PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 7.Hafta | Ç.Rizespor 1-2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

Oğuz KUL
07.10.2019, 13:09
Gerçekten zor ve kazanılması gereken bir maçı geride bıraktık..
Bana göre en az 4 puan bıraktık ve almalıydıkta..
Bu temponun olacağı belliydi ve diğer istanbul takımlarının bu kadar kötü olacağı belliyken biz bile onları büyüttük..
Takım inanmış ve onlarda şampiyonluk istiyorlar basına demeç vermiyorlar ama hareketleri ve tavırları bu yönde bu mücadele devam ettiği taktirde göreceksiniz bu sene şampiyon olacağız.. Oyun demiyorum onu bir şekilde oynuyoruz ama en önemlisi mücadele gb ve sivas maçı en açık örneği yorumumun..

Gelelim wakeamenin sırrını açığa çıkartmaya; adam gol sonrası yaptığı hareket kupa hareketi ilerleyen haftalarda gol ve takımın formu artarak devam ettiğinde açıklayacaktır. Teşekkürler Trabzonum güzel bir 15 gün geçireceğim sayende..

AyhanPe
07.10.2019, 13:16
Dun maci vakit ayirip bir daha izledim

kotu oynamamiza ragmen o sahada maci aldigimiz dogru
....

rizeye 5 cakmis bir basaksehir var. ...

Eren bunlari tekrar izledigindemi fark ettin? :D :D Asir motive olmus Rize dünki saha sartlarinda bugünki R.Madrid i bile yenebilirdi ve dün Ist. takimlarida olsa pek iyi bir futbol sergileme olasiliklari oldukca düsüktü..Rize Fb ye karsi bu kadar motive oldugunu bi göremedik..

Basaksehir den 5 yemeleri ne ifade ediyor ki.Bjk yi de ellerinde kacirdilar deplasmanda..Bu takim lider bile olsa puan kaybinda cok uc noktada elestirileri okuyacagiz zaten..Isterse takimin basina Zidane yi getirelim..Dünyada ki tüm teknik direktörler Trabzonspor lu taraftarin gözünde dandiktir takimin basina getildiginde..Isim fark etmez..Böyledir bu..

Uzun vadede bakiyorsan o zaman sabirlida olmalisin..Takimin en önemli silahlari sakat..Bi dönsünler..Mikel, Sørloth ve Struddige daha entegre olsunlar takima bakalim..Nedir bu acele o zaman?

Tekke
07.10.2019, 13:28
Çok mutlu 1 haftaya başladık :)

O zeminde galibiyet alacak takım az, hele Avrupada oynayan takımların daha fazla travma yaşadığı yıllarda fırsat değerlendirmek ÇOK KIYMETLİ.

İLK KEZ FIRSATI KULLANDIK, bu herkese özgüven verecektir.

Ancak:

1. Stoper mevkisi BÜYÜK SORUN, her genç gelişirken Hüseyin geri gidiyor ve Hoseyniye de hata yaptırıyor.
2. Stoperlerin kötü olması, İYİ İZLEYİN, asla defanstan bize oyun kurdurmuyor
3. Özgüven ve kalite eksiğinden hiçbir maçta stoperlerimizin ORTA ÇİZGİYİ GEÇTİĞİNİ görmedim, bu da orta sahaya inanılmaz yük getiriyor
4. Nwakaeme-Parmak-Sosa mutlaka 1 hatta 2 adam geçmezse pozisyon bulamıyoruz, Stoperler sebebiyle

Amma da gömdün demeyin, son 25 yılda şampiyonluk olan takımlara bakın, STOPER 2 LİSİNİ İYİ tutturan her takım ilk 2 de olmuştur.

Çooook eskilere bakın;

Ogün-Osman
Högh-Uche
Zago-Ronaldo
Lugano-Luciano
Egemen-Glowacki
Tolga Seyhan-Erdinç
Popescu-Bülent
Song-Bülent
Ujfalusi-diğerleri
Olsen-...diğerleri

Bunların tamamı 70 puan üzerine takımlarını atan ikililer, birkaç daha eklenebilir ama aklımdaki efsaneler bunlar,

Ülke olarak defans anlayışımız ÇOK KÖTÜ olduğundan, stoper 2 Lisi ülke seviyesi üstünde olan takımlar MUTLAKA İLK 2 DE KALIR.

Ujfalusi-Olsen-Song-Popescu bunların en iyileridir, yanına yerli uçan kaçan kazma da koysan ligi alırsın.

OFLU
07.10.2019, 13:28
İlk yarıda oynanan ruhsuz futboldan sonra, resmen köpürdüm, şöyle bir haftada oyuncularda olmayan hırs beni delirtti. 2. yarı ise bambaşka bir mücadele vardı. Ruhunuzu vererek mücadele edin, başka birşey istemiyoruz. Top oynayın top. 5-0 kaybedilen Malatya maçından sonra kızacak adam yoktu. Çünkü belkide sezonun en iyi futbolunu oynadık o maçta. Ama mücadele edilmeyen her maç, hele hele dün böylesine bir haftada gösterilmeyen hırs(ilk yarıda) taraftarı çileden çıkardı. İnşallah ilk devrelerde benimsediğimiz şu yatma işinden vazgeçer takım.

erenslash
07.10.2019, 13:29
Ayhan ilk olarak maçı ikinci kez izleme nedenim hoca taktiksel bir şey verdi mi ?hani bir daha baktım yok abi. ona baktım.hani biz kötü oynadık ama maçı aldık kısmını ilk izlediğimde farkettim.bu da bir şey elbet ancak oyun adına bir gelişim görmedim.futbolcuların performansı hocanın oyunculara psikolojik olarak abilik etmesi artısı olabilir buna bir şey demiyorum.başakşehir mevzusu ilave hani sevinelim abartmayalım anlamında dedim.bizim takım lider olabilir şaşırmam ama havlu atar yani beklentileri yükseltirsek sonrası taraftar psikolojik yıkılıyor bu yüzden dedim bunu.sakatlar olmasa daha iyi olur tabi.bana göre iyi hoca çok önemli bana göre her hoca dandik değil.kadro önemli elbet tamam sakatlıklar önemli ama bu kadro fullken de hocanın kapasiteyi gördük.bireysel yetenekli oyuncularımıza teşekkür etmek lazım çok uğraştı bu çocuklar novak,wakayeme,sosa,kalecimiz ipten aldı bizi.bu kadro şenol hocanın elinde olsa bu sene bizi şampiyon yapardı hele ki bu ligde.oyuncularımıza güveniyorum tabi.şampiyon olamayız bu ekiple.ancak bu sene Cemil usta sezonunda şampiyonluk yakışırdı elbet ama işte amalar...+ lider senaryosu şu :ilk devre lider kapadık veya ikinci devre belli puan farkla lideriz kapanır o fark sebebi belli diyorum 9 puan farkla lider olsak bu takım salar havlu atar takımda stratejik bir zeka yok -hoca yapamaz bunu abilik yapar ama.derbi maçlarına süper motive olan takım ,bu yağmura rağmen kötü oyunla maçı almasını bildi biraz da azcık şansla oldu bu.peki ben derbileri aldım zor maçlardan puan aldım diyelim? tamammda senin içerde veya dışarda gençler gibi takımlara puan kaybı yapan bir takımın var.sorun bu zaten biz bunu gene yaşarız diyorum bu kafayla.zaten burada hocayı eleştiren arkadaşlarımız bu noktada sıkıntı çekeceğimizi biliyorlar.iyi ve zorlu maçları kazanıp underdog takımlara maç vermemiz puan kaybetmemiz bizi başarıdan uzaklaştırıyor
Eren bunlari tekrar izledigindemi fark ettin? :D :D Asir motive olmus Rize dünki saha sartlarinda bugünki R.Madrid i bile yenebilirdi ve dün Ist. takimlarida olsa pek iyi bir futbol sergileme olasiliklari oldukca düsüktü..Rize Fb ye karsi bu kadar motive oldugunu bi göremedik..

Basaksehir den 5 yemeleri ne ifade ediyor ki.Bjk yi de ellerinde kacirdilar deplasmanda..Bu takim lider bile olsa puan kaybinda cok uc noktada elestirileri okuyacagiz zaten..Isterse takimin basina Zidane yi getirelim..Dünyada ki tüm teknik direktörler Trabzonspor lu taraftarin gözünde dandiktir takimin basina getildiginde..Isim fark etmez..Böyledir bu..

Uzun vadede bakiyorsan o zaman sabirlida olmalisin..Takimin en önemli silahlari sakat..Bi dönsünler..Mikel, Sørloth ve Struddige daha entegre olsunlar takima bakalim..Nedir bu acele o zaman?

Oğuz ZEYTİN
07.10.2019, 13:35
Zor şartlara rağmen kazanmak elbette sevindirici. Yine benzer pozisyonlarda rakibe fırsat veriyoruz. Duran toplar, çıkarken kaptırılan toplar... Bunları yazanlara, "düşman" diyorlar bizim camiada. Hoca bile eksikleri konuşmayı kendilerine uzatılan bir el, yollarına tutulan bir ışık olarak görmek yerine "Üzerimize basmayın" gibi ilginç bir açıklamayla karşıladı. Kendi bilir...

Bu arada dünkü maçı Rize 11 oyuncuyla tamamladıysa VAR'ı konuşmanın anlamı yok. Düpedüz beceriksizlik...

ilelebeTS
07.10.2019, 13:44
Öyle zeminde futbolun konuşulacak pek bir tarafı kalmıyor. Üzerine bir de futbolla alakası olmayan bir hakem eklenince en fazla bu kadar olur. Yağmur kadar hakem de oyunun akışını engelledi.

AyhanPe
07.10.2019, 13:45
Bu kadro şenol hocanın elinde olsa bu sene bizi şampiyon yapardı hele ki bu ligde.oyuncularımıza güveniyorum tabi.şampiyon olamayız bu ekiple.ancak bu sene Cemil usta sezonunda şampiyonluk yakışırdı elbet ama işte amalar...

Bu kadroyu S.Günes de iyi degerlendirirdi..Lucescu, S.Günes ve Ünal gibi teknik direktörlerin ortak yanlari hangi kadro olursa olsun futbolcularindan en yüksek verimi alabilmeyi basarmalaridir..Gecen sene Basaksehir ve Gs maclarinda resmen dogranmasaydi sampiyonduk..Bu hakem katliamlarina ragmen sirf son dk direkten dönen toplarin ücte birisi girse bile dörtleyip sahadan sildigimiz Gs den önde bitirebilirdik ligi..

Ünal, Yusuftan sonra olusan sancili sürecide alninin akiyla asacak gibi..Belki devreye kadar inisli cikisli bir futbol izleyip puanlar kaybedebiliriz ama ikinci devre 1- 2 nokta transfer, sakatlarin iyilesmesi ve suanki kaliteli yabanci oyuncularin takima daha fazla entegre olursa ve sayet önümüzü kesmezlerse yüzde yüz sampiyon oluruz ama burdaki önemli kisim önümüzün kesilme olasaliginin yüksek olusu ki burda yapabilecek birsey kalmiyor..2010/11 sezonu gibide radara sokulmaz hicbir takim..

erenslash
07.10.2019, 13:53
Şenol hoca şampiyonluğa oynardı rahat.basel ve getafe maçlarından da puan alırdı.Güneş Lucescu gibi üst düzey hocalarla Ünal hocayı karşılaştırmak onların başarı ve kariyerine hakaret olur.seninle bir tek burada hem fikir değilim.şenol ve lucescu şu kadroyu alsın bak ne verimler alıyoruz o zaman gör hocam.geçen sene puanlarımızın çalındığı doğru ancak biz kendi elimizle de verdik bazı şeyleri.hakem bizi nereye kadar durdurabilir?mesela gençler maçında hakem puanımızı çaldı ama biz o kadar berbat oynadık ki adamlar bizi sahamıza bir ara hapsetti gibi oldu.yani o iki maçta başka hoca olsa hakeme rağmen puan alabilirdik o maçlarda.iki nokta atışı bireysel yetenekli oyuncu alırsak şampiyon olma şansın var şöyle var üst düzey olursa o da kadroya yazar şampiyonluk gene hocaya yazmaz.ama iki üst düzey oyuncu alabilecek para var mı? nokta atışı devre arası üst düzey oyuncu alabilirler mi? maaş verirler mi? başkanın böyle bir hamle yapacağını sanmıyorum.iki nokta ataışı transfer yapamaz başkan.yapmaz da.hayal olur.yapar takviye ama şampiyonluğa oynatacak adamı almaz.gençlerle ilgili şunu da eklemek lazım gs maçında adamlar tek kale oynadı dandik bir takım değil aslında gençler çok sağlam teknik oyuncuları var.+ sakatlıktan çıkacak oyuncuların form tutması baya zaman alır.yeni gelen sağlık ekibimizden de hiç memun değilim.başkanın üst düzey bir sağlık ekibine ihtiyacı var.novağa yedek transfer şart .wakayeme de sakatlanabilir.ekibin çok dikkat etmesi lazım.
Bu kadroyu S.Günes de iyi degerlendirirdi..Lucescu, S.Günes ve Ünal gibi teknik direktörlerin ortak yanlari hangi kadro olursa olsun futbolcularindan en yüksek verimi alabilmeyi basarmalaridir..Gecen sene Basaksehir ve Gs maclarinda resmen dogranmasaydi sampiyonduk..Bu hakem katliamlarina ragmen sirf son dk direkten dönen toplarin ücte birisi girse bile dörtleyip sahadan sildigimiz Gs den önde bitirebilirdik ligi..

Ünal, Yusuftan sonra olusan sancili sürecide alninin akiyla asacak gibi..Belki devreye kadar inisli cikisli bir futbol izleyip puanlar kaybedebiliriz ama ikinci devre 1- 2 nokta transfer, sakatlarin iyilesmesi ve suanki kaliteli yabanci oyuncularin takima daha fazla entegre olursa ve sayet önümüzü kesmezlerse yüzde yüz sampiyon oluruz ama burdaki önemli kisim önümüzün kesilme olasaliginin yüksek olusu ki burda yapabilecek birsey kalmiyor..2010/11 sezonu gibide radara sokulmaz hicbir takim..

Ahmet AYDIN-28
07.10.2019, 14:31
Trabzonspor:4 - Beşiktaş:1 Yorumlar: Beşiktaş çok kötü abartmayalım. Beşiktaş'ı herkes yeniyor.

Trabzonspor:2 - Basel:2 Yorumlar (Aynı kişiler): Nasıl yenemezsin Getafe'yi. Takım çok kötü, Hoca berbat. (Basel'in bir önceki maçta Krasnador'a fark attığından bahsedilmez.)

Rizespor:1 - Trabzonspor:2 Yorumlar (Aynı kişiler): Rize geçen hafta 5 tane yedi. Abartmayalım.

Mantık şu (Aynı kişilerde): Takım kazanmışsa rakip çok kötü olduğundan kazanmıştır. Daha doğrusu rakip kendi kendini yenmiştir. Bizim Hoca berbattır. Takım kazanamamışsa, rakip yine kötüdür, bizim Hoca yine berbattır.

Yani sonuç ne olursa olsun rakibimiz dünyanın en kötü takımlarından biridir mutlaka, bizim de Hocamız futboldan anlamıyordur.

emre1985
07.10.2019, 14:33
arkadaslar dunkı macta sosa ne oynadıda sosada sosa dıyıp duruosunuz??? duran topları felaket kullanıyor, sahanın en cok kaybeden adamlarından biri nasıl olurda muthıs harika anlatmaya gerek yok vs yorumlar yapılır... gecen hafta muthıstı tammda buhafta vasattı.ugurcan-huseyin ve sarlot muthişti,sturiç macı bize ceviren hamle.

emre1985
07.10.2019, 14:40
muthiş bi galibiyet, en iyi oyuncularımızın sakat olmasına ragmen mıllı araya cok ıyı attık kendımızı...eku ve ıvanıldo dondukten sonra cok daha aıyı maclar ızlicez.

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 14:46
Şenol hoca şampiyonluğa oynardı rahat.basel ve getafe maçlarından da puan alırdı.Güneş Lucescu gibi üst düzey hocalarla Ünal hocayı karşılaştırmak onların başarı ve kariyerine hakaret olur.seninle bir tek burada hem fikir değilim.şenol ve lucescu şu kadroyu alsın bak ne verimler alıyoruz o zaman gör hocam.geçen sene puanlarımızın çalındığı doğru ancak biz kendi elimizle de verdik bazı şeyleri.hakem bizi nereye kadar durdurabilir?mesela gençler maçında hakem puanımızı çaldı ama biz o kadar berbat oynadık ki adamlar bizi sahamıza bir ara hapsetti gibi oldu.yani o iki maçta başka hoca olsa hakeme rağmen puan alabilirdik o maçlarda.iki nokta atışı bireysel yetenekli oyuncu alırsak şampiyon olma şansın var şöyle var üst düzey olursa o da kadroya yazar şampiyonluk gene hocaya yazmaz.ama iki üst düzey oyuncu alabilecek para var mı? nokta atışı devre arası üst düzey oyuncu alabilirler mi? maaş verirler mi? başkanın böyle bir hamle yapacağını sanmıyorum.iki nokta ataışı transfer yapamaz başkan.yapmaz da.hayal olur.yapar takviye ama şampiyonluğa oynatacak adamı almaz.gençlerle ilgili şunu da eklemek lazım gs maçında adamlar tek kale oynadı dandik bir takım değil aslında gençler çok sağlam teknik oyuncuları var.+ sakatlıktan çıkacak oyuncuların form tutması baya zaman alır.yeni gelen sağlık ekibimizden de hiç memun değilim.başkanın üst düzey bir sağlık ekibine ihtiyacı var.novağa yedek transfer şart .wakayeme de sakatlanabilir.ekibin çok dikkat etmesi lazım.

Yeni gelen sağlık ekibini ne ara test ettin de memnun etmedi seni be adem?
:D

14TS61
07.10.2019, 14:52
Dün eğer Trabzon maçı alırsa ilk yarı lider bitiririz demiştim öylede olucak. Maça gelirsek gerçekçi olmak gerekirse Rizespor forvetsiz oynadı iyi bir forveti olsaydı maç farklı olurdu veya o penaltı pozisyonu verilseydi yine farklı olurdu 3-0 a kadar giderdi. Sturidge büyük oyuncu maçın havasını değiştirdi daha fazla üzerine düşmesi lazım hocanın. Sakatlar duzelince 2 takviye ile ligi rahat götürür. Şuanda ligin en iyi top oynayan takımları konya ve başak bence.

Dünki maçta tribünlere gelince şükür küfür ve taşkınlık tahrik olmadı Rize tarafından. Arada farklı bağırmalar oldu okadar da normal. İnşallah bu şekilde devam eder.

Ozan Yılmaz
07.10.2019, 15:12
https://www.youtube.com/watch?v=V-Shc2LByRA

olcay_61
07.10.2019, 15:24
Störiç'e Beşirli'den ev ayarlanmalı
Hala otel nedir yahu
Kafası iyice rahatlasın
Golleri ve asistleri sıralasın

abi Beşirli mi kaldı artık, futbol camiası Yalıncak ve Şanada takılıyor :)

Bedri Sertkaya
07.10.2019, 15:28
Gerçekten zor ve kazanılması gereken bir maçı geride bıraktık..
Bana göre en az 4 puan bıraktık ve almalıydıkta..
Bu temponun olacağı belliydi ve diğer istanbul takımlarının bu kadar kötü olacağı belliyken biz bile onları büyüttük..
Takım inanmış ve onlarda şampiyonluk istiyorlar basına demeç vermiyorlar ama hareketleri ve tavırları bu yönde bu mücadele devam ettiği taktirde göreceksiniz bu sene şampiyon olacağız.. Oyun demiyorum onu bir şekilde oynuyoruz ama en önemlisi mücadele gb ve sivas maçı en açık örneği yorumumun..

Gelelim wakeamenin sırrını açığa çıkartmaya; adam gol sonrası yaptığı hareket kupa hareketi ilerleyen haftalarda gol ve takımın formu artarak devam ettiğinde açıklayacaktır. Teşekkürler Trabzonum güzel bir 15 gün geçireceğim sayende..

Merhaba Oğuz dediğin gibi mutlu bir hafta geçireceğiz. Bu arada Ankara'dasın sanırım hiç görüşmedik seninle. BMN Ankara'da falan da görüşmedik sanırım. Cool bi duruşun var fotodan belli :)

AyhanPe
07.10.2019, 15:33
Şenol hoca şampiyonluğa oynardı rahat.basel ve getafe maçlarından da puan alırdı.Güneş Lucescu gibi üst düzey hocalarla Ünal hocayı karşılaştırmak onların başarı ve kariyerine hakaret olur.seninle bir tek burada hem fikir değilim.şenol ve lucescu şu kadroyu alsın bak ne verimler alıyoruz o zaman gör hocam

Bak Erencim..Lucescu gibi bir adami getiremeyiz Trabzonspor a..S.Günes de artik teknik direktörlük kariyerine milli takimda son verir gibi duruyor..Futboldan zerre kadar anlamayan bir baskanimiz takimin basina Lucescuvari birini getirecegim diye E.Yanal i getirdi..Lucescuvari adama bak :D Bana kalirsa Ünal bu tip teknik direktör grubuna yakin birisi..Hatirla S.Günes ilk defa milli takimin basina getirildiginde Ist. basini giyimini bile elestiriyordu..Karizmasi yokmus güya..Gitti dünya kupasinda belki Türkiye nin basinda hicbir teknik direktöre nasip olmayacak bir basari elde etti adam..Daha sonra bizdeyken iki defa sampiyonlugu elinden alindi ve biz bu adami kovmaktan beter ettik..Adam gitti Bjk de iki sampiyonluk yasabildi..Kariyerinde ki basarilar bunlar..Uzun lafin kisasi istersen asagidan bak, istersen yukardan, istersen sagdan soldan, istersen otur diagonal bak suan icin bize en uygun isim Ünal dir..Icin rahat olsun..Hadi 1-2 sene daha engellendi sampiyonlugumuz..Biz arkasinda duralim bu adamin kayitsiz sartsiz 3. defa ENGELLEYEMEZLER..Birak onu hatta CB bile egelleyemez..Ama sorun su ki..Rakiplerimiz bizi bizden cok iyi tanimalari..En ufak olumsuzlukta taraftari kiskirtip önce Ünal sonrada yönetimi devriltirler bize..Kendi elimizle yapariz bunu ve senelerce belimizi dogrultmaya calisiriz..Hep böyle olmustur bu ve yine böyle olacaktir..

İlker Yazıcıoğlu
07.10.2019, 16:02
Merhaba Oğuz dediğin gibi mutlu bir hafta geçireceğiz. Bu arada Ankara'dasın sanırım hiç görüşmedik seninle. BMN Ankara'da falan da görüşmedik sanırım. Cool bi duruşun var fotodan belli :)
:)

Oğuz İstanbul'da, Ankara'da değil...

Ayrıca BMN Ankara iftarlarında göremezsin, zaten sen gelmiyorsun iftarlara:)

Nasıl görecektin?

İlker Yazıcıoğlu
07.10.2019, 16:03
Hala teknik direktör mü konuşuluyor arkadaşlar?

Pes...

Antonio
07.10.2019, 16:06
sanırım şampiyon olacağız bizim ligde taktikle falan şampiyon olunmuyor inanç ve çok efor ruh yeterli. taktik de çözemiyor kapanan takımları. çok hırslı olursak her maçı kazanırız.

TS61_NL
07.10.2019, 16:32
Trabzonspor:4 - Beşiktaş:1 Yorumlar: Beşiktaş çok kötü abartmayalım. Beşiktaş'ı herkes yeniyor.

Trabzonspor:2 - Basel:2 Yorumlar (Aynı kişiler): Nasıl yenemezsin Getafe'yi. Takım çok kötü, Hoca berbat. (Basel'in bir önceki maçta Krasnador'a fark attığından bahsedilmez.)

Rizespor:1 - Trabzonspor:2 Yorumlar (Aynı kişiler): Rize geçen hafta 5 tane yedi. Abartmayalım.

Mantık şu (Aynı kişilerde): Takım kazanmışsa rakip çok kötü olduğundan kazanmıştır. Daha doğrusu rakip kendi kendini yenmiştir. Bizim Hoca berbattır. Takım kazanamamışsa, rakip yine kötüdür, bizim Hoca yine berbattır.

Yani sonuç ne olursa olsun rakibimiz dünyanın en kötü takımlarından biridir mutlaka, bizim de Hocamız futboldan anlamıyordur.

Uzun zaman sonra okuduğum en doğru yorum, tebrikler renkdaşım

Ozan Yılmaz
07.10.2019, 16:41
Son 6 sezonun en iyi Trabzonspor'u

Süper Lig’in 7’nci haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor’u 2-1 mağlup edip, zirve yarışında iddialı konuma gelen Trabzonspor, söz konusu periyotta topladığı 12 puanla, son 6 sezondaki en iyi performansını ortaya koydu, gol yollarında da rekor kırdı.

2013-14 sezonunun ilk 7 haftasında 13 puan toplayan bordo-mavililer, 2014-15 sezonunda 8, 2015-16’da 10, 2016-17’de 7, 2017-18’de 9 ve 2018-19 sezonunda 10 puan toplarken, 2019-20 sezonunun ilk 7 haftalık bölümünde ise 12 puanı hanesine yazdırarak 2013-14 sezonundan sonra en çok puan topladığı dönemi yaşadı. Bu sezon Avrupa’da da sınav veren bordo-mavililerin, sakat oyuncular nedeniyle dar kadro ile mücadele etmesine rağmen elde ettiği bu başarı camianın takdirini topladı.

Gol yollarında rakip tanımıyor

Bu arada Trabzonspor gol yollarında da başarılı bir grafik ortaya koyuyor. Süper Lig’de çıktığı son 19 maçta da rakiplerine gol atmayı başaran Trabzonspor, hem kendi tarihinin en uzun gol atma serisini yaşıyor, hem de ligde devam eden en uzun serinin sahibi konumunda bulunuyor. Söz konusu periyotta attığı 40 golle maç başına 2,1 gol ortalamasını tutturan bordo-mavililer, ayrıca 2019-20 sezonunda da geride kalan 7 haftalık bölümde 16 gol atan BtcTurk Yeni Malatyaspor’un ardından, 13 gollü Aytemiz Alanyaspor ile birlikte ligde en golcü takım konumunda yer alıyor.

ozturk
07.10.2019, 16:46
Bu tarz çok zor şartlarda oynanan maçlarda önemli olan 3 puan ve sakatlık olmamasıdır. Gerisi teferruat..

omondoles
07.10.2019, 17:10
arkadaslar dunkı macta sosa ne oynadıda sosada sosa dıyıp duruosunuz??? duran topları felaket kullanıyor, sahanın en cok kaybeden adamlarından biri nasıl olurda muthıs harika anlatmaya gerek yok vs yorumlar yapılır... gecen hafta muthıstı tammda buhafta vasattı.ugurcan-huseyin ve sarlot muthişti,sturiç macı bize ceviren hamle.

Bence duran topları Parmak kullanmalı.

E. Okan Bülbül
07.10.2019, 17:16
Ligde son haftaların en iyi takımı ve Avrupa'da puan alan tek takımı Trabzonspor olmasına rağmen satılmış medya üç maymunu oynuyor. Demin NTV'nin dijital yayını olan Futbol Net'i izledim Nebil Evren ve Emek Ege'nin olduğu... 40 dakika programda bizden 40 saniye bile bahsetmediler. Böyle bizi görmezden gelmeye devam edin, bu takım şampiyon olduğu gün o mor ve içten pazarlıklı suratlarınızı görmeyi iple çekiyorum.

emre1985
07.10.2019, 17:24
Bence duran topları Parmak kullanmalı.
%100 parmak muthiş duran top kullandı ve attığı goldede klasını belli etti...

abdllh.29
07.10.2019, 17:30
2. golden sonra yedek kulubesinden gelip futbolcuların üzerine zıplayıp yere düşen kimdi :)

~UniCef~
07.10.2019, 17:44
Zor şartlara rağmen kazanmak elbette sevindirici. Yine benzer pozisyonlarda rakibe fırsat veriyoruz. Duran toplar, çıkarken kaptırılan toplar... Bunları yazanlara, "düşman" diyorlar bizim camiada. Hoca bile eksikleri konuşmayı kendilerine uzatılan bir el, yollarına tutulan bir ışık olarak görmek yerine "Üzerimize basmayın" gibi ilginç bir açıklamayla karşıladı. Kendi bilir...

Bu arada dünkü maçı Rize 11 oyuncuyla tamamladıysa VAR'ı konuşmanın anlamı yok. Düpedüz beceriksizlik...

Hic kimse onlara düsman demiyor. Ünal Karaman hoca degil veya taktik becerisi sifir vari aciklamalara karsi insan cileden cikiyor.

Bir arkadasa kisa da olsa taktik anlayisi anlattim ne yazik ki geri dahi yazmadi. Sorun su ki gelecek mac bire bir aynisi yazacak.

emrahtuna
07.10.2019, 17:49
biz şampiyon olalım da onlar hiç konuşmasınlar valla ben 40 kere tercih ederim :) öyle bi durum olsa zaten onlarda istanbul takımlarının neden başarısız olduklarını konuşurlar ki benim için gram önemi yok..
Ligde son haftaların en iyi takımı ve Avrupa'da puan alan tek takımı Trabzonspor olmasına rağmen satılmış medya üç maymunu oynuyor. Demin NTV'nin dijital yayını olan Futbol Net'i izledim Nebil Evren ve Emek Ege'nin olduğu... 40 dakika programda bizden 40 saniye bile bahsetmediler. Böyle bizi görmezden gelmeye devam edin, bu takım şampiyon olduğu gün o mor ve içten pazarlıklı suratlarınızı görmeyi iple çekiyorum.

Berke6198
07.10.2019, 18:25
Rizespor'un iç saha formu gerçekten çok kötü. Kadrolarında ciddi etki yaratabilen 2 oyuncu var, sol bekleri Melnjak ve Samudio.

Karşımızdaki takım akan oyunda 3, kontralardan 1 ve penaltıdan da 1 tane gol atabilmiş vasat bir takım. Rizespor attığı 5 golün sadece 2 tanesini iç sahada kaydedebilmiş. Oyunlarını ağırlıklı olarak sağ kanattan ve sol kanattan oynuyorlar, merkezden hücum oranları %27. İç sahada sağ bölgeyi kullanma yüzdeleri 41'i görüyor ve aslında bu oyunlarını anlamak için ciddi bir gösterge. Etkili oldukları tek alan kanatlardaki koridorları kullanıp beklere ve kanat forvetlere gol veya asist yaptırmak.

Oyunu sağ ve sol kanattan oynayıp uzaktan şutlar deneyeceklerini düşünüyorum. %40 ceza sahası dışı şut yüzdesiyle bu kulvarda ciddi bir oran yakalamış durumdalar. 6 pasın içine çok fazla girmediklerini belirtmek gerekiyor. Bugün topu tehlikeli bölgeye taşıyıp ceza sahası çevresinden şut denemeleri yapacak bir Rizespor görüntüsüne karşı hazırlıklı olmalı, onları özellikle oyun kurulumunda başarısız oldukları orta bölgeye itmeli ve 2. bölgede sert bir presle karşılamalıyız.

Oyunda bölüm bölüm bizden daha fazla topa sahip olacak bir takıma karşı oynayacağımızı düşünüyorum. Özellikle bizim bu sezon topun kontrolünü daha fazla karşı takıma veren ve geçiş oyunlarını geniş alanda oynayarak pozisyon yakalamaya çalışan yapımız Rizespor'a oyunun kontrolünü verip orta alanda top kaybına itmeye çalışacaktır.

Rizespor'un maç başına pas sayılarında iç sahayla dış saha arasına geceyle gündüz gibi fark var. İç sahadaki oyunlarında maç başına 412 pas yaparken, dış sahadaysa sadece 316 pas yapabilmişler. Aslında bu olumsuz bir istatistik gibi görünse de Rizespor'un iç sahada dış sahada oynadığı oyunlardan daha başarısız olduğu gerçeğini görüyoruz. Ve bu da demek oluyor ki Rizespor topa sahip olunca ne yapacağını bilemeyen ve bundan başarı devşiremeyen bir takım.

Yanı sıra maç başına adam geçme istatistiğimiz oldukça dikkat çekici. Deplasmanlarda inanılmaz bir geniş alan oyunu oynuyoruz. Deplasman oyunlarında tamı tamına 15.7'lik bir adam geçme istatistiğine sahibiz. Dribbling anlamında da deplasman oyunlarında ligin zirvesindeyiz. Burdan yapacağımız çıkarımsa, galibiyete giden yolda Nwakaeme, Sturridge ve özellikle toplu çıkışlarıyla Parmak'ın bu maçta mutlaka süre alması gerektiği. Topla alan katedebilen ve rakip eksiltebilen önemli isimlerimizi bu maçta kullanmalıyız. Rakibin kanat bölgelerini etkin kullanımına karşın Beşiktaş maçında olduğu gibi bu maçta da Kamil Ahmet ve arkasında Pereira tercihi mantıklı olabilir. Özelikle Samudio ve arkasında Melnjak, Pereira'nın insiyatifine bırakılacak derecede önemsiz oyuncular değiller ve belki de rakibin gol bulabilmek için tek umudu olacak isimler.

Kendi adımıza, iç sahada ve deplasmanda yukarda da belirttiğim gibi ciddi bir fark yaşamıyoruz. İç sahada maç başına 363 kısa pas yaparken dış sahadaysa kısa pas tercihlerimizi mb 320 olarak kullanmışız. Deplasman oyunlarında orta alan kullanımımızı artırmış ve kısa pas oyununu terk ettiğimiz için %2'lik bir farkla daha fazla uzun pasla oynamışız. Bu noktada dikkat etmemiz gereken ve aslında maçın bizim elimizde kalıp kalmamasını sağlayacak husus yaptığımız top kayıpları oluyor. Ligin en fazla top kaybı yapan 2. takımıyız. 1. takımsa lider Alanyaspor.

Bunun belli başlı nedenleri var tabii ki. Bireysel yeteneklerle oyunu geniş alanda oynamak isteyen ekipler (ki bunu Alanyaspor ligde en iyi yapan ekip) genellikle pas oyununu daha az tercih ettikleri için çok daha fazla top kaybı yapıyorlar. Maç başına 13.8'lik bir top kaybı oranıyla oynuyoruz. Eğer bu maç özelinde bu sayıyı daha aşağıya çeker veya ileri çıktığımız anlarda bitiricilik sorunu yaşamazsak 2-3 farklı bir galibiyet alabiliriz. Yoksa takımımız diğer maçlarda olduğu gibi oyunun belli bölümlerinde ciddi kopukluklar yaşayacak ve kontralar yiyecektir. Üstelik karşımızda topu çok fazla kaybetmeyen bir Rizespor var. Topu çok kaybedenle az kaybeden arasındaki keskin farkı ancak ve ancak bitiricilik farkıyla lehimize çevirebiliriz...

Top kapma ve pas arası yapma konusunda ligin ilk 3'ünde yer alan bir takım olmamızın avantajlarını umarım Rizespor'a 2. ve 3. bölgede sıkı bir alan daraltmayla sahaya yansıtabiliriz. Net bir oyun yapısı ve özelliği olmayan, çoğunlukla oyuna beklerini ve iki kanadını dahil etmeye çalışan bir ekiple oynayacağız. Tüm parametrelere göz attığımda 1-2 veya 1-3 gibi bir skor tahmin ediyorum. Gol yemeyeceğimiz bir maç bile yaşayabiliriz hatta. Umarım tüm bu önemli istatistiklerden işimize yarayacak bir çıkarım yapıp sahaya aynen bunları yansıtabiliriz.

Ekstra bir durum olan sağanak yağış ve futbolun baltalanması bir yana, bazı tahminlerime birebir uyan bazı tahminlerimeyse uymayan bir maç oldu. Rizespor topa hiç sahip olmak istemedi mesela. Tabii bunda çok erken buldukları golün etkisi de yüksek. O dakikadan sonra topu bize verip ağır zeminde, zor havada pas hatamızı kollayıp kontra atak kovaladılar. Ağır zemin birçok durumu tersine çevirdi, olağandışı bir maç izledik. Hosseini sanıyorum ki sakatlığı sebebiyle çok kötüydü, birçok pozisyonda rakibini kaçırdı, birebirlerde eksik kaldı ve zihnen kötü bir maç çıkardı. Ünal Hoca'nın Sturridge'i oyuna alıp, Hosseini'yi çıkararak Doğan'ı stopere çekmesi maçı iki yönlü de çözen bir hamle oldu.

Böyle bir havada, böyle bir atmosferden, bu kadar sakatlıktan direnç gösterek çıkmak şahane oldu. Artık durum ne olursa olsun rakibe reaksiyon gösterebilen bir takımımız var. Milli takım arasına, olabilecek en iyi senaryoyla gittik.

Devre arasında daha fazla pas çalışmaları ve defans yerleşimi çalışmalıyız. Rize maçında aldığımız defansif riskler makul ve anlaşılır risklerdi ancak her zaman bu durumdan sağ çıkamayabiliriz...

Gulzar
07.10.2019, 18:29
Ne yapacaklar şimdi? 12 gün kime saracaklar "bu taraftarlar"? Acil hedef bulun!

okytrb
07.10.2019, 18:36
Bu kadro Şenol Güneş'in elinde olsa şampiyon yapar mıydı? Hiçbir zaman bilemeyeceğiz ama bildiğim bir şey varsa o da Şenol Güneş'in sen ve senin gibiler yüzünden defalarca bu takımdan gitmek zorunda kaldığıdır. Bugün Ünal hocaya yaptığınızın daha kötülerini Şenol hocaya yaptınız. O zamanki yönetimler de yeterince arkasında duramadı veya onları da rahat bırakmadılar.
Ünal Karaman da Şenol Güneş kadar efektif bir hocadır. Desteklenmeyi de sonuna kadar hak ediyor. Umarım yönetim de şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra her türlü sonuca rağmen daha da sıkı bir şekilde arkasında durmaya devam eder. Kurulan bu aile düzeni ve sinerji daha da kuvvetlenir. Sonrası zaten daha kolay. Yeterki sizler bozgunculuk yapmayın!

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zorroid
07.10.2019, 19:33
Bu forumda bir tane mal var ama kimse bir şey demiyor ona. Olm bu takımın hocası belli, kadrosu belli. Madem bu kadar biliyorsun git belgeni al takım yönet. Yeter be arsız yüzsüz mal!

emre6117
07.10.2019, 19:46
Bundan sonraki tüm avrupa maçlarına alternatif kadro ile çıkılmalı. Takımdaki çok kritik birkaç oyuncunun malesef alternatifi yok. Amaç bu sene gruplara kalmaktı kaldık işte.bundan sonraki amaç şampiyonluğa oynamak olmalı. Zira bizim takım gösteriyorki sakatlık cezalı olmadıkça sene sonuna kadar bu işi görürebilir. Önce bir ekuban gelsin. Sonra onazi. Hatta ömürü bile belki son 10 hafta filan kullanabilirsek neden olmasın. Tabi bizi yarışta tutabilecek ana adam sturridgenin ne vereceği. Verimi yüksek olursa neden olmasın diyebiliriz. Çünkü ligde sturridge seviyesinde bir adam dahi yok. Bunu asla unutmayın. Bu adam geçen sene yedek de olsa liverpolun oyuncusuydu.

emre6117
07.10.2019, 19:53
Şampiyon olmaktı bnce en önemli olay takımın aile ortamı ve hocaya olan güvendir. Biz geçen seneki malatya maçından itibaren o ortamı oluşturduk. İnşallah sonunu getirebiliriz. Malesef takımda alternatif sıkıntısı. Şansızlıklar ve hakem facialrı geçen sene şamp. Yapmadı. Bu sene bakalım sonuç ne olacak.

AyhanPe
07.10.2019, 20:32
Ne yapacaklar şimdi? 12 gün kime saracaklar "bu taraftarlar"? Acil hedef bulun!

Suanki duruma sevinen, umutlananlara tabiki..Bu adamlar sanirim zamaninda 4-0 önde oldugumuz maclarda memnun olamayip islik calanlarin yetistirdikleri bireyler bunlar..Bardagin hep bos tarafina bakip egolarini etrafa saldiklari negatif enerjiden tatmin eden tipler..Huzursuz ortamlarin adamlari..Takimin basina kimi getirirsek getirelim aninda bu tiplerin gözünde bitiyor teknik direktörlük kariyeri..Isim misim hic önemli degil..Hepsi birer teknik direktör hepsi..Ya elestirirsin de hep mi bardagin bos tarafi yahu..Her kaybettigimiz sampiyonlukta istikrari koruyup devam edecekken yikip döktük..Sonuc ortada..Liverpool gecen sene 90 küsür puanla kaybetti sampiyonlugu..Bu sene buldozer gibiler..Biz olsaydik kadroyu dagitir 10 sene kendimize gelemezdik..

AlperenAltun
07.10.2019, 20:47
Böyle rakiplerin puan kaybettiği haftalar da puam alamazdık çok iyi oldu şeytanın bacağını da kırmış olduk. Eku reyiz de geldi mi her şey daha güzel olacak inanıyorum olacağız da

serkanholep
07.10.2019, 21:21
Buradaki taraftar grubunun kendine şu soruyu sorması gerek:" Giden veya gitmesini istediğimiz kişilerin yerini doldurabilecek insan kaynağımız var mı."

Bir önceki başkanlık seçiminde aday bulamamış, neredeyse denenmemiş yerli TD bırakmamış (bazıları çift dikiş), yabancı hocayla hiç başarı yaşayamamış, yaklaşık 7-8 sezondur 10-15 oyuncu transfer edip hiçbirini satamamış bir takımdan bahsediyoruz.

Gönül isterki kloplar, kanteler, sane ler olsun.

Bazı arkadaşlar güzel taktik varyasyonlardan bahsediyor. Alan daraltmadan, rakibe baskıdan, üçgenlerden vs vs . Bunlar kağıt üstünde güzel de kardeşim oyuncu kaliteden de belli. kimden ne bekliyorsun. Biz de öyle büyük takım falan da değiliz. Kaç yıl aradan sonra avrupaya çıkmışız. Adımız unutuldu. Lafa geldi mi 2-3 yıl sabredecek taraftar 2-3 hafta sabredemiyor.

Başakşehir dahil 3 istanbul takımının yaptığı transferlere bakarsak ligi domine etmeleri gerek. Öyleki gs nin kadroya almadığı adam tam bizlik (linnes).

Kötü oynadığımız doğrudur amma velakin takım ruhu, birbirini tanıma ve kaliteli ayaklar bizi iyi yerlere getirecektir. Taktik bilgisi yok saysak da Ünal hoca takım ruhuna büyük etki yapıyor.

chener
07.10.2019, 21:26
bizim cengaverler maç sonu taraftara uçarken birisi tabelalara kadar gitti.sakatlıcaktı kendini

El Cordobes
07.10.2019, 21:32
Bu sayfalarda eleştiri adı altında;

"Hocanın balonu yakında sönecek, ben uzaktan gülerek izliyor olacağım."

"Kadro var hoca yok. Ünal kim ki Sturridge i yedek bırakıyor."

cümlelerini okuduk.

Bu cümleleri rakip taraftarlar kursa içten kuduruyorlar bırak afkursunlar derim. Trabzonsporluyum diyen birinin bu cümleleri kurabilmesi başka bir kin seviyesi. Bu forumda bunu da gördük ya ne diyim.

Oğuz B.
07.10.2019, 21:34
Hava şartları düşünüldüğünde bundan daha güzel sonuç olamazdı. Tebrikler takım.

Doğukan Uçan
07.10.2019, 22:10
Rize'nin net penaltısı verilmedi bunu es geçmeyelim dün akşam yazmayı unuttum. Hüseyin direk rakibe omuz atıp yere düşürüyor bu pozisyonda vara gidilmemesi bile skandaldır. Bunun dışında rizespor'un ikinci yarıda kaçırdıgı inanılmaz goller var uğurcan günündeydi şansa bala da olsa maçı aldık böyle galibiyetler takımı zirvede tutar.

Geçen seneki göztepe-galatasaray maçını hatırlayın göztepe tek kale oynadı gitti gs 88 de attı kazandı.

Cem Balcı
07.10.2019, 22:15
Nasıl yaptık ne ettik anlamadığım ve kazandığımız maç.Çok önemliydi güzel moral oldu.

Ozan Yılmaz
07.10.2019, 23:18
Verilmeyen kırmızı kartları ve yalandan kesilen atakları da yazın.

Hakan
07.10.2019, 23:49
Ya en çok doğrucu davutları seviyorum.Siyahi orta sahaları dört sarıdan iki defa kırmızı görebilirdi.
Penaltıymış da bilmem ne

Ufuk
07.10.2019, 23:50
Rize'nin net penaltısı verilmedi bunu es geçmeyelim dün akşam yazmayı unuttum. Hüseyin direk rakibe omuz atıp yere düşürüyor bu pozisyonda vara gidilmemesi bile skandaldır. Bunun dışında rizespor'un ikinci yarıda kaçırdıgı inanılmaz goller var uğurcan günündeydi şansa bala da olsa maçı aldık böyle galibiyetler takımı zirvede tutar.

Geçen seneki göztepe-galatasaray maçını hatırlayın göztepe tek kale oynadı gitti gs 88 de attı kazandı.

Boşver sen bunu başka yerlerde dillendirme. Sonra Trabzon kollanıyor oluyor :D

Maçta yaptığı bir sürü hatadan sadece biri. Bizim pozisyonlar çok daha net ayrıca. Hem Boldrin hem Diomande oyundan atılmalı, Diomande'nin pozisyonunda %100lük pozisyonu bilerek kesti. Zaten saha ve hava şartları yetmiyor gibi birde hakem maçın içine etti. Kim daha çok etkilendi, net biz. Mikel'in vs erkenden sarı verip oyundan düşürülmesini saymıyorum bile.

Gökhan Balcı
08.10.2019, 00:02
Maçta resmen goal3 havası vardı tonla top yere saplanıp kaldı bazısı da aniden hız kazandı fakat sorlothun golünde topun sekmesi ilginç oldu. Ayrıca oğulcanın pozisyonunda top yere saplanmasına ve yön değiştirmesine rağmen Hosseininin yakalayamaması çok kötü bir andı

yasin196761
08.10.2019, 00:02
Aek deplasmani olmasi lazim

Ya şu kornerlerde tehlike bile olusturamiyoruz madem atamıyoruz bari paslı kullanalimda top bizde kalsın.

Sinan.K
08.10.2019, 00:03
Verilmeyen kırmızı kartları ve yalandan kesilen atakları da yazın.

Boldrin birde o zemci ztn kirmizi görmesi lazimdi kesin bunlari kimse konusmaz adamlar 9 kisi kalcakdi

emre6117
08.10.2019, 00:39
Buradaki taraftar grubunun kendine şu soruyu sorması gerek:" Giden veya gitmesini istediğimiz kişilerin yerini doldurabilecek insan kaynağımız var mı."

Bir önceki başkanlık seçiminde aday bulamamış, neredeyse denenmemiş yerli TD bırakmamış (bazıları çift dikiş), yabancı hocayla hiç başarı yaşayamamış, yaklaşık 7-8 sezondur 10-15 oyuncu transfer edip hiçbirini satamamış bir takımdan bahsediyoruz.

Gönül isterki kloplar, kanteler, sane ler olsun.

Bazı arkadaşlar güzel taktik varyasyonlardan bahsediyor. Alan daraltmadan, rakibe baskıdan, üçgenlerden vs vs . Bunlar kağıt üstünde güzel de kardeşim oyuncu kaliteden de belli. kimden ne bekliyorsun. Biz de öyle büyük takım falan da değiliz. Kaç yıl aradan sonra avrupaya çıkmışız. Adımız unutuldu. Lafa geldi mi 2-3 yıl sabredecek taraftar 2-3 hafta sabredemiyor.

Başakşehir dahil 3 istanbul takımının yaptığı transferlere bakarsak ligi domine etmeleri gerek. Öyleki gs nin kadroya almadığı adam tam bizlik (linnes).

Kötü oynadığımız doğrudur amma velakin takım ruhu, birbirini tanıma ve kaliteli ayaklar bizi iyi yerlere getirecektir. Taktik bilgisi yok saysak da Ünal hoca takım ruhuna büyük etki yapıyor.

Yıllardır neden başarılı olamamızın özeti yukarusa yatıyor.en küçük başarıaızlıkta yıkıp döküyoruz. Sonra yıllar geçiyor tekrar başarmak için. Başta ağaoğlu ve yönetim ünal hoca ve futbol takımının ana kadroau korunması akabinde eninde sonunda başarı gelecektir. Yeterki bu ekibe ne olursa olsun gğbenelim. Bu takımı neredeyse dipten aldılar. Çok uzun süre sabrı hakediyırlar. Eminim borcu da 4_5 yıla bitireceklerdir. Yeterki sabredelim ne olursa olsun. 10 yıl sonra ilk defa istikrar sonucunda doğru adamlarla da bir heyecan yakalndı geçen seneden beri. Başarılı olacaksak bu insanlarla olacağız. Eğer gerçek traftarsak ne yapacağız. Elimizden geldiğince takıma hocaya yönetime destek olacağız hem maddi hem manevi. Sadece yapıcı eleştirilerde bulunacağız. Çünkü emin olun bunlardan iyileri gelmeyecek. Göndermeyi düşünürken öyle konuşalım. Git ddmek sen beceremigorsun demek kolay. Peki ya sonrası. 96.2005.2011 sonrası o kadro. Hoca.ve yönetimlerin arkasında duramadığımızdan dağılıp gittik. Liverpol örneği çok güzel. Dopruda istikrar.

artvints
08.10.2019, 01:01
izlemeyenler için beinsport'ta maçın tekrarı yeni başladı.

Gökhan Balcı
08.10.2019, 01:02
Hüseyin göçek nasıl oluyor da hala hakemlik yapabiliyor anlamıyorum. İyi niyet kötü niyet tarafında da değilim adam basbayağı bilmiyor bu mesleği. Yeteneksiz bir adam. Örneğin Fırat Halil Cüneyt mete yetenekli hakemler ve bu sayede zaten eyyam yapabiliyorlar. Eyyam bile yetenek isteyen bir şey sonuçta. Bu ve bunun gibi hakemler ise her maçın kesinlikle içine ediyor. Örneğin bazısı maçın daha başında kontrolü ele alayım diye her pozisyona basıyor sarıyı. Ama ondan sonra kırmızıyı veremiyor ve bir sürü sarı yüzünden oyuncular maça kendini veremiyor maçın seyir zevkinin de içine ediliyor. Bu tarz hakemlerin artık bu piyasadan silinmesi gerekiyor

My
08.10.2019, 01:17
izlemeyenler için beinsport'ta maçın tekrarı yeni başladı.Ooo harika, izleyelim.

Bu arada Rufkı Soysal'ın maç yorumu da altta.

https://youtu.be/i1RYPljp8TA

Sefer A.
08.10.2019, 01:18
Maçta resmen goal3 havası vardı tonla top yere saplanıp kaldı bazısı da aniden hız kazandı fakat sorlothun golünde topun sekmesi ilginç oldu. Ayrıca oğulcanın pozisyonunda top yere saplanmasına ve yön değiştirmesine rağmen Hosseininin yakalayamaması çok kötü bir andı
Hosseini berbattı, bu seneki en berbat maçıydı... çıkması bile düzeltti takımı, Sidariç'in girmesini geçtim

Gökhan Balcı
08.10.2019, 01:21
Hosseini berbattı, bu seneki en berbat maçıydı... çıkması bile düzeltti takımı, Sidariç'in girmesini geçtim

Sakatlığı yüzünden midir yağmurdan mıdır yoksa ikisinden midir bilemedim de o pozisyon özellikle acınası bir andı. Sağlam depar atmaya korktu sanırım

Sefer A.
08.10.2019, 01:30
Ooo harika, izleyelim.

Arada rastlıyorum, ama ne zamandan beri Trabzonsporlu yaa :D

Estragon
08.10.2019, 01:44
İyi insanlardan kurulu bu takım. Hepinizle gurur duyuyorum.

Özgür KARADENİZ
08.10.2019, 08:11
Ya en çok doğrucu davutları seviyorum.Siyahi orta sahaları dört sarıdan iki defa kırmızı görebilirdi.
Penaltıymış da bilmem ne

Diomande puştu,talimatli cikmis maca ,bariz belli oluyodu.

ozturk
08.10.2019, 09:10
Ooo harika, izleyelim.

İlk defa izledim yorumlarını. Amca çok samimi anlatıyor :)

İnşallah dediği gibi şampiyon oluruz.

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 10:17
Eski topçumuz Giray KAÇAR da kendi you tube kanalında takımımızı yorumluyor.

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 12:12

İnşallah dediği gibi şampiyon oluruz.

Rıfkı SOYSAL'ı yaşım gereği Sarıyer'de Rıdvan DİLMEN ile oynadığı dönemden hatırlıyorum.

Futbol hayatının son dönemlerinde (1987-1988 sezonu) o zamanki adı ERDEMİR EREĞLİSPOR olan şehrimizin takımında oynamış ve takımı şampiyon yaparak tribünlere keyif vermişti.

Siyasiler bile şampiyonluğumuza engel olamayacak cümlesi ne kadar bu takıma inandığının açık bir göstergesi

O sezon bu sezon inşallah

Harun-61
08.10.2019, 12:49
Eski topçumuz Giray KAÇAR da kendi you tube kanalında takımımızı yorumluyor.
Giray Kaçar, Ankaragücü'nde yardımcı antrenör olarak göreve başladı.
Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin'in ekibinde yer alacak olan 34 yaşındaki Giray Kaçar, bugün görevine başladı. Giray, yeni görevini sosyal medya hesabından duyurdu.

ozturk
08.10.2019, 12:59
Rıfkı SOYSAL'ı yaşım gereği Sarıyer'de Rıdvan DİLMEN ile oynadığı dönemden hatırlıyorum.

Futbol hayatının son dönemlerinde (1987-1988 sezonu) o zamanki adı ERDEMİR EREĞLİSPOR olan şehrimizin takımında oynamış ve takımı şampiyon yaparak tribünlere keyif vermişti.

Siyasiler bile şampiyonluğumuza engel olamayacak cümlesi ne kadar bu takıma inandığının açık bir göstergesi

O sezon bu sezon inşallah

Eski futbolcu demek :) Tanımıyordum.

Onur Akyüz
08.10.2019, 13:15
Penaltıymış da bilmem ne
Tam bir kasap.

Beyaz önlüğü ve elinde satırı eksikti.

Ben böyle bir futbolcu, daha önce Zayatte vardı, onu hatırlıyorum. Bir hakem sahadaki futbolcunun amacını nasıl tespit edip ona önlem almaz anlamıyorum.

Bugün Sosa’nın bileği kırık olabilirdi, tamamen şansa kurtuldu.

Bir de Oğulcan denen zıpzıp vardı. Tek amacı faul almak. En az 5 tane bu şekilde faul aldı. Bekliyor bizim topçu müdahale edince uçarak kendini yere atıyor, faul. Penaltıda da tek amacı uçarak penaltı almaktı. Olmadı.

Hakemlerin böyle futbolcuları anında tespit edip önünü kesmesi lazım.

Çok kötü bir hakem performansı izledik.

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 13:19
Giray Kaçar, Ankaragücü'nde yardımcı antrenör olarak göreve başladı.
Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin'in ekibinde yer alacak olan 34 yaşındaki Giray Kaçar, bugün görevine başladı. Giray, yeni görevini sosyal medya hesabından duyurdu.

Yeni haber
Teşekkürler

Burçak
08.10.2019, 13:20
Tebrikler Fırtınam.
O zorlu saha şartlarında üstelik 1 0 geriden gelip maçı çevirmek kolay iş değildi.
Bu maç takımın oyuncuların bu işe baş koyduğunu gösterir.
Asla pes etmeyip sonuna kadar mücadele ettiler.

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 13:21
Tam bir kasap.

Beyaz önlüğü ve elinde satırı eksikti.

Ben böyle bir futbolcu, daha önce Zayatte vardı, onu hatırlıyorum. Bir hakem sahadaki futbolcunun amacını nasıl tespit edip ona önlem almaz anlamıyorum.

Bugün Sosa’nın bileği kırık olabilirdi, tamamen şansa kurtuldu.

Bir de Oğulcan denen zıpzıp vardı. Tek amacı faul almak. En az 5 tane bu şekilde faul aldı. Bekliyor bizim topçu müdahale edince uçarak kendini yere atıyor, faul. Penaltıda da tek amacı uçarak penaltı almaktı. Olmadı.

Hakemlerin böyle futbolcuları anında tespit edip önünü kesmesi lazım.

Çok kötü bir hakem performansı izledik.

Hüseyin GÖÇEK pazar akşamı takdir haklarını hep Rize'den yana kullandı.

Sörloth'a yapılan en az 2 net faul var, devam ettirdi.

Sosa'ya tokat vuran kişiyi 2.sarıdan atmalıydı.

Oğulcan penaltı almaya çalıştı ama yemedi.

Sosa sakatlanmadan çıkması büyük şans bizim için

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 13:22
Tebrikler Fırtınam.
O zorlu saha şartlarında üstelik 1 0 geriden gelip maçı çevirmek kolay iş değildi.
Bu maç takımın oyuncuların bu işe baş koyduğunu gösterir.
Asla pes etmeyip sonuna kadar mücadele ettiler.

O zor şartlarda İNSANÜSTÜ bir mücadele, kısa paslar, yenilgiyi kabullenmeme

Bunlar şampiyonluğun anahtarları

Onur Akyüz
08.10.2019, 13:31
Rize taraftarı “ismayil istifa” diye bağırıyordu.

Bahanelerin arkasına sığınma taktik dehası arap ismayil, istifa et sana uyuz oluyorum!

Yeni hoca önerim; yine fb menşeili bir taktik dehası daha;

18105

HOPA'LI TS'Lİ
08.10.2019, 14:08
Rize taraftarı “ismayil istifa” diye bağırıyordu.

Bahanelerin arkasına sığınma taktik dehası arap ismayil, istifa et sana uyuz oluyorum!

Yeni hoca önerim; yine fb menşeili bir taktik dehası daha;

18105

1-2 olunca istifaya davet edildi.

Çok koymuş olacak ki, maç sonrası yenilgiyi penaltı ve hakeme bağladı ahlaksız

erenslash
08.10.2019, 14:37
Şenol gelsin demiyorum ben.Lucescudan daha iyi hoca getirirsin .İyi bir yabancı hoca ve ekip de alırsın.İmkansız değil.İstanbul basını giyimini eleştiriyordu evet çekemiyorlardı çünkü.Bjkde oynattığı başarılı futbolu sayesinde kıymetini yeni anladılar.Alternatif medyalar çoğalınca Trabzonsporun kıymeti anlaşıldı.Şenol hoca milli takımın başındayken sosyal medya ve internette haber yoğunluğu bu kadar yoktu.Bunlar da etken.Ünal hocanın gitmesi başka yönetim başka.Bana göre yönetimin kredisi çok gitmemeli.Ben memnunum.ancak başkanın bilimsel hamleler yapması şart.Ünal hocaya gelince belli bir süre sonra gitmesinde fayda var.Ya da başkanın el atıp devre arasında futbolcu transferinden önce Ünala faydası olması için yurt dışından asistan menejer ve teknik personel getirmesi çok iyi olur.Ünaldan başarı beklemiyorum ben.Şenol ile Ünal hiç bir zaman aynı seviyede olamaz.Ünal olacağına Şenol gelsin daha iyi dört sene bizde hoca olsun.ben hoca gelsin hemen istifa etsin buna karşıyım doğru tercih yabancıdan yana olmalı.Ahmet başkanın yabancı teknik personel almak gibi bir çalışması ve planı yok bu düşündürücü.Kimse bizim şampiyonluğumuzu engellemez tabi Ayhan kardeş.Biz ayağımıza sıkmassak.Şimdi bu kadar yanlış teknik personelle çalışmamız da bizim sonumuz olabilir.Önce burdan başlamak lazım.Şampiyonlul dışında avrupa kupalarınd abaşarı için ileriki senelerde üst düzey bir ekip lazım.
Bak Erencim..Lucescu gibi bir adami getiremeyiz Trabzonspor a..S.Günes de artik teknik direktörlük kariyerine milli takimda son verir gibi duruyor..Futboldan zerre kadar anlamayan bir baskanimiz takimin basina Lucescuvari birini getirecegim diye E.Yanal i getirdi..Lucescuvari adama bak :D Bana kalirsa Ünal bu tip teknik direktör grubuna yakin birisi..Hatirla S.Günes ilk defa milli takimin basina getirildiginde Ist. basini giyimini bile elestiriyordu..Karizmasi yokmus güya..Gitti dünya kupasinda belki Türkiye nin basinda hicbir teknik direktöre nasip olmayacak bir basari elde etti adam..Daha sonra bizdeyken iki defa sampiyonlugu elinden alindi ve biz bu adami kovmaktan beter ettik..Adam gitti Bjk de iki sampiyonluk yasabildi..Kariyerinde ki basarilar bunlar..Uzun lafin kisasi istersen asagidan bak, istersen yukardan, istersen sagdan soldan, istersen otur diagonal bak suan icin bize en uygun isim Ünal dir..Icin rahat olsun..Hadi 1-2 sene daha engellendi sampiyonlugumuz..Biz arkasinda duralim bu adamin kayitsiz sartsiz 3. defa ENGELLEYEMEZLER..Birak onu hatta CB bile egelleyemez..Ama sorun su ki..Rakiplerimiz bizi bizden cok iyi tanimalari..En ufak olumsuzlukta taraftari kiskirtip önce Ünal sonrada yönetimi devriltirler bize..Kendi elimizle yapariz bunu ve senelerce belimizi dogrultmaya calisiriz..Hep böyle olmustur bu ve yine böyle olacaktir..

My
08.10.2019, 19:44
Arada rastlıyorum, ama ne zamandan beri Trabzonsporlu yaa :D

İnşallah dediği gibi şampiyon oluruz.Rıfkı Soysal'ı bizim yaş grunu hatırlar. O zamanlar yanılmıyorsam Star Box'ta felan maç sonralarında, spor programlarında felan çıkıyordu. Trabzonsporlu olduğu söyleniyordu da ben de ilk defa bu videolarından öğrendim bizden olduğunu :)

worldmaster
08.10.2019, 20:08
Maçın tekrari var şu an beinde

ozturk
09.10.2019, 08:10
Kulüp hesaplarından galibiyet videosu kaldırılmış. Sebebi nedir acaba? Telif hakkı mı?
Bence Ünal hocanın soyunma odasındaki motive edici konuşmaları sürekli yayınlamamalı.

HOPA'LI TS'Lİ
09.10.2019, 08:19
08.10.2019 Rodallega'nın gidişi sonrası santrafor mevkine transfer edilen Alexander Sorloth büyülemeye devam ediyor. Norveçli futbolcu kısa bir süre sessiz kalsa da son maçlardaki katkısıyla Trabzonspor'un gol umudu olmayı başardı.

Kuzeyin kralı Sorloth Bordo-mavili kulübün sezon başında renklerine bağladığı Alexander Sörloth iyi bir başlangıçtan sonra suskunluğa bürünmüştü. Teknik direktör Ünal Karaman'ın çok güvendiği isimlerden biri olan 'Kuzeyin Kralı' bu dönemde ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Norveçli yıldız, bu sözlere en güzel cevabı en iyi bildiği yerde verdi. Son 4 lig maçında 3 gol, 1 asistle oynadı. Geride kalan 7 haftada kaydettiği 4 gol, 2 asist ile gönüllere damga vurdu.

İstatistiklerini yakaladı

Alexander Sorløth Trabzonspor kariyerinin en verimli sezonlarından birini geçiriyor. Rosenborg, Crystal Palace ve Gent’teki gol sayılarını geçti. Groningen istatistiğini yakaladı. 23 yaşındaki oyuncu FK Bodø/Glimt’te 14, FC Midtjylland’da 15 gol atmıştı.

NAZAR DEĞMESİN SANA GÜZEL ÇOCUK
SANA SARILMAK İSTİYORUM ANTRENMANINA GELİP

HOPA'LI TS'Lİ
09.10.2019, 08:20
Yaptığı kurtarışlarla adından her gün daha da fazla söz ettirmeyi başaran Uğurcan Çakır takımına da hayat veriyor.

Çaykur Rizespor karşısındaki kritik müdahaleleriyle arkadaşlarını ayakta tutan genç file bekçisi, Beşiktaş maçında Nwakaeme'ye hazırladığı gol pozisyonundan sonra zorlu deplasmanda da sahneye çıktı ve Nijeryalı yıldızın 3 puanı getiren sayısı öncesi Sorloth'a asistin servisini yaptı.

Oğuz KUL
11.10.2019, 12:05

Aynen öyle Bedri BMN Aktivitelerine hiç katılmadım bu zamana kadar benim eksikliğimdir (:
Ankarada yaşadığım doğrudur nasip görüşürüz tanışırız inşallah bir gün..
Kusura bakma biraz geç döndüğüm için..
Bu arada eyvallah hakkımdaki görüşün için.

Oğuz KUL
11.10.2019, 12:09
:)

Oğuz İstanbul'da, Ankara'da değil...

Ayrıca BMN Ankara iftarlarında göremezsin, zaten sen gelmiyorsun iftarlara:)

Nasıl görecektin?

Ouzlar karışmasın bense bahsi geçen ankara arada bir istanbul daima TRABZON ama (;

İlker Yazıcıoğlu
11.10.2019, 12:15
Ouzlar karışmasın bense bahsi geçen ankara arada bir istanbul daima TRABZON ama (;

Bahsi geçen Oğuz sensen, BMN Ankara olarak bizim ayıbımız henüz tanışmamak, tabi senin de refakat etmemen ayrı bir durum:)

İyi ve sağlam bir ekip var Ankara'da...

Mutlaka tanışalım...

Oğuz KUL
11.10.2019, 12:22
Bahsi geçen Oğuz sensen, BMN Ankara olarak bizim ayıbımız henüz tanışmamak, tabi senin de refakat etmemen ayrı bir durum:)

İyi ve sağlam bir ekip var Ankara'da...

Mutlaka tanışalım...

Eyvallah..
Düşünceniz ve yaklaşımınız için ayrıca teşekkürler güzel bir moral oldu doğrusu..
Her zaman sağlam dostluklara ihtiyaç vardır ve tadından yenmez kısa sürede tanışmak umuduyla..

Onur Akyüz
13.10.2019, 01:00
Maçın özetini 25 kere izlemişimdir, her defasında aynı tadı alıyorum.

Bunlar bizim dengimiz değil elbette ama bir yıl bizim maçı bekleyip aşırı hırs yapıyorlar da her defasında şamarlayıp dönüyoruz ya işte bu bana aşırı zevk veriyor.

Bir bjk maçından daha fazla rating almasının izahı da işte bu zevktir.

Adeta kafasından tuttuğumuz için salladığı yumruklar bize gelmiyor ve en sonunda kafasına üstten aşağı bi koyup bayıltıyoruz bunları öyle bir his bu.

Canum rizem :)

Ozan Yılmaz
17.10.2019, 15:32
https://ajssarimg.mediatriple.net/1037868.jpg