PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yabancı futbolcular neden bizi terkediyor? Yoksa bizi sevmiyorlar mı?

Özer Öztekin
13.01.2007, 12:52
Başlık gündemdeki meşhur ''Gaffur''u çağrıştırsa da, aslında artık ''Trabzonspor ve Yabancı Futbolcular'' konusunun patolojik bir boyuta ulaştığını görmemiz ve bunun sebeplerini araştırmamız gerekiyor diye düşünüyorum...Öyle ya da böyle yabancı futbolcuların ilk fırsatta Trabzon'dan uzaklaşmaya çalışmalarının (istisnalar olsa da) sebepleri neler olabilir? Yönetimle ilgili, kulübün yapısı ile ilgili, şehirle ilgili vb...
''Bizi sevmeyeni biz de sevmeyiz'' zihniyeti ile yaklaşanlar bu başlık altında yazmasınlar...

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 13:01
bence daha çok seyirci baskısı ve şehirle ilgili...

Bahtiyar
13.01.2007, 13:02
ziya doğan yabancılarla ölümüne kanka size öyle görünüyor.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 13:03
bence daha çok seyirci baskısı ve şehirle ilgili...

son 2 senedir takımda oynayan yabancılar seyirci baskısını( şiddetsel açıdan ) en az hissedenlerdir.
bu oyuncunun kalitesine ,kendine güvenine ve tecrübesine göre değişir.
oyuncu bunlara sahipse o seyirci baskısı dediğimiz şey destek oluverir.
bunlara sahip değilse oraya toplanıp sadece çekirdek çıtlasan da baskı olur.

maskeli61
13.01.2007, 13:05
bence öyle bişey yok yani biz TRABZONSPOR taraftarı olarak neden basına ayak uyduralımki basın her defasında bizi karalamaya çalışıyo şimdide yeni moda bu oldu ben katılmıyorum böyle bişey yok. Futbolcu mutsuz olabilir ama bunu sebebpleri vardır.

Smek aille sorunları var ve şuan yönetim bunları çözmek için hiçbişey yapmadı oda kendi liginde oynamak istedi bunada izin verilmedi ve trabnzonspordan uzaklaştırıldı ilk geldigi zamanları hatırlayalım geçen seneyi hatırlayalım yani hep futbolcuyu suçlamak olmaz bu yönetimin hatasıdır bu smek konusu...

marcelinho her fırsatta trabzonda ne kadfar mutlu oldugunu söylüyo trabzonsporun çok güzel bir arkadaşlık ortamı oldugunu trabzonu çok begendigini söylüyo hatta çocuklarına bile türkçe ögretiyordu ama bu transfer buda bizim yönetimimizin işi transfer yapacaklar ya cepten para çıkması hazır bu kadarda para geldi satalım yerine 3 tane topçu alırız cebimizden para çıkarmayız mantıgıyla satılmıştır ...

eller ilk geldigi zaman biz bile istemedik onu hele anortosis maçında yerden yere vurduk adam geldigi günün ertesi günü maça çıktı dogal olarak ondan sonraki süreçte en kötü anlarımızı yaşadı ve adamı kovarcasına kiraladık ve gittigi yerde hayat buldu kupalar aldı göze battı kendi memleketi dogal olarak şuan içinde bulundugumuz oırtamda degilde kendi ortamında bulunmak istemesi dogal...

musampa stapanov jefferson ve tabiki yhattara bide bunları dinleyin TRABZONSPOR TARAFTARI ÇOK İYİ TRABZONSPOR ÇOK GÜZEL ARKADAŞLIK ORTAMI SÜPER TRABZON CENNET ......

dicem şudur bu başlık yersiz olmuş bence basının dedigini desteklemek olmaz gerçekleri görmek daha gerçek olur ve işte gerçekler hepimizin bildikleri..
(kaçmak riberi gibi olur dimi.....)

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 13:11
son 2 senedir takımda oynayan yabancılar seyirci baskısını( şiddetsel açıdan ) en az hissedenlerdir.
bu oyuncunun kalitesine ,kendine güvenine ve tecrübesine göre değişir.
oyuncu bunlara sahipse o seyirci baskısı dediğimiz şey destek oluverir.
bunlara sahip değilse oraya toplanıp sadece çekirdek çıtlasan da baskı olur.

gol gelmeyince başlayan homurdanmalar, yanlış bir pas verdiğinde yükselen gürültüler eşliğinde futbol oynamak istemezler herhalde.... futbolcu kaliteli ve tecrübeliyse bunu aşabilir, o ayrı konu ama sonuçta büyük etki ediyor

Erdem Keser
13.01.2007, 13:12
taraftar ve sehirdeki yogun baski ayrica trabzonun istanbuldan yada diger buyuk avrupa sehirlerinden gelen adamlar icin kucuk bir yer olarak degerlendirlmesi

macka61
13.01.2007, 13:13
yönetim ve teknik adamın anlayışından kaynaklanıyor

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 13:18
gol gelmeyince başlayan homurdanmalar, yanlış bir pas verdiğinde yükselen gürültüler eşliğinde futbol oynamak istemezler herhalde.... futbolcu kaliteli ve tecrübeliyse bunu aşabilir, o ayrı konu ama sonuçta büyük etki ediyor

o dediğinin olmadığı hiçbir stat yok türkiyede...
en küçük hatada homurdanma ve küfür türkiyede kalabalığın toplandığı her stadın sorunu. özellikle de büyüklerin. ama bu bugünün sorunu da değil.
kaçmak olsaydı bunun sonucu bundan öncekiler de kaçardı. bu ben kendimi bildim bileli böyle.

Abdallı61
13.01.2007, 13:19
bizi sevmeyeni bizde sevmeyiz

Vkgz
13.01.2007, 13:21
açık söylemek lazım bazi şeyleri şehre uyum sağlamak zor

Ali Özcan
13.01.2007, 13:23
sebep bence şu...

aldığımız adamlar belli bir kalitesi ve kalibresi olan adamlar...Önlerine hedef koyuyorsun geliyorlar...Takım başarısız olup hedeften sapınca da gidiyorlar...

Örnek : Marce, Szymek, Eller, Musampa (bence o da gider) ve bunlara eklenebilecek diğerleri...

saha sonuçları iyi olursa hiçbiri gitmez...Bakınız Szymek le ilk dönem...

Özer Öztekin
13.01.2007, 13:23
bizi sevmeyeni bizde sevmeyiz

Kapris yapma...

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 13:26
o dediğinin olmadığı hiçbir stat yok türkiyede...
en küçük hatada homurdanma ve küfür türkiyede kalabalığın toplandığı her stadın sorunu. özellikle de büyüklerin. ama bu bugünün sorunu da değil.
kaçmak olsaydı bunun sonucu bundan öncekiler de kaçardı. bu ben kendimi bildim bileli böyle.

o dediğim bütün stadlarda yok. en azından bizdeki kadar yok. sadece beşiktaşta var. onların durumu da bizimki gibi. her sene bir sürü yabancı gelip gidiyor. galatasaray ve fenerbahçede bu durum o kadar belirgin değil. hele anadolu takımlarında hiç yok

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 13:31
anadolu takımları ile karşılaştırmadım zaten.
rakip diye gördüğümüz takımlarla karşılaştırdım.
lakin anlamadığım fener taraftarı kadar çauk homurdanan bi takım nerde görülmüş. daha ne kadar belirgin olacak. bizim tayfun a yaptığımızı onlar nerdeyse tüm takıma yaptılar bi ara.

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 13:45
anadolu takımları ile karşılaştırmadım zaten.
rakip diye gördüğümüz takımlarla karşılaştırdım.
lakin anlamadığım fener taraftarı kadar çauk homurdanan bi takım nerde görülmüş. daha ne kadar belirgin olacak. bizim tayfun a yaptığımızı onlar nerdeyse tüm takıma yaptılar bi ara.

bence fenerbahçe taraftarı bizim kadar belirgin şekilde yapmıyor.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 13:49
saygı duyarım görüşüne..
ama bunu günün şartlarına göre değerlendir.
herşey süt liman giderken tabii ki yapmaz..
işler bi tersine dönsün bakalım neler oluyor.

poetricus
13.01.2007, 13:50
Bizi sevmeyeni bizde sevmeyiz!
Onlar da aynen böyle düşünüyor.
Sevenleri sevdik mi?
Danimarka Milli Takımı kaptanı olarak kupayı kaldırdığı sene Lars Olsen'in bavulunu bile kendisi taşıyarak Trabzon’dan ayrılışını hiç unutamıyorum. Üstelik futbolu Trabzon'da bırakmaya niyetli olduğu halde. Leekens daha Trabzon'a ayak basmadan "Olsen mutlaka kalmalı!" dediği halde. Cyzio'nun Karşıyaka'ya nasıl verildiğini unuttunuz mu? George Leekens ve yardımcısı Desmend Trabzon'dan giderken ağlıyorlardı. O Leekens daha sonra gittiği Bruge'deki futbolcularına; "Türkiye'ye gidin de biraz insanlık öğrenin!" derdi. Bu sözler uzun süre hem Belçika hem de Türkiye basınında yer almıştı. Braems Urbain bizi sevmediği için mi ayrıldı sizce? Onun Trabzon ve Trabzonspor için yaptıklarını ve yapmakta olduklarını bırakın sevgiyi ancak kara sevdalı biri yapar. Marcelinho bizi sevmediği için mi ayrıldı sizce? Szymkowiak acaba bizi hiç mi sevmedi yoksa onu bu hale getiren bir süreç mi var?

Parasını alamayıp giden, aldığı halde giden, giydiği formaya saygısı olmayan, ahde vefa nedir bilmeyenleri kastetmiyorum. Ama acaba bütün suç gidenlerin ya da gitmeye çalışanların mı? Gitmek isteyenlerin hepsi mi bizi sevmiyor.

Otobüs taşlama olayını eleştirenler bu forum çatısı altında neredeyse vatan haini ilan edildi. Protesto etmeyi değil, taşlamayı eleştirmiştik hâlbuki. Orta çağdan kalma bir barbarlığın bize yakışmadığını söylerken satılmış, ezik, hain, gizli FB'li ilan ediliyorduk. Genel ve özel mesajlarda maruz kalmadığımız hakaret kalmadı. Fikrimize katılan, takdir eden ve destek olan insanlar bile her türlü aşağılanmaya maruz kaldı. Sonuç…

Böyle şeylerle karşılaşan insanlar gittikten sonra bizden nasıl bahsedecekler dersiniz? Aldığımız cezalar, seyircisiz maçlara talim edişimiz, UEFA nezdinde mimli bir takım haline gelişimizi bir düşünelim. Bir taş yüzünden kaybedilen şampiyonluğu, bir zamanki başkanımızın bütün Türkiye'nin karşısında kullandığı "rengi bozuk", "yamyam" gibi insanlık dışı ifadeler yüzünden hala Avrupa'nın en ırkçı kulüpleri arasında gösterildiğimizi, adımızın Mussolini'nin takımı Lazio'nun yanında yer aldığını bilmeyen var mı? Kaldı ki bir takım şeyleri şirin görünmek, başkalarının sempatisini kazanmak için değil temel insani vazifemiz olduğu için yapmalı veya yapmamalıydık.

Gelen yabancıların bir kısmı uyum problemi yaşamış olabilir. Bir kısmı sütü bozuk da olabilir. Ama yönetici ve teknik adamlarımızın, taraftar olarak bizlerin, sahadaki yerli ve yerlinin yerlisi futbolcularımızın hiç mi kusuru yok sizce? Biraz da aynaya baksak nasıl olur?

Bu arada bir de gerçekten sevmediklerimiz gitse nasıl olurdu?

Burçak
13.01.2007, 13:51
bu görecelidir. her Yabancı futbolcuya göre değişir. kimisi daha çok sosyallik olan yerleri tercih eder.istanbulda imza atıp Trabzona getirilince hayal kırıklığı yaşayabilir. kimisi oynamak istesede şimkodaki gibi ailesinin Trabzonda yaşamak istememesi ve b gibi ailevi sebeplerden dolayı konsantresini kaybedip uzaklaşmak ister, bazılarıda önemli oyunculardır ve önemli hedefler peşinde koşacaklarını düşünürken ne yaptığını bilmeyen kişilerce yönetilmekten dolayı takım çok kötü bi duruma gelir ve '' amaaan banane Trabzondan'' der çeker gider. onlardan Hami gibi Tekke gibi olmalarını beklemek hayalcilik olur. istisnalar hariç.

WERTHeR
13.01.2007, 13:53
Sevip sevmeme olayı değil. takım başarısız olunca durmak istemiyorlar. Umut göremiyorlar....

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 13:56
saygı duyarım görüşüne..
ama bunu günün şartlarına göre değerlendir.
herşey süt liman giderken tabii ki yapmaz..
işler bi tersine dönsün bakalım neler oluyor.

orası öyle tabi. 2 sene önce bizim stadımızda da tek kelime küfür, baskı yoktu...

Gürkan
13.01.2007, 13:57
yerlilerin bile kim zaman zorla kaldığı yorulduğu bir yerde,yabancıların gitmesinin tüm suçunu onlara bağlamak yanlış olur.

BDiler61
13.01.2007, 13:59
ben şu anki o büyük nedeni teksnik direktör

Burçak
13.01.2007, 14:01
kısacası sıkıntıya gelemiyorlar.

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 14:02
kendimi stephanov un yerine koyuyorum şu anda:
trabzon benim için neresi...?
bizim için polonyanın bulgaristan ın X şehri neresi ise orası.
büyük takım demişler gelmişim.. iddiası var heyecanı var taraftarı ateşli avrupada oynuyor vs.vs...
ilk yarı bitmiş... takım 13. sırada.. avrupaya havlu atalı zaten çok oluyor.
aldığım para 300-400 bin dolar...
chealse den teklif geliyor. adamlar aldığımın 5-6 katı para veriyor.
ingiltere... premiere league...
her sene şampiyonluk parolası hem ligde hem avrupada...
bu şartlar altında adam nden dursun ki...
adama gelirken vaad edilenlerin hepsi fos çıkmış. bu adam hangi uğurda burada kalacak.

bi de böyle gidenler olacak...

DURAS
13.01.2007, 14:25
Trabzon küçük şehir, birde ziyan hocanın abuk sabuk dsiplin uygulamaları ve taktik anlayışıda eklenince, Trabzon şehrinde kalmak istemiyorlar.bu kadar basit

Kadir Aydın
13.01.2007, 14:25
Şehir çok önemli rol oynuyor, sosyal yaşam bir çoğunun beklentilerine cevap veremiyor, kimilerinin de alışmış olduğu hayattan ne yazıkki uzak, böyle olunca da ellerine geçirdikleri ilk fırsatta kaçmaya çalışıyorlar.

caykarali_erdal
13.01.2007, 14:40
Şehir çok önemli rol oynuyor, sosyal yaşam bir çoğunun beklentilerine cevap veremiyor, kimilerinin de alışmış olduğu hayattan ne yazıkki uzak, böyle olunca da ellerine geçirdikleri ilk fırsatta kaçmaya çalışıyorlar.

Sosyal yasandi dediginiz ne oluyor aciklaya bilirmisiniz lutven.!!!!!
Her Sokagin Basinda Bir BAR Yok Bumu Sosyal Yasanti ve sayre.
Trabzonspora veyatda her hangi bir ulkeye transfer olan futbolcular sizlerce futbol hayallerindeki klublere gitmekden dolayimi yoksa Para Para Para'dan dolaylimi.
Simdi soruyorum sizlere para alamiyorsunuz ama kaldiginiz Sehirde Super Bir Sosyal Yasanti Var(Bu Sosyal Yasantinin NE oldugunu Anlatinda Bilelim) Ama Yaptiginiz Isi Cok Seve Seve Yapiyorsunuz Sizde Kacar Gidermiydiniz Yoksa...

Kadir Aydın
13.01.2007, 14:50
Sosyal yasandi dediginiz ne oluyor aciklaya bilirmisiniz lutven.!!!!!
Her Sokagin Basinda Bir BAR Yok Bumu Sosyal Yasanti ve sayre.
Trabzonspora veyatda her hangi bir ulkeye transfer olan futbolcular sizlerce futbol hayallerindeki klublere gitmekden dolayimi yoksa Para Para Para'dan dolaylimi.
Simdi soruyorum sizlere para alamiyorsunuz ama kaldiginiz Sehirde Super Bir Sosyal Yasanti Var(Bu Sosyal Yasantinin NE oldugunu Anlatinda Bilelim) Ama Yaptiginiz Isi Cok Seve Seve Yapiyorsunuz Sizde Kacar Gidermiydiniz Yoksa...

Şimdi bana burda ders vermeye kalkma, bunu bana anlatana kadar git onlara anlat. Bu dediğin sana ve bana göre doğru, ya onlara göre??? Elin adamını alıp al bak bundan sonra böyle olacak diyemezsin. Başka türlü görmüştür zamanında ve beklentileri de başkadır, değiştiremezsiniz.

Erman
13.01.2007, 15:53
Trabzonspor ve Trabzon birbirini besleyen iki nehir gibi. Birinin suyu azalınca diğerininki de azalıyor. Trabzonspor başarısız olmaya başladıktan sonra Trabzon da kötüye gitmeye başladı. Kabul etmeli ki bugün Trabzon gerek mimarisiyle, gerek sosyal yaşamıyla geriye gidiyor; ileri değil. Ayrıca sosyal yaşam bardan kafeden de ibaret değildir.

Trabzon Batı ve Orta Avrupa'dan gelen bir futbolcu için yaşanılacak şehir değildir. Nedenini buraları azcık gören bilir. Bu konuyla ilgili çoğu başlıkta yazmıştım, bence Trabzonspor'un alacağı oyuncu Balkanlar, Afrika, Kafkaslar ve bazı Orta Avrupa ülkelerinden Avrupa futbolunu ya bilen ya da ona ayak uydurabilecek genç futbolcular olmalıdır. Latin Amerika'dan ise tamamen uzak durmalıyız; nedeni çok açık ve deneyimlerle sabit.

Kadir Aydın
13.01.2007, 16:41
Trabzonspor ve Trabzon birbirini besleyen iki nehir gibi. Birinin suyu azalınca diğerininki de azalıyor. Trabzonspor başarısız olmaya başladıktan sonra Trabzon da kötüye gitmeye başladı. Kabul etmeli ki bugün Trabzon gerek mimarisiyle, gerek sosyal yaşamıyla geriye gidiyor; ileri değil. Ayrıca sosyal yaşam bardan kafeden de ibaret değildir.

Trabzon Batı ve Orta Avrupa'dan gelen bir futbolcu için yaşanılacak şehir değildir. Nedenini buraları azcık gören bilir. Bu konuyla ilgili çoğu başlıkta yazmıştım, bence Trabzonspor'un alacağı oyuncu Balkanlar, Afrika, Kafkaslar ve bazı Orta Avrupa ülkelerinden Avrupa futbolunu ya bilen ya da ona ayak uydurabilecek genç futbolcular olmalıdır. Latin Amerika'dan ise tamamen uzak durmalıyız; nedeni çok açık ve deneyimlerle sabit.

Bunu söyleyince de adamı dokuz köyden kovuyorlar.

Enes Berfin
13.01.2007, 16:47
Bence Yönetimden kaynaklanan birsey bu, disiplinsiz yönetim ve böle basarisiz takimda oynamayi kim isterki?

Biz bu sorunlari cözmeden daha cok yabanci oyuncular bu takimi terk eder.

caykarali_erdal
13.01.2007, 17:02
Ayrıca sosyal yaşam bardan kafeden de ibaret değildir.

Trabzon Batı ve Orta Avrupa'dan gelen bir futbolcu için yaşanılacak şehir değildir. Nedenini buraları azcık gören bilir.

Ya Kardesim Su Sosyal Hayati Aciklayin!!!, Yazilarinizda Hic Bir Aciklama Okuyamiyorum, Ben 31 Senedir o Dediginiz Badita Yasiyorum Paran Varsa Afrikanin her Hangi Ulkesinde de Krallar Gibi Yasarsiniz Demek Istedigim Birakin Bu Ayaklari Adam Trabzona Geliyorsa Parasi icin Geliyor Hayirina Gelmiyor Dunyanin Kac Bucak Oldugunu Biliyorsunuz, Yoksa Trabzonda Yasayanlar Sizlere Gore Bunu'dami Bilmiyorlar vay halimize vay cikfigimiz yasadigimiz koyude begenmez olduk ne demeliki Ozentiyle Yasamaya Devamlar...

Kadir Aydın
13.01.2007, 17:09
Ya Kardesim Su Sosyal Hayati Aciklayin!!!, Yazilarinizda Hic Bir Aciklama Okuyamiyorum, Ben 31 Senedir o Dediginiz Badita Yasiyorum Paran Varsa Afrikanin her Hangi Ulkesinde de Krallar Gibi Yasarsiniz Demek Istedigim Birakin Bu Ayaklari Adam Trabzona Geliyorsa Parasi icin Geliyor Hayirina Gelmiyor Dunyanin Kac Bucak Oldugunu Biliyorsunuz, Yoksa Trabzonda Yasayanlar Sizlere Gore Bunu'dami Bilmiyorlar vay halimize vay cikfigimiz yasadigimiz koyude begenmez olduk ne demeliki Ozentiyle Yasamaya Devamlar...

İyi bak kendin dedin, madem para için geliyor peki neden çok sevdiği parayı bırakıp gidiyor???

Hüseyin Çümen
13.01.2007, 17:10
açık ara en önemli etken trabzon şehrinin yapısıdır tabiki büyük şehilerde bulunmuş oyuncular için trabzon hapisaneden farksızdır
teknikheyetten de kaynaklanan sorunlar var yabancı futbolcunun ruh halinden anlamayacak antrönörler var 1. sınıf deiller bence
istikrarsızlık ortamı da szymek in dediği gibi çok fazla
taraftarımız da ayrı bi etken çok fanatiğiz çok taşkınlık lar yapabiliyoruz futbolcular da bundan korkabiliyor

Yasin Berber
13.01.2007, 17:10
arkadaşlar şunu ilk belirtmek istiyorum trabzon küçük bir şehir ve sahil üzerine kurulmuştur ama trabzon doğasıyla bir numaradır eğer trabzonspor yabancı futbolcu alcaksa gün yüzü görmemiş futbolcu alması lazım nijer yadan vegüney afrika gibi benzeri ülkelerden araştırmalar sonucu almalıdırlar ve trabzonspor şu an öle durumdaki acıyorum valla içim burkuluyor hayatımda böle bi yönetim görmedim marcelinho imza attı ziya doğan diyorki ben ona 2 günlüne izin verdim ya neyse ya uzatmim her şey bom bok bu takımda

caykarali_erdal
13.01.2007, 17:35
İyi bak kendin dedin, madem para için geliyor peki neden çok sevdiği parayı bırakıp gidiyor???

Heheh iste olayi sende cakdinmi simdi para para para iyi takip ediyorsan gecenlerde lange denen adamin biride fifa da kimi mahkemelik yapti ve kazandi 2/3 sene sonra daha'da alacakli cikan lange ve sayre Orasi Turkiye Ordan Cikis Yok Hemi Lange Gosterdi.
Gelecegi Belirsiz Olan Yabanci Futbolcular(para verilecekmi verilmeyecekmi ve sayre...) Hayir islemiyorlar'ya bende ceker giderim ve is biter.

Erman
13.01.2007, 18:32

Bu yukarida yazdiklariniza nasil yorum yapacagim bilmiyorum, ama öyle zor ki aile terbiyemin bana verdigi sinirlarda kalmak! Ama önce sunu diyeyim: Bir Avrupalinin Trabzon'a yükledigi anlam baska, benimki baska. Böyle düsünmezseniz, bu sözleri sarf edersiniz elbette.

Insan bunlari yazarken bir kere düsünür, ben bunlari bir Trabzonlu'ya yaziyorum diye. Ne demek "Trabzon'u kücümsemek", "özentiyle yasamak"! Ben hayatimda böylesine iftiraya ve hakarete ugradigimi hatirlamiyorum. Ayip.

caykarali_erdal
13.01.2007, 18:39
Ya Kardesim Su Sosyal Hayati Aciklayin!!!, Yazilarinizda Hic Bir Aciklama Okuyamiyorum.

Lutven olayi baska yerlere cekmiyelim .
polimiklere gerek yok.

Ozenti dedigimde fazlada dusunmenize gerek yok ,sirf Bmn Deki Kullanilan Isimler vede avator dedigimiz kisilerin kullandigi resimlere bakarsaniz anlarsiniz baska lafa gerek yok.

Erman
13.01.2007, 18:45
Ya Kardesim Su Sosyal Hayati Aciklayin!!!, Yazilarinizda Hic Bir Aciklama Okuyamiyorum.

Lutven olayi baska yerlere cekmiyelim .
polimiklere gerek yok.

Hakaret ediyorsunuz, basbayagi küfür ediyorsunuz, iftira atiyorsunuz sonra bir de "polemik yapma", öyle mi? Bir özür bile dileyecek kadar düsünceli degilsiniz. Kusura bakmayin, sizle bundan sonra muhattap olmam mümkün degil.

caykarali_erdal
13.01.2007, 18:52
Hakaret ediyorsunuz, basbayagi küfür ediyorsunuz, iftira atiyorsunuz sonra bir de "polemik yapma", öyle mi? Bir özür bile dileyecek kadar düsünceli degilsiniz. Kusura bakmayin, sizle bundan sonra muhattap olmam mümkün degil.

Kardesim sen ne diyorsun okuma yazman yokmu senin lutven allah askina okudugunu anlamiyorsan ben ne yapayim.

Senin yaptigin ayip, polimigede girmem seninle soruma cevap veremiyorsan ben ne yapayim, sen hakaret olarak algiliyorsan o da senin eksigindir, kusuru bakma ama bu konuda yazacagim bu kadar konuyu baska yerlere cekmeyin lutven.

onceki yazimdan devam.

bordobluex
13.01.2007, 18:58

Eline sağlık Erman. Düşünüp de söyleyemediklerimizi yazmışsın.

Canİlker
13.01.2007, 19:01
ne zaman bi yabancıdan hayır gördükkü şimdi görelim .

poetricus
13.01.2007, 19:03
Bu başlık altındaki karşılıklı sataşma ve tartışmaları görünce yabancıları bilmem ama aklıma yerlilerin gitmesi için de sebepler geldi.

caykarali_erdal
13.01.2007, 19:07
ve laka lukaya devam .

Simdi daha degsisik soyleyeyim Bana Tam Olarak Sorarsaniz bazi arkadaslarin dediklerine gore, bende katiliyorum bu Arkadaslarimiza, bundan sonrada buna gore Futbolcu Trabzonspora almak lazim buda nedir , Trabzondan baska yani Trabzon sinirlarini "sehir" sinirlarini disari cikmamiza gerek yok akcabatdan bile futbolcu getirmemize gerek yok cunku arada iki dere var bu dereleri gecemiyenler bogulur giderrrr nereye giderler geldikleri o agim sahim yerlere giderler onun icin biz bize kalalim daha iyi para mara'da verme derdinde olmayiz ne ala ne ala yasariz gideriz boylece.

meray
13.01.2007, 19:13
Ya paso yönetim suçlanıyo yada alışamadılar falan deniyo ya neyine alışamıyo be profosyenel bir futbolcuysa otursun oynasın ya tamam ben yönetm suçsuz demiyorum ama bence her biri kafadan problemliyaaa kafayı yemişler......eee yememek elde mi:?böyle bi haldeeeee

Meray GÜRSOY

hermann hesse
13.01.2007, 19:30
Bize eli yüzü para görmüş futbolcular gelmemeli..
Gine , Gana,Gürcistan vb.. ülkelerden kaliteli futbolcu alınmalı..
Adamlar yemek parası için sahayı dört dönüyorlar..

Hüseyin Çümen
14.01.2007, 20:58

öylesini de aldık aurelio işte 50 bin dolar için gitti adı lazım olmayan takıma

pReN@_61
14.01.2007, 21:08
bence nadide şeHrimizle ilgili bir husus bu...

Cyzio
14.01.2007, 22:20
Bu konuda Poetricus üstadımın yazdıklarına tamamen katılmakla beraber, onun dile getirmediği "Teknik Direktör Faktörü"nü gündeme getirmek istiyorum.

Bu sene kaçanlarımız, bana göre tamamen teknik direktör(ümüz)ün etkisiyle kaçtılar. Her ikisi de hocayla problemliydi. Biri yerinde oynatılmıyordu, öbürü ise neredeyse hiç oynatılmıyordu. Durun bakalım, bunlar daha iyi günlerimiz. Yattara da, devre başlayıp kesik yiyince, onu da ya Avrupa'da, ya Fenerbahçe'de görürüz.

İyi futbolcular, iyi hocalara gelir. Takımın başında Milne olmasaydı, Campbell'ın Trabzonspor'a geleceğini kestirebiliyor muydunuz? Eğer Vahid Hoca başımızda kalsaydı, hem daha iyi yabancılarla iş yapardık, hem de elimizdekileri daha iyi tutardık.

Şimdi aklınızda şöyle bir sahne canlandıdırın:

Yönetim çok üst düzey bir yabancı futbolcuyla anlaşma aşamasında (Haydi Ronaldinho olsun). Bonservis, ücret, süre, herşeyde anlaşıldı. Ve futbolcu klüp temsicimize şöyle bir soru soruyor:

-"Takımın başında kim var?"

-"Ziya Doğan."

-"Efendim?"

-"Ziya Doğan."

-"Öhhömss... Kendisini çıkartamadım. Çalıştırdığı klüpleri ve kariyerini söyler misiniz?"

-"Malatyaspor, Gençlerbirliği."

-"Biz birşey imzalamamıştık, değil mi?"

İşte böyle. Takımın başında çapsız hocalar olduğu müddetçe, iyi futbolcuları asla getiremezsiniz. İyi olanları da, hocalar kovalar. Ziya Hoca'nın sabıkası da bu konuda maalesef bir hayli kabarık: Romashenko, Szymkoiak, Marcelinho... Bakalım sırada kimler var?

Son söz: Trabzon'dan iyi intibalarla ayrılan her yabancı (gerek hoca, gerek futbolcu), onlardan sonra gelecek olanlar için iyi referanstırlar. Son bir senedir olanlarla, geleceğimizi nasıl harcadığımızı görebiliyor musunuz?

Punisher-61
14.01.2007, 22:27
bence kesinlikle taraftarla ve sehirle alakasi yok...cok iligi demek cok sevilmek demektir ve bundan her sporcu mutluluk duyar..

bence en büyük problem yönetimlerimizdeydi...

campell MAY ona yamyam söyledigi icin gitti..
da silva para alamadigi icin gitti...
aurellio istedigi parayi alamadi diye gitti...

para haric yönetim mutsus ve az sans tanindigi icin gitmek isteyen futbolculari zorla Takimda tutmak istemesi örnek Szymek ve Eller..

ve trasnfer politikasi: Szymekin cümlesi: Buraya ilk geldigimde hersey dörtdörtlüktü ama sonra takimdaki oyuncular satilmaya basladi ve yerleri dolmadi böylece hedeflerimizden gittikce uzaklastik..

poetricus
14.01.2007, 22:29
Son söz: Trabzon'dan iyi intibalarla ayrılan her yabancı (gerek hoca, gerek futbolcu), onlardan sonra gelecek olanlar için iyi referanstırlar. Son bir senedir olanlarla, geleceğimiz nasıl harcadığımızı görebiliyor musunuz?
Tamamen katılıyorum üstat. Ziya yüzünden gidenler kadar, vazgeçilmezlerinin başımıza açtığı dertleri de unutmayalım.

Bunlar daha iyi günlerimiz.

Ömer Gedikli
14.01.2007, 23:20
Bu konunun Baskıyla, psikolojik bir konuyla filan ilgisi yok Yabancı takımlar Türk Futbolcusunu Niye Sevmiyorsa Yabancı oyuncularda Türk takımlarını sevmiyor.Para için geliyorlar buraya.Ama Brezilya'dan Gelenler başka onların yeri ayrı...Yahu işe bak Yabancı takımlar Bizim Topçumuza Vebalı gibi bakar Biz Yabancı futbolculara sarılıyoruz.Acaba Yabancı Futbolcular olmasa bu oyun oynanmazmı?

Ugur Kurucelik
14.01.2007, 23:31
Bence Sehir ve Seyirciyle alakasi yok,Tamamen kendi sahsiytiyle ilgili, Neden Yattaralan sorun yasamadik bunca zaman????

Zurawski
14.01.2007, 23:50
Neden hocalar kendine verilen kadroyu yönetmeyi istemeyip kendi kurdukları kadroları yönetmek istiyor.Böyle bir şey dünyanın hiç bir yerinde yok.Elinizde Szymkoviak gibi bir futbolcu var.Siz sisteminizi bu oyuncuya göre kuracaksınız.Benim sistemim böyle diyip şu adamı isterim dersen Avrupada kapının önüne koyarlar adamı.Demem o ki bu sene yaşananlar tamamen Hocayla alakalı.
Onun dışında parasını aldıktan sonra hiçbir futbolcu Trabzondan gitmek istemez.Futbolcu dediğin adamın yaşantısı (eğer ki profesyonelse) sosyal hayat falan disko bardan ibaret değildir.Bunları zaten verilen tatillerde kendi ülkesinde yapar.Bunların dışında eğer futbolcu sosyal hayat konusunda sıkıntı çekiyorsa zaten kendisi profesyonel bir futbolcu değildir hemen kapı gösterilmelidir.

Gürkan
15.01.2007, 00:45

onlarda parayı gorunce neoldum delısı oluyorlar.
---------------------------------------------------------------------

bencede şehirle alakası olan birşey.tüm olay yonetım ve hocadan kaynaklanıyor.

cyberentalpi
15.01.2007, 01:41
Arkadaslar guzel tesbitte bulunmuslar.
Sunu kabul edelim Ayni parayi verdigimiz muddetce bir futbolcu biz yerine yasam standartlari iyi olan sehirleri sececektir.Sonucta bir futbolcunjun kazanacagi para ayni ise Istanbul-Izmir-Ankara-Antalya varken bizi tercih etmez.
bU durumda ya fazla para verecegiz. Yada yasam standardi olarak henuz Trabzon sehir seviyesinde olmayan ulkelerin futbolcularini alacagiz.
Neden gidiyorlar peki.
Ilk neden Belli bir uyun kalitesi varsa ve bizde kazandigi parayi kendi ulkesinde yada baska yerde kazanacaksa orayi secmesi. Bu Marcelinho icin iyi ornek
Ikinci neden Basarisizlik elbette. Abarti bir para olmadikca bir futbolcu avrupa arenasinin gozde liglerini tabiki tercih eder.
Ucuncu neden bizim (yonetim teknik adam) futbolcuyu anlayamamiz. Syzmek buraya Zurawski ile gelmek istredi. Ona verilen sozde buydu. Zuro olmadi. Sonra kendisi takim basarisinda pay sahibi olunca bakti diger futbolcu ucretlerine fazla. Elbette gonulenmel istedi. Biraz daha kazanmak. Bakti buda olmuyor. Sonra basari istedi. Takimda onu anlayacak futbolcularin cok olmasini istedi. Bakti buda yok en kotuyu tercih etti.
Kisaca aslinda yonetim in bunlari profosyonelce cozecek bir ekibe ihtiyaci var. Psikolog sosyolog her neyse. Tabi yasami bizle gormus ve bizim kadar sosyal sarlari olmayan ulke futbolcularida olabilir. Kaliteli futbolcu istiyorsan oncelikle basari olmali ki adamlarin gozu boyansin.
Uzulerek soyluyorum Milan da bu aldigi ucretle bizde kalmaz. Su ara transfer doneminde bari uygun oyuncular bulabilsek.

Misina
15.01.2007, 01:52
bizi sewmeyen ölsünn:)))

caykarali_erdal
15.01.2007, 02:06
Trabzonum sen bir dag, bir tas, bir col, ve bir damla su olsan bile cagtas sehir olmasaydin bile seni ellere birakmam seni kurda tilkiye yedirmem seni sevemediyseler ne demeli ozaman gebersinler vatani vatan yapan bir avuc toprak ise onuda kurumasinida savunmasinida ben yaparim cenabi hakkin bana verdigi omur'ile Ya Sev Ya Terk Et

aaahmet61
15.01.2007, 06:56
otobüslerin camını taşla kırarsak maalesef oyuncuda kalmak istemez.müthiş bir baskı uyguluyoruz futbolculara malesef de kaçınılmaz son.eller şimek marcelinho .

Faik Yılmaz
15.01.2007, 08:37
1- istanbul gibi sosyal hayatı olmayan küçük bir şehir bizimkisi.... bu önemli bi sebep...

2- hüseyinin 1.2 trilyon hasan üçünçücü 550 milyar aldığı bi takımda symeke 450-500 milyar verirseniz adam tabiki gider. bu adamla dalga geçmek gibi bi şey oluyor..

3- yabancılar özellikle biraz ismi yapmış yabancılar bir hedefi olan takımda oynarlar.. küme düşmemeyi ilk 6 ya girmeyi amaç edinen takımlarda oynamak istemezler....

4- bu konuda yönetimde suçlu ikna kabiliyetleri yok ( hoş başka hangi kabiliyetleri var onuda merak etmiyor değilim.)

5- cam kırma meselesine katılmıyorum. 7 maçtan 1 tanesini bile kazanamamış futbolcu hala sırıtabiliyorsa asıl sorun bence bu....

Uluhan
15.01.2007, 11:50
Bence en onemli sorun sportif basarinin eksik olmasidir..Sportif basari olduktan sonra gerisi mutlaka cozulur

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 11:52
Bence en onemli sorun sportif basarinin eksik olmasidir..Sportif basari olduktan sonra gerisi mutlaka cozulur

30 trilyona dayanmış borç külfeti varken kimse sportif başarı falan aramasın. burası istanbul değil. o kadar yükü kaldırmaz.
gelip soydular takımı.
bu tahribatı bakalım nasıl tamir edeceğiz.
gerçi bıraktım tamiri hala takımın başında adamlar tahribata devam ediyorlar.

Ertan 51
15.01.2007, 12:10
Trabzondaki imkanlar onların isteklerine yeterli gelmiyor ordan bi sorun yaşarken bide bakıyor takımda çok kötü burda ben ne kendimi geliştirebilirim ne de adımı duyurabilirim diyor.arkasından ufak şehir olduğu için bide taraftar baskısı geldimi gezelemeye başlıyor ve kaçacak yer arıyor.böylede devam eder gibime geliyor işimiz zor.

canavar61
09.02.2007, 21:25
:tsbayrak: :tsbayrak: :tsatkı: :tsmeşale: :atki: :rolleyes:
Trabzondaki imkanlar onların isteklerine yeterli gelmiyor ordan bi sorun yaşarken bide bakıyor takımda çok kötü burda ben ne kendimi geliştirebilirim ne de adımı duyurabilirim diyor.arkasından ufak şehir olduğu için bide taraftar baskısı geldimi gezelemeye başlıyor ve kaçacak yer arıyor.böylede devam eder gibime geliyor işimiz zor.

30 trilyona dayanmış borç külfeti varken kimse sportif başarı falan aramasın. burası istanbul değil. o kadar yükü kaldırmaz.
gelip soydular takımı.
bu tahribatı bakalım nasıl tamir edeceğiz.
gerçi bıraktım tamiri hala takımın başında adamlar tahribata devam ediyorlar.

Herkes Sorunu Biliyor da (Taraftarlar) Bir Trabzonu yönetenler bilmiyor.

Halit Aydın
09.02.2007, 21:35
Ben de olsam ben de terkederim...

GULER
10.02.2007, 02:13
Belcikanin em unlulerinden PFAFF eski kalecimiz halen trabzonspor formasini giyiyor.. Gokdeniz 61!!! bu da bir ornekdir yani..

bordoylamavi
10.02.2007, 20:55
büyük şehirlerden gelenler gelenler Trabzonda zorlanıyor muhtemelen özellikle de genç futbolcular. ama bu futbolcunun karakteriyle de ilgili gittiği şehirde ne bulmak istediğiyle de ilgili. biz bir oyuncuyu Trabzonda tutmak istiyorsak geçmişine daha önce oynadığı yerlere dikkat etmemiz gerek ona bakarak almamız gerek. gidip diskocu adamı alırsak tabi yarım sezon bile durmaz

Burak61
10.02.2007, 21:07
bencede su an en büyük nedeni ziya dogan

BDiler61
10.02.2007, 21:11
bizi seviyorlardırda ziyayı sevmiyorlar

poetricus
10.02.2007, 21:32
Aslında bu soru Trabzonspor'un geçmişine doğru gidilip sağlıklı tahliller yapılarak cevaplanmalı. Genel sebepleri yazmıştım. Son dönemde giden, gitmeye teşebbüs eden veya gitmek isteyenlerin sebebi bambaşka diye düşünüyorum:

Başımızda futbola yabancı bir hoca olduğu için sadece bizi değil futbolu da terkediyorlar.

Terk etmek istemediği halde bizim gönderdiklerimiz var: Lars Olsen, Jasek Cyzio, Hans Somers gibi...

Irkçı açıklamalardan, aşağılamalardan küsüp çekip gidenler var: Kevin Josph Vampbell gibi...

Of of!

attagümüshane
10.02.2007, 21:58
şehir elbette istanbul gibi imkanlar sunamıyor..onlar da o kadar transfer parasını keyifle yiyemiyolar haliyle..ama bence trabzonspor şahlansa da bi hava yakalasa bu tip "yan sorunlar" aşılır..düşünsenize üst üste 3 kere şampiyon falan olsak avrupada finale yaklaşsak..o zaman gelmeycek topçu kimolur acaba??
yani,süper sarsılmış bi halde olduğumuz için bu tip sıkıntılar da beraberinde geliyor işte başarısızlıkların...

voldamirin
10.02.2007, 23:06
çok basit bir cevabı var.Sen adamı istedigi yerde oynatmassan yada OYNATMASSAN seni ve takımını sevmez..düşünüyorumda symek gibi adamı harcadılar pehh yattarayı sevmeseydik onu da harcamıcak mıydı bu ziya ilk geldiginde...ya bu ziya hoca ise bende capelloyum...

topalkaplan
11.02.2007, 00:39
bu da sorumu futbolcular bizi değil

ZİYA DOĞANı sevmiyorlar

lazkopat_yunus
11.02.2007, 09:47
şehirin takım üzerinde çok büyük baskısı var.

Mehmet Fatih Yavuz
11.02.2007, 09:56
şehirin takım üzerinde çok büyük baskısı var.
takımın şehir üzerinde kanser etkisi var.... ondandır...

lazkopat_yunus
11.02.2007, 10:06

--------------------------------------------------------------------------------

Mehmet Fatih Yavuz
11.02.2007, 10:08
bu baskı değil....
baskı dediğin farklı birşey.

şehrin avrupanın kozmopolit yerlerinde top oynamış futbolcuları tabiri caizse kesmeyeceği gerçek.
ama baskı farklı birşey.
başarılı olurken baskı yok, başasızlıkta baskı var.
ne melem baskı bu...

beceremedik kusura bakmayın demenin diğer şekli.
bahane arıyorlar.

KuĞu
11.02.2007, 19:53
yoksa bizi sevmiyorlar mı?

:)

Hüseyin Çümen
12.02.2007, 23:19
rekdal ı da alacak tık bi sene adam beenmeip gitmişti yahu :(

A.Alper
13.02.2007, 09:55
bu olay yabancı futbolcunun nereden geldiğiyle ilgili eğer adam avrupa ülkelerinin sayılı kentlerinden gelmişse trabzonu tabi ki beğenmez..bir de işgüzar menajerler var onlar yüzünden de olabilir.örneğin robson da silva olayı bizi bırakıp elazığa gitmişti.da silva nereden bilcek elazığ ne trabzon ne?

Cüneyt Canlıca
13.02.2007, 12:12
Bu seneye kadar giden futbolcuların gitme nedeni başarısız oldukları içindi..Geri kalan Geneliylede severek ayrıldık..(bknz: şota,arçil,vugrineç,chizyo,yesiç vb.)

Ama bu sene ayrılanların sebebi farklı..Birisi psikopat oldu futbolu falan bırakıp gitti bi taraflarada Ziyanın kelini düşünüp kendini asmasından korkuyorum ve bu konuda ciddi şüphelerim var..

Öteki ise: gelmişim bu yaşa, kariyerim ortada,dünyada beni tanımayan futbol izleyicisi yok,yıldız olarak geldim Trabzona futbolu sadece kendisinin bildiğini zanneden bir kel e teslim ettiler beni,başlarım böyle futbolada,mantaliteyede,sol kanadın içinede deyip gitti..gayet basit.

Benim korkum yattara,musampa,ve stephanov da sırada oldugu..

poetricus
13.02.2007, 21:09
OK baldy, I have done Musampa!
You're next Stefanov!

keles76
14.02.2007, 13:50
bize gelen yabancılar çok ciddi beklentilerle alınıyor hava alanında maradona muamelesi yapılıp iki üçüncü kötü maçından sonra kurşuna diziliyor halbuki türkiyeden gidenlere bakın hemen hemen hiçbiri ilk sene takımda direk oynayamadı ısrarcı topçular(emre tugay nihat) ilerleyen senelerde kendini gösterdi profesyonel olmayanlar ya harcandı yada eski takımlarına döndü (hakan ünsal fakyel okan arif hami). Bu işin taraftar yönü birde işin yönetim yönü var genellikle az para verdiğimiz oyuncular ciddi performans gösteriyor ve daha sonra yeni sözleşmeye geçmek istiyor bunu yöneticiler iş adamlığının gereği kabul etmiyor ama ucuz her topçuda aynı sorun yaşanıyorsa anlaşmalar daha iyi yapılmalı maddelerde futbolcuya sıkıntı çıkaracak maddeler bolca konmalı her kendini gösteren parasını artırmak istiyor yada başka kulübe gidiyor..Diğer sorun şehirin durumu ama zaten londradan newyorktan topçu almıyoruz şehir onlar için sorun teşkil etsin bu çok kullanılan bir bahane ama bence sorun genellikle parasal.

aysegul61
30.04.2007, 10:08
Trabzon'da laila ve reina olmadığı içindir:D :D :D

Bahtiyar
30.04.2007, 10:31
niye sevsin sevdirmek için ne yapıyoruz

FcTRABZONSPOR
30.04.2007, 12:03
Onu yabancılara sormak lazım valla:)Ben şahsen memleketimi çok seviyorum sevmeyen birileri varsa kınıyorum:):):)

POYRAZ
30.04.2007, 16:45
Avrupa'dan gelen hic bir oyuncu Musampa'nin durumunda olsa kalmak istemezdi. Musampa da istemiyor. Adamin futbol hayatini bitiriyorlar.

Oemer61
30.04.2007, 18:02
Ziya gibi yabanci düsmani antröner olursa takimin basinda, tabi kacar hepsi! Dünya yildizlarini yekete bekletirsen, oynattiklarinida yerinde oynatmazsan kim kalir bu takim ha kim?

cınar#7
30.04.2007, 18:48
ziyanın yüzünden başka kimseden diil

6Şafak Aydın1
07.05.2007, 19:49
Bence sehri sevmemek veya sehre uyum saglayamamak gibi etkenler yurtdisindan gelen bir profesyonel futbolcuyu alakadar etmiyor. Turist`ten ziyade sporcu olarak geliyor, sporcu olarak gelmiyorsa zaten Klüpte isi olmaz/olmamali.

Bir gurbetci gibi calismak zorunda sonucta para kazanmak icin geliyor. Gönül Bagi var ise bu arti ( olumlu veya olumsuz ) bir etken olur . Trabzon`da yasadigi tecrübeler kendisine göre hos ise bu olay oyuncunun performansini illa olumlu etkilemek zorunda degil.

Ilk etapta Kadroyla, Hocayla ve Yöneticilerle iyi anlasiyorsa olumlu isler yapar Taraftar bence biraz daha sonra gelir ve sonunda sporcunun kafa yapisi i$i belirler.

Illa Rusya`dan Afrika`dan veya Orta Avrupadan veya su ülkelerden oyuncu almak gerek diye birseyde tamamen yanlis bir genelleme`dir.

klidalı_4161
07.05.2007, 20:12
Yaw kısacası şehir cok önemli istanbul gıbı bır yer düşünün sosyal yaşam eglence falan bide trabzonu oyuncular tabi bu akdar sene alışmış eglenemeye gelıp bızım kucuck şehirde durmaz ha tabı o onlar acısından benım ıcın tabıkı trabzon onun gibi bir şehir daha göstersiinler bana:tsbayrak: