PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 1.Hafta | M.Başakşehir 2-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

Gökhan Balcı
14.08.2018, 21:01
Ünal hocanın notunun verileceği maç olacak bu maç. Kazanıp kaybetmekten bahsetmiyorum. Herkesin gördüğünü görüp hatalarından ders mi alacak yoksa yanlışta inat mı edecek hep beraber göreceğiz

6Şafak Aydın1
15.08.2018, 04:44
zor

Cengiz Çubukcu
15.08.2018, 07:10
nasıl yani başkan açıklarmısın
biz mesela 2.3 olacağız
onlar 4.5 mi olacak

5. oluruz diyordum da o bile zor

artvints
15.08.2018, 11:44
Hoca Abdülkadir Sosa yazici'yi birlikte kullanarak ne yapmak istemiş olabilir? Cagliari maçına bakınca bu üç oyuncunun birbirine yaklaşarak pas yapmasını ve atak geliştirmesini istemiş olabilir.

Ama kanatları çok iyi kullanan topu iyi dolaştıran Başakşehir buna izin vermez. Hem bekleri kapatıp hem de merkeze yaklaşarak atak geliştirmek kolay birşey değil . Bu üç oyuncuyu yaklaştırmak için ne yapilabilirdi?

Rodallega çok etkisiz kaldı, sırtı dönük top alamıyor. O çıkartilip defansta üçlüye dönülürek oyuncular birbirine yaklaştirilabilirdi.

.......husseyni....toure.....Akbaş
Pereira....kucka.......onazi..........ibanez
............yazici......ömür......Sosa

Takimda sırtı dönük top alıp dönebilecek en önemli oyuncu ömür. Ayrıca en önde yapacaği baskılar stoperleri zorlayabilirdi. Bu maç özelinde konuşuyorum.

Rakibin üçlü ortasaha dizilişinden kaynaklı boşluklara yakın sosa ve yazici'yi yerleştirmek onlari rahatlatabilirdi. Bu üç oyuncuyu bek kovalamaktan kurtarıp birbirine yaklaştırmak böyle olabilir. O bölgeye hızlı oynayıp üçünün yaraticiliģina bel bağlayabilirdik. Zaten başka birşey yapmadık.

Forvet çikarmadan da denenebilecek bir düzendi. Tek önlibero ve yanında sosa ile son yarım saat oynanabilirdi ama skor dezavantajı oluşmadan daha yararlı olabilecek bir düzendi.

Taktik dizilişler eldeki oyuncuları verimli kullanmak, rakibe önlem almak veya rakibi aşmak için yapılan planlar sırasında değişir. Rakibi, kendi oyuncularını düşünmeden kafandaki herhangi bir dizilişe göre hareket etmek ezberciliktir, bu şekilde bir yere varılmaz. Böyle devam edecekse Rıza gitmezdi, oyuna göre iyi puan toplamişti diyebiliriz.