PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BSL 20. Hafta | Anadolu Efes 98 - 91 Trabzonspor | Maç Sonucu

Oğuz ZEYTİN
07.03.2018, 12:33
Sezonun yirminci haftasında Sinan Erdem Spor Salonu'nda daha önce hiç yenemediğimiz Efes'e konuk oluyoruz.

Bilet: 15 TL https://www.tixbox.com.tr/etkinlik/4263/anadolu-efes-trabzonspor-bsl

Efes, perşembe akşamı Maccabi Tel-Aviv'le oynayacak.

Cengiz Çubukcu
07.03.2018, 12:34
bir aksilik olmaz ise oradayız....

Murat'
07.03.2018, 16:49
Bu sefer kazanalım.

Doğukan Uçan
08.03.2018, 15:55
Yine başa baş geçen maç olur bu sefer biz kazanalım artık.

Efes, maccabi ile euroleague de karşılacak hiç bir iddaaları yok.

Oğuz ZEYTİN
08.03.2018, 17:26
Koç Bulkaz'la ilgili şöyle bir durum var: İç sahada seyirciyi de arkasına alarak kazanmanın yolunu buluyor.

Bizim geride kalan sezonlarımıza bakınca Trabzon'da 101 lig maçı oynadık ve 48'ini kazanabildik (50%'den düşük).

Ozan Hoca, Uşak dönemindeki 132 lig maçında 53 galibiyet almıştı. Bu 53 galibiyetin 37'si iç sahada (Lig ve Avrupa'yı birlikte düşününce iç saha performansı 60%)...

Hayri Gür'deki TOFAŞ, Sakarya ve Banvit galibiyetlerine bakarak kalan fikstürün (Gaziantep, KSK, Eskişehir, Darüşşafaka, Giresun ve Uşak) ligde tutunmak için büyük avantaj olduğunu söyleyebiliriz.

Deplasman içinse Giresun ve Uşak maçlarını tekrarlamasak, şimdilik yeter.

Oğuz ZEYTİN
08.03.2018, 21:35
Maccabi maçında Efes'te eline alan atıyor. Sürekli bire bir oynuyorlar. Topu dolaştırdıkları hücum sayısı çok az.

Bir de dış şut savunmasında aksiyorlar.

*

Simon yok. Doğuş da Maccabi maçında sakatlandı, durumu bugün belli olacakmış.

champions
10.03.2018, 14:49
Banvit Giresun'u 24 farkla yendi. Eskişehir 7 maçtır kaybediyor, Gs favori görünse de onlar da çok kötüler, umarım sürprize izin vermezler.
Belediye içeride enteresan performanslar gösterebiliyor ama ben yine de Tofaş'ın kazanacağını düşünüyorum.

Kadromuz 1-2 noktada bu kadar eksik olmasa Efes'e karşı ciddi şansımız olurdu. Efes kötü bile olsa bu kadro ile kazanma şansımız çok düşük, ya ekstra bir savunma yapacağız ya da kusursuza yakın bir hücum. Diğer bir ihtimal Tofaş maçındaki gibi rakibin kötü günde olmasını dileyeceğiz. Eskişehir yenilir, biz de sürpriz bir galibiyet alırsak play off şansımız doğar.

Tsli31
10.03.2018, 14:52
Efes'de ritm bozukluğu var çok kolay maç kaybediyorlar

Oğuz ZEYTİN
10.03.2018, 16:04
Efes'e karşı en önemli avantajımız, oyuna yöne verecek oyuncu sayısı. Dragic'in sakatlığı ve Simon'un yokluğunda Efes'te tüm yük Douglas'ın üzerinde. Hem McCollum hem de Weems bire birler üzerinden çabukluklarını kullanan oyuncuklar. Bizdeyse Vasiliauskas, Eldridge ve Green zaman zaman tercih hataları ve ritm sorunu yaşasa da tempoyu yükseltebiliyor.

Ribauntlarda ezilmezsek ve Efes ekstra dış şut atmazsa, yukarıdaki avantajı zorlayıp maçın içinde kalabiliriz. Maccabi maçı bu yazdıklarımın kopyası oldu. Pierre Jackson, Roll, Kane ve Cole ile Efes'e çok ters geldiler.

Doğukan Uçan
10.03.2018, 20:31
Tofaş deplasmanda ibbyi yendi, banvit giresunu yendi, galatasaray da sahasında eskişehiri zar zor yendi. hafta bizim için iyi başladı efesi çok zorlayacağımız kesin.

Sinan G.
10.03.2018, 21:47
dostlar salonun ordan bilet alma gibi bir secenegimiz var mi?

Cengiz Çubukcu
10.03.2018, 21:52
dostlar salonun ordan bilet alma gibi bir secenegimiz var mi?

Var tabi ki

Oğuz ZEYTİN
10.03.2018, 22:37
Tofaş deplasmanda ibbyi yendi, banvit giresunu yendi, galatasaray da sahasında eskişehiri zar zor yendi. hafta bizim için iyi başladı efesi çok zorlayacağımız kesin.

Eskişehir'de Rowland ve Marshall yok. Bugün de Kravtsov sakatlandı. Buğra ve Baron çok kötü attı. Ona rağmen son çeyrekte maça ortak oldular.

Gs'de Renfroe harika oynadı. Özellikle çift gard oynadıkları zaman topu iyi paylaştılar.

*

Giresun için ne söyleyeyim ki... Bizi yendikleri gece, "sonuca aldanmasinlar" yazmıştım. Üstelik o günde n sonra üç transfer yaptılar.

Tofaş, üç uzununun beş faul aldığı maçın kritik anlarını üç Türkle oynayıp kazandılar. Berkan'i beğeniyorum. Fiziği, dengesi ve sürati gayet iyi. Henry ikinci yarı kötü oynadı.

İbb'de Toolson'a üzülüyorum. Ertuğrul Erdoğan'in koltuğu sallanıyor.

Doğukan Uçan
10.03.2018, 23:37
Eskişehir'de Rowland ve Marshall yok. Bugün de Kravtsov sakatlandı. Buğra ve Baron çok kötü attı. Ona rağmen son çeyrekte maça ortak oldular.

Gs'de Renfroe harika oynadı. Özellikle çift gard oynadıkları zaman topu iyi paylaştılar.

*

Giresun için ne söyleyeyim ki... Bizi yendikleri gece, "sonuca aldanmasinlar" yazmıştım. Üstelik o günde n sonra üç transfer yaptılar.

Tofaş, üç uzununun beş faul aldığı maçın kritik anlarını üç Türkle oynayıp kazandılar. Berkan'i beğeniyorum. Fiziği, dengesi ve sürati gayet iyi. Henry ikinci yarı kötü oynadı.

İbb'de Toolson'a üzülüyorum. Ertuğrul Erdoğan'in koltuğu sallanıyor.

Hocam bu eskişehir inanılmaz kötü gidiyor ligin ilk yarısında 10 haftada aldığı galibiyetler olmasa şuan sondan ikinci sırada felan olabilirdi. Bizim kadroya bakıyorum en kötü 8. olup play off yapacak kapasite var.

Galatasaray bugün çok şanslıydı eskişehir basit hatalar yapmasaydı maçı kazanacaktı.

İçerdeki maçlara baktım hepsini alacak gücümüz var. Şu bir kaç haftayı iyi geçmeliyiz üstten daha çok kayıplar olacaktır.

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 12:24
Hocam bu eskişehir inanılmaz kötü gidiyor ligin ilk yarısında 10 haftada aldığı galibiyetler olmasa şuan sondan ikinci sırada felan olabilirdi. Bizim kadroya bakıyorum en kötü 8. olup play off yapacak kapasite var.

Galatasaray bugün çok şanslıydı eskişehir basit hatalar yapmasaydı maçı kazanacaktı.

İçerdeki maçlara baktım hepsini alacak gücümüz var. Şu bir kaç haftayı iyi geçmeliyiz üstten daha çok kayıplar olacaktır.

Bence bu haftanın en önemli maçı Gaziantep- Büyükçekmece. Çekmece sakatlıklardan çok çekti. Gaziantep geçen haftaki mucizevi galibiyetten sonra ne yapacak? İkisi de iyi kadrolara sahip. Miller-Walker kapışması da ayrı heyecan...

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 16:59
Green yok. Sakatmış.

Doğukan Uçan
11.03.2018, 17:02
12-4 çok iyi başladık haydi uşaklar.

bu arada gaziantep sahasında büyükçekmeceyi yendi

champions
11.03.2018, 17:18
Yorumcu facia!
Efes Maccabi deplasmanından dönmüş ve maç ilerledikçe düzeleceğini umuyormuş!

Yiğit Gayretli
11.03.2018, 17:24
Her şeye rağmen iyi başladık.

Yiğit Gayretli
11.03.2018, 17:27
Bizim uzunlarımız neden adam eksikmiş de mahalleden son anda getirilmiş gibiler :(

Ogün'
11.03.2018, 17:30
Birkan basketbolcu olduğunu hatırladı yine bizim maçta

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 17:43
Geçen hafta bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Eline alan kaldırıp atıyor. Mesela Eldridge... Böyle riskli oyun bize göre değil.

Obekpa'nın smaçla bitirdiği pozisyon dışında topu çevirdiğimiz oyun yok. İşte girmeyince adamlar yakalıyor.

EK: İstatistik kağıdına baktım. 19 ikilik, 20 üçlük denemişiz. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

ttsfurkan
11.03.2018, 17:44
İlk yarı eski Ts lu Birkan Efeste fark yarattı. Bakalım 2.yarı hafta içi maç oynamış Efes mi yoksa Greensiz rotasyonu iyice zayıflamış Ts mu daha diri bir görüntü verecek.

Nihat Günay
11.03.2018, 18:04
Farkı açıp maçı koparmamak için özel bir çaba harcıyor takım

Doğukan Uçan
11.03.2018, 18:05
maç bizim hakkımız bu sefer olacak

champions
11.03.2018, 18:14
Savunma yapamamanın ve akıl eksikliğinin cezasını çekiyoruz.
Klasik bir büyük maç yenilgisi daha yolda, çok yazık olacak.

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 18:15
Efes'e karşı en önemli avantajımız, oyuna yöne verecek oyuncu sayısı. Dragic'in sakatlığı ve Simon'un yokluğunda Efes'te tüm yük Douglas'ın üzerinde. Hem McCollum hem de Weems bire birler üzerinden çabukluklarını kullanan oyuncuklar. Bizdeyse Vasiliauskas, Eldridge ve Green zaman zaman tercih hataları ve ritm sorunu yaşasa da tempoyu yükseltebiliyor.

Ribauntlarda ezilmezsek ve Efes ekstra dış şut atmazsa, yukarıdaki avantajı zorlayıp maçın içinde kalabiliriz. Maccabi maçı bu yazdıklarımın kopyası oldu. Pierre Jackson, Roll, Kane ve Cole ile Efes'e çok ters geldiler.

Birkan'dan 4, Doğuş'tan 2 üçlük yedik.

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 18:17
1) Bu nasıl şut Vasiliauskas?

2) Bu nasıl pas Eldridge?

Yiğit Gayretli
11.03.2018, 18:19
Allah'tan dış şut atabiliyoruz.

Doğukan Uçan
11.03.2018, 18:20
maçı nerelerden ne duruma soktuk ah be

Hakan
11.03.2018, 18:20
Beyler şunlara bir box out yapsanız artık.Obekpa da baya kötü ribaundcu.

memmedaga
11.03.2018, 18:22
golden state gibi oynuyoruz transitiıonı bitirmeden salla üçlüğü :), enteresan

Doğukan Uçan
11.03.2018, 18:25
olum bu üçlüğü nasıl yiyosunuz ya

Ogün'
11.03.2018, 18:27
Yine yenemeyeceğiz bunları

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğukan Uçan
11.03.2018, 18:30
ahaha adam rastgele attığı top 3 lük olarak girdi

tamuğ yamtar
11.03.2018, 18:31
Şaka gibi ya...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gürkan Asma
11.03.2018, 18:32
Şu senaryoyu kaçıncı kez yaşadık ya.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

champions
11.03.2018, 18:34
Beyin yetersizliğinden kaybettik.

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 18:35
Bugün 2/2 atan Doğuş'un bu sezon toplam üçlük performansı: 24 maçta 2/21.

İlk maçtaki Dunston gibi...

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 18:40
Kazandığımız İBB ve Banvit maçlarında da bugün ilk yarıda da iyi basketbol oynamadık. Sadece müthiş mücadele ediyoruz. O da bir yerden sonra yetmiyor.

Neyse, asıl maç gelecek hafta Gaziantep'le. Onu kazanmak lazım.

Bugünkü mücadele için de takımı kutlarım.

Doğukan Uçan
11.03.2018, 18:44
Euroleague da averaj takımı olan efesi bugün ilk 3 periyot bu kadar iyiyken yenmemiz gerekiyordu. İlk maçta da aynısı olmuştu. son 2 dakika kala yediğimiz 2 tane 3lük maçı kaybettirdi.

gurur6134
11.03.2018, 18:45
Saglik olsun asil kritik mac haftaya..

Yiğit Gayretli
11.03.2018, 19:12
Üzülmemek elde değil.

Burak
11.03.2018, 23:04
37-38 dakika oyunun içinde kalıp galip gelememek üzücü ama takımın özverisi ve mücadelesi üst düzeydi. Ancak yine de takımın bireysel oyuna döndüğünü ve çok sayıda üçlük denendiğini de söylemek isterim. Daha takım gibi oynayabilsek belki kazanabilirdik. Eldridge’ye selam olsun.

Murat'
11.03.2018, 23:21
Kazandığımız İBB ve Banvit maçlarında da bugün ilk yarıda da iyi basketbol oynamadık. Sadece müthiş mücadele ediyoruz. O da bir yerden sonra yetmiyor.

Neyse, asıl maç gelecek hafta Gaziantep'le. Onu kazanmak lazım.

Bugünkü mücadele için de takımı kutlarım.
Gaziantep maçı gerçekten çok kritik bir hal aldı. Olası bir mağlubiyette tekrar aşağıya doğru gideceğiz, mutlaka kazanmamız gereken bir maç. İnşallah o maçta Green sahada olur.

Oğuz ZEYTİN
11.03.2018, 23:56

Beklediğimiz gibi oldu, maçın içinde kaldık.

1) Green'in eksikliği, oyun zekası konusundaki avantajımızı kaybettirdi.

2) İlk devre ribauntlarda ezilmedik. Ancak ikinci devre 8 hücum ribaundu verdik.

3) Maç başına 7 üçlük atan Efes, bugün 12 soktu (Darüşşafaka maçından sonraki en iyi performansları). Hem de neredeyse 50% ile... Hadi Weems, McCollum ve Motum'dan bekliyorduk ama Doğuş'tan? Veya Birkan'dan 4 tane?

Sağlık olsun.

*

Maç içinde de yazdım. Kazanırken de iyi basketbol oynamıyorduk. Ama ligde iyi basketbol oynayan takım sayısı çok az. Bu akşam KSK, iyi oynadığı için değil iyi mücadele ettiği için Fb'ye karşı direndi. Gaziantep de iyi oynamadan iki haftadır kazanıyor. Biz gelecek hafta yine mücadele edip üzerine doğru oyunu koymalıyız.

Banvit maçı sonundaki ve bugünkü gibi topu paylaşmadan, hareketsiz kalıp sadece şut atıp maç kazanmak çok zor. Hadi Banvit'e karşı kazandın, Efes'e yetmez. Bunları İBB ve Banvit maç haftalarındaki yazılarda yazdık. Hatta geçen hafta Nihat Günay Abi'yle bunu tartıştık maç başlığında. O gün yanlış tercihlere rağmen kazandık. Bugün ilk devrede de söyledik:

Geçen hafta bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Eline alan kaldırıp atıyor. Mesela Eldridge... Böyle riskli oyun bize göre değil.

Obekpa'nın smaçla bitirdiği pozisyon dışında topu çevirdiğimiz oyun yok. İşte girmeyince adamlar yakalıyor.

EK: İstatistik kağıdına baktım. 19 ikilik, 20 üçlük denemişiz. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

İnşallah gelecek hafta bir kaza olmaz.

Cengiz Çubukcu
12.03.2018, 07:36
biz de dün maçtaydık, her sene olduğu gibi bu sene de efes'i yine yenememiş olduk... Oğuz bahsettiğin gibi 2. yarı verdiğimiz hücum ribauntları en büyük faktör oldu...ozan bulkaz'ın belki de çaresizlikten ozan ve alper'i rotasyona iyi bir şey, burak eşlik'i hiç kullanmadı ama....maç sonu başkana bu takım böyle mücadele etsin her maça geliriz dedim :)

Hüseyin Sahtiyan
12.03.2018, 09:00
Kaç senedir Efes maçına gidiyoruz İstanbul'da bilmiyorum ama tamamını son iki dakikada kaybettiğimizi biliyorum. Son iki dakika farkı iki topa çıkarsak yüksek ihtimal maçı kazanacaktık, elimize de geçti o fırsat fakat gene beceremedik.

Bu arada Efes yönetiminin vermiş olduğu deplasman tribünü rezalet. Daha rezaleti giriş kapısına gidebilmek için felaket yürüme mesafesi ve bu sebeple birçok insanın salona geç kalma sebebi.

Cengiz Çubukcu
12.03.2018, 09:12
Kaç senedir Efes maçına gidiyoruz İstanbul'da bilmiyorum ama tamamını son iki dakikada kaybettiğimizi biliyorum. Son iki dakika farkı iki topa çıkarsak yüksek ihtimal maçı kazanacaktık, elimize de geçti o fırsat fakat gene beceremedik.

Bu arada Efes yönetiminin vermiş olduğu deplasman tribünü rezalet. Daha rezaleti giriş kapısına gidebilmek için felaket yürüme mesafesi ve bu sebeple birçok insanın salona geç kalma sebebi.

bir de bu adamlara sempati duyanlar var, koca salonda en olmadık yere verdiler...yenerek cevabı verseydik iyi olacaktı

Oğuz ZEYTİN
12.03.2018, 09:26
bir de bu adamlara sempati duyanlar var, koca salonda en olmadık yere verdiler...yenerek cevabı verseydik iyi olacaktı
https://forum.bordomavi.net/showthread.php/55558-BMN-%C4%B0stanbul-Anadolu-Efes-Trabzonspor-Basket-Ma%C3%A7%C4%B1na-Gidiyoruz!?p=1920903048&viewfull=1#post1920903048

Abi haklısınız ama bize özel değil. Bunun sebebi, Efes'in kombine bilet satışı. Dün maça gelemedim fakat muhtemelen büyük tribünlerin üst katları kapalıydı. Pota arkalarından Efes benchi tarafındaki kombine satışa çıkmıştı (Blok 125, bizim orada biletimiz var). Karşı üst taraf deplasmana açılıyor. Oranın alt katı zaten basın ve McDonalds...

Keşke Hayri Gür'de de böyle bir uygulama olsa. Gerçi orada hala turnike, tribünler arası paravan/duvar bile yok.

Oğuz ZEYTİN
12.03.2018, 23:23
Maça dair yazım:
https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7621

*

Bu arada Uşak, üçüncü çeyrekte önde olduğu maçta Sakarya'ya kaybetti. Bu konuda söyleyeceklerim var, sezon sonunu bekliyorum.

Oğuz ZEYTİN
15.03.2018, 18:07
Ozan'ın istatistikleri gözden kaçmış. 22 dakikada 10 sayı 8 ribaunt. Başka takımda olsa Haftanın Genç Oyuncusu seçilirdi.

Nihat Günay
15.03.2018, 22:12
Ozan'ın istatistikleri gözden kaçmış. 22 dakikada 10 sayı 8 ribaunt. Başka takımda olsa Haftanın Genç Oyuncusu seçilirdi.

Ozan bence de çok iyiydi Oğuz. Green'in yokluğunda ve iyi günündeyken biraz daha fazla dk alabilirdi.

pReN@_61
17.03.2018, 14:01
O kadar önde götürdük 3. periyodun sonlarına doğru bozduk işleri. Sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi.
Tribünde de gayet iyiydik ama dürbünsüz gelenler sıkıntı yaşadı(!) herkesin ayağına sağlık.

Oğuz ZEYTİN
19.03.2018, 21:44
Maça dair yazım:
https://www.bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=7621

*

Bu arada Uşak, üçüncü çeyrekte önde olduğu maçta Sakarya'ya kaybetti. Bu konuda söyleyeceklerim var, sezon sonunu bekliyorum.

Sezon sonunu bekliyorum demiştim, gerek kalmadı.

https://sportando.basketball/m/tr/turkiye/bsl/268505/muratbey-uak-ta-aziz-bekir-ile-yollar-ayrlyor.html

Şu adamı bize getirmeye çalıştılar. Sonra kısa sürede Konya, Petkim, Uşak dolaştı. Sonuç:

Güle güle Uşak.