PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 3.Hafta | Fenerbahçe 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12

CesurHamsi
31.08.2019, 12:46
Dogan oynarda net kirmizi gorur..

Gökhan Balcı
31.08.2019, 12:47
Bu tarz maçların ne olacağı belli olmaz. İki gün önce ivanildo saçma sapan bir hata yaptı gol yedik dün de lyundama aynı şekil gol yedirdi. Futbol az hata yapanın kazandığı bir oyun. Goller ekseriyetle bireysel hatalardan kaynaklı oluyor. Bakarsınız daha maçın başında öne geçecek fırsatı buluruz. Kağıt üzerinde oynanmıyor yani maç. Geçen sene gs maçında muslera çok kısa kullandı autu atağa çıktık gol attık. Gene olur olabilir biz de yapabiliyoruz böyle hataları. Bu her zaman şans olarak da geçmez. Basarsın rakibe hataya zorlarsın oyun kurdurmaz uzun top attırırsın. Topun tehlikeli bölgede kalma ihtimalini düşürürsün. Yok edemezsin zira o uzun topa doğru çıkamaz adamını kaçırır yine gol yiyebilirsin. Ne olacağı hiç belli olmayacak bir maçtan yok yere korkmaya gerek yok. Biz geçen sene gs deplasmanında da aslan gibi oynadık yine oynarız.

Hocanın sistem değişikliğine gideceğini de zerre zannetmiyorum. Hele iki Avrupa maçından sonra. Sadece abdül planları bozmuş olabilir. Yoksa ekuban kadroya on numaraya yazılacak ilk kişi olmuştur artık.

Ahmet Kara
31.08.2019, 12:47
Mikel hariç herkes oynayabilir.

erenslash
31.08.2019, 12:50
bu arada fırat aydunus iyi bir hakem değil sıkıntılı özellikle atanmış verilen karar fener lehine

erman toroğlu bir çok kişinin gözü bu maçta olacak bakalım fırat bizi şaşırtacak mı?

hakem faktöründen önce tabi ki biz iyi oynamalıyız kötü oyna sonra hakem demenin anlamı yok

tabi penaltı kritik pozisyonlarda yediği haltları merak edeceğiz

misal bize penaltı çaldı sonra fenere fırsat yaratmaya çalışıyor bunu da yapan bir hakemdir bu

Mehmet Yusuf
31.08.2019, 12:52
Sturridge i yedek kulubesine koyman bile psikolojik olarak rakibi baskılar
tamam güzel transfer yaptık evet ama bir hafta on gündür bu adam top oynayacak hale gelemedimi ????

yorumsuz6117
31.08.2019, 12:58
Son fener maçında Abdüş'ün müthiş pasında Yusuf Yazıcı mükemmel vuruşuyla Kadıköy'ü susturmuştu, yarın ikisi de yok.. :(

Yiğit Gayretli
31.08.2019, 12:59
Beklentiyi anlayabiliyorum ama yanlış yerlere yükleniyoruz. Bu kadar baskıya lüzum yok.

Cafer Bulur
31.08.2019, 13:00
Uğurcan
JP - Hosseini - Ivanildo - Novak
Doğan - Sosa
Sörloth - Parmak - Tony
Ekuban

Kim ne derse desin kadro;
Ugurcan
Pereira ivanildo hosseini novak
Parmak Sosa
Avdijaj ekuban nwaekeme
Sörloth

Seklinde olmali aksi kabul edilemez teklif dahi edilemez

Kazım Bostan
31.08.2019, 13:05
ünal hoca'nın herkes tarafından beklenen ve öngörüleni özellikle yapmama gibi bir huyu var.

bu maç için değil bu arada, sturridge bence de oynamasın tam hazır olmadan, sakatlığının altından kalkamayız.

Gökhan Balcı
31.08.2019, 13:09
Ben rakip takımın hocasının yerinde olsam üç gün önce antrenmanın yarısını çıkaramadı denilen bir oyuncudan yedek kulübesinde oturuyor diye tırsmam. Aksine sevinirim yedek kulübesinde bir adamı boşuna oturuyor diye.

Yiğit SARI
31.08.2019, 13:09
Kim ne derse desin kadro;
Ugurcan
Pereira ivanildo hosseini novak
Parmak Sosa
Avdijaj ekuban nwaekeme
Sörloth

Seklinde olmali aksi kabul edilemez teklif dahi edilemez

Doğru kadro. Donis biraz soru işareti tabi sol kanat herif

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ahmet Aksu
31.08.2019, 13:10
sturridge neden ingiltereye gidiyor??

sezon başlamış yeni transfer edilmiş 4 gündür takımla çalışıyor ve en kötü yedek kadroda olmayıp ingiltereye tatile mi gidiyor??

eğer böyle bir şey varsa ona izin veren başkan benim için başkan değil. hoca da hoca değildir. burası çiftlik mi!

Gökhan Balcı
31.08.2019, 13:12
Doğru kadro. Donis biraz soru işareti tabi sol kanat herif

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aslında adam on numara. Sağ ayaklı pekala solda da oynar herhalde

Jackdaniels
31.08.2019, 13:13
Kafa yapısı şimdiden belli oldu Hocamızın , Ustası Şenol gibi bunda da bir Fener hastalığı var herhalde Mikeli yedin belliki sturridge'yi de yicen Doğanla Şahinle ancak 5.-6. haftaları görürsün.

Ehrimen
31.08.2019, 13:13
Bence Trabzonspor'un her maç öncesi kadrosunun nasıl olması ile ilgili direkt Trabzon halkına sorulsun. O neden yok, bu neden oynamıyor. Neredeyse kimseyi memnun edecek bir kadro yok. Sturridge'in durumu ile ilgili teknik ekip ve Ünal hoca hepimizden daha fazla bilgiye sahip ama ne olur ne olmaz yine de laf atalım hemen. Hazır olmadığı defalarca dile getirildi ama illa sürpriz olması bekleniyor. Sırf dursun diye yedeklere alınsa bu sefer neden oynatılmadı denir. Hazır olmadan oynatılsa ve tam performans gösteremese, fos denir.

Trabzonspor'un, Trabzonspor taraftarından daha büyük düşmanı yok.

Hakan
31.08.2019, 13:14
sturridge neden ingiltereye gidiyor??

sezon başlamış yeni transfer edilmiş 4 gündür takımla çalışıyor ve en kötü yedek kadroda olmayıp ingiltereye tatile mi gidiyor??

eğer böyle bir şey varsa ona izin veren başkan benim için başkan değil. hoca da hoca değildir. burası çiftlik mi!Tüm takım milli maç arasında 3-4 gün izinli,neden gidiyor acaba.

zaqua
31.08.2019, 13:14
Beklentiyi anlayabiliyorum ama yanlış yerlere yükleniyoruz. Bu kadar baskıya lüzum yok.

Baskıyı taraftar yaratmıyor ki. 3-1 in rövanşında en önemli oyuncunu sakatken oynatıp, 1. derece rakibinle oynayacağın maçı kaçırmasına sebep oluyorsun. Taraftar salak değil kızıyor.
Kaybettiğin maçtan sonra, türü geçmiş olmana rağmen, herkesi aşağı çekecek açıklamalar yapıyor, sürat ifadeni saklayamiyor, taraftarı kötü giden bir şeyler var fikrine sokuyorsun.

Yeni transferleri komple gomuyorsun.

Hocayı çok seviyorum ama maçta elindeki bütün psikolojik üstünlüğü kaybetti. Inşallah fener maçı ıyi gider, yoksa rüzgar terse dönecek.

yigits
31.08.2019, 13:16
Şayet Sorloth alınmamış olsaydı ve elde forvet oynayabilecek Ekuban bulundaydı, Sturridge bu maç ilk 11 çıkardı. Bu kadro muhafazakarlığı Şenol Güneş’in mirasıdır.
Not: Ünal Karaman’ı seviyor ve destekliyorum.

Yiğit Gayretli
Baskıyı taraftar yaratmıyor ki. 3-1 in rövanşında en önemli oyuncunu sakatken oynatıp, 1. derece rakibinle oynayacağın maçı kaçırmasına sebep oluyorsun. Taraftar salak değil kızıyor.
Kaybettiğin maçtan sonra, türü geçmiş olmana rağmen, herkesi aşağı çekecek açıklamalar yapıyor, sürat ifadeni saklayamiyor, taraftarı kötü giden bir şeyler var fikrine sokuyorsun.

Yeni transferleri komple gomuyorsun.

Hocayı çok seviyorum ama maçta elindeki bütün psikolojik üstünlüğü kaybetti. Inşallah fener maçı ıyi gider, yoksa rüzgar terse dönecek.

Abdüş'ün sakatlığı darbeye bağlı. Bu tahmin edilebilir bir şey değil.

İşler yoluna girecek ama ilk aksaklıkta sağa sola saldırarak olmaz bu.

Bu seneye kadar defalarca muhteşem başladığını düşündüğümüz sezonların 1 ay sonunda çöpe gidişine şahit olduk. Az sakin...

castillo61
Uğurcan
JP - Hosseini - Ivanildo - Novak
Doğan - Sosa
Sörloth - Parmak - Tony
Ekuban

Kadro net bu olmalı.

4-3-3 değil düz 4-2-3-1 oynamalıyız. Diğer türlü çalışılmamış edilmemiş takım ne top çıkarabiliyor ne de birbirine yakın oynuyor. Parmak oyunun iki yönünde de hayalet gibi dolanıyor.

Parmak'ın 10 oynamasına da aslında karşıyım ama şu maçta Emre'nin üstüne salacaksın maçı bitireceksin. Geçen sezon şampiyonluk maçında başak maça hafif üstün başlamıştı, Fatih Terim Donk'u Emre'nin üstüne saldı, peş peşe 2 faul sonrası Emre sakatlandı oyun tamamen gs'ye geçti. Bu işi kitabına göre oynayacaksın.

Yusuf Sarı ve Avdijaj kesinlikle başlamamalı. İkisi de fiziksel olarak bitik üstüne karşılarında Dirar olacak. Bu ikisine adım dahi attırmaz maç boyu 10 kişi oynarız. Ekuban'ın da kadroda maalesef gole en yakın kişi olduğunu düşünürsek enerjisini Dirar'la boğuşarak harcatmamalıyız. Bu yüzden Sörlot'un kanatta başlaması da elzem.

Wakayeme Ozan'ı paspas edip sürekli arka direğe topu kaldırırsa Sörlot boy avantajından bir tane sallayacak diye ümit ediyorum.

Emirhan Yazıcı
31.08.2019, 13:20
2-0 veya 3-0 kaybederiz duygusalliğa gerek yok . Ayrica Sturridge gibi bir oyuncun varsa Hazir olmasa bile kadroya alinir ve yedek bekletilir . Adami hazir degil diye kadroya almiyoruz saçmalik

battle symphony
31.08.2019, 13:20
Ya zaten milli aralarda bi tatil olur adam onun için gönderildi. Sturridge gibi sık sakatlanan bir oyuncuyu henüz hazır değilken riske etmenin anlamı yok. 15 dakika oynatıcam diye daha uzun süre kaybedilebilir. Zaten ara var orada toparlar Gençlerbirliği maçında süre alacaktır bir sıkıntı çıkmazsa.

Enes Başkaya60
31.08.2019, 13:22
Kimse hayal satmasın abi yarın takımın yenileceğini herkes biliyor ama bunu kabullenmek istemiyor her türlü faktör onların elinde bizim ordan puan alma şansımız maalesef hiç yok inanılmaz şanslı olmamız lazım oda çok zor bir ihtimal...

alper*
31.08.2019, 13:24
Adam hazır değil diye kadroya almamak nedir ya?

Alırsın kenarda bekletirsin, takıma ısıtırsın.

Ama biz ne biliriz.

ccd6167
31.08.2019, 13:24
1-1 2-2 biter gibi duruyor

ünal hocanın strateji belirleyeceğini düşünüyorum ama inşallah saçma sapan orta sahayı boş bırakmaz..

Tayfun
31.08.2019, 13:26
Avdijaj'ın Yusuf Sarı'dan farkı yok. Savunmaya yardım etme sıfır ikisinde de.

Abdülkadir'in yerine Avdijaj oynamalı diyenler maçın 15. dakikasından sonra küfür etmeye başlar

alper*
31.08.2019, 13:26
Vallahi havayı çok güzel dağıttılar sağolsunlar.

Galibiyet mucize olur bana göre.

BatuhanB
31.08.2019, 13:27
Kimse sağa sola kıvırmasın, Abdüş'ün yarın forma giyemeyecek olmasının tek sebebi Ünal Karaman'dır. Bravo hocam, iyi oldu böyle.

Tayfun
31.08.2019, 13:28
Adam hazır değil diye kadroya almamak nedir ya?

Alırsın kenarda bekletirsin, takıma ısıtırsın.

Ama biz ne biliriz.

Kesinlikle kardeşim.

Enes Başkaya60
Vallahi havayı çok güzel dağıttılar sağolsunlar.

Galibiyet mucize olur bana göre.

Mucize ötesi olur kral öyle bir ihtimal yok maalesef...

Someone
Sturridge oynamayacaksa izin verilmesi doğal hem milli maç arası var hem 1 Eylül adamın Doğum günü ailesinin yanında olmak istemesi doğal

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Laundros61
31.08.2019, 13:29
Gerçekten çok kötü bir taraftar profilimiz var utanıyorum çoğundan. Bu şehirde hoca ve futbolcu olmak inanılmaz zor. Azcık parlayıp kaçana hak vermeye başladım. Bu kadar futboldan anladığını sanıp bi bok bilmeyen beyinsizi bir arada görmedim hiç

Ahmet Aksu
31.08.2019, 13:29
..

Enes Başkaya60
31.08.2019, 13:31
Adamların sağ bekleri sol bekleri stoperleri yok ama adamlar bizi yener psikolojik olarak ilk başta öne geçtiler zaten geçen seneki oynadığımız oyunun gramını oynayamıyoruz Yusuf yüzünden mahvettin bizi çocuk..

BatuhanB
31.08.2019, 13:32
Kesinlikle Avdijaj'la başlamamalıyız. Geçen sezonki 4-3-3 düzenine devâm edilmeli bu maçta. Mikel hazır hissediyorsa Mikel, hazır hissetmiyorsa Doğan oynamalı.

Uğurcan
Pereira - Hosseini - Ivanildo - Novak
Mikel (Doğan) - Sosa
Ekuban - Parmak - Nwakaeme
Sørloth

alper*
31.08.2019, 13:32
Dün Adebayor 35-36 yaşında mıdır bu adam, sahada basmadık yer bırakmadı.

Neredeyse golünü atıyordu.

Adebayor'dan da mı kötü bu adamın durumu.

AyhanPe
31.08.2019, 13:34
Mucize ötesi olur kral öyle bir ihtimal yok maalesef...

Neden mucize ötesiymis? Aslinda bu maci Fb nin kazanmas mucize olurdu da her zaman ki gibi psikolojik savasta yerle bir oluyoruz. Bayern Münih oyuncularina Trabzonspor formasi giydirip maca ciksak kaybederiz..O derece..Adamlar rezil durumda. Yapay moral, ayarlanmis fikstür avantajiyla yukari cekiliyorlar..Bana göre suana kadar en kolay macimiz..Rahat olalim yahu..

Ahmet Aksu
31.08.2019, 13:34
o zaman kamil ahmete de izin verilsin ne bileyim yusufa da, kaleci ardaya da izin verilsin nasıl olsa 11e giremeyecekler bu maç.
böyle mantık olur mu renktaş Allah aşkına belki lazım olacak son 5 dk olsa bile..
hem takımının yanında olması gerekiyor ne tatili.. 2 gün sonra gitse olmaz mı yani..

hani takımdaşlık ruhu kolej havası bizim özelliğimiz buydu hani :)

Sturridge oynamayacaksa izin verilmesi doğal hem milli maç arası var hem 1 Eylül adamın Doğum günü ailesinin yanında olmak istemesi doğal

alper*
31.08.2019, 13:35
Biz bu adamın peşinden 2 ay epilasyon videosu çeksin diye mi koştuk.

Nerde bu devlet

olcay_61
31.08.2019, 13:38
Hoca saçmalamazsa(bakınız Aek maçı çıkan kadro) ve wakayeme ekstra oynarsa kazanırız.

Antonio
31.08.2019, 13:39
şaka maka adebayoru alsaydık fener maçında oynardı ve hala çok formda ve fit.

Şerafettin Kara
31.08.2019, 13:40
4-1 yeniliriz

AyhanPe
31.08.2019, 13:42
Mikel patlayacak bir mac illaki..Bence macin adami olacak..Fb den zerre kadar cekinmiyorum..Kim oynarsa oynasin takim iyi konsantre olursa rakibe sans bile tanimiyorum..Defansimiz korkunc bir hata yapip erken gol yemezsek en kolay macimiz bile olabilir..

Full HD
31.08.2019, 13:43
TS cok yorgun.AEKe karsi cok yiprandilar ve ayakta duracak dermanlari yoktu! Orta sahamiz üstelik otoban ve rakip takim istedigi gibi kalenin önüne geliyor.Kaos futbol oynuyoruz ve baskiya pek gelmiyoruz.Onun icin bu mac hakkinda hic bir beklentim yok! Umarim sakatlik yasamayiz , bu en büyük kazanc olur benim icin.

BatuhanB
31.08.2019, 13:44
şaka maka adebayoru alsaydık fener maçında oynardı ve hala çok formda ve fit.

Olur mu, Dedebayor o :p

Antonio
31.08.2019, 13:46
obiyi daha hazırlayamadık sturidge ocakta oynar bu gidişle sosa wakaeme faan kendi çabasıyla ekstra antrenman bilgisi ile biraz kondüsyon kazanmış sanırım. takım perte çıkmış 40 yaşındaki halı sahada oynayan abiler gibi. hocası desen Iq problemi var geçen senedekiler ile devam edelim diyor küstürüyor oyunculerı bu ahlaki ve etki değil açıklama yanlış. Yönetim bu durumu görüp hala izliyor ...

Ahmet Aksu
31.08.2019, 13:48
ben yenileceğimizi düşünmüyorum.
beraberlik diyorum.
fener maçlarında kötü futbol ile iyi futbol farketmiyor.
ama motivasyonu farklı olacaktır.

ama şuda bir gerçek ki efsane oynadığımız maçlarda bile yenemedik hakemle taraftarı ile son dk golleri ile bir şekilde puan almayı başardılar.
bu sene de takımımızın durumu ortada şikeciler de formda kötü oynsalar da rüzgar arkalarında ama yine de beraberlik diyorum.

4-1 yeniliriz

fleitnas
31.08.2019, 13:49
senaryoyu size yazıyorum sağda ekuban ıle ortada mikel sosa parmak ile çıkacak hoca adım gibi eminim hatalı da olsa bildiğinden dönmeyecek hoca ilk 11 konusunda asla yanlıs yapsada dönmüyor tekrar tekrar deniyor. Sonra dk 30 35 skor gene 2-0 olacak ikinci yarı mıkel yusuf değişecek hoca yusuf a jest olsun diye yine advıjayı almayacak çünkü yusufun kalbi kırılır. oyun denğelencek maçta 2-1 yada 3-0 bitecek. stoperde tabiki hüseyin hosseini ile başlayacak asla rakibe göre oyuncu seçmez ve stoperleri 2li 2li bölmüş asla sakatlık olmadan birbirleri ile karıştırmayacak bu net. Bunun sıkıntısınıda ekranda biz çekeceğiz sabit 11 belirlemek tabiki de lazım ama rakibe göre eldeki oyuncuları da kullanmak lazım böyle maçlarda ama malesef ünal hocada bu yok umarım bu yönünü geliştirir.

işin özü sans eseri sabit 11 mücadele ederse eder yoksa taktik ve sistem ile kazanamayacağımız gün gibi ortadadır.

LittleFinger
Rakip takımlar şu ana kadar her aldığı topla elini kolunu sallaya sallaya kale önüne kadar geldiği için zaten geride kabul edersek oyunu çok sıkıntı yaşarız diye düşünüyorum.. mikel sarı avdijaj doğan kendilerini aşmazlarsa işimiz çok zor.. takım zaten yorgun.. 1 puan çıkarırsak iyi olur..

Numan Yerlikaya
Donis'i o haliyle yerler beyler. Adam fizik olarak bitik adam top süremiyor millet 11 yazıyor. Şuan yedeklerde en hazır oyuncu Doğan. Ekuban'da kanatta gayet iyi oynar

chener
31.08.2019, 13:51
Ben yenilmeyiz, şartlara göre yeneriz diyorum. Dayanağım; şubattan bugüne yenilmeyen, şartlar ne olursa olsun oyuna tutunan , eksiklerimize rağmen maçı kazanmasını bilen ruhumuz.ayrıca rakip oyun kurgusu olmayan, sadece gazla çalışan bir ekip.
Yeniliriz diyen arkadaşların dayanağı ne?
Yeniliriz

Antonio
31.08.2019, 13:52
Dün Adebayor 35-36 yaşında mıdır bu adam, sahada basmadık yer bırakmadı.

Neredeyse golünü atıyordu.

Adebayor'dan da mı kötü bu adamın durumu.

Olur mu, Dedebayor o :p

ne yalan söyleyeyim dün bizim sorlothdan daha genç ve fit gözüktü :)

naimbektas6161
31.08.2019, 13:52
Andjusic e ne oldu? Bilen var mı?

AyhanPe
31.08.2019, 13:55
ne yalan söyleyeyim dün bizim sorlothdan daha genç ve fit gözüktü :)

Gs e karsi oynadi. Extra motivasyon gerekmeyen maclarda yatmaya baslarsa Kayseri icin kötü bir secim olmus olur. Bir mac ile herseyi belirleme aliskanligini birakabilsek ..

Tayfun
31.08.2019, 13:59
Benim umudum yok , oynadığımız her maçta orta saha çok kolay geçildi ve hep gol yedik. Defans yapamıyoruz, orta sahada diş gösterip direnç sağlayamıyoruz halen

Sıfır puan yazıyorum bu deplasmana

Emirhan Yazıcı
31.08.2019, 13:59
Andjusic e ne oldu? Bilen var mı?

Kiralik gidecek

LittleFinger
31.08.2019, 14:00
Ben yenilmeyiz, şartlara göre yeneriz diyorum. Dayanağım; şubattan bugüne yenilmeyen, şartlar ne olursa olsun oyuna tutunan , eksiklerimize rağmen maçı kazanmasını bilen ruhumuz.ayrıca rakip oyun kurgusu olmayan, sadece gazla çalışan bir ekip.
Yeniliriz

AEK maçında rakip stoper 70 metre top sürdü adamı kimse karşılamadı..
Hosseini Huseyin ve Campi İvanildo nun aynı anda oynamasını da anlamıyorum soruyorum ama cevap bulamıyorum?
Mikel hazır değil
Sarı hazır değil
Avdijaj hazır değil
Ömür yok
Daniel yok
Takım yorgun
Sörloth neden kanatta oynuyor onu da anlamıyorum bu adamın ortaya kafa vurması gerekmiyor mu sürekli kanatta adam.. buna da bir cevap bulamıyorum..
Yine de hücum hattımız iyi gol atarız ama gol de yeriz beraberlik çok uzak değil bence..

Ligin en dandik takımlarindan Kasımpaşa dan bile zor kurtardık 1 puanı..

Bir de Unal Karaman in son maçtan sonraki açıklamaları var tabii..

AyhanPe
31.08.2019, 14:02
Yeniliriz

Sosa gününde olsun yeterki Fb yi dagitiriz. Gs 8 kisi zor yendi. Yedikleri ilk gol AEK dan yedigimizin golün kopyasi nerdeyse. Gs in oynadigi oyunu biz oynasaydik kümede kalma mücadelesi verecegimizi ilan ederdi bizim futboldan cok iyi anlayan Trabzonspor izleyicileri..

61_Hasan_69
31.08.2019, 14:05
Fb Tv de su an u17 maçımız var sonrada u19 maçımız başlayacak ilgilenenlere duyrulur.
Özellikle u19 takımımızı dikkatli izleyin

aksamvakti
31.08.2019, 14:06
Resmen begenmedigimiz Olcay Sahanı arar olduk. Donis, Yusuf bu maçta oynayamayacaksa niye aldık. Sorloth hariç transferler güven vermiyor olacaksa gene alt yapıdan olacak

Neyse saat 15.00 U19 maçı var sikecilerle onu izleyelim. U17 de Süleyman Cebeci çok etkili oynuyor.

AyhanPe
31.08.2019, 14:07
AEK maçında rakip stoper 70 metre top sürdü adamı kimse karşılamadı..
Hosseini Huseyin ve Campi İvanildo nun aynı anda oynamasını da anlamıyorum soruyorum ama cevap bulamıyorum?
Mikel hazır değil
Sarı hazır değil
Avdijaj hazır değil
Ömür yok
Daniel yok
Takım yorgun
Sörloth neden kanatta oynuyor onu da anlamıyorum bu adamın ortaya kafa vurması gerekmiyor mu sürekli kanatta adam.. buna da bir cevap bulamıyorum..
Yine de hücum hattımız iyi gol atarız ama gol de yeriz beraberlik çok uzak değil bence..

Ligin en dandik takımlarindan Kasımpaşa dan bile zor kurtardık 1 puanı..

Iyide benzer sorunlar hatta daha fazlalari rakiplerde de var. Gs su haliyle Avrupa nin normal liglerinde küme düsme adayi olmasi gerekir. Fb nerdeyse yeni kurulmus bir takim. Hocasida berbat bi adam. Bjk cok mu hazir yani?

Iddia ediyorum Prag ve AEK Türkiye liginde bulunan tüm takimlari eleyecek gücteydi. AEK yi hicbir Ist. takimi su halleriyle eleyemezdi..

AEK maci iyi oldu bi bakima..Bu halimiz asiri umutlu hallerimizden daha iyi..Pazar günü tersine döner burdaki umutsuz hava..

Sefa Alış
31.08.2019, 14:12
nwakaeme'nin fb defansını yatırıp kaldırarak atacağı güzel bi gol var bu maç. karalar bağlamaya gerek yok her türlü daha iyiyiz.

LittleFinger
31.08.2019, 14:14
Iyide benzer sorunlar hatta daha fazlalari rakiplerde de var. Gs su haliyle Avrupa nin normal liglerinde küme adayi olmasi gerekir. Fb nerdeyse yeni kurulmus bir takim. Hocasida berbat bi adam. Bjk cok mu hazir yani?

Iddia ediyorum Prag ve AEK Türkiye liginde bulunan tüm takimlari eleyecek gücteydi. AEK yi hicbir Ist. takimi su halleriyle eleyemezdi..

Takim hiç hazır oyuncu transferi yapmamış sörloth hariç..
Kimse hazır degil hoca da oyle diyor zaten..
Rakipler hazir oyuncular aldillar oyle bir fark da var... takiminda oynayan oyuncu transferi yapmadik tempomuz yok gecen sene muhtesem oynadik rakip 10 kisi kaldi ve puani verdik Unal Karaman yuzunden.. hoca kendini gelistirir ders alir umarim bakip göreceğiz
Sorularima sizin bir cevabiniz var mi Merakimdan soruyorum anlamaya çalışıyorum..

Edit: bir sey oldu karakterlere :D

hanzale
31.08.2019, 14:14
Üzülerek söylüyorum Karaman’la olmayacak bu iş, adam ŞG neyse o, ha onun kadar başarılı da değil.

Kemal Öztel
31.08.2019, 14:16
Aylardır antrenman yapmayan maça çıkmayan 35 yaşındaki Adebayor 70 dakika sahada kalıyor hem de ne mücadele. Biz Sturridge'i aldık 1 haftadır antrenmana da çıkıyor 15 dk oynayamaz diyor kadroya almıyoruz. Hazır olmayan Sturridge > Yusuf Sari. Yedekte dursa ismi olsa yeterdi..

hanzale
31.08.2019, 14:16
Sturridge’i inadından almadığını düşünüyorum kadroya, illa oynatmak zorunda değil. Al kenarda dursun. Aynı kafa izinden gittiği şahısla

AyhanPe
31.08.2019, 14:22
Takim hiç hazır oyuncu transferi yapmamış sörloth hariç..
Kimse hazır değil hoca da öyle diyor zaten..
Rakipler hazır oyuncular aldılar öyle bir fark da var... takımında oynamış oyuncu transferi yapmadık tempomuz yok gecen sene muhteşem oynadık rakip 10 kişi kaldı ve puanı verdik Ünal Karaman yüzünden.. hoca kendini geliştirir ders alır umarım bakıp göreceğiz..
Sorularıma sizin bir cevabınız var mı? Merakımdan soruyorum anlamaya çalışıyorum..

Rakip de hazır değil savunmalari alarm veriyor orta sahaları 39'luk emre ye emanet.. bekleri kötü stoperleri kötü ama ben bizimle ilgileniyorum ve geçen AEK maçı rezildik ilk yarı özellikle..

Tamamda rakiplere göre cok cok iyi bir durumdayken bu ruh halimiz ne kadar saglikli? Gerci Barcelona, Bayern Münih li oyunculara Trabzonspor formasi giydirip bizim "Süper"Lig de oynatsak bu düzende 2.likten öteye gitmeleri imkansizken daha rahat olabiliriz. Takim AEK macinin ilk yarisi haric önceki sezonlara oranla cok ama cok iyi. Su halimizle bile Türkiye liginin acik ara en iyi takimiyiz. Gs nin "hazir" transferlerini gördük dün.

Bence biz asil görevimiz olan taraftarligi yerine getirsek daha olumlu olmaz mi? Artik birakalim su herkesin kendini teknik direktör sandigi halleri..AEK macinda formsuzdu Ünal hoca ama Türkiye nin en potensiyelli teknik direktörüne sahibiz. Takimin basinda Zidane olsa daha iyisini yapamazdi..

AyhanPe
31.08.2019, 14:25
Üzülerek söylüyorum Karaman’la olmayacak bu iş, adam ŞG neyse o, ha onun kadar başarılı da değil.

S.Günes kac senelik teknik direktör..Ne basarisi olacakti Ünal in..Bence gecen sezon oynattigi futbol ile bir mucize gerceklestirmis birisi..Adama haksizlik yapilmasi cok büyük nankörlük. Bana kalirsa efsanemiz S. Günes den cok daha potensiyelli bir teknik adam..Degerini bilelim yoksa 4 göre gönderip 5 kere takimin basina getirecegimiz bir efsanemiz daha olur..

LittleFinger
31.08.2019, 14:26
Tamamda rakiplere göre cok cok iyi bir durumdayken bu ruh halimiz ne kadar saglikli? Gerci Barcelona, Bayern Münih li oyunculara Trabzonspor formasi giydirip bizim "Süper"Lig de oynatsak bu düzende 2.likten öteye gitmeleri imkansizken daha rahat olabiliriz. Takim AEK macinin ilk yarisi haric önceki sezonlara oranla cok ama cok iyi. Su halimizle bile Türkiye liginin acik ara en iyi takimiyiz. Gs nin "hazir" transferlerini gördük dün.

Bence biz asil görevimiz olan taraftarligi yerine getirsek daha olumlu olmaz mi? Artik birakalim su herkesin kendini teknik direktör sandigi halleri..AEK macinda formsuzdu Ünal hoca ama Türkiye nin en potensiyelli teknik direktörüne sahibiz. Takimin basinda Zidane olsa daha iyisini yapamazdi..

Ben de bunu anlamıyorum kapatalım o zaman burayı nedir ki bu? Taraftarlik yapıyoruz zaten ne yapalım daha biz bize konuşuyoruz ne bu hicbir şey demeyin kendinizi bir şey sanmayin demeler filan sürekli.. merak edip soru soruyorum bir fikri olan var mı diye anlaşılan yok sizin de bir cevabınız. Zaten takımı destekliyoruz forma alıyoruz bilmem ne yapıyoruz.. ama forumda bir hastalık var aman bir şey demeyin aman eleştirmeyin.. dümdüz soru soruyoruz ona bile tepki gösteriyorsunuz az çok aklımız var ya bizim de..

Kör kütük eleştiri yaptigimi düşünmüyorum.. rakip takım stoperi 70 metre top sürüp elini kolu sallaya sallaya geliyor diyorum bu sezon başından beri böyle..
Rezil Kasımpaşa yi zar zor yendik diyorum.. cevabınız alakasız ad hominem yapiyorsunuz..
Tamam rakipler kotuyse orta saha yol geçen hanı olabilir? Hazır olmayan mikel oynayabilir? Takıma hazır oyuncu transferi de yapılmayabilir? Rakipler kötü nasilsa.. bu nasil mantık..

Transfer döneminde bir elestirimi bile bulamazsiniz bu arada.. oynanılan oyuna karşı eleştiri yapıyorum.. kötü oynuyoruz geçen senenin gerisindeyiz ve rakipler kötü diye kotu oynadığımız gerçeği orta sahanın yol geçen hanı olduğu gerçeği hiç hazir oyuncu almamış olmamız gerçeği değişmiyor..

Mehmet Fatih Silik
31.08.2019, 14:27
1 dakika dahi oynama durumu olmayan Sturridge'i biz niye aldik cok merak ediyorum.

alper*
31.08.2019, 14:30
Bizim transferler turşu gibi, kurduktan sonra belirli bir süre beklemen gerekiyor.

arda.61
31.08.2019, 14:33
Sturridge sakatlık geçmişinden korkulduğu için hazır olmasına önem gösteriliyordur umarım, hocanın ego tatmin meselesi falan değildir.

delfino
31.08.2019, 14:34
uğurcan
pareira
hüseyin
hosseini
novak
sosa
parmak
doğan
ekuban
nwakaema
sorloth

muhtemel kadro ideali böyle olur diye düşünüyorum eldeki kadroya göre en mantıklısı bu ..

smart
31.08.2019, 14:34
Abdülkadir olmadan gol atabilecek miyiz

TSunami_69
31.08.2019, 14:38
Iyide benzer sorunlar hatta daha fazlalari rakiplerde de var. Gs su haliyle Avrupa nin normal liglerinde küme düsme adayi olmasi gerekir. Fb nerdeyse yeni kurulmus bir takim. Hocasida berbat bi adam. Bjk cok mu hazir yani?

AEK maci iyi oldu bi bakima..Bu halimiz asiri umutlu hallerimizden daha iyi..Pazar günü tersine döner burdaki umutsuz hava..

Nasil bu kadar pozitif olabiliyorsunuz.

Halil Alemdar
31.08.2019, 14:42
Uğurcan-Jp-Hosseini-Ivanildo-Novak-Sosa-Mikel-Parmak-Ekuban-Nwakaeme-Sörlot en mantıklısı duruyor. Sosa bu maç defansın önünde 6 oynayıp oyunu kurmalı Mikel biraz kaleden uzaklaşıp daha free oynayabilir çünkü 2-3 maçtır sıkıntı çekiyor ama ben ona güveniyorum. Ekuban sağdan içeriye doğru yardıra yardıra gider Sörlotla ikilerler. Maç skoru olarak da rüyamda 3-1 gibi bi skorla kaybediyorduk nedense hissim de bu yönde.

fadigaTS
31.08.2019, 14:44
Öncesinde takımı gereksiz yere şişirdiniz.Şimdi de gömmeye başlamışsınız.Bu takım ligteki her takımı yenebilir.Fener iki maçta bizden iyi değildi.Bu maç kıran kırana geçer.Kazanacağımızı düşünüyorum.

AyhanPe
31.08.2019, 14:48
Ben de bunu anlamıyorum kapatalım o zaman burayı nedir ki bu? Taraftarlik yapıyoruz zaten ne yapalım daha biz bize konuşuyoruz ne bu hicbir şey demeyin kendinizi bir şey sanmayin demeler filan sürekli.. merak edip soru soruyorum bir fikri olan var mı diye anlaşılan yok sizin de bir cevabınız. Zaten takımı destekliyoruz forma alıyoruz bilmem ne yapıyoruz.. ama forumda bir hastalık var aman bir şey demeyin aman eleştirmeyin.. dümdüz soru soruyoruz ona bile tepki gösteriyorsunuz az çok aklımız var ya bizim de..

Nasil bir aydinlanma bekliyorsun anlamiyorum. Yani rakibimiz dün 8 kisiyi hakemin itelemesiyle uzatmanin uzatmasinda yendi. Yillarin teknik direktörü F.Terime neler sorulmasi gerekirdi neler. S.Günes Bjk deyken hic formsuz oldugu maclar olmadimi yani..Ünal da hata yapabilir tabiki..Ivanildo o salakca yapmayipta Mikel in talihsiz penaltisiyla maci ikinci yari Abdülkadir olmamasina ragmen cok iyi oynayip sansiz bir sekilde kaybetseydik defans sorgulanirmiydi bu kadar. Ayni hatayi Huseinide yapabilirdi..Oluyor böyle seyler iste. Ünal formsuzdu AEK macinda. Bana kalirsa kafasi Fb macindaydi ve tur gidebilirdi..Yinede S.Prag ve AEK yi eleyip gruplara kalmis olmamiz cok büyük bir basari..Bunuda gözden kacirmamak gerekir..

AyhanPe
31.08.2019, 14:49

Türk futbolunun hali ortada. Fb S.Prag ve AEK yi eleyecek güctemi?

hyasin61
31.08.2019, 14:50
Sturridge'nin kenarda bile olması tehditkar olacakken adamın goturulmemesine anlam veremedik.Abdulkadir'in olmayacak olması baslı basına sıkıntı zaten.

alpermazz
31.08.2019, 14:55
Öncelikle maçtan sonrası için başlayayım.. Yarın akşam, eğer yenilirsek, gerçekten yerel medya, biz, şehir..Hiç kimse bu takımın üstüne gitmemeli..Keza Fenerbahçe bu sene için tff-mhk-beinsports tarafından hazırlanıyor. Galatasaray yarışın dışında bırakılmamak için itekleniyor. Beşiktaş 3-4 haftaya toparlanıp bence yine diğer 2sinden de iyi bir kadro olacak. O yüzden şuanda diğer 3 takımdan da iyi durumdayız.. Son AEK mağlubiyetini unutun. Takımımız orada 3-1 galip gelmedi mi ? Taş gibi takımımız var yahu ? Ne bu korku ? Biz yine galibiyet için çıkacağız sahaya. Gözümüzün gördüğü hiçbir şeyden korkmayız biz ya... Rahat olun biraz..He yenildik mi ? Hangi takım FB deplasmanında puan kaybı yaşamayacak ?? İlk haftalarda bu deplasmanı atlattık diye seviniriz geçer gider..Sonrasına bakarız..Bence hocamız yönetime en azından 1 orta saha (6 ve ya 10) transferi istediğini hissettirdi..Kimse ona suç bulmasın..Ayıptır ya..Adamın yaşadıklarını,maaşını,kendi statüsündeki hocalara verilen olanaklarını bi düşünün..Bu adam kadar bence hakkaniyetli bir hoca uzun zamandır gelmedi..Teknik taktik bilgisi çok iyi mi değil ?? Fatih terim çok mu iyi ? sadece gazla ve lobi ile şampiyon oluyor..Hocamızın tek farkı ağlamıyor..O da bizim klasımız olsun.Don kişot gibi yel değirmenlerine doğru kılıcımızı saplamaya atımızı sürelim ve ne olacak görelim (OLACAĞIZ)
Bence bu maçta 3 kritik nokta var.
1.si onların stoper 2lisine baskı.. (Ekuban)
2.si Emre Belözoğlu..Sparta Prag maçında nasıl Kanga yı kitlediyse, Parmak bu maçta da Emre yi kitleme görevini alacaktır diye düşünüyorum. Gerekirse yapışacak ama ona hareket alanı sağlamayacak.
3.sü, Türk Medyasının gereksiz g.tünü kaldırdıkları Vedat Muriq...Arkadaş, bu maçta ileri 3lümüz Ekuban-Wakaeme-Sörloth...Adamların bi muriqi kadar konuşulmadı..Arkadaşlar bunlar hep manevi baskı..Gelmeyin bu oyunlara..Yahu geçen sene ilk maçlarda çok mu iyiydik ? Ortalara doğru sistemiimiz oturdu..Yusuf Gitti..Hücüm Pres Roddeellega gitti..Ancak Sörloth geldi..Nedir, ileride top tutma, kademeli olarak hücuma çıkma...Neblm Parmak yeri değişti..Bunlar zamanla oturan şeyler..Heee zaaflarımız yok mu ? Var..Bana sorarsanız Onazi Parmak, Önlerinde sosa, Sol wakaeme sağ abdüş, ileride sörloth..TUTULMAZ bi takım oluruz..Burda onazi yok..O yüzden oraya mikel düşünüldü ama beklenildiği gibi çıkmadı..Ben şahsen tam verim alınsa bile onazinin boşluğunu doldurabileceğini düşünmüyorum.Oraya insan yiyen bi adam alınmalıydı..Yapacak bir şey yok..Benim kafamda şu kadro fenerbahçe ilk 11inde olmalı..

Uğurcan

Perrreria Hüseyin Hosseini Novak

Parmak Doğan

Sosa
Ekuban Wakaeme

Sörloth

Fenerbahçe ilk 20 dk, seyircisinin de gazıyla acaip bir baskı kuracak o yüzden bence 2 ön libero (doğan ve parmak) ile başlamak daha mantıklı.. İlk yarı 0-0 biter de 55-60 a avantajlı skorla girersek banko alırız maçı..Ama hatta 1-0 geride bile girsek çevirebiliriz. Tek korkum çok erken 1-2 gol yiyip maçın çevirilememesi..Renkdaşlar emin olun bu maç (şu yorgun ve eksik halimizle bile) tarafsız bir sahada oynansa en az 2 farkla biz alırdık maçı.. Fenerbahçenin tek avantajı sahası ve arkasına aldığı medya rüzgarı.Başka bir özellikleri yok..Kaybedersek 3 puan gidecek..Çok da önemli değil. O yüzden ilkten dediğim gibi, kaybetsek bile takımımıza destek olalım. Bu sene çok uzun gececek.

hyasin61
31.08.2019, 14:56
Unal Hoca Sosa'yı one atıp arkada A.Parmak ile Obi Mikel'i bırakır.

AyhanPe
31.08.2019, 14:58
Sturridge'nin kenarda bile olması tehditkar olacakken adamın goturulmemesine anlam veremedik.Abdulkadir'in olmayacak olması baslı basına sıkıntı zaten.

Fb yi lig de her takim yenebilir..Isin psikolojik kismini bi kenara itersek Fb maci Malatya macindan daha kolay..

BatuhanB
31.08.2019, 15:04
U17 takımımızda ismi en çok öne çıkarılan Süleyman Cebeci takımı resmen eksik oynattı ikinci yarıda. Biraz Ali Alperen Çelik gözüme çarptı, biraz da Batuhan Günaldı. Genel itibârıyla kontra atak oynamaya çalıştık, Fenerbahçe ev sâhibi olma avantajını kullanmaya çalıştı ama onlarda da Melih Bostan dışında pek yetenekli ayak yok. Melih Bostan böyle devâm ederse Türkiye iyi bir santrafor kazanır ama...

İyi oynamamamıza rağmen bir topumuz çizgiden çıkarıldı, keşke vuran biraz daha sert vursaydı da gâlip gelseydik.

nbay
31.08.2019, 15:23
bu maça doğanla çıkmak en mantıklısı . fb müthiş bir baskı kuracak . bu baskıyı kırabilirsek ikinci yarı işimiz daha rahat olur . ilk hedefimiz de kaybetmemek olmalı . özellikle son dk lar çok önemli . rahat bir maç olmayacağı kesin .
en büyük şansımız rakibin defans tandemindeki 3 oyuncunun orijinal mevkilerinde oynamayacak olmaları . şanssızlığımız da ömürün olmaması ve nwakame'nin de yorgun ve etkisiz oluşu .
ibre fb tarafına daha ağır basıyor .

a.fındıkoğlu
31.08.2019, 15:33
bu maça doğanla çıkmak en mantıklısı . fb müthiş bir baskı kuracak . bu baskıyı kırabilirsek ikinci yarı işimiz daha rahat olur . ilk hedefimiz de kaybetmemek olmalı . özellikle son dk lar çok önemli . rahat bir maç olmayacağı kesin .
en büyük şansımız rakibin defans tandemindeki 3 oyuncunun orijinal mevkilerinde oynamayacak olmaları . şanssızlığımız da ömürün olmaması ve nwakame'nin de yorgun ve etkisiz oluşu .
ibre fb tarafına daha ağır basıyor .

Aek maçının ilk yarısının tekrarı olur. Hoca bu hataya dusmez insallah.

BatuhanB
31.08.2019, 15:35
Serkan Asan... Sen bu takımın sağ beki olacaksın kardeşim. Topu kaptı, hızlı hücuma çıktık; Taha kaleciyi yatırdı, Muhammet boş kaleye yolladı. 1-0 öndeyiz U19 maçında.

AyhanPe
31.08.2019, 15:36
Ünal hocayi en formsuz gördügüm mac AEK maciydi..Neyseki ucuz atlattik. Aklinin Fb macinda oldugu cok acikti. Fb ye karsi kaybetsek dahi önemli degil. Bu maca cok fazla anlam yüklememek gerek. Fb yi sampiyon yapmak istiyorsalar yaparlar zaten. Gecen sene Basaksehir ve Gs macinda bizi dogramasalardi tüm olumsuzluklara, diger maclarda yasadigimiz hakem katliamlarina, son dk larda elimizden kacan 3 puanlara ragmen sampiyon olabilirdik..Fb macindan hangi sonuc cikarsa ciksin takimimizla gurur duymaliyiz..

BatuhanB
31.08.2019, 15:40
Serkan Asan... Sen bu takımın sağ beki olacaksın kardeşim. Topu kaptı, hızlı hücuma çıktık; Taha kaleciyi yatırdı, Muhammet boş kaleye yolladı. 1-0 öndeyiz U19 maçında.

Arda Akbulut

Serken Asan - Atakan Gündüz - Ahmet Baha Bilgin - Faruk Can Genç

Hakan Yeşil - Cafer Tosun

Safa Kınalı - Taha Tunç - Behlül Aydın

Muhammet Akpınar

*

Dizilişimiz bu şekilde, maç FB TV'de...

Gürkan Asma
Şu pislik ligde bu maç için çok fazla heveslenmeyin renktaşlar. Bizim asıl odaklanmamız gereken maçlar içerdeki tüm maçlarımız + anadolu deplasman maçlarımız. Ciddi söylüyorum bu maç önemli değil, ligin başındayız.

Mesut
Sturridge’i inadından almadığını düşünüyorum kadroya, illa oynatmak zorunda değil. Al kenarda dursun. Aynı kafa izinden gittiği şahısla

Lütfen hocamız birilerinin gönlü olsun diye oyuncuyu ne kadroya alır ne oynatır rajon kesti geçen hafta laf söz söylemek düşmez

batu94
31.08.2019, 15:42
Ünal hocayi en formsuz gördügüm mac AEK maciydi..Neyseki ucuz atlattik. Aklinin Fb macinda oldugu cok acikti. Fb ye karsi kaybetsek dahi önemli degil. Bu maca cok fazla anlam yüklememek gerek. Fb yi sampiyon yapmak istiyorsalar yaparlar zaten. Gecen sene Basaksehir ve Gs macinda bizi dogramasalardi tüm olumsuzluklara, diger maclarda yasadigimiz hakem katliamlarina, son dk larda elimizden kacan 3 puanlara ragmen sampiyon olabilirdik..Fb macindan hangi sonuc cikarsa ciksin takimimizla gurur duymaliyiz..

Gerçekten formsuzdu. Keşke Abdüşü oynatmasaydı, Malatya maçında zaten sakatlanıp dışarı alınmıştı. Riske edilmeyebilirdi. Fener maçında olmaması çok büyük kaybımız..

erenslash
31.08.2019, 15:44
hakem demişken gayet güzel desteklemek lazım

https://eksisozluk.com/31-agustos-2019-kayserispor-aciklamasi--6162147

x_man
31.08.2019, 15:47
Kasımpaşa maçında zorlanan ve puan kaybeden bir takımın maalesef bu maçtan puan alması sürpriz olur.

BatuhanB
31.08.2019, 15:48
Serkan Asan bir gol daha attırıyordu, müthiş pas verdi Muhammet'e ama Muhammet kaleciyle karşı karşıya kaçırdı. Bu çocuk çalışkan ama son vuruşları zayıf, umarım geliştirebilir kendisini.

erenslash
31.08.2019, 15:51
maç hakemi fener maçının fırsat aydunus ya

https://youtu.be/js8h0FUIG74?t=466

battle symphony
31.08.2019, 15:51
Serkan Asan bir gol daha attırıyordu, müthiş pas verdi Muhammet'e ama Muhammet kaleciyle karşı karşıya kaçırdı. Bu çocuk çalışkan ama son vuruşları zayıf, umarım geliştirebilir kendisini.

Ben de izliyorum Muhammet altyapıyı domine ediyor zannediyordum da pek öyle bir şey yok gibi. Faruk Can için de geçerli aynısı Novak'ın alternatifi olsun deniyordu ama hiç Süper Lig seviyesinde değil. Taha, Serkan, Cafer şu üçü A takımda bu yıl süre alabilecek oyuncular gibi duruyor. Behlül'ün de pek bir olayı yok gibi. Takım olarak iyiyiz, şikecilerin u19 takımı mı çok kötü bilmiyorum fakat atak yapamıyorlar.

CİVELEK.61
31.08.2019, 15:52
Elimizde ki oyuncu grubu son dönemde FB ye karşı oynamış en özgüven sahibi grup.
Bu lehimize önemli avantaj.
Fb bu sezon ilk maçını hakem yardımıyla,ikinci maçınıda Başakşehirin aptallıklarından kazandı.
Haliyle en ciddi sınavları bizim maç.
Bizimle oynamak onlar açısından yıllardır çizdikleri rezil görüntüyü gidermek açısından önemli bi fırsat ve motivasyon olacak.
Bizim şu ana kadar oynadığımız hicbir rakip FB den çok düşük seviyede değil.
Fakat işin psikoloji tarafına baktığımızda,sonucu belirleyecek faktör "Psikoloji" olur.
Eğer doğru kullanırsak lehimize,yanlış kullanırsak aleyhimize olur.
Peki nasıl doğru kullanırız?
Tüm "FB deplasmanlarında" olduğu gibi bu maçta da top bizdeyken çok basit futbol ve acele etmeden kolay paslarla topun bizde kalmasını sağlamamız şart.
Yani zamani aktif olarak geçirmekten bahsediyorum.
Pasif olarak oyunu çirkinleştirmekten değil.
Oyun çirkinleştirmek,vakit geçirmek gibi şeylerin hepsi FB ye yarar.
Zaman geçirsenizde hakem gerekirse 10 dakika uzatıyo zaten.
Bir kere bu maça "Hakem hiç olmadığı kadar FB li" olacakmış gibi davranmak şart.
Her daim oyunun içinde kalıp,topun mümkün seviyede bizde kalmasını sağlamalıyız.
Top rakipteyken,top ayağındaki oyuncudan ziyade pas yollarına,pas atabilecekleri oyunculara şok presler yapmalıyız.
Ön taraftaki oyuncularımız rakibi seyretmek ve refakat etmek yerine,topu alabilseler,onu birakin birazcık bozabilseler bile rakibin olgun atak geliştirmesi çok zorlaşıyor.
Şimdiye kadar yaptığımız maçların ilk ve ikinci yarıları arasındaki belirgin fark bundan dolayı.
Her türlü gerginlikten uzak "Aktif zaman geçirerek" oyunu lehimize çevirebiliriz.
Bu rakibin gerilmesine,gerilen rakibin strese girerek agresif,savruk ve olgunluktan uzak bi şekilde top kullanmasına sebep olacaktır.
Bu gerginlikten dolayı rakip sertleşir fakat malumunuz hakem bunları cezalandırmaz.
Takım olarak buna da hazır olmak ve göze alaeak oynamak zorundayız.
İyi pas her şeyden önemli.
Kadro tamamen pas yeteneği yüksek oyunculardan oluşturulmalı.
Sahipsiz ve dönen tüm topları yere indirip söndürebilmeliyiz.
Top rakipteyken takımca Topun arkasına geçip,hem topun arkasında hemde aktif savunma halinde olmalıyız.
Öyle dur bekle seyret seklinde değil.
Topu bırak,rakibi stoperlerle ve kaleciyle basbasa bırak seklinde değil.
Topun arkasında kalabalik olmanız,eğer aktif savunma,temaslı ve şok preslerle oynarsanız size avantaj sağlar.
Topun arkasında olmak,eger aktif olursanız rakibe boş alan bırakmaz.
Eger seyrederseniz isterseniz 20 kişi olun yemez.
Nitelikli savunma yapmamız şart.
Geçen sene FB deplasmanında son dakikalara kadar bunu iyi yaptık fakat maçın sonlarında yine psikolojiye mağlup olduk.
Unutmayalım çıkabilecek tüm gerginlikler FB nin lehine olacak...

S.Seymen
31.08.2019, 15:52
Sturridge ve hatta Obi nin milli maç sonrasına kadar <sturridge yrica="" belkİ="" 1="" -="" 2="" hafta="" kadar="" daha="" bekletilmesi="" ve="" yuavaş="" yavaş="" takıma="" konulması="" lazım

Sturidge özellikle 1-2 hafta daha gecikebilir uzun süredir maçı yok antremanlı ama yüklenmesi yok

sakatlığı bunca sık olan oyuncu erken oynatılırsa Onazi gibi olur erken yada geç zorlamadan devam edilmelidir

acele etmemekte fayda var hepten kaybederiz</sturridge>

BatuhanB
31.08.2019, 15:57
Ben de izliyorum Muhammet altyapıyı domine ediyor zannediyordum da pek öyle bir şey yok gibi. Faruk Can için de geçerli aynısı Novak'ın alternatifi olsun deniyordu ama hiç Süper Lig seviyesinde değil. Taha, Serkan, Cafer şu üçü A takımda bu yıl süre alabilecek oyuncular gibi duruyor. Behlül'ün de pek bir olayı yok gibi. Takım olarak iyiyiz, şikecilerin u19 takımı mı çok kötü bilmiyorum fakat atak yapamıyorlar.
Geçen haftaki Yeni Malatyaspor maçını da izlemiştim; orada da göze en çok çarpan oyuncular Serkan ve Hakan idi. Bugün de en çok onları beğendim şu âna kadar. Ardından da dediğiniz gibi Taha ve Cafer geliyor. Faruk Can da yine fenâ değil bana göre, potansiyelini gösteriyor.

BatuhanB
31.08.2019, 16:12
U19, A takım ne sorun yaşıyorsa aynılarını yaşıyor; rakibe göre oyundan daha çabuk düşme ve devâmında lüzumsuz geri çekilme, kolay gol yeme...

Cafer Tosun kesinlikle iyi bir oyuncu olacak potansiyele sâhip ama şu uyuşuk görüntüsünü üstünden atamadıkça 2. Lig topçusu olmaktan öteye gidemeyecek gibi görünüyor. Pas atarken bile göstere göstere atıyor.

61_Hasan_69
31.08.2019, 16:16

Normalde orta olan oyuncusu ola Behlul kanatta oynuyor o yuzden biraz etkisiz kaldı. Safa da ters kanatta oynuyor o da etkisiz kaldı. Cafer hala aynı, yetenek var ama hırs yok veteran modunda takılıyor maçta

nakzo
31.08.2019, 16:20
Sturridge dünyanın parasını bagladın adamı kadroya bile koymuyorsun istanbul takımı alıyor aynı hafta oynatıyor çok ilginç bir takımız.

Mehmet
31.08.2019, 16:29
Fener maçına bu kadro ile başlamayı tercih ederim.

1 - UĞURCAN
2 - MAJID
3 - HÜSEYİN
4 - CAMPI
5 - IVANILDO
6 - PEREIRA
7 - NOVAK
8 - SOSA
9 - NWAKAEME
10- EKUBAN
11 – SÖRLOTH

Bu kadro ile kazanabileceğimizden tereddütsüz eminim.

delikoyun
31.08.2019, 16:31
Normalde orta olan oyuncusu ola Behlul kanatta oynuyor o yuzden biraz etkisiz kaldı. Safa da ters kanatta oynuyor o da etkisiz kaldı. Cafer hala aynı, yetenek var ama hırs yok veteran modunda takılıyor maçta

U19 takımının ön liberosu nasıl bir oyuncu bilgi verebilirmisiniz a takımda oynayacak düzeyde mi

Ogün'
31.08.2019, 16:34
Altay Ozan Zanka serdar(Jailson) Dirar Emre Tolga Deniz Kruse Rodrigues Vedat
Fenerin muhtemel 11'i yani şu on bire bakınca Abdüş olmasa bile aşırı umutlanıyorum. Hakem etkisi minimum olursa, tribünlerden çok etkilenmezsek en kötü beraberlik alırız.

ffırtına
31.08.2019, 16:36
Sturridge oynamasa bile yedek kulübesinde oturması lazımdı bu rakip takım için bir tehdit olurdu ve değişiklikleri ona göre yapardı rakip takım.. Bize gelen oyunculardan geldiği gibi forma giyen bir oyuncu hatırlamıyorum bekle babam bekleee.. GS Falcao'yu Perşembe alsa Cuma oynatırdı.. Maça gelecek olursak 90. Dakikaya 2 farklı üstün girmessek kesinlikle puan bırakırız.. Geçen sene iyi olduğumuz ve rakibin döküldüğü dönemde dahi kazanamadık.. Beraberlik olursa öpüp başımıza koyalım..

tsukru61
31.08.2019, 16:36
Uğurcan
JP-Hüseyin-Majid-Novak
Sosa-Parmak
Ekuban-Obi-Nwakaeme
Sturridge

Bu kadro kendi yazdığımdan daha iyi

Uğurcan

Perrreria Hüseyin Hosseini Novak

Parmak Doğan

Sosa
Ekuban Wakaeme

Sörloth

BatuhanB
31.08.2019, 16:39
Muhammet çalışkanlığının meyvesini alıyor. Kaçırdı kaçırdı ama ikinciyi de attı nihâyet. Yalnız orada topu kafayla arka direğe doğru indiren kimdi acabâ? Şâhâne bir pastı, Atakan Gündüz diye gördüm ama...

artvints
31.08.2019, 16:40
Safa da maşallah iyi duran top kullanıyor.

artvints
31.08.2019, 16:42
Yine mükemmel kesti ama girmedi top.

mkmoglu
31.08.2019, 16:43
sruridge gelece dertler bitecek..kumunu elrmiş elrğini duvara asmış .iki senedir yok ortalarda taraftar gazda..

BatuhanB
31.08.2019, 16:43
Takımı gereksiz yere geri çekmeyince tek kale oynamaya başladık. Bakalım ne kadar muhafaza edebileceğiz bu oyunumuzu, bir tâne daha atsan bari bekletmeden.

BatuhanB
31.08.2019, 16:47
Şut manyağı ettik Fener'i, atın la bir tâne daha işte.

Alper Beyazay
31.08.2019, 16:50
Hala Sosa'yı 10 no pozisyonuna yazanlar var şaka gibi

Ahmet Kara
31.08.2019, 16:53
Serkan varken sakat ve vasat Kamil ile sözleşme imzalamak yanlış.

Gürkan Asma
31.08.2019, 17:00
Sturridge oynamasa bile yedek kulübesinde oturması lazımdı bu rakip takım için bir tehdit olurdu ve değişiklikleri ona göre yapardı rakip takım.. Bize gelen oyunculardan geldiği gibi forma giyen bir oyuncu hatırlamıyorum bekle babam bekleee.. GS Falcao'yu Perşembe alsa Cuma oynatırdı.. Maça gelecek olursak 90. Dakikaya 2 farklı üstün girmessek kesinlikle puan bırakırız.. Geçen sene iyi olduğumuz ve rakibin döküldüğü dönemde dahi kazanamadık.. Beraberlik olursa öpüp başımıza koyalım..

Bende öyle düşündüm ilk ama eğer Sturridge kadroya alınsa ve maçın olası bi kötü gidişatında oyuna girmeseydi, hoca linç edilirdi :D Kadroya almamakla doğru yaptı o yüzden.

amour_61
31.08.2019, 17:01
Obi Mikel hazır , Sturridge hazır değil öyle mi ? Umarım puan alırız

Soner Albayrak
31.08.2019, 17:05
Bizim takım yüksek atmosferli maçları kaldıramayacak gibime geliyor.

Yusuf Yazıcı bunun için önemli bir oyuncuydu işte. Atmosfer matfosfer dinlemiyordu, çıkıp golünü de asistini de yapıyordu.

Bizden nasıl böyle soğuk kanlı bir oyuncu çıktı ben hala şaşıyorum.

BatuhanB
31.08.2019, 17:06
Hakem son 15 dakikadır okşuyor Fener'i, bakalım attırabilecek mi...

Varlıbaş61
31.08.2019, 17:13
Hocayı anlıyorum ama hep bize mi denk geliyor hazır olamayan futbolcular? Geldiği gibi kadroya giremiyor kimse. Ben olsam ilk 18 e kesin koyArdım. Hazır değilse de oyuna almazdım .. Rakibi korkutma adına !

BatuhanB
31.08.2019, 17:19
Hakemin çabaları yetersiz kaldı. Son dakikalarda Fenerbahçe'den Batuhan'a (sanırım ikinci) sarı kartı çıkarmadı. 2-1 kazandık, FB TV'ye maç biter bitmez yayını sonlandırttık yine :D

Yedekten giren Kerem Baykuş'a 5 kişinin arasına daldığında epey kızdım, kusura bakmasın.

artvints
31.08.2019, 17:23
Muhammet'te bitmek bilmeyen bir enerji var ama gol pozisyonlarında yeterince sakin değil. tabi daha yaşı küçük diğerlerine göre ama ayakta kalıyor.

61_Hasan_69
31.08.2019, 17:24
U19 takımının ön liberosu nasıl bir oyuncu bilgi verebilirmisiniz a takımda oynayacak düzeyde mi

Hangi oyuncuyu soruyorsunuz ?

battle symphony
31.08.2019, 17:27

Cafer'in uzun paslar dahil hep isabetli ve çok çabuk düşünüyor. Dar alanlarda bile top gelir gelmez vereceği yeri biliyor. Temposu problem olabilir ama bence kulübün böyle gençler için özel antrenörleri olması lazım mümkün olan en iyi verimi alabilmek adına. Sosa'nın bizde varsa bir alternatifi Cafer'dir. Kupa maçlarında falan oynatılmalı. Ha yine olmazsa, o salıklık hali devam ederse gönderilir.

Armağan Dere
31.08.2019, 17:27
wakayeme ve ekubanı kitlediklerinde sörloth otomatikmen etkisiz kalıyor
bek oyuncularımız yardım ederse oyunu tutabiliriz..
ortasahada da sosaya çok iş düşecek ortasahayı kazanan maçı kazanır..

BatuhanB
31.08.2019, 17:28

Hakan Yeşil'i soruyor olabilir bence...

serkanholep
31.08.2019, 17:41
Burası yeri mi bilmiyorum ama U19 oyuncularının değerlendirmesini kim yapar. A takımda ihtiyaç halinde ya da rotasyonda kimler kullanmalik.

Aslimiza donmeliyiz. Ben sturrige ya da mikel yerine alttaki çocuklar için daha heyecanlıyim.

HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delikoyun
31.08.2019, 17:47

Hakan yeşil i soruyorum bilgi verirseniz sevinirim

delikoyun
31.08.2019, 17:51
Kimsenin moralini bozmak istemem ama onazi ve struddige iyi gelmezlerse sonuçlar hepimizin moralini bozacak inancındayım ben transfere inancım kalmadı izlediğim yeni oyunculardan sonra yeni transferde istemiyorum u19 dam inş iyi oyuncular gelir umarım
Ünal ı severim ama hazır diye obi mikeli denedi gördük halini struddige hazır değil diye oynatmıyor beni iyice kaygılandırdı

artvints
31.08.2019, 17:55
Burası yeri mi bilmiyorum ama U19 oyuncularının değerlendirmesini kim yapar. A takımda ihtiyaç halinde ya da rotasyonda kimler kullanmalik.

Aslimiza donmeliyiz. Ben sturrige ya da mikel yerine alttaki çocuklar için daha heyecanlıyim.

HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hakan yeşil oyuncu tipi olarak ihtiyacımız olan birinci isim ama daha 17 yaşında. Savunma önünde oynuyor, çabuk sert, oyun kurabilen bir oyuncu.

Behlül 8 10 oynar, sağ kanatta da oynuyor. Biraz enerji sorunu var ama bu sene a takımla maça çıkmasını bekliyorum. Bekler de aynı şekilde süre alabilir. Muhammet zaten a takımla çalışıyor çoğunlukla. Stoperler de gayet iyi.

delikoyun
31.08.2019, 17:59
Hakan yeşil oyuncu tipi olarak ihtiyacımız olan birinci isim ama daha 17 yaşında. Savunma önünde oynuyor, çabuk sert, oyun kurabilen bir oyuncu.

Behlül 8 10 oynar, sağ kanatta da oynuyor. Biraz enerji sorunu var ama bu sene a takımla maça çıkmasını bekliyorum. Bekler de aynı şekilde süre alabilir. Muhammet zaten a takımla çalışıyor çoğunlukla. Stoperler de gayet iyi.
Sevindim yazdıklarınıza oynatarak gelişirler başka türlü olmaz alsınlar a takıma

CİVELEK.61
31.08.2019, 18:04
U19 takımının rakiplere belirgin bi üstünlüğü var.
Ben bunu birazda A takımla kamp yapmış olmalarına bağlıyorum.
Fb ile 50 tane maç yapsalar 50 sinide alacak gibi bi halleri var.
Aynı seyi Malatya ile oynadıkları maçta da gördüm.
"Bu takım süper ligde oynasa küme düşmez" diye düşünmüştüm.
Lakin A takımda hangi hastalıklar varsa genç takımda da aynı hastalıklar mevcut.
Oyunun belli bölümlerinde o kadar yüksek özgüven ve tecrübeyle oynuyorlar ki sevinmemek elde değil fakat aynı oyuncular bazen oyundan öyle kopup düşüyorlar ki çıldırmamak mümkün değil.
A takımda ki abilerinin yorgunluğunu anlarımda bu gençlere ne oluyor?
Bu kadar yüksek bi paslaşma kabiliyetine ve potansiyeline sahipken,birden panik futbolundan medet umar hale gelmeleri gerçekten şaşırtıyor.
Bu kopuşlar ve oyundan düşüsler mentalse belki düzelebilirde şayet fizikselse nasıl düzelecek merak ediyorum.
Bu oyundan kopma ve kondüsyon sorununu bırakın A takımı,genç takımı Trabzon futbolundan komple söküp atabilmek şart.
Amatör kümeler dahil.

nbay
31.08.2019, 18:08
Arda Akbulut

Serken Asan - Atakan Gündüz - Ahmet Baha Bilgin - Faruk Can Genç

Hakan Yeşil - Cafer Tosun

Safa Kınalı - Taha Tunç - Behlül Aydın

Muhammet Akpınar

*

Dizilişimiz bu şekilde, maç FB TV'de...

Çok mu acele ediyoruz acaba bilmiyorum ama yusuf ve özellikle ömür bunların yaşındayken çoktan süre almaya başlamışlardı a takımda. 98-99 doğumlular artık rahat süre alabilmelilerdi , o nedenle çıkabilecekleri seviye ömür ve yazıcı seviyesi olabilecek mi merak ediyorum açıkçası.

CİVELEK.61
31.08.2019, 18:16
En beğendiğim genc oyuncu Serkan.
Çok hızlı ama daha önemlisi geriye çok hızlı koşarken bile doğru savunma yapabiliyor.
Savunma geriye koşarken İkiye bir kaldığı pozisyonlarda bile pozisyonunu iyi ayarlıyor.
Arkadaşlarından kaynaklı hataları bile savuşturabiliyor.
Bence alternatif bekimiz Serkan olmalı.
Kamil'den fazlası var eksiği yok.

CİVELEK.61
31.08.2019, 18:19
Muhammet fiziğiyle çok ön plana çıkıyor.
Özgüveni de mükemmel fakat her açıdan şut çekmesi,tercih hataları yapması gibi eksileri var.
Dah çok genç bunlar düzelebilir.
Ayrıca defans arkasına yaptığı koşularda gelişme var.
Geçen hafta Malatya maçında o çıktı onun yerine giren oyuncu çok etkisiz kaldı.
Bu maç heralde bu yüzden maç boyunca oyunda kaldı.

Onur Erçetin
31.08.2019, 18:20
Abdülkadir Ömürün yerinde Yusuf Sarı oynarsa felaket olabilir.Bunu bir yere not alın.

Enes Başkaya60
31.08.2019, 18:29
Abdülkadir Ömürün yerinde Yusuf Sarı oynarsa felaket olabilir.Bunu bir yere not alın.

Yusuf Sarı o kadar gömülecek bir çocuk değil sadece biraz pişmesi lazım Malatya maçında Pereiraya yaptığı asisti çoğu topçu yapamaz...

Doğukan Uçan
31.08.2019, 18:35
fener bizi yense bile 3 hafta sonra arena da kaybedecek puan farkı açılmaz ama bizim ne yapacağımız önemli ben takıma güvenmiyorum. yıllardır köy takımlarını yenemedik.

Birtan
31.08.2019, 18:39
Aek maçında 433 çıktık ortalık karıştı hemen Sörlot geldi oyuna arkasına Ekubanı kaydırdı.

Geçen seneden alışıla gelmiş iyi bir sistem var bana kalırsa 4231 şeklinde.

Risk almaya gerek yok diye düşünüyorum bu sistemden devam.

Sturridge geldiğinde forvetin arkasında serbest ikinci forvet rolüne de uyum sağlayabilecek profilde bir isim.

fadigaTS
31.08.2019, 18:41
..................Uğurcan....................
Joao..Hosseini..Ivanildo..Novak
.............Sosa.....Parmak..............
Ekuban......Avdijaj......Nwakaeme
...................Sorloth.......................

Bu kadro olursa maç bizim

emrahtuna
31.08.2019, 18:58
ben stoper tandeminin hüseyin hosseini olacağını düşünüyorum..abdüşün olmaması çok kötü oldu..muhtemelen bu seferde kanatta advijaj ı deneyecek..sosa parmak mikel orta sahası olmuyor 3 maçtır denedi. bu maçta deneyeceğini düşünmüyorum..yusuf sarı ya da belki ikinci yarı görev verebilir..

Devran Saka
31.08.2019, 18:59
yeneceğiz

Zafer Fidan
31.08.2019, 19:04
Bu taraftarda öz güven denen birsey yok.

Dawsofield
31.08.2019, 19:06
ünal hoca muhtemelen değiştirmez, saygı da duyuyorum ama muriç'e karşı hosseini'nin partneri campi olmalı diye düşünüyorum.

hüseyin'i de severim ama tavan'ı belli gibi hissediyorum.

hayırlısı

CİVELEK.61
31.08.2019, 19:17
Yusuf Sarı o kadar gömülecek bir çocuk değil sadece biraz pişmesi lazım Malatya maçında Pereiraya yaptığı asisti çoğu topçu yapamaz...

O asisti bu sezon kimse yapamadı zaten.
100 kere top getirdik kenardan ilk defa o çevirdi içeri düzgün şekilde

ekeser60
31.08.2019, 19:26
yahu ne kadar skor taraftari var aek yenilgisinden sonra yokk onu niye aldik bunu niye aldik herkese sarmaya basladiniz sturidge bence bir devreyi cikaracak potansoyeli fb macinda var ama senol gunes hastaligi unala da serpmis anlasilan adamlarin boyle takintilari var 3 4 hafta oynatmama senol gunese messiyi getirsen emin olun ilk macta dinlendirir oynatmaz unal ve senolun boyle takintisi var yapcak birsey yok adebayaor cikti catir catir oynadi sturdigede en az adabayor kadar oynar ama senol ve unal hocanin hani cocukken yeni bir elbise alirsin onu hemen kullanmazsin biraz eskilerle devam edersin ya ayni oyle huylari var yapcak birsey yok adama hemen sarmayin sturidgenin idman yememis hali emin olun unalin prensi yusuf saridan daha diri oynar

cellchook
31.08.2019, 19:27
Hoca Doğan Erdoğan ile çıkacaktır.

Ugurcan

Perreira
Hüseyin
Hosseini
Novak

Doğan
Parmak
Sosa

Nwakeme
Ekuban
Sörloth

Kadro bu.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sefa Toyer
31.08.2019, 19:35
Sağ kanatta Yusuf veya Donis oynarsa eziliriz.

nakzo
31.08.2019, 19:39

Oynatmazzzz.

LağusKusteli
31.08.2019, 19:42

Ugurcan

Perreira
Hüseyin
Hosseini
Novak

Doğan
Parmak
Sosa

Nwakeme
Ekuban
Sörloth

Kadro bu.

bende böyle düşünüyorum

ÖmürKaradeniz61
31.08.2019, 19:44
Liverpool maçını izliyorum da ihtiyacımız olan tek şey bir fabinho.

emrahtuna
31.08.2019, 19:51
renktaş piyasa değerine baktım 50 milyon euro..o ihtiyaç ilelebet ihtiyaç olarak kalır :)
Liverpool maçını izliyorum da ihtiyacımız olan tek şey bir fabinho.

GencTurk6161
31.08.2019, 20:01

Behlül 8 10 oynar, sağ kanatta da oynuyor. Biraz enerji sorunu var ama bu sene a takımla maça çıkmasını bekliyorum. Bekler de aynı şekilde süre alabilir. Muhammet zaten a takımla çalışıyor çoğunlukla. Stoperler de gayet iyi.Barcelona da 16 yaşındaki çocuk kurtarıcı olarak maça girdi ve golünü yazdı...
Yetenek varsa yaşa bakmadan oynatmak lâzım...
25 yaşına gelmiş "adama" genç denmez...
Dediğimiz kadar iyi ise oynamaması için sebep yok.
Kafalar zihniyetler.....

Anıl C
31.08.2019, 20:22
Yeniliriz

hay1699
31.08.2019, 20:57
Beklentiler satın alındı.

LittleFinger
31.08.2019, 20:58
Kamil Ahmet hala sakat mı? Serkan Asan'ın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. U19'un Malatyaspor maçını da izlemiştim..
Hakan Yeşil - Serkan Asan içerdeki maçlarda görev alabilirler.. Abdülkadir Parmak gibi 24 yaşına kadar beklememize gerek yok..

Perreira son maç iyi değildi.. yaşı gereği yoruluyor.. orta kalitesi zayıf.. Serkan da hızlı, pasları da isabetliydi tabii U19 ölçü değil ama denemeden de bilemeyiz..
Hakan Yeşil ısıran yine ayağı fena olmayan 1.80 boyunda bir arkadaşımız.. Akyazı'daki maçlarda görev alabilir beklememize lüzum yok.. bu kadro 50 maçı kaldıramaz.. Pereira'dan 50 maç oynamasını bekleyemeyiz.. orta sahada Cafer de dikkatimi çekti ama biraz savruk sanki ama oyun karakteri de çok sakin anlayamadım çok iyi toplar çıkarıyor fiziği kuvvetli.. sosa ile çalışsalar fena olmaz mı.. şu adamlara mentor lazım.. fizik var yetenek var..

Hepsi aynı anda değil de bir maç pereira yerine serkan misal.. bir maç sosa yerine cafer.. yani bunu yapmamız lazım.. sosa 50 maç oynayamayacak gibi normal olarak.. olmaz mı?

Atakan da iyi stoper ancak 4 stoperimiz de fena değil forma şansı bulması zor olduğu için yazmadım.. Safa Kınalı'yı da beğendiğimi söylemiştim teknik, pasları isabetli, hareketli bir oyuncu izlenimi verdi.. ama tabii waka ömür avdijaj sarı daniel ve ekubandan sıra gelmez gibi.. keza abartmaya da gerek yok.. bek ve orta sahada rotasyon eksikliğimiz belki U19'dan birilerinin görev almasını sağlayabilir diye düşünüyorum.. başka çaremiz de yok gibi duruyor sanki..

Antonio
31.08.2019, 21:05
ersun iyi bir hoca değil fakat sezon başı iyi bir yükleme hocası iyi bir fitnısçı. fener iti it gibi koşacak ateşli ve arzulu oynayacak. bizim koşacak mecalimiz yok.

ÖmürKaradeniz61
31.08.2019, 21:06
ersun iyi bir hoca değil fakat sezon başı iyi bir yükleme hocası iyi bir fitnısçı. fener iti it gibi koşacak ateşli ve arzulu oynayacak. bizim koşacak mecalimiz yok.

Hocam beğenmediğimiz ersun mikel ve sturridge ikilisini çoktan 11 e monte etmişti.

hay1699
31.08.2019, 21:14
Konya Aykut’u kovar herhalde bu sene...

A. Aydın
31.08.2019, 21:25

Ugurcan

Perreira
Hüseyin
Hosseini
Novak

Doğan
Parmak
Sosa

Nwakeme
Ekuban
Sörloth

Kadro bu.

Bence de .
Ama dogan kendini bitirir bu mac.

LağusKusteli
31.08.2019, 21:33
Konya Aykut’u kovar herhalde bu sene...

Aykut Kocaman onların namusuymuş, bayılıyorlar ona

Ogün YAZICI
31.08.2019, 21:34
Takım 3 haftadır antreman falan yapmıyor
3 günde bir oynadığımız için maç aralarını telafi antrenmanlarıyla rölanti tempoda geçiriyoruz

Bu da sürekli oynayan.oyuncular dışındaki oyuncuların form tutmamasına sebep oluyor

Bakın Yusuf Sarı'ya kamp bittiğinde sakatlamadan kilolarından kurtulmuş canavar gibi kosan bi çocuktu
Aek maçında oyuna girdi 5 dk sonra dili dışarıda göbeği belli oluyor.

Teknik ekibin oturup düşünmesi lazim
Bu iş 11 oyuncuyla götürülecek iş degil
Oynamayan oyuncular kopmuş durumda
Takımın teknik adami açıklamalarıyla ben geçen seneki oyuncularla devam.edecegim diyor zaten rotasyona ihtiyaç duymuyor

ÖmürKaradeniz61
31.08.2019, 21:35
Bizim Sturridge ve Mikel hazır değil ama yarın adil rami hazır mı değil mi görürsünüz.

Emre Veli
31.08.2019, 21:45
Bizim Sturridge ve Mikel hazır değil ama yarın adil rami hazır mı değil mi görürsünüz.
birader hasta mısın ya? aynı şeyler mi ya? sturridge ile ramiyi nasıl bu açıdan kıyaslarsın. yahu bilmiyor mu hoca sturridge'yi sahaya atmayı? adam basit antrenmanları geçememiş ağrıları olmuş neden yıllık 3.5 verdiğimiz adamı sırf havasına oynatmak için aylarca kaybedelim? düşünemiyor musunuz? uzun vadeli fayda göreceğimiz adamı, kariyerinde düşüş yaşama sebebi sadece 'sakatlık' olan adamı biz niye yok pahasına kurban verelim? mantığa bak adil rami oynuyorsa sturridge de oynar. b.k oynar.

David_LuiZ4
31.08.2019, 21:52
Bu maçta bize 3 puanı en kötü 1 puanı götürecek faktör pas oyunudur..Rakibe önlem alma zihniyetiyle çıkılırsa kaybedersiniz..Mümkün mertebe topu çabuk dolaştıracaksın ve ilk yarı ikinci yarı pas sayısı toplamda 500 600 civarında olmalı...Deplasmanda bu kadar pas yapan bir takımın yenilmesi imkansıza yakındır..

Pas oyunu rakip takımın ayarını bozacağı gibi psikolojik olarak tribünleri de gerer..

Hep söyleniyor efendim Vedat'a Emre'ye Rodrigues'e vs nasıl önlem alacaksın..Önlem almayacaksın aslında alacaksın fakat bu oyuncuları markaja alarak değil topla oynayarak alacaksın..Rakip kaleye gidip gidememenin de bi önemi yok sabırla pas yapacaksın topu rakibe vermeyeceksin verdiğin an topu çabuk geri kazanacaksın..Rakibi topun peşinden koşturup yoracaksın..Psikolojik üstünlüğü rakibe tattıracaksın..Rakip, sahasında gömülerek oynamak zorunda kalacak ve Vedat gibi pivot santrfor dediğimiz tiplemeyi bu sayede ceza sahasından uzak tutacaksın orta saha civarında top almak için sürekli geri gelecek..Pivot santrforu durdurmanın ilacı budur veya panzehiri..

Pas oyunu yerine önlem amaçlı gömülerek kendi sahana yerleşerek oynarsan mutlaka golü yersin..Çünkü rakipde ayakları gayet temiz net oyuncular var Dirar gibi Emre gibi Kruse gibi Deniz gibi Rodrigues gibi...Bu 4 oyuncunun kilit pas asist/ asist öncesi pas.gibi önemli konularda yüzdesi yüksek..İyi orta da kesebiliyorlar akan oyunda bunun yanında duran top silahları da var...Vedat'a al da at dercesine klas muz ortalar kesebiliyorlar..Zaten Ersun'un futbola dair iyi bildiği tek konu kanatları çalıştırmaktır..

Kısacası pas oyununun oynandığı yerde hele hele deplasmanda hiçbir güç öyle kolay kolay rakibini ekarte edemez..Silahımız bu olmalı.

jönts
31.08.2019, 21:55
Bence hoca bu maça geride savunma ve dikine hücumla çıkacak. İlk yarım saatte baskı yiyeceğiz, kontradan bir gol atarsak iyi, atamazsak ve o andan itibaren pas oyununa dönmezsek maç 0-2 olsa bile galibiyet çıkaramayız. Ekuban ve Sörloth’un acilen pas oyununa adapte olması lazım. Milli aradan çok şey bekliyorum.

erenslash
31.08.2019, 21:57
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@David_LuiZ4 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48572)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> bro bir tahmin alayım kaç kaç diyorsun? Ünal hoca ne yapar bu maçta? Sence Ünal hoca gene aynı hataları yapar mı? yoksa bizi şaşırtır mı?yenme şansımız yüze kaç sence?

CesurHamsi
31.08.2019, 21:57
Bu maci alin ya lutfen alin..
Adamlar oyle bi gaza geldi ki sunlara cakmak ne zevkli olur bide sampiyonluk inancimiz alevlenir..
tamam Abdus oynamicak, orta saha da eksigimiz var, bi sekil yinede su maci almamiz lazim

ÖmürKaradeniz61
31.08.2019, 22:10
birader hasta mısın ya? aynı şeyler mi ya? sturridge ile ramiyi nasıl bu açıdan kıyaslarsın. yahu bilmiyor mu hoca sturridge'yi sahaya atmayı? adam basit antrenmanları geçememiş ağrıları olmuş neden yıllık 3.5 verdiğimiz adamı sırf havasına oynatmak için aylarca kaybedelim? düşünemiyor musunuz? uzun vadeli fayda göreceğimiz adamı, kariyerinde düşüş yaşama sebebi sadece 'sakatlık' olan adamı biz niye yok pahasına kurban verelim? mantığa bak adil rami oynuyorsa sturridge de oynar. b.k oynar.

..

mustafakaya
31.08.2019, 22:10
Kamil Ahmet hala sakat mı? Serkan Asan'ın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. U19'un Malatyaspor maçını da izlemiştim..
Hakan Yeşil - Serkan Asan içerdeki maçlarda görev alabilirler.. Abdülkadir Parmak gibi 24 yaşına kadar beklememize gerek yok..

Perreira son maç iyi değildi.. yaşı gereği yoruluyor.. orta kalitesi zayıf.. Serkan da hızlı, pasları da isabetliydi tabii U19 ölçü değil ama denemeden de bilemeyiz..
Hakan Yeşil ısıran yine ayağı fena olmayan 1.80 boyunda bir arkadaşımız.. Akyazı'daki maçlarda görev alabilir beklememize lüzum yok.. bu kadro 50 maçı kaldıramaz.. Pereira'dan 50 maç oynamasını bekleyemeyiz.. orta sahada Cafer de dikkatimi çekti ama biraz savruk sanki ama oyun karakteri de çok sakin anlayamadım çok iyi toplar çıkarıyor fiziği kuvvetli.. sosa ile çalışsalar fena olmaz mı.. şu adamlara mentor lazım.. fizik var yetenek var..

Hepsi aynı anda değil de bir maç pereira yerine serkan misal.. bir maç sosa yerine cafer.. yani bunu yapmamız lazım.. sosa 50 maç oynayamayacak gibi normal olarak.. olmaz mı?

Atakan da iyi stoper ancak 4 stoperimiz de fena değil forma şansı bulması zor olduğu için yazmadım.. Safa Kınalı'yı da beğendiğimi söylemiştim teknik, pasları isabetli, hareketli bir oyuncu izlenimi verdi.. ama tabii waka ömür avdijaj sarı daniel ve ekubandan sıra gelmez gibi.. keza abartmaya da gerek yok.. bek ve orta sahada rotasyon eksikliğimiz belki U19'dan birilerinin görev almasını sağlayabilir diye düşünüyorum.. başka çaremiz de yok gibi duruyor sanki..

Tümüyle katılıyorum.

mustafakaya
31.08.2019, 22:13

Tümüyle katılıyorum.

Ekrem D.
31.08.2019, 22:33

Ugurcan

Perreira
Hüseyin
Hosseini
Novak

Doğan
Parmak
Sosa

Nwakeme
Ekuban
Sörloth

Kadro bu.

+1

Dizilisten cok orta sahadaki gorev dagilimi daha onemli olacak. Parmak'in forvet arkasi veya sag kanat oynadigi alternatifler daha etkili olabilir:

-----------Sosa---------Erdogan-----------

Ekuban--------Parmak---------Nwakaeme

----------------Sørloth---------------------

ya da

-----------Sosa---------Erdogan-----------

Parmak--------Ekuban---------Nwakaeme

----------------Sørloth---------------------

Hakan
31.08.2019, 22:38
Doğan iyi hoş da Kadıköy için fazla agresif.Ortamı gerer zararlı biz çıkarır.

hay1699
31.08.2019, 22:38
Bu maci alin ya lutfen alin..
Adamlar oyle bi gaza geldi ki sunlara cakmak ne zevkli olur bide sampiyonluk inancimiz alevlenir..
tamam Abdus oynamicak, orta saha da eksigimiz var, bi sekil yinede su maci almamiz lazim

Bu maçı almak şampiyonluk demek... Akıllı ve sakin olursak zor ama mümkündür.

nevzat61
31.08.2019, 22:40
Besiktaş yarım saattir baskı altına aldı ,nefes bile aldırtmadı Rizespor'a ama ilk kontrakta golü yedi..aklıma Erman Toroğlunun meşhur sözü aklıma geldi :))

Bu arada Oğulcan mükemmel bitirici vuruş yaptı..inşaallah Kayserispor gibi olmaz ikinci yarı...FB maçında bizim senaryo böyle olur umarım..

serdaracıl
31.08.2019, 22:40
Bu maçta bize 3 puanı en kötü 1 puanı götürecek faktör pas oyunudur..Rakibe önlem alma zihniyetiyle çıkılırsa kaybedersiniz..Mümkün mertebe topu çabuk dolaştıracaksın ve ilk yarı ikinci yarı pas sayısı toplamda 500 600 civarında olmalı...Deplasmanda bu kadar pas yapan bir takımın yenilmesi imkansıza yakındır..

Pas oyunu rakip takımın ayarını bozacağı gibi psikolojik olarak tribünleri de gerer..

Hep söyleniyor efendim Vedat'a Emre'ye Rodrigues'e vs nasıl önlem alacaksın..Önlem almayacaksın aslında alacaksın fakat bu oyuncuları markaja alarak değil topla oynayarak alacaksın..Rakip kaleye gidip gidememenin de bi önemi yok sabırla pas yapacaksın topu rakibe vermeyeceksin verdiğin an topu çabuk geri kazanacaksın..Rakibi topun peşinden koşturup yoracaksın..Psikolojik üstünlüğü rakibe tattıracaksın..Rakip, sahasında gömülerek oynamak zorunda kalacak ve Vedat gibi pivot santrfor dediğimiz tiplemeyi bu sayede ceza sahasından uzak tutacaksın orta saha civarında top almak için sürekli geri gelecek..Pivot santrforu durdurmanın ilacı budur veya panzehiri..

Pas oyunu yerine önlem amaçlı gömülerek kendi sahana yerleşerek oynarsan mutlaka golü yersin..Çünkü rakipde ayakları gayet temiz net oyuncular var Dirar gibi Emre gibi Kruse gibi Deniz gibi Rodrigues gibi...Bu 4 oyuncunun kilit pas asist/ asist öncesi pas.gibi önemli konularda yüzdesi yüksek..İyi orta da kesebiliyorlar akan oyunda bunun yanında duran top silahları da var...Vedat'a al da at dercesine klas muz ortalar kesebiliyorlar..Zaten Ersun'un futbola dair iyi bildiği tek konu kanatları çalıştırmaktır..

Kısacası pas oyununun oynandığı yerde hele hele deplasmanda hiçbir güç öyle kolay kolay rakibini ekarte edemez..Silahımız bu olmalı.

Aynen

Zafer Fidan
31.08.2019, 22:41
2:3 aliriz maci.

nakzo
Çok zor .Takım yorgun ve geçen seneki pas oyununu oynayamıyor galibiyet beklemiyorum wakayeme isterse bize puanı alır diğer oyuncular bu sezon foss ingilizi hic değilse son 20 dakika sokmalıydı oyuna senolun çarpık zihniyeti ünalada işlemiş.

Onur Civelek61
Hakemler damga vuracak gibi...
Yenersek mükemmel iş olacak. Beraberlik de fena olmaz

Enes Başkaya60
31.08.2019, 22:44
4-1 biter diye tahmin ediyorum...

CİVELEK.61
31.08.2019, 22:46
Arkadaşlar öncelikle ligde planlanan kirli stratejiyi çözmek lazım.
Takımlar her sezon efsane transferler yapıyorlar fakat şu hesap edilemiyor.
Kimi alırsan al takımlar lig temposunu taaaaaa ekim ayında yakalamaya başlıyor.
Ondan sonra kış sonra bahar yorgunluğu derken fiziksel olarak Anadolu takımlarına öyle aman aman bi üstünlükleri olmuyor.
Bu durumu bilen tüm kirli odaklar,sezon başında istanbul kulüplerinin ivme kazanması için ilk haftadan hakemlerle ligi manüple etmeye başladılar.
Zaten ivme yakalandıktan sonra işler kolaylaşıyor.Artık çok fazla iş düşmüyor bunlara
Tüm İstanbul kulüpleri bu zor zamanda iteklenecek.
Buraya kadar genel durum bu.
İşin bizi ilgilendiren kısmı şu.
Bizde tam olarak ivme yakalamayalım diye tam olarak bu zamanlarda durdurmaya çalışırlar.
Bizim bu durumda en önemli silahımız panik yapmadan,sakin bi şekilde topu yere indirerek sakin oynamak ve topun bizde kalmasını sağlamak.
Biz zaten top kaybettiğimizde kazanmak için biraz ısırınca yeneeyeceğimiz takım yok.
Buyrun Bjk-Rize maçına bakın.
İlk yarıda biraz ısıran Rize,panik yapmadan hücuma hızlı ama telaşla çıkmayan bi Rize var.
Genelde Bjk baskı halinde ama Rize çok akıllı ve sakin oynuyor.

Zafer Fidan
31.08.2019, 22:46
4-1 biter diye tahmin ediyorum...
Barcelona ile mi macimiz var birsey mi kacirdim? :D

battle symphony
31.08.2019, 22:47
Ya hiç güleceğim yoktu 500-600 pas yapmalıymışız. Bu sezon kaç kere o kadar pas yaptık? Sıfır. Geçen sene çok iyi oynadığımız o dönemlerde bile 400 pası göremiyorduk.

ÖmürKaradeniz61
31.08.2019, 22:49
Ya hiç güleceğim yoktu 500-600 pas yapmalıymışız. Bu sezon kaç kere o kadar pas yaptık? Sıfır. Geçen sene çok iyi oynadığımız o dönemlerde bile 400 pası göremiyorduk.

600 pas yaptığın zaman ne olacak onu merak ettim?

CİVELEK.61
31.08.2019, 22:57
Kaç pas yapılır bilmem ama Fb yi iyi tanırız çok şükür.
Kadıköy'de sadece bize değil,her takıma karşı FB nin bi zaafı var.
Eğer topu kazanamıyorsa bocalıyor.
Geriliyor,çirkinleşiyor.
Çirkinliğine çirkinlikle karşılık verirseniz tam istedikleri ateşlenme oluyor.
Hoooop seyirci hakem falan derken bi bakmışsınız maçı domine etmişler.
Yıllardır aynı filimi izlemekten bezdik.
Buna önlem almanın tek yolu budur.
Topu kaybetmeyecek,kaybedersende hemen kazanacaksın.
Seyirciden gelen uğultularla fevri davranan FB takımı mutlaka hata yapacak.
Hatayıda değerlendireceksin.
Yok eğer gömülürsen,FB defansı bizim kaleye kadar gelir
Zaten kontraatak becerimiz yok.
Nasıl gol bulacağız?
Hic bu işin başka bi taktiği yok.
Senelerdir aynı şey.

yorumsuz6117
31.08.2019, 22:57
Şu Caner'in yaptığı ortaları Pereira yapabilse..

LağusKusteli
31.08.2019, 22:59
Arkadaşlar öncelikle ligde planlanan kirli stratejiyi çözmek lazım.
Takımlar her sezon efsane transferler yapıyorlar fakat şu hesap edilemiyor.
Kimi alırsan al takımlar lig temposunu taaaaaa ekim ayında yakalamaya başlıyor.
Ondan sonra kış sonra bahar yorgunluğu derken fiziksel olarak Anadolu takımlarına öyle aman aman bi üstünlükleri olmuyor.
Bu durumu bilen tüm kirli odaklar,sezon başında istanbul kulüplerinin ivme kazanması için ilk haftadan hakemlerle ligi manüple etmeye başladılar.
Zaten ivme yakalandıktan sonra işler kolaylaşıyor.Artık çok fazla iş düşmüyor bunlara
Tüm İstanbul kulüpleri bu zor zamanda iteklenecek.
Buraya kadar genel durum bu.
İşin bizi ilgilendiren kısmı şu.
Bizde tam olarak ivme yakalamayalım diye tam olarak bu zamanlarda durdurmaya çalışırlar.
Bizim bu durumda en önemli silahımız panik yapmadan,sakin bi şekilde topu yere indirerek sakin oynamak ve topun bizde kalmasını sağlamak.
Biz zaten top kaybettiğimizde kazanmak için biraz ısırınca yeneeyeceğimiz takım yok.
Buyrun Bjk-Rize maçına bakın.
İlk yarıda biraz ısıran Rize,panik yapmadan hücuma hızlı ama telaşla çıkmayan bi Rize var.
Genelde Bjk baskı halinde ama Rize çok akıllı ve sakin oynuyor.

Aynen katılıyorum. Biz de eylül ayında fazla kayıp vermemeliyiz, zira ekim ayı boyunca rize hariç hep evimizde oynayacağımızdan ekim ayını da kayıpsız geçersek OLACAĞIZDA demeye başlarız

David_LuiZ4
31.08.2019, 23:03
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@David_LuiZ4 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=48572)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> bro bir tahmin alayım kaç kaç diyorsun? Ünal hoca ne yapar bu maçta? Sence Ünal hoca gene aynı hataları yapar mı? yoksa bizi şaşırtır mı?yenme şansımız yüze kaç sence?

Valla bro Ünal'ın çıkaracağı kadrodan ziyade nasıl bir taktik anlayışla takımı sahaya süreceği önemli..

Benim fikrime göre pas oyunu oynamak zorundayız geriye yaslanarak oynarsak mutlaka gol yiyeceğimizi düşünüyorum..

Soner Albayrak
31.08.2019, 23:07
Takımdaki ritim bozukluğu futbolumuzu bayağı geriletti maalesef. Bir şekilde eski akıcı oyunumuza dönmemiz lazım.

battle symphony
31.08.2019, 23:08
600 pas yaptığın zaman ne olacak onu merak ettim?

O kadar pas yapan takımın savunma anlayışı da topa sahip olmaktan geçer. Mesela geçn sezon öndeyken puan vediğimiz çoğu maçı sıkıntısız atlatırdık. Tabi her büyük takımın sistemi aynı olmuyor ama demek istediğim biz de bir maçta sırf taktik icabı ortalamamızdan 250 fazl pas yapamayız.

erenslash
31.08.2019, 23:10
yazını okudum zaten bro söylediklerine yüzde yüz hak veriyorum + pres konusunda aek ikinci yarıdaki oyunumuzu oynarsak zaten feneri boğarız ben bu maçın kaderi Ünal hocanın elinde diyorum .kadro ikinci planda şu anda benim gözümde de. zaten abdülkadir olmadan ne yapacağı önemli. asıl orada işin inceliği. teknik hocanın marifetli taktikle olmasında yatıyor bence de.bende düşündüm acaba fener karşısında hoca korkakmı oynatacak ...zaten öyle oynayacaksa hocalık yapmasın abi bizde
Valla bro Ünal'ın çıkaracağı kadrodan ziyade nasıl bir taktik anlayışla takımı sahaya süreceği önemli..

Benim fikrime göre pas oyunu oynamak zorundayız geriye yaslanarak oynarsak mutlaka gol yiyeceğimizi düşünüyorum..

CİVELEK.61
31.08.2019, 23:13
Aynı dakika içinde Rizenin iki penaltisini vermedi hakem birinde resmen dirsegi bogazina vurdu
La bu lig çok komik gerçekten.

kayseriliyiz
31.08.2019, 23:14
Rahat bir maglubiyet aliriz

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

samway
31.08.2019, 23:15
Hakemler facia

B.AKDEMİR
31.08.2019, 23:15
İzliyorum da az önce eğer çizgi içindeyse Rize'nin net penaltısı verilmedi. Dün gs bugün bjk hakemler işlerini yapmaya başladı yine. Yarın ki maçı izlemek bile gelmiyor içimden nedense.

CİVELEK.61
31.08.2019, 23:16
Yok VAR sisteminde de dirsek her açıdan gözüküyor.
Futbol baronları geçen sezon VAR sisteminin İstanbul takımlarının aleyhineolduğunu geç anlamaları bu sezon erken davranmalarına sebep oldu.
Maçların görüntülü analiz edilememesi tamamen bundan dolayı.

CİVELEK.61
31.08.2019, 23:18
İzliyorum da az önce eğer çizgi içindeyse Rize'nin net penaltısı verilmedi. Dün gs bugün bjk hakemler işlerini yapmaya başladı yine. Yarın ki maçı izlemek bile gelmiyor içimden nedense.

O pozisyon penaltı+kırmızı kart
Hem dirsekten hem son adamdan dolayı iki kere kırmızı kart

artvints
31.08.2019, 23:25
Bu lig mide bulandırır, allah'tan avrupa'ya kaldık. Yarın her pozisyonda rakibin üstüne gidelim, korkusuzluk korkutur ancak bunları.

yazıkoldu
31.08.2019, 23:27
yeneceğiz dostlar

CİVELEK.61
31.08.2019, 23:36
Hakem bi kırmiziyi daha atladi ayaga degil bilege basma vallahi cok komik

CesurHamsi
31.08.2019, 23:38
Cok manyak baski altina alacakalr bizi
ve bizim takim bununla bas edemicek..
ilk yari gol yemezsek belki beraberlik aliriz..
ama yersek farka gidebilirler

CİVELEK.61
31.08.2019, 23:38
Aha ayni dakikada bi tane daha atladi gülüyorum artik

B.AKDEMİR
31.08.2019, 23:41
Yarın yapmamız gereken şey her zamanki gibi hücum futbolu oynamak. Aksini düşünmek istemiyorum.

El Cordobes
31.08.2019, 23:42
Dün ve bugünü gördükten saha içinden ziyade saha dışından endişeliyim. Çok erken başladı bu işler.

CesurHamsi
31.08.2019, 23:43
Gs bjk bu hafta acayip kollanildi
yarin ki tiyatroya simdiden hazirlanin

ekeser60
31.08.2019, 23:44
erman hoca hakli istanbul takimlarini yarista tutmak icin dijiturk ve federasyon anlasmis cunku bu kadar bariz hatalar ilk.haftadan baslamiyordu yaristan hicbiti kopmayacak yani figuranlar var sadece bu ligde bosa oynanan oyun nkouduyu iki.pozisyonda nasil atmaz nasil var devreye girmez akil alir gibi degil

Ahmet Aksu
31.08.2019, 23:47
var bile yetişemiyor artık hakemler daha ilk haftalardan başladı bugün bjk nin 2 kırmızısı vardı hakem vara bile gitmedi..
siz hala şampiyon oluruz havalarına girin bu düzen oldukça bizi şampiyon yapmazlar 50 bin kez söyledik bunu kafanıza sokun artık a dostlar..

avrupaya odaklanalım en azından orada hakemler biçmez ümidiyle..

bakın görün yarın neler olacak hakemler adına.
hele taraftar biraz baskı altına alsın o zaman tiyatroyu izleyin..

batugol
31.08.2019, 23:48
Bu futboldan soğudum soğumasına ama serde trabzonsporluluk va

nevzat61
31.08.2019, 23:50
İstanbul takımlarının hepsi pislik,çirkeflik takım ruhuna entegre kullanılıyor..gelde bu futbolu izle..bu akşam Rizespor'a yapılanların 10 misli yarın bize yapılacaktır..Emre başrolde olmak kaydıyla..VAR falan hikaye..FB kadın taraftarları bile pislik küfürbazın önde gidenleri..şımarık elite kesime yarın darbe vurmak futboldan öte bir şey..bütün futbol şansı yanımızda olur inşaallah..

arda.61
31.08.2019, 23:50
Daha 3. Haftadan hakemlerin rezaleti bu kadar ön planda ise birilerinin izletmek istediği tiyatroyu izliyoruzdur. Başka açıklaması yok. Bu kirli düzene, kirli lige fazla temiz bir isimsin Cemil Usta.

Varlıbaş61
31.08.2019, 23:52
Şampiyonluk şikeciler ile bizim aramızda geçecek. Bu sefer ellerinden alacağız Allah’ın izniyle ..

samway
31.08.2019, 23:52
Fırat Aydunus un oranı 1.45 e düşmüş

Ozan Yılmaz
31.08.2019, 23:53
Fırat Aydunus un oranı 1.45 e düşmüşPalabıyık?

Tayfun
31.08.2019, 23:55
Gs bjk bu hafta acayip kollanildi
yarin ki tiyatroya simdiden hazirlanin

Bunu göremeyen saftır.

Hakemler açıklandığında öyle veya böyle etkisi olacak veya olmayacak bir şekilde bir bildiri yayınlamalıydı kulüp.

Yarın oturup hep beraber bizi nasıl doğrayacaklarını izleyelim. Hayırlı işler...

Ahmet Kara
31.08.2019, 23:56
fener'in kazanıp farkı açmasını istemezler. maçı beraber bitirmek içinden elinden geleni yapacak fırat.

Doğukan Uçan
31.08.2019, 23:57
galatasaray ve beşiktaş maçlarını izledikten sonra bu ülkede futbol değil tiyatro oynandığını tekrar gördüm. biz bu maçı 5 farkla alsak bile hakemler federasyon önümüzü keser.

kayseriliyiz
31.08.2019, 23:59
Bunu göremeyen saftır.

Hakemler açıklandığında öyle veya böyle etkisi olacak veya olmayacak bir şekilde bir bildiri yayınlamalıydı kılüp.

Yarın oturup hep beraber bizi nasıl doğrayacaklarını izleyelim. Hayırlı işler...Tekrar ediyorum sürekli ama, bizim kulüp is isten geçtikten sonra gaz almak için birseyler mirildanir.
Geçen sezon gs maçi sonrasi baskanin çanakkale temali konusmasi, gibi kim anlayacaksa.
Yap abi bir açiklama, hatta anadolu kulüpleriyle ortak yap tren kaçmadan.
Acaip amatörüz.
Neyse yarin güzel bir fark yeriz, aleks tasçioglu'da bir asist yapar.

Harun-61
01.09.2019, 00:01
Ilk 20 dakika müthis baski yapacaklar, gol yemezsek mac dengeli gecer.

CİVELEK.61
Yarın FB özellikle Sosa'ya çok sert oynar.
Sakatlama pahasına.
Sosa böyle maçlarda büyük oynar.
Sosa'yı sertlikle durdurmaya çalışırlar.
Hakem zaten müsade eder.
Wakame'ye sertlik işlemiyo,top Wakame'ye gelmeden önce önlem almak isterler.
Pereira'yı çok gererler.
Vedat Muriç zaten ikili mücadelelerde çok iyi ama biraz sertlikte katabilir.
Ön tarftaki oyuncularımızın yardımı bizim için çok önemli
Abdüş sakat oldugu için eger Ekuban sağ tarafta oynarsa en güçlü oyuncularımız kanat ve forvet oyuncularımız olacak.
Bundan dolayı geriye gelerek takıma yardım etmeleri ve pas oyununa dahil olmaları şart.
Rakipten top kazanmak için en çok efor sarfetmesi gereken oyuncular Eku,Sörloth,Wakame...

Mesut
Yarın ki maçı bence izlemeye gerek yok iki gündür neler dönüyor öyle yarın ne yaparsak boş

nevzat61
01.09.2019, 00:06
Aslında Ozan'ın savunduğu kanattan Ekuban'ın hızından yararlanabilirmiyiz acaba..Ozan geri dönüşlerde hem yavaş hem beceriksiz..Ekuban'ın hızına dayanamayacaktır tahminimce..

Oruç
01.09.2019, 00:09
Savunma yapmak gibi bir gaflete düşmeyelim yeter. Her şeye rağmen 1 puan çıkarabiliriz. Ki hiç de fena olmaz.

~UniCef~
01.09.2019, 00:19
Bu haftaki ortam cok kötüydü gercekten. Yani bütün mac boyunca nasil hakemi hataya zorlarim diye iki takim da herseyi yaptilar. Rize olsun BJK olsun. Hakiki manada cok zor bir durum hakem icin. Nkodu nasil kirmizi görmedi bilmiyorum ama onun disinda cok kötü yönettigini söyleyemem en azindan benim izledigim kadariyla cünkü bütün maci izlemedim

tsukru61
01.09.2019, 00:19
Obi Mikel ve Sturridge transferlerinin şike ligi için yapıldığını sanmıyorum. Yönetimin önceliği Avrupa'ya verdiğini düşünüyorum.

Ozan Yılmaz
01.09.2019, 00:21
Mikel 10 numarada oynasın daha fazla katkı sağlar hem de riskli bölgeden uzaklaşmış olur, şu an için böyle oynasa iki taraf için de daha hayırlı olacak gibime geliyor.

MİSSE_MİSSE
01.09.2019, 00:23
Uşaklar maçı alabilecek misimiz yoksa gelip bi el atayım mı

Gökhan Balcı
01.09.2019, 00:28
Avrupa gereksiz diyenleri sahneye alalım. Bu ligde iyi futbol oynadığın takdirde üçüncü veya dördüncü olma şansın var. Türkiye kupasını da alabilirsin zira kimsenin iplediği yok. Net bir şekilde her sene Avrupaya gideceksin. Kafadan gireceksin hem de elemeyle falan değil. Daha çok tanınacak daha çok değer üretecek satacaksın. Önce borcunu bitirecek sonra alt yapı sistemini baştan aşağıya değiştirip alt yapıda ekol olacaksın. İstersen bu ligde bin yıl şampiyon olma inan zerre umrumda olmaz. Ben sahada dik oynayan ve üreten bir takım görmek istiyorum sadece.

BatuhanB
01.09.2019, 00:31
Takım dinlenebildiği kadar dinlenmeli. 15 saat uyku, masöz Alev, Netflix keyfi; ne varsa verilsin oyunculara...

eraytaskin61
01.09.2019, 00:33
Yarın bu saatlerde Ünal hoca ya kahraman ya yerin dibinde
Aslında ikiside değil sadece zor bir 90 dk.
Beraberlik kafi, galibiyet bu yorgunlukla çok zor
Önemli olan her koşulda tam destek..

AyhanPe
01.09.2019, 00:35
Avrupa gereksiz diyenleri sahneye alalım. Bu ligde iyi futbol oynadığın takdirde üçüncü veya dördüncü olma şansın var. Türkiye kupasını da alabilirsin zira kimsenin iplediği yok. Net bir şekilde her sene Avrupaya gideceksin. Kafadan gireceksin hem de elemeyle falan değil. Daha çok tanınacak daha çok değer üretecek satacaksın. Önce borcunu bitirecek sonra alt yapı sistemini baştan aşağıya değiştirip alt yapıda ekol olacaksın. İstersen bu ligde bin yıl şampiyon olma inan zerre umrumda olmaz. Ben sahada dik oynayan ve üreten bir takım görmek istiyorum sadece.

Olay budur iste..Bu kadar basit..

~UniCef~
01.09.2019, 00:39

Aynen. Bu ligi sadece Avrupaya gitmek icin kullanmak gerek.

Gürkan Asma
01.09.2019, 00:48
Şu ligin durumuna bakıp yarın için umutlu olmak saflık resmen :D

Bu maçı saymamak lazım.

artvints
01.09.2019, 00:51
Mikel 10 numarada oynasın daha fazla katkı sağlar hem de riskli bölgeden uzaklaşmış olur, şu an için böyle oynasa iki taraf için de daha hayırlı olacak gibime geliyor.
10 numarada yürüyen temposuz bir adamla sahandan çıkamazsın. Orada oynamak fiziksel olarak çok daha zor.

artvints
01.09.2019, 00:54
Her zaman söylediğim şey. U19 takımın üzerine düşelim, sene içinde fiziksel olarak zirve yapan oyuncuyu a takıma alıp stresten uzak top oynayalım, daha rahat maç kazanırız.

Mustafa ÖZDEMİR
01.09.2019, 01:03
Aek maçı çok yorucu oldu.yarın işimiz zor kadıköyde

Ozan Yılmaz
01.09.2019, 01:09
Şu yorgunluk bahanesini de zihinlerden silmek gerekiyor bu sezon bu şekilde daha çok maça çıkacağız, profesyonel futbolcular bu maç temposuna alışacak, uyum sağlayacak buna mecburlar her büyük takım haftada en az 2 maç oynuyor. Kaldıramayan elenecek doğal olarak. Antrenman sistemleri bu yönde geliştirilmeli.

Ufuk
01.09.2019, 01:15
Abduş yerine kim çıkacak aşırı merak ediyorum. Mikel'i koysan olmuyor, Yusuf'u koysan olmuyor, Donis soru işareti, Doğan 30. dkda atılabilir. Hoca kimi seçecek acaba son tercih Mikel olacak yine galiba.

Numan Yerlikaya
01.09.2019, 01:17
Hoca 3. kez Mikel hatası yapmaz yapamaz. Ne oldu adam 3 günde kendine mi geldi. Doğan ortada Ekuban kanatta oynar

iyattara
01.09.2019, 01:33
Avrupa ligi gruplarının ardından bu maçtan alınacak 1 puan ile milli araya 5 puan ile girmek demek sezona iyi başlamak demektir. Milli ara bize iyi gelecek. Bu maç ortalarda olmayan savunma direncine ihtiyacımız var ki bazı büyük maçlarda ekstra motivasyon ile bunu gösterdik.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memmedaga
01.09.2019, 02:03
ah Yusuf,
bu sene bu kadroda olmalıydın
senin değerini taraftar yeteri kadar anlamadı
ağır ve gereksiz eleştirilerde bulundular
ne obi ne de bi başkasını yerini neden dolduramayacağını anlayacağı maçlar olacak bazıların dicem de yok
yine anlamaz millet
sturridge risk alınıp 10 dk bile oynayamayacak ise harbiden sıkıntı büyük
bu maçta en yetenekli 2 oyuncumuz yok
beraberlik gerçekten iyidir
tahminim 3-1 yenileceğiz ne yazık ki

Ozan Yılmaz
01.09.2019, 02:08
Doğan kaldırmaz bu maçı 11 falan hele hiç olmaz son bölümde skora göre hamle için beklemeli yine

Ozan Yılmaz
01.09.2019, 02:09
10 numarada yürüyen temposuz bir adamla sahandan çıkamazsın. Orada oynamak fiziksel olarak çok daha zor.Emre ile oynasın yeterli bu maçta

Ogün YAZICI
01.09.2019, 02:11
Ligin daha 3.haftası ve kadroya yazacağımız 11.adamı bulamıyoruz

Sorarlarsa 15 transfer yaptık alternatifli kadromuz var dersiniz.

artvints
01.09.2019, 02:26
Ligin daha 3.haftası ve kadroya yazacağımız 11.adamı bulamıyoruz

Sorarlarsa 15 transfer yaptık alternatifli kadromuz var dersiniz.
Ben de bu açıdan baktım olaya ve hiç hoşuma gitmiyor özellikle merkez ortasaha konusunda çok yanlış yapildi. Geçen sene kimsenin aklında olmayan oyuncuyu şimdi yedek bırakamıyoruz.

Biraz da unal hocanın hatası fazla kastı kadro kurarken ve kötü rotasyon yaptı.

Courage
01.09.2019, 04:50
Allahım artık Kadıköyde kazanabilmeyi nasip et bize.

(olursa) 2-0 alalım maçı.

ucurum
01.09.2019, 05:59
Bize bu maçı bırakmazlar

Bu sene onların senesi

Her şey planlı

Mehmet BAŞ
01.09.2019, 07:40
Arkadaşlar ukalalık yapmak istemem ama Mikel konusunda ciddi şekilde yanılıyorsunuz. Mikel, AEK maçında kötü oynadığı için dışarı alınmadı. Skor nedeniyle bir sistem değişikliği gerekiyordu ve orta sahadan bir isim çıkartmak gerekiyordu. Hocanın tercihi Mikel oldu. O dakikaya kadar Mikel iyi bir oyun çıkarmıştı. En azından Sosa ve Parmak'tan daha iyiydi. Fakat geçen yıldan ezberi olan Sosa ve Parmak ikilisini bozamazdı. Bu iki oyuncunun uyumu ve bu yıl gösterdikleri performans nedeniyle Mikel dışarı alındı. AEK maçına bakıp Mikel'i silenler FB maçında ters köşe olabilirler. Benden söylemesi...

Tabi işin diğer bir boyutu var. Stoperlerin önünde Mikel, onun da önünde Sosa ve Parmak oynadığında orta sahada ciddi sıkıntı yaşıyoruz. Ortaya tam bir rol karmaşası çıkıyor. Bu sıkıntıyı hala çözebilmiş değiliz. Sosa'nın yerini bozunca performansı düşüyor. Parmak'ı öne atınca da performansı düşüyor. Mikel'i kazanmak zorundayız. Ama nasıl olacak bilmiyorum.

Bu arada AEK maçında yarım saat izlediğim Mikel oldukça iyiydi. Hatta o yarım saatte Sosa ve Parmak 'tan daha öne çıkmıştı. Ama gel gör ki uyum konusunda sorunlar yaşanıyor. Ama bu Mikel'in kalitesini yok etmez. Tüm bunlara bakıp Doğan' ı tercih eden arkadaşlar hayal kırıklığı yaşayabilir. Bence hocanın aklında hala Mikel var. Bakalım bu üçlü orta saha sorunsalı nasıl çözülecek? Ben de merak ediyorum.

Mehmet BAŞ
01.09.2019, 07:47
Tekrar ediyorum sürekli ama, bizim kulüp is isten geçtikten sonra gaz almak için birseyler mirildanir.
Geçen sezon gs maçi sonrasi baskanin çanakkale temali konusmasi, gibi kim anlayacaksa.
Yap abi bir açiklama, hatta anadolu kulüpleriyle ortak yap tren kaçmadan.
Acaip amatörüz.
Neyse yarin güzel bir fark yeriz, aleks tasçioglu'da bir asist yapar.

Hocam, Anadolu kulüplerinin yarısı İstanbul yalaması olmuş. Adamlar işi şansa bırakmıyor. Anadolu kulüpleri başına İstanbul aşığı tipleri getirdiler. Bugün İstanbul'a karşı çıkacağız diye organize etmeye kalksan yolun başında seni satarlar. Bunlarla iş yapılmaz. Ne mal oldukları açık seçik ortada duruyor.

Maalesef lig başlamadan dizayn ediliyor. Senelerdir hakemler eliyle saha içine müdahale ediliyor. Bir penaltı, bir kırmızı derken istedikleri takıma maç kazandırıyorlar. Tiyatro işte!

ÖmürKaradeniz61
01.09.2019, 09:09
Ünal karamana güvenim kalmadı,hakemlere desen hiç güvenmiyorum kazanmamız veya berabere kalmamız çok çok zor.