PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Borç Batağında... NEDEN?

caykarali_erdal
15.01.2007, 15:31
Trabzonspor'da Marcelinho'nun Wolfsburg'a ani bir karar ile satılmasının perde arkasında yönetimin yaşadığı maddi sıkıntının yattığı ortaya çıktı. Özellikle 30 Ocak- 5 Şubat tarihleri arasında 6.6 trilyonluk sıcak paraya ihtiyacı olan yönetim, Marcelinho'nun transferinden elde edilen 5 trilyonu bu borçların bir bölümünü ödemek için kullanacak. Futbolcu alacaklarının yanısıra Tomas Jun'un son taksidi olan 550 bin euro da eklenince Trabzonspor 6.6 trilyonluk borç ile karşı karşıya kaldı.
Kaynak:aa

Arkadaslar bana biriniz aciklaya bilirmi bu nedir borc denen sey..
Yonetim gelmeden once borc varmiydi!!! ve var ise'de ne kadar idi ve bu yeni yonetimle neden borc ustune borcumuz fazlalasdi.

1.Fatih Tekke satildi : 8.5 milyon euroya
2.marcelino (alindi 3.milyon euroya), satildi 3,3 milyon euroya
3.simkoviak oyun basi alacagi odenekleri zaten alamiyordu cunku yedeklerden kurtulamamisdi yani symkoviak biraz daha kalsaydi klube borclu duruma bile dusecekdi.
fatih akyel zaten alacagini alamaz oda mac basi para aliyordu oda fazla oynayamadigina gore onunda aldigi bes on kurus oldu.

Simdi olaya bu acidan bakarsak yonetimde epeyi para olmasi lazim ama borc ve gene borc neler donuyor yonetimin amaci nedir ts klub formamiz yerine pumayla anlasma ve gelcek seneye gene bir baska sirketle anlasma hazirlandi bile (her ne kadar yeni sirtketlerde cikarimiz cikarlari varsa)
muasebe kimin elinde gelen parayi cikan paranin hesabini ne zaman verecekler ve bu hesaplari kim kime soracak.

karsimiza cikdi lange olayi ve klub lange'ye 1.5 milyon dollar borcluymus onuda verdik.
jung'a verilecek 500 bin euro borc daha varmis ya jung a neyin nesini veriyorlar adam 1 saat oynadigi yok, neden bu oyuncu geldi ve neden oynatilmadi ve kimin cikari vardi bu oyuncunun gelmesinde!!!!

Trabzonsporun helal sutden emdigi bes on kurus parayi kimler nasil harman hurman ediyorlar neden ve niyetleri ne
takimin kotu gidisi lig siralamasinda son 3 un icinde halat atmamiz antalya kampinda ikinci lig takimlarina yenilmemiz vede basta Bu Kadar Borcu Olan Bir Klub Kamplarda ne Ariyor Sanki Trabzonda Olmazdi Bu kamp demekki olayin icinde baska seyler donuyorki borc ustune borc ediniyorlar Onlar Giderler Ama Borclari Bize Kalir vede Trabzonspor Bu Gidisle Bir Daha Kendine Gelemez.

#10 Fietra
15.01.2007, 15:32
Çünkü 100.000 üye kampanyasına destek verilmiyor.

champions
15.01.2007, 15:34
ekmek alır gibi futbolcu alırsan kimsenin vermeyeceği yıllıkları futbolculara verirsen tablo daha kötüde olabilir

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 15:44
meşru yönden bakıldığı zaman ortada görülmeyen bir para mevcut.
birileri burayı KİT zannedip kemirmeye başladı.
ama asıl anlaşılmaz olan bu kemirgenlere mali genel kurulda:
"aferim kemirmeye devam edin" denmesi.

Faik Yılmaz
15.01.2007, 15:46
Genel Kurulda Bu YÖnetİme GÜvenoyu Verİldİ Demekkİ Herkes Hayatindan Memnun.. Bİzİm Burda Hayiflanmamizinda Fazla Bİr Manasi Yok.. Adamalr Gİtnmİyor İŞte....

Cem Yavuz
15.01.2007, 15:49
Ne Güzel Başlık Açmışsın
Seni samimiyetimle tebrik ederim...
Ben bu duruma hiç sasırmasdım...
Çünkü adım kadar emindim...
İlk seçildikleri gün bundan emindim...
Dost sohbetlerinde hep bundan sahsetmişimdir...
BU ADAMLAR BU TAKIMI BORÇ BATAGINA SOKUP KAÇACAKLAR.......
SONRADA TV LERE ÇIKIP E biz marcelinho yu aldık,Musampayı aldık
daha ne yapacaktık deyip kendilerini savunacakalr...

Keske yanılsaydım....
Ama gelinen nokta dediklerimin doğru olduğunu gösterdi...
3 sene önce ACİZ YÖNETİM İSTEMİYORUZ....diye bagıranlar bugün nerede...
Ogün haklı veyahaksız yere bagıranlar bu gün neden tek açıklama yapmıyor...

Trabzonda ULUSOY A DESTEK MİTİNGİ YAPANLAR.....
kENDİ TAKIMINIZ FEDERASYONDAN DAHA İYİ HALDEMİ...
oLAYI PROTESTO EDENLER aLBAYRAK I NEDEN PROTESTO ETMEZ....
Bunlar açıklanmadan ne desek boş...
NE DESEK....

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 15:50
Genel Kurulda Bu YÖnetİme GÜvenoyu Verİldİ Demekkİ Herkes Hayatindan Memnun.. Bİzİm Burda Hayiflanmamizinda Fazla Bİr Manasi Yok.. Adamalr Gİtnmİyor İŞte....

geçenlerde trabzonda bir yakınım ile konuştum... nasıl ibra edilir diye de sordum?
ibra edilmemesi durumunda kulübü müfettişlerin teftişe başlayacağı, bütün heaspların açılacağı ve bunun istenmediğini, kulübün itibarı için genelde güvenoyu verildiğini duyduğunu söyledi.

ben hayretler içinde izliyorum.. müfettiş teftişinden korkacak ne yapıyor bizim kulübümüz?
mafya yazıhanesi mi orası?
bütün hesapların açılmamasını pislik yapanların dışında kim istemez ki?
bunca olaydan sonra da ne itibarımız kaldıysa kaybedecek.
onu da verseydik müfettişlere bari bi umudumuz olurdu.

Erbay
15.01.2007, 15:54
Kısa ve net:Yönetim bu işi bilmiyor.Zaten yönetim başa gelirken paradan çok söz ediyordu.Yani sırf paralı oldukları için başa geldiler.Ama onu da yapamadılar.Battıkça battılar.Bu durumda ancak sportif başarıyla kurtuluruz.Yoksa onu sat bunu satla olmaz bu iş.

Cem Yavuz
15.01.2007, 15:57

kLÜBÜN İTİBARI İÇİN VERİLDİ...
kESKE VERİLMESEYDİ VE BU ADAMLARIN KEPAZELİKLERİ İFŞA OLSAYDI...
Aynı hata 2, kez yapıldı...
MAY ın son döneminde de aynı hata yapıldı...Sonra da camia tıpış tıpış o paraları ödemek zorunda kaldı....
Sişmdi de aynı hata ....
Bakalım bunların pisliklerini kim temizleyecek...

Faik Yılmaz
15.01.2007, 16:00
tabiki sonuçta iş bi şekilde biz taraftara kalacak... borç olduğu için oyucu alınamayacak... bilet fiyatları artacak..... vs vs sonucu BA-ŞA-RI-SIZ-LIK olarak geri dönecek.....

Özgür Öztürk
15.01.2007, 16:01
Karadenizin azgın sularında gemimiz su aldı batıyoruz, engel olan yok. Herkes kendi derdine düşmüş. Allah yardımcımız olsun

Taner Gündoğdu
15.01.2007, 16:02
marcelinho 3,3 milyon euroya mı satıldı? yok daha neler... 2,7 milyon euroya satıldı.
saydıkların sadece bir iki tane sabit örek. kiki musampaya verilen peşin para,lazaroni faciası daha bir sürü şey. borç 6-7 trilyon olsa keşke. son mali kurulda yanlış hatırlmıyorsam 20 küsür milyon dolardı.

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 16:05
marcelinho 3,3 milyon euroya mı satıldı? yok daha neler... 2,7 milyon euroya satıldı.
saydıkların sadece bir iki tane sabit örek. kiki musampaya verilen peşin para,lazaroni faciası daha bir sürü şey. borç 6-7 trilyon olsa keşke. son mali kurulda yanlış hatırlmıyorsam 20 küsür milyon dolardı.

22 milyon dolar diye açıklanmıştı...

Cengiz Çubukcu
15.01.2007, 16:07
kulübü bu kadar borca sokan bu yönetim azıcık zoru görmeye başlasın kaçıp gidecek . gelecek olan yeni yönetim bir 3 sene bu borçları temizlemekle uğraşır, kulüp hedef küçültür ve taraftara seslenerek bizden 2 sene birşey beklemeyin denilir, falan filan..sonra borçlar kjapanırt kulüp düzlüğe çıkar, kurumsallaşma hamleleri vs...sonra kulüpten nemalanmak isteyen yeni insanlar çıkar...
bu döngü böyle devam eder gider..

Faik Yılmaz
15.01.2007, 16:10
ödediğiniz aidatlar aldığınız biletlerin paraları

size YOL-SUZ-LUK olarak geri dönecektir......

klübün trilyonlarca lirası boşuna heba edilmiştir sorumlularının bu zararı scebinden karşılamalarını yada itibarını kurtarmak için geldikleri siyasi partinin şemsiyesi altına acilen gitmelerini talep ediyorum...

Ozan
15.01.2007, 16:22
22 milyon dolar diye açıklanmıştı...

nuri yönetimi gelmeden önce borçlar 4 trilyona kadar inmişdi . yine batırdılar kulübü :mad: .bıkdım bu saçma yönetimden . doğru düzgün yürütemiyorlar görevlerini ...

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 16:51
nuri yönetimi gelmeden önce borçlar 4 trilyona kadar inmişdi . yine batırdılar kulübü :mad: .bıkdım bu saçma yönetimden . doğru düzgün yürütemiyorlar görevlerini ...

bi de buna fatih ten gelen 14-15 trilyonluk net parayı da ekle.
önceki yönetimler enayiydi sanki satmadılar fatih i gökdeniz i..
bi akıllı bunlar ...

Ömer Gedikli
15.01.2007, 17:02
Tek nedeni dışardan oyuncu almaya çalışmak deperi yüksek olan oyuncu süperdir diye düşünüyorlar.Trabzonu arasan bütün türk kuluplerine yetecek topcu çıkarırsın hemde ucuza.Biz Artık süperstar, dünya yıldızı istemiyoruz.Fatihler, Aliler, Şenollar istiyoruz.Altyapıdan gelen taraftarı heyecanlandıracak futbolcu istiyoruz.

Taner Gündoğdu
15.01.2007, 17:06
ama alttan gelen oyuncuya da sabredemiyoruz! böyle yönetici istemediğimiz gibi tayfunlara küfür eden taraftarda istemiyoruz!!!

Emorfo
15.01.2007, 17:16
Erdal abi güzel konuya değindin.
Borç olayında tamamen yönetimin basiretsizliğini ve beceriksizliğini görüyoruz. Bu yönetime başından beri destek veren birisi olarak en büyük korkumdu bu tablo. Yine popülist transfer politikaları yine sen, ben kavgası. Halbu ki hiç gerek yoktu bunlara, bütün güçleri ile stad projesine yoğunlaşsaydılar. Fatih Tekke'den gelen para bu uğurda haycansaydı fena mı olacaktı. Trabzonspor'un bu tablosu ve hala devam eden yönetimin basiretsizliği bize pahalıya patlıyor. Olurya Nuri ve ekibi istifa felan ederse Trabzonspor'a verdikleri zararları ödemek zorundalar. Uğradığımız manevi zararları saymıyorum bile. Trabzonspor'u uçurumun eteğine süreklemeye kimsenin hakkı yok. Sezon başında dengeleri bozmayacağız diyenler feleğimizi şaşırttı. Bunu haketmiyoruz, bu acılar belki stad uğruna çekilebilirdi fakat o projede yalan olmak üzere. Bu işi düzetemezlerse istifa edip giderlerse dünyada ve ahirette iki elimiz yakalarında olacak.

Erdem Keser
15.01.2007, 17:21
paso topcu satiyoz ustelik bi yatirimimizsa yok topcu aldigimizda yok yine borclu cikiyoruz ne oldu da bu kadar borca girdiler yediler mi parayi karilarla kizlarla 30 trilyon parada kariyla kizla yemeyle bitecek para degl ki kardasum

Sefaenes
15.01.2007, 17:45
ya bu paralar nereye gittigi belli degilmi fatihden gelen paralar nereye uctuhani marcelinhonun parasini sözde baskan verecekti yoksa hepsi gibi oda laftan ibaretmiydi. Ya bu sözde yünetim bizi hem maddi hem manen batirmak icin eindn geleni yapiyor ama bizim elimizdende hic bir sey gelemiyor ancak bakiyoruz.

metehan
15.01.2007, 17:57
Klubün ciddi bir borç yükü altında olduğunu ben de sağdan soldan duyuyorum. Ama bunun detayı hakkında bilgim yok. Ama şurası bir gerçek ki, bu iş böyle devam ederse, ileride TS'u yönetecek kişiler bulmakta zorlanırız. Bu modelden canı yanmış bir camianın, dönüp aynı yanlışa sarılmasını izah etmek güç.

WERTHeR
15.01.2007, 18:47
Trabzonspor kulübüne üye olmak bir şereftir. Üstelik delege olup yönetim kurulunun seçiminde falan oy kullanmak daha büyük bir şereftir. Bu üyelik insanlara hava atmak için kullanılmamalıdır. Gerekleri yerine getirilmelidir. Eminim aramızda üyeler belkide delegeler vardır. Bu yönetimi onlar seçip getirdiler. Başta haklı olabilirlerdi. Yalnız bu yönetimi def etmek yine onların görevidir. Ben kulübe üyeyim demekle kulüp üyesi olunmaz. Hele hele bu kulüp trabzonspor ise hiç olunmaz. Görevinizin ve onurunuzun gereklerini lütfen yapınız ve harekete geçiniz...

WERTHeR
15.01.2007, 18:48
ya bu paralar nereye gittigi belli degilmi fatihden gelen paralar nereye uctuhani marcelinhonun parasini sözde baskan verecekti yoksa hepsi gibi oda laftan ibaretmiydi. Ya bu sözde yünetim bizi hem maddi hem manen batirmak icin eindn geleni yapiyor ama bizim elimizdende hic bir sey gelemiyor ancak bakiyoruz.
marcenin parasını başkan verecek olsaydı fatihin transfer parası geldikten sonra marce alınırmıydı?

Travelair
15.01.2007, 18:48
Hesapların incelenmesi gerekir. Borcu kim yapmışsa sorumluluğu da onların almaları gerekir.

Bu arada Marcelinho 2,7 civarı, Fatih ise 7,4 Fatih'e göre, 7,2 Başkana göre hatırladığım kadar.

WERTHeR
15.01.2007, 18:50
Erdal abi güzel konuya değindin.
Borç olayında tamamen yönetimin basiretsizliğini ve beceriksizliğini görüyoruz. Bu yönetime başından beri destek veren birisi olarak en büyük korkumdu bu tablo. Yine popülist transfer politikaları yine sen, ben kavgası. Halbu ki hiç gerek yoktu bunlara, bütün güçleri ile stad projesine yoğunlaşsaydılar. Fatih Tekke'den gelen para bu uğurda haycansaydı fena mı olacaktı. Trabzonspor'un bu tablosu ve hala devam eden yönetimin basiretsizliği bize pahalıya patlıyor. Olurya Nuri ve ekibi istifa felan ederse Trabzonspor'a verdikleri zararları ödemek zorundalar. Uğradığımız manevi zararları saymıyorum bile. Trabzonspor'u uçurumun eteğine süreklemeye kimsenin hakkı yok. Sezon başında dengeleri bozmayacağız diyenler feleğimizi şaşırttı. Bunu haketmiyoruz, bu acılar belki stad uğruna çekilebilirdi fakat o projede yalan olmak üzere. Bu işi düzetemezlerse istifa edip giderlerse dünyada ve ahirette iki elimiz yakalarında olacak.

Onca borcun içinde stadın hayal olduğunu sonunda görebildiğinize sevindim.(kişisel değil stadyum hayaline kananlaradır sözüm)

cakir28
15.01.2007, 18:58
Bu Baskanin vermis oldu Paralar gelir giderlerde sabit dutuldumu acaba..yada hicmi para vermedi..

WERTHeR
15.01.2007, 19:07
Bu Baskanin vermis oldu Paralar gelir giderlerde sabit dutuldumu acaba..yada hicmi para vermedi..

Bu sorunun cevabı bende başkanın yüzünde belli. Bir daha bakın şöyle alıcı gözle o adamın cebinden para çıkarmı:)

Emre B.
15.01.2007, 19:08
2 pas yapamayan adamlara trilyonlar verirsen, şampiyon olmamış bir takımda her isteyene iyileştirme yaparsan böyle olur.

DURAS
15.01.2007, 19:11
Trabzonsporumuzun borç batağında olduğunu düşünmüyorum, bir büyük takım için bu borçlar çok önemli değil istanbul basını borçla korkutarak ilerlememizi istemiyor olabilir veya buna benzer durumlar, ancak ne yaptığını bilmeyen bu yönetimle bir iş yapmakda mümkün değil

WERTHeR
15.01.2007, 19:12
Trabzonsporumuzun borç batağında olduğunu düşünmüyorum, bir büyük takım için bu borçlar çok önemli değil istanbul basını borçla korkutarak ilerlememizi istemiyor olabilir veya buna benzer durumlar, ancak ne yaptığını bilmeyen bu yönetimle bir iş yapmakda mümkün değil

Giderek küçüldüğümüzün ne zaman farkına varacağız

Salih61
15.01.2007, 19:32
Fatih TEKKE den gelen para nerde?
Asıl soru bu...

cakir28
15.01.2007, 19:41
Asil soru bu kadar borc nasil oldu..

Salih61
15.01.2007, 19:42
ceplerine attılar ne oldu sandınız ki hırsızlar ne olucak bunların hesabını bir bir verecekler istifa etmekle kalmayacaklar hepsi kulupden ihraç edilecekler hırsızlar hırsızlar hırsızlar

Gürkan
15.01.2007, 20:20
bu şartlarda borc batagında olmaması garıp olmazmıydı.

geronimo_61
15.01.2007, 20:23
olay aslında tam da başkanın ve adamlarının yaşadığı ileriye ket vurma sendromu olarak adlandırılabilir...

Tuğlanın normalini alıp evin en kralını satarak para kazanılır. bilmedikleri tuğla yerine koydukları futbolcuların yıllık ödemeleri olduğudur..

bilmedikleri trabzonsporun inşaat şantiyesi olmadığıdır.

bilmedikleri trabzonsporun şahsiyeteine ve kasasına zarar vermeleridir. kulübün çıkarları adına deyipte transferlri son güne bıraktıklarında kendilerine göre belki de 100-200 bin YTL para kazandırmışlardır.

Bilmedikleri maç başına galibiyetimiz durumunda alacağımız olan yaklaşık 250 000 YTL olduğudur.

Bilmedikleri kulüpte 3 ay görev yapan bir adama 1,3 Milyon dolar verilmeyeceğidir.

bilmedikleri 30 küsur futbolcu satın alınarak takım oluşturalamayacağıdır.

bilmedikleri uefa kupasına katılamayarak büyük bir maddi gelirden olduğumuzdur.

bilmedikleri ağlayarak bazıı gruplara paralar yedirilerek yöneticilik yapılamayacağıdır.

velhasılı kelam
daha kötüsü de bu yönetimle bizi beklemektedir.

WERTHeR
15.01.2007, 20:30
olay aslında tam da başkanın ve adamlarının yaşadığı ileriye ket vurma sendromu olarak adlandırılabilir...

Tuğlanın normalini alıp evin en kralını satarak para kazanılır. bilmedikleri tuğla yerine koydukları futbolcuların yıllık ödemeleri olduğudur..

bilmedikleri trabzonsporun inşaat şantiyesi olmadığıdır.

bilmedikleri trabzonsporun şahsiyeteine ve kasasına zarar vermeleridir. kulübün çıkarları adına deyipte transferlri son güne bıraktıklarında kendilerine göre belki de 100-200 bin YTL para kazandırmışlardır.

Bilmedikleri maç başına galibiyetimiz durumunda alacağımız olan yaklaşık 250 000 YTL olduğudur.

Bilmedikleri kulüpte 3 ay görev yapan bir adama 1,3 Milyon dolar verilmeyeceğidir.

bilmedikleri 30 küsur futbolcu satın alınarak takım oluşturalamayacağıdır.

bilmedikleri uefa kupasına katılamayarak büyük bir maddi gelirden olduğumuzdur.

bilmedikleri ağlayarak bazıı gruplara paralar yedirilerek yöneticilik yapılamayacağıdır.

velhasılı kelam
daha kötüsü de bu yönetimle bizi beklemektedir.

Ben bu ağlama konusuna takıldım. Yav ağlayan adamdan yönetici mi olur. Madara olduk elaleme...

Abdallı61
15.01.2007, 20:50
Çünkü 100.000 üye kampanyasına destek verilmiyor.

bu yönetim varken üye olacaksam bile olmam arkadaş, bunlara 100 trilyon verseler iki günde 200 trilyon borç yaparlar

Emre B.
15.01.2007, 20:57
bu yönetim varken üye olacaksam bile olmam arkadaş, bunlara 100 trilyon verseler iki günde 200 trilyon borç yaparlar
Zaten yönetime üye olmuyosunuz.Klübe üye oluyosunuz.

Enes Berfin
15.01.2007, 21:00
Yönetimin Borc altina girme sebepi bana göre sadece Transfer Politikalarindan kaynaklanan sorunlardir, ahh nurii ahh haciosmanoglu ve digerleri siz adam olmayacaksiniz.

volkanferhan
15.01.2007, 21:18

bu kampanyaylan yönetimin ne alaksı var ben geçenlerde oldum meselaa..

volkanferhan
15.01.2007, 21:20
borç bence transfer politikası ve gelir zincirinin iyi bir şekilde işlemeyişi.abuk sabuk yerlere oyunculara para verilmesi ve futbolculara iyileştirme yapılması..

pReN@_61
15.01.2007, 21:22
bence bu çok iyi halimiz...(!!)
kimbilir daha neler göreceğizzz

volkanferhan
15.01.2007, 21:23

ALLAH beterinden saklasın..

tiredman
15.01.2007, 21:25
ne demiş milli şairimiz
"yeis(ümitsizlik) öyle bir bataktır düşme boğulursun
azmine sarıl sımsıkı bak ne olursun"

pReN@_61
15.01.2007, 21:27
ne demiş milli şairimiz
"yeis(ümitsizlik) öyle bir bataktır düşme boğulursun
azmine sarıl sımsıkı bak ne olursun"

o güzeL sözü çalışkan yönetimimize(!!!) söylemek gerekir....

Atalay
15.01.2007, 21:43
Benim oturdugum yerde küçük bir mahalle bakkalı var bunlar orayı bile yönetemez!!!

Enes Berfin
15.01.2007, 21:50
Benim oturdugum yerde küçük bir mahalle bakkalı var bunlar orayı bile yönetemez!!!

Püheheh bak orasi dogru abi :D

Ozan Yazıcı
15.01.2007, 21:53
bu ampullerin ağababaları memleketi adam gibi yönetebiliyor mu ki, bu tosuncuklar kulübü yönetebilsin..
faruk özak'a pasif kaldı, şampiyonluğu fenere kaptırdı diye kızıyordum
atay aktuğa bir adam almadı diye kızıyordum
ulan bunların hangi yaptığına kızayım şaşırdım be.. allah belalarını versin..

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 21:55

bakkalda çok çeşit var. bu kadar kalem mal ooo.
sakızı, gofreti, unu yağı ekmek şeker.......
veresiyeleri tut bi taraftan.
yönetici abilerimizin devreleri yanar bu hesabı yaparken....
1 yılda ona da kepenk kapattıracaklarına şüphem yok.

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 21:57
bu ampullerin ağababaları memleketi adam gibi yönetebiliyor mu ki, bu tosuncuklar kulübü yönetebilsin..
faruk özak'a pasif kaldı, şampiyonluğu fenere kaptırdı diye kızıyordum
atay aktuğa bir adam almadı diye kızıyordum
ulan bunların hangi yaptığına kızayım şaşırdım be.. allah belalarını versin..

faruk özak ın da atay bey in de istifası istenirken diller söylese de insanlar bunu yürekleri burkula burkula söylüyorlardı.
bu yönetimin istifasını isterken içi en hafifinden cız eden var mı?

geronimo_61
15.01.2007, 22:03
hesap Defteri Sayfa 16

Kulüp Harcamları

100- KASA 1300000 $
672- Lazaroni 1300000$

100- KASA 200.000 $
673- Kanca 200.000$

100- KASA 2.000.000
674- Melihçiğim 2.000.000

100- Kasa 100.000
675-GTT 100.000

100- Kasa 1.000.000
676-Managerler 1.000.000

100-Kasa
677- Stad Projesi 1.000

Notlar: Rakamlar Tahmini Niteliktedir.

Açıklamalar

GTT: Gerçek Trabzonspor Taraftarı !

Mehmet
15.01.2007, 22:27
Konunun aciliyeti ve önemi için Erdal abiye teşekkürler.

Fazla bişey yazmama gerek yok
zaten yazacağımızı yazıyoruz herzaman yazdık.
Testi kırılmasın diye ikaz etmeye çalıştık.

Malesef Trabzonspor'a yönetici olarak gelenler bir öncekilerden daha basiretsiz oluyorlar ve adeta Trabzonspor'dan acı çıkartır gibi yerin dibine batırıyorlar hem takımı hem taraftarı..

Daha 2 sene önce Türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımıydık.
Takımın borcu da yoktu.. İyide kadroya sahipti.. Ertesi sene şampiyonluğa çok yakın gibi görüntü ve parlak başarılar vardı. Ama gelin görünkü nerden çıktı bilemeyiz şampiyonluğa oynayacak takımın defansını yıktılar.. Kaleci Petkoviç Sivasspor'a Tolga Seyhan Rusya'ya gönderildi. Yerleri kapatılmadı. Arkasından iyi sonuçlar beklediğimiz sene heba olarak yönetim değişikliğiyle Nuri Albayrak işi devraldı.. Ama oda baştan fos çıktı. İlk işi 3. ve 2. liglerden futbolcular toplamak oldu. Oysa bunlara gerek yoktu. Trabzonspor bu tür futbolcular ilemi yola devam edecekti vizyona çıkabilecekti?
Sonunda bunlarlada olmayacağını anladılar ama yine Trabzonspor'a uygun futbolcu alamadılar..Bu arada eldekiler de gitmeye başladılar.. Bu gün bir kaç sene öncesinden elimizde 2 topcu kalmış.. İskelet ile bu kadar oynarsan olacağı budur. Kimbilir ne dümenler ile alındığı belli olmayan Marcelinho ve MUSAMPA ne işimize yaradılar ki? Beceriksizlik bunlar. Madem her maç oynatmayı düşünmediğiniz elin adamlarına bu kadar parayı heba ettiniz.
Ziya Doğan'ın inatları da Şenol Güneş'in inatlarından daha fazla. Kaç maçtır Musampa'yı oynatmadı. Neymiş adam maç başına para alıyormuş daha neler..

Trabzonspor
Petkoviç, Tolga ve FATİH TEKKE gibi oyuncuları sattı iyi paralar kazandı.
Borsaya açıldı Borsadan para aldı.. Hem bir kaç sene öncesinde Trabzonspor'un borcu yok elinde parası var deniyordu.. Eee ne oldu şimdi bu paralar.. Galatasaray Avrupa şampiyonu oldu borç batağına girdi. Birileri parayı hortumladı. Bizdeki de heralde böyle şeyler. Yada çar çur işler. Ne diyelim biz kahroluyoruz bunları duyunca görünce..
Bir kere kaliteli iş yapacak adam elindeki iyi malzemeyi atmaz. Siz Tolga gibi
Petkoviç gibi F.Tekke gibi oyuncuları sattınız işinize geldiği gibi iyi paraya satma palavrası yaptınız ne oldu karmı ettiniz.. Bütün maçları kaybetiniz ne karınız olduki.. İtibarınızıda kaybettiniz.. Tutturdunuz bir İlhan Cavcavvv ve futbolcuları ne var ortada. Demek ki benim canım Trabzonspor'uma artık kimse gelmek istemiyor. ben size daha ne diyeyim.
Çok ümit bağladığımız Nuri Albayrak gücünü gösteremedi ilk olarak amatör oyuncular peşinde koşarak bizi oyaladı. Ziya Doğan'a da güvenmiyorum bu saatten sonra.. O da Trabzonspordan acı çıkartıyor.. Bıraksın palavraları artık.
İyi yapıştı oraya bıraksın Trabzonspor'un yakasını. Takımda futbolcu kalmamış F.Akyel gibi Musampa gibi oyuncusunu oynatmıyor.. Ah ah yazdıklarıma da üzülüyorum velhasıl.

Egemen Yılmaz
15.01.2007, 22:35
iş bilmez, paralı(!) başkanlar, yönetimler yüzünden.....

Emre7
15.01.2007, 22:57
suç hem yönetimde hemde taraftarda

çünkü taraftar ki 4 ayda bir hoca değiştirecek yönetim ki heyacandan mı denir tecbüresizlikten mi denir veya yöneciliği bilmemesinden mi denir yada hepsi mi denir bilmem ama bundan dolayı abuk sabuk futbolcu vede hocaları takıma çağırması ve eldekileri ni göndermesi... benim bildiğim fatih tekke haricinde 1 tane adamduymadım kar ettiğimizi haaa doğru marcede war ....

HALİT KARAKAŞ
15.01.2007, 23:07
Arkadaşlar,borç batağına doğru gittiğimiz acı gerçek.şöyleki,,,,lazoroniye verilen tazminat,ziyanın alacağı para,musampa vb rakamlar korkunç,peki gelen paralar,marcelinonun parasını başkan kendi verecekti,verdimi? fatih ve cola turkadan alınan paralar nerde,ne oldu?gibi bir sürü işler kısacası ortalık toz duman olcak,,,hadi hayırlısı demekten başka çözümü olan varsa bir adım öne çıksın,,,,,,HOŞÇAKALIN,,,,

Hüseyin Çümen
16.01.2007, 02:39
bu yönetim futboldan anlamadıı için sürekli transfer yaptılar yanlış antrönçr seçimleri yüzünden tazminatlar falan filan derken gitti dünyanın parası

tsanimer
16.01.2007, 11:13
borcumuz azdır
alacağımız vardır
takım iyi yoldadır
hedef çok büyüktür
ama 13.yüz küme düşüyoruz
olsun

yani

keyfim tam paşa keyfi halim itlerden beter

cabri
17.01.2007, 16:39
Albayrak, inşaat firmasını böyle yönetsin de göreyim onu... Kendi paraları değil ya ellerindekini böyle rahatça çarçur edebiliyorlar. Bizim dt ye ödediğimiz abonelik ücretleri, seyirci hasılatları, milyonlarca Trabzonspor taraftarının sırtından gelen reklam gelirleri.... bu paralar onların cebinden çıkmıyor tabi... Yazıklar olsun bu zihniyete.
Sorumluluğu yok bu işin, şirketin batmıyor, para kaybetme riskin de yok en kötü bir daha seçmezler...

Özkan Sümer, o günlerde kimin gazına geldiyse artık, ayranı yok içmeye ....... misali kulübü kurtarma işine soyunmuştu. Kurtarma operasyonu ile 2.ligin kapısından dönmüştük son hafta. Hadi kurtarın gene da... MAY dönemlerini de hatırlıyorum bu kadar rezalet yaşanmamıştır tarihte. Gün bügündür!! Hadi.... Kurtarıcı Sümer o zamanlar MAY ın maaşlı elemanı idi, bugün de Albayrak ın maaşlı elemanı... bakalım tarih tekerrür edecek mi??

Murat61
17.01.2007, 16:45
sen her aldıgın adama pesin odeme yaparsan baskan ve yonetimdede is yoksa olacagı budur

Mesut AKYILDIZ
17.01.2007, 16:58
Merak ediyorum kulübü bu kadar borca sokan başkanımız Marcelinhodan gelen parayı, bu futbolcunun bonservisini ben ödemiştim diyerek cebine mi koydu yoksa kulübün hesaplarına mı aktardı? Bunu da bir açıklasa iyi olur.

Mehmet Fatih Yavuz
17.01.2007, 17:00
Merak ediyorum kulübü bu kadar borca sokan başkanımız Marcelinhodan gelen parayı, bu futbolcunun bonservisini ben ödemiştim diyerek cebine mi koydu yoksa kulübün hesaplarına mı aktardı? Bunu da bir açıklasa iyi olur.

marcelinhonun parasını ödediği de tevatür...
ilk taksit kulüpten çıkmış.
Allah a emanet yönetiliyoruz.

Hekimoğlu
17.01.2007, 19:43
borcumuz olabilir ama borç batağında olduğumuzu sanmıyorum.

sarman61
18.01.2007, 10:55
Bakıyorumda burda hiç hesap işinden anlamayanlar bile yazıp duruyor tabi doğrudur. Çünkü bekara karı boşamak kolaydır. Bu klüp içindeki hesapları hiç bileniniz var mı. Acaba yok bu kadar para geldi yok bu kadar para gitti. Biliyormusunuzda yazıyorsunuz. Yoksa bilmeden mi ezbere mi yazıyorsunuz sizleri anlamıyorum. Trabzonspor borsaya açıldı bilmem bunu biliyormusunuz. Tam hazır olmadığı halde alel acele borsaya açıldı. Bu trabzona ne getirdi ne götürdü biliyormusunuz. Sayın atay aktuğ buradan gelen para ile borçları ödedi. Sonra ne dedi klubün borcu yok. Peki bu hisseleri satın alanlara yapılan ödemeleri biliyormusunuz acaba. Yada eski yönetimin gitmeden önce sezon öncesi yaptığı iyileştirmeleri biliyormusunuz. Benim burada karşı olduğum tek suçlu bu yönetim miş gibi gösterilmesi. Diğer yönetimler zamanında ki hatalarında bu yönetim üstüne kalması gerçekten yazık. Bunlarında hatası var elbette. Bunlar suçsuz demiyorum ama tüm suçuda bunların üzerine atmayın.

Vede tam bilmediğiniz konular hakkında böyle olmuş böyle harcanmış gibi sanki gerçekten olayın içerisindeymiş gibi yazmayın. Bu beni sinir ediyor. Vede bu rakam veren arkadaşlardan ricam olacak. Ellerindeki belgelerin bir örneğini bana mail olarak gönderebilir lermi. Herhalde ellerinizde bir belge var ki. Bu kadar kesin yazıyorsunuz. Bende istifade etmek isterim.

Cem Yavuz
18.01.2007, 11:31
Bakıyorumda burda hiç hesap işinden anlamayanlar bile yazıp duruyor tabi doğrudur. Çünkü bekara karı boşamak kolaydır. Bu klüp içindeki hesapları hiç bileniniz var mı. Acaba yok bu kadar para geldi yok bu kadar para gitti. Biliyormusunuzda yazıyorsunuz. Yoksa bilmeden mi ezbere mi yazıyorsunuz sizleri anlamıyorum. Trabzonspor borsaya açıldı bilmem bunu biliyormusunuz. Tam hazır olmadığı halde alel acele borsaya açıldı. Bu trabzona ne getirdi ne götürdü biliyormusunuz. Sayın atay aktuğ buradan gelen para ile borçları ödedi. Sonra ne dedi klubün borcu yok. Peki bu hisseleri satın alanlara yapılan ödemeleri biliyormusunuz acaba. Yada eski yönetimin gitmeden önce sezon öncesi yaptığı iyileştirmeleri biliyormusunuz. Benim burada karşı olduğum tek suçlu bu yönetim miş gibi gösterilmesi. Diğer yönetimler zamanında ki hatalarında bu yönetim üstüne kalması gerçekten yazık. Bunlarında hatası var elbette. Bunlar suçsuz demiyorum ama tüm suçuda bunların üzerine atmayın.

Vede tam bilmediğiniz konular hakkında böyle olmuş böyle harcanmış gibi sanki gerçekten olayın içerisindeymiş gibi yazmayın. Bu beni sinir ediyor. Vede bu rakam veren arkadaşlardan ricam olacak. Ellerindeki belgelerin bir örneğini bana mail olarak gönderebilir lermi. Herhalde ellerinizde bir belge var ki. Bu kadar kesin yazıyorsunuz. Bende istifade etmek isterim.

İYİLEŞTİRMELERE TAMAM...
TAMAMEN HAKLISIN...
BU KEPAZELERİ O BÜYÜK HATALAR BASIMIZA MUSALLAT ETTİ...
FAKAT,
SU AKTUĞ DÖNEMİNDE ÖDENEN BORÇLARI AÇIKLARMISIN...
HANGİ BORÇLAR ÖDENDİ DE 30 MİLYON DOLAR BİTTİ...
AYRICA FATİH TEKKE DEN GELEN PARALAR NERDE...
AÇIKLADA BİR ÖĞRENELİM....
AYRICA BONSERVİSSİZX ADAMA 700BİN DOLAR VERMEK
ONUDA BİR AÇIKLADA ÖĞRENSİN MİLLET....

Murat'
18.01.2007, 12:00
bu noktaya gelmemizdeki birinci etken borsaya açıldıktan sonra atay aktuğun başlattığı iyileştirme saçmalığıdır...ikinciside çar çur edieln paralar...

sarman61
18.01.2007, 12:04
@Cem Yavuz

Ben klübün hesabını çok iyi bilmiyorum. Ama gazetede medyada klüp tarafından yapılan açıklamarı çok dikkatli okurum mümkün olduğunca hatırlamaya çılışırım. Benim hatırladığım. Sayın Albayrak. Fatih Tekke den gelen para ile klübün satılan hisselerini geri almak için kullanacaktı sebebi ise. Hane o çok süper icraat mış gibi gösterilen borsaya açılma. Vede klubümüze getirdiği ek gider yükümlülüğü. Bu yükümlükten biraz olsun kurtulmak için hisseleri geri alacaklardı. Gerçi yazmıştım ama Tekrardan yazayım. Bu borçta Albayrakın suçu yok demiyorum. Ben tüm suçun Albayrakın mış gibi gösterilmesine kızıyorum. Onunda suçları var. yapılan yanlış transferler ve ödenen tazminatlar. He bu arada unutmuş yazmaya jun vakaasını unutmayalım. Hatırladığım kadarı ile Bu futbolcunun bonservisinin büyük bir kısmı bu yönetim kısmında ödendi. Ne büyük hezimet dimi. 3,5 milyon avro. Hiç değilse bu yönetim böyle bir transfer yapmadı.

Travelair
18.01.2007, 12:30
Herhalde kulübü borçlandırarak kendilerine bağımlı hale getirmeye çalışmıyorlardır?

erdal6167
18.01.2007, 12:32
ya batkta değil bence ha batağa doğru bir ilerleme vardı belki yarıda cok fazla para harcayıp yine savursalar bir batak olabilirdi ama yapmadılar, 20 milyon dolra bir obr vardı enson, en kötü yine öyle olmuştur.

ts_fan
18.01.2007, 12:35
Travelair, aynen o dediğini yapıyorlar.Bu gidişatla da önümüzdeki ilk seçimde Trabzonspor'a aday olabilecek bir başkan adayı ve yönetim kurulu olmayacak gibi görünüyor!Bu yüzden halihazırdaki yönetime yapılmış olan ''Kulübü seçime götürün!'' çağrısını hep sıcak tutmalıyız!

Faik Yılmaz
18.01.2007, 12:39
1- teknik kapasitesi düşük futbolculara yapılan gereksiz iyileştirmeler.....

2- lazaronın transferi geri gönderilmesi ve ziya hocanın gelmesi ( yaklaşık 3 milyon dolar)

3-başarısız sonuçlar nedeniyle naklen yayın gelirlerinde düşme

4- başarısız sonuçlar nedeniyle stad gelirlerindeki azalmalar.

5- aldığımız cezalar nedeniyle seyircisiz aoynana maçlar.

6- bu yönetimin yaptığı 20 den fazla gereksiz transfer

7- Ts clupların beceriksiz yönetimi sonucu ek gelir imkanlarının azalması

8- trabzonspor dergisinin geç gelmesi , içeriğinin kötüleşmesi alına başarısız sonuçlar nedeniyle trajının ve reklam gelirlerinin azalması ( ilk yayınlandığında 20 binden fazla idi şimdi çok daha az)

9- yarım sezon sonra serbet kalacak bir adama 2 ytilyon lira bonservis veren.. sonra risppede ayın para verildi ve sözleşmesinde 6 ay sonra kendisi isterse gidebilir diye madde koyduran bu şekilde 4 trilyon lira verip 1 transfer bile yapamayan bir yönetim.....

10- cebinden 1 kuruş bile katmayan sadece reklamını yapmaya gelmiş yöneticiler

Ba®ış
18.01.2007, 12:45
sezon sonuda sözleşmesi bitecek 30 yaşındaki futbolcuyu ara transfer döneminde 1 milyon yuro gibi bedel ödeyerek takıma katıyorsan,takımın başına getirilmesi hata olan bir teknik direktörü getirip 5 maç sonra tazminat verip yolluyorsan,celaleddin,çağdaş gibi vasat oyunculara trilyonlar akıtıyorsan,gelir getirebilecek olan TS clubları kapatmayı düşünüyorsan,kulubun borç batağında olması gayet normal bence............

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 12:47
@Cem Yavuz

Ben klübün hesabını çok iyi bilmiyorum. Ama gazetede medyada klüp tarafından yapılan açıklamarı çok dikkatli okurum mümkün olduğunca hatırlamaya çılışırım. Benim hatırladığım. Sayın Albayrak. Fatih Tekke den gelen para ile klübün satılan hisselerini geri almak için kullanacaktı sebebi ise. Hane o çok süper icraat mış gibi gösterilen borsaya açılma. Vede klubümüze getirdiği ek gider yükümlülüğü. Bu yükümlükten biraz olsun kurtulmak için hisseleri geri alacaklardı. Gerçi yazmıştım ama Tekrardan yazayım. Bu borçta Albayrakın suçu yok demiyorum. Ben tüm suçun Albayrakın mış gibi gösterilmesine kızıyorum. Onunda suçları var. yapılan yanlış transferler ve ödenen tazminatlar. He bu arada unutmuş yazmaya jun vakaasını unutmayalım. Hatırladığım kadarı ile Bu futbolcunun bonservisinin büyük bir kısmı bu yönetim kısmında ödendi. Ne büyük hezimet dimi. 3,5 milyon avro. Hiç değilse bu yönetim böyle bir transfer yapmadı.

üstadm bu sölediğinin anlamı bu yönetim genel anlamda başarılı olmasa da ticari açıdan başarısız değil.
şimdi bana bi açıkla ben de bileyim :
sayın albayrak eline aldığı kulübün borcunu 3 katına çıkarırken başarısızlık demiyorum mali kepazelikten nasıl söz etmemeliyiz?
hem de bu mali yamukluğu bir oyuncuyu nakit 13-14 trilyon paraya satmışken becerebilmeleri bir anti-mali deha olduklarının ispatı değil de nedir?
hiç istanbulda Ts Club gezdin mi?
neredeyse hiçbirinde mal kalmadı, kapanacaklar yakın zamanda.
dergi nin bir atay bey zamanındaki haline bak bir de bugün...

önceki yönetimde kalsa kalsa 2-3m dolarlık yük kalmıştır üzerlerine.
nerde yahu bu 30m dolar para.
takımı 1 yılda 35m doların üzerinde para harcayıp 13. yapmışlar,
hala başarısız değiller demenin mantığını ben bilemiyorum..
ya da anlamadım. daha açık anlat da anlatyım.
önceki yönetim jun un maliyetinin yarıdan fazlasını ödemişti zaten. bildiğim kadarı ile 3 taksidi bu yönetimde kalmıştı. onlar da 2m dolar civarında.

enkaz edebiyatı yapmasın kimse.
atay aktuğ resmi rakamlarla kâr etmiş bir futbol A.Ş bıraktı.
borçlar ileriye dönüktü.
hiçkimsenin alacağı falan yoktu takımdan.
hele bugünki gibi 3 ay topçuları maççbaşı ücretlerinden mahru bırakmak falan.
geçiniz efendim.
bu yönetimin eline 1 milyar dolar versek, yarısını havaya saçarlar. gene de şampiyon falan olamazlar.

cabri
18.01.2007, 13:06
Tomas jun ile Musampa arasında iki fark var birinin bonservisine dünya kadar para verildi kendisine ödeme yapılmıyor... diğeri bedava alındı şimdi oturduğu yerden dünyanın parasını kazanıyor.
@sarman, Herkesi bilip bilmeden konuşmakla itham ederken kendinde zaten kulüp hesaplarını bilmediğini söylüyorsun.
Aslında çok fazla muhasebe hesabı bilmeye yada eski yönetimlere çamur atmaya gerek yok... bu adamlar kendi şirketlerini adam gibi yönetirken Trabzonspor u nasıl batırırız diye özel bir gayret içindeler.

Cem Yavuz
18.01.2007, 13:23
Doğru sarman doğru...
Sen cok haklısın...
Lazoroniyi de tazminatı aktug ödedi...
Bırakın bu işleri...
Bırakın millete çamur atmayı...
Yok şirketleşme yanlış mış ta...
Madem yanlıştı sirketleşme...
ALBAYARAK EFENDİÇIKIP O ZAMAN NİYE BUNA KARSI ÇIKMADI...
O BU CAMİADAN DEĞİLMİYDİ OZAMAN...
YAPMAYIN BUNU NİYE DEMEDİ..
E DOĞRU DİYECEK FIRSATI YOKTU....
AGABABALARININ DAGITTIĞI İHALELERİN PESİNDEYDİ....
O ZAMANLAR...

AH ATAY BASKAN AH...
O YAPTIĞIN HATALAR BU GÜN BU ADAMLARLA BİZİ UGRASTIRIYOR...
BEN EN ÇOK SANA KIZIYORUM..

Külünkoğlu
18.01.2007, 13:28
Hane o çok süper icraat mış gibi gösterilen borsaya açılma. Vede klubümüze getirdiği ek gider yükümlülüğü. Bu yükümlükten biraz olsun kurtulmak için hisseleri geri alacaklardı. Gerçi yazmıştım ama Tekrardan yazayım. Bu borçta Albayrakın suçu yok demiyorum. Ben tüm suçun Albayrakın mış gibi gösterilmesine kızıyorum.

Belki de masum oldukları ilk ve tek konu budur. Kuvvetle muhtemel o zaman ki yönetim İMKB'den gelen parayı etkin bir biçimde kullanabilseydi bu halde olmayacağımıza garanti verebilirdim. Hatırlarsınız takım oturmuş Şampiyonlar ligine katılma maçları oynacağız. Transfer şart, fakat el cevap " şampiyonlar ligine katıldıkdan sonra transfer yapacağız" kaz gelen yerden tavuk esirgenmiş bir sonraki sene de göz göre göre aynı hata yapılınca bizi bu durumlara getiren süreç başlamış oldu.

Faik Yılmaz
18.01.2007, 13:34
kurumsallaşma çok önemlidir yeterki adımlar dikkatle atılmış....

ilk adımlarımız çok güzeldi faka tsonra gereğini yapamadık....

sarman61
18.01.2007, 13:47
Doğru sarman doğru...
Sen cok haklısın...
Lazoroniyi de tazminatı aktug ödedi...
Bırakın bu işleri...
Bırakın millete çamur atmayı...
Yok şirketleşme yanlış mış ta...
Madem yanlıştı sirketleşme...
ALBAYARAK EFENDİÇIKIP O ZAMAN NİYE BUNA KARSI ÇIKMADI...
O BU CAMİADAN DEĞİLMİYDİ OZAMAN...
YAPMAYIN BUNU NİYE DEMEDİ..
E DOĞRU DİYECEK FIRSATI YOKTU....
AGABABALARININ DAGITTIĞI İHALELERİN PESİNDEYDİ....
O ZAMANLAR...

AH ATAY BASKAN AH...
O YAPTIĞIN HATALAR BU GÜN BU ADAMLARLA BİZİ UGRASTIRIYOR...
BEN EN ÇOK SANA KIZIYORUM..

Cem kardeşim ya bende bir sorun var yada sen anlamak istemiyorsun. Ben Albayrak suçsuzmu diyorum. Onlarında hatası var diyorum. Lütfen gözünü seveyim yanlış yoruma sebebiyet verme. Ben tek suçlu Albayrak değil diyorum sayın külünkoğlu nickli yöneticimizinde dediği gibi bunlar bir süreçti. Suçlu tek kişi değil suçlu çok sayıda kişi. Bunu bilelim ve buna göre eleştirelim. Doğrudur lazoroniye verilen fuzuli tazminat. Klubümüzü zarara uğratmıştır. Ama bu noktada takılmayalım. Genel olarak bakalım.

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 13:50
Cem kardeşim ya bende bir sorun var yada sen anlamak istemiyorsun. Ben Albayrak suçsuzmu diyorum. Onlarında hatası var diyorum. Lütfen gözünü seveyim yanlış yoruma sebebiyet verme. Ben tek suçlu Albayrak değil diyorum sayın külünkoğlu nickli yöneticimizinde dediği gibi bunlar bir süreçti. Suçlu tek kişi değil suçlu çok sayıda kişi. Bunu bilelim ve buna göre eleştirelim. Doğrudur lazoroniye verilen fuzuli tazminat. Klubümüzü zarara uğratmıştır. Ama bu noktada takılmayalım. Genel olarak bakalım.

ya abi allahını seversen son senesinde 3 trilyon net kâr etmiş futbol A.Ş albayrk almadan önce.
bu yönetim geleli 1 sene oldu. 35m dolar uçmuş.. bunun içinde başkalarının getirdiği borç falan yok.
bunların harcadığı bu..
diğerlerinin ne harcadığının ne ehemmiyeti var 35m doların yanında.

sarman61
18.01.2007, 14:12
Peki arkadaşım sana bir sorum olacak sen bu harcamaları nerden biliyorsun. Bu yönetim zamanında yapıldığını ben şimdi burda savunma yaparım sana ama anladığım kadarı ile benim yazdıklarım boş senin açından. Çünkü senin bildiğin doğru. Baksana Atay Aktuğun klubü nasıl devrettiğini biliyorsun. Galiba devir yapılırken sana klubün mali blançosu sunuldu. Sende o bilançodan bakarak söylüyorsun.

Sana en basit bir örnek verecem. Madem borçsuz artı kasada parayla klubu devretti. Neden jun un bonservisini ödemedi. Şu anda jun sparta pragda bonservis bedelinin bir kısmına karışılık kiralandı. Bu jun kimin zamanında alındı. Atay AktuĞ bu ne demek oluyor. Demekki Atay Aktuğ bir aldatmaca yaptı klubün borcu yok derken yalan konuştu dimi. Çünkü borcu yoksa klubün neden alacaklı konumda sparta prag. Bu sade ve basit bir örnek. Yada şöyle söyleyim. Gazetelerden öğrenebildiğimiz bir durum. Ya diğer ödemeler. Atay Aktuğ a göre. Vadesi gelmemiş ödemeler borç değil. Bu mantıkla bakarsan. Şirketi batırırsın. Nitekim oda gitmekte çözüm buldu. Albayrak geldiği dönemde ödenmeyen futbolcu taksitlerinden bahsediyordu. Bunları ödedik diyordu. Peki bunlar ne. Kasada 3 milyon avro bırak. Ama diğer taraftan borç ödeme. Oldu canım.

Borsa daki hisse sahiplerine ne demeli peki. Bunlara yapılan ödemeler Fatih Tekke den gelen para kesin oraya gitmiştir.Sen borçlu bir klubü sıfır borçlu gösterirsen kasada da bu kadar para ver dersen. Hazır borsayada açıldıysan. Kusura bakmasınlar ama bu işi yapanlar bir halt anlamıyor derim. O adamlar süs için mi aldılar bu hisse senetleri. Kar paylarını isterler. Sıkıysa ödeme. Neyse bu iş böyle uzar gider. Ben namaz kılmaya gidiyorum gelince devam ederiz.

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 14:28
Peki arkadaşım sana bir sorum olacak sen bu harcamaları nerden biliyorsun. Bu yönetim zamanında yapıldığını ben şimdi burda savunma yaparım sana ama anladığım kadarı ile benim yazdıklarım boş senin açından. Çünkü senin bildiğin doğru. Baksana Atay Aktuğun klubü nasıl devrettiğini biliyorsun. Galiba devir yapılırken sana klubün mali blançosu sunuldu. Sende o bilançodan bakarak söylüyorsun.

Sana en basit bir örnek verecem. Madem borçsuz artı kasada parayla klubu devretti. Neden jun un bonservisini ödemedi. Şu anda jun sparta pragda bonservis bedelinin bir kısmına karışılık kiralandı. Bu jun kimin zamanında alındı. Atay AktuĞ bu ne demek oluyor. Demekki Atay Aktuğ bir aldatmaca yaptı klubün borcu yok derken yalan konuştu dimi. Çünkü borcu yoksa klubün neden alacaklı konumda sparta prag. Bu sade ve basit bir örnek. Yada şöyle söyleyim. Gazetelerden öğrenebildiğimiz bir durum. Ya diğer ödemeler. Atay Aktuğ a göre. Vadesi gelmemiş ödemeler borç değil. Bu mantıkla bakarsan. Şirketi batırırsın. Nitekim oda gitmekte çözüm buldu. Albayrak geldiği dönemde ödenmeyen futbolcu taksitlerinden bahsediyordu. Bunları ödedik diyordu. Peki bunlar ne. Kasada 3 milyon avro bırak. Ama diğer taraftan borç ödeme. Oldu canım.

Borsa daki hisse sahiplerine ne demeli peki. Bunlara yapılan ödemeler Fatih Tekke den gelen para kesin oraya gitmiştir.Sen borçlu bir klubü sıfır borçlu gösterirsen kasada da bu kadar para ver dersen. Hazır borsayada açıldıysan. Kusura bakmasınlar ama bu işi yapanlar bir halt anlamıyor derim. O adamlar süs için mi aldılar bu hisse senetleri. Kar paylarını isterler. Sıkıysa ödeme. Neyse bu iş böyle uzar gider. Ben namaz kılmaya gidiyorum gelince devam ederiz.

trabzonspor A.Ş dir ve her sene mali tablosunu sunmak zorundadır.
geçtiğimiz yıl futbol A.Ş nin harcamaları ile gelirleri arasındaki fakr 3 trilyon olarak beyan edildi. bunun için birazcık kurcalaman yeterli. çok büyük istihbaratın olmasına gerek yok.

jun un bonservisi neden tek seferde ödensin. tek ödeme ile transfer nerdeyse tüm dünyada bitti. par taksitlere bölünür. bunu yatı diye aktuğ u mu suçlayacağız(jun u alması konusunda ben de eleştirdim dibine dek)...

paranın zaman değeri vardır. belli zamanda parayı kasada tutar değerlendirirsin, bir ekonomist olmasam bile mühendislik ekonomisi adlı basit bir derste dahi bunları öğrendik.. o yüzden neden ödeyip şap diye kurtulmuyoruz boçlardan ifadesi ekonominin temeline zıttır.
eğer anlaştığın kulüp benden nakitte olsa vadeli de olsa 3.5m euro istiyorsa bunu vadeli ödemek kârlıdır.

şirketlerin de borçları ödeme güçleri ile alakalıdır.
şu an en basit örnek olarak fenerbahçenin borcu senin borcunun çok çok üzerindedir. ama onun yıllık geliri seninkinin nerdeyse 2.5 katı. o yüzden bu borç uzun vadeli olduğu sürece o cirodaki bir şirketi etkilemez.

kulüplerin özellikle 4 büyük kulübün naklen yayın ve sponsor+reklam gelirleri 3-4 senelik olduğu için önümüzdeki dönemdeki borçlanmalar da buna göre yapılır.

trabzonspor un borcu bu yönetim ele aldığında fatih tekke nin satıldığı fiyat kadardı yaklaşık.
aktuğ enayi miydi fatih tekke yi satmadı?
mali kongrede bu yönetimin tarihin en düşük oyu ile ibra edilmesinin sebebini de anlamamışsın sen.
yönetime nota verildi.. çünkü mali yapı bu yönetimden sonra tepetaklak duruma geldi.
bana sorsan ibra dahi edilmemesi gerekirdi ya neyse....

bu arada spor kulüplerinde birincil amaç başarıdır. ticari başarı ikinci plandadır..
Gs örneğinde olduğu gibi çok büyük borca girip tarihi başarılar yakalanırsa buna bir nebze tahammül edilebilir.
ama hem mali açıdan hem de sportif başarı açısından dibi bulmanın mazereti O-LA-MAZ.

bu arada vadesi gelmemiş bir borçla , günü gelmiş futbolcu alacaklarının ödenmemesi arasında nasıl bir alaka kurdun anlamadım.
furbolcu alacaklarını gününde ödeyememek giderek Gs olmak demektir. futbolcu bonservisini taksitlendirmenin bununla bir ilgisi yok.

Travelair
18.01.2007, 14:38
İtiraf edeyim bundan önceki, yönetim her sene 4 trilyon açık verecek diye çok endişeleniyordum :) Diğer yandan şunu da diyordum; borçlanarak büyümek lazım. Her kulüp, her kurum, her devlet borçlanarak büyüyor bu zamanda. Ama gereğini yerine getirecek, işini bileceksin. Yatırımını yapacaksın. Yoksa bilinçsiz kradi kartı kullanıcıları gibi davranırsan olmuyor işte. Bilmeden iş yaparsan sonucu bu olur

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 14:40
İtiraf edeyim bundan önceki, yönetim her sene 4 trilyon açık verecek diye çok endişeleniyordum :) Diğer yandan şunu da diyordum; borçlanarak büyümek lazım. Her kulüp, her kurum, her devlet borçlanarak büyüyor bu zamanda. Ama gereğini yerine getirecek, işini bileceksin. Yatırımını yapacaksın. Yoksa bilinçsiz kradi kartı kullanıcıları gibi davranırsan olmuyor işte. Bilmeden iş yaparsan sonucu bu olur

ya nuri beyin de bağı belli olan sayın başbakanımızıngüzel bir lafı var...

borç yiğidin kamçısıdır.. ama yiğidin...

Lucreto
18.01.2007, 14:49
Belki de masum oldukları ilk ve tek konu budur. Kuvvetle muhtemel o zaman ki yönetim İMKB'den gelen parayı etkin bir biçimde kullanabilseydi bu halde olmayacağımıza garanti verebilirdim. Hatırlarsınız takım oturmuş Şampiyonlar ligine katılma maçları oynacağız. Transfer şart, fakat el cevap " şampiyonlar ligine katıldıkdan sonra transfer yapacağız" kaz gelen yerden tavuk esirgenmiş bir sonraki sene de göz göre göre aynı hata yapılınca bizi bu durumlara getiren süreç başlamış oldu.
Burada yanlışlarla doğruları karıştırmamak gerekiyor. Borsaya açılmak yanlış bir şey değil aksine bizim için çok doğru bir adımdı.
Yanlış olan ise halka arzdan elde edilen gelirin etkin ve doğru şekilde kullanılamayışı ve sonrasında atılması gereken adımlar için gevşek davranılması oldu.
Üstüne de sportif olarak ta başarısız olmamız eklenince yönetim gitmek zorunda kaldı.
Yeni yönetim ise, eski yönetimin hatalarını düzeltemedi aksine kendileri de başka hatalar yaptılar.
Diyeceksiniz ki, hangi yönetim daha çok hata yaptı. Bu konuda bir cevabım yok ama, önceki yönetimin daha çok doğru şey yaptığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirm.

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 14:53
aktuğ yönetiminin tek hatası,
borsadan gelen para ile ne yapacağına karar vermemesidir bence.
sportif başarı içi transfer beklentilerine karşılık mı vereyim yoksa gelir getirici yatırım mı yapayım derken hem transfer dönemi bitti hem de üst üste ağır sportif başarısızlıklar geldi.
bunun üzerine gittiler.

ama ne mali durum ne de sportif acizlik bugünki kadar rezil değildi.
zaten olamazdı da.
bu duruma getirmek için büyük çaba gerekiyor.

Külünkoğlu
18.01.2007, 14:54
Lucreto değerli arkadaşım,
yazımı alıntılıyorsun sonra da "Burada yanlışlarla doğruları karıştırmamak gerekiyor. Borsaya açılmak yanlış bir şey değil aksine bizim için çok doğru bir adımdı " diyorsun. Peki ben ne demişim "İMKB'den gelen parayı etkin bir biçimde kullanabilseydi." dedim. Yanlış diye bir kelime yazım yok orda dikkat edersen. Biraz dikkat edelim de tekrar tekrar başa sarmayalım değil mi arkadaşım.

sarman61
18.01.2007, 14:54
@desertstrom61 yukarıda Atay Aktuğ borçsuz bıraktı dedin ama kendi yazdıkların ile çelişiyorsun kardeş.

"trabzonspor un borcu bu yönetim ele aldığında fatih tekke nin satıldığı fiyat kadardı yaklaşık."

"ya abi allahını seversen son senesinde 3 trilyon net kâr etmiş futbol A.Ş albayrk almadan önce.
bu yönetim geleli 1 sene oldu. 35m dolar uçmuş.. bunun içinde başkalarının getirdiği borç falan yok."

Kusura bakma ama kendi yazdıklarınla çelişki içinde olan biriyle neden tartışmaya gireyim.

Külünkoğlu
18.01.2007, 14:56
Futbol A.Ş.'ye sadece gelirlerin yazıldığını giderlerin yazılmadığını biliyoruz değil mi arkadaşlar ?

Mehmet Fatih Yavuz
18.01.2007, 14:57
@desertstrom61 yukarıda Atay Aktuğ borçsuz bıraktı dedin ama kendi yazdıkların ile çelişiyorsun kardeş.

"trabzonspor un borcu bu yönetim ele aldığında fatih tekke nin satıldığı fiyat kadardı yaklaşık."

"ya abi allahını seversen son senesinde 3 trilyon net kâr etmiş futbol A.Ş albayrk almadan önce.
bu yönetim geleli 1 sene oldu. 35m dolar uçmuş.. bunun içinde başkalarının getirdiği borç falan yok."

Kusura bakma ama kendi yazdıklarınla çelişki içinde olan biriyle neden tartışmaya gireyim.

son senesinde 3 trilyon kâr etmesi borçsuz olduğu anlamına gelmez.
böyle bir düşünce ile dünya üzerinde borçsuz kulüp yoktur.
futbol A.Ş kâr ettiği zaman demin anlattığım gibi uzun vadeli borçları şap diye kapatmaz.
benim bahsettiğim orada da söylediğim gibi fatih tekke nin transferi ile bu yönetime devrolan borçlar uzun vadeli borçlar da olsa kasaya gelen para olarak karşılanmış oldu.
onun üzerine harcanan para 35m dolardır.
yazılanlardan bunu mu çıkardın şimdi sen?

sarman61
18.01.2007, 15:07
Biraz daha açıklayıcı yazsaydın. Bunu çıkarmazdım. Sen öyle bir yazdın ki. Sıfır borçlu kasasında para olan kulübü batağa sürüklediler. Senin cümlenden bu anlaşılıyor.

sarman61
18.01.2007, 15:17
@desertstrom61 benim hakkım da yaptığın yorumu kendin içinde yaparsan iyi olur. çünkü ben nasıl Albayrakı körü körüne savunuyorsam. ( Senin deyiminle) Sende aynı işin tersini yapıyorsun. ( Senin deyiminle vardığım yorum)

Ben kimsenin avukatı değilim. Stichus anasım geldi. Onuda zamanında anlamamıştık aynı duruma düştüm galiba. Yazdığım yazılar yanlış yerlere çekiliyor.

Albayrak suçsuz değil demiyorum. Suçludur yanlış transfer politikası izledi. Ama bugünkü borçlanma Albayrakın Kendi başına yaptığı bir iş değildir. Atay Aktuğ yönetiminin de becerisi var

Bu konu fazla uzadı. Aynı şeyleri yazıp duruyorum Forumda kirliliğe sebebiyet vermeyeyim. Bu arada bu forumda yaptığımız tartışmalar yüzünden lütfen bana kimse kırılmasın. Nefret edilen adam olmak istemem. Yalnızca takımımız hakkında tartışıyoruz. Birisinin kalbini kırdıysam Hakkını Hella Etsin. Ondan özür dilerim. Ben kimseye kırılmadım. Trabzonsporlu olanlara istesemde kızamıyorum. Kan çekiyor işte. Her Şey Trabzonsporumuz için.

Murat'
18.01.2007, 15:24
yalnız şunu söylemek lazım şu anki ekonomik durumumuzun tek sorumlusu şu andaki yönetim değil.....borsadan gelen para iyileştirme saçmalıkları yerine iyi bir yatırıma dönüştürebilseydi şu anda herşey daha farklı olurdu

Lucreto
18.01.2007, 15:48
Lucreto değerli arkadaşım,
yazımı alıntılıyorsun sonra da "Burada yanlışlarla doğruları karıştırmamak gerekiyor. Borsaya açılmak yanlış bir şey değil aksine bizim için çok doğru bir adımdı " diyorsun. Peki ben ne demişim "İMKB'den gelen parayı etkin bir biçimde kullanabilseydi." dedim. Yanlış diye bir kelime yazım yok orda dikkat edersen. Biraz dikkat edelim de tekrar tekrar başa sarmayalım değil mi arkadaşım.
Senin yazını alıntılamamın sebebi, sen doğrularla yanlışları karıştırıyorsun demek değildi. Sadece yazdıklarına katkı yapmaktı.
Ama haklısın, benim yazış şeklimden sanki sen Borsaya açılmanın yanlış olduğunu düşünüyormuşsun gibi bir anlam çıkıyor.

trapesus
18.01.2007, 16:06
Ye nuri paraları ye.
Sonra çıkıp da burda Atay Aktuğ'a laf etsinler.
Sırf Fatih'ten 13 trilyon kazanan bi yönetimin, üstelik dolu kasayla aldıkları kulübü 6 trilyon zarara sokması nedir..
Boğazınıza takılır inşallah ne diyeyim. Lanet olsun..

Külünkoğlu
18.01.2007, 16:22
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş toplam dört çalışanı olan bir şirket naklen yayın gelirleri dahil olmak üzere bütün gelirlerin gösterildiği fakat giderlerin gösterilmediği böylece temettü dağıtması mecbur olan halka açık bir şirket. Daha yeni 30 ekim tarihinde 21.5 trilyon temettü dağıttı. Bilanço oyunlarına hiç girmeden futbolcuların aylıkları, yapılan yanlış transferler üstüne birde masraflar dikkate alındığında paranın buhar olmaması için bir sebep yok. Başta dediğim gibi Atay Aktuğ döneminde sıçrayamadık ve düştük.

Şuandaki yapıyı tersine çevirip yaptığımız her işten kar etme gibi bir zorunluluğumuz var. Yani "sopa ile süngü savaşı olmaz"

E peki çare nedir ? çare nüfusu ve geliri belli olan ilimize daha fazla baskı yaparak zorlayarak birşeyler yapmak değil. Çare onların sahasında onları yenmeye çalışmaktır. Ha bu yönetim bunu yapar mı ? bence imkansız..

Lucreto
18.01.2007, 16:27
Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş toplam dört çalışanı olan bir şirket naklen yayın gelirleri dahil olmak üzere bütün gelirlerin gösterildiği fakat giderlerin gösterilmediği böylece temettü dağıtması mecbur olan halka açık bir şirket. Daha yeni 30 ekim tarihinde 21.5 trilyon temettü dağıttı. Bilanço oyunlarına hiç girmeden futbolcuların aylıkları, yapılan yanlış transferler üstüne birde masraflar dikkate alındığında paranın buhar olmaması için bir sebep yok. Başta dediğim gibi Atay Aktuğ döneminde sıçrayamadık ve düştük.

Şuandaki yapıyı tersine çevirip yaptığımız her işten kar etme gibi bir zorunluluğumuz var. Yani "sopa ile süngü savaşı olmaz"

E peki çare nedir ? çare nüfusu ve geliri belli olan ilimize daha fazla baskı yaparak zorlayarak birşeyler yapmak değil. Çare onların sahasında onları yenmeye çalışmaktır. Ha bu yönetim bunu yapar mı ? bence imkansız..
Yanlışım varsa düzelt. Trabzonspor Sportif A.Ş. nin %25'i halka açık. Yani 21.5 Trilyonun %25'dağıtıldı. %75'i klübe kaldı diye biliyorum.

coolank
18.01.2007, 16:38
Atay başkan TRABZONSPORU halka açmakla müthiş dogru bir iş yaptı bu hiç şüphesizdir...buradaki yanlış halka açılma şekli idi daha dogrusu kagıdın yapısı ....halka arz şeklinde hatalar yapıldı halka arz edilirken usul hatalı idi ... taktik hatalar yapıldı ....sadece bu karar çok dogru idi gerisi fiyasko baştan sona ....gelen parayı kullanma açısından en büyük hata ise yapılan iyileştirmelerdi ... bu işte bizi çok sıkıntıya soktu ....çünkü öyle bir olay ki mukavele uzuyor ve sizin geliriniz sabit... yani her sene halka arz yapacak değilsiniz ...ve celalettinler hüseyinler bir anda piyango vurmuş gibi oldular ...transferdeki facia yı söylemeye gerek yok ....eski borçlar temizlendi bir de ....ama uzun lafın kısası para çar çur oldu gitti ..geçmiş olmuş ...

şimdi bir gerçek olay anlatayım size arkadaşlar ....gs takımının tahtasında ünlü bir spekülatör vardır blok hisselerin dışında ...bu spekülatör tahtayı alır oynar aşagı çeker yukarı iter herşeyi yapar kendisi zaten şu an yönetimde bulunmakta ... gs yönetimine girer girmez 2 milyon dolar nakit verdi ( almayacakmış bilmem orasını ) zaman içinde gs kagıdı yapısı itibarıyla borç açıklayacak açıklıyabilirliği olan bir kagıttır .. ki bunu düşünüyorlardı ama o ilgili şahıs buna şidddetle muhalefet edince bunu yönetim olarak yapamadılar vs svs vs vs vs konuyu teknik olarak anlatmaya gerek yok ....

şimdi bunu niye anlattım bizim kagıt zarar yazamaz mümkün değil her sene de kar açıklayıp dagıtmak zorunda başka yolu yok sistem bu bizim için ... zaten onun için 8.5 kat talep geldi bu bir ciddi rekordur hele ki o dönemde yapılan arzlara neredeyse arz miktarı kadar teklif gelmiyordu ... işte hatanın en büyüğü burada trabzonspor üstüne bu ciddi bir yük olacak ..geliri yüksek gösterirrseniz sıkıntı olur ... benim anlayamadıgım bunu bile bile nasıl böyle yaparlar haaaaaaaa dedikodu çok ama işte sadece dedikodu... yok bari trabzonsporu tutan bir spekülatör de biz de olsa anlayacagım ama o da yok ...:)

Tunga
18.01.2007, 16:42
Bu yönetimi mali tablodan dolayı sonuna kadar suçlu, ya da suçlu değil de sorumlu diyebilirim.

Kulüp yönetiminde belli bazı yöntemler vardır. Eğer bir iddianız varsa ve sizden "çok iyi" işler bekleyen bir kesim de varsa, o zaman büyüyeceksiniz. Peki nasıl?

Birinci yöntem borçlanarak büyümektir. Faruk Süren döneminde Galatasaray'ın yaptığı gibi. Elde edilecek başarılarla ve borçlanarak yapılan diğer yatırımlarla ileride borçlarınızı ödeyebilecek gelir ya da mekanizmaları kurabilirsiniz. Bu iş ciddi bir plan program gerektirir. Aksi takdirde tarihimizin sadece 5 sene gerisine gitmek, ya da Galatasaray'ın bugünkü durumuna bakmak, hatta hatta Beşiktaş'ın bugünkü durumuna bakmak yeterlidir.

Bu yöntemi seçen yöneticiler bir süre sonunda öyle bir borç batağı oluşturur ki, kendilerinden başka yönetime aday olan kalmaz ortalıkta. Böylece kendi yarattıkları borç batağında yaşar dururlar. Bu tıpkı kumar borcunu kapatabilmek için her gün daha fazla kumar oynayan adamın hikayesine benzer. Sonunda kendiliğinden giden her oyuncu için mutlu olursunuz. Zira ödeme yapacağınız kalemlerden biri daha azalmıştır. Bir süre sonra borçlarınız o kadar gözünüzü korkutur ki başarılı olma dürtüsü de kaybolur gider.

Bu yöntemle başarılı olmak elbette mümkündür ama ilk ve en önemli şart: Planlı ve programlı bir şekilde bu işi yürütmektir. Aksi fekakettir ve bu bize uzak bir masal değil, yakın zamanda gördüğümüz bir kabustur.

İkinci yöntem ise Özkan Sümer'in uyguladığı küçülerek büyümektir. Bu ise Trabzonspor'un o günkü gerçeğine daha yakın bir yöntemdir. Sonuçta başarılı olmuştur ve "büyüme" safhasına geçildiği zaman görevde Atay Aktuğ bulunmuştur. Türk Futbolu için örnek teşkil edilen bir modeldir bu. Hem de bir büyük takımda başarılı olabilmiş bir örnek.

Sonrasında saha sonuçlarına bağlı bir yönetim değişimi ve kulüp yönetim politikasının tamamen değişmesi. Yeniden borçlanarak büyüme modeli. Ben mevcut yönetimi destekleyen arkadaşların bu modele sahip çıktığını zannediyordum. Ama görülüyor ki bu konuda yanılmışım.

Tek projesi "borçlanmak" olan bir yönetim anlayışı nasıl oluyor da "borç batağına getirdi bizi" diye eleştiriliyor. Adamlar hiç bir şeyi saklamadı ki. Herşey baştan belliydi.

Borç yiğidin kamçısıymış.... Kamçıyı yedikçe açılacağız.

Külünkoğlu
18.01.2007, 16:44
Lucreto, Kulübün kuruluşu olan Trabzonspor Futbol İşletmeciliği A.Ş.'ye kaldı diyelim.
Benim söylemek istediğim başka bir şey aşağıda yer alan bütün gelirlerin sportif a.ş. kaydolunması ve kayıt sonucunda mutlak suretle karlar elde etmek zorunda oluşumuzdur. Yoksa o cepten alıp bu cebe koydukların günden güne azalacak deniz bitecektir. Acilen gelir artırıcı önlemler almalıyız. Bunu da geliri belli yıllar yılı ihmal edilen olan Karadenizde değil de İstanbul'da yapmalıyız.

1-Süper Lig Yayın Geliri.
2-Stadyum Geliri (bilet satışından şirketin alacağı pay)
3-Reklam Gelirleri.
4-Sponsorluk Gelirleri.
4-İsim hakkı geliri.
5-Şampiyonlar Ligi ve UEFA’nın Düzenleyeceği Diğer Organizasyon Gelirleri
6-Bahis Oyunları İsim Hakkı Gelirleri

Tunga
18.01.2007, 16:47
Bir küçük katkı da "üye aidatları".

Şimdilik sadece 600-700 000 YTL olan gelirleri 2-3 000 000 YTL yaopabilirsek ne mutlu bize.

Cem Yavuz
18.01.2007, 16:49
İkinci yöntem ise Özkan Sümer'in uyguladığı küçülerek büyümektir. Bu ise Trabzonspor'un o günkü gerçeğine daha yakın bir yöntemdir. Sonuçta başarılı olmuştur ve "büyüme" safhasına geçildiği zaman görevde Atay Aktuğ bulunmuştur. Türk Futbolu için örnek teşkil edilen bir modeldir bu. Hem de bir büyük takımda başarılı olabilmiş bir örnek.

SEVGİLİ TUNGA...
BU YAZDIĞIN YÖNTEMİN NE KADAR DOĞRU OLDUĞU BU GÜN BİR KEZ DAHA ORTAYA CIKMIŞTIR...
FAKAT ÜZÜLDÜĞÜM BİR NOKTA VAR..
BU YÖNTEMİ TERCİH EDİP TAKIMI YENİDEN TOPARLAYAN BU KİŞİLERE BU TARAFTAR "ÇOBAN"NİTELEMESİNİ YAPMIŞ VE HALA DAHA YAPMAKTADIR..
BENİ DAHA DA ÇOK ÜZEN BAŞKA BİR SEY DAHA İSE...
O GÜN BU MODELİ UYGULAYAN ÖZKAN HOCA NIN BUGÜN BU EKONOMİKÇARPIKLIĞA KARSI TEK KELİME ETMEDEN SUSMAYI İÇİNE SİNDİREBİLMESİDİR

Bakanay61
18.01.2007, 16:57
Ağaoğlu Şirketler Grubu, Galatasaray Kulübü'nün yelken, sutopu ve yüzme takımlarına sponsor oldu.
İmzalanan anlaşmasıyla, Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2007 sezonu boyunca Galatasaray su sporları takımlarının sponsorluğunu üstlendi.
Sponsorluk anlaşmasıyla, Galatasaraylı sporcuların Türkiye Şampiyonaları ve Avrupa'da düzenlenecek müsabakalara en iyi şekilde hazırlanmalarının amaçlandığı bildirildi.

Ağaoğlu!!!! Böyle kişleri küstürüp klüpten uzaklaştırısak.Trabzonsporumuz bu borç batağından hiç kurtulamaz.Bu iştende karlı çıkan istanbulun 3 eziği olur.:mad:

Tunga
18.01.2007, 17:02
@ chronos61

Bu "Ağaoğlu Şirketler Gurubu" Ahmet Ağaoğlu'nun dahli, hissesi ya da üzerinde tasarrufu olan şirketler değildir. Bu haber de sanıyorum 1 ay öncesinin bir haberi.

Ahmet Ağaoğlu'ndan tamamen bağımsız bir iş.

Bakanay61
18.01.2007, 17:09
fakat Tunga kardeşim Ağaoğlu şirketler grbu Trabzonlu önemli olan Ahmet Ağaoğlu değil yani...

gerçekefsane
18.01.2007, 17:13
Kongre zamanı Trabzonspor yönetim kuruluna adaylığında ön plana çıkanlar Trabzonspora sponsor destekleri neden olmaz.

Tunga
18.01.2007, 17:20
fakat Tunga kardeşim Ağaoğlu şirketler grbu Trabzonlu önemli olan Ahmet Ağaoğlu değil yani...

Daha önce forumda bu haberi kullanarak Ahmet Ağaoğlu'nu eleştirmek hatta daha da kötüsü yıpratmak için yarışanlar oldu. Bu nedenle bu habere ayrı bir dikkat ettim. Seni tenzih ederim bu durumdan.

Ancak bu bile bir gerçeği suratımıza vuruyor. Karadeniz insanı, kendinden birinin öne çıkmasına tahammül edemiyor ve başlıyor bel altı vurmaya. Sorun tek başına bu değil ama bu da önemli sorun.

Konunun aslına gelince bunun tartışılacağı yer bu başlık değil. Borç Batağı başlığında değil de diğer konu başlıklarında tartışmak bence daha doğru olur.

CeSS
20.01.2007, 23:48
Yıldız sözü verenler yıldızları birer birer satıyor para için. Artık paralı başkan denmez sanırım. Parasını Trabzonspor için harcayan bir başkan istense daha hayırlı olur...

"STEPANOV DİREKTEN DÖNMÜŞ!"
Trabzonspor yönetiminin, futbolculara ve piyasaya bu ay içinde 6 milyon YTL’lik bir ödemede bulunacak olması ve ekonomik olarak yaşanan zorluklar nedeniyle Stepanov’un satışının gündeme geldiği ancak bu düşünceden son anda Marcelinho’ya yapılan önemli teklif nedeniyle rafa kalktığı kaydedildi. Vojvadine takımından 1 milyon dolar karşılığı transfer ettiği Milan Stepanov’un ara transfer döneminde Getafe’ye transferinin direkten döndüğü vurgulanırken, yönetimin imdadına Alman Wolfsburg kulübünün yetiştiği kaydedildi.

Getafe’ye Veriliyordu

Trabzonspor’a transferinin ardından Chelsea, İnter Milan gibi kulüplerden gelen transferle şaşkına dönen yöneticilerin en son İspanya’nın Getafe kulübünün devreye girmesiyle Stepanov’u satma noktasına geldikleri ifade edildi. İkinci yarıya ekonomik zorlukları aşarak girmeyi planlayan yönetimin, İspanyol kulübünün 5 milyon avro’luk (10 milyon YTL) teklifiyle birlikte Stepanov’un gönderilmesini bir süre tartıştığı ifade edildi. Bu oyuncunun satışından gelecek parayla hem yeni transfer, hem de ödemelerin yapılması planlandı.

Marcel İmdada Yetişti

Bordo-Mavili yönetim, tam Getafe’nin resmi teklifini istemeye hazırlanırken, Marcelinho için Wolfsburg kulübü devreye girdi. Bu oyuncu için yüksek bedel önerilmesi yönetimin düşüncesinin değişmesine neden oldu. Teknik Direktör Ziya Doğan ile de yapılan görüşmeden sonra Marcelinho’nun 2 milyon 750 bin avro (5,5 milyon YTL) karşılığı satışının daha doğru olacağına karar verdiler. Marcelinho’dan gelecek parayla birlikte ödemelerin yapılması düşünülürken, Milan Stepanov’un da İspanya’ya transferi böylece askıya alındı.

kutoz
21.01.2007, 00:34
Ağaoğlu Şirketler Grubu, Galatasaray Kulübü'nün yelken, sutopu ve yüzme takımlarına sponsor oldu.

Bu konuyla ilgili haberi TV.de Ergun Gürsoy'dan dinlemiştim. Çok yakın arkadaşı olan Ağaoğlu, her konuda anlaştığını ve yelken, sutopu ve yüzme takımlarına sponsor olacağının sözünü aldığını söylemişti...

Bu Ağaoğlu, Ahmet Ağaoğlu değil. Ama hepimiz bu Ağaoğlu'nu da biliyoruz. Nasıl mı? Hani geçen yılki kongre öncesi, delegelerin gözünü boyamak için sahneye çıkan Sn.Başkanımız iki yıldız sözü verirken, birini ben diğerini de Ağaoğlu alacak dediği, Ağaoğlu'dur bu... Ve seçimin hemen ertesinde de basına Ağaoğlu'nun ağzından "Ben böyle bir söz vermedim" haberi düşmüştü...

Yorum suz... Çare siz siniz...

ozcilingir
21.01.2007, 02:50
Bu Ağaoğlunun adı ALİ dir , Erkan kim olduğunu yazdı, ama bu birde bizim başkan yardımcısıylada kuzen olurlar.Hani LAZARONİ alınınca transfer komitesinden istifa eden kişinin, ne tesadüfür ki ALİ beyde o istifadan sonra benin yıldız sözüm yokdu demişdir.Ve gs ye sponsor olmuştur,bu bilgiyi bir kaç ay önce ben yazmışdım demiyecektim ama şimdi diyiyorum.Zaten bir dünya yıldızı almışdık ,o yıldız kaydı, 2.ncisini alacak olan kıvırdı ve gs ye kürekçi oldu !!! Hadi bize hayırlı işler.

Erdal
21.01.2007, 13:13

Kardeş tek bildiğimiz bu yönetimin kulübü devraldıgında borç yoktu yada çork azdı şimdi ise farklı rakamlardan bahsedilsede sıkıntılı bi durum oldugu kesin. şimdi asıl sen açıkla bir bildiğin varsa . biz düz mantıkla geçen yıl artıda olan bir mali yapının 1 yıl içinde hemde futbolcu satışından elde edinlen ciddi gelirlere rağmen nasıl eksiye hemde ciddi anlamda bir eksiye düştüğünü ........ varmı bunu izah edecek bir belgen bilgin hatta duyuma bile razıyız dinliyoruz can kulağıyla .

Doğukan Uçan
25.07.2023, 11:50
trabzon gibi küçük bir şehirde herkes birbirini tanıdığından normalde büfe işletemeyecek kapasitesi olmayan adamların ayıp olmasın diye başkan ve yönetici olmasından kaynaklanan sorundur. ve en önemlisi çoğu kişinin trabzonspor'u kullanarak bir yerlere gelme çabasıdır. bu adamlar kulübü borçlandırıyor elini kolunu sallayarak ortadan kayboluyor kimse hesap sormuyor. tek bizde değil diğer kulüplerde aynı şeyler yaşanıyor. demek ki kulüpte yöneticilik yapanların çoğu hırsızlıkta yapıyor. kasaya giren paranın az da olsa bir miktarını kendi ceplerine de atıyorlar.

zeki gursoy
25.07.2023, 13:03
o değilde,
o zamanlar
5 milyon euro 10 milyon ediyomuş ya la.....
bi tek ona takıldım...
vay anam vay.....

Yıldız sözü verenler yıldızları birer birer satıyor para için. Artık paralı başkan denmez sanırım. Parasını Trabzonspor için harcayan bir başkan istense daha hayırlı olur...

"STEPANOV DİREKTEN DÖNMÜŞ!"
Trabzonspor yönetiminin, futbolculara ve piyasaya bu ay içinde 6 milyon YTL’lik bir ödemede bulunacak olması ve ekonomik olarak yaşanan zorluklar nedeniyle Stepanov’un satışının gündeme geldiği ancak bu düşünceden son anda Marcelinho’ya yapılan önemli teklif nedeniyle rafa kalktığı kaydedildi. Vojvadine takımından 1 milyon dolar karşılığı transfer ettiği Milan Stepanov’un ara transfer döneminde Getafe’ye transferinin direkten döndüğü vurgulanırken, yönetimin imdadına Alman Wolfsburg kulübünün yetiştiği kaydedildi.

Getafe’ye Veriliyordu

Trabzonspor’a transferinin ardından Chelsea, İnter Milan gibi kulüplerden gelen transferle şaşkına dönen yöneticilerin en son İspanya’nın Getafe kulübünün devreye girmesiyle Stepanov’u satma noktasına geldikleri ifade edildi. İkinci yarıya ekonomik zorlukları aşarak girmeyi planlayan yönetimin, İspanyol kulübünün 5 milyon avro’luk (10 milyon YTL) teklifiyle birlikte Stepanov’un gönderilmesini bir süre tartıştığı ifade edildi. Bu oyuncunun satışından gelecek parayla hem yeni transfer, hem de ödemelerin yapılması planlandı.

Marcel İmdada Yetişti

Bordo-Mavili yönetim, tam Getafe’nin resmi teklifini istemeye hazırlanırken, Marcelinho için Wolfsburg kulübü devreye girdi. Bu oyuncu için yüksek bedel önerilmesi yönetimin düşüncesinin değişmesine neden oldu. Teknik Direktör Ziya Doğan ile de yapılan görüşmeden sonra Marcelinho’nun 2 milyon 750 bin avro (5,5 milyon YTL) karşılığı satışının daha doğru olacağına karar verdiler. Marcelinho’dan gelecek parayla birlikte ödemelerin yapılması düşünülürken, Milan Stepanov’un da İspanya’ya transferi böylece askıya alındı.