PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 3.Hafta | Fenerbahçe 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

ÖmürKaradeniz61
02.09.2019, 00:32
Avdijajın açtığı ortayı 40 maçtır açamayanlar var da neyse

Evet Abdülkadir Ömür hocam,50 maçtır becerip şöyle bir orta açamadı.

Doctore
02.09.2019, 00:32
Avdijajın açtığı ortayı 40 maçtır açamayanlar var da neyse

Bu ortaya hiç alışık değilim bide Sosa açmıştı Prag maçında

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

angraf
02.09.2019, 00:33
trabzonsporu yenmek kolay değil ! Tam movivasyon, 50 bin taraftar desteği ve kendilerinin en iyi oyununu oynamalarına rağmen bizi yıkamadılar.
Bu takım çok yorulmuş ve net sağlam bir önliberoya ihtiyacımız var gençlerbirliği ve sivas maçlarından alınacak 6 puan bizi evimizdeki beşiktaş lider çıkma pozisyonu verebilir.

serdaracıl
Kerem, behlül ve hakan yeşil gibi gençleri kullanmamız lazım artık. Kadro kısıtlı diye ağlamak kolay

zaqua
Onazi toparlayamaz doğanı parmak yerine monte etmeli parmağı yedekten gelecek oyuncuya eğitmeliyiz.

Abdus çok kritik, Allah sakatlık vermesin.

Inşallah sturridge ıyi çıkar, ekuban sturridge oturmalı, sorlot iç saha topçusu. Yedekten gelmeli.

Doctore
Ama Ömür varsa Ömür oynar o kanatta Avdijaj yedeği olur

jönts
02.09.2019, 00:34
Tamam kimseyi eleştirmiyorum. Burada “anti eleştiri timi” var. Bir şey sormak istiyorum: Takımın bu sezon oynadığı bütün resmi maçlarda berbat bir futbol ortaya koyduğunu sadece ben mi düşünüyorum?

Ölçüm de Premier Lig falan değil. Şöyle söyleyeyim geçen yıl içerideki Fener maçına 10 puan diyelim. Kıstasımız o olsun. Bu sezon, şu ana kadar “5 puanlık” oynadık dediğiniz bir maç var mı? Oyunun bütünü açısından soruyorum, anlık performanslar değil.

Samimi soruyorum acaba benim futbol görüşümde mi problem var?

ilelebeTS
02.09.2019, 00:34
Yorgunluğu aşırı derecede hissettik. 1 puan hiç yoktan iyidir. Yenemiyorsan yenilmeyeceksin.

Manava61
02.09.2019, 00:35
Ama Ömür varsa Ömür oynar o kanatta Avdijaj yedeği olur

Ömürün yedeği sarı wakanın yedeği avdijaj benim kafamda.Sarı da potansiyelli sadece beynini kullanması lazım yoksa deniz türüç olur

El Cordobes
Onca hengameden kafamızı kaldırıp durumumuza baktığımızda bu maç temposundan 2 puan kayıpla çıktığımızı düşünüyorum. Kasımpaşa maçını almalıydık.

Obi ve Sturridge in katkıları bundan sonrası için çok önemli. Umarım katkı alırız. Öbür türlü git gelli çok maç oynarız ve arada mutlaka beklemediğin takıma beklemediğin puanlar verirsin.

ersn.alparslan
Tamam kimseyi eleştirmiyorum. Burada “anti eleştiri timi” var. Bir şey sormak istiyorum: Takımın bu sezon oynadığı bütün resmi maçlarda berbat bir futbol ortaya koyduğunu sadece ben mi düşünüyorum?

Ölçüm de Premier Lig falan değil. Şöyle söyleyeyim geçen yıl içerideki Fener maçına 10 puan diyelim. Kıstasımız o olsun. Bu sezon, şu ana kadar “5 puanlık” oynadık dediğiniz bir maç var mı? Oyunun bütünü açısından soruyorum, anlık performanslar değil.

Samimi soruyorum acaba beni im futbol görüşümde mi problem var?

Katiliyorum. Kesinlikle iyi oynamiyoruz. Sadece yetenekli ayaklarimiz var.

Mehmet BAŞ
02.09.2019, 00:36
hayatımda böyle saçma sapan bir yaklaşım görmedim. at yarışı oynasa tüyoyu attan almaya çalışır bu kafa.

ben ünal hocayı da, çıkardığı kadroyu da, oynattığı taktiği de beğenmiyorum. haddim mi değil hakkım mı değil?

Adam gibi eleştiri yapanlara sözümüz yok. Çıkıp da ''Ünal Hoca değildir'' diyenler dönüp kendi çapına bakmalıdır.

Ünal Hoca değilse ona hoca değil diyenler de futboldan bihaber tiplerdir. Herkes yaptığı işle konuşsun deriz!

Hadsizlik edene had bildirmek saçma değildir. Bilakis hak ettiklerini yüzüne vurmak gerekir.

cellchook

Samimi soruyorum acaba beni im futbol görüşümde mi problem var?Bireysel bir takımız kolektif değiliz.

Çünkü iskelet hala kurulamadı.

Maçlarda hissettiğiniz ve size takımı kötü gösteren bu.

Rakibi boğacak bir organizasyonumuz yok şuan.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mkesen1982
Takımın bir ayda 7 maçı kaldıramadığı çok belli.Milli ara çok iyi gelecek.Sosa parmak ikilisi olmucak bana göre.Rakipler orayı çok rahat geçiyo.Bugün yediğimiz pozisyonlar hep o bölgeden.Ekuban varken şörlot oynamaz.Bu takım dinlenince daha iyi olur.Felaket tellalığı yapanlar gs kayseri fb başakşehir maçlarını izlesin

Sadettin_
02.09.2019, 00:38
Gürcan Bilgiç.
Trabzonspor 60 dan sonra hepten oyundan düşer bekledik , Fb oyundan düştü ...

OFLU_79
Piç kimdir?

Ünal hoca ve bu teknik ekiple efsane olamayız böyle beraberlik olur arada galibiyet alırız guruplardan çıkamayız

başka hoca ve teknik ekip olsa bu fenerin azına ederdi

ben bıktım artık dandik Türk hocalarından

piç etmişler takımı

erenslash
normalsin hocam futboldan anlayan ne kadar insan varsa Trabzonspora Ünal hocanın oynatamadığını ve top tutamadığını görür.Ünal hocada iş yok bu net yardımcısında da iş yok +teknik ekipt eiş yok.nerden anlıyoruz bunu? çok basit ligin başından beri avrupa maçlarından açık nve vet maçtan sonra şut,pas,güç ve kondisyon yerlerde hani dedik ya bu takıma iki üç ekstra avrupadan teknik ekip lazım hakkaten lazım artık.şampiyonluk kimse konuşmasın zaten(konuşan futbolun f sini bilmiyordur) hala hayal kuranlar var.bu takım şampiyonlar ligine de gidemez.ilk dörde gireriz Ünal hoca da bir haltı beceremez.bu kafayla giderse .yanıltsın bizi derim ama yok abiciğim pas yaptıramıyor takıma milli ara gelsin gelmesin bu işi beceremez ünal hoca.

cellchook
02.09.2019, 00:39
Ersunda rodrigues ve kruse yi cikarip hata yaptı.

erenslash
02.09.2019, 00:39
ünal hocanın futbol anlayışıyla takımın performansının dandik olması yani "takımın performansı " içine etmiştir anlamında
Piç kimdir?

Gürkan Asma
02.09.2019, 00:40
Mikeli ön liberoya oturtmalıyız, ne yapıp edip performans almak zorundayız.

nakzo
Maçın heyecanından sıyrılıp özetinede baktım yeniden harbiden çok kötü oynamışız bunun fb ile alakası yok takım çok kötü ünal efendinin bu maçı tekrar tekrar izlemesi lazım tamamiyle uğurcanın aldığı 1 puan fb nin bu sezon bir maçta bir daha bu kadar pozisyon bulabilecegini düşünmüyorum.

halilaziz61
maçta eleştirilecek çok şey var
ben maçın adamı olan bir kalecinin oyundan düşmüş ve 10 kişi klamış bir şikecilere karşı zaman geçirmeyi kendime yediremiyorum.
Yedirebilene de bişey diyemem tamam mantelite farklı

Maçı alabilirdik.
5-1 de yenilebilirdik

savunmayı konuşmaya değmez, maçın başından sonuna araya atılan her topta pozisyon verdik. Bu affedilir bir şey değil. Bu savunma ile üç kulvarda da havlu atabiliriz, acilen buraya bişe yapılmalı

ama bomboş kaleye atması için adviyaj ın o pası vermemesini unutamam
TS hiçbir futbolcunun kendi egosunu tatmin etme yeri değildir.
Geçen sene aynı şeyi ekuban yapmıştı kafayı yiyecektim.
yine yedim

jönts
normalsin hocam futboldan anlayan ne kadar insan varsa Trabzonspora Ünal hocanın oynatamadığını ve top tutamadığını görür.Ünal hocada iş yok bu net yardımcısında da iş yok +teknik ekipt eiş yok.nerden anlıyoruz bunu? çok basit bunda öaçtan sonra şut,pas,güç ve kondisyon yerlerde hani dedik ya bu takıma iki üç ekstra avrupadan teknik ekip lazım hakkaten lazım artık.şampiyonluk kims ekonuşmasın zaten hala hayal kuranlar var.bu takım şampiyonlar ligine de gidemez.ilk dörede gireriz Ünal hoca da bir haltı beceremez.
Yok, ben Ünal Hoca ile olmaz demiyorum. Kısıtlı imkanlarla çok iyi işler yaptı.

Şunu derim ama: Bir tık üstü için yeterli mi değil mi, tartışılır.

serdaracıl
02.09.2019, 00:41
Ne zaman 10 numaralı sistemden vazgeçtik takım bütünlüğü bozuldu

7can61
02.09.2019, 00:41
İlk yarıyı izleyememiştim, fener şöyle ezdi böyle oynadı diyorlardı. Şimdi izliyorum ilk yarıyı hiç öyle bir tablo yok ortada. Maç ortada gidiyor. Tempo da öyle yüksek filan değil. İkinci yarıdaki gibi hemen hemen. Zavallı fener top oynamayı unutmuş azcık top yapınca kendilerini çok iyi görmüşler zavallılar.

Gurpas
02.09.2019, 00:42
Günümüz futbolunda yorgunluk masalını kimse savunmasın. Hedefi olan bir takımsan ve büyük olduğunu iddaa ediyorsan yorulmak kelimesini lugatından çıkaracaksın.

battle symphony
02.09.2019, 00:43
Bugün bir 10 numaramız olsa ikinci yarı minimum 1 tane daha atmıştık ama 20 günde 8 maç yapan; Sturridge, Abdülkadir, Mikel(hazır değil) gibi eksikleri olan bir takım olmamıza rağmen yenilmedik. Fena sonuç değil given the circumstances.

Donis'e giydirmeye gerek yok çocuk 6 ay top oynamamış 45 dakikalık lig kariyerine 1 asist sığdırdı sonuçta. Daha da iyi olacaktır boşa sallamasın kimse.

En büyük parantezi de ligin en iyi kalecisini yediği 1 hatalı golle satanlara açmak lazım. Uğurcan'dan olmaz yaee bize kaleci lazım bilmem ne. Bazıları çok boş yapıyor. Uğurcan net bu ligin en iyi kalecisi ve bunu da 1 maça bakarak falan söylemiyorum geçen sezondan beri ligi takip eden herkesin görmüş olması gereken bir gerçek.

Takıma en az 1 orta saha lazım bu iş böyle gitmeyecek. Şart oğlu şart.

nakzo
İlk yarıyı izleyememiştim, fener şöyle ezdi böyle oynadı diyorlardı. Şimdi izliyorum ilk yarıyı hiç öyle bir tablo yok ortada. Maç ortada gidiyor. Tempo da öyle yüksek filan değil. İkinci yarıdaki gibi hemen hemen. Zavallı fener top oynamayı unutmuş azcık top yapınca kendilerini çok iyi görmüşler zavallılar.

İlk yarıyı izledigine eminmisin .

Sefa Murat Dokuz
Onazi 6. ya da 7. hafta gibi hazir olur. Gecen sene form tuttugu zaman Sosa ile beraber neler yapabildigini gormustuk, unutmayin.

Mikel'in problemi fiziksel ise o da hazir olacaktir. Sadece zamana ihtiyaci var.

Parmak 25 gunde 7. macina cikti. Pozisyonu itibariyle takimda en cok efor harcayan oyunculardan birisi oldugunu unutmayin.

Armutun sapi uzumun copu yapmaya gerek yok.

Ben Onazi'nin kalitesine laf etmedim ki. Zaten olsa direk 11'e yazarım. Ama basit bir kalça adale sakatlığı değil bu aşil sakatlığı.
Aşil sakatlığından dönmüş sporculardan eski performansını beklemek gülünç. Dünyanın en çalışkan sporcusu(tartışmam bu adama Ronaldo dahi yaklaşamaz çalışkanlıkta) Kobe Bryant bile aşili kopardıktan sonra 1 yıl yoktu sonra 1 sezon ayağına güç vermeden %40 ile felan oynadı. Kendine gelmesi 2 yıl sürdü. Ve tek amacı parkede sürünerek hatırlanmak istemedi, azmetti döndü. D. Cousins daha genç bir yaşta koparttı döndü işte geçen sezon hali ortada. Elit bir oyuncu iken veterana döndü. (Örneklerim basketboldan.)
Onazi'nin avantajı daha genç bir yaşta bu sakatlığı yaşadı. Bunun 2.si yok bir daha koparırsa futbol felan oynayamaz. Ama dönüp ilk sezonunda geçen yılın ilk devresi Onazi beklemek komik olur. Bir kere o çevikliği ilk 2-3 ay asla olmaz. Onazi bu sezon yararlanabileceğimiz durumda olursa bile kar. Boşuna beklentiye girmeyin.

7can61
Bu arada hala ünala ve takıma giydirenler var çok garip.

Sadettin_
02.09.2019, 00:44
fb gecen hafta son saniyede attı .
yoksa bu puanda fazla onlara .
forumdaki istanbul hayranları fark yeriz demeye devam etsin .

ersn.alparslan
Biz de boyle maclari cok oynadik. Sayisiz pozisyona girip rakibin 2 kere gelip gol attigi ve kaybettigimiz. Sorun biz boyle durumlarda kaybediyoruz ama rakip boyle olunca kazanamiyoruz.

7can61

Aynen şimdi advijaj hayvan gibi kaçırdı.

halilaziz61
Bugün bir 10 numaramız olsa ikinci yarı minimum 1 tane daha atmıştık ama 20 günde 8 maç yapan; Sturridge, Abdülkadir, Mikel(hazır değil) gibi eksikleri olan bir takım olmamıza rağmen yenilmedik. Fena sonuç değil given the circumstances.

Donis'e giydirmeye gerek yok çocuk 6 ay top oynamamış 45 dakikalık lig kariyerine 1 asist sığdırdı sonuçta. Daha da iyi olacaktır boşa sallamasın kimse.

En büyük parantezi de ligin en iyi kalecisini yediği 1 hatalı golle satanlara açmak lazım. Uğurcan'dan olmaz yaee bize kaleci lazım bilmem ne. Bazıları çok boş yapıyor. Uğurcan net bu ligin en iyi kalecisi ve bunu da 1 maça bakarak falan söylemiyorum geçen sezondan beri ligi takip eden herkesin görmüş olması gereken bir gerçek.

Takıma en az 1 orta saha lazım bu iş böyle gitmeyecek. Şart oğlu şart.

bunun maç yapmama ile alakalsı yok
Bunun kısaca söyliyeyim ahlaksızlıkla alakası var, eğer ,iş ahlakı olsa o pası atar takımına faydalı olurdu.
İş ahlakı olmayan hanı kral yapmayacaksın kral olacaksın mantığındaki zavallı bir futbolcu

erenslash
bence olmaz benim düşüncem avrupa kupaları + şampiyonlar ligine götürmez bizi başarısız.fener maçındaki top anlayışı çalıştırma anlayışını bir kez daha gördük bala bu maç berabere bitti geriye yasladı takımı acayip korkar oynatan bir hoca.gözümde bitmiştir.ilk dörde sokar ama o da bireysel oyuncularla olur kendi çabası ve katkısıyla olmaz o yaz bu dediğimi bir yere olumsuz konuşmak istemem ama kendisinin bize gram katkısı yok
Yok, ben Ünal Hoca ile olmaz demiyorum. Kısıtlı imkanlarla çok iyi işler yaptı.

Şunu derim ama: Bir tık üstü için yeterli mi değil mi, tartışılır.

olcay_61
02.09.2019, 00:45
Laf anlamayanlar özel msjla devam ediyor :D
Rica ediyorum az ötede lütfen :D

ersn.alparslan
Her mac sonu yorgunluk diyeceksek ligi unutalim mi bu sene

Muhammed Ayaz
.........................Uğurcan.................. .
...Pereira....Hüseyin...Hosseini....Novak.....
.............................Doğan................ ................
................Sosa..................Ömür........ .............
......Ekuban........Sörloth............Nwakaeme...

Milli arada takımın bu sisteme çalışıp dönmesi gerekiyor.
Bence bize en uygun oyun yapısını bu dizilişle oynayabiliriz.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Pasa

Yalniz bende usenmedim ozet sirasinda gol olabilir pozisyonlari saydim

Ilk yari 3-3 toplamda 7-5 sikeciler

7can61
Fener sadece pres yapmış o kadar tırt gerisi. Ömür olsa maçı alırdık.

halilaziz61
02.09.2019, 00:46
Her mac sonu yorgunluk diyeceksek ligi unutalim mi bu sene

yorgunluk filan yoktu
ikinci yarı şikeciler oyundan düştü onlar da mı yorgundu??
attıkları her pası topladık
pozisyon bulduk
üstüne gitsek daha da bulurduk

-Samet
Maca iki acidan bakmak lazim.Tarafsiz bakmak lazim.

1.si siz isteseniz de istemeseniz de , "bunlar profesyonel futbolcu yaa kosacak oynayacak " deseniz de kadrodaki isimlere bir bakin kac tanesi bu mac temposuna alisik senelerdir.. Dolayisiyla Abdulkadir'in olmadigi , yogun mac temposu ve zorlu maclari geride biraktigimiz, gruplara kaldigimiz donemde kesinlikle onemli 1 puan alarak donduk.

2.olarak da karsimizda sag bekte Ozan, stoperde Jailson, sol bekte ters ayakli Dirar ve orta sahasinda Tolga oynayan bir Fenerbahce vardi. Yapabilecekleri tek sey klasik onde basan ve donuslerde faulle rakibini durduracak Ersun Yanal oyununu oynamakti. Seyircinin de etkisiyle yuruye yuruye gectiler orta sahayi ilk yarida.

Milli ara kritik olacak . Milli arada Sturridge hazirlanacak, Mikel tempo yukseltecek, Abdulkadir donecek , Dogan ustune koyacak. Her ne kadar begenmeseniz de bu senenin yedegi olacak Advijaj ve Yusuf da monte olacak.

Ama sunu kaciriyorsunuz , o milli arada Fenerbahce'ye de Gustavo , Rami ve yeni sol bek Durmusi monte olacak. Galatasaray'a Falcao ve Andone monte olacak.

Yine de tum bu eklemelerle beraber , farki hucum oyunculari ve takim savunmasi yaratir bu ligde.

Bakin kac haftadir 4 buyuk takimin maclarini izliyorum, bu mac dahil bir kac pas oyununu oynadigimiz bolumdeki oyunu bu ligde bizden baska oynayacak takim yok, o ayaklara sahip degiller. Gel gelelim Jailson' un defanstan aldigi topu orta sahaya gelip kalemize sut attigi pozisyonu da veren takim gormedim.

Haftalardir diyorum yine diyecegim, bu takim savunmasini hep beraber yaptigimiz surece fark yaratacagiz. Hucum hattimiz zaten digerlerinin cok ustunde…Ama hep bir soru isareti gecen seneden beri bu anlamda ustune koydugumuzu dusunmuyorum maalesef...

Mehmet BAŞ
Anlamakta sıkıntı yaşayan tipler için yazıyorum. A. Parmak geçen yılın ikinci yarısından bu yana orta saha oynuyor. Ve gösterdiği performans ile yıldızı parladı. Çocuk o kadar iyi performans gösterdi ki Milli Takıma çağrıldı. Tüm spor kamuoyu çocuktan övgü dolu sözlerle konuşuyor. Rakip takım hocaları A. Parmak'ı takımımda görmek isterim açıklamaları yapıyor. Ama gel gör buradaki futbol ulemaları adamı beğenmiyor. Kötü futbolcu diyor. Komedi gibisiniz. :o

NOT: A.Parmak bu akşam kötü oynamıştır. Sözlerim genel performansı içindir. Malum bazı tipler bunu anlamayabilir.

battle symphony
bunun maç yapmama ile alakalsı yok
Bunun kısaca söyliyeyim ahlaksızlıkla alakası var, eğer ,iş ahlakı olsa o pası atar takımına faydalı olurdu.
İş ahlakı olmayan hanı kral yapmayacaksın kral olacaksın mantığındaki zavallı bir futbolcu

Açıkçası o pozisyonu görmedim sigara içmeye çıkmıştım ama Donis videolarında gayet asist özelliği ile öne çıkan ceza sahasında bile pas veren bir futbolcuydu. Belki kendini göstermek için bencillik yapmış olabilir ama karakteristik bir özellik olarak barındırdığını sanmıyorum bencilliği. Aynısını daha yeni Salah yaptı arada olur öyle.

7can61
02.09.2019, 00:47
Şimdi de vaka kaçırdı bom boş. İlk yarı deplasman takımına göre çok iyi oynamışız. Fenerde valla bir numara yokmuş yahu.

nakzo
02.09.2019, 00:47
Aynen şimdi advijaj hayvan gibi kaçırdı.

Kardeş adamların 6 tane yüzde yüz pozisyonu var yüzde yüz daha ne yapacaktı adam sana halı sahada mı oynuyorsun.

halilaziz61
02.09.2019, 00:48
Açıkçası o pozisyonu görmedim sigara içmeye çıkmıştım ama Donis videolarında gayet asist özelliği ile öne çıkan ceza sahasında bile pas veren bir futbolcuydu. Belki kendini göstermek için bencillik yapmış olabilir ama karakteristik bir özellik olarak barındırdığını sanmıyorum bencilliği. Aynısını daha yeni Salah yaptı arada olur öyle.

bence pozisyonu bir yerden bulup izle, nekadar rezilce bir şey yaptığını görüp hak vereceksin

memmedaga

kardeşim o olay yazıcı efekti bunu er geç hepimiz anlayacağız.
transferde ki en büyük hata o tarz bir oyuncu transfer etmedik

Mehmet BAŞ
Laf anlamayanlar özel msjla devam ediyor :D
Rica ediyorum az ötede lütfen :D

Bir kez daha hakaret et bakalım soluğu savcılıkta alırsın. Gözüm üzerinde. Merak etme.

alikk
02.09.2019, 00:49
Maçın özelinden çıkıp genel resme bakarsak yönetimin ve teknik ekibin aklında şampiyonluk yok, bu nedenle şu ana kadar kasımpaşa maçında bırakılan 2 puan ve aek maçının ilk yarısı dışında eleştirilecek pek bi durum göremiyorum. Tabi taraftar her maçın içinde kazanma azmiyle yorumlayacaktır. Bu takım bu haliyle kenarda bekleyenlere de süre vererek ligi ilk 3 te bitirmeye mücadele ederken Avrupa Liginde de gruptan çıkmaya belki dişine göre bir kura ile bir tur daha atlamaya, Ömür Uğurcan gibi yeteneklerini vitrinde parlatmaya çalışacaktır. Mikel ve Sturridge nin katkıları lig pozisyonunu belirler. Maçı izlemedim ama iyilerin üstüne ne koyacakları önemli misal doğan ın katkısı ve advijaj ın asisti gibi . Ömür parmak uğurcan önümüzdeki yaz yusuf misali gittiğinde derin rotasyonda en önemli kazanım bu oyuncuların gelişimi olacak inşallah

LittleFinger
02.09.2019, 00:49
fb gecen hafta son saniyede attı .
yoksa bu puanda fazla onlara .
forumdaki istanbul hayranları fark yeriz demeye devam etsin .

Ya kör müsünüz nesiniz ne kadar fanatik/subjektif insanlarsınız böyle muazzam şaşırıyorum.. takım top oynamıyor fener ilk yarım saat kaç tane kaçırdı? Uğurcan 8 kurtarış yaptı 8.. maçın başından sonuna oyunu soğutmaya çalıştı.. puan aldık diye iyi olmuyoruz rezil oynadık.. nasıl bir kafa yapınız varsa bunları dedik diye istanbul hayranı oluyoruz..

Toplama oynama: %70
Pas isabeti: fener %86 - ts %70
Rakip yarı sahada isabetli pas: fener %77 - %60
Şut: 21 - 10
Top kapma: 21 - 11

Pas: 591 - 274
gerçekten anti-eleştiri timi var..

Oxychen
02.09.2019, 00:50
Bir kez daha hakaret et bakalım soluğu savcılıkta alırsın. Gözüm üzerinde. Merak etme.Ulan bu ne ezikliktir. Forumda hakaret ettiği için şikayet mi edecelsin. Beni de et bakalım edebiliyor musun.

AyhanPe
Avrupa liginde gruplara kaldik..Ligde maglup olmadik suana kadar. Acilis macinida alsaydik 7 puanimiz olurdu. Bunu begenmiyor bizim taraftar..

ersn.alparslan
Firat aydinusu gorunce sevinmistim. Bugun iyi mac yonetti herseye ragmen.

pazarkapılı
trabzonspor muharrem usta sezonu acildi, hayirli olsun...

LittleFinger
02.09.2019, 00:51
Avrupa liginde gruplara kaldik..Ligde maglup olmadik suana kadar. Acilis macinida alsaydik 7 puanimiz olurdu. Bunu begenmiyor bizim taraftar..

Size göre fark atıyorduk.. hatta en kolay maç idi..

Ahmet Kara
02.09.2019, 00:52
Yazıcı gittikten sonra bir sistem arayışına girdik ve bocalamamız normal. Ben bu 7 maçlık süreci çok iyi atlattığımızı düşünüyorum. Artık hocanın bir şekilde doğru dizilişi bulması gerekiyor.

nakzo
02.09.2019, 00:52
Anlamakta sıkıntı yaşayan tipler için yazıyorum. A. Parmak geçen yılın ikinci yarısından bu yana orta saha oynuyor. Ve gösterdiği performans ile yıldızı parladı. Çocuk o kadar iyi performans gösterdi ki Milli Takıma çağrıldı. Tüm spor kamuoyu çocuktan övgü dolu sözlerle konuşuyor. Rakip takım hocaları A. Parmak'ı takımımda görmek isterim açıklamaları yapıyor. Ama gel gör buradaki futbol ulemaları adamı beğenmiyor. Kötü futbolcu diyor. Komedi gibisiniz. :o

NOT: A.Parmak bu akşam kötü oynamıştır. Sözlerim genel performansı içindir. Malum bazı tipler bunu anlamayabilir.

Takımın bu halinin parmakla felan alakası yok.
1.Rodeleganın gitmesi.
2.Alınan forvetin vasatlığı
3.Onazinin yokluğunda oynadığı bölgenin doldurlamayısı.
4.Sağ belimizin artık 35 yaşında oluşu yüzünden sadece ağzımın iş yapması.
5.Wakayemenin takımın herşeyi oluşu yüzünden vasat veya yorgun olduğu maçlarda ikinci bir hucum planımızın olmayışı.

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 00:54
Bu zorlu deplasmanlarda İvanildo Fernandes'i Ryan Donk gibi 6 numara felan kullanamaz mıyız?

olcay_61
02.09.2019, 00:54
Parmakla şampiyon falan olacağını sananlara Parmaklı mutluluklar diliyorum :)
Sayın Güneş de 20 bilmem kaç kişiyi oluştururken Parmakı tribüne gönderecektir zaten
Parmakla doğanla ligi elbette bitirirsin ama şampiyon falan olamazsın, hâlâ bazı tipler bunu anlamakta güçlük çekiyor
Senin hedefin 4. olmak olabilir bak ona saygı duyarım ama bizim hedefimiz şampiyonluk takımın daha iyi olması
Oyuzden sen ötede oyna..

Sadettin_
02.09.2019, 00:55
Ya kör müsünüz nesiniz ne kadar fanatik/subjektif insanlarsınız böyle muazzam şaşırıyorum.. takım top oynamıyor fener ilk yarım saat kaç tane kaçırdı? Uğurcan 8 kurtarış yaptı 8.. maçın başından sonuna oyunu soğutmaya çalıştı.. puan aldık diye iyi olmuyoruz rezil oynadık.. nasıl bir kafa yapınız varsa bunları dedik diye istanbul hayranı oluyoruz..

körüm .
yenilmedik ve gelip hocaya saydıramadın diye niye sinirleniyosun .

tamuğ yamtar

Eleştirecek şeyler var tabi ama bu istatistiklerin bizim gibi liglerde pek anlam ifade ettiğine inanmıyorum.

Örneğin, 591 pası Mancester City gibi takımlar yapınca anlamlı oluyor.

7can61
Yahu uzun uzun yazıcamda üşeniyorum. Bırakın şimdi onu bunu takım çok iyi yolda bundan iyisi olmazdı. Takıma ve ünal hocama teşekkür ediyorum. Ezilen takım ve istatistik isteyenlere de geçen seneki fener maçlarına bakmalarını tavsiye ederim.

Sadettin_
sturiç gelsede unal hopca ekubandan vazgecmeyecek .
çok buyuk bir oyuncu kazanıyoruz .

Sinan.K
02.09.2019, 00:56
Dogan beni sasirti valla

nakzo

Gercekten ilginç şu futbolu seyredip hala takım iyydi demek bana polyanaya tecavüz hikayesini anımsatıyor sana katılıyorum çok ilginç tiplemeler mevcut.

My
Bazı oyunculara aşırı yük bindi arkadaşlar. Bunlardan birisi de Parmak. Bu çocuk orta sahanın hammalı rolünde. Sıkıntı şu ki bu gibi aşırı yüklenmelerde hiç değilse bu futbolcularımızı dinlendirebileceğimiz yedeklerinin olması. Bir maç birini dinlendirirsin bir maç birini. Takımı da bozmazsın. Ama maalesef yönetim kadro mühendisliğinde bunu başaramadı.

olcay_61
02.09.2019, 00:57
Bir kez daha hakaret et bakalım soluğu savcılıkta alırsın. Gözüm üzerinde. Merak etme.

Offfff amma sıktın be, çocuk gibi. Kimi neyi tehdit ediyorsun tehditten savcılığa mı vereyim seni

AyhanPe
02.09.2019, 00:57

Fark atariz demedim kesinlikle. Yeneriz de demedim. Siradan bir lig maci dedim. Psikolojik faktörleri bi kenera birakirsak Malatya macindan bile daha kolay bir mac olur dedim. Hala da bunu diyorum..Yusuf sonrasi gecis dönemi atlatip Sturridge takima entegre oldugunda daha iyi bir oyunda olacaktir..Bugün Abdülkadir oynasaydi kazanma sansimiz daha yüksek de olabilirdi..Biraz sabir..Su asamada ligde 5 puan, Avrupa liginde gruplara katilmis olmamiz bile memnun etmeli bizi..Ünal takimin basindayken ezildigimiz derbi maci hatirlamiyorum..Hakem hatalari olmasaydi gecen sezon tümünü kazanabilirdik..Fb macindan 1 puan su durumda gayet iyi..Daha önceki sezonlarami dönelim?

serdaracıl
02.09.2019, 00:58

Skor: 1-1 evet skor taraftarıyım

7can61
02.09.2019, 00:58
Fenerin şu kaçırdığım dediği pozisyonların hepsini biz tek pozisyonda üst üste kaçırmıştık.

battle symphony
02.09.2019, 00:59
Bazı oyunculara aşırı yük bindi arkadaşlar. Bunlardan birisi de Parmak. Bu çocuk orta sahanın hammalı rolünde. Sıkıntı şu ki bu gibi aşırı yüklenmelerde hiç değilse bu futbolcularımızı dinlendirebileceğimiz yedeklerinin olması. Bir maç birini dinlendirirsin bir maç birini. Takımı da bozmazsın. Ama maalesef yönetim kadro mühendisliğinde bunu başaramadı.
Hamallık rolü verildi kendisine ama onun pek umrunda olmadı. İşin defansif yönünde de Sosa ondan çok iş yapıyor. Kendisi anca rotasyon oyuncu olur bu kesin. Hayır Doğan Erdoğan anca sonradan girer diyoruz teknik olarak yeterli olmadığı için ama Parmak'ın da pasları falan Doğan'dan iyi değil.

Doctore
02.09.2019, 00:59
Acaba bir maçta Sosa Doğan ikilisini mi denesek. Bence denemeliyiz.

ilelebeTS
02.09.2019, 01:01
Bizim maçlarda var kapatılıyor herhalde.

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 01:02
Wakaeme pozisyonunda o itme dengesini bozuyor ve ayağı çime takılıyor. O pozisyona ne diyecek Erman Toroğlu bakalım.

ersn.alparslan
Biz bugun sahaya bir karakter koyamadik. 2-3 pozisyonumuz vardi bukadar yuklenen bir takima karsi gayet dogal.

Mert Oğuzlu61
Cok kotu oynadik, kotu oynarken belki kazanabilirdik ama olmadi. Bu sezon ilginc bir sekilde balliyiz.

Milli arada cok calismaliyiz. Sturridge'in ne verecegi de onemli ama asil problem orta sahada. Kerem veya Behlul A takima alinmali. Madem transfer yapmadilar, bunlardan birini hazirlayacagiz.

Adem Köse
02.09.2019, 01:03
Eğer fenerbahçe 2 yi atsaydı. Biz de son 20 25dk içerisinde rahat 2. yi atardık. Fenerbahçe gücünü ve kondisyonunu hiç ekonomik kullanamadı. Bu nedenle son yarım saat hicbirsey yapmadı. Hatta 1 puana razı bir goruntu verdi. Bizde 1 puana razı olduğumuzdan hiç riske girmedik ve takım olarak iyi bir görüntü verdik. Tam da Abdülkadir ömürün maçıydı. Parmak şaşırtıcı düzeyde kötü oynadı.

castillo61
02.09.2019, 01:03
Futbolcu savunacağım diye de zorlama yorumlar var. Sörloth biraz kıpırdasaydı vurup gelmiştik. Neymiş top gelmemiş. O boyla 3-4 tane top indirip fazla enerji sarfettirmeden ileriye çıkartabilseydi arkadaşlarını top gelirdi. Rodallega hava toplarında genelde üstün bir oyuncu olmamasına rağmen geçen sezon bjk deplasmanında Vida'ya rağmen havadan yerden topları indirerek bunu başarmıştı. Sanılandan daha kolay kaptıracak formayı.

Emre.
02.09.2019, 01:04
Wakaeme pozisyonunda o itme dengesini bozuyor ve ayağı çime takılıyor. O pozisyona ne diyecek Erman Toroğlu bakalım.Nizami bir şarj yok orada ama muhtemelen eeehh premier ligde nelere çalmıyorlar diyip penaltı yok derler bence.

DURAS
02.09.2019, 01:04
Ünal Karaman her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor. Bence maça müdahaleleri, oyun içindeki taktik değişiklikler gayet yerindeydi.
Parmak bu takımın onbir oyuncusu değil derken nedeni onun yetersiz bir oyuncu olarak değerlendirmemizden değil. O TİKA taka futbolunda yazıcı, ömür ile uyumlu oynuyordu. Defansif anlayışı, oyun görüşü her zaman zayıftı. Şu an hamle oyuncusundan öte geçemez. Ama ne zaman pas oyununa geçeriz onbiri o zaman zorlar.
Sörlothun attığımız goldeki etkisine bakmak lazım. Topu tutuşu saklayışı Kanada göndermesi ve sonuç gol. Bunu çokça yapıyor. O yüzden faydalı bir futbolcu .
Adviaj kaç aydık maç yapmıyor. O yüzden maç kondisyonu ve maç ritmi kazanması lazım. Takımın ve ülkenin futboluna alışması lazım. Bana genel anlamda ışık verdi.
Sarı da iyi futbolcu. Oyun zekasında problemler var. Bunun temel sebebinin kendini gösterme çabası olduğunu düşünüyorum, aynı adviaj gibi.
Doğan şu an sosanın yanında oynayacak en doğru tercih gibi duruyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki bize daha kalitelisi lazım.
Sözün özü milli ara ilaç gibi gelecek. Sturridge bu takıma aidiyet duyarsa, ömürün katılımıyla beraber gayet heyecan verici takım oluruz.

ffırtına
02.09.2019, 01:07
İyi top oynamadık. Bu takım şampiyonluğa oynar mı sorusunun cevabı iç sahada alacağımız sonuçlarla alakalı.. 17 maçın en az 14 ünü falan kazanırsak ancak öyle şampiyonluğa oynarız

mkesen1982
02.09.2019, 01:09
Yazın ortasında 22 günde 7 maç yapmış takım ile 3 maç yapmış takımın karşılaştırılarak gömülmesi hiç adil değil

ÖmürKaradeniz61
02.09.2019, 01:10
Yine söylüyorum Ünal Karaman hoca değil.

Şerafettin Kara
02.09.2019, 01:11
Beleşe 1 puan şahsen beklemiyordum bunu çok iyi oldu.Zaten net olarak bakınca alternatif oyuncu eksikliği fazla olan takımız.Herkes temizce dinlensin artık bu milli arada

chener
02.09.2019, 01:12
derbi mücadelesi oynadık, deplasmandaydık, berabere bitti. En klasik derbi sonucu. Deplasman takımı için iyi sonuç. Herkes herkesi eleştirecek, bu forumda maç öncesi ve sonrası yazılanlar da eleştirilecek.

Günün sonunda uyumaya çalışırken keyifliyim, mutluyum.

Kazım Bostan
Abdülkadir olsaydı sonuç farklı olabilirdi.

mkesen1982
Yine söylüyorum Ünal Karaman hoca değil.

Zaten söylemişsin niye bidaha söylüyosun.Amacın burda biriyle dalaşıp dikkat çekmekmi

Aydın Tiryaki
02.09.2019, 01:14
Evet bugün iyi top oynamadık. Evet AEK maçında ilk yarıda çok kötü top oynadık. Ancak bu takım uzun zaman sonra böyle bir yoğun tempoya girdi. 21 günde 7 maç oynadık ve bence bu süreci çok iyi atlattık. UEL'de gruplara kaldık, ligde 3 maçta 2 si deplasmanda ve 1 tanesi direkt rakibimiz bir takımla berabere kalıp 1 tanesini de yenerek 5 puan aldık. Gayet güzel bir tablo.

Ayrıca bugün ideal kadro oluştuğunda bu takımda olacak 2 oyuncu yoktu. Abdülkadir Ömür ve Sturridge. Bunlar da Milli Takım arasından dönünce gelecekler ve hem güzel top oynayacağız hem de daha farklı sonuçlar elde edeceğiz.

Alışmamız gereken ve alışmakta olduğumuz bir şey var: Yusuf'suz bir oyun. Ve buna alışıyoruz. Ekuban-Sturridge ikilisi rakip defansların içinden geçerler. Ben çok sabırsızım Milli aradan sonraki takım için. Umarım her şey güzel olur. Hem oyun hem skor açısından.

My
02.09.2019, 01:16
Hamallık rolü verildi kendisine ama onun pek umrunda olmadı. İşin defansif yönünde de Sosa ondan çok iş yapıyor. Kendisi anca rotasyon oyuncu olur bu kesin. Hayır Doğan Erdoğan anca sonradan girer diyoruz teknik olarak yeterli olmadığı için ama Parmak'ın da pasları falan Doğan'dan iyi değil.O yüzden diyorum ya yönetimin ilk yapacağı iş yemeyip içmeyip taş gibi bir orta saha almak olmalıydı. Parmak ve Doğan gibi adamlar da alternatif adamların olacaktı. Ama biz ne yaptık? Yedeklere as görevi verdik üzerine de yükü bindirdikçe bindirdik.

-Samet
Bireysel performanslar ve Unal hoca'ya gelelim.

Ben futbol cahili bir insan olarak yakin Fenerbahceli arkadasimla Fenerbahce'nin bu kadar baskili ve onde baslayacagini biliyordum. Cok barizdi. Peki o zaman bunun illa ki farkinda olan Unal Hoca ve Teknik ekip Sosa-Parmak orta sahasiyla baslayarak nasil bir onlem almayi dusundu Fenerbahce nin bu oyununa karsi ? Aklindaki oyun plani neydi Unal hocanin ? Yoksa klasik 11 i bozmayalim , duruma gore bakariz diyerek mi seyretti 45 dk boyunca ? Unal hocanin takim savunmasi konusunda takima gecen seneden beri mesafe katetttirememesi buyuk soru isareti…

Ikinci olarak da yine o arkadasima orta saha merkezine hamle gelmezse ikinci yarinin maglubu olacagimizi cok net belirttim.Dogan hamlesi ortada kitledi , Dogan cok iyi kovaladi ve bunaltti rakipleri orada. Ama Dogan 2 li orta sahada oynayacak bir isim degil bana kalirsa, 3 lu orta sahanin geri adami olabilir ama gorunen o ki biz 3 lu orta sahada cok Israr etmeyecegiz.

Bugun atabilecegimiz pozisyonlar olmasina ragmen topu rakibe tamemen veren, geride karsilayan takimdik.. 45 dakika boyunca takimi geri cekip kontra aradik. Ama her zaman sans bu kadar yanimizda olmayacaktir ..

Ekuban ..Muthis bir is ahlaki var. Sadece isini yapmaya odaklaniyor. Tam bir atlet ve elinden geleni yapiyor. Hucumun her bolgesinde oynayabiliyor. Atmaya da devam edecek . Ust duzey bir bitirici degil ama gelisime cok acik..

Sorloth . Topla daha az oynayip Muric in yaptigi gibi servisleri yapip iceriye hareketlenmeye devam etmesi lazim. Genis alanlar haricinde hele hele dribbling gibi aksiyonlara girmesine hic gerek yok. Dar alandan cikabilecek tarzda bir oyuncu degil ve meziyetleri yok. Yine de forvet hattimiz icin iyi alternatif. Sturridge in gelisiyle boyle giderse Ekuban'dan formayi alamaz gibi.

Ugurcan cok daha iyi olacak. Kaleci olarak onunde uzun bir yol var.

Avdijaj. Ben sizin gomdugunuz kadar kotu bir oyuncu oldugunu dusunmuyorum . Ama Advijaj budur arkadaslar. Mental olarak her an parlayip kirmizi gorebilecek, ama haftalardir gormediginiz ortayi da adrese teslim atabilecek, duygulariyla oynayan, kadrodaki yetenekli ama problemli oyuncu.Galatasaray icin Emre Mor neyse bizim icin de o bu anlamda.

Su cok acik , Avdijaj da Yusuf da kendini kanitlamaya calisiyor. Forma icin savasiyor. Yusuf un da Advijaj in da pas yerine kendilerinin bitirdikleri pozisyonlari boyle acikliyorum. Milli ara sonrasina kadar iyi bir kondisyon yuklemesiyle en az 45 dk cikarabilecek, takim temposuna uyum saglayabilecek hale gelmeleri lazim.

Gelelim Parmak 'a . Parmak hakkinda yapilan ve yazilanlar Trabzonspor taraftarinin ozetidir. Arkadaslar Parmak ne sizin bu kadar gomebileceginiz bir oyuncu, ne de bazilarinin burda gunlerce guzelleme yaptigi kadar buyutulebilecek bir oyuncu. Su bir gercek, defans orijini olmadigi icin, daha dogrusu ofans orijinli bir oyuncu oldugu icin geride ozellikle rakibi karsilamada hep problem yasiyor. Sosa da ayni tarzdi ama Sosa bu isi ust duzey oyun gorusuyle kapatiyor. Nerde duracagini nerde hamle yapabilecegini cok iyi bilen tam bir veteran.

Dolasiyla , Mikel' in hazir olmadigi, Dogan ' in da su an icin 11 dusunulmedigi donemde siz istediginizi deyin bu cocuk yani Parmak oynamaya devam edecek. Bu maratonda da kadroda iyi bir alternatif olarak devam edecektir. Bugun ozelinde ise hoca bence ikinci yariya onu oyundan alarak baslamaliydi.

Aklima gelen 2 isim var. 1.si Abdulkadir Parmak cikarken kalan yaklasik 30 dakikalik bolumde bile orayi kotaramayacak olan Ahmet Canbaz ? Ne is yapar bu cocuk yani bu kadar mi yetersiz veya hazir degil . Digeri de ne kadroya giren ne de forma giyebilen Andusic. Nerede bu adamlar ?

Sunu da tekrar yazayim. Fenerbahce'nin ic sahadaki durusunu gordunuz. Galatasaray keza oyle ya da boyle atiyor ic sahada taraftar etkisiyle. Bizim ic sahayi ne kadar kaleye ve cehenneme cevirecegimiz cok onemli olur ust siralarda kalmamizda. Deplasmanlar icin tekrar diyorum digerlerinden daha yetenekli ve kilit acabilecek isimlere sahibiz.

Velhasili bence sampiyonluktan ote , Unal hocanin deyimiyle "futbolun dogrularini oynamaya calisan" , pas oyunu ve seyir zevki yuksek bir takim olmaya devam edelim. Savunma yonumuz ne olur bilemiyorum ama o tempomuzu durdurabilecek takim olacagini dusunmuyorum.

Bu takima 3-5. hafta kadar sure verin, yani 3-5 mac daha. O zaman daha rahat konusabilir olacagiz. Su an 2 forvetle 3 lu orta saha arasi gidip gelen bir hoca goruyoruz. O zamana ideal 11 ve dizilis oturacak bence. Acele etmeyin, gruplardan cikalim, seneye de Avrupa'da olalim yeterli… Sampiyonluk su anda konusalacak birsey degil cok uzun bir maraton....

Birakin rakipler daha 5.hafta olmamisken sampiyonluk pankartlari acip kendi kendine eglensinler. Biz isimize bakalim.

Fatih Öztürk
Hâlâ transfer isteyen aklı evvel taraftarlarimiz var ve bu sayı oldukça fazla. Ulan Novak hariç tüm bölgelerin alternatifleri hiç bir sezon olmadığı kadar hayli fazlayken neyin transferi? Oyuna giren çivi gibi mıhlıyor bölgesini. Daha çok şeyler beklediğimiz Mikeller Struclar gelecek. Daha da transfer isteyen evinde mi besleyecek neyin kafasını yaşıyor bizim taraftar.

battle symphony
02.09.2019, 01:18
O yüzden diyorum ya yönetimin ilk yapacağı iş yemeyip içmeyip taş gibi bir orta saha almak olmalıydı. Parmak ve Doğan gibi adamlar da alternatif adamların olacaktı. Ama biz ne yaptık? Yedeklere as görevi verdik üzerine de yükü bindirdikçe bindirdik.
Benim hala az da olsa umudum var. Wanyama Brugge ile imzalamış değil belki o iş yatar da biz kiralarsak takım seviye atlar.

Fatih Öztürk
02.09.2019, 01:19
O yüzden diyorum ya yönetimin ilk yapacağı iş yemeyip içmeyip taş gibi bir orta saha almak olmalıydı. Parmak ve Doğan gibi adamlar da alternatif adamların olacaktı. Ama biz ne yaptık? Yedeklere as görevi verdik üzerine de yükü bindirdikçe bindirdik.

Murat abi Mikel hangi bölgede oynuyor stoperdemi? Ya abicim biz hangi ara bu kadar doyumsuz olduk, transfer de transfer noluyoruz.

mkesen1982
02.09.2019, 01:20
Takımda şuan en sorunlu bölgenin 6 numara olduğu kesin.Parmak sosa yumuşak kalıyo.Obiyi o amaçla aldılar ama obi bekleneni veremiyo.Şuan en iyi doğan sosa gibi duruyo.Ama doğanda biraz aymanlık var gibi.

My
02.09.2019, 01:21
Bence mevcut kadrodan kim olursa olsun orta sahamızdaki kalite eksikliğini kapatacak güçte değil. Yani eksik kadro. Hem de Onazi'den beri avaz avaz bağıran orta saha eksikliği bu sezon daha fazlasıyla devam ediyor. Bu yüzden Doğan'ı Parmak'ı Ömür'ü felan istediğimiz gibi evirip çevirip bir maç birini, öbür maç diğerini koyalım çıkaralım orta sahamızdaki bu zaafımızı kapatamıcaz. Asıl sıkıntı kadro mühendisliğinde. Ünal'a da futbolculara da bu yüzden gereğinden fazla yüklenmek çok da doğru değil bence.

Emirhan Yazıcı
02.09.2019, 01:21
Galatasaray Falcao , Andonde ve Leminayi aldı . Boşuna konuşuyoruz bence :D

My
02.09.2019, 01:22
Murat abi Mikel hangi bölgede oynuyor stoperdemi? Ya abicim biz hangi ara bu kadar doyumsuz olduk, transfer de transfer noluyoruz.Valla Mikel bu görüntüsüyle bildiğin boşa atılmış mermi, karavana. Hem de pahalı bir mermi. Bize Ekuban'ın orta sahası lazımdı.

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 01:22
Hâlâ transfer isteyen aklı evvel taraftarlarimiz var ve bu sayı oldukça fazla. Ulan Novak hariç tüm bölgelerin alternatifleri hiç bir sezon olmadığı kadar hayli fazlayken neyin transferi? Oyuna giren çivi gibi mıhlıyor bölgesini. Daha çok şeyler beklediğimiz Mikeller Struclar gelecek. Daha da transfer isteyen evinde mi besleyecek neyin kafasını yaşıyor bizim taraftar.

Sosa'nın alternatifi kim?
Pereira'nın altenatifi sakat.
Novak'ın alternatifi yok.
Onazi belki 4-5 ay daha yok dönsede mechul aşil dönüşü dünyanın en iyi sporcuları bile 1 yıla kadar toparlayamıyor.(Sakatlıktan itibaren değil döndükten sonra)
Mikel yumuşak oyuncu dönsede sertliği yok ki 6 numaraya ilaç olsun.
Wakaeme nin alternatifi kim? Kim bu adamın yedeği?
Nasıl alternatifli kadro bu?

13.5 futbolcumuz var. 14 değil 13.5

Sadettin_
02.09.2019, 01:23
konu tek tek kadroyu karsılastırmaksa .
son 20 yıldır boşuna konuşuyoruz.
futbol sahada oynanır .
çıkıp kazanacağız maçları bitti

mkesen1982
02.09.2019, 01:24
Ekubanı 6 yapsak olurmu acaba

Fatih Öztürk

Şampiyonlar Ligi'nde 1 puanla sonuncu olurlar ligde de ilk dörde giremezler. Fatih Terim ilk yarı bitmeden istifasını verir.

My
Benim hala az da olsa umudum var. Wanyama Brugge ile imzalamış değil belki o iş yatar da biz kiralarsak takım seviye atlar.Ben bu saatten sonra transfer beklemiyorum. Bir iki atımlık mermimiz vardı onları da bu şekilde kullandık. Artık darısı devre arasına diyelim. Ama bu kadar bariz bir eksikliği 1 yıldır çözememek de ciddi soru işareti.

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 01:25
Valla Mikel bu görüntüsüyle bildiğin boşa atılmış mermi, karavana. Hem de pahalı bir mermi. Bize Ekuban'ın orta sahası lazımdı.

Aynen öyle. Hazır hali de bizim istediğimiz tarzda adam değil. Pas arası yapmaz rakibi ısırmaz. İkili mücadelede vücudunu iyi kullanır pasör yumuşak hava topu olan bir adam. Bizim istediğimiz adam tarzı zaten değil sertlik 0. Mücadele 0. Hele bu hali işte böyle 10-15 dk bile oynatmaya çekiniyor hoca.

Emirhan Yazıcı
02.09.2019, 01:25
konu tek tek kadroyu karsılastırmaksa .
son 20 yıldır boşuna konuşuyoruz.
futbol sahada oynanır .
çıkıp kazanacağız maçları bitti

Futbol sahada oynanir elbette ama şu an Galatasaray ligin Juventus'u konumunda bulunuyor biz ise Napoliyiz . Kadrolari bu ligin çok üzerinde . Yine şapkadan tavşan cikarmaliyiz

My
02.09.2019, 01:26
Murat abi Mikel hangi bölgede oynuyor stoperdemi? Ya abicim biz hangi ara bu kadar doyumsuz olduk, transfer de transfer noluyoruz.Ben transfer diyen birisi değilimdir Fatih :) Dediğim transfer planlamasını yönetimin eline yüzüne bulaştırdığıdır. Böyle kullanmamalıydık şansımızı.

ersn.alparslan
02.09.2019, 01:26
Biz rakibe cesaret veren bir oyun oynuyoruz. Pasa macinda rakibin gol atacagi yokken maca ortak ettik kaybedebilirdik. Aek macinda da ayni. Bu mactada fb bu kadar pozisyona girecek takim degildi.

Fatih Öztürk
02.09.2019, 01:29
Sosa'nın alternatifi kim?
Pereira'nın altenatifi sakat.
Novak'ın alternatifi yok.
Onazi belki 4-5 ay daha yok dönsede mechul aşil dönüşü dünyanın en iyi sporcuları bile 1 yıla kadar toparlayamıyor.(Sakatlıktan itibaren değil döndükten sonra)
Mikel yumuşak oyuncu dönsede sertliği yok ki 6 numaraya ilaç olsun.
Wakaeme nin alternatifi kim? Kim bu adamın yedeği?
Nasıl alternatifli kadro bu?

13.5 futbolcumuz var. 14 değil 13.5

Sosa'nin alternatifi Parmak.
Pereira'nin Kamil ha şimdi dönecek.
Novak'in bölgesinde de idare etti Kamil efendi.
Yemişim Onazi'yi ikinci yarı Onazi mi vardı ligi alt üst ederken.
Nwakaeme'nin oraya ister adviaji ister Yusuf'u çek tabiki Waka kadar olmasada idare eder. Mikel düzelecek, düzelmesede Doğan var, olmadı Sosa Parmak devam edersin. Neyin alternatifini arıyorsun daha?

Şerafettin Kara
02.09.2019, 01:31
Parmak - Sosa yerine Doğan - Sosa denenmeli en azından Sosa'nın biraz olsun yükü azalsın yazık adama

My
02.09.2019, 01:32
Aynen öyle. Hazır hali de bizim istediğimiz tarzda adam değil. Pas arası yapmaz rakibi ısırmaz. İkili mücadelede vücudunu iyi kullanır pasör yumuşak hava topu olan bir adam. Bizim istediğimiz adam tarzı zaten değil sertlik 0. Mücadele 0. Hele bu hali işte böyle 10-15 dk bile oynatmaya çekiniyor hoca.Onazi'den de bu saatten sonra hayır gelmez. Burada taraftar bol bol Parmak'la Doğan'a Sörloth'a Ekuban'a felan küfür eder durur :) Oysa çarkın dişliliri eksik. Bence :)

Fatih Öztürk
02.09.2019, 01:33
Ben transfer diyen birisi değilimdir Fatih :) Dediğim transfer planlamasını yönetimin eline yüzüne bulaştırdığıdır. Böyle kullanmamalıydık şansımızı.

Bulaştırırdi dediğin yerde sarlot anasını s.... ortalığın. Advidaj arkadaş ilk maçında asist yaptı. Doğan girdi ortalığı toparladı. Yusuf girdi Dirarin içinden geçti.
Şuana kadar ligde ve avrupada onemli esigi atkadik, nasıl bir mühendislik bekliyorduk çok merak ediyorum :)

David_LuiZ4
02.09.2019, 01:33
Geçen sene Ünal'ı Nwakaeme kurtarıyordu bu sene bakıyorum o da yok işimiz Uğurcan'a kaldı..Ünal'ı bu sefer Uğurcan kurtarıyor..5 yiyeceğimiz maçı 1-1 bitirdik..

Bi ara baktım ilk 20 dakika 18 pas yapmışız rakibin bu sürede isabetli pas sayısı 103 civarıydı..Böyle rezil kepaze bir istatistiği Ünal Karaman nasıl açıklayacak merak ediyorum..

~UniCef~
02.09.2019, 01:34
6 numaraya ihtiyacimiz oldugunu düsünmüyorum. 10 numara evet

LittleFinger
02.09.2019, 01:34
körüm .
yenilmedik ve gelip hocaya saydıramadın diye niye sinirleniyosun .

Cevap veremeyince saçmalamak en sevdiğim..

Doctore
02.09.2019, 01:36
Parmak - Sosa yerine Doğan - Sosa denenmeli en azından Sosa'nın biraz olsun yükü azalsın yazık adama

Aynen katılıyorum. Bugün Doğan o stada çıktı direndi, iyide oynadı. Parmak ı çok severim ve bundan 8-9 ay önce Parmak Sosa ikili oynayacak desek kimse inanmazdı. Parmak iyi oynadı formayı kaptı çünkü o günün şartları onu gerektiriyordu. Bugün şartlar değişti ve Doğan formayı neden almasın, denemek lazım.

Fatih Öztürk
02.09.2019, 01:36
Ronaldo ile Messiyi al, bu doyumsuz taraftar niye Mbappeyle Hazardi almadın diye yönetimin anasina söver. Ulan geçen sene çoluk çocukla ligin anasını s.... namussuz tff rahat bıraksaydi o halimizle bile ligi 73-76 puan aralığında şampiyon bitirecektik.

kayseriliyiz
02.09.2019, 01:37
Yine söylüyorum Ünal Karaman hoca değil.Size ersunlar, veya baska takimlarda yetismis hocalar müstehak.
Bir takimin basina getirilen hoca o camiayi benimsemis biri olmali, hayali baska takimda sampiyon olmak degil.
Iyidir kötüdür ama bizim degerimizdir.
Yapmayin lütfen, kendi insanimizi gömmeyin, elestirebilirsiniz ama hoca degil felan hos degil.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 01:37
Sosa'nin alternatifi Parmak.
Pereira'nin Kamil ha şimdi dönecek.
Novak'in bölgesinde de idare etti Kamil efendi.
Yemişim Onazi'yi ikinci yarı Onazi mi vardı ligi alt üst ederken.
Nwakaeme'nin oraya ister adviaji ister Yusuf'u çek tabiki Waka kadar olmasada idare eder. Mikel düzelecek, düzelmesede Doğan var, olmadı Sosa Parmak devam edersin. Neyin alternatifini arıyorsun daha?

Sosa - Deep Lying Playmaker oynuyor abi. Parmak sağ açıktan kırma sözde Mezella. İkisinin oyun tarzı arasında uzaktan yakından alakası yok. Yan yana oynatıyoruz 6-7 aydır alternatif diyorsun. Parmak en son ne zaman topu al ver yaptı çevirdi araya bir pas verdi. O topla dikine giden bambaşka bir oyuncu tipi. En leş olsada Soner Aydoğdu gibi bişey olsa kadroda ona desen alternatif tamamda ortada oynayan herkes birbirinin alterantifi olur bu bakış açısıyla.

Kamil çifte kanat beki yedeği. Müthiş derinlik.
Onazi yoktu Yusuf vardı, ligde takım yoktu. Fener kümeye oynuyordu. Gs şuanki kadrosunun yarısı gücünde ve forvetsizdi. Şuan geçen seneki kadroları yedek klübesinde.

Açıklamalarında %1 bile tatmin olmadım.
Ne orta sahada ne beklerde ne ofansif kanatlarda alternatifimiz yok.
Diğerleri belki idare edilebilir ama.
Mikel-Parmak-Sosa-Doğan orta sahası hem lig hem Uefa yı kaldıramaz. İçlerinde en sert oyuncu Doğan o da ilk 11 oyuncusu değil. 2. sert de oyun kurucun Sosa işte düşün. Mikel ve Parmak o kadar yumuşak. Delik deşik oldun ilk 45 dk. Topu alan kalemize kadar gelip patır patır şut attı. Mikel bunlara engel olabilecek bir oyuncu da değil.
Sturridge umarım çabuk hazır olurda, yediğimizden çok atarak maç kazanırız.

Transfer sürecini eline yüzüne bulaştırdı yönetim. Y.Sarı'lar Avdijaj'lar felan Trabzonspor forması göremezdi piyasada boşta Fofana felan varken.

-Samet
02.09.2019, 01:38
Geçen sene Ünal'ı Nwakaeme kurtarıyordu bu sene bakıyorum o da yok işimiz Uğurcan'a kaldı..Ünal'ı bu sefer Uğurcan kurtarıyor..5 yiyeceğimiz maçı 1-1 bitirdik..

Bi ara baktım ilk 20 dakika 18 pas yapmışız rakibin bu sürede isabetli pas sayısı 103 civarıydı..Böyle rezil kepaze bir istatistiği Ünal Karaman nasıl açıklayacak merak ediyorum..

Bu maci sadece pas istatistigi uzerinden degerlendirmek cok da saglikli degil bence.. Cunku bu mac oyun oynamaya degil , rakibi durdurmaya gelmisiz cok acik. Milli araya girmeden ve Avrupa yorgunlugu uzerine 1 puan yeterlidir denilmis. Hele hele rakibin ikinci yarida oyundan dusmeye basladigi donemlerde hatta ikinci yari dusecekleri tamamen belliyken 45 dk savunma yapip kontra atak aramamiz tamamen bunun kaniti.

Unal hoca aciklamasi gerekiyorsa takim savunmasindaki sikintilari aciklasin .. Savunma sadece orta saha merkezindeki oyuncularla olmuyor. Kanatlarin , beklerin hatta boylesi bir macta forvetin bile katkisi gerekiyor. Rakip defanstan top alip kalemize gelen Jailson u aciklamasi lazim bence hocanin .. Insallah diyorum bunlar iyi analiz ediliyordur bu hatalar.. Yoksa dediginiz gibi her zaman bireysel performanslar ve sans yanimizda olmayacagindan husrana ugrariz ..

erenslash
02.09.2019, 01:38
abi hoca iyi öyle deme müthiş hocamız var hehe abi var ya kafayı yicem takımda pas yok şut yok bu nasıl dandik bir teknik ekiptir

ALDENİRO
02.09.2019, 01:39
Alman ekolü oynuyoruz. Ne hızlı ne de yavaş oynuyoruz.

erenslash
02.09.2019, 01:39
kardeşim kaç maçtır takım ne yaptı ben anlam veremiyor beraberlik takımı olduk çıktık kondisyon mental anlamda ne kadar gereksiz iş varsa yapmışlar milli araya girdikten sonra bu oyun anlayışının düzeleceğine inanıyor musun? merak ettim hocam
Bu maci sadece pas istatistigi uzerinden degerlendirmek cok da saglikli degil bence.. Cunku bu mac oyun oynamaya degil , rakibi durdurmaya gelmisiz cok acik. Milli araya girmeden ve Avrupa yorgunlugu uzerine 1 puan yeterlidir denilmis. Hele hele rakibin ikinci yarida oyundan dusmeye basladigi donemlerde hatta ikinci yari dusecekleri tamamen belliyken 45 dk savunma yapip kontra atak aramamiz tamamen bunun kaniti.

Unal hoca aciklamasi gerekiyorsa takim savunmasindaki sikintilari aciklasin .. Savunma sadece orta saha merkezindeki oyuncularla olmuyor. Kanatlarin , beklerin hatta boylesi bir macta forvetin bile katkisi gerekiyor. Rakip defanstan top alip kalemize gelen Jailson u aciklamasi lazim bence hocanin .. Insallah diyorum bunlar iyi analiz ediliyordur bu hatalar.. Yoksa dediginiz gibi her zaman bireysel sonuclar ve sans yanimizda olmayacagindan husrana ugrariz ..

LittleFinger
02.09.2019, 01:40
Fark atariz demedim kesinlikle. Yeneriz de demedim. Siradan bir lig maci dedim. Psikolojik faktörleri bi kenera birakirsak Malatya macindan bile daha kolay bir mac olur dedim. Hala da bunu diyorum..Yusuf sonrasi gecis dönemi atlatip Sturridge takima entegre oldugunda daha iyi bir oyunda olacaktir..Bugün Abdülkadir oynasaydi kazanma sansimiz daha yüksek de olabilirdi..Biraz sabir..Su asamada ligde 5 puan, Avrupa liginde gruplara katilmis olmamiz bile memnun etmeli bizi..Ünal takimin basindayken ezildigimiz derbi maci hatirlamiyorum..Hakem hatalari olmasaydi gecen sezon tümünü kazanabilirdik..Fb macindan 1 puan su durumda gayet iyi..Daha önceki sezonlarami dönelim?

Sahada bir oyun planı ve taktik yoktu. AEK maçında da yoktu. Ligin en kötülerinden Kasımpaşa dan puanı zor aldık.. orta saha yoktu parmak yürüyordu doğan hazırdı madem neden böyle çile çektik.. o da önemli değil hadi tercih diyelim.. takımın bir taktiği yoktu mesele de bu..

İkinci olarak Ünal Karaman transferin son günü gelmiş yönetimi eleştiriyor transfer konusunda 16 transfer yapıldı ve kadromuz dar diyor.. burada bir sıkıntı var..

İlk 20dk 18 pas yapmışız bakın bunu neyle açıklıyorsunuz? Yani paçayı iyi kurtardık öyle soyliyim bu açık bir şey..

My
02.09.2019, 01:45
Sosa - Deep Lying Playmaker oynuyor abi. Parmak sağ açıktan kırma sözde Mezella. İkisinin oyun tarzı arasında uzaktan yakından alakası yok. Yan yana oynatıyoruz 6-7 aydır alternatif diyorsun. Parmak en son ne zaman topu al ver yaptı çevirdi araya bir pas verdi. O topla dikine giden bambaşka bir oyuncu tipi. En leş olsada Soner Aydoğdu gibi bişey olsa kadroda ona desen alternatif tamamda ortada oynayan herkes birbirinin alterantifi olur bu bakış açısıyla.

Onazi yoktu Yusuf vardı, ligde takım yoktu. Fener kümeye oynuyordu. Gs şuanki kadrosunun yarısı gücünde ve forvetsizdi. Şuan geçen seneki kadroları yedek klübesinde.

Mikel-Parmak-Sosa-Doğan orta sahası hem lig hem Uefa yı kaldıramaz. İçlerinde en sert oyuncu Doğan o da ilk 11 oyuncusu değil. 2. sert de oyun kurucun Sosa işte düşün. Mikel ve Parmak o kadar yumuşak. Delik deşik oldun ilk 45 dk. Topu alan kalemize kadar gelip patır patır şut attı. Mikel bunlara engel olabilecek bir oyuncu da değil.

Transfer sürecini eline yüzüne bulaştırdı yönetim. Y.Sarı'lar Avdijaj'lar felan Trabzonspor forması göremezdi piyasada boşta Fofana felan varken.Takımın eksikleri belliydi zaten.

Orta saha. Stoper ve santrafor.

Stoperler aldık bir iki sağ ayaklıyı bir iki sol ayaklıyı oynatıp duruyoruz. Stoper diye avaz avaz bağırırken yine geçen seneki stoperlerle çıkıyoruz :) Ben bir şey anlamadım bu işten.

Orta sahayı konuşuyoruz işte zaten deminden beri.

Santraforda ise Rode gitti Sörloth geldi. Fazlamız Störiç. Ona da dua edelim de bir Mikel daha çıkmasın :)

Sarı'lar Donis'ler zaten ya tutarsa para kazanırız diye sallanmış zar misali alınan adamlar.

Fatih Öztürk
02.09.2019, 01:48

Transfer sürecini eline yüzüne bulaştırdı yönetim. Y.Sarı'lar Avdijaj'lar felan Trabzonspor forması göremezdi piyasada boşta Fofana felan varken.

Futbolcu topluluğu fedakârlıklariyla tüm eksiklikleri kapatacak güçtedir kardeşim. Bizim gibi mali yapısı diğer kulüplere göre dar Kulübün oyuncuları fedakârlıklariyla her türlü açığı kapatacak güçtedir bunu geçen Sezon gördük. 2011 kadrosunun alternatifleri bugünden daha mi iyiydi yada Şampiyonlar liginde son dakikada Inter ibneligine csk'dan gol yemese o kadroyla bile gruplardan çıkmış olacak kadro mu bugünden daha alternatifli.
Her yerde söylerim, herşeye rağmen hu takım ligi 70 puan civarında bitirir, namussuz tff her zaman ki gibi müdahil olmasın şampiyon olmamamiz için neden yok ama müdahil olacaklar çünkü şampiyonlar liginin bugün 50 milyon avro, seneye belki de 60-70 milyona çıkacak pastasıni bize yedirmeye niyetleri yok. Avrupa liginde yarı finale kadar çıkacağız.

MehmeTS_ADANA
02.09.2019, 01:48
Biz bugun sadece gunu kurtardik. Sikeciler bu oyunla sezonu kurtarir

maalesef katılıyorum. üstelik iki bekleride sakat onların dönüşü ve gustavonun katılmasıyla çok iyi olacaklar gibi görünüyor inşallah yanılırız

GencTurk6161
02.09.2019, 01:50
Abdülkadir Parmak takımı 10 kişi oynattı ilk çıkması gereken oydu.
Hakem kötüydü, şikeciler her atak başlangıcında ince ince faul yaptı ama kart bile görmediler.
Bence Ekuban in pozisyonu net penaltıydı.
Ortasaha otoban gibi takim savunmamız yoktu.
Rakibin kötü defans yapısını biraz zorlasak gol atmak içten bile değildi.
Ünal hoca doğru oyuncuları yanlış sıralamayla değiştirdi ama doğru oyuncu tespiti yapması da bir gelişme.

ersn.alparslan
02.09.2019, 01:53
Yusuf ve advijac. 2 yetenekli oyuncu. Unalin nasil bir hoca oldugunu bu oyunculardan alacagi verimde anlayacagiz.

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 01:54
Takımın eksikleri belliydi zaten.

Orta saha. Stoper ve santrafor.

Stoperler aldık bir iki sağ ayaklıyı bir iki sol ayaklıyı oynatıp duruyoruz. Stoper diye avaz avaz bağırırken yine geçen seneki stoperlerle çıkıyoruz :) Ben bir şey anlamadım bu işten.

Orta sahayı konuşuyoruz işte zaten deminden beri.

Santraforda ise Rode gitti Sörloth geldi. Fazlamız Störiç. Ona da dua edelim de bir Mikel daha çıkmasın :)

Sarı'lar Donis'ler zaten ya tutarsa para kazanırız diye sallanmış zar misali alınan adamlar.

Böyle ihtiyaca yönelik olmayan transfer mi olur abi. Güzel özetlemişsin.

Bilmiyorum şu Ivanildo Fernandes'den 6 numara tarzı yararlanılabilir mi. Ayakları kötü durmuyor. Donk vari bir katkı verse yeter. Yoksa stoper için markaj yeteneği çok kötü. Tek hamleli oyuncu değil, hızlı ama pozisyon alma yeteneği çok zayıf.

-Samet
02.09.2019, 01:56
kardeşim kaç maçtır takım ne yaptı ben anlam veremiyor beraberlik takımı olduk çıktık kondisyon mental anlamda ne kadar gereksiz iş varsa yapmışlar milli araya girdikten sonra bu oyun anlayışının düzeleceğine inanıyor musun? merak ettim hocam

Kac mactir anlam verememen normaldir. Bunun ilk sebebi takimin gecen seneki sablondan farkli oynuyor olmasi.Dikkat ederseniz orada Yusuf' un yerinde kim oynuyor belli degil. Yusuf geriye gelip top alan , sut atip rakibi taciz eden, yeri geldi mi oyunun yonunu acan ve en onemlisi takimdaki en cok tempo yapan isimlerden birisiydi. Gel gelelim simdi kimi maca cift forvet kimi maca da uclu orta saha ile cikiyoruz. Bunun uzerine bir de gecen seneden farkli olarak Avrupa maclari da eklenince takim bu yorgunlukla istese de yapamiyor istedigini. Dikkat edin her pozisyon rakibin ustune giden Wakayeme artik her pozisyonu denemiyor. Ayakta kalan sadece Ekuban var ..

Gel gelelim oyun anlayisinin duzelmesi meselesine. Gecen senenin ikinci yarisina bakmanizi oneririm. Takimdaki oyuncular ozellikle Pereria, Abdulkadir, Sosa gibi isimler tek pas oyununa ve diger oyuncularla beraber seyir zevki yuksek, topu ayaginda tutan ve cok pozisyona giren bir takimdik. Halen daha bunun sinyallerini veriyoruz ama su anda bir gecis asamasindayiz. Yoksa gecen sene oynadigimiz oyunun bir anda silinip gitmesini bekleyemezsiniz, zaten bu asamada oyuncular gecen seneden kalan aliskanliklariyla oynuyor…

Dolayisiyla yine diyorum, biz oyun anlayisimiza doneriz, ligde belki cok iyi savunma yapmadan da ust siralarda bitiririz. Ama Avrupa maclari icin ayni sekilde konusamiyorum yukarda bahsettigim takim savunmasi eksikliklerinden dolayi … Anadolu takimlarinin bize karsi yaptiklari kadar bile savunma yapamiyoruz belli bolumlerde bilmem anlatabildim mi ayni seyleri de tekrar etmek istemiyorum..

Dolasiyla bence seneye Avrupa'ya gidebilecek bir konumda ligi bitirip bu sene gruplardan cikabilmeyi basari olarak gorurum.. Ama sampiyon olursak da 6.bitirsek de sasirmam cunku bu takim hem bir o kadar kirilgan, bir o kadar da kaliteli hucum futbolu oynayabilecek ayaklara sahip..

Son birsey, bu milli ara artik hocanin ve Teknik ekibin kondisyon / fiziksel yukleme gibi bahane olabilecek seyleri halletmeleri icin son sansi..

AyhanPe
02.09.2019, 01:56
Sahada bir oyun planı ve taktik yoktu. AEK maçında da yoktu. Ligin en kötülerinden Kasımpaşa dan puanı zor aldık.. orta saha yoktu parmak yürüyordu doğan hazırdı madem neden böyle çile çektik.. o da önemli değil hadi tercih diyelim.. takımın bir taktiği yoktu mesele de bu..

İkinci olarak Ünal Karaman transferin son günü gelmiş yönetimi eleştiriyor transfer konusunda 16 transfer yapıldı ve kadromuz dar diyor.. burada bir sıkıntı var..

İlk 20dk 18 pas yapmışız bakın bunu neyle açıklıyorsunuz? Yani paçayı iyi kurtardık öyle soyliyim bu açık bir şey..

Yusuf un gidisinin oyunumuzu bu denli etkileyecegini kimse tahmin edemezdi..Bunun sadece Ünal bilincindeydi..Onsuz oynamaya alismamiz zaman alacak gibi..Yusuf oynasaydi A.Parmak gecen sezon gösterdigi performansi gösterebilirdi ve olumsuz yönleri göze batmayacakti..Yusuf bizde olsaydi Fb yi kolaylikla yenebilirdik. Abdüs olsaydi da daha farkli olabilirdi..

Ben ligde ve Avrupa da oynadigimz yogun tempoya ragmen iyi is cikardigimizi düsünüyorum ve daha iyi olacagiz mutlaka..Ilk 20 dk yogun bir baski bekliyordum zaten..Ugurcan icin söylenenleri biliyoruz. Bugün övülüyor..Mikel yerin dibine sokuluyor..Yakinda göklere cikarilacak..

Gecmis dönemlere baktikca ne kadar sükretsek azdir diyorum..Denemeni önererim..

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 02:00
Futbolcu topluluğu fedakârlıklariyla tüm eksiklikleri kapatacak güçtedir kardeşim. Bizim gibi mali yapısı diğer kulüplere göre dar Kulübün oyuncuları fedakârlıklariyla her türlü açığı kapatacak güçtedir bunu geçen Sezon gördük. 2011 kadrosunun alternatifleri bugünden daha mi iyiydi yada Şampiyonlar liginde son dakikada Inter ibneligine csk'dan gol yemese o kadroyla bile gruplardan çıkmış olacak kadro mu bugünden daha alternatifli.
Her yerde söylerim, herşeye rağmen hu takım ligi 70 puan civarında bitirir, namussuz tff her zaman ki gibi müdahil olmasın şampiyon olmamamiz için neden yok ama müdahil olacaklar çünkü şampiyonlar liginin bugün 50 milyon avro, seneye belki de 60-70 milyona çıkacak pastasıni bize yedirmeye niyetleri yok. Avrupa liginde yarı finale kadar çıkacağız.

O kadroda alternatif... Stoperde Giray alterantifti Glowacki-Egemen'e. Evet beklerin alternatifi zayıftı. Ama Ceyhun, Engin Baytar, Alanzinho gibi yedekten kullanabileceğin oyuncuların vardı. Ceyhunu koy 6'ya Engin'i iç de yap kanat da yap. Alanzinho da jokerdi resmen. Gözün kapalı deneyeceğin bir hamlen vardı. Ve Uefa'da gruplara felan kalmamıştık. Türkiye Kupasında gruptan çıkamadık. Tek kulvarda oynadık.

My
02.09.2019, 02:01
Böyle ihtiyaca yönelik olmayan transfer mi olur abi. Güzel özetlemişsin.

Bilmiyorum şu Ivanildo Fernandes'den 6 numara tarzı yararlanılabilir mi. Ayakları kötü durmuyor. Donk vari bir katkı verse yeter. Yoksa stoper için markaj yeteneği çok kötü. Tek hamleli oyuncu değil, hızlı ama pozisyon alma yeteneği çok zayıf.Zaten her yerimiz devşirme futbolcularla doldu :) Olmaz. Olmuyor anasını satayım işte. Bunlara kafa patlatıncaya kadar oraya net bir adam alacaktık sonrası olursa olurdu. Fatih'in dedikleri bundan sonrası için geçerliydi yani. Belki bir mucize olur da Onazi geri dönüş yapar :)

Gürkan Asma
02.09.2019, 02:02
Neden rakibin kaleden pasla çıkabilmesine müsade ediyoruz anlamıyorum, bizim sahaya geçmeden rakibe kimse basmıyor. Bi ara Jailson stoperde topu alıp bizim ceza sahasının önüne kadar sürdü, ordan da rahat bi şut çıkardı, bu net bi rezillik yav. Arada Sosa'nın veya Sorloth un ilerde baskı yapma çabası da enerji sarfiyatından başka bişey değil. Pres takım halinde yapılır, paldır küldür adamın üzerine koşsan ne olur ?

Sahada hep 10 kişi oynuyoruz hissi oluşuyor bende, rakip sanki hep bir fazla. Sorunlarımız sandığımızdan çok daha büyük. İnşallah milli ara iyi gelir, işin umut veren tarafı hoca da bunların farkında. Fakat ne derece çare olabilecek, göreceğiz.

Fatih Öztürk
02.09.2019, 02:06
O kadroda alternatif... Stoperde Giray alterantifti Glowacki-Egemen'e. Evet beklerin alternatifi zayıftı. Ama Ceyhun, Engin Baytar, Alanzinho gibi yedekten kullanabileceğin oyuncuların vardı. Ceyhunu koy 6'ya Engin'i iç de yap kanat da yap. Alanzinho da jokerdi resmen. Gözün kapalı deneyeceğin bir hamlen vardı. Ve Uefa'da gruplara felan kalmamıştık. Türkiye Kupasında gruptan çıkamadık. Tek kulvarda oynadık.

Ya kardeşim zorlama cevap oldu seninkisi :) Engin, Alanzinho, Ceyhun falan bugün kadromuzda olsa ne analari kalır ne avratlari. Onlarda esasında doğru düzgün topçu değillerdi fakat rotasyonda falan idare ettiler. Bugün mesela rotasyonda kullanmayı düşündüğümuz Ekuban dünyanın anasını aglatiyor. Yapılan genç transferlerimizin elle tutulur yanları ortada. Abdus var, struc var, daha Mikelle Campi falanlar var diyorum sen Baytarlardan devam ediyorsun :D

Sefa Murat Dokuz
02.09.2019, 02:09
Ya kardeşim zorlama cevap oldu seninkisi :) Engin, Alanzinho, Ceyhun falan bugün kadromuzda olsa ne analari kalır ne avratlari. Onlarda esasında doğru düzgün topçu değillerdi fakat rotasyonda falan idare ettiler. Bugün mesela rotasyonda kullanmayı düşündüğümuz Ekuban dünyanın anasını aglatiyor. Yapılan genç transferlerimizin elle tutulur yanları ortada. Abdus var, struc var, daha Mikelle Campi falanlar var diyorum sen Baytarlardan devam ediyorsun :D

Ekuban rotasyon değil Y.Yazıcı gidişi sonrası artık ilk 11 oyuncusu.
Katlmıyorum.
Elimizde Ceyhun gibi sert, duran topta kafa tehdidi + şutu olan bir 6 numara yok. Kendi dönemindeki oyunu ile şuan çok iyi bir alternatif olurdu.
Engin Baytar gibi yaratıcı bir oyuncu yok. Avdijaj'ın çok daha hırslı ve çoşkulu oynayanı.
Alanzinho gibi bir şut tehditi ve delici özelliği olan bir oyuncu da yok. Keşke olsa.

LittleFinger
02.09.2019, 02:09
Neden rakibin kaleden pasla çıkabilmesine müsade ediyoruz anlamıyorum, bizim sahaya geçmeden rakibe kimse basmıyor. Bi ara Jailson stoperde topu alıp bizim ceza sahasının önüne kadar sürdü, ordan da rahat bi şut çıkardı, bu net bi rezillik yav. Arada Sosa'nın veya Sorloth un ilerde baskı yapma çabası da enerji sarfiyatından başka bişey değil. Pres takım halinde yapılır, paldır küldür adamın üzerine koşsan ne olur ?

Sahada hep 10 kişi oynuyoruz hissi oluşuyor bende, rakip sanki hep bir fazla. Sorunlarımız sandığımızdan çok daha büyük. İnşallah milli ara iyi gelir, işin umut veren tarafı hoca da bunların farkında. Fakat ne derece çare olabilecek, göreceğiz.

City Liverpool gibi takımlar 3. bölgeden ziyade 2. bölgede organize baskı yapıyorlar.. ve top kapıldığında ne yapacaklarını biliyorlar.. 3. bölgede baskı yapınca orada trafiğe takılıyorsunuz takım boyu uzuyor vs ama takım genel olarak zaten baskı yapmıyor.. yol geçen hanı orta sahamız.. her şey çok bireysel.. sosa tek başına koşup baskı yapıyor bir anlamı yok..

Şimdi bu söylediğimden City ile karşılaştırıyor diyen çıkar.. öyle bir şey yok.. mesele 3. bölgede baskı değil onu anlatmak istedim sadece.. takim organize değil taktik yok her şey bireysel.. ŞU AN..

artvints
02.09.2019, 02:12

Bunun sebebi herkesin adamını alıp beklemesi, eski tip bir rakibi karşılama. Takım açılıp kapanmayla ugraşmiyor, rakip pas hatası yaparsa topu alıp oynuyoruz ama modern takım rakibe baskidan alan daraltma ve hızlı çıkmasından belli olur, hiçbirini yapmıyoruz. İlginç şekilde rakibe izin veriyoruz, oyuncu yeteneklerini sonuna kadar kullanıp golü buluyoruz.

Bugün takımın oynayası, pas yapası yoktu. O gücü hissetmediler. Ugurcan nwakeme de bir puanı alıp geldi olay bu.

Ara ilaç gibi gelecek bence. Ders alacağımız çok maç oynadık. Birşeyleri düzeltebiliriz. Bugün sahaya attığımız üç oyuncudan en büyüğü doğan.

Maç ilerledikçe insiyatif de bize geçti, hiçbir sorun olmadı. U19'da defansif ortasaha da var, ofansif ortasaha da, iki tane bek de var. Bunları devre arasına kadar fizik olarak geliştirip kullanabiliriz, korkmamak lazim.

Ufuk
02.09.2019, 02:13

Onlarda oyunu kuran isim Emre. Emre ve Kruse gibi teknik isimlere top aldırmak yerine Jailson'un kullanmasını tercih ettik bence, bilinçliydi yani. Yoksa diğerlerine pres ve baskı yaparken Jailson boş bırakılmazdı.

Halil Alemdar
02.09.2019, 02:13
Madem 6 no yok doğanı oraya koyup hamal görevini vericez sadece koş top kap ve yanındakine ver. Ekuban wakayeme abdüş sıtariç top yekün hücuma kalkar. Parmakı bi süre kadroda görmek istemiyorum.

Gürkan Asma
02.09.2019, 02:14
City Liverpool gibi takımlar 3. bölgeden ziyade 2. bölgede organize baskı yapıyorlar.. ve top kapıldığında ne yapacaklarını biliyorlar.. 3. bölgede baskı yapınca orada trafiğe takılıyorsunuz takım boyu uzuyor vs ama takım genel olarak zaten baskı yapmıyor.. yol geçen hanı orta sahamız.. her şey çok bireysel.. sosa tek başına koşup baskı yapıyor bir anlamı yok..

Şimdi bu söylediğimden City ile karşılaştırıyor diyen çıkar.. öyle bir şey yok.. mesele 3. bölgede baskı değil onu anlatmak istedim sadece.. takim organize değil taktik yok her şey bireysel.. ŞU AN..

Hocam zaten oyun akarken ki baskıdan bahsetmiyorum, o durumda 2. bölgeye kadar karşılayalım sorun değil. Fakat aut sonrası degajlarda, o seviyedeki takımları geçtim fener bile bizi pasla çıkartmıyor kaleci atışında. Biz ise rakip takımın, kalecinin rahatça pasla oyun kurmasına izin veriyoruz. Kaleci aut atışını pasla yanındaki stopere veriyor, o da topu sürerek oyun kuruyor rahatça. Olmaması gereken bu işte.

Gürkan Asma
02.09.2019, 02:16
Onlarda oyunu kuran isim Emre. Emre ve Kruse gibi teknik isimlere top aldırmak yerine Jailson'un kullanmasını tercih ettik bence, bilinçliydi yani. Yoksa diğerlerine pres ve baskı yaparken Jailson boş bırakılmazdı.
Diğer maçlarımız da aynıydı. Yorgunluktan mı bilmiyorum, fakat bu tarz bi oyunu hiçbişekilde sevmiyorum. Teslimiyetçi görünüyor ve rakip bizim sahaya kolayca yerleşiyor.

Muhammed Ayaz
02.09.2019, 02:20
Ahmet Ağaoğlu Başkan değil...
Ünal Karaman Hoca değil...
Parmak topçu değil...

Bayılıyorum şöyle kesin hüküm vermeye can atan insanlara.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih Öztürk
02.09.2019, 02:21
Ekuban rotasyon değil Y.Yazıcı gidişi sonrası artık ilk 11 oyuncusu.
Katlmıyorum.
Elimizde Ceyhun gibi sert, duran topta kafa tehdidi + şutu olan bir 6 numara yok. Kendi dönemindeki oyunu ile şuan çok iyi bir alternatif olurdu.
Engin Baytar gibi yaratıcı bir oyuncu yok. Avdijaj'ın çok daha hırslı ve çoşkulu oynayanı.
Alanzinho gibi bir şut tehditi ve delici özelliği olan bir oyuncu da yok. Keşke olsa.

Ekubanin performansı geçen sezonun ortalamasina yakın olsaydı kesinlikle rotasyonda kullanılacaktı fakat hesaplar tutmadı, tatlı telaş var, struc gelince roller değişecek. Ceyhunun yerinde Doğan var hemde hızlı topla çıkabilen. Engin, Alanzinho filan bildiğimiz kopuk kopuk oynayıp tüm sezon skora gol asist anlamında fazla katki yapamayan şıp sevdi oyunculardi. Bugün ki alternatifler daha diri ve genç.

halilaziz61
02.09.2019, 02:23
Top oynamiyor olmamızın aslı nedeni ne
Onu çözemedim

Gürkan Asma
02.09.2019, 02:27
Geçen yıl yaptığımız pas trafiğinin yanına yaklaşamıyoruz, kenarlarda kurduğumuz üçgenlerde hem savunmadan rahatça çıkıyorduk hemde ofansta pozisyona giriyorduk. İşin kötü tarafı Rıza Ç. dan sonra düzelttiğimiz bir çok şeyi bu yıl tekrardan kaybettik ya da unuttuk.

Emre.
02.09.2019, 02:28
Ah ah.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190901/dd9cffd0fccc63234095fb54c23ce0ef.jpg

My
02.09.2019, 02:34
Onu çözemedimGeçen yıldan en büyük eksikliğimiz Yusuf. Çocuk at gibi koşuyordu. Defansa koşuyordu ileriye koşuyordu üçgenleri tamamlamak için koşuyordu iyi kötü şut atıyordu...

Yusuf gitmemeli derken Yusuf'un 4 4'lük olmasından demiyorduk bunu adam çalışkandı en azından ve de bu tip işleri fena da yapmıyordu.

Şimdiyse zaten eksik olan orta saha hareketliliğimizin yanına bir de aktif dinamik bir adamımızı daha kaybettik.

Oysa biz ne diyorduk? Bu kadronun üzerine bir tane de taş gibi orta saha alırsak bizi kimse tutamaz. Bei anladığım gördüğüm bu :)

erenslash
02.09.2019, 02:39
yusufun yerine geneld eben ekubanı görüyorum evet zaman zaman ekubanın kanatlara yayıldığına da şahit oluyoruz yani inside forward attacking midfielderdan hallice.dediğiniz doğru tabi ki bize güç kaybı bu açıklanabilir.kafamızda hepinizin soru işaretleri var cevaplarını buluyoruz bazen gene soru işaretileri oluyor onu da zamanla görüyoruz.esasen bana sorarsanız bizim gidişat az çok belli oldu.bu takım şampiyon olamaz bu sene buna adım gibi eminim.şampiyonlar ligine de gidemez.ünal hocada sihirli değnek vardır bilemem.bireysel anlamda oyuncularımızın özverisi sayesinde sonuca gidebildiğimiz maçlar çıkardık.olumlu şeyler görüyorum sahada ancak taktik adına görmüyorum.ekubanın kişisel olarak motive olup güzel işle ryapması sevindirici.ekuban acayip depar atıyor.müthiş faydalı oluyor çok hızlı bir oyuncu hatta takımın en hızlı depar atan oyuncusu ömürle birlikte.bizim Türk hocalar antreman yaptırmaz avrupalılar gibi çalıştırmaz ve topçular burada tembel antreman şekline alıştıkları için ve yanlış tekniklerle çalıştırdıkları için dermanları kalmıyor diye düşünüyorum.milli arada ben çok şeyin değişebileceğini düşünmüyorum.avrupada ne olur bilemem ama tırt oluruz.hocanın transfer isteği olabilir ortasahaya adam kesinlikle lazım ama hocanın oyun anlayışı çok yetersiz.kendi deneyim kazanırken bizde sancısını çekiyoruz.rızadan ve ersundan daha iyi performans veriyor orası ayrı ama bzi istiyoruz ki mental anlamda daha iyi taktisyenlerimiz olsun Türklerden bu kadar oluyor.bu sene son senesi bence Ünal hocanın.Seneye kim gelir bilemem ama kesinlikle Türk olmamalı
Kac mactir anlam verememen normaldir. Bunun ilk sebebi takimin gecen seneki sablondan farkli oynuyor olmasi.Dikkat ederseniz orada Yusuf' un yerinde kim oynuyor belli degil. Yusuf geriye gelip top alan , sut atip rakibi taciz eden, yeri geldi mi oyunun yonunu acan ve en onemlisi takimdaki en cok tempo yapan isimlerden birisiydi. Gel gelelim simdi kimi maca cift forvet kimi maca da uclu orta saha ile cikiyoruz. Bunun uzerine bir de gecen seneden farkli olarak Avrupa maclari da eklenince takim bu yorgunlukla istese de yapamiyor istedigini. Dikkat edin her pozisyon rakibin ustune giden Wakayeme artik her pozisyonu denemiyor. Ayakta kalan sadece Ekuban var ..

Gel gelelim oyun anlayisinin duzelmesi meselesine. Gecen senenin ikinci yarisina bakmanizi oneririm. Takimdaki oyuncular ozellikle Pereria, Abdulkadir, Sosa gibi isimler tek pas oyununa ve diger oyuncularla beraber seyir zevki yuksek, topu ayaginda tutan ve cok pozisyona giren bir takimdik. Halen daha bunun sinyallerini veriyoruz ama su anda bir gecis asamasindayiz. Yoksa gecen sene oynadigimiz oyunun bir anda silinip gitmesini bekleyemezsiniz, zaten bu asamada oyuncular gecen seneden kalan aliskanliklariyla oynuyor…

Dolayisiyla yine diyorum, biz oyun anlayisimiza doneriz, ligde belki cok iyi savunma yapmadan da ust siralarda bitiririz. Ama Avrupa maclari icin ayni sekilde konusamiyorum yukarda bahsettigim takim savunmasi eksikliklerinden dolayi … Anadolu takimlarinin bize karsi yaptiklari kadar bile savunma yapamiyoruz belli bolumlerde bilmem anlatabildim mi ayni seyleri de tekrar etmek istemiyorum..

Dolasiyla bence seneye Avrupa'ya gidebilecek bir konumda ligi bitirip bu sene gruplardan cikabilmeyi basari olarak gorurum.. Ama sampiyon olursak da 6.bitirsek de sasirmam cunku bu takim hem bir o kadar kirilgan, bir o kadar da kaliteli hucum futbolu oynayabilecek ayaklara sahip..

Son birsey, bu milli ara artik hocanin ve Teknik ekibin kondisyon / fiziksel yukleme gibi bahane olabilecek seyleri halletmeleri icin son sansi..

arda.61
02.09.2019, 02:40
Bu takım geçen sene kupa maçlarında yedek oyuncularıyla bile aynı oyun anlayışından kopmadan oynayabiliyordu. Yusuf'un olmayışı tabiki etki etti ancak tek oyuncunun kopmasıyla sistem çöker mi bilemedim. Sorun Yusuf değil bence.

erenslash
02.09.2019, 02:41
ayakları çok zayıf şut atamıyor neden? çünkü teknik ekip çalıştırmıyor.orta açışı güzel sayesinde gol attık ancak bu takım şut çalışmıyor bunu anladık artık bu topçunun mental anlamda mal olduğunu gösterir.şöyle ki ingilterede bu pası vermeyen adamı takımdan miktir ederler yani baya sert uyarı alır hocadan.bencilce bir hareket wakayeme boş atmalısın liverpool gibi takımlar buna dikkat eder işte izlerler vay salak derler bu adamı almaz beğenseler bile ingilterede scoutların veya teknik heyetin en dikkat ettiği konu bu işte ne o? wakayemenin elini açıp at lan deyip atmaması ve kritik golü kaçıran mental yetersiz topçular.direkt es geçerler.Türk topçular veya mental açından yetersiz yabancı topçular bu yüzden arsenal veya liverpool gibi büyük klupler almaz. kısaca şu: pass the ball yoksa defol git derler direkt izlemeye gelen olsa altını çizerler.bencil adamın yeri yoktur böyle liglerde.
Ah ah.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190901/dd9cffd0fccc63234095fb54c23ce0ef.jpg

halilaziz61
02.09.2019, 02:44
Geçen yıldan en büyük eksikliğimiz Yusuf. Çocuk at gibi koşuyordu. Defansa koşuyordu ileriye koşuyordu üçgenleri tamamlamak için koşuyordu iyi kötü şut atıyordu...

Yusuf gitmemeli derken Yusuf'un 4 4'lük olmasından demiyorduk bunu adam çalışkandı en azından ve de bu tip işleri fena da yapmıyordu.

Şimdiyse zaten eksik olan orta saha hareketliliğimizin yanına bir de aktif dinamik bir adamımızı daha kaybettik.

Oysa biz ne diyorduk? Bu kadronun üzerine bir tane de taş gibi orta saha alırsak bizi kimse tutamaz. Bei anladığım gördüğüm bu :)

Abi ana etken Yusuf değil bence
Evet önemli bir eksik ama
Misal nwakame de geçen seneki gibi oynamıyor

Başka bir sorun var ama bir türlü anlayamadım

Ozan Yılmaz
02.09.2019, 02:45
Ömür olsaydı şu maçı alma durumumuz olurdu bence

halilaziz61
02.09.2019, 02:45

O pası atmiycaksan bir daha bu takımda forma giymemeyi de göze alacaksın der
Susarım

halilaziz61
02.09.2019, 02:47
Bu takım geçen sene kupa maçlarında yedek oyuncularıyla bile aynı oyun anlayışından kopmadan oynayabiliyordu. Yusuf'un olmayışı tabiki etki etti ancak tek oyuncunun kopmasıyla sistem çöker mi bilemedim. Sorun Yusuf değil bence.

Kesinlikle ben de böyle düşünüyorum.
İşte tam aradığım yorum buydu

Erkan
02.09.2019, 02:53
Cok fena sinirim bozuk bu mactan sonra. Cok kotuyduk, biraz daha fazla sansimiz olsaydi belki yenebilirdik, ama fark yemedigimize sukretmemiz lagzim. Mac oncesindede diyordum aslinda, kaybetsekte morali bozmamamiz lagzim, kaybedilmis birsey olmaz diye. Beraber oynadik, fena bir sonuc degil aslinda hedeflerimiz icin. Ama oyunu, oyunculari, kadro yapisini gordukce ister istemez karamsarlasiyorum. Fener'in gercektende fena bir takimi olmadigini gorduk, Galatasaray cok saglam transferler yapti..

Bizim transferlerde simdiye kadar bos gibi gozukuyor. Donis, Yusuf acilen kendini toparlamalari lagzim. Umarim kapasiteleri bu degildir ve bir sekilde cok cok daha verimli hale gelirler, yoksa durumumuz gercekten cok kotu. Sturridge'den hic oynamayacakmis gibi korkuyorum. Mikel desen ayni problem.

Umarim bu saydigim isimler milli aradan sonra mucizevi bir sekilde katki saglamaya baslarlar, ve Allahim bu kadroyu sakatliklardan korusun. Yoksa birisi eksildiginde buyuk skntiya giriyoruz.

erenslash
02.09.2019, 02:56
bizim futbolculara bu filmin özellikle bu sahnesi izletilmesi lazım

https://youtu.be/3EzgKuogEGc?t=5139

bu filmi oturup tüm takıma izletmeli iddaya girerim çoğu oyuncu izlememiştir bunu

hatta ünal hocada bu sahneyi izlesin

https://youtu.be/3EzgKuogEGc?t=3247

Emre.
02.09.2019, 03:00
ayakları çok zayıf şut atamıyor neden? çünkü teknik ekip çalıştırmıyor.orta açışı güzel sayesinde gol attık ancak bu takım şut çalışmıyor bunu anladık artık bu topçunun mental anlamda mal olduğunu gösterir.şöyle ki ingilterede bu pası vermeyen adamı takımdan miktir ederler yani baya sert uyarı alır hocadan.bencilce bir hareket wakayeme boş atmalısın liverpool gibi takımlar buna dikkat eder işte izlerler vay salak derler bu adamı almaz beğenseler bile ingilterede scoutların veya teknik heyetin en dikkat ettiği konu bu işte ne o? wakayemenin elini açıp at lan deyip atmaması ve kritik golü kaçıran mental yetersiz topçular.direkt es geçerler.Türk topçular veya mental açından yetersiz yabancı topçular bu yüzden arsenal veya liverpool gibi büyük klupler almaz. kısaca şu: pass the ball yoksa defol git derler direkt izlemeye gelen olsa altını çizerler.bencil adamın yeri yoktur böyle liglerde.Bencillik ya da tercih hatası. Ama oyuncuların biraz kredisi olmalı diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi mental açıdan komple olan, tercih hatası yapmayan futbolcular zaten büyük takımlar tarafından tespit edilip alınıyor. Örneğin Leroy Sane diyelim, altyapıda beraber oynadığı bir diğer oyuncudan örnek vermiş olalım. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, futbol takip eden biri olarak Raheem Sterling'in Guardiola öncesi, Guardiola sonrasına hakimsinizdir. Yani onlarda 'komple' değil. Nispeten küçük bir takım olduğumuz için komple bir futbolcu almamız zor olduğu böyle defoları olan oyuncuları alıp onlara yöneleceğiz mecbur.

Şut atma, şut antrenmanı konusunda dediklerinizde haklı olabilirsiniz. Takımda buna yönelik antrenör olmayabilir. Ama farklı bir bakış açısı olarak şunu sunmak istiyorum, şut çalışmak orta çalışmak gibi aktivitelerin daha çok bireyin sorumluluğunda olması gerekmez mi ?

serdaracıl
02.09.2019, 05:35

Sorun saçma sapan oyuncu tercihleri, sistemden taviz vermemiz

MetehanS
02.09.2019, 07:39

+1

pazarkapılı
02.09.2019, 07:56
tek vurus skor tehditi olmamasi oyunu etkiliyor ama bu zaten uzerine konularak ilerlenecek bir yol degildi...beklentilere gore basari degisir tabi ama ben hocanin sezon icerisinde genclere daha cok yonelecegni dusunuyorum bu karari almasini diliyorum. suana kadar yokluktan birseyler cikti cunku varligi idare ettirecek yonetici profili klube henuz ugramadi...

Yiğit SARI
02.09.2019, 08:10
+maç temposuna alışık olmayan oyuncular(hepsi)
+kondisyon
+kadıköy deplasmanı
+kimyanın henüz yeterince sağlanmaması

İlk 20 dakkadaki rezil oyunun açıklaması yok ama nerdeyse kafa kafaya net pozisyonlarla geçti maç onlar da çok kaçırdı biz de. Hadi onlar +2 diyelim. 1-1 oldukça iyi skor. Milli aradan sonrasından ümitliyim takım böyle kötü başlanan maçları kotarabilecekse de bi şeyler değişmiştir bence. Sadece oyuncular yorulduğunda neler yapılması gerektiği ve stoper-göbek-santrafor iletişimi nasıl geliştirilebiliri ünal hoca’nın çalışmaşı gerek bu süreçte. Dün sorloth da yapayalnızdı herifler de yürüyerek geldi ceza sahası önüne

Milli aradan sonra farklı bir trabzonspor!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

U.Sadıkoğlu
02.09.2019, 08:22
Kimse bu maç özelinde takıma laf söylemesin 1 aydan daha kısa bir sürede 7. maçımızı oynadık kolay işler değil sezon başında bu tempoyla bu sonuçları almak. Maçı uzun uzun konuşmaya gerek yok kazanma ve kaybetme ihtimalinin her an ortada olduğu bir müsabakaydı atsaydık tadından yenmezdi ancak şu maçtan önce 1-1 deselerdi hepimiz peşinen kabul ederdik o yüzden hiç şikayet etmiyorum. Önümüzde seri yapabileceğimiz güzel bir fikstür var değerlendirmeliyiz. Bir iki alternatifimiz daha olsaydı güzel olurdu ancak yok diye dövünmenin lüzumu yok ben şahsen takımın gidişatından memnunum.

MetehanS
02.09.2019, 08:29
Sadece Fenerbahçe maçı değil, oynadığımız tüm maçların genel görünümü şu şekilde:

1- Orta sahamız çok rahat geçiliyor, rakipler 2-3 pas ile ceza sahamıza inebiliyor.

2- Bizim oyuncularımız neden toplara kaçmıyor anlamış değilim. Herkes ayağına top gelsin diye bekliyor. Sosa, pereira ve wakameyi izliyorum, öndeki boşluğa top atıp yusufu vs. kaçırmaya çalışıyor, bizimkiler avel avel bakıyor.

3- Kanatlardan yaptığımız bindirmelerde açılan ortalar çok başarısız. Orta açamıyoruz. Alakasız yerlere gidiyor toplar.

4- Kaleye şut çekmiyoruz. Bazı oyuncuların bireysel yeteneklerini kullanmaya çalışarak ceza sahasına girmeye çalışması ya da duran top organizasyonumuz dışında gol atma ihtimalimiz yok. Kaleyi görünce şöyle sağlam ve isabetli şut çekebilmemiz lazım. Kısacası gol yollarını çeşitlendirmemiz lazım.

Lantis
02.09.2019, 08:45
Sadece Fenerbahçe maçı değil, oynadığımız tüm maçların genel görünümü şu şekilde:

1- Orta sahamız çok rahat geçiliyor, rakipler 2-3 pas ile ceza sahamıza inebiliyor.

2- Bizim oyuncularımız neden toplara kaçmıyor anlamış değilim. Herkes ayağına top gelsin diye bekliyor. Sosa, pereira ve wakameyi izliyorum, öndeki boşluğa top atıp yusufu vs. kaçırmaya çalışıyor, bizimkiler avel avel bakıyor.

3- Kanatlardan yaptığımız bindirmelerde açılan ortalar çok başarısız. Orta açamıyoruz. Alakasız yerlere gidiyor toplar.

4- Kaleye şut çekmiyoruz. Bazı oyuncuların bireysel yeteneklerini kullanmaya çalışarak ceza sahasına girmeye çalışması ya da duran top organizasyonumuz dışında gol atma ihtimalimiz yok. Kaleyi görünce şöyle sağlam ve isabetli şut çekebilmemiz lazım. Kısacası gol yollarını çeşitlendirmemiz lazım.
Üstad kısaca top oynamıyoruz yani :D

Mehmet Fatih Yavuz
02.09.2019, 08:55
Akşamdan kalma kafa ile maça bakarsak ;

Beklenildiği gibi baskı yedik, o baskıda bir de gol yedik.
Beklenildiği gibi cevap verdik , biz de gol bulduk.
Net pozisyonlar verdik, net pozisyonlara girdik.

Maçın en önemli kazanımı Donis ve Doğan'ın beklenilenin üzerinde performansı, ayrıca Donis'in arkadaşını iteklemeye kalkan Dirar'a gösterdiği reaksiyon.
Bu reaksiyon olmadığı için takım birlikteliği eksik kalıyordu.
Donis ilk kez 11 çıktığı maçta bana göre alışık olmadığı kanatta beklenilenin üzerinde oynadı.
Doğan da hakeza orta sahayı topladı.
Parmak formayı kaptırabilir, uyarıdır kendisine bu performans.

Takımın birlikte oynama pratiği olması gerekirken biz bu pratiği kaybetmiş görünüyoruz.
Sadece Yusuf'un gidişi ile açıklanabilecek olay değil bu.
Sanki aynı takımı tekrar kurmaya çalışıyoruz.
Alan daraltma ve savunma yardımlaşması zayıf.
Bu da orta sahanın delik deşik olmasına sebep oluyor.
Bunu bireysel oyuncu performansları ile eleştirmenin anlamı yok.
Bu tamamen takım oyunu eksikliği ile ilgili bir durum.

Lakin ilk 3 hafta, 7 maç, iki İstanbul deplasmanı, ligde 5 puan, Avrupa'da gruplara kalınmış.

Sonuç olarak yeterli.
Tek gerçek kayıp Kasımpaşa deplasmanı.

Fakat oyun olarak çok savruk bir oyun oynuyoruz.
Oyuncu kalitesi ile takım kalitesi arasında ciddi fark var.

Bu da Ünal Karaman'ın çözmesi gereken bir sorun.
Çözemediği zaman eleştirilince kızmayacak boş yere.
Takım bütünlüğünde sorun var.
2 hafta ara var, çöz bu sorunu...

MİSSE_MİSSE
02.09.2019, 08:59
Okuyorum yazılanları herkes geçen seneki oyunuzu övmüş, Ünal hocayı ve yeni transferleri yermiş.arkadaşlar geçen sene leş fener takımı on kişi bizi ezmedi mi? Bu sene yorgunduk, yemi oyuncularımız var ve fener çok daha güçlü ve biraz akıllı olsak maçı almıştık. Aradaki farkı lütfen görün emin olun bu sene daha güçlüyüz.
Ünal hoca bu maç ile gerçekten sınıfı geçti. Tek kusuru doğan ile maça başlayabilirdi. Oyuncu değişikliklerine rağmen dizilişi değiştirmemesi olası eleştirileri takmayıp doğru bildiğini yapacağını gösterdi ve maçı kaybetmememizi sağladı. Hepimiz city gibi takım istiyoruz da o iş olmaz.
Fener ilk yarı çok üstündü sebebi hiç durmadan koştular. Biz buna ayak uyduramayınca savunma da yapamadık. Takım halinde savunma için sürekli alan kapatacak ve koşulara cevap vereceksin, yorgunduk yapamadık.
Ekuban pırlanta gibi parlıyor. Ligde ezemeyeceği adam yok.

Mavican
02.09.2019, 09:00
Parmak inadına gerek yok, Donis denip durdu akşam ama oyunu kendi yarı sahanda kabulleniyorsan kaptığın toplarla çıkmak için hızlı top taşıyıcı adamlara ihtiyacın var. Ayrıca Dirar'ın sarı kartı vardı DOnis değil Parmak çıkmalıydı. Bence dün akşamki en büyük hata buydu. Ayrıca kanat etkinliği bitince Sorloth da ruh gibi gezinmeye başladı. Mikel adapte edilmeli orta sahaya bir an önce.

kopeli
02.09.2019, 09:02
persembe gününkü macıda hesaba katın, takım bayağı yorgundu, diri bir trabzonspor bu feneri götürürdü arkadaş.

kaldı ki 1-1'den sonra kacan 2'ye 1 net posizyon ortada, golü atsak fener ciddi paniklerdi. ömür olsa daha farklı da olabilirdi.

Mehmet Fatih Yavuz
02.09.2019, 09:10
Okuyorum yazılanları herkes geçen seneki oyunuzu övmüş, Ünal hocayı ve yeni transferleri yermiş.arkadaşlar geçen sene leş fener takımı on kişi bizi ezmedi mi? Bu sene yorgunduk, yemi oyuncularımız var ve fener çok daha güçlü ve biraz akıllı olsak maçı almıştık. Aradaki farkı lütfen görün emin olun bu sene daha güçlüyüz.

Geçen senenin 2. yarısından itibaren oynanan oyun ile bu sene oynanan karşılaştırılıyor. Sadece Fener maçını niye baz aldınız ki?

Kaldı ki bana göre ilk değişikliği de tartışılır.

Donis kötü oynamadı. Parmak - Doğan yapabilirdi.

Ama mesele oyuncular değil.

Aynı kardo ile farklı sonuç vermemiz.

Değişen şu
Rodallega - Sörloth
Yusuf - Ekuban

Savunma organizasyonunun bu iki değişiklikle çökmesi saçmalık.

Ve yorgunluk falan değil, yorgun olmadığımız maçlarda da aynı durumdaydık.

Mehmet Fatih Silik
02.09.2019, 09:15
Herkesin beklentisi ayniydi. Ezilme ve dik oyna.
Yenilirsin veya beraber kalirsin ama ezik oynamaya HAKKIN YOK!
Sikebahce'nin üstümüze böyle saldiracagi Ersun Yanal'in felesefesinin yansimasidir.
Her takimda bu stratejiyi uygular.

Top sana geldiginde oyunu sogutacak ve alan yaratacak pozisyonlar üretemezsen nefes aldirmaz sana rakip.
Ilk 10 dakikada ki isabetli pas oranini gören ne demek istedigimi anlamistir.
Yorgunluk ile bu aciklanamaz. Sana at gibi kostur diyen yok. Topu sakla ve arkadasina ver.

Ligin daha 3. haftasi oldugu icin yenilseydik bile telafisi olacak maclardandi lakin Sikecilerle sampiyonluk yarisina girersek bu skor avantaji sene sonunda olasi puan esitliginde isimize yarar.
Bende isterdim iyi bir ön liberomuz olsun ama devre arasini beklemekten care yok. Onazi kendisine cok iyi bakip mermi gibi dönmesi lazim.
Abdülkadir Parmak'a suc bulamiyorum zira oyuncu saf ön libero degil. GS'den giden Fernando veya BJK'de ki Hutchinson gibi boylu ve yapili bir oyuncu gerekli, ki orayi silip süpürsün.
Bunu Abdülkadir'den beklemek acimasizca.

Su 2 haftalik arayi cok ama cok iyi gecirmemiz lazim. Döndükten sonra artik mazeret kabul edilmeyecektir.
Fikstür evet cok zor ama bunca oyuncu da rotasyonda kullanilmasi icin alindi.
Her oyuncu kendisini hazir tutarsa girenle ve cikanin arasinda büyük fark olmayacaktir.

nakzo
02.09.2019, 09:24
O pası atmiycaksan bir daha bu takımda forma giymemeyi de göze alacaksın der
Susarım

O pası atsa çok kötü oynamamıza rağmen fb demorolize olup maçı alabilirdik.

Dereli
02.09.2019, 09:25
Sosa nedeniyle defansta 1 eksik kalıyoruz. Doğan girince Sosa'nın eksikleri kapandı ama Doğan'da da topla çıkma özelliği yok. Topu kaptığı anda Sosa yı arıyor. Kendi başlatsa oyunu çok daha etkili olucak.
Oyuncularımız muhtemelen yorgun oldukları için etkisizler. Yorgunluk olmasa daha iyi olurdu. Tabiki abduş un olmaması büyük eksiklikti.

İlk 15 dakika saçmalama huyumuzu acilen bırakmamız lazım.

Alternatif olmaması da hocayı zorluyor sanırım. Ama yeni oyuncuların yetersiz çıkmasında hocanın payı var tabiki.

nakzo
02.09.2019, 09:26
Rodeleganın olmayışı takımı çok etkiledi.Sorloth çok yavaş top tutamıyor takım ileride top tutamadığı içinde baskı yiyoruz.

nakzo
02.09.2019, 09:28
Sosa nedeniyle defansta 1 eksik kalıyoruz. Doğan girince Sosa'nın eksikleri kapandı ama Doğan'da da topla çıkma özelliği yok. Topu kaptığı anda Sosa yı arıyor. Kendi başlatsa oyunu çok daha etkili olucak.
Oyuncularımız muhtemelen yorgun oldukları için etkisizler. Yorgunluk olmasa daha iyi olurdu. Tabiki abduş un olmaması büyük eksiklikti.

İlk 15 dakika saçmalama huyumuzu acilen bırakmamız lazım.

Alternatif olmaması da hocayı zorluyor sanırım. Ama yeni oyuncuların yetersiz çıkmasında hocanın payı var tabiki.

Onazi gelinceye kadar oyunu tutma noktasında özellikle öne gecersek 2.yarılar dogan girmelidir teknik degil fakat çok iyi bir kesici ben doganı en bastan beri begeniyorum.

MİSSE_MİSSE
02.09.2019, 09:30
Geçen senenin 2. yarısından itibaren oynanan oyun ile bu sene oynanan karşılaştırılıyor. Sadece Fener maçını niye baz aldınız ki?

Kaldı ki bana göre ilk değişikliği de tartışılır.

Donis kötü oynamadı. Parmak - Doğan yapabilirdi.

Ama mesele oyuncular değil.

Aynı kardo ile farklı sonuç vermemiz.

Değişen şu
Rodallega - Sörloth
Yusuf - Ekuban

Savunma organizasyonunun bu iki değişiklikle çökmesi saçmalık.

Ve yorgunluk falan değil, yorgun olmadığımız maçlarda da aynı durumdaydık.
Fener maçı ligin ikinci yarısındaydı ve kadıköy deplasmanını kadıköy deplasmanı ile karşılaştırmak daha doğru. Genel oyunumuzu değerlendiremiyorum çünkü ligin başı ve yoğun bir dönemden geçtik. Takım savunmasında zaafiyet var gibi ama yorgunluktan mı plansızlıkdan mı daha çözemedim

Togrul
02.09.2019, 09:31
Maç boyu yaptığımız en bireysel hata Avdijajın Nwakameye vermediği pastı. Verseydi topu boş kaleye atacaktı. Bu da Avdijajın sorumsuz bir futbolcu olduğunu gösterir.

cakalkerem
02.09.2019, 09:31
her maç dünkü gibi şanslı olamayız...farklıda yenilebilirdik lakin yenebilirdik te...
orta sahamız çok çabuk geçiliyor...
abdulkadir parmak dünkü maçta hiç yoktu...
hala yedek kulübesi güven vermiyor..
Abdulkadir'in olmayışı can sıktı..Topu ayağımızda tutamadık....
Antony ne desem..ayağındayken çok iyi ama kondisyon sıfır....
Sosa her maç iyi bu adam...
Ugurcan maşallah bu maç çok iyiydi..Bir kalecinin şansıda yerinde olacak ve dün şansı yerindeydi..ama her zaman boyle olmaz...

Dereli
02.09.2019, 09:32
Onazi gelinceye kadar oyunu tutma noktasında özellikle öne gecersek 2.yarılar dogan girmelidir teknik degil fakat çok iyi bir kesici ben doganı en bastan beri begeniyorum.

Onazi den hiç umudum yok. o sakatlıktan sonra hayır gelmez ondan. Sanırım hiç bir zaman eskisi gibi olamayacak. Çok zor.

nakzo
02.09.2019, 09:32
Yusufla alakalı degil ekuban sene basından beri çok iyi oynuyor yusufun verdigi katkıdan daha iyi katkı veriyor eger ingiliz iyi çıkarsa yüzde 50 takım rahatlar zira Sorloth çok zayıf bir forvet.

cakalkerem
02.09.2019, 09:33
orta sahamız çok çabuk geçiliyor..topu alan kaleciyle karşı karşıya kalıyor...Hocanın buna acil bir çözüm bulması lazım

Mehmet Ç.
02.09.2019, 09:36
Nasil oynamamiz gerekiyor ise öyle oynadik!

Ne istiyorsak onu aldik!

Yapilan elestirileri cok yersiz buluyorum! Hoca'yi elestirene kadar Yönetimi ve Anlayisini elestirin!! Hoca acik acik mesaj veriyor, ve belki Ünal Hoca Trabzon tarihindeki en basarili 1 ay'i arkasinda birakdi.

23 günde 7 mac'a cikti.

2 Avrupa Ligi standarti olan takimi eleyip Avrupa Ligine katildik

Lig'de 2 deplasman 1 ic saha maci oynadik. 2 Beraberlik 1 Galibiyet ile yola devam.

Fener yatsin kalksin bu dönemde bizimle oynadiklarina dua etsin.. Sikeci hakemleri de olmasa maci berabere bile bitiremezdiler.. Avdijaj yanlis tercihi disinda..

-Nwakaeme ceza sahasinda itildi. Penalti - Kirmizi kart verilmedi! Rakip ilk yari 10 kisi kalacakti.
-Deniz Türüc Perreira'nin neredeyse formasini yirtiyordu, avantaj oynatip, sonrasinda sarisini vermedi.
-Deniz Sosa'ya arkadan daldi sari vermedi.
-Ozan Tufan Sosa'nin üstüne basti.. Kirmizi bile verebilecekken, Sosa'ya sari verdi.

Acik acik ortadaydi. Bizim takimimiz oraya yenmeye gitmemis. Yenilmeyelim, atabilirsek 3 puani alir döneriz hesabi ile cikti sahaya. Burdaki herkes de AEK macindan sonra, bu maci oynamadan 1 puan teklif etseler, kabul ederdi!!
Takimimizin kötü veya isteksiz veya temposuz futbolu yüzünden, hakem bile tartisilmiyo! Bizim dün 3 puanimiz yendi!!!! Ve TV'lerde / Sosyal Medyada sokakta tam tersi Hakem Fenere yanlis yapti gibi konusuluyor, algi olusturuyorlar!!!

Biz 23 günde 7 mac yaptik, ve hedefimize vardik! Sakatlarimiz oldu! Verimsiz bir transfer dönemimiz oldu! AMA HEDEFE VARDIK!

Avrupa'da variz. Lig'de yenilgi almadan 5 puan (2 Depl.) 5. Siradayiz. Puan farki yok denilecek kadar az.

Önümüzdeki fikstür Avrupa maclari olmasa biraz daha kolay olabilirdi.. Ama simdi bile gelecege ümitle bakabilir. Hoca'nin dedigi gibi gecen seneki kadro ile devam etsek bile.

Genclerbirligi - 3
Sivasspor - (D) - 3
Besiktas - 3
Rizespor - (D) - 3
Gazisehir - 3

Önümüzdeki 5 mactan 15 puan alirsak en az 2 puan fark ile Lider bitiririz 8. Haftayi. Yani Sezonun ilk ceyregini

61OKTAY
02.09.2019, 09:43
Maçı tribünden izleyen birisi olarak UĞURCAN çok ama çok iyi oynadı edilen ağır küfürler ve atılan onca maddeye hiç tepki vermedi konsantresini hiç bozmadı. Takım olarak en büyük sıkıntı forvet orta saha ve bekler birlikte oynamıyor çok uzaklar ikili oyunu bırak yan pas bile yapamadık orta sahada sosa tek başına heryere yetişmeye çalıştı topsuz alanda da çok yer kapattı ama Abdülkadir parmak sahada ne yaptı deseniz varlığı ve yokluğu belli değildi. donis kedisininde çok pişman olduğu ve yerleri dövdüğü pozisyon için ciddi uyarı gelecektir.
Takımımı beraberlik için taktir ve tebrik ediyorum yenemiyorsan yenilmeyeceksin. son olarakta
HAKEM ortada bi maç yönetti deselerde bizim futbolcularımız maç oynama niyetli oldukları için bir çok pozisyonda ayakta kalarak oynamaya çalıştılar ama pozisyon sonlarında dört defa oldu 4 defa arkadan çekme avantaj verdi sonrasında kesin sarı vermesi gereken kartların hiçbirini vermedi vermedikçede fenerliler daha çok yaptı
olacak olacak kadıköyde beraberlik iyi değil çok iyi sonuçtur bu kadar yorğunluğa kadar

Ahmet Hamza
02.09.2019, 09:45
Bizden fazla maça çıkmış rakiple karşılaşınca "Adamlar bilmem kaçıncı maçını oynuyor, bizden daha hazırlar" diyoruz. Bizden daha az sayıda maça çıkan rakiple karşılaşınca "Çok maça çıktık, takım yorgun" diyoruz. Kendimizi kandırıyoruz gibi geliyor.

Bu sene top filan oynamıyoruz.

ataullah-ı sani
02.09.2019, 09:46
Doğan'ı köpeğin poposuna sokup çıkaranlar utanmışlardır belki birazcık. İster kabul edin ister etmeyin mevcut kadroda defansif orta görevini üstlenecek tek oyuncu şu an için.
Doğan o bölgenin oyuncusu, Parmak ise devşirme bir oyuncu, devşirme oyuncunun avantajı olduğu kadar dezavantajı da olur. Bakarsın ekstra iş yapar ama öncelikli yapması amve aslında basit olanı yapamaz. Çok koşar canınızı dişine takarak oynarsınız ama doğru pozisyon almayı bilmez alanınızı iyi kapatamazsanız koşmanızın bir anlamı kalmaz bir süre sonra çünkü illa yorulursunuz ve yorulmasanız bile rakip sizin kapatamadığınız boşlukları değerlendirir. Nitekim dün akşam tam da öyle oldu.

iso_4939
02.09.2019, 09:50
Onazinin yoklugu cok belli oluyor

nakzo
02.09.2019, 09:51
Ekubanın golden sonra rodrigezin gol sonrası yaptığı sevince göndermesi enfesti ekuban...

halilaziz61
02.09.2019, 09:52
O pası atsa çok kötü oynamamıza rağmen fb demorolize olup maçı alabilirdik.

Kesinlikle,
Adamlar kendi egolari için koca takımı harcıyor
Yazıklar olsun.
O pası atsa şu an herkes advijaj i konuşuyor olurid

Mehmet Fatih Yavuz
Bizden fazla maça çıkmış rakiple karşılaşınca "Adamlar bilmem kaçıncı maçını oynuyor, bizden daha hazırlar" diyoruz. Bizden daha az sayıda maça çıkan rakiple karşılaşınca "Çok maça çıktık, takım yorgun" diyoruz. Kendimizi kandırıyoruz gibi geliyor.

Sadece sonuç aldık oyuncu kalitemiz sayesinde.

Yoksa 7 maçtır takım organizasyonu yerlerde.

Kendimizi kandırmaya gerek yok.

Uğur Kalyoncu
İki Sparta Prag maçında Allah korudu.

Orda fark olabilirdi burada elenebilirdik.

İkinci Aek maçı yine Allah'ta emanet tur atladık.

Dün ilk yarı yine tarihi fark olurdu ve çok şükür yine Allah korudu.

Bu devran böyle devam etmez

Allah sabır versin ve yardımcımız olsun..

nakzo
02.09.2019, 09:54
İki Sparta Prag maçında Allah korudu.

Orda fark olabilirdi burada elenebilirdik.

İkinci Aek maçı yine Allah'ta emanet tur atladık.

Dün ilk yarı yine tarihi fark olurdu ve çok şükür yine Allah korudu.

Bu devran böyle devam etmez

Allah sabır versin ve yardımcımız olsun..

Lig arasında doğanın sosanın yanına adapte edilmesi ve ingilizin kadroya dahil olmasıyla takımın bir tık daha düzeleceğini düşünüyorum.

halilaziz61
02.09.2019, 09:55

İste bunlar hep kendimizi kandırma
Fazla maç yapip hele kazanan gruplara kalan takım özgüven açısından diridir morallidir, en iyi antrenman maçtır diye bir söz vardır
Maç yaparsın iki antreaman yapmazsın

Ama yorgunuz dersen iki şey ortaya çıkar.
Ya antremanlarin yeterince ağır gecmiyordur maçta ekstra yoruluyorsundur
Ya da takıma kondisyon yüklenmemiştir.

İkisi de bizim teknik heyete yazar

UĞUR DURTAŞ
Yalnızca kendi çıkarını,yararını ön plana çıkmasını düşünen, kahraman olmak ve herkes benden bahsetsin diye düşünene
BENCİL denir.

dangalak
avdijaj
sen bir bencilsin
schalke'de sana böylemi öğrettiler,

be kardeşim kaleciyle karşı karşıyasın bir rakip oyuncu daha var yanında
en solunda makayeme bom boş durumda topu yuvarlasan makayeme boş kaleye topu kaleye sokacak
sen ne yapıyorsun düşe kalka ben gol atacağım diye topa vuruyorsun
makayeme bile çıldırttın bu pozisyonda...
emin gol avdijaj o pozisyonda topu makayemeye çıkarsaydın,
gol olsaydı ,seni kahraman yapardık,golü boş kaleye atan makayemeyi değil.
gol asistini yaptın eyvallah,ama yediğimiz gol öncesi çalımla topu da sen kaybettin.
*
ünal hocam şu rakip kalede tekniği yüksek oyuncularımız olmasına rağmen
rakip ceza sahasına girince ne yapacağını bilmeyen heyecan yapan,bencillik yapan
oyunculara gerekli uyarıları,çalışmayı yapman dileğiyle.....

Mehmet Fatih Yavuz
Şenol Güneş in 7 lik 5 lik çok maçları var büyük takım hocalığı nasıl olur öğrenene dek.
Ünal hoca da aynı süreci geçirmez inşaallah.

Çok sıkıntılı takım savunmamız var.

Her maç Uğurcan şapkadan tavşan çıkaramaz.

Doğukan Uçan
02.09.2019, 09:56
avdijaj kafayı yedirtti bana pas verse goldü

Uğur Kalyoncu
02.09.2019, 09:58
Lig arasında doğanın sosanın yanına adapte edilmesi ve ingilizin kadroya dahil olmasıyla takımın bir tık daha düzeleceğini düşünüyorum.

Transfer olmayacaksa orada en doğru isim Doğan duruyor evet.

Gayet de iyi oynuyor. İnşallah formunu artırarak devam eder ve formayı bırakmaz.

7can61
02.09.2019, 09:58
Gerçekleri göremeyen hayalperest sayın arkadaşlar,

Efendim, fener bizi boğdu istatistiklerde, rezil bir oyun oynadık, onların 8 pozisyonu var bizim 5. Ünal hoca değil, parmak adam değil, sörloth topçu değil, stoper zaten bizde hiç olmadı.

Sanki geçen sene transfer cezası alan takım bu takım değil. Sanki geçen sene bütün sezonu 12 oyuncuyla oynayıp bitiren bu takım değil. Sanki geçen sene şu yazdığınız saçma "istatistiklerin" abartısız 3 katını fenere sokan bu takım değil.

Sanki karşınızda siirt köy hizmetleri spor var. Yahu 20 yıldır yenemediğiniz takımı bugün mü yenecektik? Ne oldu bize de bu kadar uçtuk?

1 milyar TL borcumuz var adam gibi transfer bile yapamıyoruz. En önemli iki topçundan biri gitmiş, diğeri sakat. Art arda 4 günde bir maç yapıyorsun. Yorgunusun. Deplasmana gidiyorsun. Rakip geçen sene önüne her gelenin tecavüz ettiği Fenerbahçe. Taraftarı bilenmiş, camiası bilenmiş, sezona iyi başlamış. Fena transferler de yapmamış. Bütün Türkiyenin arkasında olduğu bir takım neredeyse.

Böyle bir ortamda yine de fena top oynamayıp belki de maçı bile kazanacak noktaya getirmişsin maçı. Amaaaa...

Ama şu bizim mükemmel ötesi harika kusursuz "perfect" taraftarımız ne hoca beğenir ne topçu.

Azıcık ayağınız yere bassın. Azıcık durun da aynada kendinize bakın. Bir kerede işkembe-i kübradan sallamadan adam gibi düşünün en azından.

Evet ben bu takıma ve hocama gösterdikleri bu saygı duyulası performansından dolayı teşekkürleri bir borç bilirim.

Çok rezil maçlar gördüm ben Kadıköy de, bu onlardan biri değildi, çok rezil takımlarımız oldu bu onlardan biri değil. Sonuna kadar saygıyı hak ediyor bu çocuklar.

Gereksiz saçma transferler için kap kap diye tempo yapanlar, karşı çıkanlara da olumsuzluk yaratmayın diyenler, takımını gerçekçi bir şekilde destekleyenler için ise eleştirilere karşınız diye yorum yapabilme şebekliğine sahipler.

Bir gidin ötede oynayın. Gölge etmeyin yeter.

delikoyun
02.09.2019, 10:00
Onazinin yoklugu cok belli oluyor
Bazen işler ters gider inş rakiplerimizin işleri bize karşı hep ters gider çok pozisyon vermeye devam ediyoruz ben bunu tüm maçlarımızda gördüm bu maçta açıkçası farklı mağlubiyet bekliyordum hata etmişim ama her zaman işleri rakiplerin ters gitmez çok pozisyon veriyoruz takım olarak savunma zafiyeti devam ediyor önazi iyi dönmezse struddige iyi çıkmazsa işimiz rakiplerin işlerinin ters gitmesine kalmış demektir

Mehmet Fatih Yavuz
02.09.2019, 10:00
Yorgunluk işine de inanmıyorum.

Herkes köpek gibi koşuyor.

Ama herkes kendisi koşuyor.

Kim koşmadı dün?
Belki biraz nwakaeme.

Bu işin organize edilmesi lazım.

100 metre saha orası. Herkes kendi koşmaya kalkınca sonuç alınamıyor maalesef.

Murat Keçeci
02.09.2019, 10:04
Birçok olumsuz faktöre rağmen böyle bir deplasmanda alınan bir puan iyidir bu puanı avantaja çevirmek için sonraki ilk iç saha maçını kazanmak zorundayız.

Maçın analizini yaparsak beklendiği gibi baskı yiyerek başladık bu sadece fb ile alakalı bir durum değildi biz son maçların çoğunda dağınık başlıyoruz golleri yiyoruz ondan sonra çevirmeye çalışıyoruz yine öyle oldu yine dönüşü başardık ama oynadığımız oyun bize yakışan bir oyun değil.Milli arayı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

İlk yarı çok kötü savunma yaptık.Orta saha göbekten yine delindik hiçbir fiziki temasla karşılaşmadan direk kalecimiz ve savunma hattımızla başbaşa kaldılar.İkinci yarı doğan hamlesi işe yaradı göbeği kalabalık tutunca atakları duvara çarpıp geri döndü fakat bu kezde kapılan topları hücumda kullanamadık.

Maçın adamı Uğurcan oldu adrenalini yüksek bir maçta kalesinde çok sağlam bir duruş sergiledi kendisini tebrik ediyorum.

Daha iyi oynamasını beklediğim iki oyuncu vardı eğer onlar devreye girebilseydi maçı kazanabilirdik.Bir tanesi abdülkadir parmak biri de sörloth idi.Parmak hiç oyuna giremedi topu taşıyan takımı rahatlatan görüntüsünden çok uzaktı.Sörloth ise ilk günkü konsantrasyonundan uzakta, sturridge imzayı attıktan sonra bir düşüşe geçti acaba kafasında artık ikinci plana düşeceğim algısı mı oluştu bilmiyorum, Ünal hoca kendisine takımın çok önemli bir parçası olduğunu gösteren motivasyon konuşmaları yaparsa performansı yükselir yine.

Maçın sürpriz oyuncusu avdijaja değinirsek kestiği orta ile kumaşını gösterdi fakat vermediği pas ile de herkesi çıldırttı sonuç olarak eksisi artısını götürdü sıfıra sıfır elde var sıfır çok çalışması lazım basit olanı yapmayı öğrenmeli.

Doğana değinirsek güzel oynadı böyle denk güçlerin maçlarında genelde defansif orta sahalar verimli olur fakat şunu da belirtmek lazım anadolu maçlarında oynarsa hücum oyuncularımız daha fazla ön plana çıkmalı yani doğandan topu alıp hücuma taşıması şut çekmesi beklenmeyecek hücumcular orta sahaya yaklaşıp topu alıp kendisi hücuma taşıyacak doğan sadece fizik gücünü kullanmalı ve basit oynamalı daha fazlası beklenmemeli o zaman verimi artar orta sahaya sertlik katar.

Ekubana da bir iki cümle etmek lazım geçen sezon gibi lige yine iyi başladı fizik gücüyle ön plana çıkıyor güzel işlerde yapıyor ama bazen de saçmalıyor.

Ünal hocaya da değinmek gerekirse devre arası orta sahaya müdahale etmesi doğruydu.Yusuf sarıyı yine oyuna koyarak benim planlarımda hâlâ varsın mesajı güzeldi ayrıca daha önce anadolu maçlarında bile üç beş dk zor oynamış korayı sahaya atması da U19 daki gençlere güzel bir mesajdı.Genel olarak kendisine yapacağım olumsuz eleştiri şu olabilir;takım savunmamız daha iyi olmalı bireysel hataları futbolcuya yazarım ama takım savunmasındaki hataları t.direktöre yazarım.

nevzat61
02.09.2019, 10:05
Milli aradan sonra FB Alanya'ya gidiyor..sittinsene Alanya'yı yenemez..eğer Alanya bu şikecilere fark atmazsa sürpriz olur..bizim kötü zamanımıza geldi..adamların yabancılarının performansları yeter..

delikoyun
02.09.2019, 10:05
Bazen işler ters gider inş rakiplerimizin işleri bize karşı hep ters gider çok pozisyon vermeye devam ediyoruz ben bunu tüm maçlarımızda gördüm bu maçta açıkçası farklı mağlubiyet bekliyordum hata etmişim ama her zaman işleri rakiplerin ters gitmez çok pozisyon veriyoruz takım olarak savunma zafiyeti devam ediyor önazi iyi dönmezse struddige iyi çıkmazsa işimiz rakiplerin işlerinin ters gitmesine kalmış demektir
ben alt yapıdaki oyuncuların geliştirilip a kadroya alınmasını temenni ediyorum inş gençler yetişir bu işin transferle olmayacağı belli

LittleFinger
02.09.2019, 10:06
Ünal Karaman'ın iki kısa iki uzun stoperi aynı anda sahaya sürmesine anlam veremiyorum.. dün muriqi tüm topları indirdi doğal olarak indirdi.. Hüseyin fiziksel olarak doğal olarak havadan iyi değil iyi de olmayacak cannavaro çıkmayacaksa içinden.. geliştirebilir sıçramasını ancak şu an Hüseyin/Hosseini de biriyle Campi/İvanildo dan biri oynarsa olabilir..

LağusKusteli
02.09.2019, 10:07
yeneceğimizi düşünüyordum lakin berabere kaldık.
tam abdülkadir ömür'ün maçıydı,oynasaydı galibiyet daha yakındı
advijaj ve yusuf sarı o pozisyonlarda pas vermeyerek DÜZ TOPÇU olduklarını kanıtladılar.(yerinde pas verebilenler Avrupa'da oynar)
doğan girdikten sonra oldukça iyi işler yaptı.
sörloth tam bir hezeyan,ileride top tutamayışı sürekli baskı yememize ve bu da takımın ister istemez hata yapmasına sebep oluyor.
rakibin ortasahadan direkt kalemize gelme sorununa çözüm bulmak elzem.

moral bozmak yok,içerdeki maçlarda puan kaybetmeden aynen devam!

Harun-61
02.09.2019, 10:20
avdijaj kafayı yedirtti bana pas verse goldü
Ayni sekilde Yusuf Sari adami gectikten sonra Nwkaeme'ye vermedi sut cekmeyi tercih etti.
Belki Donis kadar etkili pozisyon degil di ama pas vermesi gerekirdi.

BySeHzAdE
02.09.2019, 10:26
Şu şikeciler bizi bu halimizle bile yenemiyorsa vay hallerine. Biz kötü futbolla bile olsa istediğimizi aldık. Geçen senelerde çok iyi oynayıp yenildiğimiz maçları hatırlayın önemli olan sonuç almak. Bu milli ara bize ilaç gibi yetişti. Hazır olmayan futbolcularımız hazır hale gelecek yorgun futbolcularımız dinlenme fırsatı bulacak. Aradan sonra koya koya gideceğiz inşallah.

Orkun 61
02.09.2019, 10:36
Hocadan iyi bilmiyorum ve bu iddiada değilim. Yazacaklarım naçizane kendi fikrim

İçerdeki AEK maçında takımda komple rotasyona gitsen yine turu geçecek idin.

Koray,Yusuf, Doğan, Advijaj Fener deplasmanında sahaya çıkabiliyor da içerideki AEK maçında mı oynayamıyor ?

Doğanı daha önce 2-3 defa yazmış idim. Hazırlık maçlarının en hazır adamı görüntüsündeydi ve oynatılmaması hata bana göre.

Bu stoper ikilileri olmuyor. Harmanlamak lazım. Bir uzun bir yerden seri şeklinde.

Hocanın kafasındaki sistemde 6 numaraya yer olduğunu nereden biliyorsunuz ?

Hoca ben kriter belirlerim yönetim alır isim vermem dediğine göre ? Obi gibi bir transfer de

yapıldığına göre ? orta sahaya eski usul çapa bir 6 no istememiş demek değil mi ???

Tekrar söylüyorum bizim geçen sene oynadığımız o pas oyununda 6 no'ya yer yok !!!!!

Varın siz aynı ezberde devam edin. Sorun Yusuf'un gidişi. Yusuf orta sahaya da yardım ediyordu.

Sosayı bulunduğu yerden alıp 10 numaraya koymak intihar etmek olur bana göre.

O istasyonu yerinden asla oynatmam ki kendisi bildiğin iki yönlü oynuyor oyunu.Defansa katkısı da müthiş.

Hocama sinirlendiğim tek konu rotasyon konusunda çekingen davrandığı için takımı geri çekmek zorunda

kalması. Yanlış isimlerle rotasyon yapıldı. Biz Fener deplasmanında da olsak bu kadar kapanmamalıydık.

Bu saatten sonra transfer yapacak olsam Yusuf benzeri 10 numara alırdım genç geleceğe yönelik.

Genç yedekliği dert etmeyecek diyorum çünkü o bölgeye de Sturridge alındı . O forma giyince kim kesilecek bakalım.

Ahmet AYDIN-28
02.09.2019, 10:39
Maça beraberlik için çıkmışız. Bunu hem futbolcular hem de teknik ekip kabul ederek maça başladı. Yoğun maç trafiği ve yorgunluk sonrası fb deplasmanına bu düşünceyle çıkmayı çok yadırgamadım. Ancak savunma yapmayı bilmeyen bir takımımı olması ve ersun yanal'ın da tüm bunları bilerek ilk dakikalarda saldırarak erken gol bulmaya çalışması 20 dk civarı yoğun baskı yememize neden oldu.
Önce fb için düşüncemi söyleyeyim. Sezon başında üçüncü maçına çıkan ve üçünü de İstanbul'da yapan bir takımın bu maç başı temposu normal. Buna rağmen maçın 60. dakikasından sonra düştüler. Diri ve iyi savunma/kontra yapan takımlara karşı çok zorlanırlar. Klasik ersun yanal sezon başı kondisyon yüklemesi sonucu sezon ilerledikçe düşüşe geçebilirler. İnşallah :)
Biz savunma yapamadığımızı bir kez daha gördük. Uğurcan'a çok iş düştü, O da gereğini yaptı. Sörloth topla çok buluşamadı, buluşamadıkça oyundan düştü, ilerde top indiremedi ve tutamadı. Böyle maçlara 11'de başlamaması daha uygun bence. Sosa ve Ekuban iyiydi, bekler ve Nwakaeme standartlarının biraz altında, stoperler kendi standartlarındaydı. Advijaj zaman zaman iyi zaman zaman kendini gösterme stresinden olabilir gereksiz işler yapmaya çalıştı. Parmak tutuktu. Yusuf 3 gün önceki kötü maçına nazaran biraz daha iyiydi ama kritik 2-3 pas hatası çok pahalıya mal olabilirdi. Koray son dakikalarda iyi pres yaptı. Bu yaşında bu atmosferi görmesi iyi oldu. Bu yılın en iyi demeyeyim ama en faydalı transferi Doğan olabilir. Bunu sadece fb maçına bakarak değil hazırlık maçları da dahil şu ana kadar oynadığı sürelere göre söylüyorum.
Hakem iyi gözüktü. En azından geçmiş yıllardaki fahiş hakem hatalarına rastlamadık. Ama yine de bir kaç önemli hata vardı bence.
-fb golünden önce bizim sahada topu kaptıklarında rodriguez ya da yanındaki diğer fbli topu elle alıyor. Bunu maç içinde bir kere gösterdi bein ama sonra bir daha göstermedi ve gündem olmadı.
-Bizim lig standardında Nwakaeme'ye yapılan itme penaltıydı.
-Ekuban'ın düşmemesi üzerine hakemin avantaja bırakıp devam ettirdiği pozisyon bitiminde sarı kartını göstermeliydi.
-Yıne gösteremediği sarı kartlar var. Örneğin Sosa'ya itirazdan sarı kart gösterip emre'ye "emre lütfen" demekle yetinmesi. Alıştık gerçi buna ülke olarak.

Maçın en önemli artısı faul, tartışma, itiraz vb. konularda kimse yalnız kalmadı. Takım birlikte hareket etti.
İnşallah bu iki hafta eksiklerin takıma katılması, mevcut kadronun dinlenmesi ve yenilerin adaptasyonu açısından faydalı olur.

güneyli
02.09.2019, 10:45
Maçı izlemedim..Özetlerde şikeciler bir hışımla saldırmışlar...Bütün şartlar onların galibiyetini gerektirirken 1 puan alınmış...En çok puan kazandıran kalecimizin olması ileriye umutla bakmamızı sağlıyor.Oyunumuzun 2-3 maçtır tıkandığı noktaların net olarak görülmesi çözümünde yapılacağını gösteriyor..Şikecilerin ilk haftalardaki hevesleri 10.haftanın sonlarında hayal kırıklığına ve kaosa döner...Bekleyelim görelim..Oynadıkları bütün takımlar biz dahil zaaflarıyla şikecileri heveslendirdi.kendi evlerinde baskın oldukları her maç zaaflarını değerlendirecek çok takım çıkar.

Selim Çoban
02.09.2019, 10:47
Evet 7. resmi maçımızı neredeyse aynı oyuncu grubuyla oynadık. Hoca artık eylül ortasında karar vermeli avrupa mı lig mi?
İşimiz geçen yıldan zor, geçen yıl 2. kulvarda ümraniyeden yorgunluk tokatları yemiştik. Bu yıl 3 kulvar var ve 3üne de erken havlu atabiliriz!!!
Şu yorgunluk saçmalığına bir son verilmeli, hoca her demecinde bundan vazgeçmeli. 3 günde bir maç yapmanın sadece mental yorgunluğu olabilir. Rotasyon yapamıyorsan hocaya eksi yazılır, rotasyon yapacak kadron elinde yoksa yönetime eksi yazılır.

Hatırlayalım geçen yıl devre arasında sosa, onazi, perreira, novak sakatlandı tabiri caizse şampiyonluk gitti. Soruyorum ey yönetim sosa, perreira, novak için alternatif oyuncu aldınız mı?

ffırtına
02.09.2019, 11:01
Tamam biz 22 senedir feneri yenemiyoruz ancak fenerle oynanan son 8 deplasman maçının da 7'si berabere bitmiş sadece 1 kez yenilmişiz. Bir de bu tarafından bakmak gerek..

Ibrahim Gaygusuz
02.09.2019, 11:15
Mac esnasinda yapilan yorumlari okudumda

Herkes cop ilan edilmis.

Kotu tamamda cop ne demek ? Trabzonspor taraftar forumumu yoksa dandik instagram sayfasimi belli degil.

Ugurcan hatali gol yiyince cop, dunki macta aslansin kralsin. Adamlarida dengesiz ettik. Korkar oldu hepsi.

S.Seymen
02.09.2019, 11:18
22 senenin bir çok sebebi var sadece dün akşam için şunu söyleyebilirim 22 senedir gördüğüm tek tarafsız yönetim di Fırat Aydunusu tebrik etmek lazım hatalar olabilir ama tarafsız dı

artık fb sahasında da tarafsız maç yönetebilen hakemimiz var demek ki

fb bizi ilk defa hakkı ile yenme şerefine nail olacaktı beceremediler :)

gurur6134
02.09.2019, 11:19
hoca yanlis kadro tercihleri yapip sonradan dogrulari buluyor maclarda bu kadar zorlanmamizin onemli bir nedeni de bu..dun 11 i gorunce orta saha yuruyerek gecilir cok eziliriz dedim oyle de oldu adamlar 2 pasda ceza alanimizin icine girdiler gol ben geliyorum diye bagirdi daha 30 sn den itibaren , 4 5 olabilirdi o ara kalecimiz engelledi..doganla baslanmali demistik macdan once ekubanu da saga atacakti donisin yerine boyle baslasak ne bu kadar pozisyon verir ne de ezilirdik 2.yari yaptigi dogan hamlesinden sonra hizini kesti şikeciler biz top yapmaya onlar seyretmeye basladilar..ilk yarida bu kadar kotu gorunmemizin sebebi hocanin orta sahayi rakibe birakip uzerimize gelin diye kadro cikarmasiydi..yanlisindan dondu de kalecimizinde peeformansiyla 1 puani kurtardik hezimet olabilirdi yoksa..dun hangi takim olursa olsun deplasmanda bu 11 orta saha dizilisiyle felc olurduk net..sans her zaman yanimizda olmaz milli ara tam zamaninda geldi..

ucurum
02.09.2019, 11:22
Dünkü maç için şunları söylemek istiyorum:

1. 22 yılın verdiği karamsarlık üstümde... Takımın da öyle... Ama onlardan daha iyi takımdık ve onları bu karamsarlık yüzünden yenemiyoruz.

2. Gol yenilene kadar ki oyun kabul E Dİ LE MEZ... Sanki Madrid ile oynadık anasını satayım... Sadece psikolojik başka bir şey olamaz...

3. Takım yorgun morgun da bu Sosa'nın Tony'nin pili neden bitmiyor? Oyuncu kendine bakmalı... Sorlott sezon başı kampı geçirmedi hemen belli etti kendini...

4. Ünal hoca çok cesaretli davranıyor ama maç ilk yarı 4-0 olsaydı ne olacaktı? Doğanlı ortasaha durdurdu Fener'i yapılması gereken buydu...

5. Kasımpaşa maçı büyük kayıp... Millet toparlanana kadar kayıp yaşamamalıydık... Sene sonu 1 gol 1 averaj aranacak bu ligte...

AyhanPe
02.09.2019, 11:22
Eksiklerimiz var, hatalarda olacaktir ama bardagin dolu kismina konsantre olsak daha iyi olacak..Rezilliklerle dolu gecmis dönemleri unutmadan destek vermeliyiz..Elimizdekinin degerini bilmeyip sil bastan yikip yapmaya calisinca islerin nereye vardigini iyi kestirmeliyiz ,,elestiri" yaparken yoksa degil bu günleri gecmis dönemleri bile mumla arar hale geliriz..

Sampiyonlugu kil payi kacirsak herseyi yikip dökmeye hazir bir kitle var..Sonra tekrar 10 sene toparlanmaya calisiriz..Gecmisten dersler cikardik mi? Bana kalirsa kesinlikle hayir..Asil üzerinde herkesin düsünmesi gereken konu bu..

ucurum
02.09.2019, 11:24
Hakemi herkes beğendi de...

Hızlı hücumlarda hiç kart mart göstermedi...

Hele avantaja bıraktığı bir tutma vardı anasını... Nasıl vermedi o kartı anlam vermedim...

AyhanPe
02.09.2019, 11:25
Bu arada bu sene son haftalara kadar hakem dogramasi pek yasamayacagiz gibime geliyor..Bu macta belirgin hakem hatasi beklemiyordum zaten..Tabi fazla ön plana cikarsak frene bastirirlar..Bu sene bir rol bicilmis bize..Belli bu..

Ogün YAZICI
02.09.2019, 11:28
Kimse neden konuşmadı anlamadım
Yediğimiz golün baslangicinda Dırar Advijac'ın topunu elle kesiyor.
Yayıncı kuruluş bir kere gösterdi tam inceleyemedim pozisyonu

ÖmürKaradeniz61
02.09.2019, 11:43
Keşke avrupa liginde gruplara kalmasaydık sanki daha iyiydi.

amasya0561
02.09.2019, 11:43
Bencede maç sonu Avdijaj ı konuşacagız ama pozitifmi yoksa negatif yöndemi onu kestiremiyorum

Ulan Avdijaj o pası vermedinya bundan böyle dünyaları atsanda gözümde degilsin.

Antonio
02.09.2019, 11:46
ingiltere ligindeki antrenman dinlenme ve diyet listesine göre bir teknik heyet oluşturulsa her sene şampiyon oluruz. Çare profesyonel antrene edilmiş futbolcular. sorlothu görüyoruz adam zımba gibiydi ivan drago diyorduk şimdi sinek siklet gibi. ayakta duramıyor?

adiloş bebe
02.09.2019, 11:53
rotasyon için aldığımız iki yedek kanat topçusunun, toplasan 90 dakikayı çıkaracak kondisyonunun olmaması büyük bir rezillik.

UĞUR DURTAŞ
02.09.2019, 11:58
adam 40 yaşında
sahada koşuyor,depar atıyor
90+6 lara kadar...
kimden bahsettiği biliyorsunuzdur
kişiliksiz emre den tabiki.....

yediremiyorum ben
benim oyuncum 23 yaşında kanı gibi sahada dolanıyor
fb nin kalecisi iyi olabilir ama fazla tecrübesi olmayan bir isim
altay
kendi alanında topu alıyor arkasında
bizim sörlöht sallana sallana sahilde spor yapar gibi koşuyor
kardeşim öldünmü be!
birazcık canlı koş
23 yaşındasın senden 17-18 yaş daha büyük adam koşuyor,basıyor,depar atıyor vs vs
sen koşamıyorsun.

artvints
02.09.2019, 11:58
Dirar bir tane tacımızı çalmaya çalıştı resmen, adamlar hırsızlıkta ustalaşmış.

Gökhan Balcı
02.09.2019, 11:59
Ersun takımın gücü yetene kadar var gücüyle saldıran bir anlayış ile oynuyor. Fakat ben böyle bir oyun tarzına sistem demem açıkçası. Kalbur üstü her takım paramparça eder feneri. Gary müthiş başarısız bir transfer tam akılsız ve hızlı kanat oyuncusu. Vedat ile Kruse süper adamlar. Götüren de onlar zaten. Biz biraz savunma yapmayı bilseydik çok erken dakikalarda kontralarla skor bulabilirdik. Çünkü organize diye bir şey yok fenerde. Orta saha bomboş yürüye yürüye geçtiler hep bu da feneri iyiymiş gibi gösterdi. Gerçekten güçlü bir takım gücünü ekonomik kullanmayı bilmesi gerekir. Fenere kıyasla pek çok yapmış olan biz maçın sonunda hala ayakta kalabilen taraftık. Ayrıca ayarsız da olsa öyle bir baskıdan çıkmak tr şartlarında çok kolay değil biz üzerine koyduk ve maçı kazanabilirdik de.

Bizim artık bir sistem belirlememiz gerekiyor. Geçen sene futbol oynayan bu takım bu sene neden şuursuz oynuyor neden orta sahayı boş bırakıyor? Sebebi basit. Yusuf sadece bir on numara değildi. Takıma ruh katan bir karakterdi. Kendisinin mücadelesi takıma istek katıyordu. Bir de gerilere kadar gelip topu alıp atak başlatıyor gerideki ikiliye daha az iş düşürüyordu. Şimdi öyle bir duruma geldik ki ekubanı tek oynatamıyoruz ama ekubansız da maça çıkamıyoruz. Adam vazgeçilmez oldu artık. Fakat iki forvet oyuncusuyla oynayınca bu aksamalar da biraz normal oluyor. Bu sebeple yapacağımız tek şey oyuncularımızı daha ileri çekip rakibi önde karşılamak olur. Kontra ihtimaline karşın Hüseyin stoperde var zaten. Eğer biz bu şekilde boşluk vermeye devam edersek geçen hafta da söyledim bunu eninde sonunda bir rezillik çıkacak. Bu akşamki maç beşlik olabilirdi arkadaşlar. Bunlardan ne zaman ders alacağız merak ediyorum. Ha bir de belki diyorum hocanın sesi duyulmuyordur belki böyle zamanlarda saha içinde bir liderin olması bir şeyleri çok değiştirir. Yani bugün defansın da bir sosası olsa belki stoperler daha özgür oynayabilecek daha ileride konumlanacaklar. Ama şu an korkuyorlar bence. Bunu aşmamız gerekiyor muhakkak

Tekke
02.09.2019, 12:00
22 senenin bir çok sebebi var sadece dün akşam için şunu söyleyebilirim 22 senedir gördüğüm tek tarafsız yönetim di Fırat Aydunusu tebrik etmek lazım hatalar olabilir ama tarafsız dı

artık fb sahasında da tarafsız maç yönetebilen hakemimiz var demek ki

fb bizi ilk defa hakkı ile yenme şerefine nail olacaktı beceremediler :)

Dün grupta arkadaşlara aynısını dedim, EĞER ADİL BİR YÖNETİM OLSAYDI Fb ömründe bizi üstüste 2 kez yenemezdi, HABABAM SINIFINDAKİ travma bitmezdi, son 20 senede FB maçında doğranmadan yenildiğimiz vaki değil.

Kaldı ki Fb lehine hataları da oldu Fıratın

ilelebeTS
02.09.2019, 12:02
Bu kadar pozisyon vermemizin nedeni ne orta sahamız var ne stoperimiz var. Üstüne bir de geri yaslanırsan her topa vurdurursun.

samway
02.09.2019, 12:04
adam 40 yaşında
sahada koşuyor,depar atıyor
90+6 lara kadar...
kimden bahsettiği biliyorsunuzdur
kişiliksiz emre den tabiki.....

yediremiyorum ben
benim oyuncum 23 yaşında kanı gibi sahada dolanıyor
fb nin kalecisi iyi olabilir ama fazla tecrübesi olmayan bir isim
altay
kendi alanında topu alıyor arkasında
bizim sörlöht sallana sallana sahilde spor yapar gibi koşuyor
kardeşim öldünmü be!
birazcık canlı koş
23 yaşındasın senden 17-18 yaş daha büyük adam koşuyor,basıyor,depar atıyor vs vs
sen koşamıyorsun.

kesinlikle doğru teşhis
dün maçı izlerken çıldırdığım konulardan biri de buydu
ya sen 23 yasındasın yalandan bile olsun pres yapmıyorsun çok ilginç çok tuaf ne diyim

yavuzbaha
02.09.2019, 12:12
Takım geçen seneki Trabzonspordan daha kötü,Roda ve Yusuf gitmiş,gelenler çok daha kötü...sıradan anadolu takımları gibiyiz

ilelebeTS
02.09.2019, 12:21
Vedat gibi adama karşı kullandığımız stoper hattı taktiksel hataydı. Ayrıca yediğimiz golde 2 stoper aynı kişiye basıp merkezi boş bırakıyor, o da geri çıkartıp golü atıyorlar. Maç içinde yer tutmalarda çok sorun yaşadılar. Öncelikle stoper tandeminin değişmesi lazım. Farklı ikilileri denemeliyiz. Adamcılığı bırakmak lazım.

AyhanPe
02.09.2019, 12:22
Takım geçen seneki Trabzonspordan daha kötü,Roda ve Yusuf gitmiş,gelenler çok daha kötü...sıradan anadolu takımları gibiyiz

Neyse o zaman Terminatör ü transfer edelim..Önce bir Türk futbolunu temizletelim ona..Gs oyuncularina Alanya formasi giydirsek küme düserler ama sampiyon oluyorlar bu ligte.."Siradan" Anadolu takimlarindan 6,7 yedigimiz yillara geri dönmemiz gerekir elimizdekinin degerini anlamak icin..

Yusuf un gidisi oyun düzenini oldukca etkiledi..Ünal haric kimsede bunun bilincinde degildi gönderilmeden önce..Takimin alismasi zaman alacaktir..Buna ragmen gelinen noktada memnun olmayanlarin kendileriyle ciddi bir sorunu var bence..Eksikler var, hatalarda oluyor haliyle ama önceki sezonlara bakarsak mutluluktan havaya ucmaliyiz bu günlere gelebildigimiz icin..

Herseye kötü kötü kötü kötü kötü den baska birsey demeyenlerin hayat felsefeleride budur sanirim..

Alika87
02.09.2019, 12:24
kesinlikle doğru teşhis
dün maçı izlerken çıldırdığım konulardan biri de buydu
ya sen 23 yasındasın yalandan bile olsun pres yapmıyorsun çok ilginç çok tuaf ne diyimYalandan pres yada kendi başına pres ne ise yarar?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

samway
02.09.2019, 12:27
Yalandan pres yada kendi başına pres ne ise yarar?

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

yalandan pres açı daraltır pas yollarını engellemek gıbı saga sola deparlı olmasa da açı kapatırsın Şota bunu cok iyi yapardı mesela

LittleFinger
02.09.2019, 12:28
Görmeyenler için açıklayıcı olabilecek bir şey paylaşayım;

17961

Takım boyunun bu kadar uzun olması net bir taktiksel hata ve 7 maçtır ilerleme yok..
17962

Bu geliştirilebilir bir şey ve aynı zamanda çok büyük eksiklik..
61 numaralı oyuncuyu gören var mı? Dün sahada kaç dakika 10 kişi oynadık buradan görülüyordur? Bu anlamsız inatlaşmaları ben anlayamıyorum..

Trabzonspor taraftarı sabırsızlıkla suçlanıyor ya en sevdiklerimden biri de bu.. geçen seneye mi dönelim daha ne istiyorsunuz falan filan.. Ünal Karaman'ın takımdaki 2. senesi ve 2 kamp geçirdi.. ve 7 maçtır böyle bir taktikle oynuyoruz? neden?

Takım yorgun olabilir ki yorgunduk da.. o zaman bu sahaya yayılış ve taktik daha da manasızlaşıyor.. gereksiz yere efor sarf ediyoruz.. üstüne üstlük kaç dakika takımı 10 kişi oynatan Parmak oyundan da alınmıyor.. bunlar çok net bariz hatalar.. beni korkutan da takımın başında 2 kamp dönemi geçirmiş Ünal Karaman'ın neden bu konuda bir şey yapamadığı? Kendisini herkes çok seviyor ama her eleştiride adama küfrediyormuşuz gibi davranmayı bıraksak iyi olacak..

AEK ya elenmemiz içten bile değildi.. keza dün fark yememiz de.. ucuz yırttık şanslıydık..

tristram
02.09.2019, 12:30
bu avrupa maclari olayini surekli bahane etmemiz kabak tadi verdi.sadece biz degil turk takimlarinin alayi ayni.herkesin dilinde ayni sey, takim yorgun takim bitkin takim cok mac oynadi..eee arkadas koca avrupada fikstur bir tek bize mi boyle?diger avrupa takimlari haftada 2 mac bazen 3 mac yapmiyor mu?onlar nasil hazirlaniyorda biz daha ilk 15 dakikada yorgunlugu bahane ediyoruz..simdi 6 tane avrupa macimiz var ne yapalim dukkani mi kapatalim yoksa kadroyu ona gore mi kuralim..ilk yaridaki oyunun ben sadece yorgunlukla alakali oldugunu dusunmuyorum..

maca zaten cok yorgunuz geriye yaslanalim diye cikarsan sahadaki adamin beynine bunu kazimis olursun.senin taktigin 10.dakikadan itibaren kaleciyle oyunu sogutmak olunca oyun anlaminda ezilirsin..gecen sene trabzonda yaptigimizi bu sefer onlar bize yapti.sikecilerin kalecisini golu yiyene kadar hic gormedik..parmak'i cok seven biri olarak adamini takip etmemesi sadece yorgunlukla aciklanabilir mi?ilk yari orta gobek o kadar bos kaldi ki geriye dunyanin en iyi iki stoperini koysan her turlu pozisyon verirsin.adamlar surekli bizi eksik yakaladi..

ikinci yari dogan'in girmesiyle bu bosluklar kapatildi ve mac azda olsa dengelendi.ben hocanin yanlis kadroyla maca basladigini dusunuyorum..ilk 20 dakika boyle baski yiyecegimizi hafta boyunca her tarafta konusuldu ama biz o bolgeyi kalabalik tutmak yerine hicbir sey yapmadik..resmen izedik.allahtan sikecilerin ileri elemanlari beceriksizdi yoksa ilk 30 dakika mac kopardi..

unal hoca rotasyon konusunda kendisini elestirmeli..bu takimda en cok dinlenmeye ihtiyaci olan adamlar yerine surekli iki stoperi degistirip duruyoruz.kadroda 52 futbolcu var diyorlar ama bakiyorsun yine 13-14 tane adamla haftada 2-3 mac oynamaya calisiyoruz..biz rotasyon dahi yapamayacaksak yapilan transferler her turlu sorgulanir..ki ben yonetimi yaptigi transferleri destekleyen bir insanim ama aldigin adami rotasyonda dahi kullanmayacaksan niye aldin diye sorarlar..agustos ayinda 7 mac oynadik pereira-novak-nwaekeme-sosa-parmak-sorloth-ekuban gibi adamlari neredeyse hic dinlendiremedik..abdus sakatlanmasaydi o da ayni sekilde surekli oynamis olacakti.

yine herseye ragmen agustos ayini kazasiz belasiz atlattik.avrupa ligine kalmak onemliydi,ligde de iki deplasmanda yenilmedik evimizde galibiyet aldik..umarim unal hoca'nin dedigi gibi milli ara bize iyi gelir ve artik kadroyu daha iyi kullaniriz..

Kazım Bostan
02.09.2019, 12:34
uğurcan'a vakit geçirdi diyorlar ya, aklıma şey geldi

"sadık yat sadık" :dd

Oğuz ZEYTİN
02.09.2019, 12:50
İlk millî maç arasına girerken iki ana hedefi tutturduk:

1) Seri başı olmadan Sparta Prga ve AEK yolundan gelip UEFA Avrupa Ligi gruplarına kaldık.

2) Yoğun trafikte iki İstanbul deplasmanı dahil kaybetmeden üç maçta 5 puan aldık.

Özet böyle pozitif olsa da detaylar benim canımı sıkıyor. Kazanırken de yazdım, öyle sağda solda herkesin anlattığı kadar mükemmel değiliz. Çok riskli bir oyun tarzımız var. İç saha dış saha farkı yok. Malatya ve AEK gibi iç sahada da çözümsüz kaldığımız bölümler yaşadık. Özellikle ilk yarılarda oyuna giremiyoruz.

İlk Prag maçında direkten dönen topu hatırlayın. Nasıl rahat geldiler ceza sahasına kadar... Yine ilk AEK maçının 30. dakikasına kadar ne top çalabildik ne pas yapabildik. Sertlik bile koyup faul yapamadık. Verdiğimiz boşa alanlarda rakip yaklaşık iki kat pas yapmıştı. İlave olarak savunmamızdan dönen topları da alamıyoruz. Pozisyon devamında pozisyon yaşıyoruz kalemizde. Ayrıca sahamızdan çıkarken kritik top kayıpları yapıyoruz. Özellikle A. Parmak kardeşimizin bu yedi maçlık dönemdeki riskli bölgedeki pas tercihleri düşündürücü...

Ön tarafta rakibi çıkartmayacak baskıyı kurmuyoruz. Ve kolay eksiliyoruz. Hâlbuki Kasımpaşa ve Malatya maçında orta sahada kaptığımız topları gole çevirebildik. Burası iyi bir gösterge aslında.

(Sorloth, Ekuban ve Sturridge üçlüsünden ikisi sahada olacaksa) Topun arkasına geçildiğinde, Nwakaeme solda ortayı dörtlediği anda kilit noktanın A. Ömür olduğunu düşünüyorum. Sağ iç gibi oynadığı anlar en faydalı oyununu sergiliyor bence. Hem orta sahaya hem de Pereira'ya destek vermesi takımın dengesini sağlıyor. Böylece kanat savunmasıyla birlikte orta alanda da sayısal eksiklik yaşamıyoruz. Oradaki AEK maçının ikinci yarısında Abdülkadir'in bu oyunu bir resitale dönüşmüştü.

AEK mağlubiyetine üzülsem de hayırlı bir yenilgi olduğunu düşünüyorum. Eksiklerimizi görüp konuşma fırsatı sağladı.

Daha çok koşmalı, rakipten topu daha erken kazanmalı, daha garanti pas yapmalıyız. Kadronun sayıca genişlediği ancak bunun rekabete daha doğrusu hocanın elini rahatlatacak kalite düzeyine henüz dönüşmediği hepimizin malumu. İnşallah bu ara vesilesiyle sakatlıksız bir çalışma dönemi geçirip eksikleri kapatırız.

AYYILDIZ
02.09.2019, 12:59
Kolay değil sparta prag, aek, ve 2 istanbul deplasmanı. Fiziksel olduğu kadar mental olarakta zorlu bir süreçti. Hem zirveden kopmadık hem gruplara kaldık. Şimdi milli arada Donis, Sarı, Ömür, sturridge ve mikel'i iyi hazırlamak lazım.

asilhamsi
02.09.2019, 13:06
Zor süreci gayet iyi atlattık.
Transfer olmaz ise kadro içinden çözülmesi gereken sorunlar var.

Ömür ekuban waka
Sturridge

Sorloth ve avdijaj yedekten grip etki edecek isimler

Bu hücum hattı ile rakipler için ciddi tehlikeyiz

Stoper tandemi kim oynarsa gayet iyi

Sorunlar

Bek rotasyonu
Sosa nin yanında oynayacak isim ve sosa nin yıpranması

Obi ve doğanı bir an evvel tam hazır etmeliyiz
Ayrıca parmak geçen seneki formuna dönmeli.

AyhanPe
02.09.2019, 13:09
Yusuf un gidisinden en cok Parmak etkilendi..Bu acikca ortada..Parmak cok yararli bir oyuncu..Kadroda bulunmasi önemli ama biraz dinlendirilmeli..Dogan yakaladigi sansi iyi degerlendirdi..Üzerinde durulacaktir..Baskada sansimiz yok devre arasina kadar..

PortoDeGalinhas
02.09.2019, 13:10
Bir çok kişi avrupa maçı dönüşü takım kondisyonunun bu kadar düşük olmaması gerektiğini söylemiş ama bence gayette olağan bir durum. Geçen sene kadrosu en alternatifli takım olan gs bile avrupa dönüşü sürekli problem yaşadı. Bu yoğun maç temposundan etkilenmeyen bir takım olamaz arkadaşlar. Sadece premier ligde çok fazla etkilenmiyor takımlar ama onlarında çok alternatifli kadroları var. Biz ise bırakın rotasyon yapmayı as kadroyu bile bir türlü sahaya süremiyoruz.
Ben şampiyonluk şansımızın onazinin nasıl döneceğine ve sturridge ın nasıl katkı vereceğine endeksli olduğunu düşünüyorum. Özellikle önliberodaki sıkıntıyı çözmezsek attığımız kadar yemeye devam ederiz.
Not: Parmak kesinlikle o mevkiinin oyuncusu değil, Trabzonspor tarihinde bu kadar pasif bir önlibero hiç görmedim.Bu kadar atak yediğimiz bir maçta sadece 2 kez 2li mücadele kazanmış olması bile ne kadar yetersiz olduğunun göstergesi

lazibere
02.09.2019, 13:20
Dün akşam tarihi bir hezimetten kurtulduk
Skor olarak 1-1 bizim için velinimettir
Yorgunluk morgunluk bahanesi saçma sapan bir bahane, Yorgun olmayacaksın. Yorgun olduğunda seni yarışta devam ettirecek oyuncular transfer etmek lazım dememiz zaten ondandır. Bu sene 3 kulvarda oynayacağımızı bilmiyorlarmıydı?

Maça gelince? Berbat bir oyun anlayışı , Gol yememeye çalışırken 10 larca pozisyon vermek? Bunun izahı yok . Ceza sahasından dışarı çıkmıyorsun ama Fener her geldiğinde top kalecimizde bitiyor. Maçın 20 dakıkalık bölümünde topla en çok oynayab oyuncumuz Uğurcan idi, İlk 10 dakka Sörloth, Wakame, Advijaj gibi oyuncular topa bir kere bile temas bile etmediler

Niye berabere kaldık? Fenerin kötü olmasından
Peki Kötü Fener'e niye pozisyon verdik? Kötü savunmaya sahip olduğumuz için

parmak adeta sahada yoktu
Sörloth beni hayal kırıklığına uğrattı
Dün akşam zaten eksik olan kadroda Sörloth ve Parmak'ında olmaması ile resmen 9 kişi oynadık

Ünal Hoca? Fener deplasmanında Orta sahayı kalabalık tutması gerektiğini ancak 2. devre mi anladı? Göbekten istedikleri gibi geldiler ve istedikleri ara pasları yaptılar.

Haaa biz pozisyon bulmadık mı? Bulduk
Kazanabilirmiydik, ? kazanırdık
Ama ben her şartta dün gece oynana rezil futboldan utandım. Fener bizi dağıtsaydı 2 senelik emeklerimiz ve havamız bir anda yerlere inecekti.

Obi mikel gibi bir isimli oyuncunu da böyle en değerli maçta oyuna sokamıyorsan ve oynayacak gücü yok ise bu adamlar bize ne zaman fayda sağlayacak diye de sormadan edemeyeceğim.

cellchook
02.09.2019, 13:24
İlk millî maç arasına girerken iki ana hedefi tutturduk:

1) Seri başı olmadan Sparta Prga ve AEK yolundan gelip UEFA Avrupa Ligi gruplarına kaldık.

2) Yoğun trafikte iki İstanbul deplasmanı dahil kaybetmeden üç maçta 5 puan aldık.

Özet böyle pozitif olsa da detaylar benim canımı sıkıyor. Kazanırken de yazdım, öyle sağda solda herkesin anlattığı kadar mükemmel değiliz. Çok riskli bir oyun tarzımız var. İç saha dış saha farkı yok. Malatya ve AEK gibi iç sahada da çözümsüz kaldığımız bölümler yaşadık. Özellikle ilk yarılarda oyuna giremiyoruz.

İlk Prag maçında direkten dönen topu hatırlayın. Nasıl rahat geldiler ceza sahasına kadar... Yine ilk AEK maçının 30. dakikasına kadar ne top çalabildik ne pas yapabildik. Sertlik bile koyup faul yapamadık. Verdiğimiz boşa alanlarda rakip yaklaşık iki kat pas yapmıştı. İlave olarak savunmamızdan dönen topları da alamıyoruz. Pozisyon devamında pozisyon yaşıyoruz kalemizde. Ayrıca sahamızdan çıkarken kritik top kayıpları yapıyoruz. Özellikle A. Parmak kardeşimizin bu yedi maçlık dönemdeki riskli bölgedeki pas tercihleri düşündürücü...

Ön tarafta rakibi çıkartmayacak baskıyı kurmuyoruz. Ve kolay eksiliyoruz. Hâlbuki Kasımpaşa ve Malatya maçında orta sahada kaptığımız topları gole çevirebildik. Burası iyi bir gösterge aslında.

(Sorloth, Ekuban ve Sturridge üçlüsünden ikisi sahada olacaksa) Topun arkasına geçildiğinde, Nwakaeme solda ortayı dörtlediği anda kilit noktanın A. Ömür olduğunu düşünüyorum. Sağ iç gibi oynadığı anlar en faydalı oyununu sergiliyor bence. Hem orta sahaya hem de Pereira'ya destek vermesi takımın dengesini sağlıyor. Böylece kanat savunmasıyla birlikte orta alanda da sayısal eksiklik yaşamıyoruz. Oradaki AEK maçının ikinci yarısında Abdülkadir'in bu oyunu bir resitale dönüşmüştü.

AEK mağlubiyetine üzülsem de hayırlı bir yenilgi olduğunu düşünüyorum. Eksiklerimizi görüp konuşma fırsatı sağladı.

Daha çok koşmalı, rakipten topu daha erken kazanmalı, daha garanti pas yapmalıyız. Kadronun sayıca genişlediği ancak bunun rekabete daha doğrusu hocanın elini rahatlatacak kalite düzeyine henüz dönüşmediği hepimizin malumu. İnşallah bu ara vesilesiyle sakatlıksız bir çalışma dönemi geçirip eksikleri kapatırız.güzel yazı.

erenslash
02.09.2019, 13:24
bu çocuğun bende kredisi var sıkıntı yok olumlu bir şeyler de yaptı kazanırsak bu topçuyu iyi olur ışık var.yani tabi kalkıp wonderkid al sana 40 milyon verelim diyecek maddi gücümüz yok biz yetiştireceğiz.tabi ingilterede potansiyalli oyuncuların gelişimi bizde çok farklı gerçi tekrar etmek istemem ama abdülkadir şu anda ingilizlerin elinde olsa dehşet şutlar çekerdi.bireysel çalışma mutlak gerekli bunu ben de dah aönce düşündüm tabi ki bireysel çalışma olmadan yetenekli de olsa bir yere gelemez.tabi bazı topçular kendine özel antremancı da tutuyorlar.ekstra şut çalışma yapmaları gerekli ünal hoca buna müsade ediyor mu?yani bireysel çalışmaya.yusufun ve bir kaç topçunun ekstra çalışmasında ünal tamam yeter atın topu dediğine şahit olduk.acaba istiyorlarda hoca mı müsade etmiyor bunu da düşündüm.
Bencillik ya da tercih hatası. Ama oyuncuların biraz kredisi olmalı diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi mental açıdan komple olan, tercih hatası yapmayan futbolcular zaten büyük takımlar tarafından tespit edilip alınıyor. Örneğin Leroy Sane diyelim, altyapıda beraber oynadığı bir diğer oyuncudan örnek vermiş olalım. Ayrıca şunu da belirtmek isterim, futbol takip eden biri olarak Raheem Sterling'in Guardiola öncesi, Guardiola sonrasına hakimsinizdir. Yani onlarda 'komple' değil. Nispeten küçük bir takım olduğumuz için komple bir futbolcu almamız zor olduğu böyle defoları olan oyuncuları alıp onlara yöneleceğiz mecbur.

Şut atma, şut antrenmanı konusunda dediklerinizde haklı olabilirsiniz. Takımda buna yönelik antrenör olmayabilir. Ama farklı bir bakış açısı olarak şunu sunmak istiyorum, şut çalışmak orta çalışmak gibi aktivitelerin daha çok bireyin sorumluluğunda olması gerekmez mi ?

Kemal Öztel
02.09.2019, 13:29
Oğuz ZEYTİN İki istanbul deplasmanına katılmıyorum. Kasımpaşa ligin en zayıf kadrolarından birine sahip -en azından şimdilik- deplasmanda da olsa 3 puan almalıydık. 7 puan şimdi başka bir moral olurdu. Haybiye kaybedilmiş 2 puan olarak görüyorum..

İsa Gündoğdu
02.09.2019, 13:33
parmak ın tek görevi emre yi oynatmamaktı iyide başardı çıkana kadar

~UniCef~
02.09.2019, 13:36
Onu çözemedim

Yusufun olmayisi. Cok basit. Ondan dolayi orta saha rahat bir sekilde geciliyor. Obi düzelene böyle devam eder

Zafer Fidan
02.09.2019, 13:38

Ya he he

lazibere
02.09.2019, 13:41
Bu oyun anlayışı ile oynamak Rulet masasında para kazanmak gibidir.