi, 4 büyük takım dışında her takımda 11 in değilmez en iyilerinden de olacak ama Şampiyon takımın çürük elması-

<b> Rizenin attığı gol Hüseyinin-daha doğrusu STOPERİN özetidir<b>

Bence bunu siz laboratuarda deney tüpleriyle açıklayın.Bacak arasindan top geçti hata öylemi.Hüseyin kanattan geliyor oraya onliberolariniz nerde niye adam tutmuyor.Bunuda hüseyin e yazdiniz ya helal olsun size.Ben maçı izlemedim yorumlara bakinca büyük bir hata yapti zannettim.Ne bileyim bizim hata muhendislerimiz varmış.Matematiksel olarak kanıtlamışlar hatayı.Ben nasıl savunayim Huseyin i.

İskender Çakmak
01.03.2020, 10:47
Maçın ilk yarısı Göztepe maçının tekrarı gibiydi. Rize bir gol yediği zaman çözüleceği çok belliydi ki öyle oldu.
Fakat koca 45 dakikayı hiç bir şey yapmadan geçiren bir takım vardı sahada. Rize istediği gibi oynadı golü de attı.
Aklım hep Göztepe maçında olduğu için çıkaramayız dedim. Fakat Nwakaeme takımı havaya soktu.

Güzel galibiyet oldu. Gazişehir maçı çok önemli. Teknik kadro hiç uyumadan bu takımın oyununu sürekli hale nasıl getirebilir onu düşünmeli.
Artık sakat futbolcu mazereti de yok.

Bir sözüm de taraftara. Dünkü havayı çok iyi anlıyorum. Ona rağmen stada gelmeleri bile bu takıma inançlarını gösteriyor.
Şehitlerimizin ardından hiç bir şey olmamış gibi maçı yaşamak imkansız. Rize taraftarı da bunu fırsat bilerek sesini duyurdu.
Bu zor günlerde takımımız yanında olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ederim.

Muhammed Ayaz
01.03.2020, 11:17
Guilerme kanat oyuncusu değil.Adam merkez oyuncusu bunu anladık artık.

Gazişehir maçında ileri üçlü Eku-Sörloth-Neakaeme olmalı.

Ömür-Guilerme de hamle oyuncuları olmalı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer Fidan
01.03.2020, 11:26
Ikinci yari yagmur yagdi mi? Sanki bizim oyuncular yagmurda oynamaya pek istrgi yok ��

Yıldıray Emanet
01.03.2020, 11:49
Antony Nwakaemen varsa kazanırsın. Açık net

Şahin Yılmaz
01.03.2020, 11:53
Trabzon'da kulübün bir avm projesi varmış.

Ayrıntıları bilen var mı? Muhtemel kazancımız ne olur?

Sacit
01.03.2020, 12:25
Bu maçla ilgili en net cümle sezon sonu Sosa ile güzelce vedalaşıp ayrılmak olur
Bu maçtaki Sosa ile şampiyonlar ligi maçına çıksan seni aleme rezil ederler

Sosa maç oynanırken öyle bir hale geliyor ki hiç bişe umrunda değil, topu kaptırıyor geri koşmuyor. Topun dibine girip atmaya çalıştığı paslar var, lakayit bir pas biçimi ve bunu her defasında yapıyor. Takım arkadaşlarını da zor durumda bırakıyor. Sezon sonu vedalaşmak çok doğru olacak

Madem ki 25 dk da 5 gol atabiliyorsun, ilk yarıdaki futbolun izahı nedir??
Hedefi olan bir takım böyle oynamaz, motivasyon yok, hırs yok

Rizespor da umar'ın sakatlanması da onları oyundan düşürdü

emre6117
01.03.2020, 13:01
Bu A. Bitigen gibi hakemleri kimler yönlendiriyorlarsa, bizim takimi (Mikel'in kilit pozisyonda oynamasini) iyi analiz etmişler!

Mikel'in atilmasi tesadüf değil, ilk sari kart tam bir SKANDAL KARAR!

VAR hakemi Yankaya'nin el var diye pozisyonu izletmesi başka bir SKANDAL KARAR!

El varsa niye izletiyorsun??? Küçük ekranda senin görmediğin neyi görecek???

VAR olarak "elle oynuyor" dersin ve penalti verdirirsin, pozisyonu izletmenin ne anlami var?

Rizeli futbolcunun ellerini açip voleybol oynarken, VAR hakemi Yankaya uyuyordu herhalde!...sonra Ekuban'nin ani dönüşünde kolunu önüne koyarak (Net Penalti) engellemesini...
BITIGEN REZIL BIR HAKEM, avantaj uyguladiği pozisyon sonrasi Rizeli futbolcuyu oyundan atmamasi, basit bir ofsayt sonrasi top bizdeyken avantaj uygulayacağina oyunu kesmesi gibi...Rize'nin golünde forvetlerinin Costa'yi kalçasindan tutmasi FAUL!...Rize'nin sayilmayan golünde Costa'ya havaya çikarken yine faul yapan Rizeli forvet...bunun gibi çok fazla pozisyon sayabilirim.

Kisa ve net; son haftalarda hakemlerin (özelikle Var hakemleri) net bir şekilde maçlarin senaryolarini değiştirme çabalari var!
Korkarim bu durumun ligin sonu yaklaştikca çok daha vahim sonuçlari olacak!

Bu akşam kazanmiş olabiliriz ama bu durum yöneticilerimizin susmasi için bir neden değil!

Var protokolunu yanlis biliyorsunuz.penaltilarda supheli durum varsa basta hakem gormediyse gidip izleyerek ancak penalti verebilir.gol iptalinde ise el ve ofsaytta izlemeden karar veriliyor.ama faul ile iptal olacaksa o zman da izlemesi gerekiyor.maci yoneten hakem pozisyona penalti veya gol derse varda ayni yonde karar verirse o zaman izleme yapiliyor.bu arada dun mikelinki penalti ise ilk yari daki daha bariz penalti.yine obi mikele yapilan bir faul var rakip ikinci saridan atilacak vermedi karti.sonra obi faul bile calinmayacak pozisyona once faul verdi mikel itiraz etti dogal olarak sari verdi.bitigen bundan sonraki maclara kesinlikle atandirilmqmasi gerekir.bir de umit ozturk var boyle saibeli hakem.

emre6117
01.03.2020, 13:02
Baska net bir hakem var mi olagan supheli.1.abdulkadir bitiken 2.umit ozturk bu iki hakemin bir daha trabzonspor maclarina var da dahil olmak uzere verdirilmemesi gerekir.yonetim bu konuda simdiden baslasin baskiya.

trbzonsporlu
01.03.2020, 13:04

dün maçı duran toplarla çözdük. bunda en büyük pay sosanındır. 65. dakikada gelen da costanın golünden hemen önce iki tane daha korner kullandı sosa birincisinde oyuncumuz bomboş topa vuracakken obi mikel topa dokunup bizim oyuncumuzun pozisyonunu bozdu, ikinci duran topta nwakeme bomboş kafa vurdu gol olmadı, üçüncü ve dördüncü kullandığı duran toplar da gol oldu ve öne geçtikten sonra rize açıldı ve açılınca nwakeme faktörü orataya çıktı. yoksa nwakeme oyuna ikinci yarı girdi ama biz öne geçene kadar nwakeme etkili olamadı yani rizeyi nwakeme değil duran toplarla çözdük. 2-1 den sonra ise boş alanları bulan nwakeme müthiş bir futbol ortaya koydu. dün gece spor yazarlarının bir çoğu fb maçını yorumlarken sosanın duran top kullanma faktöründen fenerde böyle bir oyuncu olmadığından bahsettiler.

trbzonsporlu
01.03.2020, 13:05
Baska net bir hakem var mi olagan supheli.1.abdulkadir bitiken 2.umit ozturk bu iki hakemin bir daha trabzonspor maclarina var da dahil olmak uzere verdirilmemesi gerekir.yonetim bu konuda simdiden baslasin baskiya.

ali şansalan. nwakemeyi haksız yere atan hakem. dün geceki antalya fb maçını da hiç beğenmedim çok berbat bir hakem

emre6117
01.03.2020, 13:06

Bence traftar cok fazla stres yapiyor.ozellikle takim gerideyken veya kotu oynarken.kendimize hic guvenimiz yok.tarihte cok basit kayiplarimiz oldugu icin acaba yine mi diyoruz hepimiz bnce.skor ne olursa olsun takima guvenip gol gelmedigi surece traftar olarak baskiyi arttirmamiz lazim.daha simdiden strese girdiysek sonraki haftalarda ne yapacagiz.bu arada trabzonspor hem takim hem trafatar olarak maclara saldirarak girmeli.saldirdigimiz zaman bize dayanabilcek takim yok.dun aksam gorduk 25 dakikada 5 tane attik.daha fazlasini da atabilirdik.

emre6117
01.03.2020, 13:09
O zaman etti 3 hakem.1.abdulkadir bitigen 2.umit ozturk 3.ali sansalan. Gs hakem lobisini devreye sokmaya baslayacaktir.bu hakemler bildiginiz artniyetliler.bakislari bile farkli oyuncularimiza.mac icinde acaba ne yapsam da macta sikinti cikarsam diye kolluyorlar.yonetime cagridir bu.bundan sonraki haftalarda daha uyanik olmaliyiz.madem masada da gucluyuz artik.maclarimiz duzgun hakemler tarafindan duzgunce yonetilsin.haksizlik yapilmasin maclarimizda ne bize ne rakibe.

trbzonsporlu
01.03.2020, 13:11
taraftarın tezahürat yapması değil sahaya etki etmesi lazım. maalesef tüm anadolu takım taraftarları bu konuda sınıfta kalır. mesela bu akşam gs maçını izleyenler takip etsin gs li oyuncu yere düşünce nasıl uğultu geliyor tvye, en tarafsız hakem bile etkilenir o uğultudan. ya da onyekuru soldan giderken sanki taraftarda onla atağa kalkıyo gibi oluyor çığardığı uğultu ile. bu hafta taraftara bişey diyemem herkesiz morali bozuktu ben de foruma bişey yazasım gelmedi ama sivas maçında da ondan önceki haftalarda da böyleydi taraftar.

pReN@_61
01.03.2020, 13:25
Maçta en çok duygulandıran an: Tel reisin asker selamı ve akabinde yaşadığı gol mutluluğu

Akılda kalan diğer anlar:

-Sosa'nın oyundan çıkarken Ömür'ü içtenlikle öpmesi,
-Ekuban'ın golden sonraki hırsı ve çılgınca gol sevinci.

Moral bozukluğu ve içimiz dağlanmış bir şekilde izlediğimiz bir maçtan az da olsa yüzümüz gülerek çıktık. Moralimiz bir nebze düzeldi.

İlk yarı çok kötüydük, hiçbir şekilde açıklanamaz...
Lakin; ikinci yarıda takım sanki hiç kasmadan istediğini aldı.

Kötü oynadığımız maçlarda kaybetmemek çok önemli.
İnşallah ilk yarıda oynanan berbat futboldan gerekli dersleri çıkarmışızdır.

Tebrik ederim takımı.

Bu arada Allah şehitlerimizin şehitlik mertebelerini kabul eylesin, ailelerine sabırlar versin.

kemalcapoglu
01.03.2020, 13:47
Taraftar çok tutuktu demeden önce insanların şampiyonluk konusunda içten içe nasıl stresli olduklarını anlamaya çalışmak lazım. Ben sivas maçında da rize maçında da tribünde kendi kendimi yedim. Stresten elim ayağım dondu. Islık zamanı ıslık da yaptım tüm stad tezahürata da katıldım ancak taraftar grupları istiyor ki herkes maçı bırakıp bağırsın. O iş öyle olmuyor işte artık eski stadımızdaki durumlar yok. Tribünler daha az holigan insanlarla dolu. Yeri geldiğinde tezahürat ederler ama fazlasını beklememek lazım. Orda 1-0 gerideyiz atak yapıyoruz kale arkasındaki grup maraton bağırmıyor diye kızıyor. Adam pozisyon heyecanından armut kusgutu gibi kalmış bir de dönüp kale arkası ne söylüyor diye bakmaz valla kimse kusura bakmasın. Bir de ilk yediğimiz golde tüm stad ıslıktan ortalığı yıkarken yedik o aptalca golü. Bizim defans da uyudu. Bence o ıslık bizimkileri de etkiliyor. Onu da düşünmek lazım.

Taraftar grupları daha fazlasını istiyorlarsa önce daha iyi organize olacaklar. El kaldırıp stadın diğer ucundaki tribündeki adamı organize edemezsin. Gerekiyorsa tüm stadı organize edebilmek adına her bloğa adma koyup haberleşeceksin her görevli o bloğu ateşleyecek. Bu şekilde olur anca.

Bu yazdıklarıma "bağırmayacaksan maçta ne işin var" diye cevap verenler belki olacaktır. Benim gibi insanlar maça gitmezse o stad dolmaz. 20 milyon taraftarımız yok bizim istanbul kulüpleri gibi o yüzden elimizdekini en yüksek verimle kullanmayı öğrenmeliyiz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
01.03.2020, 13:58
1995-1996 sezonunda 23. haftada 53 gol atmışız.
46 yıllık rekoru kırmışız. 54 gol
Helal olsun takıma
Ancak dün ilk yarıdaki silik ve isteksiz oyun üzdü.
Yine de kazanmak çok güzel
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, milletimize sabırlar diliyorum.

LağusKusteli
01.03.2020, 14:08
Taraftar çok tutuktu demeden önce insanların şampiyonluk konusunda içten içe nasıl stresli olduklarını anlamaya çalışmak lazım. Ben sivas maçında da rize maçında da tribünde kendi kendimi yedim. Stresten elim ayağım dondu. Islık zamanı ıslık da yaptım tüm stad tezahürata da katıldım ancak taraftar grupları istiyor ki herkes maçı bırakıp bağırsın. O iş öyle olmuyor işte artık eski stadımızdaki durumlar yok. Tribünler daha az holigan insanlarla dolu. Yeri geldiğinde tezahürat ederler ama fazlasını beklememek lazım. Orda 1-0 gerideyiz atak yapıyoruz kale arkasındaki grup maraton bağırmıyor diye kızıyor. Adam pozisyon heyecanından armut kusgutu gibi kalmış bir de dönüp kale arkası ne söylüyor diye bakmaz valla kimse kusura bakmasın. Bir de ilk yediğimiz golde tüm stad ıslıktan ortalığı yıkarken yedik o aptalca golü. Bizim defans da uyudu. Bence o ıslık bizimkileri de etkiliyor. Onu da düşünmek lazım.

Taraftar grupları daha fazlasını istiyorlarsa önce daha iyi organize olacaklar. El kaldırıp stadın diğer ucundaki tribündeki adamı organize edemezsin. Gerekiyorsa tüm stadı organize edebilmek adına her bloğa adma koyup haberleşeceksin her görevli o bloğu ateşleyecek. Bu şekilde olur anca.

Bu yazdıklarıma "bağırmayacaksan maçta ne işin var" diye cevap verenler belki olacaktır. Benim gibi insanlar maça gitmezse o stad dolmaz. 20 milyon taraftarımız yok bizim istanbul kulüpleri gibi o yüzden elimizdekini en yüksek verimle kullanmayı öğrenmeliyiz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öncelikle herhangi bir taraftar grubu mensubu olmadığımı belirteyim. Burada kendimce gözlemlerimi ve fikirlerimi ifade ediyorum. Aslında yazdıklarınız tam da bizim bahsettiğimiz şeyler, taraftar maalesef hiç yapmaması gerekeni yapıp strese giriyor. Evet belki kimsenin elinde değildir heyecanlanmamak ama maç boyunca ayağa kalkmayı, top rakipteyken ıslık çalmayı veya bir şekilde gürültü yapmayı pek ala herkes becerebilir. Ayrıca holiganlar eski statta kaldı şimdi öyle değil demişsiniz lakin tam tersine biz şu anki olumlu havamızın çoğunu yeni stadyumla birlikte yakaladığımız birlikteliğe ve stat ambiyansına borçluyuz.

yılların biriktirdiği hayalkırıklıklarının toplamından mıdır bilinmez millette bir melankoli durumu var.
Sanki başarı yerine hep başarısızlık olsun da eleştirelim,sövelim,kızalım anlayışındalar. Alınan galibiyetler ve liderlik asla mutlu etmiyor onları ve hiçbir şekilde hoşnut olamıyorlar.

gs camiası mayıslar bizim diyip kendilerine güvenerek başkalarını baskı altına almayı düşünürken, bizim içimizde ‘şampiyon olamayız, bizi şampiyon yapmazlar, bu sene olamazsak 40 sene olamayız’ vs türünden çeşit çeşit olumsuzluk besleyen ve bu olumsuzluğu başkalarına da pompalayanlar var.

oysa aşmalıyız bunları, bizi şampiyon yapmazlar yerine ‘bu sene çalamayacaklar’ diyebilmeli, bu sene olamazsak 40 sene olamayız demek yerine ‘sağlık olsun bu sene olamazsak seneye oluruz’ diyebilmeliyiz.

sahada gol attığımız zaman hemen peşine yeriz düşüncesine sahip olmak yerine; gol yememek için rakibi ve hakemi baskı altına almayı öğrenmeliyiz.

nuri45
01.03.2020, 14:22
Kardeslerim, takimdaslarim bundan sonraki oynuyacagimiz her mac final niteliginde. O kötü bu kötüyü birakip, iyi oyun veya kötü oyun farketmeden bol bol dua edelim. Inanin faydasini görüyoruz. Dün mac öncesi ve devre arasi namazlarimda bol bol dua ettim macimizi almamiz icin. Dualarinizi eksik etmeyin insallah bu takim en iyisinden en kötüsüne kadar bize cok istedigimiz hayalimize kavusturacaktir. Zafer inanlarindir.

thesiege61
01.03.2020, 14:28
Stadaydım, bana göre ikinci yarı 65.dakikadan sonra da dahil olmak üzere hiç birşey oynamadık. Hele ilk yarıdaki oyunla bırakın şampiyon olmayı kümeye oynardık. Akan oyunda guilherme bin yarım pozsiyonu hariç pozisyonunuz bile yok. Bütün bunlara rağmen 65.dakika duran top golü, momentumun bize geçmesi x seyircinin maça dahil olması oyuncuların hırsları şevklerinin artması derken maç 5 oldu.
Velhasıl kelam demem o ki; sezonun en kötü oyunu ve buna rağmen 25 dakikada 5 gol. Büyük takımın gösterdiği şampiyonlul refleksidir bu, bu maç şampiyon olacağımızın ön gösterimidir. Bu takım bu sene şampiyon olacaktır.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanholep
01.03.2020, 14:59
Öyle veya böyle bu sene güzel futbol oynamıyoruz. Ara ara oynayıp kaliteli ayaklarla hızlı skor üretebiliyoruz.

Mücadele gücümüz düşük

Ünal hocanın kötü futbol oynattığını düşünen futbol ulemaları (başkanımız da dahil) takıma ndiaye, dacosta, mesias, guilherme,ekuban gelince neden hala kötü oynadığımızı söylemiyorlar. Veya bu oyuncuların Ünal hocanın elinde olması durumunda takımın iyi futbol oynayabileceği akıllarının bir köşesinde yer ediyor mu.

Hüseyin hoca inşallah başarılı olur ama motivasyon anlamında bir Ünal hoca değil, hele hele son maçlara doğru karşındaki mafya bozuntusu terim kadar asla değil. Son maçlar vurkır maçları olacak. İnşallah bu maçlarda gerekli motivasyonu sağlayacaktır Hüseyin hoca.

chener
01.03.2020, 15:28
bugün herkes '' 60 dakika top oynamadan nasıl 5 gol atılabilir'' konulu sempozyumlar düzenliyor. Takımımızın değerini bilelim.
Herkes armaya odaklansın, gerisi kolay

Gökhan Balcı
01.03.2020, 15:37
Bu maçla birlikte anladım ki futbolun esasında bir gösteri olduğu ve oynayanların izleyenleri eğlendirmesi gerektiği gerçeğini kabullenmiş ve uygulayan tek taraftar bizimki :D Bizim taraftar takım oynamaya niyetlenirse devreye giriyor. Gösteri kötü olursa sinirleniyor böyle oyun mu olur deyip eleştirmeye kızmaya başlıyor. Yani hak edene hakkını veriyor gibi bir durum var sanki. Eskiden de böyle miydi acaba? Doğru veya yanlış demek değil bu. Sadece böyle.

Erkan
01.03.2020, 16:07
Bu maçla birlikte anladım ki futbolun esasında bir gösteri olduğu ve oynayanların izleyenleri eğlendirmesi gerektiği gerçeğini kabullenmiş ve uygulayan tek taraftar bizimki :D Bizim taraftar takım oynamaya niyetlenirse devreye giriyor. Gösteri kötü olursa sinirleniyor böyle oyun mu olur deyip eleştirmeye kızmaya başlıyor. Yani hak edene hakkını veriyor gibi bir durum var sanki. Eskiden de böyle miydi acaba? Doğru veya yanlış demek değil bu. Sadece böyle.

Farkli bir bakis acisi, ama aslinda olmasi gerekende bu gibi. Izleyici olarak hem para veriyoruz, hem sorumluluk ustleniyoruz, kahrini cekiyoruz.

Mehmet Sarigül
01.03.2020, 16:56
Var protokolunu yanlis biliyorsunuz.penaltilarda supheli durum varsa basta hakem gormediyse gidip izleyerek ancak penalti verebilir.gol iptalinde ise el ve ofsaytta izlemeden karar veriliyor.ama faul ile iptal olacaksa o zman da izlemesi gerekiyor.maci yoneten hakem pozisyona penalti veya gol derse varda ayni yonde karar verirse o zaman izleme yapiliyor.bu arada dun mikelinki penalti ise ilk yari daki daha bariz penalti.yine obi mikele yapilan bir faul var rakip ikinci saridan atilacak vermedi karti.sonra obi faul bile calinmayacak pozisyona once faul verdi mikel itiraz etti dogal olarak sari verdi.bitigen bundan sonraki maclara kesinlikle atandirilmqmasi gerekir.bir de umit ozturk var boyle saibeli hakem.

VAR her ülkede farkli uygulanan bir sistem mi ?

Daha net söyleyeyim;

VAR hangi şartlar oluşduğunda devreye girer?

Benim bildiğim şu;

VAR ancak sahadaki hakemin görmediği "BARIZ HATALARDA" devreye giriyor!

DFB (Alman Futbol Federasyonu) ve VAR'i nasil ne zaman kullanilacağini açiklayan metin;

"Voraussetzung für ein Eingreifen des Video-Assistenten ist jeweils, dass nach seiner Einschätzung eine klare und offensichtliche Fehlentscheidung des Schiedsrichters auf dem Platz vorliegt. Ist eine solche, klar falsche Wahrnehmung des Schiedsrichters auf dem Platz nicht gegeben, darf der Video-Assistent nicht eingreifen. Der Video-Assistent ist also nicht dazu da, eine bessere Entscheidung zu finden. Auch wird es weiterhin Szenen geben, die nicht eindeutig aufzulösen sind. Der Video-Assistent soll den Fußball ein Stück weit gerechter machen."

Forumda almanca bilen arkadaşlar mutlaka vardir, en önemli cümle şu;
"VAR hakemi sahadaki hakemin kararindan DAHA IYI BIR KARAR vermek için değil, sahadaki hakemin sadece BARIZ HATALARINDA devreye girmeli."

Gelelim Mikel'in pozisyonuna, topun tekrar ve ağir çekimde bile net görülmeyen bir pozisyon için sahadaki hakem VAR tarafindan ÇAĞIRILAMAZ!

ÖZGÜR YANKAYA sahada ne kadar kötü bir hakemlik yapiyorsa, VAR hakemi olarak da o kadar kötü hakemlik yapiyor!

Saint Castillo
01.03.2020, 17:43
Korner şansı sayesinde maçı çevirdik, başka planlar işe yarar mıydı, skor bulmanın garantisi var mıydı bilemeyiz. Ama bu takımda iyileştirmeler yapılması şart her maçı bu şekilde kazanamayız.
Kolay yorulan orta sahaya çözüm bulmak zorundayız.
Kazandığı maçlardan ders çıkarma alışkanlığı olan takımlar kolay kolay hezimet yaşamazlar.

Gürkan Asma
01.03.2020, 17:57
Maçta taraftar çok kötüydü evet. Ancak maçtan önce şehitlerimizin isimleri okundu falan maç moduna giremedik. Ben normalde hiç susmam benim bile bağırasım gelmedi. Takımda berbat oynayınca iyice kötü bi görüntü çıktı ortaya.

Yalnız şöyle bi durum var, bizim bu futbol anlayışıyla top rakiptiyken ıslık işi sekteye uğruyor :) Boğaz dayanmaz ona :D

Mehmet Sarigül
01.03.2020, 17:58
Ilk yari çok kötü oynamadik ama çok kötü bir gol gördük kalemizde!
Hep bir hatalar zinciri sonucu gol yiyoruz!...

Takim olarak kademe anlayişi çok zayif, yardim hep geç geliyor. Top rakip takimda olduğunda alan daraltamiyoruz, pres yapamiyoruz. Top kayiplarda (iyi bir takim için çok yapiyoruz) prese karşi pres (Gegenpressing veya Kontarpressing) yapamiyoruz.

Bunun en güzel örneği Beşiktaş'a attiğimiz ilk gol!...Sosa bunu maç içinde hep deniyor ama takim olarak ona ayak uyduramiyoruz.

Dün yediğimiz gol çok acemice yenen bir gol!...Rize soldan geliyor, Mikel ve Hüseyin alan daraltmada geç kaliyorlar. Ikisinin adam takipleri çok kötü, Hüseyin (özgüveni hiç yok ve bence oynamamali) çok kötü bir bacak arasi yiyor. Mikel ikinci kez geç kaliyor. Her ne kadar kalcçasindan tutulsa da Costa çok pasif kaliyor, yardim da alamiyor.
Ama gol deki en kötü an, Costa forvetle boğuşurken bizim ikinci stoper Hüseyin panik halinde ne yapacağini bilmiyor!
Mikel birçok pozisyonda çok ağir kaliyor, Hüseyin'in çevre kontrolü ve pozisyon alma bilgisi "0"!

Rize'nin sayilmayan golünde yaptiği hatalar inanilir gibi değil, iki kez Novak'in topu uzaklaştirmasina engel oluyor!

Bir Trabzonspor taraftari olarak bir altyapi oyuncumuzu eleştirmek çok üzücü ve onu şu anki kötü metal durumunda (vücut dilinde belli oluyor) oynatmak çok yanliş!

redbul
01.03.2020, 18:36
g.saray maçını izliyorum ve şu anda 2-0 öndeler geçen hafta şikecilerin kazanmasını çok istemiştim ama g.saray kazandı ben g.sarayın içerde puan kaybedeceğini düşünmüyorum türk telekom arena daki maça napıp edip en az 4 puan farkla gitmeliyiz o maça kadar puan kaybı bize çok ağır sonuçlar çıkarır antep de bu maçlardan biri napıp edip galip gelmeliyiz.

LağusKusteli
01.03.2020, 18:52
Evet doğru diyorsun gs’nin çocuğu Hamza her gs maçında olduğu gibi yine kıyağını geçiyor.

Ben 8’de 8 yapamazlar diyordum ama gs’ye karşı asla puan alamayan(!) Hamza Hamzaoğlu faktörünü unutmuşum.

Neyse,illa ki puan kaybedecekler, biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye devam!

muhammed bilgin
01.03.2020, 19:33
Bu Hamza GS maçların da neden taktik değişiyor anlamış değilim. Bizim maçlarda önde tam saha presle oynattı takımı bu maça ne taktiğiyle çıktı biri söylesin bana....

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HOPA'LI TS'Lİ
02.03.2020, 06:46
Hamza adisi her sene GS'ye yatıyor.

UĞUR DURTAŞ
02.03.2020, 09:06
Lideriz..
şampiyonluğa gidiyoruz..
kendi sahamızda oynuyoruz
dolu tribünler önünde
rakip alt sıralarda
bir türlü baskılı başlayamıyoruz
sanki rakip ev sahibi
orta saha üstünlüğü onlarda
kanatları iyi kullanıyorlar
ayağa iyi pas yapıyorlar
ilerde 3-4 kişiyle pres yapıyorlar
bizi çıkartmıyorlar sahamızdan..
devamlı kalecimize geri pasa ve hataya zorluyorlar
dakikalar ilerliyor ilerliyor ilerliyor
rakibin gol atacağı nasıl belli oluyor
her an geleceğim diye bağırıyorrrr

ve geliyorda.

benim bilmediğim futbol kurallarında şöyle bir madde yoktur herhalde!!

ilk 45.dakika bitmeden oyuncu değişikliği yapılamaz diye

sevgili hüseyin hocam ve yardımcıları

rakip kaleye gidemiyoruz
ilk 45.dakika çok acıdır
kaleye bulan topumuz yok.

oyuncu değişikliğini niçin 25.dak.30.dak. 35.dak.40.dak.yapmıyorsun
belli bir şeylerin yapılması gerektiği

ilk yarı bittiğinde açık konuşmak gerekirse bitik ve şaşkın bir durumdaydım.
lider ve şampiyonluğa giden Trabzonsporumuzun bu kişiliksiz oyunu bende şok etkisi yaratmıştı.

iyi ki varsın makayeme.

HOPA'LI TS'Lİ
02.03.2020, 09:41
İlk devre oynanan silik ve isteksiz oyun kahretti.
Görüldü ki, stoperde en verimli Da Costa-Campi tandemi oluyor.
Bu arada her maçta penaltı yaptıran yetenek fakiri Fernandes Ivanildo'dan iyi ki kurtulmuşuz.
Yolun açık olsun TS efsanesi

cakalkerem
02.03.2020, 11:02
neden böyle kötü oynadık anlam veremedim..
sanki şampiyonluk işleri ağır gelmeye başlamış gibi..
ilerleyen haftalar daha sıkıntılı geçer
ama 2-3 haftadır doğru dürüst top oynamıyoruz...

kendi evimizde su Rizeyi silip süpürmemiz lazım..

maçı izlemeyen biir baksa oo Trabzon dağıtmış der ilk yarı 3-0 Rize tarafıda olabilirdi..Şans ve kaleci her zaman yanımızda olamaz...

Hoca işini doğru dürüst yapsın..
her maç kendine özeldir..Başkan doğru tespitte bulundu...
Nitekim bir an önce toparlanmak lazım

Emirhan Uludüz
02.03.2020, 11:23
Ilk yari çok kötü oynamadik ama çok kötü bir gol gördük kalemizde!
Hep bir hatalar zinciri sonucu gol yiyoruz!...

Takim olarak kademe anlayişi çok zayif, yardim hep geç geliyor. Top rakip takimda olduğunda alan daraltamiyoruz, pres yapamiyoruz. Top kayiplarda (iyi bir takim için çok yapiyoruz) prese karşi pres (Gegenpressing veya Kontarpressing) yapamiyoruz.

Bunun en güzel örneği Beşiktaş'a attiğimiz ilk gol!...Sosa bunu maç içinde hep deniyor ama takim olarak ona ayak uyduramiyoruz.

Dün yediğimiz gol çok acemice yenen bir gol!...Rize soldan geliyor, Mikel ve Hüseyin alan daraltmada geç kaliyorlar. Ikisinin adam takipleri çok kötü, Hüseyin (özgüveni hiç yok ve bence oynamamali) çok kötü bir bacak arasi yiyor. Mikel ikinci kez geç kaliyor. Her ne kadar kalcçasindan tutulsa da Costa çok pasif kaliyor, yardim da alamiyor.
Ama gol deki en kötü an, Costa forvetle boğuşurken bizim ikinci stoper Hüseyin panik halinde ne yapacağini bilmiyor!
Mikel birçok pozisyonda çok ağir kaliyor, Hüseyin'in çevre kontrolü ve pozisyon alma bilgisi "0"!

Rize'nin sayilmayan golünde yaptiği hatalar inanilir gibi değil, iki kez Novak'in topu uzaklaştirmasina engel oluyor!

Bir Trabzonspor taraftari olarak bir altyapi oyuncumuzu eleştirmek çok üzücü ve onu şu anki kötü metal durumunda (vücut dilinde belli oluyor) oynatmak çok yanliş!

Hüseyin'de bu sorunlar hep vardı fakat burada geçen sene çoğumuz bunların konsantrasyon ve çalışma ile gelişeceğini düşündük. Daha doğuştan olan özellikleri iyi olmasına rağmen hiç üzerine koymadı yapacak bir şey yok hakettiğini yaşıyor. Costa, Campi ve Huseyni olduğu sürece lig maçlarında 11e giremez. Hüseyin hoca çok kritik hatalar yapan oyuncuları zorunlu olmadığı sürece kesiyor herkes çalışmak zorunda. Belki sene sonuna kadar kendinş geliştirir yıllarca hizmet eder.

HOPA'LI TS'Lİ
02.03.2020, 12:14
Hüseyin'de bu sorunlar hep vardı fakat burada geçen sene çoğumuz bunların konsantrasyon ve çalışma ile gelişeceğini düşündük. Daha doğuştan olan özellikleri iyi olmasına rağmen hiç üzerine koymadı yapacak bir şey yok hakettiğini yaşıyor. Costa, Campi ve Huseyni olduğu sürece lig maçlarında 11e giremez. Hüseyin hoca çok kritik hatalar yapan oyuncuları zorunlu olmadığı sürece kesiyor herkes çalışmak zorunda. Belki sene sonuna kadar kendinş geliştirir yıllarca hizmet eder.

Messiah neden şans verilmiyor?

HOPA'LI TS'Lİ
02.03.2020, 12:15
Hüseyin TÜRKMEN çok kötü performans sergiliyor.
Rize'nin sayılmayan golünde Da Costa ve Türkmen hata üstüne hata yaptı.
Şu anda en formda Campi-Hosseini

Mehmet Sarigül
02.03.2020, 15:41
Lideriz..
şampiyonluğa gidiyoruz..
kendi sahamızda oynuyoruz
dolu tribünler önünde
rakip alt sıralarda
bir türlü baskılı başlayamıyoruz
sanki rakip ev sahibi
orta saha üstünlüğü onlarda
kanatları iyi kullanıyorlar
ayağa iyi pas yapıyorlar
ilerde 3-4 kişiyle pres yapıyorlar
bizi çıkartmıyorlar sahamızdan..
devamlı kalecimize geri pasa ve hataya zorluyorlar
dakikalar ilerliyor ilerliyor ilerliyor
rakibin gol atacağı nasıl belli oluyor
her an geleceğim diye bağırıyorrrr

ve geliyorda.

benim bilmediğim futbol kurallarında şöyle bir madde yoktur herhalde!!

ilk 45.dakika bitmeden oyuncu değişikliği yapılamaz diye

sevgili hüseyin hocam ve yardımcıları

rakip kaleye gidemiyoruz
ilk 45.dakika çok acıdır
kaleye bulan topumuz yok.

oyuncu değişikliğini niçin 25.dak.30.dak. 35.dak.40.dak.yapmıyorsun
belli bir şeylerin yapılması gerektiği

ilk yarı bittiğinde açık konuşmak gerekirse bitik ve şaşkın bir durumdaydım.
lider ve şampiyonluğa giden Trabzonsporumuzun bu kişiliksiz oyunu bende şok etkisi yaratmıştı.

iyi ki varsın makayeme.

Rize maçinin kirilma ani peş peşe iki kornerden bulduğumuz goller oldu! Ondan sonra oyun Nwakame'nin sevdiği oyuna döndü...65'inci dakikaya kadar o da fazla etkili olamadi.

Nwakaeme oyun görüşü ve soğukkanli duruşu ile Sosa ile birlikte en önemli oyuncularimizdan...bunlara Sörloth ve Ömür'ü ekleyebiliriz.
4'ü de "sorun çözen" futbolcular, bunlar iyi olduğunda diğer futbolcularin da performansi artiyor.
Örneğin Ömür oyuna girdi, Kamil kanatdan çok daha rahat gelmeye başladi...rakip cezasahasina rahat girmeye başladi.

Oğuz ZEYTİN
02.03.2020, 15:59
Şunu Uğurcan başlığına yazmıştım:

Sivas maçında Yatabare'nin eline carpan top, dün ilk yarıda ofsaytta kurtardığı top... Hepsi altı pas civarı, kale çizgisinin önü.

Rakibin oraya kadar gelmesine izin verirsen Uğurcan ne yapsın?

"Pasla çıkmak bu kadar zor mu"nun yanına eklenecek çok soru var.

Maşallah...
İlk gol yine öyle... Adamlar çoluk çocukla kalemizin dibinde pas yapıyor. Böyle misafirperverlik başa bela!

HOPA'LI TS'Lİ
02.03.2020, 16:06
Şunu Uğurcan başlığına yazmıştım:

İlk gol yine öyle... Adamlar çoluk çocukla kalemizin dibinde pas yapıyor. Böyle misafirperverlik başa bela!

Fecaat görüntülerdi gerçekten
TS 46 yıllık 1. lig tarihinde 23. haftalar itibarıyla 54 golle rekor kırdı (önceki rekor 1995-1996 sezonu 23. hafta sonunda 53 gol) ama yediğimiz goller çok üzücü