PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğur Mumcu'nun Ölüm Yıldönümü

hüseyin toraman
24.01.2007, 12:40
değerli insan büyük gazeteci UĞUR MUMCU nun 14 üncü ölüm yıldönümünde saygı ve sevgi ile anıyorum

uğur mumcu bundan 14 yıl önce öldürüldü o zamandan bu zamana değişen hiç birşey yok

yine gazeteciler öldürülüyor
yine irtica ile mücadele ediliyor
yine abd dünyaya kafa tutuyor
yine AB ye girmeye çalışıyoruz
yine İMF ye borcumuz var
yine PKK ile uğraşıyoruz
yine israilde kan dökülüyor

yani dünyada vede türkiyede değişen hiç birşey yok
emperyalistler ve silah satıcıları yine iş başında

Emorfo
24.01.2007, 12:41
bu bölüm fazla siyaset kokmaya başladı.

Gamze
24.01.2007, 12:42
Bir insanı anarken siyasi mesajlar vermeseniz olmuyor mu?En azından burada...Olmuyor ise anmayın!

Fatih
24.01.2007, 12:43
yakında denizleri anıyoruz die bir başlık açılırsa şaşırmam....

Armağan Dere
24.01.2007, 12:46
yakında denizleri anıyoruz die bir başlık açılırsa şaşırmam....deniz,mahir çayan daha nicelerini anacaz daha dur sen

Salih61
24.01.2007, 12:48
Ne diyim sosyalistlere gün doguyor yazın bakalım yazın bunun sonu yok Arkadaslar istanbul emperyalizmine karşı sol bir duruş mu göstermeye ugraşıyorsunuz anlam vermek mümkün degil ben de ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER diye bir başlık açacam KOMO lar tarafından şehit edilen ÜLKÜCÜLER diye :(

İskender66
24.01.2007, 12:48
Neden hep sol siyaseti savunan kişiler anılıyor? Size göre bu kişiler değerli olabilir. Belki bize göre değerli değiller. Bunların hepsinin ortak noktası milliyetçi ve muhafazakar insanlarla uğraşmaktı!!...
Önce Nazım, Sonra Uğur Mumcu. Allah bilir yarın da Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Hablemitoğlu ve nice sol yazar için de konu başlığı açılır burada. Hatta deniz gezmiş, mahir çayan ve arkadaşlarının da anısına burada forum açılırsa hiç şaşırmayacağım.
İyice siyasi foruma döndü burası. Allah sonumuzu hayır etsin..

Salih61
24.01.2007, 12:51
YAŞASIN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE YASAŞIN DURSUN ÖNKUZU YASAŞIN ABDULLAH DEMİRCİ Şimdi ben bunları yazdım sizce iyi oldu mu? :(

Mehdi
24.01.2007, 12:52
uğur mumcu bundan 14 yıl önce öldürüldü o zamandan bu zamana değişen hiç birşey yok

yine gazeteciler öldürülüyor
yine irtica ile mücadele ediliyor
yine abd dünyaya kafa tutuyor
yine AB ye girmeye çalışıyoruz
yine İMF ye borcumuz var
yine PKK ile uğraşıyoruz
yine israilde kan dökülüyor

yani dünyada vede türkiyede değişen hiç birşey yok
emperyalistler ve silah satıcıları yine iş başında
nolur kitleyin şu başlığı.bu tip başlıklara yorum yazmamak gibi bir prensibim var fakat (kaba tabirle) yaptımmıda çok pis siyaset yaparım.ama burası onun yeri değil.

Gamze
24.01.2007, 12:52
Arkadaşlar başlığa müdehale edilecektir elbet...İhtiyatlı konuşun lütfen eleştirdiğimiz şeyi siz de yapmayın...Burası bordomavinet!Trabzonspor taraftar sitesi...Taraftar sitesi!Taraftar!!Site!

Salih61
24.01.2007, 12:55
Arkadaşlar başlığa müdehale edilecektir elbet...İhtiyatlı konuşun lütfen eleştirdiğimiz şeyi siz de yapmayın...Burası bordomavinet!Trabzonspor taraftar sitesi...Taraftar sitesi!Taraftar!!Site!
Biz de onu diyoruz siyaset yapacaksak başka yerde yapalım ben bunu yöneticilerle de konuştum ama inadına siyasi konular açılıyor sanki birilerine birşeyler ispat etmeye çalışıyorlar arkadasım sol görüşlüysen kendini avutacak bir sürü site ismi var isterse ben hepsini veririm burası TÜRKİYE CUMHURİYETİNE MEYDAN OKUMA YERİ DEGİL!!!!

hüseyin toraman
24.01.2007, 12:56
Neden hep sol siyaseti savunan kişiler anılıyor? Size göre bu kişiler değerli olabilir. Belki bize göre değerli değiller. Bunların hepsinin ortak noktası milliyetçi ve muhafazakar insanlarla uğraşmaktı!!...
Önce Nazım, Sonra Uğur Mumcu. Allah bilir yarın da Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Hablemitoğlu ve nice sol yazar için de konu başlığı açılır burada. Hatta deniz gezmiş, mahir çayan ve arkadaşlarının da anısına burada forum açılırsa hiç şaşırmayacağım.
İyice siyasi foruma döndü burası. Allah sonumuzu hayır etsin..

senin de türkiye ye malolmuş anacak biri varsa sende an bizde seninle analım

yerigelirse denizleri mahirleri bahriyeleri ve daha aklımagelmeyen nicelerini anaraım onlar kabuletsende etmesende türkiyeye malolmuş insanlardır

Armağan Dere
24.01.2007, 12:57
ALINAN CAN DÖKÜLEN KAN BİZİM KAHROLSUN LİBERAL SOSYALİZM oldu mu şimdi kitleyin şu başlığı

Salih61
24.01.2007, 12:58
senin de türkiye ye malolmuş anacak biri varsa sende an bizde seninle analım

yerigelirse denizleri mahirleri bahriyeleri ve daha aklımagelmeyen nicelerini anaraım onlar kabuletsende etmesende türkiyeye malolmuş insanlardırEvet mal olmuş insanlar Türkiye cumhuriyetinin anayasasını zorla degiştirmeye çalışmakdan yargılandılar ve idam edildiler ne diyim bunlar mal olmuş kişiler

İskender66
24.01.2007, 12:58
Biz de onu diyoruz siyaset yapacaksak başka yerde yapalım ben bunu yöneticilerle de konuştum ama inadına siyasi konular açılıyor sanki birilerine birşeyler ispat etmeye çalışıyorlar arkadasım sol görüşlüysen kendini avutacak bir sürü site ismi var isterse ben hepsini veririm burası TÜRKİYE CUMHURİYETİNE MEYDAN OKUMA YERİ DEGİL!!!!

Seninle aynı görüşteyim arkadaşım.. Burası siyaset yeri değil deniliyor. Fakat nedense hep sol düşünceli insanlar siyasi konular açıyolar. Biz cevap yazınca suç bizde yani sağ görüşlü insanlarda oluyor.. Lüften bizleri tahrik edip üstümüze gelmeyin ve damarımıza basmayın bu tür konuları açarak...

Murat Hızal
24.01.2007, 13:01
Uğur Mumcu'yu anlayabilseniz keşke bu kadar cahil cahil konuşmasanız.Bir tek kitabını okudunuz mu bir tek makalesini okudunuz mu,yorum yapıyorsunuz.

Bana göre Uğur Mumcu bu ülkenin yetiştirebileceğien önemli aydınlardan biriydi.Bakın bunun siyasetle alakası yok arkadaşlar aydındı diyorum,düşünürdü,gazeteci ve yazardı diyorum hemen nem kapmayın.

Burda her yazar için başlık açılabilir.Bunun siyasetle ne ilgisi var.Bu güzel adamı arkadaşımızı başlık açarak anmak istemiş.Kuşkusuz Nuri Albayrağın doğum gününden çok daha önemli.

Bazı şeyler konuşulsun sağmış solmuş saplanıp gitmişsiniz hastalıklı düşüncelere,Uğur Mumcu senin için bir şey ifade etmiyorsa ya da ,düşünceleri yüzünden hoşuna gitmeyen bir adamsa,yazarsın fikirlerini.

Tekrar hatırlatıyorum Uğur Mumcu siyasetci değildi,yazardı büyük bir yazardı.

Umarım bu topraklar nice,Uğur mumcular,Ahmet Taner Kışlalılar,Nazım Hikmetler,Adnan Kahveciler,Nihat Gençler,Necip Fazıllar ve nicelerini çıkarır.

hüseyin toraman
24.01.2007, 13:02
YAŞASIN MİLLİYETÇİ TÜRKİYE YASAŞIN DURSUN ÖNKUZU YASAŞIN ABDULLAH DEMİRCİ Şimdi ben bunları yazdım sizce iyi oldu mu? :(

seninde anacağın birileri var ne güzel onlarda yaşasın

vede burası serbest kürsü buraya girmezsiniz yazmazsınız olur biter
yazdıklarımda ben siyaset görmüyorum dünyanın vede türkiyenin gerçekleri bunlar ister kabul edin ister etmeyin

Mehdi
24.01.2007, 13:04
Uğur Mumcu'yu anlayabilseniz keşke bu kadar cahil cahil konuşmasanız.Bir tek kitabını okudunuz mu bir tek makalesini okudunuz mu,yorum yapıyorsunuz.

Bana göre Uğur Mumcu bu ülkenin yetiştirebileceğien önemli aydınlardan biriydi.Bakın bunun siyasetle alakası yok arkadaşlar aydındı diyorum,düşünürdü,gazeteci ve yazardı diyorum hemen nem kapmayın.

Burda her yazar için başlık açılabilir.Bunun siyasetle ne ilgisi var.Bu güzel adamı arkadaşımızı başlık açarak anmak istemiş.Kuşkusuz Nuri Albayrağın doğum gününden çok daha önemli.

Bazı şeyler konuşulsun sağmış solmuş saplanıp gitmişsiniz hastalıklı düşüncelere,Uğur Mumcu senin için bir şey ifade etmiyorsa ya da ,düşünceleri yüzünden hoşuna gitmeyen bir adamsa,yazarsın fikirlerini.

Umarım bu topraklar nice,Uğur mumcular,Ahmet Taner Kışlalılar,Nazım Hikmetler,Adnan Kahveciler,Nihat Gençler,Necip Fazlılar ve nicelerini çıkarır.

peki bu fikri irtica,abd,gazeteciler,ab,emperyalist karşıtlığı gibi ortaya karışık bir siyasi fikirle başlık haline getirmek çokmu güzel oldu

Armağan Dere
24.01.2007, 13:04
neden senin leyla zanan dışarda gezerken ve bu insan tbmm'de kürtçe yemin etmiştir ama benim haluk kırcım hala içerdedir nedeni ise 7 tip'liyi öldürmekti komik...leyla zananın uşaklığını yapanlar 30.000 insanı katlettiler bırakın bu ayakları...üst merciler hep sizin elinizde diye yapıyosunuz bunları... bu kadar kolay ortalığı karıştırabiliyosunuz sonra zeytinyağı gibi üsttesiniz

OYılmaz
24.01.2007, 13:05
ben milliyetçiyim ülkücüyüm diye yazıyım bari gelen geçen siyasi görüşünü yazıor burası siyaset forumu değil Trabzonspor forumu insanı sinir etmeyin daaa !!!

Salih61
24.01.2007, 13:06

Umarım bu topraklar nice,Uğur mumcular,Ahmet Taner Kışlalılar,Nazım Hikmetler,Adnan Kahveciler,Nihat Gençler,Necip Fazıllar ve nicelerini çıkarır.
Babacım benim sorunum ugur mumcu ile degil neden ikide bir sol görüşlü yazarlar başlık açıyor ya biz açınca siyaset deniliyor 3-4 günden beri ugraşıyorlar ya anlam veremiyorum biz necip fazıl diyince siyaset oluyor gerici oluyoruz

Murat Hızal
24.01.2007, 13:09
''ose''sevgili kardeşim diyorum.Uğur Mumcu'yu tanıyor musun. Nasıl öldürüldüğünü biliyor musun?Tanıman ve bilmen gerekiyor tanımıyorsan çok şey kaybediyorsun.

Uğur Mumcu büyük bir yazardı ve çok iyi vatanseverdi,kimse siyasi görüş bildirmiyor.Bu adamın ölüm yıldönümü bugün ve bir arkadaşımız gitmiş başlık açmış bunun siyasetle ne alakası var.

Eğer kilit gerekiyorsa yönetim kilitlewr olur biter.

hüseyin toraman
24.01.2007, 13:09
ben yazımda solcu veya sağcı olduğumu belirtmedim bunu sizler çıkartınız orada yazdıklarımın hepsi gerçek değilmi ne sağcıyım nede solcuyum

BEN TÜRKÜM

Murat Hızal
24.01.2007, 13:11
''Forza 61'' eğer Necip Fazıl dediğinde, sana gerici diyen adamların düşünmesi gereken bir şey bu.Fikirler tartışılsın ideolojiler değil.

Badaloğlu
24.01.2007, 13:11
Yahu kardeşim anlamıyormusunuz BMN'de, Trabzonspor'un haricinde hiçbirşeyi oturupta karşılıklı konuşamıyoruz.Gerçi Trabzonsporu'da konuşamıyoruz ama olsun en azından tek ortak paydamız o...

Onun haricinde kimsenin siyasi ya da ideolojik fikirlerinin yeri burası değildir.Uğur Mumcu'ya gerekli saygıyı becerip burada gösteremiyorsak;ve her defasında da bu tartışmalar başka başka yönlere kayıyorsa buraya Trabzonspor ve Trabzon ile ilgili hiçbir şey yazmayalım.Kimsenin siyasi ya da ideolojik fikri bizleri ilgilendirmiyor.Birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor.Bu da bize zarar veriyor.

Açmayın bu tip başlıkları arkadaşlar.Beceremiyoruz işte...