PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 30. Hafta | Fenerbahçe 1-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

artvints
28.04.2019, 13:53
Biraz fazla abartmis olmuyor musun âbi ? aslinda mantiksiz degil dedigin ama dün adam iyi kilitlediler, buna ragmen arada geriye gelip iyi isler yapti takimi rahatlatti... bu soruyu hocaya sorsak daha da mantikli, yaptigi degisikliklere ve veremedigi tâlimatlara bakarsak

abartma falan değil bu direk vicdansızlık.

Royal Heart
28.04.2019, 13:56
Yarısı teknik heyete yarısı maçı "idare" edenlere yazar. Bu sezon kaç puanını son 10 dk. da kaybetmiş oldu Trabzonspor bir düşünmek lazım. 1-0'dan sonra takımı kenardan seyirci gibi izleyen teknik heyet (hiç mi diğer İstanbul takımıyla oynadığınız maçtan ders çıkarmadınız hani şu 2-0 öne geçtikten sonra izlediğiniz) mi yoksa verilen doğru kırmızı karttan sonra ikili mücadele bile denilemeyecek pozisyonlarda tutarsız abuk subuk kararlar veren maçı "idare eden"ler mi, bu iki seçenek yarışır. Sahi son dk.daki duran top serbest vuruş mudur, endirekt serbest vuruş mudur ? Serbest vuruşsa neye istinaden, endirekt serbest vuruşsa top kime çarpmış da gol sayılmış ? Resmi site aracılığıyla sorulur herhalde değil mi (!) Yeni nesil bu ligi tanımıyor, Trabzonspor'u yeni yeni tanıyor, onlar adına üzüntü verici yoksa Kupa'nın esareti izlenmiş, bir maç izlenmiş çok önemli değil.

CİVELEK.61
28.04.2019, 14:00
Birincisi; Muharrem olsaydı daha kötü olurdu şeklinde ki ifadenizi herkes destekliyor.

İkincisi; Hocanın ve yönetimin takıma yaptıkları katkılara teşekkür ederiz,bunları hiç kimse inkar edemez.

Üçüncüsü; bizi şampiyon yapmamak için ellerinden geleni her zaman yaptıklarını herkes biliyor.

Dördüncüsü; hataların düzeltilmesi adına her zaman eleştiri yapılır.Teknik heyetin dün akşam önemli hataları vardır ve bunları ifade etmek her taraftarın hakkıdır.Bu ifadelere 'saçma sapan ipe gelmez söylemler' demek konu hakkında haklı eleştiriler yapan taraftara karşı saygısızlık ve terbiye sınırlarını zorlamaktır.Bu söylemlerle iş yürümez ifadesi de iş bilmemekten başka birşey değildir.Sürekli kötülerle karşılaştırıp şuan iyiyiz diyelim,hiç eleştirmeyelim bu şekilde mi işler yürüyecek sanıyorsunuz.İyi bile olsak daha iyisi için eleştiri şarttır ve olmalıdır.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

fanatikdevri
28.04.2019, 14:04
Ona baskı oluşunca denmez, defalarca hakkını alanen gasp edildi denir. Gözümüzün içine baka baka orospu evlatları nin kiyimina uğradık, işimizi bitirince rahat bıraktılar seri maç kazanmaya başladık.

Kıyım olacak,sen sahaya taktik sunacaksın,rakip 10 kişi kalınca kurduğu düzen bozulan biri ile şampiyon falan olamazsın,rakibin berbat anında sahaya müdahale edemeyen biri ile yürümek akıl işi değil.
Bu kadro ligdeki en nitelikli kadrolardan biriydi sezon başında,Okan veya Sergen olsa şampiyon bile yapardı.

CİVELEK.61
28.04.2019, 14:27
Kimsenin yorumunu tenkit etmek haddime değil fakat doğruları konuşmak,gerçekleri ortaya koymak hepimizin görevi.
Bu takım en iyi pas oyunu oynar.
Eldeki oyuncu grubu buna uygun.
Eldeki oyuncu grubu fiziki yapıları hiçte uygun olmamasına rağmen son 2 maçta gayet rakibe yakın ve temaslı oynamaya gayret etti.
Bu büyük bir başarıdır.Bunu sağlayanları tebrik ederim zaman zaman bu oyun tarzıda lazım oluyor,olacak da.
Kimin emeği varsa Allah razı olsun.
Fakat yine söylüyorum kaleciden,stopere,orta sahadan forvete her oyuncumuz pas oyununu oy-na-ya-bil-meli.
Bu kırmızı çizgimiz olmalı.
Eldeki oyuncuları incelediğimizde as oyuncudan yedek oyuncuya hepsi Al-ver oyununa uygun oyuncular.
Pas alışverişi konusunda,paslaşma hızı konusunda,pas alternatifi oluşturma konusunda üzerine koymamız gerekenler var.
Zaten yöremizin bi çok insanında doğuştan hız,çabukluk,teknik gibi özellikler ziyadesiyle var.
Bunların yanına güç ve kondisyon eklemek,pozisyon alma ve taktik bilinci eklenince zaten başarı gelecek Allahın izni ile.
Benim bu konuda şüphem yok.
S9ylemek istediğim şu.
Böyle zor maçlarda nedense hep panik futbolu oynuyoruz.Panik futbolu oynadığımız halde bile,bu sezon bizi ancak hakemle yenebildiler yada berabere kaldılar.
Bjk deplasmanı,Gs deplasmanı,Başakşehir maçları,dün akşamki fb maçı hatta içerde oynadığımız fb maçının yarısında hep panik futbolu oynadık.
Bunlara rağmen ezilmedik.
Fakat içerde oynadığımız bi GS maçı var ki bize bu takımın potansiyelini gösteren bir maçtı.
Bu kadro GS maçında oynadığı oyunu her maç oynayabilir.
Oynayabilmeli ve Oynarda.

Mesut
28.04.2019, 14:28
Ünal hocaya gereksiz yüklenme oldu dün.Oyuncu değişikleri mantık olarak doğruydu golü düşündü.Ekuban hem ilerde top tutabilen hemde defansın arkasına sarkacak tipte bir oyuncuydu Olcay ise Valbuena etkisini azaltmak için sağ kanada defansif anlamda rahatlatmak için mantıklı bir hamleydi Zargo da şişirme yapılacağı için hava topu alması için oyuna alındı ancak futbolcular bence fazla ciddiyetsizdi bir çok pozisyonları cömertçe harcadılar

CİVELEK.61
28.04.2019, 14:50
Bakın ben hep söyledim
Biz sistemimiz dahilinde oynasaydık şampiyonluk potasından kopmazdık.
Hadi koptuk diyelim oyunumuzun üzerine çok şey koyar,bazı şeylerin ezberini yapardık.
Benim en büyük üzüntüm sistemimizin üzerine koyamadan sezonu heba etmemiz.
Yenersin,yenilirsin bu konu değil.
Baskı altında bile sistem oyunumuzu oynayabilmeliyiz.
Herkes şampiyonlar ligi,Avrupa hayali kuruyor.
Oyununun üzerine bişey koyamazsan o platformlarda nasıl başarı gelecek?
Mesela
Rodallega futbol hayatinda sağ taraftan dar açıdan bi kaç tane gol attı diye daha kaç kere yanında ki müsait olan adama vermeyip kaleye vuracak?
Mesela Ekuban yanından arkaya sarkmış arkadaşına pas vermeyip topu önünde ki adama daha kaç kere nişanlayacak?
Mesela Abdüş kestirmeden kaleye gidebilme imkanı varken,topu çizgiye daha ne kadar sürecek?
Bunlara çok örnek veririm ama uzun gider.
Bunlar hep panik oyununun göstergeleri.
Birde iyi örnek vereyim Yusuf'tan.
Defalarca eleştirdigimiz Yusuf maçın başında eski Yusuf'tan örnekler verdi sonuc olarak yeni Yusuf'un aylardır üretemediği skoru Yarım saatliğine eski Yusuf olunca üretti.
Demekki kaleye yakın olmakla alakalı değil sıkıntısı.
Demekki sistemden koptuğundan dolayı yaşıyor bu sıkıntıları.
Demekki bireysellik ona göre yada onun harcı değil.
Demekki kaleye uzak olunca da gol atılabilir.
Demekki sistem futbolu oynayınca top istemesende gelir sana "Ne olur beni gol yap" diye gelip yalvarır.
Evet iyi kazanımlarımız oldu oyuncu anlamında.
Evet hiç verim alamadığımız oyunculardan büyük verimler aldık.
Evet bir çok konuda ilerleme var.
Ama sistemimiz ne kadar ilerledi,oyun sistemimizin üzerine ne koyduk.
Hatırlayın şike sezonunun ilk yarısı mükemmel bi pas oyunu,mükemmel bi sistem oyunu,mükemmel bi performans.
İkinci yarı boyunca panik futbolu oynadık.
At burak Yılmaza gol atsın zihniyeti(Şimdide at wakame'ye).
Herseye rağmen şampiyon olduk.Kupamız çalındı ama en büyük kaybımız neydi?
Sistemi kaybettik.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 14:54
https://twitter.com/_fatihc/status/1122444044200763393?s=19

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

artvints
28.04.2019, 14:56
Bakın ben hep söyledim
Biz sistemimiz dahilinde oynasaydık şampiyonluk potasından kopmazdık.
Hadi koptuk diyelim oyunumuzun üzerine çok şey koyar,bazı şeylerin ezberini yapardık.
Benim en büyük üzüntüm sistemimizin üzerine koyamadan sezonu heba etmemiz.
Yenersin,yenilirsin bu konu değil.
Baskı altında bile sistem oyunumuzu oynayabilmeliyiz.
Herkes şampiyonlar ligi,Avrupa hayali kuruyor.
Oyununun üzerine bişey koyamazsan o platformlarda nasıl başarı gelecek?
Mesela
Rodallega futbol hayatinda sağ taraftan dar açıdan bi kaç tane gol attı diye daha kaç kere yanında ki müsait olan adama vermeyip kaleye vuracak?
Mesela Ekuban yanından arkaya sarkmış arkadaşına pas vermeyip topu önünde ki adama daha kaç kere nişanlayacak?
Mesela Abdüş kestirmeden kaleye gidebilme imkanı varken,topu çizgiye daha ne kadar sürecek?
Bunlara çok örnek veririm ama uzun gider.
Bunlar hep panik oyununun göstergeleri.
Birde iyi örnek vereyim Yusuf'tan.
Defalarca eleştirdigimiz Yusuf maçın başında eski Yusuf'tan örnekler verdi sonuc olarak yeni Yusuf'un aylardır üretemediği skoru Yarım saatliğine eski Yusuf olunca üretti.
Demekki kaleye yakın olmakla alakalı değil sıkıntısı.
Demekki sistemden koptuğundan dolayı yaşıyor bu sıkıntıları.
Demekki bireysellik ona göre yada onun harcı değil.
Demekki kaleye uzak olunca da gol atılabilir.
Demekki sistem futbolu oynayınca top istemesende gelir sana "Ne olur beni gol yap" diye gelip yalvarır.
Evet iyi kazanımlarımız oldu oyuncu anlamında.
Evet hiç verim alamadığımız oyunculardan büyük verimler aldık.
Evet bir çok konuda ilerleme var.
Ama sistemimiz ne kadar ilerledi,oyun sistemimizin üzerine ne koyduk.
Hatırlayın şike sezonunun ilk yarısı mükemmel bi pas oyunu,mükemmel bi sistem oyunu,mükemmel bi performans.
İkinci yarı boyunca panik futbolu oynadık.
At burak Yılmaza gol atsın zihniyeti(Şimdide at wakame'ye).
Herseye rağmen şampiyon olduk.Kupamız çalındı ama en büyük kaybımız neydi?
Sistemi kaybettik.
abdullah avcı da oyuna sadık kalacağız dedi ama takım yerlerde sürünüyor. işin duygulara geçtiği bir kısım var, ayaklar gitmiyor işte. stresle pas verdiğin için olmuyor. o zaman farklı oynayacaksın, çekilip savunacaksın sonra iyi çıkacaksın. buna uygun oyuncular olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. sistemi mükemmelleştirmek bir senede hocanın tek başına yapabileceği bir iş değil.

hay1699
28.04.2019, 14:59
Bir hafta önce yazmıştım: maç boyu dayak yiyeceğiz, hakem de seyredecek diye! Bu M. Topal her pozisyonda vurdu, kırdı seyrettiker. Hakem Cüneyt olmuş, Cem olmuş farketmiyor. Fener evinde kaybetmiyormuş bla, bla... Hep aynı muhabbet, sertliği görmezden geliyorlar kardeşim. Bi araba dayak yedik! Ha bu mazeret değil diyoruz, doğru... En azından biz de Valbuş’u sindirmeliydik.. Ersun bunu iyi bilir, sarı kartsız oyuncular sırayla biçiyor.

CİVELEK.61
28.04.2019, 15:00
abdullah avcı da oyuna sadık kalacağız dedi ama takım yerlerde sürünüyor. işin duygulara geçtiği bir kısım var, ayaklar gitmiyor işte. stresle pas verdiğin için olmuyor. o zaman farklı oynayacaksın, çekilip savunacaksın sonra iyi çıkacaksın. buna uygun oyuncular olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. sistemi mükemmelleştirmek bir senede hocanın tek başına yapabileceği bir iş değil.

Tabi ki hocanın tek başına yapabileceği bisey değil,tabi ki hocaya tek başına mal edilmez fakat Hoca da bu işte sorumluluk sahibi.
Nasıl ki tek başına düzeltemezse,yanlışlarda tek başına kimsenin hatası değil.
Yani yapılan yanlışlardan herkes kendine pay çıkarabilmeli buna hoca da dahil bizde.

Gökhan Balcı
28.04.2019, 15:03
Sosa her yere yetişmeye çalıştı ve dün gerçekten mükemmel oynadı. Biz niye bu kadar yoruluyoruz? Sahada hamal yok bir. Doğru dinlenmeyi nasıl yapılacağını bilmiyoruz iki. Özellikle defansta kontrol bende diyecek adam yok üç. Örneğin dün son pozisyonda tecrübeli bir stoper olsaydı belki o savunma ile kaleci arasına boşluğu koyardı. Barajı bu kadar kalabalık yaptırmazdı vs. Bunları gözden kaçırmamak lazım. Evet değişiklikler konusunda hocamız kesinlikle hatalı bu konuda net eksikleri var ama tüm suç onun değil zira neredeyse maç boyu ezildik. Fener de bir şey oynamadı ama kör dövüşünü kazanan biz olamadık. Ne sistemimiz ne oyuncu grubumuz kör dövüşüne de uygun değil. O yüzden ben bu seneyi uefaya katılarak en iyi şekilde atlatacağımızı düşünüyorum. Seneye çok net birkaç transferle bu takım ideal sistemini ideal oyuncularla oynayacaktır.

Çağatay96
28.04.2019, 15:58
https://twitter.com/turkish_deep/status/1122212163609878528

Ekuban'ın Dirar ile olan pozisyonu. Hakem nasıl şartlanmış hemen bayrağı kaldırıp faulü verdiriyor. Burada ne var şimdi? Ekuban orada saniyeleri eritecek maçı bitirecek belki. Böyle ufak nüanslar maçın kaderini etkiliyor. Böyle faul çaldıkları rahat 5-6 pozisyon vardır. Otomatikman topun bizde kalacağı 3-4 dakika hakem eliyle rakibe veriliyor. Başkanın da dediği gibi rakip 10 kişi kaldıktan sonra hakemin niye sağı solu ayrı oynuyor TR'de bunu çözmek lazım.

Eline geliyor ekubanin malesef

Mesut
28.04.2019, 16:22
Bu maçta hakemlik durum yok bence hakem güzel bir maç yönetti art niyetli bir yönetim olsa Zorgo'nun son dakikada elini kapatmasına rağmen penaltı verirdi hakem vara gitmeden karar verdi ve maç daha 1-0'dı biz ne eyyamlar gördük yalan yok ben kesin penaltı verecek dedim ama şaşırttı beni Cücü

Sefer A.
28.04.2019, 16:31
Şimdi tribün çekimi Yusuf'un golünü izledim. Golü attıktan sonra tribünlere doğru gidip hareketini çakıyor tribünler kuduruyor. Yazık yemin ediyorum yazık ya bu maç böyle bitmemeliydi. Hiç bir şey oynamadık. Adamlarda da hiç bir şey yok. Orta sahayı boşaltmak neyin kafası. Çıkarıcan Hugo'yu alıcan Eku'yu. İcabında dön 4-6-0 a Eku tazı gibi koşsun etsin ama sen git Yusufu Ömürü Parmakı hepsini çıkart.

https://i.postimg.cc/pdKHqM9j/Ads-z1.jpg
Âbi ben bu gol sonrasi sevince o an sinir olmustum,,, hani diyoruz ya geriye yaslaninca kazanamiyoruz diye, 1 tâne maç çikartin bana maç bitmeden rakibe ya taraftar ya da topçu olarak saygisizlik edip de maçin sonunda kazandigimizi... alayinda puan kaybettik, akillanmiyoruz arkadas siçayim senin egona Yusuf... simdi en çok onlar mi kudurdu o an yoksa bizim son sâniye yedigimiz gol mü daha çok kudurttu delirtti bizi ?

TSemih61
28.04.2019, 16:34
Eline geliyor ekubanin malesef
El yok orada vücuduna çarpıyor.

emrahtuna
28.04.2019, 16:36
Allah kahretsin ya kahrolduk dün akşam..son faulde gol olacağını hissettim izlemedim anasını satıyım...

Fatih Öztürk
28.04.2019, 17:34
Kıyım olacak,sen sahaya taktik sunacaksın,rakip 10 kişi kalınca kurduğu düzen bozulan biri ile şampiyon falan olamazsın,rakibin berbat anında sahaya müdahale edemeyen biri ile yürümek akıl işi değil.
Bu kadro ligdeki en nitelikli kadrolardan biriydi sezon başında,Okan veya Sergen olsa şampiyon bile yapardı.

Takım bütünüyle topun arkasına geçtik. Şok baskınlarla rakibi surkalise edip önemli pozisyonlara girdik. Bizden on kat daha puana ihtiyacı olup 40 bin taraftarı önünde 75 dakika rakibi bu denli bozan başka bir büyük takım yok. 22 yil önce bunlari sahalarinda duman ettigimiz mactan 1 gun once macin bilet parasini kazanmak icin bit pazarinda 1 tezgah simit satmis ben o günden beri bu stadda seyircili oynanan hic bir maci kacirmadim, oyuncularimizin bu stadda kazanamama streslerini yerinde defalarca hissettim. Nitekim dün yine dejavu senaryosunu gencecik cocuklar son saniyeye kadar engellemeye calisti fakat olmadi canlari sagolsun kolay degil. Bu kadronun deger katan oyuncularinin buyuk kismi alt yapidan ve yeni transferlerden geldi. Gecmis donem transferlerinin 2-3 harici gerisi osuruk. Baskandan Allah razi olsun sicmik 3 heriften kurtarinca takım bir şeye benzedi. Okanlarla Sergen ler gelsin bir büyük takım çalıştırsinlar görelim façalarını.

Antonio
28.04.2019, 17:59
şu takıma iki tane lider oyuncu şart melo song tarzında sürekli arayan yılmayan orta sahamızda ön libero yok. dün bir iyi bir ön libero olsaydı rahat gecerdik. sagolsun ünal hocada orta sahayı boşalttı :)

gurur6134
28.04.2019, 18:06
Bursa bugun maci alsaydi ciddi ciddi yusuf yusuf olcakdi şikeciler bursa kendi ayagina sıktı şikecileride kurtardi ..altda ki takimlar birbirleri ile oynayacak kurtarir şikeciler her turlu..bursanin isi cok zor artik..

artvints
28.04.2019, 18:16
Bu maçta hakemlik durum yok bence hakem güzel bir maç yönetti art niyetli bir yönetim olsa Zorgo'nun son dakikada elini kapatmasýna raðmen penaltý verirdi hakem vara gitmeden karar verdi ve maç daha 1-0'dý biz ne eyyamlar gördük yalan yok ben kesin penaltý verecek dedim ama þaþýrttý beni Cücü

Keske penalti verseydi sonra var incelemesinden ofsayt karari ciksaydi.

Emre Veli
28.04.2019, 18:17
hakemlik durum yok biz malız.

Ugur Kurucelik
28.04.2019, 18:21
3 puanı hiç hak etmedik. Hakemlik bir şey yok gayet iyi yönetti maçı. Rakip 10 kişi kalmış ve çok etkisizler, üstelik en önemli iki defans oyuncusu sarı kart yemiş,sen son 20 dakika sırf savunma yapıyorsun. Onu da düzgün yapamıyorsun.

Bu sezon ne zaman geriye yaslandıysak hep etkisiz olduk. Bu takım savunma yapacak oyuncu şablonuna sahip değil, topa sahip olunca etkili oluyoruz.

Biz maçın son anlarında Sosa hariç mücadele etmedik. Bitmiş tükenmiş şikecilere zorla gol arttırdık.

Hocanın kararları çok geç ama doğruydu.

Bu sezon ders çıkarma sezonu olur ve seneye bu tür maçları daha iyi kaldırırız inşallah.

Gesendet von meinem MI 5s mit Tapatalk

Alphan Altun
28.04.2019, 18:25
Sadece bir tane oyuncumuz eksikti. Yusuf'un yerine girip oyunu devam ettirebilecek adamımız yok. Orada denge unsuru olabilecek bir orta saha girmeliydi ama yok. Kesici yok hava topu alacak uzunun yok. Haksızlık etmeyin kimseye. Son anlardaki puan kayıplarının major sebebi budur. Kısmet şanssızlık iki, teknik kararlar üçüncü sırada bana göre.

serdaracıl
28.04.2019, 18:41
Sadece bir tane oyuncumuz eksikti. Yusuf'un yerine girip oyunu devam ettirebilecek adamımız yok. Orada denge unsuru olabilecek bir orta saha girmeliydi ama yok. Kesici yok hava topu alacak uzunun yok. Haksızlık etmeyin kimseye. Son anlardaki puan kayıplarının major sebebi budur. Kısmet şanssızlık iki, teknik kararlar üçüncü sırada bana göre.

Alt yapı ortasaha kaynıyor. Hocanın yanında oturan genç 2 hafta önce topu tavana dikti. Cesaret edip sahaya sürebilmek mesele

Çağatay96
28.04.2019, 19:10

Elini yaliyor gibi gordum yakinini bulamadim

Cok bakmistim ama?

Çağatay96
28.04.2019, 19:48
Ayrıca bu macta dirar sag baldıra basıyor bizim novakın olabilir macın 15.dk sı filan görüntüsü olan var mı?

Dk 19.18 de dirar novak a temas etmıs bence sarı kart ama kırmızı olmazmıs net.

Sezgin Öztürk
28.04.2019, 19:58
Maçı kalabalık bir ortamda seyretmek zorunda kaldım. Çok fazla tercih etmediğim bir durum çünkü saçma sapan yorum yapan insanlardan maça konsantre olamıyorum.

şikeciler 10 kişi kalınca ön tarafta maçı izleyen dayı bağırarak şimdi Yusuf’u al Ekuban’ı sok çekelim fişlerini bu yavşakların diye söylendi.Değişiklik gelene kadar da Ünal hocanın ne korkaklığı kaldı ne adamlığı. Maç sonunda aynı dayı öfkeyle ve yakışıksız bir üslup ile utanmazca arsız şekilde Yusuf’u ne çıkarırsın zaten öndesin çıkar Rodagelayı koy Ekuban’ı devam et senden hoca olmaz diye devam edince uçup giden galibiyete mi üzüleyim yoksa böyle yanar döner bilinçsiz taraftarımızın olduğuna mı üzüleyim bilemedim.

Kardeşim bir arkadaşının vasıtasıyla maçı statta izledi. Söylediği tek şey hoca ısrarla çıkın diye çabalamasına rağmen takım bir türlü çıkamadı sürekli geri çekildi.

Bu maçlarda Onazi’nin yokluğunu çok fazla hissediyoruz. İlk yarıda gs karşısında aldığımız net skorun en önemli mimarı Onazi. Sahipsiz kalan tüm topları topluyordu. Akşam Onazi oynamış olsaydı bu maç kesinlikle böyle olmazdı.

2011 de makina gibi işleyen takımın hocasına burada yazılanlar aklıma geliyor da Ünal hocam Allah sana sabır ve sağlık versin ateşten gömleği giydin. Bu takıma futbol oynatmayı öğrettiğin için çok teşekkür ederim.

Çağatay96
28.04.2019, 19:59
Doğru pas oyunu, sahaiçi yerleşimi yok.

Hüseyin, Houseini, Novak, Abdülkadir Parmak topla mesafe kateden isimler değil.

Dolayısı ile hücum oyuncularını suçlamak abesttir

Örnek vermek gerekirsek Lyunduma ve Marcao'nun gelmesiyle

Çöp denilen Belhanda, Feghouli ve Onyekuru'ya nasıl seviye atlattığını gördük.

O zaman novak bu takımın sol beki midir? Digerleri genç tamam ama novak? Bir bindirme yapıp topla hucum pereira gibi topun bizde kalmasına katkı saglayabilirdi..

Hosseini ve Huseyinle ilgili dediklerine katılmıyorum çünkü ayakları topla dribblingleri yaşla çok alakalı bir şey.. Zaman lazım onlar için

Novakın bazı yaptıklarına minnettarım ve eger ki tek ayagı kotu olan o olabilr kabulumdur ama bazen aklıma geliyor

serkanholep
28.04.2019, 20:10
bu takımı böyle oynatan, hiç bir maçta ezdirmeyen, gençlere şans veren, ismini bilmediğimiz adamları alıp 11 oynatan, transfer cezası alıp üstüne burak,onur,kucka,onazi gibi üst düzey oyuncular gitmesine rağmen takımı toparlayan, ciddi hakem hatalarına ve son saniye kayıplarına rağmen hala daha şl yi kovalayan bir takım yaratan Ünal hocamı tebrik ediyorum

bu çocuklar genç ve tecrübesiz

helal olsun size

Şahin Yılmaz
28.04.2019, 20:30
Uzatmalarda yediğimiz gollerin yarısını yememiş olsaydık ve direkten dönen 23 şutun yarısı direkten dönmeseydi birde onazi olsaydı şampiyonduk.
Bahçeli hesabı vol2 gibi oldu.

OFLU
28.04.2019, 20:30
Onazinin gelecek sezon ne vereceği muamma, orta sahaya 2 adam ve 2 stoper ile 1 forvet transferi şart.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdaracıl
28.04.2019, 21:25
Maçı kalabalık bir ortamda seyretmek zorunda kaldım. Çok fazla tercih etmediğim bir durum çünkü saçma sapan yorum yapan insanlardan maça konsantre olamıyorum.

şikeciler 10 kişi kalınca ön tarafta maçı izleyen dayı bağırarak şimdi Yusuf’u al Ekuban’ı sok çekelim fişlerini bu yavşakların diye söylendi.Değişiklik gelene kadar da Ünal hocanın ne korkaklığı kaldı ne adamlığı. Maç sonunda aynı dayı öfkeyle ve yakışıksız bir üslup ile utanmazca arsız şekilde Yusuf’u ne çıkarırsın zaten öndesin çıkar Rodagelayı koy Ekuban’ı devam et senden hoca olmaz diye devam edince uçup giden galibiyete mi üzüleyim yoksa böyle yanar döner bilinçsiz taraftarımızın olduğuna mı üzüleyim bilemedim.

Kardeşim bir arkadaşının vasıtasıyla maçı statta izledi. Söylediği tek şey hoca ısrarla çıkın diye çabalamasına rağmen takım bir türlü çıkamadı sürekli geri çekildi.

Bu maçlarda Onazi’nin yokluğunu çok fazla hissediyoruz. İlk yarıda gs karşısında aldığımız net skorun en önemli mimarı Onazi. Sahipsiz kalan tüm topları topluyordu. Akşam Onazi oynamış olsaydı bu maç kesinlikle böyle olmazdı.

2011 de makina gibi işleyen takımın hocasına burada yazılanlar aklıma geliyor da Ünal hocam Allah sana sabır ve sağlık versin ateşten gömleği giydin. Bu takıma futbol oynatmayı öğrettiğin için çok teşekkür ederim.

Burada bile ekuban ortasahaya dinamizm getirdcek diyen vardı. Adam ortasaha oyuncusu değil

CİVELEK.61
28.04.2019, 21:40
U21 maç özetini izledim 1-1 bitmiş.
Belli ki altyapıda bazı konular kafalara dank etmiş.
Belirgin bi değişim mevcut.
Gelecek adına Umudum çok arttı.
Berkay,Behlül,Kerem baya iyi oyuncular.
Berkay belirgin bi gelişimi var.
Topa vurmak konusunda altyapı oyuncularının çok çalıştığı belli.
Fb U21 in kalecisi Berke çok başarılı şutlar kurtardı ki A takım seviyesinde ki şutlar.
İnşallah U21 bu gelişimine devam eder.

Çağatay96
28.04.2019, 22:01
Olaylara bakın yalnız

Ekubanın pozisyonda rahatlamısken bir anda top rakibe geçti el gibi gözükebilir ama agır karar bence

Soldadonun ofsaytının atlanması

Olcayın topu dikmesi

Wakaemenin topu bırakması

Sosanın faulü

Uğurcan , Majidin hatası

bu ne olabilir başka.. o olmasa top hakeme carpar iceri girermiş.

CİVELEK.61
28.04.2019, 22:10
:alkış:

HOPA'LI TS'Lİ
29.04.2019, 00:24
Allah kahretsin ya kahrolduk dün akşam..son faulde gol olacağını hissettim izlemedim anasını satıyım...

Üzüntüden yarım saat olduğum yerden kalkamadım.

22 yıl sonra çakmış olacaktık.

Hosseini ile Uğurcan topu birbirine bırakınca gol kaçınılmaz oldu.

Anasına küfredilen Cüneyt efendi maçı fazla oynattı. Faul olduğunda 95.27 idi

95.27'de verilen Faul için faul yok dedi bazı taraftarlarımız, detaylı inceleyemedim

HOPA'LI TS'Lİ
29.04.2019, 00:26
Olaylara bakın yalnız

Ekubanın pozisyonda rahatlamısken bir anda top rakibe geçti el gibi gözükebilir ama agır karar bence

Soldadonun ofsaytının atlanması

Olcayın topu dikmesi

Wakaemenin topu bırakması

Sosanın faulü

Uğurcan , Majidin hatası

bu ne olabilir başka.. o olmasa top hakeme carpar iceri girermiş.

BJK maçında da uzatmada yemiştik. Kopyası gibi oldu.

Uzatma anlarını iyi yönetemiyoruz

HOPA'LI TS'Lİ
29.04.2019, 00:29
bu takımı böyle oynatan, hiç bir maçta ezdirmeyen, gençlere şans veren, ismini bilmediğimiz adamları alıp 11 oynatan, transfer cezası alıp üstüne burak,onur,kucka,onazi gibi üst düzey oyuncular gitmesine rağmen takımı toparlayan, ciddi hakem hatalarına ve son saniye kayıplarına rağmen hala daha şl yi kovalayan bir takım yaratan Ünal hocamı tebrik ediyorum

bu çocuklar genç ve tecrübesiz

helal olsun size

Onca badireye rağmen geldiğimiz nokta tatmin edici

asilhamsi
29.04.2019, 08:46
U21 maç özetini izledim 1-1 bitmiş.
Belli ki altyapıda bazı konular kafalara dank etmiş.
Belirgin bi değişim mevcut.
Gelecek adına Umudum çok arttı.
Berkay,Behlül,Kerem baya iyi oyuncular.
Berkay belirgin bi gelişimi var.
Topa vurmak konusunda altyapı oyuncularının çok çalıştığı belli.
Fb U21 in kalecisi Berke çok başarılı şutlar kurtardı ki A takım seviyesinde ki şutlar.
İnşallah U21 bu gelişimine devam eder.

macı izleyemedim berkay yine 10 numara mı oynadı?

O bölgede gercekten cok etkili oynuyor.

CİVELEK.61
29.04.2019, 08:59
macı izleyemedim berkay yine 10 numara mı oynadı?

O bölgede gercekten cok etkili oynuyor.

Sağ tarafta oynamış.
10 numara behlül
8 numara kerem baykuş
6 numara tunahan şeklinde.
Bu şekliyle orta sahayı çok diri gördüm.
Behlül'de 10 numara pozisyonunu iyi oynuyo berkayı sağ tarafa koyması bundan dolayıdır bence ki Berkay bi-iki güzel şut denemiş ordan.
Gelişme var yani.

İlker Yazıcıoğlu
29.04.2019, 09:02
Bu maçta hakemlik durum yok bence hakem güzel bir maç yönetti art niyetli bir yönetim olsa Zorgo'nun son dakikada elini kapatmasına rağmen penaltı verirdi hakem vara gitmeden karar verdi ve maç daha 1-0'dı biz ne eyyamlar gördük yalan yok ben kesin penaltı verecek dedim ama şaşırttı beni Cücü

Hakemlik bir şey mi yok?

Sen maçı izledin mi?

Yahu adamlar her pozisyonda bizimkilerin bileklerine çalıştılar...
Topal denen herif kart bile görmedi, ismini unuttum fenerli bir herif direkt bileğe girdi, net kırmızı...

edit: Jailson'ın Parmak'a direkt hareketi...

Hem de daha ilk yarıda...

Nasıl hakemlik bir şey yok?

İlker Yazıcıoğlu
29.04.2019, 09:03
Cüneyt denen adamın 40 dakika annesini andı tribünler...

Hala, o taraftara yaranmaya çalışıyor herif...

Yahu insan utanır...

Bir de uluslararası hakemsin, ayıptır...

İlker Yazıcıoğlu
29.04.2019, 09:15
Hakemin rezil yönetimi, bizim ikinci yarıdaki anlamsız geri çekilmeyi haklı kılmıyor tabi...

Isko6161
29.04.2019, 09:24
Mumkunse kilit felan vurulsun buraya ya.. Bi an once unutmaliyiz bu karsilasmayi

ffırtına
29.04.2019, 09:41
Fenerbahçe ne kadar kötü de oynasa bu sezon evinde sadece 2 karşılaşmada mağlup olmuş, özellikle büyük maçlarda iyi top oynuyorlar. Hatırlayın ilk yarıdaki karşılaşmayı 7-8 atacağımız maçı az daha berabere kalarak bitiriyorduk o kadar iyi oynamamıza rağmen.. Kısacası bu maçların havası farklı olur yok şöyle dağıtırız böyle dağıtırız diyerek boşa hayal kurmayalım. Ben gollü beraberlik bekliyorum 2-2 berabere kalırız.

Fb: %30 Beraberlik: %60 TS: %10

İddaa maçın favorisini fb gösterdi mantıklı olan da buydu.. Şu leş fb ne olursa olsun bize kaybetmez , savunmada sıkıntı yaşamasak belki kazanabiliriz diyebilirdik ancak savunmamızda ciddi sorunlar var. Tekrar diyorum maçın sonucu 2-2 ..

Karşılaşma beklediğim gibi geçti ilk yarıyı önde kapatıp ikinci yarı gol yiyeceğimize çok emindim ve beklediğim gibi de oldu. Sadece skoru tutturamadım 2-2 dedik 1-1 bittik.

Yıllardır maçları izlerim bizim en büyük sıkıntımız büyük maçlarda rakibe teslim olmamız sonuç ne olursa olsun rakip son 20 dakikada hep baskılı oynar ve gol yeriz bu durum yıllardır değişmedi değişmez de.

Biz hep kendimizi çok övüyoruz ancak gerçekleri görmemiz lazım. İlk yarıdaki maçta bile adamlar son 15 dakika bize baskı kurdular o kadar iyi top oynamamız rağmen aynı şekilde beşiktaş maçı da öyleydi. Bunun önüne nasıl mı geçilir ? Bu iş karakter işidir kimlik işidir iki günde takıma bunu aşılayamazsın.

Son 20 yılı göz önünde tutun bu İstanbul takımlarıyla oynadığımız hangi maçta son 20 dakikasını inanılmaz baskıyla oynadık. Cevap hiçbirini sürekli olarak ezilmişlik psikolojisiyle sahadayız. Kardeşim büyük takımım diyorsun ona göre oynacaksın 10 kişide baskı yemeyeceksin ortaya bir kimlik koyacaksın..

He bazı arkadaşlar diyor ki şu maçları kaybetmesek şampiyonluğa oynardık. Bu takımın şampiyonluğa oynama ihtimali yok. Başakşehirin yerinde biz olsaydık aynı şekilde puan farkını kaybederdik. Bizim futbolcularımız kaliteli ancak şampiyonluğa oynayabilecek psikoloji yok bu ağırlığı ve baskıyı kaldıramazlar. Bu takıma en az 3 tane üst düzey şampiyonluklar yaşamış tecrübeli futbolcu eklenirse o zaman umutlu olabiliriz.

Futbolcu kardeşim büyük olmak istiyorsan SAVAÇACAKSIN, KORKMAYACAKSIN, YILMAYACAKSIN..

Uğur Kalyoncu
29.04.2019, 09:51
Hakemlik bence de bir şey yoktu..

Sahada Sosa dışında iyi oynayan topçumuz yoktu neredeyse..

Öndesin son dk ya girmişsin insan evladı 3 pas yapıp oyunu soğutamaz mı.

Hosseini nin 90+3 te şişirdiği topa hakem ne yapsın ..Ben hoca olsam tekme tokat dalarım ona..

Hoca bostan korkuluğu gibi kenarda uyuyor oyuncu sahada gevşek sonra biz böyle kahroluyoruz işte..

Ulan iki pas yapsak bitereceğimiz maçı beceripte bitiremedik yazıklar olsun.

UĞUR DURTAŞ
29.04.2019, 10:23
bahattin duran denen it....
olmayan faulü bayrak kaldırarak ekubanı durdurdun
yetmedi
ayağınla topu dürterek fb nin çabuk kullanmasını sağladın
şerefsiz bahattin duran sana ne ulan sana ne
4 yıldır bizim maçlara verilmiyordunuz
bir 4 yıldır daha beklersiniz kişiliksizler....

**
makayeme.....
makayeme o kadar övdün o kadar övdün ki
tarifsiz
bu maçta abdülkadirin yazıcıya attırdığı golde
abdüşe verdiği pasın dışında
90+7 dakika boyunca sıfır katkıyla oynadı
yakışmadı sana makayeme yakışmadı
ayakların yere bassın
sen bana alanya rize ankaragücü bursa malatya vs vs maçlarında lazım değilsin
böyle kritik 22 yıldır adamları sahasında yenemediğimiz maçlarda lazımsın.
hiç yakıştıramadım sana makayeme
çok kızdım sana ve ünal hocaya
ha şimdi bir şey yapar
ha şimdi bir şey yapar
diye ünal hoca seni 97 dakika sahada tuttu.
şimdi aklıma geldi o kadar formsuzdu ki makayeme
kendini maça veremedi....
bir pozisyonda abartmıyorum boş kaleye kafayla gol yapamadı
dışarı vurdu....

**

ders ders ders
ne bitmeyen dersim kardeşim
ankaragücü maçı
2-1 öndeyiz son sanayi golü
maç skoru 2-2

bursa maçı 1-0 öndeyiz
son sanayi golü
maç skoru
1-1

bjk maçı 2-1 öndeyiz
son sanayi golü
maç skoru
2-2

k.paşa maçı 2-1 öndeyiz
son sanayi golü
maç skoru
2-2

ve cumartesi
1-0 öndeyiz
rakip 10 kişi
son saniye golü
maç skoru
1-1

canım ünal hocam; bu maçlardan sonra ders çıkaracağız ders çıkaracağız diyorsun
ama ders çıkartılmadığını
son dakikaları takım nasıl geçireceğini bilmediğini
ellerinin ve ayaklarının bir birine dolandığını gördük
bu kadar zor mu be kardeşim
1 kişi eksik oynayan takıma karşı ayağa 2tane pas yapmak
bu kadar zormu?

**

gelelim Volkan ayısına
lan şerefsiz adi herif
sen kimsin ki
takım otobüsümüzden adam alacaksın
özür istiyormuş
eğer trabzon şehri,yani bizler
bu itten bu şerefsizden bu ettiği kabadayılığından dolayı
bir yaptırım uygulatılmazsa bizlere de yazıklar olsun...

**

bir diğer üzüldüğüm konu
rakip 10 kişi kaldı,bizim dengemiz bozuldu
ya arkadaşlar yapmayın lütfen
görende biz 10 kişi kaldık zanneder
adamlar bizi hapsetti son dakikalarda sahamıza
halbu ki 1-0 olan skoru iyice açmamız gerekmiyor muydu...?
22 yıldır yenemediğimiz bu kişiliksizleri niçin yenemedik
1-2 dakika adam yere yatar,vurur kırar ,yalandan sakatlanır bu maçın
1-0 bitmesini sağlardı...
cüneyt denen adama ağır küferler edilince takdir haklarını fb ye çaldı
her ne olursa olsun
1-0 öndesin
rakip 10 kişi
ne yapıp ne edip
maçı
y e n e c e k s i n n n n n

Uğur KÜÇÜK
29.04.2019, 10:38
https://twitter.com/MaviBordom/status/1122766080890560512?s=19
Olcay Sahan.

Kac yasinda adamsin.

Bu ligde sampiyonluk gormus tecrubeli bir topcusun.

O topu en son vurulacak yere atmak da, bir ozel yetenek ister (!)
Su topu rakibe hediye ederek, maci da verdin.

4 hafta sonra kurtuluyoruz cok sukur senden.

El Cordobes
29.04.2019, 11:05
https://twitter.com/MaviBordom/status/1122766080890560512?s=19
Olcay Sahan.

Kac yasinda adamsin.

Bu ligde sampiyonluk gormus tecrubeli bir topcusun.

O topu en son vurulacak yere atmak da, bir ozel yetenek ister (!)
Su topu rakibe hediye ederek, maci da verdin.

4 hafta sonra kurtuluyoruz cok sukur senden.

Maç sonunda küçük bir kare ekrana geldi zaten. Ünal Hoca Olcay'a topu niye ileri vurdun diyordu.

angraf
29.04.2019, 11:09
roda yerine bir sağlam forvet bir sağlam 1.93 falan stoper bir ön libero ile seneye ilk 2 ye oynarız 3 tane ilk 11 oyuncusu almamız yeterli yusuf ya da abdüş giderse onların yerine de birileri gerekebilir. Abdüşün performası ve yusufun performansının yükselmesi lazım henüz yeterli değiller.

Mesut
29.04.2019, 11:15
Hakemlik bir şey mi yok?

Sen maçı izledin mi?

Yahu adamlar her pozisyonda bizimkilerin bileklerine çalıştılar...
Topal denen herif kart bile görmedi, ismini unuttum fenerli bir herif direkt bileğe girdi, net kırmızı...

edit: Jailson'ın Parmak'a direkt hareketi...

Hem de daha ilk yarıda...

Nasıl hakemlik bir şey yok?

Maçın skoruna etki edecek bir hakemlik hata yoktu bence daha önce nice eyyamlar gördüğümüz için bu saydığın hatalar deve de kulak hakem bahsettiğin gibi fb çalışsa emin ol Zargo'nun pozisyonuna penaltı çalınırdı VARA dahi gitmeden salağa anlatır gibi eli karnına yapışık ısrarla anlattı ben buna anlarmaya çalışıyorum 10 kişilik takımı yeneceksin 1 değil iki atacaksın 10 kişilik takıma hala daha hakemi konuşuyor isek suçu kendinde aramamız gerekiyor

OFLU
29.04.2019, 11:42
Olcay arkadaşımız taç çizgisine doğru top sürse, bir faul aldırsa ya da son sürat diğer yarı sahaya doğru yardırsa ah ah ne desek boş. Oyuna da yeni girmişsin yorgun değilsin, düdük çalana kadar sende kalacak top arkadaşım, rakibe ver-me-ye-cek-sin!

bingolts
29.04.2019, 14:26
Sakın bu maçtaki beraberlik kimseyi üzmesin. Nedeni Bu kadroyla oynanan oyun galibiyeti kaçıran taraf olmak vb. Onlar düşünsün. 22 yıl da neymiş bu tamamen medya tarafından pisikolojik bir savaş başkada hiçbirşey değil. Sakın bu bizde bir defekte yol açmasın. çok şeyin kazanıldığı bir sezon geride kaldı. küllerimizle yeniden doğduk. Kırılgan anlar tecrübe gerektirebilir. o da zamanla olacak.

omondoles
29.04.2019, 14:29
Maçın skoruna etki edecek bir hakemlik hata yoktu bence daha önce nice eyyamlar gördüğümüz için bu saydığın hatalar deve de kulak hakem bahsettiğin gibi fb çalışsa emin ol Zargo'nun pozisyonuna penaltı çalınırdı VARA dahi gitmeden salağa anlatır gibi eli karnına yapışık ısrarla anlattı ben buna anlarmaya çalışıyorum 10 kişilik takımı yeneceksin 1 değil iki atacaksın 10 kişilik takıma hala daha hakemi konuşuyor isek suçu kendinde aramamız gerekiyor

Aynı fikirdeyim.

oksoholu
29.04.2019, 15:21

"Bu maçlarda Onazi’nin yokluğunu çok fazla hissediyoruz" diyorsun

Ben bu onazi yüzünden kaybettiğimiz bir fener maçını hatırlatmak isterim ama hatırlayamazsın ctesi maçta düşünülemeyecek tek adam belki de Onazidir bu takım fiziken eziliyor sen kurtarıcı olarak düşündüğün adama bak neyse

bize sağlam bir ön libero lazım bu Parmakla olacak iş değil fizikle oynayacak ve rakibi ezecek dün BJK maçında Atiba olmasa ilk yarı paramparça olmuşlardı ama maçın skoru 4-1 rizede de aynı maç 7-2 direnç koyacak bir adam yumuşak orta sahanız zaaflarını kapatacak bir ön libero

yoksa onazi olacağına parmak olsun daha iyi en azından koşuyor

Laundros61
29.04.2019, 16:07
Olcay arkadaşımız taç çizgisine doğru top sürse, bir faul aldırsa ya da son sürat diğer yarı sahaya doğru yardırsa ah ah ne desek boş. Oyuna da yeni girmişsin yorgun değilsin, düdük çalana kadar sende kalacak top arkadaşım, rakibe ver-me-ye-cek-sin!

Olcay o topa vurduğunda 95. 01 di normal şartlar altında o uzaklaştırma ile bitmesi lazım maçın 95.15 te fbli oyuncu topu anca alıyor Olcay da pek suç bulmuyorum süreden haberi olup vurduğunu düşünüyorum hakem bitirmedi orası ayrı.

artvints
29.04.2019, 16:11
Olcay o topa vurduğunda 95. 01 di normal şartlar altında o uzaklaştırma ile bitmesi lazım maçın 95.15 te fbli oyuncu topu anca alıyor Olcay da pek suç bulmuyorum süreden haberi olup vurduğunu düşünüyorum hakem bitirmedi orası ayrı.
son top şuursuzca vurulmaz. pas açısı var üç kişi topla çıkacak, rakip geri dönmüyor zaten sen bir şans daha veriyorsun, çok büyük hata. genç bir oyuncu yapabilir ama uzatmanın uzatmaları oynanır bu statlarda bilmesi gerekiyor.

Uğur Ö.
29.04.2019, 17:54

Bence normalde bitmemesi, Toure felan bir 30 sn yedi girmesi zaten.

chener
29.04.2019, 18:36
Azıcık sakinleşince ,
Sosa nasıl muhteşem oynayıp hayran bıraktırdıysa
Antony de o kadar hayal kırıklığı yarattı.çiğ et yedi yuttu dedik, bildiğin kedi çıktı. biraz ya biraz inanç . başka istediğimiz birşey yok.gerisi zaten geliyor. Roda 26. Saniyedeki şut haricinde yok. Takım bizim ceza alanında çırpınırken gel bari. Bizi son dakikalarda kurtaracak bu ikiliydi. Uğraşmadılar, istemediler.

Sefer A.
29.04.2019, 18:55
Bence normalde bitmemesi, Toure felan bir 30 sn yedi girmesi zaten.
Evet bence de,, aamaaa , bu bizim salak hakemler ve hele hele cücü, 3 degisiklik yapsan bile 20 sâniye fazladan zor oynatirken hemen maçi bitirirken yillardir söyledigim gibi bu hakemler hep bize gelince kuralci oluyor, milim ofsayti görmeye basliyor, pozisyonlari müthis süzüyor (aleyhimize)
Bu uzatmanin uzatmasini bir tek premier ligde adam akilli uyguluyorlar, hattâ fazla bile oynatiyorlar sirf yalandan zaman kazanmaya çalisan takimlarin inadina,,, bizde ise bunu hep elestirirdim ama bizim maçi buldu premier lig tutumu yapacak anasini satayim,,, serefsiz...

(maglubiyetin bahânesi bu mu, hayir, degil tabi ki)

serkanholep
29.04.2019, 20:32
hatalardan ders almalıyız ki bu gençler öğreniyor.

sezon başındaki maçların özetlerini izledim biraz

gerçekten gelişim var.

gelişime açık olmayan oyuncu almayalım zaten

sosa roda nwakeme gibi profosyoneller ile biz bu işi başarırız

o kadar çok keşke var ki fb maçıyla ilgili.

kafayı taça doğru vursa maç bitecek, olcak rodaya atsa maç bitecek, sosa arkasını dönmese sadece dursa maç bitecek vs vs vs

diğer maçlarda da öyle

ama bunlar inşallah Ünal hoca ile futbolcularımız için tecrübe olur

hakem için ise; ilk defa fb maçında hakem etkili değildi

açıkçası başkanlarının değişmesi ve söylemleriyle iyi yolda olduklarını düşünüyorum.

şike süreci yasal olarak devam etmeli tabi ki ama futboldaki holiganizme varan durumlar bize hiç yaramıyor. hakemin etki etmediği her durumda saha içi mücadelede TS her zaman yarışın içinde olacaktır.

o yüzden var eskiden daha iyi bir adalet sağlayacak

Çağatay96
29.04.2019, 21:03

harbi eline carpmıyor ulan yan hakemın yaptıgına bak

yavaslatınca vucut oldugunu farkettim bu nasıl ayıp ya

~UniCef~
29.04.2019, 21:23
Arkadaslar maci indirebilecegim bir sayfa var mi? Fullmacizle de cok donuyor.

hofsaale
29.04.2019, 21:23
ilk yari kornerde top dirarin elline carpior...yayin kurulusu o pozisyonu hix konusmadi tabi...

hakemden önce ama kendimize kizmaliyiz...10 kisi kalan rakibi ezmeliydik...

Ömrüm Can SEZER
29.04.2019, 22:13
ilk yari kornerde top dirarin elline carpior...yayin kurulusu o pozisyonu hix konusmadi tabi...

hakemden önce ama kendimize kizmaliyiz...10 kisi kalan rakibi ezmeliydik...

O pozisyonda önce Hosseini'nin eline çarpıyor ordan ona geliyor top vara gitse fener lehine verirdi.

Full HD
29.04.2019, 22:44
Hala sikebahce macini mi konusuyorsunuz dostlar.Bosuna kendinizi yormayin dostlar...

Uğur Ö.
29.04.2019, 22:58
Evet bence de,, aamaaa , bu bizim salak hakemler ve hele hele cücü, 3 degisiklik yapsan bile 20 sâniye fazladan zor oynatirken hemen maçi bitirirken yillardir söyledigim gibi bu hakemler hep bize gelince kuralci oluyor, milim ofsayti görmeye basliyor, pozisyonlari müthis süzüyor (aleyhimize)
Bu uzatmanin uzatmasini bir tek premier ligde adam akilli uyguluyorlar, hattâ fazla bile oynatiyorlar sirf yalandan zaman kazanmaya çalisan takimlarin inadina,,, bizde ise bunu hep elestirirdim ama bizim maçi buldu premier lig tutumu yapacak anasini satayim,,, serefsiz...

(maglubiyetin bahânesi bu mu, hayir, degil tabi ki)

Kırmızı karttan sonra kesinlikle kontrolden çıktı hakem, orası eleştirilir kesinlikle.

Aklım hala 95:00 da Olcay 3 e 3 gidebilecekken ve önü bomboşken acaip saçma topu şişirmesinde. Olacak iş değil. Gireli 15 dk olmuş, tecrübeli futbolcusun güya, yok böyle birşey. Atak yapsak oyun bitecek.

artvints
30.04.2019, 01:03
skertel rodallega'nın iflahını kesiyor topa diye işaret yapıyor. mehmet topal attığımız golde kendinden çok emin bir şekilde elini kaldırıyor yardımcı hakeme ofsayt diye işaret yapıyor. hüseyin'in açıkça dizine çarpan top için birçok futbolcu el diye ellerini açıyor. hasan ali kendini bıraktığı halde elllerini açıp penaltı istiyor. benzer bir pozisyonda abdülkadir kalkıp devam etti. top açıkça dirar'ın ayağından aut'a çıkıyor, hem dirar hem h.ali korner istiyor. soldado hüseyin'e faul yapıyor gidiyor çocuğa tepki gösteriyor. sadık parmak'ın yüzüne tokat attığı halde ben dokunmadım diyor. ben böyle birşey görmedim. karşılarında düzgün çocuklar olmasa kavga çıkar. bunlar yetmiyor volkan'ın sözleri üzerine fb muhabirleri uydurma haberler giriyor. hocası, yöneticisi hakemden şikayet ediyor. maç kazanmak için bu kadar pislik yapan bir camia başka neler yapmaz kimbilir! göz göre göre bu kadar yalan olmaz.

UĞUR DURTAŞ
30.04.2019, 09:08
skertel rodallega'nın iflahını kesiyor topa diye işaret yapıyor. mehmet topal attığımız golde kendinden çok emin bir şekilde elini kaldırıyor yardımcı hakeme ofsayt diye işaret yapıyor. hüseyin'in açıkça dizine çarpan top için birçok futbolcu el diye ellerini açıyor. hasan ali kendini bıraktığı halde elllerini açıp penaltı istiyor. benzer bir pozisyonda abdülkadir kalkıp devam etti. top açıkça dirar'ın ayağından aut'a çıkıyor, hem dirar hem h.ali korner istiyor. soldado hüseyin'e faul yapıyor gidiyor çocuğa tepki gösteriyor. sadık parmak'ın yüzüne tokat attığı halde ben dokunmadım diyor. ben böyle birşey görmedim. karşılarında düzgün çocuklar olmasa kavga çıkar. bunlar yetmiyor volkan'ın sözleri üzerine fb muhabirleri uydurma haberler giriyor. hocası, yöneticisi hakemden şikayet ediyor. maç kazanmak için bu kadar pislik yapan bir camia başka neler yapmaz kimbilir! göz göre göre bu kadar yalan olmaz.
**
İnanılmaz güzel tespitler.
tebrik ediyorum.
*
kazanmak için bu kadar pislik yapan takım,
hırsızlığın en büyüğünü,en şerefsizliğini,
şampiyonluk kupamızı ÇALARAK yaptılar.

trabzonsuz tsli
30.04.2019, 09:27
Benim de bu maçtan sonra acayip sinirim bozuldu ama artık takılmamak lazım. TRde işler böyle ne yazık ki. Ama artık son 4 hafta. Büyük ihtimalle 4. bitireceğiz zaten. Bundan sonra enerjimizi sezon sonu yapılması gerekenlere harcamalıyız. Her sene UEFAye gidebilelim ve gruplara kalalım benim için yeterli kısa vadede. Ben Trabzonu hiç görmemiş biri olarak ve eskiden GSli biri olarak bu takımı sürekli şampiyon olsun diye tutmadım. Gerçekçi bir isyan olsun bu düzene diye tuttum. Bunun ekonomik, kurumsal ve sportif altyapısı kurulsun.

Biraz sabır ve doğru hamlelerle 5 sene sonra bu ligteki herhangi bir takım avrupada bile bordomavi görse eli ayağı titrer.

seçuk
30.04.2019, 11:16
arkadailar bu sene yıllardır yaşamadığım mutluluğu yaşattı bana bu takım. Üstelik de bunu geçmiş yıllara göre çok daha genç ve kısıtlı bir kadro ile yaptı. inanın bu sene için üzülecek birşey görmüyorum ben.TS varolma savaşı verdiği bu sene için böylesi bir sezon çok muazzam bir başarıdır. Bakın son yılların en iyi sıralamasını yakaladık. Biraz şansımız olsa rakipler sürekli kazanmasa 3. 2. olmak işten değildi. Genç oyuncularımız ve birkaç oyuncumuz daha seviye atladı ve piyasa yaptı. İstikrar yakalayabilecek bir yönetim ve kendini TS'da ıspatlamış uzun yıllar çalışabilecek bir hoca da kazandır. Türk futbol camiasının müthiş sempatisini kazandık. Oynadığımız büyük maçların sadece 1 ini kaybettik veiçerdeki bjk maçında da takımımıza güvenebiliyoruz artık.
Gelecek adına karamsar olmayalım. Bırakalım hoca ve yönetim işini yapsın. Artık işi bilen adamlara bırakalım kulubu. benim gelecek adına tek beklentim her sene avrupada olan bir TS. Gerisi zaten gelir.

Sefer A.
30.04.2019, 13:48
Kırmızı karttan sonra kesinlikle kontrolden çıktı hakem, orası eleştirilir kesinlikle.

Aklım hala 95:00 da Olcay 3 e 3 gidebilecekken ve önü bomboşken acaip saçma topu şişirmesinde. Olacak iş değil. Gireli 15 dk olmuş, tecrübeli futbolcusun güya, yok böyle birşey. Atak yapsak oyun bitecek.
Orda Ekuban'in da suçu var, öyle yerinde bekleyecegine kosup firlayacakti, o zaman bence pasi verirdi aptal Olcay

Bundan daha iyi özetlenemezdi

artvints
30.04.2019, 14:27
**
İnanılmaz güzel tespitler.
tebrik ediyorum.
*
kazanmak için bu kadar pislik yapan takım,
hırsızlığın en büyüğünü,en şerefsizliğini,
şampiyonluk kupamızı ÇALARAK yaptılar.
fenerli yorumcular da şu maçtan sonra abdülkadir kendini çok atıyor diye yorum yaptı. allah ıslah etsin ne diyelim.

Sezgin Öztürk
30.04.2019, 21:55
"Bu maçlarda Onazi’nin yokluğunu çok fazla hissediyoruz" diyorsun

Ben bu onazi yüzünden kaybettiğimiz bir fener maçını hatırlatmak isterim ama hatırlayamazsın ctesi maçta düşünülemeyecek tek adam belki de Onazidir bu takım fiziken eziliyor sen kurtarıcı olarak düşündüğün adama bak neyse

bize sağlam bir ön libero lazım bu Parmakla olacak iş değil fizikle oynayacak ve rakibi ezecek dün BJK maçında Atiba olmasa ilk yarı paramparça olmuşlardı ama maçın skoru 4-1 rizede de aynı maç 7-2 direnç koyacak bir adam yumuşak orta sahanız zaaflarını kapatacak bir ön libero

yoksa onazi olacağına parmak olsun daha iyi en azından koşuyor

Onazi’den ne beklediğine bağlı... Sen Onazi yüzünden kaybeytiğin fener maçında kalmışsın ben Onazinin katkısıyla kazandığımız bir çok maçta.

batugol
30.04.2019, 23:26
Hepsinin canı sağolsun
Ama halen daha içim yanıyor

Oğuz B.
01.05.2019, 12:48
Yine yeniden zalimler kazandı. Yazık oldu.

U.Sadıkoğlu
02.05.2019, 08:56
Maç ile ilgili sıcağı sıcağına yorum yazmayayım dedim ve biraz bekleyip maç sonrasını süzme fırsatı buldum. Maçın bizim açımızdan bu sonuçla bitmesinin en büyük sorumlusu Ünal Karaman'dır. Şöyle ki Nwakaeme sebebi bilinmez bir şekilde maçın bir dakikasında dahi topla oynama isteğini belli etmedi sezon başından beri forma giydiği en rezalet müsabakasıydı resmen bir kişi eksik oynadık. Böyle bir oyuncuyu dakikalarca sahada izlemeye yedek kulübesi hangi mantıkla tahammül etti bilinmez. Gole kadar oynadığımız oyun muazzamdı resmen rakibi boğduk adamlar neye uğradıklarını şaşırdılar ve akabinde golümüz geldi. Golle beraber maçtan sonra planlanmış mıydı yoksa kenardan verilen bir direktif miydi bilmiyorum ancak Trabzonspor resmen frene bastı eğer biz oyunu soğutmadan aynı şekilde tempolu oyuna devam etseydik maç kaşla göz arasında zaten 3-0'a gelecekti.

Tarihimizde en rahat pozisyonda çıktığımız FB müsabakasını yanlış taktik uygulamaları ve yapılan/yapılmayan değişikliklerle kaybettik. Maç sonunda Ünal hoca Olcay'a oğlum vurun gitsin gibisinden serzenişte bulunuyordu ancak geriden bu işi mantıklı yapabilecek 3 oyuncuyu da oyundan aldı. Sözün özü 3.lük için havlu attık Ünal Karaman'ın kendisini geliştirmesi gerekiyor kulübe zengin değil falan hikayeleri yapmayalım FB'nin kulübesi çok mu zengindi? Sen ahı gitmiş vahı kalmış ne oynadığı belli olmayan ayakları birbirine dolanan ve 10 kişi kalmış bir fenerbahçe'den değil gol şu baskıyı yiyorsan daha takım olmayı başaramamışsın demektir.

Bu basit hatalar tekrarlandığı takdirde gelecek yıl yine Mart ayını göremeden 2020-2021 sezonu planlamasını yapmaya başlarız.

cakalkerem
02.05.2019, 14:53
yazmadım yazmadım ama içim çok acıdı..
yazık

Fatih Öztürk
02.05.2019, 21:09
Hâlâ daha beraberliğin sorumlusu Ünal hoca minvalinden yürümek akla ziyandır. feneri büyük takımlar içinde bizim kadar madara eden başka bir takım yok. Bulduğun fırsatları gole çevireceksin arkadaş, hoca napsın Yusuf kardeşimizin yerine mi girseydi? Kaçan galibiyet tamamiyle psikolojiyle bağdaşıyor. Fizik, taktik, kondisyon sorunun olur hocaya bağlarsın anlaşılır da, yok efendim Nwakaeme sahada yokmuş nasıl oyundan almazmışsın falan, oyundan aldığın an fener kenar bek ve stoperlerinide hücum gücü olarak ekstra kullanacak dolayısıyla ağzına sıcacak haberin yok herhalde.

Oyunu 90 dakikaya yayarsan belki bu sikindirik ligde yine önüne türlü engeller çıkartilacak şampiyon olman engellenecek fakat Avrupa'da ses getirirsin ses.

Bu yokluk ta bize düşen görev tüm Trabzonspor a sahip çıkmaktır. Kulüp basamak basamak takımla birlikte mükemmel yerlere gelecektir. Unutma Trabzonspor lu daha 6 ay öncesine kadar acaba bu sene küme düşme korkusu yaşarmiyiz diye sayıklıyordun. Şimdi şükret ve daha iyi olması için yapıcı ol ve desteğini esirgeme.

Jackdaniels
02.05.2019, 21:44
Hâlâ daha beraberliğin sorumlusu Ünal hoca minvalinden yürümek akla ziyandır. feneri büyük takımlar içinde bizim kadar madara eden başka bir takım yok. Bulduğun fırsatları gole çevireceksin arkadaş, hoca napsın Yusuf kardeşimizin yerine mi girseydi? Kaçan galibiyet tamamiyle psikolojiyle bağdaşıyor. Fizik, taktik, kondisyon sorunun olur hocaya bağlarsın anlaşılır da, yok efendim Nwakaeme sahada yokmuş nasıl oyundan almazmışsın falan, oyundan aldığın an fener kenar bek ve stoperlerinide hücum gücü olarak ekstra kullanacak dolayısıyla ağzına sıcacak haberin yok herhalde.

Oyunu 90 dakikaya yayarsan belki bu sikindirik ligde yine önüne türlü engeller çıkartilacak şampiyon olman engellenecek fakat Avrupa'da ses getirirsin ses.

Bu yokluk ta bize düşen görev tüm Trabzonspor a sahip çıkmaktır. Kulüp basamak basamak takımla birlikte mükemmel yerlere gelecektir. Unutma Trabzonspor lu daha 6 ay öncesine kadar acaba bu sene küme düşme korkusu yaşarmiyiz diye sayıklıyordun. Şimdi şükret ve daha iyi olması için yapıcı ol ve desteğini esirgeme.

Bunu burdan alın.

Laziobass
02.05.2019, 22:04

:alkış:
Katılıyorum.
Sabırla devam etmeliyiz.

Furkan Tütüncü
02.05.2019, 22:08
Maç ile ilgili sıcağı sıcağına yorum yazmayayım dedim ve biraz bekleyip maç sonrasını süzme fırsatı buldum. Maçın bizim açımızdan bu sonuçla bitmesinin en büyük sorumlusu Ünal Karaman'dır. Şöyle ki Nwakaeme sebebi bilinmez bir şekilde maçın bir dakikasında dahi topla oynama isteğini belli etmedi sezon başından beri forma giydiği en rezalet müsabakasıydı resmen bir kişi eksik oynadık. Böyle bir oyuncuyu dakikalarca sahada izlemeye yedek kulübesi hangi mantıkla tahammül etti bilinmez. Gole kadar oynadığımız oyun muazzamdı resmen rakibi boğduk adamlar neye uğradıklarını şaşırdılar ve akabinde golümüz geldi. Golle beraber maçtan sonra planlanmış mıydı yoksa kenardan verilen bir direktif miydi bilmiyorum ancak Trabzonspor resmen frene bastı eğer biz oyunu soğutmadan aynı şekilde tempolu oyuna devam etseydik maç kaşla göz arasında zaten 3-0'a gelecekti.

Tarihimizde en rahat pozisyonda çıktığımız FB müsabakasını yanlış taktik uygulamaları ve yapılan/yapılmayan değişikliklerle kaybettik. Maç sonunda Ünal hoca Olcay'a oğlum vurun gitsin gibisinden serzenişte bulunuyordu ancak geriden bu işi mantıklı yapabilecek 3 oyuncuyu da oyundan aldı. Sözün özü 3.lük için havlu attık Ünal Karaman'ın kendisini geliştirmesi gerekiyor kulübe zengin değil falan hikayeleri yapmayalım FB'nin kulübesi çok mu zengindi? Sen ahı gitmiş vahı kalmış ne oynadığı belli olmayan ayakları birbirine dolanan ve 10 kişi kalmış bir fenerbahçe'den değil gol şu baskıyı yiyorsan daha takım olmayı başaramamışsın demektir.

Bu basit hatalar tekrarlandığı takdirde gelecek yıl yine Mart ayını göremeden 2020-2021 sezonu planlamasını yapmaya başlarız.
+1

İlk maç madara ettik, evlerinde beraberliğe sevindiler gibi argümanlarla beraberliği kabullenmek küçük takım reaksiyonudur. Trabzonspor 90. dk da taktiksel hata yüzünden böyle bir gol yiyip 2 puanını vermez.

Fatih Öztürk
03.05.2019, 21:16
Bunu burdan alın.

Volkan ayısı gelsin en iyi o aldırıyormuş. Yalnız başkanın da dediği gibi analar öyle bir yiğit doğurmdi.

Fatih Öztürk
03.05.2019, 21:22
22 yıldır kafana vura vura 50 bin kişi önünde tarumar edildiğini unutup kaçırdığın galibiyete üzül ama böbürlenip benim takımım galibiyeti kaçırdı ayağına havaya girme!
Bu vefalı adamlar yüreğini ortaya koymayaydı Birevim Elazığsporla kapçuk yarıştırıyordun. Yani biraz hattini bil.

Bedri Sertkaya
22.05.2019, 12:19
Takım giderek eksiliyor. Sen seyrediyorsun. Haklısınız. Ünal Hoca yılın hocası yorumları falan yapılıyor. Tamam Ünal Hoca iyi karakterli ve lider ama daha gelişmesi gerekiyor. Hocamızın tek eksiği öne geçince takımın çok geriye yaslanmasına seyirci kalması ve oyuncu değişikliklerindeki kararsızlığı ve geç müdahelesidir. Son dakikalarda 5 maç veriyorsan bu tesadüf değil realitedir. Lakin sezon performansı beklentilerin bir tık üzerinde bitti. Biz 5.lig bile iyidir diyorduk arkadaşlarla BMN Ankara'da dördüncü bitiriyoruz. Seneye bu tabloda hedef en kötü ilk 3 olacaktır. Şampiyonluk olur olmaz, bilemeyiz. TFF müdahele edecek var'a rağmen var sadece onlara var olacak. Biz istersek hakemde engel olamaz da. Bakalım hayırlısı.

Doğukan Uçan
25.06.2019, 00:27
şu maçta son dakika yediğimiz gol sezonu erken açmamıza sebep oldu. ankaragücü beşiktaş ve fenerbahçe maçlarında tıpa tıp aynı golleri yemişiz.

duran toplardan çok pozisyon verdik, yeni sezonda buna çok çalışmalıyız umarım gereken dersi alıp saçma sapan puan kayıpları olmaz.

ÖmürKaradeniz61
25.06.2019, 15:02
Aklıma geldikçe ciğerim yanıyor,sinirden damarlarım beynimden fırlayacakmış gibi oluyor.

fatihmarkal61
16.07.2019, 23:24
X