PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Günlerde Ünal Karaman'a Yapılan Haksız Eleştirilere Karşı Açıklamamızdır!

bkandil
25.09.2019, 21:08
18049

Son günlerde alınan saha sonuçları ve oynanan oyun sonrasında bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğduğunu hissetmekteyiz.

Geçtiğimiz sezon başında, maddi-manevi bir tükenmişlik sendromuna yakalanmış olan takımımızın teknik direktörlük koltuğu henüz boşken, bu görevin ateşten bir gömlek olduğunu bile bile üzerine giymekten çekinmeyen Ünal Karaman'a öncelikle teşekkürü borç biliriz.

Başarısızlığın hastalıklı bir alışkanlık haline geldiği, bir futbolcu ve teknik direktör öğütme sistemine dönüşmüş camianın tam ortasında; ellerin titrediği, kalemlerin yazmaz olduğu bir ortamda para dahi konuşmadan mukaveleye imza atan ÜNAL KARAMAN'ın YANINDAYIZ!

Yıllardır saha içinde göremediğimiz şahsiyetli futbolu tesis etmek için ekonomik problemleri büyük, psikolojik problemleri devasa olan takımımızı ve şehrimizi adeta tedavi edercesine ilmek ilmek işleyen, her türlü zaafiyetle mücadele etmek zorunda kalan ÜNAL KARAMAN'ın YANINDAYIZ!

Takımını sürekli saha içinde tutmaya çalışan, oyunun doğrularını ve fair playi öğütleyen, hatalarından ders çıkaran, oyuncu grubundan verim almayı bilen, yerli-yabancı ayırt etmeden değer veren/değerli hissettiren, işini ciddiyetle ve samimiyetle yapan ÜNAL KARAMAN'ın YANINDAYIZ!

İstanbul takımlarının yine Karadeniz Fırtınası'nı hissetmeye başlamasını sağlayan, onları ve avanelerini hakemlerin, federasyonun ve bilimum güçlerin arkasına sığınmak zorunda bırakan, bizleri yeniden Avrupa arenasına taşıyan ÜNAL KARAMAN'ın YANINDAYIZ!

Biz biliyoruz ki bu yol dikenli ve bizler ayaklarımızı o kadar da sevmiyoruz... Ufak sendelemelerin bizleri devirebileceğini asla düşünmedik bile. Her seferinde daha büyük inatla verdik omzumuzu bugün olduğu gibi... Ve biz bu yola "OLACAĞIZ DA" düsturuyla çıktık! YANYANA çıktık!

Birkaç puan kaybı, sakatlıklar ya da geride bırakacağımız bu formsuz dönem çıktığımız yoldan döndüremez bizi. Ne sevgimizde, ne saygımızda, ne de inancımızda zerrece sarsılma yok. Samimiyetle verilen çabayla yeteneğin birleştiği noktadayız. Buna inanıyoruz.

Her ne olacaksak beraber olacağız!
Her ne yaşanacaksa beraber yaşayacağız!
Her ne zaman olacaksa yanında olacağız!
Daima #YANYANAOLACAĞIZ!

BlackPanther
25.09.2019, 21:17
Derbilerin kralı!!!

2018-2019 Sezonu

Trabzonspor bu sezon evinde çıktığı 3 derbide 9 puan topladı. 6 maçta sadece 1 kez kaybeden bordo-mavililer, başarılı bir dönem yaşadı, 2010-11 sezonunu tekrarladı

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon en etkili takımlardan biri olan Trabzonspor’da derbi başarısı dikkat çekiyor. Ünal Karaman yönetiminde, ezeli rakipleri Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’ye karşı 6 maça çıkan bordo-mavililer, 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı. Sadece deplasmanda Galatasaray’a 3-1 kaybeden Trabzonspor, toplamda 11 puan topladı.

Bu sonuçla 2010-11 sezonundan beri en iyi derbi karnesi alındı. Özellikle iç sahada derbilerde ciddi bir başarı sağlandı. Karadeniz ekibi, Galatasaray’a karşı 4-0 kazanırken, Fenerbahçe’yi tam 8 sene sonra 2-1 yendi. Aynı şekilde yeni statları Medical Park’ta da Beşiktaş’a karşı 2-1 galip gelinerek, ilk kez 3 puan alındı.

bahadır2561
25.09.2019, 21:46
Haksız eleştiri mi?

Böyle anca kendinizi kandırırsınız.

Sezon başından beri hatalı, hatalı olan da eleştirilir.

Ahmet Aksu
25.09.2019, 21:49
2-3 hafta sonra 'Artık yeter' diye açıklama yapmayın da BMN yönetimi
şimdiden söyleyelim :D
haksız eleştiri derken futbolun f si yok bir de haksız eleştiri mi yapıyoruz şaka gibi açıklama olmuş

Tayfun
25.09.2019, 21:54
Yeri gelmişken söyleyeyim;

Bildiri yayınlama konusuda şahsen bmn yönetimine sitemim var.

Zeki Yavru torpille tekrar kulübe geri gelirken o kadar bilirdi yayınlayın dedik dedik ses çıkmadı.

olcay_61
25.09.2019, 22:01
Gördüğüm kadarıyla eleştirilen olay ;
10 maçtır oynanan kötü futbol
her maç yapılan yanlış oyuncu tercihleri
oyuna yanlış müdahaleler
bunların haksız eleştiri olduğunu düşünmüyorum, insan aynı hatayı üst üste yapmamalı

Mert'
25.09.2019, 22:03
Yeri gelmişken söyleyeyim;

Bildiri yayınlama konusuda şahsen bmn yönetimine sitemim var.

Zeki Yavru torpille tekrar kulübe geri gelirken o kadar bilirdi yayınlayın dedik dedik ses çıkmadı.

Sonuna kadar katılıyorum. Ünal Hoca ve Trabzonspor hepimiz ortak noktası ama eleştirdiğimiz için yemediğimiz laf kalmadı. İlerleyen süreçlerde takımın başına gelecek isimlerede bu kadar sahip çıkarsınız umarım.

+ olarak bilmediğimden soruyorum; Volkan Şen denen soytarı 2.dönem geldiğinde böyle bir bildiri yayımlandınız mı?

CEMEFKER
25.09.2019, 22:08
"İyi" den yana olma basiret ve feraseti için tebrik ediyorum sadece.
Artık iyilerle istikrar zamanı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefa Alış
25.09.2019, 22:11
10 resmi maç, 3 galibiyet.
Ligde 5 maçta sadece 1 galibiyet.
Ve son 5 resmi maçında kazanamayan, oyun olarak geri giden bi Trabzonspor. Şu an istifasına ben de karşıyım ama haksız eleştiri diye bi durum yok. Abdulkadir, Ekuban sakatlığından önce de sezona kötü başladık. Ayrıca açıklama genel olarak Ünal hoca'nın karakteri üzerine ki buna herhalde eleştirenlerin de bi lafı yoktur. Umarım Trabzonspor'u tekrar canlandırabilecek tedaviyi bulur.

redbul
25.09.2019, 22:14
BMN adamcılığa goygoyculuğa devam edin taktiğin t sinden anlamayan hocalığın yanından dahi geçmeyen ünal karaman efendinin yanında durun adamcılk sürsün gitsin

Ozan Yılmaz
25.09.2019, 22:34
BMN adamcılığa goygoyculuğa devam edin taktiğin t sinden anlamayan hocalığın yanından dahi geçmeyen ünal karaman efendinin yanında durun adamcılk sürsün gitsinGoygoy denilen şey tam olarak senin yaptığın, adam geldiği ilk günden beri aynı goygoyculuğu sürdüren sabır testi gibisin resmen. Bitmedi gitti, iyi günde kötü günde, hep köstek tam köstek.

pazarkapılı
25.09.2019, 22:38
bmn yonetim kurulu olarak mi yanindasiniz yoksa forum olarak nasil boyle bir kaniya vardiniz forum icersinde? oylama mi oldu?....

serkanholep
25.09.2019, 22:50
Ne çabuk harcıyoruz değerlerimizi

Eleştiri yapmayın diyemez kimse. Hep beraber eleştirelim ama 3-5 maç kötü gitti diye istifa beklemek nedir.

Kim gelecek. Mourinho gelse çok mu iyi oynayacaksın. Yerli getirmediğin isim kaldı mı?

Anıl C
25.09.2019, 22:50
Ünal Karaman'a da ve onu destekleyen taraftarlarimiza da saygi duyuyorum. Ancak bu arkadaslar duygusal davranip gercekleri göremiyor. Ünal Karaman TSL'de bizim gibi orta karar bir takimi sampiyon yapilabilecek vasiflara malesef sahip degil. Sanirim bu arkadaslar Karaman'dan Terim gibi bir sembol cikarmaya calisiyor. Zamanla siz de göreceksiniz bunu.

Ayrica yazinin sonunda BMN logosu kullanmak yerine Yönetim Kurulu yazmaniz daha dogru olacakti. Cünkü bu konunun bizim tarafimizdan da istiare edilmesine dahi müsaade etmediniz.

redbul
25.09.2019, 22:52
Goygoy denilen şey tam olarak senin yaptığın, adam geldiği ilk günden beri aynı goygoyculuğu sürdüren sabır testi gibisin resmen. Bitmedi gitti, iyi günde kötü günde, hep köstek tam köstek.
adamcılığı bırakın yalakalık yapmayın gördüğünüzü yazın diyecem de sizde o cesraet yok alışmışsınız yalakalığa

nakzo
25.09.2019, 22:57
BMN adamcılığa goygoyculuğa devam edin taktiğin t sinden anlamayan hocalığın yanından dahi geçmeyen ünal karaman efendinin yanında durun adamcılk sürsün gitsin
Ünal iyi bir hoca degillll amaaa başkan futboldan zerrede zerre tanesi dahil anlamayan bir başkan asıl tehlike burda .Başkan başarısızlığı kabullenmiş. Düzeltecez ,tedbir alacaz takımla toplantı yapacaz diyemiyor bile sadece çaresizce 3-4 sene süre istemiştik diyor bunu diyen başkanla hangi hoca çalışır unalın ayarında başka bir ünal.

pazarkapılı
25.09.2019, 22:58
iki anti-demokratik hareket sergiledi bmn yonetim kurulu birincisi yazilan acilan basliklarin sansurlenmesi ikincisi kendi kafasina gore uyelerine bile danismadan belkide cogunluk uyelerine ragmen (bilemiyorum) bildiri yayinladi...

hayatta hicbir insan icin degerleriniz cignememelisiniz...

basligin icerisinde not olarak bulunsun....

Sefa
25.09.2019, 22:59
Ayrılık süreci işliyor 5 hafta gitmez..

Mehmet Fatih Yavuz
25.09.2019, 23:00
Ünal Karaman a tepkinin sebebi saha sonuçları mıymış ki, ya da sakatlıklar sonrası takımın formunun düşmesi?

Çok yanlış anlamışsınız vaziyeti be!!!

Her televizyona çıkışında altına üstüne yaşına transferine sorumluluk atan, kendini günahsız ilan eden, benzer maç trafiğinde takımlar antremanlara devam ederken bizim takımı günlerce yatıran, ortaya konan adına futbol diyemedigim 11 kişilik garabetin ardından "oyundan memnunum" diyen, her mac artık oyunu sabote edercesine degisiklikler yapan adama tepki.

Ne sonucu ne sakatlığı ne formu???

nakzo
25.09.2019, 23:01
3 hafta diyorum.Ogün gelebilir bukezde bir tek onu doyurmadık eski kadrodan onunda hakkı.

Anıl C
25.09.2019, 23:03
Ünal iyi bir hoca degillll amaaa başkan futboldan zerrede zerre tanesi dahil anlamayan bir başkan asıl tehlike burda .Başkan başarısızlığı kabullenmiş. Düzeltecez ,tedbir alacaz takımla toplantı yapacaz diyemiyor bile sadece çaresizce 3-4 sene süre istemiştik diyor bunu diyen başkanla hangi hoca çalışır unalın ayarında başka bir ünal.

Türkiye'de sampiyon olmus takimlarin hangi baskani futboldan anliyor ki? Hepsinin kurtulusu, baskani olduklari kulüplerin bitmeyen gelir kalemleriydi. Biz ise ya borc para ile ya da yöneticilerin kisisel mal varligi ile birseyler yapmaya calistik ama battik. En azindan Agaoglu biraz olsun düzlüge cikartti bizi. Ancak o da kimin etkisi altina girdiyse Sturridge ve Mikel transferleri ve sacma sapan yedek oyuncu transferleri ile eski yöneticiler gibi bayir asagi kulübü salmak üzere.

fanatikdevri
25.09.2019, 23:09
BMN bu kadar sığ bir kafa yapısına iki sebepten geldi,algılara prim verdiler.
Muharrem Usta için Trabzonspor'u zarara uğrattığı için dava açacağını söyleyen Ahmet Ağaoğlu'na bunun hesabını soramadılar.Neden dava açılmadığını soramadılar,Muharrem Usta'nın aslında kulübe zarar vermediği için mi yoksa içerdeki alacakları zararı karşıladığı için mi soramadılar.

Euro kuru bu seviyelerdeyken 1,5 milyon € anlaşmalara karşı sesini çıkaramadılar,neden 1 milyon € barajı aşıldı,bitik durumdaki Obi Mikel,risk transferi Strudge ve büyük kumar Sörloth,daha geçen yıl transfer olan 32 yaşındaki Wakayame bile bir sezon için yeni sözleşme ile 1,5 €'ye yükseltildi?

BMN'ye iki hafta önce Ünal Hoca'nın bu takımı yönetemeyceğinin açık açık ortaya çıktığını yazdığım için transfer başlığında toplu bir tepki ile karşılaşmıştım ve demokratik olarak seviye kaybının o gün görüp,yazmama kararı almıştım.

Bu başlık Trabzonspor'u sıradanlaştıran,küçülten,hedefini ve varoluş sebebini yok sayan Ahmet Ağaoğlu ve Ünal Karaman ikilisine verilen bir destek olarak BNM tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Ozan Yılmaz
25.09.2019, 23:12
adamcılığı bırakın yalakalık yapmayın gördüğünüzü yazın diyecem de sizde o cesraet yok alışmışsınız yalakalığaDoğru düzgün yaz senin gibi cevaplar yazarım sana fakat yapmıyorum, bil bakalım neden? Boş yapıp duruyorsun burada. Hakaret edemezsin kimseye adabınla yazamıyorsan uzaklaşırsın, sonra da buraya o almış olduğun ikinci üyeliğinle yazmaya gelirsin tekrardan, ondan da haberim yok sanma! Kötü niyetli olsak ne olacağı belli de işte idare ediyoruz böylelerini burada.

tsukru61
25.09.2019, 23:20
Bu yazı BMN'nin değil yazarının görüşleridir.

Takımın 1 numaralı sorunu Sturridge ve Obi Mikel'e verilen yüksek maaşlar 2 numaralı sorunu Ünal Karaman'dır.

Mert'
25.09.2019, 23:27
Yöneticilerin çoğu atarlı giderli mesajlar atıyor sürekli. Eleştirenleri arsız, ersuncu ilan etmeler falan hiç hoş değil. Eskiden böyle üsluplar yoktu yöneticilerde. Şimdi biri gelip beğenmiyorsan defol da diyebilir artık şaşırmam.

serdaracıl
26.09.2019, 00:22

Herkes futboldan anlayacak diye bir şey yok. Siz de dahil

serdaracıl
26.09.2019, 00:27
Ünal hoca benim için bu klübün efsanesidir. yapılan eleştirileri ise gayet makul buluyorum. Saygı sınırını aşanı da görmedim. Ben istikrardan yanayım ama bazı taraftarlar istifasını istiyor. Bu de gayet anlaşılır bir durum. Bir insanın istifasını istemek eleştiri sınırları içinde değerlendirilmeli. Bildiri gereksiz olmuş. Abartılı bir hassasıyet gösterilmiş

jönts
26.09.2019, 00:34
“Ünal Karaman takımdan ayrılsın” diyen taraftar sayısı çok azdır bence ki ben de aynı fikirdeyim ama yapılan eleştiriler haksız değil bence.

Eleştiri mutlaka olacaktır, hele Trabzon’da... Bundan kaçamayız.

Çok kötü günler yaşadık ve ben bu yönetim ile Ünal Karaman dokunuşuyla çok güzel şeyler gördüm, görmeye devam edeceğime de inanıyorum.

Kelle isteyen yok, istifa isteyen yok ama o koltuklar sızlanma yeri değil. O koltukta oturuyorsan eleştiri kabul edeceksin, hatta düzeltmeye çalışacaksın.

Ünal Karaman iki defa “siz ne anlarsınız” bu işten açıklaması yaptı. İki defa da yeni kurulmuş kadroya yetersiz iması yaptı. Beni kimse eleştirmesin ama ben taraftara, medyaya hatta kendi futbolcularıma sallayayım. Yok öyle.

Karmam
26.09.2019, 01:02
Klasik BMN Yönetimi adamcılığı.

Şu bildirileri yaparken forum adına değil kendi adınıza imza atın diye ben geçmişte de defalarca söyledim.

Kime sordunuz da BMN adına açıklama yapıyorsunuz? Biz BMN değil miyiz? Ben 15 yıldır bu forumda yazıyorum.

Burada herkesin farklı görüşü, farklı yaklaşımı var. Biz bunun için buradayız. Trabzonspor'u tartışmak, Trabzonspor için fikir paylaşımı yapmak bizim gayemiz. En nihayetinde de birbirimize bir şeyler katma ve taraftar olarak yükselme idealimiz var.

Burada insanlar her gün tartışırken, fikir ve yol ayrımları yaşarken bu kadar taraflı bir açıklamayı BMN imzasıyla yayınlamak forum formatına ve buradaki herkese hakarettir. O zaman biz yazmayalım, siz bize söyleyin ne düşündüğümüzü.

Bunları Ünal Karaman'ın suçlu olmadığını düşünen ve yerine gelecek kişinin bir şey değiştirmeyeceğini bildiğim için Ünal Karaman'ın kalmasından yana bir kişi olarak söylüyorum. Zira mesele Ünal Karaman değil. Mesele bana sormadan benim adıma açıklama yapma hakkını kendinizde görmenizde ve bu forumun büyüklüğünü kişisel görüşlerinizin propagandasını yapmak için kullanmanızda.

BMN bildirilerinde Trabzonspor içi tarafları değil, yalnızca Trabzonspor tarafını savunmalıdır. Konu ne olursa olsun, iç meseleler için yorum yapmanız etik dışıdır.

erenslash
26.09.2019, 01:14
Madem Ünal hocanın istifa çağrısına Trabzonspor yönetimi veya bazı arkadaşlar veya bazı yöneticiler alınıyorsa o zaman gitsinler ek teknik personel alsınlar?

tamam hoca gitmesin 5 tane teknik personel alsınlar avrupadan? çok mu zor yani?

nedir yani? bir kondisyoncu,taktisyen ,fitnesscı almak çok mu zor?

kardeşim hocanın kadroya takviye yapın abi o zaman

yani başkanı anlamıyorum hadi hocayı savunuyorsun bari insan şey der yahu teknik ekibe ilave hocalarımız olacak de bari

lanet olsun kimseyi kovmayında bari şut çalıştırması iyi olan bir coach bulun

ee o da yok ne işe yararsınız siz?

yetersiz ekiple hoca da yetersiz olunca napıcaz biz?

bilinçli taraftar bir halt olmayacağını biliyor bu hoca ve ekibiyle
ünal istifa etmesin ? peki etmesin tamam ?eeee hani ekip? yenilenme veya vizyon var mı? bilimsel çalışmalar var mı?

başkan takım nasıl daha coşar , nereden teknik personel alayım diye düşünmesi gerekirken ve bunlarla ligili planını dile getirmesi gerekirken ne istifası demiş....

BlackPanther
26.09.2019, 02:58
Ağaoğlu derhal istifa ermeli. 4-5 yıl sabırmış. Sen güzel işleyen kadroyu boz yerine çöpleri doldur ondan sonra sabır. Hadi ordan. Derhal istifa.

Fatih Çelik
26.09.2019, 02:58
Ulan az biraz bir şeyler düzeldi, hadi hava bozuldu, hatalar yapıldı, başladı lakırdılar yaz boz tahtası yaptınız kulübü yok süreç başladı yok çapı yetmiyor falan. Sıçtınız kulübün içine kelle isteye isteye doymadınız. Bari söylediklerinizin biri de doğru çıkıp fayda sağlasaydı ne aldınız karşılığında? 10 senedir numunelik teneke girmedi müzeye artık yeter. Yok sakin kalmak falan hocaya desteğimiz açık safımız belli siz konuştukça biz de susmayacağız. Yıllar sonra şu kulübe samimi insanlar girmiş bari şuna saygınız olsun. Belki giderler elbet bir gün gidecekler ama o zaman da o sezon da bu zaman bu sezon değil.

İsa Gündoğdu
26.09.2019, 08:15
yanal ın bu kulupden içeri girmesini içine sindiren tayfa =A (hoca karakteri:ruhsuz samimiyetsiz (fiziğe dayalı, baskıcı b planı olmayan + anadolu takımı)
rıza nın gelmesini destekleyen tayfa =B (hoca karakteri:maddi zorluklarda az paraya çalışan istediğin anda kurtulabileceğin tazminat istemeyen adam(tipik anadolu takım))
ünal ı destekleyen tayfa=C (hoca karakteri= kelimeler yetmez ( pas oyunu oynatmaya çalışan geçen seneki kadroyla başara bilen , rotasyonlu değişen kadroyla aynı oyunu oynatmaya çalışan oyuncu yapısına göre taktiği değiştirmeyen gol geliyorum dan önce önlemini alamayan ))
A yada B ye ses çıkarmayan tayfa C ye sallamasın sadece sussun!
A ve B ikisini birden istemeyen tayfa Ünal ı saygılı bir şekilde eleştirebilir
A ve B ikisini birden istemeyen ama konu Trabzonspor olunca destekleyen tayfa ALFA

A,B,C yi istemeyen tayfa= ne istiyonuz a.q :) jurgen kloop,guardiola sıraya girdide bizmi almadık

U.Sadıkoğlu
26.09.2019, 08:24
Sevgili arkadaşlar,

Yapılan açıklamaya katılmak zorunda olma şartınız elbette ki yok nasıl burada yapılan her yoruma katılmıyorsanız BMN Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara da muvafakat etme şartınız yok. Yapılan bu açıklama BMN Yönetim Kurulu tarafından tarafından tartışıldı. Muhalefet edenlerimiz de oldu destekleyenlerimiz de en nihayetinde homojen ve adil bir yapılanma içerisinde yaptığımız oylamayla içinde bulunduğumuz şartlar değerlendirildiğinde Trabzonspor'un şu durumda yararına olacağına düşünülen böyle bir açıklama yapılmasına karar verildi.

chener
26.09.2019, 08:30
Ünal hocaya serzenişilerin nedeni, skorlar değil, oyuna ait pratik uygulamalar. Defansı ve hucumu takım olarak değil, futbolcu bazında değerlendirme, oyuna müdahale gibi. Ünal hoca bizdir. Başarısı mutluluk verir. Ama hayatın da kendi söylediği şarkısı var.

omondoles
26.09.2019, 08:36
İHO zamanında bazı taraftarımız başkanın yaptıklarına tav olurdu. Coşarlardı. Fakat iho çapsız biriydi ve kendisi ile başarının gelmesi imkansızdı. Çünkü buna pozitif bilim izin vermiyordu. İhoyu hiç bir zaman sevmedim, kişisel gıcıklığım da yok. Başkanken hiç umudum yoktu.

Gel gelelim Ünal hocaya. Yaşım 38. Ünal benim çocukluk kahramanım. Yani ihodaki gibi bir duygum da yok kendisine karşı ama Ünal’ın başarılı olmasına pozitif bilim izin vermiyor.
Yaşadığımız dünyada herşeyin temelinde bilim ve yasalar var. Futbolda da bu böyle. İhoda nasıl ki umudum yoktu, aynısı Ünal içinde geçerli. Buna bilim, matematik izin vermez.

alper*
26.09.2019, 10:09
Sevgili arkadaşlar,

Yapılan açıklamaya katılmak zorunda olma şartınız elbette ki yok nasıl burada yapılan her yoruma katılmıyorsanız BMN Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara da muvafakat etme şartınız yok. Yapılan bu açıklama BMN Yönetim Kurulu tarafından tarafından tartışıldı. Muhalefet edenlerimiz de oldu destekleyenlerimiz de en nihayetinde homojen ve adil bir yapılanma içerisinde yaptığımız oylamayla içinde bulunduğumuz şartlar değerlendirildiğinde Trabzonspor'un şu durumda yararına olacağına düşünülen böyle bir açıklama yapılmasına karar verildi.

Konu burada tartışılır belirli bir süre, sonrasında belki bir anket açılır, belirli bir kanaat oluşur, sonra da açıklama yapılır.

Bu açıklama seçkinci ve tepeden inme bir anlayışın eseridir.

Siz BMN'nin sahibi değil yöneticisisiniz.

Burada yazmamızın bir anlamı yok o zaman.

Yukarıdaki birkaç kişi oturup karar veriyor zaten.

ferdeco128
26.09.2019, 10:13
Ünal hocayı da başkanı da destekliyorum çünkü onların hem futbolu bildiklerini hemde Trabzon'un öz be öz canı kanı olduklarını biliyorum. Ünal hoca giderse yerine daha iyisi gelmeyecek. Sadece Şenol Güneş var. Gelir mi sanmıyorum. O yüzden Ünal hoca etrafında kenetlenilmesi gerekir. Ersuncu tayfa bu kulübe hiçbir şey katmayan şikebahçeli ersun'u korumak için elinden geleni yapmıştı. Aynı desteği keşke Ünal hocaya'da verseler.

samway
26.09.2019, 10:20
açıklamaya katılmıyorum Ünal hocayı eleştirmek nasıl hakkımızsa bmn i de eleştiriyorum bu konu da !!!

bu oyuna çanak tutan Trabzonspor taraftarını destekleyen gruba uygun deil Ünal hocayı şampiyonluk yolunda bir hoca olarak maalesef göremeyeceğiz

OrkHun
26.09.2019, 10:27
birkaç hafta daha böyle rezil futbol devam etsin, değil bmn, birleşmiş milletler deklarasyon yapsa bile kimse orada tutamaz ünal karaman'ı.

boş bir iş yani,antidemokratlığından bağımsız.

bahadır2561
26.09.2019, 10:28
Sevgili arkadaşlar,

Senin burada yaptığın yorumla, BMN’nin anasayfadan yaptığı açıklamayı nasıl bir tutarsın?

Şu kadar üyemiz var diye yeri geldiğinde övünürsünüz ama karar alma noktasında 10 kişinin lafıyla hareket edersiniz. Nerden baksan tutarsızlık.

UĞUR DURTAŞ
26.09.2019, 10:48
Ünal hocaya hakaret etmem...
severim...değerimizdir...bizden biridir...
geçen yıl kısıtlı kadro ile neler yaptı hatırlıyoruz...
maddi anlamda yerlerde sürünüyorduk hatırlayın...
ünal hoca bu ciddi krizde takımı ayakta tuttu
eyvallah istifa etmemeli istifa etsin diyenlerede katılmıyorum
bugün ömür,ekuban,sarı sakatlanmasaydı
puan cetvelinin tepesinde olma ihtimalimiz çok yüksekti.

yanlış anlaşılmasın
bunları yazarken ünal hocayı eleştirmeyeceğiz anlamı çıkmasın
son maçlarda oyunu okuyamaması
rakipler karşısında baskıyı yememize rağmen orta sahayı tutamaması
doğanı oyuna almaması onun yerine fıratcan takıntısını korayı oyuna almasını
ciddi anlamda eleştirellerin başındayım
hatta ve hatta bu yanlış değişikliklerden dolayı puan veya puanlar kaybettiğimizi yazan ve eleştiren biriyim.
eleştiri olacak.

nevzat61
26.09.2019, 11:02
Saçma sapan bir açıklama olmuş..
Şahsen benim gözümde hiç bir bağlayıcı
niteliği yok..bu forumda sadece yönetici
kadrosunun görüşleri diye ( o da hepsinin değil)
değiştirilebilir başlık..

Şahsen ben de Ünal hocanın kredisi vardır..
istifasını beklemiyordum.. tıpkı sizin
üyelerinizden ortak hareket etmeyen
aciklamaniz gibi..

Yiğit Gayretli
26.09.2019, 11:09
bmn yonetim kurulu olarak mi yanindasiniz yoksa forum olarak nasil boyle bir kaniya vardiniz forum icersinde? oylama mi oldu?....

Trabzonspor taraftarı olarak Trabzonspor'un her hareketine katılıyor musunuz? Trabzonspor yönetimi her hareketini size soruyor mu?

katre-i.matem
26.09.2019, 11:30
Açıklamaya katılıyorum ve genel olarak paralel düşünüyorum fakat başlıkta ki "haksız eleştiri" kısmını anlayamıyorum. Hoca bir kaç haftadır gayet eleştiriyi hak eder uygulamalar içerisinde. Sevdiğimiz ve genel kanıya göre gayet başarılı bir sezon geçirmiş hocamızı çakallara yem etmeyelim derken eleştirilmez yapıp eski hatalara düşmeyelim. Bu adam en az ersun kadar saygıyı ve tahammülü hak ediyor. Hepimizin derdi Trabzonspor !

ozturk
26.09.2019, 11:31
Özellikle oyuncu değişiklikleri,saha içine yayılış, taktik sistem olmayışı, performans düşüklükleri ve oyundan düşmeler konularındaki eleştirilerin haklı olduğunu düşünüyorum.

HOPA'LI TS'Lİ
26.09.2019, 11:36
Eleştiri iyidir, düzeltir, geliştirir, iyileştirir.

TS taraftarlarının morali sıfır

Bizler bordo-mavi sevdalısıyız koşulsuz-şartsız

Tabi ki eleştireceğiz, eleştireceğiz ki düzelelim, gelişelim, iyi olalım.

muratt
26.09.2019, 11:43
Küçük takım da olsa büyük takımda olsa, kadron ne kadar geniş de olsa 2-3 tane kilit oyuncusu sakatlanan takım dağılır arkadaşlar. Liverpool, Man City, Barcelona vs. gibi 40 kişilik hayvan gibi kadroları olan takımların bile 2 tane kilit oyuncusu sakatlansın bakalım ne hale geliyorlar. Geçen senenin başında Salah-Mane sakatlanmış olsaydı geçen sene Liverpool nerede bitirirdi sizce ligi ve CL'i ? Hadi Suarez ve Messi 10 maç oynamasın bakalım Barcelona ne hale geliyor. Onlar bile kilit oyuncularına bu kadar muhtaçken, biz de Abduş-Ekuban'ın gidişini Advijaj ve Fıratcan'la kapatabileceğimizi mi düşünüyorduk ? Benzer şekilde bakın Real'de Ronaldo ayrıldı takım ne hale geldi. Bizde de Yusuf gitti.

Yani bazı gerçekleri görmemiz lazım. Yusuf-Abduş-Ekuban takımda olsaydı bugün çok net liderdik. Kimse aksini iddaa edemez. Ama bu bir yılın emeğinin sonunda gelmiş bir durum. Bugün gerçekleri kabul etmeliyiz. Bu adamlar yok. Yani en başa döndük tekrardan. Buradan çıkacak sonuç hocanın istifasını istemek değil, geçen sene başardığını tekrar başarabilmesi için destek olmak ve zaman tanımaktır.

hay1699
26.09.2019, 11:44
Kötü sonuçların ilk kurbanı hocadır, hep böyle olagelir. Kulüp başkanları önce hocamızın arkasındayız der, sonra kovar. Hocamızın arkasındayız evet de, ne zamana kadar? Sözleşmesinin sonuna kadar mı, 3-5 mağlubiyet alana kadar mı? Kriter ne?

omondoles
26.09.2019, 11:46
UğuR Durdaş, son maçlarda oyunu okuyamaması mı? Adam geldiğinden beri oyunu okuyamıyor. Değişiklikler tamamen doğaçlama oluyordu. Bu kadar balık hafızalı olmayın ya hu!

Mehmet Fatih Silik
26.09.2019, 11:46
Günlük başarı bekleyenler isyan bayrağını açmış.
Ben üzerime alınmadım cünki BMN'in açıklamasının kime gideceği çok açık.
Görmek istemeyen öteye çevirsin başını.
Kulübü hem maddi hemde manevi açıdan uçurumun kenarından döndüren insanlara karşı az tolerans gösterelim, olmaz mı?
Düzeltilmeyecek birşeyde yok yani ortada.
Maç başlığında ağır küfürler ve hakaretler havada uçuşurken de keşke böyle topluca tepki gösterip sahip çıksaydınız ya!
Düzeyli ve yapıcı bir şekilde eleştirilerini yazıya dökenlere selam olsun.

Yiğit Gayretli
26.09.2019, 11:49
Arkadaşlar neden sadece eleştirileri değil de "haksız eleştirileri" hedet aldığımızı düşünmüyorsunuz?

muratt
26.09.2019, 11:50
Özellikle oyuncu değişiklikleri,saha içine yayılış, taktik sistem olmayışı, performans düşüklükleri ve oyundan düşmeler konularındaki eleştirilerin haklı olduğunu düşünüyorum.

Sorloth kazmaya baglamasaydı Gencler ve Sivas maçlarında bu eleştirilerin hiçbiri olmazdı. Tamamen skor odaklı ve bir suçlu arama amacı ile yapılmış eleştiriler bence.

Oyuncu değişikliği eleştirisi yapan adamlar yedek kulübesine bakmıyorlar bile. Sanki kulübede Rodagella var da adam Koray'ı oyuna sokuyor. Sanki ilk 11'de oynayan Sorloth, Koray'dan daha iyi oynuyor.

Taktik sistem olmayışı deniyor. Geçen seneki taktik sistemin oturması 6 ay sürdü, ve bu süreç tekrar başa döndü şimdi. Taktik sistem dediğimiz şey 3 maçta olmuyor. Takımın iskeleti bozuldu, bazı şeyler yeniden başlıyor.

Performans düşüklükleri. Bu takım son 2 aydır 3 günde bir maç yapıyor. Tüm sakatlıklara kadro sıkıntılarının üzerine bir de bu maç trafiği geldi. Kolay geliyor bize klavye başında bu işler, 3 günde bir maç yapmak felan. Herhalde düşecek performanslar.

Ha Ünal Hoca eleştiriden muaf değil tabi. Ben de eleştiriyorum. Ama okuduğum eleştirilerin %90'ı beni ikna etmiyor. İçi boş ve dediğim gibi skor kaynaklı eleştiriler.

Mehmet Fatih Yavuz
26.09.2019, 12:04
Skorla zerre alakası yok eleştirilerin.
Fener maçında berabere kalırken de , kasımpaşa beraberliği, malatya galibiyeti, uefada tur atlarken de ...

Tamamında, bu sertlikte değil elbet, aynı eleştiriyi yaptık.

Bunun da skorla zerre alakası yoktu.

Kilit oyuncular sahada iken niye takımın başı sonu bu kadar açık?
Niye geçen seneden 9 adam ilk 11 de iken, hatta ekuban ile 10 kişi, hala daha uyum sorunu çekiliyor?

Hala sakatlar üzerinden edebiyat yapıyorsunuz.

Yazık size be!!!

Birtek sen uefa oynuyorsun sanki.

Takimi yatirmazsan daha az sakat verir, daha güçlü olursun.

Gene izi vermiş. Sonra haksız eleştirilmiş .

Dalga geçer gibi izin veriyor sürekli adam.

Harvelli61
26.09.2019, 12:14
Sonuna kadar yanındayız hocam umarım uzun yıllar bu takımın başında seni görürüz.

Mustafa YILMAZ
26.09.2019, 12:22
sezon başı kaos hep yaptığımız.

değişmeyen şeyler var mesela her takım çıkış maçını bizimle oynar getafe en son örneği bizden sonra 4-2 kazandılar dünde valencia deplasmanından 3-3'le döndüler ki kazanabilirlerdi. yada ille bir oyuncu genelde kaleciler hayatlarının maçını bizim sahamızda oynar bir sonra ki maç yokları oynarlar.

çok iyi geçen bize umut eken sezonun ardından her şeyi berbat etmek yine bizim işimiz evet işler kötü gidiyor aldığımız skorları kenara koyun oynadığımız oyun da kötü son maçlarda.

ünal hoca geçen sezon beklenmedik olanı yaptı o kadar eksiğe rağmen şampiyon olacaktık eğer hakem p.çlikleri olmasaydı tabi direkler ve tabi son dakika yediğimiz goller olmasaydı ki yine sakatlıkların çok olduğu kısıtlı kadro ile ligin en iyi topu oynayarak.

bunu yapan aynı insanlar şimdi neden daha yolun başında sendeleyince hemen çelme takmaya uğraşıyoruz biraz zaman tanımak gerekmiyor mu değişen yapı için? yusuf ve abdüş geçen sezon ki sistemin yapı taşlarıydı şimdi yoklar yusuf'un açığını ekuban'la bi nebze olsun giderir gibi olduk ama oda yok.

ünal hocayı eleştireceğim konu sosa'nın çok iyi yaptığı rolü ondan alıp obi'ye vermesi ve bunda ısrar etmesi bu takımın hücum gücünü olumsuz etkiledi hem obi'nin risksiz oyunu hemde sosa'nın artık hücum bölgesinde yapamayacağı zira ne o enerjisi var nede çevikliği.

oyuncu değişiklikleri v.s eleştirilecek konular var tabi ama istifasını istemek hem yönetimin hem ünal hocanın bize bir şey kazandırmaz geçen seneden kredisi var ünal hocanın şuan bir bocalama dönemi yaşıyoruz en azından devre arasına kadar desteğe devam edilmeli sürekli yap boz bizi hep geriye atıyor.

61Firtinasi61
26.09.2019, 12:23
Baskan = OK

Ekonomik = OK
Bilet Satis artma = OK
TS Club Ürün artim = OK

Alt Yapi = OK
Hoca bu Takimla 4 Sene sonra Avrupaya getirdi.....

Hoca = OK

Ben baska birsey demiyorum.Sadece yazik. Bizim Tarftarda hic destek ve sabir yok.
Biraz kötüye gitsin hemen istifa bagirliyor......:S<strike>
</strike>

<strike></strike><strike></strike>

<strike></strike>

Mehmet Fatih Yavuz
26.09.2019, 12:35
Henüz istifa diye bagirilmadi.

Bir-kac kez daha izin verip takımı antrenmansız bırakıp, maçlarda 70 metrede oynasın...
Merak etmeyin foruma kalmaz istifa sesleri.

Hatalarından ders alacaksın.

Ben oldum demeyeceksin.

İzliyoruz.

tristram
26.09.2019, 14:30
bmn'de anket yapilsa bu aciklamanin tam tersi bir sonuc ortaya cikar.kufur-hakaret olmadigi surece elestirilerin hepsi iyidir,herkesi diri tutar.ben sahsen yaptigi yanlislara devam ettigi surece unal hocanin yaninda falan olmam.cunku bu yanlislar oyle veya boyle trabzonspor'un gidisatini etkiliyor.

galibiyete 3 milyon liraya yakin para verildigi bir yerde kucuk bir hatanin maddi manevi sonuclari agir oluyor..unal hoca etten kemikten insan mutlaka hatalari olacaktir ama sezon basindan bu yana ayni hatalari bir kac kez tekrarlarsan bu hata olmaktan cikar saplantiya donusur.

kadro secimi yanlis,sezon basi olmasina ragmen takim fizik olarak bitik,futbolcularin 20 dakika sonra sahada birak kosmaya yurumeye bile gucleri yok,sahadaki dizilis akillara zarar.bilmem kac mactir orta saha gobekte konya ovasi genisliginde bosluklar veriliyor,gol yemedigimiz mac yok,takim penalti atamiyor vss..rezil oynadigimiz sivas macindan sonra adam cikip hala iyiydik istekliydik diye aciklama yapiyor.onu gectim mac sonlari herseyi sakatliklara bagliyor.tamam sakatliklar mutlaka etkiledi ama devre arasina kadar kendimizi boyle sıkıcı oyunla atmaya calisacagiz nedir.senin takima guvenin yokken benim niye sana guvenim olsun.eee simdi butun bunlarin yanindayiz demek trabzonspor'a kotulukten degil mi?.degiliz kardesim degiliz.bu hatalarini gorup duzeltmeye calistigi an tekrar yaninda oluruz..dogrularin yanindayiz yanlislarin karsisindayiz..

Ahmet Başkaya
26.09.2019, 14:48
Teknik Direktör’ü teknik yönden eleştiren bir gruba “Teknik” Direktör’ün iyi ve karakterli özelliklerini sıralayarak savunma yapmak bence gereksiz. Kimse alınamayan puanlardan kaybedilen sampiyonluklardan falan şikayetçi değil zaten. Takım oynamıyor. İyi veya kötüyü geçtim oynamıyor takım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenkhan
26.09.2019, 16:18
Arkadaş, herkesin fikrini yazmak için girdiği yerde herhalde kimse size fikrinizi soracak değil. (?!) Hele ki hocanın dikkatinin dağılıp kendi kendine hassasiyet yarattığı bir dönemde, hassasiyetin sebebi olarak kendisini işaret etmek en kibar tabirle haksızlıktır. (?!) Bugüne kadar kimsenin genel kanıya uygun yorumda bulunması engellenmemiştir. Engellendiğinize göre haksızsınız. Haksız olduğunuza göre daha fazla uzatmayın; hatta hala bu teknolojiden faydalanabildiğiniz için şükrediverin.

Şimdi efendim, çeşitli modüller vasıtasıyla forumdan uzaklaştırma verme ayrıcalığını, kulübün paramiliter online kolluk kuvveti olma hezeyanına dönüştürmeyi başarmış işbu atanmış arkadaşların "lokalde sansür, globalde tek yumruk!" rejimi sevdalarının tezahürü olarak, içeride sorunlar böyle küçükken üstünün örtülmesi yolunu izlemesi sebebiyle de Ünal Hoca için bazı muhalif düşünceler konuşularak çözülememiş ve dolayısıyla birikmeye başlamış; binaenaleyh sizler de kendisinin belki daha uzun ömürlü olacak saltanatının prematür sonlanacağından ve uzun vadede tuttuğunuz takımın her türlü zarar göreceğinden çekiniyor olabilirsiniz. Lakin tam bu noktada bir tebriği hak ettiniz; çünkü Ersuncusunuz. Çünkü neden? Çünkü Ünal Hoca hem iyi bir Trabzonsporludur hem de adamdır. Siz değilsiniz demiyorum ama hiçbirinizin de adının bold yazıldığını göremiyorum. E bordo da değilsiniz? Dolayısıyla eleştiriyi hak ettiğinin imasını yapmanız dahi çaşıtlığa girer. İnanılan odur ki, kendisi bilcümle hatadan münezzehtir. Sorgulamayın. Kimse fitne çıkaranları sevmez.

Trabzonspor yönetimi nasıl taraftar gruplarının liderlerine, internet oluşumlarının yöneticilerine o değerli fikirlerini sormadan kurum adına karar alıyorsa, bu ekip de size sormadan sizin adınıza fikrini beyan edecek tabii ki. Bu böyledir.

hay1699
26.09.2019, 16:42
Ay ben gülerim :)

Fanatik34
26.09.2019, 23:25
Umarim su aciklamayi, sIk sIk yapmak zorunda kalmazsiniz...

asilhamsi
26.09.2019, 23:34
Geçen sene kısıtlı kadroya ragmen genc oyuncuları ve takımdan atıl durumda olan parmak gibi oyuncuları kazanarak elde ettiği başarıları bu sene tekrarlayamadı.

Cunku elindeki kadroya uygun taktik geliştiremedi.Sürekli bahane üretti. Aynu seyleri deneyip farklı sonuclar almayı umdu.

Ozellikle oyuna müdahelelerde tamamen cuvalladı.

Eleştirilerin çoğu haklı.

Oğuz B.
27.09.2019, 00:08
Ünal Karaman'ın yanındayız bölümleri dışında yazı kolay okunmuyor. Okunan bölüm de hiçbir şey ifade etmiyor.

Futbol sonuç oyunudur. Ünal hoca sonuç alabildiği için takımın başında kalabildi.

Eğer sonuç alamamaya devam ederse kovulacaktır. Hayat bu.

David_LuiZ4
27.09.2019, 01:25
Eleştiri eleştiridir eleştirinin haklısı haksızı olmaz daha doğrusu bu görecelidir haklı veya haksız olması kişiden kişiye değişir..Eleştiri sana göre haksız olabilir başkasına göre haklıdır..

"Haksız eleştirileri hedef alıyoruz" ne demek anlamadım..Küfür ve sinkaflı konuşulmadıkça her eleştiriye saygı duyacaksın duyamıyorsan görmezden gelmeyi bileceksin.

Fatih Çelik
27.09.2019, 01:39
Platformu yönetim bazında temsil edenler hocayı koruma taraftarı bir açıklama yapmış. Burda forumda bulunan ve buna katılmayan arkadaşlar da gerek buradan gerek kendi platformlarından katılıp katılmadığını belirtsin, katılanlar da katıldığını belirtsin bunu mesele etmek çok yersiz bence.

Takım oynamıyor, oymamaz çünkü iş dönüp dolaşıp oyuncu tipi ve kalitesine takılıyor. Bu kadar çok sakat varken ve mevkiler eksilmişken teknik direktör çaresiz kalır bu doğal. Yönetim yanlış planlamayla sezona girmiştir. Hoca da bunun karşısında durmamış veya duramamıştır. Bu konuda zaten konuşmak isteyen konuşuyor ama bu işi cadı avına döndürmeyi ben anlamıyorum açıkçası. Zaten yapıları ve yaptıklarıyla görevlerine devam etme kredileri var. Gelecek sezon başına kadar hatalar telafi edilmezse o zaman kelle istersiniz. Az buçuk bir düzen varken bunu sıfırdan yapmak zaten saçmalıktan başka bir şey değil. Camianın buna ne parası ne de enerjisi var. Geçmiş yönetimlerin ve teknik ekiplerin yaptıkları göz önüne alındığında yönetimin de hocanın da kredisi gayet yüksek. O yüzden şu an koparılacak yaygara takımı daha aşağı götürmekten başka bir işe yaramaz.

serkanholep
27.09.2019, 16:57
Açıkçası takımın şu an ve sezon başından beri net eksiği forvet oyuncusudur.

Son 3 yıldır da nedense iyi oynayan ve olmazsa olmaz ama aynı zamanda da farklı (Bölgesi belli olmayan) oyuncularımız oldu.

Mesela Kucka orta saha oyuncusu ama ne Sosa nın yanına ne arkasına ne önüne olmadı.

Okay iyi oyuncu ama önlibero mu 8 no mu forvet arkası mı. Hiçbiri tam değil.

Ekuban forvet olmuyor, forvet arkası olmuyor, kanat nwakeme ve abdül varken olmuyor.

Halbuki oluşturacağın takım belli, alacağın oyuncu tipi belli.

Sosa nın yanına daha sert pres yapan biri lazımken hazır olmayan mikel alıyorsun, parmak la idare etmeye çalışıyorsun. Onazi sakat. En ideal doğan duruyor ki yedeğin yedeği olarak alındı çocuk.

Roda gitti yerine sistemle alakasız sörlot alındı. Eğer kanatlardan sürekli bindirmeler ve rakip sahaya oyunu yıkabiliyorsan sörlot iş görür ama şu an mümkün değil.

Sturrige forvet mi oynayacak. Ekuban 2. forvet olarak mı oynayacak. 10 no mu oynayacak. Plansız transferler yapıldı.

Eğer ki bu sene de geçiş senesi kabul edilecekse gençlerimize lütfen şans verilsin. Oynadıkça gelişecek bu çocuklar.

Ünal hocamın başarı baskısına boyun eğmeden gençleri takımımıza kazandırması gerekiyor.

Hunk
27.09.2019, 17:21
Açıkçası takımın şu an ve sezon başından beri net eksiği forvet oyuncusudur.

Son 3 yıldır da nedense iyi oynayan ve olmazsa olmaz ama aynı zamanda da farklı (Bölgesi belli olmayan) oyuncularımız oldu.

Mesela Kucka orta saha oyuncusu ama ne Sosa nın yanına ne arkasına ne önüne olmadı.

Okay iyi oyuncu ama önlibero mu 8 no mu forvet arkası mı. Hiçbiri tam değil.

Ekuban forvet olmuyor, forvet arkası olmuyor, kanat nwakeme ve abdül varken olmuyor.

Halbuki oluşturacağın takım belli, alacağın oyuncu tipi belli.

Sosa nın yanına daha sert pres yapan biri lazımken hazır olmayan mikel alıyorsun, parmak la idare etmeye çalışıyorsun. Onazi sakat. En ideal doğan duruyor ki yedeğin yedeği olarak alındı çocuk.

Roda gitti yerine sistemle alakasız sörlot alındı. Eğer kanatlardan sürekli bindirmeler ve rakip sahaya oyunu yıkabiliyorsan sörlot iş görür ama şu an mümkün değil.

Sturrige forvet mi oynayacak. Ekuban 2. forvet olarak mı oynayacak. 10 no mu oynayacak. Plansız transferler yapıldı.

Eğer ki bu sene de geçiş senesi kabul edilecekse gençlerimize lütfen şans verilsin. Oynadıkça gelişecek bu çocuklar.

Ünal hocamın başarı baskısına boyun eğmeden gençleri takımımıza kazandırması gerekiyor.

Iste ftubol bilmeyen bir taraftar profili. Bu profili orenk alin. Bu takimin bu seneki sorunu ortasahadir. Ortasahadki yumusaklik yaratici eksikligi ve direnc yuzunden hem defansal olarak sorun yasiyoruz hemde forvetleri beslemek ve pozisyon yaratmak konusunda. Eger ortasaha uyumu ve kalitesi yuksek olursa hem defansif hemde ofansif yonden takim level atlayacaktir. Sorun ne defanstadir, nede forvet oyuncularinda. Topun bizde kalmasi lazim ve pas oyununu oynamasi lazim takimin.

gurur6134
27.09.2019, 18:05
Bana birsey ifade etmiyor bu aciklama unal karamanin bu sezonki performansi kotu kimse bosuna durduk yere elestirilmiyor..

serkanholep
27.09.2019, 18:06
Iste ftubol bilmeyen bir taraftar profili. Bu profili orenk alin. Bu takimin bu seneki sorunu ortasahadir. Ortasahadki yumusaklik yaratici eksikligi ve direnc yuzunden hem defansal olarak sorun yasiyoruz hemde forvetleri beslemek ve pozisyon yaratmak konusunda. Eger ortasaha uyumu ve kalitesi yuksek olursa hem defansif hemde ofansif yonden takim level atlayacaktir. Sorun ne defanstadir, nede forvet oyuncularinda. Topun bizde kalmasi lazim ve pas oyununu oynamasi lazim takimin.

Tartışmaya girmeyeceğim. Futbol bir bütündür. Kimine göre atanın tutanın iyi olması gerek, kimine göre ortasahan iyi olması gerek. Yazıyı okuduysanız ortasahadaki sıkıntıdan da bahsediyor. Ama sörlot bizim geçen seneki ve bu sene oynanmak istenen sistemin forveti olamaz. Ona göre bir oyun oynarsak işimize yarayabilir.

Geçen yıl mükemmel oyunu oynayan ortasahada bu sene en çok eleştirilen parmak yer alıyordu. Giden topçular roda ve yusuf. Yani forvet ve arkası ile alakalı bir problem var.

Yine de sen daha çok bil futbolu.

CEMEFKER
27.09.2019, 22:38
Oyuncu değişikliği yapamayan, taktik bilgisi olmayan, transfere karışmayan, hazır takımlarla oynayıp genç yetiştirmeyen, maç başı millî marş sırasında yüzünü ortasahaya dönen, maç sonu açıklaması en kıt, dediği anlaşılmayan, Bodrum'da kaçamak için yatı, İstanbul Ataköy'de rezidansı olan Ünal Karaman istemiyoruz...

nakzo
28.09.2019, 01:52
Burası bir futbol kulübüdür ve futbol oyunu sonuç odaklıdır.Kötü oynattıgı ve sonuç alamadığı devam ederse kovulacaktır en iyi hoca morinho bile kovuldu.Yok iyi insanmış, beyefendiymişte bana ne arkadaş burası sivil toplum kuruluşu değil burası 5 milyon üzerinde taraftarı olan 300 milyon tl lik bütçelerle yönetilen bir takım iyi olan cennete gitsin.

omondoles
28.09.2019, 05:47
Bodrum'da kaçamak için yatı, İstanbul Ataköy'de rezidansı olan Ünal Karaman istemiyoruz...

Gerek yok böyle şeylere.

CEMEFKER
28.09.2019, 09:24
Gerek yok böyle şeylere.

Benim o mesajımı tam alıntı yapın. Kimi eleştirdiğim net bence. Ünal Karaman olmadığı çok da açık.

omondoles
28.09.2019, 09:28
Benim o mesajımı tam alıntı yapın. Kimi eleştirdiğim net bence. Ünal Karaman olmadığı çok da açık.

Yukarıda “milli marş” dışında söylediklerinizin hepsi Ünal hocaya uyuyor. Bende o yazılanlara katıldığım için alıntıya eklemedim.

Sefa Murat Dokuz
28.09.2019, 09:43
Sorloth'u bir daha kanada koysun, bir daha böyle açıklama yapın. Size müstehak da biz de yanıyoruz.

Mehmet Fatih Yavuz
28.09.2019, 11:30
Hocanın eleştirilebilir olması için uckuruna düşkün mü olması gerekiyor?
Yanı bodrumda yat alıp aleme kaçmaz ise takımın içine etmek serbest.
Ya akıl!!!

Mert'
28.09.2019, 11:36
Ünal’ı eleştirenlerin Ersuncu, şucu, bucu olduğu algısı nerden oluştu yahu? Hocayı eleştirdiğimiz zaman dış mihraklara bağlanıyor konu nedense. Herkes gördüğü eksiklikleri küfür, hakaret olmadığı sürece dile getirebilir ve getirdi. Fakat nedense son zamanlarda yöneticiler de dahil olmak üzere olayı hemen birinin adamı olmaya bağlamak moda oldu.

Ozan Yılmaz
28.09.2019, 12:24
Kimse eleştirilmez falan değildir, çarptırmaya çalışmayın boşuna,

Saygı ve mantık sınırlarını bile aşarak herkes eleştirilerini rahatlıkla sıralıyor burada,

hem de daha imza atmadan önce başladı, artarak da şiddetle devam ediyor alınan sonuçlar ve ortaya konan oyun ile,

kadro bağlamına bile bakılmadan üstelik.

emre6117
28.09.2019, 12:31
Ünal hoca malesef mikeli oynatma zorunda hissediyor. Böyle olunca sosanın performansı çok düşüyor. Zaten ileride de hiç yapamıyor. Mikel fena değil ama sosanın savunmada yaptıklarını ve oyun başlatma işini o kadar yapamıyor. Takıma acilen iyi kötü bir 10 numara bulunmalu takım içinden ve bu isim sosa ve styrridge olmamalı kesinlikle. Ayrıca hoca orta saha düşmeye bailayınca doğan hamlesini nedeb düşünmüyor. Fb maçında doğan savunma anlamında güvenileceğini göstermişti halbuki.

emre6117
28.09.2019, 12:34
Ünal hoca ne kadar kötü başlasada lige sene sonuna kadar devam edilmeli.umarım saha sonuçları biraz düzelir yoksa 2 hafta içinde büyük baskı ile istifa edebilir. Bu durum trabzonspora zarar getirir. Ben ünal hoca sonrası daha iyi bir hoca bulabileceğimizi düşünmüyorum. Yabancı hocalar bizde yapamıyor. Türk hoca desen erol bulutu almayacağına göre orada da seçenek yok. Kadro desen çok kısıtlı.

okytrb
28.09.2019, 15:58
Tabiki herkes eleştirilebilir ama aşağılamak,hor görmek ve değersizleştirmek başka bir şey.
20 sene üst düzey futbol oynamış ve bir o kadar süre de futbolun içinde kalmış bir insanın yaptığı tercihleri futboldan anlamıyor şeklinde yorumlamak abesle iştigaldir. Bunu sadece Ünal Karaman özelinde söylemiyorum. Zamanında daha da beterleri Şenol Güneş için de yapılmıştı. Başkaları için de. Trabzonspor'un kurulduğu tarihten itibaren çalıştığı hocalar göz önünde bulundurulduğunda kimlerle, hangi dönemde başarılı olunduğuna bakılırsa gerçek ortaya çıkar. Tabi başarı kıstasını mantıklı düzeyde tutmak koşulu ile.
Ünal Karaman'ın 2 ayda futbolu unuttuğunu düşünen arkadaşlar var sanırım en iyi tabiriyle ayıp ediyorlar. Futbolda başarının öncelikle İSTİKRAR dan geçtiğini düşünenlerdenim. Ünal Karaman'ın yeterliliği konusunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Formsuzluk tartışılabilir. Taraftar olarak, zor günler geçirdiğimiz dönemlerde radikal değişiklikler yaptığımızda sonuçların daha iyi olmadığını yeteri kadar tecrübe ettiğimizi düşünüyorum.
Bugün de bize düşen zor günlerde futbolculara, teknik ekibe ve yönetime koşulsuz destek vermektir. Gerekirse bu seneyi de kaybedebiliriz ama umutlarımızı asla.
Son söz, kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz!

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanholep
28.09.2019, 19:46
Tabiki herkes eleştirilebilir ama aşağılamak,hor görmek ve değersizleştirmek başka bir şey.
20 sene üst düzey futbol oynamış ve bir o kadar süre de futbolun içinde kalmış bir insanın yaptığı tercihleri futboldan anlamıyor şeklinde yorumlamak abesle iştigaldir. Bunu sadece Ünal Karaman özelinde söylemiyorum. Zamanında daha da beterleri Şenol Güneş için de yapılmıştı. Başkaları için de. Trabzonspor'un kurulduğu tarihten itibaren çalıştığı hocalar göz önünde bulundurulduğunda kimlerle, hangi dönemde başarılı olunduğuna bakılırsa gerçek ortaya çıkar. Tabi başarı kıstasını mantıklı düzeyde tutmak koşulu ile.
Ünal Karaman'ın 2 ayda futbolu unuttuğunu düşünen arkadaşlar var sanırım en iyi tabiriyle ayıp ediyorlar. Futbolda başarının öncelikle İSTİKRAR dan geçtiğini düşünenlerdenim. Ünal Karaman'ın yeterliliği konusunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Formsuzluk tartışılabilir. Taraftar olarak, zor günler geçirdiğimiz dönemlerde radikal değişiklikler yaptığımızda sonuçların daha iyi olmadığını yeteri kadar tecrübe ettiğimizi düşünüyorum.
Bugün de bize düşen zor günlerde futbolculara, teknik ekibe ve yönetime koşulsuz destek vermektir. Gerekirse bu seneyi de kaybedebiliriz ama umutlarımızı asla.

Renkdaş ilk mesajı bu kadar güzel olan başka üye yoktur heralde.

Hem hoşgeldin hem de sağduyulu olmandan dolayı tebrik ederim.

Düşüncelerine de aynen katılıyorum.

Tuğrul
29.09.2019, 00:13
Ne zaman ki altta sıralayacağım maddelerde bir mucizevi dönüş olur

O zaman Ünal Karaman'ın arkasında oluruz.

Fakat şu an için gördüğüm kafasında kurguladığı oyun planı olmamasından bireysellikte bir yere gidiyor.

- Oyunu akan oyunda 40-50 metrede oynar ( 80 metrede oynuyoruz. Savunma hattı orta alana hep yakın oynamalı )

- Sahaiçi yerleşimini doğru kurgular ( Savunma geride kalıyor. Bekler ve orta saha ileride pozisyon almıyor. İleride-geride çoğalamamak )

- Pas temposu ve hareketliliği sağlamak ( Oyuncular statik kalıyor. Yavaş oynuyoruz. Kaleci ve stoper dripling yapmıyor, oyun kuramıyor )

- Atak devamlılığı oluşturmak ( Dönen topları alacak, rakip sahada kalabalık olacak sahaiçi planlama yok )

- Geriden pas ile çıkmak ( Sivas maçında biraz ilerleme var ama ezber olmadığından efektif olamıyoruz )

- Savunmayı orta çizgiye yakın kurmak ( Bu da yerleşim, alan parsellemekle ilgili. Rakibi uzun top atmaya teşvik etmeliyiz )

Bugün iki maç izledim.

Sheffield hocası Chris Wilder Liverpool maçında modern futbolun bütün gerekliliklerini yansıttı.

Takım boyunu 40-50 metreye çekerek, pas temposunu hızlandırarak oynadı.

Takım boyunu azaltmak sana şu anlamda avantajlar getiriyor.

1- Gücünü ekonomik kullanıyorsun
2- Savunma ve hücumda çabucak çoğalabiliyorsun
3- Alanı iyi parselliyorsun

Savunma organizasyonunda Liverpool'ı hep savunma arkasına top atmaya sevkettiler

Hücumda ise savunma ile arasındaki mesafe az olduğundan kalabalık biçimde direkt atağa çıktılar.

Ön alanda topu kaybetseler bile savunma hattı ileride olduğundan

Alanı daraltarak dönen topları alabiliyorlar yani bizim gibi geriye koşma gibi derdin olmuyor.

Bunun riski yok mu elbette var.

Savunma arkasına koşular tehdit yaratıyor.

Bunu iyi bir çizgi savunması, kaleciyi libero gibi kullanarak engellemelisin.

Everton teknik direktörü Marco Silva da bu mantalitede oynadı

Hem de City'e karşı bunu yaptı.

Ünal Karaman ehil bir kişi olmadığı için işi zor keşke kendisini iyi yetiştirerek Ferguson'umuz olsaydı.

mawro61
29.09.2019, 00:27
Bu takım ne yönetimin ne unalin takımı.
Takım biz taraftarlarındır.
Milyonları götüren oyuncu,hoca ve yönetimi başarısız olduklarında pekala eleştiririm.
Futboldan anlasamda, anlamasam da eleştiririm.
40 yıldır kahrolan benim.
Ünal veya ağaoğlu değil.

Sefer A.
29.09.2019, 02:35
Bu takım ne yönetimin ne unalin takımı.
Takım biz taraftarlarındır.
Milyonları götüren oyuncu,hoca ve yönetimi başarısız olduklarında pekala eleştiririm.
Futboldan anlasamda, anlamasam da eleştiririm.
40 yıldır kahrolan benim.
Ünal veya ağaoğlu değil.
Açık ve net , aynen böyle

Açıklama da fuzuli, hem de epey fuzuli ve de yapmacık

Crixus
29.09.2019, 03:05
Açıklamayı okumadım,klasik bmn bildirisidir büyük ihtimalle...aynı hassasiyeti maç başlıklarında hocaya küfredilirken de görmek istiyoruz.Karadeniz insanının tezcanlılığı çoğunlukla sempatik gelmiştir bana severim karadenizli dostlarımı bu yüzden ama şurda bi eliniz ayağınız doğru dursun la...bi kere de acele etmeyin, yıkıp dökmeyin..bıkmadınız di mi hoca gönderip hoca getirmekten,lan vallahi kloop gelecek deseler bence de Ünal hoca gidebilir ama gelecek olanlar da emin olun Ünal'dan daha yi olmayacaklar ve işin kötüsü bizi bu kadar da sevmeyecekler,çok mu zor bunu görmek? Tamam oyun keyif vermiyor biz de görüyoruz da az biraz sakin.

okytrb
29.09.2019, 23:13
Renkdaş ilk mesajı bu kadar güzel olan başka üye yoktur heralde.

Hem hoşgeldin hem de sağduyulu olmandan dolayı tebrik ederim.

Düşüncelerine de aynen katılıyorum.Teşekkür ederim. Daha hoş bulmayı dilerdim. Koşullu skor taraftarlarının çokluğu beni çok üzüyor. Umarım hep beraber, her durumda yan yana olduğumuzda daha büyük bir güç olduğumuzun farkına varırız. Sizler gibi üyelerin artması dileğiyle.

hay1699
29.09.2019, 23:49
Çok duygusal bir rövanş konuşması yapmış. Duygusal olarak kendisine bağlıyız zaten, fakat bir maç sonra yenik düşmek hiçbirimizi şaşırtmaz herhalde. Her maç gol yiyoruz, 90 dakika yemesek ayıp olmasın diye uzatmada yiyoruz. Garip oyuncu değişikliklerini, önde olduğumuz maçlardaki puan kayıplarını Şenol Güneş tedrisatından geçmesine bağlıyorum.

erenslash
30.09.2019, 00:35
çok güzel yazmışsın şahane analiz hocam. bu saydıklarını ve bilimsel yöntemleri bu yetersiz ve torpilli personelden çok beklersin Ünal hoca dahil buna renktaş
Ne zaman ki altta sıralayacağım maddelerde bir mucizevi dönüş olur

O zaman Ünal Karaman'ın arkasında oluruz.

Fakat şu an için gördüğüm kafasında kurguladığı oyun planı olmamasından bireysellikte bir yere gidiyor.

- Oyunu akan oyunda 40-50 metrede oynar ( 80 metrede oynuyoruz. Savunma hattı orta alana hep yakın oynamalı )

- Sahaiçi yerleşimini doğru kurgular ( Savunma geride kalıyor. Bekler ve orta saha ileride pozisyon almıyor. İleride-geride çoğalamamak )

- Pas temposu ve hareketliliği sağlamak ( Oyuncular statik kalıyor. Yavaş oynuyoruz. Kaleci ve stoper dripling yapmıyor, oyun kuramıyor )

- Atak devamlılığı oluşturmak ( Dönen topları alacak, rakip sahada kalabalık olacak sahaiçi planlama yok )

- Geriden pas ile çıkmak ( Sivas maçında biraz ilerleme var ama ezber olmadığından efektif olamıyoruz )

- Savunmayı orta çizgiye yakın kurmak ( Bu da yerleşim, alan parsellemekle ilgili. Rakibi uzun top atmaya teşvik etmeliyiz )

Bugün iki maç izledim.

Sheffield hocası Chris Wilder Liverpool maçında modern futbolun bütün gerekliliklerini yansıttı.

Takım boyunu 40-50 metreye çekerek, pas temposunu hızlandırarak oynadı.

Takım boyunu azaltmak sana şu anlamda avantajlar getiriyor.

1- Gücünü ekonomik kullanıyorsun
2- Savunma ve hücumda çabucak çoğalabiliyorsun
3- Alanı iyi parselliyorsun

Savunma organizasyonunda Liverpool'ı hep savunma arkasına top atmaya sevkettiler

Hücumda ise savunma ile arasındaki mesafe az olduğundan kalabalık biçimde direkt atağa çıktılar.

Ön alanda topu kaybetseler bile savunma hattı ileride olduğundan

Alanı daraltarak dönen topları alabiliyorlar yani bizim gibi geriye koşma gibi derdin olmuyor.

Bunun riski yok mu elbette var.

Savunma arkasına koşular tehdit yaratıyor.

Bunu iyi bir çizgi savunması, kaleciyi libero gibi kullanarak engellemelisin.

Everton teknik direktörü Marco Silva da bu mantalitede oynadı

Hem de City'e karşı bunu yaptı.

Ünal Karaman ehil bir kişi olmadığı için işi zor keşke kendisini iyi yetiştirerek Ferguson'umuz olsaydı.

Mehmet BAŞ
30.09.2019, 09:01
Kimse eleştirilmez falan değildir, çarptırmaya çalışmayın boşuna,

Saygı ve mantık sınırlarını bile aşarak herkes eleştirilerini rahatlıkla sıralıyor burada,

hem de daha imza atmadan önce başladı, artarak da şiddetle devam ediyor alınan sonuçlar ve ortaya konan oyun ile,

kadro bağlamına bile bakılmadan üstelik.

Hocam, burada bazı arkadaşlar var. Ünal Karaman yellense ona bile bahane bulacaklar. Eminim!
Hoca geldiği gün ''Küme'' edebiyatı yapanlar geçen yılın birikimini bu yıl yaşadığımız tökezleme ile boşaltıyorlar.
Esasında bu tip yorumlara gülüp geçmek lazım ama insan bazen kendini tutamıyor. Cevap verme ihtiyacı duyuyor.
Bu arkadaşları artık anlamıyorum. Ünal Karaman'a geçmişten husumetleri var sanırım. :confused:

Mert Pasa
30.09.2019, 09:44
Trabzonspor, Ünal Karaman'la derbileri kazanıyor!
Trabzonspor, Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş'ı evinde 4-1 yendi ve üç hafta sonra galibiyeti hatırladı! Bordo-mavililer, Ünal Karaman yönetiminde iç sahada oynadığı derbileri kazanma serisini de sürdürdü!

Trabzonspor, Süper Lig'in 6. haftasında konuk ettiği Beşiktaş'ı 4-1 mağlup ederek ligde üç hafta sonra 3 puana uzandı. Bordo-mavililer, teknik direktör Ünal Karaman yönetiminde evinde oynadığı derbileri kazanma serisini de sürdürdü.

Göreve 2018-19'da gelen Ünal Karaman, ilk sezonunda iç sahada oynadığı tüm derbilerden 3 puanla ayrıldı. Galatasaray'ı 4-0, Fenerbahçe'yi 2-1 yenen Trabzonspor, Beşiktaş'ı da 2-1 mağlup etmişti. Bordo-mavililer bu sonuçla Beşiktaş'a karşı 6 maçlık galibiyet hasretine de son vermişti. Bordo-mavililer ayrıca Fenerbahçe derbisi zaferiyle de 8 yıllık özleme nokta koymuştu.

Trabzonspor, Beşiktaş'ı bu sezon evinde de 4-1 mağlup ederek iç sahada oynadığı derbilerdeki galibiyet hasretine devam etti. Bordo-mavililer 1 Aralık 2019'da Galatasaray, 2 Şubat 2020'de de Fenerbahçe ile karşılaşacak.

12 GOL ATIP 3 GOL YEDİLER!

Trabzonspor, Karaman yönetiminde iç sahada oynadığı derbilerde rakip fileleri tam 12 kez havalandırdı! Bordo-mavililer rakiplerinden sadece 3 gol yedi.

45 yasindayim Unal Hocaya yapilanlarin yapilmadigi bir tane hoca bilmiyorum.Hep ayni şey hep yakma yıkma gönderme daha doğrusunu bilme.Sonra gelsin siradaki.

Unal Hoca son bir kaç macda hata yaptı oyuna geç müdahale etti amenna ama artık uyan Trabzonspor,bir durusun bir kimliğin olsun.Gecen sene de Ersun ve Muharrem Usta/IHO benzeri bir oluşumda olsaydik sen de Bursasporun günündeydin bu kadar çabuk unutma

Bedri Sertkaya
30.09.2019, 09:53
18049
Görselde yazı formatını aynı renkte yaparak okuyamamızı mı amaçladınız? Hiçbirşey göremedim. Renk körü oldum.

Mehmet BAŞ
30.09.2019, 09:54
Ünal Karaman'ın 2 ayda futbolu unuttuğunu düşünen arkadaşlar var sanırım en iyi tabiriyle ayıp ediyorlar. Futbolda başarının öncelikle İSTİKRAR dan geçtiğini düşünenlerdenim. Ünal Karaman'ın yeterliliği konusunda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Formsuzluk tartışılabilir. Taraftar olarak, zor günler geçirdiğimiz dönemlerde radikal değişiklikler yaptığımızda sonuçların daha iyi olmadığını yeteri kadar tecrübe ettiğimizi düşünüyorum. Bugün de bize düşen zor günlerde futbolculara, teknik ekibe ve yönetime koşulsuz destek vermektir. Gerekirse bu seneyi de kaybedebiliriz ama umutlarımızı asla.

Forumda bazı arkadaşların anlamsız Ünal Karaman eleştirilerini görmektense bu tip mantıklı yazıları görmek hoş oluyor. Kadroda iki as futbolcu sakatken ve geçen yıldan kaybettiğimiz Rodallega ve Yusuf varken hocaya bu denli yüklenmenin manasız olduğunu söylemek lazım. Hocayı istifaya davet eden ve beceriksizlik ile suçlayan arkadaşların bu gerçekleri görmediğini düşünüyorum. Bu vesile ile güzel yazınız için teşekkür ediyorum.

Bedri Sertkaya
30.09.2019, 10:24
Ünal Karaman eleştirilir elbette ama gitsin denilemez kadro çok zayıf burada suç yönetimde. Sağbek solbek alternatifin yok. Önlibero yok. Sol açık sağ açık alternatifin yok. Bunları düşünebilmen lazımdı. 17 tane adam aldık. Yazmaktan yoruldum. Yine yazıyorum. Devre arası bu dediğim bölgelere yedekten ya da ilk 11 oynayabilecek düzeyde adamlar alırsın olur biter. Neyse Ünal konusundaysa BMN'nin paylaşımını doğru buluyorum. Bu arada Beşiktaş maçı kimseyi yanıltmasın. Rakip çok kötü durumda olduğu için biz kazandık. Tabiki geride ilk 30 dakikada rakibe fazla pozisyon vermemek güzel bunca eksiğe rağmen fakat 90 dakika boyunca rakibin kaçırdığı 4 5 net gol pozisyonu var. Yediğimiz golde basitti. Basel maçı 1-0 da olsa kazanılmalı. Artık iyi oyun vs. diyerek düşünmektense pozisyon vermeden gol atıyoruz zaten aptalca gol yemeden kazanmaya bakmak lazım. Basel maçında öne geçersek zaten özgüven ve motivasyonla kazanırız diye düşünüyorum. Basel Beşiktaş maçından 5 kat daha önemli. Hem takım puanı hem ülke puanı adına.

hay1699
30.09.2019, 11:58
Dar kadroyla iki kulvar mahvediyor bizi, yönetim iyi planlayamadı bunu.

bkandil
30.09.2019, 14:04
Görselde yazı formatını aynı renkte yaparak okuyamamızı mı amaçladınız? Hiçbirşey göremedim. Renk körü oldum.

Görselde bulunan açıklama ilk mesaja metin olarak eklenmiştir.

Bedri Sertkaya
30.09.2019, 14:08
Görselde bulunan açıklama ilk mesaja metin olarak eklenmiştir.
Teşekkürler. Eline sağlık.

BlackPanther
30.09.2019, 14:55
Dar kadroyla iki kulvar mahvediyor bizi, yönetim iyi planlayamadı bunu.

yönetim sınıfta kaldı

BlackPanther
30.09.2019, 14:56
18080

gudoz81
30.09.2019, 15:08
şunca yıllık oyunculuk kariyeri ve üstüne değişik klüplerde hocalıktan sonra eleştirilemezmi? elbette eleştirilir. ama eleştirilir...!!! hakaret küçümseme hakir görme ağzına ne gelirse söyle gibi çağın dayattığı hastalıklardan uzak duralım. kıymet bilmek saygı göstermek empati yapmak zor bir iş değil. ünal büyük karakter eğer bu kulübe bu şehre bırakın zararı en küçük bir katkı yapamadığını görürse adam gibi çeker gider zaten. tıfıl bi orta okul öğrencisi iken yav bu adamın bıyığı niye böyle diye merak ederken hayatımın yönünü değiştiren insan ünal karaman ne zaman konuşsa ders veren yön gösteren büyüklenmeden büyüyen kara boğa her maçında forması sırılsıklam olan futbolcu. inanın azami saygıyı "hak" ediyor.

alper*
30.09.2019, 16:02
Hiç bir şey yapmadıysa şu derbilerde başımızı öne eğdirmedi.

Onur Akyüz
01.10.2019, 03:32

O kadar.

Benim için bu bile yeterli.

HOPA'LI TS'Lİ
01.10.2019, 07:18
Adam gibi adam Ünal Karaman
Oyunculuğunda doyamazdık izlemeye
1990'da M. Ali YILMAZ şikebahçeden kılpayı getirmişti bize
Efendi, mütevazı, saygılı, hoşgörülü, babacan bir karakter

fanatikdevri
03.11.2019, 17:14
Eleştiri yapacağım biraz izin veriyor mu BMN,aramızın açılmasını istemiyorum BMN yöneticisi arkadaşlarla çünkü en az benden daha çok bu takımın başarısını isteyen arkadaşlarla aramın bozulmasını istemem.
BMN doğru eleştirilerin ilk çıktığı yer olmazsa Trabzonspor geriye gider.

fanatikdevri
03.11.2019, 17:15
Eleştiri yapacağım biraz izin veriyor mu BMN,aramızın açılmasını istemiyorum BMN yöneticisi arkadaşlarla çünkü en az benden daha çok bu takımın başarısını isteyen arkadaşlarla aramın bozulmasını istemem.
BMN doğru eleştirilerin ilk çıktığı yer olmazsa Trabzonspor geriye gider.

alper*
06.11.2019, 14:03

Sadece o kadar ama.

BlackPanther
06.11.2019, 17:19
18199

mmert
06.11.2019, 19:57
Tek isteğim pür-i pak bi takımın ünal hocamıza teslim edilmesi. Biz de hem takımımızla hem hocamızın temsiliyetiyle hem de gelecek vaad eden duruşuyla gıptayla bakılan örnek bir kulüp oluruz.

1. Hocanın elinin altına işinin ehli, takımı ve bireysel oyuncuları hazırlayacak / geliştirecek, kaliteli ekip oluşturmak.

2. Aynı düzenin alt yapı için de oluşturulması.

3. Güçlü bir scout sistemi. Sadece 1 liraya alalım 1 milyara satalım. Sinekten yağ çıkaralım değil. Gerektiğinde 30+ ama takıma uyum sağlayıp eksiğimizi giderebilecek tarzda. Acil durumda hemen referans olacak bir ekip. Aynı zamanda kadroya ve sisteme en uygun oyuncuyu bulacak bir ekip.

4. Sportif direktör. Kulübün bütün sorumluluğunu vereceğimiz değil; Dünya futboluna hakim ekibe yeni isimler bulan scouting çalışmalarında hakim farklı takımlarla diyalog kurabilen, temsiliyeti olan bir sportif direktör.

5. Oyuncu kadrosunda gelişimine güvenilmeyen, kalitesiz isimlere yer vermeden antrenmanlarda kaliteli çalışkan ve gelişime açık oyuncular olmalı.

6. Tesisleri düzenlenmiş, Başakşehir gibi departman departman dizayn edilmiş, profesyonel bir çalışma ortamı oluşmuş kulüp olmalıyız.

Bunlar olunca kulübü temsil eden kişinin de Ünal Karaman'ın olmasından o kadar mutlu olurum ki.

Antonio
06.11.2019, 20:02
hocada sıkıntı yok teknik ekip sıkıntılı bu kondisyon ve teknik ekip multidispliner bir antrenman metoduna uzak tek yönlü ya da iki üç ısınma yöntemi ve yükleme olunca bazı kaslara yükleme olmuyormuş. maçta ya da antrenmanda sakatlık oluyormuş. bunun için eşit tüm kasların kordineli yüklenip doyum noktasına 2-3 hafta getirildikten sonra sakatlanma şansı çok çok azmış.

BlackPanther
07.11.2019, 15:06
Kondisyoner ve teknik ekip derhal değişmeli.

emre6117
07.11.2019, 17:31
Kondisyoner ve teknik ekip derhal değişmeli.

Ünal hıca kesinlikle devam etmeli. Bize ünal hoca kadr uyabilecek bizi sahiplenevek bir hoca bulmak kolay değil. Ancak teknik ekibinde değişiklikler yapılmalı. Ve sağlık ekibi daha profesyonellerden kurulmalı. Ünal hoca ile geçen seneden beir aşamadığımız bazı sorunlar var. Tabi sene başı transfer döneminden de kaynaklanıyor bunlar. Transfer işi kesinlikle profesyonelce yapılmadı. Bu takımın ana sorunu kolay gol yemesiydi ve top rakipteyken çom dirençsiz oynamasıydı. Ana plan ve transferler bunun üzerine kurulmalıydı.

Ufuk
07.11.2019, 20:43
...yanlış baslik

Bedri Sertkaya
07.11.2019, 22:34
Bu başlığı kaldırın artık bugün çıkan kadrodan sonra bana ünal hoca demeyin

Bedri Sertkaya
07.11.2019, 22:36
Ligdr çıksa ses çıkarmazdım ama avrupa da şans devam ederken böyle saçmalık olmaz

fadigaTS
07.11.2019, 22:51
Ünal Hoca kesinlikle eleştirilemez.16-17 maçtır gol yiyen takımın antrenörünün hiçbir suçu olamaz.

erenslash
07.11.2019, 22:53
hocam ekip komple değişmesse daha çok sıkıntı çekeriz teknik direktör yardımcıları ve ekibimiz acayip amatör
Ünal Hoca kesinlikle eleştirilemez.16-17 maçtır gol yiyen takımın antrenörünün hiçbir suçu olamaz.

LittleFinger
07.11.2019, 23:28
Teknik ekip diyen arkadaşlara soruyorum: Unal Karaman sizce bunun farkında mı eğer farkındaysa yönetime bunu bildiremiyor mu? Trabzon tüzüğünde teknik ekibin eski futbolcu ve şehrin havasını solumuş has Trabzonlulardan oluşması diye bir madde mi var?

erenslash
08.11.2019, 01:16
Ünal karamanda bana avrupadan almanyadan ve ingiltereden antrenör getirin diyecek vizyon yok.Olmadığı için birilerinin başkana bunu söylemesi şart.televizyondaki spor yorumcularının da bir halttan çaktığı yok.çoğu kadro demiş ekip sorununa vurgu yapan yok.basının bir şekilde ekiple ilgili haber çıkarması lazım.başkanın da bilime önem veren bir yönetim toplaması şart.kendisi de bu açığı görebilmeli.birde torpille a takımına koca Trabzonspora teknik ekip almak ayrı bir rezillik.
Teknik ekip diyen arkadaşlara soruyorum: Unal Karaman sizce bunun farkında mı eğer farkındaysa yönetime bunu bildiremiyor mu? Trabzon tüzüğünde teknik ekibin eski futbolcu ve şehrin havasını solumuş has Trabzonlulardan oluşması diye bir madde mi var?

erenslash
08.11.2019, 01:18
metod sorunlu demiş ekip sorunlu çünkü.aslında asıl sorun ekip avrupadan ekip alalım diyen bir spor yorumcusu yok.çok üstünde durmamış asıl temel sorunumuz bu
18199

Sacit
08.11.2019, 01:29
Başlığa bak :))

Şaka yapıyorsunuz sanırım

pazarkapılı
08.11.2019, 03:32
elestirilere uzulen arkadaslar uzulmesin, bizde bu yonetim bizde bu yonetim secicileri ve yonetici adaylari varken, biz daha cok karaman donemi goruruz...

Burak Bıyıklı
08.11.2019, 07:57
Tek bir soru. Gol yemediğimiz son maç ne zaman oynandı?

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazibere
08.11.2019, 12:42
ELEŞTİRECEĞİM VE ELEŞTİRMEYE DE DEVAM EDECECEĞİM.. ELEŞTİRMEK DEMEK GİTSİN, BIRAKSIN V.S DEMEK DEĞİLDİR. ELEŞTİRMEK DEMEK, ASLINDA BİZ FARKINDAYIZ DEMEKTİR . KALİTESİZLİĞİ BANA KALİTE OLARAK YUTTURMA DEMEKTİR. İNSAN DEĞER VERDİĞİ ŞEYİ ELEŞTİRİR. HAKARET ETMEDEN

Neyse başlayalım?

Artık şu sözden gına gelmeye başladı

''Sahada aslanlar gibi mücadele eden çocuklar ''

11 tane Tosun'u sahaya koy, etraflarını da çevir, bak onlarda sağa sola kafasına göre koşturarak mücadele ediyorlar mı?

FUTBOLCU KAZANACAĞIZ DİYE DİYE MAÇ KAZANMAYI UNUTTUK,

Ne futbolcu kazanabiliyoruz ne de maç kazanabiliyoruz. Gol yemeyelim diye 8 defansıf adamla çıkıyoruz, kovalayın topu diyoruz yine de her maç 2 tane mutlaka yiyoruz, Hucum oynayalım diyoruz , yine de her maç 2 golden aşağı yemiyoruz.
AHU ÜLKENİN EN İYİ KALECİSİ BİZDEYKEN 25 maçtır aralıksız her maç gol yiyen takım da kimseyi eleştirmeyecek miyiz???

Sahada ne yaptığını bilmeyen, oyun anlayışı kaybolan, deli danalar gibi koşturup kovalamak eğer futbol oynamak ise konuşmayalım birşey, bunu mu istiyorlar

Bir mazaretin arkasında saklanıp duruyoruz. Sakatlar çok ?? Neden sakat verdiğimizi konuşmayacakmıyız? Torpille Kulube Doktor alınanları, sahte raporlar ile futbolcu transferlerine onay verenleri konuşmayalım mı?

Futbol sektörünü, ya Allah Bismillah Vatan Millet bayrak sohbeti ile karıştırıp, Kimin daha fazla Milliyetçi olduğu üzerinden mi yapacağız yorumlarımızı.?

Kadronun yarısı yabancı olan takıma, Seramonide Bayrağa dönmek gerektiğini anlatmak mı? Yoksa,atak olgunlaştırma, kısa pas, ara pas, markaj v.s bunları mı anlatmamız gerekmiyor mu??

Futbol tamamen bir algı oyunu haline geldi, Çok küçük şeylerden mutlu olmayı artık başarı sayar hale gelmiş bir camia olmaya başladık. Tehlikelli!!!!
Hedefiniz ne arkadaşım? Ne istiyoruz? Sahada 11 tane Trabzon'lu oyuncu olması yeterli mi ?
Başarımızın kıstası nedir. ??
Hedefleri kısa olan ve küçük düşünen camialardan mı olalım, Bunun alt sınırı ne? Denizli taraftarı v.s gibi ligde kalmaya seviniriz hale gelmek de bir başarı mı olacak bizim için??
Ne zaman kızacağız ne zaman kalite isteyeceğiz??

Centilmen takım olmuşuz? Öyle diyor spor yorumcuları.. O laf koca bir SALAKLIKTIR. Türkiye gibi Ülkelerde centilmen olmak demek , ''Ruhsuz olmak'' demektir.. Hakeme itiraz etmiyormuşuz v.s v.s .. Sahada oynayan oyuncu aksiyon katmazsa ve işin ciddiyetini bilmezse ,staddakı taraftar nasıl bilecek,?Taraftarı coşturan oynatan futbolcudur kardeşim.. Girdiği pozisyonun penaltı olduğuna kendisi inanmıyor ise, biz stadının taaa a . a mesafesinden nasıl göreceğiz ki pozisyonun ne olduğunu ? Hakeme saldır demiyoruz ki... VAR a gitmiyorlar ya hekemler, bunun biraz da sorumlusu bizi kardeşim, YAHU FENER TARAFTARI TACA BİLE İTİRAZ EDİYOR VARA GİTSİN İSTİYORLAR BİZİ SAHAMIZDA ALENEN BECERİYORLAR SESİMİZ ÇIKMIYOR. NE FUTBOLCU NE HOCA NE YÖNETİM....

Centilmen olmak, Kart görmemek demek BİZE UYGUN BİR MODEL değil kardeşim...Lolo lolo konuşmak kibar konuşmak sakin konuşmak ile de olmuyor kardeşim olmuyor. Kolej takımı yapıp hedef koymayacaksanız anlarım sizi, Ruhunu ve vicdanını taraftarına kapatmış oyuncuların, o takımda kalmak gibi bir amacı da yoktur zaten Parlayıp gitmek isteyecektir kolej oyuncusu a Bir şeyleri yaparken bazı şeyleri yıkmayalım istiyorum. Lakabımzı FIRTINA unutma .

Ulusal basın, Bir oyuncumuzu ki bu oyuncu basit bir oyun oynamış olsa da göklere çıkardığında bir anda o futbolcu bizim için yıldız haline geliyor ama aynı ulusal basın bir futbolcumuzu yerden yere vursa o basını linç ediyoruz? Yani Ulusal basın bizi yaladığında hoşumuza gidiyor ama eleştirdiğinde de düşman ilan ediyoruz? BİLDİĞİN ŞEYİN BAŞKALARI TARAFINDAN DA BİLİNMESİ Mİ SENİ RAHATSIZ EDİYOR.??

Bakın size bildiğiniz ama kendinize itiraf edemediğiniz şeyleri söyleyim..

Takım top oynamıyor ve bu oyunu oynayacak gücü ve kapasitesi de yoktur..
Geçen sezon NWAKAME nini çıkışıyla yakalan hava bu sene SOSA ile devam ediyor. Kırılgan bir yapımız var, Rakipler bizi çözdükçe üstüne birşey koyamıyoruz ve kendimizi geliştiremiyoruz.

kısaca tekrar belirteyim

FUTBOLCU KAZANMAYI İSTEMEKTEN , MAÇ KAZANMAYI İSTEMEZ HALE GELDik

Koca bir sezon, Avrupa Kupalarına katılabilmek için g..müzü yırttık , konuştuk, yazdık , Şikebahçe Avrupa kupalarına giderse de biz gidemesek diye uykusuz kaldığımız geceler oldu VELHASILI biz gittik

Ama Avrupa Liginin 3. maçında AVRUPAYA veda etmek umurumuzda olmadı... OLMAMASI MI LAZIM?

Türkiye Kupasında rakibimiz ALTAY

iyi o zaman ordan da elenelim ordan da elenmek için uğraşalım ''çünkü kadro derinliğimiz kurtarmıyor ''

eeee Sonra, Alanya'ya yenildiğimizde de bu kez şampiyonluk da konuşmayalım, 3. olup Avrupa kupalarına gidebiliriz diye yeni hedefler koyalım, (bakın tekrar başa sardık dimi )

Ya da Bu kadrodan 3 tane genç çıkartalım,

Sonra madem yeni gençler bulduk o zaman Abdulkadir'leri satalım ( E malum değerini bulan oyuncu satılmalı dimi )

tamam da

TARAFTAR OLARAK BİZ NE ZAMAN ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI SÖYLEYECEĞİZ??

HEYYYYY TRABZONLİİİİİ UYUMA,
UYUTULMA,
SENİ KÜÇÜK HEDEFLERE SEVİNDİRTENLERE
SENİ FUTBOLCU SATIŞLARINA SEVİNDİRTENLERE

ŞİKEYİ VE ŞİKECİLERİ ÖRTBAS EDENLERE KARDEŞ OLMAYA MECBUR EDENLERE PRİM VERME

UNUTMA

TRABZONSPOR BELKİ BİRİLERİ İÇİN RANT KAPISIDIR

AMA SENİN İÇİN HAYATIN TA KENDİSİDİR

outlaws61
08.11.2019, 12:42
Başlığa bak baştan aşağı algı operasyonu.

''Haksız'' eleştiri...

Kime göre neye göre haksız eleştiri.

Şimdi ben her maç gol yiyen takımın hocasını eleştirirsem haksız mı oluyorum?

Veya çoğu maçta yaptığı yada yapmadığı değişiklikler yüzünden giden puanları eleştirsem haksız mı oluyorum?

Bu kadar sakatın ardından yapılan antreman metodlarını eleştirsem haksız mı oluyorum?

Şimdi söyleyin de bilelim kim haklı kim ''Haksız''?

Gökhan Balcı
08.11.2019, 13:22
Eleştirilerin içinde haksız olanı da vardır haklı olanı da. Muhatabı kendisidir ve cevap vermekle de yükümlüdür. Mesela konuşamam dediği şeylerden başlayalım. Ne olabilir mesela konuşamam dediği şeyler. Hani şu trabzonsporun menfaatleri kol kırılır yen içinde kalır durumu.

Öncelikle ünal hoca kulüpte tıpkı diğer teknik direktörler gibi söz sahibi olmayan biri. Transferlere karışmıyor karışmadığı gibi hayır da demiyor. Mikel ve sturridge istediği oyuncular olmadığı gibi hazır ve yetenekli eksik bölgelere cuk oturacak sorloth harici bir tane adam alınmadı.

Neydi bu eksik bölgeler? Stopere en az bir lider. Diri bir altı numara on numara ve forvet. Bunun dışında yedek sağ ve sol bek yedek sağ ve sol açık. Takımın en önemli adamı Yusuf satıldı ve yerini doldurmak adına mıdır nedir cambaz alındı. Henüz genç ve hazır olmayan bu oyuncu haliyle süre alamadı ve bu sebeple bazı oyunculara çok yük bindi. Haliyle sakatlıklar oldu vs vs hikayeyi herkes biliyor zaten.

Yönetim ekonomik konular gereği heyecana kapılıp aldığımızı sene sonu satarız gibi bir amatörlük yaptı ve sanki takımın alt yapısı yokmuş gibi bir sürü genci takıma doldurdu. Ligde elbette hiçbir şey bitmedi ama bu takım avrupadan hem de prag ve aek'i eledikten sonra bu şekilde avrupadan elenmemeliydi.

Trabzonun belli ki kendi dinamikleri var ve gelen her hoca bence benzer sorunları yaşıyor. Sebebi de basit. Tıpkı bu forum gibi herkesin her şeyi en iyi şekilde bilmesi. Sonuç elbette hüsran. En aklı başında başkanımız olan Ahmet ağaoğlu bile hamasetten geri durmuyor hataları konuşmak yerine espri yapıyor giden sağlık kurulunun yerine eski ve sorunlu sağlık kurulunu getiriyor. Ülkemizin en büyük sorunu vatandaşının bilmiyorum kelimesinin lügatında olamaması. Her olumsuz duruma da bir bahane bulması. Öte yandan hep de bir ben olsam farklı olurdu anlayışının olması da ayrıca sinir bozucu bir söylem.

Ekonomik sorunlar olabilir ve kimse sizden milyon yuuroluk transfer beklemedi. Amiriyi arar hale geldin. Neden? Çünkü sen geçen sene takımdın. Bu sene ise oram buram ağrıyor diyen adamlar aldın kimyayı bozdun.

Gençleşme meselesi var bir de. Bir gerçeği kabullenmek lazım. Burası Avrupa değil burada insanlar 18 yaşında hala ergendir. Dolayısıyla bu yaşlarda bir sürü oyuncu takıma dolarsa orası kreşe döner başarı sağlayamazsın. Son derece kaliteli bir kadronun arasına en yeteneklilerden bir iki tane sıkıştırır ve yoluna bakarsın. Alt yapıdan çıkacak olan her oyuncu da abdüş olmaz. Bazısı doğan Erdoğan gibi olur bazısı sarı gibi olur. Alternatif oyuncunu da buradan elde edebilirsin. Bunun için önce kadronu önüne koyar benim nasıl oyuncuya ihtiyacım var diye sorarsın kendine. Ondan sonra alternatiflere yönelir altyapıda uygun biri varsa çekersin. Abdüş gibi yetenekliler de varsa direkt sahaya atmaz zaman zaman oyuna alır ritim kazandırırsın.

Her şey açık seçik olmalı. Başkan diyecek ki neden oyuncular arası mesafe bu kadar uzun? Ya da hocayla konuşacak bu işlerde uzman birini hocaya yardımcı olarak getirecek. Hoca belki de bilmiyor gerçekten. Bilmiyorsa yardımcı olacaksın hoca da bunu kabul edecek. Burası eğlence parkı değil milyonlarca lira para harcanan bir sektör. Hata yaptım ama kabul etmiyorum beğenmiyorsanız giderim tavrı bize çözüm getirmez. Ben ünal hocanın profil olarak takıma en uygun kişi olduğunu düşünüyorum. Bu profilin eksikleri kapatılırsa emekli olana kadar hoca da aramayız. Ama kendini kandırır hataların üzerine eğilmez sorunları başka yerde ararsanız bu takım aynı döngüleri seneler boyu yaşamaya devam eder. Bunun önüne geçmek şu an trabzonsporun elinde. Çok fazla hatalı transfer yapıldı ve özellikle sturridgeden zarar etmemek zor görünüyor. Yapılanma gelince herkesin bir tarafları kalktı ama geldi elin rusu İspanyolu indirdi rahatladın. Şimdi aynaya bakma zamanı. Bahane aramaya devam edeceksen kimseyi yorma hocam kendinde dahil olmak üzere. Bu iş böyle gitmez bu sorunları çözelim diyorsan bu taraftar arkanda bunu da unutma. Her şeyi kendi başına çözmeye çalışırsan kesinlikle başarısız olacaksın. Yardım al destek al bilmiyorsan bilmiyorum da de ve isyan edeceksen isyan da et. Ama susma.

mete61bordomavi
09.11.2019, 16:40
Yapıcı eleştiri elbette olmalı, olacak da zaten, bunun önüne kimse geçemez.
Fakat, Ünal Hoca'nın hatalarını söylemek de yanlış bir işmiş gibi lanse edilmemelidir.

Bir insanı eleştirmek farklıdır, kovulsun gitsin demek farklıdır. Gerek hocayı, gerek futbolcuları, gerek yönetimi elbette eleştireceğiz. Kimse bu camiadan kendini üstün görmesin.
Nasıl zamanı geldiğinde övüp göklere çıkarıyorsak, yanlış iş yapanı da eleştireceğiz.

Başlıkta yazılanların bazılarına katılmakla beraber, genelinin biraz duygulara yönelik maniplasyon olduğu da malumumuzdur.
Çünkü başlıkta yazılanlar, Takımın saçma transferlerini, kolay yenilen golleri, zor atılan golleri, memnun edemeyen futbolu, vazgeçilen ve esasında baştan savsaklanan UEFA sürecini, sakatlıkları vs gibi sorunları açıklamıyor!

smart
09.11.2019, 19:46
boş işler