PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA Avrupa Ligi Play-Off İlk Maç l AEK 1 - 3 Trabzonspor l Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Hakan
23.08.2019, 03:04
https://youtu.be/eASuai4Iyh4
Başkanın Yunan televizyonuna röportajı - 10.dakika.
Maçın tekrarı da mevcut kanalda.
--
Ekuban'a bile Sturridge sorusu gelmiş :)

ucurum
23.08.2019, 05:49
61. Sayfa hatrına

nevzat61
23.08.2019, 06:25
Yaşım 41..bu zamana kadar avrupa da seyrettiğim en dağınık takım sıralamasında 1. sıraya yerleşti AEK...oyun disiplini sıfır.. adamların isimlerine baktığınızda çok iyi adamlar var dersiniz..ama gel gör ki yedikleri gole bile üzülmeyen bir takım! var..Süper ligi geçtim 1. Lig kategorisinde bile puan alamaz..

Trabzonspora gelince rakip ne kadar zayıf olursa olsun inatçı ve kendine güvenen bir kadromuz var..eski trabzonspor olsaydı ,dünkü maç yedigimiz 4.dk golü ile 1-0 yenik biterdi..son yıllarda böyle standarta ulaşan iki bekimiz olmadı hiç..hemde ikisi bir arada..en kötü performansları bile maç içerisinde sırıtmıyor..İstanbul takimlarına bakın para saçmalarına rağmen hepsinin o bölgelerde arayışları var..

Takım olarak hala form tutamadık..geçen seneki trabzonspor un hala gerisindeyiz..ve malatya maçı beni korkutuyor..kasımpaşa maçı gibi oynarsak 40 bin kişinin önünde kaybederiz bu kesin..

ozturk
23.08.2019, 06:37
İlk yarı bocaladık biraz ama 2.yarı çok iyiydik. Özellikle Sosayi çok beğendim. Sahanın her yerinde pres yapıyor. Genellikle rahat bir maç oldu diyebilirim. Hava da aşırı nemli gibiydi bunu da unutmamak gerek. Teşekkürler takım

U.Sadıkoğlu
23.08.2019, 08:18
AEK'nın Prag'dan daha kolay geçeceğini yazmıştım kura çekiminin ardından burada Malatya şöyle şanslı böyle kısmetli yorumlarını yapanlar olmuştu. Dün 75'den sonra rölanti yapmasaydık maç 5-1 biterdi.

Deplasmanda harika oyun muazzam sonuç ikinci maç formaliteye döndü artık takım aktif dinlenme yapar o maçta akabinde fb ile oynuyoruz. Bunun yanında hücumda inanılmaz bir varyasyon şansımız var. Ekuban forvet+forvet arkası oynuyor, Sturridge forvet+forvet arkası+kanat, Sörloth var merkezde gerekirse yanına diğer 2 ismi çekip çift forvete dönersin. Kanat oyuncularımız Nwaka,Ömür,Avdijaj... Harika olduk harika! Abdülkadir mutlaka ama mutlaka kanatta oynamalı merkezle kıyaslandığında verimliliği %70-80 artıyor.

Takım havaya girdi taraftar havaya girdi. Ağustos ayını güzel bitirip fb maçıyla kapanışı sağlam yapmalıyız.

Teşekkürler TRABZONSPOR!

cakalkerem
23.08.2019, 08:18
çok daha farklı olabilirdi...

A. Aydın
23.08.2019, 08:19
Afrika kökenli ama Portekizli. Fransız değil
Adini soyleyen spiker fransiz onu soylemistim.

srmnlii
23.08.2019, 08:20
Bu maç özelinde dikkatimi çeken bir şey oldu.. Kötü bir alışkanlığımız olan boşa geçen ilk yarıları" yaşamadık.. Güzel oyun süremizi 60-65 lere çıkardık.. Bu daha iyisine işaret olsun bakalım..

OrkHun
23.08.2019, 08:39
avrupa ligi'nin resmi topu molten'miş. önceki senelerde de öyle miydi? yıllar sonra molten futbol topu gördüm.

Mehmet Fatih Yavuz
23.08.2019, 08:44
İyi oynadığımız son yarım saat dahil orta sahamızı çok hızlı geçiyorlar.

Enteresan bir şekilde hücumda bireysellikten kurtulduk, takım halinde hücum ediyoruz.

Ama savunmada bireysel pres, bireysel beceriler ile savunma yapmaya çalışıyoruz.

Ünal Karaman'a birinin bunun yanlış olduğunu anlatması lazım. Her maç böyle geçmez.

Eğlenceli oyun, katılıyorum.
Ama bu modern futbola uygun değil.

El Cordobes
23.08.2019, 09:01
Hat-trick yaptığı maçtan sonra yazmak daha doğru sanırım. Ekuban ın son vuruşlarını gerçekten geliştirmesi lazım. Son golde karşı karşıya pozisyonda top kalecinin ayaklarının dibine vurulmaz. Çok doğaçlama futbol oynuyor. Şansı yaver giderse ne ala, olmazsa saç baş yolduruyor.

Murat Keçeci
23.08.2019, 09:06
Galibiyetten dolayı tüm takımı tebrik ederim.Avantajlı skoru aldık ama ikinci maçı da yine kazanmak için oynamalıyız.Ülke futboluna kazandıracağımız her puan çok önemli.

Maçın analizini yaparsak maça her zaman ki gibi basit gol yeme hastalığımız ile başladık.Sağ kanatta derin boşluk verince aek cezayı kesti.Geriye düştükten sonra maça ağırlımızı koyduk.Özellikle novak takımı çok iyi ateşledi hücuma çıkışı ve yaptırdığı penaltı ile tekrar avantajı yakalama fırsatını takıma sundu fakat her zaman ki gibi bu penaltı fırsatını geri çevirdik ama Novak yine vazgeçmedi ve bu kez kornerde çok iyi pozisyon alıp boş kaleye golü attırdı.Yönetim kendisiyle biran önce anlaşır umarım.Novak bu takımın stratejik açıdan çok önemli bir oyuncusu.

Maç berabere geldikten sonra oyuncular daha rahat oynamaya başladı aek ise tam tersi dağılma sürecine girdi çok fazla açık vermeye başladılar ama en fazla üç tanesini değerlendirebildik.Ekuban fizik gücüyle çok net üstünlük kurdu bunun karşılığını da üç golle aldı.

Takım halinde alanı iyi daralttığımızda top kazanma konusunda iyi işler yapıyoruz ama teke tek kaldığımızda rakibi ısırma konusunda zayıf kalıyoruz yani bizim genel olarak takım halinde top kazanma konusunda bir problemimiz var bunu 6 numara alsan bile öyle kesin çözeriz diyemeyiz bu problemi çözecek en önemli nokta topun olduğu yerde rakipten hep bir fazla olup alanı daraltıp rakibi hataya sevk etmektir bunu başarmak içinde tüm oyuncular topun arkasına geçmeyi zorunluluk haline getirmeli.

Perreia ceza sahasına orta gönderen tek kanat ama onunda orta kalitesi düşük daha iyisini yapabilir ayrıca sörloth rakibin solbek ve sol stoper bölgesine çok güzel koşular attı ama bir tane orantılı pas alamadı.Oyun aklı çok iyi bir oyuncu ofsayta düşmeden koşular atabiliyor,top indiriyor,adam geçiyor üst üstte bu dördüncü maçı biraz yorgun göründü ama yine iyi işler yaptı.

Parmak ve ömüre de ayrı bir paragraf açmak lazım ikiside çok çalışkandı.Parmak savunmadan aldığı topları hücuma taşıyarak ve baskı yediğinde vücudunu kullanıp faul kazandırarak takımı rahatlattı.Ömürde sahanın heryerine yardıma giderek arkadaşlarının pas opsiyonlarını arttırdı.Abdülkadir parmak orta saha da önemli işler yapıyor böyle oyuncuların kıymetini bilmek lazım şuan boşa düşse fatih terim havada kapar çünkü tam onun istediği tarzda bir oyuncu taraftarımız oyuncularımıza hakettiği değeri vermeli ayrıca yönetimde bu oyuncuları maddi olarak mağdur etmemeli.

Savunma hattına gelirsek iki stoperde iyi mücadele etti,uğurcan da iyidi.Oyuna sonradan giren avdijaja birkaç kelime etmek istiyorum tam istediğin ortam oluşmuş teke tek pozisyonlar buluyorsun yapacağın işler bunlar mı yani ilk onbire girmek istiyorsan daha fazlasını yapmalısın.

cubido
23.08.2019, 09:09
Her şeye rağmen galibiyet güzel:)
Fakat rakip çok kötüydü.
Bu maça aldanmayalım.
Bu kadar kötü takıma karşı bile ilk yarım saat çok pozisyon verdik.
Maçı kazanmanın en büyük artısı rövanş maçında (şikecilerle yapılacak maç öncesi) kritik oyuncuları dinlendirme şansımız olabilecek.

bariskaratas
23.08.2019, 09:28
:sevinç:

Savunmanın ortaya katkısı - 2/5
Ortanın savunmaya katkısı - 2/5
Ortanın Hücuma katkısı - 5/5
Beklerin savunmaya katkısı - 4/5
Beklerin hücuma katkısı - 4/5
Hücumun ortaya-savunmaya katkısı - 3/5
Kanatların hücuma katkısı - 5/5
Kanatların savunmaya katkısı - 2/5

toksoy61
23.08.2019, 09:30
Görünen o ki takımımız hücum futbolu oynayacak. Yediğinden fazlasını atmaya çalışacak.

Defans problemimiz var görünüyor ama bunun sebeplerinden biride orta sahanın kırılganlığı bence.

Colman- Selçuk ikilisi Sosa- A.Parmak ikilisinden iyiydi. Sosa yaşlı ve ısırmıyor, Parmak yine yumuşak kalıyor. Ama hücumda hepsi etkili.

Geçen seneki Başakşehir gibi defansif takımlara karşı zorlanırız. Kolay gol atamayiz ama yeriz.

Obi Mikel bu sorunu çözer inşallah. Kapasite var onda. Bazı maçlarda Obi Mikel- doğan yada Cafer denenebilir.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

mekatronik
23.08.2019, 09:34
Parmak hücum yaparken iyi fakat savunmada kafayı öne eğerek rakiple arasına 4-5 metre koyup beklemesi beni deli ediyor. Saldırmaya hazır boğa gibi bekliyor ama olduğu yerde bekliyor, alan kapatmak, adam tutmak yok. Statik savunmayla ancak bulunduğun yeri kapatırsın biraz geniş ve daha kısa bir kale direği gibi.
Eğer iki merkez orta sahayla oynayacaksak biri kesinlikle Parmak değil. Üç tane 8 numarayla oynarken (Sosa-Parmak-Yusuf gibi) çok göze batmıyordu.

juliant
23.08.2019, 09:35
2 3 macta yorgunluktan bahsedeceksek avrupa liginde ne isimiz var superligde haftada 1 mac yapardik..onada yorgunluktan baseden olmaz herhalde

mekatronik
23.08.2019, 09:50
Bu kadroyu tek kulvarda mutlu edemezsin, Avrupa ligi oynamayan adamı hazır tutmak için harika bir fırsat . Önemli olan Sosa, Nwakame, Novak ve Perreira'yı dinlendirebilmek, olmazsa olmaz adamlar bunlar, 30+ yaştalar ve 11 günde 4 maçı iyi oynayarak çıkartmaları çok zor.

ysngmz
23.08.2019, 09:55
Son 12 penaltının 6 sını gole çevirmişiz Ünal hoca çözüm bulmalı

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

güngör_81
23.08.2019, 10:01
Avdijaj kaçırdığı pozisyonda kalmış herkese onu anlatıyor ayağımdan aştı diye. :)

Güzel galibiyetti. DARMA DUMAN ettik.

Kesinlikle darma dağın ettik ama Avdijaj adlı futbolcu hakkında iki kelam etmesek olmaz bu arkadaşı bu takıma kim almış benim gözümde ikinci lig topcusu bile değil,birde yıldız diye bahsettiler, gözünü seveyim Ünal Hoca zorlama Yusuf Sarı falan olaydı o pozisyonlarda skor 5-1 di.

güngör_81
23.08.2019, 10:03
Sabah oldu hala bu Avdijaj' a takığım.

Oğuz B.
23.08.2019, 10:06
Tebrikler ve teşekkürler..

Kolay gol yedik, penaltı atamadık buna rağmen 2 farkla kazanıp gelmek harika oldu.

Bakalım şimdi kim kaçıracak diye bekler olduk.. Bu sorunu da çözeriz inşallah.

annttiigs
23.08.2019, 10:41
Hat-trick yaptığı maçtan sonra yazmak daha doğru sanırım. Ekuban ın son vuruşlarını gerçekten geliştirmesi lazım. Son golde karşı karşıya pozisyonda top kalecinin ayaklarının dibine vurulmaz. Çok doğaçlama futbol oynuyor. Şansı yaver giderse ne ala, olmazsa saç baş yolduruyor.

kaleye bakmadi bile :) "daaaan" diye vurmak tabiri ile ayagini salladi resmen.

Tekke
23.08.2019, 10:48
Sabah oldu hala bu Avdijaj' a takığım.

Avdijaj 2. Ligde bile oynayamaz maalesef çok savruk, bilinçsiz ve amaçsız

Sadece hızlı ama tek doğru pas atamaz o adam

Ibrahim Gaygusuz
23.08.2019, 11:01
Novakin daha once hic gorulmemis bir resmi

https://cdn.pixabay.com/photo/2013/12/16/09/16/locomotive-229237_960_720.jpg

Mehmet Fatih Yavuz
23.08.2019, 11:02
Avdijaj fizik olarak ancak kışın hazır olur.
Neye göre 2. ligde oynayamaz?

Adam henüz resmi 15 dakika maç oynadı.

Ben geçen sene aynı hatayı A.Parmak konusunda yaptım.

Avdijaj'daki altyapı şu anki kadroda belki Sosa ve Novak'ta vardır.

Öyle 15 dakikada gömülecek adam değil.

Ligin 2. devresinde tekrar konuşuruz.

gurur6134
23.08.2019, 11:06
Novak su anda ulkenin en iyi sol beki ne istiyorsa versin baskan alacagi maksimum 1.750dir zaten giderse yerini kolayina dolduramayiz en gec devre arasi imzalanmali yoksa kacar elimizden arkasindan aglariz..

juliant
23.08.2019, 11:18
novagin menejerine yavaştan imza atma sene sonunu bekle fisildamalari baslar rakiplerden...sonra selcuk burak gibi kacar atkasindan bakariz

El Cordobes
23.08.2019, 11:33
Şöyle bir basına bakayım dedim maçla ilgili ne yazmışlar. Bilinç altını o kadar bastıramıyor ki bazıları. Küçük bir örnek. Hürriyetin köşesinde İlker Yasin in kullandığı ifade: Novak ın rakip müdahalesi olmadan aldığı penaltı.

Kardeşim içten içe kuduracaksanız, kötü niyetinize hakim olamayacaksınız bizim hakkımızda yazı yazmayın. Silah mı dayıyorlar başınıza? Atılan manşetleri bile kerhen atıldığı o kadar belli ki. Neyse biz işimize bakalım...

amasya0561
23.08.2019, 11:34
novagin menejerine yavaştan imza atma sene sonunu bekle fisildamalari baslar rakiplerden...sonra selcuk burak gibi kacar atkasindan bakariz

şuan novagı ancak bu sene içinde bir iyileştirme yaparak yeni sözleşme yapmaya razı edebiliriz sanırım.
Başkanında bunu haldecegini düşünüyorum. selçuk gibi kötü örnekler varken yazık olur Novak ında bu şekilde gitmesi

lazibere
23.08.2019, 11:38
Takımımı izlerken keyif aliyorum.
Lakin bir kaç konuda eksiklerimizi mutlaka gidermeliyiz
Top rakipteyken orta sahamız çok kolay geçiliyor ve atakları mutlaka kalemizde sonlanıyor.
Ceza sahası yay civarından çok fazla şut çektiriyoruz
Topu alma reflekslerimiz zayıf

Ligimiz çok çetin ve çekişmeli maçlara gebe
maç kazanmak çok zor bu bakımdan bu eksikleri de telafi edersek şahane bir takım olacağız

batugol
23.08.2019, 11:39
En çok penaltı kaçıran
En çok direğe vuran takımız
Dünkü penaltıda ikisi birden oldu

cakalkerem
23.08.2019, 11:52
bekler iy

cakalkerem
23.08.2019, 11:53
direklerin yerini değiştirmek lazım

halilaziz61
23.08.2019, 12:09

Ekuban'ı seviyorum
çok yetenekli olduğu için değil
çalışkan olduğu için
ekubanda herşeyden biraz var ama hiçbiri tam değil

attığı her gol ekstra benim için ve fazla mutluluk kaynağı oluyor

takımda tutulmalı yıl için de çok ihtiyaç olacak kendisine ama ondan gol beklentisinde olmuycaksın beklentiyi sıfıra indirge o zaman gol atıyor :))

halilaziz61
23.08.2019, 12:10
şuan novagı ancak bu sene içinde bir iyileştirme yaparak yeni sözleşme yapmaya razı edebiliriz sanırım.
Başkanında bunu haldecegini düşünüyorum. selçuk gibi kötü örnekler varken yazık olur Novak ında bu şekilde gitmesi

novak gbi topçuyu 5 milyon avroya alamazsın umarım takımda tutulıt

emrahtuna
23.08.2019, 12:18
takımımızı tebrik ediyorum güzel bi galibiyet aldık..rakipte vasattı..turu geçtik gibi inşallah..ekuban iyidi ömür harikaydı..bu çocuğu sağ açık oynatacağız en verimli yeri orası..penaltılar yine zulüm..çare bulmak gerek..

ÖmürKaradeniz61
23.08.2019, 12:33

Novak yıllık 2,5 milyon euro istiyor.

Çağdaş DENİZ
23.08.2019, 12:47
1-3 alırız

Keşke skor oynasaymisim Ya
Skoru da bilmişim ekubanin 2 gol atacağını da gerçi adam 3 tane attı

Anıl C
23.08.2019, 12:48

Ben 1.5 diye biliyorum.

zorroid
23.08.2019, 13:00
Ne demiştim?

Gollü beraberlik ya da tek farklı Trabzonspor galibiyeti. Kesinlikle turu atlayan biz olacağız. Çok üstün bir takımız.

Trabzonspor 61
23.08.2019, 13:04
Şöyle bir basına bakayım dedim maçla ilgili ne yazmışlar. Bilinç altını o kadar bastıramıyor ki bazıları. Küçük bir örnek. Hürriyetin köşesinde İlker Yasin in kullandığı ifade: Novak ın rakip müdahalesi olmadan aldığı penaltı.

Kardeşim içten içe kuduracaksanız, kötü niyetinize hakim olamayacaksınız bizim hakkımızda yazı yazmayın. Silah mı dayıyorlar başınıza? Atılan manşetleri bile kerhen atıldığı o kadar belli ki. Neyse biz işimize bakalım...

Bunu yazmıs mı gercekten bu şikebahceli namussuz?

Gökhan Balcı
23.08.2019, 13:17
Bir gerçekle yüzleşmemiz gerekiyor. Uefada ilerlediğimiz sürece eninde sonunda çok güçlü takımlarla karşılaşmak durumunda kalacağız. Bu işin doğası da bu zevkli tarafı da. Fakat her maç bu şekilde maçın başlarını rakibe teslim edersek bazen geri alamayacağımız durumlara düşebiliriz. Bu sebeple bu takımın kontrollü oynamayı pozisyon vermemeyi de öğrenmesi lazım. Bu sebeple hocanın net bir on bir oluşturması ve özellikle önemli maçlarda aynı on bir ile maça çıkması şarttır. Bu şekilde çok geçirgen bir orta sahamız ve ne yapacağı belli olmayan bir defans hattımız oluyor. Rotasyon doğru hem güzel de herkesin forma şansı bulması ve hazır olması gerekir. Elbette daha yolun başı hoca da bunun farkında ki geçen hafta campi ve ivanildoyu sahada gördük. Bunların devam etmesi ve ideal stoper ikilisi ile altı numarayı belirlememiz lazım. İnşallah bu çok sürmez. Çünkü bu takım hrrksse bir şekilde gol atıyor. Bu şu demek. Herkese karşı şansımız var. En azından baş altı takımların tamamına karşı.

Hoca belli ki çift forvetten vazgeçmeyecek. Bu oyunu iyi oynatacağına inanıyor ki iki forvet daha aldık. Fakat bu şekilde dört oyuncumuz savunma anlamında yeterince faydalı olamıyor. Sosa da geçen sene kadar iyi değil bu konuda. Parmak zaten oranın oyuncusu değil. Madem bu yolu seçiyoruz o zaman altı numarada da stoperde de risk almamalıyız. Ayrıca ben mikele güveniyorum. Zamanı gelince iyi ki almışız diyebileceğimiz biri olacağına inancım tam. İvanildo da şu an o imajı verdi. En önemli mesele onun yanında kimin olacağı. Bunu yapmak da hocamızın işi. Ben kendisine güveniyorum. Bu takımı aile ortamını kuran kendisi. Bunun da altından kalkacaktır

Uğur Ö.
23.08.2019, 13:30
Bunu yazmıs mı gercekten bu şikebahceli namussuz?

http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yazarlar/ilker-yasin/trabzon-sanki-evinde-41309706

E yuh ya. Bunlar nasıl insan arkadaş. Yazmış gerçektende.

BERBATOV61
23.08.2019, 13:31

2.5 istiyorsa istanbuldan haber gitmiştir imza atma seneye bu maaşı veririz diye. Yoksa bu dünya üzerinde ya araplar yada bizim istanbul takımları başkası o maaşı vermez

BERBATOV61
23.08.2019, 13:34
http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yazarlar/ilker-yasin/trabzon-sanki-evinde-41309706

inter maçını sunanda bu değilmiydi ve gol diyen sadece

61_Hasan_69
23.08.2019, 13:53
Ne demiştim?

Abi dedigin hiçbir sey olmamış yalniz :)

Ozan Gözaçan
23.08.2019, 13:59

Bu adamın bize garezi olduğunu bilmeyen yoktur. Adam hiç sevmez bizi. Hoş çokta şeyime ama genede bu adama cevap verilmelidir. Bunu kulüp yapamaz belki bir çok nedenden ama BMN bunu çok iyi yapar. En azından eskiden yapardı. Bir başım açıklaması ile bu adama haddi bildirilmelidir

gurur6134
23.08.2019, 14:24

bunların kuyruk acısı gecmez 100 yıl gecsede zamanında oyle oturtmulsar kıtrabzonsporu tramva olmus resmen.. o dımıtrıye uzulmeye devam etsın ha bır de rustunun her yerınden opmeye..

Ceyhun Öncü
23.08.2019, 14:27
AEK antrenörü mac sonu aciklamasini göremedim biri paylasabilirmi

Çağdaş DENİZ
23.08.2019, 14:36
Abi dedigin hiçbir sey olmamış yalniz :)

Aynen ;)

İsa Gündoğdu
23.08.2019, 14:51

şahıs 40 yıldır sporun içinde
penaltı olması için illa darbe olması gerekmiyor adama kasap gibi girecekmiş yapıp girmemek de faul, yada geçişini nizami olmadan engellemek.
velhasıl öyle oldu diyelim lan fenerlemi oynuyoruz ne bu haset dimi

Mavican
23.08.2019, 15:00
Tam Avdijaj girdi izleriz derken elektrikler kesildi. Maç bitene kadar göremedim. Bu sene en çok beklentim olan oyunculardan biri. Ayrıca Abdülkadir böyle devam ederse devre arası büyük teklif gelebilir.

Ozan Yılmaz
23.08.2019, 15:07
https://www.youtube.com/watch?v=rFDbigDQlpg

güneyli
23.08.2019, 15:11
Ben dünkü maçta özelde Saraçoğlu genelde deplasman oyunumuzun provasını gördüm

jönts
23.08.2019, 15:29
Aek Kasımpaşa’dan bile kötü bir takımdı. İkinci maç rotasyonlu kadro yeterli olur, sonrasında Fenerbahçe maçı var.

delikoyun
23.08.2019, 15:36
Bu savunma anlayışı ve orta saha kurgusuyla FB ile oynarsak farklı mağlup oluruz çok rahat kalemize gelecek bir takım ayrıca pozisyonsa bizi sokmayacak bir takım FB struddige iyi çıkmalı önazide iyi dönmeli yoksa fark yeriz

Orkun 61
23.08.2019, 15:37
Ekubanı hala gömme derdinde olanlar var.

Gözümüz görüyor çok şükür, son golde ayağının burun kısmını yere doğru indirerek iç üstle

nasıl vurulması gerekiyorsa aynen öyle vuruyor.

Muhteşem bir bitirici mi ? Hayır.

Çok mu teknik ? Hayır.

Evet her şeyden belli oranda var. O belli oranda olanların 3-4 tanesi çok iyi olanına

Christiano Ronaldo diyorlar zaten.

Geliştirmesi gerekenler olduğuna katılarak kendisine kazma diyenler için 3 golle kapağı bırakmıştır !

Orta sahamızın Parmak oynadığından değil, Yusuf gibi orta sahaya hatta zaman zaman defansa yardım eden

bir orta saha yerine Ekuban gibi yardımcı santrafor benzeri bir adamla oynadığımızdan ,

takım henüz tam hazır olmadığından rahat geçildiğini düşünüyorum.

Bu takıma 6 numara transfer etmek yanlış bir hamle olur.

Alınacaksa yedek kalmayı dert etmeyecek gelecek vaat eden bir 10 numara olmalı.

Ne yapacaksınız ? Obi Mikel'i yedek mi oturtacaksınız ?

Kimse iyi olan oynar geyiği yapmasın. Belli kariyere sahip oyuncularda o dediğiniz

olmuyor bunun örneklerini gördük. En yakın örneği de Rodallega idi.

delikoyun
23.08.2019, 15:38
Tam Avdijaj girdi izleriz derken elektrikler kesildi. Maç bitene kadar göremedim. Bu sene en çok beklentim olan oyunculardan biri. Ayrıca Abdülkadir böyle devam ederse devre arası büyük teklif gelebilir.
Çok zamana ihtiyacı var ama yinede ışık var kendini geliştirmeli

Orkun 61
23.08.2019, 15:39
takımımızı tebrik ediyorum güzel bi galibiyet aldık..rakipte vasattı..turu geçtik gibi inşallah..ekuban iyidi ömür harikaydı..bu çocuğu sağ açık oynatacağız en verimli yeri orası..penaltılar yine zulüm..çare bulmak gerek..
Ömür den 10 numara olmuyor dediğimizde bazı futbol uleması arkadaşlar alt yapıda o pozisyonda oynadı vs vs vs

diyorlardı. Yaşayıp gördük. Göbekte yarı yarıya performansı düşüyor.

delikoyun
23.08.2019, 15:43
Ekubanı hala gömme derdinde olanlar var.

Gözümüz görüyor çok şükür, son golda ayağının burun kısmını yere doğru indirerek iç üstle

nasıl vurulması gerekiyorsa aynen öyle vuruyor.

Muhteşem bir bitirici mi ? Hayır.

Çok mu teknik ? Hayır.

Evet her şeyden belli oranda var. O belli oranda olanların 3-4 tanesi çok iyi olanına

Christiano Ronaldo diyorlar zaten.

Geliştirmesi gerekenler olduğuna katılarak kendisine kazma diyenler için 3 golle kapağı bırakmıştır !

Orta sahamızın Parmak oynadığından değil, Yusuf gibi orta sahaya hatta zaman zaman defansa yardım eden

bir orta saha yerine Ekuban gibi yardımcı santrafor benzeri bir adamla oynadığımızdan ,

takım henüz tam hazır olmadığından rahat geçildiğini düşünüyorum.

Bu takıma 6 numara transfer etmek yanlış bir hamle olur.

Alınacaksa yedek kalmayı dert etmeyecek gelecek vaat eden bir isim olmalı.

Ne yapacaksınız ? Obi Mikel'i yedek mi oturtacaksınız ?

Kimse iyi olan oynar geyiği yapmasın. Belli kariyere sahip oyuncularda o dediğiniz

olmuyor bunun örneklerini gördük. En yakın örneği de Rodallega idi.
Obi mikel yanlış transfer kariyeri 3 yıl önce bitti bize chelse sen gelmedi İngiliz ikinci ligden geldi düzeleceğini düşünme orta saha çok kırılgan direnç gösteremiyor bu savunmada zaten zayıf işimiz zor struddige iyi çıkmazsa önazide iyi dönmezse 4.lük ile 10 luk arasında kaparız sezonu

emrahtuna
23.08.2019, 15:55
yahu şu deplasman videosunun müziğini kim koyduysa zevkli biriymiş süper valla..

Orkun 61
23.08.2019, 15:56
Obi mikel yanlış transfer kariyeri 3 yıl önce bitti bize chelse sen gelmedi İngiliz ikinci ligden geldi düzeleceğini düşünme orta saha çok kırılgan direnç gösteremiyor bu savunmada zaten zayıf işimiz zor struddige iyi çıkmazsa önazide iyi dönmezse 4.lük ile 10 luk arasında kaparız sezonu
Mikel bana göre de yanlış transfer ama var elimizde. Bunu artık değiştiremeyeceğimize göre ?

Parmak geçen sene 2.yarı baştan sona 6 numara oynadı 13-14 maçtır yenilmiyoruz,ondan önce GS ve Başakşehir maçlarında da bizi doğradıklarını hatırlatırım.

Orta sahanın savruk görüntüsünü sadece Parmak'a fatura etmek art niyetliliktir bana göre.Şahsınızın bu yorumu için söylemiyorum.

Bilinçli olarak iyi oynasa da eleştiren,çöp ilan eden bir kesim var burada.

Wakame BİLE geçen sezon Novak'a çok yardım etmiştir. Orta sahada takımın defansif oyununa katkıda bulunmuştur.

Ömür dün biraz kendisi gibi oynadı takım toparlandı. Pres yaptı top kaptı dikine gitti.

Özetle Obi,Doğan,Parmak,çöpe atamayacağın bir Onazzi varken,

sayısal olarak da eksildiğin bir 10 numara pozisyonu varken,

6 numara transferi yapmak çok yanlış hareket olur.

Sturridge iyi çıkmazsa,Onazzi iyi dönmezse vs vs . Aynı mantıkla gs,bjk ve fb de bakalım o zaman.

Zaten kadro zaafları var aldıkları adamlardan 2 si beklenen katkıyı vermezse onlar kaçıncı bitirecek ligi ?

Yani bu mantıkla gidip 4 tane adamın olan bölgeye transfer yapılmaz.

Bak elindeki Ekuban'ı evirmeye çalışıyorsun o bölgeye sahte forvet gibi oynatarak.

Sturridge transferi olmasaydı ben Sosa ve Ömür'ü hiç yerinden oynatmaz direk Parmak'ı denerdim orada.

Parmak'ın kariyer verilerinden bir kısım :

<thead style="box-sizing: border-box; background: transparent; border: none;">
Oynadığı:

</thead><tbody style="box-sizing: border-box; background: transparent; border: none;">
On Numara (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
57 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
11 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
9 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)

Sol Kanat (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
28 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)

Merkez orta saha (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
25 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
4 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
3 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)

Orta saha sol (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
16 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
1 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)

Orta saha sağ (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
7 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)

Önlibero (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)
3 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)

Sağ Kanat (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
1 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)

</tbody>

Kaldı ki Yusuf da bildiğimiz klasik 10 numara gibi oynamıyordu.

Parmak şu kadroda ona muadil olabilecek tek oyuncu. Sturridge hariç.

İlker Yazıcıoğlu
23.08.2019, 16:13
Bu adamın bize garezi olduğunu bilmeyen yoktur. Adam hiç sevmez bizi. Hoş çokta şeyime ama genede bu adama cevap verilmelidir. Bunu kulüp yapamaz belki bir çok nedenden ama BMN bunu çok iyi yapar. En azından eskiden yapardı. Bir başım açıklaması ile bu adama haddi bildirilmelidir

BMN üzerine düşeni hala yapar merak etmeyin...

De mevzu, gideri olmayan adamları ciddiye almak mı hakikaten ?
Bu mudur?

İlker Yasin veya türevleri kimdir ki onun yazdığı köşe yazısına göre BMN açıklama yapsın?

İstanbul medyası oluşturduğu yapay gündemi kendi kendini tatmin ederek hatayını devam ettirdi şimdiye kadar, bundan sonra da böyle devam edecek...

Yapılması gereken, takım halinde çatır çatır bu adamların elebaşılığını ve amigoluğunu yaptığı takımları altetmektir...

Sahada güçlü olmayınca her türlü ezilirsin...

Önce sahada güçlü olalım ve bunu da gösterelim...

Ondan sonra kendileri çalıp kendileri söylerler...

İlker Yazıcıoğlu
23.08.2019, 16:14
Artı, ben İlker Yasin okumam bile,,,Siz niye okuyorsunuz ki?

Mehmet Fatih Yavuz
23.08.2019, 16:33
Artı, ben İlker Yasin okumam bile,,,Siz niye okuyorsunuz ki?
En son 2 sene önce herhalde adını sanını duymuşumdur.
İki senedir ilk kez az önce atılan link ile adamı tekrar okumuş oldum.

Gerçekten reklamın iyisi kötüsü yok. :D

DURAS
23.08.2019, 16:51
Yediğimiz gol çok garip geldi. Golü atana pası vereni karşılayan Novaktı ama sağ bek mevkisinde karşıladı. Sol bek tarafında ise Pereira vardı. Ben mi yanlış gördüm yoksa kontratakta mı yakalandık.?

Ceyhun Öncü
23.08.2019, 17:09
Bu savunma anlayışı ve orta saha kurgusuyla FB ile oynarsak farklı mağlup oluruz çok rahat kalemize gelecek bir takım ayrıca pozisyonsa bizi sokmayacak bir takım FB struddige iyi çıkmalı önazide iyi dönmeli yoksa fark yeriz

Fb önce orta sahayi bi gecsin bize karsi
Emre haricinde top oynayan adamlari yok

kadriviv
23.08.2019, 17:12
şahıs 40 yıldır sporun içinde
penaltı olması için illa darbe olması gerekmiyor adama kasap gibi girecekmiş yapıp girmemek de faul, yada geçişini nizami olmadan engellemek.
velhasıl öyle oldu diyelim lan fenerlemi oynuyoruz ne bu haset dimi
kale arkası görüntüsünden belli oluyor, net müdahale var. Net penaltı

delikoyun
23.08.2019, 17:41
Mikel bana göre de yanlış transfer ama var elimizde. Bunu artık değiştiremeyeceğimize göre ?

Parmak geçen sene 2.yarı baştan sona 6 numara oynadı 13-14 maçtır yenilmiyoruz,ondan önce GS ve Başakşehir maçlarında da bizi doğradıklarını hatırlatırım.

Orta sahanın savruk görüntüsünü sadece Parmak'a fatura etmek art niyetliliktir bana göre.Şahsınızın bu yorumu için söylemiyorum.

Bilinçli olarak iyi oynasa da eleştiren,çöp ilan eden bir kesim var burada.

Wakame BİLE geçen sezon Novak'a çok yardım etmiştir. Orta sahada takımın defansif oyununa katkıda bulunmuştur.

Ömür dün biraz kendisi gibi oynadı takım toparlandı. Pres yaptı top kaptı dikine gitti.

Özetle Obi,Doğan,Parmak,çöpe atamayacağın bir Onazzi varken,

sayısal olarak da eksildiğin bir 10 numara pozisyonu varken,

6 numara transferi yapmak çok yanlış hareket olur.

Sturridge iyi çıkmazsa,Onazzi iyi dönmezse vs vs . Aynı mantıkla gs,bjk ve fb de bakalım o zaman.

Zaten kadro zaafları var aldıkları adamlardan 2 si beklenen katkıyı vermezse onlar kaçıncı bitirecek ligi ?

Yani bu mantıkla gidip 4 tane adamın olan bölgeye transfer yapılmaz.

Bak elindeki Ekuban'ı evirmeye çalışıyorsun o bölgeye sahte forvet gibi oynatarak.

Sturridge transferi olmasaydı ben Sosa ve Ömür'ü hiç yerinden oynatmaz direk Parmak'ı denerdim orada.

Parmak'ın kariyer verilerinden bir kısım :

<tbody>
Oynadığı:

On Numara (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
57 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
11 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)
9 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/10)

Sol Kanat (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
28 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/11)

Merkez orta saha (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
25 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
4 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)
3 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/7)

Orta saha sol (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
16 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
1 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/9)

Orta saha sağ (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
7 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/8)

Önlibero (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)
3 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/6)

Sağ Kanat (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
2 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
- (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)
1 (https://www.transfermarkt.com.tr/abdulkadir-parmak/leistungsdatendetails/spieler/276337/saison/ges/pos/12)

</tbody>

Kaldı ki Yusuf da bildiğimiz klasik 10 numara gibi oynamıyordu.

Parmak şu kadroda ona muadil olabilecek tek oyuncu. Sturridge hariç.
orta sahamızın kırılgan oluşunun tek nedeni parmak değil diğer oyuncularında buna katkısı var ben parmak konusunda olumsuz değilim ısrar edilmeli görüşüm var zaten her iyi not vermediğimiz bölgeye 5-10 milyon Euro veremeyeceğimize göre az öz transfer yapılmalı taraftarıyım

Orkun 61
23.08.2019, 17:44
orta sahamızın kırılgan oluşunun tek nedeni parmak değil diğer oyuncularında buna katkısı var ben parmak konusunda olumsuz değilim ısrar edilmeli görüşüm var zaten her iyi not vermediğimiz bölgeye 5-10 milyon Euro veremeyeceğimize göre az öz transfer yapılmalı taraftarıyım
Kesinlikle :yattara2:

fanatikdevri
23.08.2019, 17:44
Ben dünkü maçta özelde Saraçoğlu genelde deplasman oyunumuzun provasını gördüm

Ortasaha böyle geçilirse ve golcülerimiz gününde olmazsa fark yere bu oyun,hiç güveinilir bir futbolumuz yok.Günlük iş yapıyoruz.

Samet Berber
23.08.2019, 17:48
Bu maçı 6.1 de kazansaydık bunu yazmaya gelecektim, maalesef güven veren bir futbol oynamıyoruz. Top bizdeyken ne kadar iyiysek rakipteyken de o kadar kötüyüz. Topu kaptırdıktan sonra ne doğru düzgün alan kapatabiliyoruz ne pres yapabiliyoruz topu alan rakip oyuncu yeteneksiz bile olsa 20 metre depar atıp kalemize inebiliyor maalesef böyle futbol oynanmaz.
Ünal hocanın artık bunu çözmesi lazım diyorum ama çözmek için de bir çalışma içerisinde olduğunu da düşünmüyorum ama dediğim gibi bu çok ciddi bir sorun ileride başımıza iş açacak.

yatmaztara
23.08.2019, 17:52
Penaltı konusunda bağışıklık kazanan bir tek benmiyim? Frikik kaçırmışız gibi hissettim. :)

Yasin Altuntas
24.08.2019, 01:22
https://youtu.be/5GoAlo1J7Ls

Galiba ilk defa kanalimizda mac özeti yayinladik (resmi bir mactan). Gayet güzel bir uygulama.

Sent from my iPhone using Tapatalk

artvints
24.08.2019, 02:34
Yediğimiz gol çok garip geldi. Golü atana pası vereni karşılayan Novaktı ama sağ bek mevkisinde karşıladı. Sol bek tarafında ise Pereira vardı. Ben mi yanlış gördüm yoksa kontratakta mı yakalandık.?
Rakip sol tarifimizdan korner kullandı onun dönüşüydü, pereira ön direği almıştı heralde novak arkada adam tutuyordu. Hucum oyuncularimiz topla alakasız öne çıktı, basit bir atak yedik.

lazminator61
24.08.2019, 02:36
Guruplara kalirsak kesin 2,92 mio € girecek kasamisa.

Sturruge belese gelmis oliyor ozaman ;)

B.Yiğit
24.08.2019, 09:33
Bu savunma anlayışı ve orta saha kurgusuyla FB ile oynarsak farklı mağlup oluruz çok rahat kalemize gelecek bir takım ayrıca pozisyonsa bizi sokmayacak bir takım FB struddige iyi çıkmalı önazide iyi dönmeli yoksa fark yerizÖzellikle Parmakla imkanı yok ortasahada üstünlük kuramazsın. Bu maçta durması gerektiği yeri bilen bir adam şart. O da Mikel'dir.

Son FB deplasmanını hatırlayın Parmak ile o deplasman geçmez.

omondoles
24.08.2019, 15:22
Dikkat ettimde 3. Golde novak’ın payı en az %30

Mavican
25.08.2019, 21:10
Bazen eku-waka da dinlenmeli hocam.

AyhanPe
25.08.2019, 21:32
......

sessizkral_1
25.08.2019, 21:39
AEK Maçında sosa,nwakame, parmak hatta ömür dinlenmelidir !

takım ayakta duramıyor

3-1 in avantajıyla çıkmalıyız.

fener maçı bugünkü oyunu affetmez. !!