PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chelsea - Trabzonspor Ortaklığı!

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
02.11.2018, 17:37
Haberin detayı: https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7746

Eğer başarılırsa muhteşem bir adım olacağına inanıyorum.
İnşallah Futbol Okullarının sistemlerini de ithal edebiliriz.
Çağ atlayabilir kulüp bu adım ile...

Mustafa YILMAZ
02.11.2018, 18:27
oyuncu yetiştirmek için önce antrenör yetiştirmelisin. bu anlaşma olursa en önemli madde alt yapı hocalarının eğitimi olacak.

reisoğlu61
02.11.2018, 18:45
Hazard-Zeki Yavru takasi ne zaman olur??

David_LuiZ4
03.11.2018, 00:35
Altyapı konusunda İngilizler yerine Almanlarla çalışılması taraftarıyımdır..Bu işin ağababası Almanlar'dır..

Trabzonspor'un altyapı konusundaki en büyük sıkıntısı miadını doldurmuş yerel düşünen moruk kafaların altyapıya burnunu sokmasıdır..Değil İngiliz sistemi, Letonya'dan hoca getirsen altyapıya bunun farkına kısa sürede varır...O yüzden tercihen Çelsi projesi şayet doğruysa bu büyük bir adımdır altyapımız için..

Bu projede gözüme çarpan ilk unsur altyapımızdaki çocukların İngiliz futbol mantalitesi ile çalışma olanağına erişebilmesi...İkinci unsur ise hem Trabzonspor'un hem de Çelsi'nin altyapısındaki çocukları ithalat-ihracat olarak kullanabilmesi alışverişde bulunabilmesidir...Bu durum her iki kulübün altyapısına üretkenlik katar..

Bir diğer önemine dikkat çekmek istediğim konu ise iki kulübün A takım seviyesinde birlikte çalışabilme olanağı...Gerek Çelsi'den kiralık kapacağımız topçular gerek bizim Çelsi'ye pişirme ve pazarlama amaçlj göndereceğimiz Abdülkadir'leri düşünüyorum da içim kıpır kıpır oluyor...Yok olmaya yüz tutmuş kaybolacak gibi duran gençleri yurtdışına kısa vadeli gönderip gelecek adına sağlam kazanımlar gelirler elde edebiliriz..

Çok ciddi bir konu bu ve yazacaklarımız çok zaman alır..Eğer yönetim bu konuyla ilgili ciddi ciddi çalışıyor üstüne titriyorsa bir tebrik de benden gelir...Böyle konularla taraftarın karşısına çıkan bir yönetici takımını 30 senedir görmüş değiliz zaten dolayısıyla bu konuların haber olması gündeme gelmesi bile başlı başına bir gelişmedir...

Umarım Ağaoğlu Trabzonspor'un 2.Mahmud'u olur...

My
03.11.2018, 11:26
Zor. Yani bizim taraftaki dinazor beyinlilerle bu işin yürüyeceğine pek ihtimal vermiyorum. Kuvvetle muhtemel seneye ne oldu lam bizim çelsi işi diye birbirimize sorup bu girişimi de tarihimizin tozlu yapraklarına gömeriz.

pReN@_61
03.11.2018, 11:58
Hayırlısı...

Enaldo61
03.11.2018, 12:09
Bence uydurma bu haber, ben sanmıyorum böyle bir şey olduğunu.

tonya55
03.11.2018, 20:06
yahu yıllardır böyle haberleri izler dururuz liverpol bjk isbirligi ajax fb isbirligi yok real madrid modeli hepsi hikaye arkadas yıllardır bu uyduruk haberleri okuruz degisen birsey yok

alper*
05.11.2018, 13:46
Chelsea yerinde olsam uzak dururdum bu hastalıklı futbol ikliminden.

U.Sadıkoğlu
05.11.2018, 15:16
İngilizlerin (Dolaylı olarak İngiltere de bulunan sistemi benimsemiş Rusların) Türklerle sadece futbol değil genel olarak bir ortaklık kurma olayına yanaşacaklarını sanmıyorum neden mi?

Bizimkilerde menfaat var.

Cebe para atma olayı var.

İndiragandinin kralı var.

Var oğlu var. Karşılıklı fayda olayına girecek olursam zaten bu ortaklıktan Chelsea mi Trabzonspor mu karlı çıkar onu siz hesaplayın bize gönderirler u21 'den 3-5 futbolcu yine şu anki 11'e monte edersiniz fakat biz kimi göndereceğiz onlara? Zira adam Avrupa sahnesinde olmayan bir takıma neden futbolcu göndersin? Bence spekülatif bir haber bu itibar etmeyin derim.

Zafer Fidan
05.11.2018, 16:47
Chelsea üstüne 15 milyon € verirseler düsünebilir.

Ozan Yılmaz
05.11.2018, 17:23
Bu kadar amatörlüğün olduğu yerden böyle bir şey çıkması - başarıyla uygulanması ütopya.

HOPA'LI TS'Lİ
05.11.2018, 17:29
proje GERÇEKLEŞTİ Mİ, TAKİP EDEMEDİM İŞ GÜÇTEN.

Erkan
19.11.2018, 04:30
Suan NAC Breda Manchester City ortakligi hakkinda bir haber okudum, ve bizim bu olay aklima geldi. City farkli ulkelerden takimlar ile bu sekilde ortaklik anlasmalari yapiyormus. Buyuk bir ihtimal Chelsea'de de ayni sistem var. Amaclari kendi A takimlari icin oyuncu yetistirmek degil, sirf oyuncu pazarlamak ve para kazanmak var. Yani olay soyle oluyor, her sezon 3/4 oyuncu yolluyordu City Nac'a. Nac o oyunculari en az maclarin 60/70%'de oynatmak zorunda kaliyor. Bu oyuncular her defasinda cok iyi olacak diye bir sey'de yok. Bazen vasatin altindada oyuncular gonderebiliyorlar.

Iyi oyuncu ciktigindada sezon bittigi gibi istedigi gibi yolluyabiliyor City. Bu tek bir kiralik oyuncuda olsa, yine o boslugu doldurursun. Ama 3/4 oyunculuk yeri her sene bosaltip doldurursalar, uzun vadeli saglam bir kadro kurulabilecegini dusunmuyorum.

Ayni sistem bizede uygulanirmi, bilmiyorum. Ama Chelsea icin en cazibi ona benzer bir sistem olacagini dusunuyorum. Kisa vadede belki sansimiz tutarsa basari getirebilir, klubu ozellikle maddi anlamda rahatlatabilir biraz, ama uzun vadede klubun kendini oyuncu/takim olarak gelistirmesini baya bir zorlastirir. Ha, simdide onu beceremiyoruz, o ayri.

Mustafa YILMAZ
19.11.2018, 18:27
Suan NAC Breda Manchester City ortakligi hakkinda bir haber okudum, ve bizim bu olay aklima geldi. City farkli ulkelerden takimlar ile bu sekilde ortaklik anlasmalari yapiyormus. Buyuk bir ihtimal Chelsea'de de ayni sistem var. Amaclari kendi A takimlari icin oyuncu yetistirmek degil, sirf oyuncu pazarlamak ve para kazanmak var. Yani olay soyle oluyor, her sezon 3/4 oyuncu yolluyordu City Nac'a. Nac o oyunculari en az maclarin 60/70%'de oynatmak zorunda kaliyor. Bu oyuncular her defasinda cok iyi olacak diye bir sey'de yok. Bazen vasatin altindada oyuncular gonderebiliyorlar.

Iyi oyuncu ciktigindada sezon bittigi gibi istedigi gibi yolluyabiliyor City. Bu tek bir kiralik oyuncuda olsa, yine o boslugu doldurursun. Ama 3/4 oyunculuk yeri her sene bosaltip doldurursalar, uzun vadeli saglam bir kadro kurulabilecegini dusunmuyorum.

Ayni sistem bizede uygulanirmi, bilmiyorum. Ama Chelsea icin en cazibi ona benzer bir sistem olacagini dusunuyorum. Kisa vadede belki sansimiz tutarsa basari getirebilir, klubu ozellikle maddi anlamda rahatlatabilir biraz, ama uzun vadede klubun kendini oyuncu/takim olarak gelistirmesini baya bir zorlastirir. Ha, simdide onu beceremiyoruz, o ayri.

anlaşmanın temeli bu olacaksa hiç gerek yok bi nevi pilot kulüp durumuna düşüyoruz bu bizi ileri değil geri götürür. ben daha çok alt yapı antrenörlerinin eğitim kısmına tav olmuştum. gerçi onun için bu şekil bir anlaşmaya bile gerek yok yönetimler adam kayırma işini bırakıp liyakat'a göre davransa kendiliğinden çözülürdü.

Hasan Habip Özbay
20.11.2018, 19:43
OLMASI GEREKEN hareketler inşallah gerçekleşir çok da iyi olur

tonya55
20.11.2018, 21:15
sehir efsanesi.

Burçak
21.11.2018, 12:12
tahminime göre 2030-2035 yılları buna uygun.
jübile yapmış karşılıklı şekilde turistik gezi yapabilirler