PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon "Kıyı"sına Kavuştu

kutoz
19.01.2007, 23:56
1961 yılında Trabzon'da yayın hayatına başlayan KIYI Kültür Sanat Dergisi 2002 yılında veda ettiği sanat yolculuğuna kaldığı yerden devam ediyor. Sanat Danışmanı Ahmet Özer önderliğinde açıldığı Karadeniz yolculuğunda, eski ve yeni sanatçıları tek bir çatı altında toplamaya çalışıyor.

İki ayda bir yayınlanacak olan Kıyı, 5 YTL.den satılmaktadır. Ben ilk sayısını bugün edindim. Bu sayıya katkı veren başlıca Trabzon'lu sanatçılar şöyle;

Sunay Akın
Esat Akınca
Ahmet Uysal
Zekeriya Saka
Çiğdem Sezer (2006 Ceyhun Atuf Konsu Şiir Ödülü Sahibi)
Ümit Tarı
Öner Yağcı
Betül Tarıman

ve değerli birçok sanatçı. Edebiyatla ilgilenen genç arkadaşlarımız, Deneme, Hikaye, Şiir vb. edebi eserlerini; kiyidergisi@gmail.com adresine, Ek'li dosya olarak gönderebilir, değerlendirmeden sonra eserlerini yayımlatma imkanı bulabilirler.

Derginin içerisinde, 22 Haziran 2003 yılında yitirdiğimiz Trabzon sevdalısı olan ve aynı zamanda şiir, müzik, ebru çalışmaları ve asıl mesleği olan kadın doğum doktorluğunu kesintisiz sürdüren Gündoğdu SANIMER'de yer alıyor. Ölümünden sonra ancak yayımlanan "Trabzon Destanı" adlı şiir kitabı hakkında da, bu sayıdan bilgi edinilebilir.

Kıyının yaşama mücadelesine bir destek olmak amacıyla, edebiyat sever arkadaşlarımızın bu konuya duyarlı olmaları en büyük temennim.

Kıyının, sanat yolculuğunun bir daha kesilmemesi dileğiyle.

Not: Dergiye ulaşamayan arkadaşlar, yukarıda belirttiğim e-posta adresiyle irtibata geçerlerse yardımcı olunacaktır.

Kaya
19.01.2007, 23:58
Paylaşım için teşekkürler. Hayırlı olmasını dilerim. :)

CeSS
20.01.2007, 00:58
Dergilerin Efsaneside Kıyı dergisi olsa gerek. 41 yıllık yayın hayatına kaldığı yerden devam etmek.

41 kere Maşallah diyelim , bu sefer daha uzun ömürlü olsun...

Dergiye illaki mail yoluylamı ulaşacağız Erkan ? Satılan bir yer varsa oradan alalım...

Tunga
20.01.2007, 03:43
Bu dergi nerede kıyıya vuracaktır :) Nerelerde bulabiliriz?

macka61
20.01.2007, 10:59
hayırlı olsun

kutoz
20.01.2007, 11:25
@Cess,

Ben Kızılaydaki Dost kitabevinden aldım.

@Tunga,

İstanbul'da nereden ulaşibilirsiniz bilemiyorum ama sizin için İstanbul irtibat telefonunu aşağıya yazıyorum.

İstanbul İrtibat Noktası;

Aysel DURGUN
Tel:0 (216) 496 22 50, Faks: 0 (216) 496 34 35

İzmir İrtibat Noktası;

Raif ÖZBEN
Tel: 0 (232) 420 44 88

Almanya İrtibat Noktası

Ruhi TÜRKYILMAZ
Tel: (0049) 214 691 87

Dergiye abone imkanı vardır arkadaşlar. Yıllık abonelik ücreti 30 YTL.dir. Abonelik için,

Yazışma Adresi : P.K. 183 TRABZON
e-posta : kiyidergisi@gmail.com
Banka Hesap No: T.İş Bankası Trabzon Şubesi 7500 - 1986344

Konu hakkında başka sorularınız olursa, buradan bana ulaştırabilirsiniz. Cevaplarını sizlere ulaştırmaya çalışırım.

Kaya
20.01.2007, 20:49
Beşiktaş'ta bulamadım. Kabalcı Kitabevi'nde de yoktu...

kutoz
20.01.2007, 20:58
@Kaya,

Yukarıda verdiğim irtibat telefonuyla bir temasa geçin, belki yönlendirici olabilir. Pazartesi akşamı bir toplantıya katılacağım. Toplantıya, Kıyı'ya emek verenlerden Çiğdem Sezer'de olacak. Onunla da bu konuyu konuşup, hangi yayınevlerinden ulaşılabileceği konusunda bilgi alıp, sizlerle paylaşırım.

kuzey
21.01.2007, 00:33
KIYI DERGİSİNE sanat yaşamında başarılar diliyorum.....

Dilerim buna benzer dergiler çoğalır ve sanat dahada gelişir tüm insanları kucaklar...

DENİZİN O ÖZGÜR KIYISINDA SANATLA BULUŞMAK ÜZERE....

kutoz
25.01.2007, 22:27
Kıyı dergisinin Ocak-Şubat sayısı malesef tükenmiş durumda. Sanat yönetmeni Ahmet Özer'le konuyu görüştüm ve bu sayısının tekrar basılmaya başlandığı ve İstanbul ve ballı başlı illere ulaştırılacağını öğrendim.

Bir süre daha bekleyeceksiniz sanırım arkadaşlar. Dağıtım yapıldığında, size yine bu başlıktan bilgi veririm.

Kaya
25.01.2007, 22:34
Beşitaş, Kabalcı kitabevine mutlaka versinler. Oradan bir çok kişiye ulaşabilirler. Ben maalesef daha edinemedim.

kutoz
25.01.2007, 22:44
@Kaya,

Kabalcı'yi ilk fırsatta ileteceğim. Hatta, İstanbul'da hangi kitabevine veriliyorsa onların da bir listesini alıp, burada yayınlayamayı düşünüyorum.

saglam
26.01.2007, 00:11
Dergi icin sevindim ama Trabzon asla gercek anlamda "Kiyi"sina kavusamayacak bu gercegi bir kez daha hatirladim ve uzuldum.

kutoz
27.03.2007, 22:40
Kıyı dergisinin Mart-Nisan sayısı da çıktı. Gerçi çıkalı bayağı bir zaman oldu ama ben bu konu hakkında şimdi vakit bulabildim.

Kısaca derginin içeriğinden bahsetmek istiyorum. Bu sayıya düz yazı ve şiirleriyle katkı yapan bazı yazar ve şairlerimiz;

Sunay Akın
Çiğdem Sezer
Ahmet Özer
Alaettin Bahçekapılı
Neriman Calap
Kenan Sarıalioğlu
Zekeriya Saka
Veysel Usta

Geçen sayıya rağmen, içeriğinin daha bir dolu olduğu ilk etapta göze çarpıyor. Zaten bu dolulukta, sayfa sayısındaki artışla kendisini gösteriyor. Yine yüreğimizin bam teline dokunan yazıları bulabilirsiniz. Birde bu sayı ile birlikte, genç şairler için de bir bölüm açılmış. Dergiye şiirlerinizi ulaştırırsanız, bir edebiyat dergisinde, üstelik Trabzon merkezli köklü bir edebiyat dergisinde şiiriniz yayımlanmış olabilir.

Dergiye ulaşabileceğiniz adresler yukarıda olduğu gibidir. Hepinize (bulabilirseniz tabi) iyi okumalar.

Kaya
19.04.2007, 00:27
Alalı baya oldu ama başlığa kapağını eklemek bugüne nesip oldu... :)

Mart-Nisan sayısı...

http://img117.imageshack.us/img117/5551/1kyhn1.jpg