PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 5.Hafta | Aytemiz Alanyaspor 1-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Ahmet Aksu
17.09.2018, 22:49
biz puan almak için hep iyi mi oynamak zorundayız... :mad:
neden biz..

mkesen1982
17.09.2018, 22:50
Son yıllarda Trabzonsporun o kadar kötü oyununu gördüm ki bu günkü oyuna kötü diyesim gelmiyor.Top girmedi anasını satayım.Olur böyle şeyler.Şampiyonluk hayalleri görenler için hayal korıklığı olabilir ama gerçekçi olanlar için normal bir sonuç.Bu takım fenerle 4-5 mücadelesi verir.

Doğukan Uçan
17.09.2018, 22:50
ulan şu efecan,ceyhun,ufuk halı sahada bile oynatmazlar. şöyle bir takıma yenilmemiz utanç verici resmen

İ. SARAL
17.09.2018, 22:51
2.yarı başında Pereira'nın plasesi direği sıyırdı gitti ya işte o an dedim bu top bizi sevmez arkadaş daha da gol atamayız.
Hakem denen şarlatan ilk yarıda sadece VAR'dan gelecek haber için oyunu 3 dakika durdurdu. Su molası, sakatlıklar en az 7-8 dakika oynatması gereken uzatmayı 3 dakikada tuttu, tam da en etkili olduğumuz zamanlarda!

Takım iyi yolda sadece bireysel hataların önüne geçmekte zorlanıyoruz. Bu takım her türlü şampiyonluğa oynar, olacağızda.Hakem tam bir it. Var dan haber bekliyor 3 dk.o 3dk.da su molasini vermiyor sonra veriyor. Adam kalecinin elindeki topa elle dokunuyor ve ekranda görünüyor, VAR da oturan davarlar nasıl görmüyorlar? Ekuban adama dokunmuyor eleman kendini atiyor ve elle tutuyor topu yine penalti. Kasap gibi oynayip bizi yildiriyorlar hakem denilen köpek izliyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Sarigül
17.09.2018, 22:53
https://i.postimg.cc/mkPcv3s9/Screenshot_2018-09-17_Erdal_Hos_Twitter_da_U_aklar_ma_tan_nce.png

Benden söylemesi; A. Ömür gittikçe B. Memiş yoluna gidiyor...kafasinda rakibi geçmekten çok bir an önce düşmek ve faul beklemek var.
Oysa hizini kullanali, topu fazla tutmamali, kaleyi (golü) aramali!

Y. Yazici kendini oldum saniyor, daha temasli oyunu bilmiyor...zaman zaman oyundan kopuyor!

Bu ligde, bu hakemler ve bu T.D.'lerle...kisaca bu futbol anlayisi ile yetenekli olmalarina rağmen işleri çok zor!

nakzo
17.09.2018, 22:53
2.yarı başında Pereira'nın plasesi direği sıyırdı gitti ya işte o an dedim bu top bizi sevmez arkadaş daha da gol atamayız.
Hakem denen şarlatan ilk yarıda sadece VAR'dan gelecek haber için oyunu 3 dakika durdurdu. Su molası, sakatlıklar en az 7-8 dakika oynatması gereken uzatmayı 3 dakikada tuttu, tam da en etkili olduğumuz zamanlarda!

Takım iyi yolda sadece bireysel hataların önüne geçmekte zorlanıyoruz. Bu takım her türlü şampiyonluğa oynar, olacağızda.

Fatih rodelegayla akbasla 5.dahi olamazsın senin jaja gibi tek basına maç alacak bir adamın olması lazım orta alanda boyle sıkışan maçlarda..yusufçugun maca en ufak dahili yok hele abdul kadir sanki ilkokul cocugu gibi celimsiz gucsuz buna 20 milyon verdiyse ve başkan satmadıysa yazıklar olsun seneye abdus 3 milyon veren çıkmayacak bakında görün.Amiri h zaman oynamalı burak herzaman oynamalı akbaş tesislere dahi sokulmamalıdır.

farozlufatih61
17.09.2018, 22:54
Bu maç beceriksiz ne oldum delisi başkan ve avanesine yazar...
Burak diyenleri Trabzonspor taraftarı olmamakla suçlayanlar da ayrı bir vaka taraftarlık Burak demeyenlerin tekelindeya kazma rode alanya maçlarının değişmez kahramanı Burağın sağ ayağını geçtim sol ayağının orta parmağı olamaz...
Birde h.özkahya denen karaktersiz o var lakin rode denen kazma onu gölgede bıraktı 7 metrelik kaleyi bulamayan adam bu maçın adamıdır benim gözümde...

katre-i.matem
17.09.2018, 22:55
Kötü desem değil. İyi desem ona da dilim varmıyor.

Topu sokamadık 3 direk arasından yine.

İyi degildik bunu gonul rahatligiyla soyleyebilirsin. Bu macin ozelinde bir kez daha kanatlari verimli kullanamadik oyun gobekte kalabalikta sıkıstı ama biz yine cizgiye inemedik. Ligin genelinde oldugu gibi yine rakipten az kostuk az mucadele ettik.

Bu takim yeni bir takim bu tarz kirilganliklar olacaktir. Yusuf ve Abdulkadir in oyunlarini ozellikle de fiziklerini gelistirmesi lazim. Abdulkadir sakatlik donusleri maalesef cok dusuk performans sergiliyor. Yusuf un topu isirmasi parcalamasi gerekiyor sahada isyan etmesi gerekiyor ama ben bunu goremiyorum.

Unal hoca basladigi taktigi hic degistirmedi son 10 dakika Ekubanla birlikte karambol kovaladi ama onu da yapamadik. Bence ilk degisiklik tercihi de Olcay degil Nwakaeme olmaliydi. Bugun ayrica Hugo gosterdigi performansla hocanin isini oldukca kolaylastirdi Burak i oynatma konusunda

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zaqua
17.09.2018, 22:55
Hadi bizi geçtik kötü oynadık.

Alanyaspor neden normalin üzerinde efor sarf edip köpek gibi koştu onu pek anlayamadım

Çünkü kanı bozul itlerin. Bize karşı it gibi oynamaları değil mesele İstanbul takımlarının altına yatmaları.

biz hala Anadolu’nun abisiyiz diye gezelim, Anadolu’nun %90ı İstanbul takımı tutuyor, haliyle hocası oyuncusuna bize ayrı bileniyor.

bunlarla İstanbul itlerini üst üste koymadan şampiyonluk falan yalan

Enaldo61
17.09.2018, 22:56
Bu arada net söyliyim Yazıcı ve Abdüş ıskartaya çıkar bu gidişle.

Fatih Öztürk
17.09.2018, 22:56
Hakem tam bir it. Var dan haber bekliyor 3 dk.o 3dk.da su molasini vermiyor sonra veriyor. Adam kalecinin elindeki topa elle dokunuyor ve ekranda görünüyor, VAR da oturan davarlar nasıl görmüyorlar? Ekuban adama dokunmuyor eleman kendini atiyor ve elle tutuyor topu yine penalti. Kasap gibi oynayip bizi yildiriyorlar hakem denilen köpek izliyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halis muhlis bir atama bekleniyordu tff'den ama bu kadar gol kaçıracağımızı bekleyen olmamıştır herhalde. VAR mar hikaye arkadaş adamlar bizi doğruyacaksa her türlü bahaneyi buluyor işte. Olcay 5 metre mesafeden 7 metrelik kalenin 5 metrelik boş tarafına plase yapacağı topu 2 metrelik dolu tarafa atıyor bam güm heriflere çarpıyor kaleye girmiyor gel de sıyırma kafayı.

Adem Erdoğan
17.09.2018, 22:58
Her maç bu kadar pozisyona girelim daha ne isterim, Alanya efsunlumudur nedir 3 atıp 4 de yemiştik.

Bu arada bu hafta 4 maçı da izledim, gs bjk ve fb'den çok daha iyi oynadık.

Kısmet işte olmayınca olmuyor. Göztepe maçı telafi olur.

nakzo
17.09.2018, 22:58
Benden söylemesi; A. Ömür gittikçe B. Memiş yoluna gidiyor...kafasinda rakibi geçmekten çok bir an önce düşmek ve faul beklemek var.
Oysa hizini kullanali, topu fazla tutmamali, kaleyi (golü) aramali!

Y. Yazici kendini oldum saniyor, daha temasli oyunu bilmiyor...zaman zaman oyundan kopuyor!

Bu ligde, bu hakemler ve bu T.D.'lerle...kisaca bu futbol anlayisi ile yetenekli olmalarina rağmen işleri çok zor!

Aynen katılıyorum ben bırak avrupayı abdusun 2 seneye anadoluya gidecegini dudunuyorum hic yanılmadım kendini seyretmiyormu hic cok cok cok kötü.Milletin aksinee sosayı begeniyorum.

Berke6198
17.09.2018, 23:00
Onur'a rağmen rahat bir galibiyet alacağız bu akşam.
LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ah hain Onur(!) ah...

Olmasaydı da bir galibiyet alsaydık ağız tadıyla.

Çağatay96
17.09.2018, 23:01
Bu maç beceriksiz ne oldum delisi başkan ve avanesine yazar...
Burak diyenleri Trabzonspor taraftarı olmamakla suçlayanlar da ayrı bir vaka taraftarlık Burak demeyenlerin tekelindeya kazma rode alanya maçlarının değişmez kahramanı Burağın sağ ayağını geçtim sol ayağının orta parmağı olamaz...
Birde h.özkahya denen karaktersiz o var lakin rode denen kazma onu gölgede bıraktı 7 metrelik kaleyi bulamayan adam bu maçın adamıdır benim gözümde...

Boş yapma o kadar insan futboldan anlıyor kendini sorgula niye bu kadar insan burak toptan anlamıyor diyor.? Akhisardan 6 yediğimiz maçı da izleyebilirsin niye burak kötü diyoruz...?

cyberentalpi
17.09.2018, 23:03
bir kere pareira nın bir hakkını vereyim. adam oynayan tek adamımızdı.
Gelelim maca. Biz tipi bir amatör takım gibi idik. yani alanya gs macını seyretmiş oyununu belirlemis. Bizim karşımızda da açılan bir Gs yok
Biz Göztepe maçındaki alanyayı izleyip oynasak olurdu. en azından macın ilk 30 dakikası agır ritm sonrasında yavas yavas baskı

Yusuf ve abduş ya idman yapmıyor yada halı sahada felan idman yapıyor. gorevlerinden çok kahramanlık peşindeler. Basit futbol oynasalar sorun yok. dikkat edin ikisininde skor katkısın her gecen gun azalıyor. Ki maç kurtarma becerileri dahada dusuyor.

Alanya yı kanattan geçmeleye çalışmalı idik. olmuyorsa bol şut. Ama bizim takım sosa ya da uyamıyor. sosa hala iyi ve profesyonel ama yanındakiler tırt.
Biz kör dövüşü gibi saldırdık. adamlar ise sakinliğini korudu. neden 3. dakikada golu yer yemez panikledik anlamıyorum.

ha Burak olayına gelince. adama 50 pas atıyorsun 49 tane eziyor ama 1 tane atıveriyor. Ben hala topu ver burak a denk getirsin atsın mantıgında oynamaktansa Buraksız olmaya razıyım.
yapcak bir sey yok. anlasılan 2023 e kadar gidecek boyle

mkesen1982
17.09.2018, 23:04
Abdüş çöp mu olcak.
Hahaha.Az yavaş gençler adamı bi maçta harcadınız.Rahat olun Abdüş için.Aynı şeyleri yusuf için söyleyemem.Milletin yusufta görüpte benim göremediğim şeyi çok merak ediyorum.10 veren varsa düşünmem bile

Fatih Öztürk
Fatih rodelegayla akbasla 5.dahi olamazsın senin jaja gibi tek basına maç alacak bir adamın olması lazım orta alanda boyle sıkışan maçlarda..yusufçugun maca en ufak dahili yok hele abdul kadir sanki ilkokul cocugu gibi celimsiz gucsuz buna 20 milyon verdiyse ve başkan satmadıysa yazıklar olsun seneye abdus 3 milyon veren çıkmayacak bakında görün.Amiri h zaman oynamalı burak herzaman oynamalı akbaş tesislere dahi sokulmamalıdır.

Evet Roda birşeyler yapmaya çalılşıyor ama çok savruk. Allah'tan hücum gücümüz yüksek, gol becerisi alternatifli kadroya sahibiz. Bugün ki maç farklı birşeydi arkadaş, transferlerin hepsi iyi ama Yusuf ile Abdüş farklı kafalarda herhalde. Bu arkadaşlar Barış Memiş'leri, Ali Şen Kandil'leri hatırlamıyorsa bunların akıbetlerini birileri bunlara anlatsın yoksa işleri yaş.

Turgut Altun
iyi yönden bakın bu maç için Burak a para ödemeyeceğiz:(

Ama Xeki beyimiz 20 bin tl sini alacak.

Çağatay96
Bu arada net söyliyim Yazıcı ve Abdüş ıskartaya çıkar bu gidişle.

yusuf özellikle ilk yarı iyiydi gitgide daha iyi olacak ama o zaman da satmayız inşallah. abdüş murat cafer yusuf ugurcan abdürrahim bunları satmamamız lazım yıllar geçtikce daha iyi olacaklar ve 5 sene mi 6 sene mi sonra o zaman olabiliriz. ama satarsak sil baştan yıllar.... bu çocuklarımıza topu öğretiyoruz öğreniyorlar onların tecrübeleri müthiş olacak bir süre sonra yeter ki satmayalım

Fatih Çelik
17.09.2018, 23:05
Ah hain Onur(!) ah...

Olmasaydı da bir galibiyet alsaydık ağız tadıyla.

Takımın en iyisi oydu o yüzden kaybettik zaten hiç boşuna imalı yorum yapmana gerek yok...

redbul
17.09.2018, 23:07
ya aslında bence sıkıntı alanya ve ankaragücü gibi 2 tane vasat takım karşısında 5 puan bıraktık başakşehiri saymıyorum orda puan kaybetmek anaormal bir durum değil ama bu takım daha sert deplasmanlara gidecek beni de korkutan bu .

Çağatay96
Abdüş çöp mu olcak.
Hahaha.Az yavaş gençler adamı bi maçta harcadınız.Rahat olun Abdüş için.Aynı şeyleri yusuf için söyleyemem.Milletin yusufta görüpte benim göremediğim şeyi çok merak ediyorum.10 veren varsa düşünmem bile

yaşını göremiyor olabilirsin her geçen gün iyiye doğru gidiyor çoğu genç topçumuz. cenki hatırlayın tosun,adam 2 sene once fb ile oynadı bir kupa maçı hayatımda bu kadar forvet kötü görmedim. o sezon milyon tane rezil maçı var. o rezil maçları oynayacaklar ki iyi olacaklar dimi abim?

Sinan.K
Bu Alanyaynin 4 numarasi kim g.. bize kakti nasil ölumune oynuyor adini duymasin bundan sonra daha

Çağatay96
17.09.2018, 23:09
Evet Roda birşeyler yapmaya çalılşıyor ama çok savruk. Allah'tan hücum gücümüz yüksek, gol becerisi alternatifli kadroya sahibiz. Bugün ki maç farklı birşeydi arkadaş, transferlerin hepsi iyi ama Yusuf ile Abdüş farklı kafalarda herhalde. Bu arkadaşlar Barış Memiş'leri, Ali Şen Kandil'leri hatırlamıyorsa bunların akıbetlerini birileri bunlara anlatsın yoksa işleri yaş.

Nwakaeme orta. Ağır ve ne oynuyor tam anlayamıyorum. Zargo topu o da kötü kullanıyor. Gözümden düştü. Amiri ve Hosseini şu an için iyi gözdem ilerde ne olur kim bilir.

Adem Erdoğan
17.09.2018, 23:10
Melih'i keşke biz alabilseymişiz, tek başına oynadı adeta, tam aradığımız futbolcu.

Tuğrul
17.09.2018, 23:12
Halis muhlis bir atama bekleniyordu tff'den ama bu kadar gol kaçıracağımızı bekleyen olmamıştır herhalde. VAR mar hikaye arkadaş adamlar bizi doğruyacaksa her türlü bahaneyi buluyor işte. Olcay 5 metre mesafeden 7 metrelik kalenin 5 metrelik boş tarafına plase yapacağı topu 2 metrelik dolu tarafa atıyor bam güm heriflere çarpıyor kaleye girmiyor gel de sıyırma kafayı.
4 dakika uzatmayı alsın bir yerine soksun Halis Özkahya( 2 dk. su molası, 2 dk oyuncu değişikliği, 3 dk. sakatlıkla oyun durdu )

Dahası 81.dakikadaki pozisyonda penaltı var. Ekuban dokunmamasına rağmen faul verdi. Alanyalı oyuncu düşerek, topu eline aldı.

Alanya'nın tatlı-sert oyununa müsamaha gösterdi, kart vermedi.

Fatih Öztürk
17.09.2018, 23:14
Nwakaeme orta. Ağır ve ne oynuyor tam anlayamıyorum. Zargo topu o da kötü kullanıyor. Gözümden düştü. Amiri ve Hosseini şu an için iyi gözdem ilerde ne olur kim bilir.

Nwakaeme net bişekilde kanat oyuncusu değil ama gol yollarını fazlasıyla aşındıracak nitelikte, Cristiano Ronaldo tarzı diyelim. Zargo bence topu gayet iyi kullanıyor, tek hamleleride gayet başarılı. Takım olarak net belirgin eksikliğimiz hava topları. Bu problemi aşarsak ki çalışmayla aşılabilir kısa zamanda zirveyi ele geçiririz.

mkesen1982
yaşını göremiyor olabilirsin her geçen gün iyiye doğru gidiyor çoğu genç topçumuz. cenki hatırlayın tosun,adam 2 sene once fb ile oynadı bir kupa maçı hayatımda bu kadar forvet kötü görmedim. o sezon milyon tane rezil maçı var. o rezil maçları oynayacaklar ki iyi olacaklar dimi abim?

Ben yusufun iyiyemi kötüyemi gittiğini tartışmıyorum.Yusuf zaten kanat değil kanatta dökülüyo. 10 numara oynuyo bazen.ama iki senedir 10 numarada olacak özellik göremedim.Son vuruşlarda iyi duran toplarda etkili okadar.Ben olsam yusufu satar paraya çevirir abdüşü 10 numarada ısrar ederim

Berke6198
Takımın en iyisi oydu o yüzden kaybettik zaten hiç boşuna imalı yorum yapmana gerek yok...

Aynı şeyi diyoruz işte Fatih. İma falan yok, düpedüz bir gerçekten bahsediyorum.

CaptanBarbosa
17.09.2018, 23:15
Bütün suç bende arkadaşlar totemimi bozdum maç izledim ve kaybettik özür diliyorum herkesten.

SM-A730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fatih Öztürk
17.09.2018, 23:16
4 dakika uzatmayı alsın bir yerine soksun Halis Özkahya( 2 dk. su molası, 2 dk oyuncu değişikliği, 3 dk. sakatlıkla oyun durdu )

Dahası 81.dakikadaki pozisyonda penaltı var. Ekuban dokunmamasına rağmen faul verdi. Alanyalı oyuncu düşerek, topu eline aldı.

Alanya'nın tatlı-sert oyununa müsamaha gösterdi, kart vermedi.

Böyle namussuzlara prim doğuyor işte, aman Trabzonspor zirveye oynamasın da şampiyonlar liginin 50 milyon euro'luk pastası İstanbul dışına çıkmasın.

tonya55
17.09.2018, 23:18
7 metre kaleye lanet olası top girmedi olmayınca olmuyor onu bunu suclmaya gerek yok.

ilyskm
17.09.2018, 23:20
Ünal hoca iyi bir taktisyen olmadığını yine ispat etti, koskoca ilk yarı tüm ortalarımızı özellikle Merih denen deve ve Alanya defansı topladı, tehlikeli olduğumuz 2 atağımız Alanya defansının göbeğinden verkaçlar ile yaptığımız denemelerdi, 2. yarı ne yaptık? Yine ortalarla Alanya defansının yaptığı en iyi şeye ortam hazırladık sağlı sollu ortalar, halbuki göbekten verkaçlar ve şutlar ile pek tabiki Alanya defansının dengesini bozabilirdik, dediğim gibi bunu iyi hocalar düşünür, Ünal hoca vasat bir hoca bizi hedefe götürebilecek bir kapasitesi ve bilgisi olmayan bir hoca, Alanya hocasının maç sonu demecini dinlerseniz ne demek istediğim gayet net anlaşılır...

mkesen1982
Alanya mücadelesiyle haketti.Hakemlik bişey yok.Top girmedi

Sefa
Hakem sonuca direkt etki etmese de oyunun seyrini değiştirebiliyor. Her düşene faul çalarsan adamlar top oynamayı bırakır.. Duraklama dakikaları da ayrı skandal ama maç 120 dk da olsa atamazdık o ayrı..

Alanya bizden çok koştu kazandı..

Çağatay96
17.09.2018, 23:21
Evet. Şimdi olay iki tane liberomuzun kucka ve onazi kötü oluşu pas yapamayışı. O yüzden sosa yı kullanıyoruz liberoda. Ama sosa 10 numara oyuncusu alışmış ve yoruluyor libero oynayınca. Kaldıramıyor nefesi yetmiyor.

Pereira eksik kalıyor zeki ya da kaç ya da semih oynayabilir deplasmanlarda net. Yaşlı yoruluyor.

Novak hayal kırıklıgına ugrattı ibanezi istedim bir an. Abi vercen bindircen pozisyon vermicen biraz şüphemi arttırdı novak.

Nwakaeme ağır bir oyuncu ve çok hızlı düşünüp zekası da yüksek değil. 2 gol aldattı bizi. Amiri'nin ancak yedeği olur. Amiri içinse samsun maçından belli idi şu anlık allah razı olsun iyiydi yarın ne olur bilinmez.. Kumaş var.

Rodallega malesef yok. 55 dk ya kadar kullanabilir sonra Ekuban'ı alıştıralım bu çocuğu tuttum. Seneye alırsak bonservisini oynatarak iyi olur.

Burak 18 e alamam çünkü oynadıgı futbol onla takımın hiç kabul edemem işkence..

Onur kötü değildi ama 2-3 büyük hatası var yıllardır aynı. 1.Yan toplar gerçi bazen uzun boylu da çıkamıyor ama Ugurcan ve Esteban denenebilir. 2. abi atak yiyoruz kurtardın top sende ama herkes senin gibi kalede dinlenmiyor az bekle hücum pozisyonu alsınlar bir nefeslensinler abi ya?. Bir de ayağını geliştirebilir ama bu maç sorun yoktu..

Orta sahada baskı yiyoruz topu 50 defa dürtüyoruz stoperlerimizin ayagı kötü mustafa akbasın ki si leş. Malesef mustafa bugun son şansını kullandı bence çünkü olmuyor gibi..

1 maç kaybettik inşallah göztepeyi alacağızdır yalnız tribunleri dolduramıyoruz nasıl olacak bilmiyorum hayırlısı. Yolumuz uzun elbet güleceğiz tekrar :)

David_LuiZ4
17.09.2018, 23:23
Deplasmanda bulduğun net pozisyonları değerlendireceksin kardeşim bu işin kuralı bu ve haddinden fazla şans ayağımıza geldi..

Golü bulamadığımız her dakika rakibin direnci arttı..Alanya takımı defansı öne çıkartıp alan daraltarak ve Onazi'ye Sosa'ya basarak doğru bir taktik anlayışla oynadı ikinci yarı...Bu baskıyı nasıl kırarsın? Oyunu kanatlara açarak kırarsın..Nwakaeme'nin hareketsiz oyunu topsuz oyundaki statikliğinin üstüne Olcay'ı çıkarırsan kanatları bitirirsin...Olcay-Pereira ikilisi ikinci yarı devam etmeliydi...Kanatları ateşlemek istiyorsan Olcay'ı serbest 10 numaraya çekip Abdülkadir'i Yusuf'u oyundan alarak sağa oturtabilirsin...Bu sayede ikinci yarı sıkışan oyunda hem Olcay'ın Sosa ile alışveriş yapmasına olanak sağlarsın göbeği yararsın hem de iki hareketli sağ kanat adamı Pereira Abdülkadir kanadına işlevlik kazandırırsın...Sosa maç istatistiklerine bakılırsa görülecektir ki aşırı top kaybıyla oynadı...Neden?

Çünkü kanatların hareketsiz oynuyor ve göbekteki Yusuf rakibin arkasında saklanarak Sosa'ya yakın oynamıyor...Yusuf'un sorumluluk alma yönü sıfır...Dolayısıyla ikinci yarı boyunca Sosa sürekli riskli paslarla oyunu yönetmeye çalıştı başarılı olamadı...

Diğer yandan alanı böylesine daraltan bir rakibe karşı stoperler oyuna katılmazsa çok adamla rakip yarı sahaya giremezsen rakibi afallatamazsın..Mesela Abdülkadir'i rakiple birebir düşüremezsin..Bunlar hep futbolun detayları..Bizde hala stoperde Akbaş denen futbol virüsü oynuyor ve siz hala şampiyonluktan bahsediyorsunuz..

Özetlersek Olcay sahada kalmalıydı Vahid daha erken oyuna alınmalıydı Yusuf devre arasında oyundan alınmalıydı..Sonuç olarak deplasmanda oyun bozarak değil de oyun oynayarak sonuç almak isteyen bir takımdık..Bunu becermek biraz zaman ister abartılacak bir şey yok...

Öğrene öğrene yol alacak bir takım Trabzonspor Ünal'ın dediği gibi.

ilelebeTS
17.09.2018, 23:26
Yalnız bir şey merak ettim. Bu Alanya stadının ebatları küçük müydü? Sahada boşluk bulamadık hiç. Sanki metrekareye 2 kişi düşüyordu.

Çağatay96
17.09.2018, 23:27
Ben yusufun iyiyemi kötüyemi gittiğini tartışmıyorum.Yusuf zaten kanat değil kanatta dökülüyo. 10 numara oynuyo bazen.ama iki senedir 10 numarada olacak özellik göremedim.Son vuruşlarda iyi duran toplarda etkili okadar.Ben olsam yusufu satar paraya çevirir abdüşü 10 numarada ısrar ederim

Bugun iyi pas yaptı ama ilk yarı olcayla geliştiğini gördüm. Kanatta şimdilik yetersiz ama o kadar da değil paraya çevirmeye gerek yok azami 10 veriyorlar 2 sene sonra bize 10 maç alır kıvama gelir satmazsak.. Abdüşün daha çok yolu var ama hızı daha güzel tabii çabukluğu ama o da hatalar yapacak tabii. İkisini de satmazsak iyi yerlere geliriz.. Satarsak bir şey olmaz Fatih Tekke diye kaç yıl bağırdık :)

artvints
17.09.2018, 23:29
Yalnız bir şey merak ettim. Bu Alanya stadının ebatları küçük müydü? Sahada boşluk bulamadık hiç. Sanki metrekareye 2 kişi düşüyordu.

Ben de öyle hissettim.

Çağatay96
17.09.2018, 23:30
Bunu ancak H. Özkahya gibi REZIL bir hakemle yapabilirsin...herşeye rağmen gerçek bir golcümüz olsa maçi yine rahat 3-1 alirdik.

Gerçi hala Rodalega'yi golcü sananlarda var...

Dame N doye olsaydı sırtı donuk top alırdı ikiye bir yapardı bir şeyler yaratırdık rodallega getircen de atacak burak gibi işte.

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2018, 23:31
1996'da Avni Aker'deki Van maçında da 21 tane %99 gol pozisyonu gol olmamıştı.

Olmayınca olmuyor.

Daha çok maç var.

Ozan Yılmaz
17.09.2018, 23:32
Alanya her maç böyle oynasan ya...!

Çağatay96
17.09.2018, 23:32
Yusuf un bu maçta bir eksiğini gördüm onazinin yanına bizim kaleye doğru gidip pas almaya çalışıyor ayağından dibinden alıyor yani. Ama o rakip yarı sahada bekleyip o pas açısını ayarlayıp alması gerekiyor ki adam eksiltsin. Bunu yap artık yusufum

Mehmet Sarigül
17.09.2018, 23:33

Camp Nou olsa ne olur ki, bizim statik oyunla ve rakibin az bir baskisi ile boşluk bulamazsin. Bir de oyun yönünü değiştiremez, tek top oynamazsan böyle kaotik bir oyun ortaya çikar işte...

Orhan Aydın
17.09.2018, 23:34
30'dan itibaren izlemeye başladım, ciddi pozisyonumuz yoktu.

Takımı 5.lik için zorlayacak fazla takım yok
Cisse'nin Alanyada olmasına şaşırdım

mkesen1982
17.09.2018, 23:38
Bu takımda hücümda tahtaya sosa abdüş ve amiri yazılmalı.Gerisi maçına göre dolmalı

Mesut
17.09.2018, 23:40
Uzun yıllardır bu takım kazanması gereken bütün maçları kaybetti.Bu normal bir durum değil.Şu maçı yensek takım şampiyon olur demiyorum ama en azından o yarışın en önemli unsurlarından biri olurdu ama biz ne yaptık her zaman olduğu gibi taraftarın heyecan yaptığı taraftarın heyecanlandığı tüm maçları kaybediyoruz uzun yıllardır.

ilelebeTS
17.09.2018, 23:41
Camp Nou olsa ne olur ki, bizim statik oyunla ve rakibin az bir baskisi ile boşluk bulamazsin. Bir de oyun yönünü değiştiremez, tek top oynamazsan böyle kaotik bir oyun ortaya çikar işte...
Bizim stadda atak yönüne göre diğer tarafta yayla gibi boşluk oluyor. Çapraz top atarsın, koşu atarsın istediğin gibi. Bu maçta uzun top atacak boşluk bile yoktu. Adam koşu atsa rakibe çarpacak gibiydi. Enteresan geldi bana. Saha küçükse savunma kolaylaşır, hücum zorlaşır. Bazı takımlar rakibi açmak için sahayı büyük yaparlar. Real Madrid'in sahası gibi mesela.

samatyaboy
17.09.2018, 23:43
gsye 4 at okyanusu geç sonra derede kıçı kırık takıma yenil.futbol tuhaf oyun :(

Ahmet Aksu
17.09.2018, 23:46
her maç gs maçı gibi oynasak ya...:D

Alanya her maç böyle oynasan ya...!

Mehmet Sarigül
17.09.2018, 23:46
Dame N doye olsaydı sırtı donuk top alırdı ikiye bir yapardı bir şeyler yaratırdık rodallega getircen de atacak burak gibi işte.

Rodallega'nin net iki gol pozisyonu var; birini kafayla kaleciye atti, diğerinde vurmakta geç kaldi.

Rodallega Burak gibi bir golcü değil, gol vurusu yok!

Burak F. Tekke'den sonra izlediğim en iyi Türk forvet!

Burak da Tekke gibi ne yazik ki çok geç yeteneklerinin farkina vardi...

Rodallega Burak'in belki yedeği olur...bence yeni gelen forvetin bile Roda'dan daha iyi sezgileri ve son vuruşlari var!

Çağatay96
17.09.2018, 23:48
Rodallega'nin net iki gol pozisyonu var; birini kafayla kaleciye atti, diğerinde vurmakta geç kaldi.

Rodallega Burak'in belki yedeği olur...bence yeni gelen forvetin bile Roda'dan daha iyi sezgileri ve son vuruşlari var!

Burak topçu değil

serdaracıl
17.09.2018, 23:50
Bize üst düzey bi forvet lazım. Burak roda falan hikaye

Cemzirih
17.09.2018, 23:51
burda burak mi rodallegami secemezken unal karaman'in secimlerini elestirmekde bir baska ...

Gürkan Asma
17.09.2018, 23:52
Bizim oynayamadığımız oyunun 2 katını oynayamayan fener ne yaptı etti yendi konyayı.

bingolts
17.09.2018, 23:53
üzülelim mi?

Mehmet Sarigül
17.09.2018, 23:53
Bizim stadda atak yönüne göre diğer tarafta yayla gibi boşluk oluyor. Çapraz top atarsın, koşu atarsın istediğin gibi. Bu maçta uzun top atacak boşluk bile yoktu. Adam koşu atsa rakibe çarpacak gibiydi. Enteresan geldi bana. Saha küçükse savunma kolaylaşır, hücum zorlaşır. Bazı takımlar rakibi açmak için sahayı büyük yaparlar. Real Madrid'in sahası gibi mesela.

Camp Nou da kaybettiğimiz maç aklima geldi...Doğru diyorsun, saha ölçüleri bilmiyorum ama bu biraz ligimizdeki kötü kamera çekim pozisyonlari ile ilgili galiba...

Allah aşkina, ofsayti çeken kamera pozisyonu gördün mü?

Bir de ikide bir marka değerinden bahs etmezler mi, tam bir komedi...

artvints
17.09.2018, 23:55
Bizim oynayamadığımız oyunun 2 katını oynayamayan fener ne yaptı etti yendi konyayı.
Deplasmanda iyi oynamayacaksin demek ki. Hele defansı hiç acmayacaksin. Rakip iyi oynuyorum zannederken golü atıp 3 puanı götüreceksin.

serdaracıl
17.09.2018, 23:59
Bu takımda hücümda tahtaya sosa abdüş ve amiri yazılmalı.Gerisi maçına göre dolmalı

Aynen

Tuğrul
18.09.2018, 00:03
Herkes birşeyi gözardı ediyor akan oyunda henüz gol görmedik.

Adebayor attı o da moral ve skor olarak geriye düştüğümüz, risk aldığımız son dakikalarda oldu.

Ne yazık ki Ünal Karaman duran topta savunma organizasyonunu, yerleşimi alan savunması odaklı hazırlamadığı için ucuz goller yedik.

Dahası bizim oyuncular aynı Isaıah Thomas gibi.

Ne timing iyi ayarlanıyor, ne temas sağlanıyor. Cüce gibi aciz durumlara düşüyoruz

Arda'
18.09.2018, 00:06
Rakipler çözdü artık bizi orta sahada top yapan tek adam Sosaya basınca çıkamıyoruz 2. bi pas istasyonu lazım Abdülkadir 10 numarada o görevi yapabilir. Yusuf geriye gelip oyun kuran bi adam değil çünkü.

Uğur Ö.
18.09.2018, 00:10

Adebayor attı o da moral ve skor olarak geriye düştüğümüz, risk aldığımız son dakikalarda oldu.

Ne yazık ki Ünal Karaman duran topta savunma organizasyonunu, yerleşimi alan savunması odaklı hazırlamadığı için ucuz goller yedik.

Ne timing iyi ayarlanıyor, ne temas sağlanıyor. Cüce gibi aciz durumlara düşüyoruz

Okay çok büyük bir kayıp oldu bu konuda. Ve Akbaş, Batuhan gibi leş oyuncularda çok bozuyor takımı.

Ozan Yılmaz
18.09.2018, 00:18
her maç gs maçı gibi oynasak ya...:DÇok fark yoktu zaten. Ev sahibi +40.000 + 10 kişi + erken gol gibi temel etkenler ile küçük nüanslar skoru belirliyor işte

Mehmet Sarigül
18.09.2018, 00:19

Allah aşkina, sen M. Akbas gibi bir stopere bir T.D olarak nasil bir direktif verebilirsin ki!?

Adam kafaya yükselip golü atarken, Akbaş ne yapiyor?

Adam (Akbaş) birak timing ve doğru yer almayi, rakibi ile bire bir kaldiğinda geri geri koşarken düşüp bir yerini kiracak diye korkuyorum...

Bir Gs'de ilk kez oynayan oyuncunun özgüvenine bak, bir de bizimkine bak...

Akbaş ancak çakili defans oynayan takimlarda başarili görünür, defolari o kadar görünmez. Trabzonspor'un stoperi 90 dakkika çakili oynar mi? Bir kez öne çikmaz mi, çiktiğinda eli ayaği birbirini dolanir mi?

BlackPanther
18.09.2018, 00:38
Rodalleganın yerinde NDoye olsaydı bugün 3:1 maçı kazanmıştık.
Rodallega bu takımın golcüsü değil. Rodallega nın kaçırdıklarını amatör futbolcu bile kaçırmaz.

Kim ne derse desin. Bu takımın bir numaralı golcüsü Burak Yılmazdır. Nokta!!!!

Sefa Murat Dokuz
18.09.2018, 00:48
Rakiplerin bizi çözdüğü felan yok. Alanya’dan 10 kat iyi takımız. Erken golle kapandılar. Deldik mi deldik. Rodallega yaktı ilk yarı. Kafayı demiyorum o önüne atılan topu defans ile topun arasına gircek şekilde sağ çapraza doğru sürse olayı bitircek en kötü penaltı kalktı topu sola sürdü adama kayma şansı verdi. Rakipler ancak sertlik ile bizi yıldırır. Alanya bugün 100 faul felan yaptı heralde. Hakem 2-3 kart çıkarsa başta oyun bu hale gelmezdi. Yahu Abdüş’e arkadan bir faul var orta sahada sanırım 70’li dklarda hani ona kart çıkmıyorsa neye çıkacak.
Bu maçı iyi okumak lazım.
Ceyhun Melih gibi iri yarı adamlar rakipte yıldızlaşıp, duran toptan 4.golü yiyorsak. Devre arası ilk transfer adresi belli, şimdiden transfer için oyuncu bakılsın stopere 1.90 civarı bir adam.

Rodallega’nın Akbaş’ın savunmadan alıp getirdiği bir top var orda topu Akbaş’a atmaya çalışması oysa kaleye yüzünü dönse kendi gidebilir + sağda uygun seçeneği varken bunu yapması akıl alır gibi değil. Asla büyük oyuncu değil. Oyun bilgisi görüşü çok zayıf. Yusuf bir pozisyonda kat etti, Yusuf’un hiçbir seçeneği yok o an rakip üçgene almış tek şansı Roda ile duvar pası yapması, Roda pozisyon almıyor çünkü bunu okuyamıyor adamın arkasında bekliyor. Burak da bunları yapabilen bir adam değil ama en azından gol vuruşu yüksek. Boş kale golcüsü değil.

hos_cocuk61
18.09.2018, 00:54
Olcay Çakır'ın yorumladığı bütün maçları kaybettik.

Mehmet Fatih Silik
18.09.2018, 01:09
Garip bir taraftarımız var vesselâm. Kendilerini önce hiç lüzumu yokken aşırı havays sokup 5-0'ları havada uçurtuyorlar sonra takımı yerin dibine sokup hayata küsüyorlar.

Vkgz
18.09.2018, 01:13
forvet ve on numaramız yusuf hareketsiz onlar verimli olsa kazanabilirdik gol yesek bile. bu ikisi ruh gibi olunca pas kanalı açılmıyor.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 01:19
Çok büyük şansızlık top girmedi maalesef 1 gol bulsak biz maçı alırdık top girmek istemedi kötü felan oynamadık her duran top tehlike gol yeriz her maç yapacak birşey yok veya Kuckayı stoper deneyecegiz...Başka bir çözüm yok...

hos_cocuk61
18.09.2018, 01:24
Savunma hava toplarında güven vermiyor. Kucka'yı mı denesek o bölgede? Rodallega'yı da gördükten sonra iyiki Burak gitmedi diyorum.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 02:58
Cidden bize okumuş üflemisler buna bugün kanaat getirdim bize gülmek haram arkadaş hep aynı şey oluyor biraz ümitleniyoruz sonra herşey başa sarıyor su maçı alsak neler olurdu neler fikstürümüz çok iyiydi Bu maç sonucunda Gayse maçı da güme gitmiş oldu..

İkinci yarının başında Pereiranın o topu gol olsa içeri girse top vallaha maçı alırdık...Top girmiyor girmek istemiyor ya..

3 İstanbul Takımı da bala kazandı bu hafta ya şaka gibi cidden...

Bütün haftamız yine rezil oldu diyecek başka birşey bulamıyorum vallaha...

Togrul
18.09.2018, 07:34
Yediğimiz golü seyrettikten sonra bir şeye tam kanaat getirdim.

Bu takım GS maçından sonra bu maçı taraftar kadar yaşamamış.

Maç saatini iple çekmemiş.

Gerisi hikaye.

OrkHun
18.09.2018, 07:52
bence deplasmanlara top oynamak için değil, oynatmamak için çıkmalıyız. 1 puanı en azından almalıyız. 3 olursa da ne âlâ.
dün mesela kucka ile başlayabilirdik, rakibin sertliğine cevap vermek için gerekliydi. evet kucka-onazi ile oyun kuramıyoruz ama böyle dayak da yemezdik.

deplasmanlar için kucka-sosa-onazi / vahid-abülkadir-forvet (artık kim iyi durumdaysa) formasyonu ile çıkabiliriz. evet gol yollarında kısır kalabilir bu takım ama orta sahada direnç açısından daha iyi olur. rakip yorulunca yusud-nwakaeme vs girebilir sonradan.

umutberna
18.09.2018, 08:01
İçimize sinmeyen bir yenilgi oldu çünkü kötü bir takıma yenildik, ligden düşme adayı takımlar arasında bana göre oyun olarak erzurum ve rize'den çok daha kötü bir takım alanyaspor.
Golü ilk yarıda bulmak gerekiyordu ki özellikle Olcay'ın gol yapamadığı pozisyon çok net topa daha sert vurabilirdi,
İkinci yarı bu kadar net pozisyon bulamadık , rakip 3.dk'dan sonra 10 kişi yarı sahasında oynadı.
Benim takımda gördüğüm en önemli eksiklik savunma ; 1 - takım halinde savunmada geliştirilecek noktalar var , dönen topların hemen hemen hepsi rakip takımdaydı. 2- takım boyu uzun defans oyunu ileri taşımada yetersiz kaldı ki takım bu yönünü geliştirmezse bu tarz takımları sahasında iyice hapis edemezse bu tarz maçlarda çok zorlanmaya devam ederiz.
Burada klubeye şu eleştiriyi getirebilirim ; alanyaspor bizden önce göztepeyide aynı skorla geçti yani gol yemedi, bu maçı daha iyi çalışmalıydılar.

Oruç
18.09.2018, 08:03
Takımın duran top zaafiyeti halen devam ediyor. Takımın hocası halen bunu çözmüyor. Deplasmandaki 3 maçın hepsinde bu sorunu yaşadık. Bu kafayla yaşamaya da devam edeceğiz gibi.

Dünkü maç bir eşik olabilirdi bizim için. Son yıllarda bu tarz maçlarda hep kaybettik. Maalesef yine aynısı oldu. Takımda maçı isteyen, ortaya akıl ve karakter koyan Sosa ve JP dışında kimse yoktu. Sabah akşam sövdüğünüz Onur da 2 net pozisyon çıkardı. Bundan bahseden yok.

Gurpas
18.09.2018, 08:18
Mustafa nın bacaklarının titrmesi bizim evden görünüyordu. Arkadaşlar bu takıma güvenip şampiyon olacağını veya Türkiye Kupasını kazanabileceğini aklınızdan geçirmeyin. Üzülürsünüz, hayal kırıklığı yaşarsınız benden söylemesi. Takımda büyük mental sıkıntılar var. Bu takım bel bağlanacak, güven verebilecek futbolculardan kurulu değil.

Yiğit Gayretli
18.09.2018, 08:25
Maçı sakin kafayla bir düşündüm tekrar. 90 dakikayı, aklımda kalan kritik pozisyonları vs tekrar tekrar düşündüm.

Dün akşam için pek çok eksik konuşulabilir ama biz dün akşam fiziki olarak dezavantaj yaşadık ve rakibe ezildik. Bu kadar çok ikili mücadele kaybederek maç kazanmak mucizelere bağlıdır. Her omuz omuzada, her hava topunda, her sahipsiz topta Alanya'ya karşı ezildik.

Bir boksör yumruk yedikçe değil, boşa yumruk salladıkça yorulur. Biz dün akşam sürekli beyhude presler yaptık. gs maçında diri ve tempolu oyunumuzun sebebi neydi? Yaptığımız presin 1. dakikadan itibaren meyvelerini toplamaya başladık. Hem diri hem iştahlı şekilde devam etme fırsatı bulduk. Alanya ise hem pas geçişlerini (ilk 10 dk) hem de fizik mücadeleyi (90 dk) çok iyi yaptı. Golü erken yememiş olsaydık durum dengelenebilirdi ama -miş'li cümleler yerine "Neyi yanlış, neyi doğru yaptık?" konusunu tartışmamız lazım.

Mağlubiyete rağmen gemileri yakacak bir durum yok.

asilhamsi
18.09.2018, 08:26
Biz ancak akan oyun ile pozisyona girip,gol atabiliriz.Yani takım top oynamak istiyor ve oynuyor.Mesela oyunda etkisiz gorunen olcay akan oyuna buyuk katkı saglıyordu.
abdulkadir pas konusunda takımı rahatlatıyor ama malesef fizik olarak eziliyor.Bunu engellemesinin yolu ayagında top tutmadan tek pas yapmak.

amiri,sosa,abduş,antony,yusuf,olcay hatta onazi.Bunların hepsi pas oyununda etkili isimler.Ndoye bu sene takımda kalsa,takımın kilit ismi olurdu.
Bize adebayor gibi takıma istasyon olacak bir santrafor ve hava toplarında etkili en az bir stoper lazım.
Onun dısında takım gayet iyi.

asilhamsi
18.09.2018, 08:33
Ve mutlaka 4-3-3 yada 4-4-2 oynamalıyız.

Mehmet BAŞ
18.09.2018, 08:45
Dün akşam yaşadığımız önemli bir sıkıntı da ''Savunma Arkası Koşu'' yapmamak oldu.
Öyle ki bu eksikliği gören Pereira iki kere arkaya koşu çıkardı ve pozisyona girdi. Adam tecrübe! Peki ya diğerleri?
Mesela Yusuf dün akşam beğenmeme rağmen bir tane savunma arkası koşusu yok! Anthony yine aynı şekilde kaçmadı!
Burak iyidir kötüdür ama bu tip koşular göstererek rakibi sürekli tehdit ediyor. Burak şart!

Son sözüm de Anthony'e olacak. Bu şekilde hareketsiz ve etkisiz oynayacaksa formayı kaybeder. Amiri zıpkın gibi bekliyor.
Dün akşam Amiri girince etkili oldu. İki üç adam geçti, orta yaptı. Gol olmaması tamamen şans idi.
Her neyse ahlanıp vahlanmaya gerek yok. Dün akşam iyi oynadık. Fakat beceriksiz davranıp gol atamadık.
Durum tam olarak budur. Kimseyi yerden yere vurmaya da gerek yok. İyi yoldayız.

UĞUR DURTAŞ
18.09.2018, 08:45
en kritik maç bu akşam ki maç...
gs maçı çok konuşuldu,futbolcularımızın morali süper antreman görüntüleri şen şakrak..
alanya maçından ciddi anlamda korkuyorum..
hala gs maçının unutulmamasından korkuyorum..
bu hafta tüm rakipler galip geldi
bizim oyuncuların gs maçını unutarak,sahaya çıkmaları şart.
mücadele etmemiz şart,sahamızdaki gibi bol pozisyon bulamayabiliriz
onun için yakaladığım pozisyonlarda gol yapmamız gerekiyor.
bu maçtan sonra 2 iç saha maçımızın olduğunu ve haftaya oynanacak fb-bjk maçını düşünürsek
bu akşam %100 kazanılması gereken bir maç.
**
**
artık sarmıyor haaa
geçeceksiniz bu işi...
yukarıdaki yazıyı dün buradan yazdım(sayfa23)
bizim neyimize 2 maç üst üste kazanmak değil mi?
olcay,yazıcı,onazi,sosa,makayeme,akbaş,novak...... ..
be kardeşim 15 gün boyunca gs galibiyetinden sonra bayram ettin
antremanda maymunluk yaptınız,iğrenç resimler çektirdiniz
sosyal medyadan maymumluklara devam ettiniz
ben anladım bu takımın hayal aleminde olduuğunu
1 galibiyetle şampiyonluk naraları attığınızı gördüm
uyardım,
ama göremeyen biri vardı oda ünal hoca
*
be kardeşim gs maçında koştun,mücadele ettin,yardımlaştın,pres yaptın da
ne olduda alanya maçında yürüyerek,kanı maç çıkardın.
benim klasik lafın kişiliksizce samimiyetsizce mücadele ettiniz,
topu ısırmadınız,omuz koymadınız,koşmadınız
alanyaspor futbolcuları sizi sahada dövdü,rezil etti.
2 metre önündeki oyuncuya topu bile laubalilikten dolayı pas veremediler
ayklarınız yere basmadı.
utanmadınız mı hiç?
**
nokta iyi futbolcumuz yoktu
novak denen dangalak sana sesleniyorum,
bilmiyormusun bizim takımın duran top zaafiyeti var
niçin dangalak adam 4.dakikada korner çizgisine giden adama hiç gerek yokken faul yaparsın
gelen ortada akbaş ve sen ............treni izler gibi izlediniz.
yazıklar olsun

yazıcı sorunun ne kardeşim
hoca olayım seni dün 25.dak.dışarı alırdım
ünal hoca sana 90.dak.sabretti
gördü sabretmesinin sonuçunu
%100 yazıcı dinlendirilmeli

olcay bu ne sululuk kardeşim
boş kaleye gol atamadın
o nasıl bir vuruş
10 yaşındaki kaleciye böyle vurulmaz
sanada yazıklar olsun

akbaş sana hiç bir şey demiyorum
seni allaha havale ediyorum.(hayatında ilk defa sahaya çıkmış gibiydin)

makayeme kanı gibi(gs maçından sonrada söyledim)
durarak top oynuyor
dün erman toroğluda farketti benim gördüğümü
roda sağdan gidiyor
3 oyuncu basıyor
arkasında rodanın; makayeme yazıcı olcay var
utanmaz adamlar hakem yanınızda olmasına rağmen
halis sizden önce rakip ceza sahasına gitti
siz hala arkadan sallana sallana geldiniz
hele makayeme nasıl vurdum duymaz nasıl vurdum duymaz koşuyor
kendimi yedim sinirden
ulan yardıma niçin gitmiyorsun golü kim atacak dangalak adam.

be ünal hoca;
onazi ve sosayı mesut hoca kilitledi top oynatmıyor,top dağıtamıyorlar
ünal hoca seyrediyor
alanya sert oynuyor,her topa basıyorlar,pres yapıyorlar
orta sahadan top çıkmıyor sağlıklı
kafan basmadımı ünal hoca takımda bir tane sert oynayan oyuncu var
oda kucka
yazıyı çıkarıp niçin kuckayı almadın direncimizi artırmazmıydı ünal hoca
dün sende çok formsuzdun ünal hoca
bütün takım rezildi ama özellikle akbaş ve yazıcı
ikiside 90.dak.sahada kaldı.
ünal hoca bizim bilmediğimiz bir kural mı var?
bir oyuncu 10.20.30 dakikasında oyuncu değişikliği yapılmaz diye...
neyi bekledin be kardeşim
niçin bir şok etkisi yaratacak oyuncu değişikliği yapmadın ilk yarı oynanırken?

abdülkadiri yerel ve istanbul basını olmak üzere ben değil çoğunluk arkadaşlarımız nessi yaptı
oda bi havalardaydı
3 kişinin arasına girdi ve ezildi
yapma abdülkadir yapma bunları.
bu hareketleri orta sahada yapmayacaksın,kalemize yakın yerde yapmayacaksın
geçen sene ist.gs maçında böyle bir top yapbettin gol yememize neden olmuştun hatırla lütfen
bu hareketleri rakip ceza sahası yakınında ve içinde yapacaksın abdülkadir kardeşim.

hocayı ve futbolcuları baş sorumlu tuttuğuma bakmayın
hoca ve futbolculardan daha fazla yenilmemizde burak efendinin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.

çantada keklik gördünüz alanyayı
küçük gördünüz
oynamadınız koşmadınız topa kafa sokmadınız
adamlar çatır çatır mücadele ederek bizi yendi.

btnyldz
18.09.2018, 09:22
Kötü futbol mu
Evet gol atamamak kötü futbol oluyorsa haklısın
ha siz gerçekten güzel oynadığımızı düşündünüz. Bakım karşımızdaki takım düşme adaylarından ve ceza sahalarında yaptığımız her 2 pas direk gol tehlikesi yaratıyor çünkü inanılmaz boşluklar veriyorlar. Bu takıma bu kadar oynasın eldeki kadro ayıptır günahtır.

btnyldz
18.09.2018, 09:29
kötü futbolu o isimler oynamiyor da kim oynuyor?

Sadece tek bir şey soracağım, ilk yarı sosa ve pereira dışında iyi oynayan birini ben hatırlamıyorum, siz hatırlıyor musunuz?

Fanatik34
18.09.2018, 09:30
Takim 5 haftadan beri birsey oynamiyor, sonra sasirmakta neyin nesi?

Sivas ve GS maclarinda istek daha fazla Ama sistem adina hicbirsey yok, olacaga da benzemiyor.

Sahada Olcay varken mücadele daha cok Ama dün cikinca gördünüz iste!

Belki sadece 2-3 gol atardi Ama sahada Damdoy olsa bugün 5/5 yapmistik..simdi Burak culsuzundan medet umun...

Travelair
18.09.2018, 09:32
Yanlış, zirveden atılan kartopu gibidir. Diğer yanlışları doğurur, birbirini tetikler ve sonunda çığ olur, altında bırakır. Doğru ise yukarıya uzanan merdiven gibidir, doğru yaptıkça diğer doğruların anahtarını bulursun, kendine eziyet etmezsin. Borç şu kadar bu kadar 2023'e kadar temlikli diye gevrek gevrek konuşup poz peşinde koşturanlar pahalı futbolcuları göndermesini bilmeliydi. İşte o kartopu şimdi büyümeye devam ediyor. Gerçi burda dinleyenim de kalmadı, benim dinlediğim de hakaret ve mobbing. Dolayısı ile artık benim de ayrılma vaktim geldi.

zeki gursoy
18.09.2018, 09:51
Mustafanın ikramı ile gol gelince bütün özgüvenimiz bitti...Mustafa ve Nakawame çok kötüydü ki bunlara maalesef Yusufuda ekleyebiliriz. Rodallega şutu kaleciye bakarak çekmiyor, hatta kaleye baktığı bile şüpheli. O şutlar tam kalecinin üstüne gelmezse zaten goldü, yani kurtarılan bir pozisyon yok beceriksizce kaçırılan pozisyonlar var.. Akbaş derhal kesilmeli, Amiri Nakawamenin yerine oynamalı, Yusufuda dinlendirmeli.. Olcay diyoruz ama o en azından mücadele pres bişeyler yapıyor...Ruh gibi gezenler var...
Birde bize golü atan stoper: hem attı, hem iki üç tane net golü çıkardı...Helal olsun!

Sercan Keleş
18.09.2018, 09:52
Acı çekiyorum yahu. Birilerinin beni sakinleştirmesi lazım

bingolts
18.09.2018, 09:52
Maçın oyuncusu rakip takımın stoperi ve kalecisiyse biz doğru yoldayız.

bingolts
18.09.2018, 09:55
Mustafa AKBAŞ'ı görmek istemiyorum. Hüseyin Türkmen oynasa daha iyi

bingolts
18.09.2018, 09:56
Futbolcular bireysel olarak çok iyiler yeterki siz aşıyı tutturun

muratt
18.09.2018, 10:10

Burak önüne geniş alanda atılan toplarda dünyanın en iyi forveti bile olabilir.
Ama onun dışındaki pozisyonlarda topu ayağına dolaştıran, dar alanda ağır kalan, son vuruş tekniği zayıf bir oyuncu. F.Tekke gibi komple bir santraforla (sağ ayak sol ayak kafa yerden havadan tek vuruş kontrollü vuruş vs. ne ararsan vardı) karşılaştrımak bile ayıp olur.

delfino
18.09.2018, 10:16
Bizim alt sıralardaki takımlara geçen seneden kalma puan kaybetme hastalığımız devam ediyor ünal hoca ortasahanın bu kadar ezildiği tony nin bu kadar etkisiz kalmasına rağmen olcayı çıkartıp fiziksel olarak güçsüz olan abdulkadiri oyuna alması bence yanlıştı. Deplasmanlarda özellikle burak çok arayacağımız kesin iyi bir burak dün bize maçı alırdı. Bu arada defansın hava topundaki zaafiyeti bu kadar ayyuka çıkmışken umarım ünal hoca buna bir çare bulur yoksa biz böyle orta sıra takımı olmaya devam ederiz .

Murat Keçeci
18.09.2018, 10:17
Deplasmanda zorluk yaşamaya devam ettiğimiz bir gece oldu.İlk yarı maçı çevirecek pozisyonlar bulsak da beceriksizlik tavan yapınca golü bulamadık ikinci yarıda fiziksel açıdan oyundan düşünce pozisyon bulmakta zorlandık.Hakettiğimiz bir sonuç aldık rakibi de tebrik etmek lazım bizden daha dirençli,diri bir görüntü verdiler.

Oyuncu performanslarına inersek Onur ve onazi güzel performans ortaya koydular.Novak gününde değildi.Sosa istekli ama verimsizdi.Hugo ve olcay beceriksizdi.Yusuf ve Anthony ise daha fazlasını yapabilirlerdi.Toure ve perreira ise fena değildi.Akbaş ise evlere şenlik idi.

Hücum hattımızın kalitesi yerinde ama yaş ortalaması malesef çok yüksek yusuf dışındakilerin hepsi 30 civarı ve üzeri dolayısıyla maçtan maça inişler çıkışlar çok fazla oluyor.Benim taraftarımıza tavsiyem puan tablosundan kendinizi soyutlayın sadece oynadığımız maçtan keyif almaya bakın uzun lig maratonuna nefesimiz yetmeyebilir ama anlık mutluluklarımızda bir hayli fazla olacaktır takım zaman zaman o seviyelere çıkabiliyor.

Alanya maçına tekrar dönersem olcayın kaçırdığı şutun affı yok kale çizgisinde çaresizce bekleyen ''şu topu ayağıma atsa da kahraman olsam"hayali kuran oyuncuyu topla beraber içeri sokmuyorsan suçlu sensin aynı sözler hugoya da gelsin.

Gelelim akbaşa hani diyordun ya yedek kalacak oyuncu değilim haklısın kardeşim!

Haftanın bi özetini geçersek gs ve bjk yine duran toplarla maç kazanırken biz duran toplarla maç vermeye devam ediyoruz olay bundan ibaret.

Forma rekabetini adaletli dağıtacağımızın sözünü vermiştik o yüzden son maça göre amiri içeri Anthony dışarı,housseın içeri Akbaş dışarı,Hugo dışarı burak içeri.

Bu maçla beraber gs maçından aldığımız puanları geri iade etmiş olduk önümüzde güzel iç saha maçları olacak hep beraber yine bu maçları şölene çevirebiliriz takımda o potansiyel var puan tablosu mu onu boşverin lig sonu bakarız nerdeyiz.

PEREKLİ
18.09.2018, 10:18
NEDEN Kaybettik

Trabzonspor geçen hafta Galatasaray karşısında 4-0'lık bir skorla üç puanı alınca Trabzon'da kızılca kıyamet koptu.
Biz o zaman bir hafta önce rakibine altı gol atan Galatasaray'ın Trabzonspor karşısında ne yapacağını merakla bekledik. Daha doğrusu acaba Trabzonspor ne yapacaktı da var.
Fakat o ne? Galatasaray sahada adeta yürüdü ve işi sıkı tutan taraf bordo-mavili ekip oldu. Maçı tüm tahminler aksine Trabzonspor açık ara kazandı.
Ha, şimdi de Trabzonspor hafta içinde kendi basınının Galatasaray galibiyetini fazla şişirmesinden kaynaklanmış olacak ki bordo-mavili ekip bu hava ile birden bire "Ne olduma" uğradığından Alanya'da yelkenleri suya indirdi.
Trabzonspor'da bulunduğu yerin ve giydiği formanın hakkını doksan dakika verip dolduran bir tek oyuncu yok. Sadece kaleci Onur geride sağlam durdu.

Orta sahada bu denli zayıf ve dağınık rakibin tek silahı inadına mücadele. Fakat bu şuursuz mücadeleyi mantıkla kırıp rakip kaleye uzanacak bir tek adamımız olmadı.
Rodallega'yı tek santrafor oynatmak icap ederse karşında sımsıkı bir takım olmalı. Oysa bizim bildiğimiz bu maçta rakibin belli; neden çift santrafor oynamayız anlayan beri gelsin. Hocam, bu oyun tarzı ile bu hesaplar tutmaz. Ortada mantığa dayalı, sistem ortaya koyan akıllı pozisyon üretmek diye bir şey yok.
Oyun sadece doğaçlama.
Bu sistemsizlik ve düzensizlik ve bu oyun anlayışı ile bir arpa yol alamaz, sadece tesadüf ve körün taşı misali arada bir galibiyet alıp gider.
Savunmadan akıllı top çıkaramaz isen, yan ve geri pasların vıcığını çıkartırsan, orta sahadan forvete pozisyon üreten paslar çıkaramaz isen ileri uçta rakip savunmayı savunma anlayışından dışarı çekemiyorsun, bu vaziyette galibiyetler yine tesadüflere kalır

Necmi Perekli

muratt
18.09.2018, 10:21
Belki artık içerde dışarda aynı oyunu oynayamayağımızı kabullenmek lazım. Keşke olsa ama olmuyor.
Artık deplasmanlarda Ziya Doğan mantalitesiyle full kapanıp, hızlı ataklarla 1-0 maç kazanma stratejisine dönmek lazım belki de. Yusuf yerine Kucka, Rodagella yerine Burak, Tony yerine Amiri deplasmanlar için daha doğru olabilir gibi duruyor artık. Şu Alanya'ya kaybedilen 3 puan çok yazık, gerçekten çok yazık. Yani açıkcası son bir kaç yıldır puan kayıplarına pek üzüntü duymuyordum, uzun süredir ilk defa üzüldüm diyebilirim. Kötü oldu. Şu maçı alsan çok farklı bir havaya girebilirdik özellikle diğer takımların da kötü olduğu bu sezon...
Buraya kadarmış. Olsun heyecanlandık gene de. Buna da şükür.

kaan61
18.09.2018, 10:26
Ya bizde Alanya fobisi var , Ya Alanyada Trabzon hobisi var. Yine de Olcay veya Rodayega ( Arka direkteki) o pozisyonlarda gol yapsa şimdi böyle moralimiz bozuk olmazdı.

Harun-61
18.09.2018, 10:26
Acı çekiyorum yahu. Birilerinin beni sakinleştirmesi lazım

Bu nedir Allah askina ya. Alsin biri bizden bu tutkuyu.
Sinir küpü olduk. Sinirden ev halki ile aramiz bozulacak nerdeyse. Yatarken bile aklimiza sacma sapan yenilgi geliyor.

Ahh Olcay, Ahh Pereira !

UĞUR DURTAŞ
18.09.2018, 10:28
hemen hemen herkes de aynı konu hakim
gs maçının rehaveti bizi yerle bir etti

bunun önlemini ünal hoca almalıydı.
ayrıca bu takımın bizi kısa zaman önce
kendi sahamızda 3-0 öndeyken
adamların bizi 3-4 yendiği kafalarına kazımalıydı.
nerdeee bunları yapacak kapasite.

birde bizim takımda şunu tespit ettim
normalde,
bir maçta 8 oyuncu iyi oynar 3 oyuncu kötü oynar
veya 6 oyuncu iyidir,5 i kötüdür
*
bizim takımda ya bütün oyuncular iyi oynuyorlar
yada tamamının beyinleri duruyor.
ortası yok.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 10:34
Sinir küpü olduk. Sinirden ev halki ile aramiz bozulacak nerdeyse. Yatarken bile aklimiza sacma sapan yenilgi geliyor.

Ahh Olcay, Ahh Pereira !

Nasıl bir tutku bu anlamak mümkün değil cidden aklından atmaya çalışıyorsun olmuyor be olmuyor gece sabaha kadar maçı tekrar oynadım şu olsaydı bu olsaydı diye ama maalesef hayal yenildik ya şu lanet olası Alanya ya yenildik bize okumuş üflemisler cidden bize sevinç haram ya bütün haftayı çöpe attık herkes kazanmışken belliydi zaten yenilecegimiz öyle de böyle de ama işte bir umut ya bekledik girmiyor lanet olası top girmiyor kalenin içine ya girmek istemiyor 1 gol atabilsek o lanet olası topu içeri sokabilsek alırdık şu maçı ya bu takım bizi cidden kanser eder ya lanet olsun hiçbir şey zevk vermez artık bu hafta... Mümkün de değil bizim sevinçlere boğulup gülmemiz...

Şahin Yılmaz
18.09.2018, 10:44
Nasılsın Burak Bey mutlumusun? Rode de kötü oynadı takımda puan kaybetti. Kulübe ihtar vermene rağmen vazgeçilmez oldun. Mutlusun Mutlusun.

Harun-61
18.09.2018, 10:44
Nasıl bir tutku bu anlamak mümkün değil cidden aklından atmaya çalışıyorsun olmuyor be olmuyor gece sabaha kadar maçı tekrar oynadım şu olsaydı bu olsaydı diye ama maalesef hayal yenildik ya şu lanet olası Alanya ya yenildik bize okumuş üflemisler cidden bize sevinç haram ya bütün haftayı çöpe attık herkes kazanmışken belliydi zaten yenilecegimiz öyle de böyle de ama işte bir umut ya bekledik girmiyor lanet olası top girmiyor kalenin içine ya girmek istemiyor 1 gol atabilsek o lanet olası topu içeri sokabilsek alırdık şu maçı ya bu takım bizi cidden kanser eder ya lanet olsun hiçbir şey zevk vermez artık bu hafta... Mümkün de değil bizim sevinçlere boğulup gülmemiz...

Milyonlari cebe indiren oyuncular da keske bizim kadar istese......

gurur6134
18.09.2018, 10:54
1-Kucka onazi olmayacagini 1 sene sonra anladik yusuf apo ayni anda olmazi ne zaman cozeriz bakalim..
2-sosa onazi kotu veya vasatsa takim top yapamiyor oyun kuramiyor b plani sart..
3- duran toplar en buyuk handikapimiz yedigimiz 5 golun 4 u duran top ve yan top acil onlem alinmali daha da yeriz yoksa savunmayi cizgi halinde onde tutmak uzun stoper gelene kadar en iyi cozumumuz olabilir dun attigimuz fakat ofsayt olan golde alanya yapti bunu..
4-deplasmanda bu sene her macimiz bu ve benzer sıkıntilarda gecer en iyi derecemiz 5.lik olur herkes bunu bilmeli ona gore davranmali
5- bu sene inisli cikisli grafik sergileriz en cabuk gaza gelen taraftar bizde bir mac aldik mi sampiyonluk hayalleri 1 mac yenildimi takima kusmeler kume duseriz hayalleri bikmadiniz gitti..
6-milli mac aralarindan nefret ediyorum bize asla yaramiyor..

DNA-TS
18.09.2018, 10:56
daha maçın başında akbaşın hatasından golü yiyince maça yenik başladık ama sonrasında maçı çevirecek pozisyonlar bulduk atamadık. özellikle ceyhun efecan ve sağ açıktaki yabancıları bizi baya hırpaladı. ikinci yarının başında direği sıyıran pozisyon gol olsa gene bişeyler yapabilirdik. maçtan sonra ünal hocanın dediği gibi öyle olsa böyle olsa yok bulduğumuzu atacaktık. milletin ayakları biraz yere bassın bi gs maçı milleti şampiyon yaptı gibi havalara girdiler o sene bu seneler olacağızlar. abdulkadir ve yusuf balon olma yolunda ilerliyorlar. abdulkadir rakibin arasına giriyor ama yüksek elektrik yemiş gibi çarpılıyor savruluyor.
mağlubiyetin erken olması iyi oldu, şimdi 2 maç içerde toparlanmamıza yardımcı olacaktır.

yorumsuz6117
18.09.2018, 10:58
Gsyi yenince şampiyonluk hesabı yapan arkadaşlar bi zahmet kafalarınızı kuma gömün ve uzun bi süre çıkarmayın.. Trabzonspor takımı 1 ileri bir geri veya 2 ileri 1 geri yapacak takım, seri yapacak takım değil, maç çevirebilecek takım da değil, bunları yapamayan takım zaten şampiyonluktan bahsedemez.. Trabzonspor'un hedefi Türkiye kupası şampiyonluğu, Avrupa'ya katılma hakkıdır.. Buda hedef sadece Trabzonspor'un Türkiye kupasını kazanması da fazlasıyla düşük ihtimal..

yorumsuz6117
18.09.2018, 11:02
Abdülkadir ve Yusuf her geçen gün kötüye gidiyorlar durum vahim, Yusuf zaten attığı gollerin ekmeğini yiyordu bu sene golde göremedim daha, tahminimce bundan sonra cüzi teklifler gelecektir Yusuf'a yada hiç gelmeyecek.. Gelen teklife satılsaydı keşke denilebilir, kesinlikle umut vermiyor, vasatın altında futbolu, geçen senede böyle oynuyordu aslında..

İlker Yazıcıoğlu
18.09.2018, 11:09
Ulan Trabzonspor, bütün haftamın içine ettin ...

Fatih Öztürk
18.09.2018, 11:27
Ulan Trabzonspor, bütün haftamın içine ettin ...

Sanki 2 yıldır bu maçı bekleyip üzerine 2 saatte 2 yıl bizi yaşlandıran bir mağlubiyet oldu.

Mert Oğuzlu61
18.09.2018, 11:29
Elde kaliteli diyebilecegimiz kadro var ama Alanya gibi zayif rakibi ezemiyor, Ankaragucu nu ezemiyor. Tamam ligde kolay mac yok ama ligin en zayif takimlari bile bize nefes aldirmiyor. Bizim oyunculara bakiyorum, Alanya nin oyuncularina bakiyorum ve şu oyuna da skora da anlam veremiyorum.

Ogün YAZICI
18.09.2018, 11:32
Allah aşkına bu kadar kritik hale sokmayın maçı
Sıradan bir 5.hafta maçı
Gecen seneki Karabük maçının atmosferine doğru gidiyor
Hiç gerek yok

Gitti.

Herkes zafer sarhoşu iken yazalım da ;
Çok ciddi boy sorunumuz var
İki stoplarımız kısa stoperler
Ön liberomuz kısa

Gs maçında maçın gidişatı bu handikapı göstermedi bize ama kırmızı karta kadar Akbaş dirsekle falan cikmaya çalıştı Eren'e cevap vermek için

Duran toplara umarım takım halinde bir çözüm buluruz

Bir pozisyonda yumuşak topa Emre Akbaba Hosseini'nin üzerinden düzgün kafa vurdu .Direğin üstünden auta cıktı

O konuda sıkıntı var

Dedik.

Bizim Gs'ye yaptığımızı bize yapabilirler
Bu haftanın yıldızları bir anda eleştiri oklarını üzerlerine çekebilir

Mesela Nwakaeme'nin maçı olmadığını dusunuyorum
Çok etkili ve hızlı iki kanat oyuncusu (Campos ve Fernandes)ile oynayacaklar

Kanatlar Gs maçındaki kadar beklere yardım etmeli
Yusuf topları daha hızlı ve daha az top kaybı ile kullanmalı

Alanya'nın Gs maçındaki görüntüsü ölçü olamaz
O kadronun üzerine 4 farklı oyuncu ve iç saha oyunu ile çıkacaklar karşımıza

Ayrıca takım boyu iyi bir takım
Duran toplar her zamanki gibi sıkıntı olacak

Inşallah şans yanımızda olur.

Bu ligde deplasman ve iç saha oyunları çok farklı.Oyuncularimiz kadro sirkülasyonuna kendilerini hazır tutmalı.
Bu maç özelinde kadro tercihim ;

Onazi Sosa
Olcay Abdülkadir Amiri
Rodallega

Allah kahretsin 2 hafta boğaz patlattım.
Sen 16 gün bunlara çalışıp önlem almak zorundasın
Dakika 2 duran toptan yiyorsun

Orta sahada Onazi ve Sosa'ya inanılmaz markaj ve presle oynayacaklar.
Gs'ye yaptığımızı bize yapmaya çalışacaklar
Yusuf yerine Abdülkadir ile çıkılmalı
Çok net

UĞUR DURTAŞ
18.09.2018, 11:33
ünal hocanın dün akşam yapamadığı şok etkisi yaratacak değişikliklerini göztepe maçında göreceğiz.
çok net.
kolay kolay yanılmam.

akbaş,makayeme,yazıcı dışarı
hosseini,kucka,amiri içeri.
**
futbol şakaya gelmez,samimiyet ister,mücadele ister,istek ister
en önemlisi rakibe saygı ister,ciddiyet ister.

genel prensibim şudur benim;
trabzonsporumuz bir kaç alt lig takımlarıyla oynasa bile zor maç derim.
mücadele etmessen alt lig takımlarıda olsa cezanı keser(dün alanyanın yaptığı gibi)
maç başlamak üzere dün şansal büyüka mehmet demirkola sordu maç ne olur diye
rahat kazanır dedi trabzon
tümere sordu trabzon farklı yener dedi
şansal da aynı şeyleri söyledi fark atacağımızı ima etti skoruda önüne yazdı diğerlerine gösterdi.
ne oldu sonuç?hüsran

bir çok arkadaşımız ufuk kötü kaleci dedi,dün iyi çıktı
gol şow yaparız dedi,1 tane gol olmadı,
mayakeme aslan kaplan parçalar asar dedi,kedi çıktı
onazi,sosa bir maçına bakarak form yakaladı dedi,fos çıktı
vs vs vs

bizler nasıl sosyal medyayı takip ediyorsak
futbolcularda ediyor,
o kadar çok takımı havaya soktun ki
ayakları yere basmadı dün akşam futbolcularımızın,hepsinin....

onu bunu bilmem işini isteyerek yapacaksın,rakibe saygı duyacaksın
rakipten fazla koşacaksın,topa kafanı sokacaksın ki sonuç alalım.

bunları yapmadığımız için zaten 2 maç üst üste kazanamıyoruz.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 11:33
Kazanan kadro bozulmayacak diye bir kaide yok Kucka ile başlayıp sosa 10 numara baslayabilirdi oyunun durumuna göre Yusuf Abdus hamlesi sonradan gelebilirdi veya akbaş yerine Kucka ile baslayabilirdik ne bileyim işte keskelerle olmuyor o topu kaleye sokmak lazım...

trbzonsporlu
18.09.2018, 11:39
Alanya maçı istatistikleri.

Trabzonspor’da en çok topla buluşan oyuncular ;
Jose Sosa 100
Ogenyi Onazi 91
Mustafa Akbaş 76
Zargo Toure 76
Joao Pereira 70
Filip Novak 65
Yusuf Yazıcı 62
Olcay Şahan 41
Onur Kıvrak 37
Tony Nwakame 37
Abdülkadir Ömür 37
Hugo Rodallega 35

İkili mücadele ;

Filip Novak 11/16
Jose Sosa 8/13
Ogenyi Onazi 8/12
Zargo Toure 7/10
Vahid Amiri 7/12
Abdülkadir Ömür 6/12
Yusuf Yazıcı 2/9
Tony Nwakaeme 1/6

en çok top kazanan oyuncular.

Onazi 5
Filip Novak 3
Jose Sosa 2
Olcay Şahan 2 Mustafa,Zargo,Abdülkadir ve Pereira 1

En çok hava topu kazanan oyuncular;
Filip Novak 5
Zargo Toure 4
Jose Sosa 2
Hugo Rodallega 2
Abdülkadir Ömür 1
Mustafa Akbaş 1
Tony Nwakaeme 1

Ogün YAZICI
18.09.2018, 11:41
Orta sahada Onazi ve Sosa'ya inanılmaz markaj ve presle oynayacaklar.
Gs'ye yaptığımızı bize yapmaya çalışacaklar
Yusuf yerine Abdülkadir ile çıkılmalı
Çok net

SOSA VE ONAZI ÇILDIRDI''

Son haftalarda yerleşik düzende, %65'lere varan bir pas oranı var Trabzonspor'un. Biz de geriye koşuda lig lideriydik, en iyi yerleşen takımız. Sosa ve Onazi'yi durdurursak oyunu alacağımızı biliyorduk. Çok iyi durdurduk. Hatta bir ara çıldırdılar topu oyuna sokamadıkları için. Oyuna çok iyi başladık. Pas trafiğimiz falan müthişti. Bir çıkışımız vardı zaten. Geçen seneki tempoyu yakaladık biraz.

MESUT BAKKAL

16 gündür şurada boğaz patlattigim herşey oldu
Adam seni çözmüş
Sen onu çözdün mu
Ligin en çok gol yiyen takımını

trbzonsporlu
18.09.2018, 11:43
hava topu istatistikleri cok ilginç. o boyuyla tek devre oynamasina ragmen abdulkadirin bizim stoperimiz musfafa ile aynı ( 1) aynı hava topu kazanması yusufun ise o fizigine ragmen tek hava topu alamaması çok ilginç. yine yusufun ikili mucadelelerdeki başarısızlığı, önazi sosa ve novakın neredeyse tüm istatistiklerde zirvede olmasi dikkat ceken ayrintilar

trbzonsporlu
18.09.2018, 11:46
SOSA VE ONAZI ÇILDIRDI''

Son haftalarda yerleşik düzende, %65'lere varan bir pas oranı var Trabzonspor'un. Biz de geriye koşuda lig lideriydik, en iyi yerleşen takımız. Sosa ve Onazi'yi durdurursak oyunu alacağımızı biliyorduk. Çok iyi durdurduk. Hatta bir ara çıldırdılar topu oyuna sokamadıkları için. Oyuna çok iyi başladık. Pas trafiğimiz falan müthişti. Bir çıkışımız vardı zaten. Geçen seneki tempoyu yakaladık biraz.

MESUT BAKKAL

16 gündür şurada boğaz patlattigim herşey oldu
Adam seni çözmüş
Sen onu çözdün mu
Ligin en çok gol yiyen takımını

kazandı ya boş boş konuşsun mesut hoca. hicbirseyi çozdugu yok gomis gibi buldugunu atan forvetimiz olsa ilk yarı 5 lik olmuslardı dua etsin son vurus beceriksizligimiz uzerimizdeydi yoksa 6 yedikleri gs macindan farki yoktu dün geceki maçin onlar buldular attilar biz atamadik

Oruç
18.09.2018, 11:47
Kasımpaşa haftaya Alanya'yı yener daha da kahroluruz.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 11:50
kazandı ya boş boş konuşsun mesut hoca. hicbirseyi çozdugu yok gomis gibi buldugunu atan forvetimiz olsa ilk yarı 5 lik olmuslardı dua etsin son vurus beceriksizligimiz uzerimizdeydi yoksa 6 yedikleri gs macindan farki yoktu dün geceki maçin onlar buldular attilar biz atamadik

Aynen boş boş konuşuyor ulan Rode fırsatları degerlendirse veya Pereira o golü atsa mahvederdik sizi haftaya Kasımpaşa sizi 5 ler sen aynı kafayla devam et...

Ogün YAZICI
18.09.2018, 11:54

Yeterli mi ?
Ligin en çok gol yiyen takımına kaçırdığın 2-3 gol üzerinden mı teselli buluyorsun

Orta sahada bu kadar fizik gücü yüksek oyuncularla çıkıp senin pas istasyonuna saldıracak adama Sosa'yı rahatlatmak icin Yusuf-Abdüş değişikliği ile başlayıp ters reaksiyon veremez miydin ?

batugol
18.09.2018, 11:57
Bizim için kayıp
Türk futbolu için kazanç oldu
Umarım Merih bu formunu devam ettirir

İlker Yazıcıoğlu
18.09.2018, 12:01
Sanki 2 yıldır bu maçı bekleyip üzerine 2 saatte 2 yıl bizi yaşlandıran bir mağlubiyet oldu.

Sorma dostum...

Onur Akyüz
18.09.2018, 12:03
Olcay’ın çizgiden çıkan topunda JP ofsayttı galiba, onun dışında çok net hügo’nun pozisyonu ve JP’nin pozisyonu vardı, çok da pozisyona girmedik aslında.

Moralim çok bozuldu ya, akbaş’tan önce Novak’ın orada faul yapması çok saçmaydı bence. En büyük zaafın duran top ve faul yaptığın yere bak.

16233 16234

trbzonsporlu
18.09.2018, 12:06
Yeterli mi ?
Ligin en çok gol yiyen takımına kaçırdığın 2-3 gol üzerinden mı teselli buluyorsun

Orta sahada bu kadar fizik gücü yüksek oyuncularla çıkıp senin pas istasyonuna saldıracak adama Sosa'yı rahatlatmak icin Yusuf-Abdüş değişikliği ile başlayıp ters reaksiyon veremez miydin ?

yeterli demedim sadece mesut hocanın demecinin sadece skor odaklı oldugunu yazdım. ayrica sadece rodellaganin net 4 gol pozisyonu pereiranin ve olcayin yine net pozisyonları var biz son zamanlarda hangi deplasmandan bu kadar pozisyon buldukki yarım pozisyonla fener konyayı yendi buldunmu atacaksın atinca motivasyonun yukseliyor daha hırslı oynuyorsun kacirincada tam tersi oluyor kacirdikca yorgunlugunda etkisiyle düştük oyundan. mesut hoca akbaşında hava topunu seyredecegini hesap ettiginide söyleseymiş keşke. ah ulan şu hocayı böyle konusturduk ya

Faruk BERBER
18.09.2018, 12:17
Takım duran top zafiyetini bilmesine rağmen neden ısrarla tehlikeli bölgelerde faul yaptı acaba ? Özellikle Novak ve Akbaş sert bir şekilde uyarılmalı. Akbaş en kısa zamanda takımdan uzaklaştırılmalı tabi o ayrı konu.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 12:31
Takım duran top zafiyetini bilmesine rağmen neden ısrarla tehlikeli bölgelerde faul yaptı acaba ? Özellikle Novak ve Akbaş sert bir şekilde uyarılmalı. Akbaş en kısa zamanda takımdan uzaklaştırılmalı tabi o ayrı konu.

Hosseine oynasın o olmazsa Hüseyin Türkmen oynasın aynen hocam bu adam takımdan uzaklaştırılmalı en kötü novakın alternatifi olmalı sol bek oynamalı zorunlu zamanlarda...

sasone
18.09.2018, 13:08

Ahh Olcay, Ahh Pereira !

Böyleyiz işte,hemen havaya sokuyoruz kendimizi ama Trabzonspor'un bu kaçıncı kez hayal kırıklığına uğratışı.

Dünkü maçta takımın bu kadar saçmalaması en azından işleyen çarkların durduğu anda alternatif bir yol bulamaması Ünal Karaman'a yazar maalesef.
Sahaya akıl koyamadık hem de ortasahasında Ceyhun,Efecan gibi yetersiz adamlara karşı bir çözüm üretemedik.
Bireysel olarak da takım olarak da çok kötü durumdaydık.

sasone
18.09.2018, 13:13

Dün gerçekten merak ettim Akbaş'lık ne vardı.Kalecin çıkıp top alamıyor,orada saniyelik bir hata gol olur,sezon başından beri her duran top gol oluyor.
Akbaş'ın kritik tek hatası topu cezasahasından bir defa uzaklaştırmak isterken vurduğu topun kısa düşmesi ve rakibe gitmesi.
Ki bunu dün Onazi,Onur,Traore de yaptı.

Sorun taraftarın bir futbolcuya kafayı takması bence.
Akbaş dün kaç kritik müdahale yaptı ben sayamadım.
Dün kalede Estaban olsa o yan top golünü yemezdik,bunu söyleyemiyor kimse.

sasone
18.09.2018, 13:24
Bir de can sıkıcı durum var,burada en aklı başında kullanıcılar bile işler ters gidince hemen küfür ve hakaretlere giriyor.Bu durumu kendi kişiliklerine nasıl yakıştırıyorlar anlayamıyorum.
Bu kadar galiz küfür ve hakaretler bu sayfalara yazılmamalı.
Takımı ve Hocayı suçluyoruz ama taraftar da en ufak sıkıntıda su koyveriyor.

katre-i.matem
18.09.2018, 13:48

Jose Sosa 100
Ogenyi Onazi 91
Mustafa Akbaş 76
Zargo Toure 76
Joao Pereira 70
Filip Novak 65
Yusuf Yazıcı 62
Olcay Şahan 41
Onur Kıvrak 37
Tony Nwakame 37
Abdülkadir Ömür 37
Hugo Rodallega 35

İkili mücadele ;

Filip Novak 11/16
Jose Sosa 8/13
Ogenyi Onazi 8/12
Zargo Toure 7/10
Vahid Amiri 7/12
Abdülkadir Ömür 6/12
Yusuf Yazıcı 2/9
Tony Nwakaeme 1/6

Onazi 5
Filip Novak 3
Jose Sosa 2

Filip Novak 5
Zargo Toure 4
Jose Sosa 2
Hugo Rodallega 2
Abdülkadir Ömür 1
Mustafa Akbaş 1
Tony Nwakaeme 1

Eğer bu istatistik doğru ise deplasman maçlarını özellikle kiminle oynayacağımızı öğrenmişizdir sanırım

Onur Akyüz
18.09.2018, 13:55
Amiri tertemiz topçu valla.

Top kaptırmaz, pas hatası yapmaz, çalım atar, orta yapar, mücadeleden kaçmaz.

Helal olsun.

ANAOKULU TERK
18.09.2018, 14:03
abdüş ve yazıcı'yı fırsat varken hemen elden çıkarmak lazım . bebeler bırak gelişim göstermeyi , kendi gölgelerine çalım atmaya başladılar . elli kere dedik . abdüş'ün stili çözüldü artık . rakipler en Kolay artık abdüş'ü marke ediyor . maaşına zam yapılmış ama görüyoruz ki saha performansı hızlıca geriye gidiyor. gördüğüm kadarıyla yedek kalınca bozulmuş arkadaş . isteksizliği hal ve hareketlerinden o kadar belli ki .gerçi istekli olsa ne olacak ? Nasıl olsa ikinci çalımdan sonra topu mutlaka kaptırıyor .

bu maç abdüş efsanesinin sonudur beyler ! sen inansan da inanmasan da .

Yusuf'un hali ise içler acısı . gölgeli saçla bir yere kadar yiğidim ! olmuyor işte . senden bi şey de olmayacak ne yazık ki ! boşuna zorlamanın bi anlamı yok . yazıcıdan ne köy olur ne kasaba . sadece kılara sonerin bi tık fazla top yapanı . hepsi bu yani . kulüp halen gideri varken hemen elden çıkartsın . yoksa colman gibi elinizde patlayacak . gram gelişim var mı ? yok . oyuna hükmedebiliyor mu ? o da yok . kanat oynayabiliyor mu ? zaten kanat değil .

eğer kısa zamanda satılmazsa , iki arada bi derede takılacak vasat anadolu topçusu olarak hafızalardaki yerini alacaktır .

gerçekler acıdır beyler !
ama birinin çıkıp kral çıplak demesi gerekir .

(bu arada ben Ağaoğlu'nun yerinde olsam , şu kulüpte bi dakka daha başkanlık yapmam . yazık Cidden . kulüp zarar görmesin diye durduk yere bankalara kişisel Servetinden teminat ver ,gecen gündüzüne karışsın , ödeme yapacağım diye afedersin domalmadığın yer kalmasın , ama bu gösterdiğin özveri bırak taraftarın camianın , hiç bi futbolcunun s.kinde olmasın .)

yükünden kurtul Başkan !
sen yapacağını yaptın .

bırak kim ne yapıyorsa , yapsın .

tabi ortada bi kulüp varsa ve kaldıysa !

PortoDeGalinhas
18.09.2018, 14:25
Arkadaşlar bu maçı kaybetmemizin sorumlusu sevgilimdir. Kendisi gslidir ve ilişkimizin başında izlediği maçlarda gsnin hiç gol atamadığını söylemişti. Hatta geçen sene gs şampiyonluktan olacak diye son maçların hiç birini izlemedi ve gs gerçekten şampiyon oldu. Bende bu uğursuzluğu kırılsın diye geçen sene kendi evimizdeki göztepe maçına getirmiştim. O maçta neler kaçırdığımızı hepiniz hatırlıyorsunuzdur. O zamandan beri ts maçı izlemiyorduk beraber ama dün akşam tekrar beraber izlemek zorunda kaldık. ve sonuç yine aynı oldu.

Gerçekten şu maçın böyle bitmesini teknik, taktik hiç bir nedene bağlayamıyorum. Evet belki Rodellegga yerine gerçek bir forvetimiz olsa nwakaeme nin ara pası verdiği pozisyonda defans oyuncusunun önüne geçip en azından penaltıyı alırdı ama ona rağmen sağ bekimiz ile net pozisyonlar bulduğumuz bu maçı her türlü kazanmalıydık. Yani bjk- gs - fb hepsinin maçını izledim şu maçta bizim oynadığımız furbolun yarısını oynamadan kazandılar.
Böyle şeylere normalde inanmam ama büyüdür, lanetdir, uğursuzlukdur, bedduadır, hangisidir bilmiyorum ama bu takımın üzerinde birşey var.

Enes Başkaya60
18.09.2018, 14:45
Arkadaşlar bu maçı kaybetmemizin sorumlusu sevgilimdir. Kendisi gslidir ve ilişkimizin başında izlediği maçlarda gsnin hiç gol atamadığını söylemişti. Hatta geçen sene gs şampiyonluktan olacak diye son maçların hiç birini izlemedi ve gs gerçekten şampiyon oldu. Bende bu uğursuzluğu kırılsın diye geçen sene kendi evimizdeki göztepe maçına getirmiştim. O maçta neler kaçırdığımızı hepiniz hatırlıyorsunuzdur. O zamandan beri ts maçı izlemiyorduk beraber ama dün akşam tekrar beraber izlemek zorunda kaldık. ve sonuç yine aynı oldu.

Gerçekten şu maçın böyle bitmesini teknik, taktik hiç bir nedene bağlayamıyorum. Evet belki Rodellegga yerine gerçek bir forvetimiz olsa nwakaeme nin ara pası verdiği pozisyonda defans oyuncusunun önüne geçip en azından penaltıyı alırdı ama ona rağmen sağ bekimiz ile net pozisyonlar bulduğumuz bu maçı her türlü kazanmalıydık. Yani bjk- gs - fb hepsinin maçını izledim şu maçta bizim oynadığımız furbolun yarısını oynamadan kazandılar.
Böyle şeylere normalde inanmam ama büyüdür, lanetdir, uğursuzlukdur, bedduadır, hangisidir bilmiyorum ama bu takımın üzerinde birşey var.

Bende dün akşam buna inandım cidden birşey var ya okunmuş üflenmisiz kötü mü oynadık biz dün asla Alanya ne oynadı ki topumuzun biri girse farka gidecek maç şaka gibi 1-0 bitti lanetliyiz kardeşim biz cidden lanetliyiz ulan şampiyonluk maçı gibi ben bekledim pazartesiyi sonu böyle mi olmalıydı bu Alanya artık maç ta kazanamaz kolay kolay gitti bizi yendi Pereiranın topu düz giderken bir anda dönüp dışarı gidiyor bu nedir Allah aşkına...

tristram
18.09.2018, 14:47
karalar baglamanin alemi yok,bir cok eksigimiz hatta henuz kendisinden bekleneni veremeyen topcularimiz var ama bazen olmayinca olmuyor..herkes takimi maci hafife almakla sucluyor ama acikcasi ben bu fikre katilmiyorum.futbolcularin neredeyse hepsi maci istedi ama maalesef son vuruslardaki beceriksizlik fisimizi cekti.

acikcasi onemli olan buyuk takim gibi oynamakti ve de dun bana gore oyle oynadik ama sonuc gelmedi.gecen sene iceride disarida karsi kaleye gidemedigimiz tonla mac vardi ama bu sene takim gayet iyi..sezon basinda stopere hava toplarinda iyi adam alamamanin ceremesini cekiyoruz..neyse artik olan oldu.cincon macindan once de herkes bu maci kaybedersek olduk bittik havalarindaydi ama cinconu yendik alanyaya takildik..bu sefer bir cok kisi bu takimdan cacik olmaz diyor.sevincide uzulmeyide bazen cok abartiyoruz..daha ligin basi ve bazilari sampiyonluk icin cok cabuk gaza gelsede bu takimin hedefi avrupa biletini almak olmali..ona gore elestiri yapmaliyiz..iceride ust uste oynayacagimiz maclar oncesi kazansak mukemmel olacakti ama kaybedilen bir sey yok..

Gürkan Asma
18.09.2018, 14:52
Dün gerçekten merak ettim Akbaş'lık ne vardı.Kalecin çıkıp top alamıyor,orada saniyelik bir hata gol olur,sezon başından beri her duran top gol oluyor.
Akbaş'ın kritik tek hatası topu cezasahasından bir defa uzaklaştırmak isterken vurduğu topun kısa düşmesi ve rakibe gitmesi.
Ki bunu dün Onazi,Onur,Traore de yaptı.

Sorun taraftarın bir futbolcuya kafayı takması bence.
Akbaş dün kaç kritik müdahale yaptı ben sayamadım.
Dün kalede Estaban olsa o yan top golünü yemezdik,bunu söyleyemiyor kimse.Hocam nasıl maç izliyorsunuz ya, o merih denen adamı tutan kişi m.akbaş. Ve devamlı kafa vurdurdu herife, sen vuramıyorsun bari adamı boz o da yok. Aynı başakşehir maçında tutamadığı gibi. Akbaş çok kötü bir stoper, izahı yok. Arada iyi maç çıkardığı oluyor ama bunla yetinecek bi takım değiliz.

Sefer A.
18.09.2018, 14:55
bâri 1 puan alsaydik yaa, yenilmemeyi çok hafife alanlar var anlamiyorum, 1p al sonra 6p al 3 haftada 7p iyidir dersin, 6p normal olani zâten yaa, ha simdi yine içerde puan kaybedersek hiç konusmaya gerek yok zâten...

bir de merik övgülerinize baslatmayin yaa, herkeste merih güzellemeleri, gol attiktan sonraki "mua gorum" demesini görmediniz herhalde, içindeki pis sikecilikten olsa gerek...

Yusuf ve Abdülkadir ise hayal kirikligi, kimse bahâne aramasin savunmaya geçmesin, yok ikisi olmaz yok geç girdi yok onunla baslamaliydi falan geçin o isleri, bu ikisi dün 2.yari tek baslarina o maçi çevirmeliydi, o yetenek onlarda yoksa daha fazla tartismaya gerek yok, su kadar eder bu kadar eder laflarimi da geri alirim bu gidisle....

UĞUR DURTAŞ
18.09.2018, 15:01
dün akşam bir kes daha gözlerimle gördüm.
bizim takım ilerde çoğalamıyor.
dikkat edin bjk gs fb duran top ve kornerler demiyorum
zaten korner ve duran toplarda 7-8 kişi rakip ceza sahası içinde oluyorlar.
normal ataklarında bile sağ ve sol bekleri adamların kanat oyuncusu gibi oynuyor,
kanat oyuncularıda rakip ceza sahasına girdiğinde inanılmaz kalabalık oluyorlar.

bizim takım bunu beceremiyor,kanatlardan orta geliyor içerde ya bir kişi oluyor yada olmuyor
ünal hoca lütfen şu konulara biraz ağırlık ver.

göztepe maçı öncesi ,maça kadar her antremanda deliler gibi duran top çalıştır.
her gelen topa rakip kafa vuruyor ayıp ya gerçekten ayıp
tik oldu artık,rakibin penaltı atışlarında gözlerimi kısıyordum şimdi
duran toptan ceza sahamıza gelen toplarda bile kalp atışlarım hızlanıyor.

Onur Akyüz
18.09.2018, 15:06
bâri 1 puan alsaydik yaa, yenilmemeyi çok hafife alanlar var anlamiyorum, 1p al sonra 6p al 3 haftada 7p iyidir dersin, 6p normal olani zâten yaa, ha simdi yine içerde puan kaybedersek hiç konusmaya gerek yok zâten...

bir de merik övgülerinize baslatmayin yaa, herkeste merih güzellemeleri, gol attiktan sonraki "mua gorum" demesini görmediniz herhalde, içindeki pis sikecilikten olsa gerek...

Yusuf ve Abdülkadir ise hayal kirikligi, kimse bahâne aramasin savunmaya geçmesin, yok ikisi olmaz yok geç girdi yok onunla baslamaliydi falan geçin o isleri, bu ikisi dün 2.yari tek baslarina o maçi çevirmeliydi, o yetenek onlarda yoksa daha fazla tartismaya gerek yok, su kadar eder bu kadar eder laflarimi da geri alirim bu gidisle....
Yemin ediyorum çocuğu tanımıyordum, ilk defa gördüm. Tabiri caizse köpek gibi oynadığı için direkt dedim bu herif şikebahçeli diye. Açtım baktım hakkaten alt yapı şikebahçe. Zaten ondan sonra her gördüğümde bilmem naptımın fenerlisi diye maç boyu bu oğlana sövdüm.

Bakıyorum olcay çakır övüyor bunu. yok milli takımın stoper aradığı bu dönemde keh keh keh filan. Herkeste bi güzelleme. Halbuki bilmiyor çoğumuz herif bu maça özel böyle oynadı.

Onur Akyüz
18.09.2018, 15:08
evet tagı başlatıyorum;

#geldiyine

nakzo
18.09.2018, 15:14
Böyleyiz işte,hemen havaya sokuyoruz kendimizi ama Trabzonspor'un bu kaçıncı kez hayal kırıklığına uğratışı.

Dünkü maçta takımın bu kadar saçmalaması en azından işleyen çarkların durduğu anda alternatif bir yol bulamaması Ünal Karaman'a yazar maalesef.
Sahaya akıl koyamadık hem de ortasahasında Ceyhun,Efecan gibi yetersiz adamlara karşı bir çözüm üretemedik.
Bireysel olarak da takım olarak da çok kötü durumdaydık.

Aslında hepimiz içimizde yenilecegiz diye düşünüyorduk asıl tehlike bu sanki kadermis gibi yıllar yılı bu ola ola işlendi kanımıza .Bundan kurtulmak kaliteli ve ahlaklı futbolcuyla olacak oda ancak maddi açıdan rahatladığımızda.

nakzo
18.09.2018, 15:19
Amiri tertemiz topçu valla.

Top kaptırmaz, pas hatası yapmaz, çalım atar, orta yapar, mücadeleden kaçmaz.

Helal olsun.

En sevdigim adam ısrarla kadroya ilk onun adının yazılması gerektiğini düşünüyorum.

PEREKLİ
18.09.2018, 16:45
dün akşam bir kes daha gözlerimle gördüm.
bizim takım ilerde çoğalamıyor.
dikkat edin bjk gs fb duran top ve kornerler demiyorum
zaten korner ve duran toplarda 7-8 kişi rakip ceza sahası içinde oluyorlar.
normal ataklarında bile sağ ve sol bekleri adamların kanat oyuncusu gibi oynuyor,
kanat oyuncularıda rakip ceza sahasına girdiğinde inanılmaz kalabalık oluyorlar.

bizim takım bunu beceremiyor,kanatlardan orta geliyor içerde ya bir kişi oluyor yada olmuyor
ünal hoca lütfen şu konulara biraz ağırlık ver.

göztepe maçı öncesi ,maça kadar her antremanda deliler gibi duran top çalıştır.
her gelen topa rakip kafa vuruyor ayıp ya gerçekten ayıp
tik oldu artık,rakibin penaltı atışlarında gözlerimi kısıyordum şimdi
duran toptan ceza sahamıza gelen toplarda bile kalp atışlarım hızlanıyor.

Keşke çalışma ile olsaydı.
Orta Defans oyuncularımız 1.80 üzerinde bu fiziki olarak hava topuna temas edebilecegi yeterlilikde olmasına ragmen
ne yazıkki takımın 1-2 forvet oyuncusu dışında sıçrama boyu ve yetenegi çok düşük.
Bu bir orta defans oyuncunun sıçrama boyunun iyi olmasıyla telafi edilebilirdi ama her 2 side yükselemediğinden her hava topu
savunmada zafiyet yaratacağı gibi atak korner atışlarındada stoperlerimizin kafa gole katkı verememesi bizim takımda eksiklik.

Ünal hocanın bunun üzerinde duracağına inanıyorum.

Harvelli61
18.09.2018, 18:09

Jose Sosa 100
Ogenyi Onazi 91
Mustafa Akbaş 76
Zargo Toure 76
Joao Pereira 70
Filip Novak 65
Yusuf Yazıcı 62
Olcay Şahan 41
Onur Kıvrak 37
Tony Nwakame 37
Abdülkadir Ömür 37
Hugo Rodallega 35

İkili mücadele ;

Filip Novak 11/16
Jose Sosa 8/13
Ogenyi Onazi 8/12
Zargo Toure 7/10
Vahid Amiri 7/12
Abdülkadir Ömür 6/12
Yusuf Yazıcı 2/9
Tony Nwakaeme 1/6

Onazi 5
Filip Novak 3
Jose Sosa 2

Filip Novak 5
Zargo Toure 4
Jose Sosa 2
Hugo Rodallega 2
Abdülkadir Ömür 1
Mustafa Akbaş 1
Tony Nwakaeme 1

Nwakaeme ve Yusuf o fizikle nasıl bu kadar ikili mücadele kaybedilir gerçekten şaka gibi ya bacağınız kadar olan çocuk 6 tane ikili mücadele kazanmış biraz utanın, bu kadar ikili mücadele kaybedersen yenilmekten kurtulamazsın takımda bariz bi güç kuvvet eksikliği var bence

Harvelli61
18.09.2018, 18:12
#geldiyine

Soner Albayrak
18.09.2018, 19:51
Herkesten fazla çalışmamız lazım.

toksoy61
18.09.2018, 20:44
"ezeriz, 5 atarız, alanya da kimdir, gs 6 attıysa bir 10 atarız, alanya yeteneksiz oyuncularla dolu vb" yorumları yapanların gazları bir nebze olsun alınmıştır sanırım.

Yaşımız ilerlemiş olduğu için bu tür maç sonuçlarına alıştık dersem yanlış olmaz. 1 güzel galibiyet ile şampiyon olacağını sanan ve bir mağlubiyet ile takımı yerden yere vuran taraftar kitlesi her zaman takıma zarardan başka bir şey vermemiştir.

iddia ediyorum bu maça sıradan bir maç gibi çıksak, gs galibiyetini abartmasak ve takımı boşu boşuna gaza getirmeseydik bu maçı rahatlıkla kazanırdık.

son olarak Akbaş hatalar yaptı ve bencede TS stoperi olacak biri değil ama 90 dakika alanyaya gol atamayan bir takıma ne demeliyiz? Bazıları Burak diyebilir. ama benim iddiam Burak ta olsa yine kaybederdik.

BlackPanther
18.09.2018, 21:06
162351623516235

Kralın dönüşünü dört gözle bekliyoruz.

Turgut Altun
18.09.2018, 21:18
5. günün şafağında doğuya bakın belki gelir.

Özgür KARADENİZ
18.09.2018, 22:09
Dünden beri aklimda maci tartiyorum .
Artilariyla ,eksileriyle kesinlikle galibiyet icin yetersiz bi oyun yoktu.
Dün aksam ki oyunla gecen sene puan kaybettigimiz bir cok maci kazanirdik ,takim bu acidan olumlu sinyaller veriyor.
Gözden kcirdigimiz nokta,rakip takimin hocasinin aciklamalarinda gizli,gerek mac önü ,gerekse mac sonrasi aciklamalarina bakilirsa,mesut bakkal ,sezon basindan bu yana geliserek gelen oyunumuzdan,ve gs galibiyetimizden etkilenmis,ve takimini her detayi dikkate alarak,ölüm kalim maci oynarcasina cikarmis,kafasinda maci ,ligin en iyi takimina karsi oynayacagiz diye kurgulamis,bu tarz maclari kazanmak,boyle hazirlanan takimlari deplasmanda yenmek icin ,sadece iyi oynamak yetmez,bu maclari kazanabiliyorsan zaten potansiyel sampiyonluk adayisin,sampiyon gibi oynamak gerektirir,iyinin ustune yuksek efor,ve tam konsantrasyon gerektirir,kesinlikle kotu degiliz ancak henuz o seviyede de degiliz,arka arkaya birkac galibiyet alirsak,bu tarz maclari kazanmak icin gerekli ozguven ve konsantrasyon oyuncularimiz da olusacaktir diye dusunuyorum,ve bu esigi asarsak eger,biz bu ligde ust siralari degil ,sampiyonlugu kovalariz !!!

artvints
18.09.2018, 22:53
Dünden beri aklimda maci tartiyorum .
Artilariyla ,eksileriyle kesinlikle galibiyet icin yetersiz bi oyun yoktu.
Dün aksam ki oyunla gecen sene puan kaybettigimiz bir cok maci kazanirdik ,takim bu acidan olumlu sinyaller veriyor.
Gözden kcirdigimiz nokta,rakip takimin hocasinin aciklamalarinda gizli,gerek mac önü ,gerekse mac sonrasi aciklamalarina bakilirsa,mesut bakkal ,sezon basindan bu yana geliserek gelen oyunumuzdan,ve gs galibiyetimizden etkilenmis,ve takimini her detayi dikkate alarak,ölüm kalim maci oynarcasina cikarmis,kafasinda maci ,ligin en iyi takimina karsi oynayacagiz diye kurgulamis,bu tarz maclari kazanmak,boyle hazirlanan takimlari deplasmanda yenmek icin ,sadece iyi oynamak yetmez,bu maclari kazanabiliyorsan zaten potansiyel sampiyonluk adayisin,sampiyon gibi oynamak gerektirir,iyinin ustune yuksek efor,ve tam konsantrasyon gerektirir,kesinlikle kotu degiliz ancak henuz o seviyede de degiliz,arka arkaya birkac galibiyet alirsak,bu tarz maclari kazanmak icin gerekli ozguven ve konsantrasyon oyuncularimiz da olusacaktir diye dusunuyorum,ve bu esigi asarsak eger,biz bu ligde ust siralari degil ,sampiyonlugu kovalariz !!!
Güzel yorum olmuş, iyi takim oldukça maclarin zorluk seviyesi de yukselir, altindan kalkmak gerek. takım problemlerin üstüne gidip gelişecek mi, yoksa yine vasat bir seviyeye mi demirleyecek göreceğiz. Hocadan yana çok problem yok ama maaşlardan dolayı yine takım ortamı bozulabilir. Hocanın işi zor. Bütün yük omuzlarında.

adiloş bebe
18.09.2018, 23:25
Bahane bahane bahane... Bu bahanelerin arkasına sığındığımız sürece hiçbir noktaya varamayız aradaşlar. Yok melihmiş yok ufukmuş yok ceyhunmuş. Senin santroforun topu köşeye atmayı becerebilse bugün kim ufuğu konuşacaktı, senin stoperlerin çıkıpta bir tane kafa topu alsa kim merihi konuşacaktı. Yetersiz bir takımımız var bunu görmek lazım. Ne hücumda ne savunmada istediği topun %50'sini oynayamıyor takım. Kendimizi kandırmayalım boş hayallerle.

Sefer A.
19.09.2018, 00:53
her seye katilirim belki, ama halis'e laf atmamak da ayiptir, her sene en az 1 kere biçiyor bizi ama ses sedâ yok kimseden, yeter daa....
sackey kasabina sari bile göstermedi yaa koskoca 90dk, ya da zorla son dklarda verdi bi sari, 2 saridan kirmizi hak eden bir kasaplikla oynadi herif resmen yaa

hay1699
19.09.2018, 01:17
her seye katilirim belki, ama halis'e laf atmamak da ayiptir, her sene en az 1 kere biçiyor bizi ama ses sedâ yok kimseden, yeter daa....
sackey kasabina sari bile göstermedi yaa koskoca 90dk, ya da zorla son dklarda verdi bi sari, 2 saridan kirmizi hak eden bir kasaplikla oynadi herif resmen yaa

Yav yemin ediyorum bizim hatunun maçla ilgisi yoktur, bu herifi gördü bu hakemle maç kazanamayız dedi daha maçın başında! Güldüm geçtim ama sonuç ortada!

fadigaTS
19.09.2018, 08:09
Alanyaspor 19 faul 1 sarı kart
Biz 9 faul 2 sarı kart

Hakemin Alanyasporlu futbolcuların kasaplıklarına müsade ettiğini izlerken gördük.Bu da istatistik olarak kanıtı

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2018, 08:33
Şampiyonlar Liginde oynayan takıma top göstermeden 4-0 yen.
Tüm oyuncularını satmış takıma yenil.

Ah Trabzon'um ah hep hevesimizi kursağımızda bırakmak zorunda mısın?
Her zaman hangi rakip olursa olsun ciddiye almak lazım.
Kaybedilen 3 puanı çok ararız çok.
Neyse ki daha ligin maçı.
Böyle maçları kazanamazsan zirveye ulaşamazsın.

İ. SARAL
19.09.2018, 08:56
Alanyaspor 19 faul 1 sarı kart
Biz 9 faul 2 sarı kart

Hakemin Alanyasporlu futbolcuların kasaplıklarına müsade ettiğini izlerken gördük.Bu da istatistik olarak kanıtı

Aynen öyle. O itin yönettiği kaç maçı kazanmışız merak ediyorum. Maçı bitirirken yaptığı mimiklere bakın; "oh içimin yağları eridi" diyor resmen.

HOPA'LI TS'Lİ
19.09.2018, 09:12
Aynen öyle. O itin yönettiği kaç maçı kazanmışız merak ediyorum. Maçı bitirirken yaptığı mimiklere bakın; "oh içimin yağları eridi" diyor resmen.

Halil Umut MELER
Mete KALKAVAN da aynı familayadan

Bizi her maçta doğramak için görevlendiriliyorlar.

Halis bu ligdeki en kötü hakemlerin başında geliyor.

Enaldo61
19.09.2018, 09:43
Mete Kalkavan'la, Halis Özkahya azılı TS düşmanları, bunların hakemliği bitmeli. Ya da Trabzon'da dayak yemeli bunlar.

zeki gursoy
19.09.2018, 09:58
Maçın tek özeti şuydu bana göre:
- acemi ve bir o kadar yetersiz defans hattı
- ön blokta yeteri kadar çoğalamama
- çoğaldığımız dönemlerde ise berbat ötesi son vuruşlar....
rakip takım tabelada 1-0'ı görünce müthiş motivasyonla oynadı...
1 tane atsaydık peşine 3 tane daha atardık....
ve maalesef çok kırılgan bir takımız.

fadigaTS
19.09.2018, 10:28
Halis Özkahya nın GS li olduğunu lisedeyken öğrencilerinden öğrenmiştim.Beden eğitimi öğretmeniydi.

trbzonsporlu
19.09.2018, 13:55
cok pozisyona girdik ama atamadik. bir deplasmanda ancak bu kadar pozisyona girilir. o kacirdiğimiz pozisyonlarin biri gol olsa o golün moraliyle ezerdik biz alanyayı. mesela dün geceki inter totenham maçı inter kendi evinde yenik durumda ama orta sahayı gecemiyorlar top hep ingiliz ekibinde tribunlerden tepki sesleri yükseliyor top hep totenhamda ve pozisyon ustune pozisyona giriyorlar ta ki 85.dakikadaki icardinin ceza sahasi disindan topun gelisine muhtesem vurusuyla attigi gole kadar. o golden sonra o golun moraliyle o dakikaya kadar kalesine hapsolmuş inter son 5 dakikada öyle bir baski kurduki sanki inter sahada 20 kişiymiş gibiydi sonundada baski sonuç getirdi galibiyet golunude attilar uzatmalarda. ah rodellega ah 7 metre kale var nereye vuruyorsun topu ya da topu onune alana kadar rakip gelip aliyor ayagindan topu.

kadirgazioglu
19.09.2018, 18:31
Siyah Gömlek

16239

Mert Oğuzlu61
19.09.2018, 19:57
Maçta kural hatası var diyorlar, defans oyuncusu kalecinin elindeki topa eliyle dokunuyor. Maç içinde gelişen olaysa, eğer duran oyun söz konusu değilse evet penaltı var ama gözden kaçmış hakem hatası mı denmeli yoksa bu tip bir durum kural hatasına yol açar mı ? Bana da biraz garip geldi.

Ozan Yılmaz
19.09.2018, 20:12
https://pbs.twimg.com/media/DnZDLBmWwAIz8cQ.jpg

PEREKLİ
19.09.2018, 20:14
Maçta kural hatası var diyorlar, defans oyuncusu kalecinin elindeki topa eliyle dokunuyor. Maç içinde gelişen olaysa, eğer duran oyun söz konusu değilse evet penaltı var ama gözden kaçmış hakem hatası mı denmeli yoksa bu tip bir durum kural hatasına yol açar mı ? Bana da biraz garip geldi.
Resimi dikkatle inceledim
Dokunuş kaleci eldiveni üzerine topa temas yok
Dikkatli bakınca görülüyor
Ancak öylede olsa hakemin ve Var ın dikkatinden kaçmış bir posizyon oldu

farozlufatih61
19.09.2018, 20:49
Boş yapma o kadar insan futboldan anlıyor kendini sorgula niye bu kadar insan burak toptan anlamıyor diyor.? Akhisardan 6 yediğimiz maçı da izleyebilirsin niye burak kötü diyoruz...?

La sen kimsin çoçuk sen git kumda yaşıtlarınla misket oyna terbiyesiz boş yapmaymış

sasone
19.09.2018, 23:52
Aslında hepimiz içimizde yenilecegiz diye düşünüyorduk asıl tehlike bu sanki kadermis gibi yıllar yılı bu ola ola işlendi kanımıza .Bundan kurtulmak kaliteli ve ahlaklı futbolcuyla olacak oda ancak maddi açıdan rahatladığımızda.
Bu maç kritik bir hal almış,bir hafta önce sahanda şov yapmışsın,rakibini sürklase ederek ikinci yarı antreman havasında maçı bitirmişsin,tüm ülkede gözler üzerimizde,yeni transferle gol atarak uyum için olabilecek en güzel başlangıcı yapmışlar.
15 gün dinlenmişsin,kafalar rahat tamam arada bir Burak krizimiz oldu ama sorun olacak bir şey yaşanmadı.
Rakipler kazanmış,durumu görüyorsun,yenersen iki hafta üst üste içerde 40 bin kişiye oynama ihitmalin var.

Bu maçı alacaksın arkadaş,bir şekilde alacaksın.Bahanen olmayacak,mezaret üretmeyeceksin,o sahada bir isyan falan olacak,bu maçı alacağız diye ama yok,olmuyor.

Alanya çok berbat bir takım,kötü bir kadrosu var.Ceyhun ve Efecan ortasahaları.Nasıl yeniliyoruz,sahada birileri buna isyan etmiyor.

Yiğit Gayretli
20.09.2018, 08:18
Çıkamıyorum şu maçtan...

İlker Yazıcıoğlu
20.09.2018, 09:24
Son yıllarda, iki maçın etkisinden bir türlü kurtulamadım...

Biri, geçen sezondu sanırım, içerdeki 3-4'lük kargalarla maçımız, Rode'nin santradan vurup direkten döndüğü top vesaire...

Bir de bu maç...

Şu iki maç, çok etkiledi beni açıkçası...

Berke6198
20.09.2018, 14:43
90 dakikayı bitiren düdük çaldığından beri bu maç asla yaşanmamış gibi davranıyorum. Kulaklarımı o saniyeden itibaren tıkayıp Göztepe ve Kasımpaşa maçlarına odaklandım...

Siz de sıyrılın artık bu maçtan, böyle bir maç yaşanmadı :d

Ozan Yılmaz
21.09.2018, 12:58
Resimi dikkatle inceledim
Dokunuş kaleci eldiveni üzerine topa temas yok
Dikkatli bakınca görülüyor
Ancak öylede olsa hakemin ve Var ın dikkatinden kaçmış bir posizyon oldu
video olarak izleyin, 4 parmak-uçlarıyla topa temas ediyor başparmak hariç.