PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz Paylaşın... Biz Utanalım... YAZIKLAR OLSUN!

U.Sadıkoğlu
08.09.2018, 02:17
http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/750x422/5b92d92718c7730270bd9588.jpg

7 yıl aradan sonra Trabzon'un milli maç hasreti sona erdi bu akşam. Öyle ki görsel şovlar, pankartlar taraftar iyi hazırlanmıştı maça... Trabzonspor için yıllardır yaratılamayan motivasyon ve enerji birilerinin emriyle özellikle son 2-3 gün yoğun şekilde olmak üzere bu akşam kendini bir hayli yoğun olarak hissettirdi. Sosyal medya üzerinde insanları tribünlere çekmek için yapılan teklifler dudak uçuklatacak cinstendi. Trabzon şehrinin bürokrasi kanadı 2011 sezonu dahil olmak üzere futbolu hiç bu kadar yoğun şekilde hatırlamamıştı gözlerimiz yaşardı... Şaşırdık...

Tribünler doldu, iğne atsan yere düşmez tabirinin hakkını vermişti Medical Park stadyumu.. Şeref tribününde yerini alanların içleri kıpır kıpırdı fakat müsabaka yüzünden değil Trabzonspor'a geçmişte yapılanlar yüzünden.. Acaba bir protesto olur muydu? 5 kez başvuru yapılıp 3 kere resmi aday olunan 2020 olimpiyat oyunlarını Japonya Milli Olimpiyat Komitesi başkanının söylediği gibi "şike ve doping" yüzünden kaybetmişlerdi neden kaybediyoruz diye kendilerine sorarken... Şimdi hedef Euro 2024 sıkı hazırlanıyoruz öyle ya yine futbolu yönetenler üstün zekalarıyla futbolu dizayn etme çalışmalarına başladılar... Dönelim tekrar 7 yıllık hasretin sona erdiği maça. Maç başlar başlamaz karşı tribünde İngilizce bir pankart "Türkiye Futbol Federasyonu Şikecileri Koruyor." Hemen ortalık yangın yeri oldu pankart kaldırıldı pankartı oraya asanlar spor şube tarafından ifadeleri alınmak üzere götürüldü. Şampiyonluk için her yolu mübah görenlerin, sahalarda ırkçılık yapıp secdeye yatanların, spor salonlarında yönetici tokatlayanların ödüllendirildiği ülkemde hakkını arayan Trabzonsporlular yine haksız duruma düştü. Bu olaya hiçbir müdahale etmeyen Trabzonspor yöneticileri o sırada ne yapıyordu dersiniz?

Biraz geri saralım saatleri.. Akşam üzeri Trabzonspor tesislerinin ziyaretçisi var. fenerbahçe'si ceza almasın diye UEFA'nın kapısında yatan, rüşvet dedikodularının gölgesinde 2+1 yıllık cezaya engel olamayan Yıldırım Demirören ve ekibi, arkadan sırıtarak kimler geliyor dersiniz? Nihat Özdemir ve Ali Dürüst... Şikeciler Federasyonu kırmızı halılarla karşılandı tesislerde. Plaketler takdim edildi gülündü, eğlenildi Trabzonspor 4 milyon TL'yi kasasına koydu ve 'HAYDE' dedi...

Böyle sona erdi işte Trabzon'da 'milli hasret', Trabzonspor'un UEFA Şampiyonlar Ligi müsabakası olduğu gün derbi oynatanlar, bizi şampiyonlar ligine göndermemek için kırk takla atanlar, senelerdir biz sahalarda doğranırken kafalarını kuma gömenler bugün Trabzon'da krallar gibi ağırlandı.. Yarın Trabzonspor, Kadıköy'de, Vodafone'da veya X bir Anadolu stadyumunda doğrandığında yönetim kurulumuz o resmi çerçeveletip doya doya baksınlar o resme. Bu akşamın kazananı kim oldu bu tartışılır fakat kaybedeni tektir o da Trabzonspor'dur. Yıllardan beri hakkını arayan bir avuç insanı vatan haini ilan edenler bugün yine yüzümüze baka baka bizlerle bir güzel dalga geçmiştir.

Bir parantez de Türk futbolunda pisliğin merkezi haline gelmiş Kadıköy'e açalım. Hani şu 'Trabzon şehri yeryüzünden silinsin' diyen beyni sulanmış insan sürüsüne... Yaptıkları şikeden bu kadar rahatsız olmadılar şikeye gösterilen tepkiden rahatsız oldukları kadar. FETÖ'nün alçak darbesini sabaha karşı kınayan, FETÖ'nün hakim ve savcılarını kulüplerine sorgusuz sualsiz üye yapıp tesislerinde çift kale maç yapan güruhun temsilcileri... Kumpas dedikleri tapelerle Trabzonspor'u UEFA'ya şikayet edenlerin yalakaları.. Şikeci başkanlarına yeniden yargılama yolunu açıp 'beraat' etmesini' sağlayan savcının FETÖ'den müebbetle yargılandığını bilmeyen akılsız müsvetteler. Trabzonspor'un diyeceğim fakat artık kulüp olarak böyle bir mücadelemizin olmadığı ortada... Düzeltelim, ilkeli ve doğrudan yana saf tutan haklı bildiği gerçeği her platformda haykıran Trabzonsporluların hak arama mücadelesine bu yolla leke sürmeye çalışanlar, şunu iyi bilsin ki biz vazgeçmeyeceğiz hukukun gücünü, güçlülerin hukukuna karşı savunmaya devam edeceğiz...

M. Fatih ALEMDAR
08.09.2018, 02:33
Canimizi aldin kardesim
Ben bu duzenin
Bu adaletin
Ve en nihayetinde
Bu hayatin dibine
comak sokayim
Hayirsiyla nasip edende.

gurur6134
08.09.2018, 11:22
Persembenin gelisi carsambadan belliydi agaoglunun forma kaskol hediyeleri tff ye hh nin skandal şike aciklamalari dun ki olay sadece tuz biber oldu..gexmis yonetimlerde oldugu gibi bu yonetimde şike mucadelesinde sinifta kalmistir maşalari yemiyor..

bkandil
08.09.2018, 16:49
Hislerimize tercüman olan bir yazı...
Teşekkürler.

Fatih Birinci
08.09.2018, 21:29
Daha güzel anlatılamazdı ! Yüregine ve
Ellerine saglık !

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Enaldo61
08.09.2018, 21:33
Yüreğine sağlık.

My
08.09.2018, 23:20
Gelmiş geçmiş en omurgasız ve en tehlikeli yönetimle karşı karşıyayız. Ve de kendilerini Trabzonspor zannediyorlar.

Fatih Öztürk
08.09.2018, 23:52
Yahu biraz yavaş gelin yavaaaaş.

Siz istiyorsunuz kulüp herşeyden ve herkesten bağımsız olsun, olsun anasını satayımda kulübün borcu 1.2 milyar TL olmuş, bu borcu bundan önceki 3 yönetim yapmış kulübü ayağa düşürmüşler bunlarda kaldırmak için nezaketlerde bulunuyorlar bunlara bi alışın.

Yok kardeşim biz bu haysiyetsizlerle birarada olmayalım diyorsanız sizin gibi düşünenler kulübe üye olup kulübün anahtarlarını alıp Faroz'dan kayıkla açılsın anahtarları karadenizin en derin noktasına bıraksın herşey bitsin.

Trabzonspor olmazsa buralarda dertleşecek platform bulamayız. Bizi biz yapan en önemli değer bu kulüptür. Birtakım şeyleri görmezden gelip işimize yani başarıya yoğunlaşmalıyız. Artık şikebahçe evimizde skor 0-4 olunca maç yarıda kalsın 5 maç ceza alalım istemiyorum. Hepsini üst üste koyup s.... kafula atalım.

Mehmet Fatih Yavuz
08.09.2018, 23:56
Yahu biraz yavaş gelin yavaaaaş.

Siz istiyorsunuz kulüp herşeyden ve herkesten bağımsız olsun, olsun anasını satayımda kulübün borcu 1.2 milyar TL olmuş, bu borcu bundan önceki 3 yönetim yapmış kulübü ayağa düşürmüşler bunlarda kaldırmak için nezaketlerde bulunuyorlar bunlara bi alışın.

Yok kardeşim biz bu haysiyetsizlerle birarada olmayalım diyorsanız sizin gibi düşünenler kulübe üye olup kulübün anahtarlarını alıp Faroz'dan kayıkla açılsın anahtarları karadenizin en derin noktasına bıraksın herşey bitsin.

Trabzonspor olmazsa buralarda dertleşecek platform bulamayız. Bizi biz yapan en önemli değer bu kulüptür. Birtakım şeyleri görmezden gelip işimize yani başarıya yoğunlaşmalıyız. Artık şikebahçe evimizde skor 0-4 olunca maç yarıda kalsın 5 maç ceza alalım istemiyorum. Hepsini üst üste koyup s.... kafula atalım.

Gelecek cevapları tahmin etmek zor değil.

Maalesef takımın durumunu kimse göz önünde bulundurmuyor yorum yaparken.

Öyle garip şeylerr isteniyor ki, cidden kapatalım kulübü!
Çünkü bugünkü vaziyette taraftarın istediğ usülle kulübü açık tutma şansımız yok!

Fatih Öztürk
09.09.2018, 00:02
Gelecek cevapları tahmin etmek zor değil.

Maalesef takımın durumunu kimse göz önünde bulundurmuyor yorum yaparken.

Öyle garip şeylerr isteniyor ki, cidden kapatalım kulübü!
Çünkü bugünkü vaziyette taraftarın istediğ usülle kulübü açık tutma şansımız yok!

Maalesef öyle.

Artık bu kulübü gerçek anlamda düşünüp zirvelere taşıyacak taraftara ihtiyacımız her zamankinden daha fazla.
Tepkiyi verelim vermesinede kulübün dinamiklerine zarar vermeden, yıkıcı olmadan. Afedersin göte göt demek yöre insanımızın açık sözlülüğündendir, karşımızdakilerde yine afedersin göt oğlanının önde gidenidir ama bunların götünü kırbaçlayacaksak başarılı olmamız en tesirli kırbaç kadar etklili olacaktır.

bilgehan83
09.09.2018, 00:06
Apaçi yazıları bir tarafa bırakın gerçeklerle yüzleşin devletlerin dostları yoktur çıkarları vardır sözü Türkiye’de sporda Trabzonspor’un dostları yoktur çıkarları vardır... Ünal hocanın orda tüpçüyle oturması hazmetmesek de TFF başkanıyla hocamızın aynı masada olması psikolojik bir mesaj ve üstünlüktür.. yabancı futbolcular hocasına daha çok saygı duyar. Posta gazetesindeki şiirler gibi burda savaş naraları atan yazılar yazmayın.. kulüpte karakterli bir hoca var şenoldan on kat daha karakterli.. o yüzden bu yazı bomboş olmuş...

Oğuzhan Fidan
09.09.2018, 11:03
yönetimin eli güçlenmeye başlarsa para kaynaklarına baş kaldırırsın.şuanki gelinen noktada durumun ortada başını kaldıracak mecalin yok bi gs fb gibi olacaksınki baş kaldırasın. nezaketle işi çözüp tam tersi takımı sahada doğramasınlar diye uğraşıyolar. şu ortadaki pis pis gülen zat tam bir zehir tam bir pislik

Yiğit Gayretli
10.09.2018, 08:29
Büyük oranda katılıyorum yazıya ama; "ama"sı var...

TFF Başkanı kulübe ziyarete geldiyse o ziyaret kabul edilmek mecburiyetinde. Nihat Özdemir'den bilhassa ben de aşırı rahatsızlık duydum ama federasyonda aktif görevi varsa gelir de tesise girer de ağırlanır da... Tek kabul edemediğim, yüzlerdeki mutlu ifade.

Gelsin, çayını içsin, hatırasında somurtkan yüzlerle geri dönsün. Benim taraftar olarak beklentim bu. Yönetimin de ekonomik hesapları var büyük ihtimalle.

Bir de fb camiasına değinilmiş yazıda. Ben o kısmı boş bırakıyorum. Enerji israfı.

zekeriyya
10.09.2018, 12:57
iyi bir yazı teşekkür ediyorum
ayrıca maç günü yayınlanan bildiride mükemmel idi.
zaman , olaylar , kişiler değişir

duruş değişmez.

Kamil Çakmak
10.09.2018, 13:11
Güzel yazı yüreğine eline sağlık Uğur kardeşim.
Sadri Şener'in bir sözü vardı. "Trabzonspor'a siyasetin tepesinden baskı var" diye.
Siyasetçilere durun diyemiyoruz. Şike mücadelesini tam anlamıyla yapamıyoruz maalesef.

My
10.09.2018, 15:44
Her şeye eyvallah da kocaman kocaman sırıtışlar, mutlu mesut pozlar, bunları resmi siteden bizlere nazire yaparcasına çarşaf çarşaf yayınlamalar, hele hele plaket vermek! Anasının nikahı artık! Kimse kalk da adamları kapıdan içeri koma demiyor. Ama taratfara da bu kadar rencide etme kardeşim.

Hakem katliamlarının durması da yönetimlerin federasyona "yalaklanmasından" değil bizatihi Albayrak'ın federasona müdahalesinden.

sasone
10.09.2018, 18:50
Yazı çok güzel,duygulara ve düşüncelere tercüman olmuş.

Bu süreçte anlamamız gereken gerçek şu,rant çok büyük ve bu ranttan payına düşeni alan,susuyor.
Susmayanları ise Muharrem Usta'ya yaptıkları gibi içerden hainlerle harcıyorlar.Özkan Sümer'in de bu sebeple gittiği konusunda en ufak şüphem yok,diğer konular tali.

Yalnızız taraftar olarak,kimsenin de umrunda falan değiliz.
Herkes lacileri çekiyor,adam pozunu veriyor.

Doğan Şahin
12.09.2018, 13:23
Eline sağlık Uğur

Emre EFENDİOGLU
12.09.2018, 22:25
Ağzınıza, klavyenize sağlık.

hanzale
13.09.2018, 00:48
Büyük oranda katılıyorum yazıya ama; "ama"sı var...

TFF Başkanı kulübe ziyarete geldiyse o ziyaret kabul edilmek mecburiyetinde. Nihat Özdemir'den bilhassa ben de aşırı rahatsızlık duydum ama federasyonda aktif görevi varsa gelir de tesise girer de ağırlanır da... Tek kabul edemediğim, yüzlerdeki mutlu ifade.

Gelsin, çayını içsin, hatırasında somurtkan yüzlerle geri dönsün. Benim taraftar olarak beklentim bu. Yönetimin de ekonomik hesapları var büyük ihtimalle.

Bir de fb camiasına değinilmiş yazıda. Ben o kısmı boş bırakıyorum. Enerji israfı.

[emoji23][emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

oksoholu
13.09.2018, 08:21
Arkadaşlar siz bunlara mı takılıyorsunuz

Biz bir kulübüz ayrı bir cumhuriyet değil bu dediğiniz olaylar sömürge devletlerinde olur çok şükür o durumda değiliz sadece futbolu yöneten zevat azcık şerefsiz

Asıl konuşmamız gerekenler Trabzonu Trabzonsporu kullanıp siyasi ikbal beşinde koşan zevatın şike topuna hiç girmemeleri olmalı hangisinin ağzında çok büyük haksızlığa uğradık dediğini duydunuz iktidar dışındakileri kastetmiyorum gerçi bazılarının hakkını da yemeyelim örneğin Albayrak bu kadarını söylemişti ", “Memleket aidiyetimizi tutmamız anlamında Trabzonspor’dan vazgeçmeyiz. Kupa geldi gelmedi falan son birkaç ayda yaşananlardan sonra kupanın fiili olarak verilip verilmemesinin bir hem niyeti kalmadı. Dünya alem bütün gezegende ne kadar kurum varsa bu iş ortaya çıktıysa artık Trabzonspor’un bunu hakkettiği fiili olarak tescillenmiştir. Türkiye’deki öyle yada böyle bazı kurumların taktir etmesine gerek kalmamıştır."

bunun dışında varsa da ben duymadım bilen varsa ekleyebilir

Karmam
13.09.2018, 14:07
http://img.fanatik.com.tr/img/78/740x418/5b0ec07cae298b43d32890cc

U.Sadıkoğlu
22.01.2019, 08:26
Nasıl gençler eğleniyor muyuz? Daha çok gülecekler bize çooooooook... :)

Şeref
27.01.2019, 15:41
allah belasını versin böyle düzenin.