PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Sistemde oynamalıyız? Taktik ve Oyuncu seçimleri hakkında...

Birtan
19.09.2019, 01:21
Saha içerisinde doğrularımız ve yanlışlarımız..

Uygun görülürse bu başlık altında fikirlerimizi belirtip tartışalım,

Malumumuz son zamanlarda sağlam bir karşama içerisindeyiz 4231 mi, 433 mü, yada bambaşka bir diziliş mi...

artvints
19.09.2019, 01:48
Öncelikle sosa onazi efekti yakalamak için sosa doğan ikilisiyle bir kaç maça başlamalıyız. Tutarsa önlerinde yine dört hareketli oyuncuyla eski sisteme dönebiliriz. Gerçi o sistemde ömür ve yusuf ortasahaya derinlik katıyordu. Onu da halletmemiz lazım. Ömür gelen kadar şöyle birşey olabilir.

....................doğan
........parmak..............sosa
..................sturridge
.ekuban...........................nwakeme

Sturridge gezgin santrafor oynar, Ekuban onun boşalttığı yerlere koşu yapar. Parmak da ekuban'in kademesinde sağ kanada yakın oynar. Doğan'in hareketliliğiyle merkezi tutarız.

Ekuban gelene kadar da avdijaj oynar ya da sörloth sturridge yapıp, parmak'i sağ kanada atarız. Merkeze yardım eder, pas trafiğine yardımcı olur, avdijaj o seri paslaşma taktiğini henüz bensememiş, çift forvet olunca zaaf yaratabilir.

Mikel'e gelince yüzde yüz fit duruma gelip 90 dakika çıkarıncaya kadar sosa ile yan yana oynaması zor duruyor. Gençlerbirliği'ni bile kontrol edemedik, her rakip üstümüze geliyor. Hoca oynatsin ama dakika hesabı yapması gerekiyor. Yorgunluğu gördüğü an müdahale etmeli.

İlker Yazıcıoğlu
19.09.2019, 09:03
Agresif orta saha, kesinlikle... Parmak'tan umudum çoktu ama malesef tüy gibi kalıyor, hatta geçen yıldan da verimsiz...

Kesinlikle Doğan ve Sosa birklikte olmalı...

Sosa'nın pres yükünü de alır...

Şu işi halledersek gerisinin çok da kötü olacağını düşünmüyorum...

Bir de, top rakipteyken nasıl oynanır hakkında bilgimizi yok takım halinde...

Bu kadar rakibi izlemek olmaz...

Bu taktik veya formsuzluk değil, resmen salaklıktır...

Net...

Geçen sezon yaptığımızı bu sezon niye yapamıyoruz anlamıyorum?

Gürkan Asma
19.09.2019, 09:19
Ben bi 10 no çıkarmamız gerektiğini düşünenlerdenim, bu Kerem olabilir, Ahmet olabilir veya mevki kaydırarak deneyebiliriz bilmiyorum ama 10 no şart bu takıma. Orta sahada ise şuan en mantıklı tercih Doğan-Sosa duruyor. Doğan işte ne kadar insiyatif alır oyunun kurulması için onu göremedik, hep sonradan girip oyunu tutma görevi verildi. Takımda bu anlamda bir tek Sosa kaldı, stoperler oyun kuramıyor ancak sağa-sola verirler topu. Oysaki geçen yıl, Onazi - Sosa - Ömür - Yusuf hepsi geri gelip insiyatif kullanan oyunculardı. Kaptana büyük iş düşüyor, en azından Onazi erken dönerse takım bi nebze rahatlar.

redbul
19.09.2019, 09:25
10 numara pozisyonu için donnis avdijaj ı öne geçtiğimiz basit maçladan sonra deneyebiliriz sosa nın yanında onazi gelene kadar kesinlikle doğan oynamalı ben çok defa yazdım ama bizim çok bilmiş taraftarımız ısrarla abdülkadir parmak yazıyor bu adamın çapı vasfı belli hedefi olan bir takımın adamı asla ve asla olmaz adamda hiç bir meziyet yok dümdüz bir adam bu sezon için abdülkadir ömürden daha fayda gelmez ara tarnasferde orta alana ve sağ kanada mutlaka adam alınmalı umarım ilk devre sonuna kadar lige havlu atmayız.

omondoles
19.09.2019, 09:33
Ben sistem mistem bilmem. Oynadığımız sistemin gerekliliklerini yapalım, sistemin hakkını verelim benim için kâfi.

oskayb
20.09.2019, 17:46
Öncelikle herkes sahada takım boyunun çok uzun olduğu konusunda hem fikir sanırım ; eldeki oyuncu grubunun karakterine baktığımızda kompakt yapıyı defansif noktada oluşturup hızlı ve ani hücüma çıkarak sonuç alacak bir yapıda olmadığını da görürüz.

-yapılacak şey öncelikle takım boyunu kısaltmak
-birbirinden kopukluğu giderilmiş hatları 2 ve 3. bölgede oynatarak rakibe baskı yapmak ve kazanılan toparla geçen senekine benzer şekilde bu bölgede pas oyununa dönerek ileri uçtaki etkili adamlarımızın hamle ve fırsat şansını artırmak.
-kısaca oyun şablonu olarak topa hükmeden ve oyunu 2 ve 3. bölgelerde oynayan bir takım ; iyi güzel ama diyecekseniz geçen seneki oyuna fark katan Yusuf , A.Ömür , Rodallega , Ekuban gibi isimler ya hepten ya kısmen yok , bu iş eldeki elemanlarla nasıl olacak ?
-bu noktada önerim şu şekilde olur ;

Uğurcan

Serkan Asan Huseini Campi Novak

Doğan

Pereira Parmak Sosa Nwakaeme

Sörloth (Sturridge)

Yani mevcut kırılgan yapıyı Pereira ve Doğanla dirençli hale getirmek ve oyunu 2. bölgede tutup , 3. bölgeye daha kalabalık ve etkili gidebilmek önerimin özü.

En azından Ekuban , Ömür dönene kadar ve devre arasına çıkana kadar (umudum 6 numaraya hala ihtiyacı karşılayacak bir ara transfer yapılmasında)

ucurum
20.09.2019, 21:07
Evet doğan sosa orta sahasına ben de fitim ama arkadaşlar ilerisi sağda Avdijaj olmadı Sorlott 10 numarada yani ileri ikiliden geri olanı Ahmet mikel parmak falan diye kurarsak Tony durduruldu mu bizim için maç biter

Parmak bu kadar eksikliğin olduğu yerde sağ açık olmalı ya da altyapıdan içeri kat edebilecek bir kenar oyun kurucu yaratmamız gerekecek

Ayrıca 10 numaraya Sosa dahil ceza sahasına girmeyen bir adam konuda kısırlıktan gebeririz

Bu kadar eksik varken hayvan gibi 3 4 3 - 3 4 1 2oynardık ama bunun tasarımı yapılmayacak Ünal Hoca'nın ne yazık ki tek oyun planı var

chener
20.09.2019, 21:21
Şu anki oyun düzeninde mikel gereksiz kalıyor.doğan-parnak ikilisi ve önlerinde sosa olursa, sosa da yıpranmaz.Tek forvetle de gol ararız. Gol yemeden naç tamamlamak için en ideal çözüm gibi,fakat, gol atarmıyız bilmem.

mmert
20.09.2019, 23:17
JP.....Hüseyin.....Hosse.....Novak
..........Sosa.........Mikel.............
Parmak...Kerem(Behlül)..Nwakaeme
...............Sturridge...................

Topu rakibe vermezsek ancak bu dönemi atlatırız. Canbaz iyiyse o da denenebilir. Kerem'in tek pasları Behlül ün görece daha tecrübeli durması avantajları. Bizim öncelikli eksikliğimiz orta saha santrafor arasındaki mesafe. Bence Kerem oyun aklıyla oranın adamı ama sakat değilse.

jönts
20.09.2019, 23:19
Ya sizi bilmem de bence bu takımın üç merkez orta sahalı oyunu çalışmadığı o kadar belli ki nasıl çözecekler bu işi bilmiyorum. Hocaya saygı duyuyorum, inanıyor ve güveniyorum ama Trabzonspor gibi bir kulübün oynanan oyunda B planının olmaması kabul edilemez.

Ne demek geçen yıldan dört oyuncumuz yok? Hızlı santrforumuz yok ne demek? İsmi geçen santrforlar içinde bir tane Roda benzeri oyuncu yoktu. Hatta burada hoca neden pivot santrfor istiyor diye tartışmıştık.

Her şeyi geçtim, diyelim ki eksiğimiz yok, pas oyunu oynuyoruz; karşımızda da müthiş kapanan, alan daraltan, pas kanallarını kesen bir rakip var ve oyunu açamıyoruz. Ne yapacağız? Çıkıp “ya rakip hiç açık vermedi” mi diyeceğiz? Bu yüzden Trabzonspor seviyesindeki bir takımın bir tane ana oyun planı, en az bir tane de B planı olur ve bu genelde ana plana zıt bir plan olur. Hatta çoğu kulüp 10 kişi kalınırsa nasıl oynanacağını bile planlar. B’yi geçtim, bizde ana plan da yok. Var demeyin çünkü eksiğimiz yokken berbat maçlar oynadık.

Geçen yıl 4-3-3’ü de 4-4-2’yi de denedik, olmadı çünkü Ünal Karaman bu oyunları oynatamıyor. Bu bir eleştiri ve bence doğru bir eleştiri. Ünal Karaman artık 4-4-1-1 mi deyin, 4-5-1 mi deyin, 4-2-3-1 mi deyin ne derseniz deyin sadece “10 numaralı sistem” oynatabiliyor. Gelelim oraya. O zaman bu 6 numara isteği neydi? Bu takımın kabak gibi bir ihtiyacı vardı: 10 Numara ya da ofansif orta saha neyse işte. Hoca mı istemedi, hoca istedi de yönetim mi almadı bilmiyorum ama sıkıntı burada.

Bir not daha: Maç sonu açıklamaları ise fecaat, öyle böyle değil. Altyapı oyuncularına başvuracak kadar “kendi oyununa” güveniyorsan elinde 10 numara transferi olmasa bile başından beri 10 numaralı oynayacaktın hocam. Ahmet olur, Behlül olur, Donis olur, Ömür olur oynayacaktın. İşte o zaman bu sitemlerine hak verirdim.

Sonuç olarak henüz her şeyin başındayız ama sahada çok kötü bir futbol var, mesele sonuç odaklı değil. Umarım işleri yoluna koymayı başarırız ve samimiyetle söylüyorum umarım bunu yine Ünal Karaman ile başarırız.

erenslash
21.09.2019, 00:03
4-4-2
4-3-3
4-3-2-1
4-3-2-2
bunlar iyidir ama asıl mesele oyuncu dağılımı ve onları iyi hazırlamak

JP.....Hüseyin(campi).....Hosse.....Novak
.......... Sosa.. Behlül .....Mikel.............
.....Parmak...............................Nwakaeme
...............Sturridge..ve Alex .................

Sturridge maç içerisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geçebilir ama tam ortada değilde destek forvet şeklinde de çalışabilir.veya tam tersi de maçın durumuna ve takıma göre denenebilir.

behlüle şans versin en azından behlül forvet arkası olmak zorunda değil ortasahaya da alınabilir

Fanatik34
21.09.2019, 01:45
Bu kadar sakat varken fazla opsiyon imkaniniz yok, ha Altyapidan her mac Altyapidan birini sahaya sürebilmeliyiz. Ahmet Canbaz sezonbasindan beri ilk 18´de ama hic oyuna girmedi..Onun haricinde sezon basindan beri basbas bagiran Dogan-Sosa ikilisi olmali..
Mesela..
....................Ugurcan...................
Perreira..Hüseyin...Hosseini...Novak
……………...Sosa...….Dogan...………….
…..Sörloth….Wakayeme…….Donis…
…………………...Sturridge...……………..

Parmak kanatlarda forma bulabilir belki ama merkezde lütfen olmasin!!

Full HD
21.09.2019, 01:54
Vallaha orta saha mümkünse fazla otoban olmasin.Ona göre sistem hazirlayalim!

artvints
21.09.2019, 02:06
4-4-2
4-3-3
4-3-2-1
4-3-2-2

Sturridge maç içerisinde zaman zaman alexin biraz daha gerisine geçebilir ama tam ortada değilde destek forvet şeklinde de çalışabilir.veya tam tersi de maçın durumuna ve takıma göre denenebilir.

behlüle şans versin en azından behlül forvet arkası olmak zorunda değil ortasahaya da alınabilir

Kadro kalecisiz 11 kişi. Dalga geçerdim ama ben de aynı hatayı yaptım. Sturridge veya Alex demek istedim diyerek kurtarabilirsin.

Gürkan Asma
21.09.2019, 02:29
4-4-2
4-3-3
4-3-2-1
4-3-2-2

4-3-2-2 iyiymiş :D beğendim.

My
21.09.2019, 09:58
Vaka Störiç Donis

Sörloth

Sosa Doğan

Novak Campi Hüseyni Pereira

Uğurcan

Şu kadroda bile büyük sıkıntılar var. Mesela Störiç maçı tamamlayamıcak bile bir de zaten pimpirikli adam Allah muhafaza sonu kötü de bitebilir. Donis (belki de şimdilik) bu ligin topçusu değil zaten adam sağ açık çok çok az oynamış olmazsa yerine Parmak'ı alırız.

halilaziz61
21.09.2019, 10:00
Ben bu soruya herhangi bir sistemde diye cevap vereyim.
Zira görünür bir sistemimiz yok

alper*
21.09.2019, 10:11
Ben Obi mobi değil, tekrar gençleri görmek istiyorum.

[KAPLAN]
21.09.2019, 10:21
Ünal Karaman bu soruya şöyle cevap verirdi sanıyorum.

"Sistem mistem yok. Bam bam bam"

Onur Akyüz
21.09.2019, 10:33
Eksiğimiz Yusuf Yazıcı işte, çok kafa yormaya gerek yok.

Eku ve Abdülkadir varken topu ileriye taşıyabiliyorduk, şimdi onu da yapamıyoruz. Yusuf o topu ileriye taşımamızı sağlayan adamdı. Onun yerine kimi koyabiliriz onu düşünmek lazım.

Elimizdekilerle olacak iş değil. Bunu; gb maçında Parmak'ın öndeki haliyle ve getafe maçında hiçbir şey üretemeyen Obi-Sosa-Doğan orta sahasıyla net olarak gördük.

Belki Cafer denenebilir.

Sefaenes
21.09.2019, 12:43
Sistem nasıl onu bilmem ama 1-2 Sistem altyapıdan A takıma kadar aynı sistem olmalı altyapıdan gelen oyuncu geldiği bölgede ne yapacağını bilmeli. Hoca değişikleri olsa bile gelen Trabzonspor sistemine uymalı şimdilik hayal ama

worldmaster
21.09.2019, 12:50
Secenek bol. Amac gecen yıl ki oyunu devam ettirmekse cok uzaklarda aramaya gerek yok. Alt yapidan 10 numaraya bir adam bulup gecen yil ki sistemi oynamaya devam edeceksin.

Ikinci yol sıkıcı ama gol yememe uzerine kurulu merkezi guclu bir savunma ile 3-5-2 ya da bir baska deyisle 5-3-2 gibi bir sey deneyeceksin. Bu oyunda ise en güclü tarafimiz olan kanat bekleriyle oyunu kuracaksin.

gurur6134
21.09.2019, 12:54
Sakatlar donene kadar 4 4 2 den baska hicbir sistemden verim alamayiz..

ugurcan
Pereira huseyin(campi) huseyni novak
Parmak(donis) dogan sosa nwekame
Sturic shorlth
Bunun disinda pozisyon bulamayiz mevcut oyuncularla cok zor..4 4 1 1 veya gerisi bos .. shorlt tek forvet kesinlikle oynayamaz sturic de hazir degil 2 si ayni anda sahada olursa uretkenligimiz artar yoksa novak arka direkte topla bulussun nwekame mucize yaratsin diye bekler dururuz takimda kaleye sut atan adam yok..

Arda'
21.09.2019, 13:01
Benim hocaya en kızdığım hiç 3lü savunma denememesi. Ivanildo-Hosseini-Hüseyin ile çok iyi 3lü oynayabiliriz mesela ama denemiyoruz. Mikel orta sahanın 2lisinde oynayacak oyuncu değil bana göre 4-3-3te regista olarak oynar en fazla savunmadan top alıp dağıtır. Yusufun gidişi ve Abdüşle Ekubanın sakatlığı büyük sıkıntı olacak umarım doldurabiliriz yerlerini.

erenslash
21.09.2019, 15:04
haha :D gözümden kaçmış şöyle yapayım düzelteyim onu :D

Kadro kalecisiz 11 kişi. Dalga geçerdim ama ben de aynı hatayı yaptım. Sturridge veya Alex demek istedim diyerek kurtarabilirsin.

sağol :D kaleciyi yazmayı unutmuşuz 4-3-2-2 diye bir taktik yok aslında zaman zaman sturridge alexin yanına yakın oynar manasında dedim ama 4-4-2 şeklinde değilde daha çok wakameye be sol açıkta ve sağ açık da parmak önde olacak şekilde olarak düşünebilirsin.esasen şu https://theballissquare.co.uk/football-tactics-board-the-4-2-4-formation-explained-n54162.html ama resimde gördüğün taktik wakayeme ve sağ açığı biraz geriye çektiğini düşün 4-2-2-2 ye bürünüyor bu.özünde 4-2-4 ancak wakayeme ve parmağı biraz daha geriye çekiyorsun öyle düşün .+ 4-1-3-2 de denenebilir.:D
4-3-2-2 iyiymiş :D beğendim.

kafamdaki sistem şu: 4-2-2-2(ileri açık kanat oyuncularının biraz daha forvete uzak manasında söylüyorum bu ikiyi.) destek ileri uçta oynadığını düşünün. veya 4-2-4 bu ikisi bence bize gayet uygun bir taktik
https://theballissquare.co.uk/football-tactics-board-the-4-2-4-formation-explained-n54162.html

kaleci uğur lol
..................Sosa.....................Behlül ..................
............Parmak...............................N wakaeme
............... .......Sturridge..ve Alex .................

veya 4-1-3-2 görsel olarak atarsam kafamdaki formasyon şu aslında https://www.fifplay.com/fifa-19/formations/4-1-3-2/

4-1-3-2 şöyle behlülü hazırlaman lazım tabi mikeli arkaya dm bölgesine çekebilirsin behlül eğer ki sosayla oynayacaksa sosayı zaman zaman biraz daha arkaya dm support rolüne çekip behlülü cmde kullanırsın ikili forvet tabi ki gene sturridge ve alex olacak 4-1-3-2

abdülkadir parmak sağ açık koşu yapabilir ortasahada güçsüz kalıyor

kısacası bize en uygun taktik bana göre 4-2-4 ( zaman zaman 4-2-2-2) veya 4-1-3-2

ALDENİRO
21.09.2019, 21:49
Koşmadan efor sarfetmeden maçlar kazanılmıyor. Önce kondisyon. İkincisi rakip çalışılmalı ona göre ana taktik üzerinde özellikle deplasmanda farklı varyasyonlar denenmeli. Bazen toplu hücum bazen kontra atak bazen alan savunması vb.

Ama biz hep tek düze taktiğimiz var. Rakip bizi çözüyor ona göre oynuyor. Mesela ceza sahası dışından şut çekmeye yönelik bi oyun anlayışımız yok.Ama olmalı.

Herkes yerinde oynuyor. Ama bazen sol açık orta sahaya yaklaşmalı. Sağ bek ön liberoya yardım etmeli falan filan.

Şike bahçeyi izliyorum. Her türlü varyasyon yapıyorlar. Beceremiyorlar o başka.

Ünal hocamızın kendini yenilemesi lazım. Ama öyle yapmayacak demeçlerine göre sağlam top oynatacak bir nevi alman futbolu. O zamanda şahsi beceriler olmalı. O da şu an genelde bizde yok.

Tuğrul
22.09.2019, 01:15
Sistem işi tamamen makyaj işi önemli olan.

Topun olduğu bölgede mesafeyi azaltarak hızlı gelip, gitmektir.

Hücumda ve savunmada çoğalmaktır.

Mesela diğer büyük takımlar 11 kişi ile hücum ederken Ünal hocamız 8 kişi ile hücum ediyor.

Halihazır Pereira-Novak'ın ileri sahada çizgiye açılarak top alması

Sosa ve Abdülkadir'in daha önde topla buluşması gerekir.

Savunma oyuncusu pası verip driplingle, topsuz alan açmadığı, boşaltamadığı için hücumda sayısal olarak fazla adamla hücum edemiyoruz.

Stoperler pas oyununda etkin ve hareketli kullanılmaması.

Orta alan ve beklerin geride pozisyon alması sebebi ile hücum verimliliğimiz sıfır noktasına düşüyor.

Dolayısı ile 1. bölgeden 3. bölgeye uzun pas ile geçmek zorunda kalıyoruz

Halbuki domino taşı gibi parçalar birbirine dokunarak en son noktada tamamlanmalı.

Alanı iyi parsellememiz, gücümüzü ekonomik kullanmak için saha boyunu en aza indirgemeliyiz

Topsuz oyunda dönen topu almak için agresif olunmalı. Pres kalabalık yapılmalı.

Orta alan ve bekler topu alamaz ise stoperler öne çıkarak topu almalı veya rakibi ofsayta düşürmeli.

Toplu oyunda alanı genişleten, topsuz oyunda alanı daraltan basit bir matematik var.

Ünal hoca ise bu ezberi bozarak hiçbir teknik detayın, ezberin olmadığı doğaçlama bir futbol oynatıyor.

CEMEFKER
23.09.2019, 15:01
35 yıllık Trabzonspor taraftarı olarak ilk yabancı transfer Alman Groh 'den ilk yabancı teknik adam Sümmerman'dan başlayıp bugünlere kadar onlarca teknik adam, futbolcu geldi geçti. Gördüğüm şu. İstikrar.

-Yerli,yerlinin yerlisi, bizden biri (Şota mesela), kaliteli yabancı farketmez. Uyum ve istek önemli....

Bizi aşağılayan Halilhodziçleri gördük. Ağzı ile kuş tutsa ne fayda. Küme düşme potasına dahi girsek istikrar önemli. Hatalar konuşulacak, eleştriler yapılacak ama art niyetli olmadıkça. Geçmiş yönetim ve teknik ekipleri en çok eleştirenlerdenim, yazılarımın çoğu iyi dönemlerde dahi eleştri üzerinedir birçok kişi gibi.

-GurubuzdakiGetafe mesela. Maça bir önceki maçtan 9 kişi değiştirerek,rotasyon yaparak çıktı ve bizim gibi güya 2019-2020 sezonunun en büyük şampiyonluk adayını yendi. Vasat bir oyun ortaya koysalar da sağlam bir takım vardı sahada....
-Gelen teknik direktör ve yönetim bunu başarırsa, rotasyon rezillikleri bizlere yaşatmasa, oyuncum yok, sakatız bahanesi uydurmasalar, sahaya ilk onbiri, yedeği, yıldızı, yaşlısı,genci, bir sistem takımı oluşturup oynatsa en ideal yönetim tarifi olacak. Hocayı, yönetimi, başkanı bu noktada takım için oynayan en az 15-16 formda oyuncu hazırlayamamalarını eleştirelim.

-Behlül, Kerem, Fıratcan...vs. bir sürü gencin ismi geçiyor. Adamı oyuna sokuyorsun güç yok, kendine bakmamış veya ilgilenen olmamış. Yusuf Yazıcı özel çalışarak bazı şeyleri elde etti. Genç isimlerde bu özellik, ekstra çalışma yoksa umut bağlamayacaksın, vakit kaybetmeyeceksin. Zira günümüz futbolu değişti.Güç, fiziki direnç çok önemli. Yoksa yetenek bende de var, herkeste var. Farkı yaratman için ekstra çalışmalısın. A.Ömür bu yönünü geliştirmezse ki ilerleme olduğu belli Avrupa'ya iyi takımlara transferi zor. Advijaj 2 aydır bizimle bir gelişme yok. Obi yavaş yavaş fiziki direnç göstermeye başladı ancak hala acımasızca eleştriliyor. Bunlar hep yönetimsel hatalar. (Obi’ye gelmişken hemen söyleyeyim bu adamın 20 metrede top oynadığı söylenir durur. Adam zaten Chelsea gibi bir takımda bu özelliği ile parladı. Oyunu 30-35 metrede oynayabilen Chelsea’da, dar alanda rakip ile boğuşup top çalmak, topu saklamak en büyük özelliği.Sen adamı istediği ortamı sağlama, sonra 55-60 metre ileri geri koşmasını iste. Chelsea’da maç başına ortalama 10 km koşuyorsa bizde de koşuyor ama boş koşuyor. Koşturan da kabahati arayacağız.)

-Mevcut yönetim Burak ve Onur sonrası birşey ortaya koydu ve bunun sürdürülebilir olması lazım. Eğer Trabzonspor'un kurtuluşu,marka değerinin artması altyapı üzerinden olacaksa, planlar buna göre yapılmışsa ona göre hareket edilecek, çelişkili transferlere gidilmeyecek.

-Umut vaaat eden ve umut bağladığın genci 7/24 takip edeceksin. Öğrenci ise okuldaki öğretmenleri ile irtibat halinde kalacaksın. Maddi sıkıntısı varsa gidereceksin. Genç ileride ben Trabzonspor'un kadrosunda olacağım, benim mesleğim futbol olacak derken diğer taraftan lisede,üniversitede normal hayat seyrine devam edecek.

Hunk
23.09.2019, 22:30
Atak futbol oynamak icin forvet sayisini arttirmaya calismak futbolu bilmemektir.

Her mac gol yememizin nedenini defans oyuncularina mal etmek te futbol bilmemektir.

Takimin sorunu ortasaha, cok acik. Ayrica her topu alan kendisi birsey yapmaya calisiyor. Hizli pas yaptigimiz tek atakta gol attik zaten.

Pas atip bosa kacicaksin ya cok mu zor? Antremanda ortada sican oynatmasi lazim futbolculara paso.

Ayrica idman programi elden gecirmeli, oyuncular fiziksel olarak dokuluyor..

En onemlisi ortasahaya cozum bulunmali. 4-2-3-1 oynamali takim. Baska caresi yok, bloklar arasinda cok fazla mesafe oluyor forvet yanliz kaliyor.

Birtan
24.09.2019, 21:02
Bir birine çok kopuk bir düzende oynuyoruz.

Topu alan oyuncu pas verecek adam ararken dürbün ile bakması lazım.

Karmam
25.09.2019, 00:57
Sosa 8 oynamalı, yanına da iki tane mücadele eden, koşan, diri orta saha lazım. Onazi ve Yusuf çok iyi oluyordu. Onazi top kesme konusunda çok yetenekli, Yusuf da çok mücadeleci. Parmak ve Mikel'i ben futbolcu olarak görmüyorum. Özellikle Parmak'ın Hasan Üçüncü'den hiçbir farkı yok. Mikel iyiye gidiyor diyorlar ama ben maçlarda bir değişiklik fark edemedim. Bu adam bir sakatlık filan da geçirmedi, yaşı da anormal değil. Zamanında dev bir isimken nasıl bu kadar kötüleşmiş anlamakta güçlük çekiyorum. Acaba Ünal Hoca yanlış mı oynatıyor? Bu kadar kötü olmaması lazım. Önce bu adamla problem ne diye bir konuşulması lazım.

Mustafa YILMAZ
25.09.2019, 13:56
isterse dünya çapında oyuncu olsun oyunu iki yönlü oynamıyorsa takımımda işi olmazdı benim.

artık bekler bile gol atıyor hücumda daha fazla varlar. stoperler orta sahaya yaklaşıyor tekniği iyi geriden oyun kuruyorlar. mesela nzonzi gs'ye neden gönderildi tek yönlü oyuncu... artık avrupa'da futbol full kadro iki yönlüye dönüyor.

bizde sosa-obi tek yönlü oyuncular mesela çoğu kişi sosa'yı forvet arkası diyordu ama iki maçtır gördük ileriye dönük oynatılınca nasıl kaybolduğunu obi'ye verdik o rolü, sosa'nın artısınıda yok ettik. doğan desen oda tek yönlü bi a.parmak var iki yönlü oynayan.

neyse bizim artık üçlü defansa geçmemiz lazım. bekler buna çok uygun stoperler biraz sorun olabilir çok fazla geride kalıyorlar onuda hoca çözsün.

---------------- uğurcan -----------------

---------hüseyin - hosseini - campi ------

pereira ---------------------------- novak

-------------sosa - a.parmak ------------

-------avdijaj -------------nwakaeme-----

----------------- sorloth -----------------

sakatlar düzelince gerekli rotasyon yapılır ama benim oyun planım bu olurdu.

zayıf kalan orta sahamıza pereira ve novak gibi iki hareketli ismi yaklaştırmış oluruz tabi üçlü defansta stoperler hızlı olmalı yoksa arkaya atılan toplarda çok gol yeriz campi ve hosseini sorun olur burada ama ivanildo var campi yerine. birini çakılı oynatıp diğer ikisini biraz ileri atabiliriz. oyunu biraz daha dar alana çekebiliriz iki forvet arkası hem orta sahaya daha yakın olur hemde kanatlara açabilir oyunu.

seneyede bi çok isimle vedalaşırdım