PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 30. Hafta | Fenerbahçe 1-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

mkesen1982
27.04.2019, 21:53
uğurcan +5M€ yazdı fiyata.Son golü her kaleci hayatında bi en az bikere yemiştir.

emre6117
27.04.2019, 21:53
çok tuhaf gol kim vurdu kim attı anlamadım.

Seneye bu takımdan sadece ibanez. Batuhan. Olcay. Toure. Amiri gönderilmeli sadece. Geri kalan tüm takım ne kadr teklif gelirse gelsin tutylmalı. Bir stoper. Bir orta saha bir de forvet alınmalı. Avruoada ve seneye ligde görelim uşakları başlarında ünal hıca ile beraber. 1 sene daha bu yakım birlikte oynamayı hakediyor.

bahadır2561
27.04.2019, 21:54
Bülent Yıldırım’ın geçmişlerini seviyim.

Jailson ilk yarıdan atılmalıydı

Turgay Atalay
Volkan otobüsten indirmeye çalışıyor analizciyi. Dikkat etsin de anal girmesinler ona otobüste.

Analizci dediginiz kim.

pReN@_61
Trajik bir beraberlik, soğuk duş etkisi.

Yine de ayağınıza sağlık takım.

Uğurcan maçın adamı

Enes Başkaya60
Bülent Yıldırım’ın geçmişlerini seviyim.

Jailson ilk yarıdan atılmalıydı

Haklısın Jailsonun yaptığı hareket direk kırmızı karttı...

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 21:55
uğurcan +5M€ yazdı fiyata.Son golü her kaleci hayatında bi en az bikere yemiştir.Cok kotu noktaya atti topu pust Valbuena.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zafer6161
son dk da faulü kim yapmisti

My
Sosa: “Başta iyi şeyler yaptık. Rakibimizin kırmızı kartından sonra maçı kazandık hissine kapıldık. İkinci topları alamadık. Son pozisyonda ise top kalemizde gördük. Daha önceki pozisyonları hakemle konuştuk ama o golü yememeliydik. Genç arkadaşlarımız var ama ne olursa olsun o golü yemememiz lazımdı.”

tsukru61
Niye sağa sola atıyorsunuz: Bariz bir senaryo maçıydı.

Fatih K.
besiktas in ve gs nin başında düzgün hoca var
gs ilk yarı evinde son sıradaki Rizeye puan verdi
bjk antalya ya Sivasa Erzuruma yenildi
avcı desen gördüğünüz gibi

futbolun gerçeği bu
mesela fb nin kadrosu ilk 10 a hatta ilk 5 e girerdi ama şuan hoca yok başlarında
bu şekilde değerlendir

Ben puan kayıplarından bahsetmiyorum ki. Göztepeye yenildik, Başakşehire yenildik, Antalyayla berabere kaldık, içeride dışarıda Alanyaya yenildik. Bunlar genel kaybedilmiş puanlar. Üstte saydıklarım önde olduğumuz ama direk olarak hocanın verdiği maçlar. Ya gereken hamleyi yapmadı ya yanlış oyuncuları oyuna soktu ya koparacağı maçta takımı geriye yaslayıp maçı kendi verdi. Arada çok fark var bence.

Ozan Kara
27.04.2019, 21:56
3.lük şansı da kalmadı.

Vkgz
27.04.2019, 21:58
2. Yarı hiç oynayamadık..

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emre6117
Haknw kötü değildi bu kadr yönetebilirdi ancak maçta ciddi hatalar davar. Özellikke 10 kişi kalınca fb bildiğin dayak attı ama hep lehine kararlar çıktı. Normal bir sahada olsa fb zaten yenilmişti. Ama kendi sahalarında 1 tane bedava golleri var.

Soner Albayrak
Arkadaş takımda ağır travma yaratacak kadar ne var Allah aşkına? Hiç mi son saniye golü yemedik bugüne kadar. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. Takımın bu maçı 2 gün sonra unutması lazım.

jairzinho
ünal karaman için devam yada tamam sorusuna bir cevap bulabilmiş değilim.

devam diyorum çünkü ön liberosuz pas oyunu oynama potansiyeli var.yani city barça ajax olma durumu.oyuncu tiplemeleri ve tercihleri bunu gösteriyor.city yi united maçında izledim.nasıl büyük oynuyorlar.oyun gücü acayip yüksek.bunun yakınına ulaşılabilir mi?bilemiyorum.oyuncu tiplemeleri (sosa parmak ikilisi yada sosa onazi ikilisi) ve tercihleri yolun bu olduğunu gösteriyor.bunu iptal edip a.madrid simione tarzı da tercih edilebilir ama bu durumda oyun gücünden feraget etmiş olup biraz skor odaklı oluyorsun.

ünal karaman için tamam buraya kadar diyorum çünkü oyuncu tiplemeleri ve oynatmak istediği oyunla sahadaki durumlar bazen çelişiyor.yani kafadaki senaryoyu sahaya uygulayamama durumu oluyor.alan parselizasyonu takımın boyu ve eni oynanmak istenen oyunla örtüşmüyor.ünal karamanda muhtemelen barça city ajax oyun planlarının bilgileri yok.niyet var bilgi yok

gelecek sezon ünal karaman devam edeceğine göre hücum oyuncuları ve yetenek olayına transferde öncelik vermek lazım.olcay şahan olmaz aga bu sistemde.bu sistem pas yaparak defans yapılması gereken sistem.bu oyuncu tiplemeleri ile a.madrid defansı yapamazsın.

ünal karamandan vazgeçmek olayı silbaştana döndürebilir.simione tarzı teknik adamla yola çıkarsan.ama city ajax barça modeli ile oynatan hoca varsa o zaman bir değişiklik yapabilirsin ve bu sayede pas oyunu gelişebilir alan parselizayonu değişir ve baskı yemezsin.

bu arada ünal karaman beşiktaş deplasmanından sonra öne geçersek ne yapmamız gerekiyoru çalıştırmış mı bilemiyorum.barça ctiy sisteminde uygulamada arızalar var.

Doctore
27.04.2019, 21:59
Seneye bu takımdan sadece ibanez. Batuhan. Olcay. Toure. Amiri gönderilmeli sadece. Geri kalan tüm takım ne kadr teklif gelirse gelsin tutylmalı. Bir stoper. Bir orta saha bir de forvet alınmalı. Avruoada ve seneye ligde görelim uşakları başlarında ünal hıca ile beraber. 1 sene daha bu yakım birlikte oynamayı hakediyor.

Galiba bu dört ismin aldığı yıllık ücret (Batuhanın cüzi ücretini saymazsak) Sosanın yıllık ücretini karşılıyor. Gözünü sevdiğim Sosa maaşında indirime gitse ballı kaymak olur ama gideceğini sanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Erkan SÜNGER
27.04.2019, 21:59
son dk da faulü kim yapmisti

Nefret ediyorum. Nefret ediyorum. Nefret ediyorum. Her kim yapmışsa ondann nefret ediyorum. O faulu yaptığı an babama kapat izleme baba yedik dedim kalktım çıktım balkona az sonra peşimden babam geldi. Birbirimize bakıp konuşamadık bile

Tuğrul
27.04.2019, 22:00
besiktas in ve gs nin başında düzgün hoca var
gs ilk yarı evinde son sıradaki Rizeye puan verdi
bjk antalya ya Sivasa Erzuruma yenildi
avcı desen gördüğünüz gibi

futbolun gerçeği bu
mesela fb nin kadrosu ilk 10 a hatta ilk 5 e girerdi ama şuan hoca yok başlarında
bu şekilde değerlendir
Abdullah Avcı bu takımda olsaydı şu an şampiyonluk hesapları yapıyorduk.

A.Avcı'yı salt hoca olarak görülmemeli aynı zamanda iyi bir kadro mühendisliği yapabilen bir isim.

Atak futbola yönelik doğru, kaliteli oyuncular buluyor.

Dahası TS'nin seyirci avantajını yanına alması ile daha iyi imkanlara sahip olabilir.

Bu takımın başında en çok görmek istediğim isim Abdullah Avcı.

Ne yazık ki onu BJK alacak gibi hali ile belediye değişikliğinden sonra Başakşehir kapatılabilir

fanatikdevri
27.04.2019, 22:00
Hoca ve takım stres altında başarılı olamıyor,rahat rahat sağlık için spor yapmak istiyorlar da onun için yanlış takımdalar.
Devre arasına 2.sırada girdik,baskı oluşunca su koyverdiler,şimdi biraz yukarı çıkma ortamı oldu,yine yoklar.
Nwakame sırtına binmiş gidiyorduk,bu maçta o da durdu.Zaten iyi oyun oynadığımız yoktu.

serdaracıl
27.04.2019, 22:01
Arkadaş takımda ağır travma yaratacak kadar ne var Allah aşkına? Hiç mi son saniye golü yemedik bugüne kadar. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. Takımın bu maçı 2 gün sonra unutması lazım.

Ben de anlamadım. Olmadı, yolumuza devam edeceğiz. Şurda travma yaratacak ne var. Yakıp yıkma, takımı dağıtma devri geçti. Ders alıp önümüze bakacağız

Çağatay96
27.04.2019, 22:02
En az 4 sarisi atlanmadiysa rakibin adam degilim

Ee sadik ersun yanal yuzde yuzluk bir olay var kartlar dogru nasil bu açıklamayı yapiyorsunuz ? Ismail kartal gibi utanmaniz yok mu?

serdaracıl
27.04.2019, 22:04
Galiba bu dört ismin aldığı yıllık ücret (Batuhanın cüzi ücretini saymazsak) Sosanın yıllık ücretini karşılıyor. Gözünü sevdiğim Sosa maaşında indirime gitse ballı kaymak olur ama gideceğini sanmıyorum

Sosanın yerinde olsam ben de bir kuruş indirim yapmam. Adam her kuruşu hakediyor. Futbolu da inşallah bizde bırakır. O olmasa bu takım küme düşmemeye oynar

Uğur KÜÇÜK
Yarin biz bile unuturuz bu uzuntuyu.

Haftaya pazartesi de Kayseri'yi yendik mi, bu ortam yumusar.

Yapacak birsey yok.

Fatih Öztürk
Bizim takım halinde yapamadığımız tek şey topun arkasına geçmek. Hoca ya da oyuncularda zerre kabahat görmüyorum, biz iyi bir ekibiz hiç bozmadan yolumuza devam edeceğiz ve eminim Avrupa'da ses getireceğiz.

tamuğ yamtar
27.04.2019, 22:05
Tekrarını izleyince çok kötü gol yemişiz.

Uğurcan çıkıp alabilirmiş rahatlıkla topu.

O kadar olacak artık diyelim.

Uğurcan bu maç verdiği güveni daha da arttırdı.

Helal olsun.

TS-Tiryaki
Yeni sezona kesinlikle yeni Hoca ile girmemiz lazım
.

Ünal altyapı da Çalışabilir.. Iyi abilik yapıyorya

Uğur KÜÇÜK
SON DAKİKA | Maç sonu soyunma odasına inen Ali Koç, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalardan dolayı kaleci Volkan Demirel'i sert bir dille uyardı. (İHA)

TSemih61
27.04.2019, 22:06
Tamam biz kötüydük fakat hakemler de hiç masum değil. Onları da konuşmak lazım.

Cüneyt Çakır uydurdu uydurdu çaldı faulleri rezalet yönetti maçı. Her İstanbul takımlarıyla olan maçımızda aynı senaryo işliyor, son 15-20 dakika bize istedikleri faulü yapabilirler ama sen onlara dokunamazsın.
Rodallega'ya hava topunda faul yapılıyor ses yok, adam topu indiriyor faul çalınıyor.

Beşiktaş maçının aynısı oldu demek ki Meler veya Çakır isim fark etmiyor İstanbul deplasmanlarında seni eziyorlar. Çakır'ın farkı diğerlerinden daha sinsi olması. Adil yönetiyormuş gibi gösterip rakibe oynamasını çok iyi biliyor. Adam fıldır fıldır ikili mücadele olsa da faul çalsam diye bekliyor. Taçlar bile şaibeli Kocaman'ın deyimiyle otomatikman Fener lehine kalkıyor bayrak. İstanbul deplasmanlarında bu hakem faktörü oldukça zor şampiyonluğa oynarsın, bunlarla girişilecek herhangi bir yarışın adil olacağını düşünmüyorum.

Sefer A.
27.04.2019, 22:07
Olcay efendi Beşiktaş için bu maçta puan kaybetmemizi istemediyse ben de bir şey bilmiyorum takım otobüsüne bile almayacaksın pisliği def olup gitsin
Aynen

33. haftada bjkye kiyak yapma çelme takmama niyetinde olanin taaaaaaaaa .................. çolugundan çocugundan çiksin... yeneriz yeniliriz bilmem ama o niyette olanin dahi.........................

Fatih Öztürk
27.04.2019, 22:09
Hoca ve takım stres altında başarılı olamıyor,rahat rahat sağlık için spor yapmak istiyorlar da onun için yanlış takımdalar.
Devre arasına 2.sırada girdik,baskı oluşunca su koyverdiler,şimdi biraz yukarı çıkma ortamı oldu,yine yoklar.
Nwakame sırtına binmiş gidiyorduk,bu maçta o da durdu.Zaten iyi oyun oynadığımız yoktu.

Ona baskı oluşunca denmez, defalarca hakkını alanen gasp edildi denir. Gözümüzün içine baka baka orospu evlatları nin kiyimina uğradık, işimizi bitirince rahat bıraktılar seri maç kazanmaya başladık.

TS-Tiryaki
Yav her hangi bir takıma karşı puan kaybına eyvallah Ama şu şerefsiz hırsız şikeci kupamızı çalan Iki yüzlü küme de kalma mücadelesi veren antipatik takıma son saniyede puan hediye etmek ve ardından kuduz ayılara söz hakkı vermek kanıma dokunuyor....

Turgay Atalay
Yarin biz bile unuturuz bu uzuntuyu.

Haftaya pazartesi de Kayseri'yi yendik mi, bu ortam yumusar.

Yapacak birsey yok.

Aynen. Cok da takmamak lazim. 2011 sonrasi Avni Akerde Burak beraberlik golunu atti puan aldik diye deli gibi sevinmistik, simdi bu ezikler ayni duruma dustu. Sampiyon olmus kadar sevindiler. Tek uzuntum Ersun denen serefsize teneke baglayacak, onun ve kan emici menajer çarkinin Türk futbolundan para kazanmasinin önüne gececeklerdi, simdilik ertelediler. Napalim olmadi. Sosa nin cani sagolsun. Wakanin cani sagolsun.

emre6117
27.04.2019, 22:10
Bjk maçına da kalan maçlara da çıkıp aslanlar gibi oynamalılar. Özsllikke bjk maçında şenola kıyak gibi bir salaklığa gitmezler inşallah.

Çağatay96
Tamam yenildik sakinlestim ama şunu taraftara yapmayin

Paramiz yok taraftar yardim etmeli falan filan taraftar darlanmamali

En az 10 sene şampiyon olamayiz bu borclarla abdulkadir ne zaman satilcak diye ben kahroluyorum

Paramiz yoksa sorumlusu 2011. Paramiz yok diye boyun egiyorsak yeter..... turk futbolunda ki butun takimlarin cokmesini bekleyecegim

Let s see

Enes Başkaya60
Ona baskı oluşunca denmez, defalarca hakkını alanen gasp edildi denir. Gözümüzün içine baka baka orospu evlatları nin kiyimina uğradık, işimizi bitirince rahat bıraktılar seri maç kazanmaya başladık.

Aynen Fatih abi alenen bu takımın hakkını yedi bunlar bile bile yatacak yerleri yok...

Mert Oğuzlu61
Cuneyt Cakir iyi yonetti, o son topta zaten birisi ileri vursa bitirecekti ama faul olunca mac orada bitmiyor işte oynatiyorlar. Faul yapmayacaksin birak adam ya şut cekecek ya orta yapacak o da defanstan dönecek. Faul yapma elini kolunu bacagini ayarsiz kullanma.

Ekuban, Sosa, Ugurcan ve gol. Zincirlemeye bakar misin ? Hangi birine kizayim ? Ve tabii Unal hoca... 10 kisi takima orta sahayi verdi, birisi keske ne yaptin diye sorsa cok merak ediyorum ne dusundu de o degisiklikleri yapti...

serdaracıl
27.04.2019, 22:11
Yeni sezona kesinlikle yeni Hoca ile girmemiz lazım
.

Ünal altyapı da Çalışabilir.. Iyi abilik yapıyorya

Ünal hocayla devam.

jairzinho
27.04.2019, 22:12
Abdullah Avcı bu takımda olsaydı şu an şampiyonluk hesapları yapıyorduk.

A.Avcı'yı salt hoca olarak görülmemeli aynı zamanda iyi bir kadro mühendisliği yapabilen bir isim.

Atak futbola yönelik doğru, kaliteli oyuncular buluyor.

Dahası TS'nin seyirci avantajını yanına alması ile daha iyi imkanlara sahip olabilir.

Bu takımın başında en çok görmek istediğim isim Abdullah Avcı.

Ne yazık ki onu BJK alacak gibi hali ile belediye değişikliğinden sonra Başakşehir kapatılabilir

abdullah avcı ile kadro mühendisliği mi dedin? 30+ yaş ortalaması ile oynayan bir takım.tempo yok.düşük tempolu pas oyunu.lüküs ve bol maaşlı kadro.bize oldukça ters bir vakıa.

pas oyununa devam etmek istiyorsak ve ünal karamanla vedalaşmak istiyorsak tercih okan buruk olur.

aslına bakarsan ideal senaryolardan biri.ama ünal karaman ile bu puanları toplayıp yolları ayırmak biraz haksızlık olur gibi özellikle yönetim açısından.çünkü gelecek teknik adam daha düşük puan toplarsa niye ünal karamanı kovdunuz diyeceklerdir.

bana sorarsan bu projede fazla aceleci olmayıp ünal karamanla 1 yıl daha devam edebiliriz.belkide bu baskı yeme olayına bir çözüm üretecek.bilemiyoruz.

ilelebeTS
27.04.2019, 22:12
Yapacak bir şey yok, lig devam ediyor. 3.lük için artık bjk gsye yenilmeli biz de 4'te 4 yapmalıyız.

Fatih Öztürk
27.04.2019, 22:13
Aynen Fatih abi alenen bu takımın hakkını yedi bunlar bile bile yatacak yerleri yok...

Bizim taraftarın muhalif takılacam ayağı kesimini anlamak istiyorum ama laf olsun beri gelsinciler oldukları için siktiret deyip işin içinden çıkıyorum. Takım onca badireye rağmen çatır cutur önüne geleni eziyor, daha ne ister ki Trabzonspor lu?

Çağatay96
27.04.2019, 22:14
Nwakaeme kotu oynadi gibi gozukuyor ama takimin etkisi var. Takim kotuydu baski altinda cikamiyoruz istedigimizi oynayamiyoruz..

Turkmen topla gidecegin yerleri de ogrenirsen iyi olacak..

Takim isik verdi ama cogu satilcak o zaman? O zaman 4 yillik imzalasinlar ogrensinler geri donsunler anca 4 sene bekleyebilirim..

Yusuf abdulkadir gidin ogrenin gelin

emre6117
27.04.2019, 22:15
Maç sonu ersun yanal neden ağlamış. Cüneyt fb aleyhine hangi hatayı yaptı da traftar da yüklendi maçta cücüye. Çok alışmış bunlar bedava penaltı kırmızı filan.

TS-Tiryaki
27.04.2019, 22:15
Ünal hocayla devam.

Ozaman hediye ettiği puanlara üzülmeyeceksin

Arif Timurcioğlu
27.04.2019, 22:16
Prodüksyon: Ünal K. Sponsor: Yerel Basın

Tuğrul
27.04.2019, 22:16
abdullah avcı ile kadro mühendisliği mi dedin? 30+ yaş ortalaması ile oynayan bir takım.tempo yok.düşük tempolu pas oyunu.lüküs ve bol maaşlı kadro.bize oldukça ters bir vakıa.

pas oyununa devam etmek istiyorsak ve ünal karamanla vedalaşmak istiyorsak tercih okan buruk olur.

aslına bakarsan ideal senaryolardan biri.ama ünal karaman ile bu puanları toplayıp yolları ayırmak biraz haksızlık olur gibi özellikle yönetim açısından.çünkü gelecek teknik adam daha düşük puan toplarsa niye ünal karamanı kovdunuz diyeceklerdir.

bana sorarsan bu projede fazla aceleci olmayıp ünal karamanla 1 yıl daha devam edebiliriz.belkide bu baskı yeme olayına bir çözüm üretecek.bilemiyoruz.
Abdullah Avcı'nın getirilmesi için herşey feda edilebilir.

Başkan, yönetim, oyuncu vs...

Tabi olmayacak duaya amin diyoruz burada goygoy yapıyoruz

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 22:17
Cucu Jailson'un sari - kirmizi arasi bir kartini atladi ( gerci uyarmasi gereken Var'daki Bulent Yildirim'di ) ama bekledigim gibi sonuca tesir etmedi.

Biz gercekten cok iyi mucadele ettik bugun.
30. dakikadan sonra iyi oynamadik.

Tek tek Sosa, Hosseini ve Ugurcan haric herkese bir ton laf ederiz bugunki oyuna bakarsak, ancak bugun sanki ayaklarimiz baglandi.

Canlari sagolsun.

Yillar sonra ben bu takima inaniyor ve guveniyorum.

Unal hocanin degisiklikleri hataliydi bugun.
Bu elestiriyi hepimiz kabul ediyoruz.

Ancak bu takima kazanma ruhunu veren adam da kendisi.

Yikildik bugun son saniye goluyle ama haktan, hukuktan anlariz biz.

Bugun 1 puani haketti sikeciler.

Ozellikle Valbuena'nin insan ustu gayretiyle.

Çağatay96
27.04.2019, 22:18
Ozaman hediye ettiği puanlara üzülmeyeceksin

Unal hoca olmasa hediye edilcek puan olmaz zaten

CEMEFKER
Hakem TS maçındaki en adil maçını yönetti. Hakem mevzusunu, o kısmı geçeceksin...
"Hoca'ya laf söyleyen çarpılır", "Bugünlere onun sayesinde..." diyenlerin küçük mutluluklarla yetinmeleri imrendiriyor herkesi...
Gerçekçi bakınca ortada olan:
1- Yok bir takımdan varolan bir takım var ortada...
2- Bu takım maç sonları espiriler uçuran, selfi çektiren genç ağırlıklı hapy bir grup...
3- Diğer taraftan kritik ve imaj maçlarda da sırıtan, kopuk kopuk oynayan, en iyi niyetle " hadi bee ama iyi koştuk" dedirten bir takım...
4-Kupa gibi hedef maçları stratejik,taktiksel olarak 2. lig seviyesinde kaybeden, hala mental olarak gelişen ve bunu da TS ile yapna şansı bulan hocası olan bir takım...
5- Mayası yeni tutmuş sıcak bir takım ve hâlâ gelecek için hocası dahil en az 3-4 yıla ihtiyacı olan bir takım...
Bütün bunlar en iyi top oynayan takımları Ocak sonrası Avrupa'da olmayan bir ligde cereyan ediyor ve biz başarılıyız ?

İyi de o zaman Ümraniyespor'un ve teknik adamının suçu ne ki süper ligde değil!

Oyna devam o zaman...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doctore

Aynen Ünal Karaman ile devam. Okan falan hikaye olur bizim için. Ünal Karamanla olmaz diyebilmek için eline iyi kumaş vermemiz gerek öncelikle. Adam sağı solu yamaya yamaya bu seviyeye getirdi. Bence iyi bir kadroyu yönetmeyi hakediyor

Çağatay96
27.04.2019, 22:19
Abdullah Avcı'nın getirilmesi için herşey feda edilebilir.

Başkan, yönetim, oyuncu vs...

Tabi olmayacak duaya amin diyoruz burada goygoy yapıyoruz

Emre ile calisan gokselin takimini calistiran adami mi? Kusacagim be

iso_4939
27.04.2019, 22:20
Sinirden erkenden uyumaya gidiyorum amk

Uğur KÜÇÜK
Bakin su takimda Riza, Ersun olsaydi...

Yeminle kume dusme mucadelesi veriyorduk simdi.
Gecen sezon bu kadronun 2 kat alternatifi varken, sahada 2 top ceviremedik, 2 pas yapamadik.

Unal hocayi degisiklik yuzunden elestirin ama nankor olmayin.

Abdulkadir Omur gecen sezon 3. alternatif kanat oyuncusuydu ????

Gecen sezon bana mukemmel oynadigimiz 1 mac soyleyin ?
2.ciyi istemiyorum, sadece 1 mac.

Yapmayin, kimsenin emegine saygisizlik yapmayin.

Tuğrul
Nwakaeme kotu oynadi gibi gozukuyor ama takimin etkisi var. Takim kotuydu baski altinda cikamiyoruz istedigimizi oynayamiyoruz..

Turkmen topla gidecegin yerleri de ogrenirsen iyi olacak..

Takim isik verdi ama cogu satilcak o zaman? O zaman 4 yillik imzalasinlar ogrensinler geri donsunler anca 4 sene bekleyebilirim..

Yusuf abdulkadir gidin ogrenin gelin

Doğru pas oyunu, sahaiçi yerleşimi yok.

Hüseyin, Houseini, Novak, Abdülkadir Parmak topla mesafe kateden isimler değil.

Dolayısı ile hücum oyuncularını suçlamak abesttir

Örnek vermek gerekirsek Lyunduma ve Marcao'nun gelmesiyle

Çöp denilen Belhanda, Feghouli ve Onyekuru'ya nasıl seviye atlattığını gördük.

ilelebeTS
27.04.2019, 22:21
Maç eleştirisini genele yaymak doğru değil. Ünal hoca bu sezon başarılıdır bu net. Ama Ünal hoca bu maçta fener 10 kişi kalınca oyunu okuyamadı, hatalıdır. Tıpkı bjk maçında olduğu gibi.

Sefer A.
27.04.2019, 22:21
O yan hakem varya ongun mudur nedir.

Onun ta
Bence o iyiydi de digeri pusttu

ALDENİRO
27.04.2019, 22:23
Kötü oynamamızın tek nedeni hırsımız yoktu. Neden yoktu ben anlamadım.

karabela
27.04.2019, 22:24
Bu takım bu sene başarılıdır hocayı eleştirdik diye göndermenin anlamı istikrarsız sezonlara yeniden merhaba demek. Göztepe Tuna ile devam etmedi iki tarafta başarılı olamadı eldekinin kıymetini bilmezsek başarı gelmez. Tüketim kültürünü bırakmalıyız.

Vkgz
27.04.2019, 22:24
Ekuban rode yerine girmeliydi .hocanın kafa başka bi modda ben çözemedim .

Şerafettin Kara
27.04.2019, 22:25
Maçın en iyisi Sosa ama kader işte onun yaptığı faul gol oldu.Kimse sıkmasın canını herkesin canı sağolsun bu takım olacak olacak olacak.....

Ozan Yılmaz
27.04.2019, 22:26
Komik şeyler yazarak sinirleri mi yatıştırmaya çalışıyor bazıları?

karabela
27.04.2019, 22:27
Faul öncesi Valbuena orda topu koluyla mu kontrol ediyor şimdi gördüm

Tuğrul
27.04.2019, 22:27
Emre ile calisan gokselin takimini calistiran adami mi? Kusacagim be
Ünal Karaman'ın şike faili Mecnun Odyakazla samimiyetine, muhabbetini hazzedebiliyorsan.

Buna da öyle gözyumacaksın.

Kaldı ki Abdullah Avcı spor dünyasında kişiliği ile örnek alınacak bir isim.

Fatih Çelik
27.04.2019, 22:28
Ünal> Şenor+Tolunay+Mra+Hami+Vahid+Ersun+Şota+Rıza

Someone
4 te 4 yaparsak 3.yüz 1 puan almamız 0 puandan ne kadar değerli olduğunu lig sonunda anlayacağız

jairzinho
tabi bu maçlar acayip bir tecrübeyide beraberinde getiriyor.özellikle genç oyuncular için.

bu 90 dakikalar ve seyirci baskısı 10 maç sıradan süper lig maçına bedel bir tecrübeyi getirir eğer psikolojik olarak yıkılmazsan

gelişim için zaman ,oynamak,baskı yemek ,ve sonunda dersler çıkarmak ile oluyor.

Doctore
27.04.2019, 22:29
Ünal> Şenor+Tolunay+Mra+Hami+Vahid+Ersun+Şota+Rıza

Şenol hoca hariç katılıyorum. Diğerlerine basar geçer Ünal hocanın performansı

Ozan Yılmaz
rakip 10 kişi kalmasa kazanmıştık da denebilir(miş)

TS-Tiryaki
4 te 4 yaparsak 3.yüz 1 puan almamız 0 puandan ne kadar değerli olduğunu lig sonunda anlayacağız

Ya o Ünalın hediye ettiği 1 puan kupamızı çalan şikecileri lig de tutarsa??

Fatih Çelik
27.04.2019, 22:30
.

Someone
Ya o Ünalın hediye ettiği 1 puan kupamızı çalan şikecileri lig de tutarsa??

Fenerbahçe’nin küme düşme ihtimali olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten soruyorum

Kamil Çakmak
Trabzonspor burdan galip ayrilabilrdi. 10 kisi kalmış ve düzenin kendilerini düşürmeyeceğine inanmış hakemi de arkasına almış bir takima karşı bu kadar mahküm oynamayı tabiki ünal hoca tarafindan yapılan hamlelere bağlanması kadar doğal bir sey görülemez.

Doctore
27.04.2019, 22:31
Kötü oynamamızın tek nedeni hırsımız yoktu. Neden yoktu ben anlamadım.

Biz atak yapmadıkça top oynamadıkça hırsımızı kaybediyoruz bu net. Buldog gibi saldırmamız lazım

Fatih Çelik
Şenol hoca hariç katılıyorum. Diğerlerine basar geçer Ünal hocanın performansı

Bjkli bir efsaneyi forumumuzda övmemeliyiz

halilaziz61
Sanırım bu takım beddualı
Bugün kesin inandım buna

Sefer A.
Ya bırakın Ünal hoca cesurmuş yok bilmem neymiş. Bana cesur adam lazım değil kardeşim bana akıllı adam lazım maç boyu kıçını kaldıramayan koşmaya mecali olmayan Rodayı çıkarmayıp Yusufu çıkar Ekubanı sok sonra cesurum de evet. Parmak kötüymüş bilmem ne açın bakın istatistiklere Parmakın 90 dakika oynadığı her maçı kazanmış Trabzonspor beraberliği bile yok ligin ikinci yarısında, oyundan çıktığı 2 maç var Kasımpaşa ve Fb maçı ikisini de son dakikada verdin.
Haydi bu aksami geçelim, pasa maçinin kâtili net hocadir, sebebi de Parmak'in oyundan çikmasidir
Haydi onu da savunsunlar ona da bir sey uydursunlar...

Sefa Alış
son haftalarda ilerde top tutmak hep sıkıntı oldu bizim için. çok çabuk top kaybediyoruz. bu maç cezası kesildi.

odyseuys
yahu ünal hocam maçı izliyorum, diyorum hoca nasıl böyle hatalar yapar... basın toplantısını izliyorum, diyorum bu adam bu takımın teknik direktörlük koltuğuna ne çok yakışıyor. inşallah muvaffak olursun hocam. çok hakediyorsun.

yatmaztara
Şikebahçe'nin 10 kişi kaldıktan sonraki kümede kalma savaşını takdir ve tebrik ediyorum. 2-1 hatta 3-1 bile kazanabilirlerdi. 90. dakika da ki Dirar'ın kaçırdığını gol, son saniyede ki pozisyonun üstten auta çıktığını düşünüp bir puana sevinin :D

Fatih Çelik
27.04.2019, 22:33
yahu ünal hocam maçı izliyorum, diyorum hoca nasıl böyle hatalar yapar... basın toplantısını izliyorum, diyorum bu adam bu takımın teknik direktörlük koltuğuna ne çok yakışıyor. inşallah muvaffak olursun hocam. çok hakediyorsun.

Evet sıkıntılı oyun oldu değişiklik geç kaldı da sonuçta golü yemedik orada. Yapacak bir şeyi yoktu fb deplasmanı işte bir baskısı var...

Ahmet Kara
27.04.2019, 22:34
keşke tertemiz 3-0 yenilseydik. böyle kötü oluyor.

Sefer A.
27.04.2019, 22:34
Bjk maçının atmosferini şimdiden görür gibiyim, bu son dakika golü bizi bitirdi zaten kayseriyi falan da yenemeyiz konya maçı da keza zor. O maç laylaylom havasında geçecek çok rahat yenerler bizi artık .
yönetim ve hoca bunu istemiyorsa ne olayin... temiz temiz 0-2 yeniliriz, senolcular rahatlar

Tuğrul
27.04.2019, 22:37
Bakin su takimda Riza, Ersun olsaydi...

Yeminle kume dusme mucadelesi veriyorduk simdi.
Gecen sezon bu kadronun 2 kat alternatifi varken, sahada 2 top ceviremedik, 2 pas yapamadik.

Unal hocayi degisiklik yuzunden elestirin ama nankor olmayin.

Abdulkadir Omur gecen sezon 3. alternatif kanat oyuncusuydu ????

Gecen sezon bana mukemmel oynadigimiz 1 mac soyleyin ?
2.ciyi istemiyorum, sadece 1 mac.

Yapmayin, kimsenin emegine saygisizlik yapmayin.

Ünal hoca'nın belli oyun ezberi, kadro istikrarı var.

Ekstra olarak da Nwakaeme'ye sahip oldu.

Onlara göre daha iyi teknik direktör ama limitlerimizin üstüne çıkmak için değişik arayışlara girilmesinde beis görülmemeli

Bence Ünal hoca'ya bir sene daha şans verilmeli.

Lakin transferde iyi balans ayarı yapmalı. Yaratıcılığını ve esnekliğini geliştirmeli.

Takım boyu hala uzun. Topsuz oyunda alanı daraltan, toplu oyunda oyunu genişleten takım yok.

Geçiş ve set oyununda sürdürülebilir-verimli pas trafiği yapan takım yok.

Düzeltmesi gereken çok nokta var.

Bol bol Abdullah Avcı-Fatih Terim-Pep ve Klopp'un takımlarının maçlarını takip etmeli

zahido
Yenilsek bu kadar üzülmezdim. Son saniyede maç vermek nedir?

TS-Tiryaki
Fenerbahçe’nin küme düşme ihtimali olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten soruyorum

Niye düşmesin?? Görmüyormusun adamlar sürünüyor

İbrahim CİHAN
27.04.2019, 22:38
Maçtan bir türlü çıkamıyorum. Kafayı yiyecegim. Bu maçı hakeme rağmen eze eze almalıydık. Vallahi zerre top oynasak şunları haşat ederdik.

ÖmürKaradeniz61
27.04.2019, 22:38
Sakin sakin birşeyler söylemek gerekirse olacağı vardı oldu diyelim, son saniyede yediğin gölün ne iyi oyunla nede hocayla alakası var. Takımımız genel olarak iyi durumda bugün onazi gibi diri bir ortasaha oyuncumuz olsaydı başka şeyler olabilirdi. Nasip değilmiş diyelim önümüze bakalım artık.

artvints
27.04.2019, 22:39
ortashaa oyuncusu da yok ki alsın. keşke yusuf ve abdülkadir kalsaydı onlar da uzun mesafe geçemiyor, kafaya çıkamıyorlar. son dakikaları geçirmenin farklı yolları vardır. ama her sene hoca, oyuncu değişirse istanbul'dan galibiyet alamazsın. herşeye hazır olmalısın. yardımcı hakem solbek gibi oyun başlatıyor baksanıza. van dijk olsa yine gol yeriz. kontraya çıkabilen atletik oyuncu, uzun boylu önliberoyu yedeğe koyacaksın.

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 22:40
Unal Karaman suan sadece iyi bir hoca.

Kabul edelim ki daha buyuk hoca olmadi.

Su degisiklik ve oyun okuma isi kafami kurcaliyor.

Seneye iyi bir stoper almaliyiz su adama.

Yukarida bir arkadas yazmis, aynen katiliyorum.

Defansta takimi rahatlatacak, topla cikacak ve geriden oyunu kuracak stoperi cok aradik bu macta.

Sikeciler beceriksizdi ama iyi calismis Ersun bizi.
Bugun Ersun, Unal hocamiza taktik olarak ustunluk kurdu.
Nwakaeme'yi ligde kitleyen ilk hoca olabilir.

odyseuys
27.04.2019, 22:42
Unal Karaman suan sadece iyi bir hoca.

Kabul edelim ki daha buyuk hoca olmadi.

Su degisiklik ve oyun okuma isi kafami kurcaliyor.

Seneye iyi bir stoper almaliyiz su adama.

Yukarida bir arkadas yazmis, aynen katiliyorum.

Defansta takimi rahatlatacak, topla cikacak ve geriden oyunu kuracak stoperi cok aradik bu macta.

Sikeciler beceriksizdi ama iyi calismis Ersun bizi.
Bugun Ersun, Unal hocamiza taktik olarak ustunluk kurdu.
Nwakaeme'yi ligde kitleyen ilk hoca olabilir.

hüseyin de hüseyni de seneye daha iyi birer stoper olacaklar inşallah. yanlarına bir tane song ya da glo tarzı bir stoper alabilirse yönetim, iki oyuncunun da kariyerleri başka noktalara gidebilir.

pReN@_61
27.04.2019, 22:43
Galatasaray maçında ortaya şöyle bir iddia atılmıştı. Kadıköy'de misafir takım soyunma odasında panikleşmeye yol açan dikkat dağıtıcı koku yayan bitki özleri var diye. Komik gelse bile bence olabilitesi var.
Bu bitkiler yabancı takım oyuncuları üzerinde coşturucu etki yapıyor sanırım..

Sefer A.
Bjk maçı ve bu maç büyük rezillik birinde 90+8 de yedik birinde 90+6da yedik. İki maç da TD faciası
Ugurcan da az sey etmedi yâni,,, tüm maç çok iyiydi ama o zaman son sâniye miçma be ya yapma sunu yaa

serdaracıl
Rode ile ekubanı yan yana görmek istemiyorum artık. Lanet olsun ya. Olmuyor işte zorlamanın anlamı yok. 50 defa söylendi

Gökhan Balcı
27.04.2019, 22:46
Öğrenilmiş çaresizlik gibi sanki gol geleceğini biliyorsun o son saniyede. Maça çok hırslı başladık ve iki takım da tamamen savaşa gidermiş gibi oynadı. Golü attıktan sondaki dakikalar ise geçmek bilmedi. Bu maç böyle bitmez diyorsun içinden ama fener de top oynamıyor rast gele içeri top dolduruyor yan top almaya çalışıyor falan. Bizim burada yapmamız gereken neydi peki? Topu defansa gelmeden orta sahada kapmak ve kontraya çıkmak. Biz ise tam tersini yaparak orta sahanın gücünü düşürdük anlamsız bir çift forvet hamlesi ile. Tony bugün beni çok üzdü ondan hiç böyle dandik bir performans beklemiyordum. Abdül de Yusuf da iyiydi bugün. Çıkarılmalarını yanlış buldum. Bence Ekuban-Hugo amiri-Tony değişiklikleri yeterli olurdu. Tabii bu şekilde belki son dakikada değil daha öncesinde de gol yiyebilirdik çünkü ortada futbol namına bir şey yoktu. Ama fener bu kadar saldırırken formsuz bir Tony'yi oyunda tutmak bana mantıklı gelmedi. Bu takım zaten mükemmel değil. Ne forveti ne stoperleri. Orta sahayı benim diyerek kilitleyecek bir adam da yok. Dolayısıyla hatalar olması doğal ama insan üzülüyor işte hele son dakikada olunca. Neyse canları sağ olsun. Altı üstü bir galibiyet. He bir de bir şey var. Özellikle böyle maçlardaki olumsuz sonuçlardan sonra forum gerçekten çekilmiyor. Mesele eleştiri de değil. Küfür kıyamet hoş değil. Yakışmıyor.

serdaracıl
27.04.2019, 22:48
Son maçlarda doğru pas oyunu oynayamıyorz. Geçen maç da böyleydi. 500 pas yapmışızda bilmem ne. Oyuncularda bi tutukluk, sahada bi koordinasyonsuzluk var

Tuğrul
hüseyin de hüseyni de seneye daha iyi birer stoper olacaklar inşallah. yanlarına bir tane song ya da glo tarzı bir stoper alabilirse yönetim, iki oyuncunun da kariyerleri başka noktalara gidebilir.
Song-Glo bize geldiğinde bir ayağı çukurdaydı, yetersiz oyunculardı.

Houseini, Hüseyin ile bir arpa boyu yol alamazsın.

Baskı geldiğinde topu havaya diken oyuncu bu takımda oynayamaz.

Egemen-Marcao kalibresinde iki stoper alınmalı.

Sosa ve Onazi'nin daha önde topla buluşması için stoperler topla katetmeli, al-ver yapmalı, dripling yapmalı.

Şahin Yılmaz
Onazi sakatlanmasa bu sezon net şampiyon olurduk hemde bu kadroyla net şampiyon olurduk.

Hakan
27.04.2019, 22:49
Valla pek boşa uydurulan faul görmedim ben,Ekuban'ın pozisyonunu tekrar izleyemedim.
Boş boş yürüyen Rodallega'nın çıkmaması akıl alır iş değil ama hoca bence saygıyı korumamızı hak ediyor.

Doctore
O adamları sat bi bok alamazsın işte gördüğün yabancılardan seç beğen bunlardan farkı olmayacak. Yerli oyuncakların özellikle altyapıdan gelenler komple tutulmalı takımda. Ünal hocayla devam.

Zaten sıkıntı orada bu iki adamı tutamayacaksın. Bu iki adam yetenekleri itibari ile üst düzey oyuncular ve kariyerleri gereği gitmek isteyecekler. Sende mali durum nedeni ile satmak zorunda kalacaksın. Keşke tuttum deme ile tutulabilse. Elalem nasıl iyi oyuncuları yerli veya yabancı iyi bir f/p oranı ile bulabiliyorsa bizimde bulmamız lazım. Wakameyi nasıl bulduysak o şekilde bulacağız.

serdaracıl
son haftalarda ilerde top tutmak hep sıkıntı oldu bizim için. çok çabuk top kaybediyoruz. bu maç cezası kesildi.

Aynen

odyseuys
27.04.2019, 22:50
biz ligi 4. bitirdik artık. yönetimin de hocanın da hesaplarını buna göre yapması gerekiyor.

seneye bizim adımıza sezon avrupa kupaları nedeniyle erken açılacak. gerekli mevkilere dahil edilecek oyuncular portföyüyle görüşmelere şimdiden başlanması şart. yine gerek mali gerekse performans yetersizliği nedeniyle gönderilmesi ya da satılması düşünülen oyuncular netleşmeli.

bu sezonun kalanında takımda daha fazla sayıda genç oyuncu izlemek istiyorum şahsım adına. u-21'deki potansiyeli yüksek oyuncularımıza süre verebileceğimiz, sezon boyu takımla çalışan diğer genç oyuncuların sürelerinin artırılacağı ideal bir geçiş periyodu olabilir son 5 maç.

edit: son 4 maç.

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 22:51
Bugun Parmak cikmamaliydi konusundaki yorumlara katiliyorum ancak begenen var miydi performansini ?
Cok hata yapti.
Tek iyi yaptigi is, Sadik'i attirmasi sandik ancak 11'e 11 belki daha ciddi oynardik.

Sanki maci kazanmis gibi adamlara uzatmada 2 net pozisyon verdik.

Oyuncu analizine girsek, hocadan ziyade bu macta futbolcu toplulugumuza fatura cikar.

Su maci ne olursa olsun kazanmaliydik.

SensitiveLord61
27.04.2019, 22:54
Arkadaşlar siz şaka misiniz ? Sadece yorum okuyan insanim. Ama zorla yazdiriyosunuz. Son dakika golunde tamam kaleciyi Elif yaniltiyor ama Huseini niye topun uzerinden atliyor ? Gelmissiniz burda macin en iyisi Huseini diyorsunuz. Stoper cizgide topu birakir mi ? Seneye bu takimda o stoper olursa maç falan izlemem. Adamlari kume dusurcegimiz maçta yaptigi hataya bak.

Kadir Aydın
27.04.2019, 22:55
Acayip küfrediyorum.

Sefer A.
27.04.2019, 22:56
Niye sağa sola atıyorsunuz: Bariz bir senaryo maçıydı.
bence de, en azindan denenecek olan sey buydu ayni gs maçi gibi : fb 10 kisi ile geri dönüp en azindan berâberligi kurtaracak... herifler gâlip gibi gösteriliyor, güzel film... hocamiz da çanak tuttu sagolsun...
cücü bi kere var ya o kadar uzun süre kendisine sövüldükten sonra o son dkda faul bile vermez maçi bitirirdi, tipki tâlimatla çikmis oldugu meshur denayer'in eline devam dedigi maçtaki gibi...

samatyaboy
27.04.2019, 22:57
aklıma geldikçe sinir oluyorum.71'de 10 kişi kalmış fb.sen pas yapıp,2.golü atcağın yerde,iyice yaslanıp,gel golü at diyorsun.96'da değil 90'da atabilirlerdi ama dirar dışarı vurdu.cidden ne saçma bir olay 10 kişi takıma karşı geriye çekilmek.sevgilim hocam,87.dakka ve 90+2 de oyuncu değiştirmenin mantığı nedir?
al 75-80 arası birini,devamında 80 küsürde son değişiklikle maçı bitir.uzatmalarda yapılan değişiklik hem rakibi dinlendiriyor hem de uzatmaların uzatması ayağına maç 1 dk beleşte uzuyor.

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 22:57
Son golde Ugurcan ve Hosseini'nin tam ayaklarinin arasina atti topu o Valbuena pustu.

Tartisilir kimin hatasi oldugu.
Ugurcan'a da yazar o gol ancak Hosseini dokunsa da aglara giderdi o top.
Disari cikmazdi.
Cunku yere carparak sekti.

Olacagi varmis.
2 dakika once Dirar karsi karsiya atsa, bunu da hic konusmazdik.

Bugun Huseyin de kotu degildi ancak Hosseini iyiydi.
Ugurcan cok cok iyiydi.

Saglik olsun.
Bu takima destek sart.
Kayseri macinda Parmak cezali.

O maci kazanalim, haftaya ustumuzdekilerden bol puan kayiplari gelecek.

Daha 3.luk olayi bitmedi.
Bugun kaybettigimiz 2 puan ile belki sampiyonlar ligi ihtimali gitti ancak...

O 1 puan belki de 3.luk getirecek bize.

Tabii ki haftaya kazanmak cok onemli artik.

artvints
27.04.2019, 22:58
üçüncülük hedefi devam ediyor. gs bırakmadı olay nereye geldi. bırakmayacaksın. bjk haftaya kaybetse elimize düşüyor. kayseri maçında hayal kırıklığı yaşayan bir takım görmek istemiyorum. seri uzun sürdüğü için mental problemler de oldu. yenilenip devam etmek lazım.

Arda'
27.04.2019, 22:59
Bugun Parmak cikmamaliydi konusundaki yorumlara katiliyorum ancak begenen var miydi performansini ?
Cok hata yapti.
Tek iyi yaptigi is, Sadik'i attirmasi sandik ancak 11'e 11 belki daha ciddi oynardik.

Sanki maci kazanmis gibi adamlara uzatmada 2 net pozisyon verdik.

Oyuncu analizine girsek, hocadan ziyade bu macta futbolcu toplulugumuza fatura cikar.

Su maci ne olursa olsun kazanmaliydik.

Orta saha çıkarıp stoper alırsan rakibe verdiğin mesaj bellidir dimi, ben ceza sahama kapanacağım sen de üzerime gel diyorsun işte tamamen yanlış değişiklik net. Davet çıkarıyosun resmen adamlara 10 kişiler üstelik.

Isko6161
27.04.2019, 23:01
Allah askina hocanin elinde ne alternatifler vardi da elestiriyosunuz ya? Tamam diyelim Yusuf degilde Nwakaeme cikti, yemicekmiydik golu? Ozaman ne diyecektiniz? "Ligin en formda topcusunu disari aliyosun, hoca felan degilsin" tarzi laflar edilecekti yine eminim. Yapmayin allah askina

Tuğrul
Arkadaşlar siz şaka misiniz ? Sadece yorum okuyan insanim. Ama zorla yazdiriyosunuz. Son dakika golunde tamam kaleciyi Elif yaniltiyor ama Huseini niye topun uzerinden atliyor ? Gelmissiniz burda macin en iyisi Huseini diyorsunuz. Stoper cizgide topu birakir mi ? Seneye bu takimda o stoper olursa maç falan izlemem. Adamlari kume dusurcegimiz maçta yaptigi hataya bak.
Ligde 3.bölgede en fazla pas yapan 8.takımız.

Niye böyle oluyor.

Çünkü Houseini, Hüseyin, Novak ve Abdülkadir Parmak topa hükmeden oyuncular değil.

Ligde bireysel hata ile kalesinde en fazla gol gören 2.takımız.

Niye Houseini, Hüseyin, Toure ve A.Parmak oyunu ileri yıkamadığından.

Gelişigüzel serseri toplar attığından dönen toplar kalemizde tehlikeli ataklar doğurduğundan ucuz goller yiyoruz.

Dahası ceza sahası içinde de güven vermiyorlar.

Bugün bile sırf Hüseyin ve Houseini yüzünden iki gol görebilirdik. Tabi Uğurcan bunların kurtarmasaydı

Ozan Yılmaz
Büyük maçlarda hep aynı şekillerde puan çıkardı şikeciler, neyse ki evimizde kaza olmadı. Ulan işe bak ya böyle puan kayıpları hep bizi bulmak zorunda zaten

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:02
Bizim kadro yapımızı ve FB nin manüplasyon ve çirkinlik kapasitesini göze aldığımızda Kadıköy'de sonucu belirleyecek faktör,seri ve net pas oyunumuzdur.
Eğer bu sezonun en iyi pas oyununu oynarsak,eğer Yusuf'u orta sahada pas oyununun bir parçası olarak kullanabilirsek,
Eğer oyun sıkıştığında topu Wkaeme ve Abdüşe atarak aktif dinlenme yapabilirsek,
Eğer orta saha birbirine yakın oynar ve kanatlar içeri girerek pas oyununa,oyun kurmaya yardımcı olursa,
Eğer bekler koridorlarını pas oyununda faydalı kullanırsa,
Eğer parmak alan açmak ve topu dürtmek konusundaki başarısını yorgun FB orta sahasına karşı daha fazla gösterebilirse,
FB yi yenmek gayet mümkün.
Eğer hakem taraf tutmazsa demeyeceğim çünkü tutacak.
Başakşehir,Bjk,GS maçlarında bunu net gördük.
Bu maçı kazanmak elimizde çünkü başımıza ne gelir ne gelmez bunu ezbere biliyoruz artık.
Ersun yanal takımları çok faul yapar.
Bu yıldırma ve psikolojik baskı oyununa yenik düşmemek için çok net,seri ve temiz bi pas oyunu oynamalıyız.
FB li oyuncuların hemen hepsi sarı ve kırmızı kartlık müdahaleler yapacak,hakemde cezalandırmayacaktır.
Buna eminim.
Bu durum karşısında demoralize olmadan oynamak oynamak gerekiyor.
Takım tüm bu durumlara psikolojik olarak çok iyi hazırlanmalı...
Çirkinlik FB için ekmek su gibidir unutmayalım.
FB en güzel,iyi oyunla dövülür.Bunu yıllarca gördük.
Kadıköyde Haklı olarak,hakkını aramak için çırpınıp dursan dahi bunu manüple edip kendi lehine çevirir bunlar.
20 küsür yıldır bunları orada yenememenin sebebi bu.
Bu süreçte Galibiyete en çok yaklaştığımız maçlara dikkat edin,topla iliskimiz hep iyi olan maçlardı.

Bunları yazmıştık.

serdaracıl
27.04.2019, 23:03
Maç bittiğinde sahada tek ortasaha oyuncusu vardı. Yenilginin sebebi bu

Soner Albayrak
27.04.2019, 23:04
Gs o stadyumda bizden fazla topa sahip oldu ama bizden iyi top oynayamadı. Çıktık aslanlar gibi top oynadık.

Güzel takımız ve bir hikaye oluşuyor Ünal Hoca ile birlikte. Bozmamak lazım.

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 23:04
Parmak aslinda topa hukmedebilecek bir oyuncu ancak bugun inanilmaz kotuydu.
Kac topu yaninda Sosa var diye birakti, yanlis yere kostu, v.s

Stad atmosferinden en cok etkilenen adam oldu maalesef.

TSemih61
27.04.2019, 23:05
https://twitter.com/turkish_deep/status/1122212163609878528

Ekuban'ın Dirar ile olan pozisyonu. Hakem nasıl şartlanmış hemen bayrağı kaldırıp faulü verdiriyor. Burada ne var şimdi? Ekuban orada saniyeleri eritecek maçı bitirecek belki. Böyle ufak nüanslar maçın kaderini etkiliyor. Böyle faul çaldıkları rahat 5-6 pozisyon vardır. Otomatikman topun bizde kalacağı 3-4 dakika hakem eliyle rakibe veriliyor. Başkanın da dediği gibi rakip 10 kişi kaldıktan sonra hakemin niye sağı solu ayrı oynuyor TR'de bunu çözmek lazım.

artvints
27.04.2019, 23:05
Allah askina hocanin elinde ne alternatifler vardi da elestiriyosunuz ya? Tamam diyelim Yusuf degilde Nwakaeme cikti, yemicekmiydik golu? Ozaman ne diyecektiniz? "Ligin en formda topcusunu disari aliyosun, hoca felan degilsin" tarzi laflar edilecekti yine eminim. Yapmayin allah askina
boş konuşmalar. 80 yaşında adamlar kendi sahasında 3-0'dan 2-0'dan maç verdi. fener'in de özelliği bu. kabul etmek lazım. analiz edip aynı özelliği kazanmak lazım. zaten bütün sene yatıp derbilerde kastılar.

artvints
27.04.2019, 23:07

Ekuban'ın Dirar ile olan pozisyonu. Hakem nasıl şartlanmış hemen bayrağı kaldırıp faulü verdiriyor. Burada ne var şimdi? Ekuban orada saniyeleri eritecek maçı bitirecek belki. Böyle ufak nüanslar maçın kaderini etkiliyor. Böyle faul çaldıkları rahat 5-6 pozisyon vardır. Otomatikman topun bizde kalacağı 3-4 dakika hakem eliyle rakibe veriliyor. Başkanın da dediği gibi rakip 10 kişi kaldıktan sonra hakemin niye sağı solu ayrı oynuyor TR'de bunu çözmek lazım.
hakemler takım tutuyor. ufaktan bir el atayım belki gol olur diye yaptı denk geldi işte. ümit öztürk'ün durumu da bu.

aynısını umut meler yaptı. bjk'ye her pozisyonda faul uydurup üzerimize çekti. bunları iyice analiz edip ona göre deplasmana gelmek lazım. malzeme de olacak tabi. heyecandan nefesi kesilmeyecek oyuncunun. bunlara isyan etmek yerine üzerine gitmek göstere göstere maçı bitirmek lazım.

serdaracıl
27.04.2019, 23:07

Aynen. Öylede bi bayrak sallıyor ki sanırsın adam öldü

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:08
FB-GS maçının bazı bölümlerinde gs kısa sürelerle de olsa yerden seri paslaşmalar yaptı.
Bu dakikalarda FB taraftarı çok gerildi ve kendi takımına karşı homurdanmalar oldu.
Bu homurdanmalar Fb li futbolcuların daha keskin pres yapmasına sebep oldu.
Gs lı oyuncular bu gerginlikten faydalanıp aynı şekilde sakin ve seri pas oyununa devam edebilselerdi maçı kazanırlardı.
FB takımıyla deplasmanda oynamanın püf noktaları vardır.
Bi kere çok sakin oynayacaksın,çok rahat olacaksın.
Her türlü gerginlikler FB takımınin ve taraftarının işine yarar.
Çok seri bi şekilde pas yapacaksın,pas hatası yapmayacaksın fakat daha önemlisi "Ya pas hatası yaparsam" kaygısıyla aptalca tercihler yapmayacaksın.Bu ikisini birbirine karıştırmamak lazım.
FB yi germek ve bundan olumlu sonuç almanın en öncelikli şartı "seri" ve net paslaşmalardır.
Kart göstertmek ve taktiksel olarak sonuç almanın en önemli gereği bu.
Kesinlikle duran top vermemeli,hakemi baskı altına alarak kendilerini yerlere atarak duran top kazanmalarına sebebiyet verilmemelidir.
Eğer sakin olamayıp topu rakibe birakırsan hakemle,seyirciyle her türlü aleyhimize sonuç alırlar.
Böyle gerginlikler her zaman fb nin işine yarar.

Bunu da demiştik.

Emrah KabuL
27.04.2019, 23:09
Hugo yerine Ekuban girseydi ilk oyuncu değişikliği için 78.dakika beklenmeseydi ve tüm bunlara rağmen yine de o golü yemiş olsaydık hatta sahadan yenik de ayrılsaydık kesinlikle hocaya tek kelime etmezdim..sonuçta kısıtlı bir kadromuz var ama 10 kişi kalmış bir rakibe karşı önde olduğun bir maçta oyuna müdahale konusunda bu kadar geç kalınmamalıydı..kadro kalitesi ve yaşadığımız sorunlar ortada ama göz göre göre gitti şu maç..

Ünal hoca kesinlikle bu takımın başında kalmalı ama şu hatalardan bir ders de çıkarmalı..neyse biraz daha sakinim artık..kaldı 4 maç..sıralama değişir mi değişmez mi önemi yok ama şu Beşiktaş maçını inşallah kazanırız.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Oğuzlu61
27.04.2019, 23:09
Topu tutan, pas yapan 3 orta sahayi cikartip merkezde Sosa yi tek basina biraktik. Murat Cem bile girse 2 pas yapsa...

Oyle olsa boyle olsa demekten nefret ediyorum ama buradan mac verilmez, bir degil iki degil. Rodallega dili disarda, cikart sok Amiri yi orta saha al merkezi doldur Toure ne ya ? Olcay girdi nerde oynuyor belli degil, Ekuban kafasina gore takiliyor. Kendi kendimizi rezil ettik. Sacma sapan tercihler.

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:11
Şike sezonunda Kadıköyde oynadığımız maçta daha iyi bi takım olmamıza rağmen FB nin saha içi bütün psikolojik baskı oyunlarına yenilmiştik.
Akıllı olacak,rakibi futbol oyun kuralları içinde seri ve net pas oyunuyla bir germeliyiz.
Bu gerginlik sonucu haliyle çirkinleşecek olan da,oyundan atılacak olan da FB li oyuncular olacaktır.
Hakem haliyle onlardan yana olacaktır ve bizi germeye uğraşacaktır.
Bu oyunların hiçbirisine gelmemeliyiz.

Bunu da dedik

Enes Başkaya60
27.04.2019, 23:12
Topu tutan, pas yapan 3 orta sahayi cikartip merkezde Sosa yi tek basina biraktik. Murat Cem bile girse 2 pas yapsa...

Oyle olsa boyle olsa demekten nefret ediyorum ama buradan mac verilmez, bir degil iki degil. Rodallega dili disarda, cikart sok Amiri yi orta saha al merkezi doldur Toure ne ya ? Olcay girdi nerde oynuyor belli degil, Ekuban kafasina gore takiliyor. Kendi kendimizi rezil ettik. Sacma sapan tercihler.

Aynen öyle Toure nedir ya Murat Cem varken ortasahayı boşaltmak cidden intihar oldu Amiri ile Murat Cem girmeliydi oyuna...

Ozan Yılmaz
27.04.2019, 23:14
Adamlar sürekli duran top kullanıyordu mecbur kısa çıkarıp uzun soktu fakat bu da işe yaramadı maalesef

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:16
Oyuncu değişikleri şu,bu hiçbir şey umrumda değil.
Benim kanıma dokunan şu takımız "Gereksiz azla yetinme" duygusu ve eziklik psikolojisi...
Bunu Ünal hoca gideremeyecekse kim giderecek?
Teknik,taktik,kıl,tüy bunlar sonraki işler.
Çözülmasi gereken esas sorun bu.
Başarının asli unsuru da bu sorunun çözümü.
Bunun Avrupa kupası var bilmemnesi var.
Bu özgüven kaybıyla yerimizde sayar dururuz.

artvints
27.04.2019, 23:17
Benim kanıma dokunan şu takımız "Gereksiz azla yetinme" duygusu ve eziklik psikolojisi...
tek senede gideremez.

ilelebeTS
27.04.2019, 23:21
Yaptığımız hata, 75 dk'lık taktiğimizi bozmamız oldu. O ana kadar en azından kimin ne yaptığı belliydi. Rakibe 10 kişi kalana kadar doğru düzgün pozisyon da vermedik. Ne zaman Yusuf çıktı, işte kayış orda koptu. Dizilimi bozduk. Zaten klasik önliberosuz oynarken bir de orta sahadan adam eksiltmek bize pahalıya patladı. Hem oyun gitti elimizden hem de 2 puan.

Laundros61
27.04.2019, 23:24
Kazanmayı haketmedik.

Şampiyonluk potasında da değiliz.

Hali ile kafaya takmaya gerek yok.

Gümbür gümbür oynasak, futbolun doğrularını yapsak gam yemem.

Fakat Ünal hoca ve takım ümit vermiyor.

Biz Kadıköy de bu ekonomik krizde galip gelemediğimiz için üzülüyorsak ümit veriyoruz demektir. Gayet gümbür gümbür oynadığımız maçlarda oldu kötü olduğumuzda bu akşam kötüydük. Lütfen bırakalım büyük takım muhabbetini formayla olsa fener sonlarda olmaz.

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:27
Yaptığımız hata, 75 dk'lık taktiğimizi bozmamız oldu. O ana kadar en azından kimin ne yaptığı belliydi. Rakibe 10 kişi kalana kadar doğru düzgün pozisyon da vermedik. Ne zaman Yusuf çıktı, işte kayış orda koptu. Dizilimi bozduk. Zaten klasik önliberosuz oynarken bir de orta sahadan adam eksiltmek bize pahalıya patladı. Hem oyun gitti elimizden hem de 2 puan.

Canım o kadar sıkkın ki teknik konulara hiç girmek istemiyorum ama olayın özeti bu.
Üstüne söylenecek bişey yok.
Hem temaslı,ikili mücadeleye uygun olmayan yumuşak bi orta sahamız olacak,hem bu oyunculardan savunma anlamında extra işler bekleyeceğiz(Bu konuda Ellerinden geleni de yapıyorlar),hemde oyundan orta saha çıkaracağız.
Gel içimizden geç demenin vücuda gelmiş hali bu.
Yusuf'un çıkmasından ziyade diziliş ve topla ilişki azalması kötü oldu

TS-Tiryaki
27.04.2019, 23:28

Şu görüntü resmen skandal... bildiğin şike..
Bu Video yayılması lazım.. başkan sessiz kalma resim sitelerimizde yayınla bunu.. hesabını sor

Süleyman Baykan
27.04.2019, 23:28
Beşiktaş,Ankaragücü,Bursaspor,Şikebahçe hepside tek farklı öndeyiz ve son dakika golü ile giden 8 puan mevcut kadromuz kapalı oyun oynayamıyor kapandığımızda pozisyon veriyoruz fazlasıyla mümkün oldukça önde oynamalıyız rakip 10 kişi kalmışken 2 yi bulup darbeyi vurmak varken bu kadar baskı yiyip birde kontraya hiç çıkamamak sıkıntı oldu umarım bundan bu sefer ders almıştır takım ve hocamız.

Birde Yusuf ve Abdüş enerjilerini çok boşa harcıyorlar 70 de bitiyor maç vücud olarak onlar için biraz daha tasarruflu oynasalar topu öne taşımada 90 dk yükü çekebilirler biran önce skor yapma telaşı pillerini çabuk bitiriyor.

Çağatay96
27.04.2019, 23:34
Ünal Karaman'ın şike faili Mecnun Odyakazla samimiyetine, muhabbetini hazzedebiliyorsan.

Buna da öyle gözyumacaksın.

Kaldı ki Abdullah Avcı spor dünyasında kişiliği ile örnek alınacak bir isim.

Ünal bizden..

artvints
acıdan kaçmak olmaz, kucaklıyorum ve profil resmimi değiştiyorum. ders almak için orada duracak biz önümüze bakacağız. bizim işimiz avrupa'da.

gurur6134
Ekubanin pozisyon tertemiz hicbirsey yok bir de son saniyede sosanin faulunden once valbuena topu koluyla almiyor mu bir ben mi gordum..

Ozan Yılmaz
27.04.2019, 23:36
Son faulun tekrarı bile yok

Doctore
27.04.2019, 23:38
Enseyi karartmayalım. Bu sene herşeye rağmen iyi iş çıkardık daha iyisi mutlaka olabilirdi ama şartlar, sakatlıklar çok zorladı bizi. Birkaç iyi transferle taş gibi bir takım oluruz Allahın izni ile

kayseriliyiz
27.04.2019, 23:40
Çok güzel bir takimimiz var Allaha sükürler olsun, bir kaç nokta atisiyla belki sampiyonda olabiliriz.
Bozmayalim çocuklari Trabzon'da karsilayalim.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk

Mollasalihoğlu
27.04.2019, 23:41
İstediğimiz kadar iyi oynayamadık.

Ama ben bu teknik ekibe, bu çocuklara kızamıyorum :)

CİVELEK.61
27.04.2019, 23:42
Bu sezon şampiyonluk yarışından koptuktan sonra
Bu sezon adına tek bir kazanım beklerdim.
O da pas oyunumuzun üzerine bişeyler koyarak,bu konuda disiplin kazanmak,her ne şartta olursa olsun,içerde yada dışarda rakip seçmeden aynı oyunu oynayabilmekti.
Biz maalesef bunun üzerine bişey koyamadık.
Takım hala baskı altında pas yapamıyor,oyun soğutamıyor,aktif dinlenme yapamıyor,hızlı pas trafiğiyle rakibi sıkı prese mecbur bırakıp yoramıyor.
Bu sezon bu konuda üstüne koyar,bi dahaki sezon şampiyon olurduk diye umuyordum.
Ne yazık ki sistemsiz şampiyon olmak Hakem desteği ve lobi faaliyetleriyle gerçekleşir ki o da bizde yok.
İstemiyorum zaten.
Kalıcı ve uzun vadeli başarı ancak bu şekilde yakalanır.
Tamam belki uzun sürer ama geriye giderek zaman kaybediyoruz...

ilelebeTS
27.04.2019, 23:43
Yediğimiz golde Valbuena koluyla oynamış faulden önce, pozisyon anında dikkat etmemiştim şimdi gördüm.

https://twitter.com/_Abdullahyilmaz/status/1122211784633540609

TSemih61
27.04.2019, 23:44
Şu görüntü resmen skandal... bildiğin şike..
Bu Video yayılması lazım.. başkan sessiz kalma resim sitelerimizde yayınla bunu.. hesabını sor
İşin komik tarafı aslında Ekuban'a faul yapılıyor, Dirar gitmesini engellemek için tekme tokat çekme her şeyi yapıyor ama nasıl oluyorsa hakemin canı topu Fener'e vermek istiyor.

Ayrıca maç içinde taçların tekrarı gösterilmedi, onlarda da şaibe var, hatta yan hakemin kararsız kaldığı durumlar oldu Cüneyt Çakır kendi verdi Fener'e taçları. Burada kasıtlı bir şekilde Fener'in gol bulması amaçlanıyor şaka gibi ama gerçek, uydurma faullerle taçlarla topun Fener'de kalması sağlanıyor.

Maç sonları hakemi konuşmak aşırı sıkıcı iş ama niye yani maça burnunuzu sokuyorsunuz elinize ne geçiyor onu anlamıyorum. Bu sene bütün büyük maçlarda aynı durum yaşandı.

VAR'dan önce hakem uydurma bir penaltı çalıyordu ortam geriliyordu kırmızılar çıkıyordu maça kolayca müdahale ediyorlardı. Şimdi böyle sinsice bir yol izliyorlar.

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 23:44
acıdan kaçmak olmaz, kucaklıyorum ve profil resmimi değiştiyorum. ders almak için orada duracak biz önümüze bakacağız. bizim işimiz avrupa'da.3 net adam lazim.
Stoper, sag kanat ve forvet.

Ha, bir de Onazi ile rekabet edecek onlibero.

Seneye Yazici gidince 10 numaramiz Abdulkadir Omur'dur.

Sutlari da gelistirdi biraz son maclarda. Artik kanada hapsetmemek lazim bu cocugu.

erenslash
27.04.2019, 23:48
takım oalrak beğenmedim Trabzonspor taktik olarak geriye çekilmesinin cezasını ödedi fenere yazık cidden ne hale gelmişler ancak şunu söylemekte yarar var hakkaten yedek klubemiz çok kötü yusufu veya abdülü satıp güç kaybedersin iyi paraya satarsın ancak yerini doldulrman şart

şunu anladım takıma sğalam yedekler lazım fenerin yedekleri ortada

bize kesinlikle iki stoper ortasaha şart

forvet de şart valla sağlam revizyona gitmek lazım takviye bu takıma zaten şart gene de ligde bir çok takıma göre ayaklarımız yere basıyor fener acınacak halde

hakemin zorlan uzatmasını da görmedim değil tabi ancak ne olurla olsun hata bizim futbolcuların ve tabi ünal hocanın elinde ersun kadar yedek kadorusu sağlam değil bu da bir gerçek

son dakika beşiktaşa da yemiştik bu psikolojiden kurtulmak lazım

http://tr.beinsports.com/lig/spor-toto-super-lig/goller/2018-2019/16/besiktas/mustafa-pektemek-22180 al aynı şey

artvints
27.04.2019, 23:48
3 net adam lazim.
Stoper, sag kanat ve forvet.

Ha, bir de Onazi ile rekabet edecek onlibero.

Seneye Yazici gidince 10 numaramiz Abdulkadir Omur'dur.

Sutlari da gelistirdi biraz son maclarda. Artik kanada hapsetmemek lazim bu cocugu.

bence abdülkadir 10 numara oynayamaz. kanada hapsolmuyor artık geziyor. büyük takımlarda böyle asimetrik sistemler olur topa sahip olmak için. ya da önliberonun önündeki iki 8'den biri olabilir.

jairzinho
27.04.2019, 23:49
profil resmini değiştirme zamanı geldi

LANGARA
27.04.2019, 23:50
Dördüncü kez son saniyede gol yiyoruz. Maalesef hepsi de duran toptan. Hocamız inşallah önümüzdeki sene buna bir çözüm bulur. Fb’den bu maç baskı yememiz de gayet normal. Can havliyle oynadılar. Lige tutunmuş, ununu eleyip eleğini asmış bir rakiple oynasak işimiz çok daha kolay olurdu. 22 yıl üzerine, bu kadar yaklaşmışken galibiyeti son saniyede yememiz kahretti bizi. Bu maça takılıp kalmamalıyız. Hatalarımızdan ders çıkarıp önümüze bakmalıyız.

Arda'
27.04.2019, 23:53
https://i.hizliresim.com/BapmgM.jpg https://i.hizliresim.com/26Xm42.jpg

Üstteki resim maça başladığımız 11in sahaya dizilişi, alttaki de maçı bitiren 11in saha dizilişi. İki resim arasındaki 7 farkı bulun lütfen.

serdaracıl

Çok doğru

erenslash
stoper hattımız ve ortasahada bazı bölgelerde yedek kadromuzda eksikler olunca takım halinde savunma yaparken zorlanıyoruz uzun boylu sağlama kalite stoperler şart hemde iki tane sağlamından hüseyinle olmaz sadece
Beşiktaş,Ankaragücü,Bursaspor,Şikebahçe hepside tek farklı öndeyiz ve son dakika golü ile giden 8 puan mevcut kadromuz kapalı oyun oynayamıyor kapandığımızda pozisyon veriyoruz fazlasıyla mümkün oldukça önde oynamalıyız rakip 10 kişi kalmışken 2 yi bulup darbeyi vurmak varken bu kadar baskı yiyip birde kontraya hiç çıkamamak sıkıntı oldu umarım bundan bu sefer ders almıştır takım ve hocamız.

Birde Yusuf ve Abdüş enerjilerini çok boşa harcıyorlar 70 de bitiyor maç vücud olarak onlar için biraz daha tasarruflu oynasalar topu öne taşımada 90 dk yükü çekebilirler biran önce skor yapma telaşı pillerini çabuk bitiriyor.

Sefer A.
27.04.2019, 23:54

Baskan bunu maç sonrasi mi dedi ?

Uğur KÜÇÜK
27.04.2019, 23:55
bence abdülkadir 10 numara oynayamaz. kanada hapsolmuyor artık geziyor. büyük takımlarda böyle asimetrik sistemler olur topa sahip olmak için. ya da önliberonun yanındaki iki 8'den biri olabilir._______________Ugurcan_________________

Pereira_Transfer_Huseyin(Hosseini)_Nov@

_______________Onazi__________________

_____________Sosa____Omur____________

Transfer_____________________Nwakaeme

________________Transfer________________

3 net, 1 alternatif ( onlibero )...

Seneye Avrupada basarili olacak kadro

TSemih61
27.04.2019, 23:56
Baskan bunu maç sonrasi mi dedi ?
Başkan kontrolü kaybetti dedi, ben kendi yorumumu yaptım. Başkanın açıklaması:

"Kırmızı kartın ardından gelen protestolar sonrasında hakem dağıldı. Cüneyt Çakır kalibresindeki bir hakem bile kontrolü elinden kaçırdı. Bana göre gereksiz fauller çaldı. Ama şartlar ne olursa olsun, son saniyede o golü yemeyeceksin."

Orada eksik cümle kurmuşum başkanın öyle bir açıklaması yok yani şimdi sen alıntılayınca fark ettim. :D

Sefer A.
27.04.2019, 23:56
Hugo yerine Ekuban girseydi ilk oyuncu değişikliği için 78.dakika beklenmeseydi ve tüm bunlara rağmen yine de o golü yemiş olsaydık hatta sahadan yenik de ayrılsaydık kesinlikle hocaya tek kelime etmezdim..sonuçta kısıtlı bir kadromuz var ama 10 kişi kalmış bir rakibe karşı önde olduğun bir maçta oyuna müdahale konusunda bu kadar geç kalınmamalıydı..kadro kalitesi ve yaşadığımız sorunlar ortada ama göz göre göre gitti şu maç..

Ünal hoca kesinlikle bu takımın başında kalmalı ama şu hatalardan bir ders de çıkarmalı..neyse biraz daha sakinim artık..kaldı 4 maç..sıralama değişir mi değişmez mi önemi yok ama şu Beşiktaş maçını inşallah kazanırız.
Ah keske ah
Yönetim ve hocanin bakalim yürekleri yetecek mi senol efendiye çelme takmaya
Cok net verecekler maçi bana öyle geliyor, 0-2 yeniliriz temiz

Sefer A.
28.04.2019, 00:01

O kadar maç saydin, dahasi da vardir, ama bizimkiler hâla ders alacak,,,, kafayi yememek elde degil bunlarla

CİVELEK.61

Tespitlerin on numara, maç öncesi nokta atisi yapmissin resmen, hoca bile bu kadar çözemedi olayi, hakezâ topçular da

ilelebeTS
28.04.2019, 00:02
Bu maçta 1 puan zaten kötü senaryo dahilinde hesapta olan bir şeydi. 3.lük hedefi için bir şey değişmedi. Kalan 4 maçı kazanıp sıralamamıza bakacağız. Bence haftaya gs bjkyı yenecek. Biz 4'te 4 yaparsak 3. oluruz.

jairzinho
28.04.2019, 00:05
bu arada B planı ile golü düşünmede yoktu

A planı paslaşarak gitme bunu biliyoruz

ama B planı rakip iyice açılmışken uzun toplarla defansın arkasına sarkmaktır.yani burak yılmaz tarzı gol kovalamak.

bazen amaçsızca ve sadece oyunu soğutmak için paslaşıyoruz.

bu arada kafamdaki ideal ve ulaşılabilir oyun tarzı alanyasporun oynadığı futbol.hem defansif hemde ofansif olarak çok etkililer

alanyasporda fb ye karşı öne geçti ve gram baskı yemediler.yedirtmediler.

serdaracıl
28.04.2019, 00:06
Topu alıp yanındakine veren takım gitmiş, topu alıp 10 kişinin arasına dalan veya ileri şişiren takım gelmiş

Çağatay96
28.04.2019, 00:14
Son maçlarda doğru pas oyunu oynayamıyorz. Geçen maç da böyleydi. 500 pas yapmışızda bilmem ne. Oyuncularda bi tutukluk, sahada bi koordinasyonsuzluk var

Bu yüzden Yusuf ve Abdüş yurt dışına çıkarsa çok iyi olabilir.. Abdüş iyi gibi gözüküyor ama o kadar çok top eziyor ki yanlış işler yapiyor,, mesela bursa maçı taç çizgisine gidiyor keza antalya maçi

Bu maçta hüseyini begendim tek eksik olanı topu dogru noktaya oynayamıyor Örnek; dk 80 fb maçı görebilirsin Hosseiniye oynaması lazımdı

Stoperler çok genç

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 00:18
Topu alıp yanındakine veren takım gitmiş, topu alıp 10 kişinin arasına dalan veya ileri şişiren takım gelmişIlk yari yaptik bunlari ama ikinci yari maalesef aynen yazdiklarin oldu.

TSemih61
28.04.2019, 00:19
Ekşi sözlükte Fenerli'nin biri yazmış Cüneyt Çakır hakkında. Karşı cepheden hakemi objektif değerlendiren birilerinin varlığını görmek sevindirici.

https://eksisozluk.com/entry/89426494

Ben bir pozisyonu daha eklemek istiyorum. Özette 1.08 saniyeden sonra Uğurcan'ın kontrpiyede kalıp çıkardığı bir pozisyon var, Mehmet Topal Yusuf'a sert bir faul yapıyor ama Cüneyt Çakır gözünün önündeki pozisyonu göremiyor her nasıl oluyorsa. Yüzde yüz sarı kartlık pozisyon Yusuf'un ayağına kayıyor, gol olsaydı ne olurdu acaba iptal edilir miydi? Toplamda net olarak verilebilecek 5 tane kart atlanmış oluyor yani.. Hakemin Fener'in hem sertliğine hem de taktik faullerine müsamaha göstermesi gibi bir durum var.

http://tr.beinsports.com/haber/fenerbahce-trabzonspor-7

Yani kesin ve net olarak söyleyebiliriz hakem rezalet ötesi bir maç yönetmiştir. Bizim oyunumuzdan bağımsız olarak hakemden dem vurmak istedim sadece yoksa umrumda değil alıştık bu durumlara. Önümüzdeki sene ve ondan sonraki senelerde de hakemler böyle yönetecek maçları bundan kaçış yok.

Jackdaniels
28.04.2019, 00:20
Lig bitti biz hala maçlardan ders almaya bakıyoruz , daha 60. Dakikada ben tv den oynanan futbolun hatalı olduğunu son dakikalarda sıkıntı yaşayacağımızı söyleyebiliyorumda yılların tecrübesi teknik heyet bunu kenardan görmüyormu acaba ? Kimse masal anlatmasın teknik heyet yetersiz hatalardan ders alma işide geçti artık.

artvints
28.04.2019, 00:26
Ekşi sözlükte Fenerli'nin biri yazmış Cüneyt Çakır hakkında. Karşı cepheden hakemi objektif değerlendiren birilerinin varlığını görmek sevindirici.

https://eksisozluk.com/entry/89426494

Ben bir pozisyonu daha eklemek istiyorum. Özette 1.08 saniyeden sonra Uğurcan'ın kontrpiyede kalıp çıkardığı bir pozisyon var, Mehmet Topal Yusuf'a sert bir faul yapıyor ama Cüneyt Çakır gözünün önündeki pozisyonu göremiyor her nasıl oluyorsa. Yüzde yüz sarı kartlık pozisyon Yusuf'un ayağına kayıyor, gol olsaydı ne olurdu acaba iptal edilir miydi? Toplamda net olarak verilebilecek 5 tane kart atlanmış oluyor yani.. Hakemin Fener'in hem sertliğine hem de taktik faullerine müsamaha göstermesi gibi bir durum var.

http://tr.beinsports.com/haber/fenerbahce-trabzonspor-7

Yani kesin ve net olarak söyleyebiliriz hakem rezalet ötesi bir maç yönetmiştir. Bizim oyunumuzdan bağımsız olarak hakemden dem vurmak istedim sadece yoksa umrumda değil alıştık bu durumlara. Önümüzdeki sene ve ondan sonraki senelerde de hakemler böyle yönetecek maçları bundan kaçış yok.
adamlar alanya'ya karşı neden rezalet oynadı çünkü faul yapamadılar. herkes sınırda olduğu için bıraktılar. bu maç full cezalı duruma düştüler. zaten cüneyt akıllı olduğu için topal ve jailson'a özellikle sarı vermedi, baskı yapabilsinler diye.

CİVELEK.61
28.04.2019, 00:27
O kadar maç saydin, dahasi da vardir, ama bizimkiler hâla ders alacak,,,, kafayi yememek elde degil bunlarla

CİVELEK.61

Tespitlerin on numara, maç öncesi nokta atisi yapmissin resmen, hoca bile bu kadar çözemedi olayi, hakezâ topçular da

Sefer kardeşim ha şimdi maç kritiği izliyorum.
Hüseyin Türkmen'in dizine çarpan topu el diye yedirmeye çalışmış adamlar.
Komedi resmen.
Bunları pas yapıp delirtmek alayını oyundan attırmak vardı ama anlatamadık.
Cüneyt çakır bunlara ilk pozisyonlarda kart vermedi.
Bunlar isi o kadar abarttı ki mecbur kaldı vermeye.
Cüneyt çakır'ın vücut dili inanılmaz bir şekildeydi.
Belki de Trabzonspordan bugün çok nefret etti.
Zira maça iyi başladık ve Cüneyt kart göstermek zorunda kaldı.
İstemese de göstermek zorunda kaldı.
Ama bu çirkefler şurda bile "Mağdur" gibi görünüyo.
Bunları hep anlattık.
Bu durumları sadece hoca değil camia da yönetemiyo maalesef.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 00:27
Lig bitti biz hala maçlardan ders almaya bakıyoruz , daha 60. Dakikada ben tv den oynanan futbolun hatalı olduğunu son dakikalarda sıkıntı yaşayacağımızı söyleyebiliyorumda yılların tecrübesi teknik heyet bunu kenardan görmüyormu acaba ? Kimse masal anlatmasın teknik heyet yetersiz hatalardan ders alma işide geçti artık.Fb topçusu ve hocasi ; top yapıp futbol oynamak yerine, yüksek temaslı sert, faullu ve yıpratıcı futbolu yeğliyor.
Futbol oynamayı değil, oynatmamayı ve kitlemeyi düşünüyor.
Karşılığında, her hafta bir kirmizi kart ödülü alıyor.
Sorumlusu, müsebbibi Ersun Yanal'dır. Futbolcuyu at gibi koşturma, topu koştur.

Fenerliler bunu yaziyor.

Bugun sans onlarin yanindaydi.

Onlar da top filan oynamadi, ama bizi de oynatmadi.

gurur6134
28.04.2019, 00:30
Unal hoca sundan elestirilir yusuf apo parmak 3 u birden orta sahadan cikmazdi en az 1 tanesi kalmaliydi orta sahada sosadan baska adam birakmadi baski yedik..wakayeme bu mac kotuydu diyoruz cunku olaganustu performansina alistirdi milleti 1 0 ken bos kaleye kafayi atsa yine mac bitcekti yapcak birsey yok performans dusuklukleri git geller olacaktir boyle boyle tecrube kazanacagiz oyuncularimizin bazilari oldugu gibi hocada tecrubesiz oyuncu degisikliklerinde daha dikkatli olmali takim iyi yolda sezon basi lig 4. bitecek desek su sartlarda kabulumdu iyi is cikardik genel anlamda ki su mac dahil hakemlerde bircok kez dur dediler yine buna ragmen iyi yerdeyiz yavas yavas geliyoruz..

Uğur Kalyoncu
28.04.2019, 00:31
Kaç haftadır bu oyunun sinyalini veriyorduk..

Hakem falan hikaye..İlk 5 dk dışında top falan oynamadık..

Buna rağmen Ünal hoca Rodellegayı çıkartıp Ekubanı alsa yine de kazanabilirdik.

Adamlar 10 kişi kalmış çift forvet oynamak hangi aklım ürünü Ünal hoca sana da yazıklar olsun..

artvints
28.04.2019, 00:31
Lig bitti biz hala maçlardan ders almaya bakıyoruz , daha 60. Dakikada ben tv den oynanan futbolun hatalı olduğunu son dakikalarda sıkıntı yaşayacağımızı söyleyebiliyorumda yılların tecrübesi teknik heyet bunu kenardan görmüyormu acaba ? Kimse masal anlatmasın teknik heyet yetersiz hatalardan ders alma işide geçti artık.
istediğin kadar bil, malzeme belli. belli bir dakikadan sonra istediğin kadar taktik ver duygularla oynanan bir maç. her türlü yaslanıyorsun. daha iyi yaslanman gerekiyor.

Jackdaniels
28.04.2019, 00:32
Fb topçusu ve hocasi ; top yapıp futbol oynamak yerine, yüksek temaslı sert, faullu ve yıpratıcı futbolu yeğliyor.
Futbol oynamayı değil, oynatmamayı ve kitlemeyi düşünüyor.
Karşılığında, her hafta bir kirmizi kart ödülü alıyor.
Sorumlusu, müsebbibi Ersun Yanal'dır. Futbolcuyu at gibi koşturma, topu koştur.

Fenerliler bunu yaziyor.

Bugun sans onlarin yanindaydi.

Onlar da top filan oynamadi, ama bizi de oynatmadi.

Bugünün faturası teknik heyete yazar kim ne oynarsa oynasın beni ilgilendirmez üstelik adamlar 10 kişi kalmış hiçbir reaksiyon veremiyorsun gel bana gol at diye bekliyorsun resmen bunun bahanesi yok.

Ömrüm Can SEZER
28.04.2019, 00:33
Hakem bana göre iyi maç yönetti arada göremediği pozisyon illa olmuştur kusursuz değil sonuçta hata bizim 10 kişiye karşı top yapamayışımız ileri top şişir geri dönsün adam 9 kisi kalsa da böyle biterdi kendi sahanda kabul ediyorsun oyunu geldi karambol gol oldu hiç değişiklik yapmasa kazanırdık.

serdaracıl
28.04.2019, 00:33
Gol öncesi yardımcı hakemin topu ayağıyla sahaya sokması tam bi komedi. Unutulmazlar arasında yerini alır, o derece

Sacit
28.04.2019, 00:34
Ünal Karaman yüzünden giden 2 puan daha!
Deplasmanda 1-0 öndesin. Rakip on kişi kalmış. Bütün şartlar senin lehinde.

Rakip on kişi kaldıktan sonra B planı olmayan bir hocanın bu takımı şampiyon yapma olasılığı çok düşük. Öne geçiyorsun puan kaybediyorsun. Rakip on kişi kalıyor topu kontrol edemiyorsun.

Ünal Karaman halen daha soru işareti. İnsanın bir B planı olur.
Hep bahane ile nereye kadar

Sefer A.
28.04.2019, 00:37
adamlar alanya'ya karşı neden rezalet oynadı çünkü faul yapamadılar. herkes sınırda olduğu için bıraktılar. bu maç full cezalı duruma düştüler. zaten cüneyt akıllı olduğu için topal ve jailson'a özellikle sarı vermedi, baskı yapabilsinler diye.
bir de deplasmanda o kadar hakem destegi alamiyorlar ondan sert oynayamadilar kolay kolay,,, bunlar serefsiz,, digerleri de çok farkli degil ama fb genel olarak son 20 seneyi alirsak hepsinden beter iç sahada, hakemle 12 kisiyle oynuyorlar, ben öyle takimda oynasam ben de bir seyler yaparim hos, müsâmaha gösterilen her sey serbest olan takim/topçuyu durdurmak çok zor... nenem de yapar o isi.... serefsizler yaa

Jackdaniels
28.04.2019, 00:38
istediğin kadar bil, malzeme belli. belli bir dakikadan sonra istediğin kadar taktik ver duygularla oynanan bir maç. her türlü yaslanıyorsun. daha iyi yaslanman gerekiyor.

Belki fazla iddialı olacak ama o malzemenin başında bugün ben dahi olsaydım maç skoru Şuan 2-0 ve 3-1 Lehimize sonuçlanmıştı ben böyle akıl tutulması görmedim arkadaş bu sezon kaçıncı oldu sayamadım birtane adam yokmu orda bu anlarda Ünal hocaya bir tokat atıp kendine getirecek sürekli aynı hataya düşünmez.

gurur6134
28.04.2019, 00:40
Onumuzdeki sene 3 4 dokunusla ki 2 stoper ve duruma gore 1 veya 2 forvet ve sag acik sart bu takim daha iyi yerlere gelecek insallah yeter ki dogru hamleler yapilsin ..amiri toure tutmadi bu sene gonderilip yerine adamlar alinmsali mutlaka..

TSemih61
28.04.2019, 00:40
Cüneyt Çakır bu işin hakikaten kaşarı olmuş. Rakip Sosa'ya karşı çok sert oynadı bir pozisyonda adamın bileği bile döndü ama yerde iki saat kıvranıp sahtekarlık yapmadığı için konuşulmuyor bunlar.

Aynı şekilde Nwakaeme'ye de sert oynadılar ama adam hem kuvvetli hem de yere düşüp faul almak tarzı değil oyuna devam ediyor. Yakın çekimlerde çok net görünüyor full adama 2 kişi baskı yapıp ayaklarına çalışıyorlar. Hem bu baskı hem de sert futbol oyundan düşürdü bugün Nwakaeme'yi.

Bu çirkef oyun tarzı ve Cüneyt Çakır'ın adil gözükür gibi yapıp aslında buna müsamaha göstermesi hakikaten bu ülkedeki futbolun ne kadar kirli olduğunu gösteriyor.

serdaracıl
28.04.2019, 00:42

Yapma hocam, artık takımlar arasında farkı küçük nüanslar belirliyor. Ufak ayrıntılar sonucu doğrudan etkiliyor. Biz ne yapıyoruz, tek forvetle başlayıp yetmişten sonra çift forvete dönüyoruz. Maç bittiğinde sahada 5 defans, iki forvet, iki kanat, yalnızca bir ortasaha var. Hani senin sistemin? Sen sistemine ihanet etmişsin. Ortasahaları çıkarıp önce forvet, sonra stoper alıyorsun. Amacın ne? Ne yapmaya çalışıyorsun belli değil. Bu kadar hata yaparsan sonuç kaçınılmaz olur

DeAgLeMaNyAq
28.04.2019, 00:45
Topu alıp yanındakine veren takım gitmiş, topu alıp 10 kişinin arasına dalan veya ileri şişiren takım gelmiş

Puan kaybınının temel sebebi bu. Bilhassa son dakikalarda rahatça top çevirip vakit öldürmek varken, sürekli şişirme top atıp FB'ye yeni atak şansı tanıdık. Bunu tecrübesizliğe ve oyunculara yüklenen baskıya bağlıyorum. Geçen sene 2 maçta da son 5 dakikada yediğimiz golle berabere kalmıştık. Bu sefer son dakikayı da geçip son saniyede golü yiyince istemez bir travma etkisine girdik. 3.lük çok önemli ama bir de şampiyonluk yarışısında olsaydık etkisi çok daha büyük olurdu...

TSLIEMRE
28.04.2019, 00:46
Bugün maç 1-0 olduktan sonra ve 10 kişi kalınca takım defansa çekilmek yerine hızlı hucumlar yapıp 2'yi atabilseydik belkide maç farka gidebilirdi.Rezalet 1-1 skor.Feneri bir daha böyle zor buluruz.

Alika87
28.04.2019, 00:50
Buün bence sorun hoca'da degil, problem takimdaydi. Cok konsantresiz, basit hata yapan, ikili mücaleleri kaybeden, yavas geri dönmeler, hucüma yavas cikan bir takim gördük bugün. Ünal hoca Ekubani ve Olcayi oyuna alarak ikinci golü atmak istedi ama nedense takim bugün mental olarak galibiyeti istemedi gibi geldi bana. Belki Kadiköyün etkisi oyunculari negatif sekilde etkiledi.

artvints
28.04.2019, 00:55
Yapma hocam, artık takımlar arasında farkı küçük nüanslar belirliyor. Ufak ayrıntılar sonucu doğrudan etkiliyor. Biz ne yapıyoruz, tek forvetle başlayıp yetmişten sonra çift forvete dönüyoruz. Maç bittiğinde sahada 5 defans, iki forvet, iki kanat, yalnızca bir ortasaha var. Hani senin sistemin? Sen sistemine ihanet etmişsin. Ortasahaları çıkarıp önce forvet, sonra stoper alıyorsun. Amacın ne? Ne yapmaya çalışıyorsun belli değil. Bu kadar hata yaparsan sonuç kaçınılmaz olur

olabilir ama onlar da topu çeviremiyordu. baskı altında kaldılar yapamadılar. oyun bizim sahamıza yıkıldı artık. ondan sonrasına önlem almaya çalıştı. yusuf yerine rodallega çıkması gerekiyordu ama yaslanmayın diye mesaj verdi zannediyorum. ama mesaj vermekle olmuyor tabi.

samway
28.04.2019, 00:58
Seneye mutlaka ama mutlaka ön libero ve 2 defans alınmalı

serdaracıl
28.04.2019, 00:59
Abdüş’ü kanat oynatarak ona en büyük kötülüğü yapıyoruz. Sürünse de ortasahada sorumluluk almalı. Sormluluktan kaçıyor.

samway
28.04.2019, 01:01
Biri Uğurcan a topu tutunca yere atlayıp vakit geçirmemesi gerektiğini de söylemeli orda 10 sn kazanıcak diye deplasmandan 1 puana razı takımın kalecisi pozu veriyor ve hızlı oyuna başlatamayınca rakipte sahasına yerleşme fırsatı buluyor defans ve kalecinin uzun topları da yüzde 80 ya taca yada cok zor yerlere gidiyor

artvints
28.04.2019, 01:10
golün öncesinde de ofsayt varmış. gol olması için herkes omuz atmış maşallah.

castillo61
28.04.2019, 01:11
Her büyük maçtan sonra aynısını yazıyorum ama hepsiyle gurur duyuyorum. Tecrübe ede ede maçın son dakikalarını oynamayı da öğrenecek bu takım. Kar topu yuvarlanarak büymeye devam ediyor seneye hakemleri de ezecek.

İbrahim CİHAN
28.04.2019, 01:13
Valla uyku tutmuyor. Olmuyor. Su mac boyle olmamaliydi.

Muhammed Ayaz
28.04.2019, 01:14
Kara tablo çizmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Sonuçta üç aşağı beş yukarı ligi nerede bitirecegimizin belli olduğu bir maça çıktık.

Doğrusuyla yanlışıyla Ünal hocam ve yönetim bu sene birşeyler yapmaya çalıştılar ve bana kalırsa da maliyet performans olarak önemli iş çıkardılar.Kaldı ki yıllar sonra 60 puanı görebileceğimiz ihtimali göz önüne alındığında insaflı olmak gerektiğini düşünüyorum.

Bir sonra ki yıl gerekli takviyelerle sağlam bir takım olacağız inşallah...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 01:16
Yusuf'un kacirdigi golde fenaydi ilk yari.
Sut cekip defanstan dondu, Harun da yatmisti yere, ayagina oturmadi top. Yoksa bos kaleye golu atacakti.

Nwakaeme de kornerde Harun bosa cikti ve bos kaleye kacirdi.

Hadi Yusuf'un pozisyonu neyse de, Nwakaeme'nin olumsuz bir ozelligini buldum.

Umraniye, Akhisar ve Sivas macinda da kalenin icinden golleri kacirmisti.

Bu adam altipastan gol atamiyor demek [emoji16]

CİVELEK.61
28.04.2019, 01:18
17024
Gol öncesi ofsayt

CİVELEK.61
28.04.2019, 01:22
Bu ofsayti kaçirmaları mümkün değil.
Zaten golden sonra bi duraksama oldu.
Sonra masa başında iş halloldu
Alıştık bunlara ama bu maçta fb yi 8 kişi bırakip,hem farkli yenip,hem küme düşürme fırsatını teptik.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 01:24
golün öncesinde de ofsayt varmış. gol olması için herkes omuz atmış maşallah.Her seyde vardir bir hayir.
Haftaya yeter ki kazanalim, bu 1 puan kazanc bile olabilir.
O zaman ligi 3. bitiririz.

Sunu kabullenmek de lazim.

2. yarida oynadiklari oyunla gercekten sikeciler 1 puani haketti.
Ki faulden yedik golu, direk yesek neyse ?

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 01:26
Bu ofsayti kaçirmaları mümkün değil.
Zaten golden sonra bi duraksama oldu.
Sonra masa başında iş halloldu
Alıştık bunlara ama bu maçta fb yi 8 kişi bırakip,hem farkli yenip,hem küme düşürme fırsatını teptik.Hocam gecen hafta Bjk - Sivas macinda Burak frikikten gol atmadan onceki pozisyonun aynisi.
O da ofsaytti ve Sivasli faul yapti ve frikikten gol atti.
Direk gol olmadigi ve pozisyon faul oldugu icin, Var ofsayti zaten incelemiyor.

Yani yan hakem hatasi.

Var'dan o incelenmemistir bile.

Alika87
28.04.2019, 01:31
oyunculara hesap veren bir yan hakemde simdiye kadar görmedim.

pReN@_61
28.04.2019, 01:34
Her seyde vardir bir hayir.
Haftaya yeter ki kazanalim, bu 1 puan kazanc bile olabilir.
O zaman ligi 3. bitiririz.

Sunu kabullenmek de lazim.

2. yarida oynadiklari oyunla gercekten sikeciler 1 puani haketti.
Ki faulden yedik golu, direk yesek neyse ?

Ben de fbnin 1 puanı hakettiğini düşünüyorum.
Gol davetiyesini çıkardık rakibin oyuncularına elden dağıttık sağolsunlar kırmadılar bizi 96.dakikada

jairzinho
28.04.2019, 01:45
bu sezon dikkat çeken ve büyük takım futbolu oynatan 2 hoca var.

sergen yalçın ve okan buruk

bunlarında hedefi istanbul

haliyle ülkede genç başarılı ve hedefleri olan teknik adam sayısı oldukça az

ünal karamanda büyük takım oyunu oynatma düşüncesinde ama uygulamada yeterli bilgisi olduğu konusunda şüpheliyim.sadece seçtiği oyuncu profillerinden niyetini görebiliyoruz.özellikle merkez orta saha oyuncu tiplemeleri ve ön liberosuz oynama düzeni.

seni(istanbul için) basamak olarak kullanmayacak ilhan palut hoca var dikkat çeken. onunda hatayspor ile süper lige çıkma projesini terk edeceğini sanmıyorum.

haliyle yeni sezonda teknik adam değişikliği seçenekler düşünüldüğünde kolay değil.

ne yapılabilir?

ünal karamanın etrafını donatabilirsin.ünal karaman oyuncuları idare etme konusunda yeterli.bunu oyuncuların ruh durumlarından görebiliyoruz.huzur var soyunma odası ve yedek kulübesinde.
teknik açıdan analizci yeni nesil taktiksel şemalar alan parselizasyonu konusunda uzman antrenörler getirebilirsin.iyi bir kondüsyoner olabilir.sağlık ekibini gözden geçirirsin.

misal edin terzic var.çok genç yaşta yardımcılığa soyunmuş
https://www.transfermarkt.de/edin-terzic/profil/trainer/14226

beşiktaş westham derken favrenin yardımcı olmuş durtmund da.bunlar yeni nesil analizci antrenörler.

buna benzer isimler bulunabilir.

jairzinho
28.04.2019, 01:48
bu arada teknik adamlığın yüzde ellisi taktikse yüzde elliside oyuncu yönetimidir.ünal karaman oyuncu yönetimi konusunda sınıfı geçmiştir.haliyle taktiksel olayı iyi bir yardımcı ile halledebilirsin.

bu takımın alanyaspor gibi sahaya yayılması ve pres yapması gerekirdi.buda önemli bir eksiklik olarak görünüyor.

Mehmet Fatih Silik
28.04.2019, 02:16
Ben hala Cüneyt'in rezil yönetimine taktım. Bir takım ancak böyle kollanırdı. Mehmet Topal ve Soldado atılmalydı.

Ince ince doğrandık.

My
28.04.2019, 02:18
Mehmet Ali Yılmaz : Emin Cankurtaran Fenerbahçe Başkanı iken, Kadir’i kaçırdı! Bizim rahmetli Oflu İbrahim Cevahir'de Emin Cankurtaran’ı kaçırmıştı. Ali Koç'uda aradım söyledim. Volkan'a bunu söyle dedim. Allah kulunu affeder ama Trabzonlular bu lafları unutmaz.

https://pbs.twimg.com/media/D5MYc4iW0AA7kgF.jpg
Hiç sevmem bu adamı ama Mehmet Ali Yılmaz tehlikeli adamdır. Adamı lülüsünden tavana asar ne Aziz ne K.O.Ç. kurtarabilir valla. Koçun Volkanı azarlamasının sebebi demek ki buymuş.

My
28.04.2019, 02:21
Hakem makem hikaye. Söylenenler doğru ama takım biraz top oynasa hakemler de bu şerefsizleri kurtaramazdı. Ünal feci saçmaladı. Ünal maçı sat deseler ancak bu kadar saçmalanabilirdi. Futbolcular da ayrı bir alem.

Uykularım kaçtı. Bu gerizekalıları bu kadar aciz yakalamışken hem oynadığımız futbol hem de yenemeyişimiz acayip koydu. Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. Olacak iş değil.

derry61
28.04.2019, 02:31
Ünal hoca ve futbolcularımız bu yıl hiç beklenmedik bir şekilde kısıtlı imkanlarla çok güzel işler yaptılar bu yüzden teşekkür ederim. Fakat ilerleyen yıllarda Ünal Karaman önderliğinde şampiyonluğa oynar mıyız kafamda soru işaretleri var. Bu maç, Beşiktaş maçı, Kasımpaşa maçı, Bursa maçı bu saydığım maçların hepsinde öne geçip Ünal hocanın maç içinde yapamadığı hamleler yüzünden puanlar kaybettik. Beşiktaş maçını hatırlıyorum yine 96. dakikada çok kötü bir şekilde maçı verdik. O maç Batuhan hamlesi çok yanlıştı. Formsuz ve çökmüş Kasımpaşa'ya 0-2'den maç verdik o da çok sinir bozucuydu. Ünal hoca maç içinde mutlaka daha doğru hamleler yapmalı. Bu yıl bu konuda biraz daha dikkatli olsaydı belki şampiyonluk potasında biz de olacaktık.

bilgehan83
28.04.2019, 02:51
rodayı çıkarıp kamil ahmeti alsa bile yeterdi ama ünal hoca orta sahayı boşaltıp bir de olcay gereksizini oyuna aldı. kimse sosaya kızmasın sosa mücadele ederken oyuna yeni giren olcay efendi sırıtarak yürüyordu sağ tarafta.. murat cem girsin onla gol yiyelim yeter artık ünal hoca.. sal şu çocukları cesaretli ol.. beşiktaş maçında bakalım ne yaoacaksın merakla bekliyoruz efendimm

Gürkan Asma
28.04.2019, 03:13
Uyku tutmuyor, kanser olduk ya.

Suha
28.04.2019, 03:48
maçın ikinci yarısında skoru koruma iç güdüsü ile takım geriye çok yaslandı, 10 kişi kalmış takımdan gol yemek insani çok üzüyor açıkçası başka açıklaması yok benim için, sağlık olsun hocada bu tip maçların havasını görmüş ve tecrübe kazanmıştır umarım, sağlık olsun trabzonspor var olsun.

Gürkan Asma
28.04.2019, 03:51
Başakşehir Göztepe maçı da benzer bi senaryo vardı aslında. Onlarda 1 0 ı koruma üzerine bi oyun oynadılar ama. Bizden farklı olarak doğruları yapıp kazandılar. Ayağa oynadılar, pas yaptılar, savunmayı önde kurup geride sağlam durdular. Biz bunları beceremedik.

artvints
28.04.2019, 05:20
uyuyamıyorum ya, maçın son 10 dakikasını kapatmıştım. şimdi tekrar izledim. fener'in gol atması için hiçbir sebep yok normalde. mal gibi koşturup bütün maç faul yapmışlar. bizim futbolcularımız da bu baskıda hata yapmayalım diye dikine pası fazla tercih etmemişler. stoperler ve kalecimizin bu kadar rahat bir maç geçirdiğini görmedim. fenerlilere de bir doping kontrolü yaptırmak lazım. hiçbir maçta bu kadar koşturduklarını görmedim.

adamlar alanya maçında hiçbir pozisyona ayak uzatmadılar kart görüp ceza yememek için. bu maçta jailson, topal, dirar sistematik olarak sürekli faul yapmışlar. hepsi de arkadan böyle bir özgürlük kimse de yok. ona rağmen rodallega'yı maçta tutmanın ortasahayı parselleyen üç adamı maçtan çıkarmanın bir anlamı yoktu. bu adamlar takıma rengini veriyor. yine de fener üretememiş. hır gürle girilen bir iki pozisyon var. onu da her takıma veriyoruz.

ama gol tamamen olcay'ın iş güzarlığı. dört kişi atağa çıkacakken mal gibi vuruyor topa. buna yapacak birşey yok artık. hoca olsan kafayı yersin. bu salaklığın faturasını da ünal hoca çekecek, hoca değil lafları duyacak bütün hafta. oraya kadar getirmişsin böyle mallık olmaz. bir de tecrübeli diye oyuna aldık bunu. keşke abdülkadir kalsaydı. dışarı doğru dribling yapardı. çok da yorulmamıştı zaten. aralardan çıkıp duruyordu. bundan nasıl ders alınır bilmiyorum. istediğin kadar söyle böyle bir mallığın çaresi yok. yetenekli, atletik oyuncuların olacak ki, kendilerine güvenip dribling yapsınlar, mal gibi topu dikmesinler. son top diye birşey var, böyle kullanılır mı allah aşkına.

neksilmez
28.04.2019, 08:07
19 gole direkt katkı için 100 euroya tav olan adam bir gole direkt katkısı olmaması durumuna kaç paraya tav olur ? Bu soru maçı özetler

Sadettin_
28.04.2019, 08:23
Fenerbahce forumlarinda kume dusme korkusu coktan baslamis . Biz dalgasina konusuyoruz ama adamlar uzun uzun analiz yapms bu 1 puan olmasa duseceklerine kesin gozuyle bakiyorlar :d

Bilal Karadeniz
28.04.2019, 08:25
Ah Olcay ah onun boş yanında iki takım arkadaşin var niye topu karşı tarafa atıyorsun.

İ. SARAL
28.04.2019, 08:43
uyuyamıyorum ya, maçın son 10 dakikasını kapatmıştım. şimdi tekrar izledim. fener'in gol atması için hiçbir sebep yok normalde. mal gibi koşturup bütün maç faul yapmışlar. bizim futbolcularımız da bu baskıda hata yapmayalım diye dikine pası fazla tercih etmemişler. stoperler ve kalecimizin bu kadar rahat bir maç geçirdiğini görmedim. fenerlilere de bir doping kontrolü yaptırmak lazım. hiçbir maçta bu kadar koşturduklarını görmedim.

adamlar alanya maçında hiçbir pozisyona ayak uzatmadılar kart görüp ceza yememek için. bu maçta jailson, topal, dirar sistematik olarak sürekli faul yapmışlar. hepsi de arkadan böyle bir özgürlük kimse de yok. ona rağmen rodallega'yı maçta tutmanın ortasahayı parselleyen üç adamı maçtan çıkarmanın bir anlamı yoktu. bu adamlar takıma rengini veriyor. yine de fener üretememiş. hır gürle girilen bir iki pozisyon var. onu da her takıma veriyoruz.

ama gol tamamen olcay'ın iş güzarlığı. dört kişi atağa çıkacakken mal gibi vuruyor topa. buna yapacak birşey yok artık. hoca olsan kafayı yersin. bu salaklığın faturasını da ünal hoca çekecek, hoca değil lafları duyacak bütün hafta. oraya kadar getirmişsin böyle mallık olmaz. bir de tecrübeli diye oyuna aldık bunu. keşke abdülkadir kalsaydı. dışarı doğru dribling yapardı. çok da yorulmamıştı zaten. aralardan çıkıp duruyordu. bundan nasıl ders alınır bilmiyorum. istediğin kadar söyle böyle bir mallığın çaresi yok. yetenekli, atletik oyuncuların olacak ki, kendilerine güvenip dribling yapsınlar, mal gibi topu dikmesinler. son top diye birşey var, böyle kullanılır mı allah aşkına.Ünal hoca maçtan sonra Olcay'a kızdı niye rastgele vuruyorsun diye. Zincirleme mallik var golde. Önce yan hakem şikesi, sonra Olcay, Sosa ve Ugurcan.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Salih Kara
28.04.2019, 09:06
Beşiktaş’ın feda sezonunda İstanbul’da oynadığımız bir maç vardı. 1-1 bitmişti ama Beşiktaş çok iyi bastırmış ve son saniyede Olcay çok net bir pozisyon kaçırmış ve maç bitmişti. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte 5-6 kişi birden aynı anda yere yığılmıştı. Beşiktaş o sezondan sonra üst üste şampiyonluklar yaşadı ve Beşiktaşlılar o maça hep şampiyonluğun ruhu anlamı yüklediler. Şimdi ben de o sezonu ve dünkü maçın sonu itibariyle Beşiktaş’ın o yıllarıyla ve o maçla özdeşleştirmek istiyorum. İnşallah önümüzdeki yıllar biz de şampiyonluklar yaşarız. Her Trabzonlu gibi ben de yaşanan onca şeyden sonra şampiyonluk konusunda içimde bir karamsarlık taşıyorum ama arkadaşlar biz bir gün şampiyon olacağız er veya geç biz birgün şampiyon olacağız.

Murat Keçeci
28.04.2019, 09:16
İki takım içinde zor bir gece oldu.Kalitenin çok yüksek olmadığı ama mücadelenin tavan yaptığı bir maç oldu.

Maça çok iyi başladık rakipten daha iyi takım oyunu oynadığımızı maçın ilk bölümünde gösterdik.Golü arayan taraf idik ve göstere göstere golü atarak rakibe onlardan daha iyi takım olduğumuzu gösterdik fakat daha sonra klasik hastalığımız devreye girdi skoru korumaya çalışırken oyun ritmini kaybettik telaş yaptıkça rakibin özgüveni arttı ve sert oyunlarını iyice sertleştirdiler ve bunun sonucunda hücum elemanlarımızı oyundan düşürdüler Hugo ve antony top tutamayınca baskı yemeye başladık,içeriye çok gömülünce dönen topları da onlar aldı ve sonunda yine basit bir hata sonucu iki puan bıraktık.

Oyuncu performanslarından bahsedersek sosa ve yusuf mükemmel oynadılar.Sosa rakibin presini kıracak her türlü tek pas,kontrol pas ve topla boş alana geçme işini çok güzel yaptı ama diğer oyuncular ona ayak uyduramadı.Antony,hugo,abdülkadir ömür ve parmak pas oyununa yeterince ayak uyduramadı.

Tüm oyuncularımız iyi mücadele etti dediğim gibi sosa ve yusuf mükemmel oynadılar.Uğurcan çok iyidi.Ömür ve parmak faydalı işler yaptılar.Savunma hattımızda fenâ değildi.Kadıköyde bir gol yemek olabilecek bir durum savunma oyuncularımızı maç boyunca zor durumda bırakan öndeki oyuncularımızın fiziksel açıdan rakibe üstünlük kuramamasıydı.

Duran top dışında gol atabilme ihtimali olmayan takımdan son saniyelerde gol yemek üzücü oldu daha da üzücü olan şey ceza sahasına ağır çekimde inen topun tıngır mıngır kaleye girişi oldu,stoperlerin o bölgeyi çok daha iyi karartması gerekiyordu o topu yere inmeden havada karşılamaları gerekiyordu.

Yusuf ve uğurcan da birkaç cümle edilmeyi hakettiler.Yusuf geçen sene attığı gollere benzer bir gol attı bek stoper çizgisinde kalan bölüme iyi sarktı ve güzel bir gol attı bu sene bunları hiç denemediği için gol atamıyordu bu maçta bunu tekrar yapınca eski yusuftan kesitler sundu.Uğurcan da çok iyi oynadı.

Sonuç olarak geçen sezonda kılpayı galibiyeti kaçırmıştık yine aynısı oldu çekirge ikinci kez sıçradı ama üçüncüsünde ne olacağını onlar biliyorlar biz futbolumuzun üstüne koyarak devam ettikçe eksik bölgelerimizi düzelttikçe bu takım kimliğimizi korudukça her takımı her yerde yenecek kadar büyük kulübüz fbnin zayıf veya güçlü oluşunun bir önemi yok biz güçlüysek her zaman her yerde her İstanbul kulübünü yenebiliriz.

My
28.04.2019, 09:22
Uykudan üzülerek uyanır mı insan ya olacak iş mi yani 97'de gol ye. Anasını satayım oturup ağlıcam neredeyse.

Adem Akyüz'
28.04.2019, 09:32
Bu sabah hiç uyanmak istemedim. Eminim ki Trabzonsporluların çoğu bu şekildedir.

Dün akşam maalesef kendi hatalarımızdan 2 puan bıraktık. Daha da önemlisi büyük bir prestiji bıraktık. Hakem falan hepsi doğru da. 10 kişi kalmış takıma bu baskıyı yemememiz gerekiyor. İlk yarı bitince yazdım "az akıllı paslaşın da ikiyi atalım" diye ama 2. yarı hiç yapamadık bunu.

Ünal Hoca'mın yaptığı değişiklikler tartışılır belki ama ilerde top tutma amacıyla yaptığı çok açık. Giren oyuncular bunu beceremedi maalesef.

Sağlık olsun demekten başka çare kalmıyor.

CİVELEK.61
28.04.2019, 09:52
https://i.hizliresim.com/BapmgM.jpg https://i.hizliresim.com/26Xm42.jpg

Üstteki resim maça başladığımız 11in sahaya dizilişi, alttaki de maçı bitiren 11in saha dizilişi. İki resim arasındaki 7 farkı bulun lütfen.

1.resim Trabzonsporun sezon boyu oynaması gereken diziliş
2.Resim konuşmaya değmez hiçbi işe yaramayan,sezon başından beri sahaya hiçbir olumlu yansıması olmayan aptalca bi diziliş

PortoDeGalinhas
28.04.2019, 09:56
Ben açıkcası bu mağlubiyette hocayı hiç bir şekilde suçlu bulmuyorum. Tamamen oyuncularımızın tecrübesizliğine ve heyecanına veriyorum. Gole kadar sahada herşeyiyle üstün olan taraf bizdik ama golden sonra takımın eli ayağına dolaştı. İşin ilginci devre arası takım biraz daha düzelir derken ikinci yarı hepten kötü olduk. Rakibin gördüğü kırmızı kart bile skoru koruma psikolojisinden çıkmamızı engelleyemedi. Dünyada hiç bir teknik direktör yoktur ki rakip on kişi iken ve 1-0 öndeyken takıma geri yaslanmasını söyleyen ama nedense özellikle genç oyuncular büyük maçlarda hep bu psikolojide oynuyor. Oyuncular bu psikolojide olduğu sürece yapılan değişikliklerin hiç bir anlamı kalmıyor. Ben en çok Ekuban a şaşırdım açıkcası. Tam patlama yapabileceği bir maçtı özellikle kırmızı karttan sonra ama aksine aldığı her topu rakibe vermekten başka hiç bir işe yaramadı.

Onur Erçetin
28.04.2019, 09:57
1.resim Trabzonsporun sezon boyu oynaması gereken diziliş
2.Resim konuşmaya değmez hiçbi işe yaramayan,sezon başından beri sahaya hiçbir olumlu yansıması olmayan aptalca bi diziliş
Puan kaybetmemizde iki büyük etki var.Birincisi Ünal Karamanın olağanüstü hataları,diğeri de ş.....z hakemlerin özellikle son yarım saat sürekli aleyhimize düdük çalması.

Şu resme rağmen hala hocanın suçu yok diyenlere de ne desen boş.

CİVELEK.61
28.04.2019, 10:22
Puan kaybetmemizde iki büyük etki var.Birincisi Ünal Karamanın olağanüstü hataları,diğeri de ş.....z hakemlerin özellikle son yarım saat sürekli aleyhimize düdük çalması.

Şu resme rağmen hala hocanın suçu yok diyenlere de ne desen boş.

Zaten yumuşak olan orta saha oyuncularından extra işler bekledik kaç maçtır.
Sosa sert bi adam değil.İkili mücadele sevmez.Yaş Kemale ermiş zaten.İstesende çok fazla koşup basacak adam değil fakat savunma anlamında elinden gelenin en iyisini yaptı,yapıyorda zaten.Bu konuda minnettarım kendisine.
Parmak 10 numara orjinli,öyle çok kuvvetli bi oyuncu olmamasına rağmen,bir kaç hafta öncesine kadar 8 numara özelliklerini bile pek bilmeyen bi oyuncuyken,savunma anlamında üzerine koyma gayretinde oldu hep.Elinden gelen extra işleri de yapmaya gayret ediyor savunma anlamında.
Yusuf zaten çok ikili mücadele oyuncusu değil,temaslı oyun sevmez.
Bu saydıklarım bizim orta saha oyuncu özelliklerimiz.
Birde maç özelinde hakem faktörüne,rakibin sert oyununa baktığımızda orta sahamız elinden gelenin en iyisini yapmıştır.
Bu maçta ve bu maç şartlarında Orta sahanın bütünlüğünü bozmak intihar olurdu ki oldu da.
Bu takimın mevcut orta sahasi bütünlük olunca iyi.

Fatih Öztürk
28.04.2019, 10:34
Seni şampiyon mampiyon yapmazlar Trabzonspor lu, hayallerini ve beklentilerini ona göre dizayn et. Sen bu lig için sadece figuransın, lige renk kat yeter. Hedef her daim Avrupa kupalarında basamak basamak çeyrek, yarı finaller olmalı olacak ta. Bu minvalde başkana, hocaya, oyunculara sahip çıkmak bu taraftarın asli görevidir.

Fatih Öztürk
28.04.2019, 10:42
Bu takım muharrem muptezelinin elinde kalsaydı fenerden daha beter durumda olacaktık. Yok hoca şu hatayi yapmasa yenerdik, vay efendim şu oyuncu çıksa şu oyuncu girseydi hoca maçın içine etti gibi saçma sapan ipe gelmez söylemlerle iş yürümez.
Yoktan var etmek Allaha mahsus, herifler kulübü ve takımı adam etti adam.

bahadır2561
28.04.2019, 10:43
Maça başladığın 3 orta saha oyuncunun 2’sini.çıkarıp yerine 1 forvet, 1 stoper alıyorsun.

Akla mantığa sığacak bi hareket değildi.

Golün geleceği belliydi, sadece son saniyede gelmesi üzdü.

freedomforever
28.04.2019, 10:47
Bir istatistik var geçmiş yıllara kadar gidip tek tek kontrol ettiğim. Fakat şu an paylaşmayacağım. Nasip olursa maçtan sonra paylaşırım.

İstatistik şuydu:

1 sezonda fbyi hiçbir zaman iki maçta da yenememişiz. İlk defa 1 sezonda hem içeride hem dışarıda yenmiş olacaktık.

Çok çok çok yazık oldu. Çok üzgünüm. Piçler yine bir trajedi yaşattı bize.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 10:56
Maci izlerken Parmak'i ikinci yarinin basinda bocaladigi ve toptan kactigi dakikalarda ekran basinda cikar hoca diye bagirdim.
Sonra kulubeye baktim, yerine girecek adam yok.
Rodellaga'yi cikar hoca diye bagirdim icimden, ama Ekuban'in kafa su aralar gitmis, rezalet oynamaya devam ediyor haftalardir.

Omur fizik olarak oyundan dustu, cikmasi da dogruydu.

Kisaca degisiklik olayi, oyle sanildigi kadar basit elestirilecek konular degil.

Birtek dun Yazici'nin ne kadar top kaybi yapsa da, cikmasi yanlis karardi. Cunku ortasaha Yazici cikinca tamamen coktu. Yerine giren Ekuban da bir nane yiyemeyince.

Ki normalde Sosa 70'den sonra oyundan duserdi. Dun aksam o son dakika faulunu yapmasa, hem 3 puanin mimari, hem de macin yildizi olacakti. Saglik olsun.

Ben bu takimla gurur duyuyorum arkadas.
Bu takim 1 sene icinde cok iyi bir sicrama yaparak, bu noktalara geldi.

Hala kizginim ama kaderde son dakika goluyle 1 puana yetinmek de varmis.

Bazi arkadaslar sunu unutuyor.

Bizim yedek kulubemiz, hani bilgisayarlarda bos klasor var ya, heh iste tam ondan.

Girenin gram etkisi olmayinca maca, hoca da sinirle asiliyor.

Hoca da takimla buyuyor. Bunu da unutmayin.

artvints
28.04.2019, 10:56
mental olarak beğendiğim oyuncular. stoperler, uğurcan yusuf ve sosa oldu. dribling yapan top tutan oyuncularımız ciddi sıkıntılar yaşadı. bu tip maçlar için guardiola'nın ilk dönem barcelona'sı ders kitabı gibidir. çalışmaktan başka çare yok, bu da geçer.

Çağatay96
28.04.2019, 11:00
Top oynamayinca ofsayt oluyor şoyle oluyor boyle oluyor bi şekil oluyor.. ugurcan a cok top geldi yoruldu o da.. sorun stoperlerin top cikaramamasi ve parmakin da yusufynda etkisizligi. Ofsayt olmasa baska sey olurmus

Kader

TSezgin61
28.04.2019, 11:02
Mehmet Ali Yılmaz : Emin Cankurtaran Fenerbahçe Başkanı iken, Kadir’i kaçırdı! Bizim rahmetli Oflu İbrahim Cevahir'de Emin Cankurtaran’ı kaçırmıştı. Ali Koç'uda aradım söyledim. Volkan'a bunu söyle dedim. Allah kulunu affeder ama Trabzonlular bu lafları unutmaz.

https://pbs.twimg.com/media/D5MYc4iW0AA7kgF.jpg
Hiç sevmem bu adamı ama Mehmet Ali Yılmaz tehlikeli adamdır. Adamı lülüsünden tavana asar ne Aziz ne K.O.Ç. kurtarabilir valla. Koçun Volkanı azarlamasının sebebi demek ki buymuş.

nerde söyledi bunu?

hofsaale
28.04.2019, 11:10
halen aklim almior...

11 kişisin, 1:0 öndesin..rakip 10 kişi ama halen baski yiyorsun...

hayal kirikligina ugradim...gol yememiz önemsiz bu ezik oyun beni mahfetti...

yillar önce yusuf erdogan kirmizi görmüstü biz 10 kisi kalmistik...top göstermemistiler bize...

bjk macindada aynisi oldu demek ki halen kalite eksikligi var...sosa haric dün ayakta kalan yoktu

Arda'
28.04.2019, 11:37
Herifler 11 kişiyle kuramadığı baskıyı 10 kişiyle kurdu keşke Sadık kırmızı yemeseydi.

Mollasalihoğlu
28.04.2019, 11:38
Toure yerine Amiri girseydi keşke.

Bahane değil ama, Rodallega'nın yapmadığı bir sürü şeye faul çaldı, ona yapılan faullerin hiçbirini çalmadı. Biz de salak gibi ona uzun oynamaya devam ettik.

Yapmamız gereken sağda Pereira-Sosa-Abdülkadir üçgeni kurmaktı.

Uğur Kalyoncu
28.04.2019, 11:50
Hani üzerinde bir yük olurda ondan biran önce kurtulmaya çalışırsın da kurtulamadıkça kahrolursun ya işte bizim durum ona geldi..Vallahi kahroldum işin yoksa senelerce yine kazanacağız diye bekle..

Vkgz
28.04.2019, 11:51
Karaman'ın oyun içi müdahale zaafi maçı verdi denebilir .

Seneye bu konuda yetenekli bir yardımcı bulup destek almalı .

Soner Albayrak
28.04.2019, 12:01
Boşverin şu maçı bitti geçti artık. Trabzonspor her zaman rahatsızlık vermeye devam edecek.

Ben dün buna fazlasıyla inandım ve bu benim için yeterli.

My
28.04.2019, 12:06
nerde söyledi bunu?http://www.fotospor.com/haber-trabzonspor-fenerbahce-trabzonsporlu-futbolcuyu-kacirmis-195911

Gökhan Uzun
28.04.2019, 12:09
Hayırlısı olsun, üst düzey lig, maç, takım tecrübesi olan adam sayısı çok az olduğu için bu tip maçlarda sıkıntı yaşıyoruz. Seneye iki tane sosa tecrübesinde adam bulabilirsek güzel olacaktır . Tercihen forvet ve stoper

Onur Erçetin
28.04.2019, 12:10
Bu takım muharrem muptezelinin elinde kalsaydı fenerden daha beter durumda olacaktık. Yok hoca şu hatayi yapmasa yenerdik, vay efendim şu oyuncu çıksa şu oyuncu girseydi hoca maçın içine etti gibi saçma sapan ipe gelmez söylemlerle iş yürümez.
Yoktan var etmek Allaha mahsus, herifler kulübü ve takımı adam etti adam.
Birincisi; Muharrem olsaydı daha kötü olurdu şeklinde ki ifadenizi herkes destekliyor.

İkincisi; Hocanın ve yönetimin takıma yaptıkları katkılara teşekkür ederiz,bunları hiç kimse inkar edemez.

Üçüncüsü; bizi şampiyon yapmamak için ellerinden geleni her zaman yaptıklarını herkes biliyor.

Dördüncüsü; hataların düzeltilmesi adına her zaman eleştiri yapılır.Teknik heyetin dün akşam önemli hataları vardır ve bunları ifade etmek her taraftarın hakkıdır.Bu ifadelere 'saçma sapan ipe gelmez söylemler' demek konu hakkında haklı eleştiriler yapan taraftara karşı saygısızlık ve terbiye sınırlarını zorlamaktır.Bu söylemlerle iş yürümez ifadesi de iş bilmemekten başka birşey değildir.Sürekli kötülerle karşılaştırıp şuan iyiyiz diyelim,hiç eleştirmeyelim bu şekilde mi işler yürüyecek sanıyorsunuz.İyi bile olsak daha iyisi için eleştiri şarttır ve olmalıdır.

My
28.04.2019, 12:15
Şimdi tribün çekimi Yusuf'un golünü izledim. Golü attıktan sonra tribünlere doğru gidip hareketini çakıyor tribünler kuduruyor. Yazık yemin ediyorum yazık ya bu maç böyle bitmemeliydi. Hiç bir şey oynamadık. Adamlarda da hiç bir şey yok. Orta sahayı boşaltmak neyin kafası. Çıkarıcan Hugo'yu alıcan Eku'yu. İcabında dön 4-6-0 a Eku tazı gibi koşsun etsin ama sen git Yusufu Ömürü Parmakı hepsini çıkart.

https://i.postimg.cc/pdKHqM9j/Ads-z1.jpg

OFLU
28.04.2019, 12:20
Tv de benim gördüğümü Ünal göremiyorsa sıkıntı var.
Hiç oyuncu değiştirmese dahi kenardan şu şekilde son 20 dk avazı çıktığı kadar bağırsa yeterli idi.
-Ayağa pas!, Şişirmeeeeee , sakiiiin!
-Dön arkadaşınaaaaa! Ayağaaaa Ayaağaaaaaa! Pas pas paaaaaaaaaas! Uzun yooooook !

Son 20 dk şunları avazı çıktığı kadar bağırsa idi 22 yıllık cenabetlik bitmişti.

Full HD
28.04.2019, 12:22
Onlar Sikeden dolayi ceza ve bizde bizim hakkimizi almadigimiz sürece, ligin tadi tuzu olmayacak.

2010-2011 den sonra aliskanliktan dolayi Trabzonumuzu hala takip ediyoruz ama gercekci olacak olursak her hafta kötü bir dizi izliyoruz ve bir türlü birakamiyoruz.Ne bileyim cok trajik bir durum aslinda.

artvints
28.04.2019, 12:22
tamam futbolcuları eleştiriyoruz ama biraz da kendimizi eleştirmemiz lazım. sürekli sahaya negatif enerji yolluyoruz. adamlar iğrenç oynamasına rağmen bir şekilde tepkiyi hakeme yönlendirip baskı yapıyorlar, en ufak pozisyonda stat yıkılıyor, maçın son anına kadar hiçbir şekilde düşme olmuyor.

biz ilk golü yediğimiz an herkes düşüyor, 80. dakikaya kadar istenen sonuç gelmemişse herkes sessizleşiyor skoru kabul ediyor. adamlar gerideyken baskı yapıp oyunu rakip kaleye yıkma konusunda uzmanlaşmış. biz sonucu çok çabuk kabul ediyoruz, kararlı bir duruşumuz yok. skor taraftarı çok baskın. maçın gidişiyle alakasız tezahürat yapanlar ve gerilip sesi soluğu kesilen, kaça gollerden sonra acayip sesler çıkarıp telaşı sahaya yansıtan bir taraftar topluluğu. adamlar gol kaçırdıkça daha bir çoşuyor, alkış yapıyor rakibin moralini bozmaya çalışıyor, biz kendi takımımızın moralini bozuyoruz. tabi ki takımla karşılıklı bir durum var ama bizim sahaya gönderdiğimiz enerji böyle.

Koray
28.04.2019, 12:29
Hüseyin ve Hosseini ikilisiyle defans bölgesi idare edilmez. İkisinin de sürürücü özelliği var hava toplarında çok kötüler, baskı yediğimiz anlarda şişirilen toplar ve duran toplar kabus gibi geçiyor.

O bölgede en azından bir stoper hava toplarında iyi olmalı. Bu ikisi aynı anda sahada olduğu sürece son saniyeye kadar hiçbir maç gün yüzü görmeyiz.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 12:31
artvints

Bu forumda bile ayni hava var.
Daha mac oynanmadan kaybederiz, biz Kadikoy'de kazanamayiz, biz oradan galibiyetle donemeyiz laflari suruyle idi.

Takimimizdaki cocuklarin cogu sen, ben gibi Trabzonspor taraftari.
Hepsi hem sosyal medyayi, hem de Trabzonspor'un en buyuk forum sitesi olan Bmn'yi eminim takip ediyor.

Bu cocuklar dun sahaya cikan sikecilerden cok daha kaliteli ve iyi oyunculardi. Keza ilk yari da bu kaliteyi gosterdik.

Ikinci yari bizim taraftarimizdaki cogunluk gibi, sahada oynayan oyuncular da 3 puan alacagimiza inanmadi.

Kisaca guvenleri kayboldu, inanilmaz geriye cekildiler, 2 pas yaparak cikamadik bile.

Su negatiflik olayi en buyuk sorunumuz.

2011 senesi bile vardi bu hava.

Bu havayi yansitanlarin kendine bir ceki duzen vermesi sart.

Bu takimin destege ve morale ihtiyaci var. Hem de her zamankinden cok daha fazla.

Mehmet Fatih Silik
28.04.2019, 12:39
Direkten dönen top, Roda'nın ve Waka'nın boş kaleye atamayışlarını da unutmayalm.

61_Hasan_69
28.04.2019, 12:54
Selahattin Kınalı asporda ekranlara cikardi ne zamandır gözükmüyor sebebi nedir bilen var mi ?

Fatih Öztürk
28.04.2019, 13:05
Birincisi; Muharrem olsaydı daha kötü olurdu şeklinde ki ifadenizi herkes destekliyor.

İkincisi; Hocanın ve yönetimin takıma yaptıkları katkılara teşekkür ederiz,bunları hiç kimse inkar edemez.

Üçüncüsü; bizi şampiyon yapmamak için ellerinden geleni her zaman yaptıklarını herkes biliyor.

Dördüncüsü; hataların düzeltilmesi adına her zaman eleştiri yapılır.Teknik heyetin dün akşam önemli hataları vardır ve bunları ifade etmek her taraftarın hakkıdır.Bu ifadelere 'saçma sapan ipe gelmez söylemler' demek konu hakkında haklı eleştiriler yapan taraftara karşı saygısızlık ve terbiye sınırlarını zorlamaktır.Bu söylemlerle iş yürümez ifadesi de iş bilmemekten başka birşey değildir.Sürekli kötülerle karşılaştırıp şuan iyiyiz diyelim,hiç eleştirmeyelim bu şekilde mi işler yürüyecek sanıyorsunuz.İyi bile olsak daha iyisi için eleştiri şarttır ve olmalıdır.

Takım nerdeyse bir yıldır ön liberosuz oynuyor.
Hiç kimsenin medet ummadığı gençlerden harmanlanip ortaya şaheser bir takım çıkarıldığı yerde eleştiri getirenleri mal bulmuş magribi diye nitelendiririm.
Net konuşmayı severim. Bu takım lige başlarken forumun olduğu kadar taraftarın büyük bölümü kümede kalırsak büyük başarıdır diyordu. Geldiğimiz noktada adeta şapkadan tavşan çıkarıldı. Şu aşamada eleştiri getirenleri samimi bulmuyorum. Bundan iyisi bu lig için olmayacaktır çünkü bize bu lig için biçilen rol ortadadır. Biz eleştiri getirecek kapasitede olgunluğa erişmiş taraftar kültürüne sahip değiliz. Eğilip bükülmeden bu yürekli insanların yanında olduğumuzu hissettirelim kafi.

artvints
28.04.2019, 13:11
<!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@artvints (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=43669)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

Bu forumda bile ayni hava var.
Daha mac oynanmadan kaybederiz, biz Kadikoy'de kazanamayiz, biz oradan galibiyetle donemeyiz laflari suruyle idi.

Takimimizdaki cocuklarin cogu sen, ben gibi Trabzonspor taraftari.
Hepsi hem sosyal medyayi, hem de Trabzonspor'un en buyuk forum sitesi olan Bmn'yi eminim takip ediyor.

Bu cocuklar dun sahaya cikan sikecilerden cok daha kaliteli ve iyi oyunculardi. Keza ilk yari da bu kaliteyi gosterdik.

Ikinci yari bizim taraftarimizdaki cogunluk gibi, sahada oynayan oyuncular da 3 puan alacagimiza inanmadi.

Kisaca guvenleri kayboldu, inanilmaz geriye cekildiler, 2 pas yaparak cikamadik bile.

Su negatiflik olayi en buyuk sorunumuz.

2011 senesi bile vardi bu hava.

Bu havayi yansitanlarin kendine bir ceki duzen vermesi sart.

Bu takimin destege ve morale ihtiyaci var. Hem de her zamankinden cok daha fazla.

bütün sorunlarımızı trabzonspor halletsin istiyoruz. bir de utanmadan dönüp takıma loser'lık yakıştırıyoruz. takım taraftarın karakterini yansıtır. inatçılık filan hikaye yani, ancak isyan. bir şehir takımı bu yükü kaldırmaz. aksine sürekli yüreklendirmek, bütün hataları affedip, iyi şeyleri desteklemek gerekiyor. bu yıkıcılık trabzonspor klübü için uygun değil, bir sürü istanbul klübü var, bu tavır oralara uygun.

Uğur KÜÇÜK
28.04.2019, 13:24
bütün sorunlarımızı trabzonspor halletsin istiyoruz. bir de utanmadan dönüp takıma loser'lık yakıştırıyoruz. takım taraftarın karakterini yansıtır. inatçılık filan hikaye yani, ancak isyan. bir şehir takımı bu yükü kaldırmaz. aksine sürekli yüreklendirmek, bütün hataları affedip, iyi şeyleri desteklemek gerekiyor. bu yıkıcılık trabzonspor klübü için uygun değil, bir sürü istanbul klübü var, bu tavır oralara uygun.Aynen oyle. Bak Bursa'da yasiyorsun galiba sende. Bursasporu az buz takip ediyorsundur, cunku futbolla ilgilisin baya.
Bursaspor 2010 yilina kadar senin su ustte yazdigin seyleri surekli yapti.
Kazandi, takimi alkisladi.
Kaybetti, takimi alkisladi.
Berabere giderken butun maclarinda tribunleri rakip takim icin cehenneme cevirdi ve cogu musabakasini lehine cevirdi.
Sonunda da, bizim yardimimizla kupayi alarak tarihe gecti Anadolu'dan 2. sampiyon olarak.

O gunden sonra, onlarin taraftari da Trabzonsporlulasti.
Hicbir seyi begenmeme, herseye bir ustten bakma havasi olustu.
Simdi de 3 yildir surunuyorlar. Belki de bu sene kume dusecekler.

Bu olay bizde nasil duzelecek bilmem.
Bu takimdan en az 2 yil daha kimse sampiyonluk beklemez, sahada olan dogru isleri destekler, yapilan yanlislari olculu sekilde elestirir ve takima gercekten kotu gunde destek verirse belki.

Bunu yapmak icin de biraz gerceklerle yuzlesmeye ihtiyac var.

Evet Trabzonspor bu ulkenin en buyuk kuluplerinden biridir ama yeni basari hikayelerini ancak taraftarinin destegiyle basarir.

Bu konuda yonetimin guzel uygulamalar yapmasi lazim.

Simdiden bu cocuklari seneye kesin sampiyon olacaksiniz baskisina sokmak, bize en az 3 yil daha kaybettirir.

Sefer A.
28.04.2019, 13:33
19 gole direkt katkı için 100 euroya tav olan adam bir gole direkt katkısı olmaması durumuna kaç paraya tav olur ? Bu soru maçı özetler
Biraz fazla abartmis olmuyor musun âbi ? aslinda mantiksiz degil dedigin ama dün adam iyi kilitlediler, buna ragmen arada geriye gelip iyi isler yapti takimi rahatlatti... bu soruyu hocaya sorsak daha da mantikli, yaptigi degisikliklere ve veremedigi tâlimatlara bakarsak

trbzonsporlu
28.04.2019, 13:41
dün gece fener ilk 75 dakikada (11 kisi iken) 8 şut atmis

son 15 dakika ise (10 kisi iken) yine 8 şut atmislar

bu istatistik herseyi acıklıyor aslında
rakip eksilince iyice geriye yaslandık rakipte uzun toplarla duran toplarla kalemizde tehlikeler yaşadı bunu nasıl engellerdik pas yaparak ama maalesef sosa haric herkesin eli ayagina dolandı nwakeme başta olmak uzere orta saha ve hücum bolgesinde oynayan oyuncularimızi taniyamadim.

bjk maçındada aynısı oldu. ankaragücü kasımpasa bursa bjk fb son dakikada yedigimiz gollerle tam 10 puanimiz gitti şimdi 10 puanimiz olsa basaksehirim bile onüne geciyorduk

birde son bölümlerde ugurcanin kale vuruşlari hariç oyunu hiç sogutamadik ornegin baskasehir olsa son dakikalarda mahmut yerden ayaga kalkmazdı

Tahir61
28.04.2019, 13:45
Bu takım her hafta bir tane özel antrenman yapmalı: uzatmalar nasıl oynanır diye. Hoca da dahil oturup nerde ne yapılmalı nasıl davranmalı masaya yatirmali. Uzatmaları bir basket takımı gibi oynamayı öğrenmeli. Önde olsak geride olsak farketmiyor.bu takım maçı bitirmeyi öğrenmeli.