PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker'de Taraftar Bıçaklandı

BOZOHAN
21.01.2007, 20:03
Trabzonspor ile Konyaspor arasında oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında bir taraftar, karşılaşmanın ilk yarısında bacağından bıçaklanarak yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, maraton tribününde karşılaşmayı izlemek üzere stada giren Metin Ö. (23), karşılaşmanın başında henüz belirlenemeyen bir nedenle sol bacağından bıçaklandı. Kim tarafından bıçaklandığı belirlenemeyen Metin Ö., ambulansla Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

allah sonumuzu hayır etsin inşallah ceza almayız.

kaynak: http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=42389

Erkan
21.01.2007, 20:05
allah b.. versin (yapanin )

Cabri61
21.01.2007, 20:07
kesin yedik cezayı.o bıçak içeri nasıl girdi?
illa her maç polis sıkı güvenlikten mi geçirecek adamları.bunları su istimal etmek isteyenler o stada girmesin.

Enes Berfin
21.01.2007, 20:07
Alllaaah allaaahh illa bir bok cikacak gelde kafayi yeme simdi.

Özgür Öztürk
21.01.2007, 20:10
Sanki başımızda hiç dert yokmuş gibi al başına bir dert daha.
Trabzon adı artık çok kurcalanmaya başlandı son dönemlerde.

Egemen Yılmaz
21.01.2007, 20:12
arkadaşlar bu olay başımıza çoooook büyük iş açabilir. en az 3 maç ceza alırız

Enes Berfin
21.01.2007, 20:13
Dua edelimde Insallah Ceza meza almayiz.

canim TS
21.01.2007, 20:14
Sanki başımızda hiç dert yokmuş gibi al başına bir dert daha.
Trabzon adı artık çok kurcalanmaya başlandı son dönemlerde.

hic sorma dostum. Var sanki birseyler.

Bicaklanan kisiye gecmis olsun diyelim.

OFLU
21.01.2007, 20:17
bu ne yaw bi gün adam öldürme bi gün adam bıcaklama haberleri TRABZON la ilgili..terörü sokamayanlar fitneyi ii becerio bakıoruz..Allah sonumuzu hayr etsin

Egemen Yılmaz
21.01.2007, 20:19

nasıl ceza almazsın yaa stadda adam bıçaklanmış var mı daha ötesi???

Karadağ06
21.01.2007, 20:23
noluyo bu trabzon halkına ya(hepsi değil tabi bu bıçak olayı gibi yapanlar) adlarının bu tip olaylarla anılmasından hoşlanıolar galiba ya

Bahtiyar
21.01.2007, 20:25
çok güzel bi üç maç ceza alırız maçları rahat rahat ya ist. yada izmirde oynarız ne güzel dimi.

Claret&Blue
21.01.2007, 20:29
kesin yedik cezayı.o bıçak içeri nasıl girdi?
illa her maç polis sıkı güvenlikten mi geçirecek adamları.bunları su istimal etmek isteyenler o stada girmesin.

arkadaşlar bu olay başımıza çoooook büyük iş açabilir. en az 3 maç ceza alırız

nasıl ceza almazsın yaa stadda adam bıçaklanmış var mı daha ötesi???

Şehrimizde
Trabzonumuzda
En çok sevdiğimizi söylediğimiz Aşkımızın Evinde
Avni Akerde
aynı Sevgiliye Aşık olduğumuz
Renkdaşımız Kardeşimiz arkadaşımız belki omzuna yaslanıp birlikte tezahurat yaptığımız
Bıçaklanıyor
Sağlık durumu nedir ? vuran Kimdir? Sebebi Nedir? O Bıcak Nasıl Girmiştir? Trabzon neden bu kadar kötü olayla anılmaktadır demek yerine verilen Tepkilere Bakınız.

Ceza Alırmıymışız?

İnsalık Ölmüş
Buyrunuz
Er kişi Niyetine!

Nebiye
21.01.2007, 20:30
Ama bu ne zaman olmuşki ? Maçın başında diyo.Biz saat 3:15den sonra hep içerdeydik,olay molay ambulans bişi görmedik.:confused:

Mustafa Önal
21.01.2007, 20:44
daha olayın ayrıntsını öğrenmeden ceza demeye başladık. o deilde hakeme baya tepki oldu. ulusoyun prensi hakem ceza alabiliriz.

oguzkoc
21.01.2007, 20:49
allah belasını versin o bıçaklayanın...

4-5 maç seyircisiz cezası alırız artık. beşiktaş derbiside seyircisiz oynanır... çoook güzel...

pReN@_61
21.01.2007, 20:50
offf offf ceZa kapıda...zaten federasyon ceza vermek için FırsaT kolluyor.

Egemen Yılmaz
21.01.2007, 21:01
Şehrimizde
Trabzonumuzda
En çok sevdiğimizi söylediğimiz Aşkımızın Evinde
Avni Akerde
aynı Sevgiliye Aşık olduğumuz
Renkdaşımız Kardeşimiz arkadaşımız belki omzuna yaslanıp birlikte tezahurat yaptığımız
Bıçaklanıyor
Sağlık durumu nedir ? vuran Kimdir? Sebebi Nedir? O Bıcak Nasıl Girmiştir? Trabzon neden bu kadar kötü olayla anılmaktadır demek yerine verilen Tepkilere Bakınız.

Ceza Alırmıymışız?

İnsalık Ölmüş
Buyrunuz
Er kişi Niyetine!

senin yaptığın da aynı sevgiliye aşık olduğumuz renkdaşımızı bıçaklayanı değil, Trabzonsporumuz için tartışan ve ceza almasından ve dolayısıyla halihazırda berbat durumda olan takımımızın bir avantajını daha kaybetmesinden korkan bizleri insanlığı öldürmekle suçlamak... ayrıca biz de yukarıda bahsettiklerini sorguladık, sorgulamadık değil ama bu durumda en son suçlanması gereken biziz bence

Semih Öztürk
21.01.2007, 21:02
Bıçaklanan kardeşimizin sağlık durumu nedir acaba??Bilgisi olan var mı??
Trabzonum ne hallere düştü..Bizi Bu hallere düşürenlerin Allah sonunu hayır eylemesin!!!

AtalaY_BuğrA
21.01.2007, 21:07
...
Ceza Alırmıymışız?

Arkadaş bence de çok güzel bir yere değindi herşeyden önce orada canına kast edilen bir insan var.Ne olursa olsun önce İnsanlık.

Seni duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum.

ilhan
21.01.2007, 21:11
Bıcaklanan arkadaşa gecmiş olsun. Olayın ayrıntılarını beklicez hep beraber.

Çetin
21.01.2007, 21:14
Hala daha taraftarlığı kaba saba adam olmakta sanan mafya bozuntusu gerizekalı insanlardan Allah Trabzonspor'umuzu korusun. Yaralanan arkadaşada acil şifalar diliyorum.

Salih61
21.01.2007, 21:14
ne diyim yani bizim birbirimize saygımız yok ki :(

28TS61
21.01.2007, 21:17
türkiyede insanlik olmus

kanun denen bisey kalmamis

eger kanunlar duzgun bir sekilde kullanilsaydi böyle durumlar olmazdi bence

mustafakaya
21.01.2007, 21:21
bıktık bu serserilerden kardeşim. kim alıyor bu haydutları stada anlamak mümkün değil.

Ali Şahin
21.01.2007, 21:22
ama harbiden o bıçak oraya nasıl girer .ceza garanti

sümela61
21.01.2007, 21:26
bunu yapanların kimler olduğunu biz buradan bilemesek de, Trabzon'da birilerinin bunların kimler olduğunu bildikleri aşikar, ama susuyorlar, karışmıyorlar...

her yerimizden irin akıyor, cerahate batmışız, kokuşmaya başlıyoruz... temiz futbol seyircisini bu tip olaylarla ya da "çekirdekçi" tabirleriyle (bilinçli ya da bilinçsiz) stadlardan uzaklaştırma çabalarımız devam ediyor...

bu insanlık dışı hareketi yapanlara ayrımcılık uygulamak yerine, çekirdek çitleyenlerle uğraşmayı seçmişiz... bu "vahşi"lerle uğraşmak zor çünkü, çekirdekçiler kolay lokma...

Trabzon'umuz "rant kapısı" olmuş... yöneticiler buna göz yumuyorlar... kim bilir belki de, pastanın en dolgun yeri onlara düşüyordur, belki o yüzden ses etmiyorlardır...

takımın bu kötü halinde bile, O'nun isminden kendilerine yarar sağlamak isteyen "asalak"lara bünye bir şey yapamaz olmuş... yazık, çok yazık...

çekirdekçilerle bir ton kişi uğraşır halde şu an zaten, peki ya bu "dönerciler"le neden kimse uğraşamıyor?...

artı, Trabzon'un imajını kötülemeye yönelik, Trabzon'luları "kaba ve itici" göstermeye yönelik çalışmalar tam gaz devam ediyor, Trabzon uyuyor, bizler uyuyoruz...

Serap
21.01.2007, 21:29
noluyor böyle..:( taraftarlarmız kendi aralarında dahi kavga ediyorlar bu ne ya..:mad:

tabi birde içip içip stada gelenler oluyormuş ki duymuyor değiliz iğrenç içki kokularını..bunlarda butür olayların yaşanmasına etken malesef..gruplaşmalar içmeler vs.ler.:mad:

capa
21.01.2007, 21:30
nedir bu Trabzonun üstünde dolaşan kara bulut
millet artık bize başka gözle bakmaya başlayacak

Serap
21.01.2007, 21:32
ama harbiden o bıçak oraya nasıl girer .ceza garanti

valla bende bu arama işlerinden bişiy anlamıyorum kafalarına göre takılıyorlarr..öle zaman olduki aynı gün beni hiç aramadılar ama arkadaşımın çantasındaki fotoğraf makinesi için bulunan yedek pillerini dahi ısrarlarımıza rağmen içeriye almadılar..

Bartuğ13
21.01.2007, 21:32
yapanların aramızdan olduğunu unutmamalı,onları en iyi şekilde biz cezalandırmalıyız.
arkadaşa da geçmiş olsun.
tek hatası bu yeteneksiz takımı izlemeye gitmekti galiba

pReN@_61
21.01.2007, 21:34
yaralanan arkadaşa geçmiş olsun...

sbay
21.01.2007, 21:36
nedir bu ya trabzonun adini lekelemeye ne haklari var kardesim.....milletimiz ne kadar cehaletin pencesine dusmus.....yapanlarin yanina kar kalmamali bunlar

#10 Fietra
21.01.2007, 21:36
Bu adamlar yüzünden bizler utanç duyuyoruz.

tamuğ yamtar
21.01.2007, 21:46
bunu yapanların kimler olduğunu biz buradan bilemesek de, Trabzon'da birilerinin bunların kimler olduğunu bildikleri aşikar, ama susuyorlar, karışmıyorlar...

her yerimizden irin akıyor, cerahate batmışız, kokuşmaya başlıyoruz... temiz futbol seyircisini bu tip olaylarla ya da "çekirdekçi" tabirleriyle (bilinçli ya da bilinçsiz) stadlardan uzaklaştırma çabalarımız devam ediyor...

bu insanlık dışı hareketi yapanlara ayrımcılık uygulamak yerine, çekirdek çitleyenlerle uğraşmayı seçmişiz... bu "vahşi"lerle uğraşmak zor çünkü, çekirdekçiler kolay lokma...

Trabzon'umuz "rant kapısı" olmuş... yöneticiler buna göz yumuyorlar... kim bilir belki de, pastanın en dolgun yeri onlara düşüyordur, belki o yüzden ses etmiyorlardır...

takımın bu kötü halinde bile, O'nun isminden kendilerine yarar sağlamak isteyen "asalak"lara bünye bir şey yapamaz olmuş... yazık, çok yazık...

çekirdekçilerle bir ton kişi uğraşır halde şu an zaten, peki ya bu "dönerciler"le neden kimse uğraşamıyor?...

artı, Trabzon'un imajını kötülemeye yönelik, Trabzon'luları "kaba ve itici" göstermeye yönelik çalışmalar tam gaz devam ediyor, Trabzon uyuyor, bizler uyuyoruz...

Bu konuyla ilgili daha önce başlık açmıştım.

Ankaraspor'la yapılan kupa maçı sonrasında.

Tabi konu başka yerlere çekilmiş ve gerilerde kalmıştı.

Orada bir ifadem vardır: "Çekirdekçilere kurban olun" diye.

Biz olayın zevkini çıkarmakla veya şöyle ifade edeyim coşkumuzu yaşamakla, ayılık yapmayı karıştırıyoruz.

Fanatiğim abi triplerine giren, süzme salakların esiri olmuş tribünler.

Orayı burayı kırmayı, akla gelmeyecek küfürler etmeyi marifet sayanları; aman ne büyük taraftar, takımına ne kadar da bağlı diyerek pohpohlamışız.

Uzatmayayım daha fazla...

Son olarak şunu söyleyeyim. Trabzonsporlu olmak ayrıcalıktır ama maalesef bu tür olaylarla "diğerleri" gibi oluyoruz.

Sahi sizler ayrıcalık denilince ne anlıyordunuz ki?

Emre B.
21.01.2007, 21:53
Trabzona ciddi ciddi incelem yapmak gerekiyo.

macka61
21.01.2007, 21:56
bunu yapan kişi Trabzonspor taraftarıyım demesin taraftarlık böyle olmaz

Enes Berfin
21.01.2007, 22:07
valla bende bu arama işlerinden bişiy anlamıyorum kafalarına göre takılıyorlarr..öle zaman olduki aynı gün beni hiç aramadılar ama arkadaşımın çantasındaki fotoğraf makinesi için bulunan yedek pillerini dahi ısrarlarımıza rağmen içeriye almadılar..

Cok Ilginc, bu dediklerin herseyi ortaya koyuyor.

pReN@_61
21.01.2007, 22:09
" arama yapıyorlar " demeye 1000 şaHit ister...

Can52
21.01.2007, 22:14
Ilk sayfayi okudugumda bende yazilan yazilara sasirdim dogrusu.
Hangi ceza ve kac mac ceza konusu konusuluyor.
BMN arasindan birisine stadda böyle sey olsaydi ve hatta Allah korusun , hayatini yitirseydi ne olurdu???

Bir Insan sagligi , insan yasaminin karsisinda 5 mac ceza olsa ne olur ,10 mac ceza olsa ne olur....

Yaralanan kardese gecmis olsun ,ve acil sifalar dilerim.

Vkgz
21.01.2007, 22:21
Ceza verilmezse ayıp. stadlara x-ray cihazı şart. adam ayakkabının içine koyar aleti gene sokar x-ray şart

Ali Özcan
21.01.2007, 22:23
arkadaşlar ceza söylemleri üzücü...

yaralanan arkadaşa geçmiş olsun diyelim ama sahamız da kapatılmasın...

Selman
21.01.2007, 22:56
Yaralanan kardeşimize acil şifalar diliyorum.Yapanı(ları) şiddetle kınıyorum.Ne demek futbol sahasına bıçak sokmak?

selokal61
21.01.2007, 22:57
ben maçı maratondan takip ettim herhangi bir olay görmedim ne zaman olduki bu olay ???

BDiler61
21.01.2007, 23:00
bi bu eksikti zaten

Murat61
21.01.2007, 23:04
daha olayın ayrıntsını öğrenmeden ceza demeye başladık. o deilde hakeme baya tepki oldu. ulusoyun prensi hakem ceza alabiliriz.

eger o hakem yuzunden ceza alırsak zerre uzulmem butun mac sonundaki pozisyon haric hızımızı kesti herkese kart verdi oyuncularımız bi kart daha gormemek icin mucadeleden kacındı

Lapina
21.01.2007, 23:06
Geçmiş olsun kardeşimize.Bu arama konusunu fazla abartmaya gerek yok.Trabzon'da bi Konyaspor maci icin cok buyuk guvenlik onlemi alinacagini dusunmuyorum.Hatayi kendimizde arayalim.
''O bicagi niye tasir, harbe mi gider bu insan , alt tarafi bir maç degil mi , orada ki insan seninle ayni safta yer alan Trabzonspor taraftari degil mi ?''

Gürkan
21.01.2007, 23:10
insan stada bıçagı neden goturur.

HALİT KARAKAŞ
21.01.2007, 23:11
:bayrak: :tsbayrak: Arkadaşlar,TRABZONUMUZUN üzerine oyunlar oynanmaya çalışılıyor,bizim duyarlılığımızı,devletimize bağlılığımızı,milliyetçiliğimizi karalamaya çalışıyorlar.bu adam bıçaklamak işi bize hiç yakışıyormu.birilerini güldürmenin anlamı yok,,birlik olmak şart,,,,daha ne bekliyoruz,,,,,

Ali Özcan
21.01.2007, 23:11
ceza gibi söylemler kullanmamaya gayret edelim arkadaşlar...bu konu ufacık bi haber olarak yer aldı medyada...gören ya da bilen yok detayını...şu kritik dönemde hiç yoktan bi de ceza yemeyelim...olay açığa çıkar da kazasız belasız atlatırız umarım...

h@msi61
21.01.2007, 23:14
güzel şehrimizin adı son zamanlarda sadece kötü şeylerle anılıyor. Fatih Tekke ve Gökdenizin arabalarının kurşunlanması, papaz cinayeti, son ermeni gazetecinin cinayeti... hatta gazeler bu son cinayette katil zanlısının "Trabzonlu" olduğunu özellikle belirtiyorlar. bugün olan bu olay da gerçekten çok iğrenç, böyle insanların bu takımı tuttuğu için utanıyorum. inşallah Trabzon adı daha fazla kirlenmez, yeter artık...

Adem Erdoğan
21.01.2007, 23:16
bir bu eksikti zaten

kutoz
21.01.2007, 23:23
Yaralanan taraftarımıza geçmiş olsun.

İlginç olansa, ne kimin yaptığı belli, ne de bıçaklananın niye yapıldığını bilmemesi... Taraftarımızın bacağında bir bıçak var ama kim sapladı, niye sapladı, ne zaman sapladı muamma... Ucuz atlatmış...

Barış
21.01.2007, 23:32
Her maç kavga oluyor zaten maratonda,bıçaklama olayının da pek şaşırtmaması lazım.

kazıma da malzeme çıktı, bari tribünde yapmayın şu işi yahu.

#10 Fietra
21.01.2007, 23:43
ceza gibi söylemler kullanmamaya gayret edelim arkadaşlar...bu konu ufacık bi haber olarak yer aldı medyada...gören ya da bilen yok detayını...şu kritik dönemde hiç yoktan bi de ceza yemeyelim...olay açığa çıkar da kazasız belasız atlatırız umarım...
Hayır kızmayayım diyorum ama olmuyor.Ne demek kazasız,belasız atlarız.Bizim eyyama ihtiyacımız yok.Bu olay doğruysa inşallah ceza alırız.

Can52
21.01.2007, 23:49
Her maç kavga oluyor zaten maratonda,bıçaklama olayının da pek şaşırtmaması lazım.

Bunu ironi olarakmi söylüyorsun, yoksa stad icinde kavga olmasini ve ardindan yaralama veya öldürme olayini normal olarakmi karsiliyorsun?
Pek anlmadimda , ondan soruyorum.

Hüseyin Çümen
22.01.2007, 00:48
ceza almama gibi bi ihtimal yok bu olaydan sora bıçaklanan arkadaşımıza acil şifalar

Enes Berfin
22.01.2007, 00:54

Bende bunu istiyorum, okadar medyaya yayilmadi bu haber umarim dedigin gibi federasyonun gözüne carpmaz insallah.

Canİlker
22.01.2007, 01:12
maratondn maçı izledim ama hiç olay olmadı bıçaklanma olayı oldu ve bir ambulans dahi gelmedi mi? ilginç ..

keles76
22.01.2007, 01:21
bakın bu tür menfur saldırılar ne yazıkki her spor şehrinde oluyor ama haber yapılmıyor yada yapılmak istenmiyor ama trabzon artık farklı anılmaya başlandığı için bu tür haberler çok ses getirir ve ceza almamıza sebep verebilir. bu tür pisikopatlara karşı birlik olup sindirmek lazım en azından kesici alet getiren adamın bir şekilde uzaklaştırmak lazım ben çok maçımda yanımda oturanın kelebek sllayıp koltuk kırdığına şahit oldum ama tek olduğum için uyaramadım bile ama gruplar bu tür adamlaın sonunu getirebilir yeterki sağduyulu futbol taraftar grupları oluşsun.

h@msi61
22.01.2007, 02:05
ceza almamız gerekiyorsa alalım. belki yönetim akıllanır da böyle katil kılıklı şehir eşkiyalarını stada sokmamak için daha dikkatli olur....

Vkgz
22.01.2007, 02:41
yoktur oyle birşey. kantinci patates dograrken biyerini kesmiştir bizim basın
-aaa kan var la burda,,, editorum editorum avni akerde biri bıçaklanmıs ahada kanları onumde diyerek haber yapmıstır

ahmetto
22.01.2007, 08:58
Yazık ya neden oluyor böyle şeyler anlamak mümküm değil taraftarımız birbiri bıçaklıyor bu nasıl anlayışsızlıktır anlamıyorum bu arada yaralanan kardeşimizede acil şifalar diliyorum Ve umuyorum bir daha olmaz

since1967_
22.01.2007, 09:41
bir bu eksikti zaten. neyse yaralanan taraftarımıza geçmiş olsun diyorum.

Erdinç Dilek
22.01.2007, 10:10
Trabzon haberlerin ine zaman açsam -yerel basın- mutlaka bir bıçaklama ve adam öldürme vakası oluyor bu kentte, sanırım iyiden iyiye ekonomik sıkıntılar başgöstermeye başlamış şehirde, dün spor programında şu samast ile ilgili adamın biri bir tespit yaptı Trabzonspor şehrin hernşeyi takım iy ideğilse şehirde mutsuz tümüyle, bu çoçuğuda bu mutsuzluğasürükleyen belkide Trabzonsporun ş uan ki durumu, ne diyeyim belkide haklılık payı vardır, Trabzona yen iiş sahaları lazım turizm olarak daha çok tanıtım ıyapılmalı tanıtım amaçlı yayınlara en azından bir önceki seneni üstünde pay ayrılmalı, bu arada taraftarımıza geçmiş olsun

Badaloğlu
22.01.2007, 11:45
Trabzon'da olanların hiçbiri beni şaşırtmıyor.Allahtan tribünde silahla adam vurmadık!(acı ama gerçek).

İçeri değil bıçak; döner bıçağı,şiş,kazma,balta isteyen istediğini bu stada sokabilir.Girişte bir x ray cihazı yok,aramada doğru yapılmadığı için isteyen istediğini içeri sokar.

Acı olan taraf; bir insan ya da her ne mahlukatsa bu tip kesici ve delici aleti neden? hemde Trabzon gibi bir yerde stada sokma ihtiyacı duyar?Nedir bu?Elm sokağı kabusumu?Neden korkuyorsun?Korkak,cesareti ve kendine güveni olmayan adam üzerinde bu tip alet edavat taşır.Beyni olan adam bu tip kesici,delici ve silah taşımaz.

Trabzonspor tribünleri böyle de, diğerleri farklı mı?Tabiki değil, çünkü dünyamız hele hele Türkiyemiz aslında çokta büyük değil, tribünlerde adam kesmeyi,delmeyi marifet sayan bir zihniyetin esiri altındadır.Türkiye'de bu zihniyet tüm tribünleri esir alacakta Trabzon geri kalacak!!!...Tribünlere artık kaliteli taraftarı çekmek zorundayız.Gençlerimiz hasta ve piskopat olmak adına yarış içerisindeler.Bu bıçak'ın hiçbir şekilde haklı mazereti olamaz kardeşim.

Yanlız bir öz eleştiri yapmamız gerekiyor...Beşiktaş tribünlerinde gencecik bir insan katledildiğinde bir çoğumuz bizim tribünlerde böyle şeyler olmaz deniyordu.Ne oldu?ne değişti?Beşiktaştan ya da diğerlerinden ne farkımız kaldı?Yakın zamanda bu tribünlerde adamda öldürüler.Aha ilk işaretleri gelmeye başlandı.Buradan yetkililere sesleniyorum.Bu işe acilen bir çözüm bulsunlar.Stada alkollü,haplı tararftar almasınlar,arama ile bu işler olmaz.

Stadlardaki taraftrar profilini artık değiştirmek gerekiyor.Yöneticiler taraftar gruplarına para yardımı yapmasın,bedava bilet vermesin,kendi ceplerinden kombine bileti alıpta taraftar gruplarına dağıtmasınlar.Trabzonu bir rant kapısı görmekten vazgeçsinler.Taraftar almaz, verir kardeşim...Çünkü ismi üstünde sen olan bir şey'in tarafını tutuyorsun,zorla değil ya!İstemiyorsan seni kimse bu takımın taraftarı yapamaz.

Dünya güzeli Trabzon şehrine bakın! ne hallere geldi?1900'lü yılların başlarında şehirde 5 tane gazete çıkıyordu,opera binamız ve kültürel etkinliklerimiz hat safhadaydı.Trabzon lisesinin eğitimde en büyük rakibi Mekteb-i Sultaniye(Galatasaray Lisesi) idi.Trabzon lisesinden mezun olan insanlar memleketin çok önemli ve kritik noktalarında hep bizim uşaklar vardı.Şimdi ise durum tersine dönmüş vaziyet'de...Nerede bir vurgun,nerede bir gündem hep gene bizim uşaklar.

Bu gençlik nereye gidiyor?Eskiden büyüğe saygı, küçüğe sevgi vardı.Şimdi herkes, Polat Alemdar olmuş başımıza...Gençler tv'lerden kötü şeyleri sünger gibi çekiyorlar.Televizyonların yaptığı şey; düşünme,üretme,kısa yoldan zengin ol, para kazan ama nasıl kazanırsan kazan,mankenler'in yediği kaşarlı ve kaşarsız tostlar,gece hayatında kim, kiminle nerde nasıl şey etmiş? gençleri bu hayata özendirme, yani kısacası televole kültürü denen bir yozlaşmayı bu gencecik insanlara hep beraber pompalıyoruz.

Gençliğimizi bozuyorlar,kültürümüzü yozlaştırıyorlar,kendi öz değerlerinden uzaklaştırıyorlar.Gençlerimiz artık düşünmüyor,üretmiyor sadece vuruyor,kırıyor,dağıtıyor.

Bıçaklanan arkadaşa acil şifalar diliyor ve ''bir can kaç 3 puan eder?'' diyorum...

Murat'
22.01.2007, 11:51
o bıçağı nasıl tribüne sokabiliyor anlamıyorum.......bu nasıl taraftarlık zihniyeti yaaa.gertçekten yazık........

Oğuuz
22.01.2007, 11:57
Trabzon'da olanların hiçbiri beni şaşırtmıyor.Allahtan tribünde silahla adam vurmadık!(acı ama gerçek).

İçeri değil bıçak; döner bıçağı,şiş,kazma,balta isteyen istediğini bu stada sokabilir.Girişte bir x ray cihazı yok,aramada doğru yapılmadığı için isteyen istediğini içeri sokar.

Acı olan taraf; bir insan ya da her ne mahlukatsa bu tip kesici ve delici aleti neden? hemde Trabzon gibi bir yerde stada sokma ihtiyacı duyar?Nedir bu?Elm sokağı kabusumu?Neden korkuyorsun?Korkak,cesareti ve kendine güveni olmayan adam üzerinde bu tip alet edavat taşır.Beyni olan adam bu tip kesici,delici ve silah taşımaz.

Trabzonspor tribünleri böyle de, diğerleri farklı mı?Tabiki değil, çünkü dünyamız hele hele Türkiyemiz aslında çokta büyük değil, tribünlerde adam kesmeyi,delmeyi marifet sayan bir zihniyetin esiri altındadır.Türkiye'de bu zihniyet tüm tribünleri esir alacakta Trabzon geri kalacak!!!...Tribünlere artık kaliteli taraftarı çekmek zorundayız.Gençlerimiz hasta ve piskopat olmak adına yarış içerisindeler.Bu bıçak'ın hiçbir şekilde haklı mazereti olamaz kardeşim.

Yanlız bir öz eleştiri yapmamız gerekiyor...Beşiktaş tribünlerinde gencecik bir insan katledildiğinde bir çoğumuz bizim tribünlerde böyle şeyler olmaz deniyordu.Ne oldu?ne değişti?Beşiktaştan ya da diğerlerinden ne farkımız kaldı?Yakın zamanda bu tribünlerde adamda öldürüler.Aha ilk işaretleri gelmeye başlandı.Buradan yetkililere sesleniyorum.Bu işe acilen bir çözüm bulsunlar.Stada alkollü,haplı tararftar almasınlar,arama ile bu işler olmaz.

Stadlardaki taraftrar profilini artık değiştirmek gerekiyor.Yöneticiler taraftar gruplarına para yardımı yapmasın,bedava bilet vermesin,kendi ceplerinden kombine bileti alıpta taraftar gruplarına dağıtmasınlar.Trabzonu bir rant kapısı görmekten vazgeçsinler.Taraftar almaz, verir kardeşim...Çünkü ismi üstünde sen olan bir şey'in tarafını tutuyorsun,zorla değil ya!İstemiyorsan seni kimse bu takımın taraftarı yapamaz.

Dünya güzeli Trabzon şehrine bakın! ne hallere geldi?1900'lü yılların başlarında şehirde 5 tane gazete çıkıyordu,opera binamız ve kültürel etkinliklerimiz hat safhadaydı.Trabzon lisesinin eğitimde en büyük rakibi Mekteb-i Sultaniye(Galatasaray Lisesi) idi.Trabzon lisesinden mezun olan insanlar memleketin çok önemli ve kritik noktalarında hep bizim uşaklar vardı.Şimdi ise durum tersine dönmüş vaziyet'de...Nerede bir vurgun,nerede bir gündem hep gene bizim uşaklar.

Bu gençlik nereye gidiyor?Eskiden büyüğe saygı, küçüğe sevgi vardı.Şimdi herkes, Polat Alemdar olmuş başımıza...Gençler tv'lerden kötü şeyleri sünger gibi çekiyorlar.Televizyonların yaptığı şey; düşünme,üretme,kısa yoldan zengin ol, para kazan ama nasıl kazanırsan kazan,mankenler'in yediği kaşarlı ve kaşarsız tostlar,gece hayatında kim, kiminle nerde nasıl şey etmiş? gençleri bu hayata özendirme, yani kısacası televole kültürü denen bir yozlaşmayı bu gencecik insanlara hep beraber pompalıyoruz.

Gençliğimizi bozuyorlar,kültürümüzü yozlaştırıyorlar,kendi öz değerlerinden uzaklaştırıyorlar.Gençlerimiz artık düşünmüyor,üretmiyor sadece vuruyor,kırıyor,dağıtıyor.

Bıçaklanan arkadaşa acil şifalar diliyor ve ''bir can kaç 3 puan eder?'' diyorum...
helal olsun hocam güzel yazmışın.. maç öncesi rakip taraftarlarla yapılan kavgaları övüne övüne anlatan, fırlattığı bi yabancı maddenin rakip taraftara isbet etmesiyle sanki çanakkalede düşman askerine zarar vermiş gibi sevinen kendini taraftar zanneden kişiliksiz insanlar çoğalıyor ne yazıkki güzel ülkemde, yazık çok yazık, dediğin gibi ''bir can kaç üç puan eder'' :(

Erdinç Dilek
22.01.2007, 12:01
kesinlikle öyle rusyanın türk devletlerine-zamanında egemenilği altındayken-yaptıkları şimdi bize yapılıyor sinsi v edış mihraklar tarafından, azerbeycan türkmenistan bura kökenli vatandaşlarımızını mühendis doktor vb. gib imeslek sahibi olmalarına imkan yoktu ancak türkücü çalgıcı olmalarına izinveriliyordu, şimdi duruma bakın, iddiaa en büyük tehlike kolay yoldan zorlanmadan para kazanmak unutmayın gfençler haydan gelen huya gider, zaten bu kafayl apara kazanma yoluna giren adam o parayı değerlendirme yetisinide sahip olmayacağı kanısındayım neyse konu dağılması, şimdi de bir çerez firması daha yaşı aşağı çekti çoçuklara göz dikti, çerezin içiden para çıkıyor ve eve çoçuk malzeme getiriyor çocuğun yüzündeki mahrur ifadeyide belirtmek isterim, zafer kazanmış işini doğur yapmış bir hüviyetteydi. bu iş içok iyi yapıyor yapanlar, konuyu derinleştirmeyeyim ama gençliğimiz ve şu an içinde çoçuklarımızı hep kolay yoldan para kazandırmaya çalışmamaya şarkıcı ve çalgıcı olmaya özendiriyorlar, gençilk uyuma uyurtturma, sen kendini bil sen kimse olmaya çalışma bilki kimse senden üstün değil, sen kendini bildikten sonra, polat alemdarda kimmiş, sen çalış çabala polat alemdar seni köpeğin olur merak etme...

61viya
22.01.2007, 12:11
Çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum arkadaşıma...Daha neler göreceğiz bu gidişle trabzondaki şiddete dair...kimbilir...Bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle..

sümela61
22.01.2007, 12:36
Ahmet Abi'nin dediklerine aynen katılıyorum...

artık bu tip şeylerin üstü örtülmemeli, ceza alacaksak şöyle kallavi bir ceza alalım, alalım ki belki bu "Polat özentileri" biraz akıllanır...

ayrıca diyelim Federasyon ağır bir ceza vermiyor (ikinci yarı boyunca saha kapatma gibi); yönetimden iki tane yürekli adam çıkıp diyecek ki:

"Federasyon bize ceza vermedi ama biz Trabzonspor'un kalan iç saha maçlarını İstanbul'da oynaması için Federasyon'a başvuracağız..."

haklısınız ütopik konuştum... çünkü ne bu ülkede böyle yöneticiler var, ne de kimse kendi desteklediği bir oluşumu karşısına almak ister...

yöneticilerimizden biri çıkıp da "bize ceza verin, hak ettik" dese; bu sefer de taraftarın büyük kısmı "bu nasıl yöneticilik, bunlar Trabzonsporlu değil, hain bunlar" deyip tepki koyarlar...

halbuki unutulmaması gereken şudur; terbiye için çocuğunu azarlayan, ona ceza veren anne-babadan daha fazla kimse sevemez o çocuğu... çocuğun terbiyesi, geleceği için ceza vermek gerekiyorsa vereceksin... bunu yaparken için kan ağlasa da vereceksin...

ama dediğim gibi nerde Türkiye'de böyle yöneticilik, nerde?... biz popülerlik uğruna suç işleyenlere sahip çıkmayı seçenlere, halkı bilinçlendirmek gibi bir kaygıları olmayanlara o kadar alıştık ki, aksini yapanı da "hain" ilan edip; 2-3 serseri kurşunla öldürüyoruz... ;)

cabri
22.01.2007, 13:14
Bir delinin yaptığı işin cezasını neden Trabzon şehri çekmek zorunda... Hadi 5 maç kapatıldı diyelim, bu işi yapanın umrunda mı sanıyorsunuz. Bireysel hareketler yüzünden toplumu cezalandırmak çok saçma.
Futbolda saha kapanacaksa taraftarın toplu olarak yaptığı eylemlerde kapanmalıdır. Bu olaya saha kapama gelirse haksızlık olur.

Yaralanan kardeşimize geçmiş olsun.

halil ibo
22.01.2007, 13:21
Yaralanan kardeşimize geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerimle birlikte,olayın failini nefretle kınıyorum.Allah masum insanlara kalkan elleri kırsın inşallah.Özelde Trabzonum genelde güzel ülkemiz artık bu tip olaylarla anılmasın.

sümela61
22.01.2007, 13:32
benim demek istediğim çok ağır yaptırımlar uygulanmadıkça, hiç bir kulüp bu tip olayların önüne geçmek istemez...

hiç bir taraftar da bu pislikleri tribünlerden temizlemek için çaba sarfetmez...

ama ağır yaptırımlar da uygulanmaz... belki sadece Trabzon'da yaşanıyor olsaydı bu tip şeyler o zaman uygulayabilirlerdi... ama diğer 3 büyük kulüpde daha alası yaşandığı için bize de ağır cezalar veremiyorlar...

benim demek istediğim ille de birilerinin bizi dürtmesi gerekmiyor... hani AB'ye üyelik için bir dolu şartlar öne sürdüler ya, "şunu yapın, bunu düzeltin" diye... bunların bir kısmı gerçekten de yerinde isteklerdi ve "kimse bize söylemeden bizim düzeltmemiz gerekir zaten" diyen bir çok kişi çıkmıştı... işte bu da öyle bir şey keşke ağır cezalar verilmeden cezayı kulüp yöneticileri kendileri kesseler kendilerine...

radikal, sert, keskin bir şeyler yapmadıkça bunlar hep olacak... hatta giderek artacak, illahi birilerinin ölmesi mi gerekli?... ya da bu konuda bu kadar hassaslaşabilmemiz için orada bir akrabamızın, eşimizin-dostumuzun bıçaklanması mı gerekiyor?... ölmesi mi gerekiyor?... onu bunu bilmem, biri çıkıp yumruğunu masaya vuracak ve tribünlerinde bu tür olaylar yaşanan takımlara çok ağır (ama gerçekten çok ağır) cezalar verecek...

"bu olayları yapmayanların günahı ne, saha neden kapatılsın?" kısmına gelince... bir şeye göz yummak da o şeye ortak olmaktır... göz yummayacaklar... birisi bıçaklanıyor, kimin yaptığı belli değil?... hiç mi gören yok?... hiç mi "ne yapıyorsun sen kardeşim?" diyen yok... evet , yok!!!... o zaman cezaya razı olacaksın... eğer orada o serserilere söz geçiremiyorsan, onlardan korkuyorsan (ki haklı olabilirsiniz, adamlar serseri, hapise girmek onlar için çok da önemli olmayabilir), onları cezalandıramıyorsan; bırak da bari birileri cezalandırsın... "kurunun yanında yaş da yanar" atasözü buraya uygun olur sanırım...

arkadaşlar bu olaylar çok ciddi boyutlara doğru gidiyor, görmüyor musunuz?... birşeyler yapılmalı, çok geç bile kalındı...

Emorfo
22.01.2007, 13:41
Geçmiş olsun.

cabri
22.01.2007, 14:11
benim demek istediğim çok ağır yaptırımlar uygulanmadıkça, hiç bir kulüp bu tip olayların önüne geçmek istemez...

hiç bir taraftar da bu pislikleri tribünlerden temizlemek için çaba sarfetmez...

ama ağır yaptırımlar da uygulanmaz... belki sadece Trabzon'da yaşanıyor olsaydı bu tip şeyler o zaman uygulayabilirlerdi... ama diğer 3 büyük kulüpde daha alası yaşandığı için bize de ağır cezalar veremiyorlar...

benim demek istediğim ille de birilerinin bizi dürtmesi gerekmiyor... hani AB'ye üyelik için bir dolu şartlar öne sürdüler ya, "şunu yapın, bunu düzeltin" diye... bunların bir kısmı gerçekten de yerinde isteklerdi ve "kimse bize söylemeden bizim düzeltmemiz gerekir zaten" diyen bir çok kişi çıkmıştı... işte bu da öyle bir şey keşke ağır cezalar verilmeden cezayı kulüp yöneticileri kendileri kesseler kendilerine...

radikal, sert, keskin bir şeyler yapmadıkça bunlar hep olacak... hatta giderek artacak, illahi birilerinin ölmesi mi gerekli?... ya da bu konuda bu kadar hassaslaşabilmemiz için orada bir akrabamızın, eşimizin-dostumuzun bıçaklanması mı gerekiyor?... ölmesi mi gerekiyor?... onu bunu bilmem, biri çıkıp yumruğunu masaya vuracak ve tribünlerinde bu tür olaylar yaşanan takımlara çok ağır (ama gerçekten çok ağır) cezalar verecek...

Kendi fikrini haklı çıkarmak için nerdeyse kulübü kapatsınlar bile diyeceksin...İşin dozunu kaçırmaya gerek yok. Ceza verilecek ama tek amacı futbol izlemek olan taraftara değil. Bu olaylarda sorumluluğu olanlar cezalandırılmalı.
Trabzon şehrinde yaşıyor bu psikopatlar avni aker de yatıp kalkmıyorlar. Bu insanlar tespit edilip statlara girişi engellenmeli. Trabzon şehrinde güvenlik zaafı var..Vali ve emniyet müdürünün kendilerine biz ne iş yaparız diye sormaları lazım. Saha kapatmayla bu işler halledilmez arkadaşım.

"bu olayları yapmayanların günahı ne, saha neden kapatılsın?" kısmına gelince... bir şeye göz yummak da o şeye ortak olmaktır... göz yummayacaklar... birisi bıçaklanıyor, kimin yaptığı belli değil?... hiç mi gören yok?... hiç mi "ne yapıyorsun sen kardeşim?" diyen yok... evet , yok!!!... o zaman cezaya razı olacaksın... eğer orada o serserilere söz geçiremiyorsan, onlardan korkuyorsan (ki haklı olabilirsiniz, adamlar serseri, hapise girmek onlar için çok da önemli olmayabilir), onları cezalandıramıyorsan; bırak da bari birileri cezalandırsın... "kurunun yanında yaş da yanar" atasözü buraya uygun olur sanırım...

arkadaşlar bu olaylar çok ciddi boyutlara doğru gidiyor, görmüyor musunuz?... birşeyler yapılmalı, çok geç bile kalındı...

"Bu olayları yapmayanların günahı ne saha neden kapatılsın?" öyle değil.... "Bir delinin yaptığı işin cezasını neden Trabzon şehri çekmek zorunda?" olacaktı.

yaşın yanında kuru da yanmaz, statlar asker ocağı değil. Kavgaları ayırmak ise taraftarın görevi hiç değil. O iş için kolluk kuvvetleri var yetmediği yerde özel güvenlikçi... Bu olayların nedeni kulüplerin ve emniyetin yetersizlikleridir. Olaya yanlış açıdan bakıyorsun arkadaşım.

SKY-GUARD
22.01.2007, 14:15
ne biçim kontrol yapılıyor kapıda yaaa.....
Baksan....KAPIDA kontrol var mı var......
Ama içerik...Yok....Arama...Yok.....
50 sene öncede elle kontrol ediliyordu....
Sene 2007 olmuş...Elleyerek kontrol ediyorsun....
50 sene boşa geçirmişsin....Geçmiş olsun....
Ben bıçaklayanı en fazla %49 suçlu buluyorum...%51 güvenlik ve yönetim sorunu...
Sen psikopatın biri bıçakla içeri girer diye Emniyeti-Özel güvenliği oraya koymuşsun...
Adam işini yapmıyor...Elinde bıçakla adam içeri girebiliyor...Veya önceden bıçağı içeriye sokabiliyor...
Adamı yakaladım mı adama ceza verecen...İçeriye bıçak sokulduğu içinde güvenlikten sorumlu adamı da cezalandıracan....
Yoksa sadece o psikopata "vay efendim niye yaptın.." demek gelecekteki olayları engellemez...
Güvenlik ADAM gibi olacak....Kapıda artisliğine durmak yetmez...
Sorsan bütün çakmakları bile toplamışlardır....Ama adam bıçakla içeride cirit atıyor...
geçmiş olsun...Saha kapanır...Biz de burada "vay efendim niye böyle oluyor diye konuşur dururuz....
Niye oluyor...Güvenlik şirketi adam gibi çalışmıyor....Kapıdaki polis araması GÖSTERMELİK....

Şimdi ilk iç saha maçındaki uygulamaya bakın....
Öyle bir kontrol koyacaklar ki bırak bıçağı ADAM bile zor girer...
Ha bu işi bir hafta önce adam gibi yapsaydın..Yok olmaz...İlk önce bıçaklanacak....
Ondan sonra ADAM gibi kontrol koyulacak....
Hikaye.....Takiye....

Mustafa AYDIN
22.01.2007, 16:12
Dış mihraklar la uğraştığımız yetmiyo birde kendi kendimize giriyoruz bu nasıl iş anlamak mümkün değil,bunu yapanlar kimdir,o bıçak stada nasıl giriyo,bu olay yaşanırken hiçmi sağduyulu insan yok orda neden bunu engellemiyolar.
Trabzonu günah keçisi yapmak için elbirliğiyle çalışıyoruz helal olsun bize. !!!!

sümela61
22.01.2007, 16:37
@cabri...

değerli renkdaşım, "Kendi fikrini haklı çıkarmak için nerdeyse kulübü kapatsınlar bile diyeceksin..." kısmı hariç dediklerine katılıyorum... o kısım biraz ağır olmuş ama neyse canın sağolsun...

elbette o kişileri durdurmak bizlerin işi değil ama görmemezlikten gelip, sus-pus oturmak, birilerinden yardım istememek de bizlerin işi değil... ben demiyorum ki: "ateşi elle tutalım..." elbette maşaları kullanmak gerek... ama biz maşaları da kullanmıyoruz...

yani ortada şöyle bir durum var: bizim ya da bir yakınımızın başına bir şey gelmediği sürece kılımız kıpırdamıyor... halbuki senin de dediğin gibi ilgili yerlere şikayette bulunulabilir, ilgili kişilerin bu olaylara göz yumduğu düşünülüyorsa onlar aleyhinde imza toplanabilir, ite te zorlanabilir bu insanlar görevlerini yapmaya... ama biz bunu da yapmıyoruz... benim demek istediğim bu...

ancak eğer bir yakınımızdan birisine bir şey olursa bu sefer de kimselere bırakmadan, kimselere şikayet etmeden biz ceza kesmeye kalkıyoruz... yani birden "dank!" ediyor birşeyler kafamızda...

bu arada bazı konuların burada, "saygısızlık" yapmadan da tartışılabileceğini gösterdiğin için sana teşekkür ederim... konuşmak, tartışmak dileğiyle... insanlara yakışır gibi yani...

kudu_61
22.01.2007, 17:11
Polis içeriye giren herkesi donuna kadar arayamaz arkadaşlar herkes polisi suçluyor maçlarda üst araması yapmak polisin asli görevi değildir ama beleşe hamal olarak görülen polis özel güvenlikçilere para vermek istemeyen yönetimler tarafından sokakta devriye atacağı yerde gününün 6-7 saatini stadta harcıyor ve muhtemelen gece görevden çıkan polis belki uyumadan maça gelip karda kışta verilen görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor maçlara çakmak, pil, bıçak, bozuk para vb. delici, kesici, patlayıcı ve yanıcı şeylerin sokulması yasak iken herkesin cebinden bu saydıklarımı çıkarabilirsiniz sizce vatandaş görevini yapıyor mu ?
Türk milli takımı aldığı cezayı türk medyası tarafından almıştır uefa tarafından değil eğer Trabzonspor bir ceza alırsa BMN tarafından alacaktır federasyon tarafından değil maçı maraton dan izleyenler ambulans bile görmemiş tv sipikeri yaralıdan bahsetmiyor biz buralarda sayfalarca polisin hatasından cezadan bahsediyoruz eğer maçta bir bıçaklı yaralama var ise TRABZONSPOR ceza almalıdır çünkü o stad ta güvenliği sağlaması gereken TRABZONSPOR YÖNETİMİDİR emniyet değil.

Ali Özcan
22.01.2007, 18:39
Hayır kızmayayım diyorum ama olmuyor.Ne demek kazasız,belasız atlarız.Bizim eyyama ihtiyacımız yok.Bu olay doğruysa inşallah ceza alırız.

iyiki kızdın ya...:alkış:

orada ne yazıyor bir oku istersen önce...diyorum ki olay açığa çıkar da (bu senin için ne ifade eder bilmiyorum çünkü enteresan bir şahsiyetsin) umarım ceza almamıza gerek kalmaz...ortada Trabzonspor için işlenmiş bir suç yoksa biz neden ceza alalım...aramayı iyi yapmayan da polis...devletin polisi...ceza alalım oldu...siz taraftar mısınız diye düşünmeden edemiyorum ?

cabri
22.01.2007, 20:45
sevgili @sümela senin gibi bilinçli taraftar arkadaşlarımı gördükçe inan çok mutlu oluyorum. Fikirler çatışacak tabi, bu çok doğal.... Anormal olan meseleyi içinden çıkılmaz bir hale çevirip diğer tarafa hakaret etmek.
Bizler hem Trabzonlu hem Trabzonsporluyuz... Bu takımı da bize mutluluktan çok hüzün vermesine rağmen yıllardır destekliyoruz. Birbirimize her yönden diğerlerine göre daha bağlı olmalıyız. Hele ki Trabzonlu olmayıp Trabzonspor u destekleyen arkadaşlarımız ayrı bir değer.
Karadeniz insanı tezcanlı, çabuk parlayan milliyetçi bir yapıya sahip. Bu özelliğimiz kendimize zarar veriyor. Keskin sirke küpüne zarar... Birilerinin ekmeğine yağ sürüyor bu olaylar. Densizler Trabzon a TSK el koysun deme cüretini bile gösterebiliyor.
Dediğin gibi kendimize gelmeli ve daha bilinçli olmalıyız.

sümela61
22.01.2007, 20:54
@ sevgili cabri...

güzel düşüncelerin, dileklerin için çok teşekkür ederim... aynı düşünceleri ben de senin için yineleyebilirim, ben de çok memnun oldum...

#10 Fietra
22.01.2007, 21:07
iyiki kızdın ya...:alkış:

orada ne yazıyor bir oku istersen önce...diyorum ki olay açığa çıkar da (bu senin için ne ifade eder bilmiyorum çünkü enteresan bir şahsiyetsin) umarım ceza almamıza gerek kalmaz...ortada Trabzonspor için işlenmiş bir suç yoksa biz neden ceza alalım...aramayı iyi yapmayan da polis...devletin polisi...ceza alalım oldu...siz taraftar mısınız diye düşünmeden edemiyorum ?
Olayın açığa çıkacak başka ne tarafı kaldı acaba?Avni Aker'de adam bıçaklandı diye haber çıkıyor açık tarafı kalmış mı?Beşiktaş stadta adam öldürüldü diye ceza almadı mı?Ne farkı bundan?Emniyete mi ceza vereceğiz?

İşin bir de Trabzonspor için işlenmiş tarafı var.Girmek bile istemiyorum.

Bu aralar BMN'nin kalitesi gittikçe düşmeye başladı.Trabzonluların Türklüğünü ve milliyetçiliğini sorgulayan zihniyetle benim taraftarlığımı sorgulayan zihniyet aynıdır.Benim Trabzonsporluluğum hakkında ahkam kesen insanlar canımı sıkmaya başladı artık.Farklı düşünceleri hazmedemiyorsanız saldırmayınız.

TSelif
22.01.2007, 21:19
Alla alla ya .Bizim içeri girerken makinemizin pillerini alanlar acaba bu bıçağı ne sandıda içeri soktular :mad:

Semih58
22.01.2007, 22:25
Hayret birşey yaaa

Kasım Hilal
22.01.2007, 23:25
Şükür yaradana, bugünleri de gördük.
Bakalım sırada ne var?

Gürkan
22.01.2007, 23:57
Alla alla ya .Bizim içeri girerken makinemizin pillerini alanlar acaba bu bıçağı ne sandıda içeri soktular :mad:

bıcak 1-2 kısıye zarar verır ama Mazallah pıl radyasyon yayıyor.toplu felaket.

t-juba-n
23.01.2007, 07:09
papaz vuruyoz hrant dinki vuruyoz ms donaldsı bombalıyozz
allah sonumuz hayır etsin
yakında bi ülkeye sefere cıkacaz ama trabzonlu biri bişe yapmışsa doğrusunu yapmıştır :D

t-juba-n
23.01.2007, 07:09
trabonsporlu taraftar mı bıçaklamış birini

littlebighorn
23.01.2007, 08:00
BMN forumunda siyaset yasak olmasına ve bazı insanlar ceza almasına rağmen ırkçı, şovenist, mezhepçi (SAddam'ın asılması ile ilgili yazılar) görüşler açıkça savunulabiliyor. Uyarı ve ceza almıyorlar. Bu forumda ırkçı düşünceler siyasi düşünce sayılmıyor mu?

muratt
23.01.2007, 08:57
Oncelikle yaralanan kardesimize gecmis olsun diyorum, umarim ciddi bir seyi yoktur ve hemen iyilesir..

Ancak olayin vahameti hakkinde ne soyleyecegimi sasirmis durumdayim. Neler oluyor guzelim memleketime..? Bu isin cezayla felan alakasi yok. (ki cok agir bir ceza verilmesini istiyorum). Olay bence sosyolojik. Trabzon insaninin ozellikle gencligin geldigi nokta urkutucu. Badaloglu cok guzel yazmis. Gectigimiz yuzyilin basinda ekonomi, kultur, sanat ve spor merkezi olan Trabzon'umuz ekonomik ve sosyal sikintilarin sonucunda bu noktaya gelmistir.

Bu isin sonu nereye varcak ne olcak bilmiyorum.. Sadece uzuluyorum. Trabzon'un hali de Trabzonspor'un hali gibi... .

Gürkan
23.01.2007, 10:48
papaz vuruyoz hrant dinki vuruyoz ms donaldsı bombalıyozz
allah sonumuz hayır etsin
yakında bi ülkeye sefere cıkacaz ama trabzonlu biri bişe yapmışsa doğrusunu yapmıştır :D

:alkış: :alkış: :alkış:

demekki o bıçağın stada gitmesi doğru idi.

Ertan 51
23.01.2007, 11:31
toplumun bozulması gençlerin bu tip özentileri sadece Trabzon un değil bizim Niğde de dahil tüm ülkenin sorunudur.aile resilerine çok iş düşüyor iyi bir evlat yetiştirmek en önemli görevimiz olmalı işimiz çok zor Allah yardımcımız olsun.
tribündeki bıçaklama olayına gelince yukarılarda arkadaşın birisininde dediği gibi olay ulusal basında fazla büyütülmedi küçük bir haberde kaldı,bizlerde fazla büyütmeyelim kendi kendimizi afişe etmeyelim kapatalım gitsin.hatta saygısızlık olmazsa bu konu başlığınıda kapatalım gitsin.bunu derken bazı arkadaşlar görmezden gelmemiz sorunu halletmez diyeceklerini duyar gibi oluyorum onlara cevabım burda konuyu didikleyip durmamız da hiç bir şeyi halletmez dahada içinden çıkılmaz duruma getirir.istanbul takımlarının taraftar portresine bakınca Trabzonumuz ve seyircimiz melek kalır bunu bir Trabzon şehirli söylemiyor bi Niğde li söylüyor ve tarafsız bakan herkez Trabzon daki samimiyeti görecektir diyorum yeterki art niyetli bakılmasın.

unuttum valla yaralı kardeşim geçmiş olsun bi daha kötülere denk gelmezsin inşallah.Allah iyilik versin.

Gamze
23.01.2007, 14:03
Garip garip şeyler yaşanmaya başladı yine.Trabzon şehri-memleketim-ne yazık ki serseri takımı diye tabir ettiğimiz kimselere yuva olmuş durumda.Zor yaşam koşulları,işsizlik,en önemlisi cehalet gençlerin yanlış yollara sapmalarına sebep oluyor.Bugün Trabzon şehrinin bu denli tartışılır oluşu birilerini abartısı falan değildir.Açıkça görülüyorki önlemi alınmazsa şehirdeki bu gruplar kendi yolunu çizememiş olan gençleri içlerine çekmeye devam edecek ve Trabzon adını daha çook duyacağız.(Adana gibi...)

Bu olay da yukarıda bahsettiğim 'tip'te gençlerin gerçekleştirdiği bir şey olsa gerek.Ama fazla da şaşmamak lazım...Şiddetin,dikkate değer oranda destekçisi mevcut aramızda.Bu olayda hepimiz kendimizi sorgulamalıyız.Öncelikle de niyetleri her ne olursa olsun şiddet savunucuları...

Yaralı arkadaşımıza acil şifalar diliyorum...

Recep Alkan
23.01.2007, 14:15
bizler farklı olalım dıye stadımızdakı tel orgulerı kaldırırken bu ınsanların yaptıkları tam da tüm türkıyenın gozu sehrımızde ıken pek de hoş olmadı acıkcası. ama sonucta ceza verılmemelı dıye dusunuyorum. tek amacı futbol seyretmek olan ınsanlarımızın bu zevklerı engellenmemelı.

Gamze
23.01.2007, 14:20
Ceza verilmemeli mi?

Duygusallığı bir kenara bırakalım ve bu olayın bizim stadımızda değil de sevmediğimiz bir kulübün stadında gerçekleştirildiğini düşünelim.Şu anda kimbilir neler konuşuyor olurduk...

Seyircisiz oynama cezasını genel anlamda tatsız ve saçma bulurum,o sebeptendirki seyircisiz maç dışında her türlü ceza en ağır şekilde verilmelidir.Bir candan bahsediyoruz candan!Yaralanan kişi Allah korusun hayatını kaybetseydi ne olacaktı?Yazıktır.Ağır bir ceza verilsin ki bu olayın tüm sorumluları şöyle bir irkilsin,kendilerine çeki düzen versin...

Çetin
23.01.2007, 14:30
Sağduyulu olmak lazım. Hele ki şu dönemlerde özellikle.

Enes Berfin
23.01.2007, 14:32
Ceza verilmemeli mi?

Duygusallığı bir kenara bırakalım ve bu olayın bizim stadımızda değil de sevmediğimiz bir kulübün stadında gerçekleştirildiğini düşünelim.Şu anda kimbilir neler konuşuyor olurduk...

Seyircisiz oynama cezasını genel anlamda tatsız ve saçma bulurum,o sebeptendirki seyircisiz maç dışında her türlü ceza en ağır şekilde verilmelidir.Bir candan bahsediyoruz candan!Yaralanan kişi Allah korusun hayatını kaybetseydi ne olacaktı?Yazıktır.Ağır bir ceza verilsin ki bu olayın tüm sorumluları şöyle bir irkilsin,kendilerine çeki düzen versin...

Evet halisin, bende bütün agir cezalara hazirim, bunu hak ettik.

boztepe61
23.01.2007, 14:35
Ceza verilmemeli mi?

şuna emin ol, kulübe verilecek ceza en ağırı da olsa o bıçağı sallayan şahsın umurunda olmaz.
bu işin düzeltilmesi maalesef polisiye tedbirlerle mümkün değil.
avrupa gibi okuma oranının çok yüksek olduğu yerlerde bile polisiye tedbirler bazen kâr etmiyor.
bizde ise bu imkânsız.
okullarda esrarlarla haplarla öğrenim gören bir nesil yetişiyor.
maalesef daha çok bela ile karşılaşırız.

trapezus61
23.01.2007, 14:37
Ceza verilmemeli mi?

Olayın Avni Akerde cereyan etmesi ve bir kardeşimizin yaralanması elbette çok üzücü. Herşeyden önce yaralanan kardeşimize Allahtan acil şifalar diliyorum. Buraya kadar hemfikiriz ama Trabzonspor klübüne ve taraftarına verilecek ceza konusunda sizlerle aynı fikirde olamayacağım.

Cereyan eden yaralama olayı herhangi bir tribün taşkınlığı sonucu tecelli eden bir olay değildir. Tribün gruplarının yarattıkları kargaşa ve kavga sonucunda vuku bulmamıştır. Hatta nasıl olduğu ve neden yapıldığı bile ortaya konulamamaktadır. Belki de birbirine karşı husumeti olan iki şahsın Avni Aker tribünlerinde karşılaşması neticesinde meydana gelen şahsi bir vakadır. Şimdi bu iki arkadaş Meydan Parkında karşılaşsa ve bıçaklama olayı vuku bulsa o anda Meydan Parkında oturan herkes bu olaydan dolayı suçludur diyebilir miyiz???Burada olsa olsa güvenlik güçlerinin zafiyetinden söz edilebilir ki bunun da günahını Trabzonspor taraftarına yüklemek benim insafıma sığmaz...

Burada görüyorum ki Trabzonspora ceza verilmesini iştahla isteyen ve bekleyen birçok arkadaşım var. Bu arkadaşlar neye dayanarak bu şekilde yargısız infaz yapabiliyorlar anlamış değilim. Evet bir insan hayatı herşeyden değerlidir. Buna şüphe yok. Ama ya bu olay neticesinde hakkı gaspedilecek olan insanlar...Öncelikle bu olayın sebep ve sonuçları çok iyi irdelenmeli ve karar ona göre verilmelidir diye düşünüyorum.

Hepiniz takdir edersiniz ki Trabzonsporumuz da bizim için çok değerli. Klübü ve taraftarı direk olarak ilgilendirmeyen şahsi bir dava uğruna Trabzonsporumun yargılanmasını ve mahkum edilmesini ne diyeyim ben hazmedemedim. Siz nasıl hazmediyorsunuz onu da anlamadım...!:tsbayrak:

Enes Berfin
23.01.2007, 14:43
Olayın Avni Akerde cereyan etmesi ve bir kardeşimizin yaralanması elbette çok üzücü. Herşeyden önce yaralanan kardeşimize Allahtan acil şifalar diliyorum. Buraya kadar hemfikiriz ama Trabzonspor klübüne ve taraftarına verilecek ceza konusunda sizlerle aynı fikirde olamayacağım.

Cereyan eden yaralama olayı herhangi bir tribün taşkınlığı sonucu tecelli eden bir olay değildir. Tribün gruplarının yarattıkları kargaşa ve kavga sonucunda vuku bulmamıştır. Hatta nasıl olduğu ve neden yapıldığı bile ortaya konulamamaktadır. Belki de birbirine karşı husumeti olan iki şahsın Avni Aker tribünlerinde karşılaşması neticesinde meydana gelen şahsi bir vakadır. Şimdi bu iki arkadaş Meydan Parkında karşılaşsa ve bıçaklama olayı vuku bulsa o anda Meydan Parkında oturan herkes bu olaydan dolayı suçludur diyebilir miyiz???Burada olsa olsa güvenlik güçlerinin zafiyetinden söz edilebilir ki bunun da günahını Trabzonspor taraftarına yüklemek benim insafıma sığmaz...

Burada görüyorum ki Trabzonspora ceza verilmesini iştahla isteyen ve bekleyen birçok arkadaşım var. Bu arkadaşlar neye dayanarak bu şekilde yargısız infaz yapabiliyorlar anlamış değilim. Evet bir insan hayatı herşeyden değerlidir. Buna şüphe yok. Ama ya bu olay neticesinde hakkı gaspedilecek olan insanlar...Öncelikle bu olayın sebep ve sonuçları çok iyi irdelenmeli ve karar ona göre verilmelidir diye düşünüyorum.

Hepiniz takdir edersiniz ki Trabzonsporumuz da bizim için çok değerli. Klübü ve taraftarı direk olarak ilgilendirmeyen şahsi bir dava uğruna Trabzonsporumun yargılanmasını ve mahkum edilmesini ne diyeyim ben hazmedemedim. Siz nasıl hazmediyorsunuz onu da anlamadım...!:tsbayrak:

Avrupa'da bu gibi taraftar arasinda olaylar ciktiginda, hic düsünmeden cezayi kulübeye kesiyorlar, bu futbolun kuralidir, eger sen bu cezalari vermessen bu gibi olaylar gittikce cogunluk kazanir. bu olay stadin icinde oldu ozaman bu faturada kulübe kesilecektir.

Gamze
23.01.2007, 14:53
Tribünümde bu gibi durumlar istemiyorum.kimse de istemez biliyorum.Ama cezanın gerekli olduğunu düşünüyor ve ağır olmasını bekliyorum.'Ülke iyi düzen bozuksa kuralların adı kutsallaşır'' demişler.Trabzonsporumun düzeninin bozulmasını istemem,hiç birimiz istemeyiz.Kurallar ve prosedür bellidir muhakkak.Ve bu olayın faturası gerektiğince kesilmelidir ki Allah korusun bir yenisini bu zaafiyetlerden dolayı yaşamayalım!Olayın da ayrıca ne sebepten kaynaklndığını bilmiyoruz ama benc çok da mühim değil...İştahla cezayı bekliyorum ve hazmedebileceğimi de düşünüyorum açıkçası... ;)

muratt
23.01.2007, 16:00
Bizim tribunde eger biri bicaklanacaksa ya da yararlanacaksa o tribun bos dursun daha iyi..

Sucu isleyen adamin umrunda olmaz o yuzden ceza almayalim diye bir mantik olamaz. Bence bir Trabzonspor'lu bu tip olaylara prim vermemeli..

cabri
23.01.2007, 16:35
10 yıl önce Trabzon-fener maçında, tam önümde 3-4 kişi arasında müthiş bir kavga çıkmıştı. Adamlar o kalabalıkta yuvarlana yuvarlana tel örgülere kadar inmiş.. Polis kalabalığı aşıp zar zor müdahele etmişti. Niye kavga ettiklerini hiç kimse bimiyordu.
İnsan yoğunluğunun olduğu heryerde böyle şeyler olur, 10 yıl önce oluyordu bugün de oluyor, 10 yıl sonra da olacak. TFF isterse artık Trabzon da maç oynatmasın.... Bu olaylar ceza verilerek önlenemez. Hatta kavga çıkaranlar bunu böbürlenerek arkadaşlarına anlatır çevrelerine hava atarlar. Ders falan almazlar !
Bilinçli taraftar zaten olay çıkarmıyor. Her kişisel olayda yine o biliçli taraftarı cezalamak tribünleri psikopatlara bırakmanın en kestirme yolu olsa gerek. Tv ler evlerimizin davetsiz misafirleri.. psikopat yetiştirme araçları. Kendini polat alemdar sanan bir sürü zibidi cebinde kesici aletle dolaşıyor. İki tane zibidi avni aker de birbirini bıçakladığında bunun cezasını kime kesmek gerekir? Karşı tribünde maç izleyen kombineli taraftara.
İyi bir üst araması, X-ray cihazlar, güvenlik kameraları.... Gibi güvenlik önlemleri ile bu tür münferit olayların önüne geçmek mümkün iken bunu yapmayan ateşli taraftar amigo besleyerek bu olaylara zemin hazırlayan kulüp yöneticilerine en ağır hak mağduriyeti cezaları verilmelidir.
@Trapesuz un dediği gibi bireysel olaylar yüzünden toplumu cezalandırmak çok saçma. Belki TFF nin yasası böyle diyor ama saçma işte.. Statların güvenliği kulübün sorumluluğunda. 20 bin insan para ödeyerek bir organizasyonu izlemeye gelecek ve sen gerekli güvenlik önlemleri almayacaksın.

Ya içeri bomba sokulsa ne olacak? Bu da taraftarın suçu sanırım. Ölenler olursa haketmişlerdir bunu... Geride kalanlara ders olsun, bir daha maça falan gelmeyin.

erdal6167
23.01.2007, 16:38
bu konun buraya taşınmasına şiddetle karşıyım, kim bilir belkide dışarıda ki kız yüzünden kavga ettiler olat trabzonsporun olayı oldu, yok ya daha neler. bence kapatılsın bu konu, trabzonspora zarar veriyor.

sümela61
23.01.2007, 16:39
1.) Trabzonspor'un ceza alması beni de derinden üzer...

2.) Amacı sadece maç izlemek, takımına destek olmak isteyen taraftarların da olası bir cezadan pay alacak olmaları üzüntü vericidir...

3.) Verilecek olası bir ceza, belki diğer kulüplere verilmemiş de olabilir...

ancak bu 3 maddeye rağmen

1.) bu tip olayların daha da büyümesini engellemek için;

2.) belki Türkiye'de bir örnek oluşturabilmek için (Türk futbolunda bir temizlik operasyonunun öncüsü olabilmek için);

3.) sadece temiz futbol izleyicisi olmanın yeterli olmadığını, işlerini yapmayan yetkilileri uyarmak da gerektiğini, işlerini yapmaya çalışanlara da destek ve yardım olunması gerektiğini, gerekirse Trabzonspor yönetimine de bu asalakları (şayet besliyorsa, ki ben beslediklerini düşünen birisiyim) beslemeyi kesmeleri konusunda baskı yapmaları gerektiğini bu temiz futbol izleyicisinin de anlaması için

Trabzonspor'un ceza alması gerektiğini düşünüyorum... o staddan bir cenaze çıkmadan...

cabri
23.01.2007, 16:41
Ceza konusunda hepimizi hemfikiriz ancak kime verileceğini netleştirmek lazım. Ben kulübü sorumlu görüyorum. Taraftarı değil.

Sacit
23.01.2007, 16:46
yuhh diyorum artık daha ne diyeyım ayıp bee

birlik olmamız gereken şu günlerde nelerle uğraşıyoz :mad:

+1AhmeT
23.01.2007, 17:25
:tsbayrak: bu gibi olayların artık Trabzonda olmaması gerek bugibi olaylar şehrimizi ve takımızı karalıyor:tsamblem:

Ali Özcan
23.01.2007, 17:32
Olayın açığa çıkacak başka ne tarafı kaldı acaba?Avni Aker'de adam bıçaklandı diye haber çıkıyor açık tarafı kalmış mı?Beşiktaş stadta adam öldürüldü diye ceza almadı mı?Ne farkı bundan?Emniyete mi ceza vereceğiz?

İşin bir de Trabzonspor için işlenmiş tarafı var.Girmek bile istemiyorum.

Bu aralar BMN'nin kalitesi gittikçe düşmeye başladı.Trabzonluların Türklüğünü ve milliyetçiliğini sorgulayan zihniyetle benim taraftarlığımı sorgulayan zihniyet aynıdır.Benim Trabzonsporluluğum hakkında ahkam kesen insanlar canımı sıkmaya başladı artık.Farklı düşünceleri hazmedemiyorsanız saldırmayınız.

kalitesi düşen bir yerde ne işin var senin...Kaliteyi yükseltmeye çalışıyorsan başaramıyorsun....sana saldıran yok sen saldırdın...saldırmak eylemini de kabul etmiyorum...

ve sana şunu söyleyeyim (bu şahsi bişey buraya yazdığım için özür diliyorum) bana cevap yazmasan ve benden alıntı yapmazsan ben senin yazdıklarını görmüyorum ve okumuyorum...Çünkü önemsemiyorum...farklı düşüncelere saygın varsa ben "Trabzonspor un bu olaydan dolayı ceza almaması gerektiğini düşünüyorum ya da arzu ediyorum...Saygı duy...

#10 Fietra
23.01.2007, 18:47
kalitesi düşen bir yerde ne işin var senin...Kaliteyi yükseltmeye çalışıyorsan başaramıyorsun....sana saldıran yok sen saldırdın...saldırmak eylemini de kabul etmiyorum...

ve sana şunu söyleyeyim (bu şahsi bişey buraya yazdığım için özür diliyorum) bana cevap yazmasan ve benden alıntı yapmazsan ben senin yazdıklarını görmüyorum ve okumuyorum...Çünkü önemsemiyorum...farklı düşüncelere saygın varsa ben "Trabzonspor un bu olaydan dolayı ceza almaması gerektiğini düşünüyorum ya da arzu ediyorum...Saygı duy...
Yazdıklarımı anlamadığınızdan ya da anlamak istemediğinizden dolayı bir türlü asıl konuda yoğunlaşamıyoruz.Ancak ben inatla size neler anlatmak istediğimi anlatacağım.Siz taraftar mısınız? gibi ithamlarda bulunmak benim Trabzonsporluluğuma bir saldırı niteliğindedir ve bunu böyle algılamaktayım.

Ayrıca kalitenin düştüğü ortamdan kaçmak niyetim değil,bir şeyler katmak.Tabii senin kişisel görüşün farklı olabilir.Aslında itiraf etmeliyim ki,senin yorumlarını es geçiyorum genellikle ama buna denk gelmişim iyi ki.

Avni Aker'de bir taraftar bıçaklandıktan sonra inşallah Trabzonspor ceza almaz demek,bence eyyama girer ve görüşümü de belirtirim.Senin yazdıklarına herhangi bir saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum.İnşallah bir şeyler öğretebilmişimdir sana.

Ömer SEVİNÇ
23.01.2007, 18:50
Tarafsız saha versinler.

En iyi ceza bu olur sanırım.

trapezus61
23.01.2007, 19:55
Ne kadar da meraklıymışsınız cezaya... Şu klübü toptan kapatsalar da hepimiz kurtulsak...:)

boztepe61
23.01.2007, 19:58
ya versinler 1 maç saha kapatma, biz izleyelim istanbulda:):)

Ömer SEVİNÇ
23.01.2007, 20:03
Ne kadar da meraklıymışsınız cezaya... Şu klübü toptan kapatsalar da hepimiz kurtulsak...:)

kardeş fenerin sahasında birisi yaralansaydı neler diyeektin peki? Ceza verilmesin diye düşünür müydün merak ediyorum?

BOZOHAN
23.01.2007, 20:46
en ağır cezanın verilmesini istiyorum. bu neya trabzonspor bu gibi insanların yüzünden rezil oluyor. biri gidiyor sanki üstüne vaziyfeymiş gibi elin ermenisini öldürürüyor biri gidip stadta adam bıcaklıyor. bunun acınacak tarafı yoktur.

Ali Özcan
23.01.2007, 21:08
Yazdıklarımı anlamadığınızdan ya da anlamak istemediğinizden dolayı bir türlü asıl konuda yoğunlaşamıyoruz.Ancak ben inatla size neler anlatmak istediğimi anlatacağım.Siz taraftar mısınız? gibi ithamlarda bulunmak benim Trabzonsporluluğuma bir saldırı niteliğindedir ve bunu böyle algılamaktayım.

Ayrıca kalitenin düştüğü ortamdan kaçmak niyetim değil,bir şeyler katmak.Tabii senin kişisel görüşün farklı olabilir.Aslında itiraf etmeliyim ki,senin yorumlarını es geçiyorum genellikle ama buna denk gelmişim iyi ki.

Avni Aker'de bir taraftar bıçaklandıktan sonra inşallah Trabzonspor ceza almaz demek,bence eyyama girer ve görüşümü de belirtirim.Senin yazdıklarına herhangi bir saygısızlık yaptığımı da düşünmüyorum.İnşallah bir şeyler öğretebilmişimdir sana.

bana çok şey öğrettin Fietra...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

lütfen bundan sonra da benim yorumlarımı es geç olur mu...ama lütfen...;)

sümela61
23.01.2007, 22:30

saygıdeğer Okan Abi, ben gerekçelerimi yazdım ama lütfen haksızlık yapma bana ya... :( bir şeylerin düzelmesi için bazı şeylere katlanmamız gerek, yoksa ben de üzülürüm tabi ki "Trabzonspor" ve "ceza" kelimelerinin yan yana gelmesinden...

bazı noktalarda yanlış düşünüyor olabilirim de, belki bilgi eksikliğim de olabilir... siz bizim bilmediğimiz şeyleri biliyor da olabilirsiniz... sizin görüşleriniz bir büyük olarak kıymetlidir... kaldı ki yazılarınızı (uyuştuklarım ve uyuşmadıklarım hepsi) ve üslubunuzu beğeniyorum...

ama abi Trabzonspor'un ceza almasına meraklı değilim, lütfen arada kaynamasın... :rolleyes:

sevgilerimle...

kutoz
23.01.2007, 23:10
Bu bıçaklama olayından Trabzonspor, yürürlükteki TFF yönetmeliğine istinaden ceza alır mı? Malesef alır...

Sezon öncesi, fb-Everton maçında kimin nereden attığı belli olmayan kör bir kurşun yüzünden nasıl ceza aldığına hepimiz şahit olduk mu? Olduk...

Bunlar, suyun yatağında akması durumunda karşımıza gelmesi muhtemel durumlar... Ama su yatağında akmayacak ve Trabzonspor ceza almayacak. Niye diye de sormayın ve sadece düşünün. Bulduğunuz sonuç üzerinden yorumlarımızı yapalım...

sümela61
23.01.2007, 23:24
@kutoz...

katılıyorum yazdıklarınıza... fikrimce Trabzonspor'a bu yüzden ağır bir ceza verilirse, bu tip şeylerin kat be kat fazlasının döndüğü 3 büyüklerin de daha ağır cezalar alması gerekecek ki; bu birilerinin canını çok sıkar...

ayrıca bu tip tribün taşkınlıklarını yapanlara da şahsi cezaların verilmesi bile oldukça zor bence... o zaman da bu hareketleri yapanlar "hani bizi koruyacaktınız?" diyebilir birilerine...

inşallah yanılan ben olurum da, bu hareketleri yapanlar ağır cezalara çarptırılırlar...

trapezus61
23.01.2007, 23:32
Klübü toptan kapatsalar da kurtulsak derken espri yaptım sadece... Yoksa hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum. Bende en başta nacizane fikirlerimi beyan ettim o kadar. Sevgilerimle...

hüseyin toraman
24.01.2007, 00:10
Klübü toptan kapatsalar da kurtulsak derken espri yaptım sadece... Yoksa hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum. Bende en başta nacizane fikirlerimi beyan ettim o kadar. Sevgilerimle...

BÖYLE ESPİRİMİ OLUR
TRABZONSPOR bu olaydan dolayı ceza almalı ama suçu işleyen kişide yakalanıp o da cezalandırılmalı
KUTOZ arkaşımızında söylediği gibi TRABZONSPOR bu olaydan ceza alırsa bu ceza emsal teşkil edeceği için diğer 3 büyük takımın işine gelmez bence TRABZONSPOR a ceza vermezler

boztepe61
24.01.2007, 00:11
ya kessinler bi ceza istanbulda oynayalım maçı. biz de gitmiş oluruz:) hasret kaldık bre:)

LaZo_52
24.01.2007, 00:43
trabzonspor tarfatarı bıcaklandıysa yapanın ta.... neyse beyler fb lıler maclarında KATİL TRABZON die tezahurat yapacaklarmıs gaza gelmeyın sakın

LaZo_52
24.01.2007, 00:52
benım anlamadım 1 tane ermenı ölüyor turkıye aglıyor vatan ugruna 1 şehit verıyoruz bin kişi aglıyor kahrolsun istanbul emperyalizmi şehitler ölamez vatan bölünmez bırakında türkiye türke kalsın

attagümüshane
24.01.2007, 01:15
Ankarada YaŞiyorum..hayatimin En BÜyÜk Hayalİ Avnİ Aker'e Gİtmek..bİlİyorum Kİ GÖzlerİm Dolacak O GÜn..ama BÖyle DeĞİl..bÖyle Olmamali..
Takim İÇİn Sonuna Kadar..dİŞe DİŞ..herkese HerŞeye KarŞi Dururum..beraber Duralim..ama BÖyle DeĞİl...yaralanan Herhangİ Bİrİmİz De Olabİlİrdİ..
ArkadaŞima GeÇmİŞ Olsun.

Kasım Hilal
24.01.2007, 01:29
Ben de bazen anlamıyorum. Nasreddin Hoca'nın da dediği gibi; "Yahu, hırsızın hiç i günahı yok?" Tamam, bu olay Trabzonspor'ın stadında gerçekleşmiştir ve buna mukabil bir ceza alnacaktır.. (ben cezanın sadece adaletli olmasını istiyorum. Ağır gerekiyor ise ağır olsun ama haddinden fazla değil..)... Fakat yorumlar ve eleştirilerin odak noktası kulüp sadece.. Güvenlik görevlilerinin işi neydi de o bıçağı içeri soktu. Bakın o adamın eğer aklında var ise o bıçağı içeri geçirmek, muhakkak bir yolunu bulur sokar. Gerekirse bıçağı vücudunun muhtelif yerlerine saklar, yine de sokar. Kurallar ve müeyideler kurallara uymayı bilen, normal insanlar içindir. Bunu böyle bilelim. Yani suçun aslıl büyüğü bıçağı görmeyende değil, onunla içeri girendedir..

Laz_61
24.01.2007, 01:29
benım anlamadım 1 tane ermenı ölüyor turkıye aglıyor vatan ugruna 1 şehit verıyoruz bin kişi aglıyor kahrolsun istanbul emperyalizmi şehitler ölamez vatan bölünmez bırakında türkiye türke kalsın

katiliyorum sana kardes...xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxx

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Güzel kardeşim, sonuçta bir insan ölmedi,öldürüldü.Sende BMN'de katile destek vermekle ne yapmaya çalışıyorsun?Burası yeri değil.Ama senin destek verdiğin katil yüzünden koca bir şehir üzerinde oynanan oyunlar ayyuka çıktı.Bunları görmüyormusunuz?Burada bu tip mesajlar görmek istemiyorum.Yazdıklarınızı 10 okuyun, 1 yazın.Slogan atmak için buraya gelmeyin.Bu arada imzanı değiştirmeni rica ediyorum.Yoksa müdahele etmek zorunda kalacağım.

Ertan 51
24.01.2007, 08:35
yav arkadaşlar henüz cezadan felan bahsetmiyor federasyon böyle giderse cezayı kendi ellerimizle verdireceğiz heralde.bırakın kapatın gitsin bu konu başlığınıda kapatalım derim hiç olmazsa birbirimizide burda kırmamış oluruz.bu tartışmalarla tiribündeki olayları engelleyemeyiz bari forumda gereksiz tartışmalar yaşamayalım birbirimizi üzmeyelim.

Ertan 51
24.01.2007, 08:40
katiliyorum sana Kardes...Bir Türk düsmani daha azaldi diye sevinecegine..millet yas tutuyor..Hepmiz Türküz ...Hepimiz Ogünüz..;)....Hrant ölmüs cokmu birsey...

Laz_61 kardeşim yanlış düşünce ve yanlış yoldasın fikirlerini tekrar bi gözden geçirmeni tavsiye ederim bi abin olarak çünkü hiçbir Müslüman hiçbir Türk senin gibi davranmaz Hrant ölmüş çokmu demez.canı yaradan verir,yaradan alır.sukunet lütfen.

kudu_61
24.01.2007, 08:43
Konu Trabzon olunca Herkes saman altında su arıyor millet 17 aylık bebeğe tecavüz ediyor ablasını hamile bırakıyor töre diye genç kızları katlediyorlar kimsenin sesi çıkmıyor kimse tepki vermiyor ama günlerdir Trabzon medyanın ana sayfasından inmiyor sanki türkiyenin 81 değil 2 ili var ist-trabzon yazık ya alet olmayalım arkadaşlar papazı vuran da, dinki vuran da Trabzonludur tamam ama koskoca şehirde iki kişiden bahsediyoruz koskoca şehrin adını karalamaya ne gerek var kapatın artık bu bıçaklanma olayını ellerine oynayacak oyuncak arıyorlar Trabzonu vermeyelim ellerine.

Badaloğlu
24.01.2007, 09:01

İyide güzel kardeşim...bu başlıkla senin yazdıklarının ne alakası var?Burası slogan atma yeri değildir.Bırakın herkesin bildiği,inandığı değerler kendine kalsın.BMN'yi bu işlere alet etmeyelim.Şahsi olarak tabiki hepimizin bu vatan ile ilgili fikirleri vardır ama bunların yeri burası değildir.

Faik Yılmaz
24.01.2007, 09:05
bu başlığın kapatılması gerekiyor...küçük bir adli olayın büyütülüp takımımza zarar verilmemsi için kapatılmasını talep ediyorum...

AYYILDIZ
24.01.2007, 09:19
bu başlığın kapatılması gerekiyor...küçük bir adli olayın büyütülüp takımımza zarar verilmemsi için kapatılmasını talep ediyorum...

Katılıyorum

Ertan 51
24.01.2007, 09:40

ben 2 seferdir söylüyorum bu 3. olacak bencede kapatılsın

Badaloğlu
24.01.2007, 09:59
Bireysel adli bir vakanın Trabzonspor'a zarar vermesi kanaati hasıl olduğundan dolayı ve başlık ile ilgili arkadaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu başlık kapatılmıştır.Ancak bazı şeyleri göz ardı etmemiz gerektiğini düşünüyorum.Özellikle tribündeki taraftar profiline çok dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.