PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rıza Çalımbay Malatyaspor maçı itibariyle bir devreyi tamamladı - Puan Durumu

Karmam
18.03.2018, 20:10
İlk çıktığı Malatyaspor maçını saymıyorum çünkü geleli tam 2 gün olmuştu ve o maçı normal koşullarda tribünden izlemeliydi. Bugün itibariyle her takımla 1'er kere oynayıp bir devreyi tamamladı.

Beşiktaş ve Başakşehir'in maç eksiği var, şu anda oynuyorlar bildiğiniz üzere.

1. Beşiktaş 35
2. Trabzonspor 33
Başakşehir 33
Fenerbahçe 33
5. Galatasaray 31
6. Kayserispor 24
7. Göztepe 23

Aradığımız teknik direktör Rıza Çalımbay olmayabilir ama bu hakaret boyutundaki eleştirileri haksız buluyorum. Çevirilen Alanya maçı, Uğur'un kaçırdığı penaltı, Onur'un 90+5'te orta sahadan yediği frikik golü. Şu anda kolaylıkla farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. En kolay fikstür Fener'den sonra bizim. Bu sezon şampiyonluk sezonumuz hariç Trabzonspor'un son 10 yılda topladığı en yüksek puan olacak.

Burada yenersek oyuna, yenilirsek sonuca bakan çok fazla insan var.

Muharrem Usta tarihin hem ekonomik hem sportif olarak belki de açık ara en kötü Trabzonspor'unu devraldı ve 2 yıl sonra, ilk 7 hafta teknik direktörünü sabote eden bir takıma rağmen ben bugün son 10 yılın en yüksek puanı diyebiliyorum. Bunu da eleştirilerinizden anladığım kadarıyla Süper Lig'in en kötü teknik direktörüne sahip olmamıza rağmen diyorum. Demek ki size göre bir de iyi bir teknik direktör getirse şampiyon yapacaktı Usta bu takımı. Madem rezil teknik direktörle "devreyi" 2 puan geriden 2. tamamladık, laf ona çıkıyor.

Eleştiri herkesi dizginler. Daha iyisini yapmaya, daha çok çalışmaya, fedakarlık yapmaya teşvik eder. Bence eleştiriler olmasa Muharrem Usta 30 milyon euroluk sponsorluk sözleşmesini yapmazdı, borçlarımı kapatacağım demezdi, pahalı oyuncuları istenirse giderken götürürüm demezdi. Gelgelelim geldikleri hakaret ve mantıksızlık boyutlarında bu eleştiriler, yukarıda yazdığım tabloyu bozup yeniden İHO'yu Trabzonspor'un başına musallat edecek.

Bir diğer düşük ihtimal, şu anda Hekimoğlu veya bir başkası, gelip dese ki biz küçüleceğiz, hedefimiz sıralamada çıkabildiğimiz kadar çıkmak. Sonra da belirlediği maksimum 1.5 milyon euro maaş bütçesiyle 3 yıl orta sıralarda takılsa, gerçekten memnun olacak mısınız? Diyoruz ya yalan aşağı yalan yukarı, dürüstlük de böyle oluyor işte. Kolay değil Trabzonspor'un bulunduğu noktada hem ekonomiyi hem sportifi dengelemek. Bu dengeyle birlikte takımın yakaladığı yükseliş gayet iyiydi aslında. Galatasaray'a niye başkan adayı çıkmadı mesela, çünkü Galatasaray FFP'den ceza yiyecek ve oyuncu maaşlarını aylardır ödemeyediği bir pozisyonda. Trabzonspor'a niye aday çıkmıyor? Zira Trabzonspor taraftarı 60 puan toplamak üzere olan takımının başkanına hain, teknik direktörüne embesil muamelesi yapan bir taraftar. Yalnızca taraftar da değil, yerel medya, kongre üyeleri, eski başkanlar. Sadri Şener bu takımı 46 puanla 9. yaptığı sezon, taraftar; anlaşıp Trabzon'a indirdiği Samet Aybaba'yı takımın başına getirmesine müsaade etmedi diye istifa etti. Bu adam çıkıp ileri geri konuşuyor. Şampiyon kadroyu Galatasaray'a peşkeş çekmiş, belki 60-70 milyon euro edecek futbolcuları toplam 10 milyon euroya takımdan kovmuş, hibe ettiği 3 kuruşu geri istemekle Trabzonspor'u tehdit ediyor, bir de üzerine övgü alıyor. Mesela menajer deniyor, Trabzonspor yaptığı 25 kadar transferinde 20 kadar farklı menajerlik firmasıyla iş yapmış. Bir menajerin fazla pay aldığına dair ortada en ufak somut bir şey yok, tamamen çamur. Geçen bir arkadaş menajer paylarını açıklayacağım, deprem olacak diye çıkmıştı. Ağır menajer eleştirmeni arkadaşlar bile çok da bir şey yokmuş diye hayret etmişti, o arkadaş da küfürler edip banlanmıştı.

Ben dilerdim ki hepimiz biraz daha makul insanlar olalım. Birbirimizi gaza getirip gerçeklikten kopmayalım. Her puan kaybında saldıracak yer aramayalım. Elimizdekilerin kıymetini bilelim veya elimizdekileri kaybedersek elimize ne geçecek düşünelim.

Her toplum hak ettiği şekilde yönetilir denir, umarım Trabzonspor taraftarı hak ettiği şekilde yönetilmez.

halilaziz61
18.03.2018, 20:48
Bu puan tablosunda rıza nin zerre emeği olduğunu düşünmüyorum.

Takım son yılların kurulan en iyi takımı.
Yedeklerden takım kurulsa orta siralara oynar o derece iyi.
Kulübede 5-6 hamle oyuncusunun olduğu ben başka sezon hatırlamıyorum.

Usta şu an kongreye gitmek zorunda kaldıysa Ersun-Riza tercihinden dolayıdır

40 milyona takım kurup başına rizayi ge-tir-me-ye-cek-sin

artvints
18.03.2018, 20:55
daha iyi bir hoca olsa belki 3, 5 puan daha fazla olabilirdi ama ortaya bir kadro çıkardı, maçlar daha tatmin edici geçerdi, oyuncu performansları yükselirdi. 3 puan almak her zaman zordur, takım ne kadar iyiyse o kadar direnç görürsün rakiplerden. zaten hedef biraz yükselince kötü performanslar göstermemiz durumu açıklıyor.

iyi puan topladı ama ortaya iyi bir oyun ve takım çıkmadı.

İ. SARAL
18.03.2018, 21:00
Karabük, Konya, Göztepe ve Gençler maclarina 2 ser puan daha eklesek su an neler konusuyorduk?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet Kara
18.03.2018, 21:13
Şimdi herkes kaçan puanlara yanıyor, buna ben de dahil ama 5 maç üst üste kazandığımız maçlarda da şans yanımızdaydı. O maçları iyi oynayarak mı kazandık ? Hayır.

Her şeyden önce takımın ne oynadığı belli olacak. Biz de öyle bir şey yok, çoğu şey spontane gelişiyor. Büyük kulübün hocası böyle olmaz. Yeni şeylere açık olur. Rıza, kafasında bir şeyler ezberlemiş , ondan vazgeçmiyor. Akhisar maçında zorunluluktan doğru kadroyu çıkardı. Daha ne olsun ? Yönetimin yerinde olsam 1 dakika tutmam kulüpte.

karabela
18.03.2018, 21:14
geçen televizyonda süperlig takımlarının kadro değerlerini konuşuyorlardı sonuç Trabzon ilgin en pahalı 5. Takımı Başakşehir 4 , Fenerbahçe 3, Galatasaray 2, Beşiktaş 1. Spor yazarları sonuç olarak şunu söylediler demek ki ligdeki sıralama ekonomik değerle orantılı. Onun için ben yönetim ve teknik ekibin çok başarısız olduğunu düşünmüyorum. Usta yönetimi takımı belli bir seviyeye çıkardı daha fazla başarı için daha iyi ekonomi lazım. Kimse cebinden bedava takıma vermiyor tekerleği çevirmek kulübü ekonomik olarak kalkındırmak öyle kısa sürede olacak iş değil. Kısaca eldekilerin kıymetini bilmek lazım

My
18.03.2018, 21:36
Bir maç daha kazansın takım, yine şampiyonluk hesabıyla ortaya çıkacak, Rıza'ya teknik direktör diyecek çok adam var burada valla :)

erenslash
18.03.2018, 21:52
rıza büyük hoca evet içine etti herşeyin takımın içine böyle edilir bundan sonra aldığı maçlar bir şey ifade etmiyor anlayın artık beceriksiz birisi gördük kendisini bu fikstürde işimizi bitirdi ve foyası ortaya çıktı hocanın başarılı bir şey de değil geçiniz bu işleri ersun bile bundan daha iyi

adamın 8 maçta bir galibiyeti var ve rezil bir sonuçlar alıp şampiyonlar ligine gitme şansımız varken elimizden aldı yönetimle birlikte hoca artı yönetim 8 maçta bir galibiyet alarak ipimizi çekti evet bu fikstür bizi bitirdi bundan sonraki galibiyetlerde başarı gelmez zaten kritik süreç bu fikstürdü bir galibiyetin var neremizle gülelim?

<tbody>
Karabükspor
1
-
1
Trabzonspor
24 Aralık 2017 Pazar 14:00
17. Hafta

Konyaspor
2
-
2
Trabzonspor
21 Ocak Pazar 13:30
18. Hafta

Trabzonspor
1
-
1
Fenerbahçe
28 Ocak Pazar 19:00
19. Hafta

Trabzonspor
0
-
0
Göztepe
5 Şubat Pazartesi 20:00
20. Hafta

Gençlerbirliği
0
-
0
Trabzonspor
10 Şubat Cumartesi 16:00
21. Hafta

Trabzonspor
0
-
1
Başakşehir
18 Şubat Pazar 16:00
22. Hafta

Alanyaspor
1
-
2
Trabzonspor
24 Şubat Cumartesi 19:00
23. Hafta

Trabzonspor
0
-
2
Beşiktaş
5 Mart Pazartesi 20:00
24. Hafta

</tbody>

Murat61
18.03.2018, 21:58
İsterse takım birinci olsun elimizdekinin kıymeti derken muharrem ustadan bahsediyorsanız dalga geçiliyor galiba burda. Sizin gözünüzde başarısız olunması için mesela daha ne yapılması gerekirdi ? Bir malatyayı yendin diye burda kelebekler uçuşmasın bir zahmet son iki başkanın bizi batırdığını kabul edelim de önümüze bakalım. Titancı gibi tiplerin peşine gitmeyelim yine.

castillo61
19.03.2018, 01:12
Çok değil geçen sene bu zamanlar 2017 takvim yılının lideriyiz diye kandırıyorduk kendimizi. Bir süre de Rıza kendi devresini 2. bitirdi diye kandırırız.

Ayrıca mevcut puan durumu yukarıdaki şekilde revize edilsin, kalan maçlarda yine bi 10 puan fark yeriz. Hatta abartmıyorum bugün şampiyonluk şansımız sürüyor olsa Malatya'ya puan verirdik. Hayır oynattığı oyunu vs geçtim yeterince eleştirdik zaten, adam kritik, nabzın azıcık dahi arttığı maçların hepsini eline yüzüne bulaştırdı ama hala 3-5 rakam yazıp başarılı imajı çiziliyor. Vallahi pes.

erenslash
19.03.2018, 01:20
17 ile 24. hafta rızayı açıkladı zaten ersundan sonra kolay fikstür aldı ben dedim bekleyelim fikstür zorlaşsın o zaman değerlendireme y aparız karabükten itibaren sekiz maçta bir galibiyet aldı rızanın balonu söndü belliydi
Çok değil geçen sene bu zamanlar 2017 takvim yılının lideriyiz diye kandırıyorduk kendimizi. Bir süre de Rıza kendi devresini 2. bitirdi diye kandırırız.

Ayrıca mevcut puan durumu yukarıdaki şekilde revize edilsin, kalan maçlarda yine bi 10 puan fark yeriz. Hatta abartmıyorum bugün şampiyonluk şansımız sürüyor olsa Malatya'ya puan verirdik. Hayır oynattığı oyunu vs geçtim yeterince eleştirdik zaten, adam kritik, nabzın azıcık dahi arttığı maçların hepsini eline yüzüne bulaştırdı ama hala 3-5 rakam yazıp başarılı imajı çiziliyor. Vallahi pes.

alone_6161
19.03.2018, 10:07
İstatistikler çok şeydir ama herşey değildir. Karabük, fener, konya, göztepe, gençler, başakşehir maçlarının olduğu sürecin maalesef altından kalkamadı Rıza hoca. Bu 6 maçlık süreçten 5 puan değil de, 14-15 puan alsa takımın havası da, konsantrasyonu da, şehrin takıma sahip çıkması da çok farklı olurdu. Şampiyon olamayabilirdik belki ama en azından feneri güle oynaya geçmiştik.

Bu sezon aslında tam şampiyon olunacak sezondu. gs, fb, bjk bu yıl şampiyonluk performansı segileyemediler. başakşehir zaten gerek taraftar, gerek kamuoyu desteği olmadan şampiyon olamaz. Önce ersun, sonra da Rıza hoca bu 6 maçlık seriyle sezonu ziyan ettiler.

Ozan Yılmaz
19.03.2018, 10:16
Takımı kupadan eletmesi ve sahamızdaki bjk maçındaki şahsiyetsiz ve yenilme meyilli oyun planı, ...
Başarısızlığı ve yetersizliği için daha fazlasına bakmaya gerek bırakmıyor.

Onur Akyüz
19.03.2018, 10:17
2 haftada 3 maç yaptığı konya’yı yenemedi, birinde rakip 80 dk 10 kişiydi oyuncu değişikliği bile yapmadı.

Her tarafı hoca olsa ne olur?

Mert Acar
19.03.2018, 10:33
Sezon başında iyi bir hocamız olsa şuan lider bile olabilirdik..
Alanya,Malatya maçları..
Berabere biten Karabük,Konya,Göztepe,Gençler maçları...
2 maçta kaçırdığımız fb.
Kadroya yazık oldu.

Hatta
Rıza hoca 5 maç üst üste berabere kalmasa hala birşeyler için umut olabilirdi.
İstatistikmiş filan bakmıyorum ben açıkcası.

Travelair
19.03.2018, 10:43
Çok sükseli başladı. Ama şu anki hali, televizyonda reklamda gösterilen, çağlayanı ilk kez görmüş adamın haline benziyor

fincher
19.03.2018, 10:47
Bence ligde berabere biten Konya maçından sonra gönderilmeliydi.Biraz vizyonlu ve gözünü yukarılara dikebilse şuan daha iyi yerlerde olabilirdik.Alanya maçı dahil son 2-3 haftadır maç berabereyken beklediğimiz riskleri alıyor ama biraz geç kaldı.Umarım ders aldığı için yapıyordur bu değişiklikleri,Galatasaray maçı bu açıdan da sınav olacak.5 maçlık beraberlik serisinde kazanmak için çabalasa 5 mağlubiyet alsa bu kadar eleştirmezdim.Beraberlikleri çok kötü görmemesi yüzünden şu an yukarılardan koptuk.
Rıza hocaya bu eleştirileri yaptıktan sonra şunu da söylemezsem haksızlık olur ama.Karabük,Konya,Fenerbahçe,Göztepe,Gençlerbirliğ i maçlarında 10 puan bıraktık.Bu maçlara Başakşehir maçını da ekliyorum.13 puan eder.Beşiktaş maçını ayrı tutuyorum çünkü kazanmayı hakedecek bir oyun oynamadık.Bu 6 maçın bence Konyaspor ve Başakşehiri tamamen Rıza'nın hataları yüzünden kazanamadık.
Herşeye rağmen Karabük maçında son saniyede çizgide dönen top,
Konya maçında son saniye olmayan faul,yediğimiz herşeyiyle saçmasapan gol,
Fenerbahçe maçında 1-0 ken Burak'ın kaçırdığı karşı karşıya ve 85 de yediğimiz gol,
Göztepe maçında devleşen Beto,
Gençlerbirliği maçında kaçan penaltı,
Başakşehir maçında Burak'ın kaçırdıkları.
13 puandan şanslı olsak demeyeceğim,şanssız olmasak 8-10 puan daha alabilirdik.Rıza'nın puan kayıplarında büyük sorumluluğunu,taktiksel hatalarını,takıma büyük hedefler koyamamasını eleştiriyorum ama şanssız bir 5-6 maçlık süreç geçirdiğimizi de gözönünde tutmakta fayda var.İlk yarı kazandığımız 6 maçlık seride de şansımızın yolunda olduğu maçlar,pozisyonlar muhakkak vardır.Yine de şans,şanssızlık dağılımı adil olsa şuan zirve yarışının içinde olurduk.Rıza kalmalı mı?Bence Trabzonspor hocası olma sınavını geçemedi.Son haftalardaki aldığı risklerle beraberliği kabullenmeyen bir hoca olma yolunda mı ilerliyor?İşte bundan emin değilim,öyle olursa veya olacaksa,Trabzonspor ile Antalyaspor'un farkını anladıysa,belki kalması mümkün olabilir.Kararsızlıklarım var Rıza konusunda...

HOPA'LI TS'Lİ
19.03.2018, 10:57
Bu sezon pisi pisine kaybedilen puanlar yüzünden kahrolmamak elde değil.

Kötü bir kadro mühendisliği (mevkilerde bir türlü istikrar sağlanamaması, bazı oyuncuların beklentilerin aksine düşük performansı) ve TD yanlışları yüzünden şampiyon olamasak da şampiyonlar ligine gidebilirdik.

katre-i.matem
19.03.2018, 11:00
Takımı sezon başından beri takip eden kimse Ersun dan sonra Rıza hoca ile daha derli top oynadığımızı inkar etmeyecektir. Fakat sahip olduğumuz potansiyel ile orantılı olarak arzu ettiğimiz futbolu sahada da kimsenin gördüğünü sanmıyorum. Rakamlara bakarsak yanılgıya düşeriz. Bu sene hiç olmadığı kadar düşük puan ile bir şampiyon çıkabilir ortaya. Bu da Rıza hocayı başarılı gibi gösterebilir.

Rıza hocayı eleştirirken yönetimsel boşluğu göz ardı edersek kendisine büyük haksızlık ederiz. Bu konuda çok yalnızdı ve kendi adına şanssız bir dönemdi. Fakat saha içini irdelersek oynanan oyun olarak şampiyonluğa oynatabilecek bir hoca olmadığını da görmek mümkün. Her sezonun her maçın kendi içinde ayrı bir hikayesi vardır. Benim görüşüm Rıza hoca nın şampiyonluk hedefi ile çıkılacak yolda yol arkadaşımız olamayacağıdır. Kendi gerçeklerimiz de ise söz konusu transfer yasağını ve mali durumumuzu da düşünecek olursak Rıza hoca ile gelecek sezon da devam edilme ihtimali oldukça yüksektir.

Mehmet BAŞ
19.03.2018, 11:06
2 haftada 3 maç yaptığı konya’yı yenemedi, birinde rakip 80 dk 10 kişiydi oyuncu değişikliği bile yapmadı. Her tarafı hoca olsa ne olur?

Konyaspor kötü takım değil. O zamanlar herkes keklik olarak görürken de söylemiştim. En kötü kurayı çektik demiştim.
Tabi tüm bunlar Rıza Çalımbay'ın iyi bir hoca olmadığı gerçeğini değiştirmiyor. Maalesef her maçta ayrı bir körlüğü söz konusu!
Elimizde az biraz kanat performansı veren Abdülkadir'i dahi kesiyor! Ne diyelim başa gelen çekilir. Çekiyoruz.

Mehmet BAŞ
19.03.2018, 11:08
Kendi gerçeklerimiz de ise söz konusu transfer yasağını ve mali durumumuzu da düşünecek olursak Rıza hoca ile gelecek sezon da devam edilme ihtimali oldukça yüksektir.

Rıza ile devam edecek olan yönetim kaybetmeye mahkumdur. Rıza öldürmez ama mutlu da etmez.

Gökhan Balcı
19.03.2018, 11:14
Bir türlü emin olamıyorum. Sezon sonuna kadar beklemek lazım. Rıza hocanın zaman zaman daha az eleştirilmesinin altındaki sebep sene en tepedeki takımın bile dokuz maçta puan kaybetmiş olması. Başakşehir 10 bjk 12 fb 13 biz ise 15. Yani mantıklı bakınca her takımın taraftarı bizim rıza hoca için söylediğimiz şeyleri söyleyebilir. Herkes saçma sapan çok puan kaybetmiş. Aldım gidiyorum durumu artık süper ligde yok. Rıza hoca eğer seneye kalmak istiyorsa castilloyu kazanmak zorunda. Yok eğer bu adamdan iş çıkmayacaksa alt yapıdan kanat oyuncusu bulması lazım. Var mıdır öyle biri bilmiyorum gerçi. Kendisini evet başarılı bulmuyorum geldiğimiz noktada o kadar uçurum puan farklarının olmaması başta söylediğim diğer takımların bir nane yapmamasından. Biz nasıl bunu diyorsak bjk de mesela ulan şu iki maçı kazansan şampiyonduk işte diyor. Arada korkunç fark olsaydı belki de bir şeyler çoktan kaybolup giderdi. Dile kolay 26 maçın 15 inde puan kaybı yaşamışız. Bu denli başarısız bir durum varken iyi şeyler söylemek çok da normal değil. Bir de şunu düşünmek lazım artık. Biz oluşturduğumuz takımda bir hocaya güvenmeli miyiz yoksa olmadı değiştir mi yapmalıyız? Rıza hoca Ersun hocaya verilen şansı hak ediyor mu etmiyor mu? Rıza veya Ersun hoca özelinde değil ama ben hocalarda bir süre ısrar edilmesinden yanayım. Bir sistem oturtup verim beklemek daha doğru. Hayır gönderdiğimiz hoca ile gelen hoca arasında korkunç bir tarz farkı var. Biz Trabzonspor olarak ne oynamak istediğimizi düşünüp ona göre hoca getirmiyoruz. Şu fena değil alalım bunu diyoruz. Bu yanlış. Rıza hoca gider mi kalır mı bilmiyorum ama Trabzonspora o özlenen günlerinin futbolunu oynatacak hoca lazım. Gelsin elli yıl da kalsın.

Mehmet BAŞ
19.03.2018, 11:14
Beşiktaş ve Başakşehir'in maç eksiği var, şu anda oynuyorlar bildiğiniz üzere.
1. Beşiktaş 35
2. Trabzonspor 33
3. Başakşehir 33
4. Fenerbahçe 33
5. Galatasaray 31
6. Kayserispor 24
7. Göztepe 23

Aradığımız teknik direktör Rıza Çalımbay olmayabilir ama bu hakaret boyutundaki eleştirileri haksız buluyorum.

Bence de aradığımız ve özlediğimiz hoca Rıza Çalımbay değildir. Fazlasıyla tercih hataları vb. var.
Fakat bu puan durumu da Ersun'u özleyenlere atılmış en iyi tokattır diye düşünüyorum. İyi ki paylaştınız.

Mehmet Fatih Yavuz
19.03.2018, 11:17
Ersun'u niye gönderdik o zaman?
Ersun'un gittiği hafta olan Akhisar maçına kadarki bölümleri bir karşılaştıralım!
Yani asıl rakiplerimizle oynadığımız ilk 8 hafta maçları.
Puan durumu orada nasıl?
Ersun toplamış 9 puan, Rıza toplamış 10 puan.

Ersun da başlasın o vakit "Alanya maçında 3-0 dan anlaşılmaz geri dönüş, fener maçında burak'ın sakatlığı falan da filan".

Ersun Yanal haklı olarak gönderildi.
Başarısızdı.
Rıza ne yaptı anlamadım ki?

İçerde Başakşehir ve Bjk ye yenildi, fenerle zoraki berabere kaldı.
75 dk 10 kişilik Konya'ya karşı tek bir organizasyon kuramadı.
G.birliği maçı faciasını da ekleyeyim. İzleyenler hatırlayacaktır.

Elma ile armudu karşılaştırmayın.
İlk 8 haftayı karşılaştırın Rıza ile Ersun'u karşılaştıracaksanız!
Büyük takımlara karşı düştüğümüz rezil durumu da ekleyin.
İlk yarı oynadığımız büyük maçlarda deplasmanda olmamıza rağmen en azından bir karakter vardı.
Şimdi ne var?
Eziklik çok şükür!
Küçülmeye devam edelim denirse Rıza biçilmiş kaftan!
Basit, küçük anadolu takımı formülüne uygun!

halilaziz61
19.03.2018, 11:37
Rıza vasat bir teknik direktör bile değil

Bu kadro en az 15 puan fazla toplamalı idi.

Yukarda bir renkdas yazmış Malatya maçı şampiyonluk yarışı içinde olduğumuz maç olsa dahi diğerlerinden 10 puan fark yeriz bundan sonra. Sonuna kadar doğru.

Kazandığımız 5 maçta dahi şahsiyetsiz bir futbol oynattı.
Karabük maçını ne yapıp edip 60 larda bitirmemiz lazımdı zira potaya girme maçı idi, o kadar kötü futbol oynadık ki sosanin frikigi neden girmedi diyoruz.

Rıza bey vasat bir hoca bile değildir. Kadroda bir oyuncunun dahi verimini yukseltememis, bongondayi göndermiş sonra elimde kanat yok demiştir.
Rodellaga formayi unutmuş, Castillo akyazı stadına gidemez olmuştur.
Yararlandığı kenardaki yegane oyuncu 10 maçta bir fayda gösteren damdoy dur.
Üstüne üstlük şike süreci için yaptığı benim olduğum yerde şike olmaz sözleri gönderilmesi için başlı başına sebeptir. Sormazlarmi adama sen kimsin? Şike yapacak adam seni mi takar?yine sen kimsin ki TS nin şike konusundaki duruşuna zelal getirecek açıklamalar yapıyorsun, bu serefsizce açıklamaları sineye çeken TS camiasını da ayrıca kınıyorum.

Adam 8 maç yenemedi, kalsın diye düşünenler var, TS yi tutanlar da küçük zihinler. Bu başlığın açılması da Rızaya sempati besletecek türden yanlışlarını görme vay efendim GS kadar puan toplamış, bizim rakibimiz kedimiz, onlar değil bunu anlamalı artık..

Velhasili kelam seneye başımızda durursa bu futbolu bırakmak için önemli bir sebebim olur

zekeriyya
19.03.2018, 11:53
tabiki hakaret ve kötü söz söylemek bize yakışmaz
lakin
Rıza hoca ;
bizim hocamız değil , olamaz , olmamalı
bu tablo bile bakış açısı ve hedefler için yeterli

champions
19.03.2018, 12:53
Malatya maçını kaybetsek muhtemelen bu konu açılmayacaktı. Bu şekilde bir savunma yana ve geriye paslarla % 95 pas isabet oranına ulaşan vasat bir oyuncuyu bu sebeple savunmaya benziyor. İstatistik iyi de, nasıl oluşmuş? İçeriğe bakmazsan yanılırsın. Ersunlu takım 3 İst. deplasmanında yenilmedi, 3 maçta kazanabileceğimiz maçlar olmasına rağmen 1 puan başarı görüldü ve sonuç malum.

Rıza hakkında uzun uzun yazmak da gereksiz ama hadi ilk maçını bir kenara bırakarak tek tek maçlara bakalım.

Gs maçı, çok iyi savunma yaparak, rakibi etkisiz hale getirdiğimiz ve üstün bir oyunla kazandığımız bir maçtı.
Kayseri maçı, rakip kaleye tek bir şut dahi atamadan tamamladığımız, şanslı bir şekilde 1 puanı kurtardığımız maçtı.
Osmanlı maçı, son derece kötü bir rakibe karşı savunmada döküldüğümüz ve son dk penaltısıyla kazandığımız maçtı.
Sivas deplasmanı, beraberliğe şükredecek bir oyun oynadığımız halde, sürpriz bir golle kazandığımız maç.
İçeride Antalya yine vasat bir rakibe karşı pozisyona girmekte zorlandığımız, skor farklı olsa da oyun olarak net üstünlük kuramadığımız maç.
Kpasa maçı yine puan kaybedebileceğimiz bir oyun akışında 90da gelen golle rahatlamıştık.
Bursa maçı, vasat futbol, Yusuf'un ekstra golüyle gelen galibiyet.
Küme düşmüş Karabük'e karşı hiçbir etkinlik gösteremedik, bir puanı ancak kurtarabildik.
Kupada Konya deplasmanı iyi olduğumuz maçlardan biriydi, sonuç alamadık.
Rövanşta yine beklentilerin uzağında kaldık.
Konya deplasmanı 70 dk 10 kişi oynayan rakibe üstünlük kuramadık, şans eseri öne geçtiğimiz maçı bile tutamadık.
İçeride Fb'ye ezildik, galibiyet şansımız olsa da daha üstün ve etkili olan taraf rakipti.
Göztepe maçı evet en iyi maçlarımızdan biriydi, fakat pozisyonların çoğu duran top, akan oyunda pozisyona girmekte zorlandık, 1 puanla yetindik.
Gençler maçında rakip çok daha etkiliydi, buna rağmen galibiyet şansı ayağımıza kadar geldi, değerlendiremedik.
Başakşehir maçında yine rakip daha iyiydi, fazla zorlanmadan 3 puanı alıp gittiler.
Alanya maçı rakibin etkisizliğine rağmen zorlanarak kazandık.
Kötü günündeki Bjk elini kolunu sallaya sallaya kazanıp gitti.
Akhisar çok iyi oynamamıza rağmen, skor olarak zorlandığımız bir maçtı.
Dünkü maçta son derece etkisiz ve kişiliksiz bir oyun, rakibin savunmada ekmeğimize yağ sürmesiyle alınan bir galibiyet.

İyi oynadığımız maçlar, Gs, Konya dep(kupa), Göztepe ve Akhisar
19 maçın sadece 4'ünde üstün taraf bizdik, geri kalan maçlarda ya kötüydük, ya vasattık maç ortadaydı.
Çıkardığı kadrolara, yaptığı değişikliklere, taktiğine, oyunculara katkısına vb. girmeden bu tabloda Rıza'ya "başarılı" demek ağır körlük içerir.

Fatih Çelik
19.03.2018, 13:03
Ben Rıza Hoca için "3 puan alsın da nasıl alırsa alsın" diyen biriyim. Ancak şu bir gerçek ki kaybederken sürünüyor, kazanırken güldürmüyor takımımız. Bu performansla bu puanı toplayan takımımız net bir şablonla daha başarılı olur diye düşünüyorum. Transfer yasağı olursa kalıp kalmamasıni çok irdelemem. Ancak oyuncu gelişimine katkı veren bir hoca da değil. Önümüzdeki süreci izlemek istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
19.03.2018, 13:14
Evinde 3-0'dan maç vermiş, yine evinde 6 yemiş, on birinci sıradaki takımı almış hocadan böyle bir sezonda sampiyonluk bekliyorsanız yani size o umudu vermişse, helal olsun ona, son derece başarılıdır.

Ama yok pardon, kadroyu Ersun kurdu, onun başarısı bu. Bak Ersun kalsaydı nasıl 15 puan daha fazla alıyorduk... Keşke Rıza ile kazanacağımiza, savunmadan pas yaparak çıkan Ersun'la altı yeseydik. Zaten hep bala kazandık. Hiç olmazsa Ersun'la kaybedip biraz gelişmekte olan oyun seyrederdik. Müstehak bize...

Adam zaten kalmayacak. Su kalan haftalari Avrupa Kupalarına gidecek şekilde tamamlayalim, yönetimin durumu belirsizliğini gidersin, sonra Mourinho'yu getirirsiniz.

Cengiz Çubukcu
19.03.2018, 13:54
Evinde 3-0'dan maç vermiş, yine evinde 6 yemiş, on birinci sıradaki takımı almış hocadan böyle bir sezonda sampiyonluk bekliyorsanız yani size o umudu vermişse, helal olsun ona, son derece başarılıdır.

Ama yok pardon, kadroyu Ersun kurdu, onun başarısı bu. Bak Ersun kalsaydı nasıl 15 puan daha fazla alıyorduk... Keşke Rıza ile kazanacağımiza, savunmadan pas yaparak çıkan Ersun'la altı yeseydik. Zaten hep bala kazandık. Hiç olmazsa Ersun'la kaybedip biraz gelişmekte olan oyun seyrederdik. Müstehak bize...

Adam zaten kalmayacak. Su kalan haftalari Avrupa Kupalarına gidecek şekilde tamamlayalim, yönetimin durumu belirsizliğini gidersin, sonra Mourinho'yu getirirsiniz.

mourinho olmaz guardiola isteriz :)

seçuk
19.03.2018, 14:20
Rizayi ersun ile kiyaslarsak bence çok daha başarılı. Zor zamanda geldi iyi kötü üzerine koydu. Bizim genel olarak hedeflerimize uygun mu asla değil. Sezon sonu Teşekkür edilip sağlam bir hoca ile yola çıkılmali. Mümkünse yabancı.

HTC Desire 828 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilaziz61
19.03.2018, 14:29
40 milyon avroluk takım kur 11 tane yabancin olsun başına Ersun rıza muhteşem ikilisini getir ve bununla yetinmemizi şöyle.

Kimse sizden morinho guardiola klopp vs istemedi
Ortalama kendini kanitlayacak yabancı bir hoca istedi.
Tercihen pas futbolu oynatan.

Şimdi burda rıza guzellemesi yapanlar Ersun a bakarak bu guzellmeyi yapıyor.

Ya ikisi de iyi hoca değil, ne zorluyorsunuz Avrupa'da hangi takım bu ikisini hoca olarak seçer.
Madem bu kadar transferle yatırım yaptın neden batırmak için iş bilmez bir CEO seviyorsun ve buna tahammül etmemizi bekliyorsun

Karmam
19.03.2018, 14:50
40 milyon avroluk takım kur 11 tane yabancin olsun başına Ersun rıza muhteşem ikilisini getir ve bununla yetinmemizi şöyle.

Kimse sizden morinho guardiola klopp vs istemedi
Ortalama kendini kanitlayacak yabancı bir hoca istedi.
Tercihen pas futbolu oynatan.

Şimdi burda rıza guzellemesi yapanlar Ersun a bakarak bu guzellmeyi yapıyor.

Ya ikisi de iyi hoca değil, ne zorluyorsunuz Avrupa'da hangi takım bu ikisini hoca olarak seçer.
Madem bu kadar transferle yatırım yaptın neden batırmak için iş bilmez bir CEO seviyorsun ve buna tahammül etmemizi bekliyorsun
O yabancı hoca ilk devrenin ortasında gelmiyor işte.

Yani bir düşünsene, sen nispeten kariyerli yabancı bir teknik direktörsün. Türkiye'den TS geliyor seninle görüşmeye.

Son maç ne oldu? Sahamızda ligin alt seviye takımlarından birine 6-1 yenildik.

Bir dahaki maç ne zaman? 2 Gün sonra.

Kaç puan topladınız? 7 haftada 9.

Taraftarın beklentisi ne? 80 puan.

Sözleşme şartlarınız neler? 2 yıllığına sezonluk 1.5 milyon euro, daha da çıkamayız.

Ok. bye.

Ersun gönderilmeliydi, geç kalındı ama bunun da sebeplerini anlayabiliyorum zira geçen sezon 2. devrede güzel sonuçlar aldı takım.

Bence kilit nokta şu olmalıydı, oyuncularla görüşüp Ersun'dan ne kadar nefret edildiği öğrenilip öyle gönderilmeliydi. Aziz Yıldırım bunu yaptı ama mesela o da yıllar sonra bugün hala eleştirilir. Ersun hala fb taraftarının sevgilisidir. Çok severler, çok isterler.

Karmam
19.03.2018, 14:55
Bir de şu çok tuhaf değil mi sizce de,

Trabzonspor'un son 20 yıllık tarihinde, bir noktada sizin çok ağır hakaret ve eleştirilerinize maruz kalmayan 1 tane teknik adam sayabilir misiniz? Size kalsa hiçbiri futbolu bilmiyor. Buna Şenol Güneş de yalnızca dahil değil, aynı zamanda başı çekiyor. Ne hakaretler ederek gönderdi "efsane başkan" Sardi Şener.

O zaman senede 3 tane teknik direktör değiştiren, 20 yılda bize gelip giden belki 30'un üzerinde yaş yaş, renk renk, cins cins teknik direktörün hiçbirini beğenmeyen bir takım taraftarı olarak, acaba kendi bulunduğu zaman içinde öyle ya da böyle TSL'de zirvede olan bir adamı, itin kıçına sokmasak mı acaba diye geçmiyor mu hiç içinizden?

halilaziz61
19.03.2018, 14:56
O yabancı hoca ilk devrenin ortasında gelmiyor işte.

Yani bir düşünsene, sen nispeten kariyerli yabancı bir teknik direktörsün. Türkiye'den TS geliyor seninle görüşmeye.

Son maç ne oldu? Sahamızda ligin alt seviye takımlarından birine 6-1 yenildik.

Bir dahaki maç ne zaman? 2 Gün sonra.

Kaç puan topladınız? 7 haftada 9.

Taraftarın beklentisi ne? 80 puan.

Sözleşme şartlarınız neler? 2 yıllığına sezonluk 1.5 milyon euro, daha da çıkamayız.

Ok. bye.

Ersun gönderilmeliydi, geç kalındı ama bunun da sebeplerini anlayabiliyorum zira geçen sezon 2. devrede güzel sonuçlar aldı takım.

Bence kilit nokta şu olmalıydı, oyuncularla görüşüp Ersun'dan ne kadar nefret edildiği öğrenilip öyle gönderilmeliydi. Aziz Yıldırım bunu yaptı ama mesela o da yıllar sonra bugün hala eleştirilir. Ersun hala fb taraftarının sevgilisidir. Çok severler, çok isterler.

Bence Ersunla yola hiç baslanilmamali idi.
Ben denenmiş şeyleri defaatle denemeden nefret ediyorum. Bunu ancak akılsız insanlar yapar, 3. Kez getirdin ne oldu?

Şenol u sanırım 5. Kez getireceksin ne olacak bakın burda Şenol gelsinciler var sayısı çok fazla, en küçük bir başarısızlıkta ağızlarından salyalar saçarak adamı teneke bağlayıp gönderecekler adım gibi biliyorum, zira Şenol gelse hiçbir zaman 2011 gibi ya da bjk deki gibi başarılı olamayacak ama bunu göremeyen einsteinin bahsettiği aynı şeyleri deneyip farklı sonuçlar almayı uman kişiler bu takımın tarihe gömülmesine yardımcı olacak kendi ihtirasları uğruna.

Çözüm çok açık altyapıya da ekibiyle el atacak pas futbolu sistemini oynatan ama şampiyonluk beklenmeyecek denenmemiş yeni bir heyecan getirecek bir hoca ile 5 yıllık sözleşme yapmak. Bu kriterlerin yanından geçebilecek bir Türk hoca olmadığından yabancı hoca şart...

Şenol seneye gelsin 6 ay maksimum miadi var, bu yazıyı bulup çıkartırsınız o zaman

Gökhan Balcı
19.03.2018, 15:31
bir hoca her şeyi yapamayabilir. bir hoca kendisi çok başarılı olup alt yapı işinden anlamayabilir. böyle durumlarda iki seçenek vardır. ya ikisini birden başarabilen birini bulursun ya da iki ayrı hoca ile çalışırsın. ben ikincisinden yanayım çünkü daha fazla alternatif vardır ve takımın hocasının üzerindeki yük de azaltılmış olur. bunun önündeki engel nedir ? şudur: takımın hocası alt yapıdan gelen oyuncuya karşı ön yargılı olmayacak kazanmanın derdinde olacak sadece o işle ilgilenen kişi başka olacak. bir diğeri de kafa uyuşmazlığı. bunu çözmenin de yolu ayrıştırmaktır. birbirlerinin işlerine karışmayacaklar. emin olmadan konuşuyorum mra sanırım çok istekli bu konuda. söz gelimi mra yı alt yapıya getirirsin veyahut başka istekli ve yetenekli hocayı üzerine de takıma istenilen futbolu oynatacak hocayı getirirsin olur biter. ben trabzonsporla artık bütünleşmiş hoca görmek istiyorum. trabzonspor da onu sahiplensin güvensin adam senelerce hocalık yapsın burada bıraksın gerekirse. her hocanın mental yorgunluğu olduğu zamanlar olur nispeten başarısızlığın sebebi de olabilir ama eğer hoca bunun geçici olduğunu hissettiriyorsa yine kalmasından yana olurum. mesela şenol hoca çok çabuk demoralize olan bir adam. istediği kadroyu kuramadı elinde istediği pas oyununu oynayabilecek orta saha ve ona uyum sağlayabilecek forvet olmadığı için şimdi mutsuz ve sene sonunda bırakacağına kesin gözle bakıyorum. kesinlikle alalım da demiyorum. artık vizyon sıçraması lazım. gelen hoca transferi kendi kafasına göre yapmamalı. ama yönetimin illa bu olacak dediği de olmamalı. hoca istediği tarz oyuncuyu belirlemeli ve hocaya seçenekler sunulmalı hoca da seçmeli. bunu hocanın buna uygun yardımcıları da yapabilir hocayla uyumlu çalışabilecek gözlemci ekibi de yapabilir. sonuç olarak güçler ayrılığının olduğu ama uyumlu çalışıldığı sistemde başarının gelebileceğine inanıyorum.

rıza hoca denedikçe öğrenen bir adam gibi duruyor ama bu denemelerden sonuç almak için genelde bir sakatlığın yahut cezanın olması gerekiyor ki aa burada iyi oynuyormuş o zaman burada oynasın bu adam diyebilsin. kendisinin bakış açısının yetersizliği ve bence iletişim becerisinin düşüklüğü en büyük sorunlar. transfer yasağı sebebiyle bir yıl daha kalabilir düşüncesindeyim. ama eğer gidecekse rıza hoca lütfen allah aşkına ince eleyin sık dokuyun kariyerli olmasa dahi ufku açık bir hoca getirin ve ona takımı verin. trabzonspor sabretmedi de ne kazandı bugüne kadar ? taraftar zaten senelerdir sabrediyor bari bir plan dahilinde sabretsin. bakınız trabzonspor bir küçük şehir takımı olarak türkiyedeki en şanslı kulüp. bunu bu kadar sene işlemeyen bir kulüp her başarısızlığı hak eder. el alemin milyonlar döküp alabileceği oyuncuyu sen bedavaya oynatıyorsun. bu yusuflar abdüller avrupada doğsa ağzın açık izlerdin keşke bizde olsa desen küfrederlerdi. böyle bir gücün var senin. ve en büyük hata da şu. bir takım olmadan yıldız alıyoruz. takım çöp diyorsun ki gel kurtar. böyle bir mantık yok arkadaşlar. önce iskelet kurulur sonra özenle serpiştirme yaparsın. yirmi tane adam alayım inşallah bir şey olur mantığıyla hiçbir hoca bu takımı kurtaramaz. dahası biz bunu eskiden ucuz yapıyorduk bir adam parasına on adam alıyorduk şimdi o da değişti tonla para verip verim alamıyoruz. istanbul takımlarına çok benzemedik mi sizce ? bizim sorunumuz hocadan çok daha fazlası. bu zihniyet kanser gibi yayılmış sen önce onu tedavi et. bu olmadığı sürece şampiyonluk da çözüm getirmeyecek çünkü

Harun-61
20.03.2018, 01:12
Karabük, Konya, Göztepe ve Gençler maclarina 2 ser puan daha eklesek su an neler konusuyorduk?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahh ki ahhh!!!

asilhamsi
20.03.2018, 08:19
En az kacırdıgımız mac kadar,zerre top oynamadan aldıgımız bir suru mac oldu.
Aldıgı puan gayet iyi ama takımın ne bir oyun sablonu var,nede oynadıgı belirgin bir taktik.
Tamamen kaos futbolu.Aldıgımız macların neredeyse tamamı bireysel yetenekler ile alınmıs maclar.
Son malatya macı en bariz ornek.Skor tam tersine de olabilirdi.
Oyunculardan verim alma konusunda da oldukca kotu.
yazıcı gibi adamı kanatta heder ediyor.Onun yuzunden adamın yemedigi kufur kalmadı.

mehmets61
20.03.2018, 13:15
Kadro kalitemizin Fener den iyi olduğunu düşünüyorum. Rıza hoca nın sorunu bu kadro ona fazla geliyor. Elindeki malzeme ile daha iyi şeyler olabilir.

Semih GÜL
25.03.2018, 10:37
Muharrem usta devam eder ise , sezon sonu takımın başına Şenol Güneş gelecek diye bir inancım var, ama sadece inanç.

Bu başlığı açan arkadaşı da kutluyorum, forumda nadir görülen bir uslüp ile çok nezih bir ifade olmuş. yüreğinize sağlık...

pazarkapılı
25.03.2018, 20:39
gelinen noktada, su cok iyi bilinmelidir; trabzonspor sorunlarını teknik adam üzerinden çözme lüksüne sahip degildir....

jairzinho
25.03.2018, 22:45
1- rıza hoca sezon başı hazırlık kampı yaptı mı?

2-rıza hoca transfer yaptı mı? hem sezon başı hemde devre arası? yok

rıza hocayı tam olarak değerlendirmek doğru olmaz şu şartlarda.

puan tablosunda zor bir takımı devraldı.çabuk unutuyoruz.çalkantılı bir dönemdi.gemi batıyordu.
haliyle rıza hoca ile sezon sonu yollar ayrılacakca önce bi teşekkür edilmeli.

http://www.mackolik.com/Takim/4/Trabzonspor/2017%2F2018

tablo ortada arkadaşlar.

jairzinho
25.03.2018, 23:16
rıza hocada gördüğüm negatif yön krizleri yönetememesi oldu.basın toplantılarında sürekli kendini savunma halinde olması doğru değildi.

castillo61
01.04.2018, 21:00
25 ve 26. haftalar baz alındığında lider olduğumuz notu düşülmedi mi hala??

My
02.04.2018, 07:22
Son elli yılda gelmiş geçmiş en iyi hocamız. Bu maçta da Olcay'a şikeci güruha kapak taktığı için fırçasını bastı hocam benim. Sisteme biat mesajlarına devam. Ard arda puanları topluyor hocam. Başkanımdan şimdi beklentim dik durup eğilmemesi ve dış mihrakların ve içimizdeki hainlerin "baskılamasına" boyun eğmeyerek Rıza hocamıza sahip çıkması.

BERBATOV61
02.04.2018, 08:41
Bir de şu çok tuhaf değil mi sizce de,

Trabzonspor'un son 20 yıllık tarihinde, bir noktada sizin çok ağır hakaret ve eleştirilerinize maruz kalmayan 1 tane teknik adam sayabilir misiniz? Size kalsa hiçbiri futbolu bilmiyor. Buna Şenol Güneş de yalnızca dahil değil, aynı zamanda başı çekiyor. Ne hakaretler ederek gönderdi "efsane başkan" Sardi Şener.

O zaman senede 3 tane teknik direktör değiştiren, 20 yılda bize gelip giden belki 30'un üzerinde yaş yaş, renk renk, cins cins teknik direktörün hiçbirini beğenmeyen bir takım taraftarı olarak, acaba kendi bulunduğu zaman içinde öyle ya da böyle TSL'de zirvede olan bir adamı, itin kıçına sokmasak mı acaba diye geçmiyor mu hiç içinizden?

Sizi göre şenol büyük hoca olabilir ama bize göre değil ve aynı zamanda haindir de kendisi. Rıza ise artık taraftarda ki kredisini bitirdi bir adam inatla yanlışa ısrar ederse saha sonuçları kötü iken Allahın her günü çıkıp konuşup bizi başakşehir ile bilmem ney ile kıyaslarsa kendi etmiş kendi bulmuş oluyor

Sefa Murat Dokuz
02.04.2018, 09:21
Şu 33 puanda Burak'ın daha çok payı var Rıza'dan. Elindeki kadroyu %40 verimle oynattığında bile topladığımız puan ortada. Motive edebilecek oyunu okuyabilecek üst düzey bir antrenör olsaydı tablo çok farklı olurdu.

halilaziz61
02.04.2018, 10:03
Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösteriyor ama rıza göstermiyor

Dün Oğuz Çetin yarım saat rizayi övünce olayı anladım. Adam resmen TS yi bitirsin diye getirmişler

Karmam
03.04.2018, 00:44
Sizi göre şenol büyük hoca olabilir ama bize göre değil ve aynı zamanda haindir de kendisi. Rıza ise artık taraftarda ki kredisini bitirdi bir adam inatla yanlışa ısrar ederse saha sonuçları kötü iken Allahın her günü çıkıp konuşup bizi başakşehir ile bilmem ney ile kıyaslarsa kendi etmiş kendi bulmuş oluyor
Yahu sen kimsin, neysin de Şenol Güneş'in Trabzonsporluluğuna karar vereceksin? Kendine gel. Trabzonspor Şenol Güneş'tir, Şenol Güneş Trabzonspordur. Sen ondan öğrenirsin, o senden değil.

Sefer A.
03.04.2018, 01:15
Yahu sen kimsin, neysin de Şenol Güneş'in Trabzonsporluluğuna karar vereceksin? Kendine gel. Trabzonspor Şenol Güneş'tir, Şenol Güneş Trabzonspordur. Sen ondan öğrenirsin, o senden değil.
senol günes bjkdir, siyah beyazdir... an itibâriyle böyledir, gerisi hikâyedir... kendisinin bile kuramayacagi cümlelerle onu savunmaya gerek yok.... benim yazdiklarim ise kendi söyledikleridir... "her renk güzeldir ama en güzeli siyah beyaz" diyen birisi, Trabzonsporlu falan olamaz, ancak ve ancak hizmet etmis birisi olarak kalmistir...
Özkan Sümer, HayrettinHacisalihoglu ve hattâ Ahmet Agaoglu "SenolGünes Trabzonspor'dur" dedi diye her sey hallolmuyor...
zâten bu konuda 40 yas ve üzeri kimseye SenolGünes'i sormamak gerek, hepsinin duygusal bagi var bir sey diyemiyorlar, herif fbye de gitse bir bahâneyle onu savunup toz kondurmaz ona 40-50 yasindan büyük olanlarin 80%'i ...
Trabzonspor AhmetSuat Özyazici'dir, Özyazici hoca da Trabzonspor'dur...

hayir da yâni, siz kimsiniz de Trabzonspor'un, mevcut ezeli rakibi bjknin hocasi oldugunu yazabiliyorsunuz ??

Karmam
03.04.2018, 04:30
senol günes bjkdir, siyah beyazdir... an itibâriyle böyledir, gerisi hikâyedir... kendisinin bile kuramayacagi cümlelerle onu savunmaya gerek yok.... benim yazdiklarim ise kendi söyledikleridir... "her renk güzeldir ama en güzeli siyah beyaz" diyen birisi, Trabzonsporlu falan olamaz, ancak ve ancak hizmet etmis birisi olarak kalmistir...
Özkan Sümer, HayrettinHacisalihoglu ve hattâ Ahmet Agaoglu "SenolGünes Trabzonspor'dur" dedi diye her sey hallolmuyor...
zâten bu konuda 40 yas ve üzeri kimseye SenolGünes'i sormamak gerek, hepsinin duygusal bagi var bir sey diyemiyorlar, herif fbye de gitse bir bahâneyle onu savunup toz kondurmaz ona 40-50 yasindan büyük olanlarin 80%'i ...
Trabzonspor AhmetSuat Özyazici'dir, Özyazici hoca da Trabzonspor'dur...

hayir da yâni, siz kimsiniz de Trabzonspor'un, mevcut ezeli rakibi bjknin hocasi oldugunu yazabiliyorsunuz ??
Ya Sefer allasen, bana herhangi bir isim söyle ben sana taraftarın ne zaman hain ilan ettiğini söyleyeyim. Futbol taraftarları dünyanın en asalak, en iğrenç sevgi anlayışına sahip güruhlarıdır. Trabzonspor taraftarı da bu güruhlar arasında başı çeken en büyük kan emicilerdendir. Hami'yi, Fatih'i, Yusuf Yazıcı'yı, Yattara'yı, Turgay Semercioğlu'nu, Hüseyin Çimşir'i de yuhalayan, onlara küfreden bu taraftardır. MRA'ya bir daha hiçbir Allah'ın kulu beni bu takımın başına geçiremez dedirten bu taraftardır. Bugüne bugün Özkan Sümer Galatasaray'ın başına geçmiştir, Ali Kemal Denizci Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta, Abdullah Fenerbahçe ve Galatasaray'da, Ogün Fenerbahçe'de oynamış, Gökdeniz keşke Fener'e gitseydim demiştir. Gitmeyenlerden Onur bugün Trabzonspor'un en çok nefret edeni olan oyunculardan biridir. Daha da eminim çok var böyle sayılacak isimler de, benim aklıma gelenler şimdilik böyle.

Sen efsaneyle köleyi karıştırıyorsun. Benim nezdimde sizin hepinizi toplasak, Şenol Güneş'in kılının atom parçacığı kadar Trabzonsporlu olamazsınız. Birkaç tane İstanbul'a gitmemiş isim bulursun, onların üzerinden öbürlerini eleştirirsin. Halbuki hepimiz içten içe gayet iyi biliyoruz ki doğru koşullar oluşsaydı onlar da gayet İstanbul takımlarında görev alabilirlerdi. Gitmemesiyle en övüneceğimiz adam Ünal Karaman bile son saniyede karar değiştirene kadar kesin olarak Fenerbahçe'yle anlaşmıştım diyor. Bunların hiçbiri bu adamları daha az Trabzonsporlu yapmaz zira zamanı geldiğinde hepsi çok büyük fedakarlıklar yaptı, çok büyük hizmetler verdi. Bu yapılan fedakarlık ve verilen hizmetin başını da açık ara farkla tek bir isim çeker, o da Şenol Güneş'tir. Sadri Şener yönetiminde de Trabzonspor ona ihanet etmiştir, o Trabzonspor'a değil.

BERBATOV61
04.04.2018, 15:34

Sen şenolsporlusun kardeşim burası Trabzonsporluların yeri

halilaziz61
04.04.2018, 15:55
Yahu Şenol güneş bjk ye gittiğinden dolayı elestiri almıyor hala anlamadiniz mi absürt absürt laflarindan dolayı elestiri alıyor

Adam bjk ye gitti gideli TS ye etmediği laf kalmadı, ama bazı balık hafizali taraftarlar Yarabbi Şükür demekten kendini alamıyor.

TS demek Şenol güneş demek degildir. TS den parasını alıp hizmet etmiş bir kimseden baska biri degildir.

Kaldi ki kendisinde zerre ar kalmamıştır ki saymayı unutacağım kez TS nin başına gelecek ya da getirilecektir.

Salyangoz kabuğundan çıkmış tükürmüş ben bundan mi çıktım diye.
Şenol Güneş TS ye işte bunu yapmıştır.

Bir de anlayamayagim bir şey daha var bjk başarısız olsun da Şenol bize gelsinci ezik taraftar kitlesine biz ne zaman sahip olduk. Biz başarılı olmaliyiz diğerleri bizi ilgilendirmez.
Bir de bu taraftar tutumu Şenol gelince kesin başarılı olacağımıza dair müthiş kuruntusal bir inanç taşıyor, hayal dünyasında geziyor.
Bu kadar bu camiaya laf atan adamı kabullenmek onunla başarı istemek zafere giden yolda her yol mübahtir anlayışından başka bir şey değil de nedir.
Hani TS nin ilkeleri
Hani onur
Hani haysiyet

Parayla başarı ile değiş tokuş mu oldu acaba?

Gürkan Asma
04.04.2018, 17:33
Yahu Şenol güneş bjk ye gittiğinden dolayı elestiri almıyor hala anlamadiniz mi absürt absürt laflarindan dolayı elestiri alıyor

Adam bjk ye gitti gideli TS ye etmediği laf kalmadı, ama bazı balık hafizali taraftarlar Yarabbi Şükür demekten kendini alamıyor.

TS demek Şenol güneş demek degildir. TS den parasını alıp hizmet etmiş bir kimseden baska biri degildir.

Kaldi ki kendisinde zerre ar kalmamıştır ki saymayı unutacağım kez TS nin başına gelecek ya da getirilecektir.

Salyangoz kabuğundan çıkmış tükürmüş ben bundan mi çıktım diye.
Şenol Güneş TS ye işte bunu yapmıştır.

Bir de anlayamayagim bir şey daha var bjk başarısız olsun da Şenol bize gelsinci ezik taraftar kitlesine biz ne zaman sahip olduk. Biz başarılı olmaliyiz diğerleri bizi ilgilendirmez.
Bir de bu taraftar tutumu Şenol gelince kesin başarılı olacağımıza dair müthiş kuruntusal bir inanç taşıyor, hayal dünyasında geziyor.
Bu kadar bu camiaya laf atan adamı kabullenmek onunla başarı istemek zafere giden yolda her yol mübahtir anlayışından başka bir şey değil de nedir.
Hani TS nin ilkeleri
Hani onur
Hani haysiyet

Parayla başarı ile değiş tokuş mu oldu acaba?

Şenol Güneş i abartılı abartılı eleştiren bi grup olduğu için savunmak isteyenler de abartıya kaçabiliyor, bu gayet normal.

Öyle abartılı saçma eleştiriler yapmışsınız ki, zamanında Şenol Güneş i "bundan hoca olmaz yaa" diyerek kovan kitlenin içinde olduğunuzdan eminim.
O kitle bugün Şenol hoca nın başarılarını çekemeyenler işte.

Şenol Hoca yıllarca bu kulübe hizmet etmiş, futbolcu olarak, hoca olarak başarılar yakalamış birine sevgi, saygı duyan insanları hor görmeniz ne zaman bitecek ?

Hem diyorsun ki Şenol Güneş sadece parasını almış hizmet etmiş biridir, hem de Şenol hocayı isteyenlere laf ediyorsun. Madem öyle bırak Türkiye nin en kaliteli teknik direktörü gelsin çalıştırsın takımı o zaman, sen de bu gözle bak.

Yanlışları vardır Şenol Güneş in, ancak geri dönüşü olmayan şeyler değil bunlar. Sen istemiyor olabilirsin ama Şenol Güneş i bu takımın başında görmek isteyenlere de saygı duymak zorundasın, öyle onur dan haysiyetten vuramazsın insanları.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BERBATOV61
04.04.2018, 17:53
Şenol Güneş i abartılı abartılı eleştiren bi grup olduğu için savunmak isteyenler de abartıya kaçabiliyor, bu gayet normal.

Öyle abartılı saçma eleştiriler yapmışsınız ki, zamanında Şenol Güneş i "bundan hoca olmaz yaa" diyerek kovan kitlenin içinde olduğunuzdan eminim.

Şenol Hoca yıllarca bu kulübe hizmet etmiş, futbolcu olarak, hoca olarak başarılar yakalamış birine sevgi, saygı duyan insanları hor görmeniz ne zaman bitecek ?

Hem diyorsun ki Şenol Güneş sadece parasını almış hizmet etmiş biridir, hem de Şenol hocayı isteyenlere laf ediyorsun. Madem öyle bırak Türkiye nin en kaliteli teknik direktörü gelsin çalıştırsın takımı o zaman, sen de bu gözle bak.

Yanlışları vardır Şenol Güneş in, ancak geri dönüşü olmayan şeyler değil bunlar. Sen istemiyor olabilirsin ama Şenol Güneş i bu takımın başında görmek isteyenlere de saygı duymak zorundasın, öyle onur dan haysiyetten vuramazsın insanları.

Alanzinhodan sol bek colmandan stoper yapan jajayı yollayıp adrianı aldıran adam hoca değildir. He diyorsan bjk de bak neler yapıyor bjk nin adını değiş quaresmayı ertesi gün gönderir gomezi muhtemelen baya bir süre oynatmayıp küstürür ( hatta mevkin ne senin diye de sorabilir ) taliscayı yollayıp yerine yeni bir adrian bulurdu ama Fiko yaptırrmıyor tabi bunları

Şenol güneşin yanlış yapmadı davasını sattı davasını satan adamda bir daha o kapıdan içeri girmemeli ama siz şenol diloları olduğu sürece istediğini yapsın Trabzonspor da bir koltuk hep hazır onun için

tristram
04.04.2018, 18:26

kendi adiniza konusun.kendi ezik dusuncenizi millete dayatmayi birakin.senol gunes hayata dair hicbir degeri olmayan,para karsisinda iki buklum olan,istanbul'un karsisinda hazirolda bekleyen siradan bir teknik direktordur..
herkes trabzonspor'daki basarili yillarini anlatip durur ama buradan gidislerindeki trabzonspor'un durumundan kimse bahsetmez..sanki her gelisinde enkaz devraldi da sifirdan basarilar yakalamis gibi konusmayin..ziya doganla zirveyi kovalayan trabzonspor'a geldi,ayni sekilde son gelisinden once gokhan-umut mallari olmasa yine sampiyonluga oynayan bir takim vardi.
algi yapmayin..trabzonspor son 20 senede kac kez kadroyu sifirladi yeni kadrolar kurdu, allah kitap askina bunlarin kacinda bu adam sorumluluk alip geldi?geldigi kadrolarin hangisi coptu?birde biraktigi kadrolara bakin.ne zaman iyi kadro kursak bu adam goreve getiriliyor sonra hep onunla basarili oluyoruz geyigi basliyor..dedigim gibi ziya dogan,ersun yanalin ilk donemi..bu adamlarda kismen basarili oldular..
efsane dedigin adam trabzonspor dibe vurdugunda ortaya cikar sorumluluk alir, yoksa iyi kadro kurulduktan sonra bu takimin basina sokaktan adam koysan belli bir seviyenin altindan dusmez..

bu adam bulundugu kabin seklini alan siradan bir adam..bjkli samet aybaba besiktasin basindayken bu kadar yalakalik yapmamisti.kendini istanbul'a kabul ettirmeye calismaktan dini imani gevredi.boyle trabzonspor efsanesi olmaz olsun.

David_LuiZ4
04.04.2018, 20:14
Başlığı gene malum kişiler Şenol hocayla mikserlemiş...Sizin neyinize Şenol hoca? Lan ömrü hayatınızda yüzünüz adam gibi bir hoca görmemiş zaten...Şenol hoca size fazla lüks yani...Sizin görüp görebileceğiniz hocaları yazıyorum Rıza Çalımbay Yılmaz Vural Yücel İldiz Hüseyin Kalpar Vahid falan..Bir de bunların Şenol hoca üzerinden kendilerini nimetten saymaları yok mu ölüyorum gülmekten...

Lan siz Şenol hoca Bursa ve bjkda başarısız olsaydı "bizde de aynıydı sampiyonluğu verdi futboldan anlamaz korkaktır" diye vıdı vıdı yapmayacak mıydınız yüzsüzler?

Klasik Trabzonlu işte birini hasetten kıskançlıktan hizipcilikten alaşağı etmek çamur atmak hamurunda var bunların...Klasik trabzonlu olmayan trabzonluları ayıriyorum tabi..

Karmam
04.04.2018, 20:55
senol gunes hayata dair hicbir degeri olmayan,para karsisinda iki buklum olan,istanbul'un karsisinda hazirolda bekleyen siradan bir teknik direktordur..
Vay haysiyet düşmanı seni vay.

Nazim Can
04.04.2018, 20:59
Riza dan sonra Senol Günes, Sahin'den inip Bmw M3 binmek gibi falan olur.

halilaziz61
05.04.2018, 01:26

Sen 1461 Trabzon maçından sonra içinden çıktığı camiaya türlü zorluklarda top koşturduğu camiaya burası niye soğuk demeyi, bu aasağılamayi kaldirabiliyorsan diyeceğim bir şey yok. Beşiktaş maçını kazandık diye oynadığı her mactan sonra bizim maçın hakemine laf atan (maçta bjk lehine bir suru hatalı karar olmasına rağmen) bunu sineye çeken siz taraftarimsilara saygı duymuyorum.

Not 2012 de gitmesin diye çok yazdım
Ama gidecekse de Süleyman Demirel'in rekorunu bu takim üzerinde kurmasına karşı çıkarım

Bjk de bize saygı duyarak teknik direktörluk yapsa idi eyvallah ama balık hafizali bir kaç taraftar var diye haysiyet mefhumunu bir TS li olarak bir tarafa atacak değilim.

Rıza buradayken kaç kez bjk ye laf attı. Şenol bjk dayken kaç kez TS ye laf attı

Bunu azıcık TS yi canı gönülden seven der ki senolla bundan sonra gelecek başarı gelmesin

Ama derseniz biz TS nin ilkesi diye bir şey tanımıyoruz, başarı her şeyden önemlidir buyrun yarınlar sizin olsun.

Şenol 2012 de TS den ayrıldığı zamanki Şenol değildir
O zaman gitmesini hiç istemedim teneke bağlayıp yollayanlar şimdi gelsin diye salya sümük aglayanlar ise hiç sahici bir tutum değil.
Ve bu adamlara ve bjk de söylem, zihniyet değiştiren şenol güneşe zerre saygı duymuyorum