PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 15.Hafta l Trabzonspor 1-2 Denizlispor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

olcay_61
16.12.2019, 23:54
Kendi oyuncun top kaybettiğinde sövmesen, oyuncun biraz kötü performans gösterdiğinde ıslıklamasan, kötü oynadığını düşündüğün oyuncu çıktığında bile alkışlama erdemine sahip olabilsen bu bile bir şey.

Yapma Allah aşkına, o dediğin profil olsa maç sonu stadı yıkar istifa diye bağırır.
Millet sampiyonluk hayalî kuruyor kafasinda senaryolar üretiyor bi hevesle maça geliyor, kimin ne oynadığı belli değil başında hoca ve teknik ekip yok iyi bile dayanıyor taraftar.

Arif Timurcioğlu
16.12.2019, 23:55
Hugo acaba diger takimlarada boyle mi oynuyor?

nakzo
16.12.2019, 23:57
Mustafa yumlu : bizim icin ikinci yari cok kolay oldu.

Gecen hafta antalya yakaladıkları atsa oda öyleydi gs maçı oyleydi gencler maçı öyleydi.Makarnayla vücut yapmaya çalışan kıt akıllı yumlu keşfetmesi bunu. 63 yaşındaki annem 7 dakikada bu maçı alamasınız dedi bana 7 .dakikada...gol attık güldüm bakarsında görürsün dedi.

erenslash
16.12.2019, 23:58
biz uzun zaman ve sene şampiyon olamayız

anlaşıldı bu

nevzat61
16.12.2019, 23:59
Yaşım 42..hep aynı senaryo..sanırım futbolu bırakmanın zamanı gelmiş ..

nakzo
17.12.2019, 00:00
Yapma Allah aşkına, o dediğin profil olsa maç sonu stadı yıkar istifa diye bağırır.
Millet sampiyonluk hayalî kuruyor kafasinda senaryolar üretiyor bi hevesle maça geliyor, kimin ne oynadığı belli değil başında hoca ve teknik ekip yok iyi bile dayanıyor taraftar.

Taraftar hatalı şampiyonluğa oynayan sivas 8 bin ortalamaya oynuyorsa basaksehir 100 kişiye oynuyorsa sen 30 bin ortalamaya oynayıp hatalı sensen gitmeyin maça hemserim gitmeyin yahu boş stada oynasınlar birbirlerin sesini daha iyi duyarlar anlaşamıyorlar sahada tezaruhattan.

nakzo
17.12.2019, 00:00

Taraftar hatalı şampiyonluğa oynayan sivas 8 bin ortalamaya oynuyorsa basaksehir 100 kişiye oynuyorsa sen 30 bin ortalamaya oynayıp hatalı sensen gitmeyin maça hemserim gitmeyin yahu boş stada oynasınlar birbirlerin sesini daha iyi duyarlar anlaşamıyorlar sahada tezaruhattan.

Fatih Öztürk
17.12.2019, 00:04
Tam inanacağız derken tff ve avanelerin oyunları sahne alıyor bu bir yana bi bakıyorsun rakipler tek tek dökülürken senin çiğneye çiğneye alacağın maçı hocanın saçma sapan tercihleri yüzünden mağlup bitiriyorusun. Sosa'yi almaya maçan yemiyor lâkin her bindirmesi tehlike yaratan, oyunda kalsa en fazla 70. dakikalarda Yumlu'ya kırmızıyı bağırta bağırta aldıracak genç Yusuf kapı dışarı. İşte bu kafa yüzünden biz şampiyon olamayiz.

olcay_61
17.12.2019, 00:08

6da yola çıkmış 23.30da eve dönmüşüm. Sahada ne olduğu belli olmayan bir oyun, saçma sapan teknik hamleler falan resmen zamanıma yazık. Birde pohpohlayacaktik onları.
Yuhalamaya sövmeye karşıyım ama bu insanların da bi sabrı var..

Mehmet Sarigül
17.12.2019, 00:09
Karaman, “Bulmuşsanız atacaksınız. İdeale yakını dedik ama oyuncularımızın çoğu ideale yakın değildiler. Oyuncu değişiklikleriyle çevirebileceğimizi düşündük. Her rakip zor. Bu tip takımlar sürpriz yaşatabiliyorlar. Baskı değil ama ikinci golün gelmemesi üzücüydü. Oyuncularım kendim ve taraftarlar adına üzgünüm. Burada oynayan oyuncular var. Hugo vuruş ustası, onun bizi tanıdığı kadar oynayan oyuncular da onu tanıyor. Futbol hata oyunu derseniz cezayı kesiyorlar. Bazı oyuncularımız beklenenlerin altında oynadı. Bu hakları var ve kullandılar. İnşallah Antrenman eksiklerini tamamlayıp gereken desteği verecekler.†dedi.

Kendi futbolcularini hem suçluyor hem savunuyor!

Kim bu futbolcular? Antreman eksikleri varsa neden oynattin? Serkan ve Abdulrahim senin futbolcularin değil mi? Sen onlara güvenmiyor musun?

olcay_61
17.12.2019, 00:13
Tam inanacağız derken tff ve avanelerin oyunları sahne alıyor bu bir yana bi bakıyorsun rakipler tek tek dökülürken senin çiğneye çiğneye alacağın maçı hocanın saçma sapan tercihleri yüzünden mağlup bitiriyorusun. Sosa'yi almaya maçan yemiyor lâkin her bindirmesi tehlike yaratan, oyunda kalsa en fazla 70. dakikalarda Yumlu'ya kırmızıyı bağırta bağırta aldıracak genç Yusuf kapı dışarı. İşte bu kafa yüzünden biz şampiyon olamayiz.

Aynen öyle, çocuk maçın en etkili adamı 2-3 hata yapacak tabi onun üzerinden oynanıyor oyun.
Yanımdaki amca Yusuf hata yapınca al şunu dışarı artık diye bağırdı. Dedim tek top oynayan adam neyi alıyorsun. Sonra hocanın müthiş hamlesi geldi, tabi adam bana dönüp bak aldı gördün mü dedi. Dedim hoca da senin gibi bu işi bilmiyor demekki...

nakzo
17.12.2019, 00:13
6da yola çıkmış 23.30da eve dönmüşüm. Sahada ne olduğu belli olmayan bir oyun, saçma sapan teknik hamleler falan resmen zamanıma yazık. Birde pohpohlayacaktik onları.
Yuhalamaya sövmeye karşıyım ama bu insanların da bi sabrı var..

Ben karşı değilim 90 yıların o şahane Trabzonsporunu berabere kaldı diye yuhalıyorsan bunlara sırtını döneceksin bu rezillere bu utanmazlara.

nakzo
17.12.2019, 00:17
Aynen öyle, çocuk maçın en etkili adamı 2-3 hata yapacak tabi onun üzerinden oynanıyor oyun.
Yanımdaki amca Yusuf hata yapınca al şunu dışarı artık diye bağırdı. Dedim tek top oynayan adam neyi alıyorsun. Sonra hocanın müthiş hamlesi geldi, tabi adam bana dönüp bak aldı gördün mü dedi. Dedim hoca da senin gibi bu işi bilmiyor demekki...

Millet futbolun f sini bilmiyor şu yusufçuk takımda top oynamayı bilennnnnn 3 adamdan biri ve suçlu yusuf.huseyin denen dangalaga sırf öz evlat diye yahu bu çocuk formsuz diyorlar herif futbolu bilmiyor ne formsuzu bu kaçıncaı maç agzımıza ettiği.Sosa ve wakayeme şeylerinin keyfi gelirse oynarlar ve maç kazanırız dedim kaç hafta önce heriflerin kaç haftdadır şeylerinin keyfi yok rezilligimiz ortada.

Rama61
17.12.2019, 00:19
Ünal bu takimin hocasi olamaz.gecen seneden beri ayni fikirdeyim.resmen takim les Arkadas takim yenilebilir.Ulan caninizi disinize takipda mücadele edin ya ..bu takim nasil calistiriliyor.bu ne rezillik.ne pas var,ne Taktik var,ne pres var,ne yardimlasma var.yerlerde sürünüyor.nerde o eski takimimiz dalga dalga gelen.yenilse bile asla pes etmeyen.iyi futbol görmek hakkimiz degilmi .cok sey mi istiyoruz.Sampiyonlugu gectim.Adam gibi top oynayin.Ünal K.sende bir zahmet daha fazla eziyet cektirmeden birak git.

gurur6134
17.12.2019, 00:19
Uyku tutmuyor offffff..uyu uyuyabilirsen

Someone
17.12.2019, 00:20
Gram uyku tutmuyor bu takıma hoca lazım çaldırmamak elde değil yav

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nakzo
17.12.2019, 00:20
Sosa denen herifle sözlesme uzatan defolsun gitsin 35 yasındaki herife 3 milyon bayalacagına o paraya jaja tarzı adam al sana maç kazandırsın bunun geldiği günden beri aldığı maç 2 yi geçmez 3 sene oldu 3 sene.

Fanatik34
17.12.2019, 00:27
Birileri Trabzonspor´la fena oynuyor..yoksa böyle capi belli Ünal gibilere kalmaz bu takim!

Bir Hoca, kendi kendini kursun manyagi yapar mi???

Avrupa Kupasi maclarini sabote eden Ünal Karaman..bugünde sahada onu taklit edip, maci sabote eden Sosa..ve yine onu ikinci yarinin basinda oyundan cikarmayan ve buna canak tutan Ünal Karaman!

Yahu sahadaki vizyonsuzlugu anladikta, bu neyin kafasi? Trabzonsporlular bu takimi biraksin ya da artik futbolu takip etmesin diye uyarlanmis bir oyun mu bu???

gurur6134
17.12.2019, 00:27

Yaninda ki amca ile sadece hocanin degil forumun yuzde 80 nin de kafasi ayni.sanki biz yusuf oyundan alinmayacak adam diyoruz, su macda topu ileri tasiyan ceza alanina giren adam gecen faul duran top alan oyunculari dinlendiren tek adamdi devam etse yumluya ya penalti yaptircakti ya kart aldircak yada yine pozisyona girecekti hizi sayesinde yine 2 3 pas hatasi yapti taraftat uuu cekti diye onu kurban secti hoca bize pahaliya patladi..bizim taraftar taktigina takar agziyla kus tutsada simdiki kurbanda sari yazik cocuga potansiyeli var yasi daha 21 22 nerdeyse bedavaya geldi birseyler yapmak icin cabaliyor dusun su adamin yakasindan herkes cok iyide bir o kotu sanki ayiptir.

Gürkan Asma
17.12.2019, 00:28
Acıyan o stadyumu dolduran taraftara acısın.

olcay_61
17.12.2019, 00:29
Millet futbolun f sini bilmiyor şu yusufçuk takımda top oynamayı bilennnnnn 3 adamdan biri ve suçlu yusuf.huseyin denen dangalaga sırf öz evlat diye yahu bu çocuk formsuz diyorlar herif futbolu bilmiyor ne formsuzu bu kaçıncaı maç agzımıza ettiği.Sosa ve wakayeme şeylerinin keyfi gelirse oynarlar ve maç kazanırız dedim kaç hafta önce heriflerin kaç haftdadır şeylerinin keyfi yok rezilligimiz ortada.

Elinde 4 tane yetersiz stoper var ve inatla en yetersizini oynatiyorsun ve her maç hata yapıyor. Wakayeme sezon başından beri yok hâlâ ısrar ediyorsun. Sosa bugün sahanın en kötülerinden ve oyunu yönlendirmen lazım bekliyorsun vs vs.
Transfer işini başaramadın, taktik kondisyon falan da yok. Tamam iyisin hoşsun da bi sorgula kendini

olcay_61
17.12.2019, 00:32
Wakayeme efendi bir Zeki Yavruyu geçemezken,yusuf sarı iki adamın arasından topu çıkarıyordu. Tamam son hamlelerimde eksiklikler olabilir ama takımın godomanlarindan daha faydalı çocuk

olcay_61
17.12.2019, 00:36
Acıyan o stadyumu dolduran taraftara acısın.

Heralde son dolduruştu.

gurur6134
17.12.2019, 00:36
Sosada birseyler oldugu kesin sezon basindaki istek azmi hirsi da gitmis son 3 4 macdir sadece oyunu kotu degil motivasyonunu da kaybetmis saha icindeki lider komutan kaptan rolunde degil. yoksa elbetde kotu maclar oynayacaktirda bu o kadar basit degil yuzunden dusen bin parca ne zamandir .devre arasi novak pereira sosa isi oyle yada boyle cozulmeli yoksa cok basimiz agiracak belli .sturicin oyundan cikarken ki halleride hosuma gitmiyor bu hafta olsun gecen hafta olsun hakli veya haksiz yilda 3.5 milyon avro alcaksin daha ne verdin ki takima birde trip atcaksin cikarken gerek yok kaprislerden cok agzimiz yandi gecmisde yenisini kaldirmaz bu bunye..

halilaziz61
17.12.2019, 00:37
Wakayeme efendi bir Zeki Yavruyu geçemezken,yusuf sarı iki adamın arasından topu çıkarıyordu. Tamam son hamlelerimde eksiklikler olabilir ama takımın godomanlarindan daha faydalı çocuk

Katılıyorum
Ama çıkmasının nedeni yorulması idi.
Yorgunluktan hiç geri gelmiyordu
Nefesi yetmedi yani.
Ha hoca onu yorgunluk sebebinden degil de baska sebepten çıkarmış ise bu garip olur

Sturidge oyundan alıp nwakameye 90 dakka sabrettiren zihniyeti anlamıyorum.
Hiçbir futbol anlayışı bir oyuncuya bu kadar tahammül etmez

halilaziz61
17.12.2019, 00:38
Heralde son dolduruştu.

Maalesef doğru

Erkan A.
17.12.2019, 00:38
ÜNAL hoca her takima karsi saygi duyacagiz demisti bunu mactan önce her futbolcuya tek tek anlatmis büyük ihtimal oyuncularimizda asiri saygi göstererek 3 puani denizliye hediye etmis..cok rahat kazanacagimiz maci elimizin tersiyle itik cok büyük firsat kacirdik arkadas yenilmek var futbolda lakin böyle degil trabzonsporumuzun hic bir oyuncuya borcuda yok millyon eurolari taraftar almiyor
önümüzdeki kupa macindada rakibe saygi duyun derse hocamiz altayda gelir alir maci gider..yazik oldu savasarak yenilseydik üzülmezdim bu kadar birde yöneticiler var devre arasinda bir oyuncu aliriz diyorlar
alt yapidan suan hic biroyuncu a takiminda oynayamaz bu gercegide yazayim buraya ..mac oynandi bitti puanlari hediye etik saskinlikla düsünüyorum trabzonspor oynasada izlesem diyorum cünkü izledigimiz mac trabzonspor maci degildi sahada yoktu ruhsuzlar kimse kusura bakmasin bu futbolu böyle oynamaya haklari yok protesto edilmeliler cocuk oyuncagimi bu yazik yazik

nakzo
17.12.2019, 00:39

Biz hic düşünmedik ki wakayeme bu kadar iyiydi de israil denen çöplükte ne arıyordu avrupa dururken bu sene sebebini görmüş olduk 2 atımlık barutu olan osuruktan teyyare bir herifmiste o yüzden israilde oynuyormuş ancak.Yine ucuz etin yahnisi .

olcay_61
17.12.2019, 00:42
Katılıyorum
Ama çıkmasının nedeni yorulması idi.
Yorgunluktan hiç geri gelmiyordu
Nefesi yetmedi yani.
Ha hoca onu yorgunluk sebebinden degil de baska sebepten çıkarmış ise bu garip olur

Sturidge oyundan alıp nwakameye 90 dakka sabrettiren zihniyeti anlamıyorum.
Hiçbir futbol anlayışı bir oyuncuya bu kadar tahammül etmez

Ardarda 2-3 hata yaptı diye çıkardı. Ama ardarda hatalar yapan Sosaya dokunamadı..

nakzo
17.12.2019, 00:43
Ha agaoglu bu satten sonra o kadar taraftarı istanbul takımlarının stadında görürsün anca bu kadar ilgi alaka forma satısı kombine size fazla geldi. Siz boş stada layıksınız şimdi ünala bağırsın locadan stad boş ya duyar seni :La Ünal takımın boyunu kısalt la kısaltttttttttttttt.

olcay_61
17.12.2019, 00:44
Biz hic düşünmedik ki wakayeme bu kadar iyiydi de israil denen çöplükte ne arıyordu avrupa dururken bu sene sebebini görmüş olduk 2 atımlık barutu olan osuruktan teyyare bir herifmiste o yüzden israilde oynuyormuş ancak.Yine ucuz etin yahnisi .

Wakayemeyi geçen sezon zirveye taşıyan Yusuf yazıcı ve abdulkadirmis anlaşılan.

Halil Alemdar
17.12.2019, 00:44
Öfffff kazanın şu maçı işte ya anasını avradını evimizde 1-0 dan maç verdiğimiz takıma bak 3 saattir sinirim geçmedi perişanım. Bırakıyorum takip etmeyi gücümüz tükendi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğukan Uçan
17.12.2019, 01:08
Emin olduğum bir şey var fenerbahçe ikinci yarı fikstür avantajı ile net şampiyon olur. Biz ve diğer takımlar artık kaçıncı sırada bitirir bilemem.

asilhamsi
17.12.2019, 01:08
Şimdi yine yenilince yorum yapıyorsunuz diyeceksiniz taraftarlıktan çıkartacaksınız ama ilk günden beri söylediğimi söyleyeyim.

Ünal karaman taktik,oyun okuma,oyuna müdahele,oyunu tutma konularında sıfır bile değil.mac içerisinde farklı taktik ya da dizilime geçtiğini hiç görmedim.

Ama oyuncular ile arası iyi ve motivasyon konusunda iyi.

Bu bizi en fazla dördüncü yapar.

Hala oyuncuların idman eksikliğinden ağlayan bir adam benim gözümde çare üretmek için uğraşmayan yetersiz biridir.

Ne zaman kamil ortasaha oynamaya başladı ortasahanın deposu kapandı.

En azından kone geçtikten sonra kamilin dinamik oyunundan faydalanılmaz mi?
Haftalardır rezil oynayan wakame ve parmak ısrarı neden?
Husaini neden takımdan kesildi?

battle symphony
17.12.2019, 01:10
Ya Ünal'ın boş açıklamalarına bakıyorum da hep aynı ya. Sanki sıradan bir puan kaybı gibi konuşuyor, öne geçip puan kaybetmeyi adet edinmemiş gibi. Bu adam istifa etmez benim öyle bir beklentim kalmadı. Anca ''kovularak'' gönderilir.

My
17.12.2019, 01:21
Doğru mu bilmiyorum ama takım boyu bu maç 60 metreden 67 metreye çıkmış.

nakzo
17.12.2019, 01:23
Emin olduğum bir şey var fenerbahçe ikinci yarı fikstür avantajı ile net şampiyon olur. Biz ve diğer takımlar artık kaçıncı sırada bitirir bilemem.

Sivas sampiyon olacakkkkkkkkkk gs fb bjk bu puanla olamaz 39 yapsa sivaski yapacak 30 alsa ikinci yarı 69 eder fb 2 maçı alsa 31 yapıyor ikinci yarı 38 alması lazım ki alamaz şikeci sivas şampiyon olacak agaogluda bakacak fakir edebiyatına devam yersennnnnnnnn.

Sinan.K
17.12.2019, 01:23

Ne avantaji onlarda cacik

nakzo
17.12.2019, 01:25

Ortalama 70 metre oynuyoruz sezon boyu dünyada örneği yok panenka penaltısı gibi dünyaya yeni bir taktik kazandırdı ünal şablonu 70 metre..

nakzo
17.12.2019, 01:29
Hüseyni niye kesildide amatör futbolcu türkmen oynuyor hayırdır ünal hoca seni birileri mi zorluyor bu futbolcu olamayan adamı oynatacaksın diye ki bunu senden başkası alıp oynatmaz.

castillo61
17.12.2019, 02:28
Yok arkadaş uyku tutmuyor. Şu kadro haftalardır sancı çekiyordu. Bile bile lades dedik. 3'lü orta sahaya dönelim diye kaç kez yazdık ama aynı kadroyla çıkılacağından adım gibi emindim.

Sörloth topu alıp ölü yerlere sürüp duruyor sadece, aynısını sağ kanatta da yapabilir. Sturridge uçta oynamalı artık.

JP.....Hosse.....Campi....Novak
...........Mikel.....Parmak
.Yusuf.......Sosa.....Waka
...................Stu

veya

.....Sosa....Mikel....Parmak
...Sörloth....Stu.....Waka

Şu son 2 maçı atlatıp transfer dönemini hareketli geçirmeliyiz.

Mert Hakan'ı bize yedirmezler diyordum ama parası neyse verip alalım. Hem koşan hem teknik oyuncuya ihtiyacımız var.

ErtuGrul
17.12.2019, 05:12
Haftalardır oynadığımız rezil futbolun sonuca yansıması oldu. Galip geldiğimiz haftalarda bile kötü oynuyorduk. Gol yiyeceğimizi ben Avustralya’dan görebiliyorum ama teknik ekibimiz 2 metre önündeki oyunu okuyamıyor.

DeAgLeMaNyAq
17.12.2019, 07:11
Sörloth topu alıp ölü yerlere sürüp duruyor sadece, aynısını sağ kanatta da yapabilir. Sturridge uçta oynamalı artık.

Bu görüşü kısmen önceden dile getirmiştim. Sörloth her ne kadar fazla gol atmış olsa da, bitiricilik yüzdesi düşük bir oyuncu. Sturridge de aksine bitiricilik konusunda ligin en önde gelen isimlerinden biri ama onun da mücadele yönü çok zayıf. Yalnız Sörloth sağ ayağıyla bile top sürmekte zorlandığından, sağ kanatta oynayabilecek bir oyuncu değil. Bana kalırsa Nwakeme'deki düşüş de ortadayken solda denenebilir. Başakşehir de benzer radikal bir değişiklik yapmıştı. Şampiyonlar Ligi elemeleri ve ligin ilk haftalarında en uçta Gulbrandesen oynuyordu daha sonra onu sol kanada çekip, Crivelli'yi en uçta oynatmaya başladılar ve bu değişiklik onlara çok katkı sağladı...

turkeyteam
17.12.2019, 07:17
Şu maça o kadar üzüldüm ki anlatamam. Ne güzel başlamışsın maça, 1-0 yapmışsın, skor üretip ilk yarıdan maçı koparman lazım.
Ikinci yarının daha başında takım oyundan düştü. Bu gözle görülüyor ama Ünal hoca Sturridge i çıkarıyor.
Zaten ondan sonra birşey beklemedim oyundan. Öyle de oldu.
Evimizde ki maçları bu şekilde kaybederek şampiyonluk gelmez. Sivas herseyini ortaya koydu aldı maçı.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefer A.
17.12.2019, 07:23
Önceden takimi topçular "sabote" ederdi, simdi ise hoca

Yaziklar olsun be ya

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 07:44
ravma yaşıyorum
1995-1996 gibi
Öne geçtiği maçlarda 14 puan veren takım (1.sıradayız. 2-Başakşehir: 11 puan)
Ünal Karaman taraftardan özür bile dilemiyor
Sinirden doğru dürüst uyuyamadım
Yine rakiplerin leş olduğu bir sezonu değerlendiremedik.
Yenemiyorsan yenilme kardeşim, 1 puan averajla 2.yapıyor
Yenilgi psikolojik çöküntü yarattı
Geleceğe moralli, özgüvenli ve umutlu bakmamızı baltaladı

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 07:44
Travma yaşıyorum
1995-1996 gibi
Öne geçtiği maçlarda 14 puan veren takım (1.sıradayız. 2-Başakşehir: 11 puan)
Ünal Karaman taraftardan özür bile dilemiyor
Sinirden doğru dürüst uyuyamadım
Yine rakiplerin leş olduğu bir sezonu değerlendiremedik.
Yenemiyorsan yenilme kardeşim, 1 puan averajla 2.yapıyor
Yenilgi psikolojik çöküntü yarattı
Geleceğe moralli, özgüvenli ve umutlu bakmamızı baltaladı

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 07:54
Başakşehir özetini izledim.
1-1'den sonra rakibi boğdu, net en az 5 golü Serkan çıkardı.
Yorgundular. Ligi bırakmazlar.
Sivas lig sonuna kadar götüremez.
Bizden ise bu savunma anlayışı ve Ünal K. ile bir şey olmaz.

ozturk
17.12.2019, 08:02
gs,fb ve bjk oyun olarak bizden en az iki gömlek üstün. En azından iç sahada rakiplerini boğuyorlar ve bir taktikleri var. Biz ise halı saha takımları gibi oynuyoruz fazlası değil. Aldığımız galibiyetler bireysel yeteneklerin ürünü.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 08:06
Akşam sinirlenince uzatmadan yattım.
Sabah dinç kafa ile tekrar bir düşündüm.

Takımı halen daha 60-70 metrede oynatan bir adamı yarın değil, dün kovmalıydın başkan.
Eğer gerekeni yapmazsan hak etmediğin eleştiriler sana yönelecek.

Böyle bir odun taktik kafası olur mu arkadaş?

Gelip dalga geçer şimdi birileri "Tv den duydukları bilmem neler ile?" diye.
Ulan takımın başı kıçı ayrı oynuyor.
Yok böyle bir oyun.
Bu arayı doldurmayı akıl eden her takım dağıtıyor seni.

Bu mudur şu futbolcu grubunun oynayacağı oyun?

Amatör, hiçbir profosyonel başarısı olmayan adama daha fazla tahammül edilmez.

Her maçın sonunda aynı saçma sapan edebiyatı dinlemekten sıkıldım.

Antremansızmış adamlar.

Bizim sarı çizmeli Mehmet Ağa zaten seçiyor oyuncuları, antremanı da onlar yaptırıyor.

Oynatmasaydın arkadaş antremansız oyuncuları.

Lanet olsun dedirtmeden gönderilmezse başka şeyler tartışılmaya başlanır.

Yok işte, taktik olarak zerre altyapısı yok.
Kuramadığı taktik gereği oyuncular fazla efor sarfedip telef oluyorlar.
Sene başından beri aynı şeyi yazıyoruz.
En son bugün, efor sarfetmeyi de bıraktılar.

De hayde yeter hoca...
Azıcık izzet sahibi isen, bırak.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:22
Sturridge denilen şımarık, saygısız çıkarken ikidir Hoca'yla tokalaşmıyor.
Artistik hareketler ve gereksiz çalışmar dışında ne yaptın?
Ekuban ve Parmak ile başlayıp, skoru aldıktan sonra 2.devre sokabilirdi Stu!yu
Bu maç Ünal Karaman'ın hanesine yazılmıştır.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:22
Artistik hareketler ve gereksiz çalımlar dışında ne yaptın?

Cagdas Topal
17.12.2019, 08:24
Artistik hareketler ve gereksiz çalımlar dışında ne yaptın?

En iyisini yapıyor tokalaşmayarak. Kaç haftadır değişiklikleriyle maçı sabote ediyor Ünal Karaman.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:27
Akşam sinirlenince uzatmadan yattım.
Sabah dinç kafa ile tekrar bir düşündüm.

Takımı halen daha 60-70 metrede oynatan bir adamı yarın değil, dün kovmalıydın başkan.
Eğer gerekeni yapmazsan hak etmediğin eleştiriler sana yönelecek.

Böyle bir odun taktik kafası olur mu arkadaş?

Gelip dalga geçer şimdi birileri "Tv den duydukları bilmem neler ile?" diye.
Ulan takımın başı kıçı ayrı oynuyor.
Yok böyle bir oyun.
Bu arayı doldurmayı akıl eden her takım dağıtıyor seni.

Bu mudur şu futbolcu grubunun oynayacağı oyun?

Amatör, hiçbir profosyonel başarısı olmayan adama daha fazla tahammül edilmez.

Her maçın sonunda aynı saçma sapan edebiyatı dinlemekten sıkıldım.

Antremansızmış adamlar.

Bizim sarı çizmeli Mehmet Ağa zaten seçiyor oyuncuları, antremanı da onlar yaptırıyor.

Oynatmasaydın arkadaş antremansız oyuncuları.

Lanet olsun dedirtmeden gönderilmezse başka şeyler tartışılmaya başlanır.

Yok işte, taktik olarak zerre altyapısı yok.
Kuramadığı taktik gereği oyuncular fazla efor sarfedip telef oluyorlar.
Sene başından beri aynı şeyi yazıyoruz.
En son bugün, efor sarfetmeyi de bıraktılar.

De hayde yeter hoca...
Azıcık izzet sahibi isen, bırak.

ÖZDİLEK:

Trabzonspor'un ligin en geniş alanda top oynayan takımı olduğunu biliyorduk. Onları geriye koşmak zorunda bıraktık ve başarılı olduk.

YUMLU:

TS ilk devre üstümüze gelecek sandık ve gereksiz panik yaptık. Oysa çok boş alan ve rahat oynama imkanı bıraktılar bize. Devre arası bunu konuştuk ve pozisyonlar bulmaya başladık. TS'nin bu akşamki oyunu şampiyonluk için yeterli olmaz.

TÜMER METİN:

Ne yazık ki TS, yıllardır lehine dönecek, avantaj sağlayacak böyle kritik maçları bir türlü geçemiyor.

İŞTE SİZE DÜNKÜ MAÇIN 3 ÖZETİ!
SEN HALA UYU KARAMAN

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:29
gs,fb ve bjk oyun olarak bizden en az iki gömlek üstün. En azından iç sahada rakiplerini boğuyorlar ve bir taktikleri var. Biz ise halı saha takımları gibi oynuyoruz fazlası değil. Aldığımız galibiyetler bireysel yeteneklerin ürünü.

En iyi futbolu Sivas ve Başakşehir oynuyor.

U.Sadıkoğlu
17.12.2019, 08:32
Rezillik. Başka bir açıklaması yok bu mağlubiyet başta hoca olmak üzere sahada bulunan ruhsuzlar ordusunun tamamına yazar. Hiç akıllanmamışız hiç. Oyunumuzda gram gelişme yok. Sen hafta içi Avrupa'da full rotasyon bir müsabakaya çıkıyorsun sorsan oyuncular dinlenmiş öyle hazırlanıyor şöyle bileniyor sahada ne var? Rezalet. Böyle oyun mu olur golü atıyoruz topu rakibe veriyoruz şu maça öyle bir başlayacaksın ki rakip neye uğradığını şaşıracak ne oluyor lan diyecek adeta dikeceksin bekleri orta saha çizgisine sağlı sollu saldıracaksın gol yesen bile çıkacak maçı izleyen herkese bu intibayı vereceksin kazanmaktan başka çarenin olmadığı bir maç ancak sen ne yapıyorsun sahaya çıkıyorsun tempo %10 bile değil ne yaptığını bilmeyen bir takım sadece paslaşıyoruz geriye dönüyoruz pozisyon odaklı maçı kazanma niyetiyle değil de tamamen oyunun kontrolü bizdeymiş(!) gibi gözükme havalarında başlıyoruz maça ilk golü yesek kimse şaşırmaz maç öyle bir tempoda ilerliyor ondan sonra bala şansa bir gol buluyoruz 2-0 olsa maç yine dönecek çünkü ortada oyun yok.

Sen bu maça çıkıyorsun tek bir sarı kart görmüyorsun bunun bir açıklaması var mı? Kazanmak için çıkmamışsın. Topa sahip oldun diyelim golü attıktan sonra yine topu adamlara verdik lanet olsun daha devre bitmeden öne geçip puan verdiğimiz 6. müsabaka 14 puan. Yarısını alsak şu an liderdik. Bunun sorumlusu kim?

Sorumlusu belli. Ünal'ın açıklamaları da boş, boşun ötesinde hatta hala antremansızlık yok hazır değiliz şöyleyiz böyleyiz neyin kafası bu hocam 2 yıl oldu neredeyse sen bu takıma geleli oyunu gram geliştiremedin geçen yıl daha tempolu oynuyorduk şöylesine kritik bir maçı kenardan terleyerek terleterek almalıydın sınıfta kaldın yapamıyorsan çözüm belli.

Hocayı geçtim sahada oynayan ruhsuzlara ne demeli yahu taraftarı yanına alacak bir hareket yap hakemi baskı altına al arkadaş siz nasıl topçusunuz ekmek yiyorsunuz bu işten açın Fb,Gs, Bjk maçlarını izleyin adamlar hakemi nasıl baskı altına alıyor en ufak bir pozisyonda adamın etrafında 6-7 oyuncu bizimkiler tabir-i caizse Hollanda ineği gibi her düdüğe bakıyorlar (Perreira hariç) bu motivasyonsuzluğun sebebi nedir? Tek bir sarı kart yok bunun bir açıklaması olamaz bu maçı kaybedeceksek bile savaşarak yırtarak kaybetmeliydik ortada galibiyeti bırak beraberliği dahi hakedecek bir oyun yoktu tek kelimeyle REZALETTİK.

Yazıklar olsun Kayseri maçına gideceğim edeceğim diye acayip motive oluyordum bilet milet hepsini iptal ettim moral bırakmadılar resmen yıkık bir hafta geçireceğiz haftaya Konya'yı yenme ihtimalimiz bu oyunla imkansız. Sezon sonu yine başkalarının şampiyonluk kutlamalarını seyrederiz Ünal efendi ve ruhsuzlar ordusuyla bravo takım bravo !

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:35
Rezillik. Başka bir açıklaması yok bu mağlubiyet başta hoca olmak üzere sahada bulunan ruhsuzlar ordusunun tamamına yazar. Hiç akıllanmamışız hiç. Oyunumuzda gram gelişme yok. Sen hafta içi Avrupa'da full rotasyon bir müsabakaya çıkıyorsun sorsan oyuncular dinlenmiş öyle hazırlanıyor şöyle bileniyor sahada ne var? Rezalet. Böyle oyun mu olur golü atıyoruz topu rakibe veriyoruz şu maça öyle bir başlayacaksın ki rakip neye uğradığını şaşıracak ne oluyor lan diyecek adeta dikeceksin bekleri orta saha çizgisine sağlı sollu saldıracaksın gol yesen bile çıkacak maçı izleyen herkese bu intibayı vereceksin kazanmaktan başka çarenin olmadığı bir maç ancak sen ne yapıyorsun sahaya çıkıyorsun tempo %10 bile değil ne yaptığını bilmeyen bir takım sadece paslaşıyoruz geriye dönüyoruz pozisyon odaklı maçı kazanma niyetiyle değil de tamamen oyunun kontrolü bizdeymiş(!) gibi gözükme havalarında başlıyoruz maça ilk golü yesek kimse şaşırmaz maç öyle bir tempoda ilerliyor ondan sonra bala şansa bir gol buluyoruz 2-0 olsa maç yine dönecek çünkü ortada oyun yok.

Sen bu maça çıkıyorsun tek bir sarı kart görmüyorsun bunun bir açıklaması var mı? Kazanmak için çıkmamışsın. Topa sahip oldun diyelim golü attıktan sonra yine topu adamlara verdik lanet olsun daha devre bitmeden öne geçip puan verdiğimiz 6. müsabaka 14 puan. Yarısını alsak şu an liderdik. Bunun sorumlusu kim?

Sorumlusu belli. Ünal'ın açıklamaları da boş, boşun ötesinde hatta hala antremansızlık yok hazır değiliz şöyleyiz böyleyiz neyin kafası bu hocam 2 yıl oldu neredeyse sen bu takıma geleli oyunu gram geliştiremedin geçen yıl daha tempolu oynuyorduk şöylesine kritik bir maçı kenardan terleyerek terleterek almalıydın sınıfta kaldın yapamıyorsan çözüm belli.

Hocayı geçtim sahada oynayan ruhsuzlara ne demeli yahu taraftarı yanına alacak bir hareket yap hakemi baskı altına al arkadaş siz nasıl topçusunuz ekmek yiyorsunuz bu işten açın Fb,Gs, Bjk maçlarını izleyin adamlar hakemi nasıl baskı altına alıyor en ufak bir pozisyonda adamın etrafında 6-7 oyuncu bizimkiler tabir-i caizse Hollanda ineği gibi her düdüğe bakıyorlar (Perreira hariç) bu motivasyonsuzluğun sebebi nedir? Tek bir sarı kart yok bunun bir açıklaması olamaz bu maçı kaybedeceksek bile savaşarak yırtarak kaybetmeliydik ortada galibiyeti bırak beraberliği dahi hakedecek bir oyun yoktu tek kelimeyle REZALETTİK.

Yazıklar olsun Kayseri maçına gideceğim edeceğim diye acayip motive oluyordum bilet milet hepsini iptal ettim moral bırakmadılar resmen yıkık bir hafta geçireceğiz haftaya Konya'yı yenme ihtimalimiz bu oyunla imkansız. Sezon sonu yine başkalarının şampiyonluk kutlamalarını seyrederiz Ünal efendi ve ruhsuzlar ordusuyla bravo takım bravo !

Çok haklısın kardeşim.
Toplam 11 faul yapmışız.
Ligin faul ortalaması 20
Biz neredeyiz?

alpermazz
17.12.2019, 08:38
Akşamdan beridir gözüme uyku girmedi, işe geldik..Hala aklımızda maç..Bu sezon evimizde verdiğimiz puanlara bak arkadaş ya..3 büyükler evlerinde canavar kesiliyor biz süt kuzusu..
Arkadaşlar takım ile alakalı gözüme çarpan 1-2 detay ı sizinle paylaşmak istiyorum.Aslında bunları hepimiz biliyoruz ancak toplu halde yazmak istedim.
1)TARAFTAR : Geçtiğimiz hafta galatasaray maçını staddan izledim, arkadaşım gidemeyecekti, ister misin gitmek dedi..Yerinde görmek istedim..Size yemin ederim bi ara çıkıp gitmeyi düşündüm, kulaklarımı kapadım, başım ağrıdı sesten.. Ya bu tezahürat işini bi bizim taraftar beceremiyor..Trabzona gelen her takım biraz bize kapanıp gol yemese ve ya şansa falan bir atakta gol bulsa hemen homurdanmalar, pas hatalarında yuhlamalar..Net bir şekilde söyleyebilirimki bizim taraftar profilimiz(genel olarak konuşuyorum) şampiyonluğu ha ket mi yor !! NOKTA.Kimse bana maval okumasın yok sabahlara kadar dans ederiz şampiyonlukta vs vs.. Arkadaş öyle bi hayalin varsa sorumluluğunu yapacaksın..Gelen deplasman takımına orayı yıkacaksın..Yeter ben trabzonda maç oynansın istemiyorum artık ya..
2)YÖNETİM: Sezon başı 6 numara için " 6 numara isteyen 8den 2 çıkarsın" diyen yönetim geldiğinden beri ne kadar iyi işler yapsa da ilk hatasını yaptı. Bu takımda Onazi ilk yarı oynamayacak belli. Mikel oranın oyuncusu değil ve olsa bile futbolu unutmuş, kaç hafta verimsiz olacağı aşikar..Sen nasıl almazsın oraya adam ya ? Yapılan başarısız transferler (Ivanildo, Avdijaj,Andjusic) iyi gözlemlenip alınmamış belli.. Ya tutarsa tarzı adam alınmasını mantıklı karşılayabilirim ama ilk önce eksikliğini kapatacaksın. Ayrıca asıl sıkıntı şu ki, Sturridge, Mikel gibi adamlara verilen paralar, takımdaki aidiyet duygusu olan oyuncularla olan dengeyi yıpratmış gözüküyor.. Sosa dün kötü oynamadı.. Sosa dün bilerek oynamadı.. Yahu ilk yarı bitmiş hala Sosa,Novak gibi adamlarla sözleşme yapmamışsın..Sosa olsan düşünmez misin ? Bu sturridge 1 hafta oynuyo 3 hafta yatıyo da benim aldığımın 3 mislini alıyo diye.. Ayıptır.. Yönetim burda gol yedi. Ve bunu toparlaması zor gözüküyor..Burda yapılması gereken 3 e 5 e bakılmadan sosa ve novak ile sözleşme imzalanılması ve oyuncuların kafa olarak rahatlatılması..Ayrıca HOSSEINI konusu çözülmeli..Her konuda bize karşı yok para yok, yok kaynak yok diye şeffaf olan yönetim neden bu konuda şeffaf olamıyor ? Ne yaşandı bu oyuncuyla ? Neden kesildi ? Ön liberoda iyi iş yapıyordu, seri galibiyetleri o hep o bölgede oynarken aldık ? Belki Sosa-Mikel-Hosseini orta sahası ile sturridge sağda wakaeme solda ileride sörloth daha verimli olurdukk ?? Neden kesik yedi ? Bunu yönetimin çıkıp açıklaması gerekiyor, taraftar aptal değil.
3)ÜNAL KARAMAN : Belki takımın boyu uzun evet ? Geçen sene neden değildi ? Arkadaş sen 8-10 arası o bölgeyi deliler gibi presle kapatan, al veri takımda en rahat yapan, takımdaki en şut tehditi olan oyuncunu gönderdin. Oraya 1 tane adam almadın ? E tabi o bölge boş olacak..Sosa geri gidiyor,Sörloth ileri..O ara boş.. Belki bi 6 olsa sosa 8-10 arası takılır ama takımda olmadığı için mikel de sosa da oraya gidiyor yapacak bir şey yok. Bu teknik adamın suçu değil.Evet belki değişiklikleri eleştirilebilir..Ama emin olun puan kaybında 5 taraftara - 4 yönetime - 3 oyunculara - 2 ünal hocaya yazar.

Devre arası yapılması gerekenler :
iVANİLDO : SAT GİTSİN..SAATLİ BOMBA GİBİ DEFANS OLMAZ.
AVDİJAJ: SAT GİTSİN, VURDUMDUYMAZ ADAMLA OLMAZ

HER ŞEYDEN ÖNCELİKLE SOSA-NOVAK-PERRERİA İLE BU ADAMLARI MUTLU EDECEK BİR SÖZLEŞME YENİLEYECEKSİN.ÖZELLİKLE SOSA VE NOVAK I KAYBEDERSEK YÖNETİM ÇEKİP GİTSİN.NET.
BİR ADET 10 NUMARA BU LA CAK SIN. YAPACAK BİR ŞEY YOK.TAKIMIN BOYUNU KISALTMAK İSTİYORSAN-GEÇEN SENEKİ AL VER OYUNUNA DÖNMEK İSTİYORSAN ŞART OĞLU ŞART.
VE
BENCE DE BU SENE FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAK.

zafer6161
17.12.2019, 08:38
Sivas sampiyon olacakkkkkkkkkk gs fb bjk bu puanla olamaz 39 yapsa sivaski yapacak 30 alsa ikinci yarı 69 eder fb 2 maçı alsa 31 yapıyor ikinci yarı 38 alması lazım ki alamaz şikeci sivas şampiyon olacak agaogluda bakacak fakir edebiyatına devam yersennnnnnnnn.

gecen sezon ilk yarı sonunda başakşehir 8 puan önde bitirdi ve %100 şampiyon olacak gözüyle bakılıyordu,ve ondan öncede son 3,4 sezon ilk 3 ün içinde yer alıyordu,bu sefer kacırmazlar,kadrosu oturdu,hoca ve futbolcular artık tecrübeli deniliyordu,

ve bugunkü sivasspora bakalım,daha iki sene önce küme düşmüştü,son 15 yıl hep orta yada küme mücadelesi verdi,bi ara 2.3 sene zirveye oynadı ama başaramadı,

benim tahminim son 5,6 sene zirveye oynayıp ve şampiyonlugu her defasında kılpayı kacıran başaksehir olamadıda ,daha bugun zirve yapan kadrosu tecrübesiz olan sivasspormu olacak
ben bugünkü sivassporu 20 sene önceki kocaelispora benzetiyorum,ikinci yarı çok eminim düşüşe gecekler,1,2 mağlubiyete bakar,,
ha birde şu var,sivassporu şampiyon yapmazlar,diye düşünce var,neden olmasın zamanında bursa oldu
yinede fb başaksehir ve bizim aramızda gecer
fb deplasmanda puan alamıyor ama adamlar her kaybettiği maçta neredeyse tek kale oynuyor ve deplasmanda ısırarak kaybediyor birazda sanssızlar,ikinci yarı durumu düzeltebilirler

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:39
13 puanlık avantaj uçtu gitti.
Tıpkı moral, heves ve umutlarımız gibi
Oysa 35 puana kilitlenmiştik
Şimdi moralli Konya'da bile işimiz zor

zafer6161
17.12.2019, 08:39
gecen sezon ilk yarı sonunda başakşehir 8 puan önde bitirdi ve %100 şampiyon olacak gözüyle bakılıyordu,ve ondan öncede son 3,4 sezon ilk 3 ün içinde yer alıyordu,bu sefer kacırmazlar,kadrosu oturdu,hoca ve futbolcular artık tecrübeli deniliyordu,

ve bugunkü sivasspora bakalım,daha iki sene önce küme düşmüştü,son 15 yıl hep orta yada küme mücadelesi verdi,bi ara 2.3 sene zirveye oynadı ama başaramadı,

benim tahminim son 5,6 sene zirveye oynayıp ve şampiyonlugu her defasında kılpayı kacıran başaksehir olamadıda ,daha bugun zirve yapan kadrosu tecrübesiz olan sivasspormu olacak
ben bugünkü sivassporu 20 sene önceki kocaelispora benzetiyorum,ikinci yarı çok eminim düşüşe gecekler,1,2 mağlubiyete bakar,,
ha birde şu var,sivassporu şampiyon yapmazlar,diye düşünce var,neden olmasın zamanında bursa oldu
yinede fb başaksehir ve bizim aramızda gecer
fb deplasmanda puan alamıyor ama adamlar her kaybettiği maçta neredeyse tek kale oynuyor ve deplasmanda ısırarak kaybediyor birazda sanssızlar,ikinci yarı durumu düzeltebilirler

bjk ve gs yi yarısta saymıyorum,

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:43
Akşamdan beridir gözüme uyku girmedi, işe geldik..Hala aklımızda maç..Bu sezon evimizde verdiğimiz puanlara bak arkadaş ya..3 büyükler evlerinde canavar kesiliyor biz süt kuzusu..
Arkadaşlar takım ile alakalı gözüme çarpan 1-2 detay ı sizinle paylaşmak istiyorum.Aslında bunları hepimiz biliyoruz ancak toplu halde yazmak istedim.
1)TARAFTAR : Geçtiğimiz hafta galatasaray maçını staddan izledim, arkadaşım gidemeyecekti, ister misin gitmek dedi..Yerinde görmek istedim..Size yemin ederim bi ara çıkıp gitmeyi düşündüm, kulaklarımı kapadım, başım ağrıdı sesten.. Ya bu tezahürat işini bi bizim taraftar beceremiyor..Trabzona gelen her takım biraz bize kapanıp gol yemese ve ya şansa falan bir atakta gol bulsa hemen homurdanmalar, pas hatalarında yuhlamalar..Net bir şekilde söyleyebilirimki bizim taraftar profilimiz(genel olarak konuşuyorum) şampiyonluğu ha ket mi yor !! NOKTA.Kimse bana maval okumasın yok sabahlara kadar dans ederiz şampiyonlukta vs vs.. Arkadaş öyle bi hayalin varsa sorumluluğunu yapacaksın..Gelen deplasman takımına orayı yıkacaksın..Yeter ben trabzonda maç oynansın istemiyorum artık ya..
2)YÖNETİM: Sezon başı 6 numara için " 6 numara isteyen 8den 2 çıkarsın" diyen yönetim geldiğinden beri ne kadar iyi işler yapsa da ilk hatasını yaptı. Bu takımda Onazi ilk yarı oynamayacak belli. Mikel oranın oyuncusu değil ve olsa bile futbolu unutmuş, kaç hafta verimsiz olacağı aşikar..Sen nasıl almazsın oraya adam ya ? Yapılan başarısız transferler (Ivanildo, Avdijaj,Andjusic) iyi gözlemlenip alınmamış belli.. Ya tutarsa tarzı adam alınmasını mantıklı karşılayabilirim ama ilk önce eksikliğini kapatacaksın. Ayrıca asıl sıkıntı şu ki, Sturridge, Mikel gibi adamlara verilen paralar, takımdaki aidiyet duygusu olan oyuncularla olan dengeyi yıpratmış gözüküyor.. Sosa dün kötü oynamadı.. Sosa dün bilerek oynamadı.. Yahu ilk yarı bitmiş hala Sosa,Novak gibi adamlarla sözleşme yapmamışsın..Sosa olsan düşünmez misin ? Bu sturridge 1 hafta oynuyo 3 hafta yatıyo da benim aldığımın 3 mislini alıyo diye.. Ayıptır.. Yönetim burda gol yedi. Ve bunu toparlaması zor gözüküyor..Burda yapılması gereken 3 e 5 e bakılmadan sosa ve novak ile sözleşme imzalanılması ve oyuncuların kafa olarak rahatlatılması..Ayrıca HOSSEINI konusu çözülmeli..Her konuda bize karşı yok para yok, yok kaynak yok diye şeffaf olan yönetim neden bu konuda şeffaf olamıyor ? Ne yaşandı bu oyuncuyla ? Neden kesildi ? Ön liberoda iyi iş yapıyordu, seri galibiyetleri o hep o bölgede oynarken aldık ? Belki Sosa-Mikel-Hosseini orta sahası ile sturridge sağda wakaeme solda ileride sörloth daha verimli olurdukk ?? Neden kesik yedi ? Bunu yönetimin çıkıp açıklaması gerekiyor, taraftar aptal değil.
3)ÜNAL KARAMAN : Belki takımın boyu uzun evet ? Geçen sene neden değildi ? Arkadaş sen 8-10 arası o bölgeyi deliler gibi presle kapatan, al veri takımda en rahat yapan, takımdaki en şut tehditi olan oyuncunu gönderdin. Oraya 1 tane adam almadın ? E tabi o bölge boş olacak..Sosa geri gidiyor,Sörloth ileri..O ara boş.. Belki bi 6 olsa sosa 8-10 arası takılır ama takımda olmadığı için mikel de sosa da oraya gidiyor yapacak bir şey yok. Bu teknik adamın suçu değil.Evet belki değişiklikleri eleştirilebilir..Ama emin olun puan kaybında 5 taraftara - 4 yönetime - 3 oyunculara - 2 ünal hocaya yazar.

Devre arası yapılması gerekenler :
iVANİLDO : SAT GİTSİN..SAATLİ BOMBA GİBİ DEFANS OLMAZ.
AVDİJAJ: SAT GİTSİN, VURDUMDUYMAZ ADAMLA OLMAZ

HER ŞEYDEN ÖNCELİKLE SOSA-NOVAK-PERRERİA İLE BU ADAMLARI MUTLU EDECEK BİR SÖZLEŞME YENİLEYECEKSİN.ÖZELLİKLE SOSA VE NOVAK I KAYBEDERSEK YÖNETİM ÇEKİP GİTSİN.NET.
BİR ADET 10 NUMARA BU LA CAK SIN. YAPACAK BİR ŞEY YOK.TAKIMIN BOYUNU KISALTMAK İSTİYORSAN-GEÇEN SENEKİ AL VER OYUNUNA DÖNMEK İSTİYORSAN ŞART OĞLU ŞART.
VE
BENCE DE BU SENE FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAK.

Bu taraftar Avni Aker'de maratonda çekirdek çitlerdi zamanında
Kuru gürültü ve homurtudan başka bir ses duymuyoruz
Yahu Ankaragücü taraftarı bizim maçta 1-2 ve 1-3 yenikken bile nasıl tezahüratlar yaptı
Dün ne hakemleri ne rakibi baskı altına alabilecek bir taraftar profili vardı
Ne yazık ki tribünlerde bütünlük yok, tek ses yok

Fatih Özkan
17.12.2019, 08:47
Sıkıntılı maç olacak gibime geliyor. Ama bahanesi yok.

Ah ulan! Ah ulan!

carantinas
17.12.2019, 08:47
Sorunu gördüğüm kadarıyla çoğu arkadaşımız tespit etmiş. Maçı izlerken ben de özellikle hücum ile defans arasındaki boşluğa dikkat çekmiştim. Bu şekilde oyun kurma şansımız yok diyordum. Defanstan topla çıkarken orta yuvarlak çevresi tamamen bomboş. 6 kişi geride 4 kişi önde orta bomboş. Kanatlar kendi çizgilerine ayaklarını basarak oynuyor. Forvetler ceza sahası çizgisinde bekliyor. Defans hattı da kendi ceza sahası çizgisi üzerinde pas yapıyor nasıl olacak.

alper*
17.12.2019, 08:50
Mustafa Yumlu'dan ayar yiyen hocamız var.

Ötesi var mı?

riv riv riv
17.12.2019, 08:53
Sorun şu, stoperdeki hüseyin denen adam her maç gol yediriyor, bu da ofansa yük bindiriyor, bir takımın forvetleri her maç galip gelmek için 3 gol atmak zorunda olmamalı, hüseyinin doğruca hekimoğlu doğanspora gitmesi lazım

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 08:56
Sorun şu, stoperdeki hüseyin denen adam her maç gol yediriyor, bu da ofansa yük bindiriyor, bir takımın forvetleri her maç galip gelmek için 3 gol atmak zorunda olmamalı, hüseyinin doğruca hekimoğlu doğanspora gitmesi lazım

İlk golde büyük hatası var.
Haftalardır gol atamayan Hugo'ya ilaç olduk.

Maranov
17.12.2019, 08:59
mehmet özdilek takımları biraz aykut kocaman takımları gibidir.
kapalı alan savunması yapıp rakiplerinin hata yapmasını beklerler.
denizlisporda bizi tanıyan oyuncuların olmasıda bizim aleyhimize görünüyor.

rodeaga ayrı bir motivasyonla çıkıp "ben sorloth'dan daha iyi forvetim" demek isteyecektir.

............uğurcan....
pereira...hüseyin....campi.....novak
sosa.....obi.....abdukladir
strutige....sorloth.....nwakaame

haklı çıkmamayı arzu ederdim ama futboldan biraz anlayan her insan denizlinin ve roda nın böyle hırslı oynayacağını tahmin ederdi.
maalesef ünal hoca bu sene çok formsuz kendini maçlara veremiyor.
geçen hafta antalya biraz şanslı olsa maçı 4-3 alırdı.
denizli maçında sosa nın isteksiz hali gözüme çok çarptı.
ilk yarıyı önde kapatmıssın ve takım kötü. Ünal hoca yapsana değişiklik, yok illa gol yiyecek.
sorun bu maçı kaybetmek değil, iç sahada son 4 maçta 12 puan alacakken 4 puan almışız. iç sahada müthiş özgüven kaybımız var.
düşünsenize 4 puan yerine 12 alsak bugun 34 puanla liderdik.
istanbul takımlarına 7-8 puan fark atmıstık.
Ünal hoca maalesef çok kötü yönetiyor takımı.
bu sezonu tamamlarsa ne ala ama seneye şimdiden hoca bakmak gerek.

Oruç
17.12.2019, 09:01

Dün bir kaç defa değindim. Muhtemelen ligde en geniş alanda oynayan takım biziz. Hüseyin ve Campi neredeyse Uğurcan'la birlikte kalede duracak. Böyle bir takım olmaz. Geriyle ileri arasında uçurum var. Bu saçma düzende orta sahanın düşmemesi mucize ki Sosa ve Mikel'in yaşı malum. Ünal Karaman belli ki takımı çalıştırmıyor. Ben böyle rezil bir saha içi yerleşime uzun zamandır tanık olmuyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 09:03
mustafa yumlu'dan ayar yiyen hocamız var.

ötesi var mı?

en üzülüp kahrolduğum olaydi maçtan sonra
ey karaman yumlu bile anladi senin olayini

CEMEFKER
17.12.2019, 09:15
Ünal Hoca futbolcuları lige saklamak için Avrupa ve Kupa maçlarından saklarken bizimkiler ilk çıkacakları maça odaklanıp güç toplamak yerine güçlerini özel hayatlarında harcıyor gibi.
Dünkü maç ve ondan önceki 2-3 maç futbolcuların güç olarak bitik olduğunu gösteriyor.

Nwakaeme bu sezon ortalıkta yok. Sakatlıktan çıkanları ve Sosa gibi bu sezon tüm maçlarda olanları bir kenara ayırırsak sezon başından beri bir türlü form durumunu düzeltmeyenler var.

Takım 45 dakikalık oynuyor. Sturidge ilk 15-20 dakika etkili sonrasında yok. Advijaj, Yusuf (yaptığı asist ve gollere rağmen), defan hattında Ivanildo, Nwakaeme, Mikel halen istenilen düzeyde değiller.

Takımın öne geçtiği maçlarda skoru tutama sorunu da bu sezona ait değil geçen sezondan kalan bir alışkanlık. Bu da teknik ekibin bir yetersizliğini gösteriyor.

Nereden baksanız ortada takım olma adına (teknik manada) birşey yok, ancak takımdaşlık, takımı sahiplenme adına daha iyi durumdayız. Bunda da Ünal Karaman'ın etkisi çok.

Her zaman dediğim gibi Yusuf Yazıcı ve Roda takımda kalsa birşey oynayabilen bir takım olacaktık en azından şimdi o da yok. Karambol futbolu, Sturidge'nin atacağı paslar sonrası Sörloth'ün golleri dışında skor üretecek elimiz yok. Nwakaeme kırık kanatlarımızdan biri diğeri de eksik aksak giden Yusuf.

Bu takıma orta sahada 6 numara bölgesinden başlayıp 10 numara dahil hücum adına işler yapan bir Yusuf Yazıcı, tecrübesi ile ortada olan bir Rodallega, hazır bir A.Ömür'ü ekleyin bakın ortaya nasıl bir fark çıkıyor.

Bir kötü haber daha vereyim. Sosa, Pereria yaşları itibariyle olağan performans düşüklüğü olacağından, gelecek sezon biz de kalsalar dahi onların yokluğu üzerine bir planın daha şimdiden yapılması lazım ki bu sezon bir sistemi yok daha takımın....
Nerden baksanız bu sezon adına umutlu olabileceğimiz birçok neden var. Devre arasında yapılacak 1-2 yerinin adamı nokta transfer. İkinci yarı çalışmaları ile güçlenmiş daha diri bir kadro...

Bekliyoruz...

UĞUR DURTAŞ
17.12.2019, 09:23
porotokol trübününde devre arasında üst düzey misafirlere kuru pasta çay meyve suları ikrar edilir...
yediğimiz 2 golde roda göstere göstere uğurcana çalım atıp BOŞ KALEYE attığı golden önce
keşke ünal hoca bir koşu bir tabağa kuru pasta birde havanın soğuk olmasından dolayı 2 bardak çay alıp
koşarak sosa ve novaka getirip ikram etseydi ne güzel olurdu....
rodanın golünü pasta ve sıcak çaylarını yudumlarken daha keyifli izlerlerdi rodanın şık golünü

ulan sosa dünkü halin neydi öyle,hele ki rodanın golündeki mal gibi duruşun
beni delirtti,beynin durdu değil mi? sosa,ne yapacağını şaşırdın değil mi sosa
yazıklar olsun sana sosa
takımın kaptanısın,tüm rakipler puan kaybetmiş
sahada sen ve takım arkadaşların
isteksiz,ruhsuz,coşkusuz,temposuz oyunlarına ve oyununa razı oldun
yazıklar olsun sana sosa yazıklar olsun.

Sosa dün akşam takımı sabote etmiştir.
bunada ünal hoca 90+4 e kadar dayandığı için çanak tutmuştur.

Ya ünal hoca takım içinde bir disiplin göremiyorum
takım niçin 60 dakikadan sonra havası sönmüş balon oluyor
rakip 2 pasla niçin ceza sahamızda
niçin her yan topuna rakip kafa vuruyor
ahhh ünal hocam ahhhh

bahanelerin çok komik çokkkkk
oyunculara gereğinden fazla yüklenme ne demek
futbolcu
haftada 2 maç yapar ünal hoca
oyuncular yorgun laflarını çok dillendirdiğin sürece oyuncu sahada bunu koz olarak görür
ve oynamaz
nasıl olsa ünal hoca yorgunluğumuzdan bahsediyor der ve böyle kişiliksizce oyunlar çıkar

başakşehirli irfan can
visca,
elia
aleksi
crivelli
epureonu

3 ayaklımı ünal hoca?
3 ciğerlimi ünal hoca?
bunlar futbolcu değilmi?
bunlar bizim gibi
perşembe,pazar veya pazartesi oynamıyorlarmı
okan burak niye yorgunluktan bahsetmiyor
hep aynı kadro ile çıkıyor
bahsedecek kişi sen değil okan olmalı
çünkü o hep aynı kadro ile çıkıyor

sen takımı perşembe dinlendiriyorsun üstüne 1 günde izin veriyorsun
adamlar dinç çıkması gerekirken
sahada ölü gibi mücadele ediyorlar

Ünal hocam size bir tavsiyem var;
perşembe altay maçımız var pazartesi rakip konya
başta makayeme olmak üzere,
sosa
obi mikel
sturidge
sörlöht
yusuf sarı
bu oyuncuları
bugün Antalya /Beleke tatile gönder
pazar günü siz trabzondan konyaya geçtiniz zaman
bunlarda tatillerini bitirip Belekten konyaya geçerler
belek-konya 278 km fazlada yorulmazlar!!!

**

2 gol attığı diye demiyorum
roda ve sörlöht arasındaki ciddi farkı bir kez daha görmüş olduk

içim acıyarak yazıyorum ama bu hüseyinle olmaz.

dün yazdım buradan
rakipler puan kaybetti
iyi bir hava yakalamamız için
şampiyonlar ligi final maçına çıkıyormuş gibi çıkın dedim
uefa kupası final maçına çıkıyormuş gibi çıkın dedim
Türkiye kupası final maçına çıkıyormuş gibi çıkın dedim
Süper kupa şampiyonluk maçına çıkıyormuş gibi çıkın dedim

siz nasıl çıktınız sahaya
biliyormusunuz?

Coşkusuz
isteksiz
RUHSUZ.

Sercan Keleş
17.12.2019, 09:33
Sosa'nın kötü olma sebebi bana kalırsa Sturridge'e tanınan imtiyaz. 3,5 Mio para veriyorsun üstüne tribini çekiyorsun. Üstüne Sosa'nın binbir uğraş ile kazandırdığı topu akıl almaz bir şekilde kaybediyor. Umursamazca takımı şehri ligi küçümsüyor.

Oğuz ZEYTİN
17.12.2019, 09:33
ÖZDİLEK:

Trabzonspor'un ligin en geniş alanda top oynayan takımı olduğunu biliyorduk. Onları geriye koşmak zorunda bıraktık ve başarılı olduk.

YUMLU:

TS ilk devre üstümüze gelecek sandık ve gereksiz panik yaptık. Oysa çok boş alan ve rahat oynama imkanı bıraktılar bize. Devre arası bunu konuştuk ve pozisyonlar bulmaya başladık. TS'nin bu akşamki oyunu şampiyonluk için yeterli olmaz.

TÜMER METİN:

Ne yazık ki TS, yıllardır lehine dönecek, avantaj sağlayacak böyle kritik maçları bir türlü geçemiyor.

İŞTE SİZE DÜNKÜ MAÇIN 3 ÖZETİ!
SEN HALA UYU KARAMAN

İşin vahim tarafı şu: Bu aleni gerçekleri artık herkes az çok gördü, görüyor.

Hatırlayın, sezon başı deplasmandaki AEK maçı... İlk otuz dakika topa dokunamadık topa. Sonra maçı kazandık. Maç sonunda TRT spikeri hocaya "Destan yazdınız" dedi. Rövanşa ders almadan çıktık. Çizgiden çıkan top olmasa destanı AEK Akyazı'da yazacaktı.

Bu uyarıları yaptığımda hocaya, başkana laf ettirmemeye and içmiş bazı dostlar "Ne var ki, Barcelona da pozisyon veriyor" şeklinde ilginç bir savunma mekanizması geliştirmişti.

Ah cancağızım, ben laf olsun diye mi yazıyorum? Hocaya, Abdulkadir'e, Hüseyin'e kastım mı var? Her eleştiriye ihanet gözüyle bakılmaz ki...

"Hücumda pres yapmıyoruz. Kolay eksiliyoruz. Sosa'dan başka adam kovalayan yok.
Orta alanda sayıca eksiğiz.
Topu rakibe bırakıp, ceza sahası önüne çekiliyoruz. Alan daraltmiyoruz.
Rakip kanattan, ortadan el kol sallayıp geliyor.
Bunu size pozitif futbol diye yutturuyorlar. Hayır, bu RİSKLİ futbol." dedik (Yutturulan diğer bir konu da "Bunlar 100-150 Milyonluk takımlar. Yenilgi normal." zırvası...).

Hâlbuki Bjk maçında Kâmil Ahmet'i oynatması veya Majid'i savunmanın önüne koymasını da alkışladık. "Bu korkaklık değil akıl işi" dedik. Dünkü gibi amaçsız 4-2-4 oynamak cesaret değil, saçmalık.

Amacımız üzüm yemek, zaten bağcıyla gönül bağımız eskiye dayanır. Yeter ki bağcının hasadı çoğalsın. Dost acı söyler kavlinden uyarılar bizimkisi... O bunu dikkate almaz. Oyuncu tercihleri, oyuna müdahaleleri hepimizin malumu. Had aşmadan sorgulayınca "Beyinleri alsın diye söylüyorum" gibi sözlere maruz kalıyoruz.

Kızsak da Yumlu bizim anlatmayı beceremediğimizi güzel ifade etmiş. Bu sözler ya hocaya ders olur ya da sezon sonuna kadar bize dert!

Sercan Keleş
17.12.2019, 09:36
Sosa kötü oynamadı. Sosa oynamadı. Arada felaket fark var. Sosa mutsuz bir şekilde sahadaydı. Koşmadı, istemedi maçı. Top kaybı yaptığında kendine kızan adam sahada yoktu. Bence şampiyonluğu kaybettiğimiz nokta burası.

Sturridge yedeğe çekilmeli. İki saha sola çekip araya bırakacak diye takımın komplesinin dengesi bozuldu.

Takımın tek yıldızı Mikel idi.

--------- Sosa - Mikel
-------------- Eku
Yusuf ---------------------Nweake
----------------Sörlot

Bu hücum hattına dönmeliyiz. Maçlar isim ile kazanılmıyor. Galatasaray'ın ligin başından beri yaptığı hata buydu. Tempon düşüyor. Sturridge oynayacak diye takımın kimyası bozuldu.

7can61
17.12.2019, 09:46
Dün yaşanan şey Sosa ile Stu nun arasındaki zıtlaşmaydı. Çok belliydi. Çözmek Ünal hocaya düşer. Nasıl Onur Burak hamlesini yaptıysa aynı hamleyi burada da yapmalı.

Mehmet BAŞ
17.12.2019, 09:46
Altı üstü bir maç mı?
Kimsin sen polyana filan mı?
İçerde Göztepe ve Denizli’ye yenil.
Gb ve gs ile berabere kal. Ki son dakikalara kadar önde götürdüğün maç.
Bu kafayla devam edin.

Kimim? Güzel soru.
Bir spor müsabakası için kendimi germeyen biriyim.
Kaybedilen bir maç sonrasında sinir stres yapmayarak hayat kalitemi düşürmeyen biriyim.
Size de tavsiye ederim. İnanın bu takım için kendinizi üzmeye değmez. İşinize, hayatınıza odaklanın.
Zira bu stoperler ile takımın şampiyon olması bir hayaldir. Beklentileri buna göre ayarlamak lazım.

bahadır2561
17.12.2019, 09:50
Ünal’a laf gelmesin diye Sosa-Stu zıtlaşması diye bir şey ürettiler şimdi de.

Kafanızı kuma gömmeye devam edin.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 09:51
Evet Ünal Karaman değil, stoperler sorunlu.
Millet Puyol ile Costacurta ile falan oynuyor bizim ligde.

Takımın sorunu alan daraltamamak.
Bütün rakiplerimiz daraltıyor.
Ellerinde tabi 1. sınıf stoperler olduğu için, bizim Ünal Karaman'ın ettiğini mazur görmemiz lazım.

Ha bu arada geniş takılın.

Ne gerek var kızmaya falan.
Geniş takılın ki Hoca'nın kellesi kurtulsun.

Gerekirse Sosa ile Sturridge ı kavgalı gösterelim.

Yeter ki Hocaya kalkan olacak bahaneler üretilebilsin.
Geçen sene Burak ve Onur 'un kellesi için nasıl mücadele verildi ise, bu sene de Hoca için mücadele edilecek.

Çünkü mesele akıl üzerinden değerlendirme yapmak değil, mesele statükoyu korumak.

UĞUR DURTAŞ
17.12.2019, 09:53
Konya maçından sonra inşallah bu lafın sana hatırlatılmaz ünal hoca.
*
Bazı oyuncularımız beklenenlerin altında oynadı. Bu hakları var ve kullandılar

Tayfun
17.12.2019, 09:55
O sene bu sene de değil .

Haydi herkes evine ....

7can61
17.12.2019, 10:01
Ünalı göndermek dünyanın en kolay işi, git dersin gider. Ama bizim bu aklı bir karış havada taraftarı nereye yollayacağız orası muamma.

Bunlar bugün Ünal gitsin der, yarın başkan gitsin der, ertesi gün malzemeciye takar kafayı vs. vs.

Mehmet BAŞ
17.12.2019, 10:02
Dün akşam öne geçtiğimiz maçı neden kaybettik?

1. Tecrübesiz ve kalitesiz stoper hattımız var.
2. Sosa, Nwakaeme sahada resmen yürüdüler.
3. Stoperler defansa gömülerek oynadığı için takım boyu uzuyor.
4. Teknik direktör yanlış değişiklikler yaptı.

NOT: İdrak etmekte zorlanan arkadaşlar için özet yaptım. Kimsenin Ünal'ı koruduğu yok. Bence sizin algınızda bir sıkıntı var.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 10:16
İdraken anlatalım,
1- Senin beğenmediğin stoperlerine karşılık rakiplerinin stoperlerini de analiz edersen, bu işin salt stoperlere yüklenemeyecek kadar daha taktiksel bir sorun olduğunu anlarsın. Kaldı ki Campi neye göre tecrübesiz? 27-28 yaşında adam. Emeklilik yaşı gelince mi tecrübe sahibi olacak?
2- Sosa ve Nwakaeme yetersiz ise baştan sahaya sürmezsin, ya da anlarım etkili adamlardır, etkisizliklerini görünce değiştirirsin.
3- Stoperleri savunmaya ben gömmüyorum. 2 yıldır, geçen sene tam kadro varken de dahil, stoper-santrafor arasını 60-70 metre arasından bir milim geriletemeyen bir taktik akıl değil de stoperler kabahatli değil mi?
4- Yanlış değişiklik konusunda sorumludur da, doğru değişiklik yapsa da değişmez. Sahada doğru taktik dizilimi sağlayamadığı sürece en kaliteli oyuncuyu da getirsem farketmez.

Alan daraltmanın günümüz oyunundaki anlamını kavrayamamış bir hoca ile günümüz futbolunu oynayamazsınız.
Bugün ortaya çıkmış bir şey değil bu. 2 senedir var aynı sorun.
Soruna çözüm bulmak hak getire, adamın sorunun varlığından rakipteki avare Mustafa Yumlu kadar haberi olduğuna artık şüpheliyim.
Bakın buna yönelik hiçbir çözüm hamlesi yok.
2 yıldır patır putur sakatlıklar, sürekli pozisyon vermeler, eksik yakalanmalar vs.vs.vs...

Düzeltemediğini anlamamız için ne olması lazım?

Şu kadronun sene başından beri oynadığı oyunun adını biri anlatsın dinleyeyim.

Modern futbol, günümüz antreman teknikleri ...

Bu ikisini harmanlayamayan bir adamı 2 senedir tutuyoruz.
Kaç 2 sene daha lazım?
22 yeter mi?

Fener maçında oynattığı kepaze oyun, hem de o hazır kadro ile direk teneke bağlanıp kovulmasına yeter sebepti.
Avrupa mavrupa diye yalandan yorgunluk bahaneleri ile geçti 3 ay.

Yorgunluğun sebebinin avrupa falan değil, 2 senedir becerip oturtamadığı takım oyunu olduğunu anlamamız için sanırım daha da kepaze olmamız lazım.

Yetmedi şu izlediğimiz maçlar.

UĞUR DURTAŞ
17.12.2019, 10:16
Mehmet demirkol....

**
Enteresan bir uyku hali vardı sanki. Özellikle Sosa’nın durumu şaşırtıcıydı. Yanlış bir pas sonrası arkasını dönüp gittiğini bile gördük. Gerçekten tanınmaz haldeydi. Ancak işin koptuğu yer Nwakaeme’nin 2. yarı performansıydı. Tek başına kalabalıklara dalıp hiçbir etki yaratamadı.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 10:23
Sivas dediğn takımın 12 bilemedin 13 adamı var.
Stoperler kötü, ön liberolar formsuz bilmem ne...

Ulen 12 adamla oynuyorlar.

Ligi burada bitiremezler eminim. Ama top oynuyorlar.

Bizde sürekli bir bahane hali.

Her maçın sonunda kendisi dışında suçlar üretmesini dinlemekten gına geldi. Artık kusmak üzereyim.

bahadır2561
17.12.2019, 10:36
Caner Osmanpaşa-Apindangoye stoper hattıyla oynayan takım lider.

Sol bekinde Uğur, sağda da Goiano var.

Sorsan bizimkiler yetersiz.

oskayb
17.12.2019, 10:36
Sosa kötü oynamadı. Sosa oynamadı. Arada felaket fark var. Sosa mutsuz bir şekilde sahadaydı. Koşmadı, istemedi maçı. Top kaybı yaptığında kendine kızan adam sahada yoktu. Bence şampiyonluğu kaybettiğimiz nokta burası.

Sturridge yedeğe çekilmeli. İki saha sola çekip araya bırakacak diye takımın komplesinin dengesi bozuldu.

Takımın tek yıldızı Mikel idi.

--------- Sosa - Mikel
-------------- Eku
Yusuf ---------------------Nweake
----------------Sörlot

Bu hücum hattına dönmeliyiz. Maçlar isim ile kazanılmıyor. Galatasaray'ın ligin başından beri yaptığı hata buydu. Tempon düşüyor. Sturridge oynayacak diye takımın kimyası bozuldu.

Bana göre de hoca vb asıp kesmekten önce bu düzene dönmeli takım içi bozulma eğilimi gösteren takımdaşlık , forma adaleti vb gibi konularda düzeni sağlamamız gerekiyor ; Aslında bunu yapacak olan da hoca ve teknik ekip , başkanın dediği gibi ''sen saha içine takım içine odaklan''
bunu başaramaz ise zaten kredisi çok hızlı tükenecek Ünal hocanın ve başkan da bu baskıyı kaldıramayacak. Yapması gereken hamle özellikle başkandan destek alarak takım içi soruna hızlıca neşter vurmak ve ilk yarının kalan 2 maçını 6 puan daha alarak devre arasına kendimiz atmak.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 10:38
Caner Osmanpaşa-Apindangoye stoper hattıyla oynayan takım lider.

Sol bekinde Uğur, sağda da Goiano var.

Sorsan bizimkiler yetersiz.
İnsan biraz utanır elindeki kadrodan şikayet ederken.

Nasıl bir hastalıktır anlamıyorum.

Şu oyuncu grubuna yetersiz ise, başlarındaki adamdan kaynaklıdır zaten bu durum.

Yaşamadığımız kepazelik kalmadan gönderilmeyecek ya da gitmeyecek anlaşıldı.

bordoylamavi
17.12.2019, 10:44
sivasın oyuncularının bir ikisinin dışında isimlerin önemi yok. takım olmuşlar. biri oynamasa diğer kapatıyor. kaleci de iyi. böyle giderlerse şampiyon olurlar. sivası izledim. inanılmaz baskın şeklinde atak yapıyorlar. sahayı küçültüp kalabalık şekilde bekliyorlar top kapmayı. kapınca da hurra 4 5 kişi hücuma. yalnız çıkarken top kaptırırsalar sıkıntı yaşıyorlar. sivasın kazandıoğı maçlarda topla oynama yüzdesi rakiplerinden daha düşük.

neyse demem o ki örnek alınacak bi sistem

roda ya gelince de boşuna kızmayalım. böyle boş poziyon bulursa affetmez roda. affetmedi de daha da bi sürü pozsiyonu var. bu savunmaya kimi getirsen kral olabilir

yorumsuz6117
17.12.2019, 10:46
Sözün bittiği yer burası artık birşey söylemek anlamsız..

RepLay
17.12.2019, 10:56
Sabahın 6 sında beni uyandıran bu kederi oluşturan herkese yazıklar olsun

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmert
17.12.2019, 11:02
Yapacağınız işin anasını avradını gelmişini geçmişini eşekler tepsin

gurur6134
17.12.2019, 11:14
Gece 3 sefer uyanip gozumu her actigimda mac aklima geldi en az yarim saat uyumak icin ugrastim sonra ...takma diyorum salla diyorum olmuyor nasil bir musubet bu.

ozturk
17.12.2019, 11:23
Dün yaşanan şey Sosa ile Stu nun arasındaki zıtlaşmaydı. Çok belliydi. Çözmek Ünal hocaya düşer. Nasıl Onur Burak hamlesini yaptıysa aynı hamleyi burada da yapmalı.

Bu saatten sonra çözse de bize faydası olmaz. Takım zirve mücadelesinden çok uzak..

nakzo
17.12.2019, 11:32
Ünal’a laf gelmesin diye Sosa-Stu zıtlaşması diye bir şey ürettiler şimdi de.

Kafanızı kuma gömmeye devam edin.

Harbien cok güldüm ya takımın 70 metre mesafede oynamasıda bu yuzden turkmen sıgırının yaptıgı her macki hatalar bu yuzden.

nakzo
17.12.2019, 11:34
Hepinizin Allah cezasını versin insanların 3 kurusluk hevesini kursagında bıraktınız vurdumduymaz herifler.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 11:34
Yahu ne Sosa sı ne sturridge i Allah aşkına?

Sturridge 2-3 maçtır şans buluyor.

Ondan önce sorun yaşamıyorduk da dün mü yaşamaya basladik.?

Biz 2 senedir aynı garabet ile boğuşuyoruz . Her seferinde başka bahane ile üstü örtülüyor sadece.

1- Yusuf gitti
2- erken sezon açtık
3- 3 günde bir maç
4- sakatlar
6- yaşlı oyuncular
7- statik oyuncular
8- lider sorunu(sosa sturridge kavgası)

Sene başından beri dinliyorum arkadaş.

Aşağı yukarı bu kronolojide gerçekleşti.

Sosa sturridge falan yok. Zaten asıl duman olduğumuz 2. yarının büyük bölümünde sahada sturridge yok.

Bir ona at suçu bir buna.

Demin okudum, hocanın istemediği oyuncu alınmamalı imiş, hocanın kimi oynatacagina karışılmamalı imiş.

Ulan bugüne kadar yoktu böyle birşey.

Sakatlık yorgunluk 3 günde bir maç b.k püsür bahaneleri bitince nasıl bahane uyduracağımızı şaşırdık cümleten.

Tam kepazelik.

thehell61
17.12.2019, 11:38
Rakipler puan kaybedince bizim de puan kaybedeceğimizi tahmin etmiştim ancak maçı izlemeye başlayınca bir umut yeşerdi içimde, golü de bulunca galiba olacak demedim değil. Psikolojik olarak hazır olmama rağmen bu oyun ve bu skor çok üzdü. 2011 olaylarından sonra futboldan uzaklaşmaya başlamıştım. Gelinen nokta da Trabzonspor' un da umut vadeden bir görüntü de olmamasından dolayı futbolla olan alakamı tamamen keseceğim gibi artık, kendimi bunun için üzmek ve yıpratmak istemiyorum.

7can61
17.12.2019, 11:43
Ünal istemezükçüler, takıma zarar verdiğinin farkında değiller, ya da farkındalar da onların istediği bu belki de.

E dedik burada bir iki mağlubiyet ile zemberekten boşalır gibi kusarlar.

Yavaş yavaş, bu takımın sahibi gerçek taraftarları var.

Binbir emek ile bu noktaya getirilen takımın üzerine böyle kolayca işeyemezsiniz.

Az sakin olun rahat olun.

ffırtına
17.12.2019, 11:43
Konya maçından sonra inşallah bu lafın sana hatırlatılmaz ünal hoca.
*
Bazı oyuncularımız beklenenlerin altında oynadı. Bu hakları var ve kullandılar

Bu hakkı Göztepe, Galatasaray maçlarında da kullanmadılar mı diye sormazlar mı adama.. Bahane üreten hocadan başarı beklemek ahmaklıktır .. Bahane üretmeyeceksin hocaaa ÇÖZÜMMMM üreteceksinn..

ilyskm
17.12.2019, 11:50
Bu hakkı Göztepe, Galatasaray maçlarında da kullanmadılar mı diye sormazlar mı adama.. Bahane üreten hocadan başarı beklemek ahmaklıktır .. Bahane üretmeyeceksin hocaaa ÇÖZÜMMMM üreteceksinn..

Yaw zaten çözüm üretebilecek kapasitesi olsa her kaçtan sonra geyik muhabbeti yerine teknik açıklamalar yapardı...
Maalesef doğru takım ile doğru hocayı aynı döneme denk getiremiyoruz...

iso_4939
17.12.2019, 11:56
Ilk gunde son gunde dedim unal hoca ile olmaz aga buyuk takim hocasi olamaz.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 11:58
Yaw zaten çözüm üretebilecek kapasitesi olsa her kaçtan sonra geyik muhabbeti yerine teknik açıklamalar yapardı...
Maalesef doğru takım ile doğru hocayı aynı döneme denk getiremiyoruz...

Yok yahu olur mu?
Teknik açıklamaları "bize" yani avama mı yapacak?

Böyle savunuluyor adam.
Şu arabesk masallar böyle savunuluyor.

Zerre inanmıyorum herhangi bir teknik meziyeti olduğuna.
Geçen sene kendisi için "ptt hocası" diyen arkadaşlara inanmak gerekiyormuş .

Vallahi bu sezona çok yazık oldu..

Oğuz ZEYTİN
17.12.2019, 11:59
Keşke önceki sezonlar gibi direkten dönen toplara üzülseydik. Artık her maç sonuca etki eden hakem hatası da olmuyor. Sakatlık yaşayan oyuncular geri geldi.

Meşhur videodaki arkadaş diyor ya: Salağa yatmayın la...

Kral çıplak!

nakzo
17.12.2019, 12:00
Dün roda ile sorloth arasındaki bariz uçurum görülmüş oldu hep söyledim roda bizim için vaz geçilmez bir forvetti hucum pres, 2 ye birler, diğer oyunculara duvar olma gibi özellikleri bizim pas oyunu oynamamıza yarıyordu.Kuzeyin Değneğinde ise bunların hiçbiri yok tek ayaklı statik bir herif Agaoglunun fakir edebiyatı yüzünden en iyi 2 adamımız gitti .Ha yusufun gitmesinde de %70 dahli var aldıgı bonservisle takıma çağ atlatı helal olsun kendisine.

bahadır2561
17.12.2019, 12:03
Herkes ekmeğinin derdinde diye maç sonu açıklaması yapan adamdan fazla şeyler bekliyoruz.

Maranov
17.12.2019, 12:03
Fatih terimin başarılı olmasının sebebi kimseye eyvallahı yoktur, sahada verdiği görevi yapmayan ya da laubali oynayan hiç bir futbolcuyu takımında oynatmaz.
Bu sene Fatih terim mecburiyetten herkese alttan aldığı için başarısız olmuştur.
Diyeceksiniz ki Ünal hocanın tartışıldığı konuda Fatihin ne işi var.
Ünal hoca malatya maçından sonra bir anda fatih terim gibi oldu, kimseye eyvallahı olmadı. Burak ve onuru yolladı. Fener maçına 4 gençle çıktı ve başarılı oldu.
o zamana kadar oynamayan sosa bile oynar hale geldi.
Bu sene ünal hoca herkese alttan aldığı için başarısız oldu.
denizli maçında kaptırdığı topa bakmayan, top yanından geçerken izleyen sosayı sahada tutan Ünal hoca kendi sonunu hazırlamaktadır.
O yüzden Ünal hoca gerekirse gençlerle sahayı çıkmalı ama sosa gibi kendi çıkarları için takımı sabote eden oyuncuları oynatmamalıdır.
yönetimde sosayı kadro dışı bırakmalı ve yeni sözleşme imzalamadan şutlamalıdır.
trabzonspor kaptanı vurdum duymaz olamaz olursa kaptan değil futbolcu bile olamaz.

sonuç ünal hoca ya kendi gidecek ya sosnın ipini çekecek yada ocakta sosa ve ünal birlikte gidecek.

7can61
17.12.2019, 12:07
Sahada orasını burasını yırtan nefessiz kalan, bizdeki hiç bir maçında böyle oynamayan Rodaya, Zekiye alkış ile tepki veren bu "kitle", elbetteki kendi topçusuna ve hocasına küfür ederek yollayacak, yerin dibine batıracak, kepaze edecek kadar onurludur.

nakzo
17.12.2019, 12:15
Birde su sosa güzellemelerine uyuz oluyorum takımdaki en gereksiz adam 3 senede tek basina 3 maç almamış adama 3 milyon avro verecek kadar zengin degiliz. Topu kaptırıyor ve eli belinde öküz gibi giden adama bakıyor golude yediriyor.Kesinlille yeni sözleşme imzalamamalıdır.Hata ocak ayı NAŞŞŞ kaptanmış kaptanlığına tüküreyim onun.

Antonio
17.12.2019, 12:20
Sosa mikel sturridge ile yollar ayrılabilir. Sturidgein ıngilteredeki cezası bitti bir takım bulur. Mikelin de ingiltereden talibi çok everton istiyormuş. Sosa da estudiantese gider. Bence şampiyon olamayacagiz bu adamlara eşek yüküyle para vermeye gerek yok.

nakzo
17.12.2019, 12:21
Sosa mikel sturridge ile yollar ayrılabilir. Sturidgein ıngilteredeki cezası bitti bir takım bulur. Mikelin de ingiltereden talibi çok everton istiyormuş. Sosa da estudiantese gider. Bence şampiyon olamayacagiz bu adamlara eşek yüküyle para vermeye gerek yok.

Tamam katılıyorum çok büyük yanlış yatık.Sosayla uzatmak seneyede götürecek.

Zafer Fidan
17.12.2019, 12:22
Rakibimizin kadrolarinda ilk onbirde yer bulanlar arasinda:

Zeki Yavru
Mustafa Yumlu
Olcay

ve bunlara karsi evinde öne gectikten sonra yeniliyorsun. Bunun tek sorumlusu tektik direktördür.

nakzo
17.12.2019, 12:23
Sahada orasını burasını yırtan nefessiz kalan, bizdeki hiç bir maçında böyle oynamayan Rodaya, Zekiye alkış ile tepki veren bu "kitle", elbetteki kendi topçusuna ve hocasına küfür ederek yollayacak, yerin dibine batıracak, kepaze edecek kadar onurludur.

Roda bizdeykende böyle oynuyordu ünal kesinlikle kalmasını istedi fatih terim olsaydı kalırdıda pas oyunumuz çöktü.

CEMEFKER
17.12.2019, 12:26
Dünkü mağlubiyete başka bir etken...
Komplo teorisi de denebilir ama TFF ile yönetimin adeta restlesmesi, limit arttırımı...vs.
Futbolcu milleti akıllıdır mesajı alır. Düşünün bir kere tepe yönetimi ile arası bozuk bir kulüp yönetimi ile hangi başarılara koşulabilir...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samet Berber
17.12.2019, 12:27
Eeee bu müthiş mücadeleden sonra kaç gün izin vermiş oyunculara Ünal Karaman.

castillo61
17.12.2019, 12:36
Bu görüşü kısmen önceden dile getirmiştim. Sörloth her ne kadar fazla gol atmış olsa da, bitiricilik yüzdesi düşük bir oyuncu. Sturridge de aksine bitiricilik konusunda ligin en önde gelen isimlerinden biri ama onun da mücadele yönü çok zayıf. Yalnız Sörloth sağ ayağıyla bile top sürmekte zorlandığından, sağ kanatta oynayabilecek bir oyuncu değil. Bana kalırsa Nwakeme'deki düşüş de ortadayken solda denenebilir. Başakşehir de benzer radikal bir değişiklik yapmıştı. Şampiyonlar Ligi elemeleri ve ligin ilk haftalarında en uçta Gulbrandesen oynuyordu daha sonra onu sol kanada çekip, Crivelli'yi en uçta oynatmaya başladılar ve bu değişiklik onlara çok katkı sağladı...

Bilmiyorum Belçika'da sağda oynamış deniliyordu. Kendi ekseni etrafında dönüp son çizgiye koşan biri için Wakayeme'yi kesmem şahsen.

Sturridge'e gelen anlamsız tepkiler ise şaşırtıyor. Kesen mi dersin sorunu onda bulan mı dersin. Onsuz haftalarda müthiş oynuyorduk zaten. Sörloth 11'lere yazılıyor. Sturridge olmasa 5 golü vardı. Ayrıca Stu İlk yarı takımın en iyisiydi. 2. yarı Sosa'nın rezil performansından oldayı orta sahaya gelip top bile dağıttı.

Sturridge Rodallega'nın yapabildiği her şeyi yapar üstüne de tekniği ve aklıyla fark atar. Bunu uslanmaz bir Hugo sempatizanı olarak söylüyorum. Tek yapmamız gereken ligi ciddiye almasını sağlamak. Topu ayağından hızlı çıkarmalı. Biraz da kondisyon kazanmalı. Devre arası büyük şans bunun için.

Sözün özü çift forvetin zaaf oluşturduğu bariz dolayısıyla kesilecek birisi varsa Sörloth'tur.

oksoholu
17.12.2019, 12:36
Veteranlar takımı gibiyiz koşan adam yok farkında mısın maçın sonuna kadar hiç ortalarda gözükmeyen Nwakame maç kaybedilince canlandı Sosanın tek olumlu hareketi yok Sturidge oyuna bile girmiyor Sörlöth topu ayağından ne zaman çıkaracağını bilmiyor çıkarsa bile atığı yeri tutturamıyor Avdijaj kurtarıcı olarak takıma sokuluyor vs. vs.

He takım bizi ilk yarı durdurabilirse ikinci yarı döküleceğimizi anladığı halde Ünal bunu anlayamadı Sturidge oynamasa da bir tehdit ama bunu Ünal görmüyor ve aynı şekilde ikinci kez oyundan alarak takımı bozuyor takımın bir oyun ritmi yok Yusuf Sarı kanatta aynı hataları tekrarlıyor bunları görüp bu çocuğun hatalarını düzelten yok doğaçlama bir oyun oynanıyor bir strateji yok

Yok oğlu yok bu takım şampiyon olamaz hayalleri bırakalım buraya kadar gelmesi bile mucize bir rahat maçımız yok

emrahtuna
17.12.2019, 12:49
abdülkadir ömürle yusuf yazıcıyı arıyoruz bu çok belli.. malesef tam yukarı doğru ivmeleneceğimiz kırılma maçlarından birini daha beceremedik..ben yine ünal hocayı desteklemeye devam edeceğim..

IYI61
17.12.2019, 12:53
Ahmet Ağaoğlu eserinle gurur duy Rodellega gönder Yusuf Yazıcı sat yerlerini doldurama birde üstüne Ünal hocanın yaptığı fahiş hatalar eklensin bu sene şampiyon olmak çok kolaydı bunu el birliğiyle harcadınız yazıklar olsun

Enes Başkaya60
17.12.2019, 13:13
Takke çıktı kel göründü...

Söylenecek cidden hiçbir şey yok...

Sacit
17.12.2019, 13:17
Sakatlar dönünce muazzam futbol oynayacağız diyenler gerçeği gördü sanırım
Hiçbir becerisi olmayan ve sadece bahaneler üreten bir şahısı hoca diye savunmak akıl tutulmasıdır

1.5 yıldır söylüyoruz bu adamın mevcut kapasitesi bu kadar

zeki yavru mustafa yumlu'nun oynadığı takıma 1-0 dan maç verdi
Bu rezilliği yine bahanelerle geçiştiriyor

Komik olan bu şahıstan şampiyonluk bekliyorlar

Şerafettin Kara
17.12.2019, 13:23
Ben bu takımın bu zamandan sonra kıyamete kadar şampiyon olabileceğine inanmıyorum.Bu bizim kaderimiz bizim sınavımız çoğumuz bu takımı dert ede ede ince hastalığa yakalanacağız

Doğukan Uçan
17.12.2019, 13:36
yav ne şampiyonluğu allasen kafayı mı yediniz :D

nakzo
17.12.2019, 13:58
Bu kadro hucum oynayamaz .
1.Yeni bir hoca gelecek ilk iş defans ve orta saha birbirine yaklaşacak. Mesafe 40 metreye düşecek
2 Orta alanda biri iyi top yapan ikincisi pres yapan top kapan bir hamal olacak .
3 .Sol kanada hızlı adam geçen kontraya uygun bir adam alınıp wakayeme satılacak çünkü hicbir bok oynamıyor diğer takımlar onu çözdü tam bir vasata dönüştü.
4.Ziya doğanın 2004 te oynattığı kalabalık orta saha sert ve müdahaleli oyun hızlı hücumla atağa kalkan kontra futboluna dönülecek başka kurtuluş reçetesi yoktur.

emre6117
17.12.2019, 14:18
Gece 3 sefer uyanip gozumu her actigimda mac aklima geldi en az yarim saat uyumak icin ugrastim sonra ...takma diyorum salla diyorum olmuyor nasil bir musubet bu.

Aynen bnde de aynı durum oluştu.maçtaki oyuncuların ruhsuzlupunu atamıyorum. Sosanın hallerini. Bir kriz var belli ki. Ancak geçen seneden beri var olan temel sorun devam ediyor. Takım savunma yapmıyor yapamıyor. Sadece top ayağındayken ve rakip kapanmışken top oynuyor. Bu sebepten her maç öne geçiyoruz. Sıra savunma işine geliyor orada gdçen seneden beri kocaman bir sıfırız.bu sorun hem teknik direktörden hem oyuncu yapısından kaynaklı. Stoperler de aşırı vasat. Radikal kararlar alınmadan çözülmez. Bu sene gs. Fb. de savunma yapamıyor. Bu işte sivas aşırı başarılı. Kaçak oynayan hiçbir oyuncu yok. 11ide top rakipteyken savunmada. Bizde ise waka. Y. Sarı. Sturrşdge. Sörloth(en çok micadele edeni o), savunmada yok. Stoperler de vasat olunca sosa da biraz oyundan düşünce perişan oluyıruz. Altay bile baskı yapabiliyor. Bu saatyen sonra bu takım 3 farklı öne geçmedikçe kolay maç izleyemeyeceğiz.seneye de mevburen ciddi bir revizyon olacak. (novak. Sosa. Peraire. Sturridge zaten gidici gözüküyor)

samway
17.12.2019, 14:22
işin en traji komik yanı 300-500 bin için hugo yu gonderdıler sonra yenılınce hugo cok ıyıymıs affetmezmıs tek vuruş ustasıymış şu bu falan filan ...

bır çocuk demıstı ya yıllar once hugonun da .... senin de ..... tolga abi

o misal.

emre6117
17.12.2019, 14:23
Bundan sonra eğer ünal hoca devam etmek istiyorsa gol yememek üzerine çalışmalı sadece. Bunu nasıl yapar bimem ama. Bir takım her maç gol yiyerek hiçbir yere varamaz.

Gürkan Asma
17.12.2019, 14:49
Maçın tekrarına bakayım dedim 5 dk dayanamadım. Böyle rezil bi sahaya yayılış yok yahu. Birbirine en yakın iki oyuncumuz arasında minimum 15 metre var, birinci bölgeyle 3. bölge arasında 70 80 metre boşluk var.

Nwakaeme taç çizgisine yapışmış, sağ bek solbek aynı şekilde taç çizgilerine yapışmışlar. Savunmacılar oyunu kuramadığı için Mikel devamlı diplerine girip topu alıyor, Sosa 3. bölgeye yaklaşınca ortada bi kara delik oluşuyor. Mecbur kenarlardan oyun kurmaya çalışıyoruz, ya da topu şişiriyorsun.

Bu oyuna mı çalışıyoruz biz haftalardır ? Elindeki şu kadroyla kendi sahanda oyunu rakip sahaya 5 dk bile yıkamıyorsun, ikinci topları toplayamıyorsun. Olan oyunculara oluyor bu sefer, devamlı ileri geri koşan oyuncu, dili dışarda geziyor.

Gürkan Asma
17.12.2019, 15:05
Anlık fotoğraf falan demeyin ha, maç boyunca durum buydu ya.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191217/0fa41230deac855ccb2c81acac81c3c0.jpg

Enes Başkaya60
17.12.2019, 15:06
Anlık fotoğraf falan demeyin ha, maç boyunca durum buydu ya.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191217/0fa41230deac855ccb2c81acac81c3c0.jpg

Skandal bir görüntü...Maç boyunca böyle oldu aynen...

ffırtına
17.12.2019, 15:25
içerde oynadığımız maçların iddaa oranlarına baktım da ilginç bir şey dikkatimi çekti..

Trabzonspor-Malatya : 1/2 28 oran
Trabzonspor-Gençler: 1/2 25 oran
Trabzonspor-Beşiktaş: 1/2 23 oran
Trabzonspor-Gaziantep: 1/2 30 oran
Trabzonspor-Göztepe: 1/2 25 oran
Trabzonspor-Galatasaray: 1/2 23 oran
Trabzonspor-Denizli: 1/2 35 oran

Oranlar düşündürücü Göztepe'nin deplasmanda galibiyeti dahi yokken 1/2 oranı 25'ti.. Ancak Denizli son haftalarda bu kadar iyi gitmesine rağmen verilen oran 35.. 1 den 2 olan tek maç da bu maç. Nasıl bir iş bu anlamadım.. Oranlar neye göre belirlendi..İlginç !!!

mete61bordomavi
17.12.2019, 15:33

İbret-i alem için ben de alıntıladım.
Baba takım yok! Takımı çalmışlar, orta sahayı çalmışlar! Komedi gibi.
Haftalardır bunu bu platformda anlatıyoruz, haftalardır anlamıyorlar.

Çok net bir şey söyleyeceğim! Kimse kusura bakmasın.
Bizi çok güzel kandırıyorlar! O kadar güzel kandırıyorlar ki, bu rezil futbola bile ''Şükretmemizi'' istiyorlar.
Tıpkı hayatımızın diğer alanlarında olduğu gibi!
Ama unuttukları bir şey var. Bunu önceki kuşaklarına yedirebilirsin. Üstüne bir de fakirlik edebiyatı sosu döktün mü tadından yenmez!
Yeni kuşak, dünya futbolunu da bildiği için artık edebiyatla, duygu sömürüsüyle işler yürümez!

Hadi artık dillendirilmeyen konuları konuşalım!
Trabzonspor'u kuruluş vizyonundan koparıp, futbolun baronlarına kim teslim etti?
Trabzonspor özünde isyan iken, sadık sistem bekçisi bir hale nasıl ve hangi şartlarda getirildi!
Trabzon gibi futbol şehrinin takımı olan Trabzonspor'un neden bir oyun ve oyuncu felsefesi yok?

Kimler hangi süslü, boyalı, makyajlı yalanlarla yıllarımızı çalıp heba etti?
Evet, nihayetinde bir futbol takımı, şiddete elbette karşıyız da, bu takım için intihar edeni var, kavgaya karışıp öldürüleni var!
Emeğin, sermayeye diklenişi, ezilenin ezene diklenişinin sembol bayrağı olan bu kulubü, kimler kimlerin çiftliği haline getirdi?

Sorulacak o kadar çok soru var ki, dile kolay, gelmeyen sadece şampiyonluk olsa yine neyse de, ortada yavaş yavaş asimile edilen bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu kimliği var.
Türkiye'nin en medeni ve nezih şehri olan Trabzon, bugün adı şiddetle veya başka sıfatlarla anılıyorsa, şapkayı önümüze koyup da bir düşünelim!
Biz nerede hata ettik?

Neticede bir futbol klubü elbette de, kaybolan sadece şampiyonluklar veya yıllar olsaydı keşke!

Gurpas
17.12.2019, 15:41
Ünal insan olarak çok iyi, sevdiğim bir isim. Fakat Ünal hoca Trabzonspor gibi arkasında milyonlarca taraftarı olan, başarıya aç, başarı bekleyen, olmazsa olmazı iyi futbol ve şampiyonluk olan bir camianın hocası olamaz. Günümüz futbolunda iyi niyet iş yapmıyor futbolu, futbolun bilimine göre takıma yansıtan hocalar devri günümüz. Bize de böyle bir hoca lazım. Bence Erol BUlut Malatya ve Alanyada yaptıkları ile bunun için Türkiyede ki en yakın isimdir. Anlaşılıp takımın başına getirilmelidir.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 16:01
Rakibin dizilişine bak, bir de bizim dizilişe bak.
Tam kepazelik iki senedir yaşadığımız.
Şu takım şekli her maç şu halde iken, harbiden hocayım diye geziyor, oyunculardan, antremanlardan falan şikayet ediyorlar.
Adam kafayı çizse yeridir.

Ne ala memleket arkadaş.
Şu rezilliği sene boyu top diye bize izlet (geçen sene de aynısıydı, oyuncuların özverisi ile birşeyleri kapatıyorduk),
eee... Çamuru da bir oraya bir buraya at.
Valllahi çok güzel meslek...

RepLay
17.12.2019, 16:10
Benim dünkü maçı izlediğim dernekte maçı izleyenlerin arasında maçla işleri olmayan ihtiyar diyebileceğimiz insanlarda çokca vardı. İnanmıştık inanmışlardı bu sene bişey olacağına malesef ilk yarının sonlarına doğru üzüntü ve kızgınlıklarla gittiler gelmediler.

Mert Pasa
17.12.2019, 16:24
İnanc kırkbeş dakikada yıkılan şeye denmez.82. Dk da hasbelkader Sorloth atsaydı ya da kimsenin konuşmadığı penaltılardan biri olsaydı methiye yarışı başlamışdı

TSemih61
17.12.2019, 16:28
Maçın tekrarına bakayım dedim 5 dk dayanamadım. Böyle rezil bi sahaya yayılış yok yahu. Birbirine en yakın iki oyuncumuz arasında minimum 15 metre var, birinci bölgeyle 3. bölge arasında 70 80 metre boşluk var.

Nwakaeme taç çizgisine yapışmış, sağ bek solbek aynı şekilde taç çizgilerine yapışmışlar. Savunmacılar oyunu kuramadığı için Mikel devamlı diplerine girip topu alıyor, Sosa 3. bölgeye yaklaşınca ortada bi kara delik oluşuyor. Mecbur kenarlardan oyun kurmaya çalışıyoruz, ya da topu şişiriyorsun.

Bu oyuna mı çalışıyoruz biz haftalardır ? Elindeki şu kadroyla kendi sahanda oyunu rakip sahaya 5 dk bile yıkamıyorsun, ikinci topları toplayamıyorsun. Olan oyunculara oluyor bu sefer, devamlı ileri geri koşan oyuncu, dili dışarda geziyor.
Tamam doğru bunları yapamıyoruz. Peki kim suçlu hoca mı?

Bu kadar ağır, temposuz ve statik oyunculardan oluşan oyuncu grubuna istersen Guardiola'yı getir 2 dakika rakip sahada tutamaz. E görülüyor zaten bunun için hocaya falan gerek yok, geriye düşen bir takım rakibi ceza sahasına ittirir ama bunu yapamıyoruz işte çünkü oyuncuların tek yönlü yetersiz fiziksiz isimler. Modern futbolda gerekli hiçbir şeye sahip değiller.

Oyuncuların hiçbiri dribbling ile zorlamıyor. Bir tek Yusuf yapıyor bunu o da hata yapıyor diye azar işitiyor herkesten. Arada da Mikel denedi işte adam gördü problemi kendim çözeyim dedi birkaç kere topu taşıdı rakip sahaya. Sörloth yine deneyeyim dedi o da başarısız oldu çünkü tarzı değil. Zaten taşısan ne olacak tüm oyuncular hareketsiz dikiliyor öyle, ki bu hocadan bağımsız bir şey. 100 metrelik sahada topu nasıl taşıyacaksın sahaya başka bir yolu yok ki. Rakip iyi kapatınca direkt oyun da oynayamıyorsun uzun vursan yine kimse alamıyor. Bir şekilde topu hızlıca döndürüp rakibin açığını kollayacaksın kanatlardan sıfıra ineceksin derine top atacaksın vesaire ama bu kadro hiçbir şeyi yapamıyor neden çünkü kalite yok. İsimler kaliteli gibi geliyor ama sahada "isimler" oynamıyor.

Hoca bilmiyor mu bu futbolu. Bugün kime sorsan oyuncular hareketli olmalı, pas açılarına girmeli, sağdan soldan bindirmeli, alan değiştirmeli boş koşu yapmalı vesaire sayar sana bunları Ünal Karaman bilemeyecek mi? Biliyor elbette ama bütün maç rakibin arasına saklanıp yürüyen Sturridge ile aldığı her topu geriye çeken artık ileriye gitmeye mecali kalmamış Nwakaeme ile nasıl yapacaksın bunu. Forvetin de beceremiyor. Sosa zaten artık öyle zorlayabilecek birisi değil, Mikel de hiç öyle oynamamış. Novak zaten ne yaptığı belli değil bütün maç uyudu. Pereira takımın hücum anlamında en etkili ismi onun agresifliği ve topla kat etmesi olmasa çoğu maç rakip sahaya gidemeyiz. O da her maç yoruluyor artık 2. yarıları oynayamıyor.

Çok kötü bir kadromuz olduğunu kabul edin. Hoca sizin istediğiniz futbolu geçen sene oynadı bir müddet ama o kadroda sırtı dönük oynayan Rodallega, topu dolaştıran Yusuf ve Ömür gibi oyuncular vardı ayağımızda tutup rakibi ileri ittirebiliyorduk. Bu sene hiçbiri yok yerlerine oynayan oyuncular bunu yapamıyor bu kadar basit. Kadro kaliten düştü hem de modern futbolda yeri olmayacak bir şekilde aşırı yanlış kadro planlaması yaptın.

Hocalık bir durum yok yani bunu kabul etmeli herkes.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 16:50
İnanc kırkbeş dakikada yıkılan şeye denmez.82. Dk da hasbelkader Sorloth atsaydı ya da kimsenin konuşmadığı penaltılardan biri olsaydı methiye yarışı başlamışdı
Şöyle basit bir cevap bırakalım yine :

Geçen sene 5-0 yenildik malatya'ya, hatta göztepe falan gene içerde rezillikler.
Ama kimse hoca gömmedi.

Bu sene Beşiktaş'a 4 attık, hatta Antepe de 4 attık.
Vallahi methiye düzmedim.
Orada duruyor hepsi yazıların.

Çok fena karıştırıyorsunuz şu anki durumu.

Bu tek maçlık bir mesele değil.

Sürekli geriye giden bir oyun, çözülemeyen kangren olmuş tekrarlayan sorunlar yumağı.

Sanki dün akşam skora bağlı bir reaksiyon veriyormuş taraftar gibi tavra girilmesi enteresan.

Kendisi geldiğinden beri takım anlamında ortada bir şey yok.
Geçen sene düşük beklentinin kredisini yedik de, bu sene o da yok.
Yani takım oturdukça üzerimize oturmaya başladı.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 16:56

Bu kadar ağır, temposuz ve statik oyunculardan oluşan oyuncu grubuna istersen Guardiola'yı getir 2 dakika rakip sahada tutamaz. E görülüyor zaten bunun için hocaya falan gerek yok, geriye düşen bir takım rakibi ceza sahasına ittirir ama bunu yapamıyoruz işte çünkü oyuncuların tek yönlü yetersiz fiziksiz isimler. Modern futbolda gerekli hiçbir şeye sahip değiller.

Oyuncuların hiçbiri dribbling ile zorlamıyor. Bir tek Yusuf yapıyor bunu o da hata yapıyor diye azar işitiyor herkesten. Arada da Mikel denedi işte adam gördü problemi kendim çözeyim dedi birkaç kere topu taşıdı rakip sahaya. Sörloth yine deneyeyim dedi o da başarısız oldu çünkü tarzı değil. Zaten taşısan ne olacak tüm oyuncular hareketsiz dikiliyor öyle, ki bu hocadan bağımsız bir şey. 100 metrelik sahada topu nasıl taşıyacaksın sahaya başka bir yolu yok ki. Rakip iyi kapatınca direkt oyun da oynayamıyorsun uzun vursan yine kimse alamıyor. Bir şekilde topu hızlıca döndürüp rakibin açığını kollayacaksın kanatlardan sıfıra ineceksin derine top atacaksın vesaire ama bu kadro hiçbir şeyi yapamıyor neden çünkü kalite yok. İsimler kaliteli gibi geliyor ama sahada "isimler" oynamıyor.

Hoca bilmiyor mu bu futbolu. Bugün kime sorsan oyuncular hareketli olmalı, pas açılarına girmeli, sağdan soldan bindirmeli, alan değiştirmeli boş koşu yapmalı vesaire sayar sana bunları Ünal Karaman bilemeyecek mi? Biliyor elbette ama bütün maç rakibin arasına saklanıp yürüyen Sturridge ile aldığı her topu geriye çeken artık ileriye gitmeye mecali kalmamış Nwakaeme ile nasıl yapacaksın bunu. Forvetin de beceremiyor. Sosa zaten artık öyle zorlayabilecek birisi değil, Mikel de hiç öyle oynamamış. Novak zaten ne yaptığı belli değil bütün maç uyudu. Pereira takımın hücum anlamında en etkili ismi onun agresifliği ve topla kat etmesi olmasa çoğu maç rakip sahaya gidemeyiz. O da her maç yoruluyor artık 2. yarıları oynayamıyor.

Çok kötü bir kadromuz olduğunu kabul edin. Hoca sizin istediğiniz futbolu geçen sene oynadı bir müddet ama o kadroda sırtı dönük oynayan Rodallega, topu dolaştıran Yusuf ve Ömür gibi oyuncular vardı ayağımızda tutup rakibi ileri ittirebiliyorduk. Bu sene hiçbiri yok yerlerine oynayan oyuncular bunu yapamıyor bu kadar basit. Kadro kaliten düştü hem de modern futbolda yeri olmayacak bir şekilde aşırı yanlış kadro planlaması yaptın.

Mikel Chealse'de iken de aynı oyunu oynuyordu. Herkesin elinde City gibi delip geçen adamlar yok.
Rakibinin savunması orta sahası kimdi arkadaş?
Göztepe'nin savunması kimdi?

Lan hepsini geçelim,
Galatasaray'dan daha mı Statik bizim orta saha ve hücum hattımız?
Adamların Lemina dışında beli dönen oyuncusu yoktu, o da ikinci yarı sakatlandı çıktı.
Ona rağmen 45 dakika tepemizden inmediler.

Fener hangi orta saha ile ezdi bizi. La %80 topla oynadı adamlar.
Emre'den Kruse'den daha mı hareketsiz senin orta saha elemanların?
Rodriguez dışında tek hareketli adamları yoktu orta sahada.
Elek ettiler bizi.

Gençlerbirliğinin dinamik miydi orta saha elemanları?

Vay arkadaş yahu!
Bir günde bütün takım boka sardı, niye?
"Saving Private Ünal Karaman"...

Ne bitmez bahaneleriniz varmış arkadaş yahu!

Olur. Anlatırsınız.

Hadi canım sizde.

RepLay
17.12.2019, 16:57
İnanc kırkbeş dakikada yıkılan şeye denmez.82. Dk da hasbelkader Sorloth atsaydı ya da kimsenin konuşmadığı penaltılardan biri olsaydı methiye yarışı başlamışdıDostum bu ilahi bi inanç değilki neden yıkılmasın neden bitmesin. Sonuçta inancı besleyen şeylerde var.Şampiyon olabileceği inancı bitti ben dahil çoğu kişinin.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 17:12
Yine bizi depresyona soktun Trabzonspor

Bitmeyen sevda
Bitmeyen çile

Ertan OKUMUŞ
17.12.2019, 17:14
beraberlik golü ben geliyorum diye bağırıyordu akabinde mağlubiyet golü .. biz görüyorduk ama elimizden bir şey gelmiyordu,elinden bir şey gelmesi gerekenler bizden kötü maç izliyordu:mad:

ÖmürKaradeniz61
17.12.2019, 17:16
Hocamız aşırı yetersiz ve takım olarak çok kötü bir oyun ortaya koyuyoruz, şu kadroyu şenol güneşe ver en az 70 puanla şampiyon yapar bu sene.

HOPA'LI TS'Lİ
17.12.2019, 17:19
Hocamız aşırı yetersiz ve takım olarak çok kötü bir oyun ortaya koyuyoruz, şu kadroyu şenol güneşe ver en az 70 puanla şampiyon yapar bu sene.

sözün bittiği yer
içimden geçti dün akşam

amasya0561
17.12.2019, 17:22
Yeter ula yeter yeniliyorsanızda adam gibi yenilin. Güçleri yetmedi deriz.
Bu ne ya kaç maç oldu öne geçip tamam maçı aldık diyoruz hevesimiz kursagımızda kalıyor. Ne hoca. büyük takım hocası nede topcular . Yada biz kendimizi kandırıyoruz büyük takımız diye.

amasya0561
Edit

Mert Pasa
Dostum bu ilahi bi inanç değilki neden yıkılmasın neden bitmesin. Sonuçta inancı besleyen şeylerde var.Şampiyon olabileceği inancı bitti ben dahil çoğu kişinin.

yani oraya onu inanarak oturtan neydi ki onu demek istiyorum,ayni Unal ayni oyuncular degilmiydi.valla neyse hepimiz cok uzgunuz biraz motoru soğutalım düzelmesi imkansız bir şey yok demek istiyorum ve buna tam inancim var

Mert Pasa
17.12.2019, 17:25
15 main 12 sinde one gecip de 5 inde kaybeden takim iki şey soyluyor:

1-Aslinda maclara doğru başlıyor(alintidir Guntekin Onaydan duydum)
2-Sonrasinda da doğru olmayan seyler yapıyordur.

Bu iki madde hem Unal Hocaya hem de futbolculara hitap ediyor diyebiliriz.

TSemih61
17.12.2019, 17:29
Mikel Chealse'de iken de aynı oyunu oynuyordu. Herkesin elinde City gibi delip geçen adamlar yok.
Rakibinin savunması orta sahası kimdi arkadaş?
Göztepe'nin savunması kimdi?

Lan hepsini geçelim,
Galatasaray'dan daha mı Statik bizim orta saha ve hücum hattımız?
Adamların Lemina dışında beli dönen oyuncusu yoktu, o da ikinci yarı sakatlandı çıktı.
Ona rağmen 45 dakika tepemizden inmediler.

Fener hangi orta saha ile ezdi bizi. La %80 topla oynadı adamlar.
Emre'den Kruse'den daha mı hareketsiz senin orta saha elemanların?
Rodriguez dışında tek hareketli adamları yoktu orta sahada.
Elek ettiler bizi.

Gençlerbirliğinin dinamik miydi orta saha elemanları?

Vay arkadaş yahu!
Bir günde bütün takım boka sardı, niye?
"Saving Private Ünal Karaman"...

Ne bitmez bahaneleriniz varmış arkadaş yahu!

Olur. Anlatırsınız.

Hadi canım sizde.
Abi yazdığın her şey yanlış. Bütün sorularına evet diyorum. Oynadığımız tüm kadrolar bizden daha iyiydi. Sadece mücadele ederek üstünlük kuruyorlar zaten bize. Siz sahada oynanan şeyi amatör bir karşılaşma zannediyorsunuz herhalde. Sturridge'in Sosa'nın, Nwakaeme'nin, Pereira'nın, Novak'ın, Sörloth'un hepsi çok ama çok kötüydü. Gençlerbirliğinin bile tüm oyuncuları bizden daha dinamik evet. Sorun burada zaten. Bunu kabullenmiyorsunuz, suçu hocaya atıyorsunuz. Tek suçlu oyuncular çünkü fiziksel olarak bu kadar kötü oldun mu hiçbir profesyonel ligde başarı elde edemezsin. Ligin en kötü takımına sahibiz şuan itibariyle tüm oyuncular tek yönlü, kondisyonları bitik ve top taşıma yetenekleri yok fizikleri yetersiz. Hocanın da dediği gibi ideal kadromuza ulaştığımızda belki bir şeylerin mücadelesini verebiliriz şuan idealden çok uzak bir oyuncu topluluğu var bazılarını son 10 dakika bile sahaya süremezsin çünkü fizik ve kondisyon yetersiz. Bu kadar basit. İsterlerse bir zamanlar dünyanın en iyisi olsunlar bu kadar statik ve fiziksiz oyuncuyu sahaya atarsan acunun halısaha turnuvasında bile zor tutunursun. :D

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 17:38
Abi yazdığın her şey yanlış. Bütün sorularına evet diyorum. Oynadığımız tüm kadrolar bizden daha iyiydi. Sadece mücadele ederek üstünlük kuruyorlar zaten bize. Siz sahada oynanan şeyi amatör bir karşılaşma zannediyorsunuz herhalde. Sturridge'in Sosa'nın, Nwakaeme'nin, Pereira'nın, Novak'ın, Sörloth'un hepsi çok ama çok kötüydü. Gençlerbirliğinin bile tüm oyuncuları bizden daha dinamik evet. Sorun burada zaten. Bunu kabullenmiyorsunuz, suçu hocaya atıyorsunuz. Tek suçlu oyuncular çünkü fiziksel olarak bu kadar kötü oldun mu hiçbir profesyonel ligde başarı elde edemezsin. Ligin en kötü takımına sahibiz şuan itibariyle tüm oyuncular tek yönlü, kondisyonları bitik ve top taşıma yetenekleri yok fizikleri yetersiz. Hocanın da dediği gibi ideal kadromuza ulaştığımızda belki bir şeylerin mücadelesini verebiliriz şuan idealden çok uzak bir oyuncu topluluğu var bazılarını son 10 dakika bile sahaya süremezsin çünkü fizik ve kondisyon yetersiz. Bu kadar basit. İsterlerse bir zamanlar dünyanın en iyisi olsunlar bu kadar statik ve fiziksiz oyuncuyu sahaya atarsan acunun halısaha turnuvasında bile zor tutunursun. :D

Ne Fener'in orta sahası ne Gs nin orta sahası bizden dinamik falan değil.
Tek tek karşılaştırayım ikisi de kağnı gibi ağır çıkar bizimle karşılaştırdığın zaman.

Fizik konusunda ise özellikle şu anda anlamadım niye fiziken kötü olduğumuzu?
Sturridge dışında ilk 11 de yorgun ve fiziken hazır olmayan kim var.
Belki bir nebze Novak.

Kalanların yorgunluğunun, ya da fiziki hazırlıksızlıklarının sebebi ne?

Ya da aksine sorayım, rakiplerimiz nasıl bu kadar hazır?

Başakşehir'in yaş ortalaması senden yukarıda.
Aynı kadro ile 3 günde bir ciddi maç yapıyor.
Nasıl hazır adamlar?

Sakatlığı olmayan adamların fiziken hazır olmamasının sebebi ben değilim herhalde.????

İlk cümlene en son cevap vereyim, şu oyunda şu kadroya rağmen, oynadığımız tüm kadrolar bizden daha iyiydi lafının tek karşılığı, bizim oyuncularımız kaliteli ama fiziken yetersiz.

Bu bile hoca kovalamak için yeter sebep.

Çünkü elindeki oyuncuların hepsi fiziki yeterliliği ispatlı adamlar.

TSemih61
17.12.2019, 17:55
Ne Fener'in orta sahası ne Gs nin orta sahası bizden dinamik falan değil.
Tek tek karşılaştırayım ikisi de kağnı gibi ağır çıkar bizimle karşılaştırdığın zaman.

Fizik konusunda ise özellikle şu anda anlamadım niye fiziken kötü olduğumuzu?
Sturridge dışında ilk 11 de yorgun ve fiziken hazır olmayan kim var.
Belki bir nebze Novak.

Kalanların yorgunluğunun, ya da fiziki hazırlıksızlıklarının sebebi ne?

Ya da aksine sorayım, rakiplerimiz nasıl bu kadar hazır?

Başakşehir'in yaş ortalaması senden yukarıda.
Aynı kadro ile 3 günde bir ciddi maç yapıyor.
Nasıl hazır adamlar?

Sakatlığı olmayan adamların fiziken hazır olmamasının sebebi ben değilim herhalde.????

İlk cümlene en son cevap vereyim, şu oyunda şu kadroya rağmen, oynadığımız tüm kadrolar bizden daha iyiydi lafının tek karşılığı, bizim oyuncularımız kaliteli ama fiziken yetersiz.

Bu bile hoca kovalamak için yeter sebep.

Çünkü elindeki oyuncuların hepsi fiziki yeterliliği ispatlı adamlar.
GS topu çok rahat dolaştırdı sen engellemeyedin oyuncuları pas yapmaya elverişli, bizim geri çekildiğimizi pres yapamadığımızı görünce iyice cesaretlendiler ve topa hakim oldular. Fiziksel olarak iyi basabilsen zaten GS hiçbir şey yapamazdı yetenekli oyuncuları yok. Onların da kadro sorunlu bunu kabul ediyorum bizimki o kadrodan daha sorunlu. Onlar da bizim gibi yanlış transferler yaptılar. Seri ve Lemina da fizik olarak bitik oyuncular. Hücuma destek veremiyorlar. Nzonzi de bu ortamda berbat gözüküyor doğal olarak.

Fener ise hayvan gibi basıyor rakibe. Onlar da Emre'yi eleştiriyor son maçlarda hiçbir şey oynamadığından ve yedeğe çekilmesi gerektiğinden bahsediyorlar. Aç ekşideki başlığına bak istersen abi. Haklılar da Emre ilk haftalardaki formunu kaybetti onun olayı bu kadardı zaten. Rodriguez'e falan acayip sövüyorlar. Kruse'un fiziğini eleştiriyorlar yedeğe çekilmesi gerektiğini söylüyorlar. Ama yine de bizim kadar kötü durumda değiller. Sturridge'i görseler bu adamı bu durumdayken nasıl aldınız diye yönetimi istifa ettirirlerdi. Bu takımların hangisiyle karşılaştırırsan karşılaştır seviye olarak düşük kalıyoruz. Sosa'yı, Nwakaeme'yi iyi gösteren geçen seneki kadromuzdu bu çok net ortaya çıktı yoksa bu yaştaki Sosa ve bu ağırlıktaki Nwakaeme ile hiçbir şey yapamazsın yapamıyoruz da zaten.

Neyse konu bizim takım. Fizik olarak kötü olmamızın sebebi sezonu erken açıp aynı oyuncularla rotasyonsuz ilerlememiz ve hocanın da dediği gibi oynamayan oyuncuların antrenman ve fiziksel eksikliklerinin bulunması. Savunmayı hariç tutayım öndeki 6 oyuncu da savunma özellikleri bakımından yetersiz. Fizikleri iyi olsa yine bir nebze kotarıyorlardı Avrupa maçlarında falan ama iyice elden ayaktan düştü adamlar.
Başakşehir aynı kadroyla çıkmış Konya'ya karşı. Son maçta nasıl oynadılar bilmiyorum ama oyuncuları bizden daha genç, daha fizikli ve kondisyonlu oyuncular. Demek ki kaldırabiliyorlar art arda maça çıkmayı. Şunu da unutmamak lazım onlar daha rotasyonlu ilerlediler. Yaşlı oyuncuların çoğunu sonradan oyuna alıyor 11 çıkartmıyor. Toplasan 500 dakika süre almamışlardır.

Şimdi baktım Clichy, Crivelli, Visca ve Caiçara'yı sürekli kullanmışlar takdir edersiniz ki bu oyuncular fizikli oyuncular yani yoğun maç temposunu kaldırıyorlar. Diğer bölgelere ise rotasyon uyguluyor sürekli. Mackolikten aldığı dakikalara bakarak bu çok net görülebilir.

Sakatlığı olmayan adamların fiziken hazır olmamasının sebebi sen de değilsin evet ama hoca da değil. Yedeklerin yetersizliği, oyuncuların fiziksel kapasite düşüklüğü. Yani hoca da değil sorumlu.

ALDENİRO
17.12.2019, 17:57
Dikine oynamalıyız verkaçlı akmalıyız rakibin üstüne.

Fatih Öztürk
17.12.2019, 18:10

Dünyanın en büyük yalanlarından biri Trabzonspor taraftarının futboldan anladığı yalanıdır.

Mehmet Fatih Yavuz
17.12.2019, 18:29
GS topu çok rahat dolaştırdı sen engellemeyedin oyuncuları pas yapmaya elverişli, bizim geri çekildiğimizi pres yapamadığımızı görünce iyice cesaretlendiler ve topa hakim oldular. Fiziksel olarak iyi basabilsen zaten GS hiçbir şey yapamazdı yetenekli oyuncuları yok. Onların da kadro sorunlu bunu kabul ediyorum bizimki o kadrodan daha sorunlu. Onlar da bizim gibi yanlış transferler yaptılar. Seri ve Lemina da fizik olarak bitik oyuncular. Hücuma destek veremiyorlar. Nzonzi de bu ortamda berbat gözüküyor doğal olarak.

Fener ise hayvan gibi basıyor rakibe. Onlar da Emre'yi eleştiriyor son maçlarda hiçbir şey oynamadığından ve yedeğe çekilmesi gerektiğinden bahsediyorlar. Aç ekşideki başlığına bak istersen abi. Haklılar da Emre ilk haftalardaki formunu kaybetti onun olayı bu kadardı zaten. Rodriguez'e falan acayip sövüyorlar. Kruse'un fiziğini eleştiriyorlar yedeğe çekilmesi gerektiğini söylüyorlar. Ama yine de bizim kadar kötü durumda değiller. Sturridge'i görseler bu adamı bu durumdayken nasıl aldınız diye yönetimi istifa ettirirlerdi. Bu takımların hangisiyle karşılaştırırsan karşılaştır seviye olarak düşük kalıyoruz. Sosa'yı, Nwakaeme'yi iyi gösteren geçen seneki kadromuzdu bu çok net ortaya çıktı yoksa bu yaştaki Sosa ve bu ağırlıktaki Nwakaeme ile hiçbir şey yapamazsın yapamıyoruz da zaten.

Neyse konu bizim takım. Fizik olarak kötü olmamızın sebebi sezonu erken açıp aynı oyuncularla rotasyonsuz ilerlememiz ve hocanın da dediği gibi oynamayan oyuncuların antrenman ve fiziksel eksikliklerinin bulunması. Savunmayı hariç tutayım öndeki 6 oyuncu da savunma özellikleri bakımından yetersiz. Fizikleri iyi olsa yine bir nebze kotarıyorlardı Avrupa maçlarında falan ama iyice elden ayaktan düştü adamlar.
Başakşehir aynı kadroyla çıkmış Konya'ya karşı. Son maçta nasıl oynadılar bilmiyorum ama oyuncuları bizden daha genç, daha fizikli ve kondisyonlu oyuncular. Demek ki kaldırabiliyorlar art arda maça çıkmayı. Şunu da unutmamak lazım onlar daha rotasyonlu ilerlediler. Yaşlı oyuncuların çoğunu sonradan oyuna alıyor 11 çıkartmıyor. Toplasan 500 dakika süre almamışlardır.

Şimdi baktım Clichy, Crivelli, Visca ve Caiçara'yı sürekli kullanmışlar takdir edersiniz ki bu oyuncular fizikli oyuncular yani yoğun maç temposunu kaldırıyorlar. Diğer bölgelere ise rotasyon uyguluyor sürekli. Mackolikten aldığı dakikalara bakarak bu çok net görülebilir.

Sakatlığı olmayan adamların fiziken hazır olmamasının sebebi sen de değilsin evet ama hoca da değil. Yedeklerin yetersizliği, oyuncuların fiziksel kapasite düşüklüğü. Yani hoca da değil sorumlu.

Hayvan gibi basıyor dediğin fener, ki iç sahada cidden basıyorlar, kağnı kruse, 40 lik emre , Rodriguez , ve gene son derece ağır oynayan 33 Luk gustavo ile yapıyor bunu .

Efendim demek ki onların fizik kalitesi yüksekmiş.

Bu bahane düzeneğini bitirmeyeceksiniz orasını ben anladım.

Şu takımın özellikle orta saha ve hücum hattının , hele de sene başında , ekuban ve ömür sahada iken statik oyunculardan kurulu olduğunu söylemek inadına konuşmaktır .

Ha diyeceksin ki şimdi yoklar.

Varken de aynı b.ktan oyunu oynuyorduk.

Ki , Sörloth fizik gücü ve pres olarak rodallega dan daha üstün oyuncu.

Tabi tek başına adam ilerde Superman olmadığından, bu güç bir halta yaramıyor.

Bu arada pas oyununa da yatkın değilmişiz.

Tabi tabi .

Bunlar hep bit pazarı malları.

Ucuza satın alma yapmaya çalışan ölü dikici tipler geldi gözümün önüne, inadindan biraz daha kotulersen Ünal Karaman'ın üzerine 1-2 tanesini de bedava veririz.

TS61_NL
17.12.2019, 18:35
Hayal kırıklığı oldu maalesef, Sturridge i oyundan almasını anlayamadım....çok üzgünüm lakin rakiplerimiz rezil durumda ve bütün sonuçlar bize yaradığı hafta bizde bu fırsatı tepmesek olmazdı zaten....

Çağatay96
17.12.2019, 19:32

Transferlere onay vermeyecek hoca, günümüzde bu proflarla calismadigin surece turkiyede olmamali. Yani prof scoutla calis ya da kendin izle oyuncuyu.

Hadi transferler kalitesiz, sezona başliyorsun hedef avrupada gittigin yere kadar gidebilmek? Takimin as oyunculari 7 avrupa maçina çikti. Sosa, Waka , Joao bizi biraz daha idare edebilirdi avrupada yipranmasalar.

Prag - Aek arasi 5 macta Abdulkadiri kullandi sakatlanmayi sık yaşayan birini riske etti.(sakatligi her mac olabilirdi ama yine de yedeklerini kullanacaksin,kullanmazsan sonuc bu)

Yani dedigimiz gibi hedef avrupa degil lig olmaliydi. Neye değdiğini hoca şimdi görsun anlasin. Herkes atar tutar hakkinda laga luga yok.

Bu transferleri yapan yönetim,scout ekibi 5 kat suçludur unal hocanin yaninda. Campi Sorloth inanilmaz yetersiz çok kötu. Sturridge e o paralari vermek oynadigi mac sayisi ve son maçtaki tempo ve karaktere gore buyuk risk ve hata. Yine ne cektiysek transferden cekiyoruz.

Boyu 1.85 ustu olan topcu olmamali kaleci olabilir. Ya da Mario Gomez gibi topla ilişkisi ağirlik merkezi duzgun olmali. Uzun topcunun sansi dusuk.

Unal hoca yanilmiyorsam sivas maci sonrasi gecen seneki oyunu bu sene oynayamayiz demisti. Kadronun ne oldugunu biliyor ama buna ragmen basarabilir.

CEMEFKER
17.12.2019, 19:40
Kim ne derse desin bizi en iyi rakip futbolcular anlatır çünkü sahada onlar var. Ne teknik direktörler, ne gazeteciler, ne taraftar ne başkanlar.
Mustafa Yumlu'nun maç sonu açıklamalarını dinleyin o kadar net ki herşey.Hele "o kadar rahat top cevirdik ki..." sözü.

Bundan sonraki maçlara hoca her futbolcu ile konuşup 90 dakika koşmaya gücü olup olmadığını sormalı, eğer sahada eğildiğini görse bu formayı zor vermeli. Gerekirse yedek kadro ile her maça çıkmalı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TSemih61
17.12.2019, 19:41
Transferlere onay vermeyecek hoca, günümüzde bu proflarla calismadigin surece turkiyede olmamali. Yani prof scoutla calis ya da kendin izle oyuncuyu.

Hadi transferler kalitesiz, sezona başliyorsun hedef avrupada gittigin yere kadar gidebilmek? Takimin as oyunculari 7 avrupa maçina çikti. Sosa, Waka , Joao bizi biraz daha idare edebilirdi avrupada yipranmasalar.

Prag - Aek arasi 5 macta Abdulkadiri kullandi sakatlanmayi sık yaşayan birini riske etti.(sakatligi her mac olabilirdi ama yine de yedeklerini kullanacaksin,kullanmazsan sonuc bu)

Yani dedigimiz gibi hedef avrupa degil lig olmaliydi. Neye değdiğini hoca şimdi görsun anlasin. Herkes atar tutar hakkinda laga luga yok.

Bu transferleri yapan yönetim,scout ekibi 5 kat suçludur unal hocanin yaninda. Campi Sorloth inanilmaz yetersiz çok kötu. Sturridge e o paralari vermek oynadigi mac sayisi ve son maçtaki tempo ve karaktere gore buyuk risk ve hata. Yine ne cektiysek transferden cekiyoruz.

Boyu 1.85 ustu olan topcu olmamali kaleci olabilir. Ya da Mario Gomez gibi topla ilişkisi ağirlik merkezi duzgun olmali. Uzun topcunun sansi dusuk.

Unal hoca yanilmiyorsam sivas maci sonrasi gecen seneki oyunu bu sene oynayamayiz demisti. Kadronun ne oldugunu biliyor ama buna ragmen basarabilir.
Tamamen katılıyorum hocam. Günümüzde transfere karışmayan hoca kalmadı zaten hocanın tek görevi oyuncuları maça hazırlamak değil aynı zamanda doğru oyuncuların transfer edilmesini sağlamak. Hem yönetim hem de hoca sezon öncesi kadro planlamasında batırdı. Gördüğüm en kötü transfer dönemlerinden biriydi. İhtiyacımız olan mevkilere doğru oyuncu profilllerini almadık, halbuki takımın tempo, hız, fizik-kondisyon sorunu geçen seneden beri belliydi. Akıl tutulması yaşandı yaz aylarında. Üzücü tabi şuan çok daha iyi bir konumda olabilirdik ama ben devre arası yükselişe geçeceğimizi düşünüyorum 3 tane net transfer ile.

Çağatay96
17.12.2019, 19:42

Arti top sorloth a gelince azami 10 sn bizde kalabiliyor, bunu palace ta gorduler bizde pişsin diye yolladilar. Bizde keriziz zaten dunyaya oyuncu yetistirmede ustumuze yok... Adam Gs macinda 5 metreye wakaya top atacak atamadi 50 sn de topu durtuyor. Imkansizzzzzzzzzz. Sag kanatin yedek yok nasil basliyorsun lige. Paramiz yok net.

Çağatay96
17.12.2019, 19:50
Tamamen katılıyorum hocam. Günümüzde transfere karışmayan hoca kalmadı zaten hocanın tek görevi oyuncuları maça hazırlamak değil aynı zamanda doğru oyuncuların transfer edilmesini sağlamak. Hem yönetim hem de hoca sezon öncesi kadro planlamasında batırdı. Gördüğüm en kötü transfer dönemlerinden biriydi. İhtiyacımız olan mevkilere doğru oyuncu profilllerini almadık, halbuki takımın tempo, hız, fizik-kondisyon sorunu geçen seneden beri belliydi. Akıl tutulması yaşandı yaz aylarında. Üzücü tabi şuan çok daha iyi bir konumda olabilirdik ama ben devre arası yükselişe geçeceğimizi düşünüyorum 3 tane net transfer ile.

Gecen sene kiler ozkan hoca sayesinde miydi anlamadim.

Mucadele ile yine yukselişe gececegizdir umarim tabi ama zaten Sampiyonluk icin avantaj ariyorduk. Ki ulasabilmek icin biraz daha butce ve zaman gerekiyor gibi yani bizim biraz daha Sabretmemiz(:DDDD) gerekiyor haha.

Devre arasi transfer yapabilcez mi 1 tane yeter aslinda kimse sakatlanmasa. Sadece kacan sonuctaki futbol şu an son 30 dakikada ki kotu futbola odakli enerji dusmesi.. Mikel 60 dan sonra dustu yine. Sakatliklar etkiledi takimin marta kadar hakki var bence. Marttan sonra acilir gibi..

TSemih61
17.12.2019, 19:59
Gecen sene kiler ozkan hoca sayesinde miydi anlamadim.

Mucadele ile yine yukselişe gececegizdir umarim tabi ama zaten Sampiyonluk icin avantaj ariyorduk. Ki ulasabilmek icin biraz daha butce ve zaman gerekiyor gibi yani bizim biraz daha Sabretmemiz(:DDDD) gerekiyor haha.

Devre arasi transfer yapabilcez mi 1 tane yeter aslinda kimse sakatlanmasa. Sadece kacan sonuctaki futbol şu an son 30 dakikada ki kotu futbola odakli enerji dusmesi.. Mikel 60 dan sonra dustu yine. Sakatliklar etkiledi takimin marta kadar hakki var bence. Marttan sonra acilir gibi..
Transferde kimin dahli var bilmiyorum ama artık Sturridge tarzı transferler veya ya tutarsa diye yapılan isimler istemiyorum. 10 numara, kanat ve ortasahanın ortasına 6-8 karışımı bir isim şart ya da net 6 numara Onazi'nin gelişmiş versiyonu. Aslında stoperde kaliteyi yükseltmemiz gerekiyor ama sezon sonuna kalsın öncelikli sorunumuzun orası olduğunu düşünmüyorum. Sol bekte de Novak'ın form düşüklüğü ve sakatlığı oluyor sık sık oraya da bir isim lazım ama bilemiyorum. Doğan denenebilir belki orada. Beklerde oynamışlığı var.

Sturridge ve Mikel ile yollar ayrılabilse çok iyi olur bu transferlerin maliyetini karşılarız böylelikle.

mawro61
17.12.2019, 20:05
Transferle çözülecek bir sorun değil bizimkisi.
Wakayeme,suturiç,sörloth, mikel,sosa şunların yarı kalitesinde 1 tane adam yok ligte.
Sorun tamamen teknik ekipte.
Oy-na-ta-mı-yor. Oynatamıyor.
Adanademirsporda ne tecrübe ettiyseler o kadar.
Potansiyelleri sınırlı.
Barselonanin kadroyu ver bunların eline.
3 haftada çöp muamelesi görür.

mawro61
17.12.2019, 20:13
Şunu da ayrıca ilave edeyim.

Futbolu bilen ve modern futbolun bilimsel verilerini takip edenlerde bilir ki, koşu mesafeleri ile skor üstünlüğü arasında, avam arasında dolaşan şehir efsanesinin aksine ters orantı vardır.

Çok koşan takımlar genellikle kaybeder. Ve genellikle gölü 2.yarılar ve son 20dk da yerler.

Modern futbolda oyuncu koşmaz. Uygun direktiflerle eğitilmişse, topu koşturur.

Böylelikle çok daha az yorulur. Sahaya daha iyi yerleşir.
Daha az alan bırakır. Boş alanı bir oraya bir buraya koşarak kapatmaya efor sarfetmez.
Doğru yerde durduğu için topa çok daha az hareket ederek ulaşır.
Bizim takımda bu mantaliteyle olamayacak şeyler yani.
Özetle futbolcu değiştirmekle kaderi değiştiremeyiz.
Oyunu değiştireceksin, becerebiliyorsan. Beceremiyorsun öğreneceksin.
O da olmuyorsa bırak.

Çağatay96
17.12.2019, 20:16
Transferde kimin dahli var bilmiyorum ama artık Sturridge tarzı transferler veya ya tutarsa diye yapılan isimler istemiyorum. 10 numara, kanat ve ortasahanın ortasına 6-8 karışımı bir isim şart ya da net 6 numara Onazi'nin gelişmiş versiyonu. Aslında stoperde kaliteyi yükseltmemiz gerekiyor ama sezon sonuna kalsın öncelikli sorunumuzun orası olduğunu düşünmüyorum. Sol bekte de Novak'ın form düşüklüğü ve sakatlığı oluyor sık sık oraya da bir isim lazım ama bilemiyorum. Doğan denenebilir belki orada. Beklerde oynamışlığı var.

Sturridge ve Mikel ile yollar ayrılabilse çok iyi olur bu transferlerin maliyetini karşılarız böylelikle.

Mikel 2 ay gecirdi gondermek sezonu bitirmek olur.

Kanat net ihtiyac , 10 u eku oynayabilir. Sorloth tan kurtulsak iyi olur.

Ben de isterim dinamik cift yonlu 6 ama ona butce ayirmazlar. Ya 10 ya abdusun yerine alcaklardir. Sadece 1 tane. Stopere de almaz. Gerek var ama kadroyu sisirir stoper. Butce yok. Kanat bulmak da zor is. Gokhan toreye fitim aslinda..

Çağatay96
17.12.2019, 20:21
Wakaemenin biraz daha az bekini kovalamasi gerekiyor. Adamin hali kalmiyor gecis yapamiyor gibi.. ama kovalamayinca da niye kovalamiyor diyorum karisik is

castillo61
17.12.2019, 20:33
Mikel 2 ay gecirdi gondermek sezonu bitirmek olur.

Kanat net ihtiyac , 10 u eku oynayabilir. Sorloth tan kurtulsak iyi olur.

Ben de isterim dinamik cift yonlu 6 ama ona butce ayirmazlar. Ya 10 ya abdusun yerine alcaklardir. Sadece 1 tane. Stopere de almaz. Gerek var ama kadroyu sisirir stoper. Butce yok. Kanat bulmak da zor is. Gokhan toreye fitim aslinda..

10'u Eku felan oynayamaz şu ankinden farkı olmaz. Futbol zekası gelişmiş bi futbolcu şart.

Çağatay96
17.12.2019, 20:40
10'u Eku felan oynayamaz şu ankinden farkı olmaz. Futbol zekası gelişmiş bi futbolcu şart.

Eku ne oynayacak o zaman? Basel macinda iyiydi aslinda ama Pragda kotuydu

Soner Albayrak
17.12.2019, 20:42
Bir takımda 1 tane komutan olur, sahadaki herkes komutan olursa kimse koşmaz o takımda.

Bizim takımın yapısı yüksek profilli çok oyuncunun aynı anda sahada olmasını kaldıramıyor, malesef PSG gibi bir takım değiliz.

Sivasspor'un başarısının sırrı burada zaten, orada herkes asker herkes koşuyor herkes dinamik.

Geç anladık ama malesef kadro planlaması yanlış yapıldı.

Fatih Öztürk
17.12.2019, 20:51
Yenilgiyi kabullendik, hocanın milyon hatalarını anlattık durduk da oyuncuları gömmenin anlamı ne? Ligin en iyi hücum hattına sahibiz, bu kadro Terim'in elinde olsa katıksız 38-40 puanı olurdu. Eksikler belli, baba lider bir stoper ile 10 numara mevkisinde sol ayaklı şutör. Hoca kendine çeki düzen veremeyip dişini geçirdiğini kenara alıp geçiremedigini sahada tutmaya devam ederse kendi sonunu hazırlar. Adviaj arkadaşı sonradan oyuna sokup 20 dakika sonra oyundan almasını iyi biliyor tabi. Çocuğu resmen taraftarın önüne attı, eli ayağı birbirine dolandı naptigini kendi de bilmiyor, bu çocuk bitti.

fanatikdevri
17.12.2019, 20:58
Ben de onu diyorum. Çok asil bir davranış. Olcay kim arkadaş? İşimiz gücümüz boş iş

insanları neden küçümsüyoruz,olcay efendi gibi topunu oynadı ve gitti,sahamızdaki ilk maçta da oyundan çıkarken taraftar medeni bir şekilde alkışladı,abartılacak ve işin boşluğu nerde anlamadım.
dün bu hareket benim hoşuma gitti,her şey gelip geçer insanlık ve iyilik kalır.

castillo61
17.12.2019, 21:01
Eku ne oynayacak o zaman? Basel macinda iyiydi aslinda ama Pragda kotuydu

Eku'nun iyi yönleri var ama aklıyla oynayamıyor. Şu an sakatlığın etkisiyle fiziksel olarak da bitik olduğu için fazla süre vermemek gerekir.

Toparlayınca da sağ kanat ve forveti yedekler.

yorumsuz6117
17.12.2019, 21:16
Dünden sonra aklıma Trabzonspor gelince moralim bozuluyor efkar basıyor, sittin sene şampiyon olamayacağımızı bilmek çok üzücü..

yasin196761
17.12.2019, 21:40
İlk önce şu özevlat masallarını bırakmamız lazım.

Artık ne yaparlarsa yapsınlar. Dön dolaş aynı şey. Ben yoruldum.

Togrul
17.12.2019, 21:43
Hiç bir şey tesadüf değil. Kalecin 14 lig maçında öne geçtiğin maçlarda süre çaldığı için 5 sarı kart görmüş. Sonuç çokmu iyi olmuş? Zirveye oynayan hangi takımda böyle bir şey var?

zaqua
17.12.2019, 21:51
Teknik-taktik analize gerek yok. Bu maçtan önce bütün pozitifligimle düşündüm, kolay olacak vs dedim. Devre arasında takımı eleştirenlere laf ettim. Sonuç yine her zamanki gibi. Artık eminim bu takımdan bir halt olmaz. Winner değil bu yapı. Kritik virajı geçemeyen şampiyon olmaz.

zaqua
17.12.2019, 21:53
Hiç bir şey tesadüf değil. Kalecin 14 lig maçında öne geçtiğin maçlarda süre çaldığı için 5 sarı kart görmüş. Sonuç çokmu iyi olmuş? Zirveye oynayan hangi takımda böyle bir şey var?

Her şeyin özeti. Tebrik ederim.

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2019, 08:11
Winner olamazsanız
ŞAMPİYON OLAMAZSINIZ.

bkandil
18.12.2019, 09:11
Havlunun ringe düştüğü an oldu bu maç bizim için...

ÖmürKaradeniz61
18.12.2019, 09:30
Her şeyin özeti. Tebrik ederim.

Aynen öyle, senin kalecin içeride oynadığın vasat maçlarda bile 1-0 'dan sonra vakit geçiriyor ki bence bunu kendi başına yapamaz hoca söylüyordur.

Sercan Keleş
18.12.2019, 09:38
Takımda tempo sorunu var. Sosa birkaç hafta öncesine kadar bu tempo sorununu tek başına çözüyordu. Koşuyor mücadele ediyor top ile alan katediyordu. Sakatlıktan döndükten sonra biraz düşüş yaşadı. Fakat bu maçta morali çok bozuktu. Bu yüzden maçtan sonra yazdığım gibi maçı kaybettiğimiz için değil Sosa'da problem olduğu için havlu attık. Belki maçlık ağrısı vardır. Belki gününde değildi. Eşi ile alakalı bir problem varsa bunu neden yansıtsın ki. Sözleşme yenilemez ve güzel bir veda ederiz kendisine. Sosa uzatmak istiyor, eşi istemiyor ise ve aralarında bu konudan dolayı bir sıkıntı çıktıysa biz ve Sosa bu durumun kaybedenidir. Sosa bu formaya emek vermiş kaptanımızdır. Kendisi nasıl istiyorsa kulüp olarak ona yardımcı olmak ve anlayışla karşılamak gerekiyor. Diğer bir ihtimalde Sturridge. Bu konuda ben fikrimi dile getirdim.

Sturridge çıkarken Ünal hoca ona doğru yöneliyor ve adam yüzü asık bir şekilde saygısızca kenara gidiyor. Bu durumun ve maç içinde abidik gubidik hareketlerinin Sosa'nın canını sıkma ihtimali var. Yani inşallah Sosa sorunu çözülür.

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2019, 09:42
Rakiplerin 13 puan kaybettiği haftada sahanda öne geçtiğin maçı alamıyorsan şampiyon olmaktan bahsetmeyeceksin.

Sn. KARAMAN, her puan kaybına -sözüm ona makul- bir açıklama yapıyor ama beni tatmin etmiyor bunlar

Şampiyonluk puan barajı hayli düşmüş ve rakipler dökülüyorken neden bu vizyonsuzluk?

Yoksa rakiplerden sonra oynamak mı sizi geriyor, o halde Konya'da da işimiz zor

Rıza Hoca Sivas'ta, Sergen Malatya'da, Erol Alanya'da iyi işler çıkarırken sen kendini ve takımı bir vites ileriye taşıyamıyorsun.

İyi insansın. Adamsın. Ama TS TD olmak ciddiyet gerektirir.

Pazartesi akşamı bitirdin bizi Ünal KARAMAN

Şu öne geçip 14 puan verdiğin 6 maçı tek tek izle ve ders al, CİMŞİR ve AKTAŞ ile

Bari Sivas hariç diğer rakiplerle çok yakınken arayı koru kalan 2 maçta

Sivas, Başak ve Şikebahçe bize gelecek. 2. DEVRE HERŞEY OLABİLİR.

Zararın neresinden dönülse kardır.

Lütfen Sn. KARAMAN
Artık üzme bizi

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2019, 09:45
Takımda tempo sorunu var. Sosa birkaç hafta öncesine kadar bu tempo sorununu tek başına çözüyordu. Koşuyor mücadele ediyor top ile alan katediyordu. Sakatlıktan döndükten sonra biraz düşüş yaşadı. Fakat bu maçta morali çok bozuktu. Bu yüzden maçtan sonra yazdığım gibi maçı kaybettiğimiz için değil Sosa'da problem olduğu için havlu attık. Belki maçlık ağrısı vardır. Belki gününde değildi. Eşi ile alakalı bir problem varsa bunu neden yansıtsın ki. Sözleşme yenilemez ve güzel bir veda ederiz kendisine. Sosa uzatmak istiyor, eşi istemiyor ise ve aralarında bu konudan dolayı bir sıkıntı çıktıysa biz ve Sosa bu durumun kaybedenidir. Sosa bu formaya emek vermiş kaptanımızdır. Kendisi nasıl istiyorsa kulüp olarak ona yardımcı olmak ve anlayışla karşılamak gerekiyor. Diğer bir ihtimalde Sturridge. Bu konuda ben fikrimi dile getirdim.

Sturridge çıkarken Ünal hoca ona doğru yöneliyor ve adam yüzü asık bir şekilde saygısızca kenara gidiyor. Bu durumun ve maç içinde abidik gubidik hareketlerinin Sosa'nın canını sıkma ihtimali var. Yani inşallah Sosa sorunu çözülür.

Daniel Sturridge bu saygısızlığı 2.kez yapıyor.
Ben taraftar olarak bu laubaliliği kabul etmiyorum.
Benim nazarımda Chelsea performansından çok uzakta
Zaten fizik gücü çok yetersiz

TSarıalioğlu
18.12.2019, 10:06
Bu sezon bizden başka şampiyon olan takım hakederek değil beceriksizliğimizden olacaktır.

HOPA'LI TS'Lİ
18.12.2019, 10:25
Bu sezon bizden başka şampiyon olan takım hakederek değil beceriksizliğimizden olacaktır.

Olay bu kadar güzel anlatılabilir.
TEBRİKLER KARDEŞ

pReN@_61
18.12.2019, 11:37
Stada giden 30 bin kişiye yazık günah be kardeşim. Ayıptır ayıp o nasıl oyundu öyle?

Stada giden 30 bin kişi siz de günahsız değilsiniz, neydi üstünüzdeki ölü toprağı ?

Baylar bu sene bizden geçti.
Kolay kolay bu tip yorum yapmam ama durum bu. Havlu attık, liderlik artık %1 ihtimal.
GEÇMİŞ OLSUN CÜMLETEN...

Hakan
19.12.2019, 20:58
Bu Yumlu dümbeleği kim ki bizim için yorum yapıyor.Arkadaş Trabzonspor camiasından falan sayıyor galiba kendini.

kaan61
20.12.2019, 14:46
Kupada da denizlispor :) şansa bak.

HOPA'LI TS'Lİ
20.12.2019, 16:11
Ballı Bizans yine lokum gibi kuralar çekti.
Umarım Ümraniye faciasını bir daha yaşamayız.

memozcan
21.12.2019, 23:42
yediğimiz golleri tekrar izledim.. ilk golde pereiraya suç bulanlar olmuş.. çok ilginç..

bu tarz pozisyonlarda rakibe ofsayt taktiği yapan ligdeki tek stoper m. yumlu idi.. bizim attığımız golde de iyi izleyin aynı taktiği sturiçe o yapmaya çalışıyor.. yediğimiz golde hüseyin rakibine sırtını dönüp ilk hatayı yapıyor ve sonra öne doğru çıkarak asıl ölümcül hatayı yapıyor...

bu iki pozisyonu birleştirdiğimizde bizim altyapımızda pozisyon bilgisi verilmediğini düşünmeye başladım.. 90'lı yıllarda yılmaz vural yaptırırdı bu taktiği.. özellikle rakip duran top kullanırken savunmayı aynı anda öne çıkarıp bütün rakibi ofsayta düşürmeye çalışırlardı.. odur budur bu iki arkadaş dışında bunu deneyen defans kalmadı..

memozcan
21.12.2019, 23:49
evimizde öne geçtiğimiz maçta 2-1 yenildik ve maçta sarı kart bile görmemişiz.. bunu anlamakta zorlanıyorum.. maça ve skora dönük, mağlubiyete dönük sahada bir itirazımız yok.. bunu kabullenemiyorum..böyle maçlarda gerekirse yedek kulübesi karışacak sahada kartlar havada uçuşacak ve döve döve yeneceğiz.. takım agresifliğini artıracağı yerde daha da yumuşak kalıyor..

ÖmürKaradeniz61
21.12.2019, 23:58
yediğimiz golleri tekrar izledim.. ilk golde pereiraya suç bulanlar olmuş.. çok ilginç..

bu tarz pozisyonlarda rakibe ofsayt taktiği yapan ligdeki tek stoper m. yumlu idi.. bizim attığımız golde de iyi izleyin aynı taktiği sturiçe o yapmaya çalışıyor.. yediğimiz golde hüseyin rakibine sırtını dönüp ilk hatayı yapıyor ve sonra öne doğru çıkarak asıl ölümcül hatayı yapıyor...

bu iki pozisyonu birleştirdiğimizde bizim altyapımızda pozisyon bilgisi verilmediğini düşünmeye başladım.. 90'lı yıllarda yılmaz vural yaptırırdı bu taktiği.. özellikle rakip duran top kullanırken savunmayı aynı anda öne çıkarıp bütün rakibi ofsayta düşürmeye çalışırlardı.. odur budur bu iki arkadaş dışında bunu deneyen defans kalmadı..

Abi altyapıda hangi pozisyon bilgisinden bahsediyorsun,bu bilgiyi verecek 1 tane adam var mı araştırdın mı yok.Altyapı hocalarının tek hedefi ulan şu antrenman bitsede farozda iki parti oyun oynasak düşüncesidir. Trabzonsporda altyapı olayı felan hikaye.Zorla karambole Yusuf ve Abdülkadir geldi birde üstüne piyangodan Uğurcan diye 4. kaleci konumundayken biranda değerlenenen bir çocuk çıktı o kadar.Emin olun şuan altyapıdan alıp şu çocuğu kesin 11 e koyarım diyeceğin tek oyuncu yok.

artvints
21.12.2019, 23:59

o pozisyonda ceza sahasına adım atılmaz kimse girmemiş sen niye giriyorsun, büyük hata, oyuna dalmış.

memozcan
22.12.2019, 00:05
o pozisyonda ceza sahasına adım atılmaz kimse girmemiş sen niye giriyorsun, büyük hata, oyuna dalmış.

kimden bahsediyorsun? hüseyin ani öne doğru hareket yapıyor.. ceza sahasına rodellega giriyor ve golü atıyor..

artvints
22.12.2019, 00:24
kimden bahsediyorsun? hüseyin ani öne doğru hareket yapıyor.. ceza sahasına rodellega giriyor ve golü atıyor..
pereira da ceza sahasına giriyor halbuki hiza alacak çizgi de var. oyuncular hep birbirini uyarır bu tip pozisyonda ceza sahası dışına çıkın diye. arkada adam da yokken yanlış yapmış.

ayrıca orta yapılan yerdeki durum daha vahim. herkes rakibe uzak kimse baskı yapmıyor. bunları stoper hatası diye geçiştirmeye çalışan bir takım başarılı olamaz, yine aynı şeylerle karşılarız.

Yasin Altuntas
22.12.2019, 00:32

Saka maka hic futbol bilgin yok biliyormusun ? Bilmiyorum hayatinda hic belirli bir seviyede futbol oynadin veya taktik bilgi aldin mi. Ama emin ol ki bu yazdiklarin ile bu bilginin mevcut olmadigini asiri derecede gösteriyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

memozcan
22.12.2019, 00:51
pereira da ceza sahasına giriyor halbuki hiza alacak çizgi de var. oyuncular hep birbirini uyarır bu tip pozisyonda ceza sahası dışına çıkın diye. arkada adam da yokken yanlış yapmış.

ayrıca orta yapılan yerdeki durum daha vahim. herkes rakibe uzak kimse baskı yapmıyor. bunları stoper hatası diye geçiştirmeye çalışan bir takım başarılı olamaz, yine aynı şeylerle karşılarız.

kardeşim şaka mısın sen; yoksa bizi mi yiyorsun? bunları nerden öğrendin? yoksa sen de mi bizim altyapıdansın:)

bak tane tane anlattım halbuki .. senin dediğini yılmaz vural kocaelisporda ve antalyasporda denemişti yıllar önce.. bir maçta defans aniden öne çıkmış ve rakip komple ofsaytta kalmıştı.. bir kaç maç sonra gene aynı şeyi denediler ve geriden gelen biri ofsayta yakalanmadı ve golü attı.. ama şimdi sıkı dur o bile akan oyunda değil duran topta denedi bunu.. çizgiden hiza almak duran top savunmasında olur, akan oyunda hele hele arkanı göremediğin yerde değil..

yani akan oyunda öyle öne aniden öne çıkarak rakibi ofsayta düşürme diye bir şey çağdışıdır.. bunu bizim ligde bile yapan bir tek m. yumlu iken hüseyin türkmenin de denemesi benim dikkatimi çekti..

futbol, voleybol gibi anlık senkronizasyon yapılabilecek bir spor değil..

artvints
22.12.2019, 01:31
kardeşim şaka mısın sen; yoksa bizi mi yiyorsun? bunları nerden öğrendin? yoksa sen de mi bizim altyapıdansın:)

bak tane tane anlattım halbuki .. senin dediğini yılmaz vural kocaelisporda ve antalyasporda denemişti yıllar önce.. bir maçta defans aniden öne çıkmış ve rakip komple ofsaytta kalmıştı.. bir kaç maç sonra gene aynı şeyi denediler ve geriden gelen biri ofsayta yakalanmadı ve golü attı.. ama şimdi sıkı dur o bile akan oyunda değil duran topta denedi bunu.. çizgiden hiza almak duran top savunmasında olur, akan oyunda hele hele arkanı göremediğin yerde değil..

yani akan oyunda öyle öne aniden öne çıkarak rakibi ofsayta düşürme diye bir şey çağdışıdır.. bunu bizim ligde bile yapan bir tek m. yumlu iken hüseyin türkmenin de denemesi benim dikkatimi çekti..

futbol, voleybol gibi anlık senkronizasyon yapılabilecek bir spor değil..

bunun duran topu hareketlisi yok. hüseyin direk ofsayt için öne çıkmıyor. rodallega'nın öne doğru fake'in den sonra topun geliş yönüne göre önünde defans oyuncularına bakarak çizgide kalıyor, ceza sahasına girmiyor. pereira orta yapılmadan ceza sahasına adım atıp yanlış yapıyor.

kim şaka yapıyor gerçekten anlamıyorum. çok temel bu konu bu. savunma mümkün olduğunca ilerde ve çizgi halinde yapılır. hareketli savunma yaparken çizgi bozulur düzelir ama hep korunmaya çalışılır.

artvints
22.12.2019, 01:33
Saka maka hic futbol bilgin yok biliyormusun ? Bilmiyorum hayatinda hic belirli bir seviyede futbol oynadin veya taktik bilgi aldin mi. Ama emin ol ki bu yazdiklarin ile bu bilginin mevcut olmadigini asiri derecede gösteriyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
şakadır şakadır, yoksa aklı başında biri böyle birşey yazmaz. hiç bilgim yokmuş sizin diplomayı gösterin ben kabul ederim cehaletimi. genç oyuncu suçlamaktan başka bildiğiniz yok.

memozcan
22.12.2019, 01:36
bunun duran topu hareketlisi yok. hüseyin direk ofsayt için öne çıkmıyor. rodallega'nın öne doğru fake'in den sonra topun geliş yönüne göre önünde defans oyuncularına bakarak çizgide kalıyor, ceza sahasına girmiyor. pereira orta yapılmadan ceza sahasına adım atıp yanlış yapıyor.

kim şaka yapıyor gerçekten anlamıyorum. çok temel bu konu bu. savunma mümkün olduğunca ilerde ve çizgi halinde yapılır. hareketli savunma yaparken çizgi bozulur düzelir ama hep korunmaya çalışılır.
kardeş hakikaten bizi yiyorsun ..

artvints
22.12.2019, 01:43
kardeş hakikaten bizi yiyorsun ..
sen hüseiyn'in durup duruken öne çıkıp ofsayt yapmaya çalıştığını zannediyorsan pozisyonu yanlış yorumlamışsın bir kere. hüseyin öne çıkıp ofsayt ypmaya çalışmıyor. rodellga'nın öne doğru fake'ine cevap veriyor. rodellaga yön değiştirip içeri doğru giriyor. hüseyin de hem daha geride kaldığı için hem de partnerine göre hiza alıp bir saniyeliğine duraksıyor ofsayt olsun diye. periera gereksiz ceza sahasına giriyor.

burada eleştiri sağlam durup forveti niye kucağa alacak şekilde takip etmedi falan olsaydı hak verirdim.

artvints
22.12.2019, 02:12
18308

memozcan
22.12.2019, 02:20
sen hüseiyn'in durup duruken öne çıkıp ofsayt yapmaya çalıştığını zannediyorsan pozisyonu yanlış yorumlamışsın bir kere. hüseyin öne çıkıp ofsayt ypmaya çalışmıyor. rodellga'nın öne doğru fake'ine cevap veriyor. rodellaga yön değiştirip içeri doğru giriyor. hüseyin de hem daha geride kaldığı için hem de partnerine göre hiza alıp bir saniyeliğine duraksıyor ofsayt olsun diye. periera gereksiz ceza sahasına giriyor.

burada eleştiri sağlam durup forveti niye kucağa alacak şekilde takip etmedi falan olsaydı hak verirdim.
kardeş uzatmaya gerek yok.. sen hem bizi yiyorsun hem de duygusal bağ kurarak yorum yapıyorsun.. aynı zamanda okumuyorsun ya da okudupunu pek anlamıyorsun.. hüseyinin nasıl pozisyonunu kaybettiğini yazdım en başta.. bir stoper tuttuğu forveti bırakıp ne idüğü belirsiz bir şekilde salınamaz.. orada dikkatli bakarsanız novakın arkasına sarkmaya çalışan oyuncuya hamle yapmaya çalışıyor.. en az 20 metre mesafede adam.. marke ettiği oyuncuyu arkana almak ne demektir.. halı sahada yapsan bir daha maça çağırmazlar seni.. üstelik öne hamle yapıyor yerini kaybediyor ve ofsayta düşürmeye çalışıyor arkasında ve muhtemelen görmediği oyuncuyu.. https://tr.beinsports.com/lig/super-lig/goller/2019-2020/15/denizlispor/hugo-rodallega-23802
bak senin için linkini de koydum.. 6, 7, ve 8. saniyeye tekrar bak geri adımını göreceksin..

pereiraya gelecek olursak onun görevi rodellegayı marke etmek değildir.. eğer hüseyinden sıyrılırsa kademeye girmektir.. onun görevi arkasından sarkan adamı tutmaktır.. o da topun geldiği yere odaklandığı için geriye çekilmek zorunda ki rakibi kaçırmasın..
hüseyin orada öne atılmasa o pozisyonun gol olma olasılığı yüzde on bile değildir..

bak bilale anlatır gibi anlattım.. fazla uzatmaya gerek yok.. oyuncular bizim babamızın oğlu değil.. eğer öyle olsa bile ben önce Trabzonspor derim seni bilemem..

artvints
22.12.2019, 02:28
bek stoperin arkasından pozisyonu izlerken kaleye daha yakın durmaz, hiç kimse ceza sahsına girmemişken 2 metre içerde olmaz, ben de resmini koydum uzatmaya gerek yok evet.

ama öyle şaka mı yapıyorsun, futbol bilmiyorsun diye konuşmanın alemi yok. sanki hiç alakasız birşey söylüyormuşum gibi cevap veriyorsunuz.

en arkadaki adam hüseyin olsa, merkezdeki tecrübeli stoper olsa rakibi ofsyta bırakması ballandıra ballandıra anltılırdı, hüseyin'e de mal denilirdi, bu da yılların gerçeği kimse bana anlatmasın.

Mustafa YILMAZ
22.12.2019, 02:34

orada %1000 pereira suçlu. gözünün önünde hiza alabilecek durumdasın girme ceza sahasını içine madem girdin o zaman kademe yap! sen fazla maç izlemiyorsun herhalde ofsayt olayını çoğu takım yapar genelde savunma öne çekilir çizgi halinde kalırlar. çok gördüm savunma yaparken takımını öne çıkaran çizgi haline sokan stoper. ofsayt diye bir şey niye var, oyuncular ofsayta niye düşer? gerizekalı oldukları için mi? yoksa birileri savunmada çizgi haline gelip onları ofsayta düşürdüğü için mi ? biraz mantık yahu.

hugo tecrübesini kullanıp hüseyin'i ekarte etti orada ama bizim tecrübeli oyuncumuz pereira öyle izledi, ikinci golde sosa'nın izlediği gibi.

ders niteliğinde bir pozisyon o, bir bek ne yapmamalı diye. ya önünde ki adamı hiza alırsın ofsaytı kovalarsın yada kademe yaparsın bu kadar basit yahu.

memozcan
22.12.2019, 02:50
orada %1000 pereira suçlu. gözünün önünde hiza alabilecek durumdasın girme ceza sahasını içine madem girdin o zaman kademe yap! sen fazla maç izlemiyorsun herhalde ofsayt olayını çoğu takım yapar genelde savunma öne çekilir çizgi halinde kalırlar. çok gördüm savunma yaparken takımını öne çıkaran çizgi haline sokan stoper. ofsayt diye bir şey niye var, oyuncular ofsayta niye düşer? gerizekalı oldukları için mi? yoksa birileri savunmada çizgi haline gelip onları ofsayta düşürdüğü için mi ? biraz mantık yahu.

hugo tecrübesini kullanıp hüseyin'i ekarte etti orada ama bizim tecrübeli oyuncumuz pereira öyle izledi, ikinci golde sosa'nın izlediği gibi.

ders niteliğinde bir pozisyon o, bir bek ne yapmamalı diye. ya önünde ki adamı hiza alırsın ofsaytı kovalarsın yada kademe yaparsın bu kadar basit yahu.

kardeş hugo hiçbişeyini kullanıp hüseyini ekarte etmiyor.. hüseyin orada valse çıkıyor kendi kendini ekarte ediyor.. ben peraira kesinlikle hatasız demiyorum.. hüseyinin kendi kendini ekarte ettiğini görünce arkadaki rakibi düşünmeyip rodellegaya doğru koşması gerekirdi kesinlikle.. aradaki mesafe 5-6 metre olsa bile.. ama pereiranın hatası kesinlikle ofsaytı bozması değil..

hüseyin o kadar anlık kendi kendini ekarte ediyor ki posizyon belki 2 saniyede olup bitiyor.. ofsayt taktiği hazırlıksız yakalandığın akan oyunda yapılmaz.. yaparsan böyle yersin golü.. çizgi halinde sete yerleştiğinde yaparsın.. tek oyuncu kendi başına ofsayt taktiği mi yapar..

gecenin bu saatinda anlattığımız şeye bak.. bildiğimizi de unutturacaksız bize..

Mustafa YILMAZ
22.12.2019, 03:07
kardeş hugo hiçbişeyini kullanıp hüseyini ekarte etmiyor.. hüseyin orada valse çıkıyor kendi kendini ekarte ediyor.. ben peraira kesinlikle hatasız demiyorum.. hüseyinin kendi kendini ekarte ettiğini görünce arkadaki rakibi düşünmeyip rodellegaya doğru koşması gerekirdi kesinlikle.. aradaki mesafe 5-6 metre olsa bile.. ama pereiranın hatası kesinlikle ofsaytı bozması değil..

hüseyin o kadar anlık kendi kendini ekarte ediyor ki posizyon belki 2 saniyede olup bitiyor.. ofsayt taktiği hazırlıksız yakalandığın akan oyunda yapılmaz.. yaparsan böyle yersin golü.. çizgi halinde sete yerleştiğinde yaparsın.. tek oyuncu kendi başına ofsayt taktiği mi yapar..

gecenin bu saatinda anlattığımız şeye bak.. bildiğimizi de unutturacaksız bize..

tekrar izle. hugo öne çıkıyor hüseyin'de takip ediyor sonra hugo birden kaleye yöneliyor daha nasıl ekarte edecek.

hazırlıksız diye bişey yok işte orada, pereira arkadaki adamı da takip etmiyor hatta hugo'ya çok çok daha yakın, 3 metre anca var ve yine yazayım rakip rahat, nerdeyse serbest vuruş rahatlığında duruyor, içeri bakıyor, ortayı yapıyor ve pereira önünde hiza alabileceği çizgi varken resmen boşa düşüyor hem ofsaytı bozuyor hemde kademe yapmıyor, o gol ona yazar,net. mevzu tek oyuncu değil yani orada hadi pereira arkada ki adamını takip etse anlarım ama onunlada hiç bir bağı yok tamamen boşlukta gezmiş

TSemih61
22.12.2019, 03:12
Hahahahah ya cidden ağır futbol cahili olmak lazım o golü Hüseyin'e ihale etmek için. İki saat açıklamaya gerek yok. Bal gibi de ofsayta düşürüyor ve işe yarıyor. Siz adam yemek için bahane arıyorum desenize şuna.

Bu arada orada rezil de olabilirdi çok zor bir pozisyon ama 40 yıllık stoper gibi bu tip pozisyonlarda usta olan Rodallega'yı ofsaytta bırakıyor. Saniyelik bir iş gerçekten cesaret ister yapmak. Rakibi takip etse yine de vururdu o topa Rodallega. Takımın dağınık savunmasını, orada orta yaptırmasını telafi etmiş olacaktı ofsaytta bırakarak ama Pereira büyük batırdı. Sağlık olsun.

TSemih61
22.12.2019, 03:15
bek stoperin arkasından pozisyonu izlerken kaleye daha yakın durmaz, hiç kimse ceza sahsına girmemişken 2 metre içerde olmaz, ben de resmini koydum uzatmaya gerek yok evet.

ama öyle şaka mı yapıyorsun, futbol bilmiyorsun diye konuşmanın alemi yok. sanki hiç alakasız birşey söylüyormuşum gibi cevap veriyorsunuz.

en arkadaki adam hüseyin olsa, merkezdeki tecrübeli stoper olsa rakibi ofsyta bırakması ballandıra ballandıra anltılırdı, hüseyin'e de mal denilirdi, bu da yılların gerçeği kimse bana anlatmasın.
Abi sabrına hayranım ya. Vaktini ayırıp futbol dersi vermişsin 10 tane mesajla ama kime anlatıyorsun ki he de geç.

Fatih Çelik
22.12.2019, 08:17
Merhaba futbol alimleri Hüseyin hatalı sevgiler

Ozan Yılmaz
22.12.2019, 11:13
Evet iki oyuncu da hatalı hatta takımın tamamı hatalı yediğimiz gollerde

Togrul
22.12.2019, 11:18
Futbolda bir kişiyi suçlu ilan etmek yanlış. Biz o maçta takım olsak 1-1 e gelmiş maçı kazanırdık. Hüseyne gelince .. Hüseynin geçen sezon oynadığı futbol ilk 11'de yenice görev alan bir oyuncu için yeterliydi. Fakat bu sene kesinlikle yeterli değil. Nedeni bence yeteneksizliği değil psikolojiktir. Pozisyona gelince sahanı tam göremiyorsan hissetmiyorsan ofsayt denemesi yapmayacaksan. Periera o pozisyonda ceza sahasına belki sekecek bir topu toplamak için de koşmuştur. Hüseyin o pozisyonda hügonu ofsayta düşürmek istediyse yanlış karar vermiştir.

memozcan
22.12.2019, 12:17
Hahahahah ya cidden ağır futbol cahili olmak lazım o golü Hüseyin'e ihale etmek için. İki saat açıklamaya gerek yok. Bal gibi de ofsayta düşürüyor ve işe yarıyor. Siz adam yemek için bahane arıyorum desenize şuna.

Bu arada orada rezil de olabilirdi çok zor bir pozisyon ama 40 yıllık stoper gibi bu tip pozisyonlarda usta olan Rodallega'yı ofsaytta bırakıyor. Saniyelik bir iş gerçekten cesaret ister yapmak. Rakibi takip etse yine de vururdu o topa Rodallega. Takımın dağınık savunmasını, orada orta yaptırmasını telafi etmiş olacaktı ofsaytta bırakarak ama Pereira büyük batırdı. Sağlık olsun.

kardeş beni kastediyorsan alıntılama yapmanı beklerdim.. ama futbol cahili vs. bunlar çok ukala laflar.. yaşınız kaç bilmiyorum ama burası forum ve insanlar görüşünü yazıyor.. arkadaşlar da görüşünü yazmışlar medeni bir şekilde.. siz de, her ne kadar modern futbola aykırı olsa da görüşünüzü yazmışsınız.. ama üslubunuz görüşünüzün önüne geçerse görüşünüz pek de makbul olmaz..

emre6117
22.12.2019, 12:42

O pozisyon da ikiside hatalı. Stoper çizgi savunması yaptırabilmeli.ofsayt taktiği çok kere deneyerek olur antremanlarda. Peraire da ciddi hatalı uyumuş orada. Husryin de peraire nın geride oldupunı farkedip adamı o kadar boş bırakmaması lazımdk. Çok komik bir gol yedik sonıçta. 1.0 ö de oldupun bir maçta özellikle böyle gol yenmez.

TSemih61
22.12.2019, 15:20
kardeş beni kastediyorsan alıntılama yapmanı beklerdim.. ama futbol cahili vs. bunlar çok ukala laflar.. yaşınız kaç bilmiyorum ama burası forum ve insanlar görüşünü yazıyor.. arkadaşlar da görüşünü yazmışlar medeni bir şekilde.. siz de, her ne kadar modern futbola aykırı olsa da görüşünüzü yazmışsınız.. ama üslubunuz görüşünüzün önüne geçerse görüşünüz pek de makbul olmaz..
Ben genel olarak Hüseyin'i suçlayanları kastediyorum tek bir kişiyi değil. Size artvints olabildiğince cevap vermiş zaten ben o tartışmayı devam ettirmek niyetinde değilim kendi görüşümü yazdım. Kasıtlı bir şekilde günlerdir Hüseyin'e yükleniyor taraftar. Her hafta onu yermek için bir bahane bulunuyor bir şekilde, bu da en ucuzu bana göre. Çünkü bu pozisyonda ondan önce hatası olanlar var ve yapmaya çalıştığı şeyi başarıyor, ofsayta düşürüyor rakibi. <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

@emre6117 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48777)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Abi Hüseyin rakibi mi kontrol etsin Pereira'yı mı. Kim arkasındaki adamın çizgisine bakar ki bu adamın 4 tane gözü yok. Solundaki adamlara bakıyor o çizgiye çekilip ofsayta düşürmeye çalışıyor ve işe de yarıyor. Pereira'nın takımın geri kalanının çizgisine bakması lazım en önde konsantrasyonu dağınık takılmaması lazımdı.

Bu pozisyonda ofsaytı mesela Novak ve Campi'den biri bozsaydı Hüseyin'i suçlardım çünkü bu ikisinin Hüseyin'in ne yaptığını bilme imkanı yok. Pereira tüm takıma hakim bir yerde en sondaki adam. Ofsaytı bozan biri olsa bile o Pereira olmamalıydı.

Genel olarak bir hatalı arayacaksak başta o orta yaptırılmamalı. Pozisyonun başlangıcında rakip serbest vuruş kullanıyor sanırsam bizim takım da sözde kendi yarı sahasına çekilmiş savunma yapıyor ama çok garip bir alan parselleme var herkes ceza sahası civarına kümelenmiş.

fadigaTS
23.12.2019, 21:59
Bu hafta Alanya deplasmanda denizliye 5 tane attı.Biz halen daha bahane üretelim.Rezil bir oyunumuz var

Doğukan Uçan
23.12.2019, 22:07
Ben maçı ara sıra izledim alanya resmen şov yaptı. Şu denizli mağlubiyeti asla tesadüf değil takım ne yazık ki oyun oynamıyor.

artvints
25.12.2019, 00:55
denizli maçını tekrar izledim. maç sırasında hissettiğim kadar kötü değil. rahat rahat gelmişiz, dönüşlerde çok ekstra pozisyonlar yok. ama takımda panik havası var gibi, tempolu futbolla telaşı karıştırıyoruz. sosa'nın oyun tarzı buna neden oluyor bazen.

sete yerleşip sağdan sola topu gezdirmek kısa derin pas aramak lazım ki rakip telaş yapsın, penaltı pozisyonu falan olsun hata olsun. hep çabuk hücum takımın temposunun düşmesine neden oluyor bir müddet sonra. biraz sabırlı hücum etmek lazım, ekstra pas aramak lazım, öyle ki rakip pes etsin ve golü yesin.

adamlar hiçbirşey yapmadan 3 puanı alıp gitmiş. kendi kendimize yenilmişiz. biraz da tecrübeli oyuncular doğru karar verecek, hocada kol varmış gibi davranmak doğru değil. zaten yeni bir araya geldi bu kadro, karışıklık var.