PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporumuz'a Avrupa'dan Hangi Alanda Çalıştırıcı (Coach) Alınmalıdır?

erenslash
15.08.2019, 21:20
Merhaba arkadaşlar,

Trabzonspora avrupadan size göre hangi alanlarda çalıştırıcı( coach-staff member )alınmalıdır?

Bana göre avrupadan kondisyoner,taktisyen,teknik ve şut çalıştırıcı alınmalıdır.

+
Size göre Trabzonsporun bazı genç topçuların daha hızlı ve daha çabuk gelişememesinin nedenleri Türk hocalarının ileri derecede bilgi ve teknik çalışma eksikliğiyle alakası yok mudur?

saygılarımla,

jönts
16.08.2019, 00:10
Her alanda. Ben yardımcı antrenör hariç takıma Türk antrenör koymam.

Yardımcı antrenör de hocanın kontenjanından işte.

Yerli ve yetenekli tek antrenörümüz Alper Boğuşlu idi.

Bir de tercüman Halil.

jairzinho
16.08.2019, 05:02
italyan kondüsyoner şart

fitness antrenörleri şart bu takıma

halilaziz61
16.08.2019, 09:21
Bir sorun var
Yusuf'un gittiği takımda yeni hocası kondisyon olarak tüm takımın gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açımızdan.

Sorloth şimdi iyi nedeni hazır olarak gelmesi ilerleyen zamanda kondisyonu düşer nedeni bizim takım antrenörleri ve çalışma biçimleri

İngiliz takımları gerektiğinde haftada 3 maç yapıp fakir takir oynarken Türk takımları haftada 2 maç yapınca dili dışarda geziyor.

Bu çok ciddi problem.
Üzerine acilen düşülmesi lazım

erenslash
16.08.2019, 09:44
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@halilaziz61 (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=2694)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> "Yusuf'un gittiği takımda yeni hocası kondisyon olarak tüm takımın gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açımızdan."

anahtar bir mevzuyu dile getirdin bravo

adamlar aslında lille bize istemeden sinyali vermiş

sadece kondisyon mu eksik? takımda şut ,teknik taktik ileri derecede zekayı kulllanma becerisi gitmiş durumda

ve verim alman gereken topçudan da tam verim alamassın elindeki yeteneği işleyecek mentorlar lazım bununda çaresi avrupa

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2019, 09:47
Bir sorun var
Yusuf'un gittiği takımda yeni hocası kondisyon olarak tüm takımın gerisinde demesi tam bir rezillik bizim açımızdan.

Sorloth şimdi iyi nedeni hazır olarak gelmesi ilerleyen zamanda kondisyonu düşer nedeni bizim takım antrenörleri ve çalışma biçimleri

İngiliz takımları gerektiğinde haftada 3 maç yapıp fakir takir oynarken Türk takımları haftada 2 maç yapınca dili dışarda geziyor.

Bu çok ciddi problem.

Dediğin doğru, ama Yusuf'un bizim kampa çok geç katıldığı da bir gerçek...

Onun da etkisi olabilir kondisyon eksikliğinde...

pReN@_61
16.08.2019, 16:19
Bir sorun var

Bu çok ciddi problem.
Bu mantık çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumları)

İnşallah bu böyle olmaz..

Ahmet Aksu
16.08.2019, 19:32
yani y.dışından kaliteli antrenör-kondisyoner falan bulmak zor olmasa gerek.

ama türkiyede bu sistem yandaş mantığı ile ilerliyor yabancıyı kimse istemez tüm hocalar etrafında kaliteli olsun olmasın beraber hareket edeceği birini ona bağlı birini istiyor maalesef.

Burakakcaabat
16.08.2019, 19:52
Bu gereksiz başliğin kilitlenmesini talep ediyorum..

erenslash
08.09.2019, 04:57
Yukarı up up tam sırası hazır sağlık ekibi gündeme gelmişken

ozturk
08.09.2019, 06:20
Bu mantık çerçevesinde Sörlot gittikçe geriye gidecek(mevcut ülke kondisyon vs. durumları)

Güzel öngörü.Gerçekten de gün geçtikçe geriye gitti. Bu konuya el atılması gerekiyor bence

Anıl C
08.09.2019, 07:53
Basliga damlar tatlisu milliyetcileri ve iftira atanlar.

DURAS
08.09.2019, 08:02
Normalde bu isteğin gereksiz olduğunu düşünüyordum. Önce Lille hocasının sonra soldadonun tespitleri beni şüpheye itti. Trabzonspor özelinde değil de Türkiye özelinde bir sıkıntı var.

Alper Beyazay
11.09.2019, 21:12
Merhaba arkadaşlar,

Trabzonspora avrupadan size göre hangi alanlarda çalıştırıcı( coach-staff member )alınmalıdır?

Bana göre avrupadan kondisyoner,taktisyen,teknik ve şut çalıştırıcı alınmalıdır.

+
Size göre Trabzonsporun bazı genç topçuların daha hızlı ve daha çabuk gelişememesinin nedenleri Türk hocalarının ileri derecede bilgi ve teknik çalışma eksikliğiyle alakası yok mudur?

saygılarımla,

Öncelikle direk savunma antrenörleri lazım, kondisyoner, taktisyen. Bu 3'ü en önemlileri. Bunlar olsun da diğerleri olmasa da olur..

erenslash
11.09.2019, 21:26
zaten bunların üçü alınsa ileride de altyapıya alınsa daha sonra a takıma bu dediğin üç antrenörün üstüne ekstra taç,şut,atak, fitnessc ek alınsa çok şey değişir düşünmesi bile ne kadar insana umut veriyor
Öncelikle direk savunma antrenörleri lazım, kondisyoner, taktisyen. Bu 3'ü en önemlileri. Bunlar olsun da diğerleri olmasa da olur..

Enes Ünal Kaya
12.09.2019, 09:23
Herkesin gördüğünü kulüp yetkilileri göremiyormu acaba.

jönts
12.09.2019, 14:14
Zaman zaman antrenmanları izliyorum. Benim 15 yıl önce çeşitli kulüplerin altyapısında oynarken gördüğüm antrenmanların bir tık ötesini yapıyor takım. Hiç mi bir şey değişmez? Ben sidikli yerel takımlarda antrenman yapıyordum, sen milyonluk kulüpsün. Ayak tenisi, beşe iki, yarı saha maç, halı sahada yaptığımız ısınmalardan farkı olmayan birkaç çalışma... Taktik antrenmanlarını göremiyoruz ama bence ortada büyük bir vasatlık var, hatta sadece bizim için değil muhtemelen birçok Türk kulübü için de böyledir bu durum.

Şu an görevde oldukları için onların isimlerini vereceğim, kendileriyle bir problemim yok. Hüseyin Çimşir ne verebilir futbolcuya? Metin Aktaş ne kadar kaleciydi ki Uğurcan’a bir şey versin? Kondisyonerlere hiç girmiyorum ki bence en profesyonel adamlar onlar olmalı. Antrenörden kasıt antrenmanda futbolculara pas çıkarmaktan ibaretse getirin U19 oyuncularını antrenmana onlar versin pasları, en azından A Takım görürler.

OrkHun
12.09.2019, 14:42
her alanda alınsın. bu yetersiz dangalakların hepsi şutlansın. abuk sabuk kronik sakatlıklar, gidenin dönmemesi. topçuların 60'tan sonra dili dışarda gezmesi.
ne düzgün bir duran top organizasyonu ne akan oyunca çizilmiş hücumlar. anca ortada sıçan oynatın..

erenslash
12.09.2019, 22:29
aynen kardeşim süper yazmışssın bu yazının üzerine alkış derim renktaş! bir şey demeye gerek kalmıyor
Zaman zaman antrenmanları izliyorum. Benim 15 yıl önce çeşitli kulüplerin altyapısında oynarken gördüğüm antrenmanların bir tık ötesini yapıyor takım. Hiç mi bir şey değişmez? Ben sidikli yerel takımlarda antrenman yapıyordum, sen milyonluk kulüpsün. Ayak tenisi, beşe iki, yarı saha maç, halı sahada yaptığımız ısınmalardan farkı olmayan birkaç çalışma... Taktik antrenmanlarını göremiyoruz ama bence ortada büyük bir vasatlık var, hatta sadece bizim için değil muhtemelen birçok Türk kulübü için de böyledir bu durum.

Şu an görevde oldukları için onların isimlerini vereceğim, kendileriyle bir problemim yok. Hüseyin Çimşir ne verebilir futbolcuya? Metin Aktaş ne kadar kaleciydi ki Uğurcan’a bir şey versin? Kondisyonerlere hiç girmiyorum ki bence en profesyonel adamlar onlar olmalı. Antrenörden kasıt antrenmanda futbolculara pas çıkarmaktan ibaretse getirin U19 oyuncularını antrenmana onlar versin pasları, en azından A Takım görürler.

omondoles
13.09.2019, 03:55

Birde düşünün ki büyük takımlardan gelen futbolcular bunu görüp ne düşünüyordur?

Yiğit SARI
13.09.2019, 08:01
Her disiplinde en az 1 yabancı koç

Sadece isim değil tabiki

Oğuz ZEYTİN
13.09.2019, 08:23
Harika bir başlık... Aklıma bir asır öncesinin Abdullah Cevdet'i geldi. Yalan yok, bu adamla paralel düşüneceğim aklımın ucundan geçmezdi, ülkedeki spor iklimi sağ olsun!

Şaka bir yana, yabancı sayısı artmışken yeni Novaklar, Nwaekemeler bulmalısın. Aslında iki güzel örneğimiz var: Broos ve Halilhodzic. Adamlar önümüze ışık tuttu. Biz yüce Trabzonluluk gurur ve bilmişliğimizle afaroz ettik.

Basketbolda Bazarevich geldi. Rus milli takımını çalıştırıyor şimdi... Eline kadro vermedik. Oyunculara para ödemedik. Rusya'da çıktığı bir yayında bizim için "Para ödemeden başarı bekliyorlar. Bu takıma tecrübeli yerli oyuncu lazım. Almadılar." dedi.

Velhasıl, koç veya kondisyoner tabii önemli. Öncesinde hesap, kitap bilen, gereksiz konuşmayan, işini disiplinle yapan profesyonel yöneticiler ithal etsek fena olmayacak. Bence oradan başlamalıyız. Ha, onlar böyle bir ortama gelir mi? Orası meçhul...

David_LuiZ4
13.09.2019, 15:59
Bu tarz konuları dile getirdiğin zaman yabancı hayranlığı suçlamasıyla yüz yüze kalıyorsun...Bir şeyin en iyisi neredeyse gider oradan alırsın maksadın "kalite" görmekse şayet..

Demirel'in dediği gibi benzin vardı da biz mi içtik veya Tatlıses'in dediği gibi Oxford vardı da biz mi gitmedik?

Türk sanat ve siyasetine damga vurmuş bu iki ismin haykırışı son derece doğru bir haykırıştır..

Türkiye'de işinin ehli, sağlam, profesyonel ve bilimsel metodlarla çalışan kondisyonerler terapistler psikologlar savunma ve hücum koçları var da haberimiz mi yok? Yok işte bunlardan bu ülkede kardeşim kabul et bunu..Eğitim sistemin bilimi ve iş disiplinini en önemlisi yaratıcılığı teşvik etmiyor..Bunlar olmayınca yerelden yetişmiş beyinler görevini sağlıklı yapamıyor..Bu demek değildir ki Türk insanı iş bilmez gerizekalı bir mahluk...Beynini çalıştıran Türk insanı bu topraklardan neden göç ediyor zannediyorsunuz? Siz hiç birkaç istisna dışında yurtdışında eğitim öğrenim görmeden ya da o topraklarda yaşamadan ortaya çıkmış herhangi bir sektörde allame olmuş bir vatandaşa rastladınız mı?

Modernist padişah II. Mahmud bile orduyu lağvedip yeni bir ordu kurup başına Alman kökenli Prusyalı subayları danışman olarak getirdi..Adamı tuttular gavur padişah olarak nitelendirip tukaka yaptılar kendi döneminde..Oysa padişah gerilemiş köhnemiş savaş kazanma ihtimali bir hayli düşük olan orduyu modernize edip yeniden ayağa kaldırmanın çabası içindeydi..Padişan Il.Mahmud bir şey daha yaptı..Yurtdışına askeri eğitim öğrenim için öğrenci gönderdi..Bunu da gitsinler bir şeyler kapsınlar dönsünler memlekete adamakıllı hizmet etsinler diye yaptı..Keza Mustafa Kemal Paşa da kendi döneminde birçok öğrenciyi devlet bursuyla Avrupa'ya göndermiştir...Her iki hükümdarın da amacı yukarda bahsettiğim "kalite"yi memlekete getirmekti..

Daha önce de yazdım Trabzonspor Trabzon için bacasız sanayiidir..Bu sanayiiden hiçbir liyakate sahip olmadan para kazanan tonla insan var yerel bakımdan..Bu çıbanı kesip atacaksın..Bu hastalığı tedavi edeceksin..

Çözümü çok basit kardeşim...Ya dışardan yetişmiş alanına hakim branşının en iyisi personel getireceksin ya da içeriden zeki bıçkın kafası çalışan kişilerin maddi olarak arkasında durup yurtdışına eğitim öğrenim için göndereceksin...İlmin yoksa ilimin olduğu yere gideceksin..

Bu meselede yazacak çok şey var da uzatmayalım daha fazla..Yalnız başkana buradan sesleniyorum..Bilimin ve bilimsel metodun olmadığı bir kurumda başarının gelmesi imkansızdır..Trabzonspor'da icraat yaparken bu gerçeği yani bilim gerçeğini her konuda baz alması, kararlarını buna yönelik uygulaması kendisi içim daha hayırlı olacaktır..Bu kulübün tarihine adını altın harflerle yazdırmak istiyorsan düsturun bilim olmalı..Başarı böyle gelir..

Emre Doğan
13.09.2019, 16:28
Football Manager 19 verilerine göre en iyi antrenörlerin içinde boşta olanların bazılarını paylaşalım.

https://www.transfermarkt.com.tr/nicolas-dehon/profil/trainer/5740

https://www.transfermarkt.com.tr/alberto-aguilar/profil/trainer/69689

https://www.transfermarkt.com.tr/martin-klug/profil/trainer/35317

https://www.transfermarkt.com.tr/darlan-schneider/profil/trainer/2151

https://www.transfermarkt.com.tr/tony-colbert/profil/trainer/16235

https://www.transfermarkt.com.tr/jose-daniel-di-leo/profil/trainer/35098

https://www.transfermarkt.com.tr/giuseppe-irrera/profil/trainer/8702

Antonio
13.09.2019, 16:38
alegri boşta onun yardımcıları olabilir italya bu noktada çok iyi . ünal karaman kötü giderse ben şahsen allegriyi bu takıma getirmek isterim.

Sefer A.
13.09.2019, 19:53
5 yıldır kulüpte diyetisten olan kuzenim, kendi iş yerinde çalıştırdığı genç birini kulübe alt yapıya stajyer olarak aldırıyor, kız epey istiyordu bunu...
Sonra birkaç ay geçiyor, nasıl oluyorsa tecrübeli olan diyetisyene "gel aynı şartlarda alt yapıda çalış" deniyor, küfür eder gibi yâni... peki bunun sebebi ? Stajyer olan ve pek tecrübesi olmayan kişinin A takım diyetisyenliğine getirilmesi

Ondan sonra sorsan kurumsallık profesyonellik derler... yersen...

Tabi bu konuda benim bildiklerim bunlar, başka bilgisi olan varsa söylesin bilelim, benim ille de yakınımdır diye birini savunacak hâlim yok, eksik bilgi verdiyse sorarım ona ben hiç sorun değil....

Hepsini geçtim, teknik heyet hoca falan nasıl bu tarz şeylere göz yumabiliyor...
Hadi gideni geçtim, gönderilir sebepsiz dahi olsa, ama gelen bâri "aaa bak bu diyetisyen iyidir" dedirtsin

Olanlar bitenler, hep ikili ilişki hep adamcılıktan dolayı, olumluysa sana bir şey olmaz ama hafif rahatsızlık veriyorsan geçmiş olsun... yazık valla

Mustafa YILMAZ
13.09.2019, 21:15
Olanlar bitenler, hep ikili ilişki hep adamcılıktan dolayı, olumluysa sana bir şey olmaz ama hafif rahatsızlık veriyorsan geçmiş olsun... yazık valla

bunu diyorum işte hep ülke tepeden tırnağa böyle liyakat denilen olay çok az yerde geçiyor geneli adamın varsa. mesela mesleğin marangoz olsun adamın varsa alt yapı sorumlusu bile olursun. aşırı derecede ciddiyim bu konuda.

biz eğitimi önemsemiyoruz ama özkan sümer'in dediği net; "yetenekli insanları kullanma yeteneğine sahipseniz bir şeyler üretmek mümkün"

Sefer A.
13.09.2019, 21:28
bunu diyorum işte hep ülke tepeden tırnağa böyle liyakat denilen olay çok az yerde geçiyor geneli adamın varsa. mesela mesleğin marangoz olsun adamın varsa alt yapı sorumlusu bile olursun. aşırı derecede ciddiyim bu konuda.

biz eğitimi önemsemiyoruz ama özkan sümer'in dediği net; "yetenekli insanları kullanma yeteneğine sahipseniz bir şeyler üretmek mümkün"
Hepsini geçtim tecrübeyi de geçtim, bir futbol takımı diyetisyenliği ilgi/uzmanlık alanı obezite olan birine emânet edilir mi ?
Ne taraftan bakarsan bak ı ıh, olmuyor

Mustafa YILMAZ
13.09.2019, 21:45
Hepsini geçtim tecrübeyi de geçtim, bir futbol takımı diyetisyenliği ilgi/uzmanlık alanı obezite olan birine emânet edilir mi ?
Ne taraftan bakarsan bak ı ıh, olmuyor

onu diyorum işte o kişinin mesleği marangozda olabilirdi neyse ki az biraz bir şeyler biliyordur.

yurt dışındasın sefer buranın havasını uzun süreli solusan şaşırmazsın hiç bir şeye, öyle dandik bir zamanı yaşıyoruz, keşke alparslan zamanında olaydım da malazgirt savaşında yaralanıp yorgun düşeydim sonra köyümde bağ bahçe içinde yaşayıp öleydim.

sende yazmışsın işte adamın varsa bilmediğin bir iş bile olsa sen yönetirsin

erenslash
14.09.2019, 05:55
bu işi şurdan anlayın: abd,almanya,ingiltere,japonya gibi ülkelerin oprtak özelliği bilim ve stratejidir

bizde olmayan şey bunu futbola da uygularsan başarı gelir yoksa avcunu yalarsın

iyi futbol bilim adamları -antrenörler nerede var? almanyada ,ingilterede,vesaire iyi ülkelerde.

bir komutan düşün bilinci yüksek ve bilimsel bir ekibi var

konumuz fizik-spor bu da stratejik zeka gerektiriyor

santranç gibi heh bilimsel düşünceleir kıt olan ekiple başarılı olamassın yabancılar bu konuda bilimsel konularda algıları açık Türklerin kapalı mevzu bu

çok azı algısı açık oluyor onlardan da bize hayır gelmiyor yurt dışına gidiyorlar

müzikde de böyleyiz .sebebi perspektifli dar görüşlü olman.herkes söyle dğeil yüzde seksen böyle.misal müzik ve sinema konusunda da başarısızsın.bunun sebebi bilim ve bakış açısı futbolda da böyle bu aslında

müzik de bilimdir.hayatın kendisi bilimdir arkadaşlar hayatı anlamassan futbolda da bitersin müzikde de.

bilim okulda öğretilen değil hayatın içinde olan şeydir aslında ki okullarda bilim öğretmezler zaten gerçek bilim hayatın kendisidir.

hayatın kendisinin bilim olduğunu anlayan insanlar iyi öğretici olurlar sana doğruları öğretiler böyle eğiticiler bulmanız lazım bunların sayısı da az.

klopp bunlardan bbiri misal teknik ekibi de keza öyle

Anıl C
14.09.2019, 09:53
5 yıldır kulüpte diyetisten olan kuzenim, kendi iş yerinde çalıştırdığı genç birini kulübe alt yapıya stajyer olarak aldırıyor, kız epey istiyordu bunu...
Sonra birkaç ay geçiyor, nasıl oluyorsa tecrübeli olan diyetisyene "gel aynı şartlarda alt yapıda çalış" deniyor, küfür eder gibi yâni... peki bunun sebebi ? Stajyer olan ve pek tecrübesi olmayan kişinin A takım diyetisyenliğine getirilmesi

Tabi bu konuda benim bildiklerim bunlar, başka bilgisi olan varsa söylesin bilelim, benim ille de yakınımdır diye birini savunacak hâlim yok, eksik bilgi verdiyse sorarım ona ben hiç sorun değil....

Hepsini geçtim, teknik heyet hoca falan nasıl bu tarz şeylere göz yumabiliyor...
Hadi gideni geçtim, gönderilir sebepsiz dahi olsa, ama gelen bâri "aaa bak bu diyetisyen iyidir" dedirtsin

Peki kuzenin karari noldu bu durumda?

Oğuz ZEYTİN
14.09.2019, 11:33

Sefer, yanlış anlamazsan bir şey soracağım.

Kuzenin Trabzonspor'dan önce (staj haricinde) hangi kurumlarda çalıştı? Kaç danışana çözüm buldu? Buna dair bize bilgi verebilir misin? Kendisi göreve hangi şekilde getirildi? Açık pozisyona iş başvurusu mu yaptı? Yoksa kulüpte tanıdığı var mıydı?

Hani gönderilişi konuşuyoruz ya, getirilişi de acaba eski stajyeri gibi miydi?

Yanlış anlama, kurum kültürü bozuk dedik. Bu bir günde bozulmaz. Beş yıl önce bundan iyi miydi, yoksa aynı mıydı merak ettim.

mawro61
14.09.2019, 12:37
Geri kalmış arap ülkelerinin genel sorunu bu.
Bu cografya ve kulturde Bilim ve liyakat hiçbir zaman deger görmedi.
Bundan sonra da değişmeyecek.
Herkes her daim yükünü tutmak, kendisini ve yakın çevresini ihya etme derdindedir.
Fırsatını bulan mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde limitlerini zorlayarak sömürme derdindedir.
Geçiçi olan bu görevlerde mümkün olan maksimum çıkarı elde etmek için aç gozlulukle ve pişkince her şeye saldırırlar.
Sonuç mevcut hallerimiz.

Ahmet Aksu
14.09.2019, 13:15
ünal hoca da yetersiz çok ama ben olsam ünal ve hüseyin hoca hariç hepsini değiştirirdim.
gerekirse çoğunu y.dışından getirtirdim. olursa almanyadan takımlardaki antrenörleri ayartırdım. versinler parasını getirsinler. topçu getirmeyle bu işler bitmiyor.
doktorundan diyetisyenine kondisyonerinden malzemecisine kadar sıfırdan temizlik yapardım..

gerekirse bunun için taraftar olarak baskı yapalım..
transfrde hoca da etkimiz olduğuna göre antrenör vb kişiler etkimiz daha kolay olur.
bence şimdiden transfer dosyasında bu konuyu tartışalım buradaki scoutları göreve çağırıyorum :D

jönts
14.09.2019, 18:57

Sorloth 1 ayda fiziksel olarak %10 geriledi en az. Her şey gün gibi ortada aslında.

omondoles
14.09.2019, 20:49

Adam zaten geriye gitmiş.

erenslash
16.09.2019, 00:21
oldu bile

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2019, 08:29
Sağlık ekibi
Kondüsyoner
TERAPİ ekibi

alper*
17.09.2019, 08:38
Kondisyoner.

ccd6167
17.09.2019, 09:22
Bu konunun çözümü o kadar basit aslında ama yöneticiler risk almıyor

Türkiyede alanında iyi 4-5 tane yardımcı koç kondisyoner fizyoterapist hepsini tespit edersin

Avrupaya ( çünkü futbolun kalbi) 5-6 aylığına kursa gönderirsin alanları konusunda ya da süreyi uzatırsın

bu yardımcılar hem dil öğrenir hem de alanında uzmanlaşırlar

kusura bakmayın ama 30 yıldır hocalık futbolcu olan adam ingilizce bilmiyorsa ( o kadar çok pratik yapma şansı var) bu işi yapmayacak

ALDENİRO
17.09.2019, 11:57
Başlık için tşkürler.

Takımın yıllardır kondisyon yönünden eksikliği zaten vardı. Hani diyorduk ya bize gelen kötü oynuyor deyip yuhluyorduk. Bir sürü örneği de vardır. Neyse önemli olan bu eksiğin görülmesi.

Bu yüzden ünal hoca tüm yetkileri istemiş olabilir. Diyetisyeninden kondisyonerine kadar kendi belirlemek istiyor. Bence haklı tamam paramız kısıtlı ama böyle şeylerde cimrilik etmek doğru değil.

Bu kondisyonla Getafe maçını alamayız. Anca kontra atak oynarsak belki.

61Firtinasi61
17.09.2019, 13:15
Hayret simdi de, Yabanci Antrenör araniyor.....bunu anlamis deyilim.
Yahu o zaman
fatih terim nasil yetiyor gs ye....
ersun yanal nasil yetiyor fb ye….
erol bulut nasil yetiyor Alanya ya…..

Hayret…..

halilaziz61
17.09.2019, 13:22
Teknik ekip sadece şunun mantıklı açıklamasını yapsın hiçbir şey almaya değiştirmeye gerek yok.

Geldiği ve oynadığı ilk 3 maçta neredeyse tüm iki mücadeleleri kazanan ve 3 gol atan Sorloth'daki inanılmaz düşüşün sebebi ne?

halilaziz61
17.09.2019, 13:23
Hayret simdi de, Yabanci Antrenör araniyor.....bunu anlamis deyilim.
Yahu o zaman
fatih terim nasil yetiyor gs ye....
ersun yanal nasil yetiyor fb ye….
erol bulut nasil yetiyor Alanya ya…..

Hayret…..

Yetmiyor, yetmediği de herhangi bir Avrupa maçında ortaya çıkıyor
Adamın içinden geçiyor Avrupalı takımlar kondisyon olarak

halilaziz61
17.09.2019, 13:24

Maalesef oldu :((
Hiç istemedigim bir şeydi :((

erenslash
18.09.2019, 11:15
hocam ne demek ben teşekkür ederim.Ünal hocaya personel alma işini bırakırsak bize kimleri getirebilir? sizce o kadar geniş düşünebilecek bakış açısında sahip mi?
Başlık için tşkürler.

Takımın yıllardır kondisyon yönünden eksikliği zaten vardı. Hani diyorduk ya bize gelen kötü oynuyor deyip yuhluyorduk. Bir sürü örneği de vardır. Neyse önemli olan bu eksiğin görülmesi.

Bu yüzden ünal hoca tüm yetkileri istemiş olabilir. Diyetisyeninden kondisyonerine kadar kendi belirlemek istiyor. Bence haklı tamam paramız kısıtlı ama böyle şeylerde cimrilik etmek doğru değil.

Bu kondisyonla Getafe maçını alamayız. Anca kontra atak oynarsak belki.

Mollasalihoğlu
18.09.2019, 12:34
Kusura bakmayın ama gördüğüm an saçma başlık.

Yabancı hayranlığı var maalesef.
İtalyan kondisyoneri var gs'nin. Çok mu iyi? Sakat mı vermiyor?

Yusuf Yazıcı sezon başında kamp boyu sakattı, satacağımız için değilmiş gibi davrandık.

Bilmeden çok rahat ahkam kesiyorsunuz :)

Yasin Altuntas
21.09.2019, 15:06
https://youtu.be/f7ymFyVUzm4

Sturridge icin nerdeeen, nereye. Röportaj ne yazik ki sadece almanca, ama dünya kulüplerinin böyle seylere bile ne kadar önem verdigini gösteriyor aslinda.

Ha bu arada videonun sonuna dogru oruc ile alakali bölüm de cok önemli. Bazi „profesyonel sporcu oruc mu tutar“ diyenler iyi dinlesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erenslash
23.09.2019, 00:11
sturridge olayından sonra sağlık ,kondisyoner ,yardımcı,kim varsa hatta masör bütün elemanlar

bütün personel kovulmalıdır hepsi istisnasız

Mollasalihoğlu
23.09.2019, 11:06
sturridge olayından sonra sağlık ,kondisyoner ,yardımcı,kim varsa hatta masör bütün elemanlar

bütün personel kovulmalıdır hepsi istisnasız

İyice saçmalamaya başladın.

BlackPanther
24.09.2019, 00:30
Kesinlikle Almanyadan olmalı. Alman liginin futbolcuları güçlü fiziği ile göze çarpıyor.

Anıl C
25.09.2019, 11:20
Hatta tüzüğe 'teknik ekipte Türk bulundurulması kesinlikle yasaktir, Ingiliz ve Alman teknik direktörler öncelikli olmalidir" eklenmeli.

erenslash
26.09.2019, 08:08
o kadarda değil hocam :D sonra yanlış anlarlar Türk düşmanı derler.ama Türklerin bilimsel anlamda yetersiz olduğunu vurgulamak için dediğini biliyorum.evet yüzde sekseni yabancı olan sadece ama sadece yüzde yirmilik kısmı iyi eğitim görmüş Türk personelden oluşan bir teknik kadro olmalı .İyi bir Türk doktoru ve başka anadolu şehirlerinden bir kaç Türk olbilecek en iyi altyapı hocası + tercüman Türk olmalı misss derim.Şimdi bazıları saçmalıyor ama bilmiyorlar sanırım Osmanlıda Fatih Sultan Mehmet çok modern biriydi.Yani kendisi avrupaya ve bilime önem veren tek padişahtı.Batıya önem veren padişahtır.Milliyetçi arkadaşların Fatihin batıya ne kadar önem verdiğini bu sayede İstanbulu feth ettiğini anlaması lazım.İngiliz ve Almanlar bu işi en iyi yapanlar kesinlikle.Şu takımın başında teşbihte hata olmaz Fatih Sultan Mehmet gibi biri olsa inanın şey derdi İngiltere ve Almanyadan hoca alalım derdi hatta onla yetinmez avrupadan en iyi eğitimcileri getirip bazı ülke genelinde Türk yetenekli hocaları da takıma kazandırırdı.
Hatta tüzüğe 'teknik ekipte Türk bulundurulması kesinlikle yasaktir, Ingiliz ve Alman teknik direktörler öncelikli olmalidir" eklenmeli.