PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 8. Hafta | Akhisar Bld. 1 - 3 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : [1] 2 3 4

Aydın Tiryaki
29.09.2018, 18:25
Puan kaybedene kadar maç başlıklarını açmak istiyorum :) .

Başarılar takım.

DeAgLeMaNyAq
29.09.2018, 18:30
Forvet seçimi konusunda Hoca'nın işi zor. Burak ve Rodallega'yı her maçta ve özellikle baskı kuramadığımız deplasman müsbakalarında kullanmamız çok kolay gözükmüyor. Akhisar da klasik GS'yi yenip ertesi hafta yenilen takım klişesini yaşadı. İnşallah milli araya mutlu gireririz...

Arda'
29.09.2018, 18:35
Kaleci Fatihin yıldızlaştığını görür gibiyim skor 1-0

Doğukan Uçan
29.09.2018, 18:37
akhisar çok pozisyon veriyor malesef alanya maçı gibi olabilir

Ogün YAZICI
29.09.2018, 18:41
Olcay Şahan oynamalı
Bu ligde deplasmanda çift forvet oynayamazsın
Rus ruleti oynuyoruz
Kasımpaşa maçından gerekli dersler çıkarılmalı

Kucka bu şekilde oynayacaksa bir daha süre almamalı

Ali İhsan
29.09.2018, 18:42
Kaleci Fatihin yıldızlaştığını görür gibiyim skor 1-0

Maalesef, keşke sadece o yıldızlaşsa

Trabzonspor formasıyla 5 yılda oynamadığı topu bir maça sığdıracak çok futbolcu olacak bu maçta!

alper*
29.09.2018, 19:10
Kaleci Fatih gol bile atar.

Fatih Öztürk
29.09.2018, 19:12
Hoca denen vasıfsızın kafasındaki 11'i kimse kestiremez, oyuncuda. Şu osuruktan ligde 5 tane çivi gibi transferle kadroyu iyi vaziyete getirdik ama hoca tercihleri ve takım içi adaletsizliklerden ötürü tren kaçtı nalet olsun.

Mert Acar
29.09.2018, 19:13
Tam bizlik maç.Rakibin puana ihtiyacı var ve belalılarımızdan biri.
Yumlu,Fatih,Kadie şov filan yapar.

yorumsuz6117
29.09.2018, 19:24
Kazanmamız bence bi mucize olur bu maçı. Trabzonspor iç sahada ki tüm maçlara çift forvet çıkmalı bu kesin ama deplasmanlarda zor bunu yapmak bide bu orta sahayla.. Burak'ı da kesemezsin şu durumda Roda'yı da Ünal Karaman'ın işi zor, bence risk alıp ikisini de oynatıcak..

Ogün YAZICI
29.09.2018, 19:25
Cihat Arslan Avrupa maçlarında rotasyona gideceğini açıkladı
Geçtiğimiz senelerde Başakşehir,Konya
Bu sene bunlar

Göndermeyin kardeşim şunları

yorumsuz6117
29.09.2018, 20:26
Akhisar ölüm kalım maçı gibi bakıcaklar bizim maça şimdi , hocanın açıklamasından belli.. Yumlu, Fatih, Kadir falan yine kendilerini aşarlar..

Oruç
29.09.2018, 20:32
Derbi gibi maç. Sonu hüsran olma olasılığı maalesef yüksek.

ESER
29.09.2018, 21:46
Saka gibi boyle sıradan vasat bir ilce takımına karşı toplamda üstünlügümüz yok. Alanya ile de ayni şekil.

Doğan Keskin
29.09.2018, 22:28
Yusuf ve abduş yedek başlamalı.

Onur
29.09.2018, 23:37
Kırıcı maç olacağı kesin. Maçın başında şok bir baskı ile gol bulup, kontraya yatmak lazım.

Sefa Murat Dokuz
30.09.2018, 00:05
Deplasman maçlarında rakibi ısıran adam şart.
Bizde 3-4 futbolcu var rakibi ısıran
1.si Onazi (Ofansif yetersizliğini bir tarafa koyup objektif bakan herkes rakibe pres yapan, rakibi gücüyle olmasada dinamizmi ile bozan bir oyuncu olduğunu görür)
2. Amiri (Rakibi bozuyor pas seçeneğini değiştirtiyor basıyor.
3. Olcay (Hırslı adam gaza gelirse her türlü basıyor rakibi psikolojik olarak da yoruyor.)
4. Pereira, yazmama gerek yok bazen aşırıya bile kaçıyor bu alanda.

Bu 4 oyuncu mümkün olduğu sürece tüm deplasman maçlarında ilk 11'de olmalı. Bana göre iç saha klasik ilk 11'imizde de yerlerine aynı tarz daha iyisi alınan kadar oynamalı.

Onazi ne kadar pas konusunda ve özellikle ara pas denerken veya topu havaya kaldırdığı anda batırsa da. Orta sahada ilk hamleleri, pas arası yapması çok etkili. Gücü de olsa hele çok farklı bir oyuncu olurdu.

Kucka'nın rakip kovalama konusunda ciddiyetsizliği var. Kucka-Sosa ikilisi ile ne iç ne dış sahada orta saha hakimiyetini alamayız. Kucka-Sosa-Onazi 3'lüsü ise defalarca denedik ve başarısız olduğumuz bir kombinasyon.

Deplasman için Onazi-Sosa 2'lisini çok yumuşak bulan çıkabilir. Yusuf'un cezası döndü tekrar sahaya dönsün diyen olabilir. Umarım o hatayı yapmayız. Yusuf bu sezon ne ofansif pres ne istasyon ne pas dağıtımı ne top saklama hiçbirini yapamıyor.

Olcay'ın oynadığımız pas oyununa çok uyacağını çok katkı vereceğini düşünüyorum. Olcay'ın en önemli özelliği zaten pas trafiğinde çok aktif ve yön verici olması. Olcay'ı kaybetmektense mutlaka kazanmamız lazım.

Devre arası net 1.kaleci ve Zargo'nun yerine uzun sert hamleli bir stoper bulmamız lazım.
Devre arasına zirveden 3-5 puan geride girebilirsek her şey mümkün.

artvints
30.09.2018, 00:15
10 numara işini iptal edebiliriz. Orada sosa da oynayamıyor, Abdülkadir şut çekmiyor. Ya 4 3 3 ya 4 4 2.

Gökhan Balcı
30.09.2018, 00:17
şu ismi sayılan adamlar topçu mopçu değil bırakalım bu işleri. deplasmanda 4-4-2 riskli olabilir ama saçma sapan bir 4-2-3-1 de bizi farklı sonuca götürmez. özellikle deplasmanda diri bir takım olmamız gerekiyor ve bunun için olcay da amiri de şart. yusufun cezası bitiyor umarım ilk 11 başlamaz. yusuf da abdül de sonradan girmesi gereken oyuncular. sen bu adamlar olduğu halde gidip transfer yapıyorsan oynatacaksın kardeşim bunları. ben hocanın yerinde olsam

onur
joao toure hosseini novak
onazi sosa
olcay anthony amiri
burak on biri ile çıkarım.

anthonynin orada olma sebebi orta bölümde yüksekten atılan toplarda topu kazanıp tutup pozisyon yaratma ihtimalinden dolayı. yine amiri ile yer de değiştirebilir tabii. ama bu maçı normal şartlarda kazanabiliriz. saçma sapan oyunculara bahane bulmaktan vazgeçip kendimiz gibi oynamalyız

champions
30.09.2018, 00:19
Erken golle maç beklediğimizden çok daha kolay geçebilir, gol atamadığımız her an rakibin şansı artar.

-----Toure--Hosseini--Novak-----
-JP--Sosa--Onazi--M.Cem--Amiri-
--------Burak---Antony------------

Ben olsam kalabalık ortasaha ile maçı ortaya sıkıştırır, Burak ve Tony ile fişi çekerim.2. yarı Abdülkadir, skoru alırsak Tony'nin alamazsak Sosa'nın yerine girer.

ersn.alparslan
30.09.2018, 01:07
sosa kesinlikle oynamamalı

Can
30.09.2018, 11:04
Akhisarın vasat kalecisini KOVA ya döndüreceğiz.

ilelebeTS
30.09.2018, 12:09
Burak-Roda ile oynayacaksan kanatları çalıştıracaksın. İkisinden birden tam verim almak istiyorsan kanatlarda hakiki kanat oyuncuları oynayacak. Burak-Roda'dan biri ilerde biri kanatta da olmaz. Biri önde biri az geride olabilir en fazla veya direk yan yana oynayacaklar. Mesela bu ikili Alanya maçında olsa o maçı da çözerlerdi. Ligimizde bütün defanslar vasat, arkayı sağlam tutup böyle bir ikiliyle hücum ettiğinde gol bulmaman çok zor.

artvints
30.09.2018, 13:02
......................onur
Pereira.....toure.....hosseini......novak
.ömür(kucka)..onazi....sosa.....vahid
................burak.....rodallega

Boy sorunu varsa abdülkadir yerine kucka ile başlayabiliriz belki ama çok ısrarlı değilim. Sadece fizik olarak biraz daha sert başlamak iyi olabilir. Kasımpaşa maçının ilk yarisina baktım çok kötü bir oyun yok. Kucka fazla karışmamış pas trafiğine, bir süre sola yakın durmuş. Sağa yakın durursa fazla sorun olmaz çünkü pereira kanadı çok etkin kullanıyor. Zaten milan'da da sağ kanada atıyorlardı. Sosa ile değişerek oynayabilir. Maçın başında fizik olarak üstünlük sağlarsak rahat bir maç olabilir.

Bir yandan da akhisar'in sol kanadı zayıf orayı etkin kullanmak gerekir.

tanjugunduz
30.09.2018, 13:07
Dün gece Kasımpaşa maçının tekrarını izledim ilk yari yine malumunuz ama bunda en onemli etken sosa o kadar vurdumduymaz oynuyor ki hem cevresini huzursuz ediyor hem de rakip kovalamiuor takim.eksik.kaliyor. herkes onazinin savrukluguna kiziyor ancak ortasahaya dinamizm katiyor o olmayinca rakip cok kolay ortasahada üstünlük sağlıyor. Ayrica burak ve rode ikilisini ayni anda savunabilecek bir defans hattı hicbir takimda yok gerek hava hakimiyeti gerek gerek dribling gerekse şut tehdidi resmen birbirini tamamliyorlar madem bu ikili bu kadar etkili.o zaman oyunu kanat oyununa cevirmemiz gerekiyor bu noktada gercek kanat 3 kisi var elde tony , olcay amiri bu 3 luden herhangi ikisi sahada mutlaka olmali ve birbirini yedeklemeli bizim en onemli sorunumuz göbek ortasahayi sosa onazi yapsan sosa eksik bırakıyor defans anlaminda onazi kucka yapsan bu sefer pas trafiği çalışmıyor onazi yusuf yapsan yusuf iki yönlü oynayamiyor ( ah yusuf ah ) halbuki bizde atibanin gency olani olsa yanına yusufuda koysan Abdülkadiride koysan süper olurdu. Ama maalesef yok o yüzden burda 2 secenek var evindeki maçlarda saha üstünlüğü ile orta saha onazi - Abdülkadir. Deplasmanda ise biraz daha garantici olmak sebebiyle onazi kucka yapmaliyiz skora göre yer yer yusuf oyuna dahil.olabilir . Sosa bu haliyle takıma girmemeli. Bir notda Burak efendiye hizipcilik yapmayıp oyununa bakarsa ondan iyi forvet ligde yok. Son olarak Ünal hocam ne olur israr etme ne yusuf ne Abdülkadir kanat oyuncusu değil ne olur bu ikisine ortasahada oyunu 2 yönlü oynamayı öğret ( aşıla ) yoksa 2 yeteneğimiz de çürüyüp gidecek.

Perreria ya ise şunu söylemek istiyorum biraz amiyane tabirleri senin ........... larını fenerliler yesin :)

Sadece bordo mavi .

tanjugunduz
30.09.2018, 13:12
10 numara işini iptal edebiliriz. Orada sosa da oynayamıyor, Abdülkadir şut çekmiyor. Ya 4 3 3 ya 4 4 2.Kesinlikle doğru renktaş 10 numara isi iptal elindeki.kadroya göre sekillendireceksin kanat oyunu lazim bizde 3 kanat var tony , amiri ,olcay bunlarin 2 sahada mutlaka olmali ve birbirlerini yedeklemeli kanat alip yeirne yusuf girse yine etkili olmuyor kanat cikip.kanat girmeli senelerdir söylüyoruz şu oyuncularin mevkilerini iyi belirlememiz lazım diye ama yok her gelen hoca yeni macerlar peşinde sarri bunlari görse sopayla kovalar :)

Sadece bordo mavi .

ccd6167
30.09.2018, 14:03
Bnce takımın en kötü yeri orta sahanın ortası. Defansa katkı hiç yok.. yediğimiz eduk golünde kucka-sosa-onazi gibi 3 ortasaha ortası adam şut vurduyorum. Böyle bir saha içi disiplinsizlik olmaz

Ben açıkcası ortasahanın ortasını kucka-abdulkadir yada kucka-olcay şeklinde oluştururum.. en azında dinamizmi yüksek iki adamla oynarım göbekte..

ilk golde Sosa
ikinci golde onazi

resmen golleri hediye ettiler

My
30.09.2018, 18:38
Sanırım bu maçı da izlemem :)

Takım 2 ileri 1 geri, 1 ileri 2 geri bu şekilde gider arkadaşlar. Ne büyük beklentilere girin ne de takımı yerin dibine sokun :)

castillo61
30.09.2018, 18:42
Sanırım bu maçı da izlemem :)

Takım 2 ileri 1 geri, 1 ileri 2 geri bu şekilde gider arkadaşlar. Ne büyük beklentilere girin ne de takımı yerin dibine sokun :)

Fikstüre bakıp geldim 12. hafta lideriz.

worldmaster
30.09.2018, 18:51
Rahat 4 yeriz bu sefer

zekeriyya
01.10.2018, 08:36
Puan kaybedene kadar maç başlıklarını açmak istiyorum :) .

Başarılar takım.
bende inşallah Aydın açmıştır maç başlığını diyecektim ki :)
aç dostum sen aç maç başlıklarını

Yiğit Gayretli
01.10.2018, 09:13
Cihat Arslan'ın açıklamalara baktım da aşırı motivasyon belirtisi vermiş. Bu lehimize olur. Ya oyun yapıyor ya da ciddi ciddi kendi ekibinin üstünde stres oluşturmanın eşiğinde. Akhisar maça büyük motivasyonla başlar, ilk hatada (hele ki erken gol) un kurabiyesi gibi dağılırlar.

Ayrıca bu maçtan sonra milli ara varmış ki tam seriye başlayıp hızımızın kesilmesi demek oluyor. Hep aynı şey. İki maç üst üste kazanıp havaya girecek, ritm tutturacak gibi oluyoruz ki milli ara geliyor. Dönüşü felaket...

katre-i.matem
01.10.2018, 09:23
Ne hocadan ne de takımdan bir ümidim yok. Maçtan beklentim hiç yok. Beklentiye girince sonu hüsran oluyor.

Harun-61
01.10.2018, 10:22
Akhisarin durumu ortada. Adamlar tam vaktinde bizimle oynuyor.

Sakin ama sakin ümitlenmeyin.

Aslinda 3 farkli kazanmamiz lazim ama....iste ! Adamlar bu kisitli kadro ile avrupa maci oynayacaklar.
Iclerinden gecmemiz lazim ama..iste!

Adem Erdoğan
01.10.2018, 13:32
Sivas ve gs maçlarına nasıl çıkıp çat çat 3 tane yapıştırdıysan aynısını yapacaksın bu kadar basit, kadro var mı var, kadroyu kuracak hoca ? göreceğiz.

beratika
01.10.2018, 13:48
Bu maçta umutlanmak istemiyorum, geçmişteki Akhisar maçlarına bakınca. Ama bir alsak var yaaaaa.......

Sercan Keleş
01.10.2018, 16:39
Bu maçta umutlanmak istemiyorum, geçmişteki Akhisar maçlarına bakınca. Ama bir alsak var yaaaaa.......

50 bin kere dön dolaş hep aynı şeyler hep aynı şeyler. Sevmediğim müziğin her ortamda çalması gibi. Vır vır vır. Geçen hafta o maçı alamayan sözüm ona teknik direktöre sezonun hesabı erkenden sorulmalı.

Bıktım bu aptalca tercihlerden. Gelmiş 7 hafta geçmiş. Daha defans kim forvet kim kanatlar kim belli değil. Rajon kesilecek bir kulübümüz oldu şükürler olsun. İnsanın canı acıyor ya. Geçen hafta aptallar ordusu olsa bile yenmemiz gerekiyordu ama biz ne yaptık yenildik. İKİ HAFTA ÜST ÜSTE YENİLDİK. Şu kalitesiz ligde daha Başakşehir'in yaptığının yarısını yapamıyoruz.

Sözüm ona teknik çoban şimdi Tutacak Sosa'yı kesecek ve karşımıza çift forvetli başka bir kadro çıkartacak. Transferler ise birbirinden rezil. Toure gerizekalısını defans olarak alıp takıma kim koyduysa futbol izlenmesi bile yasaklanmalı. Olcay'ın 11'e dönmesi gerekiyor. İlk yarı Roda ikinci Yarı Burak'lı kadro oluşturulmalı. Kucka bu aptal futbolunu devam ettirecekse bileti kesilmeli, devam ettirilmeyecekse de kazanılmalı. Fakat her hafta bambaşka bir aptal sürpriz ile karşılaşmaktan sıkıldım ya.

Bizim Akhisar karşısında ilk baskıda gol bulmamız gerekiyor. Ama bulamayacağımız o kadar belli ki. Sir Fergusonumuz şimdi acayip bir saçmalıkla bir taktikle bir aptallıkla bizden trilyon kat daha alt kademe takımı bize tillah yapacak. İnsan vallaha deliriyor ya.

Sercan Keleş
01.10.2018, 16:41
------------- Roda
Olcay ----- Sosa ----- Amiri
--------- Kucka - Onazi

Çıkılması gereken 11 budur.

Sosa yorulduğunda direk çıkartılmalı, Yerine Yusuf girmeli. Yorgun Akhisar'a karşı kullanılır. Abdülkadir ise fazla yıpratılmadan 80 dakikalarda oyuna sürülmeli.

castillo61
01.10.2018, 16:50
Ters kanatta oynamak hem Olcay hem Amiri için işkencedir.

61KaleArkasi
01.10.2018, 17:13
four four two demisler devam.
Onur
JP - Toure-Majid - Novak
Anthony-Onazi-Kucka-Amir
Burak-Rodelga

Yedekde: Yusuf, Apo, Sosa her an oyunun kaderini deyisdircek oyuncular. Kimseden korkmaya gerek yok dik oynayak.

Gökhan Balcı
01.10.2018, 18:54
Denenmişten randıman alınamamıştan tekrar tekrar medet ummanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Ne sosa on numarada oluyor ne kucka Onazi orta sahası oluyor. Bunlar defalarca denemesine rağmen hiç sonuç alınamadı. Geçen sene de bu adamlar olduğu halde on numara görevini biraz olsun yerine getirebilen damdoydu. Şu an illa ki on numara deneyeceksek ya Anthony nin boyundan tekniğinden pas özelliğinden yararlanacağız ya da amirinin hızından. Bu takım o üç adamın aynı anda sahada olmasıyla asla başarı elde edemez. Hatta artırıyorum sosa Olcay, Onazi Olcay, Onazi amiri, sosa amiri ve Onazi sosa hepsi kuckalı orta sahadan iyidir. Hele hele 4-4-2 de şu üç adamın sahada olması demek tam facia. Geçen maç sonunda hoca çift forvet oynuyoruz diye üç merkez oyuncusu ile çıktı halbuki adamların asıl tehlikeli olduğu bölge kenarlardı. Bu bölgelerde sert defansif özelliği olan oyuncularımız olsaydı amiri ve Olcay gibi daha az sıkıntı çekerdik. Neyse bakalım hoca bu hafta ne sürprizle karşılayacak bizi. Ama umarım Onazi kucka sosa orta sahasının beceriksizlik yüzünden sorun oluşturduğunu düşünmüyordur. Çünkü eğer öyleyse haftaya da sahada görürüz ve bu sefer şok mağlubiyet bizi bekler benden söylemesi

Mert Oğuzlu61
01.10.2018, 20:15
----olcay---sosa--onazi---amiri
----------------burak--roda

Burak ve Roda kanatlara atilmadan klasik 4-4-2 oynayacaksak tamam ama Kasimpasa maci yaniltmasin, kesinlikle dogru ilk 11 degildi ve iyi calisilmadigi bariz belliydi. Tamamen bireysel oyunla mac kazandik.

Nweuke, Abdul ve Yusuf/Ekuban dan birisi 2. yari taze kan olarak girerler. Bana kalsa Amiri yerine Nweuke derim ama deplasmanda ve bu sistemde Amiri daha uygun gibi. Nweuke yi Burak veya Roda sacmalarsa hemen devreye sokariz.

Mehmet SELEN
01.10.2018, 20:34
Akhisarda maç bileti ne zaman bitti.Passoligten bilet bulamıyorum

Bayraktaroğlu
01.10.2018, 21:24
bende şimdi baktım bitmiş neyse ki başka passolig vardı akhisar tarafından aldım inşallah pazar günü maçtayız

Erkan A.
01.10.2018, 22:37
four four two demisler devam.
Onur
JP - Toure-Majid - Novak
Anthony-Onazi-Kucka-Amir
Burak-Rodelga

Yedekde: Yusuf, Apo, Sosa her an oyunun kaderini deyisdircek oyuncular. Kimseden korkmaya gerek yok dik oynayak.

tebrikler renktasim yorumuna katiliyorum ,ünal hocanin olcayi takim arkadaslarinin yaninda antromandan kovmasi cok iyi oldugunu takimi atesleyecegini yorumlamistim kasimpasa macindan evel cok sükür yazdiklarim dogru cikmis ...kasimpasa cok zor bir rakip kolay lokma degil 0-2 den 4-2 maci almak hemde kasimpasaya karsi her babayigidin harci degildir .trabzonsporumuz cok dogru yolda , cogu renktaslarimizdan farkli bakiyorum ben durumumuza ünal hocayla birlikte cok güzel futbol oynadigimizi düsünüyorum ve destekliyorum hocamizi , alanyaspor macini tekrar izlemek gerek inanilmaz goller kacirdik , göztepe macini tekrar izlemek gerekiyor ..ben trabzonsporumuzun bu futbol anlayisini destekliyorum ...

mkmoglu
02.10.2018, 08:10
sonuçmu dediniz tabiki 4-5 atacağız ..hayal kurmak bedeva..

shagrath61
02.10.2018, 08:21
Maçla alakalı kazanacağımızdan hiç şüphem yok, tabi hoca tutup da yusufu 11 ' e monte etmeye çalışmazsa.

Bu takım 4 4 2 oynar. Akhisar gibi bir takımla oynuyorsa 4 3 3 bile oynar.

Futbolda defans ' ın hücumdan başladığı gibi, en iyi defans yapma yönetimi de hücum etmektir.

Kucka' yı severim ancak, kucka şu haliyle erzurumspora koy orada bile ilk 11 ' e giremez, burada adamı 11' e yazanlar var :)

Yiğit Gayretli
02.10.2018, 08:31
Arkadaşlar izninizle bir şey denemek istiyorum...

Bu maç için heyecanlanmıyorum. Bu maçı sabırsızlıkla beklemiyorum. Bu maç sezonun geri kalanı için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bu maçtan çıkacak bir sonuç sadece bu maçı ilgilendirir. Trabzonspor'dan herhangi bir konuda beklentim yok. Pazar günü maçı denk gelmezse izlemeyebilirim.

Esenlikler, sevgiler...

tanjugunduz
02.10.2018, 08:37
Geçen mac izlemedim takım kazandı acaba yine izlemesem mi en iyisi ben şöyle yapayim kadroda cift forvet ve gercek iki kanat oyuncusu ( tony , olcay ,amiri ) yoksa izlemeyeyim . Gobekte ise hangi ikiliyi koysa olmuyor uyumlu bir ikili bulamadik oraya ? En ideali sanki onazi - kucka

Sadece bordo mavi .

ccd6167
02.10.2018, 09:02
Olcay-kucka- a kadir-amiri

...........burak-hugo

ben ileri 6 lıyı böyle kurarım.

ne onazi ne sosa ikisinide oynatmam açıkcası..

elimizde çok flexible kadro var..

3-4 senedir 4-4-2 sisteminde ısrar edilmesinden bahsediyoru

Tayfun
02.10.2018, 09:08
Deplasmanda oynayacağımız her maç soru işareti benim için. Takım top filan oynayamıyor deplasmanlarda

OrkHun
02.10.2018, 09:18
onur
jp-zargo-majid-novak
olcay-sosa-onazi-vahid
burak-hugo

4-4-2 oynayacaksak olması gerken bu bence. kucka ancak olcay'ın yerinde olabilir belki burada. abdülkadir de sosa'nın yerinde.
anthony veya yusuf'a yer yok gibi. anthony belki forvet ikilisinden birisinin yerine girebilir ama yusuf da o da yok.

UĞUR DURTAŞ
02.10.2018, 09:19
2'de 2
akhisarı yenersek ikide iki yapıyoruz
ciddi anlamda çok önemsenecek bir maç.
bizim takım şımarmaya gelmiyor
örneğini gördük gs yi 4-0 yendik
arkasından 2 yenilgi.

akhisar öyle veya böyle zor durumda ve
yorgun çıkacaklar pazar günkü maça
takımdaki futbolcuların kasımpaşa maçı galibiyetini unutmaları
şart.
ünal hoca takımın motivasyonunu sağlaması gerekiyor maç öncesi.

hoca değişikliğide oldu akhisar ın

az buçuk futbol oynamış az buçuk futbolda anlayan biri olarak
deplasmanda çift forvet oynama taraftarı değilim.
kendi evimizde eyvallah.
sosa ve yazıcı kesinlikle akhisar maçında yedek olmalı.

onur
pereira-toura-huseynı-novak
onazi batuhan
kucka
olcay-abdülkadir-amiri
roda

ama;

ünal hoca burak ve rodayı birlikte oynatacak
sosa yıda oynatacak.

TSarıalioğlu
02.10.2018, 09:48
Deplasmanlarda takım baskıyı kaldıramıyor saha da bu baskıyı kırmak için ileride top tutmamız şart
Sosa kendinde olursa bu iş olur

surveyengineer
02.10.2018, 09:53
+Bence bu maçı önde baskı kurarak başlarsak rakibin oyun kurmasının önüne geçeriz. Şok etkisiyle bir gol bulduk mu akhisar açılır. Gerisini siz düşünün. Bu takım içerde nasıl oynaması gerekiyorsa dışarda da öyle oynamadıkça şampiyon olamaz. Sen eğer büyük takım olmayı yeğliyorsan senin bir usulün olur ve onu her maç uygularsın. Sen rakibe göre değil rakip sana göre plan yapar. Tabi ki rakibini bilerek oynayacaksın ama büyük takım olmanın gereği budur.

-Defans Paşa maçı gibi dizilir
-Para alamadıgı için futbolunu saha yansıtan Kucka 11den kesilir
-Olcay'ı oynatır
-ve yine çift forvet ile çıkar ciddi baskı kurarak başlarsak maçtan sonra burda buluşuruz.

Zira biliyoruz. Trabzonlu değerlerimize genel olarak gerektiği ilgiyi göstermeyip Trabzon'dan kovarak gönderdiğimizden ötürü Ts'ye karşı hırslı ve dirençli oynuyorlar. Bu da bize zarar veriyor. Umarım bu maçta bunu görmeyiz.

+Başarılar takım...

Faik Yılmaz
02.10.2018, 10:12
Fikstürü inceledim zirvedeki bütün takımların birbiri ile maçı var neredeyse.....

Alınacak her sonuç bize yarar......

Hatta 4.sıraya kadar yükselebiliriz....

TABİ EĞER GALİP GELEBİLİRSEK....

AlperenAltun
02.10.2018, 10:18
Akbaş takıma dahi sokulmamalı

Harun-61
02.10.2018, 10:25
50 bin kere dön dolaş hep aynı şeyler hep aynı şeyler. Sevmediğim müziğin her ortamda çalması gibi. Vır vır vır. Geçen hafta o maçı alamayan sözüm ona teknik direktöre sezonun hesabı erkenden sorulmalı.

Bıktım bu aptalca tercihlerden. Gelmiş 7 hafta geçmiş. Daha defans kim forvet kim kanatlar kim belli değil. Rajon kesilecek bir kulübümüz oldu şükürler olsun. İnsanın canı acıyor ya. Geçen hafta aptallar ordusu olsa bile yenmemiz gerekiyordu ama biz ne yaptık yenildik. İKİ HAFTA ÜST ÜSTE YENİLDİK. Şu kalitesiz ligde daha Başakşehir'in yaptığının yarısını yapamıyoruz.

Sözüm ona teknik çoban şimdi Tutacak Sosa'yı kesecek ve karşımıza çift forvetli başka bir kadro çıkartacak. Transferler ise birbirinden rezil. Toure gerizekalısını defans olarak alıp takıma kim koyduysa futbol izlenmesi bile yasaklanmalı. Olcay'ın 11'e dönmesi gerekiyor. İlk yarı Roda ikinci Yarı Burak'lı kadro oluşturulmalı. Kucka bu aptal futbolunu devam ettirecekse bileti kesilmeli, devam ettirilmeyecekse de kazanılmalı. Fakat her hafta bambaşka bir aptal sürpriz ile karşılaşmaktan sıkıldım ya.

Bizim Akhisar karşısında ilk baskıda gol bulmamız gerekiyor. Ama bulamayacağımız o kadar belli ki. Sir Fergusonumuz şimdi acayip bir saçmalıkla bir taktikle bir aptallıkla bizden trilyon kat daha alt kademe takımı bize tillah yapacak. İnsan vallaha deliriyor ya.

Basaksehiri'de gördük dün aksam :)

Samet Berber
02.10.2018, 10:29
Maçtayız aksilik olmazsa, Ünal hoca macera arayıp yusuf'a 11'de yer aramazsa maçı alırız diye düşünüyorum.

reisoğlu61
02.10.2018, 10:30
sakatlik olmadigi sürece bu sezonki en ideal kadro böyle olmali
onur

pereira Toure housseini novak
onazi kucka
ömür amiri (nwakaeme )
burak rodallega

gurur6134
02.10.2018, 10:45
Adamlarin avrupa kupasi maclari umurlarinda degil lige konsantre olmuslar tamamen zor mac olacak ancak 2.yaridaki oyunu oynarsak dahasi adam gibi bir kadroyla cikarsak debelenmek zorunda kalmayiz kopaririz maci..sosa kucka yedege amiri antony 11 e yusuf ve apodan biri yedege..

oksoholu
02.10.2018, 11:09
onur
jp-zargo-majid-novak
olcay-sosa-onazi-vahid
burak-hugo

4-4-2 oynayacaksak olması gerken bu bence. kucka ancak olcay'ın yerinde olabilir belki burada. abdülkadir de sosa'nın yerinde.
anthony veya yusuf'a yer yok gibi. anthony belki forvet ikilisinden birisinin yerine girebilir ama yusuf da o da yok.
onur
jp-zargo-majid-novak
olcay-kucka-
vahid-sosa
burak-hugo

onaziye ön liberoda hiç güvenmiyorum bence orada olcay daha verimli olur daha önce oynamışlığı var yanında da kucka ile stoperlerin önünde duvar örülür kacanıda vahit kovalar sosaya da bir sandalye verip oradan servis yaptırılır

oksoholu
02.10.2018, 11:11
Fikstürü inceledim zirvedeki bütün takımların birbiri ile maçı var neredeyse.....

Alınacak her sonuç bize yarar......

Hatta 4.sıraya kadar yükselebiliriz....

TABİ EĞER GALİP GELEBİLİRSEK....

bende fikstüre baktım ve maçı kaybeteceğimizi anladım çünkü iyi takımlar birbirleriyle oynuyor bizim aradan sığrılmamız adaletli değil

oksoholu
02.10.2018, 11:20
abartmıyorum.................

iyi bir kalecimiz var yan topları olmasa da cepheden gelen toplarda açık ara önde

stoperlerimiz savaşçı ama sağdan say 2 soldan say 2 yedekleri yok

sağ sol beklerimiz bizim şartlarda idare eder ortalamanın üstü

orta sahada sayayım onazi kucka sosa Yusuf abdülkadir bu kadar alternatifli orta saha kimde var ama helva yapamıyoruz ayrı bir konu

kanatlar Antony amiri olcay abdülkadir çok mu kötü adamlar

Forvetlerimiz açık ara Türkiyenin en iyileri

Ve biz bu kadro ile şampiyonluğa oynayamıyoruz neden tek neden var para yok bu topçuların alacaklarını veremiyoruz onun için her gün Trabzonda bir olay var kim ne koparırsa alıp gidiyor maalesef yoksa bu kadro ile şu ligimizde bizden başka zirve yapacak bjk ve başakşehir var başka da bir takım yok

Gökhan Balcı
02.10.2018, 11:25
Ünal hoca belli ki ne hugodan ne Buraktan vazgeçecek. Yani her maç ya herro ya merro maçı gibi olacak bu sene bizim için :D esasında güvenilir bir geri hat ile bu forvetlerle ligi dağıtırsın da neyse oynayalım bakalım. Geriye yaslanmaktan yüz bin kere evladır tüm hatlarınla rakibe saldırmak. Zira en azından saldırdın mı en azından gol atma şansın var. Yaslandın mı dağ olsa dayanmaz eninde sonunda yersin. Böylesi daha iyi hem kimse küstürülmez sürekli de zevkli maçlar izleriz

Yunus Güneş
02.10.2018, 11:28
Uzun bir aradan sonra deplasman maçına gidiyorum, uğurlu formamla gideceğim kaybetme ihtimalimiz yok. Gittiğim tüm maçlarda bir maç hariç ilk on dakikada gol attık. En az iki üç gol izleriz.

shagrath61
02.10.2018, 11:52
Ligin başından beri çatır çatır top oynayan Sosa bir maç hata yaptı diye kadrolardan çıkarılmış... Zihniyet kötü.

Sosa varsa, oynar. Bu kadar basit.

shagrath61
02.10.2018, 11:55
2'de 2
arkasından 2 yenilgi.

şart.

kendi evimizde eyvallah.

onur
onazi batuhan
kucka
olcay-abdülkadir-amiri
roda

ama;

sosa yıda oynatacak.
Batuhan şu haliyle, illa top oynayacaksa su topu falan oynar...

Adamı girdiği her maçta özellikle izliyorum. Bu çocuk bu takımda değil ilk 11 ' de , yedek kadroda bile durabilecek yeteneğe sahip değil. Ayrıca futbol, kurallar değişmediyse 11 kişi ile oynanıyor :) Kadroya 12 kişi yazmışsın.

nakzo
02.10.2018, 12:14
ALİ ECE'NİN AÇIKLAMALARI!

Türkiye'de açık ara en iyi futbol oynayan takım Trabzonspor hatta bu sezon şampiyon bile olabilirler.Ama bunun için ne gerektiğini bilmeleri gerekiyor.Para lazım para.Trabzonsporlu futbolcuların paralarını her ay düzenli olarak ödersen futbolcunun kafası sahada olur ve başarı gelir.Alanyaspor ve Göztepe maçlarını izledim bu maçlar tekrar oynansa Trabzonspor rahat kazanır ama futbol şansı denen olay maalesef Trabzonspor'da yıllardır yok.Alanyaspor maçında 3.dakika Alanyaspor gol attı ve öne geçti.Trabzonspor 87 dakika tek kale oynamasına rağmen golü bulamadı ve 3 puanı kazanan taraf Alanyaspor oldu.Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe'nin tek kale oynadığı maçlara bakın top futbolcunun bir yerlerine çarparak zor da olsa gol oluyor.Trabzonspor'un ise gol olacak pozisyonları bile gol olmuyor.Şans faktörünün bu konuda çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Ali Ece yaptığı açıklamalarda Trabzonlu bakanları da eleştirdi ve sitem dolu sözler sarf etti.

4 tane Trabzonlu Bakan var ama bunların Trabzonspor'a faydası yok.Yaptıkları tek şey sadece bakmak bunun dışında bir şey yaptıkları yok.Ülkenin en zengin iş adamları Trabzonlu olmasına rağmen bir destek yok.İnşaatçılar ve iş adamları sessiz kalıyor.Bu takım sizin doğup büyüdüğünüz şehrin takımı ama gereken desteği vermiyorlar.

nakzo
02.10.2018, 12:16
Kardeşim o kadar zengin Trabzonlu var cebinizde akrepmi var bir kere olsun şu takıma bir sahip çıkın bir kere Siirtli iş adamı çıkarıp 1 milyon tl veriyor utanın.

gurur6134
02.10.2018, 12:42
Kardeşim o kadar zengin Trabzonlu var cebinizde akrepmi var bir kere olsun şu takıma bir sahip çıkın bir kere Siirtli iş adamı çıkarıp 1 milyon tl veriyor utanın.

Batmanlı

gurur6134
02.10.2018, 12:50
Rakıpde bızı en cok zorlayacak ısım manu olacak bu tıp hızlı ve calım ozellıgı olan adam karsısında agır defansımız zorlanabılır alanya macında oyuna gırdıkden sonra fernandesın yaptıkları ortada..dıger bır ısımde begenılmeyen yumlu olur kafa toplarında kı zayıflıgımız ortada yumlunun duran toplardakı kafa hakımıyetı de malum dıkkatlı olmamız gerek..sosa varken sosa oynar dıyenler acsın macları bırdaha ızlesınler adamın 1.5 yıldır mac kazandırmasını beklıyoruz bunu yapamadıgı gıbı bırde vurdum duymaz tavırları artık mac kaybettırecek duruma geldıyse yer kesıgı trabzonspor tarıhının malıyet yarar dengesı acısından gelmıs gecmıs en kotu transferıdır bu adam devre arası yollar ayrılmalı onun yaptıgını kanat olarak alınan amırı bıle haylı haylı yapar..

Ömrüm Can SEZER
02.10.2018, 13:05
2'de 2
arkasından 2 yenilgi.

şart.

kendi evimizde eyvallah.

onur
onazi batuhan
kucka
olcay-abdülkadir-amiri
roda

ama;

sosa yıda oynatacak.Hahaha Batuhan

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yiğit Gayretli
02.10.2018, 13:16
ALİ ECE'NİN AÇIKLAMALARI!

Türkiye'de açık ara en iyi futbol oynayan takım Trabzonspor hatta bu sezon şampiyon bile olabilirler.Ama bunun için ne gerektiğini bilmeleri gerekiyor.Para lazım para.Trabzonsporlu futbolcuların paralarını her ay düzenli olarak ödersen futbolcunun kafası sahada olur ve başarı gelir.Alanyaspor ve Göztepe maçlarını izledim bu maçlar tekrar oynansa Trabzonspor rahat kazanır ama futbol şansı denen olay maalesef Trabzonspor'da yıllardır yok.Alanyaspor maçında 3.dakika Alanyaspor gol attı ve öne geçti.Trabzonspor 87 dakika tek kale oynamasına rağmen golü bulamadı ve 3 puanı kazanan taraf Alanyaspor oldu.Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe'nin tek kale oynadığı maçlara bakın top futbolcunun bir yerlerine çarparak zor da olsa gol oluyor.Trabzonspor'un ise gol olacak pozisyonları bile gol olmuyor.Şans faktörünün bu konuda çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Ali Ece yaptığı açıklamalarda Trabzonlu bakanları da eleştirdi ve sitem dolu sözler sarf etti.

4 tane Trabzonlu Bakan var ama bunların Trabzonspor'a faydası yok.Yaptıkları tek şey sadece bakmak bunun dışında bir şey yaptıkları yok.Ülkenin en zengin iş adamları Trabzonlu olmasına rağmen bir destek yok.İnşaatçılar ve iş adamları sessiz kalıyor.Bu takım sizin doğup büyüdüğünüz şehrin takımı ama gereken desteği vermiyorlar.

Bunları gerçekten Ali Ece mi söylemiş? :)

Kimin söylediğinden bağımsız olarak yazının ilk paragrafına tamamen katılıyorum.

Yıldıray Emanet
02.10.2018, 13:41
Beraberlik iyi sonuç. Fantezi arayıp mağlup olmamak lazım

ilelebeTS
02.10.2018, 14:00
Her türlü taktiğe göre dengeli bir kadromuz var. Tek santrafor ile oynarsak, kanatlar Amiri-Ömür veya Tony-Olcay olabilir. Çift santrafor ile oynarsak kanatlar Amiri-Olcay olabilir. Hangi ikili olursa orta sahaya destek açısından dengeli ikili olurlar. İç sahada rakibe göre biraz esnetilebilir bu durum. Şu an golcülerimiz formda. İkisi birden oynayacaktır yüksek ihtimal. O yüzden bu maçta; arka 5liyi sabitledik zaten. Ön taraf şöyle olabilir:

_______Burak
___________Hugo
Amiri__Sosa_Onazi__Olcay

Sercan Keleş
02.10.2018, 14:01
Ligin en iyi futbolunu biz oynuyorsak eğer ben futboldan zerre bir şey anlamıyorum. Sizler çok romantik taraftarlarsınız.

Kasımpaşa maçı 2 - 0 'dan dönmeseydi burada küme düşme hesapları yapacaktık. Yendik şimdi işler yolunda giderseler havada dolanıyor.

Geçen sene bu zamanlarda 9 puanımız vardı. Ligde Fenerbahçe Beşiktaş Başakşehir takımları ile oynamıştık.
Bu sene bu zamanlarda 10 puanımız var Galatasaray ve Başakşehir ile oynadık.

Alanyaspor, Göztepe, Başakşehir mağlubiyetleri ile lige başladık. Futbol şansı ile açıklanamaz 3 maç. İçine birde Ankaragücü maçını eklersek durum ortada.

Yiğit Gayretli
02.10.2018, 14:19
Ligin en iyi futbolunu biz oynuyorsak eğer ben futboldan zerre bir şey anlamıyorum. Sizler çok romantik taraftarlarsınız.

Kasımpaşa maçı 2 - 0 'dan dönmeseydi burada küme düşme hesapları yapacaktık. Yendik şimdi işler yolunda giderseler havada dolanıyor.

Geçen sene bu zamanlarda 9 puanımız vardı. Ligde Fenerbahçe Beşiktaş Başakşehir takımları ile oynamıştık.
Bu sene bu zamanlarda 10 puanımız var Galatasaray ve Başakşehir ile oynadık.

Alanyaspor, Göztepe, Başakşehir mağlubiyetleri ile lige başladık. Futbol şansı ile açıklanamaz 3 maç. İçine birde Ankaragücü maçını eklersek durum ortada.

Kaybettiğimiz İBFK maçının ilk yarısında, Alanya maçının tamamında, Göztepe maçının ikinci yarısında iyi top oynadık.

emrahtuna
02.10.2018, 14:36
onur
pereira toure hüseyni novak
onazi sosa
amiri olcay
burak rodallega

emrahtuna
02.10.2018, 14:38
hoca bence olcayın yerine yusufu oynatabilir..amiri bu maç 11 başlamalı..tek forvet başlasak hangisini keseceksin..ikiside bu formda kesilse moralleri bozulur..

mmert
02.10.2018, 15:14
Kazanan kadro değil, maça göre kadro oluşturulsun. İstikrarlı bir kadro oluşturulamayacağı belli bir müddet. Hoca da maç maç bakacaz diyordu. Alanya ve Göztepe maçlarındaki aptallık sürdürülmez inşallah. Abdüş ve Yusuf sonradan şans bulmalı.

Akhisar’ı izleyip ona göre kadro oluşturulmalı. Ben büyük takımım ukalalığından vazgeçip maça göre taktik önce günü kurtarmamız lazım. Yusuf ve Abdüş’ün gelişimine elverişli ortam oluşturulması lazım. 2’si için de geçen yıl çıkış yaptıkları ama gelişimlerinin sekteye uğradığı bir dönemdi.

Kenan Berber
02.10.2018, 15:31
Akhisar'da Manu ani ataklarda etkili olabilecek bir oyuncu(Keza diğer kanatta Güray). Özellikle gol aradığımız dakikalarda takım atağa çıkarken yapılan saçma top kayıplarına (Sosa,Kucka,Onazi başı çekiyor) dikkat etmemiz gerek. Zira Kasımpaşa maçında Trezeguet'den yediğimiz golün benzerini görmek istemeyiz.

Bence, takım her toplu hücuma çıktığında Onazi, 2 stoperin önünde bir set olarak kalmalı. Saldıran rakibi ilk Onazi karşılamamalı. Böyle olduğu durumlarda ilk pasta rakip stoperlerle karşı karşıya kalıyor. Onazi ve onun öncesinde rakibi ilk karşılamaya dikkat etmek gerek. Bunun dışında ortasahaları Regattin,Sissokko ile sert ve yıpratıcı. Aynı sertlikte karşılık vermek adına Kucka Onazi ile başlamak üretkenlik adına hata olur diye düşünüyorum. Deplasman karşılaşmlarında sol önde Amiri'nin mücadeleci yapısından faydalanmak daha mantıklı geliyor. 2010-11 deki gibi klasik 4-4-2'ye dönebiliriz. Sonrasında maçın gidişatına göre(skor üstünlüğü ile beraber hamle yapılacak oyuncularının (Yusuf,Nwakaeme vb.) pozisyonuna göre diziliş değişebilir)

Ünal hocanın , herkesin şuan hemfikir olduğu defans bloğunu bozacağını sanmıyorum.

----------------Onur--------------
Jp---Zargo--Hosseini-Novak
--------Sosa---Onazi-----------
Olcay---------------------Amiri
---------Roda-Burak-----------

Oyun gidişatına göre, Abduş, Ekuban,Nwakaeme ile maç elde tutulabilir.

Yarış içinde olmamız açısından çok önemli bir deplasman galibiyeti olacaktır.

emrahtuna
02.10.2018, 15:44
henüz deplasman galibiyetimiz yok..inşallah bu ilk olur..teknik adamları yeni değiştirdiler o gazla kazanmak isteyeceklerdir..kalecileri fatih geçen hafta bi penaltı kurtardı olası penaltı durumunda dikkatli olmak gerek..ünal hocam bunları dikkatle irdeliyordur inşallah..

Hakan
02.10.2018, 15:50
Küme düşmekten zor kurtulan kadrodaki önemli oyuncularını gönderip yerini doldurmayan Akhisar.
Bu ligin en kötü kadrosuna karşı rahat kazanmalıyız.

Gökhan Balcı
02.10.2018, 15:54
Pek çok arkadaşın yazdığı gibi ideal 4-4-2 yukarıdaki gibidir. Defans ve orta saha bu kadar aksıyorken kenarlara geri dönüşsüz fiziksiz yavaş adam koyamayız. Bunun aksi olan iki adam Olcay ve amiri şu anda. Mutlaka birlikte başlamalılar. Onazi sosa orta sahası evet çok ışık vermiyor ama yine de kötünün iyisi. Her kadro kuckayı görmekten iyidir gözümde

İ. SARAL
02.10.2018, 15:56
Beraberlik iyi sonuç bence.

--------------------------------Esteban----------------------------------

Jp-----------------Toure-------------------Hosseini-------------Novak

Yusuf/Abdülkadir--------Sosa--------Onazi-------------------Amiri

--------------------Burak---------------Hugo---------------------

Mert Acar
02.10.2018, 16:00
Bence 4-3-3e evrilebiliriz. Ersun Yanalın fbsi tarzı. İlerde Kuyt,Sow,Emenike...Bizde ise Burak,Hugo,Nwakaeme.
Tabi bu sistemin en önemlisi Topal tarzı defansif ortasaha. Orada bir eksiklik yaşasak da..Sosa,Abdüş,Kuco/Onazi denenebilir.

http://www.footballuser.com/formations/2018/10/1714678_Trabzonspor.jpg

champions
02.10.2018, 16:03
Burak-Roda'lı kadrolar=skor taraftarlığı

Yunus Güneş
02.10.2018, 16:19
Abdülkadir’in ciddi bir form düşüklüğü var. Kasımpaşa maçında mental olarak sahada hiç yoktu, sosanın hatasından önce yaptığı hata ile zaten çok tehlikeli gelmiştiler. Sosa kesin oynamalı, Abdül Yusuf yedek başlamalı.

Maranov
02.10.2018, 16:45
onur
pereria zargo hoseyni novak
onazi kucka amiri
sosa
burak rodeaga

sason
02.10.2018, 16:55
Gerek forumdaki seviyesizlik,özevlatlara yapılan ırkçılık, gerekse adminler ile hakaret edenlerin ahbap çavuş ilişkisinden ben artık yazmıyorum.Ama bu takımın bu sene şampiyon olma ihtimali var.Bu yüzden bir şeyler karalayayım dedim.

Kadro olarakta oyun olarakta rakiplerden iyiyiz diyebilirim.Rakiplerde skor yükü 2 en fazla 3 oyuncunun ayağına bakarken bizde skor üretebilecek 6-7 oyuncu var.Kanatta, forvette,10 numarada diğerlerinden hem kalite hemde seçenek olarak daha fazla opsiyonumuz var.Gol ulaşmakata da çok zorun çekmiyoruz.Maçta döndürmeye başladık.

Ha çok oyuncu odaklı izleyemediğim için stoperleri çok tahlil edemedim.Ne kadar oyuncuya yakın oynuyorlar, kafa topları ve hızları konusunda pek bilgim yok.Ama rakiplerin stoperlerininde çok iyi olmadığını biliyorum geçen sezondan.(yine ırkıçılar saldıracaktır ama keşke Yumlu dursaydı, neyse yapacak bir şey yok)Gördüğüm kadarıyla Akbaş çok yetersiz çünkü.

Sözün özü belki orta saha ve defansta farkımız olmayabilir ama hücum hattımız sayesinde diğerlerinden bayağa önde olduğumuzu düşünüyorum.

Ünal Hocaya gelince belki Şenol Güneş'ten sonra yeni Güneşimiz olmaya aday ,gayet güzel yönetiyor kimseye eyvallahı yok.Kötüyü direkt kesiyor ya da problem çıkaranı.Ha kinde beslemiyor.Yeri gelince de tekrar koyuyor.Tam olması gerektiği gibi.Oyuncu değişikliklerini de beğeniyorum.

Tek endişem Ali Ece nin dediği gibi para.Eğer paralar ödenmezse alemi cihan olsa o takımdan bir şey olmaz..Eğer yönetimsel problem çıkmazsa bu takım kafaya oynar, şampiyon da olabilir.

Uzun zamandır bu umuda kapılmamıştım.Tahminim bu sezon Bjk ile kapışacağımız yönünde ki onlardan daha iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum.Rakiplerin kan kaybettiği unutulmasın.

Ahmet Kara
02.10.2018, 17:06
geçen haftaya aldanarak çift forvet çıkılmamalı maça.

freedomforever
02.10.2018, 17:15
Umarım aynı 11 ile çıkmaz hoca.

Hugo ile Burak önlü arkalı oynayabilir. Yusuftan daha çok fayda sağlayacağı kesin Hugonun o pozisyonda. Eğer Olcay affedilmezse ben hocanın Yusufu sağda başlatacağını düşünüyorum.

Yusuf-Sosa-Onazi-Amiri
Hugo
Burak

Gönlümden geçen

Sosa-Onazi
Olcay-Amiri-Anthony
Hugo

Maçın durumuna göre Anthony forveti çiftleyebilir. Amiri sola geçebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

UĞUR DURTAŞ
02.10.2018, 17:56
Hahaha Batuhan

**
Sezer kardeş merhaba;

Sosa ve yazıcının haftalardır takıma gram katkısı olmadığı kanısındayız diye düşünüyorum.
batuhan ptt liginde (kiralık) 3-4 maçını izlediğim kadarıyla ayağına hakim,kesici özelliği olduğunu,hava toplarında da iyi gördüğümü söyleyebilirim.
bu futbolculara güven ve şans vereceksin,zaman zaman da ünal hocanın az sürede olsa şans verdiğini görüyoruz.
gerekirse sosa ve yazıcıyı yedek soyunduracaksın.
*
geçen yılın şampiyon takımın hocası bizden 4 gol yedikten sonra,
bir sonraki hafta defansta as oyuncusunu yanında oturtup,18 yaşındaki çocuğu ilk 11'de sahaya sürdüğünü
ve sahanın iyilerinden olduğunu hatırlatmak isterim.

Enaldo61
02.10.2018, 17:59
Foruma ne oldu kaç gündür giremiyordum.

UĞUR DURTAŞ
02.10.2018, 18:03
Batuhan şu haliyle, illa top oynayacaksa su topu falan oynar...

Adamı girdiği her maçta özellikle izliyorum. Bu çocuk bu takımda değil ilk 11 ' de , yedek kadroda bile durabilecek yeteneğe sahip değil. Ayrıca futbol, kurallar değişmediyse 11 kişi ile oynanıyor :) Kadroya 12 kişi yazmışsın.
*
isminle hitap etmek isterdim...
kardeşim diyorum;
batuhan kötü bir oyuncu değil.
bir üstteki yazıda batuhan ile fikirlerimi paylaştım.
*
kadro 12 kişi görünüyor çok haklısın,kural değişmedi dediğin gibi 11 kişiyle oynanıyor.
batuhan olmasa kucka olur düşüncesi vardı.kucka yı parantez içine almayı atlamışım.

inşallah pazar akşamı 2'de 2 yapar,erzurum maçında dolu tribünler önünde sahaya çıkarız.
sağlıcakla kal.

Faruk BERBER
02.10.2018, 18:06
*

evet, çok kötü bir oyuncu

Ömrüm Can SEZER
02.10.2018, 19:18
**
Sezer kardeş merhaba;

Sosa ve yazıcının haftalardır takıma gram katkısı olmadığı kanısındayız diye düşünüyorum.
batuhan ptt liginde (kiralık) 3-4 maçını izlediğim kadarıyla ayağına hakim,kesici özelliği olduğunu,hava toplarında da iyi gördüğümü söyleyebilirim.
bu futbolculara güven ve şans vereceksin,zaman zaman da ünal hocanın az sürede olsa şans verdiğini görüyoruz.
gerekirse sosa ve yazıcıyı yedek soyunduracaksın.
*
geçen yılın şampiyon takımın hocası bizden 4 gol yedikten sonra,
bir sonraki hafta defansta as oyuncusunu yanında oturtup,18 yaşındaki çocuğu ilk 11'de sahaya sürdüğünü
ve sahanın iyilerinden olduğunu hatırlatmak isterim.Merhaba, bende hazırlık maçlarında ve bizde oynadığı süre bazında hiç beğenmedim ve topçuyum demiyor. Çok ağır ve hantal fiziğini de kullanamıyor. Hava topu alabilir orta alanda ama Ankaragücü maçında arkasında olan adama kafa vurdurması bende hayal kırıklığı oluşturdu. Sertlik felanda katamaz ve tip olarak bakmak istemem ama Trabzonsporda oynayacak topçu değilim diyor. Kendisi de farkında. Yusuf kötü evet ama Sosa oynamalı. Abdülkadir ve Yusuf gelişine kadar 2.yari girmeli hem onlara küfür etmeyiz hem onlar daha rahat oynarlar.

Soner Albayrak
02.10.2018, 20:38
Akhisar yap bir güzellik daha kardeşim be. Bu son olacak söz.

Ogün YAZICI
02.10.2018, 20:48
Burak-Roda kadrosunun sürdürülebilirliği yok
Trabzonspor rus ruleti oynuyor
Lige renk katmaktan baska bir halt yiyeceğimiz yok

4-3-3'ün sağında Olcay solunda Nwakaeme ve ilerde Hugo'lu kadronun doğru sistem olduğunu tekrar anladığımızda iş işten geçecek

Umarım Akhisar maçına çift forvet cikariz da bu fantazi yok yakınken son bulur

Ayrıca Kasımpaşa maçındaki rulet bu şekilde bitmeseydi bugün 7 puanla tarihimizin en rezil başlangıcını yapmış olacaktık

Hayal kurmaya devam
Ünal Karaman güzel şeyler vaadeden takımın kafasına sıktı

Doğan Keskin
02.10.2018, 21:04
16265

Ahmet Kara
02.10.2018, 21:13
kadro budur ama tabi ki ünal hoca 4-4-2 oynatacak. büyük ihtimal kaybedeceğiz.

.jp..........toure........hosseini..........novak
..............sosa...........onazi
.olcay............abdülkadir.................tony
.........................hugo

Oğuz B.
02.10.2018, 21:14
Sezonun kırılma maçı. Ya tamam ya devam maçı.

tanjugunduz
02.10.2018, 21:23
Cift forvet sevdasindan degil.ancak hem burak hem rode bu kadar efektif iken ikiside oyunda olmali her rakip markaj konusunda sıkıntı yasar ayrica gercek 10 numaramiz olamadığı icin kanat oyunu ( bindirmeleri , varyasyonlari ) acisindan sahada iki.kanat oyuncusu olmali. Olcay - tony. , tony - amiri veya amiri olcay seklinde orta göbekten biri onazi olmali digeri hala muallak ordaki.oyuncuyu Ünal hoca bulursa yetistirirse hazir ederse ligi sallariz devre arasi 2 3 oyuncu satip bir tane ortasahaya dinamo bulduk mu ucuzundan neler olur düşünemiyorum

Sadece bordo mavi .

Ozan Kara
02.10.2018, 21:36
deplasman oyunumuz çok kırılgan.

Önder28
02.10.2018, 21:52
bilet alabilen var mı?

oguzkoc
02.10.2018, 22:31
Bu maç Galatasaray maçının ilk 11 i ile oynanmalı.

esra61
02.10.2018, 22:45
Her zaman mutlak kazanmalıyız dediğimiz maçlarda puan bıraktık,takım şaşırtmaz bu seferde!

Mehmet SELEN
02.10.2018, 22:57
bilet alabilen var mı?

Bu biletler birden nasıl bitti bende anlamadım.Her zaman bilet oluyordu oysa.

Muhammed Ayaz
02.10.2018, 23:19
Çift forvet çıkarsak delik deşik olabiliriz tek forvet rodallega çıkmalıyız.

Onur
Pereira
Toure
Majid
Novak
Onazi
Yusuf
Olcay
Abdülkadir
Amiri
Rodallega

Diyorum...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökhan Balcı
02.10.2018, 23:26
4-4-2 elbette çok riskli bir sistem. Hele bizim gibi gerisi sıkıntılı olan bir takım için. Hocanın elinde iki çeşit iyi kadro var. Hangisini doğru şekilde dizerse dizisin başarılı oluruz. 4-4-2 de dönüşlü kanat. Tek forvette hugolu ve ileride top tutmaya çalışan daha derli toplu bir takım. Üzülerek söylüyorum ne yusuf ne abdül bu iki sistemde de baş rol değiller. Rakip takımın kenar gücüne takım boyuna ve orta olan gücüne göre amiri ile Anthony on numara ve sol kanat bölgesinde yer değiştirmeli. Ben hocanın yerinde olsam bu maça Olcay Anthony amiri hugo dörtlüsü ile çıkar, uzun toplarla Anthony yi buluşturup ilerideki üç adamı aradan kaçırmanın hesabını yapardım. Anthony bu ağırlıkla gerçekten kanatta zor oynar. Ona kıyasla amiri çok hırslı geri dönebilen rakibi ısıran bir adam. Hocaya güveniyorum iki formda forvetten de faydalanmak istiyor ama hocam gözünü seveyim geçen haftaki gibi bir orta saha üçlüsü ile çıkma bir daha maça. Maç kazanılır kaybedilir ama önemli olan oturmuş bir sistemdir. Bunu yap gerisi elbet gelecektir

Gökhan Balcı
02.10.2018, 23:28
Çift forvet çıkarsak delik deşik olabiliriz tek forvet rodallega çıkmalıyız.

Onur
Pereira
Toure
Majid
Novak
Onazi
Yusuf
Olcay
Abdülkadir
Amiri
Rodallega

Diyorum...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bence bu 4-4-2 den daha riskli bir kadro :D

Sefa
03.10.2018, 00:00
Deplasmanda iç saha oyununu oynamaya çalışmak intihar olur.. Artık kolay deplasman yok bu ligde.. Bu yüzden emniyetli oyun oynamalıyız araya sıkıştırıp 3 puanı almalıyız..

yasinylmz
03.10.2018, 00:56
kadro budur ama tabi ki ünal hoca 4-4-2 oynatacak. büyük ihtimal kaybedeceğiz.

.jp..........toure........hosseini..........novak
..............sosa...........onazi
.olcay............abdülkadir.................tony
.........................hugo

Esas bu sezon uzerinde durulmasi gereken 11 tamda bu. Abdulkadir o mevkide sosadan gelen toplari saklayabilecek bir oyuncu ve cok hareketli oldugu icin statik kalmayacaktir topu almak icin. Aldigi toplarida ani donusleri sayesinde pas opsiyonu genis bir alan acacak bize rakip ceza sahasi civarinda. Arti su var cabukluguyla o alanda rakibi hizli bir sekilde karsilayabilir ve dinamizm katacaktir muhakkak. Pasli ve passiz oyunda yusuftan cok daha iyi buda bir arti. Sosa pirlo gibi geriden oyunu kuracak topun bizde kalmasini saglayacak. Olcay pas oyununun devamini saglayabilen bir oyuncu gerektiginde merkeze yanasarak hem al veri yapiyor hemde pereiraya iyi alan acabiliyor arti pres gucu cok iyi. Pereira ile cok iyi ikili olduklari su goturmez bir gercek zaten. Diger tarafta tony topu saklayabilen pas oyununa yatkin bir oyuncu gerektiginde forveti ciftleyebilir, cizgide topla bulusup topla iceri katedebilir ve abdulkadir.. iste sosa nin geriden oyun kurarken ileriye yonelik 3 farkli pas opsiyonu bulunuyor. Yusuf forvet arkasi oynarken top duvara carpmis misali geriye donuyordu ama bu hucum uclusu bunu en aza indirecektir. Arti rodallega burak gibi degil top bizdeyken geriye gelip veya bosa kacip pas opsiyonu yaratabiliyor. Top rakipteyken hucum presinde takimla uyumlu mesafede prese katiliyor burak boyle degil goztepe macinin ilk yarisinda kotu gorunmemizin sebebi buydu takim kaptigi topta ayaga oynayarak cikmaya calisti fakat burak takim mesafesini o kadar uzatiyorki bu mumkun degil. Surekli savunma cizgisini kovaliyor ve takimla uyumlu prese katilmiyor. Bu kadro nun uzerinde durulmasi gerektigini dusunuyorum. Bu kadronun tek sikintisi su ki bu sezon bunu maalesef cok yasadik rakip duran toplarda gol yeme olasiligimiz cok fazla.

memozcan
03.10.2018, 04:02
çift forvet riskli deyip çift hayalet abdulkadir ve yusufu kadroya yazanlar var.. çok ilginç!!

artvints
03.10.2018, 05:44
leicester premier lig'de çift forvetle şampiyon olmuşken olmaz diye birşey söyleyemeyiz. ama maç maç form durumlarını, havayı maç öncesinde iyi değerlendirmek lazım.

stoper hattı yeterli olmasa da sakatlık olmazsa uzun süre beraber oynayan bir ikili geçen seneye göre daha iyi olmamızı sağlayacak. toure ve hosseini her maça yüksek motivasyonla çıkacak oyuncular. belki ligin sonuna doğru iyi defans hatlarından biri diye bahsedilmesi bile mümkün. işleri zorlaştıran önlerindeki ortasaha belirsizliği. orası transfersiz düzelmeyecek gibi. çünkü uyumlu ikili yakalayamıyoruz.

onazi banko oynar dediğimde olumsuz yorumlar oluyordu ama durum bu. oyun başlarken çok fazla insiyatif alması, fazla ekstra paslar denemesi canımı sıkıyor. topun oralardan daha iyi çıkması lazım. sosa yine öne doğru zorlamaya başladı ve performansı düştü. oralarda kalıp topu öne aktarsa dönen toplara konsantre olsa çok daha iyi gözükecek.

elimizde burak rodallega nwakaeme yusuf ekuban var bence bunların hepsi forvet. o yüzden çift forvetli dizilime adapte olmak yanlış değil.

özellikle dışarda takım merkezi mecburen geride oluyor, tempo daha düşük kalıyor. bu yüzden burak'sız oynamak zor. rakibi tehdit etmek gerekiyor. yanına sırtı dönük iş yapacak bir oyuncu koyduğumuzda düzen işler. bu rodallega olur veya nwakaeme olur.

kanatları pereira ve vahid'e teslim etmek lazım. ikisi de tempolu oynuyor. takımın oturmasına faydalı olur. solbek zaten novak. sağ önde sürekli değişiklik yapılabilir. hatta boyu uzatmak gerektiğinde kucka bile sağ tarafta oynayabilir. oradan topu getiren pereira zaten. sağ içe yakın durması yetecektir.

ideal ilk onbir beklentisi var ama bu takımdan ideal onbir çıkmaz. performanslar istikrarsız ve her maçta ekili olamayan oyuncumuz çok. defans hattı aynı kalmak üzere ideal 9 bulup, iki oyuncuyu sürekli rotasyona sokmak da iyi bir çözüm. bunun adı istikrarsızlık olmaz.

...................onur
pereira....toure...hosseini...novak
............onazi....sosa
...ömür(olcay)...........vahid
.........burak....hugo(tony)

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2018, 08:00
Şikebahçe-Başakşehir (Beter ol şikebahçe. Bu maçta beraberlik ideal sonuç. Şikebahçe iyice kopsun. Başakşehir de 2 puan kaybetsin. Tff, MHK, Hakemler, Medya şikebahçeyi yarışta tutmak için kıçlarını yırtıyor.)
A.Konya-Beşiktaş
Antalya-Galatasaray

Yenersek çok karlı bir hafta olabilir.

Galibiyet serisi lazım bize
Üstelik deplasmanda kazanma alışkanlığı için 3 puan şart

sason
03.10.2018, 08:18
Çift forvet demek her zaman hücum demek değildir ki aksine en iyi kontraatak sistemidir.Tabiki nasıl oynayacağına bağlı.

Ayrıca şampiyonluğa oynayan takım için iç saha, dış saha ayrımı yapılıyorsa o zaman işin zor hatta imkansız gibi.Dizilimi iç,dış saha yerine rakibe ve form durumuna göre yapmak daha yararlı olacaktır.

Akhisar'ın üstümüze geleceğini hiç sanmıyorum.Keşki gelseler.Çünkü kapandıklarında açılması en zor 2-3 takımdan biri.Geriye düşersek zor döner o maç.

İ. SARAL
03.10.2018, 08:40
2'şer gol atan adamlar yedek falan kalmaz beyler, biraz gerçekçi olun. Yenileceğini bilse bile bu ikiliyi oynatacak hoca.

Tatar Kemal
03.10.2018, 09:40
Çok zor bir maç. Akhisar galip gelirse hiç sürpriz olmaz çünkü ligde zor durumdalar ve bu maçı çıkış maçı olarak göreceklerdir. Bizim takım maalesef ligin en kolay gol yiyen takımı. Nasıl ki gs galibiyeti bizi yanılttıysa kasımpaşa galibiyeti de bizi yanıltabilir. Kadromuz zirveyi zorlayacak bir kadro değil, maaşlar ödenemiyor. Bu şartlar altında takımdan uzun süreli başarı beklemek hayalcilik olur.

10-61
03.10.2018, 10:26
Abdüş ve Yusuf un mutlaka yedek başlaması gereken bi maç.

asilhamsi
03.10.2018, 10:30
------------onur-----------

joe----toure---husaini---novak

olcay----sosa----kuco---amiri

-----hugo------burak---------

hamle olarak abdul,yazici,onazi,antony,ekuban.

Sefa Murat Dokuz
03.10.2018, 10:32
16265

+1

İ. SARAL
03.10.2018, 10:43
------------onur-----------

joe----toure---husaini---novak

olcay----sosa----kuco---amiri

-----hugo------burak---------

hamle olarak abdul,yazici,onazi,antony,ekuban.

Kucka denilen varlık oynamaz umarım.

İlker Yazıcıoğlu
03.10.2018, 10:55
Bu tarz yorum yapmam ama tipik bir Trabzonspor maçı olacak, kritik maç, kritik maçlar haftası ve olağan durum, mağlubiyet...

Malesef...

Faruk BERBER
03.10.2018, 10:59
16268

Twitter'da şöyle bir şey gördüm.

Oğuz ZEYTİN
03.10.2018, 11:03
2'şer gol atan adamlar yedek falan kalmaz beyler, biraz gerçekçi olun. Yenileceğini bilse bile bu ikiliyi oynatacak hoca.

İki gol bir asist yapan adam kaldı. Hatta o performanstan iki maç sonra süre alamadı. Ünal Hoca'dan beklenir. Şaşırtmayı seviyor.

seçuk
03.10.2018, 11:46
ikişer gol atan forvetlerin ikisi de 11 başlar diye düşünüyorum. İlk golü atabilirsek rahat bir maç olur. Akhisar bence zayıf bir rakip. Sadece Seleznov tehlikeli oyuncu ona dikkat etmek lazım. Kendi kendimize engel olmazsak 3-1 gibi bir skorla rahat kazanırız diye düşünüyorum.

Önder28
03.10.2018, 12:00

Ben de anlamadım. Satışa çıktığı ilk gün deplasman bileti bitiyorsa gerçekten taraftarımız çok büyük!

İ. SARAL
03.10.2018, 12:02
İki gol bir asist yapan adam kaldı. Hatta o performanstan iki maç sonra süre alamadı. Ünal Hoca'dan beklenir. Şaşırtmayı seviyor.

Yanlış hatırlıyorsun. Nwakaeme, Gs maçında 2 gol, 1 asist yapmıştı ve sonraki Alanya maçında 11 başlamıştı. Önceki maç şov yapan adamı, sonraki maç yedek bırakmasına imkan, ihtimal yok bence.

emrahtuna
03.10.2018, 12:31
bizim pereira ve amiri gibi maça herşeyini veren mücadeleyi hiç bırakmayan oyunculara ihtiyacımız var. yoksa oyuncular kaliteli..ona diyecek bişey yok..

Murat Keçeci
03.10.2018, 13:02
Deplasmanda artık maç kazanmamız lazım rakibin kim olduğu önemli değil bu maça final maçı gibi konsantre olmalıyız ve galibiyetle dönmeliyiz.

Maçın taktiği ile ilgili birşeyler söylersek hocanın elinde iki seçenek var ya Hugo-burak ile birlikte başlayıp yediğinden fazlasını atmaya çalışacağız ya da daha sert kalabalık orta saha ile rakibin boşluğunu bulup ceza keseceğiz.Hoca hangisini tercih ederse de saygı duyarım çünkü oyuncu performanslarının fazla dalgalı olmasından dolayı bende gelgitler yaşıyorum kesin bişey diyemiyorum.

Gelelim genel eksiklerimize hâlâ yan toplar ve duran toplarda rakibe vuruş yaptırıyoruz kasımpaşa maçında yine bunu yaşadık onur gününde olduğu için gol olmadı ama her zaman olmayacak diye bişe yok daha sağlam durmalıyız.

Başka bir eksikliğimiz ise geri dönüşlerde çok eksiğiz,yardımlaşmamız da yeterli seviye de değil iyi yaptığımız tek şey hücum futbolu ama futbol sadece hücum değil aynı zamanda da defans dır ikisini bir yapanlar en iyi yerlere ulaşır.

Sezon başında düşündüğümüz takımı gençleştirme işini başaramadık çünkü genç oyuncularımız beklentiyi karşılayamadı şuan için sadece yedek kulubelesini doldurma görevini yapıyorlar.Sezon sonuna kadar bu gençlerden çıkış yapamayanları gönderip yerlerine yeni daha potansiyelli gençleri koymalıyız.Hedefin büyükse,ilk onbirin yaş ortalaması çok yüksek olmamalı çünkü uzun vade de nefesin yetmiyor başakşehirin son düzlükte geçilme sebebi bu.Bizim başarıya ulaştığımız kadroları incelersek örneğin 96 lı yıllardaki kadromuzda ogün,Abdullah,Ünal,hami,şota gibi oyuncular 2010 da burak,selçuk,engin, jaja gibi oyuncular yaş ortalaması 26-27 falandır.Şuan başarı bekleğimiz oyuncular kucka,sosa,burak,Hugo ise yaş ortalaması yüksek dolayısıyla başarılı olma ihtimalimiz düşük.Sezon başından beri onaziyi kazanmalıyız deme sebebim buydu onazi hala enerjik, eksiği çok var tabi ki ama biz bi yerlere geleceksek yusuflar,abdülkadirler,onaziler sayesinde gelebiliriz.Keşke Akbaş,batuhan gibi oyuncularda ümit verseydi de onlarıda destekleyebilseydim.

Tekrar akhisar maçına dönersek rakip büyük maçlarda güzel futbol oynuyor dolayısıyla zor bir maç bizi bekliyor ama artık puan kaybına tahammülümüz yok şuan ligin tam orta noktasındayız liderle aramızda nası beş puan var ise küme hattıyla da aramızda beş puan var yani önemli olan nerden baktığın biz hep yukarı daha yukarısını hedeflemeliyiz.

cakalkerem
03.10.2018, 14:03
yenelim de nasıl olursa olsun

cakalkerem
03.10.2018, 14:24
eğer ben Ünal hocayı biraz tanıyorsam 2 forvet başlamaz...
Olcay özür dilediya hemen 11 olur yine...

yusuf döner..

kadro bozlulur yine....

Ahmet Taşçı
03.10.2018, 14:34
Rodellega'yı bu kadar formdayken kesemez, Burak'taki hegomanyayı biliyoruz ve attığı iki golden sonra onu da kesemez, Bence Onazi - Kucka ikilisinden birini kesip klasik 4-4-2 oynatacak. Kasımpaşa maçında Kucka atılan gollere zoraki sevindi, Onazi kötüydü lakin bence kötü olmasının sebebi Kuckanın kendi oyununu bozmasıydı,Onur - Pereira - Toure - Huseini - Novak - Amiri - Onazi-Sosa-Abdulkadir - Burak - Rodellega 11i ile başlar değişiklikler de belli Sosa - Yusuf, Abduş-Olcay,Forvetlerden biri-Kuka, Amiri - Anthony değişikliğinden 3ü oyun gidişatına göre yapar.

Ertan OKUMUŞ
03.10.2018, 15:34
Ben de anlamadım. Satışa çıktığı ilk gün deplasman bileti bitiyorsa gerçekten taraftarımız çok büyük!

şimdi girebildim,bilet yok :(

Ertan OKUMUŞ
03.10.2018, 15:43
Manisa stadına gitti aklım,orası daha büyüktü Akhisarın kendi stadı küçük ve 10.000 kapasiteli sanırım sorun burdan kaynaklanıyor..

Maranov
03.10.2018, 16:14
Kale ve defans hattimiz belli...
önemli olan hangi sistemle oynayacağimiz ve ona göre hangi oyuncular secilecek
burak rodeaga nin birlikte oynayacaği sistem şart bu 4-4-2 yada 4-3-3 gibi gözüküyor
maç içinde burak ve rodeaga devamli yer değiştirmeli
sosa da takimda olmali kucka ve onazi formda gözüküyorlar
bu veriler eşliğinde
sosa-onazi-kucka
burak-rodeaga-amiri

yada

sosa kucka onazi amiri
burak-rodeaga

Gökhan Balcı
03.10.2018, 16:22
Geçen sene bile deplasmanda iç sahaya göre daha fazla puan almışız. Bizim dışımızda bırak Türkiyeyi dünyada başka takım var mıdır şu durumda olan. İyi kötü bir şeyler yapıyoruz deplasmanda önemli olan iç sahada canavar olmak bence

shagrath61
03.10.2018, 16:28
Kucka' yı seven biri olarak, geçen maç hiç bir şey oynamadığını söyleyebilirim. Yaptığı bir asist yanıltıyor sanırım buradakileri...

Adam 0 katkıdan ibaretti.

Aynı yusuf ' un hiç bir şey oynamayıp gol asist katkısı yapması gibi bir şey. Buradaki insanlar onunla alakalı da bu verilere kanıyorlar bence.

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2018, 16:38
Bu sezon Sosa ve Kucka 0 katkı sağladı. Kucka geçen sezon son maçlarda iyi çıkış yapmıştı.

Sosa'nın derinlemesine pasları ve kornerden kavisli muz ortaları haricinde bir işe yaramıyor. (Beşiktaş'taki Sosa değil)

Akbaş ve Zeki'yi bu takımda görmek İSTEMİYORUM.

shagrath61
03.10.2018, 16:43
*
isminle hitap etmek isterdim...
kardeşim diyorum;
bir üstteki yazıda batuhan ile fikirlerimi paylaştım.
*
kadro 12 kişi görünüyor çok haklısın,kural değişmedi dediğin gibi 11 kişiyle oynanıyor.
batuhan olmasa kucka olur düşüncesi vardı.kucka yı parantez içine almayı atlamışım.

inşallah pazar akşamı 2'de 2 yapar,erzurum maçında dolu tribünler önünde sahaya çıkarız.
sağlıcakla kal.

Öncelikle batuhan 18 yaşında değil, 24 yaşına kadar belirli düzende sürekli forma giymiş olan bir futbolcu.

18 yaşındaki bir futbolcuyu beklenti içerisinde, aynı bizim abdülkadire yaptığımız gibi kadroya koyup neler yapabileceğini görmek isteyebilirsiniz. Ancak 24 yaşına kadar öyle ya da böyle sürekli izlediğiniz, son 2 sezondur yaz kampında sizinle olan oyuncuyu izlemenize gerek yoktur. Zaten hakkında yeteri kadar bilgiye sahiptirsiniz.
Özellikle de oynana 7 maçın 5 inde takımın en iyi oyuncusu kimdir diye , taraftara bir soru yöneltsek SOSA diye cevaplayacakları na da ben kendi adıma eminim. Bu adamı kadrodan kesmek isteyip, yerine pas oyunu konusunda vasat bile sayılmayacak bir ismi önermenizi anlayamadım açıkçası .
Kucka' nın geçen hafta asist yapmış olması sizi yanıltmasın. Geçtiğimiz hafta takımın en yetersizi Abdülkadir ile birlikte bu isimdi. ( ki ben kucka' yı, savunmuş bir kişi olarak bunu söylüyorum )

Takımın, futbol oynamasını istiyorsak Sosa bir şekilde kadroda tutulmak zorunda.

Geçen hafta dikkat ettiyseniz, 2 . yarı orta saha mücadelesi denen bir şey olmadığından dolayı o bölgedeki zayıflığımız çok göze çarpmadı. Orta sahası iyi olan takımlara karşı oynadığımızda, o bölgede Sosa ' nın nasıl kilit bir rol üstlendiğini kendinizde göreceksiniz diye umuyorum.

Bordo Mavi günler dilerim.

shagrath61
03.10.2018, 16:47
Bu sezon Sosa ve Kucka 0 katkı sağladı. Kucka geçen sezon son maçlarda iyi çıkış yapmıştı.

Sosa'nın derinlemesine pasları ve kornerden kavisli muz ortaları haricinde bir işe yaramıyor. (Beşiktaş'taki Sosa değil)

Takımın ilk 5 haftadaki futbolunu açıp tekrar izlemenizi öneririm. Çok çabuk unutuyoruz ne yazık ki.

shagrath61
03.10.2018, 16:53
Ben Amiri ' nin defansif anlamda verdiği katkı dışında ofansta pekte varlık gösteremediğini fark ettim..

Sol kanatta adamı bire bir yakalıyorsun, adamın üstüne doğru top vuruyorsun laubali şekilde.

Her bire bir yakaladığında topu karşı tarafa verdikten sonra, yaptığın defansında pek anlamı kalmıyor...

Geçen hafta bizi kurtarmış olan 4-4-2 sisteminin takıma cuk diye oturması diye düşünüyorum.

Ünal hocayı azıcık tanıyorsa, bu hafta 2 gol atan forvetlerden hiç birini kesemez. Kesecekse de her zaman ki gibi günah keçisi Rodallega olur. Bunun ışığında çıkabilecek en mantıklı kadro;

Benim olması gerektiğini düşündüğüm,

----------------------Onur

Pereira-------Zargo--------Hosseini------ Novak

Olcay--------Sosa------------Onazi----------Tony

-----------------Burak-------Rodallega----------

Hocanın kuracağını düşündüğüm muhtemel 11 ( ne yazık ki ),

-------------------Onur--------------------

Pereira----------Zargo--Hosseini-----Novak

---------------------Onazi--------------------

---------------------------Sosa----------------

Abdülkadir-----------Yusuf---------------Amiri

---------------------Burak---------------------

nbay
03.10.2018, 17:16
eğer ben Ünal hocayı biraz tanıyorsam 2 forvet başlamaz...
Olcay özür dilediya hemen 11 olur yine...

yusuf döner..

kadro bozlulur yine....

işte asıl bu maçta kazanan kadroyu bozmaması lazım .

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2018, 17:19
Takımın ilk 5 haftadaki futbolunu açıp tekrar izlemenizi öneririm. Çok çabuk unutuyoruz ne yazık ki.

Evet Sosa biraz etkili oynamıştı.

Ancak Kucka için aynısını söyleyemem.

HOPA'LI TS'Lİ
03.10.2018, 17:20
SOSA'nın saman alevi gibi değil her maç parlamasını bekliyoruz. İstikrar yok.

Çünkü beklentilerimiz yüksek ondan, daha fazlasını yapabilir.

ucurum
03.10.2018, 17:52
Herkes tek forvet çift forvet tartışması yapadursun

Ben de şunu hayal ettim

Onur

Toure Kucka Hosseini

Pereira Sosa Onazi Amiri

Ömür/Yazıcı

Roda Burak

3 4 1 2

Harvelli61
03.10.2018, 17:55
Burak bu hafta doğru düzgün idman yapmadı kesik yemeli yine bi sakatlık yaşanmasın haftaya oynar.

....................Onur
JP.......Zargo......Hosseini.....Novak
.....Sosa........Onazi.........Amiri
Olcay...........Rodellega........Nwakaeme

Yada

....................Onur
JP.......Zargo......Hosseini.....Novak
Olcay........Sosa.......Onazi....Amiri
..........Rodellega.......Ekuban

İki 11'de iş yapar seç beğen al.

gurur6134
03.10.2018, 18:32

390 bilet ayrilmisti ilk etapda trabzonspora haliyle 1 saatde bitti

Fatih Öztürk
03.10.2018, 19:11

Hopa'lı abim 1.5 senedir hiçbir .... yaramayıp milyon euro'ları indiren Sosa ile Kucka'da defolup gitse?

Yasin Altuntas
03.10.2018, 19:49
Rodallega ve Burak ikisininde oynayacagini her kes az cok tahmin ediyor, ama ikisinden birini kanat’a hapis edersek yone bir cuval incir bosa gider. Ikiside kaleye yakin ne kadar etkiliyse, kanatda o kadar etkisiz kaliyor.

Burak en önde, Roda az arkasinda oynamasi lazim ve bizim bu dizilisi standart haline getirmemiz lazim. Geri kalan dörtlü ise en az bir kanat (Amiri, Anthony, Olcay, Abdulkadir) ve en az bir defansif oyuncuya (Onazi, Kucka) ihtiyaci var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakan
03.10.2018, 21:51
Olcay Onazi Sosa Amirim
Roda Burak

Hoca en azından bunu kurmalı.2'şer gollü forvetleri ben de olsam kesemem.

Ahmet Hamza
03.10.2018, 22:35
Orta ikiliyi bulamıyoruz iki senedir çünkü kadro mühendisliği yok takımda. Ancak oynayabilecek en kötü ikili Kucka-Onazi bence.

Kanatlarda gerçek kanat oyuncuları oynaması gerek. Bunlar Olcay, Amiri ve Tony.

Yusuf da Abdülkadir de kanatlarda hiçbir işe yaramıyor. Tamamen zararlar.

Ahmet Kara
03.10.2018, 22:44
kesersin kardeşim. futbolcuyu yanına alır bu maçta çift forvet oynamanın dezavantajlarını anlatır oyuncuyu ikna edersen bir sıkıntı olmaz. her maçın farklı hikayesi var.

redbul
03.10.2018, 22:56
Beraberlik iyi sonuç bence.

--------------------------------Esteban----------------------------------

Jp-----------------Toure-------------------Hosseini-------------Novak

Yusuf/Abdülkadir--------Sosa--------Onazi-------------------Amiri

--------------------Burak---------------Hugo---------------------

müdür akhisarıda yenemessen deplasmanda hiç bir takımı yenemessin

Yiğit Gayretli
04.10.2018, 08:21

Akhisar ters takım. Özellikle de bize ters geliyor. Mevcut konumlarına bakıp yorum yapmak yanlış. Temkinli olmak lazım.

r9emre
04.10.2018, 09:34
Yusuf ile Abdulkadir’in ilk 11 olduğu dizilişle bu Akhisarspor’la 20 maç maç yapalım belki 1’ini kazanabiliriz. Abdulkadir kesinlikle yedek olmalı. Yusuf yine maçın ilk yarısı denenebilir.

Amiri ile Olcay’dan biri kesinlikle sahada olmalı. Kucka - Sosa ikilisinden biri yedek kalmalı. İkisi beraber sahada çok denendi ve asla olmadı. Olmayacak. Yine çift forvet çıkar mıyız? Bence Amiri - Onazi - Sosa - Olcay olursa olabilir, neden olmasın. Nwakaeme ilk 11 oynarsa, maçın adamı olur. Akhisarspor tam onluk bir rakip. Neden bir anda kesik yedi hala çözebilmiş değilim.

————————Rodallega———————
—Nwakaeme—-Amiri (Yusuf)——Olcay—-
——————Sosa—Onazi———————-

Şeklinde başlamamız gerektiğini düşünüyorum. Ama hoca Burak, Abdulkadir ve Yusuf’u kesemez. Üçü de ilk 11 olacaktır. Sonra görün mağlubiyet cümbüşünü. [emoji4]

Mert Oğuzlu61
04.10.2018, 09:54
Akhisar ligin en iyi defans yapan takimlarindan birisi. Alanya gibi gol atip öne gecerlerse Kasimpasa gibi olmaz, ceviremeyiz. Lige geri doneceksek bu maci kazanmaliyiz ama cok zor.

Yusuf ilk 11 cikmazsa kazanmak icin umutlanabilirim. Klasik 4-4-2 yapip sagdan soldan ortalarla ceza sahasini karistiralim. Kafamda maci oynatiyorum baska turlu gol olmuyor.

UĞUR DURTAŞ
04.10.2018, 10:07
TARAFTAR BİLMİYOR
Hacısalihoğlu, taraftarın kulübü iyi tanımadığını da belirterek şöyle devam etti: "Taraftarlar kulübün şu anki durumunu bilse isteklerini ona göre yapar. Ödemeler ve gelirle ilgili muazzam bir sıkıntı var. Bunları bilerek hâlâ 'Bir stoper daha niye almadınız, veya sağ bek niye almadınız' diyorlar. Bir G.Saray'ı yendik herkes bu takımı göklere çıkardı. Sonra gittik Alanya'ya yenildik, 'Bundan bir şey olmaz buraya üç tane adam lazım' falan denildi. Düzgün ekonomisi olmayan kulübün şampiyonluğu mümkün değil. Önce ekonomisi düzgün bir işleyişe dönüşmeli. Taraftarımız işin o tarafına hiç bakmıyor. Sadece takım ve skor taraftarı (https://www.fotomac.com.tr/index/taraftari?id=afdf31be-c708-411c-ba57-34436f1a9121) olmamak lazım, kulüp taraftarı olmalıyız.". (https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/10/03/asbaskan-hayrettin-hacisalihoglu-sov-icin-yapmadik)

Faruk BERBER
04.10.2018, 10:12

Kadro kaliteleri arasında bariz bir fark olduğu gerçeği var. Fakat bizim kadromuz Alanyaspor'dan da Ankaragücü'nden de iyi durumda. Her iki takımı da yenemedik deplasmanda. Başakşehir'e de kaybettik. Yani 3 deplasman maçından 1 beraberlik, 2 yenilgi aldık. öyle veya böyle.

Akhisar da kadro kalitesi yetersiz olsa da iç sahada 3 maçta yenilgi yüzü görmedi. 1 galibiyet ki Galatasaray'ı 3-0 yendiler. Rize ve Sivas ile de berabere kaldılar.

Sadece alınan skorlara bakılarak maçın sanıldığı kadar da kolay olmadığı anlaşılıyor.

Galibiyete yakın olduğumuzu, en azından kaybetmeyeceğimiz düşünüyorum. Fakat yine de "bunu da yenemezsen kimi yeneceksin" söylemine katılmıyorum. Tüm takımlar için deplasman maçları zor bir hal almıştır ligde, o yüzden 0-1 olsun bizim olsun düşüncesinde olmalıyız. Önümüzdeki hafta bence ligin en kötü takımı olan Erzurumspor ile içeride oynayacağımızı da düşünürsek, bu maçtan mutlak 3 puan ile dönmeliyiz. Alanya'da bunu başaramadık. Sonrasında 2 iç saha maçımıza farklı motivasyon ile çıkma imkanımız varken Alanya'da kaybederek rüzgarı arkamıza alamadık. Umarım bu sefer ıskalamayız.

UĞUR DURTAŞ
04.10.2018, 10:41
H) HALİL UMUT MELER (http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=21156)
(Y) KEREM ERSOY (http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20596)
(Y) ESAT SANCAKTAR (http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=20579)
(D) ALİ ŞANSALAN (http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=72&hakemID=1141865)

ts_tuncay_ts
04.10.2018, 10:46
TARAFTAR BİLMİYOR
Hacısalihoğlu, taraftarın kulübü iyi tanımadığını da belirterek şöyle devam etti: "Taraftarlar kulübün şu anki durumunu bilse isteklerini ona göre yapar. Ödemeler ve gelirle ilgili muazzam bir sıkıntı var. Bunları bilerek hâlâ 'Bir stoper daha niye almadınız, veya sağ bek niye almadınız' diyorlar. Bir G.Saray'ı yendik herkes bu takımı göklere çıkardı. Sonra gittik Alanya'ya yenildik, 'Bundan bir şey olmaz buraya üç tane adam lazım' falan denildi. Düzgün ekonomisi olmayan kulübün şampiyonluğu mümkün değil. Önce ekonomisi düzgün bir işleyişe dönüşmeli. Taraftarımız işin o tarafına hiç bakmıyor. Sadece takım ve skor taraftarı (https://www.fotomac.com.tr/index/taraftari?id=afdf31be-c708-411c-ba57-34436f1a9121) olmamak lazım, kulüp taraftarı olmalıyız.". (https://www.fotomac.com.tr/trabzonspor/2018/10/03/asbaskan-hayrettin-hacisalihoglu-sov-icin-yapmadik)

Bu adam hakkaten sorunlu bir adam...Madem düzgün ekonomimiz yok, o zaman ne diye zekiyi aldık.Adam bildiğin torpille gelmiş yatarak para kazanıyor...

oksoholu
04.10.2018, 11:26
Hala günlük hesaplar yapıyoruz

her hafta bir adamı göklere çıkarıp diğer hafta yollamaya kalkıyoruz Galatasaray maçından sonra Sosasız olmaz diyorduk şu anda yerlerde gitse de kurtulsak havasındayız
bi hafta Buraksız olmaz diğer hafta bi defolup gitmedi aynı durumlar Yusuf Kucka içinde geçerli Onuru saymıyorum o cepten yiyor Abdülkadir daha genç diyoruz sabrın s si yok bizde kulübün içerisinde olduğu durum zaden umurumuzda değil taraftar profilimiz böyle takım olsak kesin küme düşeriz çünkü tribünde de iyi değiliz
Çözümü hep yönetim mi bulacak biz bulamaz mıyız biz bir yerleri harekete geçiremez miyiz taraftar dediğin bir kitle hareketidir yüzbinleri beşinde sürükler yüzbinler siyasileri avucunda oynatabilir ve böyle bir döneme giriyoruz secimler var ve takımın neresinde durduğu belli olmayan bir belediyemiz var Trabzonsporlu mu o bile belli değil bir kere formayı giyip maçımıza geldi mi her maçta arzu endam etmesi gereken adam
dört tane bakanımız var secimde mutlaka gelecekler ekonomiyi suriyeyi abd ile ilişkileri sormayın zaden cevapları belli biz Trabzonsporu soralım içinde bulunduğumuz durumu may tesislerini devlet alamaz mıyı akyazının kalanını bize veremezmiyi konuşalım herkesin elini taşın altına koyma zamanı gelmedi mi

shagrath61
04.10.2018, 12:07
Akhisar bize ters geliyordur ya da gelmiyordur bu kısmı bilemem ancak, deplasmanda kadro kalitesi akhisar gibi olan takımı yenip yenememe durumunu bile sorgulu yorsak bu sene avrupa kupaları ya da daha fazlası için umudumuz yok demektir.

only ts
04.10.2018, 12:41
Ligte en uyuz oldugum takimlardan biri
ikinciside erzurum, ne halt yemeye cikmislar lige acaba. Ben erzurumda okurken kulup kapanacakti 7 senede super lige ciktilar.. acaba nasil ? Tahmin etmek hic zor degil.
ucuncu uyuz takimda rize... ins yine aynisi olur gömeriz tekrar düşerler.

PortoDeGalinhas
04.10.2018, 12:49
Evet gün geçmiyor ki bir başka kaos ortaya çıkmasın. Bu takımın başarılı olma ihtimali yok

Tayfun
04.10.2018, 13:47
Akhisar %5'lik deplasman tribün kontenjanını %10'a çıkarmış, bilet arayanlara duyurulur.

İ. SARAL
04.10.2018, 16:27
Berabere bitecek.

Mustafa YILMAZ
04.10.2018, 19:14
bu maçı kaybetme gibi bir şansımız yok en kötü beraberlik çıkar.

akhisar'ın krasnador maçına bakmıştım biraz etkili oynamışlardı aslında iyi goller kaçırdılar. gs'yi dağıttılar ama 10 kişilik alanya'ya yenildiler gerçi o alanya çok formda bir dönemde.

caner,mustafa,kadir,fatih. defans hattı enteresan olacak.

ünal hoca nasıl kadro çıkartacak merak ediyorum.

sosa son maç çok kötüydü ama kucka daha kötü o yüzden sosa-onazi ikilisinde devam etmeliyiz.

cyberentalpi
04.10.2018, 20:38
Akhisarı yeneceğiz. Yeter ki maç başı dikkatli olalım. Tam da dişimize göre bir takım.
Kasımpaşa maçında 2-0 geride iken yapmamız gereken kör dövüşü idi Burak ın hırsı takımız gaza getirdi., Roda nın becerikliliği, Jao nun son maçlardaki gayreti maçı almayı bildik. Göztepe maçında da yenebilirdik.

Akhisara ilk golu atalım fark bile atarız. Ama ilk golu yersek konra anca berabere olur.

Bedri Sertkaya
05.10.2018, 00:32
Akhisar hocasının açıklamalarını kınıyorum. Akhisar maçını kazanırsak ondan sonraki Hafta zaten ligin en berbat takımlarından biri olan Erzurum rakip. Endişem Alanya maçı gibi rakibin bizi durdurarak gol bulması yoksa 0-0 giden oyunca gol bulur ve koparırız.

Bedri Sertkaya
05.10.2018, 00:34
Söylediklerini desteklemekle birlikte 4-2'lik maça gitmediğini tahmin edebiliyorum. Gittiğin maçlarda mağlup oluyoruz :) @Faruk BERBER (https://forum.bordomavi.net/member.php/20062-Faruk-BERBER)

Bedri Sertkaya
05.10.2018, 00:37
TARAFTAR BİLMİYOR

Hayrettin isminde meymenet yok. Hayret ettim şu açıklamalara...

Bedri Sertkaya
05.10.2018, 00:40
Berabere bitecek.

İsmail zaten istatistikler ya Trabzon ya berabere diyor. Bence yenilmemek ön planda olmalı. Don Kişot gibi saldırırsan yenilirsin. Kontrollü ve akılcı futbolla gol yemeden kazanmalıyız.

PortoDeGalinhas
05.10.2018, 00:51
Eğer böyle devam ederse herhalde tarihin en ilginç sezonlarından birini yaşayacağız. Ligde iyi takım yok resmen. Bu sene bjk den çekiniyordum en çok, onlar da rezalet. şenol güneş in sezon sonunu görebileceğini düşünmüyorum. Biraz şanslı olsaydık ilk yarı ligi domine edebilirdik ama o şans bize uğramayalı yıllar oldu artık.

Maç özeline gelecek olursak deplasman fobimizin devam edeceğini ve en iyi ihtimalle berabere kalacağımızı düşünüyorum. Zaten Akhisar avrupa da rotasyonlu oynadığı için oyuncuların çok fazla yorgun olacaklarını da düşünmüyorum. Ama en önemli eksimiz de rakip takımda daha önce bizde oynamış bir çok futbolcunun olmasıdır. Yine hayatlarının en iyi performansını ortaya koyarlar. Bu konu da nirvanayı 2010-2011 sezonunda bırak satmayı kiralık olarak oynayan oyuncumuz gabricin attığı gol yüzünden Ankaragücü ile 1-1 berabere kalıp şampiyonluğu kaybederek yaşadık. Şunu dünya da yaşayabilecek tek klüp olduğumuzdan bu maçta Mustafa Yumlu ya banko bir gol yazıyorum.

Faruk BERBER
05.10.2018, 10:36
PortoDeGalinhas Akhisar Cihat Arslan'ın da söylediği gibi rotasyonlu çıkmadı aslında dün akşam.

Elvis Manu ve Regattin hariç tüm kadro sahadaydı. Buna rotasyon denmez.

Kaleci, stoperler, ortasaha, forvet herkes sahadaydı ve bunlardan 1-2 tanesi sakatlık yaşadı, belki de bizim maça yetişmeyecek.

Kısaca takım halinde çok yorgun olmalarını bekliyorum. 2 gün sonra maç. Bunu avantaja çevirebilir miyiz onu bilmiyorum ama durum bu.

shootems
05.10.2018, 10:46
Göztepe ve Alanya maçlarını berabere bitirebilseydik iyiydi.

Biz böyle maçları kazanamıyoruz genelde ama bu sefer yeneriz gibi geliyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manava61
05.10.2018, 10:55
Deplasman maclarinda burak -her ne kadar sevmesem de-kesinlikle oynamali.Ev sahibi rakip takimin defansini one cikarmasini engelliyor rakibin rahat atak yapmasini zorlastiriyor.Ayrica bu tarz maclarda buldugun topu atmak en onemli sey zira bir kere gelen pozisyonun bir kez daha gelmeme ihtimali cok yuksek.Rodalleganin son vuruslari burak kadar iyi degil ve onun kadar firsatci degil.Burakla oynamamiz halinde yeteri kadar top tutamayacagimiz icin kanatlarimizin top tutan oyuncular olmasi lazim.
-------Burak-------
Tony-Abdus-Amiri
----Sosa--Onazi--

Arda'
05.10.2018, 16:30
Onur
JP - Zargo - Hosseini - Novak
Olcay - Sosa - Onazi - Amiri
Burak - Rodallega

Hem sahada hem yedek kulübesinde güçlü bi kadro, Abdül, Yusuf, Nwakaeme, Kucka gibi önemli topçular yedekten katkı verebilir.

Onur Erçetin
05.10.2018, 17:29
Trabzonsporun şuan ki kadrosuna en uygun diziliş 4-4-2 dir.

mmert
05.10.2018, 17:57
Onur
JP - Zargo - Hosseini - Novak
Olcay - Sosa - Onazi - Amiri
Burak - Rodallega

Hem sahada hem yedek kulübesinde güçlü bi kadro, Abdül, Yusuf, Nwakaeme, Kucka gibi önemli topçular yedekten katkı verebilir.
Şu anki şartlarda en tutarlı kadro olarak göründüğüne göre Ünal hoca böyle başlamaz :):)

Novak sakattı milli takıma çağrılmış.

Amiri 90 dakikayı tamamlayamaz ama en azından Novak artık önünde biriyle oynar. Sağ taraftan hücum ettiğimizde arka direkte ve ceza sahasında çok daha kalabalık olabiliriz.

Umarım Yusuf ve Abdüş 11 başlamaz. Hem tempolarını kaybetmemelerini hem de doğru zamanda iyi performans vermelerini istiyorum. Bu zamanlamayı yapmak ünal hocanın görevi.

Yusuf oynadıkça geri gidiyor bu sene. Oynamadığı zaman da form tutamıyor. Kritik bir süreçteyiz. Takımın kısa vadeli çıkarları daha önemli. Bu süreçte Yusuf da Abdüş de sonradan gelip her şeylerini verirlerse win/win olur.

Forma rekabeti Roda ile Yusuf arasında olur deplasmanda oynuyorsak.

Berke6198
05.10.2018, 18:14
4-4-2 klasik diziliminin ömrünün sona erdiğini kabul etmek gerek. Bizim oyun planımız kesin bir klasik 4-4-2 değil aslında. Oyun içinde çokça 4-3-2-1, 3-4-1-2 dizilimlerine döndüğümüz oluyor. Tabii hatların günümüz futbolunda bu denli silik kaldığını göz önünde bulunduracak olursak bunların önemi belki pek kalmadı ancak her daim belirli hatlar ve düzenler gözetilmek zorundadır. Sonuçta futbol toplu beceriden daha çok topsuz anlarda alan yaratabilmeyle alakalı bir durum.

İç sahada, Akhisar gibi bir dizilime sahip, klasik 4-2-3-1 dizilimiyle sahada yer alan bir takıma karşı oyuna genişlik yaratmak konusunda sıkıntı yaşamayız ancak deplasman oyunlarında, bu oyuncu kadrosuyla 4-4-2'nin varyasyonlarını oynadığımız her dakika sıkıntı yaşayacağımız muhakkak diye düşünüyorum. Açıkça gördüğüm şu ki; 4-4-2'nin varyasyonlarını deneyen takımlarda kanat beklerin geniş alanı kullanabilmesi ve teknik özelliği yüksek orta sahaların boş alan bulabilmeleri çok ama çok önemli.

Kasımpaşa maçını analiz ederken Sosa'nın hatasıyla gelen golü küçük bir video analizle anlatmıştım. 2 santraforlu bir sistemde oynamamıza rağmen oyuna genişlik kazandıramamış, boş alanlardan birini dolduramamış ve geride çok kalabalık kalmıştık. Sosa da bir anlık telaşa kapılınca top kaybı yaşamıştık. Ancak hata yapmayıp topu kaptıramasa da hızlı bir hücumla topu ileriye taşıyamayacaktık çünkü oyunu sağ kanattan sol kanada yeterince genişletememiş, pas opsiyonu yaratamamıştık.

Bunu nasıl mı sağlarız ? Bu oyunu bu dizilimle oynamaya devam edeceksek bir santraforumuzdan biri muhakkak ceza sahası dışında topu saklama, pas opsiyonu olma, kanatlara inerek alan genişletme ve savunma dengesini bozmak zorunda yoksa ceza sahasına ne kadar kalabalık girersek girelim doğru bir alan savunmasıyla Akhisar ve bilimum deplasman takımlarını zorlayamayız, üstüne üstlük hücum anında Onazi'nin geride kaldığını varsayarsak savunma göreviyle başbaşa olarak 2 adet stoper ve 1 adet defansif orta saha kalıyor ki bizim gibi geriye dönüşlerde kopukluk yaşayan bir takım için böyle yakalanmak büyük problem olacaktır. Rakibi ancak ve ancak 18'in çok yakınında karşılayabiliriz ki bu da özellikle Selezynov gibi pozisyon bilgisi ve pivot özelliğiyle savunma arkası koşulara davetiye çıkaracak bir oyuncuya alan bırakmak demek oluyor. Manu gibi bir oyuncuları da son maçta dinlendirilmiş durumdayken ne kadar topu kullanma becerisi düşük olursa olsun geriye dönen her topu kalemizin dibinde bulabilir ve 2-3 farklı mağlubiyet görebiliriz.

Rodallega ve Burak'ın kesilememesi, sırf ikisi de 2 gol attı diye doğru bir tercih olmaz. Bazen sistemin bekası için yıldızlarınızdan feragat edersiniz. Bu bağlamda Nwakaeme muhakkak fırsat bulmalı, ceza sahası dışına bol bol çıkarak duvar olmalı, topları kullanmalı ve kanatlara inerek alan yaratmalı. Üstelik etkili ara pasları ve yüksek oyun görüşü varken bu oyuncudan beklerimizin bol bol bindirme yaptığı bir oyunda yararlanmamak akıl almayacak bir hata oluyor.

Yine bu taktik özelinde tercih edilmesi gereken oyuncu profilleri, son maçta da görüldüğü üzere Amiri ve Olcay gibi ne tam kanat ne de tam orta saha gibi oyuncular olmalı. Arkada eksik yakalanma sorununu bu oyuncularla çözebiliriz. Bu da maç içindeki taktik geçişlerde gerektiği zaman savunmayı, gerektiği zaman hücumu gerektiği zaman da orta sahayı 5'leyerek rakibi kalabalık karşılama şansı verir bize. Yine yapmamız gereken kritik noktalardan bir tanesi, tehlikeli olma olasılığını göze alıp, rakibe onların kalesine en yakın noktada yüksek pres uygulamak. Bu denli hücumcu sayısı nicelikte fazlaysa (ki öyle) bunu niteliğe de dökmeliyiz. Rakipten fazla kilometre yapıp daha fazla alan kapatarak olabilecek en uç noktada pres yapmak hem oyun mesafemizi 35 metre civarına düşürecektir hem de topu geri kazandığımız sürede savunulması inanılmaz güç bir takıma dönüşeceğizdir. Bunu uyguladığımız takdirde zaten Akhisar'ın savunma oyuncularını fazlasıyla bunalttığımız için onları ileriye uzun toplar oynamaya zorlayacağız ve tek yapmamız gereken sahipsiz topları toplamak olacaktır.

Bu bir sır değil elbette ancak belirtmekte fayda var; İki tarafa da çok fazla gidip gelen bir maç olacak eğer yukarıda söylediklerimin tam tersini uygular ve onları bu kadar fazla hücumcu sayısına rağmen topla oynatırsak. İnşallah günümüzde oluruz.

Enes Başkaya60
05.10.2018, 18:24
Hosseine sakatlanmış diyorlar doğru arkadaşlar ulan ne bu bizdeki şans ya...

ekeser60
05.10.2018, 21:18
Kasımpaşa goztepeyle dalga geçerek yeniyor deplasmanlarin en kotu takımlarından 11 maç galibiyet alamis Göztepe bizi nasıl yendi anlamak imkansiz

samway
05.10.2018, 22:17
Hosseine sakatlanmış diyorlar doğru arkadaşlar ulan ne bu bizdeki şans ya...

Bu çocukta kronik bir sakatlık olabilir

arsinli_akrep61
05.10.2018, 23:41
Eğer Hosseini sakatlanmış ve yerine M.Akbaş oynayacaksa o maçı mutlak surette kaybederiz.İnsallah bu haber doğru değildir. [emoji120]

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cyberentalpi
05.10.2018, 23:53
kusura bakmayın ama perşembe gecesi belçika dan maç yaparak gelmiş belki 1 belki 2 antremanla bizim maca çıkacak ligde sondan 3. akhisara maç kaybedersek kapatalım gitsin dükkanı. baskıya alıp golu bulup fark bile atabiliriz. ki bence oyle olcak

Erkan A.
06.10.2018, 00:09
renktaslarim akhisar avrupa maci oynamis felan filan antromanmi macmi deseniz bir oyuncu kesinlikle mac der ...
bende yillarca oynadim keske hergün macimiz olsaydi ..
mac oynamislar yorgunluk olur diyenler yaniliyorlar ayrica bu oyuncular milyon eurolar aliyorlar kafalari rahat merak etmeyin ..
bir mac oynadiktan iki gün üc gün sonra tekrar mac yaparsan yorgunluk olmaz yorgunum diyen oyuncu profesionel olamaz ..
biz kendi isimize bakalim akhisarin uefa maci varmis yokmus böyle seyleri düsünmüyordur hocamiz ve oyuncularimiz ...
yani yorgunluk olayini gecelim , ayrica hergün ücer defa antromana cikan bir oyuncuyu antroman daha cok yorar mac kesinlikle degil ..
yolculuk diyorsaniz ucak seyhati felan evet mental olarak bu gidis gelisler yora bilir fakat mac oynamaktan hic bir oyuncu yorulmaz...

David_LuiZ4
06.10.2018, 00:59
Hugo ve Burak'ın aynı anda 11'de olması bizim 4-4-2 oynadığımız anlamına gelmez..Kasımpaşa maçında Burak'ı sol kenara hapsederek oynamıştık yerini yadırgayan Burak mevkisini kaybedip sürekli Hugo ile yan yana oynadı...4-4-2 de göbekteki ikili oyunu çift yönlü oynamak zorundadır hamallık yapmak zorundadır...Ünal Hoca öndeki Burak-Hugo fazlalığının getirdiği boş alanları kapatmak için iki hamalı Kucka ve Onazi'yi sahada tutup Sosa'yı dışarı aldı..Hamle doğruydu...Fakat biz gerçek bir 4-4-2 futbolu oynamadık spontane anlık bir 4-4-2 oynadık..

Bu arada şunu belirtelim..Burak asla bir kenar/kanat adamı değil...Şenol Hoca zamanında Burak ilk etapta kenarda oynatılıyordu ve fakat Burak sürekli Umut'un yanına yaklaşıyordu oyun içinde..Gs'deki Burak yine aynı Burak idi...Drogba gibi bir adam varken bile forvet gibi oynuyordu Burak..

Yani biz bu adamı istediğimiz kadar kanada oturtursak oturtalım olmaz yerini yadırgar kaçar...

Akhisar maçında Hugo-Burak aynı anda sahada olacaksa Sosa veya Yusuf kulübede olabilir..Bu maçtaki düzen ve kadroyu çok merak ediyorum..

Cezalı değilse Seleznyov'a dikkat diyor bitiriyorum...

Faruk BERBER
06.10.2018, 08:37
Hosseini sakatlık haberini bir yerde görmedim, umarım aslı astarı yoktur.

Yedeği yok çünkü adamın. Bu takıma Zargo ve Hosseini haricinde 3.stoperi almayan yönetim düşünsün bu durumları.

2 stoper ile sezon geçirmeye çalışıyoruz ve aynı zamanda bu sezon şampiyonluk falan bekleyenlerimiz var, hiç normal değiliz :)

alpermazz
06.10.2018, 11:21
Akhisarspor kendi evinde dişli bir rakip, büyük maçlarda iyi oynuyor. Bence temkinli ve deli gibi koşarak isteyerek maç oynayacaklar. Aynı Alanyaspor gibi bir rakip bekliyor bizi, onu size söyleyeyim. Maçı izlerken göreceksiniz onlar bizden fazla koşacak. Burda eğer o istatistiği geçemezsek kazanmamız zor. Burada yaş faktörü devreye giriyor, yaşlı oyuncuların bi şekilde katkı vermesini sağlamak gerek. O yüzden defans hattını bloke tutup, açık vermemeyi, akıllı ve istekli oynamayı onlara göstermemiz gerekiyor. En çok iş burada hosseini zargo ve onaziye düşecek. Birlikte kalıp açık vermezlerse bir şekilde yeneriz, yoksa daha 10-15.dk da yine bir gol yersek çevirme şansımız im kan sız. Şimdiden buraya yazıyorum. Ama önce biz atarsak kaybetmemiz çok zor, çünkü açık ve az da olsa yorgun akhisara her türlü gol atarız. Bence diri ve istekli bir 11 ile başlanmalı( kaliteye nazaran ) o yüzden benim 11 im şu şekilde.

---------------------------------ONUR KIVRAK------------------------------

JP------------ZARGO TOURE-------HOSSEİNİ----------------NOVAK (SAKATSA M.AKBAŞ)

-------------------------------ONAZİ--------------------------------------

OLCAY---------------KUCKA----------SOSA-----------------AMİRİ

------------------------------RODELLEGA-----------------------------------

60 DA ÇIKAR KUCKAYI KOY ABDÜŞ Ü.. ÇIKAR SOSAYI KOY YUSUFU... ÇIKAR RODİ Yİ KOY BURAĞI...

NOT : TOTEM YAPIYORUM ***** ARTIK BİR ESKİ TRABZONSPORLU GOL ATMASIN BU MAÇTA BİZE VE FATİH KOVA OLSUN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ozan Yılmaz
06.10.2018, 11:41
Akhisar deplasmanında yer alacak takım kafilemiz şu şekildedir;

ONUR KIVRAK

UĞURCAN ÇAKIR

ESTEBAN ALVARADO

MAJID HOSSEINI

MUSTAFA AKBAŞ

ZARGO TOURE

HÜSEYİN TÜRKMEN

JOAO PEREIRA

ZEKİ YAVRU

FILIP NOVAK

BATUHAN ARTARSLAN

OGENYI ONAZI

JOSE SOSA

ABDULKADİR PARMAK

YUSUF YAZICI

ABDULKADİR ÖMÜR

OLCAY ŞAHAN

VAHID AMIRI

ANTHONY NWAKAEME

CALEB EKUBAN

BURAK YILMAZ

HUGO RODALLEGA

Faruk BERBER
06.10.2018, 12:06
Kucka neden yok ?

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 12:12
Kucka neden yok ?Gecen hafta sahada gecen sezon boyunca yalandan oynayan Sosa'yi gördük Kucka'da.
Sahada ne mücadele etti, ne sorumluluk aldı, ne de kendini takima ait hissetti.

Misal gecen hafta Sosa da kötü oynadi ama sahada sorumluluk aldı, hata da yapsa mücadele etti.

Kucka kafa olarak Trabzonspor ile bağları koparmış.
Unal hoca bazi yerli oyunculara da bu yaptirimi uygulayabilirse, bu takim adam olacak.

Kucka'nin kadroya alınmaması mükemmel bir sekilde doğru verilmiş karar.
Burak'a yaptığı asist hariç sahada son yillarda izlediğim en vurdumduymaz, en kaçak futbolcuydu Kasımpaşa maçında..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Faruk BERBER
06.10.2018, 12:30
Uğur KÜÇÜK Kucka mı mücadele etmedi geçen hafta ? :)

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 12:43
Uğur KÜÇÜK Kucka mı mücadele etmedi geçen hafta ? :)Mac 2 - 2 iken bir pozisyonumuz vardı, ceza sahasi cevresinde Kucka bombos iken, galiba Rodallega'nin direkten dönen frikigi ve akabinde rövaşata ile attığı golden bir kac dakika önce oluşmuştu.
O pozisyonda bir kez bile top istemedi, rakip savunmaya kapanmış iken o da onlarin savunmanin arasında saklanarak pas opsiyonu bile olmayi düşünmedi.
Ben ekran başında o pozisyonda çıldırdım.
Bu pozisyonu niye anlattim biliyor musun ?
Kendi oyuncularımız bile Kucka'ya güvenmedi gecen hafta maç içinde. Tabii bunda Kucka'nin maç boyu hayalet gibi saklanarak futbol oynamasının payı var. Onlar da bizim takimdan bir oyuncu gibi benimsemedi Kucka'yi maç boyunca.
Futbol oynayanlar, sahada takim halinde mücadelenin ne demek olduğunu bilenler, benim anlatmak istediğim olayı iyi anlar.
Eger sen Kucka gecen hafta mucadele etti diye iddia ediyorsan bosa tartisiriz zaten renktaş.
Kucka gecen hafta iyi oynadi veya kötü oynadi değil mesele.
Kucka gecen hafta futbol sahtekarlığı yaptı.
Keske bundan sonra hiç kadroya girmese.

Faruk BERBER
06.10.2018, 12:58
Eger sen Kucka gecen hafta mucadele etti diye iddia ediyorsan bosa tartisiriz zaten renktaş.

Kesinlikle aynı düşüncedeyim, zahmet olmasın kardeşim ;)

artvints
06.10.2018, 12:58
takımımız pozisyon olgunlaştırmayı sevmiyor, oyuncular direk oynamayı seviyor. savunmada kalabalık olmak çok işe yaramıyor, yerleşik savunma yaparken çok hata yapıyoruz.

böyle bakınca 4 4 2 avantajlı oluyor. burak gibi forvet varken direk oynamaya çalışmak takımı kısırlaştırıyor. savunmada rakibi beklerken oyuncular ölü gibi duruyor, koşanlar da telaşlı olduğu için yerini kaybetmeye meyilliler yani kontraları savuşturmak daha kolay takımımız için. 2 gol yedikten sonra sayının artmayışı, tamamen hücuma geçtiğimizde fazla pozisyon vermeyişimiz bundan.

tabi bu şekilde başarı gelmez. bu konularda gelişmemiz gerekiyor. özellikle deplasman başarısı için.

autkusoytas
06.10.2018, 13:38
Geçen hafta 90dk oynayan Kucka bu hafta kadroya alınmıyor. Ünal hoca yönetmeyi hiç bilmiyor. Çok oyuncu kaybederiz biz böyle.

halilaziz61
06.10.2018, 13:42
Akhisar deplasmanında yer alacak takım kafilemiz şu şekildedir;

ONUR KIVRAK

UĞURCAN ÇAKIR

ESTEBAN ALVARADO

MAJID HOSSEINI

MUSTAFA AKBAŞ

ZARGO TOURE

HÜSEYİN TÜRKMEN

JOAO PEREIRA

ZEKİ YAVRU

FILIP NOVAK

BATUHAN ARTARSLAN

OGENYI ONAZI

JOSE SOSA

ABDULKADİR PARMAK

YUSUF YAZICI

ABDULKADİR ÖMÜR

OLCAY ŞAHAN

VAHID AMIRI

ANTHONY NWAKAEME

CALEB EKUBAN

BURAK YILMAZ

HUGO RODALLEGA

Düşün Zeki Yavru kafilede :)

ilelebeTS
06.10.2018, 14:03
Kazanınca; kim kadroya alınmış kim alınmamış, kim oynamış kim oynamamış, hangi sistemle oynamışsın diye kimse sorgulamaz. Bu maçta ona göre takımını kur ve oynat Ünal hocam.

castillo61
06.10.2018, 14:12
Kucka'yı kadro dışı bırakmak mı? Ünal hocam bu yaştan sonra alışık olmadığımız yönelimlere mi kaydıracaksın bizi?

U.Sadıkoğlu
06.10.2018, 14:55
Kucka'nın sahada varlığı yokluğu bir rezalet oyun oynuyor halı sahada daha fazla mücadele ediyor insanlar afedersiniz ama kıçını kaldırmıyor bir topa koşacağım diye. Bu ruhsuzluğun sebebi belli olmuş oldu Ünal Karaman bence doğru olanı yaptı Akhisar maçında Sosa'nın da kesik yemesi gerektiğini düşünüyorum.

PortoDeGalinhas
06.10.2018, 15:05
Kucka'nın sahada varlığı yokluğu bir rezalet oyun oynuyor halı sahada daha fazla mücadele ediyor insanlar afedersiniz ama kıçını kaldırmıyor bir topa koşacağım diye. Bu ruhsuzluğun sebebi belli olmuş oldu Ünal Karaman bence doğru olanı yaptı Akhisar maçında Sosa'nın da kesik yemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Bir de utanmadan instagramdan imalı paylaşımlar yapıyor neden ben yokum diye. Açıp bir tane maçını izlesin ve sahada ne yaptığını anlatsın bakalım.

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 15:51
___________________Onur__________________

Perreira______Toure____Hosseini____Novak

______________Onazi____Sosa_____________

Amiri____________Yusuf________Nwakaeme

_________________Rodallega_______________

Akhisar deplasmaninda galibiyeti ilk yaridan getirecek kadro budur.

Burak evet iyi oynadi gecen hafta fakat bu mac cift forvet oynayacağımız ( Her ne kadar maç başı Burak sol kanat gibi gözükse de ) müsabaka değil.

Nwakaeme de oynamali bu hafta.
Insallah Ünal hocam kazanan kadroyu bozmama yanlışına düşmez.

Bu arada hocamizin annesi hakkin rahmetine kavuşmuş. Allah gani gani rahmet eylesin, mekani cennet olsun.

champions
06.10.2018, 15:57
Ortasahada bu yoklukta yedek kalmayı beceren Dozer Kucka nihayet kadroya da alınmamış. Devre arası ilk gönderilmesi gereken isim.
Rakiplerin çoğunun puan kaybedebileceği bir hafta, kazanırsak üst gruba iyice yaklaşırız, aksi halde ortalarda dolanmaya devam.
Amiri her şartta, 2 farkı yakalayana kadar da Tony bu takımda olmazsa olmaz olmalı.
Deplasmanda geriye düşmemek lazım, 0-0'ı tutup skoru öyle aramalıyız.
Ortasaha bu kadar vasıfsızken M. Cem'in ve kanatlar işlemezken Abdülkadir'in hiç şans bulamıyor oluşu anlamsız.
Burak-Roda ve Yusuf tercihlerini merakla bekliyorum, hoca inş. mantıklı seçimler yapar.

castillo61
06.10.2018, 16:15

Burak evet iyi oynadi gecen hafta fakat bu mac cift forvet oynayacağımız ( Her ne kadar maç başı Burak sol kanat gibi gözükse de ) müsabaka değil.

Bu arada hocamizin annesi hakkin rahmetine kavuşmuş. Allah gani gani rahmet eylesin, mekani cennet olsun.

Ezbere yorumlar işte bunlar. Burak'ı niye kestin topsuz oyunda takıma sıfır katkı ile oynuyor diye. Peki Nwakaeme? Topsuz oyunda Burak'tan fazlası yok. Sol tarafa direnç katmak istiyorsan oynatırsın Vahid'i hem Novak'a yardımcı olur hem Burak'ın eksiklerini dengeler.

4-4-2'de ısrar edilmeli.

Royal Heart
06.10.2018, 16:19
Çift forvette ısrar edilmeli. Amiri bu maçta Sosa'nın yerine başlamalı.

10-61
06.10.2018, 16:28
Burada hala Kuçka denilen hergeleyi savunanları görmek üzücü ben ekran başında delirdim onun gamsızlığını gördükçe,kaç tane pozisyonda özellikle ona dikkat ettim adam topu kaybedince hamle bile yapmıyor almak için bravo Ünal hocam.

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 16:29
Ezbere yorumlar işte bunlar. Burak'ı niye kestin topsuz oyunda takıma sıfır katkı ile oynuyor diye. Peki Nwakaeme? Topsuz oyunda Burak'tan fazlası yok. Sol tarafa direnç katmak istiyorsan oynatırsın Vahid'i hem Novak'a yardımcı olur hem Burak'ın eksiklerini dengeler.

4-4-2'de ısrar edilmeli.

Pas oyunu oynamak icin Burak'i kestim.
Nwakaeme ile Burak'in oyun şablonunu kiyaslarsan anlarsin ne demek istediğimi de.
Ezbere yorum biraz seninki olmuş.
Burak varken olmuyor bu işte.
Asil mevkii sol kanat forvet olan Nwakaeme bu maçta solda baslamali.
Amiri sağ kanatta oynayarak, hem o bölgedeki eksikligimizi giderir ( Ne Olcay ne de Abdulkadir bu sene istenilen seviyede değil ) hem de Sosa ve Onazi ile birlikte ortasahaya direnç katar.

Bu maçta kilit nokta Burak ve Rodallega'nin beraber oynamamasi.
Ve bu sene de formayi hakeden Rodallega.
Burak yedek olmali.

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 16:34
Gecen haftaki galibiyet çoğu kişiyi yanıltıyor maalesef.
Akhisar dirençli bir takim.
Kasimpasa gibi açık oynamaz.
Muhakkak topa sahip olmali ve mümkün mertebe olgun ataklarla kalelerine gitmeliyiz.

İ. SARAL
06.10.2018, 16:38
Kucka neden yok ?Her hoca anlıyor topçu olmadığını, bir sen anlayamadin.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ. SARAL
06.10.2018, 16:39
Uğur KÜÇÜK Kucka mı mücadele etmedi geçen hafta ? :)Tek yaptığı boş boş dolanmak, insiyatif alma 0, defansa ofansa yardim 0 vs vs vs

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tayfun
06.10.2018, 16:45
Alanya maçı vol 2

Loading ...

batuhanTs
06.10.2018, 16:48
Gecen hafta sahada gecen sezon boyunca yalandan oynayan Sosa'yi gördük Kucka'da.
Sahada ne mücadele etti, ne sorumluluk aldı, ne de kendini takima ait hissetti.

Misal gecen hafta Sosa da kötü oynadi ama sahada sorumluluk aldı, hata da yapsa mücadele etti.

Kucka kafa olarak Trabzonspor ile bağları koparmış.
Unal hoca bazi yerli oyunculara da bu yaptirimi uygulayabilirse, bu takim adam olacak.

Kucka'nin kadroya alınmaması mükemmel bir sekilde doğru verilmiş karar.
Burak'a yaptığı asist hariç sahada son yillarda izlediğim en vurdumduymaz, en kaçak futbolcuydu Kasımpaşa maçında..

Bu kafalarin mac izlemesi yasaklanmali

batuhanTs
06.10.2018, 16:51
Unal hoca kucka yi kadroya almayarak kalitesiz yazici yi oynatmanin yolunu olusturdu tek bacakli kucka bile 10 tane yazicidan daha fazla katki verir

Uğur KÜÇÜK
06.10.2018, 17:05
Gecen hafta ilk yari klasik 4 - 2 - 3 - 1sisteminde oynadık.
Burak sol kanatta çok etkisiz kaldi.
Ve çok kotu de oynamadan 2 farkli yenik duruma düştük.
Ikinci yari ise Rodallega gezgin forvet ve Burak en uçta pivot forvet olarak klasik 4 - 4 - 2 'ye yakin bir diziliste oynadık.

Kasimpasa bu ligde ikinci yarilarda en cok gol yiyen takim.
Biz ise ilk yarilarda en cok gol yiyen takimiz.

Bana kalirsa Alanya macindaki yenildiğimiz kadroda israr etmemiz lazimdi.
O mactan sonra hocanin da dengesi şaştı.
Cift forvet oynayacak bir ikiliye sahip değiliz.
Rodallega gibi suan formunun zirvesini yasayan adami da kesemezsin su dakikada.
Insallah devre arasi bazi oyuncular ile yollar ayrılır da bu sene ozellikle ligin ikinci yarisinda klasik kadromuzu olusturur ve birkaç bölgede kalite eksigimizi de net sekilde görürüz.
Ligi ilk 4 icinde bitirmek şart bu sene.

Kadroda istikrari yakalamak icin hoca cesur olmalı.

Adem Akyüz'
06.10.2018, 17:07
Kucka geçen hafta kendini hem kafa olarak hem de oyun olarak kadro dışı bırakmıştı zaten. Bu kez zahmet etme diyip Ünal Hoca kadro dışı bıraktı [emoji106]

Enaldo61
06.10.2018, 17:33
Yahu siz ciddi misiniz? Kucka ne oynadı, ne oynuyor? Kucka neden kadroya alınmadı, çünkü topçu değil. Bir de üstüne kulübü şikayet etti.

El Cordobes
06.10.2018, 17:49
Bu hafta da Kucka veya menajeri çıkıp "aslında bugüne kadar ne fedakarlıklar yaptım kimse bilmiyor, bu şehri ve taraftarı çok seviyorum,görünmüyor ama şurama hamsi dövmesi yaptırdım, bunları hak etmiyorum bla bla bla..." açıklamalar yapar mı? Yabancı olduğu için emojiyle geçiştirir bence.

r9emre
06.10.2018, 18:11
Kucka’nin gitmesi taraftariyim fakat Burak daha beterini yapmasina ragmen direk ilk 11’e yerlestirildi. Kendi icimizde bu kadar adaletsiz davranirken maclarda adaletsizlige maruz kaldigimizda sizlanmak, 10/11 icin hala adalet aramak yuzsuzluk oluyor.

Yusuf Yazici icin menajerler guzel yol yapmis oldu. Ilk 11’de oynamasi garanti altina alindi. Neyse ki son 15 hafta ilk 3 icin hic sansin kalmayinca stressiz guzel iki uc jeneriklik gol atar, yine degeri 25 milyon euro diye birileri forumda cigirtkanlik yapar.

BlackPanther
06.10.2018, 18:43

Burağı sen ancak böyle mesajlarında kesersin. Ama kadrolar açıklanınca Burak Yılmazın adı yine esame listesine yazılır. Burak Yılmaz demek gol demek.

Çift forvet çıkacağız. Akhisar da kim oluyor? Avrupa kupalarında boynunun ölçüsünü alıyor bol bol.

artvints
06.10.2018, 19:07
kucka antrenmanlarda da yürümüştür sadece maç performansıyla karar vermez hoca ama takıma dahil etmesi lazım. ya göndereceksin ya da performansını yükselteceksin başka türlü olmuyor.

Murathan
06.10.2018, 21:41
Unal hoca kucka yi kadroya almayarak kalitesiz yazici yi oynatmanin yolunu olusturdu tek bacakli kucka bile 10 tane yazicidan daha fazla katki verir

sen hakkaten sıkıntılı bir tipsin

El Cordobes
06.10.2018, 22:04
Yarın takımı idare etmek üzere kenarda Hüseyin Cimşir olacakmış. Ünal Hoca'nın tekrardan başı sağolsun.

David_LuiZ4
06.10.2018, 22:13
Şu Kucka için ödediğimiz paraya 2 tane Medel alır rakiplerin sahada belini kırardık. Ah Usta ah...

tanjugunduz
06.10.2018, 22:21
Doatlar kizmayin ama.bu kuckayi nasıl begeniyorsunuz asil.yaomasi gereken işi yapmıyor top dağıtmak takimi rahatlatmak defanza yardim etmek hiçbiri yok ilk geldiğinde ara pas denerdi ileriye şimdi oda yok eee ne yapayim ben böyle ortasahayi . Begenirsiniz begenmezsiniz ama.suan ortasaha gibi oynayan birtek onazi var sosa ve kucka nin aklı çoktan bu şehirden gitmek olmuş.

Sadece bordo mavi .

batuhanTs
06.10.2018, 22:32
sen hakkaten sıkıntılı bir tipsin

Sıfir sıqıntı :) tipe bak

kayseriliyiz
07.10.2018, 00:09
Zor maç hemde çok zor.
Önemli maçlar oynayacagiz fb maçina kadar kayipsiz gitmemiz lazim.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

ysngmz
07.10.2018, 10:12
Kucka tanıyan kaç kişi vardı hiçbir meziyeti yok top çalma gol atma dripling usta nin attığı büyük kazık

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozan Kara
07.10.2018, 11:30
Yenersek 5. oluyoruz. Bu yüzden yüksek ihtimalle yenemeyeceğiz.

Uğur KÜÇÜK
07.10.2018, 11:51
Akhisarda Seleznovun son antremanda kaburgasinda catlak oluştuğu için maç kadrosundan çıkarılmış.
Antrenmanda sakatlayan da Mustafa Yumlu [emoji5]
Sakatlık sevindirici bir olay değil fakat bu macta başımıza bela olabilecek bir tipte futbolcuydu.

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2018, 11:59
Kucka ve Sosa kafa olarak bu takımı bıraktı.
Ne yazık ki Ocak ayına kadar bu 2 emekli arkadaşın zulmüne katlanacağız.
Ya satın ya da kazanın.
İkisi de geziniyor, yorulmuyor, koşma yok, dripling yok, pres yok.
Bunlar TS karakterine ters oyuncular
Birçoğunuzun beğenmediği Onazi bunlara göre 3 kişilik oynuyor.
Akbaş bu takımdan gönderilmeli, verin Samsun'a veya Malatya'ya
Amiri, Nwaekeme daha çok şans bulmalı
Amiri ilk 11 oynamalı
Hoca'nın Olcay ve Kucka kadro dışı karaları doğru, Sosa aklını başına almazsa o da bırakılsın

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2018, 12:00
GS 87'de gol attı.
Bülent takımı hep geride tuttu.
Kazanması iyi olmadı.
Antalya yense lider olacaktı.
Bu kafayla Anadolu takımları şampiyonluk göremez.

ilelebeTS
07.10.2018, 12:22
Maç kazanamayanlar bu hafta 3'er puan aldı. İlk deplasman galibiyeti için sıra bizde.

Cengiz Çubukcu
07.10.2018, 12:37
Hadi çocuklar bugün ünal hoca icin oynayın...

HOPA'LI TS'Lİ
07.10.2018, 12:43
13 puanla milli araya girmek her açıdan iyi olacaktır.

Numan Yerlikaya
07.10.2018, 12:44
Yine adaletsiz bi kadro olacaktır

Adem Erdoğan
07.10.2018, 13:25
Yorgun Akhisar'a karşı özgüvenli gideceğiz, geçen sene ki gibi 0-3 falan bekliyorum.

ucurum
07.10.2018, 13:34
Şu milli aralar futbolu çok soğutuyor...

Numan Yerlikaya
07.10.2018, 13:53
Malatya 3-1 yeniliyor. Akşam Konya'da muhtemelen puan kaybeder. Yenersek 5. oluruz

Soner Albayrak
07.10.2018, 13:57
Sivas bile yıldızıyla maç alıyor. Bizim milyonluk eşşekler çıkıp bu maçı alacak arkadaş. Bahane yok.

Enes Başkaya60
07.10.2018, 15:00
Ünal hoca için bari alın şu maçı...

Mert Oğuzlu61
07.10.2018, 15:31
Akşam bol kaoslu bir gece yasayacagiz, bu takimin deplasmanda Akhisar i yenme ihtimali = Miranda Kerr in benle yaylada piknik yapma ihtimali.

Bu takim aksam Akhisar i yenerse 1 hafta forumdan banlanmayi talep ediyorum, kendi hür irademdir. Yaklasan bir kaos var, hissediyorum. Butun Bmn yonetimine racon yapiyorum, hodri meydan. "Takim kazandigi an" hemen mactan sonra bu yorumu alintilayip beni 1 hafta banlayacak yoneticiye alttan gri gri bakarken helal olsun diyecegim, raconu yaptim simdi gidiyorum.

Özet: Mactan sonra buradayim. Nah kazaniriz. Kaos is coming.

nuri45
07.10.2018, 15:39
Bugün hepsi yenecek biz yeniliriz diye düsünüyorum. Maalesef cok istikrarsiz cizgimiz var.

Bayraktaroğlu
07.10.2018, 16:06
Akhisardayız şehir şuan da sakin umarım gülerek ayrıldığımız bir maç olur

alper*
07.10.2018, 16:08
Akhisar bombalayacak.

Maç 3-1 bitecek.

Özkan Şentürk
07.10.2018, 16:20
Akhisar bombalayacak.

Maç 3-1 bitecek.

Maçla ilgili tek umudum sensin. Sen ne zaman ümitli olsan bu takım kaybediyor alper:)

alper*
07.10.2018, 16:21
Haklısın abi, bende bir abdestsizlik var :D