PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yabancı Futbolcularla İlgili Yeni Düzenleme!

DKaraduman
18.01.2007, 22:12
Yabancı futbolcularla ilgili yeni düzenleme
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yabancı uyruklu futbolcularıyla ihtilaf yaşayan kulüplerin, “Ülkemizdeki yabancı uyruklu futbolcu kontenjanının 6 ile sınırlandırılmış olması aleyhimize kullanılmaya çalışılıyor” yolundaki şikâyetlerinin arttığı gerekçesiyle, yeni bir düzenlemeye gidilmesi kararını aldı.
Buna göre federasyondan yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Kulüplerimizin ekonomik kayıplarının önüne geçilmesini de hedefleyen karar uyarınca, kulübüyle ihtilaf sürecinde bulunan yabancı uyruklu futbolcular, tarafların sözleşmeye dayalı sair tüm hakları saklı kalmak koşuluyla, kulübün yabancı uyruklu futbolcu kontenjanına dâhil edilmeyecek. Bu konumdaki yabancı uyruklu futbolcular, sezon sonuna dek kadroya alınmayacak. FIFA’nın futbolcuların statüleri ve transferlerini düzenleyen sirkülerinin 15. maddesi gereğince, bir sezon süresince müsabakaların %10’undan daha azında oynatılması halinde, bu kapsamda olan yabancı uyruklu futbolcular sezon sonunda sözleşmelerini sportif haklı sebeple feshedebileceklerdir"

DKaraduman
18.01.2007, 22:13
Ya ben şu dediklerinden hiçbişey anlamadım???

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 22:15
işin özü yabancı futbolcuların kontenjanı fırsat bilip kulüpleri sıkıştırarak maddi zarara sebep olmalarına mani olacak bi karar.
gayet gerekliydi..

Salih61
18.01.2007, 22:19
çok iyi bir karar federasyonu kutluyorum

kutoz
18.01.2007, 22:20
veya kısacası, Uusoyu destekleyen Trabzonspor'a Federasyon tarafından küçük bir kıyak... Eeee, büyüğü gs.ye yapıldığı için, biz bununla idare edelim.

(Keşke bu duruma düşmeden önce böyle bir düzenleme yapılsaydı, keşke...)

Hüda Topaloğlu
18.01.2007, 22:20
En güzel açiklama bir örnek vermektir

Sayitoğlu, kadrolarında 7 yabancı oyuncu bulunduğunu, ancak Futbol Federasyonu'nun bugün aldığı karar sonrası futbolu bıraktığını bildiren Szymkowiak'ın sözleşmesinin feshine gerek kalmadığını söyledi.

Claret&Blue
18.01.2007, 22:48
Çok Kıymetli(!) ve dahi ki bazı taraftarlarımızın en çok sevip
Trabzonsporun Bulunduğu al-i durumla ilgilenmeyip zat-ı şahanelerine verdikleri desteklerle gözleri yaşarttıran ,
Bir bastırışta 300 Milyar TL yi Trabzon kulublerine veren ve bu katkıyıda Trabzonspor kulübünün resmi sitesinden büyük bir incelikle alem-i Cihana duyurmayan(!),
Sadece zor durumda kaldığı anlarda bir şehr-i Vatanı olduğunu hatırlayan,
Aslen aslı ile örtüşmeyen bir camianın izlerini takip etmek ve eski bir Başkana haddini bildirmek(!) uğruna Trabzonsporun Küme düşme potasında can cekmesini sağlayan pek mühim şahsiyetin
Yaklaşan Seçim tamtamları ortamında büyük desteğine ihtiyaç duyduğu şehr-i vatanına(!) karşı yaptığı mini mini minnacık bir iyilik.:rolleyes:

(eh keşke Yönetimimizin bir defalığına da olsa bir planı,programı olsa idi de böyle bir minnete ihtiyaç duymasaydılar)

bu arada Kuddusi atamasıda ayrı bir muammaya hiç girmeyelim o konuya:eek:

selcukuzun
18.01.2007, 23:05
vay yine yetişti amcaları
trabzon zora düştü amcaları hemen karar çıkartıverdi... NERDE KALDI EŞİT MESAFE NERDE KALDI ADALET.... http://www.internethaber.com/images/pencil.gifAYDOGMUS18 Ocak 2007 Perşembe 18:37devam boyle
dıyet borclarını cabucak odemeye bak alıstık senın oyunun ortasında kurallarla oynamana bu karar kıme yaradı.yoksa trabzon olmasın... http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=63308

Beylerin zoruna gitmiş. Gerekli cevabı verdim :trabzonspor:

Bartuğ13
18.01.2007, 23:08
aslında ben de bişey anlamadım ihtilaf itilaf müttefik devletler gibi bişeyler yazıyo ama özü iyi bişey biizim için galiba

İslam Sezer
18.01.2007, 23:09
mükemmel bir karar oldu yani işimiz zordu yoksa,hemen elleri satamazsak, şimeğin anlaşmasını mecbur iptal edecektik.

HALİT KARAKAŞ
18.01.2007, 23:10
Ehh artık o kadar da olsun,pilavı her zaman başkaları yemesin.bu karar bizi szymek için çok olumlu oldu.yabancı transferi yapılabilir.bu karar szmeyk,i etkisiz eleman kıldı.tebrikler federasyon,,,,

Egemen Yılmaz
19.01.2007, 00:45
sanki tam bizim ihtiyacımız olan bir düzenleme

Vkgz
19.01.2007, 00:48
bence el altından bizimkilerin yaptırdığı düzenleme

Özgür Öztürk
19.01.2007, 00:54
sanki tam bizim ihtiyacımız olan bir düzenleme

Zaman olarak bize özel bir karar zaten.

ileri_libero
19.01.2007, 01:14
zaten türkiye'de adaletsizliğe karşı çıkanlar pek azdır.seslerini çıkaranların büyük çoğunluğu kendi lehlerine neden haksızlık yapılmadığındandır.
trabzonspor'un böyle ayak oyunlarına ihtiyacı yoktur.takım öyle ya da böyle kümede kalacaktır. kupa için ise geçen sezon bjk ye ne yapıldıysa bu sene de bize aynısı yapılacaktır. tetikçi kudusi bu iş için başlangıçtır....

mahmuter61
19.01.2007, 08:25
EEE beyler Sn Ulusoy önümüzdeki günlerde Trabzonspor için canımı verdim derse şaşırmayın!Gs nin kölesi Ulusoy gs den yediği şamarın izi silmek acısını hafifletmek için tıpkı dansöz ergunGÜRSOY gibi Trabzona sarılmıştır.Bu iki ahmakla aynı memleketin insanı olmak gücüme gidiyor!!!Bu iki rezalet in Trabzonla uzaktan yakından ilgisi yoktur kamuoyuna duyurulur...

liginefendisi
19.01.2007, 13:25
Selam

Dönüp dolaşıp Şenol Hoca'nın o güzel sözüne dönüyoruz "Türkiye'de hukukun gücü yok,güçlünün hukuku var".Ben böyle kayırılma istemiyorum...Sırf başkana destek veriyor diye yönetime böyle bir kıyak yapılması ancak muz cumhuriyeti federasyonunda olur!!!
Bizi bitiren,bizi mahveden;özeleştiriden uzaklaşmamız ve "benim hırsızım iyidir" mantığıdır bence...Kurallar kurumlara karşı bu kadar esnek olmamalı...Federasyon Erdinç'in pek de ahlaki olmayan transferine müsaade ettikten sonra şimdi de yabancılarda bizi kolluyor...Bu destek, karşılıksız olmadığı gibi yakın zamanda sülüklerin bize hakaretleri şeklinde geri dönecektir.
Mantık Türk kulüplerini korumaksa bu kural niye başımız sıkışınca gündeme geldi?Aynı dertten müzdarip olmuş bir sürü Anadolu kulübü de vardı oysa...
İstemiyorum bu federasyonu da kıyaklarını da....Sadece adalet istiyorum,herkese adalet...Nobre'yi oynatıp fener'e şampiyonluk yolu açan adamlar şimdi çıkarları ters düşünce bize sığınıyorlar...Trabzonspor'un bir duruşu olmalı ya da ben öyle hayal ediyorum...Bizim bu taraklarda bezimiz olmamalı....

Burçak
19.01.2007, 14:33
kısacası bu her kulüp için iyi bir uygulama.
özet olarak bir futbolcu içi hiç bir maçta oynatmayacağım yazısı federasyona bildirilirse , yabancı kontenjanını doldurmamış oluyor.

Çetin
19.01.2007, 16:08
bu mantıklı karardan dolayı tebrik ediyorum federasyonu. bazı ezikler çıkıp hala daha sınırsız yabancı isterler şimdi.

erdal6167
19.01.2007, 18:48
sanki ulusoy bize onun için yapılan destek yürüyüşünden dolayı bir kıyak yaptı gibi ama neyse

A.Alper
19.01.2007, 20:06
mehmet ali ağca'yı salan zihniyet burada da kendini gösteriyor kanunlar kurallar lastik midir oraya çek buraya çek...miting işe yaradı galiba..

A.Alper
19.01.2007, 20:07
sanki ulusoy bize onun için yapılan destek yürüyüşünden dolayı bir kıyak yaptı gibi ama neyse

mesaj yazarken bu mesajı okumamıstım

aklın yolu birdir...

Murat61
20.01.2007, 01:17
veya kısacası, Uusoyu destekleyen Trabzonspor'a Federasyon tarafından küçük bir kıyak... Eeee, büyüğü gs.ye yapıldığı için, biz bununla idare edelim.

(Keşke bu duruma düşmeden önce böyle bir düzenleme yapılsaydı, keşke...)

aynen oyle bu bize yapılmıs olası bir secimden onceki kıyaktır:)

Hüseyin Çümen
20.01.2007, 03:43
bu sanki direk bizim için mi yapıldı ne all alla :D

tsmaniac
20.01.2007, 13:30
sanki sadece bizim yararlanacağımız birşey gibi bize özel olarak çıkan birşey gibi gösterilmeye çalışılıyor halbuki bu düzenleme daha önceden olması gereken birşey zaten

Vkgz
20.01.2007, 13:33
ulusoy gider ayak bi kıyak yapayım dedi anlaşılan