PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig Cemil Usta Sezonu 1.Hafta | Kasımpaşa 1 - 1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

oguzkoc
18.08.2019, 23:50
34 maçın hepsini kazanacak değiliz elbet ama puan kaybedeceğimiz deplasman kasımpaşa olmamalıydı. Daha bunun malatyası, alanyası VS. var.

Mert Acar
18.08.2019, 23:51
Nwaka hazır değil hala..
Pereira,Novak bu maç temposuyla pestilleri çıkar,rotasyonları yok. En çok burada sıkıntı yaşayacağız.
Yusuf Sarı yetersiz baya,Avdijaj hazırsa rotasyonda daha mantıklı.
Stoperler hazır durdu.
Onazi dönse keşke, Obi de daha hazır değil. Ortasaha kurgusu oturana kadar sıkıntı çekeriz,10 numarasız zor.Ah Yusuf ah..

İ. SARAL
Sosa'nın kullandığı tek bir korner bile etkili olmadı.

Bu arada müdahalelerinde Campi iyiydi, şaşırdım.Sosa'nin ortaları çok ama çok etkiliydi ama rakip için. Attığımız her korner kalemize kontra atağa döndü.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Full HD
Ne Cemil Usta Sezonuymus be arkadas.

Numan Yerlikaya
İyi oynayıp beraber bitse üzülürdüm. Kasımpaşa 2 puan kaybetti biz 1 puan kazandık. Uğurcana da helal olsun

Bayraktaroğlu
Yenilmezlik serisi 19 maça çıktı. Tek üzüntüm kötü bir kasımpaşa vardı golümüzü de attık ama maç tutma konusunda sıkıntımız var

erenslash
kasımpaşa maçından sonra ekstra bir kondisyoner -fitnesscı alınmasının şart olduğu ve iki üç transferin şart olduğu +kaliteli bir ortasaha transferinin olmassa olmaz olduğu tescillenmiştir

14TS61
AEK Malatya AEK FB

Abi burdan nasıl çıkacaz bakalım. Çok çok Zor maçlar Malatya bayağı bir hazır takım

x_man
Campi'yi beğendim maşaAllah iyiydi
Karalar bağlamanın lüzümü yok malatya maçı zor olacak ama mutlak almamız lazım

Beypba
18.08.2019, 23:52
Şutör takım özelliğimiz ortadan kaybolmuş..rodellega ve Yusuf’un eksiliğini bu yönde çok arıyoruz..

Ünal hoca gerçekten bazen beni çok sinirlendiriyor.. Yani ne yaptığını anlamak mümkün değil..

Madem Rotasyon yapacaksın Nwakaeme,Joao ve Sosa’yı yedek oturt.. En çok yıprananlar onlar..

Ekubanla başla.. Yusuf Sarı’yı sonra sok..

Ne biliyim yani çok panik atak.. Ulan madem Mikel’i çıkaracaksan devre arası çıkar 55 de çıkarınca eline ne geçiyor?

Kampi ve İvanildo gayet iyi.. Ayağı en iyi stoperimiz Campi..

Ünal’a yazar bu beraberlik..

Uğur Kalyoncu
2.yarı wakayeme hakkındaki düşüncelerin tam tersine döner.

Maç bitti ve dönmedi..

Ünal hoca onu çıkarmayarak elleriyle 2 puanı verdi sağ olsun.

gurur6134
Dogan daha once girebilirdi omurun yerine 70 gibi girse oyun ustunlugunu alabilirdik..3 puani hak eden oyun oynamadik 1 puan iyi bu sartlarda..

OzcanHan61
Ünal hocayı da çok severim ama olmayacak kendisiyle. Hep aynı çoluk çocuğun yapmayacağı hatalar. Gol lazım soksana Kosovalıyı, Doğan mı atacak golü? Ömür 10 numara ol mu yor daha kaç kere durum tespiti yapmamız gerek?

hyasin61
Bir 10 numara lazım takıma.

alikk
Kasımpaşa orta sıraların iddialı takımı, ilk hafta deplasmanda bırakılan 2 puan telafi edilebilir ama takımın daha çok yol alması gerektiği aşikar.Şampiyonluk havasına girmek için erken bu sezon. Sparta maçları da bu maçta takımın orta sahası çok kolay geçiliyor, rakiplere defansının önünü bu denli açarsan her maçın ortada geçer ve puan kayıpları çok olur.

Sinan.K
Hocam benim düşüncem Kasımpaşa etkili geliyordu orta saha çok boş kalıyordu Doğan hamlesi doğru ama çıkan oyuncu bana göre Sosa olmalıydı çok yoruldu Abdülkadir etkili oynuyordu

Iyide hocam ozm o degisikligi 80 de fln yap orta saha kuvetlensin 90da ne alaka

Kazım Bostan
18.08.2019, 23:53
Kaçırdığımız 3 puandan kalan 1 puanı Uğurcan kurtardı bu arada.

Alper Beyazay
Sosa gerçekten rezil duran top kullanıyor.
Bize 10 lazım.
Şut çeken, duran top kullanan, ara pas atan, oyunu yönlendirebilen.
Bu gidişle daha çok Abdülkadir'i, Ekuban'ı koyar oraya rezil eder adamları.

erenslash
doğanın pasları çok vasat aptal aptal iş yapıyor pas atmasını bilmiyor daha

Full HD
AEK Malatya AEK FB

Abi burdan nasıl çıkacaz bakalım. Çok çok Zor maçlar Malatya bayağı bir hazır takım

Tahminde bulunayim.

Hepsini yenilecegiz, yaz kenara sonra lazim olur.

ersn.alparslan
Bu macin yorgunlukla ya da ligin basi olmasiyla alakasi yok. Bu takim bu sene her maci boyle oynayacak. Rakip kim olursa olsun saha neresi olursa olsun. Bir mac biz fazladan aticaz bir mac onlar fazladan aticak. Bu saatten sonra forvete messiyi alsanda gercek degismez.

Veysel
Max. 68 Puan :)
Arada da kazan tabi :)

Adem Köse
Sahanın en iyileri maç öncesi laf edilen stoperler ve bir de Sör.

Yine de Ünal hoca 2 stoperi aynı anda rotasyona sokmamalıydı. Bloklar arası boşluğun bu kadar fazla olmasının en büyük nedenidir. Stoperler çok geri kaçtı.

Chovy
Tam bir beraberlik takimi olduk. Hazirlik maclari dahil sadece 1 macta galip gelebildik onda da 90+7`de attigimiz golle.

Cok fazla eksigimiz var malesef;
Ne zaman duran toplardan gol yemeyi birakicaz merak icindeyim, gecen sezondan beri her korner sonrasi pozisyon veriyoruz cok mu zor buna bir formul uretmek?

Dakika kac olursa olsun one gectigimiz anda uzerimize lakayit bir hava cokuyor ve butun atak organizasyonlarini kesip bireysel sovlara basliyoruz, acilen bi cozum alinmali buna.

En onemlisi defans-ortasaha arasinda ki bosluk. Rakip bu alanda cok genis alan bulup rahat paslasiyo, kaleyi gorduklerinde uzaktan uzaktan sutlar yiyoruz.

Obi Mikel bir gram hazir degil sahada varligiyla yoklugu birdi.
Yusuf Sari cop malesef anca kayseri, kasimpasa gibi genis alan bulan takimlarda is yapar
Ekuban sen tam bir beyinsizsin. Topu her ayagina aldiginda artistlik bir hareket yapmaya calisti bikmadan, her seferinde top kaybi
Nwakaeme gununde degildi
Pereira, Novak her zaman ki gibi mukelle
Campi hazirlik maclarina ziyade cok daha iyi oynadi
Abdus ve sorloth cok uyumlu bir ikili oldular

Emirhan Uludüz
Max. 68 Puan :)

Öyle olmuyor evinde kazanmak otomatik olarak 17x3 puan eder. Deplasmanda yenilmemenin maksimumu ise 17x3 puan, minimumu ise 17x1 puan eder. Yani minimum 68, maksimum 102 puan eder. Bu maçta 2 puan gittiği için sene sonu için an itibariyle minimum 68 maksimum 100 puan. :)

14TS61
Bu arada artık Anadolu takımları öyle kolay kolay maç vermez. Her takım her takımı yenebilir.Cok puan kaybeder büyük takımlar şampiyonluk puanı 70 altında olur

yorumsuz6117
18.08.2019, 23:54
Ekuban'dan bişey olmayacağını herkes görmüştür umarım..

melihergun
Bu akşam biraz açık verdik biraz da şanssızdık ayrıca pas oyunumuz aksadı hoca biraz da garantiye almak istedi sanırım çünkü Aek maçları falan var bu takım milli aradan sonra oyununu oturtursa o zaman can yakar haftaya içerdeki maç daha farklı okur diye süşünüyorum ama oyunun oturması aek maçlarını bulur hatta fb maçına bile sarkar.

erenslash
Ünalı ben de severim ama kadro da iyi değil hocam onu da düşünmek lazım.ancak bizimkiler yabancı hoca almaz günah çünkü birileri kızar yabancı ileri görüşlü hoca alırsak
Ünal hocayı da çok severim ama olmayacak kendisiyle. Hep aynı çoluk çocuğun yapmayacağı hatalar. Gol lazım soksana Kosovalıyı, Doğan mı atacak golü? Ömür 10 numara ol mu yor daha kaç kere durum tespiti yapmamız gerek?

hanzale
Bu macin yorgunlukla ya da ligin basi olmasiyla alakasi yok. Bu takim bu sene her maci boyle oynayacak. Rakip kim olursa olsun saha neresi olursa olsun. Bir mac biz fazladan aticaz bir mac onlar fazladan aticak. Bu saatten sonra forvete messiyi alsanda gercek degismez.

Yani sen yazdıktan sonra aksi mümkün değil Hacı, hatta sırtına bu yazıyı yapıştır gez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CİVELEK.61
Takımın set oyunundan vazgeçmesi demek,aynı anda pereira,Novak,wakame,Sosa,Abdüş'ün etkisiz olması demek.
Bunun başka izahı yok.
Bu lige en uygun oyun tarzı set oyunudur ve bunu en iyi oynayan takımız ki bundan vaz geçilemez.
Bunun da olmazsa olmazı yerden ayağa pas ve öne çıkan savunma.
Bunlardan vazgeçemezsiniz.
Bu oyunla takımı ayağa kaldırmışsınız ama ligin ilk maçında bununla alakalı inanılmaz fireler var.
Bugün çok alakasız bi oyun oynadık.

Ahmet Taşçı
Seksen kere yazdım sanırım bu takımın eksiği Striddge DEĞİİİL, şutör, skorer 10 NUMARA, Striddge yerine kesinlikle 10 numara alınmalı, Çok bilmiş arkadaşlar yine karşı çıkacak lakin Şampiyonluktan kopunca herkese dank edecek.

arahna
18.08.2019, 23:55
takım boyu takım boyu takım boyu
60 metrede oynuyoruz
arkadakiler hücuma hücumdakiler arkaya destek olamıyor

gurur6134
Maç bitti ve dönmedi..

Wakayemeyi bende begenmedim bugun gununde degildi buna ragmen son dakikalarda 2 golluk asist yapti bireysel cabasiyla enteresan bir adam ne zaman ne yapacagi belli degil ekubana cikardigi top yuzde yuzluk pasdı

Ahmet Aksu
kesinlikle taktiğimizi değiştirmeliyiz.
nwakameye odaklı hücum bizi bitirir adam gününde olmazsa galibiyeti unuturuz.
adam kötü de oynasa sürpriz ayak heran herşey yapabilir.
nwakamesiz 1461 trabzon olur bu takım. Allahtan forvetimiz üretken çıktı da rahatız.

sörlothun arkasına şutu olan biri lazım tehtid lazım ki nwakame rahat etsin yoksa her maç nwakameyi kilitle puan al mantığı olur rakiplerde.

sosa da bugün çok iyiydi de kardeşim o nasıl orta açmak duran toplarımız rezalet istesen bu kadar uzun adam toplayamazdın kolay kolay ama ortalarımız rezalet hem duran hem hareketli toplarda. insan quaresma arıyor kanatta ya da yattara :D

ersn.alparslan
Yani sen yazdıktan sonra aksi mümkün değil Hacı, hatta sırtına bu yazıyı yapıştır gez

Tamam. Sanada yapistiririm istersen

Özgür Öztürk
Öyle olmuyor evinde kazanmak otomatik olarak 17x3 puan eder. Deplasmanda yenilmemenin maksimumu ise 17x3 puan, minimumu ise 17x1 puan eder. Yani minimum 68, maksimum 102 puan eder. Bu maçta 2 puan gittiği için sene sonu için an itibariyle minimum 68 maksimum 100 puan. :)
Arkadaşın çizdiği haritaya göre max. 68 dedim.
Az buçuk matematiğimiz var yani :)

kayseriliyiz
Iyi ki baskan burdaki bazi arkadaslardzn biri degil, yoksa her hafta hoca degistirirdik.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Alper Beyazay
AEK Malatya AEK FB

AEK maçında yenilirsek takım dağılır, o tempoyu da bu rotasyon falan kaldıramaz. Demiştim demek için demiyorum ama Malatya'nın bizi evimizde yenme ihtimali fb'nin deplasmanda yenme ihtimalinden çok çok daha fazla.

OzcanHan61
Beyler Allah aşkına Abdulkadir Ömürü genel olarak beğenmeyen tek benmiyim? Ne zaman top kendisine gelse güven vermiyor, kaybetti kaybedecek. Çırpın çırpın bal yapmayan arı gibi, seri oynayıp tehlikeli pozisyona sokmak yerine saçma saçma uzatıyor pozisyonu yok ediyor. Ben mi futbol cahiliyim?

erenslash
burda bazıları Eren karamsar yok takımın düşmanıymışım gibi atıp tutuyordunuz ben bu takımın beraberlik takımı olduğunu ilk hazırlık maçında anladım zaten

personel kondisyoner değişmeli dedim sezon sonu hepiniz benim lafıma geleceksiniz

bu forumda en ileri görüşlü 5-6 kişiden biri benim

forumda çoğu kişi analiz kasıyor ama gözleminiz sıfır iç güdüsel olarak da bir halttan çaktığınız yok

ozturk
Sosa'nın kullandığı tek bir korner bile etkili olmadı.

Bu arada müdahalelerinde Campi iyiydi, şaşırdım.
Bu benim de dikkatimi çekti. Kornerlerden hiç faydalanamıyoruz.

Mesut
18.08.2019, 23:56
Nwakameye çıkarmak kolay değil arkadaşlar adam her an skoru değiştirecek potansiyel var kötü oynamasına rağmen yine bütün toplar soldan geldi bu kadar kötü oynamasına rağmen son tercihleri doğru yapsak en az iki asisti olurdu Nwakameye değişik bir oyuncu çıkarmak kolay değil

artvints
Oynadığımız oyun hiç hoşuma gitmiyor, fiziksel olarak çok kötüyüz. Dönen topları alıp atak tekrarı yapamıyoruz. Yine ikiye bölündü takım, ilkel futbola döndük.

M.Kılıç50
Unalin capi bu. Daha fazlasi yok bu adamda. Bu takim her mac goller yer.Trabzonsporlu olamazsın...

tamuğ yamtar
Ekuban’ın gol atma isteği anlaşılabilir ama zamanı değil.

Takım oyununa odaklanmalı.

Tony en kötü maçını oynadı.

Tony’yi çıkarmaya da kıyamıyor insan.

Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.

Campi beklenenden çok ama çok daha iyiydi.

Fernandes harbi topçu ama. Helal olsun.

Şampiyonluk zaten zor arkadaşlar.

Çok büyük tespit yapıyormuş havalarında şampiyon olmaz bu kadro yazmanıza gerek yok.

ssarı
Yenemiyorsan yenilmeyeceksin lafı bence bu maç için çok sıkıntılı değil
Çok iyi oynayan iki stopere rağmen inanılmaz pozisyonlar verdik. Kasımpaşa öyle dediğiniz gibi leş bir takım değil
Yorgun takım
Ona laf edebilirsiniZ ama prqg maçı öyle böyle bir maç değildi
Ve bu yorgunluk bence ligin başında olmaz lafına katılmıyorum
Tempoyu sadece maç oynamak arttırır sadece antreman değil.
Çok nemli bir havadan
Bir o kadar nemli ve basık bir havada oynadılar. Bence büyük problem değil

Emre EFENDİOGLU
Herkes Ünal hocaya sallıyor Avdijaj oynamalıydı falan diye.
Arkadaş adam 7/24 bu topçularla, demek ki bildiği var ki onun yerine başkasını alıyor.

Campiye salladınız bugün iyiydi, Sörloth'a instagram yorumlarını kapattırdınız adam 3 maçta 3 golle oynuyor.
Tamam hepiniz biraz Sir Alex Ferguson'sunuz anladık, keşke hepinizi teknik direktör yapıp kenara koyabilsek de görsek.

Takımın en büyük sırıtan noktası 60. dakikadan sonra düşmesi, bu benim de sinirimi bozuyor.
Arkadaş İstanbul takımları UEFA maçı yapar, ŞL maçı yapar bir de gelir bizi yenerler o hafta, biz ortalama bir lig takımı karşısında sefilleri oynuyoruz.

Geçen sene de maçın sonlarına doğru çok düşüyorduk, neden böyle oluyoruz, esas çözülmesi gereken bu.

Antonio
bloklar arasını uzaktık bu stoperler geri kaçarak oynadı bir arkadaş doğru demiş. hüseyin ve majid olsaydı daha iyi olabilirdi.

Özgür Öztürk
Bu benim de dikkatimi çekti. Kornerlerden hiç faydalanamıyoruz.

Kornerler ayrı bir sıkıntı ama dönen topun arkasına hiç geçemiyoruz nedense.
Bu sorununda çözülmesi lazım.

hanzale
18.08.2019, 23:57
Tamam. Sanada yapistiririm istersen

Aç sırtına yapıştır,

hyasin61
Baskanın acıklamalarından anladıgım forvet transferi yapmayacagıza gidiyor bu is

ersn.alparslan
Trabzonsporlu olamazsın...

Yazdigimla soylediginin ne alakasi var ?

El Cordobes
Maç başlamadan bu tandemle oynamak rezalet yorumları, rezalet dedikleri yerdem ekmek gelmeyince o çıkar mı, bu girer mi gibi tamamen olasılıklara göre yerden yere vurmalar.

Maçın sinirinin üzerine bir de şuradaki bazı yorumları okumak aha bir sinir bozucu.

adaletsizler
Bizim taraftar ne ara bu kadar futbol fakiri oldu?
2 tane adam vardı hücum silahım Wakayeme ve Yusuf. Biri gitti. Wakayeme mezarda olsa çıkartamaz adam o boşnak çocugu büyük topçu sanmayın wakayemeye mecbur hocada bizde ne kadar oynarsa o kadar.Yine onun sayesinde 3 5 pozisyon oldu.Ha ben bayılmıyorum bu duruma ama gerçek bu.
Ya 10 numara almalıyız wakayeme yusuf tadını yakalamak için ya da bir sturiç-sörtloth-wakayeme yapmalıyız.
Hoca yapması gerekeni yaptı ben anlamıyorum ki hangi değişiklikle maçı kurtaracktı ? Boşnak çocuk ile yusuf erdoğan aynı kalibre yusuf sarı falan.

LANGARA
Orta sahamızın bu kadar kolay geçilmesi ve futbolcularımızın bu kadar kolay çalım yemesi korkutucu.

M.Kılıç50
Campi yi hazırlık maçından bu yana 3 lig topçusu yapanlarda buradami?
Nezaman anlayacak çoğumuz bi macla kimse kazanılmaz, kimse de silinmez!

ersn.alparslan
Aç mabadına yapıştır,

Adam ol adam gibi cevap ver.

Alika87
Zor maçtan sonra ve daha da zor bir maçtan önce dişli ve iyi mücadele eden bir takıma karşı oynadık. Kazanabilirdik ama bu şartlar altında deplasmanda bir puan fena bir skor değil.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk

worldmaster
18.08.2019, 23:58
Huseyin ve Huseyni ye kafa topu alamiyor kısa oyuncular diye yukleniliyordu. Bugün Koyta 2-3 tane bombos kafa vurdu. Bu iş uzun boyla olmuyor. Alan paylasimi ve sezgisel sorun daha önemli. Stoperleri herkesin begendigi kadar begenmedim. Cok da farklari yok diger ikisinden.

Oyuncu degisiklikleri beklenen etkiyi yapamayinca mac 1-1 e kitlendi. Sör sağ ayagini biraz daha iyi kullanabilse aslinda iki defa gol şansı gelmişti.

Advijaj hamlesi de icimizde kaldi tabi ama Nwakaeme'yi de cikarmak kolay olmuyor. Her an herseyi yapabilecek biri. Son 5 dk Dogan hamlesi olumsuz degil bana gore. Orta alan yol gecen hanina dönmüştü.

yavuzbaha
Şörlöth beni mest etti,sadece gol attığı için değil,çok faydalımkaliteli bir futbolcu...Campi beni şaşırtttı,bana göre süper bir oyun çıkardı...Ömür de bugün iyiydi..
Adamlarında ilk maçı çok konsantreydiler..bence iyi sonuç aldık...sabır

Arda'
Daha sezonun başında 3. maçımızı oynadık takım yorgundu bahanesine sığınacaksak Avrupa Liginde gruplara falan kalmayalım mümkünse.

btnyldz
Atlanmaması gereken notlar var.
Yediğimiz golde takımın bütünü hazırlıksız yakalandığı gibi Ivanildo'nun net bir adımlama ve yerini kaybetme hatası var. O top aytacın önüne gelmemeliydi, kesebilmiş olmalıydı.

Sorloth ne kadar iyi performans göstermiş olsa da hem tek başına yetersiz kalıyor hem de çok net 3 gol kaçırdı. 2si sağ ayağına geldiğinden diyelim ama golcü ters ayağıyla bile o kadar isabetsiz vuramaz, sağına çekip topun yanına vurduğu pozisyonda az daha televizyonu yiyecektim.Yanına hızlı santrafor ihtiyacı olduğunu tekrar göstermiş oldu.

Hücum varyasyonlarımız ciddi anlamda azalmış gözüküyor. Geçen sene bile neye benzediği tam olarak anlaşılmayan hücum anlayışımız Yusuf Yazıcının gidişiyle tamamen bir kaosa dönüşmüş. Tesadüf toplarla hücuma çıkmayı denediğimizden ötürü başarılı olamadık.

Bunlara ek olarak futbol şansı tabii ki de yanımızda değildi. Futbolun bir matematik hesabı olmadığını tekrar hatırlatırcasına elimizdeki en uzun kadroyla çıkmamıza rağmen hatırımda düzgün bir kafa vuruşu kalmadı. Çünkü yapamadık.

Nwakaemenin etkisiz kalması da iyice oyunu sağ tarafa yıkmamıza sebep oldu. Böylece tamamen panik bir halde bir şeyler denemeye çalıştık. Burda Ünal hocanın Ekuban tercihi kağıt üzerinde mantıklı gözükmüş olsa dahi işleyiş kendisinin yetersiz performansı nedeniyle iyi olmadı. Burda Sarının devam etmesini ya da avdijajın girmesini tercih ederdim.

Campiyi bu maç özelinde şaşırarak beğendim. Bence müdaheleleri yerindeydi.

Abdülkadir gerçekten topu oyalamayı ve kendini yormayı bir tık daha azaltırsa çok daha iyi hale gelecek. O da gayet iyi ve istekli bir oyun ortaya koysa da bazı anlarda izleyeni çileden çıkartıyor.

Ünal hocanın bize en gerekli anda abdüşü çıkarıp doğanı koyması benim gözümde kocaman bir EKSİDİR. Orada artık skoru tutmanın çok bir önemi kalmamıştır ve topu ileriye taşıyabilen son adamı oyundan çıkarmak artık saçmalamak oluyor. Bunun dışındaki müdaheleleri çoğunluğun isteyeceği türdendi ve o konuda hocamız da elinden geleni yaptı.

Son olarak toparlayacak olursak, takım bu sene bizi yine dsğişik duygular içine sokacak gibi görünüyor. Forvet ya da ortasaha transferlerinden en az birinin yapılmaması intihar olur. Geçen seneki performansımızın bir tık bile üstünde olmayız diye düşünüyorum. Basit puan kayıpları gerçekten moralimi çok bozuyor ve bu analizimsi yazımı burada bitirmek istiyorum buraya kadar okuyanlara teşekkür ederim :)

serdaracıl
Geçen sene rode-ekuban çift forvet oynadık olmadı. Bu sene tekrar zorluyoruz. Olmuyor işte. Önce bi ne oynayacağımıza karar vermeliyiz. 10 numaralı sistem mi, çift forvet mi?

CesurHamsi
Abdulkadir 10 numara pozisyonu icin hic yeterli degil
acilen kanada gecmesi gerek
Allah ben ne gunah isledim, nedir habu ya

redbul
ünal karaman şuan lig tv de canlı yayında konuşuyor bereberlik bizim için iyi bir sonuç dedi yeminle utandım trabzonspor her maçı galibiyet için oynar.

erenslash
sence neden hocam? bunu anlamak çok mu zor?
Arkadaş adam 7/24 bu topçularla, demek ki bildiği var ki onun yerine başkasını alıyor.

Campiye salladınız bugün iyiydi, Sörloth'a instagram yorumlarını kapattırdınız adam 3 maçta 3 golle oynuyor.
Tamam hepiniz biraz Sir Alex Ferguson'sunuz anladık, keşke hepinizi teknik direktör yapıp kenara koyabilsek de görsek.

Takımın en büyük sırıtan noktası 60. dakikadan sonra düşmesi, bu benim de sinirimi bozuyor.
Arkadaş İstanbul takımları UEFA maçı yapar, ŞL maçı yapar bir de gelir bizi yenerler o hafta, biz ortalama bir lig takımı karşısında sefilleri oynuyoruz.

Geçen sene de maçın sonlarına doğru çok düşüyorduk, neden böyle oluyoruz, esas çözülmesi gereken bu.

OzcanHan61
18.08.2019, 23:59
Ünalı ben de severim ama kadro da iyi değil hocam onu da düşünmek lazım.ancak bizimkiler yabancı hoca almaz günah çünkü birileri kızar yabancı ileri görüşlü hoca alırsak
Aynen abi orası öyle ama yaptığı hataları da çocuk yapmaz.

arahna
takım boyu takım boyu takım boyu
bu kadar uzun oynarsak boşluklar çok olur
sosa ömür adam kovalamaktan geberdi
tabiki verimi düşer

Emirhan Uludüz
Arkadaşın çizdiği haritaya göre max. 68 dedim.
Az buçuk matematiğimiz var yani :)

Hocam matematikle alakası yok durumun, mesele mantık. Arkadaş sizin dediğinizi kastetmiş olabilir fakat o cümle mantıksal olarak benim dediğime çıkıyor. İşsizim son zamanlarda öylesine yazdım amaç biraz gülümseyelim :)

Uğur Kalyoncu
Wakayemeyi bende begenmedim bugun gununde degildi buna ragmen son dakikalarda 2 golluk asist yapti bireysel cabasiyla enteresan bir adam ne zaman ne yapacagi belli degil ekubana cikardigi top yuzde yuzluk pasdı

Tamam abicim de Avdijaj hızlı ve yetenekli bir adam.

2 stoperi değiştirecek kadar hocalık cesareti gösteriyorsun ama Avdijajı niçin alamıyorsun.

70 te Avdijajı alsaydı ve kazanamasaydık şerefsizim ağzımı açmazdım.

Oynamayan adamı sahada tutarak 2 puanı verdi Ünal hoca benim için.

Ahmet Aksu
ünal hoca bile 1 puan iyidir dedi oda kötü olduklarını biliyor biz kendimizi burada çok kasmayalım..

BlackPanther
19.08.2019, 00:00
Seksen kere yazdım sanırım bu takımın eksiği Striddge DEĞİİİL, şutör, skorer 10 NUMARA, Striddge yerine kesinlikle 10 numara alınmalı, Çok bilmiş arkadaşlar yine karşı çıkacak lakin Şampiyonluktan kopunca herkese dank edecek.

10 numarada şart forvette şart

adaletsizler
Ne insanlar var ya adam cidden sanıyor ki wakayeme yerine boşnak oynasa maçı rahat alacaktık. Bütün takımda hücum yapabilecek kaç kişi var? wakayeme sörloth yarı novak yarı ömür.

14TS61
Önümüzde ki 4 maç zor maçlar olması sıkıntı içlerinde en zoruda Malatya fenerden zor ve evimizde kayıp bizi.bitirir

hanzale
Adam ol adam gibi cevap ver.

doğru bu seviyeye düşmemeliydim senin karşında düzelteyim

champions
İyi kötü ortayı tutan Mikel'i çıkarmak nasıl bir ahmaklık? Bu adamı rotasyon oyuncusu yapacaksak neden daha farklı bir transfer yapmadık?
Rakibe GÜLE OYNAYA hücum şansı tanıyan bir takım nasıl başarılı olacak?
Hayvan gibi maaş alan Sosa ne halta yarıyor?
Bu ortasaha ve forvet hattıyla sezona girmek nasıl bir akıl tutulması?

OzcanHan61
19.08.2019, 00:01
Allah aşkına bir takım hiç mi köşe vuruşu çalışmaz? Bırak tehlikeli olmayı köşe vuruşlarının yarısı kontra atağa dönüşüp kalemizde tehlike oluyor.

Alper Beyazay
Arkadaşlar bu takımın Sturridge'e ihtiyacı yok demeyin.
Ekuban'ın yerine Sörloth ile Sturridge'nin önlü arkalı değişmeli oynadığını düşünün. Her şey çok farklı olurdu.
10 numaraya ihtiyacımız tabi ki var, asıl ihtiyacımız olan o zaten.
Sturridge de gelmez zaten.
Başkan Yusuf'tan gelen tüm para borçlara gidecek. Transfer transfer diyorsunuz ama nasıl ödeyeceğiz biliyor mu taraftarlar vs. vs. dedi. Zor transfer olur bu saatten sonra. Bu kadro da 3 kulvarı kaldıramaz.

Enaldo61
Ekuban niye bu kadar şuursuzdu bugün onu anlayamadım.

ersn.alparslan
doğru bu seviyeye düşmemeliydim senin karşında düzelteyim

Neyse canim sikkin yeterince zaten

erenslash
elimizdeki en iyi stoper stabil ve kumaş olarak tabi ki ivanildo kampi kesinlikle değil.

kampi hüseyinden iyi mi?

evet hüseyinden daha deneyimli ve daha iyi ancak soru işaretleri var tabi .

en iyi stoper belli

bu takım orta şut konusunda yokları oynamaya başlamış

birileri bunlara orta-şut kondisyon da çalıştırsın baydı artık

takımın içine sıçıyor bu teknik personel

Antonio
top çok değerli neden bu kadar çabuk kaybediyoruz.

bahadır2561
Baskanın acıklamalarından anladıgım forvet transferi yapmayacagıza gidiyor bu is

Başkana göre gol atma sorunu yoktu zaten.

2 tane forvetle amatörler lige başlamıyor.

CesurHamsi
Mikel hicte kotu oynamiyordu
Parmak girdi orta alanimiz e5’e dondu
yaktin bizi bu mac hocam

t.gokce
19.08.2019, 00:02
Başakşehirde 3-0 yenilmiş.

fenerde yenilirse haftanın karlısı biziz :d
Hadi ya.o hiç aklımıza gelmedi...

Doğukan Uçan
Hafta içi 1 puan iyi olur dedim ve yanılmadım. Maç sonu başkan takım yorgundu diyor. Hoca rotasyon yapıyor alın size türk futbolu haftada 2 maç oynayamıyorlar. Buda demek oluyor ki ya ligi feda edeceğiz ya da uefa da başarı hedefi koyacağız. İkisi aynı anda gitmeyecek belli oldu.

hyasin61
Sturridgre olayı bu gece sonuclanıyormus olumlu/olumsuz olarak.Gidin iyi bir 10 numara alın bence.

Enaldo61
elimizdeki en iyi stoper stabil ve kumaş olarak tabi ki ivanildo kampi kesinlikle değil.

kampi hüseyinden iyi mi?

evet hüseyinden daha deneyimli ve daha iyi ancak soru işaretleri var tabi .

en iyi stoper belli

Campi, Hüseyin'den iyi çıktı valla. Ivanildo da hepsinden iyi, Majid'le Ivanildo iyi olur gibi ama Campi'nin ayağı Majid'den iyi.

Trabzonspor 61
Şunu da ekleyelim; bu kasımpaşa küme düşmemeye oynar. Cok kritik bir puan kaybettik. Bu tarz puan kayıplarını malatya, sivas, alanya gibi deplasmanlara saklamalıydık. Ucuz yerde puan verdik

BlackPanther
Abdulkadir 10 numara pozisyonu icin hic yeterli degil
acilen kanada gecmesi gerek
Allah ben ne gunah isledim, nedir habu ya

Ömür bu takımın 10 numarası olamaz. Daha şut atmasını bilmiyor. Sağ ayağını hiç kullanamıyor.

Oğuzhan Fidan
19.08.2019, 00:03
Maç bitti ve dönmedi..

alıntıyı kayıtmı ettin naptın :) evet yorgunduk takım mental olarak kötüydü.

Alper Beyazay
ünal karaman şuan lig tv de canlı yayında konuşuyor bereberlik bizim için iyi bir sonuç dedi yeminle utandım trabzonspor her maçı galibiyet için oynar.

Biz boşuna konuşuyoruz işte demek istediğim bu..

adaletsizler
10 numara yok ki sarı çiyan gideceğim diye ağlamasaydı böyle olmazdı. 4 4 2 ye mecburuz o da sturiç gelirse.

Enaldo61
yaktin bizi bu mac hocam

Tony ve Sarı'yı çıkarıp Avdijaj'la Ekuban'ı alacaktı. İkisi de kanatta oynayacaktı. Ekuban ortada karman çorman oluyor.

hyasin61
19.08.2019, 00:04
Su Ivanıldo Fernandes icin opsiyon vermemeleri hakkaten kotu olmus.

Mert Oğuzlu61
Sturridge gozunuze girsin takimda orta saha ile forvet arasinda baglantiyi kuracak kilit acacak 10 numara, ofansif orta saha adina her ne derseniz o kisi yok !!!

Avdijaj var onu dener dedim hic denemedi bile.

Emirhan Uludüz
Hafta içi 1 puan iyi olur dedim ve yanılmadım. Maç sonu başkan takım yorgundu diyor. Hoca rotasyon yapıyor alın size türk futbolu haftada 2 maç oynayamıyorlar. Buda demek oluyor ki ya ligi feda edeceğiz ya da uefa da başarı hedefi koyacağız. İkisi aynı anda gitmeyecek belli oldu.
Türk futbolu için geçen sezona baksak yeterli hocam. Rotasyonsuz kondüsyon olarak haftada bir maça dayanamadık.

Bayraktaroğlu
Şu trabzonspor artıklarından çektiğimiz nedir? Her maçta birisi mutlaka gol atıyor bize

CesurHamsi
19.08.2019, 00:05
Tony ve Sarı'yı çıkarıp Avdijaj'la Ekuban'ı alacaktı. İkisi de kanatta oynayacaktı. Ekuban ortada karman çorman oluyor.
Aynen oyle usta
bunu biz goruyosak adam nasil gormuyo
bana takim yorgun morgun demesinler, rezillik ya

Onur Erçetin
Uğurcan : Bu maçta çok iyiydi.

İvanildo : Harika bir performansı vardı.

Campi : İyi oynadı.Bu maç için olumsuz bir şey diyemem.

Pereira : Dünyada bunun kadar rezalet ortalar açan başka bir ofansif bek yoktur.Oyun kurucu yönü iyi ama ortaları berbat.

Novak : Her zaman ki gibi iyiydi.

Mikel : Kötü değil ama Parmakın yerini alamaz.Sosanın yanında oynayacak adam Parmaktır.

Parmak : Enerjisinden ötürü Sosanın yanında oynamaya en uygun kişi.

Ömür : İSahada Sörlot ile birlikte en iyilerden biriydi.En önemli eksiği şutları.10 numara olarak değilde sağ kanatta oynamaya devam etmeli.Forvet arkasına şutör birisi lazım.

Sarı : Bu arkadaştan ilk 11 oyuncusu olmaz.Sağ ayağı berbat orta açamıyor.Oyunu okuması zayıf,pas zamanlamaları yeterince iyi değil.Oyunda kaldığı süre boyunca adam akıllı birşey yapmadı.Etkili olmaya çalıştığı anlarda da sağ ayağıyla yaptığı berbat ortalarla oyunu mahfetti.

Caleb Ekuban = Net olarak bu arkadaşın IQ seviyesi çok düşük.Ptt de falan ancak oynar bu.

Doğan Erdoğan = Halısahadan adam alsan bundan daha iyi pas atar.Yeteneksiz,kazma.Üçüncü ligde bile sırıtır.

Sosa : Takımın bel kemiği.Çok önemli bir yere sahip.

Waka : Bugün inanılmaz derecede kötüydü.Performansı rezalet ötesiydi.Bu maçtan galip gelemediysek en önemli nedeni kendisidir.Koşmayı bırakın ayakta duracak hali yoktu.Bunun tabiki birçok nedeni olabilir.

Ünal Karaman : Wakanın yerine Advijajı almayarak büyük hata yaptı.90 dk boyunca yürüyen ayakta duracak hali olmayan Wakayı tutması Advijajı küstürebilir.

Sörlot : Uzun boyuna rağmen hızlı,tekniği iyi,güçlü.Son vuruşlarda biraz daha sakin kalırsa daha etkili olur.

erenslash
campi ivanildodan sonra ikinci en iyi stoper gibi duruyor ancak kumaş olarak emin değilim.çünkü campiyi izlemedim ivanildoyu eskiden izleme şansım olduğu için gönül rahatlığıyla kumaşı iyi diyorum.bu lilleden aldığımız stoper var ya kiraya verdik ivanildo ondan da iyi.bu teknik personel ivanildonun performansının içine edebilir biraz korkularım var
Campi, Hüseyin'den iyi çıktı valla. Ivanildo da hepsinden iyi, Majid'le Ivanildo iyi olur gibi ama Campi'nin ayağı Majid'den iyi.

jönts
Sparta maçlarında ve bu maçta ortak olan bir şey var.

Sahaya yayılmamız genişleyince hücum edemiyoruz. Mümkün olduğunca dar alanda oynamamız lazım.

Bir de Ömür hariç çok statik oynuyoruz. Bu maçın özellikle ikinci yarısı topu Yattara’ya ver gerisine karışma stiliydi. Biraz daha dinamik olmamız lazım topsuz oyunda.

legorakiss
Ekubanın en büyük problemi kendini mbappe zannetmesi.

Sinan.K
Ekuban niye bu kadar şuursuzdu bugün onu anlayamadım.

cok duygusal futbolcu demeki kafaya takmis hoca oynatmadi diye ztn bu adama guvenemeyiz

Oğuzhan Fidan

maalesef kaliteli ayak sayısı az. taktiksel anlamda yani koşmadan oynayabilecek.. biz sürekli mücadelenin içinde kalarak maç kazanıyoruz. ben uefanın bu sene bize zarar vereceğini düşünüyorum elensek ve sadece lige odaklansak çok iyi olur. hatta tr kupasında felan sırf yedek oynatmalıyız. bizim lig içindeki şampiyonluğa ihtiyacımız var. haftada 2 maç kaldıracak kadro ancak 22 adet ilk 11 oyuncusuyla olur.

Alper Beyazay
yaktin bizi bu mac hocam

Burda izleyenlerin çoğu aynı fikirde.
Yani Mikel'i çıkarıyorsan yerine haftaiçi perişan olmuş, orta alanda çok boşluk bırakan Parmak'ı almazsın. Doğan'ı falan alırsın.. Son dakikalarda alıp beraberlik için oynamış işte beraberlik iyi sonuç bizim için diyormuş adam..

Mustafa YILMAZ
bi çok kez yazdım maç başıda öyle sosa-obi orta sahası olmaz. ikiside durağan ikiside yaşlı ve orta sahadan dikine top sürmeyen iki oyuncu. bizim oyun yapımıza uymuyor bu şekil orta saha. bunun obi'nin hazır olup olmamasıylada ilgisi yok.

adaletsizler
19.08.2019, 00:06
Ayrıca Sörloth gerçekten faydalı futbolcu ama kesinlkle bitirici değil attığı goller sürükleyici forvet golleri.Kaçırdığı pozisyonlara bakarsanız bi burak tekke tarzı denk gelince atar diyebileceğimiz biri değil. Umarım sturiç gelir ekubanı da 3 maçta bir 85 de oyuna alırlar deli gibi koşar rahatlar.

Uğur Kalyoncu
alıntıyı kayıtmı ettin naptın :) evet yorgunduk takım mental olarak kötüydü.

Yok şarj bitmişti eve gelince gördüm .Öyle huylarım yok :)

Vallahi gülüyorum ama çok sinirliyim en geç 70 te çıkmalıydı ama hoca izledi çıldırdım.

Enaldo61
Biz hücumu kanatlardan yapıyoruz abi sorun neydi kanatlardı sen iki kanadı da çıkaracaktın oyundan direk.

Mikel iyiydi beyler çıkmamalıydı sorun göbekte değildi kanatlardaydı.

ffırtına
Evet size çözümü söylüyorum..

Bu takımın ihtiyacı kesinlikle forvet transferi değil.. Sturridge gelirse kesinlikle bu takıma zararı olur. Bu boş sevdadan vazgeçilmezi. Bu takımın ihtiyacı 10 numara pozisyonunda oynayabilecek üst seviye bir futbolcu. Olur da 10 numara transferi yapmazsak forvete İbrahimoviçi de koysan fayda etmez. Shörtlond bizi çok rahat götürür. He biz ilk maçtan takım yorgun diyorsak bu sezonu da oynamadan bitirelim. UEFA grup maçı sonrası her maçta kaybedip takım yorgundu diyeceksek çok işimiz var çokkk.. Aralık ayı gelmeden UEFA gruptan çıkamayız sonra ligde de havlu atmış oluruz bir sezon daha çöpp. Hiç bir oyuncunun ben yoruldum deme hakkı yok. Gerekirse 2 günde bir maç oynacak boşuna almıyorlar o paraları...

ersn.alparslan
Nolursa olsun almaliydik. Taraftar baskisi yok rakip nerdeyse yeni toplanmis. En etkili diyebilecegimiz oyunculari gecen sene bursayi dusuren yusufla aytac.

Mustafather
19.08.2019, 00:07
Sosayı ileride oynatıp bir ön libero daha oynatsak bundan daha iyi olmaz mı? Sturridge i de sağda ya da solda oynatsak çok iyi hücum hattımız olur.

OzcanHan61
Birde şöyle bir geleneğimiz var: bizde oynamış 3.sınıf oyunculardan gol yemeyi çok severiz. Başka adam mı kalmadı Aytaç kazmasından yiyoruz golü?

Fatih Çelik
Hau 4-4-2 işini kaldırın rica ediyorum. Bu takıma 8.5'tan bir 10 lazım orta saha diye feryat etti takım Ekuban'dan sonra. Kanga-Sturridge mi yaparız yoksa parayı Ben Arfa'ya mı yığarız bilmiyorum. Sörloth çok iyiydi ama Fatih'in çıktığı pozisyonu atmalıydı bir forvete yakışmadı o pozisyon. Poacher tipte olmaması handikap ama çok iyi pivot oynuyor. Yusuf'un olmayışı çok yük bindirir bu adama.

serdaracıl
yaktin bizi bu mac hocam

Mikel’in oyunda bulunduğu dakikalarda burada yapılan yorumları okumalısınız. Adamı gömdük resmen. Bana kalırsa ikisi de iyi oynadı bugün

arahna
sosa savunmada harcanıyor
10 numara oynamalı
geride daha sert daha hızlı biri lazım

juliant
19.08.2019, 00:08
arkadaslar campi yavas bi adam oyuzden hep geride kaldi bloklar arasi mesafe buyuzden cok acikti..suratli vir savunmaciyla oynasak defans ortasahaya gelirdi baskili oynayabilirdiik..bu oyunu campiyle oynayamazsin adam yanindan gecer gider

erenslash
Ünal hocaya kızıyorum ama çalıştığı personel ve kadromuzda transfer lazım.rotasyonlarımız da zayıf arkadaşlar hakkını yemeyeyim

bu da etken tabi

tamam oyuncu değişiyor ama kadromuz birinci lig kalitesinde top oynayabilecek oyuncularımızın olmadığını gördük.yedek klubesinden bahsediyorum.bosnalı çocuğu almamasının sebebi hazır değildir yoksa niye almasın.o konuda hocaya kızmıyorum

Burak Bıyıklı
8 kisi oynarsan anca bu kadar olur.abdus on numara oynayamiyor.israr etme be artik.waka yorgun birak dinlensin adam 3 gun.koysana oraya avdijaji.mikel 2.lig topcusu gibi.sifir risk.ver saga ver geriye o kadar.

Su trabzonun suyundan midir nedir bu oyuncu degisikligi fantezisi bitmeyecek. La hoca bu avdijaj sana ne etti de almiyorsun. Gecen sene de sene basinda wakayi almayip ibanez fantezileri deneyerek yedin puanlari.sonra wakayi aklina getirdin de galibiyet almaya basladik.simdi de kenarda sana puan kazandirabilecek avdijaj varken sen koskoca kasimpasa -ki kendileri sampiyonlar ligi seviyesindedir- macinda beraberlik kurtarmak icin dogani aliyorsun.aferin hoca.gecen seneden bir ders cikartsan ayip olurdu zaten

Bir klasik olarak galatasarayin besiktasin yenildigi hafta puan kaybettik.hic sasmaz

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper Beyazay
Sturridge gozunuze girsin takimda orta saha ile forvet arasinda baglantiyi kuracak kilit acacak 10 numara, ofansif orta saha adina her ne derseniz o kisi yok !!!

Avdijaj var onu dener dedim hic denemedi bile.

Ya Mert sen ne konuşuyorsun? Sturridge almasalar adam alacaklar falan mı sanıyorsun sen?

Veysel
19.08.2019, 00:10
Sıkmayın canınızı. Bu ligde deplasmanda kim rahat kazanıyor ki oyunculara kızalım. Ezilmedik, şansa bir gol yedik, atmaya da çalıştık ama olmadı.

juliant
sorlutun pozisyonunu pozisyon bitneden ofsayt diye durduran hakem serefsizide beni dusunduruyor bu senede bizi ezecekler herhalde

Enaldo61
8 kisi oynarsan anca bu kadar olur.abdus on numara oynayamiyor.israr etme be artik.waka yorgun birak dinlensin adam 3 gun.koysana oraya avdijaji.mikel 2.lig topcusu gibi.sifir risk.ver saga ver geriye o kadar.

Su trabzonun suyundan midir nedir bu oyuncu degisikligi fantezisi bitmeyecek. La hoca bu avdijaj sana ne etti de almiyorsun. Gecen sene de sene basinda wakayi almayip ibanez fantezileri deneyerek yedin puanlari.sonra wakayi aklina getirdin de galibiyet almaya basladik.simdi de kenarda sana puan kazandirabilecek avdijaj varken sen koskoca kasimpasa -ki kendileri sampiyonlar ligi seviyesindedir- macinda beraberlik kurtarmak icin dogani aliyorsun.aferin hoca.gecen seneden bir ders cikartsan ayip olurdu zaten

Bir klasik olarak galatasarayin besiktasin yenildigi hafta puan kaybettik.hic sasmaz

Yazıcı'nın boşluğu dolmadığı sürece çok sancılı geçer bu sezon, Ömür kanat oyuncusu olmuş, ortaya geçmesi hem kanadı kötü etkiliyor hem şut tehditi yaratamıyor. 10 numarada oynayacak adam çatır çutur kaleyi yoklayacak. Kafayı kaldırıp kaleyi göremiyor bir türlü.

halilaziz61
19.08.2019, 00:11
Asıl dusunulmesi gereken bu kadar korner atışı kullanıp da gol atmayo geçtim bir tane pozisyon olusturamamak.

Büyük takımlar kornerleri etkili kullanır biz geçen sene de dahil bunda en zayıf takımız
Bu akşam baya bir korner attık kaleyi bulan tek bir şut olmadı kornerden

Acilen korner organizasyonu yaptırılmalı ve kornerden gol aranmali

serdaracıl
Ekubanın en büyük problemi kendini mbappe zannetmesi.

Çok ciddi bir bitiricilik sorunu var

14TS61
Son 20 dk da avdijaji oyuna alınmalıydı. Bence galipde gelebilirdik. Waka atakta duramıyordu.

btnyldz
Hau 4-4-2 işini kaldırın rica ediyorum. Bu takıma 8.5'tan bir 10 lazım orta saha diye feryat etti takım Ekuban'dan sonra. Kanga-Sturridge mi yaparız yoksa parayı Ben Arfa'ya mı yığarız bilmiyorum. Sörloth çok iyiydi ama Fatih'in çıktığı pozisyonu atmalıydı bir forvete yakışmadı o pozisyon. Poacher tipte olmaması handikap ama çok iyi pivot oynuyor. Yusuf'un olmayışı çok yük bindirir bu adama.

sağına çekip semaya diktiği de rezalet hocam ya, düşününce moralim bozuluyor. Hoca da 1 puank yeterli görmüş bu maç gerçi, kendimizi boşa heba ediyoruz.

erenslash
hocam şöyle ingiltereden bir üst düzey ortasaha kesinlikle şart yoksa tırtlarız
Sıkmayın canınızı. Bu ligde deplasmanda kim rahat kazanıyor ki oyunculara kızalım. Ezilmedik, şansa bir gol yedik, atmaya da çalıştık ama olmadı.

My
Maça yanlış kadroyla başladık. İlkin skoru alıp sonrasında daha tecrübesiz ve uyumsuz adamları kullanacaktık ama biz tam tersini yaptık.

Alper Beyazay
Biz hücumu kanatlardan yapıyoruz abi sorun neydi kanatlardı sen iki kanadı da çıkaracaktın oyundan direk.

Mikel iyiydi beyler çıkmamalıydı sorun göbekte değildi kanatlardaydı.

Mikel al gülüm ver gülüm oynuyordu ama orta sahayı tutuyordu adam.
Ünal hocanın oyuna müdahalelerini hiç beğenmiyorum.

Enaldo61
Asıl dusunulmesi gereken bu kadar korner atışı kullanıp da gol atmayo geçtim bir tane pozisyon olusturamamak.

Büyük takımlar kornerleri etkili kullanır biz geçen sene de dahil bunda en zayıf takımız

Sosa'nın duran topları bitik kim ne derse desin ikna edemez aksine.

Murat TÜRKAY
Arkadaşlar, ben bu kadar yavaş oynanan futbolu hazmedemiyorum, izlemek istemiyorum. Topu ayağına alıyor adam bekliyor pas atıyor yarım saatte. Bu oyun hızlanmadan zevk vermez. Türkiye ligi bir adım ilerlemiyor. Can sıkıntısından başka bir şey değil.

ozturk
19.08.2019, 00:12
Atiba gibi biri lazım bize. Bir de keşke Yusuf gitmeseydi. Bu sene çok arayacağız.

zaqua
Yusuf yazıcı bloklar arası bağlantıyı sağlıyordu, çok arayacağız gibi.

yazıkoldu
pereira ve nwakame dinlendirilmeliydi.

erenslash
acaba bu organizasyonlar neden olmuyor? personel tabi ki bu personel çok tırt yusuf kendi çalışıyordu sutlara bu personel bir halt öğretemez bunlara geçen sene de aynı halt

Enaldo61
Son 20 dk da avdijaji oyuna alınmalıydı. Bence galipde gelebilirdik. Waka atakta duramıyordu.
Galip gelmesek bile olması gereken buydu ki bunu söylüyoruz zaten Tony'yi çıkarmalıydı pozisyon üretmesi vs. değil mesele adam geri zor geliyordu ilerde de ben yorgunum diyip duruyordu.

ersn.alparslan
19.08.2019, 00:13
Nwakame ile yazici bu takimin en buyuk ofansif gucuydu. Yazicinin yoklugu cok fazla hissedilecek.

Fatih Çelik
sağına çekip semaya diktiği de rezalet hocam ya, düşününce moralim bozuluyor. Hoca da 1 puank yeterli görmüş bu maç gerçi, kendimizi boşa heba ediyoruz.

Sağ ayağı yok bu adamın işte o zaman cekmeyecek ya da çok temiz fake atacak. Açıp Cardozo videosu izletsinler.

~UniCef~

Süper Cevap !!

BlackPanther
Agam bizimle eğleni

memmedaga
takıma bi eleştirim yok yorgunluk vs,mecbur yusuf ve avdijac oynayacak,rotasyon mecburiyeti var.
Hocanın oyuncu değişmeme inadına büyük itirazım var

14TS61
İvanild Hosseini olmalı defans ikisi cuk olur gibi

CİVELEK.61
19.08.2019, 00:14
O girdi bu çıktı meselesi değil,
Genel sorunlarımız var.
Çok basit bişey sorayım
Trabzonsporda kaç kere içeriye top çevirilip tek vuruşta gol yapıldığını gördünüz?
Çok nadir.
Halbu ki kanatta en çok varyasyon yapan takımız.
Ceza sahası içinde ayağında topla buluşan ve bomboş pozisyonda ne yapacağını bilemeyen bi takımız maalesef.
Yahu futbolcusun bi faik yaparsın,asist yaparsın,topu kenara çekersin,önünü açar daha net açıyı bulursun.
Hiçbiri yok maalesef.
Hatırlayın içerdeki prag maçını
Bir şekilde ceza sahasına defalarca girip etkili olamıyorsun.
Özellikle maçın sonlarında.
Yahu kim ceza sahasına bu kadar girebilmiş,böyle nimeti kim bulmuşta değerlendirememesi eksik kalsın.
Varmı bizim kadar bu pozisyonları hoyratça harcayan takım?
Olmaz abi olmaz.
Mesela Wakamenin iceri getirdiği toplar;
Ceza sahasına Bu kadar kolay top sokupta bomboş kalıpta içeri etkili çevirilemeyen yada çevirildiği halde doğru düzgün vurulamayan ya da önündeki duvar olmuş savunmaya nişanlanan toplar.
Bunlar başka takımlarda velinimetken bizde neden israftan öteye gidemiyor?

My
Ayrıca bu takımda çok enteresan bir şekilde bir yorgunluk/dinamizm sorunu var. Bunun böyle olmaması gerekiyor. Daha bismillah yeni dedik sahada herkes tırıs adımla futbol oynamaya çalışıyor. Sağlık kadrosu gibi antrenör kadrosunda da mı bir sıkıntı var acaba?

Fanatik34
Ortasahasi olmayan bir takimin 60-70 dk bu tempoda oynamasi bile mucize. Takim icinde hatlar birbirinden o kadar kopuk, taktik adina sahada hicbir sey yok (Ya su kanatlar bir yer degistirsin mac icinde disimi kiracagim)..

Bunun üstüne birde yanlis onbirle cikarsan, sonrasinda kimi oyundan alayim, kimi cikarayim diye kara kara düsünürsün!!!

Ünal Karaman bu, idare edeceksiniz..haa bir Sota´dan, bir Tolunay´dan, bir Riza´dan daha iyi bir Hoca...gelecek yabanciya sabir gösteriliyor mu? Hayir..

arahna
mikel çok iyiydi
sakin
top kaybetmiyor
güven veren bi oyunu var
bence çıkmamalıydı
parmak sadece koşturuyor
oyun görüşü alan kapatması sıfır

bahadır2561
Sezonun üçüncü maçında ne dinlendirilmesi?

Ekuban’da büyük bi ıq sorunu var. Pas vermesi gereken yerde vermiyor ve oyunu basit oynamıyor.

BlackPanther
Nwakame ile yazici bu takimin en buyuk ofansif gucuydu. Yazicinin yoklugu cok fazla hissedilecek.

Bencede

hyasin61
19.08.2019, 00:15
Su Kanga muhabbeti dogru olsa keske

Full HD
19.08.2019, 00:15
Ts = Hoffenheim, bir cacik olmaz bu sene.

erenslash
19.08.2019, 00:16
ingiltereden kanga tarzı oyuncular var çok daha iyisini kiralar veya alabiliriz
Su Kanga muhabbeti dogru olsa keske

Alper Beyazay
Maça yanlış kadroyla başladık. İlkin skoru alıp sonrasında daha tecrübesiz ve uyumsuz adamları kullanacaktık ama biz tam tersini yaptık.

Benim de düşüncem bu yönde. Hem de deplasmanda oynuyorsun. İlk 60 dakika koparabiliyorsan kopar yoksa müdahale edip çıkar oyuncuları. Ne değişti şuan asıl yorulanlar Sosa, Pereira, Novak, Nwaekeme falan ama dinlenen ve değişenler Hüseyin, Parmak, Ekuban gibi atletik ve genç oyuncular. Anlam vermek zor..

ersn.alparslan
O girdi bu çıktı meselesi değil,
Genel sorunlarımız var.
Çok basit bişey sorayım
Trabzonsporda kaç kere içeriye top çevirilip tek vuruşta gol yapıldığını gördünüz?
Çok nadir.
Halbu ki kanatta en çok varyasyon yapan takımız.
Ceza sahası içinde ayağında topla buluşan ve bomboş pozisyonda ne yapacağını bilemeyen bi takımız maalesef.
Yahu futbolcusun bi faik yaparsın,asist yaparsın,topu kenara çekersin,önünü açar daha net açıyı bulursun.
Hiçbiri yok maalesef.
Hatırlayın içerdeki prag maçını
Bir şekilde ceza sahasına defalarca girip etkili olamıyorsun.
Özellikle maçın sonlarında.
Yahu kim ceza sahasına bu kadar girebilmiş,böyle nimeti kim bulmuşta değerlendirememesi eksik kalsın.
Varmı bizim kadar bu pozisyonları hoyratça harcayan takım?
Olmaz abi olmaz.
Mesela Wakamenin iceri getirdiği toplar;
Ceza sahasına Bu kadar kolay top sokupta bomboş kalıpta içeri etkili çevirilemeyen yada çevirildiği halde doğru düzgün vurulamayan ya da önündeki duvar olmuş savunmaya nişanlanan toplar.
Bunlar başka takımlarda velinimetken bizde neden israftan öteye gidemiyor?

Guzel yorum. Her zaman iyi oynamak yetmiyor akilli oynamakta onemli.

Karasoy
Daha cok yeni takimiz biraz sabir 20 yildir duydugumuz safsatalar

halilaziz61
19.08.2019, 00:17
acaba bu organizasyonlar neden olmuyor? personel tabi ki bu personel çok tırt yusuf kendi çalışıyordu sutlara bu personel bir halt öğretemez bunlara geçen sene de aynı halt

Haklısın
Ben bizim takımda korner organizasyonu yaptırıldığına inanmıyorum

Pas oyunu da tikaninca bizim takım bitiyor
Yusuf sarı pas oyununda hiç yoktu, aynı Yusuf Erdoğan'ın bizde oynadığı zamanlardaki gibi oynadı.

Bu kondisyonsuzlugun sorumlusu teknik ekiptir, kondisyoner yok bizde

Bir de çoğu renkdasimin dediği gibi 10 numara eksiği bariz

Sosa on numara oynamaz mi??

Mert Oğuzlu61
19.08.2019, 00:17
Ya Mert sen ne konuşuyorsun? Sturridge almasalar adam alacaklar falan mı sanıyorsun sen?

Almasinlar o zaman. Bu takimin orta sahasindan Yusuf gitmis, 10 numara gitmis, forvet isteniyor. Sebebi de sırf marka takintisi, adam isimli biri diye isteniyor.

Burak-Hugo lu kaos futbolunu yine tekrarliyoruz, roller yine birbirine girdi her sene ayni senaryo. Takima en azinda bir Ljajic, Szymkowiak lazim.

Sercan Keleş
19.08.2019, 00:18
Ne olduğunu anlamıyorum. Lig bizim için kupadan önemli. Ben bu puan kaybını anlamıyorum. Yani yen git 3. hafta yenil. Bir yenilgi hakkın cebinde olsun. Gerizekalılık bu puan kaybı. Düşme adaylarından birisine 2 puan bıraktık.

Şörlot o golü atacaksın arkadaş. O golü atacaksın hatta o iki gol pozisyonundan birisini atacaksın. İstediğin kadar tarz ol o gol atılmalı.

Full HD
19.08.2019, 00:18
ingiltereden kanga tarzı oyuncular var çok daha iyisini kiralar veya alabiliriz

O vizyon bizde yok hocam.

Cemzirih
19.08.2019, 00:19
Unal hoca aslinda en buyuk hatayi ilk 11 i size sormamakda yapiyor . Vallaha cok cins taraftar grubuyuz bariz hatalari degelendir elestir eyvallah da teknik direktorun gorusunu tu kakalamakda ne oluyor elestirmekde degil yani direk adami asagiliyoruz surda yazik gunah ya.

Sercan Keleş
Kanat gibi bir şey aldık. Bir forvetin ne işi var kendini sağ tarafa atıyor. Attığı gol vuruş açısı o kadar zor ki gitti harika bir gol attı. Atması gereken 2 pozisyonu eveledi geveledi.

yasinylmz
Mikel sosa çok statik kalıyor. İlaç belli sosa parmak ve pasör bir 10 numara. takım topu ayağında tutarak sezon boyunca 20 gol daha az yiyebilir. Artı pasör bir 10 numara ile hücum varyasyonları mız rakip için çok karmaşık hale gelebilir.

ÖmürKaradeniz61
Ünal hocanın beraberlik iyidir lafından sonra ben şampiyonluğa havlumu attım sizi bilmem.

Alper Beyazay
19.08.2019, 00:20
Almasinlar o zaman. Bu takimin orta sahasindan Yusuf gitmis, 10 numara gitmis, forvet isteniyor. Sebebi de sırf marka takintisi, adam isimli biri diye isteniyor.

Burak-Hugo lu kaos futbolunu yine tekrarliyoruz, roller yine birbirine girdi her sene ayni senaryo. Takima en azinda bir Ljajic, Szymkowiak lazim.

E sen Avrupa'da, Ligte, Türkiye Kupası'nda Ekuban ve Sörloth ile mi oynatacaksın 50 kadar maçta?

Ya da şöyle sorayım, Ekuban-Sörloth mu yoksa Sturridge-Sörloth mu?

7can61
Takımdan çok memnunum, iyi oynadık.

TemizArma
ömürü boş yere 10 numara da yoruyoruz rakip çok kolay önlem alıyor yüzünü döndürmüyor sırtını dönük yakaladıklarında. 60 dk adamı yor orda sonra kanata al olmaaaz.
takımda boy ortalaması ucmus ama duran top organızasyonu yapılır mı bılmıyorum... gerçi yıllardır yapıldıgını dusunmuyorum orası da ayrı.
Birde nwakaeme bugün resmen yürüdü bu yorgunlukla acıklanamaz sakatlıgı mı var acaba

bahadır2561
7/24 hoca oyuncularlaymış. Ondan daha mı iyi bileceksiniz. Böyle bi savunma şekli olabilir mi ya? Sokratesin savunmasından bi tık daha iyi.

MacqAli
Gerçekten hocayı ve trabzonsporu az çok anlıyorum.
Dünyada artık türk patentli oyuncularda para ediyor. Birini çıkarıp yıldız yapıp satmanın peşinde olduğumuzdan yusuf sarının oynamasını çok çok iyi anlıyorum potansiyel var onda sıkıntı yok.
Peki bu mikele ne demeli tamam anladım 1.5 milyon maaş ödüyon ama gör şunu yani adam daha hazır değil. İlk 11 alacağına son 30 dakikalarda sokarak hazırla adamı. Onun yerine hazırlık maçlarında ışık veren dopan erdoğan ilk 11 almamız lazımdı.
Wakarmede yorgundu. Aynı şekil wakaeme. Yerine ilk 11 avdijaj alsa wakaeme yide yorgun olan kasımpaşa takımına karşı son 30 dakika oyuna sokardı.
Hocanın geçen seneden ders çıkarır diyorduk ya tamam oda çıkaramadı aek maçı malatya maçı fener maçı bunlarda düşünmedi diyelim. Bunun yardımcıları ne yapar hiçmi akış vermez anlamıyorum. Sırf mikeli erkenden hızlıca kazanacağız nwakaeme maçı belki bir ümit atar dersek bizim az puan kaydeceğimize bu puan kayıpları 10 puanı geçer.

ÖmürKaradeniz61
19.08.2019, 00:21
Yusuf yazıcının şutlarını ve saha içi ortaya koyduğu karakteri çok ararız.

halilaziz61
Ekuban bizim takımın oyuncusu değil
Ona güvenerek yola çıkılmaz.
Sonradan oyuna girip birşeyler yapar ama gol yükünü cekemez attığı her gol ekstradir dediğimizde burada baya tepki almıştık
Şimdi o tepki verenler yerden yere vuruyorlar ekubani, aklın yolu bir ekuban rakip yorulunca oyuna koyulması gereken yıpratıcı oyuncu. Çok nadir asist yapar, çalım atmaktan ziyade gücüyle rakip geçer
Teknik değil bam güm topa vurur gol olursa ne ala, kale önünden teknik bir vuruşla köşeye atayım yoktur.
Bam diye abanir, gol olmadiginda biz de saç baş yolariz

Ekuban yedek olarak durmalı

My
Bize Mikel gibi assolist takılan biri değil Sörloth gibi kendini ispat etmek için kı.ını yırtacak dinamik canlı bir ortasaha lazımdı. Onazi varken bile en önemli eksikliklerimizden biriydi. Ama maalesef bunu es geçmişiz gibi gözüküyor.

zafer6161
hoca rotasyon a gitmekte haklıydı. fakat yanlış adam tercihinde hatalıydi.

kayseriliyiz
Deplasmanda 9 galibiyet alacaksin, kendi sahanda en fazla 4 puan kaybedeceksin.
Bu is böyle.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Tuğrul
19.08.2019, 00:22
TS dönen topları alamıyor, rakibi önde karşılamıyor.

Ne yazık ki ortaya düşen topları rakip alıyor.

Bu da geçiş hücumuna sebep oluyor.

Hala Kanga ve 8 numara ile bunun değişeceğini düşünen aklı evveller var.

Bizim muhakkak Sturridge olmazsa Niasse'yi almamız lazım.

Ünal hoca'nın şampiyon olması bireysel beceri ile mümkün.

Fatih Terim gibi sistem hocası değil

Tayfun
Lig uzun maraton bu köprünün altından daha çok sular akar.

Beraberlik keyif kaçırdı ama ligin başında da sinyali almak iyi oldu bir yandan da ....

erenslash
Renktaş oynar ama sosa eski sosa değil gene harika işler yapar ancak sıkıntılıyız. ortasahaya diri ve ingiltereden çok güzel ortasaha alırsak şahane olur.İngiltere dememin nedeni kondisyonerleri çok iyi olduğu için ve lig kalitesi çok yüksek olduğu için ingiltere paklar bizi ancak.kanga alınabilir ancak bence kanga tarzı bir oyuncuyu ingilteren kiralamak çok daha güzel olur ve daha verim alırız.organizasyon yok çünkü Ünal hoca malesef dar görüşlü bir insan.avrupalı gibi düşünemez.ve çalıştığı ekip gereği ileri derece düşünme ve teknik çalıştırma organizasyon beklememiz hata olur.analitik düşünce ekibin berbat ve zayıf.bunu üzülerek söylüyorum.Yusuf sarı hikaye ama anadolu takımlarında oynar zaman zaman iyi bir yedek olabilir.ekibe gelince ben burada ekip ekip dedim kızdılar bana ama kasımpaşada millet benim lafıma geldi malesef.
Haklısın
Ben bizim takımda korner organizasyonu yaptırıldığına inanmıyorum

Pas oyunu da tikaninca bizim takım bitiyor
Yusuf sarı pas oyununda hiç yoktu, aynı Yusuf Erdoğan'ın bizde oynadığı zamanlardaki gibi oynadı.

Bu kondisyonsuzlugun sorumlusu teknik ekiptir, kondisyoner yok bizde

Bir de çoğu renkdasimin dediği gibi 10 numara eksiği bariz

Sosa on numara oynamaz mi??

Mustafather
Uğurcan
Perreira Ivanildo Majid(Campi) Novak
Obi Mikel Parmak(Doğan)
Abdülkadir Sosa Sturridge
Sorloth

Sosa ön liberonun yanında olunca orta saha boş kalıyor ne saçma iştir bu adamı ön liberoya koymak.

Isko6161
Basaksehir, fb, gs ve bjk'yi gorunce hic karamsarliga kapilmiyorum. Bu saydigim takimlardan net öndeyiz. Ki hala tam hazir degil takim. O yuzden sakin :D. Persembeye konsantre olalim. 1.haftada kotu sonucun telafisi olur ama persembe aksam ki macin telafisi yok. En azindan gollu beraberlikle ayriliriz insallah Atinadan

14TS61
19.08.2019, 00:23
...................Uğurcan..................
Pereira-İvanildo-Huseyni-Novak
..............Parmak - Sosa .............
Abdülkadir........................Waka
.....................Avdijaj.....................
.....................Sorloth..,.................

My
Bize Mikel gibi assolist takılan biri değil Sörloth gibi kendini ispat etmek için kı.ını yırtacak dinamik canlı bir ortasaha lazımdı. Onazi varken bile en önemli eksikliklerimizden biriydi. Ama maalesef bunu es geçmişiz gibi gözüküyor.Bir de bunların üzerine Yusuf'u da kaybettik.

erenslash
bu takım uzun maratonu kaldıramaz ilk maçta belli etti.istanbul takımlarına kafa tutar gene aptal aptal puanla rverir hersene aynı terhana dördünncü oluruz işte aynı terhane
Lig uzun maraton bu köprünün altından daha çok sular akar.

Beraberlik keyif kaçırdı ama ligin başında da sinyali almak iyi oldu bir yandan da ....

arahna
19.08.2019, 00:24
rakipler kaybedince bizim kazanamama gibi bir hastalığımız var
sonuç normal

erenslash
19.08.2019, 00:25
o zaman bizlere ve takımımıza hayırlı vizyonsuzluklar dilerim renktaş ne diyeyim .
O vizyon bizde yok hocam.

Alper Beyazay
19.08.2019, 00:25
Bir tane gazeteci de çıkıp demiyor mu hocam daha bu 3. maç nasıl bir kondisyon sorunu ki direk rotasyona başladınız. Bu sezon daha uzun Avrupa'da gruplara kalsan, Türkiye kupası başlasa, bu takım ne yapacak? Daha 3. maç yahu nasıl bir kondisyon problemi bu?
Ayrıca akabinde madem rotasyon yapıyorsun 30-35 aralığındaki Pereira, Sosa, Nwaekeme, Novak(adam artık orta saha ilerisine gidemedi o kadar perişan oldu adam) gibi oyuncular dururken 20'li yaşlardaki atletik genç Hüseyin, Parmak, Ekuban falan değişiyor?
Hemen 1 soru daha ekleyip Abdülkadir'in 10 numara pozisyonunda olmayacağını anlamanız için ne olması gerek sayın Ünal hocam deyip cevap bekleyin ya, yok maçı nasıl değerlendirirsiniz, yok ne olmalıydı yok ne oldu falan standart sorulardan sıkılmadınız mı artık!

Tuğrul
19.08.2019, 00:26
Avdijaj'ı sol çek, Nwakaeme'yi forvet'e alırsan takım bomba gibi olur.

Gelgelelim Ünal hoca Nwakaeme'yi sol tarafta, Avdijaj'ı sisteme entegre etmediği için Sturridge/Niasse alınmalı.

İkisinin yedeği de Ekuban olmalı

Tayfun
19.08.2019, 00:26
bu takım uzun maratonu kaldıramaz ilk maçta belli etti.istanbul takımlarına kafa tutar gene aptal aptal puanla rverir hersene aynı terhana dördünncü oluruz işte aynı terhane

Şu an 1 puan öndesin artı olarak bak bence :D

juliant
19.08.2019, 00:27
bu.maci yorumlarken berabere kaldik diye yorumlamayin ugurcani cik yenilmistik..yenildik diye ben yorum yapiyorum

halilaziz61
Renktaş oynar ama sosa eski sosa değil gene harika işler yapar ancak sıkıntılıyız. ortasahaya diri ve ingiltereden çok güzel ortasaha alırsak şahane olur.İngiltere dememin nedeni kondisyonerleri çok iyi olduğu için ve lig kalitesi çok yüksek olduğu için ingiltere paklar bizi ancak.kanga alınabilir ancak bence kanga tarzı bir oyuncuyu ingilteren kiralamak çok daha güzel olur ve daha verim alırız.organizasyon yok çünkü Ünal hoca malesef dar görüşlü bir insan.avrupalı gibi düşünemez.ve çalıştığı ekip gereği ileri derece düşünme ve teknik çalıştırma organizasyon beklememiz hata olur.analitik düşünce ekibin berbat ve zayıf.bunu üzülerek söylüyorum.Yusuf sarı hikaye ama anadolu takımlarında oynar zaman zaman iyi bir yedek olabilir.ekibe gelince ben burada ekip ekip dedim kızdılar bana ama kasımpaşada millet benim lafıma geldi malesef.

Sanırım obi mikel transferi yerine 10 numara transferi yapılmalı idi.
Ben en başından beri yabancıdan yanaydim
Ama yabancı sistem hocasınin top oynatacağı ekip sistemsizlige alışmış türk ekip, orta sahada kendisine faul yaptirmadan topu ayağından çıkarmanın önemli olduğunu bilemeyecek kadar futbol fakiri bir zihniyet var karşısında
Dolayısı ile bu futbol anlaysii ile yabancı hoca başarılı olamıyor.

En ideali bütün teknik ekibin yabancı olup, hocanın yerli olması olabilir.
Bir kaç sene sonra da yabancı hoca sistem hocasi

Tayfun

Benim de kafamdaki kadro budur .

DURAS
Sorlotha hayran oldum bugün. Tek başına tüm Kasımpaşa defansıyla mücadele etti. Çoğu ikili mücadeleleri kazandı, top indirdi, top tuttu. Sağ ayağını da efektif kullanmaya başlarsa işte o zaman 30- 40 milyon avroluk bir futbolcu olır

Burak Bıyıklı
19.08.2019, 00:28
Ister 7 24 dursun ister durmasin benim gozumde 88de oyuncu degistiren hoca hoca degildir.yillar boyunca senola sovduk.sonrasinda gelenler de ayni.yav bir kere de 70te bitir degisikligi ne olur arkadas.88de soktugun adam seni kac kez kurtarmis.dogani bile alacaksan 75te al da adam bisey yapsin.messiyi soksan 88de ayagina ya bir kez top gelir ya da o bile gelmez.birakin su inadi yeter daha artik

Trabzonspor 61
19.08.2019, 00:28
Sezonun 3. Maçında neyin rotasyonu abi? Liverpool 2 günde bir maca cıkıyor yılda 70-80 mac yapıyor. Neyin rotasyonu?

juliant
19.08.2019, 00:29
cok bencil oynadik herkes kadroda yer edinmek.icin tek basina gol atabilceni dusunuyor

Sadettin_
19.08.2019, 00:29
Birsey sora bilir miyim 89dk daki Dogan abdus degisiklinin mantini bana söyleye bilir misiniz gercekten cok merak ettim ?Gayet mantikliydi .
Takım hem iyice oyundan düşmüş hemde hala son gücüyle gol atabilirmiyim dediği ve ortasahalatin çok kolay geçildiği daiikalardi.
Sıfır puan yerine , 1 puanı garantileyip şansa 3 puan alırsak ne ala diyerekten yapılmış bir degisiklik

CİVELEK.61
19.08.2019, 00:31
Trabzonsporun topun arkasina geçmesi yasak değil.
Geçersin topun arkasına paslaşa paslaşa çıkarsın hücuma defansta arkadan iter.
Sistemden kopmamak lazım.
İyi forvet bulduk derken sistemden kopmamalıyız.
İş "At Burak Yılmaz'a gol yapsın" işine benzemeyecek arkadaş.
Sörloth'u da bu sisteme dahil edeceksin.
Birbirinden uzaklaşmadan oynayacaksın.
Bu takım birbirine yaklaşarak oynayan bi takım.
Bundan kopamayız.
Bunda ısrar edeceğiz.
Yıllar sonra yerleşmiş Bi oyunumuz var bunu bozamayız.
Bunu geliştirmeliyiz.
Aldığımız oyuncuya takımı değil,oyuncuyu sisteme adapte etmeliyiz.

Mert Oğuzlu61
E sen Avrupa'da, Ligte, Türkiye Kupası'nda Ekuban ve Sörloth ile mi oynatacaksın 50 kadar maçta?

Ya da şöyle sorayım, Ekuban-Sörloth mu yoksa Sturridge-Sörloth mu?

Tek forvet oynuyoruz 3. forvet genc forvet olabilir ama birine para yatirilacaksa asil ihtiyac daha geride oynayan çilingir ozellikli birisi. Bugun resmen kabiz olduk, efektif ve skorer birisi mutlaka lazim.

halilaziz61
Sezonun 3. Maçında neyin rotasyonu abi? Liverpool 2 günde bir maca cıkıyor yılda 70-80 mac yapıyor. Neyin rotasyonu?

Liverpool un kondisyonu bizimkisinin abartısız 3 katı

Ben rotasyondan rahatsız değilim de işler iyi gitmeyince aynı kadroya dönmek istemesinden rahatsızım
Çünkü böyle yapınca işler daha da kötüye gitti.

İlk yari iyi oynarken ikinci yarı hiç oynayamadik

Ama Ünal hocayi eleştirmek için kötülemek için hala erken olduğunu düşünüyorum

Bunu yabancı hocadan yana bir taraftar olarak söylüyorum

Cemzirih
19.08.2019, 00:32
Ivanildo campi ilk kez yan yana oynadi bence yerden yere vurulan ivanildo da campi de kotu oynamadi . Orta perreira ve novak a Allah sabir versin . Nazar degmesin . Sosa iyiydi ama yorgun belli , mikel kalitesi tartisilmaz hala hazir degil . Yusuf sari cok kotu idi bencil oyununa devam ederse bi arpa boyu gidemez . Nwakaeme beyin de yorulur biraz dinlendirmek lazim . Sorloth daha once de yazdim buyuk sans takim icin bu bu kadar ozelligi bir arada bulunduran bir adama kiralik sahip olmak ilk sene sans ikinci sene sanssizlik .
Abdulkadir omur calisti cabalasi eksiklerini gidermeden hep goze batar .

Abdulkadir parmak girdikden sonra cabaladi ama etkisizdi
ekuban telasli oyunlara gelemiyor sacmaliyor eli ayagina karisiyor sanki cok etkisizdi
dogan erdogan az kaldi ama hazirlik maclari da dahil olmak uzere kisa surede yaptiklariyla beni sasirrtti .

Bu takimin eksikleri de var fakat takim tas gibi takim .
Sturridge i isminden oturu bende isterim ama sorloth un performansindan sonra takimin acik ihtiyaci o degil .

Sinan.K
19.08.2019, 00:33
Gayet mantikliydi .
Takım hem iyice oyundan düşmüş hemde hala son gücüyle gol atabilirmiyim dediği ve ortasahalatin çok kolay geçildiği daiikalardi.
Sıfır puan yerine , 1 puanı garantileyip şansa 3 puan alırsak ne ala diyerekten yapılmış bir degisiklik

o degisikligi ozm 75 80 de yapacaksin 90 yapmanin bir mantigi yok orta sahayi kuvvetli tutuyorsun

erenslash
19.08.2019, 00:33
maç gitti geldi zaten artı olarak bakıyorum o anlamda.ancak tablo belli oldu o kısım eksi zaten o tablo eksi.ne olacağınıuz biliyoruz türlü beraberlikle belli galibiyetler saç baş yolma ah ulanlar..bu kaçar mı bu yenir mi demeler.akabinde 4üncülükle bitirme :D
Şu an 1 puan öndesin artı olarak bak bence :D

yavuzbaha
19.08.2019, 00:35
Ekubana bugün düşen pozisyonlarda Roda olsaydı bakardı sağa yada sola çekip boşluktan gönderirdi..geçen sene üst sıralara tırmanmamızda çok etkisi vardı

Antonio
19.08.2019, 00:36
Ekubana bugün düşen pozisyonlarda Roda olsaydı bakardı sağa yada sola çekip boşluktan gönderirdi..geçen sene üst sıralara tırmanmamızda çok etkisi vardı
kesinlkile ekuban yerine 2. forvet roda olmalıydı hatta eminim sorlothun atamadığı pozisyonuda atardı.

erenslash
19.08.2019, 00:39
kesinlikle renktaş.valla dediğin gibi teknik ekip yabancı olsa Türk teknik ekibin üzerine yabancı gelse bizim Türkler kıskançlıktan çalıştırma zbunları Ünal da kıskanır bunları belki belli olmaz.seni ne dinlicem der.alsalar acaba laf dinler mi hoca...+ mikel ismi var diye faydalı olur diye alındı.mikele ben rotasyon oyuncusu olarak bakarım.ilk onbir olarak bakmıyorum ona.o mantıkla almışlarsa baya bir vizyonsuzmuş bizimkiler.kiralasınlar para yoksa ingiltereden.hiç bbi rşey için geç değil.kesinlikle atak gücü olan -ortasaha mezzela tarzı oyuncu lazım.defansif değil ama aksine atak gücü sağlam olan
Sanırım obi mikel transferi yerine 10 numara transferi yapılmalı idi.
Ben en başından beri yabancıdan yanaydim
Ama yabancı sistem hocasınin top oynatacağı ekip sistemsizlige alışmış türk ekip, orta sahada kendisine faul yaptirmadan topu ayağından çıkarmanın önemli olduğunu bilemeyecek kadar futbol fakiri bir zihniyet var karşısında
Dolayısı ile bu futbol anlaysii ile yabancı hoca başarılı olamıyor.

En ideali bütün teknik ekibin yabancı olup, hocanın yerli olması olabilir.
Bir kaç sene sonra da yabancı hoca sistem hocasi

erenslash
19.08.2019, 00:42
bizde lazım olan ortasaha bölgesi mezzala şu oluyor bilmeyenleriniz için

https://fmoyuncusu.com/fm-2018-mezzala-oyuncu-rolu/
https://www.youtube.com/watch?v=ouiecI-75hw

Özgür KARADENİZ
19.08.2019, 00:43
Sturridge gelsin 10 numara(9,5 ) pozisyonunda baslasin.
Ekuban kadar geriye kosmayida basarabilirse,özellikle ic saha maclarinda
Taraftara resital sunar,
sanirim bu aksam oldugu kadar yusuf yazici yida konusmayiz sonrasinda.

CİVELEK.61
19.08.2019, 00:45
Yusuf Sarı kontraatak futboluna en uygun oyuncu.
Şimdilik kenarda beklemeli bence.
Öne geçilen maçlarda sonradan oyuna girecek oyuncu tipi.
Fakat biraz gereksiz şeyleri zorluyor.
Daha düz oynasa kontraatak konusunda fukara olan bu takıma daha çok faydası olur.
Donis daha farklı bi oyuncu.
Hic bireysel savunması yok.
Oyuna aldığın anda takım savunma anlamında 1 kişi eksik demektir.
O eksikliği kapatacak kadar ofansif katkısı olacak ki getirdiği götürdüğünden fazla olsun.
Haliyle Hoca ofansif seviyede hazır olmayan bi Donis'i tercih etmiyor.
Buna örnek Yattara.
Adamın ofansından emin olacaksın ki oynatacaksın.
Yani o 1 kişilik defansif eksiklik göze batmayacak derecede ofansif katkın olabilmeli.
Hoca da bu riske giremiyor durum bu.
Haaa yenik durumda olsan zaten kaybedecek bişey yok.
Mecburen alır oyuna.

Alper Beyazay
19.08.2019, 00:45
Bizim o seviyelere gelmemiz imkansıza yakın da işte verelim örneğini. Liverpool 120 dakika maç yaptı, hem de o seviyelerde, üstüne penaltılara kaldı. Ne oldu geldi haftasonu aynı kadroyla ligte şov yaptı. Fa cuptu, şampiyonlar ligiydi, kendi ligiydi cart kupası curt kupası 50 farklı kulvarda adamlar 70 80 maç yapıyor belki de. Bizde daha 3. maçta nefes alamıyor adamlar.
Kesinlikle Avrupa'dan ekip getirilmeli, özellikle kondisyoner ekibi.

jönts
19.08.2019, 00:48
Bence bu maç;

1- Ömür’ün kesinlikle kanatta kalması gerektiğini
2- 4-3-3 hayalinden vazgeçmemiz gerektiğini
3- Skorer bir forvet arkası transferine ihtiyaç olduğunu
4- Öndeyken nasıl oynamak gerektiğini bilmediğimizi
5- Duran top ve duran topta alan yerleşimi çalışmamız gerektiğini
6- Dar alan, yüksek tempo, kısa pas stratejisini devam ettirmemiz gerektiğini (Sorloth falan bilmem, kralı gelse sisteme ayak uyduracak) bize gösterdi. Benim fikrim bunlar, umarım düzelir.

Bir ekleme de kondisyon için. Ya ağır kondisyon idmanları yapıyoruz ya da hiç kondisyon çalışmıyoruz. İkisinden biri. Acilen çözmeliyiz.

bizde lazım olan ortasaha bölgesi mezzala şu oluyor bilmeyenleriniz için

https://fmoyuncusu.com/fm-2018-mezzala-oyuncu-rolu/
https://www.youtube.com/watch?v=ouiecI-75hw
Mezzala oynayacak tek adam Yusuf’tu. Bence gerek de yok çünkü 4-3-3 oynamayacağız, oynamamalıyız.

CİVELEK.61
19.08.2019, 00:48
Oyuncuların kafalarına sokacaksın sistemi.
Oyuncu sisteme adapte olmak zorunda hissedecek kendini.
Buna Wakame'de dahil.
Kimseyi ayırmıyorum.
Saha da kendini göstermek değil,sisteme faydalı olmak zorunda oyuncular.
Öyle de böyle de kafasına sokacaksın adamın.
O zaman saygı görürsün.
Benim sistemim bu diyebilmelisin.

My
19.08.2019, 00:49
Takımın boyu uzadı yine.

Atağa çıkıyoruz önde 3 kişi at gibi koşarken arkadan gelenler tırıs tırıs.

Çok ağırız. Arkası yetişecek, yerini alacak derken ayağında top olan ne yapacağını şaşırıyor zaten.

Rakip sahaya yerleştik derken topu kaybedince bu sefer de arkası Konya ovası. Top karşılama yok. Bir hareketlilik yok.

İlginç valla.

Alper Beyazay
19.08.2019, 00:52
Bence bu maç;

6- Dar alan, yüksek tempo, kısa pas stratejisini devam ettirmemiz gerektiğini (Sorloth falan bilmem, kralı gelse sisteme ayak uyduracak) bize gösterdi. Benim fikrim bunlar, umarım düzelir.

Bir ekleme de kondisyon için. Ya ağır kondisyon idmanları yapıyoruz ya da hiç kondisyon çalışmıyoruz. İkisinden biri. Acilen çözmeliyiz.

Mezzala oynayacak tek adam Yusuf’tu. Bence gerek de yok çünkü 4-3-3 oynamayacağız, oynamamalıyız.

Maçın ilk ve ikinci yarısının son 5 dakikalarında oynamayı öğrenmesi lazım bu takımın. Can sıkıcı olmaya başladı artık son dakikalarda yediğimiz goller.

Fatih Öztürk
19.08.2019, 00:53
4 formda oyuncuyu rotasyona giriyorum ayağına yedeğe çekersen severler seni.
Kardeşim sen manyakmisin yoksa fantazimi arıyorsun hayırdır Ünal hoca? Kendi ayağına kurşun sıkmanın deyimini cuk diye oturtturdun tebrik ederim seni. Umarım bu manyak hatandan ders alırsın.

Enes Başkaya60
19.08.2019, 00:56
4 formda oyuncuyu rotasyona giriyorum ayağına yedeğe çekersen severler seni.
Kardeşim sen manyakmisin yoksa fantazimi arıyorsun hayırdır Ünal hoca? Kendi ayağına kurşun sıkmanın deyimini cuk diye oturtturdun tebrik ederim seni. Umarım bu manyak hatandan ders alırsın.

Abi Allah aşkına Ünal Hocalık ne var şu maçta ya yapmayın ya Eku ile Parmak oyuna girdikten sonra varlık bile göstermedi Prag maçının 11 ile çıksak değişen yine birşey olmazdı çok kötüydük bugün yapacak birşey yok bize acil Şut çekecek 10 numara lazım...

memozcan
19.08.2019, 00:59
Stoperlerimiz kısa boylu diye duran toptan gol yediğimizi düşünenler vardı.. sanırım duran top işinin ciddi bir çalışma işi olduğunu anlamışlardır..

jönts
19.08.2019, 01:00
Maçın ilk ve ikinci yarısının son 5 dakikalarında oynamayı öğrenmesi lazım bu takımın. Can sıkıcı olmaya başladı artık son dakikalarda yediğimiz goller.
Öne geçince inme iniyor takıma. Geçen yıl içerideki Fenerbahçe maçı. Bak aklıma geldi sinirim bozuldu yine.

CİVELEK.61
19.08.2019, 01:01
Bu takım herzaman yaptığı gibi,yerden basit ve seri pas oyununu oynasa,yerleşe yerleşe ilerlese bu maçı alırdı.
Bugün stoperler iyiydi ama bu oyunu bilmiyorlardı haliyle defans çizgisi geride kaldı.
Takım upuzun bi takım oldu.
Bu da çok mesafe depar koşmayı gerektirdi.
Haliyle sörlot'un önüne top atma ihtiyacı doğdu sürekli.
Allah aşkına şu sistemi bozma Ünal hoca...

redbul
sezon başlamadan önce dinlediğim tüm yorumcuların futbol ile ilgilenen her insanın ağzından duyduğum laf ligin en hazır takımı trbzonspor lafıydı bugün gördükki bu işler lafla yürümüyor kasımpaşa bu ligin en kötü takımalrından biri ve deplasman anlamında puan kaybedecek en son deplasmanlardan biri ama biz bugün 2 puan kaybettik tamam ligin ilk haftası daha 33 hafta var ama bu bugünkü berberliğin mazereti olmamalı abdülkadir 10 numarada olmuyor biraz daha beklemek lazım bence abdülkadiri kanada çekip sosayı öne alıp obi mikel ile parmak oynamalı wakayaeme bugün çok kötüydü ama 90 dakika oyunda kaldı ekuban da değişen hiç bir şey yok gram ilerleme yok adam topla resmen kavga ediyor bugün takım bu beraberliği yorgunluğa bağlarsa hemen uefa dan elenelim .

Fatih Öztürk
Abi Allah aşkına Ünal Hocalık ne var şu maçta ya yapmayın ya Eku ile Parmak oyuna girdikten sonra varlık bile göstermedi Prag maçının 11 ile çıksak değişen yine birşey olmazdı çok kötüydük bugün yapacak birşey yok bize acil Şut çekecek 10 numara lazım...

Ya kardeşim sezon başı iyi kötü 2 maçlık isiran, isirdigini pirana gibi koparan bir kadroyu sen kafana göre bozamazsin öyle bir dünya yok, varsa da git o dünyada yaşa derler adama. Üstelik kesik attığın oyuncular geçen sezonun iskelet kadronun işleyen çarkları. Dünyanın neresinde görülmüş tandemi şak diye yedeğe çekiyorsun bu nasıl fantazidir.

chener
19.08.2019, 01:02
Bugün takım dağınıktı.ikinci yarı sol ve sağ bekler ileri bile çıkamadı. Bu takımda ışık var. Belki inci yarı daha cesaretli olsaydık farklı olabilirdi.neyse uefa gruplarına kalırsak daha iyi oluruz

ssarı
Bir tane gazeteci de çıkıp demiyor mu hocam daha bu 3. maç nasıl bir kondisyon sorunu ki direk rotasyona başladınız. Bu sezon daha uzun Avrupa'da gruplara kalsan, Türkiye kupası başlasa, bu takım ne yapacak? Daha 3. maç yahu nasıl bir kondisyon problemi bu?
Ayrıca akabinde madem rotasyon yapıyorsun 30-35 aralığındaki Pereira, Sosa, Nwaekeme, Novak(adam artık orta saha ilerisine gidemedi o kadar perişan oldu adam) gibi oyuncular dururken 20'li yaşlardaki atletik genç Hüseyin, Parmak, Ekuban falan değişiyor?
Hemen 1 soru daha ekleyip Abdülkadir'in 10 numara pozisyonunda olmayacağını anlamanız için ne olması gerek sayın Ünal hocam deyip cevap bekleyin ya, yok maçı nasıl değerlendirirsiniz, yok ne olmalıydı yok ne oldu falan standart sorulardan sıkılmadınız mı artık!

Sonuna kadar katiliyorum
Ama bu sorulari orda sorarsan anlami yok onlara
Onlar televizyon studyolarinda yada ertesi gun gazete internet koselerinden ortaya sorup yqpici olmak yerine yikici olmayi severler

erenslash
söylediklerine katılıyorum gayet güzel şık analiz etmişssin. benim istediğim 4-3-3 zaten ondan mezzela dedim Ünal hoca oynatamaz ama vizyon yok onda o vizyon.keşke olsa.kondisyoner alsalar ek avrupadan -fitnesscı bir senelik alsak bari.özel kiralasak iyi olurdu.ingiltereden alınabilir ortasaha.göbekte oynayıp ileriye kat edecek adam lazım bize.serbest dolaşan.romaning style gibi.ömürü inside forward şeklinde oynatmamız lazım.kanat da değil.kanat forvet yani.4-2-3-1 buna uygun.4-3-3 den hallice.yusuf mezzela değil ama attacking midfielder oyuncusu.ingilterede veya avrupada mezzela stilinde çok güzel oyuncular var irfan can kahveci mezzela oynar ama yusuf oynamaz.belki lillede oynatırlar bilemem.lilenin sistemine uyarsa.yerlide irfanı alabilsek şahane olurdu.ingiltereden alırsak bir ortasaha şahane olur.
Bence bu maç;

memozcan
Böyle maçların kilidini duran toplar çözer ancak.. daha böyle çok maç oynayacağız.. bu kadar hareketli oyuncumuz var ama ceza sahası çevresinde bu oyuncuları topla buluşturamıyoruz..

fanatikdevri
19.08.2019, 01:03

Güzel sorularda kim soracak,arkadaşlar diye başlar,bütün gazetecileri eşeğin bir yerine sokar çıkarır,onlar da yarabbi şükür derler,herkesin kesesi dolar,hayat devam eder.

halilaziz61
19.08.2019, 01:05
Uefa'dan elenmeyi istemek ya da bunu dilemek
Takıma yapılacak en büyük kötülüktür.

Ligde 6 olalım uefada yarı final oynayalım benim için daha değerlidir.

Uefa'dan elenelim mantığı iho mantigdiir

Bu lig saçma lig senin kendini deneyecegin vitrin yapacağın yer avrupadir

CİVELEK.61
19.08.2019, 01:09
Stoperlerimiz kısa boylu diye duran toptan gol yediğimizi düşünenler vardı.. sanırım duran top işinin ciddi bir çalışma işi olduğunu anlamışlardır..

Benim fikrimde bu yönde.
Sadece boyla çözülecek mesele değil.
Aynı zamanda Ofansif anlamda da duran top konusunda çok kötüyüz ve onunda çok boyla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
2010-11 de duran toptan ne goller attık.
O oyuncularda pek uzun sayılmazdı.
Fakat mükemmel kullanan bi Selçuk,mükemmel pozisyon alan oyuncularımız vardı.
Gol olmayanlarda etkili pozisyon oluyordu.
Giray ve Egemen çok etkili oluyordu.
Egemen'de pek uzun sayılmazdı hani

erenslash
19.08.2019, 01:10
17842benim söylediğim sistem şu

Ercan Erten

jönts
19.08.2019, 01:30
17842benim söylediğim sistem şu

<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Ercan Erten (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=18880)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Hocam biz bunu oynuyoruz zaten ama 4-2-3-1’de mezzala ile oynayamazsın. Aslında oynarsın da stoperlerin orta sahada oyun kuruculuk yaparsa oynarsın, Manchester City yani :D

Not: Pjaca’yı ben de almıştım, çılgın atıyor. :cool:

Selim Çoban
19.08.2019, 01:33
3 resmi maç yaptık. Görünen şu ortasaha yol geçen hanı, acilen oradaki kurgu değişmeli. Mikel parmak önlerinde sosa. Abdüş sağa atılmalı.
A.parmak - mikel
Sosa
Bu maçın tek kazananımı genç stoper fernandes
Maçı sarı kart yemeden kapattık bu çok yumuşak olduğumuzu ve rakiple ikili mücadeleye çok girmediğimizi gösteriyor.
3 stoper 1 ortasaha 2 kanat 1 forvet transferi yaptık ve sadece 1 forvet 1 ortasaha gitti ama Geçen yılın gerisindeyiz

Enes Başkaya60
19.08.2019, 01:43
3 resmi maç yaptık. Görünen şu ortasaha yol geçen hanı, acilen oradaki kurgu değişmeli. Mikel parmak önlerinde sosa. Abdüş sağa atılmalı.
A.parmak - mikel
Sosa
Bu maçın tek kazananımı genç stoper fernandes
Maçı sarı kart yemeden kapattık bu çok yumuşak olduğumuzu ve rakiple ikili mücadeleye çok girmediğimizi gösteriyor.
3 stoper 1 ortasaha 2 kanat 1 forvet transferi yaptık ve sadece 1 forvet 1 ortasaha gitti ama Geçen yılın gerisindeyiz

Katılıyorum adamlar her pozisyonda orta sahayı ellerini kollarını sallayarak geçtiler ya pragtaki maçta da öyleydi orta sahaya acilen çözüm gerekli...

~UniCef~
19.08.2019, 01:57
Su anda dünyanin en iyi takimi olan Liverpool ile bizi kiyaslamak neyin mantigidir?

Fazla ucmaya baslamisiz galiba. Ayni Besiktasi Barcelonaya benzeten utopistler gibi konusmayin lütfen. Biz Türkiye liginde oynayan,Avrupa liginde ön eleme oynama zorunda olan Trabzonsporuz.

Bizim zamana ihtiyacimiz var. Bunu en büyük sebebi hem Yusufun hemde Rodalleganin gitmesi. Rodallega pas oyunu icin cok önemliydi. Sörlothun pas oyununa destek olabilmesi zamana ihtiyaci var. Kisacasi zaman zaman zaman.

Enes Başkaya60
19.08.2019, 02:06
Bizde şans da yok arkadaş top en kalas topcuya geliyor vuruyor Mikele çarpıp gol oluyor şaka gibi golü attıktan sonra o baskıyı kırabilsek ilk yarıyı önde kapasak maçı rahat alırdık bence ama olmadı ama bize acilinden bir 10 no lazım Budescu hala boşta mı acaba ya???

Veya yönetimin böyle bir düşüncesi var mı???

erenslash
19.08.2019, 02:12
valla bu kadroyla gayet güzel oluyor :D evet tabi oyuncular iyi olunca gayet güzel oynanıyor :D
Hocam biz bunu oynuyoruz zaten ama 4-2-3-1’de mezzala ile oynayamazsın. Aslında oynarsın da stoperlerin orta sahada oyun kuruculuk yaparsa oynarsın, Manchester City yani :D

SALDIRAY
19.08.2019, 03:22
Parmak veya Doğan mutlaka orta alanda oynamalı. Diğer türlü çok yumuşak kalıyoruz.
ah ah iyi bir Onazi olsa her şey çok daha iyi olacak

Karmam
19.08.2019, 04:17
Teknik direktör konusunda bu memlekette çok aptalca bir algı var. Taraftar maçtan maça teknik direktörü değerlendiriyor ve bu olay hastalık boyutunda, her takıma büyük zararlar veriyor.

Bakın, bir teknik direktörle anlaşırsınız, diyelim ki 2 yıl. Bu adama dersiniz ki, senin hedefin ilk yıl ilk 5'e girmek, ikinci yıl ilk 3'e girmek. Ondan sonra bu adam ilk ve ikinci yıl sonu hedefleri tutturup tutturmaması üzerinden değerlendirilir. Biri diyor ki o dakikada şunu alsın, öbürü diyor ki bununla başlasın, yahu hangi birinizi tatmin etsin bu adam? Kendi mesleğinizi düşünün, alakasız bir meslekten bir adam size gelip neyi nasıl yapacağınızı söyleyebilir mi?

Bir bildikleri var demek ki. Bu adam bunun kursuna gitmiş, yıllarca bu işin içinde yer almış, antrenmanları yönetmiş, gece gündüz aylarca bu futbolcularla geçirmiş, oturmuş profesyonel ekibiyle taktik yapmış, strateji konuşmuş. Taraftar şu teknik direktörü değerlendirebileceğini zannetme kafasından çıksa takımdaki huzur her sene +10 puan katkı yapar. Yani 3-5 olsa yeminle bir şey demeyeceğim. Her gelen teknik direktörde aynı muhabbet ya. Hepsinde. Bir tane istisnası yok. Bak bundan önceki son teknik direktör Rıza, görevde olduğu sürede maç başı 1.93 puan topladı, şuradan hesap edin geçen sezon 1.97 toplayan şampiyon oldu; adam diri diri yakılacaktı neredeyse. Adam Akhisar'dan 6 yiyen takımı 10. haftada alıp, hiçbir kamp dönemi geçirmeden, hiçbir transfer yaptırmadan, sezon ortasında başkan değişmesine ve kendi de sezon sonu ayrılacağını bilmesine rağmen şampiyon olacak puan topluyor ve Trabzon'da bir tane adam bulamazsınız "Rıza fena değildi" diyecek. Niye? Çünkü kafalar yanmış. Bize özel değil bütün ülkede var. Başakşehir'in çıkışının en büyük sebeplerinden biridir taraftar baskısı olmaması. Hiçbir teknik direktöre işini yaptırmıyoruz. Trabzon'da hiçbir ekip hedef kovalayamıyor çünkü taraftar o desteği, o huzuru, o zamanı tanımıyor. Güvenmiyorsan, saygı duymuyorsan getirme kardeşim o zaman. Maçtan maça rahatsız etmeyin şu adamları.

My
19.08.2019, 06:20
Vay anasını sayın seyirciler. Şu sayfalarda Rıza'ya da güzellemeler yapıldığını okuduk ya :)

Yiğit SARI
19.08.2019, 07:18
Akıllar avrupa ligi maçında. Hastalıklı bi durum ama sakin olun perşembe baskın bir trabzon izleyeceğiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ufuk
19.08.2019, 07:38
Pep'in eleştirildiği yerde bizimkileri eleştirmeyelim çünkü onlar bu işin eğitimini aldı.

ilyskm
19.08.2019, 07:53
İlk yarı takım 10 kişi oynadı, Yusuf Sarı’ nın 11 başlamasını anlayamadım, hiç bir şey yapamadı, Ünal hoca Yusuf Sarı’ da idmanlarda ne gördüyse artık bilemiyoruz, bu inadında devam ederse daha büyük sıkıntılar yaşayacağımız aşikar...

kudu_89
19.08.2019, 07:59
Teknik direktör konusunda bu memlekette çok aptalca bir algı var. Taraftar maçtan maça teknik direktörü değerlendiriyor ve bu olay hastalık boyutunda, her takıma büyük zararlar veriyor.

Bakın, bir teknik direktörle anlaşırsınız, diyelim ki 2 yıl. Bu adama dersiniz ki, senin hedefin ilk yıl ilk 5'e girmek, ikinci yıl ilk 3'e girmek. Ondan sonra bu adam ilk ve ikinci yıl sonu hedefleri tutturup tutturmaması üzerinden değerlendirilir. Biri diyor ki o dakikada şunu alsın, öbürü diyor ki bununla başlasın, yahu hangi birinizi tatmin etsin bu adam? Kendi mesleğinizi düşünün, alakasız bir meslekten bir adam size gelip neyi nasıl yapacağınızı söyleyebilir mi?

Bir bildikleri var demek ki. Bu adam bunun kursuna gitmiş, yıllarca bu işin içinde yer almış, antrenmanları yönetmiş, gece gündüz aylarca bu futbolcularla geçirmiş, oturmuş profesyonel ekibiyle taktik yapmış, strateji konuşmuş. Taraftar şu teknik direktörü değerlendirebileceğini zannetme kafasından çıksa takımdaki huzur her sene +10 puan katkı yapar. Yani 3-5 olsa yeminle bir şey demeyeceğim. Her gelen teknik direktörde aynı muhabbet ya. Hepsinde. Bir tane istisnası yok. Bak bundan önceki son teknik direktör Rıza, görevde olduğu sürede maç başı 1.93 puan topladı, şuradan hesap edin geçen sezon 1.97 toplayan şampiyon oldu; adam diri diri yakılacaktı neredeyse. Adam Akhisar'dan 6 yiyen takımı 10. haftada alıp, hiçbir kamp dönemi geçirmeden, hiçbir transfer yaptırmadan, sezon ortasında başkan değişmesine ve kendi de sezon sonu ayrılacağını bilmesine rağmen şampiyon olacak puan topluyor ve Trabzon'da bir tane adam bulamazsınız "Rıza fena değildi" diyecek. Niye? Çünkü kafalar yanmış. Bize özel değil bütün ülkede var. Başakşehir'in çıkışının en büyük sebeplerinden biridir taraftar baskısı olmaması. Hiçbir teknik direktöre işini yaptırmıyoruz. Trabzon'da hiçbir ekip hedef kovalayamıyor çünkü taraftar o desteği, o huzuru, o zamanı tanımıyor. Güvenmiyorsan, saygı duymuyorsan getirme kardeşim o zaman. Maçtan maça rahatsız etmeyin şu adamları.Tebrikler. Linç edildiniz bile.

sinex52
19.08.2019, 08:13

Vay benim kardeşim sen yaşıyor musun ya :)

Varlıbaş61
19.08.2019, 08:16
Beraberlik iyi imiş? Bu kafa ile ilk 4 başarı olur ancak. Her Avrupa maçı sonrası beraberlik iyi olacak o zaman belli ki!

MetehanS
19.08.2019, 08:16
Televizyon başında kriz geçirdiğim bir maç oldu. Maç kaybedilebilir, berbere kalınabilir, bunlar olağan şeyler.

Ama arkadaş bizim ortasaha otoban gibi, adamlar 2 pas ile direkt bizim ceza sahasına inebiliyor. Belli ki kurgumuzda hata var.

Oyunculara gelirsek;

- Uğurcan çok iyiydi ve maçın yıldızıydı.
- nwakame bizi alıştırdığı performansından düşük bir futbol oynadı, hatası boldu.
- Sosa vasat üstü idi.
- Ben olsam Hüseyni ile maça başlardım, ilk 11e birbirini yeni gören defans almak doğru olmamış.
- Sörloth, sörloth... bu adam çok iyi. Kuzeyin Kralına selamlar. Şapka çıkarıyorum.
- Ekuban, nazar değdi yiğidime.

asilhamsi
19.08.2019, 08:24
Yeni düzen kurulacak gibi duruyor.Eldeki kadro geçen sene ki düzene devam etmeye uygun değil.

Obi defansın önünde çok başarılı.Top kesiyor,kademe yapıyor ve geriden isabetli pas yapıyor.Adamdan dripling beklemek abes.

Eğer transfer olmayacaksa 4 1 4 1 ideal duruyor.

Uğurcan
Joe ivanildo huseini/campi novak
Obi
Omur sosa parmak waka
Sorloth

Bu düzen biraz kısır olabilir ancak çok daha dengeli bir takım çıkar ortaya

Sturidge gelirse 9.5 oynamalı

Telonyus
19.08.2019, 08:26
içeride muhtemelen maç kaybetmeyiz ama deplasman fobimizi yenmemiz gerekiyor.Ekubanla falan olmuyor işte bu deplasman işi skor çekecek biri lazım

U.Sadıkoğlu
19.08.2019, 08:32
Maçı bizim teknik kulübenin arkasından izledim oyunun baya bir içindeydim. Gayretli başladık ilk 15 dakika çok rahat geçeriz diye düşünüyordum ancak bu tip maçlarda peş peşe skor yapamazsanız (-malum Prag maçından gelen yorgunluk var) rakip zaman geçtikçe geri düşmüş olsa da direnç kazanıp bir şekilde sizi rahatsız edebiliyor. Bireysel olarak defans bence kusursuza yakın oynadı maç öncesi tandemi görünce baya tırstım ama oyun içinde gösterdikleri performans herkes gibi beni de baya bir şaşırttı. Ivanildo er ya da geç takıma monte olacaktır diye düşünüyorum. AEK maçlarının kaybı yok ama ligin ilk maçının telafisi her zaman olur eğer yenilseydik daha yıkıcı bir etki bırakırdı. Maç bizim hakkımızdı dersek abartmış oluruz diye düşünüyorum Kasımpaşa'nın özellikle dönem dönem kontralardan ciddi pozisyonlar bulduğu hepimizin malumu yani şu maçı kaybetseydik çok sürpriz olmazdı Uğurcan güzel toplar çıkardı kaleciniz iyi olduğunda kaybedeceğiniz maçı dahi bir şekilde tutabiliyorsunuz.

Kötü sonuç değil. Kaybedilen 2 değil kazanılan 1 puan olarak bakalım bu müsabakaya -bence-

Murat Keçeci
19.08.2019, 08:34
Yeni sezon tekrar Trabzonsporumuza hayırlı olsun.Deplasmanda iki puan kayıpla başlamış olsak da daha yolun başındayız bu maçı telafi edecek birçok fırsat karşımıza çıkacak.

Maça gelirsek Ünal hocanın 4 oyuncu rotasyonu ile çıkmasına saygı duyuyorum bence doğru olanı yaptı.ilk onbire aday oyuncu sayısını ne kadar çok arttırırsak elimiz o kadar güçlenir.Eğer avrupa da gruplara kalırsak toplam üç kulvarda 50-60 maç oynayacağız en az 16-17 tane ilk onbir oyuncumuz olmalı buna ek olarak da 6-7 tane tamamlayıcı oyuncumuz olmalı yolda lastik patlatmamak için bu şart.

Maçın detaylarına inersek defansif açıdan fenâ değildik hatta önceki maçlara göre daha iyidik bu kez hücumsal açıdan beklentileri karşılayamadık.Orta sahada mikel ve sosa ile oynayınca onların önünde oynayan dört oyuncunun daha efektif işler yapması gerekiyor ama açıklarda Anthony ve Yusuf Sarı beklentinin çok altında oynadı.Ömür biraz çabalasa da gücü yetmedi sadece sörloth hakkını verdi yaptığı işin ama ona da diğer oyuncular ayak uyduramayınca oda maçın ilerleyen dakikalarında oyundan düştü.

Savunma hattı fenâ değildi yeni stoperler ilk kez bir arada oynamasına rağmen faydalı oynadılar.Uğurcan da çok iyi maç çıkardı.Yediğimiz gol yine çok dandik bir gol oldu şanssızlık gibi görünse de beceriksizlik daha baskın topa şut çekme pozisyonu alan oyuncuya hafif yan gitmek yerine ellerini arkaya bağlayıp tam yüzünü rakibe dönerek pozisyon almak gerekir.Bu sakarlık işlerini daha ciddi konsantrasyon ile önleyebiliriz.

Maç 1-1 e kilitlenince maçı çözecek bir çilingir ihtiyacı ortaya çıktı ama antony gününde değildi geriye maçı kazandıracak tek seçenek kalıyordu duran toplar onuda başaramayınca ortaya çıkan sonuç normal.

Genel olarak tam beklentiye cevap veremesek de kötü de değildik belli ki akıllarda aek maçı var o yüzden birçok oyuncu gücünü daha ekonomik kullanmak istemiş olabilir sonuçta bu maçın telafisi var ama aek maçının telafisi yok oyuncularda haklı.

Beypba
19.08.2019, 08:35
Bir kere fiziki olarak en diri futbolcumuz Sosa.. Bu bile başlı başına sorun olduğunun kanıtı..

Ünal Karaman'ın geçen sene işi kolaydı..

Yönetim arkasında durdu...

Transfer yasağı vardı..

Hadi Koçum sen oyna,Hadi çocuğum sende oyna.. falan filan

Sosa'nın oyun aklı olmasa yandık.. taktiğimiz maktiğimiz yok..

Hocada kendini geliştirecek aga.. Ben oldum,ben biliyorum la olmuyor bu işler..

Geçen senenin sorunları neydi?

Top rakipteyken 1-)Doğru dizilim(parselizasyon)
2-)Doğru alan daraltma
3-)Doğru Press
4-)Duran toplarda adam paylaşımı ve zamanlama

Ben, Yeni sezonda bu problemlere + olarak..

Yanlış Hücum çeşitlendirilmesi(bireysellik) ve takım boyunun uzamasını ekleyeceğim..

Ünal hoca sorunları tahlil edip reçeteleri yazacak.. Onun işi bu..

Basit 1-2 hamleyle takımı gayet iyi bir seviyeye çıkarılabilirdi.. Ama biz karmaşıklığı ve kaosu seçtik..

Bakalım neler göreceğiz bu sezon...

cakalkerem
19.08.2019, 08:37
Şimdi yazacaklarım milletin zoruna gidecektir..

Antony geçen sene gs maçında harika oynadı sonraki maçlarda uyuttu herkesi..Şimdi Prag maçında harika oynadı diye övünenler bu maçta 90 dakika gezdiğini herhalde görmüştür...Böyle oyun anlayışı yok kardeşim..
Mikel yerine parmak daha iyi gibi duruyor..yoksa orta sahamız yol geçen hanı gibi...
2 yeni stoperi beğendim ama Ünal Hocadaki bu 2 stoperi birden neden değiştirdiğine anlam veremedim ama ikisi de bana göre iyi oynadı..
Sosa çok şey bekliyoruz bence bu maç iyiydi...
Biri ömür'e buranın halı saha olmadığını anlatması gerek...

ömür ve sarının vurduğu toplarda sanki can yok..bu ne cılız şutlar ..vurmayın kardeşim kaç pozisyonu heba ettiniz..
Kalecimiz her nasıl olduysa biraz da şansının yardımıyla bu maç iyiydi..
Kule gibi bir santraforumuz var...ne orta geliyor adama ne destek....adam top indiriyor gelip alacak adam yok....
bekler yine iyyidi...

Yorgunluk filan diyelim ilk maç diyelim nemli hava diyelim ama toparlanalım hemen
bu sene beklenti yüksek..

hala eksiklerimiz var..
Yusuf demek istemiyorum ama topu tutacak bir adam lazım ....birde şu golden sonra hemen gol yeme alışkanlığımızı gidermek lazım...