PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gereksiz, Trabzon - Rize Gerginliğini Bitirecek Fikirler

Sercan Keleş
21.12.2018, 20:56
Konu malumunuz. Böyle bir konuyu açma sebebine gelirsek,

Babam sosyal platformdan Ekrem İmamoğlu'nu, '' Hemşerimiz aday olmuş'' diyerek tanıttı .. Her ne kadar aynı gemide olmasak ta kendisini desteklerim demiş. Babam Rizeli ve Fenerbahçelidir. Fakat Trabzon'u hemşehri olarak görür. Altındaki yorumlar malum akrabalardan geliyor. Bir Rizeli olarak Fanatik Trabzonsporluyu desteklemek ihanettir tarzı yorumlar atılmış. Olayın vardığı boyut rahatsız edici derecede.

Her elin parmağı bir değil tabi. Olayın Trabzon açısından da milliyetçi bir yanı var. Kim haklı, kim haksız bilinmez. Benim fikrim Trabzonspor olayda son derece haklıdır. Olayın birde tarihi bir tarafı var. Fakat yaşım yetmediği için pek yorumda bulunamayacağım.

Fakat bu tatsız olayın sonlanması isteğim var. Nasıl olur, ortak bir maç mı düzenlenir, taraftar gruplarının girişimi mi olur bilmiyorum. Fakat bu nefret ve öfke aynı yöre insanını birbirine düşürmüş durumda. Bir tarafta Büyük takım varken diğer tarafta ise kendi taraftar kitlesi bile olmayan memleketimin takımı. Bu anlamsız sözde rekabetin bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüp olarak bu konuda çift taraflı olarak gerekli adımlar atılırsa taraftarlarında yumuşayacağını düşünüyorum.

10-61
21.12.2018, 22:00
Ailede bile kardeş kardeşi kıskanırken Rizenin bizim için iyi düşünmesi mümkün mü?Bırakın öfkelerinde boğulsunlar herkesle kardeş takım olacağız diye bir kural da yok.

danger00
21.12.2018, 22:13
rize özelinde değil ama bizim üç istanbul takımı dışında herhangi bir takım aleyhinde işlere -karşı taraf ne yapmış olursa olsun- girmememiz gerek bence. kendimizi, trabzonspor ismini küçültmek olarak görüyorum bunu.

5361
21.12.2018, 22:25
Konu malumunuz. Böyle bir konuyu açma sebebine gelirsek,

Babam sosyal platformdan Ekrem İmamoğlu'nu, '' Hemşerimiz aday olmuş'' diyerek tanıttı .. Her ne kadar aynı gemide olmasak ta kendisini desteklerim demiş. Babam Rizeli ve Fenerbahçelidir. Fakat Trabzon'u hemşehri olarak görür. Altındaki yorumlar malum akrabalardan geliyor. Bir Rizeli olarak Fanatik Trabzonsporluyu desteklemek ihanettir tarzı yorumlar atılmış. Olayın vardığı boyut rahatsız edici derecede.

Her elin parmağı bir değil tabi. Olayın Trabzon açısından da milliyetçi bir yanı var. Kim haklı, kim haksız bilinmez. Benim fikrim Trabzonspor olayda son derece haklıdır. Olayın birde tarihi bir tarafı var. Fakat yaşım yetmediği için pek yorumda bulunamayacağım.

Fakat bu tatsız olayın sonlanması isteğim var. Nasıl olur, ortak bir maç mı düzenlenir, taraftar gruplarının girişimi mi olur bilmiyorum. Fakat bu nefret ve öfke aynı yöre insanını birbirine düşürmüş durumda. Bir tarafta Büyük takım varken diğer tarafta ise kendi taraftar kitlesi bile olmayan memleketimin takımı. Bu anlamsız sözde rekabetin bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüp olarak bu konuda çift taraflı olarak gerekli adımlar atılırsa taraftarlarında yumuşayacağını düşünüyorum.

Öncelik ile trafatar her maçta Size kümeye bağırmayı bırakmalı. Bu maçta da bağırılacaktır. Sonra yönetim nokta atış yapması lazım. Gerisi gelir zaten. Ha bursayı e sezon yenseydi şuan kol kola yan yana maç izlenirdi..Rize tarafından bir kaç genç dışında ben sosyal medyadan tahrik edici küfür de görmedim maç ile ilgili.Hatta bayağı sağduyu var. İnşallah kazasız belasız olur maç

uzungöllü
21.12.2018, 22:37
Her maç yeneceksin. Gerginlik falan kalmaz.

My
21.12.2018, 23:15
Valla açık söylemek gerekirse derdi tasası Rizespor olan hiç bir Rizeliyle bizden kimsenin sorununun olacağını düşünmüyorum.

Gerginliği kendi kendilerine çıkaranlar fenerli ve diğer İstanbul takımlarını destekleyen Rizeliler. Rizespor üzerinden Trabzonspor'dan rövanş almaya çalışmazlarsa Trabzonspor cenahının Rizespor zaten pek de aklına gelmez kardeşim.

Ama sen her türlü itham ve iftirayı atacaksın buna da Trabzonsporlular kulak tıkayacak dersen o zor :) Bizim cenahta da zaten bir gerginlikten ziyade "sen ne yaptın da benden ne beklersin bro gel bakalım şöyle" minvalinde biraz da makaraya sarma durumları var :)

Arif Timurcioğlu
21.12.2018, 23:20
Trabzon-Rize gerginligi degilde buna daha cok Rize-Trabzon gerginligi demek daha yerinde olur. Yani bizim ligdeki rakiplerimiz belli, Rizespor rakibimiz degilki aradamizda bir gerginlik olsun kendi acimizdan. Bu konuyu daha cok Rizen'in halletmesi lazim kendi icinde fakat kendi takimlarindan daha cok Fener'i destekleyen bir kitlenin bunu basarabilecegini dusunmuyorum. Ben inaniyorumki butun taraftarlarimiz Karadeniz takimlarini destekliyor yeri gelince fakat Karadeniz takimlari bize dusman, zaten kendi takimlarida hayatlarinda 2. sirada Istanbul eziklerini tutuyorlar, hangi takimlisin diyince adam sana Rizespor veya Orduspor demez eziktas sikebahce veya gayse der.

Fatih Öztürk
21.12.2018, 23:31
Gerginlik Rize'li fenerlilerin ve bizim ergen takımının kışkırtmasıyla vücud buluyor. Rize taraftarı içinde defalarca üzerimde formamla maç izledim, şehirde de hâlâ formam ya da taraftar ürünüyle sıkıntısız dolaşıyorum. Bi takım ergenlerin sosyal mecrada alaycı tavırları rencide edici boyutları aştı. Nihayetinde komşu kentin temsilcisi, biz ağabeyliğimizi yaparsak onlarda kardeş olduklarının farkına varacaktır. Yakın zamanda karşılıklı 1-2 jestle hava yumuşatılır.

emre6117
21.12.2018, 23:32
Öncelik ile trafatar her maçta Size kümeye bağırmayı bırakmalı. Bu maçta da bağırılacaktır. Sonra yönetim nokta atış yapması lazım. Gerisi gelir zaten. Ha bursayı e sezon yenseydi şuan kol kola yan yana maç izlenirdi..Rize tarafından bir kaç genç dışında ben sosyal medyadan tahrik edici küfür de görmedim maç ile ilgili.Hatta bayağı sağduyu var. İnşallah kazasız belasız olur maç
o sezonun son maçlarını doğru degerlendirmek lazım.bizler yani trabzonspor son Haftalara hiçbir hedefi kalmamış girmişti.bu sebeple son 5_6 hafta zaten başarısız sonuçlar alınmıştı.bursa yenilgisi de önceki maçlara bakılırsa oldukça normal bir sonuctu.Rize ise her sezon olduğu gibi tüm sezon alamadığı galibiyetleri ne hikmetse son 4_5 maçta almisti. Rize nin o sezon dusmesi tamamen trabzonspor dan bağımsız bir durumdur.Rize kabahat kendinde aramali.bu sezonda malesef Rize aynı şekilde ilerliyor.tüm sezonda alamadığı galibiyetle nasıl oluyorsa son haftalarda almaya başlar.ama yeter mi göreceğiz.

My
21.12.2018, 23:49
Öncelik ile trafatar her maçta Size kümeye bağırmayı bırakmalı. Bu maçta da bağırılacaktır. Sonra yönetim nokta atış yapması lazım. Gerisi gelir zaten. Ha bursayı e sezon yenseydi şuan kol kola yan yana maç izlenirdi..Rize tarafından bir kaç genç dışında ben sosyal medyadan tahrik edici küfür de görmedim maç ile ilgili.Hatta bayağı sağduyu var. İnşallah kazasız belasız olur maçDaha bugün (sözde) Rizesporlu taraftarlar otobüse bindirdikleri futbolcularına "Trabzon'a bam bam bam" diye bağırdığında Rizesporlu futbolcu da yakışıksız el hareketiyle kaptırdı bize. Bunun taraftarlar arasında bir yerde yazıldığını, çizildiğini, mevzu edildiğini felan gördünüz duydunuz mu :) Yanlış anlamayın kardeşim ama bizim cenah sizin düşündüğünüz kadar bu olaya kafa patlatmıyor. Ya da patlatsa da mevzular çok farklı işleniyor.

Mevzu derin :) Rizeli arkadaşları da anlıyorum. Ama mevzunun direk Rize'yle de ilgisi yok. Var da yok :)

B.Yiğit
21.12.2018, 23:52
Rize ile aramızda gerginlik olsa ne olur olmasa ne olur. Olay gereğinden fazla büyütülüyor. Zaten Rizeporluların %80'inin Fenerbahçeli olduğu düşünülünce aramızın hiç bir zaman düzelmeyeceği açığa çıkıyor. Onlar Rizespor'u düşündükleri için değil Trabzonspor düşmanlıkları nedeniyle öfkeliler.

Aydın Tiryaki
22.12.2018, 03:24
Asansörler değil, futbol takımları muhatapımızdır.

İsa Gündoğdu
22.12.2018, 09:11
Gereksiz real madrid- rayo vallecano gerginliği tarzı bir şey

Oğuz B.
22.12.2018, 09:49
Başlıktaki gereksiz ifadesi gereksiz olmuş.

Reçete belli. fenerli ya da Rizesporlu kimliklerinden birini tercih edecekler. Sonrası kolay.

Mehmet Fatih Yavuz
22.12.2018, 09:57
Hem Rizeli hem fenerli ya da gsli cemaat Rizeli olmaya karar verdiğinde gerginlik kalmaz.
Ama İstanbul'a uşaklık etmek, onların borozanını doğu karadenizde öttürmek için ileri karakol olmak...

Gerilmeyelim de ne yapalım.

ÖmürKaradeniz61
22.12.2018, 10:17
Yahu şöyle yapınca bunlarda kendini bir halt sanıyor.Rize kim bizimle gerginlik kim bizim sıkıntımız abileri fenerle.Oturmuşsunuz asansör takımla kendinizi kıyaslıyorsunuz.

Yiğit Gayretli
22.12.2018, 10:43
Ben gergin değilim. Kim gergin?

fernandez
22.12.2018, 10:49
hikmet karaman isimli bir şovmen takımını küme düşürecek. kendini kurtarmak için şov yaparak olayı bize yıkacak, biz de rizelilerle gerginlik yaşayacağız öyle mi :) bu mevzu trabzonluları sevmeyen rizelilerin kullandığı boş bir argümandır sadece. bu konu kapatılmalı açık durması trabzonsporlulara ayıptır. sanki suçumuz varmış gibi.
illa proje peşinde koşuyorsanız bulun hikmet karamanı "ben adam değilim kendimi kurtarmak için ortalığı birbirine kattım trabzonlulardan özür dilerim" şeklinde bir açıklama yaptırın.

Tayfun
22.12.2018, 10:57
Biz ancak onlarla (rizesporlular) billur geçeriz gerginlik filan yok.

Sercan Keleş
22.12.2018, 10:59
Ben gergin değilim. Kim gergin?

Rizesporlu bir oyuncu otobüse binerken sanırım Rizesporlu taraftarlar küfürlü slogan atıyorlar. Futbolcu da el hareketi ile karşılık veriyor. Görüntüyü belki gördünüz. Bunlar futbolda olan şeyler değil. Kardeş takım olalım falan gibi bir argüman ile gelmedim. Bu gerginliğin takımımıza zarar vereceği görüşündeyim. Rizespor kim, Balıkesirspor gibi bir takım. Sonuç itibari ile ciddiye almadan bu saçma gerginlik kulüp bazında bitirilmeli düşüncem var.

Mesela buradaki yorumları okursak anlamsız bir ciddiyet var. Samsunspor ile böyle saçma bir gerginlik var. o taşkınlık seviyesinde. Her maçın 61. Dakikasında bize sövmeler falan anlamsız amaçsız bir mantık.

Çok basit bir şekilde beni rahatsız eden konu şu ?

Galatasaray'ın sevilmediği böyle nefret ve öfke ile karşılandığı bir il yok. Galatasaray ciddiye bile almaz. Bir tek büyük takım didişmesine Bursa - Beşiktaş karşısında karşılaşıyorum. Bursa hiçte sıradan bir takım sayılmaz.

Her neyse son maç öncesi iki kulüp sıradanlaşmış ilişkileri anlamsız şekilde gerginleştiren mantığı ortadan kaldırmak gerekir.

Uğur KÜÇÜK
22.12.2018, 10:59
Tek gönül verdiği takim Rizespor olan renktaslarla Trabzonsporumuzun hiçbir derdi olmaz.

Çünkü ayni coğrafyada, ayni ekmeği paylaşan insanlarız.

Ama Fenerli Rizesporlular var olduğu sürece, bu olay da kapanmaz.

Ilk once Rizeliler, Rizespora gönülden desteğini vermeli.
Sonrası mi..

O çok kolay.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit Gayretli
22.12.2018, 11:00
Videoyu izledim. Aslında soruyu sorma sebebim de oydu.

Bence bu başlıktaki sorun bizim değil Rize'nin sorunu.

Sercan Keleş
22.12.2018, 11:06
Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin arası felaket kötü. Birbirleri ile kanlı bıçaklılar. %80'i Fenerbahçeli olan Rize'de neden Beşiktaşa öfke yok. Yani sadece başka takımı tutmak değil onların derdi.

Bu arada %80 Fenerbahçeli argümanı son derece yanlış. Fenerbahçe çok tutulsada bölgede inanılmaz taraftar potansiyelimiz var. Gereksiz bir taraftar kaybı yaşanıyor bu anlamsız baskıdan dolayı. Adamlar bildiğin kin öfke kusuyor. Buraya mesajları ekran görüntüsü ile çekip atsam problemi görürüz.

Olay futbol olarak rekabetten ibaret olsa umurumda bile olmaz zaten. Ben daha önceki konularda da dile getirmişimdir. Siyasetin desteklediği bir takımın, süper ligde işi olmamalı. Umarım bu sene çıkmamak üzere veda ederler.

gurur6134
22.12.2018, 11:12
Yarin atacaksin 3 tane ohh mis rizesporlu gecinen istanbul yalakalarinda ne stres kalir ne gerginlik rahatlatacaksin..bulundugum ilce ve semt istanbulda en cok rizelinin yasadigi yer ben bugune kadar sordugumda rizesporluyum diyen rizeliye raslamadim sadece pazarli bir renkdasimiz ki o da tapu memurlugundan emekli bir abimiz trabzonsporluyum dedi gerisi hep istanbul takimi ve ozellikle kalkanderelilerin yuzde 90 ni sadece şikebahceliyim diyor yani bu sartlarda dostluk falan olmaz gecelim bu isleri muhatap almaya gerek yok bunlari dusmanlik falanda olmamali calip kendi kendilerine oynasinlar sahada konusalim yeter..

Timur Mikhail
22.12.2018, 12:58
Hiçbir zaman başka insanlardan veya kurumlardan kendin için birşey beklemeyeceksin. Kronik asansör takım olmalarının sebebi Trabzonspor mu ?
Saçmalık ve saçma bir tavır.

My
22.12.2018, 13:13
2 Trabzonspor başkanı özür mahiyetinde açıklamalar yapıp biri de Rize'ye gitti Sercan. Ne şikeciliğimizi bıraktılar ne de küfür edilmedik yerimizi. Ona rağmen hep alttan alıyoruz. Son futbolcu olayında da sen burada bu mevzuyu açıncaya kadar da lafı bile geçmedi kardeşim. Daha ne yapılmasını bekliyorsun ki ? Adamlar kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. Samsun da oluyor. Başka olanlar da vardır belki. Dağ fare ilişkisi tam. İşimizi gücümüzü bırakıp milletin saçmalıklarına mı kafa yoralım yani. Daha ne yapılabilir cidden merak ettim? Her hangi bir önerin, çözüm için fikrin var mı?

Mert Oğuzlu61
22.12.2018, 13:32
Hainliği şimdi de kişinin tuttuğu takıma göre mi yorumluyorlar, üstelik buna göre oy atacaklar öyle mi ? Söyleyen için çok acınası bir durum. Varsa çevrenizde böyle insanlar, uzak durun. Bunlardan kimseye fayda gelmez, zarar gelir.

Gelelim Rize meselesine... Ben hiç gergin değilim, bunlar büyütülecek mevzular değil, en azından bizim gibi büyük camialar için değil. Rize'nin o defans hattı bizde olsa belki gergin olabilirdim :D

Adem Erdoğan
22.12.2018, 14:01
Sercan Kaya ile Eren Albayrak'ı çabuk unuttular, ilk önce kendi tribünlerini doldursunlar bu arada.

Gurpas
22.12.2018, 14:08
Aklıselim Trabzonspor'lular ve Trabzon dışında yaşayan hemşerilerimizin Rize ile bir gerginliği olduğunu zannetmiyorum. Trabzonda yaşayan ama sesi çok çıkan, beyni gelişmemiş, vizyon nedir bilmeyen, Trabzonspor olgusunu anlayamamış azınlık maalesef bu komik gerginliğe sebep oluyor.

Mustafa YILMAZ
22.12.2018, 14:25
gerginliğin sebebi rize'deki ist. takımlarını tutanlar. hikmet denen hıyar kendi başarısızlığını örtmek için fitili ateşledi rize'deki özellikle şikebahçe taraftarlarıda bunu kullandı.

artık sosyal medya çok etkin olduğu için hemen yayılıyor her şey o yüzden bu kadar derin oldu mevzu yinede bizim tarafımızda pek bir şey yok ama karı taraf ısrar ediyor.

bitmesi için yönetimler devreye girmeli etkin bir hamle ile iş çözülür ama rize'de ki ist. taraftarları en büyük engel

abdllh.29
22.12.2018, 15:01
rize özelinde değil ama bizim üç istanbul takımı dışında herhangi bir takım aleyhinde işlere -karşı taraf ne yapmış olursa olsun- girmememiz gerek bence. kendimizi, trabzonspor ismini küçültmek olarak görüyorum bunu.

aynen öyle

Sercan Keleş
22.12.2018, 15:11
2 Trabzonspor başkanı özür mahiyetinde açıklamalar yapıp biri de Rize'ye gitti Sercan. Ne şikeciliğimizi bıraktılar ne de küfür edilmedik yerimizi. Ona rağmen hep alttan alıyoruz. Son futbolcu olayında da sen burada bu mevzuyu açıncaya kadar da lafı bile geçmedi kardeşim. Daha ne yapılmasını bekliyorsun ki ? Adamlar kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar. Samsun da oluyor. Başka olanlar da vardır belki. Dağ fare ilişkisi tam. İşimizi gücümüzü bırakıp milletin saçmalıklarına mı kafa yoralım yani. Daha ne yapılabilir cidden merak ettim? Her hangi bir önerin, çözüm için fikrin var mı?

Çok doğru bir yorum abi. Benim söylemek istediklerimi yazdım. Ben beyin fırtınası yapalım istedim taraftar olarak. Zaten gerekli kişiler gerekenleri söylemişler.

Oğuz ZEYTİN
22.12.2018, 15:12
Değerli Trabzonsporlular,

Sercan arkadaşımızın konu başlığında belirttiği gibi "gereksiz" bir mevzuya en azından şu an için enerji ayırmayalım.

Şimdi maça konsantre olalım. O başlıktan devam edelim lütfen.

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/56076-STSL-17-Hafta-Trabzonspor-Ç-Rizespor-23-12-2018-Pazar-16-00/page11

Bilâl ÇOBAN
22.12.2018, 17:14
Çok güzel bir fikrim var, Rize'yi Yellowstone tarzı bir doğal park alanı haline getirelim, ne içeriden çıkabilsinler ne de biz oraya girebilelim. Nasıl? Arada gider gözlemleriz ne yapıyorlar falan diye.

Enaldo61
22.12.2018, 17:29
Rize'nin amatör kümeye düşmesi gerginliği sonlandırır.

Lazman
22.12.2018, 18:07
Aynen

İsmail ALİOĞLU
22.12.2018, 19:35
Eger Anadolunun abisi biziz diyorsak abilik yapip kardesinin Ki hangi takim olursa olsun, eli uzatan ilk biz olmaliyiz.

Ha yok Rize kim ki el uzatacagiz diyorsaniz, ozaman cok aglarsiniz
- yok efendim Istanbula gelince boyle boyle bize gelince boyle boyle.. Buyukluk yapacaksak once buyuklugumuzu gostermemiz lazim.

Konyaya yapilan saygisizlik insallah Rizeye yapilmaz...

Şeref
22.12.2018, 20:25
rize sen yenilirken hiç bişe yoktu sanki. kişi kendinden bilir işi. işleri son maça kadar bırak. trabzon yenilsin suçlu biz olalım. sizda fuşki yeyun.

Doğukan Uçan
22.12.2018, 20:31
Beyler biz kardeş olacaksak karadeniz takımları ile olmalıyız. Burdaki en büyük sorun adamların hep kendi şehir takımlarını hemde istanbul takımlarını tutmaları ama herkes istediği takımı tutabilir böyle saçma konulara takılmamalıyız.

Karadenizde hiç bir il ve ilçe birbirini sevmez oynanan maçların hepsi olaylı olur ama istanbul takımlarına karşı birlik oluyoruz.

Sinan G.
22.12.2018, 20:39
hepsinin yan takımı rizespordur muhtemelen, efelik yapcakları zaman bize karşı birden rizesporlu kesilirler, muhatap almaya bile gerek yok bence

Berke6198
22.12.2018, 20:58
Bu herifler kim ki onların düşmanlığını dikkate alıp herhangi bir çözüm üretme adına kafamızı yoralım ? :)

Bir sene sonra yine ligde olmayacaklar zaten, takılsınlar.

A.Gökhan AKIN
22.12.2018, 21:05
Çok güzel bir fikrim var, Rize'yi Yellowstone tarzı bir doğal park alanı haline getirelim, ne içeriden çıkabilsinler ne de biz oraya girebilelim. Nasıl? Arada gider gözlemleriz ne yapıyorlar falan diye.

renkdaş trabzonsporlu olsakta rizeliyiz biz aklıllı yorumlar yapın lütfen...

İsmail ALİOĞLU
22.12.2018, 21:23
renkdaş trabzonsporlu olsakta rizeliyiz biz aklıllı yorumlar yapın lütfen...

Bu insanlar var oldukca birak Turk futbolunu, insanliktan umudu kesecegiz.

My
22.12.2018, 21:39
Değerli Trabzonsporlular,

Sercan arkadaşımızın konu başlığında belirttiği gibi "gereksiz" bir mevzuya en azından şu an için enerji ayırmayalım.

Şimdi maça konsantre olalım. O başlıktan devam edelim lütfen.

https://forum.bordomavi.net/showthread.php/56076-STSL-17-Hafta-Trabzonspor-Ç-Rizespor-23-12-2018-Pazar-16-00/page11...

yasinylmz
22.12.2018, 23:26

Ayip oluyor hocam. Bu sadece rize ye ozel degil zaman zaman samsun ordu icinde genel alay edici ifadeler oluyor boyle yakismiyor. Ben orduluyum bu sehirlerde cok fazla trabzonspor taraftari var. Sehirlerin isimlerini kullanarak bu sekilde alayci ifadeler yakismiyor. Hepimiz ayni yorenin insanlariyiz yedigimiz bir ictigimiz bir kaderimiz bir. Sagduyulu ifadeler kullansak daha iyi olur

5361
23.12.2018, 00:13
Yazık.. Ya IQ testi ile alım yapın şuraya. Kardeşim benim akraba arkaşlarım var.Hatırı sayılır Trabzonspor luda çok var Rize de. Kininizi ırkcışıgını içinizde yaşayın ya yeter.

Veysel
23.12.2018, 01:41
Rize,Giresun,Ordu,Samsun,Gumushane falan bu takimlarin ligte olmasini her zaman isterim. Tatli surtusmelerimiz olsa da ayni topragin insanlariyiz.

alper*
23.12.2018, 11:03
Seneye PTT 1. Ligdeler zaten.

O zaman gerginlik kalmaz.

Bayraktaroğlu
23.12.2018, 18:14
Güle güle rize artık son maç görüşürüz. Sen o zamana bırakma işini erkenden bitir küme düşmeyi garantile o işi bize bırakma

Oğuz B.
23.12.2018, 18:15
http://www.trabzonspor.org.tr/tr/haberler/guncel-haberler/mac-oncesi-dostluk-yemegi-23-12-2018

Ozan Yılmaz
23.12.2018, 18:23
Trabzon-Rize maç yapıyor, rakip takım taraftarları(!) fener, sivas, es-es lehine tezahürat yapıp kupa nerede diye bağırıyor, bu kadar rezillik de yetmez size, bu şehir bunları da da unutmasın sakın, yazık!

gurur6134
23.12.2018, 18:37
Gerginlik falan kalmamistir rahatlayip panbuk gibi helva gibi olmuslardir..

Teoman Karadeniz
23.12.2018, 19:02
Rizespor'un ligde kalma şansını son maça bırakmaması.

Yiğit Gayretli
23.12.2018, 19:02
Bütün gerginliklerini almışızdır herhalde :)

Kemal Öztel
23.12.2018, 19:04
Rizespor'un ligde kalma şansını son maça bırakmaması.

Rize'nin son maç öncesi düşmeyi garantilemiş olması..

ÖmürKaradeniz61
23.12.2018, 19:28
Rize son 5-6 maç kala düşmeyi garantiler merak etmeyin,uzak ara ligin en kötü takımı.

My
23.12.2018, 19:30
Trabzon-Rize maç yapıyor, rakip takım taraftarları(!) fener, sivas, es-es lehine tezahürat yapıp kupa nerede diye bağırıyor, bu kadar rezillik de yetmez size, bu şehir bunları da da unutmasın sakın, yazık!Zorla düşman ettirecekler kendilerini bize. Ya sabır.

tRaiNer
23.12.2018, 20:27
16482

16483

Bunlar Allah'sız, kitapsız, namussuz, kahpe rize taraftarlarının maç sonunda yaptıkları gerginliği bitirecek hareketleri...!

pReN@_61
23.12.2018, 20:43
Ne gerek var şunlara yazık günah.
Veletler

TS-Tiryaki
23.12.2018, 20:54
Tadilat ücreti rizespora ödetilmeli..

Böyle bir cahillik rezillik olamaz.. yazık günah beee

My
23.12.2018, 21:37
Tadilat ücreti rizespora ödetilmeli..

Böyle bir cahillik rezillik olamaz.. yazık günah beeeZaten Rize ödeyecek. Hatta yapanlar da ceza yer. Ama ne gerek var yani buna ne oluyor yani ayna kırdın pisuvar kırdın da ne oldu dangoz.

Adem Erdoğan
23.12.2018, 22:09
Artık bir daha fener maçlarında gelir 2. kattan maç izlerler.

Thyssenkrupp gururla sunar.

HOPA'LI TS'Lİ
24.12.2018, 08:09
Maç boyunca bize küfrettiler, ahlaksızlar
Rizespor kulübü ödemeli zararı

HOPA'LI TS'Lİ
24.12.2018, 08:10

17 maçta 1 galibiyet alan takım düşsün

İlker Yazıcıoğlu
24.12.2018, 09:01
Hadi kümeye...

İlyas Özdemir
24.12.2018, 13:05
sıkıntı Trabzonspor taraftarında da var maalesef ne dostumuzu biliyoruz ne de düşmanımızı yıllardır kanlı bıçaklı olduklarımız bi bakıyoruz kardeş takım vs olmuş

HOPA'LI TS'Lİ
24.12.2018, 13:11
Sivas ve Satılmışşehir lehine tezahürat yaptı şerefsizler

Yiğit SARI
24.12.2018, 13:31
Kümeye haydeeeeeeeeeeeee

Trabzonspor - Rizespor gerginliğini olay. Bitmese de olur.

HOPA'LI TS'Lİ
24.12.2018, 14:40
Kümeye haydeeeeeeeeeeeee

Trabzonspor - Rizespor gerginliğini olay. Bitmese de olur.

Fenerin köpekliğini yapacaklarına kent takımlarına sahip çıksınlar örümcek kafalılar

OFLU
24.12.2018, 17:53
Bunlara vurup geçeceksin her maçta, bunlar ondan anlar. Bak kocaları şikespor her maçta 3-5 atıp yolluyor evlerine, senelerdir bir husumet oluyor mu bu iki camia arasında? yok. e o zaman vurup geçecen.

pazarkapılı
24.12.2018, 20:25
Iki sehrin insanlarinin egitilip topluma yararli hale getirilmesi....

A.Gökhan AKIN
24.12.2018, 21:20

hiç farketmez ki her şekilde o maç ölümüne oynar rize.. bunu bir rizeli olarak söylüyorum.. kendi şehrimin takımına sempati bırakmadılar yemin ederim bu istanbul yalakaları..

Doğukan Uçan
24.12.2018, 21:26
Batı üst tribününde maçı izledim rizeliler küfür etse bile kimse ciddiye bile almadı. Arada 03985903472039 fark var bizim üzerimizden prim yapiyorlar.

Tuğrul
24.12.2018, 21:32
Konya, fb, rize vs.. şunları kendimize hasım etmeyelim.

Hani fb ile tarihsel olarak bir rekabet var anlıyorum ama şampiyonluk yolunda bu takımlardan medet umacağız.

Buna göre tavır almalı ve taraftarlarını bizim maça konsantre edecek tezahüratlardan kaçınmalıyız.

Adem Akyüz'
24.12.2018, 23:14
Dün statta Rize taraftarı sürekli küfürler etti ama hiçbirine karşılık alamadı. Bizimkileri yaptığı en ağır tezahürat "Rize Kümeye" oldu.

Gerginlik bizde değil görüldüğü üzere. Biz bitirmişiz. Sıra onlarda.

Faik Yılmaz
25.12.2018, 08:16
17 hafta sonra büyük ihtimalle bitecek bütün gerginlik.....

Çünkü farklı liglerde olacağız.......

Keşke İstanbul Takımlarına verdikleri desteğin yarısını kendi takımlarına verseler diyede düşünmüyor değilim.....

Rıza ÇOLAK
25.12.2018, 22:40
Bırakın ortalığı germeyi, Rize'den bağırsan Trabzon'dan, Trabzon'dan bağırsan Rize'den duyulur. Her iki şehrin insanlarıda gözünü kırpmadan birbirinin yardımına koşar. Bir kaç çapulcuya kanarak bu iki şehri birbirine düşman etmeyin. Yazıktır, günahtır.

Tayfun
26.12.2018, 08:27
Gerginlik falan kalmamistir rahatlayip panbuk gibi helva gibi olmuslardir..
Maç sonu 3'lü izlediler, kolbastı izlediler, 4 gol izlediler.

Daha gerginlik filan kalmamıştır, yoga yapmış gibi rahatlamıştır pamuk şekerleri

Fatih Öztürk
26.12.2018, 13:48
Olay çok farklı yerlere çekildi. Zaman zaman iki taraf olarak hiddetlensekte esasen iki şehrin insanının dost olduğu gerçeği ortada. Malumun senesi 2011 yılında Trabzon şehri haricinde fenerin şampiyonluğu kutlayamadığı tek şehir Rize. Karşılıklı jestler her zaman olmalı. Düne kadar Rize stadında Rizelilerle iç içe maç izliyorduk değişen ne? Ergenlik mevzuları kenara bırakalım.

abdllh.29
26.12.2018, 14:59
Bizim trabzonspor taraftarı olarak anadolu da hiç bir taraftara ne dostluk nede düşmanlık yapmamız gerekiyor. Herkes işine baksın biz rizenin yada her hangi anadolu kulübünün rakibi olabiliriz ama onlar bizim rakibimiz olamaz. Muhatap olmamak en büyük cevaptır.

Sefaenes
26.12.2018, 15:29
gerginliği yapanlar Rizespor değil ki gerginliği yapanlar 3 istanbul takımı destekliyen rize kökenliler. Tweet bunlardan teki Başkanımızla resim çekmiş üzerin e küfür yazmış. Bu şeref siz sonra düğün davetini bizimkiler tweet dolaştırıyor özür diliyor güya

Alphan Altun
26.12.2018, 22:28
Ben de gerginlik olmadığını düşünenlerdenim. 90 dakika gergindir. Maç anında baba oğlunu tanımaz.

2002 sezonuydu sanırım son haftalara doğru Rize'yle maçımız vardı kazanmıştık.O sezon Rize küme düştü ama kazanamasak biz küme düşebilirdik.Tarihimizin en kötü sezonudur zannediyorum. Takip eden 2-3 sezon içinde Rize tekrar lige yükselmiş ve biz Fener'le çekişirken tribünlerinde Fener bayrağı açılmıştı diye hatırlıyorum. Falan filan... Rize'nin en son küme düştüğü sezonda da Bursa'ya karşı çok iyi oynamadık kabul.Arkadaş sen de lige her gelişinde Trabzon'a mı güveniyorsun? Adamlar da yav son 6 maçını kaybetmiş takıma nasıl sahanda maç veriyorsun diyorlar onlar da haksız değil.İşin içinden çıkamadım. Ama o maçı Bursa seyircisi aldı. Ortalığı hiç germediler. Biz baskı kurarken Fener'e sövdüler. Gol attık Fener'e sövdüler, korner attık Fener'e sövdüler.Efendi gibi takımlarını desteklediler bizimkilere hiç ilişmediler.Resmen tavladı lan adamlar bizi.Sen de kalkıp tribününde Fener bayrağı açma.

Hasılı, dostluk düşmanlık vs. bunlara gerek yok. Adamlarla son hafta maç oynayacağız.

Adem Erdoğan
26.12.2018, 22:42
Tamam lan hadi Muhlama olsun.

5361
27.12.2018, 11:10
Olay çok farklı yerlere çekildi. Zaman zaman iki taraf olarak hiddetlensekte esasen iki şehrin insanının dost olduğu gerçeği ortada. Malumun senesi 2011 yılında Trabzon şehri haricinde fenerin şampiyonluğu kutlayamadığı tek şehir Rize. Karşılıklı jestler her zaman olmalı. Düne kadar Rize stadında Rizelilerle iç içe maç izliyorduk değişen ne? Ergenlik mevzuları kenara bırakalım.

İnan diyeyim sana internette 10 15 kişi sayfa adminleri bu olayı kaşıyor. Son yıllarda Rizede kutlama falan yapamıyor diğer takımlar. Bir ara ne güzeldi karısılkklı pankartlar vardı.En büyük şansızlık son maç Trabzon maçına kalması Rizenin. Bursayı gelen geçen yendi Rize o sezon 6 attı. Ve Muharrem ustanın açıklamaları. Hikmet Kahramanın kendini kurtarmak için açıklamaları ortamı iyice gerdi..

derry61
27.12.2018, 19:30
Trabzonspor kulübü sadece Trabzonluların tuttuğu bir kulüp değil. Bundan 20-25 yıl önce karadenizin yüzde 90'ı 95'i Trabzonsporluydu. Trabzonspor'u tutan bir sürü Rizeli var. Samsunla, Orduyla, Rizeyle ve Giresunla düşman olmak bize hiçbir şey kazandırmaz. O şehirlerdeki insanlar yıllardır bu kulübü sahiplenmişlerdir. Türkiye'nin her ilinde taraftarı bulunan bir kulübü küçültmemeliyiz. Her karadeniz takımı taraftarıyla bir sıkıntı yaşıyoruz. Yarın Gümüşhane falan çıksa onlarla da maalesef kavga ederiz. Mesela Nevzat Aydın'ın Orduspor mesajı çok yanlış bir hareketti. Bana kalırsa ne olursa olsun hiçbir anadolu takımıyla aramız bozulmamalıdır.

Ayrıca biraz empati yapın. Rize'nin yaşadığı durum bizim başımıza gelse bizim taraftar daha sert tepki verirdi. Gittik 6 maçtır gelen geçenden içeride dışarıda 5-6 yiyen Bursa'ya Trabzon'da kaybettik, puan bile alamadık. Bursa'nın son 18 maçta sadece 2 galibiyeti falan vardı. Kayseri'ye kendi evimizde kaybedip bir de Kayseri diye bağırdık. Bana göre en ufak şaibe yok bizim takım da o dönem kötüydü ama adamların serzenişini normal karşılamak gerek. Ayrıca 2011'de Ankaragücü'nün de adı geçiyordu. Adamlarla kardeş olup her maç 6. dakikada Ankaragücü diye bağırıyoruz gerçekten enteresan.

5361
27.12.2018, 20:51
Ayrıca biraz empati yapın. Rize'nin yaşadığı durum bizim başımıza gelse bizim taraftar daha sert tepki verirdi. Gittik 6 maçtır gelen geçenden içeride dışarıda 5-6 yiyen Bursa'ya Trabzon'da kaybettik, puan bile alamadık. Bursa'nın son 18 maçta sadece 2 galibiyeti falan vardı. Kayseri'ye kendi evimizde kaybedip bir de Kayseri diye bağırdık. Bana göre en ufak şaibe yok bizim takım da o dönem kötüydü ama adamların serzenişini normal karşılamak gerek. Ayrıca 2011'de Ankaragücü'nün de adı geçiyordu. Adamlarla kardeş olup her maç 6. dakikada Ankaragücü diye bağırıyoruz gerçekten enteresan.
Aynen öyle yani tamam o maça kadar rize rakiplerini yenmesi lazımdı falan. Zaten kimse Trabzon Rize için oynasın parçalasın iş istemedi normal oyununu oynasa kazanmak için oynasa kazanırdı muhabbeti oluyor. Özellikle o röportaj başkanın açıklaması falan derken böyle oldu. O maçtan sonra kıyamet koptu burada yani..

Tersi olsaydı yani Bursayı eze eze ywnseydı düşünemiyorum bile şuan Rize Trabzon arasını. Ben Rizeden gelip rize forması ile Trabzon maçlarını izlemeyi hayal ediyordum.

Enaldo61
27.12.2018, 21:09
Trabzonspor kulübü sadece Trabzonluların tuttuğu bir kulüp değil. Bundan 20-25 yıl önce karadenizin yüzde 90'ı 95'i Trabzonsporluydu. Trabzonspor'u tutan bir sürü Rizeli var. Samsunla, Orduyla, Rizeyle ve Giresunla düşman olmak bize hiçbir şey kazandırmaz. O şehirlerdeki insanlar yıllardır bu kulübü sahiplenmişlerdir. Türkiye'nin her ilinde taraftarı bulunan bir kulübü küçültmemeliyiz. Her karadeniz takımı taraftarıyla bir sıkıntı yaşıyoruz. Yarın Gümüşhane falan çıksa onlarla da maalesef kavga ederiz. Mesela Nevzat Aydın'ın Orduspor mesajı çok yanlış bir hareketti. Bana kalırsa ne olursa olsun hiçbir anadolu takımıyla aramız bozulmamalıdır.

Yahu son haftaya kadar bizim takımın top oynayacak mecali yoktu, her maçı izledim ben Rize maçı da zerre farklı değildi, kendi taraftarımızdan şunları duymak şaka gibi, inanamıyorum vallaha inanamıyorum. Yorumlara bak ya, kapatın şu başlığı kaldırın, takımına şikeci diyecek bunlar...

33 hafta topun tsini oynamamış Rize bizi suçlayacak he haddini bilsin adam gibi oynasın en büyük hedefi olan kümede kalsın, bizi zerre ırgalamaz, zaten 1 sene çıkıp 1 sene düşüyorlar o zaman her sene biri mi düşürüyor bunları, yazık resmen rezil bir camia.

My
27.12.2018, 21:14
La havle... Bizim durumumuz da çok mu iyiydi 8 maç mı 9 maç mıdır nedir gelen giden yenmiş bizi hala Bursa Rize diyorsunuz.

Ayrıca Anadolu kulüpleri diye bir şey yok kardeşim hayal aleminde yaşamayın ya hamgi Anadolu!? Alayının taraftarından yöneticisine, başkanına kadar İstanbul sempatizanı. Hatta kongre üyeleri.

Karadeniz'in de %90 95'i Trabzonsporluymuş da duyduğum en düyük saçmalıklardan bir tanesi. Ne yapmışız da sözde Karadeniz takımlarına da 90 95'lerden İstanbul'a dönmüşler. Taraftar arasında sayılan takımların esamesi geçmez neyin düşmanı olmuşuz ne yapmışız da düşman bellemiş Allah'ınızı severseniz söyleyin kafanız mı iyidir nedir ! Milletin derdi tasası Trazonspor kimsenin aklına bile gelmiyor diğer takımlar ya hu.

Konu başlığı bence artık yarardan çok zarar vermeye başlıyor. Muhabbet uzadıkça birbirlerine cevap vermeler çoğalacak. Şu an burası hariç hiç bir yerde bu mevzu tartışılmıyor. Hatta Trabzonspor taraftarı arasında hatta ve hatta Rizespor (kaç kişi varsalar artık) taraftarı arasında bile bu konu tartışılmıyorken burada mevzuyu don lastiği gibi uzattıkça uzatıyoruz.

Ozan Yılmaz
27.12.2018, 21:20
Rize bizden bedava adamları transfer edip yukarı çıkmıştı daha önceden ona minnet etsinler önce öyleyse. Madem bizim yüzünüzden düştüler onun öncesinde de bizim sayemizde çıkmışlardı onların kafa yapısına göre, ne boş düşünceler var.

Sanki biz son maçın kaçını kazanabilmişiz o dönem ona da bakın bi zahmet.

derry61
27.12.2018, 21:32
Yazdığım mesaj açık sizden farklı düşünmüyorum. Rizespor takımı ne yapmış pek umurumda değil. En ufak şaibe olmadığını yukarıda belirttim. Ben sadece Türkiye'deki taraftar yapısını anlattım. Bursa'yı yensek 2010'daki şampiyonluklarına rağmen onların tarafından da bizi suçlayan olacaktı. Bizim başımıza gelse bizden de çok sert tepkiler verecek taraftarlar çıkardı. Onlardan gelen tepkiler gayet doğal bizim yapmamız gereken şey muhatap olmamaktır. Orada da taraftarlarımızın olduğunu unutmamak olmalıdır. Karadenizde Trabzonspor'u tutan kişi sayısı hala fazladır. Konuyu uzatmaya gerek yok sadece görüşlerimi yazdım.

Fatih Öztürk
27.12.2018, 21:41
İnan diyeyim sana internette 10 15 kişi sayfa adminleri bu olayı kaşıyor. Son yıllarda Rizede kutlama falan yapamıyor diğer takımlar. Bir ara ne güzeldi karısılkklı pankartlar vardı.En büyük şansızlık son maç Trabzon maçına kalması Rizenin. Bursayı gelen geçen yendi Rize o sezon 6 attı. Ve Muharrem ustanın açıklamaları. Hikmet Kahramanın kendini kurtarmak için açıklamaları ortamı iyice gerdi..

Dediğiniz gibi bir kaç ergenin karşılıklı kışkırtmalarıyla mevzu istenilmeyen noktalara getirildi. Karşılıklı olarak olgun davranıp havayı yumuşatmakta fayda var. Başkanların nezaket ziyareti bu noktada önemlidir.

Fatih Öztürk
27.12.2018, 21:58
Rize'de hemen hemen tüm spor mağazalarında Trabzonspor ürünü satılır. Kalkandere, İyidere, İkizdere, Ardeşen, Fındıklı ilçelerinde kıyamet kadar Trabzonspor taraftarı var hem de bizim Trabzon eşrafından daha hasta derecede. Trabzonspor Anadolunun doğal olarakta karadenizin ağabeyi konumundadır. Taraftarımızda tuttuğu kulübün sorumluluk bilincinde hareket ederek ağabey gibi hareket etmeli. İstanbul takımlarına göstermediğimiz tepkiyi komşu şehir takımlarına gösteriyoruz. Herifler küme düşmenin verdiği psikolojiyle yanlış düşünceleri kapılmışlar kolay değil. Bir kaç yıl önce Giresun'lada basketbolda bu minvalde problem yaşadık, yarın Gümüşhane gelse onlarlada problem yaşarız. Trabzonspor taraftarı büyük kulüp taraftarı olduğunun bilincinde hareket ederek bazı şeyleri kulak arkası etmeli.

Oğuz B.
27.12.2018, 22:51
Ne desek boş. Bu başlık kapatılmalı.

http://www.rizeninsesi.net/wp-content/uploads/2018/12/muharrem-kasap.jpg

http://www.rizeninsesi.net/2018/12/27/kasap-4-yediniz-iste-cikin-gidin-ya-diyen-agaogluna-seslendi/

Manu61
27.12.2018, 23:09
Ya bu herifler kendilerini ne sanıyorlar? :D

Adem Akyüz'
27.12.2018, 23:44
Bu psikolojik bunalım geçiren arkadaşlar tecrübeli değil miydi bu konuda? Malum asansörden daha çok inip çıkıyor kendileri.

zafer6161
31.12.2018, 13:54
rizeliler rizesporu tutarsa bu gerginlik biter.yoksa asla bitmez

zafer6161
31.12.2018, 13:56

bu sefer de bursa ile kanlı bıçaklı olacaktık..

zafer6161
31.12.2018, 14:01
bu arada rizenin %80 i fenerli falan değil.onlara pek inanmıyorum.rizede fenerden çok ts taraftarı var.

Arda'
31.12.2018, 14:22
İngilizlerin “yoyo club” diye tabir ettiği bu tarz takimlari kaale almamak bizim için daha iyi olacaktır. Başlık da mümkünse kapatılsın. Rizeliler ne zaman sadece Rizesporlu olur o zaman konuşuruz. Twitterda bile Rize hesabinin altinda bize sövenlerin çoğu hem İstanbul takimlarini tutup hem Rizeli olanlar profillerine girince görüyoruz en son örneği başkanla foto çekip küfürlü paylaşım yapan adam rizeli bir gsliydi.

My
05.02.2019, 18:12
Rizespor Başkanı Hasan Kartal:

https://i.postimg.cc/5yX94yYX/Opera-Anl-k-G-r-nt-2019-02-05-180657-www-ntvspor-net.png

https://i.postimg.cc/gk6c1wb5/Screenshot-2019-02-05-NTV-Spor-Twitter-da-Fenerbah-e-yi-kendimiz.png

https://i.postimg.cc/y6GYfmtc/Screenshot-2019-02-05-NTV-Spor-Twitter-da-Fenerbah-e-yi-kendimiz.png

Tayfun
05.02.2019, 18:14
Rizespor Başkanı Hasan Kartal:

https://i.postimg.cc/5yX94yYX/Opera-Anl-k-G-r-nt-2019-02-05-180657-www-ntvspor-net.png

https://i.postimg.cc/gk6c1wb5/Screenshot-2019-02-05-NTV-Spor-Twitter-da-Fenerbah-e-yi-kendimiz.png

https://i.postimg.cc/y6GYfmtc/Screenshot-2019-02-05-NTV-Spor-Twitter-da-Fenerbah-e-yi-kendimiz.png

Daha açık bir dille yazmak gerekirse;

Şikecilerin anadoludaki karıları rize ve sivas

Sefer A.
05.02.2019, 18:35
bundan sonra ben bile savunamam rizespor'u falan

smart
05.02.2019, 18:43
Ya Rize kim ki biz onlarla gergin olalım. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış;)

HOPA'LI TS'Lİ
06.02.2019, 08:37
Son maçta alt lige göndereceğiz seni Rize
Bundan daha kötü bir duygu olmaz size

bahadır2561
06.02.2019, 08:47

Tek çözüm bu

gurur6134
06.02.2019, 18:56
Eee bunu bilmeyen mi vardi senelerdir ayni seyi soyluyoruz..

M. Fatih ALEMDAR
07.02.2019, 00:50
Rize biat edecek ozaman sorun kalmaz bence. :)

oflubektas
14.02.2019, 11:02
Trabzon-Rize gerginliği gereksizdir, mantıksızdır. Rize Trabzon'un komşusudur. İklimi, kültürü ve -büyük oranda- konuşma/şivesi ortaktır. Orada yaşayanlar da memleketin evladıdır. Her yörenin iyisi kötüsü çıktığı gibi Rize'den de iyi veya kötü belleyeceğimiz insanlar vardır.Ayrıca futbol yüzünden iki komşu şehir arasında gerginlik, hakaret vb. işler aptallıktan başka birşey değildir.

Gelelim Rizespor'a: "Abilik" taslamak, "biat etmek" vb. ifadeler yanlış ama kulüp ve yöneticiler Trabzonspor'a yakınlık gösterirse, ilişkileri iyi tutarsa karşılığını da fazlasıyla almalıdırlar. Ancak genel olarak Rizespor; başta fenerbahçe olmak üzere İstanbul takımlarının yalakası, ligin de asansör takımı olmuştur. Taraftarının Rizespor'a sahip çıkması anca Trabzonspor maçlarında akıllarına gelir. Yılın kalan günlerinde kendi takımlarını sallamazlar. Trabzonspor'un rakibi değildir, bu halleriyle umurumuza da olmamalıdır.

Onur Akyüz
14.02.2019, 11:25
Rize önce hangi tarafta durduğunu bi gözden geçirmeli.

Şb başkanının söyledikleri ve üzerine rize başkanının söyledikleri, bir şehir için utanç verici ve futbolda asla yeri olmayan şeyler.

61Firtinasi61
14.02.2019, 11:35
Bunu muhabbetine bile gerekmez.
rize veya sivas......bunlar asansör takimlari.
Bizim gibi gecmisleri yok.
Yani demek istedim.....bosuna bunlari konu yapmamak.
Bizim baska dertlerimiz var.

OFLU
14.02.2019, 12:09
Rize bam bam bam.

HOPA'LI TS'Lİ
14.02.2019, 16:08
Şikebahçe yalakalığı yapacaklarına takımlarına sahip çıksınlar
Asansör olmaya mahkumlar

ucurum
15.02.2019, 09:04
Rize'nin küme düşmesi ve orada kalması

Saint Castillo
17.02.2019, 01:47
gerginlik rizeyi adam yerine koymaktan başka bir şey değil, dolayısıyla bize daha çok zarar veriyor.