PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 10.Hafta l Trabzonspor 0-1 Göztepe l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 [4]

bilgehan83
03.11.2019, 23:25
Bu kadar kötü oynayan teknik taktik en önemlisi de fizik gücü sorunu olan takım neden dinlenir Ünal hoca ne yapmaya çalışıyor neyin izni bu git duran top çalışın alan daraltma çalışın okul takımı gibi biraz koşu ortada sıçan oyna çift kale maç yap oldu da bitti maşallah bunları biz ortaokul takımında yapıyorduk günlük ayıptır ayıp sen çalışmazsan işine odaklanmaz elin Boklu takımları gelip evinde güzelce yener bari alt yapıdan çocukları çağır gör tatil ne ya ne tatil yapacak ne yapmışlar

14TS61
03.11.2019, 23:26
Aspor da Zeki uzudurukan bizim maçla ilgili acayip şeyler dedi.. ulan boşuna oynuyoruz boşuna izliyoruz ligi keşke futbol sevgisi falan hiç olmasaydı anlamasaydim.

Yasin Altuntas
03.11.2019, 23:29
Parmaklar,Yazicilar,ömürler,ugurcanlar,hüseyinler altdan gelmedilermi

Aralarindan bir tek olaganüstü yetenekli olan Abdulkadir.

Yusuf Türkiyede yetismis bir oyuncunun ortalama disiplin ve calisma azminin rahat iki üc katina sahip oldugu icin, tamamen kendi cabasi ile bir yere geldi.

Ugurcan ortalamanin biraz üstünde bir yetenegi var, bu sene cok calisirsa gelisebilir, ama o disiplin yok gibi (ayni Onur gibi).

Hüseyin ortalama seviyede bir stoper, ve potansiyel ve yetenek anlaminda da ortalam seviyede.

Size 4 tane gercek:
1. Alt yapimiz öyle ahim sahim degil, tam tersi ortalamanin altinda bir alt yapimiz var. Sistem falan hic yok zaten.
2. Mantalite olarak türk oyuncuların 80%-90% iyi futbolcu olmak için gerkeen gelişimi gösterecek kapasitede değil.
3. Hem Yusuf hem de Abdulkadir belki 10 senede bir, belki de 20 senede bir gelecek bir oyuncu.
4. Bı saydığım gerçeklerin değişme ihtimali 0,00001% çünkü bu sistemden ekmek yiyen kişi sayısı çok.

Ha bunu deyince suçlu biz oluyoruz eyvallah. Cafer Tosun bizi kurtarır artık :)

Rama61
03.11.2019, 23:31
Sampiyonluk falan hikaye.öyle bir beklentimde yok.bu düzende zaten yapmazlar
tek istegim yensin veya yenilsin adam gibi oynasinlar,mücadele etsinler,yenilirken bile helal olsun takimimiza mütis
oynadilar mactan alinlarinin akiyla ciktilar diyebilelim.tek arzum Bu.cok seymi istiyorum renkdaslar

Enes Başkaya60
03.11.2019, 23:32
Aspor da Zeki uzudurukan bizim maçla ilgili acayip şeyler dedi.. ulan boşuna oynuyoruz boşuna izliyoruz ligi keşke futbol sevgisi falan hiç olmasaydı anlamasaydim.

Ne dedi ki bizim maçta acayip olan şey neymiş ??

14TS61
03.11.2019, 23:33
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in sahibi olduğu Alpplas'ın en büyük müşterisi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şirketlerinden olan Arçelik.

Zekeriya Alp, kazancının büyük bölümünü Koç'tan kazanırken, yaşanan gelişmeler kafalarda ciddi soru işaretleri bıraktı.

SKANDAL!

Zeki Uzundurukan: Sörloth'un pozisyonu ile ilgili.
Avar: Pozisyon penaltı, Fırat Aydınus'u çağıralım.
VAR hakemi: Penaltı yok!
Avar ve Var hakemi tartıştıktan sonra, VAR hakemi Koray Gençerler: "Kes sesini" sorumluluk bana ait.

Anlamadığım benim fenerinde penaltısı gitti belkide 2 penaltı orada bile çağırılmadi var. Hakemler örgütlenmiş gibi kime karşı niye bilmiyorum

Rama61
03.11.2019, 23:38
Yasin kardes ayni düsüncedeyim seninle Sistem,plan,proje yok dedigin gibi.ama hic olmassa bizim cocuklarimiz.ben inaniyorumki cambaz,firatcandan,Kamillen,dogandab bence daha cok hak ediyor

artvints
03.11.2019, 23:44
Aralarindan bir tek olaganüstü yetenekli olan Abdulkadir.

Yusuf Türkiyede yetismis bir oyuncunun ortalama disiplin ve calisma azminin rahat iki üc katina sahip oldugu icin, tamamen kendi cabasi ile bir yere geldi.

Ugurcan ortalamanin biraz üstünde bir yetenegi var, bu sene cok calisirsa gelisebilir, ama o disiplin yok gibi (ayni Onur gibi).

Hüseyin ortalama seviyede bir stoper, ve potansiyel ve yetenek anlaminda da ortalam seviyede.

Size 4 tane gercek:
1. Alt yapimiz öyle ahim sahim degil, tam tersi ortalamanin altinda bir alt yapimiz var. Sistem falan hic yok zaten.
2. Mantalite olarak türk oyuncuların 80%-90% iyi futbolcu olmak için gerkeen gelişimi gösterecek kapasitede değil.
3. Hem Yusuf hem de Abdulkadir belki 10 senede bir, belki de 20 senede bir gelecek bir oyuncu.
4. Bı saydığım gerçeklerin değişme ihtimali 0,00001% çünkü bu sistemden ekmek yiyen kişi sayısı çok.

Ha bunu deyince suçlu biz oluyoruz eyvallah. Cafer Tosun bizi kurtarır artık :)
altyapıdan ortalama oyuncu çıkaran ve takımda oynatabilen bir altyapı başarılıdır, olağan üstü yetenek varsa vardır yoksa yoktur. o altyapıya yatırım yapılır ve şans verilir. herşey ortalama iken alt yapı gibi temel bir meselenin çevresinden bağımsız üst seviyede olması imkansız. bir sürü faktörle iç içe. eğitim sistemi ayrı, toplum yapısı ayrı, ekonomik durum ayrı.

bu şartlarda trabzon'un yaşadığı şampiyonluklarla oluşan futbol kültürü sayesinde oyuncu yetişiyor. olumsuz bakış açısıyla değil de umutla bu konuya eğilmek lazım. klübün başarısı buna bağlı. hiç üst düzey oyuncu çıkmasa bile, o uğraş sayesinde klüp yine gelişir.

emre6117
04.11.2019, 00:19
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp'in sahibi olduğu Alpplas'ın en büyük müşterisi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şirketlerinden olan Arçelik.

Zekeriya Alp, kazancının büyük bölümünü Koç'tan kazanırken, yaşanan gelişmeler kafalarda ciddi soru işaretleri bıraktı.

SKANDAL!

Zeki Uzundurukan: Sörloth'un pozisyonu ile ilgili.
Avar: Pozisyon penaltı, Fırat Aydınus'u çağıralım.
VAR hakemi: Penaltı yok!
Avar ve Var hakemi tartıştıktan sonra, VAR hakemi Koray Gençerler: "Kes sesini" sorumluluk bana ait.

Anlamadığım benim fenerinde penaltısı gitti belkide 2 penaltı orada bile çağırılmadi var. Hakemler örgütlenmiş gibi kime karşı niye bilmiyorum

Eğer bu konuşmalar gerçek ise sorumluluk koray gençerler itine ait ise koray gençerler itine ve fırat itine bu sorumluluk fazlasıyla ödetilmeli. Bu kadr ucuz olmamalı. Peşini bırakmamalıyız.

mekatronik
04.11.2019, 00:41
Sinirden ancak girebildim foruma, Ünal hocaya hiç laf etmedim şimdiye kadar ama Avdijaj ve Kamil değişikliği nedir biri bana anlatsın, tek doğru hamlesi 2. forveti almaktı onda da yanlış adamı çıkarttı. Kamil ile Doğanı değiştirip ne elde ettin, Kamil pas trafiğinin içine etti. Advijajı alıp çift sol açıkla mı oynayacaktın, oyun 2. Forveti çağırıyor, 2. Yarının başında Canbaz’ın yerine al işte Koray’ı. 30 küsür orta açmışsın ivanildoyu kazmasını bile koysan forvete olurdu. Bu saçma sezonda bile şampiyon olamazsak kendimi keseceğim artık.60 puan bile şampiyon yapacak

HOPA'LI TS'Lİ
04.11.2019, 09:17

Fena yüklendi TFF-MHK Fırat ve Koray'a. 2010-2011 sezonu gibi kirli bir sezon yaşıyoruz ve yine masabaşı güçlerin devreye girdiği bir sezon olacak dedi.
Erman Hoca da organize işler oluyor, TS önü kesilmeye çalışılıyor dedi.

HOPA'LI TS'Lİ
04.11.2019, 09:19
Taka gazetesi haberine göre, İvanildo Ünal Hoca'ya ilk 11 oynamazsam Lizbon'a geri gönderin demiş. Gerçekse Ünal Hoca'ya kızarım.

Defolsun gitsin, onun yüzünden saçma sapan goller yiyoruz, çok ağır aynı zamanda

Devre arası iyi bir stoper (yerli de olabilir) şartoğlu şart

HOPA'LI TS'Lİ
04.11.2019, 09:24
%100 penaltıda VAR devreye girmiyor.

Kulüpler Birliği toplantısında Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen, VAR'a gittiğinizde karar değiştirirseniz puanınız düşer ve ceza alırsınız demişler.

Sörloth gibi ahlaklı bir oyuncu şaşkınlık içinde elini kaldırıyor, vicdansız Fırat VAR'a gitmiyor.

Zeki UZUNDURUKAN: AVar hakemi Kemal YILMAZ, VAR hakemi Koray'a bence penaltı, Fırat Hoca'ya bir söyle izlesin demiş. Koray da sen kimsin. Sorumluluk bende demiş.

Erman TOROĞLU: Maçın orta hakemi Koray GENCERLER adeta dedi. Ulan Koray asıl sen kimsin diye kızdı.

7can61
04.11.2019, 10:02
Ulema yine haklı çıkmış,

Yıllardır duyduğumuz nakaratlar,

Takım yenilince " Bu takımın sistemi taktiği yok abicimmm"

Bir de şu var "Ünalsporlular, Tekkesporlular, Onursporlular"

Bir densiz de Ünala peygamber gibi tapıyorsunuz demişti kulağı çınlasın.

Gitsin Ünal gelsin Bulak, o bizi Liverpool gibi oynatır eminim.

Orta sahamızda çünkü üstün yetenekli Doğan gibi yıldızlarımız var, hoca bu müthiş kadroyu değerlendiremiyor.

Bu memnuniyetsiz çete geçen sene Ömür le Yusufa topçu değil diyordu. Şimdi kırmızı dipli mumla ararlar. Bu sene Parmak eleştiri oklarına nasip oldu, şimdi o aranıyor :)

Yarın Ünalı da ararsınız siz benden söylemesi.

Ben takımdan hayli memnunum, şampiyon olması gibi derdim de yok, o kadar sorun üzerine çıkıp aslanlar gibi mücadele eden takımımı kutlarım.

Samet Berber
04.11.2019, 10:03
İlk yarıda oynanan oyun mağlubiyeti hak etti zaten gerisini konuşmaya gerek yok, geçiniz hakem falan. Böyle vurdumduymaz oyun mu oynanır, Ünal Karaman ligdeki bazı maçları ciddiye almıyor kesinlikle bu da takıma yansıyor, golü yemeden kendine gelemiyor takım.

U.Sadıkoğlu
04.11.2019, 10:20
Hakem konuşmayacakmışız bak bak bak. Bu maçın tek müsebbibi hakemdir. Ben baskı kurmuşum atsam maçı koparacağım sen diyorsun ki hakem konuşma kırmızı kart + penaltı verilse Göztepe'nin zaten gardı düşecek maçı belki Antep maçı skoruna taşıyacaktık. Fb Divan Kurulu toplantısında şampiyon belirlendi. Kadıköy'de böyle bir pozisyon yaşansa penaltı VAR 'a gitmeden çalınırdı ortada dolaşan iddialar o kadar vahim düzeydeki adamı VAR 'a çağıracaklar monitörün başında kavga çıkıyor resmen.

Biz her maç hakemi yenemeyiz hiçbir takım başaramaz bunu. Bazen şansla alırsın puanı bazen kazandığın bir penaltıyla ancak bu zihniyetle işimiz çok ama çok zor zira adamlarda utanma yok. Suratına tükürsen yarabbi şükür diyecek. Yüz kızarmıyor heriflerde.

Haliyle Ali Koç geçtiğimiz sezon rezil oldu bu sezon şampiyon olmak için elinde geleni yapacaktır. Divan Kurulunda Erdoğan'ın elini öpeceklerdi neredeyse niyetler bu kadar belli. Nihat Özdemir - Koç - Erdoğan üçgeninde şampiyon zaten tayin edildi. Sezon başında doğramalara başladılar ki sezon sonuna geldiğimizde daha sert ve yıkıcı tepkiler olmasın.

cakalkerem
04.11.2019, 10:42
Ünal hocayı ilk kez oyuncu değişikliklerinden dolayı kınıyorum...Aldığın adamı neden çıkartırsın..çıkartacaksan neden alırsın...Başka bir oyuncuya böyle davranabilirmisin?

7can61
04.11.2019, 11:23
Ünal hocayı ilk kez oyuncu değişikliklerinden dolayı kınıyorum...Aldığın adamı neden çıkartırsın..çıkartacaksan neden alırsın...Başka bir oyuncuya böyle davranabilirmisin?

Evet burada bir garip bir değişiklik oldu, Advijaj çok izliyordu oyunu ben bile ayar oldum belki bir santrafor alarak baskı kurmak istedi top şişirerek bilemiyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
04.11.2019, 11:28
Hakem konuşmayacakmışız bak bak bak. Bu maçın tek müsebbibi hakemdir. Ben baskı kurmuşum atsam maçı koparacağım sen diyorsun ki hakem konuşma kırmızı kart + penaltı verilse Göztepe'nin zaten gardı düşecek maçı belki Antep maçı skoruna taşıyacaktık. Fb Divan Kurulu toplantısında şampiyon belirlendi. Kadıköy'de böyle bir pozisyon yaşansa penaltı VAR 'a gitmeden çalınırdı ortada dolaşan iddialar o kadar vahim düzeydeki adamı VAR 'a çağıracaklar monitörün başında kavga çıkıyor resmen.

Biz her maç hakemi yenemeyiz hiçbir takım başaramaz bunu. Bazen şansla alırsın puanı bazen kazandığın bir penaltıyla ancak bu zihniyetle işimiz çok ama çok zor zira adamlarda utanma yok. Suratına tükürsen yarabbi şükür diyecek. Yüz kızarmıyor heriflerde.

Haliyle Ali Koç geçtiğimiz sezon rezil oldu bu sezon şampiyon olmak için elinde geleni yapacaktır. Divan Kurulunda Erdoğan'ın elini öpeceklerdi neredeyse niyetler bu kadar belli. Nihat Özdemir - Koç - Erdoğan üçgeninde şampiyon zaten tayin edildi. Sezon başında doğramalara başladılar ki sezon sonuna geldiğimizde daha sert ve yıkıcı tepkiler olmasın.

Aynen öyle.
Tezgah belli: Şampiyon şikebahçe

2 yıl BJK
2 yıl GS
Tabi ki sıra ŞB de

UĞUR DURTAŞ
04.11.2019, 12:17
Fırat denen kişiliksize gelene kadar.........
be kardeşim oynadığın takımın hocası yok
deplasmanda golüde yok
bizim takım ölüyü diriltiyor ölüyü
*
bizim takım perşembe maç oynadığında pazar veya pazartesi lig maçında
yorgunluktan bahsediliyor...
eee perşembe maçımız olmadığında da değişen bir şey olmuyor
niçin ünal hocam niçin?
*
takımın en yaşlıları sosa ve pereira
bu adamlar koşuyor
depar atıyor
hırs yapıyor
rakip kovalıyor
rakip ısırıyor
tekmeye kafa sokuyor
tekmeye ayak sokuyor
ilerdeler
ortadalar
defanstalar
kısaca heryerdeler
yenilgiyi hazmedemiyorlar
diğer kişiliğinden yoksun oyuncularımız
utanma duygunuz varsa birazcık utanın

kişilisiz adi avdijaj ve kamil ahmet
oyuna 2.yarı girdiniz
önündeki rakibe pres yapmıyorsunuz
koşmuyorsunuz
basmadınız
tv karşısında bile biz bunları gördük
stadadda izleyenler kim bilir daha neler gördü.
bu 2 oyuncu takımı sabote etmiştir.
*
be kardeşim hüseyin ve fernandes
bunlar oynadıkları diye yazıyorum
aynı şekilde cambi ve hüseyni de aynı
ne işe yararsınız bir tane adam akıllı topu oyuna sokmak yok
ileriye bam güm bütün toplar rakibe
böyle oynayacaksanız hiç oynamayın.
sizin oynadığınız topu herkes oynar al gülüm ver gülüm yüzünüzü
uğurcana dönün birlikte oynayın...
*
ünal hocam bu takımı bjk gs ve fb maçlarına hazırladığın gibi hazırlayamıyorsun
sizler ve futbolcular maç seçerek oynuyorsunuz
ne kadar eksiğin olursa olsun ne kadar hakemin hatası olursa olsun
bu yenilgiyi şahsen ben kabul etmiyorum.
bir kerede bu tür maçlara hele ki şansın tutmadığı takıma veya kaleciye artı bir motivasyonla çıkın kardeşim
klasik hiç değişmiyor
bu tür maçlarda ünal hocanın açklamaları
ilk yarı kötüydük,ikinci yarı toparlandık
bir sonraki hafta,
ilk yarı çok kötüydük,ikinci yarı toparlandık
daha sonraki hafta
ilk yarı çok pas hatası ile oynadık,ikinci yarı toparlandık
sıkıldık artık ünal hocam
şu takıma bu tür maçlarda
maç başlamadan
sanki 1-0 veya 2-0 yenik durumdaymışız gibi fırçanı kay,takımı böyle motive ederek
sahaya çıkar.
her maç ilk yarılarımız boşa gidiyor
**
oldu olası bizim takımın sağlık ekip sorunu var
bir tane yetkili çıkıpta
onazi ne durumda ne zaman tam kapasite ile takımla çalışır
ne zaman sahalar döner
bir açıklama yok
yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun
*
kızgın olduğum için yazmıyorum Ahmet başkanın makayemeye özel
bir teklifi olmalı diyeceksiniz ki ne teklifi
tabiki euro teklifi
dolar teklifi
şu kadar gol atarsan
şu kadar asisit yaparsan
misali
aylardır makayeme sahtekarca oynuyor
katkı vermiyor
koşmuyor
mücadele etmiyor
kanı gibi durarak oynuyor
yalandan sahada yürüyerek oynuyor
kesinlikle dikkati çekilmeli
*
işinizden bazı arkadaşlar kızgın olduğum için
veya son saniyede o golü kaçırdığı için yazıyorsun diye bilir
novakın sözleşmesi uzatılması konusunda iyi düşünülmeli kanısındayım
sahada oynarken bir kere de sıfıra inerek bir tane ortasına şahit olmadık
yaptığı iş sınırlı

etliğe sütlüğe karışmadan oynayan bir oyuncu
durumu sadece idare ediyor
bana öyle sol bek lazım ki
pereira tarzında
*
gelelim hakeme
bu adam şartlanmış öyle gelmiş şehre
ne kadarda kötü oynasan sen vereceksin fırat kırmızıyı
sen vereceksin penaltıyı...
ümit öztürk denen kişiliksize ne olduysa bunada o olacak.
trabzona gezmeye torunlarıyla gelir 25 yıl sonra...
**
dün fb nin yenilmesi az buçukta olsa birazcık moral oldu bizlere takıma,yönetime vs vs
liderle aramızda 3 puan fark var
pazar günüde liderle oynuyoruz
atanacak hakeminde avantajlarını lehimize çalacağını düşünürsek
alacağımız 3 puan iyi gelecektir.

emrahtuna
04.11.2019, 12:41
müthiş fırsatlar geçiyo elimize ama değerlendiremiyoruz..hocanın da suçu var elbette ama yaşanan onca sakatlığın etkisi daha fazla var..ekuban ve ömür sezona en iyi giren en formda iki oyuncu uzun süreli sakatlık yaşadı..onazi geçen seneden beri yok..ki formda olduğunda ligdeki en iyilerdendi..obi mikel tam form tuttu formayı aldı pat bi sakatlıkta o yaşadı..sturridge belli oldu ki bi var iki yok gibi olacak..yine parmak ilk 11 de olan oyuncularımızdan o da uzun süreli yok..bu oyunucuların hepside ilk 11 oyuncusu bu durumda hoca ne yapacak mecburen kamil le advijaj la falan oynayacak haliyle de sonuç böyle..yani sakatların bir an önce takıma dönmesi gerek yoksa hoca daha çok eleştiri alacak..

Oruç
04.11.2019, 14:39
Beto'nun vitrin maçı.

Haksız çıksaymışım keşke. Adamı yine yıldız yaptık.

~UniCef~
04.11.2019, 14:42
Ulema yine haklı çıkmış,

Yıllardır duyduğumuz nakaratlar,

Takım yenilince " Bu takımın sistemi taktiği yok abicimmm"

Bir de şu var "Ünalsporlular, Tekkesporlular, Onursporlular"

Bir densiz de Ünala peygamber gibi tapıyorsunuz demişti kulağı çınlasın.

Gitsin Ünal gelsin Bulak, o bizi Liverpool gibi oynatır eminim.

Orta sahamızda çünkü üstün yetenekli Doğan gibi yıldızlarımız var, hoca bu müthiş kadroyu değerlendiremiyor.

Bu memnuniyetsiz çete geçen sene Ömür le Yusufa topçu değil diyordu. Şimdi kırmızı dipli mumla ararlar. Bu sene Parmak eleştiri oklarına nasip oldu, şimdi o aranıyor :)

Yarın Ünalı da ararsınız siz benden söylemesi.

Ben takımdan hayli memnunum, şampiyon olması gibi derdim de yok, o kadar sorun üzerine çıkıp aslanlar gibi mücadele eden takımımı kutlarım.

Cok güzel bir yazi olmus. Tesekkür ederim :)

Erkin
04.11.2019, 14:43
Aynisini dusundum vallahi ama bu macta daha bir kahraman yaptik. Istisnasiz butun toplari ustune vurdular.

Gökhan Balcı
04.11.2019, 14:50
Yalnız ilginç bir durum var ki Fırat aydunus bu sene kötü maç yönetmiyor. Özellikle dışarda oynadığımız fener maçında ortalamanın çok üstünde maç yönetmiş oyuncuların da efendiliği ile temiz maç olmuştu. Maçı düşünüyorum şimdi var haysiyetsizlik yapmasa adam yine iyi maç yönetmişti aslında. Şu an Türkiyenin en iyi iki hakeminden biri olmasına rağmen gözden düşecek yine. Asıl tehlike Koray gibi meler gibi adamlar. Başkanın açıklamaları çok doğruydu dünkü fener maçı da ortam serinlesin diye yapılmış bir şey. Biz de oturup futbol konuşmaya çalışıyoruz. Sahanın diğer yarısı böyleyken saha içine nasıl gireceğiz bilemiyorum

artvints
04.11.2019, 14:54
Yalnız ilginç bir durum var ki Fırat aydunus bu sene kötü maç yönetmiyor. Özellikle dışarda oynadığımız fener maçında ortalamanın çok üstünde maç yönetmiş oyuncuların da efendiliği ile temiz maç olmuştu. Maçı düşünüyorum şimdi var haysiyetsizlik yapmasa adam yine iyi maç yönetmişti aslında. Şu an Türkiyenin en iyi iki hakeminden biri olmasına rağmen gözden düşecek yine. Asıl tehlike Koray gibi meler gibi adamlar. Başkanın açıklamaları çok doğruydu dünkü fener maçı da ortam serinlesin diye yapılmış bir şey. Biz de oturup futbol konuşmaya çalışıyoruz. Sahanın diğer yarısı böyleyken saha içine nasıl gireceğiz bilemiyorum
çok kötü hakem. sert faulleri ayaklara basmaları atlayıp işimizi zorlaştırdı. aynı şekilde fener maçında hızlı ataklarımıza yapılan faullerde kart kullanmayıp fener'i rahatlatmıştı. kart kullanmayı bilmeyen bir hakem iyi hakem değildir.

7can61
04.11.2019, 14:57
Cok güzel bir yazi olmus. Tesekkür ederim :)

Ben teşekkür ederim.

pReN@_61
04.11.2019, 15:18
Güzel yenilmişiz.

memozcan
04.11.2019, 15:19
Ben kesinlikle öyle düşünmüyorum.. Fırat bu ligdeki en iyi hakemdi bana göre.. önünü de kesmeye çalıştılar.. ne olduysa o da düzene uydu.. bu sene rezil maçlar çıkarıyor. İlk fener maçı daa buna dahil. Sanırım bu senenin tetikçiliğini ona verdiler.

Enaldo61
04.11.2019, 15:21
Avrupa önemli değil ligde şampiyon olalım deniyordu, ligde nasıl doğrandığımız unutulmuştu, tekrar hatırlattılar. Gerçekler bunlar. Avrupa da güme gitti.

Kadir
04.11.2019, 17:11
Ulan zaten dünya kadar eksikle çıkmışız, Beto haplanmış gibi oynuyor üstüne net penaltımız ve rakibin net kırmızısı verilmiyor. Var denen sistemden pozisyonları izleyen operasyon evladına ne diyelim şimdi??

HOPA'LI TS'Lİ
05.11.2019, 09:12
Ulan zaten dünya kadar eksikle çıkmışız, Beto haplanmış gibi oynuyor üstüne net penaltımız ve rakibin net kırmızısı verilmiyor. Var denen sistemden pozisyonları izleyen operasyon evladına ne diyelim şimdi??

Evet. Hepsi üst üste gelince puan kaçınılmaz oldu.

Ah Novak ah, güzel vurdun ama yine Beto şanslıydı son saniyede

Mert Acar
05.11.2019, 14:27
https://twitter.com/CANERCUVALCI/status/1191644708445073408?s=20

KURAL HATASI VAR. GÜNDEME TAŞIMAMIZ LAZIM.

emre6117
05.11.2019, 15:28
https://twitter.com/CANERCUVALCI/status/1191644708445073408?s=20

KURAL HATASI VAR. GÜNDEME TAŞIMAMIZ LAZIM.

Fırat aydunus bildiğin topuk pası veriyor. Burada oyun durnalıydı. Tabi hakem hatasına mı girer kural hatasına mı ama başvursak hşçbirşey kaybetmeyiz. Ah ılan fırat yedin 3 puanı. Yatacak yerin yok. Koray gençerler ile. İnşallah her ikisinden çıkar yakın zamanda bunun acısı.

Sercan Keleş
05.11.2019, 16:02
Kural hatası falan ne saçma sapan şeyler. Bilmiyorum kanun ne diyor ama şu hareketten maç mı tekrar edilir.

Mehmet Fatih Yavuz
05.11.2019, 16:30
Pek kural hatasına gireceğini sanmam.
Hakem hatası denilerek geçer.
Sonuçta pasın yönünü değiştirerek avantaj sağlamamış.

Yakışmaz be kardeşim.
İçimize sinecek mi diyelim maçı iptal ettiler ve yeniden oynandığında kazandığımız vakit?

Diğer taraftan maç içinde Fırat Aydınus 'un yediği, VAR'ın içine ettiği pozisyonlara bakıyorum, ulan sırf bu pozisyonlar bile maçı tekrar ettirmeli aslında.

Gürkan Asma
05.11.2019, 16:32
Kural hatası yok, top her hakeme çarptığı zaman oyun durmuyor. Eğer Göztepeli oyuncu pası verdiğinde hakeme çarpıp bizim oyuncuların önünde kalsaydı o zaman oyunu durdurması gerekirdi. Yani top hakeme çarptığında, topa sahip olan takım topu kaybedip avantajını yitiriyorsa oyun duruyor.
Gerçi burda şık bi topuk pası vermiş fırat :D

artvints
05.11.2019, 17:14
Kural hatası yok, top her hakeme çarptığı zaman oyun durmuyor. Eğer Göztepeli oyuncu pası verdiğinde hakeme çarpıp bizim oyuncuların önünde kalsaydı o zaman oyunu durdurması gerekirdi. Yani top hakeme çarptığında, topa sahip olan takım topu kaybedip avantajını yitiriyorsa oyun duruyor.

kuralda öyle bir ayrıntı yok twitter'da paylaşılanlara göre.

emre6117
05.11.2019, 17:41

Kural öyle değil. Top hakeme çarptığı anda ne olursa olsun oyun duruyor. Ve top en son kimde ise hakem topu ona verip tekrar başlıyır. Ama bunu uygulamamak hakem hatası mı kural hatası mı onu bilmiyorum işte. Biz başvurmayız kurak hatası için. Malum çok saygılı adil takımızya en fairplay birde. Zaten hakemi ve varıda yenmek zorundayız her maç o da unutulmasın.

bordoylamavi
05.11.2019, 19:14
komik duruma düşeriz böyle şeylere kural hatası falan diyip bunların arkasına sığınmaya çalışırsak. bu tarz şeyler dikkate alınırsa hiçbir maç bitmez. kendimizi geliştirip önce bu kadar çok kurtarış yapan bir kalecimiz olmasına rağmen 22 maçtır niye gol yiyoruz onu bulmalıyız.
gerçi az çok belli ama yinede eksiklerimizi gidermeye bakmalıyız. 4stoperimizde uzun boylu atik ama bırak gol atmayı kornerde falan daha kafa vurduklarını görmedim. yani gfiray egemen song tarzı adamlarımız yok

Fatih Öztürk
05.11.2019, 21:28
Ne desem, içimi nasıl döksem, nasıl kufretsem bilemedim. Allahsiz köpekler deyip geçiyorum şimdilik...

Gürkan Asma
05.11.2019, 21:58
Kural öyle değil. Top hakeme çarptığı anda ne olursa olsun oyun duruyor. Ve top en son kimde ise hakem topu ona verip tekrar başlıyır. Ama bunu uygulamamak hakem hatası mı kural hatası mı onu bilmiyorum işte. Biz başvurmayız kurak hatası için. Malum çok saygılı adil takımızya en fairplay birde. Zaten hakemi ve varıda yenmek zorundayız her maç o da unutulmasın.

İlgisi yok :) , Aslında bu duruma sebep olan şey eksik bilgilendirme, sezon başında maçlarda bi iki pozisyonda hakeme çarpınca spikerler atladı hemen "artık top hakeme çarpınca oyun duracak yeni kural vs." diye fakat olay o değil sadece, avantaj kaybı da söz konusu, top hakeme çarpıp aynı takımda kalıyor ve takım için sorunlu bi durum oluşmuyorsa hakem devam ettiriyor oyunu. Yabancı ligler dahil bir çok maçta bu pozisyonlara rastladım. Eğer top hakeme çarpıp avantaj kaybı oluşmuyorsa, hakem devam ettiriyor.

Mesela kaleciyle karşı karşıya olan pozisyonlarda penaltı olunca kırmızı kart kısıtı getirildi, her pozisyonda kırmızı verilmiyor artık. Uğurcan da olduğu gibi, eğer penaltıyı yapan oyuncunun niyeti topla oynamaksa son adam olsa dahi kırmızı verilmiyor. Bunu da bilen azdır :D

kuralda öyle bir ayrıntı yok twitter'da paylaşılanlara göre.

Twitter da paylaşılanı bilmiyorum ancak eminim :) , hatta biri yine bizim maçlardan birinde yaşandı hatırlıyorum.

ÖmürKaradeniz61
06.11.2019, 09:41
Maçın katili fırat aydınus değil o vardaki puşttur. Hakemler artık çok açık olmayan göremedikleri kırmızı veya penaltılarda direkt düdük çalmıyor var olduğu için. Kurallar oyunu devam ettir var incelesin şeklinde.Bilgisayarın başında sağdan, soldan,durdurarak bakan penaltıyı ve kırmızıyı uyarmayan işgüzar koray piçine sorumluluk yüklemek lazım. Fıratı vara çağırsan zaten penaltıyı verecek niye çağırmıyorsun?

Doğukan Uçan
06.11.2019, 12:14
sonra bunlara dayak atınca ''oda ekmek parası kazanıyor'' diye duyar kasıyorlar. yıllardır iyi yapmışız bu hakemlere tekrardan böyle örnek davranışları sergilemek lazım bu ülkede efendilik,iyilik yaramaz.

emre6117
06.11.2019, 13:53
Maçın katili fırat aydınus değil o vardaki puşttur. Hakemler artık çok açık olmayan göremedikleri kırmızı veya penaltılarda direkt düdük çalmıyor var olduğu için. Kurallar oyunu devam ettir var incelesin şeklinde.Bilgisayarın başında sağdan, soldan,durdurarak bakan penaltıyı ve kırmızıyı uyarmayan işgüzar koray piçine sorumluluk yüklemek lazım. Fıratı vara çağırsan zaten penaltıyı verecek niye çağırmıyorsun?
Maçın katili hem fırat iti hem de koray gençerler iti. Sadece fırata değil her ikisine de yüklenilmeli. Ayrıca kural hatası itiraz yaptık. Kimse duyar kasmasın boşuna göztepeye ayıo olır diye filan. Net penaltımız ve net bir kırmızı çıkmayan ve 1-0 bşten bir maç nasıl göztepenin hakkı olur ayrıca attıkları golde fıratın topuk pası var. Tff hakem hatası der geçer ama tam yerinde bbşr başvuru. Hakkını her zaman arayacaksın. Aramazsan sürekli çalarlar.

alper*
06.11.2019, 13:53
Bu maçın kaybedilmesinin sebebini hakemde aramak kafayı kuma gömmektir.

Sörloth'un kaçırdığı, şut bile atamadığı pozisyonda hakem ne yapsın?

Sağda Avdijaj, solda Yusuf; ya bu takım gol atabilir mi?

İlk şutunu 75'te çekmişsin.

Bir tane atıp öne geçsen maç kopacak.

Senin seyircin baskı oluşturmayı geçtim, varlığını bile ortaya koyamıyor.

*

Fazla söze gerek yok, kabahati önce kendimizde aramamız lazım.

ÖmürKaradeniz61
06.11.2019, 14:16
Bu maçın kaybedilmesinin sebebini hakemde aramak kafayı kuma gömmektir.

Sörloth'un kaçırdığı, şut bile atamadığı pozisyonda hakem ne yapsın?

Sağda Avdijaj, solda Yusuf; ya bu takım gol atabilir mi?

İlk şutunu 75'te çekmişsin.

Bir tane atıp öne geçsen maç kopacak.

Senin seyircin baskı oluşturmayı geçtim, varlığını bile ortaya koyamıyor.

*

Fazla söze gerek yok, kabahati önce kendimizde aramamız lazım.

Bence her zaman böyle düşünenlerdenim ama hocam penaltıyı vereceksin sen,benim iyi veya kötü oyunum seni ilgilendirmez.Hakem böyle entrikalı işlere girişmemeli.

BlackPanther
06.11.2019, 17:17
18198

emrahtuna
07.11.2019, 13:53
yav bu maç acayip moralimi bozdu. tam havaya girecekken bütün heves kaçtı..

HOPA'LI TS'Lİ
07.11.2019, 14:44
yav bu maç acayip moralimi bozdu. tam havaya girecekken bütün heves kaçtı..

Aynen. Hakem konuşmaları sonucu verilmeyen penaltı ve kırmızı kartlar da sonuca tesir edince iyice zıvanadan çıkarttılar.

Yahu her puan değerliyken, 3 puan beklerken puan verdik.

Çok ararız, çok.

BJK de yetişti 2 maçta ve havaya girdi.

Hüseyin Çümen
08.11.2019, 10:28
Trabzon kendi evinde maçlara okadar silik başlıyorki rakipleri hep heveslendiriyoruz ve zaman geçtikçe dirençlerini arttırıryoruz. göztepe maçında ilk 10 dk öyle bir baskıyla başlayacaksın ki zaten td si olmayan rakip bu maçta puan almayı öngöremeyecek. ama biz aheste bir başlangıç yapıyor sağa sola paslar aıyoruz taraftar da gaz alamıyor ve kötü bir oyunlar puanları yitiriyoruz. en azından şu baskı olayını yapsak da rakipler heveslenmese. bu işi beğenmediğimiz fb çok iyi yapıyor inanılmaz baskı topu rakipten alma süreleri 3 saniyedir heralde.
şampiyonluğa oynuyorum diyen takım evinde gençlerbirliği ve göztepe maçlarında puan kaybetmemeliydi