PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'umuzun Taktiği Nasıl Olmalı ?

Vkgz
12.01.2007, 15:26
Günümüzde yadsınamaz bazı gerçekler varki onlardan biriside avrupanın yani içinde bulunduğumuz kıtanın oyun yapısının tamamen değiştiği. Günümüzde artan futbol giderleri nedeniyle kulupler artık skorun 5-0 olmasını değil 1-0lık maçlarla kupaların alınmasını önemsiyorlar. Üst düzey kupalarda oynayan takımlar bu anlayış sayesinde başarılara ulaşınca bu taktik anlayışı daha geniş bir alanı kapsamaya başladı. Cskanın uefayı alışı romanya takımlarının avrupadaki başarıları chelseanin Premier ligdeki başarıları hep bu taktiğin sonucu geldi ve bu taktik anlayışını benimseyen teknik adamlar el üstünde tutuldu.

Bu taktik anlayış Trabzonsporun yapısına biraz ters olsada son 10 yıl içinde en çok hatta tek yaklaştığı şampiyonluğa bu anlayış sayesinde koştu. Zamanında lucescu ya takıma gelsin denirken aynı mantalitede olan ziya doğana gösterilmeyen sabır açıkçası beni şaşırtmakta ve hayrete düşürmektedir.

Trabzonspor taraftarı her an atak yapan bir takım görmek isteyebilir ama
artık futbol eski futbol değil

Lokman
12.01.2007, 15:29
Günümüzde yadsınamaz bazı gerçekler varki onlardan biriside avrupanın yani içinde bulunduğumuz kıtanın oyun yapısının tamamen değiştiği. Günümüzde artan futbol giderleri nedeniyle kulupler artık skorun 5-0 olmasını değil 1-0lık maçlarla kupaların alınmasını önemsiyorlar. Üst düzey kupalarda oynayan takımlar bu anlayış sayesinde başarılara ulaşınca bu taktik anlayışı daha geniş bir alanı kapsamaya başladı. Cskanın uefayı alışı romanya takımlarının avrupadaki başarıları chelseanin Premier k-ligdeki başarıları hep bu taktiğin sonucu geldi ve bu taktik anlayışını benimseyen teknik adamlar el üstünde tutuldu.

Bu taktik anlayış Trabzonsporun yapısına biraz ters olsada son 10 yıl içinde en çok hatta tek yaklaştığı şampiyonluğa bu anlayış sayesinde koştu. Zamanında lucescu ya takıma gelsin denirken aynı mantalitede olan ziya doğana gösterilmeyen sabır açıkçası beni şaşırtmakta ve hayrete düşürmektedir.

doğru tespitlerin var tamamda imzan tam bir şaka gibi kusura bakma

demokles
12.01.2007, 15:29
Tam ziya DOĞAN taktiği defans yap ve fazla ileriye çıkma... iğrenççççç

kudu_61
12.01.2007, 15:30
Musa sağ bek , ferhat, hüseyin ve hasan ön libero keçeli sol bek olmaz ise bu dediğin tezi savunabilirim...

Vkgz
12.01.2007, 15:31
imzaya takılmadan konuyu tartışalım bence

WERTHeR
12.01.2007, 15:32
Günümüzde yadsınamaz bazı gerçekler varki onlardan biriside avrupanın yani içinde bulunduğumuz kıtanın oyun yapısının tamamen değiştiği. Günümüzde artan futbol giderleri nedeniyle kulupler artık skorun 5-0 olmasını değil 1-0lık maçlarla kupaların alınmasını önemsiyorlar. Üst düzey kupalarda oynayan takımlar bu anlayış sayesinde başarılara ulaşınca bu taktik anlayışı daha geniş bir alanı kapsamaya başladı. Cskanın uefayı alışı romanya takımlarının avrupadaki başarıları chelseanin Premier ligdeki başarıları hep bu taktiğin sonucu geldi ve bu taktik anlayışını benimseyen teknik adamlar el üstünde tutuldu.

Tamamen katılıyorum. :alkış: :alkış: :alkış:

CeSS
12.01.2007, 15:34
96 daki Şampiyonluğuda bu yüzden kaybetmedikmi ?

Feneri eze eze yenmek uğruna, saldırdık durduk.

Evet futbol artık eski futbol değil. 1-0 olsun bizim olsun mantığı hakim artık. Yunanistan Avrupa şampiyonluğuda defansıyla aldı...

Mayls
12.01.2007, 15:36
Bence defansif futbol kötü birsey degil ama efansif dediysekte 7-8 tane defansla oynayalim demedik. adam gibi cik 4 defansla yavas yavas oyna ani ataktan at gollerini. 2003/04 ve 2004/05 sezonlarinda oldugu gibi. Defansif oynamak icin ille orta sahayi gecmeyen bir takim olmak zorunda degilsin

irfanköse276
12.01.2007, 15:36

Evet futbol artık eski futbol değil. 1-0 olsun bizim olsun mantığı hakim artık. Yunanistan Avrupa şampiyonluğuda defansıyla aldı...

ek olarak italya geçen sene yine aynı.. cannavaro yılın en iyi oyuncusu seçildi..

Fakat atladığımız bir nokta var, elimizdeki kadro defans futboluna yatkınmıdır? yoksa hücüm oynansa daha mı verimli olur

CeSS
12.01.2007, 15:38
Bana sorarsan elimizdeki kadro ne hücüm oynar nede defans :)

Fakat bu futbol anlayışında göze hoş gelen bir futbol sergilenmemektedir. Günümüz futbol anlayışı bunu gerektiriyorsa buna bizde uymak zorundayiz.

macka61
12.01.2007, 15:40
iğrenç bir şey futbol açısından hele Trabzonsporumda bu olayı görünce tiksiniyorum Trabzonsporumuz her zaman hemen iş bitirmek için çıkmıştır sahaya .Trabzonsporumun böyle oynamasına alışanadım ve alışamam

Kaan Dilek
12.01.2007, 15:40
dogru futbolda artik taktik anlayisi degisti ben ingiltere ligini ispanya ligini italya ve almanya ligini takip ediyorum evet büyük veyahut kalitali takimlar defans agirlikli oynuyorlar ama adamlar bu sistemi iyi beceriyorlar transfer politikasini buna göre planli programli yapiyorlar kadrolarindaki futbolculara bakilirsa görürüz ve bu takimlar bizim gibi kalelerinde ne armut gibi gol yiyorlar nede bir hayli cok pozisyon veriyorlar buna karsilik takim halinde savunma ve hucum yapip basarili oluyorlar biz ise hucuma cikarken iki kisilen cikiyoruz daha dogru dürüst pas yapip oyun kuramiyoruz topu agagimizda tutup rakip takimi hataya zorlayamiyoruz,eger biz defansif oynayip bunlari becerebileceksek problem yok ama beceremiyoruz

Cem Yavuz
12.01.2007, 15:41
bak ne güzel diyosun................
carnavaro ........
ve bahsettiğiniz takım İtalyamilli takımı...
Kadro da materazzi var,zambrotta var......var oğlu var...
Önliberoları gattuso, en az 50 tane hüğseyin eder....
onun önünde oyun kuran pirlio

ya bizde hasan hüseyin ferhat...

ya zaten mesele taktik teknik değil.......
mesele zihniyet meselesi....

Faik Yılmaz
12.01.2007, 15:42
en güzel sistem chelseannin sistemi....

4 kişi neredeyse çakılı defans yapıyor geriye kalan 6 kişi toplu hucüm toplu savunma yapıyor... böylelikle hem defansif hemde ofansif anlamda etkili oluyorlar....

e tabi bizim şöyle bir handikabımız var.... ortada tekniği güçlü adamlara ihtiyaç var .......hem tekniği güçlü hem fiziği güçlü hemde 90 dakika koşabilecek admalara ihtiyaç var.. bizde sadece koşan hasan hüseyin ve ferhat üçlüsü oldukça hiç bir şey yapamayız....

Sacit
12.01.2007, 15:53
bi de hocanın bi demeci var takıma defansif futbol oynattığım iddialarına katılmıyorum diye kargalar bile güler bu lafa.

Faik Yılmaz
12.01.2007, 15:55
bi de hocanın bi demeci var takıma defansif futbol oynattığım iddialarına katılmıyorum diye kargalar bile güler bu lafa.

oynatmıyorum değil OYNATAMIYORUM demesi lazımdı onu bile beceremiyor... ya dünyada 8 kişi defans yapıp gol yiyen takım varmıdır acaba bizden başka....

Mehmet Fatih Yavuz
12.01.2007, 16:07
Takımların karakterleri vardır..
dünyanın en iyi takımı şu anda Barcelona dır ( geçen yılın sonucui bu yıl sonu allah bilir) ve defansif futbol falan oynamaz. futbolun içinde meydana gelen değişikliği tınlamaz.
italya ve yunanistan örneğini kabul etmem.
italya 60 senedir defans yapan bir takım. zaten italyan ekolü de budur.
yunanistan ise daha henüz futbolu yeni tanıyan bir ülke. bizden daha acemiler bu konuda. ki zaten bu başarılarının sadece günlük olduğu da ortaya çıktı.
ee defansif kurgu da n demek şimdi.
trabzonspor un defansif bir kurgu ile oynaması hele hele de futbol kailtesi bu düzeyde olan bi ligde kendini reddetmesidir.
yörenin kültürel özelliklerini göz önünde bulundurursak yawaş ve ağır futbol trabzonspor u taşımaz.
sadece kendine halk oyunu olarak horon u seçmesi bile bu yörenin değerlerinin yawaş kelimesi ile uyum sağlayamayacağının ispatdır.

ve unutulmayacak birkaç gerçek vardır.
en iyi savunma hücumdur, ve taarruz kabiliyeti olmayan hiçbir ordu savaş kazanamaz.

cınar#7
12.01.2007, 16:10
evet ya defansıf futbol oynayalım nıye forvetımız varkı oynayalım huseyın,hasan gıbı 10 oyuncuyla sonradanda lıgın en fazla gol yıyen takımı olalım sonradanda nasıl oldu dıye zıya gıbı dusunelim.lıgde dunya devlerı var zaten onlara karşı nasıl başa cıkarız???

Ali Özcan
12.01.2007, 16:10
Fatih Terim in tek sözüne katılırım bu dünyada :

En iyi savunma hücumdur...Sen saldırırsan diğer takım senin üstüne gelemez...

Lokman
12.01.2007, 16:23
Ben sahada gol yememek için oynayan bir takım görmek istemiyorum gol atmak için rakibin zaaflarını bilen ve bu zaafları sonuna kadar kullanarak gol amacına ulaşan bir takım görmek istiyorum. eğer katı savunma izlemeye o kadar meraklı olsam gider amerikan futbolu izlerim, futbol hücum oyunudur, bu mantıkla düşünürsek barcelona geçen yıl şampiyonlar ligini defans yaparakmı aldı, yazıyı yazan arkadaşın kısmi görüşlerine katılmakla birlikte bir örnek vermek istiyorum mesela Capello real madride savunma oynatmaya çalışıyorda ne oluyor görüyoruz durumlarını yine geçen sene chelsea şampiyonlar liginde o kadar katı savunma yapmasına rağmen elenmekten kurtulamadı istanbulda oynanan finalde milan liverpola saldırdı ve 3 fark yakaladı maçın başında sıvunma ile penaltıları düşleyen liverpool neye uğradığını şaşırdı sonra toparlandı ama savunma yaparak 3 gol atmadı hücum oynayarak attı ve kupayı aldı. Tamam savunma günümüz futbolunda çok önemli olabilir ama günümüz maç skorlarının düşük olması savunmaların gücünden değil bence aşırı güçlenen futbolculardan.

champions
12.01.2007, 16:24
sen sistemi kur takım tıkır tıkır çalışsın defans ofans pek farketmez bunu elindeki oyunculara göre belirlersin kadro defans ağırlıklı ise kontrollü oynarsın yok hücum oyuncuları ağırlıkta ise (tıpkı bizde ilk yarıda olduğu gibi )o zaman mecbur hücum yapacaksın savunma yapmayı bilmeyen oyuncularla savunma yapmaya çalışırsan ilk yarıdaki gibi olur hücuma çıkmadığın için gol atamaz savunmada kaldığın için rakibin oynamasına müsade eder futbolcularının beceriksizliğinden golü yer oturursun

Mehmet Fatih Yavuz
12.01.2007, 16:27
Ben sahada gol yememek için oynayan bir takım görmek istemiyorum gol atmak için rakibin zaaflarını bilen ve bu zaafları sonuna kadar kullanarak gol amacına ulaşan bir takım görmek istiyorum. eğer katı savunma izlemeye o kadar meraklı olsam gider amerikan futbolu izlerim, futbol hücum oyunudur, bu mantıkla düşünürsek barcelona geçen yıl şampiyonlar ligini defans yaparakmı aldı, yazıyı yazan arkadaşın kısmi görüşlerine katılmakla birlikte bir örnek vermek istiyorum mesela Capello real madride savunma oynatmaya çalışıyorda ne oluyor görüyoruz durumlarını yine geçen sene chelsea şampiyonlar liginde o kadar katı savunma yapmasına rağmen elenmekten kurtulamadı istanbulda oynanan finalde milan liverpola saldırdı ve 3 fark yakaladı maçın başında sıvunma ile penaltıları düşleyen liverpool neye uğradığını şaşırdı sonra toparlandı ama savunma yaparak 3 gol atmadı hücum oynayarak attı ve kupayı aldı. Tamam savunma günümüz futbolunda çok önemli olabilir ama günümüz maç skorlarının düşük olması savunmaların gücünden değil bence aşırı güçlenen futbolculardan.

aynen katılıyorum.

italya milli takımı ne kadar hücum oynamayı becerirse biz de o kadar savunma futbolunu beceririz.
takımın ve yörenin karakterine ters işler peşinde koşmaktır bunun adı.
olmaz... 0 gurubu kan sahibi adama AB grubu kan verirsen o kan çöker hasta ölür.
olacak iş değil.

Erdem Keser
12.01.2007, 16:27
yau kardesim senin elinde defansif kaliteli oyuncu sayin 3 u gecmiyorsa ve kaliteli bir ortasaha ve hucum hattin varsa neden israrla defansif futbolu tercih ediyosun die sorarlar adama kusura bakmayin ama bu takim defansif futbol oynayamaz oynayamayacagini 7 mac ustuste takimi gericekerek aldigimiz basarisiz sonuclarla ve kadro dizilisiyle gorduk
sozun kisasi trabzonpor gomulu birsekilde mudafaa yapacak takim degildir ve korkak oynamaya hakki yoktur ve sampiyon oldugumuz sureler icerisinde oynadigimiz futbol hucum futboluydu ayrica kontra atak futbolunu defansif futbola sinirlandirma yanlisligi icinde dusmeyin hucum oynayan takimlarin en buyuk silahlarindan biride kontra atak futboludur

OfluMo
12.01.2007, 16:28
Bir maci FORVET´ler alir - SAMPIYONLUGU ise DEFANS.
Almanyada kullanilan bir sözdür.

Ama ben yinede ofansif futboldan yanayim. nedenmi? Cok basit. Sen rakibi kendi sahasina haps ettiklten sonra defansina az is düser.
Asil is forvet ve orta sahda.

Mücadeleyi seven kosmayi seven, ve bitiris sutlara sahip olan bir forvet ve orta sahasi gerek.

Ingileteredeki futbola bakiyorumda adamlar nerde bir delik görüyorsa ordan avliyorlar kaleyi. Bizimkiler ise topu sanki cinzgi üstünde bir daha geri oynmak istiyorlar.

Umut bu konuda cok iyi - geldigi yerden topa cakiyor. Isabetli olsun olmassin, ama gittikce daha SIK isabetli vuruslar edecektir.

En önemlisi Szymek ve Marce´nin gitmsinden sonra oyunu kim kurcak ???
Musampami ??? Bence o kadar yük kaldiramaz bizde.
Biraz akil olsaydi bizimkilerde Yildirayi ne edip edip alsinlar. Kontrati bitiyor, ve Berlin´i terk etmek istiyor.
Ardindanda hemen Hamit´e yönelip sag bek konusunu hal ederlerdi.

Ama cimri yönetimin olursa böyle olursun iste.

Enes Berfin
12.01.2007, 16:54
Futbol devrimi elbette'ki eskiye göre degisti özellikle taktiksel acisindan cok degisiklikler oldu, defansa daha cok önem veren takimlar basarili olabilir peki hucüma yönelik daha cok oynayan takimlar basarili olamiyormu sence?

Örnekler:
Barcelona gecen yil sampiyonlar ligi sampiyonu oldu.
Ac Milan gecen sezon iyiydi.
Liverpool 2 sene önce sampiyonlar ligi sampiyonu.

ve dahada hucüm anlayisinda basarili takimlar var, bence sorun oyuncularin tecrübessizlikten kaynaklaniyor saydigim takimlarin oyuncularida cok kalite oyuncular, biz belki hucüm futbolu ile basarili olamayiz ancak defansda ve orta sahada cok kaliteli oyuncular gerekirki bunu basariririz ziya doganin taktik anlayisi cok defansif olabilir ama biz simdilik ancak böle bi anlayisla basarili olabilirz.

Avrupanin en güclü takimlarindan biri olan Lyon 2 seneden beri hic performans düsüklügü yasamadi bu sezon ise ligde sadece bir maglubiyeti var, hayalim ise Lyon gibi bir takim olmak.

memoafs
12.01.2007, 17:08
millet 1-0 olsun bizim olsun die oyunuo.
ziya doğan ise 0-0 olsun kimsenin olmasın die oynuo :)
sonuç 0-1 onların oluo :(

Gürkan
12.01.2007, 17:22
O defansif takımlar ziyanın takımlarının toplamının yaptıgı hucumu bır senede yapıyorlar.

Selman
12.01.2007, 17:24
Cskanın uefayı alışı romanya takımlarının avrupadaki başarıları chelseanin Premier ligdeki başarıları hep bu taktiğin sonucu geldi ve bu taktik anlayışını benimseyen teknik adamlar el üstünde tutuldu.

Katılmıyorum.Çünkü; biz bu futbol anlayışı içinde oynayamayız.Ziya Daoğan, sezon başında gelip transferlerini yapsaydı, o zaman belki.Cska Sofya'nın Uefa kupasını aldığında Lizbon'daki final maçının skorunu hatırlıyor musunuz?Yunanistan Avrupa Şampiyonu oldu da hangimizi tatmin etti futboluyla.Dünya Şampiyonluğu bulunmayan Hollanda'yı, Türkiye Dünya Kupasın'da olmadığında neden destekleriz?

Eskiler anlatırdı, ben yetişemedim.Rakip ceza sahamıza giremezdi diye.Yani başarılı olduğumuz dönemler.Rakibin ceza sahamıza girememesi ne demek?Top hep bizde ve sürekli pres demek.Kaçırdığımız şampiyonluklarda fb maçına 7 tane defansif futbolcuyla çıkmasak belki de şampiyonduk.

Bir de Barcelona gerçeği var.Allah aşkına izlerken insanın Türkiye'de oynayan futbolculara halı saha topçusu diyesi geliyor.Taktik ne?Orta sahada pres.Bol top yaparak rakibinin açıklarını yakalamak.Yediğinden fazlasını atmak.Chelsea kaç futbol izleyicisine heyecan veriyor, Barca kaç izleyiciye?

ek olarak italya geçen sene yine aynı.. cannavaro yılın en iyi oyuncusu seçildi..

Fakat atladığımız bir nokta var, elimizdeki kadro defans futboluna yatkınmıdır? yoksa hücüm oynansa daha mı verimli olur

Katılıyorum.

Başta da dediğim gibi Ziya baştan gelseydi olurdu.Bu kadro ile imkansız.Bu kadro çok güzel top yapardı aslında.Symek, Marce, Yattara, Gökdeniz, Musampa beşlisiyle.

Ama bu adamlarla savunma yapamazsın.O zaman koyarsın oraya 2H 1F ' yi oynarsın 1 gol atmaya, yersin golü oturursun.Bunlarla gol atmak da imkansız değil mi?

cınar#7
12.01.2007, 17:29
nasıl Trabzonspor gibi bir takıma Türkiye gibi alt duzey bı lıgde defansıf futbolu yakıştırıyosunuz anlamıyorum

Travelair
12.01.2007, 17:44
Öncelikle kahrolsun defansif futbol diyorum

Arkadaşlar dünyada defansif futbol diye bir felsefe yok. Çok düşünsek İtalya deriz ki adamların hücumcuları dünyanın en kaliteli futbolcuları yani hücum yapan futbolcular.

Dünyada
"Total Futbol" anlayışı var. Yani toplu defans toplu hücum. "Joga Bonito" var, hani Eric Cantona'nın çirkinliklere hayır kampanyası. Bu defansif olduğu iddia edilen 3 ön liberolu futbol ucubesi sistemi de futbol çirkinliklerine katıyor ve Joga Bonito diyorum. Ziya Doğan sistem adamıysa ona 5 sene süre veren kulüple gitsin anlaşma yapsın. O muhteşem düşüncelerini de orda uygulasın. Acaba antrenörlük hayatında Marcelinho gibi bir oyuncuyla daha önce çalıştı mı? Sol kanatta kullanacakmış haydi be

tsmaniac
12.01.2007, 18:01
işte sorunda burda ya adam ne anlar marcelinhodan onun anladığı ayman mehmet boğum

Akın_61
12.01.2007, 18:15
Futbolu çekilmez hale getiren..izleyenleri bıktıran tek birşey var ada defensif futboldur...sahada 2 takım 22 futbolcu var herkes birbirine nedenini bilmeden saatlerce pas veriyorlar ama hiç biri karşı kaleye gitmiyor...neden çıkarsam gol yiyebilirim diye....en iyi defans hucumdur ....

oguzkoc
12.01.2007, 19:46
defansif oynamak elbette bi takımı şampiyon da eder hatta avrupanın devi de eder...

ama ziya nın sistemi defansif sistem değildir. 7 savunma oyuncusuyla çıkmak defansif sistem değildir. defansif sistem tüm takımın ofans oyuncuların bile savunmaya yardımcı olması demektir.

mkmsas
12.01.2007, 19:52
şu an için ne göze hoş gelen futbol ilgilendiriyor beni ne de bol gollü galibiyet almak...

beni tek ilgilendiren maç kazanmak,şampiyon olmak.. şampiyon olayım da bütün maçları 1-0 kazanayım umrumda olmaz. göze hoş gelen futbolu ondan sonra konuşuruz.

ama ortada şöyle bir sorun var.. kadronda doğru dürüst savunma oyuncusu 1 kişi var. kalecin saatli bomba.. ön liberolarının hangi takım için oynadıkları bile soru işaretleri yaratıyor.. aksine ligin en iyi ofansif oyuncuları sende..(gerçi onları da gönderiyorlar ya) milletin bakınca içi gidiyor. sen onları yanında oturtuyorsun.

sonuç:

bu kadro ofansif oynar.. sahaya diz yattara-gökdeniz-musampa(marce de olacaktı ki) bırak rakip korksun. sen korkma...

not: şu yazdıklarıma baktımda yönetim takımın en güçlü bölgesini zayıflatmak için elinden geleni yapıyor.. sanırım böylece güç dengesini sağlayacaklar!!!

EmrahYalçınalp
12.01.2007, 19:58
Adamlar "goal" demişler. Yani amaç, hedef. Biz "kale" demişiz. Yani koru, savun, kimse gelemesin...

Bu mentaliteden yetişmiş, en önde gelen temsilcilerden biri de hocamız.

Hala futboldan bahsediyor muyuz?

Salih Kara
12.01.2007, 20:04
her ne kadar ofansif futbol oynanmasını istediğim halde ziya doğanın defansif futbolunu eleştirmiyorum ama onun bu konudaki inadını eleştiriyorum.Biz bu sistemle 6 hafta gol atamadık 8 hafta maç kazanamadık(yanlış hatırlıyor olabilirim hatırıma böyle geldi)ne diya hala aynı sistemde ısrar ediyor onu anlayamıyorum.Bir de ofansif bir kadro çıkarsa ne kaybederdi nasıl olsa kaybediyorduk.Hem elindeki kadro defansif bir oyun anlayışını kaldıramaz.Çünkü böyle bir oyun için elinde en az aurelıo kadar iyi bir önlibero ve gökdeniz kadar süratli en az 2 tane adam olması lazım.Hasan ve ferhat adam girmekten topa girmeye fırsat bulamıyorlar hüseyin kaptığı topu kullanamıyor ya rakibe ya geriye veriyor.Yattara da sakat gökdeniz de başka süratli adam yok.Demek istediğim sisteme göre futbolcuyu yönlendirmek değil elindekilere göre sistem kurmak daha önemlidir.

BDiler61
12.01.2007, 21:00
defansif futbol trabzonsporla özleşleşmiyor uyuşmuyor

Ba®ış
12.01.2007, 21:02
madem defansa önem veriyorsun,neden bu kadar pozisyon verip gol yiyosun burada bi çelişki var

@FLU
12.01.2007, 21:23

işte olayın püf noktası bravoo

defansif anlayışa yatkın olmayan kadro ile bunu yaparak hem gol atamıyoruz hemde gol yiyoruz bravo ziya doğan ne kadar akıllısın

Mayls
12.01.2007, 23:47
madem defansa önem veriyorsun,neden bu kadar pozisyon verip gol yiyosun burada bi çelişki var

aynen katiliyorum. Defans yapmayi bilmiyorsan ofans yaparsin

Mehmet Fatih Yavuz
12.01.2007, 23:53
ya isterse dünyanın tüm defans yıldızlarını getir uymaz. bu takımın kültürüne ihanettir bu. bu bünye bu organı atar. sonuç gene başarısızlık olur.
barcelona enayi mi. madem daha rahat yoldan kazanmak var. ne diye hucüm oynuyorlar.
hem de defans oyuncuları her zaman daha ucuz. alalım ucuzundan demez mi adamlar.
italya haricinde hiçbir yerde inatla defansif futbol oynanmaz. oynanırsa da işe yaramaz. oradaki bir ekoldür. onlar da hücum futbolunu beceremezler. bünyeleri kaldırmaz.
ne ingilterede ne ispanya da ne almanyada ne fransa da ... ligin önde gelen ekipleri defansif futbol oy-na-maz..

Hekimoğlu
12.01.2007, 23:54
en iyi savunma hücumdur demiş atalarımız!!!

Hüseyin Çümen
13.01.2007, 03:18
Trabzonspor un şuan oynadığı defans futbolu değilki saçma sapan bi oyun bu oyunun futbolla alakası dahi yok çağdışılıktan başka bişe deil ama arkadaşımın deiklerine katılıyorum tabi

Travelair
13.01.2007, 12:34
Zamanın Barcelona Teknik Direktörü Johann Cruyff, yeni geldiği böylesine büyük bir kulüpteki seyirci ilgisizliğini görünce hayrete düşer ve ilk işi şehri gezip insanlara nasıl bir Barcelona istediklerini sormak olur. Aldığı cevap; göze hoş gelen, daha ofansif oynayan, oynadığı futbolu karşı takıma kabul ettirebilen bir takım olur. Ve 90'lı yıllara damgasını vuran o kadro ortaya çıkar. Stoickov'lu, Koeman'lı, Romario'lu, Bakero'lu, Laudrup'lu kadro. Kulüp bu felsefesini başka bir Hollandalı Rijkaard ile bugün aynı şekilde devam ettiriyor ve maçlarını dolu tribünlere oynamayı bırakın, dünyanın en çok sevilen kulüplerinin başında geliyor

Ankete göstereceğiniz ilgi sesimizi duyurmamızda bize yardımcı olacaktır.

Trabzonspor taraftarı hangi futbol felsefesini benimsiyor?

Küçükalioğlu
13.01.2007, 12:36
Vallahi Trabzonspor nasıl oynar bilmem ama biz top yekün kafayı oynatacaz onu biliyorum.

Egemen Yılmaz
13.01.2007, 12:46
defansif futbol doğru bir şekilde oynanırsa başarılı olabilir. ama biz tam uygulayamıyoruz

WERTHeR
13.01.2007, 12:54
10 yıl öncesini hatırladığımda biz yine defansif oynamaktaydık. Defansif futbol korkak futbol değildir. Garanticidir. Yalnız sisteme iyi adapte olmak gerekir. Bizim sistemimizde defansif futbola adapte olabilecek bir tek stepanov var. Diğerleri sanmayın ofansif futbola adapte olabilirler. Onlar halı sahada serbest futbola bile adapte olamazlar.

Takımımızın geçmişine iyi bakın. türkiyede kontraatak futbolunu en iyi hangi takım oynamış bgüne kadar . Ayrıca barcelona ve aston villa maçlarını anımsıyorumda biz o zaferleri kazanırken saldırmamıştık.

Kalkıp bir erciyesspora da defans yapılmamalı bu arada. Rakibin güç dengesine göre sistem kurulmalı.
Aslında işin özü şu:: RAKİBE GÖRE SİSTEM BELİRLENMELİ...

Lapina
13.01.2007, 12:57
CNN Turk'te Ordaydim Belgeselini izleyen bilir.Ali Kemal DENİZCİ ; Topu ayagimiza aldigimizda horon teper rakip sahaya giderdik , rakim takim ceza sahamiza girdimi kendimizi gol yemis sayar ona gore oynardik.Acaba zor mu eskisi gibi olmak ?

Bülent Bayraktar
13.01.2007, 12:58
bu ziya bir türlü ofansif futbola geçemedi...
yattarada iyileşti fazla defansif oynatmaz inş. ikinci yarı

WERTHeR
13.01.2007, 13:09
CNN Turk'te Ordaydim Belgeselini izleyen bilir.Ali Kemal DENİZCİ ; Topu ayagimiza aldigimizda horon teper rakip sahaya giderdik , rakim takim ceza sahamiza girdimi kendimizi gol yemis sayar ona gore oynardik.Acaba zor mu eskisi gibi olmak ?

dÜŞÜNSENE DEDİĞİN GİBİ FENERBAHÇEYE KARŞI OYNUYORUZ. rAKİP ALEXLİ TUNCAYLI APPİAHLI KEZMANLI KADROYLA ÇIKMIŞ. bİZİ KEVGİRE ÇEVİRİRLER...

macka61
13.01.2007, 13:16
tabiki ilk şık

SDanışmaz
13.01.2007, 13:30
Sorman hata, tabi ki iLk sık...

bordoylamavi
13.01.2007, 13:31

size pek katılmıyorum çünkü Trabzonspor 10 yılda 3 kez şampiyonluğa savunma anlayışıyla değil tam tersine ofans anlayışıyla yaklaştı. bunun ispatı da o yıllarda Trabzonun attığı gol sayısıdır. ama sizin dediğiniz şey 6 şampiyonluğumuzda olmştur. Trabzon şampiyonluklarını maç başına 1,3 gol ortalamasını geçmeyerek almıştır. bilgilerin ayrıntısı ise

işte bunlar şampiyon olduğumuz seneler
sezon maç A Y ort
1975 - 1976 30 36 14 1,2
1976 - 1977 30 41 12 1,3
1978 - 1979 30 34 7 1,1
1979 - 1980 30 25 11 0,8
1980 - 1981 30 41 21 1,3
1983 - 1984 34 43 14 1,2

bunlar da şampiyonluğa oynadığımız son 10 sene
sezon maç A Y ort
1995 - 1996 34 79 24 2,3
2003 - 2004 34 60 38 1,7
2004 - 2005 34 73 29 2,1

herşey ortada

Mehmet Fatih Yavuz
13.01.2007, 13:38
karşımızda bizim ayarımızda veya daha güçlü takım varken yapılması gereken temkinli oynamaktır. kimse ş.liginde paldır küldür dal demiyor(daha katılamadık ya neyse)...
ama türkiye ligi gibi bir ligde de defansif oynayacaksan bana ben büyük takımım demeyeceksin.

Vkgz
13.01.2007, 14:19
istatistiklere değil ozaman oynanan macları bir kez daha izlemek lazım.

sezon maç A Y ort
2003 - 2004 34 60 38 1,7
2004 - 2005 34 73 29 2,1

son on senedeki bu sezonlarda ziya doneminde defansif anlayısla oynamıstır takım.

Travelair
13.01.2007, 14:30
Defansif futbolla kaç gol atarız hesabından çok o futbolla şampiyon olabilir miyizi sormamız lazım. İyi takımlardan kolay kolay top kapamazsınız. Sinerek futbol oynanmaz, çünkü rakibe temponuzu kabul ettiremediğiniz sürece kontra-ataklarınız size ters tepecektir. Bir yıl başa oynarsınız, bir bakmışsınız öteki sene ligin dibinden kurtulamamışsınız

Sacit
13.01.2007, 14:36
kimse bizden korkmuyor ziyaa biz senin düşündüğün gibi bi takım değiliz ziyaaaa biz malatyaspor taraftarına benzemeyiz ziyaaaaaaaaaa

Gürkan
13.01.2007, 14:45
bazı takımlarım oyun anlayışları vardır. yıllarda geçse hocalar oyuncuşarda değişse bu anlayış çok fazla değişmez.

nesta61
13.01.2007, 14:58
arkadaslar her hocanin bir oyun anlayisi vardir bu defansif olabilir ofansif olur, mesala yunan milli takim hocasi defansif anlayisla adamlar avrupa sampiyonu oldu bunu hic kimse kucumsiyemezz her hocanin taktik anlayisina saygi duymak gerekir

S@K@RON_61
13.01.2007, 15:00
Her zaman rakibe kendi oyunumuzu kabul ettirmeliyiz.....

irfanköse276
13.01.2007, 15:01
kimse bizden korkmuyor ziyaa biz senin düşündüğün gibi bi takım değiliz ziyaaaa biz malatyaspor taraftarına benzemeyiz ziyaaaaaaaaaa

keşke malatya taraftarı kadar olabilsek. Geçen sene üstüste 3maçta yenildikten sonra diyarbakıra yenilince malatya'ya gelemedi, direk istanbula döndü. orda istifasını açıkladı:D

immortal_TS
13.01.2007, 15:19
İlk şıktaki taktik tabiki tercihimizdir. Ama o taktiğe uyan futbolcular gerekir orta sahada ve bu şuan çok zor gözüküyor forvetiyle ortasahasıyla defansıyla, adam gibi transfer yapılana kadar Trabzonspor ikinci taktikle oynamaya devam edecektir.

Erman
13.01.2007, 15:38
Sevgili vkgz,

Bence dünya futbolundaki eğilimi yanlış okuyorsun. Bugün öne çıkan defansif futbol değil, total futboldur (Şuna da bir Türkçe isim bulamadık. Takım oyunu desek tam oturmuyor; bütünsel futbol mu acaba?). Yunanistan'ın Avrupa Şampiyonu olmasında, tüm hatlarıyla birlikte, kademeler arasındaki boşlukları bir ordu edasıyla yönetmesi yatar. İtalya da defansif futbol oynamadı. Bunu demek bence yanlış. İtalya da sahanın her tarafına yayılan kademeli sistemiyle başarı kazandı.

"Defansif futbol" oynayarak başarılı olduğunu söyleyebileceğin örneklerde ortasahası olmayan bir takım var mı? Benim karşı çıktığım şey budur işte. Ziya Doğan'ın kafası anca defansa ve fiziksel güce çalışıyor. Trabzonspor'un bir tane pas yapabilen orta saha oyuncusu yok. Bir tane oyun kurucu vasıflara sahip, bir iki hamle ötesini düşünebilen beyni yok. Bizde bir tane oyun kurucu var; o da Stepanov. Atakları kim başlatıyor baksanıza? Hal böyleyken istediği oyunculara bak: Erdinç, Ayman, Risp...

Velhasıl sana katılmıyorum ama teşekkür ediyorum adam gibi tartışılacak bir konu açtığın için. Futbolu bildiğini bildiğim insanlar biraz daha ilgi gösterse buradaki tartışmadan çok şey kazanırız.

Salih61
13.01.2007, 16:04

Trabzonspor saldırmalı parçalamalı ve yok etmelidir Örnek:Barcelona,Arsenal ve ne yazık ki Vestel Manisaspor sen hala Ziyanın şakşakcılıgını yap birgün onun yüzüne tükürücekler ve sen sakın orda olma sende nasiplenirsin

Kobalas61
13.01.2007, 16:44
tabi ki kendi oyunumuzu rakibe karşı kabul ettirmeliyiz
ama ne rakibe göre taktik felsefesini nede rakip bize göre taktik uygulasın kuralını net olarak secemeyiz.yerine göre mutlaka rakibe göre de değişiklik yapmak gerekir

Hekimoğlu
13.01.2007, 16:52
büyük takımım diyorsan ezeceksin.

Enes Berfin
13.01.2007, 16:54
Tabiki ofansif futbol istiyoruz ama bunun ziya doganla gerceklesecegini pek snamiyorum

Travelair
13.01.2007, 17:21
Ziya Doğan şunu kabul etmiyor. Kontra-atak sistemi benden önce de vardı diyor. Bana haksızlık yapılıyor diyor. Halbuki biz daha oyuna hakim olan bir takım istiyoruz

Barış
13.01.2007, 17:33
Dünya çapında hücumcu oyuncuları yollayıp yerlerine 325365346.sınıf defansif futbolcuları transfer eden bi mentaliteyle başarı beklemek imkansız.

Hüseyin Çümen
13.01.2007, 17:46
anket te 2 tane olay var tabiki seçilecek olanı seçtik te bi kaç sık daha olabilirdi benim terciihim defansif güvenliği ön planda olduğu zaman zaman oyununu rakibe kabul ettiren bi oyun tarzı tercihimdir

caykarali_erdal
13.01.2007, 17:50
Eski'si Gibi Kanatlari Kullanarak yani kanat oyunculari sart hey gidi Firtina hey

geronimo_61
13.01.2007, 17:52
valla geçen senenin şampiyonlar ligi şampiyonu barcelona
hiç de defansif oynamıyor yahuuu

yada en defansif bildiğimiz italya bile en azından tek forvetin arkasında 3 dört çok yaratcı oyuncuyla oynuyorlar

chelsea dediğimizde 3 lü forvet oynamalarının yanısıra
orta saha da da ballacak gibi ofansif yönü çok daha iyi bir oyucuyla oynuyor

keza ingiltere de lig lideri manchester united saha, rooney, ronaldo, gigs ve geriden hücumu çok seven scholes ile oynuyorr

bahsettiğimiz bu futbol tarzı sadece yunansiten da vardı
şu anda onlarda nerede bilinmiyorrr

keles76
13.01.2007, 17:55
3 kişi ZD gibi düşünmesi burada gerçekten çok farklı futbolseverlerin olduğunu ispatladı bu sayı tabiki artabilir ama aramızda italyan futbolu beklentili arkadaşların olması güzel ben çeşitliliği severim

tamersoz
13.01.2007, 18:00
açıkcası bu konunun açılması biraz saçma olmuş bence nedenini soracak olursanız defansif oynayıp rakipten kapılan toplarla kontra-atak futbolu benimseyen takımların maçları hiç seyir zevki vermez ve o takımın maçı kazanma olasılığı çok düşüktür..TRABZONSPORUMUZ gibi şanlı tarihi olan bi takıma hiç yakışmaz korkak futbol uşaklar çıkan oynayın yenilin biz yenilene kızmıyoz yüreksizlere kızıyoruz...

topalkaplan
13.01.2007, 18:08
bu anket biraz gereksiz herkes 1.sini tercih eder
tabii 2. sini işaretleyenlerde gereksiz
kim beğenir lan bu oyunu

karatasof
13.01.2007, 18:17
Yine boş ve anlamsız bir anket daha.En az bu takımın başında görmek istediğiniz TD kim olmalı anketi kadar ve bu ankette % 85 destek alan ZD kadar boş.Peki bu durumda ne diye cevap veriyorsun kardeşim diyenlere de benim elimde imkan olsa bu takımın başında ZD olmasında nasıl oynarsa oynasın derim.

sungur
13.01.2007, 18:24
Sevgili arkadaşlar.

Her zaman yaptığımız gibi problemin çözümünü iki ihtimal üzerine oturtmuşsunuz. Öncelikle takımın önünde sadece bu iki ihtimal mi var? Ayrıca defansif oynamak bir tercihtir. Çoğu zaman zayıf takımların güçlü takımlara karşı şansını artırmak için tercih ettiği bir taktik olmakla birlikte büyük takımlar da zaman zaman -mesela ilk yarısında öne geçtiği bir maçın ikinci yarısında- oyunu kendi yarı sahasında kabul edebilir. Rakibin üzerinize gelmesine izin vermeniz sizin korkak ve zayıf bir takım olduğunuz anlamına gelmez. Bunu yapmaktan maksat rakibin kendisini gol atmanın büyüsüne kaptırıp kendi yarı sahasını boşaltmasını sağlamaktır. Dolayısıyla insiyatif yine sizde oluyor. Büyük ve iyi bir takım tabii ki çoğunlukla rakibi kendi yarı sahasına hapseder ama şu andaki futbol Trabzonspor'un şampiyon olduğu yıllara göre çok değişti. O zamanlarda teknik direktörler "yarı sahayı geçmeyin" diye taktik verirlerdi. Deplasmanlardan bir puan aldı mı davul zurna çalarak evine dönüyordu.

Anketin soruları hamaset kokuyor. Bu soruya kaç kişi "defansif oynasın" der. Ben son şampiyon olduğumuz sezonu hatırlayan bir kardeşinizim. Çok açık söylüyorum, Ahmet Suat Özyazıcı'nın teknik direktörlüğündeki A takımın futbolu hiç tad vermezdi. O yıllarda genç takımın maçı A takım maçından hemen önce oynanırdı ve çok daha fazla keyif alırdık.

Velhasıl, önemli olan iyi futbolculardan kurulu iyi bir "takım" olmak, işini iyi bilen yöneticileri iş başına getirmek, adam gibi taraftar olmaktır. Yoksa herkes takımının 90 dakika rakibini ceza sahasına hapsetmesini ister. Ama ben seksenli doksanlı yıllarda tek kale oynayıp bir tane gol pozisyonu bulamadığımız, kontrakattan gol yeyip kaybettiğimiz bir sürü maç hatırlıyorum.

Travelair
13.01.2007, 19:01
Bazen yapılan karşı yorumlarda bana karşı haksızlık yapıldığını düşündüğüm oluyor. Arkadaşlar maç içerisinde tabi ki teknik taktik değişiklikler olabilir, deplasmanlarda sprinter hızlı oyuncu, kontra-atak futbolu tercih edilebilir veya öne geçtiğinizde kapanıp hatalardan yine hızlı adamlarla sonuca gitme yolunu seçebilirsiniz...

Bu anket spesifik (sınırlı) anlamda bir anket değil, genelde Trabzonspor'un rakipleri karşısına hangi kafa yapısında ("Mentalite") çıkması gerektiğini göstermesi açısından açılmıştır. Eğer büyük kulüpsen, bunun gereğini de yerine ezilerek getiremezsin, seyirci oraya para vererek gelir ve güçlü bir takım izlemek ister, veya arslanlardan kalan et parçalarına arslanların insafına kalmış yavru kedi gibi yakınında bekleyen çakal mantığı ile de (sadece bir benzetme-hakaret manasında değil) futbolun güzellikleri içinde yer alamazsınız. Böyle takımlar seyirci potansiyellerini de, büyüklüklerini de zamanla kaybetmeye mahkumdurlar.

Tekrar ediyorum anket Trabzonspor'un genel futbol anlayışının ne olması gerektiği üzerine hazırlanmıştır. Dolayısı ile ne boş bir ankettir ne de hamaset kokmaktadır.

Ziya Doğan'ın futbol anlayışını beğenmiyorum ama saygı duyuyorum. 2. yarı sistemini inatla uygulamaya çalışmasını yine anlayamayacağım çünkü sistemi uğruna elindeki futbolcuları kazanmak yerine sürekli transfer isteyip duruyor. Halbuki atalarımız "Dereden geçerken at değiştirilmez" demişler. Buna göre Ziya Hoca kendi sistemini yeni sezon için planlamalı, oyuncularını ona göre seçmelidir. Ama o bunu yapmak yerine, eldeki oyuncuları yıldırma, oynatmama, kazanmama yolunu seçmiş, bize ilk yarı boyu saç baş yoldurmuştur. Halbuki şu an için takımın yapısına göre bir sistem belirleyebilir böylece oyuncuları da kaybetmiş olmazdı. Burda kendisini bencil buluyorum

Konumuza dönersek herkes gibi benim de fikrim var ve ankete oy kullandım. Şu halde neden siz de illa konuyu dallandırıp budaklandırmak veya burun kıvırmak yerine neden kendi fikrinizi oylamıyor musunuz? Genel bir soru bu. 2 ayrı tarz. Seçmek size kalmış. Oylamaya katılanlara da saygısızlık etmemiz gerekir diğer yandan. Ankette daha çok seçenek olabilirdi elbet ama içinde bulunduğumuz durum için 2 seçenek yeter diye düşünüyorum. Yoksa taktiksel varyasyonlar yazmakla bitmez

Amacım bu anket vesilesiyle "Trabzonspor kontra-atağı çok iyi yapar" deyip bizi bu tarza mahkum edenlere, insanlarımızın asıl istediği Trabzonspor'un nasıl olması gerektiğini kamuoyuna duyurması ve yansıtmasıdır. Bu vesile ile katılan herkese teşekkür ediyorum ve katılımızın devamını bekliyorum

Herkese sevgiler, saygılar

bordoylamavi
13.01.2007, 20:13
istatistiklere değil ozaman oynanan macları bir kez daha izlemek lazım.

sezon maç A Y ort
2003 - 2004 34 60 38 1,7
2004 - 2005 34 73 29 2,1

son on senedeki bu sezonlarda ziya doneminde defansif anlayısla oynamıstır takım.
istatistikler de zaten bu oynanan maçlardan çıkmıştır. şenol güneşin senesi dahil Trabzon son 10 yılda şampiyonluğa oynadığı 3 sezon da çok gol attı. bu açık ve seçik. eğer defansif oynadıysak bu golleri rakipler kendi kalelerini mi attılar. ha dediğim gibi 2 puanlı dönem tam tersiydi defansif oyunla 6 kere şampiyon olduk. ama artık 3 puan var. yani kazanan avantajlı yenilmeyen değil

Travelair
14.01.2007, 14:45
Bakalım Simek yerine alınacak olan futbolcu ortasaha mı olacak? Yoksa defans ağırlıklı kadrolaşmaya devam mı edeceğiz?

pReN@_61
14.01.2007, 18:05
ölümüne saldıran,basan,alan daraltan
ATAK FUTBOL

highlander
14.01.2007, 18:09
Bence de Trabzonspor ofansif futbol oynamalıdır.Ve kesinlikle teorisyen bir teknik adama sahip olmalıdır.Bu bölgedeki yetenekli oyuncu madenini iyi işleyecek,sistem ve analiz kabiliyeti had safhada olan bir hoca.Gönlümden Van Gaal,Ronald Koeman ya da Ersun Yanal geçiyor.Elimizdeki imkanları kullanamıyoruz,hep heba ediyoruz ya ona canım çok sıkılıyor.Oysa bu takım şu an çok farklı yerlerde olmalıydı.

Mehmet Fatih Yavuz
14.01.2007, 18:13
ersun yanal, beğenelim beğenmeyelim, büyük takımlardan herhangi birinin başına geçerse ligin tozunu atar.
kıt imkânlarla yaptıklarının yarısını yapsa şampiyonluk için yeter.

Misina
14.01.2007, 18:24
başarı gelsin de nasıl oynarsa oynasın yeterki başarılı olunsun

Ali YİĞİT
14.01.2007, 18:31
arkadaşlar biz değilmiydik adam gibi adam ziya doğan die acaba o zamandan bu zmaana değişen ne.taktik anlayışı mı futbolcuların değişmesimi.buyrub birde burdan yakın

Mehmet Fatih Yavuz
14.01.2007, 18:35
herşeyi yerli yerine oturtulmuş, borcu sıfır başında atay aktuğ gibi futboldan gelme bir başkan....
başarısız demiyorum tabii ki ama bu iş ekip işi.
ziya doğan kriz yönetemediğini kaçarken de gössterdi bugün de gösteriyor.

takımı toplayacaksın, sadece küçük prüzler kalacak. sonra ziya hocaya ver.
başarılı olur..
ama krizdeki bir takımı daha dibe indirmekten başka birşey yapmıyor.
panikten nerdeyse futbolcuların tamamının yerlerini değiştirecek.

Semih GÜL
14.01.2007, 19:57
cevabını bildiği sorular soran insanlardan nefret ederim.Bu topicinden bundan hiçbir farkı yok.Gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla şimdi yardımda etmiş oluyorum ben ama neyse....

Travelair
14.01.2007, 20:24
Aman hocam sakın yardım etme. Zaten reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı olanı da ben sevmem. Bu topice bir daha yazmazsın olur biter. Bu husumet niye? Taraftarın hangi fikirde olduğunu ölçen mini bir anket. Neden bu kadar rahatsız olup nefretini yaymaya çalışıyorsun?

bordobluex
14.01.2007, 20:29
Bende Semih gibi cevabı bilenen bir anketi çokda faydalı görmüyorum.
Tamam bir daha yazmam :)

Travelair
14.01.2007, 20:33
Cevabını biz biliyoruz, yönetim ve kamuoyu bilmiyor ki bize öteki şekilde muamele ediyorlar. Anket yeterli katılıma ulaşırsa, bunu onların gözüne sokup bazı şeylerin kafalarına donk etmesini sağlayabiliriz. Yoksa evet biliyorum cevabını, amacını da açıkladım, okumadan gıcık olurum nefret ederim yok boş yok dolu. Lütfen ayıp oluyor...

Selman
14.01.2007, 20:39
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5588

Cevabını hepimizin bildiğini zannetmiyorum.Yukarıdaki linkte de görüldüğü üzere:)

EmrahYalçınalp
14.01.2007, 20:56
Bu güne kadar oynayamadığı futbolu ben bundan sonrası için beklemiyorum açık konuşmak gerekirse... Kim ne derse desin, Marce, Szymek ve Akyel şu ligde her takımda 11'de çıkacak 3 adamdı, üçü de gitti. Şuan elimizde sadece Gökdeniz ve Yattara var. Oynarsa -ben olsam oynamam ve giderim- Musampa, Stephanov diğer iki önemli adam, Stephanov'un katkısı en fazla maç kaybettirmez...

Biz mevcut kadromuzla hiç bir halt yapamayız, beraberlik takımı olur, 5-6 haftada bir maç kazanırız.

Hala elindeki Marce gibi adamı -bazıları 6 maç yerinde oynadı bir şey yapamadı diyor. Biz 6 maç çift forvetle oynamadık ki arkalarında, gerçek yerinde Marce olsun. Birisi bir zahmet saysın şu maçları- gerçek mevkisinde oynatmadan gönderen bir hoca ile başarı uman var mı bilmiyorum. Mentalite diye diye yedi kafamızı... Fb maçında mentalite icabı Akyel kadro dışı kaldı, şimdi aklınızda bu müthiş mental kararlılık mı kaldı, yoksa göz göre göre alınan yenilgi mi?

Bu kafayla işimiz çok zor. Küme falan düşmeyiz. Ama oturup tek bir maçı rahat rahat izleyeceğimize ihtimal vermiyorum.

yağız61
14.01.2007, 22:20
tek kelimeyle kendi oyununu oynamalı ve bunu rakibine kabul ettirmeli.

yağız61
14.01.2007, 22:57
Bu güne kadar oynayamadığı futbolu ben bundan sonrası için beklemiyorum açık konuşmak gerekirse... Kim ne derse desin, Marce, Szymek ve Akyel şu ligde her takımda 11'de çıkacak 3 adamdı, üçü de gitti. Şuan elimizde sadece Gökdeniz ve Yattara var. Oynarsa -ben olsam oynamam ve giderim- Musampa, Stephanov diğer iki önemli adam, Stephanov'un katkısı en fazla maç kaybettirmez...

Biz mevcut kadromuzla hiç bir halt yapamayız, beraberlik takımı olur, 5-6 haftada bir maç kazanırız.

Hala elindeki Marce gibi adamı -bazıları 6 maç yerinde oynadı bir şey yapamadı diyor. Biz 6 maç çift forvetle oynamadık ki arkalarında, gerçek yerinde Marce olsun. Birisi bir zahmet saysın şu maçları- gerçek mevkisinde oynatmadan gönderen bir hoca ile başarı uman var mı bilmiyorum. Mentalite diye diye yedi kafamızı... Fb maçında mentalite icabı Akyel kadro dışı kaldı, şimdi aklınızda bu müthiş mental kararlılık mı kaldı, yoksa göz göre göre alınan yenilgi mi?

Bu kafayla işimiz çok zor. Küme falan düşmeyiz. Ama oturup tek bir maçı rahat rahat izleyeceğimize ihtimal vermiyorum.
kesinlikle haklısın.biz kolay adam beğenmiyoruz.hatta yattarayı bile elştiriyoruz.SAHİ BİZE KİM GELİP OYNAYACAKSA.İKİNCİ YARI MAÇALAR BİZİM YARI SAHADA OYNANIR.UMUT KENDİNE ORTA YAPAR SONRA KOŞAR YAPTIĞI ORTAYA KENDİSİ KAFA VURMAYA GİDER.bu yazdığım şey abartılmıştır fakat HERKES NE DEMEK İSTEDİĞİMİ GAYET İYİ ANLAMIŞTIR.ZATEN ZİYA DOĞAN yattarayı ve musampayı da her zaman oynatmaz.golü yeriz maça alır.zaten atı alan Üsküdarı geçmiştir.....

BDiler61
14.01.2007, 23:02
sahada pısırık bi trabzonspor görmek istemiyorum

Bartuğ13
14.01.2007, 23:04
ben o defansif oynasın diyen 6 kişiyi merak edeiyorum.ziya doğan ve teknik heyeti de sanırım bu foruma üye

Ömer Gedikli
14.01.2007, 23:09

Aslında çok basit Trabzonun Bütün köyleri gezilecek, Ufak büyük bütün iyi topçular izlenecek ondan sonra görsünler horon nasıl olur.

Gürkan
15.01.2007, 01:17
bizim istediğimizin ne yonetımın nede hocanın umrunda.

takımı hoca kuracagına gore.

su sekılde olacak.

jeff
cagdas step erdınc murat
huseyın ayman hasan ferhat
gokdenız
umut

Erkin
15.01.2007, 01:38
Mükemmel bir kadro abi artık böyle bir kadroyla da gol üretemeyeceksek nasıl üreteceğiz öyle değil mi? :( Trabzonum bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete..

kudu_61
15.01.2007, 08:59
Her zeman hücum futbolu Eğer transfer sezonu bitene kadar elimizde ofansif oyuncu kalırsa...

Ertan 51
15.01.2007, 09:46
şanına yaraşır şekilde oynasın.bir iki kelimeyle anlatılmaz ama Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleri unutmasın nasıl oynanacağı da kendiliğinden ortaya çıkar.

Travelair
15.01.2007, 09:58
Defans alıyoruz ama takımı kim atağa kaldıracak bu hiç düşünülmüyor. Transfer yapılmazsa 2. yarı çok saç baş yolabiliriz

Karadağ06
15.01.2007, 12:38
2. oy veren 6 kişi kim acaba? heralde şimdiki durumdan memnunlar...

Faik Yılmaz
15.01.2007, 12:49
4 defans

3 ön libero

2 orta saha

1 forvet....

işte ziya hocanın mucize formülü....

Mehmet Fatih Yavuz
15.01.2007, 12:51
hayat ixiri... içine 2 dereotu biraz da tarçın katınca barış mançonun şarkısından 2 kulvarda şampiyonluk getiriyormuş.

irfanb
16.01.2007, 00:27
Bence takim Ziyanin dediklerinin tersini yapmali eminim daha basarili oluruz.

Travelair
16.01.2007, 10:36
PROTESTO

Yönetici arkadaşlar 2 başlığı birleştirip başlığımı amacından uzaklaştırmışsınız. Üstelik yetmemiş vkgz'ın fikrini başlığın açılış mesajı olarak yerleştirip anketi de başlığı da "çorba" şekline sokmuşsunuz. Sizi tebrik ederim. Kilitlediğiniz başlıkları silseniz yeter buranın çöplük haline dönmemesine, başlıkları doğalarına aykırı birleştirmek çözüm değil

CAFER ÖZER
16.01.2007, 10:46
Trabzonspor öncelikle Kavga edip Trabzonsporun erimesine neden olan SEYİTOĞLU-HACIOSMANOĞLU nu takımdan uzaklaştırıp Sonrada Nuri Albayrak başarısız olduğu için seçime gitmeli.
Ne taktiğinden bahsediyorsunuz.
Trabzonspor da Taktik sorunu Yok Yönetim ve Hoca sorunu var.Gerisi hikaye

emre81
16.01.2007, 10:49
İlk olarak Treveliar'ın başlık birleştirmek konusundaki fikrine katılıyorum bu konuda biraz daha titiz davranılması gerektiğini düşünüyorum. Ankete hücum cevabını verdim tabiki ama bu kolay bir hadise değil öncelikle bu mantaliteyi uygulayacak bir takım yapısı oluşturulmalı,bunun için 2 kilit mevki var birincisi oyun kurabilen teknik kapasitesi yüksek bir ön libero, 2. si de rakip sahada oyunu organize edecek hücuma dönük ortasaha eğer bunlar iyiyse onların etrafına takım kurulabilir. Bizim şu anki kadromuza bile bu tipte 2 adam alsak emin olum bu takım müthiş bir aşama kaydeder. Şu anki durumu değerlendirirsek ben baştan beri sakat olan defansımız için Emre G. ve Bekir İrtegün alınmalı diyordum, bu sezonu zaten kaybeden takım eğer onları alsydı seneye stoperde sorun yaşamayacağımız aşikardı, ama olmadı sağlık olsun. Ortasahaya yukarıda bahsettiğim 2 mevkiye kesinlikle oyuncu almamız lazım. Bu haliyle takımın kurgusu;

...................Jef

Musa.....Step.....Çağdaş.......Keçeli

.........Hüseyin........Musampa

Yattara...........................Gökdeniz

..............Umut....Ersen..................

Telha TANYILDIZI
16.01.2007, 10:50
ben onu bunu bilmem artık kazanmak ve oğlumun trabzonsporlu olmasını istiyorum

Çetin
16.01.2007, 12:24
ilk seçeneği işaretlemeyi çok isterdim ama elimizde yaratıcı oyuncu kaç tane kaldı? bu yüzden maalesef ve maalesef ikinci seçeneği seçmek zorunda kaldım

poetricus
16.01.2007, 12:29
4 Kaleci
4 Stoper
3 Ön Libero (Defansif olması şart)

Ziya Doğan'ın hayalini kurduğu takıp tertibi ve taktik.

Gürkan
16.01.2007, 20:52
4 defans

3 ön libero

2 orta saha

1 forvet....

işte ziya hocanın mucize formülü....

bu ziya için aşırı ofansıf bır takımıdır.

bence

5 defans 5 onlıbero

ahmetansu61
17.01.2007, 00:17
valla beyler burda taktik düşüncelerimizi söylüyoruzda ben şunu anladım boş yani bunlar. taktikmiş falanmış bunlar 2. planda.
abicim bu barcayı izliyorumda. bu takım 4 sene önce gruplarda 18 puanla lider bitirdikten sonra hem ligde hem şampiyonlar liginde ilerleyemedi hatta kötüye gitti diymi. yaa bu taımda kimler yoktiki ozaman cocu overmars saviola klivuert daha adı aklıma gelmeyen birsürü yıldız. abicim klup ne yaptı. eski topçusunu takımın başına getirdi. hep arkasında durdu. ona güvendi. adam ilk başta saçmalıyo gibi geldi herkese. bunlar gidecek dedi şunlar gelicek dedi ne yapıyosun dediler. bu taktik böyle olmıyacak dedi bu adam gelsin taktik bu olacak dedi. adam herkesi yanılttı dünyanın en iyi takımını oluşturdu resmen.
iş güvende bitiyo adama güveneceksin arkasında duracaksın. biraz sabırlı olacaksın ve istikrardan yana olacaksın. buna uyan hertakım başarılı olur. başka alternatifi yok bunun.
başarı tamamen istikrar demek artık. yoksa real de görüyoruz w. bremenide.
iş 442 oynayalım sola adam alalım cok iyi olur demekle olmuyo yoksa....

nesta61
17.01.2007, 00:49
4-3-1-2 s

Vkgz
17.01.2007, 01:59
Bu ne ya silin kardeşim bu konuyu kim değiştirdi bu konuyu. Benim anlattığım şey başkaydı.
Ne şimdi bu şakamı, benim konum aynı başlıkla 5. sayfada dursaydı ne yapmıssınız konumu. O konuda başka birşey tartışılıyordu.
Hangi yönetici yaptıysa bu olayı değiştirsin ya da ben konuyu yeniden açacağım. Hangi akla hizmet anlamadım. Bide konuya anket eklenmiş tam komedi.

Vkgz
17.01.2007, 02:37
lütfen konumu eski haline dondurun diyorum ve iyi geceler diliyorum

ileri_libero
17.01.2007, 10:07
martinez
musa-milan-risp-erdinç-celo
ayman-hüseyin-hasan-kiki
gökdeniz

redflag
17.01.2007, 10:48
Caferson
Ufuk-Risp-Step-Murat(mstafa)
Yattara Huseyin Ayman Kiki
Gökdeniz - Umut Bulut

Harun
17.01.2007, 12:49
Çok basit bir anket...

sarman61
17.01.2007, 13:01
-----------Martinez(jefferson)------------
-----Erkan-----Step------Risp------Murat
---------Ayman---------Hüseyin---------
--Yattara--------Gökdeniz--------Musampa
-------------------Umut------------------

Vkgz
17.01.2007, 14:00
evet harun kardes guzelim konumu bu hale getiren yonetici kim merak ediyorum

Travelair
17.01.2007, 16:43
Anket basit falan değil. Konuma ait mesajları bulabilirseniz geride belli bir amacı var. Bu arada benim de güzelim konum ne hale gelmiş. Ben de şikayetçiyim

of82lu
18.01.2007, 09:31
.alıncaksa genç ve dünya çapında olmalı.büyüksen büyük futbolcuların olacak kardeşim.feridunla musa ile ferhatla hasanla hüseyinle olmaz bu işler.z.doğan bey 2-3 ön liberolu sistem istiyormuş.hay hay ama bi takımına bakta iste senin o mevkinin oyuncuları ( hasan hüseyin ferhat vs)kaleye şut atamazken yılda 0 gol ortalama ile oynarken bi appiah bi aurelio yıllık 8-9 gol ortalama ile oynuyor.adamlar kaliteli futbolcu oynatıyor o mevkide bizdekilerle olmaz gör bunu ziyaaa :(

tsmusampa61
06.02.2007, 14:08
tolga
erdinç stepanov risp

Ayman

yattara gökdeniz ceyhun musampa

ersen umut

taktik bu başkası yalan!!!

keles76
06.02.2007, 15:51
bir televizyon kanalında Can Bartu şuna yakın cümle kullandı .Bu zamana kadar galatasaray çok koşan saldıran bir futbol anlayışı vardır bjk nin uzun top oynamaya yönelik bir anlayışı fb de ise kısa paslarla oynar dedi.
Acaba trabzonspor için bir genelleme yaparsak trabzon kapalı defansif anlayışla oynadı diyebilirmiyiz.Şampiyonluklarımızı hep beraberliklerle aldık 3 puanlı sistemde başarıyı yakalayamamızada buda etkenmidir.En çok aldığı sonuç 107 kez beraberlik olması buna kanıt olurmu acaba saldıran trabzonspor bizim hayalimiz mi kalacak.

sarman61
06.02.2007, 15:55
Bu gidişle öyle olacak galiba. Arsene Wenger gibi bir hocamız olsa o zaman farklı düşüncem olurdu. Bir ara Şenol hoca toplu hucüm gibi bir anlayışı benimsiyordu ama olmamıştı.

Egemen Yılmaz
07.02.2007, 12:57
bizim anlayışımız daha çok kontra atak ve hızlı hücuma dayalı. karşımızda kapanan takımları pek açamıyoruz ama biraz cesaretli oynayıp bir kaç hücum yaptıklarında onlara çok rahat gol atabiliyoruz. örneğin gökdeniz önünde alan bulamadığı maçlarda çok kötü oynuyor. bence taktiğimizi bu yönde geliştirmeye çalışırsak daha başarılı oluruz. rakibe biraz tahammül edip, onları yorup, ikinci yarının başlamasıyla kontra ataklarla rakibi dağıtmalıyız.

aslında sanırım ziya doğan da bu anlayışı getirmeye çalışıyor ancak oyuncu seçimleri o kadar yanlış oluyor ki, örneğin keçeli gibi defansı daha güçlü bir futbolcuyu sol açıkta oynatıyor, sağ bekte de tam tersi, hızlı bir hücum oyuncusunu sağ bekte oynatıyor, forvet hattıyla çok oynuyor, bir maçta 3-4 değişik dizilim yapıyor, kontra atak futbolu makine gibi işlemelidir, herkes kimin ne zaman ne yapacağını bilmelidir, ama sen 10 dakikada bir taktik değiştirirsen futbolcular da ne yapacağını şaşırır..

Fatih
07.02.2007, 13:07
tolga

ufukhan risp stepanov m.keçeli

ayman hüseyin

yattara ceyhun musampa(gökdeniz)

umut

golebshera
07.02.2007, 13:59
"Habuni ileri atayrım, kim alırsa alsın" şeklinde ileri top şişirmeyelim, en azından oyun kuralım yeter..

Harun
07.02.2007, 14:31
http://img250.imageshack.us/img250/1493/ilkonbirrlw3.jpg

Gürkan
07.02.2007, 18:22
Harun bunu Ziya Doğanın çözmesin mi bekliyosun.

bu takımda orta sahada kim koşacak. Şu tür kadroları göremeyecez bu sene.

turphan
07.02.2007, 18:28
Ben PES 6'da önce 3-5-2 oynattım takımı...Biraz fazla posizyon vermekle beraber genelde 3-4 farklı maçlar oldu.Ziya'nın oynattığı 4-2-3-1 de fena değildi ama bende Mustafa Keçeli yok:D Ne yapayım sanal alemde ancak tatmin oluyoruz...

Oruç
08.02.2007, 13:02
Şenol Güneş zamanında Szymek-Mehmet-Gökdeniz-Yattara ve Fatih genelde beraber oynarlardı taraftar beğenmezdi. Sonra Şenol Hoca gitsin denildi. Şimdi Ziya Doğan geldi bu sefer de ''ofansif futbol istiyoruz'' diyorsunuz. Bazılarını anlamak gerçekten zor.

tsmusampa61
08.02.2007, 15:16
Harun bunu Ziya Doğanın çözmesin mi bekliyosun.

bu takımda orta sahada kim koşacak. Şu tür kadroları göremeyecez bu sene.

Galiba o sistemde ortasahada kimsenin koşmasına gerek yok çünkü top kaybı çok az olacak ve attığımız goller le rakip çökecek. Her takımın çok koşması gerekmiyo. Bu güne kadar ferhat,musa,mustafa çok koştularda ne oldu. boş koştular. çünkü yetenekleri yok ve top kapamıyolar. Ama yetenekli topçu bi şekilde çok koşmadanda aklını kullanarak aralara girip top alabilir. Bence sistem süper.

tsonur61
08.02.2007, 17:44
------------------tolga--------------------

çağdaş ------- milan ----------risp

yattara-----hüseyin------ayman-----ceyhun----musampa

---------------gökdeniz------ceyhun-----------

böyle oynasın kimse bizi tutamaz ... ama gelde bunu ziya hoca ya anlat

TSelif
08.02.2007, 17:52
Sanırım bizim istediğimiz gibi olmuycak bu iş.
Taktik şu ..NE GOL AT NE DE YE :mad:

Gürkan
08.02.2007, 22:06
Galiba o sistemde ortasahada kimsenin koşmasına gerek yok çünkü top kaybı çok az olacak ve attığımız goller le rakip çökecek. Her takımın çok koşması gerekmiyo. Bu güne kadar ferhat,musa,mustafa çok koştularda ne oldu. boş koştular. çünkü yetenekleri yok ve top kapamıyolar. Ama yetenekli topçu bi şekilde çok koşmadanda aklını kullanarak aralara girip top alabilir. Bence sistem süper.

bu sisteme karşı oldugumu mu sandınız.

ben Harununu yazdıklarını cok ıyı anladımda ziya hocanın anlayacagından suphelıyım.

jetair
08.02.2007, 22:19
Kariyersiz Trabzonlu bir teknik adam ve topyekün hücum futbolu istiyoruz.
Hocanın kafası fazla çalışmasa daha iyi olur.Çünkü Fitbolda kafa çalıştıkça
herşey karışıyor.Örnek Ziya hoca, bizim yörenin şivesi ile taktik verecek
hamsiyi seven, hücüm futbolu motivasyonu sağlam mesele şöyle: Ulaaa
ne duriyisunuz oraya ileri saldirun 5 tane atun,gibi....

attagümüshane
08.02.2007, 23:07
Kariyersiz Trabzonlu bir teknik adam ve topyekün hücum futbolu istiyoruz.
Hocanın kafası fazla çalışmasa daha iyi olur.Çünkü Fitbolda kafa çalıştıkça
herşey karışıyor.Örnek Ziya hoca, bizim yörenin şivesi ile taktik verecek
hamsiyi seven, hücüm futbolu motivasyonu sağlam mesele şöyle: Ulaaa
ne duriyisunuz oraya ileri saldirun 5 tane atun,gibi....

trabzon'un takımımı bu takım güzel abicim??
şayet bu düşünce hakikaten yaygınsa şehirde,yazık olur gerçekten.o zaman büyüklük de olmaz,lafım illa "trabzonlu" bi hoca isteyen abime,kimsenin ve kendinin de yanlış anlamsını istemiyorum..ve kimse ziya doğan ı savunduğumu falan sanmasın...yoksa bence de hoca da yönetim de takımın yarısı da gitsin!!ve yerine hücum futbolu gelsin.

Enes Berfin
09.02.2007, 18:00

Yahu kadroya lafim yokta, oyuncularin noktalari neden sari lacivert anlamadim, bordo mavi olsaydi daha renkli görünüdü, Ilginc.

Yani sari lacivert renklerine alarcim varda ondan söledim.

oflee61½
09.02.2007, 18:48
kalede ha tolga olmuş jaferson aynı side bi cacık olmaz

solbekte murak ocak nie gitti anlamadım o yüzden m.keçeli stoperler belli zaten stepanovla risp sağbekte musa hariç kim oynarsa oynasın ondan daha ii oynar ufukhan süper topçu mesela ama daha yeni yeni görüoz onu
ziyanın inadına göre gidioruz ortada ayman hüseyin önlerinde ceyhun sağda gökdeniz solda musampa forvette de yattara bi ara ziyadoğan denemişti ama olmamıştı yattaradan bi henry neden olmasın kafa atamıo derseniz ersenin kafasına topçarpacak die beklersek işimiz var umut zaten topa vurmaya korkuo bence yattarayı sağ kanada haps edip boş boş orta yaptırmaktansa forvete koyup en azından bi 2 çlım atıp gol atmasını bekleriz olmdı ceyhunun önünü açar dışarı ters paslarla ceyhuna şut imkanı yaratır

bide ceyhunda geldi artık gözünü seviyim gökdeniz frikik felan kullanma beceremion kasma kendini hüseyinde acaip paslar verme sevdasından vazgeçmesi lazım ayman geldi geleli emerson viera misali geniş geniş takılıo ama çapın belli fazla zorlama topu kap aymana veya ceyhuna yerden yuvarla yeter bize 2 kişinin üstünden ayakdışıyla kesme paslar lazım diil bize

AKSOY_61
10.02.2007, 19:58
------------------tolga----------------

----ufukhan ------- milan ----------risp----

yattara------hüseyin------ayman--------musampa

--------ceyhun-----------gökdeniz-----------

------------------umut----------------

bu kadroyla kendi sahamızda oynadığımız maçlarda çıkarız rakibe de çakarız:D
deplasmanda defans 4 lü olur gökdeniz çıkar veya musampa

aslında kendi sahamızda tek liberoyla da oynayabiliriz.
hem forvete cem geçer.umutla iyi ikili olurlar.
ama ziya olduğu sürece tek liberoyu zor görürüz.

Misina
10.02.2007, 20:06
tolga
sağ bek
risp
stepanov
celaleddin
yattara
ayman
hüseyin
gökdeniz
ceyhun
umut

oguzkoc
10.02.2007, 20:17
2007-2008 için...

Tolga (ondan daha iyi türk kaleci bulamayacağımıza göre artık güvenelim. fenerbahçe zamanında Volkan gibi kazmayla şampiyon oldu)
Ufukhan (oynatıldığı müddetçe milli takımda bile sağ kanattan hamitin yerini alacaktır)
Stepanov (satılmaması için duacıyım)
Risp (sezon sonuna kadar izlicez, sanırım seneyede onunlayız)
Yabancı (yabancı oyuncu hakkını öncelikle sol kanat için kullanmalıyız)
Hüseyin (olmazsa olmasımız artık..)
Yabancı (aymanı kulübede oturtmak için orta avrupa ülkelerinden çok iyi bir önlibero)
Yattara (yorumsuz...)
Yabancı (10 numara görevini ceyhundan daha iyi yapacak bir yabancı)
Gökdeniz (yorumsuz...)
Yabancı (bize fatih tekkeyi aratmayacak, hem kafasını kullanabilen hem ayaklarına hakim herşeyiyle dört dörtlük yabancı bir santrofor)

--------------Tolga-----------
Ufukhan---Milan---Risp----?????
-------Hüseyin------????------
Yattara-----?????-----Gökdeniz
-----------??????-------------

poetricus
10.02.2007, 21:36
Her şeyden önce bir taktiğimiz olsa da nasıl olması gerektiğini tartışabilsek!...

attagümüshane
10.02.2007, 21:55
yukarıda bi arkadaş hüseyin e olmazsa olmazımız demiş..:-):-):-)
ve bir de volkan a kazma demiş..kazma mı???pardon kaleci kim peki türkiye'de..yapmayalım lütfen:-)

voldamirin
10.02.2007, 23:10
ersan martin, hüseyin, celaleddin, mustafa keçeli, çagdas bunlar kadroda olmasın da...

Travelair
10.02.2007, 23:39
Anket neden kapalı arkadaşlar? vkgz kardeşim anketi sen kapattıysan açar mısın? 2 konu birleşti ama anket kontrolü sana geçmiş sanırım. Sana zahmet aç da anketimize sahip çıkalım

oguzkoc
11.02.2007, 00:06
yukarıda bi arkadaş hüseyin e olmazsa olmazımız demiş..:-):-):-)
ve bir de volkan a kazma demiş..kazma mı???pardon kaleci kim peki türkiye'de..yapmayalım lütfen:-)

1-şimdiye kadar hangi hocanın hüseyini yedek bıraktığını gördük?? ve fatih terimde niye hala inatla hüseyini milli takıma çağırıyor? demekki hüseyin trabzon için olmazsa olmaz olmuş...

2-fenerbahçenin şampiyonluğunu hatırlatayım.. rüştü yok ve fener recep-volkan ikilisiyle idare ediyor. volkanın acemilik yılları ve hakikaten kazmanın teki. fenerbahçe bunlarla şampiyon oldu. hee volkan şuan kazmamı? hayır o artık tecrübelendi çünkü yıllardan beri daum un da sayesinde inatla volkana güvenildi forma verildi. şuan en iyi türk kaleci tabikide. geçmişten bahsettim ben kazma derken. (ki eskiden kalma kazmalıklarını arada görüyoruz yine:))

h@msi61
11.02.2007, 00:23

abi senin kadroları görünce valla Ziya Doğana bile şükrediyorum...

KUTADGU
11.02.2007, 00:30
-----------------Tolga --------------

Ufukhan-----Risp----Step-----Çağdaş

---------Hüseyin-----Ayman---------

Yattara-------Ceyhun-------Musampa

--------------UMUT-----------------

kadro yapısı bu olmalı kanımca

yalnız özellikle de Avni Aker'de
ön liberolar 1 e düşebilir. Ersen Forveti ikiler. bu fiks başkası olmaz. olmaması lazım.

bu kadro iş yapar....

hele hele iki kanada ve de önliberoya çok kaliteli adamlar alınırsa.
neden olmasın.

Mehmet Fatih Yavuz
11.02.2007, 03:39
sağ ve sol bek çok önemli..
4 lü savunmanın en önemli tarafı sağ ve sol bekleri orta saha ve hücuma katarak savunmayı 2 oyuncu ile idare edebilmek. böylece 3 lü savunmanın liberosunu orta sahaya eklemiş oluyoruz.
lakin bizim 4 lü savunmanın bekleri maşallah hücumu bıraktım orta sahaya çıkmıyolar. o zaman bırakalım 3 lü oynayalım. bi de hiç ileri çıkmayan hücum desetği 0 olan 2 ön libero ile oynarsan kaleci ile birlikte 7 adamı kendi yarı sahanda oynatıyorsun. ziya hoca sık sık ön libero sayısını 3 yapıyor, etti sana 8 adam.
3 tane ronaldinho koysak oraya ne değişecek. takım savunması ve takım hücumu yapmıyoruz ki.
7-8 kişi savunmadan 3-4 kişi hücumdan sorumlu..
bu sistemle başarılı lma şansımız yok.
azıık takım olmuş her takım yener bizi.
en azından bize pozisyon vermez.
antep bu ligin belkide şu an itibari ile en kötüsü.(bizimle birlikte)
antepe karşı bakayım kaç kişiyi ileri sürecek.
açıkçası oynattığı topçulardan çok onları hücuma ne kadar kattığı ile ilgileniyorum.
adamları kilitledi savunmaya sonra çıkıp 4-5 forwetle oynuyorum diyor.
istersen 6 forwet le oyna.
orta saha ile hücum hattı arasında bağlantı kesikken tüm topçularını rakip ceza sahasına yığsan ne fayda.

Ferşat Balcı
11.02.2007, 04:33
-----------------Tolga --------------

Ufukhan-----Risp----Step-----Çağdaş

---------Hüseyin-----Ayman---------

Yattara-------Ceyhun-------gökdeniz

--------------UMUT (ersen )-----------------

bugün sahada bu kadro olmazsa...herkes istifa etsin..

lazkopat_yunus
11.02.2007, 10:08
İlk Önce HÜcum Olmaki Daha Sonra Ayrintilari DÜŞÜnÜlmelİ..

Harun
11.02.2007, 12:27
abi senin kadroları görünce valla Ziya Doğana bile şükrediyorum...

Yoksa sende Ziya Doğan'ın mantelitesine hak verenlerdenmisin?

h@msi61
11.02.2007, 12:59
Yoksa sende Ziya Doğan'ın mantelitesine hak verenlerdenmisin?

hayır asla Ziya doğana hak verenlerden değilim fakat günümüz futbolunda 2 ön liberonun şart olduğunu düşünüyorum. 1 ön liberonun önüne 3 atak ortasaha ve 2 forvet oynayan bir takımın başarılı olabileceğini düşünmüyorum. ayrıca sol bek ve Musampa, ilginç.

zanoylu
11.02.2007, 21:06
...........................TOLGA.................. .........
....................MİLAN.......RİSP.............. .......
...UFUKHAN.............................CELALEDDİN. ..
...........................AYMAN.................. .........
.............MUSAMPA.........CEYHUN............... ..
..YATTARA................................GÖKDENİZ. ..
...........................UMUT................... .........
Acemi ama yavaş yayaş öz güven kazanan ve gelecek için umut veren Tolga
Gerçekten işini iyi yapabilecek iki tandem stoper(milan-risp)
ciğeriyle ve tekniğiyle Apiah'a 5 basacak önlibero(ayman).İyi top yapabilecek iki ortasaha adamı(musampa-ceyhun),işin uzmanı olan iki kanat(yattara-gökdeniz),bir gol bulmasıyla şansızlığına kıracak olan forvet(Umut)

champions
11.02.2007, 21:08
futbolculukla uzaktan yakından bi ilgisi olmayan celalettin dışında bu kadroya katılıyorum hoş çok iyi bi solbekimiz yok ama en azından futbolcu olanı var

zanoylu
11.02.2007, 21:14
Aslında bende olsam çağdaşı koyarım ama :)işinin ehli bir bekimiz yok Murat ocak olsa bu kadronun önünde takım duramaz
Ziya ne yapacak M.Keçeliyi Celoyu,Hüseyini fırsat bulursa hasanıda bu kadroya depecek

adherent_1
12.02.2007, 16:10
Bence Trabzonsporun kadrosu şu şekilde oluşmalı(tabi bu kadrodaki oyuncular sakat vb. durumda değilse)

Tolga

Ufukhan _ _ _ _ Risp _ _ _ _ Stepanov _ _ _ _ Çağdaş

Ayman (Hüseyin)

Yattara _ _ _ _ Gökdeniz _ _ _ _ Musampa

Umut _ _ _ _ Ceyhun

Külünkoğlu
12.02.2007, 16:41
Harun o kadro ile rakibe kaptırdığın her top ceza sahasının önüne gelir.
Şu andaki yapıya göre iç sahada

Tolga
Celalettin Stephanov Erdinç
Ayman Hüseyin Musampa
Gökdeniz Ceyhun Yattara
Cem Demir (Umut)

Dış sahada

Tolga
Celalettin Stephanov Erdinç Çağdaş
Ayman Hüseyin
Gökdeniz Ceyhun Yattara
Ersen Martin (Umut)

kadro doğru bir kadro olur gibi geliyor.

Gürkan
12.02.2007, 18:17
iç sahada 3 1 3 1 2

Tolga
Erdinç - Step - Çağdaş
Ayman/(Hüseyin)
Yattara - Musampa - Gökdeniz
Ceyhun
Ersen - Cem/(Umut)

Dış Sahada 4 2 3 1

Tolga
Ufukhan Step Erdinç Çağdaş
Ayman/(Hüseyin) musampa
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Cem

A.Alper
12.02.2007, 19:31
xxx-----xxx-----xxx-----xxx-----xxx
xxx-----xxx-----xxx
xxx----xxx

5-3-2

5linin sağ ve solundaki adamlar çok hızlı kanat oyuncuları olmalı defansif özellikleri de olmalı ama henüz öyle oyuncu yok :)

Kasım Hilal
12.02.2007, 21:55
Sağ ve sol geri adamlarımız kademe anlayışı olan ve iyi orta yapabilen ftbolcular olsa 4-2-3-1 oynayalım derdim ama ne yazık ki o maya bizde tutmaz..
Şu an için en mantıklı seçim 3-5-2 gibi geliyor bana (Lucescu sistemi)..
Çakılı üç defans.. Fazla ileri gitmeyen iki önlibero. Aşırı hareketli kanatlar (Sağda Gökdeniz ve solda Mushampa)... İyi bir oyun kurucu (Mecburen Ceyhun)..
Ve iki tane forvet (Saçma gelecek ama bence Yattara ve Umut)...

attagümüshane
12.02.2007, 22:42
hücumu düşünen oyuncular ağırlıkta olmalı bi kere..mesela hüso olmamalı yani..
keçeli ve musa büyük yerine iki işe yarar olmalı..ve bir de çağdaş a bel bağlamaktan vazgeçmeliyiz,gözümüz defansta, arkada kalmamalı..bence en önemli eksiklerimiz bunlar.

fantome61
13.02.2007, 14:33
-----------jeff------------------------
gökdeniz---risp---stepanov---celo
yattara---ayman---hüseyin---musampa
-----------umut----------------------

Ba®ış
13.02.2007, 14:35
-----------jeff------------------------
gökdeniz---risp---stepanov---celo
yattara---ayman---hüseyin---musampa
-----------umut----------------------
1 kişi eksik mi oynayacağız :D

fantome61
13.02.2007, 14:36
ceyhunu unutmuşum pardon

Kasım Hilal
13.02.2007, 14:43
Üstad Gökdeniz'İ de sağ beke koymuşsun..

h@msi61
13.02.2007, 15:02
iç sahada 3 1 3 1 2

Tolga
Erdinç - Step - Çağdaş
Ayman/(Hüseyin)
Yattara - Musampa - Gökdeniz
Ceyhun
Ersen - Cem/(Umut)

Dış Sahada 4 2 3 1

Tolga
Ufukhan Step Erdinç Çağdaş
Ayman/(Hüseyin) musampa
Yattara Ceyhun Gökdeniz
Cem

bir defansı oturtmanın ne kadar zor olduğu bir gerçek, hiçbir takım bir maç 3lü, bir maç 4lü savunma oynıyamaz. 4lü savunma günümüz futbolunun vazgeçilmezidir, artı olarak defansımız hergün daha iyiye gitmekte, 4 lü savunmadan vazgeçmemiz intihar olur. ayrıca Yattara ve Gökdeniz 3-5-2 de kanat oynıyabilecek topçular değildir, 3-5-2 oynamamız halinde sağda Musa, solda ise Celo veya Keçeli oynar.

My
13.02.2007, 15:09
Ersen
Musampa Ceyhun Yattara
Ayman Hüseyin
Çağdaş Risp Stepanov Ufukhan
Tolga

yada

Ersen
Musampa Ceyhun Gökdeniz Yattara
Ayman
Çağdaş Risp Stepanov Ufukhan
Tolga

:rolleyes:

fantome61
13.02.2007, 15:11
farkındayım. Gökdeniz zaten giray hoca zamanında A takıma çıktığındada o mevkide oynuyodu.. bence şu an elimize Türkiyenin en iyi sağ beki var ve biz onu kullanamıyoruz hemde o mevkide sıkıntı yaşarken.. gökdenizin yapabileceklerini musampada ceyhunda yattarada yapabilir yani direk kaleye gidebilecek oyuncu sayımız bi hayli fazla zaten eğer hem gökdenizden maksimum verim sağlamak hemde ofansif yönüde bi hayli güçlü sağlam bi beke sahip olmak istiyosak bence gökdenizin şu anki kadroda en uygun mevki orası.. hem inanıyorumki yattaraylada müthiş bi ikili olacaklardır...

GolaMTuRi
13.02.2007, 15:27
tolga
ufukhan risp stepanov cagdas
ayman
yattara musampa gokdeniz
ceyhun
umut(ersen)
ic saha dis saha farketmez surekli bu kadroyla oynamamiz lazim, karsimizda real, barca yok..nedir bu iki-uc on liberoyla oynama sevdasi anlamiyorum..
ziyanin 2-3 onliberolu sistemi sistem olsa bu hallere dusmezdik..
bir kere bu kadroyla cikalim karsimizdaki takimi dagitmazsak bende birsey bilmiyorum..

champions
13.02.2007, 16:51
orda, burda, şurda, heryerde bu kadroyla çıkmalıyız;
----------------tolga----------------
--ufukhan--stephanov--risp--çağdaş--
--------ayman-------musampa-------
--yattara------ceyhun----gökdeniz---
-------------umut bulut--------------

skora göre hüseyin,cem ve ersen oyuna girebilirler

Jackdaniels
13.02.2007, 17:23
Arkadaşlar çok güzel kadrolar vermişsiniz ama ben kadro yapmak yerine şöyle bi yorumda bulunucam bence trabzonsporun oyun anlayışı kesinlikle rakibe göre oynamak değil kendi oyununu rakibe kabul ettirerek oynamak olmalı ama bu zamana kadar malesef böyle bi oyun anlayışı izleyemedik...

Gürkan
13.02.2007, 18:29
maç içinde olan farklı maçlarda neden olmasın.

zaten bun lar hayal.

ziya hocanın her iksinide oynatmayacağı çok açık.

en az 2 önlibero olmalı sahadaki rahat etsin.

adherent_1
13.02.2007, 19:00
Değerli dostlar; yazılan kadrolara bakılırsa ben de dahil hemen herkes Musampa'yı oyunda görmek istiyor. Ancak Ziya hoca "illede Hüseyin illede Hüseyin" diye ısrarcı. Görünen o ki takımda Musampa'ya yer açamayacak. İyisi mi maçlarda ısrarla Musampa lehine tezahürat yapalım. Belki birşeyler değişir ve Musampa ilk on bir de oynar. En azından taraftar ve Ziya hoca Musampa'nın sahada neler yapabileceğini görür. Bence bu takımda her türlü oynar. Yeterki şans tanınsın...

keles76
14.02.2007, 14:02
Değerli dostlar; yazılan kadrolara bakılırsa ben de dahil hemen herkes Musampa'yı oyunda görmek istiyor. Ancak Ziya hoca "illede Hüseyin illede Hüseyin" diye ısrarcı. Görünen o ki takımda Musampa'ya yer açamayacak. İyisi mi maçlarda ısrarla Musampa lehine tezahürat yapalım. Belki birşeyler değişir ve Musampa ilk on bir de oynar. En azından taraftar ve Ziya hoca Musampa'nın sahada neler yapabileceğini görür. Bence bu takımda her türlü oynar. Yeterki şans tanınsın...

hocam iki hafta musampa diye bağırsak musampa acayip havaya girer istenildiğini sevildiğini anlar ve müthiş motive olur .Ziya hoca onu oynatırsa çocuk kendini gösterecem diye yırtınır kaleye şutlar çeker ortalar yapar zaten gol buldumu kahraman olur. Hoca musampayı sol kanatta oynatır önlibero oynatmaz orada evladı var diğeride kaptan.

Gürkan
14.02.2007, 15:47
sorun musampanın havaya girmesi değil ki.

Hocanın havaya girememesi.

Hala malatya gençler havasında oynuyo.

bırak şunları geç horona.

ozturk
14.02.2007, 17:06

aynen katılıyorum

ARAF
15.02.2007, 13:29
4-1-4-1 olarak oynamalıyız bence

--------tolga
ufukhan----risp---milan----m.ocak
------------ayman
yattara--gökdeniz---ceyhun--musampa
-----------umut (ersen)