PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMNliler Yeniden Tanışıyor | Buyrun Başlığa...

Kaya
08.03.2018, 13:33
Herkese merhaba,

BMN YK olarak dedik ki "BMN Tanışma Başlığı | Yeni Üyeler Buraya!" başlığı 04.06.2004 yılında açılmış ve 14 yıl bu başlığı kullanarak kendimizi tanıtmışız.

Dile kolay 14 yılda neler olur neler...

En başta 2004 yılında doğanlar bugün foruma üye bile olmuştur.

BMN forum ailesi olarak bugün itibariyle tanışıklıklarımızın azaldığını da düşünerek sil baştan yeniden birbirimizi tanıma vaktidir diye düşündük...

Haydi herkes kendini bir tanıtsın... :)

Benden başlayacak olursak;

35 yaşındayım... BMN ile ilk tanıştığımda 16 yaşında idim...
İlk olarak İstanbul Aksaray'da yapılan bir toplantıya fiilen katılmıştım.
BMN Yahoo Group sürecinden beri buradayım.
Aslen Trabzon, Maçkalıyım... İzmir'de yaşıyorum...

Sevgiler...

Faik Yılmaz
08.03.2018, 13:57
Bmn'den İstanbulda ikamet eden halaoğlu vasıtas ile tanıştım.... ( Augustus)

Özellikle Trbzon ,İstanbul ve Ankara'dan çoğunluğu olmak üzere bir çok değerli arkadaş edindim......

İlk Organizasyonum yanlış hatırlamıyor isem 2006 yılındaki İftar Organizasyonu idi.....

Trabzon Merkez'de yaşıyorum....

Kitap Okumayı severim , narkotik ölçüde çay müptelasıyım.....

saygılar hürmetler.....

Travelair
08.03.2018, 14:22
2005 yılında BMN'ye katıldım. BMN'yi bulmadan önce böyle bir oluşumun ihtiyacını, hakkımızı savunacak bir mecra ihtiyacını derinden hissediyordum. Bu ailenin bir bireyi olmaktan mutluluk duyuyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Aslen Trabzonluyum. Trabzonspor gibi sırf Trabzon değil, tüm ulusun gönlünde bir kulübü tutmaktan gururluyum

zekeriyya
08.03.2018, 14:53
alper* dostum ne iyi ettin eski site görseli için teşekkürler
benim BMN ile tanışmam
Rize'li bir teknik eğitim fakültesi stajyeri sayesinde olmuştu.
bilekliğini gördükten sonra muhabbet edip tanışmıştık (Barış Demirer ) belki tanıyan vardır.
BMN de pek çok arkadaşım oldu , çoğu ile uzun yıllardır görüşüyorum da.
forum da takip ettiğim bir çok değerli dost var
hep derim yine yazayım
BMN bir halk kütüphanesi bir dost kıraathanesi gibi
dostlar hep burada var ben siteye girince canların arasına katılıp onları dinliyor ve konuşuyorum gibi oluyor.
BMN yaşayan bir dünya

Mert'
08.03.2018, 15:04
Bendeniz Mert Tosun. Şuan 22 yaşındayım. Üniversite için İstanbul’da ikamet etmekteyim.
Foruma en genç kaydolan kişilerden olabilirim sanırım :) 2008’de 12 yaşında kaydolmuşum.
2012’den beri forumda aktif olarak bulunuyorum. Trabzonluyum. Kuzenim de foruma üye.(Tunç Tosun)
Henüz BMN’de bir etkinliğe katılamadım ama ilk fırsatta katılacağım. :)

Faruk BERBER
08.03.2018, 15:26
1986 Çanakkale/Çan doğumluyum. Aslen Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesindeniz. Foruma 2007 yılında kardeşim Samet Berber'den görüp üye oldum. Ben YK oldum o hale üye kaldı hahaha (şaka tabi). Üniversiteyi Trabzon'da okudum. 2012-2018 arası Ankara'daydım. Şu sıralar Erzurum'da devam ediyorum. Yolu düşen olursa beklerim.

İ. SARAL
08.03.2018, 16:11
85 Ankara doğumluyum, aslen Of/Kucuhol. Foruma nasıl üye olduğumu hatırlamıyorum ama ilk başlarda hiç yazmıyordum, sadece okuyordum. Faruk BERBER bile YK oldu, ben hala dandik üye, neyse (şaka değil) :). 19 Mayıs Üni. mezunuyum, kamu kurumunda çalışmaya devam ediyorum. Çok fazla organizasyona katıldığım için ilk olanı hatırlamakta zorlandım ama sanırım 2016 yılı İftar Org. idi.

Mert M.
08.03.2018, 16:25
Merhaba, adım Mert Maya. 1987 Trabzon doğumluyum. Aslen İzmir - Dikili'yim. 2005 yılından beri İstanbul'da yaşıyorum. Evliyim.
BMN'ye 2006 yılında kayıt oldum. O gün bu gündür internet tarayıcımın "Sık Kullanılanlar" bölümünde en üst sıralardadır. Çok sık yorum yapmasam da düzenli olarak her gün takip ederim. Vazgeçilmezim oldu diyebilirim. Pek güncel olmasa da, pek çok organizasyona icabet ettim. En sonuncusu 2016 yılı İftar Organizasyonu'dur. Herkese selamlar...

Kaya
08.03.2018, 16:36
Burada kendini tanıtanlara güzel bir BMN kimlik kartı yakışır ey BMN YK!

Yiğit Gayretli
08.03.2018, 16:37
Merhabalar dostlar. Faideli bir başlık olmuş :) :)

1989 İstanbul/Beyoğlu doğumluyum. Aslen Trabzon, Akçaabatlıyım. Doğdum büyüdüm, aynı yerde oturuyorum. Evliyim ve bir kız çocuğum doğmak üzere Allah nasip ederse :) (Bu mesajı bir sonraki okuyuşumda doğmuş bile olabilir :) ).

Foruma 2005 yılında kayıt oldum ve sanırım 2009 yılına dek hep okuyucu olarak kaldım. İlk organizasyonuma da 2011 ya da 2010 senesinde katılmıştım. Burası benim evim. Buradakiler de ailemdir. Bunu lafta söylemediğimi de organizasyonlar vasıtasıyla tanışma fırsatı bulduğumuz dostlar çok iyi bilir.

Selamlar sevgiler :)

İsmail Sezgin
08.03.2018, 16:43
93 Aralık yani 94 doğumluyum. Aydın/Sökeliyim. Baba tarafından Ordu/Korgan anne tarafından Sökenin bi köyündeniz yani yörük. Lise-ilkokul Aydında okudum şimdi üniversite için Ankaradayım, Hacettepedeyim.

Forumada Trabzonun maçlarından sonra konuşmak, okumak vs için biryer arıyordum nette burası çıktı karşıma yani şansa burdayım. Faruk BERBER etkili oldu organizasyonlara katılmamda. İlk organizasyonumu hatırlamıyorum ama büyük ihtimal maç izlemedir...

İlker Yazıcıoğlu
08.03.2018, 16:50
Doğma büyüme Trabzon'luyum. Arafilboy'da büyüdüm.Üniversite için Ankara'ya geldim, geliş o geliş...

Mühendisim, savunma sanayinde çalışıyorum, haberleşme sistemleri üzerine...

2009'da yine bu forumdan bir arkadaşım sayesinde tanıdım forumu...

Foruma üye olmadan önce, Ankara'da maçlara BMN Ankara ile giderdim, o zaman Çakır kardeşimiz önderlik ederdi organizasyonlara...Bilen bilir...Ankaragüçlülerle birlikte buluşur,maçlara yürüyerek giderdik...
Güzel de günlerdi...

Ama forumda aktif olup yazmam,şike süreciyle birlikte başladı, 2010-2011 sezonunda.

O gün bugündür de buradayız, güzel dostlar edindik...

Herkese iyi forumlar...

Jackdaniels
08.03.2018, 18:28
İsmim Selim 1985 Trabzon doğumluyum Mimarım eski üyelerden olmama rağmen yazmayı değil okumayı tercih edenlerdenim herkese iyi forumlar.

zafer6161
08.03.2018, 21:03
2004 de doğanlar bana amca diyebilirler.siz dünyada yokken biz burda yazıyorduk ey gidi ;)

Recep Çaltepe
08.03.2018, 22:14
Merhaba, Recep ben.. 2004 yılında foruma üye oldum.. Bir dönem Forum Yöneticiliği yaptım ve akabinde Yönetim Kurulu’nda bulundum.. 2007-2010 döneminde neredeyse gitmediğim deplasman kalmadı.. Şu an Trabzonspor kaynaklı tanıdığım neredeyse tüm dostlarım bu platform sayesinde oldu..

Aslen Orduluyum, özel bir şirkette eğitimciyim.. İstanbul’da ikamet ediyorum.

14 Şubat 1999 tarihinden beri Trabzonsporluyum.. Ondan önce Beşiktaş’ı ve daha öncesinde de aile takımı fb’yi tutuyordum..

Hobi olarak (hobilikten çıkıp ağır takıntı haline geldi) Trabzonspor tarihi ile ilgileniyorum.. 4-5 yıldır devam ettiğim detaylı bir arşiv çalışmam var ve ancak yarısına gelebildim..

selcuk
08.03.2018, 22:59
ismim selcuk gül
akcaabat, ugurluluyum
dogma büyüme viyanada...

ilk hesabim tselcuk61 di

tam ne zaman tanisdigimi hatirlamiyorum,18-19 yaslarindaydim, ilk hesabim bmnín ilk yillar yasadigi geleneksel yaz knock out larinda silinmisdi

hesap gittikden sonra ve 2002 faciasi sayesinde uzaklasmisdik.

fatih ve gökdenizlerle bizde geri döndük.

tanimama google amca sebep olmustu, o zamanlar Trabzonspor aradin mi cikan 1-2 siteden biriydi...

Arda'
08.03.2018, 23:40
95liyim, Şalpazarlıyım, üni öğrencisiyim şu an Letonya'da Erasmus yapıyorum, foruma 2009 yazında Trabzonspor-Maastricht hazırlık maçına link ararken kaydoldum 6-0 yenmiştik galiba.

Hasan ZAİMOĞLU
08.03.2018, 23:41
Herkese merhaba ... güzel bir başlık olmuş. İsim yaş kayıt olma tarihim zaten yan tarafta mevcut. Bunlara kişisel olarak kitap-dizi-teknoloji seven İngilizce öğretmeni olduğumu ekleyebilirim. BMN ile çeşitli etkinliklere (maç/kahvaltı) katıldım ve çok güzel insanlar tanıdım. Takım İstanbul'a geldiği vakit hava alanında karşılama organizasyonlarında sıkça yer aldım. İmza kısmında yer alan "Çoban Express" nedir diye soracak olursanız "anlatılmaz yaşanır" diyebileceğim bir durumdur. Kişisel sebeplerden ötürü üniversite döneminde siteden uzak kalmış olmam içimde hep bir üzüntü olmuştur. Velhasıl imkanım el verdikçe buralarda olmaya devam edeceğim. İyi ki BMN var. :atki:

-Samet
09.03.2018, 00:17
Merhaba Samet ben, 94 doğumluyum , <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Arda' (https://forum.bordomavi.net/member.php?u=31541)<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention --> ben de Şalpazarlıyım bu arada.Doğma büyüme Bursa'da ve bir süre de İstanbul 'da geçti ömrüm.

Kendince haklı sebeplerden ötürü organizasyonlara pek katılamadım bugüne kadar , şu anda da eğitimimi yurtdışında sürdürüyorum(Yönetim Bilimleri/işletme Mühendisliği mezunuyum ) sanırım bir süre daha nasip olmayacak katılmak :)

Sinema , yazmak, tartışmak, eleştirmek ve analiz etmek , tasarım, müzik , yemek de ilgi alanlarım/ hobilerim olarak sayılabilr. Karşıt fikirlere açık , yeniliklere meraklı birisiyim diyebilirim.

Şaka maka ben bile kayıt olalı 8 yıl geçmiş neredeyse.

Burada bir parantez açmak istiyorum , forumu nasıl bulup kaydolduğumu hatırlamayamadim ama hiç unutmam , uzun süredir forumda görmediğim birkaç kişi kayıt yerimde Bursa yazıyor diye ve ilk birkaç mesajım da eleştiri içerikli olduğu için " şeftali, senin ne işin var burda , sizin gibi sahte hesapların farkındayız " gibi birşeyler söylemişti. O sıralar Bursayla gerginlik mi vardı arada hatırlamıyorum ama bu da böyle bir anımdır, ön yargılı olmamak lazım yani :)

Son olarak ben de burda bulunmayı , burda fikir alışverişinde bulunmayı , Trabzonspor'u ki konuşmayı seviyorum.Bundan keyif alıyorum.

Nasıl ki Trabzonspor ' un Türkiye için farklı bir misyonu varsa, BMN 'nin de diğer taraflar grupları arasında öyle farklı ve daha üst bir misyonu olduğunu düşünüyorum.

Trabzonspor' un ve BMN' nin özlenen zamanlarına kısa zamanda ulaşması dileklerimle..

zekeriyya
09.03.2018, 08:13
mikemmel !!! anlatmaya gerek yok görüyorsunuz
mikemmel !!! anlatmaya gerek yok okuyorsunuz

Burak DERELİ
09.03.2018, 08:39
Selam Ben Burak DERELİ,
İstanbul doğumluyum ama aslen Trabzon/Sürmene liyim. İstanbul da yaşıyorum. Elektrik, elektronik, yazılım üzerine ilgiliyim ve şuan bir endüstriyel otomasyon firmasında yazılımcıyım.
BordoMavi.Net ile tanışmam 2007 seneler ama 2009 da üye oldum. BordoMavi.Net i ilk televizyonda maç izlerken tribün pankartlarında görmüştüm. İlk BordoMavi.Net etklinliğim yanılmıyorsam sene 2011 senesiydi. Bir iftar organizasyonuydu ve ilk yüz yüze tanıştığım BordoMavi.Net üyesi Cengiz Çubukcu abimdir.

Fatih Özkan
09.03.2018, 09:01
Merhabalar arkadaşlar;

Ben Fatih Özkan. Yıllar yıllar evvel BMN'ye bir arkadaş vasıtasıyla üye olmuştum.
Trabzon Havaalanı'nda, ikram şirketinde çalışıyorum.

BMN bana bir çok bakış açısı kattı. Burada okuduklarım ve gördüklerim sayesinde sıradan olmaktan sıyrıldım. Bu sebeple herkese teşekkür etmek isterim.

Yiğit Gayretli
09.03.2018, 09:20
Merhabalar arkadaşlar;

Ben Fatih Özkan. Yıllar yıllar evvel BMN'ye bir arkadaş vasıtasıyla üye olmuştum.
Trabzon Havaalanı'nda, ikram şirketinde çalışıyorum.

BMN bana bir çok bakış açısı kattı. Burada okuduklarım ve gördüklerim sayesinde sıradan olmaktan sıyrıldım. Bu sebeple herkese teşekkür etmek isterim.
Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama sana kağıt bilet yollamaya söz vermiştim. Hatıra olarak saklamayı düşündüğüm kendi kağıt biletim kayboldu/yırtıldı ve elimde kalan son kağıt bileti sırf söz verdiğim için sana yollamıştım :)

İşte BMNli olmak, hiç görmediğin insana mahcup olmaktan korkup aile gibi hissetmek böyle bir şey :)

Fatih Özkan
09.03.2018, 09:26
Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama sana kağıt bilet yollamaya söz vermiştim. Hatıra olarak saklamayı düşündüğüm kendi kağıt biletim kayboldu/yırtıldı ve elimde kalan son kağıt bileti sırf söz verdiğim için sana yollamıştım :)

İşte BMNli olmak, hiç görmediğin insana mahcup olmaktan korkup aile gibi hissetmek böyle bir şey :)

Unutmak ne mümkün ?
En güzel yerde saklıyorum. :)
Hatta İbrahim diye bir arkadaş da vardı. Liverpool maçının biletini göndermişti İngiltere'den. İftar sofrasına oturacakken gelmişti bilet... Öyle mutlu olmuş ve içten dua etmiştim ki kendisine...
Elbette Bursa ile oynadığımız Süper Kupa finaline de gidişimizi unutamam BMN'den arkadaşlarla.

Orkun 61
09.03.2018, 09:38
Orkun Şanlıtürk.

Aslen Vakfıkebirliyim.Doğma büyüme Ankara. 38 yaşındayım.Bilgisayar mühendisi olarak 2-3 özel şirketten sonra bu sene Aralık ayından beri

Kamuda görev almaktayım.2014 yılında foruma üye olmam transfer dönemlerinde forumu takip etmemle başladı:) Ankara BMN üyeleri

kardeşlerimle ilk tanışmamız Halı Saha organizasyonuyla oldu, sonrasında devamı geldi. Tüm dostlara sevgilerle:)

katre-i.matem
09.03.2018, 10:05
İrfan ÇİÇEK.

Memleket Of/Trabzon. Doğma büyüme Bahçelievler/İstanbul.

BMN ye kulak aşinalığım üyelik tarihimden eskilere dayanmaktadır. Üyeliğime ise yanlış hatırlamıyorsam, o zamanlar TRT 1 de yayınlanan ve moderatörlüğünü yaptığı Stadyum programında Erdoğan ARIKAN'ın BMN den gelen en iyi spor programı ödülünü anlatırken karar vermiştim. Şimdilerde böyle bir çalışma yapılmıyor maalesef. Halbu ki BMN nin daha geniş kitlelere hitabı için güzel bir yol olabilir. Canlı örneği olarak ben varım :)

Bir kaç kahvaltı ve maç organizasyonuna iştirak ettiğim BMN benim için kızsanız da küsseniz de kopamayacağımız yuvamız gibi.

Başlık çok güzel olmuş düşünenlerin yüreğine sağlık.

Ayrıca Yiğit Gayretli ve Kaya şimdiden hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün. Bu dünyada tadabileceğiniz en büyük lezzet.

Cengiz Çubukcu
09.03.2018, 10:06
Selam Ben Burak DERELİ,
İstanbul doğumluyum ama aslen Trabzon/Sürmene liyim. İstanbul da yaşıyorum. Elektrik, elektronik, yazılım üzerine ilgiliyim ve şuan bir endüstriyel otomasyon firmasında yazılımcıyım.
BordoMavi.Net ile tanışmam 2007 seneler ama 2009 da üye oldum. BordoMavi.Net i ilk televizyonda maç izlerken tribün pankartlarında görmüştüm. İlk BordoMavi.Net etklinliğim yanılmıyorsam sene 2011 senesiydi. Bir iftar organizasyonuydu ve ilk yüz yüze tanıştığım BordoMavi.Net üyesi Cengiz Çubukcu abimdir.

Vay be kardeşim :) dün gibi hatırlıyorum :)

İ. SARAL
09.03.2018, 10:41
İrfan ÇİÇEK.

Memleket Of/Trabzon. Doğma büyüme Bahçelievler/İstanbul.

BMN ye kulak aşinalığım üyelik tarihimden eskilere dayanmaktadır. Üyeliğime ise yanlış hatırlamıyorsam, o zamanlar TRT 1 de yayınlanan ve moderatörlüğünü yaptığı Stadyum programında Erdoğan ARIKAN'ın BMN den gelen en iyi spor programı ödülünü anlatırken karar vermiştim. Şimdilerde böyle bir çalışma yapılmıyor maalesef. Halbu ki BMN nin daha geniş kitlelere hitabı için güzel bir yol olabilir. Canlı örneği olarak ben varım :)

Bir kaç kahvaltı ve maç organizasyonuna iştirak ettiğim BMN benim için kızsanız da küsseniz de kopamayacağımız yuvamız gibi.

Başlık çok güzel olmuş düşünenlerin yüreğine sağlık.

Ayrıca Yiğit Gayretli ve Kaya şimdiden hayırlı olsun. Allah analı babalı büyütsün. Bu dünyada tadabileceğiniz en büyük lezzet.

Vay Ofli vay, sen de seçilmiş insanlardansın yani.

abdllh.29
09.03.2018, 11:00
Abdullah ermiş

İstanbul Kadıköy doğumluyum tuzlada oturuyorum aslen Gümüşhaneliyim uzun zamandır formu üye olmadan takip ettim. Sigorta Acentesiyim

Bur da kendini tanıtan arkadaşları görünce kendimi tanıtmak tuhaf geldi :)

herkese saygılar selamlar.

bkandil
09.03.2018, 11:57
Trabzon doğumlu, Şalpazarı nüfusuna kayıtlıyım.

Forumda 2008 yazıyor fakat nedense ben üyeliğimin daha eski olduğunu düşünüyorum.

BMN ile internette gezinti esnasında tanıştım.

Olimpiyattaki bir maç organizasyonu (hangi maç olduğunu şimdi çıkaramadım) katıldığım ilk BMN organizasyonuydu diye hatırlıyorum. Sonrasında sayısını hatırlamadığım maç organizasyonları, biri Trabzon'da diğerleri İstanbul'da yapılan iftar organizasyonlarında BMN'liler ile taşıtım. Tanımaktan ve tanışmaktan gayet memnunum...

Erhan Sezer
09.03.2018, 12:18
Erhan Sezer

Aslen Trabzon/Çaykaralıyım, Samsun/Bafra'da doğdum büyüdüm. Kamu görevlisiyim 7 yıldır işim gereği Ankara'dayım.

Evliyim, 2,5 aylık bir uşağım var. Adı da Gökdeniz :)

Üyelik tarihim yeni gibi duruyor ama üniversite yıllarında üye olmuştum diye hatırlıyorum. O tarihlerde Gurbetçi Gençlerle olsun , BMN den arakadaşlarla olsun birçok deplasmana gitmiştik...

En son gençlerbirliği maçında BMN ankaradan arkadaşlarla tribündeydik.

Trabzonspor diye kanservari bir sevdam var, Allah şifa vermesin ...

cewat
09.03.2018, 13:09
Ben Cevat Coşkun.

Doğma büyüme ikametim İstanbul ancak aslen Fatsa'lıyım ve Trabzon ile uzaktan yakından hiç alakam yok. Özel bir şirkette İthalat ve Satış sorumluyum.

Trabzonspor'lu oluş sebebim biraz gariptir. Babam Trabzonspor'lu olmasına rağmen hiç futbolla işi olmadığı için taraftarlık konusunda ortada kalmış bir çocuktum ve büyük ailedeki amcaların kuzenlerin vs. zorlamalarına maruz kalıyordum. Ama ortak bir şey vardı ki oda Trabzonspor'lu olmamam için uğraşılmasıydı. O yaşlarda da olan başına buyrukluğum sonucunda tabii ki Trabzonspor'lu oldum. Sonrasında da özellikle Şenol Güneş sayesinde fanatikleştim.

BMN ile ilk tanışmam 2006 yılında askerdeyken oldu. O sıralar o kadar çok bağlıydım ki takımıma, internet kafelerde en çok Trabzonspor konuşulan yerler arıyordum. Zira kafede olduğum süre boyunca sadece Trabzonspor hakkında bilgi almak istiyordum. Bu durumda BMN'i bulmamak imkansız hale gelmişti tabii ki. Ancak fazla yorum yapmayı sevmediğim için üye olmam bayağı bir sürdü. Zira onu da bir yardım organizasyona katılmak için yapmıştım ve o günden sonra buraya bağlılığım da çok arttı çünkü imkanlar dahilinde yardım organizasyonlarında olmak bana kendimi en iyi hissettiren şeylerden biridir. Ve tabii bu organizasyonu yapanların güvenilir olması da çok çok önemliydi. Bunun içinde ayrıca çok çok teşekkür ediyorum BMN ailesine ( Her ne kadar bu organizasyonların en başında bulunan abilerimizden biriyle ters düşmüş olsak da, her zaman gurur duydum bu organizasyonlarda olmaktan )..

Son olarak da, İyi ki varsın BMN diyorum..

Berke6198
09.03.2018, 13:17
Mustafa Berke Gayretli.

Kasımpaşa'da doğdum ve büyüdüm fakat aslen Trabzon-Akçaabatlıyım. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, Radyo TV ve Sinema bölümünde lisans eğitimi görüyorum.

Forumu ilk tanıdığım vakitler, abimin "benim buraya bir üyeliğim olacaktı vakti zamanında yahu" diyerek bilgisayar başında eski üyeliğini bulma çalışmaları sırasında gerçekleşti.

Sonrasında ben de üye oldum ve zannediyorum ilk BMN organizasyonum, (bazı üyelerle bölük pörçük tanışmıştım tabii o sıralar) Beşiktaş'ta Boğaz manzaralı bir kahvaltı organizasyonu düzenlenmişti. BMN tarihinin gördüğü en kalabalık kahvaltı organizasyonlarından biri olabilirdi. Orada birçok kişiyle tanışma ve sohbet etme fırsatını yakalamıştım. O günden bugüne bu büyük ailenin içerisinde bulunmak, Trabzonsporu burada öğrenmek çok çok değerliydi benim adıma.

Çocuktuk geldik, yetiştik ve yetişmeye devam ediyoruz. Var ol BordoMavi.Net! :)

katre-i.matem
09.03.2018, 16:29
Vay Ofli vay, sen de seçilmiş insanlardansın yani.

Elhamdülillah :)

İlyas Özdemir
09.03.2018, 16:37
Herkese merhaba,

BMN YK olarak dedik ki "BMN Tanışma Başlığı | Yeni Üyeler Buraya!" başlığı 04.06.2004 yılında açılmış ve 14 yıl bu başlığı kullanarak kendimizi tanıtmışız.

Dile kolay 14 yılda neler olur neler...

En başta 2004 yılında doğanlar bugün foruma üye bile olmuştur.

BMN forum ailesi olarak bugün itibariyle tanışıklıklarımızın azaldığını da düşünerek sil baştan yeniden birbirimizi tanıma vaktidir diye düşündük...

Haydi herkes kendini bir tanıtsın... :)

Benden başlayacak olursak;

35 yaşındayım... BMN ile ilk tanıştığımda 16 yaşında idim...
İlk olarak İstanbul Aksaray'da yapılan bir toplantıya fiilen katılmıştım.
BMN Yahoo Group sürecinden beri buradayım.
Aslen Trabzon, Maçkalıyım... İzmir'de yaşıyorum...

Sevgiler...

aksarayda irtibat bürosu vardı ordaki toplantıdanmı bahsediyorsun

Kaya
09.03.2018, 16:59
aksarayda irtibat bürosu vardı ordaki toplantıdanmı bahsediyorsun

Kesinlikle. Bordo - Mavi harfli bir tabelası vardı... Hafızamda öyle kalmış...

adiloş bebe
09.03.2018, 19:15
Mustafa Berke Gayretli.

Kasımpaşa'da doğdum ve büyüdüm fakat aslen Trabzon-Akçaabatlıyım. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, Radyo TV ve Sinema bölümünde lisans eğitimi görüyorum.

Forumu ilk tanıdığım vakitler, abimin "benim buraya bir üyeliğim olacaktı vakti zamanında yahu" diyerek bilgisayar başında eski üyeliğini bulma çalışmaları sırasında gerçekleşti.

Sonrasında ben de üye oldum ve zannediyorum ilk BMN organizasyonum, (bazı üyelerle bölük pörçük tanışmıştım tabii o sıralar) Beşiktaş'ta Boğaz manzaralı bir kahvaltı organizasyonu düzenlenmişti. BMN tarihinin gördüğü en kalabalık kahvaltı organizasyonlarından biri olabilirdi. Orada birçok kişiyle tanışma ve sohbet etme fırsatını yakalamıştım. O günden bugüne bu büyük ailenin içerisinde bulunmak, Trabzonsporu burada öğrenmek çok çok değerliydi benim adıma.

Çocuktuk geldik, yetiştik ve yetişmeye devam ediyoruz. Var ol BordoMavi.Net! :)
vay genç meslektaşlarımız yetişiyor :) hangi üniversitedesiniz?

Berke6198
09.03.2018, 20:35
vay genç meslektaşlarımız yetişiyor :) hangi üniversitedesiniz?
Medipol Üniversitesi Güney Kampüs'teyim :)

Acımasız bir piyasanın içine düştük... :)

Doğan Şahin
09.03.2018, 21:13
Herkese selamlar,

Kısaca kendimi tanıtmam gekirse;

1976 İstanbul doğumluyum. Aslen Trabzon, Çaykaralıyım.

Bilgisayar Mühendisliği sonrası İşletme Yönetimi yüksek lisansı yaptım. Bakırköy’de Yeminli Tercüme ve Web Yazılımları firmam bulunmakta. Aynı zamanda müzik & beste ile de uğraşmaktayım. Küçükçekmece Perküsyon Orkestrasındayım.

2004 yılından bu yana Trabzonspor Kongre Üyesiyim.
Evli, 1 kız çocuğu babasıyım.

Sanal sahaların yanı sıra, BMN halı saha ve basket grubunda da yıllardır top koşturmaktayım :)

Fatih Çelik
09.03.2018, 21:22
Fatih Çelik

İstanbul doğumluyum. Aslen Artvin Şavşatlıyım.. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bolümü 4.sınıf öğrencisiyim.
BMN ile 2012 yazında internette gezinirken tanıştım ve ara verdim. Ocak 2014'te üye oldum 2015-17 arasında forum yöneticiliği yaptım. İlk organizasyonum Bayrampaşa'da her hafta düzenli yapılan basket maçlarından biri oldu diye hatırlıyorum :) Burada tanıştığım bir çok değerli insan oldu. Bir çok kişiyle tanışma fırsatı buldum. Özellikle önemli kişilerle bir araya gelme imkanını yakaladım. Bunun için BMN'ye müteşekkirim. Trabzonspor özelinde belki de diğer spor STKları içinde görüp görebilieceğim en kaliteli organizasyonlardan birinde olabilmek benim adıma gerçekten çok sevindirici.

İyi ki BMN var. Varlığının daim olması dileğiyle.

Mollasalihoğlu
09.03.2018, 21:43
Müthiş bir başlık olmuş.
1986 Erzurum doğumluyum, valide Erzurumludur, aslen Trabzon Ofluyum.

İlkokul 3’e kadar Erzurum,
Oradan Üniversiteye kadar Ankara,
Üniversite başlangıcından günümüze İstanbul’dayım.

Şişli’de iki ortağımla beraber hukuk bürom var.
Evliyim.
Süresini hatırlamadığım sürelerdir forum yöneticisi ve yönetim kurulu üyesiyim.

BMN ailedir muhabbeti dönmüş ya, o gerçektir.
1 ay kadar önce babam kalp krizi geçirdi, bu aileden abilerimiz kardeşlerimiz o kadar güç verdi ki anlatamam size.

Haberiniz olmadan hastaneyi ayağa kaldıranlar mı dersin,
Kaç para ihtiyacın olduğunu soran mı dersin. Anlatılmaz yaşanır.

Burası sayesinde Özkan Sümer ile aynı masada kahvaltı da ettim,
Ahmet Ağaoğlu İle golf de konuştum,
Fatih Tekke’ye Kadıköy’de attığı golleri de sordum.

Hepsinin ortak noktası BMN dendiğinde gözlerinin içinin parlaması...

BMN olmasa şu an sıradan bir taraftar olurdum ve muhtemelen hayatımda 60-70 değerli insan eksik olurdu.
İyi ki varsınız...

a f s
09.03.2018, 21:52
https://pbs.twimg.com/media/DR6K-wqWsAAupVd.jpg
Merhabalar, Ali Fuat Saruhan kısaca AFS,

7 Aralık 1971 Trabzon doğumluyum, 1989'dan beri İstanbul'dayım. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Anasanat Dalından mezun oldum. 1999'dan beri kendi kurduğum tasarım ofisinde tasarım işleri ile uğraşıyorum.
Evliyim Abdullah Ferkan ve Ahmed Affan adında iki oğlum var. İlk BMN organizasyonuna 2006 yılında Ümraniye'deki kahvaltı organizasyonunda katılmıştım. Elimden geldiğince organizasyonlara katılmaya çalışıyorum. BMN Halısaha organizasyonlarında forvet mevkisinde oynuyorum. Genelde formalarla ilgili başlıkta görünürüm, diğer başlıkları okumakla yetinirim.

BMN'nin Trabzonspor taraftarları ve genel anlamda futbol taraftarları içinde özel bir yeri olduğuna inanırım. Unutmayın buradaki genel resmi oluşturan sizler ve sizin katkıları. BMN sayesinde güzel dostlak kazandım, kazanmaya devam ediyorum.

İyi ki varsın Trabzonspor, iyi ki varsın BMN

https://pbs.twimg.com/media/BvQsxPEIgAEXrJo.jpg:large

Bu fotoğraf bile eskidi, büyük oğlum Abdullah Ferkan'ın boyu bana yetişti neredeyse. Abdullah Ferkan da siteye üye. Bordo mavi hastalık onlara da bulaştı ne yazık ki.

https://pbs.twimg.com/media/DRA6X8FX0AEYPVu.jpghttps://pbs.twimg.com/media/DMwFpWCX0AAjK1e.jpg

Trabzonspor ve BMN ile büyüdükleri geleneksek çocuk şenliğimizdeki fotoğraflarda daha çok belli oluyor :)

oflubektas
09.03.2018, 22:25
Hasan Bektaş

38 yaşında, İstanbul'da yaşayan Of doğumlu bir avukatım. BMN ile tanışalı 13-14 sene oluyor. Kimler geldi kimler geçti, her zaman için sahici ve samimi insanların olduğu, Trabzonsporlular'ın medarı iftiharıdır bu platform. Burası olmasa da bordo-mavi sevdalısı kalacaktık elbet. Ancak bu site ve forumun Trabzonsporluluğumu pekiştirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim

Behçet61
10.03.2018, 00:24
Bir basket maçında bir arkadaşın sayesinde BMN ile tanıştım bilin bakalım kim ? :)
Merhaba arkadaşlar ben deniz Behçet Sarıcaoğlu 1967 doğumluyum grubun ihtiyarlarından olurum :) Of lu yum 49 yıldır İstanbul dayım, 19 senedir İstanbul Metrosunda çalışmaktayım yukarıda yazdığım gibi Trabzonspor un Abdi ipekçi salonunda oğlum ile maç seyrederken uzun süre sürecek bir dostluk kardeşlik ilişkilerinin bol olduğu mükemmel bir oluşumun içinde buldum kendimi BMN grubuyla çoğu organizasyonlara katıldım çök güzel anılarla hep hatırlayacağım ve tabi ki yenilerine de nasipse katılacağım :) iyi ki varsın BMN ÇOK YAŞA

Doğan Şahin
10.03.2018, 10:25
Bir basket maçında bir arkadaşın sayesinde BMN ile tanıştım bilin bakalım kim ? :)
Merhaba arkadaşlar ben deniz Behçet Sarıcaoğlu 1967 doğumluyum grubun ihtiyarlarından olurum :) Of lu yum 49 yıldır İstanbul dayım, 19 senedir İstanbul Metrosunda çalışmaktayım yukarıda yazdığım gibi Trabzonspor un Abdi ipekçi salonunda oğlum ile maç seyrederken uzun süre sürecek bir dostluk kardeşlik ilişkilerinin bol olduğu mükemmel bir oluşumun içinde buldum kendimi BMN grubuyla çoğu organizasyonlara katıldım çök güzel anılarla hep hatırlayacağım ve tabi ki yenilerine de nasipse katılacağım :) iyi ki varsın BMN ÇOK YAŞA

Tanışmalarda akılda kalan tek simadır o; BMN’nin sembolü Cengiz Çubukçu... ��

adiloş bebe
10.03.2018, 16:06
Medipol Üniversitesi Güney Kampüs'teyim :)

Acımasız bir piyasanın içine düştük... :)

Acımasız ama zevkli :) yardımcı olabileceğim konularda benimle iletişime geçebilirsin.

Manava61
10.03.2018, 16:25
Mehmet Bilgin
Trabzon vakfıkebir 1998 dogumluyum.Şampiyon oldugumuz sezonun başında Ankaraya taşındık.Foruma ilk üyeliğim de orada bir yaz sezonu Transfer duyumları almak için üye oldum.Zamanla halısaha maçları vs organizasyonlara katılmaya başladım.Şu an İstanbulda Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk bölümünde egitimime devam etmekteyim.Hayatımdaki iyikilerimden biridir BMN ye üye olmak :) İnşallah bu oluşumu hep beraber daha ilerilere taşıyacagız :)

Ertan 51
10.03.2018, 16:25
Fatih Çelik

İstanbul doğumluyum. Aslen Artvin Şavşatlıyım.. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bolümü 4.sınıf öğrencisiyim.
BMN ile 2012 yazında internette gezinirken tanıştım ve ara verdim. Ocak 2014'te üye oldum 2015-17 arasında forum yöneticiliği yaptım. İlk organizasyonum Bayrampaşa'da her hafta düzenli yapılan basket maçlarından biri oldu diye hatırlıyorum :) Burada tanıştığım bir çok değerli insan oldu. Bir çok kişiyle tanışma fırsatı buldum. Özellikle önemli kişilerle bir araya gelme imkanını yakaladım. Bunun için BMN'ye müteşekkirim. Trabzonspor özelinde belki de diğer spor STKları içinde görüp görebilieceğim en kaliteli organizasyonlardan birinde olabilmek benim adıma gerçekten çok sevindirici.

İyi ki BMN var. Varlığının daim olması dileğiyle.
Fatihim benim yiğen de İstanbulda senin bölüme benzer bi bölüm okur tanın mı :D
Muhammet Emin Kurt,
hani üni,kaçıncı sınıf, şu bu dersen sormam lazım bilmiyorum :(
(kayınımın oğlu,kayınım da babamın teyzesinin oğlu :D )

Başlık iyi olmuş gerçekten de,
yazıyoruz çiziyoruz ama kim kimdir,ne iş yapar haberimiz yok,
adamla fikir tartışıyoruz sonra bakıyorsun Odtü de hoca,
bilsek hiç topa girmeyiz :D
şaka bir yana hiç olmazsa trol mü gerçekten insan mı öğrenmemiz açısından güzel bi başlık.

Ertan 51
10.03.2018, 17:01
40 bin kere Maşallah demeyi ihmal etmem, Allah kalbimi biliyor çok büyük gurur duyuyorum güzel insanların güzel yerlerde olmasından,bunu şunun için söyleme gereği duydum bakıyorsun 2 sayfadır afilli meslekler,afilli okullar var hep :cool:
benim gibi emekçiler de yazsın abi de başlıkta bizde varız diyelim :U

Ertan Eldeş,
1969 doğumluyum,
Niğde-Bor-Cücü köyündenim,
Babam Borda memurmuş ben Bor'da doğmuşum,
akşam anneme bi soruyum da heralde 1-2 yaşlarında Niğde merkeze gelmişiz,
yani doğma büyüme değilde büyüme Niğde merkez,
1990 da Askerden geldim,
91 de memleketin otobüs firmasında işe başladım ogün bugündür terminal camiasındayım.
İnan Turizm'in şehir merkezindeki bürosunda bilet satarım.
Evliyim,
1993-1996-2006 model 3 tane evladım var ellerinizden öper,
büyük tarih öğretmenliğini bitirdi cırmalıyor,
ortancam İzmir'de memur,
en küçük 6. sınıf öğrencisi.

BMN i ilk sayfada Alper hocamın dediği gibi gogıl a yazdım ilk gelen site BMN oldu ogün bügündür buradayım,hep dediğim gibi BMN den çok şey öğrendim,BMN benim geniş ailem.

Mehdi
10.03.2018, 17:31
Merhaba arkadaşlar.

Bu sitede tanışma başlığında kendimi ilk olarak 2006 yılında tanıtmıştım. 12 yıl geçmiş aradan dile kolay. Başlığı yeniden görünce o anki "ne yazsam" heyecanım geldi aklıma.:)

Ben Mehdi Çelenk. 1984 Üsküdar doğumluyum. Türkiye İstatistik Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü'nde çalışıyorum. Lisansımı Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde yaptım. Halen Üsküdar Üniversitesi'nde Sosyal Hizmetler alanında yüksek lisansı bitirmek ile uğraşıyorum. Trabzonspor kongre üyesiyim. Trabzon Akçaabat'ta ikamet ediyorum.

Yıllarca şu sitede zevzeklik yaptım bilen bilir. Buradaki zevzekliğe sosyal medyada fenoemenlik diyorlar bunu da orada öğrendim. :)

Selamlar sevgiler.

Fatih Çelik
10.03.2018, 17:44
Fatihim benim yiğen de İstanbulda senin bölüme benzer bi bölüm okur tanın mı :D
Muhammet Emin Kurt,
hani üni,kaçıncı sınıf, şu bu dersen sormam lazım bilmiyorum :(
(kayınımın oğlu,kayınım da babamın teyzesinin oğlu :D )

Başlık iyi olmuş gerçekten de,
yazıyoruz çiziyoruz ama kim kimdir,ne iş yapar haberimiz yok,
adamla fikir tartışıyoruz sonra bakıyorsun Odtü de hoca,
bilsek hiç topa girmeyiz :D
şaka bir yana hiç olmazsa trol mü gerçekten insan mı öğrenmemiz açısından güzel bi başlık.

Bilmiyorum abi bizim sınıfta böyle biri yok ama öğrendiğinde tam olarak bulmaya çalışırım :D

Mert Oğuzlu61
10.03.2018, 20:22
Emin Mert Kırarslan... Beşikdüzü Oğuz beyiyim, alplerimle İstanbul'da yaşamaktayım. Lisans gazetecilik, yüksek lisans halkla ilişkiler olup, doğa tutkunu ve TS aşığı iletişimci bir gencim. Önümüzdeki ay tezimi sunup mezun olduktan sonra Trabzon'a obama döneceğim, oradaki özel işlerimi halledip Ağustos'ta da askere gideceğim. Belli bir düzen oturtmak için çabalıyorum döndükten sonra bazı temaslar olacak, bitsin görelim çocuklar. Önce bir cenk edip dönmem lazım.

Burayı nasıl keşfettiğimi tam olarak hatırlamamakla birlikte, sanırım Hasan Zaimoğlu isimli üyemizin tavsiyesi etkili olmuştu. Kendisi lisede okul başkanımızdı, aramızda Trabzon hemşeri muhabbeti dönünce ''Bmn'ye üye misin?'' diye sormuştu. Küçük Emrah gibi yok ben fakirim Bmw'ye binemem diye cevap verecekken TS forumu olduğunu belirtince merak edip damladım buraya, geliş o geliş...

Son olarak; pandaları sevelim, pandaları koruyalım, herkese iyi forumlar...

Timur Bey
10.03.2018, 20:37
Adım Umut Kırca, aslen Giresun Espiyeliyim. Doğma büyüme İstanbul'dayım üniversite de dahil olmak üzere. 24 yaşındayım. Tarih ile Fars Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezunum. Aynı zamanda Tarih alanında yüksek lisansıma devam etmekteyim. Trabzonspor baba emaneti en büyük sevdamdır. Çok ufak yaşlardan beri sanal dünyada olmama rağmen forumu 2012'de keşfettim. O dönemki sınav telaşı vs. derken forumu ara sıra uzaktan takip ettim. Geçen sene Nisan ayında da artık üye olmanın vakti geldi diyerek üyeliğimi gerçekleştirdim. :)

Yiğit Gayretli
10.03.2018, 22:00
Ne tesadüfler ne güzel hikayeler var... :)

#OGÜN
10.03.2018, 22:04
Merhaba ben Ogün Akpınar bende Akçaabatlıyım.. Şuan Samsun'da hukuk fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. Tek derdimiz tek sevdamız Trabzonspor için burda siz değerli insanların arasında olmaktan çok mutluyum :)

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cengiz Çubukcu
10.03.2018, 22:10
Ben cengiz çubukcu yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim (80-90'ların esprisi :) )
1976 Trabzon maçka doğumluyum, baba tarafından tonya iskenderli'den gelmişliğimiz olduğu gibi bir tarafımızda sürmene/köprübaşına dayanıyor..babamızın memuriyeti nedeniyle ilk ve ortaokulu konya'da, liseyi çanakkale çan'da bitirdim...üniversite eğitimimi eskişehir osmangazi üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde tamamlayıp 2001 yılına kadar da yine eskişehirde çalıştım, 2001'den 2012'ye kadar kırklarelide çalışma hayatımı devam ettirip ikamet ettim, 2012'den beri ise istanbul küçükçekmece ilçesi atakent mahallesinde ikamet ediyorum... tekstil konfeksiyon sektöründe bir firmada üretim müdürü olarak çalışmaktayım...
Bmn ile ilk tanışıklığım 1999 yılında mail grup üyeliği ile başlamasına rağmen esasen 2005'den beri bmn'nin müdavimiyim...son 12 senem bu ailenin içinde geçti, o kadar güzel anılarımız oldu, beraber güldük beraber ağladık... öyle ki ne zaman bir soğukluk hissedecek olsam 2008'de oğlum doğduğunda onun için açılan başlığa girip yazılara bir göz atıyorum gözlerim doluyor...buranın değerini bilelim...

selcuk
10.03.2018, 22:21
Emin Mert Kırarslan... Beşikdüzü Oğuz beyiyim, alplerimle İstanbul'da yaşamaktayım. Lisans gazetecilik, yüksek lisans halkla ilişkiler olup, doğa tutkunu ve TS aşığı iletişimci bir gencim. Önümüzdeki ay tezimi sunup mezun olduktan sonra Trabzon'a obama döneceğim, oradaki özel işlerimi halledip Ağustos'ta da askere gideceğim. Belli bir düzen oturtmak için çabalıyorum döndükten sonra bazı temaslar olacak, bitsin görelim çocuklar. Önce bir cenk edip dönmem lazım.

Burayı nasıl keşfettiğimi tam olarak hatırlamamakla birlikte, sanırım Hasan Zaimoğlu isimli üyemizin tavsiyesi etkili olmuştu. Kendisi lisede okul başkanımızdı, aramızda Trabzon hemşeri muhabbeti dönünce ''Bmn'ye üye misin?'' diye sormuştu. Küçük Emrah gibi yok ben fakirim Bmw'ye binemem diye cevap verecekken TS forumu olduğunu belirtince merak edip damladım buraya, geliş o geliş...

https://pics.me.me/destroy-racism-be-like-a-panda-hes-black-hes-white-19577935.png
https://forum.bordomavi.net/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxMSEhUTExIVFhUVGR8XFRgYGBggHxgdFRsXGhgeFx gYHSggGB4lHRoXITIhJSorLi4uGB8zODMtNygtLisBCgoKDg0O FxAQGC0dHR0tLSstLS0rKystLSstKy0tLS4tLS0tLS0tLTctLS 0tLS4tLS0tNzgtKy0rKzcrMjctN//AABEIAQcAwAMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAgMBAQAAAAAAAAAAAAAABwUGAgQIAQP/xABQEAACAQMBBAUGBg8GBQQDAAABAgMABBEhBQYSMQcTQVFhFC IycYGRIzRzobLRFRYkQlJTVIKSk6Kxs8HSMzVicnTwQ0RkwvEl Y4PhCKPT/8QAGAEBAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAECAwT/xAAgEQEBAQACAgIDAQAAAAAAAAAAARECMSFRAxITMkEi/9oADAMBAAIRAxEAPwBlW2kj6djH9sfX89VDyoH0tBw5Oo0B4vS 7sYPvPgat8LDrXIz6J kp/nVPuoOJJCeyF2wSNOrSQnA9fD31qsRubZ2lAbWNRNGSAhx1i5G Bk5GajI9rwgaTxZx2SINc45n6qtuw90bGS2gd7O3Z3iRnJiTJL KCSdO t4bl7O/Ibb9Un1VOXGUnLC5fakbR fPCsmMnhdcZHLHna8h7fdW/tHbtuNnBBcxGTqZF4RIhbictyGc51q8/abs/8htv1Mf1Ufads/wDIbb9TH9VZ48Zxq3lpK/ZmOSZppXXi0xhgCOHA0yfm17atEO81urgG5hK6 dxLkagroOwji17P3MUbpWA/5G2/Ux/VXv2p2H5FbfqY/wCmtcpKTlhfRb1WmBm5jGR53nDQ41wBz1/nrWq29dqeMeUog4sg8 IY7MDI9tMwbq2P5FbfqY/qrL7WbL8jtv1Mf9Nc/wAUX8lJXaG3bVldBKpH3uA3ge0c LJrd3Y3ns4bcJJOoYE6cLHtOOS92Kbn2r2P5FbfqY/6ayG7dl R236mP mtThJMS89LCbfixAJE/EQPRCPr4ecoHvNRi702hYSyXIaTsASThjBx5qZXXxb77wAADk 12z/JLf8AUx/00Lu/aDlaW/6qP mtZE xX7N37sElRzPoCc/Bydqkfg95rev kfZrAhZz7Ipf6aYw2JbDlbQfqk qvfsPb/k8P6tPqqxNKFt/LHl1jY Sk/pqK27vZayqAkhyDkgxvg vONPCnmNj2/5PD rT6qy xUH4iL9Wn1UNc0vtOLKkSjIOuVbXXUk4547BppX3ttuwLzk9Rw x9HODwnTOdc10f9ioPxEX6tPqr0bNh/ExfoL9VL5Jcc xb1QDTrvNxzAIbOTkeaNB6Pb39wqStd8bJQFDnA/w9 T 808fsdD Jj/QX6q9FhEP FH gv1Vzvx8a196Srb72f43u5r/9 FFjvLDLJwRScbNqPvsE6HIJwqgcPtJ7Tq7PJI/xafoj6qXnSTEFvbDhCr5k3If47burN LjnhqfJU5bSfCSnOgUn51Ovz1W3wUmYa4tpxodNYm59/IY9tWPZ74eUnljP /dULd7QMvlZ14RbyheWmIpNP5 2uzC77tfFLb5GP6C1I1HbtfFLb5GP6C1I0ZFFFUzeXfOaK6NlZ 2ZuZxH1r5cIiKeWSfSJOBjTmKC50VGbt7aS8t0mTI4tHQ lG66OjjsZTkEVJ0BRRXtAl97OmeW2vpIIYI3hhcxuWLBnZCQ/Cw0UAgjkeVX7d7fy2uolfhmiJAPDLE4zn8BwCr w1S7DotMm2bi6uFBtetM0akj4VpPPwQOSqxOc8yAOWabqjAwOy i3HynuAqF8MQAThQSxwM4CjUnwrRsN4baaA3CTL1S542Y8PAV9 ISBsFCO0HFSlcx9LllcSbVn 53APCE4Iz8IoXRiVHntzGeemOyhJp67A39sb24a2t5S7qpbPCw UhSAeFjz5irNXPvQZsi4g2lxzW80StA4VpI3UMeKM4BYAE4BPs roKhYKKKKIKKKKAooooClx0m/HrDwSY/t21Mell0sEC7sSc4CSk4BJ0ktTyGp5VL01x7TkDDE5z96f3NUD EuIbnX/gTfwnqWR8xXBx94MdpIIfT/AH31C2qnye5JHO2m10/FvgY7tefropg7tfFLb5GP6C1JVG7tfFLb5GP6C1JVWBVH382Vw Ob0IzIYzBeKmeIwk8Qkixr1kTedp2Z7QKvFQ2 d91FjdSjmkLkevhIX58UWFjuFtmS12gLe5m4vKRmK4 8vFx8E57pcYHHzPotkhTTnBpVbgbOi2psxILkxsYgvVdSpU2wx 5mJdcy6FmGTjiGRrV1XZ0tvm4M007JFwvCvDiYp6LKjaJKRz4S Ax7OWItWCo3am1xE6RLG0ssnoxpjIUEBncnRUXI1PPkMnSvdg7 YW7hEyxyxgkjhlQowKnByp/eNKhJJoYri82m84aOKIQMijWLqCXkB11Yll09XPNVMWyiqD0Zd ID7VkuQ0KxLDwFMEkkPxjzjyz5o5d9Sm/u/MGy0jaRWdpSQiKQCQuOJiTyAyPaRQxaqKrm5W lttONngLBk0kjfAZM8s4OCDrgjuNWOiCiqxsrfWCa/uLDDLNAdMkYkAALcB7xnUH/xM2e1o5ZZoVJEkBXjU6HDqGVh3qdRnvUjsouN6iiiiCigmqHtn pTtI36m1WS9n7Et14h7X5Y8V4qKvlae1dqRW0TTTSLHGvpMx0G TgfORSz2rvDtl145ns9lQnk0rq0mP8KnPEfDhBqpPtvZCOJLy6 vdqSA5wVKxAjujkZdPDl4VFw/7K7SVFkjdXRxlWU5BB7QRzpc9KTDy6wzy6ubn/AJrerRuHtmG6tust7R7aHiPArIiBs czIqEjBJ59pzVU6Vfjtlrj4KXX/wCS3peqTtt2soaG6OuAFGPbJWva46m5x TTfw299Y2B 5bo9/APnPf66xs3 BufC3m/htT0q/7tfFLb5GP6C1I1Hbt/FLb5GP6C1I1WBVO6YHI2RdY5lVX9KRAauNRW80U5gZrY/Dx fGp9Fyv3jjtDDI8Dg9lFhPdC1ptBIL4QqYyyo0HXI3VmTLZxnG cqMEjwqLbpju5ImgnVVLMFaWHKuqZxLwgEjjIyAwIx7qnNsdOC yWjJFbSR3Lrw8RKlEJ0JB9JiOwFRrikqBRt2PsG t5oI2tnV4uEBSpzgAaA9oI8darm1dnWV5Hf2FtNGs83wswU54X YKAxH5i5A7/GuXFYjkSM88GpTdXbj2N1Fcxk5jPnL Ep0dT6xn24PZRMdG9F24p2XDIJHV5pWBdlzgKmQijIyebH21Bd O26k13DFPApdrctxIupKOFJKjmSCo07ie6o/bvSPtYTjyOyjmt5cNbyCKZ sVuWWVwFYcipAwQabtozGNDIAHKguByDYHEB4ZzRPMIboC2Xcr fSSGORIhCyOWUgFiycKjPM6E GD3089sbTitoXnmcJHGOJif3DvJ5AdtVrfDpIstngqziWbsijI Lfnnkg9evga593132utpyZmbhjU5jiXPCvifwmx98fHGOVDtp3 W8cpv3v4yUkMxmT/AA5bIB7xjQjtGRVtuOleV7 3vRAqNHH1U6q2RMpYkjJGmOa5zg9tLmijTqzY/SPsy4QMLuOMnmkpCMPAhtD7CRX0v kTZcIJa hOOxG4z7o8muTyKMUT6nrvb002rwzQ20czs6MiyMAqgupGcE8R xnuFYdEu8Fk1l5DCwtb11ZQ ATI7Z4XViMMRp5h5YwO kbTJ6ErFmmvJ41DTQWzdQp/GSZC/Rx dQUPbjS USi4kMkqOyOzMWJKMVPnNrjIp39Ce5KLbm5u7Veud8wmRclUAA BCt6OTxa4zjFU/oOsmfarmaIlkidm401VyyaniGjat4866MoWgDFLHpTcC s8kAdTKSTyA6y35 6mdSv6Uf7wtBjOYZP4sNS9Jx7e2gza3IBGkig5JAGOHt1P8A5o mkHk12FUDFtONDkf2TEdgzzHvrSsZibK4J7Zx/2HH6vtZqDDdDvtZv4TVL3FnVMXdr4pbfIx/QWpGo7dr4pbfIx/QWpGtMCiiig5l6Y91TZXzSqvwNyTImOSsdZF954gO5vCqDXYG9 W7kO0Ldrecea2qsPSRhyZT2EfPqDzrnDfTo5vNnEsyGWAcpowS AP8A3F5x 3Txo3Kp1FFFFWDdzfS sAVtrgohOShCsuT2hWBwfVivvtnpB2ldArLeScJ5qnCg9vVgE 2qxRQAFFFFAUUUUBRRWcUbOwVVLMdAqgkn1Aamgwqb3V3rudnS NJbMoLrwuGUMCAcjIPce6rDu70S7SusFoxbodeKY4OPCMZb34p t7ndEtnZMssmbiZdQzjCqR2pHyzntYkjwolqR6M5L W2Nxfv58xDRx8Cr1aDlkAZy3PXJxirhRRRgUsOk7 8LTwgk/iw0z6VPSxJi tjrpbyHTn/aw8vE8ql6a49teAEWEhJ/5gHOBrlUP862dnN8HdD/p5iPbE1adsR9j2B1HlGNPk07ta2tkqRDcE9ttNjT/ANt/5cNL3CdGPu58Ut/kY/oLUhUfu78Vt/kY/oLUhVZFFFFAUMM6UUUCq6TOiqGeN7iyQR3Cgs0agBZcakcPJX7 iOfb31z5XbFcr3u5l3c7QvIrW3ZxHPICRhVUF24csxAGmNKNyq fRTJg6E9ptjiNunrkY4/RQ1Z9i9A6gg3V2WHakSY/bcn6IoaR9FdV7O6NdlwrwrZxP3mQFyfa5OPZiqttToPtZLhZIp nihJzJDjiz3iNy2UB8c47KGwpdh9H20byHr4LYtH96SyLxY58A ZgW5c VV27tXido5EZHQ4ZWBBBHYQa7NtbZI0WNFCqihVAGgCjAA9lKv px3J8oi8ugT4WIYlCjV4 /TmU/cT3ChKWHR1uHLtSU6mOCMjrZMdp14EzoWI92QT2A9G7s7pWlgn Dbwqpx5znV2/zOdT6uXhUR0P2ypsm1wuCyl28SzNqfZirlRLRRRRRkUUUUBSq6 U8fZC1zy6iTOe7rYqatKTpd1vrcf9NJ2Z5unYefKos7YbJGbFv Gc6jwRK3LVvgLgjstpv4TVq7J0sO4mZsevhHd4A1s2p CuBjH3NN7cxMdKzy/aNz9TE3fH3Lb/ACKfQWt tHYXxaD5JPoit6tOYoooqgooooCvha2iR8XAoHGxdsffM2Mk Og91RGx9tNcXd3GqgQ2xWLi7XlI4nA7goKjxJNT1AUUUUBRRRQ FBGaKKDGKJVAVQFUaAAYA9QHKsqhdubf8lntY3T4O5cxCTPoSY 4owV7Q2GGc6EDv0mhQFFFFAUUUUBSg6YXxfQEDP3O2B65VB bJ9lN k30yn7vttdOoOfbKKRY392kQ2GWUMFLuAeWVGR3d1fK4uMW87D TigmHqzHIAB6q19h3AXZqt2Hrs5/wAso7K1by DwzoAdI37MDBVgABz/wDFTlP9NS De2CfuaD5JPoCt6o/d05tLf5GP6C1IVWBRRRQFBoqhdLm x2dbBYSPKJ8iPQHgA9J8HuyAM9p8DRVw2Xs2O3VlT792kYk5LN IxZiT6z7AAOyt2uWN2ukq/tJutad51Y5kjlYsG114Sf7M9xGnhXQG6O/lntBQIZMS486J8Bx34H348VzRbFnooooyKKKKAooooKj0k2Jli teEZZL23ceHwgUn9qrdVPbpJ2abryTr8ycXBxcJ4OLOg4 XPTPLPbVwFRRRRRVQUUUUBSW6Z9b EafFhz8Zjn91Omkl03Ni/jOnxXt VekWN3Z zsWYgdXUjjIB4SRxM2M4JHI POtDqJgZushCxmOTDllOvA5UDGv7uXvjbF79Fb4K5QqVAXqWGh JBwOAcu/WtS32688zcYGTFIowTyEUhGhOM688Vu8bum D63Z J23yMf0FqSqL3V JWvyEf0FqUrCCiiig V1cLGjSOwVUBZieQCjJJ9lcl787yNtG8kuDkKTwxKfvY19Ees6 sfFjT56cr94tlSBDjrZEiY/wCE5Y /hx7a5no3xFexsVIZSQQcgg4II7QRqDXlFFOXoq6VJetjs75uNZ CEimPpBjoqyfhA8uLmCRnPMPMVxlsmBpJ4UT03kRV9ZYAV2aKM 2Ciiovam8dpbqzTXMKcHpAuufVw5yT4YoylKXnTJviLK1MMbgX E44VA5oh9Nz3aaDxPhVY3r6cRqlhDns66XQetYxqfziPVSb2nt GW4laaeRpJHOWZjqfqHgNBRqRqDTUdnKu0tnyFoo2PNkUn1lQa 4tau0rBMRRjuRR7gKhyfeiiiqyKKKKApKdM1v1u0oU55teXqkl b/tp10nOlMn7MW/Dz8m/7p6iztFLvddSRZnYq1u4YFVCsxPm ePRIwx0wAa2ZtsWVxG7KsST8DcI6ko2qniwyyFT5uefZnSqQbk qSvNc44TnGMg4GOXIf7FSOx7aFpMqWRgkh6ttQcRP6D89OeCPb 3 i8WJXQO6nxK1 Qj gtSlRW6XxG1 Qj gtStcGhRRRQUfpptg yLgnmhRx7JF/kTXL9dC//kFd3C2UaRqepeT4dx2cODGrdwLa571A7a56o3x6FfaztXldY41 Lu5Coo5knkBXxqb3K2ibe/tZlGSsqgjwc8De3DGimbur0M3kTx3DXsdvMh4l4I tK6Y5uQpOD3Gr u48kjq91tO8m4fvUcQofWsAU/PVxoqMa8UYpEdPmyrO2FssFvHFLIzu7IoGVGB52OeWbPsNPill 0w9H8 0TFPbMnWRIUZHOOIE8Q4W5Ag50OM556VSdudKKkNtbEuLR ruYXibsDDQ KsNGHiCaj6NvGrs/ZNwskEUinKvGrAjtDKCK4xrpHoH2w0 zurfU20hiU96kBl93ER6gKJTHoooowKKKKApLdLUmNrQf6bw/Cn76dNJDpfz9locEA TDX8 fuB19lFikTAFjgffeOvrrf2Npc HDKM uKUD5yK0j6X54/f4Vv7JX4ZfU5/YY/zr2Vxh/7on7htfkI/oLUtURuh8RtPkI/oLUvXjdRRRRQfO5gWRSjqGVhhlIBBB5gg6EUtd4ehSxnJaB3tm PYuGTP RtR6gQKsu l9cJLZQ28whNxM0bsUV8ARu/ot4rVXvt7rtbW2Yz8Dm8ltZZI4OMssPWgMsOup4F0HjUairS9A 1xnzbyEjxRwfcCf31ZdzOhmK1mSe5n694yGRFXhQMORbJJbB1H Kt7a23b1Le2kS4l6ljIbi58j8 Ph0jDWxGVXPFlsHQDvrLbG1b8Q2E0d9F91SRQP1USuhMnHmRGf zsEAeaeWtU8mLRSp3v3tu7S4kgF4OOKCExJ5MG8pmcsGU8H9nx EDAz26cq3d5t5b5HvGilSJbG3hmaIxhutabiLK7EgqBw482omG TRS83n3jvoLkW8Wpvlj8jbgUiFgQJ PTzgqefr41KdIm2JrO2heOfqy9xHE8hQPhH4gx4ManTOBVMTm8 W79vfQmG4jDodR3qexkbmp8aWV50C25PwV5Mo7nRG cFal7XfO4 xdzc9YJGWUw2c3V8Am4yqRuYzoMOxHd5hrOPey6fZ9viRFunvB YzSBQwVhIys6roDlQCBy86i YgrXoEhB EvZGH GNVPvLN 6mXupuzb7Og6i3Uhc8TFjlmY4GWPacAe6oHaN/fWos0mnjdpr5YS6oBxwujsONSMI VweHTQVp7L2/enaPU3EyRcUsirbyQlRJEuere2nGesfGCVJHboKF2mFRSQl6UL 4QvGB8OLgkScC8Pkwk6rOMcOes8z208KJZjyiiiiCkJ06/3lH/pl/izU 6596eHP2SXXGLaPHtllq8e1iAvbZopGjkBDI/7q3dk/2o/ytj9B/wCVW3fndxnHXpxM40fQZwORwijIHIk9mNcCqhsg cpHPDj/APWfm1 avTOWxysyn/uf8QtPkI/oLUvURuf8QtPkI/oLUvXldBRRRQQm8u7ovDCeulhaBzJG8XBkEqV /VhyJ7KjZNxI phiS4njMErTrKpQu0knHxsxZCuvG3ICjpOvpYbNWheVHaeJMxc PGQ7hWCcWnEQcDOmcVTZdu3YsJh110JI7 OBQerFyscnB5jEDqy54jg6jUeyNRebrdN3WPN/diWPiHXBo J1k5q68HAQNMHhyO svtOhEFpbqzrHZypNHgglmj4vTJGoJYk4xWW5SyCBjIbzJc6Xh iMgGBy6rzeH585qL2BtOZ9hmdpWM3UzN1h9LKmXhPswPdVEjtn c2G5a4aRnBuEjQlSB1fUMzRtGcZDAnOdeQrX2zuLHcuztcTqJU SO5VCgE6xZ4ePKEg6nVSOdUza2893HJYxLOyC6sYRJK2qwvLIo aZsD0yPNBOmWGa3957m5XaIto5NovGloj4tWh4yxkkUtIZhg5A HLtqGL3f7CSWa2mJYG1LGMDGD1iGM8WRnQHTBFZbf2Il0IQ7Mv UzJcLw41aE5UNkHzT2418ajN8trGy2XLMGYSJEFRnI4uNwEQse WeIgn1GtTot2w1xaOklwLiWCZ4mlBBEgzxIwI5jhYD82qPs24V uUETM7QC4Nz1LcJTLZymCuTHxMW4c8 2sX6PbYLKkTSQrJMlwix8AEEsQADRDhwM4GQcj1VVNkbVvZL4i OW8kK38kciFAbZbdWYH4Tg0cDGAGzy0r77I3xd9uPGblWt5JJL VIMjKNAkZ6zh54ZhKoP/wBVF8rXFuYgSIPPPI0Vz5ZxuylnkAK4I4cKmD6KgcvXnyDctFu Ema4uHSOVp4oXdSiSMCCQeHjIHEcAtgZpf7O3vu/KhbSyviTaWIGz6cSSPHLEcDkpEZx/iqRsdp3Yl8o8smYHazWRhbgMfVFyBgcPEGA5HPZRPK1vuJAbRr TifhZy/WeZ1ms3X8PFw44ePsxVhtbNkkkcyu4kIIRuHhjwMEJgA4PM5J1 pcxb4OduGPyleoMhtBBxDIdYw/W8PPHWAx5po1Uooooogrnrp7/vIf6aP JLXQtc99Ox/9TH mT53mH86RYa0lvqDkkj/ABNg570BCn2il7tvYIt7pZE0ikLaditwNlfAd3h6jTImH 81E7xH7mlOB6PdXSWxLFn3O IWnyEf0FqXqI3P IWnyEf0FqXrmCiiigjtvbFivIuqmDcHErjhZlIZDlSGUggg1GH ce06g2 JOBpRMzdbJ1jSLjhYyluLIwO3sFWSii6j9jbIS2RkR5WDHizLK 8hBwBo0hJA05cqh7PcO1iBVGuOAq6FDcSlMShlbCFuEekezQ61 sdIDldm3jKSrLA5BBIIIU6gjlS u9p3bPdmZGgK7HZkVZi4OC2JAVA4W fTnUUwZtzrRgAyFh5N5Hgs2OqBBAxnmCAeLnXxutyLaR0kL3Ad IlhDpcSqxRCSoZkYFtSdTVb3N2BJNbsssUsIngQGUXskxkV Fnwj6QlgOY1HEQK0987Yw3Msxmc28EcS4trjhkseE kbcnhlVxjnk47DQMHaGwIp44o5eJkhdJFBZtWi9Auc f3kHn21nY7EhhmlmjXhebh6wA aerBVSF5A4OMjnVZ6V5H8ktxGWy93CmFkaMuHLDh6xdVB5Z7Kq 1pdzJbRIzyK0e2YoihlaQxoSh6vrs5lXBzr Fjsqhp7L2THbiQRAjrZGmbJJ8 Q5YjPIZ7KjYtzrRYooljI6mXr0biPHx8TPkvzOSzZB0wcVA9Lm 0uG3gt1leM3MwDPGHLrHEONyojBY68A0/CqHg2idoR7GjlkkCTdatyqu8ZZ7aMrhmUhh54Jxmgun2mWmYzw HMU7XSHiORJIeJ9fwSdeHloKwt9xrNJ vCyF ta4CtLIUErkkuIi3AG1ODjSqFvjtCW18hFpdSToIblXnDByqK0 SvJhdJGiUsBnXTXXNNPYMESW8SwsXjCDhcsWLgjPEWJ87Oc58a hUd9p1p1Qi6vRZevDZPH1nGZOLj5 kf5VLbPsFhDhWduN2kPG7NgvzC8RPCvco0FbVFVBRRRRBXP3Ta udqgYzm2QftS/8Amuga596bXA2rkrxAWyZGcc2lHPB7 40iw2nUeFQe8kYEEug9E64FbvXt EfeajNutmCXJ 8Y 4Zroi67pfEbT5CP6C1K1Fbp/EbX5CP6C1K1yBRRRVBRRRQa 0bSOaN45VDRuCrqeRB5g FaU2xbVyxaNCWh6hs9sPPg5 jrXx35/u2 /wBLP/CelvsZ7gyQdesQA2PJ1RjLElOGHBfiAw3qyKjUhj7F3csbNme3 hjiYrhipPojB1yeWgo2hu9YXMiTywwyPpwuQDxAar4OB2ZzVB6 M9hRS26o8VkgmtQjPbyt5QyuE4hKMeZkelg86OkOzt47hpGMEq W9uga2d2ikhRWYrJZSejxHGMAZ80a9lAyts7Jt7qMRXCLInEGC tn0hnB c1ovutYGAWxt4uoD8fANBx8snGpbXtqJ6QtLCO7UMTayw3Qz6X CjAPnx4GbNUPdoTS3drbTBiLm4G19Roq8EpCHXsdY/f7xIauy92rK3ZXhhRCnEEIJ80ycIfGTzPCoPqrG73ZsZEMckMb IZGlIOdJH9Ngc5UnOuMc6WNkbjMAKw T/AGZbhbibrOPrZcgrjh4cZ1zmvvfbMhl2Vtd5I1dob28aIn7wlk 1XuOgoYZ0exbReq4Y416lWjiAwAquAHUDlg6Zrb2VYRQRrFCoW NdFUE4A7hnspWb47Fgjm2VDFBacBS4fq7glISxSEksQDg9o050 yd14VS2jVVhUBfRgOYwcnIjbtXOaFStFFFVkUUV5mg9rnbp0b/ANUPyEY/akronNc69On96H5CP970iw0mgb/D7z9VR28EJW3nY4x1bcvFSO/xFSRc/wC/51Fb0zk2k fxbfu/3766IvO63xK1 Qi gtSdRm63xK1 Qj/hrUnXMFFFFAUUUUGE8SurK6hlYEMpGQQRggg8wRUZEbJurK TnjUwwkcB4kHpRxntXzdVGmnhUs3KkvudDODsRnmjaEzT9Uixk MnmT54n4jx 4VFhjbJfZccuLY2SzHK4i6kOcasMJr2ZI8KyvrvZsqx3EzWrpn 4GWXqyM516t37cjs7aX3RrLCziJrq04mluB1HU4uDl5uU4bI01 0Ho6VLdIlrawNbfCRW7QxSRwLPFx27phcxt2o2AMEHPPnRcMWS FJUKsqujjBBAIYHvB0INalmbV8TxdS3VqYxInAeBRgsoceiBoS M9lVtts TbCFwsPUFbcdXF5x4GYcMaji870iuM68qpm6tp5Nb3 zrqGeCOS2WcKCjyEcAhuHQISD56q3D48qGGZbz7PaIyI1q0Ucn WF1MZRJM6uWGivk8 eTWzNHaLmB1hHlBZjGeAdcTq54D/aHlnQ0oLm5jbZ 1Fj6iULBCPKoEKCUcXmpKnoiRRqSv4WtbW/13NJfSXMUEkibMWLDqyBY2BWafiDEFsx4XQHlVMM/acdjJlbhbZ oXiYSiM9UrdpDegDga6cqkrK3jjRViRUjA81UACgHXzQNANeyk b0ivIbraN3bnij8mgjlXsaK7jcB/wA11iPqJp47OPwUf RfoiolbFFFFVHjnAqt7TtmlJLMfAAnT2CrIxrUmj7qz1ynL07f FyxX93rqWOcQuxZHzwZJJUqM8z2YB ak905t/wCqt8jH/wB5p52Wz/hRKwxw54faCP3ZpHdNXD9l34uIr1MfokA8mxzGD6tPWK635J8n L7SYzy4cePiXTI61s kfcPqqK3klzazjP/DY9nYD21MJsi5KjMThsakAc 0689fCsZ9gzMpVoHKsCrDTUMCDy7xTY5ZW/u5vts9bS3RruJWWGNWBYAghFBBBqTXfjZx5XsH6YqgP0aRY0s5 B/wDLL/8A0rWfo3A5Wkv6yX upkUzRvfYflkH6xazXeqyP/Nw/prSvPR1/wBHJ sl/robo3ypAtZlPYesfTxwXwfUamQNVd4rU8riL9IVmNu234 P9IVz7d9H 0AzcNnMQDpqO/sJOorxNwdonnZzdumR7Med/vWrk9joUbYt/wAdH kK9G0YPxkeniK57j3A2hwjNnMDnXUcvUDWH2hbS/I5v2ez86n1ntXRIv4efGnvFem hPN0PtFc5ncTaeNLKfP5n9VDbibUwMWk c654OWmO310yezHRpvYj/xE94r3yuLnxp7xXOM24 1MnFnPjs9Dx15/7zX1ttxNpn0rWcaaehz8f3 o0yezK6JFzFjHGmO7Ir0XEf4ae8Vzou4u1M62s37GntrH7R9qZ P3JP4Z6v RNTJ7Mro3ro/wk94rMXCfhr7xXOJ3H2p2Ws3LTPBrqPdpmj7SdqFh9x3GO/Mfd69NfmFMnsyujuvX8JfeK965fwl94rnE7jbT4seS3BHf5g1x 4k8ifbjszXyk3I2qD8TnI7McHz60yGV0ZexxyoUZhg88EdhB/lUamwbcEednGMAtppy0zr7aQ/wBom1MfFJfeta77i7VxpZT57f7P5vOpk9mV0DDsSBGDiTzgQcl h2YxzPh7daRXTawO1XwQfgo XqNa8HR9tI5L2c2AOXmDXsxgnOunhnNab9Hm1D/yM37H7g1XxP6sjqmiiiubYooooCiiigKKKKAooooCiiigKKKKA ooooCiiigKKKKAooooCiiig//9k=https://forum.bordomavi.net/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxMSEhUTExIVFhUVGR8XFRgYGBggHxgdFRsXGhgeFx gYHSggGB4lHRoXITIhJSorLi4uGB8zODMtNygtLisBCgoKDg0O FxAQGC0dHR0tLSstLS0rKystLSstKy0tLS4tLS0tLS0tLTctLS 0tLS4tLS0tNzgtKy0rKzcrMjctN//AABEIAQcAwAMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAgMBAQAAAAAAAAAAAAAABwUGAgQIAQP/xABQEAACAQMBBAUGBg8GBQQDAAABAgMABBEhBQYSMQcTQVFhFC IycYGRIzRzobLRFRYkQlJTVIKSk6Kxs8HSMzVicnTwQ0RkwvEl Y4PhCKPT/8QAGAEBAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAAECAwT/xAAgEQEBAQACAgIDAQAAAAAAAAAAARECMSFRAxITMkEi/9oADAMBAAIRAxEAPwBlW2kj6djH9sfX89VDyoH0tBw5Oo0B4vS 7sYPvPgat8LDrXIz6J kp/nVPuoOJJCeyF2wSNOrSQnA9fD31qsRubZ2lAbWNRNGSAhx1i5G Bk5GajI9rwgaTxZx2SINc45n6qtuw90bGS2gd7O3Z3iRnJiTJL KCSdO t4bl7O/Ibb9Un1VOXGUnLC5fakbR fPCsmMnhdcZHLHna8h7fdW/tHbtuNnBBcxGTqZF4RIhbictyGc51q8/abs/8htv1Mf1Ufads/wDIbb9TH9VZ48Zxq3lpK/ZmOSZppXXi0xhgCOHA0yfm17atEO81urgG5hK6 dxLkagroOwji17P3MUbpWA/5G2/Ux/VXv2p2H5FbfqY/wCmtcpKTlhfRb1WmBm5jGR53nDQ41wBz1/nrWq29dqeMeUog4sg8 IY7MDI9tMwbq2P5FbfqY/qrL7WbL8jtv1Mf9Nc/wAUX8lJXaG3bVldBKpH3uA3ge0c LJrd3Y3ns4bcJJOoYE6cLHtOOS92Kbn2r2P5FbfqY/6ayG7dl R236mP mtThJMS89LCbfixAJE/EQPRCPr4ecoHvNRi702hYSyXIaTsASThjBx5qZXXxb77wAADk 12z/JLf8AUx/00Lu/aDlaW/6qP mtZE xX7N37sElRzPoCc/Bydqkfg95rev kfZrAhZz7Ipf6aYw2JbDlbQfqk qvfsPb/k8P6tPqqxNKFt/LHl1jY Sk/pqK27vZayqAkhyDkgxvg vONPCnmNj2/5PD rT6qy xUH4iL9Wn1UNc0vtOLKkSjIOuVbXXUk4547BppX3ttuwLzk9Rw x9HODwnTOdc10f9ioPxEX6tPqr0bNh/ExfoL9VL5Jcc xb1QDTrvNxzAIbOTkeaNB6Pb39wqStd8bJQFDnA/w9 T 808fsdD Jj/QX6q9FhEP FH gv1Vzvx8a196Srb72f43u5r/9 FFjvLDLJwRScbNqPvsE6HIJwqgcPtJ7Tq7PJI/xafoj6qXnSTEFvbDhCr5k3If47burN LjnhqfJU5bSfCSnOgUn51Ovz1W3wUmYa4tpxodNYm59/IY9tWPZ74eUnljP /dULd7QMvlZ14RbyheWmIpNP5 2uzC77tfFLb5GP6C1I1HbtfFLb5GP6C1I0ZFFFUzeXfOaK6NlZ 2ZuZxH1r5cIiKeWSfSJOBjTmKC50VGbt7aS8t0mTI4tHQ lG66OjjsZTkEVJ0BRRXtAl97OmeW2vpIIYI3hhcxuWLBnZCQ/Cw0UAgjkeVX7d7fy2uolfhmiJAPDLE4zn8BwCr w1S7DotMm2bi6uFBtetM0akj4VpPPwQOSqxOc8yAOWabqjAwOy i3HynuAqF8MQAThQSxwM4CjUnwrRsN4baaA3CTL1S542Y8PAV9 ISBsFCO0HFSlcx9LllcSbVn 53APCE4Iz8IoXRiVHntzGeemOyhJp67A39sb24a2t5S7qpbPCw UhSAeFjz5irNXPvQZsi4g2lxzW80StA4VpI3UMeKM4BYAE4BPs roKhYKKKKIKKKKAooooClx0m/HrDwSY/t21Mell0sEC7sSc4CSk4BJ0ktTyGp5VL01x7TkDDE5z96f3NUD EuIbnX/gTfwnqWR8xXBx94MdpIIfT/AH31C2qnye5JHO2m10/FvgY7tefropg7tfFLb5GP6C1JVG7tfFLb5GP6C1JVWBVH382Vw Ob0IzIYzBeKmeIwk8Qkixr1kTedp2Z7QKvFQ2 d91FjdSjmkLkevhIX58UWFjuFtmS12gLe5m4vKRmK4 8vFx8E57pcYHHzPotkhTTnBpVbgbOi2psxILkxsYgvVdSpU2wx 5mJdcy6FmGTjiGRrV1XZ0tvm4M007JFwvCvDiYp6LKjaJKRz4S Ax7OWItWCo3am1xE6RLG0ssnoxpjIUEBncnRUXI1PPkMnSvdg7 YW7hEyxyxgkjhlQowKnByp/eNKhJJoYri82m84aOKIQMijWLqCXkB11Yll09XPNVMWyiqD0Zd ID7VkuQ0KxLDwFMEkkPxjzjyz5o5d9Sm/u/MGy0jaRWdpSQiKQCQuOJiTyAyPaRQxaqKrm5W lttONngLBk0kjfAZM8s4OCDrgjuNWOiCiqxsrfWCa/uLDDLNAdMkYkAALcB7xnUH/xM2e1o5ZZoVJEkBXjU6HDqGVh3qdRnvUjsouN6iiiiCigmqHtn pTtI36m1WS9n7Et14h7X5Y8V4qKvlae1dqRW0TTTSLHGvpMx0G TgfORSz2rvDtl145ns9lQnk0rq0mP8KnPEfDhBqpPtvZCOJLy6 vdqSA5wVKxAjujkZdPDl4VFw/7K7SVFkjdXRxlWU5BB7QRzpc9KTDy6wzy6ubn/AJrerRuHtmG6tust7R7aHiPArIiBs czIqEjBJ59pzVU6Vfjtlrj4KXX/wCS3peqTtt2soaG6OuAFGPbJWva46m5x TTfw299Y2B 5bo9/APnPf66xs3 BufC3m/htT0q/7tfFLb5GP6C1I1Hbt/FLb5GP6C1I1WBVO6YHI2RdY5lVX9KRAauNRW80U5gZrY/Dx fGp9Fyv3jjtDDI8Dg9lFhPdC1ptBIL4QqYyyo0HXI3VmTLZxnG cqMEjwqLbpju5ImgnVVLMFaWHKuqZxLwgEjjIyAwIx7qnNsdOC yWjJFbSR3Lrw8RKlEJ0JB9JiOwFRrikqBRt2PsG t5oI2tnV4uEBSpzgAaA9oI8darm1dnWV5Hf2FtNGs83wswU54X YKAxH5i5A7/GuXFYjkSM88GpTdXbj2N1Fcxk5jPnL Ep0dT6xn24PZRMdG9F24p2XDIJHV5pWBdlzgKmQijIyebH21Bd O26k13DFPApdrctxIupKOFJKjmSCo07ie6o/bvSPtYTjyOyjmt5cNbyCKZ sVuWWVwFYcipAwQabtozGNDIAHKguByDYHEB4ZzRPMIboC2Xcr fSSGORIhCyOWUgFiycKjPM6E GD3089sbTitoXnmcJHGOJif3DvJ5AdtVrfDpIstngqziWbsijI Lfnnkg9evga593132utpyZmbhjU5jiXPCvifwmx98fHGOVDtp3 W8cpv3v4yUkMxmT/AA5bIB7xjQjtGRVtuOleV7 3vRAqNHH1U6q2RMpYkjJGmOa5zg9tLmijTqzY/SPsy4QMLuOMnmkpCMPAhtD7CRX0v kTZcIJa hOOxG4z7o8muTyKMUT6nrvb002rwzQ20czs6MiyMAqgupGcE8R xnuFYdEu8Fk1l5DCwtb11ZQ ATI7Z4XViMMRp5h5YwO kbTJ6ErFmmvJ41DTQWzdQp/GSZC/Rx dQUPbjS USi4kMkqOyOzMWJKMVPnNrjIp39Ce5KLbm5u7Veud8wmRclUAA BCt6OTxa4zjFU/oOsmfarmaIlkidm401VyyaniGjat4866MoWgDFLHpTcC s8kAdTKSTyA6y35 6mdSv6Uf7wtBjOYZP4sNS9Jx7e2gza3IBGkig5JAGOHt1P8A5o mkHk12FUDFtONDkf2TEdgzzHvrSsZibK4J7Zx/2HH6vtZqDDdDvtZv4TVL3FnVMXdr4pbfIx/QWpGo7dr4pbfIx/QWpGtMCiiig5l6Y91TZXzSqvwNyTImOSsdZF954gO5vCqDXYG9 W7kO0Ldrecea2qsPSRhyZT2EfPqDzrnDfTo5vNnEsyGWAcpowS AP8A3F5x 3Txo3Kp1FFFFWDdzfS sAVtrgohOShCsuT2hWBwfVivvtnpB2ldArLeScJ5qnCg9vVgE 2qxRQAFFFFAUUUUBRRWcUbOwVVLMdAqgkn1Aamgwqb3V3rudnS NJbMoLrwuGUMCAcjIPce6rDu70S7SusFoxbodeKY4OPCMZb34p t7ndEtnZMssmbiZdQzjCqR2pHyzntYkjwolqR6M5L W2Nxfv58xDRx8Cr1aDlkAZy3PXJxirhRRRgUsOk7 8LTwgk/iw0z6VPSxJi tjrpbyHTn/aw8vE8ql6a49teAEWEhJ/5gHOBrlUP862dnN8HdD/p5iPbE1adsR9j2B1HlGNPk07ta2tkqRDcE9ttNjT/ANt/5cNL3CdGPu58Ut/kY/oLUhUfu78Vt/kY/oLUhVZFFFFAUMM6UUUCq6TOiqGeN7iyQR3Cgs0agBZcakcPJX7 iOfb31z5XbFcr3u5l3c7QvIrW3ZxHPICRhVUF24csxAGmNKNyq fRTJg6E9ptjiNunrkY4/RQ1Z9i9A6gg3V2WHakSY/bcn6IoaR9FdV7O6NdlwrwrZxP3mQFyfa5OPZiqttToPtZLhZIp nihJzJDjiz3iNy2UB8c47KGwpdh9H20byHr4LYtH96SyLxY58A ZgW5c VV27tXido5EZHQ4ZWBBBHYQa7NtbZI0WNFCqihVAGgCjAA9lKv px3J8oi8ugT4WIYlCjV4 /TmU/cT3ChKWHR1uHLtSU6mOCMjrZMdp14EzoWI92QT2A9G7s7pWlgn Dbwqpx5znV2/zOdT6uXhUR0P2ypsm1wuCyl28SzNqfZirlRLRRRRRkUUUUBSq6 U8fZC1zy6iTOe7rYqatKTpd1vrcf9NJ2Z5unYefKos7YbJGbFv Gc6jwRK3LVvgLgjstpv4TVq7J0sO4mZsevhHd4A1s2p CuBjH3NN7cxMdKzy/aNz9TE3fH3Lb/ACKfQWt tHYXxaD5JPoit6tOYoooqgooooCvha2iR8XAoHGxdsffM2Mk Og91RGx9tNcXd3GqgQ2xWLi7XlI4nA7goKjxJNT1AUUUUBRRRQ FBGaKKDGKJVAVQFUaAAYA9QHKsqhdubf8lntY3T4O5cxCTPoSY 4owV7Q2GGc6EDv0mhQFFFFAUUUUBSg6YXxfQEDP3O2B65VB bJ9lN k30yn7vttdOoOfbKKRY392kQ2GWUMFLuAeWVGR3d1fK4uMW87D TigmHqzHIAB6q19h3AXZqt2Hrs5/wAso7K1by DwzoAdI37MDBVgABz/wDFTlP9NS De2CfuaD5JPoCt6o/d05tLf5GP6C1IVWBRRRQFBoqhdLm x2dbBYSPKJ8iPQHgA9J8HuyAM9p8DRVw2Xs2O3VlT792kYk5LN IxZiT6z7AAOyt2uWN2ukq/tJutad51Y5kjlYsG114Sf7M9xGnhXQG6O/lntBQIZMS486J8Bx34H348VzRbFnooooyKKKKAooooKj0k2Jli teEZZL23ceHwgUn9qrdVPbpJ2abryTr8ycXBxcJ4OLOg4 XPTPLPbVwFRRRRRVQUUUUBSW6Z9b EafFhz8Zjn91Omkl03Ni/jOnxXt VekWN3Z zsWYgdXUjjIB4SRxM2M4JHI POtDqJgZushCxmOTDllOvA5UDGv7uXvjbF79Fb4K5QqVAXqWGh JBwOAcu/WtS32688zcYGTFIowTyEUhGhOM688Vu8bum D63Z J23yMf0FqSqL3V JWvyEf0FqUrCCiiig V1cLGjSOwVUBZieQCjJJ9lcl787yNtG8kuDkKTwxKfvY19Ees6 sfFjT56cr94tlSBDjrZEiY/wCE5Y /hx7a5no3xFexsVIZSQQcgg4II7QRqDXlFFOXoq6VJetjs75uNZ CEimPpBjoqyfhA8uLmCRnPMPMVxlsmBpJ4UT03kRV9ZYAV2aKM 2Ciiovam8dpbqzTXMKcHpAuufVw5yT4YoylKXnTJviLK1MMbgX E44VA5oh9Nz3aaDxPhVY3r6cRqlhDns66XQetYxqfziPVSb2nt GW4laaeRpJHOWZjqfqHgNBRqRqDTUdnKu0tnyFoo2PNkUn1lQa 4tau0rBMRRjuRR7gKhyfeiiiqyKKKKApKdM1v1u0oU55teXqkl b/tp10nOlMn7MW/Dz8m/7p6iztFLvddSRZnYq1u4YFVCsxPm ePRIwx0wAa2ZtsWVxG7KsST8DcI6ko2qniwyyFT5uefZnSqQbk qSvNc44TnGMg4GOXIf7FSOx7aFpMqWRgkh6ttQcRP6D89OeCPb 3 i8WJXQO6nxK1 Qj gtSlRW6XxG1 Qj gtStcGhRRRQUfpptg yLgnmhRx7JF/kTXL9dC//kFd3C2UaRqepeT4dx2cODGrdwLa571A7a56o3x6FfaztXldY41 Lu5Coo5knkBXxqb3K2ibe/tZlGSsqgjwc8De3DGimbur0M3kTx3DXsdvMh4l4I tK6Y5uQpOD3Gr u48kjq91tO8m4fvUcQofWsAU/PVxoqMa8UYpEdPmyrO2FssFvHFLIzu7IoGVGB52OeWbPsNPill 0w9H8 0TFPbMnWRIUZHOOIE8Q4W5Ag50OM556VSdudKKkNtbEuLR ruYXibsDDQ KsNGHiCaj6NvGrs/ZNwskEUinKvGrAjtDKCK4xrpHoH2w0 zurfU20hiU96kBl93ER6gKJTHoooowKKKKApLdLUmNrQf6bw/Cn76dNJDpfz9locEA TDX8 fuB19lFikTAFjgffeOvrrf2Npc HDKM uKUD5yK0j6X54/f4Vv7JX4ZfU5/YY/zr2Vxh/7on7htfkI/oLUtURuh8RtPkI/oLUvXjdRRRRQfO5gWRSjqGVhhlIBBB5gg6EUtd4ehSxnJaB3tm PYuGTP RtR6gQKsu l9cJLZQ28whNxM0bsUV8ARu/ot4rVXvt7rtbW2Yz8Dm8ltZZI4OMssPWgMsOup4F0HjUairS9A 1xnzbyEjxRwfcCf31ZdzOhmK1mSe5n694yGRFXhQMORbJJbB1H Kt7a23b1Le2kS4l6ljIbi58j8 Ph0jDWxGVXPFlsHQDvrLbG1b8Q2E0d9F91SRQP1USuhMnHmRGf zsEAeaeWtU8mLRSp3v3tu7S4kgF4OOKCExJ5MG8pmcsGU8H9nx EDAz26cq3d5t5b5HvGilSJbG3hmaIxhutabiLK7EgqBw482omG TRS83n3jvoLkW8Wpvlj8jbgUiFgQJ PTzgqefr41KdIm2JrO2heOfqy9xHE8hQPhH4gx4ManTOBVMTm8 W79vfQmG4jDodR3qexkbmp8aWV50C25PwV5Mo7nRG cFal7XfO4 xdzc9YJGWUw2c3V8Am4yqRuYzoMOxHd5hrOPey6fZ9viRFunvB YzSBQwVhIys6roDlQCBy86i YgrXoEhB EvZGH GNVPvLN 6mXupuzb7Og6i3Uhc8TFjlmY4GWPacAe6oHaN/fWos0mnjdpr5YS6oBxwujsONSMI VweHTQVp7L2/enaPU3EyRcUsirbyQlRJEuere2nGesfGCVJHboKF2mFRSQl6UL 4QvGB8OLgkScC8Pkwk6rOMcOes8z208KJZjyiiiiCkJ06/3lH/pl/izU 6596eHP2SXXGLaPHtllq8e1iAvbZopGjkBDI/7q3dk/2o/ytj9B/wCVW3fndxnHXpxM40fQZwORwijIHIk9mNcCqhsg cpHPDj/APWfm1 avTOWxysyn/uf8QtPkI/oLUvURuf8QtPkI/oLUvXldBRRRQQm8u7ovDCeulhaBzJG8XBkEqV /VhyJ7KjZNxI phiS4njMErTrKpQu0knHxsxZCuvG3ICjpOvpYbNWheVHaeJMxc PGQ7hWCcWnEQcDOmcVTZdu3YsJh110JI7 OBQerFyscnB5jEDqy54jg6jUeyNRebrdN3WPN/diWPiHXBo J1k5q68HAQNMHhyO svtOhEFpbqzrHZypNHgglmj4vTJGoJYk4xWW5SyCBjIbzJc6Xh iMgGBy6rzeH585qL2BtOZ9hmdpWM3UzN1h9LKmXhPswPdVEjtn c2G5a4aRnBuEjQlSB1fUMzRtGcZDAnOdeQrX2zuLHcuztcTqJU SO5VCgE6xZ4ePKEg6nVSOdUza2893HJYxLOyC6sYRJK2qwvLIo aZsD0yPNBOmWGa3957m5XaIto5NovGloj4tWh4yxkkUtIZhg5A HLtqGL3f7CSWa2mJYG1LGMDGD1iGM8WRnQHTBFZbf2Il0IQ7Mv UzJcLw41aE5UNkHzT2418ajN8trGy2XLMGYSJEFRnI4uNwEQse WeIgn1GtTot2w1xaOklwLiWCZ4mlBBEgzxIwI5jhYD82qPs24V uUETM7QC4Nz1LcJTLZymCuTHxMW4c8 2sX6PbYLKkTSQrJMlwix8AEEsQADRDhwM4GQcj1VVNkbVvZL4i OW8kK38kciFAbZbdWYH4Tg0cDGAGzy0r77I3xd9uPGblWt5JJL VIMjKNAkZ6zh54ZhKoP/wBVF8rXFuYgSIPPPI0Vz5ZxuylnkAK4I4cKmD6KgcvXnyDctFu Ema4uHSOVp4oXdSiSMCCQeHjIHEcAtgZpf7O3vu/KhbSyviTaWIGz6cSSPHLEcDkpEZx/iqRsdp3Yl8o8smYHazWRhbgMfVFyBgcPEGA5HPZRPK1vuJAbRr TifhZy/WeZ1ms3X8PFw44ePsxVhtbNkkkcyu4kIIRuHhjwMEJgA4PM5J1 pcxb4OduGPyleoMhtBBxDIdYw/W8PPHWAx5po1Uooooogrnrp7/vIf6aP JLXQtc99Ox/9TH mT53mH86RYa0lvqDkkj/ABNg570BCn2il7tvYIt7pZE0ikLaditwNlfAd3h6jTImH 81E7xH7mlOB6PdXSWxLFn3O IWnyEf0FqXqI3P IWnyEf0FqXrmCiiigjtvbFivIuqmDcHErjhZlIZDlSGUggg1GH ce06g2 JOBpRMzdbJ1jSLjhYyluLIwO3sFWSii6j9jbIS2RkR5WDHizLK 8hBwBo0hJA05cqh7PcO1iBVGuOAq6FDcSlMShlbCFuEekezQ61 sdIDldm3jKSrLA5BBIIIU6gjlS u9p3bPdmZGgK7HZkVZi4OC2JAVA4W fTnUUwZtzrRgAyFh5N5Hgs2OqBBAxnmCAeLnXxutyLaR0kL3Ad IlhDpcSqxRCSoZkYFtSdTVb3N2BJNbsssUsIngQGUXskxkV Fnwj6QlgOY1HEQK0987Yw3Msxmc28EcS4trjhkseE kbcnhlVxjnk47DQMHaGwIp44o5eJkhdJFBZtWi9Auc f3kHn21nY7EhhmlmjXhebh6wA aerBVSF5A4OMjnVZ6V5H8ktxGWy93CmFkaMuHLDh6xdVB5Z7Kq 1pdzJbRIzyK0e2YoihlaQxoSh6vrs5lXBzr Fjsqhp7L2THbiQRAjrZGmbJJ8 Q5YjPIZ7KjYtzrRYooljI6mXr0biPHx8TPkvzOSzZB0wcVA9Lm 0uG3gt1leM3MwDPGHLrHEONyojBY68A0/CqHg2idoR7GjlkkCTdatyqu8ZZ7aMrhmUhh54Jxmgun2mWmYzw HMU7XSHiORJIeJ9fwSdeHloKwt9xrNJ vCyF ta4CtLIUErkkuIi3AG1ODjSqFvjtCW18hFpdSToIblXnDByqK0 SvJhdJGiUsBnXTXXNNPYMESW8SwsXjCDhcsWLgjPEWJ87Oc58a hUd9p1p1Qi6vRZevDZPH1nGZOLj5 kf5VLbPsFhDhWduN2kPG7NgvzC8RPCvco0FbVFVBRRRRBXP3Ta udqgYzm2QftS/8Amuga596bXA2rkrxAWyZGcc2lHPB7 40iw2nUeFQe8kYEEug9E64FbvXt EfeajNutmCXJ 8Y 4Zroi67pfEbT5CP6C1K1Fbp/EbX5CP6C1K1yBRRRVBRRRQa 0bSOaN45VDRuCrqeRB5g FaU2xbVyxaNCWh6hs9sPPg5 jrXx35/u2 /wBLP/CelvsZ7gyQdesQA2PJ1RjLElOGHBfiAw3qyKjUhj7F3csbNme3 hjiYrhipPojB1yeWgo2hu9YXMiTywwyPpwuQDxAar4OB2ZzVB6 M9hRS26o8VkgmtQjPbyt5QyuE4hKMeZkelg86OkOzt47hpGMEq W9uga2d2ikhRWYrJZSejxHGMAZ80a9lAyts7Jt7qMRXCLInEGC tn0hnB c1ovutYGAWxt4uoD8fANBx8snGpbXtqJ6QtLCO7UMTayw3Qz6X CjAPnx4GbNUPdoTS3drbTBiLm4G19Roq8EpCHXsdY/f7xIauy92rK3ZXhhRCnEEIJ80ycIfGTzPCoPqrG73ZsZEMckMb IZGlIOdJH9Ngc5UnOuMc6WNkbjMAKw T/AGZbhbibrOPrZcgrjh4cZ1zmvvfbMhl2Vtd5I1dob28aIn7wlk 1XuOgoYZ0exbReq4Y416lWjiAwAquAHUDlg6Zrb2VYRQRrFCoW NdFUE4A7hnspWb47Fgjm2VDFBacBS4fq7glISxSEksQDg9o050 yd14VS2jVVhUBfRgOYwcnIjbtXOaFStFFFVkUUV5mg9rnbp0b/ANUPyEY/akronNc69On96H5CP970iw0mgb/D7z9VR28EJW3nY4x1bcvFSO/xFSRc/wC/51Fb0zk2k fxbfu/3766IvO63xK1 Qi gtSdRm63xK1 Qj/hrUnXMFFFFAUUUUGE8SurK6hlYEMpGQQRggg8wRUZEbJurK TnjUwwkcB4kHpRxntXzdVGmnhUs3KkvudDODsRnmjaEzT9Uixk MnmT54n4jx 4VFhjbJfZccuLY2SzHK4i6kOcasMJr2ZI8KyvrvZsqx3EzWrpn 4GWXqyM516t37cjs7aX3RrLCziJrq04mluB1HU4uDl5uU4bI01 0Ho6VLdIlrawNbfCRW7QxSRwLPFx27phcxt2o2AMEHPPnRcMWS FJUKsqujjBBAIYHvB0INalmbV8TxdS3VqYxInAeBRgsoceiBoS M9lVtts TbCFwsPUFbcdXF5x4GYcMaji870iuM68qpm6tp5Nb3 zrqGeCOS2WcKCjyEcAhuHQISD56q3D48qGGZbz7PaIyI1q0Ucn WF1MZRJM6uWGivk8 eTWzNHaLmB1hHlBZjGeAdcTq54D/aHlnQ0oLm5jbZ 1Fj6iULBCPKoEKCUcXmpKnoiRRqSv4WtbW/13NJfSXMUEkibMWLDqyBY2BWafiDEFsx4XQHlVMM/acdjJlbhbZ oXiYSiM9UrdpDegDga6cqkrK3jjRViRUjA81UACgHXzQNANeyk b0ivIbraN3bnij8mgjlXsaK7jcB/wA11iPqJp47OPwUf RfoiolbFFFFVHjnAqt7TtmlJLMfAAnT2CrIxrUmj7qz1ynL07f FyxX93rqWOcQuxZHzwZJJUqM8z2YB ak905t/wCqt8jH/wB5p52Wz/hRKwxw54faCP3ZpHdNXD9l34uIr1MfokA8mxzGD6tPWK635J8n L7SYzy4cePiXTI61s kfcPqqK3klzazjP/DY9nYD21MJsi5KjMThsakAc 0689fCsZ9gzMpVoHKsCrDTUMCDy7xTY5ZW/u5vts9bS3RruJWWGNWBYAghFBBBqTXfjZx5XsH6YqgP0aRY0s5 B/wDLL/8A0rWfo3A5Wkv6yX upkUzRvfYflkH6xazXeqyP/Nw/prSvPR1/wBHJ sl/robo3ypAtZlPYesfTxwXwfUamQNVd4rU8riL9IVmNu234 P9IVz7d9H 0AzcNnMQDpqO/sJOorxNwdonnZzdumR7Med/vWrk9joUbYt/wAdH kK9G0YPxkeniK57j3A2hwjNnMDnXUcvUDWH2hbS/I5v2ez86n1ntXRIv4efGnvFem hPN0PtFc5ncTaeNLKfP5n9VDbibUwMWk c654OWmO310yezHRpvYj/xE94r3yuLnxp7xXOM24 1MnFnPjs9Dx15/7zX1ttxNpn0rWcaaehz8f3 o0yezK6JFzFjHGmO7Ir0XEf4ae8Vzou4u1M62s37GntrH7R9qZ P3JP4Z6v RNTJ7Mro3ro/wk94rMXCfhr7xXOJ3H2p2Ws3LTPBrqPdpmj7SdqFh9x3GO/Mfd69NfmFMnsyujuvX8JfeK965fwl94rnE7jbT4seS3BHf5g1x 4k8ifbjszXyk3I2qD8TnI7McHz60yGV0ZexxyoUZhg88EdhB/lUamwbcEednGMAtppy0zr7aQ/wBom1MfFJfeta77i7VxpZT57f7P5vOpk9mV0DDsSBGDiTzgQcl h2YxzPh7daRXTawO1XwQfgo XqNa8HR9tI5L2c2AOXmDXsxgnOunhnNab9Hm1D/yM37H7g1XxP6sjqmiiiubYooooCiiigKKKKAooooCiiigKKKKA ooooCiiigKKKKAooooCiiig//9k=:D

Onur Tan
10.03.2018, 22:23
Merhabalar

Bendeniz Hasan Onur TAN, 1986 İstanbul doğumluyum. Anne baba Beşikdüzü/Vakfıkebir den. KTÜ Makina Müh. bölümünde doktora yapıyorum. 2005 yılında üniversite 1. sınıftayken kayıt olmuştum. Çok fazla yazmıyorum forumda, zaten belli oluyordur. Daha çok okumak, arkadaşların fikirlerini öğrenmek için hemen hergün foruma giriyorum. Katıldığım ilk ve tek etkinlik İstanbul'daki 10.yıl iftar organizasyonuydu, başka da kısmet olmadı.

Herkese selamlar saygılar

İsmail Sezgin
10.03.2018, 22:29
Ben cengiz çubukcu yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim (80-90'ların esprisi :) )
1976 Trabzon maçka doğumluyum, baba tarafından tonya iskenderli'den gelmişliğimiz olduğu gibi bir tarafımızda sürmene/köprübaşına dayanıyor..babamızın memuriyeti nedeniyle ilk ve ortaokulu konya'da, liseyi çanakkale çan'da bitirdim...üniversite eğitimimi eskişehir osmangazi üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünde tamamlayıp 2001 yılına kadar da yine eskişehirde çalıştım, 2001'den 2012'ye kadar kırklarelide çalışma hayatımı devam ettirip ikamet ettim, 2012'den beri ise istanbul küçükçekmece ilçesi atakent mahallesinde ikamet ediyorum... tekstil konfeksiyon sektöründe bir firmada üretim müdürü olarak çalışmaktayım...
Bmn ile ilk tanışıklığım 1999 yılında mail grup üyeliği ile başlamasına rağmen esasen 2005'den beri bmn'nin müdavimiyim...son 12 senem bu ailenin içinde geçti, o kadar güzel anılarımız oldu, beraber güldük beraber ağladık... öyle ki ne zaman bir soğukluk hissedecek olsam 2008'de oğlum doğduğunda onun için açılan başlığa girip yazılara bir göz atıyorum gözlerim doluyor...buranın değerini bilelim...Abi merhaba :) hacettepe de endüstri mühendisliği okuyorum, tavsiyelerini beklerim :)

Oğuz B.
10.03.2018, 22:44
Tonya'da doğdum. Beşikdüzü'nde büyüdüm. Vakfıkebir'de okudum.
Türk Dili ve Edebiyatı eğitimini Konya'da aldım.
Öğretmenim.
Beşikdüzü, Trabzon ve Şemdinli'de çalıştım. Şuan Konya'da çalışıyorum.
BMN'ye üye olduğumda lise öğrencisiydim. Şimdi ise liselerde öğrencilerle mücadele halinde.. :)

Cengiz Çubukcu
10.03.2018, 23:27
Abi merhaba :) hacettepe de endüstri mühendisliği okuyorum, tavsiyelerini beklerim :)

Derslerini geç, yazları staj/uygulama yap boş geçirme... :)

İsmail Sezgin
10.03.2018, 23:56
Derslerini geç, yazları staj/uygulama yap boş geçirme... :)Keşke baştayken deseydin çok kaldım derslerden son olmam gerekiyorken 2,5 3üm :) Şimdi yazın staj yapıcam inşAllah gerçi başvurularımı yapmadım daha ama devlet kurumlarına başvurcam :)

Murat BAYRAKTAR
10.03.2018, 23:57
Vey be bu başlığı görünce sanki yeniden BMN'ye kayıt olduğumu hissettim.
Ben Murat Bayraktar(lazandoz61). Aslen Ofluyum. 30 yıldır Kocaeli'nin Derince ilçesinde ikamet etmekteyim.
3 Kasım 1999'da ilk bilgisayarımı aldığımda Google amca sayeside BMN ile tanışmıştım tabii o zamanlar siteye girmek galiba benim ev adresi kadar uzun bir adresi vardı yanlış hatırlamıyorsan trabzonspor1967.on.tc diye idi.
Okul yıllarında özellikle (bu vesileyle tekrar selamlar olsun tüm Ankaralılara) BMN Ankara ile unutamayacağım sayısız anılarım oldu. Her zaman kendilerine ne kadar teşekkür etsem az olsa da başta Çakır Kakışım olmak üzere tüm BMN Ankara'ya teşekkürler.
11 yıllık gazetecilik mesleğimin ardından şimdi özel sektördeyim.
Evliyim 1 çocuk babasıyım. İsmini özellikle Fatih Gökdeniz Bayraktar koydum. Bu arada kısmetse ikincisi yola çıktı eğer o da erkek olursa ismi büyük ihtimalle Onur Yusuf olacak:)
Tekrardan tüm renkdaşlara selamlar.

15322

Gökhan Balcı
11.03.2018, 09:02
Aslen of/ballıca yaşadığım yer olarak da Bursalıyım. Forumla tanışmam epey eskiye dayanıyor aslında. Nick falan hatırlamıyorum elbette ama daha önceden kayıt olmuştum. Bursadaki bir Trabzonspor bursa maçından önce oyuncular karşılanacaktı. Holiday oteline gelecek diye duymuştuk beraber de gitmiştik ama gelmedi oyuncular. Sonra biz dağıldık başka birkaç arkadaş almiraya gitmiş oraya gelmiş oyuncular da. Sonra bi daha katılmadım çocukluk işte. Üniversiteyi 1. Sınıfta bıraktım, birkaç senedir öğrenci yurdunda kaloriferci olarak çalışıyorum. Zamanımı daha çok okuyarak geçirmeye çalışıyorum. Bunun dışında ya buralarda takılıyorum ya da anime manga. Burada epey aklı fikri yerinde insanlar var. Diğer forumlar nasıl bilmiyorum ama bmn oldukça olgun ve yaşça büyük insanlardan oluşuyor bu da burayı ciddi kılabilen bir şey. Adımı söylemeyi unutmuşum adım Gökhan Balcı yaşım 27 hepsi hepsi o kadar işte.

nuri45
11.03.2018, 11:27
Selam herkese
Adim Nurettin. Aslen Cankiri ama Ankara dogumluyum. 1972 den beri Berlinde yasiyorum. Evliyim ve iki cocugum var. BMN ile tanismisligim google vasitasiyla 2004 senesinde oldu. Bu ikinci üyeligimi 2005 de aldim. Ilk ve tek organizasyonum BMN ile 2010-2011 senesi Istanbulda IBB ile Olimpiyattaki maca oldu. Takimimizi en son bu sene Sikecilerle olan macda Akyazida izledim. Forumda genelde okuyucu olarak geziniyorum.

beratika
11.03.2018, 17:51
Merhabalar. Adım Berat. 22 yaşındayım. KTÜ Mimarlık bölümünde 4. sınıf öğrencisiyim.4 sene nasıl geçti anlamadım.Trabzonu kazandığımı daha dün buraya yazmıştım. ÖSS'ye hazırlanırken buldum siteyi, nasıl bulduğumu hatırlamıyorum. Aslen Çaykaralıyım; ailemle İstanbulda yaşıyorum. Bir iftara ve kahvaltıya geldim, gerçek hayatta çok gevezeyimdir ama ilk girdiğimde ortamlara pek konuşmam, utangacımdır, Saygılarımla :)

İ. SARAL
11.03.2018, 18:02
Aslen of/ballıca yaşadığım yer olarak da Bursalıyım. Forumla tanışmam epey eskiye dayanıyor aslında. Nick falan hatırlamıyorum elbette ama daha önceden kayıt olmuştum. Bursadaki bir Trabzonspor bursa maçından önce oyuncular karşılanacaktı. Holiday oteline gelecek diye duymuştuk beraber de gitmiştik ama gelmedi oyuncular. Sonra biz dağıldık başka birkaç arkadaş almiraya gitmiş oraya gelmiş oyuncular da. Sonra bi daha katılmadım çocukluk işte. Üniversiteyi 1. Sınıfta bıraktım, birkaç senedir öğrenci yurdunda kaloriferci olarak çalışıyorum. Zamanımı daha çok okuyarak geçirmeye çalışıyorum. Bunun dışında ya buralarda takılıyorum ya da anime manga. Burada epey aklı fikri yerinde insanlar var. Diğer forumlar nasıl bilmiyorum ama bmn oldukça olgun ve yaşça büyük insanlardan oluşuyor bu da burayı ciddi kılabilen bir şey. Adımı söylemeyi unutmuşum adım Gökhan Balcı yaşım 27 hepsi hepsi o kadar işte.Seni gidi menloz li seni.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gökhan Balcı
11.03.2018, 18:13
Seni gidi menloz li seni.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğru öyle demem lazımdı :D

Bayraktaroğlu
11.03.2018, 19:42
Merhaba
Adım muhittin trabzon/maçkalıyım 23 senedir izmir de yaşıyorum İş bankası kültür yayınlarında çalışıyorum. BMN gelişim Gökçebey'in(eski forum yöneticisi) sayesinde oldu Gökçe abi kuzenim olur. Emrullah abi vardı izmir de onlarla beraber halı saha maçları yapardık
Mutluyum burada olmaktan

Kaya
12.03.2018, 09:05
Merhaba
Adım muhittin trabzon/maçkalıyım 23 senedir izmir de yaşıyorum İş bankası kültür yayınlarında çalışıyorum. BMN gelişim Gökçebey'in(eski forum yöneticisi) sayesinde oldu Gökçe abi kuzenim olur. Emrullah abi vardı izmir de onlarla beraber halı saha maçları yapardık
Mutluyum burada olmaktan

Muhittin selam,7
Hangi İş Bankası Kültür Yayınları'nda çalışıyorsun? Karşıyaka mı?

Bayraktaroğlu
12.03.2018, 09:33
Muhittin selam,7
Hangi İş Bankası Kültür Yayınları'nda çalışıyorsun? Karşıyaka mı?Merhaba Kaya abi,
Konak'ta saat kulesinin karşısında ikinci kitabevi açıldı oradayım

alper*
12.03.2018, 09:51
Açıldığından beri en çok okuduğum başlık :)

Kaya
12.03.2018, 09:54
Merhaba Kaya abi,
Konak'ta saat kulesinin karşısında ikinci kitabevi açıldı oradayım

Süper, mutlaka uğramaya çalışacağım... Hem senin için hem de bir okur olarak... :)

Görüşmek üzere...

zeki gursoy
12.03.2018, 10:19
Merhaba,
Zeki Gürsoy. Beşikdüzündenim. 2006 yılından beri üyeyim. Kamu görevlisiyim, Düzcede görev yapıyorum.

zeki gursoy
12.03.2018, 10:20
İsmail abinin oğlumusun....

Ozan Gözaçan
12.03.2018, 10:49
Merhaba ben Ozan GÖZAÇAN 1985 yılında Hakkari de doğdum . Aslen Trabzon / Beşikdüzü / Kızılağaç danım . Babamın mesleği sayesinde sınıfdaki tek Trabzonsporlu çoçuk olarak büyüdüm. Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) mezunuyum şu anda Antalyada özel bir firmada Ağ ve Network güvenliği uzamanı olarak görev yapıyorum . Foruma 2005 yılında Cabri61 kullanıcı adlı ( Olgun Cabri ) kardeşim arkdaşım dostum sayesinde üye oldum . Uzun zamanlar yazmadım pek sadece okudum bunda üniversiteyi kıbrısda okumamın ve oradaki mükemmel internetin de emeği vardır ayrıca bugüne kadar geçen seneki Antalya maçı dışında bir etkinliğe katılamadım. En kısa zamanda elimden gelirse bir etkinlikde sizlerle tanışmayı çok istiyorum . Eski kullanıcı adım Yoldas dı .
Sistem ve network merakım var ayrıca uzun yıllardır edebiyat üzerine çalışmalar yapıyorum evliyim ama daha baba olmak nasip olmadı :)
Her zaman takip ettiğim onca kişi var burada kızdıklarımda off ya dediklerimde var ama buranın en güzel yanıda bu Seviyorum Seni BMN :)

Bayraktaroğlu
12.03.2018, 11:27
Süper, mutlaka uğramaya çalışacağım... Hem senin için hem de bir okur olarak... :)

Görüşmek üzere...Gel abi her zaman beklerim

Kamil Çakmak
12.03.2018, 11:38
Merhabalar güzel aile dostları...
Tokat Erbaa'lıyım. Halende Erbaa da yaşamaya devam etmekteyim.
Mali Müşavirlik yapmaktayım. 1977 yılından beri 41 yıldır Trabzonspor'luyum.
Bir kızım bir oğlum var . Kızım İstanbul Kültür Üniversitesinde 1. sınıf öğrencisi. Oğlum Efe Lise 2 ye gidiyor. Her ikiside Trabzonspor'lu tabikide.
Burada Güzel değerli renktaşlar la taşıma fırsatlarım oldu çok kere. Burası bir aile gibi oldu her zaman hala da Aile olarak devam etmekte.
BMN ile tanışmam ilginç olmuştu. sanal ortamda okey oynuyordum. Karşımda oturan ortağım da Ts li idi. Oyun oynarken Ts lilikten bahsederken birbirimizle renktaş olduğumuzu öğrendik. Bana o söylemişti. "BMN var abi oraya üye ol. Çok iyi yer" falan diye.

Hepinize selamlar Sevgiler...

Mert Oğuzlu61
12.03.2018, 11:54
İsmail abinin oğlumusun....

Evet abi onun oğluyum. Yazın Dereçatı'nda tanışmıştık galiba :)

zeki gursoy
12.03.2018, 15:48
Evet, babana selamlar....

Evet abi onun oğluyum. Yazın Dereçatı'nda tanışmıştık galiba :)

Mehmet BAL
12.03.2018, 18:17
Merhaba
Ben Mehmet
1985 İstanbul doğumluyum aslen Trabzon-Maçka lıyım
İstanbul'da yaşıyorum
Bmn ile 2006 yılında tesadüfen çarşı izninde internet te buldum

Mehmet Fatih Silik
12.03.2018, 18:20
15330

Selamün aleyküm canlar!

Adim Mehmet Silik. Nickname'de ki Fatih Ismini kücükken annem koymustu ve ikisini bir arada kullanmayi severim. Eski nickim Kral Memocan.

12 Nisan 1986 Almanya/Köln dogumluyum. Odur budur ömrümüz burada gecmekte. Memleketim TRABZON/Macka/Temelli Köyü (eski adiyla Ayene). 1 bucuk seneden beri evliyim ve esim de OSMANIYE/Kadirli ve DENiZLi/Sarayköy'lüdür. Böylece 3 Deniz'i de birlestirmis olduk :) Okul hayatima girmiyorum yoksa cikmasi cok zor oluyor. Kamu sektöründe calisiyorum. Isim geregi üniversite ögrencilerine Köln'de yurtlarda kalacak yer ayarliyorum. Kira kontrati vs. Dünyanin her yerinden ögrencilerle calisiyorum ve hicbir zaman sikici olmuyor. Yeni insanlar, yeni hayatlar ve yeni kültürler. Ögrencilere hayatlarinin bu cok önemli döneminde yardimci olabilmek cok güzel bir duygu. Esim ise Psikoloji bölümünü okudu ve yüksek lisansini rehabilitasyon bilimleri dalinda yapiyor. Insallah bu ayin sonunda o da okul hayatini basariyla sonlandirir. Coluk cocuk simdilik yok. Insallah ilerde olur :) Futbol izlemenin ve bir Trabzonspor'lu olarak bunu iliklerime kadar yasamanin haricinde film/dizi izlemeyi, konsol veya bilgisayar oyunlari oynamayi, gezmeyi/seyahat etmeyi, kitap okumayi ve yemek yapmayi (özellikle yemesini :D) cok severim.

BMN ile tanismam cogu renktas gibi Google üzerinden oldu. Ilk bilgisayarimi 1997'de almistim lakin 2004'e kadar Internet baglatmamistik. Artik ne kadar korktuysak :D O zamanlar forumlara üye olmak ve orada zaman gecirmek cok yaygindi. Tabi simdi ki gibi akilli telefonlar da yoktu. Millet genellikle MSN üzerinden irtibata geciyordu. BMN'yi bulduktan sonra birakmak istemedim tabi. Böyle kaliteli bir olusumun icine girip ve bu aile ortaminin müdavimi olmak biraz zamanimi aldi tabi. Özellikle 2010-2011 senesinden itibaren daha da yogun girmeye basladim foruma. Kisa bir süre yöneticilik de yaptim ama maalesef hayatimda daha yerine oturmayan taslar oldugu icin pek vakit ayiramayacagimi düsündügüm icin bayragi baska bir renktasa devretmek istedim. Simdiye dek maalesef buradaki renktaslarimdan hicbiriyle reelde tanisip görüsme firsatim olmadi. Bu tabiki cok büyük bir eksiklik. Umarim en kisa zamanda bu eksikligi de giderebilirim.

Bu güzel ailenin bir bireyi oldugum icin gururlu ve mutluyum. Cok yasa Trabzonspor, cok yasa BMN!:tsbayrak:

bkandil
12.03.2018, 18:54
Merhaba ben Ozan GÖZAÇAN 1985 yılında Hakkari de doğdum . Aslen Trabzon / Beşikdüzü / Kızılağaç danım . Babamın mesleği sayesinde sınıfdaki tek Trabzonsporlu çoçuk olarak büyüdüm. Girne Amerikan Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) mezunuyum şu anda Antalyada özel bir firmada Ağ ve Network güvenliği uzamanı olarak görev yapıyorum . Foruma 2005 yılında Cabri61 kullanıcı adlı ( Olgun Cabri ) kardeşim arkdaşım dostum sayesinde üye oldum . Uzun zamanlar yazmadım pek sadece okudum bunda üniversiteyi kıbrısda okumamın ve oradaki mükemmel internetin de emeği vardır ayrıca bugüne kadar geçen seneki Antalya maçı dışında bir etkinliğe katılamadım. En kısa zamanda elimden gelirse bir etkinlikde sizlerle tanışmayı çok istiyorum . Eski kullanıcı adım Yoldas dı .
Sistem ve network merakım var ayrıca uzun yıllardır edebiyat üzerine çalışmalar yapıyorum evliyim ama daha baba olmak nasip olmadı :)
Her zaman takip ettiğim onca kişi var burada kızdıklarımda off ya dediklerimde var ama buranın en güzel yanıda bu Seviyorum Seni BMN :)

Ozan, ne zaman evlendin?

Vay be, zaman ne kadar çabuk geçiyor. Daha dün Kurti'nin cafede Counter Strike oynuyordunuz. :D

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
13.03.2018, 10:15
Halit M. Mollasalihoğlu, 81 Of.
Ellerinizden öper bir evladımız var, İstanbul Bahçeşehir ikâmet.
Yıllardır Bilgi Teknolojileri şirketlerinde satış, proje yönetimi ve operasyon görevlerinde bulundum.
Halen devam ediyorum.
Babadan Trabzonsporluyum, Küçük Orhan'ın Aston Villa'ya attığı gol en büyük özlemimdir her zaman.
Şimdiki Trabzonspor anlayışını çok sevmiyorum, ligi de sevmiyorum, Türk Futbolunun geleceğini de karanlık görüyorum ama yârdan geçilmiyor işte.
Çalınan şampiyonluğun üzerine "profösyonel taraftarlık" kariyerime ara verdim, artık amatör takılıyorum.
Trabzonspor taraftarlık kavramları üzerine tek sevdiğim çatı BMN.
Az da olsa hizmet verebilmenin gururunu yaşıyorum.
Doğru Trabzonsporluları, gerçek sevdalıları hep burada tanıdım.
Hepinize kucak dolusu sevgiler, sonsuz teşekkürler...

Fatih Öztürk
13.03.2018, 10:29
Merhabalar. 1981 Of doğumluyum. Çocukluğumun bir bölümünü Of'ta yaşadım, Istanbul'da ikamet ediyorum evliyim, 8 yaşında kızım var. Ticaretle uğraşıyorum. Trabzon bir sevda, Trabzonspor ise destandır hayatımda onsuz olmaz. BMN'ye katılımım 2004 yılında oldu, nasıl olduysa kullanıcı adım ve şifreyi unuttum 2007 yılında tekrar üye oldum. BMN aktivitelerinde çok değerli arkadaşlıklar edindim, aynı renklere sevdalı olduğum insanlarla dertleşmek moral veriyor bana.
Herkese selam ve sevgilerimle.

Ozan Gözaçan
14.03.2018, 13:20
Ozan, ne zaman evlendin?

Vay be, zaman ne kadar çabuk geçiyor. Daha dün Kurti'nin cafede Counter Strike oynuyordunuz. :D

Sorma abi ne vardı şimdi Kurtinin orada counter oynadığım yaşlarda olsaydım :) 2.5 sene oldu abi evleneli ...

Alper Calik
23.03.2018, 23:52
Merhaba,
1974 Yomra/Trabzon doğumluyum.
İlkokul 5 e kadar Fatih İlköğretim. Sonra 1985-1992 arası Samsun. 1992- sonrası üniversite için
İstanbul’a geldim burada kaldım hayat şartları gereği.
Evliyim ve 1 kız çocuğum var.
Bir kamu üniversitesinde çalışıyorum.

Forumla ilk tanışmam nasıl tam hatırlamıyorum. Hatırladığım olay ise
2011 Kocaeli deplasmanında stada girmek için biletlerimizle sıra beklerken
Kendi taraftarımızdan biri önümüze geçip kapıları kırmış idi. Oradaki kişiyi foruma şikayet etmiş idim öyle
başlamıştı iyice burayı takibim.

2011 den sonra futbol da TS da Türkiye ligi ve milli takımı da çok birşey
ifade etmiyor bana. Elbette TS taraftarlığım ve sevgim baki. Burada kanımca iyi insanlar var :). Daha da iyi olması dileğiyle.

Selam saygılar herkese.

ibrahim
24.03.2018, 10:53
Selamlar,

adım İbrahim Altıntepe. 28.03.1990 Almanya doğumluyum. Frankfurt ve Fulda şehirlerinin tam ortasında olan Wächtersbach kasabasında ikamet ediyorum. Memleket Akçaabat/Demirci Köy, Çatırdağ da diyorlar.

BMN'ye üye olduğum 2007 yılından beri buralardayım ve hiç ayrılmadım. king-ibo nickiyle üye olduğumda gelişigüzel ergen ergen mesajlar atıyordum. Almanya'da yaşadığımdan dolayı doğal olarak hiç Türkçe eğitimi almadım. Türkçemi burada geliştirdim diyebilirim.

İlk üye olduğum sıralarda okulumu yeni bitirmiştim ve işsizdim. Trabzonspor'dan kafamı kaldırmıyordum. O zamanlar, zaten okuma kafası da yok bende diyerekten mesleki eğitim yapmaya karar verdim ve inşaat elektrikçisi olarak eğitime başladım. On saatin üzerinde çalıştıktan sonra en büyük zevkim foruma girip ona buna ota mota yorum yapmaktı. Kim olduğunu hatırlamıyorum ama beni o dönem birisi fena bozmuştu burada saçma bi mesajımdan dolayı. Nickim ile alay ederek iyice örselemişti beni. O an benim için adeta bir dönüm noktası olmuştu ve harıl harıl Türkçe çalışmaya başlamıştım. Kendimi ifade etmekte zorlanmıyorum artık. Allah razı olsun o kişiden. :D

Foruma üye olduğumdan beri geçen dile kolay 11 sene içinde mesleğimi bitirdim, inşaattan sanayi elektroniğine geçiş yaptım, babamın çalıştığı fabrikada sanayi elektrikçisi olarak işe başlayacağım yakında. Evli değilim, çoluk çocuk falan da yok, buradaki bir çok kişinin aksine. :))

Buranın istediğimle kafa bulabileceğim ve ona buna sataşacağım sanal bir yer olmadığını, aksine son derece seviyeli insanların bulunduğu bir ortam olduğunu farkettiğimden beri buralardayım. Buranın ciddiyeti hoşuma gidiyor diyebilirim.

Bir arada oturup çay bile içmişiliğim olmayan insanlarla dolu olan bu ortamda bir çok arkadaşlıklar edindim, aynı duyguyu paylaştığım onlarca abi kardeş ile tanıştım. Düşünce yapımı, dünya görüşümü yüzde yüz değiştiren şike sürecinde bu insanlarla birlikte mücadele ettim. Olmazsa olmazlarımdan biri oldu artık bu forum. Allah ayrılık vermesin bizlere. :)

Alper Calik
24.03.2018, 16:54
ibrahim harikasın. Mesleğinde kendini daha da geliştirmen ve iyi yerlere gelmen dileğiyle. Almanya kendini geliştirmek isteyenler için çok uygun. Sürekli öğren çalış.

Selamlar.

Kemence_61
24.03.2018, 17:23
Merhaba;

Ben Murat Elmas aslen Trabzon / Akçaabatlıyım, babamın memuriyeti dolayısıyla gurbetler de büyüdüm, Şuan da Kocaeli'de ikamet ediyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

BMN ailesinde olmaktan dolayı mutluyum..

Sayg.

ibrahim
25.03.2018, 04:46
ibrahim harikasın. Mesleğinde kendini daha da geliştirmen ve iyi yerlere gelmen dileğiyle. Almanya kendini geliştirmek isteyenler için çok uygun. Sürekli öğren çalış.

Selamlar.

Iyi dileklerin için teşekkür ederim abim, emek harcamayana dünyanın hiç bir yerinde ekmek yok. :)

Semih GÜL
25.03.2018, 09:38
Merhabalar;
Semih (TS), Semih GÜL , 35 yaşında bursa da yaşıyorum.
Hiç trabzona gelmedim, ama Trabzonspor luyum.Allah'ım kısmet eder ise arabaya bordo mavi kaplama yaptırıp kornayı patlatıp geleceğim bir gün konvoy ile diye umut ediyorum.
Bursa da otomotiv yan sanayine çalışıyorum, evliyim 2 kız evladım var .
her zaman kapı gönül dostlarım sizlere kapım açık, uğramak isterseniz.
saygı ve sevgilerim ile,

Ertan 51
25.03.2018, 09:42
ibrahim

İbocan oturup bi çay içmişliğimiz yok ama seni pek severdim yazını okuyunca daha çok sevdim habarın olsun :)

Bu ara da Fulda yı ben sadece lastik markası zannederdim şehirmiş şaşırdım :cool:

U.Sadıkoğlu
26.03.2018, 00:35
Herkese merhaba.

Uğur Sadıkoğlu. 1991 İstanbul doğumluyum, aslen Ofluyum. Avukatlık yapmaktayım.

Şu anda Birleşik Krallık/Swansea 'de yaşıyorum. Swansea Üniversitesinde Uluslararası Deniz Hukuku alanında master yapmaktayım aynı zamanda bir hukuk bürosunda çalışıyorum.

BMN'ye künyede gördüğünüz üzere 2004 yılında katıldım. Burada büyüdüm desem yeridir :) Trabzonsporlu olmanın ötesinde taraftarlık olgusunun nasıl reele döküldüğünü burada öğrendim. Burada tanıştığım insanlarla sayısız acı, tatlı, çileli anılarım var hepsini hatırladığımda her zaman yüzümde bir tebessüm oluşur kısaca özetleyecek olursam; Trabzonspor'un iyi ki BordoMavi.Net'i var! :)

PortoDeGalinhas
26.03.2018, 04:58
Selamlar

Serdar SATAN. 1989 yılında Samsun da doğdum, memleketim Vakfıkebir-Trabzon,İstanbul da yaşıyorum.
Özel bir şirkette yaklaşık 3 yıldır Gemi mühendisi olarak çalışmaktayım.

İlk üyeliğimi ne zaman aldım hatırlamıyorum ama o zamanlar genelde yorumları okuyanlar grubunda yer aldığım için çok fazla aktif değildim, bu üyeliğimi de 2014 yılında Brezilya da 1 hafta kaldığım ve hayran olduğum küçük bir kasabada oluşturdum. O yüzden kullanıcı adımı o şehrin ismi olarak belirledim.

Genel olarak zaten farklı insanların görüşlerini okumaktan oldukça zevk alan biriyim, burası da internet ortamının en güzel forumlarından birisi bence. Gerçekten çok zeki ve futbolu iyi bilen insanlar var. Onların yorumlarını okurken gazete de bir futbol köşe yazısı okur gibi hissediyorum. Burada tek sevmediğim kullanıcı tipi , hatta forumla ilgili tek sevmediğim şey Trabzon da ki taraftara sürekli bir hakaret etme modunda olan ve siyasi görüşleri üzerinden tartışma çıkarıp Trabzonsporu bu pisliğe bulaştıran insanlar. Çünkü benim hayalimdeki Trabzonspor hep taraftarı tek yumruk olabilmiş Trabzonspor dur. Kazanalım, kaybedelim hiç önemli değil. Kazandığımızda hep beraber sevinelim, kaybettiğimizde ise birbirimizde yanlışı aramayalım, aksine doğruyu birbirimizde bulalım. Bu yüzden taraftarı ayrıştıran insanlara karşı biraz önyargılıyım maalesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekeriyya
26.03.2018, 08:12
tanıtım bilgilerini sol tarafta okuduğum bir çok dostun geçmişini okuyunca
yıllarca aynı ilçede oturup hiç bilmediğim bir sokakta bulmuş gibi oldum kendimi
şimdi o sokaklarıda öğreniyorum. :)
dostlar buradaki mesajlar o kadar değerli ki.
iyi ki varsınız.

İsa Gündoğdu
26.03.2018, 10:27
selamunaleykum
1983 eminönü doğumluyum
aslen araklılıyım, köyümüz samsun atakumda, doğma büyüme pendikliyim, evlendik hanım köylü olduk kocaeli çayırovada yaşıyorum. (tam göçebe :) ) BİZE HER YER TRABZON

fanatik TS lu babama rağmen
6-7 yaşlarında tanjuyu tutuyorum derken gs yi tutmuşum.
Allaha şükür aslımıza dönmüşüz.

forumu 2005 ler den beri takip ediyorum Taner Gündoğdu (dedelerimiz amca çocuğu, biz emice uşaklarıyız:))
vasıtasıyla çok sonralardan üye oldum.

senede 1 defa Trabzona maça gitmeye çalışıyorum.

istanbula her geldiğinde yanındayız inşaAllah.

hobi olarak spor yöneticiliği de okudum

düzenli olarak cuma günleri 22:15 de pendik aydınoralda maçımız var

ElektronikTeknikeriyim
Tübitak da çalışıyorum

saygı ve sevgi ile.......

Yiğit Gayretli
05.04.2018, 08:24
selamunaleykum
1983 eminönü doğumluyum
aslen araklılıyım, köyümüz samsun atakumda, doğma büyüme pendikliyim, evlendik hanım köylü olduk kocaeli çayırovada yaşıyorum. (tam göçebe :) ) BİZE HER YER TRABZON

fanatik TS lu babama rağmen
6-7 yaşlarında tanjuyu tutuyorum derken gs yi tutmuşum.
Allaha şükür aslımıza dönmüşüz.

forumu 2005 ler den beri takip ediyorum Taner Gündoğdu (dedelerimiz amca çocuğu, biz emice uşaklarıyız:))
vasıtasıyla çok sonralardan üye oldum.

senede 1 defa Trabzona maça gitmeye çalışıyorum.

istanbula her geldiğinde yanındayız inşaAllah.

hobi olarak spor yöneticiliği de okudum

düzenli olarak cuma günleri 22:15 de pendik aydınoralda maçımız var

ElektronikTeknikeriyim
Tübitak da çalışıyorum

saygı ve sevgi ile.......

gs maçında tanıştık.

Çok da memnun oldum. Selamlar :)

İsa Gündoğdu
05.04.2018, 08:32
gs maçında tanıştık.

Çok da memnun oldum. Selamlar :)

ve aleykumselam

bende çok memnun oldum

bir de o gol galibiyet golü olaydı :))

Yiğit Gayretli
05.04.2018, 08:36
ve aleykumselam

bende çok memnun oldum

bir de o gol galibiyet golü olaydı :))

Kısmet değilmiş abi. Galibiyetli bir deplasman da yaparız merak etme. :)

Samet GÜVEN
05.04.2018, 08:45
Selamlar.

81 doğumlu, Vakfıkebirliyim. Şike sürecinde kinimi paylaşabileceğim bir yer ararken buluştum BMN ile. Tabi o dönem iyi mi oldu kötü mü oldu tartışılır. Bir de buradaki arkadaşların kinini aldım üstüme :)

Sonra buradan oluşturulan bir halı saha gurubu ile iyice sarmaş dolaş olduk BMN ile. Evimin içindeki bir bireyden farksız artık burası.

Cümleten birlikteliğimiz daim olsun.

Cemzirih
05.04.2018, 09:08
Merhabalar Ben Sadullah Cem Zirih

Trabzon / Of / Kirinta danim 1988 Istanbul Uskudar dagumluyum 2004 den beri Fransa da yasiyorum, Bende Bmn 'yi google'dan bulanlardan ve eski uyeligini kaybedenlerdenim bende fakat sanirim kendi hatamdan oturu . Eskiden sikca girer , yazar , tartisirdim , Bir ara yonetimde ki ayrismaci durumdan ve bazi uyelerdeki samimiyetsizlikden oturu uzaklasmistim daha sonra transfer haberlerini okumak icin suanki hesabimi actim. Turkiye'de bulundugum sureclerde olan tum organizasyonlara katilmaya calismistim , ilk bulusmam taksim de birlikde mac izleme organizasyonuydu mekanin adini unuttum . Daha sonra Bursa dan super kupa organizasyonuna katilmistim , Paris de yönetim kurulunu agirlasmisligimda vardir.

Yiğit Gayretli
05.04.2018, 09:18
Merhabalar Ben Sadullah Cem Zirih

Trabzon / Of / Kirinta danim 1988 Istanbul Uskudar dagumluyum 2004 den beri Fransa da yasiyorum, Bende Bmn 'yi google'dan bulanlardan ve eski uyeligini kaybedenlerdenim bende fakat sanirim kendi hatamdan oturu . Eskiden sikca girer , yazar , tartisirdim , Bir ara yonetimde ki ayrismaci durumdan ve bazi uyelerdeki samimiyetsizlikden oturu uzaklasmistim daha sonra transfer haberlerini okumak icin suanki hesabimi actim. Turkiye'de bulundugum sureclerde olan tum organizasyonlara katilmaya calismistim , ilk bulusmam taksim de birlikde mac izleme organizasyonuydu mekanin adini unuttum . Daha sonra Bursa dan super kupa organizasyonuna katilmistim , Paris de yönetim kurulunu agirlasmisligimda vardir.

Demek ki Fransa'da bir kapımız var. Öğrenmiş olduk. :)

Cemzirih
05.04.2018, 09:44
Demek ki Fransa'da bir kapımız var. Öğrenmiş olduk. :)

Beklerim , memnuniyetle . Bu afiste benim bir zamanlar ki hayalim idi :) Trabzonspor sampiyon olacakti ve bende bunu eifelle kulesine asacaktim. ( fotografi suan atamiyorum daha sonra tekrar denicem :) )

E. Cumur61
06.04.2018, 03:26
Merhabalar! Ben Ethem Cumur,
1985 Trabzon dogumluyum, Düzköy ilçesine bağlı Çalköylüyüm. 2003 yılından beri Fransa/Paris’te yaşıyorum. BMN ile tanışıklığım, 2003 yılında herkesin yaptığı gibi Google’a Trabzonspor yazan ve o linklere sırayla basarken oldu. Fransa’ya geldikten sonra , şimdiki gibi kolay internet erişimi olmadığı ve o yıllarda açtığım üyeliğin bilgilerini unuttuğum için uzun zaman siteye girememiştim. Yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılından beri aynı kullanıcı adıyla düzenli olarak siteyi ziyaret ederim. Şu ana kadar maalesef BMN ile hiçbir organizasyona katılamadım. Bu benim içimde hep bir yara olarak kalmıştır. Ama kısmetse birgün o organizasyonlardan birime katılacağım. Hepinize saygılar

daedalus
06.04.2018, 09:53
Herkese yeniden merhabalar,

Çok uzun zamandır foruma girmiyordum. Şöyle bir baktım, en son 2014 yılında yazmışım. 2011'den sonra futboldan soğudum resmen, pek takip etmiyorum. Ta ki, birkaç gün önce şeytan yine dürtünceye kadar.

Dedim ki, artık yaş kemale erdi, kulüp için birşeyler yapma zamanı geldi. Öncelikli olarak kulübe üye olayım dedim. Fakat ne mümkün! Üyelik formunu 2,5 sene önce websitemizden kaldırmışlar. Kulübü aradım. Gidip kulüpten alınması gerekiyormuş! Hangi çağda yaşıyoruz? Böyle saçmalık olur mu? İstanbul'dan kalkıp bir form için Trabzon'a mı geleceğiz? Neden bu işi daha kolaylaştırmıyorsunuz?

Neyse ilk el atacağım konulardan biri bu olabilir belki. Fakat önce kulübe üye olmak istiyorum. O kadar ki, paraları peşin peşin yatırdım.

Şimdi sizlerden iki konuda yardım istiyorum :

- Trabzon'da olan arkadaşlardan biri kulüpten üyelik formu alıp bana gönderebilir mi?
- Üye olmak için formun arkasına en az 5 yıllık 2 kongre üyesinin imzası gerekiyormuş. Bu konuda forum üyelerinden yardım rica edebilir miyim?

Arada kendimi de tanıtayım tabi:
Adım İlker Saltoğlu, 44 yaşındayım ve 2 çocuk babasıyım. İzmit'te doğup büyüdüm, şu anda İstanbulda yaşıyorum. Güney kore'li bir yazılım şirketinin yöneticisiyim. Bilişim sektöründe 20 yıldır iyi kötü çalışıyorum. BMN ile tanışmam 2005 yılı sanırım. Bir dönem foruma yorumlar da yazdım ama uzun zamandır sosyal medyayı pek kullanmamaya, kişisel bilgi koymamaya çalışıyorum. Yukarıdaki konularda yardımcı olabilecekler varsa, dm'den telefonumu ve adreslerimi gerekirse diğer detayları paylaşabilirim.

Sevgi ve Saygılarımla.

Yiğit Gayretli
06.04.2018, 10:25
Herkese yeniden merhabalar,

Çok uzun zamandır foruma girmiyordum. Şöyle bir baktım, en son 2014 yılında yazmışım. 2011'den sonra futboldan soğudum resmen, pek takip etmiyorum. Ta ki, birkaç gün önce şeytan yine dürtünceye kadar.

Dedim ki, artık yaş kemale erdi, kulüp için birşeyler yapma zamanı geldi. Öncelikli olarak kulübe üye olayım dedim. Fakat ne mümkün! Üyelik formunu 2,5 sene önce websitemizden kaldırmışlar. Kulübü aradım. Gidip kulüpten alınması gerekiyormuş! Hangi çağda yaşıyoruz? Böyle saçmalık olur mu? İstanbul'dan kalkıp bir form için Trabzon'a mı geleceğiz? Neden bu işi daha kolaylaştırmıyorsunuz?

Neyse ilk el atacağım konulardan biri bu olabilir belki. Fakat önce kulübe üye olmak istiyorum. O kadar ki, paraları peşin peşin yatırdım.

Şimdi sizlerden iki konuda yardım istiyorum :

- Trabzon'da olan arkadaşlardan biri kulüpten üyelik formu alıp bana gönderebilir mi?
- Üye olmak için formun arkasına en az 5 yıllık 2 kongre üyesinin imzası gerekiyormuş. Bu konuda forum üyelerinden yardım rica edebilir miyim?

Arada kendimi de tanıtayım tabi:
Adım İlker Saltoğlu, 44 yaşındayım ve 2 çocuk babasıyım. İzmit'te doğup büyüdüm, şu anda İstanbulda yaşıyorum. Güney kore'li bir yazılım şirketinin yöneticisiyim. Bilişim sektöründe 20 yıldır iyi kötü çalışıyorum. BMN ile tanışmam 2005 yılı sanırım. Bir dönem foruma yorumlar da yazdım ama uzun zamandır sosyal medyayı pek kullanmamaya, kişisel bilgi koymamaya çalışıyorum. Yukarıdaki konularda yardımcı olabilecekler varsa, dm'den telefonumu ve adreslerimi gerekirse diğer detayları paylaşabilirim.

Sevgi ve Saygılarımla.

Yardımcı olacağız. Selamlar. Ve tekrar hoşgeldiniz :)

daedalus
06.04.2018, 10:50
Yardımcı olacağız. Selamlar. Ve tekrar hoşgeldiniz :)

Harikasınız! Çok teşekkürler!

karabela
15.04.2018, 20:09
Davut Karabela
Memleket Araklı, Yaşım 34, çocukluğumdan beri memlekete hasret yaşıyoruz. Türkiye'nin değişik şehirlerinde 10 yıldan fazladır öğretmen olarak görev yapıyorum. Şuan Kırıkkale'de çalışıyorum. 2004 yılından beri foruma üyeyim çoğunlukla yazılanları okuyorum ara sırada düşüncelerimi ifade ediyorum ama bazı arkadaşların agresif şekilde cevap yazması, kırıcı olması, hakarete varan ifadeler kullanmasından dolayı az yazma gibi bir tercihim var. Bazı arkadaşların yazdıklarını okuyunca da forumu takipden uzaklaşamıyorum çünkü gerçekten değerli yorumlar okuyabiliyorum. Takımın durumundan dolayı son zamanlarda daha fazla forumu takip ediyorum. Herkese hayat boyu başarı ve mutluluk diliyorum.

A.Hilal Çakıroğlu
16.04.2018, 17:50
Asiye Hilâl Çakıroğlu
1983'te Tokat'ta doğdum, İstanbul'da büyüdüm ve Trabzon'da yaşama umuduyla yine İstanbul'da yaşlanıyorum :)
BMN'ye, sadece Trabzonspor'la yatıp kalktığım dönemlerde daha fazla bilgi almak, daha da önemlisi başka Trabzonsporlularla takımımızı konuşmak için 2004'te üye oldum .
İlk kez 'ortama bir bakalım, olmazsa bir daha gitmeyiz' düşüncesiyle 2005 ocakta Katibim'deki yemek organizasyonuna gittik. Ablam Ebru ile birlikte sayısız organizasyona katıldık ve hepsinden de "iyi ki BMN'deyiz" hisleriyle ayrıldık. Gerede kamp ziyaretlerinin ayrı bir yeri vardır. Keşke takım yurtiçi kampı yapsa da yine gitsek sayın BMN YK üyeleri :)
Zamanında Trabzonspor bayan taraftar grubunu oluşturmak için yoğun çaba harcamış hatta başarmıştık da. :tsira3::tsira2: bir dağıldık pir dağıldık.
Sonraları şike süreci ve bir dönemki rahatsızlığım nedeniyle hem Trabzonspor'dan hem de BMN'den uzaklaşmış oldum. Aklım hep buralarda kaldı o ayrı.
Yeniden burada olmak güzel. Nereden başlasam diye düşünürken Kaya 'nın açtığı bu başlık da iyi oldu.

Yiğit Gayretli
16.04.2018, 21:05
Oooo kimleri görüyorum :)

Mehmet SELEN
17.04.2018, 01:16
Selam, yüreği bordo mavi renklere gönül vermiş güzel insanlar.

1972 Burdur Bucak doğumluyum.Şu an İzmir Selçukta ikamet etmekte,Torbalıda öğretmenlik yapmaktayım.1980 den beri bu renkler gönül vermiş biriyim.Bordo mavi sözünü hep radyodan duydum.1983 yılında köyümüze atanan öğretmen sayesinde her pazartesi okula getirdiği gazeteden, bordo mavi renkli formayı gözümle gördüğüm zaman yaşadığım sevinci anlatamam.
BMN ile nasıl tanıştığımı hatırlamıyorum.Çok fazla yorum yapmamakla beraber hemen hemen her gün siteyi ziyaret ederim.Ben hiç bir BMN etkinliğine katılmadım.Umarım bir gün o da gerçekleşir.

Hepinize sevgiler ve saygılar sunarım.

Gamze
17.04.2018, 11:38
Eh buraya da yazayım o zaman :)

1988 doğumlu, üniversiteyle beraber Bordomavi.net'e giriş sağlamış, burada 12 yılını harcamış, bunun son 3-4 senesinde verimsiz olsa da yıllarca BMN yönetimine katkı sağlamaya çalışmış bir insan evladıyım. İstanbul doğumluyum, aslım Trabzon Maçka. Hali hazırda bir ajansta müşteri ilişkileri direktörü olarak çalışıyorum.

BMN'ye bilinçle üye olmadım :) Nasıl denk geldim ve kaydoldum hatırlamamakla birlikte, benim ilk organizasyonum da bir kahvaltıydı.
Yukarıda Hilal ablanın yazdığı gibi TSira için bir dönem epey çalışmış olsak da, araya hayat girince organizasyonun devamlılığını sürdüremedik.

Akabinde şike mücadelesi başladı elbette. Yıllarca onun da peşinden koşanlardan biri olmaya çalıştım ancak Hacıosmanoğlu dönemi ile birlikte başlayan süreçte yaptıklarımıza olan inancımı yitirmeye başladım. Zira kendi yönetimince bile desteklenmeyen, tam tersi baltalanan bir gündemden söz etmekteydik. Biraz daha itelesem de, Trabzonspor'la ilgili yazılar yazmayı da bir süre öncesine kadar bırakmıştım. Ama şimdi belki de yeni bir başlangıçtayızdır, kim bilir? :)

zekeriyya
18.04.2018, 08:44
ne değerli insanlar
ne değerli yazılar
ne değerli TS'li canlar
anlatılmaz
görüyorsunuz

Semih58
19.04.2018, 00:56
Merhabalar,
Ben Semih 1967 Ankara doğumlu Sivas'lıyım.2004 'ten bu yana üyeyim.Olaylı Sivas maçı ve 3 Temmuz sürecinden bu yana futbolu çok seven biri olarak üzgünüm.
Trabzonspor'u çok seviyorum,lakin Sivas'ta memleketim.Bundan 37 sene evvel derdim ki,Trabzonspor ile Sivasspor taraftarları yan yana maç izlese, kısmet değilmiş.Kader ne ise onu yaşıyorsun
Her birinize sonsuz Sevgilerimle
İstanbul takımlarını dize getirdiğinden,saflığından , Anadolu Kulübü olduğundan,taraftarının sıcak kanlı ve hoşgörülü olmasından dolayı Trabzonspor'a gönül verdim