PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Euro 2020 Elemeleri H Grubu 1.Maç | Arnavutluk 0 - 2 Türkiye | Maç Sonucu

Uğur KÜÇÜK
22.03.2019, 20:31
Basarilar Milli Takim. Uzun zaman sonra hafif de olsa bir heyecan veren futbol izleriz umarim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çağatay96
22.03.2019, 20:36
Emre B oynarsa bi anlami kalmaz , insanlarin birlesmeye sahiplenmeye ihtiyaci var iyi futboldan çok.. Kadro tercihinde haksizliklar oldugunu dusunuyorum bir oyuncunun milli olma sarti senin elinde ogrencin olmus olmasi olmamali. Hele zeki varken gokhanla baslarsan enes varken buraki alirsan kimse sana inanmaz.. basarili olacagini sanmiyorum

İsmail Sezgin
22.03.2019, 20:37
Aklım destekleme diyor ama ruh işte en kötü zamanlarımız da bize yapılan ve devam eden ahlaksızlık ve adaletsizliklere rağmen destekliyor. İnşAllah alırız.

ilelebeTS
22.03.2019, 21:29
Bu nasıl kadro arkadaş

Uğur KÜÇÜK
22.03.2019, 21:31
___________________Mert__________________

Gokhan____Merih_____Kaan_____Hasan Ali

________Mahmut___Emre___Okay__________

___________________Hakan________________

___________Cenk_____________Burak_______

Ugurcan ve Yusuf Yazici yedeklerde.

DeAgLeMaNyAq
22.03.2019, 21:33
İlk 11 fazla defansif gözüküyor. Bütün basın stoperde banko Ozan'ı yazarken Kaan tercihi sürpriz oldu. Burak ve Cenk ikilisi belki katkı sağlayabilir fakat ben yine de çok doğru bulmuyorum. Kadroya giremeyen isimler ise Muhammed, Efecan ve Oğuzhan olmuş...

TSemih61
22.03.2019, 21:37
ŞG şaşırtmadı rezalet bir kadro ile sahaya çıkıyor. BJK'de olduğu gibi anti bir futbol anlayışıyla sahada olacak. Yalnız rekabetin yüksek olduğu bir ortamda bakalım skor odaklı anlayış ile kazanabilecek mi..

Bu arada Emre ile Mahmut ne oynuyor da ortasahaya yazmış anlamış değilim. Spor kamuoyunun abartması. Aynı aptallığı Fatih Terim de yaptı bir şeyi beceremedi rezil oldu 2 sene önce. Dünya kupasına gidemedik.

https://www.transfermarkt.com.tr/emre-belozoglu/nationalmannschaft/spieler/5782/verein_id/3381

Alın bakın Emre'nin oynadığı maçlarda yenilmişiz ağır bir şekilde, hem de rezalet oynayarak.Bir kişi eksik oynatacak bizi. Çünkü kendisi son 3 yılın en abartılmış balonudur. Acayip bi Emre Belözoğlu romantizmi peydah oldu. Bir şey oynadığı da yok yemin ediyorum.

Okay ve Mahmut'u koymuş yanlarına bir de. Futbol oynama niyeti olan adam böyle bir kadro çıkartmaz. Mahmut'u Yusuf'a tercih eden hoca futboldan anlamıyordur.

artvints
22.03.2019, 21:38
Bu kadro 4 3 1 2 oynar ama hakan ve cenk kanatlara gidecek buyuk ihtimal. Okay emre ve mahmut'un merkezi paylasmasi sorun olacak cunku ic oynamayi bilen bir emre var onun da saga sola kosacak hali yok. Dorukhan daha iyi olurdu.

Emre ve mahmut birbirini taniyor tamam da biri stoper oynuyor, biri de futbolu birakti birakacak. Baska birseyin uzerine temel atmasi lazimdi.

ilelebeTS
22.03.2019, 21:40
Okay-Mahmut geride oynar. Cenk-Hakan kanatlarda. Milli takıma hakiki 1 kanat çağırdı o da Efecan, onu da almamış kadroya. Kanatlar çalışmadan en zayıf rakipleri bile yenmekte çok zorlanırsın günümüzde.

TSemih61
22.03.2019, 21:46
ŞG harbiden umutluydum senden, eskiden iyi bir şablon oluştururdun eldeki imkanlarla ama BJK'deki son 2 senedeki çöküşü aynen devam ediyor adamın ayarları bozulmuş.

Bu oluşturduğu kadro bu maçı kazansa bile uzun vadede hiçbir şey yapamaz. Bu sahadakilerin kaçı 2020'ye katıldığımız takdirde kadroda olacak acaba? Cesaret sıfır. İşin kötü yanı bu oluşturduğu kadrodan kendisi bile emin değildir. Ya tutarsa mantığıyla hareket ediyor.

Ayrıca Başakşehir ne oynuyor da onun çöp oyuncularını oynatıyorsun anlam veremiyorum cidden. En az 10 maçını izlemişimdir bu sezon Mert rezaletin rezaleti, Mahmut keza öyle işi gücü sahtekarlık. Emre sahada hayalet bitik durumda yarım yamalak oynamış ya da oynamamış..

Uğur KÜÇÜK
22.03.2019, 21:46
Kadroyu bende hic begenmedim.

Arnavutluk fizik olarak guclu ve mucadeleyi son dakikaya kadar birakmayan bir takimsa isimiz zor.

Sonra korkak diyince hocaya sevenleri aliniyor.

Sacma sapan tercihler yapmis. Cenk de formsuz, Kaan da suan.

Form durumuna gore bir kadro da cikarmamis.

Mert de top tutan degil, surekli topu celen bir kaleci.

Insallah kazaniriz.

TSemih61
22.03.2019, 21:49
Bu arada bu vasat hoca Çağlar 11 oynamıyor diye kesmiş ama Cenk'i ilk 11 oynatmış. :D Gel de gülme. Şuan tüm Türk stoper arasında kadroya ilk sırada yazılacak isim Çağlar'dır. Bunu göremeyen hoca ile vakit kaybetmeye gerek yok.

Oğuzhan'ı oynatmaması tamamen fecaat zaten. Kadroda tek doğru ortasaha. inanılmaz işler.

ilelebeTS
22.03.2019, 21:49
Prensleri sahada gerisi mühim değildir. Oğuzhan'ı maç kadrosuna almadığı için içi içini yiyordur şimdi.

artvints
22.03.2019, 21:56
Sistem olarak bir problem yok. Kanat oyuncularin yoksa bunu oynayabilirsin. Cenk oynamiyor ama ust seviyede sonucta. Boyle cok gorduk iyi takimlarda yedek kalan forvetler milli takimda gol atarlar. Kendini kanitlamak isteyecektir. Okay zaten dogru tercih. Mahmut emre yerine irfan dorukhan oynayabilirdi. irfan yok dorukhan da yeni oyuncu. Oguzhan'i gec zaten.

Ozan'i oynatmamasini da olumlu buldum. Ramos kesildi basimiza. Bu yasta milli takimda kim stoper oynamis da ozan oynayacak? Biraz yedek otursun.

Diziliste problem gormesem de ilk macta uygulamak zor. Milli takimda oynatmak daha zor. Etkili kanat oyunculari lazim.

Çağatay96
22.03.2019, 22:12
Skor odaklı anlayışla bugünü kazansan yarını kaybedersin 30 yıllık hoca bunu ögrenememiş mi yoksa ben mi bilmiyorum

Kadro tercihi sinir bozucu da milli takımı zaten kim ne zaman desteklemiş? En son 2008 galiba.

Ayrıca buradan 32 yaşında David Villa 31 yaşinda Nuri Şahin yine erken yaşlarda Xavi o şu bu milli takımı bırakanlar enayiliklerine bırakıyorlar sanki?? Ne denebilir?

artvints
22.03.2019, 22:28
Abdulkadir olsa banko onbirdi. Bir daha cikmazdi onbirden. Amatorluk yaptilar.

Sefaenes
22.03.2019, 22:37
emre gibi irkc8 birisini milli takıma alıp 11 de oynatması utanç verici hemde irkc8l8gi yaptığı oyuncu Trabzonlu zokara dır. Birde utanmadan kaptan yapmış şerefsizi. Umarım kırmızı alır

pReN@_61
22.03.2019, 22:40
Bizim uşaklar kulübede, bakalım hayırlısı...

ilelebeTS
22.03.2019, 22:43
Yusuf ikinci yarı girer büyük ihtimalle. Girerse de skor yapması lazım.

DeAgLeMaNyAq
22.03.2019, 23:00
Okay'ın Celta'daki maçlarını özetler haricinde çok izlemedim fakat Avrupa antrenmanı yediği çok belli oluyor...

artvints
22.03.2019, 23:06
İyi baskilar yapiyoruz ama baskidan cikacak hiz yok dikkatli oynuyoruz. Hizli ve yetenkli oyunculari cogaltmadan iyi futbol zor. Cengiz ve abdulkadir lazim, irfan da is yapar.

TSemih61
22.03.2019, 23:13
Okay yokuşlu... bu adamın sahada olması utanç verici. Tek bir olumlu hareketi yok.. top kaybı hatalı pas gereksiz faul yapma ise bol bol var. Celtadaki rezil futbolunu devam ettiriyor. Boşuna demiyoruz bu adamın oynadıgı takım iflah olmaz diye.

Şuraya bak rahat pozisyonda bile hava topunu rakibe indiriyor kontraya sebebiyet veriyor. Türk futbolunun en ballı futbolcusu.

İsmail Sezgin
22.03.2019, 23:14
Okay celtada Aralık ve şubatta ayın futbolcusu seçildi. Celta cidden çok kötü ama okayı ne abartmalı ne de küçümsemeli.

DeAgLeMaNyAq
22.03.2019, 23:18
Takımın en kötüsü her zamanki gibi Çalhanoğlu. Zaten attığı goller haricinde milli takımda iyi oynadığı tek maç yok. Hoca da her an gol atabilir diye oynatıyordur...

Manu61
22.03.2019, 23:26
Şimdi İsmail Saral Çalhanoğlu'na ne güzel saydırıyordur ümidiyle girdim ama hayal kırıklığına uğradım :) Bu herif ne işe yarıyor diye düşünürek geçirdim koca 45 dakikayı. Uzaktan şutları ve duran topları oyunda kalmak için yetmiyor maalesef.

ilelebeTS
22.03.2019, 23:30
Bir tarafta orta sahadan devşirme kanat, diğer tarafta santrafordan kanat. Bu takımın rakip kaleye gitmesi mucize. Orta sahada ne olduğunu zaten anlamadım. Rakibin biraz gücü olsa duman etmişti bizi.

artvints
22.03.2019, 23:36
Tamamen mucadele uzerine kurulu bir mac normal olarak. Yetenekli oyuncularimiz yok. Sertlige karsi cikmaya calisan bir ortasaha ve ilerde tek atip kazanmak icin iki golcu. Senol hoca takimda yetenek olmadigini kabul ederek hazirlamis plani, haksiz da degil. Normalde o hatayi biz yapar golu yerdik. Zatrn stoper hattimiz surekli hata yapiyor. Ona da yapacak birsey yok hepsi genc oyuncu.

Uğur KÜÇÜK
22.03.2019, 23:36
Ilk yarinin en iyisi Mahmut Tekdemir.

Arnavutluk gol atarsa isimiz yas.
Ikiyi bulmak lazim.
Belli ki son ana kadar Izlanda ile 2.lik yarisi verecegiz.

Su 2 macta 6 puan alip onumuzu gormek lazim.

Kaan ilk yari baya kotuydu.

TSemih61
22.03.2019, 23:38
Takım tahmin ettiğim gibi çok kötü. Merih gole sebebiyet verecek hatalar yapıyor, azıcık izleyen biri zaten bu profilde bir oyuncu olduğunu bilir.

Emre klasik hiçbir şey oynamadı bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kişi eksiğiz, takım hücum edemiyor. Bu yüzden ne bekleri ne Hakan'ı devreye sokabiliyoruz. Bulduğumuz beleş gol ikinci yarı yetmeyebilir.

Mahmut şaşırtıcı şekilde iyi ama yine sahtekarca yerde yatıyor. Ne iğrenç bir topçusun sen ya az kalk adam gibi oyna.

jairzinho
22.03.2019, 23:39
toplama takım hüviyetinden çıkmak için biraz zaman ve bol hazırlık maçı gerekiyor.şenol güneş zamanla kadroya daha dar bir havuz içinde toplayacaktır.

birbirleriyle ilk kez oynayan bu kadrodan harika akışkan bir oyun beklememek lazım.

hoca geçiş döneminde daha garanti ve defansif bir kadro tercihinde bulunması gayet normal.

jairzinho
22.03.2019, 23:41
Takım tahmin ettiğim gibi çok kötü. Merih gole sebebiyet verecek hatalar yapıyor, azıcık izleyen biri zaten bu profilde bir oyuncu olduğunu bilir.

Emre klasik hiçbir şey oynamadı bol bol top kaybetti. Okay ve Emre ile 2 kişi eksiğiz, takım hücum edemiyor. Bu yüzden ne bekleri ne Hakan'ı devreye sokabiliyoruz. Bulduğumuz beleş gol ikinci yarı yetmeyebilir.

Mahmut şaşırtıcı şekilde iyi ama yine sahtekarca yerde yatıyor. Ne iğrenç bir topçusun sen ya az kalk adam gibi oyna.

beleş gol değil bro.

mahmut un presi cenk ve burak ın ilk 11 de olması bu golü getirmiştir.net

zaten bu kadro pres+direk oyun için düşünülmüş

jairzinho
22.03.2019, 23:44
https://www.flashscore.com.tr/mac/OOdSlict/#kadrolar;1

bu arada fransa gene defansif görünümlü kadro ile oynamaya devam ediyor dünya kupasından sonra.üç merkez orta saha.pogba matuidi kante ve bir defansif bek pavard var.çoh enteresan.

saf hücumcu diyebileceğimiz 3 oyuncu var.grizman grioud mbappe

kağıt üzerinde bize benziyor biraz :D

TSemih61
22.03.2019, 23:44
Hangi geçiş dönemi bu. Onu Lucescu ile hallettik sanıyorum? Aşağı yukarı aynı oyuncular zaten ne ilk kez oynaması. :D Sözde Şenor efendi herkesi tanıyor diye getirildi herkes ortak bir şekilde bunu ifade etmiyor muydu. Bilinmeyen hangi oyuncu var Allah aşkına. Son 3-4 yıldır oynayan oyuncular bunlar. Bir tek Merih yeni.

ŞG, Lucescu'dan çok daha kötü bir futbol oynatıyor. Takım zerre top oynamıyor atılan temeli de bozmuş.
jairzinho

Tamamen beleş gol. Telafisi olmayan bu tip maçlarda orada öyle top kaybı mı yapılır. Bizim tek bir atağımız yok. Rakip çok tehlikeli geliyor faulle karışık zor durduruyoruz.

jairzinho
22.03.2019, 23:58
gooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllll

Uğur KÜÇÜK
22.03.2019, 23:59
Ve mac biter.
Iyi oldu bu galibiyet.

artvints
23.03.2019, 00:03
Tamamen hoca tecrubesi ile alinmis bir mac. Biz cok yetenekliyiz falan yemiyor. Esek gibi mucadele ettik, riske girmeden oynadik. Avrupa gormus olmanin avantaji. Klasik oyuncu rehaveti olmasa sorun yasamayiz artik. Deniz girebilir hizli ataklar icin.

Bu arada ayagi iyi mert yok ortalikta mecbur vurmak zorunda kaliyor ama rahat kaleci. Ugurcan'in 22 yasinda ulastigi seviyeye ulasmis artik :)

kayseriliyiz
23.03.2019, 00:04
Mahmut'un atlayisi neydi ya öyle, basaksehir maçi sandi galiba

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

Sefaenes
23.03.2019, 00:09
yusuf bu gidişle almaz oyuna

artvints
23.03.2019, 00:13
Yusuf malesef lay lay lom oyunuyla oynayamaz suan. Cevresinde ne olup bittiginin farkinda olmali, cin gibi davranmali. Bu seviye pas hatasi, rahat oyun kaldirmaz. Abdulkadir bu takima ivme kazandirir.

ilelebeTS
23.03.2019, 00:23
Ş.G. işi sağlama alıyor. Ne de olsa ilk maçı. Bir şekilde skoru buldu, üzerine yattı.

Uğur KÜÇÜK
23.03.2019, 00:32
Merih cok saglam stoper olacak.
Fener ne gerizekali bir takimmis.
Su adami kacirdilar.

Caglar, Kaan, Ozan, Huseyin v.s

Hepsinin icinde en potansiyellisi..

Yusuf'u oyuna bile almadi Senol Gunes [emoji16]

serkanholep
23.03.2019, 00:32
yalnız yine ŞG bordo mavi giymiş

Uğur KÜÇÜK
23.03.2019, 00:35
Okay'i bizde oynadigi son senesi haric begenmeyen biriyimdir.
Ama futbolunu gelistirmis.

Tam bir modern onlibero olmus.

Seneye sikeciler alabilir. Sonra sovmeyin.

Insallah Avrupadan donmez, menajeri ( Batur Altiparmak ) geri getirmek icin cok ugrasmazsa...

Duyduguma gore de kendisi de Fenerli.

DeAgLeMaNyAq
23.03.2019, 00:42
Göze hoş gelen bir oyun oynamasak da iyi başlangıç yapmak adına deplasmanda alınan bu tür galibiyetler değerlidir. Eskiden böyle maçlar çerez gibi görülürdü fakat son dönemde kolay rakiplere bile nasıl puanlar kaybedildiği ortada. Büyük bir sürpriz olmazsa Andorra, Arnavutluk ve Moldova'dan 18 puan alırız. Avrupa Şampiyonası'na gidip gidemeyeceğimiz İzlanda maçlarına bağlı...

TSemih61
23.03.2019, 00:46
Okay.. 2/30 pas oranıyla mükemmel bir maç çıkardı müthiş bir adam. Mümkünse kiralayalım seneye:o

Bizim takım maçın 30 dakikasını yerde yatarak yedi. Rezalet bir futbol ile alınan 3 puan. ŞG rakibin vasatlığına ve kaos içinde olmasına dua etsin. Yine de golü bulabilirlerdi.

Bu kadroyla olmayacağı da çok açık ortaya çıktı. Lucescu'nun oyunu domine eden sistemini geilştirmeye odaklanmalı aksi halde bu takımı geriye götürmeye devam ederse kupaya falan katılamayız. İzlanda bizi çok rahat geçer.

jairzinho
23.03.2019, 01:11
Okay.. 2/30 pas oranıyla mükemmel bir maç çıkardı müthiş bir adam. Mümkünse kiralayalım seneye:o

Bizim takım maçın 30 dakikasını yerde yatarak yedi. Rezalet bir futbol ile alınan 3 puan. ŞG rakibin vasatlığına ve kaos içinde olmasına dua etsin. Yine de golü bulabilirlerdi.

Bu kadroyla olmayacağı da çok açık ortaya çıktı. Lucescu'nun oyunu domine eden sistemini geilştirmeye odaklanmalı aksi halde bu takımı geriye götürmeye devam ederse kupaya falan katılamayız. İzlanda bizi çok rahat geçer.

hafız fransa dünya kupasını futbol oynamadan kazandı.

diego simione nin her maçı final havasında ve stresli geçer.kora kor mücadele olmazsa olmazdır.bu seviyelerde biraz kontrollü olmak gerekiyor

kafandaki ideal barça oyununu toplama takım olan milli takımlardan fazla bekleme.

izlandaya barça oyunu oynarsak işlerine gelir.haliyle fizik oyunu oynayacağuk. mahmut dorukhan okay orta saha üçlüsü ile

arnavutluk maçında kötü oyunu normal karşılıyorum.3-4 oyuncu yeni geldi.hazırlık maçları ve devam eden grup maçları ile takım organizasyonunda ilerlemeler olur.

Alika87
23.03.2019, 02:34
Abdulkadir olsa banko onbirdi. Bir daha cikmazdi onbirden. Amatorluk yaptilar.

hangi Abdülkadir?

artvints
23.03.2019, 02:56
hangi Abdülkadir?
ömür'ün geçen seneki hali diyeyim.

İ. SARAL
23.03.2019, 08:04
Şimdi İsmail Saral Çalhanoğlu'na ne güzel saydırıyordur ümidiyle girdim ama hayal kırıklığına uğradım :) Bu herif ne işe yarıyor diye düşünürek geçirdim koca 45 dakikayı. Uzaktan şutları ve duran topları oyunda kalmak için yetmiyor maalesef.:) ilk yarıyı izledim sonra uyuya kalmışım. Ne kadar gol atarsa atsın kesinlikle kötü futbolcu.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Erçetin
23.03.2019, 08:41
Çalhanoğlunu küçümseyenlere şaşırıyorum.Adam sanki süper lig maçına çıkıyor.Milli maçlarda iş yapmak o kadar kolay değil.Yazıcı bizim evladımız ama gerçekleri söylemek gerekirse milli maçlarda oynadığı futbola beş kuruş verecek takım çıkmaz.Bazı şeyleri abartmayı çok seviyoruz.Çalhanoğlundan Griezmann performansı beklemeyin.Çalhanoğlu hızlı bir oyuncu olsa şuan Milandan daha üst seviye takımlarda oynardı.Dünyanın en iyi oyuncuları dahi milli maçlarda zorlanıyor.Ronaldo ve Messinin milli seviyede zor anlar yaşadığı bir ortamda seviye farkını göz önüne almadan yapılan yorumlar bana enteresan.Çalhanoğlunu tanımam etmem ama durum budur.Kendisi oldukça yetenekli bir oyuncudur.

Onur Erçetin
23.03.2019, 08:44
Şimdi İsmail Saral Çalhanoğlu'na ne güzel saydırıyordur ümidiyle girdim ama hayal kırıklığına uğradım :) Bu herif ne işe yarıyor diye düşünürek geçirdim koca 45 dakikayı. Uzaktan şutları ve duran topları oyunda kalmak için yetmiyor maalesef.
Milli maçlar üzerinden değerlendirme yaparsak yanılırız.Fizik gücü yüksek,tempolu,sert oynayan takımlara karşı oynamak kolay değil.Sadece milli maçlara bakarsan arjantin milli takımını komple çöp olarak niteleyebilirsin.Higuaini tanımasan ve sadece milli maçlarda izlesen bu kazmayı kim milli takıma aldı dersin.

yorumsuz6117
23.03.2019, 10:06
Moldova'yı da yeneriz , Fransa ve İzlanda'ya karşı patlar bu takım görünen görüntü o..

hay1699
23.03.2019, 10:48
Arnavutluk çok sert oynadı, biz de karşılık verdik. Oynamayı düşünen bir kadroyla çıksaydık muhtemelen şanssız bir gol yiyip yenik dönerdik, her zamanki gibi.

Sefer A.
23.03.2019, 15:33
Calhanoglu'nun golünde rakibin saçma salak alan savunmasi, geride bekleme, müdahale etmeme gibi ezber futbol hastaliginin ne kadar gereksiz oldugu bir kez daha gözler önüne serildi... herifler resmen "gel de at la" dediler...
AbdülParmak gibi biri olsa lank diye yerden kayar, temiz müdahale ile hücumu keserdi topu da alirdi...
Hakan idmanda bile bu kadar kolay gol atmamistir

jairzinho
25.03.2019, 02:25
Calhanoglu'nun golünde rakibin saçma salak alan savunmasi, geride bekleme, müdahale etmeme gibi ezber futbol hastaliginin ne kadar gereksiz oldugu bir kez daha gözler önüne serildi... herifler resmen "gel de at la" dediler...
AbdülParmak gibi biri olsa lank diye yerden kayar, temiz müdahale ile hücumu keserdi topu da alirdi...
Hakan idmanda bile bu kadar kolay gol atmamistir

bro olaylara düz mantık bakıyorsun.

https://twitter.com/TurkSporTV/status/1109199913672495106

çalhanoğlunun golünde iki oyuncu boş koşular yapıyor.yani defansı şaşırtıyor ve hakanın önünü açıyorlar.

çaktın köfteyi :D

Sefer A.
25.03.2019, 02:34
Bilerek mi yapiyorsun yaa...

23 numara mi nedir, onu diyorum, kosu yapanlarla alâkasi bile yok onun, malca geriye çekilmis baska bir sey degil

jairzinho
25.03.2019, 08:19
Bilerek mi yapiyorsun yaa...

23 numara mi nedir, onu diyorum, kosu yapanlarla alâkasi bile yok onun, malca geriye çekilmis baska bir sey degil

bro geri geri koşma olayı bütün defansif aksiyonlar için geçerli bir kuraldır.

hatta birebirde şöyle biraz yan durup öyle karşılayacaksın rakipleri diye öğretirler.

eğer kayarsan pazara gönderirler adamı :D dalga konusu olursun sonra.

yada kabak gibi dümdüz rakibin önüne geçersen çalım manyağı olman işten bile olmaz.

hakanın golünde aslında geri geri koşmanın doğru olduğunu görüyoruz.önünü kapatıyorlar.lakin birazda şansla oyuncuya çarpıp gol oluyor.

güzel bir video ile konuyu kapatalım :D

https://www.youtube.com/watch?v=YatlZkougF8