PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahmet Ali Ağaoğlu | 17. Başkan

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

katre-i.matem
08.04.2018, 18:26
Öncelikli olarak Sn. Ahmet Ağaoğlu’nun gecikmeli başkanlığının camiamız için hayırlı olmasını temenni ederim. Bir önceki döneme göre karşılaştırılamayacak kadar kötü ekonomik durum içinde taşın altına elini soktuğu için şahsım adına teşekkür ederim.

Yıldırım hızı ile alınmış bir kongre kararına sanki zorlama bir adaylık koyduğunu düşünüyorum Ağaoğlu’nun. Mevcut yönetim listesi şahsen beni hiç tatmin etmedi. Fakat bu kadar hızlı gelişen bir adaylık sürecinde ancak böyle bir toplama yönetim çıkardı. Gerçek Ağaoğlu listesini eğer tekrar aday olur ise aralık kongresinde ancak görebileceğimizi düşünüyorum.

Her ne kadar mali bir iflasın eşiğinde olsak ve hâlihazırda bir transfer yasağımız olsa da başarı kriteri her zamanki gibi saha sonuçları ile doğrudan ilişkili. Mevcut kadrodan muhtemelen gidecek “yıldız” isimler olacak bence aklı başında hiçbir Trabzonspor taraftarı da bu duruma ses çıkarmayacaktır ama Ağaoğlu’nun en büyük testi ve takımın geleceğini şekillendirecek en önemli kararı teknik direktör seçimi olacaktır. O yüzden yeni teknik direktörü açıklayana kadar Ağaoğlu sonsuz desteği hak ediyor. Özlenen Trabzonspor’ u tekrar izleyebilmek umuduyla başarılar Ağaoğlu. Allah utandırmasın.

NOT: Sn. Ahmet Ağaoğlu, açılan 7 sandıkta 870 oy elde ederek, matematiksel olarak başkanlığını ilan etmiş bulunmaktadır.

selcuk
08.04.2018, 18:27
hayirli olsun

rakipsiz girdigi bu kongrede keske daha saglam bir yk secseydi

Adem Akyüz'
08.04.2018, 18:29
Hayırlı olsun, Allah utandırmasın inşallah.

Harvelli61
08.04.2018, 18:30
Hayırlı olsun Allah yardımcısı olsun.

B61
08.04.2018, 18:30
Başlıklar aynı vakte denk gelmiş :)

Hayırlı uğurlu olsun diyelim. Muharrem Usta ve 2-3 kişilik ekibi camianın son kalan heveslerini de yok ettiler. Beklentiler artık iyice dibe vurdu. İşleri bundan sonra hem çok kolay hem de çok zor.

ilelebeTS
08.04.2018, 18:31
Hayırlı olsun.

İ. C. Ertem
08.04.2018, 18:31
15395

Emre Çömez
08.04.2018, 18:32
Hayırlı olsun

Enaldo61
08.04.2018, 18:35
Hayırlı olsun ben sabretmeye hazırım, yeter ki doğru işler yapılsın.

Ama dakka 1 gol 1 mantığıyla yanlış bir hocayla vs. işe başlarsa yine aynı hüsran bizi bekler. Adımlar doğru planlamayla atılmalı.

sasone
Hayırlı olsun,Allah yardımcısı olsun.Trabzonsporlu görünüp,küçük kişisel hırsları yüzünden ihanet edecek zavallılardan korusun.

Söylediklerini yaparsa,zaten şampiyon oluruz.

amasya0561
Hayırlı olsun. İnşallah yüzümüzü güldürür. Ustanın hoca şeçim hatalarını yapmaz

İskender Çakmak
08.04.2018, 18:37
Hayırlı olsun hepimize.
Zor zamanlar bizi bekliyor.

Hep beraber Trabzonspor’u düzlüğe çıkaracağız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zaqua
08.04.2018, 18:38
Hayırlı olsun, Allah yolumuzu açık etsin inşallah.

Rıza ÇOLAK
08.04.2018, 18:38
Hayırlı olsun,
1 transfer sezonu şansı var. Şampiyon olduk olduk, aksi taktirde Maalesef taraftar profilimiz Sayın M.USTA'yı harcadığı gibi bir yıla kalmaz Sayın AĞAOĞLU'nuda istifaya davet edecektir. Umarım yanılırız hep birlikte

C.Guleryuz
08.04.2018, 18:39
Muharrem Usta'nın gitmesi gerektiği bir gerçekti fakat Ağaoğlu'nun başkanlığında içime sinmeyen bir şeyler var. Hiçbir mantığı yok bu söylediğimin, tamamen içgüdüsel. Neyse hayırlı olsun.

Fatih Çelik
08.04.2018, 18:45
Hayırlı olsun. Kaçınılmaz sona doğru giderken başımızda olan son başkanlardan biri olacak diye düşünüyorum.

Başarılı olması dileğiyle.

Ayrıca Usta'ya göre daha iyi bir kadro ve gelir seviyesiyle alsa da heyecandan yoksun bir camia devraldi hayırlısı olsun.

Numan Yerlikaya
08.04.2018, 18:45
Hayırlısı olsun inşallah. Öncekiler gibi olmaz umarım

Enaldo61
08.04.2018, 18:46
Önce bir herkes beklentisini düşürsün ki, altyapıdan çocuklarla oynayacaksak baskı altında kalmadan iyi yönetilen ve disiplinli bir ortamda başarı gelsin.

Mehmet Fatih Silik
Hayirli olsun tekrardan. Biz taraftarlari enayi yerine koymasin ve sözünün eri olsun yeter.

Tuğrul
Hayırlı uğurlu olsun.

Trabzonspor'un muasır bir seviyeye gelmesi için şunları yapmalı

1- Trabzonspor altyapı akademisi kurulmalı( Lamasia örnek teşkil etmeli. Futbolcular aynı zamanda eğitim faaliyetini kulüp içinde almalı)

2- Altyapı organize edecek uzman kişiler kazandırılmalı ( Modern futboldaki en önemli unsur olan tempo-alan paylaşımına dayalı sistem )

3- Scout ekibi kurulmalı ( Bu ekibin bütçesi fazla olmalı. Dünya'da ki en iyi gözlemciler alınmalı(Porto-Barca-Benfica)

4- Teknik Direktör seçimi çok önemli ( Schmidt, Bilic ) ilk adaylar. Yurt içinde Abdullah Avcı'nın alternatifi yok

5- Futbolcu ve yönetim arasındaki uyumu sağlayacak. Futbol operasyonlarında yetkili olacak futbol direktörü olmalı.

DeAgLeMaNyAq
08.04.2018, 18:51
Hayırlı olsun. 15 yıl gecikmeyle de olsa hayaline kavuştu. 8 ayda her şeyin düzelmesi mümkün değil. Geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmasın yeter. Ama her şeyin başı topun çizgiden geçmesi gerekiyor yoksa önce hoca istifa, sonra yönetim istifa ritueli devam eder. İlk sınavlarını hoca seçiminde verecekler...

selcuk
08.04.2018, 18:53
Hayırlı olsun. 15 yıl gecikmeyle de olsa hayaline kavuştu. 8 ayda her şeyin düzelmesi mümkün değil. Geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmasın yeter. Ama her şeyin başı topun çizgiden geçmesi gerekiyor yoksa önce hoca istifa, sonra yönetim istifa ritueli devam eder. İlk sınavlarını hoca seçiminde verecekler...

aralikda tekrar secim olacak mi?

Fatih Çelik
08.04.2018, 18:56
aralikda tekrar secim olacak mi?

Evet abi.

CaptanBarbosa
08.04.2018, 18:56
İho zamanında inandım, usta zamanında inandım.
Hep boşa çıkan hayaller umutlar oldu.
Bu sefer beklenti içerisine girmeyeceğim.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İ. SARAL
08.04.2018, 18:59
Hayırlı olsun.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcuk
08.04.2018, 18:59
Evet abi.

ozaman herkes aidatini ödesin, iho halen pusuda demektir bu

erkankoc
08.04.2018, 19:02
Hayirli olsun ..tsnin batmadan onceki son baskani..bakalim neler yapabilecek ..sistemi kurmali.insallah basarili olur..

Arti yonucok fazla..modern akilci ingilizcesi seviyesi yuksek...birde senol gunesi ikna edip getirebilirse cok seyler basarabilir

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

A. Aydın
08.04.2018, 19:06
Hayirli olsun.
Muharrem usta nin devam etmesini isterdim ama agaogluda kaliteli ve vizyonlu bir isim.

Fatih Çelik
08.04.2018, 19:06
ozaman herkes aidatini ödesin, iho halen pusuda demektir bu

İş o kadar karambole geldi zorlastırıldı ki üye olamadım. İyice zorlasmadan olabilirim inşallah.

Enaldo61
08.04.2018, 19:07
Ben de kulübe üye olmak istiyorum, yardımcı olabilecek var mıdır?

Yiğit Gayretli
08.04.2018, 19:07
Hayırlı olsun.

Doğru işlerin destekçisi, yanlış işlerin muhasebecisi olacağız yine.

Umarım Trabzonspor'u kuruluş felsefesine ve genetik kodlarına uygun bir yönetim sergiler hem kendisi hem de yönetim kurulu.

theo
08.04.2018, 19:09
muharrem ustanın seçildiği zamanki heyecanı yaşadım... inşallah sonları çok farklı olur ve gün gelip başkanlığı bırakacağı zaman başkanlığı dönemindeki büyük başarılarından dolayı ''bizi bırakma başkan'' diye yalvarırız...

Arda Yavuz
08.04.2018, 19:10
Bileklik takan başkan...

Umarım seçimlerin bilekliklerin gibi güzel olur.

emrahtuna
08.04.2018, 19:15
hayırlı olsun..Allah utandırmasın..

Oğuzhan Fidan
08.04.2018, 19:15
sporun içinde olan birisi. futboldan anlayan birisi. niyetten daha önemli bir konu bu. işi bilmek ve iyi niyetli olmak ayrı şeyler. kadro kalitesi yüksek bozmadan devam edip radikal kararlar alıp altyapı kalitesi yükselirse başarılı olunur. aralıka kadar ne yaparsa kar yanına

jairzinho
08.04.2018, 19:16
hayırlı uğurlu olsun.

sadri şener den sonra doğru bir profil seçildi başkanlığa ve zor bi dönem ekonomik açıdan

Tolga Han
08.04.2018, 19:19
Hayırlı olsun bundan böyle saha da ezilmeyen aslanlar gibi mücadele eden bir takım görelim o bize yeter.

jairzinho
08.04.2018, 19:19
13. sandık mutlaka sorgulanmalı.abidik gubidik işlerin döndüğüne bir delil adeta

kulüp üye sistemi değişmeli.

umarım ahmet ağaoğlu köklü değişiklik yapar gelir gelmez

srmnlii
08.04.2018, 19:21
Hayırlı olur inşallah..

werneke
08.04.2018, 19:24
yönetim listesi ağırlıklı iktidara yakın isimlerden oluşmuş
kısa bir araştırma yapınca belli oluyor

hacıosmanoğlu ve usta dan dilimiz çok yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyelim

hacıosmanoğlunun iktidar ile alakası yok diye seçildiği kongreye çok benziyor
net olarak söyleyebilirim ki şike falan hiç bir şey beklemeyin

Mustafa YILMAZ
08.04.2018, 19:29
hayırlı olsun en çokta özkan sümer olayına sevindim

redbul
08.04.2018, 19:30
hayırlı ve uğurlu olsun ahmet ağaoğlu nun başkanlığı

İ. C. Ertem
08.04.2018, 19:30
Yönetim listesindeki isimleri araştırdım sosyal medya hesaplarına bir baktım ağırlıklı olarak iktidarın propagandasını yapan isimler. Bakın oy veren vermeyen demiyorum, propaganda yapan isimler diyorum.

Zeyyat Kafkas AK Parti’den milletvekili aday adayı
Müminhan Bilgin AK Parti Kurucu üyesi
Mesut Çağlar Bozoğlu AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı

Hiçbirinin internet hesaplarında Trabzonspor vurgusu yok. İktidar partisinin metinlerini paylaşıp güzelleme yapıp durmuşlar. Umarım bunlarla bu kulüp siyasetin bataklığına daha fazla saplanmaz!.. Bu mesajım burada dursun. Herkes de iyi incelesin, seçtiğimiz başkan siyasetin değil Trabzonsporun başkanı olduğunun ve yönetimindeki isimlere nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğretsin. Ben yöneticimin profilinde Trabzonsporu görmek isterim siyasi partileri değil!...

zafercalikoglu
08.04.2018, 19:31
hayırlı ugurlu olsun,TS umuz için,umarım zoru görünce .USTA gibi kaçıp gitmez,aganın OĞLU

werneke
08.04.2018, 19:35
Yönetim listesindeki isimleri araştırdım sosyal medya hesaplarına bir baktım ağırlıklı olarak iktidarın propagandasını yapan isimler. Bakın oy veren vermeyen demiyorum, propaganda yapan isimler diyorum.

Hiçbirinin internet hesaplarında Trabzonspor vurgusu yok. İktidar partisinin metinlerini paylaşıp güzelleme yapıp durmuşlar. Umarım bunlarla bu kulüp siyasetin bataklığına daha fazla saplanmaz!.. Bu mesajım burada dursun. Herkes de iyi incelesin, seçtiğimiz başkan siyasetin değil Trabzonsporun başkanı olduğunun ve yönetimindeki isimlere nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğretsin. Ben yöneticimin profilinde Trabzonsporu görmek isterim siyasi partileri değil!...

aynen öyle
ben de araştırdım twitter vs senin yazdığın isimlerden çok daha fazlası bu yönde

bence yine tufaya geldik

Enaldo61
08.04.2018, 19:35
Umarım 2 ay sonra başkan'ı yarı yolda bırakacak bir yönetim seçilmemiştir. Hacısalihoğlu da pek içime sinmiyor ama hayırlısı olsun. İşlerini düzgün yapsınlar sadece TS için çalışsınlar en büyük dileğim bu.

kani6161
08.04.2018, 19:38
Hayırlı olsun sevdiğim beğendiğim bir isim. Yönetimde çatlaklar olmadan güzel bir sezon geçirmek umuduyla!

Mithridates
08.04.2018, 19:40
Benim en önem verdiğim konu 1-2 ay sonra yöneticilerin birbirine sürekli laf atmadığı birbirlerinin kuyusunu kazmaya başlamadığı bir yönetim kurması.
Son 2 yönetim de böyle oldu bir yerden sonra o ayrılan yöneticiler bizim tahminimizden daha fazla zarar veriyor.
Kendi aralarında tartışan eleştiren ama dışarıya karşı birlik mesajı verebilen bir yönetim olması dileğiyle.

Enaldo61
08.04.2018, 19:42
Ben kendisinin uzun vadeli bir başkan olacağına inanmak istiyorum, öyle hissediyorum. Aksi taktirde sıradan bir takım oluruz ve kaybolup gideriz.

memozcan
08.04.2018, 19:47
hayırlı olsun.. umarım sloganı "az laf çok iş" olur..

bkandil
08.04.2018, 19:49
Camiamıza hayırlı olsun...

Soner Albayrak
08.04.2018, 19:50

Bunu iyi ki okudum. Ben yeni yönetime hep mesafeli duracağım.

keles76
08.04.2018, 19:50
Hayırlı olsun Rabbim muvaffak etsin İnşallah bu sıkıntılı dönemi rahatlıkla atlatır

Erkan A.
08.04.2018, 19:51
Ahmet agaoglu hayirli olsun yeni baskanimiz basarili olur insallah

selcuk
08.04.2018, 20:02
hayalimiz umarim kabusa dönüsmez

İ. SARAL
Şenol Güneş'i getirebilirse ki imkansiza yakın, ancak o zaman başarılı olabileceğini düşünüyorum.

champions
1-Hoca seçimi çok önemli. Bu sezon iyi bir hocamız olsa en az 10 puan fazlamız olurdu.
2-Kadroda kalitesiz, verimi düşük, maliyeti yüksek, yaşlı, maksimuma ulaşmış oyuncular var. Bu oyuncu grubu en maliyetli ve verimi düşüklerden başlanarak elden çıkarılmalı. Abdülkadir dışında satabildiğimiz kadar oyuncu satmalıyız. Yerlerine bedelsiz, kiralık, düşük bedelli (1-3 milyon) ve alt yapıdan oyuncular alınmalı.

Bu 2 konu Ağaoğlu'nun kaderini belirler. Ağustos'a kadar az çok kendini belli eder. Umarım ezici üstünlükle elde ettiği koltuğun hakkını verir ve hayal kırıklığı yaratmaz.

ysngmz
Trabzonspor a hayırlı olsun . İnşallah sözünün eri olur,kulübü borç batağına sürüklemez.

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Harvelli61
08.04.2018, 20:04
Şenol Güneş'i getirebilirse ki imkansiza yakın, ancak o zaman başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Kargalar bu sene şampiyon olamasın ben geleneceğini düşünüyorum.

tRaiNer
08.04.2018, 20:09
Trabzonspor'umuz için hayırlı olur inşaAllah. Allah utandırmasın...

İ. SARAL
08.04.2018, 20:11
Kargalar bu sene şampiyon olamasın ben geleneceğini düşünüyorum.İnşallah öyle bir aptallık yaparlar.

Gökhan Balcı
08.04.2018, 20:11
Şenol Güneş in geleceğini de getirileceğini de sanmıyorum. Bu dönemde en azından. Hoca seçimi çok önemli çok kaliteli bir yabancı hocadan yanayım ben. Ama tahminim mra falan gelir.

kayseriliyiz
08.04.2018, 20:12
Allah yolumuzu aydinlik eylesin, dipsiz bir kuyunun içerisindeyiz Allah'im bizede Ahmet baskanada yardim etsin.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk

David_LuiZ4
08.04.2018, 20:14
Hayırlı olsun...

Felaket tellalı San Marino reisi epeydir görmüyorum yeni yönetime kod adıyla girmiş olabilir mi acaba...

My
08.04.2018, 20:15
Hem kendisine hem de kulübümüze hayırlı olur inşallah.

Usta geldiği zaman bu kadar yükün altından nasıl kalkacak benim aklım almıyor demiştim şimdi de aynısını diyorum. Bu kadar mali yükün altından hem kalkacaksın hem de sportif başarı getirmeye çalışacaksın... benim aklım ermiyor.

Çalışacağı isimler hem umut vadediyor hem de kara kara düşündürüyor. Özellikle belirtmeden geçemicem Kafkas mesela tam bir bomba yani bu adam neye istinaden yönetime girdi.

Beklentim kulübün kurumsallaşması, adamcılığın torpilin felan değil artık profesyonel ekiplerin görev yapması. Artık şunu yapın Allah aşkına yeter vallahi de yeter billahi de yeter yani. Ve tabii ki Trabzonspor duruşuna layık, ilkeli, dik bir yönetim sergilenmesi.

esra61
08.04.2018, 20:17
Hayırlı olsun.Umarım söylemleri ile eylemleri örtüşür...

Fatih Öztürk
08.04.2018, 20:17
Hayırlı olsun.

Şahin Yılmaz
08.04.2018, 20:19
Hayırlı olsun.
Sabır ve destek lazım.
İki kötü sonuçtan sonra bu adam golfçü ne anlar futboldan deyip tuka ka yapmayalım.

CaptanBarbosa
08.04.2018, 20:24
Ne okayı ne abduşu ne de yusufu satmam..
Burak Kucka ve sosa gibi tecrübeliler yanına da genç dinamik oyuncular bulunsa güzel olur. Onaziyi dünya kupası sonrası güzel bir fiyata gönderebilirsek harika olur. Veyahut kuckayı satıp oyun kurma becerileri yüksek bir maestro alınabilir. (Klasik tabirle bir iniesta işte) bence eksik noktamız bu. Sosa performansını yükseltebilirse aslında bu sorunu da yaşamayız ama bilemiyorum. Mevkisinde net oyuncular istiyorum ben. 2 kanata ihtiyacımız var biri mümkünse kanat forvet olmalı. Defans hattımız komple değişmelii... okayın ve kucka yanyana oynamıyor olsaydı o defansla biz her maç 3lük olurduk. Bi randuman tutturulamadı stoper ikilisinde. Bu kadar zor olmamalı bu ya.. biri oyun kurma becerisi yüksek stoper diğeri süpürücü hızlı stoper olacak...

nakzo
08.04.2018, 20:38
Kargalar bu sene şampiyon olamasın ben geleneceğini düşünüyorum.

Adam kuculecegiz diyor siz senol diyorsunuz agaoglunun kuracagı takım şanslıysak ligi 10. bitirir senol bjk.nin kadrosuyla bile tatmin olmuyor Trabzonsporun tesisine bile ugramaz.Az çok bu isten anlıyorsam ferdaların hocası samet aybabadır.Agaogluda daha once kendisiyle calıştı çok buyuk ihtimal Samet Aybabayı getirecektir.

61_Hasan_69
08.04.2018, 20:38
Hayırlı olsun umarım layıkıyla görevlerini yaparlar.

David_LuiZ4
08.04.2018, 20:40
Özkan Sümer'in görev alması method ve iş disiplini açısından güzel bir hadise bunun yanında Ahmet Ağaoğlu'da yıllar önce katıldığı futbol programlarında saha içi analizler yapabilen futbolu bilen bir kişilik sergilemişti...O yüzden takımı ligde yarıştırabilirler fakat şampiyonluk ve ligin üstünde takım kurmak öyle kolay değil...Eğer Özkan Sümer ya da Ağaoğlu Usta'nın yerinde olsaydı Yanal çoktan postalanmıştı...Bu fark umut vaadeden bir fark...

Bidaha yazıyorum bize yönetici değil methoduyla iş disiplini olan yetişmiş ekip lazım...Umarım yeni başkan bunun farkındadır...

İstanbul takımlarını ben Ayı'ya benzetiyorum; sebebi kaynakları yanlış kullanmaları lüks kullanmaları ve bütün bunlara rağmen Avrupa maçlarında ıkına ıkına derece elde edememeleri...Ayı ne yapar? Ormanda dolaşır bulduğunu yer bulamazsa aç kalır gelir köylünün ağacına dadanır varsa kovanını parçalar onu da bulamazsa gider köy mezarlığında cenaze yer mezar eşeler...Futbolcu ayartip basının gücünü kullanıp parayı har vurup harman savurup kullanır bu kulüpler...Bulamadiğı zaman senin topçuna göz diker..Türk futbolundaki bütün kaymak tabakayı yiyip Uefa kupasından başka bir kupayı ülkeye getiremeyen bu kulüpleri alaşağa edebilmen için karınca gibi çalışmak zorundasın...Binlerce karınca koca bir Ayı'yı ısıra ısıra yerlebir eder...Buradaki çalışmaktan kasıt; gece gündüz dünyadaki bütün futbolcuları hocaları takip eden kayıt altına alan merkezi bir askeri karargah gibi kurmak içini yetişmiş ekiple doldurmak finanse etmek günlük aylık raporlar istemek...Aynı sistemi altyapı için de kurup iki koldan çok çalışarak lige darbeyi vurmak...

Trabzonspor'un hedefi İstanbul takımlarına deplasmanda 4 5 tane atabilmek bulduğu yerde gol manyağı oyun manyağı yapmak olmalıdır...Bunu yaptığın zaman vasat takımlar zaten çözülecek...Bu bir hayal olarak gelebilir bazılarına...Hayal olmadan hiçbir şeyi başaramazsın ki biz geçmişte bunu yaptık başardık...Mükemmel için çalışırsan mükemmele yaklaşırsın diyor bitiriyorum...

nakzo
08.04.2018, 20:43
Ağaoglu Mecburiyetten yapılması gerekeni yapıp 2001 dekine yakın bir kadro kuracak ve takım ilk 10 için oynayacak taraftar sabredecek mi tabiki hayır.Demem o ki 2 futbol düşmanı iho ve.muharrem koca camiayı mahfetmiştir.Olacak olan bu takımın satılmasıdır.Yoksa bu takım kuculmeyle olmayan alt yapıyla felan duzelmez .

fincher
08.04.2018, 20:46
Hayırlı uğurlu olsun...

2013 yılında foruma üye olan birinin kendinden forumda 7 yaş daha büyük bir başlığı kapatma cüreti gibiydi Metin Kaya'nın Trabzonspor başkanlığına aday olma cüreti...

ilelebeTS
08.04.2018, 20:48
Şimdi durumu çaktırmıyor ama, ben bildiğim Ağaoğlu fırsatını bulursa yüksek maaşlı futbolcuları postalar. Sözleşmesi bitenlere de gitti gözüyle bakabilirsiniz. Özkan Sümer ile beraber kemer sıkma politikası uygularlar. O yüzden en önemli faktör t.direktör tercihi. Sinekten yağ çıkaracak bir hoca lazım.

danger00
08.04.2018, 20:50
hoca meselesi çok önemli. bu yönetimin yabancı tercih etmesi çok düşük bir olasılık. yerli desen şenol güneş dışında kim gelebilir, büyük soru işareti. acaba abdullah avcı yoklanabilir mi. yeniden mra, tolunay, hami görmek şahsen istemiyorum.

Alper Calik
08.04.2018, 20:52
Hayırlı olsun. İlk görünüşte Usta dan bir tık üstte biri. En azından spor ile ilişkisi var. Özkan Sümer de ekibinde ise daha ne olsun. Bu şartlarda bundan iyisi olmazdı.

Oruç
08.04.2018, 20:54
Teknik direktör seçimini doğru yapması şart. Ardından kulübün mali açıdan düzelmesi için gerekenleri yapmalı. Doğru düzgün işler yaparsa amenna. Yoksa kulübü daha kötü günler bekliyor demektir.

Hayırlı olur umarım.

Soner Albayrak
08.04.2018, 20:54
Bu Fikret gıcığı Şenol Hoca'yı bırakmaz gibi geliyor. Bir şekilde gelmeli ama. Çok ihtiyacımız var. Yabancı hoca falan hikaye.

A.Hilal Çakıroğlu
08.04.2018, 21:18
Yeni yönetim hayırlı olur inşallah. Malesef toparlanmamız kolay olmayacak.

batuhanTs
08.04.2018, 21:22
gelen gideni aratır

DeAgLeMaNyAq
08.04.2018, 21:24
Ağaoğlu bu sene için 4.lük oldukça muhtemel diye bir söylemde bulundu ama bu mümkün değil. Aradaki puan farkı 9. İkili averaj eşit olsa da genel averajda FB açık ara önder. Bunun için ancak kalan 6 maçta FB'nin 3 yenilgi 1 beraberlik alması, bizim de 6'da 6 yapmamız gerekiyor...

Travelair
08.04.2018, 21:25
Hayırlı olsun. Kendisinden ve umarım yönetiminden bol icraat ve proje bekliyorum. Bir de tavsiye: Aynı lafları sürekli tekrarlamaktan kaçınsın. Tekrar hayırlı olsun

Uğur Ö.
08.04.2018, 21:28
Hoca tercihi kesinlikle yerli olacak bariz belli. Ünal Kahraman ve Fatih Tekke çok olası adaylar.

Onur Akyüz
08.04.2018, 21:30
Hayırlı olsun.

Başkanlığa aday çıkmadığı için adaylığını koyduğunu açıklaması beni çok rahatsız etse de beklentilerimizi düşürüp destekleyeceğiz.

karabela
08.04.2018, 21:35
Hayırlı uğurlu olsun.

Bayraktaroğlu
08.04.2018, 21:36
Hayırlı olsun çok zor bir dönemde geldi inşallah güzel olur

Enaldo61
08.04.2018, 21:39
İlk iş sözleşmesi biten yaşlılarla devam edilmemeli, yerlerine altyapıdan gençler kazandırılmalı. Eldeki 2-3 yıllık sözleşmeli yaşlılarla devam edilir eğer iyi alıcı çıkarsa gönderilir.

Ertan OKUMUŞ
08.04.2018, 21:53
Camiamıza hayırlı olsun,inşallah taraftarı da motive edecek ve içine dahil edecek projeleri hayata geçirir,sinerji yaratır çünkü kulübün mevcut hali 15-20 gönüllü ve sevdalı insanın altından kalkabileceği boyutta değil☹️
Hoca konusunda nasıl bir çözüm üretecek merak ediyorum sonuçta 8 ay görev alacak bir yönetim,bizde neyse de yabancı hocalar pek sıcak bakmayabilir 8ay sonra seçime gidecek bir yönetimle anlaşmaya[emoji848]

Soner Albayrak
08.04.2018, 21:54
Samet Aybaba geleceğine Rıza devam etsin daha iyi.

Ertan OKUMUŞ
08.04.2018, 21:55
İş o kadar karambole geldi zorlastırıldı ki üye olamadım. İyice zorlasmadan olabilirim inşallah.

Bugün üye olmak için inceledim,2 yıldan önce oy kullanma hakkı yok ☹️

Tayfun
08.04.2018, 21:57
Hayrettin Hacısalihoğlu
Faruk Kanca
Zeyyat Kafkas

Hiçbiri haz etmediğim isim, geçmiş dönemlerde gerek demeçleri gerek yönetimdeki beceriksizlikleri ile Ağaoğlu'nun yönetiminde olmaları canımı sıkıyor.

mmert
08.04.2018, 22:00
Hoca tercihi kesinlikle yerli olacak bariz belli. Ünal Kahraman ve Fatih Tekke çok olası adaylar.

Fatih Tekke Hacısalihoğlu varken olmaz

Enaldo61
08.04.2018, 22:01
Fatih Tekke şu an TS teknik direktörü olacak kapasitede midir? Bu konuda neyi referans almak lazım, neye göre karar vermek lazım, bilgisi olan var mıdır?

alper*
08.04.2018, 22:03
Zidane tarzında futbolu bırakmış bir sürü efsane var.

Biri gelsin işte. Yanına da iyi bir ekip.

Ertan OKUMUŞ
08.04.2018, 22:05
Samet Aybaba geleceğine Rıza devam etsin daha iyi.

Samet Aybaba,Rıza hocadan kat kat iyidir yapmayın

Uğur Ö.
08.04.2018, 22:06
Fatih Tekke Hacısalihoğlu varken olmaz

Doğru onu unutmuştum. Ozaman Ünal veya Tolunay tayfasından biri gelir. Belki MRA.

Bende isterdim Zidane tarzı ancak adamlar öze dönüş diyor, Trabzon dinamiklerini bilmeyen birini getirmeyecekler aşırı belli.

A.Ali Karanis
08.04.2018, 22:08
Hayırlı olsun.

Trabzon tarafında Hayrettin Hacısalihoğlu gibi bir ismi olması,geçmişte yaptığı yanlışlara rağmen bence olumlu bir adım.Umarım son 2 yönetimde yaşadığımız erken dağılma problemini bu yönetimde yaşamayız.

Laf kalabalığına doyduk,gerçekçi bir bakış açısı içinde olup ona göre adımlar atılmalı artık.

karabela
08.04.2018, 22:10
Gerçekten hoca problemi var. Rıza hoca kalsa bayağı bi kitle eleştirecek gönderse kim olacak yerli hocalardan gelecekler Rıza hocadan ne kadar iyi olabilir. İsim bile önerecek kimse yok. Yabancı desen ben Rıza dan daha başarılı olacağını sanmıyorum. Kısaca çok zor bi süreç yine bi imkan olsa Şenol hoca bu yükü kaldırabilir ki onu dahi eleştiren bir çok arkadaş var. İnşallah Ahmet başkanı da harcamayız elbirliğiyle bundan sonra kimse aday olmaya cesaret edemez başarısızlık halinde

Ahmet Kara
08.04.2018, 22:12
İlk icraati Rıza'yı kovmak olmalı. Önümüzde ki sezonun hocası şimdiden gelmeli, kalan maçları gelecek kişi ile geçirmeliyiz. Zaman kaybetmemeliyiz.

artvints
08.04.2018, 22:19
Altyapıdan grup olarak iyi oyuncular çıkartmak için u21'in algısını değiştirmek gerekiyor. Orada seviyeyi yükseltmek gerekiyor. Çocukların a takımdan önce sıkı bir eğitim programina girmesi ve yarışması gereken bir seviye olarak belirlenebilir.

Oynadıkları zemin, kullandıkları bina, a takımla geçirdikleri süre kaliteli bir hale getirilir. Oyuncular işin ciddiyetini anlayıp güzel gruplar oluşturur, bu şekilde a takıma hazır gelebilirler. Mesela fatih tekke'ye u21'i kapsayan geleceğin takımını oluşturma hedefiyle bir teklif götürülebilir. Oraya ciddiyet geldiğinde seviye yükselir. A Takım üzerinden oyuncu yetiştirilmez.

Kiraya gönderilecek oyuncuların işi zor bu ülkede. 1461 1. lige çıkana kadar pek işe yaramaz.

jairzinho
08.04.2018, 22:40
takımın omurgası sağlam.yani yaşlı ve yüksek maaşlı oyuncularla yolları ayırmak sıkıntı olmaz gelecek sezon.

onur
onazi okay
abdulkadir ve yazıcı
üzerine bir kadro yapılanması gayet güzel olur.yetenekli castillo da bu omurgaya dahil olabilir.

ilk planda yetenekli gençleri satıp bonservis kazanmak yerine yetenekli gençler üzerine omurgayı kurup yaşlılarla vedalaşılması en mantıklısı.

en sıkıntılı durum ise forvet hattında.hügo damdoy ve burak.yaşları gemiş maliyetleri yüksek gelecekleri yok.transfer yasağı gelirse kimin takımda kalacağı tercihi kritik.bu üçünden en az 2 si gider kesin.benim tercihim hügo nun takımda kalması ve birinci forvet olması.
burakın hem maliyeti hemde takım oyuncusu olmaması çok büyük sıkıntı.burakın olduğu takımda gollerin dağılımı düzgün olmaz.burak sana 20 gol atar ama diğer oyuncuların 3-4 golde kalmasına neden olur.

tabi stoperde sıkıntı biraz.hüseyini görmedik.akbaş güvenilir bir oyuncu.hobocan ve durica zaten sözleşmeleri bitiyor.stoperde hüseyin ve akbaşı görürsem şaşırmam.demirok unda sözleşmesi bitiyor.onunda maaşı oldukça yüksek yeteneklerine göre.

fatih tekke teknik direktör olarak düşünülebilir ilk planda.genç ve hedefleri olan bir isim.rusya da spaletti ile zenitte uefa finalinde oynadı.belli bir birikimi olduğunu düşünüyorum uluslararası manada.

özetle ilk proje oyuncu satarak gelir kazanmaktan çok yüksek maaşlılarla vedalaşılmalı olmalı.takım omurgası zaten var hali hazırda.bunu korumak günü kaybetmemek demektir.zaten bu gençleri oynaması ileriki zamanda şu anki bonservis bedellerinin katlanması manasına gelecektir.

ahmet ağaoğlunun yapacağı icraatların en önemlisi tüzük değişikliğidir.yani ahmet ağaoğlu 3-6 yılda kulübü düzlüğe çıkarır onda şüphe yok.ve fakat ondan sonra gelen (iho ve usta tipi bir başkan) gene kulübü borç batağına sürükler.havuzu boşalttılar.şimdi havuz dolacak.ileride tekrardan boşaltmak için sırada bekleyenler mutlaka olacaktır.bunun önlenmesi içinde tüzük değişikliği şart.

Altyapıdan grup olarak iyi oyuncular çıkartmak için u21'in algısını değiştirmek gerekiyor. Orada seviyeyi yükseltmek gerekiyor. Çocukların a takımdan önce sıkı bir eğitim programina girmesi ve yarışması gereken bir seviye olarak belirlenebilir.

Oynadıkları zemin, kullandıkları bina, a takımla geçirdikleri süre kaliteli bir hale getirilir. Oyuncular işin ciddiyetini anlayıp güzel gruplar oluşturur, bu şekilde a takıma hazır gelebilirler. Mesela fatih tekke'ye u21'i kapsayan geleceğin takımını oluşturma hedefiyle bir teklif götürülebilir. Oraya ciddiyet geldiğinde seviye yükselir. A Takım üzerinden oyuncu yetiştirilmez.

Kiraya gönderilecek oyuncuların işi zor bu ülkede. 1461 1. lige çıkana kadar pek işe yaramaz.

bence alt yapıda en önemli olay oyuncu seçmeleridir.torpilli olanlar değilde yetenekliler seçilirse sorunun büyük bir kısmı çözülür.brezilyada arjantinde uruguayda yada afrikada harika modern alt yapılar mı var?yok.onların yaptığı yetenekli oyuncuyu seçmek ve oynatmak.antreman metodları taktik bilgiler artık herkes tarafından bilinen yayılan bilgiler.
almanyanın yükselişinde de benzer bir durum söz konusu oldu.onlarda düz oyuncular yerine yetenekli oyunculara yöneldiler.ve devşirdiler.

torpil maalesef her alanda olduğu gibi futbolda da var.şunun selamı var oğlumu alt yapıya kaydettir dedin mi olay bitiyor ve sonra neden oyuncu çıkmıyor oluyor.onunçün oyuncu seçimi önemli.genelde fakir ailelerin çocukları yetenekli olur.ama torpilleri olmaz.ve dışarıda kalırlar.sonra ortalık düz vasat oyuncu kaynar.

Hakan
08.04.2018, 22:48
Konuşmalarını biraz romantik buldum.Aurelio bulabiliyorsan tabi ki helal olsun ama devir 20 yıl öncesiyle aynı değil.Sen araştırırken elin Club Brugge'u da araştırıyor Burnley'si de.250 bin euroya falan Bero gibisini bile yedirmezler.

Bence asıl transfer planı kendini ispatlayıp kariyeri düşüşte olan veya iş disiplini olan veteranlar olmalı.

memozcan
08.04.2018, 22:51
söylemleri gerçekten romantik.. 15 senedir içinde başkanlık uhdesi taşıyan birinin çok daha hazırlıklı olması gerekirdi..

Oğuz B.
08.04.2018, 22:52
Hayırlı olsun. Başarılı bir dönem olur inşallah.

memozcan
08.04.2018, 22:53
rızayı çok eleştiren biri olarak, şu aşamada rızayı gönderme gibi bir gaflete düşmez umarım..

AyhanPe
08.04.2018, 22:57
kupanin artik geri alinamayacagini kabul etmis..tamam 2011 in travmatik etkilerini azaltmaya calismasi anlasilir bir durum ama bu o sezonki sampiyonlugumuzu yok sayma anlamina gelmemeli..bu konuda daha duyarli olmasi gerekir..yinede en azindan hayal satmiyor.. son yillarda yapilan korkunc hatalarin tekrarlanmayagini düsünüyorum..hayirli olsun

mmert
08.04.2018, 22:57
Doğru onu unutmuştum. Ozaman Ünal veya Tolunay tayfasından biri gelir. Belki MRA.

Bende isterdim Zidane tarzı ancak adamlar öze dönüş diyor, Trabzon dinamiklerini bilmeyen birini getirmeyecekler aşırı belli.

:D MRA da olmaz sanki Özkan Sümer’den veto yer o da :D Ünal da olmadı yani olmuyor. Kalecisi Serdar Kulbilge olanın :D Tolunay’la tazminat sorunu vardı belki o da bir etken olabilir.

Öz evlat olsun ama dolu olsun. Ünal - Tolunay olmuyor yani adamları da zor duruma sokup kovalıyoruz.

Yabancı olsun kalifiye yabancı antrenörler olsun. Takımı tanıyan 2 tane yerli antrenör olsun. Tesislerde huzur ve disiplin olsun.

Yeni yapılanma döneminde dışardan farklı bir göz çok daha faydalı olur eğer iyi asiste edilirse.

Enaldo61
08.04.2018, 22:59
Getir Preud'homme'u yahu yerli hocalar tırt. Tuchel falan ya da.

Bıkmadık mı yetersiz yerli hocalardan kardeşim hala aynı terane. Madem altyapı diyoruz madem yeteneklerimiz var diyoruz, bunları işleyebilecek dünya üzerinde hoca yok mu Trabzon'a gelecek? Senin elinde müthiş cevherler olduğuna inanıyorsan bunları değerlendirebilecek bir teknik direktörü inandırıp Trabzon'a getiremeyecek misin?

Bu bahsettiğiniz isimler mi altyapı koordine edecek bu çocukların düzgün yetişmesini sağlayacak? Bu işin uzmanları kimse onları getirin.

Colakoglu
Nihayet diyelim artik, herzaman baskanlik icin aklimda olan bir isimdi, usta beni büyük hayal kirikligina ugratti hatta suana kadar yasadigim en büyük hayal kirikligi diyebilirim. Artik hicbir secilenden asiri bir beklenti icine girmiyorum ve agaogluna basarilar diliyorum.

My
https://www.youtube.com/watch?v=nwLkgLIGz7s

Çok güzel işliyorlar Trabzonspor'u ve Ağaoğlu'nu. Erdal Hoş'un katıldığı program.

tanjugunduz
08.04.2018, 23:05
Oncelikle.hayirli olsun. Benim.en cok.emrak ettigim yeni teknik direktör yabanci kaliteli hoca istiyorum ama illa yerli olacaksa eger sekistasi birakirsa senol gunes olmazsa mustafa resit hoca olursa iyi olur .

Plase de Abdulllah avcı

Sadece bordo mavi .

mmert
08.04.2018, 23:07

Hem fiziksel hem mental olarak bir düzeyi aşamıyorlar. Gerçekten sıkı bir background oluşturulması lazım gençlerde.
Şehirde de biraz sivrilene zamk gibi yapışma olayı var. Bu çocukları biraz daha izole ederek hedefe kanalize etmek lazım.
Alt yapımızda bir kültür, akıl ve bilimsellik yok. Başarının temeli burda bence. Zaten yıllardır da söylenen ama yapılamayan.

Gökhan Balcı
08.04.2018, 23:16
Öze dönüş için dinamik bilici birine gerek yok. Alt yapıya kaliteli bir yerli isim olsun kaliteli bir yabancı hocayla da bu iş olur. Yetenekli genç oyuncu veriyorsun adamın eline daha ne ister bir hoca. Ben yerli bir hocaya hiç ihtimal vermiyorum. Avrupada isim yapmış genç oyuncularla çalışan geliştiren şenol tarzında hoca elbet vardır. Ayrıca gelen hocanın oyun tarzı önemli. Artık anlamışlardır umarım bu taraftar kendi ceza sahasına kapanıp kontra arayacak bir oyun görmek istemiyor ya da ne yaptığı belli olmayan bir oyun da görmek istemiyor. Rakibi boğan ve rakibin üzerine gelmekten korkacağı bir takım olmalı. Hatta abdül etkisini düşünerek 4-3-3 tipinde bir sistem muhteşem olur.

Ahmet Kara
08.04.2018, 23:27
Şu an boşta olan kaliteli yerli teknik direktör yok. Tolunay , Reşit Akçay vs. gibi isimleri getirirlerse sonlarını hazırlarlar. İlk önce hoca istifa sesleri yükselir, sonrası malum...

O yüzden teknik direktör tercihi önemli. Tabi getirecekleri hoca futbolcular üzerinde otorite sağlayacak birisi de olmalı, yoksa Burak istediğini yapar, kulüp de çiftliğe döner.

My
08.04.2018, 23:36
Ağaoğlu'nun neler yapacağına dair, takıma dair röportajı.

https://twitter.com/twitter/statuses/983026132395098112

U.Sadıkoğlu
08.04.2018, 23:47
Son 2 başkan 'acaba gelse ne yapar' denilen başkan adaylarındandı. İkisini birden kısa bir süre zarfında deneme şansımız oldu. Şimdi yine aynı senaryoyla karşı karşıyayız umarım sonuç kısmı öncekiler gibi olmaz.

Ağaoğlu nun kulübü sistemli bir şekilde yönetebilecek kapasitede olduğundan şüphem yok. Tek sıkıntı Trabzon da bulunan yiyici tayfanın kuracağı tezgahlar. Hoca tercihini merak ediyorum açıkçası çok umutlu değilim fakat böyle bir dönemde ismi geçen kişilerden en olağan isim kendisiydi seçilmesine sevindim.

Kendisine başarılar diliyorum söylem ve eylem uyumluluğunu görmek dileğiyle.

Ahmet Kara
08.04.2018, 23:47
Ağaoğlu'nun neler yapacağına dair, takıma dair röportajı.

https://twitter.com/twitter/statuses/983026132395098112
Anladığım kadarı ile sene sonuna kadar bir şey değişmeyecek. Bana kalsa Rıza ile hemen yolları ayırırım. Hem şike süreci hakkında ki söylemleri hem de berabere kalmayı Trabzonspor'a başarı olarak sunan birisini bu kulüp de iki dakika tutmam.

jairzinho
08.04.2018, 23:49
Fatih Tekke şu an TS teknik direktörü olacak kapasitede midir? Bu konuda neyi referans almak lazım, neye göre karar vermek lazım, bilgisi olan var mıdır?

almanyada hoffeimhamda nageslman schalke de todesco henüz 30 lu yaşlarda işe başladılar.keza tuchel de öyle.
tekke hem yerlinin yerlisi hemde uluslararası bir oyunculuk kariyeri var.zenit ve kazanda.
teknik direktörlük konusunda da kafasını vermiş biri.sergen yalçına benzetebilirim.bazı takımlarda stajını tamamladı ve şu anda denizlisporda gayet iyi gidiyor.
proje kulüpleri artık yeni nesil genç teknik adamlara yöneliyorlar.

ÖmürKaradeniz61
09.04.2018, 00:11
Tekke kabul edilir bence eğer olmayacaksa avrupada kendini kanıtlamış,sinekten yağ çıkaran,55-60 yaşlarında,disiplinli net bir hoca getirsinler bakın halilhodzic,bross gibi vasat adamları değil net adam.Mümkün mertebe vay efendim şu futbolcu bizim efsanemiz,onurumuzdur ses etmeyin işte burak kraldır o olmasa gol atamayız yandık bittik gibi saçmalıkları duymayalım.Özkan hocamıza büyük iş düşüyor burda her ne kadar kendisini iyi niyetli bulmasamda onur,burak,olcay gibi yerli,takımı karıştıran adamları bi hoplatması disipline sokması gerekiyor çünkü hepsi burayı babasının çiftliği görüyor en başta onur.

redbul
09.04.2018, 00:34
umarım ahmet ağaoğlu klübümüze hayırlı olur özlediğimiz beklediğimiz şampıyonluklara onunla ulaşırız mali konı şuna çok önemli ama onun kadarda önemli olan bişey varsa en başta teknik ditektör seçimi ve kadro mühendisliği eğerki yeni başkan önümüzdeki sezona rıza çalımbay ile devam ederse sezonu çöpe at gitsin.

Samet Yildirim
09.04.2018, 01:39
Yeni Baskanimiz Ahmet Agaoglu ve Yönetimi hayirli olsun.

Normalinde cok umutluyum ama beklemek lazim.

DeAgLeMaNyAq
09.04.2018, 01:51
Ağaoğlu'nu yıllardır kulübe uzak diye eleştirenler, 10 yıl önce Sadri Şener'in başkanlığa nasıl geldiğini sanırım unutuyorlar...

zekeriyya
09.04.2018, 08:18
hayırlı uğurlu olsun

nbay
09.04.2018, 08:22
Tek adam devrini kendi de belirttiği gibi bitirir inşallah. Yönetimin tümünün aktif olarak çalıştığı, bazı yöneticilerin devre dışı kalmadığı bir yönetim anlayışını benimseyip başarılı olurlar

İsa Gündoğdu
09.04.2018, 08:35
hayırlı olsun
doğruyu; başkanından taraftarına herkes biliyor aslında.
çözüm: Ortaya bir karakter koymak ve cesur karar vermek, oyuncak olmamak
bize düşen: cesur kararlar alınırken hemen zıplamayıp yönetimin arkasında durmak medyaya muhaliflere kulübü ezdirmemek.

Mehmet BAŞ
09.04.2018, 08:40
Hayırlı olsun.
Umarım üç ay içerisinde acil yapılması gereken ödemeleri yapabilirler.
Cebimizde para ile gelmiyoruz diye bir söylemi vardı. Bakalım bu ödemeler nasıl yapılacak?
Benim en çok önemsediğim mesele budur. Zira ödemeler yapılmazsa işler iyice sarpa sarar.
Ve tabi ki sezon sonunda maliyetli oyunculardan hangileri satılacak? Merak ettiğim diğer konu da budur.
Ağaoğlu'nun işi zor! Sıcak para bulmadan bu gemiyi yürütemeyeceğini biliyordur umarım.
Ha bir de ligdeki tüm 61 numaraları toplayarak başarı geleceğini düşünüyorsa yanıldığını tokat gibi yüzünde hissedecektir.

Ertan 51
09.04.2018, 08:48
İçimizden ve dışımızdan tüm yerli hocaları deneyip bitirme fırsatımız olmuştu,
şimdi de İho ve türevlerini saymaz isek başkanlığa yakışabilecek en son kişiyi getirdik,
bundan sonrası yok,
inşallah sonu o bahsettiğim yerli hocaların ve M.Usta nın sonu gibi olmaz.

M.Usta'ya ben o kadar güvenip inanmıştım ki onun hayal kırıklığı beni bitirdi yeni başkan için hiç heyecan duyamıyorum,inşallah yanılırım.

Eğer yeni başkanımız genç-hırslı-sistemi olan bir hoca ile yeni sezona başlarsa camia biraz kıpırdanır,yok eğer hoca tercihini yanlış kullanırsa maça 3-0 başlar ki maçı döndürmesi imkansız olur.

Transfer politikası da üstte Hakan can ın dediği gibi olursa maddi ve saha sonucu olarak nefes alabiliriz,diğer türlü çok para harcarsan İho gibi olursun kulüp yok olur gider,kendi gençlerimiz der ısrar edersen de alacağın hezimet sonuçlarla hem gençleri bitirirsin,hem kendini.

Bu ara da hayırlı uğurlu olsun demeyi unutmayalım,
inşallah geleceğimiz güzel olur.

alper*
09.04.2018, 09:29
Hoca tercihi her şeyi belirler.

Fatih Özkan
09.04.2018, 09:30
Allah utandırmasın.

Mesut
09.04.2018, 09:33
Şenol Güneş için elinden geleni yapacaktır.Gelir gelmez bilmem ama uğraşacakları kesin

Faik Yılmaz
09.04.2018, 09:36
Kendisine oy vermedim ama artık Başkanımızdır.....

Hayırlı olsun Allah (c.c.) utandırmasın.....

Not : Şimdi Ağaoğluna oy vermedim dedim ya Kaya'ya oy verdiğimi zannedip bilip bilmeden konuşanlar olabilir. Kaya'ya da oy vermedim. Bilinmesini isterim sonra bazılarının saçma sapan iddalarını ile uğraşmayayım diye yazıyorum...

İ. SARAL
09.04.2018, 09:48
Konuşmalarını biraz romantik buldum.Aurelio bulabiliyorsan tabi ki helal olsun ama devir 20 yıl öncesiyle aynı değil.Sen araştırırken elin Club Brugge'u da araştırıyor Burnley'si de.250 bin euroya falan Bero gibisini bile yedirmezler.

Bence asıl transfer planı kendini ispatlayıp kariyeri düşüşte olan veya iş disiplini olan veteranlar olmalı.

Bence de. Büyük liglerde/takımlarda oynamış ama düşüşe geçmiş, tekrar o seviyeleri isteyen adamları bulmalıyız. Mesela Onazi. Tecrübeli, disiplinli, güçten düşmemiş, sağlık problemi olmayan adamlardan da, Durica, Hubocan, Pereria. Yapmamız gereken şey bu tarz adamlarla yetenekli yerlileri bir takımda buluşturmak ve doğru hocaya teslim etmek.

Ahmet Taşçı
09.04.2018, 09:49
Hoca Hoca Hoca. Tüm geleceğini, başarısını, başkanlık kariyerini belirleyecek çilingir HOCA tercihi olacaktır.

alone_6161
09.04.2018, 09:49
Hayırlı uğurlu olsun. Muharrem Usta'dan çok umutluydum, mali yönden fena da başlamamıştı ama sonradan hem mali yönden, hem sportif başarı yönünden ipin ucu kaçmıştı. Ağaoğlu inşallah her alanda başarılı olur.

zaqua
09.04.2018, 09:57
Kendisini tanımam ama kişilerden bağımsız şunu söyleyebilirim, zaman zaman zaman.

Şirketlerde de böyledir. 3 ay, 6 ay, 1 yıl bir şeyleri değiştirmek, düzeltmek için yok sayılabilecek süreler.

Niyetin iyi olduğu görülürse minimum 5 yıl beklemek gerekir.

El Cordobes
09.04.2018, 09:58
Kongre sürecinde ve kazandıktan sonra Ağaoğlu nun çeşitli yerlere verdiği röportajları takip ettim. Kurmaya çalışacağı sistemin geçerliliğine ve yabancı verimsizliğine kanıt olsun diye sürekli 30 yıldır bu yüzden şampiyon olamıyoruz diyor. Içinizde inanmasanız bile dilinize yerleştirmeyin bari. Şu çadır kurup eylem yapanlara biraz saygınız olsun.

zaqua
09.04.2018, 10:04
Bence de. Büyük liglerde/takımlarda oynamış ama düşüşe geçmiş, tekrar o seviyeleri isteyen adamları bulmalıyız. Mesela Onazi. Tecrübeli, disiplinli, güçten düşmemiş, sağlık problemi olmayan adamlardan da, Durica, Hubocan, Pereria. Yapmamız gereken şey bu tarz adamlarla yetenekli yerlileri bir takımda buluşturmak ve doğru hocaya teslim etmek.

Çocuk yaştan itibaren aynı oyun sistemini ezberletmek lazım. A takımla 11 yaşındaki çocuklar aynı sistemi oynamalı. Transferler sadece o sisteme göre yapılmalı. Bütün yaş grupları aynı merkezden yönetilmeli. Paf takım hocası bir sonraki A takım hocası olmalı ve bunu herkes bilmeli. Maaş sınırı olmalı bu sınırın üzerine asla çıkılmamalı. Her yıl değeri bulunan oyuncular satılmalı. A takım oyuncusu ve alt yaş grupları aynı yönetmenliğe tabi olmalı. Her oyuncunun fizik gelişimi maksimuma çıkmalı bunun için ekip istihdam edilmeli.

adiloş bebe
09.04.2018, 10:14
Yeni görevi hayırlı olsun. Kendisine ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlara başarılı bir süreç diliyorum. Kulübü sarıklı ve kefenlilerden uzak tutmanız dileği ile...

Mert Acar
09.04.2018, 10:14
Teknik ekip seçimi yönetimin kaderini belirleyen bir unsur.
Abdullah Avcı veya Şenol Güneş ikna edilmelidir.Ayrıca teknik ekipte Tekke,Ünal Karaman,Alper Boguslu gibi isimler olabilir.
Altyapı için kesinlikle MRA ve yardımcısı Hüseyin Çimşir.

muszen
09.04.2018, 10:21
umarım yüzümüzün güleceği günler gelir zirveyi zorladığımız avrupada top loşturduğumuz günleri özledim.

Murat Keçeci
09.04.2018, 10:28
Yeni başkanımız camiamıza hayırlı olsun.Kulübün var olan potansiyelini ve kaynaklarını doğru şekilde kullanması kendisinden en büyük beklentim.

Şuan için yapılması gereken ilk şey kısa vadeli borçların bir bölümünü ödemek ve geri kalanı uzun vadelere yaymak.

Takımla ilgili planlamaya sezon sonunda başlanmalı.Öncelikle maliyeti yüksek verimi düşük oyunculardan kurtulmalıyız.Transfer yasağı problemini çözmeliyiz ona göre kadro içinde daha doğru bir yapılanma gerçekleştirebiliriz.Bu iş zayıflamak için kilo vermeye benzer biran önce zayıflayım diye boğazından yemeği tamamen kesersen hastanelik olursun kademeli olarak yemeğini azaltacaksın.Bizim durumda buna benzer Takımın maliyetli oyuncularını gönderip yerine hiçbir oyuncu koyamazsan sonuçları ağır olur o yüzden borcu azaltma işide kademeli olarak uzun vadeye yayılmalı hem yarışın içinde olmak hemde borcu azaltmak istiyorsak durum bu.

Alt yapı projesi önemli bir konu örneğin Abdullah ercandan sonra büyük takım solbek özelliği olan bir oyuncu transfer edemedik çünkü maliyeti yüksek olduğu için aldığımız bekler sadece defansif bek oluyor işte alt yapı bu zamanda devreye girecek ben dışardan böyle bir bek veya ayağı düzgün bir stoper alamıyorsam işte o adamı alt yapıdan çıkarmak zorundayım.

Önemli bir konuda futbolcu portföyümüz sadece alt yapı değil tüm Türkiye olmalı biz eski yıllarda alt yapıdan oyuncu çıkartırken aynı zamanda hem Türkiyedeki hemde gurbetteki yerlileri herkesten önce keşfeden bir kulüp idik.Son yıllarda bu özelliğimizi de kaybettik örnek vermem gerekirse mesela cengiz ünderi abdullah Avcı değil Özkan Sümer keşfedecek örneğin oğuzhan özyakupu bjk değil Trabzonspor bulup getirecek o eski yıllarımız olsaydı bu böyle olurdu biz orhan kaynakları abdullah ercanları böyle kazandık.

TSarıalioğlu
09.04.2018, 10:36
Hayırlı Olsun.
Sağlam karakterli bir hoca nokta transferler kaliteli sponsorluklar

erenslash
09.04.2018, 10:48
Ahmet ağaolğunu başkan görmek isteyenler başlığında burada daha önce bazı arkadaşlar yazdı detaylı olarak.

Ben tekrar alıntı yapıp yazmayacağım.

Ancak kendisinin bunu yapacağız diye madde madde planları ve programı var mı? Detaylı olarak Ahmet bey açıklarsa bunları seviniriz.

Hedef ne? Gidecekler kimler? Altyazpıya yabancı ülkelerden hocalar gelecek mi? Teknik ekip değişecek mi? Altyapı kolej sistemi planlar nelerdir? Ne kadar zamanda yapacak tüm bunları?

Sezon sonunda altyapı almanyadan hollandan teknik hocalar ve a takıma teknik hocalar ekip getirecek mi? scoutlar kim olacak?

Daha önce yazıldığı üzere afrika veya güney amerikadan genç altyapı sistemi kuracak mı?

Ticari olarak ortak olabileceği sponsor klube ekonomik iş planları nelerdir?Yurt dışı bağlantılarını kullanabileceği güney amerika veya amerika bağlantıları var mı?

Lobisi güçlü mü? bunlar önemli

Trabzon şehrinde altyapı dışında teknik ekibi seçkin sınıfından yurt dışı bağlantıları kurabilecek adamları olabilecek mi?

Kolej altyapı sistemini oturtabilecek mi?

Transfer konusundaki çalışmaları nelerdir?

Ekonomik olarak Trabzonsporun belli bir hissesini yabancı biriyle anlaşıp pazarlaması da önemli.

Altyapıya sadece Türk değil yabancı genç oyuncuları getirmesi de önemli

transsfer planı yapabilmesi önemli: a kalite yabancı hoca ve yabancı bir teknik ekip alabilecek mi? hedefleri neler? Transfer edilecek oyuncuların hepsi altyapı olmayacağına göre Türkiyedeki çöplükleri almak yerine yabancı gelecek hocanın doğrultusunda transfer yapabilmesi çok önemli tabi hocadan önce sistem daha önemli

oksoholu
09.04.2018, 11:00
Hayırlı olsun tabi ki başka bir TARBZONSPOR yok

Fakat önündeki sorunlar dağ gibi bir trilyon borç muhtemelen herkesin yaptığı gibi borcu yapılandıracak bununda anlamı şu 1.2 trilyon bankadan alınacak bütün borçlar kapanacak yani bir trilyonu eski borçlara 200 milyonu kendileri kullanacak başka bir çareleri olduğunu sanmıyorum
Tabi ki biz olumlu tarafından bakacağız Özkan Sümer futbolun başına gelir en azından işi bilen biri olacak en karlı tarafımız da bu olur sanırım
Birde iyi bir kadromuz var bir iki takviye ile rahatlıkla kafaya oynayabiliriz iyide bir hoca bulunursa şampiyonluk neden olmasın

Beklendim kadroyu dağıtmamaları alt yapıdan 2-3 takviye yapmaları Yusuf, Abdülkadir, Okay, Sosa, Castillo, Kucka, Burak, Onur üst düzey topçular 8 adam saydım bu gün lider Galatasaray da bile bu kadar üst düzey adam bulamazsın iki veya birde olur stoper ve bir sağ kanat buldun mu bu takım kolay kolay tutulmaz Kayseri maçının ikinci yarısı takım olmaya başladığımızı gösterdi cesur bir hoca ile çok güzel günler görebiliriz yeter ki mali konuları halledebilsinler bunun için siyasilerin devreye girmesi şart sanırım girdiler de

Kamil Çakmak
09.04.2018, 11:09
Hayırlı uğurlu olsun. Çalışacağı hoca çok önemli. Rıza yı acilen göndermeli.

Bilâl ÇOBAN
09.04.2018, 11:13
Hacısalihoğlu takımdaki laubaliliği engeller inşallah.

Mert Oğuzlu61
09.04.2018, 11:29
Trabzonspor’un geçen sezon başında Porto’dan kiraladığı ancak beklenen verim alınmadığı için devre arasında yine takımına gönderdiği Hyun Jun Suk, Trabzonspor’dan 452 bin 250 Euro fesih tazminatı olduğu iddiasıyla FIFA’ya başvurdu. (Fanatik)

Son 2 günde sırasıyla Douglas, Bourceanu, Ramil, Ekici derken son olarak Koreli arkadaştan darbe yedik. Muharrem Usta'nın gidişinden sonra hepsinin teker teker başımıza bela olması ne kadar garip ? Sadece Ekici'den 10 milyon TL üzeri zararımız var. Sanki 10 TL gibi düşünülüyor iyi ki satmadık deniliyor. Sanki Messi'ydi, Bjk sevdası yüzünden satmayıp başımıza bela ettiler. Bunlar kaçtı gitti şimdi parasını Ağaoğlu ödeyecek.

Ağaoğlu'nun işi çok zor.

Ozan Gözaçan
09.04.2018, 11:30
Hacısalihoğlu takımdaki laubaliliği engeller inşallah.

Hacısalihoğlunun bu laubaliliği engelleyeceğini düşünüyorum ama bu bence Onur ve Burak ın işine gelmeyecektir. Benim bu konuda ki tek endişem ilk kampda Onurla Hacısalihoğlunun hurma krizine benzer bir kriz yaşamalarıdır. Bence Onurda bu potansiyelde mevcut Burak da dahada mevcut . Bu yapı içerisinde Özkan Sümer in varlığı bir nebze olsun içimi rahatlatsada yinede çekincelerim var .

Travelair
09.04.2018, 11:35
Usta, Hacıosmanoğlu'nun verdiği zararları verdi

selcuk
09.04.2018, 11:39
Hacısalihoğlunun bu laubaliliği engelleyeceğini düşünüyorum ama bu bence Onur ve Burak ın işine gelmeyecektir. Benim bu konuda ki tek endişem ilk kampda Onurla Hacısalihoğlunun hurma krizine benzer bir kriz yaşamalarıdır. Bence Onurda bu potansiyelde mevcut Burak da dahada mevcut . Bu yapı içerisinde Özkan Sümer in varlığı bir nebze olsun içimi rahatlatsada yinede çekincelerim var .

hso ile onurun arasi cok iyidir, zaten onurun transferindeki en öndeki kisiydi

onurun liderligi sayesinde sadece dahada pekisir

hurma gibi olay olmasi icin önce hurma gibi zorlan satilmaya calisilmaya girisim olusmali

agaoglu, hso ve sümer oldugu yerde onura bisey olmaz, adamlarin bütün secim kampanyasi onur gibi oyuncular üzerineydi...

6Şafak Aydın1
09.04.2018, 11:40
off off hic girmiyeyim

kopeli
09.04.2018, 11:41
yaz döneminde transfer yapamayacagımıza göre yapılacak tek hamle eldeki futbolcuları korumaktan geciyor.

öncelikle okay'ın serbest kalma maddesi yüksek meblalara cekilmeli, sadece okay gitse gene sctık.

7can61
09.04.2018, 11:47

Hacının laubalilililiğiini kim engelleyecek?

riv riv riv
09.04.2018, 11:48
Doğru adam Ağaoğludur bu doğru.
Ama açıklamaları beni ürküttü açıkçası. Herhangi bir plan programı olduğunu düşünmüyorum.
Kısa vadeli büyük meblalı ücretleri nasıl ödeyecek tam bir muamma

Bedri Sertkaya
09.04.2018, 11:55
Hayırlı olsun Saralların İsmail Ağaoğullarını nasıl bilirsin :):)

Hayırlı olsun.

Sefer A.
09.04.2018, 12:24
Hacının laubalilililiğiini kim engelleyecek?
aynen öyleeeee :) bir sisiriliyor bu herif bir sisiriliyooorr,, hey gidi hey.... anlamadim gitti

only ts
09.04.2018, 12:28
Tek bir istegim var.. Takimi siyasete alet etmesin, kimseninde Trabzonspor uzerinden rant saglamasi ve koltuk sahibi olmasina izin vermesin..
_____

umarim bu da husran olmaz. Umarim bu da, ihale pesinde kosmaz.

_____

umarim bir gun saf/serefli/gonulden Trabzonlu olanlarin hayalleri gercek olur.

İ. SARAL
09.04.2018, 12:28
Hayırlı olsun Saralların İsmail Ağaoğullarını nasıl bilirsin :):)Ofli olsa bilirim de bu Surmeneli:)

ilelebeTS
09.04.2018, 13:19
Hep bir öze dönüş hikayesidir gidiyor. Örnek verirken çok eskiye gitmeye gerek yok. Bütün başkanlar aynı hataya düşüyorlar. Madem 2011'e bu kadar atıfta bulunuyorsunuz, adaletin peşindeyiz diyorsunuz, o zaman; "Bu takım 70-80lerde nasıl şampiyon oldu" yerine, "Bu takım 2011'de nasıl şampiyon oldu" sorusunun sorulması daha doğru olacaktır. Hiçbir başkan ve başkan adayı bunu söylemedi.

Peki "Bu takım 2011'de nasıl şampiyon oldu?"
Tıpkı 96'daki gibi kimliğinde-formasında 61 yazıp yazmadığına bakmadan iyi yerli oyuncuları topladı ve bunları kaliteli yabancılarla harmanlayarak bir sistemi olan hoca ile beraber sahaya sürdü. Camia olarak da bir bütün olup bu takımın arkasında durdu.

Bizim için doğru yöntem budur. Çünkü yakın tarihte kazandığımız en son başarı bu şekilde kazanılmıştır.
Şimdi bunu yapmak için 4 koşuldan 1-1.5'una sahibiz.
Mevcutlar ve eksikler nedir?
1. Yerli kadromuz ligin en iyi yerli kadrosu
2. Yabancılardan tam verim alamıyoruz (buçuğu da bu)
3. Sistemi olan bir hocamız yok (Eğer bunu halledersek yabancılardan verim alma konusunu da aynı anda halledebiliriz)
4. Camia birlik değil

Sefer A.
09.04.2018, 13:32
Hep bir öze dönüş hikayesidir gidiyor. Örnek verirken çok eskiye gitmeye gerek yok. Bütün başkanlar aynı hataya düşüyorlar. Madem 2011'e bu kadar atıfta bulunuyorsunuz, adaletin peşindeyiz diyorsunuz, o zaman; "Bu takım 70-80lerde nasıl şampiyon oldu" yerine, "Bu takım 2011'de nasıl şampiyon oldu" sorusunun sorulması daha doğru olacaktır. Hiçbir başkan ve başkan adayı bunu söylemedi.

Tıpkı 96'daki gibi kimliğinde-formasında 61 yazıp yazmadığına bakmadan iyi yerli oyuncuları topladı ve bunları kaliteli yabancılarla harmanlayarak bir sistemi olan hoca ile beraber sahaya sürdü. Camia olarak da bir bütün olup bu takımın arkasında durdu.

Bizim için doğru yöntem budur. Çünkü yakın tarihte kazandığımız en son başarı bu şekilde kazanılmıştır.
3. Sistemi olan bir hocamız yok (Eğer bunu halledersek yabancılardan verim alma konusunu da aynı anda halledebiliriz)
4. Camia birlik değil
yapistiracaksin bunu Agaoglu'nun yüzüne...

açiklamalari hayal kirikligi yaa, 2-3 kere "30 senedir olmuyor" gibi seyler dedi, hayret bir sey yaa... gideni aratacak diye endiseleniyorum, yalan yok...

CaptanBarbosa
09.04.2018, 13:36
hayırlı uğurlu olsunAbi bi ara sohbet ayarlayalım erdal abi gelirse iyi olur düşüncelerini almış olurduk

SALDIRAY
09.04.2018, 14:06
Başkan ne yap et şu oyuncuları güzel sözleşmelerle takımda tut.

Onur
Burak
Okay
Yusuf
Abdülkadir
Kamil Ahmet
Olcay
Uğur

geriye kalan herkesi gönderebilirsin. Transferde yapma mümkünse.

Onazi ve Kucka için iyi bir satış gerçekleşmesse kalabilirler.

Adem Akyüz'
09.04.2018, 14:09

4. Camia birlik değil[emoji106][emoji106][emoji106]

Tatar Kemal
09.04.2018, 14:11
Öncelikle hayırlı olsun. Bu zor dönemde gelebilecek en iyi isimdi. Kulüp çok zor bir dönemden geçiyor ve bu süreç 3-4 yıl sürebilir. Transfer yasağı aslında bizim için avantaj olabilir ama kadroyu korumak lazım.

Ağaoğlu'nun yapacağı en iyi iş iyi bir hoca ve çok iyi bir teknik kadroyu bulup takımın başına getirmek olur. İyi bir teknik direktör ve iyi bir teknik kadro ile bu kadro iyi işlere imza atabilir. Sadece teknik direktörle iş bitmiyor. Takımı fiziksel ve mental olarak iyi hazırlayacak bir teknik kadro bulabilirse Ağaoğlu bu takımı tekrar eski günlerine döndürebilir.

ÖmürKaradeniz61
09.04.2018, 14:13
Takımdaki yabancıları göndermeye çalışanlar 1 numaralı Trabzonspor düşmanıdır bu kesin.Bu takımda gönderilmesi gereken adamlar yerlilerdir.Uğur,olcay,burak,onur gibi adamları göndersinler kardeşim çünkü bu adamlar menagerlerin oyuncağı olmuş,kendilerini bir halt sanan,avrupada top oynayamamış pasaklı adamların tekidirler.Yusuf ve Abdüş gibi evlatlarımızı olcay,burak gibi adamlara teslim etmeyelim yalvarıyorum.Yusuf kimseyi örnek almasın keza abdülkadir de aynı şekilde.İnşallah seneyede performanslarını arttırıp avrupanın büyük takımlarında izleriz de göğsümüz biraz olsun kabarır gurur duyoruz onlarla ama mümkün mertebe şu takımın abisi dedikleri içten pazarlıkçı,kötü niyetli adamlarla gezmesinler.

nbay
09.04.2018, 14:17
yönetimin her bir oyuncu ile tek tek görüşüp sorunları dinlemesi gerekiyor. gerekirse de psikolog eşiliğinde bunu yapmalılar.
hangi oyuncu sorunlu ve mutsuz tespit edilip ona göre de sezon içinde ya da sonunda aksiyon alınmalıdır.
takım içindeki uyuma zarar veren , oyuncular arasında da gruplaşmaya sebep veren oyuncular var ise bunlarla ilgili önlemler en acilinden alınmalıdır.

Harun-61
09.04.2018, 14:49
Hayirli Olsun...

Umarim Taktik bilen iyi bir yabanci Hoca bulur

Yiğit Gayretli
09.04.2018, 14:55
yönetimin her bir oyuncu ile tek tek görüşüp sorunları dinlemesi gerekiyor. gerekirse de psikolog eşiliğinde bunu yapmalılar.
hangi oyuncu sorunlu ve mutsuz tespit edilip ona göre de sezon içinde ya da sonunda aksiyon alınmalıdır.
takım içindeki uyuma zarar veren , oyuncular arasında da gruplaşmaya sebep veren oyuncular var ise bunlarla ilgili önlemler en acilinden alınmalıdır.

Özkan Sümer yapar o işi... :)

İskender Çakmak
09.04.2018, 14:58

Onur
Burak
Okay
Yusuf
Abdülkadir
Kamil Ahmet
Olcay
Uğur

Burak,Olcay ve Uğur konusunda katılmıyorum.

falcon_61
09.04.2018, 15:34
Özkan Sümer yapar o işi... :)Özkan Sümer'e fazla guveniliyor sanki. Neticede 81 yaşında. Sorunlara enerjisinin yetebilecegini düşünmüyorum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

jairzinho
09.04.2018, 15:46
hso ile onurun arasi cok iyidir, zaten onurun transferindeki en öndeki kisiydi

onurun liderligi sayesinde sadece dahada pekisir

hurma gibi olay olmasi icin önce hurma gibi zorlan satilmaya calisilmaya girisim olusmali

agaoglu, hso ve sümer oldugu yerde onura bisey olmaz, adamlarin bütün secim kampanyasi onur gibi oyuncular üzerineydi...

onura maddi açıdan bişeyler olabilir.ağaoğlunun hiçbir oyuncuya maaş olarak 1 milyon avro vermeyeceğini tahmin ediyorum

champions
09.04.2018, 15:50
Yerli yabancı ayrımı yapmak ilkelliktir. Uzun süreli başarısızlığın sebebi yabancılar değil, kötü yönetimler ve fiyasko transferler. Daha düne kadar yabancı kısıtlaması denen ucube şey vardı ve zaten bizde 5 ya da 6 yabancı vardı. Kadronun büyük çoğunluğu yerliydi. Hasan, Hüseyin ve Mehmet gibi kazmalar bile bu takımda yıllarca şans buldu. Yabancı serbestliği varken dahi sahaya 7 yerliyle çıkacak kadar kafayı yemiş olan biziz.

Yakın tarihteki birkaç rezil skorda kimler sahadaymış bakalım;

Trabzonspor:1 Akhisar: 6; Onur, Akbaş, Okay, Yusuf, Abdülkadir, Olcay, Burak 7 oyuncu
Trabzonspor:3 Alanya:4 ; Okay, Yusuf, Abdülkadir, Olcay, Burak 5 oyuncu
Antalyaspor :7 Trabzonspor:0; Güray,Salih,Yumlu,Semih, Yusuf, Okay, Ekici, Yusuf E. Savaş, 9 oyuncu(TD HAMİ )
Trabzonspor:0 Kasımpaşa:6 ; Musa, Mehmet Y, Aykut, Semih, Okay, Aytaç, Yusuf, Melih, Muhammet 9 oyuncu
Trabzonspor:1 Gümüşhane: 2; Uğur, Yumlu, Zeki,Okay, Aytaç, Ekici, Demir 7 oyuncu

jairzinho
09.04.2018, 16:19
Öncelikle hayırlı olsun. Bu zor dönemde gelebilecek en iyi isimdi. Kulüp çok zor bir dönemden geçiyor ve bu süreç 3-4 yıl sürebilir. Transfer yasağı aslında bizim için avantaj olabilir ama kadroyu korumak lazım.

Ağaoğlu'nun yapacağı en iyi iş iyi bir hoca ve çok iyi bir teknik kadroyu bulup takımın başına getirmek olur. İyi bir teknik direktör ve iyi bir teknik kadro ile bu kadro iyi işlere imza atabilir. Sadece teknik direktörle iş bitmiyor. Takımı fiziksel ve mental olarak iyi hazırlayacak bir teknik kadro bulabilirse Ağaoğlu bu takımı tekrar eski günlerine döndürebilir.

öyle bir algı oluştu ki sanki kulüp zor dönemde olmadığında ligde ilk 2 deydi.zor dönemden çok realist gerçekci bir döneme girdik.hayal dünyasında transferle indiragandi ile taraftarın kandırılma dönemi sona erdi.transfer başlığı malumdur.o gelecek bu gidecek duyumlar falan.bu kez öyle olmayacak.

PortoDeGalinhas
09.04.2018, 16:25
bu 3 yıl sabretme olayı eğer istanbul un 3 takımı ileride maddi krize girecekse gayet mantıklı. Ama bir şekilde devlet klüplere destek çıkıp onları bu bataklıktan kurtaracaksa 3 yılımızı çöpe atmış oluruz. Keza şu durumda İstanbul un 3 klübünün devlet destek çıkmadığı sürece bir süre sonra küçülmeye gitmekten ya da klüpleri komple kapatmaktan başka sansları yok gibi duruyor.

jairzinho
09.04.2018, 16:33
Yerli yabancı ayrımı yapmak ilkelliktir. Uzun süreli başarısızlığın sebebi yabancılar değil, kötü yönetimler ve fiyasko transferler. Daha düne kadar yabancı kısıtlaması denen ucube şey vardı ve zaten bizde 5 ya da 6 yabancı vardı. Kadronun büyük çoğunluğu yerliydi. Hasan, Hüseyin ve Mehmet gibi kazmalar bile bu takımda yıllarca şans buldu. Yabancı serbestliği varken dahi sahaya 7 yerliyle çıkacak kadar kafayı yemiş olan biziz.

Yakın tarihteki birkaç rezil skorda kimler sahadaymış bakalım;

Trabzonspor:1 Akhisar: 6; Onur, Akbaş, Okay, Yusuf, Abdülkadir, Olcay, Burak 7 oyuncu
Trabzonspor:3 Alanya:4 ; Okay, Yusuf, Abdülkadir, Olcay, Burak 5 oyuncu
Antalyaspor :7 Trabzonspor:0; Güray,Salih,Yumlu,Semih, Yusuf, Okay, Ekici, Yusuf E. Savaş, 9 oyuncu(TD HAMİ )
Trabzonspor:0 Kasımpaşa:6 ; Musa, Mehmet Y, Aykut, Semih, Okay, Aytaç, Yusuf, Melih, Muhammet 9 oyuncu
Trabzonspor:1 Gümüşhane: 2; Uğur, Yumlu, Zeki,Okay, Aytaç, Ekici, Demir 7 oyuncu

mantık öyle değil

misal toplamda 4 milyon avro maaş bütçesi ile ligde 4. 5. olabilecekken neden 20 milyon avroya (çoğu yabancılara) 4.5. oluyorsun.

yani biz ömürlerle yazıcılarla okaylarla hedefe gitmeyi deniyelim.diğer türlü batarız mantığı bu. ki doğru mantıktır.yabancılar için katar öncesi son durak olmamak lazım.

bu arada ağaoğlu illa yerlinin yerlisi olacak demiyor.lig içi iyi bir scout ile yetenekli yerlileri keşfetmek zor değil.misal emre kılınç ı sivas 200 bin avroya boludan aldı.eğer proje takımı olursun emre kılınç sana gelecektir.

jairzinho
09.04.2018, 16:38

Onur
Burak
Okay
Yusuf
Abdülkadir
Kamil Ahmet
Olcay
Uğur

burak olcay uğur ile yollar ayrılır.ayrılmalı.uğur yetenekleri kısıtlı maaşı yükse
burak zaten acayip maliyetli bir oyuncu.yaptığı tek şey ileride defansın arkasına sarkmak.
olcay mücadeleci olsa da maaş yetenek durumu ters orantılı

gelecek sezon takım onazi okay yazıcı ömür üzerine inşa edilecek.edilmeli

alone_6161
09.04.2018, 17:27

Onur
Burak
Okay
Yusuf
Abdülkadir
Kamil Ahmet
Olcay
Uğur

Yusuf, Abdülkadir, Okay, Onur (indirim yaparsa) ve Kamil Ahmet dışında katılamıyorum.

tristram
09.04.2018, 17:37
okay,yusuf,abdulkadir disinda herkesi gonderebilir.hele hele burak,olcay gibi istanbul artiklarini bu takimda tutarsan sana da simdiden yaziklar olsun..sunlara verecegin paranin her kurusuna yazik.

BERBATOV61
09.04.2018, 17:56
Göndermeye Burak,Onur,Olcay ve uğur ile başlamalı damdoy zaten serbest kalıyor. Sefa ile Cafer as kadroya alınıp kaliteli bir forvet ve iyi iki stoper alıp transferi kapatmalılar. Forvet ve en az bir stoperde hedefi düzgün belirlerseler bu takım adam gibi bir hoca ile seneye kafaya oynar.

sasone
09.04.2018, 18:14
Taraftar olarak bize düşen yeni başkana ve yönetimine çalışabilecekleri bir alan açmak,aldıkları kararları uygulamalarına fırsat vermek ve Trabzonspor'a maddi(şu sıralar hayati bir konu) ve manevi olarak destek olmak.
Sürekli şunu yapın,bunu edin tarzı baskı yaparak insanları yapabileceklerini de yapamaz hale getiriyoruz.

Özkan Sümer gibi bir zekanın olduğu yerde emin olun futbol ve Trabzonspor için doğru olan neyse onu yapmak için çalışırlar.

jairzinho
09.04.2018, 19:15
hubocan kiralık

durica damdoy ve uğurun sözleşmeleri bitiyor.

4 oyuncu ile yeni anlaşma olacağını sanmıyorum.

asıl mesele burak kucka olcay sosa perera nın yüksek maliyetleri ve sözleşmelerinin devam etmesi.bunlarla yolları ayırmak kolay olmayacak.kariyerlerinin son kaymaklı sözleşmesini yaptılar bizimle.bunların bize olan maliyetiyle (bonservis+maaş) orta düzey bir takım kurabilirsin.akıllı bir sportif direktörle tabi.

onur un maaşı konusunda anlaşma sağlanır .daha düşük maaşla .estebanla yollar ayrılır.henüz kariyer sonu değil.1 yıllık sözleşmesi kalmış.1 yıl daha oynamazsa sonraki sezonlarda kimse talip olmayacağı için anlaşarak ayrılmakta sıkıntı olmaz.

bero ise ikinci forvet durumuna evrilebilir eğer çift forvete dönüş olursa gelecek sezon.
bugün a.madrid real madrid barcalona çift forvet 4-4-2 oynuyorlar artık.messi(yazıcı) suarez, grizman costa,benzama ronaldo
haliyle 4-4-2 de yazıcı forvete evrilir.daha efektif hale gelir daha az yorulacağı için.

misal eldeki kadrodan

ömür-okay-onazi-castillo
-------yazıcı-hügo-------

yada yazıcı bero ikilisi olabilir.

My
09.04.2018, 20:12
Erdal Hoş: Trabzonsporlular önce şunu bir sakin sakin düşünmeli. 1970'lerin Türkiye'si, Trabzon'u ve futbolu yok. Sürekli her kriz anında o günleri aramak, çareyi sadece orada görmek, çok sağlıklı değil, gerçekçi de değil.

https://twitter.com/twitter/statuses/983079549931057153

karabela
09.04.2018, 20:37
Çok güzel özetlemiş durumu

Oğuzhan Fidan
09.04.2018, 20:45
Trabzonsporlular önce şunu bir sakin sakin düşünmeli. 1970'lerin Türkiye'si, Trabzon'u ve futbolu yok. Sürekli her kriz anında o günleri aramak, çareyi sadece orada görmek, çok sağlıklı değil, gerçekçi de değil.
bu görüşe katılıyorum abdülkadir tecrübesiz henüz yusuf inişli çıkışlı okay iyi yeterli. size göre komple takımı dağıtıp sırf gençlerle bu takımı doldurmak o gençlerde kaybolur gider bu takımda küme düşer. sistematik ilerleyip her önüne gelen genç değil abdüş gibi gençleri takıma monte edeceksin. yerli genç topçularla 5 yıllık planlamada satmadan ilerleyebilirsen o iş olur . sen maaş yükünü hafifletebilirsin ama skor üretmezsen ekonomik krizin ağa babasını yaşarsın. kaç tane taraftar maç izlemeye gidecek bu takım yenildikçe destek görmüyor skor ürettikçe tribüne gidiyor herkes.5 yıllık planlamada genç yeteneklerle ilerleye ilerleye sonuca gidersin. maalesef yaşlı ve külfetli oyuncuları satıp yerlerine kaliteli masrafsız adamlar monte edilmeli kalite düşürülmeden. kalite düşerse tüm gençleri herkesi kaybedersin. sen konya karabük osmanlı vs değilsin burada baskı var büyük takım baskısı sana farklı motivasyonla çıkıyo takımlar herkese yeniliriz bu takımı kimse kurtaramaz. başkan inşallah transfer yasağı var diye satıp kaliteyi düşürmez. satılacak gönderilecek oyuncular belli.

jairzinho
09.04.2018, 20:49
Erdal Hoş: Trabzonsporlular önce şunu bir sakin sakin düşünmeli. 1970'lerin Türkiye'si, Trabzon'u ve futbolu yok. Sürekli her kriz anında o günleri aramak, çareyi sadece orada görmek, çok sağlıklı değil, gerçekçi de değil.

bu durumda barca nın la masia alt yapısını kapatması lazım.bilbao nun kendi yağında kavrulmaması lazım.dortmund un gençlere yatırım yapmaması lazım.

bu arada ağaoğlu ful alt yapı oyuncularla oynayalım demiyor.kadroda en az 5-6 alt yapı oyuncusu gerekir.diyor.

Oğuzhan Fidan
09.04.2018, 20:50
burakın ne olduğunu kim olduğu kimse bilmiyor o adam 22 maçta 22 gol atmış geriye dönük bana bitane skorer isim gösterin o kadar boş konuşuyoki bazıları. adamın rakibi yine kendisi o adam o parayı hakediyor ama yaşlı işte koşuları kaliteli değil artık yaşlı olduğu halde(futbol için) 22 gol atmış birine saygılı konuşun. şimdi çıkıp konuşacaksınız diyorumya hadi gösterin bitane futbolcu fatih tekke burak başka kim var . sanki her sene gol kralı çıkarıyoruz. adam senin kulüp tarihine geçti kulüp. siz gençlerle süper ligde 5 yıl sonra bişeyler yapmaya başlarsınız. şurda herkes geçen hafta abdüşe saldırdı çıkıp tek laf etmedim çünkü bunlar normal o adam içn. tecrübe herşeydir.

Oğuzhan Fidan
09.04.2018, 20:52
bizim takım yerli oyuncularla başarılı oluyor bu kemik kadro yerliden oluşmadığı sürece bu sıkıntıları hep yaşıcaz. 2011 2005 hep yerli kalitesi yüksek yıllardı. elimizdeki yerliyi tutarsak 2-3 seneye neden olmasın.

jairzinho
09.04.2018, 20:53
eğer projeyi güzel şekilde taraftara anlatırsan taraftar kadro bütünlüğü şimdi olduğundan çok daha fazla olur.takım şehirle bir olur bütün olur.

bilboa ful dolduruyor stadı.çünkü takım ve şehir bir bütün.alt yapıdan çok oyuncu var.

jairzinho
09.04.2018, 20:56
burakın ne olduğunu kim olduğu kimse bilmiyor o adam 22 maçta 22 gol atmış geriye dönük bana bitane skorer isim gösterin o kadar boş konuşuyoki bazıları. adamın rakibi yine kendisi o adam o parayı hakediyor ama yaşlı işte koşuları kaliteli değil artık yaşlı olduğu halde(futbol için) 22 gol atmış birine saygılı konuşun. şimdi çıkıp konuşacaksınız diyorumya hadi gösterin bitane futbolcu fatih tekke burak başka kim var . sanki her sene gol kralı çıkarıyoruz. adam senin kulüp tarihine geçti kulüp. siz gençlerle süper ligde 5 yıl sonra bişeyler yapmaya başlarsınız. şurda herkes geçen hafta abdüşe saldırdı çıkıp tek laf etmedim çünkü bunlar normal o adam içn. tecrübe herşeydir.

gol kralı çıkarınca ne oluyor onu çözümleyemedim.vagner love da alanyada gol kralı oldu.sonuç?
burak la kolej havası birlikte oynayan uyumlu bir takım olamazsın.net
güzel oynayan takımların forvetlerine bakın.suarez messi benzama costa(a.madrid) grizman .bunlar aynı zamanda takım oyunu oyuncuları.

SALDIRAY
09.04.2018, 22:26
Yusuf, Abdülkadir, Okay, Onur (indirim yaparsa) ve Kamil Ahmet dışında katılamıyorum.

Burak,Olcay ve Uğur konusunda katılmıyorum.

burak olcay uğur ile yollar ayrılır.ayrılmalı.uğur yetenekleri kısıtlı maaşı yükse
burak zaten acayip maliyetli bir oyuncu.yaptığı tek şey ileride defansın arkasına sarkmak.
olcay mücadeleci olsa da maaş yetenek durumu ters orantılı

gelecek sezon takım onazi okay yazıcı ömür üzerine inşa edilecek.edilmeli

Tabii katılmayabilirsiniz hemşolar sorun değil.
Ancak bunlar iyi kötü oynuyor.
Uğur un sözleşmesi bitiyormuş zaten. Herkesi gönderirsek kim oynayacak. Yaz transferi yapamayacağız.
Yapabilsekte yapmamamız gerekiyor.
Ayrıca katılmadığınız Burak bugün 22 golü var :) Ölüsü gol atıyor.
yeni forvet alamayacağımıza göre mecbur oynayacak.

ama dediğim gibi onazi ve belki kuco dışında hiç bir yabancı kalmamalı. Bunlarda para ederse satılabilir

My
09.04.2018, 22:40
bu durumda barca nın la masia alt yapısını kapatması lazım.bilbao nun kendi yağında kavrulmaması lazım.dortmund un gençlere yatırım yapmaması lazım.

bu arada ağaoğlu ful alt yapı oyuncularla oynayalım demiyor.kadroda en az 5-6 alt yapı oyuncusu gerekir.diyor.Aslında herkes aynısını diyor :) Buna Ağaoğlu da dahil Hoş ta dahil Sümer de dahil sen de ben de :)

Gökhan Balcı
09.04.2018, 22:42
buraktan daha başarılı birinin gelememesi sanki kadermiş ve ona kavuşmuşuz gibi bir algı var. bu kadar senede ondan çok daha iyi bir forvet bulamamak yalnızca ve yalnızca yönetimin beceriksizliğidir. bu ülkeye buraktan sonra da bir ton forvet geldi ve birçoğu yine bizim alabileceğimiz adamlardı ama almadın alamadın. ayrıca teofilo ve cardozo gerçekleri de unutulmamalı

AyhanPe
09.04.2018, 22:47
Özellikle bu ,,Yeni Türkiye" kuruculari döneminden itibaren Trabzonspor birilerinin güdümü altina sokuldu..2011 den bu yana atanan ,,Baskanlar" in tek amacida Trabzonspor un sisteme biat etmesini saglamakti..hakkini aramak icin degil..alin iste ,,politika" degistirmisiz..2011 hic yasanmamis varsayiyoruz..istedikleri herseyi dayattilar bize..erdemini yitirmis, degee yargilari yok edilmis, ezik ve omurgasiz bir kitle haline soktular bizi..Fb nin basindaki adami düsüremediler..hala orda..onun orda olmasinin sebebi bizleriz..

Ekonomik olarak cökertilmis, totaliter sistemin oyuncagi haline getirilmis bir klüp neyin hakkini savunabilecek???

TekfurÇayır 61
09.04.2018, 22:53

Ne çarpık bakış açısı...

Evet 1970'lerin Türkiye'si, Trabzon'u, futbolu yok ...

Ama Trabzon altyapıya 1970'lerin kafasıyla yönelmeyecek ki, 2018'lerin kafasıyla yönelecek.

Düzgün iş yapılırsa mantıklı takviyelerle neden olmasın ki.

2018 Yılında bütün iyi futbolcular kuluçka makinesinden mi çıkıyor... yine altyapılardan çıkıyorlar.

Deseydi ki Trabzon kalaylı kazan, Trabzon'da o iş artık olmaz, rahat huzur vermezler, burunlarını sokup işi bozarlar... O zaman kısmen katılırdım.

My
09.04.2018, 23:29
Ne çarpık bakış açısı...

Evet 1970'lerin Türkiye'si, Trabzon'u, futbolu yok ...

Ama Trabzon altyapıya 1970'lerin kafasıyla yönelmeyecek ki, 2018'lerin kafasıyla yönelecek.

Düzgün iş yapılırsa mantıklı takviyelerle neden olmasın ki.

2018 Yılında bütün iyi futbolcular kuluçka makinesinden mi çıkıyor... yine altyapılardan çıkıyorlar.

Deseydi ki Trabzon kalaylı kazan, Trabzon'da o iş artık olmaz, rahat huzur vermezler, burunlarını sokup işi bozarlar... O zaman kısmen katılırdım.Mevzu aslında sadece alt yapı mevzusu değil. Ağaoğlu'yla birlikte genel bir algı oluştu. Takımı boşalt alt yapıyı doldur. Gerçekten böyle bir niyet varsa (ki sanmıyorum sürekli kendileri de bunu düzeltmeye çalışıyor) bunun doğru yöntem olmadığını millet dili döndüğünce işte anlatmaya çalışıyor :)

Alt yapının nasıl işlemesi gerektiği konusu farklı bir mecra.

TekfurÇayır 61
09.04.2018, 23:37
Mevzu aslında sadece alt yapı mevzusu değil. Ağaoğlu'yla birlikte genel bir algı oluştu. Takımı boşalt alt yapıyı doldur. Gerçekten böyle bir niyet varsa (ki sanmıyorum sürekli kendileri de bunu düzeltmeye çalışıyor) bunun doğru yöntem olmadığını millet dili döndüğünce işte anlatmaya çalışıyor :)

Alt yapının nasıl işlemesi gerektiği konusu farklı bir mecra.

Sanırsın Ağaoğlu 7 uyurlardan biri, 1979’da mağarada uykuya yatmış, seçimden 15 gün önce uyanmış.

Bi dur, bi bak 4-5 ay, ne yapılıyor, doğru mu yapılıyor, yanlış mı... Neyse TV’cileri çok konuşuyorlar, boş konuşuyorlar diye eleştirmemek gerek, işleri gereği çok konuşacaklar, çok konuşunca boş konuşacaklar.

redbul
09.04.2018, 23:38
arkadaşlar alt yapı önemli her yıl en az bir adam çıkarsak kardır ama sırf alt yapıya güvenipte sezona başlayamassınız eğer sırf alt yapıyla bu işler olsa atletico bilbao ispanyada her sene şampiyonluğa oynardı ama oynayamıyor artlk futbol bir ticaret oldu eğer ki sportif açıdan başarılı olursanız 1-galibiyet başına tff den para 2-trübüne seyirci çekersin para 3-ürün satışın artar para 4-sponsorluk gelirin artar para 5-şampiyon olursun veya 2. olursun şampiyonlar ligi para bakın saydığım bu 5 madde de sportif başarıdan geçiyor ve başarı sadece alt yapıyla olmaz tün yorumcular trabzonsporun şampiyon olduğu senelerde hep yerli adamlarla olduğumuzu söylüyor ama o zaman yabancı hakkı 1 veya 2 imiş ve gelen yabancılar ucuz vasıfsız yugoslavtadan geliyormuş ama şimdi durum farklı sınırsız yabancı ile oynuyorsun ve şu şartlarda 11 yerli ile yarışman mümkün değil

sasone
09.04.2018, 23:58
25 kişilik kadronun en az 10'u alt yapıdan olsun,kalan 5'i Ünal,Şeyhmuz,Orhan,İskender,Osman Özköylü gibi takımı sahiplenen yerlilerden olsun,yabancıların en az üçü Şota-Yattara-Colman gibi bize benzesin,kimse önümüzde duramaz.
Tercihler çok önemli,yedekte duran adam Caner Osmanpaşa olursa transfer edip,en az 1 milyon Avro vereceğin düz bir futbolcuya gerek kalmaz.
Akbaş gibi daha çok adamımız olmalı.Sorun çıkarmayan,takıma sadık ve ekonomik olarak bizi yormayacak çocuklar.

artvints
10.04.2018, 00:08
25 kişilik kadronun en az 10'u alt yapıdan olsun,kalan 5'i Ünal,Şeyhmuz,Orhan,İskender,Osman Özköylü gibi takımı sahiplenen yerlilerden olsun,yabancıların en az üçü Şota-Yattara-Colman gibi bize benzesin,kimse önümüzde duramaz.
Tercihler çok önemli,yedekte duran adam Caner Osmanpaşa olursa transfer edip,en az 1 milyon Avro vereceğin düz bir futbolcuya gerek kalmaz.
Akbaş gibi daha çok adamımız olmalı.Sorun çıkarmayan,takıma sadık ve ekonomik olarak bizi yormayacak çocuklar.
takıma bağlanan yerliler genelde iyi olmuyor. iyi oynayanın gözü dışarda. visca gibi 34 maç sahada olacak yabancı oyuncular çözüm olabilir. özellikle 26, 27 yaş civarı oyuncular tüm konsantrasyonlarını trabzonspor'a verebilir. avrupa'da oynayacağım tribini atlatmış, kupa almak isteyen oyuncularla süreklilik sağlayabiliriz. fazla genç oyuncu oynatan klüplere transfer trafiğinden dolayı süreklilik sağlayamıyor. oranı iyi ayarlamak lazım.

My
10.04.2018, 00:14
Sanırsın Ağaoğlu 7 uyurlardan biri, 1979’da mağarada uykuya yatmış, seçimden 15 gün önce uyanmış.

Bi dur, bi bak 4-5 ay, ne yapılıyor, doğru mu yapılıyor, yanlış mı... Neyse TV’cileri çok konuşuyorlar, boş konuşuyorlar diye eleştirmemek gerek, işleri gereği çok konuşacaklar, çok konuşunca boş konuşacaklar.Farkında mısın bilmiyorum ama ciddi bir kitle şu anda aynı şeyleri konuşuyor. Bu sayfada bile aynı şeyler konuşuluyor. Ben de Ağaoğlu'nun böyle bir şey yapmayacağını düşünüyorm ama senin/benim gibi düşünmeyenleri, farklı endişesi olanları "boşlukla" itham edeceksek işimiz var demektir :)

sasone
10.04.2018, 00:16
takıma bağlanan yerliler genelde iyi olmuyor. iyi oynayanın gözü dışarda. visca gibi 34 maç sahada olacak yabancı oyuncular çözüm olabilir. özellikle 26, 27 yaş civarı oyuncular tüm konsantrasyonlarını trabzonspor'a verebilir. avrupa'da oynayacağım tribini atlatmış, kupa almak isteyen oyuncularla süreklilik sağlayabiliriz. fazla genç oyuncu oynatan klüplere transfer trafiğinden dolayı süreklilik sağlayamıyor. oranı iyi ayarlamak lazım.

Bize gelen adamların performansı düşüyor,kulüp,şehir,taraftar veya camia her neyse işte yanlış giden bir şeyler var,motivasyonu çabuk kaybediyor bize gelen,halbuki en iyi futbola kafa verilecek kulüp ve şehirlerden biriyiz.
Ya doğru tercihler yapamıyoruz ya da Başakşehir gibi dünkü kulüp kadar yeni futbolcu yapısına uyum sağlayamıyoruz.
Adebayor gibi adamı at gibi koşturan ne var ki biz Burak'ı koşturamıyoruz veya başka şeyler.

Oğuzhan Fidan
10.04.2018, 00:38
Bize gelen adamların performansı düşüyor,kulüp,şehir,taraftar veya camia her neyse işte yanlış giden bir şeyler var,motivasyonu çabuk kaybediyor bize gelen,halbuki en iyi futbola kafa verilecek kulüp ve şehirlerden biriyiz.
Ya doğru tercihler yapamıyoruz ya da Başakşehir gibi dünkü kulüp kadar yeni futbolcu yapısına uyum sağlayamıyoruz.
Adebayor gibi adamı at gibi koşturan ne var ki biz Burak'ı koşturamıyoruz veya başka şeyler.
başakşehirin başarısının altındaki tek argüman çok iyi bir sistematik hoca (sadece başakşehirde başarılı oluyor) ve en önemlisi hiçbir mazisinin olmayışı 0 baskı 0 stres 0 şampiyonluk nidaları. bunların hepsi bir araya gelince kendiliğinden takım kendisini sahaya yansıtıyor. bu müze futbolcuya ağır geliyor.. heleki bunu genç yaştaki çocuklara yönelerek yapmaya çalışırsak kepenkleri indirir gideriz. inşallah küçülerek büyüme yanlışına asla ve asla düşmezler aralık ı bile göremezler. NET.

jairzinho
10.04.2018, 01:49
başakşehirin başarısının altındaki tek argüman çok iyi bir sistematik hoca (sadece başakşehirde başarılı oluyor) ve en önemlisi hiçbir mazisinin olmayışı 0 baskı 0 stres 0 şampiyonluk nidaları. bunların hepsi bir araya gelince kendiliğinden takım kendisini sahaya yansıtıyor. bu müze futbolcuya ağır geliyor.. heleki bunu genç yaştaki çocuklara yönelerek yapmaya çalışırsak kepenkleri indirir gideriz. inşallah küçülerek büyüme yanlışına asla ve asla düşmezler aralık ı bile göremezler. NET.

şimdiye kadar büyüyerek büyüdük mü?yok.birazda küçülerek büyümeyi deneyelim.başarıya giden tek yol yok.dortmund zamanında maddi sıkıntılar yaşadı.onlarda küçülerek büyüdüler.

bu arada çok fazla tabela ve skor fetişizmi doğru değil.önemli olan yolda olmaktır.başakşehir örnek alınacak bir yapılanma değil.saha dışı faktörler etkili.

Karıncaya sormuşlar, nereye gidiyorsun?
Hacca gidiyorum demiş küçük karınca.
“Ohooo” demişler,
“Sen bu hızla ölene kadar da varamazsın ki hacca.”
“Olsun” demiş karınca, “varamasam da yolunda ölürüm…”

bkandil
10.04.2018, 08:01

Küçülmeye ve hedefsizliğe en çok karşı çıkanlardan birisi de Özkan Sümer. Özellikle “Altyapıdan Üstyapıya Trabzon Futbolu” konulu panelde söyledikleri ortada.
Profesyonel kadrosunda görev yapacağı kulüpte “küçülme ya da hedefsizlik” konularına müsaade etmeyeceğini düşünüyorum. Bu konuda yönetim içinden de destek görecektir.

Fatih Çelik
10.04.2018, 08:04
25 Kişiden en az 10'u alt yapıdan işi sıkıntılı. O maksimum 10 olur ancak. Mikro milliyetçiliğe takımı kurban etmemek lazım.

2010-11 sezonu ile yanıp tutuşan camiamızda o sezon alt yapıdan as kadroda olan tek futbolcu Tolga Zengin'idi o da Onur'un sakatlığı üzerine as kadroda yer aldı. Bu yapılan 61 numara edebiyatı ,alt yapı edebiyatı Trabzonspor'u mahkum etmek, önünü kesmektir.Trabzonspor'un başarısı transfer başarısı ile mümkündür. Tabi başarıda en büyük pay kaliteli yerlilerin olacaktır. Trabzonspor ismiyle bu ligin altında çok insan Süper Lig'de ekmek yedi. Trabzonspor birilerinin aracı olmaktan öteye gidemedi. Trabzonspor "Memleketimin takımı" safhasını parçalayalı çok oldu. Bizim yapacağımız en iyi, potansiyelli yerli oyuncularını gerek alt yaş gerek a takım seviyesinde kulübe kazandırmaktır. Geriye kalan ise 5-6 kaliteli yabancı ile bu mevkileri harmanlamaktır. Zaten 2010-11 sezonunun sırrı buradadir.

İ. SARAL
10.04.2018, 08:33
Yabancı oyuncu transferlerinde; büyük liglerde/takımlarda oynamış ama düşüşe geçmiş, tekrar oraları isteyen, yaşı çok geçmemiş adamlar ile disiplinli, fizikten düşmemiş, tecrübeli ve az maliyetli oyuncular almalıyız. Onazi, Durica, Hubocan, Pereria gibi.

Oxychen
10.04.2018, 08:35
Tüh ulan senin futbol bilgine. Caner Osmanpaşa Mustafa Akbaş diyor. Ulan bi sıyrılın be şu Trabzonlu olsum da ne olursa olsun zihniyetinden. Utandırıyorsunuz.

Mehmet BAŞ
10.04.2018, 08:42
Hazır transfer yasağı varken Hubocan'ın bonservisini alsak diyorum.
Bence takıma uyum sağladı. Seri ve yıpratıcı bir savunma oyuncusu ve Mustafa ile iyi ikili olacaklarını düşünüyorum.
Uğur ile sözleşme uzatılmasın. Hüseyin de yedek olur.

karabela
10.04.2018, 09:03
Bizim yerli yetenekli oyucuları küçük yaşlardan anadoluyu tarayarak bulup kademeli olarak takıma kazandırmalıyız. Öneğin Okay, seneler önce Altay da oynarken adını duyuyorduk sonra Kayseri aldı oradan biz aldık ve şuan geldiği yer ortada. Kısaca iyi bir oyuncuyu alt yapıdan a takıma çıkarmak ve hedef için kullanılabilecek hale getirmek uzun bir zaman alıyor. Biz anadoluyu ele almalıyız. çocukları yaşlarına göre önce bulundukarı yerde sonraki süreçte kiralık anadolu takımlarında belli seviyeye getirdikten sonra takıma kazandırmalıyız. Eğer buna benzer bir sistem kurmazsak ne bizim alt yapı şampiyonluklar kovalayan bir takım oluşmasına yeter ne de anadoluda sivrilen oyuncuyu bonservisine para verip almaya güç yeter. Adamlar İstanbulu tercih ediyor sonuçta kendini göstrince. Onun için yanabcı ülkelerde değil yerli futbolcular için scout daha önemli bence.

Ahmet Hamza
10.04.2018, 09:27

Aynen Caner Osmanpaşa, Mustafa Akbaş hatta yetmez Kadir Keleş, Mustafa Yumlu, Abdülkadir Özdemir de lazım. Teknik direktör Hami sportif direktör de Sadi olsun bari. Neden Trabzonspor'un parasını öz evlatlarımız yemesin değil mi?

Görüldüğü gibi öz evlat fetişizmi tehlikeli bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir.

Yiğit Gayretli
10.04.2018, 09:34
Özkan Sümer'e fazla guveniliyor sanki. Neticede 81 yaşında. Sorunlara enerjisinin yetebilecegini düşünmüyorum

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oturduğu yerden akıl katması dahi yeter.

TekfurÇayır 61
10.04.2018, 14:21
Farkında mısın bilmiyorum ama ciddi bir kitle şu anda aynı şeyleri konuşuyor. Bu sayfada bile aynı şeyler konuşuluyor. Ben de Ağaoğlu'nun böyle bir şey yapmayacağını düşünüyorm ama senin/benim gibi düşünmeyenleri, farklı endişesi olanları "boşlukla" itham edeceksek işimiz var demektir :)
Ben Ağaoğlu'nun neyi nasıl yapacağını bilmiyorum, belki güzel işler yapar belki hepten batırır, yaşayarak görüp öğreneceğim. Eğer Ağaoğlu'nun zihnini okuyup olacakları önceden bilenler varsa onları boş konuşmakla ithâm etmek yakışıksız olur elbette. Hele sayıları çok fazlaysa daha da yakışıksız olur :)

Benim bilebildiğim; Ağaoğlu başkan oldu. Ağaoğlu kulübün şartlarını bilerek başkan oldu. Ağaoğlu kafasında kulübün mevcut durumuna göre bir plânla başkan oldu. Ağaoğlu 2002 yılından 2018 yılına kadar yönetim tecrübesinin üzerine yeni tecrübeler ekleyerek başkan oldu.

Ve bildiğim: Kendisini beklemekte olan binbir sıkıntıyla birlikte Usta sâyesinde yönetim kurulunu çok kısıtlı bir zaman içerisinde oluşturmak zorunda kalarak başkan oldu.

At sâhibine göre kişner, Ağaoğlu'nun nasıl bir binici olduğunu yaşayarak göreceğiz.

Sefer A.
10.04.2018, 16:56
O kadar yerli meraklisiysan, Trabzonlu/Trabzonsporlu diye tutturuyorsan, git hollanda'dan Ferdi Kadioglu'nu al gel.... bos bos dandik 61'lerle ugrasma, yetenekli olanlarini getir

My
10.04.2018, 17:54
Özkan Sümer: "Daha belli değil. Sadece şu anda bir ziyaret."

https://twitter.com/haber_61/status/983702569099948032

zafer6161
10.04.2018, 17:57
Özkan Sümer: "Daha belli değil. Sadece şu anda bir ziyaret."

https://twitter.com/haber_61/status/983702569099948032

Helal olsun dedeye 81 yaşında amacı hala hizmet vermek

maaş da anlaşamadı sanırım

yorumlar super :D

zafer6161
10.04.2018, 17:57
tolunay yada samet gelecekse ağaoğlu gözümden düşer.rızaya razıyım,

rıza bunların yanında morinho

halilaziz61
10.04.2018, 18:04
tolunay yada samet gelecekse ağaoğlu gözümden düşer.rızaya razıyım,

rıza bunların yanında morinho

Yabancı adam akıllı bir hoca getiremeyecekleri için konuşulan isimlerinden bunlar normal
Bunların en iyisi de Şenol, o da gelmez, gelmemeli

Oğuz ZEYTİN
10.04.2018, 18:09
Planı projesi olmayan (Veya açıklanacak kadar hazır hale getiremeyen) yönetimin, daha mazbata almadan teknik direktör değiştirmesini mi bekliyorsunuz gerçekten? Bir Rıza Hoca kalmıştı mahkemelik, FIFA'lık olmadığımız... Altı hafta sabredin işte.

TrabzonVictory
10.04.2018, 18:11
Hayırlı uğurlu olsun İnşAllah Ahmet Başkan ve ekibi başarılı olur artık Trabzonspor şampiyonluklar kazanıp 10. Şampiyonluğa ulaşıp 2. yıldızı takar...

jairzinho
10.04.2018, 18:50

twitter 10-15 yaş aralığı yorumculardan oluştuğu için orayı ciddiye almamak lazım.bunu uğur meleke de çok söyler.

jairzinho
10.04.2018, 19:00
euro nun 5 lira olduğu bir zamanda maaşlarında artık reel seviyelere inmesi şart oğlu şart.

üst sınırın en fazla 500 bin avro olması gerekiyor.

resmi maçlarda galibiyete 10 bin avro prim.

sezon sonu şampiyonluk primi 500 bin avro. ikincilik primi 200 bin avro. yani skora göre gelir artacağı için bu geliri dağıtmak daha risksiz ve mantıklı.

sezonda 20 galibiyet alında 200 bin avro demek.ikincide olursan ordan da 200 bin avro.netti.400 bin avro.500 bin avro da garanti.900 bin avro.

cengiz ünder romada 800 bin avroya oynuyor.gençleri oynatmanın mantığı bu zaten.

bu arada 4 büyük ligden biri olan italyada yıllık net ücretler bu sezon

http://acetobalsamico.blogspot.com.tr/2017/09/serie-ada-yllk-ucretler-2017-2018.html

Sefer A.
10.04.2018, 19:30

"bu da lucescu vâri gibi olmasin" aahhahahahhaha :D

sasone
10.04.2018, 20:15
Tüh ulan senin futbol bilgine. Caner Osmanpaşa Mustafa Akbaş diyor. Ulan bi sıyrılın be şu Trabzonlu olsum da ne olursa olsun zihniyetinden. Utandırıyorsunuz.

O zaman helal olsun senin Türkçe öğretmenine bir dili anlamadan sana yazmayı öğretmiş.Bu gerçekten büyük bir yetenek,ilerletirse okuduğunu anlama konusunda da iş yapabilir.
Oraya ne yazıyor?Altyapı,yani?Trabzonlu olması şart değil ama senin elinde yetişmiş,kulübe aidiyet duyan ve yedek oturduğunda Hocanın altını oymayan,takımı ve şehri küçümsemeyen,sahip çıkan futbolcu demek.
Caner Osmanpaşa ise yedekte Uğur Demirok veya Novak gibi daha maliyetli futbolcuların maliyetini düşürmek için örnek,kaldı ki Mustafa Akbaş bence ülkedeki en iyi sol ayaklı yerli stoper ama maalesef ki bizim taraftarın önünde oynuyor,Hüseyin Cimşir'in mirasçısı.

Aynen Caner Osmanpaşa, Mustafa Akbaş hatta yetmez Kadir Keleş, Mustafa Yumlu, Abdülkadir Özdemir de lazım. Teknik direktör Hami sportif direktör de Sadi olsun bari. Neden Trabzonspor'un parasını öz evlatlarımız yemesin değil mi?

Görüldüğü gibi öz evlat fetişizmi tehlikeli bir hastalıktır ve tedavi edilmesi gerekir.

Ey Allah'ım,o beğenmediğin çocuklarla Juventus'a karşı maç yapıyordun veya o çocuklar gelip senin sahanda 6 atıyor.Nedir bu altyapıdan çıkan çocuklara düşmanlık.
Bizim tarihimizdeki en iyi futbolculara bak,neredeyse tamamı altyapıdan çıkmış.
Şu anda Abdülkadir veya Yusuf bizim alt yapıdan çıkmasa,sen hangi para ile bu çocuklara formanı giydirecektin?

Biraz olgun karşılayın şu işi,ekonomik olarak batık bir kulübü nasıl daha hızlı düzlüğe çıkarırız diye düşünüyorsunuz?

İyi de bize gelen futbolcular sanki o müzedeki kupaları kazanmış gibi trip atıyorlar,koşmuyor mücadele etmiyorlar,hani koşup,en son noktaya kadar mücadele etseler bu söylediğini anlarım da bize yıldız olarak gelen sahada mantara bağlıyor,ergen kız tripleri atıyor.
Son dönemlerde Cardozo dışında bu profilin dışına çıkan olmadı,bir Adabayor'a,Elia'ya bakıyorum bir de bizdekilere.

alper*
10.04.2018, 20:22
Teknik direktör olarak Conte'ye razıyım.

Ahmet Hamza
10.04.2018, 20:24
O zaman helal olsun senin Türkçe öğretmenine bir dili anlamadan sana yazmayı öğretmiş.Bu gerçekten büyük bir yetenek,ilerletirse okuduğunu anlama konusunda da iş yapabilir.
Oraya ne yazıyor?Altyapı,yani?Trabzonlu olması şart değil ama senin elinde yetişmiş,kulübe aidiyet duyan ve yedek oturduğunda Hocanın altını oymayan,takımı ve şehri küçümsemeyen,sahip çıkan futbolcu demek.
Caner Osmanpaşa ise yedekte Uğur Demirok veya Novak gibi daha maliyetli futbolcuların maliyetini düşürmek için örnek,kaldı ki Mustafa Akbaş bence ülkedeki en iyi sol ayaklı yerli stoper ama maalesef ki bizim taraftarın önünde oynuyor,Hüseyin Cimşir'in mirasçısı.

Ey Allah'ım,o beğenmediğin çocuklarla Juventus'a karşı maç yapıyordun veya o çocuklar gelip senin sahanda 6 atıyor.Nedir bu altyapıdan çıkan çocuklara düşmanlık.
Bizim tarihimizdeki en iyi futbolculara bak,neredeyse tamamı altyapıdan çıkmış.
Şu anda Abdülkadir veya Yusuf bizim alt yapıdan çıkmasa,sen hangi para ile bu çocuklara formanı giydirecektin?

Biraz olgun karşılayın şu işi,ekonomik olarak batık bir kulübü nasıl daha hızlı düzlüğe çıkarırız diye düşünüyorsunuz?

Hak etmediği halde bu takımın formasını giyen herkese düşmanım, nerden çıktığı zerre umrumda değil. Trabzonspor altyapısından çıkıp bu formayı giymeye layık son futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadenzi'di, bu isimlere yaklaşık 20 sene sonra Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür eklendi. Tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bordo mavi formaya layık gördüğünüz isimler bunlar ise Trabzonspor'a bakışımız, bu takımı görmek istediğimiz yerler gece ile gündüz kadar farklı demektir.

sasone
10.04.2018, 20:36
Hak etmediği halde bu takımın formasını giyen herkese düşmanım, nerden çıktığı zerre umrumda değil. Trabzonspor altyapısından çıkıp bu formayı giymeye layık son futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadenzi'di, bu isimlere yaklaşık 20 sene sonra Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür eklendi. Tartışmaya gerek yok diye düşünüyorum. Bordo mavi formaya layık gördüğünüz isimler bunlar ise Trabzonspor'a bakışımız, bu takımı görmek istediğimiz yerler gece ile gündüz kadar farklı demektir.
Ne alaka,bu takımın başarılı olmasının yolu alt yapıya dayalı bir futbol takımı iskeleti kurabilmek,bizim yıldızımızda gerev adamımızda önce altyapıda aranmalı,eğer gerçekten olmayan bir parça varsa onu dışardan tamamlarsın.
Kulübün ekonomisi zaten bunu dayatıyor.

Ahmet Hamza
10.04.2018, 20:41
Ne alaka,bu takımın başarılı olmasının yolu alt yapıya dayalı bir futbol takımı iskeleti kurabilmek,bizim yıldızımızda gerev adamımızda önce altyapıda aranmalı,eğer gerçekten olmayan bir parça varsa onu dışardan tamamlarsın.
Kulübün ekonomisi zaten bunu dayatıyor.

Bu takımın başarılı olmasının yolu iyi futbolcularla futbol oynamak, bu formaya layık futbolcuları altyapısından çıkarabilmektir. Altyapısından ne çıkarsa çıksın takıma monte etmeye çalışmak bir çözüm şekli değil. Daha önce de söylediğim gibi, bu takımın altyapısından son yirmi senede 2 futbolcu çıktı. Altyapı hülyalarına dalmadan önce bu acı gerçeği sindirmeniz gerekiyor.

sasone
10.04.2018, 20:47
Bu takımın başarılı olmasının yolu iyi futbolcularla futbol oynamak, bu formaya layık futbolcuları altyapısından çıkarabilmektir. Altyapısından ne çıkarsa çıksın takıma monte etmeye çalışmak bir çözüm şekli değil. Daha önce de söylediğim gibi, bu takımın altyapısından son yirmi senede 2 futbolcu çıktı. Altyapı hülyalarına dalmadan önce bu acı gerçeği sindirmeniz gerekiyor.

Altyapıdan çıkan çocuklar sayesinde azaltacağın transfer gideri ile eksik olan parçanın daha kalitelisine ayıracağın bütçen olacak,bu ülkede 10 tane iyi futbolcudan 6-7 tanesi Trabzon ve etrafındaki genetikten çıkmışsa buna saygı duyarak bilimsel olanı yapacaksın.
Yoksa işte böyle borç batağında,adım atacak hali kalmamış bir kulüp oluyorsun.

Ahmet Hamza
10.04.2018, 20:53
Altyapıdan çıkan çocuklar sayesinde azaltacağın transfer gideri ile eksik olan parçanın daha kalitelisine ayıracağın bütçen olacak,bu ülkede 10 tane iyi futbolcudan 6-7 tanesi Trabzon ve etrafındaki genetikten çıkmışsa buna saygı duyarak bilimsel olanı yapacaksın.
Yoksa işte böyle borç batağında,adım atacak hali kalmamış bir kulüp oluyorsun.

Yahu çıkmıyor işte sorun orada. Kim çıkmış? Nerde çıkmış? Nerde oynuyor? Altyapı sistem işidir, bu sistem bizde yok. Genetik yatkınlık olabilir, kültürel yatkınlık olabilir ama bunu işleyecek sistem yok. Sadece bizde değil, hiçbir Türk kulubünde yok. O yüzden 20-25 yılda bir çıkacak mucizlere bakıyoruz.

Harvelli61
10.04.2018, 20:57
21:00 da yani birazdan TRT Sporda konuk olacak başkan.

sasone
10.04.2018, 20:59
Yahu çıkmıyor işte sorun orada. Kim çıkmış? Nerde çıkmış? Nerde oynuyor? Altyapı sistem işidir, bu sistem bizde yok. Genetik yatkınlık olabilir, kültürel yatkınlık olabilir ama bunu işleyecek sistem yok. Sadece bizde değil, hiçbir Türk kulubünde yok. O yüzden 20-25 yılda bir çıkacak mucizlere bakıyoruz.

Nasıl çıkmıyor işte elinin altında çıkan var,başkalarını transfer edip,batacağına alt yapıdan çocukla bat,sanki o kadar transferden sonra bana şampiyonluk mu getiriyorlar,en son 2011'de rekabet girebildik.
Bundan sonra alt yapı önceliğimiz olmalı,Novak oynayacağına Rahim oynasa çok mu daha fazla puan kaybederdik?

Veysel
10.04.2018, 21:04
İlk yalana tanık olduk

Hakan
10.04.2018, 21:08
Nasıl çıkmıyor işte elinin altında çıkan var,başkalarını transfer edip,batacağına alt yapıdan çocukla bat,sanki o kadar transferden sonra bana şampiyonluk mu getiriyorlar,en son 2011'de rekabet girebildik.
Bundan sonra alt yapı önceliğimiz olmalı,Novak oynayacağına Rahim oynasa çok mu daha fazla puan kaybederdik?

Kaybederdin tabi arkadaş çocuk oyuncağı mı bu iş.Rahim Erzurum maçında bile heyecandan savunma yapamadı,laf olsun torba dolsun.

Ahmet Hamza
10.04.2018, 21:09

Elimizin altında 2 tane futbolcu var maalesef. Mucize beklemeye devam edebilirsiniz. Altyapı uçuk bir hayaldi, yabancı sınırının olmadığı, Anadolu takımlarının güçlendiği ligde artık imkansız. Ta ki sistem gelene kadar.

Enes Ünal Kaya
10.04.2018, 21:10
21 DE TRT spor dendi ama yok

sasone
10.04.2018, 21:13
Kaybederdin tabi arkadaş çocuk oyuncağı mı bu iş.Rahim Erzurum maçında bile heyecandan savunma yapamadı,laf olsun torba dolsun.

Bir maçtaki görüntü ile karar veriyorsan iyi valla,o zaman Novak'ın bize ne katkısı oldu,onu açıklada haklısın diyelim.Hangi maçta neyi doğrudan etkiledi?

Elimizin altında 2 tane futbolcu var maalesef. Mucize beklemeye devam edebilirsiniz. Altyapı uçuk bir hayaldi, yabancı sınırının olmadığı, Anadolu takımlarının güçlendiği ligde artık imkansız. Ta ki sistem gelene kadar.

Neyi imkansız?Akhisar gibi ilçe takımı bizim beğenmediğimiz alt yapıdan çocuklar üzerine ekleme yaparak kaç yıldır Süper Lig'de keyif yapıyor.
Sen önce altyapına güven,çıkana fırsat ver sonra olmazsa merak etme ben olmadı derim.

Altyapıdan çıkan çocuklara saldırmayı bıraksa bizim taraftar aslında şampiyonluğa ilk taşı koyacak ama farkında değil.

Hakan
10.04.2018, 21:21
Bir maçtaki görüntü ile karar veriyorsan iyi valla,o zaman Novak'ın bize ne katkısı oldu,onu açıklada haklısın diyelim.Hangi maçta neyi doğrudan etkiledi?Novak dediğin adam öyle böyle milli takım oyuncusu,Müller'e karşı çıkıp oynuyor.En azından savunmada sağlam durur,temel doğruları yerine getirir.
Fantazi yapıp Visca'nın karşısına Kamil'i koyduk,pozisyon hatası yüzünden 1-0 yenildik.Langırt oynamıyoruz.

selcuk
10.04.2018, 21:22
mac bitti, simdi baslar program...

B61
10.04.2018, 21:22
Yalan değil. Ekrandaki veloybol maçı uzadığı için yarım saatlik gecikme oldu. Sapıttınız iyice her şeye yalan yaftası yapıştırıyorsunuz.

Veysel
10.04.2018, 21:25
Yalan değil. Ekrandaki veloybol maçı uzadığı için yarım saatlik gecikme oldu. Sapıttınız iyice her şeye yalan yaftası yapıştırıyorsunuz.

Şaka yapıyoruz sakin ol

sasone
10.04.2018, 21:26
Novak dediğin adam öyle böyle milli takım oyuncusu,Müller'e karşı çıkıp oynuyor.En azından savunmada sağlam durur,temel doğruları yerine getirir.
Fantazi yapıp Visca'nın karşısına Kamil'i koyduk,pozisyon hatası yüzünden 1-0 yenildik.Langırt oynamıyoruz.

Öyle böyle bizim Uğur da Milli Takım futbolcusu,ne fark ediyor?Kamil'in hatasından bir gol yediiysen Novak'ın hatasından 3 yersin,hem oynatma sonra hata yapınca da niye yenildin oluyor,Başakşehir başkalarına 5 atıyor ona bakıyorsan.
Novak'tan Trabzonspor'a layık,yüksek tempo ve sürekli rakip alanda oynayacağı şampiyonluk futbolunun beki olur mu?Ben sana söyleyeyim,olmaz.Olsa olsa Uğur'un yerine stoperde yedek alternatifi olur.

Peki Rahim'den olur mu?Fırsat vermedik ki,bilemiyoruz.Olacak belki ama Hubocan'ı stoper oynar mısın diye soran bir Hoca var.

Hakan
10.04.2018, 21:35
Öyle böyle bizim Uğur da Milli Takım futbolcusu,ne fark ediyor?Kamil'in hatasından bir gol yediiysen Novak'ın hatasından 3 yersin,hem oynatma sonra hata yapınca da niye yenildin oluyor,Başakşehir başkalarına 5 atıyor ona bakıyorsan.
Novak'tan Trabzonspor'a layık,yüksek tempo ve sürekli rakip alanda oynayacağı şampiyonluk futbolunun beki olur mu?Ben sana söyleyeyim,olmaz.Olsa olsa Uğur'un yerine stoperde yedek alternatifi olur.

Peki Rahim'den olur mu?Fırsat vermedik ki,bilemiyoruz.Olacak belki ama Hubocan'ı stoper oynar mısın diye soran bir Hoca var.

Rahim bunca yıldır kulüpte,olabilse illa ki hocalar görürdü.Savunmada zayıf kaldığı çok net. Abdülkadir'in olacağı belliydi ki 10 yaşında milli takıma girdi.
Bazı şeyler bellidir.Sen diyorsun ki Batuhan Okay'dan iyi futbolcu,imkanı yok.Beşir en fazla PTT golcüsü olur,Rahim şu anda Novak'ı kesemez.Gibi...

DeAgLeMaNyAq
10.04.2018, 21:38
Başkanın katıldığı program enteresan bir şekilde 3 haftdadır Trabzonspor başkanlarını ağırlıyor...

sasone
10.04.2018, 21:41
Rahim bunca yıldır kulüpte,olabilse illa ki hocalar görürdü.Savunmada zayıf kaldığı çok net. Abdülkadir'in olacağı belliydi ki 10 yaşında milli takıma girdi.
Bazı şeyler bellidir.Sen diyorsun ki Batuhan Okay'dan iyi futbolcu,imkanı yok.Beşir en fazla PTT golcüsü olur,Rahim şu anda Novak'ı kesemez.Gibi...
Ben Yusuf yedek otururken de oynamalı diyordum,Batuhan'a da Okay kadar hata yapma lüksü verilseydi ondan çok daha iyi olduğu konusunda en ufak şüphem yok.
Rahim'in sezon başı kampında fizik testlerde en iyi 5 futbolcu olduğu gerçeği önümüzde,bek olmak için mükemmel bir bek fiziği ile yaratılmış.Novak gibi stoper fizikli bir futbolcudan daha iyi bek olur.
Beşir için iddialı değilim ama ekmeğini yer bu işin.

Fırsat verin kardeşim bu çocuklara,kaybetmeyiz.

Enaldo61
10.04.2018, 21:49
Sen nerelerdeydin be Başkan bugüne kadar... Adam Trabzon'un futbol tarihini bile biliyor 1900'lerin başına kadar.

champions
10.04.2018, 21:54
Yabancı konusunda çok boş konuşuyor.

tanjugunduz
10.04.2018, 21:55
Baskana cokalakasiz sorular soruyorlar halbuki ben proje ,planlama akyazinin yeri , tesisler yer degistirirse ordan elde edecek gelir yeni teknik direktörün oyun anlayaşı bunalri duymak isterim

Sadece bordo mavi .

selcuk
10.04.2018, 21:56
Başkanın katıldığı program enteresan bir şekilde 3 haftdadır Trabzonspor başkanlarını ağırlıyor...

en gicik vakitte oldugundandir

sl maclarini kaciriyoruz haftalardir

tanjugunduz
10.04.2018, 21:56
Birde sike mucadelesinde bundan sonra neler yapacaklarini dinlemek isterim

Sadece bordo mavi .