PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 3.Hafta | Fenerbahçe 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

BatuhanB
25.08.2019, 22:37
İlk başlığım olsun, "Önce Yunan'a, sonra Ersun'a" diyerek şans getirmesini dileyeyim. Haydi bakalım...

champions
25.08.2019, 22:40
Kaç yıldır en rezil hallerinde bile yenmeyi beceremedik, sezona iyi başlamadık, fb de geçen sezonlar kadar kötü olamaz, 1 puan iyidir.

DeAgLeMaNyAq
25.08.2019, 23:04
Kabul etmek gerekir ki ligdeki 34 maç içerisindeki en zor karşılaşma Kadıköy'deki FB maçlarımız oluyor. Her ne kadar son 3 yılda galibiyete çok yaklaşmış olsak da, oyunu tutmayı beceremediğimizden 3 puanla ayrılmayı başaramadık. Bu maç için de farklı bir tablo beklemiyorum. Savunma yapmayı bilen bir takım olsaydık, FB ne kadar güçlü gözükürse gözüksün en kötü puanla ayrılırız derdim. FB bir şekilde bize gol atacaktır mühim olan bizim aynı şekilde onlara cevap vermemiz. Maça seyircinin de baskısıyla birlikte ciddi baskıyla başlayacaklardır. O baskıyı gol yemeden atlatmamız lazım...

AYYILDIZ
25.08.2019, 23:11
Deplasmanda 1 puan iyidir.

Uğur Ö.
25.08.2019, 23:13
Bu kadronun stresli bir deplasman kaldırabileceğini hayal dahi edemiyorum.

Hakan
25.08.2019, 23:28
En kötü ihtimal her zamanki gibi kazanamayız.Taş gibi takımız çıkıp oynayalım yeter.

Tayfun
25.08.2019, 23:30
Ekuban - Sörloth ikilisinden biri yedek olmalı bu maçta.

Orta sahayı Sosa - Mikel - Abdülkadir Parmak yapmalyız

LağusKusteli
25.08.2019, 23:31
Stada yaptırdıkları söylenen Büyü-müyü artık işe yaramayacak, Allah’ın izniyle yenip geleceğiz!

Doğukan Uçan
25.08.2019, 23:56
fenerbahçe 9 kişi kalsa bile yenemeyiz. geçen seneki boktan vasat oldukları dakikalarda bile kaleye şutumuz yok. adam 10 kişi kalmış biz çanakkale geçilmez oynadık. maçla ilgili hiç umudum yok.

TSunami_69
26.08.2019, 00:00
Bu macin kadikoyde olmasi bi yonde avantaj bizim icin. Yenilsek bile. Cunku olasi sampiyonluk yarisina girecegimiz zaman dilimi ikinci yari olacak maglup olmamiz psikolojik yikim olusturabilir. 2011 deki 2. Mac gibi.

serkanholep
26.08.2019, 00:04
ortasaha 3 lü olmalı. ömür ü orada kullanmak defansif anlamda sıkıntı oluyor. ama arkada sosa, mikel olursa ömür önlerinde olabilir

kenarlarda waka ve eku olabilir.

ama bence parmak,sosa,mikel orta sahası

waka ve abdül kenarlar

ekuban forvet olmalı

freedomforever
26.08.2019, 00:06
Beklediğim kadro:

Perreira-Hüseyin-Hosseini-Novak
Sosa-Parmak
Ekuban-Ömür-Waka
Sorloth

Olması/Denenmesi gereken:

Perreira-Fernandes-Hosseini-Novak
Sosa-Parmak
Ömür-Mikel-Waka
Sorloth/Ekuban

Yıllar sonra ilk kez İstanbul’daki fb maçını askerde olmam sebebiyle izleyemeyeceğim. Bu da demek oluyor ki kazanacağız. :)

Ben izlememeye razıyım yeter ki şu yavşakları yenelim İstanbul’da. Allah yardımcımız olsun.
Allah’a emanet. [emoji870]

Anıl C
26.08.2019, 00:14
Bu baslik AEK maci bitene kadar kitli kalmali bence. AEK maci garanti degil cünkü

kayseriliyiz
26.08.2019, 00:16
Çok çok zor olacak, bu sartlarda 1 puan iyi.
Hakem ayarlari erken basladi.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Mert Acar
26.08.2019, 00:20
Geçen sezondan sonra bu büyülü staddan çıkmak çok zor.

castillo61
26.08.2019, 00:25
Maçı kazan, gereksiz şişirilen rakibinin gazını al, kadıköy lanetini bitir, şampiyonluk için rakiplerine gözdağı ver.

Wakayeme geçen maç lokomotif gibi işlediği döneme denk gelmesine rağmen hiçbir varlık gösterememişti. Şimdi tam tersi süreçte çıkıp şovunu yapacak.

Sonrası ver elini milli ara.

arda.61
26.08.2019, 00:37
O stadda en kötü hallerinde bile galip gelemediğimiz için beraberlik diyorum. Maçın başında seyirci etkisiyle baskılı oynayamaya çalışacaklardır. Hızlı ve etkili başlayan taraf biz olmalıyız. Bizi darma duman edeceklerini idda ediyorlar rüyadan uyanma vakti

Erkan
26.08.2019, 02:03
Katiliyorum, ve sezonun basinda mac, ikinci yarininda ilk haftalarinda olacak. Her turlu telafisi olabilecegi haftalar, ve bu yuzden baski'da oyle cok asiri derecede yukselmez. Kazanacagimizi dusunuyorum :). Fener kendini cok iyi saniyor suan, biz cok iyi oldugumuz halde kendimizi yenilmez gormuyoruz. Hatalarimizin farkindayiz, ve Unal'in buyuk maclarda bir basari serisi var. Sandigimizdan rahat gececek :)
Bu macin kadikoyde olmasi bi yonde avantaj bizim icin. Yenilsek bile. Cunku olasi sampiyonluk yarisina girecegimiz zaman dilimi ikinci yari olacak maglup olmamiz psikolojik yikim olusturabilir. 2011 deki 2. Mac gibi.

Çağdaş DENİZ
26.08.2019, 02:18
İnş 10 kişi felan kalmayız emre yüzünden

Adem Akyüz'
26.08.2019, 05:53
Kaybetmemek iyidir.

Gökhan Uzun
26.08.2019, 07:55
Beklediğim kadro:

Perreira-Hüseyin-Hosseini-Novak
Sosa-Parmak
Ekuban-Ömür-Waka
Sorloth

Olması/Denenmesi gereken:

Perreira-Fernandes-Hosseini-Novak
Sosa-Parmak
Ömür-Mikel-Waka
Sorloth/Ekuban

Yıllar sonra ilk kez İstanbul’daki fb maçını askerde olmam sebebiyle izleyemeyeceğim. Bu da demek oluyor ki kazanacağız. :)

Ben izlememeye razıyım yeter ki şu yavşakları yenelim İstanbul’da. Allah yardımcımız olsun.
Allah’a emanet. [emoji870]

Hayırlı teskereler uçakçı kardeş :)

kopeli
26.08.2019, 08:04
aek macına yedekler ile cıkıp kadıköyde feneri vurmalıyız. hem fenerin havası söner hem bizim yükselisimiz başlar.

hay1699
26.08.2019, 08:28
Korkanlara söylüyorum: korkmayın.

cakalkerem
26.08.2019, 08:37
zor maç olur..
bu hafta cüneytin maçı yoktu yanılmıyorsam..
yapıştırırlar bizim maça

BERBATOV61
26.08.2019, 08:40
Top yapan takım feneri çok rahat yenebilir, bu sebeple alışmakta zorlandığımız 4-4-2 den bence bu maçlık vazgeçmeliyiz.

ffırtına
26.08.2019, 09:05
Bunları geçen sene bile yenemediysek bu sene imkansıza yakın bir şey bunlara karşı galibiyet.. Maç başlamadan 1 puan verseler kabul ederim..

MetehanS
26.08.2019, 09:12
AEK maçı mali disiplin için oldukça önemli. Bu nedenle yedeklerle çıkıp işi riske atmak büyük bir hata olur. Fenerbahçe maçının telafisi olur, ama AEK maçının telafisi yok. Gruplara kalarak gelecek paraları kasaya indirmemiz lazım.

Fenerbahçe deplasmanları bizim için psikolojik olarak hep zor geçmiştir. Yine öyle. Çok iyi durumda da olsa, o statda bir cenabetlik var, yapamıyoruz, yenemiyoruz.

Bununla beraber:

- Obi Mikel olmamalı,
- Hüseyin Türkmeni bazıları eleştiriyor ama ben Malatyaspor maçında beğendim, çocuk mücadele ediyor.
- Hüseyni, Ekuban, Ömür, Sosa, Pereira, Novak kesinlikle ilk 11'de olmalı. Diğerleri AEK maçına göre değerlendirilebilir.
- Yusuf Sarı, çocukta yetenek var ama pişmesi gerekiyor biraz daha. Fener maçında oynamamalı, belki son 5 dk.
- Sörloth nazar değdi aslanıma.
- Nwakame, AEK maçında dinlendirilmeli, Fener maçında oynamalı.

Bu arada, fenerbahçe taraftarı bizim meşhur "özgür kalacak kadar masum değilsin" kareografisine cevaben bir kareografi hazırlıyor.

Bahadır Şimşek
26.08.2019, 09:17
Kesinlikle alışkın olduğumuz takımla oynamalıyız.

rakipten korkup ortayı üçlü yapar, forveti de yalnız bırakırsak, "üstümüze gelin oynayın" diye yolu açmış oluruz.

Kadıköyde bu tarz bir baskılı oyun tam da onların istediği olmuş olur. bunun yerine pas yapacak bir takım daha iyi olur kanaatindeyim.

tsukru61
26.08.2019, 09:18
feneri yenersek tepetaklak olurlar. Son yıllarda olduğu gibi yine izin verilmeyecek.

Sercan Keleş
26.08.2019, 09:19
Ben bu maçın hakem tarafından katledileceğine eminim. Fenerbahçe'yi düzlüğe itme yolu. Bu maçı atlatırlarsa ilerlerler çünkü.

Yiğit SARI
26.08.2019, 09:21
Sıkıntı maç. Anahtar oyuncuları dinlendirmeliyiz

sinex52
26.08.2019, 09:24
aek macına yedekler ile cıkıp kadıköyde feneri vurmalıyız. hem fenerin havası söner hem bizim yükselisimiz başlar.

bu hatayı şenol güneş 2011 de yapmıştı. Kupa da beşiktaşa yedek çıkıp yenilmiş hafta sonu da fenere yenilmiş ve hem kupadan elenmiştik hemde şampiyonuluğu vermiştik. Yedekler falan değil 2-3 değişiklik yeter.. ilk 11 i oturtmamız lazım artık. Tam rotasyon yapacağı yer sadece kupa olmalı.

Mavican
26.08.2019, 09:26
Kadıköy tılsımının bozulacağı maçtır.

Zafer Fidan
26.08.2019, 09:33
Hem Fenerbahceyi hem hakemi hem medyayi hem TFF'yi yenmeliyiz. Bir tek Fenerbahce olsa hic süphem olmazdi 3 puan alacagimiza. Onlardan cok daha üstün bir takimimiz var. Benim gizli silahim Ekuban. Fenerbahce stoperleri darmadagan edecek bir his var.

gurur6134
26.08.2019, 09:45
Şikecilerin balonunu patlatiriz umarim en kotu beraberlik diyorum daha iyi takimiz onlardan..

delikoyun
26.08.2019, 10:14
Şikecilerin balonunu patlatiriz umarim en kotu beraberlik diyorum daha iyi takimiz onlardan..
16transfer var hiçbiri tutmamış gibi izlediklerimiz öyle transferleri tütmüş Fener’e karşı farklı mağlubiyete herkes hazır olsun bu sene Başkan çok zor duruma düşecek taraftarda hala 6 numara istiyor bu kadar transferi fiyasko olan klüpten transfer istemeyin
olumsuz olmamın nedeni izlediklerimiz çok kötü transferler bari struddige iyi çıksa yoksa işimiz zor

hay1699
26.08.2019, 10:19
16transfer var hiçbiri tutmamış gibi izlediklerimiz öyle transferleri tütmüş Fener’e karşı farklı mağlubiyete herkes hazır olsun bu sene Başkan çok zor duruma düşecek taraftarda hala 6 numara istiyor bu kadar transferi fiyasko olan klüpten transfer istemeyin
olumsuz olmamın nedeni izlediklerimiz çok kötü transferler bari struddige iyi çıksa yoksa işimiz zor

Fark yemezsek çık git bu forumdan dayı, adamın asabını bozma. Kimseye bugüne kadar bir tane negatif mesajı olmayan benim bile şalterlerimi attırdın.

cakalkerem
26.08.2019, 10:20
hehe

merdeme
26.08.2019, 10:51
Savunma yapamıyoruz. Bunlara karşı ne zaman savunma yapsak ya kaybettik ya beraber kaldık. Kendi oyunumuzu oynarsak vurur geçeriz.

Alper Beyazay
26.08.2019, 11:08
Bazıları derdi ki yayıncı kuruluş tff falan farkın açılmasına izin vermez. Biz yenilirsek 8 puan fark atmış oluyorlar daha 3 haftada gs'ye bu mantığa göre onlara da izin verilmez???
Her şey bi kenara yener miyiz bilmiyorum ama yenilmeyiz bunlara. Ben çok rahat kazanacağımızı düşünüyorum, geçen sene en kötü zamanlarında bile böyle düşünmüyordum. Bakalım..

fleitnas
26.08.2019, 11:21
korkarım ki hava tam anlamı ile 2011 de 2-0 kaybettiğimiz maçın havasına bürünmüş durumda. Onlarda gs bjk ve başakşehirin oyunlarından sonra şampiyonluk da yine bizimle yarışacaklar bunun farkındalar ve başak karşısında 90 artıda gelmiş olması golün büyük oranda gazladı taraftarı. Tipik ilk 20 dk baskı kuracaklar muhtemelen 20 dk rakip ceza sahasına top dahi götüremeyeceğiz adım gibi eminim o 20 dk gol yemezsek fener orta sahası yorulacağı için oyun dengelenecek. ama 2011 deki gibi 30 dk da tane yeyip maçı tamamlarız gibi geliyor bana takım kötü diye değil tamami ile psikolojik etkenler maçı buraya itiyor. Onlarda biliyor ki başak ve trabzon lu bir 3 haftada 9 puan süper ötesi. Bu maç da kadroya yazılması gereken ilk adam bence mikel o tip bir oyuncu ya ihtiyaç var bu maçta umarım formunda olur.

AlperenAltun
26.08.2019, 11:33
geçen sene yenedik ya 1 puan alacaz gibi duruyor. Ama yenip eve dönersek bak sen o zaman curcunaya.

LağusKusteli
26.08.2019, 11:35
- Hüseyin Türkmeni bazıları eleştiriyor ama ben Malatyaspor maçında beğendim, çocuk mücadele ediyor.
- Hüseyni, Ekuban, Ömür, Sosa, Pereira, Novak kesinlikle ilk 11'de olmalı. Diğerleri AEK maçına göre değerlendirilebilir.
- Yusuf Sarı, çocukta yetenek var ama pişmesi gerekiyor biraz daha. Fener maçında oynamamalı, belki son 5 dk.
- Sörloth nazar değdi aslanıma.
- Nwakame, AEK maçında dinlendirilmeli, Fener maçında oynamalı.

Bu arada, fenerbahçe taraftarı bizim meşhur "özgür kalacak kadar masum değilsin" kareografisine cevaben bir kareografi hazırlıyor.
Tv’den anlaşılmıyor ama Hüseyin defansta diğer oyuncularla sürekli konuşuyor, onları yönlendiriyor, seri bir oyuncu olduğundan yerinde müdahaleleri de oluyor, son maçta oldukça beğendim.

Maça gelince: bu maçta makus talihimizi kıracağız. Büyülü/müyülü stad artık tarihe karışacak, NET KAZANACAĞIZ!

Reha Asan
26.08.2019, 11:36
Feneri yeneriz ama hakemi zor.

44-61
26.08.2019, 11:43

A takıma doğrudan destek verecek transferler;
Mike
Campi
İvanildo
Donis
Yusuf sarı
Sörloth
Sturidge
Erçe
Doğan

Hazır hale gelmek başka yanlış yada tutmayan transfer başka... Bunlardan hangisi yanlış ki daha Sörloth hariç hiç biri arka arkaya 3 maç oynamadı?

Fenerliler bu takıma sizden daha çok zarar veremez. Trabzonsporun geçmesi gereken en büyük engel kendi taraftarıdır. Özellikle trabzon kökenli Trabzonspor taraftarı...

Allahını seven bir hafta sadece bir hafta bu çocuklara hocaya başkana takıma bir şey demesin. Ya bu çocukları onure edin yada susun kardeşim...

Yasin Altuntas
26.08.2019, 12:19
Hem Oyun hem kadro anlaminda onlarin üstündeyiz. Yenmememiz icin mantikli bir neden yok, ama iste adamlarin su lanet stad‘in üzerinde bir laneti var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamza Yilmaz
26.08.2019, 12:22
Hocam lütfen Mikel-Parmak-Sosa yap orta sahayi

zafer6161
26.08.2019, 12:32
şuna emin ol fener daha çok çekiniyor,biz galibiyet alamassak üzüleceğimiz maç olacak diyoruz sen fark yeriz diyorsun.fenerin hangi transferi tutmuş söyle bakalım,
antep takımı ligden düşecek ilk takım.
başakşehire son saniye golü aldatmasın,fenerde bı numara yok yeri 4.luk

Enes Ünal Kaya
26.08.2019, 13:28
Geçen seneki büyük maçlardaki motivasyon ile çıkarsak bu sefer elimizden kaçamazlar.

Aksi halde bizim takım yorgunlugun arkasına sığınabilir

Burçak
26.08.2019, 13:37
Alo ben Sturrige manşeti attıracağız bu defa.

Erkan
26.08.2019, 14:00
0-2 one gecelim, sonra Donis'i oyuna alip onlari iyice deli edelim. Bu mac Donis'in maci...

My
26.08.2019, 14:17
Hakem faktörünü unutmayın. İnce ince doğrarlar yine.

Harvelli61
26.08.2019, 14:17
Neden bilmiyorum ama bu sefer olucak hissediyorum 0-2 tahminim.

Ogün YAZICI
26.08.2019, 14:22
Bu maçın anahtarını söyleyeyim
Dinlendirilmiş
Defansif rollerinden soyutlanmış
Tamamen özgürce sağ bek Ozan Tufan'ın üzerine salınmış Nwakaeme...

Mutlaka Mikel Sosa Parmak orta sahası ile çıkıp Nwakaeme'nin yeteneği ve Ekuban'ın ağır fb savunmasına karşı hızından gücünden faydalanmalıyız.

Sosa Mikel Parmak
Abdülkadir Ekuban Nwakaeme

Bu şekilde başlarım.
Mikel yerine Sörloth ile başladın diye 50 bin kişinin onunde topu sana vermez kimse.
O deplasmanda çok hücum oyuncusuyla oynamak fb'ye savunma yaptırmaz çıktığın hücum oyuncularını boş yere savunma yaptırıp yorar.

oksoholu
26.08.2019, 14:29
Şahsi fikrim Fener maçına ilerde Ekuban- Sturridge ikilisi ile başlamak Seröth çok durağan oynuyor bu ikili orta sahayı da çoğaltır Ekubanı Zanganın üzerine verip oradan oyun kurmayı engelleyeceksin Nwakame biraz gününde olursa sağda oynayacak Ozan Tufanı kırmızı karta kadar taşıyabilir Parmakta Emreye yapışırsa Fenerde top yapacak kimse kalmıyor takım az sakin olur rahat bir maç çıkarırsa çok rahat bir galibiyet alabiliriz
at favoriye bekle

Trabzonspor 61
26.08.2019, 14:32
Hakem bizim kazanmamıza izin vermez anlayısını bırakalım. Son yıllarda ezim ezim eziyoruz bu hergeleleri her macta. Cıkıp kendi oyunumuzu oynarsak o vasat kadrolarının karsımızda hicbir sansı yok. Bu isler 3 penaltıyla antepi, 4 mactır gol bile atamayan bitik basakı yenmeye benzemez. Trabzon saplar adama

reisoğlu61
26.08.2019, 15:10
normal sartlarda yan etken falan olmaz ise macin favorisi biziz. Aliriz insaAllah

castillo61
26.08.2019, 15:12
JP.......İvanildo........Hosseini.......Novak
..............Sosa...........Parmak
.......................Mikel
......Abdüş..........................Wakayeme
.....................Ekuban

Parmak temposu nedeniyle orta ikilide vazgeçilmez şu an ki Mikel'in o bölgede ne vereceğinden tam olarak emin değiliz. Onun için Sosa-Parmak göbeği önlerinde de Mikel olmalı.

Stoper tandemine gelince Hüseyin dün çok iyi maç çıkardı ama Ersun bildiğimiz gibi. Başak maçında Muriç'e sayısız top şişirdiler. Hava toplarında Muriç'i bozacak rahatsız edebilecek tek stoperimiz İvanildo sahada olmalı. Deplasmanda olduğumuzdan ötürü daha yerleşik bir savunma yapacağımızı düşünürsek partneri de Hosseini olmalı.

Aek maçındaki durumuna göre 60-65'ten sonra Sturridge'i kullanabiliriz umarım.

BERBATOV61
26.08.2019, 15:16
şikeciler başlamışlar yine 5 atmaya 6 atmaya. Başakşehir maçındaki kadro çıkarsa çok rahat gol atarız şikecilere ama 4-4-2 nin orta alan sıkıntısını çözmemiz lazım

Ufuk
26.08.2019, 15:18
JP.......İvanildo........Hosseini.......Novak
..............Sosa...........Parmak
.......................Mikel
......Abdüş..........................Wakayeme
.....................Ekuban

Parmak temposu nedeniyle orta ikilide vazgeçilmez şu an ki Mikel'in o bölgede ne vereceğinden tam olarak emin değiliz. Onun için Sosa-Parmak göbeği önlerinde de Mikel olmalı.

Stoper tandemine gelince Hüseyin dün çok iyi maç çıkardı ama Ersun bildiğimiz gibi. Başak maçında Muriç'e sayısız top şişirdiler. Hava toplarında Muriç'i bozacak rahatsız edebilecek tek stoperimiz İvanildo sahada olmalı. Deplasmanda olduğumuzdan ötürü daha yerleşik bir savunma yapacağımızı düşünürsek partneri de Hosseini olmalı.

Aek maçındaki durumuna göre 60-65'ten sonra Sturridge'i kullanabiliriz umarım.Mikel orda olmamış. Bence Mikel arkada, Sosa ve Parmak ilerde daha etkili olur. Hemde herkes geride rakiple boğuşurken Mikelin ağır tempo geriye koşmasını izlememiş oluruz :D Zaten fizik olarak hazır değil, oynayacağı alanı büyütürsek ilk yarıyı bile zor bitirir.

Kazım Bostan
26.08.2019, 15:18
@hasanyilmaz29

(https://twitter.com/hasanyilmaz29)Fenerbahçe'nin son 10 yılda Kadıköy'de ligden düşmeyen veya 1 yıl uzak kalan takımlarla arasında oynadığı maçlarda en az puan topladığı takım Trabzonspor. (7 Beraberlik - 3 Galibiyet) via @sefkafka (https://twitter.com/sefkafka)

61_Hasan_69
26.08.2019, 15:21
Mikel Sosa ve Parmak orta sahası ile cikmaliyiz maça

zorroid
26.08.2019, 15:21
Eğer bu dediklerin tutmazsa adam gibi çıkıp özür dileyeceksin. Trabzonspor sabaha kadar oynasın, kimle oynarsa oynasın rezil olmaz bu sene ve yenilmez. At fava bekle gör. Rezil yorumunu da yedirecekler sana.

MetehanS
26.08.2019, 15:24
Fenerbahçe forumlarına bir göz attım. Adamlar "farklı galibiyet bekliyoruz" diyorlar genel olarak. İlginç bir özgüven.

Mehmet Fatih Yavuz
26.08.2019, 15:25
Fenerbahçe forumlarına bir göz attım. Adamlar "farklı galibiyet bekliyoruz" diyorlar genel olarak. İlginç bir özgüven.

İyidir iyi.
Boşverin.

Beklentileri böyle olsun, ona göre de havaya girsinler.

Sanki GaziŞehirle oynuyorlar!

Kolay maç yok.
Bu maç da zor.

Ama biz kazanacağız.

Hele Sturridge 45 dakika falan oynayabilirse ikinci forvet görevinde. (yani fiziki olarak hazırsa en azından bir yarı için)

Dadından yenmez vallah!!! :)

Yiğit SARI
26.08.2019, 15:25

Bunlar da çok teşne 2 maç kazanmasınlar. Asla iyi durumda değiller ama yüzlerine nerede vurulacak bilmiyorum umarım bizim maçta olur

zaqua
26.08.2019, 15:27
Inşallah yanılırım ama içim sıkıntılı bu maçla ilgili. Geçen seneki görüntüden uzağız. Adını koyamadığım bir sıkıntı var takımda.

ffırtına
26.08.2019, 15:28
Galibiyet için hiç umudum yok ama olur da kazanırsak buralar yanar çok değişik şeyler konuşmaya başlarız :)

Ufuk
26.08.2019, 15:31
Fenerbahçe forumlarına bir göz attım. Adamlar "farklı galibiyet bekliyoruz" diyorlar genel olarak. İlginç bir özgüven.Klasik fb taraftarı. Başakşehir maçı sonrası Trabzon Kadıköye nasıl gelecek niye tweet atıyorlardı [emoji14]

3-5 havalarda uçuşuyor. Yorumcusu bile trol. Sosanin vs ayakları titreyecekmiş. Tiner tiner diye bjklilerle dalga geçiyorlar ama bu başka boyut. :D

castillo61
26.08.2019, 15:41
Mikel orda olmamış. Bence Mikel arkada, Sosa ve Parmak ilerde daha etkili olur. Hemde herkes geride rakiple boğuşurken Mikelin ağır tempo geriye koşmasını izlememiş oluruz :D Zaten fizik olarak hazır değil, oynayacağı alanı büyütürsek ilk yarıyı bile zor bitirir.

Takımın defanstan top çıkarma alışkanlığının böyle bir deplasmanda bozulmasından yana değilim. Prag maçındaki gibi dağınık ve top çıkarmakta zorlanan bir oyun oynarsak maç başlamadan biter. Abdüş ve Yusuf'un kanatlarda oynadığı gs deplasmanı gibi yıpratıcı bir mağlubiyet alırız.

Ekuban-Şörlot'un oluşturduğu boşluktan sonra Mikel'in orada oynaması her türlü orta saha direncine artı katar, Wakayeme'yi de rahatlatır. Top bizdeyken daha sakin atak etmemiz için topu dolaştırsın, pas opsiyonu olsun; top rakpteyken de hafif koşularla pas yollarını kapatmaya çalışsın yeter. Ki Afrika kupasında o bölgede oynamış, çok uzak bi tarih değil.

Ufuk
26.08.2019, 15:46
Takımın defanstan top çıkarma alışkanlığının böyle bir deplasmanda bozulmasından yana değilim. Prag maçındaki gibi dağınık ve top çıkarmakta zorlanan bir oyun oynarsak maç başlamadan biter. Abdüş ve Yusuf'un kanatlarda oynadığı gs deplasmanı gibi yıpratıcı bir mağlubiyet alırız.

Ekuban-Şörlot'un oluşturduğu boşluktan sonra Mikel'in orada oynaması her türlü orta saha direncine artı katar, Wakayeme'yi de rahatlatır. Top bizdeyken daha sakin atak etmemiz için topu dolaştırsın, pas opsiyonu olsun; top rakpteyken de hafif koşularla pas yollarını kapatmaya çalışsın yeter. Ki Afrika kupasında o bölgede oynamış, çok uzak bi tarih değil.

Nijerya milli takımı orta sahası öküz gibi fizikli yeteneksiz adamlar. Mikel birazda torpille şans buluyor zaten (Onazi iyiyken mikel oynuyordu) Oynadığı maçlarda da al ver yapıyor basit ve güvenli oynuyor.

Iki tane yetenekli adam varken Mikel orada kazma gibi kalır bence. En kötü Abdusu oynatırım orada.

batugol
26.08.2019, 15:58
Ben kazanacagimizi düşünüyorum
Kaybetmemeye de raziyim

Enes Başkaya60
26.08.2019, 16:00
Sturridge oynarsa alırız maçı inşallah...

Koray
26.08.2019, 16:00
En büyük zaafımız olan hava toplarına çare için Hüseyin veya Macit’i kenara çekip Campi veya İvanildo’yu sahaya sürmeliyiz.

Lig maçlarında oynayan iki stoperimiz de hava toplarında berbat iyi olanlarsa kenarda.

Alp Yavuz 13
26.08.2019, 16:20
İçinizi ferah tutun maç bizim, skoru da verelim 1-2 :)

Hakan
26.08.2019, 16:21
Vedat'a ortalama 50 tane top şişiriliyor heralde.Ivanildo'nun oynamaması kabul edilemez.

Doğukan Uçan
26.08.2019, 16:22
2 tane köy takımını yendiler gerizekalı bunlar resmen ya :D

gazişehir 20 tane transfer yapmış hocası hazırlık maçı yapmadan kadıköye geldik dedi.

başakşehir hazırlık maçlarında bile mağlup olan gol atma sorunu yaşayan geçen seneki oyunu ile hiç bir bağı olmayan oyuncularının aşırı formsuz olduğu bir rakipti.

bu mallar bunlara aldanıp gaza geliyorlar yazık :D

angraf
26.08.2019, 16:26
inşallah yeneceğiz ekşi sözlükte ki ırkçı faşist fenerlileri o sahaya gömmemiz lazım.

shootems
26.08.2019, 16:41
Fenerbahçenin o kadro ile şampiyon olma ihtimali yok bakmayın 2 maç kazandıklarına. Biz orta sahada güçlü kalırsa çakar geçeriz kuşlara.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÖmürKaradeniz61
26.08.2019, 16:51
Rakibin kadro itibariyle çok dengesiz bir görüntüsü var.Bizim oturmuş,kaliteli ayaklar olarak avantajlarımız fazlaca mevcut.Saha avantajı olarak rakip önde ama kazanmak için ekstra performans göstermemiz lazım, malatya maçındaki oyun yetmeyebilir.

OFLU
26.08.2019, 17:12
Bunlar nereleriyle maç izliyor acaba? Ulan Visca karşı karşıya atsa Ali Koç go home topicleri gırla gidecekti forumlarında, Ersun , bune nedersun? güzellemeleri yapacaklardı, gelmişler 3-4 atmaktan bahsediyorlar sağda solda. Bunlar en son 3 gol kime attılar bilgisi olan var mı?

Ogün YAZICI
26.08.2019, 17:35
Bırak İvanildo'yu Campi'yi bile sürerim sahaya
İkisinin de ayağı Majed ve Hüseyin'den iyi
Fb sürekli Emre'nin yay üzerine indirdiği hava toplarıyla atak başlatıyor

Ünal hoca Allah aşkına şaşırt bizi ya
Topu ayağına alıp otomatik saha dönüp Perreira'ya bırakmaktan başka topla ilişkisi sıfır olan Hüseyin ile başlama su maça

Ivanildo'nun en büyük özelliklerinden biri de topla çıkışları
Ersun'un fenerine karşı o kadar önemli ki

samway
26.08.2019, 18:21
Bu maça obi sosa parmak ortasahası ile çıkmalıyız

Mehmet Fatih Yavuz
26.08.2019, 18:25
Fenerbahçe hücum hattı ivanildo-campi tandemine uygun.
Hızlı oyuncuları yok.
Daha çok hava topları, yan toplar ve şutlar...

Ben ivanildo yu kesin oynatırdım. Campi hoca tercihi artık.

Mustafa YILMAZ
26.08.2019, 18:31
malatya maçında var'a rağmen verilmeyen penaltımızı gördük sonra şikecilerin nasıl ilk maçtan itibaren hakem yardımı aldıklarını da gördük. hangi kadro ile çıkarsak çıkalım hakem faktörü devreye girmezse rahat yeneriz kuşları

MA291
26.08.2019, 18:36
Kesinlikle. Sadece bu macta degil sezonun büyük bölümünde tek forvet oynamiliyiz.

artvints
26.08.2019, 18:49
İki maçtır sosa ve nwakeme özellikle düşük tempo başlıyorlar, maçın sonlarında daha rahat hareket edebilmek için. Fener maçında da zaman zaman maç içinde dinlemeleri lazım, maçın sonu çok önemli.

MİSSE_MİSSE
26.08.2019, 19:28
sahada istediğini yapmanın ilk şartı güçlü ve nefesli olacaksın. Hemen her maç 60 dan sonra takım krem peynire dönüyor, disiplin kayboluyor. topu alan, kimse oyuna katılmadığı için tek başına yardırmaya çalışıyor. Aynı şekilde rakibe de sadece yanındaki adam basıyor ötekiler izliyor.
Uluslar arası ve bilimsel idmanlar yaptığımızı varsayarsak, sıkıntı maç içinde yanlış efor kullanımı olabilir. Benim tespit edebildiklerim mesela depar atan oyuncu pasını verdiğinde pası alan, dinlek arkadaşına çıkaracağına yine depar atan yorgun adamı tercih ediyor. Bir öteki, pres için alan boşaltıldığında, genelde boş alan arkadaşlarınca doldurulmadığı için, topçu fazladan koşup eski yerine dönmeye çalışıyor. Oysa ki oranın kapatıldığını görse daha az efor harcar. Böyle ufak detaylar toplanınca büyük etki ederler hele ki günümüz futbolunda.

redbul
26.08.2019, 20:37
geçen sezon bu şikecileri en kötü zamanlarında hemde 10 kişi yenemedikya dahada kolay kolay kadıköyde yeneceğimizi düşünmüyorum bereberlik bile bana göre süper ötesi olur.

Semih58
26.08.2019, 20:40
Bu defa yener gećeriz

juliant
26.08.2019, 21:00
bu yazimi okuyan bicok futbol cahili bana tepki verebilir ama ben yinede yazacagim..cop.dediginjiz gazisehir gencleri yeniyo..cop takim bu ligde yok bunu anlayin..biz kimle oynarsak onlar iyi takim..rakibimiz kimle oynarsa onlar kotu takim..malatya erken acmismis ligi..ee sende kasimpasadan erken acmistin ligi ne oldu..duygusal degil mantikla yaklasin kabul edinki bu sene fener cok guclu..sizin fenere kotu demeniz onlarin iyi oldugu gercegini degistirmiyor..malatya bize karsi cok mucadele etmismismis digerlerine karsi boyle oynicakmi acaba..guclu takimla oynarsa tabi bu mucadelesi gorulmicek aslinda ayni mucadeleyi oetaya koymak icin oynicak ama gucu yetmeyince sahadan silinince malatya kotu oynamis olmuyoki rakibi oynatmamis oluyo..malatya bayernle oynasa senle oynadığı gibi kossa bile sahadan silinir dimi peki bu nalatyanin kotu olmasindanmi yomsa bayernin guclu olmasondanmi..bukadar basit futbol analizleri varken nasil farkli yorumlar yapiyosunuz sasiyorun size ve artik transfer sezonlari haric yazmicam size cevapta vermicen bu yorumlariniz beni sinirlendiriyo..tabi benin gibi veya mantikli yorun yapanlari tenzi ediyorum..lafim rakibi küçümseyip kendibi dev aynasinda gorup sezon sonu oturup aglayan futbol cahillerine

Soner Albayrak
26.08.2019, 21:04
O lanet stadyumda bir şeyler var, olmuyor bir türlü.

nevzat61
26.08.2019, 21:15
bu yazimi okuyan bicok futbol cahili bana tepki verebilir ama ben yinede yazacagim..cop.dediginjiz gazisehir gencleri yeniyo..cop takim bu ligde yok bunu anlayin..biz kimle oynarsak onlar iyi takim..rakibimiz kimle oynarsa onlar kotu takim..malatya erken acmismis ligi..ee sende kasimpasadan erken acmistin ligi ne oldu..duygusal degil mantikla yaklasin kabul edinki bu sene fener cok guclu..sizin fenere kotu demeniz onlarin iyi oldugu gercegini degistirmiyor..malatya bize karsi cok mucadele etmismismis digerlerine karsi boyle oynicakmi acaba..guclu takimla oynarsa tabi bu mucadelesi gorulmicek aslinda ayni mucadeleyi oetaya koymak icin oynicak ama gucu yetmeyince sahadan silinince malatya kotu oynamis olmuyoki rakibi oynatmamis oluyo..malatya bayernle oynasa senle oynadığı gibi kossa bile sahadan silinir dimi peki bu nalatyanin kotu olmasindanmi yomsa bayernin guclu olmasondanmi..bukadar basit futbol analizleri varken nasil farkli yorumlar yapiyosunuz sasiyorun size ve artik transfer sezonlari haric yazmicam size cevapta vermicen bu yorumlariniz beni sinirlendiriyo..tabi benin gibi veya mantikli yorun yapanlari tenzi ediyorum..lafim rakibi küçümseyip kendibi dev aynasinda gorup sezon sonu oturup aglayan futbol cahillerine

Ne yalan söyleyim..2010 yılında üye oldum siteye..ama bazı gerçekler var ve bunları dile getiremediğimiz veya yazdığımızda da o bahsini ettiğin sözde TS 'lular tarafından linç edildiğimiz için kolay kolay yorum yapmamaya özen gösteriyorum...

Yazdıklarına da aynen katılıyorum..

Erkan
26.08.2019, 21:15
Baskalarinin yorumlarini begenmek zorunda degilsiniz, ama begenmediginiz yorumlara 'futbol cahilli' demenizde hic hos degil. Baskalarida sizin yorumlarini begenmek zorunda degil. Soylediginiz d haklilik payi var, genelde kendini oldugundan iyi gorme olayi olur taraf olan taraftarlarda. Buna ragmen kendini en cok elestiren taraftar topluluklarindanda biridir Trabzonspor. Bunun cok net orneginid siz veriyorsunuz. Evet cok iyi oynamadan yenmis olabiliriz bir kkac mac, hatalarimiz olabilir, Fener sandigimiz kadar kotu olmayabilir, ama sizin sandiginiz kadarda iyi olduklarini dusunmuyorum.

Salih Kara
26.08.2019, 21:20
Sosyal medyada her mecrada özellikle de bizim taraftarın 20 maçtır yenilmiyoruz muhabbeti hiç hoşuma gitmiyor. Hem göze gelmeyelim hem de rakip için bir motivasyon kaynağı oluyor.

Gökhan Balcı
26.08.2019, 21:26
3-1 3-2 skorları geçiyor hep aklımdan. Fakat kimin kazanacağı konusunda fikrim bile yok. Bir şekilde gol atıyoruz. Fakat şu an bir sistem takımı değiliz. Bireysel yetenekle ve coşkuyla futbol oynuyoruz. Mikel sosa parmak orta sahası bence de makul. Ekuban ile de başlamak mantıklı. Fakat stoper tandemi düşündürüyor. Bence uzunlarla oynamak iyi olurdu. Vedat dirar Kruse en büyük sıkıntı şu an. Dirar solda oynayacak. Sağda ozan. 4-2-3-1 dönüp Tony yi sal ozanın üstüne. Dirar da ters kanatta abdüle karşı olacak. Ekuban rakip savunmayı yırtmakla görevli. Asıl işi görecek olan Tony olacak. Reyiz geçen seneden sözün var trabzonsporlu olacağın gün geldi artık. Ha sturridge i de görmek isteriz elbet ama olur mu olmaz mı binmem

omondoles
26.08.2019, 22:02
..duygusal degil mantikla yaklasin kabul edinki bu sene fener cok guclu..

Yeneriz, yeniliriz bilemem ama yukarıda dediğiniz gibi baktığımızda fener Başak karşısında çok kötü oynadı.

Sacit
26.08.2019, 22:05
Hüseyin Türkmen'i bu maçta görmek istemiyorum
Şu kulübede otursun bakalım. Yaptığı yanlışlar cinayet boyutunda

İvanildo ve Majid'i izleyelim artık

Ogün YAZICI
26.08.2019, 22:33
Şu maç tarafsız sahada Avrupa yorgunu olmayan bir Trabzonspor ile isterse tüm eksiklerini transferle kapatmış fb arasında oynansın 3'ten aşağı atmayız

Ama yıllarca hic olmadığı kadar keyfi ve enerjisi yuksek 50 bin kisi onunde,özguvenini kazanmış futbolcu topluluguna karsi ayakta bile duramayacak kadar yorgun Trabzonspor'a karşı oynanacak

Bu üzüyor.

Mehmet Fatih Silik
26.08.2019, 22:37
Her zaman ki gibi ilk yari kötü oynariz ve ikinci yariya Ünal Hoca'nin soyunma odasinda ki konusmasiyla motive olmus olarak cikar topumuzu oynariz.

Is ki ilk yari gol yemeyelim.

Harun CAN
26.08.2019, 22:39
O lanet stadyumda bir şeyler var, olmuyor bir türlü.

O stadda birşeyler olsaydı 2010 da bizi yener şampiyon olurlardı. Bence biz gereksiz yere strese girip kendi kendimize zarar veriyoruz her seferinde.

Kazım Bostan
26.08.2019, 22:42
ilk golü atan maçı kaybedecek bence.

ayrıca son maçta son saniye balına gol atıp 1-1'e çılgın gibi sevinen adamlar değil mi bunlar? stadı gözde büyütmeye gerek yok, ilk 10 dk'dan sonra seyirci etkisi minimum oluyor.

Adem Köse
26.08.2019, 22:44

Ben de aslında bunu anlamıyorum ya da merak ediyorum. Fener bu yıl o bahsettiginiz gücü nasıl elde etti. İlk maçta oynadıkları ozan emre ile mi yoksa bu maçta emre tolga ciğerci ile mi... ya da Ersun Yanal aslında çok iyi teknik direktör de biz mi anlayamadık. Son iki maçta oynayan fener kadrosundan kaç oyuncu almak isterdik. Madem bu kadar erken konuşmaya başladık onların yapıp de bizim yapamadığımız nedir. Soylemlerinizde ve eleştirilerinizde haklı gibi gorunuyorsunuz. Ama bu kadar şeyi okuduktan sonra çözüm üretme noktasinda da birseyler okumak isterdim.

Mehmet Fatih Yavuz
26.08.2019, 23:29
Yahu ne gücü?
Sol beki yok, sağ kenar oyuncusunu çektiler.
Stoper yok, orta saha oyuncusunu çektiler.
Sol açık Rodrigues, sıfır oynuyor. Hani biz Tony'i eleştiriyoruz ya!!! O da yok.
Sağ açık Mosses 4-6 hafta yok. Alternetifi Deniz.
Sağ bek Isla 4-6 hafta yok. Alternatifi orta saha devşirme Ozan.
Orta sahada 2 yıldır top oynamayan Tolga Ciğerci, 60 dakika sonra biten Emre.

Vedat dışında, ki onun da yedeği yok, adamların her yeri dökülüyor.

Sonra buraya gelip "Bu sene Fener çok kuvvetli" yazıyor biri.
Hayır saygı bekliyor, lafı ederken kalanları futbol cahili ilan ederek!!!

Hey Allah'ım. Bunlar sayıyla mı?

MehmeTS_ADANA
26.08.2019, 23:29
beraberlik için çıkarsak yeniliriz galibiyet için çıkarsak yenilmeyiz bu kadar basit. umarım ünal hoca son kadıköyde ki maçtan dersini almıştır

Adem Köse
26.08.2019, 23:35
Fenerbahce maçı bizim için çok kolay maç haline gelebilir. Ama fenerbahçe için kesinlikle baştan sona çok zor geçecektir. Düşündüğüm 2 senaryo var;

1. Senaryo : Fenerbahçe kesinlikle çok baskılı başlayacaktır. Guclerini ekonomik kullanmamayi tercih edecekler. Biz de ayni Malatya maci gibi gücümüzü ekonomik kullanma adina temkinli oynayacagiz. Ancak bu baskı da ilk yarım saat içinde 1 veya 2 gol yiyebiliriz.Eger bu golleri atarlarsa o moralle cok dirençli olacaklardır. Sonrasinda bizim kırılgan olmayisimiz ve cok iyi reaksiyon gösteren yapimizla ilk yarının son ceyreginde oyunu kesinlikle dengeleyecez. İlk yarı 2-1 ya da 1-1 bitecektir. İkinci yarı ise 75 ve 80. Dakikalara kadar kimi zaman dengeli ama genelde bizim daha çok oyuna hukmettigmiz ve gol pozisyonu hatta gol bulduğumuz bölüm olacaktir. Son 15 dakika Fenerbahçe'nin baskı kurduğu ama daha çok doldur bosaltlarla geçen gol yeme ihtimalimizin yüksek olduğu anlar olacaktır. Maç sonucu 2-2

2. Senaryo: Fenerbahçe herhalukarda baskı kurup butun gucuyle pres yapip ilk yarım saati bizim yarısahamızda gecirmek isteyeceklerdir. Bu esnada defans arkasında oluşacak boşluklara çok iyi Koşular yapıp topu biraz ilerde tutabilirsek Fenerbahçe'nin oyuncuları çok fazla geri koşmak zorunda kalacaklar. Hele ki bu arkaya yapılan Koşular da bir gol bulursak ilginç bir oyunla bile karsi karşıya kalabiliriz. Maç sonucu 1-3 hatta 1-4 ustunlugumuzde olabilir. Gol bulamazsak veya beraberlik olursa iki takımda bu senoryada çok yorulucağindan git gelli maç olma ihtimali yüksek olacaktır. Maç sonucu uğurlandı ve Altay a bağlı

Ben birinci senaryoyu tercih ediyorum.

sametbey
26.08.2019, 23:55
Ben Yurtdisindan geldim Istanbula bu mac icin.
Bilet nerden alabilirim ? Tabiiki bizim Tribünde

SALDIRAY
27.08.2019, 00:40
Beraberlik harika sonuç olur. Her ne kadar geçen sene rezil takım olsalarda, büyük maç havası her zaman farklı oluyor. Sahalarındaki şans faktörüde ayrı dezavantaj.

Bu senenin şampiyonluk havası aslında bu maç. Olurda kazanırsak inanılmaz bir hava yakalarız.

Yenilsek bile en azından oyunumuz iyi olmalı. Diğer maçlar için güven vermeliyiz.

Hakkımızda hayırlısı.

orhanunal
27.08.2019, 01:20
campi ivanildo herkesin ortak tercihi gibi çok mantıklı. 3 orta saha ile oynarsak perişan oluruz bu arada. ileride tehdit bizim itici gücümüz olmalı.fb de 2 orta saha ile oynacak. klasik kadıköy gol dakikaları ilk 15 ve son 15 den kaçarsak stad falan hikaye olur.

BlackPanther
27.08.2019, 04:16
Arkadaşlar. Çoktan beri skor tahmini yapmıyordum.

Maçı 3:1 alacağız.

İçiniz rahat olsun. Bu yıl Feneri sahasında yeneceğiz.

Burak
27.08.2019, 07:25
Maça daha 5 gün var ama benim tek düşündüğüm yenilmemiz halinde o dönüş yolu bitmez hayatta.

sametbey
27.08.2019, 07:49

Biri yardimci olabilirmi acaba?

Burak
27.08.2019, 07:58
Biri yardimci olabilirmi acaba?

Alamazsın abi. Bizim taraftarı almayacaklar yine. Kıyamet falan kopması lazım.

Özgür KARADENİZ
27.08.2019, 08:04
Deplasman yasagi var

İsa Gündoğdu
27.08.2019, 08:18
Yahu ne gücü?
Sol açık Rodrigues, sıfır oynuyor. Hani biz Tony'i eleştiriyoruz ya!!! O da yok.

:alkış:

sametbey
27.08.2019, 08:22
Deplasman yasagi var

He onu bilmiyordum varmi gercekten yasak?

angraf
27.08.2019, 08:36
pas oyununa dayalı orta saha kontrolünün elimizde olduğu bir maç olmak zorunda orta sahada at koşturtursak gol ve goller yeriz ilk yarıda bu da bizi kıracaktır onların sahasında geriye düştün mü döndürmesi zor oluyor en azından biz döndüremiyoruz. O sebeple sistemli düzenli ve oyunu yönlendiren şekilde oynamalıyız.

Muhammet Yazici
27.08.2019, 08:37
Almasınlar zaten sonra bizde Trabzona almak zorunda kalacagız. Güzel ortam yakaladık gelıp gergınlık yaratmalarına gerek yok. Durduk yere 2-3 mac sahamız kapanmasın yıne :)

Alamazsın abi. Bizim taraftarı almayacaklar yine. Kıyamet falan kopması lazım.

Karasoy
27.08.2019, 08:45
Sturridge bu maçta oynayacak mı? Var mı bilgisi olan ?

Lantis
27.08.2019, 09:13
https://www.sporx.com/img/ilk11/2019/08/27/caabb5b2553c83abea9aeadd4019a880437687.jpg

Fener maçında bu kadroyla mümkün olduğunca çok pas yaparak oynamalıyız. 60 dan sonra sorloth girer, duruma görede doğan,avdijaj, yusuf girebilir.

zorroid
27.08.2019, 09:18
Yahu ne gücü?

Alkışı hak eden bir yorum.Şom ağızlı baykuşlara inat :)

ffırtına
27.08.2019, 09:28
Geçen sene evimizde oynadığımız maç harika futbol oynuyoruz ona rağmen maç 2-1 oluyor ve son dakikalarda inanılmaz baskı yiyoruz.. Adamlar o çöp kadroyla bile deplasmanda bize baskı kurabiliyor.. Tamam biz iyi olabiliriz ancak bu maçlar farklı oluyor.. Son 10 dakikaya 2-0 önde girsek bile acaba 3-2 kaybeder miyiz düşüncesi bende olur. O yüzden olur da skoru yakalarsak takım disiplinden kopmaması lazım.. Ben gollü beraberlik olur diyorum kesinlikle gol yiyeceğiz önemli olan atacağımız goller 2-2'lik skora hayır demem.. O da bizim motivasyonumuzu yükseltir..

bariskaratas
27.08.2019, 09:28
Adamların bu maçlardaki taktikleri belli. gerginlik çıkartmak.
bizde de bjk de de işlerine yarıyor ama gs ye yapamıyorlar.
geçen sene yoktu böyle adamları. emre var şimdi.
pereira ile gerginlik çıkar aralarında. pereira sinirlendirsin emreyi ama öyle dirsekle ya da ayak basma vs ile yapmasın. var var artık onlara. bize yok. ona göre hareket etsin

Ahmet Taşçı
27.08.2019, 09:34
https://www.sporx.com/img/ilk11/2019/08/27/caabb5b2553c83abea9aeadd4019a880437687.jpg

Fener maçında bu kadroyla mümkün olduğunca çok pas yaparak oynamalıyız. 60 dan sonra sorloth girer, duruma görede doğan,avdijaj, yusuf girebilir.

Bende de hocanın bu kadro ile çıkacak hissi var. Tek korkum Sosa'nın ağrıları inşallah ciddi bir şey değildir. Ayrıca hoca AEK maçında ciddi rotasyona gitmesi lazım. Aksi halde yavaş yavaş kas, kasık sıkıntıları baş göstermeye başlayacak ki ilki Sosa ile başladı. Parmak, Sosa, Anthony, Ömür, Novak, Pereira, Hüseyin ve Huseini mutlaka DİNLENDİRİLMELİ.

Harun CAN
27.08.2019, 09:40

Ekuban hepimizi fıtık edebilir. Ekuban yerine Sturridge olursa OK !

juliant
27.08.2019, 09:44
herkesin yazisini alintilayip yaziyi uzatmak istemiyorum soylemek istediklerimi anlayip mantikli cevaplar veren arkadaslari anliyorum bende onlardan uzak düşünmüyorum..burda fener guzellemeside yapmicam ama anlamayan birkac arkadasa su cevabi vereyim..yazimin sonunda lafim rakibi kucumseyip kendini dev aynasinda gorenlere dedim..fenerin orantisiz gucu oldugunu belirtmedim..kabul edin etmeyin tek tek oyuncu olarak bakarsak muric ve emre takimin cehresini degistirdi guzel oynuyolar eksiklerinide goderiyolar ssmpiyonlukta buyuk rakipler..bir oyuncuyla takim degisirmi demeyin degisiyor gecen sene wakeyi cikarin ligin ikinci yarisinda bizden kac puan alirdik hesaplayin..futbol ne kadar takim oyunu olsada 2 ligin ustunde oyun oynayan oyuncun varsa bu ligi domine ediyosun boyle bir ligde oynuyoruz..eksiklerini sayan arkadas vardi bu eksiklere ragmen 5 atiyosun 1 0 dan mac ceviriyosun basaksehir gibi bir takima...ayni sonucu sen alsan bu sene sampiyonuz derdin..kendin yapinca buyuk basari rakip yapinca halen yok gazisehiri yendi yok basaksehirde kotu oynadi vs..basaksehire net pozisyonlar verdi ama kotu oynamadi oyunlarında gelisme var..ersun yanal taktikde degistirmis eski haline burundu bizdeki gibi savunma yapan ersun degil hatalarindan ders almisa benziyo tek umudum lige iyi baslar kotu devam eder diye biliyoruz ersunun takimlari ama transferle kadroyu genis tutarlarsa bu tezde curumus olur..sen kendi takiminin eksiklerini gormeden yaziyosun bizim eksikler malum.tektek siralamama gerek yok ama biarkadas cozum sormustu ona cevaben vu eksikligide belirtmis olayim..6 numara unal hoca gibi bende en onemli eksik olarak gordum bize ortasahada hernoktaya kosan bloklar arasi boslugu doldurtabilecek bir ortasaha lazimdi ayni zamanda ilerde ekuban bazende sorlot bazende abdukkadir tek basina pres yapiyo digerleri geride rakibi karsiliyor tek kisi presle topmu kapacaksin buda taktik veya kondisyon olarak yetersiz oldugumuzu gosteriyor bu iki konuyu enkotu ikinci yazdigim konuyu cozersek gecen seneden fazla puan toplariz ama bu bizi sampiyon yapmaz gecen seneye gore puan ortalamasi oldukca yukselecek bence anadolu ile buyukler arasinda mesafe acildi gecen sene gibi dunyanin macini kaybedip.yukarlarda kalman mumkun degil

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 09:51
Bir kere bizim derdimiz 6 numara falan değil.
Kaç tane 6 numara alırsan al, bu taktikle oynadığın sürece orası boş kalacak!

Yusuf'un yerine forvet oyuncusu koyduk. Ekuban.

Yusuf hücum özelliklerine sahip orta saha oyuncusuydu. Asıl bölgesi orta saha yani.
Ekuban forvet oyuncusu.

Boşluğun sebebi bu! Oraya Pogba'yı da alsan değişecek bir şey yok.
Hiçbir oyuncu superman değil.

Fener geçen seneki fener değil, daha iyi.
Ama şampiyonluk için en kuvvetli takım falan değil.
Alternatifsiz kadronun nelere mal olduğunu biz yaşadık geçen sene.
Adamların bırak alternatifini, bazı pozisyonlarda as oyuncusu bile yok.

Feneri abartıp bizi boka sokunca bir şey kazanmıyorsunuz.

Bizim eksiğimiz Yusuf'un boşluğunu hatalı doldurmamız.
Sturridge gelip Yusuf'un yerine geçince o iş de düzelir merak etmeyin.

ÖmürKaradeniz61
27.08.2019, 09:52
juliant abi ne emresi ne murici hangisini senin takımına koysak itiraz etmeden kabul edersin.Muric dediğin adam 25 yaşına kadar ikinci liglerde sürünen sıradan bir topçu kurban olayım.

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 09:59
Hayır, bir de şunu soracağım :

Maçlarını izlediniz mi adamların?
Yoksa sonuca göre mi konuşuyorsunuz?

Geçen hafta Malatya'dan 3 tane yemiş Başakşehir'e karşı oynadıkları oyunu takip ettiniz mi?

Yok sonuca göre konuşuyorsak biz de sonuç alıyoruz!
Hem de avrupa maçları ile birlikte giden sıkışık takvime rağmen.

Yok oyuna göre konuşuyorsanız ne oynadılar 2 haftada?

Ek : Gazişehir'in güçsüzlüğüne cevap olarak bu hafta Gençlerbirliğine 4 atması verilmiş.
Gençlerbirliği 32 dakikada 9 kişi kaldı. İkincisi de penaltı ile birlikte gelen kırmızı kart.

ffırtına
27.08.2019, 10:10

Geçen hafta Malatya'dan 3 tane yemiş Başakşehir'e karşı oynadıkları oyunu takip ettiniz mi?

Ek : Gazişehir'in güçsüzlüğüne cevap olarak bu hafta Gençlerbirliğine 4 atması verilmiş.
Gençlerbirliği 32 dakikada 9 kişi kaldı. İkincisi de penaltı ile birlikte gelen kırmızı kart.

Bunların ne oynadığı ya da isim isim bakınca oyuncuların iyi veya kötü olmasından ziyade maçın havası önemli.. Çok uzağa gitmeye gerek yok geçen seneki 2 maça bakalım..İlk maç mükemmel futbol oynuyorsun zorla maçı 2-1 kazanıyorsun.. İkinci maç öndesin takımın formu üst seviyede, adamlar 10 kişi kalıyorlar yine baskı yiyorsun ve 2 puan kaybediyorsun.. Biz ne kadar çok iyiyiz dersek diyelim bu maçlar farklı oluyor yoksa kim istemez 3-0, 5-0 kazanmayı.. Herkesin temennisi kazanmak üzerine tabiki ancak gerçekçi düşünmek gerek 1 puan beni ziyadesiyle mutlu eder..

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 10:13
Bunların ne oynadığı ya da isim isim bakınca oyuncuların iyi veya kötü olmasından ziyade maçın havası önemli.. Çok uzağa gitmeye gerek yok geçen seneki 2 maça bakalım..İlk maç mükemmel futbol oynuyorsun zorla maçı 2-1 kazanıyorsun.. İkinci maç öndesin takımın formu üst seviyede, adamlar 10 kişi kalıyorlar yine baskı yiyorsun ve 2 puan kaybediyorsun.. Biz ne kadar çok iyiyiz dersek diyelim bu maçlar farklı oluyor yoksa kim istemez 3-0, 5-0 kazanmayı.. Herkesin temennisi kazanmak üzerine tabiki ancak gerçekçi düşünmek gerek 1 puan beni ziyadesiyle mutlu eder..

Ben bu maç için konuşmuyorum.
Bu tek başına bir maç.
Kazanılabilir de, kaybedilebilir de.
Maç içinde bir sürü değişken var.
Sonuçta ligin en kötü takımına da kaybedebilirsin.

Ben ligin tamamı için şampiyonluk adayı olarak bizim çok önümüze koyan, çok kuvvetli olduğunu iddia edenlere istinaden yazdım bütün bunları.

Yoksa tek maçta her şey olabilir.

PortoDeGalinhas
27.08.2019, 10:33
Normal şartlar altında bizim kadromuz şikecileri marsta bile yener.
Ama kadıköy de normal şartlar altında hiç maç oynamadık biz,bu maçta da oynayacağımızı sanmıyorum.
Muhtemelen bariz hakem hataları ile yenerler düşük bir ihtimal ile berabere kalırız. Ama kazanacağımıza ihtimal dahi vermiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

44-61
27.08.2019, 10:48

Ben Başakşehir maçını stadyumda izledim. Başakşehirin beceriksizliğini bir tarafa bırakırsak; fenere 3 oyuncu çok önemli. Max Kruse emre ve vedat. Özellikle Kruse... Emre ve Kruse top yapamaz ise fener oyun oynayamaz.

Tabi birde taraftar faktörü var. Adamlara ayrılmış bölgedeki taraftarı maç felan izlemiyor . Maçtan önce 20 dakika maçtan sonra 10 dakika ve maç boyu hiç susmadılar.

Sonuç olarak orta sahada emre ce Kruse verimsizleştirilir ise ilk yarı bitmeden bu maç yarıda kalır...

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 10:57
Ben Başakşehir maçını stadyumda izledim. Başakşehirin beceriksizliğini bir tarafa bırakırsak; fenere 3 oyuncu çok önemli. Max Kruse emre ve vedat. Özellikle Kruse... Emre ve Kruse top yapamaz ise fener oyun oynayamaz.

Tabi birde taraftar faktörü var. Adamlara ayrılmış bölgedeki taraftarı maç felan izlemiyor . Maçtan önce 20 dakika maçtan sonra 10 dakika ve maç boyu hiç susmadılar.

Sonuç olarak orta sahada emre ce Kruse verimsizleştirilir ise ilk yarı bitmeden bu maç yarıda kalır...

Ben sosa-obi önlerinde parmak ile oynardim.
Parmak önde.emre nin ilk toplarına sürekli baskı yapacak.
Obi ve sosa da geride.

Her maç yaptıkları gibi top sisirecekler Vedat a .
İvanildo oynayacak. Bu şart.

Araya top atıp seri iş gören oyuncuları yok.

Kanatları da daha özgür bırakacağız böylece.

Kanatlar fenerin en zayıf bölgeleri.

Ek olarak Rodriguez hariç tüm adamları ağır.
Seri oyun oynayan hiç kimse yok. Orta saha, bek, kanat, hücum. Hepsi.

Nwakaeme ve ömür çözer maçı eğer orta sahayı vermezsek.

Yiğit SARI
27.08.2019, 11:01
3 ortasaha fikri sizi çok yanıltır. Yanlış

kadriviv
27.08.2019, 11:10
Parmak için Emre'ye özel bir görev verilirse maçı 11 kişi tamamlayamayacağımızı düşünüyorum (Özellikle hücum bölgesinde kaptırdığımız toplar / rakip kontraları büyük sıkıntı oluşturabilir). Orta sahayı 3lemek bu maç için yersiz olur, gereksiz baskı yeriz.

Bu maçın 3 kilit noktası var bana göre; birincisi oluşturacağımız tandem (şahsi görüşüm bu maç özelinde Hüseyin - Ivanildo) ikincisi ikinci bölgede rakibi karşılarken takım halinde aldığımız pozisyon (orta sahamız ve 2. forvetin yerleşimi) üçüncü olarak da Parmak - Emre eşleşmesinden defansif olarak alacağımız verim.

Kazanırız inşallah.

fleitnas
27.08.2019, 11:24
içimden bir his nedense tam 2004 2005 deki 2-1 lik maçın senaryosu olacak gibi geliyor.

emrahtuna
27.08.2019, 11:32
fenerin kendi sahası seyircisi önünde maça baskılı başlayıp üzerimize geleceğini düşünürsek bu maç sorloth u oynatmayıp ekubanla başlama fikri iyi gibi..hücum hattı ekuban ömür nwakaeme olabilir..maçın gidişatına göre de sturridge alınabilir..

bariskaratas
27.08.2019, 11:34
hakem devreye girmez ve bizimkiler onların maçı gerginleştirme oyunlarına girmez ise 2-3 fark ile alırız.
Normal şartlar altında böyledir.
Aksi anormal durum olur.

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 11:38
Savunmayı ileri çıkarmadığımız sürece orta sahayı 3 lemek dışında çözüm yok.
Eğer savunmayı hücum anında öne çıkarabilirsek sorun çözülür.

Aksi durumda rakip orta saha oyuncuları sürekli bizim savunmacılarla yüz yüze karşılaşmaya devam ederler.

Ama sene başından beri bunu bir türlü pratiğe dökemedik.

Hoca ileri çıkın demesine rağmen çıkmıyorlar.

Yasin Altuntas
27.08.2019, 11:41
fenerin kendi sahası seyircisi önünde maça baskılı başlayıp üzerimize geleceğini düşünürsek bu maç sorloth u oynatmayıp ekubanla başlama fikri iyi gibi..hücum hattı ekuban ömür nwakaeme olabilir..maçın gidişatına göre de sturridge alınabilir..

Tam tersi bence önde top tutan, takimin cikmasina imkan veren ama ayni zamanda araya kosular yapabilecek hizda olan Sörloth bu mac kesinlikle oynamali.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahmet Taşçı
27.08.2019, 11:43
Bir kere bizim derdimiz 6 numara falan değil.
Kaç tane 6 numara alırsan al, bu taktikle oynadığın sürece orası boş kalacak!

Yusuf'un yerine forvet oyuncusu koyduk. Ekuban.

Yusuf hücum özelliklerine sahip orta saha oyuncusuydu. Asıl bölgesi orta saha yani.
Ekuban forvet oyuncusu.

Boşluğun sebebi bu! Oraya Pogba'yı da alsan değişecek bir şey yok.
Hiçbir oyuncu superman değil.

Fener geçen seneki fener değil, daha iyi.
Ama şampiyonluk için en kuvvetli takım falan değil.
Alternatifsiz kadronun nelere mal olduğunu biz yaşadık geçen sene.
Adamların bırak alternatifini, bazı pozisyonlarda as oyuncusu bile yok.

Feneri abartıp bizi boka sokunca bir şey kazanmıyorsunuz.

Bizim eksiğimiz Yusuf'un boşluğunu hatalı doldurmamız.
Sturridge gelip Yusuf'un yerine geçince o iş de düzelir merak etmeyin.

Bunu en çok yazanlardan biriyim ben forumda.Biz asla oyun tutan takım olamadık olamıcaz. O nedenle 6 numaranın kralını da alsak orta saha yine boşluk verecektir. Bu takım ÇİFT FORVET OYNAMAAAAZ.Oynarsa 2den fazla atmadığın her maçta puan kaybedersin.Acilen 10 numaralı sisteme geri dönmemiz lazim aksi halde orta alan hep bir eksik oynarız. Düşünsenize orijinali 10 numara olan devşirme 2 adamla kaç maçtır oynuyoruz lakin her maç hop oturup hop kalkıyoruz. Ya Mikeli de alarak üçlücez, Ya Canbaz, Behlül'den birini monte edicez, Ya da Ömür'ü kaydırcaz ama öyle ama böyle 3lü orta sahaya dönmezse her maçımız Rus Ruleti şeklinde devam eder.

Onur Akyüz
27.08.2019, 11:50
Her maç gol yemeyi başaran bi takım olarak gol yiyeceğimiz garanti. Kadıköy’de oynadığımızı ve fb’nin moralli oluşunu dikkate aldığımızda bence 2 gol kesin yiyeceğiz.

İki gol atabilir miyiz? Büyük ihtimalle atarız.

Bilimsel veriler ışığında maç sonu tahminim;

%60 2-2
%30 2-1
%10 2-3

Trabzonspor 61
27.08.2019, 11:50
Şikeciler bu sezon ilk 3 e giremez. 40 yasındaki e.b en fazla 10-15 mac oynar bu sene

shootems
27.08.2019, 11:57
Muriqi'ye ekstra önlem alarak onunla savaşacak stoper oynatmalıyız. Fenerbahçenin orta sahası ve defansı vasat kanatları işlemiyor. Mücadele gücü yüksek bir takım. Başakşehir maçında biz olsaydık 3 tane rahat atmıştık.

Sakin kalarak oynarsak yeneriz. Gerçekten fenerin öyle ahım şahım kadrosu yok. Yeter ki oyun disiplininden kopmayarak biraz güzel defans yapabilirsek 2 ya da 3 gol atarız abdüş bu maçta gol atacak.

bariskaratas
27.08.2019, 12:03
tatikleri belli. oyunu gerip hakemin üstüne oynamak.

CEMEFKER
27.08.2019, 12:19
Bu maça tribünden etkilenmeyecek tecrübeli bir ilk 11 çıkmalı. AEK maçından geriye sağlam kalırlarsa şu 11:

-------------Ugur----------

Pereria---İva-Husseini--Novak

-----------Mikel-Parmak

Ömür-----Sosa-----Waka

------------Sorloth------

Eku-Sari ve Doğan sonradan.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Taşçı
27.08.2019, 12:20
tatikleri belli. oyunu gerip hakemin üstüne oynamak.

Allahtan yeni oyuncu grubu yemleri yemiyor artık.

emrahtuna
27.08.2019, 12:54
geçen sene ucundan döndük ama bu sene koyacağız inşallah..kadıköyde uzun aradan sonra galibiyet de inşallah ünal hocama nasip olur..

İsmail Sezgin
27.08.2019, 12:57
Fenerliler coşmuş durumda 5-0, 6-1, hezimet, rezil etme lafları geçiyor.

Ondan ötürü almalıyız, yüksek ihtimal alırız.

Sefa Alış
27.08.2019, 13:08
fenerbahçe bizden daha kötü futbol oynuyor elbette. taraftar gazıyla hızlı başlamaya çalışırlar, ersun özellikle ilk yarı tam gaz hücum oynatır. bizim de deplasman oyunlarımız malum ve malatya maçının ilk yarısındaki gibi kopuk başlarsak rahat gol bulur f.bahçe. yine de ilk yarıyı berabere kapatırsak ikinci yarıda oyun bize döner. bizden daha çabuk oyundan düşüyorlar. emre vs. 60'dan sonra bitiyor tamamen. yıllardır kadıköyde yenemiyoruz ama her maçın farklı bi hikayesi var. oyunu kolay bırakan bi takım değiliz. pazar günü galibiyetle döneriz.

emrahtuna
27.08.2019, 13:10
bende şimdi ekşi de okuyorum aynı dediğin gibi uçuyorlar..hayır leş gibi de toplama bi takımları var. iki maç alınca şampiyon ilan ettiler kendilerini..bunlara vurmak şart oldu..
Fenerliler coşmuş durumda 5-0, 6-1, hezimet, rezil etme lafları geçiyor.

Ondan ötürü almalıyız, yüksek ihtimal alırız.

Kazım Bostan
27.08.2019, 13:12
maç hakkında yeterince umutsuz olursak kazanabiliriz.

Koray
27.08.2019, 13:39
50 bin seyirci önünde muhtemelen baskı yiyeceğimiz bir maç olacak o yüzden Mikel veya Doğan sahada olmalı, adamlarda futbolcuya benzeyen tek topçu 39’luk Emre’nin oyunu yönlendirmesine mümkün olduğunca izin vermemek için ısıran basan orta saha yapısına ihtiyacımız var.

Ya Abdülkadir’i yedeğe çekip Mikel veya Doğan oynamalı ya da forveti tekleyip Parmak’ı ikili orta sahanın önünde kullanmalıyız.

cellchook
27.08.2019, 13:45
Fb rahat galibiyet alır.

Tolga,Ozan,Emre bizim ortasahamiza göre daha baskın. Ozan kolay yikilmiyor.

Hücum acisindan daha oturmus bir organizasyonumuz var fakat Vedat Muriqi nin ortasahaya sık sık gelmesi de onları yine guclu olduklari orta alanda daha guclu yapacaktır.
Kruse de hucum oyuncusuna gore ortalama uzerinde kosuyor.

Stoper ikilisi Zanka ve Jailson. En zayif olduklari nokta.Dirar da sol bekte oynuyor.

Fb rahat galibiyet alır yorumumun terse dönecegi yer hücumdaki cesitliligimiz.

Onun disinda kosu mesafeleri,fizik guc,kondisyon ve mac trafigine bagli olarak mevcut durumumuzu da baz alirsak cok zor mac olacaktir.

Aek macinda en az 5-6 isim dinlenmeli.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kemal Öztel
27.08.2019, 13:51
Emre 25'te sakatlanır çıkar ibre de bize dönmeye başlar. Biraz akıllı oynarsak galibiyet alırız. fenerin maçlarını izledim. Başakşehir maçında şanslı bir galibiyet aldılar. Savunma hattı stoperler bekler komple facia. Emre tüm takımı sırtlayan adam konumunda. Biraz da Muric çaba gösteriyor. Yetenek olarak daha iyi bir takımız. Max Kruse ve Garry Rodriguez takıma kendini vermiş durumda değil. Konsantre değiller.

Bu arada Ozan ortada değil, Isla'nın sakatlığından dolayı sağ bekte oynuyor. Haldır haldır bir temposu var. Dinlenmiş bir Nwakaeme içinden geçer..

Karasoy
27.08.2019, 13:55
Hücum zenginliğimizi kullanarak pozisyonları iyi değerlendirirsek puanla dönebiliriz.İstanbul'da birçok maç berabere biterken çoğu maçlarda galibiyeti kaçıran taraf bizdik.Geçen yıl 1-1 biten maçta adamlar 10 kişi kalmalarına rağmen müthiş bir baskı kurmuşlardı. Orta sahayı kalabalık tutup top çevirmemiz gerekiyor. Maçın kilit noktası orta sahalardır.

Emrah KabuL
27.08.2019, 14:11
Ekuban kesinlikle sahada olmalı ve tek forvet çıkmalıyız sahaya.. bu orta saha çift forvet kaldırmıyor.

Ekuban bu sezon daha derli toplu bir yapısı var geriye geliyor top kapıyor falan ayrıca dikine gidebilen nadir oyunculardan fiziğini çok iyi kullanıyor bitiricilik geliştirebilirse tam bir Premier Lig topçusu olur.

Uğurcan-Pereira-Hosseini-Ivanildo-Novak-Sosa-Obi-Parmak-Ömür-Nwakaeme-Ekuban şeklinde sahaya çıkarız umarım.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazminator61
27.08.2019, 14:17
Niye herkes ümitsiz ? Bi defa derbilerde bizim Takim extra motive, ikincisi, fb top oynamiyor ki ?

Gecen sene elimizden kactilar, bu sezon Kadiköyden 3 Puanla dönecegiz insallah.

chener
27.08.2019, 14:20
geçen yılıve bu yıl baz alırsak fenerin bizi yenmesi mümkün değil.biz de yenemiyoruz.beraberlik olur gibi.galip gelen olacaksa o biz oluruz.

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 14:22
Niye herkes ümitsiz ? Bi defa derbilerde bizim Takim extra motive, ikincisi, fb top oynamiyor ki ?

Gecen sene elimizden kactilar, bu sezon Kadiköyden 3 Puanla dönecegiz insallah.

Yok yok.. :D Fener ligin kralı demen lazım ki "futbol cahili" ilan edilmeyesin.

TSezgin61
27.08.2019, 14:22
avrupa maclari olmadan maca ciksaydik, cok rahat bir galibiyet alirdik.

Tedirginligimin tek nedeni yorgunluk.

BlackPanther
27.08.2019, 14:36

Trabzonsporlu taraftarları stada sokmuyorlar. Ancak Fener tribününde izliye bilirsin.

BlackPanther
27.08.2019, 14:46
Muriqi'ye ekstra önlem alarak onunla savaşacak stoper oynatmalıyız. Fenerbahçenin orta sahası ve defansı vasat kanatları işlemiyor. Mücadele gücü yüksek bir takım. Başakşehir maçında biz olsaydık 3 tane rahat atmıştık.

Sakin kalarak oynarsak yeneriz. Gerçekten fenerin öyle ahım şahım kadrosu yok. Yeter ki oyun disiplininden kopmayarak biraz güzel defans yapabilirsek 2 ya da 3 gol atarız abdüş bu maçta gol atacak.

Vedat Muriqin hakkından Hosseini gelir. Dikin onu onun başına işi bitirsin.

emrahtuna
27.08.2019, 14:46
maçın hakemi kim olur ? ben cüneyt çakır veya fırat aydınus olur diyorum..

BlackPanther
27.08.2019, 14:48
Emre 25'te sakatlanır çıkar ibre de bize dönmeye başlar. Biraz akıllı oynarsak galibiyet alırız. fenerin maçlarını izledim. Başakşehir maçında şanslı bir galibiyet aldılar. Savunma hattı stoperler bekler komple facia. Emre tüm takımı sırtlayan adam konumunda. Biraz da Muric çaba gösteriyor. Yetenek olarak daha iyi bir takımız. Max Kruse ve Garry Rodriguez takıma kendini vermiş durumda değil. Konsantre değiller.

Bu arada Ozan ortada değil, Isla'nın sakatlığından dolayı sağ bekte oynuyor. Haldır haldır bir temposu var. Dinlenmiş bir Nwakaeme içinden geçer..

Aynen. Katılıyorum

BlackPanther
27.08.2019, 14:49
Cüneyt ilk maçımızı yönettiği için Fırat olur.

halilaziz61
27.08.2019, 15:00
avrupa maclari olmadan maca ciksaydik, cok rahat bir galibiyet alirdik.

Tedirginligimin tek nedeni yorgunluk.

Bu bahaneyi kabul etmiyorum profesyonel futbolcular için
Perşembe maç yaptin pazar günü yorgunum hikaye
2 tane eksik efor idmani yaparsın yorgunluk filan kalmaz

Eğer yorgunluk bahanesi varsa bu kondisyoner ekibin işini yapmadığını gosterir.
Artık dünya futbol anlayışında, yorgunluk filan literatürde yok. Perşembe sonrası koskoca iki gün var kaldi ki perşembe günü rotasyon da yapılabilir.

Olur da kötü oynarsak yorgunluktan ziyade bir türlü oturmamış olan futbol anlayışımızdan dolayı olacaktır diye düşünüyorum.

Ancak kötü oynamaz istekli başlar isek yılın maçını oynayabiliriz.

Başarılar tertemiz helal puanlı takım.
İyi oyna dik oyna gerisini haramzedeler düşünsün

Onur Akyüz
27.08.2019, 15:02
Adil Rami oynar mı acaba bizim maçta?

ÖmürKaradeniz61
27.08.2019, 15:03
maçın hakemi kim olur ? ben cüneyt çakır veya fırat aydınus olur diyorum..

Fırattır büyük ihtimalle.

zorroid
27.08.2019, 15:04
2 ya da 3 farkla kazanır korku salarız. Gerisi boş laf.

Harun CAN
27.08.2019, 15:07
Ersun Yanal'ı hiç sevmem ama taktik olarak oyuna daha iyi hazırlanıp daha iyi hamleler yapabilir bence maç içinde... Ünal Karaman'ın oyuna müdahelede falan gol yemeyi beklediğini çoca gördük...

Fatih K.
27.08.2019, 15:11
Kazanırız veya kaybederiz futbol bu. Ancak bu maçta korkacak bir taraf varsa fenerlilerdir.

Neye dayanarak biz onlardan çekineceğiz ki? Oturmuş kadroları mı var? Muhteşem mi oynuyorlar? Onlardan bizden çekinmiyorsa siz hiç çekinmeyin. Takım sahaya çıkar oyununu oynar gerisi futbolun kaderi ama asla bu takım kimseye karşı ezilmez.

Hüseyin Çümen
27.08.2019, 15:13
çeyrek yüzyıldır kazanamıyoruz. geçen sene de kazanamadıysak bu senede muhtemelen olmayacak. ama hakem faktörüyle ama taraftar itelemesiyle birşekilde adamlar işi götürüyor. geçen sene bize o halleriyle baskı yapabildiler inanılır gibi değildi.. bizim galip gelebilmemiz ancak aek deplasmanında olduğu gibi ileride basarak olabilecektir. yoksa defansa çekilelim atakları savuşturalım dersek hiç şansımız yok. buarada fb iyi bir takım değil

Onur Akyüz
27.08.2019, 15:19
Kazanamıyosak da hep kötü olduğumuzdan değil gerçi..

17912

gurur6134
27.08.2019, 15:37
Hakemlik birsey olmasin en az 1 puan diyorum.. şikeciler herzaman akbil macinda ki gibi sansli olacak degiller ya yakaladigimizi atalim ortasaha da sertliklerine karsilik verelim yeter defanslari kotu mutlaka acik vereceklerdir.bol gollu bir mac gecebilir baskin oynayacaklarsa isimize gelir arkada genis bosluklar yakalayabiliriz ..

GencTurk6161
27.08.2019, 15:50
Futbol anlamında maçın mutlak favorisiyiz ancak bu maçı her şartta kaybedeceğimizi düşünüyorum.

Haklarıyla olursa haklarıyla olmazsa diğer her türlü faktörlerle kazanır bu şikeci cenah....

Maçtan sonrada da buraya skorla veya yaşananlarla ilgili şikeci cenaha küfür yazacak olanlar öncelikle o küfürleri kendilerine saydırırlarsa iyi olur. Oluşacak durumda bizimde tuzumuz var nede olsa.

At fava bekle de gör.

hay1699
27.08.2019, 16:01
Bence Altay’ı hoşaf edebiliriz ama şut atan adamımız yok. Orta kafa gol de olur.

Kazım Bostan
27.08.2019, 16:03
https://twitter.com/sefkafka/status/1165929313629343746

"Fenerbahçe'nin Kadıköy'de son 10 yılda en az puan aldığı takım Trabzonspor."

"Fenerbahçe Trabzonspor'u Kadıköy'de son 7 yılda sadece 1 kez yendi."

--

Bu arada en çok puanı sivasspor'dan almış olmalarına şaşırdınız mı :ddd

battle symphony
27.08.2019, 16:37
Emre'nin ikinci devreye nefesi yetmiyor ve defanslarında ağır adamlar var. Sturridge muhtemelen 11 başlamaz ama dakika 60 a kadar 1 farkla da olsa önde olsak, Sarı ve Sturridge de girince rahat 1 tane daha atarız. İlk devre bol bol ileride basmalıyız ve bunun için de AEK maçında rotasyona ağırlık vermeliyiz.

Ogün YAZICI
27.08.2019, 16:59
Kadıköy büyüsüymüş de falan filan
Fenerbahçe Trabzonspor'u 3 yıldır 975 gündür 5 resmî maçtır yenemiyor arkadaşlar

Bunu yayalım
Geçti artık eski dönem
Psikolojik avantaj artık el değiştiriyor

Ozan Yılmaz
27.08.2019, 17:01
Kadıköy büyüsüymüş de falan filan
Fenerbahçe Trabzonspor'u 3 yıldır 975 gündür 5 resmî maçtır yenemiyor arkadaşlar

Bunu yayalım
Geçti artık eski dönem
Psikolojik avantaj artık el değiştiriyor

galibiyet alamadığımız sürece o psikoloji zor kırılır, yenilmemek önemli fakat galibiyet çıkarmamız lazım artık oradan bir şekilde

zorroid
27.08.2019, 17:02
Forum yönetimi, Trabzonspor yenilir diyenleri forumdan uzaklaştırsın. Eğer Trabzonspor yenilirse beni tamamen atsın forumdan. Hodri meydan!

ucurum
27.08.2019, 17:05
Emre sahada

Fener formda

Biz yorgun onlar diri

Federasyon komple fenerli

Bizim daha iyi takım olmamız ne zaman kriter oldu da bu maçta olacak

OFLU
27.08.2019, 17:21
Futbolcularda sizin gibiyse yanmışız biz. Sağ bek Ozan Stoper Jailson, Sol bek Dirar. Rodriguez hiçbir şey oynamıyor. Muriç Emre Kruse ile oyun kurmaya çalışıyorlar. Takımız oturmuş . 11 i gözüm kapalı sayarım. Kaybetmeyeceğiz.

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2019, 17:25
Futbolcularda sizin gibiyse yanmışız biz. Sağ bek Ozan Stoper Jailson, Sol bek Dirar. Rodriguez hiçbir şey oynamıyor. Muriç Emre Kruse ile oyun kurmaya çalışıyorlar. Takımız oturmuş . 11 i gözüm kapalı sayarım. Kaybetmeyeceğiz.
Çok şükür sahadaki ekip sosyal ağlardakinden daha inançlı.

Gerçi böyle beklentisiz olmaları daha iyi.
Sonra tepkileri acayip oluyor.
:D

ÖmürKaradeniz61
27.08.2019, 17:37
Emre sahada

Fener formda

Biz yorgun onlar diri

Federasyon komple fenerli

Bizim daha iyi takım olmamız ne zaman kriter oldu da bu maçta olacak

Fener nasıl formda hocam. Biz yorgun değiliz ayrıca. Trabzonspor bu maçtan en kötü beraberlik alamayacaksa ben şampiyon olacağım demesin kimse bi zahmet.

Hamza Yilmaz
27.08.2019, 17:43
Yeniliriz, 2-0

Gökhan Balcı
27.08.2019, 17:51
Şunu hayal ediyorum. Forvette sturridge. Abdülkadir sosa ve Tony nin ara paslarıyla jailson ve zanka ile karşı karşıya kalan bir sturridge. Delik deşik eder orayı resmen. Biz orta sahada zayıf duruyoruz ama orayı üçlemek gibi bir şansımız var. Onların ise defans kurgusu rezalet durumda.

Ben olsam şöyle çıkardım.

Uğurcan
Joao Ivanildo campi Novak
Parmak sosa
Ömür mikel Tony
Sturridge.

Uzun toplarda hem mikelin boyundan hem de ara pas konusunda tekniğinden yararlanmaya çalışırdım. Tutar tutmaz bilmem ama parmak'ın temposu daha çok işimize yarar diye düşünüyorum. Ha hoca ne yapar? Sorloth u oynatmasa bile forvet arkasında ekubanı oynatır yine delik deşik olur orta saha. Maça göre kadro çıkarmayı öğrenmemiz lazım bence.

CesurHamsi
27.08.2019, 17:51
Cok iyi oynayip sanslari degerlendiremicez ve mac berabere bitecek

kaan61
27.08.2019, 17:52
Fenerbahçenin , Başakşehir karşısındaki balının % 50 si bizde olsun , 3 puan bizimdir. Parmak ve Nwakaeme den gol bekliyorum.

Çağdaş DENİZ
27.08.2019, 17:58
3-1 bitebilir yenilme ihtimalimiz yüksek
Hayırlısı olsun bakalım

Emirhan Yazıcı
27.08.2019, 18:28
Gol konusunda baya yüksek bir maç bekliyorum Beklerimiz daha iyi , hücum hattimiz daha iyi , kanatlarimiz daha iyi tek sorun Stoperlerde bu yüzden Muric den 2 tane yiyeceğimizi ancak 3 tane atacagimizi düşünüyorum . 2-3 yeneriz

omondoles
27.08.2019, 19:35
Tuttuğum takım olmasından mütevellit objektif olamıyorum. İnşallah şeytanın bacağını kırarız.

nakzo
27.08.2019, 20:02
Yenilmeyecegimizi düşünüyorum mutlaka gol yeriz defansımız kötü maçın 1-1 biteceğini düşünüyorum.

A.Gökhan AKIN
27.08.2019, 20:16
Ünal hoca ekuban sörloth sevdasından vazgeçmezse iyi şeylerbeklemiyor bizi

Can
27.08.2019, 20:37
Birisi şu stadyumun duvarına biyerine işesin. Lanetli stad.

Sefa Toyer
27.08.2019, 21:06
Yensek de yenilsek de aslanlar gibi mücadele edeceğiz.

CİVELEK.61
27.08.2019, 22:10
FB deplasmanda sadece pas oyunuyla mağlup edilir.
Top bizdeyken pas oyunu.
Top rakipteyken orta sahada şok pres yapmak şart.
Durup beklersek,tıpkı geçen sezon GS deplasmanında olduğu gibi onlar oynar biz seyrederiz.

nevzat61
27.08.2019, 22:26
Takımımız da sizin gibi AEK maçı dururken FB maçını konuşuyorsa yandık yani..korkarım sezonun ilk sürprizini yaşarız bu moral bozukluğu ile lig de bizim için biter..Avrupa ligi playoff ,gruplara kalma maçı..11milyon euro' luk maç..bazı arkadaşlarında ısrarla istediği gibi bu konunun AEK maç sonrasina kadar kilitli kalması gerekiyor..üstüne basa basa AEK maçı FB maçından kat kat önemli maçtır..Avrupa da hangi takım olursa olsun küçümsemek futbolu bilmemektir..üstelik de adamlar yeni teknik ekiple hırslı geliyor.. Kolay gol yiyen bir takım olmamız keyfimi kaçırıyor..

hanzale
28.08.2019, 02:03
Takımımız da sizin gibi AEK maçı dururken FB maçını konuşuyorsa yandık yani..korkarım sezonun ilk sürprizini yaşarız bu moral bozukluğu ile lig de bizim için biter..Avrupa ligi playoff ,gruplara kalma maçı..11milyon euro' luk maç..bazı arkadaşlarında ısrarla istediği gibi bu konunun AEK maç sonrasina kadar kilitli kalması gerekiyor..üstüne basa basa AEK maçı FB maçından kat kat önemli maçtır..Avrupa da hangi takım olursa olsun küçümsemek futbolu bilmemektir..üstelik de adamlar yeni teknik ekiple hırslı geliyor.. Kolay gol yiyen bir takım olmamız keyfimi kaçırıyor..

+58

44-61
28.08.2019, 07:32
Şu ana kadar televizyonda izlediğim hiçbir büyük maçı kazanamadık. maçta kendimi odaya kapatacağım ve maç bitene kadar bir film bulup onu izleyeceğim en azından takım benim olumsuzluğum dan etkilenmez :)

thehell61
28.08.2019, 09:31
Perşembe maçımız var pazar bu maç var versenize kardeşim pazartesiye maçı daha önce hiç derbi oynanmadı sanki pazartesi günü. İstanbul şişirilmişleri olsa eminim bu maç pazartesi olurdu.

OrkHun
28.08.2019, 09:33
Perşembe maçımız var pazar bu maç var versenize kardeşim pazartesiye maçı daha önce hiç derbi oynanmadı sanki pazartesi günü. İstanbul şişirilmişleri olsa eminim bu maç pazartesi olurdu.

milli maç programından sanırım, hiçbir avrupa liginde maç yok pazartesi (ikinci ligler falan var sadece)

samway
28.08.2019, 09:41
bu maç da orta saha obi parmak sosa ilerde sturridge oynamalı defans da fernandes hava topları ve muriç için oynamalı sağ açıkta ekuban solda waka olmalı fizik gucumuz yüksek olmalıyız abdüş sonradan oyuna girmeli çünkü şikeciler yaşlı orta saha nedeniyle 2. yarı daha cok oyundan kopacaklar

yorumsuz6117
28.08.2019, 10:45
Sörlot'un yerine Mikel'le başlamalıyız..

kayseriliyiz
28.08.2019, 10:57
Iddaa fb'yi ikinci sampiyonluk favorisi olarak oran vermis.
Tabi tesadüf bunlar.

Anıl C
28.08.2019, 11:13
Maç gününe kadar birsey yazmayacagim. Sadece birkac sey karalamak istiyorum simdi.
Ben rakip taraftar forumlarina da ara sira bakan biriyim.
Ama size tavsiyem bakmayin.
Cünkü bu kevaşelerin yazdiklarini görünce acayip sinirleniyorum.
Sadece biri üçü birden düşman olmuşlar bize bu maçta.
Umarım kazaniriz.
Kazanalim ki satilik medyanin ve bunlarin bi tarafina pamuğu tikiyalim.

kayseriliyiz
28.08.2019, 11:28
Maç gününe kadar birsey yazmayacagim. Sadece birkac sey karalamak istiyorum simdi.
Umarım kazaniriz.
Kazanalim ki satilik medyanin ve bunlarin bi tarafina pamuğu tikiyalim.Biz galip pozisyonda olursak 100% hakem devreye girer ve maçi çevirir.
Geç olmadan hakemlere ayar verilmeli yoksa çok ah vah ederiz.

Kazım Bostan
28.08.2019, 11:41
maçta çok tahrikkar olacaklar. sakin kalalım, maçı alırız.

ilelebeTS
28.08.2019, 12:06
Dengesiz Fırat'ı vermişler maça. Sağı solu belli olmaz. İyi gününe denk gelirse, eyyam yapmazsa hiç yoktan var'ı iyi kullanıyor. Tabi var hakemi de önemli.

Var hakemi de Palabıyık olmuş. Allah kolaylık versin bize.

Ozan Yılmaz
28.08.2019, 12:13
Fırat isterse iyi yönetir isterse eyyam yapar günü gününü tutmaz, kafasında tilkiler hep olmuştur.

wakaeme
28.08.2019, 12:16
Fırat Aydınus bence çok da kötü bir hakem değil kadıköy baskısını kaldırabilir ama var hakemi ali palabıyık büyük fenerli

Doğukan Uçan
28.08.2019, 12:26
bu maça fırat+ali palabıyık denen ortama göre şekil alan hakemleri veren tff fenerin bu sene sampiyon olmasını istedigini tekrar kanıtladı.

Gökhan Balcı
28.08.2019, 12:32
Hem Fırat hem ali süper ikili olmuşlar.

Oruç
28.08.2019, 12:34
Yardımcı hakemlerden biri Aleks Taşçıoğlu. Vallahi işimiz çok zor. Takım bu şartlarda bu maçı alırsa ligi domine ederiz. Allah yardımcımız olsun.

Halil Alemdar
28.08.2019, 12:40
Orta sahayı 3 lemeliyiz obi sosa parmak üstünlük kurabilir stoperde bi tane uzun kesin oynar muriçe karşılık yanına yine hüseyin yazılır bence

oksoholu
28.08.2019, 12:50
Dengesiz Fırat'ı vermişler maça. Sağı solu belli olmaz. İyi gününe denk gelirse, eyyam yapmazsa hiç yoktan var'ı iyi kullanıyor. Tabi var hakemi de önemli.

Var hakemi de Palabıyık olmuş. Allah kolaylık versin bize.
Ya boş verin bu olumsuz düşünceleri oynayalım maçı alalım bir pozisyon VAR a gidip yanlış karar çıkma ihtimali o kadar fazla değil önemli olan VAR a gidebilmek anladığım kadarı ile var protokolünde hakeme ne gördüğü soruluyor oda ona göre karar veriyor bizim Malatya maçında Ekubanın pozisyonunda sanırım omuz omuza bir müdahale gördüm dediği için vara gidilemedi yoksa emin değilim deseydi vara gidilecekti ve penaltı verilecekti saha hakemine göre karar alınıyor yan hakem bayrağı çekti mi orta hakem devam etmez aslında pozisyonun sonunu beklemesi lazım ama eminse çekiyor ve pozisyon durduruluyor anca bu durumlarda hakemler etki yapar diğerlerinde ise oyuna çok fazla etki şansları yok
Fırat verdiği kararı zaden hal diliyle açıklar vara bile gerek yok

Bizim ne oynadığımız önemli cesurca çıkıp fenerin üzerine gidersek oyunu çok çabuk koparırız ama Konya gibi gol yiyene kadar beklersek geç olur sağda Ozan oynayacak Nwakame bir kaç pozisyon üzerine gidip faul alır ve kart gösterilirse orası otoban olur Forvet oynayacak eleman Zanganın oyun kurmasına izin vermemeli Parmakda orta sahada çamura yapışmalı sahada başka oyun kuracak kimse kalmıyor

LağusKusteli
28.08.2019, 12:56
Ya boş verin bu olumsuz düşünceleri oynayalım maçı alalım bir pozisyon VAR a gidip yanlış karar çıkma ihtimali o kadar fazla değil önemli olan VAR a gidebilmek anladığım kadarı ile var protokolünde hakeme ne gördüğü soruluyor oda ona göre karar veriyor bizim Malatya maçında Ekubanın pozisyonunda sanırım omuz omuza bir müdahale gördüm dediği için vara gidilemedi yoksa emin değilim deseydi vara gidilecekti ve penaltı verilecekti saha hakemine göre karar alınıyor yan hakem bayrağı çekti mi orta hakem devam etmez aslında pozisyonun sonunu beklemesi lazım ama eminse çekiyor ve pozisyon durduruluyor anca bu durumlarda hakemler etki yapar diğerlerinde ise oyuna çok fazla etki şansları yok
Fırat verdiği kararı zaden hal diliyle açıklar vara bile gerek yok

Bizim ne oynadığımız önemli cesurca çıkıp fenerin üzerine gidersek oyunu çok çabuk koparırız ama Konya gibi gol yiyene kadar beklersek geç olur sağda Ozan oynayacak Nwakame bir kaç pozisyon üzerine gidip faul alır ve kart gösterilirse orası otoban olur Forvet oynayacak eleman Zanganın oyun kurmasına izin vermemeli Parmakda orta sahada çamura yapışmalı sahada başka oyun kuracak kimse kalmıyor

Aynen katılıyorum

ffırtına
28.08.2019, 12:56
Hangi hakem verilirse memnun kalacaktık ki ? Burayı yıllarca takip ederim hiç bir zaman şu hakem verildi diye sevinildiğini görmedim o yüzden çok takılmamak lazım ..

Bu maça büyük maçlardan etkilenmeyecek, atmosferi kaldırabilecek , heyecan yapmayacak oyuncularla oynamak gerek.. Her ne kadar formsuz da olsa Obi Mikel bu maçta ilk 11 de başlamalıdır. 10 numarayı düşünmeye gerek yok Sosa 10 numaranın hakkını verir. Yabancı futbolular böyle maçları sever Sturridge'in sahada olması bile rakibi korkutur.. Bu diziliş ve bu kadro kağıt üzerinde bu maçı rahat alır.. Bunu uygulamaya dökmek gerek ...

------------------------ Uğur --------------------------

--JP------- ivanildo---------- Hüseyin------- Novak--

------------- Mikel ----------- Parmak----------------

---Ömür---------- Sosa ---------------- Nwakeme----

------------------- Sturridge---------------------------

ozturk
28.08.2019, 13:00
Bu hakemlerle galibiyet imkansız..

Adem Akyüz'
28.08.2019, 13:01
Yahu sanki "Onun atanması iyi oldu." diyebileceğimiz bir hakem varmış gibi konuşuyorsunuz. Kim gelirse gelsin aynı :)

shootems
28.08.2019, 13:07
Umarım kazaniriz.
Kazanalim ki satilik medyanin ve bunlarin bi tarafina pamuğu tikiyalim.Hocam boşverin fenerbahçe taraftarını o dangalaklar futbolun F'sinden anlamıyor. Adil bir hakem yönetsin en kötü berabere kalırız.

Trabzonspor 61
28.08.2019, 13:11
Hakem fırat, var hakemi ali. Mac kadıköyde. Yönetim siteden bir acıklama yapmayacaksa bizi dogram dogram dograrlar. 2 tane holigan fenerliyi vermisler macımıza.

ÖmürKaradeniz61
28.08.2019, 13:18
Maç öncesi tahmin etmiştik zaten fıratı ama ümit öztürk denen kurusunun tekrar maç alması beni son derece tiksinirdi .Turgay güdü sana yazıklar olsun.

OrkHun
28.08.2019, 13:19
Hakem fırat, var hakemi ali. Mac kadıköyde. Yönetim siteden bir acıklama yapmayacaksa bizi dogram dogram dograrlar. 2 tane holigan fenerliyi vermisler macımıza.
fırat'ın atandığı son 10 maçta 1 galibiyeti varmış fenerin. fenerli denemez bence, eyyamcı ama kime eyyam yapacağı belli olmuyor.
ali palabıyık için ise durum farklı

Ahmet Hamza
28.08.2019, 13:20
Hangi hakem gelse memnun olacaktık acaba? Ben kendimi bildim bileli her hafta hakem açıklandığında şikayet ediyoruz. Bence Fırat iyi bir hakem.

Koray
28.08.2019, 13:37
Hakeme itiraz kültürü oluşturmalıyız.

Mesela geçen hafta Ekuban’a yapılan harekete Ekuban’dan başka itiraz eden olmadı, pozisyondan hemen sonra birkaç kişi daha itiraz etse hakem VAR’a giderdi.

Gürkan Asma
28.08.2019, 13:42
Hakem atamasından da belli oldu ki bu maçı düşünmek anlamsız, taraftar olarak bu maçı yok saymak en iyisi. Bu şikecilerden çekinmek felan değil, takıma güvenim sonsuz, ancak hakeme hiç güvenmiyorum. Kalan 31 maça odaklanmak gerek :D

Koray
28.08.2019, 13:52
Oyun anlamında geçen sezondan gerideyiz.

Bu sezon oynadığımız tüm rakipler orta alanda top yapa yapa kalemize indiler, bunun sebebi defans bölgesindeki iki aceminin Ünal hocanın uyarılarına rağmen ısrarla defansı önde kurmamaları. Oyunu sıkıştıramıyoruz, Parmak-Sosa ikilisiyle rakibi ısıramıyoruz Yusuf varken onun desteğiyle bu işi yapabiliyorduk.

Kamil Çakmak
28.08.2019, 13:53
Var hakemi Ali Palabıyık'ın Fırat Aydınus'u kritik kararlarda etkileyeceğini düşünüyorum. Ali Palabıyık tehlikeli hakem. Maça gelince... Ya gelmeyelim hayırlısıyla
yarın bir turu geçelim derim.

44-61
28.08.2019, 14:01
Bence hakem olayına takılmayın. Kamuoyu oluşturamadığımız gibi geçen yıl kazandığımız sempatiyi de kaybedebiliriz. zaten mevcut hakem camiasında tercih edeceğimiz adaletine güveneceğimiz bir hakemde yok. Bizim tek gücümüz geçen yıl kazandığımız sempati. Bunu kaybetmemeliyiz. Bu herkesi baskı altına alacak tek şey

Tayfun
28.08.2019, 14:04
Faydalı olacak veya olmayacak resmi siteden açıklama yapılmalı bu atanan hakemler ile alakalı.

Sadece gündem olsa, dikkatleri çeksek dahi yeter.

Gökhan Balcı
28.08.2019, 14:09
Medyada bazen gereksiz bir şişirilme görüyorum bizim adımıza. Oynadığımız oyunun başarısından bahsediyorlar. Bana bu pek gerçekçi gelmediği gibi bizim maçlarımızı dikkatli gözle izlediklerini de düşünmüyorum. Hedefleri olan hiçbir takım bu denli pozisyon veremez. Bu takımın bariz iki avantajı var bu kadar pozisyon vermesine rağmen. Birincisi asla maçı bırakmayan ve birbirini tanıyan takım olgusu. Diğeri de bireysel yeteneği üstün olan oyunculardab oluşması. Bazı oyuncular fark yaratır buna eyvallah ama onun yerine oynayan kişinin de sisteme uygun oynamaya devam etmesi gerekir. Bizim kanat oyuncularımız ne stoper hattımız ne orta saha hattımız çift forvetli sisteme uygun değil. Bu takım orta bölgede kalabalık olmaz takım savunmasını birlikte yapmaz birbirine uzak oynamaya devam ederse eninde sonunda ligden de koparız avrupadan da oluruz. Bu hataları affetmeyecek takımlarla muhakkak karşılaşacağız ve bu olmadan bu soruna çözüm bulmamız gerekiyor. Sturridge forvet arkası oynayacaksa maça göre ekuban veya sorloth ile başlanır. Ama sturridge forvet olacaksa ne ekuban ne sorloth onun arkasında oynayamaz. Bizim acilen yusufun yerine birini koymamız gerekiyor.

Ben bazen mikeli damdoy gibi kullanabilir miyiz diye düşünüyorum. Damdoy da çok teknik bir oyuncuydu ama son vuruşları berbat bir adamdı. Aşırı yumuşak vuruşları vardı. Ama müthiş top saklar ince paslar atardı. Bu anlamda çok faydalı bir isim olurmuş gibi geliyor bana. Öte yandan tempo yapamayacak bir oyuncu olacağı da kesin. Yusuf gibi iki bölgeye de sık sık gelmesini bekleyemeyiz. Bu vesileyle parmak'ı bu bölgede kullanmaya başlayabiliriz devamlı olarak diye düşünüyorum. Fenerbahçenin de vedat gibi hareketli ve uzun bir oyuncusu var. Bu arkadaşa topu mümkün mertebe kullandırmamak için stoper tandemini de uzunlardan kurmakta bir sakınca görmüyorum. Ve bu kadar dengesiz bir defans hattı olan bir takıma karşı eğer hazırsa sturridge müthiş olur. Ama değilse ekuban ile başlamak en makulu gibi duruyor. Bir şeyler düşünülmeli. Bu maça iç sahada rulet oynadığımız gibi çıkmamalıyız.

Uğurcan
Joao Ivanildo campi Novak
Mikel sosa
Abdül parmak tony
Sturridge (ekuban)

Ben böyle çıkardım bu maça

yorumsuz6117
28.08.2019, 14:14
Geçmiş olsun..

TSezgin61
28.08.2019, 14:15
acaba bu basligi AEK maci bitene kadar kapatsakmi?

thehell61
28.08.2019, 14:15
En sevmediğim iki adamı kalkmış bu maça atamışlar. Sırf bu Ali Palabıyık var diye maça gitmediğimi hatırlıyorum. Her seferinde de beni yanıltmadı. Ş....

Gürkan Asma
28.08.2019, 14:56
Fenerliler twitter dan algıya da başlamış :D , sahada her türlü üstün olduğumuzu biliyorlar, ya hakem etki edecek, ya emre pislik yapacak. Oynayacakları koz çok :D

GencTurk6161
28.08.2019, 15:26
Biz galip pozisyonda olursak 100% hakem devreye girer ve maçi çevirir.
Geç olmadan hakemlere ayar verilmeli yoksa çok ah vah ederiz.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant TapatalkArtık çok geç ...

Berke6198
28.08.2019, 15:37
Uzun süredir gerginlik yaşamıyoruz fenerbahçe'ye karşı. Yine gerginlik yaşayacağımızı düşünmüyorum. Atmosfer konusunda onlara özel bir durum yaşamıyoruz, geçen sezon Galatasaray'a, Beşiktaş'a ve Ankaragücü'ne bile oyunu tutmakta son 15 dakikalık dilimde sıkıntılar yaşadık. Kimsenin bu algıya kapılmasına da gerek yok. Olumlu yönünden bakacak olursak 5 maçtır içerde/dışarda mağlup olmadık.

Yapılmaya çalışılan ucuz algıya takımın kapılıp gitmesine ihtimal vermiyorum çünkü Ünal Karaman'ın mentörlüğüne güveniyorum. Taraftar olarak biz de stada gidemediğimiz için herhangi bir negatif/pozitif etki oluşturamıyoruz takım üstünde. O yüzden her şey sahada olup biteceklere bakar.

Maça fenerbahçe penceresinden bakacak olursak, en güçlü ve etkin noktaları Kruse-Muriqi bağlantısı gibi görünüyor. Özellikle Muriqi'in hava topu kabiliyeti sebebiyle rakip yarı alanda etkinlikleri arttı. Kruse ve Muriqi geçişli bir oyun vadediyor fenerbahçe cephesine. Tempolarını yükseltip oyunu kenarlara yönlendirdikleri zaman gol becerisi yüksek olan iki ismi de dikkatli şekilde savunmak durumunda kalıyorsunuz ki bu onların iç saha oyunlarını bir derece güçlü kılacaktır. İç sahadaki Gazişehir oyunlarını kıstas almıyorum, fenerbahçe pas kalitesi düşük bir takım. O konuda bağlantı olarak güvenebildikleri tek isim Emre Belözoğlu ve onun da handikapları malumunuz.

Pas kalitesi yüksek olmayan bu fenerbahçe, deplasmanda geçen seneki Avcı mantalitesini terk eden Başakşehir'e bile direnmekte oldukça zorlandı. Biri defans arkasına uzun top olmak üzere iki kontra atakla oyunu çevirdiler fakat Başakşehir'in bitiricilik eksikliği bunda ana etmendi.

Yine onların penceresinden devam edecek olursak, iki önemli beklerinden yoksunlar. Bu yoklukta Dirar'ı sola, Ozan'ı sağa attı ki bu durum maçta kesinlikle bizim işimize yarayacak bir faktör olacaktır eğer aynı kurguyla karşımıza çıkacak olursa Ersun Yanal. Kanat bekleri ileri yollayıp, Emre'yi 2 stoperin arasına çekip arkayı 3'leyerek geniş alana yayılarak yan toplarla skora ulaşma istekleri var. Klasik bir EY. Bizimse bu noktada yapmamız gereken güçlü yanlarımızı kullanmak olacak. İç saha faktörüne aldırış etmeden önde baskıyla oyunu merkeze daraltmak zorundayız. O noktadaki pas bağlantıları zayıf, oyunu kanatlarına açmalarına ve yüzleri dönük hücum etmelerine müsaade edersek yüksek ihtimalle 1 ya da 2 kafa golü bulacaklardır.

Emre'ye yüksek pres uygulayıp ikili mücadeleye girme konusunda oyunculara telkinlerde bulunmak lazım, yaşı nedeniyle o fiziksel sertliğe cevap veremeyecektir ve mental olarak oyundan erken düşmesini sağlayabiliriz.

Özellikle Kruse'ye hücum geçişlerinde top aldırmamak gerekiyor. Obi Mikel - Sosa ve önlerinde Parmak üçlüsünü tercih etmek bu maçta akılcı olacaktır. Ekuban'ı ileri uçta kullanmak yine benim tercihlerimden biri olurdu açıkçası. Sörloth'un sprinter ve pivot özelliklerine ikinci yarıda ve özellikle son 15 dakikada çok ihtiyaç duyacağız.

Fenerbahçe'nin de bize karşı pres uygulayacağını varsayarsak, karşılıklı preslerde alanın hızlı geçilmesinden faydalanacak takm kesinlikle biz oluruz. Pas kalitemizin daha yüksek olması, topla alan kat eden oyuncu sayımızın merkezde yüksek olması ve bek etkinliklerimiz sebebiyle geçişli oyunda ciddi bir dominasyon yakalarız.

Sturridge'in de en az 10-15 dakika forma giymesini bekliyorum bu mücadelede. Duruma göre 45 dakika bile ihtiyaç duyabiliriz kendisine ancak tam hazır değilse sakatlık riski yaratacak her türlü durumdan uzak durmak lazım. Uzun vadede kendisine daha fazla ihtiyacımız var.

Abdülkadir, Ekuban ve Sosa'nın üstüne basa basa değinmek istiyorum çünkü Sosa oyunun merkezden yönlendirilmesinde kaptanlık pazubandının yanı sıra en kaliteli ayak olması dolayısıyla bir patlayıcı güç teşkil etmeli ve takımın vites artırıp düşürmesinde takıma liderlik etmeli. Abdülkadir-Ekuban ikilisinin fenerbahçe'nin en zayıf karnı olan stoper tandemini dikine top sürüşlerle yormasını ve konsantrasyonlarını dağıtmasını bekliyorum.

Maçın sonucunu beraberlik olarak bekliyorum. 2-2 veya 3-3 gibi bir skor görebiliriz.

İlk 11'im şöyle olurdu:

Uğurcan

Pereira Hosseini Ivanildo Novak

Sosa-Mikel

Abdüş Parmak Nwakaeme

Ekuban

Selim Çoban
28.08.2019, 15:56
Hakemlere takılıp takımın motivasyonunu dağıtmamalıyız. Önce takım oyununu, performansı sergilemeli sonrasındaki hakem faktörü takımın konusu olmamalı, taraftar yönetimin konusu olmalı

ffırtına
28.08.2019, 16:09
Biz Sosa'yı neden 10 numara pozisyonunda oynatmıyoruz bu adam Beşiktaş'ta 10 numara oynadı ve çok etkili oldu gol ve asist sayısı gayet iyiydi.. Obi Mikel'i yedek oturtuyoruz oysaki farklı oyuncu tipi bence.. Şu formatın nasıl olacağını merak ediyorum..

-------------------- Obi Mikel----------- Parmak ----------------

--------------------------------- Sosa -----------------------------

Ahmet Taşçı
28.08.2019, 16:16
Uzun süredir gerginlik yaşamıyoruz fenerbahçe'ye karşı. Yine gerginlik yaşayacağımızı düşünmüyorum. Atmosfer konusunda onlara özel bir durum yaşamıyoruz, geçen sezon Galatasaray'a, Beşiktaş'a ve Ankaragücü'ne bile oyunu tutmakta son 15 dakikalık dilimde sıkıntılar yaşadık. Kimsenin bu algıya kapılmasına da gerek yok. Olumlu yönünden bakacak olursak 5 maçtır içerde/dışarda mağlup olmadık.

Yapılmaya çalışılan ucuz algıya takımın kapılıp gitmesine ihtimal vermiyorum çünkü Ünal Karaman'ın mentörlüğüne güveniyorum. Taraftar olarak biz de stada gidemediğimiz için herhangi bir negatif/pozitif etki oluşturamıyoruz takım üstünde. O yüzden her şey sahada olup biteceklere bakar.

Maça fenerbahçe penceresinden bakacak olursak, en güçlü ve etkin noktaları Kruse-Muriqi bağlantısı gibi görünüyor. Özellikle Muriqi'in hava topu kabiliyeti sebebiyle rakip yarı alanda etkinlikleri arttı. Kruse ve Muriqi geçişli bir oyun vadediyor fenerbahçe cephesine. Tempolarını yükseltip oyunu kenarlara yönlendirdikleri zaman gol becerisi yüksek olan iki ismi de dikkatli şekilde savunmak durumunda kalıyorsunuz ki bu onların iç saha oyunlarını bir derece güçlü kılacaktır. İç sahadaki Gazişehir oyunlarını kıstas almıyorum, fenerbahçe pas kalitesi düşük bir takım. O konuda bağlantı olarak güvenebildikleri tek isim Emre Belözoğlu ve onun da handikapları malumunuz.

Pas kalitesi yüksek olmayan bu fenerbahçe, deplasmanda geçen seneki Avcı mantalitesini terk eden Başakşehir'e bile direnmekte oldukça zorlandı. Biri defans arkasına uzun top olmak üzere iki kontra atakla oyunu çevirdiler fakat Başakşehir'in bitiricilik eksikliği bunda ana etmendi.

Yine onların penceresinden devam edecek olursak, iki önemli beklerinden yoksunlar. Bu yoklukta Dirar'ı sola, Ozan'ı sağa attı ki bu durum maçta kesinlikle bizim işimize yarayacak bir faktör olacaktır eğer aynı kurguyla karşımıza çıkacak olursa Ersun Yanal. Kanat bekleri ileri yollayıp, Emre'yi 2 stoperin arasına çekip arkayı 3'leyerek geniş alana yayılarak yan toplarla skora ulaşma istekleri var. Klasik bir EY. Bizimse bu noktada yapmamız gereken güçlü yanlarımızı kullanmak olacak. İç saha faktörüne aldırış etmeden önde baskıyla oyunu merkeze daraltmak zorundayız. O noktadaki pas bağlantıları zayıf, oyunu kanatlarına açmalarına ve yüzleri dönük hücum etmelerine müsaade edersek yüksek ihtimalle 1 ya da 2 kafa golü bulacaklardır.

Emre'ye yüksek pres uygulayıp ikili mücadeleye girme konusunda oyunculara telkinlerde bulunmak lazım, yaşı nedeniyle o fiziksel sertliğe cevap veremeyecektir ve mental olarak oyundan erken düşmesini sağlayabiliriz.

Özellikle Kruse'ye hücum geçişlerinde top aldırmamak gerekiyor. Obi Mikel - Sosa ve önlerinde Parmak üçlüsünü tercih etmek bu maçta akılcı olacaktır. Ekuban'ı ileri uçta kullanmak yine benim tercihlerimden biri olurdu açıkçası. Sörloth'un sprinter ve pivot özelliklerine ikinci yarıda ve özellikle son 15 dakikada çok ihtiyaç duyacağız.

Fenerbahçe'nin de bize karşı pres uygulayacağını varsayarsak, karşılıklı preslerde alanın hızlı geçilmesinden faydalanacak takm kesinlikle biz oluruz. Pas kalitemizin daha yüksek olması, topla alan kat eden oyuncu sayımızın merkezde yüksek olması ve bek etkinliklerimiz sebebiyle geçişli oyunda ciddi bir dominasyon yakalarız.

Sturridge'in de en az 10-15 dakika forma giymesini bekliyorum bu mücadelede. Duruma göre 45 dakika bile ihtiyaç duyabiliriz kendisine ancak tam hazır değilse sakatlık riski yaratacak her türlü durumdan uzak durmak lazım. Uzun vadede kendisine daha fazla ihtiyacımız var.

Abdülkadir, Ekuban ve Sosa'nın üstüne basa basa değinmek istiyorum çünkü Sosa oyunun merkezden yönlendirilmesinde kaptanlık pazubandının yanı sıra en kaliteli ayak olması dolayısıyla bir patlayıcı güç teşkil etmeli ve takımın vites artırıp düşürmesinde takıma liderlik etmeli. Abdülkadir-Ekuban ikilisinin fenerbahçe'nin en zayıf karnı olan stoper tandemini dikine top sürüşlerle yormasını ve konsantrasyonlarını dağıtmasını bekliyorum.

Maçın sonucunu beraberlik olarak bekliyorum. 2-2 veya 3-3 gibi bir skor görebiliriz.

İlk 11'im şöyle olurdu:

Uğurcan

Pereira Hosseini Ivanildo Novak

Sosa-Mikel

Abdüş Parmak Nwakaeme

Ekuban

Hoca kadro konusunda tutucu biraz, İvanildo yarınki maçta oynar, Fener maçında Duble Hüseyin ile yine devam ederiz, orta saha ise eğer 1 puan için çıkarsa yazdığın gibi Mikeli monte eder 3lüye döner, kendi söylemi gibi Trabzonspor dünya karması da olsa galibiyet için çıkacaksa Parmak - Sosa ikilisini bozmaz.

Ahmet Taşçı
28.08.2019, 16:25
Biz Sosa'yı neden 10 numara pozisyonunda oynatmıyoruz bu adam Beşiktaş'ta 10 numara oynadı ve çok etkili oldu gol ve asist sayısı gayet iyiydi.. Obi Mikel'i yedek oturtuyoruz oysaki farklı oyuncu tipi bence.. Şu formatın nasıl olacağını merak ediyorum..

Hoca Prag maçının ilk yarısında denedi bu üçlüyü fakat gerek Mikel'in hazır olmaması gerek üçlünün birlikte oynamamsından kaynaklanan nedenlerle üçlü adam, yer ve görev paylaşımında sıkıntılar yaşadılar. Bence bu üçlüde ısrar edilmeli. Takım kesinlikle çift forvet oynayacak orta alana sahip değil. Bu adamlara orta alanda birbirlerini kontrol ederek tam özgürlük verilmeli. Çünkü 3ü de 10,8 ve 6 numara oynadılar, iki kişi ilerdeysr bir kişi geride olacak şekilde değişmeli bir sistem oturturum ben olsam herkes 10 herkes 8 herkes 6 numara birinizi kontrol ederek defolarını kapatarak oynayacaksınız der çekilirdim.

Çağdaş DENİZ
28.08.2019, 16:28

sosanın artık eskisi gibi son vuruş becerisi ve frikikten golü yok maalesef
son vurduğu 10 şut out'a çıktı 2 de penaltı kaçırdı

ffırtına
28.08.2019, 16:34
Hoca Prag maçının ilk yarısında denedi bu üçlüyü fakat gerek Mikel'in hazır olmaması gerek üçlünün birlikte oynamamsından kaynaklanan nedenlerle üçlü adam, yer ve görev paylaşımında sıkıntılar yaşadılar. Bence bu üçlüde ısrar edilmeli. Takım kesinlikle çift forvet oynayacak orta alana sahip değil. Bu adamlara orta alanda birbirlerini kontrol ederek tam özgürlük verilmeli. Çünkü 3ü de 10,8 ve 6 numara oynadılar, iki kişi ilerdeysr bir kişi geride olacak şekilde değişmeli bir sistem oturturum ben olsam herkes 10 herkes 8 herkes 6 numara birinizi kontrol ederek defolarını kapatarak oynayacaksınız der çekilirdim.

Bence de bu sistem takıma katkı katar.. Özellikle zorluk seviyesi yüksek maçlarda bu denenmeli..

ffırtına
28.08.2019, 16:35
sosanın artık eskisi gibi son vuruş becerisi ve frikikten golü yok maalesef
son vurduğu 10 şut out'a çıktı 2 de penaltı kaçırdı
O bölgede bulunup asist yapsa dahi yeter ki zamanla gol sayısı da artar..

Gürkan Asma
28.08.2019, 17:13
Şuan bjk deki llajic bizde olsa arkama yaslanır 2. kim olacak diye beklerim :D

eraytaskin61
28.08.2019, 17:25
Fenerbahçeli arkadaşlarda yine bir küçümseme aşırı bi özgüven..
Tek istediğim iyi bir futbol dersi...

Mustafa YILMAZ
28.08.2019, 18:03
şikeciler masa başı işlerine başlamış bile pereira üzerinden algı yapıp hakemin üzerine yürüyorlar şimdiden halbuki zaten kendi adamları.

malatya maçı sonrası yazdım nedenini.

sosa 34 yaşında ne çevik nede o bölgede boğuşacak enerjisi var(hem fizik hem mental) mesela malatya maçında iki kez top sürmeye çalıştı rakip yarı sahasında ikisindede aynı şekilde yanından gelen adam topu aldı gitti.

sosa bu yaştan sonra basit oynamalı ki bunu şuan en iyi şekilde yapıyor.