PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 4.Hafta | Trabzonspor 2 - 2 Gençlerbirliği | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Emirhan Yazıcı
02.09.2019, 00:09
Milli maçlardan sonra evimizde bol gollü bir maç bekliyorum

Doğukan Uçan
02.09.2019, 00:38
şimdi gelir ilk puanını bizden alır giderler. yıllardır böyle maçlarda takılıyoruz dönüşünde getafe maçı var iyi bir sonuç almalıyız.

Mert'
02.09.2019, 00:49
Net bir galibiyet alıp UEFA maçına odaklanmamız lazım. Gol yemeyelim artık bir zahmet..

Adem Akyüz'
02.09.2019, 00:55
Gençlerbirliği'nin henüz puanı yok. Severiz böyle sürpriz milli ara dönüşlerini..

Doctore
02.09.2019, 00:58
Bu maçta Sturridge yi görmemiz lazım artık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kadir
02.09.2019, 01:51
10 Eylül’de düğünüm var 12-13-14 Eylül tarihlerinde balayı için Uzungöl’de olacağım 15 inde Ayder’e geçeceğim. Hayatımda ilk defa Trabzon’a geliyorum balayı vesilesiyle, umarım maçı izleyebiliriz. Ne zaman açıklanır acaba maç günü?

DeAgLeMaNyAq
02.09.2019, 02:20
Normal şartlarda 3 maçta 0 çekip ligin dibine demir atan bir takıma ilaç olurduk. İnşallah bu sefer böyle bir hata yapmazlar...

SALDIRAY
02.09.2019, 02:22
Tam kadro çıkıp gollü galibiyet almalıyız.

--------------Uğurcan
Pereira----Hüseyini----Hüseyin---Novak
----------Parmak-Sosa
-----------Abdülkadir
--Ekuban----Sturridge---Nwakaeme

angraf
02.09.2019, 08:44
net galibiyet alırız evimizde.

Mehmet Fatih Silik
02.09.2019, 09:27
Cok büyük avantaj yakalayabilecegimiz bir hafta.
Sikebahce Alanya'ya karsi oynayacak deplasmanda.
Denizli sig ve cag disi oynayan Konya'i agirlayacak.
Bir tek Rize Göztepe'ye karsi galip gelebilir.

Böyle bir haftada hem de kendi evinde lig sonuncusuna karsi oynamak cok büyük sans.
Cikip net bir galibiyet ile bu maci almaliyiz.

CesurHamsi
02.09.2019, 09:39
Ugurcan - Perreira - Ivanildo - Hosseini - Novak - Dogan - Sosa - Omur - Ekuban - Nwakaeme - Sturridge

CEMEFKER
02.09.2019, 10:00
Eylül ayı sonu itibariyle tam 1 ay tüm maçlar içerde. Bu süreç kayıpsız geçerse tepeye tutunuruz aksi taktirde bu kadro sığlığı nedeniyle 3 kulvarda biri veya birkaçı gider.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LağusKusteli
02.09.2019, 10:13
Ankara'daki son maçımızda aşırı ukalalık ve küstahlık göstermişlerdi.
böyle sevimsiz takımlara acımayıp atabildiğin kadar atacaksın.

ayrıca sloganımız: Akyazı'da PUAN KAYBI YOK!

TSunami_69
02.09.2019, 10:20
Bu mac buyuk ihtimalle cuma gunu

ffırtına
02.09.2019, 10:51
Bu maçta da Sturridge hazır değil denip de oynamazsa çok pis söverim..

ogeday6106
02.09.2019, 11:36

trabzonspor u destekleyin sturrıdge yi değil ...

ekuban da shorlot da daha büyük yatırımdır trabzonspor için , hak eden oynayacak zaten nedir bu sturridge telaşı?

Mehmet Yusuf
02.09.2019, 11:39

ben de kaptırırım çok fena

AYYILDIZ
02.09.2019, 12:34
Kırmızı kart cezalıları var diye biliyorum. Kendi evimizde almamız lazım.

Samet Berber
02.09.2019, 12:43
Parmak kenara gelecektir artık, daha dirençli bir orta sahayla maçı alırız diye düşünüyorum.

Yasin Altuntas
02.09.2019, 12:55
Her ne kadar gelismelersen dolayi negatif bir duyguda olsak bile, objektif olarak iyi bir Sezon baslangici gecirdik.

Söyle ki maclardan önce net bir sekilde Avrupa Ligine kalacaksin, arti ligin ilk üc macini namaglup bir sekilde 5 puan ile bitireceksin deseler, forumu. 95%i bu duruma tamam derdi. Belki sirf Kasimpasa macinda galibiyet alinabilirdi, ama o zaman zaten mükemmel bir sezon baslangici olurdu.

O yüzden biraz sakin kafayla durum tespiti yapmak önemli. Iki hafta milli aradan sonra, yeni oyuncularin da takima katilmasi ile beraber bir hava yakalamak bizim öncelik hedefimiz olmali. Bunun da ilk etapi sezona felaket bir giris yapan Genclerbirligi maci olacaktir.

Taktik anlamda uzun uzun yazmama gerek yok, ama gercekten artik sagir sultanin bile fark ettigi orta sahanin ortasina bir cözüm bulmasi lazim Ünal Karaman‘in. Bunun icin en önemli sey de formsuzluktan ayakta duramayan Parmak‘i cikarmaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aydın Tiryaki
02.09.2019, 13:29
17966

İç saha maçlarında çıkarmamız gereken kadro budur artık. Dış sahada ve büyük maçlarda Sosa'nın yanında Doğan'ın oynaması gerektiğini düşünüyorum artık. Aslında Mikel form tutmuş olsaydı bunların hiçbirini konuşmayacaktık da. Neyse. Stoperde Hosseini'nin yanına İvanildo olabilir yine tabii ki ama orayı bozmayacaktır hoca.

Artık güzel oyunla birlikte seri galibiyetlere başlamamız lazım.

kadirgazioglu
02.09.2019, 13:40
https://www.imagevisit.com/images/2019/09/02/y2mate.gif

Doğan Keskin
02.09.2019, 13:54
10 Eylül’de düğünüm var 12-13-14 Eylül tarihlerinde balayı için Uzungöl’de olacağım 15 inde Ayder’e geçeceğim. Hayatımda ilk defa Trabzon’a geliyorum balayı vesilesiyle, umarım maçı izleyebiliriz. Ne zaman açıklanır acaba maç günü?
Hayırlı uğurlu olsun kardeş, mutluluklar sizin olsun :)

Ufuk
02.09.2019, 13:58
Başakşehir maçında ara ara baktım. Gençler iyi oynuyor. Sio, Cadeias ve Sessegnon önemli isimleri. Hocaları şimdiden istifa sinyali vermiş. :)

omondoles
02.09.2019, 14:42
Sosa’nın maşallahı var. Durmadan koşuyor, mücadele ediyor.

Şu şekilde çıksak nasıl olur?

............................Sosa..............

...............Doğan ............Mikel.......:....

İsa Gündoğdu
02.09.2019, 15:33
bizle maç yapana kadar ibrahim üzülmez takımın başına gelir.
bizi yener giderler

~UniCef~
02.09.2019, 18:13

Büyük ihtimalle cuma veya cumartesi günü olur cünkü 19. macimiz var.

Cem Balcı
02.09.2019, 19:35
Ugurcan - Perreira - Ivanildo - Hosseini - Novak - Dogan - Sosa - Omur - Ekuban - Nwakaeme - Sturridge

Kadro güzel bence.Gençler maçı için riski yok diye düşünüyorum.Ancak Nwakaeme bir şekilde dinlendirilmeli.

ÖmürKaradeniz61
02.09.2019, 19:42
Zor maç olur illaki ama ben net bir skorla kazanacağımızı düşünüyorum.

Gökhan Balcı
02.09.2019, 19:51
Bu maça şöyle bakacaksın. Geçen sene evinde Erzurum ve bursaya dört puan verdin. Bu takımlar küme düştü. Birini yenseydin ligi üçüncü bitirir direkt gruplara kalır sezon başı bu kadar yorgunluk çekmek zorunda kalmazdınız. En önemli maçlar bunlar. Balık ağzına kadar gelmişse yiyeceksin artık onu

Gürkan Asma
02.09.2019, 19:54
Her ne kadar asıl sorunumuz takım savunması olarak görülse de, bireysel olarak da stoper ikilimiz değişmeli artık. Uygun ikiliyi bulmalıyız.

Doğukan Uçan
02.09.2019, 20:54
Bu maça şöyle bakacaksın. Geçen sene evinde Erzurum ve bursaya dört puan verdin. Bu takımlar küme düştü. Birini yenseydin ligi üçüncü bitirir direkt gruplara kalır sezon başı bu kadar yorgunluk çekmek zorunda kalmazdınız. En önemli maçlar bunlar. Balık ağzına kadar gelmişse yiyeceksin artık onu

aynen 1-0 olsun yeter. yıllardır bu tür maçları kazanamıyoruz.

Mert'
02.09.2019, 21:04
Sturridge en azından yarım saat süre almalı. Stoperler de ise Fernandes-Hosseini veya Hüseyin-Campi denenebilir. Doğan da büyük ihtimalle 11 başlayacaktır.

Ogün YAZICI
02.09.2019, 21:18
Uğurcan
Perreira Hosseini İvanildo Novak
Abdülkadir Mikel Sosa Nwakaeme
Ekuban Sörloth

Jackdaniels
02.09.2019, 21:30
Uğurcan
Perreira Hosseini İvanildo Novak
Abdülkadir Mikel Sosa Nwakaeme
Ekuban Sörloth

Sörloth yerine Sturridge koy bu kadro bana göre ilgin en kaliteli kadrosu.

Çağdaş DENİZ
02.09.2019, 23:50
Oooo bu maç efsane olacak
Tribünde İki adet yıldız geliyor
Salah i görmek için bile maça gidilir

Emirhan Yazıcı
03.09.2019, 01:15
Oooo bu maç efsane olacak
Tribünde İki adet yıldız geliyor
Salah i görmek için bile maça gidilir

Salah mı o neden ��

sessizkral_1
03.09.2019, 01:18
ciddi ciddi takımla daha hiç maça çıkmamış Sturridge ilk 11 e yazanlar var,

evet oynamalı ama ilk 11 başlaması imkansız. 2. yarı oyuna girer. duruma göre getafe maçındada ilk 11 başlar yada yine sonradan oyuna girer.

zaten şu durumda direk shorlot ve ekubanı yedek bırakmak ilk 11 için doğru olmaz.

yavaş yavaş adapte etmek daha doğru sanki.

Çağdaş DENİZ
03.09.2019, 01:20
Salah mı o neden ��

Salah maçı izlemeye gelecek Bir aksilik olmazsa sturridgenin davetlisi ilk maçında yanında olacaklar

Emirhan Yazıcı
03.09.2019, 01:22
Salah maçı izlemeye gelecek Bir aksilik olmazsa sturridgenin davetlisi ilk maçında yanında olacaklar

Bilgi nereden ? Eğer öyleyse çok iyi haber

U.Sadıkoğlu
03.09.2019, 08:29
Arkadaşlar Salah falan Trabzon'a maç izlemek için gelmez. Sosyal medyada iki üç Rtweet uğruna yayılan bu tip spekülatif haberlere nasıl inanıyorsunuz anlamak güç. Geçen hafta aynı şeyi yazdılar bıkmıyorlar yine aynısı bu adamların top oynadığı tempoda ekstra 5 saatlik uçak yolculuğu ne demek siz biliyor musunuz?

Bu arada 2. Yarının maç programı ne zaman açıklanır? :)

kayseriliyiz
03.09.2019, 09:15
Bizim aliskinlogimizdir böyle takimlara puan dagitmak, kasimpasa örnegi duruyor bu sezon.
Puan birakiriz.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

UĞUR DURTAŞ
03.09.2019, 10:33
Bu mac buyuk ihtimalle cuma gunu

**
Maç cumartesi.

07.09 andorra istanbulda
10.09-moldova dışarda

milli oyuncu sayımız fazla.

UĞUR DURTAŞ
03.09.2019, 10:41
4.hafta lgin hiç puan alamamış takımı ile karşılaşacağız.
klasik olacak ama gerçekten zor bir maç olacak.
ünal hoca maçın ciddiyetini futbolcularımıza iyi anlatmalı.
işi sıkı tutmalıyız
maça hızlı başlamalıyız
pres yapmalıyız
rakibi küçük görüp
fernandez gibi obi mikelin yaptığı laubali hareketlerden uzak durmalıyız.
ciddi bir sakatlık olmadığı sürece klasik 11 le sahaya çıkacağımızı düşünüyorum

uğurcan
pereia hüseyin hüseyni novak
sosa parmak
ömür ukuban makayeme
sörlöht

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2019, 10:59
Hücum yönünü ne kadar doğru oynuyorsak futbolun, savunma yönünü o kadar yanlış oynuyoruz.

Bu savunma anlayışı ile ,rakibimiz kim olursa olsun, bizim her maçımız zor geçer.

İsimlerden, dizilimden falan bağımsız bir durum bu!

Hocanın bu 2 haftalık arada halletmesi gereken çok iş var.
Allah yardımcısı olsun.

pReN@_61
03.09.2019, 11:00
Yoğun baskı ile başlayıp ilk yarıyı 2-0 önde kapatmalıyız.

angraf
03.09.2019, 11:39
bu seneki başarılı olacaksak şifresi evinde yen dışarıda yenilme olmalı

nevzat61
03.09.2019, 11:53
[QUOTE=pReN@_61;1921156617]Yoğun baskı ile başlayıp ilk yarıyı 2-0 önde kapatmalıyız.[/

Değil ilk yarı maçı gol yemeden bitirmemiz çok önemli..gol yemesinler ben 1-0 a da razıyım.

Sturridge'e gelince ne kadar kötü olursa olsun ben sörloth'un o pasif halini görmek istemiyorum..

Doğukan Uçan
03.09.2019, 12:52
taraftar baskısı ile içerideki 17 maçtan en az 14 galibiyet çıkarırsak ligi ilk 3 te bitiririz.

Çağdaş DENİZ
03.09.2019, 13:24
Bilgi nereden ? Eğer öyleyse çok iyi haber

Fanatik ve twitter kaynak renktaş

Enes Başkaya60
03.09.2019, 13:28
Sturridge muhtemelen ikinci yarı girer...

Uğurcan

Novak-İvanialdo-Hosseine-Pereira

Sosa-Doğan

Nwekaame-Ekuban-Abduş

Sörtland

Samet Berber
03.09.2019, 13:33
Parmak kesinlikle 11'de olmamalı. Sosa'nın gölgesinde oynayarak bizi eksik bırakıyor maç içerisinde. Onun şu anda kadrodaki görevi bence Sosa'yı yedeklemek olmalı. Ya Mikel'i hazırlayıp Mikel Sosa ile başlamalıyız ya da Doğan Sosa ile.

ogeday6106
03.09.2019, 13:47
ugurcan
hüseyin hosseini ıvanıldo novak
sosa doğan
abdüş ekuban avdijaj
sörloth

Enes Başkaya60
03.09.2019, 13:49
Parmak kesinlikle 11'de olmamalı. Sosa'nın gölgesinde oynayarak bizi eksik bırakıyor maç içerisinde. Onun şu anda kadrodaki görevi bence Sosa'yı yedeklemek olmalı. Ya Mikel'i hazırlayıp Mikel Sosa ile başlamalıyız ya da Doğan Sosa ile.

Doğan-Sosa denemek lazım...

Ama Mikel hazırsa Sosa-Mikel de tekrar denenebilir Parmak Sikebahce maçında saha da hiç yoktu net 10 kişi oynattı bizi ne ofans ne defans hiçbir şey yapmadı insan hiç sosadan ders almaz mı ya adam son dakikaya kadar çırpındı orta sahada ben birde parmak'ı beğenirim bu sene acayip bir form düşüklüğü var kendisinde anlamak mümkün değil inşallah bir an önce düzelir ihtiyacımız olacak kendisine..

Samet Berber
03.09.2019, 13:56
Doğan-Sosa denemek lazım...

Ama Mikel hazırsa Sosa-Mikel de tekrar denenebilir Parmak Sikebahce maçında saha da hiç yoktu net 10 kişi oynattı bizi ne ofans ne defans hiçbir şey yapmadı insan hiç sosadan ders almaz mı ya adam son dakikaya kadar çırpındı orta sahada ben birde parmak'ı beğenirim bu sene acayip bir form düşüklüğü var kendisinde anlamak mümkün değil inşallah bir an önce düzelir ihtiyacımız olacak kendisine..
Form düşüklüğünden ziyade o bölgede oynaması için gereken temel özelliklerin bir çoğu yok Parmak da, sadece pas oyununa yatkın olması nedeniyle tercih edilebilir o da Sosa yoksa olur ancak. Geçen sene 2. yarı bu ikili iş yaptı ancak önlerinde yine bir 8 numara gibi oynayan Yusuf vardı, bu yıl 4-4-2 gibi oynuyoruz dolayısıyla Sosa-Parmak ikilisi orta sahada yetersiz kalıyor hocanın bunu görememesi de çok ilginç, umarım bu hatasından ders alır artık.

Bu takım orta sahayı 2 oyuncu ile kuracaksa bu ikili Sosa-Mikel ya da Sosa-Doğan olur başka alternatif yok gibi. Sosa yoksa da Parmak-Mikel ya da Parmak-Doğan.

Enes Başkaya60
03.09.2019, 14:04
Form düşüklüğünden ziyade o bölgede oynaması için gereken temel özelliklerin bir çoğu yok Parmak da, sadece pas oyununa yatkın olması nedeniyle tercih edilebilir o da Sosa yoksa olur ancak. Geçen sene 2. yarı bu ikili iş yaptı ancak önlerinde yine bir 8 numara gibi oynayan Yusuf vardı, bu yıl 4-4-2 gibi oynuyoruz dolayısıyla Sosa-Parmak ikilisi orta sahada yetersiz kalıyor hocanın bunu görememesi de çok ilginç, umarım bu hatasından ders alır artık.

Bu takım orta sahayı 2 oyuncu ile kuracaksa bu ikili Sosa-Mikel ya da Sosa-Doğan olur başka alternatif yok gibi. Sosa yoksa da Parmak-Mikel ya da Parmak-Doğan.

Haklısın kardeşim aynen yerini çok fazla kaybediyor geçen sene pas oyununa baya yatkın oynadığı için ve Yusuf da buna destek verdiği için rahat rahat oynuyordu çok yetersiz kalıyor bu ikili bence Sikebahce maçında hoca bunu gördü artık sanmıyorum bir daha böyle bir hataya düşeceğini ...

Sosa-Mikel veya Sosa-Doğan en idaali dediğin gibi bu arada doğan öyle gömülecek bir çocuk değil Sikebahce maçında oyuna girince orta sahayı baya bir rahatlattı bu çocuktan çok yararlanacağımızı düşünüyorum bu sene bakalım...

Mehmet BAŞ
03.09.2019, 14:19
Sosa’nın maşallahı var. Durmadan koşuyor, mücadele ediyor.

Şu şekilde çıksak nasıl olur?

............................Sosa..............

...............Doğan ............Mikel.......:....

Barcelona ile mi oynayacağız? Neden böyle defansif bir orta saha ile maça çıkalım?

İçerideki maçlara ofansif olarak iyi olduğumuz ve bu zamana kadar en iyi futbolumuzu oynadığımız dizilim ile çıkarız.

Bu maçta Ünal Karaman'ın bir sürpriz yapacağını düşünmüyorum. Sosa ve Parmak ikilisi ile maça çıkarız.

Öndeki üçlüde yine A. Ömür, Ekuban ve Nwakaeme oynar. Forvet olarak da Alexander ilk 11 başlar.

Maçın gidişadına göre eğer hazır olursa Sturridge oyuna alınabilir. Hazır olursa yine Mikel alınabilir.

Milli maç arasını iyi geçirirsek bu yazdıklarımın olma ihtimali yüksek gibi görünüyor.

Hepsi bir kenarda dursun kimin oynadığı mühim değil. Bu maçı kazanalım yeterli...

61Firtinasi61
03.09.2019, 14:24
Bence Hoca böyle de cikabilir.
Bu ara belki Mikel ile Sturridge hazir olurlar
ve eksikleri kapatirlar.

--------------Ugurcan

Pereira----Hoseyini----Hüseyin---Novak

--------------Mikel------Sosa-------------

-----------------Sturridge-----------------

--Abdülkadir----Sörloth-------Nwakaeme

Mehmet BAŞ
03.09.2019, 14:29
Arkadaşlar, bu oyuncu grubu ile sabah akşam idman yapan Ünal Karaman. Bırakın da kimin daha iyi olduğuna o karar versin. Şu şununla olsa daha iyi dediğin alternatifleri sizin kadar Ünal Karaman da görüyor. Yıllarını futbola vermiş bir adamın bunu görmeme ihtimali yok. Ama sizler idmanlarda kimin ne durumda olduğunu bilmiyorsunuz. Bugün Doğan ilk 11 oynamıyorsa bir sebebi vardır. Eksik bilgi ile değerlendirme yapıyorsunuz. Havada kalıyor.

Sosa ve Parmak oynadığında orta sahada defansif olarak zafiyet yaşıyoruz. Doğrudur. Fakat bu ikili oyunu rakip sahaya yıktığımızda rakipler nefes alamıyor ve istediğimiz skoru alıyoruz. Her sistemin bir defosu vardır. Sosa ve Parmak ile oynayınca rakipler göbekten iyi geliyorlar. Geçen yıl Yusuf varken de göbekten açıklar veriyorduk. Bu yıl Yusuf yok! Daha çok açık veriyoruz. Bu çocuğun yerine Mikel'i düşünüyoruz ama adam hazır değil. Hazır olduğunda nasıl bir şey ortaya onu da kestirmek zor! Doğan oyuna girdiği kısa sürelerde iyi göründü. Ama 90 dakika oynarsa onun da ne vereceğini bizler bilmiyoruz. Ünal Hoca bunları ve bizim bilmediğimiz pek çok şeyi idmanda gözlüyor. O nedenle hocanın tercihlerine saygı duymak lazım. Hoş elimizde Luiz Gustavo vardı da oynatmamazlık etmiyoruz. Kağıt üzerinde Sosa ve Gustavo çok iyi olurdu. Ama yok...

Son olarak şunu söyleyerek sözlerime son vermek istiyorum. Şu an ön tarafta takımın en formda isimlerinin başında Ekuban, Sosa ve Parmak geliyor. Mikel, Sturridge, Donis gibi isimler ciddi form tutmadan bu çocukların yerine ilk 11'e girmeleri zor! Gençlerbirliği maçı özelinde özellikle Parmak ve Ekuban'ın asla kesileceğini düşünmüyorum. Zaten böyle bir şey yapmak pek de akıllıca olmaz.

ffırtına
03.09.2019, 14:48
İlk 11'e yazacağım ilk isim Ekuban olur gerisini siz tamamlayın.. Enerjisi, azmi, hırsı yeter..

chener
03.09.2019, 15:16
umarım milli arada mikel,ivanaldo,Sturridge,donis iyi form tutarlar.bu futbolculara sıkışık takvime girerken çok ihityacımız olacak.
gençlerbirliği maçı bunu test etmek için iyi maç olacak.
eğer bu futbolcular ilerleme kaydedemezse ilerleyen günlerde işimiz çok zor olacak.

Tahir61
03.09.2019, 15:25
takımın futbolcuların koşu mesafelerini maç maç nerede görebilirim?

Alper Beyazay
03.09.2019, 15:57
takımın futbolcuların koşu mesafelerini maç maç nerede görebilirim?

Harbi eskiden veriyorlardı artık yazmıyor. Neden değişti bu?

Emirhan Yazıcı
03.09.2019, 16:42
Harbi eskiden veriyorlardı artık yazmıyor. Neden değişti bu?

Bein Bütce kisitlamasina gittiği için istatistik tutmuyor

Giallorossi
03.09.2019, 20:23
Güven ve moral acisindan bu macta Sturridge ve Obi Mikel ile baslamaliyiz. Tabi antrenmanda ciddi idman yapiyorlarsa. Öyle lay lay lom takilan kimse oynayamaz

serdaracıl
04.09.2019, 01:08
-------——---Ugurcan

Pereira----Hoseyini----Campi---Novak

--------------Sosa-----Hakan yeşil------------

-----------------Behlül-----------------

--Abdülkadir----Ekuban-------Nwakaeme

seydisehir1
04.09.2019, 01:43
Behlul Super olur

anth
04.09.2019, 09:26
Ne yapılmalıysa yapılmalı Mikel'i hazırlamalıyız...

güneyli
04.09.2019, 10:09
Şöyle garanti skor alınıp gençlerden bir kaçını ortama alıştırmak herkes gibi benimde hayalim..Bu fırsatların oluşacağı maçlar oynamıyoruz maalesef...Bıçak sırtı maçlar...belkide bizim kimliğimize uygun psikolojide bu...

UĞUR DURTAŞ
04.09.2019, 10:12
haber doğruysa çok yanlış
sturridge ve obi mikel trabzon da değilmiş
gittikleri yerde özel anttremanlar yapıyorlarmış.

ben şahsen ünal hocanın yerinde olsam..
çok eksikleri olan
bu 2 isme kesinlikle izin vermezdim.
trabzonda kendi tesislerimizde
performans
fitness
masör
fizyoterapist
antrenörler
eşliğinde
çalıştırırdım.

bunları yapmayıp sonra gençler maçından önce veya sonra hala hazır değiller deme ünal hoca.

Mehmet Ç.
04.09.2019, 10:29
haber doğruysa çok yanlış
sturridge ve obi mikel trabzon da değilmiş
gittikleri yerde özel anttremanlar yapıyorlarmış.

ben şahsen ünal hocanın yerinde olsam..
çok eksikleri olan
bu 2 isme kesinlikle izin vermezdim.
trabzonda kendi tesislerimizde
performans
fitness
masör
fizyoterapist
antrenörler
eşliğinde
çalıştırırdım.

bunları yapmayıp sonra gençler maçından önce veya sonra hala hazır değiller deme ünal hoca.

Stu konusunda katiliyorum sana abi

Ama Obi isterse dünya'nin öbür tarafina gitsin antrenman yapmaya. Gerekirse uzay'a ciksin. Bu adam kampa da katildi. yeterince takimla calisti. Ondaki sorun fit olmasinda degil, tamamen kafada. 2 tane gol bi tarafina carpip girdi. Kusura bakmasinlar ama herkes, sansizlik diyor. Hayir efendim sansizlik degil. Biz tekmeye kafa atan oyunculara sahipdik, simdi ise topa götünü dönen adam var resmen. 2 kere topa gidecegini götünü döndü ve gol oldu. AEK macinda yaptirdigi penalti ise zaten rezalet.

Yıldıray Emanet
04.09.2019, 12:22
Sörloth kenara Daniel oyuna

Samet GÜVEN
04.09.2019, 13:37
İç saha maçı. Ben yine Parmak oynaması taraftarıyım. Şikecilerle yapılan maçta alandan çok adam endeksli oynadı beceremedi. DArmaduman oldu.

Ama iç saha maçlarında standart düzenimizde oldukça işe yarayabiliyor. Ofansa katkısı doğana göre çok fazla olacaktır.

Yine stoperde iç saha maçı olduğundan hüseyin mutlaka olmalı. Geri dönüşlerde en hızlı adamımız. Benim tercihim bir revizyon olmaması yönünde ;

Uğurcan
Pereira-Hüseyin-hosseini-novak
sosa-parmak
abdüş-eku-tony
sörloth

artvints
04.09.2019, 13:42
................,....Uğurcan
Pereira....Hüseyin....ivanildo.....novak
...............sosa.......doğan
...ömür..................................nwakeme
.............ekuban......sorloth

Sağ stoperde hosseini de oynayabilir, yeter ki tartışmalar durulsun, ortama sükunet yayılsın.

Yasin Altuntas
04.09.2019, 13:42
İç saha maçı. Ben yine Parmak oynaması taraftarıyım. Şikecilerle yapılan maçta alandan çok adam endeksli oynadı beceremedi. DArmaduman oldu.

Ama iç saha maçlarında standart düzenimizde oldukça işe yarayabiliyor. Ofansa katkısı doğana göre çok fazla olacaktır.

Yine stoperde iç saha maçı olduğundan hüseyin mutlaka olmalı. Geri dönüşlerde en hızlı adamımız. Benim tercihim bir revizyon olmaması yönünde ;

Uğurcan
Pereira-Hüseyin-hosseini-novak
sosa-parmak
abdüş-eku-tony
sörloth

Abdulkadir’in güya adam’a endeksli oynamis olmasi da forum efsanesi olacak, adam‘a endeksli degil, kötü oynadi. Bunu demekte bir sakinca yok bence, öyle bir hava olusturuluyor ki, kötü oynadi diyen taraftar degilmis gibi.

Yoksa adam‘a endeksli oynayan adam böyle bir pozisyon hatasi yapmaz.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190904/38dbcfc22f57a2d83d9910f1e43f620f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190904/d84812cbc7ce8fc2f65c5004a36cfc6a.jpg

Iki fotograf arasinda 4-5 saniye var....

artvints
04.09.2019, 14:00
Yasin Altuntas bunun üzerinde duran benim ama parmak'in bunu çok başarılı bir şekilde yaptığını söylemedim aksine bütün maç adam kovalayacak, yüksek konsantrasyonla defans yapabilecek bir oyuncu değil. Top bize geçtiğinde daha iyi oyuncu.

Yalnız pozisyonu bu şekilde vermek doğru değil. o 4, 5 saniye içinde huseyin pas arası yapıyor parmak duraklıyor ama top yine rakibe gidiyor ve bu pozisyon oluşuyor.

Parmak'tan ziyade hocanın defans anlayışı üzerinden çözülmesi gereken şeyler olduğunu söyledim. Defansif olarak insiyatif alacak kendi kararını verebilecek doğru profil bir önlibero tabi ki fark yaratır.

Gökhan Uzun
04.09.2019, 14:02
Ahmet Canbaz'dan biraz verim alabilmeyi bekliyorum. Orta sahada en azından hamle ihtiyacımızı giderecek her adama ihtiyacımız var. Umarım milli aradan sonra Doğan ve Mikel tam anlamıyla hazır olur.

Yasin Altuntas
04.09.2019, 14:11
Yasin Altuntas bunun üzerinde duran benim ama parmak'in bunu çok başarılı bir şekilde yaptığını söylemedim aksine bütün maç adam kovalayacak, yüksek konsantrasyonla defans yapabilecek bir oyuncu değil. Top bize geçtiğinde daha iyi oyuncu.

Yalnız pozisyonu bu şekilde vermek doğru değil. o 4, 5 saniye içinde huseyin pas arası yapıyor parmak duraklıyor ama top yine rakibe gidiyor ve bu pozisyon oluşuyor.

Parmak'tan ziyade hocanın defans anlayışı üzerinden çözülmesi gereken şeyler olduğunu söyledim. Defansif olarak insiyatif alacak kendi kararını verebilecek doğru profil bir önlibero tabi ki fark yaratır.

Dedigine 100% katilmak ile birlikte olayin bir teknik direktör hatasi olduguna da katiliyorum, lakin burdaki hata sirf adam adam‘a oynatmasi degil, bu pozisyonda, böyle bir mactaki Parmak karari. Özellikle gecen sene mecburiyetten bu pozisyonda sarf ettigi efor ile birlikte gayet iyi maclar cikardi. Lakin özellikle bu sene alternatifler mevctuken Hoca‘nin israrla Parmak ile baslamasi ve disari almakta da cok beklemesi, hem kendine hem de takima cok zarar verdi ve gelecekte de verecek.

Bundan ziyade ortada bence sirf Hoca hatasi yok, cünkü Sosa gibi eski CAM oynayan bir oyuncu bile bu kadar kendini yirtarak oynuyorsa, Parmak‘in kendini geri cekerek oynamaya hakki yok. Özellikle bahsettigim pozisyonda dikkat cektigin konu dogru, ama yinede kanimca adamini orda kacirmamasi lazim, ve durumu fark ettikten sonra da rahatca kosmaktansa o alana son sürat depar atmasi lazim. Bunlarin hepsi olayin sirf taktik ve pozisyon probleminden cok, zihinsel ve konsantrasyon anlaminda bir problem oldugunu gösteriyor.

artvints
04.09.2019, 14:29
Dedigine 100% katilmak ile birlikte olayin bir teknik direktör hatasi olduguna da katiliyorum, lakin burdaki hata sirf adam adam‘a oynatmasi degil, bu pozisyonda, böyle bir mactaki Parmak karari. Özellikle gecen sene mecburiyetten bu pozisyonda sarf ettigi efor ile birlikte gayet iyi maclar cikardi. Lakin özellikle bu sene alternatifler mevctuken Hoca‘nin israrla Parmak ile baslamasi ve disari almakta da cok beklemesi, hem kendine hem de takima cok zarar verdi ve gelecekte de verecek.

Bundan ziyade ortada bence sirf Hoca hatasi yok, cünkü Sosa gibi eski CAM oynayan bir oyuncu bile bu kadar kendini yirtarak oynuyorsa, Parmak‘in kendini geri cekerek oynamaya hakki yok. Özellikle bahsettigim pozisyonda dikkat cektigin konu dogru, ama yinede kanimca adamini orda kacirmamasi lazim, ve durumu fark ettikten sonra da rahatca kosmaktansa o alana son sürat depar atmasi lazim. Bunlarin hepsi olayin sirf taktik ve pozisyon probleminden cok, zihinsel ve konsantrasyon anlaminda bir problem oldugunu gösteriyor.

Ekstra olarak hareketsizlik derim , sürekli olarak topla oynayan bir takımın elinden top alınınca bu tip görüntüler oluşabilir. Buna daha hazırlıklı olmak gerek.

Sosa' nin da maç içinde yürüdüğünü görüyorum ben. Parmak sosa'dan daha az koşmuyordur. Ama sosa'nin oyun görüşü tabi ki çok daha iyi. Hangi pozisyona enerji harcayacağını çok daha iyi biliyor. Parmak'a göre de daha özgür saha içinde, ne yapacağına kendi karar veriyor.

Parmak ise oyuncuların peşinde koşuyor ve markaj konusunda iyi bir oyuncu değil. Topsuz koşularda çok hızlı değil. Kadikoy'de iki maçtır kötü oynadığı da doğru. O atmosferde hata yapma korkusunu aşamıyor gibi.

Ben o bölgeye iki yönlü oynayabilecek bir transfer gerektiğini ısrarla savunmuştum ama yapılmadı. Mevcut durumda parmak'i kaybetme lüksümüz yok. Çoğu maçta rakibi açmaya çalışacağız, o tip maçlarda yine katkı sağlayacaktır.

sulo61gun
04.09.2019, 14:41
futbola kafa yoran arkadaşlara bi soru sormak istiyorum.

üç istanbul takımı da sahasında oynadıkları maçlarda oyunun büyük bölümünü tek kale oynuyor ve savunmadan dönen topları toplayıp tekrar baskı yapabiliyorlar. Ünal hoca iç sahada bunu ne zaman uygulatacak. savunma 4 lümüz neden bu kadar geride, zankadan, jailsondan, vidadan, ruizden, lyundama ve marcaodan daha mı yavaş bizim hüseyinler, hayır değil. o zaman neden bu sistemi uygulayamıyoruz.Maçın başında en azından takım olarak baskı yaptığımız 20 dk 3-4 pozisyon kaçırdığımız maçlar görmek istiyorum artık. tam aksine ilk yarılar baskı yiyoruz iç sahada

Samet GÜVEN
04.09.2019, 15:11
Abdulkadir’in güya adam’a endeksli oynamis olmasi da forum efsanesi olacak, adam‘a endeksli degil, kötü oynadi. Bunu demekte bir sakinca yok bence, öyle bir hava olusturuluyor ki, kötü oynadi diyen taraftar degilmis gibi.

Yoksa adam‘a endeksli oynayan adam böyle bir pozisyon hatasi yapmaz.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190904/38dbcfc22f57a2d83d9910f1e43f620f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190904/d84812cbc7ce8fc2f65c5004a36cfc6a.jpg

Iki fotograf arasinda 4-5 saniye var....

Dostum bir cümleye takılıp birşey yakalamış gibi saldırıya geçiyorsun. Kurduğum cümlenin devamında darmaduman olduğunu da yani çok kötü olduğunu da yazdım. Kötü yazan suçlanıyor diye kendi kendine element uydurmuşsun :)

Resimdeki pozisyonu arkadaş yorumladı zaten ama senin anlatmak istediğin konuyu çok defa yaptı sahada. Sadece gösterdiğin resimde mazereti var gösteremediklerinin çoğunda yok. Önceki maçlarda alan savunması yaptığında koşuyu çok defa kesmeyip savuşturduğu ataklar da çok.

Top rakipteyken hep Emreye yakın oldu. Belli ki söylenmiş. Adam-Alan konusunda dengeyi beceremedi.

Abdülkadir zaten defansif meziyetlerinden dolayı orada değil. Zaten adam önlibero değil. 25 yaşına kadar kanat oynamış herif. Önce zorunluluk sonra pas ve topla ani delici çıkışları sayesinde 11 de. O yokken sosa sadece abdüşü ve pereirayı arıyordu. Nwakaeme de sosaya uzak kalıyordu. O olunca al-ver daha da gelişti. Esprisi bu sadece.

OrkHun
04.09.2019, 15:25
bize adam gibi bir tek santraforlu taktik lazım. en azından zorluk seviyesi yüksek maçlar için. bütün tartışmalardan ve kadro şablonu denemelerinden çıkardığım budur.
sosa-parmak=savunma sertliği ve yerleşimi sorunu
sosa-mikel=fazla statik
sosa'sız herhangi bir ikili=pas yapamamak, top çıkarma güçlüğü
sosa-doğan=şimdilik en kurtarır gibi duran bu ama bu da sosa neredeyse orada topun oynanmasına neden oluyor

sosa-doğan-parmak üçlüsü mevcut kadroda en ideali gibi duruyor bana kalırsa. bağrımıza taş basıp iki forvet yedek oturtmamız ve duruma göre kullanmamız gerekebilir. sturridge sağlıklı olduğu sürece oynayacak gibi. tek forvet nasıl olur bilemedim. yokluğu durumu için ekuban'ın tek forvet oynama alışkanlığı geliştirmesi gerekiyor.

ya da ekuban sağ forvet oynar, ömür-doğan/parmak-sosa üçlüsünü çalışmalıyız. rakibin ortalama üstü olduğu her maçta, özellikle de deplasmanlarda orta sahayı üçlememiz şartt..

Armağan Dere
04.09.2019, 19:07
fenerin elinden zor kurtulduk..
bu sene ortasahada sıkıntılar var..
bakalım nası olacak..
Onazi ne zaman dönüyor..

delikoyun
04.09.2019, 19:29
İnş onazi iyi olarak döner struddigede iyi çıkar
U 19 takımının maçlarını izleyen arkadaşlar oyuncuların gelişimi hakkında bilgi verirse iyi olur

Gökhan Balcı
04.09.2019, 20:05
Onazi dönse bile çift forvette ne vereceği yine meçhul. Geçen sene parmak çıkış yapıp bizi rahatlattı belki bu sene de doğan yüklenir bu misyonu. Zira hocanın üç tane forveti varken ikisini oturtacağını pek sanmıyorum. Öyle veya böyle bu sisteme ayak uyduracak oyuncularla oynamamız gerekiyor.

Onur Erçetin
04.09.2019, 21:34
bize adam gibi bir tek santraforlu taktik lazım. en azından zorluk seviyesi yüksek maçlar için. bütün tartışmalardan ve kadro şablonu denemelerinden çıkardığım budur.
sosa-parmak=savunma sertliği ve yerleşimi sorunu
sosa-mikel=fazla statik
sosa'sız herhangi bir ikili=pas yapamamak, top çıkarma güçlüğü
sosa-doğan=şimdilik en kurtarır gibi duran bu ama bu da sosa neredeyse orada topun oynanmasına neden oluyor

sosa-doğan-parmak üçlüsü mevcut kadroda en ideali gibi duruyor bana kalırsa. bağrımıza taş basıp iki forvet yedek oturtmamız ve duruma göre kullanmamız gerekebilir. sturridge sağlıklı olduğu sürece oynayacak gibi. tek forvet nasıl olur bilemedim. yokluğu durumu için ekuban'ın tek forvet oynama alışkanlığı geliştirmesi gerekiyor.

ya da ekuban sağ forvet oynar, ömür-doğan/parmak-sosa üçlüsünü çalışmalıyız. rakibin ortalama üstü olduğu her maçta, özellikle de deplasmanlarda orta sahayı üçlememiz şartt..
Genel itibariyle katılıyorum ancak deplasmanlarda Doğan-Sosa ikilisi yeterli olur diye düşünüyorum.Doğan-Sosa-Parmak üçlüsü defansif açıdan çok daha sağlam olur ama ofansif açıdan sıkıntı yaşatır.Ekuban tek forvet oynayamıyor.Parmak ise boş alanlara geriden daha iyi çıkış yapan bir oyuncu,direkt olarak ileride takılınca rakip ortasaha ve savunma arasında kayboluyor çünkü çevre kontrolü iyi değil.

Skor olarak rahat durumda olduğumuz bir maçta denenebilir.Türkiye kupası maçlarında denenebilir.Mikel-Sosa-Parmak üçlüsü ile ortasahada ve hücum bağlantısını sağlama,organize olma ve pozisyon üretmekte çok zorlanmıştık avrupa maçlarında ve hep yenik duruma düşmüştük.Üçlü düzende Mikelin yerinde Doğanın olması defansif açıdan tabiki daha iyi olur ancak ofansif açıdan yine sıkıntı yaşarız.Parmakın yerinde oyun zekası ve teknik kapasitesi yüksek,ince işler yapabilecek birisi olsa kısmen 4-3-3 ü yine oynarız ama o zaman bile ileride Ekubanın tek forvet oynamada ki başarısızlığı sıkıntı yaşatır.

Doğan tam aradığımız tipte bir önlibero sadece teknik ve pas anlamında soru işareti var.Melo kalitesinde bir önliberomuz olsa hiç sorun kalmayacaktı oysa ki ancak herşeye rağmen an itibariyle en mantıklı düzeni ortasahada Doğan-Sosa ikilisi olarak görüyorum.Üçlü düzeni oynayacak ne ortasahada ne de kanat oyuncularına sahip değiliz.Profil olarak uygun değiliz.

ilelebeTS
04.09.2019, 21:53
Milli ara bize iyi gelecek gelmesine de vakit geçmiyor böyle. Alışmıştık 3 günde bir maça :)

Doğukan Uçan
04.09.2019, 23:34
abdülkadir çok güçsüz kaliyor onazinin yanına adam lazım mikel ile bu iş olmaz.

Jedi
05.09.2019, 02:15
bu mikel chelseada harika oynuyordu, ne oldu bu adama, sanki günü doldurmuş yaşı bekleyen emekliler gibi

delikoyun
05.09.2019, 07:55
Genel itibariyle katılıyorum ancak deplasmanlarda Doğan-Sosa ikilisi yeterli olur diye düşünüyorum.Doğan-Sosa-Parmak üçlüsü defansif açıdan çok daha sağlam olur ama ofansif açıdan sıkıntı yaşatır.Ekuban tek forvet oynayamıyor.Parmak ise boş alanlara geriden daha iyi çıkış yapan bir oyuncu,direkt olarak ileride takılınca rakip ortasaha ve savunma arasında kayboluyor çünkü çevre kontrolü iyi değil.

Skor olarak rahat durumda olduğumuz bir maçta denenebilir.Türkiye kupası maçlarında denenebilir.Mikel-Sosa-Parmak üçlüsü ile ortasahada ve hücum bağlantısını sağlama,organize olma ve pozisyon üretmekte çok zorlanmıştık avrupa maçlarında ve hep yenik duruma düşmüştük.Üçlü düzende Mikelin yerinde Doğanın olması defansif açıdan tabiki daha iyi olur ancak ofansif açıdan yine sıkıntı yaşarız.Parmakın yerinde oyun zekası ve teknik kapasitesi yüksek,ince işler yapabilecek birisi olsa kısmen 4-3-3 ü yine oynarız ama o zaman bile ileride Ekubanın tek forvet oynamada ki başarısızlığı sıkıntı yaşatır.

Doğan tam aradığımız tipte bir önlibero sadece teknik ve pas anlamında soru işareti var.Melo kalitesinde bir önliberomuz olsa hiç sorun kalmayacaktı oysa ki ancak herşeye rağmen an itibariyle en mantıklı düzeni ortasahada Doğan-Sosa ikilisi olarak görüyorum.Üçlü düzeni oynayacak ne ortasahada ne de kanat oyuncularına sahip değiliz.Profil olarak uygun değiliz.
her ikinizde doğru analizlerde bulunmuşsunuz u19 dan sodanın yanına atacağımız oyuncu yok mu

fadigaTS
05.09.2019, 09:51
Milli ara bize iyi gelecek gelmesine de vakit geçmiyor böyle. Alışmıştık 3 günde bir maça :)Bordo ve mavi olmak üzere iki takım çıkarıp maç yapsınlar.Tek rakibimiz kendimiz :)

Yiğit Gayretli
05.09.2019, 12:07
Takımın milli aradan nasıl döneceği, sezonun kalan kısmıyla ilgili fikir verecektir. Ben umutluyum ama artık Ekuban'ı 10 numarada görmek istemiyorum. Kendi performansı yüksek olsa da takımın tüm taktik alışkanlıkları ve ezberi bozuluyor, ritmi kayboluyor.

Enes Başkaya60
05.09.2019, 12:20
Takımın milli aradan nasıl döneceği, sezonun kalan kısmıyla ilgili fikir verecektir. Ben umutluyum ama artık Ekuban'ı 10 numarada görmek istemiyorum. Kendi performansı yüksek olsa da takımın tüm taktik alışkanlıkları ve ezberi bozuluyor, ritmi kayboluyor.

Sturridge'ye yer açmak istersek ya sôrtloth ya da ekuban'dan birini kesmek zorundayız büyük ihtimal bu sôrtloth olur gibi o zaman Sturridge'yi ya forvet oynatmayacağız ya da 10 numarasız oyuna devam edip Ekuban'ı kanat oynayacağız bakalım hoca nasıl düşünüyor dediğin gibi yiğit ekuban'ın 10 numara oynamaması lazım takımın bütün taktiğini,ezberini bozuyor maalesef...

Yiğit Gayretli
05.09.2019, 12:23
Sturridge'ye yer açmak istersek ya sôrtloth ya da ekuban'dan birini kesmek zorundayız büyük ihtimal bu sôrtloth olur gibi o zaman Sturridge'yi ya forvet oynatmayacağız ya da 10 numarasız oyuna devam edip Ekuban'ı kanat oynayacağız bakalım hoca nasıl düşünüyor dediğin gibi yiğit ekuban'ın 10 numara oynamaması lazım takımın bütün taktiğini,ezberini bozuyor maalesef...

Ben Mikel'in de performansına bağlı olarak Ömür'ün merkeze geçmesi kaydıyla 4.3.3 oynamamız gerektiğini savunuyorum Stu geldiğinden beri. Yoksa çok bocalarız.

Alper Beyazay
05.09.2019, 12:31
Eku ortada başlar maç içinde sürekli Ömür ile değişirler ilerde de Sturridge olur. Görünen o..

Gökhan Balcı
05.09.2019, 13:38
Ben Mikel'in de performansına bağlı olarak Ömür'ün merkeze geçmesi kaydıyla 4.3.3 oynamamız gerektiğini savunuyorum Stu geldiğinden beri. Yoksa çok bocalarız.

Benim de çok aklıma yattı bu. Ömür sosa orta sahası çok etkili olur. Ama arkada mikel mi olur doğan mı parmak mı bilemiyorum. Sturridge de kanat oynamak istemiyormuş. Orada ekuban da oynayabilir sorloth da. Tarzları farklı ama ikisi de oynayabiliyor

Enes Başkaya60
05.09.2019, 13:43

4-3-3'ün

Orta saha ve açıklarını kim olarak düşünüyorsun kardeşim

Sosa-Mikel-Abduş

Nwekaame-Sturidge-Ekuban

Olarak mı??

ÖmürKaradeniz61
05.09.2019, 13:44
bu mikel chelseada harika oynuyordu, ne oldu bu adama, sanki günü doldurmuş yaşı bekleyen emekliler gibi

Dediğin gibi günü doldu emekli oldu büyük ihtimalle.

Yiğit Gayretli
05.09.2019, 14:18
Şerlok'u kenara çekmeye içim razı gelmiyor açıkçası... Son 2-3 maçta yorgunluğu ve nemden müteessir oluşu bariz gözlendi ama ekime kalmaz toparlayacaktır. Çok faydası oluyor. Ben Sturridge'i 2010-11 Burak'ı gibi kullanmanın fayda getireceğini düşünüyorum.

Ayrıca Abdüş merkez oyununa adapte olunca, oyunun merkezde sıkıştığı ve pas bağlantısında sorun yaşanan anlarda o topla yaptığı delici koşularıyla rahatlatacaktır takımı. Yinr o dönemde Alanzinho bunu çok yapardı. Tabi Abdüş ondan çok daha fazlası...

Mikel-Sosa-Abdüş kimyası tutarsa, çok çok başka şeyler konuşurken bulabiliriz kendimizi...

kadirgazioglu
05.09.2019, 14:49
https://pbs.twimg.com/media/EDspeWnW4AApVyU?format=jpg&name=large

asilhamsi
05.09.2019, 14:58
Bu maç stu ilk 11 başlamaz.

Uğurcan
Joe huseyin ivanildo novak
Sosa doğan
Sorloth ömür waka
Ekuban

Sorloth sağ tarafta burak gibi oynamalı.

Ömür 10 numarada kendini göstermeli.

ANIL
05.09.2019, 18:38
uğurcan
pereira-hüseyin-ivanildo-novak
sosa-doğan
ömür-ekuban-tony
sorloth

Yedekler: Parmak-Sturridge-Campi-Hosseini-Rahim-Serkan-Sarı-Donis-Cambaz

serdaracıl
06.09.2019, 00:38
her ikinizde doğru analizlerde bulunmuşsunuz u19 dan sodanın yanına atacağımız oyuncu yok mu

Oyuncu var da bizimkilerde oynatacak gt yok

bilgehan83
06.09.2019, 11:48
sosanın yanında hakan yeşil oynar, kerem oynar, cafer oynar, mert kurt oynar ama ünal hoca da şenolcan gibi güvenmiyor gençlere korkuyor.. ben fener maçında korayı alınca çok şaşırdım mecburiyetten aldı biraz ama alması sevindirici o yüzden daha cesaretli hamleler bekliyoruz ünal hocadan... ben 19 daki oyuncuların özellkle yusuf sarı yerine kullanılması kanaatindeyim behlül ve safa kınalı yusuf yerine sağ kanatta rotasyona girebilir ...

Çağdaş DENİZ
06.09.2019, 12:02
Korayin üzerinde ısrar edilse keşke

AyhanPe
06.09.2019, 12:21
Korayin üzerinde ısrar edilse keşke

Fb macinda sans bulmasi önemliydi..Ben böyle bir macta 10 dk da olsa oyuna sokulacagini düsünmezdim ki burda cogu icin süpriz olmustur..Ünal elindeki her oyuncudan yüksek performans elde etmeyi basarabilecek bir teknik direktör..

ilelebeTS
06.09.2019, 12:28
Genç oyuncu oynatmak işi kazanıyorsan güzeldir. Özellikle bizim gibi kulüplerde. Kazanıyorsan "ooo büyük iş" denir, ama 2 maç kaybedersen kimse takmaz kimi oynattığını. 2 maç kaybedince ortada ne hoca kalır ne genç futbolcu. Sanki Ünal hoca tanımıyor bizim camiayı. Öyle bir durumda başına gelecekleri adı gibi biliyordur. 15 maçtır kaybetmiyorken bunca eleştirilirken, öyle bir durumda ne olur gerisini siz hesap edin.

Gökhan Balcı
06.09.2019, 12:38
Mikel sosa ömür yahut doğan sosa ömür orta sahasını ben de çok merak ediyorum. Üstelik abdül de sosa gibi defansif olarak çok sorumluluk alan bir oyuncu. İleri gidip I orada kalacak tipte bir oyuncu değil. Ekuban mı olur sorloth mu olur bilemiyorum ama ikisinden birini sağ kenara atıp merkezde sturridge ile oynamak en makulu gibi duruyor şu an. Tabii bu sturridgenin geliş zamanına bağlı.

61_Hasan_69
06.09.2019, 13:38
https://pbs.twimg.com/media/EDspeWnW4AApVyU?format=jpg&name=large

Sezonun geri kalanında beklediğim kadro

AyhanPe
06.09.2019, 13:50
Yusuf un ayrilmasiyla Ekuban kadronun en kritik oyuncusu haline geldi..Nereden nereye :D Yusuf un yerini doldurmamiz suan icin imkansiz ama öylede böylede devre arasinda zirvede kalirsak ara transferde 1-2 takviye ile ipi gögüsleriz eger önümüz kesilmezse..Kesilemeyecek gibide duruyor..

Mehteroğlu
06.09.2019, 14:20
Yusuf un ayrilmasiyla Ekuban kadronun en kritik oyuncusu haline geldi..Nereden nereye :D Yusuf un yerini doldurmamiz suan icin imkansiz ama öylede böylede devre arasinda zirvede kalirsak ara transferde 1-2 takviye ile ipi gögüsleriz eger önümüz kesilmezse..Kesilemeyecek gibide duruyor..

Yusuf oyunu açarken iyi etki veriyordu ama sonuca etkisi zayıftı, Ekuban şimdiden gollere başladı... savunma ve oyun desteğinde Mikel form tutarsa kimse Yusuf'u aramaz.

delikoyun
06.09.2019, 16:56
Yusuf oyunu açarken iyi etki veriyordu ama sonuca etkisi zayıftı, Ekuban şimdiden gollere başladı... savunma ve oyun desteğinde Mikel form tutarsa kimse Yusuf'u aramaz.
Valla bu mikelden bu sayfada ümitli olan çok ancak ben onu izlediğim maçlardan sonra ümidi kestim artık ümidim u 19 dam geliceklerde

Gürkan Asma
06.09.2019, 18:23
Takımın izni bitmedi mi ? 4 gündü sanırım, bugün çalışma olması lazım sanki :)

Yiğit SARI
06.09.2019, 20:11
İdman fotoğrafları çok enerjik. Geliyoruz!..

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/guncel-haberler/genclerbirligi-maci-hazirliklarimiz-basladi-6-9-2019

Hakan
06.09.2019, 20:17
Mutluluk yayan fotoğraf çekmişler.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190906/871eab74bf428a4bed5c139b92e0f1f8.jpg

delikoyun
06.09.2019, 21:33
İdman fotoğrafları çok enerjik. Geliyoruz!..

https://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/guncel-haberler/genclerbirligi-maci-hazirliklarimiz-basladi-6-9-2019
Resimlerde onazi idman yapıyor başlamış çalışmalara

pReN@_61
07.09.2019, 11:04
Mutluluk yayan fotoğraf çekmişler

Uşağa vermişler ütüsüz üst baş.
Etmayın.
:rolleyes:

hofsaale
07.09.2019, 11:24
uğurcan
pereira-hüseyin-ivanildo-novak
sosa-doğan
ömür-ekuban-tony
sorloth

Yedekler: Parmak-Sturridge-Campi-Hosseini-Rahim-Serkan-Sarı-Donis-Cambaz

hosseini bu takimin en iyi stoperidir...hüseyin onu normal sartlarda kesemez....

nevzat61
07.09.2019, 11:27
Milli arada hazırlık maçı yapmayacak mıyız ?

Mert'
07.09.2019, 11:32
Konu ile alakasız ama adı geçtiği için soruyorum Hakan Yeşil’in referans alabileceğimiz maç kaydı veya videosu var mı? Bu tip gençleri iç saha maçlarında ufaktan ısındırmak lazım.

Kemal Öztel
07.09.2019, 11:35
_____________Ugurcan______________
Pereira___Huseyin_Hosseini__Novak
__________Sosa____A.Parmak_______
A.Ömür_______Ekuban____Nwakaeme
______________Sturridge_____________

Ideal 11 bu bana göre macera aramaya gerek yok. Skoru hulduktan sonra işte Doğan olsun Avdijaj olsun değerlendirilebilir. Sturridge dışında aklında direk gol olan ikinci bir adamımız yok bir de Nwakaeme diyebiliriz. Bu 11 galibiyeti elde eder. Sturridge de goller atar en az 2 tane diyorum..

lazibere
07.09.2019, 12:10
Şöyle tv karşısında izleyip de skor avantajını yakaladığımız ve TV önünden gelip geçenlere ikide bir fırça atmak zorunda kalmadığım, Maça başladıktan sonra izleyenlerden abuk subuk yer değiştirmeler yapmalarını istemeyeceğim totemlerden uzak olacağım bir maç istiyorum. Kadro ve oyun olarak henüz oturmamış Gençlerbirliğine, evinde fantazi futbolundan uzak, skor alacağın bir futbol ile farklı kazanmak istiyorum. Çok şey istemiyorum :))

Çağdaş DENİZ
07.09.2019, 12:47
Gençler her Ne kadar sıfır puanda olsa da İyi takım
Zor maç

TSLIEMRE
07.09.2019, 15:36
Abdülkadir Ömür 5-6 ay sahalardan uzak kalacakmış doğru mu?

nevzat61
07.09.2019, 15:50
Abdülkadir Ömür 5-6 ay sahalardan uzak kalacakmış doğru mu?

Her takımda sakatlıklar oluyor ama geçen sene onazi bu sene abdüş..ikisinde yarım sezonluk..bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum..benim korkum bunun diğer salt oyuncu grubu ile devam etmesi..

LağusKusteli
07.09.2019, 16:00
Abdülkadir Ömür ameliyattı,toparlanmaydı derken sezonu kapatır. ne diyelim moral bozmak yok aynen devam

gurur6134
07.09.2019, 16:04
5 -6 ay ne ya nerden cikti kopma yok kirik yok yirtik yok odem var ameliyat olsa bile 1 ay sonra doner sahalara ingiliz hazirlanmali 11 icin bu yoklukta ona gore dizilim belirlenmeli..

ANIL
07.09.2019, 16:11
sosa-doğan
sturridge-ekuban-tony
sorloth

Ömür ilkyarıyı kapattığına göre kadro böyle olmalı.

Alper Beyazay
07.09.2019, 16:25
sosa-doğan
sturridge-ekuban-tony
sorloth

Ömür ilkyarıyı kapattığına göre kadro böyle olmalı.

Sturridge kanat oynamak istemiyor.

Hüseyin Çümen
07.09.2019, 16:28
5 -6 ay ne ya nerden cikti kopma yok kirik yok yirtik yok odem var ameliyat olsa bile 1 ay sonra doner sahalara ingiliz hazirlanmali 11 icin bu yoklukta ona gore dizilim belirlenmeli..
Menisküs ameliyatları genelde yırtığı temizlemek şeklinde yapılıyor. Sadece yırtık kesimleri temizlediğimizde ertesi gün ayağa kalkar kişi. Eğer dikişle tutturulursa(sporcularda pek tercih edilmez) 1 ay üstüne bastırılmaz kişi

DURAS
07.09.2019, 16:36
Görünen o ki adviaj tahmin ettiğimizden çok daha fazla süre alacak. Maç eksiği ve temposunun düşüklüğü ilk göze çarpan eksiklikleriydi. Ayağına gelen bu fırsatı ( kötü bir hadiseden de olsa) değerlendirecek potansiyel var. Bakalım şerden hayır doğacak mı

AYYILDIZ
07.09.2019, 16:49
Donis 2/3 maç peşpeşe oynayıp maç formu ve ritmini yakalar inşallah. Kendisine gelen son şans. Değerlendirirse yıldız olur yoksa futbolu bu yaşta bırakır.

Numan Yerlikaya
07.09.2019, 17:05
Nedense bizim sağlık ekibinin ligin en kötü sağlık ekibi olduğunu düşünüyorum

Yunus Emre SEYHAN
07.09.2019, 17:30
Bu kadar yüksek tempo ve maç sıklığı ile olacağı buydu.
Erken dönüş için yanlış kararlar verilmemeli. Çok genç oyuncu bunlsr. Yırtık dikilirse 1 ay üzerine basamazlar. Sahalara dönmeleri 6 ayı bulur. Ancak cok genç olduklarından çok dikkatli kararlar verilmeli, olay kronikleşebilir.
Öte yandan geçen sezon Chahechouhe aynı ameliyatı olup 6 haftada sahalara dönmüş

nakzo
07.09.2019, 17:54
Fizik çok zayıf geçen senede öyleydi surekli sakatlanıyordu abdusun isi zor bizim işimiz daha zor yusuf gitti yerine adam yok abdus gitti yerine adam yok.Baskana sorsan transfer yaptı..........

Gürkan Asma
07.09.2019, 17:55
Donis e güveneceğiz,

---------Sosa Parmak

-----------Ekuban

Donis Sturridge Nwakaeme

nakzo
07.09.2019, 17:55
Bu is transferinide baltalar 6 ay oynamayacak abdus gibi bir adamın tekrar form tutması 1 sene avrupaya transferide yatmıştır.

lazibere
07.09.2019, 18:00
AEK maçında dinlendireceğin bir oyuncu var idiyse bu da Abdulkadir'dir, En kritik mevki oyuncularını kurban ediyorsun. Hem yeniliyorsun hemde sakatlık ile darbe alıyorsun. Geçen sezondan ders alınmadığı belli oluyor. Alternatif olarak alınan oyuncuların hiçbirinden daha verim alamadık. Bizim kaderimiz asla değilmiyor. Şu kadar Euro ya transferi kapattık diye övünmek de marifettir ama yarışma dışında kaldığın müddetçe bir anlamı yok. Marifet az maliyetli transfer olsa Yomraspor o zaman çok daha iyi . Ne olacak şimdi? Struidge hazır değil? Mikel hazır değil, Parmak formsuz, Novak ve perreranın alternatifi yok. İnşallah Nwakame ye birşey olmaz. Aksi durumda yine acıların çocuğuyuz

nakzo
07.09.2019, 18:02
Tek beklenti ingilizin üstün bir performans gösterip takımı yarışta tutması yoksa bu kadroyla çooookkk zor.

Yiğit SARI
07.09.2019, 18:03
Zirve yarışından kopmadık ve oyuncuların son durumunu bilmiyoruz. Az sakin

Sefa Alış
07.09.2019, 18:06
Bence Fıratcan Üzüm de kullanılabilir Abdulkadir'in yokluğunda, denemek lazım çocuğu. Ünal Hoca daha iyi bilir elbette ama iş yapar sanki

abuzun61
07.09.2019, 18:10
6 ay sonra döneceğini kim çıkardı. Menisküs yırtığı operasyonu sonrası dönüş ne zaman olur. Bilen birileri cevaplayabilir mi

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samway
07.09.2019, 18:24
Yırtık toparlanma süreci en az3-4 ay olur rotasyon yapmayan yapamayan Ünal hoca böyle devam ederse daha çooook sakatlık çıkar

samway
07.09.2019, 18:28
Fizik çok zayıf geçen senede öyleydi surekli sakatlanıyordu abdusun isi zor bizim işimiz daha zor yusuf gitti yerine adam yok abdus gitti yerine adam yok.Baskana sorsan transfer yaptı..........

Abdülün yerinde ekuban oynar ve bitirici forvet yerine alır artık .)

Sefa Alış
07.09.2019, 18:31
Gökhan Töre de zamanında bjk'de iken menisküs yırtığından ameliyat olmuştu, kulüp doktorları sezon sonuna kadar oyanayamaz vs. demişti. Gitti Almanya'da ameliyat oldu 1 ay sonra maça çıktı. Tabi yırtığın derecesi vs. gibi etkenler var mı onu bilmiyorum

Numan Yerlikaya
07.09.2019, 18:37
Ekuban kanata Sturridge ortaya. Takım yine ateş eder ama rotasyon da ciddi sıkıntımız var

Ahmet Taşçı
07.09.2019, 18:43
Geçen yılki pas ayaklarının biri transfer oldu biri sakatlandı, takımdan pas oyunu beklemek artık imkansız, çok fazla doğaçlama oynanacak ve sürekli Nwakayame'nin ayağına bakılacak, rakip onu tuttuğu an Bizim takım kilit, Bundan sonraki maçlar şimdiden gözümde canlanıyor. Allah sonumuzu hayırlı etsin ama Avrupa ve lig maçlarında bizi çok kötü günlerin beklediğini hissediyorum.

gurur6134
07.09.2019, 19:02
Menisküs ameliyatları genelde yırtığı temizlemek şeklinde yapılıyor. Sadece yırtık kesimleri temizlediğimizde ertesi gün ayağa kalkar kişi. Eğer dikişle tutturulursa(sporcularda pek tercih edilmez) 1 ay üstüne bastırılmaz kişi

Yeni mi anlamislar meniskus oldugunu 10 gundur sakat adam..saglik kurulu ciddi sikinti
.

gurur6134
07.09.2019, 19:09
Bu nasil amatorluk ya doktoru gorevden alsan ne olacak simdi olan oldu, onemli olan odemle meniskus farkini bilmeyen adami oraya getirmemek şaka gibi ya kasti yapilsa bu kadar olur ahbap cavus iliskisinin sonuclari bunlar hep..ingiliz acil hazirlanmali ekuban saga ingiliz forvet arkasina yada forvete gecmeli onunda ne verecegi mechul sıkınti buyuk en az 1 ay..

Gürkan Asma
07.09.2019, 19:17
Ya da şu kadro olabilir :

------------Doğan
------Parmak-----Sosa
Ekuban-----Sturridge----Nwakeme

ilelebeTS
07.09.2019, 19:42
Sakatlıklardan sonra Ekuban sağ kanatta oynar büyük bir ihtimalle. İç saha maçlarında 3 golcü de sahada olursa şaşırmamak lazım.

arahna
07.09.2019, 19:59
doğan sosa
ekuban sturidge nwakame
sörloth

veya

mikel/doğan - sosa
ekuban parmak nwakame
sturridge

veya

doğan/mikel - sosa
avdijaj ekuban nwakame
sturridge/sörloth

ömürün olmayışını fazla aramayız
sturidge in montesi sırasında sötloth veya ekubanı da küstürmüş , geri itmiş olmayacağız
bu arada ömür de toparlar güçlenir

gurur6134
07.09.2019, 20:08
Butun futbolcular yeniden saglik kontrolunden gecirilmeli isine son verilen klup doktoruna gerekirse tazminat davasi acilmali odemle meniskusu ayirt edemeyen doktor mu olur ya, ben saglik bakanliginin yerinde olsam diplomasini iptal ederim yarin bir gun ciddi sekilde kalici hasar biraktirabilir yanlis teshis yuzunden birisinde..

Yasin Altuntas
07.09.2019, 20:20
Pas oyunumuza büyük bir zarar olacak Abdulkadir'in olmamasi. Oyuncu kadrosu olarak bu eksigi giderebiliriz, ama oyun kalitesi ve plani olarak biraz alternatiflere yogunlasmamiz lazim. Oyuncu kadrosuna uyan hizli atak sistemine gecebiliriz. Sahip oldugumuz üc forvet de hizli, ayrica kanatda oynayan Avdijaj da gayet hizli. Fazla orta sahada takilmadan kanatlara ve savuna arkasina uzun toplar ile oynamamiz lazim. Ikinci bir taktik olarak da bekler üzerinden kanatdan hizli atak gelirstirebiliriz. Ama o alistigimiz yüksek pas sayisi ile oynamamiz biraz zor gözüküyor.

battle symphony
07.09.2019, 20:22
Pas oyunumuza büyük bir zarar olacak Abdulkadir'in olmamasi. Oyuncu kadrosu olarak bu eksigi giderebiliriz, ama oyun kalitesi ve plani olarak biraz alternatiflere yogunlasmamiz lazim. Oyuncu kadrosuna uyan hizli atak sistemine gecebiliriz. Sahip oldugumuz üc forvet de hizli, ayrica kanatda oynayan Avdijaj da gayet hizli. Fazla orta sahada takilmadan kanatlara ve savuna arkasina uzun toplar ile oynamamiz lazim. Ikinci bir taktik olarak da bekler üzerinden kanatdan hizli atak gelirstirebiliriz. Ama o alistigimiz yüksek pas sayisi ile oynamamiz biraz zor gözüküyor.

Konuyla alakasız ama bu imzanızdaki rakamlar sadece lig için mi yoksa 3 kulvar mı?

artvints
07.09.2019, 20:49
Çifçi forvette klasik kanatlarla oynamak çok doğru değil. Takımin üç ortasaha ve çift forvet geçişini yapması için iyi bir fırsat doğdu.

Parmak sağ iç oynayabilir ömür gibi.

.............sosa.....doğan
......parmak....................nwakeme
. ............Ekuban.....sörloth

.................doğan
............parmak....sosa
...Ekuban.......sörloth........nwakeme

Mac içinde bu taktik geçişleriyle oynayabiliriz. Zaten son fener maçının ikinci yarısında yaptığımız buydu.

Trabzonspor 61
07.09.2019, 21:09
Milletin futbolcuları gavur gibi sakatlanmıyor bizimkiler her sezon patır patır sakatlanıyor. Anlamıyorum

Anıl C
07.09.2019, 21:10
Sirada Sosa'dan bekliyorum sakatlik.

sasort
07.09.2019, 22:20
Bu nasıl iş ya ihanet bu adam sakatlıktan sonra ödem dendi ağrıları azaldı idmana çıkmadı mı

Bu nasıl doktor burnuma pis kokular geliyor

sasort
07.09.2019, 22:36
Yusuf sarı da menisküs yırtığı diyor bu ne arkadas

sasort
07.09.2019, 22:37
Hay böyle şansa

Abdüş yusuf sakat

Mikel abdijaj sturridge form tutacak şaka gibi

Yasin Altuntas
08.09.2019, 03:11
Konuyla alakasız ama bu imzanızdaki rakamlar sadece lig için mi yoksa 3 kulvar mı?

Tüm oynadigi maclar icin.

ANIL
08.09.2019, 08:41
Sturridge kanat oynamak istemiyor.

Nabil dirarda sol bek de oynamak istemiyor, ama oynuyor. Ayrıca herde söyledi bunu

delikoyun
08.09.2019, 09:19
Butun futbolcular yeniden saglik kontrolunden gecirilmeli isine son verilen klup doktoruna gerekirse tazminat davasi acilmali odemle meniskusu ayirt edemeyen doktor mu olur ya, ben saglik bakanliginin yerinde olsam diplomasini iptal ederim yarin bir gun ciddi sekilde kalici hasar biraktirabilir yanlis teshis yuzunden birisinde..
Katılıyorum yazdıklarına ucuz diye onu takımın doktoru yapmışlardır

OrkHun
08.09.2019, 10:25
Bu maçı niye pazar gününe koydular, perşembe deplasman maçımız varken??

ANIL
08.09.2019, 11:07
Şu lillede oynayan zeki ne kadar ucube top oynuyor ve bu adam lille de banko 11 oyuncusu. Lille in ne kadar capsız bir kulüp olduğunu görüyoruz.

Kemal Öztel
08.09.2019, 11:18
Bu maçı niye pazar gününe koydular, perşembe deplasman maçımız varken??

Hakikaten şaka gibi. Ctesine alsalardı keşke. Milli takımlara öyle çok oyuncu gönderdiğimiz yok Cuma bile oynayabilirdik. Neyse en azından evimizde oynuyoruz..

muratt
08.09.2019, 11:48
Sene başında dedik ki Yusuf-Abduş kalırsa takım şampiyon olur. Birini sattık diğeri sakatlandı. Bizdeki şans da böyle işte. Ne zaman yüzümüze gülmüş ki şimdi gülsün... Kaldı ümitler başka bahara. Sadece Wkaeme ve Ekuban'la ilk 3'e ancak gireriz, o da belki.

Hakan
08.09.2019, 12:33
Pazar - Perşembe oynamaktan da şikayet etmeyelim bir zahmet.

Cemzirih
08.09.2019, 12:54
Sakatliga yanlis teshis den doktor kovuldu millet hala abdusun sakatligindan unal karama i sorumlu tutuyor saka gibi :D

Sadettin_
08.09.2019, 13:05
Yeni yıldızlar çıkacak .
Ekuban yerini sağlamlaştıracak .
Avdijaj başka bir seviye oynayacak .
Hep beraber göreceğiz .

yorumsuz6117
08.09.2019, 13:05
Abdüş gitti canevimizden vurulduk sezonu belirleyecek maçlar oynayacakken..

OrkHun
08.09.2019, 13:56
Hakikaten şaka gibi. Ctesine alsalardı keşke. Milli takımlara öyle çok oyuncu gönderdiğimiz yok Cuma bile oynayabilirdik. Neyse en azından evimizde oynuyoruz..
ne var yani persembe maci olan 3 takimin da macini cumartesi'ye koysaniz. bein'in ratingi dusecek diye yapilan sacmaliga bak. ki aslinda arada 4 buyuklerin maclarini ayni gun saate koysalar, kahvelerde cikacak kargasadan sonra bireysel uye sayisi da artar ama o kadar dusuneceklerini sanmam.

Tayfun
08.09.2019, 14:18
Sirada Sosa'dan bekliyorum sakatlik.

Reis, Allah korusun

Takım resmen çöker, çöker yani hem de öyle böyle değil

eyuksek1967
08.09.2019, 14:41
Uğurcan
Hüseyin hosseini ivanildo
Pereira sosa mikel novak
Ekuban sturridge nwakaeme

Parmak pereiranın doğan mikelin yerine 2. Yarı girer. Artık oyun sistemimizi böyle oturtmamız lazım. 3 lü stoperi beceremiyorsak

Mikel sosa
Abdüş

Yapabilirdik ama abdüş sakatlandı. Tek çare 3 lü defans.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhammed Ayaz
08.09.2019, 14:54
Arkadaşlar selamlar.
İstanbuldan geldim ve maça gitmeyi düşünüyorum ailemle.
Sadece bende passolig mevcut.
Biletler satışa çıktığında kendi passoligime birden fazla bilet yükleyip sonrasında onların passolig başvurunu yaptığımda onlara bilet transferi yapabiliyor muyuz?

Rica etsem bilgilendirir misiniz?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abcabca
08.09.2019, 19:56
Arkadaşlar selamlar.
İstanbuldan geldim ve maça gitmeyi düşünüyorum ailemle.
Sadece bende passolig mevcut.
Biletler satışa çıktığında kendi passoligime birden fazla bilet yükleyip sonrasında onların passolig başvurunu yaptığımda onlara bilet transferi yapabiliyor muyuz?

Rica etsem bilgilendirir misiniz?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eskiden olurdu ama sistem değişti şimdi bilet alım aşamasında her bilet için passolig tcsi yazman gerekiyor.

Alper Beyazay
08.09.2019, 21:33
Tahminim Sturridge ilk 11 çıkar.

BatuhanB
09.09.2019, 01:47
https://www.youtube.com/watch?v=mzPYTRXDw_E

Antrenman görüntülerinden (1:35'ten sonrası) anladığım kadarıyla, top hızlı gitti diye kendini özellikle bırakmadıysa Sturridge için biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor lâkin görüntünün sonlarında Mikel'in hareketleri sevindirmedi değil :)

U.Sadıkoğlu
09.09.2019, 08:22
Umarım şu uçak sayılarını çoğaltırlar Pazartesi günü mesaisi olanlar için İstanbul'un 2 havalimanına da ekstra seferler şart.

ffırtına
09.09.2019, 10:04
------------------------- Uğur ---------------------------------

---- JP------------ Hüseyin--------- Hüseyni----Novak-------

----------------- Obi Mikel--------- Doğan---------------------

--- Ekuban------------ Sosa ---------------------- Nwakeme--

----------------------- Sturiddge ---------------------------------

Shörlond--- Parmak--- Advijaj hamle oyuncuları.. Geçen seneye göre alternatifli kadromuz yok diyoruz ama sakat oyucularımıza rağmen ideal 11 ve yedekler çıkıyor.. Biz de ki tek sıkıntı oyuncuların performansları, gerçek kimlikleriyle oynarlarsa bu takım iş yapar.. Ben Doğan'dan çok umutluyum ısrar edilmeli bu oyuncuda..

Faruk BERBER
09.09.2019, 10:25
Mutlaka kazanmamız gereken bir maç, tribünler inşallah dolar. O hava çok önemli takım için.

Ufuk
09.09.2019, 12:19

Antrenman görüntülerinden (1:35'ten sonrası) anladığım kadarıyla, top hızlı gitti diye kendini özellikle bırakmadıysa Sturridge için biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor lâkin görüntünün sonlarında Mikel'in hareketleri sevindirmedi değil :)1.35teki Mikel değil mi? Sturridge arkada sıra bekliyor.

Edit: Doggy ile kapışmasıymış ben sadece o kısmı incelemişim :D

Kaleci çıktı diye salıyor sanırım, birkaç videoda baya klas hareketleri var. Hoca yine 11 başlatmaz ama sonradan sokar artık herhalde.

delikoyun
09.09.2019, 13:44
Gazete dedikodularına göre amartey diye bir oyuncuya talipmiş takım ben izledim biraz adam kesici hiç bir extra özelliği yok inş dedikodudur illa alma düşünceleri varsa mathias kranevittere baksınlar

Emirhan Yazıcı
09.09.2019, 14:29

Antrenman görüntülerinden (1:35'ten sonrası) anladığım kadarıyla, top hızlı gitti diye kendini özellikle bırakmadıysa Sturridge için biraz daha bekleyeceğiz gibi görünüyor lâkin görüntünün sonlarında Mikel'in hareketleri sevindirmedi değil :)

Topun hizli gitmesiyle alakali bir durum

mawro61
09.09.2019, 14:37
Acaba antrenmanları yetersiz görür mü.
Bu ne biçim idman deyip motivasyonunu kaybetmez herhalde :)

ÇaGaTaY
09.09.2019, 14:44
Maç biletleri ne zaman satışa çıkar?

Mehmet BAŞ
09.09.2019, 15:28
Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı deyim yerindeyse ''Evlat acısı gibi'' içime koydu.
Bu sakatlığın kulüp doktorunun ''Yetersizliği'' nedeniyle olması da ayrı bir sıkıntıyı ortaya çıkarttı.
Eskiden beri profesyonel ekibin kalitesi konusunda düşünür dururum. Bugün gördük ki bu ekibin kalitesi tartışılır!
Kondisyonerinden tut doktoruna, fizyoterapistinden tutun da aşçısına kadar ekibin A kalite olması gerekir.
Keşke bu gibi konularda da bir çalışma yapılıp alanında en iyi isimlerle çalışılsa...

Abdülkadir'in yokluğu sonrası o bölgede neler olacağı, kimlerin oynayabileceği konusunda iki kelam edelim.
Benim bu bölge için ilk adayım, A. Parmak olurdu. Böylece Mikel için de orta sahada yer açmış oluruz.
A. Parmak, tarz olarak Ömür'ün yaptıklarını tekrarlayabilecek en iyi alternatif oyuncumuz gibi duruyor.
Dripling yapabilir, pas oyununa katkı sağlar, topun bizde kalmasını sağlar. Benim ilk tercihim olurdu.

Diğer tercihler aşağı yukarı belli. Donis ve Ekuban! Bu iki oyuncu da tarz olarak Ömür farklılar.
İkisi de pas oyunundan ziyade topu ayağına alıp dikine gitmeyi seviyor. İkisi de gole daha yakın oyuncular.
Donis henüz hazır değil, Ekuban ise iyi durumda! Fakat Ekuban ortada iyi oynuyor. Karar vermek zor olacak.
Bakalım Ünal Karaman'ın tercihi nasıl olacak. Bu maçı o nedenle merak ediyorum.

Faruk BERBER
09.09.2019, 18:18
Maç biletleri ne zaman satışa çıkar?

Tahminim Perşembe günü.

asilhamsi
09.09.2019, 18:30
Geçen seneyi unutun.O oyunu oynayacak oyuncumuz yok.tika taka yapan, topa sahip olan oyun yapısı bundan sonra olmayacak.

Onun yerine topu rakibe veren,önde baskı kuran,kontra yapan,fizik olarak üst düzey,ikili mücadele kazanan bir takım olacağız.

Fener maçında kilit oyuncular sahada olmadığı için kötü gözüktük.

Bu sistemde kötü oynuyor gözüküp skor alabiliriz.

Tabi esas adamların performansı belirleyici olacak.

Bu senenin kilit isimleri obi,stu,ekuban ve waka

Bu oyuncuların performansı belirleyici olacak

arahna
09.09.2019, 20:17

Shörlond--- Parmak--- Advijaj hamle oyuncuları.. Geçen seneye göre alternatifli kadromuz yok diyoruz ama sakat oyucularımıza rağmen ideal 11 ve yedekler çıkıyor.. Biz de ki tek sıkıntı oyuncuların performansları, gerçek kimlikleriyle oynarlarsa bu takım iş yapar.. Ben Doğan'dan çok umutluyum ısrar edilmeli bu oyuncuda..

süper kadro ve diziliş
bence ideal 11 bu
sadece ömür gelirse doğan çıkabilir belki
bir de savunmada değişiklik olabilir

Yasin Altuntas
09.09.2019, 20:50
süper kadro ve diziliş
bence ideal 11 bu
sadece ömür gelirse doğan çıkabilir belki
bir de savunmada değişiklik olabilir

Kagit üstünde iyi gözükse de bu diziliste Orta saha ve Forvet arasi cok bosluk kalir. O alani dolduran bir Abdulkadir vardi zaten o da olmayinca, Sosa da kagit üstünde önce cekilince o alan cok bos kalir...

Enes Başkaya60
09.09.2019, 21:41
Mutlaka kazanmamız gereken bir maç, tribünler inşallah dolar. O hava çok önemli takım için.

Sonuç olarak ne diyorsun peki hocam görüşlerini alalım :D

Faruk BERBER
09.09.2019, 21:54
Sonuç olarak ne diyorsun peki hocam görüşlerini alalım :D

Kazanacağız, Fener maçında beraberlik demiştim hatırlıyorsan :p, pek de hak etmeden aldık ama olsun.

Bu sefer güzel bir oyunla, net bir galibiyet bekliyorum haftasonu.

Ahmet Taşçı
09.09.2019, 22:09
Geçen seneyi unutun.O oyunu oynayacak oyuncumuz yok.tika taka yapan, topa sahip olan oyun yapısı bundan sonra olmayacak.

Onun yerine topu rakibe veren,önde baskı kuran,kontra yapan,fizik olarak üst düzey,ikili mücadele kazanan bir takım olacağız.

Bugün aynı cümleleri arkadaşa ben de kurdum, topa eskisi gibi hakim olamıcaz, tika taka olmıcak hatta bir çok maçta rakip daha çok oynayacak topla, pas oyunu yerine Abdulkadirin gidişiyle tamamen direkt Oyuna geçtik, Bireysel performanslar belirleyici olur sanırım, İnşallah Nwakayame'ye çok yüklenmeyiz bir de onu kaybetmeyelim.

14TS61
09.09.2019, 22:27
......doğan - sosa......
Ekuban avdijaj nwakame
...........sörloth...........

Olur bu hafta sonra ise

Sörtloth ekuban nwakame
........... Sturridge..............

Olur. Tahminim uçmadim inşallah 😀

Çağdaş DENİZ
09.09.2019, 23:34
Ucakci arkadaşlar Bi arastirabilir mı salah ve firmino izlemeye gelecek mi

serdaracıl
09.09.2019, 23:43

Topu rakibe verirsen acınacak hallere düşersin. Geçen yılki anlayıştan zerre ödün vermememiz lazım.

Enes Başkaya60
09.09.2019, 23:50
Kazanacağız, Fener maçında beraberlik demiştim hatırlıyorsan :p, pek de hak etmeden aldık ama olsun.

Bu sefer güzel bir oyunla, net bir galibiyet bekliyorum haftasonu.

Aynen hocam ondan sizin görüşünüzü alıyorum öyle böyle berabere bitti hak etmedik ama kötü oyun iyi sonuç :D

Hadi bakalım hocam size güveniyorum :D

serdaracıl
09.09.2019, 23:54
Cafer, Behlül, Kerem, Safa, Muhammet, Arda, Ahmet, Taha, Faruk, Serkan, Koray. Dream team elimizin altında

Onur Akyüz
10.09.2019, 01:06
Cafer, Behlül, Kerem, Safa, Muhammet, Arda, Ahmet, Taha, Faruk, Serkan, Koray. Dream team elimizin altında
Bari isim sırasını değiştirseydin bu ne?

17996

Fatih Cengiz
10.09.2019, 01:34
Selamlar herkese,
Uzun zamandır yazmıyorum, eskiden de çok yazmazdım aslında :)
etrafımda Trabzonspor konuşacak birleri olmadığı için tekrar döndüm diyebilirim.

Takımımızın pas oyununu özellikle de kısa seri paslaşma oyununu iyi oynadığını biliyoruz. Ama bu oyunun merkezindeki önemli iki oyuncuyu kaybettik.
Yusuf Yazıcı’nın gitme isteğini ise hiç bir zaman kabullenemeyeceğim, bu formada yakalanabilecek başarılardan daha fazla mutlu edecek bir şey yok bizce, başka ülke ve takımlarda oynamak diye bir hayali olmamalı bizim topçularımızın. Hani en büyük Trabzonspor’du?! Ülke içinden de olsa Trabzonspor taraftarı olmayan topçuların gitme isteğini anlayabilirim, Selçuk İnan gibi, ama çocukluktan beri taraftarı olduğu, hatta alt yaş kategorilerinde oynayarak bu takımda üste çıkmış topçuların “daha büyük hayalleri var” argümanına sığınıp bizleri terk etmesi içime oturur. Tek bir kupa bile kazandırmadan”misyonunu tamamladı” algısına düşmek bizi 2.sınıf takım yapar. GS 2000 kadrosu 4 yıl üst üste şampiyon olduktan sonra Avrupa’ya açıldı. Ne kaybettiler?
Çok daha fazla şey yazabilirim de, neyse...

Abdüş içinse çok üzüldüm, Ünal hocanın ikinci AEK maçında Nwakame ve Sosa ile birlikte dinlendirmesi gerektiğini düşündüğüm bir isimdi, yapmadı, doktorlar da mantıkı açıklama olarak ne diyorlar bilmiyorum ama hata yaptılar ve (hata olduğuna inanmak istiyorum ve hala bir açıklama bekliyorum o doktor ekibinden!) son durum bu şekilde. Umuyorum 6 haftaya idmanlara başlar.

Artı olarak, sağlık ekibi, kondisyoner, fizyoterapist gibi perde arkasındaki birimlere birkaç milyon Euro harcayıp işinde gerçekten iyi olduğu bilinen isimler getirilmeli görüşündeyim. Ayrıca teknik ekipteki taktisyenler de bu şekilde seçilebilmeli. Bizim ülkede genelde eski topçular ve teknik direktörün arkadaşları ile yapılıyor bu işler. Avrupada dev diye tabir ettiğimiz takımların yapılanmasını inceleyip onları taklit etmemiz bu kadar zor olmamalı!!
Piyasalarını bilmiyorum ama, maaş ve transfer bütçesinde bu kişiler için daha fazla hatta şu ankinin çok daha fazlası bütçe ayrılmalı, 1-2çilek transferinden çok daha etkili sonuçlar doğuracaktır. Tüm takımın seviye atlamasını sağlayacaktır.
Umarım çok yakın zamanda böyle hamleler de görürüz.

Bu maç ve sonrasında ise, bariz hakem hataları bekliyorum. Takım gününde olur ve hakeme takılmadan işini yapmaya devam ederse, şans da yanında olursa puanlarla keyif almaya ve vermeye devam ederiz. İstekli oyun bekliyorum. Ünal hocamın taktik ilerleyişi gelişecektir ama motivasyon anlamında çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zor zamanlarda takımı üst düzey motivasyonda tutmayı çok becerebiliyor. Sonrasında da artan özgüven ve taraftar desteği ile yarışın hep içinde olacağız. Şu an form durumunu beğenmediğimiz bazı oyuncular da bu kervana katılacaktır bu zaman sürecinde de.
Şampiyon olabilir miyiz bilmiyorum ama (olsak da alabilir miyiz? Sonuçları neler olur? Gibi sorular geliyor aklıma) eğleneceğimiz kesin. Geriden gelen altın nesil bir futbolcu topluluğumuz var, işinin ehli teknik ve taktik ekibi ile yakın gelecekte Dünya üzerinde çok iyi işler yapabiliriz. En azından inancımız var.

Herkese hayırlı geceler, hafta sonu içinse şimdiden maç havasındayım, umarım her şey güzel olacak.

Murat Keçeci
10.09.2019, 09:05
Kadıköy deplasmanından çıkardığımız bir puanı anlamlı hâle getirmek için bu maçı mutlaka kazanmalıyız.Üç maçta 5 puan başarı ile başarısızlığın tam ortasında bir nokta bu sebeple seri galibiyet başlatmamız gerekiyor,üst üstte alacağımız iki maç bizi güzel bir konuma getirir.

Rakibi çok iyi etüd etmeliyiz.lige yeni çıkmış takımların ne yapacağı belli olmaz,biz iç saha avantajımızı yüksek konsantrasyon ile birleştirmeli ve bu maçtan üç puan ayrılmalıyız.

Özellikle orta sahada daha savaşcı,saldırgan,agresif ve kalabalık olmalıyız bunu yaparsak sonucu alırız.

Sakatlık haberleri moralimizi bozmuş olsa da futbolun içinde bu ihtimaller her zaman var fakat biz büyük bir kulubüz ve takım olmayı başardığımız sürece her oyuncunun yerini doldurabiliriz.

Maçta öne çıkması gereken oyuncular öncelikle nwakaeme maça ağırlık koyması lazım fb maçındaki performansı iyi idi aynı şekilde konsantre olursa gol ve asistlere başlar.

İkinci önemli oyuncumuz abdülkadir parmak o da performansını yükseltmeli geçen sezon bjkyı yendiğimiz son maçtaki performansına ulaşmalı.

Uğurcan fb maçına ne kadar konsantre olmuşsa bu maça da aynı şekilde konsantre olmalı büyük kaleci olmak istiyorsa her maç aynı konsantrasyonu sağlamalı.

Kanat oyuncuları sörlotha daha güzel paslar ve ortalar göndermeli,ekuban da ona sürekli yaklaşmalı bu iki oyuncu fizikleriyle rakibe üstünlük kurmalı ve son hareketlerde imkansızı değil basit olanı tercih etmeli.

Sturridge oynar mı oynamaz mı konusunda hocanın kararına saygı duymalıyız.En doğru kararı hoca verecektir.İdman görüntülerine bakılırsa son vuruşlardaki ustalığını göstermeye başlamış ekuban,sörloth ve diğer gençlerimiz onun doğru gol vuruşlarını iyi analiz etmeli ve kendilerini geliştirmeli.

Hocadan da genç oyuncu oynatma konusunda fb maçındaki gibi cesur işler bekliyorum,genç oyunculara şans vermeliyiz ve oyuncu rotasyonumuzu genişletmeliyiz.

Onur Akyüz
10.09.2019, 11:02
İstanbul’dan kalkıp maça geliyoruz. Bi Sütüriç izlesek fena olmaz. Şöyle 10-15dk bile olsa harika olurdu.

Samet GÜVEN
10.09.2019, 11:40

Bu dizilişte sosayı kaybediyoruz. 2 Yıldır çokça denedik ve gördük. O pozisyonda sosa yapamıyor. Ne zaman oyun kurucu mevkiine geçiyor şahlanıyor adam. Ayrıca söylerken ben utanıyorum topçular utanmıyor ama onun kadar defansif mücadele eden topçumuz da yok orada. ( Doğanı saymadım )

O nedenle Ben 10 no da yine Ekubanın olması taraftarıyım. Her ne kadar geriye yardım etmese de iç saha maçında böyle olmalı.

muratt
10.09.2019, 12:18
Ugurcan
Perreira-Hussein-Huseyin-Novak
Sosa-Parmak
Sturridge-Ekuban-Wkaeme
Sorloth

Bu mac ozelinde degil, genel sablon anlaminda da artik bu kadronun ideal 11 olarak oturmasi ve sekillenmesi gerekiyor bence. Artik kadro istikrari ve surekliligi oturmaya baslamali. Sampiyonluga giden yolda her hafta farkli 11 ile sahaya cikamayiz.
Buradaki tek degisiklik formunu tutunca Mikel'in kadroya katilmasi, iyilesince de Abdus'un ilk 11'e girmesi olmali. Ama kimi keserler bilemiyorum, onu da hoca bulsun ama zaten yogun mac trafigi icinde cok zorlanacagini sanmiyorum.

ÖmürKaradeniz61
10.09.2019, 12:33
İstanbul’dan kalkıp maça geliyoruz. Bi Sütüriç izlesek fena olmaz. Şöyle 10-15dk bile olsa harika olurdu.

Sturridge nin 11 başlayacağı haberleri var hocam.Antrenmanlarda as takımda sıkça denenmiş.

Dip.Ing.Mag.
10.09.2019, 13:01
Ugurcan
Sosa-Parmak
Sturridge-Ekuban-Wkaeme
Sorloth

Bu mac ozelinde degil, genel sablon anlaminda da artik bu kadronun ideal 11 olarak oturmasi ve sekillenmesi gerekiyor bence. Artik kadro istikrari ve surekliligi oturmaya baslamali. Sampiyonluga giden yolda her hafta farkli 11 ile sahaya cikamayiz.
Buradaki tek degisiklik formunu tutunca Mikel'in kadroya katilmasi, iyilesince de Abdus'un ilk 11'e girmesi olmali. Ama kimi keserler bilemiyorum, onu da hoca bulsun ama zaten yogun mac trafigi icinde cok zorlanacagini sanmiyorum.

bu kadro ile cikiyorsan, sosa'nin yanindaki atiba gibi cigersiz rakibe nefes aldirmayan biri olmali yoksa 4 atsak en az 3 yeriz.

muratt
10.09.2019, 13:13
bu kadro ile cikiyorsan, sosa'nin yanindaki atiba gibi cigersiz rakibe nefes aldirmayan biri olmali yoksa 4 atsak en az 3 yeriz.

Bence bu çok ezber bir yanılgı. Defansif denge tek bir oyuncunun çok koşmasıyla olan birşey değil. Hatta takımda 3 tane Atiba olsun, yine istenilen defansif direnç sağlanamayabilir. Önemli olan takım kurgusu. Yani çok koşmak değil, takım olarak, doğru zamanda, doğru sahaya diziliş ile ve senkronize olarak koşmak. Bunu başarabilirseniz ciğersiz olmanıza gerek kalmaz, hatta enerjinizin çok daha azını kullanarak çok daha etkili pres yapabilirsiniz. Parmak'ın bu noktadaki eksikliği ciğersiz olması değil, pozisyon bilgisi eksikliğinden kaynaklanıyor. (Bu arada Parmak da belki en az Atiba kadar koşuyor olabilir, temposu üst düzey olan bir oyuncu). Burada Parmak pozisyon bilgisi olarak kendini geliştirebileceği gibi, Obi Mikel de tecrübesi ile bu açığı kapatabilir. İki çözüm de çok zor değil, çünkü takım bir bütün olarak hareket etmek konusunda genelde başarılı işler çıkartıyor. Bu belkide Ünal Hoca'nın en büyük başarısı. Herkes ilk 11 tercihlerine ve oyuncu değişikliklerine odaklanıyor hocanın ama aslında müthiş bir takım oyunu başarısı var ortada kimsenin görmediği, hocaya hakkını teslim etmediği. Yani, beklerin ortasahaya bu kadar yakın oynadığı, ileri hücum hattının topun gerisinde kalmayı başardığı, doğru alan daraltmaların yapıldığı noktada defansif denge çok rahat Parmak ile veya Mikel ile sağlanabilir. Burada ciğersiz birine çok da gerek yok bence. Güç değil, akıl önemli. Çok koşmak değil, doğru koşmak lazım...

cubido
10.09.2019, 13:23
.....................................Uğurcan...... .......................................
...JP............Hüseyin.........................H osseini.................Novak...
............................Sosa.................. .Parmak..............................
....Ekuban.......................Sturridge…………………… …..Nwakaeme……..
……….………………………………..Sörloth……………………………………………………..

Ben Sturridge'i en uçta oynatıp Obi Mikel&Parmak önlerinde Sosa yapardım ama bence hoca maça bu deli kadro ile çıkacak.

Sturrdige özellikle de Mikel bu maçta da hazır değilse vay halimize zaten.

Bu arada stoper olarak hala Hüseyin oynayacaksa alınan iki stoper için alan scout ekibi ve yöneticileri de ayrıca tebrik! etmek gerekir.

Kaan Çetin
10.09.2019, 13:47
Sturridge gibi bir gol silahı varsa onu kaleye yakın tutmalı. Saha görüşü iyi ve bu yuzden ince paslar bırakabilir diye arkaya çekilmemeli.

Gol maksimizasyonu lazım. Asist özellikli oyuncunmuz çok. Sosa, Waka hatta Eku yaratır. Kim bitirecek? Stu. Bitir aslanım.

Kaan Çetin
10.09.2019, 13:49
Bence bu çok ezber bir yanılgı. Defansif denge tek bir oyuncunun çok koşmasıyla olan birşey değil. Hatta takımda 3 tane Atiba olsun, yine istenilen defansif direnç sağlanamayabilir. Önemli olan takım kurgusu. Yani çok koşmak değil, takım olarak, doğru zamanda, doğru sahaya diziliş ile ve senkronize olarak koşmak. Bunu başarabilirseniz ciğersiz olmanıza gerek kalmaz, hatta enerjinizin çok daha azını kullanarak çok daha etkili pres yapabilirsiniz. Parmak'ın bu noktadaki eksikliği ciğersiz olması değil, pozisyon bilgisi eksikliğinden kaynaklanıyor. (Bu arada Parmak da belki en az Atiba kadar koşuyor olabilir, temposu üst düzey olan bir oyuncu). Burada Parmak pozisyon bilgisi olarak kendini geliştirebileceği gibi, Obi Mikel de tecrübesi ile bu açığı kapatabilir. İki çözüm de çok zor değil, çünkü takım bir bütün olarak hareket etmek konusunda genelde başarılı işler çıkartıyor. Bu belkide Ünal Hoca'nın en büyük başarısı. Herkes ilk 11 tercihlerine ve oyuncu değişikliklerine odaklanıyor hocanın ama aslında müthiş bir takım oyunu başarısı var ortada kimsenin görmediği, hocaya hakkını teslim etmediği. Yani, beklerin ortasahaya bu kadar yakın oynadığı, ileri hücum hattının topun gerisinde kalmayı başardığı, doğru alan daraltmaların yapıldığı noktada defansif denge çok rahat Parmak ile veya Mikel ile sağlanabilir. Burada ciğersiz birine çok da gerek yok bence. Güç değil, akıl önemli. Çok koşmak değil, doğru koşmak lazım...

Defansif olarak bunu başaramıyor. Hücumdan savunmaya geçiş ezberi hala yok takımın.

muratt
10.09.2019, 13:57
Defansif olarak bunu başaramıyor. Hücumdan savunmaya geçiş ezberi hala yok takımın.

Hücumdan savunmaya geçişi de yapabiliyorsan zaten Liverpool oluyorsun.. O öyle kolay birşey değil, sonuçta hücumda kaptırılan toplar günümüz futbolunun en önemli hücum silahı bu nedenden dolayı. Ama onun dışında oyunun genelinde, dengeli anlarında bence takımın defansif yönü çok da zayıf değil. Ben takım dizilişini ve takım olarak hareket edebilme becerisini iyi görüyorum. Biraz daha gelişmesi lazım, o zaman Sosa-Parmak ikilisi ile bile defansif olarak dengeli bir hale gelebiliriz.

Kaan Çetin
10.09.2019, 14:56
Hücumdan savunmaya geçişi de yapabiliyorsan zaten Liverpool oluyorsun.. O öyle kolay birşey değil, sonuçta hücumda kaptırılan toplar günümüz futbolunun en önemli hücum silahı bu nedenden dolayı. Ama onun dışında oyunun genelinde, dengeli anlarında bence takımın defansif yönü çok da zayıf değil. Ben takım dizilişini ve takım olarak hareket edebilme becerisini iyi görüyorum. Biraz daha gelişmesi lazım, o zaman Sosa-Parmak ikilisi ile bile defansif olarak dengeli bir hale gelebiliriz.

Mukemmeli beklemek haksızlık olur tab, malzemeyle de alakalı.
Ama hücumda kaptırılan her toptan sonra 70 metre geriye koşmak zorunda kalıyoruz. Dogaclama savunma yapar gibiyiz bir cok zaman. Sadece bunu azaltabilsek yetecek.
Rakip alanda daha uzun yerleşik kalmalıyız.

Sercan Keleş
10.09.2019, 16:24
Bari isim sırasını değiştirseydin bu ne?

17996
Hakan Yeşil'i de bunlara ekleyebiliriz. U19'da süre alıyor. Sakatlığını atlattı gibi. Çok kötü bir sakatlık geçirdi iki sene önce ayağı kırıldı. Defansif, Merkez Orta saha oynuyor. Milli takım alt yaş kategorilerinde neredeyse hepsinde kaptandı. Aslen Diyarbakırlı. Diyarbakır'dan transfer ettik kendisini. Şutları çok etkili. Yerli Casemiro denebilir kendisine. Sakatlığı tam olarak atlatırsa alt yapının bana göre açık ara yıldızıdır. Tabi bu tamamen kişisel fikrimdir.

~UniCef~
10.09.2019, 17:42
Bize bek lazim. Bir tane alt yapidan ciksa iyi olur. Sadece yedeklemek icin.

artvints
10.09.2019, 17:48
Hakan Yeşil'i de bunlara ekleyebiliriz. U19'da süre alıyor. Sakatlığını atlattı gibi. Çok kötü bir sakatlık geçirdi iki sene önce ayağı kırıldı. Defansif, Merkez Orta saha oynuyor. Milli takım alt yaş kategorilerinde neredeyse hepsinde kaptandı. Aslen Diyarbakırlı. Diyarbakır'dan transfer ettik kendisini. Şutları çok etkili. Yerli Casemiro denebilir kendisine. Sakatlığı tam olarak atlatırsa alt yapının bana göre açık ara yıldızıdır. Tabi bu tamamen kişisel fikrimdir.
Oyuncu tipi olarak da çok kritik bir oyuncu, emre gibi biraz. Sağlıklı bir şekilde erken yaşta a takıma katabilirsek çok önemli iş yapmış oluruz.

ANIL
10.09.2019, 18:23
Ugurcan
Sosa-Parmak
Sturridge-Ekuban-Wkaeme
Sorloth

Parmak yerine Doğan,
Huseyin yerine İvanildo olursa ideal kadro olur

Onur Akyüz
10.09.2019, 18:45
Hüseyin ligde Hosseini’den daha iyi oynadı. Tüm istatistikler de bunu gösteriyor. Neye göre kesiyoruz bu adamı anlamıyorum. Neye göre İvanildo, niye Campi değil?

O da belli değil.

Biz Hüseyin’i bi keselim şimdilik illa bi şeyler koyarız yerine. Niye Hüseyin? İşte.

mkmoglu
10.09.2019, 19:00
paşa ve fb maçlarında kalede uğurcan olmasa perişan olurduk.. ortasaha ve kanatlar defansa gereken yardıma gelemiyor..onun içi kötü bir sonuçta lütfen takıma tam destek olalım.tıpkı avrupa takımları gibi..

asilhamsi
10.09.2019, 20:08
Topu rakibe verirsen acınacak hallere düşersin. Geçen yılki anlayıştan zerre ödün vermememiz lazım.

Topu rakibe vermekten kastımı anladiniz mi

Topla oynama yüzdemiz düşük olacak ancak rakip sadece yan pas yapabilecek.Dikine oyuna müsade etmeyeceğiz.
Pas bağlantılarını keseceğiz.Top bizde iken direk kaleye gideceğiz.

Fener maçında çok kötü oynuyor gözükürken 4-5 net pozisyon yakaladık.Ustelik sistemdeki kilit isimlerin çoğu sahada yokken.

Stu waka Ekuban hücum performansı

Obi sosa uyumu bizim sıralamadaki yerimizi belirler.

Ben çok ümitliyim.Iyi oyun oynamadan dahi skor alacağız.

Özgür KARADENİZ
10.09.2019, 20:43
Hüseyin ligde Hosseini’den daha iyi oynadı. Tüm istatistikler de bunu gösteriyor. Neye göre kesiyoruz bu adamı anlamıyorum. Neye göre İvanildo, niye Campi değil?

O da belli değil.

Biz Hüseyin’i bi keselim şimdilik illa bi şeyler koyarız yerine. Niye Hüseyin? İşte.

Ümit mille takimin son ingiltere macinda yedigi gollere bak sadece,yerlesim zamanlama gibi ,o pozisyonda olmasi gereken temel özelliklerde cok büyük eksigi var hüseyinin.
Ve bunca efora,sahaya herseyini birakmasina ve fit durimuna ragmen bu aciklari cok net gözüküyor,akan oyunda cocuk herseyini veriyor sahaya diyorsun ama yerini kaybettigi an kiymeti kalmiyor.bu cocugun limitleriyle ilgili insan endise duyuyor,o qnlik performansindan degil,hosseinin eksikleri var ama6000 m2 yesil zemin uzerinde ne yapmasi gerektigi hakkinda bi fikri oldugunu goruyorsun

Özgür KARADENİZ
10.09.2019, 20:48
Sturridge son idman fotolarinda,cift kale de yok,sadece idman oncesi toplantida gözüküyor,yazik;
su adama degerli oldugunu hissettirmek kime ne kaybettirir.
Sakatlik durumunu tenzih ediyorum,lakin bu konuda bi aciklma yapilmadi kulupten.
Senin fiziksel durun zayif,paf takimiyla yaptigimiz cift kalede aramizda yerin yok mesajini kime niye veriyorz?

memozcan
10.09.2019, 21:07
lige verilen arada sanırım bir tek biz hazırlık maçı oynamadık.. geçen sene de oynamamıştık ve milli aralardan sonra dönüşte hep puan kaybetmiştik..

halbu ki hazırlık maçına tuz ekmek gibi ihtiyacımız var bence.. sanırım hoca sakatlık yaşarız diye korkuyor..

bu arada maça da 5 gün kaldı..

erenslash
10.09.2019, 21:48
bu sene bu teknik ekip yüzünden maçlara olan izleme motivasyonum düştü

canım sıkkın abdülkadi rolayı patlak verdikten sonra bu teknik ekiple bizi başbaşa bırakan başkana çok kızgınım

adam gibi vizyon sahibi işler yapmanı diliyoruz başkan teknik ekibin hepsini kov yüzde doksanını kov ve almanya ispanya avrupadan hocalar getir bize

bu teknik ekip değişmeden de başkandan da ahyır gelmez bize

artık kendisi adam gibi profesyonelce yönetsin klubu ekip işini halletmeden de başkanlık yapmasın artık

bu kafaları değişsisin yaptığı olumlu işler var ama temel soruna el atmassa gitsin klupten

aynı şeyleri ve saçma salak dernek yönetim şeklinden gına geldi

serdaracıl
11.09.2019, 00:47
Sturridge gibi bir gol silahı varsa onu kaleye yakın tutmalı. Saha görüşü iyi ve bu yuzden ince paslar bırakabilir diye arkaya çekilmemeli.

Gol maksimizasyonu lazım. Asist özellikli oyuncunmuz çok. Sosa, Waka hatta Eku yaratır. Kim bitirecek? Stu. Bitir aslanım.

Aynen

serdaracıl
11.09.2019, 00:55
Topu rakibe vermekten kastımı anladiniz mi

Topla oynama yüzdemiz düşük olacak ancak rakip sadece yan pas yapabilecek.Dikine oyuna müsade etmeyeceğiz.
Pas bağlantılarını keseceğiz.Top bizde iken direk kaleye gideceğiz.

Fener maçında çok kötü oynuyor gözükürken 4-5 net pozisyon yakaladık.Ustelik sistemdeki kilit isimlerin çoğu sahada yokken.

Stu waka Ekuban hücum performansı

Obi sosa uyumu bizim sıralamadaki yerimizi belirler.

Ben çok ümitliyim.Iyi oyun oynamadan dahi skor alacağız.

Hocam 3. Sınıf anadolu takımları yapar bunu. Top bizdeyken direkt kaleye gideceğiz, O sırada rakip ne yapacak? Sahamızda kalenin önüne otobüsü çeken anadolu takımlarına karşı ne yapacağız? Bu taktik işe yarayacak mı? Takım bi kimlik kazandı. Bunu neden terkedelim? Uygun oyuncularla pas oyununu sürdürmek varken neden oyun karekterimizi değiştirelim.

U.Sadıkoğlu
11.09.2019, 08:24
Biletlerin aynı hızda bitmesi gerek kesinlikle olumlu hava dağılmamalı.

Tayfun
11.09.2019, 09:03

Katılıyorum.

Dizilişte en uçta yer alan isim olmalı, yok sağ kanat , forvet arkası filan hikaye.

Tayfun
11.09.2019, 09:05
Biletlerin aynı hızda bitmesi gerek kesinlikle olumlu hava dağılmamalı.

Satışa 9 bin bilet çıkacak bugün veya en geç yarın biter .

İ. SARAL
11.09.2019, 09:19
Abdüş'ün sakatlığından sonra şöyle bir çılgınlık bekliyorum;

http://www.footballuser.com/formations/2019/09/1775846_Trabzonspor.jpg

Çağdaş DENİZ
11.09.2019, 09:24

naptın aga barcelona oynamıyor böyle :)

mikeli oynatır hoca bence ya da avdijajı

İ. SARAL
11.09.2019, 09:26
Farklı oynamiyorduk ki zaten. :) 4 forvet yine 4 forvet, orta saha yine bomboş. Aynı yani. :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
11.09.2019, 09:40
Farklı oynamiyorduk ki zaten. :) 4 forvet yine 4 forvet, orta saha yine bomboş. Aynı yani. :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şenol hocanın jaja umut burak teofilo ile sivas'a 6 atıp manisa'dan 3 yemesine benzeyecek bu iş. Sonra engin'i kadroya yerleştirip takımı dengelemişti. Biz uzun vadeli gidecek kadronun peşinden gidelim.

Gençlerbirliği'ni böyle de yeneriz ama zor maçlar için de kadronun oturması lazım. Üç ortasaha üç forvet oynamak daha iyi, 4 oyuncunun ilerde kaldığı pozisyonlar sıklaşsın istemiyorum.

Hakan
11.09.2019, 10:38
Novak ve Sörloth oynamadan döndü,dinlenmeleri iyi oldu.

Anıl C
11.09.2019, 10:39

https://hacknewsdotorg.files.wordpress.com/2019/06/bleeding-eyes.gif

:D

yorumsuz6117
11.09.2019, 10:43
Sturrige'i kadroya almazlarsa şaşırmıcam..

ÖmürKaradeniz61
11.09.2019, 10:46
Sturrige'i kadroya almazlarsa şaşırmıcam..

Yok hocam Sturridge 11 başlayacak büyük ihtimalle.

Samet Berber
11.09.2019, 10:52
Yok hocam Sturridge 11 başlayacak büyük ihtimalle.
Dün akşamki idmana katılmamış yine sanırım. Ünal hocanın direk 11 başlatacağını düşünmüyorum. 60'tan sonra duruma göre süre verir.

Doğukan Uçan
11.09.2019, 11:00
sturridge oynamıyor getafe maçına saklanıyor.

adiloş bebe
11.09.2019, 11:28
Fenerbahçe maçındaki 11 bozulmaz gibi. Rakipte sio gibi ayite gibi bize ters gelen tipteki oyuncular mevcut. Kontralara dikkat etmek lazım. Sturridge'nin kadroda olup olmamasının çok fazla fark yaratacağını düşünmüyorum.

Ufuk
11.09.2019, 11:55
Novak ve Sörloth oynamadan döndü,dinlenmeleri iyi oldu.O kadar gittiler oynasalarmış keşke.

Çağdaş DENİZ
11.09.2019, 11:58
gençler sağlam takım
1-1 bitmezse 3-0 alırız

İlker Yazıcıoğlu
11.09.2019, 11:59
Yeri değil ama şimdi gördüm...

Habere göre Mehmet Ekici, TFF listesine bildirilmemiş fenerde:)

Ne büyüksün Allah'ım...

Emirhan Yazıcı
11.09.2019, 12:02
Süper Lig Cemil Usta Sezonunun dördüncü haftasında oynayacağımız Gençlerbirliği karşılaşmasını Mete Kalkavan yönetecek.

Detaylar�� https://t.co/tgM9ohVWUR https://t.co/eThP1O1Gvp

halilaziz61
11.09.2019, 12:14
Sturidge 15 dakika da olsa oynasın
Hazır olmadan oynayan kimleri kimleri gördü bu gözler

Laundros61
11.09.2019, 12:24
Of taşhan dan kuzenim maça gitmek istiyor ama araç yok gebze den of a gitti çay sebebiyle gidecek kimseyi bulamadı taşhan dan alıp taşhan a bırakabilecek varsa yazabilir mi acaba?

Ozan Yılmaz
11.09.2019, 12:24
berbat bir hakem

UĞUR DURTAŞ
11.09.2019, 12:31
(H) METE KALKAVAN (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=18972)
(Y) CEYHUN SESİGÜZEL (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20578)
(Y) ESAT SANCAKTAR (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20579)
(D) ONUR ÖZÜTOPRAK (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20490)
(V) HÜSEYİN GÖÇEK (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=19493)
(A) KEREM ERSOY (http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20596)

Uğur Ö.
11.09.2019, 13:45
Eh be arkadaş, olacak gibi değil. Gittiler ligdeki en gereksiz ve en terbiyesiz hakemi vermişler.