PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 4.Hafta | Trabzonspor 2 - 2 Gençlerbirliği | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

GencTurk6161
16.09.2019, 16:56
Takımın en formsuzu ve kötüsü Ünal hoca idi. Kenardan seyretti o kadarını bende TV den yaptım..
Savunma kanat bekleri kusursuz oynadı.
Mikel 4-1-4-1 oynadığımız maçta pozisyonunun gereğini yerine getirdi ve başarılıydı.

Sosa bugün vasat bir oyun sergiledi..
Abdulkadir golden önceki hareketi dışında hiçbir olumlu hareketi yok. En yakın rakibiyle arasına 5 metre koyuyor yaklaşmıyor, Bu zihniyetle savunma olmaz. Defans oyuncuları ortasahanın yapması gerekenleri de yapmaya çalıştı. Haliyle olmadı...
Advijaj diri ama etkisiz göründü.. pas oyunundan çok bireysel oyun oynadı, haliyle olmadı...
Sorloth son vuruşlarda çok etkisiz ve dengesiz kaldı... Direncini yükseltmeli böyle "yığılmamalı"...

LEX820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OFLU
16.09.2019, 17:10
Benimde moral 0. Vesile olanları Allah'a havale ediyorum

UĞUR DURTAŞ
16.09.2019, 17:13
bir sonraki iç saha maçımızda sörloh denen kanı
yine ölü gibi oynarsa ıslıklanır benden demesi.

dün akşam tv den hafif hafif homurdan ma seslerini duyar gibi oldum....

**

Gürkan Asma
16.09.2019, 17:17
bir sonraki iç saha maçımızda sörloh denen kanı
yine ölü gibi oynarsa ıslıklanır benden demesi.

dün akşam tv den hafif hafif homurdan ma seslerini duyar gibi oldum....

**Bu takım zaten tek forvete dönmezse, kurtuluşu yok. Geçen seneki 10 no lu sisteme dönmek lazım da elde 10 no yok. Artık becerebilirse birini devşirir belki hoca.

UĞUR DURTAŞ
16.09.2019, 17:19
ünal hoca;

takım perşembe maç yapıyor pazar veya pazartesi maçlarından sonra
baskı yiyoruz rakiplerden...
yorgunluk diyorsun.

takım milli maç arasından dolayı 15 gün resmi maç yapmadan maça çıkıyor
dinlenerek
rakip kim olursa olsun iç saha dış saha farketmiyor baskı yiyoruz

çözüm ünal hoca çözüm lütfen.

iddaa ediyorum.

dün maçı izlerken
2-1 öndeyken
rakipte baskı kurmuşken

başkanımız ve yöneticilerimiz
efsane hocalarımız ahmet suat özyazıcı ve özkam sümer
eski başkanlarımız ve yöneticilerimiz
eski efsane futbolcularımız
ve
bizler
2-1 öndeyken doğan ın oyuna girip orta sahayı ele geçirmemiz yönündeydi.
ama
ünal hoca
buna karşı çıktı
fıratcanı aldı
ve maçı verdi.

Hamza Yilmaz
16.09.2019, 17:20
Getafe maci benim icin önemli degil. Milli Mac'lara girmeden üc macimiz var, lami cimi yok hedef 9 Puan. Ozaman Ünal Hoca ve Takimi affederim. Dünkü mac moralimi cok bozdu

ANIL
16.09.2019, 17:33
Dün oynanan futbol falan değildi. Sokaktan geçen 11 kişiyi sahaya koy anca bu kadar koordinesiz oynayabilir.
Amatör liglerde bile görülmez takım boyunun bu kadar uzun olduğu. Takımı bu hale getirenleri Allah bildiği gibi yapsın. Ayrıca Mart’a hakem konuşulacak en son konudur.

Enes Başkaya60
16.09.2019, 17:35
Getafe maci benim icin önemli degil. Milli Mac'lara girmeden üc macimiz var, lami cimi yok hedef 9 Puan. Ozaman Ünal Hoca ve Takimi affederim. Dünkü mac moralimi cok bozdu

Maalesef 0 puan bizim Getafe-Sivas-Sekistas maçından bu oyun yapısı ile puan alma ihtimalimiz yok...

alper*
16.09.2019, 17:39
Bi bitmedi şu duyar kasmanız, bi tek siz düşünüyorsunuz şu takımı zaten.

Yer Trabzon. Şaşırtmadı.

yorumsuz6117
16.09.2019, 17:43
Küfrettiğiniz FB taraftarının yarısı kadar takımınıza sahip çıksanız istediğiniz her sonucu alırız.

Afedersin ama bok alırız, rekor kombine rekor forma satıldı da ne oldu bok gibi bir takım var sahada sezon başından beri.. Geçen seneki takımın ağzına ettiler..

Muhammed Ayaz
16.09.2019, 17:43
Dün staddaydım.
Birde eve gelip evde maçı izledim.
Anladım ki tribün ve tv arasında dağlar kadar fark var.
Yediğimiz goller gayet olağan ya da hiç baskı yememişiz gibi gözüküyor ama tribünde takimin bütün fireleri ortaya çıkıyor.

Ünal Hocama tavsiyem ;
Belki kulübede oyunu gerçekten görüp okuyamıyor.Maratona bir tane adam koysun yardımcı olarak.

Maç 2-1 e geldiğinde 30 bin kişinin gördüğü Sörloth-Doğan ve Advijaj-Sturridge hamlelerini o göremedi malesef.

Sonuç...Ziyan olan 2 puan.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delfino
16.09.2019, 17:44
Ünal karaman maalesef kadro mühendisliği yapamıyor bunu geçen sene de gördük bu sene de elinde belli bir metod var ve o metodun içerisindeki elementlerden biri ve ya bir kaçı olmadığında ikinci bir planı yok. Büyük takım hocalığını artık becermesi gerekiyor. Maç 2-1 olmuş herkes doğanın gireceğini beklerken anlamsız şekilde almadı oyuna bitmiş sorloth tahammül etti. Eğer hoca dün gol yiyene kadar beklemeyip doğanı alsaydı maç buraya kadar gelmeyecekti. Bizim ligimiz güce dayalı dün mikel ve sosa %20 ikili mücadele kazanmış parmak ise %70 ikili mücadele kazanmış. Şu sakatlar ortamında maalesef parmak sosa doğan olmak zorunda orta sahamız da diriliği yakalamak adına ya da parmak sosa mikel doğan buna da varım getafe maçına en kötü bu şekilde görelim bakalım ünal hocanın bir an önce kendine gelip maçlar da maça dalıp oyunu doğru okuması lazım. Umarım bu maç bu şekilde puan kaybettiğimiz son maç olur ..

emrahtuna
16.09.2019, 17:47
rakiplerin direncini kıracak golü golleri atamıyoruz..sörloth o pozisyonlardan birini gol yapsa belki bugün bambaşka şeyler konuşuyor olacaktık..futbol da böyle birşey..

emrahtuna
16.09.2019, 17:58
ligde açık ara en sevmediğim hakem mete bu adamı vermesinler yahu bizim maçlara..geçen sene ilk maç ankaragücü deplasmanında kuckaya olmadık faulu çalıp golü yediğimiz hakemde bu muydu ?

alper*
16.09.2019, 18:00
Afedersin ama bok alırız, rekor kombine rekor forma satıldı da ne oldu bok gibi bir takım var sahada sezon başından beri.. Geçen seneki takımın ağzına ettiler..

Hocam yapmayın ya, bu kadar da değil, biraz mutlu olmayı deneyelim, daha yenilmedik, geçen sene aynı zamanlardan daha iyiyiz.

Ozan Yılmaz
16.09.2019, 18:04
Abdülkadir ve Yusuf bu takımın ruhuydu-köprüsüydü, bu eksikler kapanmadan olmaz bu takım

odyseuys
16.09.2019, 18:08
Bi bitmedi şu duyar kasmanız, bi tek siz düşünüyorsunuz şu takımı zaten.

Aynen katılıyorum.

kayseriliyiz
16.09.2019, 18:21
Benimde moral 0. Vesile olanları Allah'a havale ediyorumMoral bozacak birsey yok hayatta çok daha önemli meseleler var.
Zaten bu senenin sampiyonu belli, bosuna kendinizi üzmeyin, biz mi? Biz o sampiyonluk hayallerini no97'yi satarak sattik zaten.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

kayseriliyiz
16.09.2019, 18:24
Bu takım zaten tek forvete dönmezse, kurtuluşu yok. Geçen seneki 10 no lu sisteme dönmek lazım da elde 10 no yok. Artık becerebilirse birini devşirir belki hoca.Aslinda tam Avdijaj'in oynayacagi pozisyon, hoca bunu ne zaman dener, belki geçen sezon Onazi sakatlaninca Parmak'i denedigi gibi, bu sezonda Parmak sakatlanirsa.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

nakzo
16.09.2019, 18:31
Beyler lig sonuncusuna real madridle oynuyor gibi ezilen uefada ne yapacak keşke avrupaya kalmasaydık 2.tura gecsek bile ötesi olmayacak ligde gidiyor tam bir kaos.

nakzo
16.09.2019, 18:37
Taraftar bu kadar kombine forma almışken bu takımı haketmiyor böyle rezil bir futbolu haketmiyor.Yönetimleri tarafından sürekli olarak kandırılan bir taraftarımız var ve hala kakalaklar şu taraftara laf söylüyor zerre utanmadan .Ulan kakalaklar bizim yaşadığımız saçmalıkları ve sürekli kaldırılmayı 3 istanbullu yaşasaydı stada kimse gitmezdi size bu taraftar çok fazla.

nakzo
16.09.2019, 18:40
Ağaoğlu abimiz ne yap et bu takımı ilk 3 sok ünalı mı kovarsın kulağını mı çekersin futbolcuları mı şamarlarsın ben bilmem. Yoksa etrafımdaki herkes patladı patlayacak herkes küsecek seneye değil kombine Zonguldakspor başkanı gibi kulube yardım için takvim satarsın şehir meydanında.

Sefa Murat Dokuz
16.09.2019, 18:41
Kardeşim bu onazi ne zaman dönecek 1 yıl olacak nerdeyse hazırlayın şu herifi bay-pas ameliyatı olsa döndüydü ha oynayamayacağını düşünüyorsanız yol verin gitsin burası 1 bağ bostan yan gel yat osmanın yeri değil bir bokuda becerin artık.

Ezbere olmuş bu Aşil sakatlığından dünyanın en iyi sporcuları bile 1 yılda anca döndü, döndüklerinde de kendi ritimlerini ya bulamadılar ya da +1 yıl sonra toplam 2 yıl sonra toparlandılar.

nakzo
16.09.2019, 18:42
Ezbere olmuş bu Aşil sakatlığından dünyanın en iyi sporcuları bile 1 yılda anca döndü, döndüklerinde de kendi ritimlerini ya bulamadılar ya da +1 yıl sonra toplam 2 yıl sonra toparlandılar.

Bunumu besleyecez biz twiter da fink atıyor takım olmuş aglayanı yok.

Alper Beyazay
16.09.2019, 18:45
Ivanildo da yalan oldu geçmiş olsun

nakzo
16.09.2019, 18:47
Ivanildo da yalan oldu geçmiş olsun

Ondanda bir halt olacağı yoktu huseyniyi Allah korusun hüseyin veya campi yanında oynar.

Giallorossi
16.09.2019, 18:54
Ondanda bir halt olacağı yoktu huseyniyi Allah korusun hüseyin veya campi yanında oynar.

Hüseyin bu takimda en fazla 4. stoper olur.

Sefa Murat Dokuz
16.09.2019, 18:56
Sosa gibi adam var elimizde yanına doğru partner seçemediğimiz için adamın da canını çıkarıyoruz, yapacağı işi de yapamıyor.

Sosa'yı sahada dinlendiremiyorsun. 90+1'e kadar deli gibi koştu durdu. Kaç yere ayak soktu taca attı, kaç top kesti, kaç pres yaptı ben sayamadım.
Bu adamı geriden oyun kurucu yapıyorsan yanında bir ciğersiz lazım, yanında en azından Onazi kadar pas arası yapcak top kazancak Sosa'yı dinlendirecek adam lazım. Obi Mikel yumuşak adam al ver yapar, bolca rakibi izler, pres kalitesi çok düşük. Karambole ayağına çarpıcak da top kapıcak. Pasör mü oda pasör ama topu kazanamadıktan sonra pasör olsan ne. Mikel Sosa'nın daha düşük efor sarfeden şekli gibi oynuyor. İşimize yaramaz. Bu dizilişte yaramaz. Mikel'in olduğu tüm maçlarda göbek delik deşik oluyor bu tesadüf felan değil.

Sosa'dan şuan hem Colman'ın hem Selçuk'un yapması gerekeni yapmasını bekliyoruz. 34 yaşında adam 90+1'de geri koşamadı son anlarda o ana kadar elinden geldiğince takımın en çok koşanıydı. Sosa'nın yanında Mbia tarzında bir oyuncu olacakta izleyecektik. Mbia-Sosa-Yazıcı gibi bir üçlüyü.

Ekuban'ın ofansif katkısını konuşuyoruz da geriye gelip yaptığı savunma desteği, beke kadar adam sıkıştırmasını, ikili mücadelede kaptığı topları hiç konuşmuyoruz. Orta sahanın bir diğer rezil duruma düşmesi Ekuban'ın olmaması. Ekuban forvet arkası oynasada ortalama bir 6 numara kadar fiziksel mücadeleye giriyordu rakiple. Bu maçta böyle bir oyuncumuz da yoktu ki bir sürede olmayacak.

Ekuban dönene kadar eğer Mikel-Sosa-Parmak oynayacaksak yandık. Bu 3'lü düzende Sosa kırmızı kart görür yakın bir zamanda. 2-3 haftaya olur.

Sefa Murat Dokuz
16.09.2019, 19:00
Bunumu besleyecez biz twiter da fink atıyor takım olmuş aglayanı yok.

Transferde çuvalladık. Yönetim çok büyük hatalar yaptı. Onazi Ligin 2.yarısında %60'lık seviyede oynayacak hale gelirse iyidir. Çok beklentiye girmeyin.

Dün staddaydım.
Birde eve gelip evde maçı izledim.
Anladım ki tribün ve tv arasında dağlar kadar fark var.
Yediğimiz goller gayet olağan ya da hiç baskı yememişiz gibi gözüküyor ama tribünde takimin bütün fireleri ortaya çıkıyor.

Ünal Hocama tavsiyem ;
Belki kulübede oyunu gerçekten görüp okuyamıyor.Maratona bir tane adam koysun yardımcı olarak.

Maç 2-1 e geldiğinde 30 bin kişinin gördüğü Sörloth-Doğan ve Advijaj-Sturridge hamlelerini o göremedi malesef.

Sonuç...Ziyan olan 2 puan.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz TV'den 3 kişi izledik 60.dk Sorloth Doğan değişikliğinde 3 kişide mutabıktı. Staddan takımın derinliği ve koşmayanlar, topsuz oyun çok daha iyi analiz edilebiliyor elbet ama orta sahanın çöktüğünü Sorloth'un yürüyecek hali olmadığını Hesap makinesinden izlesen bile görürdün bu maçta.

emrahtuna
16.09.2019, 19:00
yusuf yazıcı nın eksikliğini nasıl hissediyoruz görüyoruz defansta ofansta her yerde..yusuf oynadığı maçlarda takımın en çok koşan oyuncusu olurdu hep..bu koşular boşuna değilmiş demekki..bakalım yerini neyle dolduracağız..

memozcan
16.09.2019, 19:15
sturiç'i kenarda gördüğümde sörloth çıkacak sandım..

bir kontra oyununda asla oynayamayacak bir oyuncu sörloth.. tahta bacak.. sağ ayağı hiç yok.. nerden buluyoruz böyle tipleri anlamak mümkün değil..

bu pivot santrafor tanımını kim bulduysa allah onun cezasını versin..

daha da kötüsü hızlı oynamaya çalışıyoruz, pas oyunu yapmaya çalışıyoruz ama ilerde pivot santrafor kullanıyoruz.. anlamak mümkün değil..

yazıkoldu
16.09.2019, 19:19
6 puanı bu takım almadı, abduş ve ekuban vardı.
İmzaa 6 puan toplaybildik onu bile nasıl aldı bu takım ona hayret ediyorum ligin cidden en kötü top oynayan 3 takımından biriyiz aksini iddaa eden var mı???

yazıkoldu
16.09.2019, 19:21
ah abduş yaktın bizi

CEMEFKER
16.09.2019, 19:42
hakem güzel maç yönetti geçelim bu işleri böyle ucuz kararlara ağlamak bize yakismazBunu görebilen birkaç kişiyiz sanırım. Medya Trabzonspor un yetersiz kadro ve teknik hatalarını, yönetim hatalarını konuşmuyor. Neden? Asla başarılı bir Trabzonspor işlerine gelmez.
Hastalığı göstermek tedavi öncesi teşhis işlemidir.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan Fidan
16.09.2019, 19:49
Kötü oynuyoruz kötü oynadık kötü oynayacağız .. düzeltme yok hep ters hep ters.. feneri bu sene iktire iktire götürürler.

nbay
16.09.2019, 19:51
Bu maçı almış olsak, sivasda belki sosayi oynatmazdik, şimdi zor ama kazanmamız gereken bir mac halini aldı sivas maçı.
Bu tempoyu nasıl kaldıracak sosa merak ediyoru.

odyseuys
16.09.2019, 19:56
hoca hakkındaki fikirlerimi ziyadesiyle beyan ettim sene başından bu yana, tekrar tekrar yazıp laf ebeliği yapmak istemiyorum.

farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum; bizim takım geçen sene de milli maç aralarından kötü döndü hep. yani istatistik olarak açıp bakmadım ama milli maç sonraları genelde puan kaybettiğimizi hatırlıyorum. bir konuda istikrar varsa o konu tesadüfle açıklanamaz. milli ara dönüşlerindeki performans düşüklüğü de teknik ekibin yetersizliğinin göstergesidir.

memozcan
16.09.2019, 20:01
hoca hakkındaki fikirlerimi ziyadesiyle beyan ettim sene başından bu yana, tekrar tekrar yazıp laf ebeliği yapmak istemiyorum.

farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum; bizim takım geçen sene de milli maç aralarından kötü döndü hep. yani istatistik olarak açıp bakmadım ama milli maç sonraları genelde puan kaybettiğimizi hatırlıyorum. bir konuda istikrar varsa o konu tesadüfle açıklanamaz. milli ara dönüşlerindeki performans düşüklüğü de teknik ekibin yetersizliğinin göstergesidir.

ligde milli aralarda hazırlık maçı yapmayan tek takımız.. :)

iyattara
16.09.2019, 20:51
Abi 15 gün top oynamamış adamlar. Sahada dili dışarıda kalıyor rakibin yarisi kadar kosamiyor, irdelenmesi gereken bu. Yorgun morgun diyorduk son maçlarda. O da hikaye gördük. Savunma yapmayı bilmeyen top kapabilecek adam yok ileride ve orta sahada.
Takım halinde topun arkasına geç denas yap hızlı hücuma çık. Çok mu zor yahu.
Doğan her maç oynasın abi. Yetersiz mi ayağımı kötü boşver fark etmez. Defans yapsın defansin önünde dursun yeter. Mikel parmak sosa vs bunların hiç biri o adamın kesiciliginde değil. Onazi düzelsin dönsün oda gelsin başlasın. Gerekirse yan yana oynasın Doganla. Nasıl olsa hücumda bireysel takılıyoruz. Golü her türlü atarız.
Abdülkadir ne oynar abi, 6 mi 8 mi sahada oda kendine soruyor heralde nerede dursam ne yapsam diye. Mikel slow motion oynuyor. Evet ayağı düzgün akıllı isabetli oynuyor ama. Genç mikel ısıran ezen fizikli mikel yok muhtemelen olmayacakta. Rotasyonda değerlendirilebilir anca.
Ünal Karaman çok seviyoruz ama olmuyor hocam.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LittleFinger
16.09.2019, 20:52
Evt normal psikolojik sartlarda takimin o anki havasinda Fb macinin en kolay macimizin olduguni hala söylüyorum ama asla fark atariz demedim..dememde..Sampiyonluk meselesine gelince..Abdülkadir ve Ekuban haftalarca olmayacak..Ikiside cok önemli eksik..Eger az kayipla cikarsak zirve yarisinda olacagiz..Türkiye de en kötü oyunumuzdan bile misli misli kötü oynayan bir Ist. takimi sampiyon yapilacak..Lig bu yani..

Bunu ikinci defa diyorsun..Fb ye fark atacagiz demedim hicbir zaman..Bunu o ,,Little" beynine sokmani rica ediyorum..

Fenerbahçe yi dağıtacağımızı, ligin en basit maçı olduğunu defalarca Fenerbahçe maçı başlığı altında yazdınız.. birine küçük beyinli derken en azından yazdıklarınızı bir gözden geçirin de bari..

Russell ne kadar haklı çoğu insan düşünmüyor.. yazdıklarınızı okumanızı öneririm.. buraya alıntılayamadim.. açıp bakın Fenerbahçe yi sosa gününde olursa dagitiriz yazdığinizi görebilirsiniz.. fark atmakla dağıtmak arasında çok büyük fark var diyorsaniz tabii orası öyledir muhakkak.. Fenerbahçe yi de dağıta dağıta bir hal olduk..

İkinci kisma hiçbir cevap da vermemissiniz.. en değerli oyuncususunun sakatlığını fark edemeyip oynatıp bizi 6 ay eksik bırakan da yine Ünal Karaman in başında olduğu teknik ekiptir..

Little beyinli ben olayım hadi yine ne yazdığından bir haber olup hakaret eden de siz olun..

redbul
16.09.2019, 21:07
Fenerbahçe yi dağıtacağımızı, ligin en basit maçı olduğunu defalarca Fenerbahçe maçı başlığı altında yazdınız.. birine küçük beyinli derken en azından yazdıklarınızı bir gözden geçirin de bari..

Russell ne kadar haklı çoğu insan düşünmüyor.. yazdıklarınızı okumanızı öneririm.. buraya alıntılayamadim.. açıp bakın Fenerbahçe yi sosa gününde olursa dagitiriz yazdığinizi görebilirsiniz.. fark atmakla dağıtmak arasında çok büyük fark var diyorsaniz tabii orası öyledir muhakkak.. Fenerbahçe yi de dağıta dağıta bir hal olduk..

İkinci kisma hiçbir cevap da vermemissiniz.. en değerli oyuncususunun sakatlığını fark edemeyip oynatıp bizi 6 ay eksik bırakan da yine Ünal Karaman in başında olduğu teknik ekiptir..

Little beyinli ben olayım hadi yine ne yazdığından bir haber olup hakaret eden de siz olun..

kardeşim burda bazı arkadaşlar adamcılığın eyyamını yapıyor ben her zaman şu tezi savundum asıl olan trabzonspordur şahıslar gelip geçicidir burda yani forumda ünal karamandan böyle çok şey başarmış bir mıcize gerçekleştirmiş ve dokunulmaz olarak görüyor buradan ünal karaman gibi ne adamlar geldi geçti ünal karaman bu takım için son derece vasat ve kötü bir hocadır benim tavsiyem adamcılığı bırakın gördüğünüzü yazın.

Mehmet Fatih Yavuz
16.09.2019, 21:19
Ünal hoca geçen sene doğru işler yaparken arkasında duruldu.
Sonuç alamamasına rağmen duruldu.

Bu sene sonuç yok, üzerine yanlış işler yapıyor. Bu arkasında durulacak bir vaziyet değil. Üzerine koyması gerekirken takım oyunu olarak, bugün dibi buldu.
Takım oyunu ve topa hakimiyet olarak ligde bizden daha kötüsü yok.

Bunun arkasında mı duracağız?

Ya düzeltecek, ya gidecek.

Doğru işler yaparken sonuç alamasa da karşı durmak ne kadar yanlış ise,
Yanlış işler yaparken yanında olmak o kadar yanlış.

Saçmalama hakkı yok.

Yok efendim şampiyonluk sözünü hatırlatmış.
Ulan camia arkasında durmasa malatya maçında kendi ipini kendi çekmişti ?

Kim hatırlattı? Camia mı o mu?

Herkesin burnu büyüdü!!

Ünal münhal tanımam eğer takıma zarar vermeye başladıysa.

Sonuç, yoksa umut veren oyun.
Ikisini de beceremiyor ise bir zahmet gider.

2-3 hafta içinde toparlamazsa giyotin iner kafasına.
İnmeli de!!

LittleFinger
16.09.2019, 21:45
kardeşim burda bazı arkadaşlar adamcılığın eyyamını yapıyor ben her zaman şu tezi savundum asıl olan trabzonspordur şahıslar gelip geçicidir burda yani forumda ünal karamandan böyle çok şey başarmış bir mıcize gerçekleştirmiş ve dokunulmaz olarak görüyor buradan ünal karaman gibi ne adamlar geldi geçti ünal karaman bu takım için son derece vasat ve kötü bir hocadır benim tavsiyem adamcılığı bırakın gördüğünüzü yazın.

Adam öyle bir şey söylemedim diyip hakaret de edebiliyor.. kafalar bu şekilde.. Fenerbahçe maçı başlığı orada açık duruyor..

Şuna bir cevap versin başka bir şey demiyorum??
Abdülkadir Ömür takımın en değerli en genç oyuncusunu Malatya maçında sakatlanıp oyundan alındıktan sonra AEK maçında saçma sapan bir rotasyon sonucu sahaya çıktı.. maç bu saçma rotasyon yüzünden ( bu maçta bu saçma rotasyonu eleştirdik diye yine tepki aldık tabii ki - takımın sadece iki stoperi ve ön liberosu değiştirilerek rotasyon yapıldı ve bu oyuncuların bireysel hatası sonucu turu kaybediyorduk ) zora girince Abdülkadir aşırı zorlandı efor sarfetti.. MR çekildi ödem var denildi.. fenerbahçe maçında oynayamadı.. sonra Milli Takımın doktorlarına - bakın Trabzonspor doktorları değil??- Abdülkadir Ömür'de menisküs tespit edildi..

Takımın en değerli oyuncusu Ünal Karaman'ın başında olduğu teknik ekibin teknik yetersizliği ve ihmalleriyle sakatlandı?? hem de 6 ay.. menisküs yüzünden 6 ay sakatlandı takımın en değerli oyuncusu.. aynı şekilde Yusuf Sarı da sakatlandı ve onun sakatlığını da yine milli takım doktorları tespit etti.. Yusuf Sarı belki de oynadığı maçlarda sakattı ve onu da durduk yere taraftarın önüne atmış oldu??

Bu bile Ünal Karaman'ı eleştirmeye yeter.. kimse Ünal Karaman'ın Trabzonsporluluğunu vatan aşkını eleştirmiyor.. teknik olarak yetersizliğini eleştiriyor..

Trabzonspor 4 lig maçına 4 uefa maçına çıktı.. 8 resmi maçta ilk maçtaki sorunlar hala ve hala devam ediyor?? parmak sahada gezerken oyundan alınmıyor.. gol yer yemez parmak'ı oyundan alıp sahaya kurtarıcı diye 2. ligden öte tecrübesi olmayan orada da az maça çıkmış fıratcan'ı alıyor?? ya bizimle dalga geçiyor ki buna ihtimal vermiyorum ya da teknik olarak yetersiz..

Takım geçen seneden fersah fersah geride görmek için futbol profesörü olmaya gerek yok??

Ayağının tozuyla gelip 3 gol atan gerçekten iyi de performans ortaya koyan Sörloth rezil halde.. antremanda ne yaptınız bu çocuğa da bu hale geldi??

Bu soruların cevabını veremeyip söylemedim öyle şeyler seni küçük beyinli - aslında söylediğini de yukarıda yazdım - demek kolay..

Benim için insanlar ikiye ayrılıyor akılsızlar ve akıllılar.. temelde bütün mesele bu..

Bu takıma mikel'i aldırıp mikel'den ısıran basan koşan bozan oyuncu performasını isteyemezsin.. alınırken bir şey demedim hiçbir transfere de kötü yorum yapmadım.. sahada oynanan oyun ise rezalet.. dün parmak'ın o kadar sahada kalıp gol yenilince çıkarılması trajikomik??

Ünal Karaman dünkü adam değil yaşı da 40 değil.. Bu eleştiriler de gayet haklı eleştiriler..

Takımın bir oyunu olmadığını sistemi hiç olmadığını görmüş olduk geçen seneki oyuncu grubu bir hava yakalamış ve ilerlemiş.. birkaç oyuncu değişince takım ''mala'' bağladı.. takım savunması sıfır.. pas oyunu sıfır.. atak varyasyonları sıfır.. teknik direktör adı üstünde teknik direktördür.. sistemi oyun planını takım savunmasını inşa eder.. her şey biz Trabzonspor'uz naz çekmeyiz diyince düzelmiyor.. evet bu süslü laflar hoşumuza gidiyor ama sahada bir karşılığı yok.. milli aradan döndük en ufak ilerleme yok??

neyse.. ben zevk için takip eden biriyim.. varsın little beyinli olalım siz de akıllılarsınız..

Bu futbol devam ederse olacak olan en fazla 4. lük uefa'dan da elenmek olur.. geçen seneki ümraniye maçı gibi bir süprizle de kupadan elenmek içten bile değil.. çünkü ligde 3'te sıfır çekmiş 3 maçta 2 gol atmış 7 gol yemiş takım elini kolunu sallaya sallaya defalarca gol pozisyonuna girdi Uğurcan olmasa maçı verirdik bile..

daha önce de yazdım gerçek manada soru soruyorum.. yukarıda soru işareti bulunan kısımlar gerçek manada soru sorduğum cümlelerdir.. cevap vermiyorsanız da vermeyin bu kadar basit..

gurur6134
16.09.2019, 21:47
Dogru yabanci tercihleri ,dogru hoca, dogru oyun kurgusu bakin nasil patlatti alanya şikecilerin balonunu..

LağusKusteli
16.09.2019, 21:53
Dogru yabanci tercihleri ,dogru hoca, dogru oyun kurgusu bakin nasil patlatti alanya şikecilerin balonunu..

Ligde herkes herkesi yenebiliyor, bu sezon lig geçen sezonkinden de zor geçecek gibi görünüyor. Bu nedenle kendi sahamızda kesinlikle ama kesinlikle puan kaybetmemeliyiz. skordan ziyade, ligin son sırasındaki takıma oynanan oyun hepimizin aklında soru işaretleri bıraktı, ne diyelim en kısa sürede düzelir inşallah...

yigits
16.09.2019, 21:56
Erol Bulut’u tebrik etmek lazım. Gittiği her yerde fark yaratıyor. Ben Alanya’yı bu sezon ilk kez izledim, fizik gücü muazzam bir seviyede. Feneri adeta dövdüler.

nevzat61
16.09.2019, 21:57

Üstelik de bu sezonun en kötü oyunuyla.. Alanyasporu sezon başından beri takip ediyorum...en kötü futbolunu bu akşam oynadı..bu oyun bile fenerin içinden geçmeye yetti..

Alper Beyazay
16.09.2019, 21:59

Çıkana kadar gayet iyiydi bence. Çıkınca dağıldı defans hele de Hüseyin girince. Her top yanından geçerek gol atan adama gitti. Bu kadar düşüş normal değil bu adamda.

Alper Beyazay
16.09.2019, 22:00
Ünal hoca geçen sene doğru işler yaparken arkasında duruldu.
Sonuç alamamasına rağmen duruldu.

Bu sene sonuç yok, üzerine yanlış işler yapıyor. Bu arkasında durulacak bir vaziyet değil. Üzerine koyması gerekirken takım oyunu olarak, bugün dibi buldu.
Takım oyunu ve topa hakimiyet olarak ligde bizden daha kötüsü yok.

Bunun arkasında mı duracağız?

Ya düzeltecek, ya gidecek.

Doğru işler yaparken sonuç alamasa da karşı durmak ne kadar yanlış ise,
Yanlış işler yaparken yanında olmak o kadar yanlış.

Saçmalama hakkı yok.

Yok efendim şampiyonluk sözünü hatırlatmış.
Ulan camia arkasında durmasa malatya maçında kendi ipini kendi çekmişti ?

Kim hatırlattı? Camia mı o mu?

Herkesin burnu büyüdü!!

Ünal münhal tanımam eğer takıma zarar vermeye başladıysa.

Sonuç, yoksa umut veren oyun.
Ikisini de beceremiyor ise bir zahmet gider.

2-3 hafta içinde toparlamazsa giyotin iner kafasına.
İnmeli de!!

Trabzonspor geçmişinde önemli bir futbolcu olmak bu kulüpte teknik direktörlük yapması için yeterli bir durum mudur. Tek soru. :)

chener
16.09.2019, 22:09
Ah ah alanya da yendi, yanmaya devam.

Mehmet Fatih Yavuz
16.09.2019, 22:10
Trabzonspor geçmişinde önemli bir futbolcu olmak bu kulüpte teknik direktörlük yapması için yeterli bir durum mudur. Tek soru. :)
Tabii ki hayır.

Bakın bazılarınızın yaşı yetmez.
Şenol Güneş'i büyük takım hocası yapana kadar ne 7 ler ne 5 ler yedik biz.
Ama sabrettik.
Tek sebebi sahada umut veren oyun olmasıydı.

Geçen sene de yedik 5 leri.
Aptal aptal takımlara içerde puanları.
Ama gene sabrettik.
Niye?
Umut veren oyun vardı.

Hem sonuç, hem umutsuz oyun.
Ona sabredilmez.
Ziya Doğan zamanının kabız futbolua döndük.
Millet oynuyor, biz izliyoruz.
O zaman da çok sert tepki vermiştim.
Olcay Çakır ile burada epey gerildiğimizi hatırlarım.

Buna sabredilmez.

Değiştirirsin.
Olur biter.
En azından düzeltme adıma bir deneme daha yaparsın.
Geriye doğru gidişi izlemekten iyidir.

Ahmet Aksu
16.09.2019, 22:11
umarım ünal hoca ısıran basan koşan takımın nasıl zirveye tırmandığını görmüştür.
bizim gibi yürüyen ve adımlayan, mücadele etmeye çalışmayan, pres yapmayan takımın kendi sahanda puanı olmayan takıma karşı aldığı sonucu hepimiz görüyoruz, ama ünal hocamızın maalesef yine gördüğünü ve görebileceğini düşünmüyorum..

erenslash
16.09.2019, 22:16
terbiyesize bakın

https://www.youtube.com/watch?v=rUU3VVPVdsI

umut22
16.09.2019, 22:18
Kötü oynuyoruz kötü oynadık kötü oynayacağız .. düzeltme yok hep ters hep ters.. feneri bu sene iktire iktire götürürler.

Alanya ilk ittiren oldu. Devamı gelir inşallah.

AyhanPe
16.09.2019, 22:23

Israrla yazdiklarimi manipüle ediyorsun..Fb nin suana kadar karsilastigimiz en kolay rakip oldugu iddiamin arkasindayim..PSIKOLOJIK ETKENLERI bir kenara birakirsak Sosa gününde olsa Fb yi dagitirdik..Tabi ki gecen sezonun havasiyla.Alanyaspor dagitmayi birak sürklase etti Fb yi..Illede 7-8 atilmasi gerekmiyor..Fb nin dagilmasi zor olmuyor..

Ünal gercekten cok formsuz sezon basindan bu yana. Yusuf un gidisi takimin kimyasini bu denli bozmus olabilir mi yoksa baska seyler mi yasandi bilemiyorum..Burdaki bazi elestirelere de katilmamak elde degil..Ekuban in sakatlanmasida basimizi felaket agirtacak eger Sturridge parlamazsa..

Ist. takimlari rezil ötesi..Gs Bjk ve Fb den bile rezil futbol oynuyor ama hakemlerin itelemesiyle ilerliyorlar..Kayseri - Gs macindan sonra kesmistim ben umudumu..

Umarim Ünal kendine gelir ve tekrar dogrulari yapmaya baslar ama sunuda eklemeliyim..Su en kötü halimiz bile gecmis dönemlerimizin en "iyi" halinden daha iyi..Sampiyonluk beklentisini kaldiracak düzeyde degiliz..Ünal da degil demek ki..Beklentileri bir kenara birakip gecen sezon ki havaya bürünmeliyiz..

Yazdiklarin o kadar ciddiyetten uzak, alayci, tiksindiririci bir tarz ile yazilmisti ki bence yazdigimi iltifat olarak bile kabul edebilirsin..Bu kadarini baska türlü basaramazdin bence..Ettigim "hakareti" de yenilemis olayim bari..Normalde tarzim degiql ama pisman degilim..Russel in söylediklerine beynini yormamani öneririm..

Yapici elestiri yapan arkadaslarimiz var cok sükür ama takim basarili olsa morali bozulacak egoya sahip adamlarda var burda..Tabi psikolojik pisliklerinide buraya kusan kisilerde var..(Son cümle sana yönelik degil)

LittleFinger
16.09.2019, 22:25
Sosa gününde olsun yeterki Fb yi dagitiriz. Gs 8 kisi zor yendi. Yedikleri ilk gol AEK dan yedigimizin golün kopyasi nerdeyse. Gs in oynadigi oyunu biz oynasaydik kümede kalma mücadelesi verecegimizi ilan ederdi bizim futboldan cok iyi anlayan Trabzonspor izleyicileri..

Tamamda rakiplere göre cok cok iyi bir durumdayken bu ruh halimiz ne kadar saglikli? Gerci Barcelona, Bayern Münih li oyunculara Trabzonspor formasi giydirip bizim "Süper"Lig de oynatsak bu düzende 2.likten öteye gitmeleri imkansizken daha rahat olabiliriz. Takim AEK macinin ilk yarisi haric önceki sezonlara oranla cok ama cok iyi. Su halimizle bile Türkiye liginin acik ara en iyi takimiyiz. Gs nin "hazir" transferlerini gördük dün.

Bence biz asil görevimiz olan taraftarligi yerine getirsek daha olumlu olmaz mi? Artik birakalim su herkesin kendini teknik direktör sandigi halleri..AEK macinda formsuzdu Ünal hoca ama Türkiye nin en potensiyelli teknik direktörüne sahibiz. Takimin basinda Zidane olsa daha iyisini yapamazdi..

S.Günes kac senelik teknik direktör..Ne basarisi olacakti Ünal in..Bence gecen sezon oynattigi futbol ile bir mucize gerceklestirmis birisi..Adama haksizlik yapilmasi cok büyük nankörlük. Bana kalirsa efsanemiz S. Günes den cok daha potensiyelli bir teknik adam..Degerini bilelim yoksa 4 göre gönderip 5 kere takimin basina getirecegimiz bir efsanemiz daha olur..

Buyrun Ayhan Bey..
Fenerbahçeyi dağıta dağıta öldük..
Ligin en iyi takımıyız hem de açık ara..
Türkiye'nin en potansiyelli teknik direktörüdür umarım.. şu ana kadar 8 maçlık periyotta inatla aksini kanıtlıyor.. aksi olduğunda ise tabii ki destekleyeceğiz.. sanki sizi eleştiriyoruz..
evet yıllarca yardım antrenörlük yaptı.. yaşı da 53.. dünkü çocuk değil..
Şu anda da bir mucize gerçekleşiyor..

Olsaydı olsayla olsalarla herhangi bir şey olmuyorsa ne yapıyoruz.. manipüle ediyormuşum.. manipülasyon var olan bir şeyden ortaya çıkar keza haksız değilsiniz.. speküle etsem yanlış yapmış olurdum..

Ekleyelim.. o psikolojik etkenlerle başa çıkacak olan da ben değilim.. Ünal Karaman..

Edit: Sakatlıkla ilgili meseleye tabii ki yine cevap vermemişssiniz.. neden ısrarla o soruları yok sayıyorsunuz? Belli ki sizi rahatsız etmiyor size göre basit şanssızlıklar olabilir.. sorun değil.. beni rahatsız ediyor.. milyon euroluk futbolcumuz menisküs yüzünden aylarca forma giyemeyecek teknik ekip yüzünden bu beni rahatsız ediyor.. Trabzonspor Trabzon şehrinin markasıdır hem de en önemli markası.. bu markaya bu kalitesizliklikte ve akılsızlıkta işler yakışmıyor.. siz yakıştırabilirsiniz.. tiksindiğimiz şeyler farklı demek ki.. istediğiniz kadar tiksinip hakaret etmeye devam edebilirsiniz.. cevap veremiyor oluşunuz yeterli benim için..

Oğuzhan Fidan
16.09.2019, 22:34
Alanya ilk ittiren oldu. Devamı gelir inşallah.

Aman allahım neler olmuş öyle senin cevabınla direk açtım ve o muthiş golleri izledim . Mükemmel sonuç . Fenerin havası söndü.

nakzo
16.09.2019, 22:36
Buyrun Ayhan Bey..
Türkiye'nin en potansiyelli teknik direktörüdür umarım.. şu ana kadar 8 maçlık periyotta inatla aksini kanıtlıyor.. aksi olduğunda ise tabii ki destekleyeceğiz.. sanki sizi eleştiriyoruz..

Olsaydı olsayla olsalarla herhangi bir şey olmuyorsa ne yapıyoruz.. manipüle ediyormuşum.. manipülasyon var olan bir şeyden ortaya çıkar keza haksız değilsiniz.. speküle etsem yanlış yapmış olurdum..

Ekleyelim.. o psikolojik etkenlerle başa çıkacak olan da ben değilim.. Ünal Karaman..

1.Ünal karamanı geçen sene savundum daaaa arkadaş artık kör göze parmak gibi yaptığı hatalar bini aştı savunulacak tarafı yok .
2.En baştansa soyledigim gibi futboldan zerre anlamayan bir başkanımız var asıl sıkıntı burda ve daha büyük bir problem bizim için

nakzo
16.09.2019, 22:41
Erol bulut hocadır.Harbiden hoca gittiği her takımda fark yaratıyor ama erol buluttan önce başkanlarına helal olsun transferlerin hepsi geçen seneden beri tam isabet şampiyon olmaları zor ama yinede güzel takım kurmuşlar.

nakzo
16.09.2019, 22:45
Birde şu düşüncem var ben Trabzonlu degilim de bu camianın şampiyon olmak istemediğine gerçekten inanıyorum hangi futbol aklı kuckadan yediği kazık üzerine gider en kritik yere yine aynı bokun laciverti mikeli alır azubuike dururken gözünün önündeyken 3 senedir bağırırken.

AyhanPe
16.09.2019, 22:50
Buyrun Ayhan Bey..

Ne varmis yazdiklarimda? Yazdiklarimda ne gibi bir celiski var?..Ne kanitlamaya calisiyorsun? Fb yi Alanyaspor dagitmaktan beter etti bu gece..

Gecen sezon kaybettigimizde bile ezdik Ist. takimlarini..Cogunu eze eze kazandik zaten..Önümüz defalarca kesildi..Tüm hakem katliamlarina ragmen sampiyon bile olabilirdik son dk yedigimiz 2-3 gol olmasaydi..Ve bunuda küme düsecegi ilan edilen takim yapti..Bu mucize degildi de neydi arkadas?

Ünal in formsuz oldugunu yaziyorum zaten..Birseyler olmamissada kesinlike birseyler oldumu diyeyim ?!
Bu arada psikolojik etkenlerle bas etmek öyle kolay degil..Sampiyonlugumuzu calan herifleri bile bas taci yaptiktan sonra kalkipta Ünal Karaman dan mi bekliyorsun psikolojik etkenlerle basa cikmasini..

Mehmet Fatih Yavuz arkadasimizin yazdiklarini okudun mu? Katiliyorum ona..Adamin elestirileri samimi yahu..Ünal kendine gelmeli..Artik sampiyonluk beklentisinden de uzaklasip dogrulari yapmaya baslamasi gerekir..Hepimiz uzaklasmaliyiz bu beklentiden..Cökertiyor bizi bu beklenti ve demekki bu sene bunu kaldiracak duruma gelemedik henüz..Ünal da gelemedi..Yavas yavas olacak..Bazen böylede olacak..Ünal kendine gelecek bizde destek olacagiz..

LittleFinger
16.09.2019, 22:59
1.Ünal karamanı geçen sene savundum daaaa arkadaş artık kör göze parmak gibi yaptığı hatalar bini aştı savunulacak tarafı yok .
2.En baştansa soyledigim gibi futboldan zerre anlamayan bir başkanımız var asıl sıkıntı burda ve daha büyük bir problem bizim için

Taraftarlığı körü körüne destek vermekle karıştırıyorlar.. ki bu akılsızlıktır.. zaten destek veriyoruz.. bilet alıyoruz forma alıyoruz izliyoruz ne yapalım başka.. milyon eurolar ödeniyor bu teknik ekibe oyunculara.. sonuç ortada hayal kırıklığı ve akılsızlık.. neyse.. düzelir umarım en potansiyelli teknik direktörümüz..

LittleFinger
16.09.2019, 23:06
Ne varmis yazdiklarimda? Yazdiklarimda ne gibi bir celiski var?..Ne kanitlamaya calisiyorsun? Fb yi Alanyaspor dagitmaktan beter etti bu gece..

Gecen sezon kaybettigimizde bile ezdik Ist. takimlarini..Cogunu eze eze kazandik zaten..Önümüz defalarca kesildi..Tüm hakem katliamlarina ragmen sampiyon bile olabilirdik son dk yedigimiz 2-3 gol olmasaydi..Ve bunuda küme düsecegi ilan edilen takim yapti..Bu mucize degildi de neydi arkadas?

Ünal in formsuz oldugunu yaziyorum zaten..Birseyler olmamissada kesinlike birseyler oldumu diyeyim ?!
Bu arada psikolojik etkenlerle bas etmek öyle kolay degil..Sampiyonlugumuzu calan herifleri bile bas taci yaptiktan sonra kalkipta Ünal Karaman dan mi bekliyorsun psikolojik etkenlerle basa cikmasini..

Mehmet Fatih Yavuz arkadasimizin yazdiklarini okudun mu? Katiliyorum ona..Adamin elestileri samimi yahu..Ünal kendine gelmeli..Artik sampiyonluk beklentisinden de uzaklasip dogrulari yapmaya baslamasi gerekir..Hepimiz uzaklasmaliyiz bu beklentiden..Cökertiyor bizi bu beklenti ve demekki bu sene bunu kaldiracak duruma gelemedik henüz..Ünal da gelemedi..Yavas yavas olacak..Bazen böylede olacak..Ünal kendine gelecek bizde destek olacagiz..
Çok ilginç..
Ne Feneri dağıttık..
Ne ligin en iyi takımıyız..
Evet Alanyaspor dağıttı biz de dağıtabilirdik ama dağıtamadık de mi?? Çok ilginç..
Geçen sene çok daha iyiydik ve takım bu sene o takımdan fersah fersah geride diyorum nesini anlamıyorsun?? çok ilginç yahu.. ben güzel futboldan ve akıllı yönetimden öte bir şey beklemiyorum.. bundan da eser yok şimdi..

çok iyi filan değiliz en iyi değiliz diyorum bu neyi kanıtlıyor diye soruyorsunuz :D söylediğiniz şeylerin tam aksini kanıtlıyor!

Sorularıma hala cevap yok :D

Abdülkadir Ömür neden 6 ay yok açıklar mısınız dinleyelim biraz?? Burada inanılmaz bir akılsızlık söz konusu..

O takımdan Yusuf çıktı ve takım ne hallere düştü.. Ünal Karaman bu takımla 2 tam kamp dönemi 1 tam sezon geçirdi ve 8 haftadır berbat bir futbol var.. sistem diye bir şey yok.. siz eleştirmeyin bunu ben eleştiriyorum.. eleştirmeyince bir şeyin düzeldiğini görmedim.. hiçbir şey kendini çok iyi görerek düzelmez.. ünal formsuz mu kapasitesi mi bu göreceğiz 8 maçtır formsuz olsun hadi.. umarım haklı çıkarsınız da ünal'dan ve teknik ekipten akıl fışkırır.. en azından başka takımın doktorları en değerli oyuncusunun sakatlığını fark etmesin o bile bana yeter şu aşamada..

Benden bu kadar siz haklısınız diyip geçiyorum Ayhan Bey.. gerçekten gerek yok.. vakit kaybı bir tartışmanın içindeyiz.. haklısınız efendim.. ligin en iyi takımına ve en potansiyelli teknik direktörüne sahibiz ve umarım canı gönülden istiyorum ki takım başarılı olur güzel futbol oynar ve biz de stres atarız.. iyi akşamlar iyi forumlar..

nevzat61
16.09.2019, 23:29
Çok ilginç..
Ne Feneri dağıttık..
Evet Alanyaspor dağıttı biz de dağıtabilirdik ama dağıtamadık de mi?? Çok ilginç..
Geçen sene çok daha iyiydik ve takım bu sene o takımdan fersah fersah geride diyorum nesini anlamıyorsun?? çok ilginç yahu.. ben güzel futboldan ve akıllı yönetimden öte bir şey beklemiyorum.. bundan da eser yok şimdi..

çok iyi filan değiliz en iyi değiliz diyorum bu neyi kanıtlıyor diye soruyorsunuz :D söylediğiniz şeylerin tam aksini kanıtlıyor!

Abdülkadir Ömür neden 6 ay yok açıklar mısınız dinleyelim biraz?? Burada inanılmaz bir akılsızlık söz konusu..

O takımdan Yusuf çıktı ve takım ne hallere düştü.. Ünal Karaman bu takımla 2 tam kamp dönemi 1 tam sezon geçirdi ve 8 haftadır berbat bir futbol var.. sistem diye bir şey yok.. siz eleştirmeyin bunu ben eleştiriyorum.. eleştirmeyince bir şeyin düzeldiğini görmedim.. hiçbir şey kendini çok iyi görerek düzelmez.. ünal formsuz mu kapasitesi mi bu göreceğiz 8 maçtır formsuz olsun hadi.. umarım haklı çıkarsınız da ünal'dan ve teknik ekipten akıl fışkırır.. en azından başka takımın doktorları en değerli oyuncusunun sakatlığını fark etmesin o bile bana yeter şu aşamada..

Bu forumda içinde bulunduğumuz ve görünen o ki bulunacağımız , yanlışları haykıran bir iki kişiden birisin..ben 40 yaşındayım alışkiniz hatalara,hakemlere,eyyamlara,yönetemeyen yönetimlere..ama gençler anlayamıyor..benim 14 yaşında kızım,16 ve 7 yaşında oğlum var.. ben Trabzon da doğup büyüdüm.. Trabzonspor sevgisinin ne olduğunu biliyorum.. ölçüsü hacmi yok..ikinci lige bile düşsek vazgeçilmez bizim için.. ancak başka şehirde doğup büyüyen çocuklar için durum farklı..

kızım Beşiktaş 9 kişi ile yenilirken ki hırsını gördü, bu adamlar iki kişi eksik olmasına rağmen rakibi bunaltip 2 gol buldu..yenilse dâhi ona göre galiptir bu yolda ki mağlûp.. bizim takımda ki en büyük eksiklik bu.. hırs yok,gayret yok..en önemlisi umut yok çocuklar için..hep erteledim kızımı oyaladım.. çocuklar da Trabzonspor ile büyüsün istedim..ama daha fazla zorlamayacagim..

Maçtan önce bu maçı kaybetme ihtimalinden dem vurup yorum yazacaktım, ancak hazır tetikçiler yüzünden yazamadım..

pReN@_61
17.09.2019, 00:01
Maçı izlerken tansiyonum düştü, krize girdim.

Mehmet BAŞ
17.09.2019, 01:07
müdür bana inan ünal karaman ın babası senin savunduğun kadar oğlunu savunmazdı adamcılık yapmayın gördüklerinizi yazın bu takım 2 senedir hocası aynı her maçta gool yiyorsa her maçta rakip kim olursa olsun tonla pozisyon veriyorsa şuan ligin dibindeki 2 takımın aldıkarı 1 er puan trabzonspordan sa o hoca eleştirilir.

Hocam o zaman şöyle söyleyeyim. Ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da hocaya yaptığımız eleştirileri göremiyorsunuz.

Hocaya istifa diyen tiplere hocanın yaptıklarını anlatmak zorundayız. Birileri balık hafızalı diye gerçekleri değiştiremeyiz.

Ünal Karaman bu takımı dipten alıp futbol oynatır hale getirdi. Bu gerçeği inkar edenlerin samimi olduğuna inanmıyorum.

Bunları söylüyoruz diye adamcı olmam. Ünal Hoca'nın değişiklik konusundaki hatalarını defalarca yazdık. Bu maçta da yaptı.

Ama adama çöp, istifa diyenler gitsin kumda oynasın. Herkes kendi çapına baksın diyorum. Kimse buna alınmasın.

Mehmet BAŞ
17.09.2019, 01:11
Futbol topunu görse ''Karpuz'' zannedecek tipler Ünal Karaman'a çöp diyor.

Bence çöp olan sizin zihniyetiniz! Üstelik farkında da değilsiniz. (Yapıcı eleştiri yapanları tenzih ederim.)

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2019, 01:50
Ünal bugün gitsin diyenlerden değilim.
Ama ünal karaman dipten aldı bir yere getirdi diye, ayrılığı
tartisilmaz kılınmaz.
Daha ileriye götüremediği kanısı kesinleşir ise, bayrağı devreder.

Ama bilsin, bu kadronun oynayacağı oyun bu değil.

Rezil bir futbol var bilmem kaç maçtır.

Bu yavaş yavaş skorda da rezilliğe sebep vermeden önlem al.

Yoksa bu gidişin sonu belli.

Gürkan Asma
17.09.2019, 02:02
Kısmen çözüm belli, geçen yılki 10 nolu sisteme acil geçilmeli. Orayı kotarabilecek birini bulup koyacaksın, gerekirse altyapıdan. Yönetimde ilk iş 10 no bakacak devre arasına kadar. Ahmet Canbaz 10 no değil mi ? elemanı izleyemedik bile nedir necidir diye. Geçen yıl iyi oynayan o kadro, iyi oyuna, golü bulmasına rağmen çok pozisyon veriyordu. Biz de savunmayı çözer işimize bakarız dedik ama bırak savunmayı çözmeyi 10 sene geri gittik. Şuna adım gibi eminim ki Ünal hoca savunma nasıl yapılır kendi de bilmiyor, futbolu bilmeyen bi adama sorsanız "Nasıl savunursun kaleni?" diye, adamın aklına ilk "kalenin önüne yığılırım" gelir. Bizim hocamız da bunu yaptı işte. Durumun vahimliğini çözemeyenler belki ayıkır.

Ahmet Başkaya
17.09.2019, 02:21
Çok ilginç..
Ne Feneri dağıttık..

Benden bu kadar siz haklısınız diyip geçiyorum Ayhan Bey.. gerçekten gerek yok.. vakit kaybı bir tartışmanın içindeyiz.. haklısınız efendim.. ligin en iyi takımına ve en potansiyelli teknik direktörüne sahibiz ve umarım canı gönülden istiyorum ki takım başarılı olur güzel futbol oynar ve biz de stres atarız.. iyi akşamlar iyi forumlar..

Aman eleştirmeyin bir iki defa denedim pişman oldum. Takımını eleştirdiği için “ezik” damgası da yedik bir ara. Yanlışa yanlış diyemiyoruz maalesef yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Son paragraf dahil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erenslash
17.09.2019, 02:57
Trabzonsporun en büyük handicapı neden şampiyon olamaz: stratejisi yok ,lafta şampiyonluk mücadelesi verir malesef

istanbul takımlarının en dandik futbol oynadığı sezonları yaşıyoruz eee sen top oynamıyorsan olamassın şampiyon

geçen sene gs şampiyon yaptılar diyor başkan iyide geçen sene sen naptın? salak salak puanlar verdin

kaybettiklerini bir daha hatırla

https://www.sahadan.com/takim/trabzonspor/ma%C3%A7lar/2yab38jdfl0gk2tei1mq40o06/spor-toto-s%C3%BCper-lig/2018-2019/7yusr1pay1bo2rqgpd5nr7fqi

gs a dört atan ama şampiyon olamayan takım hehe sadece hakem değil sen kendi ayağına da sıktın

gençler maçı bunun en büyük örneği

geçen senede absürd puanlar kaybedildi

asilhamsi
17.09.2019, 07:31
9 yabancıyla maça çıkmışız, huseyin'den parmak'tan bahsediyorsun.

Abi kabul et dün parmak 22 oyuncunun en kötüsüydü.Bir tane adam kovalamadı,top kalmadı.yusuf o bölgede oynarken her maç en çok koşan adam oluyordu.

Huseyin gölde yüzde yüz hatalı.ters kademe yapacağım diye alanı boşalttı.

Oyun görüşü ve pozisyon bilgisi çok zayıf bir adam.

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 07:45
2.lik koltuğunda olacaktık,

Ah Ünal Hoca ah (Doğan ERDOĞAN'ı alsaydı)
Ah Sörloth ah (4 net golden birini bile atsaydı)
Ah tetikçi Mete ah (Bize yaptığı 11.vukuat)
Şerefsiz tff ve mhk

Dip.Ing.Mag.
17.09.2019, 09:56
kaptan kesinlikle Perreira olmali. bu macta sayet o kaptan olsaydi. ikinci golde büyük isyan ederdi ve o top santraya gitmezdi. bizim takimin topu santraya götürmesi demek biz golü Kabul ettik demek. bu Kadar amatörlük olmaz. yazik su giden puanlara.

ünal karaman'a zaten bir sey demiyorum zira maci kazanmamak icin her seyi yapti. sanirim oyuncu degisikligi konusunda ligin en vasat hocalarindan biri.

ortasahada ihtiyacimiz olan oyuncu cafertcan ve Dogan erdogandir.

__________________Ugurcan__________________
Perreira (c)____Hosseini______Ivanildo_____Novak
___________Dogan________Sosa_______________
Parmak__________Cafercan___________Nwakaeme
_______________Sturridge_____________________

simdilik en ideal kadro budur.

Ahmet AYDIN-28
17.09.2019, 10:00
Takım kötüydü dün ve bu sezon hemen hemen her maçta. Ama bjk/gs ile karşılaştırmak nedir? Sezon başından beri ikisinin de maçlarını izledim. Şu halimizle bile ikisinden iyi top oynadık. Kötü oynadığımız halde geçen senenin şampiyon kadrosuna "yıldız transferler" yapmış gs'den iyi top oynadığımızı çok net söylüyorum. Ama taraftarlara baksak biz futbolcuları, teknik heyeti, yönetimi af edersiniz itin g.tüne sokuyoruz, onların taraftarında gündem federasyon, hakemler, basın, diğer takımlar. Geçen sene bu zamanlarda da aynıydık. Üst üste iki galibiyet alsak hepsine ağamsın paşamsın deriz.
Tamam takım kötü oynuyor, ki iyi oynamasını bugün saydırdığımız kişiler bizden daha çok ister ve kapasitelerince bunun için uğraşır. Kapasiteleri yoksa suçlu kesinlikle futbolcu ya da teknik direktör değil bunları getiren yönetimdir. Yönetimde suç yok derseniz o zaman suçlu bu yönetimi seçen üyelerdir. Onlarda da suç yok diyorsanız suçlu üye olmayıp her kötü sonuçta gözüne kestirdiğine küfür/hakaret eden taraftarlardır.

Sade bir Trabzonspor taraftarı olarak ilk haftaların böyle olması beni sevindiriyor sezon öncesi ve şu ana kadar kamuoyunda ve taraftarımızdaki havayı görünce. Süper takımı, süper futbol, açık ara şampiyonluk, Avrupa'da yarı final vb. Beklenti çabucak düşsün takım da rahatlasın taraftarda.
Yoksa kelle al, kafa uçur başarı gelsin diye bekle. Ne zaman geldi böyle başarı?

Dün bunları yazmıştım. Bugün fbyi de ekliyorum. Alanya adamların içinden geçti. Gündemleri ne hoca, ne yönetim. ne futbolcular. Kural hatası varmış ondan yenilmişler :) Biz kelle istemeye devam edelim.

UĞUR DURTAŞ
17.09.2019, 10:05
Arkadaşlar;
aşağıdaki yazıyı tahmini 15 gün önce buradan yazdım
keşke yanılan ben olsaydım...

-işimizi sıkı tutmadık
-maça hızlı başlamadık
-pres yapmadık
-rakibi küçük gördük
-laubali sulu oynadık

pazar akşamı yenseydik puan cetvelinde 2.sırada olacaktık.
sörlot ne kadar rahatsın,ne kadar vurdum duymazsın ne kadar ağırsın
inanılır gibi değil
23 yaşındasın be kardeşim
birazcık hareketli ol
kanı gibi hareket ediyorsun sahada.

4.hafta lgin hiç puan alamamış takımı ile karşılaşacağız.
klasik olacak ama gerçekten zor bir maç olacak.
ünal hoca maçın ciddiyetini futbolcularımıza iyi anlatmalı.
işi sıkı tutmalıyız
maça hızlı başlamalıyız
pres yapmalıyız
rakibi küçük görüp
fernandez gibi obi mikelin yaptığı laubali hareketlerden uzak durmalıyız.
ciddi bir sakatlık olmadığı sürece klasik 11 le sahaya çıkacağımızı düşünüyorum

LağusKusteli
17.09.2019, 10:06
bizim takimin topu santraya götürmesi demek biz golü Kabul ettik demek. bu Kadar amatörlük olmaz. yazik su giden puanlara.

Bizim oyuncu ve teknik ekip EFENDİ olmak ile ENAYi olmayı karıştırıyor. Hakkının yenmesine göz göre göre boyun eğmek ENAYİLİKTİR...

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2019, 10:14
Maçı her türlü haketmedik, hatta puam bile almamalıydık bu maçta da...

Golden önceki faulden sonra ve o pozisyon gol olduktan sonra kimsenin hakeme itiraz etmemesini kabullenemiyorum hal, sinirden kendimi yiyorum...

Sonra yönetici ağlıyor sosyal medyadan hakkımızı yedirtmeyiz diye...

Ulan yediler işte...

Daha ne olacak...

Dip.Ing.Mag.
17.09.2019, 10:14
2.lik koltuğunda olacaktık,

Ah Ünal Hoca ah (Doğan ERDOĞAN'ı alsaydı)
Ah Sörloth ah (4 net golden birini bile atsaydı)
Ah tetikçi Mete ah (Bize yaptığı 11.vukuat)
Şerefsiz tff ve mhk

maalesef bizden bi halt olmaz. ayrica su mactan sonra hocaya olan güvenim de gitti

Dip.Ing.Mag.
17.09.2019, 10:47
bu arada bilmedigimden soruyorum. Hocaya Dogan Erdogan'i neden oyuna almadigi soruldu mu???

Harun-61
17.09.2019, 11:50
bu arada bilmedigimden soruyorum. Hocaya Dogan Erdogan'i neden oyuna almadigi soruldu mu???

Bizim yerel basin'da bunu soracak malesef 1 ! kisi dahi yok, YES dahil.

hep sacma sapan gereksiz sorular.

UĞUR DURTAŞ
17.09.2019, 11:59
bay sturridge...
aklıma geldikçe yediremiyorum halaa

be kardeşim yıldız oyuncusun..
bir ağırlığın var....
kendi evimizde öndeyken
sana yapılan faul verilmiyor ve gol yiyoruz
sturridge
senin VAR denen sistemden haberin var mı?
ne işe yaradığını biliyormusun?
bu ne efendilik,bu ne centilmenlik bu ne sessizlik...
kardeşim birazcık profesyonel olun
cin olun ulan cinnn
sana faul yapılıyor kardeşim
hakemin yanına gideceksin ısrarlı bir şekilde derdini anlatacaksın
ısrar edeceksin ısrar edeceksin ısrar edeceksin ki
var daki kişiliksiz hüseyin ,mete denen adama git gizle diyecek
sen öyle pozisyondan sonra malak malak durursan ...
geçmiş olsun.

Harun-61
17.09.2019, 12:01
https://soundcloud.com/derints/img-1502-online-audio-convertercom

Arkadaslar,
yine güzel derlemis.

redbul
17.09.2019, 12:49
Hocam o zaman şöyle söyleyeyim. Ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da hocaya yaptığımız eleştirileri göremiyorsunuz.

Hocaya istifa diyen tiplere hocanın yaptıklarını anlatmak zorundayız. Birileri balık hafızalı diye gerçekleri değiştiremeyiz.

Ünal Karaman bu takımı dipten alıp futbol oynatır hale getirdi. Bu gerçeği inkar edenlerin samimi olduğuna inanmıyorum.

Bunları söylüyoruz diye adamcı olmam. Ünal Hoca'nın değişiklik konusundaki hatalarını defalarca yazdık. Bu maçta da yaptı.

Ama adama çöp, istifa diyenler gitsin kumda oynasın. Herkes kendi çapına baksın diyorum. Kimse buna alınmasın.
kardeşim ben okuduğmu çok iyi anlarım gözlemlerimide iyi yaparım ünal kaaman bu takımı geçen sene 4. yaptı senin kriterinde 4. başarı ise söyleyecek sözüm yok bende 4. lük başarı değildir ve ünal karaman yüzünden bu takım geçen sene en az 10 maçta puan verdi ünal karaman 30-40 yaş aralığında olur sabredersin dersinki genç hatalarından ders çıkaracak ama ünal karaman 50 küsur yaşına gelmiş bu yaştan sonra gram kendini geliştiremez ve üstüne üstlük yaptığı hatalardan da gram ders çıkaracak bir şahıs değil 2 senedir bir hoca oyncu değişikliğinde hata yapıyorsa ve ders çıkaramıyorsa zaten tartışmanın da bir anlamı yok.

Sezgin Öztürk
17.09.2019, 13:20
Yıllardır Avrupa’ya gidememiş takımı Avrupa’ya taşımak başarıdır. Geçen yıl Burak,Onur ve sakatlık sorunlarına daha sonra transfer yasağına rağmen bunu yapması ve bunu yaparkende ilgin en kaliteli futbolunu oynatması büyük başarıdır.Emeğini görmezden gelemeyiz.

Fakat bu yıl oynanan kötü futbol,yaşanan sakatlıkların çokluğu,bariz ortada olan kondisyon sorunu ve maçlardaki yanlış müdahaleler direk Ünal hocanın eksi hanesine yazılır.

Bu yıl nasıl yeni transferler hazır değilse hocada henüz hazır değil maalesef.Ortada kaybedilmiş bir şey yok fakat tez toparlanmak gerekir. Hoca için çapsız,yetersiz gibi cümleler kuranları da fazla dikkate almamak lazım her puan kaybında aynı şeyleri yazan tipler bunlar.

muratt
17.09.2019, 13:28
Arkadaşlar kusura bakmayın ama şu maçtan sonra hala hakem diyenleri anlayamıyorum. Hakem Sturridge'e faul verseydi ve gol iptal olsaydı maç yine 2-2 biterdi.

muratt
17.09.2019, 13:33

Ünal geçmişte önemli bir futbolcu olduğu için değil, tecrübesi ve birikimi sayesinde hoca oldu. Evet belki birinci adam olmadı hiç ama üst seviyede ikinci adam olarak hem ligde hem milli takımlarda hem de Avrupa kupalarında hep vardı. Buna da tecrübe deniyor. Eğer sizin kastettiğiniz durum olsaydı bugün takımın hocası Fatih Tekke veya Hami olurdu. Ünal bu koltuğu fazlasıyla haketti. Evet haftasonu ben dahil birçoklarımızın ömründen 3-5 sene almış olabilir, o başka. Sonuçta Şenol Güneş'in de böyle kanser eden vahim hataları oluyordu. Burada önemli olan Ünal Hoca bu hataların üstesinden gelebilecek mi gelemeyecek mi ? Bu kriz dönemini nasıl yönetecek. Göreceğiz. Benim açımdan Ünal Hoca'nın yeterliliği ile ilgili soru işareti yok. Torpil ile de gelmedi bu koltuğa. Ersun'dan da Rıza'adn da ve daha birçok hocadan da çok daha iyi götürüyor işi... Bugün Abduş ve Ekuban perte çıkmasaydı temiz 10 puandaydık minimum. O da hocanın kısmetsizliği...

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2019, 13:35
Arkadaşlar kusura bakmayın ama şu maçtan sonra hala hakem diyenleri anlayamıyorum. Hakem Sturridge'e faul verseydi ve gol iptal olsaydı maç yine 2-2 biterdi.
Maçta 1 puanı bile haketmeyecek bir oyun oynayışımız, hakemin kötü oynadığımız maçta doğrudan skora etki eden hatasını görmezden gelmemizi mi gerektirir?

Enes Ünal Kaya
17.09.2019, 13:45
https://tr.whoscored.com/Regions/225/Tournaments/17/T%C3%BCrkiye-Super-Lig

Ufak analizler yapabilirsiniz oyuncular hakkında.

Mesela Mikel %95 isabetli pas yapmış

AyhanPe
17.09.2019, 14:01
Çok ilginç..
Ne Feneri dağıttık..

Öncelikle sunu bi belirteyim. Herkes burda düsüncelerini belirtebilir, yapici elestiride olmali haliyle..Benim tepkim düsüncelerine degil takindigin antipatik alayci taviraydi..Bak dogru dürüstte yazabiliyormussun düsüncelerini..

Birde sunuda dikkate almaliyiz ki haksizlik olmasin..Alintiladigin mesajlarimi yazdigim sirada Abdülkadir skandali patlak vermemisti..Ne o sakatlanmisti nede Ekuban..Fb ye karsi berabere kaldik ve milli arayi degerlendirip daha iyi bir futbol oynamayi bekliyordu herkes. Avrupa da gruplara kalmistik ve bana göre yillar sonra eldw ettigimiz önemli bir basariydi..Türkiye de cogu kiside gecen seneki olumlu oyunumuzla ve Struddige transferinden sonra bizi favori görüyordu..Isler suan ki gibi degildi yani..Kalkipta durumun buralara gelecegini daha önceden tahmin etmissin gibi konusup trübenlere oynamanda pek hos olmadi bence..

Teknik ekipte ciddi bir revizyon olmasi gerektigini herkes görüyor sanirim..Umarim Ünal gec olmadan bu konuda cözüm üretilmesi icin baski yapar..Bu konuda ne söylememi bekliyorsun? Türkiye futbolunun ciddi sorunlarindan birisi de bu..Umarim önlem alinir ama iki hafta önce gündemde dahi olmayan bir konu bu..

Yusuf un gidisi futbolumuzu cok etkiledi..Orta saha cok kirilgan..Hoca haftalar öncesinden sert bir 6 numara istediginde herkes cok sasirmisti..Sanirim durumun farkindaydi..Basari beklentisiylemi bilmiyorum gecen seneki gibi gencleri oynatip kazanmal yerine daha "garanti" isimlere sans taniyor..Bu hatadan vazgecmeli diyorum..Ünal hocanin potensiyaline inaniyorum..Basari beklentisiyle zihnini bulandirip yazik etmez umarim kendisine ve bize diye umut ediyorum..

Bana hak vermeni de beklemiyorum..Illede yapici elestiriye örnek istiyorsan Mehmet Fatih Yavuz kardesimizin yazilarini öneriyorum..Adam yapici elestiri yapiyor..Bazi elestirilerine katilmama ragmen genel olarak sende o samimiyeti göremiyorum acikcasi..Bu belkide takindigin yazi diliyle ve tavrinla alakali bence..

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 14:37
maalesef bizden bi halt olmaz. ayrica su mactan sonra hocaya olan güvenim de gitti

Aynen öyle
Ne moral ne heves kaldı
Gol bağıra bağıra ve kaç kez geliyorum dedi, Ünal efendi maç sonu normal karşılıyor ve futbolda bunlar olur diyor
Son söz 2.golden sonra ivedilikle santra yapan oyuncularımıza, yahu taraftar ıslığı basmış, siz de temas etmeden hakemin etrafını sarıp faulü VAR'a taşımak için baskı yapsanıza

Gitti canım 2 puan
Oysa karlı bir hafta olacaktı

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 14:39

Mikel büyük umutlarla geldi
Kondüsyon ve maç eksiği var dedi Ünal K.
GB maçında iyiydi, daha da iyi olacaktır.
Sörloth ve Parmak'ta büyük düşüş var
Ah Ekuban sakatlanmanın sırası mıydı

LittleFinger
17.09.2019, 14:48
AyhanPe tribünlere oynamak mı? kullanıcı ismim için prim kasıyorum buralarda evet.. çok ilginç fikirleriniz var gerçekten.. bu takım 8 haftadır futbol oynamıyor.. tuhaf rotasyonlar yapıyor.. transferin bitmesine 2-3 gün kala teknik direktör yönetime giydiriyor.. aynı teknik ekip bak bir kez daha yazayım en formda oyuncusuyla en değerli oyuncusunun da sakatlığından birinci derece sorumlu.. az daha 3-1 rövaşında uefa'dan eleniyordu.. alanyaspor'un 3 attığı fener'den 20 dakikada fark yiyordu vs. vs. uzatabiliriz listeyi.. yani akılsızlık olan yerde işlerin iyi gitmeyeceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.. abdülkadir skandalı durduk yere olmadı böyle akılsız bir yönetim böyle akılsız bir teknik ekip varken ve akılsızlıklık hüküm sürerken skandal diye tabir ettiğimiz şeyler aslında skandal olmuyor ''normal'' oluyor.. ortada bir skandal yok yani.. ortada akılsızlığa bağlı doğal bir sonuç var.. bu akılsızlık sürerse size göre çok skandallar yaşarız bana göre ise sizin skandal olarak tabir ettikleriniz ancak normal durumlar olur.. görünen köy kılavuz istemez.. ben bu eleştirileri maçlar başladıktan sonra yaptım.. açın bakın transferleri de yerin dibine gömmedim ya da övmedim.. yani ortada müneccimlik bir durum yok ortada veri bilgi olgular var ve bunlardan sonra yaptığım yorumlar var..

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 15:00
AyhanPe tribünlere oynamak mı? kullanıcı ismim için prim kasıyorum buralarda evet.. çok ilginç fikirleriniz var gerçekten.. bu takım 8 haftadır futbol oynamıyor.. tuhaf rotasyonlar yapıyor.. transferin bitmesine 2-3 gün kala teknik direktör yönetime giydiriyor.. aynı teknik ekip bak bir kez daha yazayım en formda oyuncusuyla en değerli oyuncusunun da sakatlığından birinci derece sorumlu.. az daha 3-1 rövaşında uefa'dan eleniyordu.. alanyaspor'un 3 attığı fener'den 20 dakikada fark yiyordu vs. vs. uzatabiliriz listeyi.. yani akılsızlık olan yerde işlerin iyi gitmeyeceğini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok.. abdülkadir skandalı durduk yere olmadı böyle akılsız bir yönetim böyle akılsız bir teknik ekip varken ve akılsızlıklık hüküm sürerken skandal diye tabir ettiğimiz şeyler aslında skandal olmuyor ''normal'' oluyor.. ortada bir skandal yok yani.. ortada akılsızlığa bağlı doğal bir sonuç var.. bu akılsızlık sürerse size göre çok skandallar yaşarız bana göre ise sizin skandal olarak tabir ettikleriniz ancak normal durumlar olur.. görünen köy kılavuz istemez.. ben bu eleştirileri maçlar başladıktan sonra yaptım.. açın bakın transferleri de yerin dibine gömmedim ya da övmedim.. yani ortada müneccimlik bir durum yok ortada veri bilgi olgular var ve bunlardan sonra yaptığım yorumlar var..

Abdüş, Ekuban ve Fernandes'in sakatlıklarının tamamen teknik ekibin ihmali ve kusuru olduğu aşikar
LittleFinger yorumunuza bayıldım.

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2019, 15:13
Bilen bilir, severim Ünal hocayı...

Geçen sezon müthiş iş yaptığı doğrudur...

Ama artık beklenti arttı arkadaşlar bilmem farkında mısınız?

Bu sezonki tüm kötü futbol (hadi yetersiz diyelim, kötü demeyelim) Ünal hocaya yazar...

Bunun farkında olmayan arkadaşlar, kusura bakmasınlar da biraz taraflı bakıyorlar...

Bu kadar kısa sürede Ünal hocanın asılıp kesilmesi taraftarı değilim açıkçası...

Geçen sezon en zor sezonuydu belki de, takımda adam yokken büyük iş yaptı veya yaptırdı...

Ama asıl sınav bu sezon...

Artık futbol, teknik vb. yanında, futbolcu kaynağı yönetimi konusunda da ciddi bi sınav veriyor...

Yok efendim fizik tedavici, kondisyoner falan faa fiso...

Bunlar tabi ki önemli ama sahadaki iyi kötü herşey hocaya yazar, yazıyor da...

Yıllar sonra çok büyük umutlarla başlanılan sezonda çok kötü durumda olmamaıza rağmen (sportif olarak), takımın ileriye yönelik futbolunda umutsuzluk yayıldığı gerçeğini sadece Yusuf Yazıcı'nın gidişine bağlayacak değilim kendi adıma...

Velhasıl, çok uzattım, bu sezon Ünal hocanın en ciddi sınavı, ya çok büyük hoca olacak, ya da böyle devam edecek...

Göreceğiz...

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2019, 15:15
Bu arada, takımın olumlu anlamda düzeleceğini düşünüyorum...

Sadece bir dönem bocaladığımızı düşünüyorum şu anda...

Belki iyimserlik yapıyorum veya böyle düşünmek istiyorum ama hissim bu yönde...

serdaracıl
17.09.2019, 15:17

Orasını bilemeyiz.

halilaziz61
17.09.2019, 15:32
Bu arada, takımın olumlu anlamda düzeleceğini düşünüyorum...

Sadece bir dönem bocaladığımızı düşünüyorum şu anda...

Belki iyimserlik yapıyorum veya böyle düşünmek istiyorum ama hissim bu yönde...

Abi bizim orada bir laf vardır
Olucu tosun bokundan bellidir diye

Hiçbir tarafımız ümit vermiyor ugurcan ve bekler harici.
Allah korusun beklerin biri sakatlansa yandı gülüm keten helva

Antonio
17.09.2019, 15:38
takıma ömer üründül yorumunu yapmayacaktım ama bu doğru maalesef. bloklar arası mesafe uzun iletişim zayıf. bloklar arası açık olunca koşmayla kapanmıyor. bir de takım aklı taktiği beceri haline gelmesi lazım. beyin ile oluşturulan pas alışverişi omurilikte alışkanlığa dönmesi lazım. geçen sezon oturtmaya çalıştığımız yardımlaşma tiki taka futbol oynanırsa sonuçlar gelir. gerekirse futbolcular tesiste yatacak birbirine bağlanacak. daima taktik yakınlık üzerine. bordo mavil oyuncu topu ayağına alınca diğer bordo mavili oyuncular yakınlaşacak küme halinde. hamsi sürüsü gibi kordineli korumacı ve uyumlu her zaman topu alan yalnız kalmayacak.

Bud Spencer
17.09.2019, 15:42

Messi, Fabregas, Kroos'un ulasamadigi istatistigi nasil yakaladigini anlamak zor degil

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 15:42
takıma ömer üründül yorumunu yapmayacaktım ama bu doğru maalesef. bloklar arası mesafe uzun iletişim zayıf. bloklar arası açık olunca koşmayla kapanmıyor. bir de takım aklı taktiği beceri haline gelmesi lazım. beyin ile oluşturulan pas alışverişi omurilikte alışkanlığa dönmesi lazım. geçen sezon oturtmaya çalıştığımız yardımlaşma tiki taka futbol oynanırsa sonuçlar gelir. gerekirse futbolcular tesiste yatacak birbirine bağlanacak. daima taktik yakınlık üzerine. bordo mavil oyuncu topu ayağına alınca diğer bordo mavili oyuncular yakınlaşacak küme halinde. hamsi sürüsü gibi kordineli korumacı ve uyumlu her zaman topu alan yalnız kalmayacak.

Geçen sezon TS-GS maçında GS 30 dak. yarı sahasından çıkamamıştı.

Şimdi 1-3. bölge arası 74 m mesafede oynuyoruz :(

Mehmet BAŞ
17.09.2019, 15:44
kardeşim ben okuduğmu çok iyi anlarım gözlemlerimide iyi yaparım ünal kaaman bu takımı geçen sene 4. yaptı senin kriterinde 4. başarı ise söyleyecek sözüm yok bende 4. lük başarı değildir ve ünal karaman yüzünden bu takım geçen sene en az 10 maçta puan verdi ünal karaman 30-40 yaş aralığında olur sabredersin dersinki genç hatalarından ders çıkaracak ama ünal karaman 50 küsur yaşına gelmiş bu yaştan sonra gram kendini geliştiremez ve üstüne üstlük yaptığı hatalardan da gram ders çıkaracak bir şahıs değil 2 senedir bir hoca oyncu değişikliğinde hata yapıyorsa ve ders çıkaramıyorsa zaten tartışmanın da bir anlamı yok.

Sizi bilmem ama bence 50 yaş teknik direktör için geç kalınmış bir yaş değil. Ama erken de değil. Tam ortası diyebiliriz. Başarı değerlendirmesi yaparken eldeki kadro, takım ruhu gibi unsurları dikkate almak lazım. Ersun ve Rıza'nın diriltemediği, daha doğrusu bir halt beceremediği o kadroyu 4. yapması bence başarıdır. Ligdeki pozisyonun aksine geçen sezonun en iyi futbolunu oynayan takım olduk. Bunu taraflı tarafsız herkes ifade ediyor. Gizlemeye saklamaya gerek yok. O rezil durumdan ligin en iyi futbolunu oynayan takım olmak elbette başarıdır. Bu sene için yeni şeyler konuşmak lazım. Zira geçen yıl ki kadroda fazlaca değişiklik oldu. Bir uyum süreci geçireceğiz. Dediğim gibi 10. haftaya kadar sabretmek lazım. Sonuç alacağımızı düşünüyorum. Sizin aksinize Ünal Karaman'a da güveniyorum. Bence hatalarında takıntılı bir şekilde ısrar eden bir hoca değil. Deniyor. Doğrusu bulmaya çalışıyor. Benim değerlendirmem bu şekildedir.

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2019, 16:39
Sizi bilmem ama bence 50 yaş teknik direktör için geç kalınmış bir yaş değil. Ama erken de değil. Tam ortası diyebiliriz. Başarı değerlendirmesi yaparken eldeki kadro, takım ruhu gibi unsurları dikkate almak lazım. Ersun ve Rıza'nın diriltemediği, daha doğrusu bir halt beceremediği o kadroyu 4. yapması bence başarıdır. Ligdeki pozisyonun aksine geçen sezonun en iyi futbolunu oynayan takım olduk. Bunu taraflı tarafsız herkes ifade ediyor. Gizlemeye saklamaya gerek yok. O rezil durumdan ligin en iyi futbolunu oynayan takım olmak elbette başarıdır. Bu sene için yeni şeyler konuşmak lazım. Zira geçen yıl ki kadroda fazlaca değişiklik oldu. Bir uyum süreci geçireceğiz. Dediğim gibi 10. haftaya kadar sabretmek lazım. Sonuç alacağımızı düşünüyorum. Sizin aksinize Ünal Karaman'a da güveniyorum. Bence hatalarında takıntılı bir şekilde ısrar eden bir hoca değil. Deniyor. Doğrusu bulmaya çalışıyor. Benim değerlendirmem bu şekildedir.

Ben geçen sene de bu sene de Ünal Karaman'a sizin baktığınız gözle bakmış biri olarak yavaş yavaş şu fikre kaymaya başladım.
Ünal Karaman iyi bir abi olduğu için eldeki kadroyu motivasyon anlamında doldurarak geçen seneki sıçramayı sağladı.
Ama bu sene başından beri ortaya çıkan durum, kendisinin taktik anlamda hiçbir katkı sunamadığını ortaya koydu ki o da şuraya götürüyor beni,
Bundan sonrasını taşıyacak kapasitesi yok.

Bak bu kadar taktik eksikliğe rağmen, milli arada 5 gün tatil yaptıran adama dair benim şüphelerim oluşur.
Artık işten korktuğunu düşünmeye başlarım.
Bundan sonrası ağır gelmeye başlamış derim.
İşe gelirken ayakları geri çekiyor demektir.
Yetmediğini anlayınca adam böyle olur.

Bunu düzeltirse bende oluşmaya başlayan bu yargıları yıkar.
Yoksa bu yargı herkeste oluşur ki bunun da Ünal Karaman döneminin sonunu getirmesi kaçınılmaz.

Pazar günü sahadaki 11 Gençlerbirliğinden o baskıyı yiyecek takım değildi.
KAsımpaşa maçındaki 11 de, Fener maçındaki 11 de.

Şu anda ligdeki hiçbir takım bize o baskıyı kuracak kalitede değil.

Ama biz en kalitesizinden bile yiyoruz bu baskıyı.

Buna çözüm üretemezse orayı işgal etmesinin anlamı yok.

Kadronun hakkını verecek.

omondoles
17.09.2019, 17:08
mehmet fatih Yavuz, neden bu sene katıldınız ki? Ünal hoca geçen sene de oyuncu değiştirmeyi bilmiyordu. Oyuna geç müdahale edip, teşhisi yanlış koyuyordu. Herşeyi geçtim, kaç maç oyuncu değişiklik dakikaları yüzünden günahkâr oldum.

AyhanPe
17.09.2019, 17:28

Dogrudur artik hersey ,,normal" oldu..Anlatmak istedigim yasanan bu sorunun iki hafta önce gündemde olmadigiydi..Teknik kadronun yetersizligi su üstüne cikmis oldu..Abdülkadir olayi basli basina bir skandal..Ciddi bir ihmal..Hala trübünlere oynuyorsun ve itiraf etmek gerekirse basarilisin bu konuda..

Altini cize cize Ünal in beklentilerin vermis oldugu baskidan siyirilip tekrar dogru kararlari vermesini umdugumu yaziyorum ve gereken dersleri cikaracagina inanmak istiyorum..AEK macindan sonra bunun olacagina cok inanmistim ki Gencler maci hayal kirikligi yaratti gercektende..

Takimimiz iyi bir yönde ilerlemiyor umdugumuz gibi..Orta sahanin kirilganligina cözüm bulamiyoruz..S.Prag macinda 2-0 dan gelip 2-2 ye getirmek önemliydi..AEK ya karsi bu takim 3-1 galip geldi sonucta..Yani gökten zembilli inmedi bu sonuc..O macta 10 tanede atabilirdik..Sanki bu mac hic oynanmamis gibi konusuyorsun..Ikinci mac Ünal in hatali cikardigi kadro ile gidebilirdi tur ama ikinci devre dengelendi ve beraberligide yakalayabilirdi takim..Fb macinda Dogan i oyuna sokmasi cok yerindeydi.Zamanlamasi da dogru bir degisiklikti..Gencler macinda bunu yapmamasi hataydi ama bariz hakem hatasi olmasaydi macida kazanacaktik..

Takim bocalama dönemini atlatabilir..Ekuban in sakatlanmasi isleri oldukca zora soksada hala daha iyi olacagimiz inancim var..Ben ne olursa olsun gecen sezonki mucizevi basariyla Ünal in sezon sonuna kadar takimda kalmayi hakettigini düsünüyorum..Bunun neresi cok ,,ilginc" bir fikir..

Istanbul takinlarininda sürülerce problemi var..Bi tanesi bile futbolun f sini oynamiyor..Su halimizle bile bizden iyi degil hicbiri.."Normal" bir ligde gecen sezon puan farkiyla Basaksehir sampiyon olmaliydi..Gs nin sampiyon yapilmasi cok normal tabi..Normal sartlarda Alanyaspor bu performansi ile ipi gögüslemesi gerekir ama ligi sürklase ettigi Fb bin gerisinde bitirecek..

Evt müneccim olmaya gerek yok..Orta sahanin kirilganliginin basindan beri basimiza corap örecegi belliydi ama bunu Ünal in senden benden cok daha önce farkettigini düsünüyorum..Sana ilginc gelecektir..

Acaba bir Fb , Bjk yada Gs taraftari ne düsünüyordur teknik direktörleri hakkinda..Yani E.Yanal tanimadigimiz birisi degil Fb nin kurtaricisi, A.Avci da süper hazirlamis takimini, F.Terim de müthis oynatiyor..Bi bizde Ünal kusursuz olmali..Hatada yapabilir yahu..Dün Fb nin defansini gördün mü? Bizde olsa yemistik adamlari..Kadro olarakta onlardan iyiyiz..Bir arkadasimiz Ünal kadronun hakkini vermeli dedi yukarlarda..Buna katiliyorum..Hala ümitliyim..

TS61_NL
17.09.2019, 17:47
Kazansaydik 2.siraya kadar yukselecekmisiz, vay be, firsat tepmede uzerimize yok maasallah….umarim takim toparlanir lakin cok iyi bir goruntu vermiyoruz acikcasi.

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2019, 17:49
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@mehmet fatih (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=10413)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> Yavuz, neden bu sene katıldınız ki? Ünal hoca geçen sene de oyuncu değiştirmeyi bilmiyordu. Oyuna geç müdahale edip, teşhisi yanlış koyuyordu. Herşeyi geçtim, kaç maç oyuncu değişiklik dakikaları yüzünden günahkâr oldum.
Geçen sene o kadar alternatifsiz bir kadro, üzerine o kadar talihsiz sakatlıklar vardı ki!!!
Kim olsa hesap sorulmazdı derinlemesine.

Özellikle bunca sıkıntıda milli aralarda oyuncularla birlikte 5 gün tatil vermesi falan beni bitirdi.

2019 sene başında 120 kg dım ben.
Spora başladım.
9 ay oldu.
32 kg verdim.

Allah şahit hiç 5 gün antreamana ara vermedim.
En fazla 2 gün.

Böyle ciddiyetsizliğe ben tahammül etmem, Ağaoğlu da etmemeli.

AyhanPe
17.09.2019, 18:12
Geçen sene o kadar alternatifsiz bir kadro, üzerine o kadar talihsiz sakatlıklar vardı ki!!!
Kim olsa hesap sorulmazdı derinlemesine.

Özellikle bunca sıkıntıda milli aralarda oyuncularla birlikte 5 gün tatil vermesi falan beni bitirdi.

2019 sene başında 120 kg dım ben.
Spora başladım.
9 ay oldu.
32 kg verdim.

Allah şahit hiç 5 gün antreamana ara vermedim.
En fazla 2 gün.

Böyle ciddiyetsizliğe ben tahammül etmem, Ağaoğlu da etmemeli.

Demek ki basari beklentisi olmadiginda gercek performansini gösterebiliyormus Ünal Hoca..Sanirim hepimizi oldugu gibi Ünal in da zihnini bulandiriyor bu beklenti..Gecen sene cok keyif aldik..Önümüz defalarca hakem katliamlari ile kesilmeseydi, onu birak 3 tane son dk gol yemesek yada bilmem kac tane direkten dönen topun 4 de 1 i gol olsa sampiyonduk puan olarak..Gerci yine engellerlerdi bi sekilde..Öyle olalim yahu..Yemisim sampiyonlugunu..Sanirim bu konuda zihniyet degisimine ihtiyacimiz var yoksa yazik olacak..

Anıl C
17.09.2019, 18:20
Söyledigimi tekrarliyorum. Bu kadro Ünal hoca disinda hic bir yerli hoca ile basarili olamaz(Belki Erol Bulut). Bize cok iyi altyapisi olan bir yabanci hoca gelmeli. Bu kadronun ilk 2'ye girebilmesi icin baska bir yol yok. Tabi malesef yönetimlerimiz simdiye kadar kendi caplarindaki Hugo Broos, Lazaroni gibi hocalari getirmekte.

AyhanPe
17.09.2019, 18:24
Söyledigimi tekrarliyorum. Bu kadro Ünal hoca disinda hic bir yerli hoca ile basarili olamaz(Belki Erol Bulut). Bize cok iyi altyapisi olan bir yabanci hoca gelmeli. Bu kadronun ilk 2'ye girebilmesi icin baska bir yol yok. Tabi malesef yönetimlerimiz simdiye kadar kendi caplarindaki Hugo Broos, Lazaroni gibi hocalari getirmekte.

Avrupa dan istenmeyen "arizali" yada formu yerin dibinde olan oyunculari alabiliyoruz da Avrupa da istenmeyen böyle bir teknik direktör bulmak zor..Istanbul takimi taraftari yerli birisi olacagina Ünal kalsin
.Zaten hicbiri ondan iyi degil..

Ünal in takimin basina getirilmesine karsiydim ama gecen sezon ki bariz basaridan sonra ne olursa olsun bu sezon takimin basinda kalmayi hak ettigini düsünüyorum..

Anıl C
17.09.2019, 18:28
Avrupa dan istenmeyen "arizali" yada formu yerin dibinde olan oyunculari alabiliyoruz da böyle bir teknik direktör ne diye gelsin Türkiye ye..Avrupa da istenmeyen böyle bir teknik direktör bulmak zor..Istanbul takimi taraftari yerli birisi olacagina Ünal kalsin
.Zaten hicbiri ondan iyi degil..

Abi ben de öyle kaliteli bir hocanin Trabzon'a gelecegine inanmiyorum. Zamaninda Paulo Fonseca'yi getirmis olsaydik belki bisey olurdu derdim ama kadro ve yönetim onu da kacirirdi Trabzon'dan.

Crixus
17.09.2019, 18:30
Herkesten önce taraftar olarak bizim beklentiyi düşürmemiz gerek,2 tane afilli yıldız alınınca hemen de havaya girdik sanki adamların katkı vereceği kesinmiş gibi.

Bu bazılarına göre küçük düşünmek olabilir ama bana göre oyundan keyif almaya çalışmak,çıkalım güzelce topumuzu oynayalım herşeyden önce gerisi ne olur hep beraber bir daha bakarız.

Maç esnasında ve sonrasında çok kızdık falan ama hemen de kelle almaya başladık,ne zaman bitecek bu işler?Şimdiye kadar işe yaradı mı ki hala aynı şeyleri yapıyoruz ,kendimi bildim bileli 30 yıldır bu takımı takip ediyorum ben hiç görmedim faydalı olduğunu hadi genç arkadaşlar biraz daha heyecanlılar da artık daha sakin düşünmesi gerekenler de aynı işlerin peşindeler,biraz sakin olmak çok mu zor?Kaldı ki kim gelirse bu takımı uçurur?kesin başarılı oluruz dediğiniz kim var? Aynı filmi defalarca izlemedik mi?
Sanıyoruz ki maçlar sahada kazanılıyor,hala öyle düşünenler var mıdır bilmem ama çok naif oldukları kesin,tamam bizim önce saha içini düzeltmemiz lazım,Ünal hocanın da kafayı değiştirmesi lazım hepsini anlıyorum ama kırarak dökerek yol alınmaz,alamayız,almamalıyız..Geçen sene hepimizin gurur duyduğu ortaya çıkartanlar aynı şeyi bir defa daha neden yapamasınlar,ligin daha başı rakiplerimizle aramızda çok fark yok takıma sahip çıkmanın tam zamanı gerekrise Ünal hocayla da oturup konuşulmalı,neyse sıkıntılar halledilmeli.

Öyle bir hava esiyor ki şu konuda sanki hoca değiştirince gelene 3 gidene 5 sallıycaz,yapmayın etmeyin....

AyhanPe
17.09.2019, 18:33
Abi ben de öyle kaliteli bir hocanin Trabzon'a gelecegine inanmiyorum. Zamaninda Paulo Fonseca'yi getirmis olsaydik belki bisey olurdu derdim ama kadro ve yönetim onu da kacirirdi Trabzon'dan.

Bence ilk basta aramizda "gercekleri haykiranlar" kacirirdi :D Sürekli yasadigimiz yikimlar zihniyet sorunundan kaynaklaniyor bana kalirsa..Carpik futbol anlayisimizdan..Gecen seneyi iyi irdelemek gerekir bence..Basarinin sirri orda sakli..

Anıl C
17.09.2019, 18:35
Bence ilk basta aramizda "gercekleri haykiranlar" kacirirdi :D Sürekli yasadigimiz yikimlar zihniyet sorunundan kaynaklaniyor bana kalirsa..Carpik futbol anlayisimizdan..Gecen seneyi iyi irdelemek gerekir bence..Basarinin sirri orda sakli..

Zihniyette dedigin gibi abi cok irdelenmesi gerekli.

AyhanPe
17.09.2019, 18:50
Zihniyette dedigin gibi abi cok irdelenmesi gerekli.

Hani Trabzon taraftari futboldan anliyor, herkes bir teknik direktör diye alay ediyorlarya bizimle..Aslinda yasadigimiz buhranlarin temelinde yatan bu..En ufak olumsuzlukta herseyi param parca edip her defasinda sifirdan baslamak..Iste bu o sürülerce "" yavv elestiridemi yapamicaz" hersey kötü, hersey berbat diyen "little" teknik direktörlerin zihniyeti..30 küsür senedir onlarca yönetim ve 40 küsür teknik direktör degistirmemize yol acti bu zihniyet..Ne gecti yahu elimize..2005 den sonra 10 sene sabredebilseydik Senol a hicbir güc engelleyemezdi sampiyonluklarimizi..Suana kadar en az 4 sampiyonluk yasayabilirdik bu kokusmis sisteme ragmen ama yok her bi boku bunlar biliyor..

IHO ve Usta yönetimleri batirdi bizi, bariz kötü niyet vardi ama bu yönetim iyi niyetli..hatalari dile getirelim ama kalmali yönetim..Gecen teknik direktörler takimi zerre kadar düsünmeyen benimsemeyen adamlardi..Sabrettik o ruhsuz adamlara ve oynattiklari oyuna..Ünal i elestirecegiz yapici bir sekilde, isini ayni iyi niyetle yapip hatalarindan ders cikaracak oda ve kalmali..Sezon sonuna kadar kesinlikle kalmali ne olursa olsun..

Mehmet Fatih Yavuz
17.09.2019, 19:29
Demek ki basari beklentisi olmadiginda gercek performansini gösterebiliyormus Ünal Hoca..Sanirim hepimizi oldugu gibi Ünal in da zihnini bulandiriyor bu beklenti..Gecen sene cok keyif aldik..Önümüz defalarca hakem katliamlari ile kesilmeseydi, onu birak 3 tane son dk gol yemesek yada bilmem kac tane direkten dönen topun 4 de 1 i gol olsa sampiyonduk puan olarak..Gerci yine engellerlerdi bi sekilde..Öyle olalim yahu..Yemisim sampiyonlugunu..Sanirim bu konuda zihniyet degisimine ihtiyacimiz var yoksa yazik olacak..

Vallahi kafası mı bulanıyor, yetmiyor mu bilmem.
Iki durumda da sorun ortaya çıkar.
Beklenti düşürmek değil ki çözüm.

Ben her sene hedef isterim.
Bunu yönlendirecek olan yönetim ve hoca.

Hocanın son dönem maç sonrası yönetimi ve oyuncuları hedef gösteren açıklamaları bardağı taşırır.
Bu kadarlık psikolojiyi bile yönetmiyorsa trabzonspor hocalığı yapamaz zaten.
Yaşlı oyunculara taş atmak nedir?

Sosa ve pereira nın yerinde olsam direk küfürle mukabele ederim.
O kadar saçma salak bir açıklama.

Yetersizlik ötesinde kontrol kaybı var.

Nereye varacak bu iş???
Zor ...

AyhanPe
17.09.2019, 19:48

Hocanın son dönem maç sonrası yönetimi ve oyuncuları hedef gösteren açıklamaları bardağı taşırır.

Nereye varacak bu iş???
Zor ...

Egolarini bir kenara birakip cözüm odakli düsünmeleri gerekir..Bundan baska careleri yok..Yusuf transferinde yönetimle hocanin arasindaki sinerjinin sarsildigini tahmin ediyorum ama cözülür diye düsünmüstüm..Görünüse göre derinlesiyor..Gerginligin azalmasi gerekir..Bakalim..Umarim ciddi bir krize dönüsmez..

nakzo
17.09.2019, 20:45
Hani Trabzon taraftari futboldan anliyor, herkes bir teknik direktör diye alay ediyorlarya bizimle..Aslinda yasadigimiz buhranlarin temelinde yatan bu..En ufak olumsuzlukta herseyi param parca edip her defasinda sifirdan baslamak..Iste bu o sürülerce "" yavv elestiridemi yapamicaz" hersey kötü, hersey berbat diyen "little" teknik direktörlerin zihniyeti..30 küsür senedir onlarca yönetim ve 40 küsür teknik direktör degistirmemize yol acti bu zihniyet..Ne gecti yahu elimize..2005 den sonra 10 sene sabredebilseydik Senol a hicbir güc engelleyemezdi sampiyonluklarimizi..Suana kadar en az 4 sampiyonluk yasayabilirdik bu kokusmis sisteme ragmen ama yok her bi boku bunlar biliyor..

IHO ve Usta yönetimleri batirdi bizi, bariz kötü niyet vardi ama bu yönetim iyi niyetli..hatalari dile getirelim ama kalmali yönetim..Gecen teknik direktörler takimi zerre kadar düsünmeyen benimsemeyen adamlardi..Sabrettik o ruhsuz adamlara ve oynattiklari oyuna..Ünal i elestirecegiz yapici bir sekilde, isini ayni iyi niyetle yapip hatalarindan ders cikaracak oda ve kalmali..Sezon sonuna kadar kesinlikle kalmali ne olursa olsun..

Senolu kimse kaçırmadı kendi kaçtı gitti nezaman başarısız olsa camiayı yüz üstü bırakıp gitti agzımıza edip yıkıp çıktı.bjksinde çok mutluuydu bizde her zaman mutsuz rica minnet burda kalıyorum havasındaydı.Senolu ilk hoca olduğundan beri takip ettik taa 93 ten beri senolun bu takımla bir daha asla yolunun kesismemesi dileğiyle....

nakzo
17.09.2019, 20:49
Takımın bu halde olmasında ünaldan çok futboldan zerre anlamayan başkan ve yönetimin suçu vardır yaptıkları Transferlerin tamamı yanlış rodelega,burak ve yusuf hatta olcay gönderilenlerin hepsi yanlış.

redbul
17.09.2019, 21:58

Nereye varacak bu iş???
Zor ...
bakın şöyle bir durumda var elma ile armutu ayırmak lazım geçen sezon yönetim dediki çok borç var önceliğimiz takımı mali anlamda düzlüğe çıkarmak dediler sportif anlamda takımdan çok beklentiye girmeyin dediler taraftar baskısı engellendi ünal karaman geçen sene takımı 4. değil 8. ci de yapsa gene kimse ses çıkarmazdı ve kısacası üzerinde hiç bir şekilde baskı yoktu ki bu takım malatyadan 5 yedi kimse gık demedi ama bu sene hedef büyüyünce ünal karamanın foyası yavaştan çıkmaya başladı baskı artıkça saçmalamalarda arttı yani olay şu ünal karaman geçen sene de kötü bir hocaydı şimdi de kötü bir hoca .

AyhanPe
17.09.2019, 22:51
bakın şöyle bir durumda var elma ile armutu ayırmak lazım geçen sezon yönetim dediki çok borç var önceliğimiz takımı mali anlamda düzlüğe çıkarmak dediler sportif anlamda takımdan çok beklentiye girmeyin dediler taraftar baskısı engellendi ünal karaman geçen sene takımı 4. değil 8. ci de yapsa gene kimse ses çıkarmazdı ve kısacası üzerinde hiç bir şekilde baskı yoktu ki bu takım malatyadan 5 yedi kimse gık demedi ama bu sene hedef büyüyünce ünal karamanın foyası yavaştan çıkmaya başladı baskı artıkça saçmalamalarda arttı yani olay şu ünal karaman geçen sene de kötü bir hocaydı şimdi de kötü bir hoca .

Nasil kimsenin giki cikmadi Malatya macindan sonra? Istifa basligi acilmamismiydi burda? :D

Ünal a hakkini teslim edipte elestirmek cok mu imkansiz yahu? Ondan önce son anlarda küme kalma mücadelesinden kurtuldugumuz kabus dolu seneler ne cabuk unutuldu..Riza nin üzerinde ne tür baski vardi da basarili olamadi? Sosa gibi adami futbola küstürdü..Ünal Sosa ya ne tür bir "abilik" yapmis olabilir ki bu Portekiz li adami tekrar futbola kazandirabildi??? Ünal dan önce 5-10 teknik direktör degistirdik 2011 den bu yana..Hangisi adam gibi oynatabildi takimi?

Gecen sene ki basari olaganüstüydü ve Ünal a yazar..Sanki her sene harika oyunla sezonun tüm derbi maclarinda kora kor mücadele edip ezdik Ist. takimlarini..Hakem katliamiyla kaybettigimiz Gs macinda bile ezdik adamlari..Bu kadar zor mu yahu adamin hakkini teslim etmek?

Bu sene yapilan elestirelerin kismen hakli bulsamda Ünal in kötü bir hoca oldugunu göstermez..Hala takim yenilgi yüzü görmedi aylardir lig de..Sanirim oda sampiyonluga cok inaniyor ki bu baskinin psikolojik etkilerini yeterli düzeyde kontrol edemiyor..Bu baglamda belki de büyük bir takimda bu tecrübeyi yasamadigi icin yetersiz olduguna katilirim ama kötü bir hoca demek düpedüz vicdansizlik hemde alasi..

redbul
17.09.2019, 23:04
Nasil kimsenin giki cikmadi Malatya macindan sonra? Istifa basligi acilmamismiydi burda? :D

Ünal a hakkini teslim edipte elestirmek cok mu imkansiz yahu? Ondan önce son anlarda küme kalma mücadelesinden kurtuldugumuz kabus dolu seneler ne cabuk unutuldu..Riza nin üzerinde ne tür baski vardi da basarili olamadi? Sosa gibi adami futbola küstürdü..Ünal Sosa ya ne tür bir "abilik" yapmis olabilir ki bu Portekiz li adami tekrar futbola kazandirabildi??? Ünal dan önce 5-10 teknik direktör degistirdik 2011 den bu yana..Hangisi adam gibi oynatabildi takimi?

Gecen sene ki basari olaganüstüydü ve Ünal a yazar..Sanki her sene harika oyunla sezonun tüm derbi maclarinda kora kor mücadele edip ezdik Ist. takimlarini..Hakem katliamiyla kaybettigimiz Gs macinda bile ezdik adamlari..Bu kadar zor mu yahu adamin hakkini teslim etmek?

Bu sene yapilan elestirelerin kismen hakli bulsamda Ünal in kötü bir hoca oldugunu göstermez..Hala takim yenilgi yüzü görmedi aylardir lig de..Sanirim oda sampiyonluga cok inaniyor ki bu baskinin psikolojik etkilerini yeterli düzeyde kontrol edemiyor..Bu baglamda belki de büyük bir takimda bu tecrübeyi yasamadigi icin yetersiz olduguna katilirim ama kötü bir hoca demek düpedüz vicdansizlik hemde alasi..
müdür bende idaa ediyorum ünal karaman geçen sezon başı bizle anlaşmasaydı maçları tv den izliyor olacaktı ünal karamanda geçen senden bu yana gram ilerleme yok taktik teknik oyun okuma oyuncu değişikliği zamanı tercihi rakibi analiz etme yani hocalık anlamında hiç bir vasfı yok ya bir takım oynadığı her maç gol yermi bak ligin son 2 sırasındaki takımlar punı kimden almışlar.

AyhanPe
17.09.2019, 23:14
müdür bende idaa ediyorum ünal karaman geçen sezon başı bizle anlaşmasaydı maçları tv den izliyor olacaktı ünal karamanda geçen senden bu yana gram ilerleme yok taktik teknik oyun okuma oyuncu değişikliği zamanı tercihi rakibi analiz etme yani hocalık anlamında hiç bir vasfı yok ya bir takım oynadığı her maç gol yermi bak ligin son 2 sırasındaki takımlar punı kimden almışlar.

Yusuf un gidisiyle oldukca kirilgan bir ortasahimiz oldu maalesef..Zidane bile olsa bu ortasaha ile cokta iyisini yapamazdi bana kalirsa..Bocalama dönemi yasayacagimizi tahmin ediyordum ama bu kadarini beklemiyordum..

Bence Ünal tipki gecen senede oldugu gibi cesurca gencleri oynatip kazanmayi denemeli "garanti" kagit üstünde risksiz ama vasat performans gösterenlerde israr etmek yerine..Fb macinda devre arasinda ki Dogan degisikligi cuk diye oturdu mesela..Elestirirken bunuda dile getirmek gerek..Sirf yermekle elestiri olmaz ki..Keske Gencler macinda cocuga sans tanisaydi..Bencede galibiyeti koruyabilirdik..Yinede gecen seneki basarimizi ve Avrupa ligine kalmis olmamizi kücümserek haksizlik yapmayalim derim..Bence S.Prag ve AEK ligdeki tüm takimlari eleyebilirdi..Herkesin cok övdügü Sergen in Malatya sini Belgrad darmaduman etti ilk macta..

redbul
17.09.2019, 23:43
Yusuf un gidisiyle oldukca kirilgan bir ortasahimiz oldu maalesef..Zidane bile olsa bu ortasaha ile cokta iyisini yapamazdi bana kalirsa..Bocalama dönemi yasayacagimizi tahmin ediyordum ama bu kadarini beklemiyordum..

Bence Ünal tipki gecen senede oldugu gibi cesurca gencleri oynatip kazanmayi denemeli "garanti" kagit üstünde risksiz ama vasat performans gösterenlerde israr etmek yerine..Fb macinda devre arasinda ki Dogan degisikligi cuk diye oturdu mesela..Elestirirken bunuda dile getirmek gerek..Sirf yermekle elestiri olmaz ki..Keske Gencler macinda cocuga sans tanisaydi..Bencede galibiyeti koruyabilirdik..Yinede gecen seneki basarimizi ve Avrupa ligine kalmis olmamizi kücümserek haksizlik yapmayalim derim..Bence S.Prag ve AEK ligdeki tüm takimlari eleyebilirdi..Herkesin cok övdügü Sergen in Malatya sini Belgrad darmaduman etti ilk macta..

bak kardeşim aslında aynı şeyleri düşünüp farklı şeyleri yazıyoruz geçen sene ünal karman üzerinde hiçbir baskı yoktu oda bunu biliyordu yani takım 4. değil 8. de olsa ünal karaman eleştirilmezdi oda bunu bildiği için yaptıkalrında çok tereddüt yaşamıyordu gemçleri oynatıyordu ama bu sene farklı beklentiler artti ve yükseldi ünal karaman üzerinde de baskı arttı aynı ünal karaman neden genç oynatamıyor takım puan kaybederser millet cırlayacak diye bak ben her zaman şunu savundum ve burda çok defa yazdım şahıslar gelip gider asıl olan kalıcı olan trabzonspor dur ve gene bak iddaa ediyorum ünal karaman bizde 40 senede kalsa bu takımı şampiyon yapacak kapasiteye sahip değil iyi bir hocada bulunacak birikim donanım taktik teknik oyun okuma oyuna müdahele şıkları ünal karamada yok en iyi örnek de şu bir takım her maç gol yemez daha ünal karaman 2 senedir bunu çözemedi.

redbul
17.09.2019, 23:46
bu arada şampiyonlar liginde oynayacağım diye giden yusufçuğumuzun takımı olan lille yi ajax perişan etti 3-0

Gürkan Asma
17.09.2019, 23:48
bu arada şampiyonlar liginde oynayacağım diye giden yusufçuğumuzun takımı olan lille yi ajax perişan etti 3-0Yusuf yine direk dövüyor :D Çocukta şans yok ya.

AyhanPe
17.09.2019, 23:56
bu arada şampiyonlar liginde oynayacağım diye giden yusufçuğumuzun takımı olan lille yi ajax perişan etti 3-0

Yusuf un topu direkten döndü..

Bu arada ayni seyleri düsünmüyoruz..Ben eksikleride olsa Ünal in potensiyeli olan iyi bir teknik direktör oldugunu düsünüyorum sen ise Ünal in kötü hatta teknik direktör falan bile olmadigini iddia ediyorsun..Yani arada daglar kadar fark var..Büyük takimda tecrübe eksikliginden kaynaklanan baskiyi yönetme yönünden yetersiz denirse katilabilirim su asamada ama takimin basinda kalip zamanla bunu üzerinden atabilecegine inaniyorum..

Elestirilerinin bir kismina katilmakla beraber adama hakkini teslim edelim ve destek olalim diyorum kisacasi..Ünal gecen sene ki basarisiyla ne olursa olsun bu sezonun sonuna kadar kalmayi hak ettigini söylüyorum..Ondan önceki teknik direktörler cok asiri baskilardan dolayimi küme potasina daha yakin bitirdiler ligi de Ünal in baski olmadigi icin elde ettigi basari kücümseniyor ???? .Adama haksizlik yapmayalim yahu..Yoksa düstügümüz batakliklarda debeleniyoruz senelerce..Yapmayalim sunu artik..

Mehmet Fatih Yavuz
18.09.2019, 00:39
.Ünal gecen sene ki basarisiyla ne olursa olsun bu sezonun sonuna kadar kalmayi hak ettigini söylüyorum..Ondan önceki teknik direktörler cok asiri baskilardan dolayimi küme potasina daha yakin bitirdiler ligi de Ünal in baski olmadigi icin elde ettigi basari kücümseniyor ???? .Adama haksizlik yapmayalim yahu..Yoksa düstügümüz batakliklarda debeleniyoruz senelerce..Yapmayalim sunu artik..
Bak üstadım, geçen sene burada Malatya maçı sonrası Ünal gitmeli diyenlere dediğim şuydu :
Hiyerarşik olarak Ünal'a yönetme erkini vermeden, yani adamın altındaki futbolcu grubunu yönetebileceği ortamı adama sunmadan ondan hesap sorulamaz.
Burada Burak ve Onur gitmeliydi. Gitti.
Geçen sene bir sonuç elde ettik.

Bugün gene hiyerarşik olarak Ünal demeçlerle bilmem neler ile yönetimi, yani bağlı olduğu kurumu toplumun önüne atmaya başladı.
Bu kafa ile devam ederse sene sonunu göremez. Görmemeli.
Üstünü topluma şikayet edemezsin. Yok böyle bir üslup.

Bununla da kalmayıp başarısızlıkların suçunu astlarına yıkmaya çalışıyor.
Yönetici bu mudur?
10 yıldır aktif yöneticilik yapıyorum.
200 e yakın adam yönetiyorum.

Herhangi bir gün, ortaya çıkan bir sorundan dolayı, patronlarıma altımda çalışan bir adamı sorumlu olarak sunmaya kalksam, alacağım cevap şu olur:
Sen git, biz onunla muhattap olalım o zaman.

Ne altına ne üstüne usülünce yaklaşamayan adam, kontrolü kaybetmiş demektir.

Bunun sebebi de çözüm üretememesi.
Birkaç hafta daha çözümsüz devam ederse , ki ben süpriz sonuç alsa bile oyun olarak birşey çıkarabileceğini artık düşünmüyorum, bu kontrolsüzlük ile, altına üstüne bu yaklaşımı ile sene sonunu falan göremez.

VE bunun kabahatini de taraftara, yerel basına ona buna atmasın kimse.

Bugün Ünal Karaman, kendisi çözüm üretemediğinden ortaya çıkan sorunları ve bu sorunlarla beraber gelen psikolojik ortamı yönetemiyor.

Giderse, kabahat de , sorumluluk da kendisindedir.

Biz kendisine sonuna kadar sabrediyoruz.

AyhanPe
18.09.2019, 01:55
Bak üstadım, geçen sene burada Malatya maçı sonrası Ünal gitmeli diyenlere dediğim şuydu :
Hiyerarşik olarak Ünal'a yönetme erkini vermeden, yani adamın altındaki futbolcu grubunu yönetebileceği ortamı adama sunmadan ondan hesap sorulamaz.

Bugün gene hiyerarşik olarak Ünal demeçlerle bilmem neler ile yönetimi, yani bağlı olduğu kurumu toplumun önüne atmaya başladı.

Yönetici bu mudur?

Herhangi bir gün, ortaya çıkan bir sorundan dolayı, patronlarıma altımda çalışan bir adamı sorumlu olarak sunmaya kalksam, alacağım cevap şu olur:

Birkaç hafta daha çözümsüz devam ederse , ki ben süpriz sonuç alsa bile oyun olarak birşey çıkarabileceğini artık düşünmüyorum, bu kontrolsüzlük ile, altına üstüne bu yaklaşımı ile sene sonunu falan göremez.

Bugün Ünal Karaman, kendisi çözüm üretemediğinden ortaya çıkan sorunları ve bu sorunlarla beraber gelen psikolojik ortamı yönetemiyor.

Elestiri bu sekilde olur iste..Katildigim bir cok noktaya deginmissin..Acikcasi AEK macindan sonra herkesin sapkasini önüne koyup cözüm aranacagina inaniyordum ama böyle olmadi maalesef..Ünal kendisini bu sekilde ifade etmeyi secmesi yakismiyor kendisine haliyle..Anlamsiz bir caresizlik icinde..Yönetimle arasinda iletisim eksikligi belirgin..Belliki yönetime Yusuf transferinden dolayi oldukca kizgin..Yerine oyuncu alinmadan gönderilmesi büyük bir hata olmus..Son sakatliklar dan sonra da iyice artan bir gerginlik var üzerinde..Gidisat pek iyi degil gercektende ve kontrolü git gide kaybettigide acik..Güven ortami olusturulmadikca da asilmasi zor görünüyor..Yönetimin iyi niyetinden süphe etmesemde bu duruma gelinmesinde Ünal dan daha cok yönetimi sorumlu tutuyorum..Yusuf olayida daha iyi yönetilebilirdi..

Yinede mümkün oldugunca az hasarla atlatmaliyiz bu süreci..Yikip dökmeden..Yoksa ayni havayi yakalayip iddiali duruma gelmemiz nerden baksan 5 senemizi alir..Suan ligin en iyi kadrosu elimizde..Bunu iyi degerlendirmeliyiz..En önemliside futboldan zevk alarak..Böyle eziyet haline dönüsüyor..Aslinda bizde gerginiz oldukca..Daha rahat olmayi denemeliyiz..Ist. takimlari zerre kadar futbol oynamiyor ama rahatlar..Zaten ücünden bir tanesi sampiyon yapilacak. Dün Fb nin defansini görünce ve sampiyon yapilma ihtimallerin az olmadigini düsününce futbol izlemekten soguyor insan..Gs yi sahadan sildik gecen sene ama sampiyon yapildilar o oyunla..Ben bu sene farkli olur dedim ama olmayacak gibi..Yedigimiz golden önce yapilan faulü o kadar gözümüze soka soka gösterdiler ki bu kadar da olmaz dedim..

delikoyun
18.09.2019, 07:48

Yönetici bu mudur?

Başkanda Ünal’da hatalı 17 oyuncu alıyorlar ligin karakterine özelliğine uygun değil
alınan oyuncular gelmeyen gelemeyen takımlara karşı oynayabilecek oyuncular rakipler bunu çözmüş içeri sızıp yerleşiyorlar 90 dakika tek kale maç yapıyorlar illaki gerçek ortaya çıkacak çünkü bu kadro ile kötü sonuçlar almamak mümkün değil taraftar tepki göstermeye başlayınca yönetim izleme komitesini suçlayacak hoca Yönetimi yönetimde hocaya fatura kesecek olanların sorumlusu her üçünde bana göre

Harun-61
19.09.2019, 14:39
Moral bozmak isteyenler icin, macin tekrari suan Beinsport 1'de.