PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünal Karaman İstifa Etmeli midir?

Sayfa : [1] 2

Ekrem D.
16.12.2019, 22:16
Ozgur bir sekilde tartisalim.

Takim bu sene -15. hafta itibaryle- one gectigi maclardan toplam 14 puan kaybetti.

Super Lig'de 15 macta 26 puan topladi.

UEFA Avrupa Liginde 6 macta 2 puan toplayarak elendi.

Trabzonspor'da basari ve basarisizlik kriteri nedir? Unal Karaman su ana kadar ne kadar basarili/basarisiz olmustur?

Unal Karaman 15. hafta itibariyle istifa etmeli midir?

https://i.hizliresim.com/AOj4yq.png

alper*
16.12.2019, 22:18
tartışmasız evet.

Ekrem D.
16.12.2019, 22:19
Forum yonetimi basliga anket (Evet/Hayir) ekleyebilirler mi?

Ahmet Aksu
16.12.2019, 22:20
Forum yonetimi basliga anket (Evet/Hayir) ekleyebilirler mi?

Ankete gerek var mı ya

Bence sole bir anket yapalım
1-Oyuncular hocayı gonderme derdinde
2-Hoca cok yeteneksiz

Bu iki secenegi oylayal bence

kudu_89
16.12.2019, 22:20
1.5 m euro dan fazla yıllık ücret alan futbolcular gidecekse hemen istifa edebilir.

Antonio
16.12.2019, 22:21
Hoca maçta 1-1 olunca panik yaptı sturridge ı çıkardı hemen oysaki maç 1-1 90 in dakikaya kadar böyle temkinli gidilebilirdi. Saçmaladı resmen.

Ekrem D.
16.12.2019, 22:22
Ankete gerek var mı ya

Bence sole bir anket yapalım
1-Oyuncular hocayı gonderme derdinde
2-Hoca cok yeteneksiz

Bu iki secenegi oylayal bence

Oyuncu grubu eger bir teknik direktor ile calismak istemiyorsa (bu konuda herhangi bilgimiz yok), hocanin gorevinde kalmasi ne kadar dogru olur?

Enaldo61
16.12.2019, 22:24
Bu maçtan sonra kesinlikle istifa etmeli, çok daha pişman olucaz kalırsa.

ccd6167
16.12.2019, 22:25
Güle güle gitsin

Mehmet Fatih Yavuz
16.12.2019, 22:26
10 hafta önce etmeliydi.
Takım oyunu kuramadığı, bu seviyeleri beceremediği...

Birazdan gelir kapatırlar başlığı yalnız.

naimbektas6161
16.12.2019, 22:27
Çok savundum ama artık olmuyor zorlamanın anlamı yok teşekkür edilmeli.

Thedoors
16.12.2019, 22:29
Hayır etmemelidir.

edimurphy_61
16.12.2019, 22:29
Sturridge gibi adamı çıkartıp Avdijaj'dan medet ummak... Baska söze gerek yok

bahadır2561
16.12.2019, 22:30
Bmn yönetimi her an gelip kapatabilir başlığı.

Mert Pasa
16.12.2019, 22:32
Hayır etmemeli,yeter bu kadar kelle avcılığı. 35 senedir her dakikam Trabzonspor,bir kere bile zor durumlarda,hatamız olsun olmasın bir araya gelemiyoruz.Hatalarımızı ve problemlerimizi bu sefer de üstünü örterek birlik ve beraberlikle atlatalım

Fatih Çelik
16.12.2019, 22:33
Taraftar etmeli.

chener
16.12.2019, 22:35
Vay çok cesur hareket. 22.16 da açılan başlık halen kilit yememiş.

batu94
16.12.2019, 22:37
Oyuncuların antrenman eksiği var diyen Hoca istifa etsin. Ya ben tam bir aptalım ve anlamadım açıklamayı. Ya da agam bizimle eğleniyi

OrkHun
16.12.2019, 22:37
bence de olmuyor, olmayacak. oyuncularla iletisimi, bu kulubun taraftari olmasi sehirle butunlesmesi vs eyvallah da, beni hoca yapsalar onlari ben de yaparim. ekstra bir meziyet gerekiyor sanki ve unal'da o yok gibi.. taktisyenlik namina koca bir sifir..

Jackdaniels
16.12.2019, 22:40
Bu başlığı açanın derhal kellesi vurula ! Hadsiz sen kimsinde bizi başarıdan başarıya koşturan , küme düşme mücadelesi verirken sürekli zirveye oynayan , Avrupa’da inanılmaz başarılar yakalayan Ünal hocamızı istifaya devam ediyorsun.

Hüseyin Çümen
16.12.2019, 22:40
Ünal karaman neleri yapamadı?
1) öne geçtiği maçları tutamadı14 puan kaybetti
2) pnelatı sorunu yaşayan takım göz göre göre penaltı kaçırmaya devam etti
3) organize atak yapamadı.
4) kendi evinde oynadığı maçlarda yeni malatya, gençlerbirliği, gaziantep fk, galatasaray maçlarında mahkum oynadı 2 top yapamadı ve şampiyonluğa oynayan büyük takım evinde kazanması gereken maçları kazanamadı.
5) Takımı motive edemedi. Basit gibi gözüken maçlarda kimin neyaptığı belli değildi.
6) kensinlikle yanlış antreman yüzünden adele sakatlıkları darbelere bağlı olmayan sakatlıkları engelleyemedi.
7) takım boyunu kısaltmadı takımın rakibi kovalamaktan pestili çıkıyor. Altay maçında bile takım altaylı oyuncuların peşinden koşturuyordu.
Daha sıralanıp gider. Ünal karaman karakterli bir insandır adam gibi adamdır ama kapasitesi yetersizdir. Ligin en başak ile beraber en iyi kadrolarında sahipken tesadüfi galibiyetler alıp buralara gelmiştir. Çünkü kadro yeteneklidir kişisel becerileiyle maçları lehimize çeviriyorlar.

homosapiens
16.12.2019, 22:42
Eksiklerin olmadığı veya az olduğu maçlarda bile oyunu rakibe kabul ettiremeyen, taraftarını -üstelik birçok maçta öne geçmesine rağmen- kazanmaya ikna edemeyen bir takım var. Trabzonspor zaten hep böyleydi evet ama artık takımda tecrübeli ve birbirini tanıyan oyuncular var, kemik kadro kalitesi iyi. Haliyle taraftarın bir oyun kimliği beklemesi, sahada ne yapmak istediğini bilen bir takım izlemek istemesi normal. Ama sanırım Ünal Hoca'yla olmayacak. Burda saç yolduran Rıza Hoca'yla süper ligde 26 maçta 1,77 ortalamayla oynamışız. Ünal Hoca'yla da yine ligde 48 maçta 1,79 ortalamayla oynuyoruz, ordan hesap edin artık. Bu sezon da 15 maçta 1,73 ortalama.

Ekrem D.
16.12.2019, 22:45
Bmn yönetimi her an gelip kapatabilir başlığı.

Nicin kapatsinlar, gayet normal bir sekilde tartisiyoruz.

Bu arada, ilk mesaja son 10 yilin bilancosunu yukledim.

bahadır2561
16.12.2019, 22:47
Schmidt boşta gelsin başlasın.

bahadır2561
16.12.2019, 22:47
Nicin kapatsinlar, gayet normal bir sekilde tartisiyoruz.

Bu arada, ilk mesaja son 10 yilin bilancosunu yukledim.

Geçen haftalarda da istifa başlığı açılmıştı. Haksız eleştiri yapılıyor diye kapatmışlardı.

gurur6134
16.12.2019, 22:57
Bu baslik kac hafta once acilmis sagolsun forum yoneticileri kaldirmisti diye hatirliyorum.bu is oyle inadina karaman falan yazip kayitsiz sartsiz sutsuz hocaya destek vermekle olmaz .basarisizligin oldugu yerde bedel odenir nokta.neden gecen sene bu basliklar acilmiyordu da simdi aciliyor herkes bir sorsun kendine..
bu teknik heyetin stres kaldirabilecek ne teknik kapastesi ne tecrubesi nede taktiksel bilgisi var..one gectigimiz maclarda surekli ayni seylerin tekrarlanmasi buna cozum bulunamamasi one gecip en cok puan kaybeden klup olmamiz tesaduf degil elbetde..

fanatikdevri
16.12.2019, 23:03
ne istifası kardeşim kafayı mı yediniz,ne olmuş yani böyle bir fırsat sezonunda rakipler dökülürken altu üstü şampiyon olacak kadro varken sahamızda Denizliye 1-0 dan maçı vermişiz.
sağlık için spor yapıyor çocuklar,sağlık olsun.
adamları strese sokuyorsunuz,ne şampiyonluğu bizim daha 1 milyar borcumuz var,onları ödüyeceğiz,satarız abdüşü öderiz olur biter.
oturun oturduğunuz yere.

14TS61
16.12.2019, 23:03
Bence bu başlığı açan soran da istifa etmeli.

Öne geçilen maçlarda 14 puan veren Hoca.. Nwakaeme ve Hüseyin'i sürekli oynatan hoca gitsin 2. Lig takımı çalıştırsin. Sırf bu iki şey yeter istifa etmesine.

Rama61
16.12.2019, 23:07
Ünal iyi bir insandir.Ama asla TS,yi yönetecek kapasitesi yoktur.vasat olarak kalmaya devam edecektir.
Mutlaka Shotanin gelmesi lazim.yalnis zamanada gelmisti.Basarili olacagina inaniyorum.Saygilar

Sefa Murat Dokuz
16.12.2019, 23:12
İyi bir Trabzonsporlu veya iyi bir adam olabilir.
Trabzonspor'un antrenörü olmamalı.

Rama61
16.12.2019, 23:14

Aynen katiliyorum

Rama61
16.12.2019, 23:15
Ah keske en basta Shota gelseydi.harcadilar Adami

emre6117
16.12.2019, 23:18

ÜnL hoca bazı şryleri çok iyi yapıyor ama bazı şeyleri de çok kötü yapıyor. Takımın çok bariz iki sorunu var ama çözmr noktasında hiçbir aşama yok. Takım her maç gol yiyor. Her maç içerde dışarda rakip kim olursa olsun öne geçip rakibe oyunu bırakıyor takım. Bu iki temel sorun üzerine hiçbir gelişme yok.

ÖmürKaradeniz61
16.12.2019, 23:21
Gidin Kloppun sülalesini araştırın, dedesinin dedelerine inmek lazım belki o döllerden ikinci bir klopp dünyadadır. Ben Trabzonspor tarihinde bu kadar vasat, bu kadar kalitesiz bir antrenör görmedim.Gidip Şota, Tekke felan boşuna algı yapmayın adam gibi disiplinli bir alman getirin eline sopayı alsın.

nakzo
16.12.2019, 23:22
Defolsunnnnnnnnnn.

ozturk
16.12.2019, 23:23
Etmeli.

halilaziz61
16.12.2019, 23:23
Hala başlık banlanmadı, ilginç..

nakzo
16.12.2019, 23:24
Ah keske en basta Shota gelseydi.harcadilar Adami

Ne shotası bu eski oyuncuların hiçbirinden bir bok olmazzzzzzzz.

nakzo
16.12.2019, 23:24
Yılmaz Vurallllllllllllllllllllllllllllllll

nakzo
16.12.2019, 23:25
Altaydan bile baskı yedik o gün kovulmalıydı.

nakzo
16.12.2019, 23:27
ne istifası kardeşim kafayı mı yediniz,ne olmuş yani böyle bir fırsat sezonunda rakipler dökülürken altu üstü şampiyon olacak kadro varken sahamızda Denizliye 1-0 dan maçı vermişiz.
sağlık için spor yapıyor çocuklar,sağlık olsun.
adamları strese sokuyorsunuz,ne şampiyonluğu bizim daha 1 milyar borcumuz var,onları ödüyeceğiz,satarız abdüşü öderiz olur biter.
oturun oturduğunuz yere.

Biz fakiriz,basın gücümüz yok bizi şampiyon yapmazlar.Ama bursa oldu tesadüf canım.Aaa sivasta olcak. Bak şimdi Tesadüfün böylesine pes doğrusu.

Varlıbaş61
16.12.2019, 23:31
Mi kelimesini kaldırarak okuyorum başlığı..

LağusKusteli
16.12.2019, 23:38
-2 sezondur penaltı atışlarından gol oranının %50 de kalması

- 2 sezondur öne geçen maçlarda en çok puan kaybeden takım olarak kalmak

bunlar durumu özetliyor aslında. Takım hiçbir gelişim göstermiyor: takımda RUH YOK, aynı şekilde ünal hoca da tükenmişlik sendromuna girmiş, kendisinde de galibiyet konusunda hiç COŞKU,heves,inanç yok maalesef

Tuğrul
16.12.2019, 23:39
Marcelino Garcia
Heiko Herrlich
Oscar Garcia
Roger Schmidt

Antonio
16.12.2019, 23:41
Ahmet başkan getirdi Ünal hocayı Ahmet başkan küme düşme hattına gerilemeyince kovmaz. Bir tane adam akıllı antrenör çok para.

Fatih Öztürk
16.12.2019, 23:42
Fatih Terim gelecekse evet.

mete61bordomavi
16.12.2019, 23:42
Şampiyonluk, veya başarı, adına ne derseniz deyin, ancak imkanlar dahilinde düzgün bir planlama,
iyi niyetli oyuncu grubunun varlığı,
ve sadece Trabzonspor Marka Değerini düşünen ve şampiyonluğu hem kendisi hem de takım için isteyen bir hocanın varlığı halinde tecessüs edebilir.

Madem başlık Ünal Hoca ile alakalıdır o halde yazalım.

Hoca ilk göreve geldiğinde, bizler taraftarlar olarak çoktan Trabzonspor maçlarını izlemeyi bırakmış futboldan soğumuştuk.
Ünal Hoca'nın ilk göreve geldiğini öğrendiğim anda, çok fazla bir başarı gösteremeyeceğini lakin, kendisinin karakterinin takımı toparlayabileceğini düşündüm.

Evet, takımı toparladı da. İçerdeki GS maçında 4-0 kazandığımız maçta oynadığımız futbol, bana :''işte! Nihayet karakterli futbol oynatan biri çıktı'' dedirtti.

Ama sonra ne olduysa, yavaş yavaş işler tersine gitmeye başladı, çözer sorunu o da görüyordur muhtemelen dedim ama bu hafta fikrimi değiştirdim.
Bence hoca bir yerlerde sorun olduğunun ya farkında değil, ya da kabul etmiyor.

Sorunu kabul etmeden sorunu çözemezsin.

Kalıp, şampiyon olmasını gerçekten çok istiyorum. En azından benim kadar ve daha fazla Trabzonspor'lu olduğunu biliyorum.

Ama hocam, sen de bir şeyler yap artık. Kendini geliştir. Yoksa bu takım seni harcar. Hami gibi, Şota gibi, Tolunay gibi...

Bilsem ki hocam bu sorunlara çözüm arayacak, kalsın derim de, hocam sorunları bile kabul etmiyor.

Yol yakınken bence yollar ayrılmalı.

ffırtına
16.12.2019, 23:44
Daha etmedi miii ?? Devre arasına kadar dahi beklemesin.. Ünalla 2 maçta 6 puan daha veririz.. Lütfen yeter hoca bırak git..

LağusKusteli
16.12.2019, 23:45

O da ünal hoca gibi kendi kulübünde Tükenmişlik Sendromuna girdi :)

Rama61
16.12.2019, 23:45
Kim gelecek.Yabancimi.Urban Breams,den beri hangi Yabancinin katkisi oldu.Shotanin neyini begenmiyorsun

Fatih Öztürk
16.12.2019, 23:55
O da ünal hoca gibi kendi kulübünde Tükenmişlik Sendromuna girdi :)

En azından kadrosunun hakkını verecek futbolu oynatıyor. Gs tarihinde görülmemiş bu kadar kötü hücum hattıyla topladığı puanlarla başarıli :)

nakzo
17.12.2019, 00:09

Yılmaz vural diyorum ersun geleceği zamanda yılmaz dedim shota geleceği zamanda yılmaz dedim diyorum da yarın ünal gitmelidir 2.yarı başladıktan sonra Ağaoğlu gitsin.

Steril61
17.12.2019, 00:27
Ünal hocanın görevi bırakmasının hayırlı olacağı düşüncesindeyim. Takımın futbolu kötüye gidiyor. Belliki ekip olarak takımı mental, fizik ve taktik açısından maça hazırlayamıyorlar. Avrupada rezil duruma düştük. Ligde de aynı kader Ünal hocayla bizi bekliyor. Ancak büyük bir sorunumuz var.
Ünal hocanın yerine bu işin hakkını vererek yapacak adam kim? Onu bulmak da mesele.

battle symphony
17.12.2019, 00:29
Yerli olarak istenebilecek 3 tane adam var: Şenol, Okan vs Sergen. İlk ikisi şu an imkansız ama Sergen gayet getirilebilir. Öyle Beşiktaş'ın teklifi için bekleyecek yapıda bir adam değil.

Yabancılardan ise ciddi şekilde araştırılırsa birçok aday çıkar.

Antonio
17.12.2019, 00:34
Hoca gitmeyecekse yine birilerini hain ilan edip ömrünu uzatır. Sturidge ı gönderebilir mikeli de. Sosaya tekrar güvenilir aksi taktirde sosa aforoz edilip yeni kaptan pereira olur.

olcay_61
17.12.2019, 00:46
Hedef şampiyonluksa yollar ayrılmalı, değilse kalabilir

TS-Tiryaki
17.12.2019, 01:01
Evet

GencTurk6161
17.12.2019, 01:03
Adama fazla yüklenmeyin taktik kapasitesi bu kadar. Öngörüsü bu kadar. Becerisi ve yeteneği bu kadar. Verebileceğinin en iyisini veriyor.
Bu kumaştan başka bir elbise çıkmaz.
İstifa etmeli mi?
Bu sorunun cevabı bu takımdan ne beklediğimiz ile doğru orantılı..
şampiyonluk mu? Hadi canım aramızda bu kadar saf biri yoktur herhalde?
İyi futbol mu? Bunu isteyen Ünal hocanın istifasını isteyebilir .
Klasikleşen figüranlık görevi mi? Hiç farketmez zaten ne olursa olsun olacağı budur.

Ha bu arada sorun sadece hoca da değil sende bende bizde bu ucube düzene sahip memlekette ...
Devlet mi demeliydim? "Şahsım" diyelim geçelim eğlencemizi...

nakzo
17.12.2019, 01:06
Sosyal medyayı baya gezdim yorumları okudum 1 tane ünal kalsın diyen taraftar yok herkes ateş püskürüyor.Hemen yarın yollayın yoksa koca bir sezonu daha yiyecesin agaoglu.

erenslash
17.12.2019, 01:11
önce hoca ayarlanmalı ve yabancı olmalı

planlı olmak zorundayız
yerli hocayla olmaz bu işler

bir kere hoca + ayrı bir teknik ekip ayarlanması şart.

bu aşamada istifa etmesi her ne kadar doğru olsa da biraz beklenmeli

iyi bir hoca bulmalısın yani şu: geçici göreve hoca alınmaz

araştırma yapılmalı

teknik ekip berbat

transfer kesinlikle yapılmalı

sadece hocayla bitmiyor iş

hoca gönderilecekse avrupadan anlaşacağın bir hocaya önceden takımı izletmen lazım yabancı hoca o takımı izlemeli önceden

plansız olmaz bu işler

cyberentalpi
17.12.2019, 01:18
Hoca nın bir kaç hatası akıl alır gibi değil
Bir de düzeltemedikleri var.

Bakın tekrar söylüyorum. Ts kadrosu ligin belki en iyi kadrosu
1- Cok iyi iki belkide 3 kalecimiz var.
2- Campi ve hosseni belli bir kalite ustundeler. ivanildo idare eder. Ama
3- Novak ve perreira gibi etkili iki kanat var.
4- Sosa gibi ligin çok ustunde bir oyun kurucu var.
5- sorloth gibi kosan ve bitirici sayılabilecek forvetimiz var. sturidge ve obi mikel e sahibiz. 10 oyuncumuz ligde bir çok takımın yıldızı olur.
Bugun bizi yenen denizli , gonderdigimiz roda, begenmedigimiz zeki ve mustafa ile yendi bizi. zeki ve mustafa yahu.

Sorun bunlardan bir takım yapamıyor hoca. Bugunkü maca dısarıdan bakan , Ts yi ilk kez seyreden sattılar macı der.

Biraz oynuyor ve baskı yiyerek gol yiyoruz. Hani karşı takımı zorla ustumuze cekiyoruz. İleride oynadigimiz zaman atıp , geriye çekilip inatla gol yiyoruz.
Takım hala penaltı atamıyor yahu. Bu nasıl olur. sene başından beri birine 30 dk penaltı idmanı yaptırsan çözerdi herhalde

Gecen sene Onazi sakatlıgından beri oynamıyoruz. Gecen yıl Nwakamenin kişisel oyunu ile , bu sene sorloth un becerisi ile gidiyoruz.
Bu takım hucuma kalkınca basaksehire baskı yapıp gol atıyor ama ezile ezile geriye çekilip acizce gol yiyoruz

alptug_kd
17.12.2019, 01:20
Sanmıyorum gönderileceğini. Çünkü bizim hedefimiz şampiyonluk değil. Başkanın sürekli vurguladığı gibi borcu azaltmak, genç oyuncu satmak vs. Her sene zirvede olacağız diyor. O kadar yani.

Ee zirvede miyiz? Yukarılardayız işte. Sene sonunda da 3 ya da 4. oluruz olur biter.

Keşke bu takımın bu leş ligde şampiyon olabileceğine inansalar. Ama yok maalesef.

erenslash
17.12.2019, 01:22
son iki senedir lig berbat geçen senlere göre bu dandik ligde şampiyon olmak çok daha kolay aslında şampiyonluk beklemiyorum ama lig gerçekten düşük zor dğeil şampiyon olmak eskisi gibi
Sanmıyorum gönderileceğini. Çünkü bizim hedefimiz şampiyonluk değil. Başkanın sürekli vurguladığı gibi borcu azaltmak, genç oyuncu satmak vs. Her sene zirvede olacağız diyor. O kadar yani.

Ee zirvede miyiz? Yukarılardayız işte. Sene sonunda da 3 ya da 4. oluruz olur biter.

Keşke bu takımın bu leş ligde şampiyon olabileceğine inansalar. Ama yok maalesef.

artvints
17.12.2019, 01:22
ünal hoca işi bilmiyor diyelim. bu takımın başına modern futbol bildiği kesin olan bir hoca getirelim. baltayla dalar klübe. önce antrenmansızları kovar. tempoyu kaldırana kadar da asla hücum oynatmaz. 2 transfer dönemi görmeden de takımı toparlayacağının sözünü vermez.

David_LuiZ4
17.12.2019, 01:25
Amacın şampiyonluksa istifa etmesini beklemeden direkt kovacaksın gelgelelim amacın şampiyonluk değilse kovmana gerek yok..

erenslash
17.12.2019, 01:27
Bro naber? başkanın öyle bir derdi yok benim anladığm kadarıyla ama gerçekten son iki senede lig berbat.şampiyonluğu rahatça yaşayabileceğimiz bir lig var ama bunu kullanamıyoruz.başkanın avrupadan teknik ekip alma gibi bir girişimi de yok benim gördüğüm ne olacak böyle? bro hadi hoca gitmedi şampiyonluğu salla ileriye dönük Ünalla gelişemeyiz biz.ekibi cidden berbat başkan buna nasıl müsade ediyor hayret ediyorum...meçhule gidiyoruz..hani daha önce konuştuk abi yıllık yabancı antrenör maaşı işi şu kadar ayırıyorum o da yok yazık...
Amacın şampiyonluksa istifa etmesini beklemeden direkt kovacaksın gelgelelim amacın şampiyonluk değilse kovmana gerek yok..

Antonio
17.12.2019, 01:30
Yazık şu saatte uyku tutmuyor Ünal hoca acaba vicdanen nasıl yazık değil mi bu taraftara. Ünal gitsin gerçekten utanır biraz insan.

nakzo
17.12.2019, 01:35
Yazık şu saatte uyku tutmuyor Ünal hoca acaba vicdanen nasıl yazık değil mi bu taraftara. Ünal gitsin gerçekten utanır biraz insan.

Basın toplantısında hic öyle hali yok Trabzonspora gelen hoca vurdumduymazlasıyor.Abdullah avcıya bakıyorum herif 7 maçlık seri yakaladı yenildik baş önde utanarak konuşuyor ki ünalı hoca diye cebinde sallar bizim ki saçma saçma konuşup adamı çileden çıkartıyor.

David_LuiZ4
17.12.2019, 01:44
Bro naber? başkanın öyle bir derdi yok benim anladığm kadarıyla ama gerçekten son iki senede lig berbat.başkanın avrupadan teknik ekip alma gibi bir girişimi de yok ne olacak böyle? bro hadi hoca gitmedi şampiyonluğu salla ileriye dönük Ünalla gelişemeyiz biz.ekibi cidden berbat ben başkan buna nasıl müsade ediyor hayret ediyorum...

İyidir bro senden naber?

Geçen sene herkesin Ünal'ı baş tacı yaptığı aylarda hem transfer başlığına hem de Ağaoğlu başlığına "bu hoca senin başını yakacak tez vakit modern futbolla içli dışlı bir hoca bul" minvalinde bir şeyler karalayan birisi olarak yaşananlar sürpriz değil kendi adıma...

Başkan'ın yeni bir hoca arayışında olduğunu sanmıyorum..İnşallah o tarz bir araştırmanın içerisindedir..İnşallah Trabzonspor teknik direktörlük koltuğunu bilimsel metodlarla çalışan bir ekibe emanet etme arzusu içindedir..Trabzonspor'un aşırı derecede bilime ihtiyacı vardır..

Ünal Karaman gibi edebiyat anlatan sürekli yakınan hamasi nutuklar atan bir tiple anca bizim cahil milliyetçileri kandırır oyalarsın..Forumda da var bu cahil tipler..Neyse ki aklı başında taraftarlar çoğunlukta ve Ünal'a verip veriştiriyorlar doğrusunu da yapıyorlar..

Burası Trabzonspor..Ülkü ocakları değil..

hofsaale
17.12.2019, 01:48
Riza gitsin Ünal gitsin...mourinho mi gelecek sanki....
sezon sonunda kadar kalmali...biz bu dengesiz kadro ile sampion filan olamayiz...
sezon basi iyi transferler yapilmadi...ne onazi nede yazicinin yeri doldu..üstüne Ömür sakatlandi..
hoca gol yememize ve baski yememize bir cözüm bulamior...gecen sene penalti atmamiza bile cözüm bulamamisti...
kapasite belli fakat daha iyisini getirebilirmiyiz sanmiyorum...yabanci antrenörler birak trabzonu türkiyede bile yapamior...buranin gercekleri farkli...yabancilar bu ligi cözene kadar sezon biter...bak sturridge halen ligi ciddiye almior...

ilk 4 basari olur bizim icin fakat kolay olmayacak...sivas basak gs fb bjk...bunlardan ikisini altimiza almaliyiz

E. Okan Bülbül
17.12.2019, 01:49
Uzun zamandır Ünal Hoca'yı destekliyordum ve savunuyordum. Ama bu maçta yaptıkları ve yapamadıkları gerçekten beni ekran başında çıldırtmaya yetti. Sabır sabır, biz sabır taşı mıyız kardeşim?

- Ligin defans ile ofans hattı arasında en büyük boşluğa sahip olan takımıyız. Hem de uzun zamandır.
- Her maç duran toplardan (özellikle korner) EN AZ 1 adet net kafa vurduruyoruz. Zaten çoğu maçta gol yiyoruz.
- Kaç penaltı kaçırdık? Bizim kadar penaltı kaçıran başka bir takım var mı? Penaltı atışı çalışarak geliştirilen bir şey midir yoksa tamamen şansa ve kişisel beceriye mi dayalıdır?
- Öne geçip de puan kaybettiğimiz kaçıncı maç sayamadım. Geçen sene BJK dep, FB dep. Bu senekiler zaten malum.
- Ligin en zayıf takımlarına karşı bile 10 dakika baskı kuramıyoruz. Hurra hücum, topu kaptır sonra debelen dur.
- Ligin en zayıf takımlarından baskı yiyoruz. Hatta alt ligden Altay bile bize baskı kurabiliyor.
- Stoperlerin yetersizliği geçen seneden beri malum. Toure gitti Ivanildo ve Campi geldi. 2 tane yabancı stoper geliyor ama hiçbir sorun çözülememiş.
- Ne kontra oynamayı becerebiliyoruz, ne oyunu soğutabiliyoruz, ne de sağlam bir savunma yapabiliyoruz.
- Hoca bazen öyle saçma değişiklikler yapıyor ki, kendisi de fark edip bunu telafi etmeye çalışıyor. Burası deneme tahtası mı? Bugün sağ açık Yusuf'u çıkarıp 10 dakika sonra sağ açıkta kimsenin olmadığını gördü ve Avdijaj'ı oyuna soktu mesela. Komedi.
- Stoperleri gol atmayan bir takımın şampiyon olduğunu hatırlıyor musunuz? Şampiyonluğa oynayan takımların stoperleri kritik maçlarda vurur kafayı alır maçı. Bizde en son stoperlerimizden biri ne zaman gol atmış bilen var mı?
- Takım ne oynadığını bilmiyor, bence artık Sosa da oynanan ve oynanmak istenen futboldan memnun değil. Zaten vücut dili (geçtiğimiz maçlarda Yusuf'a yaptığı el kollar vs. sadece bir örnek) de bunu belli ediyor. Ha keza Mikel de öyle. Bizim sistemimiz ne? Biz ne oynamak istiyoruz? Mikel maçtan sonra o golü nasıl yedik anlamadım, ceza sahasında bir forvet nasıl bu kadar boş bırakılır diye sitem etti.
- Şifo Mehmet'in bile bir taktiği var. Durdurur, oyunu kilitler ve seni vurur. Bizim taktiğimiz ne? Yüklen 10-15 dakika, (yüklenebilirsen) sonra bir oyuncun şapkadan tavşan çıkarsın. Olursa olur.
- Tamamen bireysel performansa dayalı bir taktikle oynuyoruz ve sene başından beri gerek sakatlıklar gerek kadro yetersizliği buna fazla ses edilmedi ama sen Altay'a karşı oyunu domine edemeyip, evinde gelir bu kadroyla 1-0'dan Denizli'ye yenilirsen, tüm defoların ortaya çıkar Ünal Hoca.
- Trabzonspor taraftarı sabırsız derler, bence son yıllarda hiç de sabırsız değiliz. Bu takım Ersun'a sabretti, 2 senedir Ünal Hoca'ya sabrediyor. Ama bazı doğruları görmek istiyoruz artık. Eksiklerde gram ilerleme yok, aksine iyi olduğumu yönler bile köreliyor.
- Sen bu saatten sonra Sturridge, Sosa, Mikel gibi oyuncuları oynarsınız paşam, hadi parçalarsınız aslanım diyerek motive edemezsin. Bugüne kadar gerçekten özveriyle mücadele eden topçulardan ben bugünden sonra aynı özveriyi görürsem gerçekten şaşırırım. O da hocanın başarısı olur. Göreceğiz bakalım.

nakzo
17.12.2019, 01:55
Riza gitsin Ünal gitsin...mourinho mi gelecek sanki....
sezon sonunda kadar kalmali...biz bu dengesiz kadro ile sampion filan olamayiz...
sezon basi iyi transferler yapilmadi...ne onazi nede yazicinin yeri doldu..üstüne Ömür sakatlandi..
hoca gol yememize ve baski yememize bir cözüm bulamior...gecen sene penalti atmamiza bile cözüm bulamamisti...
kapasite belli fakat daha iyisini getirebilirmiyiz sanmiyorum...yabanci antrenörler birak trabzonu türkiyede bile yapamior...buranin gercekleri farkli...yabancilar bu ligi cözene kadar sezon biter...bak sturridge halen ligi ciddiye almior...

ilk 4 basari olur bizim icin fakat kolay olmayacak...sivas basak gs fb bjk...bunlardan ikisini altimiza almaliyiz

3 büyüklerin hepsin berbat olduğu sezonda 4.culuk başarı sivasın şampiyonluğunu alkışlayacağız.Hani sezon başı uçuyorduk kaçıyorduk ligin en iyi kadrosuyduk en iyi futbolu biz oynuyorduk şimdi olduk dengesiz kadro.

erenslash
17.12.2019, 01:59
iyi diyelim iyi olsun bro.Şaşırmadığını farkındayım bro.Açıkçası bana da süpriz olmadı.+ Krizlik bir durum yok Uefadan elenmişssin de.Bahanelere de gerek yok.Taraftar sabırsız diye suçlanıyor ama artık taraftar da bilimsel konuda bir şeyler yapılması gerektiğini en azından bu forum platformunda farkında.Başkan buraları okuyorsa veya basından birileri okuyorsa bilimsel gelişmeler konusunda yönetime bir şey fısıldamalı.Umarım öyle bir araştırma içerisindedir.Takıma avrupadan 3-4 teknik ekip alsa bu bile bir şeydir.İstiyorum ki şaşırtsın başkan bizi ve bu sefer yüzümüz gülsün.Ünal Karamanın aşırı duygusal olması futbolculara duygusal zeka anlamında katkısı olabileceğini düşünebiliriz ancak futbol sahada duygudan ziyade zeka ve mantık ve maskulen enerji kullanılan bir oyundur.Duygu güzeldir ama sırf duygu arabesktir.Bize alman duygusallığıyla zekasını birleştiren dengeli bilimsel bir ekip lazım.Devre arası başkanın ekibe el atması şart.Ünal Karamanın teknik ekibi aşırı zayıf ki ocaktan adam toplar gibi ekip toplamışlar.Dediğin gibi bizim bilime ihtiyacımız var ve burası Trabzonspor birilerin ego tatmini yapacağı bir platform değil.Umarım kısa zamanda başkan gerekli hamleleri yapar....
İyidir bro senden naber?

Geçen sene herkesin Ünal'ı baş tacı yaptığı aylarda hem transfer başlığına hem de Ağaoğlu başlığına "bu hoca senin başını yakacak tez vakit modern futbolla içli dışlı bir hoca bul" minvalinde bir şeyler karalayan birisi olarak yaşananlar sürpriz değil kendi adıma...

Başkan'ın yeni bir hoca arayışında olduğunu sanmıyorum..İnşallah o tarz bir araştırmanın içerisindedir..İnşallah Trabzonspor teknik direktörlük koltuğunu bilimsel metodlarla çalışan bir ekibe emanet etme arzusu içindedir..Trabzonspor'un aşırı derecede bilime ihtiyacı vardır..

Ünal Karaman gibi edebiyat anlatan sürekli yakınan hamasi nutuklar atan bir tiple anca bizim cahil milliyetçileri kandırır oyalarsın..Forumda da var bu cahil tipler..Neyse ki aklı başında taraftarlar çoğunlukta ve Ünal'a verip veriştiriyorlar doğrusunu da yapıyorlar..

Burası Trabzonspor..Ülkü ocakları değil..

jönts
17.12.2019, 02:51
ünal hoca işi bilmiyor diyelim. bu takımın başına modern futbol bildiği kesin olan bir hoca getirelim. baltayla dalar klübe. önce antrenmansızları kovar. tempoyu kaldırana kadar da asla hücum oynatmaz. 2 transfer dönemi görmeden de takımı toparlayacağının sözünü vermez.

Nokta atışı.

Bu, Ünal Karaman’ın hem takımın başına geçmesi hem hâlâ takımın başında olması hem de takım başında kalacak olmasının sebebidir.

Doğrudur, yanlıştır tartışılır ama gerçek bu.

Hatta zamanında aynı şeyi yapan/söyleyen ve kellesi uçurulan bir isim söyleyeyim: Vahid Halilhodzic.

Döndük, dolaştık, bir arpa boyu yol gidememişiz.

battle symphony
17.12.2019, 05:08
Nokta atışı.

Bu, Ünal Karaman’ın hem takımın başına geçmesi hem hâlâ takımın başında olması hem de takım başında kalacak olmasının sebebidir.

Doğrudur, yanlıştır tartışılır ama gerçek bu.

Hatta zamanında aynı şeyi yapan/söyleyen ve kellesi uçurulan bir isim söyleyeyim: Vahid Halilhodzic.

Döndük, dolaştık, bir arpa boyu yol gidememişiz.

Bu takım o derece antrenman yoksunuysa bunun sebebi zaten Ünal hocadır. Adamın yetersizliği neden takımın başında devam etmesine sebep teşkil etsin ki?

Ha şunu da söylemeliyim bugün hocaya bu kadar giydiriyorsak yönetimin de bunda çok büyük payı var.

-Mikel kaliteli olsa da Sosa'nın yanına tempolu, press yapan bir orta saha gerekiyordu, almadılar.
-Takımın en önemli oyuncularından biri olan Yusuf gitti, yerine Almanya amatörden bir eleman getirdiler.(Hoca çift forvet oynayacağını söyleyip 10 numaraya gerek yok dediyse iş başka)
-Takımın kaliteli stoper eksiği bas bas bağırırken eldekilerden kötü stoperler aldılar. En azından eldekilerden iyi diyemiyoruz.
-Kanat rotasyonunu ciddi zayıf bıraktılar.
-Yenilenecek sözleşmeler konusunda çok uyuşuk davrandılar.

Yani planlamada ciddi sıkıntılar vardı. Ünal hoca ile yolların ayrılması gerektiğini düşünüyorum çünkü eksik olduğu konularda ilerleme göstermekten aciz bir teknik adam. Fakat planlama düzgün yapılsaydı şu an lider olabilirdik. Öyle ya da böyle geçen sezon da çok sıkıntılı dönemler geçirmemize rağmen iyi iş çıkarmıştı hoca. Üzerine yaşadığımız sakatlıklar da eklenince bu sezon çuvalladık.

Yani demem o ki hoca gitmeliyse de, bu kararı alacak olan yönetim bilmeli ki kendileri de aslında hoca kadar suçlu.

Burak Bıyıklı
17.12.2019, 07:15
İstifa etmemelidir çünkü direkt kovulmalıdır. Böyle edebiyatçılar istifa etmezler. Bakın yine dün akşam dediklerine. İnsan bir şu stadı dolduran seyirciden özür diler. Hala çıkıp antrenman eksiğimiz var diyor. Takımın başında antrenmanların başında 2 yıldır sen yok musun. Biz mi yanlış biliyoruz. Sen git tekbol oynattır iki ay da düzelirler belki.

Teknik taktik bilgisi sıfır, milliyetçilik trabzonluluk seviyesi arşta olan hocalardan gına geldi. Almanyadan disiplinli taktik bilgisi yüksek bir teknik ekip getirin, şu takıma tek transfer yapmayın bundan çok daha iyi yerlerde oluruz.

Yıl olmuş 2020 adam ingilizce bilmiyor gelmiş stuya canımızla kanımızla oynayacaz diyor. Ya bi bırak git. Antrenmanları stu mikel yaptırsa bugün min 35 puanımız vardı

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefer A.
17.12.2019, 07:25
Maç sonu konusmalarini ersun yaptiginda hakli olarak tepki gösteriyorduk... simdi neden ayni tepkiler yok, yarisi bile yok yaa
Rezillik

ccd6167
17.12.2019, 07:40
İstifa etmedi mi hala

ne bekliyorsun hoca

evet biz akbabayız istifanı istiyoruz

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 07:43
Travma yaşıyorum
1995-1996 gibi
Öne geçtiği maçlarda 14 puan veren takım (1.sıradayız. 2-Başakşehir: 11 puan)
Ünal Karaman taraftardan özür bile dilemiyor
Sinirden doğru dürüst uyuyamadım
Yine rakiplerin leş olduğu bir sezonu değerlendiremedik.
Yenemiyorsan yenilme kardeşim, 1 puan averajla 2.yapıyor
Yenilgi psikolojik çöküntü yarattı
Geleceğe moralli, özgüvenli ve umutlu bakmamızı baltaladı

Togrul
17.12.2019, 07:50
Teknik ekibin ve yönetimin açıklamalara bakıyorum yine tipik şark toplumu oyunları.

Salağa yatma, sorunu görmezden gelme, durumu bir süre daha idare etme derdi ve bu gibi oyunlar.

Mesele 14 puan verme de değil. O maçlarda 14 puan verip gelecek için az da olsa umut aşılaya bilirdin.

Çoğu insanın işaret etmediği durum şu biz 3-1 kazandığımız antalya maçında bile dünkünden daha kötü futbol oynamıştık.

Belli ki yönetim bu gidişle iyice dibe vurmamızı bekliyecek.

ccd6167
17.12.2019, 07:59
Ortalıkta yönetimlik bişi yok kusura bakmayın

sivas gerçeği ortada

hocalık sorun var

hüseyin çimşir metin aktaş kim ki bu takımda yrd hocalık yapıyorlar

İsa Gündoğdu
17.12.2019, 08:07
şu anki şartlar altında Ünal dan iyi hoca olsa Ünal zaten o hocayı kendi getirir.

ama birileri çıkıp Ünal hocaya eksiklerini hatalarını anlatmalı ben yardımcılarına çok iş düştüğünü düşünüyorum

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 08:13
Şu takımın takım savunması olarak hiçbir b.k yapmadığını, bu devirde savunma - hücum arasına 70 metre konulmayacağını bu seviyede teknik direktörlük yapan birine anlatmazsın.
Bunu anlatacağın adamı t.direktör yapmazsın.

Teknik direktörlük kursu değil burası.

En azından Erol Bulut veya o kalibrede bir yabancı ile devam edilir.
Sistemi olan.

Ligin maaş vs. konusunu çözmüş bir takımıyız.
1-2 eksik dışında ligin en ekstra kadrolarından birine sahibiz.
Uğraştığımız işe bak.
Ünal KAraman'a takım savunması öğreteceğiz.

KEndisinden en iyi takıma rehber, oyuncu danışmanı olur.
Teknik direktörlük falan 3-5 gömlek kaba geldi.

Burak Bıyıklı
17.12.2019, 08:28
En azından biliyoruz ki ligde her takımın kendine ait silahı, gücü var. Herkes ekmeğinin derdinde. Bir şeylerin savaşını veriyorlar.

Şimdi bana söyleyin yukarıdaki cümleleri söyleyen kişi aşağıdaki mesleklerden hangisini yapıyordur?

A) Edebiyatçı

B) Esnaf

C) Asker

D) Teknik olmayan direktör

omondoles
17.12.2019, 08:28
Adam 50’den fazla maça çıktı. İlk maçlardan bu yana eleştirenler hep aynı konular üzerinde eleştirilerini yapıyor. Adamda bir gram ilerleme yok ama bazı taraftarlarımız hâlâ “bu zamana kadar savunuyordum ama..” gibi cümleler kuruyor. @D4vid_Luiz bu takımın değil, ülkenin bilime ihtiyacı var.

bahadır2561
17.12.2019, 08:30
Etmemeli, direkt kovulmalı.

U.Sadıkoğlu
17.12.2019, 08:36
Rezillik. Başka bir açıklaması yok bu mağlubiyet başta hoca olmak üzere sahada bulunan ruhsuzlar ordusunun tamamına yazar. Hiç akıllanmamışız hiç. Oyunumuzda gram gelişme yok. Sen hafta içi Avrupa'da full rotasyon bir müsabakaya çıkıyorsun sorsan oyuncular dinlenmiş öyle hazırlanıyor şöyle bileniyor sahada ne var? Rezalet. Böyle oyun mu olur golü atıyoruz topu rakibe veriyoruz şu maça öyle bir başlayacaksın ki rakip neye uğradığını şaşıracak ne oluyor lan diyecek adeta dikeceksin bekleri orta saha çizgisine sağlı sollu saldıracaksın gol yesen bile çıkacak maçı izleyen herkese bu intibayı vereceksin kazanmaktan başka çarenin olmadığı bir maç ancak sen ne yapıyorsun sahaya çıkıyorsun tempo %10 bile değil ne yaptığını bilmeyen bir takım sadece paslaşıyoruz geriye dönüyoruz pozisyon odaklı maçı kazanma niyetiyle değil de tamamen oyunun kontrolü bizdeymiş(!) gibi gözükme havalarında başlıyoruz maça ilk golü yesek kimse şaşırmaz maç öyle bir tempoda ilerliyor ondan sonra bala şansa bir gol buluyoruz 2-0 olsa maç yine dönecek çünkü ortada oyun yok.

Sen bu maça çıkıyorsun tek bir sarı kart görmüyorsun bunun bir açıklaması var mı? Kazanmak için çıkmamışsın. Topa sahip oldun diyelim golü attıktan sonra yine topu adamlara verdik lanet olsun daha devre bitmeden öne geçip puan verdiğimiz 6. müsabaka 14 puan. Yarısını alsak şu an liderdik. Bunun sorumlusu kim?

Sorumlusu belli. Ünal'ın açıklamaları da boş, boşun ötesinde hatta hala antremansızlık yok hazır değiliz şöyleyiz böyleyiz neyin kafası bu hocam 2 yıl oldu neredeyse sen bu takıma geleli oyunu gram geliştiremedin geçen yıl daha tempolu oynuyorduk şöylesine kritik bir maçı kenardan terleyerek terleterek almalıydın sınıfta kaldın yapamıyorsan çözüm belli.

Hocayı geçtim sahada oynayan ruhsuzlara ne demeli yahu taraftarı yanına alacak bir hareket yap hakemi baskı altına al arkadaş siz nasıl topçusunuz ekmek yiyorsunuz bu işten açın Fb,Gs, Bjk maçlarını izleyin adamlar hakemi nasıl baskı altına alıyor en ufak bir pozisyonda adamın etrafında 6-7 oyuncu bizimkiler tabir-i caizse Hollanda ineği gibi her düdüğe bakıyorlar (Perreira hariç) bu motivasyonsuzluğun sebebi nedir? Tek bir sarı kart yok bunun bir açıklaması olamaz bu maçı kaybedeceksek bile savaşarak yırtarak kaybetmeliydik ortada galibiyeti bırak beraberliği dahi hakedecek bir oyun yoktu tek kelimeyle REZALETTİK.

Yazıklar olsun Kayseri maçına gideceğim edeceğim diye acayip motive oluyordum bilet milet hepsini iptal ettim moral bırakmadılar resmen yıkık bir hafta geçireceğiz haftaya Konya'yı yenme ihtimalimiz bu oyunla imkansız. Sezon sonu yine başkalarının şampiyonluk kutlamalarını seyrederiz Ünal efendi ve ruhsuzlar ordusuyla bravo takım bravo !

alper*
17.12.2019, 08:42
Sakin kafayla yazıyorum.

Bu kadro Sivas'ta olsaydı Sivas 40 puanda olurdu, Beşiktaş'ta olsa 45.

Bu seneden vazgeçin.

Ne Hoca'nın istifaya niyeti var ne başkanın başkasını getirmeye.

Bu sene net gitti.

Maranov
17.12.2019, 08:45
Sevgili Trabzonsporlular;

Ünal Hoca'nın kredisi konya-kayseri-kasımpaşa-malatya-fenerbahçe maçlarının sonuna kadardır.

bu maçlardan minumum 11 puan alırsa devam eder. yoksa sezon sonunu görmesi zor olur.

Ünal hoca iç saha da oynadığımız maçları dış sahada oynar gibi oynatıyor bu yüzden de kaybediyoruz. aslında ünal hoca takımı korkak oynatıyor.

denizlisporun böyle oynayacağını herkes bilirken ünal hocanın bu kadar pısırık oynaması affedilemez.

ffırtına
17.12.2019, 08:56
Sabah oldu ve halen istifa etmedi mi ?? İlginç valla.. Bize bu müstehak bu rezil oyundan sonra çıkıp edebiyat yapıyor basın toplantısında..

Bu sezon sadece bu maçta bu rezil futbolu oynamış olsak tamam devam etsin derim. Kardeşim takım top oynamıyor toopp.. 6 ayda değişmeyen şey 1 hafta da mı değişecek.. Bugün itibariyle yerine yeni biri geçse şu 2 maçı alsak ikinci yarı umutlu olabilirdik.. İlla Konya'ya Kayseri'ye yenilince mi bir şeyler değişecek.. İstifa etmiyorsa başkan tarafından kovulmalı nokta..

Ve basın toplantısında halen daha oyuncular çok yorgun kelimesini kullanıyor. Bırak git hoca..

Biz uefa kupasından neden elendik 1 puan gibi rezil bir performansla ... Çıtkırıldım futbolcuların mı yorulmuştu hoca.. Hafta da iki maçı kaldıramadıklarındandır çünkü dün gördük ki bir hafta dinlenince muhteşem top oynuyorlar !!!!!!!

Sürekli bahane üreten birinden biz başarı bekliyoruz yazık valla.. Başarısızlığın sözlükteki karşılığı bahane olmuş.. Hoca bahane üretirse futbolcu neden top oynasın ???

Cagdas Topal
17.12.2019, 09:06
Futbolda duygusallığa yer yok. İstifa etmelidir!

ccd6167
17.12.2019, 09:06
Adam yılda 5 milyon tl para kazanıyor ekmek davası
biz asgari ücretle çalışıp kombine alan kira ödeyen ev geçindiren davası ise ne acaba

yazık hoca sana

ilyskm
17.12.2019, 09:08
Ünal hocanın demeci: antrenman eksiği olan oyuncularımız var cart curt
Mehmet Özdilek: Trabzonspor’u çok iyi analiz ettik liglerin takım boyu en uzun takımı olduğunu bilerek oynadık ve pes etmeden istediğimize ulaştık.
Şimdi soruyorum biz Ünal ile herhangi bir hedefe ulaşabilir miyiz?

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 09:14
Ünal hocanın demeci: antrenman eksiği olan oyuncularımız var cart curt
Mehmet Özdilek: Trabzonspor’u çok iyi analiz ettik liglerin takım boyu en uzun takımı olduğunu bilerek oynadık ve pes etmeden istediğimize ulaştık.
Şimdi soruyorum biz Ünal ile herhangi bir hedefe ulaşabilir miyiz?

Bahane ne?
Stoperler kötü.
Tabi millet Puyol ile falan oynuyor, o yüzden bu alanda biz ligin en ahmak takımıyız.

Başka bahane ne?
Antremansızız.
Takımı sen ben idare ediyoruz, o yüzden antrene etmek ya da yetersiz oyuncuyu sahaya sürmemek sorumluluğu da bizde.

Bu kadar sorumsuz yetki olabilir mi?

Beceremediğin zaman beceremiyorum dersin.

Kendisinden rehberlik danışmanı dışında hiçbir halt olmaz.

Vkgz
17.12.2019, 09:15
Etmemeli ama sene sonu ilk ikide olamazsak kovulmalı.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burak Bıyıklı
17.12.2019, 09:15
Adam yılda 5 milyon tl para kazanıyor ekmek davası
biz asgari ücretle çalışıp kombine alan kira ödeyen ev geçindiren davası ise ne acaba

yazık hoca sanaBunların ekmekten emekten bir gram anladığı yok. Sen o stadda yemeğinden artırıp bilet almış maça gelmiş insanları mutlu etmek zorundasın. Yenilmek bu oyunda var ama pes etmek yok. Biz sene başından beri havlu atmış şekilde oynuyoruz. Avrupa ligini elimizin tersiyle ittik. Ne için. Denizliye evinde 1-0'dan maç vermek için mi. Bu romantik adamlardan hoca moca olmaz. Çıkıp edebiyat yapmayacak ve mümkünse türkçe konuşmayacak bir hoca gelsin başlasın. Her maç çıkıp da rakip çok güçlü diyen birini duymak istemiyorum. Ya sen denizliyle oynuyorsun. Barcayla munihle oynasan heralde basın toplantısında ağlarsın. Senden hoca olmaz ünal. Isterse ligin kalan butun haftalarini kazan sampiyon ol yine olmaz. Kovun şunu artık

İ. SARAL
17.12.2019, 09:17
Yok fırsat sezonu, yok şampiyon olacağız falan, geçin bunları. 3.lük büyük başarı olur, en başından beri bunu söylüyorum. Avrupa'ya gidemezse başarısızdır hoca, şu anlık öyle bir durum yok, devam edilmeli. Amaç, her sene Avrupa'da olmak olmalı.

ccd6167
17.12.2019, 09:41
Bunların ekmekten emekten bir gram anladığı yok. Sen o stadda yemeğinden artırıp bilet almış maça gelmiş insanları mutlu etmek zorundasın. Yenilmek bu oyunda var ama pes etmek yok. Biz sene başından beri havlu atmış şekilde oynuyoruz. Avrupa ligini elimizin tersiyle ittik. Ne için. Denizliye evinde 1-0'dan maç vermek için mi. Bu romantik adamlardan hoca moca olmaz. Çıkıp edebiyat yapmayacak ve mümkünse türkçe konuşmayacak bir hoca gelsin başlasın. Her maç çıkıp da rakip çok güçlü diyen birini duymak istemiyorum. Ya sen denizliyle oynuyorsun. Barcayla munihle oynasan heralde basın toplantısında ağlarsın. Senden hoca olmaz ünal. Isterse ligin kalan butun haftalarini kazan sampiyon ol yine olmaz. Kovun şunu artık

Hedefinde Türkiye de hocalık yapmak isteyen bir hoca mümkünse bu takıma gelmesin artık

ya adam gibi avrupa da takım çalıştırma hedefi olan gelsin

ya da teknik ekibi iyi olan sergen okan gibi hocalar gelsin

ccd6167
17.12.2019, 09:42
Yok fırsat sezonu, yok şampiyon olacağız falan, geçin bunları. 3.lük büyük başarı olur, en başından beri bunu söylüyorum. Avrupa'ya gidemezse başarısızdır hoca, şu anlık öyle bir durum yok, devam edilmeli. Amaç, her sene Avrupa'da olmak olmalı.
İstanbul takımları leş atıyor bitik vaziyette

bak abartmıyorum şenol güneş şu takımın başında olsaki kendisini sevmem yenilgisiz liderdik abi
bitti.

7can61
17.12.2019, 09:44
Kendine taraftar diyenler istifa edebilir şu başlıktan dolayı.

federer61
17.12.2019, 09:50
Sabahın 6 sında 7 sinde bu taraftara şurada mesaj yazdıran hoca hatalıdır. Çok seviyorum Ünal Hoca yı ama olmuyor işte olmuyor. Kasımpaşa Gençlerbirliği Sivas Göztepe Galatasaray şimdi de Denizlispor. Ortak noktaları da hepsinde öndeydik ve oyunu tutup skora gidemedik.Allah aşkına hocam ,neden yaa neden, neden bu kabiliyetsiz çapsız Hüseyin Türkmen sevdası ? Mustafa Yumlu nun alay eder gibi maç sonu açıklaması senin de zoruna gitmedi mi hocam ? Başkası olsa şu hataları yapsa defol git hoca falan değilsin derdim ama çoğumuz sana olan sevgimizden kıyamadığımızdan bişey de diyemiyoruz . Bu takımda oluşan öndeyken kaybetme travmasını hala gideremediysen sorun sende hocam ! Eksiklerden dem vura vura hemen hemen ideale yakın kadroyla evinde maç veriyor ve reaksiyon gösteremiyorsan kabahatin mesuliyetin aslan payı senin hocam ! Şampiyonluktan bahseden takım sahasında ne olursa olsun ye-nil-me-ye-cek hocam yenilmeyecek ! Belki puan olarak çok kopmadık birşey kaybetmedik gibi duruyor ama şahsım adına ben sana olan inancımı kaybettim hocam !

Samet Berber
17.12.2019, 10:01
Kesinlikle bırakmalı diye düşünüyorum. Bu takımın kalibresinde bir hoca değil, sabır da ettik ama olamayacağını kanıtladı.

İ. SARAL
17.12.2019, 10:02
İstanbul takımları leş atıyor bitik vaziyette

bak abartmıyorum şenol güneş şu takımın başında olsaki kendisini sevmem yenilgisiz liderdik abi
bitti.

Şenol güneş mevzusuna katılıyorum ama İstanbul takımları bitik değil diğer takımların gelişmesi ve biraz da VAR sistemi sayesinde lig bu hale geldi. 3'lük çok çok iyi olur.

bordoylamavi
17.12.2019, 10:11
hocanın çok hatası var yapmaya da devam ediyor ama istifa etmemeli. devam

LağusKusteli
17.12.2019, 10:17
ünal hoca çok bariz tükenmişlik sendromu yaşıyor, ya bunun üstesinden en kısa sürede gelmeli ya da bırakmalı.

takımın 2 sezondur öne geçtiği halde en çok puan kaybeden takım olmasının ve kritik haftalarda sürekli puan kaybetmesinin başka izahı yok

Zafer Fidan
17.12.2019, 10:18
hocanın çok hatası var yapmaya da devam ediyor ama istifa etmemeli. devam

Katılmak isterdim, ama hocada gelişme gibi bir görüntü yok. Takima futbol anlamda birşey kattığını sanmıyorum. Ekibi amatör.

Ben alman teknik direktörden yanayim. Türkiyede bizi ileriye götürecek hoca yok.

kayl
17.12.2019, 10:19
üçüncülük çok iyi olur öylemi nesi iyi olur mesela atıyorum şu sivas kadar neden olamıyoruz bu adamlar 12 kişiyle sezona başladı son fener maçı kadrosu akhisarlı caner ümraniyeli abindangoye sağ bekte elemanı tanımıyorum solda gençlerli uğur orta sahada bjk nin alt yapısından fatih geçen sene oynaömayan mert hakan yandaş hakan arslan ilerde sende barınamayan yatabare bolulu emre bide fernando bu adamlar şampiyon olabiliriz derlerken biz neden diyemiyoruz çünkü bizde hoca yok burak la onuru gönderdik ee bu seferde sturidge le sosayı gönderelim sebep antrene edemiyor et o zaman abuk subuk kadrolarla çıkma bi kere hosseini ile ivanildoyu oynat ivanildo kötü değil ki madem waka yusuf sturridge le oyunucan bekleri novak perreiara yapma gerek yok serkan abdurrahim yap neden çünkü hızlı adamlar genç koşan adamlar dün orta sahayı sosa mikel doğan yapıp ileri hattı sturridge ekuban sorlottan oluştursan kanatlardan gelmene gerek yoktu delici koşularla zaten kazanırdın hadi onuda geçtim şansa öne geçmişsin eksikler belli sosa çok kötü koy yerine doğanı parmakı serkanı da al perreiara yerine zaten elinde 4 hucumcu var kontroya her türlü çıkıcan bari geri sağlam olsun yok onuda geçtim 1 0 dan sonra adamların kadrosu şuydu ya estupinan barrow rodellega sacko aissati 5 hucumcu 5 tane eee bunlara bir tane konrtaya çıkamadınmı wakayı çıkariim bir orta saha aliim sorloth yerine ekubanı koyup ileri hattıda güçlü oluşturayım diyemedinmi sturridge bu takımdaki en efektif oyuncu pasları şut kalitesi oyun görüşü ama bazı sığ arkadaşlar onu kovalım bunu kovalım sıradan oyuncularla oynayalım derdinde salah firmino mane gel se koşmuyor bunlar deyip onları kovalım dicekler nerdeyse

UĞUR DURTAŞ
17.12.2019, 10:21
Eleştiririm
hatalarından dolayı yerden yere vururum
ama gönderin demem.

ünal hocadan tek istediğim

dünkü sahaya çıkardığı
11'i

perşembe akşamı altay maçında da çıkarması.

hatta ve hatta
pazartesi aynı kadroyu konya maçında da sahaya sürmesi....

LağusKusteli
17.12.2019, 10:25
Eleştiririm
hatalarından dolayı yerden yere vururum
ama gönderin demem.

ünal hocadan tek istediğim

dünkü sahaya çıkardığı
11'i

perşembe akşamı altay maçında da çıkarması.

hatta ve hatta
pazartesi aynı kadroyu konya maçında da sahaya sürmesi....

takımda ruh yok, bunu başarmak için hırslı genç oyuncuları çıkaralım desek bu sefer de skor aleyhimize oluyor. he 2 sezondur öne geçtiğimiz halde en çok puan kaybeden takım olmayı hiç düzeltemeyeceksek hırslı ama yerli oyuncuların oynamasını yeğlerim.

zira nwakaeme gibilerinin çoktan kesilmesi gerek ve sahada böyle ruhsuz oyun göreceğime doğan,serkan,kamil ahmetin hırslı oyununu izlerim daha iyi

Ozan Yılmaz
17.12.2019, 10:29
Yönetim memnun değilse daha iyi birini getirip bu takımın daha iyi olacağına inanırsa niye istifa beklesin görevden alır.

bordoylamavi
17.12.2019, 10:37
Katılmak isterdim, ama hocada gelişme gibi bir görüntü yok. Takima futbol anlamda birşey kattığını sanmıyorum. Ekibi amatör.

Ben alman teknik direktörden yanayim. Türkiyede bizi ileriye götürecek hoca yok.

evet ekip konusuna katılıyorum. otoritesi de zayıf ünal hocanın. ama yabancı hoca zor bir süreç. dikkat ederseniz Türkiyede her takımda onlarca yabancı oyuncu varken topu topu bir tane yabancı hoca var. bu da ilginçi bi durum aslında.
ünalın yerine gelebilecek Türk hoca yok bence. aslında bu kadar yabancı oyuncunun olduğu yerde yabancı hoca olabilir. ama bence kısa vadede hhoca değişkiliği doğru değil

CasTo
17.12.2019, 10:42
İstifa çözüm değil. Bu takıma kimi getirirsen getir defansı önde kuramaz, on numara mevkisi dolduramaz, forveti biraz daha geriye getirip sürekli baskı yaptıramaz, sosa veya mikelden biri çapacı yapıp sen sadece amelesin diyemez... Nasıl ki malatya maçından sonra neşter vuruldu takım şaha kalktı aynı şekilde neşter vurulmalı. Takımdaki başlar kesilmeli. 2018 e bakıyoruz herkes Sosanın lider olduğunu benimsedi tek lider o kaldı her şeyi o yönlendirdi bir maestro gibi ve her şey güzel oldu. Şimdi bakıyoruz Mikel de lider oyuncu. İki lider yan ana oynayamaz... Stoperde de lider olması gerekirken biz gittik Ön liberoya da aldık. Sosa istediği gibi top alıp veremiyor yönlendiremiyor oyunu. Bu oyun sistemi uymuyor. Adam mikele veriyor geri alamıyor topu. top başka yöne kayıyor. Sosanın da pas ile ilerleme isteği var. Mikel ise pas mesafesini uzatıyor direk kanatlardan hücum. Bu durumda extra koşmak zorunda kalıyoruz. Sturridgeye biraz geri gel pas alışverişinde bulun diyor Sturridge de dinlemiyor. Adam lider iken kimse dinlemiyor herifi. Oda düşmeye başladı artık bu yüzden..

Buna hiçbir hoca çözüm bulamaz. Sosanın yanına sürekli koşan baskı yapan ameleyi ver nasıl oynuyor. 2018 de onazi bjk de atiba ve biraz da oğuzhan.

Kimse kusura bakmasın 1. sıraya Ahmet Ağaoğlunu yazarım 2. sıraya kendini geliştiremeyen Ünal Karamanı.

Devre arası fakir edebiyatı ve eski isimleri alıp parlat cilala sat mantığını bitirip sadece hocanın istediği adamlar alınmalı. Başkanın bu yaptığını fm de yapıyoruz biz gerçek hayatta işlemez bu !

Ahmet AYDIN-28
17.12.2019, 10:49
Hocayla yıllık 3-4 milyon euroluk ve en az 5 yıllık yeni sözleşme imzalanmalı ve en az 15 milyon euro tazminat maddesi eklenmeli. Transferde istemediği adam alınmamalı. Kimi oynatıp kimi oynatmayacağı konusunda rahat bırakılmalı. Takımı değil kendisini ve kariyerini düşünerek konuşması ve davranması gerektiği, bu kulübün bir parçası değil profesyonel bir çalışanı olduğu kendisine şiddetle hatırlatılmalı.

Orkun 61
17.12.2019, 10:55
Hocanın kendisini geliştiremediği yönündeki tüm eleştirilere katılıyorum.

Basın toplantılarında ortaya sunduğu mazeretlere de katılıyorum.

Sakatlıklar, sezon öncesi kamp yememiş ve hala bunun sıkıntısını çeken oyuncular,

Yusuf Yazıcı varken bile transfer isteyen bölgelerin eksik kalması,

takıma lider özellikli bir stoper alınmaması, Nwakame'nin alternatifsiz,

Yusuf Sarının Ömür'ün yerini dolduramayacak oluşu vs hepsine varım.

Ancak 2 sezondur penaltı atamama sorununun çözülemeyişini,

takımın öne geçtiği kendi evindeki maçlarda bile oyunu tutamayışını,

oyunu 70 metre gibi abartı mesafelerde oynayışımızı anlayamam !

Bu kadar sakatı nasıl verdiğimizi anlayamam !

Kendin beceremiyorsan bir fitness uzmanı ,defans kurgusundan anlayan

bir yardımcı hoca alırsın yanına olur biter !

Takımda kendini paralayan adamlar sayesinde geldik şu noktaya kadar.

Sosa,Pereira,Novak Nwakame(geçen seneki formu),Uğurcan,Parmak(geçen seneki formu) aklıma gelenler.

Bunlardan 2'si bile gününde olmadığında takım teslim oluyor.

Örnek Denizli maçı. Sosa yok,Nwakame sezon başından beri yok,Parmak sezon başından beri yok,

Novak geçen seneki gibi değil eh işte,Uğurcan inişli çıkışlı son haftalarda (dün 2. golde hatası var bana göre),

bir tek Periera ! Adam kendini yırttı maç boyunca.

İstifa etmeli mi kovulmalı mı vs ? Bence kalmalı.Ama kendini ve ekibini geliştirip ekleme yaparak.

Zafer Fidan
17.12.2019, 11:07
evet ekip konusuna katılıyorum. otoritesi de zayıf ünal hocanın. ama yabancı hoca zor bir süreç. dikkat ederseniz Türkiyede her takımda onlarca yabancı oyuncu varken topu topu bir tane yabancı hoca var. bu da ilginçi bi durum aslında.
ünalın yerine gelebilecek Türk hoca yok bence. aslında bu kadar yabancı oyuncunun olduğu yerde yabancı hoca olabilir. ama bence kısa vadede hhoca değişkiliği doğru değil
Yabanci derken vizyonlu yabanci demek istedim. Genc, dinamik, bagiran, cagiran, modern futbolu ve yöntemleri bilen birini.

zafer6161
17.12.2019, 11:18
Inanın başka hoca da olsaydı max en fazla 3,5 puan fazlamız olurdu,Ben sabir diliyorum.baska hoca gelse şunu al bunu al öyle olmaz böyle gitmez hep bahane üretecek,ve yine transferler yaparak borç artacak ve10 sene geriye gideceğiz,

zafer6161
17.12.2019, 11:22
Unalin yerine gelecek iki hoca vardır
1.şenol güneş ( imkansız)
2.sergen yalçın
3.alternatifi yok bence
Yabancı olacaksa yerli yabancı sota olur

Ertan OKUMUŞ
17.12.2019, 11:24
Hoca yeniden yapılanma nedeniyle sonsuz! bir kredi kullanıyor geçen sezon her türlü sonuçta tribünler arkasında durdu ama bu sezon artık söylediği mazeretler sıkmaya başladı ve yaptıklarıyla antipatik görünmeye başladı ulusal medyada bile onu öven yorumcular, avrupadaki rotasyonlardan sonra bile sıraladığı mazeretlere artık inanmıyor,hele son maça rakip takımın hocasının bile imalı şekilde abartılı bulduğu forvet ağırlıklı çıkmanın affı yok,çok forvet=çok gol değil ne yazık ki ve daha da üzücü olanı öne geçtiği maçlarda en çok puan kaybı yaşayan takımız,Haminin yaşadıklarını yaşamadan artık bu serüvene son vermeli ki olan sempatisini de yitirmesin,hoca konusunda ise yabancıdan yanayım

ccd6167
17.12.2019, 11:33
Bu takımda şenol güneş yuhalandı küfür edildi
hami için de geçerli

ben hami şota abdullah ünal ile büyüdüm bu 4 ü benim için başkadır

ama hoca git artık. Gelişime kapalı insanlara artık bu dünyada yer yok

Trabzonspor tarhininde izlediğim en kötü kaleci metin aktaş nasıl bir kabiliyeti var da kaleci antrenörü

hüseyin önlibero ama takımın en boş yeri orta sahanın ortası hiç mi faydası olmaz her maç kart görüyor

ccd6167
17.12.2019, 11:37
Unalin yerine gelecek iki hoca vardır
1.şenol güneş ( imkansız)
2.sergen yalçın
3.alternatifi yok bence
Yabancı olacaksa yerli yabancı sota olur
Şota da gelişime ne kadar açık muamma.
fakat okan burukun akhisar rize ve başakşehirde yaptıkları ortada
sergen ise malatyayı bırakmaz
fakat sergenin şöyle bir avantajı var kimseue eyvallahı olmaz

Hoca Türk olsun ama ekibinden almanyada başarılı Türk yardımcı hoca olsun

emre1985
17.12.2019, 11:37
istia etmeli ınanılmaz kotuyuz hamlelerı ise cok daha kötü,3 pas yapamayan takım için cok bile sabrettik...1. adayım tayfun korku 2. adayım yeniden Şota

Mehmet BAŞ
17.12.2019, 11:55
Ünal Karaman'ın istifa veya görevden alınmasını konuşmak şu şartlar altında bence gereksizdir.
Ama tartışmak bir şey kaybettirmez. Yeter ki iyi niyetle, bağcıyı dövmeden bu işi yapalım. Niyet kötüyse iş değişir!
Geldiğimiz noktada takımın iyi futbol oynayamamasını doğrudan hocaya bağlamıyorum. Zira hoca dışı faktörler var.
Yusuf ve Ömür'ün yokluğu en büyük sebep! Stoper konusunda yaşadığımız sıkıntı ise ikinci büyük sebep!
Bunların yanına sakatlık ve formsuzluklar eklenince geldiğimiz nokta beni hiç de şaşırtmıyor.
Mesela Nwakaeme'nin esamesi okunmuyor. Mikel geç form tuttu. Sturridge hala form tutamadı.
Geçen yılın yıldızı olan A. Parmak sezon başı iyi olsa da uzun zamandır ortaya performans koyamıyor.
Ömür'ün yedeği Yusuf takıma yeni adapte oldu. Etkili oynuyor ama pas verme konusunda rezalet görünüyor.
Şu imkan ve şartlar altında hocaya kabahat bulmak biraz kolaycılık olur.

Ama tüm bunları bir kenara bırakırsak hocanın hiç mi kabahati yok?
Elbette var. Mesela oyuncu tercihleri ve değişiklikler konusunda kendini geliştiremediğini görüyoruz.
Dün akşam Sturridge ve Yusuf'u dışarı alması ciddi hata idi. Gol atmamız gerekirken Sturridge çıkmaz!
Maça ya Parmak ile başlayacaktı ya da maç 1-1 iken Sturridge'i çıkartmayacaktı. Bunlar ciddi hatalar.
Haftalardır formsuz Nwakaeme dün akşam yine oyunda tutuldu ama çabalayan tehlike yaratan Yusuf çıktı.
Dün akşam Sosa'nın varlığı bile tartışılırken son değişiklikte Mikel'in dışarı alınması da gerçekten tuhaf oldu.
Sonuç olarak hocanın da geliştirmesi gereken yönleri var. Fakat istifa vb. durumlar şu an için anlamsızdır.

ilyskm
17.12.2019, 11:58
Ünal, herhangi bir takımı herhangi bir hedefe taşıyabilecek teknik donanıma sahip bir hoca değil.

Maranov
17.12.2019, 12:04
Fatih terimin başarılı olmasının sebebi kimseye eyvallahı yoktur, sahada verdiği görevi yapmayan ya da laubali oynayan hiç bir futbolcuyu takımında oynatmaz.
Bu sene Fatih terim mecburiyetten herkese alttan aldığı için başarısız olmuştur.
Diyeceksiniz ki Ünal hocanın tartışıldığı konuda Fatihin ne işi var.
Ünal hoca malatya maçından sonra bir anda fatih terim gibi oldu, kimseye eyvallahı olmadı. Burak ve onuru yolladı. Fener maçına 4 gençle çıktı ve başarılı oldu.
o zamana kadar oynamayan sosa bile oynar hale geldi.
Bu sene ünal hoca herkese alttan aldığı için başarısız oldu.
denizli maçında kaptırdığı topa bakmayan, top yanından geçerken izleyen sosayı sahada tutan Ünal hoca kendi sonunu hazırlamaktadır.
O yüzden Ünal hoca gerekirse gençlerle sahayı çıkmalı ama sosa gibi kendi çıkarları için takımı sabote eden oyuncuları oynatmamalıdır.
yönetimde sosayı kadro dışı bırakmalı ve yeni sözleşme imzalamadan şutlamalıdır.
trabzonspor kaptanı vurdum duymaz olamaz olursa kaptan değil futbolcu bile olamaz.

Sonuç : Ya Ünal Hoca kendi gidecek, ya Sosa'nın ipini çekecek ya da Ocakta sosa ve ünal birlikte gidecek.

Antonio
17.12.2019, 12:08
Fatih terimin başarılı olmasının sebebi kimseye eyvallahı yoktur, sahada verdiği görevi yapmayan ya da laubali oynayan hiç bir futbolcuyu takımında oynatmaz.
Bu sene Fatih terim mecburiyetten herkese alttan aldığı için başarısız olmuştur.
Ünal hoca malatya maçından sonra bir anda fatih terim gibi oldu, kimseye eyvallahı olmadı. Burak ve onuru yolladı. Fener maçına 4 gençle çıktı ve başarılı oldu.
denizli maçında kaptırdığı topa bakmayan, top yanından geçerken izleyen sosayı sahada tutan Ünal hoca kendi sonunu hazırlamaktadır.
O yüzden Ünal hoca gerekirse gençlerle sahayı çıkmalı ama sosa gibi kendi çıkarları için takımı sabote eden oyuncuları oynatmamalıdır.
yönetimde sosayı kadro dışı bırakmalı ve yeni sözleşme imzalamadan şutlamalıdır.
trabzonspor kaptanı vurdum duymaz olamaz olursa kaptan değil futbolcu bile olamaz.

sonuç ünal hoca ya kendi gidecek ya sosnın ipini çekecek yada ocakta sosa ve ünal birlikte gidecek.
+1

erenslash
17.12.2019, 12:11
hoca+ teknik ekip de yetersiz

diyetisyenine kadar a takımdan alınmalı hepsi

buralara işi bilen avrupalı adamlar almak lazım

çare yabancı hoca

şampiyonluk hedefi olmadığına göre bu saate alınacak hoca ancak idarelik olur yani yarım dönem

yarım dönem adam almaktansa Ünal bizde devam ederken yabancı hocayla anlaşılmalıdır

ikinci devre yani yaza kadar olan dönemde yönetim gerekli personel ve teknik ekip için avrupadan teknik direktör ve teknik ekip bakmalıdır

sene sonunda Ünal Karaman gönderilmelidir

gelecek olan yabancı hocanın teknik ekibi dışında ekstra bir teknik ekip alnmalıdır hepsi yabancı olmalıdır

boşta olan yabancı teknik direktörler

:https://www.transfermarkt.com.tr/man...ager/statistik (https://www.transfermarkt.com.tr/manager/verfuegbaremanager/statistik)

CasTo
17.12.2019, 12:23

sonuç ünal hoca ya kendi gidecek ya sosnın ipini çekecek yada ocakta sosa ve ünal birlikte gidecek.

hocam sosa geçen sene neden iyi oynuyordu hiç düşündünüz mü ? dediğiniz gibi ünal hoca neşteri vurunca takımda tek lider o kaldı istediği gibi yönlendirdi oyun kurdu. Herkes liderliğini kabul etti. Bu sene ne değişti ? Aynı milandaki gibi oynamaya başladı. orada da lider çoktu. 2018deki kadroda ve bjk de tek lider sosa idi. ve sosanın tek lider olduğu maçta iyi oynarsın. olay bu. sosanın önüne ofansta basacak ve etkili olacak adam, yanına çapacı hızlı basan bir amele ver yine aynı şekilde başarılı olursun. tabi defansında kalas adam olmayacak.

Mikele söz geçirebiliyor mu ? oraya pas ver şuraya koş ben buraya koşuyorum vs gibi. Sturridgeye laf geçirebiliyor mu ? Golden sonra bile sturridgeye birşeyler anlatmaya çalışıyor adam biraz yakın oyna pas alışverişinde bulun diye ama geliyor mu ? O gelmeyince Şorlth a yakına gel diye kızıyor mecbur şorlth top almaya geldi orta sahaya kadar. Kimse dinlemeyince sosa köpek gibi koşmak zorunda kalıyor ve bitiyor adam
Saha da kimse kaptanı dinlemeyince takmayınca kim olsa bırakır maçı kusura bakmayın. Herkes kanga kanga diyor ama kanga da kendi oynayan kendi oyun kuran adam sosa ile ne kadar anlaşır ?
Halısaha da bile seni millet dinlemeyince bu yüzden ataklar yemeye başlayınca sağa sola bağırmaya oyundan düşmeye başlıyorsunuz.
Mikel ve Sturridge böyle devam ettiği sürece sosa da böyle devam edecektir kimse kusura bakmasın.

Maranov
17.12.2019, 12:29
hocam sosa geçen sene neden iyi oynuyordu hiç düşündünüz mü ? dediğiniz gibi ünal hoca neşteri vurunca takımda tek lider o kaldı istediği gibi yönlendirdi oyun kurdu. Herkes liderliğini kabul etti. Bu sene ne değişti ? Aynı milandaki gibi oynamaya başladı. orada da lider çoktu. 2018deki kadroda ve bjk de tek lider sosa idi. ve sosanın tek lider olduğu maçta iyi oynarsın. olay bu. sosanın önüne ofansta basacak ve etkili olacak adam, yanına çapacı hızlı basan bir amele ver yine aynı şekilde başarılı olursun. tabi defansında kalas adam olmayacak.

Mikele söz geçirebiliyor mu ? oraya pas ver şuraya koş ben buraya koşuyorum vs gibi. Sturridgeye laf geçirebiliyor mu ? Golden sonra bile sturridgeye birşeyler anlatmaya çalışıyor adam biraz yakın oyna pas alışverişinde bulun diye ama geliyor mu ? O gelmeyince Şorlth a yakına gel diye kızıyor mecbur şorlth top almaya geldi orta sahaya kadar. Kimse dinlemeyince sosa köpek gibi koşmak zorunda kalıyor ve bitiyor adam
Saha da kimse kaptanı dinlemeyince takmayınca kim olsa bırakır maçı kusura bakmayın. Herkes kanga kanga diyor ama kanga da kendi oynayan kendi oyun kuran adam sosa ile ne kadar anlaşır ?
Halısaha da bile seni millet dinlemeyince bu yüzden ataklar yemeye başlayınca sağa sola bağırmaya oyundan düşmeye başlıyorsunuz.
Mikel ve Sturridge böyle devam ettiği sürece sosa da böyle devam edecektir kimse kusura bakmasın.

Yazdıklarınıza katılıyorum ama kaptan olan bir futbolcu hatalı pas sonrası yanından geçen topa arkasını dönmez. sosanın yaptığı takımı sabote etmektir.
strudige ve mikel bence verimli oynuyorlar, hataları var tabiki ama ikiside sezon başı kampı yemedi ocaktan sonra ikisi de daha iyi oynarlar.
Ünal hoca gerekirse 3 ünüde kadro dışı bıraksın ama taviz vermesin yoksa üzülerek Ünal Hoca'ya beyaz mendil sallayacağız.

Samet Berber
17.12.2019, 12:35
Ünal Karaman ben yetersizim bu kadroyu yönetemiyorum diye bağırıyor ama biz ısrarla onu görmek istediğimiz biri gibi görmeye çalışıyoruz. Bu işler öyle olmuyor maalesef. Çok fazla zaman kaybetmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Mesut
17.12.2019, 12:53
Lafı uzatmanın alemi yok Ünal hoca ile şampiyon olunmaz bunu bir kabul edelim hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak ise Ünal hoca ile devam her sene düzenli olarak katılmak gerekiyor.
Yalnız şart koşmak gerekiyor alt yapı ile Avrupa kupalarına maça çıkılmaz rotasyon yapılır eyvallah ama bu ciddiyetsizliktir.Rakipler Allah'tan zorlamıyor yoksa tarihi farklar yerdik .
Ziraat kupasına bu kadro ile çıkmıyor bu çok yanlış

CasTo
17.12.2019, 12:58
Yazdıklarınıza katılıyorum ama kaptan olan bir futbolcu hatalı pas sonrası yanından geçen topa arkasını dönmez. sosanın yaptığı takımı sabote etmektir.
strudige ve mikel bence verimli oynuyorlar, hataları var tabiki ama ikiside sezon başı kampı yemedi ocaktan sonra ikisi de daha iyi oynarlar.
Ünal hoca gerekirse 3 ünüde kadro dışı bıraksın ama taviz vermesin yoksa üzülerek Ünal Hoca'ya beyaz mendil sallayacağız.

katılıyorum hocam size dönmemeli ama bunlar da insan. Ve bu tek maçlık olay değil sezon başından beri böyle bu durum. Birike birike insanda ne sabır kalır ne sinir.

Kişisel bazda başarılılar hocam verimliler kariyerleri tartışılmaz ama birbirini tamamlayacak oyuncular değil. Ve bu oyuncu grubu ile bundan fazlası oynatılamaz. Takımda birkaç baş olunca kimse birbirinin buyruğuna girmez. Tek çare onazinin devre arası kendini toparlaması ve defansa 2 sağlam adam alınması gibi duruyor. Hoca yetersiz, oyun görüşü sıfır ama hoca değiştirmek çare değil bu saatte.

Ömrüm Can SEZER
17.12.2019, 13:03
Nasıl olsa kovmazlar diyip aynı şeyleri yapıp duruyor.

lazibere
17.12.2019, 13:06
Soru gayet YETERSİZ bir soru
Ünal yetersizdir ama istifa ederse yeterli birinin geleceğini sanan kaç kişi var diye sorsaydınız keşke

Evet Ünal hoca gerçekten hoca falan değil, Hoca olarak sadece alt yapıdaki çocuklara yapabilir çünkü onun o ses tonu ile hiç bir yetişkin oyuncuyu ve yıldız oyuncuyu motive etme şansı yoktur. Takım tam kadro sahaya çıktığında yıldız oyuncularını sahada dağıtamayan ve sözü geçmeyen bir hocadır. Özellikel son maçta sahada tel tel dökülen SOSA yı değiştiremiyorsan sen gerçekten ....

Mecburiyetten oynattığı çocukların kişisel olarak kendilerini ispat etme çabalarının vermiş olduğu aslında tek başına bu da değil diğer takımlarında acayip puan kaybetmeleriyle sürekli yarışta kalan bir takım olarak kalmamız munasebetiyle ortaya bazı şeyler iyi gözüküyordu ama sadece gözüküyordu

Takım kazansa da kaybetse de berabere kalsa asla evrensel futbol ilkelerine göre top oynamıyordu ve oynamıyor da. Geçen sezon Abdüş ve Yusuf Yazıcı'nın bireysel çıkışlarının ortaya çıkardığı hırs ve yine sonraki gençlerin oyunları ile parlayan bir durum vardı bitti.

Bu sezon elinde çok daha kaliteli oyuncular da olmasına rağmen hiç bir oyun ve taktik gelişme öğretemiyorsan takıma ve sürekli geri gidiş varsa.
Kazanmak gereken bir maçta biraz risk aldığında defansın it yavrusu gibi dağılıyorsa ve organize olmadan sadece bir iki futbolcunun bireysel performansına bağlı kalarak skor üretiyor ama oyun üretemiyorsan. Hüseyin gibi gençler o kadar süre almalarına rağmen hala futbolunda gelilşmiyorsa, Sossa bu kadar yorgun bırakılıyorsa, Abdulkadir parmak' in sözleşme imzaladıktan sonra acayip düşüsü? Nwakamenin acayip düşüşü ve hepsine birden bir cevabının olmaması

Şampiyonluk yarışında en iddalı kadro sende ama 20 maç oynadılar diye ağlamalar. Kaç maç oynayacaktı anlamadım ki? Biz Aymanlar ile Selahattin gibi kazmalar ile bile Hem lig hem avrupa hem de Türkiye kupasında hedeflere gidiyorduk, Elindeki oyuncu kadrosunu 20 maç peşpeşe oynadılar diye sanki
KIZILAY yararına sahaya çıkmış gönüllü topçularmış gibi ALLAH RAZI olsun ki sahaya çıktılar diyerek kötü oynadıklarında bile laF edemiyor ve yalamak ihtiyacı hissediyorsan sen hoca falan değilsin. Gücün hep çocuklara mı yetecek,

Gençler demişken Avrupa Ligi dahil çıktıkları 4 maçta hedefsiz olmalarına rağmen hiç bir şey üretmeyen A takımı zorlayacak performansa sahip bir tane bile oyuncu yaratamamışsın? Onlar da ağabeyleri gibi toptan uzak ve sadece geriye yaslanarak oynamayı öğrenip bu şekilde oynamalarına rağmen her maç mutlaka gol yemeyi başarmış bir takım??

ONUR ve BURAK gitti diye yakalanan hava ama devamında sürekli geri giden hava. Biz RIza Çalımbay ile de hemde kovduk dediğimiz oyuncular ile peşpeşe 9 maç kazanmış yarışmacı olmuştuk Ünal Hoca?? Bize masal anlatma

Hiç biriniz bize oynamıyorsunuz, İşinizi sevmiyorsunuz ve işinize saygı duymuyorsunuz

Keşke topçularınıza seramonide bayrağa dönmeyi öğretebildiğiniz kadar kademe yapmayı, ilerde oynadığımızda geriye dönmeyiyi, salak salak goller yememeyi, Rakiplerinizin puan kaybettiği bir haftanın son maçında 11 puanlık maçta hemde kendi sahanda oynadığın hemde bir zamanlar sende top oynayan 4 futbolcusunu bünyesinde barındıran hemde 200 bin euro fark nedeniyle sözleşme uzatmadığın ROdallega nın 2 gol atarak Denizliye yenilmemeleri gerektiğini de anlatabilseydin..

Senden Yarışmacı bir takımın hocası olmaz. Olmayacakta bunu başından beri söylüyorum da inandıramıyorum. Bizim taraftar Fener kaybettiği müddetçe bizde kaybedelim siktir et modunda olduğundan ve hala Fenerden 1 puan önde olmayı başarı saydıklarından onlar için sen bir futbol tanrısısın ama sen elindeki malzemeni kıymetini bilmeyen taktik bilmeyen birisin

**** Her maç mutlaka gol yiyoruz bir çözüm buldun mu???

**** Her maç önde olduğumuz maçta bile oyuna hükmedemiyoruz, Bir çözüm buldun mu??

**** Kazanalım diye hücüm futbolu oynamaya başadığımzda takım komple dağılıyor, Çözüm Buldun mu??

****Sosa takımın en iyisi , Sözleşme uzatmayarak onun motivasyonu kaybetmesine sebep olacak şeyler adına başkan ile bir irtibatın oldu mu?
Yoksa biraz formdan düşsün öyle para teklif ederiz diyerek Sosa'nın düşen performansından yönetim adına sende mutlu oldun mu?

OFFFFFF OFFFF
öMRÜMÜZÜ S...TİNİZ

Sacit
17.12.2019, 13:19
Halen daha etmediyse bu da yönetimin ayıbıdır

castillo61
17.12.2019, 13:20
Sosa geçen sene takımın lideri olduğu için değil uygun düzende doğru görevde oynadığı için iyi oynuyordu.

Ya Allah aşkına polemik çıkarmak için bu kadar çaba sarfetmeyin. Yok Stu'dan rahatsızmış yok anlaşamıyormuş vs.

Sosa geçen sene ceza sahası yayını görmedi doğru dürüst. Arada Pereira Abdüş Yusuf'a yanaşıp al ver yapıyordu o kadar. Onun haricinde geride oyunu kuruyordu.

Şimdi Mikel ile pozisyon karmaşasında üstüne 4-2-4 gibi bi düzende sene başından beri inanılmaz efor sarfediyor. Adam tükendi. Bütün mevzu bu. Ha hangi Sosa daha iyi derseniz dünkü performansına rağmen bu sezonki yine 4-5 adım önde.

Gereksiz yerlere kanalize olmayın.

tristram
17.12.2019, 13:31
Şampiyonluk yarışında en iddalı kadro sende ama 20 maç oynadılar diye ağlamalar. Kaç maç oynayacaktı anlamadım ki? Biz Aymanlar ile Selahattin gibi kazmalar ile bile Hem lig hem avrupa hem de Türkiye kupasında hedeflere gidiyorduk, Elindeki oyuncu kadrosunu 20 maç peşpeşe oynadılar diye sanki
KIZILAY yararına sahaya çıkmış gönüllü topçularmış gibi ALLAH RAZI olsun ki sahaya çıktılar diyerek kötü oynadıklarında bile laF edemiyor ve yalamak ihtiyacı hissediyorsan sen hoca falan değilsin. Gücün hep çocuklara mı yetecek,

abi yazdiklarinin hepsine katiliyorum ama bu kismina daha fazla katiliyorum.yemin billah olsun bu ustteki mevzuyu her actiginda ekrana kafa atasim geliyor.kac haftadir bu konuda unal hoca'yi uyaranda yok.adam agustos ayindan beri ayni durumdan sikayetci.sanirsin mac oynamak disinda baska bir gorevleri varmis gibi her hafta kucuk emrah modunda takiliyor..cocuklugumuzun efsanesi oldugu icin kufretmek istemiyorum ama unal hoca artik kendine gel be adam.takim bes para etmez maclar oynuyor beyzadem her hafta ayni bahanelere siginip duygu somurusu yapiyor..
futbolcu cok macta yapacak tabii ne sanmistin?eylul ayindan beri ayni yorgunluk muhabbeti.baslarim yapacagin ise.takima 70 metrede top oynat sonra otur agla.son 2 sezonda ayni sekilde goz gore gore kaybedilmis 10-15 mac var adam kalkmis yorgunluk diyor.
valla unal hoca istifa etmesin,kovulsun donemine dogru hizlica ilerliyoruz.cunku bu takim saha sonuclari alamadigi surece tum defolari gozumuze daha fazla batacak.

Maranov
17.12.2019, 13:33
merhaba renktaş
denizli maçını izledin mi bilmiyorum, bir pozizyon var kaptırdığı topa arkasını dönüyor. bunu yapan takımın kaptanı...
ayrıca kamera yakın pozisyonda sosoyı çektiğinde yüzünde müthiş bir vurdumduymzlık vardı.
maalesef futbol nankör her maç iyi oynuyacaksın çünkü 3 milyon euro alıyorsun.

Maranov
17.12.2019, 13:34
Sosa geçen sene takımın lideri olduğu için değil uygun düzende doğru görevde oynadığı için iyi oynuyordu.

Ya Allah aşkına polemik çıkarmak için bu kadar çaba sarfetmeyin. Yok Stu'dan rahatsızmış yok anlaşamıyormuş vs.

Sosa geçen sene ceza sahası yayını görmedi doğru dürüst. Arada Pereira Abdüş Yusuf'a yanaşıp al ver yapıyordu o kadar. Onun haricinde geride oyunu kuruyordu.

Şimdi Mikel ile pozisyon karmaşasında üstüne 4-2-4 gibi bi düzende sene başından beri inanılmaz efor sarfediyor. Adam tükendi. Bütün mevzu bu. Ha hangi Sosa daha iyi derseniz dünkü performansına rağmen bu sezonki yine 4-5 adım önde.

Gereksiz yerlere kanalize olmayın.

merhaba renktaş
denizli maçını izledin mi bilmiyorum, bir pozizyon var kaptırdığı topa arkasını dönüyor. bunu yapan takımın kaptanı...
ayrıca kamera yakın pozisyonda sosoyı çektiğinde yüzünde müthiş bir vurdumduymzlık vardı.

nakzo
17.12.2019, 13:36
Lafı uzatmanın alemi yok Ünal hoca ile şampiyon olunmaz bunu bir kabul edelim hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak ise Ünal hoca ile devam her sene düzenli olarak katılmak gerekiyor.
Yalnız şart koşmak gerekiyor alt yapı ile Avrupa kupalarına maça çıkılmaz rotasyon yapılır eyvallah ama bu ciddiyetsizliktir.Rakipler Allah'tan zorlamıyor yoksa tarihi farklar yerdik .
Ziraat kupasına bu kadro ile çıkmıyor bu çok yanlış

Abicim sivas bile şampiyonluğa oynuyorsa bizim hedefimiz niye avrupa kupası biz ne zaman küçük takım olduk senede 200 bin forma satan her gittiği ilde kapalı gişe oynayan bir takımız bu takımın kucultulmesine asla müsade etmeyeceğiz küçük düşünenler defolup gidecek.

Doğukan Uçan
17.12.2019, 13:41
saçma bir başlık.

kadro yetersiz malesef mourinho gelse bile yine aynısı olur.

castillo61
17.12.2019, 13:43
merhaba renktaş

Hocam izledim eleştirimi de yaptım yakışmadı da yazdım ama robot değil sonuçta. Sakin kafayla ve sene başından beri sarf ettiği eforu da düşününce böyle bir performans olabilir. 34 yaşında adamdan bahsediyoruz. Deyim yerindeyse Ronaldo gibi bir hayvan bile fiziksel olarak yetersiz kalabiliyor yaşından ötürü.

Anlık olaylar, yarım pozisyonlardan ziyade genele bakmak lazım. Benim dediğimde bir hata var mı? Geçen sezona ait 15-20 pas yaptığımız klipler dolaşıyor sürekli. Sosa'yı ileride, ceza sahası yayında gören var mı? Geçen sene Sosa'nın 5 tane hücum aksiyonunu şıp diye sayacak var mı? Daha devre arası olmadı bu sezon için sayabilirim.

Süreci başka yerlere çekersek kaybeden biz oluruz.

nakzo
17.12.2019, 13:50
saçma bir başlık.

kadro yetersiz malesef mourinho gelse bile yine aynısı olur.

Kadro yetersizse sene basından buyana forumun yüzde 90 neden uçuyoruz kaçıyoruz ligin en iyi kadrosuyuz en iyi topu biz oynuyoruz diyordu bizi hayin ilan ediyordu istanbul basının gazına gelmeyin diye kaç zaman direttik Agaoglunun futbolun f sinden anlamadığını bin kere söyledik ucuz adamdan anlasa 2001 de bizi kümeye oynatmazdı asbaskandı bu şahıs neden hep böyle oluyor.

nakzo
17.12.2019, 13:52
Hala hayır diyen bir guruh var bize herşey müstehak ünal sakın istifa etme agzımıza tam sıç ki 3 sene daha toparlamayalım.

hay1699
17.12.2019, 14:00
Ünal giderse yerine türevlerinden biri gelir büyük olasılıkla... Gelecek adama nasıl sallandığını görür gibi oluyorum.

nakzo
17.12.2019, 14:05
Ünal giderse yerine türevlerinden biri gelir büyük olasılıkla... Gelecek adama nasıl sallandığını görür gibi oluyorum.

Niye biz gerizekalımıyız avcı gitti gidip okanı aldı basksehir cokta iyi hoca biz neden takımızdaki futbolcu eskilerine makumuz.

Doğukan Uçan
17.12.2019, 14:15
Kadro yetersizse sene basından buyana forumun yüzde 90 neden uçuyoruz kaçıyoruz ligin en iyi kadrosuyuz en iyi topu biz oynuyoruz diyordu bizi hayin ilan ediyordu istanbul basının gazına gelmeyin diye kaç zaman direttik Agaoglunun futbolun f sinden anlamadığını bin kere söyledik ucuz adamdan anlasa 2001 de bizi kümeye oynatmazdı asbaskandı bu şahıs neden hep böyle oluyor.

ünal hoca'nın yerine şenol güneş gelirse kabul ama diğer türlü hoca değişikliği komik olur

samway
17.12.2019, 14:18
ısrarla soyluyorum hep soyleyecegım bu takımı kosturabılen pres nedir öğreten defans nasıl yapılır takım savunması nedır gösteren ve antrenman programını bilen bir hoca gelsın istiyorum

bir de oyun ıcınde oyunlar yapan hocayı ıstemıyorum örnek ; yıldız bır ısmı çıkarmak ıcın once cıkarabıleceği kanat oyuncusunu çıkarıp yerıne yıldız ısmın alternatıfını koyup sonrasında yıldız ısmı çıkarıp kanat koyup yıldız ısmın yerıne dıger adamı çekmek gibi yani sosayı çıkarmak mı ıstıyor once Yusuf sarıyı çıkarıp abdulkadır ı koyuyor sonrasın da ekuban ı alıp sosayı çıkarıyor abdulkadır ı sosanın yerıne koyuyor böylece sosanın moralı bozulmuyor gibi gibi ...

aynı senol gunes taktıklerı

Mustafa YILMAZ
17.12.2019, 14:23
Rakip taraftar olsam sturridge-nwakaeme-ekuban ve kendini kabul ettiren sörloth'u görünce hücum hattında irkilirim ve orta sahada sosa ve mikel'i görünce. Kağıt üstünde ürkütücü gözüküyor ama gerçek öyle mi?

Sezon başında yazdık sosa-obi orta sahası çok durağan diye kaldırmaz orası bu ikiliyi. Geçen seneki sosa'nın rolünü obi'ye verdik bu sosa'nın formunuda düşürdü roller değişince oturmuş düzeni bozduk karmaşa oldu o bölgede. Obi'nin son maçlarını beğenen biriyim ancak ya oraya onazi'yi koyup üçlü yapacağız yada sosa veya obi'den birini yedeğe çekeceğiz aksi halde bizi yıpratıyor orası.

Gelelim hücum hattına. Çok yazıkdık ilerisi pres yapmayan rakibi yeterince yormayan ve orta saha defansına yardım etmeyen oyunculardan kurulu sadece sörloth yapıyor biraz,birazda nwakakeme sağ beke yardıma geliyor ama fazlası yok. Sturridge muazzam yetenek,nwakaeme fark yaratacak bir oyuncu,ekuban patlama gücü yüksek ve delici bir oyuncu,sörloth çalışkan ve gol-asist yapan bir oyuncu,Yusuf sarı ne kadar eksikte olsa takımı ileri hızlı çıkartan bir profilde oyuncu ama zaten durağan olan orta saha defansına yardımları yok.

Son maç nwakaeme,sturridge,sörloth,yusuf bu dörtlüyü taşıyamıyor takım illa böyle oynayacağım diyorsan orta saha ikilisi çift yönlü,çift ciğerli ve fazlasıyla dinamik olmalı aynı şekilde iki bekin defansı kuvvetli olmalı ama bizde tam tersi. Yönetimin transfer konusunda çok net bir iki hatası oldu bu Ünal hocaya yazmaz. Sadece kağıt üstünde yazılan isimlere bakmayın bunlar insan ve tepkileri oluyor buda takıma yansıyor yani zor işler ve tek kişinin mücadele edebileceği bir olay değil.

Takımda direnç gösterecek,basacak oyuncu sayısı az bunun sıkıntısını yaşıyoruz keza gs'de aynı hatayı yaptı kağıt üstü yazan isimler ile gerçek farklı olabiliyor bu yüzden kadro mühendisliği önemli.

Sanırım bir diğer hatamız, yazan arkadaş olmuş sosa takımın tek lideri iken bu düzeni bozacak iki oyuncu aldık, roller çalınırsa karmaşa çıkar.

Ünal hoca'yı tek başına suçlamak kolaycılık olur elde ki kadro çok iyi gözüksede birbirini tamamlayacak oyunculardan kurulu değil bunu net şekilde gördüm Denizli maçında yoksa banada şaşalı gözüküyordu hücum hattı ama öyle değil.

Sorunun kaynağı transferde yapılan hatalar ki genel anlamda beğensemde o bir iki hata oturmuş düzenini bozdu takımın. Ünal hoca yerine gelecek olan sosa,sturridge,nwakaeme,obi'yi idare edebilecek mi ? Hiç sanmıyorum.

Onazi yeniden takıma dönerse o zaman bir şeyler düzelir. O zaman sosa,obi,onazi üçlüsü orta sahayı kotarabilir denemek lazım öyle olunca da ileriden biri kesik yer ve bi nebze olsun direnci arttırabiliriz ama pereira sağ bek olduğunu hatırlamalı defansa hiç katkısı yok mecburen Hüseyin arkasını toplamaya çalışıyor ve zaman zaman hatalarıda beraberinde getiriyor bu.

Sonuç olarak istifa zaman kaybı olur ve bize bir şey katmaz ki geçen seneden kalan kredisi bende oldukça fazla Ünal hocanın hatalrı olsada gittiği zaman yerine klopp gelmeyecek.

Ahmet AYDIN-28
17.12.2019, 14:24
"Trabzonspor tarihi boyunca hep hücum eden, rakibini korkutan, pozisyon vermeden maçlarını farklı kazanan bir takım olmuştur. Oynadığı futbolla izleyenlere zevk vermiş, futbola doyurmuştur. Trabzonspor'un tarihinde savunmada kalmak yoktur. Devamlı hücum, farklı galibiyetler. Eskiden Avni Aker'de rakip takımlar orta sahayı geçtiğinde gol atmış gibi sevinirlerdi."

Gerek bizim taraftardan gerek İstanbul medyasındaki büyük! gazetecilerden çok fazla duyduğumuz cümleler değil mi?

Trabzonspor'un (resmi) şampiyonluklarını hatırlamıyorum. Ama o yıllardaki maçlara, puan durumlarına, atılan gollere baktığımda kısır, golsüz, çoğunluğu 0-0 ya da 1-0 olan maçlar görüyorum. Öyle şov yapılan maçlara pek benzemiyor. Takımın öyle böyle izlediğim/hatırladığım son 30 yılına baktığımda da öyle rakipleri eze eze yendiğimiz, çok keyifli bir futbol ortaya koyduğunuz sezon yok gibi. -2011-2012 sezonu da dahil-
Bu 30 yıla baktım aşağı yukarı 50 defa teknik direktör değişikliğine gidilmiş. İyi futbol anlamında değil ama diğer dönemlere nazaran daha başarılı sonuçların alındığı dönemler, aynı teknik direktörle 2-3 sezon geçirilen seneler. Ünal Karaman'ı aynı yanlışları tekrarlamakla eleştirirken, taraftarın da aynı yanlışı ısrarla istemesi ilginç.
Moda tabirle "ŞAHSIM" Ünal Karaman fanatiği değilim ama bir takımda teknik direktör etkisinin sanıldığı kadar büyük olduğunu düşünmüyorum. Hoca değişikliğinin mucizeler yaratmayacağı muhakkak. Değişmesi gereken yönetimdeki zihniyet bence. Hedef ne? Çünkü hedefi yönetim belirler, Hoca o yönde elinden geleni yapar.

Eğer Hoca etkisi çok fazlaysa bir futbol takımı üzerinde, takip ettiğim son 30 yılda Trabzonspor'a izlemekten zevk aldığım futbolu oynatan bir Teknik direktör gördüm. Puan ortalaması kaçtı bilmiyorum ama düşük olmadığını düşünüyorum. Niye gönderilmişti onu da hatırlamıyorum. Ama ismin verirsem linç edilirim sanırım :)

nakzo
17.12.2019, 14:27
"Trabzonspor tarihi boyunca hep hücum eden, rakibini korkutan, pozisyon vermeden maçlarını farklı kazanan bir takım olmuştur. Oynadığı futbolla izleyenlere zevk vermiş, futbola doyurmuştur. Trabzonspor'un tarihinde savunmada kalmak yoktur. Devamlı hücum, farklı galibiyetler. Eskiden Avni Aker'de rakip takımlar orta sahayı geçtiğinde gol atmış gibi sevinirlerdi."

Gerek bizim taraftardan gerek İstanbul medyasındaki büyük! gazetecilerden çok fazla duyduğumuz cümleler değil mi?

Trabzonspor'un (resmi) şampiyonluklarını hatırlamıyorum. Ama o yıllardaki maçlara, puan durumlarına, atılan gollere baktığımda kısır, golsüz, çoğunluğu 0-0 ya da 1-0 olan maçlar görüyorum. Öyle şov yapılan maçlara pek benzemiyor. Takımın öyle böyle izlediğim/hatırladığım son 30 yılına baktığımda da öyle rakipleri eze eze yendiğimiz, çok keyifli bir futbol ortaya koyduğunuz sezon yok gibi. -2011-2012 sezonu da dahil-
Bu 30 yıla baktım aşağı yukarı 50 defa teknik direktör değişikliğine gidilmiş. İyi futbol anlamında değil ama diğer dönemlere nazaran daha başarılı sonuçların alındığı dönemler, aynı teknik direktörle 2-3 sezon geçirilen seneler. Ünal Karaman'ı aynı yanlışları tekrarlamakla eleştirirken, taraftarın da aynı yanlışı ısrarla istemesi ilginç.
Moda tabirle "ŞAHSIM" Ünal Karaman fanatiği değilim ama bir takımda teknik direktör etkisinin sanıldığı kadar büyük olduğunu düşünmüyorum. Hoca değişikliğinin mucizeler yaratmayacağı muhakkak. Değişmesi gereken yönetimdeki zihniyet bence. Hedef ne? Çünkü hedefi yönetim belirler, Hoca o yönde elinden geleni yapar.

Eğer Hoca etkisi çok fazlaysa bir futbol takımı üzerinde, takip ettiğim son 30 yılda Trabzonspor'a izlemekten zevk aldığım futbolu oynatan bir Teknik direktör gördüm. Puan ortalaması kaçtı bilmiyorum ama düşük olmadığını düşünüyorum. Niye gönderilmişti onu da hatırlamıyorum. Ama ismin verirsem linç edilirim sanırım :)

Vallah ben 90 yılları bastan sona yasadım gayette iyi oynayıp rakipleride eziyorduk.

Alp Yavuz 13
17.12.2019, 14:30
Aynen aynen Ünal Karaman gidip en yakın zamanda Mandıralı veya MRA gelmeli.

Ahmet AYDIN-28
17.12.2019, 14:59
Vallah ben 90 yılları bastan sona yasadım gayette iyi oynayıp rakipleride eziyorduk.

Bu tanıma uyan zorlasan 3-4 sezon sayabilirsin 90'larda. 2000 ve 2010'larda onu da bulamazsın.

Ahmet Hamza
17.12.2019, 15:16
Rıza'lı Sivas o kadrosuyla güle oynaya liderken bahane bulmak anlamsız. Ünal'ı gönderip Hami vs. gelmeyecekse hemen göndersinler. Artık Avrupalı, günümüz oyun ve antrenman sistemi konusunda bilgili bir teknik ekip bulmak zorundayız. Fatih Terim tarzı teknik direktörlük devri bitti. Genç ve otorite sahibi bir teknik direktör lazım bize. Ünal Karaman geçen sene beklentinin üzerinde işler yaptı ancak bu sene berbat bir futbol oynatıyor takıma. Geçen seneden kalan sorunları da halledemedi. Yönetim teknik ekip arayışında olmalı şu an.

Maranov
17.12.2019, 15:17
Taraftarın Ünal Hoca'ya kızma ve böyle bir başlık açma nedenleri:
1) herkesin puan kaybettiği bir haftada bizimde puan kaybetmemiz (genelde hep öyle oluyor)
2) eskiden bizde oynamış ve taraftarın pek hazetmediği 4 futbolcuyu içinde barındıran denizlinin bizi yenmesi
3) 200 bin euro için bizi satan roda nın bize 2 gol atması (ünal hoca hiç mi tanımadın roda'yı)
4) iç sahada son dört maçta 12 puan yerine 4 puan almak
5) Ünal hoca'nın yanlış oyuncu değişiklikleri
6) kaptan sosa nın vurdumduymaz halleri
7) 1-0 öne geçmemize rağmen kaybedilen 14 puan

omondoles
17.12.2019, 15:19
1) herkesin puan kaybettiği bir haftada bizimde puan kaybetmemiz (genelde hep öyle oluyor)
2) eskiden bizde oynamış ve taraftarın pek hazetmediği 4 futbolcuyu içinde barındıran denizlinin bizi yenmesi
3) 200 bin euro için bizi satan roda nın bize 2 gol atması (ünal hoca hiç mi tanımadın roda'yı)

Sadece 5 numara kızma sebebidir. Zaten 5 numarayı açarsak hoca olmadığına kadar gider.

Ahmet Hamza
17.12.2019, 15:21

8- Sezon başından beri karaktersiz, rezil bir futbol oynamamız ve bunun değişeceğine dair en ufak bir belirtinin olmaması.

Gurpas
17.12.2019, 15:38
Ünal insan olarak çok iyi, sevdiğim bir isim. Fakat Ünal hoca Trabzonspor gibi arkasında milyonlarca taraftarı olan, başarıya aç, başarı bekleyen, olmazsa olmazı iyi futbol ve şampiyonluk olan bir camianın hocası olamaz. Günümüz futbolunda iyi niyet iş yapmıyor futbolu, futbolun bilimine göre takıma yansıtan hocalar devri günümüz. Bize de böyle bir hoca lazım. Bence Erol BUlut Malatya ve Alanyada yaptıkları ile bunun için Türkiyede ki en yakın isimdir. Anlaşılıp takımın başına getirilmelidir.

ccd6167
17.12.2019, 15:59
Ünal hoca

sahanda gençler gs göztepe denizliyi yenemiyorsun
geçen seneki devre arasına hemen hemen aynı puanla giriyorsun o kadar transfere rağmen

skor nasıl korunur skorun nasıl üzerine gidilir bilmiyorsun

geçen sene fb ve bjk 90 larda verdiğin puanlar olmasa cl belki gruplara bile kalabilirdin

ama taktik bilgin oyun okuma vs hiç yok

bence gitmelisin

Mert Pasa
17.12.2019, 16:22
Bu ankette yerine kim gelmelidir sorusu olmalı

lazibere
17.12.2019, 16:33
Futbolda tek kaybeden TARAFTAR dır

Trilyonlarca lira bütçenin döndüğü sektörde er ya da kez herkes parasını alır ve kazanır. Tek kaybeden bizleriz, Kapitalist dünyanın bize dayattığı hiçbir üretim olmadan tamamen tüketen bu sektörde maalesef keklik biziz

Kulubu yönetenler, '' Borç bıraktılar '' sözü ile aslında çalmanın modern tanımına göre , tranaferlerde aldıkları avanta komisyonlar ile yöneticilerin paylaşmaları sonucu borç batağına girer..

Hak etmedikleri halde en düşüğü 500 bin Euro da başlayan senelik maaşlar ile futbolcular hayatlarımız boyunca bir arada göremeyeceğimiz paraları kazanırlar

Teknik direktörler farksiz mi? Yurd dışında şantiyeden alacaklarını alamayan aylık maaaşı 20 bin dolar olan bir şantiye şefinin maaşının yarısını bile bıraksa allah bereket versin modunda ki Hocalarımız

Ya biz?? Her sene batırdıkları, Çaldıkları paraları yerine koymak adına yeniden bu kez genbçleri alacağız diyerek başlattıkları heni atmosfer ile sana vaadedlilen umut

BU SENE O DA YOK.. 2 SENEDİR OTURMUŞ KADROSUYLA OYNAYAN TAKIMIMIZ BİZE BİZ ŞAMPİYONLUĞA OYNAMIYORUZ DİYEREK HEDEF BİLE KOYAMIYOR

Ve gelinen noktada herkes parasını kazanacak, Sen ise gri forma adı altında sömürülmeye devam edecek ve daha fazla çalsınlar diye 20 liralik kumaştan yapılan formalara 250 liralar vereceksin ve bir de üstüne üstülük kötü oynuyorsunuz dediğimizde ''' aptallar '' diyerek aşağılanacaksın

İstediğiniz kadar bozun moralinizi.. Evet idda ediyorum.. şampiyonluk mücadelesi yöneticiler için bir kaostur.. o bakımdan kimse istemez.. kendi işinden pay biç? patronun sektörde ilk 5 e oynayacağız derse, strese girersin ve hayatınız kararız değil mi? Müdürler aynı şekilde
O bakımdan amacı para kazanmak olan hele hele ruhsuzsa bir de forması için değilde para için sahada olan bir oyuncuya '''1 lik oynayacaksın '' dersen o sana küfreder.. Ne güzel ilk 10 yetiyordu a.k kım kaldıracak bunu şimdi..

Onun için hiç umudum yok. Dün akşam kazanınca yarışın favorisi olacakkken, böyle iyiydik moduna dönen tüm futbolcu ve teknik heyetin.. anladınız siz onu

Togrul
17.12.2019, 16:44
Şenol Güneş mayısa kadar bizi çalıştırsa Ünal Karaman da yardəmcılığını yapsa

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 16:45
Bu yerine kim gelsin adlı, asıl amacı hocayı ve yine statükoyu korumak olan sorunun cevabı :

Yeni bir hoca gelinceye kadar Hüseyin Çimşir devam eder, ki şu andakinden daha b.ktan bir takım olmayacağımıza emin olabilirsiniz.

Bu takım bu senekinden daha kötü ne oynayabilir Allah aşkına?

Bu süre, devre arasına kadarsa devre arasına dek, yıl sonuna kadarsa yılın sonuna dek Hüseyin Çimşir devam eder.

Asıl hoca kim olsun sorusuna, eğer oluyorsa hemen Erol Bulut'u alsınlar.
Bak ofludur ha. Hemşerilik sıkıntısı da yaşamaz kimse.

Sergen de kötü seçimdir diyemem. Şu günden kötü olmaz.

Dönelim yurt dışına!

Bu işi Alman hoca ile çözebilirsiniz.

Emin olun böyle aptal saptal sakatlıklar yaşatmayacaktır size.

Tayfun Korkut'u bile getirebilirsiniz.

Ama kondüsyoner vs. ekip tamamen değişecek.

Ertan OKUMUŞ
17.12.2019, 16:47
Mümkünse yerine gelecek olan, bizimle hiçbir bağı olmayan bir profesyonel olsun

oksoholu
17.12.2019, 16:48
Ankete hayır dedim

Dünden beri sarhoş gibiyim dünyanın bütün sıkıntısı başıma yıkılmış gibi geliyor bana bu durumu bir hafta atamam bunu da biliyorum ama her tökezlediğimizde birilerinin kellesini alırsak bu işin sonu gelmez
Doğru hata yapıyor
Doğru panikliyor
Doğru seyircinin aklına gelen acaba saçmalar mı duygusunu hiç boşa çıkarmıyor

Ve her zaman söylerim bu takımı Ünal şampiyon yapamaz ama bu takım Ünalı şampiyon yapabilir
Futbolcularla iyi anlaşıyor
Yönetimle iyi anlaşıyor
Saçma saban konuşmuyor ve devam etsin hata yapa yapa doğruları bulacak çükü diğer seçenekleri hep denedik ve hüsrana uğradık devam etsin ve biz destek olalım arkasında duralım bir seferde yakıp yıkmayalım bir seferde taraftar olalım

ben kalsın diyorum her şeye rağmen

redbul
17.12.2019, 16:48
burada yani forumda en son 2-1 yenildiğimiz sivas maçında yorum yazmıştım ve o gün burada gene ünal karaman istifa etmelimi başlığı açılmıştı ve BMN tarafından kapatılmış ve bende yönetimden bazı isimlerle tartışmış ve ogünden sonra yorum yazmamıştım tartışma sebebimiz ünal karamana yapılan adamcılık dı aradan kaç hafta geçti gene aynı başlık açılıyorsa bişeyler yolunda gitmemiş sorunlar devam ediyor olmasıdır ünal karaman geldiği ilk günden itibaren yazdım çizdim anlattım ama değişen hiç bişey yok ünal karaman iyi bir insandır ama o kadar hiç bir zaman iyi bir hoca olamadı olamaz ve olamayacaktır hocalık ayrı meziyetler ister o bilgi birikim donanım ünal karamanda yok ünal karaman ile sezon başı 2 yıllık sözleşme uzatıldı o gün yazdım 2 değil 22 senede bu takımda kalsa 4. lükten ileri taşıyamaz geleli 2 koca sene olacak takımın ne oynadığı belli değil bana 1 Allahın kulu anlatsın takım şunu oynuyor desin daha futbol izlemem sonuç olarak ünal karamanla bundan ilerisi olmaz 1 ileri gidersin 2 geri kazanmak zorunda olduğun zıplama maçlarının hiç birini çeviremessin dünkü maçta aynısıydı bunlar tesadüf değil heee ünal karaman iyi adamdır ama istifa asla etmez çünkü oda biiyor trabzonspordan başka takım çalıştıramayacağını yönetimde biliyor ünal karamandan daha ucuz bir hoca bulamayacağını ne şiş yanar ne kebab bu devran sürer gider ama ünal karaman adamdır başta BMN olmak üzere taraftar için önemli olan da budur trabzonsporun başarısından daha önemlidir.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 17:18
Dünden beri sinirim geçmedi.
Uyku uyuyamadım.
Son birkaç yıldır rakipler leş ve şampiyonluk puanı 69'a kadar düşmüşken
Biz de, adeta ey İstanbul ben de sizden kopmak istemiyorum diyoruz

tristram
17.12.2019, 17:51
bazi arkadaslar saniyor ki her sartta her turlu istikrar eninde sonunda basariyi getirir.bazen dogrulari yaparsin ama saha sonuclari bir turlu gelmez veyahut oyun anlaminda bir gecis donemin olur takimin birbirine alisma sureci falan fistan dersin onuda anlarim ama mevcut durumumuzun sabredilecek bir tarafi yok.

bu sene bu takimin oynadigi seyin adi futbol degil,bu sene bu takimin hicbir macta bir oyun plani yoktu,bu sene bu takim bu zihniyetle devam ettigi surece sezon sonunda ilk dorde bese girebilmek icin takla atariz.

turkiye'de butun kurumlarda oldugu gibi futbol sektorunde de ayni bencil zihniyet var.benden baska kimse bu isi yapamaz.guzel ulkemde her kurum her yetki sahibi insan cok basarili ama yine ucuncu dunya ulkesiyiz..ulkeyi yonetenler basarili ama basta adalet olmak uzere butun sistem coktu,ekonomimiz berbat,keza muhalefet basarili ama girdigi her secimi kaybediyor,takimlar basarili ama avrupada nal topluyor.
takip etmissinizdir, ingilterede secimi kaybeden partinin basindaki adam hemen istifa etti.yapamadim,olmadi demek neden bu kadar zor?onlarda oluyor ama bizde hicbir zaman olmuyor.

bir allahin kulu cikip da ozelestiri yapmaz mi arkadas.futboldaki durumda ulkedeki duruma benziyor.bana kalirsa herkes birbirinin basarisizligindan beslenerek mevkilerini makamlarini saglamlastiriyor ve gunu kurtariyor.bugun biz,fb,gs,bjk esit sartlarda kotu durumda olmasaydi bu takimlardaki hocalarin en az ikisinde degisiklik olup digerleride topun agzinda olurlardi.ama simdi herkes basarisiz oldugu icin ortadaki basarisizlik sorun teskil etmiyor.
temel sorun yine donup dolasip egitime geliyor.ulkedeki insanlarin egitim kalitesi diplerde oldugu icin bu icine dusulen girdaptan haliyle cikilamiyor.cunku sesini cikardigin anda olabilecek en sacma savunmayla karsina cikiliyor..sorgulama denen sey bu topraklarda ayip sayiliyor.

simdi unal hoca giderse daha iyisi mi gelecek,sampiyon mu olacagiz, istikrar iyidir,hoca hatalarini anlayacak tarzi savunmalar gelistiriliyor.iyi guzelde neden trabzonspor deneme tahtasi onu anlamadim.olmuyor demek ki.basligi bastan sona okudum herkes kendince hakli gerekcelerle elestiriyor.belki bu isi unal hoca'dan daha iyi yapacak hoca vardir?bu ihtimalin pesinden kosan insanlar neden yadirganiyor anlamiyorum.ya da soyle soyleyim, hali hazirda unal hocanin kalmasi gerektigini dusunenler bu dusuncelerinin altini daha iyi doldurmalilar ki, dunden beri sinir hastasi olan bizlerinde icine bir umut dogsun.arkadas son iki sezonda bu takim 10-15 macta ayni sekilde yenildi veya berabere kaldi.unal hoca sagolsun buna bir onlem almiyor veya alamiyor.takim hali hazirda les atiyor,futbolcular zirt pirt sakatlaniyor,takimin yurumeye mecali kalmamis.baska biri gelsin o da dogrulari yapmazsa gelen kiside gider.984732857348 kez ayni seyip deneyip farkli sonuc beklemekten iyidir.

memmedaga
17.12.2019, 18:00
istifa/görevine son verme yanlış ama çok yanlış.

Bir kulübün bazı şeyleri daha ne kadar tecrübe etmesi gerekiyor?

Ünal hoca yetersiz mi ? Kısmen

Geçen seneden bu yana en az bir çırpıda 10 tane maç sayarız(yarısı derbi) öne geçince bilinçsiz bir şekilde geri yaslanıp,panik bir savunma anlayışı sonucu
bütün ribaundları rakibe kaptırarak puan kaybettiğimiz maçlar...

Bu kadar maçı tecrübe eden bir hoca konu hakkında en ufak bir durum tespitinin olmadığı ortada,takım savunmasında,savunma anlayışında,herhangi bir sorun görmediği maç sonu demeçlerinden anlaşılıyor sırf
bu sebepten şampiyonluğa oynatabileceğini düşünmüyorum.

Olumsuz manada yazabileceğimiz pek çok örnek var ancak olumlu şeylerde var
oyuncuların aidiyet kazanmaları,pas oyunu oynamaya çalışması,rakip ceza sahasında pozisyon bulma,atak sonuçlandırma konusunda takımımız ilk sıralarda geliyor bu bakımdan Ünal hocaya tamamen başarısız demek insafsızlık olur

Sabretmek her şeye rağmen bizim hayrımıza,önümüzde ki sezon hoca değişikliği gerekirse yapılır

ALDENİRO
17.12.2019, 18:01
Kısıtlı bütçeyle kurulan takım kalitesi bu kadar. Şu an üçüncüyüz evet şampiyonluk zor. Şu an istifa etmesi çözüm olmaz yerine gelen yeni sistem falan diyecek iyice bocalarız.

Antonio
17.12.2019, 18:05
Yönetim arkasında cezalar verilmiş bakalım bu hafta eminim sturridge kadroya alınmaz. Ünal bey sosayla çıkar ve yine yeniliriz.

Fatih Öztürk
17.12.2019, 18:07
Yılmaz vural diyorum ersun geleceği zamanda yılmaz dedim shota geleceği zamanda yılmaz dedim diyorum da yarın ünal gitmelidir 2.yarı başladıktan sonra Ağaoğlu gitsin.

Dostum bana haksızlık ediyorsun, Yılmaz hoca bizim ortak paydamızdı unuttun mu :)

cyberentalpi
17.12.2019, 18:47

Bak kardeş puan kaybedebilir. Biz bazı kazandığmız maçlarda da aynı ezikliği ve işkenceyi yaşıyoruz. Yahu bağıra bağıra ,yırtına yırtına gol geliyorum diyor. Gömülüyoruz defansa anlamsızca. Bizim defansın başarısız görünme nedenlerinden biri de bu. Ezile ezile, işkence çeke çeke sonuçta o golü yiyoruz. Çoğu zaman ızdırap verici şekilde son dakikada yiyoruz. (sivas, Gs,Fb,Bjk maçları). Biz tırnağımızı elimizi kolumuzu kemiriyoruz.. Yediğimizle kalıyor takımda golü yiyor. İnsan iki sezon boyunca buna bir çare bulamaz mı yahu. Ha birde ezbere oyuncu değiştirmesi verim alamaması felan var onlar işin sinir katsayısını yükseltme nedeni.

ilyskm
17.12.2019, 19:02
Ünal ile Altay maçı beklenmeden yollar ayrılmalı...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 19:06
Yahu ha Ünal Karaman ha Hüseyin Çimşir !!!

Ne farkı var ikisinden hangisinin orada durdugunun?

Hüseyin otursun başkan anlaşana dek yeni bir hoca ile!!!

nakzo
17.12.2019, 19:07
istifa/görevine son verme yanlış ama çok yanlış.

Bir kulübün bazı şeyleri daha ne kadar tecrübe etmesi gerekiyor?

Ünal hoca yetersiz mi ? Kısmen

Geçen seneden bu yana en az bir çırpıda 10 tane maç sayarız(yarısı derbi) öne geçince bilinçsiz bir şekilde geri yaslanıp,panik bir savunma anlayışı sonucu
bütün ribaundları rakibe kaptırarak puan kaybettiğimiz maçlar...

Bu kadar maçı tecrübe eden bir hoca konu hakkında en ufak bir durum tespitinin olmadığı ortada,takım savunmasında,savunma anlayışında,herhangi bir sorun görmediği maç sonu demeçlerinden anlaşılıyor sırf
bu sebepten şampiyonluğa oynatabileceğini düşünmüyorum.

Olumsuz manada yazabileceğimiz pek çok örnek var ancak olumlu şeylerde var
oyuncuların aidiyet kazanmaları,pas oyunu oynamaya çalışması,rakip ceza sahasında pozisyon bulma,atak sonuçlandırma konusunda takımımız ilk sıralarda geliyor bu bakımdan Ünal hocaya tamamen başarısız demek insafsızlık olur

Sabretmek her şeye rağmen bizim hayrımıza,önümüzde ki sezon hoca değişikliği gerekirse yapılır

Olumlu hicbirsey yok şu anda ankaragücü,kayseri ile beraber ligin en kötü futbolunu oynuyoruz hele hele kendi sahasında anadolu takımlarına karşı oynan şu oyunu kimse kabul edemez etmemeli.

ccd6167
17.12.2019, 19:13
Ünal hoca 2 yolu var

ya yardımcılarını yollayacak

ya da kendisiyle beraber yardımcıları gidecek

he 2 sinden birini yapmazsa bu taraftar hamiyi şotayı tolunayı şenolu yolladı hiç sıkıntı yok kendisi bilir

gözümüze uyku girmedi ulan uyku

smart
17.12.2019, 20:12
Aman Ünal hocanın oğulları bu başlığı görmesin gelip ayar vermeye kalkarlar

fanatikdevri
17.12.2019, 21:26
Hocayla yıllık 3-4 milyon euroluk ve en az 5 yıllık yeni sözleşme imzalanmalı ve en az 15 milyon euro tazminat maddesi eklenmeli. Transferde istemediği adam alınmamalı. Kimi oynatıp kimi oynatmayacağı konusunda rahat bırakılmalı. Takımı değil kendisini ve kariyerini düşünerek konuşması ve davranması gerektiği, bu kulübün bir parçası değil profesyonel bir çalışanı olduğu kendisine şiddetle hatırlatılmalı.

tabi canım ne demezsin,bütün dünya kulüpleri peşinde ona göre sözleşme şart,profesyonel olmak demek işinin gereklerini hakkıyla bilmek,değişiklikleri takip etmek ve uygulamaya geçirmek.

buğun bıraksak hangi takım ister ÜK yı
alt liglerde bile bizim oynadığımız saçma futbol kalmadı,adamın aklını alıyorlar.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 21:45
tabi canım ne demezsin,bütün dünya kulüpleri peşinde ona göre sözleşme şart,profesyonel olmak demek işinin gereklerini hakkıyla bilmek,değişiklikleri takip etmek ve uygulamaya geçirmek.

buğun bıraksak hangi takım ister ÜK yı
alt liglerde bile bizim oynadığımız saçma futbol kalmadı,adamın aklını alıyorlar.

Ptt 1. lig en iyi ihtimal.
O da en iyisi...

gurur6134
17.12.2019, 21:45
bu kadar kotu oynamaya hakkimiz yok.surekli ayni seyleri yazmakdan hocanin hatalarindan biktik hoca ders cikarmamak cozum uretmemek bahanelere maziretlere siginmakda israrci..keyfimi fazlasiyla kacirdi son mac icerde son 4 macda sadece 4 puanimiz var onunda 3 u sansimiz ile aldigimiz alanya maci bos kaleye 2 gol kacirmasa alanya o macida kaybetmistik..su istatistik bile istifa icin yeterlidir gorunen koy kılavuz istemez.bir takim oynadigi her macda one gectikden sonra geriye yaslanmaz ezilmez hele ki bu takim kafaya oynayacagim diyorsa biraz oyun karakteri olur.herkes ister efsane kaptanlarindan birisi gelsin takimin basina gecsin basarili olsun en azindan biraz top oynatsin elin oglu olcagina ama yok iste olmuyor zorlamaya gerek yok.hoca tecrubesiz yanindaki ekip daha da beter kenar yonetimi cok kotu taktik teknik bilen bir isim yok kenarda bu sonuclar kacinilmaz..

fanatikdevri
17.12.2019, 21:50
Ptt 1. lig en iyi ihtimal.
O da en iyisi...

PTT cadı kazanı yemin ediyorum Türkiye2nin en iyi hoca yetiştirme ligi orası,orada oyun olarak bir şeyler yapabilen süper ligde istediği oyunu oynatır.

yaptığı işte hiç bir şey başaramadan bu kadar büyük bir kulübe gelmek çok büyük bir baldı ama asıl balı açık farkla mağlup olacağı çoğu maçı bir kaç futbolcunun bireysel performansı ile kazanıp,bugünlere kadar gelmesi.
inanın bende bu adamın 100 de biri kadar bal olsa Trabzonspor başkanı olarak elimde CL kupası ile havalimanına inerim 1 yıl içinde ki daha kulübe üye olamadım.
TD likten acil olarak alınmalı ama kulüpten ayrılmamalı,sportif direktör,genel kaptan veya motive koçu adı her neyse kulüp bünyesinda kalmalı ama asla bir daha TD ile münasebeti olmamalı.
Trabzonspor gibi bahtsız bedevi bir takımın ÜK balına her daim ihtiyacı olur.

olcay_61
17.12.2019, 21:56
Sivas maçından sonra da benzer şeyler tartışılmaya çalışıldı ama kadro eksik falan bahaneleriyle geçiştirildi.
Hoca o maçta da oyunu okuyamadı sonrasında da, o maçta da ne oynadığımız belli değildi sonrasında da. Dün ne yazık ki herşey gün yüzüne çıktı tekrar.

mete61bordomavi
17.12.2019, 22:19
Futbolda tek kaybeden TARAFTAR dır

Trilyonlarca lira bütçenin döndüğü sektörde er ya da kez herkes parasını alır ve kazanır. Tek kaybeden bizleriz, Kapitalist dünyanın bize dayattığı hiçbir üretim olmadan tamamen tüketen bu sektörde maalesef keklik biziz

Kulubu yönetenler, '' Borç bıraktılar '' sözü ile aslında çalmanın modern tanımına göre , tranaferlerde aldıkları avanta komisyonlar ile yöneticilerin paylaşmaları sonucu borç batağına girer..

Hak etmedikleri halde en düşüğü 500 bin Euro da başlayan senelik maaşlar ile futbolcular hayatlarımız boyunca bir arada göremeyeceğimiz paraları kazanırlar

Teknik direktörler farksiz mi? Yurd dışında şantiyeden alacaklarını alamayan aylık maaaşı 20 bin dolar olan bir şantiye şefinin maaşının yarısını bile bıraksa allah bereket versin modunda ki Hocalarımız

Ya biz?? Her sene batırdıkları, Çaldıkları paraları yerine koymak adına yeniden bu kez genbçleri alacağız diyerek başlattıkları heni atmosfer ile sana vaadedlilen umut

BU SENE O DA YOK.. 2 SENEDİR OTURMUŞ KADROSUYLA OYNAYAN TAKIMIMIZ BİZE BİZ ŞAMPİYONLUĞA OYNAMIYORUZ DİYEREK HEDEF BİLE KOYAMIYOR

Ve gelinen noktada herkes parasını kazanacak, Sen ise gri forma adı altında sömürülmeye devam edecek ve daha fazla çalsınlar diye 20 liralik kumaştan yapılan formalara 250 liralar vereceksin ve bir de üstüne üstülük kötü oynuyorsunuz dediğimizde ''' aptallar '' diyerek aşağılanacaksın

İstediğiniz kadar bozun moralinizi.. Evet idda ediyorum.. şampiyonluk mücadelesi yöneticiler için bir kaostur.. o bakımdan kimse istemez.. kendi işinden pay biç? patronun sektörde ilk 5 e oynayacağız derse, strese girersin ve hayatınız kararız değil mi? Müdürler aynı şekilde
O bakımdan amacı para kazanmak olan hele hele ruhsuzsa bir de forması için değilde para için sahada olan bir oyuncuya '''1 lik oynayacaksın '' dersen o sana küfreder.. Ne güzel ilk 10 yetiyordu a.k kım kaldıracak bunu şimdi..

Onun için hiç umudum yok. Dün akşam kazanınca yarışın favorisi olacakkken, böyle iyiydik moduna dönen tüm futbolcu ve teknik heyetin.. anladınız siz onu

Kesinlikle katılıyorum.
Trabzonspor sanki bir çiftlik de biz de koyunlarmışız gibi davranılıyor!

Alo! Beyler, aklınızı başınıza alın.
Taraftarları sömürmekten, aldatmaktan ,kandırmaktan, oyalamaktan vazgeçin!
Bu taraftar kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz.

Mert'
18.12.2019, 00:23
BMN yönetimi başlığı açıp yorum yazanları uzaklaştırmamış mı hayret. :)

Doğukan Uçan
18.12.2019, 00:48
başlık kilitlenmeli bmn'nin kalitesi düşmeye başladı. her sene 10 tane teknik direktör mü değiştireceğiz?

mmert
18.12.2019, 01:32
Yahu yönetimin gidip Sistemli Bilgili bir teknik direktör alıp, elit bir ekip oluşturacağını düşünen var mı :) Komik olmayın :) ÜK istifa edince yerine aynı bokun laciverdi gelecek. Gereksiz bir durum.

Haa sen sene sonuna kadar ÜK ile gidersin. Sene sonuna kadar TR'de alt yapıları tararsın Atakan gibi Salih gibi oyuncuları katarsın bünyene. Uğurcan'ı Sturridge'ı falan satıp bütçe yaparsın. Gereksizleri gönderirsin. Miadı silahlara yol verirsin. Hocanı önceden belirlersin. Gelen parayı sisteme göre transfere ayırırsın vs.

ÜK gönderip getireceğin t. Direktör seneye bizi çalıştıracak çapta olmaz.

Bence TD mevkisi büyük oranda Temsiliyet ve Organizasyon kabiliyetidir. Teknik işleri teknik ekiple halledersin. Yabancı ya da yerli (ki yabancı olması hem mental hem de iç piyasadaki puştluklardan dolayı daha iyi) futbolun bilim yönüne vakıf antrenörleri araştırıp uygun olanı takıma kazandırırsın. Bunlar atla deve değil.

Bir sistemimiz olsun kulüp hafızası oluşturabilelim sonra extra katkı yapacak bir TD katkısı alalım. Denizlispor'u yenmek için Bielsa'ya ihtiyacımız yok :)

Yanlışlar belli mevcut yanlışların giderilemediği de belli demek ki başka şeyleri değiştirmeliyiz. Çözüm basit. Bilim yoksa bilim ekle. Makrolarımızı yapalım sonra mikrolara geliriz.

Rama61
18.12.2019, 01:37
Bu ankette yerine kim gelmelidir sorusu olmalı

Shota Arveladze.yanlis zamanda gelmisti.ben basarili olacagina inaniyorum.

David_LuiZ4
18.12.2019, 02:22
Benim oğlum bina okur döner döner yine okur lafı tam bizlik..

Eski topçudan teknik direktör yaratma sevdasını bırakın be kardeşim..Bıkmadınız mı? Yeter bıktık..

Şota-Tolunay-Ünal-Hami..Bunların hepsi iyi topçuydu ama iyi bir teknik direktör değildi..Ne dil bilirlerdi ne de modern futbolu takip ederlerdi...Kariyerlerinde bir baltaya sap oldukları da görülmedi..Referansları neydi ki Trabzonspor'un başına TD olarak getirildiler?

Ha eski topçudan başarılı bir TD çıkmaz mı çıkar tabii ki..Barça bunu başardı mesela..Hem Cruyff ile hem Guardiola ile..Fakat her ikisi de zeki insanlardı teknik direktörlük kabiliyeti olan tabiri caizse kurt kişiliklerdi..

Bizim yönetim ne düşünüyor bilemem ama bir tavsiye benden..Avrupa'nın 4 büyük liginde ilk 5'i zorlayan kısıtlı imkanlarla büyük ve kapital kulüplere diş geçiren onlarca takım var..Bu takımların teknik direktörlerine baksınlar..Nasıl top oynattırdıklarını irdelesinler..Mesela Getafe'nin hocası nasıl oluyor da kıt imkanlarla La liga'dan çıkıp Avrupa biletini cebine koyabiliyor..Leipzig'ın hocası keza..Bu şekilde onca takım ve teknik direktör ismi sayabilirim araştırıp bulsunlar..İnce eleyip sık dokusunlar..

Fakat gel gör ki kazın ayağı öyle değil..Zannedersem her fırsatta sinekten yağ çıkarmaya çalışan Ağaoğlu teknik direktör seçiminde de mevzuya ekonomik bakıyor..Ucuz etin yahnisi yani..

Foruma bakıyorum herkes bir 11 yazıyor hatta transfer başlığında isim zikredilerek şu şu oyuncu alınmalı diyor..Yazdığınız 11 ler sahaya sürülse de istediğiniz transferler yapılsa da değişen bir şey olmaz..Çünkü Ünal Karaman kuyumcu değil gümüşçü altından anlamıyor...Bir teknik direktör evvela iki şeye dikkat eder birincisi kadro istikrarı ikincisi oyun anlayışı istikrarı..Bu ikisini hallettikten sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir..Yani Ünal'ın kafasında bir oyun felsefesi ve ezbere sayacağımız bir 11 yok..

muratt
18.12.2019, 07:43
Ozgur bir sekilde tartisalim.

Takim bu sene -15. hafta itibaryle- one gectigi maclardan toplam 14 puan kaybetti.

Super Lig'de 15 macta 26 puan topladi.

UEFA Avrupa Liginde 6 macta 2 puan toplayarak elendi.

Trabzonspor'da basari ve basarisizlik kriteri nedir? Unal Karaman su ana kadar ne kadar basarili/basarisiz olmustur?

Unal Karaman 15. hafta itibariyle istifa etmeli midir?

https://i.hizliresim.com/AOj4yq.png

Böyle bir başlığı ve anketi de hocanın en zayıf zamanında, en desteğe ihtiyacı olan bir zamanda açmak da bizim taraftara yakışırdı zaten. Takım iyi giderken açsak ya bir defa da böyle bir anket ?

Sakın destek olursunuz, aman... Düşene bir tekme de biz vuarlım hemen. En kötü sonuçta hoca istifa. Size Rıza layık, bakın Sivas'ı da şampiyon yapcak zaten.. Ünal gitsin, Rıza gelsin. Sonra o da gitsin, bir tur Ersun geldikten sonra Şenol gelsin, sonra F.Tekke gelsin bir de... Evet bu şekilde yaparak Ünal Hoca ile yakalanamayan başarıyı da yakalamış oluruz.

mawro61
18.12.2019, 07:46
Çok iyi adam, çok iyi laf yapıyor.
Milli ve manevî değerlere çok bağlı.
Futbol geçici birşey sonuçta.
Istifasini istemek günahtır :)

bkandil
18.12.2019, 08:48
Oyuncu grubu eger bir teknik direktor ile calismak istemiyorsa (bu konuda herhangi bilgimiz yok), hocanin gorevinde kalmasi ne kadar dogru olur?

Aynı oyuncu grubu yarın yönetimle çalışmak istemezse ne olacak.
Kulüp dediğin oyuncunun kontrolünde olması gereken bir yapı mıdır?

bahadır2561
18.12.2019, 08:51
Maç sonu açıklamasında “herkes ekmeğinin peşinde” diye açıklama yapan, teknik-taktiğe girmeyen, neden yenildiğimizi açıklayamayan birinden teknik direktör olmaz.

Dereli
18.12.2019, 09:47
Ünal hoca geldiğinden beri hatalar yaptı ama bu hatalardan hep kısa sürede döndü. Bir şekilde tribüne kulak kabarttı.
Ama son 4 maç tır hatalarından dönmüyor, düzeltmiyor. Belkide tribün ile aradaki bağ koptu orasını bilemiyorum.
Bildiğim tek şey gün geçtikçe takım kötüye gidiyor, oyuncular oynama yerlerini/tarzlarını unutmaya başladı.
Performansları düşen oyuncularımız çoğalıyor.
Sosa ve sturidge arasında bi kavga ha çıktı ha çıkacak.

Bu kadar olaya rağmen istifa etmeli mi? Kesinlikle hayır.
İstifa edince nolucak ki? Takıma ne faydası olacak? Kim gelecek Sergen mi?

İhtimalleri bir yana bırakmalıyız. Hoca daha önce yaptığı gibi yine kendini toparlamalı. Toparlanma kısmını yönetim halledecek.

Dere geçerken at değiştirmenin luzumu yok.

Yiğit Gayretli
18.12.2019, 10:28
Komiklikler şakalar...

ozturk
18.12.2019, 10:50
Maç sonu açıklamasında “herkes ekmeğinin peşinde” diye açıklama yapan, teknik-taktiğe girmeyen, neden yenildiğimizi açıklayamayan birinden teknik direktör olmaz.

Ben de en çok basın toplantılarının 30 sn sürmesine takılıyorum. Çık açıkla neyi neden yaptığını da bilelim. Sahada herkes birbirinden kopuk oynuyor. Yardımlaşma, sahada dağılım vs yok. Topu atan eli belinde izliyor. Bir kişiye 3-4 rakip oyuncu bastırıyor kimse yardıma koşmuyor. Sanki rakip 3-4 kişi fazla oynuyormuş gibi bir görüntü oluyor.

Geçen yılki nisbeten iyi oyun Yusuf ve Ömür'ün yetenek ve ekstra çabası gibi..

ozturk
18.12.2019, 10:56
En büyük problem de böylesine önemli bir maçta birkaç kişi hariç bütün takımın sahada YÜRÜMESİ. Bu maçın ne kadar kritik olduğunu teknik direktörün futbolculara aşılaması gerek. Saha dışı başka bir sorun varsa bilemem ama saha içinde bu maçta bu kadar kötü oynanmamalı. Mağlubiyet olur ama bjk gibi 85 dk rakibi boğarsın yenilirsin eyvallah, biz 1-0 öndeyken bile puan kaybı bağıra bağıra geliyordu.

bordoylamavi
18.12.2019, 11:31
ilk mesajdaki tablo bile yeterli. son 10 yılın en iyi performansı var tabloda hala istifa diyenler var. kim gelecek arkadaş bu saatte. mourinho mu. bu saatte boşta olan hocadan hayır mı gelir. hatalarını düzeltmesi beklentisiyle hem bu ymönetimle hermde ünal hocayle en az 2 3 yıl daha devam bence

Mustafa YILMAZ
18.12.2019, 11:35
İlk 11'i hoca kursada oynayan oyuncular. Kadro dengesini kimse konuşmuyor ki asıl konuşulması gereken o. Kim gelirse gelsin bundan daha iyisi olmayacak. Bizim kadro dengesiz. Tamamlayıcı bir yapı yok.

Ama basit hoca gitsin demek.

Kalmalı ve kalacaktırda. İnşallah bazı şeyleri görmüştür hoca ve değişikliğe gidecektir.

halilaziz61
18.12.2019, 11:49
Hep saha sonuçları üzerinden hareket ediyoruz.
TS Denizli'yi yense idi kötü futbolu yine konusulmayacakti.
Sene başından beri kötü oynadığımızı söyleyen realist 3-5 kişi harici kimse yok.

Saha sonuçları demişken haftaya TS yenilirse Ünal duramaz.
Ama kötü futbol ve iyi sonuç alırsa durur.

İşte mantıksız olan bu.
İyi oynarsın kötü sonuç alırsın, o zaman istikrardan yana olmak gerekir. Diğer türlüsü mantıklı gelmiyor.

Ünal gidince yönetimin bir B planı olmadığı için kaos başlar..

gurur6134
18.12.2019, 12:22
Icerdeki son 4 macda 4 puan toplamis hocayi hala daha savunanlar var şaka gibi ustelik boyle bir sezonda alanya macinda ki ekstra sansli 3 puan olmasa o da yalandi.takim 6 aydir top oynamiyor oyun olarak sablonumuz yok surekli one gecip oyunu tutamiyoruz bu oyuncu kalitesiyle aciklanamaz ..hocalarin yaptigi degisikler mac kazandirir oyun tutar bizim hocanin yaptigi 10 degisiklikden 9 u rakibe yariyor cunku yanlis oyun okuma yok icerde disarda her takim bize baski kurabiliyor oyun tutamiyoruz arkaya yaslaniyoruz hatalarinda israrci cunku ekibinde uyarabilecek kapasitede tecrubede de adam yok ,acin gozunuzu artik birseyi koru korune savunmayin argumanlar koyun ortaya 15 mac 26 puan basarisizliktir net bir sekilde.

Antonio
18.12.2019, 12:28
Adabı muaşereti de bilmiyor her futbolcu önce insan onları oyundan alırken avrupali teknik adamlar sorarlar bir şekilde nasıl hissettiğini. Kloop olsun Rogers olsun premier ligde oyuncularini nasıl sevip saygı gösteriyorlar empati yapıyorlar. Biz de oyuncu zank diye çıkıyor. Sturidge kültür şoku yaşıyor. Adama kloop hep sorardı nasıl hissettiğini. Bizimkisi dışarı atıyor hemen bir eşya gibi. Bu Avrupalilardan biraz nezaket kişiye saygıyi öğrenmesi lazım antrenörlerin.

Kadir
18.12.2019, 13:30
Konya Kayseri maçlarında olası bir mağlubiyet sonucu bırakabilir gibime geliyor hoca..

samway
18.12.2019, 14:00
bu takım 10 haftadır kotu bu maç ile alınmış bır karar olmamalı daha oncesı sakatlık bahanesı olduğu ıcın iyi niyetli bakılıyordu şimdi o bahanede kalmadı Ünal hocayı herkes sevıyor o bızım kara boğamız ama maalesef teknik taktik açıdan taşıyamıyor bu yükü

Samet Berber
18.12.2019, 15:03
Hiç bir maçın sonunda teknik taktik vs bir cümle dahi kuramayan. İstisnasız her maçtan sonra oyuncularının özverisinden bahseden zor zamanlar geçirdiğini masal gibi anlatan adamdan bu takıma hoca olmaz kimse kusura bakmasın.

emre6117
18.12.2019, 15:04
Ünal hoca istifa edebilir ancak önce yerine kimin gelebileveği tartışılmalı. Yoksa öncs gönder sonra bakarız çaresine mantığıyla daha kötüye gidiyoruz sürekli. Ünla hoca gerçekçi olmak gerekirse yardımcı hoca ve motivasyoner olarak iş yapabilir. Taktik konusunda çok zayıf.

Mert Pasa
18.12.2019, 15:05
Bence herkes oyunu versin bir maç sırasında 550 kişi online oluyor ,ankette toplam oy 100 ü anca geçmiş

Maranov
18.12.2019, 15:07
Olası Teknik Direktör Adaylarım:

Tamer Tuna (Şenol Güneş ekolunden geliyor)
Kemal Özdeş ( Büyük takımda iş yapar gibime geliyor)
Tayfun Korkut (Almanya deneyimi var)

Burak Bıyıklı
18.12.2019, 15:28
Böyle bir başlığı ve anketi de hocanın en zayıf zamanında, en desteğe ihtiyacı olan bir zamanda açmak da bizim taraftara yakışırdı zaten. Takım iyi giderken açsak ya bir defa da böyle bir anket ?

Sakın destek olursunuz, aman... Düşene bir tekme de biz vuarlım hemen. En kötü sonuçta hoca istifa. Size Rıza layık, bakın Sivas'ı da şampiyon yapcak zaten.. Ünal gitsin, Rıza gelsin. Sonra o da gitsin, bir tur Ersun geldikten sonra Şenol gelsin, sonra F.Tekke gelsin bir de... Evet bu şekilde yaparak Ünal Hoca ile yakalanamayan başarıyı da yakalamış oluruz.Ünal benim babamın oğlu mu neyine destek olacağız sonuna kadar. Bu takım galibiyet alırken de söylüyoruz yenilirken de söylüyoruz. Takımın onlarca eksiği var ve bunlar geçen yıldan beri düzelmedi. Hadi düzelmedi tamam ama sen çıkıp her basın toplantısında hikaye anlatırsan(ekmek, savaş vs.) biz de tepkimizi koyarız tabi. Eleştirilemez, beğenilmemesi imkansız biri mi ünal.

Onlarca para kazanıyorlar sonra taraftar arkasında dursun aman kızmasın. Geç o işi. Aldıkları paraların hakkını versinler

Maranov
18.12.2019, 15:39
Ünal Hoca'ya açık mektup:
Hocam pazartesi günü kurduğumuz hayallerimizi yer ile yeksan ettin. Hepimiz bir kaç gündür ruh gibi dolaşıyoruz. Sinir tellerimiz takırdıyor. Biliyorum sen bizden de üzgün ve moralsizsin. Özellikle de 1-0 öne geçtiğimiz maçı, bizi satan bir adamın golleriyle kaybetmek daha da içimizi acıttı. Ancak Denizlispor'a kaybedeceğimiz antalya maçından belliydi. Antalya o gün şanslı olsa bizi 4-3 yenerdi.
Ünal hoca maç içinde hep a planıyla oynuyorsun b ve c planların yok. ideal 11 diye çıkardığın 11 yerine hakeden 11'i sahaya sürseydin ne waka ne strudige ne hüseyin denizli maçında sahada olmazdı. serkan antalya maçında çok iyiydi, keşke kesmeseydin. denizli maçında mikel ve abdukadir parmak ve önlerinde sosa olabilirdi. sol açıkta yusufu sağ açıkta serkanı deneyebilirdin. denizli maçının ilk yarısında uyuyna sorlothu alıp ekubanı sahaya sürebilirdin.
Ünal hocam açıkçası bunda sonra işin zor, konya-kayseri-kasımpaşa-malatya-fenerbahçe maçlarından minumum 11 puan alamazsak şampiyonluk umudu seneye kalır. seneyede sizin görev almanız zorlaşır.
Ünal hoca şimdi yeniden dirilme zamanı.
altay maçında konya maçında oynatacağın oyuncularla sahaya çık (biliyorum kesinlikle yedek ağırlıklı kadroyla çıkacaksın)
bana göre hem altay hem konya maçının kadrosu:
..................uğurcan..................
pereira.......ivanildo.......campi.......novak
.......doğan........parmak........
ekuban.....mikel...................yusuf
............sorloth...............

sosa, waka, strudige, hüseyin kendine çeki düzen verene kadar 11 yüzü görmemelidir.

ccd6167
18.12.2019, 15:56
Hyır her maçtan sonra oyuncularının gayretinden bahsediyor

cidden bu adamlar Allah rızası icin mi oynuyorlar

işlerini yapacaklar herhalde ama bizimki oyuncularının gayretinde hala

yazık.

Seni babamız gibi severiz ama yok olmayacak hoca.

Telonyus
18.12.2019, 15:59
gerçekten aynı cümlelerden taraftar sıkılmış durumda, önceki haftalarda kadro kısıtlı olduğu için bu tür kayıplarda hocayı suçlamıyordum ama artık tam kadroyuz hala 2 senedir oyuncu değişikliklerini oturtamadığı için aynı problemleri yaşıyoruz ve geçen sene oynadığımız oyunun çok gerisindeyiz, ya teknik ekibe gerekli müdahale yapılsın ya da komple değişime gidilsin yabancı bir hoca ve yabancı teknik ekiple yolumuza devam edelim.

outlaws61
18.12.2019, 16:39
Sezon başından beri yanlış planlamanın kurbanı olduk.

Uefa'ya kalabilmek adına bütün oyuncularımızı performans ve sakatlık olarak tükettik.

Uefa'ya kaldığımız an ise 2.maçtan havlu atarak bu ligi görmezden geldik.

Madem Uefa bu kadar önemsizdi yazık değil mi Abdülkadir Ömür'e ?

Oyuncularımızı koruyacağız diye Uefa'yı kenara attık eyvallah.

Göztepe'ye kendi evinde karşılık veremedin.

Gs bizi yorgun kadrosuyla perişan etti.

Denizli bizi perişan etti.

Hepsini geçtim takımda bi coşku bi hava yok.

Bu kadar ruhsuz bu kadar vurdumduymaz ve her hafta aynı hataları yapan bir takım olamaz.

Bu hatanın, ruhsuzluğun sorumlusu kimse o istifa etmelidir.

Başkansa başkan, hocaysa hoca.

Antonio
18.12.2019, 16:56
Konya ve Kayseri maçları ile ya ömrü uzar ya da kısalır. İki maçı kaybederse kesin gider.

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2019, 17:16
Konya ve Kayseri maçları ile ya ömrü uzar ya da kısalır. İki maçı kaybederse kesin gider.

KAYSERİ, Bülent UYGUN'un yanına eski golcümüz ve Kayseri'de yetişen Gökhan ÜNAL'ı getirmiş.

Gökhan ÜNAL, çok hırslı. Kayseri'yi ligde bırakacağız diyor. İster misiniz, kardeş takım saydığımız Kayseri de son hafta bize patlasın.

Konya, Kayseri, Kasımpaşa maçlarından 9 puan alırsak ne ala, aksi halde şampiyonluktan kimse bahsetmesin.

Banko kazanırız diyebileceğiz bir maç yok bu ligde (Örnek; GS-10 kişi A.GÜCÜ, TS-DENİZLİ)

Mehmet Fatih Yavuz
18.12.2019, 17:40
Geçen sene Onur ve Burak gönderilirken sunulan argümanların benzerleri.
Duygusal yaklaşımlar, bizden biri falan.
Statükocu bakışlar, yerine kim gelecek.

Gidenin yeri dolar.

Gelişimi duran herkes gitmelidir.

Ünal Karaman'ın gelişiminin kilitlendiği 3 ay öncesinden çok net belliydi.
Sene başından sorsanız bu soruyu, kötü futbola rağmen zaman gerekiyor derdim.
Ama 7-8. haftanın sonunda artık bu işin yürümeyeceği belli olmuştu.

Gelişmiyor.
Kilitlendi.

Efendim kazanırken niye böyle başlıklar açılmıyor?
Şaka mısınız hemşerim siz?

Ha benim şahsımı soruyorsan 3 aydır bana göre Ünal Karaman işi bitti.
Ama kamuoyunun bunu daha gündemde tartışması tabii ki kötü oyun ve saha sonuçlarının aynı anda berbat hale gelmesi ile olacak.

Gelişimi duran şey çürür.
Çürüyen uzuv da kesilir.
Kesilmezse kalan bütünü de tehdit eder.

Gelişminin durduğu kesin.
Çürümeye sebep olmadan tedaviye başlanmazsa başka sıkıntılara gebe vaziyet.

halilaziz61
18.12.2019, 17:51
Geçen sene Onur ve Burak gönderilirken sunulan argümanların benzerleri.
Duygusal yaklaşımlar, bizden biri falan.
Statükocu bakışlar, yerine kim gelecek.

Gidenin yeri dolar.

Gelişimi duran herkes gitmelidir.

Ünal Karaman'ın gelişiminin kilitlendiği 3 ay öncesinden çok net belliydi.
Sene başından sorsanız bu soruyu, kötü futbola rağmen zaman gerekiyor derdim.
Ama 7-8. haftanın sonunda artık bu işin yürümeyeceği belli olmuştu.

Gelişmiyor.
Kilitlendi.

Efendim kazanırken niye böyle başlıklar açılmıyor?
Şaka mısınız hemşerim siz?

Ha benim şahsımı soruyorsan 3 aydır bana göre Ünal Karaman işi bitti.
Ama kamuoyunun bunu daha gündemde tartışması tabii ki kötü oyun ve saha sonuçlarının aynı anda berbat hale gelmesi ile olacak.

Gelişimi duran şey çürür.
Çürüyen uzuv da kesilir.
Kesilmezse kalan bütünü de tehdit eder.

Gelişminin durduğu kesin.
Çürümeye sebep olmadan tedaviye başlanmazsa başka sıkıntılara gebe vaziyet.

Mehmet abi,
Burada başından beridir futbolun kötü olduğunu yazan nadir kisilerdensin.
Ben de taraftarın pragmatist tutumunu elestirdim, maç kazaniliyor ama kötü oynaniyorsa bu çok yakında patlayacak demektir.

Kötü futbol sıçrayan çekirgeye benzer, kötü giderken aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza bey anlayışı öne geçtiğimiz maçlarda 14 piluan kaybına sebep oldu.

Bu kabul edilebilir tutum değil, iyi bir futbol izleyicisi yenerken de eksikleri görüp elestirebilmeli
Haftalardır NWakame bizi 10 kisi oynatıyor önlem almak lazım derken bizimle dalga geciliyordu. Aynı düşünce teknik ekipte de olunca bu durum kaçınılmaz oldu.

TS bin yapılanma gelişiminde bjk ornek alınsa iyi olur

Samet- Biliç - güneş üçlemesi bir yapılanma ürünü idi

Bizdeki Samet Ünal gibi düşünürsek misyonunun sonuna geldi diyebiliriz.

Ancak teknik ekibe verecek para yok derseniz neden sturidge alındı diye sormak zorunda kalırız.

Unalin başarılı olmasını çok istedim, ama olmayacak gibi bu sene elden gitmeden önlem alınmalı.

Haftaya yenilirse zaten gider de bu sene elden gitmiş olur

Mehmet Fatih Yavuz
18.12.2019, 17:56
Samet- Biliç - güneş üçlemesi bir yapılanma ürünü idi
Bizdeki Samet Ünal gibi düşünürsek misyonunun sonuna geldi diyebiliriz.

Bak bu çok önemli.
Eğer misyonunu tamamladıysa kavgasız döğüşsüz ayrılacaksın.
Geciktirirsen sonraki ayrılık iki taraf için de sancılı.

Bu terazi bu sıkleti çekmiyor.
Bundan sonrasına daha başka meziyetler gerekiyor demek ki!

Kalacaksa işin futbolcu psikolojisi kısmında, futbol şubesinde idari bir bölümde değerlendirilebilir.

Biz Ünal Karaman düşmanı falan değiliz.

Ama öncelik Trabzonspor.

Oğuzhan Fidan
18.12.2019, 17:59
sanki ünal hoca gitse gelen adam bu takımı şampiyon yapacak.. bizdeki bu hastalığın tedavi edilmesi gerekiyor önce.. yeryüzünde bizi şampiyon yapabilecek tek adam var şenol güneş.. belki ünal karaman.. yabancı hocaymış falanmiş filanmış boş iş bunlar.. ula siz zamanında şenol güneş i teneke bağlayıp gönderdiniz noldu ne değişti ? haaa ? ne değişti.. hiçbişey ünal karaman gidecek bu takım yine 10 sene geriye gidecek.. bizde birlik beraberlik yokki en ufak bir sorunda lastik patlatıyoruz hemen..

Oğuzhan Fidan
18.12.2019, 18:01
şenol güneş gelecekse onla beraber ünal karaman bu takımı direkt şampiyon yapar. şuandada gelse yapar sezon sonuna kadar.. olmayacağı için boş yapmaya gerek yok.. sezon sonu şenol güneş gelecekse olur bu iş yoksa hiç boşa ümitlenmeyin.

Mehmet Fatih Yavuz
18.12.2019, 18:23
Bu da başka bir kısır döngü!!

Buna ölümü gösterip sıtmaya razı etmek diyorlar literatürde.

Çok klasikleşen statükocu savunma mekanikleri.

Gülerek karşılıyoruz.

Sefer A.
18.12.2019, 18:28
Gidebilir

Gurban Gurbanov gelsin... Karabag'a bile göze hos gelen futbol oynatan adam bizim kadroyla rakibi sahasina hapseder

Fatih ÖZDEMİR
18.12.2019, 18:28
Açılan başlıktan ve yapılan oylamadan bir an olsun utanmadığınızı varsayarak dokuz kelime yazmak istiyorum.

Bu takımın kanserli hücreleri sizin beyinlerinizde filizleniyor ve yeşeriyor.

mmert
18.12.2019, 18:51
Gidebilir

Gurban Gurbanov gelsin... Karabag'a bile göze hos gelen futbol oynatan adam bizim kadroyla rakibi sahasina hapseder

Yeni bir profil resmi harekâtı yapacaksın gibi :))

pazarkapılı
18.12.2019, 19:44
bu sorunun cevabi aslinda avrupa kupasinda sakliydi...trabzonsporun sezon basinda baskanin aciklamalarini baz aldigimizda olmazsa olmaz denilen bu hedef neler olduda tarihin hic bir doneminde esine rastlamayan sekilde boslandi?bunun aciklamasi uygulamasi yetersiz. eger siz gecen seneki hedeflerinizden gecen seneki soylemlerinizden ve gecen sene vaatetmediklerinizden vazgeciyorsaniz, bunun karsiliginda yarim agizla yada soyleyemediginiz ama rakip gorduklerinizin berbat performanslariyla hayale kapilip kotunun iyisi olacagim hedefi koyuyorsaniz, sampiyonluk gibi, bunun bir aciklamasi bir bedeli olmak zorunda...neden?birincisi sizin ayaklariniz yere basmamis belli ki cunku tecrubesizliginiz ortaya cikmis ikincisi beklemediginiz gelismeler sizi bir noktaya cikarmis cunku kadro planlamaniz belli ki uefa da bir ust tur ve ligde ucunculuk ve dordunculuk uzerine(en iyi ihtimalle bu ve kucumsenecek birsey degil) simdi isin icinden cikamiyorsunuz. trabzonspor yonetiminin teknik adamiyla beraber yaptigi en stratejik hata bu oldu; hedefsiz kalmak/kalacak olmak yada bu riskle karsi karsiya kalmak. uefa artik bir hedef olamaz bu saatten sonra cunku kimseyi inandiramazsiniz bu seneki sacmaliklardan sonra...uzun donem stratejisini gerceklestirememek adina devre arasinda transfere asilacak olmalari gerekir bu zaten demoklesin kilici gibi basimizda duran ama kimsenin ugramayip cesitli nedenlerle imtina ettigi 30 senelik dersi hatirlatti bana; bu dersin birinci kurali gecmis yonetimleri suclayarak enkaz devralmistik zaten demek ikinci kuralida borc yigidin kamcisidir diyerek kervani yolda duzmek...

teknik adamlarin ve yoneticiyim diyen insalarin uzerine sikica dusunup ders cikarmasi gerekn bir sonuc ortaya cikti; strateji bir sanattir dusunce bilimidir, siz stratejinizi kamuoyunu rahatlatmak icin hayaller pesinde kosarak olusturamazsiniz yada olusturup kendi kendinizi suanda oldugu gibi yiyip bitirme noktasina gelirsiniz. ekonomi giris dersi; kaynaklar kisitli hayaller ve istekler sinirsizdir...ayni sekilde sivasspor bana kalirsa suan basarinin formulu yaziyor turkiyede. bu alanda populer soylemleriyle oncu olmasi gerekn klup trabzonspordu cunku kaynaklari daha ustundu kagit uzerinde ama sivasspor bu isin kaynakla degil istemekle ve dogru politikalarla olacagini kanitladi bile...

hayatta en zor seylerden biri attan inip esege binmektir, sampiyonlar ligi hayallerinden uefa kupasina yolculuk kimseyi tatmin etmeyecek, dogru strateji adim adim daha fazlasi, biri bitince digeri ve en son vurucu nokta. trabzonsporun bir diger yanlisi kaynaklarini kurutmasi harcamasi bir saniyede bir cirpida...

bakin bir takim oyun olarak tatmin edici olmayabilir mukemmel bir taktik dizilimede sahip olmayabilir ama bir seyiniz cok iyi olur, bir seyi mukemmel hale getirmissinizdir ilmek ilmek isleyip o mukemmelliyete ulasmissinizdir; arkadan gelen bir altyapi yatirimi, teknik kadro yatirimi yada yetismis idari yonetici kadro yatirimi olabilir bu, bugun geldigimiz nokta ile 10-15 sene oncesi acisindan bir fark yoksa hatta daha da kotuye gitmisse sadece yonetici sadece hoca bu isin sorumlusu olamaz elbetteki. hoca gitmeli mi? aslinda hocanin gidip gitmemesi ile cozumlencek kadar basit bir konu olsa keske bu kordugum. unal hoca burada kaybeden zaten yaptigi yapamadigi islerle, birakacaktir. esas konusmamiz gereken basaksehirin sivasin bugun yaptiklari, neleri farkli yaptiklari bu sonuctan takimin neler cikarabilecegi...ancak su anki ruh halimiz takimin uzerinde coreklenmis kara bulutlar 2.,3.,4. unal karaman doneminin habercisidir zaten...

nakzo
18.12.2019, 20:01
Açılan başlıktan ve yapılan oylamadan bir an olsun utanmadığınızı varsayarak dokuz kelime yazmak istiyorum.

Bu takımın kanserli hücreleri sizin beyinlerinizde filizleniyor ve yeşeriyor.

Sen şu rezaletten utanmıyorsan kanser senin beynini kaplamış.

Soner Albayrak
18.12.2019, 20:53
Daha iyisi gelmeyeceği için hayır.

halilaziz61
18.12.2019, 21:50
şenol güneş gelecekse onla beraber ünal karaman bu takımı direkt şampiyon yapar. şuandada gelse yapar sezon sonuna kadar.. olmayacağı için boş yapmaya gerek yok.. sezon sonu şenol güneş gelecekse olur bu iş yoksa hiç boşa ümitlenmeyin.

Şenol Güneş bu takımın kapısından içeri bir daha girmemeli.

Bir sulalemize kufretmedigi kaldı camia olarak yine başımıza tac mi edeceğiz.

Pardon da balık hafızalı misiniz yoksa başarı için her yol mubahtir geleneğinden mi geliyorsunuz

Alphan Altun
18.12.2019, 21:52
Nihayet suni gündemler rafa kalktı, romantizm havaları dağıldı ve hakikatler konuşulmaya başlanıyor. Bir hakem düşünün. Sürekli bir takımın aleyhine kararlar veriyor ve maçı kaybetmesine neden oluyor. Bu bizim sık yaşadığımız bir şeydir. Ama 34 maçtan oluşan bir yarışta seni hedefinden alıkoyabilecek kadar da baskın bir unsur değildir. Bu yüzden kaybeden taraf aslında hakem hatası arar, arkasına saklanmak için. Bakmayın ''hakem konuşmak istemiyorum'' sözü de aslında sapına kadar bu işgüzarlığın başka bir halidir.Ünal Karaman'ın son dönem söylediklerine bir bakın. Anormallikleri ne şekilde gizlemeye çalıştığını anlayacaksınız. ''Takım yaşlı'' dedi bir ara. Bu hafta da isim cisim muhabbeti yaptı. Kendisinin antrene ettiği, tüm organizasyonun başında olduğu takımda ''antremansızlıktan'' söz etti. Emin olun bir sonraki kayıpta hakem mefhumu üzerinde duracaktır. Zorluklar, parasızlıklar, oyuncuların şımarıklıkları falan...Aslında bunlarda haklılık payı var. Mazeretlerin karakteristiği budur zaten. Ama başarısız insanların mazeretleri, başarılıların da planları olur. İktisadi açıdan tarihinin en zor zamanlarında geldiğini bilmiyor muydun diye sorarlar. Ortamla alakalı bu camiaya yabancı biri olsa, kulübün dinamiklerinden bihaber olsa neyse... Şehri de biliyorsun, durumu da biliyorsun. Ayrıca yönetimin sunduğu elindeki oyuncu grubu, bizim standartlarımıza göre ''han dediğin yere hamam'' niteliğinde. Bu takımın en son ne zaman aşağı yukarı aynı seviyede ve lige göre çok iyi diyebileceğimiz seviyede üç tane forveti olmuş? '' Vuruş ustası'' diye söz ettiğin adamı az bulup, üç kuruş için sözleşmesini uzatmadık? Yerine gelen adamın içinden 3 tane ondan çıkar.

Bir diğer konu.. Pardon da , ''bazı insanların kafası almıyor'' diye kime söylüyorsun? İki maçta böyle mi olduk. Kimin kafası bazı şeyleri almıyor da 1,5 senede öne geçtiği 15 tane maçı rakibe veriyor?

Trabzonspor son 50 günde, sahasında çıktığı 6 maçta 4 yenilgi aldı. 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet. Stada gelen insanlar yenilgiden başka bir şey görmedi. Kazanma arzusu, kazanma alışkanlığı yerini kaybetmenin rahatlığına bıraktı. Bunun müsebbibi kimdir ordinaryüs profesör anlatsın da belki anlarız.

jönts
18.12.2019, 22:51
Ünal Hoca, puan kaybettiğimiz bir maçtan sonra çıkıp teknik bir açıklama yapsa, böyle böyle planladık ama tutmadı vs. dese ağzımı açmayacağım.

Fakat antrenman eksikliği, oyuncularımın mücadelesi, orta sahanın yaşlılığı... Baydı.

Rahat ol hocam, söyleyemediklerinin farkındayız zaten.

Oğuz B.
18.12.2019, 23:06
Kendi sahanda Göztepe ve Denizli gibi vasat takımlara yenilirsen eleştirilirsin. Son 5 dakikada Gençler ve ğs gibi vasat takımlardan gol yersen eleştirilirsin.

Zor hayatlar yaşıyoruz. Daha da zorlaştırmanın anlamı yok.

prisonbreak2020
18.12.2019, 23:30
Bravo size, aferin gönderin hocayı da oynayalım ondan sonra Liverpool gibi..sorsak hepiniz yapılanmadan sistemden sabretmekten bahsedersiniz ama takım tökezlemeye başladı mı hemen kelle istersiniz.Takımda ters giden birşeylerin olduğunu anlamıyor musunuz,Sosa'nın hali sadece yaş ve yorgunluk mu?Sanki gelen adam kusursuz olacak sanki onunla öne geçtiğimiz hiçbir maçı vermeyecek,devre arası 2 güzel transferle toparlarız durumu bu kadar kötü değiliz.

Ekrem D.
18.12.2019, 23:35

Sakın destek olursunuz, aman... Düşene bir tekme de biz vuarlım hemen. En kötü sonuçta hoca istifa. Size Rıza layık, bakın Sivas'ı da şampiyon yapcak zaten.. Ünal gitsin, Rıza gelsin. Sonra o da gitsin, bir tur Ersun geldikten sonra Şenol gelsin, sonra F.Tekke gelsin bir de... Evet bu şekilde yaparak Ünal Hoca ile yakalanamayan başarıyı da yakalamış oluruz.

Trabzonspor'un teknik direktor havuzu sadece bu isimlerden mi olusuyor? Akli basinda, oyunu okuyabilen, oyuncularla iletisimi kuvvetli, modern antrenman tekniklerinden haberdar bir teknik direktor gelemiyor mu Trabzonspor'a?

"Sizin gibilere X layik" anlayindan ne zaman vazgececek, kisi ve kurumlari sadece liyakatlerine gore degerlendirmeyi ogreneceksiniz?

Unal Karaman 2 yildir bu takimin basinda. Trabzonspor taraftari olarak 2 yildir hic bir teknik direktore vermedigimiz destegi verdik. Burun kivirdiginiz Senol Gunes bu kadroyla en az 10 puan daha toplardi.

mmert
18.12.2019, 23:56
Zibilyon tane futbolcudan çok ince araştırmalarla mikel ile sturridge ı keşfedenlerin modern bir teknik direktörü Trabzonspor'a getireceğini düşünüyorsanız sizlere Eleanor H. Porter'in ölümsüz eseri Pollyanna'yı öneriyorum.

Ekrem D.
18.12.2019, 23:57
Illa kral ciplak mi diyelim?

2013/14 sezonunda Sol Bamba'li Mustafa Yumlu'lu Aykut Demir'li Adrian Mierzejewski'li takimla 14 puan toplayarak namaglup olarak avrupa liginden lider olarak ciktik. Ben hicbir zaman Avrupa'da bu kadar rezil oldugumuzu hatirlamiyorum.

"Siz bilmemkimlere layiksiniz", "Trabzonspor'un en buyuk dusmani taraftari", "Tek sorun hoca mi" vs. gibi argumanlarla hocayi savunan arkadaslar sunlari cevaplayabilirler mi?

- Trabzonspor neden oyunu 70 metrede oynamakta israr ediyor? Hoca oyuncularin ikinci yarida oyundan dustuklerini ve orta alanda cok fazla acik verdiklerini goremiyor mu?

- Biz neden son iki yilda oyun icerisinde taktik degisiklerle oyuna pozitif etki eden bir teknik yonetim goremedik? Illa oyuncu degistirmesine gerek yok, oyun kurgusunu da hicbir sekilde degistiremedik.

- Bu sene one gecip 14 puan kaybettigimiz maclarin nicin analizi yapilmadi da ayni seyi tekrar tekrar yasiyoruz? Hele ki ic sahada one gecip puan kaybettigimiz maclarin hicbir ozru/kabahati yok.

- Neden her mac ayni hatalari yapiyoruz? Hic mi mac sonrasi teknik analiz yapilip eksikler uzerinde calisilmiyor? Butun maclarda oynadigimiz oyunun cok tahmin edilebilir oldugunu teknik ekipte kimse gormuyor mu?

- Duran toplarda ve yan toplarda yedigimiz gollerin; kacan penaltilarin surekli tekrar etmesi sizin gozunuze batmiyor mu?

Son ve en onemli soru:

Bana son iki yilda 3 tane "hocanin tamamen taktik hazirlik ve mac icindeki mudahaleleriyle" aldigi mac sayabilir misiniz?

Ben size "hocanin eksik taktik hazirlik ve mac icerisindeki yetersiz mudahaleleriyle" kaybettigimiz 10 tane mac sayarim.

Sacit
19.12.2019, 00:13
''En azından biliyoruz ki ligde her takımın kendine ait silahı gücü var.
Herkes ekmeğinin derdinde.
Bir şeylerin savaşını veriyor''

Trabzonspor teknik direktörü olan bir insan kaybettiği maçtan sonra bu paragrafı söylüyor!!!

Neyin savaşıdır?? Neyin ekmeğidir??

Konumuzla ne alakası var??
Şu saçma sözler başkanın zoruna gitmiyor mu??

Ulan nerde teknik bilgi nerde taktik??

Komedi mi desem dram mı desem ne desem??

Bilgisi olmayan çıkar böyle rezil kepaze olur.
Camia ile dalga geçiyor bu adam.

Tez vakitte bu adamı gönderin. İşler daha vahim olmadan

acan61
19.12.2019, 00:26
Eleştirmek için başlık açsaydınız konuşurduk ama istifa etmeli mi sorusu bu takımı ve bu taraftarı yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. Merak etmeyin öyle bir durum oluşursa 1 kuruş bile fazla almadan bu takımı bırakır gider Ünal hoca.

Bahsettiğiniz yabancı hoca sevdasının gerçekleşeceğine hiç inanmıyorum. Bazıları acilen FM oynamayı bırakmalı.

Ekrem D.
19.12.2019, 00:43
En yaygin soru: "Unal Karaman gidince kim gelecek?"

:)

Teknik direkor dagarcimiz bir kac isimle sinirli. Onlari da saymaya gerek yok, hepimiz biliyoruz.

Trabzonspor isimler uzerinden giderse yine basladigi yere geri gelir. Trabzonspor'un once ne istedigini bilmesi lazim. Benim sahsi gorusume gore Trabzonspor'da teknik direktorluk yapacak kisi asagidaki 4 temel kriteri karsiliyor olmali:

1- Modern antrenman teknikleri uygulanan bir kulupte yakin zamanda oyuncu veya teknik ekibin bir parcasi olarak gorev almis olmasi gerekmektedir.

Neden onemli: Trabzonspor gibi kulupler icin bilgi transferinin en kolay yolu bilgili insanlari takim bunyesine katmaktan gecer. Eger modern antrenman tekniklerini tecrube etmis ve uygulamis kisileri kulup bunyesine katarsaniz, sadece oyunculariniz degil butun teknik ekibiniz yeni seyler ogrenme sansina erisir.

2- Trabzonspor'un kadrosundaki kariyerli oyuncularla benzer seviyedeki oyuncularla takim arkadasligi yapmis olmasi, onlarin seviyesinde bir futbolcu olmasa bile onlari yakindan gozlemleme sansina erismis olmasi gerekir.

Neden onemli: Yildizlarla ayni havayi solumus, teknik direktorlerin onlara nasil davrandigini tecrube etmis, takim arkadasi olarak onlari gozlemlemis olmasi Trabzonspor'da gorev alirken, yuksek maliyetli yabancilarindan en fazla verimi almasini saglar.

3- Liderlik vasfinin olmasi lazim. Kariyerinde kaptanlik ya da ikinci kaptanlik yapmis olmasi, sozu dinlenen bir oyuncu olmasi sart.

Neden onemli: Ilk gunden itibaren kulupte otoritesini kurabilmeli, futbolcularin nasil yonetilecegini bilen birisi olmali.

4- Bir kac yil icerisinde yuksek profilli liglerin iyi takimlarina teknik direktor yapma hedefi olmali. (En onemli kriter)

Neden onemli: Herkes basarili olmak ister. Basarisiz olmak ise kimileri icin kabul edilebilir, kimilerine gore kabul edilemezdir. Kariyer hedefi olan insanlarin basarisizliga tahammulu yoktur: Gerekirse geceleri ve tatillerde de calismaya devam edip bir sekilde basarili olmanin yollarini bulurlar.

5- (Opsiyonel) Altyapiya onem veren bir kulupte, futbolcu ya da teknik eleman olarak calismis olmali.

Bana gore Trabzonspor'a gelecek olan teknik direktorun bu 4 kritere haiz olmasi gerekiyor. Riza Calimbay, Ersun Yanal, Fatih Tekke, Hami Mandirali vs hic biri bu 4 kriteri karsilamiyor.

Avrupada bu kriterleri karsilayan; su anda yardimci antrenor veya U19 teknik direktoru olarak calisan onlarca potansiyel var. Trabzonspor'un yonetimine dusen goren bunlarin arasindan en uygununu bulup getirmek ve ona basarili olacagi ortami yaratmaktir.

tsukru61
19.12.2019, 09:51
Kulüp ekonomik olarak düzlüğe çıktığında Ünal Karaman'ın kendisi bırakmak zorunda kalacak.

İlker Yazıcıoğlu
19.12.2019, 10:10
Tabi ki gitmeli...

Şu taraftar salak gibi bu adamın yaptıklarını göremiyor ya bıraksın gitsin ya hak etmiyor onu bu camia...

Ben neden yazıyorum bu foruma ya...

Buralarda seviye çok düştü çok

Yani senin gibi düşünmeyen adamlara salak deyip de seviye muhabbeti yapmak da biraz garip kaçtı...

İyi istirahatler...

İlker Yazıcıoğlu
19.12.2019, 10:16
Şayet gidecekse Ünal hoca, takımın başında Türk antrenör görmek istemiyorum...

Lütfen ama lütfen, adı sanı duyulmamış da olsa, sporcu geçmişi olan, taktisyen bir Alman, lütfen...

Tayfun
19.12.2019, 10:31
Bu kulübün kimyası bozulmuş, değişik bir durum var.

Ne olursa olsun olmuyor, taraftarı bir acayip, yönetimi bir acayip, teknik direktörü bir acayip yıllardır aynı.

Sürekli mazimizin ekmeğini yiyoruz.

20 yıl geçse de bu kulüp şampiyon olamaz, kimyada bir sorun var.

Benim hiçbir şekilde inancım kalmadı, gitsin Ahmet gelsin Veli, gitsin Mahmut, gelsin Hasan fark etmeyecek ....

seçuk
19.12.2019, 10:45
Trabzonspor iyi oynamıyor. Topa hakim olamıyor. Rakibi baskı altına alamıyor. Bireysel yeteneklerle işi bitiriyor. Şampiyon olacak havası yok. Teknik taktik açıdan sahada birşey göremiyoruz. Hoca dokunuşu diyeceğimiz tek şey belki bireysel olan birkaç oyuncunun çıkışı. Ortasaha çok zayıf üretmiyor. Her maç gol yeme hastalığı var. Sturridge gibi bir yetenek bir türlü kullanılamıyor. Bunun gibi bir çok sıkıntılar var.

Bakın bu sene hiç İnter'i izlediniz mi? Conte'nin İnter'e yaptıklarına bir bakın. Adam resmen İnter'i bir sistem takımı yaptı. Büyük zevk ile izlenebiliyor maçları. Hoca etkisi işte böyle olur. Ünal Hoca Taktik ile değil insan ilişkileri ile işi bu güne kadar idare etti. Ama artık hedef avrupa ligi değil şampiyonluk ise bu yeterli değil. Hocalık vasıfları maalesef yetmiyor bu noktada. İnsan olarak mükemmel bir insan. Ama hocalığı tartışılır.

Burada önemli olan şu Ünal giderse kim gelecek. YAni ciddi bir teknik adam ile mi devam edeceğiz. Yoksa yine vasat bir isim mi olacak. Bence F.Tekke Hami Tolunay gibi adamlar gelecekse hoca devam etsin. Ama Tayfun Korkut gibi bir isim denenebilir.

prisonbreak2020
19.12.2019, 10:53

Ne olursa olsun olmuyor, taraftarı bir acayip, yönetimi bir acayip, teknik direktörü bir acayip yıllardır aynı.
[QUOTE=Tayfun;1921194586]

Tam da böyle düşünüyorum ...bu kulüp hiç bir zaman şampiyon falan olamaz çünkü herkes herşeyi çok biliyor,kaç tane Trabzonlu arkadaşım olduysa istisnasız hepsi yaptıkların işin en iyisi olduklarına o kadar eminlerdi ki inanamazsınız ,o yüzden bu şehirde ve bu takımda asker bulamazsın herkes generallik peşinde.çok uzaklarda aramaya gerek yok tribünlere bi bakın ,ulan 40 tane ayrı grup mu olur be vicdansızlar sen kendi içinde birlik olamamışsın daha ne başarısından bahsediyorsun.Ondan sonra Ünal gitsin mi gitmesin mi,kim gelirse gelsin bir cacık olmaz.

Benim hiçbir şekilde inancım kalmadı, gitsin Ahmet gelsin Veli, gitsin Mahmut, gelsin Hasan fark etmeyecek ....

prisonbreak2020
19.12.2019, 10:54

Tam da böyle düşünüyorum ...bu kulüp hiç bir zaman şampiyon falan olamaz çünkü herkes herşeyi çok biliyor,kaç tane Trabzonlu arkadaşım olduysa istisnasız hepsi yaptıkların işin en iyisi olduklarına o kadar eminlerdi ki inanamazsınız ,o yüzden bu şehirde ve bu takımda asker bulamazsın herkes generallik peşinde.çok uzaklarda aramaya gerek yok tribünlere bi bakın ,ulan 40 tane ayrı grup mu olur be vicdansızlar sen kendi içinde birlik olamamışsın daha ne başarısından bahsediyorsun.Ondan sonra Ünal gitsin mi gitmesin mi,kim gelirse gelsin bir cacık olmaz.

Samet Berber
19.12.2019, 10:58
Futbolun teknik taktik yönlerinden anlayan bir hoca bulup getirmeliyiz. Yerli yok gibi bir şey zaten orta düzey futboldan anlayan bir yabancı bile şu takıma bir futbol oyun karakteri aşılayabilir. Zaman kaybetmeye gerek yok.

Maranov
19.12.2019, 11:06
Daha iyisi gelmeyeceği için hayır.
merhaba renktaş
son 4 iç saha maçında 12 puan yerine 4 puan almayı Türkiyedeki her hoca başarır diye düşünüyorum.
o yüzden bu takıma daha iyi bir hoca gelebilir.

Maranov
19.12.2019, 11:09

Bayern Münih'in kovulan hocaso nico kovac olabilir.
Bayern münihe gelmeden önce iyidi ama bayern i kaldıramadı.

Maranov
19.12.2019, 11:10
Şayet gidecekse Ünal hoca, takımın başında Türk antrenör görmek istemiyorum...

Lütfen ama lütfen, adı sanı duyulmamış da olsa, sporcu geçmişi olan, taktisyen bir Alman, lütfen...

Bayern Münihin eski hocası nico kovac olabilir.

Maranov
19.12.2019, 11:14
Kendi sahanda Göztepe ve Denizli gibi vasat takımlara yenilirsen eleştirilirsin. Son 5 dakikada Gençler ve ğs gibi vasat takımlardan gol yersen eleştirilirsin.

Zor hayatlar yaşıyoruz. Daha da zorlaştırmanın anlamı yok.

Ünal hoca iç saha da takımı gerektiği gibi oynatmıyor ya da öne geçilen maçta nasıl strateji geliştireceğini bilmiyor.

son dakikalarda skor nasıl korunur antremanı yaptırmıyor.

Mert'
19.12.2019, 11:22
‘Ünal giderse kim gelecek’ cümlesi bana ülkede yaygın başka bir söylemi hatırlatıyor. :)