PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'dan Tolunay Kafkas'a Dev Ödeme

BlackPanther
23.05.2019, 16:29
Trabzonspor'da eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde görevine son verilerek sözleşmesi tek taraflı fesh edilen teknik direktör Tolunay Kafkas'ın yaklaşık 6 yıl önce açtığı dava ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor .

Yargıtay'dan gelen karar sonucunda Trabzonspor 1.3 milyon dolar ödemeye mahkum edilmişti.
Bordo Maviliker mahkeme kararından 5 ay sonra eski teknik direktör Tolunay Kafkas’a dava masraflarıyla birlikte 9 milyon TL ödeme yaparak bir davayı daha sonlandırdı.
Genç milli takımlar sorumluluğunu yürüten Kafkas bilindiği üzere 29.1.2013 tarihinde imzaladığı 2016 yılı mayıs ayında sona erecek olan sözleşmesinin haksız fesihi nedeniyle mahkemeye başvurmuştu.

"KARIM VE KAYINPEDERİM İZİN VERMİYOR!"
Trabzon, Kafkas'ın tazminatının UEFA kulüp lisansı ve ulusal lisansa engel borç olması nedeniyle kendisinden kolaylık istedi. Lisansa engel borcu fırsat bilen Kafkas kendisine ısrarla yapılan yapılandırma ve indirim taleplerini reddetti, parasının tamamını kuruşu kuruşuna istedi. Bunu da "Karımı ve kayınpederimi aşamıyorum. Onların Trabzonspor ile görülecek hesapları varmış" gerekçesine dayandırdı. Trabzonspor, Kafkas'a avukatlık ücreti ve yargılama giderleri de dahil 9.5 milyon lira ödedi.

BlackPanther
23.05.2019, 16:31
Bu ödemeyi bizzat çoban Hacıosmanoğlu kendi cebinden ödesin. Trabzonspora sadece zarar verdi.

Emre Çömez
23.05.2019, 16:57
peyüq basqhan choq yasha

HOPA'LI TS'Lİ
23.05.2019, 16:59
YATACAK YERİN YOK
İBRAHİM ETHEM HACIOSMANOĞLU
Cebinden öde ulan
Bitirdiniz canım kulübün içini

DeAgLeMaNyAq
23.05.2019, 17:06
Hacıosmanoğlu'nun olduğu kadar Şener yönetiminin de büyük suçu var. Sözleşmesine tazminat maddesi koydurmak hangi aklın ürünüydü?

hay1699
23.05.2019, 19:04
Hacıosmanoğlu'nun olduğu kadar Şener yönetiminin de büyük suçu var. Sözleşmesine tazminat maddesi koydurmak hangi aklın ürünüydü?

Gel bedava hocalık yap desen gelecek adamlara tazminat ödüyoruz! İho bu kulübe en büyük darbeyi vurmuş adam.

Ceyhun Öncü
23.05.2019, 19:28
Sadri Senerde kabahat yok

O dönemk cok iyi hatirliyorum

Tolunay Hoca iho yönetimine istifa edebilecegini söylemis, iho ise hocamizla devam edecegiz dedikten bir hafta sonra basin üzerinden hocayi gönderdiklerini aciklamisti

O yüzden müstehak, iho yu savunan hala Trabzonspor taraftari bile var

O sahsin Trabzonspora verdigi zarari ne gs ne fb verebilirdi

Furkan Özdem
23.05.2019, 20:48
İHO gibi bi adam bu kulübe nasıl başkan oldu hala aklım almıyor.

Saint Castillo
23.05.2019, 20:57
sanıyomusunuz o 9,5 milyondan iho pay almayacak. şerefine tükürsünler

Uğur KÜÇÜK
23.05.2019, 21:00
Bu ödemeyi bizzat çoban Hacıosmanoğlu kendi cebinden ödesin. Trabzonspora sadece zarar verdi.Usta'dan once bize en buyuk zarari, bununla beraber takima hoca diye getirdigi, memnuniyetsiz bunak Halilhodzic verdi.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yazıkoldu
23.05.2019, 21:29
hacıosman ve usta bu takımın tarihinde finansal açıdan yıkım yaptılar.

Şahinoğlu
23.05.2019, 21:42
Delikanlı adam ya hakediyor 9 milyonu, senin Trabzonspor'luluğunu yiyeyim gençler hatırlamaz gs ye gitmek için ilk fırsatta bizi satmıştır kendisi o zamandan beri sevmem , zaten sevilecek bir tip değil, hiç şaşırmadım bu hareketine, belki ilerde yine gel derlerdi takımın başına ne vardı ötelesen Trabzonspor'da paran kalmaz , aynısını gs de yaşasa önemli olan gs para mühim değil der kendisi koyu gs lidir, gs de sallayan olmadığı için kendisini delikanlılık raconuyla Trabzonspor taraftarından prim yapan bir şahıs, çok şükür bir daha bizim camiamıza yanaşamayacak.

alone_6161
23.05.2019, 21:58
Bu para kesinlikle ve kesinlikle İHO'dan tahsil edilmelidir. Haa edilir mi, tabii ki edilmez. Peyug paşkandı, peyug mütaahit oldu, şehir hastanesi yapıyor...

Bu para Tolunay Kafkas'ın hakkı mıdır, kesinlikle hakkıdır. Fakat yıllarca formasını terlettiğin, seni sen yapan klübü de bu kadar sıkıştırmak etik oldu mu? Maalesef olmadı, hem de hiç olmadı...

worldmaster
23.05.2019, 22:03
Bu futbolcuyu bize teknik direktor diye getiren de kabahat. Atesle barut yan yana geldi diyordu bir de kendisi. hey gidi hey. Nasil da yiyordu taraftar bu laflari

zafer6161
23.05.2019, 23:00
parayı nerden bulduk Ertuğrul doğan mi karşıladı gene.yada kredimi çektik yine.
konudan alakasız şu var farkındaysanız ödemeleri ne yapı edip ödüyoruz. sabah 50 trilyon borç ödenecek olsa bile yönetim ne yapıp edip ödüyor ya aksi olsaydı. başka yönetim olsaydı sırf bu ödemeler yüzünde şuana kadar -30 puanımız olurdu

melihergun
24.05.2019, 03:16
Keşke parayı kayınpederine verselermiş

Sefa
24.05.2019, 03:43
Bir daha bayramlaşmaya dahil bu adamları tesislere sokmayacaksın..

Uğur Ö.
24.05.2019, 03:56
Hoca hesapladı 9milyon tl mi benim Trabzonsporluluğum mu diye, muhtemelen 1 sn felan sürmüştür karar vermesi :)

U.Sadıkoğlu
24.05.2019, 08:51
Trabzonsporluymuş sorsan Tolunay... Rıza Çalımbay'ın, Olcay'ın fedakarlık yaptığı yerde kendisini son derece aciz ve basit bir duruma düşürüyor. İnsanlar onurları ve şerefleri için yaşarlar ancak görüyorum ki bazılarının böyle idealleri mevcut değil işin içine yeşillik girdiğinde omurga 1 saniye içerisinde yok oluyor.

Alsın parasını hayrını görsün 3-5 lirada ben atayım yetmezse.

memozcan
25.05.2019, 17:20
O dönemi çok iyi hatırlıyorum. İHO müptezeli seçilince Tolunay açıklama yapmıştı. Yönetimle konuşalım ben ne gerekiyorsa yaparım diye. Ama İHO çıkıp mikrofonlara bizim hocamız MRA diye açıklama yaptı.. Tolunay da bunu gurur meselesi yapıp tazminatını istedi.

bu para Tolunayın anasının ak sütü gibi helaldir. Bir kere hakkı teslim edelim.

bu para kesinlikle İHO dan tahsil edilmelidir. Her fırsatta adamlıktan dem vuran bu bar fedaisi Ersun’un tazminatını alacağımdan tahsil edin diyen Usta’nın tırnağı kadar adam etmezmiş bunu da anladık.

bir adamlık da Tolunay’ın yapması lazım ve benim hakkım teslim edildi deyip o parayı uygun bir yere bağışlaması gerekir. Taklit ettikleri Terim kadar olsalar yeter..

artvints
25.05.2019, 17:29
ersun'un tezminatı usta'dan tahsil edildi. tolunay'ın tazminatı da aynı şekilde iho'dan alınmalı. net ihmal var çünkü. adam olan öder diye gaza getirin, bir şekilde alına parayı.

DeAgLeMaNyAq
25.05.2019, 17:47
ersun'un tezminatı usta'dan tahsil edildi. tolunay'ın tazminatı da aynı şekilde iho'dan alınmalı. net ihmal var çünkü. adam olan öder diye gaza getirin, bir şekilde alına parayı.

Usta'nın kulüpten bir ton alacağı vardı onlara mahsuben tahsil edildi. Hacıosmanoğlu'nun kulüpten alacağı olmadığı için böyle bir şey sözkonusu değil...

derisibozuk
26.05.2019, 13:20
yazık 9.5 milyon lira buradaki tek suçlu beyük paşkan ihodadır güzel yemiş paraları

Mert Pasa
26.05.2019, 15:18
Karisi ve kayınpederiyle ne alakası var bilen varsa yazabilir mi?

Ozan Yılmaz
26.05.2019, 16:23
Karisi ve kayınpederiyle ne alakası var bilen varsa yazabilir mi?

onlara gidiyordur belki ilgili tazminat ne de olsa Tolunay'ın Trabzon kanadı Hanımı ve Kayınpederi, neyse artık. Sadri de İho da suçlu paylaşsınlar cezayı!

Bedri Sertkaya
28.05.2019, 09:34
Hacıosmanoğlu bu kulübe Usta'dan daha çok zarar verdi. Usta'da devam etti. Benim anlamadığım bir kesim basında Hacıosmanoğlu taraftarlarca da hala savunuluyor. Trabzonspor'a tarihinin en büyük zararını verip giden bir adam nasıl olur da hala destek görür aklım fikrim almıyor.

Ali Bektaş
28.05.2019, 12:52
Hacıosmanoğlu bu kulübe Usta'dan daha çok zarar verdi. Usta'da devam etti. Benim anlamadığım bir kesim basında Hacıosmanoğlu taraftarlarca da hala savunuluyor. Trabzonspor'a tarihinin en büyük zararını verip giden bir adam nasıl olur da hala destek görür aklım fikrim almıyor.

Biraz klasik bir söylem olacak ama sen taraftarın yada halkın seviyesinin ne olduğunu sanıyorsun

Koray
28.05.2019, 13:03
Mevcut Başkan Hacıosmanoğlu olsaydı sonuna kadar Tolunay'a hak verirdim.

Yazıklar olsun haram zıkkım olsun ne diyeyim.

Bedri Sertkaya
28.05.2019, 13:07
Açıklarsanız seviyesini öğrenmiş olurum. Çok bilinçli olmadıkları kanaatindeyim.

Biraz klasik bir söylem olacak ama sen taraftarın yada halkın seviyesinin ne olduğunu sanıyorsun

Ali Bektaş
28.05.2019, 13:35
Açıklarsanız seviyesini öğrenmiş olurum. Çok bilinçli olmadıkları kanaatindeyim.

Bu uzun bir konu polemiğe girmek de istemem ama taraftar seviyesiyle ilgili bir iki örnek vereyim. Samsunda otobüs molasında deplasman dönüşü bir taraftar otobüsü geldi. Adamların görünüşünden, davranışlarında herkes korkup çoluğuna çocuğuna sahip çıktı. Yada bir kahvede maç izlemeye kalkarsınız olur olmadık yerde ilgisiz küfürler gereksiz bağırmalar gürültüler insanı her şeyden nefret ettirirler.

Bedri Sertkaya
28.05.2019, 13:36
Bu uzun bir konu polemiğe girmek de istemem ama taraftar seviyesiyle ilgili bir iki örnek vereyim. Samsunda otobüs molasında deplasman dönüşü bir taraftar otobüsü geldi. Adamların görünüşünden, davranışlarında herkes korkup çoluğuna çocuğuna sahip çıktı. Yada bir kahvede maç izlemeye kalkarsınız olur olmadık yerde ilgisiz küfürler gereksiz bağırmalar gürültüler insanı her şeyden nefret ettirirler.
Tamam şimdi anladım.:( Şimdi konuyu daha net anladım, yanlış anlamıştım.