PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Szymkowiak vs Colman vs Sosa

Karmam
30.09.2019, 13:16
3 tane çok benzer tarzda, farklı dönemlerde oynamış yetenekli orta sahamız. Sizce hangisi daha iyi?

Enes Başkaya60
30.09.2019, 13:20
3 tane çok benzer tarzda, farklı dönemlerde oynamış yetenekli orta sahamız. Sizce hangisi daha iyi?

Szymkowiak her zaman benim için farklı olmuştur...

Karmam
30.09.2019, 13:23
Ben de o gol attığında asist yaptığında hep farklı bir sevinirdim. Niye bilmiyorum.

jönts
30.09.2019, 13:52
Oynadığı futbola bakarsak Szymkowiak,

Sahaya koyduğu karakter ve liderlik açısından bakarsak Sosa,

Benim açımdan bakarsak Colman. Ah Colman ah!

chener
30.09.2019, 13:54
Oymadıkları oyuncuların kaliteleri farklıydı. Syzmek Fatih Tekke ve Gökdeniz gibi iki efsaneyle oynadı.
Colman arkadında Selçuk İnanla oynadı.Sosa onlara göre daha şansız. Kaliteli partneri veya top atacağı adamı yoktu. Colman benim için hep farklıydı, fakat Sosa kadar kendini sahaya adayanı olmadı.

fanatikdevri
30.09.2019, 13:55
Sosa ve diğerleri,açık konuşmak gerekiyor,bugün başkan ve TD halen takımın başındaysa Sosa'nın ortaya koyduğu karakter sayesinde.İlk geldiğinde Sosa'nın aldığı paraya sallayan başkan,anlaşmayı uzatmak için ne kadar teklif edecek göreceğiz.

hofsaale
30.09.2019, 14:21
Symeki pek hatirlatmiorum fakat colman sosanin yanina yaklasamaz....
sosa inanilmaz karakter...bu adam 34 yasinda fakat takimin herseyi....gidince degeri anlasilacak

Tayfun
30.09.2019, 14:21
Szymek kaliteli bir orta sahaydı ama farklı problemler yaşadı gerek kulüp, gerek sosyal yaşantı gerekse de sakatlık konusunda öyle ahım şahım bir katkı vermedi.

Colman'ın Selçuk ile olan uyumu gerçekten çok iyiydi, performansı bizde tavan yaptı, sonra Benfica'nın transfer teklifi geldi yönetim göndermeyince de Colman kendisini saldı.

Sosa'yı bu isimlerden ayrı olarak tutuyorum özellikle kaptanlığa getirildikten sonra sahaya karakter koymaya başladı güzel futbolunun yanında, Sosa hem takımı oynatan hem de yanında oynayan futbolcunun performansını yukarı çeken bir isim, beşiktaş döneminde Oğuzhan'ın performansını yukarı çekti, aynı şekilde bizde de Abdülkadir Parmak'ın performansını yukarı çekmiş durumda.

Özet geçecek olursak Sosa bir adım öndedir.

OrkHun
30.09.2019, 14:41
Sosa.

Ogün YAZICI
30.09.2019, 15:01
Sosa Yattara Gokdeniz ve Fatih ile birlikte oynasaydı Trabzonsporun mac saatleri ülkede hayat dururdu.

Büyük bir Szymek fanı olarak söylüyorum

Sosa>Szymek>Colman

Sosa Colman ve Szymek'li 4-3-3 de ne izlenirmiş be

Mert Pasa
30.09.2019, 15:07
Colman benzeri olmayan box to box oynayabilen bir defansif orta sahaydı.

Sosa ve Szymek benzer mantalideydi,yetenek olarak ikisi de gayet basarilidir ama digerlerini oynatma oyuna agirlik koyma gibi faktörlerde Sosa rakipsiz.Turk kaptanların bile cogundan etkilidir.Nasil Unal Trabzonlu olmadan Trabzonspor efsanesi oldu ayni şey insallah Sosa ya da olur,10-15 sene sonra teknik direktör olarak da yine şampiyonluga oynatır bizi

Mert Pasa
30.09.2019, 15:07
Adrian Mierjewski ve Yuri Selepniatsky de benzer ümitlerle alinmis ama bu isimlere Gore orta sahada daha az etkili olmuslardir.

Anıl C
30.09.2019, 15:26
Tabi ki Sosa.
Diğerleri futbolu unutmuşken kendisi hala çatır çatır top oynamakta.
Syzmek yetenekliydi ancak bize transfer oluşu adama telefonda söylenilmis biriydi. Biz de oynamayi hic istemedi, sosyokültürel yapiya ayak uyduramadi. O zamanki saglik ekibi yanlis tedavi ile de futbol hayatina nokta koydurdu. Ama bu olay olmasa bile gidecekti zaten.
Colman'da iyi bir oyuncuydu ama asla lider özelliklerde biri degildi. Agresif tavirlari, vurdumduymazligi hala aklimda. Zaten bizden sonra da silindi gitti.
Ancak Sosa her yasinda basariliydi. Her gittigi kulüpte sevilen biri oldu. Liderdi, hala da lider.

Samet Berber
30.09.2019, 15:52
Szymek'i de Colman'ı da çok severdim ikisi de Trabzonspor tarihine adını yazdırmıştır.

Ancak Sosa farklı, bıraktım oynadığı futbolu benim Trabzonspor formasıyla izlediğim en iyi kaptan kesinlikle.

alper*
30.09.2019, 15:54
İlk sıraya kimi koyarım bilmiyorum ama Colman sonuncu olur.

Gol fakiriydi bu adam.

Sosa ise bambaşka biri.

Szymek'i çok hatırlamıyorum, o sıralar maç izlemez ÖSS'ye çalışırdım.

castillo61
30.09.2019, 15:55
Colman'dan imza alırken heyecandan dimağı tutulmuş biri olarak ben de Sosa>Szymek>Colman diyorum.

Colman yeteneğine ve taraftarın sevgisine ihanet etmiş bir oyuncudur. Üst üste iki fecaat sezonun ardından 29 yaşında sözleşmesini feshettiğimizi düşünürsek 27 yaşında kontak kapatmıştı oysa rahat 3-4 sene hatta şu an bile kadroda olup takıma katkı sağlıyor olabilirdi. Örnekler sayısızca.

tristram
30.09.2019, 16:17
syzmek ve colman'da tarihimize damga vurmus isimler ama profesyonelligi,takimi sahiplenisi ve kalite olarak sosa acik ara onde.34 yasinda adam 90.dakikada rakip kaleye pres yapiyor otesi var mi?sosa'yi gordukten sonra biz yillardir kaptansiz oynuyormusuz dedim.hem ayrica kesinlikle bir daha kalecilere kaptanlik verilmemeli.dun sosa'nin mac sonu aciklamasinda bejekeliler hakemi ugurcan baski altina almaya calisiyorlardi,surekli herseyde hakeme itiraz ediyorlardi ondan tartisma yasandi dedi.kaleci kaptan olunca saha icinde kimse kolay kolay insiyatif almiyor..
sahadaki kaptanin bir hareketi hem sahadaki takim arkadaslarini hem tribunleri ekstra motive ediyor.

ozturk
30.09.2019, 16:36
Sosa..

Fatih Öztürk
30.09.2019, 18:59
Şimkovyak.
Her ne kadar Yattara, Gökdeniz ve Fatih tekkeyle oynasada bugün de Nwakaeme, Abdülkadir, Ekuban gibi süper starlarimiz var.
Ben olaya her zaman fayda maliyet tarafından bakarım ve kesinlikle Şimkovyak derim. Çok özeldi, çok başkaydı...

jönts
30.09.2019, 19:10
Sosa ve diğerleri,açık konuşmak gerekiyor,bugün başkan ve TD halen takımın başındaysa Sosa'nın ortaya koyduğu karakter sayesinde.İlk geldiğinde Sosa'nın aldığı paraya sallayan başkan,anlaşmayı uzatmak için ne kadar teklif edecek göreceğiz.

Aynen aynen müthiş başkan Usta, süper başkan Usta.

Mert'
30.09.2019, 19:26
Elbette Gustavo Colman. 10-11 kadrosunun en önemli parçalarından biriydi. Hem ofansif hem defansif açıdan iyi katkıları oldu. Deplasmanda Inter’i yendiğimiz maçı da ayrı bir resitaldi..

alone_6161
30.09.2019, 20:01
Üçü de çok kaliteli, çok iyi oyuncular. Sosa büyük yetenek, büyük lider, büyük kaptan ama fiyat/performansta Szymkowiak liderliği bırakmaz:)

Ogün YAZICI
30.09.2019, 20:09
Bu arada başlığı açan arkadaşı tebrik ederim
Okuması da yazması da güzel başlıklar bunlar

Nwakaeme/Jaja/Yattara
Cardozo/Fatih Tekke/Burak
Stepanov/Song/Glowacki
Lee Young/Bosingwa/Perreira

Güzel muhabbet konuları çıkar bu yoldan

alper*
30.09.2019, 20:39

Nwakaeme/Jaja/Yattara
Stepanov/Song/Glowacki

Birinci versus içinden çıkılması imkansız bir şey.

İkincisi hiç şüphesiz Tekke.

Üçüncüsü Stepanov.

Dördüncüsü Pereira.

srmnlii
30.09.2019, 21:00
ahh szymek ahh doyamadık ona, tadı damağımız da kaldı.. ama o kadar sevmeme rağmen sosanın ortaya koyduğu karakter ve ruhun yanına yaklaşamaz.. bence en iyisi Sosa Colman ve Szymek'in beraber oynadığı üçlü orta saha olurdu, hem de efsane olurdu :)

ucurum
30.09.2019, 21:02
Bırakın karşılaştırmalı da madem fantezi yapacağız:

Syzmeck Sosa Colman

Ortasahası ne manyak olurdu beeer

serkanholep
30.09.2019, 21:03
Bence 3ü farklı tipte oyuncu.

Colman daha defansif ve agresif. Top tekniği diğerlerine göre az.

Sosa tam merkez ortasaha özelliklerini taşıyor. Koşu, pres, top tekniği falan daha iyi

Szmyek ise diğer ikisine göre gole daha yakın, hızlı, adam eksilten, 10 no ya yakın bir ortasaha.

Fiyat performans olarak szymek tabiki ilk sırada ama Sosa tam bir lider sahada.

Ahmet Aksu
30.09.2019, 21:07
1-yattara
2-fatih
3-stepanov
4-bosingwa (lee sol bek değilmiydi ya :D)

abdullah ile novak arasında karşılaştırma bile yapılabilir. (başka hatırlamıyorum çünkü)

Nwakaeme/Jaja/Yattara
Stepanov/Song/Glowacki

Onur Civelek61
30.09.2019, 23:27
Hepsi çok iyi. Ben Colman diyorum

emre6117
30.09.2019, 23:43
Sosa colman ve syzmkoviakın biz de oynadığı yaşlarda apayrı bir seviyedeydi. Bizde 32 yaşından beri olmasına rağmen yine colman ve symkoviakın önündedir.

HOPA'LI TS'Lİ
01.10.2019, 03:55
1- Sosa
2- Şimek
3- Gustavo

Bud Spencer
01.10.2019, 04:15
Colman

halilaziz61
01.10.2019, 08:06
Geçen sene de yattara ile nwakame karşılaştırıldı.
Nwakame bu sene Beşiktaş maçı hariç top oynamadı.

Bu başlıklar sanki futbolculara ters etki yapıyor :)

Serdar A
01.10.2019, 08:09
Üçü de prime döneminde muhteşem performans ortaya koydular.

Fakat üçünün birleşmiş hali Ünal Karaman'dı. Onun sorunu ise o yıllarda ligin kasaptan geçilmiyor oluşuydu.

LağusKusteli
01.10.2019, 09:00
3'ü de iyi oyuncu ama maç/fayda/başarı analizi yaparsak açık ara: Colman

İlker Yazıcıoğlu
01.10.2019, 09:04
Çok zor soru bence...
Hangisi?

Ama bu 3 isimden en şanslısı Szymko'ydu bence...

Formda bir Yattara, Fatih ve Gökdeniz'le oynadı...

Colman, Selçuk'la oynadı...

Sosa garibim debeleniyor ve aralarında en şanssızı...

Sahaya koyduğu karakter ve kaptanlık konusundaki sahipleniciliğini de göz önünde bulundurarak Sosa diyorum...

Gökhan Balcı
01.10.2019, 09:07
Sosadır. Gidince anlayacağız ve bilmeyenlere anlatacağız.

adiloş bebe
01.10.2019, 09:50
üçü arasında bir karşılaştırma yapamam ama üç oyuncununda yeri ve değerlendirmesi çok farklı bende.

Symkowiak: Tadı damağımızda kalan bir isimdi. Oynadığı futbol Trabzonspor'un belkide kadro kalitesi olarak 21.yy'da en beğendiğimiz üç sezondan birine denk geldi. Gökdeniz,Fatih,Symkowiak üçlüsünü unutamam hayatım boyunca. Ayrıca kendisine ciddi anlamda mahcubuz hem şehir, hem teknik heyet bakımından.

Colman: Uzun yıllar bize hizmet verdiği için yeri tartışılmaz. Özellikle şampiyon olduğumuz sezonda muhteşem bir performans ortaya koymuştu. Her Galatasaray maçı mutlaka golü vardı. Gidişine yakın formu çok düşmüş olması belkide biraz tatsızlaştırdı ayrılığı. Belki de Benfica'ya gönderilmiş olsaydı çok daha farklı olurdu. Biraz disiplinsizliği dışında Colman ve o meşhur bandanasını asla unutmayacağız. Ha birde o meşhur gol sevinçlerini. (Hacettepe'ye attığı gol sonrasının sevincinin gazete küpürü durur hala)

Sosa: Belkide bu üç isimden kişisel anlamda özür dilemem gereken tek isim. Yalan yok gelmesini maddi konulara bağlı olarak istememiştim. Kalitesinden gram şüphem yoktu ama tarihimizde daha önce yaşanan yıldız oyuncu vs Trabzonspor mücadelesine yenik düşeceğini düşünmüştüm. Aslında öylede başladı ama şimdi takımı sahiplenişi, oynayışı o kadar çok evrildi ki adeta benim gibi yanılan binlerce Trabzonspor taraftarından özrü haketti. Verdiği mücadelenin yanı sıra yeri gelip 3 ay maaşını alamamasına rağmen bu sahiplenen ve babacan duruşu belkide sosa'yı tarihimizin efsaneleri arasına koydu. Bir kez daha özür dilerim sosa ve umut ederim ki her yanılmamın sonucu senin ki gibi olur.

Sonuç olarak bu üç isimde bende çok güzel anılar bırakan oyuncular. Temennimiz bundan sonra alacağımız her yabancı Sosa gibi kaptan, Symkowiak kadar yetenekli ve Colman kadar uzun ömürlü olur.

bordoylamavi
01.10.2019, 09:52
hepsinin birlikte iyi oynadığı adamlar vardı.
szymek - fatih gökdeniz
colman - selçuk burak
sosa ????? hergün değişiyor. o yüzden bence sosa

Sezgin Öztürk
01.10.2019, 10:25
3 oyuncuyu izlemiş ve çok beğenen biri olarak SOSA diyorum...

Kemal Öztel
01.10.2019, 10:27
En iyi zamanlarını kıyaslarsak Colman>Szymek>Sosa
Tüm zamanlarını hesaba katıp ortalama katkılarını kıyaslarsak Szymek>Sosa>Colman

trbzonsporlu
01.10.2019, 10:48
hangisi daha iyi sorusu biraz mercedesle opeli kıyaslama gibi olmuş. zira sosanın şuanda sahada döktürdüğü yaşlarda diğerleri futbolu unuttular. diğerlerinin bizde oynadığı yaşlarda ise sosa almanyaya italyaya ispanyaya liglerinin en iyi takımlarına bonservisiyle transfer oluyordu.

ama hangisi bizim takıma daha faydalı oldu dersek bu tartışılır işte. yanında oynadığı oyunculara da bakmak lazım. szymek in oynadığı hücum hattı, colmanın yanındaki ismi lazım olmayan eleman belkide bir daha takımımızda göremeyeceğimiz kalitedeydiler.

takıma fayda konusundaki benim görüşüm; geçen yılki kaptan olduktan sonraki sosa takıma en faydalı oyuncuydu. bu yılki sosa mevkisinin de değişmesiyle 2010-2011 senesindeki colmanın gerisinde, szymek 3. sırada

Ozan Yılmaz
01.10.2019, 11:17
Oylarınızla da görelim seçiminizi-tercihinizi,

Anket oluşturulmuştur.

pReN@_61
01.10.2019, 12:01
José Ernesto Sosa

Serdar A
01.10.2019, 13:19
Olağanüstü tek pasları , topla driplingleri , kanatlara uzun pasları, ceza sahası koşularıyla ilgili internette bir video kolaj yok belki ama atmış olduğu gollerden oluşan bir buketi şöyle bırakayım :

https://www.youtube.com/watch?v=XagOh8917lQ

Başlığı trollüyor gibi olmayayım da , sayfanın başındaki eksik ankettir.

Fatih Çelik
01.10.2019, 13:30
Colman adlı şahsın burda olması can sıktı. Szymek derdim aslında ama kaptanlığı ile Sosa bir adım önde

Sezgin Öztürk
01.10.2019, 13:56
Colman çok iyi oyuncuydu ama bir lider değildi...Sosa 2011 de bizde olsaydı şike bile işe yaramazdı.

omondoles
01.10.2019, 14:00
Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Colman bu versusta olmamalıydı. Kendisi taraftara oynayan bir futbolcuydu. 10-11 sezonu dışında hep taraftara oynadı. Futbol, fiyat performans yönüyle bakarsak zmek derdim ama sosa’nın ekstra olarak liderlik yönü de var.

Toraman
01.10.2019, 14:13
Sosa büyük futbolcu, Symek iyi futbolcu, Colman görev adamı

Yunus Emre SEYHAN
01.10.2019, 14:23
Szymek yanlış hatırlamıyorsam daha çok ofansif ağırlıklı idi.

Ben Colman diyorum. Ancak Sosa daha büyük topçu

Hunk
01.10.2019, 17:48
Aralarinda en klas Szym onu bilirim

Ozan Yılmaz
01.10.2019, 18:25
Trabzonspor forması ile oynadıkları maç sayısı ile skora katkı ortalaması aldığırsak (gol+asist)

ve bunu verimlilik puanına çevirirsek sıralama şu şekilde çıkar;

1.Szymek: 0,44 (27/61)
2.Colman: 0,34 (70/205)
3.Sosa : 0,25 (17/68)

Fakat kariyer ve takım kaptanlığı ile sahiplenme ruhu Sosa'yı öne çıkarır o da ayrı bir mevzu, ayrıca diğerlerinin işi sona erdi, Sosa devam ediyor.

Ufuk
01.10.2019, 19:09
Oyumu Sosa'ya verdim ama Szymkowiak'a haksızlık ettiğimin farkındayım. Ne yapayım sende az daha dursaydın be Szymek.

https://pbs.twimg.com/media/EALPWAhWkAI5Btt?format=jpg&name=large

https://www.youtube.com/watch?v=uxfEnzV8DeM

Sosa bu genç tecrübesiz takımda muhteşem bir lider. Daha çok oyun kurucu rolünde oynuyor ancak gol yollarında yok. Szymek öyle değildi. Sosa oyun kurucu önünde Szymek 10 numarada izlemek isterdim.

U.Sadıkoğlu
02.10.2019, 08:20
Szymkowiak bizde ortada oynamadı zannedersem. Oynadığı mevki itibariyle ben kendisine bayılıyordum burada yaşı tutmayanlar vardır illaki Fatih-Gökdeniz-Szymek 3'lüsü bizim gördüğümüz en iyi triolardan birisiydi.

BlackPanther
02.10.2019, 15:19

İstanbulda Galatasaraya attığı golü asla unutamam.

BlackPanther
02.10.2019, 15:23
Szymkowiak bizde ortada oynamadı zannedersem. Oynadığı mevki itibariyle ben kendisine bayılıyordum burada yaşı tutmayanlar vardır illaki Fatih-Gökdeniz-Szymek 3'lüsü bizim gördüğümüz en iyi triolardan birisiydi.

Yanlış.

Szymek Fatih-Gödeniz-Yattara Triosuna katılmıştı.

Bu dördü bizi şamiyonluğa oynattı. Ama Cem Papila Operasyon Çocuğu hayallerimizi yıktı. Şerefsiz.

Arrive
02.10.2019, 15:38
Yanlış.

Szymek Fatih-Gödeniz-Yattara Triosuna katılmıştı.

Bu dördü bizi şamiyonluğa oynattı. Ama Cem Papila Operasyon Çocuğu hayallerimizi yıktı. Şerefsiz.

İşte bak böyle şeyleri hatırlatmayın, sonra sinirlenip akşam yemek yiyemiyorum. Sadece Cem Papila da değil, Levent Bıçakçı da aynı terane.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tuğrul
02.10.2019, 18:36
Colman'ı iyi gösteren oyuncu Selçuk İnan'dı

Colman iyi bir rol oyuncusuydu. Selçuk gibi sürükleyici bir parça değildi.

Szymek komple bir oyuncuydu. Yalnız en iyi çıkış yapan isim olarak görüyorum. Performansı sezonluk kaldı. Sürekliliği yoktu.

Sosa ise takıma sınıf atlatan bir oyuncu ve devamlılığı da var. Elbette bu isimlerin fersah fersah üstünde

castillo61
02.10.2019, 18:41
Trabzonspor forması ile oynadıkları maç sayısı ile skora katkı ortalaması aldığırsak (gol+asist)

ve bunu verimlilik puanına çevirirsek sıralama şu şekilde çıkar;

1.Szymek: 0,44 (27/61)
2.Colman: 0,34 (70/205)
3.Sosa : 0,25 (17/68)

Fakat kariyer ve takım kaptanlığı ile sahiplenme ruhu Sosa'yı öne çıkarır o da ayrı bir mevzu, ayrıca diğerlerinin işi sona erdi, Sosa devam ediyor.

Yalnız şöyle de bir şey var. Colman hücuma dönük oynadığı ilk sezonların oranıyla bu listenin tepesine geçer büyük ihtimal. Özellikle 2. sezonunda inanılmaz skor yapmıştı. Hatta arkaya çekilmesine rağmen biraz da Burak'ın yardımıyla yine totalde çift hanede skor üretiyordu ta ki futbolu kafasında bitirene kadar.

Bundan dolayı bazı arkadaşların Colman defansif ağırlıklı yorumlarına katılmıyorum, defansif rol verildiği doğru ama bildiğin kalitelisinden çift yönlü oyuncuydu.

BlackPanther
02.10.2019, 19:55
İşte bak böyle şeyleri hatırlatmayın, sonra sinirlenip akşam yemek yiyemiyorum. Sadece Cem Papila da değil, Levent Bıçakçı da aynı terane.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bıçakcıyı oraya yerleştiren ve Uefaya kupamızı verdirmemek için sponsorluk anlaşması üzerinden rüşvet veren kişi ne yazıkki aynı şahıs.

BlackPanther
02.10.2019, 20:04
https://youtu.be/TWm-lsQP0PY

Karmam
03.10.2019, 11:59
Nwakaeme/Jaja/Yattara
Stepanov/Song/Glowacki

Yattara hem yetenek hem katkı olarak çok ilerde.

İkinci soru birçok farklı boyut barındırıyor. En iyi kariyeri olan Cardozo, en büyük katkıyı veren Burak, en yetenekli ise Fatih. Özellikle Burak ve Fatih arasında şöyle bir durum var, Burak yaşayıp yaşayabileceği en iyi kariyeri yaşadı, bunun ötesine çıkamazdı, yeteneklerini en iyi derecede kullandı. Sorunlu bilinir ama kendini Burak kadar futbola veren, onun kadar çalışkan adam dünyada çok azdır. Gelgelelim Fatih, Burak'la aşağı yukarı aynı seviyede futbol oynamasına rağmen bu seviye Burak'ın zirvesi ise Fatih'in de tabanıdır. La Liga veya Premier Lig efsanesi olması gerekirken bazısı kendi elinde olan, bazısı kendi elinde olmayan sebeplerden dolayı bizim efsanemiz olmakla yetindi. Böyle bir yetenek bir daha Trabzonspor'a gelmez, o yüzden düşünmeye gerek duymadan Fatih derim.

Stoper konusunda şanssızız. Glowacki ve Song 2 yıl, Stepanov 1 yıl bizde oynadı. O yüzden hangisi büyük katkı vermiştir konuşması yapamıyoruz. Tolga Seyhan ve Durica da bu listede olmayı hak ediyor. Hepsi arasından, yalnızca bizde oynadıkları futbol olarak bakarsam Stepanov derdim. Song Galatasaray kariyeri sayesinde 1-0 önde başladı, çok iyi bir liderdi.

En zor soru 4. Bosingwa ve Perreira arasındayım. İkisi de çok farklı karakterler. Bosingwa çok çalışkan, disiplinli ve karakterli bir adamdı. Perreira tam bir fırlama ve sahada acaip çirkef ama güzel özelliği bunu takıma kötü anlamda asla yansıtmadı, yalnızca rakipleri yormak için kullandı - saha dışında şehri çok sahiplendi, takımın neşesi oldu ve hep çok çalıştı. Burun farkıyla Perreira derim sanırım.

zafer6161
05.10.2019, 09:40
üçüde çok kaliteli ayaklardı fakat colman ve sosanın verdiği katkının 10 da birini symek veremedi,,

sinex52
05.10.2019, 09:46
Tabi ki Sosa.
Diğerleri futbolu unutmuşken kendisi hala çatır çatır top oynamakta.
Syzmek yetenekliydi ancak bize transfer oluşu adama telefonda söylenilmis biriydi. Biz de oynamayi hic istemedi, sosyokültürel yapiya ayak uyduramadi. O zamanki saglik ekibi yanlis tedavi ile de futbol hayatina nokta koydurdu. Ama bu olay olmasa bile gidecekti zaten.
Colman'da iyi bir oyuncuydu ama asla lider özelliklerde biri degildi. Agresif tavirlari, vurdumduymazligi hala aklimda. Zaten bizden sonra da silindi gitti.
Ancak Sosa her yasinda basariliydi. Her gittigi kulüpte sevilen biri oldu. Liderdi, hala da lider.

Szymek'in futbolu neden bıraktığını iyi araştırın derim. 2-3 tane karaktersiz, ırz düşmanı topcumuz yüzünden gitti ve futbolu bıraktı bu adam.

ihsan candas
05.10.2019, 11:29
Sosa ve Szymek beraber oynar, Colman yedekte oturur.

erenslash
05.10.2019, 11:33
Mirosław Szymkowiak hepsinden daha iyi bir oyuncu

bunu tartışmaya bile gerek yok

şu anda böyle bir oyuncun olsa inanılmaz şeyler yapardı bu takım

http://plasedergi.com/hikaye/trabzonda-bir-leh-miroslaw-szymkowiak/

BERBATOV61
05.10.2019, 12:04
arkadaşlar kusura bakmayın ama Szymkowiak diğer ikisini top diye oynar

Karmam
05.10.2019, 14:12

Şu röportajı okuyunca te benim içim daraldı. Adama Trabzon işkence etmiş. Bu koşullarda öyle futbol oynaması gerçekten çok büyük başarı. Umarım bu anlattığı sıkıntıların hepsi geçmişe gömülmüştür de şimdiki futbolcularımız rahattır.

Szymek'in futbolu neden bıraktığını iyi araştırın derim. 2-3 tane karaktersiz, ırz düşmanı topcumuz yüzünden gitti ve futbolu bıraktı bu adam.

Hele hele şu muhabbet gerçekten mide bulandırıcı.

smart
05.10.2019, 14:16
Üçünün de birbirine ağır basan özellikleri var. Colman pas olarak hepsinden önde. Szymkowiak diğer ikisine nazaran daha dinamik bir futbolcuydu. Sosa kariyer olarak diğer ikisinden çok önde vs vs

erenslash
05.10.2019, 19:35
anlattıkları ve sağlık ekipleri anlayış hala bizde mevcut abdülkadirin yaşadığı sakatlık olsunve yönetme ve insana değer verme mevzusu konusunda hala Trabzonsporun eksiği var.aradan kaç sene geçmesine rağmen yani . düşünsene koca Trabzonspor Ünal gibi kariyersiz bir yerli hocaya veriliyor.bıktık milletin demo oyuncağı olmaktan.benim de için darlandı okuyunca.güzel şeyler de söylemişte valla helal olsun çocuğa.adam gibi adamdı polonyanın hası adam.
Şu röportajı okuyunca te benim içim daraldı. Adama Trabzon işkence etmiş. Bu koşullarda öyle futbol oynaması gerçekten çok büyük başarı. Umarım bu anlattığı sıkıntıların hepsi geçmişe gömülmüştür de şimdiki futbolcularımız rahattır.

Hele hele şu muhabbet gerçekten mide bulandırıcı.

serkanholep
05.10.2019, 20:54

Röportaj doğruysa gerçekten de şehre uygun oyuncu almak gerekiyor. Bu açıdan Sturrige risk gibi duruyor.

Ve Grosicki ye dediği gibi düşünüyorsa bütün yabancılar vay halimize.

Bu açılardan bakıldığında benzer süreçlerden geçen Sosa nın şu andaki performansı liderliği ve profosyonelliği takdire şayan. Evet iyi para alıyor ama her halükarda alacaktı o paraları. Biz ne paragöz yerlinin yerlisi oyuncular gördük.

Bence bu güzel ortamın oluşmasında Başkan ve Ünal hocanın payı büyük. Bir de Yusuf liderliğindeki gençlerin kolej havası. Sosa da bu ortamda liderliği kabul etti ve gerçekten çok iyi

pazarkapılı
05.10.2019, 20:59
syzmkowiak canli bircok macini izledim avni akerde hatta ilk macini bile hatirliyorum...colmani da izledm canli olarak ama sosayi bizde izlemedim besiktasta oynarken bir macini izlemistim...

bana kalirsa, syzmek bir numaradir, hatta trabzonsporu en lerine girecek kadar onemli bir transferdir, transfer hikayesi kendisinin secimi scoutingi acisindan klup ne kadar basarili ise sonrasinda okudumuz kadariyla yasadiklari tam bir felaket...

mevcut durumda aktif futbolculugu sebebiyle sosa yi eliyorum zaten, colman ile de zaten kiyaslamam bile...

emre6117
05.10.2019, 21:06
Symkoviakın anlattıklarının çoğu gerçekten trajik. O zamanlar tercüman yokmuydu. Teofilo da biranda çekip gitmişti ülkeden. Artık çok daha fazla profesyonelleşmişizdir herhalde. O dönemde f. Tekke ve fökdenizin de ciddi sorunları olmuştu malesef.

HOPA'LI TS'Lİ
05.10.2019, 21:22
Jose
Ernesto
SOSAAAAAAAAA

erenslash
06.10.2019, 01:09
evet doğru yabancı kaynak da göstermişler.Başkanın ortama katkısı var.Hadi Ünal hocanın da var diyeyim.ancak taktiksel anlamda çok yanlış bir hoca seçtik.Ünal hoca değilde iki sene önce daha iyi bir hocayla anlaşsaydık çok daha iyi olabilirdi herşey.Sosadan memnunum.Tabi eski Trabzonspor yok.istanbul takımlarını bu kadar kötü yakalayıp başarılı olamamamız düşündürücü ve dahası Trabzonsporun dördüncülüğe razı hale gelen bir takım olması.malesef bu senelerdir böyle
Röportaj doğruysa gerçekten de şehre uygun oyuncu almak gerekiyor. Bu açıdan Sturrige risk gibi duruyor.

Ve Grosicki ye dediği gibi düşünüyorsa bütün yabancılar vay halimize.

Bu açılardan bakıldığında benzer süreçlerden geçen Sosa nın şu andaki performansı liderliği ve profosyonelliği takdire şayan. Evet iyi para alıyor ama her halükarda alacaktı o paraları. Biz ne paragöz yerlinin yerlisi oyuncular gördük.

Bence bu güzel ortamın oluşmasında Başkan ve Ünal hocanın payı büyük. Bir de Yusuf liderliğindeki gençlerin kolej havası. Sosa da bu ortamda liderliği kabul etti ve gerçekten çok iyi

Gökhan Balcı
06.10.2019, 01:22
Szymek kısmını çok detaylı hatırlamıyorum fakat bu yaşa geldiği halde sahada yapması gerekenden çok şeyi yapabilen ve yapan bir adam varken başkasını tercih etmek haksızlık olur. Hem yetenek hem kariyer olarak sosa öndedir. Sosanın trabzonspora verdiği şeyler skorun çok ötesinde başlı başına bir değerdir

yazıkoldu
06.10.2019, 10:39
bu taraftar ya yerin dibine batırır ya göklere çıkarır ortası yok. nereyi okursam hep böyle.