PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 5.Hafta | Sivasspor 2 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Enes Başkaya60
23.09.2019, 23:55
koca bir transfer fiyaskosu ve hocanın olmayan oyun bilgisi malesef bu sezonu bitirdi, inşallah çok kötü durumlara düşmeyiz

Az önce yazdığım gibi ilk yarı sonunda çok ama çok kötü duruma düşeceğiz Olcay abi bu acı ama gerçek Sikebahçeden daha kötü...

Mehmet BAŞ
23.09.2019, 23:56
Ünal tek suçlu Fıratcanla Koray’la oynamak zorunda değil safa varken Fırat’ı alan adam net ihanet içindedir Fırat topçu falan değil doğan nasıl alınmıyor bu takıma ne yaptı doğan sana mı mesaj attı da rahatsız oldun mecnun abini mi mutlu etmek istedin derim ben adam defolup gitsin

Hocam, Fırat kim? Doğan kim? Koray, Safa kim? Kaç tane Süper Lig maçı oynadılar? Ne verdiler? Ne gösterdiler. Yedek kulübesi cidden çok zayıf! Hatta yedek kulübesi şu an yok. Bir tane dile dokunur hamle oyuncusu yok. Rakibin hamlesi yaşı geçse de Kone oluyor. Bizim kulübede Fıratcan! Ulan şu maçta son yarım saatte Adebayor olsa maçı iki farkla alırdık. Ama yok...

alptug_kd
23.09.2019, 23:57
Takıma yedek olarak yurt dışında tutunamamış, bizim ligi bilmeyen oyuncular alınacağına, boştaki Fofana, Poko, Pinto, Adem Büyük vs. bunlar alınmalıydı. Yedekleri bu ligi bilen vasat oyunculardan kuracaksın, yıllardır beceremiyoruz şu işi.
Aklın yolu bir. Gözümüzün önünde bu topçular. 3 kuruşa alıp geleceksin. Başka başka yerlere bakıyorsun.

Bir de şu var. Senin ihtiyacın 6 numara. Tabiri caizse hamal. İyi forvet bulmak zordur, kanat zordur eyv. Ama tekniği vasat ciğersiz bir orta saha bulmak çok kolaydır. Türkiye'de süper ligde her takımda var. PTT'de bile her takımda var bunlardan. Ama neden alınmaz? Neden, neden, neden???

artvints
23.09.2019, 23:58
Maçı şöyle bitirsek mesela bu kadar umutsuz olunur muydu?

................sosa.....doğan
...safa.......parmak........nwakeme
...............muhammet

Ama önce iki tane uzun cift forvete dönüp sonra bu kadroyla maç bitirmek tamamen plansız bir şekilde skora oynamaktir. Zaten uzun vadeli işe yarayacak doğruyu yapmayınca şans da olmuyor.

...........mikel.....sosa
..firatsan......parmak.....nwakeme
. ...............koray

Her zaman top oynayacak kadroya doğru evrilmek gerekir, bahane üretecek yere doğru gidersek birşey olmaz.

jairzinho
23.09.2019, 23:59
b.şehirin yedeklerinden 4-5 oyuncu çıkar bizde 11 oynayacak. kadro mühendisliği 0 bizde.

başakşehirin maaş bütçesi tahminim en az 40 milyon avrodur.bizim ise 16 milyon avro sanırım.

transferde fiyaskonun nedeni düşük maaş bütçesini efektif şekilde kullanamamak oldu.alanya malatya gibi takımların maaş bütçeleri ile hemen hemen aynıdır bizimle.mikel ve sturiç yerine (maaşları ile) süper ligde başarılı olmuş en az 4 oyuncu alınırdı.buda seni ligde 50-60 puan bandında olmanı sağlardı en kötü ihtimal.

şu anda bu temposuz ve koşamayan oyuncu grubu ile ligde tehlikeli bölgeden uzak duracağın meçhul

Sefaenes
24.09.2019, 00:02
Gecen sene direktleri geçemiyorduk şimdi ise pen atamıyoruz ya hicmi çalışmıyorlar bunlar
Artık pen falan vermesinler nasıl olsa atamiyoruz

jairzinho
24.09.2019, 00:06

...............muhammet

Ama önce iki tane uzun cift forvete dönüp sonra bu kadroyla maç bitirmek tamamen plansız bir şekilde skora oynamaktir. Zaten uzun vadeli işe yarayacak doğruyu yapmayınca şans da olmuyor.

. ...............koray

Her zaman top oynayacak kadroya doğru evrilmek gerekir, bahane üretecek yere doğru gidersek birşey olmaz.

hoca önce sörlot u sağ açıkta denedi.baktı olmadı fıratcanı aldı.hamle başarısız idi.

vakayeme endeksli takım olduk an itibariyle.

tek kanatlı yola devam ediyoruz ömür sakatlandığı için.

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 00:07
Bir tek sen mi izledin? İzleyipte bundan bi bok olmayacağını söyleyenlerde vardı.

Hele hele Gent’te sağ açık oynamışta bizde de oynarmış. Çok yönlü oyumcuymuş.

Saha da yürüyen adam penaltıyı dışarı vuruyor hey yavrum hey.

Leşin teki işte.

G

Bak çok peşin konuşuyorsunuz. Gelmeden önce itin götüne sokuldu. İlk üç maçta herkesi ters köşe yaptı. Sonra herkes döndü. Şimdi kötü oynuyor. O köşeye sinenler leş diyor. Hayır, bence leş değil. Öyle yerden yere vurulacak bir isim de değil. Dediğim gibi yeteneği var. Ama tecrübesiz. Henüz çaylak!

İşe tek boyutlu bakmamak lazım. Adam geldiği günden beri her maç oynuyor. Çocuk öldü. Her maç oynayan Nwakaeme'nin şu rezil halini de görüyoruz. Yürüyecek mecali yok. Alexander da en az onun kdr yorgun. Üstelik onun kdr kamp da yapamadı. Eleştirken bunları da söylemek lazım.

Tüm bunları söyledikten sonra bu çocuğum yanıma tecrübeli bir isim lazım demiştik. Gittiler aylarca top oynamamış D. Sturridge'i aldılar. Gül gibi Adebayor dururken onu aldılar. Geçmiş olsun. Sezon elinizden kayıp gidiyor. Artık sakatlar iyileşince ilk yarının sonunda top oynarız zar zor 3. oluruz.

emre6117
24.09.2019, 00:10
Aklın yolu bir. Gözümüzün önünde bu topçular. 3 kuruşa alıp geleceksin. Başka başka yerlere bakıyorsun.

Bir de şu var. Senin ihtiyacın 6 numara. Tabiri caizse hamal. İyi forvet bulmak zordur, kanat zordur eyv. Ama tekniği vasat ciğersiz bir orta saha bulmak çok kolaydır. Türkiye'de süper ligde her takımda var. PTT'de bile her takımda var bunlardan. Ama neden alınmaz? Neden, neden, neden???

Bu saatten sonra ağaoplu çıkıp konuşacak. Bu yedek klubesinin hali ne. Sözde o kadar oyuncu aldık. Oyuna koray ile fıratcan giriyır. Ptt takımlarının yedek kulübesi bile bizden üstün. Trabzonsporda bu kabul edilemez. Ünal hocaya basın mensupları sıkıştırdın biraz. Bu takım neden penaltı atamıyor. Doğan neden oyuna girmiyor. U19dan neden 10 numaraya takviye yapılmıyor. Bu takım neden 10 numarasız oynuyor. Sosayı orta sahanın ilerisinde oynatmakla ne amaçlanıyır. Neden koray ve fıratcan oyuna giriyor. Neden novak ve perairanın alternatiflerini aldırmadın. Neden yusuf gidince yerine adam aldırmadın. Sturtidge müzmin sakat.sörlothun ne vereceği belirsizdi. Neddn rodeaga gönderildi. Neden adabayor alınmadı. Neden yedek forvetin y ok. Salihe erce transferine rağmen neden lisans çıkartılamadı. Yusuf gibi adamı bile neden elinde tutmaya ikna edemediniz. Onazi neden dönemedi. Ömürün sakatlıpı neden atlandı. Neden bu kadar gereksiz transferler yapıldı. Kiralık giden muratcem ve diğer genç çocuk da bu eldekiler kadar oynayamazmıydı. Bir dünya cevap bekleyen sorular.

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 00:11
Trabzonspor yedek kulübesinde HOCA yok!!!

Bu kaçinci maç oldu, Ünal Karaman yönetiminde son dakikalarda verdiğimiz???

Bu kaçinci gol ( gol pozisyonu) oldu, Ünal Karaman yönetiminde kullandiğimiz bir korner sonrasi yediğimiz???

Trabzonsporumuzun Teknik Direktörünü eleştirmeyi hiç sevmem ama ÜNAL KARAMAN bu takima katkidan çok zarar veriyor!!!

O zaman ben de sorayım. Bu kaçan kaçıncı penaltı oldu? Bu kaçan kaçıncı yüzde yüzlük pozisyon oldu? Penaltıyı dahi beceri içeri sokamayan adamlara hoca ne yapsın? İşin bu tarafını es geçmeyin. Evet, hocanın da kabahatler var. Ama bu işin yönetim ve futbolcu tarafını düşünmeden yalnızca hoca üzerinden okumak olmaz.

Bir de şu var. Ünal gitsin. Peki. Yerine kim gelecek?

serdaracıl
24.09.2019, 00:13

...............muhammet

. ...............koray

Bu isimleri görmekten bıktım

Onur Civelek61
24.09.2019, 00:15
Bu maç çok önemliydi. Yolun başı çok puan kaybettik. Bjk maçı dönüm noktası maalesef umudumuz azaldı. Bu seneki hayallerimiz rakiplerimizin kötü olması sayesinde ayakta. 4 maç üst üste kazanmak şart

emre6117
24.09.2019, 00:16
Bu takımda gerçekten düzgün bir penaltı atabilecek bir Allahın kulu yok mu. Bu konuda ben takımın çalıştığına bike inanmıyorum. Ünal hpcayı severim iyi insan takımla dertleniyor belli. Ama hoca olarak malesef çok bariz hatalar yapıyor. Yerine daha iyisi gelmeyecek biliyorum. (ersun. Mra. Rıza. Hami vb.) ama bu kadar bariz hatayı trabzonspor kaldırmaz. Eğer bjk mağlubiyeti gelirse statta karışır takım diye birşey kalmaz. Bjk yenilirse bjk karışır. İki hoca anlaşıp beraberliğe yatar kesin.

Anıl C
24.09.2019, 00:17
O zaman ben de sorayım. Bu kaçan kaçıncı penaltı oldu? Bu kaçan kaçıncı yüzde yüzlük pozisyon oldu? Penaltıyı dahi beceri içeri sokamayan adamlara hoca ne yapsın? İşin bu tarafını es geçmeyin. Evet, hocanın da kabahatler var. Ama bu işin yönetim ve futbolcu tarafını düşünmeden yalnızca hoca üzerinden okumak olmaz.

Eğer ortada bir yönetim olsa idi pekala Ünal hocadan kaliteli bir isim getirebilirdi. Siyasilerin ricası ile gelmişlerin kurduğu kadro da zaten anca bu kadar olur, hocası da anca Ünal Karaman olur.

artvints
24.09.2019, 00:17
Bu isimleri görmekten bıktım
Hangilerini ?

olcay_61
24.09.2019, 00:22
Hoca neşteri ya takıma vuracak ya da kendine. 10 maç kendine vurdu 11inciyi kaldıramaz artık

TSunami_69
24.09.2019, 00:23
Bu maç çok önemliydi. Yolun başı çok puan kaybettik. Bjk maçı dönüm noktası maalesef umudumuz azaldı. Bu seneki hayallerimiz rakiplerimizin kötü olması sayesinde ayakta. 4 maç üst üste kazanmak şart

Kimse kusura bakmasin bu sene ilk 10 a giremez bu takim . O kadar iddaliyim. O da futbol sansi yanimizda olursa. Acik ara ligin en kotusuyuz. Agaoglu unal eserleriyle gurur duysun

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 00:23
Takıma yedek olarak yurt dışında tutunamamış, bizim ligi bilmeyen oyuncular alınacağına, boştaki Fofana, Poko, Pinto, Adem Büyük vs. bunlar alınmalıydı. Yedekleri bu ligi bilen vasat oyunculardan kuracaksın, yıllardır beceremiyoruz şu işi.

Hay ağzını seveyim kardeşim. Ne güzel söyledin. Mesela Fofana boşta idi, ilgilenmedik. Mis gibi futbolcu. Teknik, delici, bitirici, top taşır. Ön tarafta herkesi yedeklerdi. Fırat'tan beş gömlek iyi isimdi. Hazır adamdı. Almadılar!

Adem Büyük, bedava, yerli mis gibi adamdı. On numara, kanat, forvet oynardı. Herkesi yedeklerdi. Almadılar.

Pinto, bedava sol bek yedeği, mis gibi adamdı. Avrupa, lig rotasyon yapardık. Novak dinlenirdi. Almadılar.

Adebayor, mis gibi herifti. Tecrübeli, ligi bilen forvetti. Oyun kurmaya yardım ederdi. Gol yapardı. Almadılar.

Ama gidip Fıratcan, Yusuf Sarı ve adını ilk kez duyduğumuz bazı gurbetçileri aldılar. Şimdi ah vah, etmeye lüzum yok. Geçmiş olsun.

trbzonsporlu
24.09.2019, 00:25
5 maç 6 puan.

geçen yıl fenerinde 5 maçta 6 puanı vardı.

zaten sezona cemil usta sezonu verilince herkes gerilmişti. cok zor bir sezon bizleri bekliyor. Allahtan cok formsuz bir takimla oynayacaz haftaya.

bu kadro muhendisligini kim yaptiysa bu koraya kim futbolcu dediyse kim kurtarici diye oyuna sürdüyse fıratcan v.b. kim bu takıma kazandırdiysa Allah'a havale ediyorum gece gece milyonlarca taraftarın ahı var uzerlerinde

Enes Başkaya60
Kimse kusura bakmasin bu sene ilk 10 a giremez bu takim . O kadar iddaliyim. O da futbol sansi yanimizda olursa. Acik ara ligin en kotusuyuz. Agaoglu unal eserleriyle gurur duysun

İlk 5 diyordum bende ama oda imkansız dediğin gibi cidden bu takım bu sene ilk 10'a girsin öpsün başına koysun Sikebahce'nin düştüğü durumun daha kötüsüne düşeceğiz bu net belli ligin en kötü top oynayan hiç bir taktiği olmayan bir takımız eserinizle övünün...

TSunami_69
Bu ahmet canbaz neden denenmez 10 numarada. Hazirlik maclarinda izkedigim kadariyla kumasi fena degildi.

PortoDeGalinhas
Ünal Karaman dan tek ricam takımın orta sahası tamamen oyundan düşmüşken neden korayı alıp 4-4-2 ye döndüğünü açıklaması. Yani taktik bilgisinin bu kadar düşük olduğuna inanmak istemiyorum. Bir geçerli sebep söylesin, bir tutunacak dal versin.
Hayır golun öncesinde bir pozisyonda adamlar kalemize 8 e 4 geldi, o zaman da mı uyanmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 00:26
Eğer ortada bir yönetim olsa idi pekala Ünal hocadan kaliteli bir isim getirebilirdi. Siyasilerin ricası ile gelmişlerin kurduğu kadro da zaten anca bu kadar olur, hocası da anca Ünal Karaman olur.

Bu eleştirine katılmıyorum. Ünal Karaman, o bir tarafı kalkık Ersun'un bir senede, beceremediği işi üç ayda becerdi. Altı ayda ligin en iyi futbolunu oynayan takım haline getirdi. Öyle hocaya, sallamaya gerek yok. Bu kadronun sakatlar iyileşince ve uyum sağlanınca yine futbol oynayacağız ama iş işten geçecek. Bu işin eksisi yönetime yazar. Onların da bahanesi hazır. Para yok diyecekler.

olcay_61
24.09.2019, 00:27
Hadi yönetim bu işi bilmiyor saçma sapan adamlar aldı senin istediğin adamları almadı, göndermek istemediğin adamları gönderdi ozaman niye itiraz etmedin neden sustun. Seni takımın başına getirenlere borcunumu ödedin

Mehmet Sarigül
24.09.2019, 00:27

Futbol bu, penalti kaçar...dünyanin en iyi futbolculari kaçiriyor.

Kaldi ki, orda da Ünal Karaman'nin yanlişlari var!...Bu takimin penalticisi kim? Kimler? Bir takimin 4,5 tane penalticisi olmaz!

Bizim penalti fobimizin nedeni ayrica mental, teknik bir dorun değil. Mesela bu takimin bir spor psikoloğu var mi?

Ayrica bu aksamin skandali kaçan penalti değil, kullandiğimiz korner sonrasi yediğimiz ikinci gol ve giden 3 puan!
Ben bunu yüzde 100 Ünal Karaman'a yazarim! Net!

Gürkan Asma
24.09.2019, 00:28
5 maç 6 puan.

zaten sezona cemil usta sezonu verilince herkes gerilmişti. cok zor bir sezon bizleri bekliyor. Allahtan cok formsuz bir takimla oynayacaz haftaya.

bu kadro muhendisligini kim yaptiysa bu koraya kim futbolcu dediyse kim kurtarici diye oyuna sürdüyse fıratcan v.b. kim bu takıma kazandırdiysa Allah'a havale ediyorum gece gece milyonlarca taraftarın ahı var uzerlerinde
O formsuz dediğin takım bizim takımın içinden geçer de. Eksikleri var, llaic ile vida cezalı diğer stoperleri Ruiz sakat diye biliyorum. Yine de maçın her türlü favorisi bjk, formsuz da olsalar hücum yapmayı biliyorlar.

TSunami_69
24.09.2019, 00:28
5 maç 6 puan.

En formsuz takimla oynayacaz oylemi .ben beraberlige fitim. Var mi aksini idda eden

Alper Beyazay
24.09.2019, 00:29
Ünal Karaman dan tek ricam takımın orta sahası tamamen oyundan düşmüşken neden korayı alıp 4-4-2 ye döndüğünü açıklaması. Yani taktik bilgisinin bu kadar düşük olduğuna inanmak istemiyorum. Bir geçerli sebep söylesin, bir tutunacak dal versin.
Hayır golun öncesinde bir pozisyonda adamlar kalemize 8 e 4 geldi, o zaman da mı uyanmadı.

Peyyyuk hocan takımın oyunundan memnun sen ne soruyorsun???

Boşşşveeer..

Anıl C
24.09.2019, 00:30
Bu eleştirine katılmıyorum. Ünal Karaman, o bir tarafı kalkık Ersun'un bir senede, beceremediği işi üç ayda becerdi. Altı ayda ligin en iyi futbolunu oynayan takım haline getirdi. Öyle hocaya, sallamaya gerek yok. Bu kadronun sakatlar iyileşince ve uyum sağlanınca yine futbol oynayacağız ama iş işten geçecek. Bu işin eksisi yönetime yazar. Onların da bahanesi hazır. Para yok diyecekler.

Sakatlarda geri dönse sahada iyi futbol göremeyecegiz. Gecen sezon bir rüzgardı o oyun, esti, gitti, bitti.

Alper Beyazay
O formsuz dediğin takım bizim takımın içinden geçer de. Eksikleri var, llaic ile vida cezalı diğer stoperleri Ruiz sakat diye biliyorum. Yine de maçın her türlü favorisi bjk, formsuz da olsalar hücum yapmayı biliyorlar.

Ljaic olsaydı çok yüksek ihtimal kaybederdik zaten de, şimdi belki beraberlik çıkarırız. Bu sene çöp olacak görünen o.

Enes Başkaya60
Futbol bu, penalti kaçar...dünyanin en iyi futbolculari kaçiriyor.

Kaldi ki, orda da Ünal Karaman'nin yanlişlari var!...Bu takimin penalticisi kim? Kimler? Bir takimin 4,5 tane penalticisi olmaz!

Bizim penalti fobimizin nedeni ayrica mental, teknik bir dorun değil. Mesela bu takimin bir spor psikoloğu var mi?

Ayrica bu aksamin skandali kaçan penalti değil, kullandiğimiz korner sonrasi yediğimiz ikinci gol ve giden 3 puan!
Ben bunu yüzde 100 Ünal Karaman'a yazarim! Net!

Böyle penaltı kaçmaz kaleciye bakmadan böyle salakça penaltı kullanılmaz...

Ayrıca var çağırmasa bir tek futbolcu bile penaltı itirazı dahi yapmıyor...

Her türlü yazıklar olsun...

olcay_61
24.09.2019, 00:32

Aynen öyle heleki kadro değişmezse ilk 10 bile mucize olur
Devre arası 3-4 adama ihtiyaç var tabi bulabilirsen ve birilerini yollayabilirsen. Ozamana kadar bari kerem Behlül gibi gençleri kazanabilsek

Enes Başkaya60
24.09.2019, 00:34
Aynen öyle heleki kadro değişmezse ilk 10 bile mucize olur
Devre arası 3-4 adama ihtiyaç var tabi bulabilirsen ve birilerini yollayabilirsen. Ozamana kadar bari kerem Behlül gibi gençleri kazanabilsek

Oynatmaya niyeti yokki abicim bu adamları ulan takımda hiçbir halt yok bu çocukları oynatsana işte kaybedersek bu çocuklar kaybetsin biraz cesur olun bee...

TSunami_69
24.09.2019, 00:34
Gecen sene 5 yedigimiz malatya macinda tourenin taraftarlardan ozur dilemesini hic unutmam. Bize oyle topcu lazim yeteneksizse hepsi yeteneksiz. Yeterki yenilgide bizim kadar uzulsun. Bu sorlot denen zerzevat gecen hafta atamadiklariyla 2 puani bu hafta adamadiklariya ve kritik dk da atamadigi penaltiyla 3 puanin icine etti. Gram uzulduhunu dusunmuyorum simdi.

Enes Başkaya60
24.09.2019, 00:35
Gecen sene 5 yedigimiz malatya macinda tourenin taraftarlardan ozur dilemesini hic unutmam. Bize oyle topcu lazim yeteneksizse hepsi yeteneksiz. Yeterki yenilgide bizim kadar uzulsun. Bu sorlot denen zerzevat gecen hafta atamadiklariyla 2 puani bu hafta adamadiklariya ve kritik dk da atamadigi penaltiyla 3 puanin icine etti. Gram uzulduhunu dusunmuyorum simdi.

Ne üzülecek ki umrunda mı aldığı paraya bakar...

Alper Beyazay
24.09.2019, 00:36
Yüz kere yazdım ulan şu penaltıları dümdüz ortaya sertçe vurun. Kaleci sansın ki ulan bu adam köşeye vurur, bu adam yeteneklidir, bu adam kalitelidir atar penaltıyı. Atlasın köşeye siz vurun ortaya gol olsun. Yeteneksizler. Kalitesizler sizi.

BlackPanther
24.09.2019, 00:38
Ağaoğlu nun maç sonu röportajı var mı?

Bu sefer hangi matematik hesabını yaptı?

5 + 5 olur 10

olcay_61
Oynatmaya niyeti yokki abicim bu adamları ulan takımda hiçbir halt yok bu çocukları oynatsana işte kaybedersek bu çocuklar kaybetsin biraz cesur olun bee...

Insanın sinirini bozan o zaten Enesim. Sen tut korayı muhammeti firati falan al oyuna sonra yedekte adam yok de. Kardeşim bi denesene Ahmeti ortada, ya da alsana Sefayi sağ açığa korayı alacağına. En azından mevkisinde adam görürüz
10 maçtır aynı düzen aynı rezil oyun aynı beyin yakan değişiklikler

Varlıbaş61
Bir Trabzonspor’umuz var hayattan zevk alacağımız, onu da Ünal Efendinn beceriksizliği yüzünden tadamıyoruz. 5 maçtır galibiyetimiz yok, adam iyi oynadık diyor. Güler misin, ağlar mısın?

umut22
24.09.2019, 00:40
Her gün demeç veren başkan işler kötü gidince hiç piyasada yok

Enes Başkaya60
24.09.2019, 00:43
Insanın sinirini bozan o zaten Enesim. Sen tut korayı muhammeti firati falan al oyuna sonra yedekte adam yok de. Kardeşim bi denesene Ahmeti ortada, ya da alsana Sefayi sağ açığa korayı alacağına. En azından mevkisinde adam görürüz
10 maçtır aynı düzen aynı rezil oyun aynı beyin yakan değişiklikler

Korayı hangi mantık ve hangi kafa ile aldı hiç anlamadım zaten golde yediği çalımda cabası adam ben topçu felan değilim diye bas bas bağırıyor.Dedigin gibi Ahmet'i bir 10 numara da dene sefayi al sağ açığa ulan mal gibi top oynuyoruz yine aynı tas aynı hamam...

sessizkral_1
24.09.2019, 00:45
O formsuz dediğin takım bizim takımın içinden geçer de. Eksikleri var

buna çok güldüm, bizim eksiğimiz yok dimi :D

BlackPanther
24.09.2019, 00:47
Her gün demeç veren başkan işler kötü gidince hiç piyasada yok

Bana öyle geliyorki sadece kendi reklamı olsun diye Başkan seçildi. Yoksa zırt pırt röportaj vermezdi.

Trabzonsporu düşünseydi transfer faciası yaşamazdık. Sadece kendi reklamının derdinde.

nevzat61
24.09.2019, 00:48
Görünen o ki bu sene her takımın herkesi yenme şansı var..geride kalan haftalarda bunu gördük.. ama ne yalan söyleyeyim bizim yenebileceğimiz bir takım yok..

Ligin başında Gazisehir zayıf gelmişti gözüme adamlar takır takır top oynuyor..Belki Göztepe'yi yenebiliriz..

Ozan Yılmaz
24.09.2019, 00:49
Penaltı kuralı uygulanmadı kaleci iki ayağı ile öne çıktı vuruştan önce.

Net kural hatası var maç tekrarlanmalıdır.

Yarın TFF başvuru işi halledilmesi lazım acil!

Madem işler böyle olacak kuralına göre oynayacaksınız!

Mehmet Sarigül
24.09.2019, 00:50

Cevabi çok basit; farkli bakiş açisi!

Unal Karaman'nin bakiş açisi farkli ki, bir Kasimpasa maçinda memnun kaliyor!..bu akşam da galiba "iyi oynadik" demiş.

Şimdiye kadar bütün maçlarimizi izledim, Prag maçini canli...oynadiğimiz oyun iyi değil, takim defansi bilmiyoruz.
Çok geniş bir alanda oynuyoruz, takim erken yoruluyor ve oyundan düşüyor.

Baski yapip topu rakip alanda kazanmak iyi birşey ama stoperlerin kazma ve çakili oynuyorlar, ileri çikmiyorlar...sen bu oyunu ancak 60-70 dakika oynayabilirsin!

BlackPanther
24.09.2019, 00:53

Bence Ağağolunun transferleri kendisinin yapması kural hatasıydı.

artvints
24.09.2019, 00:59
Bayraktar dönemiydi, marcelinho ve muşamba alınmıştı, ilk maç kayseri'de rezalet bir oyun, son dakikada ragip attı golü yenildik, bir tane amca bu takimdan bir bok olmaz deyip çıktı gitti kahveden. Daha ilk maçtı ama o çok içten derin bir bilgiyle söylemişti. Ben de aynısını diyorum ve sezonu kapatıyorum.

Yine tırmaladik 5. haftaya kadar acaba olur mu diye ama yok olmuyor. 2 sene önce de Göztepe maçında aynı şeyi hissetmiştim sonra toparladık sandık ama birşey olmadı. Oynayacak takim oynardı şimdiye kadar, es kaza gol atıyoruz bitse de gtisek havasına giriyor takım, avantajını koruyacak istek dahi yok.

Bayadır yeni dizi izlemiyordum, trabzonspor mesaisini kapatıyorum, iyi geceler.

BlackPanther
24.09.2019, 01:00

Bizim fazlamız var. Ağaoğlu nun olduğu yerde eksik olur mu hiç?

batu94
24.09.2019, 01:06

Ağaoğlu’nun böyle bir başvuruya izin vereceğine inanan var mı gerçekten?

Gürkan Asma
24.09.2019, 01:07

Hocam eksikten kastım orjini stoper olmayan oyuncu oynatmak zorundalar 2 tane, çünkü 3. stoper Roco da sakat. Bizdeki durum farklı, sen bizim takımı bi düşün bakalım stopere 2 tane devşirme oyuncu koyuyorsun. 1 yiyorsan 5 yersin :D

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 01:10
Hocam eksikten kastım orjini stoper olmayan oyuncu oynatmak zorundalar 2 tane, çünkü 3. stoper Roco da sakat. Bizdeki durum farklı, sen bizim takımı bi düşün bakalım stopere 2 tane devşirme oyuncu koyuyorsun. 1 yiyorsan 5 yersin :D

Fener de savunmayı oradan buradan devşirmişti.

Top göremedik maç boyu.

Bu iş oyuncu adı sanı ile değil, takım bütünlüğü ile ilgili.

olcay_61
24.09.2019, 01:13
Hoca hep kendinle çelişiyor, devre arasına kadar sıkılacağız biraz diyor ona göre tercihlerimiz olacak diyor.
Kardeşim durum kötü farkındasın, maç 1-1 iken ne demeye korayı alıyorsun oyuna. Al bari doğanı oyunu tut 1-1e oyna puan al en azından deplasmanda.

Mehmet Sarigül
24.09.2019, 01:17

Bizim Campi ve Hüseyni şimdi ORJINI STOPER'mi oluyorlar?

Kusura bakma, renkadaşim ama bizim Campi ve Hüseyni olsa olsa ancak orjin iki KAZMA olurlar!

Ayrica Besiktaş'in o açiklarini sahada hakem telafi eder, rahat ol...bu akşam Başak maçindaki gibi!

Ozan Yılmaz
24.09.2019, 01:20
Ağaoğlu’nun böyle bir başvuruya izin vereceğine inanan var mı gerçekten?Kendisi başvurmalı ne izni?

Sefa Murat Dokuz
24.09.2019, 01:23
Malatyaspor

Acquah DMC
Chaaleli MC/MR
Fofana AML
Guilherme AMC(Kiralık)
Jahovic ST

Bu 5 oyuncuyu 1 lira para ödemeden aldı. Son 3'ü bu ligi zaten bilen oyuncular.
Hiçbiri Milyon Euro kazanmıyor.
Çok mu puanları var yok. Ama Galatasaray'ı 20-25 dk hapsettiler. Topa sahip olabiliyorlar. Bizden çok daha alternatifli kadroları var.
Çer çöp adamları yok. Hepsi ortalama veya 10 üzerinden 6'lık oyuncuları var. Trabzon,Gs,Başakşehir maçlarını atlattılar.
Onların ki de hoca, onlarınki de transfer komitesi bizimkisi de.

erenslash
24.09.2019, 01:36
ünal hoca yeterli bir hoca değil ortasahamız berbat değil taktik maktik antreman bunlar önemli şeyler abdülkadir varken yusuf varken de bu takım çok rahat gol yiyordu hocanın gitmesi şart hoca bu işi bilmiyor ve beceremiyor
Malatyaspor

Acquah DMC
Chaaleli MC/MR
Fofana AML
Guilherme AMC(Kiralık)
Jahovic ST

Bu 5 oyuncuyu 1 lira para ödemeden aldı. Son 3'ü bu ligi zaten bilen oyuncular.
Hiçbiri Milyon Euro kazanmıyor.
Çok mu puanları var yok. Ama Galatasaray'ı 20-25 dk hapsettiler. Topa sahip olabiliyorlar. Bizden çok daha alternatifli kadroları var.
Çer çöp adamları yok. Hepsi ortalama veya 10 üzerinden 6'lık oyuncuları var. Trabzon,Gs,Başakşehir maçlarını atlattılar.
Onların ki de hoca, onlarınki de transfer komitesi bizimkisi de.

derry61
24.09.2019, 01:57
Ünal hocanın da hataları var ama ama en büyük sorumlu yönetim. 2 oyuncu sakatlandı takım tamamen çöktü. Kulübeye bakıyoruz bu adamların yerine oynayacak futbolcumuz yok. Çok çok kötü bir transfer dönemi geçirdik. Şu anki kadroya bakıyorum maalesef işimiz çok zor.

Erkan
24.09.2019, 02:15
Unal'a kizmamizin sebebi sapkadan tavsan cikartamamasi. Gecen sene ayni hislere kapildigimizda, basardiydi, bu sene olmuyor. Yok oyle oyuncumuz, tutmuyor.

Soyle bir kadroyla cikarsa kesin yeneriz diye bir kadro yok. Hamle oyuncuari ise hic yok. Iyi bildigimiz Tony ve Sosa bile fark yaratamiyorlar.

Mehmet Sarigül
24.09.2019, 02:20
Ünal hocanın da hataları var ama ama en büyük sorumlu yönetim. 2 oyuncu sakatlandı takım tamamen çöktü. Kulübeye bakıyoruz bu adamların yerine oynayacak futbolcumuz yok. Çok çok kötü bir transfer dönemi geçirdik. Şu anki kadroya bakıyorum maalesef işimiz çok zor.

Abdulkadir Ömür sakatlanmadi! Abdulkadir Ömür sakat olduğu halde israrla oynatilarak, çok ciddi bir sakatlik geçirdi...ve belki de sezonu kapatti.

Abdulkadir Ömür'ün yerinde olsam takim doktorunu mahkemeye veririm. Tazminat davasi açarim...

Kulübede futbolcu olmadiğina inanmiyorum, sadece mazeret yok deyip, sürekli mazeret üreten bir Ünal Karaman var. Yok yorgunmuş, yok sakatmiş...

Takimi 60 metrede oynatan Ünal Karaman, futbolcularin 60 dakika sonra yorulmalari normal...

Sakat Abdulkadir'i israrla oynatan ve çok daha ciddi sakatlanmasina sebep olan da onlar...

erenslash
24.09.2019, 02:32
kardomuz yeterli değil bunu kabul ediyorum

ancak geçen sene yusuf ve abdülkadir ömür sağlamken rode varken de gol yemiyor muyduk?

penaltı,şut çalışmıyor bu çocuklar

sorunu çözdü mü?

hayır

ünal hoca dahil tüm teknik ekip istifa edecekse gitsin

Ünal hocanın tek başına gitmesi sorunu çözmez

ayrıca takımda hoca bulunmalı önce

kendisinin anladığım kadarıyla çalışası yok zaten açıklamaları bu yönde

avrupada boşta olan dolu hoca var bilmiyorum mümkünse alabileceğimiz hocalar olabilir

hocanın ekibi değişmek gibi bir niyeti de yok

işler karışık

hayırlısı bakalım

bilgehan83
24.09.2019, 02:35
Erce forvet oynamadı mı yine ? Haydaaaa
Orta sahadaki boşluğu kapatsa bâri...

Ulan şu fuzuli herifi alıp, buna rağmen SalihKavrazlı'nın lisans sorununu çözemeyen yönetimin suratına tükürüp kafasına sıçacaksın da işte... utanmaz reziller...
Şaka gibiydi adamların hem vasat kalecisini aldık parayla hem de Salih sorununu halledemedik.. millet araya adam sokup şike yapan kulübü tuttu kümede bizim başkandan da bir halt olmaz hocadan da..

BlackPanther
24.09.2019, 02:44
Ağaoğlu istifa. Bu kadar kolay

batu94
24.09.2019, 03:39
Kendisi başvurmalı ne izni?

Ben başvurmasın demiyorum zaten. Ama bana hiç öyle bir şey yapacakmış gibi gelmiyor

asilhamsi
24.09.2019, 05:26
Ünal hoca geçen sene bahanelere sığınmayıp birşeyler denemiş ve başarmıştı.

Bu sene sürekli ağlayan, einstein in meşhur lafinda soyledigi gibi sürekli aynı şeyi deneyip farklı sonuç almayı bekleyen ezik buzuk bir adama dönüştü.

Takım adına sahanın en iyisi avdijaj çıkıyor ama rezalet ötesi waka ve parmak devam ediyor.

Hem oyunun genelinde berbat oynayan hem de gol de bariz hata yapan pareira oyunda kalıyor.

Takimin ortasahasi tamamen düşmüşken koray oyuna alınıyor.

Ne kadar eksik olursa olsun şu kadro sivas i yenerdi.Eger başımızda bir teknik direktör olsaydı.

Birde hiç sıkılmadan yalan söylüyor istekli arzulu oynadık diye.

Uğurcan iki yüzde yüz gol çıkardı.iki top direkten döndü.

Penaltı hariç pozisyon yok.

Parmak denen rezil herif bir kere adam kovalamadı.

Aldığı topların hepsini ezdi.

toksoy61
24.09.2019, 06:14
Geçen seneki takımı ortaya kim çıkardı? Bu yönetim ve teknik ekip değil mi?

Bu sene Yusuf un ısrarla gitmek istemesi, sakatlıklar takımı bozdu maalesef.

Geniş kadron yok. Olamazda. Hangi para ile geniş kadro kuracaktı yönetim?

Takımın parasını mı yediler? Hile hurda mı yaptılar? Sadece maliyet yüzünden ya tutarsa diye transfer yaptılar? Şu ana kadar da tutmadı. Ama ilerde ne olur belli olmaz.

O yüzden yönetimde teknik ekipte kalmalı. Çok iyi olduklarından değil, daha iyisi gelmeyeceğinden. Bir daha iho, usta yada çapsız birini takımda görmek istemiyorum.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Beypba
24.09.2019, 07:11
Transfer döneminin sonlarına doğru gözlerimi kapadığım da bu oyunu oynadığımızı hayal ediyordum ben..

Yapılan her transfer için şerh düştüm..

Tabiri caizse 3 yanlış 1 doğruyu götürdü..O kadar yanlış yapıldı ki elimizde doğru namına bir şey kalmadı..

Bu sezonu da Ağaoğlu ve Karaman’ın megolomanisi için feda edelim ne olacak alıştık taraftar olarak..

Biz kendi halimizde,

Acı çekmeye talimli,

Takımını başarı ve iyi futboldan ziyade hiçbirimizin açıklayamadığı bazı nedenlerden dolayı seven bir topluluğuz.Her 8-10 senede
bir umutlanırız ulan bu defa galiba artık oluyor, doğru yola giriyoruz diye..

Ama bu umutlar olabilecek en kısa zamanda yıkılıp gider..

Yerini ederinden fazla anlamlandırdığını fark ettiğin bir tabloya bırakır..

40 yaşına geldim bu aritmetik ve gerçeklik değişmedi..

temel_yilmaz
24.09.2019, 07:25
Gemileri çok çabuk yakan biriyim ama hocada yönetimde kalmalı.Takımda bireysel performans gösterecek oyuncular var ama olmuyor nedeni bir takım gibi olamayışımızdan.

Koray neden girdi elindeki tek santrafor o rakibin stoperlerine bassın rakibin stoperleri oyuna girmesin diye aldı ama çocuk 5 dakika sonra şişti.

Sörlot o işi yapamıyor kabagöt desiğimiz rodalega ve yusuf rakibin stoperlerini çıkartmıyordu kapılan top abdus’un waka’nın önüne atıldığında direk kaleye kadar gidiyordu iki oyuncumuz.

Şu takımda İranlı kalsaydı çok daha farklı olurdu niye gönderdiler anlamadım,bizim orta sahamız Parmak dışında yok orta sahanın ililisi öikel sosa rakibi neredeyse bizim 18 içinde karşılıyor.

Biz orta saha ve santrafor seçimini çok yanlış yaptık Sörlot en az 20 gol atar ama hangi takımda geçen seneki takımda,bize gezgin fizikli santrafor lazımdı biz kafasına top isteyen santrafor aldık
.
Yanlış tercihler idari yönetimsel,oyuncu bizi bu sene olası şampiyonluktan etti ama devam etmeliyiz orta sahaya alacağımız iki kişi bu takımı yine kafaya oynatır yapbozun eksik parçaları orası .

serdaracıl
24.09.2019, 07:50
Ben başvurmasın demiyorum zaten. Ama bana hiç öyle bir şey yapacakmış gibi gelmiyor

Yapmasın zaten. Komik olmayalım

hyasin61
24.09.2019, 07:58
Dun geceden beri dusunuyorum Unal Hoca Koray hamlesi ile neyi planladı ama hala bir neticeye varamadım.

nakzo
24.09.2019, 08:08
Yönetim niye toplanmıyor daha ne bekleniyor 5 maçta 6 puan alan futbolcu müsveddeleri ve ünal efendi için bugün karar almazsan yarın koy bir tarafına gitsin.O kadar küçüldük ki Trabzonspor gibi bir takımın 5 haftada ligi bitirmesi doğal karşılanıyor.

muratt
24.09.2019, 08:11
Dun geceden beri dusunuyorum Unal Hoca Koray hamlesi ile neyi planladı ama hala bir neticeye varamadım.

Arkadaslar Koray'a neden bu kadar takiliniyor anlayamiyorum. Yedek kulubesinde Sturridge Ekuban mi vardi da hoca Koray'i oyuna aldi. Elde bu var. Koray maci kurtaracak degil elbet ama sonucta Sorloth da sahada yoklari oynadi. Ben hatta bu basligin ilk sayfalarinda yazmistim, Sorloth yerine Koray ile baslayalim, nasil olsa etkisiz eleman olacak ikisi de, en azindan ikinci yari daha dinc Sorloth belki etkili olabilir Prag macindaki gibi demistik.

Burada hoca veya oyuncu suclu aramaya gerek yok. Takim buyuk darbe yedi arkadaslar. Ilk 11 ancak cikartabiliyoruz. Yedek oyuncularin hicbirini tanimiyoruz dogru duzgun, hepsi gelecege yonelik isimler, su anda verim alinmasi mumkun degil bu adamlardan, bosuna o oynadi bu oynamadi isine girmenin bir anlami yok. Sorloth penaltiyi atsaydi bitmisti, atamadi yenildik. Eger buyuk takimim diyorsan, boyle donemlerde kotu oynadigin maclari da kazanacaksin. Firsta kacti diycem ama zaten Kasimpasa ve Gencler maclariyla gecti o tren. Bu sene de yalan oldu yani, gecmis olsun. Once bu gercegi kabul edelim. Ondan sonra da hocamiza ve takimimiza sahip cikalim, cunku takimi yukari cikartacak olan yine bu oyuncular ve hoca. Yeni transferler veya hocanin istifasi bizi kurtarmayacak, yine bu oyuncu grubu kurtaracak.

cakalkerem
24.09.2019, 08:13
doğan koray bunlar kim yahu...

herkes baslamıştır istifa istifa diye oysaki 3-4 jhafta önce herkes şampiyonluk nameleri okumaya başlamıştır..

okadar kızgınım ki...birazdan yazacağım

shagrath61
24.09.2019, 08:14
Trabzonspor kadrosunun ve yapılan transferlerin burada söylenen kadar kötü olmadığını düşünüyorum.

Obi mikel gelirken herkes iyi güzel diyordu.

Sturridge gelirken herkes iyi güzel diyordu.

Ancak adamlar performans vermeyince ya da veremeyince , başkana, teknik direktöre sallamanın elle tutulur hiç bir doğru tarafı yok.

Üstüne üstelik bu takım hücum gücünün % 50 sini kaybetti.

Biri sörloth ' un neden geldiği haliyle şuan ki hali arasında bu kadar fark olduğunu sorgulamalı bence.

Ya da yedekte ahmet canbaz, doğan erdoğan gibi iki adam yedekte beklerken koray ve fıratcan üzüm hamlesi yapıldığını.

Üstüne üstelik fıratcan üzüm denilen adamı ben 2 maçtır neden izlemek durumunda bırakılıyorum ? Adam oynayamıyor , neden yani ?

Ünal hocanın oturup bu konu üzerine uzun uzun düşünmesi gerek.

Telonyus
24.09.2019, 08:18
Trabzonspor kadrosunun ve yapılan transferlerin burada söylenen kadar kötü olmadığını düşünüyorum.

Ancak adamlar performans vermeyince ya da veremeyince , başkana, teknik direktöre sallamanın elle tutulur hiç bir doğru tarafı yok.

Biri sörloth ' un neden geldiği haliyle şuan ki hali arasında bu kadar fark olduğunu sorgulamalı bence.

Ya da yedekte ahmet canbaz, doğan erdoğan gibi iki adam yedekte beklerken koray ve fıratcan üzüm hamlesi yapıldığını.

Üstüne üstelik fıratcan üzüm denilen adamı ben 2 maçtır neden izlemek durumunda bırakılıyorum ? Adam oynayamıyor , neden yani ?

girenlerin adında da değilim neden 93.dakikada değişikliklik yapıyoruz biz her maç aynı şey değişiklik haklarını saklayınca madalya mı veriliyor anlamış değilim.İçeride oyuncuların yürümeye hali yok biz değişiklik haklarımızı kullanmadan maç bitiriyoruız sürekli

cakalkerem
24.09.2019, 08:21
penaltı kaçır git yenil..hemde kontra..ulan su şikecilere puan verdikya...yazıklar olsun size

cakalkerem
24.09.2019, 08:25
tama takım oynarken bir anda abduşun peşinden ecubanın sakatlıkları ritmi bozdu..yedek oyunculardan yusuf -strruddge sakatlandı..takımın iskeletinden 4-5 oyuncu kaybediyorsun..mevcutlar yada elde kalanlar normalın uzerinde maç yaparak fiziksel düşünorlar....

ama hiçm, düşünülmez kardeşim..
4 tane devşirme stoper alacağımıza orta sahaya bir tana adam gibi adam alaydıkya..

sosa sosa..nereye kadar

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 08:25
Sakatlarda geri dönse sahada iyi futbol göremeyecegiz. Gecen sezon bir rüzgardı o oyun, esti, gitti, bitti.

Hazırlık maçlarında ve bazı maçların belli zaman dilimlerinde iyi futbol oynadık. Yine oynarız.

Rüzgar esip geçmedi. İyi futbol oynamak istiyorsan oluşturduğun şablona uygun isimlerle oynamalısın.

Pas oyunu oynamaya çalışırken Donis gibi sürekli alıp dikine gitme hevesinde olan bir kanatla oynayamazsın.

Abdülkadir Ömür gibi pas oyununa yatkın kanat ile oynamak mecburiyeti vardır. Aynı şey diğer bölgeler için de geçerlidir.

Sosa/Mikel, Mikel/Parmak veya Sosa/Parmak ikililerinin önünde Yusuf gibi 10 numara vazifesini yapacak bir isim lazım.

Ön tarafta pas oyununu oynayıp ayağına gelen fırsatları değerlendirebilecek tecrübede bir isim lazım.

Sol kanatta geçen yıl ki Nwakaeme'nin yaptığı iyi işleri yapacak bir kanat lazım. Lazım da lazım.

Kısacası iyi futbol böyle oynanır. Öyle Doğan, Fıratcan ve Koray'lar ile olacak işler değil...

oguzkoc
24.09.2019, 08:29
Fıratcan ın niye transfer edildiğini anlamadığım gibi Bi de niye oyuna girdiğini anlamaya çalışıyorum. Bu çocuktan Bi halt olmaz. Bi Yusuf Erdoğan kadar bile etki etmez boş bir topçu.

U.Sadıkoğlu
24.09.2019, 08:31
Şu aşamada yönetim/hoca istifanın her türlüsü takıma zarar verir önce buradan başlayalım. İlk devreyi izleyemedim sanırım ikinci yarıdan daha fazla pozisyon bulduk. İkinci yarıda ben iki Anadolu takımının sıradan bir mücadelesini izledim maç ortadaydı. Sen şöyle kadro kurduk böyle yapacağız öyle vuracağız diyorsan şu maçta Sivas'a üstünlük kuracaksın baskı yapacaksın rakibi boğacaksın yapılan değişikliklerin hepsi saçmaydı. Hadi Avdijaj'ı aldın koşmuyor diye Parmak'ı at sağa Doğan'ı çek ortaya bari ortada top tutalım pas yapalım maç 1-1 bitecek derken penaltının kaçması rakibi ayrı bir gaza getirdi ve dönüşünde gol yedik.

Bu takıma bir penaltıcı bulamayan teknik ekibe de ayrıca helal olsun! Ekran başında bizleri sinir hastası ettiniz artık penaltıları izleyemiyoruz sayenizde iki beke her gün 1'er saat penaltı çalıştırsan şimdi farklı şeyler konuşuyorduk. Önü arkası kalmadı artık bu işin açık söylüyorum bu oyunla Basel Trabzon'da güle oynaya kazanır gider belki Krasnodar'dan puan alırız Getafe'nin defansını da bu cılız oyunla çözemezsin adamlar Barça ve Real'den az gol yemiş vaziyette. Haftaya kazansak yine yukarıdayız kopmamış oluruz ancak ben işimizin zor olduğunu düşünüyorum BJK'nin durumu bizden beter gözükse de bizim bu oyunla şu maçı kazanırız deme şansımız yok.

Takımı hep yorgun öyle böyle diye savundum çünkü dönem dönem oyun içinde güzel futbol oynadığımız anlar oluyordu ama Milli arada bu takım üstüne hiçbir şey koymamış kondisyon rezalet bir takım sürekli yorgun görüntüsü verir mi? Vermemeli arkadaşlar 90 dakika top oynuyorsun Avrupa'da takımlar 3 günde bir maç yapıyor sen burada bir 90 dakikanın sonunu ıkına ıkına getiriyorsun 60'dan sonra geri dönemiyorsun sonra yenilince 'oyundan memnunum' diyorsun. Ben oyundan falan memnun değilim hangi oyun? İlk yarıda atsaydık 2-0 olacakmış maç kopacakmış geçen yıl Kasımpaşa maçını hatırlayın 2-0 oldu ne oldu? Sen rakibe kendi oyununu kabul ettirip rakibi sana göre şekillendiremezsen bu sezon Malatyalar, Alanyalar daha çok istifalar uçuşur havada.

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 08:35
Arkadaşlar kabul edersiniz veya etmezsiniz. Ama Yusuf ve Abdülkadir bu takımın hücum gücünün %50 idi.

Bu çocukların önünde tecrübesi belli bir Rodallega vardı. Yanında hızı, gücü, patlayıcılığı ile yetenekli bir Ekuban vardı.

Solda topu tutuşu, tekniği, top taşıması ve bitiriciliği ile muazzam katkı veren bir Nwakaeme vardı.

Bu sene bunların hiç biri yok. Bırakın da takım o akıcı futbolu oynamasın! Bu yoklukta kim neyi oynayacak?

Gerçekçi olun! Bu adamların eksikliği takımın %80'ini götürdü. Bu isimlerin yerlerinde kimler oynuyor, dönün bakın.

İyi futbolun neden olmadığı apaçık ortada. Boşuna hocaya yüklenmeyin. Adam sahaya girip oynayamaz.

nakzo
24.09.2019, 08:36
Fıratcan ın niye transfer edildiğini anlamadığım gibi Bi de niye oyuna girdiğini anlamaya çalışıyorum. Bu çocuktan Bi halt olmaz. Bi Yusuf Erdoğan kadar bile etki etmez boş bir topçu.

Düşün bu fıratcan üzüm denen zerzavat eskışehır gibi transfer yasağı yemiş bitmiş bir takımda bile direk 11 oyuncusu değildi böyle bir kepazelik olur mu bunu bize layık gördü Ağaoğlu abimiz.Ünal zaten hoca değil bunu alıp gelecek bende oynatacam tesislerden içeri sokmam hadi alsın gelsin agaoglu efendi.

Oruç
24.09.2019, 08:40
Dün çoğumuz gibi ben de yenileceğimizi yazdım. Takımda hiçbir numara yok. Bu sezon tamamen işkence olacak bu belli.

shagrath61
24.09.2019, 08:43
Ben attığı goller üzerinden konuşmuyorum. Geldiğinde duvar olup pas oyununa katılıyor ve ileride top tutabiliyordu. Üstüne üstelik adama atılan her topuda servis edebiliyordu. Futbolcuları, takıma gelmeden önce hiç bir yerde tutunamamış tarzında değerlendirmek yanlış. Bu mantığa göre, karaktersiz kralın da performans vermemesi gerekiyordu. Adam 2 büyük 2 küçük toplamda 4 takımda performans veremeyip üstüne para verilerek bize gönderilmişti. Ki sorloth premierlige 9 milyon euro gibi bir ücrete gitti genç yaşına rağmen.
Mikel transferine gelirsek, kim bu transferden memnun değildi ki?
Olcay ın yerinde nasıl yedek yoktu hocam? Avdijaj alındı, yusuf sarı alındı, abdülkadir vardı, yeri geldi ekubanı bile oynattın. Sadece sağ kanada 4 futbolcu gömeceksen, ffp ile yaptığın anlaşmaya nasıl sağdık kalacaksın?

Andsukic olayına gelirsek, adam ya tutarsa diye alınan bir adamdı. Aynı diğer gençler gibi. Doğru dürüst bonservis vermedin. Sanırım 50 bin euro falan. Öyle atla deve değil. Büyütülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Hemem her bölge için alternatifli bir kadro oluşturuldu. Ancak alternatifler ve aslarda dahil hepsi sakatlandıysa burada yapılacak bir şey kalmıyor.
İlk 11 den bir kişi daha sakatlansa, kadro oluşturamıyoruz farkında mısınız?

nakzo
24.09.2019, 08:44
Keşke bjk abdullah avcıyı kovsada biz alsak ama avcı hayatta futbol fakiri agaogluyla çalışmaz.

M.Kılıç50
24.09.2019, 08:45
Cok birşey yazmayacağım...
Oyuna giren genc oyuncumuz dahi ölü gibi rakibinin arkasından koşamaması beni okadar üzdüki.
Trabzonspor formasının önemini kavramalı herkes.
Öne çıktığımızda geriye dönemiyoruz yahu?
En büyük problemimiz yine başladı. Takım halinde savunmadan neden vazgeçtik biz?

nakzo
24.09.2019, 08:49
Ben attığı goller üzerinden konuşmuyorum. Geldiğinde duvar olup pas oyununa katılıyor ve ileride top tutabiliyordu. Üstüne üstelik adama atılan her topuda servis edebiliyordu. Futbolcuları, takıma gelmeden önce hiç bir yerde tutunamamış tarzında değerlendirmek yanlış. Bu mantığa göre, karaktersiz kralın da performans vermemesi gerekiyordu. Adam 2 büyük 2 küçük toplamda 4 takımda performans veremeyip üstüne para verilerek bize gönderilmişti. Ki sorloth premierlige 9 milyon euro gibi bir ücrete gitti genç yaşına rağmen.
Mikel transferine gelirsek, kim bu transferden memnun değildi ki?
Olcay ın yerinde nasıl yedek yoktu hocam? Avdijaj alındı, yusuf sarı alındı, abdülkadir vardı, yeri geldi ekubanı bile oynattın. Sadece sağ kanada 4 futbolcu gömeceksen, ffp ile yaptığın anlaşmaya nasıl sağdık kalacaksın?

Andsukic olayına gelirsek, adam ya tutarsa diye alınan bir adamdı. Aynı diğer gençler gibi. Doğru dürüst bonservis vermedin. Sanırım 50 bin euro falan. Öyle atla deve değil. Büyütülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Hemem her bölge için alternatifli bir kadro oluşturuldu. Ancak alternatifler ve aslarda dahil hepsi sakatlandıysa burada yapılacak bir şey kalmıyor.
İlk 11 den bir kişi daha sakatlansa, kadro oluşturamıyoruz farkında mısınız?

Dediğin adamların hiçbiri olcayın kramponu olamaz olmadı da ünalın ve agaoglunun anlamsız egoları bizi mahfetti Sturridge denen herife gömdügün para 3 tane performans adamı alırdı sana mikel den dangalağı saymak istemiyorum bile hicbir tutar yanları yok ve affedilecek hicbir halleride yok.

umutberna
24.09.2019, 08:56
Burada içimizdekileri dökerek bir nebze olsun belki rahatlıyoruz , bunu yaparkende fazla kırıp dökmemek gerekiyor.
Abdulkadir-Ekuban-Onazi-Yusuf-Sturridge-Ivanildo ; bu 6 oyuncunun 4'ü doğrudan ilk 11 oyunucusu kalan 2'si de iyi yedekler, bunlardan yoksun olmak dünyanın en iyi teknik direktörünün de kaldıramıyacağı bir zorluk ki fiilen sahada bunun zorluğunu hepimiz görüyoruz.
Burada yönetime de sayfalarca eleştiri yapılabilir ki benim şöyle bir eleştirim var , transferde yıldız-tanınmış oyuncu yerine daha ucuz ve patlama potansiyeli olan tanınmamış birkaç oyuncu yakalamalıdıylar (mesela Nwakame gibi mesela Ekuban gibi), o konuda başarısız olduklarını düşünüyorum, futbolcu izleme konusundaki ekip ki ben çok tanımıyorum bence iyi iş çıkaramadı.
Burada nasıl çıkarız , tek yol varki onuda Ünal Hoca Getafe maçında söyledi, sıkıcı futbol oynayıp sonuç almak , bu sakatlar dönemini en az kayıpla geçirmek. Bu noktada 5 günde 2 kayıpla pek yol aldığımız söylenemez, 1.si takim defans yapamıyor oynanan son 16 maçın hepsinde gol yemiş Trabzonspor , bu analiz ve çözüm gerektiren bir konu , Ünal Hoca takımı ileride oynatmayı başarıyordu fakat geride savunma yaptırma konusunda aynı başarıyı gösteremiyor bu kendi oyuncu karakterinden de kaynaklanan bir durum, Trabzonspor her maç rakibe meydan okumaya çalışıyor ama o gücü yok bunu kabul ederek strateji geliştirmesi gerekiyor. Bu forumda da bu konuda çok yerinde gözlemler var, 1.si Perreira'nın yerine daha hızlı bir sağbek denemeliyiz son maçlarda pozisyonlar sürekli o kanattan geldi . Bana göre altyapıdan sanırım bir oyuncumuz var kadroyada dahil edildi, o ve önünde Perreria ile savunma deneyebiliriz. Sol kanatta savunmada açık veriyor fakat orası bizim hucum gücümüz orada şimdilik değişiklilk bence gerekmiyor, stoperler malesef sorunlu , iyi kesiciler fakat oyun mesafesini kısaltamıyorlar kim oynarsa oynasın olmuyor bu sorunu nasıl çözeceğiz bilemiyorum. Stoperlerin önünde bence Obi ve Abdulkadir olabilir, Sivas maçında bu 2 oyuncununda iyi olduğunu düşünüyorum, şimdi sorun bundan sonra başlıyor, ön tarafta Sosa olmuyor , Sosa geçen sene oyndaığı 6-8 numaradan daha ileride olmuyor , oyunun içinde kayboluyor, bana göre Ünal Hoca bu 10 numaraya birşey yapmalı Sosa'dan farklı bir oyuncu denemeli, malesef en pbli yerimiz forvet Sorloth türkiye ligi için yetersiz, Sturridgde ancak 10 numarada yapabilir, bu açıdan 2. bir problemde forvet bölgesinde gözüküyor.
Sonuç olarak düştüğümüz yerden kalkmasını bilmeliyiz, burada aksiyon Ünal Hoca'da , mevcut durumun zorluklarını unutup yeni alternatifler üzerine denemeler yapmalı, önce sağ kanadın savunmasını sağlama almalı sonrada ileride hareket sağlayabilecek oyuncular denemeli yoksa bu zor dönemde daha fazla zarar göreceğiz

U.Sadıkoğlu
24.09.2019, 08:56
Hiçbir şey olmaz
Trabzonspor'un realitesini biliyoruz sevgili dostum. Oku şimdi buraları sosyal medyayı.

shagrath61
24.09.2019, 08:59
Dediğin adamların hiçbiri olcayın kramponu olamaz olmadı da ünalın ve agaoglunun anlamsız egoları bizi mahfetti Sturridge denen herife gömdügün para 3 tane performans adamı alırdı sana mikel den dangalağı saymak istemiyorum bile hicbir tutar yanları yok ve affedilecek hicbir halleride yok.
Güne göre yorum yapıyorsunuz. Sturddige gelirken kimse burada, gelmesin etmesin demedi. Ki, biraz sabırla iyi olabilecek bir futbolcu. Adam zaten kalitesini premierlig de göstermiş. Bizim beğenip beğenmememiz bir şey değiştirmez. Laf söylediğiniz adamların kalitesinde adamları sadece şampiyonlar liginde izleme fırsatınız olmuştu. Şimdi canlı bir şekilde izliyorsunuz. Adamlar bugün yarın eski performanslarına dönerse ne diyeceksiniz? Ayrıca olcay bu takımda son zamanlarını yaşarken, olcaya denmeyen kalmamıştı. Bırakın elin tavuğunu kaz olarak görmeyi. Birazda kendi futbolcularınızın değerini bilin.
Bunun en büyük örneği sosanın geldiği sezon burada sürekli eleştirilip, şuanda takımın bel kemiği olmasıdır.

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 09:02
Geçen seneki takımı ortaya kim çıkardı? Bu yönetim ve teknik ekip değil mi?
Bu sene Yusuf un ısrarla gitmek istemesi, sakatlıklar takımı bozdu maalesef.
Geniş kadron yok. Olamazda. Hangi para ile geniş kadro kuracaktı yönetim?
Takımın parasını mı yediler? Hile hurda mı yaptılar? Sadece maliyet yüzünden ya tutarsa diye transfer yaptılar? Şu ana kadar da tutmadı. Ama ilerde ne olur belli olmaz.
O yüzden yönetimde teknik ekipte kalmalı. Çok iyi olduklarından değil, daha iyisi gelmeyeceğinden. Bir daha iho, usta yada çapsız birini takımda görmek istemiyorum.

Hocam, yönetim de teknik ekip de yerinde duracak. Öyle sinir ile ''Gitsin'' diyerek kimse gönderilmez.
Bazı arkadaşlarımızın öfke kontrol sorunu var. Öfkeleri ile yazıp sağlıklı şeyler söyleyemiyorlar. Olur böyle...
Geçen sene bu yönetimin takıma kattığı faydalı tek bir isim vardı. O da Nwakaeme idi. Kısmen de Hoseini idi.
Onun dışında geri kalan tüm isimler önceki yönetim zamanında alındı. Bir de Ünal Karaman'ın parlattıkları var.
Mesela Abdülkadir Parmak'ın bu denli iyi hale gelmesi Ünal Karaman'ın eseridir. Bu da artı hanesine yazılır.
Ama yönetimin geçen yıl ki karnesine baktığımızda transferde başarı değil, aksine başarısızlıkları vardı.

Bu yıl için konuşmak erken! Bazı arkadaşlarımız şimdiden esip gürlese de sezonun 10.haftası olmadı.
Fakat eleştirilecek hususlar yok mu? Var! Mesela Rodallega'yı yollamak! Hadi yolladın, tecrübeli forvet almamak hata!
Stoper hattına tecrübeli ve kalitesi tartışılmayacak bir isim alınsın dedik. Ama aldıkları iki isim de o profilde değil.
Orta sahaya Onazi yokluğunda defansif bir isim gerek dedik. Mikel'i aldılar. İsim güzel ama adam hazır değil.
Rodellega'yı gönderdiler Alexander'ı aldılar. Ne tecrübe ne de bitiricilik olarak aynı seviyede değiller.
Sturridge'i aldılar ama aylarca topa vurmamış. Hazır olması sezonun yarısını bulur. Üstelik sakatlık sıkıntısı var.
Doğan, Ahmet, Sarı, Fıratcan gibi isimleri yazmaya dahi gerek yok. Bunlardan ne alternatif ne de rotasyon olur.

Ligde bir dünya boşta isim vardı. Pinto, Fofona, Adem Büyük, Adebayor ilk aklıma gelenler...
Sadece şu saydıklarım dahi alınsaydı şu durumda olmazdık. Yedek kulübesi yok. Yönetim yedek almamış!
Ve biz bu kadro ile Avrupa, Lig ve Kupa oynayacağız! Allah aşkına taş olsa çatlar! İkiye bölünür be!
Nwakaeme'nin şu yorgun hali neden? Aylardır haftada iki maç yapıyor. Alexander, Pereira, Novak, Hoseini aynı...
Haftada iki maç yapan adam bir süre sonra düşer. Yorulur! Bu konuda tartışmaya dahi gerek yoktur.
Avrupa takımları bu işi çözmüş. Geniş kadro ile halletmişler. As oyuncularının bir kısmını dinlendiriyorlar.
Biz de haftada iki maçla devam ediyoruz. Nwakaeme bu yüzden düştü. Alexander bu yüzden düştü.

Tüm bu olumsuzlukların faturasını yönetime kesiyorum.
Evet para yok. Ama geniş kadro kurmak için çok paraya gerek yoktu. Boştaki şu isimleri alabilirlerdi.
Almadılar. Üstelik adam gönderip yerini aynı kalitede isimlerle doldurmadılar. Bu sonuç kaçınılmazdı.
Şimdi Ünal Karaman'ı topun ağzına kimse koymasın. Hataları var. Ama hatanın büyüğü yönetimindir.
Umarım ders çıkartırlar. Bu sene resmen yine sıfırdan başladık. Rezillik...

nakzo
24.09.2019, 09:03
Güne göre yorum yapıyorsunuz. Sturddige gelirken kimse burada, gelmesin etmesin demedi. Ki, biraz sabırla iyi olabilecek bir futbolcu. Adam zaten kalitesini premierlig de göstermiş. Bizim beğenip beğenmememiz bir şey değiştirmez. Laf söylediğiniz adamların kalitesinde adamları sadece şampiyonlar liginde izleme fırsatınız olmuştu. Şimdi canlı bir şekilde izliyorsunuz. Adamlar bugün yarın eski performanslarına dönerse ne diyeceksiniz? Ayrıca olcay bu takımda son zamanlarını yaşarken, olcaya denmeyen kalmamıştı. Bırakın elin tavuğunu kaz olarak görmeyi. Birazda kendi futbolcularınızın değerini bilin.
Bunun en büyük örneği sosanın geldiği sezon burada sürekli eleştirilip, şuanda takımın bel kemiği olmasıdır.

Ne kalitesi 1 tane bile talibi olsa ingiltereden bir kasaba takımı bile istese sana gelir miydi bu çıtkırıldım halleriyle bunu kimse almadı bir enayi bizi buldu yemeye geldi bizi yüzyılın kazığı.

nakzo
24.09.2019, 09:05
Ya ne kalitesi mikelin neresi kaliteli ben mikeli ptt liginde bile oynatmam gördüğüm en kötü orta sahalardan bunun kalitesi batsın bu rezil haliyle araplar bile almaz ki bu defolsada kurtulsak.

shagrath61
24.09.2019, 09:06
Ya ne kalitesi mikelin neresi kaliteli ben mikeli ptt liginde bile oynatmam gördüğüm en kötü orta sahalardan bunun kalitesi batsın bu rezil haliyle araplar bile almaz ki bu defolsada kurtulsak.

Adam monacoyu reddedip Trabzonspora geldi. Bu benim bildiğim. Başka takımlarda var mıdır araştırmak lazım.

nakzo
24.09.2019, 09:08
Hocam, yönetim de teknik ekip de yerinde duracak. Öyle sinir ile ''Gitsin'' diyerek kimse gönderilmez.
Bazı arkadaşlarımızın öfke kontrol sorunu var. Öfkeleri ile yazıp sağlıklı şeyler söyleyemiyorlar. Olur böyle...
Geçen sene bu yönetimin takıma kattığı faydalı tek bir isim vardı. O da Nwakaeme idi. Kısmen de Hoseini idi.
Onun dışında geri kalan tüm isimler önceki yönetim zamanında alındı. Bir de Ünal Karaman'ın parlattıkları var.
Mesela Abdülkadir Parmak'ın bu denli iyi hale gelmesi Ünal Karaman'ın eseridir. Bu da artı hanesine yazılır.
Ama yönetimin geçen yıl ki karnesine baktığımızda transferde başarı değil, aksine başarısızlıkları vardı.

Bu yıl için konuşmak erken! Bazı arkadaşlarımız şimdiden esip gürlese de sezonun 10.haftası olmadı.
Fakat eleştirilecek hususlar yok mu? Var! Mesela Rodallega'yı yollamak! Hadi yolladın, tecrübeli forvet almamak hata!
Stoper hattına tecrübeli ve kalitesi tartışılmayacak bir isim alınsın dedik. Ama aldıkları iki isim de o profilde değil.
Orta sahaya Onazi yokluğunda defansif bir isim gerek dedik. Mikel'i aldılar. İsim güzel ama adam hazır değil.
Rodellega'yı gönderdiler Alexander'ı aldılar. Ne tecrübe ne de bitiricilik olarak aynı seviyede değiller.
Sturridge'i aldılar ama aylarca topa vurmamış. Hazır olması sezonun yarısını bulur. Üstelik sakatlık sıkıntısı var.
Doğan, Ahmet, Sarı, Fıratcan gibi isimleri yazmaya dahi gerek yok. Bunlardan ne alternatif ne de rotasyon olur.

Ligde bir dünya boşta isim vardı. Pinto, Fofona, Adem Büyük, Adebayor ilk aklıma gelenler...
Sadece şu saydıklarım dahi alınsaydı şu durumda olmazdık. Yedek kulübesi yok. Yönetim yedek almamış!
Ve biz bu kadro ile Avrupa, Lig ve Kupa oynayacağız! Allah aşkına taş olsa çatlar! İkiye bölünür be!
Nwakaeme'nin şu yorgun hali neden? Aylardır haftada iki maç yapıyor. Alexander, Pereira, Novak, Hoseini aynı...
Haftada iki maç yapan adam bir süre sonra düşer. Yorulur! Bu konuda tartışmaya dahi gerek yoktur.
Avrupa takımları bu işi çözmüş. Geniş kadro ile halletmişler. As oyuncularının bir kısmını dinlendiriyorlar.
Biz de haftada iki maçla devam ediyoruz. Nwakaeme bu yüzden düştü. Alexander bu yüzden düştü.

Evet para yok. Ama geniş kadro kurmak için çok paraya gerek yoktu. Boştaki şu isimleri alabilirlerdi.
Almadılar. Üstelik adam gönderip yerini aynı kalitede isimlerle doldurmadılar. Bu sonuç kaçınılmazdı.
Şimdi Ünal Karaman'ı topun ağzına kimse koymasın. Hataları var. Ama hatanın büyüğü yönetimindir.

Bir tarafın yemiyoduysa gitmeydin avrupaya da bu agaoglunun haddine degil di avrupa zaten.Sevgili Ayşen gurudagnın lafı geldi şimdi aklıma: Hem fakir hem şeyi büyük.

shagrath61
24.09.2019, 09:10

Sen ptt de oynatmazsın, adamlar premier ligde 8 sene oynattılar. Üstüne üstelik, oynadığı takımın kalitesi de senin takım kalitenden 10 gömlek üstündü. Ve bu oynadığı süre zarfında ingiltere lig şampiyonluğu, şampiyonlar ligi şampiyonluğu ve uefa şampiyonluğu gibi başarılara da imza attı.
He bir de senin ptt de oynatmayacağın adam, premierde 370 maça çıkmış.

chener
24.09.2019, 09:11
Az önce maçın özetini izledim bir kez daha, sinirlerim gene zıpladı, ünal hoca istifa etmeli mi başlığına gidip bi iki bişe yazayım dedim, başlık kapatılmış.Olmuyor bmn yönetimi , tabiiki Trabzomspor'umuzu korumak bizim en yegane hedefimiz,ama, eleştiri olacak yapacağız da. Ünal hocayı eleştireceğiz tabiiki, yönetimi ,futbolcuları, taraftarları eleştirdiğimiz gibi. O zaman eleştiri içeren tüm başlıkları kapatın.Sizin bu başlığı kapatmanız doğru olmadı. Bazı şeylerin adını koymak lazım.Ünal hoca ile yönetim arasındaki transfer anlaşmazlığı, ünal hocanın,futbolcuların ritmini bozmuş.bu net.bu sürecin sonucu her zaman istifayla biter.

erenslash
24.09.2019, 09:11
yönetim mi hatalı? ekip iyi yani? bravo hocam ne diyeyim....Valla başkanın sonunu getirecek olan bu ekip ben size söyleyeyim ekibi yollaması ve yerine sağlam personel alması bizi o kadar rahatlatacak ki siz bile şaşıracaksınız.Parmağı örnek veriyorsunuz.takım penaltı atamıyor?kondisyon? takımda geçen sene gol yeme sorununu veya bu sene de gol yeme sorununu çözen bir hoca göremedim ben?aynı maçları mı izliyoruz?yani kadromuz süper uuu demiyorum.ancak bu bahaneye sığınan bir hoca hoca değildir.Bireysel oyuncuların performansına bağlı bir hoca Ünal hoca.Wakayeme ,novak ve uğur gibi oyuncular olmasa çoktan kovulurdu Ünal hoca.geçen sene bireysel oyuncuların kendi performansları sayesinde Ünal hoca başarılı oldu.Hocanın çalıştırması değil bunlar.Behlülü çıkarsın görelim madem?Yönetimin hatalı olduğu tek konu personelde revizyon yapmaması.transfer konusunda rode konusunda hataları olabilir ama dert değil bu.

nakzo
24.09.2019, 09:12
Adam monacoyu reddedip Trabzonspora geldi. Bu benim bildiğim. Başka takımlarda var mıdır araştırmak lazım.

Sesli guldum şimdi monaco istese yarın uçağa biner kacar gider.Bu herifin kendini kanıtlamak,tekrar adaya dönmek gibi niyeti yok 1 ay oldu herif geleli ortada yok bu kanımızı içecek .

nakzo
24.09.2019, 09:13
Sen ptt de oynatmazsın, adamlar premier ligde 8 sene oynattılar. Üstüne üstelik, oynadığı takımın kalitesi de senin takım kalitenden 10 gömlek üstündü. Ve bu oynadığı süre zarfında ingiltere lig şampiyonluğu, şampiyonlar ligi şampiyonluğu ve uefa şampiyonluğu gibi başarılara da imza attı.
He bir de senin ptt de oynatmayacağın adam, premierde 370 maça çıkmış.

Neye yarıyor nerde bu anlattıgın adam ben sahada göremiyorum gören var mı?????

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 09:15

Ben gerek yok demiştim. O ismi almak yerine ligi bilen E. Adebayor gelsin dedim. Gelmesini de çok istedim.
Sturridge'e gerek yok dememin nedeni de kalitesi değildi. Hazır olmayan isim sıkıntı çıkartacak diye düşündüm.
Adebayor'u geçen sene çokça izledim. Tam bizim ligin adamı. Oynar, oynatırdı. Kayseri'de hiç de fena oynamıyor.
Ama bu Sturridge'i almaya engel değildi. Adebayor'u da Sturridge'i de aynı anda alabilirsin. Engel değildi.Sturridge de zamanla form tutup kalitesini ispat edecektir. Ama ne zaman? İlk yarının ortasını bulur sanırım.

Olcay'ı isteyen var mıdır? Bilmem. Son dönemlerinde kötü izler bıraktı. Ama boşta Fofana'yı isterdim.
Yine Adem Büyük'ü isterdim. Kulübeden gelip ikisi de ciddi katkı sağlardı. Şu an kulübemiz bomboş!
Maalesef bu boş kulübe sahadaki oyunu olumsuz etkiliyor. Bazı oyuncularımızdaki ciddi düşüşün sebebi bu!
Bugün Nwakaeme ve Alexander bu denli kötü ise sebebi yorgunluktur. Aylardır haftada iki maç oynuyorlar.
Ne diyelim? Kaliteli bir geniş kadron yoksa bu gibi sıkıntıları çekersin. Geçmiş olsun demekten başka bir şey yok.

shagrath61
24.09.2019, 09:16
Neye yarıyor nerde bu anlattıgın adam ben sahada göremiyorum gören var mı?????

Adam milli takımdan sakat geldi. Sabredeceksiniz. Edemiyorsanız izlemeyin maçları, sağlığınıza zararlı. Ayrıca struddge için söylediğimi medyadan teyit edebilirsiniz.

shagrath61
24.09.2019, 09:19
Ben gerek yok demiştim. O ismi almak yerine ligi bilen E. Adebayor gelsin dedim. Gelmesini de çok istedim.
Sturridge'e gerek yok dememin nedeni de kalitesi değildi. Hazır olmayan isim sıkıntı çıkartacak diye düşündüm.
Adebayor'u geçen sene çokça izledim. Tam bizim ligin adamı. Oynar, oynatırdı. Kayseri'de hiç de fena oynamıyor.
Ama bu Sturridge'i almaya engel değildi. Adebayor'u da Sturridge'i de aynı anda alabilirsin. Engel değildi.Sturridge de zamanla form tutup kalitesini ispat edecektir. Ama ne zaman? İlk yarının ortasını bulur sanırım.

Olcay'ı isteyen var mıdır? Bilmem. Son dönemlerinde kötü izler bıraktı. Ama boşta Fofana'yı isterdim.
Yine Adem Büyük'ü isterdim. Kulübeden gelip ikisi de ciddi katkı sağlardı. Şu an kulübemiz bomboş!
Maalesef bu boş kulübe sahadaki oyunu olumsuz etkiliyor. Bazı oyuncularımızdaki ciddi düşüşün sebebi bu!
Bugün Nwakaeme ve Alexander bu denli kötü ise sebebi yorgunluktur. Aylardır haftada iki maç oynuyorlar.
Ne diyelim? Kaliteli bir geniş kadron yoksa bu gibi sıkıntıları çekersin. Geçmiş olsun demekten başka bir şey yok.

Hocam yönetim, bir sonraki satışından para kazanamayacağı futbolcuları istemiyor. Bunda haklılarda, çünkü biz günü kurtaracağız diye diye mali açıdan bu hale geldik. Alınan hemen hemen bütün oyuncuların genç olmasının nedeni de bu. Yönetimin hesaplayamadığı tek şey, sakatlığın bu denli fazla olabilecek olmasıydı.
Ben takımda 30 yaş üstü veteran futbolcuları görmek istemiyorum. Yönetimi bu konuda destekliyorum.

Varlıbaş61
24.09.2019, 09:27
Bu işin Ünal efendi ile olmayacağı açık, ama kim ile yola devam edilmeli iyi sorgulanmalı ..

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 09:27
yönetim mi hatalı? ekip iyi yani? bravo hocam ne diyeyim....Valla başkanın sonunu getirecek olan bu ekip ben size söyleyeyim ekibi yollaması ve yerine sağlam personel alması bizi o kadar rahatlatacak ki siz bile şaşıracaksınız.Parmağı örnek veriyorsunuz.takım penaltı atamıyor?kondisyon? takımda geçen sene gol yeme sorununu veya bu sene de gol yeme sorununu çözen bir hoca göremedim ben?aynı maçları mı izliyoruz?yani kadromuz süper uuu demiyorum.ancak bu bahaneye sığınan bir hoca hoca değildir.Bireysel oyuncuların performansına bağlı bir hoca Ünal hoca.Wakayeme ,novak ve uğur gibi oyuncular olmasa çoktan kovulurdu Ünal hoca.geçen sene bireysel oyuncuların kendi performansları sayesinde Ünal hoca başarılı oldu.Hocanın çalıştırması değil bunlar.Behlülü çıkarsın görelim madem?Yönetimin hatalı olduğu tek konu personelde revizyon yapmaması.transfer konusunda rode konusunda hataları olabilir ama dert değil bu.

Kardeşim gayet açık yazdım. Yönetim hatalı, hocanın da hataları var dedim.
Ama en nihayetinde bu kadro fazlasıyla yetersiz dedim. Kadro geniş değil, kulübede rezil herifler var.
Takmışsınız teknik ekibe! Bu teknik ekip Ersun ve Rıza çapsızlarının adam edemediği o kadroyu adam ettiler.
Bence rüştlerini ispat ettiler. Teknik ekipten önce sahada elindeki ürüne bakmalısın. Ürün hata veriyor.
Takım penaltı atamıyor? Kabahatli hoca mı? Sosa, Nwakaeme, Alexander penaltı atamıyor. Hoca mı attırmıyor?
Kondisyon diyorsun. Haftada iki maç yapan futbolcunun kondisyonu sorgulanmaz. Nwakaeme, Alexander öldü.
Avrupa'da bile herifler as oyuncularının bir kısmını dinlendiriyor. Haftada bir maça çıkıyorlar. Takip edin.
Biz aylardır Avrupa, Lig hemen hemen aynı adamlarla sahaya çıkıyoruz. Performans beklemek saçma oluyor.

Gol yeme sorunu var. Evet var. Geçen yıl da vardı. Bu yıl da var. Nasıl çözelim? Sen söyle...
Formunu tutmasına zaman olan Mikel ile mi? Yoksa ne vereceği muamma olan Doğan ile mi çözelim?
Eldeki stoperler belli. Hüseyin geleni gideni ıska geçiyor. Hoseini aylardır 90 dk. oynuyor. Yoruldu.
Fernandes sakat, Campi de yeni yeni form tutuyor. Kimle çözelim kardeşim? Elde oyuncu bile yok.
Hocadan sihir veya mucize beklemiyorsanız bu kadroya şu hali ile futbol oynatmasını beklemek bence saçmalık.

Bireysel performans olmasa hoca tepiği yerdi diyorsun. Ama bugün sahada hangisinde bireysel performans var.
Geçen yıl ki Nwakaeme var mı? Sezon başından beri yokları oynuyor. Son on dk.lar oynadı da bir şey yaptı sandık.
Sosa iyi maçlar çıkarttı. Ama o maçlarda dahi yaptığı basit hatalardan yine goller yedik. Şanssızlık diyelim.
Açıkçası sahada performans gösteren bir isim göremiyorum. Böyle dar kadro ile bu sezon o performans çıkmaz.
Ömür, Ekuban gelmeden o performans çıkmaz. Onlar gelse de Mikel ve Sturridge form tutmadan olmaz.

olcay_61
24.09.2019, 09:34
kimse tecrübeden falan bahsetmesin, uğurcanın ne tecrübesi vardı onurdan sonra kaleye geçti

mühim olan doğru adamları doğru yerlerde kullanmak, hocaya kızılan nokta bu. sen gidip adam yok diye korayı sağa alırsan ya da durumun kötü olmasına rağmen oyunu tutup beraberliğe bitirme adına hamle yapamazsan elbetteki sorgulanırsın.

Varlıbaş61
24.09.2019, 09:40
İyi futbol iyi futbolcular ile oynanır eyvallah da bizim sorunumuz o değil. Ünal Efendi, kaç maçtır hiçbir çözüm üretemiyor aynı hamleler ile farklı sonuçlar almaya çalışıyor. Oyuna hiçbir şekilde müdahale edemiyor, bence bizim için yeterli biri değil. Kim yeterli olur ona da bakmak lazım ..

LağusKusteli
24.09.2019, 09:40
takımın en büyük problemi öne geçtiği maçlarda skoru koruyamaması, 1 değil 2 değil 3 değil, sürekli hale geldi bu maalesef...

olcay_61
24.09.2019, 09:43
takımın en büyük problemi öne geçtiği maçlarda skoru koruyamaması, 1 değil 2 değil 3 değil, sürekli hale geldi bu maalesef...
ve olayın farkında olup devre arasına kadar sıkıcı futbol oynayacağız diyen hoca oyunu korumayı dahi beceremiyor ne yazıkki. maç 1-1ken koray yerine doğanı alsa oyunu tutsa puan alsa. al sana sıkıcı futbol ve deplasmanda alınan 1 puan

serdaracıl
24.09.2019, 09:49
kimse tecrübeden falan bahsetmesin, uğurcanın ne tecrübesi vardı onurdan sonra kaleye geçti

mühim olan doğru adamları doğru yerlerde kullanmak, hocaya kızılan nokta bu. sen gidip adam yok diye korayı sağa alırsan ya da durumun kötü olmasına rağmen oyunu tutup beraberliğe bitirme adına hamle yapamazsan elbetteki sorgulanırsın.

Aynen. Hocaya kızılan nokta bu. Sen doğruları yap yeter. Sivasa ilk kez yenilmiyoruz

Murat Keçeci
24.09.2019, 09:52
Kazanabileceğimiz bir maçı puansız bitirmek üzücü oldu.Puan farkı daha fazla açılmadan biyerden başlamak gerekiyor.

Maçı değerlendirirsek ekubanın sakatlığından sonra oynadığımız maçlar içindeki en iyi maçımız bu maçtı daha derli toplu görüntü versek de bazı mevkilerdeki yetersizlikler maçı kopartmamızın önüne geçti.

Bu maçın hayal kırıklığı nwakaeme oldu.Önceki maçlarda da kötü oynamıştı ama bir sebebi vardı topu ona getiren kimse yoktu fakat bu maç onu birçok defa topla buluşturduk fakat pas şut tercihleri çok kötüydü,hiçbiri adrese teslim olmadı.

Bizim takımdan maçın oyuncusu abdülkadir parmak idi.Defanstan hücuma defalarca topu taşıyıp paslar verdi kaleye şutlar çekti maçı kazanmayı çok istediği vücut dilinden anlaşılıyordu.

Sörloth hakkında konuşursak daha çok atan değilde attıran bir santrafor oyuncusu dolayısıyla çevresinde ne kadar iyi çoğalırsan o kadar verimi artar.Bundan önceki maçlarda mesela daha kötüydü çünkü çevresinde hiç kimse yoktu.Bu maçta biraz yanına yaklaşan oyuncular olunca daha verimli gözüktü.Avdijaja yaptığı asist güzeldi.Birkaç kez kafa vuruşu da yaptı bir tane de penaltı yaptırdı performansı mükemmel olmasa da maça etki edebilecek işlerde yaptı takım oyunu yükseldikçe oda yükselecektir.

Avdijajdan bahsedersek değişik bir sitili var.Oyuncu bazen A kalite işler yapıyor bazen saçmalıyor.Oyunun içinde daha fazla kalmalı arada ortalıktan kayboluyor ve uzun süre takımı eksik bırakıyor.

Mikel geldiğinden beri oynadığı en iyi oyundu.Top kaybı yapmadı bir iki defa öne oynadı bunun sayısını daha da arttırmalı,biraz daha koşu temposunu yükseltip topun olduğu yere yaklaşıp üçgenler kurmaya yardımcı olmalı böylece topla buluşma sayısı artacaktır.O ne kadar hızlı olursa hücuma o kadar hızlı çıkarız.

Uğurcan yediği golde hatalıydı.Son iki yılda kendini çok geliştirdi fakat bir tek savunma arkasına atılan toplara çıkma konusunda gelişim gösteremedi.Bu problemi de aşabilirse kusursuz bir kaleci olacak.Defalarca bahsettim savunma hattımız öndeyse sende penaltı noktasının önlerine kadar çık o zaman o topları karşılayabilirsin bu konuda musleranın videolarını izleyebilir.

Ünal hocanın koray hamlesi takıma olumsuz yansıdı etkisiz görüntü verdi son golde yediği çalım üzücü.Teknik açıdan koraydan çok daha iyi genç oyuncularımız mevcut mesela ben genç oyuncu listesi hazırlasaydım oyuna atacağım ilk oyuncu koray olmazdı ondan daha teknik daha iyi oyun görüşü olan gençlerimiz mevcut.

Şuan içinde bulunduğumuz durumdan ancak birlik beraberlik içinde çıkabiliriz zirve noktasını fb olarak görürsek zirveyle aramızda sadece dört puan var bu farkı kapatabiliriz herşey bizim elimizde ilk yarı bitene kadar üst grubun içinde kalırsak ikinci yarı yazıcının pozisyonuna o stilde bir oyuncu monte edersek yine ligi iyi bir şekilde noktalayabiliriz.

Takımımızın en büyük problemi şuan orta saha ile hücumu birbirine bağlayacak yazıcı,belhanda tarzı bir oyuncu hatta valbuena veya adem ljajic tarzı daha ofansif biri bile olabilir ama sosa parmak gibi oyuncular ile o mevki dolmaz.

Cemzirih
24.09.2019, 10:02
Az önce maçın özetini izledim bir kez daha, sinirlerim gene zıpladı, ünal hoca istifa etmeli mi başlığına gidip bi iki bişe yazayım dedim, başlık kapatılmış.Olmuyor bmn yönetimi , tabiiki Trabzomspor'umuzu korumak bizim en yegane hedefimiz,ama, eleştiri olacak yapacağız da. Ünal hocayı eleştireceğiz tabiiki, yönetimi ,futbolcuları, taraftarları eleştirdiğimiz gibi. O zaman eleştiri içeren tüm başlıkları kapatın.Sizin bu başlığı kapatmanız doğru olmadı. Bazı şeylerin adını koymak lazım.Ünal hoca ile yönetim arasındaki transfer anlaşmazlığı, ünal hocanın,futbolcuların ritmini bozmuş.bu net.bu sürecin sonucu her zaman istifayla biter.
Hatalar var sanssizliklar var hepsi var ama suan icin unal hoca gitsin demek is bilmezlikden baska birsey degildir , aramizda sirket yonetenler vardir illaki 10 tane has elemaninizdan 3 i hasta dussunn yerlerine zorlu kosullar altinda bi usta alin oda curuk ciksin yerlerine suriyeli pakistanli elemanlar alin bakalim sonuc ayni olabiliyormu ? Unal hocayi tek yargilayabilecegimiz nokta kaos u yonetebiliyormu eldeki imkanlarla en iyi sonucu alabiliyormu bu noktalarda olur . Gecen sene hoca bunu cok iyi basardi alkislanacak derece de tabi bunda beklentinin yuksek olmadigi futbolcularin yuksek performansinin da etkisi var idi . Unal hoca ya bir kac maclik bakmamak gerektigi kanaatindeyim bir sezon u kotu gecirirse sezon sonunda konusulur ama bu tuketici zihniyetle maalesef hoca ve takim istikrari saglanamaz proje basarili olamaz .

Harun-61
24.09.2019, 10:04

Sörlöth penaltiyi atsa idi, yine de biz gol yerdik.

bilgehan83
24.09.2019, 10:05
Ünal hoca falan değil iyi bir yardımcı olur süper ligde ancak 2. Lig c grubunda Hocalık Yapar Karabük ten gördük bu adamı bu adamın hocalık kumaşı yok maalesef gitsin idarecilik yapsın sadece mali saymanlık bile yapar hocalık yapamaz hocalık başka bir meziyet

worldmaster
24.09.2019, 10:13
Dün akşam ikinci yarı kullandığımız bir kornerin dönüşünde kontra atak yedik. Bu pozisyonda 8 sivaslı oyuncu 100 metre koşucusu edasıyla bizim ceza sahasına koşarken bizden 3 veya 4 futbolca güçlükle geriye koşuyordu. Takımın fiziksel mental durumunu en iyi ortaya çıkaran andı. Başka söz söylemeye gerek yok. Bu pozisyon kabul edilebilir bir durum değil.

gudoz81
24.09.2019, 10:13
genelde sezonların 2. yarısı toparlayıp iyi bitiriyoruz galiba bu sezonda aynısı olacak ve ilk yarıda kaybettiğimiz puanlara yanacağız...

Bedri Sertkaya
24.09.2019, 10:24
8'den 2 çıkar 6 diyen Ahmet Ağaoğlu bu rezilliğin tek sorumlusudur.

Enes Başkaya60
24.09.2019, 10:24
genelde sezonların 2. yarısı toparlayıp iyi bitiriyoruz galiba bu sezonda aynısı olacak ve ilk yarıda kaybettiğimiz puanlara yanacağız...

İlk yarıyı küme hattında veya bir tık üstünde bitiririz bu net belli ikinci yarıda hafif toparlanır ilk 10'a kendimizi atarız kimse kendini kandırmasın...

Uğur Ö.
24.09.2019, 10:31
Dün akşam ikinci yarı kullandığımız bir kornerin dönüşünde kontra atak yedik. Bu pozisyonda 8 sivaslı oyuncu 100 metre koşucusu edasıyla bizim ceza sahasına koşarken bizden 3 veya 4 futbolca güçlükle geriye koşuyordu. Takımın fiziksel mental durumunu en iyi ortaya çıkaran andı. Başka söz söylemeye gerek yok. Bu pozisyon kabul edilebilir bir durum değil.

Halısahada oynuyorlar sanki, bir profesyonel kulübün düştüğü pozisyona bak, o pozisyondan sonra Ünal hoca utanıp bırakmalıydı zaten

CEMEFKER
24.09.2019, 10:34
Dünkü sonuç, öncesi fb, getafe maçları hepsini alacak kasitede bir takımız. Acayip bir süreçten geçiyoruz. Bunu da görmek lazım yönetim ve hocayı acımasızca eleştirmeden önce. Ben de kendimi kaybedip birçok kez saçma eleştirilerde bulunuyorum. Ancak sakin düşünmekte fayda var. Bakın 35 senedir resmi olarak şampiyon olamıyoruz. Neler gördük, ne teknik adamlar yönetimler geldi. Arada 96, 2007, 2011 gibi güzel dönemlerimiz de oldu ve bu dönemler istikrarın olduğu zamanlar. Mevcut yönetim bir hata yaptı. Belki de tutsa idi (Mikel ve Sturigde erken skor üretse, katkı sağlasa, Advijaj dünkü gibi sezon başı iyi işler yapsa...vs.) sakatlıklar da olmasa şu an liderdik hem Avrupa hem de ligde.

Acayip bir dönem ve Karaman ve yönetimin buna hazırlığı yok. Bu noktada eleştirelim. Eee böyle bir dönemde de kalburüstü kalıp iyi skorlar üretsek, mucize gibi birşey olurdu. Ben uzun vadede (ilk yarı sonu) Şubat ara döneminde sakatlıklar üzerine bir iki transferle en azından Avrupa'ya gidebilecek klasmanı kovalayan ve iyi oyunun üzerine Sturidge, Mikel ve birkaç gencin takıma katkı verdiği bir dönemi başarılı bulurum.
Artık sık sık yönetim ve teknik ekip değişikliklerinden sıkılmış olmamız lazım. Hata yapa yapa öğrenen ve gelişen bir klüp ve teknik ekip, takım olmak istiyoruz. Bunun da süresi en az 2 yıl. 1,5 yılı gitti şimdiden.

eraytaskin61
24.09.2019, 10:35
hoseini takımın en iyisi yüreğini ortaya koyuyor

Bedri Sertkaya
24.09.2019, 10:35
Halısahada oynuyorlar sanki, bir profesyonel kulübün düştüğü pozisyona bak, o pozisyondan sonra Ünal hoca utanıp bırakmalıydı zaten

Yenilen 2 golde halısaha maçında yenir profesyonel maçta değil. Böyle rezil böyle ahmak bir takım savunması görmedim. Bir Şenol Güneş'in kötü zamanında bir de Hami'li dönemlerde geriye koşup yetişemeyen defansta kimsenin olmadığı pozisyonda goller yediğimiz bir maç daha budur. Adamların 2. golünü çatladıkkapıspor bile yemez. İlk gol zaten rezalet ötesi. Kötü oynamadan aptal ötesi iki hatayla bedavadan gol yedik. Direkten dönen top ve Uğurcan'ın Yatabare'ye çeldiği saçma kurtarışı saymazsak komedi filmi gibi bir mağlubiyet. Hatta trajikomik. Ünal Hocanın en büyük eksikliği takım savunmasını yaptırmayı bilmemesi. Akıl almaz bir durum. İlk gole bir bakın.Tek pasla gol yedik. Mahalle takımı yemez.

ilyskm
24.09.2019, 10:42
İyi hoca elindeki kadronun ne oynayabileceğini anlayıp ona göre oynatabilen hocadır, Ünal’ ın ne oynatmak istediğini anlayabilen var mı aramızda? Defans desen, oynayamıyoruz rakip 2. bölgeyi o kadar süratli geçiyorki direk Uğurcan ile karşı karşıya kalıyorlar, ofans oynuyoruz desem 3. Bölgeye o kadar yavaş gidiyoruz veya gidemiyoruz, rakip takımların defans oyuncularının ve kalecilerinin en rahat oynadığı maçları izliyoruz, kontra atak desen ona uyan hızlı forvetin ve bu forvete top atacak adamın yok, bu şartlar altında kimse kusura bakmasın tüm sorumluluk Ağaoğlu’ nda ve bence en büyük sorumluluk Ünal’ da ki takım mühendisliğinin ne olduğunu bilmeden yapılan transferlere ağzını açıp yorum yapmamıştır...

vetheksenol
24.09.2019, 11:05
Sturidge in Premier lig şampiyonluğumu varmış.Eminmisin Shagtath61

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 11:26
Hala isim-performans konuşuluyor topçu bazında.
Yahu bir takımın oyunu dar alanda oynaması için starlara mı ihtiyacı var?
K.çı kırık İzlanda milli takımı 200.000 nüfusu ile becerdi bunu!

Lan hoca beceremiyor işte.
Tüm topçular varken de beceremiyordu.
Yusuf varken de beceremiyordu.
Bu sene başında tam takım varken de beceremiyordu.
Bugün hiç beceremiyor.

Deve gibi doğru yeri kalmadı.

Bak son maç oyundan memnunmuş.

70 metrede top oynuyor ve memnun adam.

Hala topçuları konuşuyorsunuz.

Tatil vermiş mi gene bir kaç gün?

Rahat etmez yoksa.
Kafa yok ki! Dinlenip güçleneceklerini düşünüyor tüm teknik ekip.

Meşe mangası. Tema vakfını çağırın.

Şahin Yılmaz
24.09.2019, 11:27
Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu.

Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 11:30
Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu.

Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.

Ben transferlerin çöp olduğunu falan düşünmüyorum.
Senin teknik ekibin ne fizik kondüsyon ne de taktik olarak ortaya bir şey koyamadıktan sonra takımı ronaldo-messi lerle doldursan ne yazar?

Sörlorh'un fizik olarak geldiği vaziyet bile yeterli bunu görmek için.

Zaten sahada çok geniş alanda oynanan oyunun sonucu olarak erken yorulup sürekli kıçımızdan nefes almamız mecburi bir vaziyet. Bundan kaçış yok.
Ünal'ın da bunu çözecek teknik aklı da yok, ekibi de yok.

Orkun 61
24.09.2019, 11:34

Güzel yorum. Fıratcan kısmına HENÜZ katılmıyorum. Bi görmek lazım adam gibi.

Transferler kötü değil ama planlama yanlış oldu biraz sanki.

Yusuf varken de elimizde başka 10 numara yoktu, Yusuf gitti hiç kalmadı.

Burada herkes 6 numara diye bağarırken ben 10 numara diye yırtınıyordum.

Yusuf klasik 10 gibi oynamıyordu. Rakip 18 ile bizim 18 arasında mekik dokuyordu resmen.

Mikel az daha form tutup 6 numara mevkisini tam doldurduğunda sorunun orada olmadığını anlayacak herkes.

Şu anda Yusufun işini takımda yapabilecek en iyi adam Parmak. Dün o bölgede biraz kımıldadı etkisini gördük.

Parmak'ı oraya koyup Yusuf'un görevlerinin aunısını vereceksin. Fazlasını yapmazsa ben de bişey bilmiyorum.

Sorloth'a filan sallamaya gerek yok bence de. Takıma nasıl kondisyon yüklendiyse herkes yerlerde.

Ahmet Canbaz neden denenmez hala anlamış değilim.

Dün sahaya çıkan kadro bile bu yarışın içinde olur yeter ki doğru kullanılsın.

Sorunumuz kesinlikle taktiksel ve hocadan kaynaklı.

Ünal hocamı çok severim ancak yanlış işler yapıyor.

Orkun 61
24.09.2019, 11:40
Hazırlık maçlarında ve bazı maçların belli zaman dilimlerinde iyi futbol oynadık. Yine oynarız.

Rüzgar esip geçmedi. İyi futbol oynamak istiyorsan oluşturduğun şablona uygun isimlerle oynamalısın.

Pas oyunu oynamaya çalışırken Donis gibi sürekli alıp dikine gitme hevesinde olan bir kanatla oynayamazsın.

Abdülkadir Ömür gibi pas oyununa yatkın kanat ile oynamak mecburiyeti vardır. Aynı şey diğer bölgeler için de geçerlidir.

Sosa/Mikel, Mikel/Parmak veya Sosa/Parmak ikililerinin önünde Yusuf gibi 10 numara vazifesini yapacak bir isim lazım.

Ön tarafta pas oyununu oynayıp ayağına gelen fırsatları değerlendirebilecek tecrübede bir isim lazım.

Sol kanatta geçen yıl ki Nwakaeme'nin yaptığı iyi işleri yapacak bir kanat lazım. Lazım da lazım.

Kısacası iyi futbol böyle oynanır. Öyle Doğan, Fıratcan ve Koray'lar ile olacak işler değil...

Aynen öyle. Sorunumuz tam olarak bu.Ön taraf top tutamayınca yük orta göbek ikiliye ve defansa biniyor.

Yusuf geçen sene Ömür ve Wakame ile yakın oynayarak opsiyonları arttırıyordu.Pas trafiğini Sosa ile yönetiyordu.

Bu sene öyle bir isim yok.Ekuban eh işte yapıyordu o işi. Ama onunda forvete katkısı fazlaydı.

Yusuf'un yerine Ahmet Canbaz denenebilir. Parmak denenebilir şu an yapacak başka birşey de yok maalesef.

ccd6167
24.09.2019, 11:45
Bu takım 25 maçın 23. De gol yemiş

ben hala buradayım abi.

normal birisi olsa kapıya konulur

ccd6167
24.09.2019, 11:47
Fıratcan geçen sene eses te ne yaptıda transfer edildi acaba

adam bildiğin çöp

halilaziz61
24.09.2019, 11:49
3 maç sonra kıyamet de kopabilir
Herşey güllük gülistanlık da olabilir

Sahamızda UEFA maçını verirsek düşünmek. Bile istemiyorum

tristram
24.09.2019, 11:57
burada bazi arkadaslar hala ayni hatayi yaparak bireysel topculara saldiriyor.herkes cop ilan edilmis durumda.gecen sene yere goge sigdiramadigimiz tony parayi aldi yatti deniyor..keza rakiplerin bile imrendigi pereira ve novak gibi surekli ileri geri oynayan adamlara satasmalar basladi..ugurcan disina elestirilmeyen yok diyecektim ona bile sallanmaya baslandi..butun topcularin ayni anda les olma ihtimali var mi?senin bir sistemin yoksa, 30 dakikada tum kondusyonun bitiyorsa,rakibi nasil karsilayacagini,hucuma nasil kalkacagini bilmiyorsan evet maalesef var.

nwaekeme olayini rakiplerin cozecegi cok bariz belliydi ve beklenen oldu..artik herkes biliyor ki tony'i tuttugun zaman trabzonspor'un hucum gucu yok olmus oluyor.eksiklerin olusu tabii ki etkilemistir ama eksikler var diye ligdenmi cekilecegiz anlamadim..
ben kadronun bu sonuclari alacak kadar yetersiz olduguna inanmiyorum..gencler-kasimpasa-sivas..bu maclardan sadece 2 puan toplayabildik.kac mactir hucum anlaminda farkli ne yapildi?tonla genc alindi nerede bunlar?bu yoklukta bu cocuklar forma bulamayacaksa ne zaman bulacak.degisik isimler deneyip yenilsek en azindan elimizdeki malzeme bu,sakatliklar oldugu icin hoca herseyi deniyor deriz..
sen hucuma kalkamiyorsun sorloth'un bir degisik versiyonu koray'i oyuna aliyorsun.bilmem kac dakika kanatsiz oynuyorsun.son dakikalarda yine kurtarici firatcan'i oyuna sokup cocuguda taraftarin onune atiyorsun.yeri gelmisken avdijaj'in yerine bir macta 11de bu cocuga sans versek olmuyor mu?avdijaj gol atti eyvallah ama totalde 20-30 dakikalik topcu mevcut haliyle 11 oyuncusu olmasi imkansiz..
o bolgede hazirsa kamil ahmet'i degilse serkan'i deneyip hucumu oldukca seven pereira'yi on tarafada atabilirsin.veya kadroya aldigin safa'yi bir dene ne kaybedeceksin?sivas 10 mu atacakti ne bu korkaklik..
orta sahada kerem baykus,ahmet cambaz,behlul,taha,cafer tosun gibi cocuklar var..bu yoklukta neden hicbiri bir dakika bile sure alamiyor?

unal hoca kusura bakmasin yetersiz olan kadro degil kendisi.omur-ekuban sakatlandi diye devre arasina kadar sıkıcı futbol oynayacagiz bizden bu kadar diye teslim olan kendisi.burasi babasinin dukkani degil bir zahmet isini yapacak..
takim fizik olarak bitik durumda,yeni denenen bir tane genc oyuncu yok,sahada basi kesilmis tavuk gibi savruk bir takim..eee biz neyi destekleyecegiz?

Şahin Yılmaz
24.09.2019, 12:05
Herşeye rağmen Ben BJK maçını farklı alacağımızı düşünüyorum.

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 12:10
Buradakilerin çoğu iyi bir transfer sezonu oldu dedi. Transfer bölümünden okuyabilirsiniz. Bir tek defansif ortasaha eksik deniliyordu. Şimde herkes transferler çöp yedek kulübesi boş diyor.

Şahin Bey, transfer sezonunda gazı verenler ile bugün en ağır eleştirileri yapanlar aynı isimler. Bu arkadaşların yorumları ve değerlendirmeleri hep en uç kesimde yer alıyor. Övgüde de yergide de hep en uç kesimdeler. Haliyle bu arkadaşların yorumları dengesizlik oluşturuyor. Vakti zamanında Ünal Karaman geldiğinde küme düşme edebiyatı yapılıyordu ama o sezon kıl payı farkla üçüncülüğü kaçırdık. Bu sezon iyi kadro şampiyonluk bekliyorlardı ama daha beşinci haftada su kaynatıp hocayı kovalım diyenler var. Alıştık artık. :o

Transfer konusuna gelirsek; o zaman da söylediğim birkaç şey vardı. Rodallega kalmalı demiştik. Bir sezonda takımın birden fazla bölgesinde değişiklik yapmak ritmi bozar demiştik. Rodallega gönderilirse de yerine tecrübeli bir isim alınmalı demiştik. Öneri olarak da Adebayor'u vermiştik. Hem tecrübeli hem ligi biliyor hem de oyun kurma konusunda Rodallega'dan daha meziyetli idi. Ama almadılar. Gittiler Alexander gibi yetenekli fakat tecrübesiz bir ismi getirdiler. Kötü oyuncu değil fakat tecrübesizliğini kaldıracak bir takım değiliz. Bunun yanında bir de Sturridge alındı. Herkes istiyordu. Fakat aylarca topa vurmadan geldi. Hazır olması ilk yarının ortasını bulur.
Stoper hattı için tecrübesi ve kalitesi tartışılmayacak lider bir stoper alınsın istemiştim. Esas ihtiyacımız olan böyle bir isimdi. Ama gittiler genç Fernandes'i aldılar. Onun yanına da kendini ispat etmemiş Camp'yi getirdiler. Bu iki isim Hüseyin'den daha iyi fakat yanlış hamle idi. Bizim ihtiyacımız savunmada şeflik yapacak bir isimdi. Ama almadılar.

Orta sahada Onazi'nin dönüşü uzayacağı için kaliteli bir 6 numara demiştim. Onazi dönse bile önceki yıllara baktığımızda Onazi'den daha kaliteli bir isme ihtiyaç vardı. Çünkü Onazi de defoları olan bir isimdi. Gittiler Mikel'i getirdiler. Mikel isim olarak herkesin tamam dediği bir isimdi. Ben de iyi isim olduğunu düşünüyordum. Fakat adam kampa gelmedi, sakatlandı ve sezona hazır olmadan girdi. Ben Mikel'e yine güveniyorum, iyi olacak. Son üç maçta da iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat temposunu biraz daha artırmalı. Diğer bir husus Yusuf'un gidişi oldu. Takımın ön taraftaki orta sahasını gönderip yerini doldurmamak izah edilir şey değil. Yusuf'un yerine iyi bir on numara almaları gerekiyordu. Pek çok arkadaşımız bunu belirtti. Ama almadılar.

Bir de skorer kanat alınsın demiştik. Babel tarzında olursa takıma çok güç katar demiştim. Bizimkiler gittiler Donis Avdijaj'ı aldılar. Evet, yetenekli. Meziyetleri var. İyi futbolcu. Fakat o da aylarca topa değmemiş, idman yememiş. Hazır değil. Bu çocuğun da hazır olması zaman alacak. Doğan, Fıratcan, Yusuf, Ahmet vb. isimleri yazmıyorum. Bence rotasyonda dahi kullanılacak isimler değiller. Bu isimlerden belki Doğan ve Yusuf kısmen olabilir. Ama onlarda da pek bir ışık görmüyorum.

Baktığınız zaman alının isimlerin büyük çoğunluğu kamp yememiş, uzun süre oynamamış ve formsuz isimler! Bu transfer tarzı bir riskti. Bile bile böyle bir riske girdiler. Pek çok defa bu konuda uyarı yazmıştım. Maalesef sakatlıklar da gelince öyle donsuz ortada kaldık. Baktığımızda isimlere pek çoğumuz olur versek de formsuz olmaları ben dahil pek çok arkadaşımızı endişelendirmişti. Korkulanı yaşıyoruz. Bile bile lades...

emrahtuna
24.09.2019, 12:15
yahu maçı kazanamayacağımız maçı dikkatlice izleyenler görmüştür o kadar belli ki..yanımda arkadaşımla izliyoruz maçı penaltı oldu hiç heyecanlanmadım atamayız büyük ihtimal dedim atsak dahi yiyeceğimiz o kadar belli ki sevinmeye heveslenmeye hiç gerek yok..

bu takım geçen sene ki oyunun uzağından bile geçmiyo bu böyle sürdürülebilir kesinlikle değil..ünal hocam seni seviyoruz destekliyoruz ama farklı çözümler bulman gerek..

oyuncu değişiklikleri gerçekten çok kötü fıratcan koray falan bunlar bu takımda oynayamaz oynarsa da bu kadar olur..abdülkadir le yusuf çıktı diye altyapıdan zannediliyor ki her sene böyle oyuncu çıkaracağız..malesef öyle bi dünya yok..

Enes Başkaya60
24.09.2019, 12:18
Herşeye rağmen Ben BJK maçını farklı alacağımızı düşünüyorum.

Acayip bir polyanacısın abi Sekistas bizi rahat yener ne farklı kazanması ya rüyamı görüyorsunuz bu takım kolay kolay maç kazanamaz...

alper*
24.09.2019, 12:20
Basel ve BJK maçları sonrası taş üstünde taş kalmaz.

UĞUR DURTAŞ
24.09.2019, 12:20
geçen haftayı hatırlayın..
sturidge faul yapılıyor,verilmiyor devamında gol yiyoruz.
niçin takımca hakeme itiraz edilmiyor dedik,
sadece bu işler pereira ile olmaz dedik,
işin içine kaptan sosa ve arkadaşları girecek dedik
teknik heyet girecek dedik
sadece biz dedik...

değişen hiç bir şey yok
dün akşamda aynı şey oldu

muriQi falcoo sio cisse roda el kebir jahoviç bajiç orgill......
ve bizim kanı sörlöt
vurdum duymaz
ağır
o boyuna rağmen kafa topuna çıkmaktan aciz
çıksa dahi vuramayan bir oyuncu..

ilk maçında da söyledim şimdide söylüyorum yarinde söyleyeceğim
sörlot bizim takımın oyuncusu olamaz
çok ağır bir oyuncu
yukarıdaki isimlerini saydığım oyuncularla
bir kaleden diğer kaleye depar attır en sonuncu gelecek kişi
sörlot olur.
en genç olmasına rağmen.
(advijaja verdiği maç üst düzeydi eyvallah)

ilk 3 maçında attığı gollerden sonra başkan çıktı dediki ağır diyenlere gelsin tarzında bir açıklama yaptı
şimdide kaçırdığı goller başkanamı gelecek?

penaltı vuruşuna geleceğim.

sörlotun kafasına tekme geliyor yere yığılıyor
ilk etapta pozisyonu net göremedim
ilk ağır çekiminde kesinlikle var uyaracak dedim ve uyardı da.
hiç bir oyuncumuzda tık yok sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar

geçen hafta ki olayı tekrar hatırlayın...

dünkü pozisyonu var daha uyarmadı...
sörlot ayağa kalktı dikkatli izlemenizi önemle rica ediyorum..
hiç bir şey olmamış gibi hakeme hiç bir şey demeden hafif hafif
koşmaya başkadı
kardeşim bu ne miskinlik bu ne ağırlık
hakkını arasana kardeşim hakemin üzerine gideceksin kafama tekme attı diyeceksin.
takım arkadaşların pozisyonu izliyor onlarda da hiç bir tepki yok.
niçin itiraz etmiyorsnuz hakeme çok merak ediyorum gerçekten.

penaltı vuruşu topun başında kaleye hiç bakmıyor korku sardı bende
o esnada hakeme bakıyor hakemde ne varsa
topu kalecinin üzerine vursa gol olacak
o nasıl kötü bir vuruş öyle
top kaleyi bile bulmuyor
yazıklar olun sana sörlot yazıklar olsun.
diğer penltı atışlarını kaçıran

muratt
24.09.2019, 12:32
Biraz okuduğum kadarıyla yorumların çoğu skor odaklı ve sinirle yazılmış yorumlar, kimse kusura bakmasın. Herkeste faturayı birine kesme çabası, ağırlıklı olarak da hoca tabi. Hoca'nın hataları var tabi, ama bu işi beceremiyor demek geçen sene yaptıklarını inkar etmek olur. Bazı arkadaşların da yazdığı gibi, takım ciddi güç kaybı yaşadı, bunu görmeden yorum yapmak hocaya haksızlık olur. Yedek kulübesinde süper lig seviyesinde adam yokken neden Fıratcan girdi de Ahmet Canbaz girmedi gibi yorumların hiç bir anlamı yok. Gerçekleri kabul etmek tek seçenek buarada. Takım güç kaybetti, rotasyon yapamıyor ve bir yıldır alışageldiği oyuna dönemiyor çünkü kritik pozisyonlar değişti..

Abduş-Yusuf-Ekuban eksikliğine girmiycem, bunu herkes görüyor zaten. Buna ilave olarak Sturridge'ın problemleri derken bu kadar hücum gücü kaybını kim öngörebilirdi. Burada yönetimi de suçlamanın çok anlamı yok. İlla birini suçlayacaksak bahtsızlığımızı suçlamak lazım çünkü bunun başka açıklaması yok. Bu normal bir durum değil. Geçen sene de aynısı başımıza geldi. Kaderimizde varmış. Bunun faturasını hocaya kesersek eğer bir yıldır katedilen yolu geri dönmüş oluruz. Şu anki futbol dönemsel birşey, malesef tren kaçtı ama takım ritmini tekrar yakalayacaktır.

Sakatlıklara ilave olarak verim alınamayan özellikle Mikel ve Sorloth da belki transfer hatası olarak yazılabilir ama Mikel geldi diye ne kadar sevindik burada hatırlayın. İlk 3 maçta Sorloth için Klose diyen mi ararsın Zlatan diyen mi ararsın, hepimiz mutluyduk. İşte transfer böyle, kağıt üzerinde gibi durmuyor.

Peki sorun ne ? Bence ana sorun geçen sene kurulan iskeletin bozulması. Yeni iskeletin oturması için biraz zamana ihtiyaç var, o yüzden bu oynanan oyunu ben dönemsel buluyorum, daha iyiye gidecektir. Burada hoca biraz zamanı hakediyor.

Hoca demişken hocanın futbolu beğenmesi çok konuşuldu. Başıma birşey gelmeyecekse ben de oynadığımız futbolu beğendim. Ama neye göre ? Geçen sene oynadığımız maçlara göre değil. Geçen hafta oynadığımız Gençler ve Getafe maçlarına göre beğendim. Buradaki ilerlemeyi görmek lazım. Takım çok daha derli topluydu. Yorgunluğa rağmen, rotasyon darlığına rağmen verilen mücadele bence fena değildi, ben bu kadarını beklemiyordum. O yüzden beğendim. Üstelik diziliş ve takım uyumu olarak da geçen haftadan çok daha öndeydik. Ben 3-0 gibi birşey bekliyordum açık söyliyim, bu anlamda bence ortada bir maç olduğu için beğendim.

Burada tabi bireysel problemlere de odaklanmak lazım, çünkü küçük farklar da sonuca etki edebilirler. En başta da penaltı tabi ki.

Bu takımın penaltıcısı kim olacak konusu çok tartışılıyor ama bence yanlış şey tartışılıyor. Bu takımın penaltıcısı her kim olacaksa, maçlardan bir gün önce 30 tane penaltı atışı kullansın. 2 yıldır kaçan penaltılar akıl alır gibi değil. O zaman, takımın penaltıcısı kim ise, maçtan bir gün önce penaltı çalışacak, bu kadar basit. Bunun yapıldığını sanmıyorum. Maçtan bir gün önce 30 penaltı adam adam o gün penaltı kaçırmaz. Bir de benim eskiden beri bir teorim vardır, penaltı pozisyonu içindeki adam, takımın asıl penaltıcısı olsa bile o penaltıyı kullanmamalı. Çünkü pozisyonun içindeki adamlar genelde kaçırıyor, kendimce böyle bir gözlemim var.

Gelelim diğer konulara. Mikel'den başlayalım. Ben Mikel'den ümitliydim, hala da ümitliyim, ama dün bir pozisyon çok hayal kırıklığı yarattı bende. Bu hazır olmakla veya form tutmakla alakalı birşey değil, oyuna bakış açısıyla alakalı bir durum. İlk yarının ortalarıydı, bir pozisyonda çok güzel top kaptı Mikel ve topu da hemen Wkameme'ye verdi. Çok güzel bir atak başlıyordu. Sağdan da Advijaj yardırıp geliyordu. Tek yapması gereken Mikel'in ortadan destek verip pas opsiyonu yaratması. Gol olması çok yüksek bir atak. Ama Mikel zart diye frene bastı ve durdu. Wkameme ve Advijaj, yani sadece 2 kişi ile 5-6 kişilik sivas defansının içinde atak yapmaya çalıştık. Bu hafalardır konuşulan orta sahadaki boşluğun ve oyundaki akışkanlık eksikliğinin işte nedeni tam olarak bu Mikel'in çok sınırlı oynaması. Ve bu tamamen mental bir şey, oyuna bakış açısıyla alakalı. Onazi olsa orada atağa kalkardı. Parmak, Ömür, Yusuf, Sosa hatta Doğan bile olsa orada hücuma desteğini verirdi. Hatta orada topu kapan bir defans oyuncusu bile olsa Husseini felan, orada atağa katılması lazım. Ama Mikel katılmadı. Bence dünün en vahim pozisyonu buydu. Neden durdu Mikel. Mikel oyunda lider rolüne üstlenmeyecekse bir anlamı yok, onun gelmesinin sebebi liderlik vasıfları ve tecrübesi. Orta sahaya güç katması. Ama bu pozisyon bu anlamda çok ümit kırıcı oldu.

Sorloth meselesine gelince. Ya tutarsa işi olmuş biraz. Evet tutma ihtimali de var, yok değil. Tomas Jun'un da böyle bir ihtimali vardı, ama tutmamıştı hatırlarsanız. Sturridge, büyük isim. Adapte olursa çok iş yapar dedik, ama adapte olamıyor gibi. Kevin Campell'da adapte olamamıştı hatırlarsanız. Şimdi burada iki tane "ay hadi inşallah" transferi yapılan bir durumda, böyle kritik bir sezonda, bir tanesinin garanti golcü olması gerekmez miydi. Sorloth ve Sturridge'den bir tanesinin Rodagella veya Adebayor gibi garanti bir isim olması gerekirdi. Çok gereksiz risk alındı. Yönetimin transferde Wkameme ve Ekuban dışında başarısı yok, yani yüzde aslında düşük bayaa. Ama ben transfer işini biliyorum hatasına düşüldü açıkcası. Yazık oldu.

Yusuf'un ardından 10 numara eksikliği bence o kadar büyük mesele değildi, ta ki Ekuban ve Abduş sakatlanana kadar. Kafalardaki düşünce Abduş tüm sezon 10 numara oynayacak, sezon sonu da iyi paraya gidecekti. Bunu ilk maçlarda görüyorsunuz ve Abduş da ısınmaya başlamıştı. Çok büyük talihsizlik, hem de çok. Eğer ihmal durumu varsa tam vahamet. Abduş'un alternatifi olarak da Ekuban 10 numara işini çok rahat götürebilir diye düşünüldü. İkisinin birden gitmesi olacak iş değil. Peki bu durumda ne yapılabilir. Geriye kalan isimler Sosa dahil bu boşluğu dolduramıyor, bu durumda çift forvet denemek istiyor hoca orada da işte Koray'a kalıyor. Burada hocanın çaresizliğini de görmek lazım.

Bence hoca ideal futbol konusunda ısrar etmek yerine pragmatik çözümler üretmeli bu durumda. Nedir, Ziya Doğan futbolu. Abartı olarak söylüyorum, belki 3. dakikadaki golden sonra 4. dakikada Sorloth ve Advijaj'ı çıkartıp, Doğan felan oyuna alıp 90 dakika defans yapıp skora yatmalı. Evet örnek olarak söylüyorum saçma olduğunun farkındayım ama neden amaç 3 puan olmasın sadece. Full defans yap, kaleye otobüs çek ama 3 puanı al. Bu sakatlarla dolu kadroda aslında en mantıklı çözüm bu değil mi... Benim hocaya eleştirim bu. Oynanan kötü futbolu, ki ben beğendim, ben eleştiremem.

Devam edelim. Wkameme. Şimdi bazı arkadaşlar pas atacak birini bulamadı kimse yaklaşmadı felan demiş ama birkaç pozisyonda Parmak ve Advijaj ceza yayına gelip pas istediler çok müsait pozisyonda ama Wkamemem kafa önde çizgiye doğru zorlamaya devam etti. Birisinin bu arkadaşa artık 2 yıl oldu, ligde herkes bu çalımları ezberledi diye hatırlatması lazım. Aynı şeyleri tekrarlayarak sonuç alması çok zor, ki alamıyor da zaten bu sene. Ortaları kötü. Şutları zayıf. Atakları sonuçlandıramıyor. Geçen seneki performansından dolayı kimse ses çıkartamıyor ama artık biraz skora katkı yapması lazım. Bunun içinde biraz daha pas varyasyonu yapıp, daha az çalım denemesi lazım. Çalımı zorlayarak değil, fırsat bulduğunda yapmalı.

Parmak'a kimse laf söylemesin kusura bakmayın. Adam sahanın en iyisiydi son 20 dakikaya kadar. Orada artık düştü fizik olarak. Takım kötü gittiğinde özevlatlardan birini gözümüze kestirme alışkanlığı geri gelmiş. Adam bence takımı ayakta tutan isimlerden biriydi. Keşke iki tane Parmak olsa da biri kenarda biri ortada oynasa.

Neyse uzar gider... Mevcut sakatlar düşünüldüğünde, dünkü ilk 11 ilk yarının sonuna kadar devam eder. Bence bu kadroya destek olalım, çünkü kötü bir kadro değil. Biraz form tutmaya ihtiyaçları var, biraz da oyunlarının geliştirmeye. Rotasyon destekleri olmadığı için de umarım sakatlanmazlar diyelim...

ilelebeTS
24.09.2019, 12:39
Maçı izlemedim çünkü kazanamayacağımızı biliyordum. Boşuna ne sinir stres yapacağım. Kaç maçtır takım ne defans yapabiliyor ne hücum yapabiliyor. Birisi çıkıp bireysel performans gösterecek de maç kazanacaksın. Ölme eşeğim ölme. Doğaçlama ve disiplinden uzak oyunla bir yere varamazsın. Biz zaten futbolcu odaklı sistemden kurtulmaya çalışıyorduk. Şimdi başladığımız yerdeyiz.

Courage
24.09.2019, 12:41
Maç öncesi Koray-Sörloth ile olabildiğince baskı yapıp hem orta saha hem defans gediklerini kapatır hemde öne geçeriz demiştim ama mevcut ile gerek kalmadan skoru bulduk . Sonra alışkanlık olduğu üzere topu terkedip en beceremediğimiz işi yani defans yapmayı denedik ve sürklase olduk ( rakip net 2 pozisyon + 1 direk).

Bu sene enteresan korkularımız var ; öne geçme ve penaltı kazanma. Bunları yaşadığımız hiç bir maçı kazanamaz olduk heyhat!

muratt
24.09.2019, 12:42
Şahin Bey, transfer sezonunda gazı verenler ile bugün en ağır eleştirileri yapanlar aynı isimler. Bu arkadaşların yorumları ve değerlendirmeleri hep en uç kesimde yer alıyor. Övgüde de yergide de hep en uç kesimdeler. Haliyle bu arkadaşların yorumları dengesizlik oluşturuyor. Vakti zamanında Ünal Karaman geldiğinde küme düşme edebiyatı yapılıyordu ama o sezon kıl payı farkla üçüncülüğü kaçırdık. Bu sezon iyi kadro şampiyonluk bekliyorlardı ama daha beşinci haftada su kaynatıp hocayı kovalım diyenler var. Alıştık artık. :o

Transfer konusuna gelirsek; o zaman da söylediğim birkaç şey vardı. Rodallega kalmalı demiştik. Bir sezonda takımın birden fazla bölgesinde değişiklik yapmak ritmi bozar demiştik. Rodallega gönderilirse de yerine tecrübeli bir isim alınmalı demiştik. Öneri olarak da Adebayor'u vermiştik. Hem tecrübeli hem ligi biliyor hem de oyun kurma konusunda Rodallega'dan daha meziyetli idi. Ama almadılar. Gittiler Alexander gibi yetenekli fakat tecrübesiz bir ismi getirdiler. Kötü oyuncu değil fakat tecrübesizliğini kaldıracak bir takım değiliz. Bunun yanında bir de Sturridge alındı. Herkes istiyordu. Fakat aylarca topa vurmadan geldi. Hazır olması ilk yarının ortasını bulur.
Stoper hattı için tecrübesi ve kalitesi tartışılmayacak lider bir stoper alınsın istemiştim. Esas ihtiyacımız olan böyle bir isimdi. Ama gittiler genç Fernandes'i aldılar. Onun yanına da kendini ispat etmemiş Camp'yi getirdiler. Bu iki isim Hüseyin'den daha iyi fakat yanlış hamle idi. Bizim ihtiyacımız savunmada şeflik yapacak bir isimdi. Ama almadılar.

Orta sahada Onazi'nin dönüşü uzayacağı için kaliteli bir 6 numara demiştim. Onazi dönse bile önceki yıllara baktığımızda Onazi'den daha kaliteli bir isme ihtiyaç vardı. Çünkü Onazi de defoları olan bir isimdi. Gittiler Mikel'i getirdiler. Mikel isim olarak herkesin tamam dediği bir isimdi. Ben de iyi isim olduğunu düşünüyordum. Fakat adam kampa gelmedi, sakatlandı ve sezona hazır olmadan girdi. Ben Mikel'e yine güveniyorum, iyi olacak. Son üç maçta da iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat temposunu biraz daha artırmalı. Diğer bir husus Yusuf'un gidişi oldu. Takımın ön taraftaki orta sahasını gönderip yerini doldurmamak izah edilir şey değil. Yusuf'un yerine iyi bir on numara almaları gerekiyordu. Pek çok arkadaşımız bunu belirtti. Ama almadılar.

Bir de skorer kanat alınsın demiştik. Babel tarzında olursa takıma çok güç katar demiştim. Bizimkiler gittiler Donis Avdijaj'ı aldılar. Evet, yetenekli. Meziyetleri var. İyi futbolcu. Fakat o da aylarca topa değmemiş, idman yememiş. Hazır değil. Bu çocuğun da hazır olması zaman alacak. Doğan, Fıratcan, Yusuf, Ahmet vb. isimleri yazmıyorum. Bence rotasyonda dahi kullanılacak isimler değiller. Bu isimlerden belki Doğan ve Yusuf kısmen olabilir. Ama onlarda da pek bir ışık görmüyorum.

Baktığınız zaman alının isimlerin büyük çoğunluğu kamp yememiş, uzun süre oynamamış ve formsuz isimler! Bu transfer tarzı bir riskti. Bile bile böyle bir riske girdiler. Pek çok defa bu konuda uyarı yazmıştım. Maalesef sakatlıklar da gelince öyle donsuz ortada kaldık. Baktığımızda isimlere pek çoğumuz olur versek de formsuz olmaları ben dahil pek çok arkadaşımızı endişelendirmişti. Korkulanı yaşıyoruz. Bile bile lades...

Ben yazmışım gibi hissettim okurken. Her kelimesine katılıyorum.
Ama yine de ve herşeye rağmen, Ekuban-Abduş bu şekilde sakatlanmasalardı bugün bu durumda olmazdık. Yani buradaki kısmetsizliği de görmek lazım.

kaçarava
24.09.2019, 13:20
Ünal Karaman iki sezondur takım savunmasını oturtamadı. Tüm sakatlıklar, eksiklikler bahane olamaz buna. Hoca bu takımın büyük boşluklar vermesini engelleyemiyor.

3 yaşındaki çocuk bile biliyor ki Trabzonspor, stoperle orta saha arasında inanılmaz boşluklar bırakıyor. Kaç maçtır istikrarlı şekilde devam ediyor bu durum. Bomboş orası bomboş. Ve tek bir çare üretemedi. Tek bir maç engelleyemedi. Vay be. Rahmani bir sınama yaşıyoruz sanırsın. Çaresi yok yani orası boş kalacak. Haftaya yine aynısı olur. Geçen sezon da aynı sorun vardı. Bir tane adam koymakla olmaz bu işler. İstersen 5 tane ön libero koy. Bu iş uzun uzun çalışmayla olur, biraz yetenek lazım tabii. 2 senede bir gram gelişme olmaz mı?

Onazi ve boyuna rağmen kısa bacaklarıyla hiçbir rakibi koşuyla yakalayamayan Yusuf şimdi çölde vaha oldu. Onlar varken de çok farkımız yoktu.

Şu düzensizlikte pres yapan her oyuncu çalım yer ve yerini boşaltır. O zaman ne yapar, geriye yaslanır, basmaz. Aaa, bu bizim oyun değil mi ya. Bunu kim düzeltecek? Tabii ki Ünal Karaman. U-17 kadrosuyla bile çalışsa bunun en temel en asgarisini yapmak zorunda. Herkes yapıyor yahu. Andorra bile yapıyor Andorra. İzlemediniz mi milli maçı?

Rakiplerin orta sahada pas kanallarını nasıl tıkadığına, bölgeyi nasıl parsellediğine bakın. Rakip bizi döndürmüyor, döndürürse alan bırakmıyor. Biz ise geriye fazla yaslanıp alan bırakıyoruz, adamın ikiden fazla pas opsiyonu oluyor. Sonra adamın peşinden dolanıyor oyuncularımız. Bu futbol mu şimdi. Bu rakip Getafe de oluyor, Ümraniyespor da. İsim çok fark etmiyor.

Taraftar baskısı, yerel medya falan yıllarca bu bahanelerle avutulduk. İki sezondur hiçbir gruba verilmeyen sinerji, emek neyse bu takıma verildi. En çok forma satan ikinci takım olduk ama vaziyete bak. Yazık. Önce saha abi. Önce iyi futbol oynayacaksın. Sonra saha dışıyla mücadele edeceksin tabii onu inkar eden yok. Sen her takıma mahkum oynayıp geriye yaslanırsan dün akşam 5 dakika konuşulup geçilirsin programlarda.

Enaldo61
24.09.2019, 13:26
Son 1 ayda ligde en kötü oynayan takımız, olumlu konuşulacak bir durum yok. Maç kazanmamız mucize.

munzevil
24.09.2019, 13:52
yalnız dikkatinizi çektimi bilmiyorum

sezon başında bizim kadroyu yere göğe sığdıramayanlar da şimdi tenkit edenlerde hemen hemen aynı kişiler.aynı kişiler.

shagrath61
24.09.2019, 13:55
Sturidge in Premier lig şampiyonluğumu varmış.Eminmisin Shagtath61

Ondan bahsetmemiştim ama evet onunda var. Sene 2010 chelsea.

shagrath61
24.09.2019, 14:02
Ünal hoca teknik direktör olarak yetersiz diyen ve takıma hiç dop oynatamadığını dillendirenler. Geçen sene istisnasız herkesin, ligde en keyif veren futbolu Trabzonspor oynuyor dediğini çok çabuk unutmuş.
Ünal hocacı değilim ancak bu kadar vefasızlık olmaz.

Enes Başkaya60
24.09.2019, 14:07
Bu arada penaltı atışında kural hatası var bakalım başvuru olacak mı?

Cagdas Topal
24.09.2019, 14:09
Tekrarlansa ne olacak ki? Küfür etmek istemiyorum ama futbolcu müsvetteleri yine atamaz.

Murat'
24.09.2019, 14:10
Kural hatası falan şaka mı bunlar?

Enes Başkaya60
24.09.2019, 14:11
Tekrarlansa ne olacak ki? Küfür etmek istemiyorum ama futbolcu müsvetteleri yine atamaz.

Sende haklısın kardeşim bu sene birşey olmayacak ilk 10 başarı ama oda çok zor...

Cagdas Topal
24.09.2019, 14:15
Kural hatası falan şaka mı bunlar?
Penaltıda kaleci neredeyse 1.5 metre öne geliyor ve sivaslı oyuncuların ceza sahasına ihlali var normal şartlarda penaltının tekrarlanması lazım. Kural hatası evet ama bu sebeple tekrarlanacağını sanmıyorum, başvurumuz anca kaosa neden olur.

oksoholu
24.09.2019, 14:22
Ünal hoca teknik direktör olarak yetersiz diyen ve takıma hiç dop oynatamadığını dillendirenler. Geçen sene istisnasız herkesin, ligde en keyif veren futbolu Trabzonspor oynuyor dediğini çok çabuk unutmuş.
Öncelikle bir Ünal Karaman düşmanı değilim ama söylediğin şey onun çok da iyi hoca olduğunu göstermez elinde çok iyi orta saha oyuncuları var ve ritim tutturdular mı başlarına kimi getirirsen getir aynı neticeyi alırsın farklı bir sistem kurmaya çalışan zaden psikopat falandır

Biz Ünal hocayı eleştirirken elindeki kadroyu kullanamaması noktasında eleştiriyoruz farklı sistemler denemiyor oysa bu durumda yapması gereken tam da budur orta sahada çok koşan pas istasyonu olan bir adamın eksildi hareketli bir forvetten dümdüz bir forvete geçildi ve iki sağlam adamın sakat bunlar kolay şeyler değil ama biz Ünaldan en azından şunu beklerdik (ben alınan futbolculara karışmadım) demesi yerine ben hoca olmadığım halde alınması muhtemel bütün topçuların internetteki maçlarına bakıp yorum yapıyorum kendisi Sörlöthü teklif ettiklerinde bu adam dümdüz adam diyebilirdi Yusuf bu orta sahada bütün yükü alıyordu buraya adama ihtiyacım vardı diyebilirdi kanatlarda Nwakamenin alternatifi yok sağ tarafta Abdülkadirin alternatifi yok diyebilirdi Şampiyonluğun kıyısına gelmiş bir takıma Bifuma gibi kanatlar isteyebilirdi sağlam bir ön libero talep edebilirdi genç oyuncular alın ama ben sıkıştığım zaman bana çare olacak 2-3 adam isteyebilirdi bunu ön göremedi onun için hoca değil sadece antrenör olabilir
Hani Sduridge için diyorlar ya ağrı ile sakatlık arasındaki farkı bilmiyor bizim hocada antrenörle teknik direktör arasındaki farkı bilmiyor Ünal geçiş döneminde takıma bir abi oldu ama şu anda zarar veriyor 90+ da bir takım kontra yemez o kalecinin topu oyuna sokması önlenebilirdi bunları topçu değil hoca düşünür farkında mısınız gole giden topçuyu kovalayan santraforumuzdu bunun bir açıklaması olmalı takımın en uzun adamı en önde olan adamı gol yiyince son adam oluyor

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 14:44

Hocam, aslında Ünal Karaman'ı savunmaya gerek yok. Hoca, spor kamuoyunda rüşdünü ispat etmiştir. Geçen sene takıma oynattığı futbol, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştır. Üstelik Ersun Yanal gibi senelerce ''Gelişmekte olan takımız'' masalları anlatmadan üç ayda takımı kendine getirmiştir. Benzer şeyler Rıza Çalımbay için de geçerlidir. Bu iki hocanın beceremediğini Ünal Karaman becermiştir. Hem de o kaoslar yaşanan ortamda bunu yapmıştır. Ünal Karaman'a ''Hoca değil'' diyenler ayna karşısında kendi çapına ve futbol bilgisine baksın derim.

Tabi tüm bu iyi sözler sonrasında hocayı tenkit etmemiz gereken yerler de vardır. Geçen sene yine sınırlı kadroda yanlış değişiklikler veya geç değişiklikler yapıyordu. Bu sene de zaman zaman bu tip hataları oluyor. Mesela Fıratcan, Koray hamleleri gereksizdi. Mantık doğru olsa da bu oyuncuların kabiliyetleri oldukça sınırlı olduğundan bu değişikliklere gerek yoktu. Doğan konusunda bilmediğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum. Yoksa Parmak'ı kanada atıp Doğan'ı orta sahaya çekmemek akıl işi değil.

Vefasızlık konusuna gelirsek, evet bu camia fazlası ile vefasızdır! Taraftarı da yönetimi de öyledir. Maalesef! Acı gerçek...

Mehmet BAŞ
24.09.2019, 14:47
Bu takımda sakat oyuncular, kötü futbol ve yorgunluk kadar olumsuz giden başka bir şey daha var.

Mesela dün akşam VAR tarafından izlenmesi gereken bir pozisyon oldu. Bir Allah'ın kulu hakemin etrafını sarmadı.

Faul oluyor, lehimize bir karar veya çıkar sağlayacak pozisyon oluyor kimse itiraz etmiyor. Kimse hakemi baskı altına almıyor.

Tıpkı yönetimimizin TFF'yi gülerek karşıladığı gibi futbolcularımız da sahada hakemleri gülerek izliyorlar.

Bir tek Pereira'yı istisna tutmak lazım. Gerisinin vur eline al ekmeğini...

LağusKusteli
24.09.2019, 14:52
Bu takımda sakat oyuncular, kötü futbol ve yorgunluk kadar olumsuz giden başka bir şey daha var.

Mesela dün akşam VAR tarafından izlenmesi gereken bir pozisyon oldu. Bir Allah'ın kulu hakemin etrafını sarmadı.

Faul oluyor, lehimize bir karar veya çıkar sağlayacak pozisyon oluyor kimse itiraz etmiyor. Kimse hakemi baskı altına almıyor.

Tıpkı yönetimimizin TFF'yi gülerek karşıladığı gibi futbolcularımız da sahada hakemleri gülerek izliyorlar.

Bir tek Pereira'yı istisna tutmak lazım. Gerisinin vur eline al ekmeğini...

takımı sahiplenme anlamında sıkıntılar var. oyuncular ve teknik ekip efendi olmak ile enayi olmayı karıştırıyor.

sivasspor takımında sivaslı oyuncu uğur bakın nasıl hırslı oynayıp,her pozisyonda itiraz edip, üstüne bir de gol attı. bizim oyuncular da öyle olmalı.

erenslash
24.09.2019, 14:57
Ünal hocanın görevi nedir?
formsuz takımları şaha kaldırmak örnek gençler vesaire

bjk aslan kesilir hocamız buna yardımcı olur zaten

bu maç öyle enteresan ki bir yerde istifası beklenen Abdullah avcı diğer tarafta gene istifası beklenen Ünal Karaman

biri yeni gelip sistemi oturtmamış diğer bizim hocamız iki senedir bu takımda ama sistem denen bir şey yok

şimdi abdullah avcı bu maçı kaybederse istifası istenir biz alırsak Ünal hocanın istifası ertelenir ancak olacakları biliyoruz salak salak puanlar gene kaybedeceğiz bu maçı almamız bizi yanıltmasın

bir kere uefa maçlarında kafadan kendi sahamızda yenilgimiz olacak

bu maçı kaybedeceğiz veya berabere bitecek bala mala alırız belki hehe

ola ki avcı istifa etti iki üç hafta sonra Ünal hocanın istifası istenir bu maç berabere veya galibiyetle bitse bile o durumda abdullah avcıya bizimkilerin yarım dönemlik teklif getirme durumu olma şansı var

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 15:20
Sakatlıklardan önce ilk 2 için yeterli bir kadroyduk.
Bugün ilk 5 - 6 için yeterli kadromuz.

Oynadığımız futbol ancak küme potasında tutar bizi.

Ilk 10 a bu oyunla giremeyiz.

Efendim o sakatlanmış, bu performans verememiş.

Sen herhangi bir sistem oturtmaya çalış, da biz oyunculardan verim alamayalım.
Geçen sene u19 oyuncuları ile sahaya çıkıldığında kupa maçlarında, pas oyunu oynatmaya çalışıyordun. Kaybetsen de planın var dedik.
Takım savunması o dönemde de yoktu, yavaş yavaş oturur dedik.

Yeter da. Bahane bahane bahane...
Savunma takımı yap. Önce savunma de.

Elinde uğurcan, pereira, novak, sosa, parmak, nwakaeme, hoseyni gibi geçen seneden bu seneye gelmiş 7 tane ilk 11 adamı var.
Sakatlara rağmen aynı oyuncular devam ediyor.

Şu adamlarla 1,5 senede takım savunması oturamayıp , savunmayı ileri çıkarıp alani daraltamayıp bahane üretiyor hoca.
Burada da o bahaneleri detaylandiriyoruz.

Anlatın anlatın, heyecanlı oluyor
...

BatuhanB
24.09.2019, 15:25
Sakatlıklardan önce ilk 2 için yeterli bir kadroyduk.
Bugün ilk 5 - 6 için yeterli kadromuz.

Oynadığımız futbol ancak küme potasında tutar bizi.

Ilk 10 a bu oyunla giremeyiz.

Efendim o sakatlanmış, bu performans verememiş.

Sen herhangi bir sistem oturtmaya çalış, da biz oyunculardan verim alamayalım.
Geçen sene u19 oyuncuları ile sahaya çıkıldığında kupa maçlarında, pas oyunu oynatmaya çalışıyordun. Kaybetsen de planın var dedik.
Takım savunması o dönemde de yoktu, yavaş yavaş oturur dedik.

Yeter da. Bahane bahane bahane...
Savunma takımı yap. Önce savunma de.

Elinde uğurcan, pereira, novak, sosa, parmak, nwakaeme, hoseyni gibi geçen seneden bu seneye gelmiş 7 tane ilk 11 adamı var.
Sakatlara rağmen aynı oyuncular devam ediyor.

Şu adamlarla 1,5 senede takım savunması oturamayıp , savunmayı ileri çıkarıp alani daraltamayıp bahane üretiyor hoca.
Burada da o bahaneleri detaylandiriyoruz.

Anlatın anlatın, heyecanlı oluyor
...

Hayır bir de şunu gözden kaçırıyor insanlar; Abdülkadir, Ekuban, Ivanildo sakatlanmadan önce ne oynuyorduk? :)

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 15:30
Hayır bir de şunu gözden kaçırıyor insanlar; Abdülkadir, Ekuban, Ivanildo sakatlanmadan önce ne oynuyorduk? :)
Fener sol beki sakat, sağ beki sakat, stoperi yok, ön liberosu 39 luk belözoğlu ile elek etti bizi.

Bana bahane üretmesin.

Yeter...

Beceremiyorum demekten aciz adamlar.

nakzo
24.09.2019, 15:37
Fikret orman bıraktı görevi ki bu adam bjk yi 2 sene şampiyon yapmış bir başkan bizim ne hocada ne başkanda bir toplantı hali bile yok aynen devam evladım sıçın takımın içine.

Mehmet Yusuf
24.09.2019, 15:41
sorun çok açık bence,
geçen sene bi bakın futbolcuların birbirleriyle olan iletişimine,
gol sonrası sevinçlerine,
birbirleriyle olan dayanışmalarına,
abi kardeş bağlarına...

bu sene bunların on da biri yok malesef,
oyuncular oynadıkları toptan keyif alamıyor.

nakzo
24.09.2019, 15:45
Sturridge bjk maçındada yok muş hemserim enayiminiz biz bu herifi niye aldık çıldıracam ne halta yarayacak bu altınorduyla anlaşında salih kavraz oynayabilsin bu çocuğu kazanırdık bu herifin keyfini bekleninceye kadar.

worldmaster
24.09.2019, 15:45
Trabzospor gercekleri unutuluyor. Bu takima Avrupa'dan kariyerli veya gelecek vaadeden potansiyellei teknik direktör getirmek ve burada mutlu olmasini saglamak zor.

Evet teknik ekip ve futbolcularda bir formsuzluk ve uyumsuzluk var fakat degistirilebilir bu durum. Istifanin çözüm olabilecegini düsünmüyorum şu asamada. Tekrar Riza, Hami, Shota zamanlarini yasamak istemiyorum. Ilk yari sonuna kadar sabredilmeli. Abdülkadir ve Ekubanın dönüşü ve belki yapilacak bir 10 numara transferi ikinci yari bizi yine zirvede tutabilir güzel futbol izlettirebilir. Herkesi anliyorum mutsuzuz ama daha iyi bir secenek su an icin gorunmuyor. Istifa demek herseye sil bastan baslamak demek.

Emre Çömez
24.09.2019, 15:52
https://twitter.com/eray_1461/status/1176464427199139841

bir tane destek yok..

HOPA'LI TS'Lİ
24.09.2019, 16:22
3 YILDIR KAÇIRILAN ONCA PENALTI YÜZÜNDEN KAÇAN PUANLAR: Yahu antrenmanlardan sonra hususi penaltı çalıştırsana Ünal efendi. Sosa, Vakeme ve sonunda Sörloth kaçırdı. Bunlara bir daha penaltı attırma. En az 3 penaltıcı belirle ve çalıştır.

90+'da kontra yenmez. Bizim beklerin defansif özelliği çok zayıf

Orta sahayı çok rahat geçiriyoruz rakiplere

Maçın en iyileri sırasıyla Uğurcan, Parmak ve Mikel

Störiç ağrılarım var diye naz mı yapıyor? Hazır ve ligi bilen Adebayor'u ve Mehmet Topal'ı alabilirdiniz, Störiçin kaprisini mi çekeceğiz?

Onazi ve Ekuban'ın bir an önce dönmesini ve Störiç'in goller atmasını beklemekten başka çare yok.

Şampiyonluğun kıyısına gelmiş takım ne hale geldi? Gol yemediğimiz maç yok yahu

Bize hep sinir ve üzüntü mü düşecek?

Daha ne yapalım, 32.500 kombine, 90.000 forma

Ağaoğlu ve Ünal yaktınız bizi

serdaracıl
24.09.2019, 17:05

Umarım böyle bir saçmalık yapmayız

İ. SARAL
24.09.2019, 17:07

+61

Antonio
24.09.2019, 17:11
ünal hoca doğanı almadı donisi aldı sorlothu almadı .bunu futbolu bilmeyen birisi yapar ancak ünal hoca taktik değişikliği amatörce maalesef 2-3 haftaya gider.

kadirgazioglu
24.09.2019, 17:27
https://pbs.twimg.com/media/EE4vY4rUUAMkkOX?format=jpg&name=4096x4096

gurur6134
24.09.2019, 17:30
Maclarin yuzde 90 ninda penaltilar bu sekilde incelenmeye kalkarlarsa kural sadece kagit ustunde oldugu icin ne hakemler ne oyuncular itiraz etmiyorlar gunun birimde birinin canı yanip itiraz ederse belki..

Alper Beyazay
24.09.2019, 17:44
Adebayor bu loth'tan bin kat daha iyi..

My
24.09.2019, 17:47
https://twitter.com/eray_1461/status/1176464427199139841

bir tane destek yok..Sonra Vaka neden böyle. Atağa kalkıyoruz arka taraf resmen yürüyor akıllarında hücuma destek kesinlikle yok. Adam tek başına bekin stoperlerin arasında bir sağ bir sol... bu inanılmaz bir şey ibretlik video.

Mehmet Fatih Yavuz
24.09.2019, 17:58
Sonra Vaka neden böyle. Atağa kalkıyoruz arka taraf resmen yürüyor akıllarında hücuma destek kesinlikle yok. Adam tek başına bekin stoperlerin arasında bir sağ bir sol... bu inanılmaz bir şey ibretlik video.

Elinde waka var, sosa var, novak ve pereira var hatta parmak var . Kanat oyununa destek verecek organizasyonu bir türlü beceremiyorsun.

Sonra,
Sakatlar var.

B.k var.....

tristram
24.09.2019, 18:03
Sonra Vaka neden böyle. Atağa kalkıyoruz arka taraf resmen yürüyor akıllarında hücuma destek kesinlikle yok. Adam tek başına bekin stoperlerin arasında bir sağ bir sol... bu inanılmaz bir şey ibretlik video.
ve isin daha da trajik tarafi macin daha 32. dakikasinda bu oluyor.unal hoca olayi sakatliklara baglamaya devam ederek isin kolayina kacmaya bakiyor ama bu goruntu herseyi acikliyor.dunku macin ilk 11inde gecen seneden 7,sikebahce macinin ilk 11inde gecen seneden 9 kisi vardi.oynanan oyun ortada.yazik vallahi yazik..

My
24.09.2019, 18:10
Elinde waka var, sosa var, novak ve pereira var hatta parmak var . Kanat oyununa destek verecek organizasyonu bir türlü beceremiyorsun.

Sonra,
Sakatlar var.

B.k var.....

ve isin daha da trajik tarafi macin daha 32. dakikasinda bu oluyor.unal hoca olayi sakatliklara baglamaya devam ederek isin kolayina kacmaya bakiyor ama bu goruntu herseyi acikliyor.dunku macin ilk 11inde gecen seneden 7,sikebahce macinin ilk 11inde gecen seneden 9 kisi vardi.oynanan oyun ortada.yazik vallahi yazik..Bu bir iki kere felan da olmadı. Bunun hakikaten açıklaması yok. Bunu da ben çektim maç esnasında. Dakika 30'da neyse 70'de de aynı. Vakanın etrafına bakın. Bu adam maradona olsa bunu durdurmakta ne var ki.

https://i.postimg.cc/FRkKcdW3/Ads-z.jpg

Bir tane de gazeteci bunu neden sormuyor anlamış değilim. Adamlar köşe vuruşunda 3 kere kontraya çıktılar yanlış hatırlamıyprsam en az 6 futbolcu köpek gibi koşup bizim ceza sahasına indiler bizimkiler daha kı.larını kaldırıp da adamların ceza sahasından bir zahmet çıkacaklar ki zaten 3.sünde golü de yedik.

Dizilişler bile neredeyse.

https://i.postimg.cc/R0Vk2kw0/Ads-z.jpg

Gürkan Asma
24.09.2019, 20:42
Bu bir iki kere felan da olmadı. Bunun hakikaten açıklaması yok. Bunu da ben çektim maç esnasında. Dakika 30'da neyse 70'de de aynı. Vakanın etrafına bakın. Bu adam maradona olsa bunu durdurmakta ne var ki.

https://i.postimg.cc/FRkKcdW3/Ads-z.jpg

Bir tane de gazeteci bunu neden sormuyor anlamış değilim. Adamlar köşe vuruşunda 3 kere kontraya çıktılar yanlış hatırlamıyprsam en az 6 futbolcu köpek gibi koşup bizim ceza sahasına indiler bizimkiler daha kı.larını kaldırıp da adamların ceza sahasından bir zahmet çıkacaklar ki zaten 3.sünde golü de yedik.

Dizilişler bile neredeyse.

https://i.postimg.cc/R0Vk2kw0/Ads-z.jpg

Aklımda öyle rezalet anlar var ki, maçın 90 dk tekrarını bulamadım internette. :) Acayip pozisyonlar var.

HOPA'LI TS'Lİ
24.09.2019, 20:46
Fenere yenilmedik, Sivas'a yenildik.

Denizi geçip derede boğuluyoruz.

GB ve Sivas maçlarında haybeye puan verdik Hoca yüzünden

alikk
24.09.2019, 20:53
Sene başından beri kaç defa kornerden eksik yakalanarak dönüyoruz ben sayamadım, tek tek notunu da tutmadım ama bu seviyede akıl alacak gibi değil. Yine kaçan penaltı sayısı mahalleden halı saha topçusu getirsen daha fazla isabet bulur. Dakika 90 iki bekin aynı anda hücuma çıkmaları yine beklerin kanatlarıyla aynı pozisyonu almaları ve atağın karman çorman hale gelmesi. Yine onlarca kanat bindirmesi ile kanattan içeri yönelen oyuncumuzun içeride uygun oyuncu bulamamaları veya kendi kötü tercihleri, sanırım bu anlamda yusuf sarının penaltı bölgesine asisti var olumlu tek hareket olarak. Zaten orta sahanın geçirgenliğine girmiyorum bile. Bunlar teknik ekibin üzerinde düşünmesi gereken şeyler ama sene başından beri bu anlamda olumlu gelişim göremedim ne yazık ki.

HOPA'LI TS'Lİ
24.09.2019, 21:23
Bu takımı taraftar yönetse var ya daha çok puan toplar ve başarılı olur.

Samimiyetle söylüyorum.

Ozan Yılmaz
24.09.2019, 21:46
Bu takımı taraftar yönetse var ya daha çok puan toplar ve başarılı olur.

Samimiyetle söylüyorum.Küme düşer bence

HOPA'LI TS'Lİ
24.09.2019, 22:19
Küme düşer bence

Sanmam

asilhamsi
25.09.2019, 00:33
muhtemelen işler tamamen boka sardıktan sonra ikinci yusuf abdülkadir olayını yaşayacagız.

kerem,taha tunc,salih kavrazlı,safa kınalı ikinci alt yapı ve genc oyuncu devriminin en önemli adayları.

Cemzirih
25.09.2019, 00:52
https://mobile.twitter.com/ibrkama/status/1176212315135516685

Eger bu goruntuye ceza vermezse tff Trabzon da ki mactan sonrada insallah abdulkadir yedi sulalerini iter . Kangal bunllardan daha adam . O arkada ki gulusen osmanpasa da Trabzon’un cocugu . Demekki Trabzon cocugu falan yok adammi degil mi o var .

Gökhan Balcı
25.09.2019, 01:03
sorloth penaltıyı kaçırdı kaçırmasına ama bence yine de net bir vuruştu. topun dışarı çıkması bence tamamen konsantrasyon eksikliğinden doğan bir şey. bizde penaltılarda net vuruş yapan başka biri de yok. yani benim anladığım şu: kaleyi tutturursa sotloth golü atar. yeni engelimiz hayırlı olsun :D

shagrath61
25.09.2019, 08:05
Öncelikle bir Ünal Karaman düşmanı değilim ama söylediğin şey onun çok da iyi hoca olduğunu göstermez elinde çok iyi orta saha oyuncuları var ve ritim tutturdular mı başlarına kimi getirirsen getir aynı neticeyi alırsın farklı bir sistem kurmaya çalışan zaden psikopat falandır

Biz Ünal hocayı eleştirirken elindeki kadroyu kullanamaması noktasında eleştiriyoruz farklı sistemler denemiyor oysa bu durumda yapması gereken tam da budur orta sahada çok koşan pas istasyonu olan bir adamın eksildi hareketli bir forvetten dümdüz bir forvete geçildi ve iki sağlam adamın sakat bunlar kolay şeyler değil ama biz Ünaldan en azından şunu beklerdik (ben alınan futbolculara karışmadım) demesi yerine ben hoca olmadığım halde alınması muhtemel bütün topçuların internetteki maçlarına bakıp yorum yapıyorum kendisi Sörlöthü teklif ettiklerinde bu adam dümdüz adam diyebilirdi Yusuf bu orta sahada bütün yükü alıyordu buraya adama ihtiyacım vardı diyebilirdi kanatlarda Nwakamenin alternatifi yok sağ tarafta Abdülkadirin alternatifi yok diyebilirdi Şampiyonluğun kıyısına gelmiş bir takıma Bifuma gibi kanatlar isteyebilirdi sağlam bir ön libero talep edebilirdi genç oyuncular alın ama ben sıkıştığım zaman bana çare olacak 2-3 adam isteyebilirdi bunu ön göremedi onun için hoca değil sadece antrenör olabilir
Hani Sduridge için diyorlar ya ağrı ile sakatlık arasındaki farkı bilmiyor bizim hocada antrenörle teknik direktör arasındaki farkı bilmiyor Ünal geçiş döneminde takıma bir abi oldu ama şu anda zarar veriyor 90+ da bir takım kontra yemez o kalecinin topu oyuna sokması önlenebilirdi bunları topçu değil hoca düşünür farkında mısınız gole giden topçuyu kovalayan santraforumuzdu bunun bir açıklaması olmalı takımın en uzun adamı en önde olan adamı gol yiyince son adam oluyor

Haklı olduğunuz noktalar var. Ama eksik bölgelere adam isteyip istemediğini ya da istemediği oyuncuların alınıp alınmadığını ben kendi adıma bilmiyorum.
Bir de getirilen adamlarla ilgili ben istemiyorum bunu deyip demediğini bilemeyiz. Ki, böyle bir durum olsa dahi, ben ünal hocanın çıkıpta bunu kameralar önünde söyleyeceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Siz ünal hocanın, ben şunu istiyorum deyip demediğini biliyor musunuz? Biliyorsanız amenna ancak yapılan transferler üzerinden böyle bir çıkarım yapıyorsanız bence yanlış bir değerlendirme yolu izliyorsunuz.

Bu arada başlarına kimi getirirsen getir kısmına katılmıyorum. Bir takımla bir hoca 9 da 9 yaparken diğeri aynı takımı düşme potasına kadar sokmuştu. Bu zamanları da unutmayalım derim ben. ( bu arada ünal hocanın oyumcu değişikliklerini hiç beğenmiyorum)

shagrath61
25.09.2019, 08:09
Hocam, aslında Ünal Karaman'ı savunmaya gerek yok. Hoca, spor kamuoyunda rüşdünü ispat etmiştir. Geçen sene takıma oynattığı futbol, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştır. Üstelik Ersun Yanal gibi senelerce ''Gelişmekte olan takımız'' masalları anlatmadan üç ayda takımı kendine getirmiştir. Benzer şeyler Rıza Çalımbay için de geçerlidir. Bu iki hocanın beceremediğini Ünal Karaman becermiştir. Hem de o kaoslar yaşanan ortamda bunu yapmıştır. Ünal Karaman'a ''Hoca değil'' diyenler ayna karşısında kendi çapına ve futbol bilgisine baksın derim.

Tabi tüm bu iyi sözler sonrasında hocayı tenkit etmemiz gereken yerler de vardır. Geçen sene yine sınırlı kadroda yanlış değişiklikler veya geç değişiklikler yapıyordu. Bu sene de zaman zaman bu tip hataları oluyor. Mesela Fıratcan, Koray hamleleri gereksizdi. Mantık doğru olsa da bu oyuncuların kabiliyetleri oldukça sınırlı olduğundan bu değişikliklere gerek yoktu. Doğan konusunda bilmediğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum. Yoksa Parmak'ı kanada atıp Doğan'ı orta sahaya çekmemek akıl işi değil.

Vefasızlık konusuna gelirsek, evet bu camia fazlası ile vefasızdır! Taraftarı da yönetimi de öyledir. Maalesef! Acı gerçek...

Değişiklikler konusunda aynı düşüncelere sahibiz. Ben sadece eğer birileri bu kadroya monte edilecekse, 10 numara eksikliğinde, milli takımın alt yaş kategorisinde bu görevi yapan ahmet canbazı monte etmekten yanayım. Bir de, maçın kesinlikle ilk değişikliği doğan olmalıydı. Gerekirse, 3 stoperi de sahaya koymalıydı.

Togrul
25.09.2019, 21:16
Bizim gibi toplumların en önemli sorunlarından biri bir problem olduğu zamanlarda bazı nedenlerden dolayı bunu örtbas etmektir. Takımda belli ki bilmediğimiz bir sorun var. Ü. Karaman da bu nedenle formsuz ve mutsuz.

Togrul
25.09.2019, 21:25
Fakat görüp bildiğimiz sorunlar da var. Mesela, yönetimin başarısızlığa mahkum bu sezonku transfer politikası iflas etmişdir.

pReN@_61
25.09.2019, 23:04
Ben iki akşam önce ne izledim Allah Peygamber aşkına...
Yazık.

Ozan Yılmaz
26.09.2019, 15:41
https://eksiup.com/images/65/60/ia183845jbx9.jpg

maçın özeti iki takımın yedek kulübelerinde gizli

emre6117
26.09.2019, 16:48
https://pasteboard.co/Izc6uc6.jpghttps://pasteboard.co/Izc6uc6.jpghttps://eksiup.com/images/65/60/ia183845jbx9.jpg

maçın özeti iki takımın yedek kulübelerinde gizli

Sözde biz şampiyonlupa oynayacaktık. Bu yedek klubesiyle 4.bile başarıdır. Boşuna gaza geliyoruz. Bizim kadro 15 milyonluk gsninki bizim kaç katımız. Haddimizi bilmek lazım.

S.Seymen
29.09.2019, 21:07
Ünal Bey denir artık demi?

AyhanPe
30.09.2019, 12:40
Şu anki durumu açıklarsanız Ünal ile alakalı değil transferler iyi niyetli.. bilmem kaç maçtır yenilmiyorduk heh şu da gitti de iyi oldu..maçı izlemedim mukemmel futbol oynayıp şanssızlık ve tüm iyi niyetli futbolumuza rağmen müthiş taktik ve stratejik dehamızın futbolun tüm iyi yönlerini ortaya koymasi da yetersiz kalıp kader bu ya hakemler ve İstanbul medyası yüzünden kaybettiğimize eminim..

Ünal Karaman durumun farkında olmasa şu an sevinirim keza farkındaysa ve sonuçlar bu şekildeyse vay diyorum sadece.. gerçi her türlü vay halimize..

Dün gece ki kasirgadan sonra yazmak güzel tabi :D..Bjk macina kadar girmemistim foruma alintaligin mesaji yazdiktan sonra..Cokta iyi geldi acikcasi..

Görüyorsun ki hocamizin haftalardir cözüm arayisi devam ediyor..Dünki macta Kamil tercihi oynadigi oyuna bakarsak dogruymus demek ki..Kamil kimin aklina gelebilirdi? Kaldiki dün kötü bir performans da gösterebilirdi..Eksiklerimiz cok..Ünal da hatalar yapiyor ve yapacaktir da, yetersizde kalacaktir ama sirf gecen sene gerceklestirdigi mucizeyle bile sonuna kadar hakediyor bulundugu yeri..Bunu jep yaziyorum zaten..Elestirilerimizi de istikrari korumak icin yapmaliyiz..Ünal in ayrilmasini sende istemedigini belirtmistin zaten..

Bu arada Fb ye de özel psikolojik etkenleri bir kenara koyarsak Gs ve Bjk ye uyguladigimiz tarifeyi uygulayabiliriz..Bak Bjk maci sezonun en kolay maci oldu..Ben hala Fb maci öncesi yazdiklarimin arkasindayim..Ünal basimizda oldugundan bu yana hicbir Ist. takimina ezilmedik hatta en son berabere kaldigimiz Fb macindan haric tüm maclarda resmen ezdik hakemle kaybettigimiz Gs macida dahil..En son oynadigimiz Fb macinda üstün degildik ama Ünal eksikleri göz önünde bulundurursak dogru bir taktikle oynamisti ve kazanabilirdik..Yani onca derbide ki ezici üstünlügümüz de hocanin katkisini inkar etmeyeceksin degil mi? Özellikle Gencler macinda formsuz oldugunu ve galibiyeti kacirmamizda rol oynadiginida gördük..Gencler macinda yedigimiz golden önceki faulü hakem disinda herkes gördü..Galip gelecektik..Sivas macinda penaltiyi atsak yine galip gelebilirdik..Onca eksige ve o maclarda zevk vermeyen oyuna ragmen lider olacaktik..Eeee? Ünal simdi F.Terim, A.Avci yada E.Yanal dan daha az bir taktik dehasi mi oluyor?

Bence sadece takimi desteklemeye konsantre olursak daha cok zevk aliriz takimimizdan..

LittleFinger
05.10.2019, 19:21
AyhanPe hoca taktiksel olarak ortalama biri daha iyisini getirecek vizyon göremiyorum.. psikolojik olarak da hala geride.. tuhaf puan kayıpları devam ediyor.. hoca psikolojik eşiği aşmalı ama zannetmiyorum.. rakipler City değil takım 70 metrede oynamasın yeterli kaliteli ayaklar var.. ama psikolojik olarak hala zayıf bir takımız.. Rize maçında puan kaybetmemek lazım misal.. takım her maç gol yiyor bu arada takım savunması adına gelişme yok.. bu aşırı sevincinizi neye borçluyuz bilemiyorum..

Bu arada sezon başından beri yazıyorum.. Sivas maçı için de tabii söylediklerime cevap yine verememissiniz.. konuşulması gereken maç Sivas macidir.. fıratcan tercihleridir.. vs vs. genel olarak sizin gibilerle tartışmak mümkün değildir ad hominem yapıyorsunuz sadece..

muratali
05.10.2019, 19:32
Bence sadece takimi desteklemeye konsantre olursak daha cok zevk aliriz takimimizdan..

İşin özü burada ... :ok

AyhanPe
05.10.2019, 23:10
AyhanPe hoca taktiksel olarak ortalama biri daha iyisini getirecek vizyon göremiyorum.. psikolojik olarak da hala geride.. tuhaf puan kayıpları devam ediyor.. hoca psikolojik eşiği aşmalı ama zannetmiyorum.. rakipler City değil takım 70 metrede oynamasın yeterli kaliteli ayaklar var.. ama psikolojik olarak hala zayıf bir takımız.. Rize maçında puan kaybetmemek lazım misal.. takım her maç gol yiyor bu arada takım savunması adına gelişme yok.. bu aşırı sevincinizi neye borçluyuz bilemiyorum..

Bu arada sezon başından beri yazıyorum.. Sivas maçı için de tabii söylediklerime cevap yine verememissiniz.. konuşulması gereken maç Sivas macidir.. fıratcan tercihleridir.. vs vs. genel olarak sizin gibilerle tartışmak mümkün değildir ad hominem yapıyorsunuz sadece..

Tuhaf puan kayiplari sirf bizde oluyor yani..Bahsettigin vizyon A.Avci, E. Yanal gibi adamlarda vardir saniyorum..Psikolojik olarak geride olsaydi Ünal,bu takim son iki macta toparlanmak yerine darma duman olurdu..Basel e karsi 3 puani kacirdik onca eksige ragmen..Türkiye de suanda birak City mity i Basel den puan dahi alacak gücte takim yok..Iyi futbol izlemek istiyordun..al iste Basel maci..Izle doya doya..Arada Bjk macina bi bak..Kendini daha iyi hissedebilirsin örnegin..Sivas macinda penaltiyi atabilseydik galip gelecektik..Bugün Gs den puan almis Gencler den yedigimiz iptal edilmesi gereken gol olmasaydi o macta da 3 puan bizimdi ki bugün ki Gs den kat kat iyi oynadik o gün bile..Tabiki senin gibi engin vizyon sahibi biriyle tartisilamaz..

Oyuncu degisikliklerini teker teker degerlendireceksek dünyada takimin basina getirecek adam bulamayiz..Yok zaten ortalama Ts taraftarini tatmin edebilecek vizyonda bir teknik direktör dünyada..Sonucta bu ortalama taraftarin engin futbol vizyonu ve bilgisi Ünal dan daha üst seviyede kuskusuz..Ünal in bazi oyuncu degisikliklerini elestiriyorum ama kalkipta ortalama bir teknik direktördür cikariminda bulunacak kadar küstah da olamiyorum..Takimin eksikleri var fazlasiyla tipki rakiplerde oldugu gibi ama bardagin dolu tarafini yok sayamaz kimse..

Rize macinda puan bile kaybetsek ki kaybedebilecegimizi düsünüyorum takim iyi yolda ve daha iyi olacak..Iyi futbolda beklemiyorum Rize macinda..Devreye kadar istikrarsiz bir futbol izleyecegiz gibi ama sezonun ikinci devresinde daha istikrarli bir takim izleyecegiz ve iyi oynadigimiz mac sayisida daha fazla olacaktir..

AyhanPe
05.10.2019, 23:56
.....

AyhanPe
06.10.2019, 14:14
AyhanPe hoca taktiksel olarak ortalama biri daha iyisini getirecek vizyon göremiyorum.. psikolojik olarak da hala geride.. ....

Bu arada eklemeden edemeyecegim..Istatistiklerle konusurum diyordun ya bi aralar..Ünal takimin basinda oldugu 12 derbiden 1 tanesini kaybetmis..Bunlarin bir cogunda rakipleri ezmis..Resmen ezmis..Hem Gs hemde Bjk yi de dörtledigimiz maclarda 3-4 tane daha atabilirdik..Tarihimizin en korkunc hakem skandallarinin birinin yasandigi bir macta aldigi tek yenilgede bile ezmis..Varmi baska bir örnegi? Bunuda psikolojik olarak geride olan bir teknik direktör basarmis öylemi :D Futbola küsmüs Sosa gibi bir adama Trabzonspor aidiyetini kazandirmis birisi psikolojik olarak geride olamaz arkadas..Ünal in bir cok hatasi oluyordur oyun görüsü olarak ama bu hatalar Avci, E.Yanal gibilerden asla fazla degil cok daha azdir bana kalirsa..

,,Mantikli" mantiksiz adamlarla ugrasmakta zor gercekten..

LittleFinger
06.10.2019, 19:37
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@AyhanPe (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=4714)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> -ecek -acak ile konuşmayı pek seviyorsunuz :) olacaktık yapacaktık edecektik gidecektik.. derbi maçlarda üstünüz son zamanlarda evet.. psikolojik baskıyı neyle ölçüyoruz? Takım ne zaman önemli bir maça çıkıp rakiplerine avantaj sağlayacak duruma gelse puan kaybetti istisnasız.. bu psikolojik yetersizliktir.. nerde basel ve bjk maçındaki takımı rize karşısında niye göremiyoruz? 32 dakikadır top oynamıyoruz yine.. ünal karaman milyonlar kazanıyor o koltukta benim ise bir kazancım yok ve profesyonel işim teknik direktörlük değil.. bir iş yerine birini alırken özgeçmişine bakarsınız.. ünal karaman bu takımın çocuğu ve geçmişiyle o koltukta oturuyor teknik direktörlük başarılarıyla değil ki ortada teknik direktör olarak bir başarısı yok.. ünal karaman bu takımın başında 2 tam kamp dönemi ve 1 tam sezon geçirdi rize'den yine 1 gol yemeyi başardık.. takım savunması sıfır 13. resmi maç ve en ufak bir ilerleme yok.. kendisinden bir şey beklenmeyen basel ve bjk maçlarında takım iyi oynamayı başardı ve şimdi rize'yi yenip avantaj elde etmek varken takım rezil bir futbol oynuyor.. yazılarımda da rakiplerin teknik direktörlerinden bahsetmedim ama ad hominemle konuyu saptırmakta üstünüze yok zaten sorun yok.. aynen siz mantıklı olansınız ben mantıksız buna da ''eyvallah'' sayın bertrand russell..

AyhanPe
06.10.2019, 22:53
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@AyhanPe (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=4714)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> -ecek -acak ile konuşmayı pek seviyorsunuz :) olacaktık yapacaktık edecektik gidecektik.. derbi maçlarda üstünüz son zamanlarda evet.. psikolojik baskıyı neyle ölçüyoruz? Takım ne zaman önemli bir maça çıkıp rakiplerine avantaj sağlayacak duruma gelse puan kaybetti istisnasız.. bu psikolojik yetersizliktir.. nerde basel ve bjk maçındaki takımı rize karşısında niye göremiyoruz? 32 dakikadır top oynamıyoruz yine.. ünal karaman milyonlar kazanıyor o koltukta benim ise bir kazancım yok ve profesyonel işim teknik direktörlük değil.. bir iş yerine birini alırken özgeçmişine bakarsınız.. ünal karaman bu takımın çocuğu ve geçmişiyle o koltukta oturuyor teknik direktörlük başarılarıyla değil ki ortada teknik direktör olarak bir başarısı yok.. ünal karaman bu takımın başında 2 tam kamp dönemi ve 1 tam sezon geçirdi rize'den yine 1 gol yemeyi başardık.. takım savunması sıfır 13. resmi maç ve en ufak bir ilerleme yok.. kendisinden bir şey beklenmeyen basel ve bjk maçlarında takım iyi oynamayı başardı ve şimdi rize'yi yenip avantaj elde etmek varken takım rezil bir futbol oynuyor.. yazılarımda da rakiplerin teknik direktörlerinden bahsetmedim ama ad hominemle konuyu saptırmakta üstünüze yok zaten sorun yok.. aynen siz mantıklı olansınız ben mantıksız buna da ''eyvallah'' sayın bertrand russell..

Evt Rize yi son anlarda gelen golle yenip senin gibileride maglup etmis oldu takim..Hassas egona ciddi bir darbe indirildi sanirim :D Ben maglubiyet sonralari üzülüyorum taraftar olarak..Senin gibilerde galibiyete doya doya sevinemiyor bile..Adama hakkini teslim edecek erdemin yoksa her galibiyet sonrasi morarmaya mahkum olup galbiyete bile sevinemezsin iste..Neyse bi dahaki olumsuzlukta keyifle ego kasarsin artik..Suanlik keyfin kacmistir biraz ama takimin kirilgan yönleride var haliyle..artik bunlarla avunmaya devam..

LittleFinger
07.10.2019, 00:48
AyhanPe 38 yaşında tanımadığı etmedigi insanlara göt diye hitap edecek kadar düşük biri değilim.. tartışma biçiminiz benimle uyuşmuyor dediğim gibi ad hominemle tartışma yürütmeye çalışıyorsunuz ahkam kesiyorsunuz.. neyse gerçekten önemli değil ben her zaman buradayım sizin gibi kaçıp gitmek gibi huylarım yok.. takımın kırılgan yönlerine her zaman vurgu yapacağım evet.. yalnızca takımın değil içinde bulunduğum her ortamda davranış biçimim budur.. neyse ki siz hislerimi de üstün zekanız ile ölçmüşsünüz :D.. ne anlatayım size boşverin.. ben eleştirmeye de devam edeceğim kendimce eksikleri yazmaya da bu işten bir çıkarım yok Trabzonspor Trabzon şehrinin ve insanlarının en önemli markasıdır ve ekibine milyonlar harcamaktadır bu sebeple de Trabzonspor çok iyi yerlere gelmelidir bu da benim görüşüme göre eleştiri ile olur.. en iyiyim dediğiniz anda gerceklere gözlerini kapatanlar için çöküş başlar tarih bunun örnekleriyle doludur.. eleştiri var olanı en iyileme var olanı eleştirme bilimsel yaklaşım bunlar hayatıma katmaya çalışıyor olduğum değerler.. gerçekten artik bana bir şey yazmayın.. iyi forumlar Ayhan Bey.

Son söz: Ben sahadaki en iyi Trabzonspor adına düşünüyorum.. ve en iyi Trabzonspor dan çok uzak olduğumuzu düşünüyorum.. emekliyoruz tokezliyoruz ve bu ancak eleştiriyle iyileşecek 'yürü" koçum bakış açısıyla değil..

AyhanPe
07.10.2019, 01:28
AyhanPe 38 yaşında tanımadığı etmedigi insanlara göt diye hitap edecek kadar düşük biri değilim.. tartışma biçiminiz benimle uyuşmuyor dediğim gibi ad hominemle tartışma yürütmeye çalışıyorsunuz ahkam kesiyorsunuz.. neyse gerçekten önemli değil ben her zaman buradayım sizin gibi kaçıp gitmek gibi huylarım yok.. takımın kırılgan yönlerine her zaman vurgu yapacağım evet.. yalnızca takımın değil içinde bulunduğum her ortamda davranış biçimim budur.. neyse ki siz hislerimi de üstün zekanız ile ölçmüşsünüz :D.. ne anlatayım size boşverin.. ben eleştirmeye de devam edeceğim kendimce eksikleri yazmaya da bu işten bir çıkarım yok Trabzonspor Trabzon şehrinin ve insanlarının en önemli markasıdır ve ekibine milyonlar harcamaktadır bu sebeple de Trabzonspor çok iyi yerlere gelmelidir bu da benim görüşüme göre eleştiri ile olur.. en iyiyim dediğiniz anda gerceklere gözlerini kapatanlar için çöküş başlar tarih bunun örnekleriyle doludur.. eleştiri var olanı en iyileme var olanı eleştirme bilimsel yaklaşım bunlar hayatıma katmaya çalışıyor olduğum değerler.. gerçekten artik bana bir şey yazmayın.. iyi forumlar Ayhan Bey.

Son söz: Ben sahadaki en iyi Trabzonspor adına düşünüyorum.. ve en iyi Trabzonspor dan çok uzak olduğumuzu düşünüyorum.. emekliyoruz tokezliyoruz ve bu ancak eleştiriyle iyileşecek 'yürü" koçum bakış açısıyla değil..

Şu kaleye şut çekin aq şut.. her yer su aq..

Yani burda ki "aq" nedir "IQ" mu? Hem seviyen cok ,,high", hem taktik islerini Ünal dan cok daha iyi biliyorsun, hemde asiri kibarsin..Zeka olarak üstünlügü kimselere kaptirmazsin sen..Burdaki herkes "argumentum ad hominemin" anlamini bilir tabiki..Neyse cik biraz hava al..Bak yendik..Takim iyi yolda..Sevin yahu sevin..Trabzonspor son 8 senedir olmadigi kadar iyi yolda..Az biraz yüzümüz gülsün..Mazosist mi oldunuz hepiniz?? .Yada bir psikologa görün ne bileyim..Bilimsel birsey okudugumu hatirlamiyorum yazdiklarinda..Bilimsel yazilari olan Serdar Atasoy arkadasimizi önerebilirim mesela ama oda Ünal in potensiyelli birisi oldugunu düsündügünü belirtmisti..Milletin ne kadar kafayi yedigini bildigi icinde pek ugrayip birsey yazmak gelmiyor icinden sanirim..Senin gibiler bu durumdaki arkadaslarimizin kactigini düsenebilir..

Elestiri dedigin yapici olur..Sen sadece yeriyorsun yahu..Ara sira olumlu elestirilerde de bulunmayi deneyebilirsin örnegin..En iyi Trabzonspor a yaklassan bile ligde alacagin en iyi sonuc 2.lik..Gecen sezon Ünal in hakki sampiyonluktu..Hem Basaksehir hemde Gs macinda resmen dograndik..4 attigimiz takimi sampiyon yaptilar..Iyi futbol izlemek istiyorum diye konusuyordun..Takim üc mactir futbol olarakta fena ilerlemiyor..Bunu herkes görüyor yahu..Elestirini yap ama bunuda dile getir ama isler azcik olumsuza gittiginde cikip bana laf atiyorsun cesitli basliklarda..Bu yüzden de atilan galibiyet golünü o sekilde armagan ettim..Bana kalirsa resmen cuk diyede oturdu..

Iyiki senin gibi ,,taraftarlar" varda kac mactir o ,,elestiriler" sayesinde daha iyi oynamaya basladik..

LittleFinger
07.10.2019, 08:30
AyhanPe aq burada ünlem olarak kullandım herkes kullanır ama kimsenin şahsına göt demiyorum evet.. hislerimi nerden biliyorsun ya :D artık konuşmayalım haftalardır laf atan sizsiniz.. yıllardır foruma yazmıyordum takımı da yıllar sonra geçen sene olzmeye başladım bunu da belirteli çok oluyor.. takım biraz kipirdasin izleyip destek veriyorum zaten.. sevincimi anla diye yaşasın olley helal olsun mu yazmayalım :D yeteri kadar övgü yağdıran var.. çok ararsan övgülerimi de bulabilirsin.. Uğurcan Daniel waka sosa hosseini bence sörloth da kaliteli klas ayaklar... Bu takım cok daha iyi futbol oynar oynasın istiiyorum.. o İsmail Kartal denen herifin hakem derken içinjn yağları erimeyen yoktur herhalde illa bunu belirtmem mi lazım.. yapıcı eleştiri yapıyorum zaten 13 maçtır takım savunması hücum organizasyonu yok kaliteli ayaklar sayesinde puan topluyoruz kilidi çözen Daniel oldu misal.. hadi koçum sosa hadi yavrum waka ile olmaz bu işler ite kaka ilerliyoruz.. ömür ü sakatlayan teknik ekibe sizin kadar hayran değilim evet o da ayrı bir konu.. takım 16 transfer yapıp kamp donemi geçirip geçen seneki oyunundan hala geride..

AyhanPe
07.10.2019, 12:32
Forumda "aq" "ünlemini" kullanan bir sana rastladim..Iyi güzel..Övgü dolu sözlerine ihtiyaci yok kimsenin..Adami elestirebilirsin de en azindan hakkinida teslim etme erdemini göstermelisin diyorum samimiysen gercekten..Iyi oyun izlemek istiyorum diye feryat ediyordun..3 mactir bi sekilde dagilacak diye korktugumuz takim bi anda pozitif bir futbol oynamaya baslamissa bu kendiliginden olmadi haliyle..Bana kalirsa Ünal alninin akiyla cikmak üzere Yusuf sonrasi olusan sancili sürecten..

Ünal Karaman'ın taktik dehasından bahsedecek olanları bekliyoruz.. bjk maçından sonra yazmak güzeldi.. şimdi analizlerini almak isteriz..

Devre arası sonrası ''şaha'' kalkarız.. bence. çok net.

Rize'yi yenecek takım yok şu ligde(!)..

Bunu yazan kim, cocuk? Kimi hedef almissin? Bunu yazdigin sirada maci döndürecegimize zerre kadar ihtimal vermiyordun tabiki..Yoksa tabiki yazmazdin..En ufak olumsuzlukta tekrar yapacagin seyde budur..Provoke et sonra ad hominem aq cart curt..Yok ya ne güzel dünya..Ömür olayinda ihmali olani saglik ekibinede hayran falan oldugum yok..Ünal a destek vermemle ne alakasi var bunun sayin bilge " ad hominem"?

Neyse basligida ikili tartismalarla suistimal etmek istemiyorum artik daha fazla..13 mactir takim savunmasi, hücüm organizasyonu yokmus..Bjk maci gözüne girsin emi :D..Bir daha izle maci..Belki girer..