PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 9.Hafta | M.Başakşehir 2-2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Gökhan Balcı
29.10.2019, 13:30
Tony mola veremiyor bu yüzden maç içinde dinlenmeye çalışıyor. Üstelik gözler üstünde top ona gelir gelmez en az iki kişi basıyor herife. Bu adamın da insan olduğunu unutmamak gerek. Öte yandan takımda kendisinden başka tehdit yok. Ekuban ve sturridge olmuş olsa rakipler de mecburen görev dağılımı yapmak zorunda kalacak. Böylece rahatlayacak Tony de. O zaman daha farklı bir Tony ve Novak göreceğimize inanıyorum

Tekke
29.10.2019, 13:36
Yattara 2010-11 kadrosunda bile bu adamın yarısı kadar katkı veremedi. 03-04 ve 04-05 kadrolarında bile veremedi. Neye göre böyle dayanaksız bir fikir ortaya atabiliyorsun ki?

9 lig maçında 5 gol katkısı veren adam zaten 20+ yapacak demektir. Kaldı ki Tony geçen yıl da zamanla formunu yükseltti.

Kime sorsan ligin en ciddi tehdidi dedikleri adamı sen burda yedek bırakmaktan bahsediyorsun. Daha fazla bu konunun üzerine gitme bence.

Futbolu anlamayan Nwakaeme eleştiriyor anlayan istatistik koyuyor

Yaw kardeşim görmüyor musunuz tüm lig en az 2 ortalama 3 kişi ile kaptıyor Nwakaeme yi

Geriden Novak-ortadan diğerleri destek vermeyince çalıma giriyor-yoruluyor-defansa gelemiyor

Bu adamı eleştiren futbol izlemesin, birebirde TEK TOP kaybetmez Nwakaeme

Yapılması gereken ona yakın 3 lü çember oluşturmak, tek başına 3 şut attı kaleyr sıfır pozisyonda top taşıyarak

10 gol 10 asist yapmış TARİHİMİZDE 10 adam zor sayarız(ortasaha)

Hüseyin Çümen
29.10.2019, 13:46
Başakşehir bizden çok daha üst düzey top oynadı. 1 puana sevindim açıkçası. Rakip sahaya geçer geçmez orta saha presiyle bizi imha ettiler her seferinde onların hücumlarında ise yaptığımız pres boşa çıktı genelde. Topu her alan topla kat ederek savunma dengesini bozdu ve hep boş alanlar oluşturdular. Buna rağmen uğurcanın geç çıkarak neden olduğu bir penaltı ve duran Toptan dönen topu takip etmediğimiz İçin yediğimiz basit goller vardı. Açıkçası fb ve bu maçta 1 puan almak büyük şanstı. Normalde hayatta puan göremeyeceğimiz maçlardan ekstra 2 puan çıkardık. Bizim orta sahamızdaki eksikleride unutmamak lazım onazi zaten yok devşirme alternatif abdülkadir yok obi yok e ozaman orta saha düşer tabi. Devre arasında bir önlibero şart. Birde ünal hoca hermaç kendi oyunumuzu oynatmaya çalışıyor fakat artık rakibe göre futbol oynamayı da düşünmesi gerekir. Bu ciddi bir emek ister rakibi iyi analiz edeceksin ona uygun bir taktikle çıkacaksın. Dünkü maça çift forvet çıkmak hataydı. İyi olan şey 2 duran top kornerden bir penaltı bide kafa golü kazanmış olmamız

HOPA'LI TS'Lİ
29.10.2019, 13:56
Antonhony Nwakaeme bu kadar eleştirilmesi doğru değil
Birebirde top vermeyen, yürüyerek rakip ceza sahasına inen adamı yedek mi koysun Hoca

İ. SARAL
29.10.2019, 14:00
Beklediğimden iyiydik. İlk 20 dk sonrasi toparlandik, pozisyonda bulduk. Golden sonra öyle bir kontra yemek bize özgü olur ancak. Ugurcan'in en büyük eksiği çıkışları. Sivas macinda ilk yediğimiz golde de aynı şeyi yapti. Sturridge yokları oynadi, ne zaman toparlanacak merak ediyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ccd6167
29.10.2019, 14:11
Doldur hocan bosaltsın öyleyse.

Terbiyesizligin lüzumu yok.
Karşında askerlik arkadaşın ya da senin küçüğün yok haddini bil.
Herkes kendi görüşünü söylüyor
Benim doldurmam değil önemli olan senin savunduklarını doldurman

bugün messinin yedeği messi değil
ya da ronaldonun yedeği ronaldo

bugün tony yedekelyecek adamı alman için 4-5 milypn euro gözden çıkaracaksın

geçen sene bu adamın yedeği yoktu o performansı verdi

iyi bir sağlık ve rehabilitasyon ekibi olmadığı ortada
oyuncudan verim almak sadece teknik kadronun işi de değil

bugün sahada ekuban ömür olsa ya da Sturridge tam verimli olsa rakipler bu kadar rahat önlem alamaz tonye

AlperenAltun
29.10.2019, 14:14
Bu obi eku onazi ve parmak ne zaman döner bir haber var mı? Artık valla darlandım. Güzel futbol izlemek istiyorum. Çok şükür 1 puanı kurtardık mutluyum yalan yok. Ama bu adamların artık gelmesi lazım

AyhanPe
29.10.2019, 14:26
Bazi arkadaslar 1 puana sevinmemizi utanilacak birseymis gibi algi yaratmaya calisiyor..Cok önemli bir puandi bu..0-0 yada 1-1 bitseydi bu kadar demoralize olamazdi rakip..Öylesine moralleri bozuldu ki sanirim haftayada puan kaybedecekler..

Antonio
29.10.2019, 14:35
sturidge sağ ya da ortaya gelseydi 3 puan alırdık. sörlothun sağ kanatta ne işi var.

ilelebeTS
29.10.2019, 14:55
Rakip takımın Sturridge'in penaltısından önce ve Sorloth'un golünden önce ve sonraki hareketleri komediydi. Çok çirkef takım.

Sefa Murat Dokuz
29.10.2019, 15:53
Parmak
Ömür
Mikel
Ekuban gibi büyük eksikliklerimiz var. Oyuna alabilecek oyuncumuz yok resmen. Y.Sarı 2 maçtır beklenti üzerinde katkı veriyor. Cambaz aldığı sürede pozitif işler yapıyor. Doğru konuşmak lazım, Y.Sarı ve Cambaz Başakşehir'de 21 kişilik maç kadrosuna giremezler.

Rakibin yedekleri Berkay Özcan, Aziz Behich, Demba Ba, Robinho, M.Topal, Elia, Arda Turan, Volkan Babacan, Uğur Uçar ... Başakşehir'in yedekleri bizim ligde orta sıraların üstüne oynar.

Bu maçta bunca eksiğe rağmen 1 puan başarıdır.

Özellikle oyuncularımızın karakteri bu puanın gelmesinde etkili. Kötü oynayan bile elinden geleni yapıyor. Çok eleştirdiğim Ünal Karaman'a yazar bu maçtaki puan. Zaten oyun olarak özellikle 2.yarı çok ezildik. Rakip ezbere bildiği oyunu oynarken biz topa değemedik bir süre. Top kapamıyoruz Sosa hariç topu rakipten alamıyoruz. Galibiyet mucize olurdu.

Oğuzhan Fidan
29.10.2019, 16:42
antonyi eleştiren net kördür cahildir futbol katilidir. mümkünse maç felan izlemesin. dün akşamki tek tehditvari adamımızdı. sakatlar dönünce kendini bulacak tekrar. 2 kişi marke ediyor onları düşürüyor yine önüne adam çıkıyor verkaça girecek adamı yok şut çekiyor iyide vurdu dün .

Oğuzhan Fidan
29.10.2019, 16:44
Rakip takımın Sturridge'in penaltısından önce ve Sorloth'un golünden önce ve sonraki hareketleri komediydi. Çok çirkef takım.

çirkef mi ? hepsi or.. çocuğu. bunlarında şu ligden silindiğini görelimde yakın zamanda

Oğuzhan Fidan
29.10.2019, 16:45
son dakika golünün geleceğini yusufun :) topa gelişinden anladım :D armut gibi asılı kaldı kalecileri :D

Enaldo61
29.10.2019, 17:28
90da kapattım, şu an skoru öğrendim, içim bir hoş oldu.

hofsaale
29.10.2019, 17:33
son dakika golünün geleceğinden sosanın topa gelişinden anladım :D armut gibi asılı kaldı kalecileri :D

ortaya yusuf sari yapti...

sosa cok kötü korner kullanior bu aralar

Oğuzhan Fidan
29.10.2019, 17:34

pardon kardeşim beynim yandı sorry evet yusuf sarının gelişinden diye düzelteyim o zaman :)

Adem Erdoğan
29.10.2019, 18:01
Başakşehir çok iyi futbol oynuyor, bu sezon Avrupa maçları da dahil en iyi oynayan rakibimizdi.

Isko6161
29.10.2019, 19:31
çirkef mi ? hepsi or.. çocuğu. bunlarında şu ligden silindiğini görelimde yakın zamanda

Bu iş imkansiz ne yazikki. Benimde son yillarda en çok kin besledigim takim açık ara Basaksehir

Erkin
29.10.2019, 19:43

Basrolde Irfancan yavsagi var genelde. Gecen sene gittigim Trabzondaki macta da itlik yapti bir suru. Irkcidan aldigi egitim ve cesaretle tabi...

serdaracıl
29.10.2019, 22:09

Aynen

ÖmürKaradeniz61
29.10.2019, 22:55
Basrolde Irfancan yavsagi var genelde. Gecen sene gittigim Trabzondaki macta da itlik yapti bir suru. Irkcidan aldigi egitim ve cesaretle tabi...

Irfancan soytarısı emre abisinden bayağı birşeyler öğrenmiş besbelli. Sorsan büyük topçu.

alperrr
29.10.2019, 23:44
Bizdeki son döneminde önce de Aziz zamaninda Fb dönemide bol skandallarla doluydu onun..Ondan öncede bir cok tesvik dedikodusuna ismi bulasmisti ama iste "Lucescuvari" ilan edilip tekrar getirildi basimiza futbolu cok iyi bilen bir baskanimiz zamaninda..Bana kalirsa tüm eksiklerine ragmen basimiza getirilebilecegimiz en Lucescuvari adam Ünal dir :) Hem yerli hemde özde aidiyet tasiyan birisi..Yabanci teknik direktörle olmuyor..Yerlininde en iyisi Ünal..Diger Ist. takimlarinda oynamis yerlilerlede olmuyor..Denedik o kadar..Ziya Dogan i örnek verelim..Hayatinin en büyük basarisini bizde elde etmesine ragmen Bjk yi calistirmak en büyük hedefiydi adamin..Söylüyordu da bunu acikca..Bjk den teklif aldiginda tüm dengesi bozuldu bizdeki ilk döneminde..S.Aybaba da bu kategoride..Yeni nesil teknik direktörlerde de böyledir..Okan in hedefi Gs, E.Bulut unda Fbdir haliyle..Diger yerli öz evlat teknik direktörlerinde zerre kadar psikolojik yeterliligi yok..Bu yeterlilik bana kalirsa suana kadar iki kiside görüldü..Birisi S.Günes digeri Ünal..Bence cok önemli bu..

Avci gibi adamlarda Trabzonspor u kücümserler..Adamin bize karsi özel bir antipatisi oldugunu düsündüm hep..Üstelik Ünal in her anlamda ondan iyi oldugunu düsünüyorum..Kaldiki bizi yönetebilecek psikolojik yeterlilikte olduguna inanmiyorum..Bjk sabredebilirse basarilida olabilir orda ama bizde yapamaz böyleleri..

böyle bir balık açacam burayada yazıyım.......

Söylüyorsun anlatıyorsun çok kısa bir süre sonra adam yine gelip mantıksız, haksız ,yalan dolan eleştiri ve hakaretlerini sıralıyor ve saha sonuçlarına göre baskın konuma gelip takıma ve kulübe zararını veriyor..ve buradaki yetkililer aşırı özgürlük gereği tüm uyarılarımıza rağmen uyarılarını yapmıyor..
Ve birçok kişinin uyarısına rağmen bu döngü değişmiyor..
Birçok kaliteli isimin forumdan kaçtığı uyarılarına rağmen sonuç yine değişmiyor..
Neyse gelelim ana konumuza..
Bu başlık öncelikle..teknik heyete bir destek veya köstek amaçlı değildir..
Tespit amaçlıdır..
Tarihten ders almayanlar sürekli aynı hataları yapar..
Bu başlık tarihte olmuş ve gerçek olayları belgeleriyle ispat amaçlıdır..
…..
Şuandaki teknik ekip tükürük ve idrar örneği ile bilimsel antrenman metodlarına inanmalı ve bu yöntemleri uygulamalı..
Ayrıca takım defansı konusunda gerekirse yabancı antrenör veya değişik kaynaklardan bilgi veya materyallere başvurmalı..
Gelelim hocanın ve teknik ekibin tümden gidip yerine yenilerinin gelmesi fikrine..
Öncelikle başka takımıda tutsa bile bir hocanın bizde profesyonelce çalışırsa başarılı olacağını bende düşünüyordum ama çoğunda belkide hiçbirinde öyle olmadı..
Sevgimi eksik , aidiyetmi eksik niyet mi kötü ne ise bir türlü kimya tutmuyor..
Bunun yanında adamlar bide istanbul takımlarına güzellemeler yaparak güzelce aşağılıyorlar bizi..
Bunlar zaten bilinen şeyler ama bilmeyenler unutanlar hatırlasın şuanki Hoca ve teknik heyete olan saygı belki biraz daha artar..

“Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TRT Spor'da katıldığı programda flaş sözler kullandı. Getir. 9 ... Fatih Terim ile de görüştüm, çok çeşitli nedenlerle olmadı”
Terim bizi istememiş …….çok net belli
“Ersun Yanal'ın ayrılığının ardından Başkan Muharrem Usta'nın teklif götürdüğü Mustafa Denizli ile ön görüşme yapıldı ancak tecrübeli hoca ile”
Denizli’de bizi istememiş …….buda çok net belli
“Mutluluk fbahçede olmaktır” diyen ersun yanal nasıldı..
Trabzonspor teknik direktörü rıza çalımbayın her fırsatta bjk güzellemelerine ne demeli..
“Atalay'ın yerine TRT Spor Beşiktaş muhabiri Gökhan Dinç getirildi.Yönetimin görüşerek görevine son verdiği Atalay'ın Trabzonspor Mehmet Ali” .
Ya şu gökhan dinçi bile kulübe sokmuşlar ya yuhhhhhhhhhhh
………….
Aşağılanmaktan bıkmadıysanız Ünal Hocayı ve teknik heyeti yarın kovun bence..
..
Ünal Hocada kendini bize lütufmuş gibi göstermeyi bıraksın .. ve şu duygusallığıda bıraksın..mantıklı olma yoluna girsin transferse transfer istesin..rotasyonsa rotasyon yapsın..
..
Şahsi fikrim Hoca ve teknik heyete tam destek verilmeli ancak kendilerini geliştirmeleri ve doğruyu görmelerine yardımcı olunmalı..

sasort
30.10.2019, 00:34
yorumlara bakıyorum herkes birine kötü diyor

nerde ise kötü olmayan topçu yok

nwakame kötü tamam ama

kadro mühendisliği açısından bakarsak 11 oluşturan topçulara

o kadar transfer yapıldı birçoğu yok piyasada

keşke orta sahaya mikel doğan gibi verimsiz adam alacağı kabul edilir mahmut gibi orta düzey koşan ancak top tutan top kullanan adam alsaydık

orta sahada rakibi üstün gelemeyince oyun olarak bu defansa kanatlara ve akabinde forvete kadar etki ediyor

viking 3 tane top alsaydı da kaleci ile karşı karşıya kaçırsaydı o zaman diyem kötü ama adam top gelmedi

bu sturridge eski hali olsa o orta saha açığını kapatırdı

veya nwakame yattara gibi bireysel harika topçu olsa eyvallah ama adam kapasite bu fizik o biçim yürüyerek çalım atıyor ancak adamda hız yok

orta sahada olsaydı colman sosanın yanında

çok farklı olurdu

geçtim onu orta sahada yusuf yazıcı 10 numara onun yerine adam yok

abdüş alır onun yerini dedim ama olmaz daha çok kanat yönü güçlü

parmakı oraya monta etmeye çalışıyor ünal oda bu hafta sakat idi inşallah haftaya gelir mikel sosa parmak idare ederiz

cakalkerem
30.10.2019, 09:22
1-Ugurcan golde hatalıydı ..kale çizgisinde işin ne senin..
2- Antony rezilleri oynamaya başladı...
3- Yedek kulübemize bakıyorumda gülesim geliyor.
4- Sorloth inanılmaz işler yapıyor...
5- Bu takım savunma yapamıyor...Hucum oynamalıyız hermaç
6- Allah Sosa'ya zeval vermesin..Takımda ki diğer elemanlarda 34 yaşındaki adam ne kadar mucadele eder bir bakıp utansınlar

yenemedik yenebileceğimiz bir ortamda yoktu..Devre arasına kadar üstlerde kalıp 2-3 iyi transfer yapmalıyız

Hüseyin Çümen
30.10.2019, 11:13

sosa duran topları hep kötü kullanıyor. 10 tane korner kullandığımız maçlar var tehlike bile yapamıyoruz ve takımda 190 üstü adamlar var. aslında duran toplarda tehlike oluşturamamamıızın tek nedeni kötü kullanılan duran toplar değil. çok çalışılmıyor bence duran top organizasyonları. klasik 6 pasa doğru açılmaya çalışılan genelde kaleciye armut diye tabir edilen kornerler şeklinde oluyor. halbuki 6 pasta tehlike oluşturamıyorsan ön direkte bir futbolcu yerden korner alıp içeriyi karıştırabilir. ceza sahasının ön orta kısmındaki adama açılan ortayı arkaya biri aşırabilir, dışarıya açılıp şut olarak değerlendiriebilir. bence bukadar çok duran top buluyorken ölümüne çalışmamız gereken önemli bir gol silahı

Trabzon34le
30.10.2019, 12:20
90+5 'de kapı süsü (https://woodak.com/urunler/kapi-susu)gibi 90'na taktı Sörloth. Allah nazardan saklasın

emre1985
30.10.2019, 13:20
sosa bu mac kotuydu, yediğimiz golde uyması ve ofsaytı bozması bıze pahalıya maloldu...duran topları sosa artık bırakmalı parmak yada oyundaysa sarı kullanmalı

memozcan
30.10.2019, 15:22
sosa duran topları hep kötü kullanıyor. 10 tane korner kullandığımız maçlar var tehlike bile yapamıyoruz ve takımda 190 üstü adamlar var. aslında duran toplarda tehlike oluşturamamızın tek nedeni kötü kullanılan duran toplar değil. çok çalışılmıyor bence duran top organizasyonları. klasik 6pasa doğru açılmaya çalışılan genelde kaleciye armut diye tabir edilen kornerler şeklinde oluyor. halbuki 6 pasta tehlike oluşturamıyorsan öndirekte birfutbolcu yerden korner alıp içeriyi karıştırabilir. cezasahasının ön orta kısmındaki adama açılan ortayı arkaya biri aşırabilir, dışarıya açılıp şut olarak değerlendiriebilir. bence bukadar çok duran top bulyorken çölümüne çalışmamız gereken önemli bir gol silahı
Yazınınız büyük bölümüne katılıyorum ama emin olun bunun doğrudan sosayla alakası yok.. sizin de dediğiniz gibi çalışmayla alakası var.. örneğin attığımız golde y. Sarı çok yumuşak bir orta açıyor ve top doğrudan kalecenin kucağına gidiyordu.. ama novakla yapılan perdeleme kaleciyi etkisiz kıldı ve boş kaleye bıraktı sörloth..

bizim buna benzer şeyler denememiz lazım maç içinde sürekli.. bir ara hüseyin ön direkte arkaya aşırtmalar yapıyordu, arkada da novak topla buluşuyordu.. dediğiniz gibi bu ve benzeri çalışılmış senaryolarla kullanmalıyız duran topları.. fenerde yıllarca gökhan gönül dünya kadar gol attı duran toptan..

LağusKusteli
30.10.2019, 18:05
Evet ikinci golde Novak’ın kaleciyi perdelemesi çok yerinde bir plandı ve başarılı da oldu. Demek ki duran top çalışmıyor takım diye boşuna eleştirmişiz, çalışıyorlarmış. Veya yakın zamanlarda çalışmaya başladılar, her neyse :)

Fanatik34
30.10.2019, 23:49
Takimin basinda Senol Günes olsa, kamil´in yerine Yusuf Sari oynardi. Sonuc farkli mi olurmuydu? Bu hirsla oynayan Basak karsisinda olmayabilirdi ama takim hücumsal anlamda daha iyi isler yapardi. Bunlar mübarek yüzyilin macina cikmis gibiydi, o son gol, Orhan´in Aston Villa´ya attigi gol gibi, rakibe cok iyi koyuverdi :D

Evet kamil iyi degildi, Dogan ise 2-3 hata disinda iyi sayilirdi ama bunda Sosa´nin kötü olusunun payi büyüktü. Onun yapamadigini, bu defansiv oyunculardan beklemek fazla abes! Yusuf ile baslansa, ya da ikinci yarinin basinda bu degisiklik ile baslasak, oyun anlaminda daha iyi olacaktik.

Hücum hatti, defensiv anlamda iyi olmayinca, yük Ortasahaya biniyor, haliyle defansa..bu da cok iyi top yapan Basak´in ekmegine yag sürdü.

Ugurcan´a gelince, ilkyari müthis bir top kurtardi ama cikmak icin gec kalinca, faturayi kestiler, hemde ne güzel öne gectigimiz sirada. Ugurcan kardesim, Dünyanin sayili kalecilerinden olma sansin var, ayagina calis, bir Libero gibi oynamayi ögren! Mert Günok sana göre daha dengeli bir kaleci oldugundan Milli takimda oynuyor ama sen bu kaleye daha yakinsin.

Duran toptan gol attik, sahi en son ne Zaman atmistik? Sturridge var da, penalti sorun olmaktan cikti

Fatih Öztürk
05.11.2019, 20:34
var.

10.Hafta Göztepe maçı itibariyle var mi yok mu görmüş oldun sanırım.