PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : STSL 1.Hafta | M.Başakşehir 2-0 Trabzonspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

Aydın Tiryaki
12.08.2018, 22:07
Hala oyunculara sallanıyor... Hoca ne katmış abi bu takıma? Birisi bana açıklayabilir mi?

Courage
Aşçı kötü yoksa bu malzemeden bile lezzetli aş çıkar.
...

Teknik direktör tercihi hiç olmazsa sağlam bir teknik ekiple kapatılırdı ama o da yok. Ne yapıp edip Abdullah Avcıyı ikna edecektik ondan başkası (ş.g.de dahil) bu takıma hayalimdeki oyunu oynattıramaz benim şahsi fikrim.

gurur6134
Kuckaya 5 milyon mu vermisti araplar ne bekliyoruz batuhan aratmaz bugun ki futbolunu yerine adam gelene kadar..

sasone
12.08.2018, 22:08
Arabeskin dibine vuranlar, tam olarak işaret etmeye çalıştığım kesim. Çok seviyoruz çünkü , yandım bittim edebiyatını... Önemli olan bu cendereden nasıl çıkacağımız, kişisel olarak , bu tarzda yazanları tane tane sağa sola giydirmeden bizleri muhtelif hayvanlara benzetmeden edebiyle iki kelimeyi yan yana getirmeyi başaran arkadaşların yazılarını okumak , konuya daha sağlıklı bakabilmemi takımımı değerlendirirken ufkumu açabilmemi sağlıyor.

Ünal hoca benim babamın oğlu değil , yönetim bu gün başka bir teknik adam getirse onu desteklerim, elimden başka ne gelir. Biz de Kuco Onazi , Olcay Sosa ve sair , bu adamlarla ilerleyemeceğimizi yazdık hala yazıyoruz , ama bunları sabahtan akşama kendime anlatırken arada empati de yapmayı istiyorum.
Hocam bu takımın rakip sahaya gidebileceği tek varyasyon A.Kadir,Sosa ve Yusuf üçlüsünü birbirine yakınlaştırmak,bunu görebilmek çok zor değil ama sen bu üç adamı birbirinden koparıp,bir de hiç olmayan kanat özellikleri varmış gibi takım kurgusu yaparsan böyle ezilirsin.
Rakip Başakşehir yaşlı ve hafta içinde ciddi bir rakiple yüksek tempoda maç yapmış,ona karşı bile eziliyoruz fizik olarak.

Onazi ve Ibanez takımın düzenini bozuyor,saçma ve basit top kayıpları ile takımı ekstra yoruyor bunu görmezden geliyorsa,bu iyi bir Hocalık değil.

Serdar A
Onazinin yerine degil yanina transfer lazim.
Onazi cok yetersiz ama defanstan tek pas cikaran oyuncumuz.

İdeali hem yanına hem yerinedir , bana göre.

Fakat seçme şansım olsaydı , yerine alınacak bir oyuncuyu tercih ederdim.

Orası takımın ağırlık merkezi . Bu gün Onazi'nin gereksiz yere kaç top ezdiğini kaç top şişirdiğini sayamadım.

Sahanın en kötüsü açık ara Ibanez ama takımın bu silik futbolunun temel sebebi Onazi'nin pozisyonun gereklerini yerine getiremeyişi...

yasinylmz
Butun mesele su 2010 2011 yilindan bu yana colman selcuk tarzi iki 8 no ile oynamiyoruz. Hala daha okay'in yerini dolduramadik diyenler var. İyice alistiniz hantal 6 numaralara. Okay varken ne oynuyoduk sanki ? Butun mesele budur onazi kuco ikilisi ile de gercekten oyun oynayamiyoruz. Onazi topu tutunca yabanci bir cisimle etkilesime girmis gibi reaksiyon veriyor.Abdusu merkeze cekip kuco ile devam etmek en mantiklisi. Onlerine ister yusufu ister sosayi koy farketmz asil mesele o gobekteki ikilinin efektif olmasi ve takim mesafesini ayarlamasi. Birde su rakip takimi sahaya yayilip bekleme aptalligindan vazgecmek gerek. O gobek ikilisinin bugun selcuk colman oldugunu dusunun basaksehir top goremezdi bu tip ikililerin en onemli ozelligi surekli presi kirip rakim takimi yormalaridir. Burda hep soyledim yine soyluyorum senol' un en buyuk numarasii budur bursa dahil her takimda bunu yapiyor. Biz burda hala batuhan okay kuco onazi tartisiyoruz. Topa yatkin oyuncularla oynarsaniz oyuna hukmedersiniz. Kuco onazi yusuf topla iliskisi iyi olan oyuncular degil. Pereira'nin topla iliskisi bu ucunden daha iyi siz dusunun. Bu yuzden ben sosa'ya sallamiyorum hic onunla al ver yapabilecek yetenekte oyuncu yok adam kuco onazi ile ucgen mi kurabiliyor ya da yusufla ? İlk yarida abdus saga gecince abdus pereira sosa ucgenleriyle geldiginiz anlarda basak sehir gotu basi dagitmisti o dakikalarda. Biraz uzun oldu ama asil mesele bu arkadaslar abdus muhakkak merkeze gelmeli. Kuco 6 no gibi oynayacak sarkan toplari calip onunde oynayan abdus ve sosaya aktaracak. Bu iki oyuncu cabuk kanat oyunculari ile topu bulusturacak. Ayrica abdusun merkeze gecmesi ordaki hantalligimizida ortadan kaldirir. Gonul ister ki iki 8 no ile oynayalim ama sosa orayi kaldiramaz yasi itibariyle. 8 no transferi olursa tadindan yenmz. 8 no abdus onlerinde sosa solda nijeryali sagda vahid arkana yaslan izle sonra

sasone
12.08.2018, 22:09
Aşçı kötü yoksa bu malzemeden bile lezzetli aş çıkar.
...

Teknik direktör tercihi hiç olmazsa sağlam bir teknik ekiple kapatılırdı ama o da yok. Ne yapıp edip Abdullah Avcıyı ikna edecektik ondan başkası (ş.g.de dahil) bu takıma hayalimdeki oyunu oynattıramaz benim şahsi fikrim.

Abdullah Avcı gelmezdi,o rahatı ve kadroyu bırakıp kimse de gelmezdi ama Kemal Özdeş teklifimizi kabul ederdi.
Yazık oldu.

Serdar A
12.08.2018, 22:11
Abdullah Avcı gelmezdi,o rahatı ve kadroyu bırakıp kimse de gelmezdi ama Kemal Özdeş teklifimizi kabul ederdi.
Yazık oldu.

Benim hoca adayım da Kemal Özdeş di , burada da yazdım bir kaç kez.

Demek futbol anlayışımız bir birine çok yakın.

Tuğrul
Ünal Karaman'dan ziyade futbolcular maça yenilgiyi kabul etmiş şekilde çıkmıştı zaten. Mücadele etmemelerinin suçlusu Ünal Hoca mı?

Tabi hocanın da hataları var, bu maça farklı bir taktikle çıkmalıydı. İlk haftadan da saçma sapan gömmeyin, bu takımda top oynamayan Sosa, Kucka ve Rodellega gibi oyuncular var. Bu dar kadrodan farklı bir şeyler denemesini beklemek de hayalcilik olurdu.
Takımı psikolojik olarak iyi motive edememiş işte bütün kabahatlı Ünal Karaman'dır.

Rıza'nın takımı hiç değilse oyun disiplini sağlamdı. Ünal'da bu da yok.

Dahası orta alandaki seçimlerinde dolayı 1. ve 2. bölgede pas verimliliğinin düşüklüğü, ekstra pasların azlığı sürüyor

Bu durum otomatikman hücumdaki akıcılığı sekteye uğratıyor elbette Abdülkadir-Yusuf'un sol açıkta oynatılması da durumu zorlaştırıyor.

Hali ile sorumluluk makamı olarak suçlanması gereken kişi Teknik direktör'dür.

cubido
Bugün Abdülkadir’e iyi Sosa’ya kötü demek için sadece futboldan anlamamak yetmez.
Önyargıların gözlerimizi perdelemiş olması gerekir.

Fatih Çelik
12.08.2018, 22:12
Saffet Susic, Samet Aybaba ve Kemal Özdeş bu üçünden birini almalıydık minimum.

r9emre
Aynen oyle, Onazi de yedekte alternatif olmaliydi. Bunun yapilabilmesi icin Kucka'dan ve onun yillik ucretinden kurtulabilmek lazim. Asama asama yol alacagimizi dusunecek olursak bu seneye olacak bir sey. Bu sezon Onazi'yi kullanmak zorundayiz.

İdeali hem yanına hem yerinedir , bana göre.

Fakat seçme şansım olsaydı , yerine alınacak bir oyuncuyu tercih ederdim.

Orası takımın ağırlık merkezi . Bu gün Onazi'nin gereksiz yere kaç top ezdiğini kaç top şişirdiğini sayamadım.

Sahanın en kötüsü açık ara Ibanez ama takımın bu silik futbolunun temel sebebi Onazi'nin pozisyonun gereklerini yerine getiremeyişi...

ekeser60
Bize taştan su cikaricak hoca lazımdı bu zor günlerde buda Saffet susic ti unala göre bin kat mantikliydi senin gemin eski mecbur uzun bir yola cikicaksin tadilat paranda yok mecbur deneyimli kötü bakımsız riskli gemiyi bile yolculukta idare edebilecek bir kaptan lazım di biz ne yaptık gittik acemi olan hiç bir uzun yolculuk tecrübesi olmayan bir kaptana emanet ettik gemiyi göz göre göre

Yıldıray Emanet
Siz daha anlatın. Haftaya tahtaya 11 e ilk yazılacak oyuncu gene İbanez. Adamlar beraber 9999 gol yediler Karabükte diyoruz bu dostluk bu yoldaşlık size anlamsız geliyor sanırım :)

İskender Çakmak
12.08.2018, 22:13
Ünal Hoca ayrıca Ibanez konusunda da yanlış karar veriyor. Ibanez ile olmaz olamaz.
Sosa-Kucka-Onazi olmadı Cagliari maçında. Yusuf - Abdulkadir kanatlarda olmadı işte.
Tekrar bu oyun sisteminde oynamanın mantığı yok.

nakzo
İlk 30 dakika kontrollü oynadık ve fena değildi takım.
30’dan sonra geçen seneki gibi takım boyu uzadı ve Başakşehir’in yedek ortasaha göbeği bile o bölgeyi ele geçirdi.
Onazi ve Kucka yetersiz ve uyumsuz bir ikili ama bugün ekstra kötülerdi.
Kucka neden sahadayım der gibi vurdumduymaz ve isteksizdi.
Onazi zaten vasat bir futbolcu.
Yanındaki adama top atmakta zorlanan adam bir de bol bol uzun pas atmaya çalışıyor.
İstistasız hepsi rakibe gidiyor.
Ibanez bugün kötü değildi adamın kapasitesi bu.
Neden bu adamda ısrar ediyor Ünal Karaman anlamak mümkün değil!
Burda Sosa’ya giydirmiş millet bence takımda iyi diyebileceğin iki adam vardı bugün biri Akbaş biri Sosa.
Bugün Yusuf ve Abdülkadir de çok kötüydü.
Abdüş’ü ilk kez bu kadar kötü gördüm.
Futbolcuların oyunun kötülüğü haricinde duran top organizasyonlarındaki yerleşimimiz fecaatti.
Aynı organizasyonu 3 kez denediler ve golü buldular.
Muhtemelen bu sene duran toptan en çok gol yiyen takım olacağız.
Sakat oyuncular, gelecek olanlar derken , henüz yorum yapmak için çok erken.
Hiç umudum olmasa da Milli takım arasından sonraki ilk maç olan Alanyaspor maçı sonrasına kadar Ünal Hoca’ya destek vereceğim.
Söyledigim gibi bu sene 4.’lük başarıdır bence.

4.luk bu takım ve hocayla imkansız ben 10.olmaya tavım harbi harbi diyorum bu aksam izledigim takım çok ciddi kume dusme adayıdır.Derhal bu hocanın gitmesi gerekir ünal hoca değildir .yılmaz vural hocayı yarın alır gelirim hemen basla derim.

My
Valla benim iyice kafam karıştı. Mevzu futbolcular mı hoca mı yoksa hepsi birden mi artık benim beynim püre oldu. Nedir bu takımın sorunu arkadaşlar?

Benim izlenimim yanlış oyuncu ve mevki tercihleriyle verimleri düşen futbolcu kadrosu dolayısıyla hocanın yetersizliği, eksik mevkilerle yönetimin kadro mühendisliğindeki başarısızlığı, yetersiz futbolcular...

Jackdaniels
12.08.2018, 22:14
Ben onazi akbaş ve ibanez harici (toure yi henüz görmedik) takımın bireysel kalitesini düşük görmüyorum aksine ligin en iyilerindeniz fakat mantalite ve mücade olarak ligin en kötüsüyüz malesef neden aradaki makas bu kadar açık sorgulamak ve çözüm üretmek gerek.

Yıldıray Emanet
12.08.2018, 22:14
Haftaya dua edelimde Sivasın sağ ön oyuncusu iyi bir futbolcu olmasın

Doğukan Uçan
12.08.2018, 22:15
Ben böyle olacağını 1.5 ay önce yazdım değişen bir şey yok. Ünal karamanın durduğu her dakika bize zarar veriyor. Yeni çıkan erzuruma bakıyorum bize bakıyorum bu futbolcular bilerek yeniliyor ya da hoca taktik bilmiyor başka açıklaması yok.

Courage
Yazık oldu.

Yeterli ısrarı gösterdik mi kendisine? Ya da hiç teklif yapıldımı? Dediğiniz gibi neredeyse imkansız ama benim favori t.d. kendisi olurdu.

Ünal Karaman gerçekten çok kötü bir tercih.

Soner Albayrak
Benim için sezon bitmiştir. Uzun bir süre buralarda olmayacağım arkadaşlar. Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere.

gurur6134
Konya erzurum maci iyi mac olmus goller eski trabzonsporlular ugur ve yatabareden..riza hocayi aramayiz insallah..

Yiğit Gayretli
12.08.2018, 22:16
Abdülkadir'i Kucka ile merkezde kullanmadığımız her maçta bunları yaşayacağız, yazacağız, konuşacağız.

Bu yanlıştan hızlıca dön hocam. Yarın ilk idmanda mesela...

A. Aydın
Hocanin hatasi var ama bu ortasaha ile guardiloayi getirsen nafile.

ccd6167
4-2-3-1 milatta kaldı .. yok yani bu sistem bittik bir sitem

ünal hoca bu testi geçemez bnce bu sistemle

61_Hasan_69
12.08.2018, 22:17
Akbaş ve az biraz Sosa dışında herkes kötüydü özellikle Onazi, Ibanez, Yazici ve Kucka'yi konuşmaya bile gerek yok

gurelalp
İDDİA EDİYORUM Kİ RODEYEGA İLE YUSIF ABDULKADİR VE SOSA KAVGALIDIR BU ÜÇLÜ HUGO İLE OYNAMAK İSTEMİYOR VE ONA HİÇ PAS VEEMİYORLAR HUGO DA HER ALDIĞI TOPU KALEYE VURARAK ONLARA TEPKİ GÖSTERİTOR BENİM TECRÜBEMLE GÖRÜNEN BU...
Burada yapılan eleştiriler tabii ki rakibi dikkate almadan yapılıyor. Normali de bu Trabzonsporluların, Başakşehir bizden iyidir deme şansı var mı?
Yok.
Burada hayal kırıklığı yaratan can alıcı nokta takımımızın yüzde 50 performansla oynamasıydı. buna bir de teknik direktörün amatör küme performansı eklenince millet çıldırdı...
Maçın 2. Yarısında yalandan oynadılar. Ki bunu her taraftar hissetti.
Yusuf Ve Abdulkadir hatta Sosa Burak a saygı duydukları için onunla pas bağlantıaı kurabiliyorlar

nakzo
Bizim feda demeye çalıştığımız ve gidenlerin yerini 3te 1 maliyet ile doldurduğumuz sezonda ilk maçta hemde 5 as oyuncun yok iken iyi bir oyun ortaya koyabilsek zaten sene sonu rahat rahat şampiyon oluruz..
Durumumuzun yeterince farkında olup beklentileri mantıklı düzeyde tutarsanız bu kadar aşırı yorum yapmaktan kurtulursunuz..
Yusuf Abdülkadir hemen satılsın!! Tabi güzel kardeşim hemen.. Nasıl olsa 1 maçta bugüne geldi bu çocuklar, ilk maçta kötü oynadıysa 10 fazla 5 verene sat..
İleri üçlün tamamen değişecek ve defansın 3 maç sonra oturacak ise bu oynadığında kupada eleme maçı değilse bu kadar abartmaya gerek yok diye düşünüyorum..

Kimi alacak bunlarda senin ileri uclun degisecek herif kurtarıcı diye zekiyi bize kasacakken ne ileri 3 lusu sen dua et burağa birşey olmasın buraksız alibeykoyspor bile yenemez bu takım herşeyine iddaya hazırım.

sasone
12.08.2018, 22:18
Benim hoca adayım da Kemal Özdeş di , burada da yazdım bir kaç kez.

Demek futbol anlayışımız bir birine çok yakın.

Hocam benim ilk tercih her zaman Osman Özköylü,Ünal Karaman'dan da bu takımın Hocalığını bin kez daha fazla hak ediyordu ama taraftar ona dudak bükeceği için Kemal Özdeş en ideal adaydı,Samet Aybaba'ya kurucu kadro ve gençlere verdiği önem nedeniyle olumlu bakıyordum.

Ünal Karaman çok garip bir tercih oldu.Tek kurtarır yanı Özkan Sümer.

Serdar A
12.08.2018, 22:18
Valla benim iyice kafam karıştı. Mevzu futbolcular mı hoca mı yoksa hepsi birden mi artık benim beynim püre oldu. Nedir bu takımın sorunu arkadaşlar?

Benim izlenimim yanlış oyuncu ve mevki tercihleriyle verimleri düşen futbolcu kadrosu dolayısıyla hocanın yetersizliği, eksik mevkilerle yönetimin kadro mühendisliğindeki başarısızlığı, yetersiz futbolcular...
Abi kadro mühendisliği o kadar önemli bir konu ki , bu anlamda doğru kurulmuş bir takım vasat teknik adamın elinde dahi futbolcuların toplam bireysel kapasitesinin üzerinde sonuç verir.

Mevcut yönetimin en vahim hatası yola abartılı kontratlara sahip olup tam karşılığını veremeyen dahası takımı bozan oyunculardan kurtulmak ile çıkıp günün sonunda ilk lig maçında bu adamların tamamını sahaya sürmesidir.

Yama tutmuyor takım. Üzerine sakatlar, transferi bitmeyenler , lisansı yetişmeyenler derken , bir de sezon başının verdiği mental ve fiziksel hamlıkla ortaya bu futbol çıkmış halde.

Ünal Karaman'ın konuya dahili , benim açımdan , az yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi taşın suyunu çıkaracak imkansızlıktan imkan yaratacak bir hoca olmayışıdır.

Fatih Çelik
12.08.2018, 22:19
Abdülkadir'i Kucka ile merkezde kullanmadığımız her maçta bunları yaşayacağız, yazacağız, konuşacağız.

Bu yanlıştan hızlıca dön hocam. Yarın ilk idmanda mesela...

Kucka-Abdulkadir-Sosa Bu üçlü ya olacak ya olacak. Ama bunun islerligi için iki kanat lazım mutlaka

gurur6134
12.08.2018, 22:20
Siz daha anlatın. Haftaya tahtaya 11 e ilk yazılacak oyuncu gene İbanez. Adamlar beraber 9999 gol yediler Karabükte diyoruz bu dostluk bu yoldaşlık size anlamsız geliyor sanırım :)

Haftaya da ibanezde israr ederse kendi kuyusunu kazar otoban olcak demistik mac oncesi oylede oldu bunu gormek icin hoca olmaya gerek yok viscayi gectim adamlarin sag beki kaysara 3 net pozisyon buldu ceza alani icinde ayip ya adam koca bir hic yaptigi tek sey topu kornere atip ortasahayi gecer gecmez topu ceza alanina sisirmek onuda yapabilse gam yemicem..

Yıldıray Emanet
12.08.2018, 22:22
Orta sahası bizim gibi hanım evlatlarından kurulu bir takımın bekleri hücumcu olmamalı.Aksi takdirde her maç rezil olmaya mahkumuz

yasinylmz
12.08.2018, 22:22
Bjk resmen akhisarun cezayaninin orda oyunuyor maci. Simdi bunu yazarken pepe atti. Tolgay oguzhan ikilisi maci domine ediyor resmen.. abdus ikisindenfe yetenekli curutuyoruz cocugu hemde sol tarafta offf

Serdar A
12.08.2018, 22:23
Hocam bu takımın rakip sahaya gidebileceği tek varyasyon A.Kadir,Sosa ve Yusuf üçlüsünü birbirine yakınlaştırmak,bunu görebilmek çok zor değil ama sen bu üç adamı birbirinden koparıp,bir de hiç olmayan kanat özellikleri varmış gibi takım kurgusu yaparsan böyle ezilirsin.
Rakip Başakşehir yaşlı ve hafta içinde ciddi bir rakiple yüksek tempoda maç yapmış,ona karşı bile eziliyoruz fizik olarak.

Onazi ve Ibanez takımın düzenini bozuyor,saçma ve basit top kayıpları ile takımı ekstra yoruyor bunu görmezden geliyorsa,bu iyi bir Hocalık değil.

Bunu yapabilmemiz için evvela topu yere indirmemiz lazım.

Topu yere indirebilmek için de asgari iki transfere ihtiyaç var.

gurur6134
12.08.2018, 22:23
Kimi alacak bunlarda senin ileri uclun degisecek herif kurtarıcı diye zekiyi bize kasacakken ne ileri 3 lusu sen dua et burağa birşey olmasın buraksız alibeykoyspor bile yenemez bu takım herşeyine iddaya hazırım.

Begenmedigimiz zeki bile olsaydi bugun ki orta sahada basaksehir bu kadar rahat oynayamazdi orda..on libero dedin mi topu yiycek sahada topragi kaziyacak adam bizim onaziye bakiyoruz fizik yok kondisyon yok hava hakimiyeti yok psikolojik olarak rakipler onaziyi gordumu rahatliyorlardir..

MİSSE_MİSSE
12.08.2018, 22:24
pas yapamayan adamlarla sahaya cikarsan hem fazla kosmak zorunda kalirsin hem de moralin ve ritmin bozulur. onazi, kucka, roda, yusuf pas yapamayan adamlar. yusuf yavas da oldugu icin iyi oynayacagi tek yer sag kanata yakin forvet arkasi.isin kotu yani abdus de en iyi ayni bolgede oynuyor ama yusuftan yetenekli oldugu icin baska yerde de oynayabilir. ona en uygun ikinci pozisyon yusufun arkasi. onazi kesinlikle olmaz. orada oyun kuracak ve savunma yapacak adam lazim olmadigina gore iki kisi oynatacagiz. sosa+toure.hucum dizilisi ne oldu simdi:
-----------roda-----------
---------------yusuf------
----xxx----------abdus---
-xxx------------------xxx
-------sosa-----toure---
---------xxx-----xxx-----
simdi sahada pas yapamayan iki kisi var ve daha fazlasini kaldirmaz. bu yuzden parmak, vahid, murat demeden pozisyonlara dagatacaksin.
savunmada da 4-4-2 yap kapan.

Tuğrul
12.08.2018, 22:25
Burak - Amiri - Novak - Nijeryali ilk 11'e girsin, Sosa - Yusuf - Ibanez - Roda yedege cekilsin. Takimin hucum cehresi tamamen degisir.
Kucka-Onazi gibi salt süpürücü ile takımın çehresinin değişeceğine inanıyorsan yanılıyorsun.

O bölgeyi elindeki imkanlarla oyunun iki yönünü oynayacak, teknik ve oyun zekası olarak ortalama üstü futbolcularla tamamlayacaksın.

Kamil Ahmet(Murat Cem-Onazi), Olcay(Sosa-A.Parmak), Abdülkadir

Elbette buna ek olarak savunma-forvet arasındaki mesafeyi hem topsuz hem de toplu oyunda daraltan oyun planı oturtmalısın.

erenslash
12.08.2018, 22:26
şaşırtmadı gayet normal hoca+kadro bu kadar olur bunlar iyi günlerimiz

sağlam iki stoper +o ve bir sol açık ve bir ortasaha alınmalıydı uyduruk veya vasat alırsan bu kadar olur

hoca faktörü de var tabi

nakzo
12.08.2018, 22:26
Allahını seven bir erzurumsporlu izlesin baksın erzurum dahi bizden organize bizden istekli ne yaptıgını biliyor bizdeki saklananlar anca para ister 10 liralık bile top oynmazlar utanma duyguları yok yenilgiden sonra yuzleri kızarmıyor yani kendimi zortutuyorum yılllardır bu şaklabanları izlemekte Trabzonspordan nefret etme noktasına geldim ve taraftarın çoğuda aynı durumda bu takım beni sınır hastası yaptı.

Mert Acar
12.08.2018, 22:28
Cezasahasına tek kişi zor giriyoruz..Bjkyi izliyorum adamlar 5-6 kişi anında çoğalıyor.
Ulan Şenol Hoca..

Oruç
12.08.2018, 22:28
Arabeskin dibine vuranlar, tam olarak işaret etmeye çalıştığım kesim. Çok seviyoruz çünkü , yandım bittim edebiyatını... Önemli olan bu cendereden nasıl çıkacağımız, kişisel olarak , bu tarzda yazanları tane tane sağa sola giydirmeden bizleri muhtelif hayvanlara benzetmeden edebiyle iki kelimeyi yan yana getirmeyi başaran arkadaşların yazılarını okumak , konuya daha sağlıklı bakabilmemi takımımı değerlendirirken ufkumu açabilmemi sağlıyor.

Ünal hoca benim babamın oğlu değil , yönetim bu gün başka bir teknik adam getirse onu desteklerim, elimden başka ne gelir. Biz de Kuco Onazi , Olcay Sosa ve sair , bu adamlarla ilerleyemeceğimizi yazdık hala yazıyoruz , ama bunları sabahtan akşama kendime anlatırken arada empati de yapmayı istiyorum.

Düzgün bir hoca olsa hepimiz destek veririz. Sırf Trabzonspor efsanesi diye Sayın Başkan arabeskin dibine en başından vurdu. Güzel işler yapıyor amenna ama hoca tercihi tam bir facia. Bu kadar yıl geçti Ünal Karaman kendini gram geliştirmedi. Sırf Trabzon'lu ya da Trabzonsporlu diye birileri bu kulüpten içeriye girmemeli. Liyakat ve ehliyete önem vermediğimiz sürece bir şey değişmeyecek ne yazık ki.

cakalkerem
12.08.2018, 22:29
1- 2 gencı bıryerlerını kaldırırsan sonuc bu olur..
2- adamın aklını transferle karıstırısan sonuc boyle olur..
3- forvetsız oynarsan sonuc boyle olur...
4- okay gıbı her maç sahada savasan adamı kaptırırsan sonuc boyle olur..
5- kukca denen bır selvı boyluya bu kadar para baglarsan boyle olur..
6- unalı getırısen daha cok boyle maçlar izleriz...

tamam sezon bası adamlar umursamaz..
ama bu kadar kotude olunmaz..
yusuf sahadamıydı...
abdul her aldığı topu ezmeye basladı...

yok artık daha neler

ilelebeTS
Haftaya dua edelimde Sivasın sağ ön oyuncusu iyi bir futbolcu olmasın
Öne gerek yok ki. Yeni kiraladıkları sağ bek, sağ açık gibi oynuyor zaten.

artvints
Sosa'nin tehlikeli bölgede hiçbir etkinliği yok, köşelerde geride birkaç top tutup atak başlattı. Zaten dediğimiz de bu. Bu fiziksel durumla tehlikeli bölgeye girip zorlayamaz arkada pas trafiği kurabilir sadece. Oyuna göre değil isme göre dizilmiş kadro.

Serdar A
Ben onazi akbaş ve ibanez harici (toure yi henüz görmedik) takımın bireysel kalitesini düşük görmüyorum aksine ligin en iyilerindeniz fakat mantalite ve mücade olarak ligin en kötüsüyüz malesef neden aradaki makas bu kadar açık sorgulamak ve çözüm üretmek gerek.

Aynen katılıyorum fakat bir ek yapmak isterim. Ligde bu kadar paraya kurulmuş en uyumsuz takımız. Sorunumuz sadece bireysel kapasite değil , futbolcuların bir birleriyle olan etkileşimi. Bunu da idmanla taktik antreman ile aşamıyoruz.

cakalkerem
12.08.2018, 22:30
su olu gs bıle top oynamadan kazanıyor..
bız kotu oynadıgımız zamanda maç kazanmayı öğrenmeliyiz...
ve acil forvet bulmalıyız

My
12.08.2018, 22:30
Sosa Abdül derken dolar 7.20 olmuş.

Serdar A
12.08.2018, 22:31
Sosa'nin tehlikeli bölgede hiçbir etkinliği yok, köşelerde geride birkaç top tutup atak başlattı. Zaten dediğimiz de bu. Bu fiziksel durumla tehlikeli bölgeye girip zorlayamaz arkada pas trafiği kurabilir sadece. Oyuna göre değil isme göre dizilmiş kadro.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şunu açık net sormak istiyorum ; Sosa Onazi'nin yerinde oynayamaz mı ?

Ne getirir , ne götürür ?

Ya tamam gerçekten çok kötü oyuncu performansları izledik bu gece ama beni nedense asıl tedirgen eden konu , takımın ağırlık merkezi ... Ki bunu artık çok zor değiştirirsin , oynayacağımız formasyon düzen belli...

erenslash
12.08.2018, 22:33
arkadaşlar Ünal hocadan bir halt olmaz kusura bakmayın

Takımda da takım değil ayrı konu

Mehmet Sarigül
12.08.2018, 22:34
Cezasahasına tek kişi zor giriyoruz..Bjkyi izliyorum adamlar 5-6 kişi anında çoğalıyor.
Ulan Şenol Hoca..

Iyi bir hoca'nin futbolcularin gelişiminde katkisi olmali...Lens'e, Oğuzhan'a, Necip'e bakin!

nakzo
Yeterli ısrarı gösterdik mi kendisine? Ya da hiç teklif yapıldımı? Dediğiniz gibi neredeyse imkansız ama benim favori t.d. kendisi olurdu.

Ünal Karaman gerçekten çok kötü bir tercih.

Ünala kadar yılmaz hoca kaç para isterdi bizden ya da ertuğrul en olmadı ahmet özenimiz vardı ünal nedir hangi takımda ne halt yapmış bilerek yapılyor bunlar Trabzonspor tarihten silinmek isteniyor buna insnıyorum

AyhanPe
Belliki zamana ihtiyaci var takimin..bi kerede en ufak olumsuzlukta ortaligi yangin yerine getirmeyelim yahu..genelde ilk maclarda Ist. takimlari puan kaybeder bizde kazanirdik..bu sefer tam tersi oldu..umarim ilerleyen sürecte tam tersi olur..

cakalkerem
şimdi yusufa teklıf mı var hemen degerlendir sat...
abdulkadıre teklıf mı var hemen degerklendır sat....
yoksa bu 2 cocukla lıg bıtmez..
sosanın katkısı sıfır...kucka desen allahlık...onazı yetersiz..akbas hala takımda.....burak bosuna para yıyor hemen satılmalı..bu gıdısle lıgde 15 maç oynamaz...yazık takımın yarısı cop....bosa harcanan paralar...

Tuğrul
12.08.2018, 22:36
Begenmedigimiz zeki bile olsaydi bugun ki orta sahada basaksehir bu kadar rahat oynayamazdi orda..on libero dedin mi topu yiycek sahada topragi kaziyacak adam bizim onaziye bakiyoruz fizik yok kondisyon yok hava hakimiyeti yok psikolojik olarak rakipler onaziyi gordumu rahatliyorlardir..
Gökhan İnler, Emre çok mu fizikli, kondisyonu iyi hiç alakası yok.

Başakşehir'e baktığın zaman 11 oyuncu da kontrol-pas-dripling-zeka özelliğine sahip.

Mesela Da costa ve Epirianu'ya pres yapıyorsun bozamıyorsun. Niye ? Hem top hakimiyetleri iyi hem de 3-4 tane pas opsiyonu oluşturuyorlar.

Sen ise en ufak preste çuvallıyorsun ? Pas verimliliğin ve tempon düşük.

Dolayısı ile sorun mücadele değil oyun zekası-teknik ve yetenek farkıdır.

Oruç
Bakın arkadaşlar ben hayatimda Trabzon'a ayak basmadım. Ama bu takımı bir duruşu var diye sevdim. Yıllardır takip ediyorum. Ama 2011'den beri acı çekiyoruz. Ben bu durumdan çok rahatsızım ama bu camianın içinden çıkmış sözde Trabzonlu ve Trabzonsporlular kulübün içinden geçmiş. Utanç verici bir haldeyiz şu an.

Mehmet Sarigül
Ünal hoca cesur ol, oynat şu A. Parmak'i!

Belli ki, sende bu çocuktaki yeteneği görüyorsun.

cakalkerem
12.08.2018, 22:38
Belliki zamana ihtiyaci var takimin..bi kerede en ufak olumsuzlukta ortaligi yangin yerine getirmeyelim yahu..genelde ilk maclarda Ist. takimlari puan kaybeder bizde kazanirdik..bu sefer tam tersi oldu..umarim ilerleyen sürecte tam tersi olur..

hocam takım olmamısız daha...adamlar oynamadan da kazanıyor..
bıraz bjk maçına baktım...yıne catır catır top oynuyorlar...bızımkıler 2 pastan yoksun..bunnun ucu boyle gıdderse bellı

Gökhan Balcı
12.08.2018, 22:38
Sosa nın iyi oynadığı maçta başka iyi oynayan yok. Hain sosa iyi oynayarak da takımın kimyasını bozuyor

erenslash
12.08.2018, 22:39
Bakın baştan söyleyeyim gene kaybedilir alını böyle saçma bir zaman geçer orta sıralarda ligi bitiririz

ligin ilk maçı dahi olsa kadron belli takviyelerini eksiklerini gider topla kendini

al düzgün iki stoper boşta stoperler vardı alınmadı

bakın https://www.transfermarkt.com.tr/diego-polenta/profil/spieler/78506 hala boşta

boşta olan kaliteli adamlar var

https://www.transfermarkt.com.tr/jack-rodwell/profil/spieler/57079

https://www.transfermarkt.com.tr/jan-kirchhoff/profil/spieler/49734

https://www.transfermarkt.com.tr/gustavo-culma/profil/spieler/255824

tturkmen
12.08.2018, 22:39

Ya tamam gerçekten çok kötü oyuncu performansları izledik bu gece ama beni nedense asıl tedirgen eden konu , takımın ağırlık merkezi ... Ki bunu artık çok zor değiştirirsin , oynayacağımız formasyon düzen belli...

Sosa topa basan bir oyuncu değil, Onazi bile kendi bölgesinde oynayamıyor o bölgeye yeni bir Okay bulmak şart. Takımımız kısa hoca elinde Novak varken ibanezi oynatarak takım boyunu hep kısalttı böyle olunca da bütün yan topları tehlikeli oldu.
Hoca desen eksik ortasahayı Kucka yı çıkararak hep boşalttı , bari Batuhanı alsaydın oyuna. Taktik Vs hiç anlamaz mı adam hayretler içerisindeyim. İnşallah haftaya kadroyu Sümer hazırlar.

Doğukan Uçan
12.08.2018, 22:40
Yusuf ve aponun satılma vakti geldi geçiyor oynamıyor adamlar artik yollayin

Mehmet Sarigül
12.08.2018, 22:40
Kendini beğenmiş, isteksiz bir Sosa'nin yerini, sahada A. Parmak gibi top tekniği iyi olan, hizli oynamayi seven, oyun zekasi olan, takimin pas yüzdesini yükseltecek adami oynat!

cakalkerem
12.08.2018, 22:42
nereden başladı su lig..
ne guzel kafa dinliyorduk....

Bayraktaroğlu
12.08.2018, 22:42
Bir sene daha kaybetmek istemiyorsak 5 hafta fırsat verilmeli gerekiyorsa neşter vurulmalı. Ötesi çok geç olabilir.

Oruç
12.08.2018, 22:44
Trabzonspor ruhu ve duruşu, şahsi bir mesele değil şahsiyet meselesidir. İşi şahsileştirip Trabzonspor üzerinden prim yapanlar yüzünden takımın bir şahsiyeti kalmadı.

Sezgin Öztürk
12.08.2018, 22:47
Topu tehlikeli bölgeye taşıyacak hali yok ki takımın usta. Boşa kaçan yok savunma arkasına koşan yok herkes uysal uysal takılıyor eli belinde. Orta sahaya 2 atletik oyuncu şart birde çok iyi bir kondisyoner.

artvints

Ya tamam gerçekten çok kötü oyuncu performansları izledik bu gece ama beni nedense asıl tedirgen eden konu , takımın ağırlık merkezi ... Ki bunu artık çok zor değiştirirsin , oynayacağımız formasyon düzen belli...Şenol hoca oynatir mesela çünkü bunun olması için toplam gereklilikleri biliyor, takımın top oynama niyeti varsa hemen taşları dizer gerekli eksiklikleri kapatır.

Başka bir hoca için intihar sebebi olabilir misal Ersun Yanal. Kucka'yla zaten yan yana koymam.

Bir karar verip peşinden gitmemiz gerekiyor ama 10 dakika izleyip böyle olmadı diyecek çok kişi var. Hocanın bu baskıları kaldırması gerek.

Ölçülecek biçilecek tek denemede herşey yerine oturacak başka çaresi yok. O yüzden ben sosa'yla kucka'yla yola çıkmam. Bunlar koşuyorlar mı, yoksa koşma taklidi mi yapıyorlar, her maç belli seviyede oynarlar mı hepsi soru işareti. Daha güvenli seçeneklere yönelirim.

gurur6134
Gökhan İnler, Emre çok mu fizikli, kondisyonu iyi hiç alakası yok.

Başakşehir'e baktığın zaman 11 oyuncu da kontrol-pas-dripling-zeka özelliğine sahip.

Mesela Da costa ve Epirianu'ya pres yapıyorsun bozamıyorsun. Niye ? Hem top hakimiyetleri iyi hem de 3-4 tane pas opsiyonu oluşturuyorlar.

Sen ise en ufak preste çuvallıyorsun ? Pas verimliliğin ve tempon düşük.

Dolayısı ile sorun mücadele değil oyun zekası-teknik ve yetenek farkıdır.

Emrenin kondisyonu yok mu gokhaninda fizigi yok oyle mi hic konusmaya gerek yok kusura bakma onaziyi 2 si de cekirdek diye citler ki oylede oldu..

İ. SARAL
12.08.2018, 22:48
Arkadaşlar hiç canınızı sıkmayin. Bu takimda hoca kim, oyuncu kim hic fark etmez. Senol hoca harici kim gelirse gelsin, yerli, yabancı fark etmez, bu takim ancak bu kadar olur. Dua edelim de Senol hoca bir mucize olup geri gelsin. Şu kadro onda olsa, neler olur düşünemiyorum. Kimin ne yaptığı,nerede oynadigi belli olmayan bir sey oynuyoruz. Gecen seneki takim neyse bugun de o.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cakalkerem
12.08.2018, 22:49
valla cuma gunku ankaragucunun 2 forvetı bıze lazım....

TSemih61
Takımı psikolojik olarak iyi motive edememiş işte bütün kabahatlı Ünal Karaman'dır.

Rıza'nın takımı hiç değilse oyun disiplini sağlamdı. Ünal'da bu da yok.

Dahası orta alandaki seçimlerinde dolayı 1. ve 2. bölgede pas verimliliğinin düşüklüğü, ekstra pasların azlığı sürüyor

Bu durum otomatikman hücumdaki akıcılığı sekteye uğratıyor elbette Abdülkadir-Yusuf'un sol açıkta oynatılması da durumu zorlaştırıyor.

Hali ile sorumluluk makamı olarak suçlanması gereken kişi Teknik direktör'dür.
Bu adamların psikolojisini düzeltmek imkansız. Geçen sene de ondan önceki sene de aynıydı, Guardiola gelse aynı ruhsuzlukta devam edecek adamlar var. Yeni birkaç oyuncunun eklenmesi ve takımın maç temposu kazanmasıyla bu kadar rezil bir durumda olmayız. Amiri, Parmak, Anthony, iki İranlı stoper takıma monte edilmeli, bir de 8 numara alınmalı.

cakalkerem
yoksa bu sene gol fılan atamayız kaç maç

Bayraktaroğlu
Nerede o eski trabzonspor ruhsuzluk tavan yapmış ligin ilk maçını izlemeye giderken can atardım şimdi bir ümit diyerek çıktım yola. Ne oynadığı belli olmayan bir yığın. Sanki hiç kamp yapmamışlar dün on bir adam toplamışsın bugün sahaya sürmüşsün. Ne kenardan geliyorsun ne ortadan ha hiç birini yapamıyorsun bari duran top kazanmaya çalış. Adamlar önde giderken adebayoru oyuna sokuyor bizim ki bekliyor nasıl bir akıl tutulması yerine sokacak oyıncun yoksa değiştirebileceğini taktiğinde mi yok.

artvints
Topu tehlikeli bölgeye taşıyacak hali yok ki takımın usta. Boşa kaçan yok savunma arkasına koşan yok herkes uysal uysal takılıyor eli belinde. Orta sahaya 2 atletik oyuncu şart birde çok iyi bir kondisyoner.Öyle zaten yaz boyunca kanat, atletik yazıp durduk yine birşey değişmedi.

My
12.08.2018, 22:50
https://s15.postimg.cc/imlbecqi3/Screenshot_2018-08-12_Teknik_Direkt_r_m_z_nal_Karaman_n_a_kla.png

İ. SARAL
12.08.2018, 22:50
Sosa, Kucka gibi isimlerle acilen yollar ayrilmali. Sosa gitmiyorsa oyun kurucu onlibero oynamali.

İ. SARAL
12.08.2018, 22:52
Herkes Onazi ye kiziyor ama afam bir seyler yapiyor, deniyor, toptan kacmiyor, rakibin arkasina saklanmiyor. Kucka ise hicbir sey yapmiyor, sahada geziniyor. Su an ki kadro yapisinda Onazi her turlu sahada olur cunku alternatifi yok.

yasinylmz
12.08.2018, 22:52
Dolar 7 tl yi gecmis. Transferde zor artik...

gurur6134
12.08.2018, 22:53
https://s15.postimg.cc/imlbecqi3/Screenshot_2018-08-12_Teknik_Direkt_r_m_z_nal_Karaman_n_a_kla.png

Novak duruken ibanez le baslarsan.kisa kalirsin tabi..

Bayraktaroğlu
12.08.2018, 22:55
https://s15.postimg.cc/imlbecqi3/Screenshot_2018-08-12_Teknik_Direkt_r_m_z_nal_Karaman_n_a_kla.pngHadi len kaybederken kazanan safındaymış konuşmaya gelince on numara cümleler çıkıyor ağzından. Madem takımın bu eksiklerini biliyordun niye tedavisini bulamadın. Başakşehir taktiğimizi çözdü demek bizim başka bir planımız yoktu demektir. Bir senedir birlikte oynayan yığını yönetemiyorsun bu hafta aramıza katılan futbolcular 4 günde mi katkı sağlayacak.

gurur6134
12.08.2018, 22:55
Herkes Onazi ye kiziyor ama afam bir seyler yapiyor, deniyor, toptan kacmiyor, rakibin arkasina saklanmiyor. Kucka ise hicbir sey yapmiyor, sahada geziniyor. Su an ki kadro yapisinda Onazi her turlu sahada olur cunku alternatifi yok.

Kucka onaziyle birlikde oynadigi her mac les oynuyor tesaduf olamaz birbirlerini bozuyorlar bu net..

artvints
12.08.2018, 22:56
Çok oyuncu odaklı da konuşmayalım, büyük bir oyun sorunu var. Tabi ki oyunculardan başlıyor bu iş ama doğru oyuncuları da getirsen sadece başlangıç yapmış olursun.

Uyumlu kadroya doğru oyun her malzemeden çıkarılır, yeni transferle ancak kalite artar varsa bir niyet öne doğru oyun yapısı değişip gelişebilir.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nakzo
12.08.2018, 22:56
Su ibanezi bir daha gormek istemiyorum.novak oynat gol atar belki küme düşen takımın sol bekini aldı koydu bizim takıma bunlar adamı cinnet geçirir birde kaybederken kazanıyormus hemşerim maçta 3 şutun var mı ben utandım izlerken sen saha kenarında utanmadın mı.??????

Giallorossi
12.08.2018, 22:57

Bu kadar aciz bir aciklama olamaz. Bu kadar hataya ramen oyuncu degistirmiyorsan hocalik felan yapma ozaman. Karabükün prensi Ibanezle ancak bu kadar

İ. SARAL
12.08.2018, 22:58
Kucka onaziyle birlikde oynadigi her mac les oynuyor tesaduf olamaz birbirlerini bozuyorlar bu net..Kucka ile kim oynarsa oynasin futbola küser. Pas veremez, geriye kosmaz, defanstan top almaz. Ne işe yariyor bu adam biri anlatsin Allah aşkına? Ilk golde de o vurduruyor galiba. Sosa ya da kiziyorum ama bu Kucka baska bir sey.

El Cordobes
12.08.2018, 22:59
Liverpool ve City maçlarından sonra bizim takımı izlemek ayrı bir işkence verdi.

Takımdaki uyuşukluğu anlamıyorum. Daha sezon başı fizik olarak zımba gibi olman lazım, istekli arzulu olman lazım. Bizimkiler sanki lig bitmiş havasında. Yav her şeyi geçtim bari pası tempolu ver. Öyle uyuz öyle temposuz paslaşıyoruz ki top birine gidene kadar rakip rahatlıkla alanına yerleşiyor. Değişmesi gereken çok şey var.

Mehmet Sarigül
12.08.2018, 22:59
Forvetin yok!
Kanat oynamasini bilen adamin yok!
Pas yüzdesi yüksek, güvenebileceğin bir ön liberon yok!
Ileri çikabilen, ters kademeyi bilen beklerin yok!
Hava hakimiyeti olan, topu oyuna sokabilen stoperlerin yok!

En çok beğendiğiniz X bir hoca gelsin, fazla birşey yapamaz!
Bikmadiniz mi sürekli değişen hocalardan?...

Yıldıray Emanet
12.08.2018, 23:05
Nijeryalı ve İranlı gelince birşeyler düzelir ama eldeki bu orta saha oyuncuları ile uzun vadede hüsran kaçınılmaz

Giallorossi
12.08.2018, 23:05
9 kisi Göztepe bile 2 tane pozisyon buldu bizim bugün kaleye sutumuz bile yok......

Edit: derken Malatya kirmizi yedi. Göztepe bu maci cevirir

samway
12.08.2018, 23:10
Ünal ile derhal yollar ayrılmalı hiç beklemeye gerek yok maçta 70 dk izledi yeniliyoruz hala hamle yapmıyor ruhsuz sosa önazi kucka yusuf hemen gönderilmeli gerçi alan yok gelen de yok !!! Balık baştan koktu bu takım loser olmuş bence komple takım kurulmalı baştan ve ne yapıp edip seneye abdullah avcı ile anlaşılmalı bu takımı bu hoca şampiyon yapar ancak

artvints
12.08.2018, 23:12
Rodallega ve Yusuf'u forvete koyup oraya top şişirsek çok daha fazla pozisyona girip rakibi zorlardik. Boşuna uyuz uyuz paslaştik. zaten rakip sikiştiriyor dengesiz şekilde uzun vurmak zorunda kalıyoruz.

Delikanlı gibi yetersizliğimizi kabul edip şişirecektik topu karambolde şutör oyunculardan faydalanmaya çalışacaktık. Taç çizgisinde yusuf sırtı dönük top alıp ne yapacak?

Sivas maçında pas yapardık hevesimizi alirdik.

Özkan Şentürk
12.08.2018, 23:15
Bugünkü kadro ve diziliş ile sanırım deplasmanda bu ligdeki hiçbir takımı yenemezdik.

Hoca maç sonu dediği gibi hataları görüp aksiyon alacaksa ilk maçı başakşehir ile oynamak avantaj bile denebilir. Zira en iyi halinle bile yenemeyebilirsin başakşehir i.

Mesut
12.08.2018, 23:19
Maçı izleyemedim özete bakayım dedim özette bile pozisyon yok yahu bir Onazi birde Rodellega şutu başka yok

ilelebeTS
12.08.2018, 23:21
Sorulması gereken bir soru da: Takım boyu neden bu kadar uzundu? Başakşehir gibi takımlara karşı alanı daraltmazsan yürüye yürüye top oynarlar.

Yavuz Hasan
12.08.2018, 23:22
taraftarla maç nasıl alınır görmek isteyen göztepe maçını izleyebilir 9 kişi taraftarla maç çeviriyor

yılların goygoyudur Trabzonda 7den 70e herkes futboldan anlar o bir yalandır gaz alma işlemidir Trabzonspor taraftarı (özellikle yeni nesil 30 yaş altı)skor taraftarıdır takıma küser amacım başka bir takım taraftarını övmek değil ama gerçekler de ortada bu adamların stadları yok amatörde aydına Nazilli'de deplasmana 5 bin kişi gidiyordu bakalım haftaya Trabzonda maça kaç kişi gidecek

sasort
12.08.2018, 23:22
ARKADAŞLAR YENİLDİK AMA ÇOK EKSİĞİMİZ VARDI MALESEF BURAK ELDE KALAN SON FORVET DİYORUM SAKATTI

AMİRİ SAKATTI

MURTEZA VE Nwakaeme TRANFERLERİ DAHA NETLEŞMEDİ ONLAR OLSA FARKLI OLACAĞI KANAATİNDEYİM

EN AZINDAN DEFANS BU KADAR DÜŞÜK KALMAZ

Vkgz
12.08.2018, 23:23
çok berbat bir başlangıç oldu

1- Dizilim hatalı idi, kanatlar boştu orta sahada 5 aynı mevki adamı vardı.
2- Orta sahada Sosa Onazi aktifti onlarda eh.
3- yusuf abdülkadir çok yetersizdi. yakıştıramadım.
4- İbanez'i eleştiremem önündeki abdül destek vermedi ama her türlü novak oynar.

sasort
12.08.2018, 23:23
Ağir ariza gösteren mevkiler orta saha ki okayi çok arayacağiz

ve

sol bek bu ibanezi oynat ama amiri ile oynat savaşir destek olur

sosa yusuf bunlar varken ibanez oynar mi oynatsana novaki

memozcan
12.08.2018, 23:24
maçtan yeni geldim.. geriye dönük bir kaç sayfa okudum da acaba ben başka bir maçı mı izledim hissine kapıldım..

ünal hoca ile olmayacağı en baştan belliydi.. bize adamlık kariyeri değil teknik adamlık kariyeri olan bir hoca lazımdı.. samet aybaba, tamer tuna, hatta osman özköylü dururken ünalı almak baştan maça yenik başlamak gibi..

adam karabükle 8 maçta 48 gol yerken kadroda olan ibaneze sol bek oynattı.. inanılır gibi deil.. rakip altın madeni buldu resmen orda.. devre arasında novak ciddi şekilde ısınıyordu o girecek sandık ama 90 dakika ibanezi izletti bize.. goller de o bölgeden geldi zaten, kornere çıkan pozisyon da..

nakzo
12.08.2018, 23:28
taraftarla maç nasıl alınır görmek isteyen göztepe maçını izleyebilir 9 kişi taraftarla maç çeviriyor

yılların goygoyudur Trabzonda 7den 70e herkes futboldan anlar o bir yalandır gaz alma işlemidir Trabzonspor taraftarı (özellikle yeni nesil 30 yaş altı)skor taraftarıdır takıma küser amacım başka bir takım taraftarını övmek değil ama gerçekler de ortada bu adamların stadları yok amatörde aydına Nazilli'de deplasmana 5 bin kişi gidiyordu bakalım haftaya Trabzonda maça kaç kişi gidecek

Basaksehirin taraftarımı var bugun macta 10 numara Trabzonspor seyircisi vardın ne oldu 90 dakika kaleye 2 sutun var koca Trabzonspor 2 sutla maç tamamladı.Futbolcuda karakter ve ahlakî duygu olacak bizim futbolcularda var mı yok hocan var mı hicccc yok bu romantik düşünceleri bırakalım yıl oldu 2018 iyi futbol iyi futbolcu ve hocayla oynanır Trabzondaki seyirci 90 dakika zıplasa bağırmaktan fıtık olsa bu takımdan hicbir bok olmaz.

memozcan
12.08.2018, 23:28
sezon başı kampında da çok sık yazdım ama sezon boyu muhtemelen çok sık yazacağız.. bu takım duran top neden çalışmaz.. duran toplar öyle uzun boylu oyuncu falan da gerektirmiyor sanılanın aksine.. sadece çalışmak ve çalışmak gerektiriyor.. ibb tıpkı basketbolda olduğu gibi oyuncu perdelemesi yaparak 2-3 kornerde boşa adam çıkardı.. maçı izlerken gördük bunu biz ama hoca göremedi demek ki..

DNA-TS
12.08.2018, 23:31
abdulkadir son 10 dk ortada oynadı kendini gösterdi. yusuf basit oynasaydı iş yapabilirdi ama abdülkadir ile beraber kanatlarda heba oldular. sosa kucka uyum yakalar sorumluluk alırlarsa onaziyi kontrol altına alabilirlerse takım oyun düzenini yakalar. ünal hocam maç içinde formasyon yapamadı bence.
insan izlerken birşeyler görmek istiyor ama göremedik.

Fatih Öztürk
12.08.2018, 23:34
Geçtiğimiz yıllardan kalma yabancı oyuncularımız Pereira haricinde hepsi fiyaskoları oynamaya devam ediyor. Yeni transferlerin katılımıyla iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Sadece sabır.

artvints
12.08.2018, 23:35
Liverpool ve City maçlarından sonra bizim takımı izlemek ayrı bir işkence verdi.

Takımdaki uyuşukluğu anlamıyorum. Daha sezon başı fizik olarak zımba gibi olman lazım, istekli arzulu olman lazım. Bizimkiler sanki lig bitmiş havasında. Yav her şeyi geçtim bari pası tempolu ver. Öyle uyuz öyle temposuz paslaşıyoruz ki top birine gidene kadar rakip rahatlıkla alanına yerleşiyor. Değişmesi gereken çok şey var.Arsenal bize benziyordu kanatlarda mikitaryan, özil. Merkezleri yine bir iki pas yapabiliyor.

memozcan
12.08.2018, 23:36
takımda top oynamayı bilen iki oyuncu var sosa ve kucka .. ama onların da canı oynamak istemiyor belli ki.. bir boş pozisyonda top sosaya geldi onda da tek organize pozisyonumuzu bulduk.. diğerlerinin bariz derecede pozisyon alma eksikliği var.. abdulkadir ve yusuf birer omuz darbesiyle dağıldılar resmen.. abdulkadirin kaç kere top kaybettiğini ben sayamadım.. diğer abdulkadir ise ptt ligi seviyesinde... kesinlikle bu ligin oyuncusu değil fizik olarak..

hoca oyunun merkezini o kadar geride kuruyor ki; rakip bekleriyle birlikte çıktığında oyun bizim kale önümüze yığılıyor resmen.. kanatlarımızda o özellik olmayınca ilerde asla çoğalamadık..

yusuf için iyi teklif varsa kesinlikle satılması taraftarıyım.. hatta abdulkadir de satılabilir..

zira bu takımda asla kendilerini geliştiremezler ve seneye bu tekliflerde gelmeyecektir kesinlikle..

gurur6134
12.08.2018, 23:41
Akhisar 2.yari kok sokturdu 8tasa helal olsun bizde ki 2 adamin toplam aldiklari paraya kadrolarini kurdular catir catirda oynuyorlar..

Mehmet Sarigül
12.08.2018, 23:42
Iyi ki Akhisar veya Beşiktaş gibi bir takima karşi oynamadik...iki takimi da çok beğendim.

nakzo
12.08.2018, 23:42
Geçtiğimiz yıllardan kalma yabancı oyuncularımız Pereira haricinde hepsi fiyaskoları oynamaya devam ediyor. Yeni transferlerin katılımıyla iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Sadece sabır.
Fatih,amiriden ve yeni nijeryalıdan ümitliyim ama ünaldan hoca moca olmaz anlaşılsın bu işi bıraksın direk yılmaz hocayı başlasınlar hocalıkla alakası olmayan adamları hoca diye niye bu takıma getirip milleti çıldıdtıyorlar.

nakzo
12.08.2018, 23:44
Akhisar 2.devre 10 numara top oynadı istanbulda o seyircinin önünde helal olsun başlarında iyi bir hoca var ve bizde olmayan iş ahlakı ve karakterine sahip oyuncu topluluğu var.

nakzo
12.08.2018, 23:49
Amiri ,Burak,yeni gelecek nijeryalı direk takıma katılmalı yok uyum sorunu yok bilmem ne bu çirkin surata biraz makyaj yapılabilir ayrıca ibanez direk dışarı çıkarılmalı novak öyle veya böyle daimi oynamalıdır.

Fatih Öztürk
12.08.2018, 23:52
Fatih,amiriden ve yeni nijeryalıdan ümitliyim ama ünaldan hoca moca olmaz anlaşılsın bu işi bıraksın direk yılmaz hocayı başlasınlar hocalıkla alakası olmayan adamları hoca diye niye bu takıma getirip milleti çıldıdtıyorlar.

Dostum takımımızın teknik direktör sorunu yok sadece yeni katılacak transferleri beklemeliyiz göreceksin ayağa kalkacak takım.

gurur6134
12.08.2018, 23:52

Mukemmel cevirdiler hakikaten!!! Sezon basinda vasat bir takimla dagin basinda ki bir statda hazirlik maci yapiyorsun 30bin kisi topluyorsun millet koyunde memleketindeyken deplasmanda ustelik gidip goztepe taraftarini ovuyorsun ki izmirdeysen iyi bilirsin en az yarisinin 2.bir takimi vardir 3 buyutulmusleri tutarlar..taraftar bugun gayet iyiydi son olarak haftaya stad dolar rahat ol sen 30binin altina dusmez bu les futbola ragmen..

Fatih Öztürk
12.08.2018, 23:55
Yusuf'ada sallamaya başlamışlar. Çocuk 250 bin liraya götü çıkana kadar koştururken 28 trilyona götünü yerden kaldırmayan Sosa göklerde.

Tayfun
12.08.2018, 23:56
Başakşehir için lige iyi bir başlangıç olur , lige 3 puan ile başlarlar

Abdullah Avcı da böyle düşünüyordu ki büyük ihtimal;

Ben bunları Soner - Gökhan - Jojic orta sahası ile de alt derim dedi.

memozcan
12.08.2018, 23:58
bugün bir daha görüldü ki yusufla sosa asla aynı anda oynayamazlar.. ya sosa satılıp yusuf 10 numara oynayacak ya da yusuf satılıp oyun sosanın üstüne kurulacak..

tercih meselesi değil teklif meselesi biraz da..

Fatih Öztürk
13.08.2018, 00:00
Geçen yılda Okay'a sallıyorlardı dedik ki elimizde Yusuf, Abdülkadir ile birlikte para kazanacağımız tek adam Okay'dır herkes kem küm bundan oyuncu olmaz üzerine para verelim yollayalım diyorlardı. Şu Kucka, Sosa, Olcay, Roda denen müptezellerin alayına Yusuf Yazıcının kramponunun bağcığını bile değişmem. Bu takım geçtiğimiz dönemlerdeki sepet kafalı hırsız yönetimlerin eseridir Ünal hoca ile mevcut yönetimin değil.

My
13.08.2018, 00:01
Ne yapıp ne edip kanatları çalıştırıp Abdül'le Yusuf'u ortaya çekmemiz lazım.

gabriel omar
13.08.2018, 00:02
Fatklı şeyler denemek, önyargılara takılmamak lazım.

Örnek veriyorum Kucka ve Onazi yanyana olmuyor.Kucka-Abdülkadir olabilir, Kucka-Batuhan olabilir, Kucka-Vahidi olabilir hatta Vahidi-Abdülkadir bile olabilir.Yusuf kanat oynamak yerine 2.forvet olarak oynatılıp etkinliği daha fazla arttırılabilir.

Böyle yapılabilecek daha bir çok şey var.Lütfen yeni yaklaşımlar görelim artık bıktık.

Aydın Tiryaki
13.08.2018, 00:06

Örnek veriyorum Kucka ve Onazi yanyana olmuyor.Kucka-Abdülkadir olabilir, Kucka-Batuhan olabilir, Kucka-Vahidi olabilir hatta Vahidi-Abdülkadir bile olabilir.Yusuf kanat oynamak yerine 2.forvet olarak oynatılıp etkinliği daha fazla arttırılabilir.

Böyle yapılabilecek daha bir çok şey var.Lütfen yeni yaklaşımlar görelim artık bıktık.

Daha çok bekleriz.

ersn.alparslan
13.08.2018, 00:06
onazi ile kucka ve sosa ile yusuf asla aynı anda oynayamazlar. 3. lig takımlarına karşı bile. Hatta bu forumdan 11 kişi çıkarsak ayağımızdan top alamazlar.

TS-Tiryaki
13.08.2018, 00:07
Şampiyon adayları lige 3 puan ile iyi başladı...

Fatih Öztürk
13.08.2018, 00:08
Herifin teki 2.300 euro garanti ücret, maç başı vb bonuslarla 3 milyon euro maaş alıyor tek bildiği şey yana geriye oynayarak maçı tamamlamak. Diğer herifte taç cizgisinden içeri 2 atraksiyonlu pas çıkarıyor bonuslarla maaşı 4 milyon euroyu geçiyor. Zavallı Mustafa Akbaş'ta kendisinden 20 kat fazla maaş alan müptezellerin işini yapmaya çalışıp geriden risk alıp oyun kurmaya çalışıyor sonrada niye olmuyor bla bla bla. Olacak olacak, hele şu müptezellerden yavaş yavaş kurtaralımda.

memozcan
13.08.2018, 00:09
selçuk-colman ortasahasını kaybettikten sonra dönemin ince zekalı başkanı gidip selçuğun yerine 5 milyon eur kendisine 1 milyon eur da sevgilisine vererek zokorayı getirdi.. odur budur bizim orta sahamız rakiplere üstünlük kuramıyor.. takip eden süreçte iho kolpaçinosu ve usta da aynı tarz geri dönüşü olmayan transferlerle geleceğimizi satarlarken burada bazı müptezeller yok kartal arazisi, yok havaalanı arazisi falan diyerek hem kendilerini hem de taraftarı avutmaya çalışıyorlardı..

deniz bitti.. bu kadrodan verim almak için taktik bilen bir hoca ve ödemelerin zamanında yapılabildiği bir mali düzen şart..

gabriel omar
13.08.2018, 00:09
Daha çok bekleriz.

Niye böyle oluyor anlayamıyorum.Her gelen hoca garantici olmaya çalışıp denenmiş şeyleri deneyerek başarısız oluyor.Hiç bir hoca eldeki oyuncuların özelliklerine göre bir sistem denemedi.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:10

Sana katki olsun; O bölgeye pas yüzdesi ve ikili mücadele kazanma yüzdesi yüksek bir adam lazim.

Okay geçen sezon ligin en çok ikili mücadelesini kazanan futbolcusuydu...

gabriel omar
13.08.2018, 00:12
Sana katki olsun; O bölgeye pas yüzdesi ve ikili mücadele kazanma yüzdesi yüksek bir adam lazim.

Okay geçen sezon ligin en çok ikili mücadelesini kazanan futbolcusuydu...

Olabilir tabi ama eğer transfer yapacak durumumuz yoksa eldeki oyunculardan da dediğiniz özelliklerin en azından bir kısmını karşılayacak bir ikili bulabiliriz diye düşünüyorum.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:14
Batuhan'i görmek lazim...ama Türkiye'deki bu yabanci hayranliği olduğu müddetçe zor.

r9emre
13.08.2018, 00:16
Okay Yokuslu, Sosa + Kucka ikilisinin takima kattigini tek basina katiyordu. :) Sosa yine bu mac bir seyler vermek icin mucadele etti, cabaladi ama beyninin istediklerini yapacak fizigi kalmamis. Kucka defanstan bana pas atilmasin diye acaba hangi rakip oyuncunun arkasina saklanayim diye diye maci bitirdi. Onazi hata yapiyor, soyle boyle eyvallah ama adam cabaliyor. Top alip, bir seyler yapmaya calisiyor. Bu macta orta sahanin en zayif halkasi Kucka'ydi sonra da Yusuf. Yusuf'u elestiremiyorum cunku Unal hoca adami kanada hapsetti. Olmaz, Yusuf ile Abdulkadir 8-10 numara pozisyonlarinda oynayip takilmali. Yok benim kanat oyunu oynamam lazim diyorsan, Amiri - Olcay filan cikacaksin maca ki Olcay'a da ne kadar kanat denebilir?

-------------Burak--------Nwakaeme(Yusuf)----

-------------------Amiri---------------------------

-----------Abdulkadir-------Sosa-----------------

--------------------Onazi--------------------------

Amiri ile Nwakaeme'yi kanatlara kaydirirsin arada.

only ts
13.08.2018, 00:18
Ikinci yariyi izledim.. kaleye sut yok..
enteresan ama gercekten kaleye bir tane sut yok.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:18
Kuçka daha çok forveti besleyen iyi paslari ile etkili bir oyuncu..Burak'a attiği gol paslarini hatirlayin.

Ozan Yılmaz
13.08.2018, 00:21
Ikinci yariyi izledim.. kaleye sut yok..
enteresan ama gercekten kaleye bir tane sut yok.Var rode vurdu bir tane

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:22
Onazi'ye hiç güvenmiyorum...olmadik pas hatalari, ortasahada tek hamlelik hareketler, pozisyon hatalari çok yapiyor.

Aydın Tiryaki
13.08.2018, 00:23
Niye böyle oluyor anlayamıyorum.Her gelen hoca garantici olmaya çalışıp denenmiş şeyleri deneyerek başarısız oluyor.Hiç bir hoca eldeki oyuncuların özelliklerine göre bir sistem denemedi.

Nedeni belli bize gelen hocalar çok korkak. Yeni şeyler denemekten korkuyorlar. Gelenekçilik iliklerine kadar işlemiş. Anlık karar veremiyorlar, değişime ayak uyduramıyorlar. Garanticilin had safhada. Maalesef.

memozcan
13.08.2018, 00:26
sanırsam geçen yıl takım içinde süre ve şans açısından yusuf ve abdulkadir için işleyen pozitif yaklaşım bu yıl da abdulkadir parmak için işleyecek..

bence önlibero için bu kontenjanı kullanmalıyız..

Mehmet BAŞ
13.08.2018, 00:34
Kendin söylüyorsun aslinda, Sosa top ayağinda ise var...takim oyununda yok! Topun arkasina geçmemiz gerektiğinde yok!!!
Sosa günümüz futbolunda değil, ancak 80'li yillarin futbolunda elleri belinde futbol oynar.

Mehmet Kardeşim, bu takımın Sosa'dan daha büyük sorunları var.
Ne oynadığımız belli değil. Her atakta oyunu kuran oyuncu Onazi oluyor. Zaten başlı başına bu yanlış!
Bu takımda oyunu kurabilecek kapasitede iki oyuncu var. Biri Sosa diğeri de Abdülkadir. Ama nedense kullanmıyoruz.
Çapsız, vasat top kontrolü zayıf Onazi'ye oyun kurdurmaya çalışıyoruz. Zaten kuramıyor.

Rodallega desene ne top tutabiliyor ne hava topu alabiliyor. Ne yaptığını pek anlamıyorum.
Kucka sahada var mı yok mu? Ben anlamıyorum. Adam umursamaz şekilde sahada dolaşıyor.
Beklerimiz kalburüstü takımlarda oynayabilecek kapasitede değiller. Başakşehir'in bekleri canavar gibi!
Hocamız da Abdülkadir ve Yusuf'u ters kanatlarda oynatarak bitirdi. (Yusuf kanatta zorlanıyor)
Hal böyle olunca bu yenilgi kaçınılmaz oldu. Başakşehir bizden kat kat daha güçlü bir takım. Kabul edelim.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:36
Birde şu gerçek var;

Burak yoksa, bizim gol pozisyonu bulma şansimiz çok az...onun için özellikle onun olmadiği ve hatta olduğu zaman Yusuf ve Abdulkadir da kaleye çok daha yakin oynamali.

Bu akşam mesela, Roda ile hiç yakin olamadilar...burada Roda'nin futbol anlayişi de bir neden idi...

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 00:44
Adaşim, yazdiklarina katiliyorum...Sosa ile ilgili bir takintim da yok. Sosa gibi oyuncular ancak oyuna hükmeden takimlarda etkili olurlar. Bizde bu ekonomik şartlarda ve bu futbol kültürü ile kolay kolay öyle bir takim olamayiz.

halilaziz61
13.08.2018, 00:44
5 hafta sonra hoca istifa naralarınin atıldığı bir takım
is te mi yo rum

Gelecek hafta puan kaybedersek iş buraya gider.
Takıntısı olan hoca iyi hoca değildir
Ibanez takıntısı hocanın sonu olabilir. Novak' Ibanez den en az iki kat iyi futbolcu.
Ibanez iyi oynar ama halı sahada.

Geçen senenin kopyası bir takım istemiyorum.
7. Haftada hoca gitmek istemiyorsa acilen takımı bir sistem üzre oynatmalı
Hala ama hala takımın hiç bir sistemi ve organizasyonu yok
Yazık

Mehmet BAŞ
13.08.2018, 00:45
Onazi'ye hiç güvenmiyorum...olmadik pas hatalari, ortasahada tek hamlelik hareketler, pozisyon hatalari çok yapiyor.

Onazi Trabzonspor'da oynayabilecek kapasitede bir futbolcu değil.
Hele ki bugün olduğu gibi bir de oyun kurucu rolünde oynayabilecek bir oyuncu hiç değil!
Adamın top kontrolü inanılmaz kötü! Pas kalitesi kötü olan böyle bir oyuncu ile bu kadar oluyor.
Kucka'ya söyleyecek laf bulamıyorum. Adam oynamak istemiyor. İstemiyorsa göndersinler. Oynatmasınlar.
Bu adamlar orta sahada oldukça Trabzonspor orta sahada baskın gelemez! Olmaz yani...

Bir parantez de Sosa'ya açmak istiyorum. Geçen yıla nazaran bu sene istekli oynuyor.
Ama maalesef takımda onun seviyesinde bir futbolcu var. Abdülkadir! Başka da yok!
Sosa'nın yerinde olmak istemezdim. Zira böyle bir oyuncu grubu ile futbol oynarken çıldırmamak elde değil.
Pas atıyorsun, iki saniye geçmiyor kaybediyorlar. Topsuz koşular yok! Forvet desen ayrı bir trajedi...

Mehmet BAŞ
13.08.2018, 00:49
Herifin teki 2.300 euro garanti ücret, maç başı vb bonuslarla 3 milyon euro maaş alıyor tek bildiği şey yana geriye oynayarak maçı tamamlamak. Diğer herifte taç cizgisinden içeri 2 atraksiyonlu pas çıkarıyor bonuslarla maaşı 4 milyon euroyu geçiyor. Zavallı Mustafa Akbaş'ta kendisinden 20 kat fazla maaş alan müptezellerin işini yapmaya çalışıp geriden risk alıp oyun kurmaya çalışıyor sonrada niye olmuyor bla bla bla. Olacak olacak, hele şu müptezellerden yavaş yavaş kurtaralımda.

Ağzına sağlık, sonuna kadar katılıyorum.
O kadar parayı cebe indirim sahada rakip takım oyuncuları arasına saklanıyor.
Bu akşamın en rezil futbolcusu Kucka idi. Resmen 10 kişi oynadık. Resmen takımı sabote etti.
Bu şekilde oynayacaksa ya gönderilsin ya da oynatılmasın. Gerçekten çok rezil oynuyor. Daha doğrusu oynamıyor.
Vallahi de billahi de bugün bunun yerine Yüksel Şişman oynasaydı en azından bir iki bir şey yapardı.

David_LuiZ4
13.08.2018, 00:50
Pas kültürü oturmuş Başakşehir topu çevire çevire bizim takımı özellikle son yarım saatte oyundan düşürdü..Rakibin birincil silahı bu...Top çevirip rakibi topun peşinden koşturarak yormak...Bu sayede yaşlı oyuncuların saha içi aktif dinlenmesini saha içi rotasyonunu yapabiliyorlar...Daha genç oyuncularla oynamamıza rağmen ve üstüne rakip, hafta içinden yorgun dönmesine rağmen son yarım saatte oyundan düştük mesafeler açıldı fazla eforun yarattıği tahribatı yaşadık çok top kaybettik...Maçtan önce burada ön alan baskısıyla dar alanda oynamak rakibin top çevirmesinin önüne geçmek kazanmanın anahtatı diye yazmıştık...Fakat tam tersi bir oyun anlayışıyla topun sürekli arkasına geçip bekledik..

Aslında Avcı bize iki güzel hediye vermişti göbeğe Gökhan İnler ve Soner'i koyarak...Fakat bu hediyeyi elimizin tersiyle ittik önde oynayamadık..Mağlubiyetin sorumlusu Ünal hocadır...

Son olarak tekrar tekrar belirtelim..Bu takımda iki tane futbol zekası üst seviyede oyuncu var biri Abdülkadir diğeri Sosa..Bu iki oyuncudan verim alman için önde oynamak zorundasın oyun felsefen bu olmalı..Bu adamları topu çabuk bir şekilde erken kazanamaz geri koşturursan verim alamazsın..

Sefa
13.08.2018, 00:56
Kör topal Okay oyunu kuruyordu o gitti iş Onazi'ye kaldı ama Onazi önünü göremiyor tabi top Onazi'deyken hiç kıpırdamadan ileride eli belinde duranları da es geçmemek lazım..

Ünal Karaman'ın statik oyun oynamayacağız herkes koşacak lafını hatırlıyorum da bu kadro bu sözlere kulak asmış..

Hiç bir zaman sürekli hareketli bir oyuncu kadrosu göremeyeceğiz sanırım..

Şu maçta top bizim sahamızdayken 4 tane oyuncumuza 6 Başakşehirli baskı yapıyordu ve top yapamıyorduk daha üzücü bir şey olamaz..

Fatih Öztürk
13.08.2018, 01:01
Ağzına sağlık, sonuna kadar katılıyorum.
O kadar parayı cebe indirim sahada rakip takım oyuncuları arasına saklanıyor.
Bu akşamın en rezil futbolcusu Kucka idi. Resmen 10 kişi oynadık. Resmen takımı sabote etti.
Bu şekilde oynayacaksa ya gönderilsin ya da oynatılmasın. Gerçekten çok rezil oynuyor. Daha doğrusu oynamıyor.
Vallahi de billahi de bugün bunun yerine Yüksel Şişman oynasaydı en azından bir iki bir şey yapardı.

Haftaya Sivas maçı son 7 yılın en güzel başlangıç haftası olacak. Yönetim ve teknik heyet kulübün kuruşunu bile hesap edip yapılabilecek en makul seviyede hesaplı transferleri ardı ardına yapıyor. Genç starlarımız ve yeni katılacak gençlerimizin harmanlanmasıyla iyi bir takım izleyecez yakın zamanda. Şu ruhu kaçmış yabancılardanda yakın dönemde kurtuldukmu tadından yenilmeyecek. Sadece biraz sabırlı olalım yeterli.

Ahmet Aksu
13.08.2018, 01:07
onazi-kucka-sosa üçlüsüyle biz daha çok çile çekeriz...
ayrıca abduş ile yusuf da bu maçta kayboldu resmen...

ibanez, ayağı olmayan akbaş ve onazi 11 için düşünülmemeli artık. .hatta sosa yıda satmalıyız(maaşına göre rezalet)
bize ayağı düzgün iki yönlü bir ortasaha gelmezse ilk 5 zor. okayı da arayacağız.

haftaya maça en kötü bu kadro ile çıkabiliriz.

...............onur..................
per....zargo...hussei....novak
.........kucka.....ACİL............
abduş......yusuf...........amiri
..............burak..................

1 ortasaha 1 kanat 1 forvet en acilinden yoksa bu takım çok zor puan alacak bu ligde.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 01:09
Mağlubiyetin sorumlusu elbette Ünal hoca, çünkü takimin T.D'ü o...bende doğrusu önde baski yapacağimizi bekliyordum, çünkü hazirlik maçinda denemiştik.
Ama nedense Ünal hoca tercih etmedi...

Ayrica ben kendi adima A.Parmak'in bu takima önemli katki yapabileceğine inaniyorum.

Ahmet Aksu
13.08.2018, 01:12
inşallah ünal hocadan sonra salaklık yapıp benzer tipte birini getirmezler. iyice deneme tahtasına döndü. (5. haftayı zor görür)
tecrübeli yabancı takım oyununu yansıtabilecek biri lazım.(elde uygun türk olmadığından)
ünal hoca takımı antremanlarda sadece koşturmuş taktik falan hiç birşey anlatmamış kesin. gerçi kondisyon desen o da yok. takım ikinci yarı düştü daha sezonun ilk maçı ayıp ayıp.

halilaziz61
13.08.2018, 01:17
inşallah ünal hocadan sonra salaklık yapıp benzer tipte birini getirmezler. iyice deneme tahtasına döndü. (5. haftayı zor görür)
tecrübeli yabancı takım oyununu yansıtabilecek biri lazım.(elde uygun türk olmadığından)
ünal hoca takımı antremanlarda sadece koşturmuş taktik falan hiç birşey anlatmamış kesin. gerçi kondisyon desen o da yok. takım ikinci yarı düştü daha sezonun ilk maçı ayıp ayıp.

İnş ilk 7 hafta rezil sonuçlar alıp hocanın gitmesi gibi sonuçla karsilasmayiz.

Herkes yerli derken yabancı dedik zamanında ama olan oldu Ünal hoca geldi. Başarılı olmasını dilemektem başka çare yok.
Eğer o olmazsa baska TS yok bu takım batar.
Küme de düşer herşey olur

TSemih61
13.08.2018, 01:21
Rodallega ve Yusuf'u forvete koyup oraya top şişirsek çok daha fazla pozisyona girip rakibi zorlardik. Boşuna uyuz uyuz paslaştik. zaten rakip sikiştiriyor dengesiz şekilde uzun vurmak zorunda kalıyoruz.

Delikanlı gibi yetersizliğimizi kabul edip şişirecektik topu karambolde şutör oyunculardan faydalanmaya çalışacaktık. Taç çizgisinde yusuf sırtı dönük top alıp ne yapacak?

Sivas maçında pas yapardık hevesimizi alirdik.
Süper yorum. :D

Bu takım pasla hiçbir rakibi açamaz. Çok kopuk ve uyumsuz bir oyun tarzımız var. Rıza'nın kapanan taktiğini uygulamalıyız, bir süre Akhisar gibi takılacaksın. Geçen seneden beri yazıyorum, koskoca Klopp bile geçen sezon neredeyse ilkel bir şekilde kontra atak oynattı çünkü takımın pas yapma yeteneği yoktu, hücum oyuncuları sürekli aktif bir şekilde dinlendi, top rakipteyken tüm delikleri tıkayıp baskıyı artırarak rakipten kaptığı toplarla sonuca gitti. Takım boyunu kısa tuttular, dar alan oluşturdular top rakipteyken. Toure ve Akbaş hızlı stoperler zaten, arkaya atılan topları bir şekilde toplarlar. Yahu böyle oynatmak çok mu zor. Öndeki üçlün çok yetenekli olmayabilir ama bir şekilde markajsız, boş alanda topla buluşturabilirsin rakibi hazırlıksız ve eksik yakalayarak. İlla golü atarsın 1.sinde olmaz 2.sinde olur. Ortasahanda enerjik adamlar oldu mu hücumu da destekler ileri geri çalışırlar.

Ortasahayı dirençli tutmak mesele işte. Sosa ve Kucka ile hiç oyalanmayacağız boşuna bir şeyler umarak. Onazi, Kamil ve Amiri ortasahası kuracaksın veya Amiri yerine Parmak.

TSemih61
13.08.2018, 01:30
Mağlubiyetin sorumlusu elbette Ünal hoca, çünkü takimin T.D'ü o...bende doğrusu önde baski yapacağimizi bekliyordum, çünkü hazirlik maçinda denemiştik.
Ama nedense Ünal hoca tercih etmedi...

Ayrica ben kendi adima A.Parmak'in bu takima önemli katki yapabileceğine inaniyorum.
Kesinlikle katılıyorum. Mesela BJK'ye önde baskı yemez, o baskıyı kırabilirler pas ile adamlar delik deşik edebilirler veya en kötü 1-2 golle alırlar maçı yetenekli oyuncularıyla ama Başakşehir için durum farklı. Geçen sene Başakşehir'i Konya ile müthiş kitlemişti Şifo Mehmet sadece mücadele etmişlerdi ve hep doğru paslarla hücum etmişlerdi, ezmişlerdi ama berabere bitmişti Başakşehir'in tek pozisyonu yoktu. O kadar yetenekli bir oyuncu grubu yok, onlardan bir tık daha fazla mücadele edeceksin sadece kitlenip kalıyorlar. Bala şansa duran top golü bulurlarsa bulurlar aksi halde kazanmalarına imkan yok. Mesela geçen sezon Fener Aykut ile Galatasaray Terim ile anti futbol oynadı ama Başakşehir'i yendi ikinci devrede. Başakşehir TR'nin en abartılmış takımlarından biri, ligin kalitesizliğinden çok güzel faydalanıyor Avcı, her takım iştahlı ve puan almak hesabıyla çıksa karşılarına bu ligde ilk 3'e giremezler o yaşlı kadrolarıyla.

Hep diyorum bu ligde ortalama bir kadron varsa en kolay yenebileceğin takım Başakşehir ama ruhsuz oyuncularla ve ezbere taktiklerle olmaz bu iş.

artvints
13.08.2018, 01:37

Bu takım pasla hiçbir rakibi açamaz. Çok kopuk ve uyumsuz bir oyun tarzımız var. Rıza'nın kapanan taktiğini uygulamalıyız, bir süre Akhisar gibi takılacaksın. Geçen seneden beri yazıyorum, koskoca Klopp bile geçen sezon neredeyse ilkel bir şekilde kontra atak oynattı çünkü takımın pas yapma yeteneği yoktu, hücum oyuncuları sürekli aktif bir şekilde dinlendi, top rakipteyken tüm delikleri tıkayıp baskıyı artırarak rakipten kaptığı toplarla sonuca gitti. Takım boyunu kısa tuttular, dar alan oluşturdular top rakipteyken. Toure ve Akbaş hızlı stoperler zaten, arkaya atılan topları bir şekilde toplarlar. Yahu böyle oynatmak çok mu zor. Öndeki üçlün çok yetenekli olmayabilir ama bir şekilde markajsız, boş alanda topla buluşturabilirsin rakibi hazırlıksız ve eksik yakalayarak. İlla golü atarsın 1.sinde olmaz 2.sinde olur. Ortasahanda enerjik adamlar oldu mu hücumu da destekler ileri geri çalışırlar.

Ortasahayı dirençli tutmak mesele işte. Sosa ve Kucka ile hiç oyalanmayacağız boşuna bir şeyler umarak. Onazi, Kamil ve Amiri ortasahası kuracaksın veya Amiri yerine Parmak.Abdullah avci dört sene önce sedat ağçay'la başladı bu işe daha birşey demeye gerek yok.

Mehmet Sarigül
13.08.2018, 01:39
Kesinlikle katılıyorum. Mesela BJK'ye önde baskı yemez, o baskıyı kırabilirler pas ile adamlar delik deşik edebilirler veya en kötü 1-2 golle alırlar maçı yetenekli oyuncularıyla ama Başakşehir için durum farklı. Geçen sene Başakşehir'i Konya ile müthiş kitlemişti Şifo Mehmet sadece mücadele etmişlerdi ve hep doğru paslarla hücum etmişlerdi, ezmişlerdi ama berabere bitmişti Başakşehir'in tek pozisyonu yoktu. O kadar yetenekli bir oyuncu grubu yok, onlardan bir tık daha fazla mücadele edeceksin sadece kitlenip kalıyorlar. Bala şansa duran top golü bulurlarsa bulurlar aksi halde kazanmalarına imkan yok. Mesela geçen sezon Fener Aykut ile Galatasaray Terim ile anti futbol oynadı ama Başakşehir'i yendi ikinci devrede. Başakşehir TR'nin en abartılmış takımlarından biri, ligin kalitesizliğinden çok güzel faydalanıyor Avcı, her takım iştahlı ve puan almak hesabıyla çıksa karşılarına bu ligde ilk 3'e giremezler o yaşlı kadrolarıyla.

Hep diyorum bu ligde ortalama bir kadron varsa en kolay yenebileceğin takım Başakşehir ama ruhsuz oyuncularla ve ezbere taktiklerle olmaz bu iş.
Avrupa'da olduğu gibi maç sonunda hocaya teknik bir soru sormayi başarabilen basinimiz olduğu zaman öğrenebileceğiz...Inşallah.

Çağatay96
13.08.2018, 01:41
Forvetin işi gol atmaktır.Burak da 23 gol attığına göre ligin en iyi 2-3 forvetinden biridir.Fatih Tekke bir başkaydı.Burak fatihten sonra bizde oynayan en iyi santrafordur.Adam 25 maçta 23 gol 3 asistle oynamış ama forvet değil.Nankörlüğü bırakın bence.Biz augustine gol atacak diye aylarca beklemiş taraftarız :)

Birisi sana futbolu yanlış anlatmış. Forvetin işi sadece gol atmak değildir. 10 puanlık bir forvette gol sadece iki puan veriyor burak'a. Biraz Benzema'yı aç izle forvetin ne demek olduğunu anlarsın. Burak forvet bile değil,eğitimini sağ açık olarak aldığını aklı başında olan herkes anlar.

Çağatay96
13.08.2018, 01:49

Ortasahayı dirençli tutmak mesele işte. Sosa ve Kucka ile hiç oyalanmayacağız boşuna bir şeyler umarak. Onazi, Kamil ve Amiri ortasahası kuracaksın veya Amiri yerine Parmak.
Orta sahada kucka pas oyununda sıfır. Adamdan top çıktı mı üçgeni kurabilmesi çok geç oluyor.Onazi desen orta da topu alıp geriye gidip adamı karşısına alacak illa.Orta sahada bu işleri yapabilen bir tek murat cem var. Tam modern orta saha. Koy oynat. Okay'ı 5 e katlamazsa ben bilmiyorum.

TSemih61
13.08.2018, 01:58
Orta sahada kucka pas oyununda sıfır. Adamdan top çıktı mı üçgeni kurabilmesi çok geç oluyor.Onazi desen orta da topu alıp geriye gidip adamı karşısına alacak illa.Orta sahada bu işleri yapabilen bir tek murat cem var. Tam modern orta saha. Koy oynat. Okay'ı 5 e katlamazsa ben bilmiyorum.
Yıllardır aynı şeyi diyorum papağan gibi bu takımın asıl problemli yeri ortasahada. 4 senede çok fazla vakit kaybettik gereksiz oyuncularla orada. Saf halleriyle 6 ve 8 numara bulamadık bir türlü sırf bu yüzden takımın ne oynadığı belli değil. Öyle registaymış, hücumcu ortasahaymış box to boxmuş filan istemiyorum, sadece görev adamları olsun yeter ya.

Kucka'nın oynadığı bir takım hiçbir şartta ve ortamda başarılı olamaz. Rezalet topçu ya Hasan Üçünçü'den beter. Onazi'yi hor kullanmazsak belki geriden iyi bir oyun kurucu olabilir, ayrıca sağlam kesici, sezgileri çok iyi. Tabi mermi gibi pas atmayacak, şut mu çekiyor pas mı veriyor belli değil. Keşke onu satıp sağlam bir 6 numara alabilseydik.

Murat Cem ise tam modern ortasaha yalnız o fizik ve kondisyonla ezilir, bir sezon alt ligde adam akıllı 30 maç oynaması lazım, bizim as takım antrenmanlarında gelişemez kolayına. Onun haricinde sahada duruşunda hiç panik yok ve yadırgamıyor rolünü, zaten bu yüzden kaldı as takımda. Genç oyuncu sahaya çıktı mı yere sağlam basacak, ne yaptığının bilincinde olacak bu fazlasıyla var onda. Cafer bu yüzden kaybetti. Oyunu hızlandırma peşinde ve sürekli doğru pozisyon alıyor savunmada. Torreira, Verratti tarzı bir oyuncu kendini geliştirirse bizde tutunma imkanı yüksek.

memmedaga
13.08.2018, 03:29
Basaksehir yine şampiyonluğa oynar Avcının başarısı net .Jocic diye bir uşak felç etti orta sahamızi,transferde en başarılı takım bana göre.

Bize gelince taraftarimizın yarısından fazlasının futbol cuhelasi oldugu kanıtı; Okay'ın ne kadar büyük bir kayıp olduğunu gösteren maç.

Benim bu seneden herhangi bir beklentim yok ama Ünal Hocadan ümitli olma adına herhangi bir emare göremedim en üzücü tarafı bu oldu,başaksehire karsi en silik en kötü oyunumuzdu.

Ortada bir taktik, bir felsefe ,oda olmadı mücadele ve azim herhangi bir emare yoktu hoca katkısı adına.

oyuncu değişiklikleri saha ici yerleşim rol paylaşımı vs vs her açıdan gördüğüm en kötü performanstı.

Her seferinde beterin beteriyle karşılaşıyoruz,bugün takımın başında pasif Rıza hoca bile olsa bu kadar dağınık oynamazdık....(bir hoca bunu dedirtiyorsa sıkıntı büyük )

Sezonun başı yeni bir takim,eksikler vs vs ayrı mevzu,insan ufakta olsa bir emare görmek istiyor...

Peace Out

memmedaga
13.08.2018, 03:43
Ne yapıp ne edip kanatları çalıştırıp Abdül'le Yusuf'u ortaya çekmemiz lazım.Aynen Sosa,kucka,onaziden biri out .
Kesinlikle denenmeli

Peace Out

muratt
13.08.2018, 07:28
Arkadaşlar kusura bakmayın tamamen skore göre yorum yapıyorsunuz.

Ben açıkcası dünkü Trabzonspor'u beğendim. Ünal Karaman'ı da gayet başarılı buldum, takımı oldukça iyi bir seviyeye getirmiş.

Sonuçta tek sıkıntı yaşadığımız yer kornerlerdeki hava topu oldu, onu çözemedik. Aşırı ezildiğimizi veya pozisyon verdiğimizi de son on dakikaya kadar en azından söyleyemeyiz.

Bir defa takım belli bir plan dahilinde oynuyor. Bu çok önemli. Hareketli pas organizsyonlarına dayalı, toplu ve senkronize pres anlayışı ve takımın kısa boyu ile zaman zaman ciddi etkili de olduk. Şimdi kaleyi bulan şut yok diye ve yenildik diye kimse farketmiyor ama takım doğru işler yaptı. Ben yolumuzu doğru buluyorum. Bu şekilde devam edilirse iyi sonuçlar da gelecektir. Burada tabi rakibin Başakşehir olması da önemli, adamlar sezonu erken açtılar ve daha hazırlar. Bizim ise daha transferler bile maça yetişmedi.

Yani diyeceğim o ki, skora bakıp ense karartmaya gerek yok. Takım geçen sene izlediğim tüm maçlarımızdan daha bilinçli ve daha organizeydi. Hatta ruhsuz yazmış bir çok arkadaş ama ben takımda bir ruh da gördüğümü söyleyebilirim. Sahadaki herkes istiyordu.

Dediğim gibi benim takıma olan inancın bu maçtan sonra biraz arttı. Burada birkaç galibiyet almamız önemli moral motivasyon anlamında. Eğer çok demoralize bir sürece girmezsek bu takım ilk beş içinde rahat yer alır, hatta diğer takımların durumuna göre ilk 3 hedefleyebilir.

Cengiz Çubukcu
13.08.2018, 07:29
moral bozmaya gerek yok , başşakşehir ligde rakibimiz değil!!!

muratt
13.08.2018, 07:40
Birkaç not da futbolcular için yazayım.

Akbaş o driplingle götürüp auta diktiği topta, biraz kafasını kaldırıp hafif aşırtsa çok efsanevi bir gol olabilirdi. Yani burada Poborski vari bir aşırtma demiyorum, kaleci aşırı öndeydi, biraz sakin be Mustafa. O gol çok fark yaratabilirdi hem senin için hem takım için.

Defans hattında sanki ilerleyen haftalarda Akbaş-Hosseini daha mantıklı olacak gibi. Toure'nin bir dağınıklık problem var ve hava toplarında etkisi az. Okay olsaydı o kornerlerde o kafaları vurdurmazdık.

Ibanez'e herkes maç boyunca sövmüş. Ben fena bulmadım. Burada Başakşehir'in tüm ataklarını oraya yönlendirmesinin etkisi de çoktu, buna rağmen iyi savundu. O kadar hücum gelen yerde 90 dakikada bir iki açık verilmiş olması normal. Ama abartıldığı kadar adamın içinden geçilmedi. Orada bence Onazi'den değil de Akbaş'tan oraya daha çok destek gitmesi gerekirdi, defansı da Onazi veya Kucka tamamlamalıydı. Sanki Mortaza gelirse o işi daha rahat yaparız gibi.

Onazi'yi beğendim, Kante'nin bir alt modeli gibi oynadı. Heryere koştu, takıma ciddi tempo ve direnç kattı. Adamın top kontrolü de iyi olsa zaten bizde ne işi var, o kadar olur. Abartmaya gerek yok.

Sosa-Kucka beklenilen seviyede değil. Sahanın en kötüsü bence bu ikisiydi. Artık biraz daha kendilerini zorlamaları lazım. Bu ikisi biraz daha etkili olsa maç çok farklı olabilirdi.

Yusuf da ben oldum havasından çıkıp daha çok elini taşın altına koymalı. Daha sert oynamalı. Artık çocuk değil takımın önemli bir parçası olduğunu ortaya koymalı. Hala biraz yetenekli genç havalarında. Büyümesi lazım. Yeteneğinin çok azını görebiliyoruz sahada.

Abdulkadir Parmak. Arkadaşlar, dünya futbolunda 24 yaşına gelmiş bir adamın kariyeri size bundan sonra ne verebileceğini çok net anlatır. Abdulkadir'in bu yaşta Trabzonspor'da olması hem kendisine zarar hem takıma. Sürekli oynayabileceği bir Anadolu takımına gitmesi kendisi için en doğru karar olur. Kim hangi mantıkla takımda tutmuş anlamadım.

Rodagella'nın üzerinde stres var. Bir an önce gol atmayalıyım yoksa Burak geliyor diyor. Tam Şenol Güneş'lik var, biraz özgüven, biraz rahatlık. Ve takımda biraz daha üretken olabilse ortaya çok farklı şeyler koyabilir. Ben dünkü maçta kendisine kızmıyorum, pozisyona giremedi diyemeyiz, daha çok pozisyon hazırlayamadık demek daha doğru olur.

Abdulkadir'i sona bıraktım. Müthiş bir oyuncu. Dünkü maçın birçok kısmında takımın lideriydi. Modric izliyor gibi hissettim kendimi. Maçın geneline de yayacaktır bu performansı. Kesinlikle kalmalı, eğer satılacaksa da min 35m euro + sonraki satıştan %25 olmalı. Yusuf için aynı şeyi diyemiyorum, 10m euro getiren varsa düşünmek bile saçma, hemen satılmalı. Kötü olduğu için değil, 10m euro fazlasıyla ederi olduğu için, bölgesinde yığılma olduğu için ve hem kendisi hem de takım için win-win durumu olacağı için. Yusuf'un gitmesi en doğru karar olur. Ama Abduş kalmalı. Ve daha çok sorumluluk verilmeli, takımın liderliği verilmeli.

muratt
13.08.2018, 07:43
Son olarak bir de şöyle bir beyin cimnastiği yapsak:

Şu İran'lı transfer'ler biraz erken yapılıp kampa yetişebilseydi.

Defansta Toure-Hosseini ikilisi, solda da defansif gücü yüksek olduğu için Akbaş oynasaydı.
Ortada Kucka yerine Mortaza'yı koysaydık.

Çok değil, sadece Hosseini ve Mortaza.

Acaba farklı olur muydu ?

Bence çok farkederdi. Takımın drenci 2-3 kat artabilirdi. Başakşehir hiç bu şekilde üzerimize gelemezdi.

Skor da bu şekilde olmazdı. Daha farklı bir maç izleyebilirdik.

Neyse, bu iki adam takıma beklediğimiz katkıyı versin de, 1-2 maç heba etmeye ben razıyım.

byhaluk61
13.08.2018, 07:51
Onur -

Pereira, Zargo, Morteza, Novak

Parmak, Abdülkadir - kucka, Nwakaeme,

Yusuf

Burak

Gökhan Uzun
13.08.2018, 07:54
Dünayada hangi takımın oynama mesafesini bu kadar uzatırsanız uzatın sonuç değişmez. 60'da oyunu bırakmak zorunda kaldık haliyle, takım bitti resmen. Bunda hiç geriye koşmayan Yusuf Yazıcı'nın da etkisi var. Hücum presini bile sadece sosa yapıyor. Bu arada biz tempo yükseltmeye veya dengeli çıkmaya başladığımızda özellikle caicara ve clichy çok fazla faul yaptılar, bizim de sertliki seviyemizi arttırmamız gerekiyor bence.

Cagliari maçında takımı öne çektik Toure atletik yapısıyla fark yarattı, ama kapandığımız maçlarda istenilen verimi vermeyebilir. Bence bu takımda defanstan top çıkarma işini yapabilecek tek adam Sosa. Belki biraz abduş. O yüzden bütün opsiyonlar Sosa no8, Yusuf no10 şeklinde değerlendirilmeli, elimizdeki en iyi seçenek bu.

İsa Gündoğdu
13.08.2018, 07:59
bize O.Ç emre belezoğlu lazım madem anası Trabzonlu gelsin 1 2 sene bizde oynasın takas olarak sosa + kucko yı verelim
bir nevi berdel yapalım

kartal61
13.08.2018, 08:04
Bence çok rezil top oynadik.Kaleyi bulan sutumuz yok.
Sosa,Kucka,Onazi,Rodealga ve Ibanezin bu takimda yeri.Zaten fazla para aliyorlar.Ekonomik acidan sikintili oldugumuz su gunlerde bence gonderilsinler
Dun sahadaki herkes ruhsuzca top oynadi.
Yukarida bir arkadas Kloop geldiginde kontra atak oynatti bizde deneyelim demis.
Bu Kloop un kendisini bu noktalara getiren ozel bir taktigi.Rakibin en savunmasiz zamaninda hizli bir sekilde atak yapiyorlar.
Yalniz Kloop Liverpool a geldiginde bu taktik icin idman sayisini arttirdi.Hatta bazi futbolcular agir idmanlardan dolayi mide rahatsizligi falan yasadi.Bu taktik icin kondusyonun cok iyi olmasi lazim.Topu kaptiktan bir kac saniye sonra rakip kalede olman lazim
Unal hocada yaptirsin boyle idmanlar.Hic olmassa boyle ruhsuzca sahada dolasamazlar

Gökhan Balcı
13.08.2018, 08:14
Bütün transferler yapılırsa Ünal hoca şöyle bir takım çıkaracak bence.

Onur
Joao toure akbaş(usiyin) novak
Murtaza amiri
Abdül Yusuf Anthony
Burak

Bu şekilde de fena oynamayız herhalde diye düşünüyorum

Nihat Güneş
13.08.2018, 08:22
Dün akşam kafama dank diye indi Kucka Onazi ortasahası, bir şekilde idare ederler diyordum ama asla. Hele Onazi adamın ayağının ayarı yok, gelen topu 3 metre açıyor ayağından , top hakimiyeti sıfır , topu kontrol ederken freni boşalmış kamyon gibi bir sağa bir sola yalpalıyor, pas atmaya çalışıyor lan pas mı şut mu belli değil! takımın en kritik yerinde oynuyor bir de bu adam...Yeminle Cafer'in bitkisel hayattaki hali bundan iyi oynar. Batuhan bile olur.

Dünya kupası öncesi hazırlık maçıydı galiba Nijeryanın. Bu herife 15 dakka dayandı hocası ve kenara aldı ilk yarıda. Ondan sonra da daha forma falan vermedi. Nijerya'nın başındaki hoca kim? Alıp getirsinler adamı.

Bir kelam Yusuf a edelim... dün akşam dikkatimi çeken noktalardan biri de şuydu. Yusuf'a geriden pas çıkarıyorsun, arkasında adam varsa o adam bir şekilde alıyor topları. Dün akşam böyle sayısız pozisyon oldu, tamam fiziken adam seni yenebilir ona bir şey demem ama kıçını kaldırıp topa hareketlenmiyorsan ee yuh artık derim. Nerede ilk zamanlarda çıkan etrafı radar gibi tarayan Yusuf. Aldığı her topu sürme ve çalım sevdasında, illa şut açısı bulacak . Böyle 3 tane atağı yedi. Tamam ben de katılıyorum mevkisinde oynamıyor ama bu hareketler mevki ile açıklanacak şeyler değil. Her özevlatın kanında var sanırım, biraz kendini kabullendirince takımın ali kıran başkesini olma yolunda hızla ilerliyorlar.

tturkmen
13.08.2018, 08:47
Yusuf ve aponun satılma vakti geldi geçiyor oynamıyor adamlar artik yollayin

Yusuf ve Abdülkadir in suçu değil, bı oyunculara uygun teknik taktik yapan da hata, Yusuftan kanat yapmaya çalışıyor. Abdülkadiri sol tarafa alıyor bu işin olmayacağı belli. Sosa ile Yusuf aynı anda sahada olmaması gerekiyor ama hoca yetersiz. Ortasaha yok, hoca Kucka yı çıkararak ortasahayı hep bitiriyor.

ccd6167
13.08.2018, 09:00
Israrla söylüyorum

4231 sisteminde bir gram ileri gidemeyiz..

bu takım rahatlıkla 3-5-2 yada 3-6-1 oynar

ünal hoca sistem konusunda risk almazsa kendi ayağına sıkacaktır

elinde akadir gibi 8 yusuf gibi yardımcı forvet perira ibanez gibi açıklar varken başka bir sistem oynamaz

hoca ya göre sistem olmaz

oyuncuua göre sistem olur bu kadroda

nakzo
13.08.2018, 09:24
Arkadaşlar kusura bakmayın tamamen skore göre yorum yapıyorsunuz.

Ben açıkcası dünkü Trabzonspor'u beğendim. Ünal Karaman'ı da gayet başarılı buldum, takımı oldukça iyi bir seviyeye getirmiş.

Sonuçta tek sıkıntı yaşadığımız yer kornerlerdeki hava topu oldu, onu çözemedik. Aşırı ezildiğimizi veya pozisyon verdiğimizi de son on dakikaya kadar en azından söyleyemeyiz.

Bir defa takım belli bir plan dahilinde oynuyor. Bu çok önemli. Hareketli pas organizsyonlarına dayalı, toplu ve senkronize pres anlayışı ve takımın kısa boyu ile zaman zaman ciddi etkili de olduk. Şimdi kaleyi bulan şut yok diye ve yenildik diye kimse farketmiyor ama takım doğru işler yaptı. Ben yolumuzu doğru buluyorum. Bu şekilde devam edilirse iyi sonuçlar da gelecektir. Burada tabi rakibin Başakşehir olması da önemli, adamlar sezonu erken açtılar ve daha hazırlar. Bizim ise daha transferler bile maça yetişmedi.

Yani diyeceğim o ki, skora bakıp ense karartmaya gerek yok. Takım geçen sene izlediğim tüm maçlarımızdan daha bilinçli ve daha organizeydi. Hatta ruhsuz yazmış bir çok arkadaş ama ben takımda bir ruh da gördüğümü söyleyebilirim. Sahadaki herkes istiyordu.

Dediğim gibi benim takıma olan inancın bu maçtan sonra biraz arttı. Burada birkaç galibiyet almamız önemli moral motivasyon anlamında. Eğer çok demoralize bir sürece girmezsek bu takım ilk beş içinde rahat yer alır, hatta diğer takımların durumuna göre ilk 3 hedefleyebilir.

Benim son 10 yılda gördüğüm en kötü Trabzonspor'dur.Hemşerim 90 dakika boyunca bırak pozisyona girmeyi sadece 2 tane sut çekebildin kaleye sadece 2.2.2.2.2. Bütün hava toplarını rakip aldı defanstan bile 3 pas yapıp çıkamadın adamlar senin sahan önünde bile pres yapıp topu senden agnında aldı.Ne kanat organizasyonun var ne araya oynabiliyorsun ne 2 li mücadele kazanabiliyorsun ne orta sahadan nede geriden oyun kurabiliyorsun bu takımın tek bir şeyi bile doğru yaptığı yok Rıza, hocalıkta ünal denen şahsa 10 basar 10 ünal hoca olduğu sürece ben tek galibiyet bile alacağımızı düşünmüyorum.Bir yönetim düşünün ki sırf ucuz diye 18 maçta 17 mağlubiyet alarak rekor kırmış hocalık kariyerinde hicccccccc bir başarı ve artısı olmayan adamı başımıza getiriyor ne diyeyim Allah bunları Islah etsin.

nakzo
13.08.2018, 09:33
Yıllardır futbol izliyorum onazi kadar kötü,yeteneksiz bir orta saha görmedim.Yahu adam kendine atılan topu bile doğru kontrol edemiyor ,top sürerken sağa sola yalpalıyor topu ayağından sürekli 3 metre açıyor ağnındada kaptırıyor.Bu herifin profesyonel olması, süper ligde oynaması futbola futbolcuya ve spor bilimine hakarettir bunu takıma koyup oynatan hocayı sabahına kovarım.

7can61
13.08.2018, 09:37
Maç için söylenecek bir şey yok adamlar bizden 3 gömlek iyi takım, beraberlik alsaydık iyi olabilirdi.

Üzücü olan İstanbul takımları haricinde bir takımın bize 3-4 senedir üstünlük kurması. Bu daha önce hiç olmamıştı. Dönem dönem olabiliyordu.

Abdülkadire bir eleştirim var çok fazla rakibe sırtını dönüyor, daha cesaretli olmalı, rakibi tehdit eder gibi oynamalı, korumalı değil. Onda bu yetenek var.

Yusuf ise fizik gücünü artırmalı artık, bir tık daha hızlı olsa çok daha iyi yerlere gelecek.

Doğan Keskin
13.08.2018, 09:43
Özeti izleyeyim dedim 1 tane tesadüf pozisyon dışında pozisyonumuz yok. Durum vahim.

7can61
13.08.2018, 09:48
Kucka kötü oyuncu değil ama ona verilen paranın adamı da değil. Çok büyük para kaybı.

Dün anlama veremediğim konulardan biri de neden Sosa'yı değil de Kucka yı çıkardı hoca. Kucka çıkınca zaten düşük olan orta saha iyice kayboldu.

Daha fazla hücümcu almak seni hücum oynatmıyor ki... Artık doksanlarda değiliz Ünal hocam.

Cagdas Topal
13.08.2018, 09:54
Yazıklar olsun hocasından, futbolcusuna kadar herkese Başakşehir dağıttı bizi kaleyi bulan şutumuz yoktu. Diyecek laf yok. Sosa ve Onazi dün 90 dakika oyunda kaldı ya hocam sende diğerleri gibi korkaksın ligde ilk gidecek hocalardan biri olacaksın öyle görünüyor.

Sefer A.
13.08.2018, 10:24
kuçka iyi ki çikti, daha da erken çikmaliydi gereksiz herif, sahada gerzek gerzek geziyor,,, sosa niye kosmuyor diyorlar ama herif hücumcu ztn, kuco muco ne pohtur onu anlatin hele, anasini satayim savunmada yok hücumda yok bir ise yaramiyor defolsun gitsin yaaa yeter beee fuzuli topçulardan çektigimiz,, onazi için de aynisi geçerli kovun gitsin kusasim var bu ikiliyi görünce, kalas kereste takoz onlari en iyi adlandirabilecek kelimeler..... bok yiyenler yaa agziniza siçiyim sizin gibi sigir topçularin

oksoholu
13.08.2018, 10:28
Sanırım Ünalla olmayacak....

Dün rakibin en önemli salahı Visca nın karşısına İbanezle çıkmak zaden olacakların işaretini veriyordu o kanadı otobana cevirdiler Elinde Novak gibi adam var ama kullanmıyorsun
Onazi panikten pas atmasını bile beceremiyor sen ön liberoda onunla maç sonuna kadar devam ediyorsun oda yetmezmiş gibi Kuckayı çıkarıp adamı tek başına bırakıyorsun birmiş Onaziyi tam bitiriyorsun
Yusufla Abdiladiri bu kadar işlevsiz hale nasıl getirebilirsin onları kanatlara hapsederek onu da yaptın tek bir kanat organizasyonu olmayan takımda Rodeleka ne yapsın
Mustafa akbaşa bir parantez açmak lazım bazen dikine topla hareketleniyor bu onun cesaretli olduğunun bir kanıtı ama her seferinde kaleyi görüp şut atmayı denemesi ise tam bir işgüzarlık olur ya biri gol olursa kahraman olurum hikayesi sonrada bardon görmedim hareketlerini de yemiyoruz haberi olsun çakallık yapıyor
Yusuf rakibe çalım atması lazım topa değil her seferinde topu ayağında gevelemesi can sıkıyor belli ki olmayacak bir ana önce elden çıkarmak lazım ben oldum havasında

Velhasıl bu takıma sağlam bir ön libero ve hızlı bir kanat adamına ihtiyacımız var topu ileriye taşıyacak adamlar lazım orta sahayı dikine geçebilecek adamlar bu adamlar bulunursa orta saha da rahatlar ve rahat oyun kurma fırsatı bulur

Faik Yılmaz
13.08.2018, 10:53
Trabzonspor'un almak istediği Murtaza dünkü Başakşehir'in maçını tribünden izlemiş......

Adam oynanan daha doğrusu oynanmayan futbolu görüp ülkesine kaçmasa bari....

Tatar Kemal
13.08.2018, 10:53
Sezonun henüz başı şimdiden takım hakkında hüküm vermek yanıltıcı olur. Ortaya konan futbol maalesef üzüntü verici ama ilerleyen haftalara bakmak gerek. Eurodaki anormal artış sebebiyle futbolcuların maaşlarının ödenememesi ya da geç ödenmesi durumunda daha da vahim sonuçlar alınacaktır. Zorlu ve üzücü bir sezon bizi bekliyor yine.

alper*
13.08.2018, 10:58
Benim aklım Zargo ile Mustafa'nın sürekli yer değiştirmesinde kaldı.

merdeme
13.08.2018, 11:17
Bizim şanssızlığımız, sezonun ilk maçında sistemi bu kadar oturmuş bir takıma karşı oynamamız oldu. 3 büyüklerle oynasak belki bu kadar ezilmezdik. Defans bölgesi hariç geçen yılki kadroyla oynayıp bu kadar üretken olamayışımız ise ciddi soru işareti.

adiloş bebe
13.08.2018, 11:17
Orta saha ve forvet arkasında kullandığımız oyuncu savunma arkası koşularda çok özellikli oyuncularımız değil. Daha çok kanatlardan getireceğimiz toplarda etkili olacağımızı düşünüyordum.

Hocanın maç sonu açıklamasından bir kesit.

halilaziz61
13.08.2018, 11:20
Korkum ilk 5 maçtan 4 puan çıkarmak
Öyle bir şey olursa hoca gider geçen senenin kopyasını yaşarız .

Yapılanma olacaksa 3 senede şampiyonluga oynamayacaksan bile bunu yabancı kaliteli bir hoca ile yapma taraftarı idim. Bu adamlar emmanet hoca olarak futboluna ve kişiliğine çok saygı duyduğum Ünal hocayı getirdiler.
İnsaAllah iyi sonuç alır da takımda kalır
Yoksa ilerisi karanlık.

Sosa ya 3 milyon veren varsa göndermeli kur farkından dolayı

halilaziz61
13.08.2018, 11:25
Herkes kucka ve sosa ya ayrı ayrı veya ikisine aynı anda kiziyor
Bu adamlar silifkesporda oynarken burya gelmedi.
Milan'da oynarken geldi.
Bu adamlar milan'da nasıl oynuyorsa maceraya aramaya gerek yok öyle oynatacan TS'de de.
Önlü arkalı mi oynuyor
Öyle oynatacan. Bir de bize tek işi top kapmak olan süpürücu şart. Onazi bazen öyle oynasa da çoğu zaman oynamıyor.
Bir çözüm bulmak şart

delfino
13.08.2018, 11:36
Selçuk colman ikilisinden sonra ne adam gibi ortasahamız jaja dan sonra ne bir on numaramız umuttan sonra pres yapan ne bir ikinci forvetimiz Burak da olmayınca ne bir golcü çıkaramadı şu takım hele ki ve en önemlisi şenol güneş gittikten sonra adam gibi bir teknik direktörümüz olmadı sekiz senedir yuh olsun şu takımı yönetenlere ...

ilelebeTS
13.08.2018, 11:39
Ünal hocanın bu maçta 3 tane büyük hatası var.

1. Başakşehir'in en tehlikeli oyuncusu ve ligin en iyi sağ kanartlarından biri olan Visca'yı ligin en kötü sol beklerinden olan Ibanez ile savunmaya çalışması
- Takım soldan gidemiyor ve defansif zaaf yaşıyor, üstüne bir de Ibanez'i değiştirmiyorsun. Novak'ı sol beke alıp Ibanez'i öne atsaydın. Hiç yoktan rakibin seni sağdan kapattığı gibi sen de onu soldan kapatırdın.

2. Ligin en iyi alan daraltan ve ortayı kapatan takımların başında gelen rakibe karşı 5 orta saha ile kanatsız oynaması.
- Günümüz futbolunda kanatları kullanamayan takım dünyanın en iyi kadrosuna sahip takım olsa da maç kazanamaz. En zayıf takımlar dahi ortadan sana geçit vermiyor. Topu kanata indirmek zorundasın.

3. En vahim olanı ise bunları görüp 70 dk kenardan seyretmesi.
- Hocam Yusuf'tan sol kanat olmaz, Abdülkadir'i sola koyarsan da zaten mevkisi olmayan yerde adam kovalamaktan topunu oynayamaz. Futbolcuya mevki uydurma senden öncekiler gibi, gerekiyorsa yedek beklesinler.

Ozan Yılmaz
13.08.2018, 11:42
kadroda saf kanat özellikli oyuncumuz yok ki, olcay oynasa ne değişecek?

ilelebeTS
13.08.2018, 11:48
kadroda saf kanat özellikli oyuncumuz yok ki, olcay oynasa ne değişecek?

Kapatırsın o zaman kanatları. Bloklar arasını sıkıştırırsın. Oyunu 50 metrede oynamazsın. O zaman rakip düşünsün.

Pereira____Novak
Olcay______Ibanez(Parmak)

Gökhan Balcı
13.08.2018, 11:54
Bu takım hasan Hüseyin orta sahasıyla nasıl 76 puan aldı düşündükçe beynim yanıyor. Bu takımın taktikten önce sahada bir kimliğe ihtiyacı var ve 10-11 sezonundan sonra bu tamamen kayboldu. Çok yazık oluyor. Sahada ne yapacağı bilmeyen bir sürü yıldız dolu. Bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum

Ozan Yılmaz
13.08.2018, 12:05
Kapatırsın o zaman kanatları. Bloklar arasını sıkıştırırsın. Oyunu 50 metrede oynamazsın. O zaman rakip düşünsün.

Pereira____Novak
Olcay______Ibanez(Parmak)
gerçekten şu dörtlünün rakipteki kanat dörtlüsünü kapatabileceğine inanıyor musunuz?

ilelebeTS
13.08.2018, 12:14
gerçekten şu dörtlünün rakipteki kanat dörtlüsünü kapatabileceğine inanıyor musunuz?
Dünkü kadro için başka çaremiz yoktu. Hücum yapamıyorsan savunacaksın. Biz ikisini de yapamadık.

Hasan Ayvenli
13.08.2018, 12:19
Başka takımlar 50-60 metrede top oynarken bizim Onazi ile önündeki Kucka Sosa arasında 30 metre mesafe oluyor ara ara. İkinci yarıda bi ara Onazi top çıkarırken defanstan, orta saha dörtlümüzden önündeki en yakın oyuncumuz en az 30 metre ilerisindeydi. Top ayağında 6-7 saniye bekledi, bir kişi bile top almak için yaklaşmadı adama. Takım boyu kısalmadıkça iyi futbol oynamak imkansız. Takımdaki her bloğun arasındaki mesafe her zaman kısa tutulmalı ki takım boyu da kısalsın. Herkes önündeki ve arkasındaki adamdan en fazla 10-15 metre uzakta kalacak şekilde bir oyun disiplinini benimseyebilse sorun çözülecek. Kucka'nın oyun kurarken saklanması, hayalete bürünmesi büyük sorun. Onazi'nin oyun kurma konusundaki yetersizliği ve bazen zorunluluktan çoğu zaman yetersizliğinden ayağına aldığı topu ileri şişirmesi daha büyük sorun. Kucka Onazi'yle oyun kurmak hayal.

Sosa istekli, gayretli olmasına ve çabalamasına rağmen bir şeyleri değiştiremiyor şu haldeyken. Ona ayak uydurabilecek bir Abdülkadir var takımda. Oyun kurma işini de ikisi beraber yapmalı diye düşünüyorum. Takımda pası verdikten sonra boşa kaçıp tekrar pas isteyen 2 adam var Abdülkadir ve Sosa. Gerisi topu verince işinin bittiğini düşünerek statik oynuyor. Hareket etmeden oynanan oyunda ne rakibi açabilirsiniz ne de pozisyon bulabilirsiniz.

Ben şu kadroyu denerdim:

Pereira Toure Murteza Novak
----- Abdüş Kucka --------
----------Sosa------------
-----Yusuf ------- Nwakaeme
------------Burak

Kucka geride Abdülkadir Sosa önlerinde yanyana da olabilir.

Şu dizilimde Yusuf Nwakaeme kanat forvet. Kanat forvet dedim ama kanada hapsolacak şekilde değil, özellikle Yusuf. Yusuf rakip kaleye ne kadar yakın oynarsa o kadar verimli. Yusuf'tan gelsin oyun kursun, top sürsün adam geçsin, top dağıtsın diye beklersek çok bekleriz. Ceza sahası ve çevresinde topla buluşturup skor yapmasını bekleyeceğiz Yusuf'tan, Barça'daki Pedro gibi ceza sahası içinde çevresinde sürekli pozisyon kovalayacak, geleni eveleyip gevelemeden tek vuruşla kaleye yollayacak, istatistik yapacak. Kaleye yakın, hedef forvetin etrafında gezen bi oyun oynaması lazım Yusuf'un. Burak'la bunu ne kadar yapabilir o soru işareti. Pas oyununa giren, al ver yapan bi forvet olsa Yusuf'un verimi de maksimuma ulaşır. Yusuf'un iyi top oynadığı maçların çoğunda forvet Damdoy'du.

Nwakaeme'yi ben izlemedim ama izleyenler Babel gibi olduğundan bahsediyor. Kanattan içe kat eden kanat forvet gibi oynayacak. Ceza sahasına tersten gelen her ortada içeri girecek. Çoğu zaman orta yapıldığında Rodallega tek başına oluyo içerde. Rodallega'nın hayaletliği de başka bir sorun. Keşke Selezynov gibi bi adam bulunsaydı şu kadroda. Rodallega ve Burak aynı tipin farklı kalitedeki oyuncuları. Farklı bir oyun oynamak istesek, 2. bir planı uygulayacak forvet yok takımda.

Ozan Yılmaz
13.08.2018, 12:19
Dünkü kadro için başka çaremiz yoktu. Hücum yapamıyorsan savunacaksın. Biz ikisini de yapamadık.
2-0 yerine 1-0 yenilirdik en fazla değişen bir şey olmazdı yani

omondoles
13.08.2018, 12:22
Üzüldüğüm nedir biliyor musunuz? Maçtan günler önce forumdaki taraftarlar ibanez-visca eşleşmesini gördü ve kaygılandı ama Ünal hoca bunu dert bile etmedi ..

nakzo
13.08.2018, 12:22
Bu takım hasan Hüseyin orta sahasıyla nasıl 76 puan aldı düşündükçe beynim yanıyor. Bu takımın taktikten önce sahada bir kimliğe ihtiyacı var ve 10-11 sezonundan sonra bu tamamen kayboldu. Çok yazık oluyor. Sahada ne yapacağı bilmeyen bir sürü yıldız dolu. Bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum

Hasan hüseyin orta sahası diyorsun da o takımda bir simkoviyak vardı bize gelmiş en iyi orta saha fatih ve gökdeniz yattara sağ bek bence eniyi sağ bekimiz emrah eren sol bekimiz lee young defas hattımız tolga erdinç rotasyon oyuncumuz romashenko bu milyonluk sığırlar onların yanında tuvaletçi olamaz tuvaletçi.

UĞUR DURTAŞ
13.08.2018, 12:26
Ünal hoca dersine iyi çalışmamış.
bilindik oynayan,bütün futbolcularını tanıdığı rakibin en tehlikeli oyuncularının kim olduğunu bile bile
aciz kaldık.
kaleyi bulan şutumuz yok.
utanılacak,acı bir tablo.
1,5 aydır ne çalıştınız siz kardeşim.
ayıptır,günahtır
*
onazi kucka sose denen kişiliksizler
ulan bir tane maçada ağırlığınızı koyarak puan kazandırın be.
canınız cehenneme.

Yektaa
13.08.2018, 12:27
sabırsız taraftarımız acaba kaçıncı hafta hocayı istifaya çağıracak . benim tahminim 4. haftada

Murat Keçeci
13.08.2018, 12:29
Hayaller ile gerçekler arasında uçurum olduğu için beklentinin sahaya yansımaması normal.

Hoca daha hücumsal oynayıp her alanda pres yapılsın istiyor ama kucka,sosa ve Hugo gibi pres yapmayan adamlarla bunu deneyince düşünceler sahaya yansımıyor.

Bu adamların yerine daha savaşcı daha hareketli oyuncular oynamadığı sürece takım olma ihtimalimiz yok,topla buluşma sayıları çok az,geri dönme istekleri çok zayıf o zaman nasıl olacak bu iş.

İbanez defansif yönü kötü kademe yaptığı pozisyon yok, ikili mücadelelerde zayıf,Akbaş her an hata yapmaya müsait,toure pas yüzdesi önemli bir artı ama hava hakimiyeti ve zamanlaması kötü.

Yusuf ve Abdülkadirinde kötü takımın içinde ön plana çıkmaları kolay değil vasatı geçen tek oyuncu Onurdu.

Geçen seneden farklı değildik tek fark o maçta burak vardı bireysel becerisi ile iki gol bulmuştu bu kez o golleride bulamadık.Orta sahanın göbeğinde radikal tedbirler almazsak çok bişey değişeceğini sanmıyorum.

Bazı değişimlere ihtiyaç var defansa morteza gelirse sol bek novak olursa orta sahada onazi ritmini bulursa sosa ve kucka nın yerine orta saha özellikleri olan daha hareketli oyuncular alınırsa öncelikle amiriyi o mevkide bi deneyelim sürekliliği ikili mücadele başarısı nasıl bi görmeliyiz sezon başında da güya Caferi kazanacaktık ona yönelik de bir soru işareti duruyor.Hoca hala ben kuckayı ve sosayı kazanacağım diyorsa keyfi bilir kendi düşen ağlamaz.Forvette daha farklı bir oyuncu ihtiyacımız da var Yusufu bek ve stoper arasına koşu yapacak şekilde kullanırsak,Abdülkadiri de orta sahaya daha çok yardım edecek,topu hızlıca hücuma geçirecek şekilde kullanırsak,açıklar disiplinli bir şekilde iler geri yaparsa o zaman herkesle başabaş oynarız.En büyük eksikliğimiz üç zayıf halkayı değiştirmek ibanez,Akbaş ve Hugo ve fiziksel düşüş yaşayan iki oyuncuyu kesmek sosa ve kucka.Dört beş hamleye ihtiyaç var bu ihtiyacların bazılarını takım içinden bazılarınıda transfer ile çözebilirsek Ünal hocada her zaman bahsettiği o büyük resmi gerçekten görebilirse iyi futbola yönelik benim umudum var.

bingolts
13.08.2018, 12:31
Kadro ve teknik direktör üzerine bir analiz yapmak istiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.
kadro burak ve Okay yokluğunda geçen yıl sahaya sürülen onbire göre bir transfer ile farklılık arz etti. Ancak en iyi defansif orta saha oyuncusu yani altı numaran da yok yeri de transferle doldurulmamış. Bu takımdan galibiyet beklemek sadece temenniden ibaretti ki şahsen 90 dk boyunca dua ettim. gol atalım yenelim diye. Bu maç genelinde bir değerlendirme yaptığımızda karşı takımın çok rahat oyun çıkardığı ve hiç baskı görmediği bir Trabzonspor vardı karşımızda. rakibi ısırmayan top kendisine geldiğinde ceza sahasına inip rakipi rahatsız edecek pozisyon oluşturamamıştı. bu yaklaşık son 3 yılın resminin bir benzerini dün izledik. o zaman değişimi kim yapacak ve nasıl yapacak. işte Ünal'a büyük bir fırsat doğmuştu. koy cafer Tosun veya batuhan artaslanı veya başka bir genci orta sahaya monte et. onaziyi kadroya bu haliyle koyma. Mustafa akbaş oynatacaksan da forvet oynat Hugo'nun yerine stopere kucko'yu koy torenin yanına yerleştir. Novak nerde hiç kimse bu tercihi anlamış değil.
arkadaşlar bize bunları yapacak adam lazım yoksa takımı herkes çalıştırır. adamları yerinden oynatacaksın. elindeki kumaş buysa mesela yoksa bu gelmiş bu geçmiş biz çok bekleriz.

ilelebeTS
13.08.2018, 12:32
2-0 yerine 1-0 yenilirdik en fazla değişen bir şey olmazdı yani
Problem yenilmek değil. 3-0 da olsa oyuncuları mevkisi dışında oynatma hastalığından kurtulamadık. Yeterliliği tartışılır ama kanatta Yusuf yerine bin kere Olcay'ı tercih ederim, hatta Parmak'ı bile. Yusuf'un sol kanatta oynayıp verimli olduğu maç sayısı 0.

cakalkerem
13.08.2018, 12:35
ünal mı? ==)

Gökhan Balcı
13.08.2018, 12:43
Hasan hüseyin orta sahası diyorsun da o takımda bir simkoviyak vardı bize gelmiş en iyi orta saha fatih ve gökdeniz yattara sağ bek bence eniyi sağ bekimiz emrah eren sol bekimiz lee young defas hattımız tolga erdinç rotasyon oyuncumuz romashenko bu milyonluk sığırlar onların yanında tuvaletçi olamaz tuvaletçi.

O sene szymek yoktu diye hatırlıyorum. Demek istediğim bu değil. Nereden bakarsak bakalım şu anki orta saha kalite anlamında daha iyi ama görevlerini yerine getirmekten aciz bu adamlar. Lee var mıydı emin değilim celaleddin vardı galiba. Ki lee de ortalama bir adamdı. O Erdinç iyi bir defans olmamasına rağmen tolga ile çok iyi bir uyumu vardı. Emrah da iyiydi gerçekten. Öte yandan defansla hiç alakası olmayan bir yattara vardı ve kimsenin de böyle bir kaygısı yoktu. Herkes kendi işini yapıyordu. Şu an takımda kimse sorumluluk almıyor. Geçmişin yeteneksizleri bile bu forma konu olduğunda her şeyini veriyordu. Somers lee stepanov vs ne adamlar geldi geçti kimse bunlar kadar gamsız olmadı. Yerlisi yabancısı ölü gibi sahada dolanıyor herkes

nakzo
13.08.2018, 12:51
O sene szymek yoktu diye hatırlıyorum. Demek istediğim bu değil. Nereden bakarsak bakalım şu anki orta saha kalite anlamında daha iyi ama görevlerini yerine getirmekten aciz bu adamlar. Lee var mıydı emin değilim celaleddin vardı galiba. Ki lee de ortalama bir adamdı. O Erdinç iyi bir defans olmamasına rağmen tolga ile çok iyi bir uyumu vardı. Emrah da iyiydi gerçekten. Öte yandan defansla hiç alakası olmayan bir yattara vardı ve kimsenin de böyle bir kaygısı yoktu. Herkes kendi işini yapıyordu. Şu an takımda kimse sorumluluk almıyor. Geçmişin yeteneksizleri bile bu forma konu olduğunda her şeyini veriyordu. Somers lee stepanov vs ne adamlar geldi geçti kimse bunlar kadar gamsız olmadı. Yerlisi yabancısı ölü gibi sahada dolanıyor herkes
Hepsi vardı simokiyakta vardı le young da vardı son macta istanbulspora 2 gol attı simokoviyak ve 5-0 yenmistik 76 puanla 2. olduk bu orta saha katiyen 2005 yılındaki orta sahayla kıyaslanamaz öyle bir orta saha ve bekleri bida zor buluruz. Bir adamı milandan aldın diye iyi olacak hali yok bildigin bir kazma kucka ve sodada gereksixin önde gideni milan 5 senedir ilk 5 bile giremiyor buyuklugu felan kalmadı milanın sıradan bir takım seria da napoli roma yuventus bunlar ligin buyuk takımları inter bile sıradan bir takım oldu.

olcay_61
13.08.2018, 12:52
sabırsız taraftarımız acaba kaçıncı hafta hocayı istifaya çağıracak . benim tahminim 4. haftada

sabırsız mı? kaç sezondur iş bilmez hocalara sabrediyoruz tüm sezonu heba ediyoruz
bazı şeyleri görebilmeleri için illa lige havlu atmamız mı gerekecek? sezon başlamadan niye dersini çalışmıyor işi bu değil mi?

redbul
13.08.2018, 12:56
bu takm bu sene duran toptan çok gel yer

nakzo
13.08.2018, 12:58
bu takm bu sene duran toptan çok gel yer

Eger bu hoca kalırsa ve amiri ve burak oynamadıgı maclarda gol dahi atamayız.Dua edelim amiri ve burak sakatlamasın.

alptug_kd
13.08.2018, 13:09
Ünal hoca maalesef hiç iyi bir sınav vermedi. İlk maçta rakibimizin Başakşehir olması büyük şanssızlıktı. Bence FB ya da GS bile olsa daha iyiydi. Ama çok bariz hatalar yaptı.

1. Novak yerine İbanez tercihi: Bunu hemen hemen herkes söylüyordu. Novak 10 gömlek daha iyi oyuncu. En azından fiziği var, savunma yapar, duran toplarda bir uzun daha olmuş olur.
2. Yusuf'un sağ kanat oynaması: Bunu geçen sene hepimiz görmüştük.
3. Abdulkadir'in sol kanat oynaması: Sağ kanatta verim alıyoruz. Çünkü içe kat ediyor. Oysa solda çok verimsiz. Böyle bir yeteneği harcıyoruz. Bence ortaya geçmeli, illa kanat oynayacaksa sağ olmalı.

İnş Ünal hoca bütün bunların farkına varır ve Sivas maçına umut veren bir oyun ortaya koyarız. Öyle ümit ediyorum, umarım hayal kırıklığına uğramam. Bu oyun ve tercihler devam ederse Ünal Kahraman'ın da sonu Hami gibi olabilir endişesi taşıyorum.

nakzo
13.08.2018, 13:12
Ligde kalmak istiyorsak ibanez kesinlikle birdaha forma giymeyecek,onaziı mecburiyet dışında forma giymeyecek amiri ve burak 11 ilk yazılacak isimler olacak sosayı satamıyorsan forvetin arkasında 10 numara oynatacaksın yusuf ilk 11 çıkmayacak çi yetersiz bir adam sin 15 dakika hamle oyuncun olabilir amiri sağ açık olacak sol açık olcay kuçkanın yanına parmağı koy sol bek kesinlikle novak abdul kadir 8 numara oynayabilir.Tabi bu transfer yapmamış halimiz yapabileceğimizi düşünmüyorum bu dizlisle ligde kalırız ha ünal giderse iyi bir hocayla bu dizi izle 5.olabiliriz.Unal aynı saçma kadro tercihleri ve dizlimle devam ederse kesinlikle basarak söylüyorum favori bir küme adayıyız.

Oruç
13.08.2018, 14:18
Üzüldüğüm nedir biliyor musunuz? Maçtan günler önce forumdaki taraftarlar ibanez-visca eşleşmesini gördü ve kaygılandı ama Ünal hoca bunu dert bile etmedi ..

Kusura bakılsın ya da bakılmasın. Bunu öngöremeyen, buna önlem alamayan biri bu takımı daha fazla çalıştırmamalı. Şahsen ben buna katlanamıyorum. Daha katlanılmayacak çok şey var.

Gökhan Balcı
13.08.2018, 14:32
Hepsi vardı simokiyakta vardı le young da vardı son macta istanbulspora 2 gol attı simokoviyak ve 5-0 yenmistik 76 puanla 2. olduk bu orta saha katiyen 2005 yılındaki orta sahayla kıyaslanamaz öyle bir orta saha ve bekleri bida zor buluruz. Bir adamı milandan aldın diye iyi olacak hali yok bildigin bir kazma kucka ve sodada gereksixin önde gideni milan 5 senedir ilk 5 bile giremiyor buyuklugu felan kalmadı milanın sıradan bir takım seria da napoli roma yuventus bunlar ligin buyuk takımları inter bile sıradan bir takım oldu.

Şimdi baktım da öyleymiş 2008 diye aklımda kalmış niyeyse. O zamanın takımında yetenekten fazlası vardı. Hüseyin harbi harbi iki metreye pas atamayan bir adamdı ama belki o dönemin en iyi kesicisiydi. Mesele şu herkes kendi işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyordu ve kadro dengeliydi. Bir futbolcu yeteneksiz olsa dahi onu en iyi oynayabildiği yerde oynatınca verim alabiliyorsun. Şimdi bakıyorum kucka yı hangi sistemin ilk on birine yazarsın diye bir şey çıkmıyor. Sertlik katıyor adam. Abdül dikine gökdeniz gibi hareket edince uçuyor resmen ama sola koyduğunda adam maçtan soğuyor. Yusuf zaten bence ikili forvetin yancısı olabilecek bir adam ki biz en son ne zaman çift forvet oynadık unuttum. Orta sahanın tamamı orta bölge oyuncusu böyle boktan kadro mühendisliği bizden başka kimde var çok merak ediyorum

Gökhan Balcı
13.08.2018, 14:35
Kusura bakılsın ya da bakılmasın. Bunu öngöremeyen, buna önlem alamayan biri bu takımı daha fazla çalıştırmamalı. Şahsen ben buna katlanamıyorum. Daha katlanılmayacak çok şey var.

Benim anlamadığım şey hocalar bu takıma gelmeden önce maçları izliyorlar mı? Yoksa hepsi aslında diğer hocalar oynatamamış falan mı diye düşünüyor. Hani Burak Yılmaz ın bi anısı vardı. Bi takımda oynarken yılmaz Vural hiç maça girmemiş bir oyuncuyu oyunu almış da herif bi nane yapamamış. Sonra da demiş kimse oyuna almamış da bi sen cinsin hesabı bu da böyle geliyor bana. Rıza da aynı haltı yedi. Olmuyorsa olmuyordur arkadaş. Al ibanezi sol kanat oynat tamam diyeyim mevkisi bu. Niye adamı ülkenin en iyi sağ kanadının karşısına koyuyorsun

bilgehan83
13.08.2018, 14:45
Dün görüldü ki roda bizim forvetimiz olamaz

muratt
13.08.2018, 14:46
Tamam zaten çok umudumuz yok ama daha birinci maçtan da Ünal Hoca'yle ilgili yargıya varmak haksızlık değil mi ? Yani "Ünal Hoca İstifa" lafı milletin dilininin ucunda bekliyor sanki hemen bir fırsat olsa da ağzımızdan çıkartsak diye hazır bekliyorlar.

Biraz sabır arkadaşlar. 10 hafta geçmeden Ünal Hoca için yapılacak yargılar çok acımasız olur. Biraz sabırlı bekleyip görmek lazım.

Dediğim gibi çok umudumuz yok, yüksek ihtimal olmayacak ama beklemek zorundayız. 10 hafta görmeden söyleyeceğimiz şeylerin çok da bir anlamı yok.

Bununla beraber dünkü maçta beni ümitlendiren bazı şeyler vardı. Bekleyip görelim önümüzdeki haftalara yansıması nasıl olacak bunların.

btnyldz
13.08.2018, 14:56
rodaya top gelseydi olabilir mi, olamaz mı diye bir yorum yapabilirdik. Dünkü 11'e Lewa'yı getir top alamadığından gol yapamayacaktı.

Cagdas Topal
13.08.2018, 15:03
Dün görüldü ki roda bizim forvetimiz olamaz

Adama top mu geldi Allah aşkına? Top yapamayan orta sahaya ve otoban olan sol tarafımıza laf etmeyip işe forvetten başlamak kusura bakmayın ama tam bir ahmaklık.

Hasanu
13.08.2018, 15:14
Her top ayağımıza geldiğinde kontra atak yakalamış gibi gereksiz heyecanlı ve aceleci oynamaya çalışmamız hücumları olgunlaştırmamızı engellediği gibi sürekli neden olduğu top kayıplarıyla da dengemizi bozuyor ve bizi yoruyor.Buna bir çözüm şart.

Oruç
13.08.2018, 15:16
Trabzonspor tek bir oyun planı dahi olmayan bir takım. Tek bir organize atağımız yok. Tamamen kaos futbolu oynuyoruz. Bunun baş sorumlusu Ünal Karaman'dır. Gelirken "Trabzonspor ruhu, pes etmeyen takım" cart curt diyordu. Gördük o pes etmeyen takımı.

Şahin Yılmaz
13.08.2018, 15:28
Bakıyorum Ünal Hoca ya gömmeye başlamışız.

Sahadaki takımda geçen seneden değişen iki oyuncu vardı. Birisi solbek ismini yazmayayım diğeri Toure.

Başakşehir gibi rakip karşısında, geçen seneki takım ayarında bir takımla iyi futbol üç puan bekleyenler daha olayın başında yanılmışlar.

Kardeşim neyi değiştirdik ki farklı bir sonuç bekliyoruz. Tamam oynanan oyun kötü berbat okey. Ama bu takım geçen seneki takım dünkü kadro itibarıyla.

Şahin Yılmaz
13.08.2018, 15:32
Kim ne derse desin, Sosa, Kuçka, Olcay derhal gönderilmeli. Satılıyorsa satılsın yoksa alacakları karşılığı fesih edilsin. Nasıl kurtuluyorsak öyle kurtulalım. Bulsun Yönetim bir çaresini. Bunlar bir maç iyi oynasa 40 maç yatar benden söylemesi.

Şahin Yılmaz
13.08.2018, 15:32
Onaziyi yazmayı unutmuşum. Edit.

Ufuk
13.08.2018, 15:34
Bakıyorum Ünal Hoca ya gömmeye başlamışız.

Sahadaki takımda geçen seneden değişen iki oyuncu vardı. Birisi solbek ismini yazmayayım diğeri Toure.

Başakşehir gibi rakip karşısında, geçen seneki takım ayarında bir takımla iyi futbol üç puan bekleyenler daha olayın başında yanılmışlar.

Kardeşim neyi değiştirdik ki farklı bir sonuç bekliyoruz. Tamam oynanan oyun kötü berbat okey. Ama bu takım geçen seneki takım dünkü kadro itibarıyla.Sorun sadece oyuncularda değil. Takım olarak bir türlü ne oynadığımıza karar veremiyoruz. Ne defansif ne ofansif planımız var. Akhisarin kadrosu bizimkinden iyi mi şimdi?

fadigaTS
13.08.2018, 15:44
Radikal değişiklikler şart.Satamıyorsan karşılıklı fesih yapacaksın.Bekledikçe daha fazla batıyoruz.Yıllardır adam gibi top oynamıyoruz.Sonuçları geçtim artık.Güzel futbol ve mücadele gücü görmek bizim hakkımız.Bunların hiç birisi yoksa neyi bekliyoruz?Yama yapa yapa her tarafımız yamalı bohçaya döndü.

UĞUR DURTAŞ
13.08.2018, 15:49
Ünal hoca dersine iyi çalışmamış.
bilindik oynayan,bütün futbolcularını tanıdığı rakibin en tehlikeli oyuncularının kim olduğunu bile bile
aciz kaldık.
kaleyi bulan şutumuz yok.
utanılacak,acı bir tablo.
1,5 aydır ne çalıştınız siz kardeşim.
ayıptır,günahtır
*
onazi kucka sose denen kişiliksizler
ulan bir tane maçada ağırlığınızı koyarak puan kazandırın be.
canınız cehenneme.

**
HAFTA İÇİ YAZMIŞIM BURADAN BU 3 KİŞİLİKSİZ OYNARSA DİYE....
**
yeni sezon hepimize hayırlı uğurlu olsun,
Allah utandırmasın.

lig te birbirini en iyi tanıyan,en oturmuş takımla başlıyoruz
belkide klasik olacak ama ciddi anlamda çok zor bir maç.
geçen sezon olduğu gibi hala onazi,kucka ve sosadan maç kazandıracak
bir performans göremiyorum.
kardeşim ciddi paralar kazanıyorsunuz bir maçta ağırlığınızı ortaya oyun be kardeşim.
bir maç kazandırın al gülüm ver gülüm oynayarak nereye kadar.
pazar günkü maçta bu 3 oyuncunun performansı skoru belirleyecektir.
kazanarak başlamak güzel bir hava getirir takıma ve bizlere
sivas maçında stad atmosferini düşünün...

Burçak
13.08.2018, 16:06
Bu seneden bir beklentim yok ama kişiliksiz futbolu kabul edemiyorum.
Formayı çıkar bu takım lig sonunu zor görür.

Gökhan Uzun
13.08.2018, 16:13
http://tr.matchstudy.com/TSL2018-19/Matches/0516/0516_ABalls.jpg

Başakşehir maçındaki sahaya yayılışlar. Orta sahadakilerin ismini okuyabilen var mı?

Çağatay96
13.08.2018, 16:21
Kim ne derse desin, Sosa, Kuçka, Olcay derhal gönderilmeli. Satılıyorsa satılsın yoksa alacakları karşılığı fesih edilsin. Nasıl kurtuluyorsak öyle kurtulalım. Bulsun Yönetim bir çaresini. Bunlar bir maç iyi oynasa 40 maç yatar benden söylemesi.
Sosa dün takımın en iyisiydi. Olcay takımda ki en iyi sağ açığın şu anda. Ayrıca bu saatten sonra kucka ve onazi gibi kişilerin ayrılacağını düşünmüyorum. Teklifleri reddettik sezona başladık artık

7can61
13.08.2018, 16:30
http://tr.matchstudy.com/TSL2018-19/Matches/0516/0516_ABalls.jpg

Başakşehir maçındaki sahaya yayılışlar. Orta sahadakilerin ismini okuyabilen var mı?
Çünkü yusuf da abdülkadir de kanat oynayamıyor, dikkat ederseniz kanatta topla buluşsalar bile hep içeriye kat ediyorlar.

Ufuk
13.08.2018, 16:38
:D Taktik deha.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180813/ac337fee62554940b40f6c0156739ccc.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180813/2e63aa753d6b20dbf686230ae0443aef.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180813/736feb4801332315c00e090638ad49be.jpg

Gökhan Uzun
13.08.2018, 16:41
Çünkü yusuf da abdülkadir de kanat oynayamıyor, dikkat ederseniz kanatta topla buluşsalar bile hep içeriye kat ediyorlar.
Bir tanesi on numara pozisyonuna kaysa tamam ama herkes dipdibe oynamış, yayılım çok önemli. topla orada buluşup azıcık saklasalar bile yeterdi.

sasone
13.08.2018, 16:43
Hasan da Hüseyin de o çok iyi olmasalarda işini yapan ve savsaklamayan,taraftar tarafından pas özürlüsü sanılan ama aslında ikisi de iyi pas yüzdesine sahip,Hüseyin zaten Milli Takıma kadar yükselecek kadar iyi,Bursa ile şampiyon olan kadronun kemik elemanı.

Bizim taraftar sanıyor ki bu çocuklar Trabzonlu diye o formaları giyiyorlar,futbolda torpil falan olmaz,o seviyede olmaz.
Bunu kafalara kazıyacak taraftar.

Dün sahaya Batuhan-Cafer orta sahası ile çıkacak yürekte bir TD'miz olsaydı,burada çok farklı şeyleri konuşur olurduk.

pReN@_61
13.08.2018, 16:54
Dün akşam kabus gibiydi. Neyi anlatacan hangi birini yazacan anasını satayım. Sabır günlerimiz başladı...

Gökhan Balcı
13.08.2018, 16:56
Hasan da Hüseyin de o çok iyi olmasalarda işini yapan ve savsaklamayan,taraftar tarafından pas özürlüsü sanılan ama aslında ikisi de iyi pas yüzdesine sahip,Hüseyin zaten Milli Takıma kadar yükselecek kadar iyi,Bursa ile şampiyon olan kadronun kemik elemanı.

Bizim taraftar sanıyor ki bu çocuklar Trabzonlu diye o formaları giyiyorlar,futbolda torpil falan olmaz,o seviyede olmaz.
Bunu kafalara kazıyacak taraftar.

Dün sahaya Batuhan-Cafer orta sahası ile çıkacak yürekte bir TD'miz olsaydı,burada çok farklı şeyleri konuşur olurduk.

İki dönemde de Şenol hocanın olması da ayrı bir parantezi hak ediyor ama. Şu an o oyuncular bu takımda olsa yine bi nane olmaz. Bizde bi takım olgusu yok. Aykut da hoca değil ama ortada bir takım kimliği oluyor. Biz sürekli olarak başı kesik tavuk gibiyiz

BunyaminEraslan
13.08.2018, 16:58
Top yapamayışımızın, rakip kaleye gidemeyişimizin tek sebebi Onazi'dir. Uzun uzun kritik yapmaya gerek yok.

zafercalikoglu
13.08.2018, 17:19
bu senede bize hüsran sanırım ,digiturkleri iptal ettirmeye devam ;

7can61
13.08.2018, 17:27
bu senede bize hüsran sanırım ,digiturkleri iptal ettirmeye devam ;

Aradım iptal için de 2 ay daha varmış sonra iptal. Hele bu krizde ....

emrahtuna
13.08.2018, 17:55
sezona böyle rezil bi futbolla başlamak hepimiz için hayal kırıklığı oldu..tamam başakşehir oturmuş falan ama bu kadar da rezil oynanmazdı..

BlackPanther
13.08.2018, 18:34
Tipik özkan sümer klasiği yaşıyoruz. Yıl 2000 Özkan Sümer başkan Trabzonspor kümeye. Yıl 2018 Trabzonspor yine kümeye oynuyor.

Neden insanlar hatalarından ders çıkarmazlar? Kaç kere öze dönüş denendi? Hepside hüsrana uğradı. Bazı insanların zeka seviyesi çooook düşük. Özkan Sümerin kurduğu takım ancak bu kadar olur. Küme mücadelesine hazır olun.

Gökhan Balcı
13.08.2018, 19:07
Tipik özkan sümer klasiği yaşıyoruz. Yıl 2000 Özkan Sümer başkan Trabzonspor kümeye. Yıl 2018 Trabzonspor yine kümeye oynuyor.

Neden insanlar hatalarından ders çıkarmazlar? Kaç kere öze dönüş denendi? Hepside hüsrana uğradı. Bazı insanların zeka seviyesi çooook düşük. Özkan Sümerin kurduğu takım ancak bu kadar olur. Küme mücadelesine hazır olun.

Bu takımın hangi kısmını Özkan Sümer kurmuş? Sahada bir tek yeni olarak toure vardı o da iyiydi zaten. Öze dönüşe dair ne vardı mesela sahada?

Enes Başkaya60
13.08.2018, 19:13
İşin en kötü tarafı şu tamam Başakşehir bizi yenebilir bu normal bu ligde her takımı yenecek güçte ama biz bu adamlara karşı hiç bir varlık gösteremedik sahadan silindik en kötüsü bu cidden hiç yakışmadı adamlar bizimle idman maçı yaptılar...

HIZIR_IR
13.08.2018, 19:52
https://mobile.twitter.com/NortheLighTS/status/1028906155374989312

PortoDeGalinhas
13.08.2018, 20:02
Maçı izleme fırsatım olmadı ama daha 2 gün önce avrupa kupasında maç oynamış takımın kalesine 90 dakika da bir tane bile isabetli şut çekememişsek, boş yere hayal kurmaya gerek yok. Bu sene alabileceğimiz en iyi sonuç 5. liktir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adem Akyüz'
13.08.2018, 20:41
Maçtan önce inşallah Yusuf ve Abdülkadir'in kanatlara hapsolduğu bir maç olmaz demiştim ama maalesef öyle oldu. Bu şekilde çıktığımız her maç gibi bu da kısır geçti. Ekstra işler yapacak bir Burak da olmadığı için mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Dünden beri sosyal medyada Yusuf hayranları Sosa'ya, Sosa hayranları Yusuf'a saldırıyor. Arkadaşlar, ikisi de dün akşam berbattı bana göre :)

Son olarak umarım Yusuf'u 10 numara, Abdülkadir'i de 8 numarada beraber izleyebiliriz birgün.

memozcan
13.08.2018, 21:09
kimse ünalın elinde sihirli değnek var ve rakibi evire çevire yensin demiyor.. taktik deha olmadığını da hepimiz biliyoruz.. fakat kenardan eli belinde benim gibi izleyecekse kendinden öncekiler gibi ne efsaneliği kalır ne de bundan sonra teknik adamlık kariyeri!!

maçı ibb seyircisinin olduğu bölümde izledik arkadaşlarla.. futbolla çok da ilgisi olmayan gsli arkadaşım "bu 88 numara sizi yakacak" dedi.. o 88 numarayı 90 dakika izledik maalesef.. adamlar peşpeşe korner kullanmaya ve hepsinde kafa vurmaya başlayınca "birazdan kornerden golü yiyeceksiniz, bütün toplara onlar vuruyorlar" dedi.. birazdan tam da dediği gibi oldu!!

kimse ünaldan ibbnin oynadığı gibi bir futbol beklemiyor ama bütün stadın gördüğünü göremeyecekse ne yapacak?

Yiğit SARI
14.08.2018, 10:28
Bir de anlamadığım bi şey var paylaşmak istiyorum bizim takım hiç kondisyon yüklenmiyor mu? Perşembe maç yapmış adamlar maçın sonuna kadar diriliklerini koruyabiliyorken bizimkilerin nasıl 50-60'tan sonra dilleri dışarı çıkmaya başlayabiliyor? Öyle aman aman sahanın her yerine adım basmış bi halleri de yokken?

ilyskm
14.08.2018, 12:30
Ünal, bu maçta sahaya sürdüğü kadro ve bu kadronun dizilişi, rakibi analizi ve oyuna müdehalesi ile Trabzonspor' un teknik direktörü olamayacağını ispat etmiştir. Sağır sultan bile Başakşehir' in sağ tarafını bloke edersen Başakşehir' i bloke edersini biliyor ama 30 senedir futbolun içinde olan Ünal bunu göremiyor ve akıl edemiyor ve adamlar bizim solumuzu otobana çevirip istediklerini alıyorlar. Hiç bir şey bilmiyorsan 3 gün önce İngiliz takımı ile oynadıkları maçıda mı izlemek gelmedi aklına ey Ünal adamlar sağlam kapandı beraberliğe yattı puanı aldı gitti... Ünal ile bizim işimiz olmaz, fazla beklentiniz olmasın...

cyberentalpi
14.08.2018, 13:08
Kötü bir günde mi idik ? Yoksa zaten biz bu muyuz ?
Cevap: Zaten bu değiliz. Ama ligde 5-6 takımdan puan alamayacak güçteyiz. Dünkü Ts için konuşuyorum.

Takım olarak kötü oynadık. 2-0 iyi sonuç bu oyuna. Ama bir gerçek var ki en kötüsü Ünal Karaman dı.

Yahu Ünal hoca Visca gibi takımın zaten en iyisi olan bir adama ibanez i koymussun adam surekli ezdi geçti. Ki visca bana göre kanatların En iyi oyuncusu. İlk onu kitlemeli idin. Hiç Başaksehir i okumaya anlamaya calışmamıssın.

Dahası futbolcuları oynatmak istedigin yerler dizilişler hep yanlış. Yusuf u kanat a hapsettin kötü göründü. Abdüş ü rahatlatamadın. Roda tek kaldı. Onazi yi önlibero, kucka yı önüne destek koyamadın. Kuçka nın iyi olduğu şey topu oyuna sokmak değil karşı takımdan hızlı top kapmak. Birde adamı suçlu ilan etmişsin. Ha takım neden bitti 60 dan sonra. Üstüne İbanez i alman gerekirken Kuçka yı alıp zaten bitik bir takımı hepten nefessiz bıraktın.

Futbolculugun efsane elbette. Ama bana Teknik direktör olarak bir başarın olmadığı halde belki dedim. Ama yok sen hala kababük sanıyorsun Ts yi.
Özetle maç hazırlığın kötü
Maçtaki kadro ve dizilişin yanlış.
maçta oyuna müdahale becerin hiç olmadı.

tamam elinde sihirli değnek yok ama bu kadarda kötü olunmaz ki.

artvints
14.08.2018, 17:50
Aslında temiz maç olmuş, trabzonspor olmasa zevkle izlenirdi. Var kullanilmadi, her pozisyon net hir gür yok, fazla faul yok. Böyle çok az maç olur. Bir tek kel yardimci hakem sinirimi bozdu. Bir tane a.parmak'in çıkmayan topuna diğer yarı sahadan karıştı. Yusuf'un indirip rodallega'nin vurduğu şuta ofsayt verdi. Top kaleye girse var'la gol kararı çıkar miydi merak ediyorum.

memmedaga
14.08.2018, 19:59
moral bozmaya gerek yok , başşakşehir ligde rakibimiz değil!!!

nasıl yani başkan açıklarmısın
biz mesela 2.3 olacağız
onlar 4.5 mi olacak

nakzo
14.08.2018, 20:49
nasıl yani baikan açıklarmısın
biz mesela 2.3 olacağız
onlar 4.5 mi olacak

Yanı başakşehir büyük bir takım biz ise artık hocasından oyuncularına vasat acınası bir takımız demek istedi arkadaş bizim rakiplerimiz sivas,bursa,konya.