PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızdan birinin Trabzonspor'a başkan olması!

Teoman Karadeniz
10.03.2018, 11:07
Artık iki çıkış yolumuz olduğunu düşünüyorum. Ya kulüp satılacak ve M.City gibi olacak ya da aramızdan biri başkan olacak.

50 yaş üstü insanların artık bu işi beceremeyeceğine kesin kanaat getirdim. Çünkü bu insanlar ya iş adamı oluyor ve işlerini büyütmek için Trabzonspor'u kullanıyor. Ya da siyasetin adamı oluyor ve Trabzonspor'u kullandırıyor. Futbol çok değişti ama 50 yaş üstü başkanların, teknik direktörlerin futbol bilgisi hiç değişmedi ve gelişmedi. Bu sebepledir ki artık biz gençlerin devralması gerekiyor bu görevi.

Ben ciddi ciddi aday olmak istiyorum. Bu da nabız yoklaması diyelim. Ve Trabzonspor'u kurtaracak A,B ve C planlarım var. Ama illa da ben başkan olayım hırsına da sahip değilim. Yiğit Gayretli aday olsun, başkan olsun; son 10 başkandan daha faydalı olacağına adım gibi eminim.

Aday olmak için 150 kongre üyesinin ıslak imzası gerekiyormuş. Mesela burada o kadar kongre üyesi var mı? Bu kişilerin kaç tanesi bu fikre sıcak bakıyor?

muratt
10.03.2018, 11:47
Mesele aramizdan birinin baskan olmasindan once, burada baskanlik secimini belirleyecek sayida kongre uyesinin olup olmamasi. Malesef, kongre uyelerinin ciddi miktari Trabzonspor'u kendisine dert edinmis buradaki insanlar gibi degil de ne bileyim IHO'nun akrabalari, Hekimoglu'nun maasli calisanlari vs. oldugu surece hicbiryere varamayiz. Fenerde de ayni durum var mesela. Adamlarin Ali Koc gibi bir baskan adaylari var ve mevcut baskanlari tarihin belki en kotu baskani herkes nefret ediyor ama secimi yine de Aziz kazanacak. Neden cunku kongre uyelerinin yarisindan cogu aziz'in adami, hatta belki iclerinde gs'li bjk'li vs. bile var. Orada o adamlarin derdi fener degil, aziz'in baskan olmasi. Turkiye'de demokrasi anlayisi bu malesef. Bizde de boyle. Kongre uyelerinin yarisindan cogu onun bunun adami. Dusunun ki demokratik secimde blok oy diye bir kavram olabilir mi ? Bunun neresi demokrasi ?

Sonuca gelecek olursak, hersey sirayla. Ne zaman 10bin tane oy hakki olan BMN uyesi olur, o zaman burada yonetim kurulu ve baskan adayi cikartiyoruz basligi acariz, kendi icimizde projelerimizi tartisir ve on secimimizi yapariz, sonra da kongreyi kazaniriz. Bu tabi hayal. Birgun olur mu ? Belki cok ileride. Belki Trabzonspor batar ve kapanirsa sonrasinda "Yeni Trabzonspor" icin boyle bir olusum olur.

Ha destek diyorsan destek veririz tabi. Bir ise yarar mi onu bilemem...

Ozan Yılmaz
10.03.2018, 12:07
Bence de artık adım atma vakti gelmiştir, kulübün içerisinde “Önce Trabzonspor” diyenler olmalı.

Aday çıkaracak kadar kongre üyesi çıkar da seçilebilmek için gereken sayıda oy alabilmek asıl ve önemli olan mesele.

Veysel
10.03.2018, 12:38
Aramızdan birinin başkan olması imkansız.

Medya gücü ve siyaset arkanda olmadığı sürece sponsor bulamazsın.

İçimizde Trabzonspor'un kriz anında 5-10 milyon bulabilecek kaynaklara sahip tanıdıkları olan varsa buyursun olsun.

selcuk
10.03.2018, 13:20
Aramızdan birinin başkan olması imkansız.

Medya gücü ve siyaset arkanda olmadığı sürece sponsor bulamazsın.

İçimizde Trabzonspor'un kriz anında 5-10 milyon bulabilecek kaynaklara sahip tanıdıkları olan varsa buyursun olsun.

yetmez, kimisi zamanlar 100 milyon tl kulübe sokacak isimler lazim

artik durum öyleki bir hekimoglu orasi icin yetersiz kaliyor

Mert Oğuzlu61
10.03.2018, 14:03
Başkan seçecek güç yok ama başkanın 2. adamlarıyla yakın ilişkiler kurulabilir, bu kişilerin TS için doğru seçim olduğuna inanılıyorsa oylar oraya yönlendirilebilir ve başkanlık seçiminde aktif rol oynanabilir. Mesela Hakan Kulaçoğlu'nun içinde olduğu yapı güvenilirdir, bilmiyorum BMN ile ilişkileri nasıldır ama BMN olarak temas kurulsun, saha içi ve saha dışı bazı görüşler aktarılsın. Kabul görürse destek verilsin.

Saha içinden kasıt ne olabilir, mesela tribünlere yönelik atılacak adımlar... Bilmem anlatabildim mi, açmama gerek var mı ? Tribünlerin birleşip şekillenmesinde ve şehri tribünlere çekme noktasında BMN öncülük edebilir.

Tsli31
10.03.2018, 14:38
Eğer iyi niyetli ise buyursun gelsin ama aynı devran dönecekse hiç gereği var mı?

selcuk
10.03.2018, 14:47
Artık iki çıkış yolumuz olduğunu düşünüyorum. Ya kulüp satılacak ve M.City gibi olacak ya da aramızdan biri başkan olacak.

50 yaş üstü insanların artık bu işi beceremeyeceğine kesin kanaat getirdim. Çünkü bu insanlar ya iş adamı oluyor ve işlerini büyütmek için Trabzonspor'u kullanıyor. Ya da siyasetin adamı oluyor ve Trabzonspor'u kullandırıyor. Futbol çok değişti ama 50 yaş üstü başkanların, teknik direktörlerin futbol bilgisi hiç değişmedi ve gelişmedi. Bu sebepledir ki artık biz gençlerin devralması gerekiyor bu görevi.

Ben ciddi ciddi aday olmak istiyorum. Bu da nabız yoklaması diyelim. Ve Trabzonspor'u kurtaracak A,B ve C planlarım var. Ama illa da ben başkan olayım hırsına da sahip değilim. Yiğit Gayretli aday olsun, başkan olsun; son 10 başkandan daha faydalı olacağına adım gibi eminim.

Aday olmak için 150 kongre üyesinin ıslak imzası gerekiyormuş. Mesela burada o kadar kongre üyesi var mı? Bu kişilerin kaç tanesi bu fikre sıcak bakıyor?

bu sadri sener dönemi mümkündü, bugün imkansiz bence

kisaca
usta cepinden yaklasik 30 milyon€ sponsorluk, 60 milyon tl kulübe borcve nevzat aydinda 30 milyon tl borc verdi sadece bu dönem

+ bagislar ve loca yoluylan yönetimin 10 milyon tl civari kulübe katkisi var

kulübü cevirmek icin destek sart, para akimi durma belirtileri gösterdimi bastaki adam suni bir destek sunmasa bu is dönmez

malesef 7 yil gec kaldik bu is icin

Travelair
10.03.2018, 14:56
Verdikleri borç, sponsorluk bir mana ifade etmiyor bence; çok daha fazlasını batırdılar

tonya55
10.03.2018, 15:01

neymar messi transfer bombaları kaleye neuer solbek alaba fena olmaz :cool::cool: hocam galiba ormanda mangal yapıyorsun.

selcuk
10.03.2018, 15:02
Verdikleri borç, sponsorluk bir mana ifade etmiyor bence; çok daha fazlasını batırdılar

para verdiklerini övmedim

kulübün kendini ceviremedigini yazdim

Travelair
10.03.2018, 15:04
Anlaştık o zaman https://forum.bordomavi.net/images/smilies/Ok.gif

para verdiklerini övmedim

kulübün kendini ceviremedigini yazdim

odyseuys
10.03.2018, 15:33
Taraftar topluluğunun başkan adayı fikri her şeyden önce özgür irade ve çok sesliliğe aykırı. Trabzonspor'u yönetme ayrıcalığına plansız, projesiz, hazırlıksız, sadece iyi niyetle sahip olunmaması gerektiği de hesaba katıldığında nesnel koşulları oluşsa dahi desteklemeyeceğim bir fikir. Bu ya da başka bir platformun Trabzonspor'u yönetecek birikim ve hazırlığa sahip adayları kapsayacak şekilde kendini geliştirmesi durumunda kendiliğinden ortaya çıkacaktır "aramızdan birinin başkan adayı" olması dediğimiz şey.

sasone
10.03.2018, 15:38
bu sadri sener dönemi mümkündü, bugün imkansiz bence

kisaca
usta cepinden yaklasik 30 milyon€ sponsorluk, 60 milyon tl kulübe borcve nevzat aydinda 30 milyon tl borc verdi sadece bu dönem

+ bagislar ve loca yoluylan yönetimin 10 milyon tl civari kulübe katkisi var

kulübü cevirmek icin destek sart, para akimi durma belirtileri gösterdimi bastaki adam suni bir destek sunmasa bu is dönmez

malesef 7 yil gec kaldik bu is icin
Yazık günah şu paralara,futbolcu,aç menajer ve bankaları zengin ettik.Yetmedi üzerine bir de tazminatlarla yedi sülalelerine yetecek çuvalla para ödedik.

Alt yapıdan Yusuf ve Abdülkadir çıkmasa,yeni stadımız yapılmamış olsa gerçekten kapatın kulübü derdim.
Bu kadar büyük kara delik ancak uzayda olur.Elimize ne geçti elimizde acı ve öfke ve hayal kırıklığından başka?

Selçuk Keleş
10.03.2018, 17:02
Eğer koca şehir adam gibi yönetici çıkaramıyorsa zaten batmışsındır. Batsın o zaman.

61_Hasan_69
10.03.2018, 17:09
Bu dediğin imkansız ancak her yönetimde icimizden bir adam olması daha bir olasi

jairzinho
10.03.2018, 17:41
çok defa yazdım.önce kongre üyelik sistemi değişmeli.

5 yıl yani 5 sezon kombine alan 5 sezon sonunda otomatik şekilde kimseye minnet etmeden kongre üyesi olmalı.

Nazim Can
10.03.2018, 20:26
yetmez, kimisi zamanlar 100 milyon tl kulübe sokacak isimler lazim

artik durum öyleki bir hekimoglu orasi icin yetersiz kaliyor

+1967

Doğukan Uçan
10.03.2018, 20:29
aramızda bilgili ve tecrübeli abiler var bence harika olur gerçekten

tonya55
10.03.2018, 20:32
renkdaşlar uçusa basladı psg manchester city hicbir tr takımı o seviyelere gelemez gaza gelmeyin.

Karmam
10.03.2018, 21:39
İHO'dan iyi yapacağımız kesin.

Sercan Keleş
10.03.2018, 22:22
Saçmalık olur. Başkan seçilecek yönetim kadrosuna isim sokmak daha mantıklı ve realist bir karar.

sasone
10.03.2018, 22:37
Buradan çok iyi yöneticiler çıkar,en azından kulüp işleyişi,operasyonları ve alt yapı konularında uzmanlaşacak,kulübü dışarıdan gelen profesyonellerin eline bağımlı olmaktan kurtaracak,yabancı dili olan,dünyayı ve dünya futbolunu çok iyi takip eden iyi yetişmiş arkadaşlar var.
Ben başkan adayı olsam buradan kesinlikle bir kişiyi bu işleri öğrenmesi için yönetimime alırdım,çünkü burası maden,çok kaliteli insan yatağı.
Kullanmasını bilene çok büyük kaynak.

tsukru61
11.03.2018, 02:38
Kesinlikle BMN yönetimde olmalı.

muratali
11.03.2018, 12:46
Benim de böyle bi niyetim vardı. 2003'te Ahmet Ağaoğlu'nun adaylık sürecinde yaşananlar ve Kaya Çilingiroğlu'nun vurulması olayları vazgeçirdi beni. :)
Uğraşılmaz bu milletle.

Şimdi yeni klüp kurma düşüncelerim var. BMN spor klübünü kurabiliriz mesela.

Yiğit Gayretli
11.03.2018, 14:59
Bahsedilen konu imkansız değil ama ha deyince olacak iş de değil. Kulübün delege yapısını iyi analiz etmek lazım.

Biz parayla oynamıyoruz. İho vs gibi 2000-3000 kişi birden üye yapacak kuvvetimiz yok. Yıllar süren sistemli bir çalışma ve birkaç "başarılı" yönetimde bulunma ile mümkün olacak şeyler bahsedilen şeyler.

Aşama aşama bölersek işi; BMN öncülüğünde yeni bir kongre üyeliği kampanyasından bahsetmek gerekir ilk önce.

SiNo
11.03.2018, 15:19
TUNGA liman olsun