PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 13. Hafta | Trabzonspor 1 - 1 Galatasaray l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

Giallorossi
01.12.2019, 21:13
Fatih Terim 3 tane hücum oyuncusu soktu oyuna ve üstüne Donk'u ilerde oynatti.

Ünal Karaman 1 hücüm ve 1 defans oyuncusu soktu oyuna. 3. oyuncu yedek kulübesinde kaldi.

Aradaki fark ve sonuc ortada. Kolay maci Ünal Karaman kendi elleriyle verdi

umut22
ya arkadaş topu ileriye taşıyacak adamın yok orta saha yorulmuş bırakta parmak girsin faul alsın, topu hızla ileri taşısın takımda ilerde çoğalsın lütfen. doğan ne gereksizdi Allah aşkına ya. uğurcan üstüne gelen topu nasıl yer gözünü seveyim eğilmese dimdik dursa üstüne geliyor kurtaracak gözünü seveyim ya.
en kötü 88 87 gibi alırsın waka veya sorlth yerine parmağı yine yemezdik o golü hoca yapma etme ya

Parmak cezalıydı kadroda yok

Rama61
Keske Adam gibi Futbol oynasaydikta yenilseydik .böyle rezil Trabzonumu görmedim ������������

Ahmet Aksu
01.12.2019, 21:14
şimdi de çıkmış futbolcular fazla geri çekildik diyor kardeşim bunun suçlusu taraftar mı ??

siz ve hocadır yani konuşmayı biliyorlar ama faaliyete geçemiyorlar..

Uğur Ö.
ya vermeyeceksin hoca topu, hele evinde hiç vermeyeceksin. 1-0 bitireceksen de top sende olacak, 2-3 yapacaksanda da. çok yazık oluyor, bu nedenle kaybettiğimiz puanları ben saymaktan bıktım. bazen keşke ilk golü biz atmasak diyorum, vallahi psikolojim bozuldu bildiğin.
1-0 dan sonra bencede topu bırakmamak lazımdı, inanılmaz bir olay ama bukadar gol nasıl kaçtı hala anlamıyorum

Soner Albayrak
Üzülecek bir şey yok bu kadar büyütmeyin yahu.

halilaziz61
01.12.2019, 21:15
Şu Uğurcan'ın da artık biri kulağını çeksin. Dakika 60 adam zaman geçirmeye oynuyor. Bir kaleci 5 sarı kart görür mü daha ligin ilk yarısında?

kesinlikle katılıyorum
zaman geçirmeye son 10 dakka başlarsın bu eziklik psikolojisi nedir

mete61bordomavi
Yazık oldu. Devre arasına kadar min puan kaybıyla gidilip, transferlerle işi çözebilirdik ama Ünal daha maçı skoru tutmayı bilmiyor. Yahu Waka varken neden Majid'i çıkarırsın be adam?
Yusuf'u çıkarıp, Doğan'ı alması eldeki kadro açısından tek mantıklı hamle ama Waka sayesinde 90 dk 10 kişi oynadık resmen. Yahu bu adam koşmuyor. Oynamıyorsa al kızağa çek yedeğe.

Uğur Ö.
şimdi de çıkmış futbolcular fazla geri çekildik diyor kardeşim bunun suçlusu taraftar mı ??

siz ve hocadır yani konuşmayı biliyorlar ama faaliyete geçemiyorlar..
Bende taktik sandım ya şaka gibi.

Fatih Öztürk
Wakaeme kötü falan oynamıyor. O sizin kötü futbol bilginizle alakalı bir durum. Partneri Novak'in bindirmeleri olmayinca kendi topuna kendi bindirmeler yapıyor. Kamil vasat bir yedek yapacak şuanlik bir şey yok. Eksikler geri döndü evelAllah. Şimdi seri galibiyetler alma zamanı.

Ahmet Hamza
01.12.2019, 21:16
Yönetim iyi bir teknik direktör bulsun. Ünal hoca ile bu yola çıkılmaz. Ezik bir Trabzonspor görmek istemiyorum artık sahada, yeter. On maç oldu böyle öne geçip mahalle takımına evrildiğimiz.

serdaracıl
10 numaralı sistemi bıraktık bırakalı her maç baskı yer olduk

gurur6134
Sturic aga ilk yari bitti sende ne zaman oynayacaksin oyna artik gozune kurban yeter ya ..

The Legend
01.12.2019, 21:17
Nwakaeme takimin en kotusu kredisi bitti bende

hyasin61
Vay be cok kotu dedıgımız Avcı ve takımı Besıktas onumuze gececek saka gibi

nakzo
Sorlothu nasıl övüyosak sallamasını da bilcez tabi.

10 tane yakalayıp 1 tane atarsan kusura bakma senin yerin burası değil kardeşim.

Sena başında berbat bir forvet oldugunu söylemistim yine aynı fikirdeyim .Kahpe istanbul basının gazına gelip ligin en iyi takımı oldugumuzu dusünen bir taraftar grubumiz var .Yahu dün göztepenin fb karsında oynadıgı oyunu gs karsında oynayamayan ezik bir takım, sosa ve wakayeme kotu oldugunda kattiyen maç alamayan bir takım,forveti kağnı gibi olan gol vuruşu çok kötü olan bir takım ,ideal defans hattı olmayan defas yapmasını bilmeyen bir takım,takımın en pahalı oyuncusunu 13 maçta sadece 2 kere 11 koyabilmiş bir takım bu takım nasıl ligin en iyi takımı oluyor tasssak geçtiğiniz bjk kazanırsa seni geçiyor nasıl biz ligin en iyi takımı oluyoruz biri bana anlatsın ben futboldan zerre anlamıyorum.

mkesen1982
01.12.2019, 21:18
Golün son dakikalarda gelmesi can yakıyor ama kabul etmek gerekir ki bu oyuna 1 puan çok iyi.İyi bir 10 numara ve 6 numara bulmadan şampiyonluk çok zor

halilaziz61
Yazık oldu. Devre arasına kadar min puan kaybıyla gidilip, transferlerle işi çözebilirdik ama Ünal daha maçı skoru tutmayı bilmiyor. Yahu Waka varken neden Majid'i çıkarırsın be adam?
Yusuf'u çıkarıp, Doğan'ı alması eldeki kadro açısından tek mantıklı hamle ama Waka sayesinde 90 dk 10 kişi oynadık resmen. Yahu bu adam koşmuyor. Oynamıyorsa al kızağa çek yedeğe.

haftalar önce bunu dedim
ayağında top tutan tek adam dediler.

şimdi neresinde tuttu topu sormak lazım

mmert
Yusuf -> Ekuban
Nwakaeme -> Sturridge

Sörloth Alanya maçındaki yerine Ekuban sağa Sturridge ilerde.

Sosa-Mikel orta sahası ile böyle daha çok maç oynarız.

Takım hep verdi pontula. Korkak oynadık. Yusuf ile 11 kişi ama 10 beyinle oynuyoruz. Bu maçlar fazla bu adama.

Giallorossi
Kalan 4 macta en az 10 puan almaliyiz. Tek telafisi bu artik

Togrul
Mesele kazanmak kaybetmek değil.

Bu maç bizim şampiyonluğa oynayamayacağımızın kanıtıdır.

batu94
Uğurcan bir tane topu bize atmadı. İnanılır gibi değil. Zaten topu tutamıyoruz. Her vuruş bizim kaleye dönüyor.

Forvetsiz takımdan 30 dakika baskı yedik. Ama biz sezon başından beri özverili duruş sergileyen oyuncularımıza teşekkür ederiz. İnanılır gibi değil, bütün şehir hatta bütün ülke bu maçı beklerken oyuncuların umurunda olmamış. Sosa’nın bir pas verişi var gözlerimin önünde hala. 3 metreye topu atamadı. Nwakaeme zaten bitse de gitsek kafasındaydı. Bizi bitirdiler el ele.

Doğan Keskin
Oyuncuların, takımın ya da hocanın kötü oynama hakkı yok mu? Her maç ezici bir oyun mu bekliyorsunuz? Öyle bir takım değiliz maalesef.

Ufuk
Fatih Terim 3 tane hücum oyuncusu soktu oyuna ve üstüne Donk'u ilerde oynatti.

Ünal Karaman 1 hücüm ve 1 defans oyuncusu soktu oyuna. 3. oyuncu yedek kulübesinde kaldi.

Aradaki fark ve sonuc ortada. Kolay maci Ünal Karaman kendi elleriyle verdi

Hakkını yemek istemiyorum bu kadroyu Terimin eline ver bi cacık yapamaz ama 1-0 öne geçince Ümraniye bile şu oyunu oynamaz. Her maç aynı. One geçiyoruz hop takım geri çekiliyor. Antrenmanda hiç birşey yapmasan gol attıktan sonra ne yapacağız, ne yapmayacağız anlat ya.

LağusKusteli
Nwakaeme takimin en kotusu kredisi bitti bende

Kesilmeli

gurur6134
01.12.2019, 21:19
Huseynin cikmasina bende anlam veremedim zaten orta sahada hakimlerdi iyice onlara biraktik

Gökhan Balcı
Açıkçası Hosseini değişikliği şaşırtıcı oldu. Ekuban Yusuf bekliyordum devre arasında. Daha sonrasında da tony sturridge. Doğan hamlesi skor bulduktan sonra sosa ile yapılabilirdi. Kaçırdıklarımız da var en nihayetinde ama başımıza bi kaza gelmesin mantığı golü yedirdi bize. Yazık oldu cidden.

nakzo
Vay be cok kotu dedıgımız Avcı ve takımı Besıktas onumuze gececek saka gibi

Biz ligin en iyi takımıyız agaoglu mukkemel baskan unal en iyi hoca yersennn.

Soner Albayrak
Adamların reaksiyon göstereceği maç da bizi buldu. Yapacak bir şey yok.

Mehmet BAŞ
01.12.2019, 21:20
Obi bu maç iyi oynadıysa neden top hep Galatasaray ortasahasındaydı. Adamlar bizim ceza yayının önünde pas yapıyorlardı. Emekli olmuş adam. Sosa tüm maç boyu ortasahaya direnç vermek için koşturup durdu. Hosseini çıkınca Mikel'in fuzuli olduğu ortaya çıktı.

Bu maçta orta sahada düşen isim Sosa idi. Maçı dikkatli takipler bunu görmüştür. Sosa bu maçta önceki maçlar kadar koşamadı, top tutamadı. Daha da kötüsü top kullanamadı. Benim açımdan maçın hayal kırıklığı Sosa oldu. Takımın en kötüsü ise bence Kamil idi. Çok kötü bir performans gösterdi. Nwakaeme'yi de kötüler arasında iki numaraya yazabiliriz.

Full HD
Hakem kirmiziyi da veremedi serefsiz VAR!

Fatih Öztürk
Sena başında berbat bir forvet oldugunu söylemistim yine aynı fikirdeyim .Kahpe istanbul basının gazına gelip ligin en iyi takımı oldugumuzu dusünen bir taraftar grubumiz var .Yahu dün göztepenin fb karsında oynadıgı oyunu gs karsında oynayamayan ezik bir takım, sosa ve wakayeme kotu oldugunda kattiyen maç alamayan bir takım,forveti kağnı gibi olan gol vuruşu çok kötü olan bir takım ,ideal defans hattı olmayan defas yapmasını bilmeyen bir takım,takımın en pahalı oyuncusunu 13 maçta sadece 2 kere 11 koyabilmiş bir takım bu takım nasıl ligin en iyi takımı oluyor tasssak geçtiğiniz bjk kazanırsa seni geçiyor nasıl biz ligin en iyi takımı oluyoruz biri bana anlatsın ben futboldan zerre anlamıyorum.

Yav geç şu işleri kardeşim geç. Şu yaşına kadar sorlot gibi kaç golcü gördün. Elestirecegim ayağına saçmalamayın artık komik oluyor.

Beypba
01.12.2019, 21:21
Takım maçı baştan kopardığında sıkıntı olmuyor.. Ama stresli kafa kafaya maçlarda Hoca kontrolü kaybediyor,Panikliyor.. Sosa’da fiziksel ve mental açıdan yorgun olunca böyle sıçıyoruz işte...

Furkan Özdem
Sörloth ve Nwakaeme tonla net pozisyonu kaçırmasa bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık. Öne geçtikten sonra geri çekilip kontra kovalama tercihi Ünal hocanın tercihi. Bu maçta işe yaramadı birçok talihsizlikle beraber ama yarayabilirdi de. Her zamanki alışkanlığımız saçma sapan bir golle puan kaybettik. Sağlık olsun sonu şampiyonluk olsun...

hyasin61
Ahmet Agaoglu'da Ekuban'ın oyuna neden girdigine anlam verememis galiba.

Doğukan Uçan
Kalan 4 maçta 12 puan almalıyız bunun bahanesi yok artık.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 21:22
Temkinli oynayın demiş.
Kendi sahamızda gene bir Ünal Karaman klasiği.
Maçın tamamında top rakipteydi.
Hem de rakip, bu ağır sahada, hafta içi sert maçtan gelmiş.

Tamamen psikolojik olarak takımın hazırlanamaması sonucu berbat bir oyun.
İç sahada, şöyle bir taraftarın önünde, yorgun rakibe karşı oynadığımız oyuna bak.

Bu sene yaşadığım rezil futbol zincirine bir halka daha eklendi.

Tebrikler.

LağusKusteli
01.12.2019, 21:23
‘Coşkulu oynarsak kazanırız’ dedik, takım coşkulu oynamak yerine çekingen oynadı, topu rakibe verdi.

öne geçtiğimiz halde 90da gol yemek ise geçen sezondan hiç ders alınmadığının göstergesi oldu...

bahadır2561
01.12.2019, 21:23
Bu maç berbat olan Sosa’ydı.

Ayrıca Hosseini yerine Sarı çıkmalıydı.

O hamle oyunu değiştirdi.

wakaeme
01.12.2019, 21:24
Kâmil kötüydü
Nwakaeme de öyle
Sonradan girmiş olmasına rağmen bence sahanın en kötüsü doğandı bircok top kaybetti golde de şut çekeni kapatamayan da oydu sanırım hocanın da uzun süre oynatacağını sanmıyorum

hyasin61
Herseyi anlarımda kos koca ilk yarıyı neden hic ettik onu anlamadım

batu94
Kalan 4 maçta 12 puan almalıyız bunun bahanesi yok artık.

Sen önce evinde forvetsiz ve eksik rakibinden 30 dakika baskı yememeyi becer. Gerektiğinde Sosa’yı ve Nwakaeme’yi oyundan almayı öğren. Çok zıt oldum bu ikisine. Evet çok iyi maçları var önceden ikisinin de ama bugünkü umursamazlıkları çileden çıkarttı.

Numan Yerlikaya
Hosseini çıkınca takım çöktü bi anda

Mehmet BAŞ
Şu maçta gâlip gelsek de aynı şeyleri söylerdim. Kendi sahanda, üstelik bir büyük maçta, dinlenmiş oyuncularınla, hafta içinde Şampiyonlar Ligi maçında deli gibi yorulmuş takıma karşı oynayacağın oyun bu mu yâni? Pes.

Aynı fikirdeyim. Oyun ciddi anlamda kötüydü.
Galatasaray'ın oynadığı futbolu şu maçta bizim oynamamız lazımdı. Beceremedik.
Fakat kötü oyuna rağmen 7-8 tane net gol pozisyonuna girdik. En azından 3'ünü gol yapmamız lazımdı.
Fırsatlar önümüze geldi ama laubali şekilde bu fırsatları teptik. Şimdi giden iki puana ağlıyoruz. Maalesef...
Kötü oynarken kazanmayı bilmek lazım. Bu kadar pozisyona girmişken atmak lazımdı. Geçti borun pazarı...

smart
Önlibero çıkıyor yerine santrafor giriyor. Tamam güzel.
Peki kanat oyuncusu çıkıp neden tekrar önlibero oyuna giriyor?

Varlıbaş61
01.12.2019, 21:25
Bjk maçında bulduklarımızı atınca iyi oynadık zannettik ama o maç ta bu maç gibiydi. Oyun anlamda bir gelişme yok hala. Oyunu okuma zaten hiç olmadı ..

yorumsuz6117
Trabzonspor'un neden şampiyon olamayacağını gösteren bir maç izledik..

Tatar Kemal
Trabzonspor favori gösterildiği hemen hiçbir maçı kazanamaz kuralı yine işledi. En kötü gs ve en kötü fb en iyi trabzonspor'u yener ya da berabere kalır. Bu gecede öyle oldu. Bu kadro bu sezon ligi en iyi ihtimalle 6. bitirecek bir kadro. bjk şampiyonluğu alır gibi. fb, gs, başakşehir ve sivasspor, trabzonspor'un üstünde bitirir. bu sebeple bu takıma ümit bağlayanlar büyük hayal kırıklığı yaşarlar.

CİVELEK.61
Benim korkum Bir takım bu kadar travma yaşadıktan sonra inancını kaybeder mi?
Puan kaybetmek tabi ki dünyanın sonu değil fakat inancını kaybedince herşey heba olur...

battle symphony
hoca Ekuban'ı sırf biri koşsun da rakibi bozsun diye aldı

halilaziz61
01.12.2019, 21:26
bir ara atılan her uzun top gs atağı olarak döndü, bir kişi de durun pas yapmalıyız demedi.
Gs pres yapıyor eyvallah da bu presi ayağa kısa paslarla kesersin uzun opla değil

Diğer yandan o orta saha neydi ünal hocam. adamlar tek bir engelle karşılaşmadan bizim ceza sahasında top oynadı 40 dakika.

Çıkacak oyuncu wakame iken huseyniyi çıkardın tamamen boşaldı orta.
Ekuban iyi tercih ama sen hala takımı 10 kişi oynattın, son dakika bişe yapar diye, yapamıyor iste o iş bitti rakipler de çözdü adamı, sadece ayağına top isteyen araya kaçıp top kovalamayan adamın modern futbolda yeri yok.

mikel ve sosa ortasahası pas yapamıyorsa hiç bir takım yapamaz.
sosa'da çok kötü idi. ama bu kadar laubalilik sorloth, wakayeme her takım için lükstür. adam topu düzeltiyor vuruyor dünya kadar zaman kaleci üstüne.

Bu beraberlik çok bişe kaybettirmez ama biz pas futbolundan uzaklaşırsak hersey gider.
uzun topla defanstan çıkma diye bir şey kalmadı dünyada, biz bu akşam 80 dk öyle oynadık

gurur6134
Haftaya da cok sıkıntılı gececek (sosa yok pereira yok ki onun yaptigi affedilemez mac sonrasi) bizim takim 2 3 oyuncunun ayagina bakiyor gununde degillerse her takim bizi yenebilir gunundelerse her takimi yenebiliriz

Hakan
Nagatomo'dan gol yedik...

Soner Albayrak
Maçı kazanmayı yeterince istemedik. Yeterince istemezsen ceza da kesiliyor bir şekilde.

batu94
01.12.2019, 21:27
Hosseini çıkınca takım çöktü bi anda

Oyundan düşmemişti. Niye çıktı anlayamıyorum. Sarı çıkıp Ekuban girseydi daha iyiydi. Hoş bence Nwakaeme çıkması lazımdı. Sonra oyuna Doğan’ı aldı. Ama eldeki Hosseini’den olduk.

Estragon
Arkadaşlar bir sakin olalım. Ünal Karaman gitsin de kim gelsin? Bu bir stratejiydi ama tutmadı. Kontradan bir gol bulabilseydik bence gayet doğru değişiklikler yapmıştı. Bu tür durumlarda kendinizi teknik direktörün yerine koyun. 1-0 öndesiniz, rakip de herhangi bir pozisyon üretemiyor, fakat topa sahip oluyor. Bu durumda ben Sturridge’ı alayım da tiki- takaya mı döneyim dersiniz. Bunun bir garantisi var mı? Bir tek nwakame yerine bir değişiklik gelebilirdi ama onun yerine de Sturridge’ı almazdım. Yusuf Sarı tarzı defansa yardım edecek bir sol kanat olsaydı onu alırdım mesala. Ama yok solda öyle birisi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ALDENİRO
Tamam atamadık ama golü de hoca yüzünden yedik.

Gurpas
Hayırlısı olsun

Serdar A
01.12.2019, 21:28
7 tane gol pozisyonu harcadı takım. Hadi Sarı çömez , hadi Sorloth da pek incesi olmayan bir santrafor da Nwakame sana ne oluyor be oğlum... Bir tanesini atsa belki üçü dördü atacaktık.

Çok aksıyor ve maalesef kredisinden yemekte. Lakin arkasında da adam gibi yedek yok.

Full HD
Takimda asiri derecede bir vasatlik var.Bundesligayi izliyorum ve en dandik takimlarin bile bir oyun anlayisi/sistemi var.Allah inandirsin sanki simdiye kadar sans eseri geldik diye düsünüyorum! Yani böyle devam etmez ve 3-4 hafta boyunca sifir cekebiliriz.

TSLIEMRE
Bu kadar geriye yaslanırsan ve pozisyonları kaçırırsan böyle adamlar atar maalesef.

Veysel
Neden bu kadar korkak oynadık anlam veremiyorum

David_LuiZ4
01.12.2019, 21:29
Topu rakibe sadece ikinci yarı değil ilk yarı da verdik iki devre arasındaki tek fark Terim'in sahada hiçbir varlık gösteremeyen Feghouli ve Belhanda'yı oyundan alıp Emre Mor ve Seri'yi sahaya sürmesiydi..Her iki oyuncu da ayağında top tutarak, pasla ve bireysel beceriyle adam eksilterek oyunu bizim yarı sahaya yıkmalarına yardımcı oldular...Bu iki oyuncu daha önce oyuna girseydi veya 11'de başlasaydı mağlubiyet kaçınılmaz olurdu..Ayrıca Terim'in bir hamlesi daha vardı Donk'u ikinci forvet gibi oynatıp kanatlardan Emre Mor ve Ömer Bayram'ın ortaları Nagatomo ve Mariano'nun bindirmeleriyle havadan gelerek gol arattı..

Bazen rakibi iyi analiz edersin ona göre oynarsın gömülürsün bunu anlarım ve fakat maç oynanırken anlık gelişen olaylarda rakibin hocasının yaptığı müdahalelere hamlelere gerekli cevabı ve karşılığı vermezsen sonuç alamazsın..B C D planın olmalı yani..Ünal Karaman o karşılığı verecek kriz yönetecek bir hoca değil bunu 80 bin kere yazdık çizdik..

O yüzden boş yere şampiyonluk hayalleri kurmayın..

Hosseini'yi çıkarıyorsun arkasından 10 15 dakika geçmeden Doğan'ı oyuna alıyorsun...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama..Ezbercilikten başka bir şey değil bu..Ki ben oyuncu değişklikleri konusunda bir hocayı fazla eleştirmem benim için kıstas oyun formatının ve formasyonunun güçlü olup olmamasıdır..Ünal'ı taktik düşüncede yetersiz kaldığî için bugüne kadar eleştiriyor kovulması gerektiğini yazıyorum fakat bugün oyuna müdahale hususunda da sınıfta kaldığını görüyorum..

Ahmet Aksu
01.12.2019, 21:30
Topla Oynama
%40 - %60

Şut
12 - 10

İsabetli Şut
4 - 3

İkili mücadele kazanma
%47 - %53

Hava topu
%47 - %53

Korner
5 - 9

Pas
399 - 597

Pas isabeti
%80 - %89

Orta
21- 32

Serdar A
Arkadaşlar bir sakin olalım. Ünal Karaman gitsin de kim gelsin? Bu bir stratejiydi ama tutmadı. Kontradan bir gol bulabilseydik bence gayet doğru değişiklikler yapmıştı. Bu tür durumlarda kendinizi teknik direktörün yerine koyun. 1-0 öndesiniz, rakip de herhangi bir pozisyon üretemiyor, fakat topa sahip oluyor. Bu durumda ben Sturridge’ı alayım da tiki- takaya mı döneyim dersiniz. Bunun bir garantisi var mı? Bir tek nwakame yerine bir değişiklik gelebilirdi ama onun yerine de Sturridge’ı almazdım. Yusuf Sarı tarzı defansa yardım edecek bir sol kanat olsaydı onu alırdım mesala. Ama yok solda öyle birisi :)

Hüseyni Ekuban değişikliğini hemen devre arasında yapmalıydı.

Çok şanssızdık ama, bu maçı on kere oynasan gs dokuzunda 2'den aşağı gol yemez ama , işte...

Sefaenes
Neden bu kadar korkak oynadık anlam veremiyorum

Onu Hocamiua sormak lazım orta sahayı geçip geri pas atmak ney şaka gibi. Resmen gs gol atsın diye ugrastik

CİVELEK.61
Takım neden pas oyunundan vazgeçti?
Geçen yıl çok diri bi GS ile içerde oynadığımız maçla bu maçı bi kıyaslayın derim ben.
Trabzonsporda pas yapmak,set oyunu oynamak,topu ayakta tutmak,birbirine yaklaşarak ve yardımlaşarak pas yapmak neden yasaklandı?
Yasaklandı diyorum çünkü geçen yıl bu kadar mükemmel pas yapan,sezon başı tüm antrenmanlarını pas oyunu üzerine kurgulayan takımın pas yapamaması ancak yasaklanmış olmasıyla alakalıdır.
Benim aklıma başka bişey gelmiyor...

halilaziz61
01.12.2019, 21:31

topu ayağında tutamama futbolda her zaman en büyük risktir.
Çünkü gol yemen bir karambole bakar, karambolü de topu ayağında tutan taraf oluşturur

serdaracıl
01.12.2019, 21:31
Doğan o kadar rezil ki ortasahada yerine girdiği stoperi arattı

Mehmet BAŞ
01.12.2019, 21:32
Wakaeme kötü falan oynamıyor. Partneri Novak'in bindirmeleri olmayinca kendi topuna kendi bindirmeler yapıyor. Kamil vasat bir yedek yapacak şuanlik bir şey yok. Eksikler geri döndü evelAllah. Şimdi seri galibiyetler alma zamanı.

Bence Nwakame sezona iyi başlamadı. Novak varken de iyi değildi.
Bu sezon iyi oynadığı maçlarda da son 20 dk.da performans gösterdi. Maçın büyük bölümünde olmuyordu.
Son beş altı haftadır daha efektif oynuyor. Ama yine de o bildiğimiz Nwakaeme'yi hala göremedik.
Geçen hafta Ankaragücü maçında da kötüydü. Bu sene bir maçta epey iyiydi. Hangi maçtı unuttum.
Nwakaeme gol yollarında böyle etkisiz kalır ise işimiz zor! Bize Sorloth dışında gol atan oyuncular lazım.

serdaracıl
Takım neden pas oyunundan vazgeçti?
Geçen yıl çok diri bi GS ile içerde oynadığımız maçla bu maçı bi kıyaslayın derim ben.
Trabzonsporda pas yapmak,set oyunu oynamak,topu ayakta tutmak,birbirine yaklaşarak ve yardımlaşarak pas yapmak neden yasaklandı?
Yasaklandı diyorum çünkü geçen yıl bu kadar mükemmel pas yapan,sezon başı tüm antrenmanlarını pas oyunu üzerine kurgulayan takımın pas yapamaması ancak yasaklanmış olmasıyla alakalıdır.
Benim aklıma başka bişey gelmiyor...

Ömür sakatlandıktan sonra pas oyununu bıraktık. Takıma bu oyunu o oynatıyordu

yorumsuz6117
Sosa'da pek bi vasat oynuyor..

halilaziz61
Topla Oynama
%40 - %60

Şut
12 - 10

İsabetli Şut
4 - 3

İkili mücadele kazanma
%47 - %53

Hava topu
%47 - %53

Korner
5 - 9

Pas
399 - 597

Pas isabeti
%80 - %89

Orta
21- 32

adamlar bizden 200 fazla pas yapmışlar
bu şartlarda maç kazanamazsın tabi

Serdar A
01.12.2019, 21:33
Ömür'ü en çok böyle maçlarda takım orta alanda bocalamaya başladığı anlarda arıyorum. Sarı'nın kırk fırın ekmek yemesi lazım.

batu94
Sosa’yı severim ama bugün gs formasıyla sahaya çıksaydı çok da farketmezdi oyunuyla. Kafa olarak hiç hazırlanmamış.

Estragon
Topu rakibe sadece ikinci yarı değil ilk yarı da verdik iki devre arasındaki tek fark Terim'in sahada hiçbir varlık gösteremeyen Feghouli ve Belhanda'yı oyundan alıp Emre Mor ve Seri'yi sahaya sürmesiydi..Her iki oyuncu da ayağında top tutarak, pasla ve bireysel beceriyle adam eksilterek oyunu bizim yarı sahaya yıkmalarına yardımcı oldular...Bu iki oyuncu daha önce oyuna girseydi veya 11'de başlasaydı mağlubiyet kaçınılmaz olurdu..Ayrıca Terim'in bir hamlesi daha vardı Donk'u ikinci forvet gibi oynatıp kanatlardan Emre Mor ve Ömer Bayram'ın ortaları Nagatomo ve Mariano'nun bindirmeleriyle havadan gelerek gol arattı..

Bazen rakibi iyi analiz edersin ona göre oynarsın gömülürsün bunu anlarım ve fakat maç oynanırken anlık gelişen olaylarda rakibin hocasının yaptığı müdahalelere hamlelere gerekli cevabı ve karşılığı vermezsen sonuç alamazsın..B C D planın olmalı yani..Ünal Karaman o karşılığı verecek kriz yönetecek bir hoca değil bunu 80 bin kere yazdık çizdik..

O yüzden boş yere şampiyonluk hayalleri kurmayın..

Hosseini'yi çıkarıyorsun arkasından 10 15 dakika geçmeden Doğan'ı oyuna alıyorsun...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama..Ezbercilikten başka bir şey değil bu..Ki ben oyuncu değişklikleri konusunda bir hocayı fazla eleştirmem benim için kıstas oyun formatının ve formasyonunun güçlü olup olmamasıdır..Ünal'ı taktik düşüncede yetersiz kaldığî için bugüne kadar eleştiriyor kovulması gerektiğini yazıyorum fakat bugün oyuna müdahale hususunda da sınıfta kaldığını görüyorum..

Yusuf’un o kadar erken düşeceğini beklemiyordu bence, o yüzden tekrar Doğan’ı aldı. Nwakame de çok kötüydü. Üzerine bir de Sturridge’ı alsa kim basacaktı topa?

Steril61
01.12.2019, 21:34
Öncelikle bu akşam Nwakaeme ve Sosa beklentinin çok altında kaldı. Aksi halde bu maçı rahat kazanabilirdik. Maçta öne geçene kadar çok akıllı futbol oynadık. Sabırlı davrandık ve en sonunda 1-0 öne geçtik. Öne geçtikten sonra 5-10 dakika baskı yememiz doğaldı. Fakat akıl almaz şekilde bu durum maçın sonuna kadar sürdü. Takım olarak bu kadar geri çekilmemiz ve gs ye oynaması için bu kadar müsaade etmemizi anlamıyorum. Ya fizik kondisyon olarak çok kötü durumdayız ya da psikolojik olarak bu maçı kaldıramadık. Bunun dışında girdiğimiz gol pozisyonlarını da cömertçe harcayınca sonuç kaçınılmaz oldu. Gol geliyorum dedi ve geldi.

Bu gecenin özeti maçta öne geçtikten sonra müsabakanın sonuna kadar anormal baskı yedik. Sosa ve Nwakaeme de maalesef ağırlığını ortaya koyup gs nin fişini çekemedi. Özellikle de Sosa fazla top kaybı yaptı ve takımı gereği gibi hücuma da çıkartamadı. Ünal hoca futbolumuzu daha ileriye taşımalı artık. Bu eşiği atlamadan ligi istediğimiz gibi bitiremeyiz.

Bu arada gs de ömer bayram ve adem büyük bizim savunmayı haddinden fazla zorladı.

Ahmet Aksu
01.12.2019, 21:34
husseiniyi çıkartıp 10 dk içinde doğanı almak neyin kafası ben de çözemedim.

yusuf ve nwakame bitmişti oraya adam alarak beklerin çıkmasını engellerdin
ekubana da derdin kardeş kanatta dur ortaya geçme diye diğer tarafa da sturidge ya da herhangi birini alırdın gençlerden olurdu.

ama husseiniyi çıkarıyorsun birşeyleri riske edeceksin sanıyoruz golü düşündü 2 yi atıp rahata ermek istiyor diyoruz ama aradan sadece 10 dk geçiyor husseinin alınmasının hata olduğunu görüyor ve ondan daha kazma doğanı alarak boşluk doldurmaya çalışıyor David_LuiZ4 dediğin gibi tam ezbere hocalık yapıyor

Numan Yerlikaya
01.12.2019, 21:35
1-0 öne geçtim dur bari 40 dk yatayım da maçı alayım futbol literatürün de yeri yok yok yok

ts_tuncay_ts
Bizim taraftar kafayı yemiş...Sosoya laf ediyorlar.Sosa bildiğin her yerde oynadı.Bir bakıyorsun defansta bir bakıyorsun forvette.Depar üstüne depar atıyor.Her yere gidiyor ama suçlu sosa öylemi... Bırakın bu işleri...

Fatih Öztürk
Bu taraftar kafası bir şeye de bir ihtimal hayırlısı oldu belki de mantalitesiyle bakmayı öğrenmeli. Galtaklari yensek hepten ligden kopacak tarator istifa edecek, tff ve çetesi her zaman olduğu gibi şikecileri peşimize takacak, şerefsizce şampiyonluğumuzu çalıp bunlara verecek. Bırakın galtaklar lige tutunsun, lobilerini ve enerjilerini sikecilerin şampiyonluğunu engellemeye harcasın, aradan sıyrılıp şampiyon olalım. Başka türlü futbolla falan bizi şampiyon yapamazlar bunu akliniza sokun artık. 2011 yılından sonra türlü türlü hengamelerle 3 şampiyonluğumuzu nasıl engellediler hiç mi ders almıyorsunuz. Sıyrılıp kaçalım kardeşim aklinizi kullanın aklinizi.

yorumsuz6117
01.12.2019, 21:36
Geçen sezon Trabzonspor iyi bir takımdı, bu sezon kötü bir takım..

ilelebeTS
İlk yarıdaki oyun tarzı maçın bu hale gelmesinde etkendi. Rakip tempo düşürdükçe biz de onlara ayak uydurduk. 2'yi atıp fişi çekemeyince her zamanki gibi golü yedik. Çok net pozisyonlarımız vardı ama değerlendiremedik. Topa basıp oyunu daha bilinçli oynamamız lazımdı. Bam güm çıkarsan golden sonraki baskıyı yersin. Ne zaman pasla çıktık o zaman etkili olduk. Sonuç olarak yanlışlarımız var ama karalar bağlayacak değiliz. Bu maçlardaki altın kural yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Bu arada hakem yavşağını da güzel kurmuş göndermişler.

Mehmet BAŞ
7 tane gol pozisyonu harcadı takım. Hadi Sarı çömez , hadi Sorloth da pek incesi olmayan bir santrafor da Nwakame sana ne oluyor be oğlum... Bir tanesini atsa belki üçü dördü atacaktık.

Çok aksıyor ve maalesef kredisinden yemekte. Lakin arkasında da adam gibi yedek yok.

Sezon başından beri böyle...
Ben de defalarca bu durumu yazdım. Eleştirdim. Ama bir arpa boyu yol almadı.
Nwakaeme skora tesir etmezse maçları koparmak konusunda sıkıntı yaşamaya devam ederiz.Dediğin gibi alternatifsiz olması kendisine mecbur bırakıyor. Haftalardır kulağı çekilmeli diyorum.

David_LuiZ4
01.12.2019, 21:37
Yusuf’un o kadar erken düşeceğini beklemiyordu bence, o yüzden tekrar Doğan’ı aldı. Nwakame de çok kötüydü. Üzerine bir de Sturridge’ı alsa kim basacaktı topa?

Topa bassın diye Stoperden yarattığın ön liberoyu oyundan alıyorsun 10 15 dakika sonra sahaya başka bir önlibero sürüyorsun bu saçmalığı bana kimse makul gösteremez..

Ahmet Aksu
abi çünkü geçen sene bu kadar bireysel oynamıyorduk.
şimdi bireysel oynuyoruz nwakame de formsuz yedeği de yok o yüzden onun ayağına bakıyoruz.
bugün 2-3 fırsat yakaladı onları atsa şimdi burda kutlamalar başlamıştı :D

ama anlatamıyoruz bu takım bireysel gidiyor dikkat etmek lazım dedik işte bole maçlarda ortaya çıkıyor taktiğin olmayınca anlamsız geri çekiliyor ve bir şekilde golü yiyorsun..

Bu sezon iyi oynadığı maçlarda da son 20 dk.da performans gösterdi. Maçın büyük bölümünde olmuyordu.
Son beş altı haftadır daha efektif oynuyor. Ama yine de o bildiğimiz Nwakaeme'yi hala göremedik.
Geçen hafta Ankaragücü maçında da kötüydü. Bu sene bir maçta epey iyiydi. Hangi maçtı unuttum.
Nwakaeme gol yollarında böyle etkisiz kalır ise işimiz zor! Bize Sorloth dışında gol atan oyuncular lazım.

batu94
Bizim taraftar kafayı yemiş...Sosoya laf ediyorlar.Sosa bildiğin her yerde oynadı.Bir bakıyorsun defansta bir bakıyorsun forvette.Depar üstüne depar atıyor.Her yere gidiyor ama suçlu sosa öylemi... Bırakın bu işleri...
Hocam maçtaydım, inan ki çok kötüydü. 2-3 metreye pas atamadı. Basit top kayıplarını saymıyorum bile. Evet çok koştu yoruldu. Bir süre sonra defansa dönmemeye başladı. Sarı kartı da varken niye oyunda kaldı.

LağusKusteli
Biraz da gülelim: Uzun seneler sonra Trabzon’da ilk puanını alan Ağlaksaray’ın kalecisi Muslera maç sonu 3’lü de çektirmiş.

mkesen1982
Sadece bu maçta mı skoru koruyamadık.Hayır biz zaten hiç skoru koruyamıyoruz ki.Bırak öne geçtikten sonra skor korumayı hiç bir maçta rakibe baskı bile kuramıyoruz ki.Acaba şörlot waka sosa mikel gerçekten bizi şampiyon yapacak oyuncular mı

hyasin61
Tum yorumcular ozellikle Rıdvan Dilmen Sosa'yı ove ove bıtıremedi bizim taraftar hakkaten futboldan anlamıyor..

batu94
01.12.2019, 21:38
Topa bassın diye Stoperden yarattığın ön liberoyu oyundan alıyorsun 10 15 dakika sonra sahaya başka bir önlibero sürüyorsun bu saçmalığı bana kimse makul gösteremez..
Aynen öyle, madem Hosseini oyunda kalsaydı. Maçın en diri adamlarından biriydi.

hyasin61
01.12.2019, 21:38
Su bir gercek bu takım skoru korumaya oynayamıyor oynayamaz..Sen en buyuk silahın hucum anlayısından vazgecersen olacagı buydu zaten.

Estragon
01.12.2019, 21:39
topu ayağında tutamama futbolda her zaman en büyük risktir.
Çünkü gol yemen bir karambole bakar, karambolü de topu ayağında tutan taraf oluşturur

Bu yazı tura gibi. Belki topu ayağımda tutarım diye oyuncu değişikliği yaparsın ama sonra kontra da yiyebilirsin. Yani ben ayağa pas yapan oyuncu alayım, hemen top yapmaya başlarız diye bir şey yok. Bunun garantisi yok. İki tercih de olabilirdi ama ben de sanırım bu akşamki gibi oynardım. Sonuçta Galatasaray’ın gol dışında yaratabildiği bir pozisyon yok.Niye durum dururken ve kontra da bulurken, Sturridge filan alıp risk alayım?

Ogün YAZICI
Şu camiada futbolu bilen kişi sayısı neden az be kardeşim
Sosa ve Nwakaeme kafa olarak maçta değilmiş
Sen koca 45 dakika Hosseini orta saha takımın ile oyunu Gs'ye bırakıp Sosa'yı Mikel'i Tony'i su yağmurlu zeminde tüketirsen ikinci yarı beyinleri bacaklarına hükmetmez tabi

Bu arada maçtan once ne soylediysek oldu.
Medyanın verdiği afyonu iyi yuttu Trabzon camiası
Işte bu yüzden başarıdan kalmaya mahkum bu camia
O taraftarın hali neydi

HOPA'LI TS'Lİ
Neden hep galipken koruma içgüdüsü oluşuyor hem de 35 dakika

Maçın kırılma anı, son dakikalarda 1-0 iken Sörloth'un güzel geriye çekip bitirişi yapamaması oldu. Vakemeye çıkarsa mıydı diye düşündüm ama sağlık olsun. Bu çocuk çok katkı sağladı lig genelinde

Yenilmemek de güzel ama son dakikada gol yemek yıktı.

Fatih Öztürk

Futbol yalnızca bir stara yüklenerek oynansaydi Messi aralıksız Barcaya 15 tane şampiyonlar ligi kupası kaldirtirdi. Geçen sene ki futbol mantalitesiyle bu sene ki arasında bariz fark var. Geçen yıl.takımı omuzlayan Abdus ile Yusuf yok şimdi bütün yük sakatlar iyileşene kadar Waka'ya biniyor. Bu nokta da Waka'nin yapabilecekleri bu kadar. Bu da Waka'nin kötü olduğu anlamina gelmez.

Mert'
01.12.2019, 21:40
Yönetimi istifa ettiren, sezonun ilk haftaları küme düşer denilen BJK yenerse bizi geçiyor dipnot olsun.

yasinylmz
01.12.2019, 21:41
Geçen seneki oyunumuzla bu seneki oyunun farkının sebebi çok net belli oyuncu yapısından kaynaklanıyor. Wakaeme in performansının bu sene düşük olmasida formasyondan kaynaklı. Forvet üçlüsü ile orta saha arası kopukluk çok bariz. Bu maçta bile ileri üçlü ile orta saha arası mesafe en az 20 metreydi. Kanat oyuncuları da çizgide çok kalınca hem dikine hem enine çok geniş alan da kaldık hucumda. Bu takımın en büyük iki eksiği bir Yusuf vari koşan top rakipteyken merkezi ücleyen top bizdeyken hücum aksiyonuna çıkan forvet ve kanat oyuncuları arasında pas istasyonu kurabilen bir 10 numaradır. Wakaeme bin en büyük dezavantajı da bu. İkinci en büyük eksiğimiz ise onazi gibi statik olmayan rakibe her anlamda alan bırakmayan savaşçı ortasahadir. Sosa yi bu tarz bı oyuncu ile ikilemeliyiz. Geçen sene bu şablonu çok güzel oturtmustuk. Transfer de öncelikli hedefimiz bu şablona uygun transferler yapmak olmalıydı. Bu oyun formasyonu bizim en güçlü yanımızdi maalesef bunu kaybettik

hyasin61
01.12.2019, 21:42
Yönetimi istifa ettiren, sezonun ilk haftaları küme düşer denilen BJK yenerse bizi geçiyor dipnot olsun.

Ve bu durum bizim en iyi ama onların kotu oldugu bir donemde gerceklesiyor.

Ahmet Aksu
hem o hem de bitik gs yi de devreye soktuk aradan sıyrılacağız rakip çok olsun daha iyi olur diyoruz da bir bakıyoruz ki
fb-bjk-gs-başakşehir-sivasın arkasında kalıyormuşuz.. :D

mkesen1982

İnan dostum ligin en rezil top oynayan takımı beşiktaş.Ama futbol şansları busene çok fazla.Hep düşüş attılar bu sene

CİVELEK.61
01.12.2019, 21:43
Ömür en kötü oynadığı maçta bile rakip kovalıyor.
Hatta arkadaşlarının kaptırdığı topları bile kovalıyor.
Adamın 1 buçuk metrelik boyuyla yaptığı bireysel savunmayı maalesef yapan yok.
Wakame'de Yusuf'ta bu konuda bugün çok kötüydü.
Wakaeme bu haliyle "BitikYattara"olmaktan öteye gitmez.
Birinin Wakaeme'ye asist yapmanın,araya oynamanın,gerektiğinde pas vermenin futbolda olağan şeyler olduğunu anlatması lazım.

halilaziz61
Bu yazı tura gibi. Belki topu ayağımda tutarım diye oyuncu değişikliği yaparsın ama sonra kontra da yiyebilirsin. Yani ben ayağa pas yapan oyuncu alayım, hemen top yapmaya başlarız diye bir şey yok. Bunun garantisi yok. İki tercih de olabilirdi ama ben de sanırım bu akşamki gibi oynardım. Sonuçta Galatasaray’ın gol dışında yaratabildiği bir pozisyon yok.Niye durum dururken ve kontra da bulurken, Sturridge filan alıp risk alayım?

Sorun wakayeme' nin durması zaten
Onun yerine ekuban ya da sturidge alinabilirdi

Yine geri yaslanma bu şekilde denenebilirdi ama biz eksik oynamayo tercih ettik

hyasin61
Bu igde basarılı olmak cok zor degil be hocam..Hızlı ve tempolu oynacayaksın atak oynayacaksın..

Mert'
01.12.2019, 21:44
İnan dostum ligin en rezil top oynayan takımı beşiktaş.Ama futbol şansları busene çok fazla.Hep düşüş attılar bu sene

Katılıyorum abi, bizden iyi oynadıkları yok zaten lig şuan buna müsait. 3-4 maç ralli yapan öne geçiyor iddiali hale geliyor :)

Harun-61
01.12.2019, 21:44
Bence de mac tam Abd. Ömürlük macdi

halilaziz61
01.12.2019, 21:46
Hay kalemine sağlık,

Rize maçı hariç top oynamadı bu adam.
Asist yapmıyor yapamiyor
Her daim ayağına top bekliyor ki bu çoğu takımın kontrasini bozuyor organize olmasını hızlı çıkmasını bitiriyor.

Birinin kendisi ile konuşup artık basit oynaması gerekrigini hatirlatmali
@civelek.61

Ahmet Aksu
Karaman: "Attığımız golden sonra girdiğimiz gol pozisyonları da var. Tüm oyuncularım kazanmak için gayret ettiler. 90'da gelen gol bizi üzdü. Bu bizim oyun stilimiz değil."

zaten bu bir oyun stili de değil hocam kabul ediyorsan uygulat o zaman

Estragon

Onu oyundan almasının sebebi, ön alan da basabilmek içindi. Ekuban'ı hep böyle kullanıyor zaten en etkiliği olabildiği oyun bu Ekuban'ın. Fakat sonra en son Yusuf'un da Nwakame'nin de pas atamayacak durumda olduğunu görünce, ikisinden daha az yetenekli olanını çıkarıp tekrar ortasaha aldı. Zaten o nokta da topa mı sahip olayım, yoksa geriye mi yaslanayım tercihini yaptı. Benim demek istediğim bu bir tercih. O tercihi topa sahip olayım diye de yapabilirsin ama her iki tercihin de bir garantisi yok. Hoca geriye yaslanmayı ve kontraya çıkmayı tercih etti fakat atamadık 2. golü.

bingolts
Takım maç.içinde taktiksel hatadan dolayı kaybetti. Hocayı çok severim ancak ilk değişiklik bu maçı bu hale getirdi.

Doğukan Uçan
01.12.2019, 21:47
Sen önce evinde forvetsiz ve eksik rakibinden 30 dakika baskı yememeyi becer. Gerektiğinde Sosa’yı ve Nwakaeme’yi oyundan almayı öğren. Çok zıt oldum bu ikisine. Evet çok iyi maçları var önceden ikisinin de ama bugünkü umursamazlıkları çileden çıkarttı.
Malesef hoca da duygusal davrandı bu iki ismi oyundan alamadı.

ccd6167
01.12.2019, 21:47
Abi bir allahın kulu neden hüseyniyi çıkardığını açıklayabilir mi?

türkmen belasından ne zaman kurtulacağız

Harun-61
01.12.2019, 21:48

Türkmen bu gecenin en iyi 2-3 adamin dan biriydi. Nasil kötü buldunuz cocugu yahu ????

~UniCef~
01.12.2019, 21:49
Sorun ikinci golü bir türlü atamamamis olmamizdi. Atsaydik mac bitmis olacakti. Orta saha yetersiz. Bir 6 numara sart. Hosseini iyi oynadi ama yavas kaliyor.

Estragon
01.12.2019, 21:49
Sorun wakayeme' nin durması zaten

Yine geri yaslanma bu şekilde denenebilirdi ama biz eksik oynamayo tercih ettik

Yusuf'un da çıkması gerekiyordu, o da düşmüştü ve kademeye giremiyordu. İkisinden birini tercih etti çıkarmak için.

Fatih Öztürk
01.12.2019, 21:50
Waka ile Sosa oyundan alınırsa altina sicittirir seni gs. Oyunu kimle öne yıkacaksın Doganla Kamille mi?

halilaziz61
01.12.2019, 21:50

Bence de Hüseyin çok iyiydi

Birine taktı mi takıyor bizim taraftar

outlaws61
01.12.2019, 21:51
Uğurcan: Haftalardır söylüyorum ayakları çok ama çok kötü. Ve her topu ısrarla Wakayemeye doğru şişiriyor ya taç oluyor ya rakibe gidiyor. Bu maç için yine aynı durum vardı. Üstüne çok gereksiz sarı kart yedi.

Pereira: Ömer bayramdan yediği tokat aklını aldı. Maçtan koptu, top oynamaktan başka her şeyi yaptı rezil ötesiydi.

Hüseyin Türkmen: İlk yarıda ısrarla uzun top denedi ve denediği bütün toplar rakibe gitti. Adem Büyük hem Campi'yi hem Hüseyini sürükledi. Stoperlerin ayağa top yapmaz bam güm oynarsa sonuç bu olur malesef.

Campi: O boyuna rağmen hava toplarında bu kadar etkisiz bir stoper görmedim. Yükselirken sıkıntı yaşıyor vücudunu kaldıramıyor resmen.

Kamil Ahmet: Senden kurtuluş yok kardeşim nasıl istersen öyle oyna.

Husseini: Sahada kaldığı sürede takımın en kuvvetli en hareketli ismiydi. Neden çıktı anlamadım.

Mikel: Orta sahada Husseini ile birlikte çok iyi toplar kesti. Sürekli ayağa oynama ve kısa paslar denedi. ikili mücadelelerde yıkılmadı. Maşallah diyelim.

Sosa: Tam bir kaçak oyuncu. Sosa canı istedimi birkaç dakika oynar sonra kaçak güreşir. Bugün ne topa bastı ne top yaptı resmen yürüdü.

Wakayeme: Sezon başından beri leş ötesi oynuyor. Sorun nerde anlamıyorum ama gereksiz işler deneyip hep aynı şeyler yapıyor. Rakip bir süre sonra bunları yemiyor. Klübeye çekilmesi şart.

Yusuf Sarı: Kontra atakların hepsini tek başına yedi. Ne başarılı bir pas attı ne adam geçti. Ayağına gelen her topu ezdi.

Sorloth: İyi top saklıyor iyi servis ediyor ama daha önce dediğim gibi 10 toptan 1 ini atacaksan yerin burası değil.

Ekuban: Tam beklediğim gibi döndü. Daha da iyi olacak.

ilelebeTS
Ben bugün daha önceki derbilerdeki o cesur takımı sahada göremedim. Yeterince istemedik maçı ve oyunu. Teknik ekip ve futbolcularımız skora odaklandı, futbolu bir kenara bıraktı. Skor bize günü kazandırır, iyi futbol ise geleceği.

nevzat61
Galatasaray ile bizim takımın arasında ciddi bir kondisyon farkı var.. bizimkiler sanki oynamış club brugge maçını..

Bazı arkadaşlar hakemin art niyetli olduğunu yazmış..ben katılmıyorum..art niyetli olsa Emre Mor'a yapılan müdahale de penaltıyı çalardı..kimse niye çaldın demezdi o pozisyonda.. artık hakemi bırakıp oynayamadığımız futbola bakmalıyız..

Soner Albayrak
Bence adil bir sonuç oldu. Kazansak keriz galibiyeti olacaktı.

Armağan Dere
01.12.2019, 21:52
ne şiş yansın ne kebap
Takım potada olursa taraftarın istekleri artacak oyuncu alamayacaklar devre arasında zaten..
3.fln oluruz bu sene..
Maç başkanın sırıtmasından belli oldu..

Süleyman Baykan
Geriye bu kadar yaslandığımız her maç hüsran oldu halen ders almıyoruz defansif oynamak bu değil dönen topları bile alamadık 20 dk dedim gol yiyecez bağırıyodu resmen Hüseyni oyunda kalmalıydı Yusuf Ekuban değişikliği olsa daha bu kadar orta sahayı vermezdik onlara

Serdar A
Bundan böyle Ekuban Sorloth çift santrafor oynamalıyız. Vallahi özledik kara uşağı , kara tren gibi dokunan sersemliyor zaten.

hofsaale
01.12.2019, 21:53
Mikel ve Sturridge yanlis transfer...bizim oyun sistemimize uymuyorlar...yusuf yazicinin yeri halen dolmadi...ömür de gidince gecen seneki oyun kalitemiz yok...

yapmamiz gerek cok basitti..sosanin yaninda onazi, azubeike, lemina gibi dinamik bir oyuncu alip...yusuf yazicin yerinede ortasaha ve forvet arsindaki baglantiyi olusturacak bir oyuncu gerekliydi....yapmadilar....

Mikel i oynatmak icin sosayi öne attioruz...hosseiniyi ön libero yapioruz...cünkü iyi bir ikili degiller...pas oynunda uzak kaldik ne yazikki...

gs her topu kapti...ne hücümda vardik ne defans...sanki 2 kisi fazla oynadilar...

YasinCorona17
01.12.2019, 21:53
rezil oynadı takım bir kişide çıkıp hocayı eleştirmemiş 90 dakka savunma yaptırdı takıma ayıp ayıp

ccd6167
01.12.2019, 21:54
Bence de Hüseyin çok iyiydi

Birine taktı mi takıyor bizim taraftar

Yediğimiz golde 30 cm bacak arasını açan adam.. rakibin tek forveti sıradan Adem’i ekarte edemeyen adam çok iyiydi ..

stoper dediğin duvar gibi olur duvar

hyasin61
01.12.2019, 21:55
Unal Karaman Sturridge'i riske edemezdik demis

Ahmet Aksu
01.12.2019, 21:56
zaten sezon sonuna kadar riske etmiyecekler anlaşılan sonra da gönderirler yok pahasına

Unal Karaman Sturridge'i riske edemezdik demis

Serdar A
01.12.2019, 21:57
Sadece Yusuf'un gidişi ve Ömür'ün sakatlığı değil. Nwakame'nin formsuzluğu bir yana dursun , Parmak bu sene devreye giremedi , Onazi zaten bir türlü dönemedi. Geri kalıyor bir kaptan o da bir maç takımı ipten alıyorsa bırakalım diğerinde biraz aksama kredisi olsun , JP ile birlikte en çok koşan futbolcumuz neredeyse... Sosa'nın bu çabası olduğu için zaten insanın eleştiresi de gelmiyor, aynısını Nwakame reisten de bekliyoruz.

David_LuiZ4
Ünal'ın futbol cahili fanboyları bakıyorum da Nwakaeme reise sallar olmuş..Neymiş geçen seneki performansından çok uzakmış yedeğe çekilmeliymiş..

Geçen sene yoktan var ettiği gollerle asistlerle takımı tek başına sırtlayan ilk 4'e girmenin mimarı olan korner direğinde 6 7 dakika topla oyalanarak Ünal'a tek başına oyunu soğutma dersi veren adamı tukaka yapıyorsunuz he bre nankör herifler...

Geçen sene Ünal'ı oyun mantalitesi değil bu adam kurtarıyordu balık hafızalılar kapatın çenenizi...

A. Aydın
Unal hoca yi elestirmek başka gonderilsin demek başka.
Unal dan daha iyi kim var suan.
Ersun yanal, abdullah avci, riza calimbay yada fatih terim mi?
Kadromuzda alternatif yok. Diger takimlar 2 iyi 11 cikarir.

Unal hoca tabi elestirilmeli ama fazlasi degil.
Ben hoca dan memnunum.

ilelebeTS
Skora yatmayı da bilmiyoruz zaten. Madem yatacaksın İvanildo'yu da al oyuna tam olsun. Zaten maç bitiyor.

mkesen1982
Cimcon gaza geldi bu puanla.Devre arası bi santrafor transferiyle şampiyonluğun en büyük favorisi yine.Tebrikler soktuk adamları potaya

ts_tuncay_ts
01.12.2019, 21:58
Hocam maçtaydım, inan ki çok kötüydü. 2-3 metreye pas atamadı. Basit top kayıplarını saymıyorum bile. Evet çok koştu yoruldu. Bir süre sonra defansa dönmemeye başladı. Sarı kartı da varken niye oyunda kaldı.

Bu maçta nwakaeme çok ağır kaldı.Onun yerine sturidge alınsa daha etkili olabilirdik.Sosanin çıkması takımı daha kötü etkilerdi...

champions
Sezon başından beri 20'den fazla maç oldu, takımın ne halt oynadığı hala belli değil.
Ligde oynadığın 13 maçın 7 tanesini kazanamadın.
CL'den dönmüş gs'ye karşı dinlenmiş kadronla kendi evinde hiçbir oyun üstünlüğü kuramadın.
Oynadığın maçların % 98'inde gol yedin.
Hocan olacak şahıs bilmem kaçıncı kez yapamadığı hamleler yüzünden rakibe puan verdi.
Sosa ve Tony b.k gibi oynasalar da çıkamıyorlar, yerlerine koyacak adamın yok.
Bir sürü pozisyona girsen de atamıyorsun, skorerlerin yetersiz, Stu'yu aldın, iy bitecek adam ortada yok.

Fatih Öztürk
Bu tataftar kafası geçen yıl bu zamanlar aynı kafa yapisindaydi ligi çok ıyi götürdük, çalınan puanlar yani şampiyonluğumuza rağmen ligi iyi puan da bitirmiştik. Bu sene de çok iyi yerde bitireceğiz. Galtaksaray lige tutunsun, fb'nin önüne engelleri koysun tam nir sinir harbi olsun, kurban oldugum mevlâm yüzümüzü güldürür de şampiyon.oluruz. Ancak bu şekil oluruz, hadi inşallah.

DURAS
01.12.2019, 21:59
Biz ömürü çok arıyoruz. Oyun aklı yerlerde takımın. İnşallah ikinci yarının başında döner. Nwakameye ne oldu anlayamadım. Zımba gibi şutları olan adam pamuk prenses gibi toplara vurmaya başladı.

Tuğrul
01.12.2019, 21:59
rezil oynadı takım bir kişide çıkıp hocayı eleştirmemiş 90 dakka savunma yaptırdı takıma ayıp ayıp
Geniş alanda yani 80 metre'de futbol oynatan hoca'ya sahibiz.

Mesela atak bitiremediğimiz pozisyonlarda.

Donk ve Marcao 30 metre top sürerek boş alanı geçiyor.

Ne karşılayan var, ne basan bir oyuncu.

Dahası toplu oyundaki pas tempomuz, sahaiçi hareketliliği ve alanı genişletme işimiz de amatörce

Ünal hoca ile ligi 3-5 arasında bitiririz.

Şampiyon olmamız için Nwakaeme, Sosa, Sörloth, Sturridge, Ekuban, Yusuf ve Uğurcan'ın mucizevi performanslar göstermesi lazım

yorumsuz6117
01.12.2019, 22:00
Bu Nwakaeme'nin sahada yeri yok..

mkesen1982
Ünal'ın futbol cahili fanboyları bakıyorum da Nwakaeme reise sallar olmuş..Neymiş geçen seneki performansından çok uzakmış yedeğe çekilmeliymiş..

Geçen sene yoktan var ettiği gollerle asistlerle takımı tek başına sırtlayan ilk 4'e girmenin mimarı olan korner direğinde 6 7 dakika topla oyalanarak Ünal'a tek başına oyunu soğutma dersi veren adamı tukaka yapıyorsunuz he bre nankör herifler...

Geçen sene Ünal'ı oyun mantalitesi değil bu adam kurtarıyordu balık hafızalılar kapatın çenenizi...

O geçen seneydi işte dostum o sene bitti şimdi bubsenedeyiz.Ve waka çok çok kötü

Mehmet BAŞ
Uzun zaman sonra içeride oynadığımız en kötü derbi bu oldu sanırım.
Maç boyunca ciddi anlamda kötü oynadık. Rakibi boğmamız gerekirken maalesef rakip bizi boğdu.
Beraberlikten ziyade sahamızda mahkum oynamak daha çok canımızı sıktı diye düşünüyorum.
Oysa maçın başında rakip saldırmamızı bekleyip geri yaslanmaya razı bir görüntüdeydi.
Fakat biz tam tersini yaptık! İlk yarı boyunca rakip sahaya çok adamla gitmedik. Ürkek oynadık.

Maçın ikinci yarısı ise bizim için şanslı başladı, golü bulduk. Ama ilk yarıdaki hastalık hortladı.
Golü bulduktan sonra resmen manyak gibi oynadık! Galatasaray sağlı sollu saldırıp bizi boğdu. Rezildik!
Tanımlama biraz ağır olacak ama Kamil resmen elek oldu. Sosa orta sahada yok oldu. Kötü bir maç çıkarttı.
Takım olarak rakibi doğru karşılayamadık. Blokları kapatamadık. Sezon başında rakibi böyle kötü karşılıyorduk.
Ama tüm bunlara rağmen 7-8 tane net gol pozisyonu bulduk. Akıllı olsak maçı 2-3 farkla alırdık. Beceriksizlik!

Bugün kötü oyunda tüm oyuncuların ciddi payı vardı.
Başta Kamil olmak üzere Sosa ve Nwakaeme epey kötü oynadılar. Hoseini de aldığı süreyi kötü kullandı.
Orta sahada bir tek Mikel ayakta kaldı. Ama o da rakibin baskısı nedeniyle bir süre sonra etkisini kaybetti.
Şu maçta topa basıp takımı rahatlatması gereken Sosa ve Nwakaeme idi. Ama ikisi de bunu beceremedi!
Hüseyin ve Campi genel anlamda kötü değildi. Pereira da bence geçer not aldı. Ama Kamil çok aksadı.
Sorloth iyiydi. Fakat önüne gelen üç fırsatı kolay harcadı. Birini atsa farklı skor olurdu. Tecrübesizlik işte!
Yusuf fiziken iyi durumda. Sezon başındaki mental sorunları atlattı ama hala acemilik yapıyor. Genç işte!

Serdar A
01.12.2019, 22:01
Yine tekrar ediyorum, Ekuban'ın bir forvet oyuncusu olmasına rağmen agresifliği fiziksel direnci bizim için büyük bir silah. Ekuban'ı Sorloth ile oynatabilmenin ideal yollarını bulmalıyız. Gerekiyorsa sağ kenarda çizgi oyuncusu oynatmayız, arkadan JP'nin bindirmeleriyle oynanır.

ffırtına
01.12.2019, 22:01
Bu maç çok net Ünal Karaman'a yazdı..

1) Biz kendi sahamızda mı oynadık bu maçı ? Ben hayatım boyunca kendi sahamızda büyük maçlarda bu kadar baskı yediğimizi hatırlamıyorum .. Dakika 50 gol atıyorsun.. 51. dakikanın saniyesinde geri çekilip 40 dakika baskı yiyorsun ve ileri gitmek için hiç bir şey yapmıyorsun.. Bravo..

2) Geçen sene deplasmandaki galatasaray maçının ilk 30 dakikası adamlar bize top göstermemişti.. Taraftarıyla futbolcusuyla bizi ezmişlerdi adamlar o maçta biz bu maçı kazanacaz dediler.. Biz ne yaptık daha maçın başında biz bu maçı almak istemiyoruz yenilmeyelim yeter dedi, taraftar da takıma uydu, takımı uyuttu .. Bravoo..

3) Adamlar şampiyonlar liginde çok fazla efor sarfettiler ama yine de bizim oyunculardan fazla koştular.. Bu ne demek oluyor takım koşmak isteyince koşuyor, bahane bulmak istediğinde de her türlü bahaneyi buluyor.. Bravoo..

4) Bizim oyuncuların sırtında 50 kiloluk çantalar vardı sanki ayağını kaldıramadılar acaba neden ? En iyi oyuncumuz Obi Mikel'di bence.. Bravoo..

5) Şu maçı kazansak galatasarayda moraller bozulacak yukarıyla fark açılacaktı ama biz adamları yine potada tuttuk.. Bravoo..

6) Şampiyonluğa tek inanan taraftar, futbolcusu, teknik direktörü şampiyonluğa zaten inanmıyor ki.. Bravoo..

7) Ünal Karaman iyi bir teknik direktör değil, Ünal Karaman iyi bir abi takım için .. Bravoo..

8) Takımın özeti Uğurcan aslında, adam her maçta kart görür mü, 1-0a bu kadar yatılmaz her maçta aynı tantana kardeşim şu koduğumun topunu oyuna sok oyunaa.. Futbolun altın kuralıdır yatarsan yersin bu kadar basit bu işler.. Bravooo..

9) Şu maçta sadece kaybedilen 2 puan olmadı.. Nasıl ki geçen sene feneri sahadan silip 2-1 yendiğimiz maçta bir galibiyetten fazlasıydı.. Bizi zorlu süreç bekliyor..Bu sezon fırsat sezonuydu ve biz yine bunu değerlendirmekte zorluk çekeceğiz..

gurur6134
01.12.2019, 22:02
Huseyni cikmayacakdi sari waka cikacak dogan hatta yanina cafer alsa oyunu tutardik orta sahayi bu kadar rakibe birakirsan eninde sonunda yersin hic yapmadiysa 2.yari 20 orta yapmistir ceza alanina gaysey..icerde oyunu bu kadar eksikken ustelik rakibe birakirsa olacagi buydu..ders alalim diyoruz da birsey aldigimizda yok.bu maci unutup onumuze bakalim puanlar birbirine cok yakin hala daha.. dengesiz bir takimiz ne yaptigimiz belli degil bir standart yakalayamadik hala sakatliklar eksik derinlik falan diyoruz hep bir bahanemiz var oyun olarak ustune koyamiyoruz..

Fatih Çelik
01.12.2019, 22:02
Şu engellediklerimizin alıntılanma olayı çözülmedikçe girmek zul oluyor foruma. Ne tipler var yahu.

Gürkan Asma
01.12.2019, 22:03
Puan durumuna bakmadan maçı izleyin, hangi takım şampiyonluğa oynuyor karar verin.

Ahmet Aksu
01.12.2019, 22:04
beğenmediğimiz f.terim maç sonu yorum yapıyor şöyle hamle yaptık boyle yaptık birşeyler açıklıyor
bizim hocamız da kendi hocasından öğrendiği gibi felsefe yapıyor..
birisi bu açıklamaların mealini çevirsin

Karaman: "Biz kendi gerçekliğimizle mücadele ediyoruz, bazılarının hayal dünyası kadar bizim gerçeklerimiz var. Galatasaray'la oynuyoruz. Saha içinde sizi farklı yerlere koymaya çalışan insanlar olabilir."
Karaman: "Birçok şeyi güzel şekilde hayal etsek de oyuncularımız da insan, onların da yorgunlukları, hastalıkları ve sakatlıkları olacak. Bu süreç içinde arkadaşları yerine de mücadele eden bir grup var. Bu grup her türlü övgüyü hak eden bir grup."
Karaman: "Oynadığımız her müsabakada oyuncularımı kazanma adına hazırlarken, en zor şartlarda bile oyuncularımız pes etmezken şampiyonluğa kendimden başka birini göstermem oyuncularıma ihanet olur."
Karaman: "Böyle takımlara karşı 2. golü bulmazsanız daima tehlikeyi yaşarsınız. Her şey bir kenara iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık. Oyuncularım kendi duruşlarının, güçlerinin çok üstündeydi. Kendilerini aşma çabasındaydılar. Gören, anlayan gözlere çok teşekkür ederim."
Karaman: "Hafta içinde 2-3 antrenmana katılan Ekuban'ın bile bu kadar zorlandığı yerde Sturridge'i riske edemezdik. Elimizdeki oyuncularla tüm mücadelemizi gösteriyorduk. İyi niyetli insanların içinde bulunduğu bir camiamız var. Bu bizi nereye götürür, göreceğiz."
Karaman: "Bu 2 yıldır yaşadığımız zorluklar bizi özellikle maçın kırılma noktaları içinde tecrübeli, güçlü, atletik oyuncu eksikliği içinde oluşturdu. İnsanlar Daniel Sturridge'i görmek istiyor olabilirler ama 33 günün üstüne bizimle antrenman yaptı."

Estragon
Bu maç için inanılmaz bir manipulasyon yapıldı ve yapılıyor basında. Umarım takım ve yönetim bu algıya gelmez. Bence hiç bir şey kaybetmedik. Evet, haftaya puan kaybedersek sorun olur, ama bu maç özelinde ben büyük bir sorun görmüyorum. Bu ligde herkes herkesi yenebilirken, Galataray'la berabere kalmak da ne gibi büyük bir sorun var.

Leven Tüzemen denen adam ısrarla Avrupa maçında neden rotasyon yaptı deyip duruyor mesala. Sanki buna rağmen yenemedi Trabzon demeye getiriyor.

Lig daha bitmedi. Sadece, Galatasaray'a son dakikada yediğimiz karambolden bir golle 2 puan kaybettik. Doğru dürüst pozisyon vermedik ve bir sürü fırsat kaçırdık.

Şampiyonluğun psikolojik tarafı, özellikle bizim için tam olarak bu algıyla başa çıkmak.

Fatih Öztürk
Allah aşkına şu taraftarın sesine kulak verip Waka'yi yedeğe çekelim de oyunu önde nasıl tutup kanattan içeri tehlikeli bindirmeler yapıyoruz görelim. Şu futbolun f'sinden bile cakmayan güruhu tatmin et Ünal hoca gözünü seveyim.

David_LuiZ4
Ünal Karaman gitsin de maçın tekrarını izlesin bizim oyuncuları değil ama Donk'u izlesin..Bir stoper nasıl top sürer nasıl topla dribling yapar nasıl rakip sahadaki boş alana bodoslama dalar nasıl dikine oynar görsün de belki bizim stoperlere eğitici katkısı olur..

cyberentalpi
01.12.2019, 22:06
Bu beraberlik En başta Ünal Hoca ya yazar.
1- Ekuban 1-0 önde iken alınacak adam değildi. Hatta Hosseini çıkacaksa yerine girecek adam doğandı.

Bu kaçıncı yahu. Neden tırsıyoruz. Gecen sene en kötü Fb ye karşı geri çekilip den 90 da gol yedik. Tarihi değiştiröeye 1 dakika kalmıştı
Aynı şekilde iyi oynayıp 2-0 öne geçtiğimiz Bjk ye karşı 2-2 ye geldi
Şimdi de yakalayacağımız her şeyin lehimize olduğu en kötü Gs ye karşı 1-0 dan geriye çekilip 1-1 e geldik.

Fatih Terim i de, Gs yi de kurtardık. Gorürsünüz ikinci yarı sizi ne kadar kurtaracaklar.
Herkese yaradı skor. Beinsports ,Gs,Fb,Bjk. Bir bize yaramadı:((

artvints
Bu sonuç aklimizi başımıza getirirse çok kötü değil. Skora göre oynarsın ama topu kaptığında daha fazla adamla öne gidersin ve orada kalirsin, kaptiralim da geri koşalım durumu hoş değil. Kazandığın mesafeleri geri veriyorsun. Öne gittiğin zaman takimin arkası gelecek, rakibi kolay getirtmeyeceksin. Rakip hiç darbe almadan kale önüne geliyor.

Tabi burada takım yapısı da önemli. Oyuncular 5 defans, 5 ofans diye ayrılıyor. Iki yönlü oynayabilen oyuncu sayısı azdı. Bunu değiştirmek lazım. Iki yönlü sağlam bir ortasaha şart takima. Santrafor top taşımaktan yorulup gol vuruşu yapamıyor.

umutberna
iyi bir mucadele izledik.
Gs varini yogunu ortaya koydu , bizde iyi oynadik.
Pozisyon vermedik , defansimiz iyi mucadele etti.
Golden sonra bana gore ilk Yusuf ciksa daha iyi olurdu, takimin en kotusuydu , boyle takimdan kopuk oyunculari kazanmak zor zanaat , bu macta Yusuf sanirim savunma hic yapmadi omerin macin yıldızı olmasini sagladi hucumda da bencildi kısaca takim icin oynamadi.
Sampiyonluk yolunda kenardan katki onemli , normalde iki hamle oyuncusu dogan ve yusuf katki veremediler, gerisi icin yorum yapmiyorum onlarin iyide kotude oynama haklari var.
Sonucta rakipte eksik kadrosuna ragmen mucadele verdi ve son dakika bir karambol pozisyonuyla puani aldi.
Basimizi one egmeden mucadeleye devam , devre arasi eger mevcut kadrodan hamle oyuncusu olarak biri one cikmazsa ortasahaya bir hamle oyuncusu almamiz gerekiyor.

Varlıbaş61
01.12.2019, 22:07
Benim kaçırdıklarım mı var anlayamadım 7-8 pozisyonumuz nerde var yahu ?

outlaws61
01.12.2019, 22:08
Skoru korumak isteyen adam Husseini'yi oyundan çıkarmaz.

Ünal hocanın napmak istediğini anlamadım

14TS61
Geçen sene 20 puan toplamışiz bu haftaya kadar.. 68 puanı toplayan şampiyon olur bu yukarısı olmaz hatta aşağısı olur. 45 puan toplarsak tamamdır

ccd6167
Geçen sene sadece

bjk ve fb den 90 da gol yemeseydin belkide şampiyondun

ama hala takım bu konuda psikolojik olarak bir destek almamış mı merak ediyorum

Ahmet Aksu
01.12.2019, 22:09
şu ömer bayram, jimmy durmaz, bitik feghouli, kendi taraftarının sövdüğü belhanda falan bunlardan baskı yemek çok koyuyor..

batu94
01.12.2019, 22:10
Becersek de Sturridge devre arası göndersek. Yıllık 3.5 milyon euro vereceksek hazır oyuncu alalım daha iyi.
Salla başı al maaşı konumunda şu an, inşallah döner de beni yanıltır.

Ahmet Taşçı
01.12.2019, 22:15
Maçın en kötüsü Nwakayame, 70te çıkmalıydı, maalesef hoca elleriyle verdi 2 puanı, Kaldı bi Konya maçı, o maçtan da 2 puan gider 33 puanla 3. Bitiririz. Lider Başakşehir olur 35 puanla, 2. Sivas olur.

nevzat61
şu ömer bayram, jimmy durmaz, bitik feghouli, kendi taraftarının sövdüğü belhanda falan bunlardan baskı yemek çok koyuyor..

Maçı Galatasaray li arkadaşlarımla beraber izledik..onlar bile inanamadı Galatasaray in bu performansına.bu sezon İlk defa böyle baskı yaptık diyorlar..hemde maç genelinde üstün oynayarak.. inşaallah Antalya'da kazanır bu haftayı unuturuz.

Doğukan Uçan
geçen sene kadıköydeki fb maçı
geçen sene inönüdeki bjk maçı
bu akşam ki gs maçı

ortak özellikleri hep son saniyede gol yememiz

cyberentalpi
01.12.2019, 22:17
Becersek de Sturridge devre arası göndersek. Yıllık 3.5 milyon euro vereceksek hazır oyuncu alalım daha iyi.
Salla başı al maaşı konumunda şu an, inşallah döner de beni yanıltır.

Sturidgge oynayabilse sorun yok. Ama su an itibari ile roda da ne fark yarattı bilemiyorum. Gerçi 2. yarı daha zorlu olur. Umarım çok önemli adam olur

14TS61
01.12.2019, 22:17
Majid i Neden çıkardı bunu anlamadım sakatlandı mı. Yok yani eğer öyle değilse resmen intihar etmiş orta saha dirinci bitti.

Yapacağı şey neydi HOCANIN

Yusuf çıkacaktı sörloth oraya geçecekti ekuban forvete alacaktı
Antony wakaeme çıkacaktı sturidge girecekti. Ulan resmen maçı hoca verdi resmen

cyberentalpi
01.12.2019, 22:18
geçen sene kadıköydeki fb maçı
geçen sene inönüdeki bjk maçı
bu akşam ki gs maçı

ortak özellikleri hep son saniyede gol yememiz

hayır sadece oyle değil
Geriye çekilip ezik futbol ile kötü takımlara karşı gol yememiz.

Tuğrul
01.12.2019, 22:19
Bu sonuç aklimizi başımıza getirirse çok kötü değil. Skora göre oynarsın ama topu kaptığında daha fazla adamla öne gidersin ve orada kalirsin, kaptiralim da geri koşalım durumu hoş değil. Kazandığın mesafeleri geri veriyorsun. Öne gittiğin zaman takimin arkası gelecek, rakibi kolay getirtmeyeceksin. Rakip hiç darbe almadan kale önüne geliyor.

Tabi burada takım yapısı da önemli. Oyuncular 5 defans, 5 ofans diye ayrılıyor. Iki yönlü oynayabilen oyuncu sayısı azdı. Bunu değiştirmek lazım. Iki yönlü sağlam bir ortasaha şart takima. Santrafor top taşımaktan yorulup gol vuruşu yapamıyor.
Mesele oyuncu değil takım anlayışı.

Sahaiçi organizasyonunda doğru ve iyi yerleşebilmek

Stoper hattı orta alana uzak kalıyor

Teknik-taktik olarak doğru yönetilmiyorsun.

Göztepe'nin hocası İlhan Palut bile önde baskı yapabilen, savunmayı öne taşıyan, pas temposunu hızlı yapabilen takım yaratmış.

Ünal Karaman için başarı tesadüflere kaldı bir oyun ezberi yok.

Hunk
01.12.2019, 22:21
Bu maç için inanılmaz bir manipulasyon yapıldı ve yapılıyor basında. Umarım takım ve yönetim bu algıya gelmez. Bence hiç bir şey kaybetmedik. Evet, haftaya puan kaybedersek sorun olur, ama bu maç özelinde ben büyük bir sorun görmüyorum. Bu ligde herkes herkesi yenebilirken, Galataray'la berabere kalmak da ne gibi büyük bir sorun var.

Leven Tüzemen denen adam ısrarla Avrupa maçında neden rotasyon yaptı deyip duruyor mesala. Sanki buna rağmen yenemedi Trabzon demeye getiriyor.

Lig daha bitmedi. Sadece, Galatasaray'a son dakikada yediğimiz karambolden bir golle 2 puan kaybettik. Doğru dürüst pozisyon vermedik ve bir sürü fırsat kaçırdık.

Şampiyonluğun psikolojik tarafı, özellikle bizim için tam olarak bu algıyla başa çıkmak.

super bir yorum bravo

Harun-61
01.12.2019, 22:21
Ömer Bayram atilmaliydi diyor Mehmet Ayan

laudrupp61
01.12.2019, 22:23
şampiyonluk hayalleri burada biter

Enes Başkaya60
01.12.2019, 22:25
40 dakika geriye çekilmek neyin kafası anlamadım gol geliyorum diye bas bas bağırıyor birde ya hosseineyi çıkarıp ekuban'ı almak neyin kafasıydı onuda anlamadım neyse sağlık olsun...

Emre Çömez
01.12.2019, 22:26
11 - Bu sezon Süper Lig'de öne geçtiği maçlarda en fazla puan kaybeden takım Trabzonspor.

vs Kasımpaşa (2p)
vs Gençlerbirliği (2p)
vs Sivasspor (3p)
vs Başakşehir (2p)
vs Galatasaray (2p)

Veysel
01.12.2019, 22:26
şampiyonluk hayalleri burada biter

Fenerbahçe evinde bize puan verince bitmiyor da biz Galatasaray'a verince mi bitiyor

erenslash
01.12.2019, 22:27
Ünalla şampiyonluk zor ancak maç için şunu söylemek isterim bugün Trabzonspor mental anlamda yeterli akılcı bir taktik olmadığı için kaybettik

oyuncularımız bencil oynamasa bu maçı almıştık

çok net pozisyonları oyuncuların bencil davranışları yüzünden kaçırdık ve sonuçta golü yedik maç normalde 3-4 rahat olması lazım

1-0 dan 1-1 şansla ilgisi yok netlik pozisyonlar çok rahat atabilmen lazım atamadın

şampiyon olamayızı bu maça bağlamam şuraya bağlarım :

Trabzonspor elindeki avantakı kullanabilecek bir zeka ve yetenek strateji yok

yıllardır yok bu

başkandan bahsetmiyorum tabi.

Maç bizim hakkımızdı ancak bencil oynamamanın ve hocanın kenardan oyunculara gerekli direktifleri de vermemesi ve kulak çekmemesi sonucu 3 puandan olduk

kendi adımıza kaçan fırsatlara üzüldüm büyük enayilik geçmiş olsun

kesinlikle şans değil kendi ayağına sıktı takımımız

Gürkan Asma
01.12.2019, 22:28
Topun peşine koşturmaktan hücum edecek mecali kalmıyor takımın, dil dışarda geziyor oyuncular.

Bu oyun anlayışını haketmiyor bu taraftar. 70 dk kalenin önüne gömülmez bir takım ya.

Mehmet Sarigül
01.12.2019, 22:28
Ömer Bayram atilmaliydi diyor Mehmet Ayan

OYUN KURALLARI diyor bunu, o hareketin karşiliği dünyanin her yerinde KIRMIZI. KART!

PISIRIK HAKEMCIK atamadi, aynisini Pereira yapsaydi kesin atardi!

nakzo
01.12.2019, 22:29
Bu taraftar kafası bir şeye de bir ihtimal hayırlısı oldu belki de mantalitesiyle bakmayı öğrenmeli. Galtaklari yensek hepten ligden kopacak tarator istifa edecek, tff ve çetesi her zaman olduğu gibi şikecileri peşimize takacak, şerefsizce şampiyonluğumuzu çalıp bunlara verecek. Bırakın galtaklar lige tutunsun, lobilerini ve enerjilerini sikecilerin şampiyonluğunu engellemeye harcasın, aradan sıyrılıp şampiyon olalım. Başka türlü futbolla falan bizi şampiyon yapamazlar bunu akliniza sokun artık. 2011 yılından sonra türlü türlü hengamelerle 3 şampiyonluğumuzu nasıl engellediler hiç mi ders almıyorsunuz. Sıyrılıp kaçalım kardeşim aklinizi kullanın aklinizi.

Ben sivasın dahi az ama bizden fazla sansı oldugunu dusunuyorum şampiyonlukta .Bu laubalikte ve yetersiz oyuncu gurubuyla en iyi 4.oluruz 2011 deki kadromuzun yanından bile gecemez.sampiyonluk adayım basaksehir 2.bjk olur 3.gs 4.sivas veya biz.En kötü sezonlarımızda dahi 4 .olduğumuzu dusunursek bu kadar uçtuk kaçtık şöyle süper böyle iyiyiz sene sonu 4.lük.

Serdar A
01.12.2019, 22:29
Hocanın taktik tercihi maçta fena çuvallamıştır ama şu maçta her şeye rağmen 3 puanı kaçıran taraf biziz.

Yani öyle bir birinizi gaza getiriyorsunuz ki sanırsın gs sağlı sollu içeri bindirmeler yapmış, ceza sahası içinde sayısız topla buluşmuş gol kaçırmış...Hatırladığım iki vuruş var gol tehdidi olan.. Ve son dakika ceza sahası içindeki tipik saçamalamalarımızdan biriyle gol olmuş. Bunun temelinde de orta alanda stoperle dizilmeye çalışmak ya da belki başka bir ifade ile Mikel'e yer arayışının sürmesi bulunuyor. Hoca hala şu işi çözemedi ve takımın geçişlerinde önemli problem devam ediyor.

Hadi Ünal hoca defolup gitsin istiyorsunuz, orasını anlıyoruz, zira bizim camia uzun süre hoca değişmeden gitti mi içine dert olur; ama oyuncuların emeklerini niye bu şekilde aşağılıyorsunuz, Nwakame , bilemedin Sorloth , yahut Sarı bir kez son hareketi doğru yapsaydı bu maçın kaderi bambaşka olacaktı... Ve bu takımın ana omurgası, geçen sene kurulan takımdan bahsediyorum; 9 derbi maçında ne yapmış bir bakmak, karşılaştırmak lazım. İsmi lazım değil -şu an şikecilerin hocasıdır- bir adamı burada müritlik derecesinde , gittikten seneler sonra bile avukatlığını yapan arkadaşlarımız, kardeşlerimizi bilen ve hatırlayan biri olarak; açıkça söylemeliyim ki henüz Ünal hocayı destekleyenler o seviyeden çok uzakta ve makul bir tutuma sahipler. O yüzden sakin olalım , forumun orta yerine hakaretler dizerek burayı daha okunabilir bir yer haline getirmiyorsunuz.

Sadettin_
01.12.2019, 22:30
Rahat olun GS puan kaybetmeye devam edecek .
Biz ise kazanmaya devam edicez .
Bu maç onlar için önemliydi ve öyle bir psikolojide geldilerki yenilseler kimse bişey demez . Berabere kalsalar kazanmış muamelesi görürler .
Ve berabere kalmayı başardılar .
Takım istedigi kadar geri yaslansin bişey farketmez bir sürü gol pozisyonu yakaladık . Kaza bela biri gol olsa GS iyice düşecekti oyundan .

BlackPanther
01.12.2019, 22:30
Ünal Karaman. Koskoca maçta sadece iki değişiklik yaptın. Sana Helal olsun. Çok sağol var ol. Böyle devam yap.

Üç futbolcu değişikliği bizim neyimize değil mi. Biz iki değişikliklede maçı götürürüz.

erenslash
01.12.2019, 22:31
takımın en iyi oyuncusu sosaydı tebrik ederim

sorloth iyidi diğer oyuncularda bencillik ve pas atma özürlülüğü vardı

+ hoca şut çalıştırmamış belli

rezillik

1-0 iken ekuban değişikliği yanlış demem ama kollektif olarak Ünal karamanın oyuna hiç bir katkısı yok

oyuncuların cömertçe harcadığı pozisyonlar bizi 3 puandan etti hoca da gerekli önlem almadı sonuç kaçınılmaz oldu

yazık skoru kendi sahanda koruyamadın gs bir bok oynamadı

hay1699
01.12.2019, 22:32
Tezcanlılık bizim tabiatımızdır. Sabrın sonu selamet.

mawro61
Çok zorlama yorum olmuş. Öne geçince biraz bocaladığımız doğru da gs bu sezon 9-10 kişi kalmış rakiplerine bile tek kale oynayamadı. Ha olur da top tüfek saldırırlarsa 5 dakikada bir topu ağlarından alırlar.
Ben söylemiştim değil derdim, ancak canlı izlediğim malatya,gençler ve göztepe maçlarında tablo çok netti.
Buna deplasman maçlarını da ekleyebiliriz.

Aslına bakılırsa unallı tüm maçlarımız böyle.
Gs ne kadar kötü olursa olsun, goztepeden, gençlerden daha kötü bir takım değil.
Bunu da gösterdi.
Oyunu tutamıyoruz ve neticede puanlar kaybediyoruz, kaybetmeye devam edeceğiz.
Gün gelecek bizi ipten alan futbolcularda pes ettiğinde havlu atmış olacağız.

Sadettin_
Bence GS nin gol hariç pozisyonuda yok .

outlaws61
Rahat olun GS puan kaybetmeye devam edecek .
Biz ise kazanmaya devam edicez .
Bu maç onlar için önemliydi ve öyle bir psikolojide geldilerki yenilseler kimse bişey demez . Berabere kalsalar kazanmış muamelesi görürler .
Ve berabere kalmayı başardılar .
Takım istedigi kadar geri yaslansin bişey farketmez bir sürü gol pozisyonu yakaladık . Kaza bela biri gol olsa GS iyice düşecekti oyundan .
Hocam sorun şu ki şampiyonluk böyle maçlardan geçiyor.

Eline gelmiş maçı anlamsız geri çekilme ve 2 top yapamamanın sonucunda rakibe verdin.

Bir değil iki değil geçen seneden böyle 3 derbiyi de bu şekilde bitirdin.

Takım geçen seneden daha kötü top oynuyor.

Bu anlayışla şampiyonluk hayal ötesi.

Sefa Alış
01.12.2019, 22:33
Deplasmanı hadi anlarım da evinde topu bu kadar rakibe vermeyeceksin. Leş gs'den baskı yiyorsun, kaç maçtır doğru düzgün pozisyona giremiyorlar. Taktik diye bir şey yok işte, topu rakibe ver gol yiyene kadar çıkma.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 22:33
Ne müthiş kondüsyonumuz varmış yalnız.
Biraz ortalama üzerinde bir takım, Salı günü ağır bir Brugge maçından çıkmış olmasına rağmen fiziken ezdi bizi.

Hayır enteresan şekilde Nwakaeme ye ve Sosa'ya yükleniliyor.

Adamlar 70 metre gidip gelmeye çalışıyorlar.

Bu aptal oyunla, ki sene başından beri aynı oyunu 1-2 istisna dışında oynuyoruz, ciddi takım olamazsın.

Bjk maçında 4-1 kazanırken de aynısını yazdım, aslında bir şey oynadığımız yok.

Sürekli top rakipte, sürekli baskı yiyoruz.

Demin okudum en kötü derbi performansıydı diye...

Bu sene hangi derbide top oynadık ki?
Fener deplasmanı 80 dakika tek kale oynadı adamlar.
Bjk bize karşı gene tek kale oynadı, iki serseri top savunma müdahaleleri ile gol olunca çözüldüler.
Hem de idari olarak krizin ortasındayken oynadık adamlarla.

La bırak derbiyi, bu sene hangi maçta top oynadık?

Bazı dakikaları sayabilirsiniz istisnai olarak.

Şu maçta, rakibin hücum gücü olmadığı bu kadar aşikâr iken, geçen hafta Başakşehir'in deplasmanda yaptığının yarısını 40 bin taraftarının önünde yapamayacak bir oyun işte.

Sonuca göre de konuşmuyorum. 4-1 kazanırken de , içerde tur atlarken de aynı lafı konuşuyordum.

Bu kadar saçma salak bir oyun olmaz.

Nwakaeme diye de boşuna kızmayın, ne yapacak adam? Adam tek başına takımı ileri taşımaya ve savunmaya yardım etmeye çalışıyor. Hani şu bizim ceza sahasına kurulu savunmaya.

Harbiden oynatacağınız topa edeyim.

erenslash
01.12.2019, 22:35
stratejik zeka yok takımda antrenör yok düzgün.Ünal seyretti
Deplasmanı hadi anlarım da evinde topu bu kadar rakibe vermeyeceksin. Leş gs'den baskı yiyorsun, kaç maçtır doğru düzgün pozisyona giremiyorlar. Taktik diye bir şey yok işte, topu rakibe ver gol yiyene kadar çıkma.

Ufuk
01.12.2019, 22:36
Allah aşkına şu taraftarın sesine kulak verip Waka'yi yedeğe çekelim de oyunu önde nasıl tutup kanattan içeri tehlikeli bindirmeler yapıyoruz görelim. Şu futbolun f'sinden bile cakmayan güruhu tatmin et Ünal hoca gözünü seveyim.

Bildiğimiz Nwakaeme'nin yarısı kadar oynayacak adam olsa direk kesilir de yerine oynayacak adam yok.

Nwakaeme'nin baltaladığı atakları klip yapıp art arda izletsizler sürekli. Ayak içi ile sağ köşeye plase antrenmanı yazsın hoca sabahın körüne. Bomboşken Muslera'nın üzerine vurduğu top aklımdan çıkmıyor.

erenslash
01.12.2019, 22:37
biz gs ı ezdik Ünal karamanın korkak oynatması yüzünden oldu bu.ancak oyuncuların da kulağını çekmesi şart oyuncular gayet gevşekti 1-0 iken kaçan gollerin biri gol olmalıydı burada hata oyuncuların ama onları da uyarmayan hocanın da hatası var.şut çekmen gereken yerde adam gibi şut çekeceksin ama pas atman gereken yerde bir zahmet pas at .wakayeme adam gibi çalışmamış ve çalıştırılmamışta şutların berbat
Ne müthiş kondüsyonumuz varmış yalnız.
Biraz ortalama üzerinde bir takım, Salı günü ağır bir Brugge maçından çıkmış olmasına rağmen fiziken ezdi bizi.

Hayır enteresan şekilde Nwakaeme ye ve Sosa'ya yükleniliyor.

Adamlar 70 metre gidip gelmeye çalışıyorlar.

Bu aptal oyunla, ki sene başından beri aynı oyunu 1-2 istisna dışında oynuyoruz, ciddi takım olamazsın.

Bjk maçında 4-1 kazanırken de aynısını yazdım, aslında bir şey oynadığımız yok.

Sürekli top rakipte, sürekli baskı yiyoruz.

Demin okudum en kötü derbi performansıydı diye...

Bu sene hangi derbide top oynadık ki?
Fener deplasmanı 80 dakika tek kale oynadı adamlar.
Bjk bize karşı gene tek kale oynadı, iki serseri top savunma müdahaleleri ile gol olunca çözüldüler.
Hem de idari olarak krizin ortasındayken oynadık adamlarla.

La bırak derbiyi, bu sene hangi maçta top oynadık?

Bazı dakikaları sayabilirsiniz istisnai olarak.

Şu maçta, rakibin hücum gücü olmadığı bu kadar aşikâr iken, geçen hafta Başakşehir'in deplasmanda yaptığının yarısını 40 bin taraftarının önünde yapamayacak bir oyun işte.

Sonuca göre de konuşmuyorum. 4-1 kazanırken de , içerde tur atlarken de aynı lafı konuşuyordum.

Bu kadar saçma salak bir oyun olmaz.

Nwakaeme diye de boşuna kızmayın, ne yapacak adam? Adam tek başına takımı ileri taşımaya ve savunmaya yardım etmeye çalışıyor. Hani şu bizim ceza sahasına kurulu savunmaya.

Harbiden oynatacağınız topa edeyim.

chener
01.12.2019, 22:37
Bu maç teknik direktörlere yazar.
Kaderimizi seyretmekle yetindik.

Ahmet Aksu
01.12.2019, 22:38
uğurcan ve pereira kesinlikle ceza almalı..

Veysel
01.12.2019, 22:38
Bu beraberliğin bizim için hayırlı olacağını düşünüyorum. Başakşehir'den alınan 1 puanın sevinci Göztepe maçında kaybedilen 3 puana neden oldu.

Bu puan kaybı ayaklarımızın yere basmasını sağladığı düşüncesindeyim. Bu maçtan alınan 3 puan belki de o rehavetle Antalya maçında kayba sebep olacaktı.

Bizim takıma böyle şok puan kayıpları ilerisi için daha iyi oluyor.

Kısacası kötüyü de hayra yormak lazım diyelim...

erenslash
01.12.2019, 22:40
gs maçını 2-3 fakra rahat alıyorduk arkadaşlar

hocanın taktiksel anlamda değişiklik yapmaması pahalıya mal oldu

oyuncularımızın orta,şut,gol vuruşları ve pas şut gol seri şekilde çalışması şart

ve aşırı bencil olan oyuncularımız yüzünden bu maç gitmiştir yani ben bu maçın sonucunu hem oyunculara hem hocaya yazarım

Fatih Öztürk
01.12.2019, 22:40
Ben sivasın dahi az ama bizden fazla sansı oldugunu dusunuyorum şampiyonlukta .Bu laubalikte ve yetersiz oyuncu gurubuyla en iyi 4.oluruz 2011 deki kadromuzun yanından bile gecemez.sampiyonluk adayım basaksehir 2.bjk olur 3.gs 4.sivas veya biz.En kötü sezonlarımızda dahi 4 .olduğumuzu dusunursek bu kadar uçtuk kaçtık şöyle süper böyle iyiyiz sene sonu 4.lük.

Bu kulüp 2.5 yıldır uçurumun kenarından alınıp düzlüğe çıkarılıyor. Oyuncu grubumuzun büyük çoğunluğu para ediyor artık para. Sivas mivas bi hava yakalamış gidiyor, ilk beşe bile giremeyecekler. Takımın en kritik 5 adamı aylardır sakatti. Yavaş yavaş dönmeler oldu, aynı geçen sene ki gibi en az 7-8 galibiyet serisine girip ligi önde götürecez. Bjk ile gs'nin çevremizde dolaşması bizim için bulunmaz nimettir.

ilelebeTS
01.12.2019, 22:41
Hosseini defansif katkı verdi tamam da ofansta sıfırdı. İlerde çoğalamadık o yüzden. 0-0'da direk çıkacak oyuncuydu ama 1-0'dan sonra çıkar mıydı orası soru işareti. Golden sonra bam güm oynamaya başlayınca hoca baskıyı kırmak için Ekuban'ı aldı oyuna, kırdı da. Sonrasında ise baktı orta saha yaylaya döndü, bu sefer Doğan'ı aldı oyuna. Burada problem bu değişiklerde değil oyun mantalitesindeydi. Takım geri yaslandığında öne çekmeliydi. Ama maalesef bu olay bu sene bizde hastalık oldu. Savunmayı kaleye çok yakın yerde yapıyoruz.

Mehmet Sarigül
Topun peşine koşturmaktan hücum edecek mecali kalmıyor takımın, dil dışarda geziyor oyuncular.

Bu oyun anlayışını haketmiyor bu taraftar. 70 dk kalenin önüne gömülmez bir takım ya.

Campi bile anladi ama Unal bey anlamadi!

Bu takim bu defans bloğu ile yaslanarak OYNAYAMAZ!

Rakip takim oyunculari senin defansin önüne kadar rahat geliyor, sanki çok üstdüzey stoperlerimiz var...

Ünal Karaman'nin vizyonu bu kadar işte...

nakzo
Agaoglu yine aglıyor belliki transfer yapmayacak eldeki kadroda vasat hoca hoca degil o yuzden hic gerilmeye gerek yok bizim neyimize sampiyonluk. Sürekli diyorum şu yavsak gerizekalı istanbul basının gazına gelmeyinnnn kendi seyrettiginize inananın ligin en iyi takımı dedikleri takım.g.birliginden bile baskı yiyen bir takım kasımpasaya bile üstünlük kuramayan bir takım fb ye karşı 80 dakika hapsolmuş takım maçları bir izleyin ligi kaçıncı sırada bitirebilecegimizi hesaplayın.

cyberentalpi
01.12.2019, 22:42
Hocanın taktik tercihi maçta fena çuvallamıştır ama şu maçta her şeye rağmen 3 puanı kaçıran taraf biziz.

Yani öyle bir birinizi gaza getiriyorsunuz ki sanırsın gs sağlı sollu içeri bindirmeler yapmış, ceza sahası içinde sayısız topla buluşmuş gol kaçırmış...Hatırladığım iki vuruş var gol tehdidi olan.. Ve son dakika ceza sahası içindeki tipik saçamalamalarımızdan biriyle gol olmuş. Bunun temelinde de orta alanda stoperle dizilmeye çalışmak ya da belki başka bir ifade ile Mikel'e yer arayışının sürmesi bulunuyor. Hoca hala şu işi çözemedi ve takımın geçişlerinde önemli problem devam ediyor.

Hadi Ünal hoca defolup gitsin istiyorsunuz, orasını anlıyoruz, zira bizim camia uzun süre hoca değişmeden gitti mi içine dert olur; ama oyuncuların emeklerini niye bu şekilde aşağılıyorsunuz, Nwakame , bilemedin Sorloth , yahut Sarı bir kez son hareketi doğru yapsaydı bu maçın kaderi bambaşka olacaktı... Ve bu takımın ana omurgası, geçen sene kurulan takımdan bahsediyorum; 9 derbi maçında ne yapmış bir bakmak, karşılaştırmak lazım. İsmi lazım değil -şu an şikecilerin hocasıdır- bir adamı burada müritlik derecesinde , gittikten seneler sonra bile avukatlığını yapan arkadaşlarımız, kardeşlerimizi bilen ve hatırlayan biri olarak; açıkça söylemeliyim ki henüz Ünal hocayı destekleyenler o seviyeden çok uzakta ve makul bir tutuma sahipler. O yüzden sakin olalım , forumun orta yerine hakaretler dizerek burayı daha okunabilir bir yer haline getirmiyorsunuz.

Hoca gitsin demiyoruz. Ama artık şu buyuklere ezik futbol anlayışını oynamasın diyorum(z)
Tamam sorloth waka felan kaçırdı ama neden gömülüyoruz sürekli öne geçince
zaten bir şeyler yapmayı beceremeyen Gs ye karşı beraberlik koyuyor insana

Mehmet Fatih Yavuz
biz gs ı ezdik Ünal karamanın korkak oynatması yüzünden oldu bu.ancak oyuncuların da kulağını çekmesi şart oyuncular gayet gevşekti 1-0 iken kaçan gollerin biri gol olmalıydı burada hata oyuncuların ama onları da uyarmayan hocanın da hatası var.şut çekmen gereken yerde adam gibi şut çekeceksin ama pas atman gereken yerde bir zahmet pas at .wakayeme adam gibi çalışmamış ve çalıştırılmamışta şutların berbat
Nasıl bir ezmek o?
Kontra atak oynamaya çalıştık.
Rakibin kanat forvetleri ve santraforları sakat olduğu için pozisyon üretememesi zaten çok normal. Buna rağmen adamlar bizim yarı sahada dönen tüm topları alıp geldiler de geldiler.
Pozisyona az girmeleri bizim adamları ezmemiz mi oluyor?

Herifler gayet topun arkasında koşturdu bizi ileri hattı tamamen göçmüş olmasına rağmen.

Biz herifleri nasıl ezdik?

Sörloth'un kaçırdığı pozisyonlar kontra. Sanki topu ayağımıza aldık da rakibi ezdik.

My
Şimdi özeti izliyorum da ya maç devam ediyor bir pozisyon oluyor caza sahamız içnde uzaklaşıp tekrar atağa dönüşmüş bizimkiler oyundan kopmuş ters yöne yürüyüp bir şey diyorlar adamlar atak yapıyor.

Kim nerede duruyor, ne yapıyor belli değil resmen yerimizi kaybediyoruz savrula savrula... atak yapıyoruz Sosa atacak adam bulamıyor mecburen yavaşlıyor arka taraf bizim ceza sahasının önünde önde 3 futbolcu... bu ne böyle ya.

ffırtına
01.12.2019, 22:43
Akyazıda ilk defa puan verdik bunlara, bu açıdan da kötü oldu..

Serdar A
01.12.2019, 22:45
Hoca gitsin demiyoruz. Ama artık şu buyuklere ezik futbol anlayışını oynamasın diyorum(z)
Tamam sorloth waka felan kaçırdı ama neden gömülüyoruz sürekli öne geçince
zaten bir şeyler yapmayı beceremeyen Gs ye karşı beraberlik koyuyor insana

Çok haklısın. Kendi saha ve seyircimiz önünde Trabzonspor ne kadar eksik olursa olsun bu kadar defansif bir mantalite ile sahaya çıkmamalı.

Jackdaniels
01.12.2019, 22:46
Şimdi özeti izliyorum da ya maç devam ediyor bir pozisyon oluyor caza sahamız içnde uzaklaşıp tekrar atağa dönüşmüş bizimkiler oyundan kopmuş ters yöne yürüyüp bir şey diyorlar adamlar atak yapıyor.

Kim nerede duruyor, ne yapıyor belli değil resmen yerimizi kaybediyoruz savrula savrula... atak yapıyoruz Sosa atacak adam bulamıyor mecburen yavaşlıyor arka taraf bizim ceza sahasının önünde önde 3 futbolcu... bu ne böyle ya.

Bu kardeşim Ünal hocamızın kimyasıymış üstelik bu kimyayı bozmamak içinde 3. Değişikliğe gerek duymamış :)

Fatih Öztürk
01.12.2019, 22:46
Bildiğimiz Nwakaeme'nin yarısı kadar oynayacak adam olsa direk kesilir de yerine oynayacak adam yok.

Nwakaeme'nin baltaladığı atakları klip yapıp art arda izletsizler sürekli. Ayak içi ile sağ köşeye plase antrenmanı yazsın hoca sabahın körüne. Bomboşken Muslera'nın üzerine vurduğu top aklımdan çıkmıyor.

Bildiğin Wakaeme ilk yarı Pereira'ya al da Sorlotun boş ayağına at, o'da boş kaleye yuvarlasin dedi olmadı atamadık. Waka yine 2.yari araya öyle bir top bıraktı ki 4 gs oyuncusu kilitlendi yine firsati teptik. Bu adam peygamber değil kardeş. Bu adamın mucizeleri de bir yere kadar. Bu adam daha ligin ilk yarısının bitmesine 4 hafta var, 4 gol 5 asistle oynuyor.

Serdar A
01.12.2019, 22:48

Abi o savrulan futbolcuların forma numaralarına dikkat ettiğimde Kamil oluyor , Sarı oluyor , Doğan oluyor, Hüseyin oluyor genelde... Geçen sene şapkadan iki tane tavşan çıkmıştı, Nwakame reis ve Ekuban , bu yıl aynı başarı gösterilemedi.

Antonio
01.12.2019, 22:49
maç öncesinde de dedim yağış var dediler Allah dedim rus ruletine döner maçı ayı abbas mı kazanır bombacı mülayim mi belli olmaz dedim dik geldi. berabere kaldık.

ffırtına
01.12.2019, 22:50
Şimdi dikkatimi çekti. Galatasaray önümüzdeki 5 maçın 4ünü kendi evinde oynayacak.. Bu maçta aldıkları bir puan ve önümüzdeki fikstüre bakınca bunlar yine şampiyonluk potasına girecekler demek oluyor..

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 22:52
Adam gibi topunu oyna , kaybet.
Arkadaş bu oyunu istemiyorum, kimsenin istediğini de zannetmiyorum.

Yahu şu takımın başını kıçını 2 maç yanaştırdık, sandım çözülüyor.

Döndük gene başa...

Bak Tüzemen'e kızıyoruz değil mi? Adam haklı. Sen rotasyon yaptın, adam tam takım sahadaydı.
Hatta maçın ortasında Lemina da gitti.

Ulan sonuç başka şey, her maç bu rezilliği izletmeyin da söveceğim şimdi.

KAsımpaşa, G.Birliği, Malatya, Fener, Beşiktaş, Alanya, Başakşehir, Sivas, Gs...

İçerde dışdarda Antep ve A. Gücü dışında hiçbir maçta takım oyunu anlamında zerre adım atmadık.
Allah Allah...
Yeter da!

MAçın tek iyi tarafı, duran toptan gol attık.

Onun dışında, bu sene ezik futbolumuzu devam ettiriyoruz.
Ezilmeye devam.
Şu oyunla gelecek şampiyonluğu da istemiyorum.
Tükürdüm oynatacağınız topa.

Mehmet Sarigül
01.12.2019, 22:52

Arkadaki kazmalar öne çikmaktan korktuklari için çakili oynatiyor Ünal bey!

Sosa sahada boş alan kapatmaktan, koşmaktan geberiyor ama kimin umrunda...

champions
01.12.2019, 22:53
11 - Bu sezon Süper Lig'de öne geçtiği maçlarda en fazla puan kaybeden takım Trabzonspor.

vs Kasımpaşa (2p)
vs Gençlerbirliği (2p)
vs Sivasspor (3p)
vs Başakşehir (2p)
vs Galatasaray (2p)
Çünkü kenarda hocan yok ya da var ama en önemli özelliği "üç kuruşa çalışmak".

Ahmet Aksu
bence bu ısı haritası herşeyi anlatıyor neyin eksik olduğu çok açık..

daha fazla detaya bakın..
https://tr.whoscored.com/Matches/1405178/Live/T%C3%BCrkiye-Super-Lig-2019-2020-Trabzonspor-Galatasaray
18257

Ufuk
Bildiğin Wakaeme ilk yarı Pereira'ya al da Sorlotun boş ayağına at, o'da boş kaleye yuvarlasin dedi olmadı atamadık. Waka yine 2.yari araya öyle bir top bıraktı ki 4 gs oyuncusu kilitlendi yine firsati teptik. Bu adam peygamber değil kardeş. Bu adamın mucizeleri de bir yere kadar. Bu adam daha ligin ilk yarısının bitmesine 4 hafta var, 4 gol 5 asistle oynuyor.

Tek paslık oyuncu mu Nwakaeme? O pas gol olsa bile eleştirilecek oyun oynadı. Aynı oyunu Yusuf Sarı oynasa kötüydü der geçerim ama Nwakaeme gibi neler yapabileceğini bildiğimiz bir adam oynayınca üzerine durulması gereken bir konuya dönüşüyor. Hafta içinde Avrupa maçında dinlensinler Gs maçında lazım olacaklar demiş oynatmamış adamı, ama kendi maça konsatre olamamış. Mariano gibi savunması kötü adamı yemesi gerekiyordu. Kaçırdığı pozisyonda sağa vurup dışarı atsa gene bişey demem çeviremedi derim gitti üstüne vurdu. Kafası maçta değildi bence.

Gürkan Asma
01.12.2019, 22:54
Adam gibi topunu oyna , kaybet.
Arkadaş bu oyunu istemiyorum, kimsenin istediğini de zannetmiyorum.

Yahu şu takımın başını kıçını 2 maç yanaştırdık, sandım çözülüyor.

Döndük gene başa...

Bak Tüzemen'e kızıyoruz değil mi? Adam haklı. Sen rotasyon yaptın, adam tam takım sahadaydı.
Hatta maçın ortasında Lemina da gitti.

Ulan sonuç başka şey, her maç bu rezilliği izletmeyin da söveceğim şimdi.

KAsımpaşa, G.Birliği, Malatya, Fener, Beşiktaş, Alanya, Başakşehir, Sivas, Gs...

İçerde dışdarda Antep ve A. Gücü dışında hiçbir maçta takım oyunu anlamında zerre adım atmadık.
Allah Allah...
Yeter da!

MAçın tek iyi tarafı, duran toptan gol attık.

Onun dışında, bu sene ezik futbolumuzu devam ettiriyoruz.
Ezilmeye devam.
Şu oyunla gelecek şampiyonluğu da istemiyorum.
Tükürdüm oynatacağınız topa.+1967

ilelebeTS
Çok pozisyon kaçırdık ya. Sörloth'un var 3 tane, ikisi karşı karşıya, bir tane de sağ ayağıyla ıska geçtiği. Yusuf'un kafayla indirdiği top var. Bunları atamazsan şansa mansa da olsa golü yersin bir şekilde.

My
Abi o savrulan futbolcuların forma numaralarına dikkat ettiğimde Kamil oluyor , Sarı oluyor , Doğan oluyor, Hüseyin oluyor genelde... Geçen sene şapkadan iki tane tavşan çıkmıştı, Nwakame reis ve Ekuban , bu yıl aynı başarı gösterilemedi.Aynen. Top ceza sahamızdan dönmüş sol kanattan atağa devam ediyor adamlar Kamil resmen arkasını dönmüş öbür tarafa yürüyor biriyle de bir şeyler konuşuyorlar kim şimdi hatırlamıyorum.

Atak yapıyoruz Sosa uyuyan Sarı'yı uyandırmaya çalışıyor ikide birde sonra aniden uyanan Sarı maça girmeye çalışıyor felan.

Doğan kamikaze gibi bir dalıyor bir çıkıyor yerini kaybediyor darmadağan, uzaklaştırayım derken tam vuramamalar...

bilgehan83
Hiç kimsenin dikkati çekmiyor ama futbolcular faul bile yapmıyorlar adamlar baskıyı kurmuş zırt pırt küçük inçe fauller yapılsa oyuncular hiç sevmesem de azıcık yerde yatıp oyunu soğutsalar asla gol yemezdik uğurcan vakit geçirmek zorunda kalıyor haliyle.. alan kapatıp hızlı toplarla çıksak Ünal hoca takıma taktik çalıştırmıyor maalesef bir iki oyuncunun eline bakarsan böyle kalırsın Hocam Serkan’ı alsan en azından deli dana gibi koşardı adam oyuncu değiştiremedi çok komikti severim Ünal hocayı ama yanına Kemal özdeş gibi birini alsın olmuyor böyle

Antonio
01.12.2019, 22:56
yusuf yazıcı onazi ve ömür pas oyunumuza inanılmaz katkı veriyordu. geçen yıl ki takım olsa şu ligi öttürürdük.

Serdar A
01.12.2019, 22:57
Yazıcı'yı hariç tutuyorum : Ömür çok klas , nadide bir yetenek ama sahada en çok aradığımız futbolcu geçen sene ki Abdulkadir Parmak stilinde bir orta alan oyuncusu bana göre, umarım tekrar o seviyeye ulaşır. Acaba buraları okuyor mudur ...

champions
01.12.2019, 22:59
Maça kazanmak için çıksaydık maç 3-1, 4-1 falan biterdi.
Kaybetmemek için çıktık ve kaybetmedik.
Eksik ve kötü gs'den korktuk, bu da 2 puana mal oldu.

Mert Pasa
01.12.2019, 23:00
Yine forum ruhumu kararttı,buralar eskiden boyle değildi hatta camia ortalamasının çok daha önündeydi,şimdi bakıyorum ve 61saat in haber altı yorumları bile daha faydalı daha şuurlu

My
Adamlar resmen bizim ceza sahamızın önüne kadar baskı görmeden geliyorlar. 3. ve 2. bölge yok. Rakip deparla geliyor bizimkiler de geri geri koşup uzaktan önlerinde duruyorlar. Bu inanılmaz ya :)

Mehmet Fatih Yavuz
yusuf yazıcı onazi ve ömür pas oyunumuza inanılmaz katkı veriyordu. geçen yıl ki takım olsa şu ligi öttürürdük.

Geçen sene beklentimiz azdı, o yüzden bugün öyle geliyor.
Üzerine koyarız diye bekliyorduk.

Yusuf ve Abdülkadir olsaydı gene bu saftorik oyunu oynayacaktın.

Sene başında Yusuf dışında herkes varken de aynı oyunu oynadık.

Diyorlar ki tv de : "Ünal Hoca bahane üretmiyor"
Ulan ben durmadan üstü kapalı bahane dinliyorum.
Hem de sonuç beklemememe rağmen.

Ben sadece eli yüzü düzgün top oynayan bir takım bekliyorum.

Hücum hattı tamamen sakat-cezalı, daha 3-4 gün önce çok sert bir maçtan çıkıp, deplasmana senin yanına gelmiş takıma oynadığın oyuna bak.
Sene başında tam kadro Kasımpaşa'ya ne oynadık?

La 3. hocasını değiştiriyor kasımpaşa.

Hoca hiç bahane üretmiyor.

Niye böyle dendiğinde, "çok özverili oynayan çocuklarımız var" deyip güzel gizliyor şikayetini.

Çözecekse çözsün, yeter.

Eyüphan
01.12.2019, 23:01
Yusuf Yazıcı'nın gidişi, Abdülkadir Ömür'ün uzun süren sakatlığı ve mevcut yaşanan diğer sakatlıklardan ötürü, takımımız yerleşen savunmalara karşı topu tutup sete set hücum edemiyor. Geçen sene o bildiğimiz ezbere oyun anlayışı kayboldu. Bu maçta kaybedilen iki puanı, Sosasız Antalya deplasmanın da telafi etmemiz şart oldu.

Ufuk
01.12.2019, 23:01
Arkadaki kazmalar öne çikmaktan korktuklari için çakili oynatiyor Ünal bey!

Sosa sahada boş alan kapatmaktan, koşmaktan geberiyor ama kimin umrunda...

Çakılı oynatmıyor. Takıma müdahale etmediği için oyuncular geri çekiliyor. Bugün veya diğer maçlarda hoca hadi geri çekiliyoruz demedi. Öyle olsa maçtan sonra toçular çıkıp geri çekildik vs diye açıklama yapmaz. Gol attık, gs golle beraber önde basıp kalabalık gelmeye başlayınca bizimkiler geri çekildiler. Orada hoca kenarda ne yapıyorsunuz ileri çıkın demiyor işte. Oyuna müdahale sadece değişiklik ile olmuyor ama bu konuda çok zayıfız malesef.

batu94
01.12.2019, 23:02
Ünal Hoca oyunculara sezon başından beri gösterdikleri özverileri için teşekkür etti mi ben kaçırdım.

Ahmet Aksu
01.12.2019, 23:03
ya şu pozisyonu defalarca izledim akıl mantık almıyor. sosa ve hüseyin ikilisi ademin dibinde nasıl tutamaz çıldıracağım.
ayrıca dizilişimiz bile çok yanlış resmen gol yemek için zorlamışız

18258

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 23:06
Ünal Hoca oyunculara sezon başından beri gösterdikleri özverileri için teşekkür etti mi ben kaçırdım.

Bu şikayet etmek zaten.

"Sakatlar eksikler yüzünden bu haldeyiz" demek ile, şu lafın özünde ne farkı var?

Herkez filozof oldu, laf ile gemi yürütecekler.

olcay_61
Bulduğunu atacaksın arkadaş, fark bile yapabilirdik iyi oynamamamiza rağmen.
Iki teknik adam da korkak başladı birbirini bekledi.
Bizim eksiğimiz Onazi gibi pres yapan bir orta saha ve Sosanin daha iyi hali

umutberna
Tabi bu mac icin yorum yapmak zor.
Unal hoca dogan yerine caferi alsaydim demis midir merak ettim dogrusu.

CEMEFKER
01.12.2019, 23:08
Mutedil eleştirilere eyvallah ama birçok ağır söz kabul edilemez.
Bugün her iki takımdaki sahada olan futbolcu maliyetlerine baktığımızda arada nereden baksanız X2 fark var. Adamlar az kıpırdasa böyle oyun oynayabiliyor işte...

Defansif yönleri bir tarafa bırakırsak her iki takımda skor üretmeye en yakın takım bizdik görünürde ama Waka (bitik) ve (yarım) Yusuf, Eku (güçsüz) ile iş bir tek Sörloth'a kaldı. Gs'de Adem, Ömer,Nagatomo, Seri, Jimy hatta Donk ile aktif dört-beş adam varken.
Az izan.

Diğer taraftan çokça eleştirilen Hosseini Ekuban değişikliği Ünal Karaman'ın "korktu" tezini doğruluyor (!)

Hayal aleminden uyanıp gerçeklerle yüzleşmek lazım. Hoca da dedi zaten bunu...

Keşke bunca sakat olmasa; Sörloth, Waka,A Ömür, Sturidge (Eku) ile dehşet bir hücum hattı; geride Sosa, Mikel ,iyi bir 6, sağ ve sol beklerde alternatif, ayağı top yapabilen stoper...

Keşke !

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdaracıl
01.12.2019, 23:10
Tabi bu mac icin yorum yapmak zor.
Unal hoca dogan yerine caferi alsaydim demis midir merak ettim dogrusu.

Ben de aklımdan bunu geçirdim.

bordoylamavi
01.12.2019, 23:10
az önce sörlth un golüyle ilgili faul iddialarını izledim. bariz itmiş gs liyi ya. kimse frkı8na varmamış.
emre mor un pozsiyonu da penaltıydı

ömer bayramın ki de kırmızı karttı

tam hakem skandallarıyla dolu maçlar

Varlıbaş61
01.12.2019, 23:11
Şu ezikleri sevindirdiniz ya, diyecek bir şey yok!!

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 23:12
Mutedil eleştirilere eyvallah ama birçok ağır söz kabul edilemez.
Bugün her iki takımdaki sahada olan futbolcu maliyetlerine baktığımızda arada nereden baksanız X2 fark var. Adamlar az kıpırdasa böyle oyun oynayabiliyor işte...

Defansif yönleri bir tarafa bırakırsak her iki takımda skor üretmeye en yakın takım bizdik görünürde ama Waka (bitik) ve (yarım) Yusuf, Eku (güçsüz) ile iş bir tek Sörloth'a kaldı. Gs'de Adem, Ömer,Nagatomo, Seri, Jimy hatta Donk ile aktif dört-beş adam varken.
Az izan.

Diğer taraftan çokça eleştirilen Hosseini Ekuban değişikliği Ünal Karaman'ın "korktu" tezini doğruluyor (!)

Hayal aleminden uyanıp gerçeklerle yüzleşmek lazım. Hoca da dedi zaten bunu...

Keşke bunca sakat olmasa; Sörloth, Waka,A Ömür, Sturidge (Eku) ile dehşet bir hücum hattı; geride Sosa, Mikel ,iyi bir 6, sağ ve sol beklerde alternatif, ayağı top yapabilen stoper...

Keşke !

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sahadaki oyuncu maliyetine göre Gs geçen hafta Başakşehir'e, hem de kendi sahasında, hem de Babel falan varken top oynayabildi mi?

Bak ben nerdeyse her maçı izlerim.

Gs antep deplasmanında bile bu kadar rakip sahada top yapmadı.

Takım kıymeti ile maç mı kazanılır Allah aşkına?

Antonio
01.12.2019, 23:13
bizimkiler slow motion gibiydi defansta ve hücümda bunu da pek anlayamadım sanırım çok uzun kaldık yine. gs çok hızlı ve mobil oynadı. bizde orta saha maalesef geriye kaçtı. bunun sebebi bir türlü oyun dsiplinine sadık kalamayışımız boyumuzu kısaltamayıp parselleme sıkıntımız.

Doğukan Uçan
01.12.2019, 23:14
gs nin bu 1 puana ölümüne sevinmesi çok normal çünkü önündeki 5 6 maç göztepe deplasmanı dışında hepsını yenecek ve ilk 2 de olacak ondan dolayı bu maçta herşeyini ortaya koydular.

chener
01.12.2019, 23:15
Favori çıktığımız maçta favori gibi oynamadık, golden sonra terimin taktiğine boyun eğdik, sadece izledik.Sağlık olsun. Rakiplerimize yenilmeyip diğer takımları yenebilme becerisini kazanmalıyız.geçen yıl gs bizden 4 ywdi,şampiyon oldu.

Mehmet Sarigül
01.12.2019, 23:15
Genç Cafer stoper oynayamaz mi? Campi, Ivanildo ve iki Hüseyin'den bir halt olmaz!

Sürekli bu kazmalari deneyeceğine bu çocuğu stoperde denemek lazim...

Fizik yapisi uygun, tatli sert oyunu ve iyi top tekniği var.
Oyun görüşü iyi ve sahada sahkin duruyor.

Ayrica defansin önünde de rahat oynar, onu Doğan'nin önünde görüyorum. Doğan'nin aksine oyunun iki yönünü de oynayabiliyor.

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 23:16
Biraz dikkatli izlerseniz %90 oranla bizimle oynayan takımlar "biraz kıprdıyorlar".

Nedense hep bizim karşımızda kıpırdanıyorlar.

1-2 istisna var. Alanya maçında tribünün devreye girip maçı psikolojik olarak çevirmesi gibi.

Onun dışında b.mb.k oynayan takımlar bizim maçlarda bu sene hep dirildi.

Bana Fener'in bize kurduğu baskıyı kurduğu 2. bir takım gösteremezsiniz.

Kasımpaşa'nın da...

Arkasını da getiririm.

Kendi evinde böyle ucube oynayamazsın.

castillo61
01.12.2019, 23:19
Ben söylemiştim değil derdim, ancak canlı izlediğim malatya,gençler ve göztepe maçlarında tablo çok netti.
Buna deplasman maçlarını da ekleyebiliriz.

Aslına bakılırsa unallı tüm maçlarımız böyle.
Gs ne kadar kötü olursa olsun, goztepeden, gençlerden daha kötü bir takım değil.
Bunu da gösterdi.
Oyunu tutamıyoruz ve neticede puanlar kaybediyoruz, kaybetmeye devam edeceğiz.
Gün gelecek bizi ipten alan futbolcularda pes ettiğinde havlu atmış olacağız.

arkadaş bırak ya kaçan pozisyonları izlememiş gibi yorum yapmayın.

Varlıbaş61
01.12.2019, 23:20
Ömer Bayram’ın 2 defa kırmızı kartı atlandı.
Marcao yüzde yüz sarı kartı atlandı.
Mariano sarı kartı atlandı.
Attığımız golde faul var.
Emre Mor’a yapılan hareket bence penaltı ..

Hakem rezil bir yönetim gösterdi. Hiç bir şartta kazanma şansı yoktu Ünal Karaman da tuz biber ekmiş oldu ..

olcay_61
01.12.2019, 23:21
Rakip hücumları adam gibi savuşturamıyoruz illa saçma sapan yere uzaklaştırmaya çalışıyoruz ve top yine rakibe geliyor. Yediğimiz gölün öncesi de böyle oldu.
Aslında maç istediğimiz duruma gelmişti, soğukkanlı olup kontraya çıkacakken ne top tutabildik ne de hızlı çıkabildik

gurur6134
01.12.2019, 23:21
2 itirazdan oyuncularimiz ceza duruma dustu illa cezali olacaksan icerdeki maca denk getir hele pereiranin macdan sonra hakeme yaptigi is degil kesinlikle ceza almali uyarilmali kaldik sol bekde dursuna sagda kamile haftaya sosada yok isimiz yine zor..

Ufuk
01.12.2019, 23:22
Adamlar resmen bizim ceza sahamızın önüne kadar baskı görmeden geliyorlar. 3. ve 2. bölge yok. Rakip deparla geliyor bizimkiler de geri geri koşup uzaktan önlerinde duruyorlar. Bu inanılmaz ya :)

Aynen. Gsliler bizim kaleye koşuyor, bizimkiler de onlarla birlikte geri koşuyor.

Bir pozisyonda yine takım halinde geri koşarken Campi şaşırdı mı ne olduysa topa doğru koşup topa müdahale etti, top Kamil'in önündeyken Kamil geri doğru koşmaya devam etti. Halbuki topu çok rahat kontrolüne alabilirdi. (Campi'nin sarı kart gördüğü pozisyon)

https://im.ezgif.com/tmp/ezgif-1-eb63e69fabac.gif

Eskidendi eskiden...

artvints
01.12.2019, 23:24
Merkez ortasahadaki hareketsizlikten korkuyordum. Ilk yari kontrollu ve kanatlardan oynayarak fazla sorun yaşamadık ama golden sonra maçi gecistirmeye çalıştığımız için rakibin hareketliliğine cevap veremedik. Daha önce bu sorunu kamil ve parmak'la gecici olarak cozdu hoca ama onlar da olmayınca ölü bir ortasaha kaldi elinde.

Eleştiri olarak sistemi belirleyen oyuncuyu cikarmasini söyleyebiliriz. Artık kapanacağın belli. Yerleşik savunmada işe yarayacak adami cikarma. Mikel'i çıkar nwakaeme'yi çıkar doğan önde pres yapsın. Hoca takıma atak yapsın diye mesaj vermeye calisiyor ama mesaj vermekle olmuyor işler. Takimin hucum iştahı yoksa, iştahlı savunma yapacak adamlarla maçi bitirmeye calisacaksin. Tabi bu da geçici cozum.

Bu maç nereden çözülmeye başladı oyun çok detayli incelenip çözümler bulunabilir. 2 senedir yaşadığımız sıkıntı aynı. Takım rakibin oyun kurucusuna basmaktan mi vazgeciyor, rakibe kolay yüzü dönük top mu aldiriyor, sertlik dozajı mi düşüyor, hata yapma ve gol yeme kaygisiyla oyuncuların enerjisi mi düşüyor, degisiklerden sonra adam adama savunma yapmaya çalışan takım afalliyor mu?

Böyle birkaç sorun daha var. Bazıları teknik detaylar, bazıları mental, bazıları da oyuncu kalitesi ile alakalı. Bunlari azar azar çözmek lazım, idare edelim derken 3, 5 puanla yarıştan kopuyoruz canimiz yanıyor.

batu94
01.12.2019, 23:25
Bu şikayet etmek zaten.

"Sakatlar eksikler yüzünden bu haldeyiz" demek ile, şu lafın özünde ne farkı var?

Herkez filozof oldu, laf ile gemi yürütecekler.
Hocam ben şikayet ediyorum zaten. Mutlu değilim yani bugün. Bence takım maça hazırlanamamış ve ben bundan mutlu değilim.

Ozan Yılmaz
01.12.2019, 23:27
Ömer Bayram’ın 2 defa kırmızı kartı atlandı.
Marcao yüzde yüz sarı kartı atlandı.
Mariano sarı kartı atlandı.
Attığımız golde faul var.
Emre Mor’a yapılan hareket bence penaltı ..

Hakem rezil bir yönetim gösterdi. Hiç bir şartta kazanma şansı yoktu Ünal Karaman da tuz biber ekmiş oldu ..Attığımız gol tertemiz, E.Mor'a yapılan hiçbir şey yok. Futbol oynanıyor sahada bu kadar basit değil o işler

Mehmet Fatih Yavuz
01.12.2019, 23:28
Hocam ben şikayet ediyorum zaten. Mutlu değilim yani bugün. Bence takım maça hazırlanamamış ve ben bundan mutlu değilim.
Ben alıntıyı senden yaptım ama, asıl lafın muhattabı "Ünal Karaman şikayet etmiyor" diyen, medyada da buna alkış tutanlardı.

Tam anlatamadım özür dilerim.

Daha nasıl şikayet edecek.

Her maç bu şikayeti dinliyorum.

Ama güya şikayet etmiyor Hoca....

erenslash
01.12.2019, 23:28
ikinci yarı yüzde yüz gol pozisyonlarımız çok net olanlar var o anlamda. Trabzonsporun Trabzonspor gibi oynaması gerekliliğine göre çok çok iyi olmamız lazım.evet ancak maça kıyaslarsak maç yüzde yüz bizim hakkımız.ancak atmassan böyle olur.gsda bir halt yok sorloth değil sadece pas vermesi gereken oyuncular vardı cezahasına doğru beceriksizlik yaptılar bencillik yaptılar ve gevşek oynadılar.hocanın ciddiyetsizliği ve iş bilmezliği teknik heyetin 1-0 ken gerekli önlemleri almaması .... böyle can alıcı 4-5 poziyonumuz var yüzde yüzlük bir daha izlersen hocam anlarsın.kontra atak oynamadık ancak gs gol yedikten sonra Ünal Karaman sağolsun geriye çekince kontra oynandı gibi oldu sonra gs üstümüze gelince risk aldı bizim hatamız hocanın takım halinde pres yapmaması ve şut yapmaması ve bencilce oynayan bir kaç oyuncu yüzünden maçta sonuca gidemememiz.hocanın mental olarak oyuncularımıza maç içinde gerekli hamleleri ve direktifleri verememesi de ayrı etken.pas the ball di mi? neden kaybettik? pass the ball bu yüzden babayı aldık
Nasıl bir ezmek o?
Kontra atak oynamaya çalıştık.
Rakibin kanat forvetleri ve santraforları sakat olduğu için pozisyon üretememesi zaten çok normal. Buna rağmen adamlar bizim yarı sahada dönen tüm topları alıp geldiler de geldiler.
Pozisyona az girmeleri bizim adamları ezmemiz mi oluyor?

Herifler gayet topun arkasında koşturdu bizi ileri hattı tamamen göçmüş olmasına rağmen.

Biz herifleri nasıl ezdik?

Sörloth'un kaçırdığı pozisyonlar kontra. Sanki topu ayağımıza aldık da rakibi ezdik.