PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anthony Nwakaeme mi, İbrahima Yattara mı?

Maranov
08.04.2019, 16:14
Adamın içinden geçen her iki futbolcuda inanılmaz çalım tekniğine sahipler.

Yattara; uzun süre Trabzonspor'da oynadı ama etkili oynadığı ve kazandırdığı maç sayısı çok azdır.

Nwakaeme; kısa sürede bize kendini sevdirdi, üstelik oynadığı her maçta etkili oluyor ve skora direk katkı veriyor.

Tabi birde yattara hiç defens yapmazdı, nwakaeme defansa da yardım ediyor.

Bence açık ara NWAKAEME...

HOPA'LI TS'Lİ
08.04.2019, 16:25
Tabi ki NWAKAEME

ucurum
09.04.2019, 08:26
Her zaman söylemişimdir, iyi oyuncu iyi takımda belli olur...

Szymeck Gökdeniz Tekke Yattara dörtlüsü içinde Yattara'ya bakmak var,
Ayman, Ergin Keleş ve Umut ile oynayan Yattara'ya bakmak...

Açık konuşmak gerekirse yetenek olarak sürat anlamında çalım anlamında Yattara Mwakaeme'den üstün bir oyuncuydu...

Ama takıma katkı açısından, ilk sezonunda Mwakaeme daha şimdiden gol ve asist anlamında çok daha fazlasını verdi Yattara'dan...

Yiğit Gayretli
09.04.2019, 08:34
Çok başka oyuncular. Keşke bir kanatta Wakeme bir kanatta da Yattara oynasa.

HOPA'LI TS'Lİ
09.04.2019, 08:36
Yattara'da devamlılık yoktu.
Nwakaeme, dripling, top saklama, çalım, verkaç, akıllara zarar ara paslar, goller, asist daha sayayım mı

omondoles
09.04.2019, 09:03
Waka ile Yattarayı karşılaştırmak haksızlıktır, hatta wakayı jaja ile karşılaştırmak bile haksızlıktır. Waka jaja’dan bile iyi oyuncudur.

Gökhan Uzun
09.04.2019, 09:39
Yattara ben bildim bileli futbol oynamaya hiç niyetlenmedi ki.

hofsaale
09.04.2019, 10:36
nwkaeme boş işlere karişmior...adam top kaybetmior...yattara ve jaja bazen saha icinde disziplinsiz hareketlrr yapiordular...keske ücünü ayni takimda izleyebilseydik....

Yattara---------Jaja--------Nwakaeme

Maranov
09.04.2019, 10:39
bu üçlünün oynadığı maçlarda skor 10-9 gibi biter...ya biz 10 atarız ya rakip 10 atar...

Ozan Yılmaz
09.04.2019, 10:52
nwkaeme boş işlere karişmior...adam top kaybetmior...yattara ve jaja bazen saha icinde disziplinsiz hareketlrr yapiordular...keske ücünü ayni takimda izleyebilseydik....

arkasına Szymek, önüne Shota-Tekke :D

alper*
09.04.2019, 11:48
İbrahima Nnaduzor Wakaeme.

SALDIRAY
09.04.2019, 14:07
Nwakaeme derim. Keşke 3-4 yaş daha genç olsaymış :) Yattara'nın bir sezonda en çok kaç gole katkısı oldu ki?

----------Sosa---szymkowiak
----------------Tekke

defans ve kaleye gerek yok

halilaziz61
09.04.2019, 22:36
Yahu bu kadar da hafıza sorunu olmaz.
Yattara'nin tek başına kazandırdığı maç sayısı burdan köye yol olur.
Buna son ogrenilenin hafızada kalması deniliyor.
Yani kitabı okudugundan son sayfaların akılda kalmasi gibi.

Yattara ile Nwkamae nin karşılaştırılması bir kere yattaraya hakarettir.
Neden önce 2-3 yıl daha oynayacak ki adam hakkında kesin hükme varacağız

omondoles
09.04.2019, 23:13

Yattara sahtekar ve tembel bir oyuncuydu. İki güzel hareketle taraftarın gönlünü alıp yatmayı iyi bilirdi.

Someone
10.04.2019, 01:11
Yattara is legend daha yoruma gerek yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cengiz Çubukcu
10.04.2019, 07:29

olay budur...

Maranov
10.04.2019, 11:45
yattarının kazandırdığı 3 maç söyleyin bizde inanalım
nwakaamenin kazandırdığı 4 maç:
1) antalya maçı 2. yarı 1gol 1 asisit
2) rizespor maçı 1 gol 1 asisit
3)erzurum maçı 1 gol

4)gsaray ilk yarıdaki maç 2 gol

HOPA'LI TS'Lİ
10.04.2019, 11:55
Nwakaeme'nin bu sezon kazandırdığı puanları bile düşününce Yattara ile kıyas kabul etmiyorum.

YAPMAYIN YAHU

Tamam. Yattara çok yetenekli, faydalı da oldu ama lütfen Nwakaeme'den daha fayda sağladı, bilmem şu kadar maç kazandırdı demeyin.

oflubektas
10.04.2019, 13:05
Seyir zevki: Yattara (tartışmasız)
Fayda: Nwakame

Yalnız Nwakame de birkaç yıl oynasın ki daha sağlıklı karar verelim. Yattara ilk maçında bile 2 golle başlayıp (Konya deplasmanı,sonra kırmızı kart gördü) yıllar yılı rakip beklerin, kalecilerin kabusu oldu. "Yattara'nın kazandırdığı 3 maç söyleyin de inanalım" diyen renkdaşımın da hafızasında sıkıntı var galiba. Sırf bizzat gittiklerimden bile 3 maç çıkar :gs deplasman 2-1 (Orhan Ak'tan semazen gösterisi), bjk deplasman 1-0 (hayata küsen Adem Dursun kendi kalesine), ankaraspor deplasman (sağ çaprazdan müthiş şut), 61.000 kişiyle İstanbulspor'a 5-0'lık gösteride yaptıkları ve daha niceleri... Tabi arada yatması, 3 kişiye çalım atayım derken atak heba etmesi, sakatlık ve yanlış teşhis nedeniyle ayağının tam düzelmemesi gibi sıkıntılar da yaşadı. Mesela en az 10-15 maç kaçırıp asist kralı olduğu sezon var. Nwakame ise daha 25 maç bile oynamadı.

Ufuk
10.04.2019, 13:17
İkiside bizim topcumuz. Yattara yaşım itibariyle benim için efsanedir. Rakip sağ kanatta 3-4 kişi bekliyorsa sebebi bu adamdır. Ronaldinho mu Yattara mi videolarını ne çabuk unuttunuz beyler ayıp :)

Nwakaeme ise bir canavar. Inş böyle oynamaya devam eder, Jaja gibi ağzımıza bal çalip kaçmaz. O zaman yeni Yattara olur benim için.

BERBATOV61
10.04.2019, 13:31
----------mbia---szymkowiak
----------------Tekke

Ş. ligi finali görür bu kadro :)

sorunun vecabına gelecek olursak

yetenek olarak

yattara - jaja - nwakaeme

katkı olarak jaja - nwakaeme - yattara

HOPA'LI TS'Lİ
10.04.2019, 14:20
----------mbia---szymkowiak
----------------Tekke

Ş. ligi finali görür bu kadro :)

sorunun vecabına gelecek olursak

yetenek olarak

yattara - jaja - nwakaeme

katkı olarak jaja - nwakaeme - yattara

son 2 cümlen her şeyi özetlemiş.

tebrikler

redbul
10.04.2019, 17:12
yattara biraz kafasını futbola verseydi biraz devamlılığı olsaydı avrupnın en üst düzey takımlarında çok rahat bir şekilde oynardı göze hoş gelen ve efektif bir kanat futbolcusuydu adeta rakiplerin içinden geçerdi wakayame ise daha çok takım oyununa yatkın devamllığı olan ve daha profosyonel bir adam aradaki fark bu .

Kaan Çetin
10.04.2019, 17:22
Ligin final maçı. Şampiyonluk için kazanmak zorundasın. Teknik direktörsün. Bu üçünden sadece birini tercih edeblirsin. Kimi seçersin?

Yattara ve Jaja hastası biri olarak.. ANTHONY NNAZUDOR NWAKAEME derim.

My
10.04.2019, 17:30
Her biri ayrı güzel topçulardı. Yattara'yı oynadığı zaman :) izlemek müthiş zevkliydi. Jaja ise müthiş estetik oynayan bir adamdı. Doyamadan gitti. Vakayeme bambaşka bir boyut. En azından şimdilik :) Oyunun sadece bir yönü yok bu adamda. Takım için de çok önemli bir futbolcu. Futbol da nankör bir oyun anasını satayım. Bugün adamı göklere çıkarırız yarın bir iki hata yapsın, biraz formsuz olsun yerin dibine sokarız :)

Saint Castillo
10.04.2019, 18:46
bu tür başlıklar çoğalırsa işimiz iş

omondoles
10.04.2019, 22:44
Yattara’nın futbol oynadığı dönemde çocuk olanlar kendisini bir başka seviyor. Maalesef objektif olamıyorlar.

Wakanın oynadığı maç sayısı ile yattaranınki arasında çok fark var ama şu bile benim için yeterli kriterdir. Yattara’ya oynadığı dönem içerisinde çok kızmışlığım vardır. Waka neredeyse 1 sezondur oynuyor ve adama kızacağım hata yapmadı.

Onur Erçetin
11.04.2019, 00:11
arkasına Szymek, önüne Shota-Tekke :D

Defans hattını da dizeydin bari ortasaha ve hücum hattı efsane olmuş bu kadro hakemleri de zor duruma sokar :)

Onur Erçetin
11.04.2019, 00:13
Yattara’nın futbol oynadığı dönemde çocuk olanlar kendisini bir başka seviyor. Maalesef objektif olamıyorlar.

Wakanın oynadığı maç sayısı ile yattaranınki arasında çok fark var ama şu bile benim için yeterli kriterdir. Yattara’ya oynadığı dönem içerisinde çok kızmışlığım vardır. Waka neredeyse 1 sezondur oynuyor ve adama kızacağım hata yapmadı.
Wakanın takım oyununa katkısı ve sorunsuz oluşu bile başlı başına yeter ama profil olarak farklı oyuncular oldukları için doğrudan karşılaştırmak kısmen yanlış olur.

Waka kanat-forvet oyuncusudur.İçe kateder,etkili şutlar çıkarır,skor üretir.

Yattara çizgi oyuncusudur.Çalımlarla ilerler,en uygun anda taç çizgisine yakın noktalardan etkili ortalar keser,asist yapar.

İbrahim CİHAN
11.04.2019, 07:02

Doğru yorum bu. Kiyaslanmamasi gerek. Niye ille de birini secmek zorundayız ki? Trabzonspor tarihinin en yetenekli yabancilarindan ikisi. Ben ikisini de izlerken cok keyif aliyorum/aldim. Bir kanatta Yattara bir kanatta Nwakaeme ise efsane olurmuş gerçekten.

Tayfun
11.04.2019, 08:14
Bir teknik direktör olsaydım eğer takımımda Nwakaeme'yi görmek isterdim.

Mental olarak ikisi arasında dağlar kadar fark var zaten .

anth
11.04.2019, 10:29
Yattarayı severim ama, hoca olsam ona güvenip maça çıkmam...

munzevil
11.04.2019, 10:31
yattaranın yattara olması için bir fatih tekke gerekiyor,

yattara çalımı atacak,sıfıra inecek muz bir orta fatih tekke ve gol

wakame zaten topu kalenin ağzına kadar getiriyor ya kendisi atıyor yada pas veriyor

pas verdiği oyuncuya sadece topu kaleye ittirmek kalıyor orada beşe on kalasda olsa olur.

yattara bu takımda olsa kim kafa vuracak hugomu ekomu ?

iyi bir santraforla yattara,şimdiki takımda wakame

yada sağlı solu oynasınlar efsane olur :rolleyes:

Kemal Öztel
11.04.2019, 10:58
Gelmiş geçmiş 1.Yattara 2.Jaja 3.Nwakaeme 4.Colman benim izlediklerim için şu anda. Nwakaeme'nin duygusal bir şeyler yapması lazım ya da bir iki sezon daha oynaması Yattara'yı geçmek için. Keşke Ümraniye maçında çizgiden atsaydı da yarı finali de geçip finalde Nwakaemenin golleriyle kupaya uzansaydık o zaman başka olurdu.

Yattara'yı sadece sonsezonuyla degerlendirmemek lazım gazetelerde manset oluyordu Roma Real Madrid anlaşmak üzere diye. Fifada 83 mu ne oynuyodu o sezon super ligteki en yuksek ratingli oyuncuydu diye hatirliyorum. Evet Yattara ile aramda duygusal bi bağ var :) Apoel'e attığı frikiki unutamam keza gençlerbirligi ve gsye attigini da..

omondoles
11.04.2019, 11:12
Yanlız herkes Yattara’nın çalımlarına hastaydı ama adamın adrese teslim ortaları efsaneydi.

CEMEFKER
11.04.2019, 12:02
Yattara bizde oynadığı 7-8 (tam bilmiyorum) sezonda tek başına aldığı (ve de defans zaafı yüzünden kaybettirdikleri) maçlar bu sezon Nwakaeme'nin yarım sezonuna yetmez galiba...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SALDIRAY
11.04.2019, 14:06
Şu da bir gerçek, Yattara fizik olarak iyi olsa, istikrarlı bir futbol hayatı olsa ve sağlam kalabilseydi (çok sık sakatlanırdı), Avrupa'da hatrı sayılır kulüplerde oynardı. Tr'ye onun kadar yeteneklisi gelmedi.

Jackdaniels
12.04.2019, 10:12
Yattara daha yetenekli , Nwakaeme daha zeki.

worldmaster
12.04.2019, 15:04
Gereksiz bir karsilastirma olsa da yapilan yorumlara da dayanarak bi kaç kelam etmek isterim. Bir baska mesajda da belirtildigi uzere eskiyi cabuk unutuyoruz.

Yattara mac kazandirmamis diyenler bir gecmise yolculuk yapsin. Bir cirpida aklima gelenleri siralayabilirim.

Olimpiyatta Gs yi 1-2 yendigimiz macta Orhan ak golu
Apoel de 90. Dakikada attigi freekick

Ayrica Yattara daha cok asist ozelligi olan biriydi. Nwakaemeden de gorece bana gore daha estetik calim atardi. Ortalari da pas gibiydi. Ve bu adam 7-8 sezon oynadi.

Nwakaeme izlemesi cok keyifli. Gol yapma becerisi daha yuksek ve savunma oyununda ve takim oyununda cok daha faydali. Fakat degerlendirmek icin henuz erken. Bu performansi 3-4 sezon gosterbilirse zaten efsane olur.

Ikisini de izleyebilidgimiz icin sansliyiz.

TSLIEMRE
12.04.2019, 20:09
Yattara efsane futbolcularımızdan nwakamede iyi ama daha ilk sene ile belli olmaz bu iş.

Cem Balcı
12.04.2019, 23:44

+1967.

Ayrıca pek uygun olmayan bir konu.

Fatih Öztürk
13.04.2019, 11:59
9 sezonun sadece 3 sezonu iyi işler çıkarıp 6 sezon tribünlere oynayan Yattara şüphesiz gönüllerde taht kurmuştur fakat futbol kültürü olarak Nwakaeme 3740383035061 adım önde olduğu su götürmez gerçektir.

omondoles
13.04.2019, 12:41
9 sezonun sadece 3 sezonu iyi işler çıkarıp 6 sezon tribünlere oynayan Yattara şüphesiz gönüllerde taht kurmuştur fakat futbol kültürü olarak Nwakaeme 3740383035061 adım önde olduğu su götürmez gerçektir.

Üzüldüğüm konu böyle düşünen taraftarın çok az olması. Birde Trabzonspor taraftarı futboldan anlıyor derler ya ..

Sadettin_
13.04.2019, 14:02
wakaeme yattara kadar teknik olmayan bilekleriyle yattarayı aratmayacak kadar adam geçebiliyor .
Haaa olur da çalım atamadı mı ? O zamanda topu en dogru en mantılı bölgeye atabılıyor .
wakaeme belki bizi sevmeyecek . ilk isteyene gidecek . Onunla beraberlıgımız yattara gıbı yıllarca olmayacak belkı .
Ama bu durum Wakaemenın daha ıyı bır topçu oldugunu değiştirmiyor .

Nasıl wakaeme dersınız yattara bızde 10 sene oynadı çok vefasızsınız tarzında duygusal yorumlarla onursporlular uğrassın . onlar alışıktır olaylara o taraftan bakmaya .

Ben gerçeklerle ilgilenıyorum .

Sadettin_
13.04.2019, 14:06

Akhisar , konya gibi vasat sevıyedekı macları kazandırmak diosan .
Olcan adın kadar maç kazandırmamıştır yattara .
Yok büyük maçlardan bahsedıosan .
9 senede 3 mac vardır yada yoktur .

A.Gökhan AKIN
13.04.2019, 14:20
173 28 41 418 11.693 yattara

21 9 6 187 1.681 nwakaeme

Yattara her 2.5 maç ta bir gol katkısı yapmış.
Nwakaeme ise 1.4 maçta bir
Bu kısa sürede değerlendireceksek tartışmak çok yersiz zaten

halilaziz61
13.04.2019, 14:42
Akhisar , konya gibi vasat sevıyedekı macları kazandırmak diosan .
Olcan adın kadar maç kazandırmamıştır yattara .
Yok büyük maçlardan bahsedıosan .
9 senede 3 mac vardır yada yoktur .

Dediğim gibi son öğrenilenin akılda kalması ve geçmişi hızlı unutma.
Asist sayısına bakın isterseniz.

Disiplinsiz bir futbolcu olması başka bir şey yaptığı katkı başka bir şey

A.Gökhan AKIN
13.04.2019, 14:51
Dediğim gibi son öğrenilenin akılda kalması ve geçmişi hızlı unutma.
Asist sayısına bakın isterseniz.

Disiplinsiz bir futbolcu olması başka bir şey yaptığı katkı başka bir şey

Mesajının muhatabı değilim ama Asiste baktım yine yüzdesel olarak nwakeme fazla gole baktım yine fazla

halilaziz61
13.04.2019, 16:55
Mesajının muhatabı değilim ama Asiste baktım yine yüzdesel olarak nwakeme fazla gole baktım yine fazla

Asist nasıl fazla oluyor bir sezon bile oynamadı wkame
Sorun şu şimdiki verilerinden böyle devam edeceğine dair bir değerlendirme yapıyorsunuz.

Bu mantıklı bir çıkarım değil.
Futbolda iki kere iki dört etmez. Sakatlık olur form düşüklüğü olur.
Şu an ki performansı bir yıl bile dolmamis ile 8 yıl oynayan bir futbolcunun perfornasini karşılaştırmak tam manasıyla mantıksızlık.

Kaldı ki asist kralı olan yattara yanlış hatırlamıyorsam.

zafercalikoglu
13.04.2019, 17:29
bence kıyaslamak zor ,yattaranın da inanılmaz golleri ve performansı vardı, yalnız iyi bir profosyenel değildi,
nwakame ilk maçında top tutma ve akıllı pasları görünce ,beğenmiştim,ilk haftalar neden oynatılmadı oda ayrı ??? belkide maç oynama alışkanlığı yoktu,şu anda herşeyi yapıyor ,

yani şu anda nwakame bu adam bizde kalsın 35 e kadar

Gökhan Balcı
13.04.2019, 17:47
ikisi birbirinden farklı karakterler. yattara geldi gitti hala çocuk. tony geldi geleli hep koca adam. belki yattara ondan daha yetenekliydi diye bir şey derim ama sonra düşünürüm tony nin ondan aşağı ne yönü var diye. yattara bir kenar oyuncusuydu ve çok hızlı olmasının yanı sıra çok iyi benim çok özlediğim o yerden ortaları yapan adamdı. üstelik müthiş bir kontra tehditi yaratıyordu. tony ise içe kat eden tarzda bir oyuncu. kısacası bu iki adamın ki mümkün değil aynı takımda oynamaları gerekir birbirlerinin yerine değil. şu an sprinter diyebileceğimiz bir fırtınamız yok elimizde. yani bugün bir yattaranın eksikiğini çok çekiyoruz. öte yandan tony gibisi ise hiç gelmedi. gelince ne büyük eksik olduğu daha iyi anlaşıldı. iyisimi en azından biri varken keyif almaya bakalım. belli ki yıllar hafızaların üzerini kapatıyor

A.Gökhan AKIN
14.04.2019, 12:27
Asist nasıl fazla oluyor bir sezon bile oynamadı wkame
Sorun şu şimdiki verilerinden böyle devam edeceğine dair bir değerlendirme yapıyorsunuz.

Bu mantıklı bir çıkarım değil.
Futbolda iki kere iki dört etmez. Sakatlık olur form düşüklüğü olur.
Şu an ki performansı bir yıl bile dolmamis ile 8 yıl oynayan bir futbolcunun perfornasini karşılaştırmak tam manasıyla mantıksızlık.

Kaldı ki asist kralı olan yattara yanlış hatırlamıyorsam.

hocam ısrarla yüzdesel diye bahsettim bi daha okuyun bence asist/oynanan maç sayısı.. yani oyunda devamlılıktan bahsedeceksek yattarayı hiç konuşmaya gerek yok sakatlık ve yattara yanyana anılan bir durumdu. 272 maçın 100 tanesini kaçırmış bir oyuncudan bahsediyoruz ve değerlendirmemi o anlamda yüzdeye vurarak yaptım.. şu durumda nwakaeme 8 yıl oynamayacağına göre size göre karşılaştırmakta yersiz..

Ahmet Aksu
14.04.2019, 12:56
yetenek olarak eşit sayılırlar yattara daha hızlı ve çalım konusunda daha üretken.
nwakame yürüyerek adam geçiyor yattara daha çok hızıyla etkili ve bilekleri daha kıvrak.
yattara bireysel yetenek nwakame ise takım oyununa daha yatkın.
nwakame daha zeki ve üretkenliği yüksek biri ve her maç etkili olabilen isim şuana kadar sakatlık derdi de yok çok şükür.
yattara ise devamlılığı az olan ve sakatlıklarla can sıkan bir isimdi.
keşke ikisini beraber izleyebilseydik.

Fatih Öztürk
14.04.2019, 17:07
Üzüldüğüm konu böyle düşünen taraftarın çok az olması. Birde Trabzonspor taraftarı futboldan anlıyor derler ya ..

Iflah olmaz derecede skor taraftariyiz dostum.

smart
14.04.2019, 17:08
Yattara gibi bir futbolcu bu takıma değil Afrika'ya bile bir daha gelmez

Uğur KÜÇÜK
14.04.2019, 17:13
Bu baslik Nwakaeme'yi 10 milyon euro uzeri bir teklif gelirse yollayalim diyenlere kapak olsun.
Demek ki duz mantikla bakarsak olay neymis, biz SATTIGIMIZ OYUNCUNUN YERINI ANCAK 5-10 YILDA DOLDURABILIYORMUSUZ.
Begenirsiniz, begenmezsiniz Yattara bu takimla sampiyonluk yasamis bir efsanedir.
Ve yildiz oyuncudur.
Nwakaeme ise Yattara ile kiyaslanacak kadar milletin zihninde 7 ayda yer edindi.

Ikisi de cok farkli oyuncular.
Kiyaslanacak bir ozellikleri yok, oyun stilleri bambaska.

Bu gidisle Nwakaeme'de FUTBOLU BIZDE BIRAKIRKEN sampiyonluk yasatarak efsaneler arasina adini yazdirir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Full HD
14.04.2019, 18:00
Teknik olarak Yattara cok daha agir basiyordu!

Fakat birisi kanat oyuncusu idi, digeri ise forvet!

Hangi konuda Anthony mi, Yattara mi?

artvints
14.04.2019, 18:08
Gelisen ve degisen futbolda nwakeme. Messi ronaldinho'larin devrini kapatti. Kanatta topla oyalanma isi bitti ama yattara lige gelmis en onemli oyunculardan biri olarak hafizalarda kalacak.

Full HD
14.04.2019, 18:23
Gelisen ve degisen futbolda nwakeme. Messi ronaldinho'larin devrini kapatti. Kanatta topla oyalanma isi bitti ama yattara lige gelmis en onemli oyunculardan biri olarak hafizalarda kalacak.

Kanatta oyalanma isi nasil bitti? Kanattan top tasiyan ve gol attiran oyuncular cok önemli.Bunu estetik bir sekilde yapabilen oyuncular cok az!

halilaziz61
14.04.2019, 19:33
hocam ısrarla yüzdesel diye bahsettim bi daha okuyun bence asist/oynanan maç sayısı.. yani oyunda devamlılıktan bahsedeceksek yattarayı hiç konuşmaya gerek yok sakatlık ve yattara yanyana anılan bir durumdu. 272 maçın 100 tanesini kaçırmış bir oyuncudan bahsediyoruz ve değerlendirmemi o anlamda yüzdeye vurarak yaptım.. şu durumda nwakaeme 8 yıl oynamayacağına göre size göre karşılaştırmakta yersiz..

Ben de karşılaştırmanın yersiz olduğunu söyledim zaten.
O konuda hemfikiriz

ucurum
15.04.2019, 08:18
Ben bir sürpriz bekliyorum bu yaz dönemi Mwakaeme'yi satacaklarını hissediyorum

carantinas
22.04.2019, 12:08
Üçünü de izledim hepsi de harika topçulardı. Ama yukarda arkadaş çok güzel yazmış demiş ki "kritik maç kimi oynatırdın?" Nwakaeme derdim.
Yattara devamlılığı yoktu çok iyi maçları vardı ama parça parça.
Jaja süper adamdı Rivaldo gibi ama umursuzdu.
Şuana kadar Waka iyi iş çıkarıyor ve forma girdiğinden beri de 10 üzerinden 7*8*9 oynuyor kötü oynadığı maç yok son dönemde.

renac
22.04.2019, 12:45
beyler bu tartısmayı su seklde yapabılabılır ancak iki futbolcunun da en iyi dönemlerine bakarak yorum yapmalıyız çünkü henuz NWAKAEME çok yeni ve en iyi performansıda bu gordugumuz tek bu oldugu için

iki futblcudan en iyi sezonlarına en güçlü oldukları doeme bakarsak sorunun cevabı sanırım herkes için aynı

İBRAHİMA YATTARA bu tartışmasız bir gerçek

HOPA'LI TS'Lİ
22.04.2019, 12:55
Tabi ki Vakame

Koray
22.04.2019, 13:28
Şimdilik Yattara.

Abdülkadir Kılıç
22.04.2019, 13:45
Ciddi zor soru. Ama hala Yattara. :)

Burçak
22.04.2019, 14:39
Mevkileri farklı. Bu anlamda karşılaştırılmaları yanlış olur.
Wakaeme de ayağına top alınca heyecanlandırıyor.
Ama bilet alırken Yattara tarafı dedirtmiyor.

bariskaratas
22.04.2019, 17:26
Türk futbol tarihin en saçma verilen kırmızı kartıydı.
sevindi diye kırmızı kart verdiydi. öyle tahrik edici bir şeyde yapmamıştı Yattara.
kafaya çok takmışım demekki bak deyince sen aklıma geldi hemenç

Tuğrul
22.04.2019, 22:58
Yattara salt çizgi oyuncusu. Skorer kimliği ve tabelaya etkisi yok. Emsal olarak Queresma gibi.

Nwakaeme ise hem delici hem de skorer bir oyuncu. Skora ve oyuna direkt etkisi var. Emsal olarak C.Ronaldo gibi.

jairzinho
23.04.2019, 00:58
efektif oynadıkça(gol ve asist) gemi ağır vasıta by beyine doğru kayıyor

ünal hocanın kesik attığı dönemde efektiflikten uzaktı.

Emre İskender
23.04.2019, 09:41
Nokia 3310 mu I phone Xyz mi ikisi de döneminin en iyisi zamanlar farklı kıyas olacak gibi değil...

İkisine de sahip olduğumuz zaman mutlu muyduk mutluyduk... gerisi hikaye... :)

SALDIRAY
23.04.2019, 12:18
Nokia 3310 mu I phone Xyz mi ikisi de döneminin en iyisi zamanlar farklı kıyas olacak gibi değil...

İkisine de sahip olduğumuz zaman mutlu muyduk mutluyduk... gerisi hikaye... :)

En güzel yorum bence :)

zalis
23.04.2019, 20:59
Elma ile armut kıyaslanamaz, ikisinin tadı başkadır..

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yazıkoldu
23.04.2019, 22:37
bir keresinde şampiyonlar ligine kalmak için rum takımıyla oynadığımızda yattara gereksiz bir kırmızı kartla oyundan atılmış ve şampiyonlar ligine katılamamıştık.
nwakaame için şu ana kadar çok faydalıydı, lakin hep böyle oynarsa çok fayda sağlar.

Fatih Çelik
24.04.2019, 00:01
Yattara en az bir 10 kat daha yetenekli Nwakaeme'den ama futbolda yetenek değil tabela kazandırıyor.

hofsaale
24.04.2019, 00:38
Yattara en az bir 10 kat daha yetenekli Nwakaeme'den ama futbolda yetenek değil tabela kazandırıyor.katilmiorum...tonydeki oyun görüsü yattarada yok, yattara showa kaciordu...

tony az daha hizli olsaydi bizde oynamazdi...

yattara hizli olmasina ragmen bizden daha büyük bir takimda oynayamadi..

Fatih Çelik
24.04.2019, 00:40
katilmiorum...tonydeki oyun görüsü yattarada yok, yattara showa kaciordu...

tony az daha hizli olsaydi bizde oynamazdi...

yattara hizli olmasina ragmen bizden daha büyük bir takimda oynayamadi..

Nwakaeme bence de daha zeki bir oyuncu ama Yattra gibi topla ilişkisi olan oyuncu da pek yok. Orta kalitesi yüksek yeri geldiğinde frikik atıyor karşı karşıya soğuk kanlı Yattara bence daha önde o konularda. Sonuçta Nwakaeme'nin oynadığı en büyük takım TS şu ana dek :)

Trabzonspor 61
24.04.2019, 00:58
Kendini futbola vermis bi yattara barcelonada oynardı. Bence karsılastıralamaz. Yürüyerek adam geciyordu. Bu kadar kolay calım atan bi futbolcu hatırlamıyorum

CİVELEK.61
24.04.2019, 01:29
Birbiriyle kıyaslanamayacak oyuncular bence.

ts_tuncay_ts
24.04.2019, 01:58
Kendi oyuncularımızı kıyaslıyoruz resmen...Ne yapacaksınız hangisi daha iyi.Her ikiside iyi deyin geçin.Benim babam senin babanı döver olayına getirmeyin hemen...

hasannuhoglu
24.04.2019, 12:30
Kıyas yapmayacağım. Sadece Yattara'ya olan izlenimi mi dile getireceğim. Yattara yani sarı kafalı kara oğlan seyir zevki veren çok özel bir futbolcuydu. İzlerken insanı futbol orgazmı edecek seviyede bilekleri ve yeteneği vardı. Ara ara hala kendimi onun videolarını izlerken bulurum. O çalımlar, topla beraber kendine özgü sprintiyle koşması ve ortaları, bilek hareketleri ile rakibi terse yatırmaları,Frikik golleri..Özlüyorum yahu..Böyle bir keyif alma yok..Ama tribünde yada ekran karşısında maç içinde izlerken çok aşırı küfür etmişliğim de vardır kendisine. Takım bütünlüğünü bozabilen de bir oyuncuydu. 2011 senesinde kaybedilen şampiyonluğu ona da yazarım, sorumlu tutarım hep. 3-3 biten kayseri maçı dolayısıyla da hiç affedemem kendisini..Sanki kendisini takımdan daha çok önemsiyor oldu hep..

Nwakaeme takım oyunu topçusu, total futbol aklına sahip, çok daha geniş açıdan oyun okuyor.

Her ikisi de aynı anda oynayabilir bir takımda ve iyi bir hoca her ikisinden de optimum düzeyde verim alabilir.

Arda'
24.04.2019, 13:07
Biri safkan çizgiye yapışık kanat oyuncusu diğeri içe kateden kanat forvet. Yattaranın ilk 2-3 sezonu çok iyiydi sonra düşüşe geçti sakatlıklarla beraber. İkisi de çok farklı tipte adamlar ben ayrım yapmamayı tercih ediyorum.

omondoles
24.04.2019, 16:51
Arkadaşlar karşılaştırma yaparken potansiyele göre yapmayın. Gördüğünüz ve olan bir şeye göre yorum yapın.

MetehanS
25.04.2019, 10:11
Nwakaeme istikrarı ile bir tık önde.

Ali Bektaş
25.04.2019, 13:45
Nwakaeme 4 yıl daha böyle oynarsa öne geçebilir

Vkgz
26.04.2019, 07:45
Anthony 1 değil 5 tık öndedir . Yattara bir var beş yok bir başarılı hareket 2 başarısız hareketti

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hunk
26.04.2019, 10:23
LA ikiside iyi ikisininde keyfini cikarin. bebemisniz

Fatih Özkan
26.04.2019, 10:35
Nwakaeme 4 yıl daha böyle oynarsa öne geçebilir

Duyan da Yattara'yı çok istikrarlı zannedecek.

A.Gökhan AKIN
27.04.2019, 11:57
Duyan da Yattara'yı çok istikrarlı zannedecek.

evet 274 maçın 100 ünde oynamayan bir istikrar abidesi :DD