PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 1.Hafta | Kasımpaşa 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

cakalkerem
19.08.2019, 08:38
he birde sosa gerçekten iyi bir lider ama adamın aklına uyacak başka bir oyuncumuz yok ne yazıık ki...

Karasoy
19.08.2019, 08:51
Çok merak ediyorum kaç yıl geçmeli ki bu takım için ''oturmuş, lige'' hazır diyeceğiz. 20 yıldır hep aynı terane.Akşam gördüğüm takım felaketti kimin ne yaptığı belli değildi.

ucurum
19.08.2019, 09:04
Benim bildiğim bir şey var...

Maçlarda kaybedilen puanların TELAFİSİ diye bir şey olmaz...

Sen sene sonu küme düşersen averaj ile... Bu maçın telafisi mi olmuş olur?

Sen sene sonu 2. olursan averaj ile... Bu kaybettiğin 2 puanın telafisi mi olur?

Ha nedir? Altıncılık ile Onbeşincilik arasında bir yerdeysen... Bu puanların telafisi vardır... Onun da bir anlamı yoktur...

Sen bu maçta 2 puan kaybettin... Başakşehir, Beşiktaş, Galatasaray 3 puan kaybetti... Bunun telafisi yok...

bariskaratas
19.08.2019, 09:08
Cumartesi günü yazdım. Bu kadar gömmek gereksiz. Hoca diğer oyuncuları deneyecektir.
Kupa maçlarının telafisi yok diye ligde denemeler yapacaktır.
Tek eleştirilecek yanı belki denediği-denemediği oyuncular olarak yapabiliriz.
Daha ilk maçı ligin. Erken forma girmek iyi değildir. yavaş yavaş girelim.

17844

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/55806-Transfer-Dosyas%C4%B1-14?p=1921135993&viewfull=1#post1921135993

ÖmürKaradeniz61
19.08.2019, 09:12
Akıllarda aek maçı olabilir bu doğru, camiada herkes avrupada oynamak istiyor ama ligde önemli. Şimdi sen haftaya malatyayı kesin yenerim dermisin ben demem mesela sonra zaten fener maçı. Kasımpaşa maçını kesinlikle kazanmalıydık ama olan oldu yapacak birşey yok sağlık olsun.Stoper ikilisi dinleneceğine bence Nwakaeme ve Abdülkadir ikilisi dinlense bu maçı alırdık.

Enes Başkaya60
19.08.2019, 09:12
Orta saha ile defans bloğu arasında acayip bir boşluk var ben anlamadım dediğim gibi adamlar orta sahayı ellerini kollarını sallayarak geçtiler buna acil bir çözüm gerek ah Onazi ah veya Yusuf gidince mi bu boşluk oluştu hiç anlamadım vallaha Campi ile İvanialdo beklediğimden iyi oynadılar çok karşı karşıya geldiler adamların orta sahası ile ayrıca parmak ve eku oyuna girince hiçbir varlık göstermediler oyuna 75'den sonra Avdijajı almalıydık hoca yanlış karar verdi veya Avdijajı almayacaksın Doğan'ı o kadar bekletmenin mantığı ne hocam orta sahayı tutmak için alsana 75 den sonra her neyse giden 2 puana oldu yazık oldu...

Mehmet Fatih Yavuz
19.08.2019, 09:16
Maalesef kötü başlangıç.
Maçın iyi tarafı, Campi ve İvanildo elimizdeki iki stoperi de keser. Bu kesin.
Fakat orta saha dizilişini bir türlü oturtamadık.

Abdülkadir Ömür bence Sosa ile orta sahada oynamayı başardı ilk yarıda.
Fakat aynı dönemde Yusuf Sarı ve Nwakaeme o kadar etkisiz oynadılar ki ...

Nwakaeme gene formsuz, ve formsuz ise Donis'i deneyelim.
Son 15 dakikada, her maç rakip yorulduğunda oynuyor Nwakaeme. Öyle ise sonradan girebilir form tutana dek.
3 resmi maçta da hep son 20-25 dakika oyuna dahil oldu.
Yusuf Sarı ise beklentimin altında kaldı bireysel oynama çabası sebebi ile.
Karşındaki rakibin senin kadar seri. İki kere denedin. Hala daha at-koş yapma.
Deneme-yanılma sonucu çözüm üreteceksin. Aynı şeyi 20 kere deneme olmadığını göre göre.

Ama ben Ekuban'ı değil, dediğim gibi kanat için Donis'i denerdim bu maçta.
Ayrıca Abdülkadir çıkmaz oyundan. Alkışlatmak için çıkaracaksan anlarım.
Bunun dışında Sosa sahada beyni olan tek adam gibi kaldı sahanın ortasında.

Fiziksel olarak kötü değil, ama organizasyon olarak savunma oyuncuları yeni, orta saha ön liberosu yeni, forveti yeni, sağ açığı yeni olunca çalışmadı sistem.
İkinci yarı değişikliklerle oyunu aldık, ama pozisyon üretemedik Waka kendine gelene kadar.

Takımın birlikte hareketini sağlayamıyoruz. Bunu sağlayamayınca orta saha dili dışarda kalıyor, bitiremiyor maçı.
Savunma ile forvet arası mesafeyi 60-70 metrenin altına indiremedik maç boyunca.
Bu mesafe 40-50 metreye inmediği sürece beklenen etkili oyun olmayacak.

Bu kadar eleştiriye rağmen, gene de ligin diğer takımlarından çok daha iyiyiz.
İş kazasıdır, konsantrasyon eksikliğidir.
Ders alırsan, bir daha ciddiyeti elden bırakmamak gerektiğini anlarsan faydalı da olur.
Mental yetersizlikti bu maçtaki.

Yoksa Nwakaeme'nin 70 dakika sahada hiçbir şey yapmaması, o yetenek ve fizik kalitesine rağmen, kondüsyonla açıklanacak birşey değil.

PortoDeGalinhas
19.08.2019, 09:43
Takımın kondisyonu beklediğimden çok daha kötü durumdaydı. İşin ilginci sonradan giren oyuncular sanki ilk 11 de olanlardan daha yorgun gibiydi. Yusuf için Lille takımının antrenörü temposunun zayıf olduğunu, ilerleyen haftalarda düzeleceğini söylemişti. Sanırım Türk takımlarının genelinde böyle bir durum var, bu sorunun kaliteli elemanlar ile çözülmesi lazım.

Maçın başında çok rahat kazanacak gibiydik ama zaman geçtikçe beraberliğe razı bir görüntüye büründük. Galibiyeti hak etmedik ama yediğimiz golde şans golüydü.
Yusuf Sarı, Emre Mor un adam geçemeyen versiyonu gibiydi. Nwakaeme üst üste 2 maç 90 dakika oynayabilecek seviyede değil, ki zaten ilk maçlardan beri bir tutukluk var nwakaeme de. Stoper ikilimiz özellikle geriye yaslandığımız maçlarda bizim için çok faydalı olur, ikisi de çok iyi top kesiyor ama campininn bire bir pozisyonlarda sıkıntı yaşama ihtimali var.

Önlibero mevkii bizim kanayan yaramız maalesef, buraya bir şekilde bir tane ciğersiz adam monte etmemiz lazım. Orta sahanın bu kadar çabuk geçilmesi kabul edilebilir değil. Uzaktan iyi şutlar çekebilen bir takım bizi paramparça eder böyle bir durumda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğukan Uçan
19.08.2019, 09:50
3 maç oldu ceza sahası dışında kaleye isabetli şut çekebilen oyuncu bulamadık. yusuf'un zamansız ayrılması takımın oyun sistemini çok etkilemiş. forvetten ziyade bize colman,sneijder,talisca bu tarzda oyuncu lazım.

Özgür KARADENİZ
19.08.2019, 09:56
Stoperlerin bireysel performanslarini ve katkilarini begendim,
Ama takimin alisik oldugu duzene,ezber oyununa uygun profilde olup olmadiklarini cözemedim.
Gecen sene ki tandem Hava toplarinda zayif nispeten daha hizliydi.
Oyunu daha kisa mesafede oynayip,rakibi ön alanda baskiyla karsilayip cok fazla geri kosmak durumunda kalmiyorduk.
Dün aksam takimin boyu cok uzundu, geri dönüsler cok yordu,
Sürekli bir baski bölümü oynayamadik.
İki sebebi olabilir,takim yorgun oldugu icin yüksek tempo ön alan baski
Oyununu oynamaktan kacindi,arkada bosluk birakirmiyim hissiyati.
Yada stoperlerimiz yavas oldugu icin cok fazla ortasahaya cikmadi.
Arkaya adam kacirmamak icin.

Mehmet Ç.
19.08.2019, 09:57
Telafisi olan bir mac.

Öncelikle transfer dönemi basladigindan beri söyledim "Bilincisiz Kadro Yapilanmasi" sözümün arkasindayim. Ünal Karaman'in bana göre en büyük yanlisi, "elimizdeki oyuncular takimin oyun yapisini belirler" sözü. Hayir efendim, sen gecen sezon 7'den 70'e herkesi mest eden bir futbol sergiledin. Bi oyun yapisi otutturdun. Bizim yapmamiz gereken bunun üstüne koymak. Buna göre transferler yapmak. Her transfer döneminde yapbozu yeniden birlestirmemize gerek yok. Maalesef Takim'in saha icinde halen bir arayista oldugu cok belli oluyor. Kim nereye kosar, nerde pas bekler, böyle ezber yapmis olmamiz gereken basit seyleri henüz beceremiyoruz.

Son 3 macimizda da en büyük eksigimiz oyunu cok genis alanda oynamamiz. Sadece defans ile hücüm hattinin arasinin 60-70 metre olmasi degil, cizgi oyuncularinin'da top diger cizgide iken, iceri kat etmemesi de bunu cok etkiliyor. Bu sekilde her tarafimiz delik desik kocaman bosluklar veriyoruz ve hep bosa kosular yapmak zorunda kaliyor oyuncularimiz. Bu genis alanda cizgiden cizgiye oynamanin en kötü tarafi ise, takimin "beyinli" oyunculari gecen seneden alisik olduklari tiki taka'yi gerceklestirememesi. Sparta Prag macin'da son 5dk Sosa-Ömür-Nwakaeme ücgeni bunun güzel bir örnegi.

Trabzonspor genis alanda top oynayacak bir takim degil. Sadece boyu kisa ve hizli diye Abdülkadir halen genis alan topcusu degil. Abdülkadir tam tersi 3 kisinin arasinda kisa paslarla veya basit dribblingler ile cikan bir oyuncu. Aynisi Nwakaeme icin de gecerli.

Bu sebepden bizim acilen yapmamiz gereken blocklar arasi ve oyuncular arasi mesafeyi kisaltmak. Kusura bakmayin ama son 3 macta da Nwakaeme bi kac kez diger kanatda bombos kaldi. Oyuncuya her gönderilen topda araya birisi girdi ve aldi topu, buda hizli hücüm olarak kalemizde pozisyona dönüsdü. Buna ragmen Nwakaeme hic cizgisini terk etmedi, halen ordan top bekledi.

Hoca'nin rotasyonunu elestirenlere maalesef katilmiyorum. Hoca rotasyon degil, tam tersi AEK gibi telafisi olmayan bir mactan önce aklindaki bu sezon 11ine en yakin 11'i sahaya sürdü. Hoca Hüseyin-Hosseini degil Campi-Ivanildo ikilisi ile oynamak istiyor, bu ikili de dün zaten neden sorusunun cevabini sahada verdi. Eger sezon basi oldugunu göz önüne alirsak ve oyuncularda %20-30luk bir artis olacagini düsünürsek, simdiden sadece 2 degil! 4 birbirinden kaliteli ve ayri özellikli stoperler ile, ligin en iyi stoperlerine sahip oldugumuzu söyleyebiliriz.

Ugurcan Sparta Prag maclarinda kötü bir performans gösterse de, dün yine 1 puani kurtaran adam oldu ikinci yarida.

Benim anlamadigim hoca neden her seferinde Abdülkadir'i oyundan almak zorunda his ediyor kendini. Nwakaeme resmen oynamadi ya, döküldü. bu adamin dokunulmazligi mi var. Son 5 dk oynicak veya bisiler yapabilir diye, ben mecburmuyum takimi 85 dk. 10 kisi oynatmaya. Kötüyse al oyundan, Nwakaeme de alsin bu sekilde mesajini kendine ceki düzen versin.

Abdülkadir icin yapilan elestirileri haksiz buluyorum. Bu cocuk daha 19 yasinda. Hic kimse'nin Ömür'e böyle büyük yük ve sorumluluk vermeye de hakki yok. Cogunlugun tersine, ben Ömür'ün 10 numarada oynayabilecegini ve basarili olabilecegini düsünüyorum. Tabi bunun icinde ona uygun bir oyun oynanmasi gerekiyor. Oyuncular arasi mesafeler kisaldiginda, Ömür rakip defansi ortadan delip gececek özellikde bir oyuncu. Sut cekmiyor konusuda maalesef öyle gözükdügü gibi bir konu degil. Abdülkadir her sut pozisyonundan önce topu 30-40 metre sürüp geliyor. O topu sadece 20 metre bile sürdükden sonra o topa vurmak kolay bir meziyet degildir. Bunu sadece dünyadaki futbolculardan da %10u felan yapabiliyordur. Yusuf Yazici dan bunlardan biriydi maalesef. En büyük özelligi ve Yusuf'u degerli kilan olay da budur. Gecen seni kisa paslasmalar yapildiginda, yani tiki taka yapildiginda dikkatlice bir izleyin, topu cogu zaman kaybeden Yusuf oluyordu. Direk pas veremedigi icin cogu zaman topu durduruyodu ve o zamanda eziyordu topu.

Futbol acisindan takim gecen seneki oyunundan cok uzak olsada, halen olumlu sinyaller veriyor.

Takim yine kompakt 40-50 metre de oynadiginda ve kanatlarin iceri kat ettiginde yine durdurulamayan bir takim olacagiz. Tabi en büyük soru isareti ise, bu takim hazirlik kampinda ne calisti? Neden bu sistemden uzaklasildi. Ona göre oyuncu alinmadiysa takima bu daha büyük bir sorun. Ve yine tekrarliyorum, Trabzonsporun simdiki kadrosunda, hic bir oyuncu genis alanda top oynamaya el verisli degil.

Dün birde mac sonunda Ahmet Agaoglunu uzun uzun dinleme sansimiz oldu. Kusura bakma Baskan ama sen mazeret üretmek zorunda degilsin. Sen her mikrofona mac sonunda konusmak zorunda da degilsin! Sen biliyorsun simdi sana herkesin Sturridge'i soracagini. Buna ragmen cikip konusuyorsan, kusura bakma bosu bosuna lafi hic uzatmana gerek yok, hikaye anlatir gibi.

Enaldo61
19.08.2019, 10:02
Ligin açık ara en fuzuli takımına puan kaybettik, bunları her maç yenip kümeye yollamak lazımdı, ne zaman istediğimiz gibi bir takım olacağız.

Oğuz B.
19.08.2019, 10:05
Geçen sezon küme düşen Bursa ve Erzurum'a da saçma salak puanlar kaybetmiştik. Bunu neden sürekli yapıyoruz anlam veremiyorum. 1,90'a yakın ve üzeri 4-5 oyuncu varken bir tane bile kornerde etkili olamamak da anlamsız. Dönen tüm toplardan kontra yememiz de tuzu biberi oldu.

Sonuç olarak yüzler ekşidi.

emrahtuna
19.08.2019, 10:15
sezona puan kaybıyla başlamak üzücü ama bikaç sezondur heralde böyle bu durum..

takımın öne çıkan oyuncuları sörloth sosa ivanildo ve uğurcan dı..birazda ömür..beklentinin altında kalanlar nwakaeme pereira yusuf sarı ydı..

deplasmanda alınan 1 puan iyidir..çok üzmez..yeterki akyazıdan kimse çıkamasın puan alarak..

erenslash
19.08.2019, 10:39
ne alaka diyenleriniz olur ama seks futbol performansını düşürür dolayısıyla şut gücü de düşer bu bile etkendir :D

bunun yanında sakatlanma riskin de artar

tabi şut gücünün az olması sadec ebuna bağlanmaz teknik ekip dışındaki diğer faktörler beslenme,uyku sorunu,aşırı seks veya maça yakın seks yapmak

bizim genç oyuncuların mental anlamda biraz eğitilmesi lazım

BySeHzAdE
19.08.2019, 10:51
Bir maçla adam gömmeyi ne kadar çok seviyoruz ya. Hepiniz futbol uzmanısınız yemin ediyorum. Biraz yapıcı eleştiri yapalım lütfen. Bu çöp, bu yaramaz, bu adam değil tarzı yorumlar bizi bir adım ileri götürmez. Bu takımın daha iyi olması gerektiğinin hepimiz farkındayız yalnızca daha sezonun başında olduğumuzu unutmayalım. O sene bu sene olacak inşallah.

Mehmet Fatih Yavuz
19.08.2019, 11:04
...

Mesjaı yanlışlıkla tekrar etmişim boş kalmasın.

Çok kızdım sana Waka reis.
Koca 70 dakika ederinin çok altında oynadın... :(
Ve bunu 3 maçtır yapıyorsun.

Doğukan Uçan
19.08.2019, 11:16
vakayeme gibi oyuncular top sadece ayağında olunca iş yaparlar bunun en büyük örneği jaja'dır. bunlar oyunda pek gözükmez ama üstün yetenekleri sayesinde beklenmedik goller ve asistler yapabiliyorlar. yani bu adamdan mücadeleye girmesini ya da defansa gelip top çıkarmasını beklemek mucize olur :D

Bedri Sertkaya
19.08.2019, 11:22
Şimdi yazacaklarım milletin zoruna gidecektir..

Antony geçen sene gs maçında harika oynadı sonraki maçlarda uyuttu herkesi..Şimdi Prag maçında harika oynadı diye övünenler bu maçta 90 dakika gezdiğini herhalde görmüştür...Böyle oyun anlayışı yok kardeşim..
Mikel yerine parmak daha iyi gibi duruyor..yoksa orta sahamız yol geçen hanı gibi...
2 yeni stoperi beğendim ama Ünal Hocadaki bu 2 stoperi birden neden değiştirdiğine anlam veremedim ama ikisi de bana göre iyi oynadı..
Sosa çok şey bekliyoruz bence bu maç iyiydi...
Biri ömür'e buranın halı saha olmadığını anlatması gerek...

ömür ve sarının vurduğu toplarda sanki can yok..bu ne cılız şutlar ..vurmayın kardeşim kaç pozisyonu heba ettiniz..
Kalecimiz her nasıl olduysa biraz da şansının yardımıyla bu maç iyiydi..
Kule gibi bir santraforumuz var...ne orta geliyor adama ne destek....adam top indiriyor gelip alacak adam yok....
bekler yine iyyidi...

Yorgunluk filan diyelim ilk maç diyelim nemli hava diyelim ama toparlanalım hemen
bu sene beklenti yüksek..

hala eksiklerimiz var..
Yusuf demek istemiyorum ama topu tutacak bir adam lazım ....birde şu golden sonra hemen gol yeme alışkanlığımızı gidermek lazım...
Yazdıklarının çoğunda haklısın özellikle ömür ve sarı ile olmaz. Nwakeme zaten istikrarsız ama kulağı çekilirse düzelir. Parmak konusunda sana katılmıyorum. Adam zaten önlibero değil devşirme. Doğan Erdoğan bile düşünülebilir. Parmak ömür'ün yerine kanatta daha etkili olur bence. Yusuf Sarı'nın ilk 11 başlamasına anlam veremedim.

halilaziz61
19.08.2019, 11:24
Vay anasını sayın seyirciler. Şu sayfalarda Rıza'ya da güzellemeler yapıldığını okuduk ya :)

Rıza TS ye gelen en yeteneksiz 3-5 kişiden biriydi.

Ben bu akdar futbol düşmanı bir adam gormedim

Mehmet BAŞ
19.08.2019, 11:24
Burada uzun yıllardır yazıyorum. Bir iki maç izleyip futbolcu gömdüğüm olmamıştır.
Fakat Yusuf Sarı'nın bu bencil kafa ile oynarsa başarılı olamayacağını iddia ediyorum.
Bir futbolcuyu değerli kılan özel yetenekleri yanında mental kapasitesidir. Yusuf'ta özel yetenek var.
Fakat mental olarak sıkıntılı bir futbolcu gibi duruyor.

Hazırlık maçlarında bu çocuğu herkes övdü fakat orada bile bencilliğini belli etmişti.
Dün akşam da en az üç pozisyonda bu bencilliği gördük. Gol olacak atakları mahvetti.
Dün akşam Mikel kadar Yusuf'u da hiç beğenmedim. Bu kafa yapıları ile takıma zarar verirler.
Mikel formsuz ve isteksiz. Yusuf da bencillik hastalığına tutulmuş! Bu haliyle ikisi de olmaz.
Acilen zihniyet değişimine girmeleri lazım. Mikel'den daha umutluyum ama Yusuf için kelimeler kifayetsiz...

MİSSE_MİSSE
19.08.2019, 11:25
Uğurcan
Perreira Ivanildo Majid(Campi) Novak
Obi Mikel Parmak(Doğan)
Abdülkadir Sosa Sturridge
Sorloth

Sosa ön liberonun yanında olunca orta saha boş kalıyor ne saçma iştir bu adamı ön liberoya koymak.

Dogru diyorsun renkdas. Gecen sene mecburduk sosanin orada oynamasina ama bu sene degiliz. Bence bu dizilis denenmeli

Laziobass
19.08.2019, 11:29
Genel bir formsuzluk vardı
Nwaka çok verimsizdi, Donis hamlesi bekledim ama hoca da Nwaka bir hareket yapar oyunu çözer diye bekledi.

Kornerleri çok kötü değerlendirdik.
Kesinlikle korner çalışmalıyız. Yakın korner kullanıp 2. Adama orta yaptırabiliriz. O kadar uzun adamdan bir düzgün iş çıkmalı.

3,4 maç sonra artık defans sorunumuz kalmayacak diye düşünüyorum.
Keza Alex çok iyi
Novak çok formda
Sosa Nwaka Abdülkadir Mikel form tutunca başka bir seviyeye çıkacağız.

MİSSE_MİSSE
19.08.2019, 11:32
Stoperler takımı ileriye çıkaramadılar. Statik obi pas oyunumuzu bozdu.

cem1990
19.08.2019, 11:38
Yine başlamışız asıp kesmelere

artvinli_mert
19.08.2019, 11:49
Kasımpaşanın ligin en kötü takımı olduğuna nasıl karar verildi anlamış değilim. Trabzonspor yorgunluk gösterdi lakin yine de çok kötü değildiler. İleri uçta oyuncuları fena değil. Defansları çok zor geçilir durumda. Açık oyunda olmadıkları maçlarda Kasımpaşaya gol atmak zor.

Yusuf Sarı, Ekuban, Wakame eksik oynadılar ve takımı da eksilttiler onun dışında tüm oyuncular oyunun hakkını vermeye çalıştılar. Defans hattı gayet iyi idi. Obi alışıyor, Ünal Hoca maç trafiğine göre elindeki kadroda yollar arıyor bulacaktırda. Kayıplar olur sorun değil, olacaktır.

Takımın maç tarafiği ağır biraz daha esnek yorumlar yapılmalı. Takım tam oturduğunda çok mutlu olacaktır taraftar.

Mehmet BAŞ
19.08.2019, 11:57
Sezon açılışından sonra bir maç değerlendirmesi yapalım.
Öncelikle rakip içi iki kelam etmek lazım. Kasımpaşa gayet hazır bir görüntü verdi. Fena takım olmamışlar.
İki takımın da maç içerisinde kaçırdığı ciddi pozisyonlar oldu. Fakat beraberlik adil bir skor oldu diyebiliriz.
Biz rotasyonlu bir kadro ile maça başladık. Haliyle Prag maçındaki o görüntümüzden uzak kaldık.

Şimdi bölüm bölüm takımı konuşmak gerekirse;
Defans hattı bu maç özelinde bir kaç yerleşim hatası olsa da bence gayet tatmin edici bir performans gösterdi.
Fernandes'i ilk kez izledim. Ve çocuğu çok beğendim. Campi de hazırlık maçlarındaki kötü görüntüsünü atmış!
Beklerimiz hepinizin malumu bildiğiniz gibiler. Bir yorum yapmaya gerek yok. Genel olarak defansta fena değildik.

Orta sahada Mikel & Sosa çıktık. Kağıt üzerinde hoş duruyor. Fakat Mikel kağıt üzerinde durduğu gibi değil.
Mikel hem formsuz hem de etliye sütlüye hiç karışmıyor. Bir futbolcu orada oynuyorsa böyle bir lüksü yok!
Sosa bu maçta yine muazzam oynadı. Üç maçlık periyottaki en iyi maçını çıkarttı. Fakat Mikel işi bozdu.
Mikel'in bu gamsızlığı ve performans düşüklüğü devam ederse işimiz sıkıntılı! Allah'tan A. Parmak var.

Kanatlarda Nwakaeme ve Yusuf oldukça kötü bir performans gösterdi.
Nwakaeme yorgun göründü. İlk yarıda sahada yoktu. İkinci yarı sonlarında biraz kıpırdadı ama yetmedi.
Yusuf'u ise hiç ama hiç beğenmedim. Maç boyunca aldığı her topu olumsuz kullandı. Dahası takımdan kopuktu.
Bencil yapısı ve takımdan kopuk topla gidişleri göz tırmaladı. Pas oyununda hiç yoktu. Takımın en kötüsü idi.
Yusuf'a küçük bir uyarı yapalım. Bu şekilde bencil oynarsa bir yıla kalmaz kapı önüne koyulur!

Alexander'ı tek başına konuşmak lazım. Yine muazzam bir maç çıkarttı. Golünü de attı.
Üstün fizik yapısı var. Bu fiziğin yanında muazzam bir hız ve tekniği var. Allah nazarlardan saklasın.
Bu övgülerin yanında bir uyarı yapalım. Bu maçta biraz sakin kalsa iki gol daha yapabilirdi. Tecrübesizlik!
Diğer forveti konuşursak; Ekuban oyuna girdikten sonra iyi oynamadı diyebiliriz. Bir iki pozisyonu da harcadı.

A. Ömür hakkındaki eleştirilere katılmıyorum. Maça kötü başladı ama sonra takım adına iyi işler yaptı.
Alexander'ın golündeki top çalması ve attığı pas bazı arkadaşların gözünden kaçıyor sanırım. Muazzam bir işti.
Maç içerisinde birkaç delici hareketi oldu. Pas oyunumuza katkısı ortada. Fakat Yusuf'u aradığı çok net görünüyor.
Bu maçta geçmiş maçlara göre 10 numara pozisyonunda daha iyiydi. Ama yine de kanatta çok daha iyi görünüyor.

Sonuç olarak Trabzonspor bu yeni kadrosu ile gelişmekte olan bir takım görüntüsü veriyor.
Kaliteli bir forvet, sönmüş bir yıldız orta saha, iki yeni stoper ile oynadık. Geçen yıl ki o takım sahada yoktu.
Fakat buna rağmen geçen yılki gibi iyi izlenimler veriyoruz. Bu takım uyum sağladığında çok iyi işler yapacaktır.
Nacizane yorumum Sosa'yı 8 numarada tutup Y.Yazıcı yerine Alex gibi bir isim bakmak takıma level atlatacaktır.
Mikel ve Onazi'nin sağlam dönüşü ile defansif açıdan bir problem çıkmayacağını düşünüyorum. Ee bir de Doğan var.

İyiyiz iyiyiz. İyi bir yoldayız. Bu takım oturunca güzel işler başaracaktır.

Mehmet BAŞ
19.08.2019, 12:26
Trabzonspor orta sahasına dair...

Geçen sene Sosa - A. Parmak ve bu ikilinin önünde Yusuf ile oynadık.
Defansif olarak sıkıntılar yaşasak da bu üçlünün muazzam pas kalitesi ile oyunu rakip sahaya kolayca yıkıyorduk.
A. Ömür ve Nwakaeme'nin pas oyununa yatkın olması ile rakipleri orta saha ve kanatlarda çökertmiştik.
Rakip sahada oynayıp hem ofansif futbol oynuyorduk hem de defansif zaaflarımızı perdeliyorduk.
Bu sistem geçen yıl çok iyi işledi. Güzel maçlar oynadık ve kazandık.

Bu sene bu dişlinin en kıymetli parçalarından olan Yusuf Yazıcı'yı gönderdik. Ne kaybettik?
Bir kere Sosa ve A. Parmak'ın önündeki o mücadeleci, şut atan ve ince paslar atan futbolcumuzu kaybettik.
Bundan da ziyade o dişlinin rakip yarı sahada pas yapmamızı sağlayan önemli bir elemanını kaybettik.
Bu kayıp ister istemez pas oyunumuzun kalitesini düşürdü. Bunu açık bir şekilde görüyoruz.
Bu sene oynadığımız üç maçta da Yusuf'un rolünde oynayacak bir oyuncu eksiği göze çarptı.

Mikel'i aldık fakat bu eksiği giderek oyuncu Mikel değil. Mikel ancak Sosa'nın yanındaki oyuncu olur.
Bence Yusuf'un oynadığı yere Alex gibi pas ve şut atan biri alınmalı ki geçen yıl ki gibi orta sahada baskın olalım.
Böylece geçen yıldan ezberimiz olan oyuna devam etmiş oluruz hem de sıkıntı yaşamadan sezona deva ederiz.
İşte bu noktada forvet transferinden ziyade bahsettiğim bu özelliklere sahip bir oyuncu transfer etmemiz lazım diyorum.

pReN@_61
19.08.2019, 12:43
Maçı iki kelime ile özetle deseler "pas hataları" derdim.

Sağlık olsun, gönül isterdi ki 3 puan ile başlayalım.Nasip değilmiş. Alıştık hareketli güzel oyuna, dün akşam mantara bağladık.

Yine de takımı teknik ekibi desteklemek lazım zor zamanlardan geçtik geçiyoruz.

Allah yardımcıları olsun ayaklarına sağlık.

Yeni sezon hayırlı olsun bu arada...

Yiğit Gayretli
19.08.2019, 12:59
Maçı tercih hataları işe verdik. Yorgunluk da baş gösterince kazanacak hamleyi yapamadık. 2-3 maç sonra takımın çehresi değişmiş olacak.

Karalar bağlayacak bir şey yok. Hala ligin en iyisiyiz.

Jackdaniels
19.08.2019, 13:05
Anlayamadığım şey sezon yeni başlamış daha 2 maç yapmış takım nasıl oluyor da pestili çıkıyor ? sezon ortası olur anlarım 5-10 maç oynanır hadi onuda anlarım daha 2 maçta yorgunluk olacaksa sezonu 3 kulvarda nasıl sürdereceğiz acaba çok kıymetli teknik ekip ?

adiloş bebe
19.08.2019, 13:25
hem oyuncuların hem teknik ekibin aklı perşembe günü oynanacak olan AEK Atina maçındaydı. Zorlu bir periyota girdik en azından gruplara kalarak ödülümüzü almamız gerekiyor. Evet geçen seneye göre daha rotasyonlu bir kadromuz var ama bunu akıllı kullanmazsan dezavantaj olarak döner.

Doğan Keskin
19.08.2019, 13:29
Wakeme çok yorgun, biraz diri olsa maçı almıştık. 2.yarı bi pozisyonda biraz hızlı olsa karşı karşıya kalacaktı, geride kalınca Abdulkadir pası atmadı ona.

jönts
19.08.2019, 13:42
Vay benim kardeşim sen yaşıyor musun ya :)
Dur tahmin edeyim. Burak?

mawro61
19.08.2019, 13:50
Prag maçları dahil, bu maçta da tamamen bireysel yeteneklerin ayağına bakıyoruz.
Hiçbir bölgenin kendi arasında oturmuş bir bağlantısı yok.
Yani takım halinde hareket söz konusu değil.
Defans yapmak veya hücuma kalkmak tamamen o an pozisyonun icinde bulunan oyuncunun eforuna bağlı.
Haliyle güç ile bir yere kadar. Bazı oyuncuların aşırı yorulmasının nedeni de bu.
Takım olabilsek ligin en yetenekli ekibiyiz. Takım oyunu, hücum-savunma organizasyonları ise hocanın işidir.
Benim anladığım, hoca sadece antrenman yaptırıyor.
Taktik, varyasyon organizasyon vs çalıştıramıyor.
Böyle giderse sakatlıklar, yorgunluklar derken ilk yarı havlu atarız.

Mehmet Fatih Yavuz
19.08.2019, 13:57
Prag maçları dahil, bu maçta da tamamen bireysel yeteneklerin ayağına bakıyoruz.
Hiçbir bölgenin kendi arasında oturmuş bir bağlantısı yok.
Yani takım halinde hareket söz konusu değil.
Defans yapmak veya hücuma kalkmak tamamen o an pozisyonun icinde bulunan oyuncunun eforuna bağlı.
Haliyle güç ile bir yere kadar. Bazı oyuncuların aşırı yorulmasının nedeni de bu.
Takım olabilsek ligin en yetenekli ekibiyiz. Takım oyunu, hücum-savunma organizasyonları ise hocanın işidir.
Benim anladığım, hoca sadece antrenman yaptırıyor.
Taktik, varyasyon organizasyon vs çalıştıramıyor.
Böyle giderse sakatlıklar, yorgunluklar derken ilk yarı havlu atarız.

Geçen sene bizim takım organizasyonumuz kötü değildi.
Bu sene henüz takımlaşamadık.
Hele bu maç, tamamen dağınıkdık.

Halil Alemdar
19.08.2019, 14:00
Daha iyi olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet Fatih Yavuz
19.08.2019, 14:02
Yalnız bu rotasyon işinin b.kunu çıkarmamak lazım.
4 oyuncu aynı anda biraz organizasyonu bozdu. Biraz da değil epeyce.
Neyse , ders çıkarabilen bir kişi Ünal Hoca.
Bir daha aynı şeyi yapacağını sanmıyorum.

Sacit
19.08.2019, 14:44
Donis son 15 dk Ömür'ün yerine girebilirdi.
Ünal Karaman geçen yılda takılıp kalmasın!

Halen daha çözülemeyen bir problem var!!

Rakip takım ortasahayı çok kolay geçiyor
Hemen kanatlara iniyor

Bu problem ne zaman çözülecek?

artvints
19.08.2019, 14:56
Kaleci ve santraforun bu kadar iyi oynadığı maçı kazanamiyorsak vay halimize.

Gökhan Balcı
19.08.2019, 14:57
Elbette her şeyi zaman çözer ama ortada ben bunu oynamak istiyorum diye bir şey de olur. Şu an bu takımın skorer on numaraya en yatkın ismi donis. Her maç oynamalı ve takıma adapte olmalı. Ayrıca ben parmak konusunda hocanın hata yaptığını düşünüyorum. Enerjimizin yüksek olduğu maçın başında var gücümüzle oynuyoruz. Fakat bu süreçte sahada olması gereken kişi oni değil parmak. Obi oyunu yavaşlatıyor. Yani bizim dengeli oyun oynadığımız zamanlarda oyunda olması çok daha iyi olur bence. Bu takımın altı numarası olmayacaksa parmakta ısrar etmekte fayda görüyorum. Takım yapboz gibi olmamalı. Abdülkadirden on numara oluşturmaya çalışmaktansa alt yapıdan birini zaman zaman denemek bana daha doğru geliyor. Çocuk orada iyi oynuyor sosa ve pereria ile bir uyumu da var senelerdir artık bozmayalım bunu. Stoperlerde de bu dörtlüden bir ikili oluşturmamız lazım. Ve devamlı olarak onların oynaması lazım. Tabii bu bir süreç işi ama kararı ne kadar çabuk verirsek o kadar kardır.

DNA-TS
19.08.2019, 14:58
Daha ilk lig maçımızdı, rakip kim olursa olsun asılıyor maça. Kaldı ki yrdiğimiz golde top mikele çarpıp gol oldu.
öyle çok kötümser olacak bir durumyok ama hücumda şartlanmışlık var gibi hep sağdan sağdan gidiyoruz.
halbuki sağdan giderken direksiyonu sola kırsak novak ve nwaka boşta sürekli.
Sarı yerine donis girseydi daha hücumcu olurduk savunma yönüne bişe demem ama. Savunmamız iyiydi pas çıkması pozisyon alması falan.
ben duran top organizasyonu için birşeyler demek istiyorum bu kadar uzun varken neden bel hizasından ön direğe top atılıyor anlamıyorum. Kaldır topu güzelce campi ivanildo sørloth birisi vursun yada teşebbüs etsin.
yusuf sarı şimdilik hamle oyuncusu olur çünkü halısahada top atıp adam geçen tiplere benziyor paslı oyunda tökezledi.
kazansakta eleştirecektik yolumuz uzun eksiklerimiz var bize düşen destek olmak.
ünal hocama güveniyorum.

Mehmet Cihan Kocaman
19.08.2019, 15:30
1- Orta sahamız inanılmaz çabuk geçiliyor. Göbekte çok büyük boşluk bırakıyoruz. Rakip takım oyuncakları topu kendi yarı sahasından alıp yürüyerek yada iki üç pasla ceza sahamıza kadar 3-4 saniyede iniyor. Bu sorunu çözülecek gibi durmuyor malesef.

2- Linç yiyebilirim ama Mikel çıktıktan sonra oyunun kontrolü rakibe geçti.

3- Her ne kadar Campi-Fernandes gayet iyi maç çıkarsa da rotasyonu yanlış mevkide yaptık. Keşke Nwakaeme yerine Donis başlasaydı.

4- Sosa'nın omuzlarındaki yükü acilen hafifletmek lazım.

5- Sturridge mutlaka alınmalı.

mkmoglu
19.08.2019, 19:02
burda herkes futbol duayeni dün beş atarken atıyorduk tutuyorduk bügün öldük bittik..

erenslash
19.08.2019, 23:34
https://youtu.be/DmKYhroH3fU?t=676

Anıl C
20.08.2019, 00:03
Mactan önce böyle bir skor beklemiyordum. Rahattim, kazaniriz sandim:(

cakalkerem
20.08.2019, 08:38
ben unal hoca yerınde olsam kanat oyuncularına ve beklere her ıdman sonrası 1 saat orta idmanı yaptırırdım..
Ulen kule gibi forvet var adam her topa vuruyor ama ne yazıkkı orta gelmiyor..gelenlerde aya taca gıdıyor...

cakalkerem
20.08.2019, 08:39
bu arada lıgın ılk maçı fenere 3 penaltı....hadı penaltılar penaltıda sen 25 dakıkada 3 penaltı yaptırıyorsam takım fılan değilsin:)yerin geldiği yer olur sezon sonu

Oğuz ZEYTİN
20.08.2019, 14:00
Hoffenheim maçındaki ikinci gol, Parma maçındaki ilk gol ve bu maçtaki gol savunma yerleşim hatasıyla konsantrasyon kaybına bağlanabilir. Sturridge ile yatıp kalkarken birbirine benzer bu tarz aksaklıkları atlamamak lazım.

sinex52
21.08.2019, 13:00
Dur tahmin edeyim. Burak?

Zor olmadı :)