PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 7.Hafta | Ç.Rizespor 1-2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6

Ahmet Malkoçoğlu
06.10.2019, 22:19
elinde adamın wakayeme uğur ve sosa gibi silah var hocanın ve budamlardan tam randıman almıyor

bu adamları abdullah avcıya ver bak ne oluyor

Ünalın bir halt yapıtğı yok herşey oyunculara bağlı balonu yakında söner

bir futboldan çaktığınız yok Trabzonsporun futboldan anlayan taraftar kısmı 80 ve 90 larda maç izlemiş nesildir

Trabzonspor küçülmüş rize maçına bile seviniyor takım gülünç

takımımız ne hale geldi

olm Trabzonspor bok gibi oynatılıyor hoca yüzünden anlayın
Forum Yönetimini göreve davet ediyorum. Bu kadar saygısızlık fazla

laudrupp61
06.10.2019, 22:19
işte böyle galibiyetler şampiyonluğum alameti

ne biçim yağmur yağmış bu hava şartlarında geriden gelerek maç kazanmak büyük iş

odyseuys
06.10.2019, 22:20
Ünal hoca ve bu ekibe rağmen hayret diyorum bro. balonu yakında söner bırak konuşssunlar :)) basel maçında iki dakika skoru koruyamıyor Ünal taktik konusunda beceriksizin önde gideni gençler gs maçını izledim dün gençlerin hocası gs a top oynatmadı hocasız takım gayet iyi gidiyor yakında toslarız balonu söner idda ediyorum 15 puan lider bitirelim ilk devreyi şampiyonluğu hediye eder yemin ediyorum

arada noktalama kullan da ne dediğin anlaşılsın be kardeşim. laf ebeliğinin bile bir usulü olur... aynı teraneyi okuyorsun aylardır, bari farklı kelimelerle oku. noktalama çaban olmadığı için cümle beklentim zaten yok...

angraf
06.10.2019, 22:20
elinde adamın wakayeme uğur ve sosa gibi silah var hocanın ve budamlardan tam randıman almıyor

bu adamları abdullah avcıya ver bak ne oluyor

Ünalın bir halt yapıtğı yok herşey oyunculara bağlı balonu yakında söner

bir futboldan çaktığınız yok Trabzonsporun futboldan anlayan taraftar kısmı 80 ve 90 larda maç izlemiş nesildir

Trabzonspor küçülmüş rize maçına bile seviniyor takım gülünç

takımımız ne hale geldi

olm Trabzonspor bok gibi oynatılıyor hoca yüzünden anlayın

80lerde 90larda maç izlemiş taraftar futboldan anlıyor diğerleri anlamıyor yani trabzonspor taraftarınıda kendi aramızda sınıflandırıyoruz öyle mi ?
Kripto fenerli seni.

David_LuiZ4
06.10.2019, 22:21
Nwakaeme dediğimiz adam en kötü oynadığı maçta bile gol asist üretebilecek bir adam..Bu adam gol asist üretemese de sahada kalmak zorundadır çünkü topu ayağına alıp ceza sahasına sokulduğu zaman rakip savunmadan en az 3 kişiyi üzerine çekiyor savunmanın dengesini bozuyor üstüne bütün pozisyonların içinde kendisini görüyoruz..Bir açık oyuncusu olarak her pozisyonu gole çevirecek diye bir şey yok o pozisyonlara girmesi bile başlı başına marifettir..

angraf
06.10.2019, 22:21
Eksikler dönerse, hoca biraz daha dikkatli olursa her şey mümkün.
olacağız.

erenslash
06.10.2019, 22:22
ne alakası var ben rize maçına sevinmedim Trabzonspor büyük klup buna sevinecek kadar küçülmedim taraftar olarak. ben biliyorum çünkü gaza gelip üzülecek insanlar ne alakası var?gaza gelecek insanlar Ünal şampiyonluk vermez auuu diyecekler şu kadar puanlar lide rolduk olacağız sonra üzülecekler üzülürler çünkü bir çoğunuzdan daha Trabzonsporluyum merak etme
pardon hangi takımın taraftarısınız?

sevinirsiniz kulüp başarısız olunca da tetikte bekleyin!

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 22:23
Bu maçta Ünal hoca kötü değildi. Niye hocaya dalindi ki?
Bu hava şartlarında , geriye düşüp fiziki olarak düşmeden maçı çevirdi.

Ha, premier lig golleri ile kurtardık. Sağolsun küfür yiyen( özellikle hocanın engin savunucularından) sör ve sturridge ile birlikte.

İyi maçtı, fena değildik.

En önemli tarafı sturridge ve sör ün anlaşmaları....

A bir de son dakikada puan vermeden, puanı son dakikada aldık.

Dönüyor mu bahtimiz???

Hayırlısı... :)

serdaracıl
Şükürler olsun

serkanholep
Şu 2 haftadan sonra hala hoca eleştirenler biraz ara vermeli. Bu tiplerin zaten bir çözüm önerisi de yoktur. Sadece muhalif olmak, hep eleştirme hakkı ve kendi söylediğinin doğru olduğunu zannetme sanısı.

Hastalık.

Gökhan Balcı
06.10.2019, 22:26
Ünal hoca değil, abdülkadir topçu değil, hüseyin zaten insan değilciler hangi maçı bekliyorlar hortlamak için?

Gol yediğimiz ilk anda görebilirsiniz :D

Varlıbaş61
Bizi şampiyon yapmaz bu adi hakemler ama bu heyecanın içinde olmak da çok güzel! Sonu da güzel olsun inşallah ..

hanzale
Yalnız ne gömdük be, yakım da baya baya oynamaya başladı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serkanholep
06.10.2019, 22:27
Nwakaeme dediğimiz adam en kötü oynadığı maçta bile gol asist üretebilecek bir adam..Bu adam gol asist üretemese de sahada kalmak zorundadır çünkü topu ayağına alıp ceza sahasına sokulduğu zaman rakip savunmadan en az 3 kişiyi üzerine çekiyor savunmanın dengesini bozuyor üstüne bütün pozisyonların içinde kendisini görüyoruz..Bir açık oyuncusu olarak her pozisyonu gole çevirecek diye bir şey yok o pozisyonlara girmesi bile başlı başına marifettir..

Aslında Nwakeme şu anda tek kalıyor. Ömür diğer kanatda olduğunda rakip defans ikisine de önlem almak zorunda. Nwakeme daha rahat kalır.

Yusuf olduğunda daha da fena oluyordu. Şimdi Sturrige olacak belki de onun yerine. Düşünün tehdidi.

erenslash
06.10.2019, 22:27
Bazı arkadaşlara
ben bu forumda yazıyorum beğenmeseniz de engelleyin gitsin okuma madem canını sıkıyorsa

biri fenerli demiş güldüm hehe desin analiz yeteneğiniz yerlerde bir şey olmaz bu takımdan

Ünalla başarı gelmez kafanıza sokun

lig uzun maraton hafta hafta hesap yapmayın üzülürsünüz

ben umutlarımı istatistiklere göre yapıyorum eskiden sizin gibiydim sonra üzüldük eee öyle olunda ders çıkardım kendime o yüzden Trabzonsporun şampiyonluğunu beklemiyorum çok zor bizim olmamız bazı şeyler değişmedikçe

benim lafıma gelirsiniz bak sonra eren sahneye bekliyoruz dersiniz

olm boş adam değilim ben geleceği görürüm kör olup başınızı kuma gömmeyin

tamam maçı aldık üç puana ben de sevindim ama bir şey olmaz bu takımdan bu sene

Sinan.K
06.10.2019, 22:28
Ah su Sivas macindan hic olmasa 1 puanla dönseydik ne guzel olacakdi ...

7can61
06.10.2019, 22:29
Gol yediğimiz ilk anda görebilirsiniz :D
Yok dostum yorumları okudum daha şimdiden hortlamışlar. Ruh hastaları başka açıklaması olamaz.

serkanholep
06.10.2019, 22:30
Mikel de gerçekten futbola dönerse yeni efsanemiz olur. Hiç fena görmedim bugün. İlk maçları ne berbattı.

Nazim Can
06.10.2019, 22:30
Millet kafayi yemis, lan Ünalla basari gelmez de gelmez yok Hoca degil yahu kardesim, biz Senol Hocadan sonra simdiye kadar kimlere emanet ettik bu kutsal Teknik Direktörlük görevini, Diego Simone, Mourinho, Zidane, Klopp falan mi ? Bu takimin Teknik Direktör ve oyuncu kalite ortalamasi daha önce neydi kki? Bu youncu grubu ve Hoca elestiriliyor ?

erenslash
06.10.2019, 22:31
ceza versinler sıkıntı yok :)) ver gazı ver hehe bir saygısızlık yok 6 hafta sonra başlarız ağlamaya ben de başarı istiyorum ama hikaye işler
Forum Yönetimini göreve davet ediyorum. Bu kadar saygısızlık fazla

Enaldo61
06.10.2019, 22:31
Sturridge gerçekten İngilizlerin dediği kadar var, sakatlıkları olmazsa top class topçu. Şu Krasnodar maçlarını da 3'er puanla geçsek, Avrupa'da da devam etsek çok başka şeyler olacak.

BlackPanther
06.10.2019, 22:32
Millet kafayi yemis, lan Ünalla basari gelmez de gelmez yok Hoca degil yahu kardesim, biz Senol Hocadan sonra simdiye kadar kimlere emanet ettik bu kutsal Teknik Direktörlük görevini, Diego Simone, Mourinho, Zidane, Klopp falan mi ? Bu takimin Teknik Direktör ve oyuncu kalite ortalamasi daha önce neydi kki? Bu youncu grubu ve Hoca elestiriliyor ?

Bundan önceki Hocalar daha geniş ve iyi kadro ile derbi bile kazanamıyordu.

ünal Karaman İstanbul takımlarını dize getiriyor. Hemde 4 gol attırarak.

Saygıyı hak ediyor

Ahmet Malkoçoğlu
06.10.2019, 22:32
Burda sürekli eleştiri yapanlar hayatlarını nasıl yaşıyor çok merak ediyorum. Kazanınca Ünal'a rağmen kazanıyoruz , kaybedince Ünal yüzünden kaybediyoruz. Yerine önerdikleri isim de BJK lilerin istifasını istediği Abdullah Avcı. Ne yapalım bilmiyorum , neyse gülelim bari :)

erenslash
06.10.2019, 22:34
bakın burada herkes teknik kadromuz iyi derken ben dandik diyordum çoğunluk iyi diyordu hüseyin cimsir diyordu uuu iyi hoca diyordu

abdülkadir sakatlandı kaldınız böyle

şimdide çoğunluk ünal iyi hoca diyor biz kötü diyoruz bunu diyenler azınlık

şimdi bakın 10 hafta sonra forumda değişecek atmosfer

at fava bekle daha yazmıcam 10 hafta sonra yazacağım

2-2.5 ay sonra yazacağım

uzaktan izleyeceğim arada forumu okuyacağım güleceğim

AYYILDIZ
Bu zeminde ve havada alınan 3 puan müthiş. Çok zor şartlar altında oynadık.

smart
Bi geldim Ünal yorumları 180 derece değişmiş:)

gerenimo
06.10.2019, 22:35
hocaya muhalif olacağım derken gülünç duruma düşmeyin. arada bir ince çizgi var ve bir çok kişi bu çizgiyi aştığının farkında bile değil.

serkanholep
Şimdi özetleri izledim de yani gidip Sosa yı öpesim geldi. Her pozisyonda var, kaçan pozisyonlara 18 yaşındaki ergenler gibi üzülüyor, gollere kupa finalindeki goller gibi seviniyor.

Abi bu adam Trabzonsporluymuş meğer

Sefa Toyer
Rakibe bu kadar pozisyon vermek hayra alamet değil.

ccd6167
06.10.2019, 22:36
Kazanan haklı olduğu için ünal hocayı tebrik ederm

fakat 1-0 gerideyken novak sturidgge değişikliği daha mantıklı olurdu bence hata yaptı

gollerimizin 2. De de sörlotun kafası var

Gurpas
Bazı arkadaşlara
ben bu forumda yazıyorum beğenmeseniz de engelleyin gitsin okuma madem canını sıkıyorsa

biri fenerli demiş güldüm hehe desin analiz yeteneğiniz yerlerde bir şey olmaz bu takımdan

ben umutlarımı istatistiklere göre yapıyorum eskiden sizin gibiydim sonra üzüldük eee öyle olunda ders çıkardım kendime o yüzden Trabzonsporun şampiyonluğunu beklemiyorum çok zor bizim olmamız bazı şeyler değişmedikçe

Amma abarttın. Alt tarafı bir maç. Biz bu takımı şampiyon olsun diye sevmiyoruz.

7can61
Bazı arkadaşlara

Hadi yat uyu kardeşim çok kasma kendini, elbet yenileceğimiz maçlar olacak o zaman çıkarsın meydana verirsin gazını Ünal hoca değil filan diye. Şimdi gereksiz bir saçmalama çabaları içinde kıvranıyorsun uğraşma bence.

David_LuiZ4
06.10.2019, 22:37
Bir kişi çıksın bana Ünal'ın bu takıma ne oynattığını hangi taktik anlayışla sahada rakibe hükmettiğimizi detaylı teknik analizle açıklasın bakalım..

Yani Ünal denildiği zaman aklınıza ne geliyor 4-3-3 mü 3 lü savunma mı 4-4-2 mi nedir yani?

Takımın her maçta yediği gollerin sorumlusu kim oyuncular mı?

Hadi bakalım..Futbol bilgisi yeterli düzeyde olan bi forum evladıyla tartışmak isterim aksi takdirde boş lafa karnım tok..

My
06.10.2019, 22:37
Doğru mu bu bilmiyorum ama enteresan bir açıklama.

Daniel Sturridge: “Bu takım gerçeken birbirine çok bağlı olduğunu düşünüyorum. Henüz katkı verememe rağmen beni inanılmaz benimsediler. Performansımdan memnun oldum ama Ünal hocayı daha memnun etmem lazım."

7can61
06.10.2019, 22:38

Daniel Sturridge: “Bu takım gerçeken birbirine çok bağlı olduğunu düşünüyorum. Henüz katkı verememe rağmen beni inanılmaz benimsediler. Performansımdan memnun oldum ama Ünal hocayı daha memnun etmem lazım."
Bence enteresan değil doğru bir açıklama.

Nazim Can
06.10.2019, 22:39
Serefsizlik almis basini gidiyor her mac öncesi veya mac esnasinda, durum 0-0 ken veya yenik durumdayken takima hocaya söv belli oyunculara söv, mac da puan kaybi olursa zaten ortam tam kivamina geliyor, ha olurda mac dönerse bugün ki gibi ya ses cikmiyor yada biz demistik ama siz mi mok bilmiyorsunuz aha ben simdi küsüp gidiyorum ilk puan kaybinda gelip ben demistim dicem, bu ne yahu böyle mi futbol yorumluyorsunuz ???? Devamli herseyi elestir, kötüle olumsuz bir durumda ben demistim, pozitiv durumlarda simdi gidiyorum puan kaybinda gelirim, sitter gittt hic gelme.

Enaldo61

Doğruysa adam çok ilginç bir karakter, olumlu bir gelişme.

Tuğrul
Bazı arkadaşlara

Ünal hoca vasat bile değil ama şampiyonluk için ufak olsa da şansımız var

Bir kere rakipler çok kırılgan ve direnci çok zayıf.

Bilhassa fb ile birlikte gs ve başak teknik direktör kalitesi yüzünden TS'dan daha iyi futbol oynuyorlar.

Ancak gs zafere doymuş olması ve başakşehir'in taraftarı'nın olmaması yarışta bizi diri tutabilir

Ertuğrul Sağlam da yetersiz bir antrenördü ama bu X faktörlerden ötürü şampiyon olmuştu.

Umarım Ünal Karaman'da E.Sağlam gibi şanslı olur

Ama favori olan elbette daha iyi futbol oynayan, daha iyi teknik direktörü olan fb ve gs

Nazim Can
06.10.2019, 22:41

Bilhassa fb ile birlikte gs ve başak teknik direktör kalitesi yüzünden TS'dan daha iyi futbol oynuyorlar.

Ancak gs zafere doymuş olması ve başakşehir'in taraftarı'nın olmaması yarışta bizi diri tutabilir

Ertuğrul Sağlam da yetersiz bir antrenördü ama bu X faktörlerden ötürü şampiyon olmuştu.

Ama favori olan elbette daha iyi futbol oynayan, daha iyi teknik direktörü olan fb ve gs
Ünal vasatsa Ersun, Riza falan neydi ?

ozturk
bakın burada herkes teknik kadromuz iyi derken ben dandik diyordum çoğunluk iyi diyordu hüseyin cimsir diyordu uuu iyi hoca diyordu

abdülkadir sakatlandı kaldınız böyle

şimdide çoğunluk ünal iyi hoca diyor biz kötü diyoruz bunu diyenler azınlık

şimdi bakın 10 hafta sonra forumda değişecek atmosfer

at fava bekle daha yazmıcam 10 hafta sonra yazacağım

2-2.5 ay sonra yazacağım

uzaktan izleyeceğim arada forumu okuyacağım güleceğim

Ben de çok eleştiriyorum ama demiştim demek için değil. Keşke takım her maç galip gelse de elestirilerim boşa çıksa. Yapıcı ve "objektif" eleştirmek gerekir bence

My
Bence enteresan değil doğru bir açıklama.Doğruluğu yanlışlığı değil de Ünal Karaman'la ilgili açıklaması enteresan. Takımdaki herkes Ünal hoca diyor başka bir şey demiyor.

ccd6167
06.10.2019, 22:42
Bir kişi çıksın bana Ünal'ın bu takıma ne oynattığını hangi taktik anlayışla sahada rakibe hükmettiğimizi detaylı teknik analizle açıklasın bakalım..

Yani Ünal denildiği zaman aklınıza ne geliyor 4-3-3 mü 3 lü savunma mı 4-4-2 mi nedir yani?

Hadi bakalım..Futbol bilgisi yeterli düzeyde olan bi forum evladıyla tartışmak isterim aksi takdirde boş lafa karnım tok..
Takımın ciddi manada taktiği yok evet

bjk maçında bariz 4-1-4-1 oynadık. Bu maçta öyle.

senin gibi düşünüyorum hemen hemen 20 maçtır üst üste gol yiyoruz.

alan savunması yaparak gol yemiyoruz mesala ya da geri yaslanıp bekleyerek yediğimiz gol yok

fakat fener sivas 2. Gol gençlerden yediğimiz gol bugün rizeden yediğimiz gollerin hepsinde savunma yerini almadan goller yiyoruz

ben hüseyin türkmenin çok iyi stoper olmadığını düşünüyorum açıkcası

My
06.10.2019, 22:44
https://i.postimg.cc/J4w3GrvS/EGN0z-F5-Xk-AEa-BOR.jpg

Daniel Sturridge: “Taraftara gerçek Sturridge'i izletememin burukluğunu yaşiyorum. Daha çok çalışıp milli aradan sonra gerçek Sturridge'i herkese izleteceğim.”

serkanholep
06.10.2019, 22:44

Daha çok elindeki oyuncularla en iyisini yapmaya çalışıyor ama bütün sistemler 4-4-2 ye bağlanır neredeyse.

Geçen yıl önlibero onazi varken onazi,sosa,yusuf orta sahasıyla oynadı. Onazi gidince yerine daha pasa ve ofansa yatkın parmak ı koydu zorunluluktan. Daha pas takımı olduk.

Bu sene de Mikel Sosa ve Yusuf olacakken Yusuf gitti yerine de kimse alınmadı. Hoca da Eku yu oynatmaya çalıştı.

Pas takımı yaratmaya çalışıyor hoca. Bunu geçen sene gördük. Ama bağlantıyı sağlayan Ömür, Yusuf yok.

Gol yeme sorunu artık psikolojik oldu. Stoper sıkıntısı net. Hosseini yanına pepe gibi biri olsa müthiş olur ama yok. Pereira yerine daha iyi biri olabilir ama yok.

Taktik olarak senin beklentin ne mesela.

Oruç
06.10.2019, 22:45

Sosa gibi takımı sahiplense, fiziksel olarak güçlense ligi sallayacak futbol aklına sahip.

A. Aydın
06.10.2019, 22:45
Ilk yariyi ne kadar yukarida kapatirsak okadar iyi.
Ikinci yari abdulkadir, onazi ve ekuban oynayabilecek. Bu 3 futbolcu ile sampiyonlugun favorisi oluruz.

7can61
06.10.2019, 22:46
Doğruluğu yanlışlığı değil de Ünal Karaman'la ilgili açıklaması enteresan. Takımdaki herkes Ünal hoca diyor başka bir şey demiyor.

Hocam bunla ilgili çok uzun yazardım ama gece gece çok üşendim. Ünal hoca çok samimi bir adam. Takımda dengeleri iyi kuruyor ve saygılı disiplinli bir takım çıkardı iki senedir. Teknik taktik bu olaylara girmeye hakkım bile yok. Yönetim hoca oyuncular güzel bir ritim tutturdular. Başarının anahtarı burada bence de. Yani çok pahalı transferler çok iyi hocalar filan sadece bunlarla hiç bir zaman başarı gelmemiştir gelemez de. Keşke buradaki ergen kafalı çocuklar da anlasalar şu olayı.

Oruç
Aslında Nwakeme şu anda tek kalıyor. Ömür diğer kanatda olduğunda rakip defans ikisine de önlem almak zorunda. Nwakeme daha rahat kalır.

Yusuf olduğunda daha da fena oluyordu. Şimdi Sturrige olacak belki de onun yerine. Düşünün tehdidi.

Waka'yı garanti 2 adam karşılıyor. Bugün bir pozisyonda 4 kişi karşıladı. Şaka gibi. Kalan oyuncularımız sahaya iyi yayılamıyor. Asıl sorun o.

erenslash
bizim işimiz şansa kalamaz şansa kalırsa o bize yaramıyor akıl gücüyle almamız lazım dediklerin doğru ona rağmen bunu başaramıyoruz herkes söylüyor istanbul takımları berbat buna rağmen olmuyor zaten şansla olmaz bu iş.ertuğrul Ünala hocalık konusunda ders verir.yerli klasmanında söylüyorum.futbolcuların çabasıyla belki ikinci oluruz derim ama o da meçhul.lig uzun maraton biz dördüncü oluruz bu sene büyük ihtimal.Bjk sonradan açılabilir ki ben bjk bugün maç olmadan bjk maçı alır dedim avcı takımı topladı.çünkü avrupa maçındaki performansları çok iyidi avcı başarılı olacak.fb ve gs top oynamıyor ama ikinci yarı işler değişecek.

Ama favori olan elbette daha iyi futbol oynayan, daha iyi oyuncuları olan fb ve gs

ben önceden söylüyorum ki üzülmesin kimse çünkü biz çok üzüldük zamanında ben de bu beklentilerle yaşardım bir zamanlar performans onu söylemiyor Ünalın hoca olmadığını anlamak zor değil geçen seneden anlarız zaten.motivasyon abilik birlik beraberlik konularında iyi olabilir ama taktik sıfır
Hadi yat uyu kardeşim çok kasma kendini, elbet yenileceğimiz maçlar olacak o zaman çıkarsın meydana verirsin gazını Ünal hoca değil filan diye. Şimdi gereksiz bir saçmalama çabaları içinde kıvranıyorsun uğraşma bence.

Gökhan Balcı
06.10.2019, 22:48
Yok dostum yorumları okudum daha şimdiden hortlamışlar. Ruh hastaları başka açıklaması olamaz.

Hocam eleştiri dediğin şey gerçekten güzeldir mantıklı yorumlar yapan arkadaşları dinlemeyi çok da seviyorum ayrıca. Fakat burada bazen acayip yazılar görüyorum. Dahası oyunu baştan aşağı teknik taktikten ibaret görmek işte bana asıl komik gelen o. Bu oyunu oynayanlar sıradan sizin bizim gibi insanlar. Her birinin futbol dışında bir hayatları problemleri ne bileyim hayatın içinden aklına ne geliyorsa her şey var. Ayrıca bir de sosyolojik ve ekonomik kısmı da var bu işin. Bu arkadaşlar zannediyor ki dünyanın en iyi hocası gelse bu takıma başarı gelecek. Uzaktan bakınca her şey muhteşem tek sorun taktik gibi duruyor çünkü. Bu takımı bu kadar sorunsuz birbirine bağlı hale getiren öğeleri kimse önemsemiyor. Oyunu konuşamıyoruz insanlığı konuşamıyoruz varsa yoksa o değişiklik yapılır mı sen hoca değilsin yok bu oyuncu da iş var zaten. Hangi hoca olsa bu takımla başarılı olura geliyor iş. Neyse çok uzattım acayip can sıkıcı işler

Ozan Yılmaz
06.10.2019, 22:48
ne alakası var ben rize maçına sevinmedim Trabzonspor büyük klup buna sevinecek kadar küçülmedim taraftar olarak. ben biliyorum çünkü gaza gelip üzülecek insanlar ne alakası var?gaza gelecek insanlar Ünal şampiyonluk vermez auuu diyecekler şu kadar puanlar lide rolduk olacağız sonra üzülecekler üzülürler çünkü bir çoğunuzdan daha Trabzonsporluyum merak etmeÇünkü sen Trabzonspor kazanınca değil kaybedince sevinenlerdensin anladım, olsun fazla sıkma canını Basel maçında da fark yeriz diyordun ya neyse üzgünsündür bu hafta istediklerin olmadı

erenslash
06.10.2019, 22:49
tamam işte objektif eleştiri yapıyorum takım galip gelmesine rağmen yani millet gaza geliyor takım iyi sinyaller vermiyor gelgitli olur gene tablo onu diyorum.basel maçında beraberliğe seviniyoruz eskiden barcaya kafa tutuyorduk kendi sahamızda rizeyi yenince sevindirik oluyoruz takımımızın beklentileri küçüldü bu acınası bir durum
Ben de çok eleştiriyorum ama demiştim demek için değil. Keşke takım her maç galip gelse de elestirilerim boşa çıksa. Yapıcı ve "objektif" eleştirmek gerekir bence

Tuğrul
06.10.2019, 22:49
Ünal vasatsa Ersun, Riza falan neydi ?
Ersun Yanal'ın TS harici kariyeri parlak.

Ankaragücü, Gençlerbirliği ve fb'de ki başarıları aşikar.

Rıza Çalımbay ise oyun planı olmadığı için Ersun'un bir tık altında

Gelgelelim Denizlispor'da yaptıkları onu Ünal Karaman'dan daha iyi hoca yapıyor.

Yine de Ünal hoca Rıza Çalımbay ekolünden.

Saldım çayıra mevlam kayıra futbolu oynatıyor yani sahada çizdiği ayrıntılı bir oyun yok

Hücum ve defansif aksiyonlar gelişigüzel-spontane yaşanıyor

serkanholep
06.10.2019, 22:50
Bizim ve hocanın en büyük sıkıntısı eldeki rotasyon eksikliği

Waka olmasa şu an ne yaparız mesela. Sosa olmasa nasıl olur. Novak yoksa nasıl olacak. Geçen sene en büyük rotasyon sıkıntısı yaşadığımız stoperde nicelik olarak sıkıntı yok sadece.

7can61
bizim işimiz şansa kalamaz şansa kalırsa o bize yaramıyor akıl gücüyle almamız lazım dediklerin doğru ona rağmen bunu başaramıyoruz herkes söylüyor istanbul takımları berbat buna rağmen olmuyor zaten şansla olmaz bu iş.ertuğrul Ünala hocalık konusunda ders verir.yerli klasmanında söylüyorum.futbolcuların çabasıyla belki ikinci oluruz derim ama o da meçhul.lig uzun maraton biz dördüncü oluruz bu sene büyük ihtimal.Bjk sonradan açılabilir ki ben bjk bugün maç olmadan bjk maçı alır dedim avcı takımı topladı.çünkü avrupa maçındaki performansları çok iyidi avcı başarılı olacak.fb ve gs top oynamıyor ama ikinci yarı işler değişecek.

ben önceden söylüyorum ki üzülmesin kimse çünkü biz çok üzüldük zamanında ben de bu beklentilerle yaşardım bir zamanlar performans onu söylemiyor Ünalın hoca olmadığını anlamak zor değil geçen seneden anlarız zaten.motivasyon abilik birlik beraberlik konularında iyi olabilir ama taktik sıfır
Yahu ne öncesinden ne üzülmesinden bahsediyorsun ? Ben 37 yaşımdayım daha bir kupa kaldırdığımız görmedim, hak ettiğimiz kupayı bile elimizden aldılar. Üzülme bir kriter olacaksa ben bu takımı tutmazdım. Çocuklarıma da tutmalarını söylemezdim. Biz başka bir yerdeyiz sen başka bir yerdesin. Sen bu olayın içine hiç girmemişsin bile. Hadi var git sen Ünal hoca değil filan de.

61_Hasan_69
https://i.postimg.cc/J4w3GrvS/EGN0z-F5-Xk-AEa-BOR.jpg

Daniel Sturridge: “Taraftara gerçek Sturridge'i izletememin burukluğunu yaşiyorum. Daha çok çalışıp milli aradan sonra gerçek Sturridge'i herkese izleteceğim.”

YKO'un uydurma röportajları gibi duruyor ama umarım doğrudur :)

Şahin Yılmaz
Galibiyete bile sevindirmiyorsunuz bu ne arkadaş ya.

Yenilince üzülüyoruz kazanınca gene üzüyorsunuz.

Salında biraz sevinelim.

erenslash
Basel maçında fark yeriz dedim olmadı doğru iyi ki olmadı ama galipken iki dakka sonra gol yiyorsun buna mı sevinelim? evet tablo öyle ancak farkettin mi bilmiyorum? adamlar kaleye iki defa geldi ikisi de gol oldu ne kadar kolay gol yedik di mi? beş kere gelseler skoru sen düşün sen tehlikeyi farkında değilsin
Çünkü sen Trabzonspor kazanınca değil kaybedince sevinenlerdensin anladım, olsun fazla sıkma canını Basel maçında da fark yeriz diyordun ya neyse üzgünsündür bu hafta istediklerin olmadı

Sinan.K
06.10.2019, 22:51

Gelgelelim Denizlispor'da yaptıkları onu Ünal Karaman'dan daha iyi hoca yapıyor.

Saldım çayıra mevlam kayıra futbolu oynatıyor yani sahada çizdiği ayrıntılı bir oyun yok

Ayiptir yahu tmm bende ünali begenmem ama ersunla riza hoca degildir ünalin yaninda net

Ozan Yılmaz
06.10.2019, 22:53
Basel maçında fark yeriz dedim olmadı doğru iyi olmadı ama galipken iki dakka sonra gol yiyorsun buna mı sevinelim? evet tablo öyle ancak farkettin mi bilmiyorum? adamlar kaleye iki defa geldi ikisi de gol oldu ne kadar kolay gol yedik di mi? beş kere gelseler skoru sen düşünKolay gol yediğimizi sürekli ben de yazıyorum ve eleştiriyorum fakat sen farklı yerlere gidiyorsun sürekli maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövme hedefin var, sen ve benzer birkaç kişi daha var bu şekil

7can61
Hocam eleştiri dediğin şey gerçekten güzeldir mantıklı yorumlar yapan arkadaşları dinlemeyi çok da seviyorum ayrıca. Fakat burada bazen acayip yazılar görüyorum. Dahası oyunu baştan aşağı teknik taktikten ibaret görmek işte bana asıl komik gelen o. Bu oyunu oynayanlar sıradan sizin bizim gibi insanlar. Her birinin futbol dışında bir hayatları problemleri ne bileyim hayatın içinden aklına ne geliyorsa her şey var. Ayrıca bir de sosyolojik ve ekonomik kısmı da var bu işin. Bu arkadaşlar zannediyor ki dünyanın en iyi hocası gelse bu takıma başarı gelecek. Uzaktan bakınca her şey muhteşem tek sorun taktik gibi duruyor çünkü. Bu takımı bu kadar sorunsuz birbirine bağlı hale getiren öğeleri kimse önemsemiyor. Oyunu konuşamıyoruz insanlığı konuşamıyoruz varsa yoksa o değişiklik yapılır mı sen hoca değilsin yok bu oyuncu da iş var zaten. Hangi hoca olsa bu takımla başarılı olura geliyor iş. Neyse çok uzattım acayip can sıkıcı işler

Yahu diyorum ya çoluk çocuk ergen saçmalamaları. Gece gece okuyup sinirini bozmaya değmez. Çok gereksiz işler çoook.

serkanholep

Yahu iyi şeyler olunca spontane oluyor kötü şeyler olunca TD taktik bilmiyor oluyor.

Evet takımın kötü oyun oynadığı maçlar, yanlış oyuncu değişiklikleri falan da oluyor ama bir de adamın hakkını verin Allah aşkına.

Parmak ı kim tanıyordu, yada Hüseyin i. Çıkardı oynatıyor. Bu Ünal düşmanlarının net olarak Onurcu olduklarını düşünüyorum.

Nazim Can
06.10.2019, 22:54

Hocam Rizanin Denizli kariyerini ki Trabzon kariyerini görmezden gelerek, Ünalin Trabzonspor kariyerinin önüne koyuyorsan konusmaya gerek yok.

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 22:54
Ünal Karaman ne zaman takım savunmasını oturtur, yan top zaafını giderir, kullandığımız yan top , frikik, penaltı organizasyonu aşılar, öyle "1 oyuncu gitti, takım dağıldı, herşey sil baştan" bahaneleri sunmaz, o zaman takıma teknik katkısı var derim.

Şu anda psikolojik katkı sağlıyor.

Yoksa biz en son ne zaman kornerden tehlike yarattık, hangi maç kornerden kalemizde kafa vurdurmadık.

Aslında işin özü şu, oyuncularda var olan doğuştan yetenekleri pas oyunu ile birleştirme işin psikolojik tarafı ile mümkün. Bunu yapıyor.

Ama ekstra idman, taktik çalışma ve tekrar isteyen demin saydığım teknik detaylarda henüz faydası yok.
Yani nasıl Şenol Güneş i hoca ettiysek, Ünal Karaman ı da etmeye çalışıyoruz.
Sabrederiz.

Öyle 3-5 gün oyuncuları yatırmadan , akıl ile, Bilimsellik ile, kendi de üzerine koyup öğrenecekse biz varız.

Yoksa sadece idmanlarda ortada sıçan oynatıp güç idmanı yapacaksa takım, hatta bazen onu da yapmayacaksa o sabrı beklemesin.
Çünkü aynı Şenol Güneş in yetiştiği dönemi anımsıyorum.

Üzerine koyacak. Bahane ve kibirden, ben bilirim demekten uzak duracak.

O zaman sabır.

Yoksa kötek. ( Mecazi)

Tuğrul
06.10.2019, 22:55
Ayiptir yahu tmm bende ünali begenmem ama ersunla riza hoca degildir ünalin yaninda net

Yahu biraz yakın tarihi araştır ondan sonra yorum yap

Bilip bilmeden konuşmayın

Ünal Karaman ne yaptı da Ersun ve Rıza'dan daha iyi hoca olacak.

He unuttum Karabük ve Adana Demir'de görkemli bir kariyeri vardı

Sinan.K
Bizim ve hocanın en büyük sıkıntısı eldeki rotasyon eksikliği

Waka olmasa şu an ne yaparız mesela. Sosa olmasa nasıl olur. Novak yoksa nasıl olacak. Geçen sene en büyük rotasyon sıkıntısı yaşadığımız stoperde nicelik olarak sıkıntı yok sadece.
iyide ona bakarsan ztn suan okadar sakat var onlarda sakat olsa cikmayalim yani oyle mantik olmaz ki Basele karsi ne waka ne sosa nede pereira vardi takim gayete guzel oynadi

My
YKO'un uydurma röportajları gibi duruyor ama umarım doğrudur :)Şimdi bakınıyordum da hiç bir yerde yok Störiçin röportajı. Sanıyorum dediğin gibi sıkıyorlar.

erenslash
06.10.2019, 22:56
tamam olsun ne olmuş? farklı fikir neden rahatsız oluyorsunuz? ben rizeye sevinmiyorum çok çünkü oynanan oyundan uzun vadede bir şey olmayacağını görüyorum ama gol olunca galip gelince genel anlamda ben de çok seviniyorum. kafamdaki Trabzonspor bu değil o yüzden aslında.tamam skor tahminim tutmamış olabilir mesele o değil aslında az çok başımıza neler geleceğini biliyoruz hocam destekliyoruz ama olacakların önüne geçemeyiz ne kadar ben buradan uyarı yapsam bazı arkadaaşlar uyarı yapsa olacaklar gene aynı olacak.napalım bazen biz de salıyoruz zaten.eskiden bir heyecan vardı şimdi o heyecanlar boğazımızda kalıyor sebep bu aslında
Kolay gol yediğimizi sürekli ben de yazıyorum ve eleştiriyorum fakat sen farklı yerlere gidiyorsun sürekli maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövme hedefin var, sen ve benzer birkaç kişi daha var bu şekil

Sinan.K
06.10.2019, 22:56
[QUOTE=Tuğrul;1921172055]Yahu biraz yakın tarihi araştır ondan sonra yorum yap

He unuttum Karabük ve Adana Demir'de görkemli bir kariyeri vardı[/QUOTE
beni baska takim ilgilendirmez Trabzonda ne yapti önemli banane karabukten adanadan madanadan

El Cordobes
06.10.2019, 22:57
Allah kimsenin gözünü bu kadar kör kalbini bu kadar katı yapmasın.

Gün sizin gününüz değil. Gidin stresinizi başka yerde atın. İlk puan kaybında yine uğrarsınız. İş artık terbiyesizliğe doğru kayıyor. Gerek yok...

7can61
06.10.2019, 22:58
Giray Bulak ı yine salmışlar, Ünal gitsin Giray gelsin. Teknik taktik bol bol var. Ya da Yılmaz Vural da olur. O yoksa Tolunay var boşta. Plase halilodziç.

Yahu diyelim ki Ünal hoca boş adam takıma katkısı yok anladık haklısınız.

Kim gelsin yerine, nedir önerileriniz?

Sarri? Klopp? Poşettino da var ismi güzel. Kim gelsin yahu?

Sinan.K
06.10.2019, 22:58
Yahu biraz yakın tarihi araştır ondan sonra yorum yap

He unuttum Karabük ve Adana Demir'de görkemli bir kariyeri vardı

trabzonda ne yaptina bakarim ben banane adanadan karabukten ersunla riza ne yapmis bu takimda hicbise

Nazim Can
06.10.2019, 22:59
Riza nin bile kora kor savunuldugunu gördüm ya ben burda wallaha bize her bok müstehak.

AYYILDIZ
06.10.2019, 22:59
Yusuf Sarı ve Ivanildo geri dönüyor klübe için iyi. Ekuban'da inşallah bu aradan sonra takıma katılır.

7can61
06.10.2019, 23:00
Sayın yöneticilerden ricamdır, mevcut forum üyelerine ve sonradan üye olacaklara IQ testi gibi bir şey uygulayın gözünü seveyim.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:01
Vallahi bugün kazanacağımız içime doğdu,hani bahis falan haram işler olmasa tüm serveti basardım,maç 1-0 iken de aynı rahatlıkla evdekilere bu maç bizim 2-1 dedim,90'da Wakayame golüne sevinmedim bile,o kadar emindim.
Bu tür maçları başında TD olmadan da alması lazım Trabzonspor'un,kazandığı zaman değil kaybettiğinde olay olur.

Maçın yıldızı ise Uğurcan,yağmur ve bu yağmurlu sahada Oğulcan gibi kazmayı sahada tutan İsmail Kartal.O kontalar normal bir zeminde iki kat fazla olurdu,Uğurcan bu kadar kurtarabilir miydi bilinmez.
Bu işten nasıl ekmek yiyor bu İsmail Kartal gibiler,gerçi bizde de Ünal Karaman var.

Ozan Yılmaz
tamam olsun ne olmuş? farklı fikir neden rahatsız oluyorsunuz? ben rizeye sevinmiyorum çok çünkü oynanan oyundan uzun vadede bir şey olmayacağını görüyorum ama gol olunca galip gelince genel anlamda ben de çok seviniyorum. kafamdaki Trabzonspor bu değil o yüzden aslında.tamam skor tahminim tutmamış olabilir mesele o değil aslında az çok başımıza neler geleceğini biliyoruz hocam destekliyoruz ama olacakların önüne geçemeyiz ne kadar ben buradan uyarı yapsam bazı arkadaaşlar uyarı yapsa olacaklar gene aynı olacak.napalım bazen biz de salıyoruz zatenFarklı fikirler ve eleştiriler iyidir, zinde tutar, yeni bakış açısı getirir fakat art niyet olmasın arkasında yeter ki, zarar verme amaçlı, vurucu - kırıcı yorumlar insanı soğutuyor - geriyor burada. Yaptığınız yorumlar gelişme ve destekleme amaçlı değil Ünal gitsin de ne olursa olsun tarzında, benim karşı durduğum nokta da tam olarak burası.

serkanholep
Ünal Karaman ne zaman takım savunmasını oturtur, yan top zaafını giderir, kullandığımız yan top , frikik, penaltı organizasyonu aşılar, öyle "1 oyuncu gitti, takım dağıldı, herşey sil baştan" bahaneleri sunmaz, o zaman takıma teknik katkısı var derim.

Şu anda psikolojik katkı sağlıyor.

Yoksa biz en son ne zaman kornerden tehlike yarattık, hangi maç kornerden kalemizde kafa vurdurmadık.

Aslında işin özü şu, oyuncularda var olan doğuştan yetenekleri pas oyunu ile birleştirme işin psikolojik tarafı ile mümkün. Bunu yapıyor.

Ama ekstra idman, taktik çalışma ve tekrar isteyen demin saydığım teknik detaylarda henüz faydası yok.
Yani nasıl Şenol Güneş i hoca ettiysek, Ünal Karaman ı da etmeye çalışıyoruz.
Sabrederiz.

Öyle 3-5 gün oyuncuları yatırmadan , akıl ile, Bilimsellik ile, kendi de üzerine koyup öğrenecekse biz varız.

Yoksa sadece idmanlarda ortada sıçan oynatıp güç idmanı yapacaksa takım, hatta bazen onu da yapmayacaksa o sabrı beklemesin.
Çünkü aynı Şenol Güneş in yetiştiği dönemi anımsıyorum.

Üzerine koyacak. Bahane ve kibirden, ben bilirim demekten uzak duracak.

O zaman sabır.

Yoksa kötek. ( Mecazi)

Antremanları hep izleyen birisiniz sanırım. Bu saydıklarınız hocanın takıma sadece psikolojik katkısıyla yaptığı oyun oynattığını anlatıyor. O zaman hoca zihin yıkıyor olmalı tam manasıyla. Bildiğim en iyi motivatör sinyör dür. Ama yetmiyor gs de şimdi. Ki arkalarında çok daha büyük bir güç var.

Arayan bulur. Ben de Ünal hocayla anlaşıldığında yanlış hoca dedim. Bir başarısı yok. Ama demekki doku uyumu gerekiyormuş. Doku uydu. Öyle veya böyle son 2 senedir takım her türlü başarılıysa burada sadece oyuncu grubunda başarıyı görmek yanlış olur.

erenslash
06.10.2019, 23:02
https://www.transfermarkt.com/statistik/verfuegbaretrainer say bakalım kaç boşta hoca var burada.
Giray Bulak ı yine salmışlar, Ünal gitsin Giray gelsin. Teknik taktik bol bol var. Ya da Yılmaz Vural da olur. O yoksa Tolunay var boşta. Plase halilodziç.

Yahu diyelim ki Ünal hoca boş adam takıma katkısı yok anladık haklısınız.

Kim gelsin yerine, nedir önerileriniz?

Sarri? Klopp? Poşettino da var ismi güzel. Kim gelsin yahu?

AyhanPe
Serefsizlik almis basini gidiyor her mac öncesi veya mac esnasinda, durum 0-0 ken veya yenik durumdayken takima hocaya söv belli oyunculara söv, mac da puan kaybi olursa zaten ortam tam kivamina geliyor, ha olurda mac dönerse bugün ki gibi ya ses cikmiyor yada biz demistik ama siz mi mok bilmiyorsunuz aha ben simdi küsüp gidiyorum ilk puan kaybinda gelip ben demistim dicem, bu ne yahu böyle mi futbol yorumluyorsunuz ???? Devamli herseyi elestir, kötüle olumsuz bir durumda ben demistim, pozitiv durumlarda simdi gidiyorum puan kaybinda gelirim, sitter gittt hic gelme.

Arkadaslarin cok gelismis egolari var..Galibiyete sevinmiyorlar yahu..Normal bir taraftar maglubiyet sonrasi
üzülür taraftar olmanin dogal bir refkeksi sonucta ama bu yaratiklarin egolari oksaniyor puan kayiplarinda..Galbiyette ise hassas egolari sarsiliyor..Önemli de degiller..Takim dogru yolda olsun yeterli..Yapici elestiriler sunup destek vermemiz yeterli..Bunu yapanda bir cok arkadasimiz var..Geri kalani taraftarligin cöpleri..Pek kaale almamak gerekir..

~UniCef~
Dokuz maçın tamamında kötü oynadık. 10 oyuncusu geçen seneden devam eden bir takımda 1 oyuncunun değişimi ile takımı sanki baştan kuruyormuş gibi zamana ihtiyaç yoktur.
Ruh hastası tezinize ruh hastası bahaneler uydurmayın.

Sakatlıklar yokken de aynı oyunu oynadık.
Mikel geldiğinde ne oynuyorsa, onu oynuyor.
Sen savunmayı öne çıkarma, takımın boyunu 70-80 metre yap, bakayım mikel gene aynı lafları işitiyor mu işitmiyor mu!
Bak süper başlayan Sörloth bile sonradan dağılmasına rağmen topladı. Çünkü artık tek başına oynamıyor.

Ruh hastası koyunluğunuza uymayan, eleştirebilen insanlar var diye tımarhanelik zihninize düşük zekalı kanıtlar göstermeye çalışmanız edep yoksunu üslubun üstünü örtmez.

Biz halt edildiği zaman, skordan sonuçtan bağımsız halt ediyorsunuz demeye devam edeceğiz.
Anlaşılmaz ise dozunu arttırarak ....
İşinize gelmiyorsa ruhunuzu dinlendirin. Hasta sizsiniz çünkü.

Renktas kusura bakma ama Obi Mikelin güclendikce daha iyi oynadigini bile görmemissin. Fikrini anliyorum ama bana göre hic bir mantiki alt yapisi olmadigi icin saygi duymuyorum :)

Taraftarin elestirisi ile takim boyu kisalmaz. Cok iyi bir Teknik ekip ile kisalir.

melihergun
Bakalım nereye kadar götürebileceğiz ivmeyi milli takım arasından sonra.Eğer hoca aralığa kadar böyle inişli çıkışlı da olsa bir ivme yakalarsa bir kaç takviye ile ilk 4 yarışında oluruz diye tahmin ediyorum.

Tuğrul
06.10.2019, 23:03
Yahu iyi şeyler olunca spontane oluyor kötü şeyler olunca TD taktik bilmiyor oluyor.

Evet takımın kötü oyun oynadığı maçlar, yanlış oyuncu değişiklikleri falan da oluyor ama bir de adamın hakkını verin Allah aşkına.

Parmak ı kim tanıyordu, yada Hüseyin i. Çıkardı oynatıyor. Bu Ünal düşmanlarının net olarak Onurcu olduklarını düşünüyorum.
Onur'un ortalama bir kaleci bile olmadığını vurgulayan nadir kişilerden biriydim

Başlığı açarak bunu görebilirsin

Ünal hoca'nın sistemi anti-futbola dayalı.

Sahaiçi organizasyonunu oluşturan kompakt ve yardımlaşmalı yerleşim yok.

Herkes yanlış yerde pozisyon alıyor. 80 metrede top oynuyoruz.

Önde alan daraltarak, basarak oynamadığımız için atak sürekliliği yaratılmadığı gibi Nwakaeme'yi ileri-geri koşturuyor.

Toplu oyunda oyuncuların hareketliliği ve top kullanma özelliği yok.

Fazla uzatmayayım çağdışı futbol oynatıyor.

Umarım Ertuğrul Sağlam şansı onda da olur ama bu oyunla işimiz zor

Sinan.K
06.10.2019, 23:03
Ünali sevmeye bilirsiniz eelestire bilirizde bende ediyorum ama suan bu kadar sakat olmasina ragmen yaptiklar kötu degildir ve bunu kötu bulanda varsa nankördur acik ve net bu kafalan bi 30 sene daha bise olmaz bizden

artvinli_mert
06.10.2019, 23:04
Takımın BJK ye dört atmış. Baselle oynadığı maçta oldukça istekli ve yer yer klas bir oyun çıkarmış. 1-0 dan 2-1 getirmiş maçı,( Şanssız bir golle 2-2 bitse de) hemen bu iki güç maçtan sonra bardaktan boşalır gibi yağan yağmur altında, bozuk zeminde takım halinde sana bilenmiş bir takıma karşı 90 dakika mücadele etmiş. Hocası elinden geldiği en iyi kadroya göre oyun kurmuş ve bence başarı elde etmişken...

Futbolu sadece seyirci olarak izlemiş veya amatör olarak içinde olmuş bir taraftar çıkacak ve basacak lafı, hoca değil, yetersiz, şu kim, bu ne işe yarar, bunu neden aldılar, bu neden oynuyor, bu neden yok.

Adam yetinmiyor ruh sağlığı ne kadar bozuksa artık, göreceksiniz benim dediğime geleceksiniz o zaman konuşacağım diyor. Yani takım başarısız olunca bunun dediği doğru olacak ve adam foruma gelip zevk alarak bakın gördünüz mü diyecekmiş. Bravo.

Takımı ve hocayı doğru maç sonrası doğru zamanda eleştirmek lazım. İyi olduklarında sen kötü görüyorsun diye hoca yada takım eleştirilmez. En azından futbolu bilen bunu yapmaz.

Farkında olmayanlar için hatırlatayım; o sahada bırak futbol oynamayı bu eleştiri yapanlar 15 dakika koşamazdı.

1-Rizenin tartışmalı pozisyonu penaltıya daha yakındı. Verilse hata yaptılar demezdim.
2-Hakem takdir haklarını hep Rizespordan yana kullandı. Özellikle zaman geçiren kaleci ve oyunculara çok geç uyarı yaptı.

Oğuzhan Fidan
sakatlar dönünce kafalarına vura vurada kazanırız. şuanda sadece kazanmaya devam edelim eksikleri dolduralım kazanalım. 90 dakika iyi olmamıza gerek yok 15-20 dakka top oynasak alırız maçları

erenslash
art niyet yok tamamen aksine iyi niyet var Ünal gitsin evet diyorum.bunu demek suç mu? ayıp mı? benim görüşüm bu yönde.Ünal hocayı desteklemiyorum ben.Trabzonsporu destekliyorum kimse kusura bakmasın art niyetli değiliz aksine takımın başarısını düşünüyoruz.Ünalın yerine gene yerli anılacaksa farkeden bir şey olmayacak onu farkındayız.başkan artık bilimsel düşünür düşünmez bilemem şu anlık öyl ebir bilimsel hamleler yapayım kafasında değil malesef.
Farklı fikirler ve eleştiriler iyidir, zinde tutar, yeni bakış açısı getirir fakat art niyet olmasın arkasında yeter ki, zarar verme amaçlı, vurucu - kırıcı yorumlar insanı soğutuyor - geriyor burada. Yaptığınız yorumlar gelişme ve destekleme amaçlı değil Ünal gitsin de ne olursa olsun tarzında, benim karşı durduğum nokta da tam olarak burası.

serkanholep
iyide ona bakarsan ztn suan okadar sakat var onlarda sakat olsa cikmayalim yani oyle mantik olmaz ki Basele karsi ne waka ne sosa nede pereira vardi takim gayete guzel oynadi

İşte onu diyorum. Zaten bir saktlık sıkıntısı varken ve 3-4 oyuncu 2 aydık sürekli maç yapmış ve yorgunsa ve yine de bir avrupa maçına rotasyonla çıkıp takımı iyi oynatıyorsa bir oyun planı var ve yedekler de bu oyuna katkı sağlıyor.

Bu hoca başarısı değil midir

fanatikdevri
Ünali sevmeye bilirsiniz eelestire bilirizde bende ediyorum ama suan bu kadar sakat olmasina ragmen yaptiklar kötu degildir ve bunu kötu bulanda varsa nankördur acik ve net bu kafalan bi 30 sene daha bise olmaz bizden

Peki bu kadar sakatlık vermemiz ile Ünal Karaman arasında bir ilişki yok mu,neden başka takımlarda bu kadar olmuyor diye soramaz mıyız?
Bugün de Novak gitti,bunlar bahtsızlık mı?

zorroid
06.10.2019, 23:06
Ne oldu çok bilmiş baykuşlar? Havuzda oynadık maçı resmen. Helal olsun hepsine topçularımızın. O sene bu sene. Size rağmen!

Yine bir sürü baykuş tünemiş forumun dallarına. Rize'nin içinden geçeceğiz.

David_LuiZ4
Daha çok elindeki oyuncularla en iyisini yapmaya çalışıyor ama bütün sistemler 4-4-2 ye bağlanır neredeyse.

Geçen yıl önlibero onazi varken onazi,sosa,yusuf orta sahasıyla oynadı. Onazi gidince yerine daha pasa ve ofansa yatkın parmak ı koydu zorunluluktan. Daha pas takımı olduk.

Bu sene de Mikel Sosa ve Yusuf olacakken Yusuf gitti yerine de kimse alınmadı. Hoca da Eku yu oynatmaya çalıştı.

Pas takımı yaratmaya çalışıyor hoca. Bunu geçen sene gördük. Ama bağlantıyı sağlayan Ömür, Yusuf yok.

Gol yeme sorunu artık psikolojik oldu. Stoper sıkıntısı net. Hosseini yanına pepe gibi biri olsa müthiş olur ama yok. Pereira yerine daha iyi biri olabilir ama yok.

Taktik olarak senin beklentin ne mesela.

Benim beklentim şudur...

Takımın hücum ve savunma boyunu kısa tutmalıyız oyunu 30 metrede oynamalıyız..Pas sayısı ortalamasını asgari 400 500 civarında yapmalıyız topa daha fazla sahip olmalıyız topu daha çabuk geri kazanmalıyız rakip sahada 4 lü 5li pres üçgenleri kurmalıyız gerektiğinde maç içinde 3lü savunmaya dönebilmeliyiz rakip sahada topla oynarken oyunu taç çizgisine kadar açıp genişlik kazandırma ve rakip savunma oyuncuları arasındaki mesafeyi açmalı boşluk yaratmalıyız..Uzar gider bu..Bunların bazıları takımın gol yeme sorunuyla direkt bağlantılı şeyler..

Ben Ünal Karaman döneminde yukarıda yazdığım argümanları pekiştiren bir hocalık anlayışı göremiyorum üstelik bahsettiğin eksik oyuncuların kadroda oldukları dönemde bile..

Nazim Can
son 2 macda yedigimiz 3 golün 3 de cok klasdi kimse agzini acmasin, 2 Basel ve bugunki sol bekin attigi tamamen sanssiz goller yedik.

cyberentalpi
Kötü oynamamıza rağmen bugun kazandık
Basel ve Bjk maclarında paslaşmalar felan netti. Gerçi bu yağmurda ne olur o da ayrı konu

Ünal Hoca ne yerden yere vurulacak nede yerin dibine sokulacak bir adam.

Yani nasıl desem bu maç zor diyorsunuz Ts iyi top oynuyor . Malatya ,Basel.Aek ilk maçı gibi, cok iyi olmasada Bjk
bu maç kolay diyorsunuz takım yürümüyor bile. Kaybedilen puanlar özellikle gencler ve paşa maçları. şu an 16 puanda idik. Hadi 1 puan fb den aldik. 1 puanda sivasa verdik

Yani futbolcu kalitemiz kötü mü değil. Lige göre diyorum
Ugurcan gibi fantastik bir kaleci sayesinde şu durumdayız. waka reis gibi belkide ligin en verimli oyuncusuna sahibiz. Sosa bu ligdeki en iyi oyun lideri bana göre. perreira,novak standart ustü kanatlar. Hosseini çok değerli adam. obi ve stu yu kim istemez. Parmak bu ligde hangi kadroya giremez. sorloth a kızıyoruz felan ama adam ligde hem asist hem gol krallıgında. 6 gol atıp iki Asist yapmış. Daha sakat Ömür ve Ekuban gibi tehlikeli ve etkili iki adamımız var. Umarık Onazi eskisi gibi döner.

Hah işte gerisi yok. dogan ,sarı, bekler super değiller yer dolduruyorlar.

Bunları düşünürsek Ünal Hoca fena değil ama waka ve ugurcanla surekli zıplayamayız. sivasta ki gibi avlanırız.

Bu sefer devre arası eksikleri tamamlamalıyız. Novak çok yoruldu. İyi bir yedek gerek. eksik yönümüze takviye gerek.

hay1699
06.10.2019, 23:07
Halilhodzic’in Trabzon taraftarı takımını Barca sanıyor açıklaması geliyor aklıma. Biz Sturridge’e senelik 3.5 verdik diye hopluyoruz, ki takımızda o parayı alan sadece Sosa var. Cücüklerin 11’lerinde 2den aşağı alan yok, Başak da dahil nerdeyse. Sevinmeye bile müsade yok yandığım yerde :)

zorroid
06.10.2019, 23:07
Ya hu saha şartlarını geçtim, yağan yağmura rağmen bunu yazdıysan senin için dua etmekten başka yapılacak bir şey yok.

Oğuzhan Fidan
06.10.2019, 23:08
Takımın BJK ye dört atmış. Baselle oynadığı maçta oldukça istekli ve yer yer klas bir oyun çıkarmış. 1-0 dan 2-1 getirmiş maçı,( Şanssız bir golle 2-2 bitse de) hemen bu iki güç maçtan sonra bardaktan boşalır gibi yağan yağmur altında, bozuk zeminde takım halinde sana bilenmiş bir takıma karşı 90 dakika mücadele etmiş. Hocası elinden geldiği elindeki kadroya göre oyun kurmuş ve bence başarı elde etmişken...

Futbolu sadece seyirci olarak izlemiş veya amatör olarak içinde olmuş bir taraftar çıkacak ve basacak lafı, hoca değil, yetersiz, şu kim, bu ne işe yarar, bunu neden aldılar, bu neden oynuyor, bu neden yok.

Adam yetinmiyor ruh sağlığı ne kadar bozuksa artık, göreceksiniz benim dediğime geleceksiniz o zaman konuşacağım diyor. Yani takım başarısız olunca bunun dediği doğru olacak ve adam foruma gelip zevk alarak bakın gördünüz mü diyecekmiş. Bravo.

Takımı ve hocayı doğru maç sonrası doğru zamanda eleştirmek lazım. İyi olduklarında sen kötü görüyorsun diye hoca yada takım eleştirilmez. En futbolu bilen bunu yapmaz.

Farkında olmayanlar için hatırlatayım; o sahada bırak futbol oynamayı bu eleştiri yapanlar 15 dakika koşamazdı.

1-Rizenin tartışmalı pozisyonu penaltıya daha yakındı. Verilse hata yaptılar demezdim.
2-Hakem takdir haklarını hep Rizespordan yana kullandı. Özellikle zaman geçiren kaleci ve oyunculara çok geç uyarı yaptı.

anlamayanlar için tekrar alıntı yapayım arada kalmasın ... kırmızıyla işaretlenen yerler oldukça gerçekçi maddeler.

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 23:08
Antremanları hep izleyen birisiniz sanırım. Bu saydıklarınız hocanın takıma sadece psikolojik katkısıyla yaptığı oyun oynattığını anlatıyor. O zaman hoca zihin yıkıyor olmalı tam manasıyla. Bildiğim en iyi motivatör sinyör dür. Ama yetmiyor gs de şimdi. Ki arkalarında çok daha büyük bir güç var.

Arayan bulur. Ben de Ünal hocayla anlaşıldığında yanlış hoca dedim. Bir başarısı yok. Ama demekki doku uyumu gerekiyormuş. Doku uydu. Öyle veya böyle son 2 senedir takım her türlü başarılıysa burada sadece oyuncu grubunda başarıyı görmek yanlış olur.
Antremanları izlemiyorum.
Maçları izliyorum.

Bu saydığım "tekrarla-ek çalışma ile öğrenilen" şeylere dair bir gelişme 1,5 senedir yok.

Ya çalışma yapılmıyor, ya yanlış yapılıyor.

İstediğiniz kadar itiraz edin.

Bana tekrarla çalışılması gereken, ve geliştirdiğimiz tek bir özellik gösterin.
Herhangi bir oyuncunun uzaktan şutu gelişir, yan top gelişir, yan top savunması gelişir.
Herhangi bir şey.

Teknik eksiklik var. Ne kadar reddederseniz edin.

Çalışıyorsa da eksik ya da yanlış çalışıyor. 1,5 sene sürmez bunların kazanılması.

Bireysel beceri gelişimi ortalamanın epey üzerinde.
Takım becerisi gelişimi, pas oyunu dışında ortalamanın çok altında.

Tipik Türk insanı.
Kollektif eksiklik.

İnşallah katar.

Sinan.K
06.10.2019, 23:09
Peki bu kadar sakatlık vermemiz ile Ünal Karaman arasında bir ilişki yok mu,neden başka takımlarda bu kadar olmuyor diye soramaz mıyız?
Ne alaka ünal mi bile bile sakatladi futbolculari ünal mi seciyor külübün doktorunu ?

Ozan Yılmaz
art niyet yok tamamen aksine iyi niyet var Ünal gitsin evet diyorum.bunu demek suç mu? ayıp mı? benim görüşüm bu yönde.Ünal hocayı desteklemiyorum ben.Trabzonsporu destekliyorum kimse kusura bakmasınBaşka bir isteğin yok sorun bu Ünal gitsin de gitsin, o olunca sonraki hedefini de tahmin ediyorum aslında tahmin de değil kesin bilgi, bu sefer başkan gitsin diye tutturacaksin, yıllardır süregelen bir kısır döngü bu takımın makus tarihi o gitsin bu gitsin diye diye geçti yıllarımız fakat akıllanmadi bu sürekli o gitsin bu gitsinci zihniyet

Sinan.K
İşte onu diyorum. Zaten bir saktlık sıkıntısı varken ve 3-4 oyuncu 2 aydık sürekli maç yapmış ve yorgunsa ve yine de bir avrupa maçına rotasyonla çıkıp takımı iyi oynatıyorsa bir oyun planı var ve yedekler de bu oyuna katkı sağlıyor.

Bu hoca başarısı değil midir
basaridir tabiki

Ahmet Malkoçoğlu
06.10.2019, 23:10
Mağlubiyet alsak neyse de galibiyette bile bu kadar hoca düşmanlığı okumak üzdü.

7can61
Bizim ev biraz ufak geliyor bana, şöyle 5+1 boğaz manzaralı bir şey arıyorum. Araba da kesmiyor artık, 2 litre motor var kesmiyor beni, bana şöyle 4 litre 8 silindir motorlu canavar bir araba lazım. İşimden hiç memnun değilim, bendeki bu özellikler Koç holdinge CEO olacak şekilde ama gel gör ki nelerle uğraşıyorum. Dum dum da dum dum.
Al size eleştiri. Çözümü de söyleriz bir ara.

serkanholep
Onur'un ortalama bir kaleci bile olmadığını vurgulayan nadir kişilerden biriydim

Önde alan daraltarak, basarak oynamadığımız için atak sürekliliği yaratılmadığı gibi Nwakaeme'yi ileri-geri koşturuyor.

Bu dediğin bu sene başından beri var. Yusuf tan sonra oluşan problem gibi.

Ben de TR de beceriksiz rakip forvetlerden dolayı galibiyetler aldığımızı düşünüyorum.

Ama avrupada da ciddi bir kaza olan AEK ve iyi bir takım olan getafe mağlubiyetleri var. Çok ezik oynadığımız fb maçı hariç yok sanki.

Evet gerçekten ortasahayı çok hızlı geçiyor rakip. O sorunu Mikel Sosa ortasahası çözer. Önlerine yine koşan Kanga gibi biri belki Eku da olabilir konulursa çözülebilir. Parmak yavaş ve güçsüz kalıyor

AyhanPe

Evt o zeminde olabilir..Tüm sakatliklara ve dinlendirilen aslara ragmen Basel macinda ilk yari oynanan oyunla niye ilislendirmiyorsun Ünal i ? Resmen art niyetlisin..

serkanholep
Galip gelinen maç sonrası daha fazla tartışmadan sevincini yaşamak istiyorum. İnşallah çok daha güzel günler bizi bekliyordur.

AyhanPe
06.10.2019, 23:11
bizim ev biraz ufak geliyor bana, şöyle 5+1 boğaz manzaralı bir şey arıyorum. Araba da kesmiyor artık, 2 litre motor var kesmiyor beni, bana şöyle 4 litre 8 silindir motorlu canavar bir araba lazım. Işimden hiç memnun değilim, bendeki bu özellikler koç holdinge ceo olacak şekilde ama gel gör ki nelerle uğraşıyorum. Dum dum da dum dum.
Al size eleştiri. çözümü de söyleriz bir ara.

:d :d :d :d

fanatikdevri
06.10.2019, 23:12
Ne alaka ünal mi bile bile sakatladi futbolculari ünal mi seciyor külübün doktorunu ?

Sürekli aynı futbolculara yüklenirsen,oyunu 50 metre değil 80 metrede oynarsan,o kadar ağırlığa hazır olacak antreman bilgin yoksa,adaleler güçsüz kalır.
Daha Türkiye kupası maçları da binecek,rotasyon yapmayı bilmesi lazım.Sosa'ya bir şey olursa işler terse döner.

Mustafa YILMAZ
foruma ara verme vakti gelmiş.

hep aynı tipler hep aynı yersiz yorumlar.

birde aşırı derecede alt yapı oyuncularına düşmanlık oluştu forumda iyice soğudum buradan.

yöneticiler farkında mı bilmiyorum ama kin kusuyor forum kin, alışkanlık olacak bu, kapatın forumu 1-2 hafta temizlik yapın.

neyse uzun süre girmemek en iyisi.

Onur Akyüz
18099

”utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz”

melihergun
06.10.2019, 23:14
Ben yine hafızama dayanarak söylüyorum.Ünal hoca sonuç odaklı futbol oynayacağız demişti ve baselden beraberlik bjk ve rize den 3 puan aldı.Ünal hocanın geçen sene oturtuğu sistemde top hep bizdeydi kısa paslarla sabırlı bir futbol oynatıyorduk. O zamanda sanırım yazmıştım buraya hep barcelona güzellemelri yapılırken.Bizim takımımızda aralara kaçmak yasak galiba kimse kaçmıyor.Herkes kafayı kaldırıp mikel i veya Sosa yı arıyor.Bakın bu sistemin benim için en önemli yanı en azından izleyen olduğum için araya atılan koşulardır.Mesela geçen seneki fener maçı yusuf un golü muazzam bir gol bunları daha çok yapmalıyız.Sistemimiz oturursa eğer sanırım böyle bir şey izleyeceğiz.Ben nedense Ünal hoca ya güvenmeyi seçiyorum.Fikirdir bu tabi ama şuanlık bu şekilde geçen seneki güzel futbol en azından oynadığımız fena olmayan futbol benim için belirli bir sınavdı.Kendi sahamızda oynadığımız futbol özellikle büyük maçlarda kötü değildi.Bu sene yine üstüne koymamız gerek belki sakatlardan belki uyumsuzluktan oldu ama bir şekilde o eşiği de atlatırsak yarışmacı bir takım izleyebilirz bence

~UniCef~

4-2-3-1 ile basliyoruz ki en cok oynatmaya calistigi düzen bu. Obi Mikel geldikten sonra 4-1-4-1 sistemi ile hucüma cikiyoruz. Obi Mikel en arkada, Sosa veya A.Parmak sag kanada yakin oynayip kanat organizasyonlara destek veriyorlar. Eger topu kaptirirlarsa Obi Mikel ve stoperler cok hizli bir sekilde topu geri kazanmaya calisiyorlar. Basaramazlarsa eger ozaman tekrar 4-2-3-1 gecip kendi yari sahamiza yerlesiyoruz.

Bazen dogru, bazen sacma sapan bir sekilde 4-2-3-1`den vazgecip 4-4-2 oynamaya calisiyor. 4-4-2`yi sadece hucüm yaptigimiz zaman oynuyoruz. Ekubanli takim savunma yaptiginda 4-2-3-1 oynuyor ama Sturridgli takim sanki 4-1-4-1 oynacakmis gibi duruyor bunu gelecek maclarda görecegiz.

Böyle devam ediyor. Daha cok detayli bir sekilde anlatabilirim.

erenslash
Ben şahsım şu bu gitsin istifa kafasına karşıyım özünde.ancak Trabzonsporu daha iyi hocalara üst düzey hocalara layık görüyorum.böyle düşün.ben Ünal başında geldiğinde de memnun değildim.Yanlış tercih.Personelin sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.Neden böyle? Büyük takımsak bir şeyleri daha doğru yapmamız şart.Dersen ki biz küçük takımız olsun bizi deneme tahtası gibi az deneyimli taktikten anlamayan hocalar yönetsin peki derim.
Başka bir isteğin yok sorun bu Ünal gitsin de gitsin, o olunca sonraki hedefini de tahmin ediyorum aslında tahmin de değil kesin bilgi, bu sefer başkan gitsin diye tutturacaksin, yıllardır süregelen bir kısır döngü bu takımın makus tarihi o gitsin bu gitsin diye diye geçti yıllarımız fakat akıllanmadi bu sürekli o gitsin bu gitsinci zihniyet

fanatikdevri
06.10.2019, 23:15
Evt o zeminde olabilir..Tüm sakatliklara ve dinlendirilen aslara ragmen Basel macinda ilk yari oynanan oyunla niye ilislendirmiyorsun Ünal i ? Resmen art niyetlisin..

Ne zemini,eski Avni Aker zemini gibi ligin ilk haftaları tarla gibi olsa haklısın derim ama Akyazı zemini bence iyi sayılır.Basel maçında rakip istediğini aldı ve Sosa girene kadar da sahada ben iyi oyun görmedim.

MİSSE_MİSSE
06.10.2019, 23:17
Rizespor çok mücadele etti, çok hızlı adamları var ve şanslı olsalar maçı koparmışlardı. Hakemin eyyamına rağmen kaliteli ayaklara teslim olmak zorunda kaldılar.
Bizim takımın maça bu kadar asıldığını daha önce görmemiştim. Kazanmak için başta sosa, bütün takım elinden geleni yaptı ve gelecek için bana en çok umut veren de bu oldu.
Doğan yeteneksiz olsa da müthiş bir savaşçı. Türkmen eksik olsa da biraz destekle eşiği aşacak gibi duruyor. Parmakta hiç birşeyden tam yok ama herşeyden ortalamanın üstünde var ve en hareketli oyuncumuz. Sörlotun en formsuz hali bu. Üzerine koyarak devam edecek. Mikel kalite. Kamil ahmete süre vermeye gerek yok yapamayacak. Sturiç girince rize resmen korkudan beraberliğe yattı.
İmkanları dahilinde paraya kıyıp kaliteli Oyuncular transfer eden yönetmimizi kutluyorum. Bİr kez daha şahit olduğumuz üzere futbol iyi futbolcularla oynanır.

laudrupp61
06.10.2019, 23:18
şampiyonluk sayacı başlığı açsak mı artık?

jönts
06.10.2019, 23:18
Bırakın futbol oynamayı “şurada ileri - geri koş” desen koşulmayacak bir zeminde sana karşı yüksek seviyede motive olmuş bir takımı geriden gelip yeniyorsun ve maç bittikten sonra bir taraftar forumunda, sayfalar boyunca hocanın “yeterliliği” konuşuluyor.

Arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz?

Ünal Karaman’ın “taktik yeteneğini” ben beğenmiyorum, bunu fazla uzatmayacağım. Birkaç defa daha yazdım.

Arkadaşlar; Ünal Karaman giderse Allegri falan gelmeyecek, şimdiden söyleyeyim. “Ya hiç mi eleştirmeyelim?” diyordum ama görüyorum ki doğruymuş, biz eleştirmeyi de beceremiyoruz.

Sosa ve Sturridge’nin (eğer doğruysa) Ünal Karaman hakkındaki açıklamaları benim için bu konuyu kapatmıştır. Evet, hocanın eksiklikleri var ama bu kadar da itin g*tüne sokmaya gerek yok.

Adamlar 17.yy.dan kalma şampiyonluklarını sahipleniyor, hedef 29 falan, şampiyonluğa inanmışlar... Biz ne yapıyoruz?

Gerçekten ya, arkadaşlar biz ne yapıyoruz?

AyhanPe
06.10.2019, 23:19
Ne zemini,eski Avni Aker zemini gibi ligin ilk haftaları tarla gibi olsa haklısın derim ama Akyazı zemini bence iyi sayılır.Basel maçında rakip istediğini aldı ve Sosa girene kadar da sahada ben iyi oyun görmedim.

Izlemissin ama iyi bakmamissin o zaman maca..Basel macinda galibiyeti kacirdik..Gururuna yedirmek zor..O halde adama hakkini verme erdemi göster ki gönül rahatligiyla olasi basarilara sevinebilesin..Benden tavsiye..

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 23:20
Bırakın futbol oynamayı “şurada ileri - geri koş” desen koşulmayacak bir zeminde sana karşı yüksek seviyede motive olmuş bir takımı geriden gelip yeniyorsun ve maç bittikten sonra bir taraftar forumunda, sayfalar boyunca hocanın “yeterliliği” konuşuluyor.

Ünal Karaman’ın “taktik yeteneğini” ben beğenmiyorum, bunu fazla uzatmayacağım. Birkaç defa daha yazdım.

Arkadaşlar; Ünal Karaman giderse Allegri falan gelmeyecek, şimdiden söyleyeyim. “Ya hiç mi eleştirmeyelim?” diyordum ama görüyorum ki doğruymuş, biz eleştirmeyi de beceremiyoruz.

Sosa ve Sturridge’nin (eğer doğruysa) Ünal Karaman hakkındaki açıklamaları benim için bu konuyu kapatmıştır. Evet, hocanın eksiklikleri var ama bu kadar da itin g*tüne sokmaya gerek yok.

Adamlar 17.yy.dan kalma şampiyonluklarını sahipleniyor, hedef 29 falan, şampiyonluğa inanmışlar... Biz ne yapıyoruz?

Ünal KAraman gitmek istemiyorsa, bu eksikliğini gidermek zoruna.
Bu iki şekilde hallolur, ya adam alırsın bu eksiği kapatacak, ya elindeki ekibi eğitimlere gönderirsin.
1900 lerde yaşamıyoruz.

Yerinde sayan her şey gerileyip yok olmaya mahkumdur.

Onur Akyüz
06.10.2019, 23:22
Türkiyede şu maçı şu havada şu zeminde 1-0’dan çevirecek takım yok yok yooook..

Vura vura aldık maçı.

Gurur duyuyorum bu takımla!

Tuğrul
06.10.2019, 23:22
Bu dediğin bu sene başından beri var. Yusuf tan sonra oluşan problem gibi.

Ben de TR de beceriksiz rakip forvetlerden dolayı galibiyetler aldığımızı düşünüyorum.

Ama avrupada da ciddi bir kaza olan AEK ve iyi bir takım olan getafe mağlubiyetleri var. Çok ezik oynadığımız fb maçı hariç yok sanki.

Evet gerçekten ortasahayı çok hızlı geçiyor rakip. O sorunu Mikel Sosa ortasahası çözer. Önlerine yine koşan Kanga gibi biri belki Eku da olabilir konulursa çözülebilir. Parmak yavaş ve güçsüz kalıyor
Oyuncuya göre analiz yapmayı sürdürüyorsun

Takım boyundaki, yerleşimdeki ve pas sayımızdaki eksiklik Ünal Karaman teknik direktör olduğundan beri var.

Futbolda bir kural var.

Topsuz oyunda alanı daralt. Toplu oyunda alanı genişlet.

Takıma Kante'de, Van Dijk de gelse bu aksaklık sürecek.

Çünkü Ünal Karaman'ın modern futbol anlayışına uygun sistemi yok.

Mesela Getafe 9 eksikle TS'u nasıl ezdiğini gördük.

Bunu nasıl yapıyor tabiki oyun sistemiyle.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:23

Kimse art niyetli değil bence,hedefimiz şampiyonluk ise geçen yıldan belki daha bitik bir lig var Türkiye'de ve bu ligde şampiyon yapacak bir TD olabilirdi.Şu anda ligin ne kadar rezil olduğunu 8 Avrupa maçında alınan sonuçlardan anlayabiliriz.
Getafe bizim maça 9 as futbolcusunu oynatmadan çıkabiliyorsa bu ne kadar kötü bir durumda olduğumuzun özeti.
Bu kadronun ana çatısı Sosa,Perreria,Novak ve Wakayame,30 ve üzeri adamların durumu risklidir ve bu kadar berbat sezonlar olmayabilir.Geçen sezon eğer devre arası bir stoper ve orta saha alınsa şampiyonluk yarışı verebilirdik,bu sezon da verebiliriz ama olamayız çünkü başımızda Ünal Karaman var.

Uğur KÜÇÜK
06.10.2019, 23:24
Su mactan sonra, su zeminde bile Unal Hocayi ellestiren ruhsal sorunu olan gerizekalilara sesleniyorum.

Siz ne boka yararsiniz ?
Siz nasil bir gerizekalisiniz ?
Sizin sorununuz tamamen kendi psikolojik malliginiz ?

Isimleri yok bunlarin forumda, tek bir resimleri bile yok, almislar bir nick kendine, kendini de futbol ulemasi bir bok saniyorlar, sabah aksam burada Unal Karaman elestiriyorlar.

Sizin yuzunuzden 4 aydir 3 mesaj attim bu forumda.

Tum kadin ve erkek renktaslarimdan ozur diliyorum su laflari buraya yazdigim icin..

Siz harbi egitilmez malsiniz.

Mal gelmis, mal gidersiniz bu dunyadan..

Bmn yoneticileri bana uzunca sure ceza versin, bu mallar yazmaya devam etsin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adem Köse
06.10.2019, 23:25
Konuşuldu mu bilmiyorum ama takımın kondisyonunda büyük bir ilerleme var. Mesela FB nin hergecen gün düşen fizik kalitesi... Buna karşı bizim sürekli yükselen bir fizik kondisyon kalitesi... Buradan sezon başlangıcında doğru bir çalışma yaptığımız anlaşılıyor.

Rize maçına gelirsek, ilk yarı Rize'nin tüm gücüyle maça asıldığını ancak bunu kontrolsüz bir güç (90 dk yayarak kullanması gereken gücü 30 dk da bitirdi.) kullanarak yaptığını gördük. Buna rağmen ilk yarı neredeyse pozisyon vermedik. Hatta 2-3 net gol pozisyonunu biz bulduk. Gol de bireysel hatadan geldi. İkinci yarı biz risk almaya başlayana kadar duran top dışında pozisyon vermedik. Ugurcan ı nasıl maçın kahramanı yapıyorsunuz anlamadım. Aklımda 1 tanesi ekstra olan duran toptan, diğeri oğulcanın doğru düzgün vuramadigi çok da ekstra olmayan toplam da 2 tane kurtarışı var. Siz gençler gs maçını izlemediniz galiba...

Neyse siz burdaki arkadaslara bakmayın... Maçı bildiginiz forse ettik ve galibiyeti hakettik. Aksini söyleyene inanmayın... Alan savunması konusunda da ciddi ilerleme var. Ozellikle maclar dengedeyken... Bireysel hatalardan da gol yemeye devam ediyoruz.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:27
Izlemissin ama iyi bakmamissin o zaman maca..Basel macinda galibiyeti kacirdik..Gururuna yedirmek zor..O halde adama hakkini verme erdemi göster ki gönül rahatligiyla olasi basarilara sevinebilesin..Benden tavsiye..

Ben Trabzonspor'un galibiyetine her zaman sevinirim ama gerçeklere gözümü kapatmam,bugüne kadar her maçta Uğurcan sayesinde maça tutunuyoruz,git gelli maçlar oynamadan rakibe sürekli gol poziyonu veriyoruz,bugün Rizespor'un başında İsmail Kartal değil de ortalama bir TD olsa Oğulcan'ı ilk yarıda oyundan çıkarır ve kontra için hızlı adam sokardı.
O zemin ağırlaşınca pilleri bitti,normal bir zeminde çok daha fırsat bulurdular.Bunları göremiyor musunuz?
Attığımız golleri izleyin iki bireysel akıl dolu yüksek top ve gol.
Ünal Karaman'ı övmek için 400 pas sayısını yazan arkadaşlar aslında Ünal Karaman'ın ne kadar kötü bir TD olduğunu anlatıyor,şu zeminde pas oyunu ile ne elde edeceksin?

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 23:27
Dar alanda oynamaya başladığın için daha az efor harcıyosun.
Kondüsyon olarak çok daha iyi duruma geliriz alanı daha da daraltırsak.
70 metrede oynarsan dilin dışarıda gezeceksin elbet. :)

7can61
06.10.2019, 23:28
Yahu adam gelmiş 50 yaşına filan, bunun 40 yılını futbolun içinde geçirmiş, bırak Trabzonu milli takımda bile kaç sene oynamış, sonra iyi kötü takımlarda hocalık da yapmış, şimdi de gelmiş Trabzonda hiç de fena sayılmayacak işlere imza atıyor. Evet eksiklileri olabilir ona kimsenin diyeceği bir şey olamaz ki kendi de aynı şeyi söylüyor. Ama burada gelip de Liverpool u filan takip ederek haftada 2 3 maç izleyerek adama teknik dersler filan vermek komik kaçıyor. Yani Ünal bilmiyor 30 metrede oynamayı alan daraltmayı filan öyle mi ? Komik olmayın gerçekçi olun.
Burada hiç birinizin futbol bilgisi alay ettiğimiz Yılmaz Vural seviyesinde bile değil.

vetheksenol
06.10.2019, 23:29
foruma ara verme vakti gelmiş.

hep aynı tipler hep aynı yersiz yorumlar.

birde aşırı derecede alt yapı oyuncularına düşmanlık oluştu forumda iyice soğudum buradan.

yöneticiler farkında mı bilmiyorum ama kin kusuyor forum kin, alışkanlık olacak bu, kapatın forumu 1-2 hafta temizlik yapın.

neyse uzun süre girmemek en iyisi.

Aynen kardeşim bende tiksindim bu tiplerden.Bende terkediyorum bu forumu.Eskiden ufkumu açan çok güzel yorumlar okurdum.Şimdi ise saçmasapan artniyetli yorumlarla dolu.

Onur Akyüz
06.10.2019, 23:31
18100

İkinci yarının baskı grafikleri. Tüm ikinci yarıyı ezerek oynadık demek oluyor.

Bu zeminde 420 isabetli pas ve %86 pas isabeti.

Daha ne yapsın bu takım?

7can61
06.10.2019, 23:32
Aynen kardeşim bende tiksindim bu tiplerden.Bende terkediyorum bu forumu.Eskiden ufkumu açan çok güzel yorumlar okurdum.Şimdi ise saçmasapan artniyetli yorumlarla dolu.
Açıkçası bende eski etkinliğimde değilim yazmak gelmiyor içimden okumak öte dursun. Bu gece inat ettim şu tiplere, olmaz olsun bu nedir arkadaş?

Ahmet Malkoçoğlu
06.10.2019, 23:32
Yahu adam gelmiş 50 yaşına filan, bunun 40 yılını futbolun içinde geçirmiş, bırak Trabzonu milli takımda bile kaç sene oynamış, sonra iyi kötü takımlarda hocalık da yapmış, şimdi de gelmiş Trabzonda hiç de fena sayılmayacak işlere imza atıyor. Evet eksiklileri olabilir ona kimsenin diyeceği bir şey olamaz ki kendi de aynı şeyi söylüyor. Ama burada gelip de Liverpool u filan takip ederek haftada 2 3 maç izleyerek adama teknik dersler filan vermek komik kaçıyor. Yani Ünal bilmiyor 30 metrede oynamayı alan daraltmayı filan öyle mi ? Komik olmayın gerçekçi olun.
Burada hiç birinizin futbol bilgisi alay ettiğimiz Yılmaz Vural seviyesinde bile değil.
Hay çok yaşa ağabey . Burda kafalarında bir ütopya var ona ulaşana kadar sil baştan yapalım istiyorlar.

DURAS
06.10.2019, 23:33
Burada ego yarıştırmayı bırakmak lazım. Ben aslında haklıyım mevzusunu sidik yarışına döndürmemek lazım. Sevinin geçin , zor mu bu kadar. Ünal hoca dahil hiç kimse eleştirilmez değildir eleştirilir. Ama bugün o gün değil.takım Bu koşullarda çok iyi sonuç aldı. Ülke de bir çok insan en keyifli futbolu oynayan takım olarak bizi gösteriyor. Sevinin , takımın keyfini çıkarın. En azından bugün...

pazarkapılı
06.10.2019, 23:34
bu kadroyla zaten bu sekilde sonuc alinmasi gerekiyordu, kayip avrupa liginde ve genclestirme surecinde surekliligin gelmemesinde, defansif organizasyonda, oyuncu secimlerinde, transferlerinde maci kazanirsiniz yada kaybedersiniz ama elestiri yapanlar rize macinin sonucuna gore zaten karar vermediler ki bu duruma...

7can61
06.10.2019, 23:38
Hay çok yaşa ağabey . Burda kafalarında bir ütopya var ona ulaşana kadar sil baştan yapalım istiyorlar.

Yahu ütopyaları olsa gam yemicem adamların dünyaları distopya.

Şimdi için için bekliyorlar önümüzdeki hafta yenilelim de giydirelim Ünal hocaya, bakın biz demedik mi demeler, uuu ne hocalar, teknik yorumlar patlayacak burada iyi bak sen.

Bekliyorlar ellerini ovuşturarak. Benim dediğim çıksın da ne olursa olsun moduna geçmişler. O kadar vahim.

Tuğrul
06.10.2019, 23:39
Benim beklentim şudur...

Takımın hücum ve savunma boyunu kısa tutmalıyız oyunu 30 metrede oynamalıyız..Pas sayısı ortalamasını asgari 400 500 civarında yapmalıyız topa daha fazla sahip olmalıyız topu daha çabuk geri kazanmalıyız rakip sahada 4 lü 5li pres üçgenleri kurmalıyız gerektiğinde maç içinde 3lü savunmaya dönebilmeliyiz rakip sahada topla oynarken oyunu taç çizgisine kadar açıp genişlik kazandırma ve rakip savunma oyuncuları arasındaki mesafeyi açmalı boşluk yaratmalıyız..Uzar gider bu..Bunların bazıları takımın gol yeme sorunuyla direkt bağlantılı şeyler..

Ben Ünal Karaman döneminde yukarıda yazdığım argümanları pekiştiren bir hocalık anlayışı göremiyorum üstelik bahsettiğin eksik oyuncuların kadroda oldukları dönemde bile..
Bunu yaparsak Liverpool gibi o sene bu sene deriz ama nafile

zorroid
06.10.2019, 23:40
Evladım bir susun.O sene bu sene!

Ben Trabzonspor'un galibiyetine her zaman sevinirim ama gerçeklere gözümü kapatmam,bugüne kadar her maçta Uğurcan sayesinde maça tutunuyoruz,git gelli maçlar oynamadan rakibe sürekli gol poziyonu veriyoruz,bugün Rizespor'un başında İsmail Kartal değil de ortalama bir TD olsa Oğulcan'ı ilk yarıda oyundan çıkarır ve kontra için hızlı adam sokardı.
O zemin ağırlaşınca pilleri bitti,normal bir zeminde çok daha fırsat bulurdular.Bunları göremiyor musunuz?
Attığımız golleri izleyin iki bireysel akıl dolu yüksek top ve gol.
Ünal Karaman'ı övmek için 400 pas sayısını yazan arkadaşlar aslında Ünal Karaman'ın ne kadar kötü bir TD olduğunu anlatıyor,şu zeminde pas oyunu ile ne elde edeceksin?

Dawsofield
06.10.2019, 23:44

A+++ klasman stoper marcao'yu alalım bence hocam toparlarız :)

olmazsa da benim önerim sakatlıktan dönünce abdülkadir ömür'ü stopere çekelim topu oyuna sokarken sıkıntı yaşamayız, dribling falan da yapabiliyor bunlar stoperi stoper yapan şeyler çok ince detaylar var herkes anlayamaz.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:46
Evladım bir susun.O sene bu sene!

Hadi bakalım senin gibi veletler mutlu olacaksa biz susalım,sezon sonu o sene bu seneymiş,bu kadro ligi şampiyon olabilirmiş eğer başımızda bir TD olsa demezsiniz inşallah.
Lig bence tarihinin en kötü ligi ve bizim Sosa,Uğurcan,Novak,Perreria ve Wakayame gibi ligin en iyilerine sahibiz.Bir daha gelmez bu fırsat.

Mehmet Fatih Yavuz
06.10.2019, 23:47
Renktas kusura bakma ama Obi Mikelin güclendikce daha iyi oynadigini bile görmemissin. Fikrini anliyorum ama bana göre hic bir mantiki alt yapisi olmadigi icin saygi duymuyorum :)

Taraftarin elestirisi ile takim boyu kisalmaz. Cok iyi bir Teknik ekip ile kisalir.

O vakit nasıl hocanın üzerine bu kadar çullanılmasının üzerine başkanın savunmaya geçmesinin hemen ardından, önce bjk maçında, ardından Sosa-Pereira-Abdülkadir-Ekuban yokken nasıl takım boyunun kısaldığını bir zahmet açıklaman gerekecek.

Ünal Karaman'ın dinlemesi gerek. Dinlemezse olduğu yerde sayar.

Gitsin diye dellenen yok.

Gelişsin diye uğraşıyoruz.
Ama futbolcu tayfası eğitimsiz olduğu için maalesef bazı şeyler kafasına zor giriyor.

Hocaya "çanakkale geçilmez" yapanlar geçen sene Onur ve Burak'a aynı savunmayı yapıyordu.
Yapmayın.

O'cu Bu'cu değil.

Akılcı olmak lazım.

zorroid
06.10.2019, 23:48
Sanırım baban yaşındayım. Saygısız!

fanatikdevri
06.10.2019, 23:50
Biyolojik olarak belli bir yaşta olmak,hiç tanımadığın ve samimi olmadığın birine bu şekilde hitap etmeni gerektirmez.Asıl saygısızlık bu.

zorroid
06.10.2019, 23:52
Arsızlık karakterin olmuş. Az sus be!

worldmaster
06.10.2019, 23:53

Çok güzel yazmışsınız.

7can61
06.10.2019, 23:54
Adam sana büyüğün olarak evladım demiş nesi saygısızlık bunun? Sen elli yaşında ki adama velet diyorsun! Bir de üstüne adama söyleniyorsun hala. Ayıp ayıp. Forumunun takımını geçtik bari yaşa başa saygınız olsun.

worldmaster
06.10.2019, 23:54

Rıza zamaninda bu takim ustuste 5 pas yapamiyordu. Mide bulandiran bir futbol vardi sahada.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:55
Ne oldu geçen aldığın çakma Crixus hesabın kapalı mı?:)Eski hesaplardan mı saldırıyorsun?
BMN yönetimi bu tür karşı tarafa saldıran tiplere neden yol veriyor,çok sevdikleri Ünal Karaman'ı korumanın başka bir yolu mu?
Arsız bir karakter yoksunu bize sallıyor kafasına göre,ne için?

7can61
06.10.2019, 23:56
Rıza zamaninda bu takim ustuste 5 pas yapamiyordu. Mide bulandiran bir futbol vardi sahada.

Yahu boş ver Ünal a çağdışı futbol oynatıyor diyen adam Rızayı güzelliyor. Oradan anla işte.

fanatikdevri
06.10.2019, 23:57
Adam sana büyüğün olarak evladım demiş nesi saygısızlık bunun? Sen elli yaşında ki adama velet diyorsun! Bir de üstüne adama söyleniyorsun hala. Ayıp ayıp. Forumunun takımını geçtik bari yaşa başa saygınız olsun.

Adamın ismi cismi belli değil,yaşının o olduğunu nerden biliyorsun,velev ki öyle olsun sena evladım deme hakkını nerden buluyor?
Sana evladım desem,hayırdır demez misin?

Gökhan Balcı
06.10.2019, 23:58
Yalnız sahiden çok pis yağmur vardı. Maç boyu durmadı ve sanki ikinci yarı şiddeti de arttı. Buna rağmen inanılmaz bir dönüş oldu. Özellikle golü yedikten sonra bu maç çok zor döner diye geçirdim içimden çünkü hem rakibin oyun tarzı hem hava şartları maçı 1-0 a yatırmaya çok müsaatti. Üstelik zemin bizim gibi ayağa oynayan takımları daha da kötü durumda bıraktı. Ama buna rağmen dönüş oldu ve takım çok çok önemli bir dönüm noktasına aşmış oldu. Futbolcu bir sonraki mağlup duruma düşülen maçta tam da bu maçı hatırlamalı. Bu eşiği aştıysak diğerlerini de aşabiliriz diye inanmalı ki hocanın oyunculara bunu verdiğini görebiliyoruz

Onur Akyüz
07.10.2019, 00:01
Hadi bakalım senin gibi veletler mutlu olacaksa biz susalım,sezon sonu o sene bu seneymiş,bu kadro ligi şampiyon olabilirmiş eğer başımızda bir TD olsa demezsiniz inşallah.
Lig bence tarihinin en kötü ligi ve bizim Sosa,Uğurcan,Novak,Perreria ve Wakayame gibi ligin en iyilerine sahibiz.Bir daha gelmez bu fırsat.
Sosa-Novak-JP bize bu sene gelmedi. Onların yanında Burak-Hugo-Kuco-Yusuf-Abdülkadir de vardı bi zamanlar.

Bu futbolcular bu seviyelere nasıl çıktı?

Yahu takımın hocaya duyduğu saygıyı bari dikkate alın. Futbolcu dediğin adam saymadığı, beğenmediği hocayı maymun eder yollar.

Sosa gibi adam 10 dakikada kırmızı görüp işini bitirmişti deplasmanda, şimdi bak neler yapıyor. 3-0’dan maç veriyodu bu topçular.

Şimdi en başta hocaları için savaşıyorlar, yok öyle ezbere konuşmak.

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 00:02
Sturridge ın çektiği şut....
Hiç gerilmeden 30+ mesafeden o vuruşu yaptı adam.
Abdülkadir'i ver yanına eğitsin ...

Sturridge devreye girerse her şeye gebe olur bu sene!!!!!

Adam Sörloth 'un kafasına eliyle koydu topu.
Başka bir seviye...

En dikkat çeken mevzu bence bu olacak milli aradan sonra.

fanatikdevri
07.10.2019, 00:06
Sosa-Novak-JP bize bu sene gelmedi. Onların yanında Burak-Hugo-Kuco-Yusuf-Abdülkadir de vardı bi zamanlar.

Bu futbolcular bu seviyelere nasıl çıktı?

Yahu takımın hocaya duyduğu saygıyı bari dikkate alın. Futbolcu dediğin adam saymadığı, beğenmediği hocayı maymun eder yollar.

Sosa gibi adam 10 dakikada kırmızı görüp işini bitirmişti deplasmanda, şimdi bak neler yapıyor. 3-0’dan maç veriyodu bu topçular.

Şimdi en başta hocaları için savaşıyorlar, yok öyle ezbere konuşmak.

Bu karakter meselesi,eğer sen sahada takımın için değil TD için oynuyorsan buna saygı duymam mümkün değil kusura bakma.İyi karakteri olan futbolcu her zaman takımı için oynar ama sahaya bunu yansıtacak ortamı bulması lazım.
Onur ve Burak buna engel oluyordu ve şimdi takımı için her şeyini veriyor futbolcular bunu taktik başarı olarak görebilir misin?
Seviyelere çıkma meselesine gelince Türkiye kupasını alabilseydik belki bir şekilde sezonu kurtarmış olurduk geçen yıl ama 2.lig takımına elendik.
Neden yakıp yıkmadık,çünkü Hocanın geçiş sezonu dedik,bu sezon da elde tutulur bir başarı gelmezse kendi adımıza ne diyeceğiz?

Gürkan Asma
07.10.2019, 00:07

Başka bir seviye...

En dikkat çeken mevzu bence bu olacak milli aradan sonra.Baldırdan vuruyor işte, kalçadan alıyor gücü :). Bizimkilerin o şutu atabilmesi için 5 metre gerilmesi lazım :D

Emre EFENDİOGLU
07.10.2019, 00:12
Yalnız sahiden çok pis yağmur vardı. Maç boyu durmadı ve sanki ikinci yarı şiddeti de arttı. Buna rağmen inanılmaz bir dönüş oldu. Özellikle golü yedikten sonra bu maç çok zor döner diye geçirdim içimden çünkü hem rakibin oyun tarzı hem hava şartları maçı 1-0 a yatırmaya çok müsaatti. Üstelik zemin bizim gibi ayağa oynayan takımları daha da kötü durumda bıraktı. Ama buna rağmen dönüş oldu ve takım çok çok önemli bir dönüm noktasına aşmış oldu. Futbolcu bir sonraki mağlup duruma düşülen maçta tam da bu maçı hatırlamalı. Bu eşiği aştıysak diğerlerini de aşabiliriz diye inanmalı ki hocanın oyunculara bunu verdiğini görebiliyoruz

Tamamen katılıyorum, Allah'tan puan kaybetmedik, sonra ne Sturridge'i kalırdı ne hocası ne Sörloth'u.
Oyuncular inanılmaz bir mücadele verdi, bana göre karşılaşmanın ertelenmesi gereken bir su vardı sahada.

erenslash
07.10.2019, 00:13
Türkiyede iki tane iyi hoca var şu anda

Biri Şenol Güneş Diğeri Abdullah Avcı

gerisi tırt

boş yapmayın

Peki Türkiyede avcı ve şenol haricinde Türk olup Ünal hocadan daha iyi hocalar var mı?

Var

hocamız bu napalım?

bir şey yapmayacaksın takımı destekleyeceksin eksiklerini söyleyeceksin

zaten sene sonu en geç gider rahatlarız

miladını doldurdu

en azından cv yapar bizden sonra önü açık hocanın sayemizde büyük klup stajını tamamladı

hüseyin beyi de alsın yanına giderken

Enes AYAZ
07.10.2019, 00:16
Milli araya galibiyetle girmek önemliydi. Ancak halen daha saha içinde dayak yiyoruz , küçük takım muamelesi görüyoruz. Yönetimin buna karşılık bir açıklaması olmuyor. Yendik diye susmak mı gerek. Sosaya bariz faul var adam kırmızı görmeli önce devam ettiriyor top bize geçince durduruyor. Bunu galibiyete rağmen dile getirmezsen ilerde çok daha fazla canımızı yakarlar..

Onur Akyüz
07.10.2019, 00:17
Bu karakter meselesi,eğer sen sahada takımın için değil TD için oynuyorsan buna saygı duymam mümkün değil kusura bakma.İyi karakteri olan futbolcu her zaman takımı için oynar ama sahaya bunu yansıtacak ortamı bulması lazım.
Onur ve Burak buna engel oluyordu ve şimdi takımı için her şeyini veriyor futbolcular bunu taktik başarı olarak görebilir misin?
Seviyelere çıkma meselesine gelince Türkiye kupasını alabilseydik belki bir şekilde sezonu kurtarmış olurduk geçen yıl ama 2.lig takımına elendik.
Neden yakıp yıkmadık,çünkü Hocanın geçiş sezonu dedik,bu sezon da elde tutulur bir başarı gelmezse kendi adımıza ne diyeceğiz?
Hoca kendi istifasına karşılık Onur ve Burak’ı sürdü ortaya. Kim yapabildi bunu? Rıza veya Ersun bunu tespit edememişler mi? Bunu Ünal Hoca tespit edip gereğini yapmışsa bile yeter.

Futbolcuları hiç tanımıyorsun sanki. Hocaya saygı duymuyorsa ve güvenmiyorsa kralı gelse oynatamaz o takımı. Takım önce liderine güvenecek ondan sonra diğer şeyler gelir. Boşuna romantizme girmeye hiç gerek yok. Her şeyden önce lider gelir.

Gs aynı takımla aynı yıl iki farklı hocayla başka sonuçlar alıyor nasıl oluyor bu?

Elle tutulur başarı nedir?

Başkan sana şampiyonluk sözü mü verdi? Hoca şampiyon olacağız mı dedi? İkisi de böyle bi şey söylemedi. Bu takım iki yıldır üst sıralarda mücadele ediyor, derbileri kazanıyor, her maç gol atıyor ve şu an bütün yorumculara göre en iyi futbolu oynuyor.

Benim için bunlar şimdilik yeterli. Takımım başımı öne eğdirmesin yeter.

hanzale
07.10.2019, 00:22
Spikerin sürekli Rize’den galibiyet beklemesi bir bana mı garip geldi

fanatikdevri
07.10.2019, 00:26
Hoca kendi istifasına karşılık Onur ve Burak’ı sürdü ortaya. Kim yapabildi bunu? Rıza veya Ersun bunu tespit edememişler mi? Bunu Ünal Hoca tespit edip gereğini yapmışsa bile yeter.

Futbolcuları hiç tanımıyorsun sanki. Hocaya saygı duymuyorsa ve güvenmiyorsa kralı gelse oynatamaz o takımı. Takım önce liderine güvenecek ondan sonra diğer şeyler gelir. Boşuna romantizme girmeye hiç gerek yok. Her şeyden önce lider gelir.

Gs aynı takımla aynı yıl iki farklı hocayla başka sonuçlar alıyor nasıl oluyor bu?

Elle tutulur başarı nedir?

Başkan sana şampiyonluk sözü mü verdi? Hoca şampiyon olacağız mı dedi? İkisi de böyle bi şey söylemedi. Bu takım iki yıldır üst sıralarda mücadele ediyor, derbileri kazanıyor, her maç gol atıyor ve şu an bütün yorumculara göre en iyi futbolu oynuyor.

Benim için bunlar şimdilik yeterli. Takımım başımı öne eğdirmesin yeter.

İyi bir TD ya ben ya onlar demez,çünkü onlar futbolcu eğer onları da kullanacak kadar karizman yoksa böyle harcanıyorlar.Burak'ı iyi paraya satabilirsin,Onur'u yedekte tutarak bir şekilde kullanabilirsin,bariz bir baltalama varsa forma vermezsin.
5-0'a gelene kadar kaç maç onları kesebilmişti Ünal Karaman?Kazanırken iyi kaybettiğinde biri suçlu.Sivas maçı öncesinde biz eskilerle devam edeceğiz diyordu bugün o söylem neden unutuldu,skorlar geldiği için.

Sosa veya Perreria,Ünal Karaman'a kariyeri için mi saygı duyacak,53 yaşına kadar kaç takım çalıştırmış,ne başarmış demiyorlarsa bu onların karakter sağlamlığından,isteseler iki maçta Ünal Karaman'ı harcardılar.

Başarı ölçütü kadro kaliten ve harcadığın para ile doğru orantılıdır.Taraftarı ikna edebildiğin sürece devam eder,taraftar beni artık 4.lük kesmiyor dediği anda işler değişir.
Güzel oyun ile doğru oyun arasındaki farkı anlamak ilk önemli iş.Bizi futbolu biraz yalayıp,yutan Hocalar hemen çözüyor,tecrübesiz olanlar da formanın ağırlığından korktuğu için fazla yüklenemiyor.

AyhanPe
07.10.2019, 00:27
Türkiyede iki tane iyi hoca var şu anda

Biri Şenol Güneş Diğeri Abdullah Avcı

gerisi tırt

boş yapmayın

Peki Türkiyede avcı ve şenol haricinde Türk olup Ünal hocadan daha iyi hocalar var mı?

Var

Birisini kovmaktan beter ettik hemde tam 4 kere, digeri ise Tranzonspor un özel psikolojisini asla cözebilecek birisi olamaz..Bjk yönetimi sabirli arkasinda durursa basari elde edebilir ama bizde asla yapamaz..Kaldiki son Bjk macinda Ünal taktik olarak ondan üstün oldugunu kanitlamistir..

Ünal dan önce Trabzonspor da teknik direktörlük yapabilecek psikolojik yeterlilige sahip sadece S.Günes derdim ama artik Ünal da var ve bana kalirsa S.Günes den bile daha basarili olabilecek potensiyel var kendisinde..Oyun görüsü olarak her mac ayni performansi gösteremeyebilir tabi, hatalarda yapacaktir ama bu hatalar rakiplerin teknik direktörlerinin yaptiklarindan azdir..Bence artik em az 3 kere istifa ettirip 4 kere tekrar takimin basina getirecegimiz bir teknik direktörümüz daha oldu artik..

Onur Akyüz
07.10.2019, 00:27
İyi bir TD ya ben ya onlar demez,çünkü onlar futbolcu eğer onları da kullanacak kadar karizman yoksa böyle harcanıyorlar.Burak'ı iyi paraya satabilirsin,Onur'u yedekte tutarak bir şekilde kullanabilirsin,bariz bir baltalama varsa forma vermezsin.
5-0'a gelene kadar kaç maç onları kesebilmişti Ünal Karaman?Kazanırken iyi kaybettiğinde biri suçlu.Sivas maçı öncesinde biz eskilerle devam edeceğiz diyordu bugün o söylem neden unutuldu,skorlar geldiği için.

Sosa veya Perreria,Ünal Karaman'a kariyeri için mi saygı duyacak,53 yaşına kadar kaç takım çalıştırmış,ne başarmış demiyorlarsa bu onların karakter sağlamlığından,isteseler iki maçta Ünal Karaman'ı harcardılar.

Başarı ölçütü kadro kaliten ve harcadığın para ile doğru orantılıdır.Taraftarı ikna edebildiğin sürece devam eder,taraftar beni artık 4.lük kesmiyor dediği anda işler değişir.
Güzel oyun ile doğru oyun arasındaki farkı anlamak ilk önemli iş.Bizi futbolu biraz yalayıp,yutan Hocalar hemen çözüyor,tecrübesiz olanlar da formanın ağırlığından korktuğu için fazla yüklenemiyor.

Ama saygı duyuyorlar. Kabul etsen de etmesen de. İşin zor

fanatikdevri
07.10.2019, 00:31
Ama saygı duyuyorlar. Kabul etsen de etmesen de. İşin zor

Trabzonspor markasına bağlıyorum,Sosa gibi bir futbolcu bu takımı bu kadar sahipleniyorsa bundan sonrası için en büyük referans olur.

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 00:33
Onur ve Burak kangrendi.
Kesilmese bugün yönetim bile gitmiş olabilirdi.
Ünal Karaman'ın idari olarak yaptığı en olumlu şey.

castillo61
07.10.2019, 00:36
Bir sürü mesaj alıntıladım, yazdım yazdım sildim. Ruh hastalarıyla dolu burası, ona kanaat getirdim.

Hayır madem bu boku çok iyi biliyorsunuz harcanmayın burada. Öyle futbolun içinde veya en üst kademesinde olmanıza gerek yok. Sarri örneği var ortada. Kademe kademe yükselirsiniz.

Ruh hastaları ağlaya dursun, Ünal hocamla vura vura devam ediyoruz.

AyhanPe
07.10.2019, 00:36
....
Sosa veya Perreria,Ünal Karaman'a kariyeri için mi saygı duyacak,53 yaşına kadar kaç takım çalıştırmış,ne başarmış demiyorlarsa bu onların karakter sağlamlığından,isteseler iki maçta Ünal Karaman'ı harcardılar...

Yani sirf onlarin karekter saglamligindan kaynakli bir durum..Öylemi???.Ünal in hiiiiiic bir katkisi yok yaniii? Peki o zaman Sosa R.Calimbay döneminde neden les gibiydi??? Belki Sosa o zaman karektersizdi suan karekterli olu verdi :D Belki Riza karektersizdi yada o karekterliydide futbolcular harcadi kendisini..:D nerden baksan elinde kaliyor teorilerin..Zerre kadarda dolduramiyorsun altini..Bosver kardesim..Sevin galibiyete doya doya..Takim iyi yolda..Ikinci devre daha iyide olacak..

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 00:39
Yani sirf onlarin karekter saglamligindan kaynakli bir durum..Ünal in hiiiiiic bir katkisi yok..Peki o zaman Sosa R.Calimbay döneminde les gibiydi??? Belki Sosa o zaman karektersizdi suan karekterli olu verdi :D Belki Riza karektersizdi yada o karekterliydide futbolcular harcadi kendisini..:D nerden baksan elinde kaliyor teorilerin..Zerre kadarda dolduramiyorsun altini..Bosver kardesim..Sevin galibiyete doya doya..Takim iyi yolda..Ikinci devre daha iyide olacak..

Sosa Beşiktaş'a gitmek için uğraşıyordu Rıza döneminde.
Tabi burada aynı yere döneriz, Onur Burak derebeyliğine.
O derebeyliğin yıkılması takımı yönetilebilir kıldı.
Ünal Hoca'nın nasıl katkısı yok.
Sosa tamamen Ünal KAraman ile oynayabilir hale geldi.
Kişisel gelişimde meziyetli adam canım.

Kör göze parmağa gerek yok!!!

odyseuys
07.10.2019, 00:39
o değil de şikecileri saymazsak yendiğimize en sevindiğim takım bu Rize denen yalaka camia sanırım.

bir ara kazanacaklarını falan sandılar ya, böylesi daha mı iyi oldu bilmem :)

çok güzel galibiyet oldu çooook :D

Ufuk
07.10.2019, 00:40

Başka bir seviye...

En dikkat çeken mevzu bence bu olacak milli aradan sonra.

https://www.abc.net.au/news/image/8606592-3x2-940x627.jpg

Vurmadan önce bakış muhteşem.

Bera B.
07.10.2019, 00:40
Bazılarınız gerçekten delirmiş. Sizinle hayat yaşayanlara acıyorum. Burası zaman geçirilecek yer olma özelliğini çoktan kaybetmiş. İnsanda olan yaşama sevincini emer götürürsünüz. Allah yakınlarınızda olanlara sabır versin, ben burada olmamayı tercih ediyorum. Kırk yılın başı değerli birkaç arkadaşın mesajını okur kaybolurum.

AyhanPe
07.10.2019, 00:42
Sosa Beşiktaş'a gitmek için uğraşıyordu Rıza döneminde.
Tabi burada aynı yere döneriz, Onur Burak derebeyliğine.
O derebeyliğin yıkılması takımı yönetilebilir kıldı.
Ünal Hoca'nın nasıl katkısı yok.
Sosa tamamen Ünal KAraman ile oynayabilir hale geldi.
Kişisel gelişimde meziyetli adam canım.

Kör göze parmağa gerek yok!!!

Iste arkadas bunu kavrayamiyor..Ünal in katkisini göz ardi etmesinin ne kadar komik oldugunu anlatmaya calismistim :D

battle symphony
07.10.2019, 00:47
Trabzonspor markasına bağlıyorum,Sosa gibi bir futbolcu bu takımı bu kadar sahipleniyorsa bundan sonrası için en büyük referans olur.

Ünal Karaman’dan önce bu takım Sosa’nın umrunda bile değildi

fanatikdevri
07.10.2019, 00:48
Yani sirf onlarin karekter saglamligindan kaynakli bir durum..Öylemi???.Ünal in hiiiiiic bir katkisi yok yaniii? Peki o zaman Sosa R.Calimbay döneminde neden les gibiydi??? Belki Sosa o zaman karektersizdi suan karekterli olu verdi :D Belki Riza karektersizdi yada o karekterliydide futbolcular harcadi kendisini..:D nerden baksan elinde kaliyor teorilerin..Zerre kadarda dolduramiyorsun altini..Bosver kardesim..Sevin galibiyete doya doya..Takim iyi yolda..Ikinci devre daha iyide olacak..

Sosa'nın karakteri ile alakalı bir durum değil mi bu yani,Sosa sahaya futbolunu yansıtacak bir ortam bulduğunda elinden geleni yapıyor.Bunu Ünal Karaman başardıysa neden Sosa gibi başka yıldızları da takıma kazandıramadı?
Bu söylediğini destekleyecek ve Ünal Karaman tarafından futbola kazandırılan kaç düşük performanslı futbolcu var,sayabilir misin?

fanatikdevri
07.10.2019, 00:51
Ünal Karaman’dan önce bu takım Sosa’nın umrunda bile değildi

Bence umrunda olmasa hiç gelmezdi,o kadar çok isteyen varken oralara giderdi.
Sorunlar varken açık açık bu şekilde yürümez,değişmesi gereken çok şey var dedi,kaçmadı sağlam karakteri ve belki de kazandığı yüksek para ile belki bu şekilde gitmeyi kendine yakıştıramadı ve ona futbolunu sahaya yansıtacak bir kulüp ortamı verilince de takıma her şeyi ile sahip çıktı.

erenslash
07.10.2019, 00:52
şu kadroyu şenol hocaya ver şampiyon yapardı bu takımı bu sene.(şampiyonluk beklemiyorum ama bu kadar kötü ligde yapardı bu kadroyu rahat.avcı bize sistemi oturtursa bu takımı fişek gibi yapar.lige ambargo koyarız.ünalla avcı kıyaslanmaz bile.maçı alan Ünal değil.oyuncular +bjk zaten kötüydü.geçen sene ünal naptı avcı karşısında? avcumuzu yaladık.baya ünal becerikli haklısın avcının bilgisiyle ünalın bilgisi arasında yerli hoca klasmanında bırak uçurumu okyanus farkı var.http://tr.beinsports.com/lig/super-lig/ozet/2018-2019/1/istanbul-basaksehir-2-0-trabzonspor-mac-ozeti Ünal Şenolun parmağı bile olamaz.mesele kıyassa.tekrar etmek istemiyorum kendimi ama neden söyleyeyim: bu kadar berbat bir ligde bu kadar dandik istanbul takımlarıyla geçen sene önüne fırsatlar varken kaleci sayesinde wakayeme sayesinde taktik anlayış sıfır olan bir hoca düşün topçulara güveniyor sadece Şenol hoca öyle değildi.her hoca topçusuna güvenir ancak bireysel ve yetenekli topçular sayesinde hocalık ömrü uzadı Ünal hocanın. başarı aslında oyuncularınn hocanın değil.oyuncular dökülürse takkesi düşer.iyi bir insan,abilik yapıyordur takıma buna bir şey demem.ben maçı aldığımıza sevindim.bir kaç maçı beraberlik galibiyet yenilgi şeklinde gider.kaldıramaz bu yükü kapasite yok.çıkış yapar sonra gene iner.maçı almamıza sevinme nedenim moral oldu bu yüzden.ancak bu uzun sürmez
Birisini kovmaktan beter ettik hemde tam 4 kere, digeri ise Tranzonspor un özel psikolojisini asla cözebilecek birisi olamaz..Bjk yönetimi sabirli arkasinda durursa basari elde edebilir ama bizde asla yapamaz..Kaldiki son Bjk macinda Ünal taktik olarak ondan üstün oldugunu kanitlamistir..
Ünal dan önce Trabzonspor da teknik direktörlük yapabilecek psikolojik yeterlilige sahip sadece S.Günes derdim ama artik Ünal da var ve bana kalirsa S.Günes den bile daha basarili olabilecek potensiyel var kendisinde..Oyun görüsü olarak her mac ayni performansi gösteremeyebilir tabi, hatalarda yapacaktir ama bu hatalar rakiplerin teknik direktörlerinin yaptiklarindan azdir..Bence artik em az 3 kere istifa ettirip 4 kere tekrar takimin basina getirecegimiz bir teknik direktörümüz daha oldu artik..

AyhanPe
07.10.2019, 00:56
Sosa'nın karakteri ile alakalı bir durum değil mi bu yani,Sosa sahaya futbolunu yansıtacak bir ortam bulduğunda elinden geleni yapıyor.Bunu Ünal Karaman başardıysa neden Sosa gibi başka yıldızları da takıma kazandıramadı?
Bu söylediğini destekleyecek ve Ünal Karaman tarafından futbola kazandırılan kaç düşük performanslı futbolcu var,sayabilir misin?

Yani adam R.Madrid, Liverpool in basinda olmadigi icin bu sorunu cevaplamak zor..Mikel in performansi git gide artiyor..Bakalim..Sturridge de kendini paraliyor gibi..Samimi mücadele ediyor..Onuda kazanacak gibi..Sanki Sosa sahaya futbolunu yansitacak ortami bi anda buluvermis..Belki Ünal a yapacaklarimizdan sonra Gs teknik direktörü olursa bakariz artik ama o karekterde birisi degil yani bir S.Günes olamayacak..

Uğur GEMİCİOĞLU
07.10.2019, 00:59
Sanal alem sen nelere kadirsin. Adam karşısına geçse belki de iki kelime konuşamayacak ama burada boş yapma Ünal hoca değildir diyor belki de babası yaşında adam. Ben de diyim o zaman adam değilsin diye. İsmin belli değil cismin belli değil yaşın belli değil.

Neyse bas engeli :)

erenslash
07.10.2019, 01:02
iki beraberlik iki galibiyet arada yenilgi bu sene biz böyle oluruz

aşağı yukarı maç maç yazıyoruz ama ligde o kadar şey değişiyor ki belki ilk devreyi lider bitiririz kimbilir

ligi ilk devre lider bitiren bir Trabzonspor olma ihtimali var yok demiyorum

geçici olarak birinci oluruz bu ihtimal var ama salarız sonra

fanatikdevri
07.10.2019, 01:07
Yani adam R.Madrid, Liverpool in basinda olmadigi icin bu sorunu cevaplamak zor..Mikel in performansi git gide artiyor..Bakalim..Sturridge de kendini paraliyor gibi..Samimi mücadele ediyor..Onuda kazanacak gibi..Sanki Sosa sahaya futbolunu yansitacak ortami bi anda buluvermis..Belki Ünal a yapacaklarimizdan sonra Gs teknik direktörü olursa bakariz artik ama o karekterde birisi degil yani bir S.Günes olamayacak..

Trabzonspor'un bu kadar borcu varken çok yüksek paraları ödetiyorsan bunu başarmak zorundasın,transfer edilirken kariyerleri ile bu kadar yüksek paraları hak ediyorlar,Ünal Karaman bunları oynatamayacaksa alt yapıdan futbolcularla başarılı olacaksa daha iyi olur.Yeter ki bir tutarlılık olsun.
Neden başarılı oldun diyecek halimiz yok,bana göre Fatih Terim TD değil,takımım olsa bir saatliğine bile teslim etmem ama adam o kadar kupa alınca söylediğimizin bir önemi yok.
Asansör diye namı olmuş bir takımı yendik diye bayram yapacak değiliz,Rizespor'u yendiğin için hiç bir TD'yi övmezler ama yenilirsen gömerler.Kadro kalitesi bunu istiyor,forma ve camia büyüklüğü bunu istiyor.
Ben Ünal Karaman'a bir hedef kor ve ona ulaşırsa helal olsun derim.O kadar.

Onur Akyüz
07.10.2019, 01:08
Milli aradan sonra Sturridge da tam anlamıyla hazır olacak. Eku ve Yusuf da gelecek.

O zaman bakarız neler olacağına.

battle symphony
07.10.2019, 01:09
Yahu o ortamı da Ünal sağladı işte. Savunmada aksaklıklar var ıvır zıvır eksikleri var adamın ama artıları da var. Burak ve Onur'un kadro dışı bırakılması kararını yanlış bulmuşsun galiba yukarılarda, o karar olmasa Sosa bugün kimsenin umrunda değildi.

Ünal Karaman'ın verim aldığı oyuncuları sormuşsun Novak ve Onazi bizdeki en iyi dönemlerini Ünal Karaman ile geçirdiler. Parmak zaten Batuhan gibi bir şeydi taraftar için. Ünal hoca olmasa Yusuf'u da 18 milyona falan satamazdık daha ne örneği lazım ki? Ha bunları da hocaya değil de ''ortama'' bağlıyorsan -ki o ortamı kuran adam da kendisidir- hatalı olduğunu düşünürüm. Yönetimin çoluk çocuğu eline verdiği dönemde Ekuban ve Abdülkadir sakatken yine iyi idare ediyoruz. Daha iyi sonuçlar alabilirdik, daha az göze batan hatalar olabilirdi bazen beni de çıldırtıyor ama 2011 Şenol Ts'undan sonra en iyi Trabzonspor bu ve bu adamın da bunda ciddi bir katkısı var.

Nereye kadar götürür bilmiyorum onu belirteyim. Artıları bir kenara, eksik olan yönlerini göremiyor/çözüm bulamıyor gibi(illa görüyordur) ki bu da can sıkıcı
fanatikdevri

erenslash
07.10.2019, 01:11
https://www.tff.org/Default.aspx?pageID=198&hafta=8#macctl00_MPane_m_198_935_ctnr_m_198_935

fikstüre biz göz gezidirin renktaşlar Ünal hocanın neler yapabileceğini kendi içinizde bir hesap yapın

az çok gözünüzde canlanır

Onur Akyüz
07.10.2019, 01:12
Trabzonspor'un bu kadar borcu varken çok yüksek paraları ödetiyorsan bunu başarmak zorundasın,transfer edilirken kariyerleri ile bu kadar yüksek paraları hak ediyorlar,Ünal Karaman bunları oynatamayacaksa alt yapıdan futbolcularla başarılı olacaksa daha iyi olur.Yeter ki bir tutarlılık olsun.
Neden başarılı oldun diyecek halimiz yok,bana göre Fatih Terim TD değil,takımım olsa bir saatliğine bile teslim etmem ama adam o kadar kupa alınca söylediğimizin bir önemi yok.
Asansör diye namı olmuş bir takımı yendik diye bayram yapacak değiliz,Rizespor'u yendiğin için hiç bir TD'yi övmezler ama yenilirsen gömerler.Kadro kalitesi bunu istiyor,forma ve camia büyüklüğü bunu istiyor.
Kime ne ödetmiş? Doğru düzgün bonservis bile vermedik. 2 yıl önceki maaş bütçesinin 3’te birine oynuyorsun.

Yarıştığın rakiplerin çeyreği kadar maaş veriyorsun. Adamları kafasına vura vura yeniyorsun. Geçen hafta bjk’ye 4 çektin.

Çok zorlama yorumlar bunlar, bi sınırı olması lazım.

Gökhan Balcı
07.10.2019, 01:12
Nereden bakarsak bakalım marka dediğin şey hayal ürünüdür. Daha doğrusu içinde insan faktörünü barındırmadığında içi boş bir kutu gibidir. Futbol takımlarına karşı bireyden bağımsız bağlılık normal bir şey değildir zira cismen dokunabileceğin bir şey değil. O kültürde doğan büyüyen maçlara giden kritik yapan ve onun temsilcileri ile bağ kurmuş taraftar dediğimiz olgu için bireylerden bağımsız saygı son derece makul bir şeydir.

Ama bu takımın mazisiyle zerre alakası olmayan takımın ismini ara sıra bir yerde sadece gözüyle gören bir sürü adamı bir arada tutmak bir gaye içinde mücadele vermelerini sağlamak hatta sakatlıkları söz konusu olduğunda yine maça çıkmalarını sağlayan şey ne yazık ki marka değeri gibi içi boş şeylerle tanımlanacak şeyler değildir.

Her defasında futbolcuların tıpkı bizim gibi yiyen içen hisseden sıradan insanlar oldukları gerçeğini unutuyoruz. İnsana bir değer olduğunu hissettiren biri etrafında olduğunda doğal olarak senin bakış açın değişir. Ama senin bakış açın o futbolcunun senin vereceğin değere göstereceğin saygıya ihtiyacı mı var noktasına gelmişse orada büyük bir yanılgı var demektir. İşine değer vermek çalışanlarına değer vermek onlara saygı duymak bugün kendi iş yerlerimizde şikayetlerimize konu olan şeyler. Bu bizden daha göz önünde ve daha çok para kazanan insanlar konu olduğunda da aynıdır.

Futbolcu işine sahip çıkan bu işi nasıl bir adım öteye götürürüzün hesabını yapmayan bir hocayla çalışsa Beşiktaş maçında iplerin kopmasına neden olacak oyunu da oynardı emin olun. Her şey onların elinde. Bugün formsuzduk falan derler olur biter. Hocayı gönderirler rahat ederler. Ama bu oyuncular demek ki memnun seviyorlar adamı ve saygı duyuyorlar. Çünkü kendilerine karşı da aynı muamele var. Bu değerleri hesapların içine katmadan insanın içinde olduğu herhangi bir kavramı yorumlamak en hafif tabirle eksik bir değerlendirme olur.

fanatikdevri
07.10.2019, 01:17
Kime ne ödetmiş? Doğru düzgün bonservis bile vermedik. 2 yıl önceki maaş bütçesinin 3’te birine oynuyorsun.

Yarıştığın rakiplerin çeyreği kadar maaş veriyorsun. Adamları kafasına vura vura yeniyorsun. Geçen hafta bjk’ye 4 çektin.

Çok zorlama yorumlar bunlar, bi sınırı olması lazım.

Nasıl bizim futbolcular Rize'dan daha mı az kazanıyorlar?Sanmıyorum,en çok maaş verilen 5 takımdan birisiyiz yine.Sturidge 3,5 milyon Avro veriyoruz,az para mı?
Zorlama yorum nedir?Yanlış bir şey mi yazıyoruz,Obi Mikel'e 1,5 milyon€ veriyoruz,Mahmut Tekdemir kaç lira kazanıyor?

arahna
07.10.2019, 01:21
bu maç ve son maçlarda ünal hoca hep doğru hamleler yapıyor
adam tam verimli sistem takım bile oturtamadı
buna rağmen takım iyi işler yapıyor
ömür form tuttu sakatlandı sistem bozuldu
ekuban tam takımın ilk 11 oyuncusu oluyordu sakatlandı
sistem yine bozuldu
savunmayı oturtuyordu denemeler yapılıyordu ivanildo tam olacak derken sakatlandı
şimdi novak
yetmedi yusuf sarı . donisden iyiydi bence. oraya kamil ahmeti düşünmek zorunda kaldı
bunc sıkıntılara rağmen hoca işin içinden iyi çıktı
ekuban dönünce sturridge ve mikel de iyice form tutunca çok daha etkili olacağız
parmak da gelişme kaydediyor
aslında herkesin iyi gördüğü ama bence en kötü yerimiz bekler
pereira da novak da savunma tarafında çok kötü . hücuma katkıları kadar savunmada iyi değiller . çok pozs vermemizin ana sebepleri bekler
ünal hocya bu şartlarda laf etmek haksızlık
tam kadro üç beş hafta oynasın görelim

Onur Akyüz
07.10.2019, 01:34
Nasıl bizim futbolcular Rize'dan daha mı az kazanıyorlar?Sanmıyorum,en çok maaş verilen 5 takımdan birisiyiz yine.Sturidge 3,5 milyon Avro veriyoruz,az para mı?
Zorlama yorum nedir?Yanlış bir şey mi yazıyoruz,Obi Mikel'e 1,5 milyon€ veriyoruz,Mahmut Tekdemir kaç lira kazanıyor?
Takımın toplam maaş bütçesini başakşehir dahil diğer 4 takımla kıyasla istersen.

O transferler ezbere yapılmadı. Belirli bir maaş politikasına göre alındı. Sturridge öncesi 13,5m maaş gideri vardı. Onunla birlikte 15m civarında.

Bu rakam gs’de bizim 4 katımız, bjk’de 3 katımız. Fb’de sadece yeni gelen topçuların maaşları 20’nin üzerinde.
Başakşehir yine 40 üzeriydi.

Biz bi de bonservis ödemedik doğru düzgün.

kayseriliyiz
07.10.2019, 01:36
Ünal hocayi tartismam bile.
Sadece sunu söyleyecegim, Sturridge'i tüm taraftar oynat diye israr ederken oynatmadi.
Ve hem oyuncunun simarmasini engelledi, hemde kendisini kanitlamasi gerektigini oyuncusuna hissettirdi.
Kolay degil, yillik 3,5M€ alan bir adami her hoca yedek birakamaz.
Bakin terim falcao'yu gelir gelmez ilk onbir'e koydu, adam rövasata ve olmayacak çalimlar denedi, simardi kisaca ve sakatlandi.
Ünal hocanin Sturridge konusundaki kararlari son derece dogru ve yerinde.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

yüregimts
07.10.2019, 01:43
biz yenildik mi bu forum un hali ne ?

Onur Akyüz
07.10.2019, 01:47
Ünal hocayi tartismam bile.
Sadece sunu söyleyecegim, Sturridge'i tüm taraftar oynat diye israr ederken oynatmadi.
Ve hem oyuncunun simarmasini engelledi, hemde kendisini kanitlamasi gerektigini oyuncusuna hissettirdi.
Kolay degil, yillik 3,5M€ alan bir adami her hoca yedek birakamaz.
Bakin terim falcao'yu gelir gelmez ilk onbir'e koydu, adam rövasata ve olmayacak çalimlar denedi, simardi kisaca ve sakatlandi.
Ünal hocanin Sturridge konusundaki kararlari son derece dogru ve yerinde.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Bir de bu var.

Adamlar Falcao’yu aldılar hemen oynattılar biz Sturridge’i niye oynatmıyoruz diye hocaya sallıyor bizim taraftar. Sanki Falcao geldi dağıttı ortalığı.

Sörloth ilk maçlarında goller attı ooo biz ne topçu almışız dediler. Halbuki o form tamamen suni bir formdu. Fazla motive olarak çıktı sahaya sonra fiziksel durumu buna karşılık veremedi, performansı düştü. Sonra da kazma topçu oldu tabi.

Maç başlığına baksan 30.dakikada çıkarılması gerekir. Ama adam maçı aldı verdi sana. Daha da güçlenecek ve daha da iyi olacak, takıma sisteme tamamen adapte olacak. Bunlar hep zaman gerektiren işler.

AyhanPe
07.10.2019, 01:48

Ilginc..O zaman A.Avci nin hemen kovulmasi lazim..Rize ile kendi sahasinda berabere kalabildi..Hatta onuda zor kurtardi..O iki puan olsa Bjk de 10 puanda olacakti..

Bjk yi dagit sevinme, Rize yi yen sevinme, Basel e karsi yedeklerle cik aslanlar gibi mücadele et galibiyeti kacir umutlanma..Ne zaman sevinmeliyiz yahu?

AyhanPe
07.10.2019, 01:50
biz yenildik mi bu forum un hali ne ?

Son anlarda gelen galibiyet sokunu atlatamayan ,,elestirmenler" onlar..Egolari incindi zavallilarin..Üzgünler..

artvints
07.10.2019, 01:53
maçın ilk yarısını izledim şimdi, ulan bu mu kötü oyun vicdansızlar. yüksek ritimde oynamaya çalışmış takım. solbek garip bir yerden çok ekstra bir gol atmış.

mikel çok iyi oynadı deyince ben de birşey yaptı zannettim. oyuna kötü başlamış, kendi hatasıyla sarı kart görmüş, vasat bir oyun. ikinci yarı birşeyler yapmıştır muhakkak.

hüseyin eleştirilerine de yine gülüyorum. tiki taka yaptığımız bir pozisyon var başlangıcında hüseyin gayet iyi oyun kurmuş, topu ayağında tutup ısrarla boşluk aramış. yüksek hızda pas yapmamızı sağlayan önemli bir parça.

yüregimts
07.10.2019, 01:55
Bence konu kilitlensin . Bazı vatandaslar hala soku atlatamamıs sacmalıyolar

hanzale
07.10.2019, 06:05
Muharrem Bey, forumumuza hoşgeldiniz fanatikdevri . Muharrem bey neden galibiyet zorunuza gitti

arda.61
07.10.2019, 07:13
Şu maçtan sonra olumsuz yorumlar yazanın Trabzonsporluluğundan şüphe ederim. Aynı maçı izliyoruz sen de bende aynı geçekleri görüyoruz. Bende bazen çok sinirleniyorum. Takımın olumsuzluklarını görebilen yalnız sen değilsin yani. 3 puan kötü koşullara rağmen, daha iyi olması gereken ama mücadeleci bir futbolla geldi mi geldi. Gol atılınca deli gibi bağırıp sevindin mi? İşte o konuda şüphelerim var. Yoksa nasıl gelip buraya ben Trabzonsporluyum ama bunları da yazmam gerekiyor deyip sayfalarca eleştirebilir. Kaybedince eleştirirsin onu anlarım kazanınca eleştirme. Sadece mutlu ol, inan... Şampiyonluğun önündeki en büyük engel yine biziz maalesef

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 07:51
Maç sonrası muhabir İsmail KARTAL'a öne geçtiniz, neden yenildiniz diye sorunca,

Hakem ve penaltı dedi.

Yahu TRTSPOR'da Ersin, Tümer ve ALİ abi penaltı dedi. Ayhan AKMAN net penaltı diyemedi.

Ayhan hariç yine aynı üçlü, kurallar gereği Sosa'nın suratına atılan şaplağa 2.sarıdan kırmızı verilmeliydi dedi.

Aklına sağlık Störiç ve defansın arkasına çok iyi gizlenen sevimli çocuk Sörloth

Ellerine sağlık Uğurcan. Kırılma anlarında maçı döndüren isimdi.

Mikel oldu artık.

Doğan'ın ayağına top çok yakışıyor.

Avdiah kesilmesi iyi oldu. Kamil daha iyi şimdilik

Hayırlı olsun 3 puan.

Çok değerli bir 3 puan

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 07:53
Koyduk mu eyyy Fenerin uşağı İsmail

Özgür KARADENİZ
07.10.2019, 07:56
[QUOTE=hanzale;1921172189]Spikerin sürekli Rize’den galibiyet beklemesi bir bana mı garip geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QU
Rizenin ilk golünde ki sunuma ve Sörlothun golünde ki sönük anlatima bakinca,
Gayet de haklisiniz.
Sadece Sturridgenin ,Sörlothun kafasina biraktigi top icin,makale yazarlardi,istanbul takimlarinin canli mac anlatiminda.

MetehanS
07.10.2019, 08:12
Mikel her maç üstüne koyarak ilerliyor. Dün çok beğendim.

Sörloth, tartışmasız ligin en kaliteli pivot forveti. O cüsse ile iyi mücadele ediyor, akıllı top oynuyor.

Sturiç oyuna girer girmez ağırlığını ortaya koydu, hücum hattını rahatlattı, sonuca direkt etki etti.

Uğurcan, bilemiyorum, çocuk çok karizmatik duruyor kalede :D bende acayip bir güven duygusu var ona karşı. Yani muslera karius falan hikaye, forza UĞURCAN.

Parmak çok mücadele ediyor, hiç durmuyor, sürekli mücadele halinde, hem ileriye hem geriye destek veriyor. Ama... ya kardeşim biraz daha akıllı top oynaman lazım, mücadele yetmiyor.

Sosa.. ona bir şey demek istemiyorum, harika ötesi oynuyor. Yaşına rağmen sahanın her yerinde.

Genel olarak oyunumuz iyiydi.

Eğer yoğun yağmur ve pirinç tarlası gibi bir zemin olmasa idi, biz rizeye fark atardık diye düşünüyorum.

Maça dair tek olumsuz yorumum, ünal hocam sturiçi daha erken alabilirdi. şu adamın dansını bi izleyemedik.

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 08:12
[QUOTE=hanzale;1921172189]Spikerin sürekli Rize’den galibiyet beklemesi bir bana mı garip geldi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QU
Rizenin ilk golünde ki sunuma ve Sörlothun golünde ki sönük anlatima bakinca,
Gayet de haklisiniz.
Sadece Sturridgenin ,Sörlothun kafasina biraktigi top icin,makale yazarlardi,istanbul takimlarinin canli mac anlatiminda.

BEN DE FARKETTİM. İYİ YAKALAMIŞSINIZ. TEBRİKLER.

Maç öncesinden başlayarak sürekli Rize'nin kazanmasını ister yorumlar yaptı, maç boyunca da devam etti spiker efendi.

Ona da koyduk

bilgehan83
07.10.2019, 08:26
sabah fakülteye geldim oturup özeti izliyorum tekrar tekrar değişik bir duygu :))))

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 08:32
Son 15 dakika artık topun yerden ilerlemediği ve ümitlerin bitmeye başladığı anda Daniel Sturridge yaşama döndürdü bizi

Sonra Uğurcan'ın akıl dolu degajı ki (bunu sık yapmaya başladı) 3 pasta Vakeme golü yazıp agresif Rize seyircisinin nefesini kesti.

O zor şartlarda maçı bırakmayan TS forması giyen tüm oyuncuları yürekten alkışlıyorum.

TS böyle oynar.

Haftaya güzel başladık galibiyet gelince

Darısı Gaziantep maçına

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 08:38
Arkadaşlar teknik taktik önemlidir. Fakat işin esas sırrı budur.

https://hizlires.im/d/fKFX53J7.jpg (https://hizlires.im/p/fKFX53J7)

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 08:41
Novak'ta önemli bir sakatlık yoktur umarım

Maçın başlarında Hosseini de korkuttu

efes61
07.10.2019, 08:41
Kaç senedir foruma ara ara göz atarım,

Ünal Karaman hoca değil.
Şenol Güneş hoca değildi
Ersun Yanal hoca değildi
Mustafa Reşit Akçay hoca değildi
Samet Aybaba hoca değildi
Vahid Halilhodzic hoca değildi
Hami Mandıralı hoca değildi

ama bura hoca kaynıyor maşallah. değerlendirmek lazım bunları
Cahil cesareti süper birşey.

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 08:50

Sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırmak da nasip olsun

Murat Keçeci
07.10.2019, 08:54
Çok değerli bir üç puan oldu.Milli araya moralli girmek önemliydi.Oyuncularımızı kutluyorum.

Maçı yorumlarsak;

Beklendiği gibi rize çok sert oynayarak başladı zaman zamanda üstünlük kurdu.Bunun karşılığını da ekstra bir uzaktan vuruş golüyle aldılar buna ek olarak saha zeminin her geçen dakika biraz daha ağırlaşması maçı çevirmeyi daha da zorlaştırdı fakat oyuncularımız çok iyi mücadele ettiler,oyundan vazgeçmediler ve duygusal açıdan takımdaşlığı arttıracak çok önemli bir geri dönüşe imza attılar.

Maçın adamları Uğurcan ve Sörloth idi.Maçın gizli kahramanı ise Sturridge oldu.Takımı ateşleyecek ekstra bir işe ihtiyaç vardı ve o işi İngiliz yıldız yaptığı asist ile başlattı sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi.

Bu galibiyet bir üç puandan çok daha fazlası oldu.Takıma yeni katılan oyuncuların aidiyet duygusunu en az yüzde 15-20 oranında arttırdı.Mikel ve sörloth artık tamamen takımın parçası oldular.Sturridge de yavaş yavaş o kıvama geliyor.

Üzerinde durmamız gereken konulardan biraz da bahsedersek.Sağ kenarı çok kötü kullanıyoruz.Ömür sakatlandığından beri uyumlu bir bek- açık performansı izleyemedik.Bu maçta da yine birçok topu ezdiler. O ona veriyor o da tekrar ona veriyor öyle olmaz daha net efektif oynamalılar,Sturridge kestiği orta ile onlara bakın orta böyle olur mesajını verdi.

Takım savunmamızı ve bireysel savunmaları bu maç özelinde değerlendirmek yanlış olur.Bu saha zemininde her türlü hata yapılabilir o yüzden yapılan hataları makul karşılamak lazım.

Böyle ağır bir zeminde kısa paslarla oynamaya çalışmak zordur.Böyle istisna maçlarda top çime yapışmaya başladı mı kısa pası bırakıp uzun topa dönmek daha mantıklı ikinci golü de bu şekilde attık ama yine de kısa ayağa pas düşüncesi beni mutlu etti,pas oyunu futbolun en önemli parçası bu zeminde bu kadar pas yapabildiysek normal zeminde çok daha güzel işler yapacağımızın habercisi bu durum.

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 09:00
Adamlar Falcao’yu aldılar hemen oynattılar biz Sturridge’i niye oynatmıyoruz diye hocaya sallıyor bizim taraftar. Sanki Falcao geldi dağıttı ortalığı.
Sörloth ilk maçlarında goller attı ooo biz ne topçu almışız dediler. Halbuki o form tamamen suni bir formdu. Fazla motive olarak çıktı sahaya sonra fiziksel durumu buna karşılık veremedi, performansı düştü. Sonra da kazma topçu oldu tabi.
Maç başlığına baksan 30.dakikada çıkarılması gerekir. Ama adam maçı aldı verdi sana. Daha da güçlenecek ve daha da iyi olacak, takıma sisteme tamamen adapte olacak. Bunlar hep zaman gerektiren işler.

Hocam, doğru analiz önemlidir. Maalesef forumda bazı arkadaşlarımız çok uç yorumlar yapıyorlar. Severken de yererken de en uç cümleleri bulup kullanıyorlar. Ve yine maalesef hakarete varacak cümleler de kullanıyorlar. Mesela Alexander daha sahaya çıkmadan ''ÇÖP'' denilerek aşağılandı. Bir futbolcu sahaya çıkmadan neden eleştirilir? Anlamıyorum. Ama şunu anlarım. O adamın önceden 4-5 tane 90 dk. maçını izlemişsindir ve biliyorsundur. O zaman konuşabilirsin. Bunu anlarım. Ama tek bir maçını izlemeden çöp demek cahillikten başka bir şey değildir. O dönem çok defa bu çocuk yetenekli, sadece tecrübesiz dedik. Dinletemedik. Şimdi ne oldu? Çocuk pek çok forumdaşı mahcup etti. Çatır çatır futbolunu oynuyor. Helal olsun.

Benzer durum Campi ve Mikel konusunda da yaşandı. Campi'yi ilk hazırlık maçında izleyenler neler neler dedi! Ne sözler! Ne hakaretler! Defalarca anlatmaya çalıştık. Bu çocuk geldiği takımda antremanlara çıkmadı, formsuz, başka iklimden geldi dedik. Dinlemediler. Şimdi çıktığı maçlarda gayet iyi performans gösteriyor. Aynı şekilde Mikel'in o formsuz halini görenler çok ağır ithamlarda bulundular. Hatta Doğan'ı bu adamın önüne koydular. Durun yapmayın dedik, Doğan bu adamın sağ bacağı etmez dedik. Bu sefer bize de salladılar. Şimdi geldiğimiz noktada ne oldu? Mikel kalitesini sahaya yansıttı. Çatır çatır futbol oynuyor.

Demem o ki ezbere konuşmamak lazım. Bazı şeyleri anlamak için sabır gerekir diyorum.

chener
07.10.2019, 09:05
Bugün ayık kafayla tekrar düşündüm; sturridge' nin şutunun mesafesine bakınca, vuruş rahatlığına balıkırsa, topun gidişine bakılırsa.. Çok ekmek yiyeceğiz bu şutlardan. Türkiyede bu rahatlıkla şut çeken futbolcu yok

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 09:06
Son anlarda gelen galibiyet sokunu atlatamayan ,,elestirmenler" onlar..Egolari incindi zavallilarin..Üzgünler..

Dün gecenin özetini yapmışsınız. Ağzınıza sağlık.

Bir köşeye çekilip maçın kaybedilmesi ile Ünal Hoca'ya içindekileri akıtmak için bekleyen güruh resmen afalladı.

Bir kez daha ''Ünal, hoca değil, istifa!'' diyemedikleri için üzgünler! :o

carantinas
07.10.2019, 09:07
Şöyle bir sıkıntımız var maçlara kötü başlıyoruz. Son maçlarda farkettim gol yedikten sonra iyi oldu takım şimdi uyanır diyorum. Uyanıyoruz da maçı çevirecek şekle getiriyoruz ama kötü başlangıçlar için çare bulmak lazım. Bangır bangır başlayalım demiyorum ama en azından top ayakta kalmalı bunu yapacak oyuncular da var. Uzak oynuyoruz özellikle kanatlarımız çok çizgide oynuyor ortada topla çıkarken boş adam bulamıyoruz. Enine ve boyuna biraz daha daralmamız gerek.

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 09:14
Şu maçtan sonra olumsuz yorumlar yazanın Trabzonsporluluğundan şüphe ederim. Aynı maçı izliyoruz sen de bende aynı geçekleri görüyoruz. Bende bazen çok sinirleniyorum. Takımın olumsuzluklarını görebilen yalnız sen değilsin yani. 3 puan kötü koşullara rağmen, daha iyi olması gereken ama mücadeleci bir futbolla geldi mi geldi. Gol atılınca deli gibi bağırıp sevindin mi? İşte o konuda şüphelerim var. Yoksa nasıl gelip buraya ben Trabzonsporluyum ama bunları da yazmam gerekiyor deyip sayfalarca eleştirebilir. Kaybedince eleştirirsin onu anlarım kazanınca eleştirme. Sadece mutlu ol, inan... Şampiyonluğun önündeki en büyük engel yine biziz maalesef

Arda kardeşim, maalesef bazıları senin benim gibi düşünmüyor. Niyetleri farklı!
Mesela kimisi hocaya kafayı takmış. Ünal Hoca ağzı ile kuş tutsa bu tiplere yaranamaz! Yaranamıyor da!
Ben bu arkadaşları çözdüm. Heriflerde ego var. Dediklerinin tersine bir iş olduğunda hata ettim diyemiyorlar.
Haklı olduklarını kanıtlamak için saçma sapan noktalara varacak eleştiriler yapıyorlar. Maalesef durum bu!
Halbuki yapacakları şey basit! ''Hoca konusunda yanıldım. Helal be hoca'' diyerek meseleyi çözebilecekken yapmıyorlar.
İnatlarına yenik düşüp her hafta hocaya çakmak için bir bahane arıyorlar. Sonuç olarak işte böyle saçmalıyorlar.

temel_yilmaz
07.10.2019, 09:14
Yaptığı orta kendisine geri geliyor,topu kontrol ediyor ve o an...
Kaleye saniyenin bilmem kaçda kaçı kadar kafasını kaldırıp, bakıp topu gönderiyor bu kadar.
Beyler şair ruhlular şuna bir şiir yazın anlatılamıyor yaa.

alper*
07.10.2019, 09:16
Zaten oyunda olması gerekli adamı, sonradan oyuna aldığı için hocaya taktik deha diyecek halimiz yok.

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 09:17
Şöyle bir sıkıntımız var maçlara kötü başlıyoruz. Son maçlarda farkettim gol yedikten sonra iyi oldu takım şimdi uyanır diyorum. Uyanıyoruz da maçı çevirecek şekle getiriyoruz ama kötü başlangıçlar için çare bulmak lazım. Bangır bangır başlayalım demiyorum ama en azından top ayakta kalmalı bunu yapacak oyuncular da var. Uzak oynuyoruz özellikle kanatlarımız çok çizgide oynuyor ortada topla çıkarken boş adam bulamıyoruz. Enine ve boyuna biraz daha daralmamız gerek.

Çözemediğimiz temel problemlerden biri.
Yan top savunması,
Yan top hücumu,
Penaltı-Frikik kullanımı,
Temassız savunma. (Yediğimiz golü izledim tekrar tekrar, Önce Hoseyni sonra Parmak, dokunmuyorlar rakibe. Rahatsız etmiyorlar. )
Takım savunması . (Kısmen çözüldü, ama hala oynadığımız alan gerektiği kadar dar değil)

Bu sorunların en azından bir kaçının çözülmesi lazım.

İlker Yazıcıoğlu
07.10.2019, 09:17
Yalnız iyi yendik...

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 09:23

Güzel bir tespit yapmışsın. Bu yorumuna ben de katılıyorum.
Bize önde iyi basan rakipler olunca oyun kurmakta ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Dün akşam da bunu yaşadık. Rizespor, maçın ilk yarısında muazzam pres yaptı. Ve hatta fizik güçleri ile bizi yarı sahamızda tuttular. İki kez kontra atak bulduk ama Nwakaeme ile değerlendiremedik. Baktığımız zaman bu sıkıntının en büyük nedeni ''PAS'' kalitemizin geçen yılın altında olması olarak görüyorum. Bu sene Yusuf ve Ömür gibi çok iyi pas yapan iki oyuncumuz yok. Bu durum topa hükmetmemizi ve oyunu hızlı şekilde oynayıp rakibi açmamızı engelliyor. Ama yine de enseyi çok karartmamak lazım. Her ne kadar geçen yılın çok altında olsak da Sosa, Mikel, Pereira, Parmak ile zaman zaman iyi pas yaptığımız oluyor. Rizespor maçında iki kez bunu yaptık ve iki tane net gol pozisyonuna girdik. Özellikle Ömür döndükten sonra istediğimiz o pas oyununu yeniden oynayabiliriz. Ama bunun için epey beklememiz gerekecek gibi duruyor.

Mehmet Fatih Yavuz
07.10.2019, 09:24
Yalnız iyi yendik...
Maçı telefondan izliyordum, direksiyondaydım ha.
Son golde direksiyonu bıraktım.
Hanım kriz geçirdi yan koltukta. :D

İyi omaz mı?

Böyle galibiyetler başka bir hava katar.
Geçen sene böyle puanlar kaybediyorduk hep. Son dakikalarda.

Ya nasip....!!

Dip.Ing.Mag.
07.10.2019, 09:26
Bugün ayık kafayla tekrar düşündüm; sturridge' nin şutunun mesafesine bakınca, vuruş rahatlığına balıkırsa, topun gidişine bakılırsa.. Çok ekmek yiyeceğiz bu şutlardan. Türkiyede bu rahatlıkla şut çeken futbolcu yok

bir tane daha var. o da bizde. nwakaeme :)

MetehanS
07.10.2019, 09:31
Şampiyon olduğumuz sezonda da bu huyumuz vardı, gol yemeden atamıyorduk. Ama gol yedikten sonra da acımıyorduk.

Hatta o dönem sanırım fotomaç gazetesi idi, bir başlık açmıştı: "TRABZONSPORA GOL ATAN PİŞMAN OLUYOR" diye.

:cool:

U.Sadıkoğlu
07.10.2019, 09:36
Takım uzun aman sonra şaşırtarak rakiplerin puan kaybettiği haftada kazandı. Galibiyetin son dakika golüyle gelmiş olması ayrı keyif verdi. Şu zeminden 3 puan almak çok önemliydi pek dile getirilmemiş ama 3 puan aldıysak bu önce Uğurcan ardından Sturridge'e yazar.

abdllh.29
07.10.2019, 09:39
Burda ki bazı arkadaşların dediği gibi çok çok kötü bir oyun yok ortada dün ki yağmur zeminde bu takım ancak bu kadar oynardı
Futbolcular hocalarına çok saygı duyuyorlar onun için kazanmak istiyorlar maçı kazanacak olan sahada ki futbolcular hoca değil onlar kimin için ne için oynuyolarsa oynasınlar kazanan biz oluruz. ne kadar taktik teknik bilgin olursa olsun futbolcu istemiyorsa oynayamayız.
Nasıl bjk de şu an bazı futbolcuların hocayı istememesi gibi
oyun olarak daha üst seviyeye çıkacağımızı düşünüyorum. Takım da bu arkdaşlık bu saygı olduğu sürece hiç antramanda taktik çalısmasın yine de şampiyonluk yarışı içinde olacaktır.

Mehmet BAŞ
07.10.2019, 09:40
Benim anlamadığım ligde her takım toplama ve yeni. Bizim kadar geçen yıldan alışmış bir kadro kimde var?

Hocam, öyle diyorsun ama bizim takımda da epey bir değişiklik oldu.
Şöyle bir baktığımız zaman takımın en önemli iki oyuncusu şu an yok. Biri Yusuf Yazıcı, diğeri de Abdülkadir Ömür!
Bunun yanına her ne kadar çok beğenmesem de takıma alışmış ve uyum sağlamış Rodellega da gitti. Bunlar kayıptır.
Gidenlerin yanı sıra ilk 11 'e yeni oyuncular girdi. Bunların başında Mikel ve Alexander'ı sayabiliriz. Sturrigde bekliyor.
Baktığımız zaman ilk 11'de 4-5 oyuncu değişmiş. Bu ciddi bir değişikliktir. Bu değişim takım oyunumuzu olumsuz etkiledi.
Unutmamak lazım, geçen yıl oynadığımız pas oyununda Yusuf ve Ömür, kaptan Sosa ile birlikte en kilit oyuncularımızdı
Bu iki oyuncunun kaybı bizi bir sistem değişikliğine de mecbur bıraktı. Ve bu durum bizi sancılı bir sürece itti.
Sakatlar, kayıplar ve sistem değişikliği derken sıkıntılı bir süreç yaşadık. Sürecin en zor kısmını geçtik gibi görünüyor.
Ama hala tam anlamıyla atlatmış değiliz. Ekuban dönünce bir nebze olsun rahatlayacağız.
Sturridge hazır olunca daha da rahatlayacağız. Ve en nihayetinde Ömür dönünce de tam güçte olacağız.

Alp Yavuz 13
07.10.2019, 09:52
Beraberliğin iyi sonuç olacağı bir zeminde kazanmak mı? Üstüne üstlük bu yıl en çok pas yaptığımız 2. maç galiba, ligde şimdilik aldığımız en kritik galibiye. Anlamı ve değeri ilerleyen haftalarda ortaya çıkacaktır...

Harun-61
07.10.2019, 10:05
10/11 sezonunda ki Manisa maci geldi dün aksam aklima. O zaman Alanzinhio, simdi Tony :)

Haa macin özeti aslinda su 11 saniye de, Sosa & Obi mükemmel :)

https://twitter.com/i/status/1180955049352192001

.

TS61_NL
07.10.2019, 10:07
Arkadaşların bazı yorumlarını okuyunca gözlerime inanamıyorum, bu kadar karamsar bu kadar takıma ve teknik direktörüne eleştiriler...açıkçası yakıştıramıyorum. Açık açık söyleyeyim: baselden 2 ve rizeden yediğimiz goller cidden inanılmaz jeneriklikteydi, herhalde 100 kez deneseler 1 kez gol olurdu onlarda bize denk geldi. Bu hava ve zeminde oynanan futbol dahası verilen mücadele bence takdire şayandı. Yusuf Yazıcıyı satmışsın, Onazi sakat, Ivanildo sakat, Abdüş sakat, Ekuban sakat, Yusuf Sarı sakat ve takımın en iyilerinden Novak sakatlanarak çıkıyor ve sen pes etmeyip maçı bırakmayıp çeviriyorsun. Arkadaşlar, biz ne barcelonayız ne de liverpool...Rize belki ayarımızda değil ama ona bakılırsa sivas ve gençlerbirliği de değil. Bu takımlar istanbulun 3 eziklerine karşı aldıkları sonuçlar ortada. Gençlerbirliği maçında o faulü verse ve sivas maçında penaltıyı atsak zirvedeydik...dün hakem kırmızıyi verse ve sosanın pozisyonunu devam ettirse maçı erkenden koparmıştık...bu lig kolay lig değil ve sakatlıklar geri döndüğünde ligi sonuna kadar götürebileceğimizi düşünüyorum. Hakem ve dış etkenler lige tesir etmediği sürece hiç olmadığı kadar şampiyonluğa yakınız diyorum. Bizden bir liverpool yada bir barca performansı beklememenizi tavsiye ediyorum...rakip şöyle kötüydü rakip böyle kötüydü diye birşey yok, her deplasman her takım için zordur ligimizde, lakin her hafta buna şahit oluyoruz ve bu bağlamda bu 3 puan altın değerinde...hele hele milli maç arasını düşünürsek. Karamsar olmaya gerek yok kısaca...ligimiz kolay lig değil, avrupa ligindede kolay rakiplar gelmez, her ne kadar bazı taraftarlarımız basel, getafe ve krasnodarı 3.ligimizle eşit görselerde....biz barca değiliz rakiplerimizde çerez değiller, bu mantıktan ne kadar erken vaz geçer, ayağımız yere sağlam basarsa o kadar iyi...tebrikler takım, tebrikler taraftar, tebrikler teknik heyet...ben hayli umutluyum

İ. SARAL
07.10.2019, 10:13
Böyle bir havada ve zeminde 3 puan almak, hele hele 1-0'dan geri gelmek gerçekten çok zor bir iş. Helal olsun hocaya ve topçulara.

emrahtuna
07.10.2019, 10:17
zor koşullarda alınan 3 puan çok güzel oldu..sorloth iyidi ama maçı kazandıran sturridge oldu. beklediğimiz yıldız yavaş yavaş moda girmeye başlıyor..puan tablosunda 3.sıradayız öyle tahmin ediyorum ki 3-4 haftaya liderlik koltuğuna oturacağız kalkmamak üzere..

tristram
07.10.2019, 10:22
unal hoca'yi gecen haftalarda en cok elestirenlerden biriyim ama gerek mac esnasinda gerek mac sonu elestirenler bence iyi niyetli degil.elestireceksen git gencler,sivas,sikebahce maclarinda elestir anlarim cunku bu maclarda bence rezil oynamistik ama dunku sahayi gorup elestirenler tekrar ediyorum iyi niyetli degil.dun o sahaya messi ve ronaldoyu ayni anda oynatsan yine bundan iyisi olmazdi..pas veremiyorsun,ayakta duramiyorsun, deli gibi yagmur ve kotu niyetli bir hakem..

ayrica istanbul kanciklarinin ne kadar kancik oldugu bir kez daha tescillendi.yok rize'nin penaltisi verilmemis yok hakem bizi tutmus falan..ulan biz farkli maci mi izledik.hakem niye var'a gitmedi denir eyvallah ama sezon basindan bu yana hatta gecen sezon dahi bizi hakemler dograrken bu yolunu sevdiklerimin sesi cikmaz ama hakem var'a gitmedi diye ortaligi ayaga kaldirir.ulan az delikanli olsaniz rize'den neden iki kisinin atilmadigini,devam dedigi pozisyonda sturridge kaleci ile karsi karsiya kaldiginda neden oyunu durdurdugunu soylersiniz.elestiri olacaksa hakemlerin topyekun elestirilmesi gerekir.bu hafta 5 super lig maci izledim yemin ediyorum bu hakemlerin alayi cop oglu cop.bir kismi gercekten kotu niyetli bir kismi ise bildigin beceriksiz..macin gidisatina gore kararlar veriliyor.bir oraya bir buraya yaparak mac yonetiyorlar..yabanci hakem gelmedigi muddetce bu cop hakemlerle lig ilerleyen haftalarda daha cok karisir..

son olarak sturridge hakikaten buyuk topcu.takimdan sampiyonluk falan beklemiyorum ama bu adam sazi eline alirsa hersey olabilir.ligin cok cok ustunde bir kalitesi var..

srmnlii
07.10.2019, 10:27

Olay budur gerisi teferruattır 👏👏 :) şimdilik tadını çıkaralım ama teferruatlarda önemlidir bi yerde..

Muhammed Ayaz
07.10.2019, 10:35
Arkadaşlar maçın tamamını izleyebileceğimiz bir yer varmıdır?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Oğuzlu61
07.10.2019, 10:36
Diomande'nin sari karti varken Sosa'yi bictigi pozisyonda Huseyin Gocek kameralara yakalandi, "topa mudahale" diyerek devam ettirdi. Tek pasla aniden kaleciyle karsi karsiya kaldigimizi gorunce aniden dudugu calip Sosa faul yapti top Rize'de dedi. Hareket direkt kirmizi kart, topa mudahele deyip devam ettiriyor ve top tehlikeli bolgeye geldigi an durdurup trolluk yapiyor. Macin basinda gosterdigi sari kartlara hic girmiyorum. Bu adam kotu hakem, dun kurtardik ama kotu hakem oldugunu biliyorduk, kotu niyetli oldugunu da acikca belli etti.

cakalkerem
07.10.2019, 10:36
bu havada 3 gun önce maç yapmış oyuncular aynı hava berbat top gitmiyor sahada bir çok oyuncu ezilmesine rağmen ellerinden geleni yaptılar..
antony gole kadar sahada yoktu.

sosa buyuk oynuyor buyuk...

ugurcana maşallah

cakalkerem
07.10.2019, 10:39

yagmurun da aziziliği var..

UĞUR DURTAŞ
07.10.2019, 10:41
Bugün yazmayacağım...
çok mutluyum çünkü..

makayemenin galibiyet golüne kadar ki isteksiz,ruhsuz oyununu yazmayacağım...
golünden önceki % 100 2 pozisyondaki vurdum duymaz vuruşunu yazmayacağım..
attığı goldeki topa vuruş hızını ve vuruş tekniğini niçin bahsettiğim 2 pozisyonda da böyle vurmadığını da yazmayacağım...

pereira nın özellikle ilk yarıdaki ciddi tecrübesine rağmen inanılmaz kötü pas tercihlerinide yazmayacağım...

novakın sakatlanıp oyundan çıkana kadar ki verimsiz oyununu da yazmayacağım...

doğanın iyi oynarken hiç gerek yokken o riskli pasını da yazmayacağım...

rakibin kullandığı her kornerde kafa vurmalarını da yazmayacağım...

bizim kullandığımız kornerlerde de yine rakibin kafa ile topu uzaklaştırdığını da yazmayacağım...

yine her hafta olduğu gibi rakibe çok pozisyon verip,uğurcanın yıldızlaştığını da yazmayacağım...

golüne ve yaptığı asistine kadar ayakta duramayan bedavadan frikik almak için yere düşen sörlötu da yazmayacağım...

vs vs

yazacağım tek şey

deplasmanda olmamıza rağmen
zeminin ve inanılmaz yağan yağmura rağmen
yenik durumda olmamıza rağmen
maçı bırakmadan mücadele eden
milli maç arasına girirken alınan 3 paun bizleri inanılmaz derecede çok mutlu etti

emeğini geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
çok mutluyum..
mutluyuz.

Harun-61
07.10.2019, 10:46

bide bu var :)

18103

Tayfun
07.10.2019, 10:46
İlk yarı takım beni deli etti sinirden delirdim.

İkinci yarı takım olarak maçı istedik, mücadele ettik, o zeminde o havada 1-0'dan geri gelip galip gelmek gerçekten zordu.

O berbat ve ağırlaşan zeminde pas oyunu oynadık ve 491 pas %85 yüzde ile oynadık. O zeminde muazzam iş çıkardık

İşin özü zemin iyi olsaydı rizenin içinden daha farklı geçerdik.

Tayfun
07.10.2019, 10:47
bide bu var :)

18103

Maçta şu kareyi gördüm sevinçten gözlerim doldu .

AyhanPe
07.10.2019, 11:07

Gercekten de öyle..Bizim magara ,,elestirmenleri" inlerinden cikip su fotoya iyice bakip tektar inlerine geri dönebilirler..

İlker Yazıcıoğlu
07.10.2019, 11:08

İyi omaz mı?

Ya nasip....!!

:)

Aman ha...

Şöyle bir iki maç daha üst üste aldık mı takım puantaj olarak da toparlayacak...
Kargalarla olan maç kırılma maçıydı benim gözümde...

Takıma güveniyorum...

gurur6134
07.10.2019, 11:31
Huseyni dun sakatliginin etkisiyle cok kotuydu zaten cikarken de sekiyordu o kotuyken turkmen iyi savundu o bolgeyi dogan girene kadar huseyninin aciklarini kapatdi kademe yapti hava topu problemini cozebilirse iyi bir stoper kazanacagiz, dun yine kornerlerde serbest vuruslarda kafa toplarinda ezildik..obinin performansi giderek artiyor sturic yavas yavas isiniyor artik milli mac arasinda 11 e monte edilmeli shorlethi bir kez daha gorduk ki sturic yada ekuban olmadan tek forvet etkisiz oluyor cabaliyor ama bosuna cok yalniz kaliyor ,onun icin sturic mutlaka 11 baslamali shorlthle birlikte..dogan da tam bir gorev adami yetenekleri sinirli olsda mucadele ediyor ne gorev verilirse en iyisini yapmaya calisiyor..wakayeme daha iyisi gelene kadar ne olursa olsun ne kadar kotu olursa olsun 90 dakika oyunda olmali bir pas atar bir vurus yapar gol olur takimda ne zaman ne yapacagi belli olmayan gole en yakin isim hala..ugurcani yazmaya gerek yok masallah..sosa takimin beyni hocanin saha icinde ki kolu herseyi su anda devam boyle..
Son olarak sturic hala otelde kaliyormus sosanin ilk senesi gib,i eve cikması hem takimi hem şehiri sahiplenip ozumsemesi icin daha iyi olur..

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 11:41
Huseyni dun sakatliginin etkisiyle cok kotuydu zaten cikarken de sekiyordu o kotuyken turkmen iyi savundu o bolgeyi dogan girene kadar huseyninin aciklarini kapatdi kademe yapti hava topu problemini cozebilirse iyi bir stoper kazanacagiz, dun yine kornerlerde serbest vuruslarda kafa toplarinda ezildik..obinin performansi giderek artiyor sturic yavas yavas isiniyor artik milli mac arasinda 11 e monte edilmeli shorlethi bir kez daha gorduk ki sturic yada ekuban olmadan tek forvet etkisiz oluyor cabaliyor ama bosuna cok yalniz kaliyor ,onun icin sturic mutlaka 11 baslamali shorlthle birlikte..dogan da tam bir gorev adami yetenekleri sinirli olsda mucadele ediyor ne gorev verilirse en iyisini yapmaya calisiyor..wakayeme daha iyisi gelene kadar ne olursa olsun ne kadar kotu olursa olsun 90 dakika oyunda olmali bir pas atar bir vurus yapar gol olur takimda ne zaman ne yapacagi belli olmayan gole en yakin isim hala..ugurcani yazmaya gerek yok masallah..sosa takimin beyni hocanin saha icinde ki kolu herseyi su anda devam boyle..
Son olarak sturic hala otelde kaliyormus sosanin ilk senesi gib,i eve cikması hem takimi hem şehiri sahiplenip ozumsemesi icin daha iyi olur..

Störiç'e Beşirli'den av ayarlanmalı
Hala otel nedir yahu
Kafası iyice rahatlasın
Golleri ve asistleri sıralasın

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2019, 11:42
Störiç'e Beşirli'den ev ayarlanmalı
Hala otel nedir yahu
Kafası iyice rahatlasın

Ahmet Malkoçoğlu
07.10.2019, 11:53
hahahaaha futbolcuların iyi yönde değişimi bile Ünal hocaya bağlanmamış . Burda çok fazla art niyetli insan görüyorum . Allah okuyanlara sabır versin.

yasin196761
07.10.2019, 11:57
Bilen biri söylesin biz en son hangi kornerden gol bulduk ?

Isko6161
07.10.2019, 12:05
Bilen biri söylesin biz en son hangi kornerden gol bulduk ?

Aek deplasmani olmasi lazim

ersn.alparslan
07.10.2019, 12:09
Devre arasinda banyoya girdim maci izlememek icin. Zerre umidim yoktu. Ciktim 3 yemisizdir diye korka korka baktim ekrana. Tum yanlislara, yagmura ragmen bireysel yeteneklerimiz sayesinde alinmis mucizevi bir 3 puan. En buyuk pay ugurcanda tabi. Novakin sakat olmasina ragmen oynatilmasi huseynin sakt sakat devam ettirilmesi zemine ragmen yerden oynama israri pahaliya mal olabilirdi. 70 dk rezil oynamamiza ragmen skor guzel. Boyle maclari alan takim sampiyon olur.

cakalkerem
07.10.2019, 12:10
Störiç'e Beşirli'den ev ayarlanmalı
Hala otel nedir yahu
Kafası iyice rahatlasın

hala otel demi kalıyor

AyhanPe
07.10.2019, 12:14

İyi omaz mı?

Ya nasip....!!

Aman aman..Iyiki golü yiyen taraf biz degildik yoksa direksiyonu kirabilirdinde :D Bende merdivenden düsüyordum :D Bu sene Sivas macinda 90+8 de yedigimiz gol de var..Burdaki cogu beraberlik nedir yenilelim daha iyi diye diye yenildik valla..O bir puan bence cok degerliydi..Suan 13 puanimiz olacakti..Her deplasman puani cok önemli ligde..Puan farklarida cok az..Uzun bi süre böyle gider ilk kopmalar baslayana kadar..Her halde lig sonuna kadar 4-5 takim az bir puan farkiyla götürür..Son 5-6 siyrilanda sampiyon olur..Bu biz olurmuyuz..Önümüzü kesmezlerse oluruz tabi..

cakalkerem
07.10.2019, 12:14
sosa Allah nazardan saklasın mükemmele yakın...
gördüğüm kadarıyla da takımın en çok mücadele eden oyuncularından..
Sosayı mutlaka dinlendirerek yada yanına bu görevi yapacak adamlarla oynatmalıyız..
Onazinin dönüşü Sosa'yı rahatlatacaktır..
Abdulkadi bir iyi bir kötü..Dün ne yaptığını anlayamadım ama önceki maçın en iyisiydi..
Beklere birşey olmuyor dedik Novak sakatlandı...Hosseini sakatlandı..
Milli ara iyi gelir en azından dinlenme fırsatı buluruz....
Onazi-ecuban-Yusuf dönünden en azından halme adamlarımız olur kulübede....

Hayırlısı..
Tüm milli aralara girerken hep çok iyi bir ivme yakalamış oluyorduk milli aradan sonra sıcıyorduk resmen..
inşaşah bu sefer tersi olur

erenslash
07.10.2019, 12:55
Dun maci vakit ayirip bir daha izledim

kotu oynamamiza ragmen o sahada maci aldigimiz dogru

bazi arkadaslarimiz kotu oynadigi halde mac alan sampiyon olur demis hayal kurmayin

oyle bir sey yok bu oyun gelismesse tekerimiz patlar

hocanin buna care bulmasi lazim

tamam 3 puan guzel ben uzun vadede neler yapabilecegimize bakarim

ucmamak lazim tamam takima moral verelim sevinelim de

rizeye 5 cakmis bir basaksehir var.

ugurun bir kurtardigi top var inanilmaz mac gitti geldi aslinda

diger onumuzde 6-7 maclik period icin ortalama bir Trabzonspor izleriz

beraberlik ve galibiyet yenilgi seklinde sure gelir

ulan o kadar basariya ac ki takim dandik takimlara dandik oyuna seviniyoruz dusunun halimizi

bazilari diyor ki forumda bazilarimiz ben de dahil art niyetliymis bazi arkadaslarimiz

bu takimin basarisini gonulden istiyoruz ama tabloyu goruyoruz tamam alt tarafi bir mac uzun vadede skinti cekecegiz bu goruluyor

futbolda bugun var malesef bu mac cabuk unutulur

kendi sahamizda bir yenilgi alirsak hemen baslar herkes hoca dandik diye